Pondělí 11. prosinec 2023 02:55
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple Ebook velky Makro vyhled 2024 (V5)
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader

Klíčová slova - Ceny plynu

img

Zhodnocení dopadu války v Izraeli proti Hamásu na ekonomiku evropské unie

08.12.2023 Nedávná eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem má rozsáhlé důsledky přesahující hranice Blízkého východu. Tento článek se zabývá hospodářskými důsledky konfliktu pro Evropskou unii (EU). Budeme se věnovat prudkému nárůstu cen ropy, přerušení dodávek ropy, tlaku na ceny plynu a také dopadům na izraelský technologický průmysl. Kromě toho se budeme zabývat širšími ekonomickými důsledky a tím, jak konflikt zhoršuje stávající problémy.
img

Zlepšení reálné ekonomiky a pokles inflace k 7 %

06.12.2023 Spotřebitelské výdaje se v říjnu pravděpodobně zvýšily. Odhadujeme, že maloobchodní tržby bez aut meziměsíčně vzrostly o 1,0 %. Navzdory tomu výdaje domácností zůstávají utlumené vzhledem k výrazně nižší kupní síle, kterou erodovala inflace. Průmyslová produkce podle nás v říjnu rovněž vzrostla, a to výrazně o 3,5 % m/m. Pomohlo odeznívání problémů v dodavatelských řetězcích, které ve Q3 postihly tuzemské automobilky.
img

Průtok plynu „z ruského směru“ do Česka byl včera nejvyšší od roku 2019. Úřady veřejnosti dluží jasnou odpověď, jaký objem ruského plynu tedy Česko dováží – v listopadu to totiž zřejmě bylo nejvíce od zničení plynovodů Nord Stream

02.12.2023 Průtok plynu předávací stanicí Lanžhot, tedy ze Slovenska do Česka, dosáhl včera hodnoty 152,4 milionu kilowatthodin, vyplývá z dat společnost NET4GAS (viz tabulka níže). Jedná se o nejvyšší denní průtok touto hraniční stanicí od 29. prosince 2019. Jde tak samozřejmě i o nejvyšší průtok od loňského září, kdy několik explozí na plynovodech Nord Stream 1 a Nord Stream 2 definitivně znemožnilo přepravu plynu z Ruska přes Německo nakonec až také právě do Česka. Tento ruský plyn ovšem neproudil do Česka přes Lanžhot, nýbrž přes Krušné hory.
C:\fakepath\zemni plyn6.png

Německo předčasně ukončí regulaci cen energií, podle Scholze už to není třeba

28.11.2023 Německo kvůli rozpočtové krizi předčasně ukončí regulaci cen elektřiny, plynu a dálkového tepla, které původně plánovalo dotovat do března 2024. Kancléř Olaf Scholz dnes ve Spolkovém sněmu prohlásil, že takzvaná brzda na ceny energií už není potřeba. Zároveň ale slíbil, že v případě prudkého růstu cen vláda zasáhne. Kancléř také veřejnost ujistil, že rozpočtová krize nebude mít žádný vliv na každodenní výdaje státu. To mimo jiné znamená, že senioři budou nadále dostávat penze a že stát bude vyplácet příspěvky na bydlení.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německý ministr hospodářství: Financování cenového stropu energií je ohroženo

20.11.2023 Verdikt německého ústavního soudu o nezákonném převodu 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč) do klimatického fondu ohrožuje budoucnost regulovaných cen elektřiny a plynu, což by pro odběratele znamenalo zdražení. V rozhovoru s německým rozhlasem Deutschlandfunk to dnes prohlásil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Ústavní soud označil převod peněz do klimatického fondu, které byly původně půjčeny pro rozpočet v roce 2021, ale zůstaly nevyužity, za protiústavní před týdnem ve středu. Spolkové vládě tak v rozpočtu chybí 60 miliard eur, které nemůže použít. Rozsah dopadu soudního verdiktu vláda vyhodnocuje.
C:\fakepath\Madarsko2.jpeg

Míra inflace v Maďarsku v říjnu poprvé od loňského jara klesla pod deset procent

10.11.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v říjnu zpomalil na 9,9 procenta ze zářijových 12,2 procenta. Přispěl k tomu výrazný pokles cen energií, oznámil dnes maďarský statistický úřad. Inflace zvolnila už devátý měsíc za sebou a poprvé od loňského jara se vrátila na jednocifernou hodnotu. Překonala tak cíl, který si maďarská vláda stanovila do konce roku. Analytici v průměru očekávali, že inflace zpomalí na 10,4 procenta.
img

NAPŘÍČ TRHY

06.11.2023 Prosincové detaily z prognózy ČNB ze setkání s analytiky ukazují dobře, proč se zatím bankovní radě do snižování úrokových sazeb nechtělo. Základní scénář prognózy počítá s vyššími sazbami v tomto roce a s o něco nižší trajektorií sazeb v roce příštím. Dolů sice tlačí sazby nižší než očekávaná dynamika mezd a horší výkon eurozóny, na druhou stranu expertní doladění tlačí sazby spíše vzhůru (jedná se zejména o vyšší růst administrativních cen).
img

Ranní shrnutí (23.10.2023)

23.10.2023 Futures na americké a evropské indexy se po začátku nového obchodního týdne obchodují mírně výše, protože obávaná izraelská pozemní invaze do pásma Gazy nebyla zahájena.
img

Inflace měřená HICP v eurozóně nadále zpomaluje

18.10.2023 Inflace v eurozóně v září prudce klesla na 4,3 % z 5,2 % v předchozím měsíci. Tempo růstu cen v eurozóně tak výrazně zpomaluje a blíží se cíli centrálních bank. Meziměsíčně však stále roste tempem 0,3 % a zpomalení je tak částečně způsobeno odchylkou z minulých měsíců, kdy ceny rostly meziměsíčně vyšším tempem. V Evropské unii se však inflace oproti předchozímu měsíci nepohnula a zůstává na úrovni 4,5 %.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Ekonomové očekávají další globální dopady konfliktu Izraele a Hamásu

16.10.2023 Ekonomové vyhlížejí další globální dopady konfliktu Izraele a hnutí Hamás. Čekají, zda se situace přenese i do jiných zemí, což by mohlo vést k dalšímu růstu cen ropy a odlivu kapitálu do bezpečných aktiv, napsala včera agentura Reuters. Izrael se připravuje na pozemní útok v Pásmu Gazy, kterou ovládaná radikální islamistické hnutí Hamás. Civilisty vyzval, aby se stáhli na jih pásma.
C:\fakepath\zemni plyn6.png

Cena plynu pro evropský trh dál roste, vyšplhala se k 50 eurům za MWh

10.10.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes pokračuje ve výrazném růstu, panují obavy ohledně dodávek. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v příštím měsíci ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku si krátce před 16:00 připisovala zhruba 11 procent a nacházela se v blízkosti 49 eur (přibližně 1200 Kč) za megawatthodinu (MWh). Během dne vystoupila až na zhruba 49,8 eura za MWh.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Meziroční inflace zpomaluje osmý měsíc v řadě, v září činila 6,9 pct.

10.10.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v září zpomalil na 6,9 procenta ze srpnových 8,5 procenta. Inflace zpomaluje osmý měsíc v řadě a její zářijová hodnota je nejnižší od prosince 2021. Nadále však zůstává vysoko nad dvouprocentním cílem České národní banky. V porovnání se srpnem klesly v září ceny o 0,7 procenta. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
img

NATGAS vyskočil na čerstvé osmiměsíční maximum

09.10.2023 Ceny zemního plynu na začátku října prolomily tříměsíční pohyb do strany. Zpočátku byl tento krok veden pokračujícími stávkami zaměstnanců, přičemž některé akce, které byly dříve pozastaveny, byly obnoveny. O víkendu však vyvstal další důležitý faktor pro ceny plynu – výrazná eskalace mezi Izraelem a Palestinci. Izrael je významným producentem zemního plynu a již bylo oznámeno, že Izrael nařídil Chevronu, aby zastavil těžbu na své plynové platformě Tamar uprostřed zvýšených rizik. Chevron uvedl, že stále dodává zemní plyn ze svého naleziště Leviathan v Izraeli.
img

Evropa podle ruského Gazpromu nemá dost plynu a může čelit potížím

03.10.2023 Evropa nemá dostatek zemního plynu a může čelit problémům. Uvedl to dnes podle agentury Reuters ruský plynárenský gigant Gazprom. Velkoobchodní ceny plynu v Evropě se přitom v posledních dnech díky teplému počasí a růstu dodávek z Norska snižují a zásobníky plynu v Evropské unii jsou téměř plné.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

EBRD zlepšila letošní výhled české ekonomiky, čeká růst o 0,1 procenta

27.09.2023 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zlepšila výhled české ekonomiky na letošní rok. Nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se letos v Česku zvýší o 0,1 procenta, zatímco v květnu předpovídala, že o 0,1 procenta klesne. Odhad růstu české ekonomiky na příští rok nicméně EBRD zhoršila na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 2,9 procenta. Banka to uvedla ve svém hospodářském výhledu.
img

Ranní shrnutí (21.09.2023)

21.09.2023 Jestřábí postoj na včerejším zasedání FOMC vedl k výprodeji na americkém akciovém trhu. Nasdaq ztratil na denní bázi 1,53 % a samotný index S&P500 téměř 0,94 %. Nejlépe si během dne vedl index Dow Jones, který ztratil pouze 0,22 %.
C:\\fakepath\\uran-tezba.jpg

FT: Ceny uranu jsou díky zájmu vlád o jadernou energii nejvýše za 12 let

15.09.2023 Ceny uranu se dostaly na maximum za 12 let. Podle poskytovatele údajů o cenách UxC stouply ceny tzv. žlutého koláče za poslední měsíc zhruba o 12 procent na 65,50 USD (1500 Kč) za libru (454 gramů) a dostaly se nejvýše od havárie v japonské elektrárně Fukušima z roku 2011, uvedl ekonomický list Financial Times (FT). Vlády po celém světě se totiž začínají znovu přiklánět k jaderné energetice a příslušné energetické podniky se předhánějí, aby si zajistily dodávky paliva.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

S&P: Spotřeba plynu v evropském průmyslu zůstane proti roku 2021 nižší

12.09.2023 Spotřeba plynu v evropském průmyslu zůstane přibližně o 20 procent nižší než v roce 2021, odhaduje společnosti S&P Global Commodity Insights. Evropští výrobci totiž loni kvůli dopadům energetické krize v Německu omezili výrobu. Přetrvávající škrty jsou pak známkou toho, že se v průmyslu začíná projevovat hlubší krize, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

Americký pre-market 8. 9. 2023. Americký akciový trh se pohybuje poblíž týdenních minim.

08.09.2023 Futures na americké akciové indexy zahájily páteční obchodování v červených číslech. Futures na index S&P 500 klesly o 0,2 %, zatímco technologický Nasdaq klesl o 0,3 %. Americký dolar klesl ze svého šestiměsíčního maxima, když holubičí poznámky představitelů Federálního rezervního systému vyvolaly fámy, že by regulátor mohl na svém zářijovém zasedání zachovat úrokové sazby na jejich současné úrovni. Spekuluje se také, že by se mohli vyhnout zvyšování sazeb v probíhajícím cyklu zpřísňování měnové politiky.analytics64fb0cf5579f3.jpg
C:\fakepath\Madarsko.jpg

Inflace v Maďarsku v srpnu klesla na 16,4 procenta

08.09.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v srpnu zpomalil na 16,4 procenta z červencových 17,6 procenta. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Inflace tak vykázala pokles již sedmý měsíc za sebou.
img

E.ON zlevní 800.000 klientů elektřinu, bude až o pětinu nižší než vládní strop

07.09.2023 Energetická společnost E.ON zlevní od 1. října elektřinu asi 800.000 svých klientů, kteří nemají fixovanou cenu. Oproti současným ceníkům se sníží o 16 procent, vůči vládnímu cenovému stropu pak bude nižší až o pětinu. Od začátku září firma zlevnila 140.000 zákazníků plyn. E.ON o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Ceny energií postupně snižují i ostatní dodavatelé v Česku.
C:\fakepath\plyn-25082023.jpg

Plynu je rekordní přebytek

25.08.2023 Cena evropského plynu včera klesla o 15 % po zprávách, že stávka v australských exportních LNG terminálech se snad podařila zažehnat. Co se jeví na první pohled jako obrovský pohyb v ceně, nemá v konečném důsledku víceméně žádný dopad na dostupnost plynu v Evropě, průmysl či kurz eura.
C:\\fakepath\\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh v reakci na snížení rizika stávky v Austrálii klesá

24.08.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes ráno přechodně snížila o více než 20 procent a dostala se na 29,50 eura (710 Kč) za megawatthodinu (MWh). Je to nejvýraznější pokles od loňského března. Trh reaguje na informace, že v největší australské továrně na export zkapalněného zemního plynu (LNG) se podaří vyřešit pracovní spory. Austrálie patří mezi klíčové vývozce LNG.
img

Cena plynu pro evropský trh se kvůli problémům v Austrálii výrazně zvyšuje

21.08.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes obnovila silný růst. Krátce po zahájení obchodů v Nizozemsku se dostala až nad 42 eur (1008 Kč) za megawatthodinu (MWh), a proti závěrečné hodnotě z pátku tak vykazovala nárůst asi o 15 procent, ukazují data z trhu. Na vině jsou podle analytiků přetrvávající obavy z dopadů stávek v Austrálii.
C:\fakepath\trader-16082023-45-zm.jpg

Forex: Po zprávě o inflaci v Británii posiluje libra, jüan je na devítiměsíčním minimu

16.08.2023 Po zprávě o vývoji inflace v Británii posiluje libra, kolem 18:45 SELČ k dolaru přidávala 0,35 procenta na 1,2750 GBP/USD a mohla by vykázat největší jednodenní růst za dva týdny. Čínský jüan je kvůli obavám o rozsah zpomalení čínské ekonomiky na devítiměsíčním minimu.
C:\fakepath\trader-16082023-35-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.08.2023 1) Ruské úřady diskutují o obnovení povinného směňování devizových příjmů exportérů za rubly, a reagují tak na propad kurzu domácí měny. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Rusko takové opatření na krátkou dobu zavedlo již loni po zahájení vojenské invaze na Ukrajinu.
img

BREAKING: Inflace ve Velké Británii v souladu s očekáváním analytiků; jádrová inflace mírně vyšší!

16.08.2023 K meziměsíční změně CPI nejvíce přispěly klesající ceny plynu a elektřiny. Pár GBP/USD po přečtení zprávy vymazal počáteční rally! Zdroj: ONS
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Inflace v Británii v červenci díky nižším cenám energií zpomalila na 6,8 pct.

16.08.2023 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v Británii v červenci zpomalilo na 6,8 procenta z červnových 7,9 procenta. Inflace se tak ocitla nejníže od loňského února. Podíl na tom měly hlavně nižší ceny plynu a elektřiny. Uvedl to dnes britský statistický úřad ONS. Inflace se tak vzdálila 41letému rekordu z října, který činil 11,1 procenta, je však stále vysoko nad dvouprocentním cílem britské centrální banky.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh sestoupila na měsíční minimum pod 28 eur za MWh

12.07.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes sestoupila na měsíční minimum pod 28 eur (zhruba 670 Kč) za megawatthodinu (MWh). K jejímu poklesu přispívá pokračující růst dodávek z Norska, uvedla agentura Bloomberg.
img

Český průmysl táhnou "nad nulu" auta, v květnu pozitivně překvapil zahraniční obchod Česka sílí více, než se čekalo, svědčí mu auta, levný plyn i ropa

07.07.2023 Průmyslová výroba v Česku svým květnovým výkonem pozitivně překvapila. Vykázala totiž solidní meziměsíční nárůst, o 1,6 procenta. Po citelném poklesu, jenž nastal mezi březnem a dubnem, v rozsahu 1,9 procenta, se jedná o výrazné zlepšení meziměsíční dynamiky. Díky ní meziročně průmysl v květnu přidal 1,4 procenta, což je rovněž lepší než očekávaný výsledek.
C:\fakepath\forint.jpg

Inflace se v Maďarsku v červnu snížila na 20,1 procenta, čekal se větší pokles

07.07.2023 Meziroční míra inflace v Maďarsku se v červnu snížila na 20,1 procenta z květnových 21,5 procent. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Inflace se tak snížila už pátý měsíc za sebou. V lednu se vyšplhala až na 25,7 procenta, což byla nejvyšší úroveň od roku 1996. Maďarsko se v poslední době potýká s nejvyšší inflací v Evropské unii. Ekonomové očekávali pokles zhruba k 18 procentům.
img

VIDEO: 📊 Týždenná analýza (26.6.) - NG o 30% vyššie, Brutálny pokles short-ov

26.06.2023 Ceny plynu sa vyšplhali o vyše 30% vyššie za posledné obchodné týždne. Medzi zaujímavejšie situácie patrí aj nálada futures obchodníkov, ktorí vo veľkom opúšťajú svoje špekulácie na pokles indexov. Najbližšie dni nás čaká výsledok pravidelných stress testov bánk v USA, ktorý by opäť mohol rozvíriť vody v bankovom sektore a nemenej zaujímavé budú aj komentáre predstaviteľov rady FOMC a to, či naplnia očakávania trhov a samotných obchodníkov.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Inflace zvolnila na 11,1 procenta, analytici se obávají o dosažení dvou pct.

12.06.2023 Spotřebitelské ceny v květnu meziročně vzrostly o 11,1 procenta, inflace tak zpomalila z dubnových 12,7 procenta. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 0,3 procenta, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Meziroční inflace byla o 0,5 procentního bodu nižší, než v jarní prognóze odhadovala Česká národní banka (ČNB).
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Meziroční inflace v květnu činila 11,1 pct., meziměsíčně ceny stouply o 0,3 pct.

12.06.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v květnu zpomalil na 11,1 procenta z dubnových 12,7 procenta. Meziměsíčně ceny stouply o 0,3 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Loni v květnu činil meziroční nárůst cenové hladiny 16 procent. Nynější mírnější nárůst cen je tak dán i vysokou srovnávací základnou z loňského roku. Pokles cen statistici v květnu zaznamenali ve srovnání s loňskem jen v dopravě díky zlevňování paliv. Značně meziročně zdražil třeba cukr nebo plyn, a to o desítky procent.
C:\fakepath\trader-09062023-85-zm.jpg

Cena plynu pro evropský trh stoupla téměř o pětinu, vrátila se nad 30 eur za MWh

09.06.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dnes zvýšila téměř o pětinu a vrátila se nad 30 eur (přes 700 Kč) za megawatthodinu (MWh). Za jejím růstem stojí nejistota ohledně vývoje dodávek. Za celý týden plyn podle agentury Bloomberg zdražil o 35 procent. Jeho cena tak zaznamenala první týdenní nárůst od letošního března a nejvýraznější týdenní nárůst od loňského srpna, kdy byla evropská energetická krize na svém vrcholu, píše Bloomberg.
C:\fakepath\Madarsko.jpg

Inflace v Maďarsku v květnu klesla na 21,5 procenta, čekal se mírnější pokles

08.06.2023 Meziroční míra inflace v Maďarsku se v květnu snížila na 21,5 procenta z dubnových 24 procent. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Inflace se tak snížila už čtvrtý měsíc za sebou. V lednu se vyšplhala až na 25,7 procenta, což byla nejvyšší úroveň od roku 1996. Maďarsko se v poslední době potýká s nejvyšší inflací v Evropské unii.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Průmyslová výroba v Německu v dubnu stoupla o 0,3 procenta, čekal se vyšší růst

07.06.2023 Průmyslová výroba v Německu se v dubnu meziměsíčně zvýšila o 0,3 procenta, zatímco v březnu o 2,1 procenta klesla, oznámil dnes německý statistický úřad. Je to slabší růst, než se čekalo. Statistika tak po pondělní zprávě o nečekaném poklesu zakázek německého průmyslu přispívá k chmurnému výhledu německé ekonomiky, uvedla agentura Reuters.
img

Cena plynu může koncem roku vystoupat až na trojnásobek současných hodnot. Důvodem bude nestabilita trhu i počasí

06.06.2023 Ačkoliv v současnosti se spotová cena plynu pohybuje pod 30 eury za megawatthodinu, s nástupem příští topné sezony může vystoupat až na trojnásobek. Vyplývá to z analytických odhadů firem, které v tuzemsku zajišťují obchod s plynem. Hlavními důvody budou rostoucí spotřeba v zimě, nestálost trhu a zásadní vliv může mít také počasí. Pokud tedy zákazníci z řad firem či obcí obdrží v těchto dnech nabídku s fixací na příští rok pod hranicí 1500 korun za megawatthodinu, neměli by váhat. Současné ceny energií na trhu analyzuje ve svém komentáři jednatel společnosti MJEnergie Pavel Urubek.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Energie na trzích letos zlevnily, komoditní index ztrácí 13 procent

04.06.2023 Ceny komodit na světových trzích v posledních týdnech dále klesají, největší zlevnění letos zaznamenaly energie v čele se zemním plynem. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztrácí od počátku roku 13 procent a dostal se na úrovně, kde byl naposledy v závěru roku 2021. Snižuje se také cena většiny kovů. Zdražují jen některé zemědělské komodity, například cukr letos přidal 25 procent, uvedl analytik.
C:\fakepath\trader-30052023-36-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

30.05.2023 1) Ceny bitcoinu na burze Binance Australia, která je divizí největší světové kryptoměnové burzy Binance, dnes byly zhruba o 20 procent nižší než na konkurenčních trzích. Informovala o tom agentura Reuters. Nižší ceny podle ní signalizují snahu některých klientů o rychlé opuštění svých pozic na Binance Australia.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh je poprvé za dva roky pod 24 eury za megawatthodinu

30.05.2023 Velkoobchodní ceny plynu pro evropský trh pokračují v poklesu na další dvouletá minima, což by mohlo přinést úlevu spotřebitelům a podnikům, kteří v minulém roce platili vysoké účty za energie. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v příštím měsíci dnes dopoledne ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku sestoupila až na 23,50 eura (zhruba 557 Kč) za megawatthodinu (MWh). To představuje nejnižší úroveň od června 2021, uvedla agentura DPA.
C:\fakepath\trader-26052023-31-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.05.2023 1) Turecká lira se před víkendovými prezidentskými volbami propadla na rekordní minimum. Za dolar se ráno přechodně platilo i 20 lir, než se měna odpoutala ode dna. Čtvrteční obchodování lira uzavřela na 19,8695 USD/TRY a letos zatím oslabila o 6,4 procenta.
C:\fakepath\zemni plyn5.jpg

Cena plynu pro evropský trh pokračuje v poklesu na nové dvouleté minimum

26.05.2023 Velkoobchodní ceny plynu pro evropský trh pokračují v poklesu na nová dvouletá minima, což by mohlo přinést úlevu spotřebitelům a podnikům, kteří v minulém roce platili vysoké účty za energie. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v příštím měsíci dnes dopoledne ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku sestoupila až na 24,9 eura (zhruba 590 Kč) za megawatthodinu (MWh). To představuje nejnižší úroveň od 27. května 2021, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesla pod 26 eur za MWh, nejníže téměř za dva roky

25.05.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh sestoupila pod 26 eur (zhruba 614 Kč) za megawatthodinu (MWh), což je na nejnižší úroveň téměř za dva roky. Odborníci tento vývoj zdůvodňují převisem nabídky nad poptávkou a nevylučují další pokles ceny, uvedla dnes agentura DPA. Loni v srpnu se velkoobchodní cena plynu pro evropský trh kvůli omezování dodávek z Ruska vyšplhala až do blízkosti 350 eur za MWh. Od té doby však výrazně klesla.
img

Euro snižuje některé ztráty

19.05.2023 Pokles eura byl tak neúprosný, že dříve nebo později musela nastat pauza. Euro býci našli sílu udržet support na 1,076...
img

Euro snižuje některé ztráty

19.05.2023 Pokles eura byl tak neúprosný, že dříve nebo později musela nastat pauza. Euro býci našli sílu udržet support na 1,076 a zaútočit. Německý blue-chip index DAX, který dosáhl nového rekordu, euro podpořil. Díky tomu, že se německá ekonomika a ekonomika eurozóny vyhýbají recesi, klesají ceny plynu a Čína se zotavuje z pandemie, akciový trh přináší zisky. Bude to však stačit k zastavení poklesu hlavního měnového páru?
C:\fakepath\zemni-plyn-19052023.jpg

Přichází cenové dno na zemním plynu?

19.05.2023 Zatímco v Evropě stále přetrvávají obavy o nedostatečném zásobení plynem před nadcházející topnou sezónou, ve Spojených státech řeší opačný problém – plynu je příliš mnoho. Obrovské investice v letech 2021-22 přinesly růst těžby, která se však nyní nepotkává s poptávkou. Topná sezóna byla mírná, průmysl stagnuje a další LNG terminály, kterými by USA navýšily exporty, jsou teprve ve výstavbě.
img

Japonsko zaznamenává prudký nárůst inflace

19.05.2023 Japonský jen reagoval růstem na zprávu, že inflace v Japonsku v dubnu letošního roku opět po poklesu na začátku roku zrychlila, což pravděpodobně posílilo názor, že centrální banka možná bude muset revidovat svou prognózu a přiblížit ji ještě více normalizaci politiky.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh poprvé od června 2021 klesla pod 30 eur za MWh

18.05.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes poprvé od června 2021 klesla pod 30 eur (zhruba 712 Kč) za megawatthodinu (MWh). Dolů ji tlačí vysoká úroveň zásob a rostoucí teploty, které snižují poptávku, píše agentura AFP.
img

Forex: Jádrová inflace v eurozóně má vrchol za sebou

17.05.2023 Finální data dubnové inflace v eurozóně ukážou na mírné zrychlení meziroční dynamiky a přetrvávající relativně vysokou jádrovou inflaci. Její vrchol je však již za námi. Otázkou je, jak rychlý bude návrat k inflačnímu cíli. Tady riziko představuje silný trh práce a tlaky na růst mezd. Odpolední americká data z nemovitostního trhu opět nijak silná nebudou, naznačí ale blížící se stabilizaci situace.
img

Forex: Koruna je dnes nejslabší za poslední dva měsíce

16.05.2023 Do dnešního dne vstoupily finanční trhy opatrně se slabými čínskými daty v zádech. V průběhu dnešní noci zveřejněná data zklamala a ukázala na nevýrazný vstup do druhého čtvrtletí. Dubnová čísla z průmyslu, maloobchodu i ta o investiční aktivitě nepotvrdila pozitivní dopad plynoucí z otevření čínské ekonomiky po ukončení politiky nulové tolerance vůči covidu. Na slabé čínské statistiky navázal i německý ZEW index za květen, který zaznamenal zhoršení v obou svých složkách. U hodnocení současné situace ale nebylo zklamání nijak významné.
img

Rychlý pokles meziroční inflace pokračuje

11.05.2023 Česká inflace v dubnu klesla na 12,7 % y/y z březnových 15,0 %, což bylo více, než se čekalo. Tržní konsensus činil 13,3 % y/y, zatímco naše prognóza očekávala snížení na 13,1 %. ČNB předpovídala 13,2 % y/y. Na pokračující pokles meziroční inflace nadále působila především vyšší srovnávací základna. To se týkalo všech složek inflace s výjimkou cen pohonných hmot, u kterých došlo ke zmírnění meziročního zlevnění z -19 % na stále výrazných -16,8 %.
img

Průmysl dopadl lépe díky automotive

10.05.2023 Březnová čísla z průmyslu podle našich očekávání skončila lehce nad konsensem trhu a potvrdila, že konec prvního kvartálu byl pro exportně-orientovaný český průmysl relativně příznivý - meziměsíčně vzrostl o 1,7 %, zatímco meziročně o 2,2 %. Na celkovém pozitivním výsledku se však zásadním způsobem podepsal sektor automotive, který zvýšil meziročně svoji produkci o 42 % a díky lepší dostupnosti komponentů rostla jeho produkce výrazně i meziměsíčně.
img

Exportně orientovaný průmysl pomohl ekonomice z recese

09.05.2023 Březnová čísla z průmyslu podle našich očekávání skončila lehce nad konsensem trhu a potvrdila, že konec prvního kvartálu byl pro exportně-orientovaný český průmysl relativně příznivý - meziměsíčně vzrostl o 1,7 %, zatímco meziročně o 2,2 %. Na celkovém pozitivním výsledku se však zásadním způsobem podepsal sektor automotive, který zvýšil meziročně svoji produkci o 42 % a díky lepší dostupnosti komponentů rostla jeho produkce výrazně i meziměsíčně.
C:\fakepath\komodity.jpg

Index: Ceny komodit letos klesly o pět procent, nejvíce zlevnil zemní plyn

01.05.2023 Komodity letos zlevňují. Index agentury Bloomberg od začátku roku poklesl o pět procent a blíží se k nejnižším hodnotám od počátku války na Ukrajině. Nejvíce v letošním roce klesá cena zemního plynu, naopak významně zdražují některé zemědělské komodity. Ceny cukru vzrostly během prvních čtyř měsíců roku o třetinu. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
img

Eurostat se ohrazuje proti kritice ze strany české vlády. Za daty ke zdražení plynu v Česku, zdaleka nejvyššímu v EU, si stojí, stejně jako za jejich srovnatelností napříč EU

28.04.2023 Eurostat se dnes ohradil proti slovům premiéra Petra Fialy. Na dotaz ČTK uvedl, že si stojí za svojí středeční zprávou, kterou ještě týž den Fiala kritizoval a označil za matoucí. Podle ní loni ve druhém pololetí plyn v ČR zdražil meziročně o 231 procent, tedy suverénně nejvíce v EU. Zato například ve zbytku Visegrádské skupiny průměrně podražil jen o 23 procent, čili zhruba desetkrát méně.
img

Eurostat prý s cenami plynu mate lidi. Opravdu? A co hypotéky?

27.04.2023 Když se lidé či média baví o průměrné sazbě hypoték, za dané berou, že jde řeč o aktuální nabídkové ceně. Nikdo nepodotýká, že řada lidí má ve skutečnosti sazbu třeba i výrazně nižší, neboť ji fixovali v době, kdy hypotéky byly výrazně levnější.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny komodit v 1. čtvrtletí klesaly, index ztratil nejvíce od začátku roku 2020

03.04.2023 Ceny komodit na trzích v prvním čtvrtletí letošního roku klesaly. Komoditní index Bloombergu ztratil 6,5 procenta. Šlo o nejvyšší ztráty od začátku covidového roku 2020. Výrazně zlevnily ceny ropy, plynu či elektřiny, naopak zdražilo zlato či měď. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
img

Anatomie překvapivě dobrého čtvrtletí

31.03.2023 RALLY V OBRATU: Globální trhy uzavírají 1. čtvrtletí v zelených číslech po velkém odrazu ztrátových krypto a technologických trhů v roce 2022. Volatilní čtvrtletí přineslo dramatickou lednovou rally na základě ne tak špatných fundamentů a značně negativní pozice investorů. Americký spotřebitel zůstal silný, ceny plynu v Evropě klesly a Čína znovu otevřela.
C:\fakepath\cez.jpg

Čistý zisk ČEZ loni stoupl na 80,7 mld. korun, meziročně víc než osminásobek

21.03.2023 Čistý zisk energetické skupiny ČEZ loni stoupl na rekordních 80,7 miliardy z předloňských 9,9 miliardy korun. Významný nárůst podle firmy odráží enormní růst cen v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, rekordní zisk z obchodování s komoditami na zahraničních trzích a vysokou provozní spolehlivost elektráren ČEZ. Provozní výnosy byly meziročně vyšší o 27 procent, dosáhly 288,5 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) loni meziročně stoupl na víc než dvojnásobek, dosáhl 131,6 miliardy korun. Skupina to dnes oznámila v tiskové zprávě. Výsledky překonaly odhady analytiků. Dosud nejvyšší čistý zisk, 51,9 miliardy korun, měla firma v roce 2009.
img

Česká inflace v únoru podle očekávání zpomalila

10.03.2023 České spotřebitelské ceny vzrostly v únoru tak, jak jsme očekávali o 0,6 % meziměsíčně, což vedlo k poklesu meziroční inflace ze 17,5 % na 16,7 % (ČNB a trh shodně předpokládaly lehce výraznější pokles na 16,5 %). V únoru dál zdražovaly zejména některé potraviny v čele se zeleninou (+12,7 %) a ovocem. I tak byl ovšem příspěvek potravin o něco nižší, než jsme předpokládali - některé dříve rychle zdražující potraviny jako máslo a vepřové maso začaly zlevňovat.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Inflace v Německu podle metodiky EU v únoru překvapivě vzrostla na 9,3 procenta

01.03.2023 Míra inflace v Německu harmonizovaná s metodikou výpočtu Evropské unie v únoru meziročně vzrostla na 9,3 procenta, což je o 0,1 procentního bodu více než lednová hodnota. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Zvýšení spotřebitelských cen je překvapivé, neboť analytici v anketě agentury Reuters očekávali pokles, a to na devět procent.
img

Společnost innogy zlevní od března elektřinu pod cenový strop, podmínkou fixace

27.02.2023 Energetická společnost innogy zlevní od začátku března elektřinu pod cenový strop. Cena za jednu megawatthodinu (MWh) bude 250 korun pod stropem, podmínkou však je uzavření smlouvy na 15 měsíců. Informovala o tom společnost innogy. Už dříve snížila ceny u plynu. Ceny pod vládním maximem začali v reakci na klesající ceny energií na trhu snižovat i další dodavatelé.
img

Energie českým domácnostem zlevňují, nejnověji v podání innogy. Lidé by ale neměli brát první nabídku pod úrovní stropu, je-li podmíněna delší fixací, neboť na jaře ceny dále spadnou

27.02.2023 Mnozí tuzemští dodavatelé plynu a elektřiny domácnostem, nejnověji společnost innogy, začínají zlevňovat. Zohledňují tak dramatický pokles burzovních cen napříč EU, k němuž dochází od loňského srpna. Referenční cena plynu v EU, jež je určující i pro dodavatele v ČR a která je klíčová také pro ceny elektřiny, klesla od druhé poloviny loňského srpna do dneška, tedy za zhruba půl roku, o více než 85 procent.
img

První výročí ruské invaze. Jak se změnila situace na trzích❓

23.02.2023 Tento týden si připomínáme první výročí ruské invaze na Ukrajinu. Ačkoli se očekávalo, že konflikt bude mít krátké trvání, skutečnost se ukázala být zcela jiná. Ukrajina se brání díky svému odhodlání, podpoře Západu a četným sankcím uvaleným na Rusko. Útočník se mezitím i přes několik porážek stále nechce stáhnout. Finanční trhy se mezitím za posledních 12 měsíců výrazně změnily, i když některé pohyby cen byly poměrně překvapivé. Cenové pohyby na mnoha trzích dosáhly v posledních měsících několika desítek nebo dokonce několika set procent. V současné době se však situace stabilizovala a na několika trzích se dřívější pohyby obracejí.
img

Experti: Cena elektřiny i plynu bude dál klesat, krize pomalu končí

22.02.2023 Energetická krize, která začala loni v létě raketovým růstem cen elektřiny a plynu, pomalu končí, ceny elektřiny i plynu budou nadále pozvolna klesat. Shodli se na tom ekonomové i odborníci na energetiku na 18. ročníku konference Očekávaný vývoj odvětví energetiky v ČR a ve světě, která se dnes uskutečnila v Brně.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Koruna za rok od začátku invaze oslabila k rublu a posílila k ukrajinské hřivně

22.02.2023 Česká koruna za rok od začátku ruské invaze na Ukrajinu oslabila k rublu o téměř 12 procent na 29,90 Kč za 100 rublů. Naopak k ukrajinské hřivně česká měna posílila o 19 procent na 0,6 koruny za hřivnu. ČTK to dnes řekl analytik makléřské společnosti XTB Štěpán Hájek. Ve světě zpevňoval americký dolar.
img

Evropské emisní povolenky na historických maximech!

21.02.2023 Evropské emisní povolenky (EMISS) dnes překonaly historické maximum na 100 EUR. Hnací silou kotací jsou i nadále nízké ceny plynu TTF, které pohánějí průmyslovou aktivitu na starém kontinentu.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Analytici: Světové akcie se za rok od ruské invaze na Ukrajinu vzpamatovaly

21.02.2023 Světové akcie, které byly po ruské invazi na Ukrajinu zasaženy nervozitou a poklesem, se po roce bojů postupně vzpamatovaly. Nejsledovanější americký akciový index S&P 500 je stále v minusu přes pět procent, mnohé evropské se ale již dostaly do plusu. Uvedli to analytici, které oslovila ČTK.
img

Nečekejte, prodávejte teď akcie ČEZ, radí americká i polská banka

21.02.2023 Akciím energetické společnosti ČEZ se daří. V minulém týdnu se jejich cena na pražské burze vrátila zpět nad psychologickou hranici 1000 korun. Ve středu se prodávaly až za bezmála 1070 korun, tedy nejdráže od loňského srpna. V pátek se ovšem propadly zpět mírně pod hranici 1000 korun, kde jsou i nyní, poté, co se klíčový menšinový akcionář podniku, uhlobaron Pavel Tykač, nechal slyšet, že česká vláda zřejmě ČEZ nepostátní. Tykač si míní, že se ve Fialově vlády nakonec zřejmě nenajde nikdo, kdy by byl ochoten zaplatit reálnou cenu za zhruba 30procentní zbývající podíl.
img

Evropský strop cen plynu už vykazuje trhliny, které se dají jen těžce napravit

17.02.2023 Netrvalo to moc dlouho a v novém kontroverzním evropském cenovém stropu pro plyn se objevila mezera.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh klesla pod 50 eur, je nejníže od prosince 2021

17.02.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes klesla pod 50 eur (1185 Kč) za megawatthodinu (MWh). Ocitla se tak nejníže od prosince 2021. Hlavním důvodem je slabší poptávka kvůli teplejšímu počasí v zimních měsících.
img

Počasí přeje cenám plynu v Evropě

14.02.2023 Březnové (nejbližší) futures na index TTF (největší hub v Evropě) zahájily obchodování na 573,9 USD za tisíc metrů krychlových. Dynamika kotací je založena na zúčtovací ceně předchozího obchodního dne (pátek) – 596,7 USD za tisíc metrů krychlových.
C:\fakepath\zemni-plyn-13022023.png

Mezi komoditami začíná být levně

13.02.2023 S růstem úrokových sazeb, mírným chladnutím poptávky a lepší situací v dodavatelských řetězcích se postupně snižují i ceny průmyslových a energetických komodit. Některé suroviny by tak mohly pro kontrariány znamenat zajímavou příležitost k nákupu.
img

Dolar oslabuje se zlepšujícím se rizikovým sentimentem

13.02.2023 Evropské indexy po nevýrazném otevření v pondělí posílily, zatímco futures vázané na indexy na Wall Street smazaly počáteční ztráty a rovněž se posunuly výše, což zase vytváří tlak na americký dolar. Nálada na starém kontinentu se zlepšila poté, co Evropská komise zlepšila svůj hospodářský výhled pro Evropskou unii i eurozónu a uvedla, že se bloky brzy vyhnou očekávané recesi, k čemuž přispěly klesající ceny plynu, zmírnění energetické krize a silný trh práce.
img

Znovuotevření čínské ekonomiky podpoří globální ekonomiku a ztíží boj s inflací

13.02.2023 „Renesance čínské ekonomiky s sebou přinese kromě stimulačního efektu globální ekonomiky také tlak na růst cen, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Cena Bitcoinu očekává návrat nad 22 000 dolarů

13.02.2023 Cena Bitcoinu se o víkendu přiblížila k 22 000 dolarům, když investoři a analytici naléhali na opatrnost ohledně příliš medvědího sentimentu.
C:\fakepath\forint.jpg

Míra inflace v Maďarsku se v lednu vyšplhala na 25,7 procenta

10.02.2023 Meziroční míra inflace v Maďarsku se v lednu zvýšila na 25,7 procenta z prosincových 24,5 procenta. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Inflace v Maďarsku se tak dostala na nejvyšší úroveň od roku 1996 a v současnosti je nejvyšší v Evropské unii, uvedla agentura APA.
img

Česká inflace podle očekávání prudce zrychlila

10.02.2023 Česká inflace podle očekávání na začátku roku prudce zrychlila - meziměsíčně vzrostly ceny o 6 % a meziroční inflace tak vystoupala z 15,8 % na 17,5 %. To je blízko našeho odhadu (17,7 %), odhadu Česká národní banky (17,6 %) a lehce nad tržním konsensem (17,1 %). Na prudkém meziměsíčním zdražení se podepsaly zejména ceny elektřiny, které vzrostly o 139 %.
img

Ranní okénko - 16 % nebo 19 %?

10.02.2023 Dnes ráno bude zveřejněna česká lednová inflace, údaj, který je aktuálně patrně nejvíce zahalen do nejistoty. Ve výsledku se bude mísit tradiční přenastavení ceníků s příchodem nového roku, možné úpravy vah ve spotřebním koši, konec úsporného tarifu a současná aktivace cenového stropu na elektřinu a zemní plyn. V součtu všech faktorů se náš odhad meziměsíční inflace přibližuje 5 %, což představuje spodní hranici odhadů, které završuje až odhad v blízkosti 7 %.
img

Konec éry drahého plynu?

08.02.2023 Ještě před několika měsíci média doporučovala nakoupit teplé svetry na nadcházející zimu kvůli extrémním cenám energií a plynu. Zima s cenou plynu 300 eur za megawatthodinu by nebyla levná a nejspíš ani teplá. Tyto obavy však již dávno pominuly a nyní si klademe otázku: Je to konec éry extrémně drahého plynu a vysokých účtů za energie? Je to naopak začátek větších problémů, kterým čelí Evropa a další země závislé na plynu?
C:\fakepath\elektrina.png

Hodnota trhů s emisními povolenkami loni stoupla na rekordních 850 mld. eur

08.02.2023 Hodnota globálních trhů s emisními povolenkami v loňském roce stoupla o 14 procent na rekordních 850 miliard eur (20,2 bilionu Kč). Na trzích změnily majitele povolenky na zhruba 12,5 miliardy tun emisí oxidu uhličitého, což bylo o 20 procent méně než v předchozím roce. Hodnota trhu se však zvýšila kvůli růstu cen. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na údaje analytiků společnosti Refinitiv.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Analytik: V lednu na burzách výrazně klesly ceny energií, zlato zdražilo

05.02.2023 V lednu na světových burzách výrazně klesly ceny energií. Naopak zdražilo zlato, měď či hliník. Obecně komodity stagnovaly, komoditní index Bloombergu se snížil o 0,5 procenta do blízkosti nejnižších úrovní od počátku války na Ukrajině. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
img

E.ON sníží milionu stálých zákazníků ceny energií pod cenový strop

02.02.2023 Energetická společnost E.ON sníží od poloviny února všem svým stálým zákazníkům bez fixací ceny energií pod vládou stanovené cenové maximum. U elektřiny budou ceny nižší o šest procent, než činí cenový strop, u plynu o osm procent. Zlevnění se bude týkat více než milionu zákazníků. Roční úspora u klientů, kteří nepoužívají elektřinu či plyn k vytápění, bude v řádu vyšších stovek korun, u ostatních vyšší. Informovala o tom dnes společnost E.ON. Dosud tuzemští dodavatelé snižovali ceny pouze u produktů s fixací. Nové ceníky připravují i další dodavatelé.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Studie: Německý průmysl letos za energie zaplatí o 40 procent víc než před krizí

30.01.2023 Německý průmysl letos za energie zřejmě zaplatí asi o 40 procent více než v roce 2021, tedy v době před energetickou krizí částečně vyvolanou dopady války na Ukrajině. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila úvěrová pojišťovna Allianz Trade.
img

Forex: Nová prognóza ČNB tento týden

30.01.2023 Čeká nás týden, kdy poprvé letos bude zasedat ČNB - i když změnu sazeb nečekáme, k dispozici budou mít centrální bankéři novou prognózu, která může hodně napovědět o tom, co čekat od měnové politiky v tomto roce. Na jedné straně předpokládáme, že oproti poslední prognóze by měla ta únorová ukázat v roce 2023 na o něco rychlejší HDP, mírnější nárůst nezaměstnanosti a vyšší průměrnou inflaci. Posun pro-inflačním směrem v případě HDP a nezaměstnanosti však nebude pravděpodobně nijak výrazný.
img

Forex: Česká koruna dál zpevňuje

26.01.2023 Zisky české koruny jako by nebraly konce - česká měna včera začala koketovat i s úrovní 23,80 EUR/CZK. Za silou české měny je stále primárně pokračující kombinace příznivého počasí a klesajících spotových i forwardových cen plynu. Ty působí na českou měnu hlavně skrze lepší globální náladu - stabilnější výnosy a slabší americký dolar. Tím, že se pokles cen plynu zdá s každým týdnem o něco trvalejší, navíc řada mezinárodních hráčů přepisuje dolů své celoroční výhledy na plyn a elektřinu.
img

Dolar je stále pod tlakem kvůli zvyšujímu očekávání ohledně sazeb šterlinků a jenu

25.01.2023 Dolar na začátku obchodování v Evropě testoval nové 9měsíční minimum, jelikož ekonomické údaje z Japonska a Velké Británie posílily argumenty pro další zvyšování úrokových sazeb.
img

Energie českým domácnostem začínají zlevňovat. Lidé by ale neměli brát první nabídku pod úrovní stropu, protože je podmíněna víceletou fixací a už na jaře lze čekat až dramatický propad cen

24.01.2023 Někteří tuzemští dodavatelé plynu a elektřiny domácnostem, například E.ON, začínají zlevňovat. Zohledňují tak dramatický pokles burzovních cen napříč EU, k němuž dochází od loňského srpna. Referenční cena plynu v EU, jež je určující i pro dodavatele v ČR a která je klíčová také pro ceny elektřiny, klesla od druhé poloviny loňského srpna do dnešního rána o více než 80 procent.
C:\fakepath\trader-23012023-37-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.01.2023 1) Kurz koruny, který se v posledních dnech dostal pod hladinu 23,90 Kč/EUR, což je nejsilnější úroveň od roku 2008, je pro Česko momentálně dobrou zprávou, protože pomáhá tlumit inflaci zlevněním dováženého zboží, včetně energetických surovin. Naopak problémem může být pro tuzemské vývozce. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Reuters: ESMA se obává dopadů omezení ceny plynu na finanční stabilitu

23.01.2023 Mechanismus Evropské unie pro omezení ceny plynu, který by měl začít platit příští měsíc, by mohl zasáhnout finanční stabilitu a možná omezit likviditu na evropských trzích s plynem. Vyplývá to z návrhu Evropského orgánu pro cenné papíry a trhy (ESMA), na který dnes upozornila agentura Reuters.
C:\fakepath\99209055.jpg

Euro má dobré vyhlídky

20.01.2023 Rozdíly v ekonomické výkonnosti mezi Evropou a Spojenými státy se rozšiřují. Zatímco Německo, Francie i Itálie těží z poklesu cen zemního plynu i ropy, USA na tento trend doplácejí. Konkurenční výhoda amerického průmyslu, kterou si místní podniky díky nízkým cenám energií užívaly celý minulý rok a která ospravedlňovala velmi silný kurz amerického dolaru, je nyní výrazně nižší.
img

Ozvěny trhu: Německo nás padnout nenechá

19.01.2023 Naše stále platná makroekonomická prognóza z konce října počítá s tuzemskou mělkou recesí, do které české hospodářství vstoupilo ve třetím čtvrtletí loňského roku, kdy ekonomika jako celek v reálném vyjádření mezičtvrtletně klesla o 0,2 %. A dosavadní vývoj nám dává za pravdu. Žádná katastrofa se nekoná a již s jarními měsíci se podle nás můžeme těšit na sice pomalé, přesto neoddiskutovatelné oživování české ekonomiky.
img

Energie českým domácnostem začínají zlevňovat. Lidé by ale neměli brát první nabídku pod úrovní stropu, protože je podmíněna víceletou fixací a už na jaře lze čekat až dramatický propad cen

18.01.2023 Někteří tuzemští dodavatelé plynu a elektřiny domácnostem, například E.ON, začínají zlevňovat. Zohledňují tak dramatický pokles burzovních cen napříč EU, k němuž dochází od loňského srpna. Referenční cena plynu v EU, jež je určující i pro dodavatele v ČR a která je klíčová také pro ceny elektřiny, klesla od druhé poloviny loňského srpna do dnešního rána o více než 83 procent.
img

Plyn dále prudce zlevňuje

17.01.2023 Začátek nového roku se nese ve znamení povzbudivých zpráv z energetických trhů. Cena evropského plynového benchmarku TTF pokračuje ve volném pádu a včera se dostala až k 55 EUR/MWh, tj. výrazně pod tuzemský cenový strop na úrovni přibližně 125 EUR/MWh.
img

Ceny v průmyslu brzdí růst, čeká nás další zpomalení

16.01.2023 Meziročně vzrostly ceny v průmyslu o 20,1 %, tedy pomaleji než v listopadu, kdy ceny meziročně vzrostly ještě o 21,3 %. Zdá se přitom, že v průmyslu už máme vrchol inflace za sebou a že nyní už jen doznívá růst cen z předešlých měsíců. To je vidět zejména v energiích a potravinách. Ceny elektřiny a plynu se zvýšily o 53,5 % a ceny potravinářských výrobků o 25,5 %. Pokud bychom tedy počítali ceny průmyslových výrobců bez energií, dostali bychom se k růstu jen o 13,5 %. To ukazuje, jak podstatný je růste cen energií pro cenovou hladinu v ekonomice.
C:\fakepath\zemni plyn5.jpg

Plyn pro evropský trh poprvé po více než roce zlevnil pod 58 eur za MWh

16.01.2023 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes sestoupila pod 58 eur (zhruba 1392 Kč) za megawatthodinu (MWh), za jejím poklesem stojí hlavně mírná zima a vysoká úroveň zásob. Plyn je tak nyní ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku nejlevnější za více než rok, ukazují záznamy na webu. Jen od začátku roku jsou ceny nižší téměř o čtvrtinu, respektive asi o 24 procent.
C:\fakepath\trader-13012023-33-zm.jpg

Von der Leyenová: EU musí zvyšovat tlak na Rusko a dál podporovat Ukrajinu

13.01.2023 Evropská unie musí pokračovat ve zvyšování tlaku na Rusko a v podpoře Ukrajiny, řekla dnes šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová po jednání se švédským premiérem Ulfem Kristerssonem, jehož země nyní předsedá sedmadvacítce. Ta je podle von der Leyenové připravena v lednu Kyjevu vyplatit první část z úvěrového programu o celkové výši 18 miliard eur (431 miliard Kč). Uvedly to agentury Reuters a DPA.
img

Únorové zvýšení sazeb ze strany Fedu o 25 bodů

13.01.2023 První dva lednové týdny se ukázaly být pro americký dolar poměrně náročné. Euro a libra dokázaly dramaticky zlepšit své pozice v předvečer Nového roku, ačkoli ekonomické ukazatele začaly vyplouvat na povrch až koncem minulého a koncem tohoto týdne. Na tyto dva týdny může připadat pouze malý počet zpráv. Samostatným pilířem jsou obsáhlá americká data, kterých bylo mnoho. Vzpomeňte si na nonfarm payrolls, které podle mého názoru nebyly špatné. Nezapomínejme, že míra nezaměstnanosti dosáhla nejnižší úrovně za posledních 50 let. Vraťme se do doby, kdy růst mezd odpovídal očekávání. Tyto zprávy mohou spíše stimulovat poptávku po americké měně než způsobit její pokles.
img

Bude rok 2023 rokem vodíku?

12.01.2023 Vodík mnozí považují za řešení, které během nadcházející dekády umožní dekarbonizaci ekonomiky. Akcie, které mají co do činění s vodíkem, zahájily letošní rok výrazným posílením, za nímž stojí několik velkých průmyslových objednávek. To naznačuje, že by se mohl vodík v tomto roce konečně prosadit ve velkém. Obnovitelné zdroje je sice možné budovat rychleji než jaderné elektrárny a ve srovnání se spalováním zemního plynu jsou ekologičtější, nepředstavují ale stabilní zdroj energie.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | USD/CNH | Maloobchodní tržby | EUR/SEK | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Elliott | Měnový trh | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | Burza cenných papírů | Béžová kniha | CCI | CFD | CFTC | CME | COT report | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Channel | Konsolidace | DAX | Denní minima | Depreciace | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Forward | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | High | Hlava a ramena | Holubice | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | Likvidita | Long | Low | MACD | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Záloha | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s deriváty | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | P/E | PEG | Parita | Penzijní fond | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Scalping | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Split | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Statut | Stochastic | Support | Swiss | Termínový kontrakt | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Babypips | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | New York Stock Exchange | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Kurzové výkyvy | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | LYNX | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Burzovní obchodování | Hazardní hry | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie VIG | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Big Mac | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Cena elektřiny na burze | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členské země Evropské unie | Devizové rezervy ČNB | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Energy trading | ETF fondy | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro posiluje | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropská měnová unie | Evropská rada | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční prostředky | Fio | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | Hodnota akcií | Hodnota eura | Hrubý domácí produkt | Index DJIA | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurz amerického dolaru | Kurz EUR | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna euro | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Obchody na burze | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád rublu | Patria Online | Patria.cz | PayPal | PinBar | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarské banky | Tapering | Throwback | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Báze | CEE | CEPS | Current Ratio | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Free float | Hrubá marže | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/BV | Petr Kellner | Provozní marže | Redukce | ROCE | ROE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Barchart | WSJ | Trading Room | Instrukce | Mimoburzovní obchod | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Outperform | Tržby | Underperform | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Boháč | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Majors | Volby | Rozhovor | Genesis | Cukr | COT | Velcí hráči | Poradenská společnost | 1 milion | Burza dnes | Burze | Commodities | Currencies | Ekonomický kolaps | Head and Shoulders | Investment | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | Jefferies | The New York Times | Natixis | Jackson Hole | Energy Aspects | CNN | Julius Bär | Microsoft | Bankovní sektor | Oxford Economics | ABN Amro | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | ANZ | Sentix | Institut Ifo | MICEX | Action Economics | Nordea | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | Next Finance | Standard Chartered | PVM | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Zdeněk Zaňka | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Firemní dluhopisy | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Trendový kanál | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | Henry Hub | BlackRock | Ekonomický sentiment | Implikovaná volatilita | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Odvětví ropy | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Modrá pyramida | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Investiční firma | Forbes | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | České firmy | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Akcie bank | Ekonomické dopady | Forwardy | IHS | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Turbulence na finančních trzích | Realitní trh | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Klouzavý průměr EMA | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Fitch Ratings | Summit EU | Americké burzy | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Dividendová akcie | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Neue Osnabrücker Zeitung | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Prognos | Indikátor Stochastic | Rozpočtová pravidla | Stagnace | Institut Prognos | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Největší obchodník s ropou | Obchodník s ropou | Vitol | Komoditní sektor | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Tesla | Vysoká volatilita | Agentura AFP | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Spotové operace | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Slabé euro | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | Analytik J&T Banky | Predikce | Světový obchod | Hospodářská situace | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Měny emerging markets | Zpomalení čínské ekonomiky | Firemní zisky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Německé dluhopisy | Kurz japonského jenu | Výnosy | Měnové stimulace ekonomiky | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | TRY | Odliv kapitálu | Indikátor důvěry | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | D&B | Oslabování libry | Oslabování dolaru | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Bankovní společnost | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Fundamentální základ | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Investec | IHS Markit | Purple Trading | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Makléřské firmy | Belviport Trading | Skupina PPF | Swiss Life Select | CIBC | Výkyvy kurzu koruny | Silicon Valley Bank | Aton | Euler Hermes | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Index americké měny | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Inflace ve světě | BHS | René Remšík | Ceny pšenice | Aleš Michl | Breakout Trader | Návratnost investic | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Vladimír Pikora | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | BTC/USD | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | MiFID II | Crown | Vývoj ceny pšenice | Dealogic | Power Exchange Central Europe (PXE) | European Energy Exchange (EEX) | Fincentrum | Hypoindex | Panevropský index STOXX 600 | Binance | ESMA | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Crypto | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investiční skupiny | Elektronické obchody | Asijské trhy | Index MOEX | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Zonky | Očekávání investorů | Krypto | Raytheon | Lockheed Martin | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | Komoditní index Bloombergu | Wood Mackenzie | Kryptoburza | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Americké dluhopisy | Forint | Americký S&P 500 | Ruský akciový index | Turecké liry | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Cenový kanál | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Hlavní akciový index | Korunový trh | Baird | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Kompozitní index | Julius Baer | Expobank | Expobank CZ | Trh s ropou | Výsledky firem | Finanční skupina | IfW | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Největší kryptoměna | The New York Stock Exchange | Intercontinental Exchange | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Zvýšení mezd | Obchodování se CFD | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Fondy ETF | François Villeroy de Galhau | Německé akcie | Veřejný dluh | Český miliardář | Financial Times (FT) | Kongres USA | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Růst dolaru | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Snížení volatility | Makléřská společnost | Analytici z Wall Street | Evropské dluhopisy | Obchodní přístup | Skalpování | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Renko graf | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Státní fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Ropovod | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruská firma | Ruský akciový trh | Český průmysl | Optimismus na akciových trzích | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Sójové boby | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Vyšší mzdy | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Společná měna | Boris Johnson | Riziko recese | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Reinvestování | Dolarové sazby | Omezení dodávek ropy | Čínský trh | Pohyb kurzu | NATGAS | Trhy.cz | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Ceny niklu | Ropné akcie | Medvědí výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Vývoj výnosů dluhopisů | Pokles cen | Německé HDP | Akcie automobilky | Americké futures | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Cena niklu | Produkce zemního plynu | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Deficit rozpočtu | Nárůst cen ropy | Vývoj ceny cukru | PPF | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | UCITS | Pohonné hmoty v Česku | iShares | Energetické firmy | Kurzarbeit | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Předstihové indikátory | CFRA Research | Společnost Deutsche Börse | Tržby v maloobchodě | Odhady ČNB | Geopolitické riziko | Kakao | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Akcie Barrick Gold | Hospodářské dopady | Loterie | Cena akcie | Akcie Renaultu | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Alipay | Digitalizace | US30 | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Peter Garnry | Káva | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Výsledkové zprávy | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | ČNB Jiří Rusnok | PXE | Nová prognóza ČNB | LNG | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Myšlenka | FRED | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Provozní zisk před odpisy | Obrat trendu | UCITS ETF | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | BAT | Americký průmysl | Tesla Elon Musk | PMČR | Aktuální obchodní příležitosti | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Výrobce léků | Měnový pár EUR/SEK | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen ve výrobě | Růst cen | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Skupina Home Credit | Jiří Šmejc | Generální ředitel | GM | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Legislativa | Blahobyt | Trendová linie | Domácí měny | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Disney+ | Macquarie Asset Management | AFP | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Oblast rezistence | Překoupené podmínky | Dlužníci | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | České dluhopisy | Zveřejněná data | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Velká krize | Financovat | EET | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Primoco UAV | Společnost ČEZ | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Průmyslová výroba v Německu | USDIDX | Rostoucí náklady | ABC | General Motors | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Rozvoj | Stavební produkce | Data z průmyslu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Klíčový support | Paul Volcker | TA3 | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Rostoucí mzdy | Německý ZEW index | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | Přeprodané podmínky | Růstový impuls | NAFTA | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Ranní zpráva | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | GBP/EUR | Půjčka | Penále | Výhled centrální banky | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Brewin Dolphin | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Alstom | Amcor | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Federální obchodní komise | FTC | Měnový výbor centrální banky | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Seznam.cz | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Premiér Babiš | RegioJet | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Tendr | InterContinental | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Bilance běžného účtu | Vývoj devizových rezerv | Francouzská centrální banka | Nálada v USA | Přerušení výroby | STOXX50 | Měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Míra inflace v Británii | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Dolar roste | ČNB dnes | Vánoce | Nižší likvidita | Kupní síla | Zpracování kovů | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | Eurokomisař | FedEx | xStation5 | Nejziskovější | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Sergej Rjabkov | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Next Finance Markéta Šichtařová | Americké vlády | Nike | Bydlení | Vánoční svátky | Martin Novák | Česká zbrojovka | Eugal | Ztráta | NERV | BREAKING | SPD | Cena bavlny | Stratég | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | ACEA | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Inflace v Maďarsku | Cena pšenice | Výnosy státních dluhopisů | WIG20 | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | US100 | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Ziskovost | Index pařížské burzy | Hospodaření | Zbrojovky | Wood and Company | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Analytik Wood and Company | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Černé labutě | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Reakce eura | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Eskalace napětí | Návratnost | Commodity index | IKEA | Hospodářské recese | Netflix | CFRA | List Financial Times | Výroba aut | Washington | Daimler | Finální odhad | Vysoká dividenda | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Irák | Ministr energetiky | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Sodexo | Produkce energie | Von der Leyenová | Asociace exportérů | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Obavy z konfliktu | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Silnější koruna | Vyšší inflace | Bloky | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Počet bankrotů | Konzervativní politik | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Meziroční růst spotřebitelských cen | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Ceny v zemědělství | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Výsledky americké banky | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Britské společnosti | Velké firmy | Apple Inc. | Ceny energií | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Banka Morgan Stanley | Ptačí chřipka | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Očekávaný vývoj | Komunikace | HN | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | WhatsApp | Instagram | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Banka UBS | Pražské burzy | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Většinový podíl | Renko chart | Renko | Pohyby cen | Virus | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Pavel Řežábek | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | Blue-chip | České měny | Finance Group | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Natland | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Hongkongu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Úřad pro energetické informace | Vývoj měnového páru USD/CNH | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Tvrdá práce | Konzistentní zisky | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | Výrazné ztráty | BP | Dodávky na trh | Tescan | Tenza | Americký ADP report | Americký ADP | Americká společnost | Společnost Nike | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | DNB | SEC | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Velmi bohatý | Palantir | Recese ve Spojených státech | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Natural Gas | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Nižší daně | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Americká inflace | Indikátor RSI | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Britské měny | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Životní minimum | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Největší švýcarské banky | Nejvýraznější ztráty | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Střední podniky | Rizika globální | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Průmysl a zahraniční obchod | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Ropná válka | Společnost IHS Markit | Příležitost k nákupu | Inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Obrovské ztráty | Výraznější impuls | Únorová inflace | WP | Lídři EU | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Americké výnosy | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Vysoké ztráty | Poradci | Aerolinky | IBEX 35 | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Index DAX burzy | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Solidarita | Medvědí trend | Dostatek likvidity | Další vývoj | Těžaři ropy | Restriktivní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Kabinet | Nízká likvidita | Velmi nízká likvidita | Zisk společnosti ČEZ | Energetické společnosti | Provozní zisk před odpisy (EBITDA) | Generální ředitel ČEZ | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Oznámení firmy | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | New York Times | Inflace v EU | NBER | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Výprodej měny | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Politbyro | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Spiegel | Opatření vlád | Značný pokles | Žádosti o podporu | Onemocnění | Rozkolísaný | Americké ministerstvo energetiky | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Nouzová opatření | Internetový obchod | Obchod Amazon | Další pokles | Deutschlandfunk | Souhrnný čistý zisk | Vyplácet dividendy | Valné hromady | DNB Markets | Norská vláda | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Německý ministr financí | Katar | Jordánsko | MPO | MPSV | MF | Náhrady mezd | Pravidla EU | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Fundament | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Středoevropské trhy | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Německý akciový index | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | Počet nakažených koronavirem | United Airlines | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Americká banka | Ministr vnitra | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Repo sazby | Biliony | Poptávka po surovině | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Spotřebitelská důvěra v USA | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Tempo růstu CPI | Křetínský | Ceny elektřiny | Viry | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Inflace zpomaluje | Ekonomické ukazatele | Izrael | Reálné mzdy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | Alžírsko | VW | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Danuše Nerudová | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Letecká společnost | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Zelené energie | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | Ruská agentura | Emise oxidu uhličitého | Týdenní nárůst | Skupina OPEC | DPH | Úvěrová pojišťovna | Eni | Pojišťovna | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Pavel Tykač | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Propouštění zaměstnanců | Hluboké recese | Jihoevropské země | Ministři | Tempo růstu CPI v USA | Carsten Brzeski | Ekonomické oživení | Ministři energetiky | Chřipka | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Znárodnění | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | NÚKIB | Snížení produkce | Jana Mücková | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Výpadky | Akcie Walmart | Activision Blizzard | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Long signál na akcie | WisdomTree | Peníze z vrtulníku | Rozpočet EU | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | WELL | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Televize Netflix | Býčí vyhlídky | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Chuť riskovat | Nejvyšší deficit | Malé podniky | Americké makro | Poradenské společnosti | USD za barel | Rizikové averze | Červnový kontrakt | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Ztráty eura | Průměrný výnos | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Finanční pomoc | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Rizikový apetit | Cenové pohyby | Formace Head and Shoulders | Oslabení akcií | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Regulační rámec | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Evropské méně | Americké státy | Data z trhu práce | Cenový pokles | Úřad INSEE | SAS | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Ministerstvo hospodářství | Osobní příjmy | Energetické úspory | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | Maloobchod | Pozastavit obchodování | Zaměstnanci | Denní pokles | FDA | Blízký východ | Dopravci | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Greenpeace | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Poměr PE | Německé průmyslové objednávky | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Průmysl v Německu | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Rakouský kancléř | Dosáhnout zisku | Předpokládaný zisk | Rekordní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Historicky nejnižší | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Šéfka EK | Zveřejněné údaje | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Ben Broadbent | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Evropská průmyslová produkce | Ceny zeleniny | Ústup inflace | Průmyslové kovy | Členské země | ONE | RBI | Obchodní firmy | Účet platební bilance | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Vývoj ekonomiky | Prodej elektromobilů | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Sektor služeb | Záporné ceny | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Bundesbanka | Svaz dovozců automobilů | Britský trh práce | Spolková vláda | Vyčerpanost býků | Fiskální stimul | Marek Brávník | Státní podpora | Manažeři | Contemporary Amperex Technology | CATL | Klíčové oblasti | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Velikost fondu | Ruské ministerstvo financí | Lesy ČR | Omezení produkce | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | Renault | PMI v eurozóně | Pokračování rally | Fischer | Argentina | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Vládní pomoc | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Společnost Lufthansa | OKD | JDE | Unijní činitelé | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Soběstačnost | EU50 | Investice do energetiky | Pokles investic | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Tempo růstu HDP | Plán EU | Salesforce | Koronavirové pandemie | Uhlobaron | Akcie Intel | Výhled cen | Automobilka Renault | Bohumil Trampota | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Plán Evropské komise | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Zbrojovka | Slabá poptávka | Dluh USA | PEPP | Střední Evropa | Kommersant | Ruské úřady | Nová prognóza | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Zvyšování mezd | Čínská poptávka po ropě | Čínská poptávka | Berlín | Býčí trend | Vyčerpanost medvědů | Rozhodnutí soudu | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Banka Creditas | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Poptávka po zlatě | ProSiebenSat.1 Media | Süddeutsche Zeitung | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Ropná krize | Jaderná katastrofa ve Fukušimě | WSF | Národní rozpočtová rada | Korporátní zprávy | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPIF | EPPE | Nižší DPH | Agentura APA | APA | Obchodní bilance eurozóny | Běžný účet platební bilance ČR | Platební bilance ČR | Energetický gigant | Hospodářský propad | Nestlé | Členové Fedu | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | BDEW | Agrofert | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | HDP EU | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Banka JP Morgan | Chemické společnosti | Vyšší daně | Poptávka po ETF | Zlaté fondy ETF | Představenstvo | Výhled hospodaření | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Sam Stovall | Zásoby zemního plynu v USA | Příjmy a výdaje | ARD | Živnostníci | Paušální daň | Výkyvy cen | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | ONS | Úřad ONS | Objem aktiv | Akcie aerolinek | Český stát | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Reshoring | Jasný signál | Peníze z vrtulníků | Situace na trhu práce | Exporty | Sony | Nizozemská vláda | Výrazný propad | E.ON | Johnson & Johnson | Francouzský statistický úřad INSEE | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Americký výrobce letadel | Silicon Valley | Ocenění | Šance | SAE | Peugeot | Citroën | Statistiky z eurozóny | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | Dluh státu | Evropské investiční banky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Summit v Bruselu | Společnost Amazon | Společnost Chevron | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Rostoucí ceny komodit | Životní úroveň | Nižší poptávka | Index Ventures | Exchange Traded Commodity | Forward guidance | Odhady HDP | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Natland Group | Insolvence | OMV | Plynárenské společnosti | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Komoditní akcie | Čínská společnost | Největší firmy | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | Odveta | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Covid19 | Oživení v automobilovém průmyslu | Známky oživení | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Mluvčí ČEZ | Pokles ruské ekonomiky | Klesající tendence | Inflace v červenci | Hyundai Motor | Bruegel | NYT | Cenové hladiny | Zisk z obchodování | Zpomalování inflace | Výhled na příští rok | Oživení poptávky | Počty nakažených | VHM | Czechoslovak Group | Podhodnocený | Analytik XTB | Hnojiva | Rystad | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Trh s futures | Ballard Power | PLUG | Plug Power | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Snížení DPH | Vesa Equity | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Ruská vláda | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Výrobní index | Německý regulátor | DIA | Výrobce baterií | Seznam Zprávy | Klimatické změny | Ceny mědi | Odborníci | Kroger | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Dolarové úrokové sazby | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Objem exportu | Pokles exportu | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Budoucí vývoj | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Arabica | Vývoj ceny kávy | Ropa dnes | Program Antivirus | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Německý rozpočet | Očekávání ČNB | Politici | Němečtí politici | Vývoj ceny akcie | Contemporary Amperex Technology (CATL) | BloombergNEF | Objemy peněz | Ropovody | Plynovody | The New York Times (NYT) | Prezidentské kampaně | Ministr životního prostředí | Snížit emise | Biden | USA Joe Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Pokles spotřebitelských cen | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslová produkce v srpnu | Cena akcií firmy | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Centrální banky světa | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Vyjádření premiéra | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Ceny bytů | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Americké měny | iPhone | Výrobce letecké techniky | Významné riziko | Norský státní investiční fond | Nicolai Tangen | Státní penzijní fond | Příjmy z prodeje ropy | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Množství peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Intel | GS | První obchodní den | Poptávka a nabídka | Futures na ropu | Moneta | CVX | Zveřejnění výsledků | Zynga | Soudní spor | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Přebytek zahraničního obchodu | Provozní zisk společnosti | Tempo inflace | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Sazka Entertainment | China Mobile | Průmysl v eurozóně | Růst ekonomiky EU | Zvyšování dovozu | Pád cen | Tranzit ruské ropy | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Diem | Poptávka v eurozóně | Ministerstvo energetiky | Proražení | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Tesco | Spotřebitelské ceny v ČR | Diem Association | Siemens | Munich Re | Deutsche Boerse | Vonovia | Munich | HeidelbergCement | H&M | Akcie H&M | Carsten Fritsch | Očkování | Cointelegraph | LEN | Antigenní testování | Zadlužování | Finanční společnost | Vývoj bilance běžného účtu | PX Pražské burzy | NBP | EC Investments | EP Real Estate | Vesa Equity Investment | Maďarská vláda | Orbán | Analytické shrnutí | Zhodnocení jednotlivých měn | Ceny aktiv | MGM | Futures na ropu WTI | Nicola Sturgeonová | Skotská premiérka | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Voda | Ceny americké ropy | Refinitiv Eikon | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Stock Spirits Group | Inflace v Polsku | Nálada investorů | Zlepšení ekonomického výhledu | Investoři v USA | mBTU | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | Pomoc firmám | SOLEK | Zvýšení těžby | Německá inflace | Report stavu ropných zásob | Ycharts | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Společnost Tesla | Inženýrské stavitelství | Holdingové společnosti | KKR | Dopad na akcie | Výrobce obuvi | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | VMware | Rostoucí ceny ropy | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Obchodovaný měnový pár | CARA | MJ | Efekt na trhy | Indexy na Wall Street | Josep Borrell | Situace na trhu | Důvěra v ekonomiku ČR | VTB | Agentura Interfax | InPost | Polská společnost | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Express | Norský státní fond | Ballard Power Systems | Návrh PPF | Tržní ceny | J&J | Vstupní signál | Jestřábí přístup | Nasdaq (US100) | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Cenový gap | Akcie BP | Index FTSE MIB | Dnešní seance | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění | Tencent Holding | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Oživení evropské ekonomiky | Automobilka Tesla | Dialog | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | HAS | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Dlouhodobá předpověď | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Colt | Zajímavé akcie | Tyson Foods | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Linie neckline | Trendové linie | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | Hedgové fondy | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | CETIN | Kering | V4 | Mrazivé počasí | Zima v USA | Zápis ze zasedání ECB | Negativní vývoj | Porušení zákona | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Air | Nový kapitál | Celosvětová poptávka | Sentiment investorů | Negativní sentiment investorů | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Obchodování OTC | Rizika při obchodování | Covidová krize | Míra inflace v Německu | Rohlik Group | PPF Telecom | Maďarská ekonomika | Siemens Energy | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Pandemie covidu-19 | ČSA | IWH | Fidelity | Velké ztráty | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Heatmap | Vysoké dividendy | Výprodej dluhopisů | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | SLR | Společnost Procter & Gamble | xStation 5 | Discovery | Aktuální nálada | Ladislav Bartoníček | Bidenův plán | Data z reálné ekonomiky | CPI Property Group | CPI Property | Maxar Technologies | LMT | Reuters analytik | Nejvyšší růst | EDF | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Primoco | Meziroční vývoj jádrové inflace | Data o inflaci | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | EP Infrastructure | EP Infrastructure (EPIF) | GE Renewable Energy | Křetínského EPH | Power Exchange Central Europe | Zátěžové testy | Krok za krokem | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Polymetal | Island | Emise skleníkových plynů | Makroekonomická prognóza | LME | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Cameco | Nedostatečná produkce | Poptávka po uranu | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Ministr práce | Objem transakcí | Internetové společnosti | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Dluhový strop | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Futures na americké indexy | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Obavy z růstu inflace | Hodnocení současné situace | Nižší zisky | Vyšší zhodnocení | Panasonic | Francouzská společnost | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Saxo Group | Arca Investments | Arca | Otevření ekonomik | Meziměsíční inflace | Meziroční růst cen | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | USDA | Cenové úrovně | Plán obnovy | EEX | Pandemie COVID | Jádrová inflace v eurozóně | Obchodování s emisními povolenkami | Turów | Petrus Advisers | Těžaři | Německé společnosti | Vesa | Dopad na finanční trh | Renáta Kellnerová | Obavy z inflace | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Prodejní ceny | Návrat poptávky | Ceny dřeva | Dříví | Cena dřeva | Výhled růstu české ekonomiky | MNB | Petrus | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Tržní hodnota akcií | Ruský těžař zlata | Těžař zlata | Ruský ministr | Makro z USA | Spotřeba domácností | Salvador | Zlevnění potravin | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | Úroveň rezistence | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Prodeje dluhopisů | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Platidlo | Primark | Zajišťování | Akcie technologických firem | Dekarbonizace | Gigafactory | Zelená energetika | Wise | Konkurence | Prodej | Leoš Rousek | PPF Leoš Rousek | Mluvčí PPF | Akcionáři Monety | Graf akcie | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | České dráhy | Index podnikatelské nálady | WISE | CO2 | Nordstream | Cena akcie ČEZ | Den daňové svobody | NASA | Neuralink | Solární panely | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Hydroelektrárny | Největší světové kryptoměnové burzy | Trh dnes | El País | Čistý zisk ČEZ | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Počet nezaměstnaných | Krizové situace | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Obchodování v Evropě | Nové zákony | Zvyšování těžby | Síla dolaru | Vývoje ceny | Daňová pravidla | Nákupní příležitost | Hliník | Nedostatek stavebních materiálů | Mluvčí společnosti | Sada dat | Egypt | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Spotové ceny | UST | TSMC | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Míra inflace v USA | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Americký trh | Ceny suroviny | Globální ceny | Roger | Inflace cen | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Zásoby plynu v USA | Ceny termínových kontraktů | Boom | Společnost Golden Gate | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Bulharská finanční společnost | Liberalizace trhu | Balkán | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Klimatická politika | Současné ceny | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Stanovená cena | Bilion | E.ON Energie | Guidance | University of Michigan | Spotřebitelská nálada University of Michigan | Štěstí | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Mateřská společnost | Dřevo | HICP | Přemýšlení | Chování | Ovlivňování | Interpretace | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Take-Two Interactive | Růst výrobních cen | Kryptoměnová síť | Cena surovin | Projekce | Internetové obchody | VIAC | Jarda Tupý | Ceny rýže | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Společnost Equinor | Základní sazby | Těžařská firma | BioNTech | Drahota | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | RWE Gas | Objem peněz | Ocelárny | Asijské země | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Americké ceny | Vývoj akciového indexu DAX | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Rozpočtové opatření | Zahraniční společnosti | Scalping DAXu | Byty | První odhad | Home Depot | Rostoucí úroky | Islamistické hnutí | Medián | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Očekávaná inflace | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Španělská společnost | Mluvčí firmy | Výrobní inflace | Analytici banky | Fitch Solutions | Analytická a výzkumná společnost | Americká ministryně financí | Konference v Jackson Hole | Funkční období | ASX | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Chivo | Měnové unie | Opatření | Rivian | Shrinkflation | Smrskflace | Dna | Cena emisních povolenek EU | Hurikán Ida | Globální společnost | Prazdroj | Telco | Evergrande | China Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Platební síť | ANO | Uhlí | Royal Bank of Canada | RBC | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Indexy amerického akciového trhu | Puma | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Společnost Siemens | Hospodářský růst v eurozóně | Rezervy ropy | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Konfederace | Evropský index | Los Angeles | Společnost Walmart | Luxusní značky | Mezinárodní skupina | Strojírenské firmy | On Holding | On Holding AG | Roger Federer | Kryptoměnová síť Bitcoin | Výrobní podniky | Ceny kovů | Pracovní den | Společnost AT&T | WarnerMedia | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Utahování měnových podmínek | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Plány Fedu | Dopad vysokých cen energií | BNP | Sentiment indikátory | Investice do těžby | Pokračování trendu | UBS Group | UBS Group AG | Ceny NATGAS | Zdražování energie | Jaroslav Haščák | CDU/CSU | FDP | Sociální demokraté | Konzervativní unie | Samou | Čepro | Telecom | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Reorganizační plán | Cena plynu v USA | mmBtu | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Zemní plyn (LNG) | Zpracování plynu | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Odhady růstu | Globální ekonomické aktivity | Klíčový údaj | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Kellnerová | Globální inflace | Posilování amerického dolaru | Bankovní skupiny | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Dokončování staveb | Automotive | Chinese Estates | Akcie Chinese Estates | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Nová vláda | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Minulá výkonnost | Akcie zbrojovky | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | Češi | Výrobci potravin | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Nákup plynu | Objem obchodů s akciemi | Dmitrij Peskov | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Pravidla hry | Kolibřík Energie | JPG | Změny na trhu | Nyrstar | Společnost Nyrstar | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Fidelity Leading Indicator | Crest Communications | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | AdBlue | Kotak Securities | Ravindra Rao | Globální ceny plynu | Cena termínového kontraktu | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | AGSI | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Global Payments | Ruská společnost | Zprostředkovatelé | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ceny zemního plynu i elektřiny | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Vývoj jádrové inflace v eurozóně | Meta | Dceřiná firma | Klima | Plyn v EU | Metaverse | Stephen Brennock | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | GSA Platform | Regional Booking Platform | Zvýšení sazeb v eurozóně | Fialova vláda | Maxim Manturov | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | WeDo | Drahé energie | Velkoobchodní cena zemního plynu | Velkoobchodní ceny plynu | Fantasia Holdings | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Raketový růst | Slabý brazilský real | Ruský plynovod | Spotřebitelské ceny v Británii | Výrazný růst inflace | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Celoroční výhled | RIA Novosti | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Americký investiční fond | Fond KKR | Telecom Italia | TIM | Telecom Italia (TIM) | Pozemky | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | Jens Stoltenberg | Antony Blinken | Společnost innogy | Innogy | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Booking | Změny klimatu | Bezpečná aktiva | Svátek v USA | Omikron | Sazby centrální banky | Akcie Gazpromu | Varianta omikron | Broadcom | | CMA | Drahý plyn | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Marex | Vojtěch Boháč | Vietnam | Občanské války | Propad hodnoty | Zlotý | Největší švýcarská banka | Postavení na trhu | SOTIO | Předpověď počasí | Vývoj zásob plynu v USA | Vývoj zásob plynu | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Čísla o inflaci | Jestřábí Fed | Zemědělci | Volatilita ropy | Prognózy inflace | Evernym | Mozkové čipy | Annalena Baerbocková | Fundamentální analýzy | Velikosti bilance Fedu | Vývoj velikosti bilance Fedu | Předpokládaná výše hlavní úrokové sazby | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Dun & Bradstreet (D&B) | Pyramida | Letadlo | Bundesnetzagentur | Úpis nových akcií | Jamal | Společnost China Mobile | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Force | Sekyra Group | Cyklus utahování měnové politiky | La Nina | Problémy české ekonomiky | Základní sazba | Těžební společnost | Logistické společnosti | Plynová krize | Výzkumný ústav | Resolution Foundation | Covidové krize | Společnost Smartwings | Jiří Šimáně | Získané peníze | Rozšiřování kapacit | Hodnoty měny | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Tranzit ruského plynu | Těžař | Jestřábí komentáře | Cena uranu | UxC | Facebook Ireland | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Vladimír Dlouhý | Ministr práce a sociálních věcí | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu | Srí Lanka | Ruský plyn | Gate | Hypomonitor | Míra inflace v Maďarsku | Realitní skupina CPI Property Group | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Diamant | Uhelné elektrárny | Húsíové | Hry | Cena akcií společnosti | Jistoty proti inflaci | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Dražší energie | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Upravený zisk | Provozovatel loterií | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Ukrajinské hřivny | Napadení Ukrajiny | Ruské dodávky plynu | Omezení dodávek | Internetová televize | Shell Plc | Instituce | Odklon od rizikových aktiv | Společnost Allwyn | Napětí na Ukrajině | Úrokové sazby v Česku | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Advent International | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | Finanční rok | Ceny evropského plynu | Julius Baer Group | Výplatní poměr | Ocado | Akcie společnosti Ocado | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Počerady | Hnědouhelné elektrárny | Cena transakce | Sev.en | Severní Korea | Slovalco | Žádné dividendy | Glapinski | Banka Barclays | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | St. Louis | Alexander De Croo | Vladimir Čižov | Útok na Ukrajinu | Ruský velvyslanec | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Cenový index | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Rusko-ukrajinské napětí | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Ukrajina a Rusko | Ceny zemního plynu v Evropě | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Uvalené sankce na Rusko | Indexové trhy | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Nikolaj Šulginov | Hans van Cleef | Polymetal International | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Dopad konfliktu na Ukrajině | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Zahájení ruského útoku | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Sberbank CZ | Motivace | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Kyjev | Úřad pro ekonomickou analýzu | Plyn přes Ukrajinu | Ruská vojska | MWh | EUR/MWh | Forwardové ceny | Měsíční forwardové ceny | Sedmadvacítka | Vzdušný prostor | Společnost TotalEnergies | Evropský blok | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Přerušení dodávek zemního plynu | Evropští ministři | EMISS | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Flex LNG | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Sankce EU | NEL | Naftogaz | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Jaderná katastrofa | Zahájení invaze | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Obchod s Ruskem | XTB Štěpán Hájek | Společnost Eni | Finská společnost | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Pokles inflace | Vývoj devizových rezerv ČNB | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Snížení spotřební daně | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Vývoj ceny niklu | Tlak na Rusko | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Štěpení | Hnědé uhlí | Import ruské ropy | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Západní sankce | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Tok ruského plynu | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | ČEZ Daniel Beneš | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | CBAM | Americká společnost Intel | Společnost Intel | iShares Global Clean Energy | INRG | UCITS ETF (INRG) | iShares Global Clean Energy UCITS ETF (INRG) | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Důsledky konfliktu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Vladimir Medinskij | Opatření v Číně | Společnost Nestlé | Růst platů | Závod na elektromobily | Aktivisté | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Margot | Společnost Adobe | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Těžba z břidlic | Ruská burza | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Skupiny PPF | Zásoby suroviny | Jestřábí politika | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Společnost E.ON | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Allianz Trade | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Rusko dodávky plynu | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Dodávky ruského plynu a ropy | Klaus Zellmer | Růst cen energií | Ruští zákonodárci | Petr Fiala | Státní distributor paliv | HDP Ukrajiny | Výsledek inflace | Ben Laidler | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Normalizace měnové politiky | Cena NATGAS | Provozní zisk Křetínského EPH | Zisk Křetínského EPH | Zisk Křetínského | Ceny pohonných hmot v Česku | Odpojení EU od ruských energií | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Zemní plyn ve Spojených státech | Vývoj ceny plynu NATGAS | Ceny plynu NATGAS | Pokles produkce | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | LOGeco | Rizikovost | Poradenská firma | Poradenská firma Dun & Bradstreet | Firma Dun & Bradstreet | Miliardář Elon Musk | NET4GAS | Dodávky ruského zemního plynu | Účet v rublech | Oceláři | Středoafrická republika | Plyn v rublech | Ministři energetiky EU | Období stagflace | Šmejc | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Ropovod TAL | EuRoPol Gaz | Dubnová čísla | Výroba aut v Česku | Zemní plyn (Natural Gas) | Nizozemský regulátor | Rozdělení ČEZ | Michaël van de Poppe | Dow Jones Industrial Average | Forward P/E | Realitní sektor | Borealis | Šéfové | Jan Frait | Atos | Akcie společnosti Atos | Mimořádné zasedání | Markus Krebber | RWE Markus Krebber | Ceny plynu a elektřiny | Trhy s komoditami | Akcie Renault | Juneteenth | Friedrich Merz | Škoda Group | Práva ke značce | Ruská federace | Racionalizace | Přijetí | Pochybení | Ředitel ČEZ | Nové sankce | Silné inflační tlaky | Snížení inflace | Obchodní instrument | Norský ropný sektor | EdF | Energetická situace | Vysoké devizové rezervy | Přicházející recese | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Nord Stream AG | Cenový strop | Peter Virovacz | Společnost EDF | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Úsporný energetický tarif | Energetický tarif | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Úsporný tarif | European Energy Exchange | Středoevropská energetická burza | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Naděje na obrat | Zvedání úrokových sazeb | Vývoz plynu | Zastavení dodávek ruského plynu | Centrum | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Nárůst zásob | Karel Havlíček | Cenotvorba | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Kevin Tran Nguyen | Akcez | Prime | Stabilita úrokových sazeb | Daň z mimořádných zisků | Ceny komodit na světových trzích | Česká antivirová firma | 787 Dreamliner | Dreamliner | Stanovení dividendy | Zpráva o inflaci | Zákaz dovozu | Pomoc Ukrajině | Provozní výnosy | České předsednictví | Pohyby na trhu | Současná situace | Energetické podniky | Cena elektřiny na burze v Německu | Andrew Kenningham | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Plyn pro evropský trh | Německé ekonomiky | iPhone 14 | Klesající reálné příjmy | Spalování ropy | Plyn v Evropě | Investiční cíle | Ceny plynu TTF | Společnost Sony | Pražský městský soud | Powell dnes | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny v Německu | Cena elektřiny pro německý trh | Akcie aerolinek SAS | Dovozce ruského plynu | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Bolest | Výsledek HDP | Společnost S&P Global | Windfall tax | Státní plynárenská společnost | Ukrajinský Naftogaz | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | Turk Stream | Ceny energetických komodit | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | Situace na trhu s plynem | Energie v Evropě | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Holding Agrofert | EQNR.NO | EQNR | Equinor (EQNR.NO) | Norský Equinor (EQNR.NO) | Norský Equinor | Terminál na LNG | Zasedání Rady guvernérů | Zastropování plynu | ACER | Crown Estate | Majetek Koruny | Sycomore Asset Management | Fenomén | Photon Energy | Neplynové zdroje | Figma | Obraty | Úrokové náklady | Marka | Energetické komodity | Cenové stropy | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Mobilizace | Mobilizace v Rusku | Zastropování cen elektřiny | Propady na trzích | Skalpování indexu NASDAQ | Regresivní analýza | Analýza volatilních trhů | Webináře Trading Room | Scalpovací přístup | Scalping na cTraderu | Obchodování na skutečných trzích | Polynomial Regression Channel | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Sloe | Paroplynové elektrárny | PZEM | Energetický trh | Riziko pro finanční stabilitu | Arménie | Michael Baker | Oval Money | Oval | Burzovní cena plynu | Plyn z Ruska | Plaza Accord | Boj s drahými energiemi | Řešení energetické krize | Sankce na ruskou ropu | Producenti plynu | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Měnový pár EUR/HUF | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Český statistický úřad (ČSÚ) | Německý síťový regulátor | Regulátor Bundesnetzagentur | Jeremy Hunt | Energetický balík | Nový energetický balík | Telekomunikační společnost | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Nové těžební projekty | Těžební projekty | Globální energetická krize | Lula | Camelot | Pozitivní nálada | Volkswagen AG | Lukáš Raška | Evropský trh s plynem | Nizozemský úřad pro regulaci finančních trhů | Nizozemský úřad pro regulaci | AFM | Hanzo van Beusekom | Dlouhodobější řešení EK | Řešení EK | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Jaderná energie | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Gen Digital | GEN | Powerball | Jackpot | Rozvojové země | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Český ministr | Síkela | F-35 | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Energetické problémy | Bali | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | Průmyslové firmy | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | Chemický průmysl | CZ | Německý svaz | Britské loterie | Plán na zastropování cen plynu | Zastropování cen plynu v EU | Zastropování cen plynu | Zavedení cenového stropu | Riziko pro dodávky | Aktivity v podnikatelském sektoru | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Mitsubishi UFJ | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Strop na ruskou ropu | Vonovia SE | Akcie Vonovia SE | Akcie Vonovia | Vývoj ceny akcie Vonovia | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Menšinový akcionář | Vývoj ceny bavlny | Producer Price Index | Vývoj bilance běžného účtu ČR | Bilance běžného účtu ČR | Atraktivita českého dluhu | Horké peníze | Spekulativní útok | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | VinFast | Výrobce elektromobilů VinFast | Comfort Finance | Trafigura | Hospodářský pokles | Daně z mimořádných zisků | Mimořádné daně | Uvolněné fiskální politiky | Energetické trhy | Zisky společnosti | Bankovní rady ČNB | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Růstový potenciál | Další růst úrokových sazeb | Zdanění mimořádných zisků | Comfort Finance Group | Mimoburzovní obchod (OTC) | Virtuální trhy | Virtuální trhy versus indexace | Indexace | Omezení cen plynu | Obchodování s deriváty na plyn | Punto di Scambio Virtuale (PSV) | Punto di Scambio Virtuale | Virtual Trading Point (VTP) | Virtual Trading Point | Zeebrugge Beach (ZEE) | Zeebrugge Beach | PVB | ZTP | Point Exchange Gaz (PEG) | Point Exchange Gaz | Virtuální obchodní bod | Virtuální obchodní bod (VOB) | Strop na ceny plynu | Dovozci LNG v Evropě | Dovozci LNG | Niek van Kouteren | Vattenfall Energy Trading | Frank van Doorn | Vedoucí obchodování | Gazprom Germania | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Rozhodnutí EU o povolenkách | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Fukušima | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | Zimní bouře | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | USD za tunu | Zásobování trhu | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Německé podniky | NatGasWeather | Farmacie | Gazprom Export | Burzovní ceny ropy | Ceny ropy a plynu | Cena kukuřice | Cena kukuřice na chicagské burze | Kukuřice na chicagské burze | Němečtí exportéři | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Výprodeje | Zavedení embarga | Michaël van de Poppe | Dovoz ruského plynu | Společnost Net4Gas | Teplé počasí | Amper Meteo | Snížení spotřeby | Snížení spotřeby plynu | Spotřeby plynu | Produkce plynu | Znovuotevření Číny | Evropský plyn | Kontrakty TTF | Silná koruna | Společenství latinskoamerických a karibských států | CELAC | Společenství latinskoamerických a karibských států (CELAC) | Buenos Aires | OCI | Niels Christensen | Invest | Pokles cen energií | Pokračující pokles | Oživení poptávky v Číně | Znovuotevření čínské ekonomiky | Vývoj počtů vrtů | Vývoj počtů vrtů na zemní plyn | Americký Henry Hub | Investice do LNG | Investice do LNG terminálů | Kazuo Ueda | Zestátnění ČEZ | Média | Hermes | First Republic | Zklidnění situace | Válka | ČNB Aleš Michl | Recese v Česku | Vyšší ceny | Cenové dno | Trh s uranem | Rozpočtová krize | Ropný benchmark WTI | Ropný benchmark | Srovnávací základna | Váhání | Nezávislost | Objem plynu | Americký akciový index S&P 500 | Analytik investiční společnosti | ÚRS | Vojenské lesy | Cena cukru na burze | Cena cukru na burze v New Yorku | Golden Gate Pavel Ryba | Kontrakt na burze v Rotterdamu | Index agentury Bloomberg | Ceny komodit letos | Vice | Místopředseda představenstva | Cenové dno na zemním plynu | Dno na zemním plynu | Vývoj počtu aktivních těžebních vrtů | Zemní plyn v USA | Zásobení plynem | Obrovské investice | Topná sezóna | Zpomalení produkce zemního plynu | Zpomalení produkce | InPost od Advent International | Mluvčí PPF Leoš Rousek | Milník | Významný milník | Valuace firmy | Tržní valuace firmy | Tržní valuace | Binance Australia | Průměrný objem obchodů | Objem obchodů s akciemi na pražské burze | Ceny platiny | Pavel Urubek | MJEnergie | Časové řady | Dovozní ceny | Nižší ceny | Situace v Německu | Ekonomické podmínky | Futures na evropské indexy | John Williams | Cena evropského plynu | Vývoj ceny plynu TTF | Vývoj naplněnosti plynových zásobníků | Vývoj ceny akcií Heidelbergcement | Heidelbergcement | Ceny uranu | Žlutý koláč | Uranové rudy | Zpracování uranové rudy | Zájem o jadernou energii | WMC Energy | Per Jander | Světová jaderná asociace | WNA | Světová jaderná asociace (WNA) | Dodávky jaderného paliva | Ocean Wall | Nick Lawson | Hamás | Hnutí Hamás | Útok na Izrael | Ben Cahill | CSIS | Útok v Pásmu Gazy | Bernard Baumohl | Michael Englund | Globální dopady konfliktu | Dopady konfliktu | Dopady konfliktu Izraele a Hamásu | Pozemní útok v Pásmu Gazy | Islamistické hnutí Hamás | Úvěrové aktivity | Přecenění | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Eskalace | Rozpočtové krize | Tuzemské automobilky | Financování cenového stropu | Financování cenového stropu energií | Letošní rozpočet | Snížení cen | Lanžhot | Průtok plyn | Průtok plynu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | Graf | EUR/USD | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

Ceny nových volných bytů
Ceny obilí
Ceny obilovin
Ceny Orange Juice
Ceny oxidu neodymitého
Ceny paliv
Ceny palladia
Ceny paměťových čipů
Ceny PHM
Ceny platiny

Následující klíčová slova

Ceny plynu a elektřiny
Ceny plynu NATGAS
Ceny plynu TTF
Ceny plynu v Evropě
Ceny pohonných hmot
Ceny pohonných hmot v Česku
Ceny pohonných hmot v ČR
Ceny potravin
Ceny povinného ručení
Ceny povolenek
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Z.com Trade
Finexo
OctaFX
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít