Středa 22. březen 2023 01:51
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Jakub Hodan
reklama
Purple Jakub Hodan

Klíčová slova - Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD)

C:\fakepath\trader-17032023-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2023 1) Americká společnosti Microsoft nabídla ústupky, aby získala souhlas s převzetím společnosti Activision Blizzard, výrobce her Call of Duty či Candy Crush. Ukazuje to aktualizovaná dokumentace Evropské komise (EK), která funguje zároveň jako unijní antimonopolní úřad. EK v souladu se svou politikou neposkytla žádné další podrobnosti. Nyní si vyžádá zpětnou vazbu od konkurentů a od zákazníků, pak přijme konečné rozhodnutí. To by mělo padnout do 22. května.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD zlepšila výhled růstu na letošek, varuje ale před křehkostí oživení

17.03.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zlepšila výhled růstu hlavních světových ekonomik na letošní rok na 2,6 procenta, zatímco v listopadu počítala s růstem o 2,2 procenta. Zdůvodnila to poklesem cen potravin a energií a uvolňováním opatření proti šíření covidu-19 v Číně. Varovala ale před křehkostí hospodářského oživení kvůli vysokým úrokovým sazbám. Vyplývá to z dlouhodobého hospodářského výhledu, který dnes organizace zveřejnila.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Vyhlídky světové ekonomiky jsou příznivější, problémem zůstává inflace

24.02.2023 Vyhlídky pro světovou ekonomiku jsou teď o něco příznivější než před několika měsíci, problémem však zůstává inflace. Uvedl to dnes generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Mathias Cormann. Na zlepšené vyhlídky světové ekonomiky tento týden poukázala také například americká ministryně financí Janet Yellenová.
C:\fakepath\OECD.jpg

Reálné příjmy domácností v zemích OECD za pandemie nejvíce klesly ve Španělsku

09.02.2023 Reálné příjmy domácností v zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) za pandemie covidu-19 nejvíce klesly ve Španělsku a Portugalsku. Mezi státy, kde se do loňského třetího čtvrtletí reálné příjmy nevrátily na úroveň před covidem-19, je ale i Česká republika. Ukazují to data, která včera OECD zveřejnila. Nejvíce si ve srovnání s koncem roku 2019, tedy proti období těsně před pandemií, polepšily domácnosti v Polsku a ve Slovinsku.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Podle Pavla jsou reformy penzí a daní nezbytné, je nutné je lidem vysvětlit

30.01.2023 Podle zvoleného prezidenta Petra Pavla jsou reformy penzí a daní pro Česko nezbytné, není možné je dál odkládat a je potřeba je lidem začít vysvětlovat. Řekl to včera večer v rozhovoru pro televizi Nova. Přibližování obou reforem zmínil jako součást svého plánu ve funkci. O důchodové reformě se v ČR debatuje léta. Zatím se ji nepodařilo prosadit a nenašla se na ní širší politická shoda. Podle expertů je potřeba změnit i nastavení daní. Vláda reformu penzí chystá.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Globální minimální daň může rozpočtům přinést 220 miliard dolarů ročně

18.01.2023 Globální minimální daň z firemních zisků, která je součástí plánované reformy mezinárodního daňového systému, by mohla vytvořit dodatečné rozpočtové příjmy kolem 220 miliard dolarů (téměř pět bilionů Kč) ročně. To je téměř o polovinu více, než se dříve předpokládalo. Uvedla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Recese v Británii může být skoro stejně hluboká jako ta v Rusku, míní ekonomové

04.01.2023 Hospodářská recese v Británii může být v letošním roce skoro stejně hluboká jako ta v Rusku. Analytici americké investiční banky Goldman Sachs totiž podle serveru CNBC očekávají, že hrubý domácí produkt (HDP) Británie letos klesne o 1,2 procenta, zatímco pokles HDP v Rusku předpovídají na 1,3 procenta. Zdůvodňují to válkou na Ukrajině a nutností vyrovnávat se s dopady západních ekonomických sankcí.
img

Finmex: Reálné mzdy klesají. Čeká Čechy propad do chudoby?

13.12.2022 Aktuální situace v Česku není příliš optimistická. Jen ve 3. kvartálu poklesly reálné mzdy o 9,8 %. Reálné mzdy v Česku klesají nejprudčeji ze všech 38 rozvinutých členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), které přijaly demokracii a principy tržní ekonomiky. Zároveň se jedná o nejrychlejší pokles v historii samostatné České republiky. Důvodem tak dramatického poklesu je vysoká inflace, všudypřítomná drahota a pomalý růst mezd.
img

Finmex: Reálné mzdy klesají. Čeká Čechy propad do chudoby?

13.12.2022 Aktuální situace v Česku není příliš optimistická. Jen ve 3. kvartálu poklesly reálné mzdy o 9,8 %. Reálné mzdy v Česku klesají nejprudčeji ze všech 38 rozvinutých členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), které přijaly demokracii a principy tržní ekonomiky. Zároveň se jedná o nejrychlejší pokles v historii samostatné České republiky. Důvodem tak dramatického poklesu je vysoká inflace, všudypřítomná drahota a pomalý růst mezd.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Ekonomika bude příští rok stagnovat, inflace zpomalí, ukazuje průzkum MF

04.12.2022 Česká ekonomika bude v příštím roce stagnovat, hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o 0,1 procenta po letošním růstu o 2,4 procenta. Hospodářské oslabení způsobí zejména pokles spotřeby domácností v důsledku vysoké inflace. Růst cen by ale měl v příštím roce zpomalit na 9,7 z letošních 15,4 procenta. Ke dvěma procentům by se inflace měla vrátit v roce 2025. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí k vývoji ekonomiky na základě prognóz 16 tuzemských odborných institucí.
C:\fakepath\trader-23112022-34-zm.jpeg

Komodity: Ropa výrazně zlevňuje, Brent se vrátil pod 85 dolarů za barel

23.11.2022 Ceny ropy se dnes prudce snižují. Za jejich poklesem stojí zprávy o tom, že skupina ekonomicky vyspělých zemí G7 se chystá stanovit cenový strop na ruskou ropu na úrovni, při které bude pro Rusko prodej ropy nadále ziskový. To zmírňuje obavy z nedostatečných dodávek suroviny na světový trh. Severomořská ropa Brent kolem 17:15 SEČ ztrácela zhruba 4,4 procenta a nacházela se v těsné blízkosti 84,5 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o téměř 4,7 procenta a pohybovala se mírně nad 77 dolary za barel.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Globální zpomalení příští rok nejvíce zasáhne Evropu

22.11.2022 Globální ekonomika by se v příštím roce měla vyhnout recesi. Nejhorší energetická krize od 70. let 20. století ale vyvolá prudké zpomalení, které nejvíce zasáhne Evropu. Tempo růstu světového hrubého domácího produktu v příštím roce zpomalí na 2,2 procenta z letošních 3,1 procenta. V roce 2024 pak mírně zrychlí na 2,7 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Svaz německého průmyslu vyzval k odkladu globálního zdanění firem o rok

07.11.2022 Svaz německého průmyslu (BDI) vyzval k odkladu celosvětové minimální sazby daně z příjmů právnických osob nejméně o rok, tedy do roku 2025. S ohledem na současnou krizi chce, aby měly podniky více času na tuto změnu se připravit. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Invesco: Pozitivní znamení v pesimistickém prostředí

05.10.2022 Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás chybět nebude. Přitom začalo pozitivně, na akciovém trhu pokračovalo oživení započaté v polovině června. Tomuto růstu však v polovině srpna došel dech a následoval brutální výprodej akcií. A neomezoval se pouze na akcie. Dluhopisy i akcie klesaly celosvětově poté, co centrální banky agresivně zpřísňovaly finanční podmínky a investoři zaceňovali vyšší úrokové či diskontní sazby a nižší krátkodobý růst. Níže skončily také komodity – zejména energie, k čemuž přispěl silný dolar a slábnoucí globální poptávka.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Velkým ekonomikám hrozí kvůli energetické a inflační krizi recese

26.09.2022 Růst globální ekonomiky zpomaluje více, než se čekalo ještě před několika měsíci, zejména v důsledku invaze ruských vojsk na Ukrajinu. Hrozí také, že energetická a inflační krize ve velkých ekonomikách přerostou v recesi. Ve svém výhledu to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V letošním roce stále očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) o tři procenta, v roce příštím už ale počítá se zpomalením tempa na 2,2 procenta. V červnu OECD čekala zpomalení růstu na 2,8 procenta.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Globální změna firemních daní by mohla být v platnosti od roku 2024

12.07.2022 Největší revize mezinárodních daňových pravidel za poslední generaci by mohla vstoupit v platnost v roce 2024. Uvedla to Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Cílem změny, nad kterou OECD dohlíží a na které se dohodlo loni téměř 140 zemí, je zohlednit nástup velkých digitálních společnosti jako Apple a Amazon, které mohou účetně vykazovat zisky v zemích s nízkými daněmi.
C:\fakepath\trader-06072022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.07.2022 1) Euro na páru s dolarem kleslo na 20leté minimum 1,0183 při obavách investorů z recese a nedostatku zemního plynu. Trhy naceňují 50% pravděpodobnost parity s dolarem v tomto měsíci.
C:\fakepath\eocd-06072022-3-zm.jpg

Ukrajina podala přihlášku do Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj

06.07.2022 Ukrajina se chce stát členem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Informoval o tom dnes ukrajinský premiér Denys Šmyhal, který ve švýcarském Luganu předal přihlášku šéfovi organizace Matthiasi Cormannovi. OECD sdružuje ekonomicky vyspělé státy.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Morgan Stanley: Ekonomika eurozóny ve čtvrtém čtvrtletí vstoupí do mírné recese

29.06.2022 Ekonomika eurozóny v letošním čtvrtém čtvrtletí vstoupí do mírné recese. Předpověděli to ekonomové americké investiční banky Morgan Stanley, a to v době, kdy se evropské země potýkají s problémy kolem dodávek zemního plynu z Ruska a také s vysokou inflací. Informuje o tom dnes agentura Bloomberg.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Státy EU se opět nedohodly na globálním zdanění firem, proti bylo Maďarsko

17.06.2022 Státy Evropské unie se ani dnes neshodly na pravidlech celosvětového zdanění velkých firem, o které řada evropských zemí usiluje už více než pět let. Zatímco v minulých případech se proti stavělo Polsko, nyní na jednání ministrů financí v Lucemburku zablokovalo dohodu Maďarsko. Předsednické Francii tak nevyšla snaha dosáhnout dohody během svého půlročního působení v čele bloku a od července bude dojednání kompromisu na českém předsednictví.
C:\fakepath\mmf2.png

MMF příští měsíc zřejmě dál zhorší výhledu globálního růstu pro letošní rok

10.06.2022 Mezinárodní měnový fond zřejmě příští měsíc dál sníží výhled globálního ekonomického růstu pro letošní rok. Řekl to včera mluvčí MMF Gerry Rice. Své výhledy tento týden snížily také Světová banka a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

OECD zhoršila výhled globálního růstu na letošní rok na tři procenta

08.06.2022 Válka na Ukrajině výrazně zhoršila výhled ekonomického růstu, světová ekonomika by se ale i tak měla vyhnout stagflaci. Uvedla to ve své dnešní zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Současně snížila výhled globálního růstu na letošní rok na tři procenta z prosincového odhadu 4,5 procenta. V případě České republiky OECD zhoršila výhled letošního růstu na 1,82 procenta z 2,96 procenta.
C:\fakepath\Evropa.jpg

Marshallův plán postavil na nohy západní Evropu, pomohl i USA

03.06.2022 Hlavní údaje o americkém zákonu o zahraniční pomoci, jehož součástí byl Marshallův plán, který byl zveřejněn před 75 lety, 5. června 1947:
C:\fakepath\trader-17032022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2022 1) Akciové trhy v Asii dnes opět výrazně posílily. Těžily ze známek pokroku v jednáních Ukrajiny a Ruska o ukončení konfliktu i z vyhlídek na další opatření na podporu čínské ekonomiky. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 si připsal 3,46 % na 26.652,89 bodu. Uzavřel tak obchodování na nejvyšší úrovni od začátku března. Index hongkongské burzy Hang Seng pak zpevnil o 7,04 % na 21.501,23 bodu.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Válka na Ukrajině může snížit globální růst o více než procentní bod

17.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu by letos mohla ubrat více než jeden procentní bod z růstu světové ekonomiky, a naopak přidat 2,5 procentního bodu k inflaci. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V prosinci předpověděla, že globální hrubý domácí produkt (HDP) se v letošním roce zvýší o 4,5 procenta.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD formálně ukončuje přístupové jednání s Ruskem a uzavře kancelář v Moskvě

27.02.2022 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) se kvůli ruské invazi na Ukrajinu rozhodla formálně ukončit proces přistoupení Ruska k organizaci, který je ale od roku 2014 pozastaven. Uzavře také svoji moskevskou kancelář. Vyplývá to z dnešního prohlášení OECD.
C:\fakepath\trader-18012022-25-zm.PNG

Komodity: Cena ropy Brent vystoupala kvůli útoku Húsíů na SAE nejvýše za sedm let

18.01.2022 Cena ropy Brent vystoupala nejvýše za sedm let. Pondělní útok jemenských šíitských povstalců Húsíů na hlavní město Spojených arabských emirátů (SAE) vyvolal obavy, že by mohly být přerušeny dodávky této suroviny.
C:\fakepath\eu.jpg

Francie chce shodu EU na korporátní dani do března, část zemí je skeptická

18.01.2022 Státy Evropské unie by se mohly na nových pravidlech pro zdanění nadnárodních podniků dohodnout do března. Počítá s tím plán francouzského předsednictví, který na dnešním zasedání s kolegy z ostatních členských zemí představil francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Některé státy ale chtějí, aby EU s přijetím směrnice počkala na globální dohodu, díky níž budou firmy platit daně tam, kde skutečně vydělávají. Český ministr financí Zbyněk Stanjura podporuje rychlé schválení návrhu za podmínky, že neomezí daňovou flexibilitu jednotlivých zemí.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČT: Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý je kandidátem na guvernéra ČNB

10.01.2022 Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý je podle informací České televize kandidátem prezidenta Miloše Zemana na guvernéra České národní banky. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl Moravec. Současnému guvernérovi ČNB Jiřímu Rusnokovi končí na konci června jeho druhý mandát a znovu kandidovat již nemůže. Dlouhý včera pro ČTK uvedl, že ohledně nabídky na post guvernéra jej nikdo neoslovil.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
C:\fakepath\top5-01122021-41-zm.gif

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.12.2021 1) Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 2,5 procenta, příští rok tempo jeho růstu zrychlí na tři procenta. Ve svém novém výhledu to dnes předpověděla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Výrazně tak zhoršila svou květnovou prognózu, podle které měl růst HDP v letošním roce dosáhnout 3,3 procenta a napřesrok 4,9 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

OECD zhoršila výhled české ekonomiky, letos čeká růst o 2,5 procenta

01.12.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 2,5 procenta, příští rok tempo jeho růstu zrychlí na tři procenta. Ve svém novém výhledu to dnes předpověděla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Výrazně tak zhoršila svou květnovou prognózu, podle které měl růst HDP v letošním roce dosáhnout 3,3 procenta a napřesrok 4,9 procenta.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD považuje inflaci za hlavní riziko výhledu ekonomiky

01.12.2021 Pokud inflace potrvá déle a vzroste více, než se očekává, bude představovat hlavní riziko pro jinak příznivý výhled ekonomiky, uvádí ve své dnešní zprávě o ekonomickém výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\g20.jpg

Lídři G20 schválili globální minimální daň, hovořili o rozdělení vakcín ve světě

31.10.2021 V italské metropoli se prvním dnem konal summit největších světových ekonomik G20, kde se státníci osobně sešli poprvé po téměř dvouleté pauze vyvolané pandemií. Právě zdravotní a ekonomická krize způsobená šířením koronaviru se stala jedním z důležitých témat dnešního jednání. Účastníci jednomyslně podpořili dohodu o nových mezinárodních daňových pravidlech, včetně zavedení globální minimální daně.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Lídři na summitu G20 schválili dohodu o zavedení globální minimální daně

31.10.2021 Lídři na summitu velkých světových ekonomik skupiny G20 jednomyslně podpořili dohodu o nových mezinárodních daňových pravidlech, včetně zavedení globální minimální daně. V prohlášení to dnes uvedla americká ministryně financí Janet Yellenová. Oficiálně má být schválení dohody oznámeno v nedělním komuniké, informovala agentura Reuters. Na začátku října už se na minimální dani dohodla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Skupina evropských zemí se dohodla s USA na dani z digitálních služeb

