Středa 19. června 2024 15:12
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost

Akcie AMD

img

Tisková konference Powella přinesla na trh volatilitu

02.05.2024 Komu se včera nedařilo byly akcie AMD, ty odepsaly přes 8,5 % a za tímto výsledkem stojí reportované čtvrtletní finanční výsledky společnosti. Negativní nálada se tak rozlila i na tržní jedničku ze sektoru čipů, a to společnost Nvidia. Ta včera odepsala přes 3,5 %. Nicméně zbytek technologického sektoru si nenechal zkazit náladu a rostl. Meta: +2,1 %, Amazon: +2,2 % nebo Microsoft: +1,5 %. Po delší době rostly i akcie čínské automobilky Nio, která se zaměřuje na vývoj a výrobu elektromobilů. Akcie rostly přes 11,5 %. Hlavní akciové indexy uzavřely včerejší den následovně: S&P 500 -0,34 %, Nasdaq 100 -0,70 % a Dow Jones +0,23 %.
img

Zámořské akciové indexy nedokázaly zvrátit úvodní pokles

18.04.2024 Hlavní akciové indexy v USA od začátku obchodní seance oslabovaly. Pod největším tlakem byly zejména technologické tituly a společnosti ze sektoru polovodičů. Společnost ASML včera oslabovala přes 6 %, společně se svezly i akcie AMD a Nvidie. Akcie AMD ztratily přes 5 %, Nvidia vzdorovala o trochu lépe a uzavřela se ztrátou okolo 3,5 %. Prudce posilovaly akcie United Airlines (UAL), které včera přidaly přes 17 %. Propad zažily opět společnosti s expozicí na kryptoměny, největší kryptoměna Bitcoin včera odevzdala přes 3,5 % a obchodovala se okolo úrovně 61 tisíc USD. Hlavní akciové indexy uzavřely včerejší den následovně: S&P 500 -0,58 %, Nasdaq 100 -1,24 % a Dow Jones -0,12 %.
img

Nečekaná otočka na Wall Street přinesla divoký výprodej

05.04.2024 Americké akciové trhy vstoupily do včerejšího obchodního dne v poklidném tempu a index Nasdaq 100 rostl dokonce o více než procento. Ve druhé polovině obchodní seance ale začal investorům docházet dech a hlavní indexy otočily do červených čísel. Hlavní indexy tak nakonec zavřely s více než 1% ztrátou. Mezi nejvíce klesajícími tituly byli nedávní tržní lídři. Nedařilo se akciím z polovodičového sektoru, kde akcie AMD odepsaly dokonce přes 8 %. Přibližně 3% ztrátu zaznamenaly akcie Nvidia nebo Micron. Proti negativnímu trendu dokázaly jít akcie Meta nebo Tesla. Akciím Meta pomohlo i doporučení od analytiků Jefferies, kteří zde ponechali nákupní doporučení a cílovou cenu zvýšili na 585 USD z 550 USD.
img

Nervózní obchodování, ovšem se šťastným koncem

20.03.2024 Úterní obchodní seance na zámořských trzích se zkraje včerejšího dne nesla ve znamení výběrů zisků a možných obav z dnešního zasedání americké centrální banky. Nejstabilnější index v průběhu celého obchodování byl průmyslový Dow Jones Industrial Average, který přidal 0,8 %. Nejvolatilnějším indexem byl technologický Nasdaq 100, který na úvod obchodování ztratil takřka 1 %, aby nakonec uzavřel seanci v zisku 0,3 %. Nvidia představila na investorské konferenci nový čip, jehož hlavní doména je AI schopnost, nicméně průběh obchodování napovídal spíše většímu očekávání investorů. Akcie Nvidia přidaly 1,07 %. Akcie AMD se od svých maxim, které dosáhly v měsíci březnu, posunuly níže o více jak 20 %, z toho včera ztratily 4,84 %.
img

Technologie v USA oslabovaly bez výraznějších zpráv

14.03.2024 Hlavní zámořské indexy uzavřely včerejší den v záporu, přičemž jediný, kdo udržel drobný zisk byl index Dow Jones. Nejvíce trpěly technologické společnosti Nvidia a AMD, které odepsaly 1,12 % a 3,95 %. Akcie AMD se vrátily zpět pod hranici 200 USD a tuto hodnotu včera nedokázaly protnout. Největší ránu z akcií v indexu S&P 500 dostaly akcie společnosti Dollar Tree, které odepsaly 14,2 %. Naopak společnost Microstrategy dokázala připsat takřka 11 %. Hlavní akciové indexy uzavřely včerejší den následovně: S&P 500 -0,19 %, Nasdaq 100 -0,83 % a Dow Jones +0,10 %.
img

Zámořské indexy v pátek posilovaly

04.03.2024 Hlavní zámořské indexy uzavřely minulý týden růstem. Impozantní vývoj zaznamenaly akcie AMD a Nvidia, které přidaly 4,5 % a 3,7 %. Vítězem pátečního dne byla společnost NetApp (NTAP), která připsala přes 19 %. Společnost prezentovala své výsledky a výhled, přičemž zejména výhled společnosti investory překvapil. Společnost ve svém ročním výhledu představila odhad upraveného EPS v rozmezí 6,4 až 6,5 USD, trh očekával 6,14 USD. Překvapení se konalo i ve výsledcích společnosti, kde prezentovala za třetí účetní čtvrtletí upravené EPS ve výši 1,94 USD, trh očekával 1,68 USD a čisté tržby ve výši 1,61 mld. USD, trh očekával 1,59 mld. USD. Hlavní akciové indexy uzavřely páteční den následovně: S&P 500 +0,80 %, Nasdaq 100 +1,44 % a Dow Jones +0,23 %.
img

Nasdaq 100 v pátek umazal 0,4 %

26.02.2024 Páteční obchodní seance osmého týdne letošního roku byla spíše doménou průmyslového indexu Dow Jones Industrial Average, který zakončil obchodní den v lehkém plusu. Akcie Nvidia překonala hranici 800 USD za akcii, aby nakonec skončila v růstu 0,36 %. Akcie AMD přidaly více jak 10 % a umazaly přes 2 %. Akcie Block vzrostly oproti předešlému obchodnímu dni o téměř 17 %. Opačný příběh prožily akcie Booking, které nechaly v trhu necelých 11 %. Akcie, které se poměrně vydařeně vzpamatovaly z šoku zveřejnění špatných výsledků svého soka ze sektoru a přidaly za dva obchodní dny více jak 6 % jsou společnosti Crowdstrike.
img

Akcie společnosti AMD dosáhly v lednu nového rekordu

16.02.2024 Akcie společnosti AMD dosáhly v lednu nového rekordu 184,79, ale od té doby se cena pohybuje níže a kolem úrovně 178,85. Dnes je opět v centru pozornosti, protože staví bariéru proti poslednímu pokusu o růst. Technické ukazatele naznačují, že by mohl existovat dostatek býčího impulsu, který by mohl cenu v blízké době přes tuto zeď přetlačit, jelikož linie stochastického oscilátoru rostou a jsou pozitivně vyrovnané, zatímco MACD se opět začal vyvíjet směrem vzhůru.
img

Inflace zchladila optimismus na Wall Street

14.02.2024 Americké akciové trhy mají za sebou strmý propad, když index S&P 500 včera ztratil 1,4 %, a podobné ztráty zaznamenaly i Nasdaq 100 a DJIA poté, co americká měsíční inflační data zklamala investory již podruhé v řadě. Ačkoliv byly hlavní indexy po celý včerejší den v červených číslech, akcie AMD, Super Micro nebo Nvidia se dokázaly během obchodní seance nadechovat i do zelených čísel. Analytici Mizuho zvýšili cílovou cenu u akcií Nvidia na 825 USD a analytici Northland navýšili cílovou cenu u Super Micro Computer na 925 USD, což je nyní nejvyšší cílová cena na trhu. Akcie Super Micro nakonec přidaly přes 2 %.
img

AMD ztrácí 3 % před zprávou o výsledcích za 4. čtvrtletí 2023 📉

30.01.2024 Akcie výrobce čipů Advanced Micro Devices (AMD.US) vzrostly od poslední zprávy za 3. čtvrtletí 2023 o 80 %. Investoři doufají, že pokyny společnosti týkající se poptávkového cyklu v širším sektoru grafických čipů a "nového" trhu s čipy umělé inteligence poskytnou společnosti další palivo pro růst, neboť hlavním omezením pro trh s čipy umělé inteligence se zdá být neustále nabídka, nikoliv poptávka. Tradiční trhy s osobními počítači jsou pod tlakem a vzhledem k tomu, že podnikání společnosti AMD v oblasti umělé inteligence (na rozdíl od společnosti Nvidia) je v počátcích, může trh reagovat na možná nižší než přehnané prognózy výhledů odhadovaných ročních tržeb v oblasti umělé inteligence. To však nic nemění na tom, že Wall Street bude na základě zprávy a pokynů společnosti AMD nějakým způsobem budovat očekávání pro společnost Nvidia. Také stále omezený podíl Intelu na čipech AI může podpořit akcie AMD, pokud se trh ujistí, že se společnost bude o trh s pokročilými čipy AI dělit, a to téměř výhradně s Nvidií.
img

Rally na Wall Street pokračovala i v pátek

22.01.2024 Páteční obchodování na zámořských trzích se neslo na vlně optimismu, kdy se kupříkladu index S&P 500 dostal při intradenním obchodování na svá historická maxima, aby nakonec uzavřel v zisku 1,2 %. Jednoznačným tahounem byly technologie, kdy index Nasdaq Composite přidal 1,7 %. Akcie TSM povzbuzeny lepšími čísly, než byl konsensus analytiků, přidaly během dvou obchodních dní takřka 11 %. Akcie Nvidia přidaly +4,17 %, akcie AMD +7,11 %. Akcie automobilky Ford se v před obchodní fázi propadly o 0,73 %. Důvodem takového propadu byla zpráva o snížení produkce elektrického Fordu F-150 Lightning. V průběhu seance nicméně automobilka přišla s řešením platným od 01/04/2024, a to přechod na pouze jednosměnný provoz v závodech elektrických vozidel, F US +1,91 %.
img

Americkým akciovým trhů se nedařilo

17.01.2024 Americké akciové trhy vzhledem k pondělnímu svátku vstoupily do nového týdne až včera a od začátku se jim moc nedařilo. Je fakt, že technologicky laděný Nasdaq se v úvodu dokázal dostat do zelených čísel, ale Dow Jones i S&P 500 se po celý den obchodovaly v červených číslech. Akcie Plug Power odepsaly přes 10 % a poprvé od března 2020 se podívaly na hranici 3 USD. Akcie Boeingu odepsaly již pětinu své hodnoty. Dařilo se akciím z polovodičového sektoru. Tentokrát se do čela postavily akcie AMD, kde se analytici předhánějí se zvyšováním cílových cen. Slušné zisky si připsaly i akcie Micron nebo také akcie Nvidia, které si tak opět vylepšily své historické maximum.
img

Investoři na Wall Street pokračovali ve výběru zisků

04.01.2024 Americké akciové trhy i ve středu pokračovaly v poklesu, když investoři vstoupili do nového roku s opatrností a vybírají nedávné zisky. Index Nasdaq 100 během posledních dvou měsíců minulého roku přidal 15 %, a to už je pro mnoho investorů dostatečně velkou motivací k výběru zisků. Podobně jako předešlý den se zisky včera vybíraly především u velkých technologických firem, což se projevilo na již čtvrtém poklesu indexu Nasdaq 100 v řadě. Takto výraznou dvoudenní ztrátu jsme u tohoto indexu nezaznamenaly od konce října. Více než 2 % odepsaly například akcie AMD nebo Tesla.
img

Poklidné obchodování v USA před koncem roku 2023

29.12.2023 Zámořské akciové indexy uzavřely včerejší den s drobným ziskem. Po celou obchodní seanci se indexy držely poblíž své závěrečné hodnoty a nevykazovaly zvýšenou volatilitu. Nejvíce se na trhu dařilo technologiím, kde největší výkon předvedly akcie AMD, které posílily o takřka 2 % a za poslední měsíc předvedly 22% růst. Po propadu způsobeným reportovanými výsledky včera posilovaly i akcie Nike, ty posílily o takřka 2 %, zejména díky aktualizaci investičních doporučení od analytiků, kteří povětšinou potvrzovali svůj býčí pohled na akcie tohoto výrobce sportovního vybavení. Hlavní akciové indexy uzavřely včerejší den následovně: S&P 500 +0,04 %, Nasdaq 100 -0,05 % a Dow Jones +0,14 %.
img

Akcie neudržely úvodní růst a nakonec propadly

21.12.2023 Americké akciové trhy si včera prošly poněkud nečekanou korekcí, když při absenci nových zpráv oslabily nejvíce od konce října. Nejslabším titulem z celého S&P 500 byl jednoznačně FedEx. Akcie této přepravní společnosti propadly o více než 11 % poté, co společnost oznámila slabá hospodářská čísla za minulý kvartál. Velkého zklamání se investoři dočkali především v oblasti letecké přepravy a u slabého výhledu pro výnosy v následujícím roce. Mezi nejslabšími tituly v rámci S&P 500 byly také akcie AON nebo Mosaic, zatímco mezi těmi nejsilnějšími nechyběly akcie Alphabet nebo CVS Health. Relativně silný výběr zisků postihl i technologický sektor, když akcie AMD, Nvidia nebo Tesla odepsaly přes 3 %.
img

Hlavní indexy na téměř dvouletých maximech

13.12.2023 Americké akciové trhy včera pokračovaly ve spanilé jízdě, když si připsaly již čtvrtý růst v řadě. Index S&P 500 a Nasdaq 100 se tak ocitly na nejvyšších úrovních od ledna 2022. Po pondělním trápení u velkých technologických firem se zájem investorů opět obrátil tímto směrem. A tak třeba akcie Meta, které v pondělí odepsaly přes 2 %, přibližně stejným tempem rostly. Velice podobným způsobem se zachovaly i akcie Nvidia nebo Amazon. Jako utržené z řetězu zůstaly akcie AMD, které minulý čtvrtek nakoply zprávy o novém čipu v konkurenčním boji s Nvidií o ovládnutí trhu s čipy pro AI. Akcie AMD se tak posunuly na nejvyšší úrovně od ledna 2022. Největší propad za poslední tři měsíce zaznamenaly akcie společnosti Oracle, které klesaly dvouciferným tempem.
img

Skvělá obchodní seance pro technologie

08.12.2023 Po slabším obchodování na Wall Street v prvních třech dnech tohoto týdne, se včera akcie vydaly severním směrem, kdy nejvýrazněji přidaly akcie v technologickém indexu Nasdaq Composite, který vzrostl o 1,4 %. Společnost AMD představila nové čipy, které by se mohly stát součástí lukrativního trhu s AI, kterému prozatím dominuje Nvidia. Akcie AMD posílily o více jak 9 % a výrazněji pozadu nezůstaly ani akcie Nvidia, které poskočily 2,40 %. Aby téma umělé inteligence nebylo pouze o výrobcích čipů, tak Alphabet (Google) představil nejnovější a nejschopnější model umělé inteligence Gemini, GOOGL +5,31 %. Akcie videoherního obra Take-Two Interactive se propadly o necelé 2 %.
img

AMD po silném růstu cena poklesla

05.12.2023 Akcie AMD od konce října zaznamenaly solidní růst a překonaly 50- i 200denní jednoduché klouzavé průměry (SMA). V minulém týdnu akcie vystřelily na nový pětiměsíční vrchol, než snížily některé zisky, ale ukazatele RSI i MACD naznačují, že býci mají i nadále navrch. Pokud nákupní tlaky přetrvají, cena by se mohla vrátit k nedávnému pětiměsíčnímu maximu 124,66. Překonáním této úrovně by akcie mohly posílit a vytvořit nové několikaměsíční maximum, přičemž další pokusy o růst by mohla omezit květnová rezistence na úrovni 128,90. Překonání této zóny by mohlo otevřít cestu k maximu z roku 2023 na úrovni 131,90. Na druhé straně, pokud by cena obrátila směrem dolů, mohli by se medvědi zaměřit na červencovou rezistenci 121,70, která by mohla v budoucnu sloužit jako support.
img

Denní shrnutí: US100 vzrostl o 2 % - Fed a pokles ropy podporují býky

01.11.2023 Nálada na evropském trhu byla dnes převážně pozitivní. DAX uzavřel seanci téměř o 0,7 % výše, CAC40 si připsal více než 0,6 % a FTSE vzrostl o necelých 0,3 %.
img

AMD klesla o 4 % navzdory lepšímu reportu. AI nezlepšila náladu

02.08.2023 Výsledky společnosti Advanced Micro Devices (AMD.US) za 2. čtvrtletí dokázaly překonat prognózu Wall Street, ale nestačilo to na to, aby se dnes staly ochotnějším kupcem. Americký akciový trh je pod tlakem včerejšího rozhodnutí ratingové agentury Fitch Ratings, což podporuje vybírání zisků. Společnost zdůraznila, že výsledky byly pozitivně ovlivněny zejména vyššími prodeji procesorů EPYC a Ryzen 7000, a generální ředitelka AMD Lisa Liu poukázala na sedminásobně vyšší angažovanost ve vývoji umělé inteligence v souvislosti se zájmem o AMD Instinct. Celkově však zpráva AMD nepřekvapivě potvrdila zpomalení v sektoru počítačových čipů. Výsledky potvrzují výrazné zpomalení v meziročním srovnání. Mírně se snížil také k/k zisk na akcii při nezměněných tržbách. Odhad tržeb pro aktuální třetí čtvrtletí dopadl pod předpoklady.
img

Výsledky AMD za 2. čtvrtletí - co Wall Street očekává od polovodičového giganta? 🔌

01.08.2023 Společnost Advanced Micro Devices (AMD.US) se staví do pozice konkurenta procesorů Intel (INTC.US) a potenciálního jednoho z příjemců vyšší poptávky po výkonných čipech s umělou inteligencí. Nabídka společnosti AMD v oblasti umělé inteligence sice není konkurenceschopná s dominantní společností Nvidia, je však širší než nabídka společnosti Intel. Investory může pozitivně překvapit zejména možný nárůst tržního podílu společnosti AMD, a to navzdory dobrým výsledkům společnosti Intel. Od začátku roku akcie vzrostly o zhruba 75 %, což je výrazně nad průměrem benchmarku polovodičového sektoru. Společnost představí svou zprávu za 2. čtvrtletí po dnešní seanci na Wall Street. Co očekávají analytici oslovení společností FactSet?
img

Rizika extrémně optimistických výhledů Nvidie

04.07.2023 Na americkém akciovém trhu posilují zejména akcie firem spojených s AI, ale vláda Spojených států to může poměrně rychle zarazit. Uvažuje totiž o rozšíření exportních regulací, které od října 2022 omezují vývoz AI čipů do Číny. Akcie společnosti Nvidia se tak před otevřením trhu propadly o 4,5 % a totéž může brzy potkat i další americké technologické akcie.
img

Wall Street v pátek vybírala zisky

19.06.2023 Americké akciové trhy přerušily sérii šesti růstů v řadě, když v pátek lehce zkorigovaly nedávné zisky. Index S&P 500 v tomto týdnu zaznamenal 2,6% nárůst, zatímco Nasdaq 100 posílil o bezmála 4 %. Softwarový gigant Adobe Systems hospodařil v minulém kvartálu se ziskem 3,91 USD/akcii. Akcie Adobe zprvu rostly o více než 5 %, ale nakonec zavřely s mnohem mírnějším ziskem kolem 1 %. V červených číslech se ocitly akcie AMD nebo Netflix, a také další technologičtí giganti jako Google, Amazon a Apple. Akcie Intel potvrdily skvělou formu, když završily úspěšný týden dalším růstem o více než 1,5 %, a za celý týden si tak připsaly úctyhodných 16 %. Akcie Intelu ve středu předvedly ukázkový breakout, na který zatím skvěle navazují.
img

Americké hedgeové fondy pokračují v přípravách na recesi

14.06.2023 Zatímco akciový trh zůstává v nejistotě a čeká na rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokové sazbě, Ken Griffin ze společnosti Citadel LLC se zaměřuje na obchodování s úvěry v očekávání možné recese ve Spojených státech. Griffin, jehož hedgeový fond loni vygeneroval klientům rekordní zisk 16 miliard dolarů, uvedl, že jeho fond byl "mnohem opatrnější ohledně roku 2024", což naznačuje, že největší světová ekonomika se letos poklesu pravděpodobně nevyhne. "Budeme se dívat na úvěrové trhy jako na zdroj příležitostí. Kredit by měl být smysluplným přispěvatelem později v tomto roce," dodal zakladatel společnosti.
img

💥US100 rastie o 1%

09.06.2023 Tohtotýždňová posledná obchodná seansa na Wall Street začala silnými rally na indexoch Wall Street, ktoré ťažia z býčieho sentimentu okolo technologických akcií a dynamickej rallye spoločností Tesla a Netlix. Technologické spoločnosti dnes navyše ťažia z podtextu slabých výsledkov na kanadskom trhu práce, čo tiež znižuje šancu na jastrabie výnosy Fedu. Výnosy 10-ročných dlhopisov v USA dnes strácajú pôdu pod nohami, čím držia tempo rastu pre technologické spoločnosti.
img

Obavy z dluhového stropu poslaly Wall Street dolů

17.05.2023 Včerejší obchodování s akciemi na Wall Street bylo ve znamení mírného poklesu. Zbytek trhu ale zasáhly obavy z blížícího se nárazu na dluhový strop americké vlády. Mezi nejslabšími sektory bylo ropné odvětví, kde investoři reagovali na horší než očekávaná makrodata z Číny. Akcie Chevron nebo Exxon Mobil tak propadly o více než 2 %. Jednoznačným vítězem včerejšího dne byly technologie v čele s polovodičovým sektorem, což se naplno projevilo i na indexu Nasdaq 100, který nakonec jediný ze tří hlavních indexů na Wall Street zavřel v zelených číslech. Hlavním lídrem byly akcie AMD, které jednu chvíli rostly o více než 6 %.
img

Poklidné obchodování na Wall Street

09.03.2023 Americké akciové trhy včera po úterním propadu prošly relativně klidným obchodováním, když hlavní indexy na Wall Street zavřely bez větších změn. Výjimkou byl pouze Nasdaq, který si dokázal připsat přibližně 0,5% zisk. Akcie AMD si připsaly přibližně 4 %, když zaznamenaly již čtvrtý růst během posledních pěti dní. Lídrem v tomto sektoru byly akcie ON Semiconductor, ale dařilo se i akciím společnosti Nvidia, která je v daném oboru gigantem. Akcie Nvidia se tak ocitly poblíž svých nejvyšších hodnot od loňského dubna. Mezi největšími poklesy jsme viděli například akcie provozovatelů oceánských výletních lodí (Norwegian Cruise Line a Carnival), akcie Tesla, Merck nebo také Valero Energy.
img

Fed přinesl zajímavý obrat na Wall Street

03.03.2023 Americké akciové trhy včera předvedly velice zajímavý obrat. Hlavní indexy na Wall Street nakreslily dlouho neviděnou křivku, když po úvodním poklesu a několika hodinách stagnace nakonec zavřely vysoko v zelených číslech. Ukázkový obrat předvedl na technologické tituly bohatý Nasdaq, který v úvodu ztrácel přes 0,8 %, aby nakonec zavřel s 0,9% ziskem, což představuje nejvyšší růst za posledních 12 obchodní dní. Z hluboké díry se dokázaly vyhrabat i akcie AMD, které v úvodu ztrácely bezmála 2 %. Akcie AMD nakonec posílily o téměř 3 %. Jiným směrem se vydaly akcie Plug Power, které pod tíhou prodejů zklamaných investorů odepsaly přes 6 %.
img

Akcie AMD v premarketu rostou, protože tržby za 4. čtvrtletí překonaly očekávání

01.02.2023 Akcie společnosti AMD (AMD.US) vyskočily před zahajovacím zvoněním o více než 3,0 % poté, co výrobce čipů zveřejnil optimistické údaje o zisku a tržbách a očekává, že se jeho hospodaření ve druhé polovině roku zlepší, na rozdíl od svého hlavního konkurenta Intel, který vykázal neuspokojivé výsledky a uvedl, že klesající poptávka po osobních počítačích bude tlačit na marže a bude mít negativní dopad na krátkodobé zisky.
img

Akcie AMD se po snížení ratingu společnosti Bernstein propadají

24.01.2023 Akcie AMD (AMD.US) se v úterý propadly o více než 3,0 % poté, co společnost Bernstein snížila rating výrobce čipů z outperform na market perform a snížila cílovou cenu z 95 USD na 80 USD s odkazem na pokračující slabost trhu s PC.
img

Qatar Investment Authority je druhým největším akcionářem Credit Suisse

24.01.2023 Jak se ukázalo, Qatar Investment Authority se na konci loňského roku vyšvihla na pozici druhého největšího akcionáře poté, co ztrojnásobila svůj podíl v trápící se švýcarské bance Credit Suisse. Tyto informace obsahuje zpráva předložená Komisi pro cenné papíry a burzy USA.
img

Akcie AMD vzrástli po zverejnení hospodárskych výsledkov 📈

02.11.2022 Výrobca čipov Advanced Micro Devices (AMD.US) včera po uzavretí burzy na Wall Street zverejnil výsledky za tretí štvrťrok. Správa bola slabšia, ako sa očakávalo, ale prekonala „slabé“ vyhliadky, ktoré spoločnosť zdieľala v októbri a signalizovala rýchlo klesajúci dopyt po osobných počítačoch. Akcie rástli o takmer 5% pred otvorením trhu:
img

Polovodičová krize: Past, nebo investiční příležitost?

21.10.2022 Stejně jako auta nemohou jezdit bez oleje v nádrži nebo bez nabité baterie, nemůže se trh s novými technologiemi rozvíjet bez křemíkových integrovaných obvodů. Tyto čipy vyžadují obrovské výdaje na vývoj a speciální výrobní podmínky. Svět čelil perspektivě konkurence o strategické dodávky polovodičů, která může určovat tempo technologického rozvoje a konkurenceschopnost podniků na trhu nových technologií.
img

Crypto reagují na ztráty na Wall Street lépe, než se očekávalo 📌

07.10.2022 Navzdory tristnímu výsledku Wall Street, kde S&P 500 ztrácí 2,55 % a NASDAQ více než 3,5 %, se kryptoměny chovají mírně klidně. Otevřenou otázkou zůstává, zda je to klid před víkendovou bouří?
img

Ranní komentář: Pelosi na Taiwanu, smíšené výsledky amerických firem a meme stock mánie žije

03.08.2022 Nancy Pelosi včera na své návštěvě Taiwau vyslala směrem k Číně jasný vzkaz, že Spojené státy stojí za Taiwanem a budou jej v případě agrese bránit. To vyvolalo okamžitou reakci Číny, která zahájí vojenské cvičení kolem celého ostrova. Čína zároveň vyloučila jakýkoliv meeting mezi americkým a čínským prezidentem a zrušila část obchodu s Taiwanem. Dopad včerejší návštěvy na trhy byl ale omezený.
img

Wall Street včera zažila po delší době úlevu

08.07.2022 Všechny tři hlavní indexy se držely celý den v plusových hodnotách a v průběhu dne navyšovaly zisky. Nejvíce se dařilo technologickému Nasdaq Composite, jenž posílil o více než dvě procenta a umazal tak alespoň nějakou část ze svých letošních ztrát. Dění se točilo hlavně kolem sektoru polovodičů, kdy akcie AMD, Nvidia, TSMC nebo Qualcomm posílily o +5%, akcie Intel přidaly +3 %. Dařilo se však napříč sektory, energie a základní materiály rovněž narušily klesající trend z počátku týdne a akcie Chevron nebo Exxon přidaly téměř 4 %. Ropa samotná poskočila +4 %, barel WTI se v nejbližším kontraktu obchodoval opět přes hranici 100 USD.
img

Obchodování s 45% nárůstem společnosti NVIDIA po zveřejnění výsledků za 1. čtvrtletí

02.06.2022 Není žádným tajemstvím, že technologické akcie zažívají v roce 2022 těžké období. Uprostřed prudce rostoucí inflace, zvyšování úrokových sazeb a všeobecné ekonomické nejistoty investoři opouštějí rizikové a drahé růstové akcie ve prospěch bezpečnějších, defenzivních akcií.
img

Obchodování s 40% nárůstem AMD na pozadí růstu akcií čipů v hodnotě bilionu dolarů

26.05.2022 Polovodičové čipy jsou nedílnou součástí většiny elektronických výrobků, jako jsou elektromobily, telefony, notebooky, robotika a infrastruktura cloud computingu.
img

Wall Street maže velkou část týdenních ztrát. Za rally je však spíše přeprodanost než zásadní zprávy

13.05.2022 Americké trhy měly ještě včera namířeno k největšímu týdennímu propadu od března 2020, ale po včerejším silném závěru dnes otevírají vysoko v zelených číslech a velkou část týdenních ztrát mažou. Dnešní rally je spíše výsledkem technické přeprodanosti trhu než nějakých nových fundamentálních zpráv. Index S&P 500 přesto míří k čtvrté týdenní ztrátě v řadě a zároveň nejvyšší týdenní ztrátě od ledna tohoto roku. Index Dow Jones díky dnešní rally zřejmě konečně přeruší sérii šesti poklesů v řadě. Z makroekonomického pohledu dnes stojí za zmínku pouze index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity, který v květnu propadl na 59,1 bodu, zatímco analytici v průměru očekávali 64 b.
img

Ve francouzském indexu se daří bankám. KB a Erste se zotavují v Praze

03.05.2022 Evropské burzy se při úterním odpoledni obchodují v blízkosti včerejších závěrečných úrovní. Nejvýrazněji se dnes v indexu CAC 40 dařilo akciím bank, když BNP Paribas reportovala výsledky za předešlý kvartál. Čistý zisk na akcii u této francouzské banky překonal konsensus o takřka 68 procent a velmi podobně se vedlo i tržbám, BNP FP +4,46 %. I druhá banka, tedy Société Générale posiluje o více jak 2 procenta, i když výsledky budou představeny až tento čtvrtek.
img

Akcie AMD už letos přišly o 40 %, dnes čekáme hospodářské výsledky

03.05.2022 Cena akcie AMD otestovala minima z července 2021. Stále se však nachází v uptrendu narozdíl od Intelu, jehož akcie se pohybují v širokém pásmu už 4 roky.
C:\fakepath\amd-02052022-16-zm.png

Akcie Advanced Micro Devices (AMD) se obchoduje v symetrickém trojúhelníku

02.05.2022 Cena akcie AMD se na 1hodinovém grafu obchoduje v symetrickém trojúhelníku a nyní testuje jeho support. Dojde k průrazu zmiňovaného supportu a následnému poklesu, nebo se naopak dočkáme odrazu a posílení zpět k rezistenci trojúhelníku? Nicméně, indikátor Stochastic již signalizuje přeprodané podmínky, další pokles tak může být limitován.
img

AMD akcie a rekordní zisk za rok 2021. Klesne poptávka po čipech?

13.04.2022 AMD akcie zažívají velmi volatilní období, což je dáno i vývojem na trhu s nabídkou čipů. Čekací lhůty na čipy se i v roce 2022 nadále prodlužují. Blíží se období, kdy začne poptávka po čipech klesat? I na to se podíváme v dnešním článku.
img

Rozbřesk: Zvyšování sazeb ČNB nekončí a v Maďarsku o víkendu volby

01.04.2022 Česká národní banka včera zvýšila sazby, tak jak jsme očekávali, o 50bps na 5,0 %. Současně si ponechala otevřené dveře pro další výraznější růst sazeb v nejbližších měsících.
img

Wall Street odevzdala zisky z úvodu týdne

01.04.2022 Americké trhy včera propadly přibližně o 1,5 %, a tak umazaly zisky z úvodu tohoto týdne. Index S&P 500 tak za 1Q ztratil 4,9 %, což je nejhorší kvartál za poslední dva roky, zatímco Nasdaq 100 oslabil dokonce o 9 %. Vysokou ztrátu přes 7 % si připsaly akcie AMD, kde analytici Barclays snížili doporučení na „equal weight“ z „overweight“ a cílovou cenu snížili na 115 USD z 148 USD. Americký regulátor SEC zařadil ADR čínské internetové společnosti Baidu na seznam společností, které jsou ohroženy delistováním z americké burzy kvůli novým reportingovým požadavkům.
img

Long signál na akcie Advanced Micro Devices (AMD)

25.03.2022 Během pandemie COVID-19 prudce vzrostla poptávka po integrovaných obvodech AMD. Akcie posílila koncem minulého roku na nové rekordní maximum 164 USD a poté přišla fáze korekce. Investoři se obávají, že zvýšení úrokových sazeb by mohlo zpomalit růst. Aktuálně vidíme, že se akcie pokouší stabilizovat nad EMA-20.
img

Long signál na akcie Advanced Micro Devices (AMD)

23.03.2022 Během pandemie COVID-19 prudce vzrostla poptávka po integrovaných obvodech AMD. Akcie posílila koncem minulého roku na nové rekordní maximum 164 USD a poté přišla fáze korekce. Investoři se obávají, že zvýšení úrokových sazeb by mohlo zpomalit růst. Aktuálně vidíme, že se akcie pokouší stabilizovat nad EMA-20.
img

Alphabet a AMD se sice snaží, technologický Nasdaq ale zisky neudržel

02.02.2022 Technologický Nasdaq Composite zahájil dnes čtvrtý den v řadě růstem, zisky se mu ale nedaří udržet. Hlavními tahouny jsou nicméně i nadále technologičtí giganti Alphabet a Adv Micro Device.
img

Akcie AMD vzrostly v tomto roce o více než polovinu!

31.12.2021 Akcie AMD (AMD.US), jednoho z největších světových výrobců čipů, vzrostly za poslední měsíc o více než 30 % a od začátku roku se zásluhou nedávného růstu dostaly do zisku ve výši 64 %. To znamená takřka trojnásobek růstu indexu S&P 500. Akciím AMD pomohly v závěru roku velmi dobré výsledky za třetí kvartál, které ukázaly 54% růst tržeb a 134% růst zisku ve srovnání se situací před rokem. K růstu výrazně přispěly prodeje čipů jako EPYC, Ryzen a Radeon. V tomto roce se čeká růst zisku na akcii o 105,1 %, přičemž celé odvětví by mělo přidat pouze 43,5 %. Meziroční růst cash flow dosáhl 97 %, což je mnohem více než u srovnatelých společností. V posledních 3 - 5 letech růst cash flow společnosti dosahoval k 50 %. Růst cash flow celého odvětví byl v průměru 11 %.
img

Wall Street navazuje růstem

09.11.2021 Pondělní seance na Wall Street přinesla indexům další zisky: Dow Jones +0,28 %; S&P 500 +0,09 % a Nasdaq Comp. +0,07 %. Dařilo se hlavně základním materiálům, energetice, finančnímu sektoru a vybraným techům. Zde stojí za zmínku především další nárůst akcií AMD, jež se připojují k seznamu dodavatelů hardwaru pro budoucí Meta Platforms, akcie AMD posílily o +10 % přes 150 USD za kus. Dalším růstem navázaly akcie automobilky, FORD (+4,5 %). Propadly naopak akcie Tesla (-5 %).
img

🚀AMD roste o 10 % díky dohodě s Metou📈

08.11.2021 Akcie AMD (AMD.US) vyskočily během dnešní seance o 10 % díky zprávám, že společnost Meta (dosud Facebook) bude využívat čipy společnosti ve svých datových centrech. AMD vysvětlila, že obě společnosti pracují dohromady a vyvíjejí vysoce výkonný procesor postavený na třetí generaci EPYC procesoru. AMD také odhalila řadu nových čipů. Dnešní novinky následovaly oznámení Microsoftu, který se chystá využívat nový AMD Milan X chip v Azure. Zároveň AMD si ukusuje vyšší tržní podíl od lídra na tomto poli - Intelu. Jeho služeb dosud využívají Amazon nebo Google.
img

Budou akcie Qualcomm díky nedostatku čipů na trhu i nadále růst?

14.10.2021 V dnešní analýze se podíváme na situaci ohledně nedostatku čipů. V této souvislosti se detailněji zaměříme na akcie Qualcomm (QCOM), protože tato společnost z technologického odvětví se výrobou čipů zabývá. Qualcomm nedávno odkoupil společnost Veoneer, čímž si upevnil pozici v automobilovém průmyslu. Ten je výpadkem čipů silně zasažen.
img

Long signál na akcie Advanced Micro Devices (AMD)

13.10.2021 Od začátku pandemie COVID-19 prodeje PC a notebooků raketově rostly. Spotřebitelé z celého světa kupovali nové počítače, aby se učili a pracovali z domova. To posílilo akcie výrobců čipů. Konkrétně akcie AMD v srpnu dosáhly nového historického maxima. Po silném rally však následovala korekce.
img

Akcie Boeing – Vystoupá cena akcie Boeing opět do výšin?

19.05.2021 Od minulého příspěvku na akcie Tesla se přesuneme k jinému sektoru, neboť nyní v rámci technické a fundamentální analýzy budeme rozebírat výrobce dopravních letadel Boeing.
img

Akcie Intel: Aktuální pohled na kvartální výsledky a vývoj ceny akcie!

28.04.2021 V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se opět zaměříme na technologický titul, konkrétně na akcie Intel. Což tedy znamená, že od předešlé analýzy na Microsoft a předminulého příspěvku na akcie AMD zůstáváme u informačních technologií.
img

Akcie Microsoft: Bude cena akcie růst i po odkoupení Nuance?

21.04.2021 V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se budeme věnovat akciové společnosti Microsoft, takže se od minulého příspěvku na akcie AMD nijak neodvrátíme od technologických titulů. Kolem Microsoftu se v poslední době děje spousta věcí.
img

Pomůže plánovaná akvizice s Xilinx růstu ceny akcie AMD?

14.04.2021 V rámci dnešní technické a fundamentální analýzy se budeme věnovat akciové společnosti Advanced Micro Devices (AMD), takže se od minulého příspěvku na akcie Nike vracíme zpátky mezi technologické akcie.
img

Long signál na akcie AMD (AMD)

10.06.2020 Advcanced Micro Devices je globální poskytovatel integrovaných obvodů pro PC a počítačové sítě. Grafické karty vyvinuté společností AMD jsou využívány v konzolích i v počítačích. Po krátkém propadu během koronavirové krize se trend rychle zotavil a pokusil se dobýt nová historická maxima. Pokus selhal a cena klesla zpět na EMA-50.
img

Nejlepší bitcoinové a blockchainové akcie roku 2020

04.06.2020 Bitcoin je fenomén posledních let, který se dá s trochou nadsázky přirovnat ke zlaté horečce v 19. století. Nicméně splasknutí bitcoinové bubliny v roce 2018 mnoho investorů odradilo od přímého investování do Bitcoinu. Jaké jsou možnosti investice do bitcoinu v roce 2020? V následujícím článku rozebereme společnosti, které mohou nepřímo profitovat z potenciálního nárůstu hodnoty Bitcoinu a dalších kryptoměn.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb ČNB | Obchodní pásmo | Čekací doba | Graf AMD akcie | ChatGPT | Jak fungují akcie | Akcie společnosti Oracle | Dlouhé pozice | Návratnost | Světové akcie | Války | Akcie United Airlines | Vývoj | Obchodní platformy | Analýza akcie | EUR | Spotřebitelské výdaje | Outperform | Cloud Computing | Nedostatek čipů | Akciové společnosti | Texas | Očekávání | Trh s akciemi | Volatilní | Nárůst volatility | Kvartální výsledky | Podnikání společnosti | Londýnské burzy | Filantrop | Zasedání ČNB | FAA | Příležitost k nákupu | Technologie společnosti | Pro investory | iShares | Crypto | Investice | MACD | Potenciál | Support | Edge | Akvizice | Přesnost | Technologie blockchain | Škoda Auto | Webinář | Bidenova vláda | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Prognózy | Chování | Šéf Fedu Powell | Intervence | Bitcoiny | Návrh zákona | Stop-Loss | Bidenova administrativa | Největší světová ekonomika | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Obchodní seance | Impuls | Americká společnost | Spotřebitelé | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Strach | Cena bitcoinu | Price Action | Profesionální trader | Akcie společnosti | Obchodování na zámořských trzích | Čistý příjem | Brent | Cenné papíry | Výnos | Investiční příležitost | Alphabet (GOOGL.US) | Americký akciový trh | TNOTE | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Rizika | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | IDEA | VaR | Index DOW | Investiční strategie | Německý akciový index DAX | Exchange | Vybírat zisky | Fitch | Akcie roku 2020 | Kontrakty | Microsoft (MSFT.US) | Akcie Apple (AAPL) | JPY | Metaverse | Meme stock mánie | Obchodní tipy | Peníze | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Akcie kybernetické bezpečnosti | Nakupovat akcie | Analytika | Certifikáty | Obchodníci | Prognóza | FTSE 100 | FBI | Konsensus | Index NASDAQ 100 | Saxo Bank | PlayStation 5 | Barel ropy | Palladium | Ropa WTI | Micron | Tipy na zajímavé akcie | Lockheed Martin | INTC.US | Americké ekonomiky | Průmyslový Dow Jones | Evropské burzy | Burzy | Norwegian Cruise | Kapitál | Cestování | USD | Pád ceny | Cash flow | Proražení | Technická analýza | Qualcomm | NFLX | Čínské technologické firmy | Plány | Na burze | Akcie Novavax | Tvorba pracovních míst | Evropská inflace | Split | TXN | Regulace | FedEx | Spekulovat | Dividendový výnos | Zámořské indexy | Zvyšování sazeb Fedu | Fitch Ratings | Výsledky společnosti | Obchodní dny | Dovoz | Zvýšení sazeb | Obrovský potenciál | Admirals | NTAP | Nervozita | Státní investiční fond | Caterpillar | MT5 | Čtvrtletní zisk | Dodávky čipů | Finanční výsledky společnosti | Data z amerického trhu práce | Progres | Nejsilnější růst | Elon Musk | Akciové indexy | Býčí sentiment | Softwarový gigant | Vybírání zisků | Zájem investorů | McKinsey | Rekordní zisk | Euforie | Makrodata | Obchody | Investoři | Obchodní deník | Portfolio | ADR | iShares Global Clean Energy UCITS ETF (INRG) | Investovaný kapitál | Nejistoty | Nejnovější výsledky | AMD | Přidaná hodnota | Média | Zpřísňování měnové politiky | Zvýšená nervozita | Dovoz ropy | Zisk | CAC 40 | Prezident | Bed Bath & Beyond | Centrální banky | Předpověď akcií | Fiat Chrysler Automobiles | Ministerstvo obchodu | Jak se stát lepším investorem | Propad ceny akcií | Investiční | Analýzy | Tržní podíl | Poradenská společnost | Klesající struktury | Patria | Uber | Koupit akcie | Cena akcií společnosti | P/E | Zpráva | Akcie Nike | Recese ve Spojených státech | Prodej | Bohatý | Hlavní kryptoměny | Technologické tituly | Platební neschopnost | Investiční horizont | Tržní kapitalizace | Průmyslové revoluce | Růstové akcie | JOLTS | S&P | Zasedání Fedu | Automobilka | Výkonnost | Equal weight | Obchodování | GBP | Tržby z prodeje | Aktuální obchodní příležitosti | Management | Meta | GAAP | Dobré výsledky | BASF | Carnival | Zprávy | Pandemie COVID 19 | TSMC | Shell | FB | Trigger | Vesmírné akcie | Fundamentální analýza akcie | Obchodování na Wall Street | Ceny Bitcoinu | Opce | Covid | Airbus | Dnešní data | PEG | Míra | Ukazatel Běžné likvidity | Firmy | Fujitsu | Vláda USA | Digitální měny | Medvědí divergence | Pokles tržeb | Hedgeové fondy | Nástroj | Výsledky | Nio | Siemens | Minulá výkonnost | Stellantis | Waste Management | Bank of America | TIM | Koruna | Fundamentální analýza | Zajímavé akcie a ETF | Retracement | Včerejší obchodování | Finanční výsledky | Předpověď | Barrick Gold | Komodity | OPEC+ | Fiat Chrysler | Propad | Applied Materials | Objem | Údaje | Očekávání investorů | Federální rezervní systém | Microsoft (MSFT) | SIE | Společnost Nvidia | xStation | Prodeje čipů | Exxon Mobil | Cenné papíry a burzy | Investovat do Bitcoinu | Alibaba | Komise v přenesené pravomoci | Očekávání analytiků | Technologické společnosti | Regulátor | Hlavní indexy | Převodník měn | Automobilky | Obchodování s akciemi | Covestro | Vesmírné akcie 2021 | Průraz | Akcie Adobe | Graf | Index S&P 500 | Hodnota firmy | Reakce trhu | Akcie Bed Bath & Beyond | Pozornost | Akcie výrobce čipů | Nejlepší akcie | Ethereum blockchain | Akcie Qualcomm | Evropa | Technické ukazatele | OPEC | Short | Amazon (AMZN.US) | Ropná společnost | Schlumberger | Johnson & Johnson | Vizualizace | Grafické karty | Eurodolar | KB | Akcie společnosti Bed Bath & Beyond | Německý akciový index | Akcie Boeing (BA) | Earnings | FactSet | Instant Trading EU Ltd. | Technické analýzy | Rostoucí trend | High | Finanční krize | Akcie Barrick Gold | Neuspokojivé výsledky | Obchodní strategie | Hackeři | Index spotřebitelské důvěry | Tým InstaForex | Zasedání americké centrální banky | Internet věcí | Americké akcie | PLUG | MetaTrader | Výdělky | Divize | Pozitivní vliv | CVS Health | Zvýšení úrokových sazeb | Indikátor RSI | Trh | Nárůst zásob | Komise | Technologické firmy | Akcie firem | Vyplnění GAPU | Fed | Signál na akcie | Korekce | Upozornění | Země EU | NetApp | Money management | Zveřejnění výsledků | Akcie AMD (AMD.US) | Konkurenceschopnost | Automobilový průmysl | Stroj na peníze | Yahoo | iShares Global Clean Energy | Stock | ANO | Poměr P/E | Rating | Ruská invaze | Microsoft | Příležitosti | NFLX.US | Generovat zisk | Nejistota | Akciové indexy v USA | Růst tržeb | Bitstamp | Pokles cen ropy | Dollar Tree | LYNX webinář | Banka HSBC | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Exxon | MSFT.US | Výpadky | FIAT | Amazon (AMZN) | MicroStrategy | Centrální banka | Největší kryptoměna bitcoin | Trendová linie | Řízení rizika | Německo | Akcie Advanced Micro Devices | LYNX | Twitter | Čistý zisk | Další růst | Společnosti | CL | Marvell Technology | Dvojité dno | Vice | SMA 200 | Azure | Nízká volatilita | Problém s nedostatkem čipů | BNP | Erste Group | ETC | Společnost XTB | Akcie Meta | Baidu | QCOM | Situace | Schlumberger (SLB) | Chevron | Škoda | Domácnosti | Produkty s pákovým efektem | Rekordní maximum | Palo Alto | Zakladatel | Analytici | Americký dolar | Utahování měnové politiky | USDIDX | Investování | ARM Holdings | Akcie Twitteru | Boeing | Cvičení | Ekonomiky | US100 | Volatilní období | Stagnace | Rozpočet | Wedbush Securities | Negativní dopad | Google | Apple | GM | WM | CFD | Startup | Společnost Admirals | Cena akcie | Dow Jones Industrial Average | Silnější support | Indické akcie | Americké ministerstvo obchodu | Nakoupit akcie | FTSE | TSLA | Akcie dánské společnosti | Orbán | Ztráta | Americké vlády | Investiční rozhodnutí | Hlavní akciové indexy | AMD.US | Arm | Fond | Indikátor Stochastic | Refinitiv | Cena | Velikost pozice | Gemini | DOT | Aktivum | Ceny akcií | Ruská invaze na Ukrajinu | Přenos | S&P500 | Trumpova vláda | Siemens (SIE) | Ceny | Intel (INTC) | Technologie | MetaTrader 5 | ČNB | TSLA.US | Dluhy | Akcie Microsoft | Pokles | Výběr zisků | Margin | Americké společnosti | Akcie Siemens | Blue chips | Potenciální zisk | Fundamentální ukazatele | Americký trh | Poplatek | Banka | Makro | Mosaic | NVDA | Akcie spoločnosti | TSM | Spekulativní kapitál | Obchodník | Akcie týdne | Akcie s LYNX | Tržby | COVID-19 | Konzistentní zisk | ISIN | ROE | Roční výnos | Indikátor | Intel (INTC.US) | Slušné zisky | Růst ceny | ISM | Deliveroo | Daně | Lídři | Akcie Schlumberger | Kryptoměna | Chrysler | Momentum | Akcie Shell | Mánie | Růst zisků | Zisky | BNP Paribas | Konsenzus | Akcie Boeingu | Cena palladia | Situace na trhu | Čínská média | Starbucks | Ratingové agentury | HSBC | Nvidia (NVDA.US) | Zinek | Analytici Goldman Sachs | Breakout | Navýšení kapitálu | Růst cen | Saxo | Dluhový strop | RSI | Akcie Apple | Býčí trh | Poptávka | Financování | Cenový graf | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Čína | Prodávající | Alphabet (Google) | Historické maximum | Invaze | Investice do bitcoinu | Republikáni | Těžby kryptoměn | Investiční poradenství | DAX | Americké akciové trhy | Semi | Line | Investor | MIFID | DNO | Obchodovat | Dna | Shell Plc | Medvědi | Dividenda | Technologický Nasdaq | Odhodlání | Palo Alto Networks | WTI | Křiž smrti | Zisk společnosti | UTC | Klouzavý průměr | ROCE | EMU | Problémy | Tesla (TSLA.US) | Klesající trendová linie | Firma | Inflace | Advanced Micro Devices | TSM.US | Marže | Analýza | Diskont | Bill Gates | Alphabet | Riot Blockchain | Zkušenosti | Ropa | Index PMI | Akcie online | Signály | Přeprodané podmínky | Akcie Alphabet | Erste | Výprodej | Světová ekonomika | Analytici z Wall Street | Akciové tipy | Steve Jobs | Proof of Stake | Facebook | Američané | Kurz | Market | 256/2004 | Realizovat zisk | EMA | Pokles výnosů | Poptávka po čipech | Merck | Optimismus | Trápení | Oracle | Úspěšný týden | Dolar | Fibonacciho retracement | Debata | Investujte | Proinflační | Binance | Federální rezervní banky | Breakout Trader | Risk | Fibo | Denní graf akcie | Fundamentální analýza AMD akcie | Sony | ROIC | Hlavní akciové indexy v USA | EU | EBITDA | Investiční doporučení | Největší zisk | Ranní komentář | Vzestupný trend | Spojené státy | Zisková marže | Cenové stability | Credit Suisse | Take-Two Interactive | Portfolia | Tesla | Převis | Koronavirové krize | Vývoz | Bitcoinové a blockchainové akcie | Komerční banka | Gate | Samsung | Barel WTI | Recese | BTCUSD | Miliardy | ASML | WP | Výprodeje na akciových trzích | Silicon Valley | xStation 5 | Index Dow Jones | Bitcoinové bubliny | Digitalizace | Výrobní index | Největší propad | Pandemie | Denní graf | Koronavirové pandemie | Nákupní doporučení | Silný support | Americké burzy | Know-how | Pohled na akcie | Negativní nálada | Vláda Spojených států | Caixin | Ceny energií | Babypips | Washington | Snížení produkce | Obrat trendu | Intel | Jak obchodovat | Rostoucí inflace | Technologický sektor | Panika | Booking | Výrazný pohyb | Blockchain | Předpovědi | Společnost Microsoft | Konflikt na Ukrajině | Mince | CrowdStrike | Trend | Akcie a ETF | Dow Jones Industrial | Oslabení | Akcie společnosti Nvidia | United Airlines | Nařízení | Invaze Ruska | BTC | Indexy | Zvyšování sazeb | Oživení poptávky | Mizuho | Akcie automobilky | Výrobní PMI | Gold | Průmysl | Úroveň supportu | Aerolinky | Divergence | Nejvyšší růst | ETF | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akciové trhy | Zajímavé akcie | Varování | Úsilí | APP | Palladiové akcie | Long | Rally | Recese v USA | PlayStation | Aktiva | Klid | Použití finanční páky | Indexy na Wall Street | Jednoduchý klouzavý průměr | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akcie herních vývojářů | Pokles cen | Plug Power | Citadel | Osobní počítače | Akcie Nvidia | Xbox | Long signál na akcie | Orsted | Obchodní rozhodnutí | Long signál | Riziko ztráty | Bezpečnost | | Stratég | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Politika | Konkurence | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Burza Binance | Dnešní seance | Novavax | Jak investovat | Poplatky | Nike | Forint | Si Ťin-pching | Akcie Intelu | Další vývoj | Nálada | Geopolitická rizika | Applied Materials | Letectví | Investovat v roce 2020 | Technologické akcie | Technologičtí giganti | Měnové politiky | Ekonomika | Historická maxima | Výrobní index PMI | Sankce | Zhodnocení | 5G akcie | Výhled | Auta | Americké ministerstvo | Ethereum | Hry | Akciový index DAX | Odpovědnost | Akcie Micron | NAGA | ONE | PayPal | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Marvell | Dobrý výsledek | Burze | Expanze | General Motors | Konsolidace | Fondy | AAPL | Hrubá marže | GOOGL.US | Kryptoměnová burza Binance | Iniciativa | Vývoj ceny akcie | Společnost Intel | MSFT | Čistá ztráta | UAL | Krize | Bernstein | Contracts for difference | Akcie Microsoft (MSFT) | CEO | Objednávky | Zlatý kříž | Investice společnosti | Dollar | Trhy | Akcie Intel | Sazby | Akcie Tesla | Invaze Ruska na Ukrajinu | Ředitelka | Generální ředitel | Poradenství | Cíle | Burza | Čistá marže | Investiční skupiny | Guvernér Rusnok | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Klouzavé průměry | Likvidita | Akcie Boeing | Výprodeje | Akcie roku 2021 | Transakce | Technologický index | Měny | Trh s kryptoměnami | Akciový trh | Profitovat | Hedgeový fond | Nyrstar | Energie | Analytici společnosti | Instant Trading EU | Zpravodajství | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Značný pokles | BTC/USD | Dividendy | Měna | Jasný signál | Internet of Things | Výnosy | Miliardy dolarů | Růst poptávky | JPMorgan | Apple (AAPL) | Trade | Společnost AMD | Patria.cz | EIA | IPO | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Miliardy USD | Provozní marže | Tržby společnosti | Obchodní den | Signál | Peter Garnry | Digitální měna | S/R zóny | EPS | ADP | Square | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Úbytek | Short signál | Ropy | Rozdílové smlouvy | Řízení rizik | Singapur | Výdaje | Společnost | Apple (AAPL.US) | Xilinx | Obchodujte | Ocenění akcií | Společnost MicroStrategy | Cena akcií | Volatilita trhů | Kupci | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | D1 | Halving | Akcie Amazon | Umělé inteligence | Tisková konference | Eura | Neúspěch | AAPL.US | Ztráty | Blockchainové akcie | ACT | Letecký průmysl | Gap | Inflační data | Růst | Ceny surovin | Příjmy | Hospodářské výsledky | Nejlepší palladiové akcie | Propad ceny | Overweight | Index | Wall Street Journal | Komoditní | Praktické tipy | Akcie Alibaba | MiFID II | Čínský trh | Kryptoměnová burza | Investiční fond | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Valuace | Akcie společnosti AMD | Akcie Plug Power | Česká národní banka | Netflix | Tchaj-wan | All Time High | Katarský státní investiční fond | Palantir | Deloitte | Facebook akcie | Akcie Amazon (AMZN) | Zisk na akcii | Produkce ropy | Správa | Akcie Waste Management (WM) | Akcie BASF (BAS) | Rezistence | UCITS ETF (INRG) | Rizikové akcie | Rizika na Blízkém východě | Kryptoměna Bitcoin | Waste Management (WM) | AI | Barrick Gold (GOLD) | 5G | Obchodovat s akciemi | Akcie automobilky Ford | Posílení | Société Générale | Akcie Qualcomm (QCOM) | Current Ratio | Instrumenty | Vakcinace | Vstup na burzu | EURUSD | ČSOB | NFP | NVDA.US | Spuštění ChatGPT | COMP | Investovat | Nasdaq Composite | Solidní růst | AMD a Xilinx | Canalys | Americké centrální banky | Riziko | Current ratio | Bloomberg | Nabídka | Pandemie COVID | Reálné mzdy | Dlouhodobý investor | UBS | BNB | Generativní umělé inteligence | DJIA | Snižování sazeb | Nvidia Corp | Velikost obchodu | Obchodní války | Pandemie koronaviru | Graf akcie | Bitcoin | Růst výnosů | Cílové ceny | Plyn | Akcie 2021 | Přijatelné riziko | Hospodaření | Futures | Inflace v eurozóně | Finanční ztráty | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | CVS | Akcie Waste Management | Klesající trend | FXstreet.cz | Akcie Siemens (SIE) | Citadel LLC | Akciový index | Klesající tendence | Akcie roku | Firma Boeing | Uptrend | S&P 500 | xStation5 | Index Nasdaq Composite | JDE | Zlepšení | MT4 | AMD akcie | Volatility | Tesla Inc. | Cena Facebook | Francouzská společnost | Největší kryptoměna | Adobe Systems | Vzdělávací webináře | Pozitivní zpráva | Zadlužení | Akcie Nvidie | Vývoj ceny | Realizace zisku | Technická analýza AMD akcie | Nvidia | Guvernér | BofA | Dánské společnosti | Norwegian Cruise Line | JD.com | Elektromobily | Dot-com | Jefferies | Amazon | Závislost | Vývoj akcie | Marketingová komunikace | XTB | Výsledný zisk | FXstreet | Akcie Block | Americké trhy | Sazby beze změny | Meta Platforms | Trader | Doporučení | BASF (BAS) | Akcie BASF | Podnikání | Short signál na akcie | Podnik | Dluhopisový trh | XTB Research | Krypto | Nárůst sazeb | AMZN.US | Rostoucí úrokové sazby | Pozice | Obchodujte akcie | Maďarská centrální banka | Barclays | Ocenění | Antimonopolní úřad | UCITS ETF | UCITS | Cena akcií AMD | SEC | Advanced Micro Devices (AMD) | Světové produkce | Šance | Výrobní náklady | Analytik | Tržní kapitalizace společnosti | Wall Street | REIT | Qualcomm (QCOM) | Index DAX | Provize | Dow Jones | Cílová cena | Úrokové sazby | INRG | Trading | Vyšetřování | Banky | Nio akcie | Výhledy | NASDAQ 100 | NEV | WebTrader | Největší kryptoměny | 737 MAX | Restrukturalizace | Čínské vlády | | Vlastnictví | TradingView | Akciový stratég | Prohlášení | Akvizice AMD a Xilinx | Intradenní obchodník | Odvětví | IPO Deliveroo | Finanční situace | Nejlepší 5G akcie | Webináře | Market Perform | InstaForex | Kontrakt | Obchodní příležitosti | Indická ekonomika | USA | WhatsApp | Poklidné obchodování | Zlato | Býčí trend | GOOGL | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Akcie v roce 2020 | Nasdaq | Volkswagen | Odhady analytiků | Geopolitické napětí | Qatar | Akcie Intel (INTC) | Cena Facebook akcie | Boeing 737 Max | Vyšší inflace | Stochastic | Práce | FOREX | JD | Omezení exportu | AMZN | Průlom | Investment | Kryptoměny | Advcanced Micro Devices | INTC | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Omniverse | Další pokles | Mzdy | Akcie | Úspěch | CNBC | Akcie Schlumberger (SLB) | Volby | Ukazatele | Umělá inteligence | Jak nakoupit akcie | Varování před riziky | Investiční divize | Americká vláda | Wedbush | Vývoj akcie AMD | Inflace v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Akcie Amazon (AMZN)
Akcie Amazon.com
Akcie Amazon.com (AMZN.US)
Akcie Amazonu
Akcie Amazonu (AMZN.US)
Akcie Ambarella
Akcie AMC
Akcie AMC Entertainment
Akcie AMC Entertainment (AMC)
Akcie AMC Entertainment (AMC.US)

Následující klíčová slova

Akcie AMD (AMD.US)
Akcie American Airlines
Akcie American Airlines (AAL.US)
Akcie American Water Works Company
Akcie americké automobilky
Akcie americké finanční společnosti
Akcie americké firmy
Akcie amerického maloobchodu
Akcie amerického výrobce elektrovozů
Akcie americké internetové společnosti
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader
Potvrďte prosím... Zavřít