Středa 29. červen 2022 01:54
reklama
Vantage
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Ceny plynu

C:\fakepath\elektrina.png

Summit EU recept na ceny energií nenašel, EK do konce léta navrhne reformu

24.06.2022 Evropská komise do konce léta navrhne možné změny fungování trhu s energiemi včetně oddělení ceny plynu a dalších energií. Po dnešním jednání s prezidenty a premiéry členských zemí věnovaném vysokým cenám energií a omezeným dodávkám ruského plynu to prohlásila předsedkyně komise Ursula von der Leyenová. Unijní lídři jsou v pohledu na reformu energetického trhu i po summitu rozdělení, ačkoli řada z nich volala po větší koordinaci, což se nakonec dostalo i do závěrů vrcholné schůzky.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německý ministr hospodářství varuje před odstávkou průmyslu pro nedostatek plynu

24.06.2022 Pokud budou dodávky ruského plynu i nadále tak nízké jako nyní, hrozí Německu nedostatek této suroviny, řekl dnes v rozhovoru s časopisem Der Spiegel německý ministr hospodářství Robert Habeck. V případě takové situace by v zimě muselo dojít k pozastavení některých průmyslových odvětví, dodal.
C:\fakepath\natgas-24062022-4-zm.png

Komodity: Throwback a další růst na zemním plynu?

24.06.2022 Cena zemního plynu (Natural Gas) na denním grafu aktuálně testuje již dříve prolomenou oblast rezistence (throwback - nyní support), která koresponduje úrovní 61,8 % Fibonacciho retracementu a také s rostoucí trendovou linií. Indikátor Stochastic současně již vysílá přeprodané podmínky, což značí možnou vyčerpanost medvědů. Najdou tak kolem současných úrovní znovu sílu býci a posílíme zpět směrem k předchozím swingovým maximům?
C:\fakepath\biden3.jpeg

Biden vyzval Kongres, aby přechodně zrušil daň z pohonných hmot

23.06.2022 Americký prezident Joe Biden vyzval Kongres, aby na tři měsíce do konce září zrušil federální daň z pohonných hmot. Chce tak bojovat proti jejich rekordním cenám u čerpacích stanic a poskytnout v létě dočasnou úlevu americkým rodinám. Biden to podle tiskových agentur řekl ve včerejším projevu v Bílém domě.
C:\fakepath\trader-20062022-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.06.2022 1) Americké burzy The New York Stock Exchange a Nasdaq jsou dnes poprvé v historii zavřené kvůli nejnovějšímu americkému federálnímu svátku Juneteenth, který připomíná konec otroctví v USA. Zavřené jsou i americké trhy s komoditami a dluhopisy.
C:\fakepath\elektřina.jpg

Ceny plynu a elektřiny podle šéfa RWE zůstanou několik let na vysoké úrovni

20.06.2022 Ceny plynu a elektřiny zůstanou ještě několik let na vysoké úrovni. V rozhovoru s listem Süddeutsche Zeitung to uvedl šéf německého energetického koncernu RWE Markus Krebber. Zdražování energie, ke kterému přispívá válka na Ukrajině, je nyní hlavním motorem růstu inflace v Německu i dalších zemích.
img

Plyn je v EU od pondělí dražší o 70 %, Rusko hrozí odstávkou plynovodu

16.06.2022 Cena plynu pro evropský trh se od pondělí zvýšila zhruba o 70 procent, surovina se nyní prodává za více než 140 eur za megawatthodinu (MWh). Cena se začala zvyšovat po zprávě, že přetrvávající problémy s opravou zařízení pro kompresorové stanice by mohly vést k tomu, že Rusko zcela zastaví plynovod Nord Stream 1. Ten je přitom hlavní trasou pro přepravu ruského plynu do EU. Podle agentury RIA Novosti to dnes řekl ruský velvyslanec při Evropské unii Vladimir Čižov.
img

Gazprom opět výrazně snížil objem dodávek plynovodem Nord Stream 1

15.06.2022 Ruská státní plynárenská společnost Gazprom znovu snížila maximální objem dodávek plynovodem Nord Stream 1 do Německa, a to na 67 milionů krychlových metrů denně. Opatření bude platit od čtvrtečního rána a firma ho opět zdůvodnila prodlevami při opravě zařízení, informovala dnes agentura DPA. Nord Stream 1 je hlavní trasou pro export ruského plynu do Evropské unie, obvykle je schopen přepravovat 167 milionů krychlových metrů plynu denně. Loni se na celkovém ruském vývozu plynu do EU podílel více než třetinou.
img

Gazprom: Přepravní kapacity plynovodu Nord Stream 1 kvůli opravám výrazně klesla

14.06.2022 Nutnost oprav omezila kapacitu plynovodu Nord Stream 1 pro přepravu ruského plynu do Evropy zhruba o 40 procent na 100 milionů krychlových metrů denně. Oznámila to dnes ruská státní plynárenská společnost Gazprom. Potrubím se přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře, jde o hlavní trasu pro export ruského plynu do Evropské unie. Cena plynu se po zprávě začala výrazněji zvyšovat. Na dodávky plynu do České republiky by to podle oslovených odborníků nemělo mít vliv.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh se po přechodném růstu stabilizovala

10.06.2022 Cena plynu pro evropský trh se po přechodném růstu stabilizovala a pohybuje se kolem 84 eur za megawatthodinu (MWh). Ve čtvrtek ovlivnila trh zpráva o explozi v terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG) ve Freeportu v americkém státě Texas, odkud proudí velká část LNG právě do Evropy.
img

BREAKING: Značný pokles cen NATGAS!

08.06.2022 NATGAS v jednom okamžiku klesl na 9 USD v reakci na zprávu o explozi infrastruktury společnosti Freeport, která se zabývá vývozem LNG. Pokud se ukáže, že je zpráva pravdivá, pak dojde v blízké době k přeorientování ceny akcií kvůli omezenému exportu. Na programu zítřejšího dne je i inventurní zpráva, u které se očekává trojciferné přebuzení zásob nebo uvalení daně na obchodníky s plynem na území USA. Nicméně je nejpravděpodobnějším hnacím motorem ceny plynu je průlom naznačený na začátku.
C:\fakepath\ngas-08062022-4-zm.png

Komodity: Odrazí se zemní plyn (Natural Gas) od klíčové rezistence?

08.06.2022 Cena zemního plynu (Natural Gas) na 4hodinovém grafu testuje klíčovou rezistenci historických maxim kolem hladiny 9,50 USD. Indikátor Stochastic současně již vysílá překoupené podmínky, což značí možnou vyčerpanost býků. Dočkáme se tedy odrazu od zmíněné rezistence a poklesu níže, nebo naopak dojde k průrazu a vytvoření nových historických maxim?
img

Komodity mohou být jediné obchody, které fungují

31.05.2022 S rostoucími obavami z období stagflace, vysoké inflace spojené se stále pomalejším růstem se Deutsche Bank podívala do 70. let, aby se dozvěděla, co by mohlo být funkční v tomto ekonomickém prostředí.
img

Inflace se zpomaluje: Je sklenice poloprázdná nebo poloplná?

30.05.2022 Úřad pro ekonomickou analýzu (BEA) v pátek vydal zprávu PCE (Personal Consumption Expenditure) za duben 2022. Tato zpráva je preferovaným měřítkem inflace, kterou Federální rezervní systém používá jako klíčovou složku při utváření jejich výhledu měnové politiky.
img

Za 6 měsíců vypukne velká krize

23.05.2022 S odvoláním na Leigha Goehringa, generálního ředitele společnosti Goehring & Rozencwajg Associates, jsou černé labutě roku 2022 daleko od svého dokončení.
C:\fakepath\gazprom.jpg

Účty u Gazprombank si otevřela polovina z 54 klientů Gazpromu

20.05.2022 Polovina z 54 klientů ruského plynárenského gigantu Gazprom si otevřela účty u Gazprombank kvůli platbě za dodávky plynu. Uvedl to včera ruský vicepremiér Alexandr Novak. S koncem měsíce se blíží termín pro zaplacení dubnových dodávek za plyn podle nového nařízení ruského prezidenta Vladimira Putina, který vyžaduje, aby odběratelé měly účty v Gazprombank.
C:\fakepath\natgas-19052022-4-zm.png

Komodity: Zemní plyn (Natural Gas) vytváří formaci Hlava a ramena

19.05.2022 Cena zemního plynu (Natural Gas) na 4hodinovém grafu vytváří formaci Hlava a ramena. Aby byla formace platná, tak je zapotřebí, aby trh nyní vytvořil pravé rameno. Aktuálně došlo na zmíněném pravém rameni k prolomení rostoucího klínu směrem dolů, což může naznačovat další oslabování. Indikátor Stochastic současně již vysílá překoupené podmínky, což značí možnou vyčerpanost býků. Dojde tedy k vytvoření druhého ramene a následného prolomení linie neckline?
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu pro evropský trh dál klesá, polevily obavy z nedostatku suroviny

17.05.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh se dál snižuje, megawatthodina (MWh) se ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku dnes dopoledne pohybovala kolem 92 eur (2273 Kč). Trh se už tolik neobává, že surovina z Ruska přestane proudit, protože Evropská komise (EK) vyjasnila, jak mohou velcí evropští odběratelé za ruský plyn platit, aniž by porušili západní sankce uvalené na Rusko za jeho invazi na Ukrajinu. Uvedla to agentura Reuters.
img

Důvody prudkého růstu zemního plynu v USA

11.05.2022 Zemní plyn v USA prudce vzrostl na ceně a referenční kontrakty vystoupaly na třináctileté maximum 8,74 dolarů za milion britských tepelných jednotek v době, kdy cena paliva kvůli nedostatečné poptávce obvykle na jaře klesá. Podle analytiků však ke zvýšení ceny plynu, která od března stoupla zhruba o 90 %, přispěla řada faktorů.
img

⏫⏫Natgas se přibližuje 8 USD!

03.05.2022 Ceny plynu opět rostou při zpomalujícím růstu produkce v USA, nedostatečné infrastruktuře ke zvýšení produkce plynu a dostupnosti pro americké spotřebitele. Klíčové oblasti produkce břidlicového plynu v USA, jmenovitě Permian a Appalachia naznačují, že dosáhly limitu přepravy plynovody v USA. Navíc vidíme velkou nejistotu ohledně dodávek plynu z Ruska do evropských zemí, které se rozhodly neplatit v rublech. Itálie poukazuje, že nechce platit v rublech, ale pro ekonomiku by bylo katastrofální přerušit dodávky z Ruska před naplněním zásobníků.
C:\fakepath\trader-28042022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.04.2022 1) Středoafrická republika povolila bitcoin jako zákonné platidlo. Loni to jako první země učinil Salvador. Středoafrická republika patří k nejchudším zemím světa, i když se na jejím území nacházejí ložiska diamantů, zlata a uranu. V roce 2019 tam měly podle serveru WorldData přístup k internetu jenom čtyři procenta z jejích pěti milionů obyvatel, přičemž internet je k používání kryptoměn nezbytný.
img

Graf dne: NATGAS (27.04.2022)

27.04.2022 Ruský Gazprom informoval polské a bulharské plynárenské společnosti, že dodávky ruského plynu byly dnes ráno zastaveny a nebudou obnoveny, pokud Polsko a Bulharsko nebudou souhlasit s platbou za plyn v ruských rublech. To znamená, že by mohlo přijít velké finále sankcí. Rusko se rozhodlo odstavit Evropu od plynu, než stihla uvalit embargo. Je takřka jisté, že celá diskuse o embargu na ruský zemní plyn nyní nabere na tempu.
img

Polsko, Bulharsko přichází o ruský plyn, další na řadě je Itálie? Pokud se celá EU odpojí od ruského plynu, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l

27.04.2022 Do Polska a Bulharska dnes přestává téci ruský plyn. Dochází tak k zásadnímu zlomu ve vývoji energetické situace EU v souvislosti s ukrajinskou válkou. Rusko dává zřetelně najevo, že bude dále hrotit situaci. I za cenu svých vlastních ztrát. Polsku loni dodalo 9,9 miliardy metrů krychlových plynu, Bulharsku 3,3 miliardy.
img

Pokud se EU odpojí od ruských energií, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l, plyne z výpočtu Bundesbanky

24.04.2022 Německo spadne do recese, pokud dojde k odpojení dodávek ruského plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. Jeho ekonomika by se letos propadla o takřka dvě procenta. Vyplývá to z včera zveřejněných propočtů Bundesbanky. Cena ropy Brent by podle ní v případě zastavení dodávek vylétla až nad 170 dolarů za barel. Takže pohonné hmoty by se v Česku prodávaly minimálně za 60 korun na litr. Před úplným odpojením EU od ruské ropy dále varuje americká ministryně financí Janet Yellenová. Jak moc je scénář odpojení nyní reálný?
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Poradenská firma Dun & Bradstreet snížila rating Česka a zhoršila výhled

20.04.2022 Poradenská firma Dun & Bradstreet snížila rating České republiky v kategorii mírného rizika z DB3c na DB3d a zhoršila výhled. Důvodem je válka na Ukrajině a sankce vůči Rusku, které vytváření mnohonásobná rizika. Ke snížení ratingu po vypuknutí konfliktu společnost přistoupila také v Maďarsku, Polsku i na Slovensku. Společnost o tom dnes informovala ČTK.
C:\fakepath\trader-19042022-16-zm.jpg

Zemní plyn je v USA nejdražší za 13 let, zejména kvůli válce na Ukrajině

19.04.2022 Zemní plyn ve Spojených státech je nejdražší za více než 13 let, jen od začátku letošního roku se jeho cena zvýšila o více než 100 procent, ukazují záznamy na newyorské obchodní burze NYMEX. K růstu přispívá zejména válka na Ukrajině, která v celém světě zhoršila dostupnost některých energetických zdrojů. Plyn v USA přesto zůstává citelně levnější než v Evropě.
img

Odpojení EU od ruských energií Rusko nijak zásadně nepoškodí, spočítali ekonomové z českého pracoviště CERGE

15.04.2022 Pokud Evropská unie zastaví dodávky ruského plynu a ropy, Rusko to hospodářsky příliš nepocítí. Jeho přebytek zahraničního obchodu by totiž i v takovém případě zůstal letos zhruba stejný jako loni. Závěr se opírá o dnes zveřejněnou kalkulaci týmu tří akademických ekonomů, z nichž dva působí na pražském výzkumném pracovišti CERGE při Univerzitě Karlově.
img

Provozní zisk Křetínského EPH loni stoupl na 56 miliard Kč, vzrostly i tržby

14.04.2022 Provozní zisk EBITDA Energetického a průmyslového holdingu (EPH) loni vzrostl meziročně o pět procent na 2,3 miliardy eur (zhruba 56,1 miliardy Kč). Konsolidované tržby se zvýšily na 18,9 miliardy eur z 8,5 miliardy o rok dřív. Holding podnikatele Daniela Křetínského to dnes sdělil ČTK v tiskové zprávě.
img

Evropská unie vytvořila platformu pro nákup plynu

11.04.2022 Evropská unie vytvořila platformu, která je založena pro společný nákup neruského plynu a zemního zkapalněného plynu zeměmi EU, kterým momentálně jde o snížení závislosti na ruských palivech a chtějí si vytvořit rezervu proti nabídkovým šokům.
img

Pár EUR/USD: Trojí ohrožení eura

07.04.2022 Euro se propadlo na nejnižší úroveň posledního měsíce a do konce týdne mu hrozí ještě hlubší pokles. Pár EUR/USD zaznamenal krátkodobý pokles na úroveň 1,0873. Oznámené plány EU na uvalení sankcí proti Rusku nemohou být pro kurz eura pozitivní, opak je pravdou. Vyhlídka na jejich zavedení vyvíjí na kurz evropské měny tlak.
img

Americké akcie po sebevědomém růstu z kraje týdne prohlubují ztráty

31.03.2022 Hlavní evropské akciové indexy ve čtvrtek pokračují v poklesu. Na začátku obchodní seance sice šplhaly nahoru, později se ale začaly pohybovat dolů. Účastníky trhu hluboce znepokojují vyhlídky na zpomalení světové ekonomiky. Slábnoucí obavy z inflace v souvislosti s poklesem cen ropy omezují růst evropských burz.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, 36. den. "Válka o plyn" pokračuje.

31.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu - Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 skončily ve středu mírným poklesem, ale obecně nadále vykazují silný růst. Včera bylo málo zpráv, takže všechny nástroje se obchodovaly relativně klidně. Na devizovém trhu se euro a libra znovu pokoušejí o zotavení vůči dolaru uprostřed rostoucí pravděpodobnosti mírové dohody s Ruskem. Ropa po zdražení cca 130 USD za barel klesla na úroveň 101 USD. Plyn již zdražil na 5 514 USD a opět roste. Právě otázka plynu je nyní aktuální pro celý svět, a především pro Evropu. Připomeňme, že během minulého týdne si nejvyšší představitelé Ruské federace a Evropské unie vyměnili ostré názory. Ruská federace uvedla, že nyní bude Evropská unie platit za dodávky plynu v rublech, a pokud ne, tak plyn nebude dodáván. Evropská unie poznamenala, že měna platby je uvedena ve smlouvách o plynu a bude platit pouze v eurech. Spojené státy nabízejí EU, že zcela upustí od nákupu ruského plynu, a věří, že mohou Evropě poskytnout potřebné objemy LNG. Plynovod Jamal, který dodává plyn do Evropy, už několik dní nečerpá plyn.
C:\fakepath\zemni plyn3.jpg

Kreml: Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za plyn v rublech

30.03.2022 Rusko nebude požadovat, aby odběratelé ihned platili za zemní plyn v rublech. Z technologického hlediska půjde o delší proces, řekl dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
img

Země eurozóny pod hrozbou ekonomického zpomalení kvůli vysoké inflaci

30.03.2022 Evropská měna si razí cestu k dalším týdenním maximům a drží se na úrovni 1,1160, což potvrzuje pozitivní náladu kupců rizikových aktiv po včerejším jednání mezi Ruskem a Ukrajinou. A přestože mnozí investoři brali prohlášení s rezervou, uvolnění geopolitického napětí přispěje k dalšímu posílení páru EUR/USD.
img

Inflace v USA bude v průběhu roku 2022 zrychlovat

21.03.2022 Minulý týden americký Federální rezervní systém poprvé od roku 2018 zvýšil úrokové sazby. Rozhodnutí bylo učiněno s cílem zkrotit prudce rostoucí inflaci v zemi. Spotřebitelské ceny nyní dosahují 7,9 % a podle analytiků i samotného Fedu bude jejich míra pravděpodobně i nadále stoupat. Jinými slovy, jedno či dvě zvýšení sazeb nebudou schopny pozitivně ovlivnit spotřebitelské ceny. Odborníci očekávají další prudký nárůst inflace v důsledku současných problémů s energiemi a komoditami, neboť jejich ceny nyní rostou. Ropa vzrostla na 130 USD za barel, stáhla se zpět na 95 USD, vrátila se nahoru a otestovala hranici 108 USD. Nikdo to nečekal, zejména vzhledem k tomu, že před dvěma lety se ropa obchodovala za 40 USD za barel. Ceny plynu se oproti říjnu 2021 poněkud snížily, když dosáhly 6 300 USD za 1 000 metrů krychlových. Dnes stojí zemní plyn zhruba 5 000 USD za 1 000 metrů krychlových.
img

Fed zvýšil sazbu o 0,25 %. Hrozí vysoká inflace a nižší růst ekonomiky, tvrdí Powell

18.03.2022 Fed ve středu zvýšil základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu a informoval, že úroková sazba by se mohla do konce letošního roku vyšplhat do rozmezí mezi 1,75 % až 2 %. Je tedy evidentní, že Fed začal bojovat proti vysoké inflaci, která se nachází na nejvyšších úrovních za posledních 40 let. V prohlášení došlo ke zhoršení odhadu růstu ekonomiky z původně avizovaných 4 % na 2,8 %. Americká centrální banka také upozornila na nejistoty spojené s válkou na Ukrajině.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh za týden klesla o 70 procent

18.03.2022 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh od začátku minulého týdne klesla zhruba o 70 procent. Ukazují to záznamy ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je pro evropský trh určující. Z maxima kolem 345 eur (8550 Kč) za megawatthodinu cena do poloviny tohoto týdne klesla zhruba na 102 eur/MWh. Cena prudce kolísá kvůli nejistotě ohledně plynulosti dodávek z Ruska. EU také nyní Rusku platí za plyn výrazně více než před válkou na Ukrajině.
img

BREAKING: USD mierne oslabil po dátach spotrebiteľského sentimentu

11.03.2022 Spotrebiteľská nálada University of Michigan v USA klesla v marci podľa predbežných odhadov na 59,70 z februárových 62,80 bodov a bola výrazne pod odhadmi analytikov vo výške 61,5 bodov. Ide o najnižšiu hodnotu od novembra 2011, keďže náladu naďalej poškodzujú klesajúce príjmy upravené o infláciu, ktoré nedávno zrýchlili rastúce ceny pohonných hmôt v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu. Medziročná očakávaná miera inflácie (5,4 %) vzrástla na najvyššiu úroveň od roku 1981 a očakávané ceny plynu zaznamenali najväčší mesačný nárast za posledné desaťročia. Očakáva sa, že osobné financie sa v nasledujúcom roku zhoršia najviac od začiatku prieskumov z polovice 40. rokov 20. storočia.
img

Rekordní inflace v USA i v ČR za desítky let. Západ dává ruce pryč od ruské ropy

11.03.2022 Americký prezident Joe Biden 8.3.2022 oznámil embargo na import ruské ropy. Upozornil, že tento krok zřejmě povede ke zvýšení ceny plynu v USA, ale že je nezbytný k zesílení ekonomického tlaku na Rusko.
img

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?

09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
img

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?

09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
img

Bílý dům oznámil zákaz importů ruské ropy. Cena stříbra výrazně roste

08.03.2022 Prezident Biden v rámci ekonomických sankcí vyhlásil embargo na dovoz ruské ropy, plynu a energie do USA. Také Spojené království má postupně ukončit dovoz ruské ropy a ropných produktů do konce roku 2022. Tyto kroky sníží roční dodávky ropy a rafinovaných produktů do USA o 8 %, přičemž importy ropy klesnou o 3 %. V případě Spojeného království by celková dodávka ropy klesla o 8 % a nafty o 18 %.
img

Ropa: od války k embargu

08.03.2022 Zvěsti o zákazu dovozu ruské ropy rozvířily finanční trhy a posunuly futures Brent na nejvyšší úroveň od roku 2008. Pokud odmítnete služby země, která trvale dodává 10 % celosvětové nabídky černého zlata, ceny budou výrazně vyšší. Podle generálního tajemníka OPEC Mohammada Barkinda není ve světě dostatečná kapacita, která by nahradila ruskou ropu. Moskva se obává, že v tomto scénáři by se cena severomořské ropy mohla vyšplhat až na 300 dolarů na barel, což definitivně přivede světovou ekonomiku do recese.
C:\fakepath\trader-07032022-28-zm.jpg

Evropské akcie kvůli rostoucím cenám ropy skončily na ročním minimu

07.03.2022 Evropské akcie dnes kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu dál oslabovaly a den zakončily na ročním minimu. Růst cen ropy totiž vzbuzuje obavy z dalších inflačních tlaků a ze zpomalení hospodářského růstu. Panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 1,1 procenta na 417,13 bodu, ráno ale kvůli obavám z možnému zákazu dovozu ruské ropy odepisoval až 3,8 procenta.
img

Americký akciový trh se kvůli válce na Ukrajině zmítá v horečkách

02.03.2022 V úterý akciový trh kvůli pokračující válce na Ukrajině opět klesl. Index Dow Jones ztratil 1,8 %, index NASDAQ Composite klesl o 1,6 % a index S&P500 se snížil o 1,6 %.
img

Forex: Inflace v eurozóně na dalších maximech

02.03.2022 I dnes bude hlavní pozornost směřovat k dění na Ukrajině. Averze vůči riziku a odklon k bezpečnějším aktivum tak budou pokračovat. Z dat si pozornost zaslouží předběžný odhad inflace v eurozóně za únor. Ta by měla akcelerovat až na 5,8 %. Kvůli vývoji cen energií jsme nahoru posunuli i celoroční odhad. Pozitivně by se měl vyvíjet německý trh práce. Nezaměstnanost se zřejmě vrátí na historicky nejnižší úroveň pěti procent, když počet nezaměstnaných Němců o třicet tisíc poklesne.
img

Forex: Vyšší riziková averze přetrvává

01.03.2022 I dnes byl na finančních trzích patrný odklon od rizikových aktiv. Regionální měny ztrácely, stejně tak i společná evropská měna. Česká koruna ze svého konta nakonec odepsala 0,4 % a v odpoledních hodinách se obchodovala za 25,26 EUR/CZK. Zveřejněno bylo zpřesněné čtení výsledku HDP za Q4. Jeho růst byl sice potvrzen ve výši 0,9 % mezikvartálně a 3,6 % meziročně, na struktuře byl ale patrný vliv rostoucí inflace. Ta zřejmě vzala domácnostem chuť utrácet, když jejich spotřeba ve srovnání s předchozím čtvrtletím reálně poklesla o 1,8 %.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytici: Zlato a stříbro zdražily o pět procent, ropa a plyn o desítky pct.

01.03.2022 Cena drahých kovů a komodit, jako jsou ropa, zemní plyn či pšenice a kukuřice, letos výrazně roste. V únoru k tomu podle analytiků oslovených ČTK výrazně přispěla eskalace konfliktu na Ukrajině, kam vtrhla ruská vojska. Zlato a stříbro zdražily o zhruba pět procent, ropa a zemní plyn o desítky procent.
img

GBP/USD: Válka na Ukrajině snižuje tempo zpřísňování měnové politiky BoE

28.02.2022 Válka je hrozná. Čím jste jí blíž, tím je pro vás horší. Británie samozřejmě není v epicentru dění, ale úzké vazby mezi Evropou a Ruskem, přesněji ropou a plynem dodávanými z této země, nutí libru utíkat z boje. Vzhledem k bojům na Ukrajině se kotace páru GBP/USD propadly na dvouměsíční minima, a to navzdory očekávání, že cyklus měnové restrikce Bank of England bude pokračovat.
img

Válka bude mít dopad na ceny energií, tvrdí Rusnok. Inflace v EU se vyšplhala na 5,1 %

25.02.2022 Index podnikatelské nálady v Německu z dílny institutu Ifo zaznamenal v únoru citelné zlepšení, když vystoupil z 96 bodů na 98,8 bodu. Za optimismem stojí očekávaný konec koronavirové krize ze strany tamních podnikatelů. Mezi nejoptimističtější sektory se zařadil průmysl a také sektor služeb. Podle institutu Ifo stál boj s pandemií německou ekonomiku přibližně 330 miliard eur.
img

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou způsobuje prudký růst cen ropy a plynu

24.02.2022 Referenční ceny ropy okamžitě reagovaly na invazi ruské armády na Ukrajinu. Cena dubnových futures na Brent na londýnské burze ICE Futures tak ve čtvrtek vzrostla o 7 % na 101,21 USD za barel. Pozoruhodné je, že cena ropy Brent dnes poprvé od září 2014 překročila 100 USD. Na konci středečního obchodování byly tyto kontrakty na 96,84 USD.
C:\fakepath\koruna.jpeg

ČNB: Přímý dopad konfliktu na Ukrajině na český ekonomický růst bude omezený

24.02.2022 Přímý dopad válečného konfliktu na Ukrajině na český ekonomický růst, který vyplývá z obchodních vazeb na Rusko a Ukrajinu, bude podle České národní banky (ČNB) omezený. Důvodem je jejich velmi nízký podíl na vývozu zboží a služeb z ČR. ČTK o tom dnes informovala ČNB v tiskové zprávě. Krátkodobě lze podle centrální banky nicméně předpokládat celkově proinflační dopady konfliktu zejména prostřednictvím vyšších cen ropy, zemního plynu a zprostředkovaně i dalších energií. Stejným směrem bude na cenovou hladinu krátkodobě působit kurz koruny, který je ve srovnání s předpoklady zimní prognózy aktuálně slabší.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh kvůli napadení Ukrajiny vzrostla o třetinu

24.02.2022 Cena plynu pro evropský trh se dnes dopoledne zvýšila zhruba o třetinu a je vysoko nad hranicí 100 eur za megawatthodinu (MWh). Podle obchodníků je to reakce na oznámení, že ruské vojenské síly na pokyn prezidenta Vladimira Putina zahájily útok na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-23022022-18-zm.jpg

Forex: Koruna dnes oslabila k euru i dolaru shodně o 11 haléřů

23.02.2022 Koruna dnes opět oslabila vůči euru i dolaru. K oběma měnám ztratila ve srovnání s úterním závěrem shodně o 11 haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala česká měna za 24,59 EUR/CZK a 21,71 USD/CZK.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Konflikt na Ukrajině zvýší inflaci a negativně ovlivní růst ekonomiky

23.02.2022 Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou bude mít podle guvernéra České národní banky (ČNB) Jiřího Rusnoka proinflační efekt, tedy zvýší inflaci. Růst by měla především kvůli vyšším cenám plynu a ropy. Zároveň aktuální vývoj ve srovnání s odhady ČNB pravděpodobně oddaluje návrat inflace k dvouprocentnímu cíli, nicméně ke dvěma procentům by se inflace měla dostat v příštím roce. Vyplývá to z vyjádření Rusnoka v pořadu Interview Plus Českého rozhlasu Plus. Rusnok dále dodal, že ukrajinský konflikt zároveň negativně ovlivní růst ekonomiky.
img

Růst cen v českém průmyslu šokuje, je nejvyšší od roku 1991. Tento růst brzy pocítí i spotřebitelé, inflace bude letos činit až 9,5 %

23.02.2022 Růst výrobních cen v českém průmyslu v lednu šokoval. V meziměsíčním vyjádření činí 6,9 procenta, což je nejvíce od února 1991 (viz graf). V meziročním vyjádření pak představuje 19,4 procenta, což je nejvíce od ledna 1992.
img

Teplo v Česku zdražuje až o 150 %. Domácnosti tak po zdražení plynu a elektřiny zažívají další cenový šok

10.02.2022 Lidé v mnoha koutech Česka čelí v těchto dnech další nepříjemnosti – rostoucím cenám tepla. Není výjimkou, že měsíční záloha platby za teplo vzrostla domácnosti na maloměstě třeba ze 4 tisíc nad 10 tisíc korun měsíčně. V některých oblastech ČR narůstají ceny tepla pro domácnosti i o více než 150 procent.
img

Ceny plynu klesá napriek prudkému zníženiu zásob

03.02.2022 Ceny plynu dnes klesá po silnom náraste v posledných dňoch v očakávaní silnej zimy. Zásoby plynu klesli o 268 miliárd kubických stôp. Zásoby klesli pod 5-ročný priemer.
C:\fakepath\top-02022022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.02.2022 1) Plynovodem Jamal začal dnes ráno proudit malý objem ruského zemního plynu z Polska do Německa. Zhruba po jedné hodině byly dodávky zastaveny, ukazují podle agentury Reuters data německého provozovatele plynovodní sítě Gascade. Rusko přitom své závazky vůči evropským odběratelům dlouhodobě plní bez problémů. V obraceném režimu plyn proudil od 21. prosince, což v Evropě přispělo k citelnému růstu ceny plynu.
img

Pražská burza mírně oslabila, ztratily Avast, ČEZ či Moneta

01.02.2022 Pražská burza dnes mírně oslabila, index PX klesl o 0,16 procenta na 1414,06 bodu. Z hlavních emisí uzavřela se ziskem pouze Erste Bank, naopak technologická firma Avast, energetický ČEZ a Moneta Money Bank ztrácely a akcie Komerční banky stagnovaly. Vyplývá to z údajů na webu burzy.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Analytici: Zlato, stříbro a měď v lednu mírně zlevnily, ropa výrazně zdražila

01.02.2022 Ceny zlata, stříbra a mědi v lednu mírně klesly, naopak výrazně zdražily energetické komodity, a to zemní plyn o 40 procent a ropa o 17 procent. O čtvrtinu stoupla také cena palladia, které je důležitým komponentem v automobilovém průmyslu. ČTK to dnes sdělili oslovení analytici.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Bruegel: Přerušení dodávek ruského plynu by mělo vážné dopady na ekonomiku EU

27.01.2022 Evropská unie by se dokázala vypořádat s krátkodobým přerušením veškerých dodávek ruského plynu. Mělo by to však vážné ekonomické důsledky a vyžádalo by si to nouzové kroky k omezení poptávky. Vyplývá to z analýzy bruselského institutu Bruegel, na kterou se dnes odvolává agentura Reuters.
img

Přehled páru EUR/USD. 25. 1. 2022. Geopolitika, Fed, kolaps světových trhů.

25.01.2022 Měnový pár EUR/USD v pondělí dle očekávání znovu klesl. Situace ve světě je každým dnem zajímavější, i když samozřejmě za současných okolností je "zajímavější" tak trochu špatné slovo. Lépe řečeno nebezpečnější nebo intenzivnější. V poslední době téměř všichni účastníci trhu pozorně sledují prohlášení a kroky Fedu. Situace se vyvíjí a v současnosti 7% inflace nutí mnohé účastníky mluvit ne o 3-4 zvýšení sazeb v roce 2022, ale o 5-7 zvýšeních. Přirozeně jde o "jestřábí" rétoriku, i když nepochází od samotného Fedu.
img

Americký akciový trh klesá. Výskyt omikronu dosáhl nového maxima.

20.01.2022 Americký akciový trh klesá již druhý den v řadě. Přesto analytici předpokládají, že obchodníci mohou otevírat pozice v malých objemech.
img

Ranní okénko - Dražší energie opět značně navýšily výrobní ceny v Německu

20.01.2022 V Německu dnes ráno statistický úřad zveřejnil prosincový vývoj výrobních cen, které vzrostly výrazně více, než trh předpokládal. Z USA dorazí týdenní data z trhu práce a výsledek průzkumu mezi podnikateli tzv. Philadelphia Fed Business Outlook. V eurozóně bude zveřejněn výsledek spotřebitelské důvěry. Ta se po oživení během léta od října postupně snižuje a v tomto trendu měla pokračovat i v lednu. Za zmínku stojí také zveřejnění zápisu z posledního zasedání ECB, kde trh bude sledovat postoj centrálních bankéřů k rizikům inflace.
img

Ropa nemá žádné překážky. Vzestupný trend nabírá na síle.

