Čtvrtek 30. březen 2023 01:44
reklama
Purple Ebook ropa
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Ebook ropa
reklama
Instaforex krypto

Klíčová slova - BP

img

📉 DE30 klesá o viac ako 2,2 %

24.03.2023 Riziko eskalácie problémov bankového sektora dnes vyvíjalo tlak na pokles európskych indexov. Investori dúfali, že riziko sa stabilizuje po prevzatí Credit Suisse bankou UBS (UBSG.CH). To sa však nestalo a odkúpenie držiteľov dlhopisov AT1 vytvorilo potenciálne nebezpečný precedens. Pozornosť trhu sa teraz sústreďuje na akcie Deutsche Bank (DB.DE), ktoré dnes klesli o viac ako 12 %. Jej ocenenie poslalo nadol to, že swapy na úverové zlyhanie (CDS) sa vyšplhali na najvyššie úrovne od roku 2020. To naznačuje, že špekulatívny trh je čoraz viac presvedčený, že problémy inštitúcií sa budú zhoršovať. Včerajšie komentáre Janet Yellenovej, ktorá uviedla, že regulačné orgány sú pripravené podporiť banky dodatočnou likviditou, udržateľne nezlepšili náladu na trhu. Namiesto toho sa investori presvedčili, že kríza ešte neskončila. Ratingová agentúra Moody's navyše včera naznačila, že problémy amerických bánk možno zďaleka neskončia.
img

Bude ECB zvedat sazby v květnu pomaleji?

23.03.2023 Knot z ECB, který je známý spíše jestřábím přístupem k měnové politice, naznačuje, že úrokové sazby mohou během květnového zasedání růst nižším tempem. Samozřejmě vidí potřebu dalšího růstu, ale není si jistý jeho velikostí. To by mohlo znamenat zvýšení o 25 bp. Knot také upozorňuje na to, že bankovní turbulence mohou mít dlouhodobé dopady na inflaci. Poukazuje také na to, že pokud nebudou další otřesy na trhu, reinvestice APP by se mohly postupně zastavit.
img

ŽIVÝ komentář: Wall Street Open ve 14:30

23.03.2023 Fed pro někoho nečekaně zvýšil sazby o 25 bp a dal jasný signál, že inflace je pro něj na prvním místě, jelikož bankovní sektor je robustní a odolný. Jak otevřou trhy den poté, co Powell ujistil trhy, že pivot zatím není na stole a Janet Yellenová řekla, že plošné pojištění všech kladů není na podle ministerstva důležitě? Začínáme v 14:30.
img

BREAKING: Fed zvyšuje sadzby o 25 bp

22.03.2023 Americká centrálna banka pred malou chvíľou zvýšila úrokové sadzby o 25 bázických bodov. Aj napriek tomu, že väčšina trhu tento výsledok očakávala, časť trhu bola neistá veľkosťou zvýšenia úrokových sadzieb kvôli nedávnym problémom v bankovom sektore.
img

Elon Musk se mýlí v názoru na lithium. Proč tomu tak je?

21.03.2023 Lithium se stalo novou ropou. V USA neprodukují zdaleka tak moc stříbrného kovu, kolik potřebují. Právě to je ten problém, na který nejspíš není Elon Musk, generální ředitel společnosti Tesla, připravený.
img

V americkém Severním ledovém oceánu došlo k zákazu těžby ropy a zemního plynu

15.03.2023 Joe Biden, americký prezident, se zasadil o zablokování budoucího pronájmu ložisek ropy a plynu v Severním ledovém oceánu, což je součást plánu, jak ochránit 16 milionů akrů půdy a vody na Aljašce.
C:\fakepath\ropa2.jpg

Šéf Exxonu kritizoval energetickou politiku EU, zašla podle něj příliš daleko

08.03.2023 Generální ředitel americké ropné společnosti ExxonMobil Darren Woods kritizoval energetickou politiku Evropské unie. Podle něj zašla až příliš daleko a represivní opatření proti fosilním palivům v Evropě teď velké energetické společnosti nutí, aby přehodnotily své plány a případně investovaly jinde. Woods to řekl na každoroční konferenci CERAWeek, která se v těchto dnech koná v Houstonu.
img

💥USD po Powellově úvodním vyjádření roste

07.03.2023 Text Powellova projevu byl právě zveřejněn a na trhu nevyvolal žádné výrazné pohyby. Zde jsou Powellovy klíčové poznámky:
img

BREAKING: DE30 prorazil nad 15 700 bodů

07.03.2023 Evropské akciové indexy se další den v řadě obchodují na vyšších úrovních. To přichází i přes včerejší spíše smíšenou seanci na Wall Street a dnešní smíšené obchodování během asijské seance. Za tímto vývojem není žádný jasný důvod, ale roli může hrát spotřebitelský průzkum ECB za leden. Průzkum naznačil, že spotřebitelská inflační očekávání pro příštích 12 měsíců klesla z 5,0 na 4,9 %, zatímco tříletá očekávání klesla z 3,0 na 2,5 %. Navíc růst nominálního příjmu v příštích 12 měsících je 1,3 %, což znamená nárůst z 1,0 % zaznamenaného v prosinci. To naznačuje, že ECB by mohla mít prostor být méně jestřábí. To je však v kontrastu s nedávnými komentáři samotných členů ECB, jako například Holzmannem, který vidí potřebu dalších 4 zvýšení sazeb o 50 bp.
img

Ranní komentář (07.03.2023)

07.03.2023 Americké indexy ukončily včerejší obchodování smíšeně a spíše s malými pohyby. S&P 500 přidal 0,07 %, Dow Jones se posunul o 0,12 % výše a Nasdaq klesl o 0,11 %. Small-cap Russell 2000 se propadl o 1,48 %.
img

Člen ECB Holzmann se rozhodl pro 4 silná zvýšení

06.03.2023 Holzmann z ECB požaduje zvýšení o 50 bp na příštích 4 zasedáních. Kromě toho by si přál, aby byl do snížení rozvahy zahrnut program PEPP, jehož splatné nástroje jsou prozatím reinvestovány. Podle jeho názoru by měl být PEPP „stažen“ do QT na podzim. Tyto komentáře jsou velmi jestřábí, nicméně Holzmann patří v ECB do extrémní skupiny „ultrahawků“.
C:\fakepath\trader-03032023-26-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.03.2023 1) Cena kryptoměny bitcoin dnes přechodně klesla na více než dvoutýdenní minimum k hranici 22.000 USD (zhruba 486.400 Kč). Obdobně oslabují i další kryptoměny, které tak podle analytiků reagují na problémy americké banky Silvergate Capital. Ta nabízí široce využívanou platební síť, která usnadňuje převody finančních prostředků mezi kryptografickými firmami v reálném čase.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

NYT: Mnohé západní firmy rok po invazi nemohou, anebo nechtějí opustit Rusko

03.03.2023 McDonald's po 32 letech odstranil své zlaté oblouky. Ropný gigant BP se začal zbavovat obřích ruských investic. Francouzská automobilka Renault prodala své továrny za symbolický jeden rubl. Loňská invaze na Ukrajinu spustila vlnu slibů západních společností o tom, že se z Ruska rychle stáhnou. Stovky firem z Evropy a Spojených států ale v zemi dál podnikají, navzdory sankcím a výzvám k bojkotu, upozorňuje deník The New York Times (NYT).
img

IEA: Emise oxidu uhličitého související s energií loni stouply na rekord

02.03.2023 Globální emise oxidu uhličitého související s energetikou se v loňském roce zvýšily o 0,9 procenta na rekordních 36,8 miliardy tun. A to i přesto, že více čistých technologií, jako jsou elektromobily nebo produkce elektřiny ze slunce, pomohlo omezit dopady zvýšené spotřeby uhlí a ropy. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Mezinárodní agentura pro energii (IEA).
img

Graf dne: EURGBP (02.03.2023)

02.03.2023 EUR by mohlo být v pohybu později, kdy bude zpráva CPI za únor z eurozóny a zápis ze zasedání ECB. Údaje CPI mohou přitáhnout více pozornosti, protože budou aktuálnější – mějte na paměti, že zápisy ECB budou rekapitulací diskusí z doby zhruba před 3 týdny, a proto mohou být zahrnuté názory zastaralé. Ve skutečnosti se mnoho členů ECB od poslední schůzky s prezidentkou ECB Lagardeovou, která dnes ráno prohlásila, že zvýšení sazeb o 50 bp na březnovém zasedání stále řeší, zapůsobilo jestřábím tónem. To poskytlo dnes ráno určitou podporu EUR a vytvořilo určitý tlak na evropské akcie. Lagardeová také uvedla, že recesi v eurozóně neočekává a že inflace by měla začít zpomalovat od března kvůli srovnávací základně.
img

Vrátil se londýnský týden večírků ropy a hovoří se o blížící se rallye

28.02.2023 Poprvé od pandemie se vrátil zpátky do Londýna největší večírek ropného průmyslu a největším tématem bude, jestli se ceny připravují na velkou rally.
img

Ranné zhrnutie (28.02.2023)

28.02.2023 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie mierne vyššie. S&P 500 vyskočil o 0,31 %, Dow Jones pridal 0,22 % a Nasdaq sa posunul o 0,63 % vyššie. Russell 2000 pridal 0,31 %.
img

Rok po invazi prognózuje MMF Rusku zhruba stejný ekonomický růst jako Česku. Kdy se protiruské sankce projeví opravdu viditelně?

24.02.2023 Česká ekonomika letos může dopadnout hůř než ta ruská. Ne, nejde o kremelskou propagandu. Je to závěr prognóz západních institucí a bank v čele s Mezinárodním měnovým fondem.
img

První výročí ruské invaze. Jak se změnila situace na trzích❓

23.02.2023 Tento týden si připomínáme první výročí ruské invaze na Ukrajinu. Ačkoli se očekávalo, že konflikt bude mít krátké trvání, skutečnost se ukázala být zcela jiná. Ukrajina se brání díky svému odhodlání, podpoře Západu a četným sankcím uvaleným na Rusko. Útočník se mezitím i přes několik porážek stále nechce stáhnout. Finanční trhy se mezitím za posledních 12 měsíců výrazně změnily, i když některé pohyby cen byly poměrně překvapivé. Cenové pohyby na mnoha trzích dosáhly v posledních měsících několika desítek nebo dokonce několika set procent. V současné době se však situace stabilizovala a na několika trzích se dřívější pohyby obracejí.
img

BREAKING: CBRT snižuje sazby o 50 bp, TRY oslabuje

23.02.2023 Centrální banka Turecka dnes v 12:00 oznámila své poslední rozhodnutí o sazbách. Median očekávání mezi ekonomy dotázanými agenturou Bloomberg bylo snížení sazby o 100 bazických bodů, zatímco median očekávání v průzkumu agentury Reuters bylo zvýšení sazeb o 50 bazických bodů. CBRT se rozhodla snížit sazbu o 50 bazických bodů a snížila týdenní repo sazbu z 9,00 na 8,50 %. Centrální banka uvedla, že posuzuje ekonomický dopad a škody nedávných zemětřesení, která zasáhla Turecko a Sýrii.
img

Graf dne - EURUSD (23.02.2023)

23.02.2023 EUR/USD se od začátku února obchoduje na nižších úrovních. Hlavní měnový pár se stáhl téměř o 4 % z denního maxima dosaženého 2. února 2023. Vyšší výkonnost USD nad EUR lze odůvodnit měnovou politikou. ECB i Fed jsou odhodlány pokračovat ve zpřísňování svých politik. Zatímco se však všeobecně věří, že ECB bude nadále zpřísňovat, u Fedu to tak jisté nebylo. Fed na posledním zasedání zpomalil tempo zvyšování sazeb na 25 bazických bodů. Powellův vzkaz během tiskové konference však byl jestřábí a řada lepších než očekávaných amerických makrodat od posledního zasedání FOMC dále posílila očekávání, že Fed ještě není hotový. Včera zveřejněné zápisy FOMC navíc ukázaly, že řada členů Fedu viděla potřebu dalšího zvýšení sazeb o 50 bp. Přestože se výhled politiky ECB nezměnil, tak výhled politiky Fedu se stal jestřábí, což vede k poklesu EURUSD.
img

Ekonomický kalendář: Čeká nás rozhodnutí turecké centrální banky o sazbách a revize amerického HDP

23.02.2023 Evropské indexy otevřely do pozitivního teritoria po smíšeném ranním obchodování v Asii a smíšených včerejších výsledcích obchodování na Wall Street. Zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC vyvolalo na trzích mírnou jestřábí reakci (USD nahoru, akcie dolů), ale nepromítlo se to do výraznějšího pohybu na trzích.
img

Ranní shrnutí (23.02.2023)

23.02.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování smíšeně. S&P 500 klesl o 0,16 %, Dow Jones klesl o 0,26 %, Nasdaq si připsal 0,13 % a Russell 2000 přidal 0,34 %.
img

Ranní shrnutí (22.02.2023)

22.02.2023 Wall Street během první seance po prodlouženém víkendu výrazně klesla. S&P 500 klesl o 2,00 %, Dow Jones se posunul o 2,06 % níže, Nasdaq se propadl o 2,50 % a Russell 2000 se propadl o 2,70 %.
img

Graf dne: NZDCAD (21.02.2023)

21.02.2023 Dalším zdrojem volatility pro pár bude oznámení o rozhodnutí o sazbách od Reserve Bank of New Zealand ve středu v 2:00. Většina ekonomů očekávala zvýšení sazeb o 50 základních bodů, ale existují určité obavy, že RBNZ může zpomalit nebo dokonce pozastavit zvyšování sazeb po nedávném cyklónu, který způsobil značné škody v celé zemi. Zatímco zvýšení sazeb o 25 bp by mohlo být na stole, pauza se zdá nepravděpodobná. RBNZ však pravděpodobně vyšle opatrnou zprávu a sdělí, že s případnými většími opatřeními počká, dokud nebude odhadnut lepší rozsah škod.
img

USDCAD nad důležitou rezistencí před kanadskou inflací

21.02.2023 Kanadský dolar oslabuje vůči americkému dolaru před inflací z Kanady, která bude oznámena ve 14:30. Bank of Canada nedávno oznámila formální konec cyklu zvýšením na o 4,5 % (rozhodnutí o 25 bp). Čtení ukáže, zda vzhledem k problémům s dynamikou dalšího poklesu inflace v USA bylo rozhodnutí BoC o pozastavení cyklu předčasné. Konsensus analytiků ukazuje na hodnotu CPI kolem 6,1 % oproti 6,3 % dříve, s odhadem 5,1 % pro jádrovou inflaci.
img

Graf dňa - US100 (17.02.2023)

17.02.2023 Nálady na svetových trhoch sa tento týždeň zhoršili, pričom kľúčovým faktorom boli údaje o raste cien v USA. Vyššie než očakávané údaje CPI vyvolali v prvej polovici týždňa určitý tlak na indexy a tento tlak bol ešte umocnený včerajším zverejnením vyšších než očakávaných PPI. Takéto údaje naznačovali, že Fed možno bude musieť zostať na jastrabej ceste ešte nejaký čas, kým prestane zvyšovať sadzby. K týmto návrhom sa pridali jastrabie komentáre od členov Fedu. Niektoré inštitúcie sa tiež rozhodli zvýšiť svoju prognózu a teraz napríklad Goldman Sachs očakáva tento rok od Fedu ďalšie 3 zvýšenia sadzieb o 25 bp.
img

Americký dolár posilnil po jastrabích komentároch Bullarda a Mestera z Fedu 💵

17.02.2023 Šéf Fedu v St Louis James Bullard a šéfka Fedu v Clevelande Loretta Mesterová komentovali situáciu menovej politiky v USA jastrabím spôsobom a signalizovali možné zvýšenie o 50 bp v marci. V dôsledku toho trh oceňuje zvýšenie o 50 bp v marci s viac ako 18% pravdepodobnosťou. Včerajší údaj o cenách výrobcov PPI v USA bol najvyšší od júna 2022.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Ropné a plynárenské firmy v Norsku výrazně zvýšily plánované investice

16.02.2023 Norské ropné a plynárenské firmy výrazně zvýšily plán letošních investic, koncem loňského roku totiž navrhly ještě desítku nových projektů. Největší podnikatelský sektor v zemi očekává, že letos investuje 187,8 miliardy norských korun (NOK; 406,6 miliardy Kč). Loni v listopadu počítal s investicemi za 149,7 miliardy NOK. Ukázal to průzkum norského statistického úřadu.
img

Rusko navzdory sankcím zvyšuje svoji těžební aktivitu. Celková hloubka jeho ropných vrtů byla loni nejvyšší za uplynulé minimálně více než jedno desetiletí

14.02.2023 Rusko v loňském roce vytěžovalo své ropná ložiska nejvíce za uplynulé minimálně více než jedno desetiletí. Vyplývá to z dat agentury Bloomberg (viz graf níže). Celková hloubka ropných vrtů v Rusku stoupla na více než 28 tisíc kilometrů. Jedná se o nejvyšší údaj minimálně od roku 2009, od kdy jsou daná data k dispozici. Například o deset dříve, v roce 2012, činila celková hloubka ropných vrtů v Rusku jen zhruba 20 tisíc kilometrů.
img

Ranní shrnutí (14.02.2023)

14.02.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výše. S&P 500 rostl o 1,14 %, Dow Jones se posunul o 1,11 % výše a Nasdaq vyskočil o 1,48 %. Russell 2000 rostl o 1,16 %.
C:\fakepath\trader-10022023-51-zm.jpg

Evropské akcie oslabily pod tlakem skokového růstu výnosů dluhopisů

10.02.2023 Evropské akcie dnes oslabily pod tlakem skokového růstu výnosů dluhopisů. Investoři se obávají prodloužení období zvyšování úrokových sazeb předními centrálními bankami. K nepříznivé náladě na trhu přispěl i chmurný výhled společnosti Adidas. Panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 0,96 procenta na 457,89 bodu, a zaznamenal tak první týdenní pokles za poslední tři týdny.
img

BP zpomaluje odklon od ropy

09.02.2023 Akciím ropného gigantu BP se v posledních dnech daří. Za růstem ceny stojí v první řadě dobré hospodářské výsledky, vyšší dividenda a zpětné odkupy akcií. Daleko zajímavější z makro pohledu je ale rozhodnutí společnosti zpomalit ústup od produkce fosilních paliv. Před třemi lety totiž v BP plánovali výrazně omezit investice do těžby a do roku 2030 plánovali snížit produkci ropy o 40 % ve srovnání s rokem 2019. Nynější revidované plány přitom stanovují cílovou úroveň pro daný rok na 2 milióny barelů denně, což znamená snížení produkce oproti před COVIDové době asi "jen" o čtvrtinu.
img

Ranní shrnutí (08.02.2023)

08.02.2023 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výše. S&P 500 vzrostl o 1,29 %, Dow Jones se posunul o 0,78 % výše a Nasdaq vyskočil o 1,90 %. Russell 2000 rostl o 0,76 %.
img

RBA zvyšuje sazby, věnujme pozornost Powellovu projevu

07.02.2023 Australská centrální banka (RBA) zvýšila výpůjční náklady o 0,25 % v souladu s očekáváním tržních analytiků. Ekonomové naznačují, že australská centrální banka pravděpodobně v březnu naváže dalším zvýšením sazeb.
img

Graf dňa - USDCAD (07.02.2023)

07.02.2023 USD/CAD sa obchoduje v klesajúcom trojuholníkovom vzore od októbra 2022. Včera sa páru nepodarilo prelomiť zónu odporu pod oblasťou 1,3500 a dnes je možné vidieť pokles. Očakáva sa, že USDCAD bude neskôr volatilnejší, keďže vystúpia predseda Fedu Powell (18:40) a guvernér BoC Macklem (18:45).
img

Ranné zhrnutie (07.02.2023)

07.02.2023 Americké indexy skončili včerajšie obchodovanie nižšie. S&P 500 klesol o 0,61 %, Dow Jones sa posunul o 0,10 % nižšie a Nasdaq sa prepadol o 1,00 %. Russell 2000 klesol o 1,40 %.
img

Ranní okénko - Globální sentiment zůstává pod tlakem pátečních dat

07.02.2023 Dnes ráno vychází čísla z tuzemského maloobchodu, dopoledne pak statistika devizových rezerv. Zatímco předběžná data jasně naznačují, že aktivita ČNB potřeba nebyla, u dnešních čísel z maloobchodu je výsledek nejasný. Včera zveřejněná data z průmyslu opět výrazně ovlivnil vývoj v automotive, který dokázal udržet výsledek v kladných číslech. Bilance zahraničního obchodu pak po dlouhé době vykázala „pouze“ jednociferný deficit.
img

ČNB ponechala sazby na stávající úrovni

02.02.2023 Zatímco americká centrální banka zvýšila úrokové sazby o 25 bp a Evropská centrální banka o 50 bp, rada ČNB na svém dnešním zasedání opět ponechala základní úrokovou sazbu na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba dosahuje již od 23. června 2022 na 7 %, lombardní sazba, za kterou si půjčují banky oproti zástavě, dosahuje 8,00 %, zatímco diskontní sazba se drží na 6,00 %. Rozhodnutí centrálních bankéřů je v souladu s odhady trhu.
img

BREAKING: ECB zvyšuje sazby o 50 bp!

02.02.2023 Evropská centrální banka dnes ve 14:15 oznámila své nejnovější rozhodnutí o měnové politice. Banka se rozhodla zvýšit sazbu o 50 základních bodů v prvním měnověpolitickém rozhodnutí z roku 2023. Trhy takový výsledek očekávaly.
img

BREAKING: Americká centrální banka zvyšuje sazby o 25 bp

01.02.2023 Americká centrální banka na svém dnešním zasedání zvýšila sazby o 25 bp, což je v souladu s odhady trhu. Úrokové sazby Fedu se tak zvýšily z 4,25 - 4,50 % na 4,50 - 4,75 %.
img

ExxonMobil a Pfizer se svými hospodářskými výsledky a prognózami

01.02.2023 Společnost Exxon se ziskem 56 miliard USD za minulý rok překonala rekordní zisk západních ropných společností.
img

Graf dňa - NZDUSD (01.02.2023)

01.02.2023 Novozélandský dolár v stredu oslabil, keď miera nezamestnanosti v krajine vzrástla na 3,4 % v 4. štvrťroku z 3,3 % v predchádzajúcom štvrťroku, čo zvýšilo očakávania, že RBNZ by sa mohla presunúť k menej agresívnemu postoju a vo februári zvýšiť sadzby o 50 bp. Ročná inflácia na Novom Zélande v decembrovom štvrťroku tiež vyskočila na maximum za takmer tri desaťročia vo výške 7,2 %, čo je nad očakávaniami trhu vo výške 7,1 %, no pod očakávaniami na úrovni 7,5 %. Pár NZDUSD môže večer po rozhodnutí FEDu zaznamenať zvýšenú volatilitu. Všeobecne sa očakáva, že americká centrálna banka poskytne menšie zvýšenie sadzieb o 25 bp, zatiaľ čo obchodníci budú hľadať návod na cestu zvyšovania úrokových sadzieb. Stojí za pripomenutie, že Powell niekoľkokrát spomenul, že sa obáva, že sa zopakuje scenár zo 70. rokov. Vtedy príliš unáhlený posun v menovej politike viedol k návratu inflácie. Jastrabie komentáre predsedu FEDu preto môžu viesť k posilneniu amerického dolára.
img

Ekonomický kalendár: Všetky oči na FED!

01.02.2023 Európske futures trhy dnes poukazujú na viac-menej ploché otvorenie seansy na starom kontinente. Pohyby sú obmedzené, pretože obchodníci sa pripravujú na veľmi očakávané zasadnutie FEDu. Americká centrálna banka oznámi rozhodnutie o menovej politike o 20:00, po čom bude o 20:30 nasledovať tlačová konferencia predsedu Powella. Zmiernenie inflačných tlakov v USA posilnilo stávky, že Fed zvýši sadzby o 25 bp, zatiaľ čo investori budú sledovať holubičie vyjadrenia od Powella. Trhy sa stále snažia odhadnúť, aká je pravdepodobnosť, že Fed bude musieť zvýšiť sadzby nad 5% a ako dlho tam zostanú. Okrem Fedu by mala správa ADP o 14:15 a údaje JOLTS o 16:00 poskytnúť viac podrobností o stave amerického trhu práce. Údaje o zásobách ropy DOE o 16:30 môžu vyvolať určitú volatilitu na trhu s ropou. Meta Platforms, predtým Facebook, oznámi výsledky po skončení obchodovania na Wall Street.
img

Rozdělení velkých technologických firem by mohlo být dobrou zprávou pro investory

26.01.2023 ODHALENÍ: Americké ministerstvo spravedlnosti podalo antimonopolní žalobu na reklamní technologie společnosti Alphabet. Následuje tak podobnou antimonopolní žalobu proti jejímu vyhledávacímu byznysu. Nebudeme se vyjadřovat k meritu věci, ale uvedeme tři body. 1) V oblasti antimonopolního práva, které se datuje do doby před více než sto lety, se při regulaci „bezplatných“ produktů nacházíme na neprobádaném území. 2) Historie ukazuje, že vyřešení těchto otázek může trvat desítky let. 3) „V nejhorším případě“ jsou restrikce a rozpady často pro akcionáře výhodné, od Standard Oil v roce 1911 po Microsoft v roce 2002, protože uvolňují hodnotu a ukončují nejistotu.
img

📈DE30 prudce roste

17.01.2023 Evropské akcie obnovily růstovou dynamiku, zatímco euro pokleslo z nedávných maxim v důsledku zprávy, že ECB začíná zvažovat pomalejší zvyšování sazeb po únorovém zvýšení o 50 bp. Podle zdrojů z ECB začínají centrální bankéři zvažovat pomalejší tempo zvyšování úrokových sazeb, než prezidentka Lagardeová naznačila v prosinci sérií zvýšení o 50 bazických bodů. Podle těchto zdrojů myšlenka pomalejšího pohybu v březnu "získává podporu" a někteří očekávají na příštím zasedání zvýšení o 50 bazických bodů a poté o 25 bazických bodů.
img

V Evropě se daří sektoru Oil&Gas. Norsko slibuje plynu jako letos, v plánu je těžba z nových nalezišť

22.12.2022 Evropské obchodování se nese v poklidnějším tempu než včera. Index STOXX Europe 600 se obchoduje kolem svých včerejších zavíracích hodnot, německý index DAX klesá o 0,2 % a britský FTSE 100 přidává 0,4 %. Z širšího indexu STXE 600 se nejlépe daří sektoru „STXE 600 Oil&Gas“, který posiluje téměř o 1,3 %.
img

Graf dňa - EURJPY (20.12.2022)

20.12.2022 Bank of Japan dnes prekvapila trhy rozhodnutím rozšíriť pásmo okolo cieľového 10-ročného výnosu z 25 bázických bodov na 50 bázických bodov. Zatiaľ čo úrokové sadzby zostali nezmenené, rozhodnutie prepracovať nástroj na kontrolu výnosovej krivky možno považovať za veľmi jastrabie, pretože sa v skutočnosti rovná zvýšeniu sadzieb až o 25 bp (vzhľadom na to, že BoJ naďalej intervenovala v hornom pásme). Japonský jen v reakcii výrazne posilnil, pričom USDJPY, EURJPY a GBPJPY v jednom bode klesli o 3 %.
img

Ranní shrnutí (20.12.2022)

20.12.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování ve ztrátě. S&P 500 klesl o 0,90 %, Dow Jones klesl o 0,49 % a Nasdaq klesl o 1,49 %. Russell 2000 ztratil 1,41 %.
img

Cardano jako dlouhodobá investice

16.12.2022 Reakce trhu na zvýšení sazeb FED o 50 bp byla očekávána. Navzdory snížení tempa zvyšování sazeb je inflace v USA stále výrazně nad cílem regulátora a je zapotřebí další zpřísnění měnové politiky.
img

Ranní shrnutí (16.12.2022)

16.12.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výrazně níže, když k tlaku po FOMC přidala jestřábí ECB. S&P 500 klesl o 2,49 %, Dow Jones se posunul o 2,25 % níže a Nasdaq se propadl o 3,23 %. Russell 2000 skončil obchodování o 2,52 % níže.
img

BREAKING:EUR po rozhodnutí ECB posiluje

15.12.2022 ECB zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 50 bp na 2,50 %, jak se všeobecně očekávalo. Konference po zasedání ECB začíná ve 14:45 a komentáře na konferenci mohou výrazně ovlivnit trhy. O konferenci vás budeme informovat v dalších zprávách.
img

Graf dne - EURGBP (15.12.2022)

15.12.2022 Švýcarská národní banka již oznámila zvýšení sazeb o 50 bb, ale jsou zde ještě další dvě významné centrální banky, které mají dnes rovněž rozhodovat o sazbách a od nichž se rovněž očekává zvýšení sazeb o 50 bb - Bank of England (13:00) a Evropská centrální banka (14:15). Vzhledem k tomu, že ekonomové i peněžní trhy považují zvýšení sazeb o 50 bb za hotovou věc, bude reakce trhu hodně záviset na komunikaci centrální banky. Tak tomu bylo v případě včerejšího rozhodnutí FOMC a tak tomu bude i dnes v případě BoE a ECB. Poslední údaje však naznačují, že existuje šance, že ECB přinese jestřábí překvapení a zvýší sazby o 75 bazických bodů namísto 50 bp. Na druhou stranu krize životních nákladů ve Velké Británii zvyšuje šance na měkčí postoj BoE.
img

Ekonomický kalendář: Maloobchodní tržby v USA a rozhodnutí 4 centrálních bank

15.12.2022 Po včerejších poklesech na Wall Street a dnešních v Asii, naznačují trhy s futures na nižší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Za nárůst averze k riziku může jestřábí Fed, neboť americká centrální banka očekává, že se sazby posunou výše, než se dříve předpokládalo. Nyní se počítá s tím, že na zvýšené úrovni zůstanou delší dobu. USD získal a vytvořil tlak na drahé kovy.
img

Ekonomický kalendár: Fed v centre pozornosti

14.12.2022 Akciové trhy v Európe sú dnes nastavené na vyššie otvorenie, avšak pohyby sú obmedzené, pretože obchodníci sa pripravujú na veľmi očakávané zasadnutie FEDu. Americká centrálna banka oznámi rozhodnutia o menovej politike o 20:00, po ktorom bude o 20:30 nasledovať tlačová konferencia predsedu Powella. Po včerajších pozitívnych číslach CPI sa všeobecne očakáva, že Fed zvýši úrokové sadzby o 50 bp, no investori sa zamerajú aj na nové ekonomické prognózy a Powell bude hovoriť, či FOMC neuvažuje o skoršom spomalení tempa zvyšovania sadzieb. Okrem Fedu môžu údaje o zásobách ropy DOE o 16:30 vyvolať určitú volatilitu na trhu s ropou. Pokiaľ ide o Európu, kľúčové údaje – údaje britského CPI za november – už boli zverejnené. Ukázali, že ročná miera inflácie sa minulý mesiac znížila na 10,7 % z októbrových 11,1 %, čo bola najvyššia hodnota od októbra 1981.
img

Co sledovat příští týden? (09.12.2022)

09.12.2022 I když se blíží vánoční útlum, ještě nenastal a určitě nenastane ani příští týden. Investoři se připravují na závěrečné rozhodnutí o sazbách v roce 2022 od 3 hlavních centrálních bank - Fedu, ECB a BoE - přičemž všechna tři jsou naplánována na příští týden. Kromě toho budou potenciální spouštěče volatility představovat také údaje o inflaci v USA a bleskové PMI z Evropy. Nezapomeňte příští týden sledovat US100, EURGBP a DE30!
img

⏫US100 se před zveřejněním PPI odráží výše

09.12.2022 Zpráva o americké inflaci PPI je údaj, který investoři často přehlížejí. Dnešní zveřejnění však bude jiné, protože bude předcházet zprávě o CPI (příští úterý, 14:30), která je klíčovou zprávou pro Federální rezervní systém (rozhodnutí FOMC - příští středa, 20:00). Ačkoli se zdá, že zvýšení sazeb o 50 bp je hotovou věcí, výrazné překvapení v údajích o inflaci by mohlo členy Fedu přimět ke zvážení dalších možností a může také ovlivnit budoucí pokyny Fedu. 
img

Bear market rally dochází dech...

05.12.2022 Čekání, čekání… Poslední týdny na akciových trzích vlastně jen čekáme. Čekáme na moment, kdy se trhy odhodlají jedním nebo druhým směrem. Jednoduše hledáme katalyzátor. Změnu v dosavadním myšlení. Pojďme se ideálně pokusi pochopit, co si nyní trhy vlastně myslí, s čím počítají a jaký je vlastně celkový narrative. Až poté můžeme zjistit, co je může zklamat, nebo potěšit.
img

Ranné zhrnutie (05.12.2022)

05.12.2022 Indexy z ázijsko-pacifickej oblasti sa začiatkom nového týždňa obchodovali zmiešane. Nikkei a S&P/ASX 200 sa obchodovali mierne vyššie, zatiaľ čo Kospi a Nifty mierne klesli. Indexy z Číny posilnili a Hang Seng pridal viac ako 4 %.
img

Graf dne - US30 (01.12.2022)

01.12.2022 Předseda Fedu Jerome Powell včera uvedl, že ve světle posledních makroekonomických údajů by mělo smysl zmírnit tempo zpřísňování měnové politiky. Uvedl, že ekonomická dynamika zpomalila pod trend, ale taková situace by musela trvat, aby se inflace snížila. Vzhledem k tomu, že růst cen v americké ekonomice zůstává zvýšený, Powell vidí potřebu dalšího zvyšování sazeb, ale jeho komentář o zmírnění tempa přiměl trhy věřit, že zvýšení sazeb o 50 bb je nyní základním scénářem pro prosincové zasedání (14. prosince 2022). Peněžní trhy nyní oceňují šanci na zvýšení sazeb větší než 50 bp méně než zhruba 2 %, což je pokles z 15 % před Powellovým projevem.
img

BREAKING: EURSEK se jen málo změnil, protože Riksbank plní očekávání

24.11.2022 Riksbank dnes v 9:30 oznámila své rozhodnutí o měnové politice. Očekávalo se, že švédská centrální banka zvýší sazbu o 75 základních bodů na 2,50 %. Tato očekávání byla naplněna, když se Riksbank rozhodla pro druhé zvýšení o 75 bp v řadě. EUR/SEK klesl pod 50% retracement při prudkém pohybu, ale rychle se zotavil a nyní se obchoduje jen málo změněný ve srovnání s úrovněmi před oznámením. Jako takové bylo zachováno obchodní rozpětí označené 38,2% retracementem na horní straně a 50% retracementem na straně dolů.
img

Ranní shrnutí (24.11.2022)

24.11.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování růstem. S&P 500 si připsal 0,59 %, Dow Jones se posunul o 0,28 % výše a Nasdaq přidal 0,99 %. Russell 2000 se obchodoval o 0,17 % výše.
img

Ranní shrnutí (23.11.2022)

23.11.2022 Americké indexy se včera obchodovaly v zisku. Všechny hlavní benchmarky na Wall Street vzrostly o více než 1 %. S&P 500 a Nasdaq posílily o 1,36 %, Dow Jones se posunul o 1,18 % výše a Russell 2000 vyskočil o 1,25 %.
img

Americký pre-market 22. listopadu: Americký akciový trh ignoruje prohlášení Fedu

22.11.2022 Futures na americké akciové indexy vzrostly, ale vykázaly smíšenou výkonnost. Včera se již přibližovaly současným úrovním, ale býkům se nepodařilo posunout kotace výše.
img

Ranné zhrnutie (22.11.2022)

22.11.2022 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie, pričom technologické akcie mali podpriemernú výkonnosť. S&P 500 klesol o 0,39 %, Dow Jones sa posunul o 0,13 % nižšie a Nasdaq klesol o 1,09 %. Russell 2000 klesol o 0,57 %.
img

Ranní komentář: Obavy z Číny, Tesla na ročním low, Fed připravuje trhy na prosincový hike o 50bp.

22.11.2022 Americké indexy včera opět mírně klesaly, tentokrát kvůli obavám z dalších čínských lockdownů a jejich dopadu a reálnou ekonomiku. Výrazně pod tlakem byla například Tesla, která se po šestiprocentním propadu dostala až na své roční low. Dařilo se naopak akciím Disney, které rostly o šest procent v reakci na zprávy týkající se návratu Boba Igera do pozice CEO. Ve veřejných vystoupeních pokračují představitelé Fedu, kteří dál připravují trh na prosincové zvýšení sazeb o 50 bp. Fed by měl v příštím roce s utahováním měnové politiky výrazně zvolnit, což je vzkaz který dál zaznívá z úst většiny členů FOMC.
img

Ranné zhrnutie (14.11.2022)

14.11.2022 Indexy z Ázie a Tichomoria sa dnes obchodovali väčšinou nižšie. Nikkei klesol o 1 %, S&P/ASX 200 sa posunul o 0,2 % nižšie, Kospi sa obchodoval o 0,4 % nižšie a Nifty zaznamenal minimálne zmeny. Indexy z Číny sa obchodovali zmiešane.
img

BREAKING: Fed zvyšuje úrokové sazby o 75 bp

02.11.2022 Americká centrální banka právě zvýšila úrokové sazby o dalších 75 bazických bodů. Úrokové sazby fondů Fed nyní dosahují 3,75 – 4,00 %. Měnový pár EUR/USD v reakci na aktuálně zveřejněná data roste o přibližně 0,5 % a nyní se pohybuje na úrovni 0,99230. V 19:30 začne tisková konference guvernéra Fedu Jerome Powella. O jejím průběhu vás budeme informovat.
C:\fakepath\Shell.jpeg

Shell zatím daň z mimořádných zisků v Británii neplatí, legálně se jí vyhne

02.11.2022 Britská společnost Shell, která patří k největším producentům ropy na světě a která citelně vydělává na energetické krizi v Evropě, zatím daň z mimořádných zisků v Británii platit nebude. Legálně využívá možností, jak platbu takové daně oddálit nebo snížit na nulu. To je podle komentátora listu Financial Times (FT) Davida Shepparda jeden z důkazů, že vláda systém dobře nepromyslela a musí jej přepracovat, což znamená hlavně zjednodušit.
img

Předpověď ceny bitcoinu a etherea – velký den, pohled na rozhodnutí FOMC a Fedu v USA

02.11.2022 2. listopadu je cena bitcoinu trhaná a udržuje si úzké obchodní rozpětí 20 300 až 20 800 USD před rozhodnutím FOMC a Fedu. Podobně se Ethereum zvýšilo o méně než 0,50 % na 1 590 USD, což naznačuje nerozhodnost investorů před hlavními zprávami.
img

Bitcoin se před zasedáním Fedu pohybuje kolem 20 400 USD 📉

02.11.2022 Býci z Wall Street by dnes rádi slyšeli od šéfa Fedu Jeroma Powella alespoň náznaky nižších zvýšení na příštích zasedáních FOMC poté, co Fed pravděpodobně počtvrté výrazně zvýší úrokové sazby, o 75 bps. Očekávání Wall Street vzrostla po zprávách WSJ o možném zvýšení o 50 bp v prosinci a spekulacích od analytiků BlackRock, kteří na dnešní konferenci očekávali „holubičí jazyk“.
img

Čo dnes očakávať od FOMC❓

02.11.2022 V posledných týždňoch boli témou číslo jedna nepochybne centrálne banky. Investorov teraz zaujíma, či sa trhy po cykle zvyšovania úrokových sadzieb vo svete blížia k takzvanému Pivotu, teda spomaleniu tempa takéhoto rýchleho sprísňovania a obratu v rétorike centrálnych bankárov. Dnes je čas na Fed. FOMC rozhodne o sadzbách o 19:00, pričom rozhodnutia a komentáre z tejto udalosti budú odrážať náladu na trhu v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov. Pozrime sa na kľúčové body, aby sme sa na zasadnutie lepšie pripravili.
img

Graf dňa (02.11.2022)

02.11.2022 Pár NZD/USD v stredu vyskočil na šesťtýždňové maximum po solídnej správe o pracovných miestach z Nového Zélandu, ktorá podporila ďalšie výrazné zvýšenie úrokových sadzieb tento mesiac. Členovia RBNZ uznali, že trhy práce zostali napäté a že dopyt je potrebné ochladiť, hoci poukázali na riziká poklesu globálnej ekonomiky.
img

⏫UK100 roste o více než 1 %

01.11.2022 Většina hlavních evropských indexů si v první listopadové seanci připisuje více než 1 %. Pozitivní sentiment na trhu je podpořen obrovskými zisky energetické společnosti BP (BP.UK). Společnost vykázala druhý nejvyšší čtvrtletní zisk v historii, který byl více než dvojnásobný oproti výsledku ze stejného čtvrtletí loňského roku. K růstu zisku přispělo především obchodování s plynem.
img

Ranní okénko - Dnešek odstartuje výsledek českého HDP

01.11.2022 Od rána dnes budou na trh proudit česká ekonomická data. Za několik málo minut dorazí výsledek HDP, kde očekáváme stagnaci nebo jen velmi mírné zrychlení. Trh je o něco pesimističtější a medián odhadů podle Bloombergu předpokládá reálný pokles ekonomiky ve třetím čtvrtletí o 0,3 %. Po nakouknutí zpět přijde v půl desáté pohled dopředu skrze index nákupních manažerů (PMI) ve výrobním sektoru. Tržní očekávání je zde nastaveno stejně jako u nás, a předpokládá další pokles indexu na hodnotu 44,1 ze zářijových 44,7. Znamenalo by to, že index se bude pátý měsíc v řadě pohybovat pod úrovni 50 bodů, která značí zpomalování výroby. Po obědě pak dorazí ještě výsledek státního rozpočtu za prvních 10 měsíců letošního roku. Očekávat lze další prohloubení deficitu, který v září dosáhl 270 miliard Kč.
img

Breaking: ECB zvyšuje sazby o 75 bp

27.10.2022 Evropská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu dle očekávání o 75 bazických bodů. Měnový pár EUR/USD na nové zprávy příliš nezareagoval. Prvotní reakcí je pokles k úrovni parity. Tisková konference po zasedání ECB začíná ve 14:45 a komentáře na konferenci mohou výrazně ovlivnit trhy. Nejdůležitější poznatky z konference přineseme v dalších zprávách.
img

🔽 DE30 pod tlakem před rozhodnutím ECB

27.10.2022 Blíží se oznámení rozhodnutí Evropské centrální banky. Peněžní trhy očekávají další zvýšení sazeb o 75 bazických bodů a podobná jsou i očekávání ekonomů oslovených agenturou Bloomberg. Je však třeba poznamenat, že ECB na předchozích dvou zasedáních překvapila směrem vzhůru. Vzhledem k tomu, co bylo řečeno, existuje šance na změnu sazeb o 100 bazických bodů?
img

Ranní shrnutí (27.10.2022)

27.10.2022 Americké indexy zakončily včerejší seanci níže, přičemž technologické akcie měly nejslabší výkon, protože neuspokojivé zisky společností Microsoft a Alphabet narušily náladu vůči sektoru. S&P 500 klesl o 0,74 %, Dow Jones skončil na stejné úrovni, zatímco Nasdaq se propadl o 2,04 %. Russell 2000 se vzepřel trendu a získal 0,46 %.
img

Windfall tax bude pravděpodobně 60%, ČEZ reaguje téměř 4% růstem

26.10.2022 Navzdory slabším výsledkům amerických technologických společností, které přinesly na trhy negativní sentiment, uzavřely akciové indexy svou seanci v kladných hodnotách. Německý blue chip bechmark DAX (DE30) uzavřel dnešní seanci s 1,09% ziskem na 13 195 bodech. Index pražské burzy PX (CZKCASH) získal dokonce 1,15 % a seanci zakončil na 1 178,95 bodech. Zítra čeká Evropu zásadní makroekonomická událost týdne, kterou bude zveřejnění výše sazeb ze strany ECB. Trh očekává, že sazby budou zvýšeny na 75 bp.
img

BREAKING: Kanadská centrální banka překvapila nižším zvýšením sazeb o 50 bp

26.10.2022 Kanadská centrální banka dnes podle očekávání doručila letos již šesté zvýšení úrokových sazeb. Zvýšení sazeb bylo nižší, než očekával trh, a to o 50 bazických bodů (očekávalo se 75 bazických bodů). Základní úroková sazba se tak posunula na 3.75 %. Agresivní zvyšování úrokových sazeb pokračuje, ačkoliv inflační tlaky v zemi výrazně zpomalují. Ukazatel inflace CPI klesl z červnových 8.1 % na aktuálních 6.9 %, zatímco míra nezaměstnanosti minulý měsíc mírně klesla na 5.2 %. To by mohlo dále postupně zpomalovat inflační poptávkové tlaky.
img

Graf dňa - USDCAD (26.10.2022)

26.10.2022 Rozhodnutie o sadzbách Bank of Canada o 16:00 je dnes kľúčovou makroudalosťou dňa. Očakáva sa, že kanadská centrálna banka zvýši sadzby o 75 bázických bodov, čím by sa hlavná úroková sadzba dostala na 4 %, čo je najvyššia úroveň od februára 2008. Ekonómovia oslovení agentúrou Bloomberg však zďaleka nie sú jednotní, pretože dvanásti očakávali zvýšenie o 50 bázických bodov a šestnásti očakávajú nárast o 75 bp. Trhové ocenenia poukazujú na nárast o 69 bp.
img

Ekonomický kalendár: Zasadanie Bank of Canada, hospodárske výsledky spoločnosti Meta

26.10.2022 Ekonomický kalendár pre dnešné európske dopoludňajšie obchodovanie je prázdny, ale poobede sa veci stávajú zaujímavejšie. Budú zverejnené nové údaje o predaji domov, obchodnej bilancii a údaje o zásobách ropy zo Spojených štátov. Najdôležitejšou makroudalosťou dňa však bude rozhodnutie Bank of Canada o sadzbách. BoC zvyčajne nasleduje kroky Fedu a podobná situácia sa dnes očakáva, keď peňažné trhy a ekonómovia očakávajú pohyb sadzbieb o 75 bp.
img

Co sledovat příští týden? (21.10.2022)

21.10.2022 Tento týden byl divoký, když britská premiérka Trussová odstoupila po neúspěšném pokusu o zavedení rozsáhlých daňových škrtů. Britská libra zůstane v centru pozornosti, protože Konzervativní strana hledá svého nástupce. Kromě britské politiky se příští týden bude pozornost soustředit také na výsledky hospodaření technologických megafirem, zprávu o HDP USA za 3. čtvrtletí a rozhodnutí ECB a BoC o sazbách. Nezapomeňte příští týden sledovat GBP/USD, US100 a EUR/CAD!
img

BREAKING: Americké akcie posilují po holubičích zprávách zveřejněných WSJ

21.10.2022 Akciové trhy a další rizikové instrumenty se dynamicky odrazily po neoficiálních zprávách od Wall Street Journal, jehož informátor Nick Timiraos na prosincovém zasedání FOMC informoval o možném pivotu v politice FEDu a redukci rozsahu navýšení na 50 bp. Dalším býčím faktorem byla informace o prvním rozhovoru mezi Ruskem a USA o Ukrajině na dlouhou dobu.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí o sazbě CBRT, projevy členů Fed

20.10.2022 Evropské akciové indexy otevřely pouze s malou změnou. Futures obchodují z minima asijské seance poté, co zpráva Bloomberg o potenciálním uvolnění restrikcí spojených s Covid 19 v Číně podpořila rizikovou náladu. Následující den bude hostit několik zajímavých akcí. Očekává se, že centrální banka Turecké republiky oznámí snížení sazeb o 100 bp v poledne, zatímco členové Fedu Harker a Bowman mohou odpoledne svými projevy vyvolat určitou volatilitu USD. Mezi nejlepšími zprávami za 3Q22 dnes lze najít zprávy od společností Dow, AT&T a také amerických leteckých společností - Alaska Airlines a American Airlines.
img

Graf dne: GBPCAD (19.10.2022)

19.10.2022 GBP dnes ráno klesá po zveřejnění údajů o inflaci CPI. Data ukázala, že celkový růst cen ve Spojeném království zrychlil z 9,9 na 10,1 % meziročně (oček. 10,0 % meziročně). I když bylo překvapení menší, stále to znamená, že současná míra inflace ve Spojeném království dosáhla 40letého maxima dosaženého v červenci. Jádorvá inflace také rostla výše a posunula se z 6,3 na 6,5 % meziročně (oček. 6,4 % meziročně). Takový výsledek dále posiluje argumenty pro velké zvýšení sazeb BoE na jejím příštím zasedání (3. listopadu 2022). V současné době trh téměř plně naceňuje zvýšení sazby o 100 základních bodů.
img

Moho nejistoty pro GBP

18.10.2022 GBPUSD se stahuje zpět pod hranici 1,13, jelikož výhled pro Spojené království zůstává nejistý. Premiérka Liz Trussová se za své chyby omluvila s tím, že byly z velké části opraveny. Tím opraveny myslela nahrazení státního kancléře a odstoupení od mnoha svých plánů na snížení daní. Poškození reputace však již bylo způsobeno, a přestože Trussová neplánuje rezignovat, většina členů její strany si to přeje. Podle průzkumu YouGov si 55 % členů Konzervativní strany přeje, aby Trussová rezignovala, zatímco pouze 38 % se domnívá, že by měla ve funkci zůstat. Navíc 55 % uvedlo, že by hlasovali pro Rishiho Sunaka, pokud by dostali další šanci rozhodnout se mezi Sunakem a Trussovou. Zajímavé je, že průzkum ukázal, že 63 % členů Tory vidí bývalého premiéra Borise Johnsona jako dobrou náhradu za Liz Trussovou. To jen dokazuje, že zatímco snížení daní bylo prozatím zrušeno nebo odloženo, politická nejistota může nadále přetrvávat nad GBP.
img

Na GBP nás čeká hodně nejistoty

18.10.2022 GBPUSD se stahuje zpět pod hranici 1,13, protože výhled pro Spojené království zůstává nejistý. Premiérka Liz Trussová se za své chyby omluvila s tím, že ty byly z velké části napraveny. Poškození reputace však již bylo způsobeno, a přestože Truss neplánuje rezignovat, většina členů její strany si to přeje. Podle průzkumu YouGov si 55 % členů konzervativní strany přeje, aby Trussová rezignovala, zatímco pouze 38 % se domnívá, že by měla ve funkci zůstat. Navíc 55 % uvedlo, že by hlasovali pro Rishi Sunaka, pokud by dostali další šanci rozhodnout se mezi Sunakem a Trussem. Zajímavé je, že průzkum ukázal, že 63 % členů Tory vidí bývalého premiéra Borise Johnsona jako dobrou náhradu za Liz Trussovou. To jen dokazuje, že zatímco snížení daní bylo prozatím zrušeno nebo odloženo, politická nejistota může nadále přetrvávat ohledně GBP.
img

Ranní shrnutí (18.10.2022)

18.10.2022 Wall Street včera posílila a všechny hlavní americké indexy zaznamenaly velké zisky. S&P 500 přidal 2,65 %, Dow Jones si připsal 1,86 % a Nasdaq posílil o 3,43 %. Russell 2000 vyskočil o 3,17 %.
img

Ranní shrnutí (05.10.2022)

05.10.2022 Americké indexy zaznamely další hvězdnou seanci v řadě. S&P 500 si připsal 3,06 %, Dow Jones vyskočil o 2,80 % a Nasdaq vzrostl o 3,34 %. Russell 2000 získal 3,91 %.
img

Díky americkým burzám evropské trhy stabilně rostou

05.10.2022 Přední burzovní ukazatele západní Evropy ukazují v úterý velkolepý nárůst v průměru o 1,4-2,8 %. V době psaní tohoto článku se souhrnný index předních společností v Evropě STOXX Europe 600 zvýšil o 2,35 % – až na 400,02 bodů.
img

Graf dňa - AUDNZD (04.10.2022)

04.10.2022 Austrálska centrálna banka dnes prekvapila trhy menším než očakávaným zvýšením sadzieb. RBA zvýšila oficiálnu sadzbu o 25 bázických bodov na 2,60 %, pričom trh očakával zvýšenie o 50 bázických bodov na 2,85 %. Žiaľ, vyhlásenie neposkytlo veľa vysvetlení. Banka poznamenala, že hotovostná sadzba sa už v krátkom čase výrazne zvýšila, ale tiež uviedla, že v nasledujúcich mesiacoch plánuje pokračovať vo zvyšovaní sadzieb, aby sa inflácia vrátila na úroveň 2-3 %. Veľkosť budúceho zvýšenia sadzieb však bude závisieť od údajov.
img

Ranní shrnutí (04.10.2022)

04.10.2022 Americké indexy včera posílily a ukončily obchodování s velkými zisky. S&P 500 si připsal 2,59 %, Dow Jones se posunul o 2,66 % výše a Nasdaq přidal 2,27 %. Russell 2000 získal 2,65 %.
img

Co sledovat příští týden? (30.09.2022)

30.09.2022 Příští týden na trzích by měl být opět zajímavý, vzhledem k řadě významných makro zpráv a naplánovaných událostí nejvyšší úrovně. Zaměříme se především na údaje o pracovních místech v USA za září (pátek, 14:30) a zasedání OPEC+ (středa). Rozhodnutí o sazbách od RBA a RBNZ však budou také pečlivě sledována. Příští týden určitě sledujte USD/CAD, OIL a AUD/NZD.
img

Údaje z niektorých štátov pripravili pôdu pre prekvapenie rastu nemeckej inflácie

29.09.2022 Kľúčovými európskymi dátami dňa je zverejnenie predbežnej nemeckej správy CPI za september, ktorá je naplánovaná na 14:00. Trhový konsenzus poukazuje na medziročné zrýchlenie zo 7,9 % na 9,5 %. Existuje však veľká šanca, že aktuálna správa prekvapí smerom nahor vzhľadom na dnes zverejnené údaje o inflácii z nemeckých štátov:
img

Ranní shrnutí (29.09.2022)

29.09.2022 Americké indexy se včera zotavily ze ztrát na začátku seance a ukončily obchodování s výraznými zisky. S&P 500 vyskočil o 1,97 %, Dow Jones se posunul o 1,88 % výše a Nasdaq přidal 2,05 %. Russell 2000 vyskočil o 3,17 %.
img

Hertz spolupracuje s BP na vývoji sítě nabíjení elektromobilů

27.09.2022 Akcie společnosti Hertz (HTZ1.US) v úterý vyskočily přes 4 % poté, co gigant z oblasti půjčování automobilů odhalil nové partnerství s BP (BP.US) na vybudování sítě nabíjecích stanic pro elektromobily po celých Spojených státech, které budou využívat její klienti.
C:\fakepath\trader-27092022-32-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy přidávají přes tři procenta díky slábnoucímu dolaru

27.09.2022 Ceny ropy se dnes odrazily od devítiměsíčního minima, kam se propadly v pondělí. Rostou díky omezení nabídky v Mexickém zálivu před úderem hurikánu Ian a díky slábnoucímu dolaru.
img

Po zvláštním prohlášení BoE pokračuje GBPUSD jižním směrem

26.09.2022 Britská libra opět čelí prodejnímu tlaku, protože zvláštní prohlášení BoE nepřineslo žádné převratné zprávy a snížilo očekávání ohledně budoucího zvyšování sazeb.
img

GBP se před zveřejněním zprávy BoE odráží

26.09.2022 Propad britské libry byl velkou událostí v pátek a na začátku dnešní seance. GBP/USD se již zotavil ze ztrát, protože investoři se připravovali na prohlášení Bank of England. Existuje mnoho domněnek o tom, co by centrální banka mohla udělat:
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | AUD/NZD | XAU/USD | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/SEK | EUR/AUD | GBP/CAD | GBP/AUD | AUD/CAD | EUR/CAD | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Akciová burza | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | Burza | Burzovní index | CBOE | CEO | CFD | CME | CPI index | Call opce | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G10 | G7 | Gap | Grafy | HDP (Hrubý domácí produkt) | High | IFO index | IFRS | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makro data | Margin | Risk | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | P/E | PTR | Parita | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Průmyslové objednávky | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Realizace zisku | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Sterling | Support | Swiss | Swiss National Bank | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VAT | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Černý pátek | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Panika | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | Recesia | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Gold | GCI | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Contracts for difference | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Index strachu | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | USDCZK | GBPJPY | EURJPY | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Théta | Volatilní | Akcie ČEZu | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Komerční banky | Akcie O2 | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Aktuální cena bitcoinu | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | AUDJPY | Australská měna | Automatický obchodní systém | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Britské libry | Brokerské společnosti | Burzovní indexy | CAC40 | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Devizové rezervy ČNB | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektronické obchodování | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | EURAUD | EURCAD | EURGBP | EURHUF | EURCHF | EURNOK | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | EURSEK | Evropská měna | Evropské burzy | Exchange | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Fortuna | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf ceny zlata | Graf EURUSD | Graf vývoje ceny ropy | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak nakoupit akcie | EBay | Jak obchodovat s akciemi | Japonská ekonomika | Jeden dolar | JP Morgan | Komoditní | Kurz britské libry | Kurz dolarů | Kurz ECB | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Markets | Měnový kurz | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Ocenění akcií | Odkup akcií | Oslabení koruny | Pád rublu | Paládium | Patria.cz | PayPal | PinBar | Pips | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dluhopisů | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Risk On | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Švédská koruna | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Tapering | Transakční náklady | Trh | Tržní hodnota | Twitter | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Vývoj nezaměstnanosti | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Trading Central | Benzín | Buffett | Put | RBOB | Andrej Babiš | Buy | Cenové rozpětí | Cílová cena | EBITDA | Elon Musk | EV | Hodnota dluhopisu | Christine Lagarde | Index akciového trhu | Index produkčních cen | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Omega | P/S | Peněžní trhy | PX index | Rate Hike | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Využití kapacit | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Underperform | Zaměstnanost | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Bohatý | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Trader Workstation | Volby | E-mini | Futures trhy | Know-how | Genesis | Retail | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Commodities | Commodities trading | Head and Shoulders | Investment | Asijské obchodování | Evropské obchodování | Aramco | Markit | Unicredit | Danske Bank | Rabobank | Intesa Sanpaolo | Again Capital | Bernstein | The New York Times | Charles Schwab | Natixis | Jackson Hole | Energy Aspects | CNOOC | RBC Capital Markets | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | Westpac | CME Group | Caterpillar | ANZ | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | Nordea | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | YouGov | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | TD Ameritrade | RBC Capital | Barrick Gold | BBC | Destatis | Reálný obchodní účet | Oslabení eura | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Riksbank | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Technický výhled | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | XAU/XAG | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Růst cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Precedens | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Panevropský akciový index | Henry Hub | Index německých akcií DAX | Index londýnské burzy FTSE 100 | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Volby v USA | Rosněfť | Agentura Reuters | Global Advisors | Averze vůči riziku | Cena kontraktu | Evropské trhy | Kurzotvorné informace | Index amerického dolaru | David Cameron | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Posilování koruny | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Vývoj středoevropských měn | Nejistoty na trzích | Americké firmy | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Bernstein Research | Akcie těžařských společností | Index britských akcií FTSE 100 | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Západoevropské akcie | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IHS | IBEX | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Velké banky | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Forexoví obchodníci | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Akcie v EU | Britské banky | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Globální finanční trhy | Černé pondělí | Obchodování v Asii | Summit EU | Americké burzy | Utahování měnové politiky | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Vystoupení z EU | Bělorusko | Světové akciové trhy | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | DAX30 | TradingView | Sázkové kanceláře | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Nálada na trhu | PetroChina | Sinopec | Dnešní údaje | SaxoSelect | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Daně z příjmů | Libra k dolaru | Zajištění | Vitol | Komoditní sektor | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Šéf společnosti | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Dash | Tesla | Vysoká volatilita | Prodejní signál | Zahraniční firmy | Odhodlání | National Australia Bank | Credit Suisse Group | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Poptávka investorů | Britská vláda | Burza v Miláně | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Ministr obchodu | General Electric | Bankovní unie | Bankovní domy | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Zisky firem | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Theresa Mayová | Snížení úrokových sazeb | Index amerických akcií | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | TRY | Investiční plány | Softbank | Akcie Bank of America | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Oslabování eura | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G7 | Aktuální cena | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Tisková konference Fedu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | HDP v eurozóně | Mercedes | Schroders | IHS Markit | ex | Akcie firem | State Street Global Advisors | Rystad Energy | Ruské akcie | Ranní nadhoz | Bankovní index | Obchodování ropy | Alokace aktiv | Zahraniční forex | Daňové změny | UniCredit SpA | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | Cena palladia | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Sladká ropa | BHS | René Remšík | Začátek výsledkové sezóny | Ceny pšenice | Breakout Trader | Akciové společnosti | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | Protiruské sankce | Americký akciový trh | Cena platiny | Palladium | BTC/USD | ETH/USD | Cena Etherea | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | ETH | XRP | Invesco | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Kosdaq | Štěpán Hájek | Tržní kapitalizace kryptoměn | Lithium | Jak fungují akcie | Analytik devizového trhu | Analytik forexového trhu | Tržní očekávání | Asijské trhy | Vzácné kovy | Drobní investoři | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Energetické akcie | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Slabší koruna | PANW | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Spoření na důchod | Vývoj na finančních trzích | Výsledky obchodování | Podniky | Evropské akciové trhy | CONSOB | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Regionální měny | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Graf vývoje | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Evropský akciový trh | Schwab | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | CSI 300 | Americká investiční banka | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Domácí měna | Geopolitika | Šéf Fedu | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | TradeCentrum | Americký dolarový index | Norges Bank | Zasedání OPEC | Profesionální obchodník | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | I-Trader | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | Výsledky firem | Finanční skupina | Pád ceny ropy | Reakce trhu | Akcie společnosti ČEZ | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Intercontinental Exchange | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Obchodní platforma MetaTrader | Akciové trhy v Asii | Zvýšení mezd | Slabá koruna | Jiné měny | Zvyšování úroků | Výkonnost akcií | FTSE/MIB | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Prezident Evropské centrální banky | Jednotná měna | Bankomaty | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Kongres USA | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Akcie technologických podniků | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Výsledková sezóna v USA | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Dopad brexitu | Makléřská společnost | Makroekonomické statistiky | Velké riziko | Odložení brexitu | Nakoupit akcie | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Obchodovat komodity | Silný trh | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Asijské burzy | Světové finanční trhy | Norský fond | Norská centrální banka | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Obchodujte ropu | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Zpětný odkup akcií | Micro futures | Český průmysl | Michal Brožka | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Příjmy Ruska | Analytici Morgan Stanley | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Globální HDP | Oživení světové ekonomiky | Společná měna | Boris Johnson | Riziko recese | iFX | Investice firem | Token | Americké společnosti | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ferrari | Omezení dodávek ropy | Ratingy udržitelnosti | NATGAS | Prezidentka ECB | Volný čas | Akcie a ETF | Vývoj na devizovém trhu | Rozhodnutí centrálních bank | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Uranové akcie | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Akcie automobilky | Aston Martin | Americké futures | Globální akciové indexy | Akcia | Štěpán Křeček | Silný dolar | Britský premiér | Nový britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Obavy z recese | Likvidita na trhu | Konglomerát | Nové akcie | Bohatí | Oživení ekonomiky | Asijské továrny | Burzovní průvodce | Akcie podniku | Index londýnské burzy | ISM index | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Čeští investoři | FRS | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Tiering | Burza Euronext | Těžební zařízení | US500 | Saudi Aramco | Deutsche Welle | Televize CNBC | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Akcie Microsoftu | Vlastní akcie | Novozélandská centrální banka | Overbalance | LPR | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | TeamViewer | Centrální banka Nového Zélandu | Nejnovější výsledky | Snížení daní | Energetické firmy | ESG | Jihokorejská centrální banka | Ceny palladia | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Projevy centrálních bankéřů | Vývoz ropy a plynu | Státní ropná společnost | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Akcie Barrick Gold | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obchodní spory | Obchodujte | Série ztrát | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Hospodářské krize | Investorka | ByteDance | TikTok | Digitalizace | US30 | Dow Jones (US30) | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Rozhodnutí americké centrální banky | Ropná firma | Mediální společnosti | Michal Dvořák | Ropný gigant | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Hongkong | Investice do ropy | Ropné firmy | Americký ministr obchodu | Trinity | Nová prognóza ČNB | LNG | Objem | Evropské firmy | Data z USA | Index milánské burzy | Call centra | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Smíšené obchodování | Zpomalování ekonomiky | Státní investiční fond | Trh práce | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Hypotéza | Statistické údaje | Robert Shiller | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Těžba v USA | Supreme Edition | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | SCMP | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Slušné zisky | Americký dolar dnes | Riziko pro investory | Vyšší riziko | Firma | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Tezos | BAT | Švédská centrální banka | Pfizer | Výrobce léků | Rostoucí trendová čára | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Jeremy Corbyn | Server BBC | Maďarská centrální banka | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Skupina OPEC+ | Negativní nálada | Čínský prezident | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Čínská armáda | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Labouristická strana | Labouristé | Amazon | Fortune | Citadel | Ceny amerických akcií | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Nadhodnocení | Úrok | Vysoké ceny ropy | Miliardy | USDT | All Time High | Způsoby těžby | CENTRICA | Adam Glapiński | Vyhlídky | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Tematické analýzy | Trendová linie | Administrativa prezidenta | Americká data | Walt Disney | EUR Index | Ekonomická důvěra | Průmyslová výroba v Japonsku | FT | Evropští investoři | Domácí poptávka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Dvojité dno | CHNComp | KOSP200 | Data o HDP | Globální trh | Konkurenti | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | Předvolební průzkumy | ADP | Investovat v roce 2020 | Eva Miklášová | Úrokové sazby v Maďarsku | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | USDIDX | Standard Oil | Rostoucí náklady | ABC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Čtyřhodinový graf | Čínský vývoz | Velikost pozice | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Data z průmyslu | Stavebnictví | Klíčová rezistence | Klíčový support | Globální vývoj | Volby do parlamentu | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Překvapení trhu | Německý ZEW index | Problémy | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Cvičení | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Fed dnes | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Ranní zpráva | Konzervativní strana | Aramco na burze | Válka mezi USA a Čínou | Philip Morris ČR | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek voleb | GBP/EUR | Celkový zisk | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Yahoo | Alstom | Moskva | Internetový gigant | Ford Motor | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Mylan | Londýnské akciové burzy | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost Microsoft | Porsche | Kalendář tento týden | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | RWE | Pivovary Staropramen | Metro AG | InterContinental | Daniel Křetínský | Inflační výhled | Ohlédnutí | Ceny stavebních prací | Úroky | Konec roku | Německý PMI | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | Libra klesá | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Zlepšení sentimentu | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | FedEx | xStation5 | MasterCard | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Nejbližší support | Dot-com | Bydlení | Uber | Česká zbrojovka | Nálada českých spotřebitelů | Ztráta | Úbytek | Nejlepší investiční příležitosti | Investiční příležitosti 2020 | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | SPD | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Vývoj jádrové inflace | Tripadvisor | Výnosy státních dluhopisů | WIG20 | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Peking | AJ Bell | Investiční ředitel | Russ Mould | US100 | Index US100 | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Investiční aktivita | Index londýnské akciové burzy | Index pařížské burzy | Růst akciových trhů | Hospodaření | Zbrojovky | Třetí světová válka | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | CFA | Londýnské společnosti | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Návratnost | IKEA | Hospodářské recese | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Microchip Technology | Analýza společnosti | O2 | O2 Czech Republic | Středoevropské měny dnes | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ministr zahraničí | Sezónnost | RBA | Hodnota investic | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | ASML | Poradenství | Mercedes-Benz | Vliv na investice | Míra inflace v ČR | Nový rekord | Podnik | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | SAP | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Ceny v zemědělství | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Nejnovější statistické údaje | Dobrá čísla | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Britské společnosti | Ceny energií | Horší data | Internetový gigant Yandex | Vyplácení dividend | Akcie Morgan Stanley | Oživení globální ekonomiky | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Trump | Čínské indexy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Google | 100 miliard dolarů | Nákaza koronavirem | Anglie | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Impérium | Pohyby cen | Změny cen | Asijské indexy | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Globální sentiment | Blue-chip | Ředitel investic | Romain Boscher | Americký kongres | Obavy z koronaviru | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Zisk EBITDA | Provozní zisk EBITDA | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Stratég Saxo Bank | Co je to Brexit? | Jak k Brexitu došlo? | Důsledek referenda | Vyjednávání o vystoupení | Kapitálový/finanční trh | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Čínské burzy | Starbucks | Boeing | Snížení těžby ropy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | BABA | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Obchodování ve ztrátě | Daňová optimalizace | Strach z koronaviru | Pesimismus | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | Brian Gilvary | Dodávky na trh | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Prodeje aut | Korporátní výsledky | Adidas | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | Akcie finančních společností | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Casper | Wish | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Hodnota aktiv | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Natural Gas | NFP data | Obchodovanie | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Posílení libry | Zemědělské komodity | Kukuřice | Pokračování poklesu | OIL.WTI | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Thajský index SET | Index SET | Nejvýraznější ztráty | Údaje z USA | Globální indexy | Akcie na evropských trzích | Prohlášení Powella | Šíření onemocnění | Index aktivity v sektoru služeb | Index aktivity | Největší ztráty | Index nákupních manažerů ve výrobě | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Nižší zisk | Vývoj | Pokles prodeje | Tovární objednávky v USA | Hospodářská politika | Nová data | Šok | Snížení těžby | Ceny nafty | Mzda | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Změny trendu | Index čínských akcií | Cenová válka | Kolaps cen | Kolaps cen ropy | Výsledek zahraničního obchodu | Londýnský index | Londýnský index FTSE 100 | Překoupenost | Výsledky HDP | Nástroje měnové politiky | WP | Lídři EU | Rishi Sunak | Makroekonomické údaje | Pomoc ekonomice | Restrikce | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Panevropský akciový index STOXX 600 | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Asijské akcie dnes | Index Nifty 50 | Nifty 50 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Index strachu VIX | Mince | Prudké výkyvy | Profitovat | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Index výrobní aktivity | Nízká cena ropy | Průmyslové ceny | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší pády | Domácí data | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | Akcie Exxonu | Oznámení firmy | Tudor | Matt Murphy | Tudor, Pickerin, Holt & Co | Společnost Saudi Aramco | Obchodovaná ropná společnost | Snížení dividendy | Index frankfurtské burzy | Fiskální balíček | New York Times | ECB dnes | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Politbyro | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Spiegel | Rumunská centrální banka | Žádosti o podporu | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Implikovaná volatilita akciových trhů | Volatilita akciových trhů | Rozkolísaný | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Americké ministerstvo energetiky | Texas | Hlavní americké indexy | Přísná opatření | Další pokles | Vyplácet dividendy | Norská vláda | Ahold Delhaize | Unilever | REGN | Katar | Státní televize | Komentátor | Kongres | Německá automobilka | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Fundament | Iracionální | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Japonský ministr financí | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Středoevropské trhy | Prodejní tlak | Udržení inflace | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Index podnikatelské aktivity | Extrémní volatilita | Německý akciový index | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Graf dne | Dividendové výnosy | Záchranný balíček | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Prodej státních dluhopisů | Americká banka | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Státní rozpočty | Biliony | Poptávka po surovině | Šéf IEA | Globální poptávka po ropě | Fatih Birol | Potenciál | Platební neschopnost | České vlády | Výroba automobilů | Propad HDP | Křetínský | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Karanténa | Šíření nákazy | Bulharsko | Inflace zpomaluje | Nejlepší palladiové akcie | NILSY | Anglo American Platinum | Izrael | Reálné mzdy | Sberbank | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | VW | Akciový index S&P 500 | Vzdělávací webináře | Italové | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Počet obětí koronaviru | Poradce | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Společnost Unilever | Zelené energie | Změny sazeb | Podíl na trhu | Akcie výrobce elektromobilů | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Emise oxidu uhličitého | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | Eni | Globální trh s ropou | Cushing | OPEC plus | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Situace na ropě | Ruské podniky | Prezident Vladimir Putin | Dopady koronavirové krize | Ministři | Oživení ekonomik | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | CIA | Tajné služby | Nadprodukce | Snížení produkce | Celková inflace | Výpadky | FANG | DPZ | Activision Blizzard | Česká ekonomika letos | Delaware | Více peněz | Inflace v březnu | GB00B03MLX29 | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Index US500 | Anglo American | Credit Suisse Group AG | Microsoft Corp | Pokračování rostoucího trendu | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Výhled poptávky po ropě | Letošní výhled poptávky po ropě | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Vzrušení | Uzavření trhů | Demokraté a Republikáni | Odhady škod | Návrat ekonomiky zpět | Poradenské společnosti | USD za barel | Američtí těžaři | Levná ropa | Cena americké ropy | Rizikové averze | USO | Trade | S&P500 | Dílčí index | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | CBRT | Formace Head and Shoulders | Reddit | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | PMI ve službách | Investiční tituly | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | WEI | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Lucembursko | Zpravodajská společnost | Společnost BBC | Data z trhu práce | Sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment v USA | Spotřebitelský sentiment | Propad poptávky po ropě | Zisk BP | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | Bitcoin dnes | Meziroční inflace v Německu | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Ministerstvo hospodářství | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Shell | Oil Majors | Energetická společnost | Společnost Shell | Chad Holliday | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | Darren Woods | Dopravci | Strach ze sankcí | Průzkum ECB | Růst výnosů | Šéf Volkswagenu | Koncern Volkswagen | Německé průmyslové objednávky | Oddlužení | Čtvrtletní zisk | Bankovní akcie | FOMO | Dovoz | Vývoz | Turistika | ETN | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Dosáhnout zisku | Velikost pozic | Skladování ropy | Rekordní zisk | Hrubý provozní zisk EBITDA | Hrubý provozní zisk | Hugo | Státy eurozóny | Wu-chan | Výnosy na dluhopisech | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politika centrální banky | Propad průmyslové výroby | Zveřejněné údaje | Růst EBITDA | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Členské státy | Ústup inflace | Průmyslové kovy | Členské země | Analýza makroindikátorů | Hlavní kryptoměny | Merck | RBI | Rekordní propad | Výzkumné společnosti | T-Mobile | Auta | JD.com | Dopad na cenu | FBI | Velké ekonomiky | Ruský ropný gigant | Konsorcium | Čeští centrální bankéři | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Vyjádření ČNB | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Potenciální zisk | Moderna | MRNA.US | Jukos | Manažeři | Eli Lilly | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Sankce USA | Akcie leteckých společností | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Pokles podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Kanadská data | EasyJet | Urals | Renault | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Argentina | Inflace v Turecku | Ekonomické zotavení | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Předstihové ukazatele | Mondelez | Jacobs | JDE | Fraport | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Novatek | Lukoil | Norilsk Nickel | Hertz | Dlouhodobý výhled | Výhled cen | Výrobce aut | Nissan | Gazprom Něfť | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Akcie České zbrojovky | CZG | Záchranný balík | Rozhodnutí FOMC | Zbrojovka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Velcí producenti | PEPP | Střední Evropa | Mišustin | Ruské úřady | Londýnské burzy | Nová prognóza | Globální nálada | Rozhodnutí ECB o sazbách | Vedení společnosti | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Square | Rekordní nárůst | Majetek amerických miliardářů | Býčí trend | Oracle | Britská ropná společnost | Společnost BP | Bernard Looney | Tchaj-wan | Tempo poklesu | Americké úrokové sazby | Pokles evropské ekonomiky | Nikola | ProSiebenSat.1 Media | Süddeutsche Zeitung | Evropský výbor pro systémová rizika (ESRB) | Evropský výbor pro systémová rizika | ESRB | Matthias Scheiber | Wells Fargo Asset Management | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Americké CPI | Zpomalení inflace | Akciový GURU | Ropná krize | Cronos | Nižší DPH | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Tržní hodnota BP | Energetický gigant | Oklahoma | Arizona | Nevada | Investice do infrastruktury | Plán investic | GlaxoSmithKline | Novartis | Sanofi | Členové Fedu | Prodeje automobilů | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | Sentiment na trhu | Rostoucí akciový trh | Covid | Nárůst nově nakažených | Technologické firmy | Analytické společnosti | Infekce Covid | Cardano | Banka JP Morgan | INEOS | Vyšší daně | Představenstvo | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Výrobci aut | Index německých akcií | Nízké sazby | Mimořádná valná hromada | Akcie Lufthansy | Koronavirové epidemie | Velké investice | Ed Miliband | Sankce proti Rusku | ONS | Ukrajinský prezident | Jasný signál | Výdaje japonských domácností | Kapitálové výdaje firem | Wells Fargo Investment Intitute | PPI v USA | Sony | Ceny výrobců v USA | Inflační šok | Výrazný propad | Chorvatsko | Nový trend | Členové kartelu OPEC | Členové kartelu OPEC+ | Reputace | KLM | Americký výrobce letadel | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Globální spotřebitelská důvěra | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Kolaps | Výsledková sezona za druhý kvartál | Malé zisky | Spotřební daně | Technologické společnosti | Noble Energy | Softwarový gigant | Společnost XTB | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | SSR Mining | KGHM | Ekonomické následky | Tvrdá ekonomická data | John Kilduff | Akcie British Petrol (BP) | Akcie British Petrol | British Petrol (BP) | British Petrol | Zisk OMV | OMV | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | DeFi | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Agnico-Eagle Mines | Anglogold Ashanti | Barick Gold | Franco Nevada | Gold Fields | Kirkland Lake Gold | Royal Gold | Sibanye Stillwater | Nikl | Prognóza ceny zlata | Prognóza ceny stříbra | Prognóza ceny platiny | Prognóza ceny palladia | Prognóza ceny ropy | Komodity s LYNX | Akcie u LYNX | Komoditní akcie | Petroleo Brasileiro | Zastavení růstu | Odhad růstu HDP | Důvěra | Výsledky ISM | Caixin | Hugo Boss | Německý automobilový průmysl | Indonésie | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Damoklův meč | Bruegel | NYT | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Vyšší dividenda | Zpomalování inflace | Erdogan | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Zprávy z USA | Americké ministerstvo spravedlnosti | Prezidentské volby USA | Pokračování expanze | Worldometers | Pandemická situace | Rystad | Pokles tržeb | Výrobce pneumatik | PLUG | Snížení DPH | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Kanadská ekonomika | Analýza ceny | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Kryptotrh | Oblasti odporu | Výrobní sektor | Holdingová společnost | Německá automobilka Daimler | Automobilka Daimler | Průměrné mzdy | DIA | Katarský státní investiční fond | IT společnosti | Bert | Klimatické změny | Odborníci | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Obchodování s ropou | Američtí investoři | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Zasedání FED | Celkové investice | Inditex | Zhoršení pandemie | Cena elektřiny | Důvěra v Německu | Elektromobily | Očekávání ČNB | Politici | Vývoj ceny akcie | Podnikatelská důvěra v Německu | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | The New York Times (NYT) | BT Group | Snížit emise | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Tuzemské hospodářství | ACS | Vinci | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslová výroba v ČR | Ruské firmy | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | AEX | Allegro | Jens Klatt | Norské ropné firmy | Libye | CPI v USA | iPhone | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Norský státní investiční fond | Norský parlament | Koncern | Embargo | Concho | Dílčí indexy | CZKCASH | Defi | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Zásoby benzinu | GS | Pokles indexu | Obchodování s futures | Futures na ropu | Moneta | Technologické tituly | Pravidelný příjem | XOM | CVX | Cardinal Health | BDX | CAH | Zveřejnění výsledků | RBAG | Tržní výhled | Podvážení | Straits Times | Státy Evropské unie | Výsledky voleb | Oživení ekonomiky USA | Ruské společnosti | Electronic Arts | Coty | T-Mobile US | Klesající dolar | Tempo inflace | Nové zprávy | Společnost Pfizer | CEZ1 | Oživení čínské ekonomiky | Hospodářský vývoj | Týdenní tržní výhled | Palo Alto Networks | Hlavní kryptoměna | MRNA | Babcock | Babcock International | Akcie spoločnosti | Praktické tipy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ministerstvo energetiky | Proražení | Obchodní bilance Číny | Nio | GME | GameStop | GME.US | Spotřebitelské ceny v ČR | Výběr akcií | Futures na DAX | Linde | Siemens | Deutsche Post | Vonovia | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | RBAG.CZ | TABAK | TABAK.CZ | KOMB | KOMB.CZ | H&M | Lego | Očkování | LEN | Coinbase Global | Revize amerického HDP | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Rodrigo Catril | Mutace viru | Růst kurzu dolaru | Zmutovaný koronavirus | Nejhorší výprodej | Ceny aktiv | PTON | PTON.US | Peloton | US2000 | AAL | AAL.US | Očkování proti covidu-19 | Růst průmyslové produkce | Voda | BA.US | VIX na trhu s ropou | Third Bridge | Peter McNally | Výzkumné firmy | Pokles ceny americké ropy | Ceny americké ropy | Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv Eikon | Údaje Refinitiv | Centrální bankéř | Inflace v Polsku | Carnival | Výhled na rok | Pokles zásob | Počasí | Utažení měnové politiky | Home office | Růst ceny | PMI ve výrobě | Německá inflace | ADA | DOT | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Bloomberg Markets | Brands | Ralph Lauren | JD Sports | JD | Tržby z prodeje | ProSiebenSat.1 | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Velikost obchodu | Dopad na trhy | CARA | MJ | Futures na indexy | Cellnex | WU | Situace na trhu | MONET.CZ | MONET | VTB | Agentura Interfax | DHL | United Parcel Service | Philips | UPS | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Radar Tradera | Týdenní Forex kalendář | GameStop (GME.US) | Akcie Gamestop | Marriott | BYND | BYND.US | Dnešní zasedání Fedu | InPost | Očkování proti covidu | DAX (DE30) | Express | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Tržní ceny | Výrobní aktivity | Jestřábí přístup | ROI | Nasdaq (US100) | Nynější krize | Burza v Barmě | Akciová burza v Barmě | Akcie BP | BP.US | Dnešní seance | Legal & General | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Oživení evropské ekonomiky | MIB | Technologie společnosti | HAS | Russell 2000 (US2000) | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Předpověď ceny | FTX | Arcane Research | Zinek | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Futures na Wall Street | James Bullard | Bilance obchodu | Předpověď akcií | AIG | V4 | FOMC minutes | Zasedání turecké centrální banky | Zápis ze zasedání ECB | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | PMI indexy | Zásoby plynu | Psychologický efekt | Air | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | Akcie společnosti Tesla (TSLA.US) | Celosvětová poptávka | Index Cboe | Cboe VIX | Index Cboe VIX | Graf US500 | NKLA.US | Nikola (NKLA.US) | NKLA | Zlatý kříž | Terra | Nárůst výnosů | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Siemens Energy | Riziková prémie | Admirals | Výrazný pohyb | Silný růst | Pohyb výnosů dluhopisů | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Pandemická omezení | Velké ztráty | Výrazný růst | Společnost Nokia | Vysoké dividendy | Rybolov | Klíčové zasedání | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Holubičí Fed | Ropné futures | Indikátory v eurozóně | Týdenní shrnutí | Vývoj pandemie | xStation 5 | Discovery | PMI index | LMT | Harley-Davidson | Harley-Davidson (HOG.US) | HOG.US | Data o inflaci | Prudký růst cen | BABA.US | Jádrová inflace v ČR | Advanced Micro Devices | AMD | COIN | Akcie Coinbase | Akcie kryptoměnové burzy | Ark Investment | Cathie Woodová | Vlivná investorka | Ark | Vstup burzy Coinbase na akciový trh | Coinbase na akciový trh | Cathie Wood | Krypto trh | AA | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Polymetal | British American Tobacco | Imperial Brands | Ceny surovin | Nejvíce peněz | Centene | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | United Parcel Service (UPS) | Vysoká cena | Uran | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Vývoj ceny akcie Komerční banky | Ceny akcie Komerční banky | Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Dluhový strop | Čistá energie | Futures na americké indexy | Pandora | Francouzská společnost | JAP225 | Saxo Group | Otevření ekonomik | Meziměsíční inflace | Indická centrální banka | Pandemie COVID | Royal Dutch Shell A | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Těžaři | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | API | Oslabení | Politická rizika | První zvýšení sazeb | Data z trhu práce USA | Nadnárodní společnosti | Evropské společnosti | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Zlevnění potravin | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Trader René | Trader René Remšík | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Prodeje dluhopisů | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Konkurence | Prodej | Mali | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Další kryptoměny | CDR | McDonald's | Nové prognózy | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Zajištění bezpečnosti | Stažení akcií | Dolar dnes | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Zvyšování dodávek | UBI | Obrovský potenciál | Trh dnes | Aristoteles | Dynamické prostředí | Thajsko | Moderna (MRNA.US) | Výhled na letošní rok | Report ADP | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Zvyšování těžby | Dolarový index (USDIDX) | Očekávaná data | Sazby daně | Spojené arabské emiráty | Egypt | Prodej zboží | Philip Morris International | UST | Budějovický Budvar | Budvar | Pivovar | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Rada guvernérů | AVST | AVST.UK | Avast (AVST.UK) | Symantec | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | NTAP | NetApp | DTE | Mutace delta | Odvětví | Pokles poptávky | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | Divize | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Rozsah škod | Energetická skupina | Rekord | ABB | Reposazba | Hlavní reposazba | HDP ve Spojených státech | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Dnešní report | University of Michigan | Štěstí | Provozní ztráty | Ministerstvo spravedlnosti | HICP | Chování | Jakub Rybacki | Jysk | Alibaba Group (BABA.US) | Devon Energy | Marriott International | Occidental Petroleum | OXY | Phillips 66 | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Continental Resources | Obavy z šíření koronaviru | Obavy z viru | Ropné a plynárenské společnosti | Ubisoft | Economic Information Daily | Albemarle Corp | Albemarle | SWDA | Projekce | TWS | Viacom | VIAC | Trh práce v USA | Rekordní minimum | Sankce Spojených států | Budoucí pohyby | Aplikace TikTok | Společnost Equinor | Místopředseda Fedu | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Osobní počítače | Vratislav Zámiš | SHIB | Cena kryptoměny | Cena kryptoměny bitcoin | Pioneer Natural Resources | WIG | BUX | Koninklijke Ahold Delhaize | Společnost Admirals | Dnešní kalendář | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Home Depot | Čínské přístavy | Prostor pro růst | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | CBRE | Tokeny | Medián | Očekávaná inflace | SPOT | Nikkei (JAP225) | Americká ministryně financí | Republikánský senátor | ASX | SXXP | Sympozium | David Vagenknecht | ECB minutes | Společnosti | Axel Springer | Tapering v USA | Snižování tempa nákupů dluhopisů | Měnové unie | Pandemie ve Spojených státech | Růst výnosů v eurozóně | Depozitní úroková sazba | Úroková sazba v eurozóně | Změna inflačního cíle | Opatření | Dna | Carrier Global | Carrier | Prazdroj | Evergrande | Růst trhu | Rychlý růst | Platební síť | ANO | Uhlí | RBC | Volby v Německu | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | CSX Corporation | Brenntag | Qiagen | Energetika | SIE | Společnost Siemens | Ceny plynu | Los Angeles | Finanční ředitelka | Luxusní značky | Index CHNComp | Čínský index | Čínský index CHNComp | PST | Etherea | Výrobní podniky | Ceny kovů | Americká firma | Smart kontrakty | UK100 | Airbus SE | Warner Bros | American Airlines (AAL.US) | Plány Fedu | Tečkový graf | BNP | Investice do těžby | P/B | Sociální demokraté | Telecom | Zemní plyn (LNG) | TTF | Úročení | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Bankovní skupiny | Apple Pay | Automotive | Zisky z těžby | Trader Workstation (TWS) | Minulá výkonnost | Energetické krize | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Magdalena Anderssonová | Vládní fond | Bristol-Myers | CSX Corporation (CSX.US) | CSX.US | CSX | Čínské centrální banky | Zdravotnictví | Schlumberger | Snap | Objem nakupovaných aktiv | Obilí | Problémy s počasím | Rumunsko | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | Volvo Cars | Ruská společnost | Boeing (BA.US) | KHC.US | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Metaverse | Prohloubení deficitu | Meta Platforms | Odkupy akcií | Regeneron Pharmaceuticals | Akcie skupiny | Indexy pohyb | Globální dodavatelské řetězce | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Daimler Truck | Růst polské ekonomiky | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | British Petroleum | British Petroleum (BP) | Akcie British Petroleum | Reálné výnosy | Uhlíková stopa | Další růst sazeb | Měny G10 | Celoroční výhled | Maloobchodní prodejce | Narušené dodavatelské řetězce | RIA Novosti | Indický index | Lockdowny | TIM | Ruský trh | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Celosvětový trh | Booking Holdings | Booking | Změny klimatu | Bezpečná aktiva | Omikron | Omicron | Očekávání úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Zveřejnění úrokových sazeb | Akcie Gazpromu | Těžařská společnost | Nálada na trzích | Banka Credit Agricole | | Sezonalita | Bear market | Kazachstán | Powellovy komentáře | Zlotý | Postavení na trhu | Index S&P 500 (US500) | Fibonacciho retracement | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Čísla o inflaci | Jestřábí Fed | Index FTSE 100 (UK100) | FTSE 100 (UK100) | Prognózy inflace | Globální emise | Liz Trussová | Úrokové sazby v USA | Beyond Meat (BYND.US) | Bidenova administrativa | Obchodní tipy | Krátkodobý výhled | Nejhorší krize | Banka HSBC | Hráči na trhu | Focus | Celosvětový HDP | Vliv na ceny | Telefónica | Těžební společnost | Hodnoty měny | CNH Industrial | Uniper | Miliardy USD | Těžař | Jestřábí komentáře | Pokles zlata | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Ruský plyn | Japonská automobilka Toyota | Thought Leadership | Ninepoint Partners | Cílové ceny | Cena akcií společnosti | Downing Street | Philadelphia Fed | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Upravený zisk | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Analytik trhů | Siemens Gamesa | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Spotřební zboží | Nový týden | Ericsson | Základní úrok | Pár USD/CAD | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Aareal | Aareal Bank | Silvergate Capital | BBC News | Severní Korea | Chipotle Mexican Grill | Člen ECB | Ganfeng Lithium | Peloton Interactive | Peloton Interactive (PTON.US) | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Akcie společnosti Hertz | Kraft-Heinz | Kraft-Heinz (KHC.US) | Realitní společnost | Ruský velvyslanec | Invaze na Ukrajinu | Plynárenské firmy | Firmy v Norsku | Plynárenské firmy v Norsku | Ropné a plynárenské firmy | Ropné a plynárenské firmy v Norsku | Podnikatelský sektor | Ukrajinské síly | Inflace v Kanadě | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Hlavní index německých akcií | Čínský prezident Si Ťin-pching | General Dynamics (GD.US) | General Dynamics | GD.US | Ruské hospodářství | Největší ropné firmy | TotalEnergies | Velkorysost k akcionářům | Odkup svých akcií | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Ukrajina a Rusko | Obchodování akcie | Prudký růst ceny ropy | Prezident Putin | Rusko-Ukrajinská krize | BKNG | BKNG.US | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Ruské banky | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Polymetal International | Green Deal | Ruská armáda | Boje na Ukrajině | Sberbank CZ | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Švýcarská národní banka | Kyjev | Západní firmy | Kamaz | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Total (TOT.US) | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | BAE Systems | MWh | EUR/MWh | Vzdušný prostor | Ruská aktiva | Michail Mišustin | Francouzská energetická skupina | Společnost TotalEnergies | Commerzbank dnes | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | Situace na Ukrajině | Statista | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Kühne+Nagel | Největší evropské logistické firmy | Evropské logistické firmy | Logistické firmy | British Gas | Orsted | Dell Technologies | Americký výrobce počítačů | Vimpelcom | Megafon | Tele2 | Francouzský Renault | JLR | Jaguar Land Rover (JLR) | Nokian Tyres | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Rizika podnikání | Dodávky automobilů | Zpřísnění sankcí Západu | Zpřísnění sankcí | Šéf Naftogazu | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Investice Rusku | Ruský vývoz ropy | Ruský vývoz ropy a plynu | Internetová společnost Google | Společnost Google | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Raiffeisen | Applepay | Tresuries | Zahájení invaze | Invaze | Ztráta konkurence | Omezení výplaty dividendy | Porovnání vývoje akciových indexů | Daniel Yergin | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Fronty u čerpacích stanic | Íránská revoluce | Nárůst cen zemního plynu | Analytici Bank of America | Producenti na Blízkém východě | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Narušení energetického trhu | Postoj k ruské ropě | Krize v zásobování | Logistická krize | Platební krize | Členové NATO | Britská banka | Britská banka HSBC | Skupina Nordea | Norská finanční skupina | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Společnost Orsted | Dánská energetická společnost | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | Britská Centrica | Sony Pictures Entertainment | Německá Deutsche Post | Mediterranean Shipping Company | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Finská společnost | Výrobce luxusních automobilů | Mitsubishi Motors | Společnost AvtoVAZ | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Pivovar Budějovický Budvar | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Objednávky z Ruska | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Pokles inflace | Ukončení války | Zákaz dovozu ruské ropy | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Mosaic | Odchod z Ruska | Západní sankce | Zvyšování cen | APP | Optimistická nálada | Ruská společnost Gazprom | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Fiserv | Fortinet | Fortinet Inc | Verbální intervence | Britský FTSE | Vysoké ceny energií | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Měsíční report | Trh zlata | Rekordní zisky | Růst cen energií | Warner Bros Discovery | WBD | Ben Laidler | Správa | GMT | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Správní rada | Vzestupný trend | Pokles produkce | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | ALK.US | AT&T (T.US) | Dow (DOW.US) | DOW.US | PM.US | Rekordní inflace | Boj s inflací | Produkty s pákovým efektem | Trojúhelníkové formace | Swedish Match | Wall Street výsledky | První hike | Dow Jones Industrial Average | Index BUX | Nové daně | Špatná výkonnost | Mondelez International | ApeCoin | Atos | Stavební společnosti | Mimořádné zasedání | Bear market rally | Market rally | Přijetí | Snížení inflace | Silvana Tenreyro | Kroky Fedu | Prolomení parity | Přicházející recese | Změna trendu | Evropské akciové indexy | Cenový strop | Parita EURUSD | Úroveň parity | Parita EUR/USD | Velký cenový pohyb | Marketingová komunikace | Pokles zisku | Zastavení poklesu | Obchodní rozpětí | Centrum | Cenový strop na ruskou ropu | Vývoj zisků | Hike | Daň z mimořádných zisků | Neuspokojivé výsledky | Booking Holdings (BKNG.US) | Prodeje vakcín | Výrobci automobilů | LNG.US | Cheniere Energy (LNG.US) | WBD.US | Warner Bros Discovery (WBD.US) | Zákon o snížení inflace | Zpráva o inflaci | Burzovní ukazatele | Pohyby na trhu | Současná situace | Zastropování cen | Bolest | Výsledek HDP | Windfall tax | Britská premiérka | Premiérka Liz Trussová | Jestřábí ECB | Zveřejnění zpráv | Oslabení USD | Jonas Gahr Störe | Předseda norské vlády | Öyvind Eriksen | Aker Öyvind Eriksen | Aker BP | Aker | Evropské akcie dnes | Energetické komodity | Cenové stropy | Ruské ropy | Zvýšení daně | Velké energetické společnosti | Bert Colijn | ING Bert Colijn | Ekonom společnosti ING | Ekonom společnosti | Společnost Credit Suisse | IPO Porsche | Kwasi Kwarteng | HTZ1 | HTZ1.US | Hertz (HTZ1.US) | PX (CZKCASH) | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | ERSTE (RBAG.CZ) | Komerční banka (KOMB.CZ) | Mary Dalyová | Alokovat kapitál | Český statistický úřad (ČSÚ) | DPZ.US | Domino's Pizza (DPZ.US) | Jeremy Hunt | Obrovské pohyby | Premiérka Trussová | Windfall daně | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Rozvojové země | Daně z neočekávaných zisků | Administrativa | Nejvolatilnější | CZ | Rafinerie | Budapešť | Dynamika růstu | Obavy z Číny | People's Bank of China | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Podstoupení rizika | Inflace v roce 2023 | Varování | Trafigura | Zpětné odkupy | Živý komentář | Index WIG20 | Prezident Biden | FDIC | Silvergate | ChatGPT | Pershing Square | Bill Ackman | OCI | Invest | Vyšší náklady | Centrální banka Turecka | Heineken | Pivovary | Globální emise oxidu uhličitého | Šéf Exxonu | Ředitel americké ropné společnosti | Americké ropné společnosti | Problémy amerických bank
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Bourse Binary
Bourse Bitcoin
BoursePro
Boursotrade
Bouře Cristobal
Bouře Emma
Bouře Eunice
Bouře Harvey
Bouře na trzích
BOVESPA Index

Následující klíčová slova

BPay
BPCE
BPI
Bprimes
BP.US
BQue Trading
Bquetrading
Bquetrading.net
Brad Bechtel
Brad Parks
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít