Úterý 06. červen 2023 23:58
reklama
Purple - Panelova diskuze
reklama
Instaforex Autochartist nove
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple - Panelova diskuze

Klíčová slova - Agentura Kjódó

img

Japonsko dá kvůli dekarbonizaci v přepočtu 2,4 bilionu Kč na dodávky vodíku

06.06.2023 Japonsko v následujících 15 letech investuje kvůli dekarbonizaci 15 bilionů jenů (2,4 bilionu Kč) do zvýšení dodávek vodíku. O plánu dnes rozhodla japonská vláda. Revize strategie počítá s investicemi veřejného i soukromého sektoru, informovala agentura Kjódó. Tokio chce do roku 2040 zvýšit dodávky vodíku šestinásobně zhruba na 12 tun. Japonsko plánuje do roku 2050 dosáhnout nulových emisí skleníkových plynů, klíčovou roli v přechodu na čistší ekonomiku má hrát právě vodík.
C:\fakepath\trader-09032023-39-zm.jpg

Biden chce v příštích deseti letech snížit rozpočtový deficit o 2,9 bil. USD

09.03.2023 Americký prezident Joe Biden představil svůj rozpočtový plán, který by v příštím desetiletí měl snížit deficit o 2,9 bilionu USD (64,7 bilionu Kč). To je vyšší cíl, než jaký slíbil ve svém projevu minulý měsíc, kdy uvedl, že plánuje snížení deficitu o dva biliony USD. Plán počítá hlavně s vyššími daněmi pro bohaté. Je však již jasné, že republikáni návrh odmítnou. Agentura Kjódó upozornila, že celkový rozpočtový deficit za deset let do fiskálního roku 2033 by měl činit 17,05 bilionu USD.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonsko mělo loni rekordní obchodní deficit

19.01.2023 Deficit zahraničního obchodu Japonska loni stoupl na rekordních 19,97 bilionu jenů (3,5 bilionu Kč). Vyšší ceny energií a surovin a prudký pokles jenu výrazně zvýšily náklady na dovoz a kompenzovaly růst vývozu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
C:\fakepath\APEC.jpg

Většina zástupců asijských a tichomořských ekonomik odsoudila ruskou invazi

20.11.2022 Většina zástupců Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) včera v prohlášení na závěr dvoudenního summitu v Bangkoku odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu. Shodu nicméně země nenašly, píše s odkazem na diplomatické zdroje agentura Kjódó.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Spotřebitelské ceny rostly v Japonsku v červnu nejrychlejším tempem za sedm let

22.07.2022 Jádrové spotřebitelské ceny vzrostly v Japonsku v červnu meziročně o 2,2 procenta, což je nejrychlejší tempo za sedm let. Už třetí měsíc jsou nad dvouprocentním cílem japonské centrální banky. S odvoláním na statistiku, kterou dnes zveřejnila japonská vláda, o tom informovala agentura Kjódó. Japonská ekonomika čelí tlaku vysokých světových cen surovin, které zvýšily náklady na dovoz do země.
C:\fakepath\g20.jpg

Ministři financí G20 jednali na Bali, neshodli se stran války na Ukrajině

17.07.2022 Ministři financí a guvernéři centrálních bank zemí skupiny G20 na závěr dvoudenní schůzky na indonéském ostrově Bali nevydali společné prohlášení, důvodem byly podle agentury Kjódó spory ohledně ruské války na Ukrajině. Předmětem jednání byla zejména potravinová a energetická krize.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden oznámil vznik Indopacifické soustavy pro ekonomický rozvoj, protiváhy Číně

23.05.2022 Americký prezident Joe Biden dnes oficiálně oznámil vznik Indopacifické soustavy pro ekonomický rozvoj (IPEF), která má vytvořit půdu pro hlubší angažovat Spojených států v rychle rostoucím regionu, kde posiluje svůj vliv Čína. IPEF má zatím 13 členů a má řešit nové úkoly, od stanovení standardů pro digitální ekonomiku, zajištění bezpečných dodavatelských řetězců až po zajištění významných investic pro přechod na čistou energii, uvedla agentura Kjódó.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonský vývoz a dovoz stouply v prosinci na nové rekordní maximum

20.01.2022 Japonský vývoz a dovoz stouply v prosinci na nové rekordní maximum. Podpořila je vysoká poptávka po automobilech a vyšší ceny energií. Za celý rok 2021 pak dovoz i vývoz poprvé za tři roky vzrostly a byly druhé nejvyšší za dobu, kdy se tento údaj sleduje. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čínský hrubý domácí produkt v loňském roce vzrostl o 8,1 procenta

17.01.2022 Čínská ekonomika zaznamenala v roce 2021 meziroční růst 8,1 procenta, v druhém pololetí tempo růstu ale výrazně zpomalilo. Ve čtvrtém čtvrtletí hrubý domácí produkt (HDP) oproti stejnému období loňského roku vzrostl o čtyři procenta. Na vině je podle agentur Reuters a AP mimo jiné pokles trhu s nemovitostmi.
img

Toyota loni prodala celosvětově nejvíce aut, podruhé za sebou porazila VW

13.01.2022 Japonská automobilka Toyota Motor se v roce 2021 umístila na prvním místě v celosvětovém prodeji automobilů a podruhé za sebou porazila německý koncern Volkswagen. Přispělo k tomu zmírnění krize v dodávkách dílů v jihovýchodní Asii, napsala agentura Kjódó.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Média: Rozpočet Japonska na příští rok bude desátým rokem po sobě rekordní

30.11.2021 Rozpočet Japonska na příští fiskální rok přesáhne kvůli rostoucím sociálním výdajům a nákladům na obranu 107 bilionů jenů (21,3 bilionu Kč). Bude tak desátý rok po sobě rekordní. S odkazem na zdroje blízké vládě to dnes uvedla agentura Kjódó. Japonsko je po Číně a Spojených státech třetí největší ekonomikou na světě a zároveň nejzadluženější vyspělou zemí. Fiskální rok 2022 začne v dubnu.
img

ECB varuje před korekcí na nemovitostním trhu. Růst cen realit přesáhl 7 %, jedná se nevýšší nárůst od 2005

19.11.2021 Evropská centrální banka varuje, že na nemovitostním trhu začíná docházet k přehřátí, čímž se zvyšuje pravděpodobnost cenové korekce u rezidenčních i komerčních realit. Růst cen nemovitostí totiž dosáhl více než 7 %, což je nejvyšší nárůst o roku 2005.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonsko svou ekonomiku podpoří kvůli pandemii rekordní částkou

19.11.2021 Japonská vláda dnes schválila rekordních 55,7 bilionu jenů (10,9 bilionu Kč) na pomoc ekonomice zasažené pandemií. Informují o tom japonská média. Kabinet premiéra Fumia Kišidy počítá i se zapojením soukromého sektoru, s jehož penězi celkový objem pomoci dosáhne 78,9 bilionu jenů (15,4 bilionu Kč).
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Kjódó: Kvůli pandemii podpoří Japonsko svou ekonomiku rekordní částkou

18.11.2021 Japonsko vynaloží rekordních 55,7 bilionu jenů (10,9 bilionu Kč) na podporu ekonomiky zasažené pandemií. S odkazem na vládní zdroje to dnes uvedla agentura Kjódó. Pokud se započtou i peníze soukromého sektoru, soubor finanční pomoci dosáhne 78,9 bilionu jenů (15,4 bilionu Kč). Vláda by se měla návrhem zabývat v pátek. Japonsko je dlouhodobě zdaleka nejzadluženější vyspělou zemí.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Vývoz z Japonska kvůli propadu exportu aut zpomalil

17.11.2021 Meziroční tempo růstu vývozu z Japonska v říjnu zpomalilo na 9,4 procenta ze zářijových 13 procent a poprvé po osmi měsících bylo pouze jednociferné. Mohl za to propad vývozu aut o 36,7 procenta způsobený nedostatkem součástek a polovodičů, který přiměl domácí automobilky snížit výrobu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
C:\fakepath\auta.jpg

Prodej aut v Japonsku v říjnu pokračoval v poklesu, podkopává ho nedostatek čipů

01.11.2021 Prodej nových osobních automobilů v Japonsku v říjnu meziročně klesl o 31,3 procenta na 279.341 vozů. Dostal se tak na nejnižší říjnovou úroveň od roku 1968, kam sahají srovnatelné údaje. Oznámila to dnes Japonská asociace obchodníků s automobily (JADA). Prodej zaznamenal pokles již čtvrtý měsíc za sebou, nadále ho podkopávají výpadky v dodavatelských řetězcích, píše agentura Kjódó.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Studie: Čína překonává USA a další mocnosti ve financování zahraničního rozvoje

