Čtvrtek 13. června 2024 03:02
reklama
FTMO král
reklama
Purple trading AI
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
CapXmaster

Světové obchodní organizace

C:\fakepath\EU-Cina.jpg

Země EU schválily pravidla obrany proti obchodnímu nátlaku od Číny a dalších

23.10.2023 Země Evropské unie budou moci společně čelit obchodnímu a hospodářskému nátlaku či zastrašování ze strany Číny a dalších států. Rada EU zastupující členské státy dnes formálně schválila systém, který umožní evropskému bloku v krajním případě zavést odvetná cla či omezit investice.
img

EK formálně zahájila vyšetřování čínských státních dotací pro elektromobily

04.10.2023 Evropská komise dnes formálně zahájila vyšetřování čínských státních dotací pro čínské výrobce elektromobilů. Vyšetřovatelé se budou zabývat i tím, zda by tyto dotace mohly způsobit ekonomickou újmu výrobcům elektromobilů v Evropské unii, uvedla EK ve svém tiskovém prohlášení. Peking již dříve plánovaný krok Bruselu zkritizoval a varoval, že bude mít negativní dopad na hospodářské a obchodní vztahy.
img

Česko nechystá zákaz dovozu ukrajinského obilí

17.04.2023 Česko zatím nechystá zákaz dovozu obilí a dalších zemědělských komodit z Ukrajiny. Oznámil to dnes v tiskové zprávě ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL). Zákazy, které zavedly v posledních dnech Polsko, Maďarsko a Slovensko, jsou podle něj v rozporu s podmínkami jednotného trhu Evropské unie i Světové obchodní organizace (WTO). Země, které zákazy zavedly, opatření zdůvodňují potřebou ochrany domácích zemědělců před dovozem levných komodit i ochranou zdraví spotřebitelů.
C:\fakepath\trader-17042023-38-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.04.2023 1) Ruský finanční ústav Gazprombank rozšířil spolupráci s bankami v Indii, díky čemuž usnadní růst obchodu v národních měnách mezi oběma zeměmi. Agentuře Reuters to řekla místopředsedkyně správní rady Gazprombank Jelena Borisenková. Rusko se v letošním roce stalo největším dodavatelem ropy na indický trh. Spojené státy a Británie na Gazprombank loni v odvetě za invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily sankce, Evropská unie nikoliv.
C:\fakepath\EU-China.jpg

EU se shodla na sankčním systému proti obchodnímu zastrašování od Číny a dalších

28.03.2023 Evropská unie bude mít k dispozici nový nástroj, jak čelit obchodnímu a ekonomickému nátlaku či zastrašování ze strany Číny a dalších zemí. Členské země a europoslanci se dnes nad ránem shodli na znění pravidel, která EU umožní v krajním případě sáhnout k zavedení odvetných cel či omezení dovozních licencí. Některé členské země se obávají, aby případné využívání systému nevedlo k obchodním válkám. I proto si proti původnímu návrhu Evropské komise vyjednaly státy větší podíl na rozhodování o možných protiopatřeních.
C:\fakepath\Rusko-centralni banka.jpg

Děripaska: Rusko brzy pocítí nedostatek zdrojů pro financování ekonomiky

02.03.2023 Rusko pod tlakem západních sankcí brzy pocítí nedostatek zdrojů pro financování ekonomiky. Získat investory ale vyžaduje předvídatelnost a jasná pravidla hry, prohlásil miliardář Oleg Děripaska, pokládaný za blízkého Kremlu. Na ekonomickém fóru v Krasnojarsku podle agentury Interfax volal také po právním státu, omezení státního aparátu a po větší svobodě pro podnikání.
C:\fakepath\WEF.jpg

Zasedání Světového ekonomického fóra bude mít letos rekordní účast

15.01.2023 Rekordní počet vedoucích představitelů podniků a vlád se letos zúčastní výročního zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) ve švýcarském horském středisku Davos, včetně zástupců Česka. V centru pozornosti 53. zasedání, které se uskuteční od 16. do 20. ledna, mají být problémy, kterým čelí rozdělený svět na začátku letošního roku, jako jsou války a konflikty, ekonomické tlaky a změny klimatu.
img

Zemřel Ťiang Ce-min, klíčový strůjce čínského vítězství v éře pokročilé globalizace. Dokázal si naklonit Spojené státy, jimž ale kvůli tomu vyrostl v Číně světový arcirival

30.11.2022 V Šanghaji dnes ve věku 96 let zemřel Ťiang Ce-min, čínský prezident v letech 1993 až 2003 a generální tajemník čínské komunistické strany z let 1989 až 2002. Ťiang Ce-min vstupuje do dějin nejen Číny coby klíčový strůjce jejího mocného ekonomického vzestupu, který proměnil celý svět. Stěžejním triumfem jeho politické kariéry je nasměrování Číny ke vstupu do Světové obchodní organizace a jeho dotažení roku 2001.
C:\fakepath\USA-Rusko.jpg

Spojené státy přestaly považovat Rusko za tržní ekonomiku

11.11.2022 Spojené státy přestávají považovat Rusko za zemi s tržní ekonomikou, oznámilo ve čtvrtek americké ministerstvo obchodu. Zrušilo tím status, který v posledních dvaceti letech omezoval možnost uplatnění antidumpingových cel na dovoz ruského zboží. Informovala o tom agentura Reuters. Mluvčí Kremlu dnes toto rozhodnutí označil za pokračování tlaku, který západní země uplatňují vůči Rusku.
img

Čínské akcie se dnes propadly nejvíce do roku 2008, v důsledku komunistického sjezdu

24.10.2022 Akciové tituly pevninské Číny obchodované na hongkongské burze se dnes propadly o 7,3 procenta. Jedná se o nejhlubší propad příslušného ukazatele – Hang Seng China Enterprise Index – od světové finanční krize roku 2008. Prudce rovněž oslabil hlavní ukazatel hongkongských akciových titulů – Hang Seng –, jenž ztratil 6,4 procenta. Slábnou také čínské akcie obchodované jinde ve světě, třeba v USA.
C:\fakepath\MMF-Georgiev.jpg

Šéfka MMF kvůli Ukrajině varuje před roztříštěností globální ekonomiky

23.05.2022 Invaze Ruska na Ukrajinu by mohla způsobit roztříštěnost globální ekonomiky, varovala na svém blogu šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Zrušení desítky let trvající integrace by podle ní znamenalo, že svět by se stal chudším a nebezpečnějším.
img

EU podala u WTO stížnost kvůli britským subvencím na výrobu větrné energie

29.03.2022 Evropská unie podala u Světové obchodní organizace (WTO) stížnost kvůli britskému systému subvencí na výrobu větrné energie. Oznámila to dnes Evropská komise. Podle agentury Reuters jde o první stížnost EU na Británii u WTO po brexitu.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

Sněmovna reprezentantů USA schválila zákaz dovozu ruské ropy i peníze pro Ukrajinu

10.03.2022 Americká Sněmovna reprezentantů drtivou většinou schválila zákon zakazující dovoz ropy, zemního plynu a uhlí z Ruska. Jde o další reakci Spojených států na ruskou invazi na Ukrajinu. Už v úterý toto opatření vyhlásil americký prezident Biden a Sněmovna reprezentantů mu nyní dala podobu zákona, napsala agentura AP. Sněmovna reprezentantů schválila i 13,6 miliardy pro Ukrajinu a Evropu.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy a zlata nadále rostou, svět jedná o zákazu dovozu ropy z Ruska

07.03.2022 Ceny ropy v Asii dnes pokračovaly v růstu, stejně jako cena zlata, která překročila hranici 2000 dolarů za unci. Asijské akciové trhy se v obavách z války na Ukrajině a z jejího dopadu na světovou ekonomiku propadají, informovala agentura AFP. Americká Sněmovna reprezentantů "zkoumá legislativní možnosti" zákazu dovozu ropy z Ruska, uvedla v neděli předsedkyně komory Nancy Pelosiová. O stejném kroku s USA a Evropou podle agentury Kjódó jedná i japonská vláda.
img

Yellenová vyzve skupinu G20, aby rozvojovým zemím pomohla ukončit pandemii

17.02.2022 Americká ministryně financí Jannet Yellenová vyzve skupinu G20 ke spolupráci na ukončení pandemie covidu-19 v rozvojových zemích a zajištění zdrojů potřebných k jejich obnově, uvedlo americké Ministerstvo financí.
C:\fakepath\WTO.png

WTO: Za nedostatkem zboží stojí hlavně zvýšená poptávka, potíže by měly polevit

14.02.2022 Za současným globálním nedostatkem zboží stojí spíše zvýšená poptávka než problémy v dodavatelském řetězci. Uvedl to dnes podle agentury Reuters hlavní ekonom Světové obchodní organizace (WTO) Robert Koopman. Předpověděl, že v příštích měsících tento nedostatek pravděpodobně poleví a klesne tlak na růst cen.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Bloomberg: Ceny za přepravu nákladů po moři zůstanou zřejmě vysoké i letos

21.01.2022 Ceny za přepravu nákladů po moři loni prudce vzrostly a očekává se, že zůstanou vysoké i v letošním roce. To přinese globálním nákladním dopravcům další rok vysokého růstu zisku, menší společnosti a jejich zákazníci - od Španělska až po Srí Lanku - však budou muset platit více téměř za všechno. Ve svém článku na to upozornila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
img

Západu hrozí „druhý čínský šok“. Přesně před 20 lety Západ přijal Čínu do Světové obchodní organizace, a učinil tak svojí možná největší chybu vůbec

12.12.2021 Přesně před dvaceti lety učinil Západ podle mnohých možná svoji největší chybu vůbec. V čele s Washingtonem podpořil vstup Číny do Světové obchodní organizace (WTO). Členem se někdejší „dílna světa“ stala 11. prosince 2001. Vstup Západu způsobil šok, „čínský šok“, z něhož se dodnes nevzpamatoval.
C:\fakepath\graf global.jpg

WTO: Výpadky v globálním dodavatelském řetězci jsou přechodné, příští rok skončí

25.11.2021 Výpadky v globálním dodavatelském řetězci jsou pouze přechodné, skončit by měly v příštím roce. Uvedla to dnes podle agentury Reuters generální ředitelka Světové obchodní organizace (WTO) Ngozi Okonjová-Iwealová.
C:\fakepath\eu-usa-dohoda.jpg

EU a USA začnou jednat o globální dohodě o udržitelné oceli a hliníku

31.10.2021 Evropská unie a Spojené státy po vyřešení sporu o cla na hliník a ocel začnou jednat o globální dohodě o udržitelné oceli a hliníku. Dohoda má být novým milníkem v transatlantických vztazích a v úsilí EU a USA o dekarbonizaci odvětví výroby ocele a hliníku v rámci boje proti změnám klimatu. Oznámili to v dnešním společném prohlášení prezident Spojených států Joe Biden a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.
C:\fakepath\WTO.png

Ekonom WTO: Za problémy se zásobováním stojí především zvýšená poptávka

28.10.2021 Globální problémy s nedostatečnými dodávkami různých produktů a surovin jsou spíše důsledkem prudkého nárůstu poptávky než zásadních potíží v dodavatelském řetězci. Uvedl to hlavní ekonom Světové obchodní organizace (WTO) Robert Koopman v rozhovoru s agenturou Reuters.
img

Maláčová chce pro státní zaměstnance 3000 korun na hlavu navíc. Daňové poplatníky by to stálo zhruba tolik jako skoro dvacet let misí českých vojáků v Afghánistánu a Iráku

13.09.2021 Newyorské útoky z 11. září 2001, jejichž dvacáté výročí jsme si o víkendu připomněli, stěžejně přispěly k rozpoutání „války proti terorismu“. Do ní se zejména na území Afghánistánu a Iráku zapojili také české vojenské jednotky. ČR za tyto mise do loňského roku vydala zhruba 17,5 miliardy korun. Z toho za vojenské mise v Afghánistánu vydala v letech 2004 až 2020 celkem 16,4 miliardy korun. Za irácké mise do roku 2009 pak necelou miliardu. Další peníze pak padly na drobnější kuvajtská či pákistánská nasazení.
img

EU a USA po 17 letech vyřešily spor o subvence výroby letadel

15.06.2021 Evropská unie a Spojené státy se dohodly na ukončení vleklého sporu kolem subvencování výroby letadel Airbus a Boeing. Po jednání s americkým prezidentem Joem Bidenem to uvedla předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Bílý dům po jednání potvrdil, že cla budou zrušena na pět let. Obě strany chtějí rovněž společně postupovat proti praktikám Číny ohrožujícím tržní prostředí. Naopak otázku amerických cel na dovoz evropské oceli a hliníku se politikům na summitu vyřešit nepodařilo.
img

Čínská hrozba sjednocuje EU s USA, nyní i v letectví. Po 17 letech končí spor Airbus vs. Boeing

15.06.2021 Po sedmnácti letech ukončují USA a EU spor ohledně subvencí svým leteckým výrobcům, Boeingu a Airbusu. Evropská komise v noci na dnešek projednala finální znění dohody se zástupci členských států EU tak, aby úmluva byla připravena ještě před začátkem bruselského summitu obou stran, jehož se účastní i prezident USA Joe Biden.
img

Lídři zemí skupiny G7 zesilují tlak na Čínu a Rusko, dokázali se přenést přes vzájemné rozpory. Z hlediska Česka je příznivé stanovení méně ambiciózního cíle v oblasti elektromobility

13.06.2021 Lídři skupiny G7, ustanovené jako skupina sedmi ekonomicky nejvyspělejších zemí světa, ve finálním prohlášení ze svého letošního anglického setkání zřetelně zesilují tlak na Čínu a Rusko. Je tak patrný jednotnější postup Západu vůči Pekingu i Moskvě, který souvisí zejména se změnou administrativy v USA.
C:\fakepath\g7.png

Ministři financí zemí G7 vyzvali k reformám světových obchodních pravidel

30.05.2021 Ministři financí vyspělých zemí sdružených ve skupině G7 v pátek vyzvali všechny demokratické státy, aby se společně zasadily za prosazení reforem nynějších pravidel světového obchodu. Zároveň zkritizovali ty země, které podle nich nynější systém podkopávají, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\eurusd-07052021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 7.5.2021

07.05.2021 Americké akcie včera posílily. Index Dow Jones vystoupal na rekordní úroveň. Přispěl k tomu mimo jiné pokles počtu nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech za minulý týden. Akcie výrobců vakcín proti covidu-19 klesly poté, co se americký prezident Joe Biden postavil za plán uvolnit patenty na vakcíny. Dařilo se finančnímu sektoru.
img

EU a USA pozastaví cla zavedená kvůli Airbusu a Boeingu

05.03.2021  Evropská unie a Spojené státy se dohodly, že na čtyři měsíce pozastaví cla, která na sebe vzájemně uvalily v rámci sporu kolem subvencování výroby letadel. Oznámila to dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová po telefonickém rozhovoru s americkým prezidentem Joem Bidenem.
C:\fakepath\brexit-4.jpg

Britská média: Jednání EU a Londýna potrvají ještě několik hodin

24.12.2020 I dnes, na Štědrý den, pokračují jednání Británie a EU o uspořádání vzájemných vztahů po Novém roce, kdy skončí přechodné období trvající od odchodu Spojeného království z unie začátkem letošního roku. Podle britských médií jednání potrvají ještě několik hodin. Neshoda stále nepanuje stran podmínek, za kterých mohou rybáři z EU lovit v britských vodách, uvedla s odvoláním na unijní zdroj agentura Reuters.
C:\fakepath\koronavirus-2020.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2020

14.12.2020 Rok 2020 se zcela jistě zapíše do historie. Byl to neuvěřitelný rok plný šílených událostí a v podstatě vše se točilo kolem koronaviru. A jelikož se blíží konec roku, tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice v tomto roce.
C:\fakepath\brexit.jpg

Jednání o obchodních vztazích EU a Británie skončila bez dohody

13.12.2020 Jednání o podobě obchodních vztahů mezi Evropskou unií a Británií skončila bez úspěchu. Po telefonickém rozhovoru s britským premiérem Borisem Johnsonem to řekla předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. Oba politici stanovili dnešek jako nejzazší termín pro dosažení dohody, jednání budou ale podle nich pokračovat.
img

Rozbřesk: Týden napoví o dopadu druhé vlny pandemie na ekonomiky. Ke slovu znovu brexit?

23.11.2020 Do Vánoc zbývá již jen pár týdnů a konec roku pravděpodobně bude ve znamení dvou větších témat – druhá vlna pandemie a brexit. To vše za předpokladu, že nás ještě něčím v nejbližších týdnech nepřekvapí Donald Trump.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO: Světový obchod výrazně oživil, zřejmě ho ale čeká zpomalení

20.11.2020 Světový obchod se ve třetím čtvrtletí výrazně zotavil z útlumu způsobeného pandemií covidu-19, v závěru roku ale jeho růst pravděpodobně zpomalí. Vyplývá to z ukazatele Světové obchodní organizace (WTO), který sleduje vývoj globálního obchodu se zbožím. Uvedla to dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\b-11112020-lv.gif

Jednání Británie s EU budou nejspíš pokračovat i příští týden

11.11.2020 Rozhovory Británie a Evropské unie o budoucích vztazích po brexitu budou nejspíš pokračovat i příští týden. Prohlásil to dnes irský ministr zahraničí Simon Coveney a stejnou informaci s odvoláním na zdroj z britské strany přinesla i stanice BBC. Vyjednavači se přitom podle posledních prohlášení chtěli dohodnout do poloviny listopadu. Jednání ale dál váznou mimo jiné v otázce rybolovu či hospodářské soutěže.
img

Zahraniční obchod tažen zotavující se zahraniční poptávkou

06.11.2020 Podle předběžných údajů skončila v září bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 34,4 mld. Kč. V meziročním vyjádření se jedná o nárůst ve výši 14,4 mld. Kč. Výsledek tak značně předčil náš odhad 18,5 mld. Kč, který byl víceméně v souladu s tržním očekáváním. Výrazný nárůst bilance zahraničního obchodu dokládá svižné ekonomické oživení ve třetím kvartálu. Hodnota vývozů se oproti stejnému období minulého roku po sezónním očištění vyhoupla o 4,6 miliard Kč. V srpnu hodnota exportu v meziročním srovnání ještě pokulhávala o necelých 9 miliard Kč. Zde měl pozitivní vliv návrat do pracovního procesu po skončení srpnových celozávodních dovolených. Na druhé straně hodnota dovozů nadále setrvala (po sezónním očištění) pod hodnotou z minulého roku, konkrétně o 7,8 miliard Kč, přičemž v srpnu byla hodnota dovozů meziročně nižší o 8,3 miliard Kč.
img

Index Exportu – opatrný přelom roku

29.10.2020 Srpen s sebou přinesl ochlazení ekonomického oživení. Zádrhelům se nevyhnul ani český export, který prohloubil dosavadní ztráty. „Za osm měsíců letošního roku český export ztratil 268 miliard korun (národní metodika). Hodnota Indexu Exportu zůstává i pro následující měsíce (září – listopad) záporná. Mírně do kladných hodnot by se měla dostat až v prosinci a lednu,“ upozorňuje David Vagenknecht, analytik Raiffeisenbank. Celoroční ztráty exportu budou dle aktuálního výpočtu činit minimálně 299 miliard korun.
C:\fakepath\brexit10.jpg

EU i Británie tvrdí, že uzavření obchodní dohody je stále možné

19.10.2020 Evropská unie chce s Británií uzavřít dohodu o budoucích vztazích a bude do poslední minuty pracovat na tom, aby se ji podařilo vyjednat. Řekl to dnes místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič. Také britský ministr Robert Jenrick dnes připustil, že stále existuje šance obchodní dohodu uzavřít. Kritiku postupu premiéra Borise Johnsona v brexitových jednáních dnes vyjádřili nejvyšší představitelé anglikánských církví ve Spojeném království.
C:\fakepath\top-08102020-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.10.2020 1) Evropská unie i Británie stále dávají přednost uzavření dohody o budoucích vztazích, nikoli však za každou cenu. Uvedli to včera předseda Evropské rady Charles Michel a britský premiér Boris Johnson po telefonátu, v němž hovořili o šancích na úspěšné uzavření dosud nepříliš efektivních vyjednávání Bruselu a Londýna. Zatímco britská strana by chtěla mít o osudu rozhovorů jasno do poloviny října, hlavní unijní vyjednavač Michel Barnier včera podle informací ČTK řekl, že budou pokračovat i po tomto datu.
C:\fakepath\brexit10.jpg

EU i Británie stále preferují dohodu, ne však za každou cenu

08.10.2020 Evropská unie i Británie stále dávají přednost uzavření dohody o budoucích vztazích, nikoli však za každou cenu. Uvedli to včera předseda Evropské rady Charles Michel a britský premiér Boris Johnson po telefonátu, v němž hovořili o šancích na úspěšné uzavření dosud nepříliš efektivních vyjednávání Bruselu a Londýna. Zatímco britská strana by chtěla mít o osudu rozhovorů jasno do poloviny října, hlavní unijní vyjednavač Michel Barnier včera podle informací ČTK řekl, že budou pokračovat i po tomto datu.
img

Británie odejde z EU pravděpodobně bez dohody

22.09.2020 Návrh zákona o vnitřním trhu, se kterým přišla vláda Borise Johnsona, ještě více zkomplikoval už i tak složitá jednání mezi Velkou Británií a EU. Pravděpodobnost, že Británie vystoupí z EU bez dohody, se tak podle nás zvýšila na 80%. Za odchod bez dohody Velká Británie podle našeho odhadu zaplati v průběhu příštích pěti let 3 % HDP. Negativní dopady na eurozónu budou zhruba čtvrtinové. Britská centrální banka bude na šok reagovat snížením sazeb do záporu. Hlavním obchodním artiklem, který Česká republika vyváží do Velké Británie, jsou automobily a jejich příslušenství. Zavedení 10% cel by vedlo nejen k růstu cen vyvážených aut ale i poklesu ziskových marží českých automobilek. Celkově by za brexit bez dohody Česko zaplatilo podobnou daň jako ostatní země EU, tedy v průměru 0,2-0,3 pb HDP.
C:\fakepath\brexit10.jpg

Francie: Pobrexitová jednání se neposunula kvůli přístupu Londýna

31.08.2020 Vyjednávání mezi Británií a Evropskou unií o vztazích po britském odchodu z evropského bloku uvázla na mrtvém bodě kvůli "neústupnému a nerealistickému přístupu" Londýna. Prohlásil to dnes podle agentury Reuters francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO: Světový obchod se zbožím zřejmě utrpěl historický propad

19.08.2020 Světový obchod se zbožím v letošním druhém čtvrtletí kvůli koronavirové krizi pravděpodobně utrpěl historický propad. Vyplývá to podle Světové obchodní organizace (WTO) z jejího ukazatele, který sleduje vývoj globálního obchodu se zbožím.
C:\fakepath\top-08072020-lv-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.07.2020 1) Asijsko-pacifický region na pozadí nejistoty ohledně vývoje pandemie a rychlosti ekonomického oživení uprostřed týdne převážně oslaboval, výjimku tvořily čínský Shanghai Composite, který vzrostl o 1,13 %, a hongkongský Hang Seng, jenž si připsal 0,59 %. Naopak výrazněji odepisovaly japonský Nikkei 225 (-0,78 %) a australský S&P/ASX 200 (-1,54 %). Slaběji pak jihokorejský Kospi (-0,24 %).
C:\fakepath\brexit.jpg

Barnier a Frost se sešli poprvé od března, chtějí jednat rychleji

29.06.2020 Prvním osobním setkáním po více než třech měsících zahájili dnes hlavní vyjednávači Michel Barnier a David Frost novou fázi rozhovorů o budoucích vztazích Evropské unie a Británie. Obě strany se s ohledem na krátící se čas shodují, že počínaje dneškem tempo rozhovorů výrazně zrychlí, avšak na zásadní témata jako taková mají zatím Brusel a Londýn pohledy výrazně odlišné.
C:\fakepath\akcie.png

Evropské akcie výrazně oslabily kvůli obavám ze šíření koronaviru

24.06.2020 Evropské akcie dnes výrazně oslabily kvůli obavám z dalšího šíření nákazy koronavirem. K poklesu přispěla i zpráva, že Spojené státy zvažují cla za 3,1 miliardy dolarů (přes 73 miliard Kč) na zboží z Francie, Německa, Španělska a Británie.
C:\fakepath\USA.jpg

USA zvažují cla na zboží z EU a Británie za 3,1 miliardy dolarů

24.06.2020 Spojené státy zvažují cla za 3,1 miliardy dolarů (přes 73 miliard Kč) na zboží z Francie, Německa, Španělska a Británie. Podle úterního návrhu Úřadu amerického obchodního zmocněnce (USTR), na který dnes upozornila agentura Bloomberg, Washington plánuje cla na evropský vývoz oliv, piva, ginu a některých aut. V úvahu připadá i zvýšení cel mimo jiné na letadla, sýr nebo jogurt. Návrh bude do 26. července předmětem veřejného připomínkového řízení.
img

Trump zvažuje další cla i na zboží z Česka, například vína či kávu

24.06.2020 Spojené státy zvažují nová cla na vybrané evropské zboží, a to včetně zboží českého. Trumpova administrativa zvažuje zavedení dodatečných cel například na kávu či víno, jež se do USA z Česka dováží.
img

Okénko trhu - PMI přinesly příjemné překvapení

23.06.2020 Německý index nákupních manažerů vykázal v červnu meziměsíční nárůst o více než 13 bodů a zakotvil na hodnotě 45,8. Překonal tak tržní očekávání, která činila 44,4. Za zlepšením stojí primárně sektor služeb, který poskočil z 32,6 až na 45,8 bodu, ovšem znatelně si polepšili i zpracovatelé, kteří zaznamenali nárůst o 6 bodů na 44,6. Podobně jako v Německu si index vedl i v celé eurozóně, kde v souhrnu oproti květnu vzrostl z 31,9 až na 47,5 bodů, a taktéž citelně překonal tržní odhady. I zde se na tomto vývoji podíleli v první řadě poskytovatelé služeb, kteří poskočili dokonce o více než 15 bodů. Ačkoliv je nárůst indexu jednoznačně pozitivní zprávou, jeho hodnota zůstává hluboko pod dlouhodobým průměrem a zároveň se nadále nachází v pásmu kontrakce, tedy útlumu ekonomické aktivity. Bezprostřední omezení vyplývající z koronavirové karantény sice již z velké části pominula, střídají je ale obavy z nadcházejícího nárůstu nezaměstnanosti a snižování koupěschopnosti.
C:\\fakepath\\kor-22062020-lv.gif

Koronavirová opatření nejvíc postihují malé a střední firmy

22.06.2020 Koronavirová opatření po celém světě nejvíce dopadají na malé a střední podniky, shrnuje dnes zveřejněný průzkum Mezinárodního obchodního centra (ITC). Zhruba pětina z dotazovaných firem se obává, že by do tří měsíců mohla nadobro skončit.
img

Trumpova administrativa se zavazuje prosazovat „reset“ ve WTO

18.06.2020 Trumpova administrativa bude usilovat o rozsáhlou novelizaci „zastaralých celních praktik“ ve Světové obchodní organizaci. Chce napravit roky neférového zacházení se spojenými státy.
C:\fakepath\Nemecko_a_Cina.jpg

Merkelová a Li jednali o covidu-19 i lidských právech

11.06.2020 O spolupráci při potírání pandemie covidu-19, dialogu v oblasti lidských práv nebo situaci v Hongkongu spolu dnes přes videomost jednali německá kancléřka Angela Merkelová a čínský premiér Li Kche-čchiang. Informovalo o tom berlínské kancléřství.
C:\fakepath\gb-19052020-lv.gif

Británie oznámila nový celní režim, deset procent na auta platí

19.05.2020 Británie oznámila nový celní režim, který bude po brexitu uplatňovat vůči zbytku světa. Zachová v něm desetiprocentní clo na dovoz aut, sníží ale sazby na dovoz položek za desítky miliard dolarů, které tvoří součást dodavatelských řetězců. Uvedla to agentura Reuters.
img

Spojené státy začínají s dodávkami ropy do Běloruska

18.05.2020 Spojené státy začínají dodávat ropu do Běloruska, první tanker s nákladem 80.000 tun suroviny dorazí začátkem června do litevského přístavu Klajpeda, odkud ropu přepraví železnice do běloruské rafinerie. S odvoláním na běloruskou státní rafinerskou společnost Belněftěchim tov pátek uvedla agentura Interfax.
C:\fakepath\graf global.jpg

EIU: Koronavirus povede k ústupu ekonomické globalizace

14.05.2020 Koronavirová krize povede k ústupu globalizace ekonomiky, protože tlačí podniky k tvorbě regionálních dodavatelských řetězců. Předpokládají to podle serveru CNBC ekonomové z analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU).
C:\fakepath\top-17042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

17.04.2020 1) Čínská ekonomika za leden až březen ve srovnání se stejným obdobím loni klesla o 6,8 %, uvedl dnes čínský statistický úřad. V prvním čtvrtletí aktivitu v zemi prakticky ochromila epidemie nemoci covid-19. Podle agentury Kjódó jde o první propad hrubého domácího produktu Číny od roku 1992, odkdy země začala čtvrtletní údaje zveřejňovat.
C:\fakepath\WTO.png

Šéf WTO: Pokles a úbytek pracovních míst budou horší než v 2008

26.03.2020 Hospodářský pokles a úbytek pracovních míst vlivem koronaviru budou horší než během recese v roce 2008. Ve videozprávě to včera uvedl generální ředitel Světové obchodní organizace (WTO) Roberto Azevedo.
C:\fakepath\USA.jpg

USA chtějí uvalovat clo na zboží ze zemí, které podhodnocují měnu

04.02.2020 Americké ministerstvo obchodu dokončilo nový předpis, díky kterému bude moci uvalit cla na produkty ze zemí, u kterých určí, že podhodnocují svoji měnu vůči dolaru. Tento krok by mohl vnést napětí do čínsko-amerických obchodních jednání, když teprve nedávno dvě největší ekonomiky světa podepsaly první fázi obchodní dohody. Zpráva také přichází krátce poté, co Peking obvinil Washington, že podněcuje paniku kvůli novému koronaviru šířícímu se z Číny, napsala agentura Reuters. Kvůli kurzu měny Spojené státy dlouhodobě kritizují také Německo.
img

BREXIT – Spojené království opouští Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020 Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivňuje vývoj jak na politické, tak ekonomické scéně. Tento článek má posloužit jako shrnutí toho, co se kolem Brexitu zatím událo, a hlavně také to, co po něm bude následovat a jaký vliv to může mít na kapitálový/finanční trh.
img

BREXIT – Spojené království opustilo Evropskou unii 31.1.2020. Co čekat dále?

27.01.2020  Termín „Brexit“ se stal poslední dobou velmi často zmiňovaným tématem, který uplynulé dva roky výrazně ovlivň...
C:\fakepath\WTO.png

Trump chystá zásadní změny ve WTO, sejde se s jejím šéfem

22.01.2020 Americký prezident Donald Trump avizoval změny ve fungování Světové obchodní organizace (WTO), které označil za dramatické. Řekl to dnes před odletem ze zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) v Davosu. Do Washingtonu přijede generální ředitel WTO Roberto Azevedo, podle Trumpa zřejmě už příští týden. Prezident si na fungování WTO dlouho stěžuje a dává je do souvislosti s vysokými deficity, jichž Spojené státy dosahují v zahraničním obchodě.
C:\fakepath\eu-16012020-lv.png

EU pečlivě přezkoumá obchodní dohodu mezi USA a Čínou

16.01.2020 Evropská unie přezkoumá obchodní dohodu uzavřenou mezi Spojenými státy a Čínou a zaměří se na to, zda odpovídá globálním pravidlům o obchodu. Řekl to dnes evropský komisař pro obchod Phil Hogan.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 18.12.2019

18.12.2019 Na finanční trhy se opět vrátily obavy o podobu odluky Spojeného království a Evropské unie. Mezi první legislativní úkony nové Johnsonovi vlády totiž podle slov staronového premiéra má být zákonné zapovězení jakéhokoliv prodloužení vyjednávání o novém obchodním uspořádání za termín 31. prosince 2020. Pokud bude schválen Johnsonův návrh, stane se konec roku 2020 nepřekročitelným termínem, za kterým by případně Velká Británie z EU odešla i bez nové dohody a vzájemný obchod by tak byl upraven pouze pravidly Světové obchodní organizace, čímž by se vztahy propadly o několik úrovní níže.
img

Okénko trhu - Tvrdý brexit znovu na stole?

17.12.2019 Na finanční trhy se opět vrátily obavy o podobu odluky Spojeného království a Evropské unie. Předchozí euforie, která pramenila z přesvědčivého vítězství konzervativců v předčasných volbách, tak neměla dlouhého trvání. Hlavním důvodem optimismu totiž byla úleva, že vláda pod vedením Johnsona završí proces odchodu z evropské osmadvacítky v souladu s vyjednanou dohodou, a tedy spořádaným způsobem.
C:\fakepath\wto.jpg

WTO: Pokračující protekcionismus poškozuje růst i zaměstnanost

12.12.2019 Členské země Světové obchodní organizace (WTO) mezi loňským a letošním říjnem zavedly 102 nových opatření omezujících obchodní výměnu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes představil generální ředitel WTO Roberto Azevedo. Pokračující protekcionismus má podle něj negativní dopady na hospodářský růst i na tvorbu pracovních míst.
C:\fakepath\2018-2.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2018

17.12.2018 Rok 2018 se brzy stane minulostí, a tak je na čase se společně podívat na každoroční přehled všech důležitých a klíčových ekonomických událostí v tomto roce. Byl to rok velmi bohatý na důležité ekonomické události ve světové ekonomice a nuda na trzích rozhodně nebyla. Pojďme si tedy přehledně po jednotlivých měsících připomenout ty nejzajímavější okamžiky, které nám nabídly finanční trhy v roce 2018.
C:\fakepath\britska libra 17022014.jpg

Institut NIESR zlepšil výhled britské ekonomiky

08.02.2018 Britská ekonomika v příštích dvou letech poroste rychleji, než se předpokládalo, a to zejména díky dobrému stavu světového hospodářství. Vyplývá to z nejnovějších prognóz britského institutu pro ekonomický a sociální výzkum NIESR. Institut nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Británie se v letošním i příštím roce zvýší o 1,9 procenta. V předchozím listopadovém výhledu přitom pro oba roky předpovídal růst 1,7 procenta.
shrnuti roku 2013 13122013.png

Nejdůležitější ekonomické události roku 2013

16.12.2013 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj na světových finančních trzích v roce 2013. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho, a jelikož není možné je všechny zmínit v jednom článku, přinášíme pouze zkrácený výběr těch nejdůležitějších.
graf global.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2012

10.12.2012 Blíží se konec roku, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivnily vývoj nejen na měnových trzích v roce 2012. Důležitých ekonomických událostí bylo opravdu mnoho a jelikož není možné je všechny popsat v jednom článku, tak přinášíme zkrácený výběr těch opravdu nejklíčovějších.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Dovoz aut | Autopůjčovna Hertz | Objem transakcí | Phil Hogan | Růst v eurozóně | Finanční ústav | Euro k americkému dolaru | Nexi | Světové organizace | Kryptoměnové transakce | EK | Jack Ma | Války | Vývoj | Australská centrální banka | Panevropský index | Globální růst | Nákup ropy | Americká automobilka | EUR | Spotřebitelské výdaje | Norwegian Air Shuttle | Investiční firma | Standard & Poor's | Nedostatek čipů | Salesforce | Realitní firmy | Automobilový sektor | Digitální převody peněz | Itálie | Stoxx | Cena emisních povolenek v EU | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Texas | Tencent Holdings | Společnost Avast | Mega Millions | CVC Capital Partners | Očekávání | Možnosti obchodování | Politico | Britská letecká společnost | Cena severomořské ropy | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Hodnota trhu s kryptoměnami | Tlak na Rusko | Brand Finance | EUR/JPY | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Odvetná cla | FAA | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Německý Spolkový sněm | Plynovod Nord Stream 2 | Oživení ekonomiky | Pokračující protekcionismus | Aramco | Investice | Britská centrální banka | Německý automobilový koncern | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Japonské firmy | Technologie blockchain | Nejdůležitější ekonomické události | Škoda Auto | Formule | Ifo | Hlavní index německých akcií DAX | Zisk před zdaněním | Světové ceny potravin | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | NYSE | Zajímavé zisky | Intervence | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Broadcom | Odklad splátek | Klesly akcie | Německý parlament | Veřejný dluh Británie | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Bankovní skupina | Válka na Ukrajině | Návrh zákona | Evropské měny | Bidenova administrativa | Společnost Apple | IHS | Zákon o vnitřním trhu | Ruští podnikatelé | Impuls | EUR/USD | Obchodní bariéry | General Electric | Spotřebitelé | Von der Leyenová | General Motors (GM) | Cena kryptoměny ethereum | Strach | Americký soud | Cena bitcoinu | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | Agentura AFP | Brent | Softwarová společnost | Streamovací služby | Rotterdam | Nejvyšší soud | Automobilka PSA | Cenné papíry | Výnos | Shrnutí roku | 100 miliard dolarů | RBS | Plány obnovy | AOL | Delta | Čínská banka | Zhejiang Huayou Cobalt | USMCA | Výrobce letecké techniky | Šéf Fedu | Dopravci | Cena emisních povolenek | Šéfové | Akcie Erste | Index DOW | Import | Akcie Facebooku | Exchange | Společnost Huawei | Státní dluh | MAE | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Hluboké recese | Kryptoměna Bitcoin | Kancléřka Merkelová | Lámání rekordů | Společnost Didi | The Washington Post | Labouristé | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | JPY | Regulační úřad | Michel Barnier | Americká investiční banka | Cena americké ropy | Farmaceutické firmy | Britské podniky | Uber Technologies | Geely | Kontrakce | Peníze | Nabídky akcií | Ukazatel | Suezský průplav | Francie | USD | Aurora Cannabis | Jim Yong Kim | Úřad pro hospodářskou soutěž | Nestlé | Evropské akcie | Deutsche Wohnen | Prognóza | FTSE 100 | Evropský výrobce letecké techniky | Nejznámější kryptoměna | Barel ropy | Americká softwarová společnost | Bayer | Supervelmoci | Bankovní rada ČNB | Záchranný fond | Reálné ekonomiky | Nové mutace | Qualcomm | Brexit | Kč/USD | Parag Agrawal | Vývoj dolarového indexu | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Britové | Americká sněmovna reprezentantů | Plány | Burzy | Ant Group | Ceny elektřiny | Obchodní deficit USA | Martin Winterkorn | Na burze | Americký prezident Joe Biden | Karlsruhe | Španělsko | Globální krize | Rakouská bankovní skupina | Katar | Export | Odškodné | Čínské technologické firmy | Pokles kurzu | Ropa Brent | OIV | Nord Stream 2 | Zrušení cel | Gilead | Tržní hodnota firmy | Ruská společnost | Ekonomický přístup | Sociální sítě | Pivovar | Energetická společnost | Česká zbrojovka | Šok | Širší index S&P 500 | Hongkong | Výrobce pneumatik | Avast | Burzovní průvodce | Regulace | Šéf WTO | Spolkový sněm | Úroková sazba | Značka Amazon | Bahlil Lahadalia | Měnový fond | Hertz | Unie | Ekonomika USA | Dovoz | Nasdaq Composite | Xiaomi | Nikkei | Hyundai | Zvýšení úrokových sazeb | Fitch Ratings | Zajišťovny | Největší ztráty | Rekordní maxima | Zvýšení sazeb | The New York Times | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Investovat | Akciové indexy | Norsko | Elon Musk | Tesla Elon Musk | Globální ekonomiky | Investing.com | Americký prezident | Americké centrální banky | Munich Re | Tržní hodnota americké společnosti | Coca-Cola | Světový obchod | Mezinárodní agentura pro energii | EUR/CZK | Soud v Haagu | Dovoz ropy | Euforie | CAC 40 | CO2 | Finančník | Francouzská automobilka | Prezident | Britský premiér | Investoři | Premiér Petr Fiala | Hlavní index francouzských akcií | Obchodní deník | Americké ministerstvo spravedlnosti | Nejistoty | Fannie Mae | Nízké úrokové sazby | Japonská automobilka | Jeff Bezos | Ropné společnosti | Společnost Wirecard | Fiat Chrysler Automobiles | Světové kryptoměny | Zisk | Jak se stát lepším investorem | Moderna | Borsa Italiana | Bank of England | Investiční | Automobilka Toyota | Airbnb | Global Finance | Sloučení | Nové vakcíny | Vyjednávání o vystoupení | Fiskální rok | AT&T | Průzkum | Odložení brexitu | Provozní zisk | BP | IEA | Funkční období | KDU-ČSL | Kč/EUR | Formule 1 | Hertz Global | Letecká společnost Virgin Atlantic | Zpráva | ExxonMobil | iPhone | Demokraté | Prodej | Brusel | Nabídka | Události roku | Uber | Tencent | Česká měna | Primární emise akcií | Úrok | Dluh Británie | Hrubý domácí produkt (HDP) | Brexit bez dohody | Management | Davos | Agentura Reuters | GBP | Nobelovy ceny za ekonomii | Bohatý | Automobilka | Technologické tituly | Tržní kapitalizace | Huawei | S&P Global | Trump dnes | Akcionáři | Státní pomoc | Co je to Brexit? | Centrální banky | Kontejnerová loď | S&P | Atlantia | Japonská vláda | Hospodářské dopady | OMFIF Mark Sobel | Obchodování | Automobilky | Legislativa | Společnost Berkshire Hathaway | Zprávy | Růst cen ropy | Index Stoxx 600 | David Card | Meta | Nejznámější kryptoměny | UBS | Nákupy dluhopisů | West Texas Intermediate | Akciové burzy | Thyssenkrupp | TSMC | Prognóza IE | Důležité ekonomické události | Ceny ropy | Britský statistický úřad | Výrobce léků | Vyšetřování | Eurostat | Výrobce videoher Sega | Guido Imbens | Deflace | Kristalina Georgievová | Petr Fiala | Covid | Cena povolenek | Turecká lira | Airbus | CZ | Bydlení | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Investiční banka | Tesco | Alstom | Nůžky bohatství | Praha | Angela Merkelová | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Obchod Amazon | Míra | Obchodování na trzích | Trans Adriatic Pipeline | Výrobce letadel | Moskva | Dnešní data | Firmy | Digitální měny | Páka | Čínské zboží | HDP Británie | Nástroj | Výsledky | Přehled | Ekonomické oživení | Hodnota kybernetické měny | Koruna | Analytická společnost | HDP eurozóny | Bitcoin | Stellantis | Typ koronaviru | CVC | TIM | Americký výrobce | Miliardy | Fundamentální analýza | Propad | S&P/ASX 200 | Předseda dozorčí rady | Kryptoměny bitcoin | Fiat Chrysler | Společnost Verizon | Zasedání Světového ekonomického fóra | Konec roku | Asociace | Britská banka | Údaje | NYSE Euronext | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Exxon Mobil | Pandemie koronaviru | PSA Group | Ekonomické globalizace | Softwarový gigant | OPEC+ | Jednání EU a Londýna | Obchodní války | OMFIF | Alibaba | Americká banka | Očekávání analytiků | Hospodářský růst v eurozóně | Makroekonomický výhled | Objem | Technologické společnosti | CVC Capital | Ekonomiky eurozóny | Toyota Motor | Britská banka HSBC | Skupina Vivendi | Bilion | Cenné papíry a burzy | Vale | Podnikatelská nálada | Postavení na trhu | Čínské ministerstvo obchodu | Graf | Subvence | Ekonomické události | Regulátor | Mezinárodní organizace práce | Hodnota firmy | Index S&P 500 | Barack Obama | RMB | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Německý výrobce | Společnost Yahoo | Průmyslová výroba | PSTH | Jana Maláčová | AXA | Pfizer | The Guardian | Hrubý domácí produkt | Hodnota primární veřejné nabídky | Plyn | Distribuce | AFP | Blízký východ | Úsilí | Velmi bohatý | Americký podnik | Ant | Carrefour | London Stock Exchange (LSE) | London Stock Exchange | Deficit | Polsko | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | Zbrojovka | Patenty | Forexové intervence | Bankéř | Americké automobilky | Americká centrální banka | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Americká společnost | Aktuální hodnoty měny | Ministryně práce a sociálních věcí | Přijetí | Evropa | Thomas Cook | Tvrdý brexit | Naftogaz | Závislosti na Číně | Dopady koronavirové krize | USD/PLN | OPEC | Finanční krize | Ukrajina | Ropná společnost | Universal Music | Fortune | Tiffany | McAfee | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Německé vydavatelství | Trump | Hospodářský propad | Jihokorejský KOSPI | Brands | Česká koruna | Dow Jonesův index | OECD | Purdue Pharma | Investiční společnost | Makroekonomické ukazatele | Vliv na investice | Mexiko | Největší IPO roku | Rakousko | BlackBerry | Řetězec | Čínský statistický úřad | Turecko | Restriktivní opatření | PSA | Bank of Japan | Rozpočtový deficit | Nejprudší pokles | Boris Johnson | Japonská automobilka Toyota | LNG | Měna Bitcoin | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Obchodování na burze | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Americké akcie | Cla na dovoz hliníku | BBC | Technologické firmy | Burzy cenných papírů | Německý HDP | Czech Fund | Akcie firem | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Divize | Automobilový průmysl | Rekordní minimum | Vývoj měnového páru USD/JPY | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Světové ekonomické fórum | Rosněfť | Las Vegas | Pozornost | Země EU | Arbitráže | Audi | Akcie americké internetové společnosti | Martin Krištoff | Trh | Snížení těžby | Volby v USA | Komise | Docomo | Debut na trhu Nasdaq | Války na Ukrajině | Další rozvoj | ICBC | ArcelorMittal | S&P 500 | Fed | Zahraniční obchod | Kanada | JDE | Růst spotřebitelských cen | Google | Skupina Erste Group | Ministři financí | Money management | Kjódó | Pražské burzy | Prezident Emmanuel Macron | Prezident Joe Biden | Cla na hliník | Podnik | Globální recese | Jelena Borisenková | Yahoo | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | MT4 | Zemní plyn | Chesapeake Energy | Unijní země | Nejistota | Stock | Apollo | Akciové indexy v USA | CMA | USA Joe Biden | Cla na zboží | Trumpova administrativa | Rating | Agentura S&P | Jihokorejská automobilka | SNB | Rivian | Microsoft | Evropské země | UNWTO | Cla na americké zboží | Eurokomisař | Japonsko | Výroba aut v Německu | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Exxon | Primární nabídka akcií | Meziroční růst HDP | Hazard | ILO | Řízení rizika | Obchodní praktiky | Rizikovější aktiva | Německá vláda | Akcie na evropských trzích | Ministryně práce | IATA | Německo | Agentura AP | Indická firma | Evropská banka | Standard & Poor’s 500 | Emise | Výpadky | Twitter | FIAT | Krach | Internetové televize | Zasedání americké centrální banky | Gazprom | Centrální banka | Deutsche Börse | Jozef Síkela | Walmart | Maersk | Los Angeles | LYNX | LIBOR | Opce | Donald Trump | Čistý zisk | Patrik Urban | Podnikatelé | Air France | Polská vláda | Sdružení automobilového průmyslu | Zneužití tržní síly | Zadlužení | Společnosti | Bank of China | Pobrexitová jednání | Americká automobilka Tesla | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Komunistické strany | Spoluzakladatel | Domácnosti | Americký dolar | Inflace v ČR | Opel | Cena ropy dnes | Deutsche Bank | Erste Group | Analytici | Index frankfurtské burzy | Zoom Video | Suez | Mario Draghi | Škoda | FTSE | CZK | Státní dluhopisy | Reuters | Index nákupních manažerů | Unilever | Charles Michel | Zahraniční investice | VaR | Londýnská burza | Kurz koruny | Situace | IKEA | Londýnské akciové burzy | Akciový index Dow Jones | Splácení dluhu | Euronext | Primární emise | Předseda | Italia Trasporto Aereo | Arm | Viceprezident | Brexitové dohody | Tištění peněz | UK Global Tariff (UKGT) | NAFTA | Moody's | DPA | Evropská unie | Boeing | Automobilka Renault | Tržby | Ekonomiky | Rozpočet | Postmates | Evropské banky | Negativní dopad | Apple | Porušování lidských práv | Libra | Koronavirová krize | Řecký parlament | Růst americké ekonomiky | Životní úroveň | Dow Jones Industrial Average | Nabídka akcií | Americká centrální banka (Fed) | Švédsko | Americké ministerstvo obchodu | Západní firmy | Výrobce letadel Boeing | Čínské měny | Ztráta | Dluhopisy | Řecko | BRICS | Jednání o brexitu | Výhled britské ekonomiky | Letecká společnost | ECB | Nový rekord | Index německých akcií | Úroky | Americký průmysl | Cla na dovoz | Ranní nadhoz | Cena | Toshiba | David Frost | Salvador | Předstihové ukazatele | ERÚ | Česká ekonomika | Partners | Air | Akcie dnes | Káva | Fúze | Mutace koronaviru | Ceny akcií | Skupiny PPF | Situace v Hongkongu | Huawei Technologies | Huayou Cobalt | Royal Bank of Scotland | Analytik Raiffeisenbank | Amazon Jeff Bezos | Telekomunikační společnost | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Německá centrální banka | British Airways | ČNB | Letecká osobní doprava | Německá kancléřka | VW | Nobelovy ceny | Ekonomické fórum | Americká firma | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Pokles | Finance | MGM | Margin | Rating AAA | Andy Jassy | Společnost Twitter | Simon Coveney | Apollo Global Management | Erste | Americké společnosti | Rabobank | ACS | Lego | KLM | Mercedes | Dialog Semiconductor | Tržní očekávání | NTT | Americká ekonomika | Odpor | Evropská centrální banka | Americký výrobce letadel | Volvo Cars | MRNA | COVID-19 | Mitsubishi | Shanghai Composite | Regulátoři | Rizika | Paypal Holdings | Globální letecká osobní doprava | Index PX | Daně | Lídři | Kryptoměna | Epidemiologické situace | Výpočet Raiffeisenbank | Jackpot | Valdis Dombrovskis | Rozpočtový schodek | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | FCA | Nálada spotřebitelů | Současné ceny | Obchodníci | Růst světové ekonomiky | Společnost DoorDash | Cena palladia | Diskusní fórum | Prodávající | Peníze pro Ukrajinu | Globální nedostatek čipů | ACEA | Miliardy eur | Míra inflace v ČR | Ministr zahraničí | FXstreet | Oslabení japonského jenu | Chesapeake | Počet bankrotů | Starbucks | Index Exportu | Toyota | Delta Air Lines | Cena zlata | Měnová politika | Tržní síly | HSBC | Výrobce sportovního oblečení | Celní režim | Coinbase | Prohlášení | Organizace zemí vyvážejících ropu | Měnověpolitické zasedání | Trinity Bank | Turecký prezident | Pojištění vkladů | Německá automobilka Volkswagen | Záchranný program | Růst cen | Guvernér | Dovoz oceli | Metaverzum | Poptávka | IFO index | Fitch | Financování | Akcie čínské společnosti | ČSÚ | Cena kryptoměny | Ursula von der Leyenová | Internetové společnosti | Hang Seng | Výrobce čipů | Čína | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Obchodovat | Pepco | Zvýšení inflace | Invaze | Americké akciové trhy | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Tokyo Shoko Reserch | Bankovní rada České národní banky | Softwarová společnost Microsoft | New York Times | Ministři financí eurozóny | Německé vládní strany | Hospodářský růst | Výsledky makroekonomických statistik | Veolia | Nové rekordy | Turistický ruch | Cena severomořské ropy Brent | Odhodlání | WTI | Standard & Poor's 500 | Axel Springer | Bloomberg Economics | Bod | Miliardy korun | Akcie americké společnosti | Podnikání | Macao | Obchodování s měnami | Video | HDP | Změny klimatu | Nord Stream | EMU | Problémy | Americký miliardář | Reebok | Ziskovost | ROCE | Société Générale | Cena ropy | Firma | Inflace | Ocel | SpaceX | Německá ekonomika | Státy EU | Jack Dorsey | Koruna zpevnila | Bill Gates | Fiskální politika | Economist Intelligence Unit (EIU) | Globalizace ekonomiky | Televize Netflix | Výrobce videoher | Nastartovat Ameriku | Zprostředkovatelé | Alphabet | Lot | USA a Čína | Zkušenosti | Ropa | Emmanuel Macron | Ekosystém | Omikron | Protekcionismus | Venezuelský prezident | Lira | IHS Markit | Ekonomické recese | Investování | Řetězec lékáren | Raiffeisenbank a.s. | Referendum | Restrikce | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Institut NIESR | Objem transakcí na trhu | Diverzifikovat | Šíření nákazy | Ben Bernanke | Rozhodování | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Optimismus | Facebook | About You | Američané | Kurz | Forexu | Home Credit | Zavedení cel | Nancy Pelosiová | Joshua Mahony | TASS | Dolar | Washington Post | Thomas Schäfer | Hliník | Kybernetická měna Bitcoin | Euro | Zasedání bankovní rady | Americká obchodní komora | Čínský vicepremiér Liou Che | European Stability Mechanism | Prezident USA | Burzovní debut | Uhlí | Loď Ever Given | Konglomerát | Japonský Nikkei | Zpomalení růstu | Čínská měna | Federální rezervní banky | Obchod | Didi Global | Výrobce čipů Intel | Dodávky ropy | Ceny za přepravu nákladů | Nejlidnatější země světa | Světová obchodní organizace (WTO) | Banka JP Morgan | Kypr | Citigroup | A350 | Ekonomové | Softbank | Evropský blok | Sony | Rada ČNB | Hospodářství | EU | Bilance | Labouristická strana | Ekonom WTO | Soud v Karlsruhe | Intermediate | Představitelé Číny | Spojené státy | TPA | Credit Suisse | Společnost British Airways | Tesla | Indonéský ministr | Precedens | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Světové finanční krize | Agentura TASS | Zasedání WEF | Televize Sky News | Ekonomický růst | Samsung | Recese | Zoufalství | Německé aerolinky | Ropný gigant | Renault | BIS | Capital Partners | Erdogan | Virtuální měny | Obchodní smlouvy | Komerční banka | Mercedes-Benz | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Sněmovna reprezentantů | Základní úroková sazba | Největší propad | Pandemie | Index francouzských akcií | Výrobce hraček | Petr Kellner | Globální finanční krize | Internetové firmy | Know-how | Dceřiná firma | Ministři | Prudký propad | David Cameron | Americké ministerstvo práce | Členské státy | EASA | Goodyear | Automobilka Volkswagen | Vystoupení z EU | Lufthansa | Společnost Cineworld | Americké technologické společnosti | Washington | Ratingová agentura S&P | Těžařská skupina | Ceny potravin | Intel | Meziroční míra inflace | Finanční skupina | Prezident Donald Trump | Kancléřka Angela Merkelová | Dodávky zemního plynu | TCL | Země eurozóny | OSN | Soud | Komunita | Blockchain | Agentura Fitch | Společnost Microsoft | Česká národní banka | Světové ekonomiky | Shrnutí obchodování | Adidas | Dow Jones Industrial | Automobil | Finanční společnost | Las Vegas Sands | Míra inflace | Verizon | Platforma | Norwegian Air | Setkání lídrů | Hertz Global Holding | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | CNN | Náklady na úvěry | Spotify | Ekonomický výhled | Fiat Chrysler (FCA) | Snížení emisí | Nařízení | Vonovia a Deutsche Wohnen | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Převody peněz | Invaze Ruska | KOSPI | Bankovní sektor | Indexy | Citi | Ministerstvo financí | Oživení poptávky | Hospodářské krize | ASX 200 | Mezinárodní měnový fond | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Státy Mezinárodního měnového fondu | Airbus Group | Tempo růstu | Prezidenti Turecka | Podnikatel | Úvěrový rating | Bankovnictví | UKGT | Aerolinky | Joshua Angrist | Ministerstvo dopravy | Biliony | Bilion dolarů | Česká zbrojovka Group | Akciové trhy | T-Mobile US | Vylepšení teorie aukcí | Omezení těžby | Europoslanci | Varování | Obchodní bilance | LATAM Airlines | Hospodářské soutěže | Ekonomika Spojených států | Národní bezpečnost | Bankovní rada | Pojišťovna | Macron | SARS | Internetový obchod | Robert Jenrick | Zadlužení Německa | Aktiva | Časopis Forbes | Cenový strop | Discovery | České měny | Index německých akcií DAX | Společnost Amazon | Okénko trhu | Business | Členské země WTO | Indikátory | JP Morgan | Odvolací soud | TikTok | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Technologická společnost | Platební společnost | Bezpečnost | Americký Federální úřad pro letectví | Hodnota trhu kryptoměn | Nejslabší růst | Cena digitální měny | Program kvantitativního uvolňování | Paschal Donohoe | Plynovod Nord Stream | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Brazílie | Ratingová agentura Fitch | | Německý statistický úřad | Výsledek voleb | Členské země | Trinity | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Podnikatelská nálada v Německu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Sky News | Řetězce | Období nejistoty | Lucembursko | Události ve světové ekonomice | Země WTO | WEF | Industrial and Commercial Bank of China | Šéf společnosti | WarnerMedia | Negativní hospodářské dopady | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Komunikace | Burzovní hodnota | Šíření koronaviru | Ceny průmyslových výrobců | Čínský prezident | Pozice | Alternativní taxislužby | BHP | Pravidla hry | Deutsche Telekom | Nike | Si Ťin-pching | Americké akcie dnes | Britský ministr zahraničí | Velká Británie | Další vývoj | Rozpočtový deficit USA | General Electric (GE) | Nálada | Indie | Letectví | Společnost Virgin Atlantic | Měnové politiky | Sazby | Společnost Gilead | Koncern Volkswagen | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Čínský výrobce | Ekonomika | Internetová firma | WTO | Otto Daněk | Ruská společnost Gazprom | Sněmovna reprezentantů USA | SYRIZA | Sankce | Britská firma | Zhodnocení | Střední podniky | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Výhled | Analytik | České akcie | ESM | ZEN | Erste Group Bank | Auta | Americký akciový index | Jednání Británie s EU | Americké ministerstvo | Spojené státy a Čína | Výnosy | Automobilový koncern | Konzultační společnosti | Znovu nastartovat Ameriku | Ethereum | Čínský vicepremiér | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Economist | Hry | Robert Koopman | Roberto Azevedo | Americká společnost Apple | PGNiG | Měnové unie | PayPal | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Couche-Tard | Giphy | Insider | Ondřej Hartman | Růst cen energií | Síkela | General Motors | Investiční příležitosti | Nejvýraznější propad | Komise pro cenné papíry | Maroš Šefčovič | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Bílý dům | Austrálie | HDP Číny | Financial Times | Nikkei 225 | Italský módní dům | Theresa Mayová | Britský antimonopolní úřad | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Západoevropské akcie | Čistá ztráta | Krize | Kartel při obchodování s měnami | Ceny ropy Brent | Zajišťování | Americká internetová společnost | G20 | Míra inflace v eurozóně | Objednávky | Napadení Ukrajiny | Chrysler | Meziroční míra inflace v eurozóně | Společnost Walt Disney | COMAC | Prezidentské volby | Motocykly | Burzy v Šanghaji | Trhy | Výrobci čipů | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | ODS | Dialog | Invaze Ruska na Ukrajinu | Ředitelka | Obchodovat s akciemi | Generální ředitel | Cíle | Burza | Interfax | Investiční skupiny | Koronavirus | Rozvoj | Mathias Cormann | Asociace exportérů | Porsche | Internetová společnost | Švýcarské banky | Transakce | Technologický index | Měny | Válka mezi USA a Čínou | Snížení úrokových sazeb | Zpráva amerického ministerstva práce | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | Slovensko | Irsko | Energie | Zpravodajství | Dmitrij Peskov | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | IPO roku | Tradeři | USDX | Měna | Pracovní síly | Ukončení obchodní války | Jukos | Česká zbrojovka Group SE | Salesforce.com | Thomson Reuters | Paul Milgrom | Walgreens | Miliardy dolarů | ARM Holdings | Cena americké ropy WTI | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Robert Wilson | JPMorgan | Německá automobilka | Zahájení ruské invaze | Prezident Evropské centrální banky | Virgin Atlantic | Akcie švédské automobilky | Kapitalismus | EFSF | Authentic Brands Group | Vyspělé ekonomiky | Světová zdravotnická organizace | EIA | Vivendi | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Rusko | Nissan | Akcionář | Miliardy USD | Guardian | Vicepremiér | Tržby společnosti | Carlsberg | Signál | Přelom roku | Britská vláda | Square | Gazprombank | Biliony dolarů | Úbytek | Ropy | Historie | Dow Jonesův akciový index | Regulační orgány | Řízení rizik | ITC | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Evropská komise (EK) | Výrobce aut | Společnost | Jaderná elektrárna | Mezinárodní obchod | Forbes | Mark Sobel | Ukončení války | Kartel při obchodování | BMW | Cena akcií | Status tržní ekonomiky | Mark Carney | Objem nákupů | Rozšíření | Výhled růstu globální ekonomiky | Britská společnost Cineworld | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Tisková konference | Ztráty | CanniMed Therapeutics | Pershing Square Tontine Holdings | Organizace | Koronavirová opatření | Akcie Erste Group | Obilí | Ryanair | UNCTAD | Zastrašování ze strany Číny | Stock Exchange | Vztahy Moskvy se Západem | Růst | Premiér Boris Johnson | Ministři financí zemí platících eurem | Událostí ve světové ekonomice | Hospodářské výsledky | Pohyby na trzích | Světoví těžaři | Odhad letošního růstu | Volvo | Zajištění | Domácí měny | IAG | Nejprudší pokles v historii | Změny ve WTO | Meziroční inflace | Index | Investiční tipy | Wirecard | Čínský trh | Společnost AT&T | Bohatství | Komodity | Meziroční růst | Obchodní vztahy | Úročení | EBRD | Pandemie covidu-19 | Farmaceutická společnost | CFDWorld | ČTK | Důsledek referenda | Automotive | Růst světového obchodu | Burze | Ministr financí | Jerome Powell | Renaissance Capital | Saudi Aramco | Předseda Evropské rady | Americké ekonomiky | GM | Poradenství | Čínské firmy | Program nákupů dluhopisů | Mluvčí Kremlu | Bilance zahraničního obchodu | Obchodovat s cennými papíry | Ford Motor | Převzetí firmy | Druhá vlna | Dominic Raab | Šance | Hrozba globální recese | Snowflake | 5G | Zasedání v Davosu | Nvidia | Daimler | Federální úřad pro letectví | Ekosystém baterií | Tržní ekonomiky | Mike Pompeo | Zemědělství | Zahájení dodávek | Banka | Volby do parlamentu | Posílení | Pracovní místa | Riziko | Tržní hodnota | Největší IPO | Obchodní komora | Objem nouzových rezerv | Maďarsko | Úbytek pracovních míst | Vývoj měnového páru | Analytička | Automobilka Tesla | Instagram | Zoom Video Communications | Hlavní index frankfurtské burzy | Investiční příležitosti 2020 | Hans Dieter Pötsch | Globální dluh | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Takata | Obchodní režim | Bloomberg | Kybernetické měny | Ministerstvo obchodu | PEPSICO | Čínská hrozba | Zlepšení | Nejlepší investiční příležitosti | Sukuky | HDP Německa | Letecká přeprava | Wolt | EIU | Vakcína | Pravidla obrany proti obchodnímu nátlaku | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Panevropský index STOXX 600 | Trigger | Banka HSBC | Tata Steel | Sektor služeb | Amazon | Přední světoví těžaři | Ministerstvo spravedlnosti | Nejziskovější | Hospodaření | Inflace v eurozóně | Indický trh | Zdeněk Nekula | FXstreet.cz | Prodej akcií | SARS-CoV-2 | ČR | Analytika | Nový obchodní režim | Parlamentní volby | Akciový index | Těžba ropy | Výpadky v globálním dodavatelském řetězci | GlobalFoundries | Americké výrobky | Index Nasdaq Composite | Česká firma | Výroba automobilů | Vonovia | Čínská společnost | Hlavní ekonom | Růst cen v EU | Portugalsko | Pěstitel marihuany | Pohyby na finančních trzích | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Islámské dluhopisy | Ministr průmyslu a obchodu | Akcie v USA | VDA | Jak k Brexitu došlo? | Universal Music Group | Globální automobilový průmysl | Meta Platforms | Zákaz dovozu | Partnerství | Munich | Automobilka Hyundai | Novozélandský dolar | Black Friday | Dublin | Nicolás Maduro | Rovio | Oleg Děripaska | Ruské síly | UK Global Tariff | Norwegian Cruise Line | USTR | Elektromobily | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Kontejnerová loď Ever Given | Přímé zahraniční investice | Mediální skupina | Kurz čínské měny | Závislost | Hodnota indexu | Eurozóna | Aerolinky Lufthansa | IG | Fond | Čínské ministerstvo | Bělorusko | Příliv zahraničního kapitálu | Ruské firmy | Americká ministryně financí | AAA | SEC | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Economist Intelligence Unit | Gilead Sciences | Soud EU | Statistický úřad | Dodavatelské řetězce | Francouzský prezident | Zotavování světové ekonomiky | Evropská automobilka Volkswagen | Německý ústavní soud | Vývoj ceny | DAX | Donald Trump dnes | Co bude | EUR/GBP | Opatření | Těžaři | Nový celní režim | WHO | Jednání Británie a EU | Šíření nového koronaviru | Barclays | Kybernetická měna | Čeští investoři | Antimonopolní úřad | Investing | Zelené energie | Indonésie | Kapitálový/finanční trh | Rovio Entertainment | Tým FXstreet.cz | Výrobní náklady | Makléř | Skupina Volkswagen | Úřad pro energetické informace (EIA) | Prudký růst cen | Výrobci aut | Odvětví | Walgreens Boots Alliance | PPF | Dow Jones | Práce | Největší evropská automobilka | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | CNY | Markit | Cineworld | Biden | Budoucnost | Banky | Dodavatelský řetězec | Peking | 737 MAX | Restrukturalizace | Konzervativci | Státní subvence | JPMorgan Chase | Japonský konglomerát | Čínské vlády | Americké firmy | G7 | Politici | Výzkumná společnost | Index FTSE 100 | Výrobce elektromobilů | PX Pražské burzy | Předsedkyně Evropské komise | Bankrot | Těžba ropy v Rusku | Air France-KLM | LVMH | Objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Netflix | Sanofi | Joe Biden | Společnost Uber | Didi | Světové trhy | Britská společnost | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Alexandre de Juniac | Vývoj ceny ropy Brent | NIESR | Kia | Ekonom | Superpočítač | USA | WhatsApp | Obchodní válka | Německá finanční společnost | Zlato | Asijské akciové trhy | Nasdaq | Bank of Scotland | Mediální podnik | Světová obchodní organizace | Volkswagen | ITA | MIC | NERV | Ministerstvo práce | Primární veřejné nabídky akcií | Geopolitické napětí | Koronavirová nákaza | Prodej aut | Boeing 737 Max | Britská média | Uvalení cel | Verizon Communications | Pražská burza | FOREX | Výroba aut | DoorDash | Vydavatelství Axel Springer | Výhled růstu ekonomiky | Herbert Diess | Japonská společnost | Liou Che | Průlom | Zákaz dovozu ruské ropy | Agentura Moody's | Index technologického trhu Nasdaq | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Apple Music | Obchodní dohody | USD/JPY | Astrazeneca | Šéfka EK | Kryptoměny | Ministr zemědělství | Akcie společnosti Wirecard | Ekonomické aktivity | Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Ever Given | Výrobce elektromobilů Tesla | Americký HDP | Úvěr | Investiční společnosti | Akcie | Úspěch | CNBC | Sega | Evropský komisař pro obchod | Volby | Ukazatele | Miliardář | Vladimir Putin | Ministr pro investice | Disney | Americká burza | Jeremy Corbyn | Británie | Průmyslová výroba v USA | Americká vláda | Dopady pandemie | Koncern | Společnost Gazprom | Byznysmeni | Čistý dluh | Komisař pro obchod | Belgie | Podniky | Primární nabídka | Euro vůči americkému dolaru | Nedostatek zboží | Zahraniční forex | Štědrý den
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | Pokles

Předchozí klíčová slova

Světové hospodářské podmínky
Světové hospodářství
Světové indexy
Světové investiční a hedge fondy
Světové krize
Světové kryptoměny
Světové měny
Světově největší
Světově největší firmy
Světově nejvýznamnější burza

Následující klíčová slova

Světové obchodní války
Světové organizace
Světové osobnosti
Světové podniky
Světové poptávky
Světové postavení
Světové produkce
Světové produkce neonu
Světové rezervní měny
Světové sdružení ocele
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít