Neděle 03. červenec 2022 05:13
reklama
Instaforex krypto webinar
reklama
Coinfy
reklama
Swissquote Bank
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Globální HDP

img

Hospodářské zpomalení se nedotkne pouze dvou velkých ekonomik

12.05.2022 Světová ekonomika je na pokraji recese. Morgan Stanley varuje, že v letošním roce se může globální HDP ve srovnání s minulým rokem snížit o více než 50 %.
img

Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války

03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
C:\fakepath\global economy.jpg

Cebr: Celosvětový HDP napřesrok poprvé překoná hranici 100 bilionů dolarů

28.12.2021 Celosvětový hrubý domácí produkt (HDP) již v příštím roce poprvé překoná hranici 100 bilionů dolarů (zhruba 2,2 trilionu Kč). Předpověděla to podle agentury Reuters britská poradenská společnost Cebr. Loni přitom předpokládala, že globální HDP tuto hranici pokoří až v roce 2024.
img

Kvantitativní uvolňování vyhnalo finanční trhy v roce 2020 na historické maximum

15.01.2021 Reakce centrálních bank na globální pandemii byla v loňském roce skutečně bezprecedentní. Centrální banky v loňském roce natiskly 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek oproti roku 2008 při globální finanční krizi.
img

Výkonnost globálních finančních trhů byla i přes pandemii fenomenální

08.01.2021 Pokud odhlédneme od pozitivních zpráv z konce roku ohledně vakcín proti koronaviru, fundamentální zprávy ovlivňující globální finanční trhy byly v loňském roce vesměs extrémně negativní. Měli bychom zmínit zejména následující:
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Globální investiční výhled – Investoři se budou muset spokojit s podprůměrnými výnosy

27.11.2020 Naše původní očekávání pro rok 2020 byla masivním rozšířením pandemie koronaviru po celém světě výrazně upravena. Vzhledem k tomu, že globální akciové trhy jsou momentálně od začátku roku pouze mírně v plusu, je vysoce nepravděpodobné, že dosáhnou za celý rok výraznějšího kladného zhodnocení.
img

Akciové valuace indikují silně podprůměrné očekávané výnosy

19.11.2020 Pokud přihlédneme k faktu, že se momentálně světová ekonomika nachází v nejhlubší hospodářské recesi od 2. světové války, přičemž globální HDP by mělo podle poslední prognózy Mezinárodního měnového fondu z října letos poklesnout o 4,4 %, výkonnost globálních akciových trhů od začátku letošního roku je mimořádně příznivá. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World zatím totiž připisuje zisk 6 %.
C:\fakepath\i-18112020-lv.gif

IIF: Globální dluh kvůli viru stoupne na rekordních 277 bil. USD

18.11.2020 Globální dluh napříč všemi sektory by měl do konce letošního roku vzrůst na rekordních 277 bilionů USD (6,1 biliardy Kč), protože vlády a firmy dál utrácejí v reakci na pandemii nemoci covid-19. Uvedl to ve své prognóze Institut pro mezinárodní finance (IIF), jehož členy je více než 400 bank a finančních institucí po celém světě.
img

Měsíčník finančních trhů – Říjen 2020

02.11.2020 Globální akciové trhy v říjnu pokračovaly v propadu, který se koncentroval především do posledního týdne v měsíci, a to v důsledku prudce rostoucích čísel nově nakažených na obou stranách Atlantiku a nových protikrizových opatřeních ve spoustě zemí Evropy, které budou mít na HDP v letošním posledním čtvrtletí opět silně negativní dopad. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 2,5 %. Globální dluhopisové trhy dokázaly vykompenzovat akciové ztráty pouze omezeně, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays připsal nepatrný zisk 0,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Září 2020

06.10.2020 Globální akciové trhy v září korigovaly enormně silné zisky z předchozích pěti měsíců, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World odepsal 3,4 %. Přitom jsme nebyly svědky žádného významného katalyzátoru, který by měl výprodeje spustit. Jednalo se tak pravděpodobně o prosté vybírání předchozích zisků. Přitom od začátku roku je index MSCI All Country přesně na nule. Příliš se v září nedařilo ani globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays odepsal 0,4 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 5,7 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Srpen 2020

01.09.2020 Na globálních akciových trzích se v srpnu bez zásadních nových kurzotvorných zpráv udržela velice pozitivní nálada z července, když nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 6,0 %. Přitom od začátku roku je tento index již v plusu 3,5 %. Na druhou stranu se tentokrát příliš nedařilo globálním dluhopisovým trhům, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal nepatrnou ztrátu -0,2 %. Nicméně od začátku roku globální dluhopisové trhy stále připisují nadstandardní zhodnocení 6,1 %.
img

Měsíčník finančních trhů – Červenec 2020

04.08.2020 Přestože to minimálně v USA momentálně vypadá na druhou velkou vlnu pandemie koronaviru a dynamika globálního ekonomického oživení na začátku třetího kvartálu zpomaluje, na globálních finančních trzích se udržela velice pozitivní nálada. Hlavní příčinou jsou pravděpodobně pokračující masivní monetární stimuly klíčových centrálních bank v čele s americkým Fedem a Evropskou centrální bankou. Ve výsledku nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zhodnocení 5,1 %. Přitom od začátku roku tento index ztrácí již pouze 2,4 %. Výrazně se dařilo také globálním dluhopisovým trhům, jejichž nejširší index Bloomberg Barclays zaznamenal zhodnocení 3,2 %. Od začátku roku přitom globální dluhopisové trhy připisují zhodnocení již 6,3 %.
img

Ve vysloužilém elektru se skrývá množství drahocenných druhotných surovin. Mohou pomoci zachránit ekonomiku oslabenou koronavirem

18.05.2020 Kvůli pandemii COVID-19 může světová ekonomika dle odhadů přijít o biliony amerických dolarů – rané předpovědi hovoří asi o 4 bilionech USD. Pošramoceným ekonomikám může v budoucnu významně pomoci uplatnění principů cirkulární ekonomiky, zejména pak využití takzvaného urban miningu, tedy využívání odpadů jako zdroje druhotných surovin. Jen extrakce vzácných kovů ze starého elektra může přinést desítky miliard ročně, nemluvě o pozitivních ekologických vlivech. Skvělým příkladem recyklačního projektu jsou například medaile pro olympijské hry v Tokiu, které byly kompletně vyrobeny z kovů získaných z elektroodpadu.
C:\fakepath\iif-08042020-lv.png

IIF: Globální dluh loni stoupl na rekordních 255 bilionů USD

08.04.2020 Globální dluh napříč všemi sektory v loňském roce stoupl na rekordních 255 bilionů USD (6,4 biliardy Kč) a překonal 322 procent hrubého domácího produktu. Proti předchozímu roku se zvýšil o více než deset bilionů USD. Uvedl to Institut pro mezinárodní finance (IIF).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.2.2020

10.02.2020 Další vývoj zůstává nejasný. Podle odhadů by měl počet nakažených kulminovat začátkem března. Poslední prognózy však naznačují, že by se koronavirus nemusel na poklesu tempa růstu globálního HDP až tak výrazně podepsat. Pokud se epidemii podaří zastavit do konce 1Q, sníží se dynamika světového ekonomického růstu o 0,1% až 0,2% na 3,3%. V případě, že by se problémy protáhly do 2Q, můžeme očekávat markantnější dopad. Globální ekonomika by tak v roce 2020 expandovala pouze tempem 3,1%. Čínské hospodářství pravděpodobně vzroste v roce 2020 o 5,5%, původní prognózy počítaly s růstem 5,9%. Samozřejmě, že kvartální propady mohou být prudší, očekává se však, že je vykompenzuje zvýšená aktivita v následujících čtvrtletích. V případě signifikantního vlivu na globální HDP by centrální banky přistoupily k dalšímu uvolňování politiky.
img

Koronavirus ochromí světovou ekonomiku. Británii se po brexitu nedaří vyjednat dohodu

07.02.2020 Po pátečním / sobotním Brexitovém dni Spojené království od pondělí začalo první pracovní týden „bez evropské unie“ a předseda vlády Boris Johnson začal svůj cyklus vyjednávání obchodních podmínek mezi UK, EU a USA.
img

Měsíčník finančních trhů – Leden 2020

04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Světová ekonomika letos vzroste nejméně od finanční krize

15.10.2019 Růst světové ekonomiky v letošním roce zpomalí na tři procenta, což bude nejslabší tempo od globální finanční krize. Ve svém podzimním výhledu to dnes uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Ještě v červenci počítal na letošní rok s růstem o 3,2 procenta. Loni světová ekonomika vzrostla o 3,6 procenta.
C:\fakepath\RTX6ESXV.jpeg

Celní válka může snížit globální HDP o půl procenta

05.06.2019 Celní válka mezi Spojenými státy a Čínou by v příštím roce mohla snížit globální hrubý domácí produkt (HDP) o půl procenta, tedy zhruba 455 miliard dolarů (přes deset bilionů Kč). Uvedla to dnes šéfka Mezinárodního měnového fond (MMF) Christine Lagardeová.
Související klíčová slova: Offshore | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bloomberg | Burza | CBOE | Cap | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Fundamentální zprávy | Futures | High | Index PX | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Korekce | Kurz | Likvidita | Low | MMF | MT4 | Marže | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | P/E | Peněžní zásoba | Poplatek | Průmyslové objednávky | Platina | Riziko | S&P 500 | Splatnost | Ticker | Tištění peněz | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | VIX | Výkonnost | Výnos | Yield | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Bank of America | Americký prezident | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Stimulační opatření | EU | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investiční banky | CZK/EUR | CZK/USD | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Conseq | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Financial Times | Centrální bankéři | EPS | Index | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Euro Stoxx 50 | Finanční prostředky | Fondy | Graf | Hang Seng | HDP Číny | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Investiční | Irsko | ISM | EBay | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurz zlata | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Ocenění akcií | Paládium | PayPal | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Trh | Volatility | Volkswagen | XM | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | Fed Funds Rate | CNBC | DXY | ING | Bill Gates | Dluhopisový index | Indie | Jeff Bezos | Měď | P/S | ROCE | Small caps | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Poradenská společnost | Investment | Traders | Aramco | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | Institut Ifo | NATO | Agentura AP | UNCTAD | Průmyslová produkce | Nastavení měnové politiky | Úspěch | BMW | Vývoj akciového indexu | Výnosová křivka | Energie | Earnings | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Přehled | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Fundamentální faktory | Index důvěry | Lídři | Firmy | Inflační tlaky | Měnová autorita | IBEX | Globální finanční krize | JPMorgan Chase | Realitní trh | Index volatility VIX | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Globální finanční trhy | Walmart | Propad | Bělorusko | Finanční televize | Finanční televize CNBC | S&P | Ztráty | Bezpečné útočiště | Opatření centrálních bank | Historická maxima | Nejistota | Philip Morris | Tempo růstu | CEBR | FTSE 100 | Baidu | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Investiční výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Exxon | Chevron | Konsensus | Německý export | Hrubý domácí produkt Německa | General Electric | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Finanční ústav | Inflace v Česku | Index amerických akcií | Výnosy | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americké investiční banky | Indikátor důvěry | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Konsenzus | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | ABN AMRO Bank | ex | Alokace aktiv | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Jerome Powell | Invesco | Hypoindex | Oxfam | Vzácné kovy | Conseq Investment Management | Kobalt | Globální akciové valuace | Akciové valuace | Akciové výnosy | Hodnota majetku | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Obchodní bariéry | Globální růst | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | CSI 300 | Geopolitické napětí | Nákup zlata | Šéf Fedu | Měny rozvíjejících se ekonomik | RDSA | Royal Dutch Shell | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Průzkum společnosti | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Zpomalení hospodářského růstu | Evropská komise | Základní úroková sazba | Globální index | Zadluženost | Hodnota indexu | Refinitiv | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Společnost Apple | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Růst cen komodit | Majetek | WEF | Zpomalení světové ekonomiky | Ekonomická nerovnost | Dolarová aktiva | Podnikové investice | Globální dluh | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Zájem investorů | Globální rizika | Makroekonomická situace | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | České HDP | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Celní válka | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | iFX | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Německé HDP | Akciový růst | Americké futures | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Tomáš Pfeiler | Indická ekonomika | Bohatí | Akciové alokace | AMZN | Thyssenkrupp | Prosus | Saudi Aramco | Televize CNBC | Dění na trzích | Očekávání trhu | MetLife | GOOGL | Měsíčník finančních trhů | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Makroekonomický výhled | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | McKinsey | Huawei | Čistý zisk | Investment Management | Deficit | Prezident Donald Trump | Ropný gigant | Německá vláda | LNG | Objem | Akcie rozvinutých trhů | Klíčová rizika | MSFT | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Robert Shiller | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Cisco Systems | Firma | Hlavní události | Index MSCI Emerging Markets | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | IIF | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Studie | Bilance | Index DOW | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Amazon | Nízké úrokové sazby | Důvěra v českou ekonomiku | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | INTC | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | Konkurenti | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Předpovědi | Alza.cz | Průmysl | ADP | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Problémy | Pojišťovny | Globální ekonomická recese | Ekonomická recese | Total | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | Plyn | Nálada | Společnost Huawei | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | Společnost Microsoft | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Ohlédnutí | Úroky | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypoteční trh | Předseda | Americké centrální banky | Vánoce | AXA | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Nákupy centrálních bank | Celkový deficit | Bydlení | Česká zbrojovka | Vstup na pražskou burzu | Ztráta | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Kraft Heinz | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Americký index | Wirecard | Aktuální klíčová rizika | Napětí na Blízkém východě | Tuzemská ekonomika | ETF roku 2020 | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zbrojovky | CFA | Eskalace napětí | Altria Group | Netflix | NFLX | Míra inflace v eurozóně | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Analýza společnosti | Miliardy eur | Írán | Sodexo | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Spolkový statistický úřad | ASML | ASML Holding NV | Růst globální ekonomiky | Peníze z prodeje akcií | Cena akcií podniku | Prosincová inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | SAP | Technologická společnost | Americké ministerstvo | WESP | Výhled pro Evropu | Richard Kozul-Wright | Americké ministerstvo obchodu | Komunikace | Astrazeneca | Edelman | Kapitalismus | Trump | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nový koronavirus | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Michal Stupavský, CFA | Google | Samsung | Trhy | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | ConocoPhillips | American Express | Asijské indexy | Makrodata EU | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Starbucks | Boeing | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Tempo růstu hrubého domácího produktu | SBUX | Výdaje | Akcie v Číně | Zpracovatelský sektor | Firma Alphabet | Alokace investičních portfolií | BP | Fresenius Medical | FME | Adidas | NFP | Americké ekonomiky | Galapagos | Biogen | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Deutsche Telekom | Gilead Sciences | PHIA | Největší ztráty | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Air France-KLM | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Profitovat | Stimuly | Evropské země | Pokles HDP | Zrychlení inflace | Největší propad | Třída aktiv | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci | Texas | PYPL | Další pokles | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Katar | Asociace | Hotovost | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Růst | Olympijské hry | United Airlines | American Airlines | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Potenciál | Allianz | Bulharsko | Izrael | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | Slovensko | Globální dluhopisový index | Index vládních dluhopisů | Globální index vládních dluhopisů | Index DXY | Výkonnost dolaru | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Války | CECEEUR | Závislost | Práce | Ekonomické oživení | Úspory | Otevírání ekonomik | Indikace | Rizikové averze | Nizozemsko | Surové ropy | Omezení pohybu | Lucembursko | Cestování | Volvo | Latinská Amerika | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Zadlužení | Velké ekonomiky | Recyklované kovy | Recyklace | Upcyklace | Trash Made | Zdenka Kladníčková | Manažerka projektu | Manažerka | Moderna | Investment management | JDE | Index akcií | Unie | Vakcíny proti koronaviru | Covid | Stimulační program | Červnová inflace | Fond obnovy | Chorvatsko | Ocenění | Ceny | Cenové hladiny | Globální pandemie | Akciová tržní kapitalizace | Odborníci | Investiční prostředí | Plynovody | Česká republika | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Měnový fond | Podvážení | Očekávané výnosy | Očkování | Rozpočtové deficity | Globální pandemie koronaviru | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Japonský HDP | Zvýšené riziko | Oslabení | První zvýšení sazeb | Příležitosti | Prodej | Thajsko | Prodej zboží | Štěstí | Společnosti | Opatření | Dna | Uhlí | Minulá výkonnost | Rumunsko | Dodávky z Ruska | Společnost | Raketový růst | TIM | | Celosvětový HDP | Celosvětový hrubý domácí produkt | Cebr | Společnost Cebr | Douglas McWilliams | Cebr Douglas McWilliams | Omezení dodávek | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Sankce | Sankce vůči Rusku | Rusko a Ukrajina
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Globální emise uhlíku
Globální epidemie
Globální ETS
Globální euforie
Globální finanční architektura
Globální finanční krize
Globální finanční regulátoři
Globální finanční systém
Globální finanční trhy
Globální fondy

Následující klíčová slova

Globální hodnota fúzí a akvizic
Globální hodnota fúzí a akvizicí
Globální hospodářské krize
Globální hospodářský cyklus
Globální hospodářský růst
Globální hospodářský řád
Globální hrozby
Globální hrubý domácí produkt
Globální index
Globální index spotřebitelské důvěry
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto webinar
Potvrďte prosím... Zavřít