18.01.2022 Narušení poptávky na trhu s ropou, způsobené omikronem, bylo menší, než se očekávalo, což ve spojení se zhoršujícími se obavami o dodávky vytlačilo ceny Brentu na nejvyšší úroveň za více než 7 let. A to zdaleka není limit. Vitol, největší obchodník s ropou na světě, považuje současné ceny ropy a zpětný pohyb na trhu, kdy jsou futures kontrakty s krátkodobou expirací dražší než ty se vzdálenějšími daty, za naprosto oprávněné. Zatímco Goldman Sachs šokuje "medvědy" prognózou růstu druhu North Sea na 100 dolarů za barel.
img

Emisné povolenky zvyšujú infláciu

13.01.2022 Rast cien sa stal skutočným problémom na celom svete. Zdroje inflácie môžeme hľadať takmer všade, no svet si všíma najmä rastúce ceny energií. To je problém v ekonomikách, ktoré nemajú priamy prístup k zdrojom energie a podiel obnoviteľnej energie je stále nedostatočný. Tieto problémy sú evidentne viditeľné v krajinách Európskej únie.
img

NATGAS po středeční rally koriguje

13.01.2022 Ceny zemního plynu v USA korigují po včerejším masivním výskoku vzhůru. NATGAS se dnes obchoduje ve ztrátě přibližně 3 % po středečním 13% růstu. Ten způsobil výrazný pokles teplot v USA a nová předpověď chladného počasí. V pátek by měly teploty v USA prudce klesnout, což by se mělo promítnout do zvýšené poptávky. Vzhledem k nedostatku plynu na globálních trzích jsou ceny plynu náchylnější na teplotní změny ještě více než obvykle. Včerejší pohyb zvýraznila nucená likvidace short pozic obchodníků, které prudký pohyb překvapil.
C:\fakepath\top-12012022-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.01.2022 1) Míra inflace ve Spojených státech v prosinci vystoupila na 7 %, a dostala se tak nejvýše od června 1982. Nejvíce k růstu cen přispělo dražší bydlení a ojeté automobily, zvýšily se ale i náklady na potraviny, benzin a další zboží. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Nejnovější údaje naznačují, že americká centrální banka (Fed) by mohla začít zvyšovat úrokové sazby už v březnu, upozornila agentura Bloomberg.
img

Inflace v prosinci nepřekvapila, nicméně směřuje vzhůru

12.01.2022 Inflace v prosinci vzrostla v souladu s očekáváním trhu na 6,6 % y/y. Oproti prognóze České národní banky byla stále o jeden procentní bod výš. Přechod mezi dodavateli energií vedl k mírnému meziměsíčnímu snížení cen elektřiny. Ceny plynu rostly. Lehce zdražily potraviny a naopak zlevnily pohonné hmoty. Bez odpuštění DPH by meziroční inflace byla blízko 8 %. Na začátku roku zamíří k 9 % y/y. V únoru čekáme zvýšení reposazby ČNB na 4,50 %.
img

Forex: Inflace v USA i Česku nepřestává růst

12.01.2022 Dnešek se bude opět točit kolem inflace. Zveřejněna bude americká i ta česká. V obou případech data ukáží, že v prosinci cenový růst dále zrychlil. Na domácí půdě se finanční trhy budou vyrovnávat s vyjádřeními představitelů ČNB, že inflace se v nejbližších měsících může dostat až na hranici 10 %. Evropská průmyslová produkce výrazně vzroste, za minulý měsíc jí ale čeká korekce směrem dolů. Stojí za tím výkyv v průmyslové aktivitě Irska.
img

Ruský plyn je „zbraní“, kterou Kreml používá proti Evropě, tvrdí německá ministryně zahraničí. Na této „zbrani“ ovšem vydělává i třeba Norsko

11.01.2022 Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková se dnes opřela do Ruska. Kreml podle ní využívá plynu jako „zbraně“. V Římě tak promluvila v kontextu probíhající diskuse ohledně zprovoznění plynovodu Nord Stream 2. Jeho výstavba skončila v září, nyní čeká na zprovoznění. K tomu potřebuje schválení německých úřadů a pak také Bruselu. Baerbocková, spolupředsedkyně německých Zelených, patří mezi vrcholnými německými politiky k nehlasitějším kritikům projektu.
C:\fakepath\vyhled-09012022-1.jpg

Výhled 2022: Akciové indexy, komodity, kryptoměny a ostatní

10.01.2022 Ve druhé části celoročního výhledu se podíváme na ostatní oblíbená aktiva mimo forex. Budou znovu velmi výnosnou investicí americké akcie? Které komodity mohou překvapit růstem? A jak se různých typů investic dotýká vysoká inflace a předpokládaný růst úrokových sazeb?
C:\fakepath\top-07012022-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.01.2022 1) Evropské ceny plynu dnes opět rostou a za celý týden jsou zatím vyšší o 40 %, když ruské dodávky přes klíčové plynovody sestoupily na nejnižší hodnoty pro toto období roku minimálně od roku 2015. Referenční futures na plyn vzrostly až o 6,7 % na 103 EUR/MWh.
img

Cena plynu v EU roste opět nad 100 eur za megawatthodinu, kvůli slabým dodávkám z Ruska. Ze situace těží USA, v prosinci vyvezly historicky rekordní objem plynu

07.01.2022 Burzovní cena plynu v EU se dnes ráno vrátila nad psychologickou úroveň 100 eur za megawatthodinu, poprvé od 29. prosince loňského roku. Je tedy evidentní, že evropská plynová krize nepolevuje. Flotila tankerů se zkapalněným zemním plynem, která zamířila z USA do Evropy koncem minulého roku, přinesla jen krátkodechou úlevu.
img

Inflační tlak ve Francii polevuje, ECB slibuje rychlé vítězství

06.01.2022 Francois Villeroy de Galhau, současný člen Rady guvernérů Evropské centrální banky, vyjádřil překvapení nad silným nárůstem inflace v eurozóně a slíbil, že ceny se již blíží svému vrcholu.
img

Evropě hrozí, že v březnu zůstane bez plynu

06.01.2022 Zásoby zemního plynu v Evropské unii jsou v současné době na historickém minimu. Podle celosvětové výzkumné skupiny Wood Mackenzie hrozí, že zásoby plynu v evropských zásobnících klesnou letos na jaře na historické minimum. Jinými slovy, v následujících dvou měsících v případě rekordních mrazů zůstanou evropské země pravděpodobně bez plynu.
img

Zvyšující se ceny, kvůli obráceném toku plynu Jamalem

05.01.2022 Již patnáctým dnem proudí plynovodem Jamal ruský plyn v opačném směru, to znamená z Německa do Polska. Tok plynu je mnohem silnější než byl v předchozích dnech. V poledníku hodinách se začala výrazně zvyšovat cena plynu a vykazuje růst o více než 30%, i tak ale zůstává hluboko pod rekordy z konce roku 2021.
img

Plynovod Jamal dál pracuje v obráceném režimu, tok z Německa ale zesílil

04.01.2022 Plynovodem Jamal už patnáctým dnem proudí ruský plyn v obráceném směru, to znamená z Německa do Polska. Tok plynu je navíc mnohem silnější než v předchozích dnech, informovala dnes agentura Reuters. Cena plynu se kolem poledne začala výrazně zvyšovat a vykazovala růst o více než 30 procent, zůstává ale hluboko pod rekordy z konce loňského roku. Ruský prezident Vladimir Putin v prosinci řekl, že Německo nakupuje ruský plyn a prodává ho pak do Polska a na Ukrajinu. Tyto dvě země mají s Ruskem zhoršené vztahy a zdráhají se od něj plyn nakupovat přímo.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Americké akcie v obchodně slabším dni mažou průběžný zisk, dolar klesá

29.12.2021 Americký S&P 500 si po otevření amerických burz připisoval mírné zisky, které ale již stihl odevzdat, když investoři při absenci významnějších makrodat a slabší obchodní aktivitě opět rozvažují hospodářské dopady omikronu. Mírné zisky zapisuje i užší DJIA , technologický Nasdaq ale klesá. Desetileté americké výnosy rostou do blízkosti 1,53 procenta.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Miliony rodin v Británii čekají ekonomické potíže, varuje výzkumný ústav

29.12.2021 Miliony rodin v Británii čekají příští rok ekonomické potíže, které budou výsledkem vysokých plateb za energie, stagnace mezd a růstu daní. Ve své zprávě to dnes předpověděl analytický ústav Resolution Foundation, podle kterého lze v tomto smyslu hovořit o katastrofálním dopadu na životní úroveň. Ústav odhaduje, že v důsledku toho by se měly rodiny připravit na výpadek v příjmech v objemu 1200 liber (35.600 Kč) za rok.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Ceny plynu v Evropě díky dovozu LNG už pět dní klesají, je to nejdéle za rok

28.12.2021 Ceny zemního plynu v Evropě už pátým dnem klesají, což je nejdéle trvající pokles za více než rok. Přispívají k tomu výrazně vyšší dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států, které by podle analytiků mohly energetickou krizi v Evropě zmírnit. Cena termínového kontraktu na plyn s dodáním v lednu se tak dnes dopoledne snížila o více než osm procent na 98 eur (2450 Kč) za megawatthodinu (MWh), upozornila agentura Bloomberg. Před Vánocemi se poprvé vyšplhala nad 180 eur za MWh.
img

Prezident Zeman střízlivě vyzdvihl klíčové problémy české ekonomiky, tedy zelenou agendu EU a nedostatečně stabilizované veřejné finance

26.12.2021 Prezident republiky Miloš Zeman hodnotil ve svém dnešním vánočním poselství ekonomické záležitosti střízlivě. Vyzdvižení takzvaného zeleného údělu jako klíčového nebezpečí letošního roku se sice může zdát přepjaté, nicméně celá zelená agenda EU skutečně má značný potenciál dlouhodobě podvázat výkon české ekonomiky a nepříznivě poznamenávat životní úroveň obyvatel ČR.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn dál výrazně zlevňuje, cena pro evropský trh klesla pod 100 eur za MWh

24.12.2021 Ceny zemního plynu pro evropský trh pokračují v poklesu, dnes po poledni se cena snížila až o 24 procent a dostala se pod 100 eur (2500 Kč) za megawatthodinu (MWh). I tak je ale výrazně vyšší než před rokem. Místopředseda ruské vlády a ministr energetiky Alexandr Novak řekl, že k prudkému růstu cen suroviny v letošním roce přispívají chybná rozhodnutí evropských politiků a neschopnost dohodnout se na dlouhodobých smlouvách. Na to už před časem upozornil například americký list The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Ceny plynu v Evropě výrazně klesají po výstupu na rekordní maxima

23.12.2021 Ceny plynu v Evropě se dnes výrazně snižují poté, co se během týdne vyšplhaly na nová rekordní maxima. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v lednu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku krátce před 16:00 SEČ vykazovala pokles o zhruba 21 procent na 136 eur (zhruba 3400 Kč) za megawatthodinu (MWh). V úterý poprvé v historii překročila 170 eur za MWh.
img

Denní aktuální informace z akciového trhu. Americké akcie se propadají kvůli omezování ze strany Fedu a vybírání zisků

20.12.2021 Referenční index S&P 500 se obchodoval v rozmezí 4 580–4 660, konkrétně na úrovni 4 620. Na konci týdne došlo k výraznému poklesu. Jednalo se o druhý den poklesu indexu poté, co ve středu dosáhl ročních maxim. Pokles začal den poté, co Fed zveřejnil své poslední rozhodnutí o měnové politice, když konečně uznal vysokou inflaci za hlavní problém. Urychlil omezování stimulačních opatření, takže nyní se nákupy dluhopisů sníží na 30 mld. USD měsíčně. Program tak bude ukončen v dubnu, a nikoli v červnu, jak bylo původně plánováno. Analytici z Wall Street komentovali, že Fed zřejmě připravuje nejméně tři zvýšení sazeb v průběhu roku 2022.
C:\fakepath\shrnuti-uvod-20122021-1.png

Inflačně-pandemický rok 2021 - analytické shrnutí

20.12.2021 Rok 2021 sice nebyl tak dramatický jako ten předchozí, i tak ale na finančních trzích nebylo o překvapení a výkyvy nouze. Optimismus prvního čtvrtletí poháněný očkováním i americkým fiskálním stimulem následovalo vystřízlivění ve zbytku roku. Problémy v dodavatelských řetězcích, vysoká inflace i nižší než očekávaná účinnost vakcín ukázala, že s pandemickým dědictvím se budeme muset vypořádávat i v příštím roce.
img

Plynovod Jamal dnes takřka přestal dodávat ruský plyn do EU. Ceny plynu v EU jsou přitom již tak rekordní, Rusko může chtít využít současné energetické zranitelnosti Evropy

19.12.2021 Dodávky ruského plynu do EU plynovodem Jamal se dnes prakticky zastavily. Podle nejnovějších dat terminálu Bloomberg odpovídaly dnes ve 13:00 našeho času 8,8 gigawatthodin denně. Běžně přitom Rusko touto cestou dodávalo přes 850 gigawatthodin denně (viz graf Bloombergu v příloze). Dodávky dramaticky poklesly již včera, dnes se však přes krátkodobý výkyv dále snížily.
img

Americký akciový trh 17. 12. 2021

17.12.2021 Hlavní index amerického trhu ve čtvrtek vzrostl a dosáhl maxima roku, ale poté do uzavření klesl. Ve čtvrtek Dow ztratil 0,1 %, NASDAQ klesl o 2,5 % a S&P500 klesl o 0,9 %. Asijské trhy ukončily týdenní obchodování poklesem. Japonské indexy klesly o 1,9 %, zatímco čínské indexy ztratily 1,3 %.
C:\fakepath\Various_central_banks.png

Co přinese týden centrálních bank?

13.12.2021 Tento týden se přihlásí o slovo snad všechny důležité centrální banky. Svým posledním letošním rozhodnutím o nastavení měnové politiky si své povinnosti odpracují, aby v předvánočním týdnu už trhy příliš nepobláznily. Ve středu přijde na řadu americká centrální banka (Fed). Ve čtvrtek pak evropská, švýcarská i britská centrální banka a v pátek celý maraton zakončí Bank of Japan.
img

Graf dňa - EMISS (09.12.2021)

09.12.2021 Ceny emisných povoleniek počas decembra vyleteli na rekordné maximá, čo bolo spôsobené silným technickým nákupom a opatreniami, ktoré oznámila nová nemecká koaličná vláda na zosúladenie nemeckej dekarbonizácie na 1,5 °C. V novembri predstavitelia nemeckej vládnucej strany oznámili, že nedovolia, aby ceny klesli pod 60,00 EUR. To prispelo k zrýchleniu pohybu nahor a v dôsledku toho sa cena dostala nad psychologickú hranicu 80,00 €. Okrem toho pokračujúce ekonomické oživenie, vyššie ceny plynu a zmenšujúce sa obavy ohľadom omicronu tiež pozitívne ovplyvnili cenu povoleniek.
img

Volatilita ropy a zemního plynu před sankcemi

08.12.2021 Ceny plynu a ropy v Evropě v úterý vzrostly, protože polevily obavy z kmene omikron a stouplo riziko nových sankcí vůči hlavnímu dodavateli energií.
img

Nárůst cen plynu Gazprom ve čtvrtletí zajistil rekordní tržby

03.12.2021 Gazprom v uplynulých 3 měsících vytvořil rekordní čistý zisk a na rekordní hodnoty vystoupily i jeho tržby. K tomu přispěl především nárůst ceny plynu.
img

Růst cen plynu Gazpromu ve čtvrtletí zajistil rekordní tržby i čistý zisk

29.11.2021 Ruský plynárenský gigant Gazprom vytvořil v uplynulém čtvrtletí rekordní čistý zisk a na rekord vystoupily i tržby. Přispěl k tomu zejména růst cen plynu. Ve třetím čtvrtletí zisk činil 581,8 miliardy rublů (176,5 miliardy Kč), zatímco před rokem byla firma ve ztrátě. Podnik, nad kterým má kontrolu ruský stát, to uvedl ve svém dnešním sdělení. Akcie Gazpromu na moskevské burze v reakci přidávaly zhruba tři procenta.
img

Zdražování v otázkách a odpovědích. Benzín, energie, hypotéky, koruna...

29.11.2021 1) Lidi i firmy momentálně drtí hlavně rostoucí ceny energií. Existuje nějaké „světlo na konci tunelu“? Odhad, kdyby by ceny plynu a možná i elektřiny mohly klesat?
C:\fakepath\prumysl.jpg

Cena emisních povolenek v EU vystoupila na nový rekord nad 75 eury

25.11.2021 Cena emisních povolenek v Evropské unii se dnes vyšplhala na nové maximum nad 75 eury (více než 1900 Kč) za tunu. Informovala o tom agentura Reuters. Systém obchodování s povolenkami byl v EU zaveden v roce 2005 a růst jejich ceny z posledních měsíců je jedním z faktorů, které přispívají ke zdražování energií.
C:\fakepath\top-22112021-34-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.11.2021 1) Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Ceny potravin dál rostou, o komoditách teď rozhodují COVID a inflace

22.11.2021 Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
img

Plyn v EU opět prudce zdražuje, hrozí další krachy firem typu Bohemia Energy. Důvodem je nyní zejména pozastavení schvalování plynovodu Nord Stream 2

17.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU dnes poskočila na své měsíční maximum, když se přiblížila úrovni 100 eur za megawatthodinu. Podle dat Bloombergu se z hlediska EU určující ukazatel, termínový kontrakt nizozemské burzy na dodání zemního plynu, dnes vyhoupl až na hodnotu 99,8 eura za megawatthodinu. Od začátku listopadu tedy zemní plyn v EU zdražil o zhruba 42 procent.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Disciplína | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Pullback | Fitch | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Měnový trh | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Burza | CCI | CFD | CFTC | CME | COT report | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Futures | G7 | Gap | Grafy | High | Hlava a ramena | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Long | MMF | MT4 | Margin | Záloha | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | Penzijní fond | Platforma | Podílník | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Repo sazba | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Split | Spread | Stagflace | Statut | Stochastic | Support | Swiss | Termínový kontrakt | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Babypips | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Ropný trh | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | New York Stock Exchange | Credit Suisse | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | LYNX | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | EURUSD | GBPUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie Komerční banky | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie VIG | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Britské libry | Cena | Cena drahých kovů | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové rezervy ČNB | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fio | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | InstaForex | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabování koruny | Pád rublu | Patria Online | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Tapering | Throwback | Trh | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webináře | WTI | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | ROIC | EUR/PLN | CNBC | EIA | ING | Benzín | Andrej Babiš | CEPS | Current Ratio | Daniel Beneš | EBITDA | Ekonomika EU | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Petr Kellner | Provozní marže | ROCE | ROE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Instrukce | Hrubý domácí produkt (HDP) | Outperform | Tržby | Underperform | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Volby | Rozhovor | Cukr | COT | Burza dnes | Burze | Commodities | Ekonomický kolaps | Markit | DPA | Jefferies | The New York Times | Natixis | Energy Aspects | CNN | Julius Bär | Microsoft | Bankovní sektor | ABN Amro | Česká bankovní asociace | Home Credit | MICEX | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | NATO | Ole Hansen | Next Finance | PVM | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Erste Bank | Kurz české měny | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | PriceWaterhouseCoopers | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Henry Hub | BlackRock | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Glencore | Akcie bank | Ekonomické dopady | IHS | IBEX | Britská centrální banka | Velké banky | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Fitch Ratings | Summit EU | Americké burzy | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Dnešní údaje | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Indikátor Stochastic | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Největší obchodník s ropou | Obchodník s ropou | Vitol | Komoditní sektor | Zpomalení v Číně | FTSE 100 | Šéf společnosti | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Bankéř | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní maxima | Britská vláda | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Dnešní zpráva | Makléřské společnosti | Průzkum | Krize | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Finanční ústav | Měnová politika Fedu | Měny emerging markets | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Měnové stimulace ekonomiky | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | TRY | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Dun & Bradstreet | D&B | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Členské země EU | Hlavní ekonom | Fundamentální základ | Inflační čísla | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Investec | IHS Markit | Purple Trading | Makléřské firmy | Skupina PPF | Swiss Life Select | Výkyvy kurzu koruny | Aton | Zahraniční forex | Index americké měny | Cena palladia | Ceny pšenice | Breakout Trader | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | Obchodování s termínovými kontrakty | Jerome Powell | Vývoj ceny pšenice | Dealogic | Power Exchange Central Europe (PXE) | Fincentrum | Hypoindex | Panevropský index STOXX 600 | Lithium | Investiční skupiny | Elektronické obchody | Asijské trhy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Trhy dnes | Saxo | Zonky | Slabší koruna | Wood Mackenzie | OPEC+ | Obchodní válka | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Regionální měny | Long signál | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Americký S&P 500 | Turecké liry | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Geopolitika | Cenový kanál | Index Stoxx 600 | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Kompozitní index | Julius Baer | Trh s ropou | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Největší kryptoměna | The New York Stock Exchange | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Daňové úlevy | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Český miliardář | Financial Times (FT) | Kongres USA | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Oživení trhu | Zpomalení světové ekonomiky | Makléřská společnost | Analytici z Wall Street | Data z ekonomiky | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Optimismus na akciových trzích | Michal Brožka | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Omezení dodávek ropy | NATGAS | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | Capital Partners | Vývoj výnosů dluhopisů | Pokles cen | Americké futures | Výkonný ředitel | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Růst mezd | Nárůst cen ropy | PPF | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | UCITS | Pohonné hmoty v Česku | iShares | ESG | Ceny palladia | CFRA Research | Odhady ČNB | Geopolitické riziko | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Akcie Barrick Gold | Hospodářské dopady | Cena akcie | Akcie Renaultu | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Alipay | Digitalizace | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Peter Garnry | Káva | TV Nova | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Výsledkové zprávy | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | PXE | LNG | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Myšlenka | FRED | Pojišťovna VIG | Skupina ČEZ | Obrat trendu | UCITS ETF | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Aktuální obchodní příležitosti | Výše úrokových sazeb | TradingEconomics | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Negativní nálada | Ukrajina | Lagardeová | Labouristé | Amazon | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Disney+ | Macquarie Asset Management | AFP | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Oblast rezistence | Překoupené podmínky | FT | Růst české ekonomiky | České dluhopisy | Globální trh | Velká krize | Financovat | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Společnost ČEZ | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Impuls | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Rozvoj | Data z průmyslu | Stavebnictví | Klíčový support | Paul Volcker | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | Přeprodané podmínky | NAFTA | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Ranní komentář | Ranní zpráva | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Soukromý sektor | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Brewin Dolphin | Prohlášení | Yahoo | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Federální obchodní komise | FTC | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Czech Media Invest | Seznam.cz | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | EP Power Europe | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Úroky | Francouzská centrální banka | Nálada v USA | Přerušení výroby | Měnové politiky | Hypotéky | Smartwings | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Dolar roste | ČNB dnes | Vánoce | Kupní síla | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | xStation5 | Disney | Andrew Bailey | Sergej Rjabkov | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Next Finance Markéta Šichtařová | Americké vlády | Bydlení | Vánoční svátky | Martin Novák | Česká zbrojovka | Eugal | NERV | BREAKING | Stratég | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Cena pšenice | Průmyslové podniky | US100 | Americký index | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Index pařížské burzy | Hospodaření | Wood and Company | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Analytik Wood and Company | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Černé labutě | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Eskalace napětí | CFRA | List Financial Times | Výroba aut | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Produkce energie | Von der Leyenová | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Nejbližší rezistence | Příjmy domácností | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Vyšší inflace | Bloky | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Počet bankrotů | Federální vláda | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Nižší růst | Britské společnosti | Ceny energií | Banka Morgan Stanley | Ptačí chřipka | HN | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Čínské indexy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | Trhy | Čínské úřady | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Pražské burzy | Rating České republiky | Většinový podíl | Virus | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Konzistentní zisky | Zlepšení | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Tenza | Rekordní hodnoty | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | TNOTE | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Natural Gas | Obchodovanie | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Inflace v lednu | Marek Mora | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Největší ztráty | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Jižní Korea | Cestovní ruch | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Mzda | Výkyvy | Ropná válka | Společnost IHS Markit | Inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Obrovské ztráty | Výraznější impuls | Únorová inflace | WP | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Americké výnosy | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | IBEX 35 | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Olaf Scholz | Profitovat | Tencent | Další vývoj | Těžaři ropy | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Kabinet | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Oznámení firmy | Fiskální balíček | Pokles vývozu | New York Times | Inflace v EU | Gazprombank | Analytici finančního ústavu | Odhad inflace | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Spiegel | Značný pokles | Žádosti o podporu | Onemocnění | Americké ministerstvo energetiky | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Další pokles | Vyplácet dividendy | Valné hromady | Norská vláda | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Katar | MPO | MF | Náhrady mezd | Pravidla EU | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Posílení amerického dolaru | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Biliony | Poptávka po surovině | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Tempo růstu CPI | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Reálné mzdy | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | VW | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Organizace | Poskytování hypoték | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | Ruská agentura | Emise oxidu uhličitého | Skupina OPEC | DPH | Eni | Pojišťovna | Karel Komárek | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Jihoevropské země | Ministři | Tempo růstu CPI v USA | Ekonomické oživení | Chřipka | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Long signál na akcie | WisdomTree | Peníze z vrtulníku | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Majitel | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Malé podniky | Poradenské společnosti | USD za barel | Červnový kontrakt | Americké produkce | S&P500 | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Průměrný výnos | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | ODS | Premiér Andrej Babiš | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Regulační rámec | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Americké státy | Data z trhu práce | Cestování | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Ministerstvo hospodářství | Shell | Energetická společnost | Sazka Group | Maloobchod | Pozastavit obchodování | Zaměstnanci | Dopravci | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Dovoz | Vývoz | Rakouský kancléř | Rekordní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Historicky nejnižší | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Patrik Tkáč | Dluhy | Toyota Motor | Evropská průmyslová produkce | Ústup inflace | Členské země | RBI | PPF Telecom Group | Auta | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Sektor služeb | Spekulovat | Zboží z Číny | Svaz dovozců automobilů | Britský trh práce | Vyčerpanost býků | Marek Brávník | Manažeři | Contemporary Amperex Technology | CATL | Klíčové oblasti | Velký růst | Lesy ČR | Biotechnologická společnost | Renault | Pokračování rally | Fischer | Spoluzakladatel | Vládní pomoc | OKD | JDE | Unie | ČR | Pokles investic | Tempo růstu HDP | Akcie Intel | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Zbrojovka | Dluh USA | Střední Evropa | Ruské úřady | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Berlín | Býčí trend | Vyčerpanost medvědů | Rozhodnutí soudu | Tempo poklesu | Poptávka po zlatě | Süddeutsche Zeitung | Index Nasdaq Composite | Zpomalení inflace | Ropná krize | Národní rozpočtová rada | Korporátní zprávy | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPIF | EPPE | Energetický gigant | Nestlé | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Největší evropská ekonomika | Covid | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Sam Stovall | ARD | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Objem aktiv | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Peníze z vrtulníků | Nizozemská vláda | Výrazný propad | E.ON | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Ocenění | Šance | SAE | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | Spotřební daně | Zotavení ekonomik | Rostoucí ceny komodit | Životní úroveň | Exchange Traded Commodity | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Insolvence | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Největší firmy | Důvěra | Oživení v automobilovém průmyslu | Známky oživení | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Klesající tendence | Bruegel | NYT | Cenové hladiny | Oživení poptávky | Počty nakažených | VHM | Analytik XTB | Vládní koalice | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Snížení DPH | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Ruská vláda | Nižší výdaje | Výrobní sektor | Německý regulátor | Výrobce baterií | Klimatické změny | Ceny mědi | Odborníci | Rentabilita | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Sazba hypoték | Objem exportu | Snížení emisí | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Plynovody | The New York Times (NYT) | Ministr životního prostředí | Biden | USA Joe Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Pokles spotřebitelských cen | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Ranní okénko | Česká republika | Antimonopolní úřad | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | AEX | Allegro | Společnost Allegro | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Americké měny | iPhone | Výrobce letecké techniky | Státní penzijní fond | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Intel | Futures na ropu | Moneta | CVX | Přebytek zahraničního obchodu | Nové zprávy | Průmysl v eurozóně | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Proražení | Spotřebitelské ceny v ČR | Siemens | H&M | Akcie H&M | Očkování | LEN | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | EP Real Estate | Analytické shrnutí | Zhodnocení jednotlivých měn | Ceny aktiv | MGM | Futures na ropu WTI | Ceny americké ropy | Boeing 737 Max | Centrální bankéř | Stock Spirits Group | Inflace v Polsku | Nálada investorů | Pokles zásob | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | SOLEK | Zvýšení ceny | Holdingové společnosti | KKR | Dopad na akcie | Výrobce obuvi | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | MJ | Josep Borrell | Situace na trhu | VTB | Agentura Interfax | InPost | Polská společnost | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Express | Tržní ceny | Jestřábí přístup | Nasdaq (US100) | Nynější krize | Index FTSE MIB | Dnešní seance | Rozvolnění | Tencent Holding | Oživení evropské ekonomiky | Dialog | MIB | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Colt | Zajímavé akcie | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Linie neckline | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | V4 | Porušení zákona | Zásoby plynu | Air | Rizika při obchodování | Rohlik Group | PPF Telecom | Siemens Energy | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Společnost Procter & Gamble | Ladislav Bartoníček | Bidenův plán | Maxar Technologies | Reuters analytik | Nejvyšší růst | EDF | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | EP Infrastructure | EP Infrastructure (EPIF) | GE Renewable Energy | Křetínského EPH | Power Exchange Central Europe | Zátěžové testy | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Polymetal | LME | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objem transakcí | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Přeprodané oblasti | Obavy z růstu inflace | Vyšší zhodnocení | Panasonic | Francouzská společnost | Eurokomisařka | Saxo Group | Otevření ekonomik | Meziroční růst cen | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Plán obnovy | EEX | Pandemie COVID | Turów | Těžaři | Německé společnosti | Dopad na finanční trh | Renata Kellnerová | Obavy z inflace | Oslabení | Růst cen nemovitostí | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Ruský těžař zlata | Těžař zlata | Ruský ministr | Salvador | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Platidlo | Primark | Gigafactory | Zelená energetika | Konkurence | Prodej | Akcionáři Monety | Graf akcie | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Index podnikatelské nálady | CO2 | Den daňové svobody | NASA | Solární panely | Vyšší úroveň | Obrovský potenciál | Hydroelektrárny | Trh dnes | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Zvyšování těžby | Síla dolaru | Vývoje ceny | Daňová pravidla | Nákupní příležitost | Hliník | Mluvčí společnosti | Sada dat | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Spotové ceny | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | Míra inflace v USA | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Problémy se subdodávkami | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Čínský výrobce | Americký trh | Ceny suroviny | Globální ceny | Roger | Inflace cen | Odvětví | Divize | Ceny termínových kontraktů | Boom | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Bulharská finanční společnost | Liberalizace trhu | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Klimatická politika | Současné ceny | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | University of Michigan | Spotřebitelská nálada University of Michigan | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Dřevo | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Růst výrobních cen | Kryptoměnová síť | Cena surovin | VIAC | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Společnost Equinor | Základní sazby | Sekce měnové | RWE Gas | Objem peněz | Asijské země | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Americké ceny | Zahraniční společnosti | Byty | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Mluvčí firmy | Analytici banky | Fitch Solutions | Americká ministryně financí | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Společnosti | Chivo | Opatření | Rivian | Shrinkflation | Smrskflace | Dna | Cena emisních povolenek EU | Hurikán Ida | Prazdroj | Evergrande | China Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Royal Bank of Canada | RBC | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Indexy amerického akciového trhu | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Hospodářský růst v eurozóně | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Los Angeles | On Holding | On Holding AG | Roger Federer | Kryptoměnová síť Bitcoin | Ceny kovů | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | BNP | Sentiment indikátory | Investice do těžby | UBS Group | UBS Group AG | Zdražování energie | Jaroslav Haščák | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Reorganizační plán | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Gamble | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Globální ekonomické aktivity | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Chinese Estates | Akcie Chinese Estates | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Kolibřík Energie | Nyrstar | Společnost Nyrstar | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Fidelity Leading Indicator | Crest Communications | AdBlue | Kotak Securities | Ravindra Rao | Globální ceny plynu | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ceny zemního plynu i elektřiny | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Meta | Dceřiná firma | Plyn v EU | Metaverse | Stephen Brennock | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Gascade | GSA Platform | Regional Booking Platform | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Velkoobchodní cena zemního plynu | Velkoobchodní ceny plynu | Fantasia Holdings | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Reálné úrokové sazby | Burzovní cena | Ruský plynovod | Spotřebitelské ceny v Británii | Výrazný růst inflace | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | RIA Novosti | Americký investiční fond | Fond KKR | Telecom Italia | TIM | Telecom Italia (TIM) | Pozemky | Jiří Gavor | ENA | Jens Stoltenberg | Antony Blinken | Společnost innogy | Innogy | Booking | Změny klimatu | Omikron | Akcie Gazpromu | Varianta omikron | | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Vietnam | Občanské války | Propad hodnoty | Zlotý | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Volatilita ropy | Evernym | Annalena Baerbocková | Fundamentální analýzy | Velikosti bilance Fedu | Vývoj velikosti bilance Fedu | Předpokládaná výše hlavní úrokové sazby | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Dun & Bradstreet (D&B) | Letadlo | Bundesnetzagentur | Úpis nových akcií | Jamal | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Sekyra Group | Problémy české ekonomiky | Těžební společnost | Logistické společnosti | Plynová krize | Výzkumný ústav | Resolution Foundation | Společnost Smartwings | Hodnoty měny | Miliardy USD | Tranzit ruského plynu | Těžař | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu | Ruský plyn | Gate | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Húsíové | Jistoty proti inflaci | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Dražší energie | Real Estate | Válka na Ukrajině | Ukrajinské hřivny | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Shell Plc | Odklon od rizikových aktiv | Napětí na Ukrajině | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Julius Baer Group | Výplatní poměr | Ocado | Akcie společnosti Ocado | Banka Barclays | Rusko-ukrajinský konflikt | Vladimir Čižov | Útok na Ukrajinu | Ruský velvyslanec | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Rusko-ukrajinské napětí | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce na Rusko | Indexové trhy | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Nikolaj Šulginov | Hans van Cleef | Polymetal International | Dopad konfliktu na Ukrajině | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Kyjev | Úřad pro ekonomickou analýzu | Ruská vojska | MWh | EUR/MWh | Forwardové ceny | Měsíční forwardové ceny | Vzdušný prostor | Společnost TotalEnergies | Velkoobchodní cena plynu | Orsted | Zkapalněný zemní plyn | Sankce EU | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Zahájení invaze | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Společnost Eni | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Pokles inflace | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Import ruské ropy | Západní sankce | APP | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Dodávky plynovodem | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | iShares Global Clean Energy | INRG | UCITS ETF (INRG) | iShares Global Clean Energy UCITS ETF (INRG) | Vladimir Medinskij | Ruský vicepremiér | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Vysoké ceny energií | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Dodávky ruského plynu do Evropy | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Plynárenská společnost | Dodávky ruského plynu a ropy | Zákonodárci | Provozní zisk Křetínského EPH | Zisk Křetínského EPH | Zisk Křetínského | Odpojení EU od ruských energií | Zemní plyn ve Spojených státech | Vývoj ceny plynu NATGAS | Ceny plynu NATGAS | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu | Poradenská firma | Poradenská firma Dun & Bradstreet | Firma Dun & Bradstreet | NET4GAS | Účet v rublech | Středoafrická republika | Plyn v rublech | Období stagflace | EuRoPol Gaz | Zemní plyn (Natural Gas) | Šéfové | Markus Krebber | RWE Markus Krebber | Ceny plynu a elektřiny | Trhy s komoditami | Akcie Renault | Juneteenth
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Ceny neonu
Ceny niklu
Ceny nových aut
Ceny nových bytů
Ceny nových osobních aut
Ceny nových volných bytů
Ceny obilovin
Ceny oxidu neodymitého
Ceny palladia
Ceny PHM

Následující klíčová slova

Ceny plynu a elektřiny
Ceny plynu NATGAS
Ceny plynu v Evropě
Ceny pohonných hmot
Ceny pohonných hmot v Česku
Ceny pohonných hmot v ČR
Ceny potravin
Ceny povinného ručení
Ceny povolenek
Ceny povolenek v EU
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít