Sobota 04. únor 2023 09:23
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Instaforex krypto

Klíčová slova - Pšenice

img

Světové ceny potravin podle indexu FAO klesly nejníže od září 2021

03.02.2023 Světové ceny potravin v lednu desátý měsíc za sebou klesly. Jejich index se tak dostal na nejnižší úroveň od září 2021. Vyplývá to z dnešní zprávy Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

Faktory, které ovlivňují zemědělské trhy – Více pšenice v USA

31.01.2023 Vydatné srážky v Argentině na konci minulého týdne z části zmírnily dopad sucha na úrodu sóji a kukuřice. Předpokládá se tento týden další vlna dešťů a obchodníci čekají na její výsledky.
C:\fakepath\dedek-25012023-2.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s členem bankovní rady ČNB Oldřichem Dědkem

25.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s končícím členem bankovní rady ČNB. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co pomáhá držet silnou českou korunu i bez intervencí ČNB, jaká jsou inflační očekávání v tuzemské ekonomice nebo jak moc jsou v Česku předražené nemovitosti. Řeč přišla také na to, co centrální banka sleduje především a za jakých okolností by bylo potřeba ještě zvýšit úrokové sazby nebo zda bychom s eurem měli nižší nebo vyšší inflaci. Profesor Dědek také prozradil, čemu se hodlá věnovat po skončení svého mandátu v bankovní radě.
img

Vývoz kukuřice z Ukrajiny na úrovni roku 2022 – Produkce sóji ve světě

24.01.2023 Objem vývozu obilovin a luštěnin z Ukrajiny v hospodářském roce 2022/23 byl ke včerejšímu dni 25,45 mil. t, a to je o 30 % méně než v minulé sezóně. Vypovídají o tom údaje Státní celní služby, které byly zveřejněny Ministerstvem agrární politiky a potravinářstvím Ukrajiny.
C:\fakepath\xtb-23012023.png

Série investičních a tradingových streamů je v plném proudu. Zjistěte, jaký je výhled pro akcie, komodity a mnoho dalších aktiv!

23.01.2023 Začátek roku přinesl svěží vítr na finanční trhy. Můžeme ale opravdu očekávat výrazné změny, nebo se jedná jen o další rally medvědího trhu a po chvíli euforie budeme pokračovat do těžké recese? Pro zodpovězení těchto otázek připravilo XTB celou sérii živých vysílání, kdy každý jednotlivý stream je zaměřen na specifický instrument.
img

USDA upozorňuje na rekordní produkci kukuřice v Číně

19.01.2023 Zatímco produkce v Jižní Americe bude teprve upřesněna, USDA uzavírá v tomto měsíci některé klíčové odhady produkce. Mezi nejdůležitější patří absence změn v nízkých číslech v Evropě, zvýšení ukrajinského vývozu, rekordní produkce Číny a silné snížení úrody v USA.
img

Týdenní aktuality z komoditních trhů: Pozornost se upíná na zlato a měď, kovy dál posilují

18.01.2023 Bloomberg Commodity Index se v současné době obchoduje o 2,4 % výš, čímž smazal část svého propadu ze začátku ledna. Došlo k tomu poté, co se energetický sektor – s výjimkou zemního plynu – připojil k vzestupu kovů pod vedením zlata a mědi. Za tímto posílením stojí slabší dolar, klesající americká inflace a mimo jiné i vyhlídky na to, že opětovné otevření Číny s sebou přinese růst poptávky po surovinách. Ochotu riskovat navíc podporuje i pokračující pokles dolaru. Americká inflace totiž oslabuje, a tak už Fed nemusí zvyšovat sazby takovým tempem.
C:\fakepath\shrnuti-2022-31012022.jpg

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2022

31.12.2022 Rok 2022 byl plný velmi důležitých událostí ve světové ekonomice a v dnešním každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na kompletně všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – krok za krokem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny ropy a plynu letos vzrostly, průmyslové kovy vesměs zlevnily

29.12.2022 Burzovní ceny ropy a plynu letos vzrostly, i když koncem roku většinu zisků ztratily. Elektřina a uhlí zdražily o desítky procent. Výrazně stoupla i cena kukuřice. Naopak průmyslové kovy vesměs zlevnily, zlato nakonec zůstalo na svém. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 15 procent a výrazně tak překonal mnohé ztrátové akciové indexy.
img

Ukradená pšenice z Ukrajiny je distribuována do Sýrie

27.12.2022 Sýrie využívající nenápadnou flotilu lodí pod sankcemi USA tento rok silně zvýšila dovoz pšenice z černomořského poloostrova Krym, který Rusko anektovalo od Ukrajiny, a to je známkou utužování hospodářských vazeb mezi dvěma spojenci, kterým se Západ vyhýbá.
img

Nízké dodávky obilí a olejnin drží ceny na vyšší úrovni. Jaké jsou vyhlídky na rok 2023?

19.12.2022 Produkce základních obilovin – rýže a pšenice, nejspíš nedoplní vyčerpané zásoby, zatímco plodiny, které produkují jedlé oleje, trpí nepříznivým počasím v Latinské Americe a jihovýchodní Asii.
img

Vliv zpráv z komoditních trhů na sentiment

15.12.2022 Při neustálém hledání hodnoty by obchodníci a investoři měli sledovat makroekonomické zprávy z komoditního sektoru. O ...
img

Rizika spojená s dodávkami pšenice budou pokračovat i příští rok

07.12.2022 I když Ukrajina v letošní sezoně vyprodukovala o dost méně pšenice, tak se očekává, že aktuálně bude celosvětová produkce pšenice stále vyšší. Je to hlavně kvůli oživení kanadské produkce a také kvůli Rusku, které vyprodukovalo rekordní sklizeň přes 90 mil. tun. I přes to, že nabídka stále roste, očekává se, že celosvětové konečné zásoby pšenice se pro rok 2022/23 sníží na nejnižší úroveň od roku 2016/17.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Analytik: Plyn a uhlí letos zdražily o desítky procent, drahé kovy zlevnily

04.12.2022 Burzovní ceny plynu, elektřiny či uhlí vzrostly od začátku letošního roku do konce listopadu o desítky procent, ropy zhruba o desetinu. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Zdražila kukuřice, zatímco pšenice, bavlna nebo káva jsou levnější. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 17 procent.
img

Zrychlený vývoz obilí z Ruska

15.11.2022 Ruský vývoz obilí vzkvétá a dodávky na Ukrajinu jsou ovlivněny nejistotou kvůli prodloužené dohodě o černomořském regionu.
img

Ceny kukuřice jsou ovlivněny klimatem a situací na Ukrajině

10.11.2022 Trh čeká na jakoukoli změnu rozhodnutí Ruska o ukrajinském vývozním koridoru a také sleduje klima v Jižní Americe. Změna Číny spojená s plánem na Zero-COVID povzbudila trhy, ale směnný kurz je v této zemi pořád velmi důležitou negativní proměnnou pro mezinárodní ceny.
img

Které akcie ze světa pšenice nakoupit?

08.11.2022 Tyto akcie jsou skvělým způsobem investování do zemědělských komodit. Pšenice je třetí nejrozšířenější plodinou na světu a Ruska i Ukrajina jsou jejími velkými vývozci.
img

Odstup Ruska od obilné dohody = problémy s jeho vývozem

02.11.2022 Rusko informovalo o tom, že Ukrajina učinila masivní letecké a námořní údery bezpilotními letouny na infrastrukturu a lodě Černomořské flotily Ruské federace.
img

BREAKING: Pšenice klesla o více než 5,0 %, protože Erdogan poskytl záruky na obilný koridor!

02.11.2022 Ceny pšenice dnes výrazně klesly poté, co turecký prezident Erdogan oznámil, že bezpečnost ukrajinského exportního koridoru obilí byla zajištěna, a doprava byla obnovena. Kreml uvedl, že kontakt s Tureckem pokračuje, ale účast Ruska na dohodě zůstává pozastavena. Po prohlášení se cena pšenice propadla o více než 5 % a ceny kukuřice poklesly o téměř 2 %.
C:\fakepath\trader-31102022-32-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.10.2022 1) Míra inflace v eurozóně v říjnu stejně jako v předchozích měsících zdolala další rekord. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v zemích používajících společnou měnu vystoupalo na 10,7 procenta. V rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Hlavní příčinou zrychlující inflace je stále zejména prudké zdražování energií.
img