29.09.2021 Průměrné roční výdaje Číny na zahraniční rozvojové projekty vykázaly za pět let od roku 2013 dramatický růst, který dosáhl 85 miliard USD (1,9 bilionu Kč). Daleko tak překonaly výdaje Spojených států, Japonska a dalších velmocí. Vyplývá to ze studie americké výzkumné laboratoře AidData. Rok 2013 je rokem, kdy čínský prezident Si Ťin-pching začal prosazovat iniciativu nové Hedvábné stezky, jejímž cílem je zvýšit vliv Pekingu v zahraničí prostřednictvím financování a výstavby infrastrukturních projektů v Asii, Evropě a Africe.
C:\fakepath\top-28092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.09.2021 1) Investory do asijsko-pacifických akcií dnes znepokojily nové předpovědi vývoje čínského HDP z pera Goldman Sachs a Nomury, které druhé největší světové ekonomice prorokují pomalejší růst kvůli nedostatku elektřiny. Byly to však právě indexy v Hongkongu i kontinentální Číně, které dnes dokázaly posílit a dohnat tak část ztrát, které nabraly v předchozích týdnech.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Vývoz z Japonska vzrostl za pololetí o 23,2 procenta, nejvíce za 11 let

21.07.2021 Vývoz z Japonska se v prvních šesti měsících letošního roku zvýšil o 23,2 procenta, nejvíce za 11 let. Pomohlo k tomu oživení globální ekonomiky po propadu způsobeném pandemií nemoci covid-19. Stoupl také dovoz a zahraniční obchod země skončil již druhé pololetí za sebou v přebytku. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
img

Ruští hackeři, kteří napadli Colonial Pipeline, ukradli data Toshibě

14.05.2021 Ruští hackeři ze skupiny DarkSide, které je připisován útok na americkou společnost Colonial Pipeline, dnes zveřejnili prohlášení, podle nějž ukradli důvěrné dokumenty japonské skupiny Toshiba. Informovala o tom agentura Kjódó. Toshiba útok potvrdila.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Průměrná míra nezaměstnanosti v Japonsku loni poprvé po 11 letech vzrostla

30.04.2021 Průměrná míra nezaměstnanosti v Japonsku v uplynulém fiskálním roce kvůli pandemii poprvé za 11 let vzrostla. Poměr volných pracovních míst k počtu žadatelů o práci pak zaznamenala největší pokles za téměř půl století. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví, práce a sociálních věcí.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Vývoz z Japonska v lednu rostl nejvíce za 27 měsíců

17.02.2021 Vývoz z Japonska v lednu zaznamenal nejvyšší růst za 27 měsíců, hlavně díky vysoké poptávce z Číny a dalších asijských zemí. Pokračovalo tak oživení z propadu vyvolaného pandemií. Meziročně export vzrostl o 6,4 procenta na 5,78 bilionu jenů (1,2 bilionu Kč), uvedlo ministerstvo financí.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská ekonomika loni klesla o procento

26.01.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Jižní Koreje se v loňském roce kvůli pandemii covidu-19 snížil o jedno procento. Zaznamenal tak první pokles za 22 let. Loňský hospodářský propad v Jižní Koreji však pravděpodobně bude nejmírnější v rámci členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to podle agentur Kjódó a Reuters z dnešních údajů jihokorejské centrální banky.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Vývoz z Japonska loni kvůli pandemii klesl nejvíce za 11 let

21.01.2021 Vývoz z Japonska v loňském roce klesl o 11,1 procenta na 68,41 bilionu jenů (14,2 bilionu Kč). To byl nejvyšší propad za 11 let. Pandemie nemoci covid-19 prudce snížila poptávku po průmyslovém zboží, jako autech. Bilance zahraničního obchodu pak poprvé za tři roky skončila v přebytku, který činil 673,73 miliardy JPY. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Počet firemních bankrotů v Japonsku byl loni nejnižší za 31 let

13.01.2021 Počet bankrotů firem v Japonsku loni klesl nejníže za 31 let. Podíl na tom měla i vládní koronavirová pomoc, která umožnila firmám udržet se nad vodou. Počet bankrotů firem s dluhem nejméně deset milionů jenů (2,1 milionu Kč) se snížil o 7,3 procenta na 7773, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnila výzkumná společnosti Tokyo Shoko Research.
C:\fakepath\japan grafy.jpg

Japonské akcie letos navzdory pandemii posílily o 16 procent

30.12.2020 Japonské akcie v letošním roce navzdory pandemii covidu-19 výrazně posílily, hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 si připsal 16 procent. Během dnešního obchodování sice o 0,45 procenta klesl a uzavřel na 27.444,17 bodu, to nicméně představuje jeho nejvyšší úroveň na konci roku zhruba za 30 let. Ve čtvrtek a v pátek bude tokijská burza kvůli novoročním oslavám uzavřena.
C:\fakepath\top-21122020-lv-7.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.12.2020 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Na burzách jsou cítit obavy kvůli šíření nové, údajně snadno se přenášející mutace koronaviru ve Velké Británii. Další zhoršení pandemie znamená komplikace především pro dopravce.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská vláda kvůli pandemii schválila rekordní rozpočet

21.12.2020 Japonská vláda dnes schválila návrh rozpočtu na příští fiskální rok v rekordním objemu 106,61 bilionu jenů (22,3 bilionu Kč). Země se potýká s dopady pandemie způsobené šířením nového koronaviru a se stárnutím populace, což je v Japonsku vleklý problém. V poslední době se ale tématem stávají i bezpečnostní problémy, uvedla agentura Kjódó. Rozpočet bude v rekordním objemu už devátým rokem a nyní počítá i s rezervou pěti bilionů jenů na budoucí dopady pandemie. Fiskální rok v Japonsku začíná v dubnu.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonsko chystá kvůli pandemii rozpočet v rekordním objemu

17.12.2020 Japonsko plánuje na příští finanční rok základní rozpočet v rekordním objemu 106,61 bilionu jenů (22,1 bilionu Kč). Rekordní bude už devátým rokem a nyní počítá i s rezervou pěti bilionů jenů na budoucí dopady koronavirové pandemie. S odvoláním na vládní zdroje to dnes uvedla agentura Kjódó. Fiskální rok v Japonsku začíná v dubnu.
C:\fakepath\APEC.jpg

Lídři zemí APEC jednají o spolupráci, připojil se i Trump

20.11.2020 Summit zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) dnes jedná o podobě spolupráce po skončení koronavirové krize. Setkání, které se kvůli nákaze koná jen virtuálně, se účastní také prezidenti Číny a Spojených států Si Ťin-pching a Donald Trump. Je to první Trumpovo vystoupení před mezinárodní komunitou od začátku listopadu, kdy neuspěl v prezidentských volbách. Uvedla to agentura Kjódó.
C:\fakepath\g20.jpg

Skupina G20 dohodla zmírnění dluhu nejchudších zemí

13.11.2020 Ministři financí a šéfové centrálních bank skupiny ekonomicky nejvýznamnějších zemí G20 se dnes dohodli na zmírnění zadlužení nejchudších států, které jsou citelně zasaženy dopady koronavirové krize. Rozhodnutí padlo na jejich virtuálním jednání. Nový rámec, jak dluh považovaný za neudržitelný snížit nebo restrukturalizovat, mají schválit lídři G20 na virtuálním summitu příští týden. Uvedla to agentura Reuters.
C:\fakepath\top-02102020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.10.2020 1) Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že měl pozitivní test na koronavirus. Onemocnění se potvrdilo i u manželky Melanie. Nákaza se před tím projevila u jeho poradkyně Hope Hicksové, Trump s manželkou se proto nechali otestovat a zamířili do karantény.
C:\fakepath\japan grafy.jpg

Tokijská burza po technických problémech znovu obchoduje

02.10.2020 Tokijská akciová burza se dnes po technických problémech, kvůli kterým ve čtvrtek neobchodovala celou seanci, znovu otevřela. Informovala o tom agentura Kjódó. Čtvrteční výpadek burzy byl nejhorší v její historii.
C:\fakepath\japonsky jen.jpg

Tokijská burza kvůli technickým problémům neobchodovala

01.10.2020 Tokijská akciová burza dnes kvůli technickým problémům celou seanci neobchodovala, jde o nejhorší výpadek v její historii. Problém se týkal systému, který odesílá obchodní data, kybernetický útok provozovatel burzy vyloučil. Firma Japan Exchange Group, která akciový trh v Tokiu provozuje, chce obchodování obnovit v pátek. Tokijská burza přešla na ryze počítačový provoz v květnu 1999.
C:\fakepath\top-16092020-lv-10.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.09.2020 1) Obchodování na hlavních burzách v Asii a Tichomoří skončilo dnes smíšeně. Akcie v Japonsku zdražily přesto, že zpráva tamního ministerstva financí ukázala na další výrazný pokles exportu. Trhy nyní čekají na výsledek zasedání americké centrální banky (Fed).
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Zisk a tržby japonských firem klesly nejvíce za 11 let

01.09.2020 Zisk a tržby japonských firem mimo finanční sektor ve druhém čtvrtletí klesly nejvíce za jedenáct let. Jejich hospodaření poškodila pandemie nemoci covid-19. Zisk před zdaněním se snížil o 46,6 procenta na 12,41 bilionu jenů (2,6 bilionu Kč) a zaznamenal pokles páté čtvrtletí za sebou. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
C:\fakepath\g20.jpg

Kjódó: Země G20 chtějí prodloužit úlevy k oddlužení chudých zemí

30.08.2020 Skupina ekonomicky silných zemí G20 zvažuje kvůli dopadům šíření nového koronaviru prodloužit rozvojovým zemím platnost úlev při splácení dluhů nejméně do konce příštího roku. Uvedla to včera agentura Kjódó, která se odvolává na informované zdroje.
C:\fakepath\oecd-07072020-lv.gif

OECD čeká nejvyšší nezaměstnanost od krize ve 30. letech

07.07.2020 Míra nezaměstnanosti v členských zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) by se v letošním čtvrtém čtvrtletí měla vyšplhat na 9,4 procenta, což by znamenalo nejvyšší úroveň od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století. V případě příchodu druhé vlny koronaviru by mohla vystoupit až na 12,6 procenta. Vyplývá to z nejnovější studie OECD.
C:\fakepath\jap-01062020-lv.gif

Zisk japonských firem ve čtvrtletí klesl nejvíce od roku 2009

01.06.2020 Zisk japonských společností před zdaněním v prvním čtvrtletí letošního roku klesl kvůli pandemii nemoci způsobené novým koronavirem o 32 procent na 15,14 bilionu JPY (3,4 bilionu Kč). To byl nejvyšší propad od třetího čtvrtletí 2009. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
C:\fakepath\ol-25032020-lv.gif

Analytici: Odklad olympiády negativně zasáhne japonskou ekonomiku

25.03.2020 Odklad olympijských her v Tokiu z letošního léta na příští rok bude mít na japonskou ekonomiku negativní dopady. Důsledky tohoto odkladu však podle ekonomů budou relativně nízké ve srovnání s celkovými hospodářskými dopady koronaviru v Japonsku. Mluvčí japonské vlády Jošihide Suga signalizoval, že negativní vliv odkladu na turistický sektor i další odvětví je nevyhnutelný. Odklad znamená problém i pro tokijské hotely, které teď očekávají vlnu rušení rezervací na období původního termínu olympijských her, uvedla agentura Kjódó.
C:\fakepath\ford-19032020-lv.jpg

Reuters: GM, Ford a Fiat Chrysler pozastaví výrobu v USA

19.03.2020 Automobilky General Motors (GM), Ford Motor a Fiat Chrysler Automobiles (FCA) hodlají kvůli koronaviru dočasně uzavřít všechny své továrny ve Spojených státech. Informovala o tom včera agentura Reuters s odvolám na představitele automobilového průmyslu. Firmy GM a Ford již toto rozhodnutí potvrdily.
C:\fakepath\Asie-akcie.jpg

Asijské akcie dál oslabovaly, část ztrát však později smazaly

13.03.2020 Asijské akcie dnes pokračovaly v poklesu kvůli obavám z negativních hospodářských dopadů nového typu koronaviru, část počátečních prudkých ztrát ale později smazaly. Australské a indické akcie dokonce posílily.
img

První fáze obchodní dohody je podepsána. Německo vykázalo nejvyšší přebytek od roku 1990

17.01.2020 Člen bankovní rady BoE Gertjan Vlieghe v pondělí prozradil, že je připraven snížit sazby, pokud se data nezlepší. Raphael Bostic z Fedu neočekává, že obchodní příměří změní ekonomickou trajektorii. Zatím podle centrálního bankéře není nějaký výrazný podnět k utahování politiky. Německé ministerstvo financí zveřejnilo podle předběžných údajů přebytek rozpočtu 13,5 mld. euro, což představovalo nejvyšší přebytek rozpočtu Německa od roku 1990.
C:\fakepath\top-14012020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.01.2020 1) Spojené státy již nepovažují Čínu za zemi, která manipuluje se svojí měnou. Americké ministerstvo financí v noci na dnešek zrušilo rozhodnutí z loňského srpna, ve kterém označilo Čínu za měnového manipulátora. Zpráva přichází krátce před podpisem předběžné obchodní dohody mezi USA a Čínou, která by měla zmírnit 18 měsíců trvající obchodní válku, upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\japan grafy.jpg

Firemní bankroty v Japonsku loni poprvé po 11 letech vzrostly

14.01.2020 Počet bankrotů firem v Japonsku loni poprvé po 11 letech vzrostl - na vině je zvýšení spotřební daně, nedostatek pracovníků i přírodní katastrofy. S odvoláním na výzkumnou společnost Tokyo Shoko Research to dnes uvedla agentura Kjódó. Počet bankrotů firem s dluhem nejméně deset milionů jenů (2,1 milionu Kč) vzrostl o 1,8 procenta na 8383 případů.
C:\fakepath\usa 22082013.jpg

USA zakázaly lety nad Irákem a Íránem, některé firmy mění trasy

08.01.2020 Americký Federální úřad pro letectví (FAA) zakázal americkým leteckým společnostem přelety nad Irákem, Íránem, Ománským zálivem a vodami mezi Íránem a Saúdskou Arábií. Učinil tak poté, co Írán v noci na dnešek raketami zaútočil na základny s americkými a dalšími koaličními vojáky. Změnit trasy svých letů nad oblastí Blízkého východu kvůli eskalaci napětí mezi USA a Íránem se rozhodly také některé komerční letecké společnosti, uvedla agentura AP
C:\fakepath\Singapur.jpeg

Singapurská ekonomika rostla loni nejpomaleji za deset let

02.01.2020 Hrubý domácí produkt Singapuru loni vzrostl o 0,7 procenta, nejpomaleji od globální finanční krize v roce 2009. Prudké zpomalení z 3,1 procenta v roce 2018 způsobil hlavně slabý výkon zpracovatelského sektoru. Vyplývá to z předběžných údajů ministerstva obchodu a průmyslu.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonsko po pěti letech zvýšilo daň z obratu

01.10.2019 Japonsko od dnešního dne zvyšuje daň z obratu na deset procent z dosavadních osmi procent. Daň se zvyšuje po pěti letech, když vláda již dvakrát její zvýšení doložila. Vláda doufá, že nová daň pomůže pokrýt rostoucí náklady na sociální zabezpečení způsobené stárnutím populace a poklesem porodnosti, napsala agentura Kjódó.
C:\fakepath\trump.jpg

Trump: USA dosáhly s Japonskem dohody o clu a digitálním obchodě

17.09.2019 Spojené státy dosáhly s Japonskem obchodní dohody týkající se celních bariér a digitálního obchodu, oznámil v pondělí prezident Donald Trump. Dohody by měly podle něj vstoupit v platnost v nadcházejících týdnech. Japonská vláda je ale v hodnocení opatrnější, podrobnosti dohody podle ní ještě zbývá doladit, informovala dnes agentura AP.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Zisk japonských firem ve druhém čtvrtletí klesl o 12 procent

02.09.2019 Zisk před zdaněním společností v Japonsku se v období duben až červen snížil meziročně o 12 procent na 23,23 bilionu JPY (5,2 bilionu Kč). Výrazně k tomu přispěla eskalace obchodního napětí mezi Spojenými státy a Čínou. Navzdory poklesu však zůstal druhý nejvyšší v historii měření. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnilo japonské ministerstvo financí.
Související klíčová slova: Offshore | Bitcoin | Nový Zéland | Řecko | Čína | Japonsko | Peníze | Akciové indexy | Equity | Inflace | OECD | USD/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Turecko | Španělsko | Apple | Analytik | New York | Ceny ropy | Americké akcie | ETF | Poptávka | Recese | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Export | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Akciová burza | Komoditní burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Transakce | Bank of England | Bloomberg | Blue chip | Burza | Béžová kniha | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Dividenda | Dividendový výnos | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Futures | G7 | Index spotřebitelských cen | Investice | Korekce | Koš | Kurz | Low | Margin | Měna | Finanční instituce | Měny | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Obchodní systém | Riziko | Ropa | Sentiment | Ticker | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Japonské akcie | Asijské akcie | Shanghai Composite | Finanční krize | Německá ekonomika | Bank of America | Americký prezident | Indexy | OSN | Globální ekonomika | Blue chips | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Ceny komodit | Výsledky | Strach | IEA | Partners | Deutsche Bank | Financování | Investiční banky | Investovat | Index cen | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Donald Trump | Burzy | Japonská centrální banka | EPS | Index | Podpora | Akcie dnes | Akciové burzy | Banka | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | České koruny | Ekonomický růst | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | GfK | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investing | EBay | Japonská ekonomika | Komoditní | Makroekonomický kalendář | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | PayPal | Pšenice | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Société Générale | Státní rozpočet | Shares | Trh | Volkswagen | Vývoj nezaměstnanosti | XM | Zpráva | CNBC | ING | Indie | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Světové ekonomiky | Kontrakt | Know-how | Burza dnes | Burze | Traders | SMBC | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Microsoft | SMBC Nikko Securities | Oxford Economics | ABN Amro | CME Group | Caterpillar | DIW | Nomura Securities | Investing.com | Agentura AP | Dai-ichi Life Research Institute | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | BMW | Ministr financí | Earnings | KBC | BlackRock | Přehled | Jádrový index | Agentura Reuters | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Economist | Economic | Globální finanční krize | Index tokijské burzy Nikkei 225 | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Akcie v Japonsku | Obchodování v Asii | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Propad | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Index Nikkei | S&P | Zahraniční investice | Ztráty | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Tempo růstu | Prodej aut | Prodej nových osobních automobilů | Zajištění | Baidu | Digitální měny | Digitální měna | Tesla | Japan Exchange Group | Tržní kapitalizace firem | Kapitalizace | Výhled | Exxon | Chevron | Konsensus | Makléřské společnosti | General Electric | Průzkum | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Alphabet | ČTK | Země G20 | Skupina G20 | Guvernéři centrálních bank | Economist Intelligence Unit (EIU) | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Očekávání | ABN AMRO Bank | ex | Mizuho | Tokyo Shoko Research | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Protiruské sankce | Bitcoinové futures | XRP | Crypto | Obchodní války | Raytheon | Lockheed Martin | Obchodní válka | Podniky | Evropské akciové trhy | Firma McDonald's | Akcie společnosti | RDSA | Royal Dutch Shell | Bloomberg Galaxy Crypto Index | Odvětví polovodičů | Cena plynu | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Zvýšení úrokové sazby | Veřejný dluh | Obchodování na burzách | Obchodní jednání | Splácení dluhu | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | NVDA | Economist Intelligence Unit | iFX | Ropné akcie | Obchodní pásmo | Capital Partners | Obchodní konflikt | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Konglomerát | Bohatí | Kurz české koruny | AMZN | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Prosus | Televize CNBC | Kjódó | Vývoz do Číny | Vývoz do USA | Očekávání trhu | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Nejnovější výsledky | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | APEC | Bilance zahraničního obchodu | Růst čínského HDP | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Hospodářské krize | Trump dnes | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | IOT | Hongkong | Investice do ropy | Obchodní příměří | Objem | MSFT | Obchod | Obchodní dohody | Průměrná hodnota | Vyšší volatilita | Cisco Systems | Firma | Maloobchodní prodeje | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Růst cen | Studie | Bilance | Vývoz z Japonska | Obchod s Čínou | Přebytek obchodu | Americký Senát | United Auto Workers (UAW) | United Auto Workers | UAW | GM | Čínský prezident | Největší pokles | Si Ťin-pching | Amazon | Nadhodnocení | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | INTC | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | AFP | Ekonomka | Financovat | Předpovědi | ADP | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Šinzó Abe | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Nejvyšší nezaměstnanost | Problémy | Výzkumný institut | Soukromé podniky | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Půjčka | Plyn | Ekonomické zpomalení | Globální ekonomické zpomalení | Prohlášení | Moskva | Ford Motor | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Nižší ceny ropy | Přerušení výroby | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Předseda | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | AXA | Ředitelka | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Bydlení | Kraft Heinz | KLDR | NLI | Index šanghajské burzy | Peking | Singapurská ekonomika | Hrubý domácí produkt Singapuru | Singapurský premiér | Lee Hsien Loong | Ministerstvo obchodu a průmyslu | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Altria Group | Netflix | NFLX | General Motors (GM) | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Qantas | Malaysian Airlines | Singapore Airlines | Vietnam Airlines | Letecké společnosti | Air Astana | SCAT | Írán | Ministr zahraničí | Sodexo | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Rekordní maximum | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Ministerstvo práce | Iniciativa | Podnik | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | Přebytek bilance | Firemní bankroty v Japonsku | Firemní bankroty | Bankroty v Japonsku | Bankroty | Počet bankrotů firem | Počet bankrotů firem v Japonsku | Počet bankrotů | Závazky zbankrotovaných firem | Galaxy Crypto Index | SAP | ČNB Vojtěch Benda | Eskalace obchodního napětí | Ceny energií | Oživení globální ekonomiky | Údaje o hrubém domácím produktu | Trump | Prezident | Koronavirus | Jihokorejská ekonomika | Jihokorejská vláda | Obchodní vztahy | Nákaza koronavirem | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Nejprudší pokles | Pokles | Donald Trump dnes | Situace | Důchody | Provozní zisk | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Pandemie | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Dovoz z Číny | Zdanění bohatých | Výdaje | Dopady koronaviru | SEC | Americké ekonomiky | Nižší daně | COVID-19 | Jižní Korea | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Olympijské hry v Tokiu | Analytická společnost | WP | Videokonference | Pomoc ekonomice | Index australské akciové burzy | Australské akciové burzy | Prudký pokles | Indické akcie | Asijské akcie dnes | Index Nifty 50 | Nifty 50 | Počet firemních bankrotů | Stav nouze | Evropské země | Kabinet | Šíření viru | Zotavení ekonomiky | Ekonomický rozvoj | Nemoc COVID-19 | Rory Gamble | Prezident UAW | Mary Barraová | Šéfka GM | Uzavření evropských továren | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady koronavirové pandemie | Dopady pandemie | Onemocnění | Koronavirová krize | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Republikáni | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Taro Aso | Japonský ministr financí | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Futures na americké akcie | Odklad olympijských her v Tokiu | Odklad olympijských her | Odklad olympiády | Růst | Odložené olympijské hry | Olympijské hry | Kevin McCarthy | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Biliony USD | Biliony | Evropský parlament | Ángel Gurría | Ekonomiky | VW | Války | Schodek | Organizace | Práce | Vláda USA | Údaje | Mexiko | Prezident Vladimir Putin | Dopady koronavirové krize | Ministři | Cena benzínu | Oživení cen ropy | Oživení cen | Výpadky | Úspory | Statistiky | Japonský export | Finanční pomoc | Institut GfK | Posílení | Joe Biden | Ekonomika oživuje | Průměrná míra nezaměstnanosti | Koncern Volkswagen | Oddlužení | Dovoz | Vývoz | Obchodní přebytek | Wu-chan | Zadlužení | Bezpečnost | Dluhy | Toyota Motor | Členské země | Světové hospodářství | Auta | Protikoronavirová opatření | Vakcína | Sektor služeb | Takeši Minami | Fujitsu | Oživení z propadu | Umělé inteligence | Argentina | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | Koronavirové pandemie | Slabá poptávka | Zisk japonských firem | CVC Capital | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Index Nikkei 225 | Hospodářský propad | Japonský vývoz | Covid | Průzkum Reuters | Počet firemních bankrotů v Japonsku | Japonská společnost | Ceny | Dluh státu | Důvěra | Indonésie | Růst vývozu | Přebytek obchodu se Spojenými státy | Zvýšení daní | Tržby japonských firem | Zisk a tržby | Institut DIW | Odborníci | Zdanění | Pokles exportu | Japonské ministerstvo financí | Jošihide Suga | Zhoršení pandemie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Šéf podniku | Politici | Prezidentské kampaně | Biden | Tokijská burza | Tokijská akciová burza | Akciová burza dnes | Sapporo | Nagoja | Fukuoka | Systém tokijské akciové burzy | Tržní kapitalizace firem na tokijské burze | Výpadek systému | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Koncern | Zvyšování dovozu | Očkování | Zadlužování | Trumpova vláda | Mutace koronaviru | Rekordní rozpočet | Očkování proti covidu-19 | WU | Toshiba | Nárůst ceny | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Bilance obchodu | Bilance obchodu s Čínou | Finanční zdraví | Výdaje Číny | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Colonial Pipeline | Japonský konglomerát | Nesledovatelné kryptoměny | DarkSide | Ruští hackeři | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Ruský ministr | Plány | Prodej | Malajsie | Thajsko | Rekordní schodek | Růst dovozu | JAR | Odvětví | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Uhlí | Vysoká poptávka | Financování zahraničního rozvoje | Německá automobilka Volkswagen | Energetická krize | ASEAN | Návrh rozpočtu | Ruský prezident | Prodej aut v Japonsku | TIM | | Rozpočet Japonska | Vietnam | Ocel | Japonská automobilka Toyota | Automobilka Toyota Motor | Válka na Ukrajině | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Bidenova vláda | Ukončení války | Řetězce | Zvyšování cen | Vlastnictví | Potravinová a energetická krize | IPEF | Nové daně | Kamala Harrisová | Ekonom společnosti | Bali
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Agentura ČTK
Agentura Datank
Agentura DPA
Agentura EFE
Agentura Fitch
Agentura IEA
Agentura IFX
Agentura ILNA
Agentura Interfax
Agentura KCNA

Následující klíčová slova

Agentura Moody's
Agentura MTI
Agentura Nielsen
Agentura Nová Čína
Agentura PAP
Agentura pro předcházení korupci
Agentura RBK
Agentura Reuters
Agentura S&P
Agentura Standard & Poor's
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex Autochartist nove
Potvrďte prosím... Zavřít