22.10.2021 Rakousko, Británie, Francie, Itálie, Španělsko a Spojené státy se dohodly, že místo svých národní daní z digitálních služeb přejdou k nové globální daňové dohodě. Země to oznámily ve společném prohlášení. Národní daně z digitálních služeb kritizoval Washington, tvrdil, že jsou zaměřené na americké firmy, a hrozil zavedením odvetných opatření.
C:\fakepath\top5-19102021.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.10.2021 1) Bitcoin míří k novému cenovému rekordu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna. Rekordní cena, které dosáhl letos 14. dubna, představuje necelých 65 tisíc dolarů. Už dnes nebo v tomto týdnu bitcoin tuto „cenovku“ může trumfnout. Dnes totiž bude v USA spuštěn první tamní burzovně obchodovaný fond umožňující investice do termínových kontraktů na bitcoin.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Vyspělé země se musejí připravit na slabší růst ekonomiky a zavést reformy

19.10.2021 Hospodářsky vyspělé země se v dlouhodobém horizontu musejí připravit na zpomalení ekonomického růstu. Je potřeba, aby se zaměřily zejména na reformy trhu práce a penzijního systému, bez kterých bude hrozit zvyšování daní. Vyplývá to z dlouhodobého hospodářského výhledu, který dnes zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Finanční představitelé G20 schválili dohodu o globální minimální dani

14.10.2021 Ministři financí a šéfové centrálních bank zemí tvořících skupinu největších ekonomik světa (G20) včera schválili globální dohodu o reformě daňového systému, která zahrnuje zavedení globální minimální daně. Ve společném komuniké po včerejším zasedání rovněž slíbili, že se vyhnou příliš rychlému omezování rozpočtových opatření na podporu hospodářského růstu a zároveň budou pozorně sledovat vývoj inflačních tlaků.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Tempo růstu ekonomické aktivity v členských zemích bude nadále mírné

12.10.2021 Tempo růstu ekonomické aktivity v zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) bude po pandemii i nadále jen mírné. Vyplývá to aktuálních ukazatelů organizace. OECD na jejich základě předpokládá mírné tempo růstu nad úrovní trendu v Kanadě, v eurozóně jako celku a v Británii. Hůř si povede Francie.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Le Maire: Výkon francouzské ekonomiky se letos vrátí na předkrizovou úroveň

12.10.2021 Francouzská vláda zlepšila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 6,25 procenta z dříve předpokládaných šesti procent. Oznámil to včera francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Dodal, že výkon francouzské ekonomiky by se měl v prosinci vrátit na úroveň období před příchodem koronavirové krize.
C:\fakepath\oecd-08102021.jpg

OECD ohlásila dosažení dohody o globální minimální dani

08.10.2021 Mezinárodní komunita dosáhla dohody, která zajistí, že nadnárodní podniky budou od roku 2023 podléhat minimální daňové sazbě ve výši 15 procent. Oznámila to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Dodala, že domluvené změny mezinárodního daňového systému odsouhlasilo 136 zemí a jurisdikcí, jež vytvářejí více než 90 procent globálního hrubého domácího produktu (HDP).
C:\fakepath\graf global.jpg

Dohoda o globální dani bude do konce října, myslí si francouzský ministr financí

07.10.2021 Dohody o globální dani by mohlo být dosaženo před koncem měsíce. V rozhovoru s televizí CNBC to včera řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Země skupin G7 a G20 počátkem léta podpořily společný postup proti nadnárodním firmám. Jsou pro to, aby nadnárodní společnosti platily daň tam, kde působí, a nikoli pouze tam, kde sídlí. Počítá se se sazbou 15 procent. V Paříži včera skončilo zasedání rady Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) na ministerské úrovni.
C:\fakepath\irsko.jpg

Ministr: Irsko podpoří dohodu o globální dani, pokud zohlední jeho připomínky

30.09.2021 Irsko podpoří dohodu o globální dani, pokud se zohlední jeho připomínky. Ministr financí Paschal Donohoe to řekl irské stanici RTE. Země dosud těžila ze své nízké podnikové daně, která nalákala mnoho nadnárodních společností, aby si vytvořily své evropské centrály právě v Irsku. Odmítala se proto připojit k dohodě o globální korporátní dani, jak ji navrhuje Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a kterou už podepsalo přes 130 zemí.
C:\fakepath\top-21092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.09.2021 1) Čínská realitní společnost Evergrande věří, že se z nynějších finančních problémů dostane a závazkům dostojí. V dopise zaměstnancům to podle čínských médií napsal předseda správní rady Chuej Kcha Jüan. Investoři se obávají, že případný pád firmy by v ekonomice spustil dominový efekt.
C:\fakepath\o-21092021-lv-4.jpg

OECD zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem státní pomoci

21.09.2021 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na dnešní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.
C:\fakepath\r-14092021-lv.jpg

Rusko zdaní zahraniční technologické společnosti, aby tak podpořila ty ruské

14.09.2021 Ruská vláda dnes zveřejnila plán, který předpokládá, že od listopadu uvalí novou daň na zahraniční technologické společnosti. Krok patří do balíku návrhů, kterými chce Moskva podpořit vlastní technologické firmy, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\top-08072021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.07.2021 1) Investory do akcií asijsko-pacifického regionu dnes znepokojil narůstající počet infekcí covidem-19 v Japonsku, Jižní Koreji i Austrálii. Čínský technologický sektor pak tvrdě zasáhla zpráva o jeho regulaci ze strany tamní vlády, společnosti Tencent, Alibaba či index Hang Seng Tech odepsaly kolem 4 %.
C:\fakepath\top-18062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.06.2021 1) Japonská centrální banka (Bank of Japan) dnes oznámila ponechání úrokových sazeb i protipandemických opatření na stávajících úrovních, ačkoli tamní jádrová inflace po dlouhém deflačním období dosáhla v květnu kladné hodnoty. Výrazný pokles zaznamenaly akcie australských těžařských společností poté, co se propadly ceny komodit. Jedinou burzou v australsko-pacifickém regionu, která si dnes dokázala připsat významnější zisk, byla hongkongská.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Italské HDP by letos mohlo růst o více než pět procent, tvrdí vládní zdroje

18.06.2021 Italské hospodářství by letos mohlo posílit o více než pět procent, napsala včera agentura Bloomberg s odvoláním na dva vládní zdroje. Znamenalo by to lepší výhled, než dosud předložila italská centrální banka, Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) i Evropská komise.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

IEA: Poptávka po ropě se vrátí na úroveň před pandemií do konce 2022

11.06.2021 Poptávka po ropě se vrátí na úroveň před pandemií do konce roku 2022. Skupina OPEC+, která zahrnuje Organizaci zemí vyvážejících ropu a její spojence v čele s Ruskem, tak bude muset zvýšit svoji těžbu, aby uspokojila rostoucí zájem zákazníků. To by však pro skupinu neměl být problém. Uvedla to ve své dnešní zprávě o stavu trhu s ropou Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
C:\fakepath\dolary.jpg

Hodnota majetku domácností v USA v 1. čtvrtletí vystoupila na nový rekord

11.06.2021 Čistá hodnota majetku domácností ve Spojených státech se v prvním čtvrtletí zvýšila o pět bilionů dolarů, tedy o téměř čtyři procenta, na rekordních 136,9 bilionu dolarů (2,85 biliardy Kč). Vyplývá to ze včerejší zprávy americké centrální banky (Fed). K růstu podle agentury Reuters přispěla rozsáhlá stimulační opatření, kterými vláda reagovala na negativní ekonomické dopady pandemie covidu-19.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejský hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí stoupl o 1,7 procenta

09.06.2021 Jihokorejský hrubý domácí produkt (HDP) se podle sezonně upravených údajů zvýšil v prvním čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 1,7 procenta. Informovala o tom dnes ve své konečné zprávě tamní centrální banka, která původní odhad z konce dubna zvýšila o desetinu procentního bodu. Růst táhla zejména soukromá spotřeba a kapitálové výdaje.
C:\fakepath\g7.png

Aktivisté kritizují dohodu G7 o minimální dani ze zisku nadnárodních firem

08.06.2021 Aktivisté bojující proti chudobě včera kritizovali víkendovou dohodu členů skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 na zavedení daně ze zisku nadnárodních firem v minimální výši 15 procent. Z dohody podle nich budou profitovat bohaté země na úkor chudých. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-tydenik--06062021-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (7.6.2021)

07.06.2021 V minulém týdnu jsme se dočkali ziskového obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mého týdenního komentáře, který jsem s dostatečným předstihem uveřejnil. Trh prolomil spodní vstupní S/R zónu, díky čemuž byl otevřen sell obchod, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\dolary.jpg

Nadnárodní společnosti často platí ze zisků jen minimální daně

06.06.2021 Výběr informací o zdaňování největších světových firem (členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli na zavedení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent):
C:\fakepath\graf global.jpg

Zdroje: Zástupci G7 se blíží dohodě o minimální dani ze zisku globálních firem

06.06.2021 Ministři financí skupiny nejvyspělejších zemí G7 se blíží dohodě ohledně minimální daně ze zisku globálních firem, která by měla být - jak navrhovaly Spojené státy - 15 procent. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje. Podle německého ministra financí Olafa Scholze zástupci G7 dohody dosáhnou dnes nebo v sobotu.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

V USA vzniklo 559.000 pracovních míst, nezaměstnanost je pod šesti procenty

04.06.2021 Ekonomika Spojených států v květnu vytvořila asi 559.000 nových pracovních míst, zatímco míra nezaměstnanosti klesla na 5,8 procenta z dubnové hodnoty 6,1 procenta. Oznámilo to dnes americké ministerstvo práce. Za zlepšující se situací na trhu práce stojí pomalejší tempo šíření nového koronaviru, k čemuž přispívá očkování.
C:\fakepath\g7.png

Ministři financí G7 zahájili schůzku, kde proberou i minimální globální daň

04.06.2021 V Británii začala dvoudenní schůzka ministrů financí skupiny nejvyspělejších zemí G7, která se mimo jiné věnuje daním. Jde o první podobné setkání, které se koná osobně, zatímco ta dosavadní se za poslední rok vinou pandemie konala virtuálně. Ministři se budou snažit načrtnout obrysy dohody, která by stanovila minimální daň ze zisku globálních firem - podle Spojených států by mohla činit 15 procent. Evropské země chtějí, aby se dohoda týkala i všech velkých technologických firem z USA, nejen Facebooku, Amazonu či Googlu.
C:\fakepath\top-03062021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.06.2021 1) Americká centrální banka (Fed) ve středu oznámila, že plánuje zahájit odprodej firemních dluhopisů, jež nakoupila na začátku pandemie covidu-19 ve snaze podpořit fungování finančního trhu. Jde o méně významný program nazvaný Secondary Market Corporate Credit Facility, který ve své době podpořil náladu na trhu.
C:\fakepath\OECD.jpg

Inflace v OECD vystoupila na 3,3 procenta, zvyšuje se nejvíce od roku 2008

03.06.2021 Míra inflace v zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) v dubnu vystoupila na 3,3 procenta z březnové hodnoty 2,4 procenta, a zaznamenala tak nejvýraznější vzestup od globální finanční krize z roku 2008. Ceny se rychle zvyšují nejen v nejvyspělejších zemích, ale i jinde. Citelně k tomu přispívá zdražování energií.
C:\fakepath\OECD.jpg

Posláním OECD podle nového šéfa zůstane podpora růstu a vyšší životní úrovně

01.06.2021 Důležitým posláním Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zůstává i do budoucna podpora silnějšího, čistšího a spravedlivějšího hospodářského růstu a zvyšování zaměstnanosti a životní úrovně. Je však potřeba pokračovat v překonávání bezprostředních zdravotních výzev, mimo jiné umožnit, aby celá populace měla přístup k očkování. Na asedání Rady OECD to prohlásil nový generální tajemník Mathias Cormann, který se dnes ujal funkce.
C:\fakepath\koruna.jpeg

OECD výrazně zlepšila výhled růstu české ekonomiky na letošní i příští rok

31.05.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 3,3 procenta a příští rok tempo jeho růstu zrychlí na 4,9 procenta. Ve svém novém výhledu to dnes předpověděla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Výrazně tak zlepšila svou prosincovou prognózu, podle které čekala na letošek růst HDP o 1,5 procenta a na příští rok o 3,3 procenta.
C:\fakepath\top-31052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.05.2021 1) Americká centrální banka (Fed) odsává z finančního systému stovky miliard dolarů. Částky rostou den za dnem, přičemž dle mnohých odhadů by se do léta mohly přiblížit až k jednomu bilionu dolarů. Likvidita byla jedním z klíčových motorů růstu amerických finančních trhů, zejména akcií. Je její odsávání předzvěstí pádu?
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD zlepšila výhled světové ekonomiky, letošní růst odhaduje na 5,8 procenta

31.05.2021 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dnes zlepšila výhled světové ekonomiky na letošní i příští rok. Předpokládá, že globální ekonomika letos vzroste o 5,8 procenta, zatímco v březnu předpovídala nárůst o 5,6 procenta. Výrazně zlepšila zejména odhad růstu čínské ekonomiky.
img

Nový stavební zákon by zlepšil dostupnost bydlení, ale také zmírnil politickou polarizaci

26.05.2021 V Česku se staví zdlouhavě, to je známá věc. Z mezinárodně srovnatelných údajů Světové banky plyne, že proces povolování staveb je tu extrémně komplikovaný. Má to své neblahé ekonomické i sociální důsledky. Pomalá výstavba například způsobuje fatální nedostatek nových nemovitostí zejména ve vyhledávaných rezidenčních oblastech, což stupňuje tlak na růst cen bydlení. Ale nejen to.
C:\fakepath\g7.png

FT: Skupina G7 se blíží dohodě o zdanění nadnárodních společností

24.05.2021 Skupina nejvyspělejších zemí světa G7 se blíží dohodě o zdanění nadnárodních společností. Uvolnila by se tím cesta k zavedení globální daně pro obří firmy ještě v letošním roce, píše deník Financial Times (FT). Spojené státy navrhly, aby ve světě existovala minimální daň 15 procent ze zisků globálních firem. Francie, Německo a Itálie plán považují za dobrý základ pro mezinárodní dohodu, která by se mohla schválit do července.
C:\fakepath\Biden2.jpg

WSJ: Světu se Bidenův návrh na minimální daň nelíbí

24.05.2021 Návrh administrativy amerického prezidenta Joea Bidena využít režimu nové globální daně jako politického a ekonomického krytí pro své vlastní zvyšování daní ve Spojených státech už naráží na problémy. To je skutečný význam toho domnělého průlomu v jednání, v němž americká ministryně financí Janet Yellenová navrhla, aby ve světě existovala minimální daň 15 procent ze zisků globálních firem. Ve svém komentáři to píše redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\USA.jpg

Spojené státy navrhují minimální daň pro podniky na úrovni 15 procent

21.05.2021 Spojené státy navrhují, aby firmy ve světě platily daň ze zisku alespoň 15 procent, konečná daň by ale měla být ještě vyšší. Ve čtvrtek to oznámilo americké ministerstvo financí. To se snaží prosadit plány, které by zastavily mezi jednotlivými zeměmi soutěž o to, kdo bude mít nejnižší daně.
C:\fakepath\Ropa-3.jpg

IEA: Poptávka po ropě se letos bude zvyšovat rychleji než nabídka

12.05.2021 Poptávka po ropě se díky postupujícímu očkování proti nemoci covid-19 bude zvyšovat rychleji než nabídka suroviny, zejména ve druhém pololetí. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Přímé zahraniční investice loni ve světě klesly na minimum od roku 2015

30.04.2021 Objem přímých zahraničních investic ve světě loni kvůli pandemii klesl o 38 procent na 846 miliard USD (18,1 miliardy Kč), což byla nejnižší hodnota od roku 2015. Čína byla jednou z mála velkých ekonomik, které se podařilo zaznamenat růst investic. Překonala tak Spojené státy a stala se největší světovou destinací pro přímé investice. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\euro2.jpg

Berlín i Paříž podporují návrh na zavedení minimální firemní daně 21 procent

27.04.2021 Ministři financí Francie a Německa podporují návrh Spojených států, aby ve světě existovala minimální firemní daň 21 procent. Řekli to dnes v rozhovoru na serveru Zeit Online. Proti návrhu, který představila ministryně financí USA Janet Yellenová, přitom nemá výhrady ani Rakousko.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Mezinárodní agentura pro energii díky očkování zlepšila výhled poptávky po ropě

14.04.2021 Postup očkování proti covidu-19 zlepšuje výhled světové poptávky po ropě, uvedla dnes ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Letošní výhled poptávky po této surovině se podle ní zvýší o 5,7 na 96,7 milionu barelů denně. Nárůst počtu nakažených novým koronavirem v některých zemích, které se řadí k velkým spotřebitelům ropy, ale podle agentury ukazují, že oživení může být jen křehké.
C:\fakepath\top-31032021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.03.2021 1) Asijské akciové trhy uzavřely dnes převážně v minusu. Posílení hlavním indexům v regionu nedokázaly zajistit ani čínské indexy nákupních manažerů, které ukázaly na pokračující ožívání tamní ekonomiky.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika loni klesla o rekordních 9,8 procenta

31.03.2021 Britská ekonomika loni kvůli pandemii klesla o rekordních 9,8 procenta, oznámil dnes ve své konečné zprávě britský statistický úřad. Je to o desetinu procentního bodu méně, než ukazovala předběžná data. Výsledek je přesto nejhorší za více než 300 let. S výjimkou Argentiny a Španělska se hrubý domácí produkt (HDP) Británie snížil nejvíce ze všech zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), která sdružuje 37 hospodářsky vyspělých států.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF registruje známky silnějšího oživování světové ekonomiky

21.03.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) registruje známky silnějšího oživování světové ekonomiky. Ohledně budoucího vývoje však panuje mimořádně silná nejistota, hospodářské oživení by mohly podkopat či zbrzdit nové mutace koronaviru. Včera to řekl Geoffrey Okamoto, první náměstek výkonné ředitelky MMF Kristaliny Georgievové.
C:\fakepath\ropa3.jpg

Ropa posiluje vlivem výhledu světového hospodářského oživení

10.03.2021 Ropa dnes po zprávě, že americké zásoby této suroviny minulý týden výrazně vzrostly, nejprve oslabovala. Později však v náladě trhu převážil pozitivní výhled světového hospodářského oživení a ceny ropy ztráty smazaly a posilují.
C:\fakepath\top-09032021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.03.2021 1) Asijské akciové trhy se dnes na směru neshodly. Na burzách byly cítit pozitivní dozvuky víkendového schválení americké podpory ekonomice, na druhou stranu investoři vyjadřovali obavy ohledně dalšího vývoje ekonomik v regionu.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD zlepšila odhad letošního růstu globální ekonomiky

09.03.2021 Světová ekonomika v letošním roce vzroste o 5,6 procenta po loňském propadu o 3,4 procenta, za kterým stála pandemie covidu-19. Předpověděla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Zlepšila tak svůj prosincový odhad, podle kterého měl letošní růst činit pouze 4,2 procenta.
C:\fakepath\top-05032021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.03.2021 1) Asijské trhy dnes většinou klesly, nejvíc ztratily technologie. Vrásky na čelech asijských akciových investorů dělaly rostoucí výnosy dluhopisů, slova šéfa americké centrální banky (Fed) o možném růstu inflace i čtvrteční pokles amerických technologických firem, které jsou nyní níž než na začátku roku.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Vlády by při řešení koronavirové krize neměly zvyšovat daně

05.03.2021 Vlády by se při řešení koronavirové krize měly vyhýbat zvyšování daní. Uvedla to včera podle agentury Reuters Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Učinila tak den poté, co Británie ohlásila záměr zvýšit sazbu daně z příjmu právnických osob.
img

Nezavírejme průmysl, virus to úplně nezastaví, raději testujme

01.03.2021 Dynamika šíření nákazy onemocněním covid-19 rozhodně není příznivá a v příštích dnech se bude dále zhoršovat. Na pořadu dne tak jistě nepřetržitě bude otázka totálního ekonomického lockdownu, tj. zavření průmyslu a velkých firem.
C:\fakepath\g20-26022021.jpg

USA odstranily překážku globální dohody o digitální dani

26.02.2021 Spojené státy upustí od sporné části návrhu reformy globálních pravidel digitální daně. Řekla to dnes americká ministryně financí Janet Yellenová svým protějškům ze zemí skupiny největších ekonomik G20. Administrativa bývalého prezidenta Donalda Trumpa ve věci dosud trvala na opatření "bezpečného přístavu", nadnárodní společnosti jako Facebook nebo Google by si podle něj mohly zvolit, zda na nová pravidla přistoupí. Krok USA by podle listu The Financial Times mohl být zlomem při jednání téměř 140 zemí o digitální dani, které organizuje Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\top-26012021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.01.2021 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo v červených číslech. Na burzách v Austrálii a Indii se kvůli svátkům neobchodovalo. Japonská centrální banka (Bank of Japan) zveřejnila zápis ze svého prosincového měnověpolitického zasedání. Na něm se představitelé Bank of Japan shodli, že nebudou váhat s přijetím dalších podpůrných opatření, pokud si to situace vyžádá.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská ekonomika loni klesla o procento

26.01.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Jižní Koreje se v loňském roce kvůli pandemii covidu-19 snížil o jedno procento. Zaznamenal tak první pokles za 22 let. Loňský hospodářský propad v Jižní Koreji však pravděpodobně bude nejmírnější v rámci členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to podle agentur Kjódó a Reuters z dnešních údajů jihokorejské centrální banky.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

OECD: Předkrizové úrovně dosáhne ekonomika ČR na konci 2022

04.12.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) očekává, že oživení české ekonomiky bude pomalé a ekonomika dosáhne předkrizové úrovně ke konci roku 2022. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángel Gurría v rámci představení pravidelného hodnocení české ekonomiky.
C:\fakepath\cz-01122020-lv.gif

OECD: Český HDP letos klesne o 6,8 procenta, oživení bude pomalé

01.12.2020 Česká ekonomika v letošním roce kvůli šíření koronaviru klesne o 6,8 procenta. Napřesrok by se měl hrubý domácí produkt (HDP) zvýšit o 1,5 procenta, v roce 2022 by pak měl jeho růst zrychlit na 3,3 procenta. Předpověděla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\top-01122020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.12.2020 1) Kurz Bitcoinu se dnes dopoledne SEČ podle dat serveru coinmarketcap.com pohyboval kolem 19 700 USD poté, co se v pondělí odpoledne dostal až na 19 749 USD. Jeho historické maximum je podle coinmarketcap.com 19 783 USD. Bitcoin testoval historické maximum už minulý týden, ve čtvrtek ale prošel korekcí, když se z 19 300 USD vrátil pod 16 500 USD.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Světová ekonomika letos klesne o 4,2 procenta

01.12.2020 Světová ekonomika v letošním roce kvůli koronaviru klesne o 4,2 procenta, v příštím roce naopak o 4,2 procenta vzroste. Předpověděla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Aktualizovala tak svou zářijovou prognózu, podle které se měl globální hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce snížit o 4,5 procenta, zatímco napřesrok měl stoupnout o pět procent.
C:\fakepath\francie.jpg

FT: Francie žádá po technologických firmách z USA digitální daň

25.11.2020 Francouzský daňový úřad už začal po amerických technologických firmách vyžadovat miliony eur v rámci nové daně z digitálních služeb, kterou Washington kritizuje. V posledních dnech obdržely od francouzského daňového úřadu informaci o platbě daně za rok 2020 mimo jiné firmy Amazon a Facebook, napsal dnes britský list Financial Times (FT). Požadavek Paříže na výběr daně tak znamená konec příměří s Washingtonem.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

OECD radí dál zvedat důchodový věk a platit část penze z daní

19.11.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) doporučuje Česku pokračovat ve zvyšování důchodového věku podle prodlužování života. Stát by měl také zvážit placení části důchodu z daní. Posílit by se mělo spoření na stáří. Víc by měli začít do systému na penze přispívat živnostníci. Zkrátit by se měla povinná doba pojištění pro získání důchodu a zvednout penze lidí s nadprůměrným výdělkem. Uvádí to analýza k důchodové reformě, o kterou ČR loni OECD požádala. Dokument včera zveřejnilo ministerstvo práce.
img

OMEZOVÁNÍ ŠEDÉ EKONOMIKY: BERME KORONAVIROVOU KRIZI JAKO PŘÍLEŽITOST

15.11.2020 Pandemie covid-19 má hluboký dopad na státy po celém světě, přičemž různé země jsou zasaženy různými způsoby. I z toho důvodu je pro mě cennou zkušeností být součástí týmu Rozvojového programu OSN, globální organizace, která je v současné době do značné míry zodpovědná za řešení socioekonomické krize spojené s nemocí covid-19.
C:\fakepath\Ropa8.png

Mezinárodní agentura pro energii snížila výhled poptávky po ropě

12.11.2020 Mezinárodní agentura pro energii (IEA) snížila výhled poptávky po ropě na letošní rok a předpověděla, že i když se podaří schválit vakcíny proti novému koronaviru, poptávku po ropě to do poloviny příštího roku zásadně neovlivní. Agentura to dnes uvedla ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu. Příští rok se poptávka zvýší, i tak ale zůstane pod úrovní roku 2019.
C:\fakepath\Italie2.png

S&P překvapivě zlepšila výhled úvěrového ratingu Itálie

25.10.2020 Mezinárodní ratingová agentura S&P Global Ratings překvapivě zlepšila výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti Itálie z negativního na stabilní. Signalizovala tak, že se v dohledné době se nechystá rating zhoršit. Zároveň potvrdila úvěrovou známku na dosavadním stupni BBB. Předpověděla nicméně, že třetí největší ekonomika eurozóny se na úrovně z období před příchodem koronavirová krize nevrátí dříve než v roce 2023, uvedla agentura Reuters.
img

Nový stavební zákon zmírní politickou polarizaci Česka

13.10.2020 V Česku se staví zdlouhavě, to je známá věc. Z mezinárodně srovnatelných údajů Světové banky plyne, že proces povolování staveb je tu extrémně komplikovaný. Má to své neblahé ekonomické i sociální důsledky.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Dohoda o digitální dani se odkládá do poloviny roku 2021

12.10.2020 Globální dohoda o digitální dani, která by se dotkla zejména firem Google, Apple, Facebook, Amazon i dalších, se zatím odkládá. Důvodem je pandemie, ale také neshody mezi Evropskou unií a Spojenými státy, uvedla dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Novým cílem je polovina roku 2021. Pokud se takřka 140 zemí nedomluví, světová ekonomika by podle OECD mohla klesnout o více než jeden procentní bod.
img

Ministr Scholz: Návrh OECD na reformu daní má širokou podporu

09.10.2020 Více než 130 zemí se shodlo na plánu zavedení nových globálních pravidel zdanění firem, o kterém budou příští týden jednat ministři financí skupiny 20 největších zemí k světa známé jako G20. Uvedl to dnes německý ministr financí Olaf Scholz. Jednání o reformě organizuje Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a součástí návrhu je i nový způsob zdanění velkých digitálních společností.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

Propad italské ekonomiky byl kvůli viru hlubší, než činily odhady

02.10.2020 Italská ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla kvůli pandemii v porovnání s předchozími třemi měsíci o rekordních 13 procent. Ve své zpřesněné zprávě to dnes oznámil italský statistický úřad ISTAT. Meziročně se pak hrubý domácí produkt (HDP) vlivem plošné karantény snížil o 18 procent. I to je víc, než činily odhady.
C:\fakepath\mmf-24092020-lv.gif

MMF: Hospodářské vyhlídky nejsou tak špatné, jak se přepokládalo

24.09.2020 Vyhlídky světové ekonomiky nejsou tak katastrofické, jak se před třemi měsíci předpokládalo. Zůstávají však obtížné v důsledku pandemie covidu-19 a jejího dopadu na řadu hospodářských odvětví. Uvedl to dnes mluvčí Mezinárodního měnového fondu (MMF) Gerry Rice.
img

Srazí Prymula kurs povážlivě slábnoucí koruny ještě na slabší úroveň? Jeho kroky mohou českou ekonomiku připravit i o stovky miliard

22.09.2020 Koruna citelně oslabuje. Za posledních třicet dní oslabila vůči euru z kurzu pod úrovní 26,10 na dnešní hodnotu nad 27,20 koruny za euro. Česká měna je tak vůči euru nejslabší od konce letošního května.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Dluhová krize | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | BRICS | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Breakout | Bundesbank | Burza | CBOT | CFD | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FX | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Futures | Fúze | G10 | G7 | Hedge | High | High Yield | Holubice | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | Low | MMF | MT4 | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Příkaz | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Support | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Yield | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Fond | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Michala Moravcová | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Deprese | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Intervence na forexovém trhu | Obchodní příležitost | Bohatství | IEA | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Partners | Deloitte | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Daňové ráje | Nasdaq Composite | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie dnes | Akciové burzy | Alpari | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Směnárna | Brent | Burzovní zpravodajství | CAD USD | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Čínský obchod | Členové eurozóny | Devizové rezervy ČNB | Dnešní kurz | Dnešní kurz libry | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika online | Ekonomika Španělska | Ekonomika USA | Ekonomika ve světě | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Finanční prostředky | Finanční rizika | Fiskální rok | Fitch rating | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP Francie | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Investice do zlata | Investiční | Investiční poradenství | Investiční výdaje | Investing | Investovat do zlata | Irsko | Jádrová inflace | Janis Varufakis | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Krize v Řecku | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz libry | Kurz měny | Kurz USD | Kurzy | Libra | Lira | Maďarská měna | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měny a kurzy | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Patria Online | Pips | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řecké akcie | Sázky | Seminář | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Světové ceny ropy | Švýcarská centrální banka | Těžba ropy z břidlic | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj inflace | WTI | Založení účtu | Zásoby ropy ve světě | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | CNBC | ZEW | EIA | ING | CEE | Čistý dluh | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Elon Musk | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Tranše | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | WGC | Akcie na majitele | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Cukr | Vzdělání | Frustrace | Velcí hráči | Burze | Investment | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Danske Bank | Deutsche Bundesbank | Crédit Agricole CIB | Společnost Crédit Agricole | Royal Bank of Scotland | DPA | Bank of America Merrill Lynch | PVM Oil Associates | Institut ZEW | CNN | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | Oxford Economics | Mizuho Bank | Westpac | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | ANZ | DIW | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | IHS Global Insight | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | BayernLB | YouGov | Global Insight | Ole Hansen | PwC | Next Finance | Agentura AP | PVM | BBC | Agentura DPA | Chaos na finančních trzích | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Polská centrální banka | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | EY Item Club | Nákupy dluhopisů | Světová rada pro zlato (WGC) | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | BMW | Wolfgang Schäuble | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Mark Carney | Zero Hedge | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Cizí měny | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Malý prostor | Index německých akcií DAX | Podnikatelská důvěra | Londýn - ICE | New York - Nymex | Příprava | Přehled | Odvaha | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Firemní investice | Christine Lagardeová | Thomas Jordan | Agentura Reuters | Kybernetické měny | Americké trhy | UBS Wealth Management | Referendum | Ekonomická aktivita | Ministři financí eurozóny | Německý ústavní soud | Obchodní styl | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Americké firmy | Index důvěry | Setrvání Británie v EU | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Investice do technologií | Mezinárodní ratingové agentury | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Turbulence na trzích | Německé státní dluhopisy | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Britské hospodářství | Globální ekonomický růst | Pokles libry | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Odchod z EU | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Britský ministr financí | Akcie v Japonsku | AAA | Dnešní ekonomický kalendář | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Vystoupení z EU | Kurz domácí měny | Bělorusko | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Nejprudší jednodenní pokles | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Německý hospodářský institut DIW | Režim devizových intervencí | Režim forexových intervencí | FactSet | TradingView | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Šéf britské centrální banky | Výzkumná společnost | Výzkumná společnost Markit | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Posílení koruny | Opatření centrálních bank | Dnešní údaje | Neue Osnabrücker Zeitung | Historická minima | Nejistota | Erste | VIG | Světové finanční krize | Prognos | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Institut Prognos | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Výrobní index PMI | Investiční divize | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Agentura AFP | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Úrokové sazby centrálních bank | Francouzská ekonomika | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Konsensus | Mzdy | Německý export | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Opatřením na podporu ekonomiky | Akcie na burze | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Ministr obchodu | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Migrační krize | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Theresa Mayová | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Index amerických akcií | Pierre Moscovici | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | S&P Global Ratings | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | ISTAT | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Turecký premiér | Index cen domů | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování eura | Podnikatelská aktivita | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Země G20 | Země G7 | Skupina G20 | Skupina G7 | Bankovní společnost | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Silný kurz dolaru | Internetové firmy | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Výhled ekonomiky | Výkyvy na finančních trzích | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodovaný fond | Tempo růstu ekonomiky | Audi | Bitfinex | Politico | Bridgewater | Oslabování měny | Mizuho | Generali Investments | Makléřské firmy | Fúze a akvizice | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Silicon Valley Bank | Zahraniční forex | IMFC | Credit Agricole SA | UniCredit SpA | ING Groep NV | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Finanční ředitelé | Bureau of Economic Analysis | Breakout Trader | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Coinbase | Protiruské sankce | Markéta Šichtařová | Devizoví obchodníci | Kvantitativní utahování | Jerome Powell | Coinmarketcap | xPartners | Invesco | Cena kryptoměny ethereum | Růst bitcoinu | Oxfam | Štěpán Hájek | Lithium | Výkonnost fondů | Asijské trhy | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Kobalt | Cena bitcoinu | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | Hodnota majetku | Hodnota majetku domácností | Virtuální měny | Analytik finančních trhů | Německá centrální banka | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Obchodní napětí | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Tok investic | Očekávaný kurz koruny | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Nákup zlata | Výplata dividend | Ekonomické krize | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Přímé zahraniční investice | Trh s ropou | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Dodávky ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Long obchod | Marihuanové akcie | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | LYNX WhatsApp | Daňové úlevy | Daňové reformy | Politika Fedu | EK | M5S | Napětí na finančních trzích | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | François Villeroy de Galhau | Prezident Evropské centrální banky | Fiskální pakt | Financial Times (FT) | Index hongkongské burzy | Zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | The Wall Street Journal | WEF | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Švýcarská centrální banka (SNB) | Problémy Evropy | Obchodní jednání | Index Option | Velké riziko | Makroekonomické strategie | Pozornost trhu | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | Mt. Gox | Mezinárodní investoři | Silný trh | Světové finanční trhy | Ekonomický poradce | Globální rizika | Statistický úřad | Ropovod | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Short obchod | Splácení dluhu | Nejznámější kryptoměny | Tencent Holdings | Oživení světové ekonomiky | Brexit bez dohody | Prodej ropy | Americké společnosti | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Ropné akcie | Obchodní pásmo | Investiční bublina | Biotechnologické akcie | Gazprom | Digitální daň | Capital Partners | Uranové akcie | Farmaceutické akcie | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Odvetná cla | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Recese v USA | Konglomerát | Oživení ekonomiky | Akcie podniku | Alan Greenspan | Kapitálové výdaje | Růst mezd | Míra chudoby | Pravděpodobnost recese | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Kjódó | Agentura Kjódó | Globální recese | Hospodářský výhled | Italská vláda | Italská ekonomika | Zprávy z Fedu | Ekonomika nového Zélandu | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Snížení daní | Kurzarbeit | Český HDP | Předstihové indikátory | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Projevy centrálních bankéřů | Hospodářské dopady | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | Huawei | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Larry Kudlow | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Bílý dům | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Státní investiční fond | Trh práce | Německý průmysl | Obchodní dohody | Inflace v říjnu | Vyšší volatilita | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Ekonomika ČR | Konkurenceschopnost | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Firma | Ekonomiky eurozóny | Americký průmysl | Tesla Elon Musk | Výrobce léků | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | IIF | Růst cen | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Server CNBC | Zavedení digitální daně | Datový kalendář | Bilance | Index DOW | Důchodový systém | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | PSA | Růst světové ekonomiky | Odhad růstu světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Hodnota kybernetické měny | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Příliv investic | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Úrok | GAFA | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | AFP | Švýcarská ekonomika | SECO | Hospodářské záležitosti | Finanční rezervy | Dlužníci | Valdis Dombrovskis | Zpomalení světového obchodu | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Poslanecká sněmovna | Růst eurozóny | PLN | Na burze | Propouštění | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Firma Apple | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Čínský vývoz | Šinzó Abe | Rozvoj | Nejvyšší nezaměstnanost | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Ekonomická recese | Americké ministerstvo práce | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Válka mezi USA a Čínou | Protekcionismus | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Plyn | Prohlášení | Zavedení cel | Yahoo | Moskva | EASA | Americká automobilka | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | Farmaceutická společnost | Měnový výbor centrální banky | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Poradce premiéra | Škoda Auto | Míra | Vivendi | Jaderné elektrárny | Jaderná elektrárna | Inflační výhled | Fed úroky | Úroky | Konec roku | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zasedání Světového ekonomického fóra | Hypotéky | Geely | Důchod | Předseda | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Kupní síla | Automobil | Regulátoři | Meziroční míra inflace v eurozóně | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Biotechnologické společnosti | AT&T | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Bydlení | Uber | EY | Údaje z Číny | Ztráta | NERV | Hlavní ekonomické události | Stratég | ACEA | Miliardy korun | Zasedání měnového výboru | Peking | Růst hrubého domácího produktu | Hospodaření | Dublin | Paschal Donohoe | Údaje ministerstva | Placení daní | Růst poptávky | Místní centrální banka | Pracovní trh | CFA | Prodej automobilů | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Hospodářské recese | Internetoví giganti | Netflix | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Spor o digitální daň | Francouzský parlament | Washington | Daimler | Letecké společnosti | Miliardy eur | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Švýcarská vláda | Ifo | Příjmy domácností | Poradenství | Růst globální ekonomiky | FTSE Russell | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Wall Street Journal (WSJ) | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Peníze z prodeje akcií | Tuzemská inflace | Luboš Růžička | Vyšší inflace | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Mateřská společnost Googlu | Velké firmy | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Robert Lighthizer | Obchodní zmocněnec | Zajímavé zisky | Digitální komunikace | Komunikace | HN | Základ daně | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Globální přímé zahraniční investice | Trump | Francie a USA | Čínské indexy | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Odklad digitální daně | Výsledky průzkumu | Jihokorejská ekonomika | Jihokorejská vláda | Michal Stupavský, CFA | Brand Finance | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Hospodářské noviny (HN) | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Spravedlivější zdanění | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Virus | Vir | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Klaus Wohlrabe | Penzijní systém | Spravedlivé důchody | Důchody | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Firmy v ČR | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Typ koronaviru | Nový typ koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Výdaje | Platit daně | Daň z příjmu | Útlum aktivity | Dopady koronaviru | Hospodářské dopady koronaviru | Prodeje aut | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Universal Music Group | SEC | Výkon francouzské ekonomiky | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Dopady koronaviru na ekonomiku | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Deutsche Telekom | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | Výhled úvěrového ratingu | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Zavedení globální digitální daně | Ministerstvo financí ČR | Světová pandemie | Společnost Berkshire Hathaway | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | Roberto Gualtieri | Italský ministr hospodářství | Výhled růstu globální ekonomiky | Tim Duy | The Fed Watch | Pokračování klesajícího trendu | Italský cestovní ruch | Cestovní ruch | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Čínský svaz osobních automobilů | CPCA | Pokles prodeje | Šok | Snížení těžby | Vzestup inflace | Vládní opatření | Opatření proti šíření nemoci | Výkyvy | Varovné signály | Akcie na světových trzích | Předpokládané ztráty | Aktuální Price Action | Videokonference | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Negativní hospodářské dopady | Povzbuzení ekonomiky | Prudký pokles | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Olaf Scholz | Pomoc vlád | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Technologičtí giganti | Tencent | Opatření vlády | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Silný propad | Evropské země | Brusel | Letectví | Záchranné balíčky | Pokles HDP | Světové organizace | Kabinet | Tržby společnosti | Pokles české ekonomiky | Anton Siluanov | Viceprezident | Spotřebitelé | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Nejslabší růst | Německý hospodářský institut | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | Bilion dolarů | Přísná opatření | Guvernér francouzské centrální banky | Německý ministr financí | Koronavirová krize | MPO | MF | Hlavní centrální banky | Ministryně práce | Jana Maláčová | OSVČ | Kongres | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Investiční banka Goldman Sachs | Krátká práce | Short-time work (STW) | STW | Short-time work | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Úřad práce | Spoření | Balíček na záchranu ekonomiky | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Ratingová agentura S&P | Ekonom Klaus Wohlrabe | Rakouský institut IHS | Institut IHS | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Státní rozpočty | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Lídři skupiny G20 | Ángel Gurría | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Ekonomiky | Slovensko | Války | Daniel Münich | Poradce | Organizace | Realitní firmy | Hrubý domácí produkt země | Letecká společnost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Autoprůmysl | Údaje | IATA | Ekonomické škody | Skupina OPEC | AOL | DPH | Marshallův plán | Ropný průmysl | Oživení v Číně | Neformální sektor | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Propouštění zaměstnanců | Gernot Blümel | Ministři | Alexandr Novak | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Životní styl | Nejvyšší soud | Výpadky | Activision Blizzard | Česká ekonomika letos | Finanční představitelé | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Země skupiny G20 | Výhled poptávky po ropě | Úspory | Hospodářské oživení | Růst cen v EU | Program pomoci | ZEW index ekonomického sentimentu | Japonský export | CMC | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Spotřeba ropy | Největší ekonomika eurozóny | Dluhové poradce | Ázerbájdžán | Zbyněk Stanjura | Debata | Soukromá spotřeba | Air France | Posílení | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | NY FED | Kristina Hooper | Nové zakázky | Joe Biden | Masivní podpůrná opatření | Podpůrná opatření | Lucembursko | Evropské méně | Spotřebitelský sentiment | Pokles světové ekonomiky | Americký HDP | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Počet lidí bez práce | Počet lidí bez práce v Německu | Náklady na financování | Spotřebitelské výdaje v USA | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Soud | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Dovoz | UNWTO | Oživení hospodářství | Wolt | Alternativní taxislužby | Soud EU | Justice | Australská ekonomika | Zadlužení | Bezpečnost | Kontrakce | Italský statistický úřad | Italský statistický úřad ISTAT | Evropský datový kalendář | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Členské země | RBI | Světové hospodářství | Xiaomi | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Vakcína | Moderna | Jukos | Mluvčí MMF | Spolková vláda | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Předsedkyně Evropské komise | Renault | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Vládní pomoc | Propad příjmů | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Pokles investic | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Inflace v Německu v květnu | Hertz | Výrobce aut | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Krizový plán | Špatné zprávy | Internetová firma | CVC Capital | Square | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Globální používání eura | Používání eura | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Japonský parlament | Místopředseda Evropské komise | Agentura APA | APA | Globální poptávka | Italská centrální banka | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | Hospodářský propad | Bern | Nestlé | Sanofi | Světová poptávka po ropě | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Zdanění digitálních služeb | Polská ekonomická recese | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Banka JP Morgan | Vyšší daně | Druhá vlna | Index německých akcií | Státní pomoc | Cla na zboží | Finanční šéfové | Živnostníci | Dostupnost bydlení | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Jasný signál | MAM | Sony | KLM | Úspěchy | DoorDash | Silicon Valley | Americká společnost Apple | Šance | SAE | Chrysler | Ceny | Praha | Verizon Communications | Průměrný příjem | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Market cap | Životní úroveň | Nižší poptávka | Letecká osobní doprava | Plynárenské společnosti | Čínská společnost | Odhad růstu HDP | Důvěra | Velké technologické firmy | Turistický ruch | Zvýšené napětí | Hospodářské otřesy | Bruegel | European Consumer Debt Network | Problémy domácností s dluhy | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Pandemická situace | Goodyear | Výrobce pneumatik | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Zvýšení daní | Coca-Cola | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výrobní index | Ceny mědi | Odborníci | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Inspirace | Zdanění | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Pokles exportu | Japonské ministerstvo financí | Čínské technologické firmy | Jošihide Suga | Snížení emisí | Přímé investice | Universal Music | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Ekonomka SB | Oživení z pandemie | Carmen Reinhartová | Hlavní ekonomka Světové banky | Ekonomka Světové banky | Novozélandská ekonomika | Korporátní daň | Budoucí vývoj | Ekonomické dopady pandemie | Ropa dnes | Evropský statistický úřad | Politici | Vyhlídky světové ekonomiky | Účinné vakcíny | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Propad italské ekonomiky | Česká republika | McAfee | Španělská centrální banka | Antimonopolní úřad | Lockdown | Měnový fond | FranceInfo | Dohoda o digitální dani | iPhone | Výrobce letecké techniky | Americký ekonom | Jack Dorsey | Nárůst případů koronaviru | Koncern | Nařízení | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Zásoby benzinu ve Spojených státech | Státy Evropské unie | Tempo inflace | Apollo | Apollo Global Management | Hospodářský vývoj | MRNA | Oživení poptávky po ropě | Ekonomické uzavírky | Společnost DoorDash | Munich Re | Vonovia | Munich | Očkování | Zadlužování | Účinnosti vakcín | Mutace koronaviru | MGM | Plný úvazek | Očkování proti covidu-19 | Balík stimulačních opatření | Boeing 737 Max | Emise dluhopisů | Výhled na rok | Počasí | Hodnota trhu s kryptoměnami | Brands | Zdravotní péče | Akcie americké internetové společnosti | Svaz BDI | Zoom Video | Carrefour | Couche-Tard | Evropské centrální banky | Oživování světové ekonomiky | Situace na trhu | Toshiba | Očkování proti covidu | Retailoví investoři | Globální letecká osobní doprava | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | Daňové zvýhodnění | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Akcenta CZ | Celosvětové zadlužení | Rostoucí výnosy | Evropský výrobce letecké techniky | Zásoby plynu | Skluz | Air | Světová poptávka | Ekonomický lockdown | Covidová krize | Míra inflace v Německu | Oživování ekonomiky | Technologické podniky | Silný růst | Jemenští povstalci | Španělské banky | Britská společnost | Nasdaq Private Market | Pandemie covidu-19 | Hang Seng Tech | Index Hang Seng Tech | Velké ztráty | Nový americký prezident | Geoffrey Okamoto | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Suezský průplav | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Hodnota trhu kryptoměn | Daňové dohody | Firemní daně | Bitcoinové transakce | Debut na trhu Nasdaq | Ceny ropy Brent | Kent | COP26 | Klimatický summit | Pepco | Odhad letošního růstu ekonomiky | Objednávky | Ministr práce | Internetové společnosti | Verizon | Společnost Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Santander | Cena povolenek | Japonský konglomerát | Pandemie COVID | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | Oslabení | About You | Výhled růstu české ekonomiky | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | ANZ Research | Inflace v OECD | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Tax Observatory | EU Tax Observatory | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Eurodad | Nevládní organizace | Spotřeba domácností | Jihokorejský hrubý domácí produkt | Salvador | Plány | Cíle | Prodej | Italské HDP | Italské hospodářství | Silný růst světové ekonomiky | Cíl Evropské centrální banky | Výkon britské ekonomiky | Tržní prostředí | Zdanění firem | Zvyšování daní | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Regulační úřad | Didi | ADNOC | Výhled globálního růstu | Společnost Didi | Americký výrobce | Nabídky akcií | Daňová pravidla | Minimální sazby daně | Sazby daně | Andy Jassy | Hliník | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | TSMC | Didi Global | Plány obnovy | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | GlobalFoundries | Uzavření dohody | Odvětví | Divize | Rotterdam | Výrobce elektromobilů Tesla | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Suez | HDP ve Spojených státech | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Chování | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Rekordní minimum | Předseda správní rady | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Základní sazby | Drahota | Cena kryptoměny | Rozpočtové příjmy | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Dovoz oceli | SpaceX | Analytici banky | Americká ministryně financí | Školení | Janus Henderson | Nedostatek čipů | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Opatření | Rivian | Evergrande | Konfederace | Česká společnost | Společnost AT&T | WarnerMedia | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Akcie Universal Music | Akcie Universal Music Group | Chuej Kcha Jüan | Energetická krize | Odhady růstu | Globální hrubý domácí produkt | Dohoda o globální dani | Dohody o globální dani | Dosažení dohody | Mathias Cormann | Mediální podnik | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Tempo růstu ekonomické aktivity | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Finanční představitelé G20 | Představitelé G20 | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Slabší růst ekonomiky | Veolia | Giphy | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Obilí | Pozornost | Volvo Cars | Ruský prezident | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Lídři G20 | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Společnost | Nové emise | Zoufalství | TIM | Globální nedostatek čipů | Nové mutace | Omikron | Sazby centrálních bank | Parag Agrawal | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Riziko výhledu ekonomiky | Výhled české ekonomiky | Provozovatel burz | Těžaři kryptoměn v Kazachstánu | Kazachstán | Těžaři z Číny | Transakce založené na kryptoměnách | Nejvýraznější propad | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Postavení na trhu | Rozšíření | Výrobce čipů Intel | Tržní hodnota americké společnosti | Kryptoměnové transakce | Liz Trussová | Spotřebitelské inflace | Prezident Hospodářské komory | Vladimír Dlouhý | Ministr práce a sociálních věcí | Musaffah | Húsíové | Analytické prognózy | Ash Glover | Call of Duty | Candy Crush | Válka na Ukrajině | Instituce | Objem prostředků | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Rusko a Ukrajina | Telegram | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Pokles inflace | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Americký ministr zahraničí | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Zvyšování cen | Úrok z dolarových dluhopisů | Ukončení konfliktu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | CPC | Protiinflační kroky | Růst cen energií | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Premiér Šmyhal | Zelenskyj | Rekordní inflace | Boj s inflací | Svaz německého průmyslu | Celosvětové zadlužení podniků | Zadlužení podniků | Cenový strop | Zvýšení úroků | Cenový strop na ruskou ropu | Německé ekonomiky | Reálné příjmy domácností | Vysoké inflace | Tržní ekonomiky | CZ | Pokles reálných mezd | Martin Maršovský | Finmex Academy | Finmex | Manažer Finmex | Mzdy v Česku | Školení Finmex academy | Školení Finmex | Propad do chudoby | Aktuální situace v Česku | Střední třída | Průměrný zaměstnanec | Manažer Finmex Academy | Hlavní manažer | Recese v Británii | Šíření covidu | Reformy penzí a daní | Reformy penzí | Akcie Baidu | SVB Financial | SVB | SVB Financial Group | Silicon Valley Bank (SVB)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Orgán dohledu nad finančním trhem
OrganiGram Holdings
Organizace
Organizace ADP
Organizace Conference Board
Organizace EFPA
Organizace ILO
Organizace OSN pro výživu a zemědělství
Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO)
Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě

Následující klíčová slova

Organizace pro výživu a zemědělství
Organizace pro výživu a zemědělství (FAO)
Organizace S&P
Organizace S&P Global
Organizace spojených národů
Organizace spojených národů (OSN)
Organizace SWIFT
Organizace YPO
Organizace zemí vyvážejících ropu
Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
eTrader
FXDD
Purple Trading
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít