Sobota 20. července 2024 15:49
reklama
Fintokei Payout
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster srovnani

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD)

C:\fakepath\spanelsko byk.jpg

Španělsko zavede 15procentní daň pro velké firmy

04.06.2024 Španělská vláda schválila návrh na 15procentní minimální daň z příjmů velkých firem. Návrh musí ještě schválit parlament. Krok navazuje na iniciativu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a směrnici Evropské unie, které mají zabránit obcházení daní. S odvoláním na prohlášení vlády o tom dnes informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\umela-inteligence.jpg

Odvětvím s vysokým podílem umělé inteligence roste produktivita

21.05.2024 Typy podniků, které nejčastěji využívají umělou inteligenci (AI), zaznamenávají téměř pětkrát rychlejší růst produktivity pracovníků než ty, které ji příliš nevyužívají. To zvyšuje naději, že využití AI by mohlo podpořit širší ekonomiku, uvedla ve své zprávě poradenská společnost PwC.
C:\fakepath\eurozona2.png

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se zlepšila

06.05.2024 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v květnu již sedmý měsíc ze sebou zlepšila. Nachází se tak na nejvyšší úrovni za více než dva roky. Uvedla ve své dnešní zprávě výzkumná společnost Sentix. Poukázala nicméně na přetrvávající slabost německé ekonomiky, která je největší v Evropě.
img

Ranní shrnutí (06.05.2024)

06.05.2024 Indexy z Asie a Tichomoří prožívají smíšenou seanci. Nejvíce roste australský index S&P/ASX200 (+0,35 %). Indexy z Číny však ztrácejí (-0,05 až -0,35 %), stejně jako korejský KOSPI (-0,25 %). Japonský index Nikkei 225 klesá o 0,10 %.
C:\fakepath\eurusd-03052024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 3.5.2024

03.05.2024 Akcie ve Spojených státech včera posílily. Podpořilo je středeční oznámení měnového výboru centrální banky USA (Fed) a řada příznivých firemních výsledků.
C:\fakepath\trader-02052024-46-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.05.2024 1) Japonský jen dnes odepsal většinu výrazných zisků, které nabral ve středu večer a k nimž podle spekulací obchodníků přispěly forexové intervence ze strany japonských úřadů. Dolar k jenu krátce po 13:00 SELČ odepisoval zhruba 0,2 procenta na 154,90 USD/JPY. Ve středu večer se japonská měna dostala až ke 153,00 USD/JPY.
C:\fakepath\Rusko4.jpg

Růst aktivity v ruském zpracovatelském sektoru zpomalil

02.05.2024 Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru v dubnu rostla nejpomalejším tempem za tři měsíce. Vyplývá to z průzkumu mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila mezinárodní společnost S&P Global. Podle průzkumu sice růst výroby i příliv nových zakázek mírně zpomalily, zůstaly však na vysoké úrovni.
C:\fakepath\Global3.png

OECD zlepšila výhled růstu světové ekonomiky na 3,1 procenta

02.05.2024 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zlepšila výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 3,1 procenta, zatímco v únoru počítala s růstem o 2,9 procenta. Organizace to dnes uvedla ve svém aktualizovaném výhledu. Česká republika si povede nejhůře ze zemí Visegrádské skupiny (V4) a jako jediná z V4 zaostane i za průměrem OECD, předpovídá organizace.
C:\fakepath\trader-14032024-94-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.03.2024 1) Záchrana švýcarské banky Credit Suisse, kterou před rokem převzala konkurenční UBS, přinesla švýcarské ekonomice nová rizika. Ve zprávě věnované této alpské zemi to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Spojení obou velkých bank sice zajistilo finanční stabilitu, transakce ale podle OECD vyvolává otázky ohledně dominantního postavení UBS na švýcarském trhu a potřeby silnější finanční regulace v budoucnu.
C:\fakepath\Credit suisse.jpg

Záchrana Credit Suisse přinesla Švýcarsku nová rizika

14.03.2024 Záchrana švýcarské banky Credit Suisse, kterou před rokem převzala konkurenční UBS, přinesla švýcarské ekonomice nová rizika. Ve zprávě věnované této alpské zemi to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Spojení obou velkých bank sice zajistilo finanční stabilitu, transakce ale podle OECD vyvolává otázky ohledně dominantního postavení UBS na švýcarském trhu a potřeby silnější finanční regulace v budoucnu.
C:\fakepath\Izrael-centralni banka.jpg

Izraelská ekonomika ve 4Q kvůli válce klesla

19.02.2024 Izraelská ekonomika v loňském čtvrtém čtvrtletí kvůli dopadům války s palestinským hnutím Hamás klesla v přepočtu na celý rok o 19,4 procenta. Ve svém odhadu to dnes uvedl izraelský statistický úřad. Výsledek je výrazně horší, než očekávali analytici. Ti s propadem sice počítali, v průměru jej ale odhadovali na deset procent. Za celý rok ekonomika růst udržela.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Francouzská vláda zhoršila odhad růstu ekonomiky

19.02.2024 Francouzská vláda zhoršila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na jedno procento, dosud počítala s růstem o 1,4 procenta. V rozhovoru s televizní stanicí TF1 to řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Vyhlídky francouzské ekonomiky zastiňují dopady války na Ukrajině a v Pásmu Gazy, ale i slabý hospodářský vývoj v Německu a Číně, což jsou přední obchodní partneři Francie, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-05022024-37-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.02.2024 1) Míra inflace v Turecku v lednu zrychlila na 64,86 procenta z prosincové hodnoty 64,77 procenta, oznámil dnes turecký statistický úřad. Vyšší byly zejména ceny v restauracích a kavárnách, dražší byla také zdravotní péče. Zlevnily naopak oděvy a obuv. Meziměsíčně pak ceny v Turecku zrychlily růst na 6,70 procenta.
C:\fakepath\Global.jpg

OECD zlepšila výhled růstu ekonomiky, varuje ale před útoky v Rudém moři

05.02.2024 Globální ekonomika si v letošním roce povede lépe, než se čekalo. Ve svém výhledu to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Odhad růstu ekonomiky zvýšila na 2,9 procenta, zatímco v listopadu předpovídala růst o 2,7 procenta. Varuje ale před útoky povstalců na obchodní lodě v Rudém moři a jejich dopadem na inflaci.
C:\fakepath\Global3.png

Průzkum: Růst světové ekonomiky letos dosáhne 2,6 procenta, příští rok zrychlí

23.01.2024 Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) by se měl podle ekonomů v letošním roce zvýšit o 2,6 procenta. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský hospodářský institut Ifo. V příštím roce ekonomové podle průzkumu počítají se zrychlením tempa růstu globální ekonomiky na 2,9 procenta.
C:\fakepath\trader-10012024-37-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.01.2024 1) Příspěvek na síti X včera oznámil, že americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) udělila souhlas se spuštěním spotových bitcoinových investičních fondů obchodovaných na burze (ETF). Předseda SEC Gary Gensler však krátce poté varoval, že účet SEC byl napaden a na internetu byl zveřejněn neautorizovaný příspěvek. Mluvčí SEC později potvrdil, že ETF zatím schválené nebyly.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Zavedení globální minimální firemní daně změní investiční toky, uvedla OECD

10.01.2024 Letošní zavedení globální minimální daně z příjmu právnických osob změní tok zahraničních investic nadnárodních společností, protože odstraní výhody z účtování zisků v daňových rájích. Uvedla to ve své zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Globální minimální sazba daně byla poprvé dohodnuta 140 zeměmi v roce 2021. V platnost vstoupí v letošním roce a již 36 států zavedlo zákony stanovující dolní hranici zdanění právnických osob na úrovni 15 procent.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Rok 2024 přinese českému hospodářství zotavení, domnívá se ekonom Čapek

27.12.2023 Rok 2024 přinese českému hospodářství zotavení, domnívá se ekonom Jan Čapek. Inflace podle odhadů klesne z dosavadních dvouciferných hodnot na výrazně nižší úroveň, zatímco míra nezaměstnanosti by měla zůstat stabilní na současných nízkých hodnotách, uvedl odborník, jenž působí v Národním institutu SYRI a na Masarykově univerzitě v Brně.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Česká ekonomika se příští rok dočká oživení, uvádí průzkum ministerstva financí

05.12.2023 Českou ekonomiku čeká v příštím roce oživení, hrubý domácí produkt (HDP) vzroste o 1,7 procenta po letošním poklesu o 0,3 procenta. Hospodářství by měla nastartovat spotřeba domácností, kterým začne znovu růst disponibilní příjem po opadnutí inflační vlny. Růst spotřebitelských cen by měl příští rok zpomalit na 2,9 procenta z letošních 10,8 procenta. Vyplývá to z pravidelného průzkumu ministerstva financí k vývoji ekonomiky na základě prognóz 16 tuzemských odborných institucí.
C:\fakepath\trader-29112023-43-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.11.2023 1) Měsíc před svými stými narozeninami zemřel americký miliardář a Charlie Munger, který byl pravou rukou jednoho z nejznámějších investorů Warrena Buffetta a stál u budování jeho finančního impéria. Podle agentury AP včera o jeho smrti v prohlášení informovala investiční společnosti Berkshire Hathaway, v níž byl Munger místopředsedou představenstva.
C:\\fakepath\\Global3.png

OECD zhoršila výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 2,9 procenta

29.11.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zhoršila výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 2,9 procenta, zatímco dosud počítala s tříprocentním růstem. Příští rok tempo růstu dál zpomalí a dosáhne 2,7 procenta, globální ekonomika se ale vyhne takzvanému tvrdému přistání. OECD to uvedla ve své dnešní zprávě.
C:\\fakepath\\OECD2.jpeg

OECD: Nadnárodní firmy dál vykazují nízký zdaněný zisk, je to důvod k reformě

21.11.2023 Nadnárodní firmy stále vykazují nízký zdaněný zisk, a to i v zemích s vysokou sazbou daně z příjmu právnických osob. Ve zprávě o zdanění nadnárodních společností to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Podle ní je to důvod ke globální reformě daní. Jurisdikce s vysokými daňovými sazbami představují podle nové analýzy více než polovinu nízko zdaněných zisků, které celosvětově vykazují nadnárodní společnosti.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 16. listopadu 2023

16.11.2023 Více než 40 zemí se dohodlo na zavedení rámce pro vykazování kryptoměn, který vypracovala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), přidružená ke skupině G20. Plošné, důsledné a včasné zavedení rámce "zlepší naši schopnost zajistit dodržování daňových předpisů a omezit daňové úniky, které snižují veřejné příjmy a zvyšují zátěž těch, kdo daně platí," uvádí se v prohlášení daných zemí.
C:\fakepath\trader-30102023-33-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.10.2023 1) Češi za 15 let nashromáždili okolo 3000 bitcoinů v hodnotě 2,3 miliardy korun. Bitcoin je na tuzemském trhu, stejně jako ve světě, dominantní kryptoměna s tržním podílem okolo 53 procent. Celková hodnota trhu se všemi kryptoměnami se v současnosti pohybuje okolo 1,25 bilionu dolarů. Vyplývá to z vyjádření obchodníka Bit.plus. V úterý uplyne 15 let od spuštění technologie blockchainu, na které je bitcoin založený.
C:\fakepath\uhli.jpg

FT: EU a Británie budou chtít konec dotací na těžbu fosilních paliv v zahraničí

30.10.2023 Evropská unie a Británie budou prosazovat, aby bohaté země ukončily dotace na těžbu fosilních paliv v zahraničí. Zákaz podpory těžby ropy a plynu a také těžby uhlí chtějí projednat příští měsíc na zasedání Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Uvádějí to zdroje deníku Financial Times (FT). Očekává se, že návrh na odříznutí největšího zahraničního zdroje veřejných financí pro fosilní paliva vyvolá v pařížském sídle OECD bouřlivá jednání.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

MMF zlepšil výhled české ekonomiky na letošní rok i příští rok

10.10.2023 Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled vývoje české ekonomiky na letošní i příští rok. V letošním roce se má hrubý domácí produkt (HDP) zvýšit o 0,2 procenta, v dubnu přitom fond čekal pokles o 0,5 procenta. Příští rok má tempo růstu zrychlit na 2,3 procenta místo dříve očekávaných dvou procent. Uvedl to MMF ve své podzimní prognóze.
img

Nové prognózy růstu od OECD

19.09.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dnes v 10:00 vydala zprávu o ekonomickém výhledu na září 2023. Zpráva obsahovala nové prognózy hospodářského růstu pro ekonomiky z celého světa. Světová ekonomika v roce 2023 poroste o 3,0 %, což je o něco rychleji, než se původně očekávalo. Prognóza růstu pro rok 2024 však byla v nové zprávě OECD revidována níže a to je případ mnoha velkých ekonomik. Stále se očekává, že Indie dosáhne nejvyššího tempa růstu mezi hlavními ekonomikami s růstem HDP o 6,3 % v roce 2023 a 6,0 % v roce 2024. Ekonomiky USA a eurozóny by měly růst mírně rychleji, než předpokládala červnová zpráva, zatímco čínský růst byl revidován níže.
C:\fakepath\trader-19092023-32-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.09.2023 1) Americká rozvážková služba Instacart jde na burzu, cenu akcií pro účely primární veřejné nabídky (IPO) stanovila na 30 dolarů za kus. Hodnota firmy tak dosahuje zhruba deseti miliard dolarů (228,9 miliardy Kč), uvedl server CNBC. Instacart se zabývá rozvozem potravin, podobně jako například v České republice společnost Rohlík.
C:\fakepath\graf global.jpg

OECD zlepšila výhled letošního růstu globální ekonomiky na tři procenta

19.09.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zlepšila výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok a očekává, že se hrubý domácí produkt (HDP) zvýší o tři procenta. V předchozí prognóze, která je z června, OECD růst odhadovala na 2,7 procenta. Výhled na příští rok ale OECD zhoršila, uvádí se v její dnešní zprávě.
C:\fakepath\trader-13092023-32-zm.png

Další omezení těžby ropy výrazně zhorší situaci na trhu, varuje agentura

13.09.2023 Další omezení těžby ropy ve státech mimo Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC) ve čtvrtém čtvrtletí výrazně zhorší situaci na trhu. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). S omezením těžby až do konce roku počítá zejména Saúdská Arábie a Rusko. Posledně jmenovaná země není členem OPEC, ale patří mezi spojence této organizace.
C:\fakepath\trader-22082023-31-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.08.2023 1) Míra inflace v České republice byla v červenci v rámci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) pátá nejvyšší, a to po Turecku, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Vyplývá to ze zprávy o vývoji inflace v roce 2023, kterou sestavila společnost Utility Bidder. Naopak nejnižší míru inflace vykázalo Švýcarsko (1,7 procenta), následuje Řecko (1,8 procenta) a Španělsko (1,9 procenta).
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Inflace v České republice je pátá nejvyšší v zemích OECD, zjistila studie

22.08.2023 Míra inflace v České republice byla v červenci v rámci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) pátá nejvyšší, a to po Turecku, Maďarsku, Polsku a Slovensku. Vyplývá to ze zprávy o vývoji inflace v roce 2023, kterou sestavila společnost Utility Bidder. Naopak nejnižší míru inflace vykázalo Švýcarsko (1,7 procenta), následuje Řecko (1,8 procenta) a Španělsko (1,9 procenta).
img

Vláda chce konec daňových rájů. Navrhla zdanění nadnárodních firem, které rozpočtu přinese 5 miliard ročně

17.08.2023 Ve středu 16. srpna vládní kabinet schválil návrh zákona o dorovnávací dani, který je výsledkem snahy zabránit přesouvání zisků do daňových rájů. Návrh vychází z evropské směrnice, kterou se členské státy zavázaly aplikovat od počátku roku 2024 a která nastavuje podmínky pro zdanění velkých firem. Všechny společnosti působící v EU, které jsou součástí skupin s konsolidovaným příjmem 750 milionů eur a vyšším, budou muset odvádět od počátku nového roku minimálně 15% daň z příjmů. Směrnice zvýší daňovou sazbu v Evropské unii jako celku a přivede příjmy do veřejných rozpočtů. Pro Česko půjde dle odhadu ministerstva financí o částku 4 až 6 miliard korun ročně a bude se týkat až 3 tisíců společností (z toho 150 – 350 společností bude dorovnávací daň hradit). Tématu se dále v komentáři věnuje daňová poradkyně Hana Veselá ze společnosti BDO.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Analýza: Česko má v OECD desáté nejvyšší tempo růstu HDP za odpracovanou hodinu

24.07.2023 Česká republika má desáté nejvyšší tempo růstu hrubého domácího produktu (HDP) za odpracovanou hodinu z 38 členských států Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Uvádí to analýza odborníků na hledání zaměstnání společnosti Lensa, která zkoumala roky 1995 až 2021. Česko se tak sice nachází v první čtvrtině, ale vyšší růst hodnoty vykazují všechny zbývající státy Visegrádské skupiny (V4), tedy Slovensko, Maďarsko i Polsko.
C:\fakepath\Evropa.jpg

WSJ: Evropané čelí nové realitě, kterou nezažili desítky let - chudnou

18.07.2023 Život na evropském kontinentě byl dlouho předmětem závisti cizinců, zejména kvůli stylu označovanému jako umění žít. Nyní však rychle ztrácí svůj lesk, protože kupní síla Evropanů se postupně snižuje. Francouzi jedí méně foie gras a pijí méně červeného vína. Španělé šetří olivovým olejem. Finové jsou nabádáni, aby využívali sauny ve větrných dnech, kdy je energie levnější. Píše to americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
img

Nasdaq zkoumá generativní AI

18.07.2023 Využití umělé inteligence v různých oblastech je důležitou součástí zajištění budoucího fungování firem. Výjimkou není ani burza Nasdaq, která se ji rozhodla zavést do svých procesů v roce 2019. Nejnověji zašla ještě dál a zkoumá, jak využít takzvanou generativní umělou inteligenci v boji proti finanční kriminalitě. Zatímco OECD upozorňuje na nebezpečí spojená s umělou inteligencí při vytváření nejasných nebo zavádějících informací a varuje před negativními dopady na zaměstnance, technologické společnosti se stále chytají tempa této revoluce.
img

Invesco: Měsíční přehled vývoje na trzích za červen 2023

12.07.2023 Červen byl pro globální akciové trhy převážně pozitivním měsícem, protože ve všech hlavních regionech se trhy odrazily od květnových ztrát. Inflace v Evropě a USA se zmírňuje, přičemž v USA bylo po posledním zasedání Federálního rezervního systému pozastaveno zvyšování úrokových sazeb. Evropská centrální banka a Bank of England budou ve zvyšování sazeb prozatím pokračovat. V Číně přetrvávají obavy kolem post-covidové ekonomiky, ale nezabránily jejím ziskům. Dařilo se i Austrálii, Japonsku a Indii. Trhy s pevným výnosem zůstaly pod tlakem kvůli dalšímu zvyšování úrokových sazeb ze strany některých centrálních bank.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonské firmy podle odborů nabídly nejvyšší růst mezd za 30 let

05.07.2023 Japonské firmy nabídly při letošních jednáních se zaměstnanci nejvyšší zvýšení mezd za posledních 30 let. Vyplývá to z průzkumu organizace Rengo, což je největší odborová skupina v zemi. Podle ekonomů růst mezd pomůže oživit chřadnoucí spotřebitelskou poptávku. Japonsko se léta potýkalo s velmi nízkou inflací, v některých letech i s deflací, tedy poklesem cen.
C:\fakepath\trader-29062023-32-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.06.2023 1) Ministerstvo financí dnes podle plánu prodalo ve třech aukcích státní dluhopisy zhruba za 17 miliard korun. Zájem investorů byl výrazně vyšší, poptávka dosáhla 39,8 miliardy korun. Vyplývá to z údajů České národní banky (ČNB), která aukci zajišťovala. Byla to poslední aukce státních dluhopisů v prvním pololetí.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

GEI: Schopnost Německa přilákat investice se znepokojivě zhoršuje

29.06.2023 Schopnost Německa přilákat investice se v loňském roce "znepokojivě" zhoršila. Příliv přímých zahraničních investic do Německa činil pouze 10,5 miliardy eur (zhruba 250 miliard Kč), zatímco jejich odliv přesáhl 135 miliard eur (přes tři biliony Kč). Rozdíl mezi odlivem a přílivem investic tak dosáhl rekordní úrovně. Podle listu Financial Times na to upozornil Německý ekonomický institut (GEI) na základě údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\swiss_franc2.jpg

Švýcaři v referendu schválili návrh zákona o uhlíkové neutralitě i vyšší daň

19.06.2023 Švýcaři včera v referendu schválili návrh zákona usilující o dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Obyvatelé této alpské země rovněž schválili zvýšení daně z příjmu velkých podniků. Pro klimatický návrh hlasovalo 59,1 procenta zúčastněných a pro novou sazbu daně 78,5 procenta. Vyplývá to z konečných výsledků, které zveřejnil server Neue Zürcher Zeitung (NZZ).
C:\fakepath\svycarsko frank.jpg

Švýcaři v referendu hlasují o návrhu zákona o uhlíkové neutralitě do roku 2050

18.06.2023 Švýcaři od dnešního rána v referendu hlasují o návrhu zákona, který má za cíl učinit zemi do roku 2050 emisně neutrální. Hlasování se týká i zvýšení sazby daní pro velké podniky a opatření proti koronaviru. Volební místnosti jsou otevřené do 12:00 SELČ, první výsledky se očekávají hned odpoledne.
C:\fakepath\trader-07062023-34-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.06.2023 1) Turecká lira dnes dopoledne prudce klesla, její kurz se snížil zhruba o sedm procent a za dolar se v jednu chvíli platilo až 23,16 liry. Měna se tak ocitla na dalším minimu a její propad je nejvýraznější od krachu z roku 2021. Podle analytiků je to ale příznivý signál, že nová turecká vláda se zbavuje umělé podpory kurzu a přechází k tradičnímu tržnímu mechanismu, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

OECD zlepšila výhled růstu české ekonomiky, letos čeká růst o 0,3 procenta

07.06.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 0,3 procenta a v příštím roce tempo růstu zrychlí na 2,4 procenta. Ve svém novém výhledu to dnes předpověděla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Zlepšila tak svou březnovou prognózu, ve které počítala s poklesem HDP o 0,1 procenta. Výhled na příští rok zůstal stejný.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

OECD zlepšila výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 2,7 procenta

07.06.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zlepšila výhled růstu světové ekonomiky na letošní rok na 2,7 procenta, zatímco v březnu čekala o desetinu procentního bodu pomalejší růst. Tempo růstu ale bude nejnižší od globální finanční krize v letech 2008-2009, s výjimkou pandemií zasaženého roku 2020, uvedla dnes organizace. Příští rok tempo růstu zrychlí jen mírně, protože se plně projeví efekt zvyšování úrokových sazeb, který zmírní příznivý vliv nižší inflace.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Nejvyšší korporátní daň v EU mají na Maltě a v Portugalsku, ČR patří pod průměr

11.05.2023 Nejvyšší daň z příjmu platí firmy ze zemí Evropské unie na Maltě (35 procent), v Portugalsku (31,5 procenta) a Německu (29,83). Nejnižší sazby daně z příjmů právnických osob mají Maďarsko (devět procent), Irsko (12,5 procenta) a Bulharsko a Chorvatsko (po deseti procentech). V průměru evropské země vybírají daň z příjmů právnických osob ve výši 21,5 procenta. To je mírně pod celosvětovým průměrem, který je podle údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) 23,4 procenta. Daň z příjmu právnických osob v ČR se podle dnes zveřejněného konsolidačního balíčku od roku 2025 zvýší na 21 procent z nynějších 19 procent. Česko tak bude lehce pod unijním průměrem.
C:\fakepath\irsko.jpg

Irsko chce přesunout vysoké příjmy z firemních daní do nového státního fondu

10.05.2023 Irsko uvažuje, že by část vysokých daňových příjmů, které dostává od mnoha nadnárodních společností sídlících v zemi, vložilo do nového státního investičního fondu. Tento krok by posílil veřejné finance do budoucna, kdy by příjmy mohly být méně spolehlivé než teď, uvedl server televize CNBC. Daňové příjmy od nadnárodních firem byly v posledních letech rekordní a země odhaduje, že její rozpočtový přebytek by mohl do čtyř let vzrůst na 6,3 procenta hrubého domácího produktu (HDP).
C:\fakepath\trader-08052023-29-zm.jpg

OECD: Německá ekonomika se bude příští rok zotavovat pomaleji, než se očekávalo

08.05.2023 Německá ekonomika se bude v příštím roce zotavovat pomaleji, než se předpokládalo, uvedla dnes v tiskové zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Hrubý domácí produkt (HDP) největší evropské ekonomiky se podle výhledu OECD letos zvýší o 0,3 procenta a v roce 2024 o 1,3 procenta. Zatímco prognóza pro letošní rok zůstává beze změny, v případě příštího roku organizace v březnu odhadovala růst o 1,7 procenta. Snížení výhledu OECD přičetla růstu výdajů na ekologičtější infrastrukturu.
img

Ekonomika Nového Zélandu: Co je třeba vědět

28.04.2023 Pokud jste právě začali objevovat svět obchodování, měnové páry založené na novozélandském dolaru mohou být jednou z možností, které váš makléř nabízí. Obchodování měnových párů vám poskytne příležitost dozvědět se o měnách věci, o kterých jste možná nikdy předtím neslyšeli. Novozélandský dolar možná není tak populární jako americký dolar, britská libra nebo euro, ale je jednou z nejobchodovanějších měn na světě. Vzhledem k tomu, že Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) právě zpřísňuje svou měnovou politiku, bylo by dobré dozvědět se něco o novozélandské ekonomice.
img

Ekonomika Nového Zélandu: Co je třeba vědět

28.04.2023 Pokud jste právě začali objevovat svět obchodování, měnové páry založené na novozélandském dolaru mohou být jednou z m...
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

MMF: Česká ekonomika letos klesne o 0,5 procenta, ve 2024 vzroste o 2 pct.

11.04.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky v letošním roce klesne o 0,5 procenta, zatímco loni vzrostl o 2,4 procenta. V příštím roce však ekonomika opět oživí a HDP se zvýší o dvě procenta. Uvedl to ve své jarní prognóze Mezinárodní měnový fond.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

OECD letos čeká v ČR mírnou recesi, doporučuje rozpočtovou konsolidaci

30.03.2023 Česko letos čeká mírná recese, hrubý domácí produkt (HDP) klesne o 0,1 procenta a země se bude potýkat s vysokou inflací, která bude činit 13 procent. Uvádí to zpráva Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), kterou dnes představili premiér Petr Fiala (ODS) a generální tajemník OECD Mathias Cormann na tiskové konferenci v Praze. Zpráva Česku také doporučuje rozpočtovou konsolidaci. Podle Fialy chce vláda ročně snižovat strukturální deficit o jedno procento HDP, tedy zhruba 70 miliard korun.
C:\fakepath\trader-17032023-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2023 1) Americká společnosti Microsoft nabídla ústupky, aby získala souhlas s převzetím společnosti Activision Blizzard, výrobce her Call of Duty či Candy Crush. Ukazuje to aktualizovaná dokumentace Evropské komise (EK), která funguje zároveň jako unijní antimonopolní úřad. EK v souladu se svou politikou neposkytla žádné další podrobnosti. Nyní si vyžádá zpětnou vazbu od konkurentů a od zákazníků, pak přijme konečné rozhodnutí. To by mělo padnout do 22. května.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD zlepšila výhled růstu na letošek, varuje ale před křehkostí oživení

17.03.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zlepšila výhled růstu hlavních světových ekonomik na letošní rok na 2,6 procenta, zatímco v listopadu počítala s růstem o 2,2 procenta. Zdůvodnila to poklesem cen potravin a energií a uvolňováním opatření proti šíření covidu-19 v Číně. Varovala ale před křehkostí hospodářského oživení kvůli vysokým úrokovým sazbám. Vyplývá to z dlouhodobého hospodářského výhledu, který dnes organizace zveřejnila.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Vyhlídky světové ekonomiky jsou příznivější, problémem zůstává inflace

24.02.2023 Vyhlídky pro světovou ekonomiku jsou teď o něco příznivější než před několika měsíci, problémem však zůstává inflace. Uvedl to dnes generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Mathias Cormann. Na zlepšené vyhlídky světové ekonomiky tento týden poukázala také například americká ministryně financí Janet Yellenová.
C:\fakepath\OECD.jpg

Reálné příjmy domácností v zemích OECD za pandemie nejvíce klesly ve Španělsku

09.02.2023 Reálné příjmy domácností v zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) za pandemie covidu-19 nejvíce klesly ve Španělsku a Portugalsku. Mezi státy, kde se do loňského třetího čtvrtletí reálné příjmy nevrátily na úroveň před covidem-19, je ale i Česká republika. Ukazují to data, která včera OECD zveřejnila. Nejvíce si ve srovnání s koncem roku 2019, tedy proti období těsně před pandemií, polepšily domácnosti v Polsku a ve Slovinsku.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Podle Pavla jsou reformy penzí a daní nezbytné, je nutné je lidem vysvětlit

30.01.2023 Podle zvoleného prezidenta Petra Pavla jsou reformy penzí a daní pro Česko nezbytné, není možné je dál odkládat a je potřeba je lidem začít vysvětlovat. Řekl to včera večer v rozhovoru pro televizi Nova. Přibližování obou reforem zmínil jako součást svého plánu ve funkci. O důchodové reformě se v ČR debatuje léta. Zatím se ji nepodařilo prosadit a nenašla se na ní širší politická shoda. Podle expertů je potřeba změnit i nastavení daní. Vláda reformu penzí chystá.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Globální minimální daň může rozpočtům přinést 220 miliard dolarů ročně

18.01.2023 Globální minimální daň z firemních zisků, která je součástí plánované reformy mezinárodního daňového systému, by mohla vytvořit dodatečné rozpočtové příjmy kolem 220 miliard dolarů (téměř pět bilionů Kč) ročně. To je téměř o polovinu více, než se dříve předpokládalo. Uvedla to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Recese v Británii může být skoro stejně hluboká jako ta v Rusku, míní ekonomové

04.01.2023 Hospodářská recese v Británii může být v letošním roce skoro stejně hluboká jako ta v Rusku. Analytici americké investiční banky Goldman Sachs totiž podle serveru CNBC očekávají, že hrubý domácí produkt (HDP) Británie letos klesne o 1,2 procenta, zatímco pokles HDP v Rusku předpovídají na 1,3 procenta. Zdůvodňují to válkou na Ukrajině a nutností vyrovnávat se s dopady západních ekonomických sankcí.
img

Finmex: Reálné mzdy klesají. Čeká Čechy propad do chudoby?

13.12.2022 Aktuální situace v Česku není příliš optimistická. Jen ve 3. kvartálu poklesly reálné mzdy o 9,8 %. Reálné mzdy v Česku klesají nejprudčeji ze všech 38 rozvinutých členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), které přijaly demokracii a principy tržní ekonomiky. Zároveň se jedná o nejrychlejší pokles v historii samostatné České republiky. Důvodem tak dramatického poklesu je vysoká inflace, všudypřítomná drahota a pomalý růst mezd.
img

Finmex: Reálné mzdy klesají. Čeká Čechy propad do chudoby?

13.12.2022 Aktuální situace v Česku není příliš optimistická. Jen ve 3. kvartálu poklesly reálné mzdy o 9,8 %. Reálné mzdy v Česku klesají nejprudčeji ze všech 38 rozvinutých členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), které přijaly demokracii a principy tržní ekonomiky. Zároveň se jedná o nejrychlejší pokles v historii samostatné České republiky. Důvodem tak dramatického poklesu je vysoká inflace, všudypřítomná drahota a pomalý růst mezd.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Ekonomika bude příští rok stagnovat, inflace zpomalí, ukazuje průzkum MF

04.12.2022 Česká ekonomika bude v příštím roce stagnovat, hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o 0,1 procenta po letošním růstu o 2,4 procenta. Hospodářské oslabení způsobí zejména pokles spotřeby domácností v důsledku vysoké inflace. Růst cen by ale měl v příštím roce zpomalit na 9,7 z letošních 15,4 procenta. Ke dvěma procentům by se inflace měla vrátit v roce 2025. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí k vývoji ekonomiky na základě prognóz 16 tuzemských odborných institucí.
C:\fakepath\trader-23112022-34-zm.jpeg

Komodity: Ropa výrazně zlevňuje, Brent se vrátil pod 85 dolarů za barel

23.11.2022 Ceny ropy se dnes prudce snižují. Za jejich poklesem stojí zprávy o tom, že skupina ekonomicky vyspělých zemí G7 se chystá stanovit cenový strop na ruskou ropu na úrovni, při které bude pro Rusko prodej ropy nadále ziskový. To zmírňuje obavy z nedostatečných dodávek suroviny na světový trh. Severomořská ropa Brent kolem 17:15 SEČ ztrácela zhruba 4,4 procenta a nacházela se v těsné blízkosti 84,5 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala pokles o téměř 4,7 procenta a pohybovala se mírně nad 77 dolary za barel.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Globální zpomalení příští rok nejvíce zasáhne Evropu

22.11.2022 Globální ekonomika by se v příštím roce měla vyhnout recesi. Nejhorší energetická krize od 70. let 20. století ale vyvolá prudké zpomalení, které nejvíce zasáhne Evropu. Tempo růstu světového hrubého domácího produktu v příštím roce zpomalí na 2,2 procenta z letošních 3,1 procenta. V roce 2024 pak mírně zrychlí na 2,7 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Svaz německého průmyslu vyzval k odkladu globálního zdanění firem o rok

07.11.2022 Svaz německého průmyslu (BDI) vyzval k odkladu celosvětové minimální sazby daně z příjmů právnických osob nejméně o rok, tedy do roku 2025. S ohledem na současnou krizi chce, aby měly podniky více času na tuto změnu se připravit. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Invesco: Pozitivní znamení v pesimistickém prostředí

05.10.2022 Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás chybět nebude. Přitom začalo pozitivně, na akciovém trhu pokračovalo oživení započaté v polovině června. Tomuto růstu však v polovině srpna došel dech a následoval brutální výprodej akcií. A neomezoval se pouze na akcie. Dluhopisy i akcie klesaly celosvětově poté, co centrální banky agresivně zpřísňovaly finanční podmínky a investoři zaceňovali vyšší úrokové či diskontní sazby a nižší krátkodobý růst. Níže skončily také komodity – zejména energie, k čemuž přispěl silný dolar a slábnoucí globální poptávka.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Velkým ekonomikám hrozí kvůli energetické a inflační krizi recese

26.09.2022 Růst globální ekonomiky zpomaluje více, než se čekalo ještě před několika měsíci, zejména v důsledku invaze ruských vojsk na Ukrajinu. Hrozí také, že energetická a inflační krize ve velkých ekonomikách přerostou v recesi. Ve svém výhledu to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V letošním roce stále očekává růst hrubého domácího produktu (HDP) o tři procenta, v roce příštím už ale počítá se zpomalením tempa na 2,2 procenta. V červnu OECD čekala zpomalení růstu na 2,8 procenta.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Globální změna firemních daní by mohla být v platnosti od roku 2024

12.07.2022 Největší revize mezinárodních daňových pravidel za poslední generaci by mohla vstoupit v platnost v roce 2024. Uvedla to Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Cílem změny, nad kterou OECD dohlíží a na které se dohodlo loni téměř 140 zemí, je zohlednit nástup velkých digitálních společnosti jako Apple a Amazon, které mohou účetně vykazovat zisky v zemích s nízkými daněmi.
C:\fakepath\trader-06072022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.07.2022 1) Euro na páru s dolarem kleslo na 20leté minimum 1,0183 při obavách investorů z recese a nedostatku zemního plynu. Trhy naceňují 50% pravděpodobnost parity s dolarem v tomto měsíci.
C:\fakepath\eocd-06072022-3-zm.jpg

Ukrajina podala přihlášku do Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj

06.07.2022 Ukrajina se chce stát členem Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Informoval o tom dnes ukrajinský premiér Denys Šmyhal, který ve švýcarském Luganu předal přihlášku šéfovi organizace Matthiasi Cormannovi. OECD sdružuje ekonomicky vyspělé státy.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Morgan Stanley: Ekonomika eurozóny ve čtvrtém čtvrtletí vstoupí do mírné recese

29.06.2022 Ekonomika eurozóny v letošním čtvrtém čtvrtletí vstoupí do mírné recese. Předpověděli to ekonomové americké investiční banky Morgan Stanley, a to v době, kdy se evropské země potýkají s problémy kolem dodávek zemního plynu z Ruska a také s vysokou inflací. Informuje o tom dnes agentura Bloomberg.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Státy EU se opět nedohodly na globálním zdanění firem, proti bylo Maďarsko

17.06.2022 Státy Evropské unie se ani dnes neshodly na pravidlech celosvětového zdanění velkých firem, o které řada evropských zemí usiluje už více než pět let. Zatímco v minulých případech se proti stavělo Polsko, nyní na jednání ministrů financí v Lucemburku zablokovalo dohodu Maďarsko. Předsednické Francii tak nevyšla snaha dosáhnout dohody během svého půlročního působení v čele bloku a od července bude dojednání kompromisu na českém předsednictví.
C:\fakepath\mmf2.png

MMF příští měsíc zřejmě dál zhorší výhledu globálního růstu pro letošní rok

10.06.2022 Mezinárodní měnový fond zřejmě příští měsíc dál sníží výhled globálního ekonomického růstu pro letošní rok. Řekl to včera mluvčí MMF Gerry Rice. Své výhledy tento týden snížily také Světová banka a Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

OECD zhoršila výhled globálního růstu na letošní rok na tři procenta

08.06.2022 Válka na Ukrajině výrazně zhoršila výhled ekonomického růstu, světová ekonomika by se ale i tak měla vyhnout stagflaci. Uvedla to ve své dnešní zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Současně snížila výhled globálního růstu na letošní rok na tři procenta z prosincového odhadu 4,5 procenta. V případě České republiky OECD zhoršila výhled letošního růstu na 1,82 procenta z 2,96 procenta.
C:\fakepath\Evropa.jpg

Marshallův plán postavil na nohy západní Evropu, pomohl i USA

03.06.2022 Hlavní údaje o americkém zákonu o zahraniční pomoci, jehož součástí byl Marshallův plán, který byl zveřejněn před 75 lety, 5. června 1947:
C:\fakepath\trader-17032022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.03.2022 1) Akciové trhy v Asii dnes opět výrazně posílily. Těžily ze známek pokroku v jednáních Ukrajiny a Ruska o ukončení konfliktu i z vyhlídek na další opatření na podporu čínské ekonomiky. Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 si připsal 3,46 % na 26.652,89 bodu. Uzavřel tak obchodování na nejvyšší úrovni od začátku března. Index hongkongské burzy Hang Seng pak zpevnil o 7,04 % na 21.501,23 bodu.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Válka na Ukrajině může snížit globální růst o více než procentní bod

17.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu by letos mohla ubrat více než jeden procentní bod z růstu světové ekonomiky, a naopak přidat 2,5 procentního bodu k inflaci. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V prosinci předpověděla, že globální hrubý domácí produkt (HDP) se v letošním roce zvýší o 4,5 procenta.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD formálně ukončuje přístupové jednání s Ruskem a uzavře kancelář v Moskvě

27.02.2022 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) se kvůli ruské invazi na Ukrajinu rozhodla formálně ukončit proces přistoupení Ruska k organizaci, který je ale od roku 2014 pozastaven. Uzavře také svoji moskevskou kancelář. Vyplývá to z dnešního prohlášení OECD.
C:\fakepath\trader-18012022-25-zm.PNG

Komodity: Cena ropy Brent vystoupala kvůli útoku Húsíů na SAE nejvýše za sedm let

18.01.2022 Cena ropy Brent vystoupala nejvýše za sedm let. Pondělní útok jemenských šíitských povstalců Húsíů na hlavní město Spojených arabských emirátů (SAE) vyvolal obavy, že by mohly být přerušeny dodávky této suroviny.
C:\fakepath\eu.jpg

Francie chce shodu EU na korporátní dani do března, část zemí je skeptická

18.01.2022 Státy Evropské unie by se mohly na nových pravidlech pro zdanění nadnárodních podniků dohodnout do března. Počítá s tím plán francouzského předsednictví, který na dnešním zasedání s kolegy z ostatních členských zemí představil francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Některé státy ale chtějí, aby EU s přijetím směrnice počkala na globální dohodu, díky níž budou firmy platit daně tam, kde skutečně vydělávají. Český ministr financí Zbyněk Stanjura podporuje rychlé schválení návrhu za podmínky, že neomezí daňovou flexibilitu jednotlivých zemí.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

ČT: Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý je kandidátem na guvernéra ČNB

10.01.2022 Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý je podle informací České televize kandidátem prezidenta Miloše Zemana na guvernéra České národní banky. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl Moravec. Současnému guvernérovi ČNB Jiřímu Rusnokovi končí na konci června jeho druhý mandát a znovu kandidovat již nemůže. Dlouhý včera pro ČTK uvedl, že ohledně nabídky na post guvernéra jej nikdo neoslovil.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
C:\fakepath\top5-01122021-41-zm.gif

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.12.2021 1) Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 2,5 procenta, příští rok tempo jeho růstu zrychlí na tři procenta. Ve svém novém výhledu to dnes předpověděla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Výrazně tak zhoršila svou květnovou prognózu, podle které měl růst HDP v letošním roce dosáhnout 3,3 procenta a napřesrok 4,9 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

OECD zhoršila výhled české ekonomiky, letos čeká růst o 2,5 procenta

01.12.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 2,5 procenta, příští rok tempo jeho růstu zrychlí na tři procenta. Ve svém novém výhledu to dnes předpověděla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Výrazně tak zhoršila svou květnovou prognózu, podle které měl růst HDP v letošním roce dosáhnout 3,3 procenta a napřesrok 4,9 procenta.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD považuje inflaci za hlavní riziko výhledu ekonomiky

01.12.2021 Pokud inflace potrvá déle a vzroste více, než se očekává, bude představovat hlavní riziko pro jinak příznivý výhled ekonomiky, uvádí ve své dnešní zprávě o ekonomickém výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\g20.jpg

Lídři G20 schválili globální minimální daň, hovořili o rozdělení vakcín ve světě

31.10.2021 V italské metropoli se prvním dnem konal summit největších světových ekonomik G20, kde se státníci osobně sešli poprvé po téměř dvouleté pauze vyvolané pandemií. Právě zdravotní a ekonomická krize způsobená šířením koronaviru se stala jedním z důležitých témat dnešního jednání. Účastníci jednomyslně podpořili dohodu o nových mezinárodních daňových pravidlech, včetně zavedení globální minimální daně.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Lídři na summitu G20 schválili dohodu o zavedení globální minimální daně

31.10.2021 Lídři na summitu velkých světových ekonomik skupiny G20 jednomyslně podpořili dohodu o nových mezinárodních daňových pravidlech, včetně zavedení globální minimální daně. V prohlášení to dnes uvedla americká ministryně financí Janet Yellenová. Oficiálně má být schválení dohody oznámeno v nedělním komuniké, informovala agentura Reuters. Na začátku října už se na minimální dani dohodla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Skupina evropských zemí se dohodla s USA na dani z digitálních služeb

22.10.2021 Rakousko, Británie, Francie, Itálie, Španělsko a Spojené státy se dohodly, že místo svých národní daní z digitálních služeb přejdou k nové globální daňové dohodě. Země to oznámily ve společném prohlášení. Národní daně z digitálních služeb kritizoval Washington, tvrdil, že jsou zaměřené na americké firmy, a hrozil zavedením odvetných opatření.
C:\fakepath\top5-19102021.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.10.2021 1) Bitcoin míří k novému cenovému rekordu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna. Rekordní cena, které dosáhl letos 14. dubna, představuje necelých 65 tisíc dolarů. Už dnes nebo v tomto týdnu bitcoin tuto „cenovku“ může trumfnout. Dnes totiž bude v USA spuštěn první tamní burzovně obchodovaný fond umožňující investice do termínových kontraktů na bitcoin.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Vyspělé země se musejí připravit na slabší růst ekonomiky a zavést reformy

19.10.2021 Hospodářsky vyspělé země se v dlouhodobém horizontu musejí připravit na zpomalení ekonomického růstu. Je potřeba, aby se zaměřily zejména na reformy trhu práce a penzijního systému, bez kterých bude hrozit zvyšování daní. Vyplývá to z dlouhodobého hospodářského výhledu, který dnes zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\g20 summit.jpg

Finanční představitelé G20 schválili dohodu o globální minimální dani

14.10.2021 Ministři financí a šéfové centrálních bank zemí tvořících skupinu největších ekonomik světa (G20) včera schválili globální dohodu o reformě daňového systému, která zahrnuje zavedení globální minimální daně. Ve společném komuniké po včerejším zasedání rovněž slíbili, že se vyhnou příliš rychlému omezování rozpočtových opatření na podporu hospodářského růstu a zároveň budou pozorně sledovat vývoj inflačních tlaků.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD: Tempo růstu ekonomické aktivity v členských zemích bude nadále mírné

12.10.2021 Tempo růstu ekonomické aktivity v zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) bude po pandemii i nadále jen mírné. Vyplývá to aktuálních ukazatelů organizace. OECD na jejich základě předpokládá mírné tempo růstu nad úrovní trendu v Kanadě, v eurozóně jako celku a v Británii. Hůř si povede Francie.
C:\fakepath\Francie2.jpg

Le Maire: Výkon francouzské ekonomiky se letos vrátí na předkrizovou úroveň

12.10.2021 Francouzská vláda zlepšila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 6,25 procenta z dříve předpokládaných šesti procent. Oznámil to včera francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Dodal, že výkon francouzské ekonomiky by se měl v prosinci vrátit na úroveň období před příchodem koronavirové krize.
C:\fakepath\oecd-08102021.jpg

OECD ohlásila dosažení dohody o globální minimální dani

08.10.2021 Mezinárodní komunita dosáhla dohody, která zajistí, že nadnárodní podniky budou od roku 2023 podléhat minimální daňové sazbě ve výši 15 procent. Oznámila to dnes Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Dodala, že domluvené změny mezinárodního daňového systému odsouhlasilo 136 zemí a jurisdikcí, jež vytvářejí více než 90 procent globálního hrubého domácího produktu (HDP).
C:\fakepath\graf global.jpg

Dohoda o globální dani bude do konce října, myslí si francouzský ministr financí

07.10.2021 Dohody o globální dani by mohlo být dosaženo před koncem měsíce. V rozhovoru s televizí CNBC to včera řekl francouzský ministr financí Bruno Le Maire. Země skupin G7 a G20 počátkem léta podpořily společný postup proti nadnárodním firmám. Jsou pro to, aby nadnárodní společnosti platily daň tam, kde působí, a nikoli pouze tam, kde sídlí. Počítá se se sazbou 15 procent. V Paříži včera skončilo zasedání rady Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) na ministerské úrovni.
C:\fakepath\irsko.jpg

Ministr: Irsko podpoří dohodu o globální dani, pokud zohlední jeho připomínky

30.09.2021 Irsko podpoří dohodu o globální dani, pokud se zohlední jeho připomínky. Ministr financí Paschal Donohoe to řekl irské stanici RTE. Země dosud těžila ze své nízké podnikové daně, která nalákala mnoho nadnárodních společností, aby si vytvořily své evropské centrály právě v Irsku. Odmítala se proto připojit k dohodě o globální korporátní dani, jak ji navrhuje Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a kterou už podepsalo přes 130 zemí.
C:\fakepath\top-21092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.09.2021 1) Čínská realitní společnost Evergrande věří, že se z nynějších finančních problémů dostane a závazkům dostojí. V dopise zaměstnancům to podle čínských médií napsal předseda správní rady Chuej Kcha Jüan. Investoři se obávají, že případný pád firmy by v ekonomice spustil dominový efekt.
C:\fakepath\o-21092021-lv-4.jpg

OECD zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem státní pomoci

21.09.2021 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na dnešní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.
C:\fakepath\r-14092021-lv.jpg

Rusko zdaní zahraniční technologické společnosti, aby tak podpořila ty ruské

14.09.2021 Ruská vláda dnes zveřejnila plán, který předpokládá, že od listopadu uvalí novou daň na zahraniční technologické společnosti. Krok patří do balíku návrhů, kterými chce Moskva podpořit vlastní technologické firmy, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\top-08072021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.07.2021 1) Investory do akcií asijsko-pacifického regionu dnes znepokojil narůstající počet infekcí covidem-19 v Japonsku, Jižní Koreji i Austrálii. Čínský technologický sektor pak tvrdě zasáhla zpráva o jeho regulaci ze strany tamní vlády, společnosti Tencent, Alibaba či index Hang Seng Tech odepsaly kolem 4 %.
Související klíčová slova: Globální používání eura | Manažer Finmex Academy | Problémy Evropy | Těžba ropy z břidlic | Obchodní pásmo | Finanční představitelé | Zpomalení čínské ekonomiky | Růst v eurozóně | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Kryptoměnové transakce | Cap | Finanční šéfové | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Střední hodnota | Nákupy zlata centrálními bankami | Krizový plán | Půjčky v Africe | Války | Lithium | Majitel Twitteru | Vývoj | Americká automobilka Tesla | Češi | Pokračování klesajícího trendu | Ozbrojené konflikty | Australská centrální banka | Global Insight | Globální růst | Vládní pomoc | IW | Česká ekonomika letos | DPH | Americká automobilka | EUR | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Cena severomořské ropy | Institut IHS | Standard & Poor's | Nákup dluhopisů | Investor | Nedostatek čipů | Finanční ústav | Hlavní úrokové sazby | Realitní firmy | Index hongkongské burzy | Výkyvy | Itálie | Stoxx | Okénko finančního trhu | Cena emisních povolenek v EU | Obchodní deficit | Texas | Tencent Holdings | EU Tax Observatory | Očekávání | Jüan | Zdanění firem | Volatilní | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | Daňové ráje | JAR | CMC Markets | Chuej Kcha Jüan | Ekonom Evropské centrální banky | Hodnota trhu s kryptoměnami | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Šmyhal | České hospodářství | Směrnice EU | Světové ceny potravin | Finanční představitelé G20 | Brand Finance | AUD/NZD | EUR/JPY | Veřejné finance | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Odvetná cla | Market cap | Trh práce | Bankovky | Účinné vakcíny | Deindustrializace | Evropská komise | Pro investory | Plynovod Nord Stream 2 | Rozpočtová pravidla | Skupina G7 | Průmyslové podniky | Finanční úřad | Penzijní systém | Oživení ekonomiky | LVMH | Crypto | Investice | Ján Lučan | Britská centrální banka | Uranové akcie | Německý automobilový koncern | Saldo běžného účtu | Potenciál | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Silný kurz dolaru | Akvizice | Japonské firmy | Posílení | Index aktivity | Oslabování měny | Obchodní zmocněnec | Nejdůležitější ekonomické události | Bankovní společnost | Alexandr Novak | Škoda Auto | Carmen Reinhartová | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Schopnost Německa | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Intervence | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Čínský svaz osobních automobilů | ISTAT | Konsolidované účetní závěrky | LSEG | Politico | Náklady na financování | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Biotechnologické akcie | Návrh zákona | Stop-Loss | Země skupiny G20 | Evropské měny | Ekonom Jan Čapek | Extrémní nárůst | Creditas | Fiskální pakt | Olívia Lacenová | Zdaněný zisk | Moody's Investors Service | Společnost Apple | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Odhad letošního růstu ekonomiky | Český statistický úřad | EUR/USD | Výhled poptávky | Bruno Le Maire | Bruegel | Index ekonomické nálady | Rohlík | Německý ekonomický institut | Administrativa prezidenta | Pokles světové ekonomiky | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Šéf Fedu Jerome Powell | Výhled ekonomiky | Cena kryptoměny ethereum | Goldman Sachs | Chaos na finančních trzích | Cena bitcoinu | General Motors (GM) | Price Action | Akcie společnosti | NZZ | ETH | Hodnota majetku domácností | Agentura AFP | Softwarová společnost | Rostoucí výnosy | Hospodářské noviny (HN) | Celosvětové zadlužení | Rotterdam | Lagardeová | Nejvyšší soud | Cenné papíry | Americké podniky | Společnost Lukoil | Výnos | Oxfam | Schopnost Německa přilákat investice | Nákupy státních dluhopisů | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | RBS | Hlavní ekonom britské centrální banky | Plány obnovy | Grifols | Brent | Soukromá spotřeba | AOL | Asijské akcie | Delta | Vzdělávání | Russell 2000 | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | Cena emisních povolenek | Investorský sentiment | Index DOW | Import | Cíl Evropské centrální banky | Forexový trh | Investiční strategie | Světová rada pro zlato (WGC) | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | PVM Oil Associates | Kontrakty | Strach | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Roberto Gualtieri | Šinzó Abe | Praxe | Británie | Call of Duty | Společnost Didi | Škoda | Platební neschopnosti | Oživení hospodářství | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Kryptoměna Bitcoin | Euronext | JPY | H&M | Nord Stream 2 | Emisně neutrální | Členové eurozóny | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | AI | Růst hrubého domácího produktu | Poradce Bílého domu | Next Finance | Školení Finmex | Společnost Crédit Agricole | Ekonomiky | Wonderinterest Trading | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Kontrakce | Peníze | Nabídky akcií | Pandemie COVID-19 | Cena Brentu | Ukazatel | Suezský průplav | Vladimir Putin | Italský cestovní ruch | IIF | Francouzská společnost Imerys | Kontejnerová loď Ever Given | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Coinmarketcap | Úřad pro hospodářskou soutěž | Nestlé | Hlavní centrální banky | Šéf ECB | Geely | Prognóza | Výhled globálního růstu | Parag Agrawal | Technologie blockchainu | Zoom Video | Měnová politika Fedu | Evropský výrobce letecké techniky | Saxo Bank | Long obchod | Tržní hodnota | Nejznámější kryptoměna | Globální hospodářský růst | Ropa WTI | Klaus Wohlrabe | Výsledek hospodaření | Americká softwarová společnost | Bankovní rada ČNB | Ekonomické dopady pandemie | Německý hospodářský institut DIW | Brexit | ZEW index | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Společnost Sentix | Burzy | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Kč/USD | Americký prezident Joe Biden | Nasdaq Private Market | Izraelská ekonomika | Primární veřejná nabídka (IPO) | Odliv kapitálu | Akcionáři | Švýcarská centrální banka (SNB) | Jurisdikce | Prodeje aut | Záchranný fond | M5S | Výkon | Posílení koruny | Investovat | USD | Velké firmy | Export | Banka Goldman Sachs | Nejprudší jednodenní pokles | Čínské technologické firmy | Technická analýza | Trh s nemovitostmi | Unie | Prodej automobilů | Qualcomm | Nové mutace | Cena americké ropy | Plány | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Na burze | UNDP | Šok | ČSOB | Inflace v České republice | Tvorba pracovních míst | Záchrana Credit Suisse | Trh s ropou | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Ranní zpráva pro tradery | Maďarsko | Lídři G20 | Bridgewater | Měnový fond | Zásoby benzinu ve Spojených státech | Hertz | Tichomoří | Úroková sazba | Očkování proti covidu-19 | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Alpari | Kabinet | Xiaomi | Litva | Tovární objednávky | UniCredit Bank | Měny a kurzy | Bitcoinové transakce | Sociální sítě | Ruský prezident | Devizové rezervy České národní banky | Širší index S&P 500 | Zajímavé zisky | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Dovednosti | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | Německý export | Agentura Kjódó | Patria Online | Hospodářský institut | Dovoz | Automobilka Tesla | Budoucnost | Ředitel odboru komunikace | Šíření nemoci | Nejbohatší | Obchodování na finančních trzích | Nikkei | Instagram | Pro tradery | Bankroty | Čtvrtletní zisk | Čínské úřady | Tržní hodnota americké společnosti | Světový obchod | Zajišťovny | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Short-time work | Ekonomka SB | Zdravotní péče | EUR/CZK | Největší ztráty | Zájem investorů | Wonderinterest Trading Ltd | Válka na Ukrajině | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | Tim Duy | Der Spiegel | Turecký statistický úřad | Steven Mnuchin | Makrodata | Akciové indexy | Francouzská automobilka | Podání daňového přiznání | Tesla Elon Musk | Investoři | Malta | Prodej nových osobních automobilů | Investing.com | Finanční ředitelé | Globální ekonomiky | Fiat Chrysler | Nejistoty | Americký prezident | Očkování proti covidu | Silicon Valley Bank (SVB) | Evropská měna | Firemní zisky | Coca-Cola | Turecká vláda | Moderna | Jeff Bezos | Prezident ECB | Inflační čísla | Spor o digitální daň | Kurz japonského jenu | Christine Lagardeová | Index PPI | Obchodní napětí | Mezinárodní agentura pro energii | Euro Stoxx 50 | PMI pro sektor | Těžaři z Číny | Tranše | Statistický úřad Eurostat | Zisk | Credit Agricole SA | Janet Yellenová | APA | Zpřísňování měnové politiky | Mezibankovní trh | Vakcína | Korporátní daň | Globální akciové trhy | Ministr financí Steven Mnuchin | Skupina OPEC+ | Finanční instituce | Bank of England | Automobilka Toyota | Gary Gensler | CAC 40 | Akcie Grifols | VIG | Nové vakcíny | Prezident | WSJ | Inflace v květnu | AT&T | Bitfinex | Hlavní index francouzských akcií | Mimořádná opatření | Japonská automobilka | CAD USD | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Německý výrobce | Bilion | Pokles exportu | Hamás | Ropné společnosti | Turecký premiér | Kapitálové rezervy | Kč/EUR | Reálné mzdy | Evropské trhy | Boj s inflací | Svaz německého průmyslu | Analýzy | Britský ministr financí | Akcie ve Spojených státech včera | Investiční | Průzkum | Zvýšení úrokových sazeb | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Hlavní úroková sazba | ExxonMobil | Berlín | Invesco | IEA | Ministr práce | Brusel | Hospodářské oživení | Patria | Anglie | Člen představenstva | Covid | Uber | Výkon francouzské ekonomiky | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Státní investiční fond | Prodej akcií | Česká společnost | Podnikatelská aktivita v eurozóně | TRY | Úrok | Válka | Obchodní příležitost | Evropské ekonomiky | MPO | Agentura Reuters | Fiskální rok | Spotřebitelský sentiment | Prodej | Zpráva | Cestovní ruch | Pokles vývozu | Ekonomická situace | Digitální komunikace | Bohatý | Aktuální prognózy | Apple | Nové příležitosti | Prémie | Události roku | Tržní kapitalizace | Souhrnný index nákupních manažerů | Ekonomické dopady | Konflikty | Ekonomika online | Huawei | Tencent | Kybernetické měny | Firemní daně | Nový koronavirus | Státní pomoc | Ministerstvo obchodu | Kontejnerová loď | Finanční ředitel | S&P | Jakub Holas | Česká měna | Vzdělání | Hospodářský vývoj | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Handelsblatt | Rok 2024 | Hospodářské dopady | Důvěra investorů | Rozpočtový přebytek | Obchodování | Zvýšení daní | Legislativa | Zasedání Fedu | Společnost Berkshire Hathaway | Technický výhled trhu | Akcie Universal Music | Polská ekonomická recese | Brexit bez dohody | Automobilka | David Card | WGC | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Oznámení | GBP | Management | Cena ropy na světových trzích | Pokles české ekonomiky | Nástroje řízení rizik | ZEW | Co se děje na finančních trzích | Ropovod | TSMC | Centrální banky | Pandemie COVID | GlobalFoundries | GAAP | Japonská vláda | Zpomalení ekonomického růstu | Eurostat | Majitel | Předpověď | Zprávy | Guido Imbens | Ruský rubl | Deflace | Kristalina Georgievová | Týdenní shrnutí | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Akcie v Asii | Francouzská vláda | Tokeny | Růst inflace | Zpráva pro tradery | Účetní závěrky | Petr Fiala | Cena povolenek | Island | Akciový index | Turecká lira | Ekonomka Světové banky | Alena Schillerová | Snížení státních výdajů | Investiční banka | Moody's | Larry Kudlow | PwC | Události ve světě | Praha | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Míra | GAFA | Poptávka v Číně | Japonské ministerstvo financí | Distribuce | Hospodářský výsledek | Evropské akcie | GEI Christian Rusche | Udržitelnost | Program nákupu aktiv | Bitcoin | Silný růst | FOREX | Makroekonomické ukazatele | Airbus | Globální minimální daň | Oživování ekonomiky | Měna Bitcoin | Spoření | Kanada | Regulační úřad | Vyhlídky | Firmy | CZ | Inflace v roce 2023 | Nákupy zlata | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Sázka | Výhled hospodaření | Zadlužování | Cena ropy brent | Futures | Index cen domů | Automobilky | Wolt | François Villeroy de Galhau | Inflace v Evropě | Nástroj | Výsledky | West Texas Intermediate | Depozitní sazby | Hodnota kybernetické měny | Dopady války na Ukrajině | Hospodaření státu | Nejistota | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Firma Apple | Sazby centrálních bank | Současný trend | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Digitální měny | Index německých akcií | Typ koronaviru | Bank of America | Opatření proti koronaviru | TIM | Kurz dolaru | Fundamentální analýza | Zvyšování daní | Silný dolar | Lídři skupiny G20 | Australský dolar | Spravedlivější zdanění | Summit G7 | Koruna | Guvernér banky | Pokles investic | Kryptoměny bitcoin | Cukr | Propad italské ekonomiky | Ekonomické události | Výrazný pokles | Akcie ve Spojených státech | SVB Financial | Řecké akcie | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Nové emise | Ekonomický lockdown | OPEC+ | Francie | Pandemie nemoci COVID-19 | Riziko recese | SAE | Společnost Verizon | Americký výrobce | Dopady koronaviru | Elektromobily | Objem | Makroekonomický výhled | Propad | Platit daně | Zvyšování mezd | Asociace | Zelenskyj | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Přímé zahraniční investice | Odklad digitální daně | Activision | Telegram | Halifax | Zasedání Světového ekonomického fóra | Trigger | Evropský statistický úřad Eurostat | Výkonnost | HDP eurozóny | HDP Británie | Pandemie koronaviru | Spravedlivé důchody | Federální rezervní systém | Globální dodavatelské řetězce | Stimulační opatření | Oživení v Číně | Údaje | Cenový šok | Asie | Deprese | Šéfové států | BDO | Softwarový gigant | Cenné papíry a burzy | Odchod z EU | Podnikatelská nálada | Slabší růst ekonomiky | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Výše daně | Čínské ministerstvo obchodu | Guvernér francouzské centrální banky | Poradce České bankovní asociace | Světové ceny ropy | Alibaba | Výsledky průzkumu | Subvence | Farmaceutické firmy | DPA | Průzkumy | Státní rozpočet | Hlavní indexy | PSTH | CVC Capital | Barack Obama | Převodník měn | Hospodaření státního rozpočtu | Videokonference | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Propad do chudoby | Televize CNBC | Společnost Yahoo | Průmyslová výroba | Odvaha | Důchod | Pfizer | Investiční společnost | AFP | Studie | INSEE | Emise skleníkových plynů | Investice do technologií | Tempo růstu spotřebitelských cen | Průraz | Deficit | Intervence ČNB | Bit.plus | Dluhové poradce | Graf | Polsko | Čínské státní půjčky v Africe | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Reakce trhu | Skupina Vivendi | Nejvyšší korporátní daň v EU | Hodnota firmy | Plyn | Finanční regulace | Ruská invaze na Ukrajinu | Volodymyr Zelenskyj | Forexové intervence | Cenová hladina | Ropa Brent | Americké automobilky | Výnosové křivky | Wall Street Journal (WSJ) | Hypotéky | Hrubý domácí produkt | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Školení | EY | Aktuální hodnoty měny | Důvěra investorů v ekonomiku | Evropa | Tvrdý brexit | Údaje ministerstva | USD/PLN | OPEC | Short | Ukrajina | Generali Investments | McAfee | Šíření nemoci COVID-19 | Institut Ifo | Johnson & Johnson | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Eurodolar | Dopady na ekonomiku | Suez | Carrefour | VaR | Deficit rozpočtu | Dnešní makroekonomické ukazatele | Program nákupu dluhopisů | CVC | Zveřejněná data | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Německé vydavatelství | Rekordní minimum | Trump | Royal Dutch Shell | Stavebnictví | Zpomalení globální ekonomiky | Hospodářský propad | Brands | FactSet | Vir | Pokles prodeje | Placení daní | S&P Global Ratings | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Chudé země | Platební bilance | Silnější dolar | Italská vláda | USD/CZK | Výhled na příští rok | Mexiko | Spotřebitelské výdaje v USA | Finanční krize | High | Kurz EUR | Universal Music | Situace | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Index spotřebitelské důvěry | Rakousko | Christopher Dembik | Turecká centrální banka | CHF | Instituce | Česká koruna | Turecko | Restriktivní opatření | Bank of Japan | OECD | Podnikatelská důvěra | Ekonomika ČR | Pepco | G10 | Jihokorejská vláda | High Yield | Markéta Šichtařová | Německý hospodářský institut | Libra vůči dolaru | Obnovitelné zdroje | Vladimír Dlouhý | Odhad růstu světové ekonomiky | Světová pandemie | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Americké akcie | BBC | Odliv investic z Německa | Globální daňové dohody | Czech Fund | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Český rozpočet | Wonderinterest | Divize | Vývoj měnového páru USD/JPY | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Index Nikkei | Oslabení koruny | Evropská ekonomika | PSA | Invaze | Firmy v ČR | Japonský export | Futures kontrakty | Růst cen v EU | Audi | Nejprudší pokles | Rozpočtový deficit | Komise pro cenné papíry a burzy | Polský premiér | Instacart | Kristina Hooper | Janus Henderson | Trh | Snížení daní | Prezident Hospodářské komory | Snížení těžby | Komise | List Financial Times | Války na Ukrajině | Doporučení | Technologické firmy | Forexové trhy | Světové ekonomické fórum | Fed | Frustrace | Zahraniční obchod | Ekonomické škody | Zakladatel | Korekce | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Rubl | Tržní prostředí | Premiér Petr Fiala | Drahota | Pozornost | Sazby daně | Cornwall | Aerolinky Lufthansa | Země EU | Ripple | Akcie americké internetové společnosti | Největší ekonomika světa | Švýcarská ekonomika | Spotřeba ropy | Kjódó | Debut na trhu Nasdaq | Česká bankovní asociace | Čínské státní půjčky | Prezident Emmanuel Macron | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | S&P 500 | Splatnost | Globální recese | Purdue Pharma | Index Standard & Poor's | Automobilový průmysl | Oživení poptávky po ropě | Tok investic | Luis De Guindos | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Aktivita v ruském zpracovatelském sektoru | BayernLB | JDE | Zvýšení mezd | Propouštění zaměstnanců | Philip Lane | ANO | Apollo | Americké zásoby ropy | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Firemní investice | ProCent | Ministři financí | Webináře zdarma | Obchodní systém | Rating | Agentura S&P | Miroslav Singer | Znalost | SNB | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Ekonomie | Rivian | Velké banky | Zlepšení | Microsoft | Příležitosti | Budoucí vývoj | Růst čínské ekonomiky | UNWTO | Provozovatel burz | Vládní dluhopisy | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | Eurokomisař | Úrokové sazby centrálních bank | Mateusz Morawiecki | Úspory | CME | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Sell | CMA | Pohyby na finančních trzích | Finmex Academy | Finanční rezervy | Kurz dolarů | Důvod k reformě | Národní ekonomická rada vlády | Japonský index Nikkei | Masivní propad | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Prodejci oděvů | Světová banka | Index Nasdaq | FSB | Skluz | Spolková vláda | Předseda SEC | Vyhlídky světové ekonomiky | Short obchod | Ministryně práce | IATA | Agentura AP | Nižší minima | Společnost XTB | Předpokládané ztráty | Francouzský prezident | Hodnota akcií | Hospodářský institut Ifo | Výpadky | Objem obchodů | FIAT | Podpůrná opatření | Krypto | Japonsko | Pokles eura | Gazprom | Centrální banka | Inflace v říjnu | Životní náklady | Kellnerová | Příliv přímých zahraničních investic | Minimální firemní daně | Andrew Bailey | Silný propad | Světová poptávka | Jemenští povstalci | Analytici | STW | ING | NYMEX | TLTRO | Německá vláda | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | QE | Růst HDP | ILO | Fed úroky | Polský zlotý | Kazachstán | LYNX | Útok na Ukrajinu | Kurzový závazek | Donald Trump | Čistý zisk | IMFC | Jádrová inflace | Patrik Urban | Twitter | Šíření koronavirové nákazy | Analytika | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Krach | Centrum | Portugalsko | Francouzská společnost | Společnosti | Výhled poptávky po ropě | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Zadlužení podniků | Spoluzakladatel | Aukce | Akcenta CZ | Zvýšení těžby ropy | Dluhové krize | Air France | Fúze a akvizice | Premiér Denys Šmyhal | Ekonom Jan Švejnar | Výroba automobilů | Ruská ropa | Reuters | Unilever | Baidu | Foreign Policy | CZK | Dobré zprávy | UBS Wealth Management | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Česká republika | Akciový index Dow Jones | Souhrnný index | Předseda | Přebytek rozpočtu | Cena severomořské ropy Brent | Italia Trasporto Aereo | Splácení dluhu | Zahraniční společnosti | Neue Zürcher Zeitung (NZZ) | Arm | Utahování měnové politiky | Tištění peněz | Velké riziko | Míra inflace v Evropské unii | Růst české ekonomiky | Základ daně | Boeing | Vstup na burzu | Příkaz | Roční výnos | Merrill Lynch | Mateřská společnost | Výzkumná společnost Markit | Americký dolar | Ukrajinské krize | Libra | Koronavirová krize | xPartners | Opatření centrálních bank | CFD | Rekordní inflace | Philip Lowe | CL | Evropská unie | Velké technologické firmy | Fiat Chrysler Automobiles | Covidová krize | Jan Čapek | Pomoc ekonomice | Financovat | Počet lidí bez práce | Příprava | Řecko | BRICS | Dostupnost bydlení | Německá centrální banka | Aktuální cena | Ekonomika ve světě | Kartel OPEC | Americké ministerstvo obchodu | Japonská centrální banka | Cecilia Skingsleyová | Alibaba Group | Nový rekord | Úroky | Severomořská ropa | Viceprezident | Plodiny | PEPSICO | Americký průmysl | Ranní nadhoz | Cena | Investiční banky | Toshiba | Mario Draghi | Finanční rizika | Napětí na finančních trzích | Odpor | Firma dnes | Předstihové ukazatele | Oblast krevní plasmy | Silný trh | Snižování úrokových sazeb | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Economic | Globální rizika | Ztráta | Investiční podmínky v Německu | Podmínky v Německu | Ceny akcií | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Inspirace | Tax Observatory | Mezinárodní investoři | Jan Švejnar | Životní úroveň | S&P500 | Royal Bank of Scotland | Dolar k japonskému jenu | Dluhy | Dolar | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Ceny | Prudký pokles | EK | Koronakrize | Technologie | Index nákupních manažerů | Energetická krize | ČNB | Letecká osobní doprava | Devizoví obchodníci | Svět obchodování | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Peníze z prodeje akcií | Ranní zpráva | Pokles | Ceny komodit | Těžaři | MGM | IG | Zahraniční investice | Dlouhodobé investice | Příjmy z firemních daní | Útlum aktivity | Nvidia | Polská ekonomika | Investiční divize | Andy Jassy | Svaz BDI | Společnost Twitter | IMF | Apollo Global Management | European Consumer Debt Network | Americké společnosti | Finančnictví | Průměrný příjem | Závazek | Švýcarská centrální banka | Hedge | Švédsko | Koruna dnes | Poplatek | Nejvyšší korporátní daň | Maloobchodní tržby | Zahraniční forex | Ekonom Čapek | FTSE | Štěpán Hájek | Americká ekonomika | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Kurz koruny | Prudký růst cen | Počet žádostí o podporu | Obchodník | Webináře | Čínský růst | 737 MAX | Snížení těžby ropy | Gotham City | MRNA | Tomáš Holub | PVM | Negativní dopad | COVID-19 | Google | Hodnota majetku | Americká centrální banka (Fed) | Dluhopisy | Růst mezd | Regulátoři | Evropská centrální banka | Index cen | Německý ministr financí | Dialog Semiconductor | Globální letecká osobní doprava | Luboš Růžička | Salvador | Daně | Růst americké ekonomiky | Lídři | Automobilka Renault | Alan Greenspan | Tradingové webináře zdarma | Investment Management | Mutace koronaviru | Pivot | Rizika | Kryptoměna | ECB | Mezinárodní organizace práce | Potravinářství | Impérium | Výhled české ekonomiky | Pracovní trh | Inflace v Turecku | Vývoj inflace | Růst výroby | Coinbase | Česká ekonomika | Pandemie nemoci | Momentum | Daně z příjmů | Skupina OPEC | Kurzy | Marketingová komunikace | Valdis Dombrovskis | Fond | Finanční prostředky | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Cena kryptoměny | Amazon Jeff Bezos | Partners | Konsensus | Trader | Geoffrey Okamoto | FCA | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Daňová sazba | Ekonomické údaje | Index tokijské burzy | BNP Paribas | Conference Board | Společnost DoorDash | Globální ekonomika | ACEA | Thomas Jordan | USD/TRY | Miliardy eur | Francie a USA | Institut německého hospodářství | Světová poptávka po ropě | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Toyota | Delta Air Lines | Tuzemská inflace | Prodej ropy | KLM | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Globální nedostatek čipů | Režim devizových intervencí | Ruský útok | Pšenice | Cena zlata | Obchodníci | Světové obchodní organizace | HSBC | Generali Investments CEE | Opatření vlády | Ruská vláda | Conseq | Ekonomiky eurozóny | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Letecká společnost | Euro STOXX | Trinity Bank | Přecenění | Breakout | Hospodářská krize | Růst cen | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Dluhový strop | Indikátor | Moskva | Volvo Cars | Měnová politika | Vysoké inflace | Dovoz oceli | Saxo | IFO index | Statistici | Financování | ČSÚ | Riziko výhledu ekonomiky | Aktuální situace | Ursula von der Leyenová | Fitch | Internetové společnosti | Historická minima | Výrobce čipů | Nastavení měnové politiky | Stres | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Americká lehká ropa | Babišova vláda | Pokles ekonomiky | Cena palladia | Státy G20 | Růst světové ekonomiky | BDI | Finance | Metaverzum | USDJPY | Globální poptávka | Investiční poradenství | Intradenní obchodník | Poptávka | Ministři financí EU | Globální hrubý domácí produkt | Guvernér | Tempo inflace | Internetoví giganti | Rozpočtové politiky | Gotham | FT | Axel Springer | Bulharsko | Snížení rizika | Cizí měny | Maďarská měna | Pierre Moscovici | Poradce premiéra | Obchodovat | Hlavní ekonomické události | Ruské ministerstvo hospodářství | NY FED | Spotřebitel | Hospodářský růst | Výplata dividend | UniCredit SpA | Nové rekordy | Kurz měny | Daňová poradkyně | Odhodlání | Nízký zdaněný zisk | Uzavření trhů | Růst produktivity | Bankovní rada České národní banky | Směnárna | Dluhová krize | WTI | Standard & Poor's 500 | Bod | Výhled růstu české ekonomiky | Miliardy korun | Používání eura | Počasí | Reporty | Medvědi | Kapitálové trhy | Jaderná elektrárna | RBNZ | GfK | Charlie Munger | Gfs.bern | Softwarová společnost Microsoft | Státní půjčky v Africe | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Obchodování s měnami | Marihuanové akcie | RBI | Turistický ruch | Veolia | Jihokorejský hrubý domácí produkt | Vyšší daně | Uchovatel hodnoty | Nord Stream | The Fed Watch | Investiční výdaje | Neue Osnabrücker Zeitung | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Reebok | OCI | Bankéři | Poslanecká sněmovna | Barclays | Video | Podnikání | Zahraniční firmy | Dopady koronaviru na ekonomiku | Cena ropy | Jaderné elektrárny | Inflace | Problémy | Měny regionu | Turbulence na trzích | Změny klimatu | ROCE | Měnový výbor | FINMA | SpaceX | Německá ekonomika | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Jack Dorsey | HDP | Americký ministr zahraničí | Korporátní daň v EU | Projevy centrálních bankéřů | Short seller Gotham | EUR/CHF | Odhad růstu ekonomiky | Kurz USD | Alphabet | Členské státy | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Lehman Brothers | Firma | Zasedání měnového výboru | Signály | Omikron | Spotřební daně | Lira | Zpomalení světového obchodu | Obchodní válka | Erste | Technologické podniky | Ropa | Peněžní zásoba | Liz Trussová | Akcie Universal Music Group | Blizzard | Záchranné balíčky | Světová ekonomika | Monetární politika | Dluhopisové trhy | Zbyněk Stanjura | Spolkový statistický úřad | FX | Index PMI | Ben Bernanke | Ekonom | Debata | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Michal Stupavský | Deutsche Bank | Americké firmy | Američané | Kurz | Investiční podmínky | Market | Referendum | Lukoil | Ekonomka | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Unicredit | Program pomoci | Americká Komise pro cenné papíry | Zavedení cel | Optimismus | DoorDash | Facebook | Rozhodování | Předkrizové úrovně | Hliník | Devizové rezervy ČNB | About You | Akcie podniku | Světová obchodní organizace | Investiční banka Goldman Sachs | USA | Tempo růstu HDP | Reserve Bank of New Zealand | Ukrajinský premiér | Paolo Gentiloni | Prezident USA | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Asie a Tichomoří | Generativní AI | Fiskální stimuly | Hlavní ekonomka Světové banky | Konglomerát | ANZ | Poradenská společnost EY | Rozvíjející se trhy | Euro | Yield | AUD | Datový kalendář | Rada ČNB | Průměrný zaměstnanec | Investice v Číně | Zprávy z Fedu | Server CNBC | Agentura DPA | Breakout Trader | Didi Global | Christian Rusche | Dodávky ropy | Fibo | Vydavatelství Axel Springer | Světová obchodní organizace (WTO) | Úřad práce | Kypr | Citigroup | Pracovní dokument | Softbank | Čínský vývoz | Sony | Hospodářství | Stagflace | Výraznější pokles | Ekonom Klaus Wohlrabe | Mediální skupina | Míra nezaměstnanosti v Británii | Klimatický summit | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Výrobce čipů Intel | Růst ekonomiky | Úrok z dolarových dluhopisů | Banka JP Morgan | Dnešní zprávy | Úrokové sazby | Hlavní ekonomka | Nárůst nezaměstnanosti | Air France-KLM | Intermediate | EU | Japonský konglomerát | Ekonomická krize | Redukce | Gamble | Credit Suisse | Portfolia | Akciové trhy v Asii | Převis | Conseq Investment Management | Kurz domácí měny | Expert | Koronavirové krize | Prodeje akcií | Světové finanční krize | Emise | Samsung | Recese | Zoufalství | Inflace v Německu | Kazuo Ueda | Německé aerolinky | Švýcarský frank | Renault | Bank of Canada | Capital Partners | Erdogan | Virtuální měny | Růst globální ekonomiky | Index Dow Jones | Britská ekonomika | SEC | Výhled na rok | Akcie Alibaby | USD/CAD | Výrobní index | Short-time work (STW) | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Index francouzských akcií | Miliardy | Petr Kellner | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Italské HDP | Ekonomický výzkum | Fosilní paliva | Internetové firmy | Daňové reformy | Dceřiná firma | Frank | Ministři | Zavedení globální minimální firemní daně | Cenový strop na ruskou ropu | Kapitálové výdaje | Prodeje existujících domů | Míra chudoby | Kurz eura | Pivot Pointy | Americké ministerstvo práce | EASA | Objem investic | Dnešní zpráva | Pips | ARM | Dlužníci | Goodyear | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Martin Maršovský | Ekonomický poradce | Kartel při obchodování | Lufthansa | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Makléřské firmy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | Jerome Powell | Dosažení dohody | Daňové přiznání | Základní sazby | Japonský premiér | Úspěchy | Kiwi | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Kurz bitcoinu | Technologický sektor | OSN | PAP | Soud | Gotham City Research | Komunita | Výkon amerického dolaru | Blockchain | Agentura Fitch | Předpovědi | Údaje z Číny | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Evropské méně | TradingView | Produktivita práce | Rostoucí ceny | Živnostníci | Trend | Konfederace | Akcie a ETF | Adidas | CEE | Dow Jones Industrial | Automobil | SVB Financial Group | Růst eurozóny | Zásoby plynu | Akcie na burze | Výhled na letošní rok | Střední podniky | Dnešní kurz | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Nejnovější zpráva | Tržby společnosti | Platforma | Oživení globální ekonomiky | Evropský statistický úřad | Akcie energetických společností | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | MAN | CNN | Pomalé oživení | Rakouský institut IHS | Finanční situace | Ekonomický výhled | Fiat Chrysler (FCA) | Snížení emisí | Oslabení | Nařízení | Verizon Communications | Prospekt | Vonovia a Deutsche Wohnen | HDP Francie | Ropné akcie | Verizon | Zvýšené napětí | Schodek | Americký Senát | KOSPI | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Mizuho | Nouzový stav | Severomořská ropa Brent | Silný růst světové ekonomiky | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Guvernér centrální banky | Daniel Münich | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Státy Mezinárodního měnového fondu | Investovat do zlata | Pomoc vlád | Bolest | Americké technologické společnosti | Míra inflace v Turecku | Úsilí | Obchodování měnových párů | Makroekonomické strategie | Poskytování úvěrů | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Activision Blizzard | Odkup akcií | Úvěrový rating | Bern | Aerolinky | Pohonné hmoty | Meziroční inflace | Joshua Angrist | Francouzská ekonomika | Zpracovatelský průmysl | Ekonomický poradce Bílého domu | Biliony | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | Akciové trhy | Údaje Eurostatu | Omezení těžby | Inflace v OECD | Varování | Inflace v Evropské unii | Turecká ekonomika | Invaze Ruska | Gernot Blümel | Šéfka Fedu | Ekonomika Spojených států | Spojení | Aktuální Price Action | Long | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Macron | Pandemie | Střední třída | Japonský index | Německý ústavní soud | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Ekonomické krize | Nejslabší růst | María Jesús Monterová | Širší index | Cenový strop | Ministerstvo financí | Výprodej | Sanofi | Discovery | Index německých akcií DAX | Šance | Poradenské firmy | Evropská investiční banka | Ropný a plynárenský průmysl | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Zdanění | Technický výhled | Pokles cen | Základní úrok | Využití umělé inteligence | Investiční společnosti | Reformy penzí a daní | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Tempo růstu ekonomiky | Index euro | Výzkumná společnost | YouGov | Hodnota trhu kryptoměn | Nový stavební zákon | Španělé | Program kvantitativního uvolňování | Bankovní unie | Umělá inteligence | Paschal Donohoe | Konsolidace | Zdravotnictví | Plynovod Nord Stream | Ole Hansen | Výnosnost | NZD/USD | Čínské akcie | Ministryně financí | Opatřením na podporu ekonomiky | Brazílie | Jihoafrická republika | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Trhy dnes | Bank of America Merrill Lynch | Poptávka investorů | | Německý statistický úřad | Dohody o globální dani | Pochybnosti | Danske Bank | Westpac | Členské země | Pandemická situace | Burzovně obchodovaný fond | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Splasknutí bubliny | Majetek | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Sentiment | Short pozice | Lucembursko | Události ve světové ekonomice | WEF | Šéf společnosti | WarnerMedia | Růst úrokových sazeb | Negativní hospodářské dopady | Politika | British Lithium | Konkurence | Hospodářské recese | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | LYNX WhatsApp | David Bradbury | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Bankovní asociace | Ukrajinská centrální banka | Země eurozóny | Čínský prezident | Alternativní taxislužby | MAM | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Oslabování eura | Forint | Americké akcie dnes | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Zprávy z krypto | Makroekonomická data | Další vývoj | Citibank | Anton Siluanov | Společnost Amazon | Úřad pro energetické informace | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Centrální banky USA | Nálada | Protiinflační kroky | Emise dluhopisů | Letectví | Indie | Americký ekonom | Ruský útok na Ukrajinu | Španělsko | Měnové páry | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Očekávaný kurz koruny | Intel | SEC Gary Gensler | SVB | Řecká ekonomika | Koncern Volkswagen | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Čínský výrobce | Dnešní ekonomický kalendář | Výprodej akcií | Ekonomika | Hospodářská recese | Oxford Economics | Evropské vlády | Výnosová křivka | Internetová firma | Zpomalení světové ekonomiky | WTO | Výrobní index PMI | Ministr obchodu | Těžaři kryptoměn | Hospodářské noviny | Nákup zlata | Sankce | Marshallův plán | Zhodnocení | Ministr energetiky | Fitch rating | Výhled | Členové OPEC | Timeframe | Index technologického trhu | ESM | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Automobilový koncern | Oděvní společnosti | Banka pro mezinárodní platby (BIS) | Obchodní analýza | GM | Ethereum | Přísná opatření | Akciový trh | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Economist | Digitální daň | Odpovědnost | Seminář | Ángel Gurría | Obchodní dohody | Indexy nákupních manažerů | Americká společnost Apple | Propouštění | Index Hang Seng | Předsedkyně Evropské komise | Americké vlády | Zaměstnanci | Akcie | Bankovní krize | Politika Fedu | Finanční trhy | Couche-Tard | Giphy | Největší ekonomika | Podnikání na kapitálovém trhu | Růst cen energií | General Motors | Fondy | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Bílý dům | OSVČ | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Financial Times | Reformy penzí | Trading | Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Spread | Theresa Mayová | Britský antimonopolní úřad | Vývoj měnového páru EUR/USD | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Schodek rozpočtu | New York | Tradingové webináře | Čistá ztráta | Krátká práce | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Analytik finančních trhů | Odhady růstu | Kartel při obchodování s měnami | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Akcie oděvní společnosti H&M | Intervence na forexovém trhu | Americká internetová společnost | Životní styl | Epidemie koronaviru | Daňové zvýhodnění | Školení Finmex academy | Invaze ruských vojsk | Těžaři kryptoměn v Kazachstánu | Obchodovat s akciemi | Masivní podpůrná opatření | ETH/USD | Akcie v Japonsku | Dolar (AUD) | Vysoké ceny ropy | Daňové dohody | Omezení produkce | Zpětný odkup akcií | Společnost Imerys | G20 | Míra inflace v eurozóně | Kurz libry | Meziroční míra inflace v eurozóně | Ekonomika Španělska | FTSE Russell | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Měnové stimuly | Dolarový index | Druhá vlna | NERV | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Sazby | Šance na úspěch | Mezibankovní | ODS | Dialog | Invaze Ruska na Ukrajinu | HN | Devizové rezervy | Dodatkové operace | Cíle | USD/JPY | Semináře | Interfax | Ekonomický kalendář | Mateřská společnost Googlu | Hrubý domácí produkt země | Volkswagen | Akcie společnosti Apple | Rozvoj | Americká inflace | Zvyšování úrokových sazeb | Ovlivňování | Společnost Rohlik | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Mathias Cormann | Investice do zlata | Cla na zboží | Výkon britské ekonomiky | Capital Economics | Porsche | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Transakce | Švýcarské banky | Nejnovější zpráva OECD | Záchrana švýcarské banky | FranceInfo | Důchodový systém | Dnešní údaje | Marian Jurečka | Měny | Obchodní jednání | Válka mezi USA a Čínou | Snížení úrokových sazeb | Vzestup inflace | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Bezpečnost | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Hedgeový fond | Irsko | Rozjednané prodeje domů | Zpravodajství | Justice | Ash Glover | Sazba daně z příjmů právnických osob | Ekonomika EU | Nezaměstnanosti v Německu | USDX | Australský dolar (AUD) | Jasný signál | Společnosti z indexu | The Wall Street Journal | Mezinárodní ratingové agentury | Údaje o HDP | Finanční sektor | Daňové příjmy | Globální minimální firemní daně | Oslabení eura | Investování | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Neue Zürcher Zeitung | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | Australská ekonomika | Thomson Reuters | LinkedIn | Růst aktivity | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | Rozhodnutí centrální banky | Prezident Evropské centrální banky | Akcie švédské automobilky | Nové prognózy | EFSF | Britské hospodářství | Huw Pill | Authentic Brands Group | Vyspělé ekonomiky | Prodeje | Primární veřejná nabídka | Grexit | Centrální bankéři | Světová zdravotnická organizace | Aktuální situace v Česku | Musaffah | Nadnárodní firmy | Pravděpodobnost recese | EIA | Mt. Gox | Generativní umělá inteligence | Platformy | Miroslav Zámečník | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Rusko | Přilákat investice | Poradce | Nižší maxima | Signál | Digitální měna | Zdražování | S/R zóny | CMC | Česká národní banka | Předstihové indikátory | Square | Biliony dolarů | Kupní síla | ANZ Research | Dohoda o digitální dani | Joe Biden | Termínový kontrakt | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Dow Jonesův akciový index | Singapur | Americké akciové indexy | Základní sazba | Pracovní síly | Člen bankovní rady | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | City | Společnost | Wolfgang Schäuble | Italská ekonomika | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | Likvidní | List The Wall Street Journal | Krevní plasmy | Sázky | Ministr hospodářství | Uhlí | Místní centrální banka | Mezinárodní obchod | Forbes | Retailoví investoři | Výrobce elektromobilů Tesla | Vysoká volatilita | BMW | Guvernér ČNB | Mark Carney | Munger | Světové hospodářství | Rozšíření | Hlavní manažer | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | Imerys | Cena americké ropy WTI | Americké ministerstvo financí | Rozpočtové příjmy | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Tisková konference | Eura | Nizozemsko | Pershing Square Tontine Holdings | Organizace | Ryanair | Obilí | DIW | CVC Capital Partners | CBI | Recese v Británii | Růst | Bankrot | Polská centrální banka | Inflační výhled | Příjmy | Zvýšení daně | Tokenizace | Rusko a Ukrajina | Událostí ve světové ekonomice | Výhled úvěrového ratingu | Odhad letošního růstu | Volvo | Výsledková sezóna v USA | Problémy domácností s dluhy | Zajištění | Aukce státních dluhopisů | Ministryně financí Alena Schillerová | Objem prostředků | Domácí měny | Komise v přenesené pravomoci | Nejprudší pokles v historii | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Zprávy z krypto průmyslu | Propad cen ropy | BOSSA | Snížení inflace | Plynárenský průmysl | Fúze | Nové údaje | Výrobce aut | Index | Wall Street Journal | Lockdown | Setrvání Británie v EU | Společnost AT&T | Bohatství | Investiční fond | PMI pro sektor služeb | Malý prostor | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Státní půjčky | Migrační krize | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Varovné signály | Valuace | Příjmy domácností | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | Zpracovatelský sektor | Poptávka po ropě | CBOT | Denys Šmyhal | Šíření koronaviru | Oděvy | Vlády | Italský statistický úřad | Představitelé G20 | Mzdy v Česku | Inflace v Německu v květnu | Prohlášení | Michal Stupavský, CFA | Nárůst případů koronaviru | Carvana | Euro vůči americkému dolaru | Institut Prognos | Chrysler | Francouzský parlament | Prognos | Japonský parlament | EY Item Club | PPF | Tesla | Okénko trhu | Procter & Gamble | Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) | Pokles reálných mezd | Hospodářský výhled | Burzovní zpravodajství | Režim forexových intervencí | TF1 | Program nákupů dluhopisů | Zdravotní sestry | Primární veřejné nabídky akcií | Nový Zéland | ING Groep NV | SECO | Akcie Baidu | Hang Seng Tech | Ministerstvo financí ČR | Oživování světové ekonomiky | Nejvyšší nezaměstnanost | Dluhopis | Zdanění nadnárodních společností | Společnost PwC | Organizovanost | Manažer Finmex | Velké ztráty | Krize v Řecku | Deficit rozpočtu USA | Sazba daně | Mizuho Bank | CAD | Tržní ekonomiky | Daimler | HDP ve Spojených státech | Velké částky | Růst bitcoinu | Dnešní obchodování | MiFID II | Hodnota trhu | Minimální daně z příjmu | Hlavní ekonom | Deutsche Wohnen | Základní úroková sazba | Odvětví | Slábnutí koruny | Italská centrální banka | Vyšší daň | Šéf britské centrální banky | Technologické společnosti | Zavedení digitální daně | Autoprůmysl | Nejbohatší Čech | Pracovní místa | Uhlíkové neutrality | Vývoj dolarového indexu | Slabý ekonomický růst | Objem nouzových rezerv | Banka | Celosvětové zadlužení podniků | Robert Lighthizer | Jošihide Suga | Sergio Ermotti | Výrobce pneumatik | Divize společnosti | Vít Hradil | Hnutí Hamás | Analytička | Nasdaq Composite | Ekonomika USA | Short seller | Index spotřebitelských cen | Ministr financí | Společnost EY | Norsko | Celosvětový hrubý domácí produkt | Umělé inteligence (AI) | Dopady pandemie | Index technologického trhu Nasdaq | Umění | Německý ekonomický institut (GEI) | Munich Re | Čtyřdenní pracovní týden | Balíček na záchranu ekonomiky | Finmex | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | GEI | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Nízké úrokové sazby | Astrazeneca | Výkonnost fondů | Americké centrální banky | IFRS | Reporting | Bloomberg | Platební neschopnost | Zásoby ropy ve světě | Nadnárodní společnosti | Přímé investice | Jihokorejské akcie | Britský statistický úřad | Týdenní pivot | UBS | Pokles HDP | Bydlení | Meta Platforms | Santander | Zoom Video Communications | Účinnosti vakcín | Krátkodobý výhled | Vysoké ceny energií | Obchodní války | Podpora | Jana Maláčová | Snižování sazeb | Společnost S&P | Italské hospodářství | Oživení z pandemie | Ceny ropy v dolarech | Biden | Zadlužení | Hospodaření | Italský statistický úřad ISTAT | Povzbuzení ekonomiky | Konec roku | Těžba ropy | Institut ZEW | Americká společnost | Vivendi | Konečné výsledky průzkumu | Nemovitosti | Novozélandská ekonomika | Maďarský forint | Snížení sazeb | Technická rezistence | Přehled | Candy Crush | Agentura Moody's | Finanční ztráty | Index CPI | Oživení světové ekonomiky | Prognóza ČNB | Vonovia | Plný úvazek | Index Option | Rada pro finanční stabilitu | Novozélandský dolar | Hlavní ekonom Evropské centrální banky | Analytické prognózy | Evropská unie a Británie | Sektor služeb | Michael Bloomberg | Erste Group | Makléř | Akcie na světových trzích | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Fáze obchodní dohody | Low | Eurodad | Čínská společnost | Německo | Snížení úroků | MT4 | Nejvýraznější propad | Světové organizace | Janis Varufakis | Vice | XTB | Výhled pro EUR/USD | Nové daně | Švýcaři | Balík stimulačních opatření | Český HDP | Chorvatsko | Statistika | Mediální společnosti | Munich | Domácnosti | Kontrakt | Nové zakázky | Státní dluhopisy | Agentura APA | Vysoké příjmy | Obchodní výhled | Provozní zisk | Česká vláda | Ruská centrální banka | Investování v zahraničí | AAA | Inflační očekávání | Vysoká inflace | Inflace spotřebitelských cen | Pozice | Ceny v eurozóně | Uzavření dohody | CPCA | Země G20 | Závislost | Šíření covidu | Index amerických akcií | Riziko | Italský ministr hospodářství | Kyriakos Mitsotakis | Komunikace ČNB | Amazon | Farmaceutické akcie | Míra inflace v Německu | Banka pro mezinárodní platby | Velcí hráči | Agentura PAP | World Bank | Výhled trhů | Globální ekonomický růst | Ropný průmysl | Uptrend | WHO | Čínský obchod | Počet lidí bez práce v Německu | Zdanění digitálních služeb | Americké trhy | Ministerstvo hospodářství | Daňová pravidla | Investing | Spotřebitelské ceny | Koncern | Australský index | Holubice | Pozornost trhu | Americké investiční banky | Ever Given | Výrobce sportovního oblečení | Asijské akciové trhy | Ukončení konfliktu | COP26 | Protekcionismus | Nejslabší měny | Ekonomické uzavírky | Kent | Arménie | Crédit Agricole CIB | Evropské indexy | Mluvčí MMF | Zavedení globální digitální daně | Americký ministr financí | Investiční rozhodnutí | Mark Zuckerberg | Úřad pro energetické informace (EIA) | Virus | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CPC | Španělská centrální banka | Index euro stoxx 50 | Dnešní kurz libry | Hospodářské otřesy | MIFID | Ředitel odboru komunikace ČNB | Podnikatelé | Propad příjmů | Zvyšování úroků | Nevládní organizace | Pokles libry | Rezistence | Společnost Microsoft | Americký HDP | Banky | Aktivum | Peking | IG Metall | Burza | Výrobce elektromobilů | Španělská vláda | Dublin | Shein | Miliardy dolarů | Soud EU | Německé státní dluhopisy | West Texas Intermediate (WTI) | Řízení rizik | Universal Music Group | Partneři | IPO | Evropský datový kalendář | Antimonopolní úřad | Disney | Inflační šok | Inflační cíl | Odliv investic | Akcie na majitele | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Šíření nového koronaviru | Kvantitativní utahování | Zpráva OECD | Měnový výbor centrální banky | Španělské banky | Index DAX | Netflix | Opatření | Americká ministryně financí | Emerging markets | Didi | Deloitte | New York - Nymex | Švýcarská vláda | Úroková míra | Tempo růstu ekonomické aktivity | Energie | V4 | Vývoj ceny ropy Brent | Založení účtu | Mediální podnik | LPG | Loď Ever Given | Tým FXstreet.cz | Index Nikkei 225 | Ekonomika nového Zélandu | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Evropská komise (EK) | Mise MMF | Akcie oděvní společnosti | Dow Jones | Hospodářský růst v Evropě | Daň z příjmu | Měna | Obchodní nastavení | Investiční bublina | Ekonomický růst | Akciové burzy | Nasdaq | Zero Hedge | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Nový americký prezident | Výrobce léků | Země G7 | Hang Seng | Ekonomická recese | Výsledky hospodaření | Cena kávy | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Neformální sektor | Stimulační balík | Podnikatelská aktivita | Měnové politiky centrálních bank | IHS Global Insight | Vyšší inflace | CFA | Práce | Société Générale | Výkyvy na finančních trzích | Čínský HDP | Dohoda o globální dani | ADNOC | Investment | Krize | Propad investic | Maďarská centrální banka | Novozélandská centrální banka | Největší ekonomika eurozóny | Protiruské sankce | ČNB Jakub Holas | Spojené státy | SYRI | Zadluženost | Míra inflace v dubnu | Vysoké úrokové sazby | Daně z příjmů právnických osob | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Kryptoměny | Ministři financí eurozóny | Bělorusko | Skupina G20 | Podnik | Crédit Agricole | Prodeje státních dluhopisů | Húsíové | MF | Evropské akciové trhy | Boeing 737 Max | Prodej aut | Miliardář | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Globální přímé zahraniční investice | Úspěch | Hospodářské dopady koronaviru | Uvolnit měnovou politiku | Ekonomové | Hospodářský vývoj v Německu | Ekonom GEI | G7 | Index Hang Seng Tech | Volby | Statistický úřad | Růst ruské ekonomiky | Ukazatele | Bureau of Economic Analysis | Ekonomika Francie | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Opatření proti šíření nemoci | Americká vláda | Jihokorejská ekonomika | Odhady analytiků | Ondřej Hartman | WhatsApp | Zrychlení růstu | Ceny mědi | Londýn - ICE | Koronavirus | ITA | FXstreet | Dánsko | Belgie | Společnost S&P Global | Podniky | Předseda správní rady | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | Bilance | Politici | Francouzský ministr financí | Správa | Očkování | Evropské země | Zlato | United Auto Workers | Zahájení invaze | Mzdy | Světové trhy | Obchodní styl | Výhled růstu ekonomiky | Minimální sazby daně | Britská společnost | Čistý dluh | Šíření nákazy | NZD | Produkce ropy | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Ministr práce a sociálních věcí | Poradenství | Markit | ČR | BIS | CNBC | Nesoulad | Silicon Valley | Olaf Scholz | Čínské firmy | Stavební zákon | Caixin | Ministerstvo financí dnes | Jukos | Objednávky | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Vývoj ceny | Analytik | Státní rozpočty | Analytici banky | Kobalt | UNCTAD | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Mississippi | Analýza | Transakce založené na kryptoměnách | Hlavní index francouzských akcií CAC 40
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Organizace Conference Board
Organizace EFPA
Organizace ILO
Organizace na ochranu duševního vlastnictví
Organizace NOYB
Organizace OSN pro výživu a zemědělství
Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO)
Organizace Oxfam
Organizace pro bezpečnost
Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě

Následující klíčová slova

Organizace pro výživu a zemědělství
Organizace pro výživu a zemědělství (FAO)
Organizace Severoatlantické smlouvy
Organizace Severoatlantické smlouvy (NATO)
Organizace S&P
Organizace S&P Global
Organizace spojených národů
Organizace spojených národů (OSN)
Organizace SWIFT
Organizace YPO
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít