Index malých firem

Denní shrnutí: Dolar ustupuje, ropa se zotavuje kvůli napětí mezi USA a Venezuelou (22.12.2025)
22.12.2025 Wall Street směřuje ke konci pondělní seance v kladném teritoriu a navazuje na růsty z konce minulého týdne. Lídrem růstu je index malých firem Russell 2000 (US2000: +1,4 %), zatímco S&P 500 přidává přibližně 0,6 % a Nasdaq i DJIA posilují o zhruba 0,5 %.

Tři trhy, které je třeba sledovat příští týden (12. 12. 2025)
12.12.2025 Poslední týden před vánočními svátky obvykle přináší nižší volatilitu a upevnění stávajících trendů na finančních trzích. Rok 2026 však zřejmě plánuje jiný průběh. Konec roku přinese sérii klíčových, odložených dat z USA a zároveň dva důležité úrokové rozhodnutí v eurozóně a Japonsku. Nejdůležitějšími trhy k pozorování v tomto týdnu jsou tedy: EURUSD, USDJPY a index US100.

3 trhy, které sledovat příští týden – (17. 10. 2025)
17.10.2025 Uplynulý týden se nesl ve znamení rostoucí globální nejistoty — od obnoveného obchodního napětí mezi USA a Čínou, které spustilo masivní výprodej kryptoměn, až po rekordní růst cen drahých kovů kvůli poptávce po bezpečných aktivech. Index malých firem na Wall Street se dostal pod tlak kvůli obavám ze sektoru bankovnictví a celkové tržní volatilitě. V tomto prostředí nejistoty — umocněném americkým vládním shutdownem a hrozbou nových cel — si zaslouží zvláštní pozornost tři klíčová aktiva: US2000, Bitcoin a zlato.

US100 -1,10 % ✂️
10.10.2025 Americké akcie dnes otočily původní zisky poté, co Donald Trump zveřejnil příspěvek na TruthSocial, v němž varoval před rostoucím napětím v obchodních vztazích s Čínou. Bývalý prezident tvrdí, že Peking rozeslal dopisy do několika zemí světa, ve kterých oznamuje zavedení plošných vývozních omezení na vzácné zeminy a další klíčové suroviny — krok, který označil za „nepřátelský“ a zaměřený na „ucpání trhů.“

Denní shrnutí: Pokles zlata a indexů, dolar opět posiluje 💲
09.10.2025 Indexy na Wall Street procházejí korekcí, jelikož euforie kolem zlata naráží na své limity. Napětí na trzích umocňuje i nezveřejnění dalších údajů o žádostech o podporu v nezaměstnanosti, které jsou pro rozhodování Fedu klíčové. Nejvíce ztrácí index malých firem Russell 2000 (US2000: -0,95 %), následují Nasdaq (US100: -0,7 %), Dow Jones (US30: -0,65 %) a S&P 500 (US500: -0,6 %).

Denní shrnutí: Růst na většině trhů, drahé kovy opět na historických maximech
08.10.2025 Dnes byly zveřejněny zápisky z posledního zasedání FOMC. Většina členů výboru se domnívá, že ačkoli inflace nadále představuje riziko, může být později v tomto roce potřeba další uvolnění měnové politiky. Výbor zároveň pozoruje postupné ochlazování trhu práce a zdůrazňuje důležitost sledování úrovní bankovních rezerv a celkových finančních podmínek. Současné nastavení měnové politiky není výrazně restriktivní, což umožňuje podporu hospodářského růstu při současném boji s inflačními tlaky.

Denní shrnutí: Indexy na historických maximech, dolar oslabuje 💲
11.09.2025 Americké akciové indexy rostou na rekordní úrovně. US500 přidává 0,80 % na 6 590 bodů, US100 roste o 0,70 % a překonává hranici 24 000 bodů, zatímco index malých firem US2000 posiluje o 1,70 % na 2 417 bodů.

Denní shrnutí: Překvapivý růst inflace PPI podporuje americký dolar 📈
14.08.2025 Wall Street se dostala do poklesu poté, co vyšší než očekávaná čísla inflace PPI snížila očekávání investorů ohledně tempa snižování úrokových sazeb v USA. Nejvíce ztratil index malých firem Russell 2000 (US2000: -2 %), následovaný Dow Jonesem (US30: -0,5 %), S&P 500 (US500: -0,2 %) a Nasdaqem (US100: -0,1 %).

US OPEN: Akcie ustupují po vyšší hodnotě inflace (14.08.2025)
14.08.2025 Americké akciové indexy zahájily obchodování v červených číslech, zatímco výnosy dluhopisů se zotavily po výrazně silnějším než očekávaném růstu velkoobchodní inflace, který oslabil očekávání na snížení sazeb Fedu. Sázky na trhu swapů zůstávají vysoké (94% pravděpodobnost snížení o 25 bb), avšak napětí na dluhopisovém trhu by mělo přetrvat až do dalšího zveřejnění PCE, které doplní aktuální inflační výhled.

Denní shrnutí: Výprodej dolaru se obnovuje, investoři přesouvají kapitál do bezpečných aktiv (22.07.2025)
22.07.2025 Wall Street dnes vykazuje smíšenou náladu – technologický sektor je pod tlakem před zveřejněním výsledků velkých technologických firem. Ačkoli se část ranních ztrát podařilo umazat, Nasdaq zůstává v záporu o 0,5 % a S&P 500 ztrácí 0,05 %. Naopak Dow Jones přidává 0,2 % a index malých firem Russell 2000 roste o 0,4 %.

Denní shrnutí: Kryptoměnový trh v euforii, Bitcoin roste na 113 700 USD 💰
10.07.2025 Výsledky Delta Air Lines byly předzvěstí nadcházející americké sezóny tržeb. Společnost překonala očekávání u tržeb (15,51 miliardy USD) i upraveného zisku na akcii (2,10 USD vs. očekávaných 2,07 USD). Pro investory byla klíčová informace, že Delta znovu poskytuje výhled, který byl dříve pozastaven kvůli nejistotě ohledně cel.

Denní shrnutí: Nový vývoj v obchodní politice otřásá komoditními trhy (08.07.2025)
08.07.2025 Wall Street zůstává nervózní kvůli pokračujícím událostem kolem americké obchodní politiky. Dow Jones klesá o téměř 0,4 %, zatímco Nasdaq a S&P 500 stagnují. Index malých firem Russell 2000 roste o 0,8 %.

BREAKING: Výrobní aktivita Fed Dallas pod odhady
30.06.2025 Další regionální index naznačuje slabší než očekávanou aktivitu v americkém výrobním sektoru, i když došlo k mírnému zlepšení oproti předchozímu měsíci. Po zveřejnění dat index malých firem Russell 2000 odevzdal část svých ranních zisků.

Denní shrnutí: Dolar oslabuje kvůli obchodní nejistotě, americké akcie opatrně rostou po slabších datech PPI (12.06.2025)
12.06.2025 Americké indexy dnes opatrně korigují včerejší ztráty v reakci na nižší než očekávanou výrobní inflaci (PPI) a pozitivní, byť vágní, komentáře Donalda Trumpa ohledně vyjednávání s Čínou (DJIA: +0,15 %, S&P 500: +0,35 %, Nasdaq: +0,35 %). Výjimkou je index malých firem Russell 2000, který ztratil dalších 0,4 %.

Podle Bessenta nyní Čína čelí klíčovému rozhodnutí 📌
03.06.2025 Americký ministr financí Scott Bessent uvedl na summitu v Curychu, že Čína se nyní musí rozhodnout, zda chce být důvěryhodným partnerem na mezinárodní scéně, a zdůraznil potřebu transformace čínské ekonomiky směrem ke spotřebnímu modelu.

Denní shrnutí: dolar a Wall Street se odrážejí zpět 📈 Tesla vede růst v USA 📄🔎
27.05.2025 Wall Street zaznamenala růst při první obchodní seanci po prodlouženém víkendu. Rally je opožděnou reakcí na rozhodnutí prezidenta Trumpa odložit hrozbu 50% cel na dovoz z Evropské unie. Evropské indexy uzavřely výše v návaznosti na pozitivní vývoj v USA – německý DAX posílil o více než 0,8 %.

Denní shrnutí: Uvolnění cel podpořilo akciové trhy i americký dolar
12.05.2025 Americké indexy dnes výrazně rostou na vlně uklidnění vztahů mezi USA a Čínou. Hlavní index S&P 500 přidává přes 3 % a překonává hranici 5800 bodů, Dow Jones roste o 2,6 % a nejvýraznější růsty vykazují Nasdaq (+4,2 %) a index malých firem Russell 2000 (+3,6 %).

Denní shrnutí: Technologické tituly zvedají náladu, dolar posiluje, zlato v červených číslech (01.05.2025)
01.05.2025 Nejnovější výsledky velkých technologických firem přinesly na Wall Street široký optimismus. Nasdaq vzrostl o 2,15 %, S&P 500 o 1 %, Dow Jones o 0,6 % a index malých firem Russell 2000 přidal 0,5 %.

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 26.11.2024
26.11.2024 Americké akcie včera posílily. Podpořila je zpráva o výběru kandidáta na ministra financí zvoleným prezidentem Donaldem Trumpem, která vyvolala prudký pokles výnosů amerických státních dluhopisů. Pozornost trhů se také soustředí na jednání o příměří mezi Izraelem a Libanonem, což snížilo ceny ropy a způsobilo pokles indexu energetických firem.
Související klíčová slova:
NFLX.US | Howard Lutnick | Počasí | Akcie včera | Obchodní seance | Obchodování zlata | Futures na pšenici | Investování | Forexový broker | Pfizer | Investovat do NATGAS | Investování do měn | Futures na palladium | Použití finanční páky | AMZN.US | Velmi volatilní | Alphabet | Výkon amerického dolaru | Ropa Brent | EUR | Ethereum | Účet u XTB | Trend | Zveřejnění výsledků hospodaření | Ochota k riziku | Zasedání ECB | Aktiva | US2000 | Otřesy | Ibex35 | ChainLink | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Bank of Japan | Rozhodování Fedu | Index US500 | Obchodování CFD | Pokles indexu | Goldman Sachs | Výnosy dluhopisů | Sběr dat | Akciové trhy | Širší index | Výhled růstu HDP | Směrnice | Sněmovna reprezentantů USA | Akcie opatrně | Pravděpodobnost | Indexy na Wall Street | RISK-ON | Zveřejnění výsledků | Akcie těžebních společností | Gold | Akcie Tesly | Celková tržní kapitalizace | Snížení cen | Depozitní sazba | FTSE MIB | Lagardeová | Geopolitické napětí | Reality | Oznámení | Oracle dnes | Index amerického dolaru (USDIDX) | Výrobní inflace | Burza | Výsledky za Q2 | Letadla | Klesající cena | Ceny NATGAS | Snižování úrokových sazeb v USA | Zpráva NFP | Index volatility VIX | Nový rekord | SPA35 | Výprodej dolaru | GOOGL.US | Volatility | Silné oživení | Zvyšování úrokových sazeb | Snížení úrokových sazeb | Růst cen | Dolarový index | Scott Bessent | Dividendy | Ferrari | Německý DAX | Robinhood (HOOD.US) | Co je to obchodování CFD? | Investoři do drahých kovů | Klesající trend | Ekonomiky | HOOD.US | Michael Barr | Cena zlata | Pozitivní sentiment | Výprodeje | EIA | Ranní zpráva pro tradery | Tapestry (TPR.US) | Pásma překoupenosti | Ropa | Vysoké riziko | Čínský jüan | Jak investovat do komodit | Vývoj v USA | Coca-Cola | H200 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Výnosy z 10letých dluhopisů | Objemy prodeje | Brent | Čínský dovoz | Politika | Jüan | Očekávání | JD.US | Zions | Dolar dnes | Posílení | NFLX | Palladium | Snížení úroků | Možnost obchodovat | Zvýšení sazeb | Index USDIDX | Důvěryhodnost | Delta Air | Nárůst zásob | Nastavení měnové politiky | Volatilita | Růst | Akcie dnes | Příležitosti | MiFID II | Jednání FOMC | Microsoft (MSFT.US) | Trh práce | Crypto | Venezuela | Polovodiče | Pochybnosti | Micron | Španělský IBEX | Výhled | Spolupráce | Klíčové události | Cena bitcoinu | Long | Bullish | Kontrakty | Dodávky čipů | Cla na americké zboží | UK100 | Prudký pokles | Caterpillar | Investujte zodpovědně | OIL.WTI | Trh | JD.com (JD.US) | Vývoj měnového páru | UnitedHealth Group | Futures na zemní plyn | Snižování úrokových sazeb | Open | Rozdílové smlouvy | Swapové body | Index | Nařízení Evropského parlamentu | Klíčové suroviny | Výkon | Uvolnění měnové politiky | Rezervní měny | CSCO | Eura | Philip Morris | NED25 | Komise | Nejistoty | Kryptoměnová burza | Kapitál | Celoroční výhled | Průmysl | Inflace | Americký prezident | Agentura Reuters | NVDA.US | S&P | Unie | VIX klesá | Risk-off | Sázky | Akciové indexy | Zpráva | Tržní kapitalizace | Breaking | Sentiment investorů | Jak začít cestu na měnových trzích | Intradenní obchodování | Trh s úrokovými sazbami | CISCO | Měď | Zasedání FOMC | Vztahy s Čínou | Představitelé Fedu | CoinDesk | Zaměstnanost | Suroviny | Ceny domů | IBEX | Bydlení | Investování do zlata pro začátečníky | BREAKING | Kate Spade | Indikátor RSI | Firma | Data z USA | Koruna | Pozornost trhu | Graf | Cukr | DJIA | Alibaba | Doručování | IBEX 35 | Nabídka | Snižování sazeb | Bitcoin | Náklady | Obchodní války | Futures | Počet žádostí o podporu | ISM index | Obchodování s pákou | Zpráva o inflaci | Index malých firem Russel 2000 | Bitcoin a Zlato | Donald Trump | Americké indexy | Dovoz z Evropské unie | Akciový index | Prezident Donald Trump | G10 | Čistý zisk | Společnosti | Důvěra spotřebitelů | Testovací účet u XTB | Americká data | Vzácné zeminy | Stříbro | Jak investovat do komodit? | Akcie Oracle | TPR | Pozornost | FRA40 | Ripple | DJT | Slabé výsledky | Farmaceutické produkty | Jak investovat do NATGAS? | Úrokové sazby | MSFT.US | Co je to akciový index? | Dnešní volatilita | Vice | OpenAI | Novozélandský dolar | Historické maximum | Eskalace | UBS | Ziskové marže | Index malých firem Russel | Analytici | Kov | Amazon | Akcie maloobchodního řetězce | CL | Dluhopisy | Index volatility | Guvernér Fedu | Oslabení trhu | Boeing | Výnosy | Výrobní aktivita | Vývoj | Indikátor | DJT.US | Bývalý prezident | Očekávání trhu | Sazby v eurozóně | Největší zisky | Marketingová komunikace | Conference Board | Finance | Zboží dlouhodobé spotřeby | Americké akcie | PM.US | Akcie Ferrari | Uzavření trhů | BRICS | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Caracas | OSN | Obchodovat | Provozovatel obchodních domů | Shutdown | Akcie Micron | Měnové politiky | ITA40 | USA a Čína | MIFID | Rok 2025 | Ekonomické otřesy | Podnikání | Investiční strategie | Kanadský dolar | Klíčové projekty | AI | Obchodování s plynem | Litecoin | 3М | USA | Zcash | Americké akcie včera | Růst akcií | Spojené státy | Inflační situace | Pozorování | Cílové ceny | NZDUSD | Jak začít investovat | Investovat | Španělský IBEX 35 | Rekordní maxima | Objednávky | Úsilí | Investování do akcií | Trading PRO | Cena stříbra | Obchodování S&P 500 | Investiční doporučení | Firmy | JD | Růst cen ropy | Trh s kryptoměnami | Sazby | Partnerství | Dow Jones | Obchodní dohody | Pozitivní vývoj | Zmírnění obav | Inflační výhled | Eskalace obchodní války | Group | Vítězství | Kurz tradingu | Fed | Magnificent | Burze | Delta Airlines | Komise v přenesené pravomoci | CNY | Výsledky Nvidia | Index US2000 | Plyn (NATGAS) | Trhy | Nasdaq a S&P 500 | Platina | Akcie v USA | Světové rezervní měny | Představitel Fedu | FTSE | Trading | TPR.US | Index cen nemovitostí | Podnikání na kapitálovém trhu | Rizika | Fond | ISM | Vzdělávací materiály | AML | Napětí mezi USA a Čínou | JD.com | Futures na ropu | MIB | Euro vůči americkému dolaru | Nová cla | Ministr obchodu | Oblasti umělé inteligence | Zmírnění konfliktu | Britský FTSE | UnitedHealth | Růstové faktory | Žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Tesla | Snížení sazeb Fedu | Cla na zboží | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | USDCHF | Poradenství | Na burze | Společnost | Evropské trhy | Hospodaření | USD/SEK | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | Ceny ropy Brent | Klesající cena zlata | Riziko | JPY | Citi | Pokles výnosů | RSI | Transakce | USDX | Meta | Pesimismus | Plyn | Země BRICS | Čína | Risk | Inovace | Ceny | Představenstvo | Trump Media | Financování | Recese | Pokles | Testovací účet | FTSE 100 | Války | Ukrajina | Centrální banka | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Silný americký dolar | HOOD | Polygon | EUR/JPY | Libra | Dopad na trhy | Překvapivý růst | Broadcom | USDCAD | CFD na akcie | Americké akcie dnes | Anomálie | Americký ministr financí | Výnos | Index DOW | Frank | CFD | Azure | CEO | 256/2004 | US30 | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Růstové vyhlídky | Miliardy USD | Index technologického trhu | Osvobození | Non-Farm Payrolls | Bezpečné přístavy | VIX | Euforie | Nejnovější výsledky | EPS | Jasný signál | ACEA | Káva | Zisk | EURUSD | Dovoz | Silná data | Obchodování | Posílení dolaru | Úroky | Prezident | Růst inflace | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Předpověď | Údaje | Zisky akcií | xStation5 | ProCent | Platforms | Zpráva pro tradery | Zemní plyn | Marže | Směřování | Aktivum | Společnost XTB | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Tržby | NATGAS | FOREX | Konsenzus | Sazby beze změny | Guvernér | Americké akciové trhy | Peking | DE40 | Spready | HDP | COMEX | Technology | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Federální rezervní banky | Investování je rizikové | Výprodej | Měnové páry | JPMorgan | AMZN | Realitní sektor | ČTK | Investiční fond | Infineon | Ztráty | Japonský jen | Index amerického dolaru | FOMC | Pokles zlata | Akcie | Norská koruna | Index dolaru | Příměří mezi Izraelem a Libanonem | Podniky | Napětí na trzích | Evropské akcie dnes | Index cen | Vývoz | Reuters | USDJPY | Rekordní maximum | Napětí na Blízkém východě | Sněmovna reprezentantů | Prognózy | Kurz | Neel Kashkari | Jádrová inflace | Pozornost investorů | CFD na komodity | Rekord | NVDA | Nejrychleji rostoucí | Výsledky | Údaj o HDP | Investice | Microsoft | Pro investory | Robinhood | Rally | Investujte | Kapitalizace | Švédská koruna | Komunikace | CSCO.US | Indie | Ekonomika eurozóny | Makrodata | Zisky | Delta | MSFT | Důvěra | CAC 40 | Tapestry | Delta Air Lines | Russell 2000 | Akcie Boeing | Slabší dolar | Měny | Finanční sektor | Investování do zlata | Export | Signál | GBPUSD | Geopolitická nejistota | Pro tradery | Média | AVGO.US | Kontrakty na ropu | Air | Administrativa | Ranní zpráva | Cenové tlaky | Regionální banky | NFP | Rekordní růst | Umělé inteligence (AI) | Elon Musk | Evropské akcie | TIM | Energie | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Index US100 | Coca-Cola (KO.US) | Prodej | Bloomberg | Eli Lilly | Tokeny | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Day trading | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Pokles tržeb | Výrazný pokles | Očekávání investorů | Výkonnost | Obchodování s akciemi | Index S&P 500 | Short | USD/CNH | USD/NOK | Příliv kapitálu | S&P 500 | JDE | MT4 | Růst tržeb | Cena | Apple | Komodita | Evropské indexy | Bristol-Myers | Snížení sazeb | Kurzy | Drahé kovy | Obchodování indexů | Jefferies | Solana | Výhledy | Inflace CPI | DAX | Infineon Technologies | Ceny zeleniny | Zlato | Ekonomika | Odpovědnost | Macy's | Oslabení | Finanční situace | Evropské akciové trhy | Práce | Intel | Cíle | Kryptoměny | Bezpečnost | Inflační data | Zásoby benzinu | Banky | Buy | Netflix | Zisk na akcii | Wall Street | KO | Ministr financí | Zlepšení | XTB | Meta Platforms | Jádrový CPI | Pozice | Silver | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Technologický sektor | Stoxx | Posílení amerického dolaru | Inflační tlaky | Kvartální výsledky | Broker | Magnificent 7 | Řetězce | Sentiment | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | NYSE | Investoři | Prodejní tlak | Největší pokles | Investovat do Bitcoinu | Meituan | Začít investovat | AUDUSD | Rezistence | Index Dow Jones | Nařízení | Ropy | RBA | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Zvolený prezident | Energetické komodity | Oracle | Obchodní vztahy | USD | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Americký dolar dnes | Technologické tituly | Nasdaq a S&P | D1 | Obchodování s komoditami | Splunk | US500 | Co se děje na finančních trzích | Australský dolar | AVGO | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Pokles eura | EU50 | Bitcoin dnes | Dogecoin | Oživení inflace | Finanční ztráty | Nemovitosti | Nejistota | Nvidia | Indexy | Americký dolar | US100 | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Stoxx 600 | CFD na indexy | Doporučení | Inflační očekávání | Zprávy ze společností | Body | Payrolls | ROCE | Spekulace | GOOGL | EU | Miliardy | Materiály | Trading pro začátečníky | Bezpečné měny | Jak investovat | Prodeje | USD/JPY | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Výsledky Applu | Banka | Brent a WTI | Index technologického trhu Nasdaq
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | Výhled | USA | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | 3М | Pokles | Banka | Trading | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot

.jpg)