Rusko odstupuje od dohody o vývozu obilí z Ukrajiny❗

31.10.2022 Rusko se stáhlo z provozu takzvaného Bezpečného exportního koridoru pro obilí, včetně ukrajinské pšenice a kukuřice, které v reakci na to výrazně rostou. Ceny pšenice (WHEAT) během dnešní seance rostou o více než 5,5 %.
img

Plyn i ropa jsou dražší, ale drahé kovy jsou levnější 

31.10.2022 Ceny ropy a plynu vystoupaly od začátku roku do konce října o desítky % a cena uhlí v USA vystoupala na dvojnásobek. Naopak ceny drahých i průmyslových kovů klesly. Silné zdražení pocítíme při nákupu hlavních zemědělských komodit – pšenice, kukuřice.
img

Graf dne: WHEAT (31.10.2022)

31.10.2022 Na začátku nového týdne se cena obilí obchoduje výše. Rusko odstoupilo od dohody zprostředkované OSN o ukrajinském vývozu obilí s tím, že již nemůže zajistit bezpečnost civilních plavidel v Černém moři po víkendovém útoku dronů na jeho námořní základnu v Sevastopolu na Krymu. Organizace spojených národů již vyjádřila své znepokojení nad vývojem a uvedla, že bude s Ruskem jednat ve snaze oživit dohodu.
img

Ekonomický kalendář: HDP report a CPI inflace z eurozóny

31.10.2022 Evropské akciové trhy jsou nastaveny na mírně vyšší otevření evropské hotovostní seance. Horší data PMI a znepokojivé zprávy o Covidu z Číny nespustily žádné velké tržní pohyby mimo samotnou Čínu. Některé větší pohyby lze pozorovat na trhu s obilím, kdy ceny pšenice vyskočily přes 5 %, poté, co Rusko odstoupilo od dohody o vývozu obilí z Ukrajiny zprostředkované OSN.
img

Ranní shrnutí (31.10.2022)

31.10.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se během první obchodní seance týdne obchodovaly smíšeně. Indexy z bývalé Číny posílily v reakci na solidní páteční seanci na Wall Street, zatímco indexy z Číny klesly po špatných PMI a zprávách o nových epidemiích Covid.
img

Hrozí ještě výraznější zdražení pečiva v ČR. Ukrajina totiž končí s vývozem své zemědělské produkce přes černomořské přístavy

30.10.2022 Ukrajina dnes oznámila, že zastavuje vývoz své zemědělské produkce přes černomořské přístavy. Činí tak v reakci na včerejší odstoupení Ruska od takzvané obilné dohody. Moskva se rozhodla dohodu vypovědět „na neurčito“ po dronovém útoku na plavidla ruského námořnictva, k němuž došlo ve vodách krymského přístavu Sevastopol. Moskva z útoku obvinila Kyjev. Celá záležitost může vážně zhoršit zásobování světa potravinami a prohloubit probíhající potravinovou krizi. Utrpí samozřejmě také ukrajinská ekonomika.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny plynu a ropy letos stouply o desítky procent, drahé kovy zlevnily

30.10.2022 Burzovní ceny ropy a plynu vzrostly od začátku letošního roku do konce října o desítky procent, uhlí v USA na dvojnásobek. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Štěpán Hájek.
img

Komodity: Nafta opět zdražuje

18.10.2022 Cena ropy se sice v poslední době pohybuje pod 100 USD/barel, ale vývoj u cen pohonných hmot moc příznivý není. Opakovaně upozorňujeme, že ačkoliv trhy surové ropy, benzínu a nafty jsou úzce spjaty, tak stále jde o různé trhy. A proto se mohou minimálně krátkodobě různě vyvíjet, pod vlivem specifických šoků. Navíc, trhy komodit nejsou globální ve smyslu, že by byla jedna celosvětově platná cena. I tzv. benchmarky proto často více či méně reflektují i velmi lokální podmínky, respektive bilanci nabídky a poptávky a stav a změny zásob v konkrétním místě.
img

Rozbřesk: Nafta opět zdražuje. Nízké zásoby jsou pro Evropu špatnou zprávou

18.10.2022 Cena ropy se sice v poslední době pohybuje pod 100 USD/barel, ale vývoj u cen pohonných hmot moc příznivý není. Opakovaně upozorňujeme, že ačkoliv trhy surové ropy, benzínu a nafty jsou úzce spjaty, tak stále jde o různé trhy. A proto se mohou minimálně krátkodobě různě vyvíjet, pod vlivem specifických šoků. Navíc, trhy komodit nejsou globální ve smyslu, že by byla jedna celosvětově platná cena. I tzv. benchmarky proto často více či méně reflektují i velmi lokální podmínky, respektive bilanci nabídky a poptávky a stav a změny zásob v konkrétním místě. V současnosti je nejkřiklavějším případem situace na evropském trhu s plynem a ještě více s elektřinou, kterou prakticky nelze skladovat.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Zářijová inflace byla o 2,4 procentního bodu nižší, než odhadovala ČNB

11.10.2022 Zářijová inflace byla o 2,4 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v srpnové prognóze. Nejvýrazněji se na odchylce zářijové meziroční inflace od prognózy stejně jako v předchozích měsících podílely ceny potravin, v menší míře pak jádrová inflace, ceny pohonných hmot a regulované ceny, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v září stoupla na 18 procent ze srpnových 17,2 procenta.
img

Ukrajina letos kvůli invazi sklidila o 40 procent méně pšenice a ječmene

07.10.2022 Ukrajinští zemědělci dokončili sklizeň pšenice a ječmene za letošní rok. Sklidili 19,2 milionu tun pšenice a 5,5 milionu tun ječmene, oznámilo dnes ukrajinské ministerstvo zemědělství. V obou případech je to o 40 procent méně než loni. Za poklesem je podle resortu invaze ruských vojsk do východních, severních a jižních oblastí země. Ukrajina je významným vývozcem obilí na světový trh.
img

Smíšené zprávy na trhu s komoditami

06.10.2022 ZPRÁVY: Komoditní trhy se celý letošní rok pohybovaly jako na horské dráze. Rozsáhlý komoditní index agentury Bloomberg klesl ze svého červnového maxima o 15 %, přesto je se 17% nárůstem zdaleka nejvýkonnější třídou aktiv v tomto roce.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Burzovní cena plynu letos stoupla o 120 procent, drahé kovy zlevnily

02.10.2022 Burzovní cena plynu vzrostla od začátku roku do konce září o 120 procent, severomořská ropa Brent zdražila o deset procent, cena měsíčního kontraktu elektřiny přidala 55 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Výrazně zdražily hlavní zemědělské komodity jako pšenice nebo kukuřice. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj procházejí extrémními výkyvy.
C:\fakepath\EBRD.jpg

EBRD zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik a varovala před inflací

28.09.2022 Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) kvůli inflaci a snížení dodávek plynu z Ruska zhoršila výhled růstu mladých tržních ekonomik na příští rok na tři procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 4,7 procenta. Varovala přitom, že rostoucí ceny energií zvýší cenový tlak na spotřebitele v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky. Banka to uvedla ve své dnešní zprávě.
C:\fakepath\trader-19092022-39-zm.jpg

Cena pšenice na trzích klesá, je blízko hodnot před válkou na Ukrajině

19.09.2022 Cena pšenice na světových trzích klesá a jeden bušl (27,2 kg) se odpoledne prodával zhruba za 8,44 USD (207 Kč). Důvodem jsou obavy z globální recese, která by podle analytiků snížila poptávku, i pokračující vývoz ukrajinského obilí podle dohody vyjednané za účasti OSN v létě v Istanbulu. Cena je tak blízko hodnot před únorovou invazí ruských vojsk na Ukrajinu.
img

Špatné počasí bude mít i nadále velký dopad na kapitálové trhy

13.09.2022 POČASÍ: Meteorologové budou mít i nadále velký vliv na kapitálové trhy, neboť podle předpovědi se na severní polokouli již potřetí v řadě objeví meteorologický jev La Niña. Jednalo by se o rekordní "trojí výskyt" v řadě a hrozí tak ještě větší narušení celosvětového zásobování zemědělskými produkty. Vysoké ceny komodit jsou výzvou pro nižší inflaci a spotřebitele na rozvíjejících se trzích, ale pro některé, od firem dodávajících hnojiva až po akcie zemědělských zařízení, jsou pozitivní. Stejně tak se po nejklidnějším začátku za poslední desetiletí pravděpodobně zrychlí sezóna hurikánů v Atlantiku, což představuje hrozbu pro napjaté trhy s americkými rafinovanými ropnými produkty, jako je například benzin. Vyšší ceny by mohly pomoci rafineriím, ale poškodit spotřebitele.
img

Rozbřesk: Vláda zastropovala ceny energií pro maloodběratele

13.09.2022 Česká vláda včera večer zveřejnila základní parametry zastropování cen energií pro maloodběratele, tedy domácnosti a živnostníky. Zvolená cenová úroveň je 6 Kč/kWh za silovou elektřinu a 3 Kč/kWh u plynu, obojí včetně DPH. Ekvivalentní velkoobchodní / burzovní cena elektřiny (bez DPH) je tedy kolem 200 EUR/MWh (pro lepší představu - o něco výše, než byla pro odběratele v režimu DPI spotová cena vloni v říjnu). Ceny by se měly snížit již od listopadu a měly by platit i v příštím roce. Nové zákony (které budou schváleny) nicméně umožní vládě s cenovým stropem hýbat dle aktuální tržní situace.
img

Vláda zastropovala ceny energií

13.09.2022 Česká vláda včera večer zveřejnila základní parametry zastropování cen energií pro maloodběratele, tedy domácnosti a živnostníky. Zvolená cenová úroveň je 6 Kč/kWh za silovou elektřinu a 3 Kč/kWh u plynu, obojí včetně DPH. Ekvivalentní velkoobchodní / burzovní cena elektřiny (bez DPH) je tedy kolem 200 EUR/MWh (pro lepší představu - o něco výše, než byla pro odběratele v režimu DPI spotová cena vloni v říjnu). Ceny by se měly snížit již od listopadu a měly by platit i v příštím roce.
C:\\fakepath\\ceska koruna-2.jpg

Srpnová inflace byla o 2,1 procentního bodu nižší, než odhadovala ČNB

12.09.2022 Srpnová meziroční inflace byla o 2,1 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v srpnové prognóze. Nejvýrazněji se na tom podílely ceny potravin, v menší míře pak jádrová inflace, regulované ceny a ceny pohonných hmot, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v srpnu klesla na 17,2 procenta.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Analytik: Plyn letos zdražil o 170 pct., ropa o 30 pct., drahé kovy zlevnily

04.09.2022 Cena evropského plynu vzrostla od začátku roku do konce srpna o více než 170 procent, severomořská ropa Brent zdražila o téměř 30 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Ceny hlavních zemědělských komodit rostly jen mírně. ČTK to řekl analytik XTB Štěpán Hájek. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj prošly extrémními výkyvy.
img

FAO: Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly

02.09.2022 Světové ceny potravin v srpnu pátý měsíc po sobě klesly, jejich index se tak ještě více vzdálil rekordu ze začátku roku. Obnovení vývozu obilí z ukrajinských přístavů navíc přispělo ke zlepšení vyhlídek na zásobování. Souhrnný index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, se snížil na 138 bodů ze 140,7 bodu v červenci. Uvedla to dnes Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).
img

Hořké polknutí: Náklady na výrobu piva stouply za dva roky o 62 % a předpovídají ‚‚inflaci nápojů‘‘

01.09.2022 Podle vůbec prvního Indexu piva, sociální investiční platformy eToro, vzrostly náklady na komodity potřebné k výrobě, balení a přepravě piva za poslední dva roky o 62 %.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny plynu a elektřiny od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent

23.08.2022 Ceny plynu a elektřiny za půl roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent, naopak drahé a průmyslové kovy zlevnily od 24. února vesměs o desítky procent. Ceny ropy a potravin se vrátily k úrovním před zahájením bojů. Vyplývá to z dat analytiků oslovených ČTK.
img

Pšenice na burze zlevnila

15.08.2022 Situace na trhu s potravinářskými komoditami se za posledních pár měsíců, alespoň co se týče cenového vývoje, zlepšila. Cena evropské pšenice (září 2022) se z květnových maxim kolem 440 EUR/t dostala asi o 100 EUR/t níže, tedy nedaleko od úrovní, které byly pozorované na začátku války na Ukrajině. Podobné zprávy se poslední dobou objevují i v médiích, částečně s nadějí, že pokles burzovních cen se propíše i do výrazného poklesu cen spotřebitelských. Podobná úvaha je však pro tuto chvíli asi příliš optimistická, a to hned z několika důvodů.
img

Rozbřesk: Koruna vyčkává, dolar maže ztráty. Potraviny budou i nadále zdražovat

15.08.2022 Situace na trhu s potravinářskými komoditami se za posledních pár měsíců, alespoň co se týče cenového vývoje, zlepšila. Cena evropské pšenice (září 2022) se z květnových maxim kolem 440 EUR/t dostala asi o 100 EUR/t níže, tedy nedaleko od úrovní, které byly pozorované na začátku války na Ukrajině. Podobné zprávy se poslední dobou objevují i v médiích, částečně s nadějí, že pokles burzovních cen se propíše i do výrazného poklesu cen spotřebitelských. Podobná úvaha je však pro tuto chvíli asi příliš optimistická, a to hned z několika důvodů.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Meziroční inflace opět zrychlila, menší tempo podle analytiků ale překvapilo

10.08.2022 Meziroční inflace v ČR v červenci potřinácté za sebou zrychlila, meziměsíční růst cen zboží a služeb byl ale nejslabší od února. Proti červnu spotřebitelské ceny stouply o 1,3 procenta a meziročně o 17,5 procenta, což bylo o 0,3 procentního bodu více než v červnu, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků červencová data byla díky menšímu tempu zdražování překvapením. Shodli se ale, že vrcholu inflace ještě nedosáhla, záležet bude i na vývoji cen energií.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Červencová inflace byla o 1,32 procentního bodu nižší, než odhadovala ČNB

10.08.2022 Červencová meziroční inflace byla o 1,32 procentního bodu nižší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v srpnové prognóze. Nejvýrazněji se na tom podílely ceny potravin, v menší míře pak jádrová inflace, regulované ceny a ceny pohonných hmot, uvedla dnes ředitelka odboru měnové politiky ČNB Dana Hájková. Meziroční inflace v Česku v červenci stoupla na 17,5 procenta. To je nadále nejvyšší hodnota od prosince 1993.
img

Co sledovat příští týden? (05.08.2022)

05.08.2022 Po zveřejnění amerického NFP reportu se trhy zaměří na americká červencová CPI data. Informace o stavu trhu práce a inflace mohou určovat směr v monetární politice Fedu. Kromě CPI budou obchodníci zaměřeni i na data o ropě a obilí. Příští týden tedy sledujte USDJPY, Ropu a Pšenici.
img

FAO: Světové ceny potravin v červenci opět klesly, výrazněji než v červnu

05.08.2022 Světové ceny potravin se v červenci snížily téměř o devět procent. Vykázaly tak nejprudší meziměsíční pokles téměř za 14 let, zejména díky zlevnění obilovin a rostlinných olejů. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Ceny potravin vykázaly pokles již čtvrtý měsíc za sebou, když se v březnu vyšplhaly na rekord.
img

Ministerstvo: Rusko bude kvůli slabší sklizni možná nuceno omezit vývoz obilí

05.08.2022 Rusku se letos kvůli nepříznivému počasí a nedostatku náhradních dílů pro zemědělské stroje zřejmě nepodaří sklidit plánovaných 130 milionů tun obilí. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo zemědělství, podle nějž bude v důsledku toho možná zapotřebí omezit vývoz obilí do zahraničí. Informovala o tom agentura TASS.
C:\fakepath\trader-02082022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.08.2022 1) Ceny komodit na světových trzích jsou sice výrazně vyšší než počátkem roku, nyní však kvůli silnějšímu dolaru a obavám z recese některé z nich klesají. Pšenice je tak od začátku roku už jen o šest procent dražší. Ropa je letos dražší o 36 procent a plyn o 163 procent, zatímco kvůli ekonomickému zpomalení výrazně klesla cena dřeva. Cena zlata je od začátku roku téměř beze změny. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci července.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytici: Komodity v poslední době zlevňují, přesto letos výrazně zdražily

02.08.2022 Ceny komodit na světových trzích jsou sice výrazně vyšší než počátkem roku, nyní však kvůli silnějšímu dolaru a obavám z recese některé z nich klesají. Pšenice je tak od začátku roku už jen o šest procent dražší. Ropa je letos dražší o 36 procent a plyn o 163 procent, zatímco kvůli ekonomickému zpomalení výrazně klesla cena dřeva. Cena zlata je od začátku roku téměř beze změny. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci července.
img

Investoři očekávají zvýšení sazeb Fedu o 75 bazických bodů

25.07.2022 Akcie klesly, když obchodníci vzhledem k hrozící recesi zhodnotili perspektivu korporátních zisků a politiku Federálního rezervního systému.
C:\fakepath\psenice.jpg

Ceny pšenice prudce vzrostly, reagují na raketový útok na Oděsu

25.07.2022 Ceny pšenice dnes prudce vzrostly, na obchodní burze v Chicagu se jeden bušl (27,2 kg) prodává zhruba za 7,86 USD, v přepočtu asi 6930 Kč za tunu. Proti pátku je to nárůst skoro o čtyři procenta. Sobotní raketový útok na ukrajinský přístav Oděsa vyvolává obavy, zda bude možné z Ukrajiny vyvážet obilí na základě dohody uzavřené minulý týden s Ruskem. Pšenice tak smazala většinu ztrát z pátku, kdy její cena po podpisu zmíněné smlouvy klesla téměř o šest procent.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena potravinářské pšenice na trhu mírně klesá, tuna stojí méně než 335 eur

22.07.2022 Cena potravinářské pšenice dnes mírně klesá, krátce po poledni se na burze Euronext v Paříži tuna prodávala zhruba za 334 eur (8190 Kč). Proti předchozímu dni tak vykazovala pokles téměř o dvě procenta. Trh sleduje více faktorů, vedle předpokladu vysoké úrody až po jednání mezi Ukrajinou a Ruskem o odblokování černomořských přístavů pro vývoz obilovin z Ukrajiny.
img

Rozbřesk: Komodity zlevňují v obavách z recese, inflaci však potlačí dál

15.07.2022 Česká inflace se v červnu opět vzdálila od cíle ČNB. Jedním ze zásadních hybatelů byly znovu ceny komodit. V meziroční dynamice zrychlil hlavně růst cen potravin s tím, že například cena mouky šla meziročně nahoru takřka o 70 % a chléb zdražil o 29 %. Ďábelským tempem rostly domácnostem opět i ceny energií, plynu třeba o 58 %.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Červnová inflace byla o 2,2 procentního bodu vyšší, než odhadovala ČNB

13.07.2022 Červnová meziroční inflace byla o 2,2 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v květnové prognóze. Důvodem byl především větší než očekávaný růst jádrové inflace, což je inflace očištěná o sezonní vlivy, a růst cen potravin a pohonných hmot, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v červnu stoupla na 17,2 procenta. To je nadále nejvyšší hodnota od prosince 1993.
C:\fakepath\trader-05072022-7-zm.jpg

Ceny drahých kovů letos nerostou, potraviny či ropa zdražily až o desítky pct

05.07.2022 Zatímco drahé kovy od začátku roku stagnují nebo ztrácí na hodnotě, ceny potravin, ropy, zemního plynu či elektřiny na světových trzích vyletěly prudce vzhůru a v prvním pololetí zdražily až o desítky procent. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května. Hlavním faktorem zůstává podle nich válečný konflikt na Ukrajině a s ním spojené sankce proti Rusku.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena pšenice v Evropě i v USA se zotavuje ze čtyřměsíčního minima

28.06.2022 Cena potravinářské pšenice se zotavuje ze čtyřměsíčního minima, na trhu Euronext v Paříži stojí dnes tuna asi 355 eur (8780 Kč). Proti pondělí je to nárůst skoro o 1,5 procenta. Podobně se začala zvyšovat i cena pšenice na komoditní burze CBOT v Chicagu, kde mají vliv hlavně technické faktory, uvedla agentura Reuters.
img

Výrobní versus spotřebitelské ceny potravin

28.06.2022 Dechberoucí ceny pšenice a spol. jsou jak známo jedním z hlavních projevů války na Ukrajině. Celosvětově pozorovatelným a společensky nepříjemným následkem je dramatický růst cen potravin a s ním související vysoká spotřebitelská inflace. Například v USA se dílčí index cen potravin pohybuje meziročně nejvýše od raných 80. let minulého století.
img

Rozbřesk: Výrobní versus spotřebitelské ceny potravin

28.06.2022 Dechberoucí ceny pšenice a spol. jsou jak známo jedním z hlavních projevů války na Ukrajině. Celosvětově pozorovatelným a společensky nepříjemným následkem je dramatický růst cen potravin a s ním související vysoká spotřebitelská inflace. Například v USA se dílčí index cen potravin pohybuje meziročně nejvýše od raných 80. let minulého století. V eurozóně je dokonce na maximech historických, což je ale dáno tím, že časová řada začíná až v letech devadesátých.
C:\fakepath\trader-21062022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2022 1) Peter Kažimír, guvernér slovenské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB říká, že ECB by měla do září vystoupit z režimu záporných úrokových sazeb.
C:\fakepath\pokles-20062022.png

Kde se investoři na medvědí trh těší?

20.06.2022 První polovina letošního roku je ve znamení poklesu trhů od akciového přes dluhopisový až po kryptoměny. Tyto ztráty živí centrální banky po celém světě (kromě Japonska) prudkým zvedáním úrokových sazeb, utáhnutím měnové politiky, kterého trh nebyl svědky po desetiletí. Co přiměje americký Fed, frankfurtskou ECB, Bank Of England nebo i Českou národní banku k obratu? Jaký prvotní impuls dokáže zabrzdit jestřáby a přinést mezi investory úlevu a optimismus?
C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
img

Pšenice jako politický nástroj

07.06.2022 Minimálně od dob šoků sedmdesátých let minulého století se ropa právem považuje za mocnou geopolitickou zbraň. V současnosti v důsledku ruského napadení Ukrajiny pozorujeme v Evropě variaci na toto téma zejména v podobě plynu, u kterého nad námi visí hrozba (v některých případech se již jak známo naplnila) odstřižení či alespoň přiškrcení dodávek prakticky v libovolném okamžiku.
img

Rozbřesk: Komodity jako politický nástroj

07.06.2022 Minimálně od dob šoků sedmdesátých let minulého století se ropa právem považuje za mocnou geopolitickou zbraň. V současnosti v důsledku ruského napadení Ukrajiny pozorujeme v Evropě variaci na toto téma zejména v podobě plynu, u kterého nad námi visí hrozba (v některých případech se již jak známo naplnila) odstřižení či alespoň přiškrcení dodávek prakticky v libovolném okamžiku. Nejistota spojená s dodávkami se však netýká zdaleka jen energetických komodit a ještě zásadněji než na nás dopadá na chudé země.
img

Pšenice roste kvůli obavám z vývoje na Ukrajině

06.06.2022 Dle nejnovějších zpráv nelze exportovat pšenici z Ukrajiny, což napomáhá obavám z potravinové krize. Tento jev se propsal do dnešní otevírací ceny 3% zvýšením. Prezident Zelensky odhaduje, že je na Ukrajině uskladněno přibližně 22-25 milionů tun obilí. Neschopnost vyvážet je dána zablokovanými přístavy. Dle prezidenta Zelenského bude k exportu na podzim připraveno 75 milionů tun obilí. Je nutno dodat, že cenu pšenice ovlivňují i pozitivní zprávy, například zvýšení produkce v Austrálii.
C:\fakepath\money.jpg

Bloomberg: Skrytá inflace, aneb proč je můj oblíbený nanuk menší?

05.06.2022 Potraviny jsou čím dál tím dražší. Ale lidé si možná nevšimli, že se také zmenšují. Pokud potravinářská firma uvede na trh například menší skleničku džemu, může si účtovat vyšší jednotkovou cenu, a přitom se opticky vyhnout "zdražení", které by snížilo prodej.
C:\fakepath\Evropa.jpg

Marshallův plán postavil na nohy západní Evropu, pomohl i USA

03.06.2022 Hlavní údaje o americkém zákonu o zahraniční pomoci, jehož součástí byl Marshallův plán, který byl zveřejněn před 75 lety, 5. června 1947:
C:\fakepath\trader-02062022-24-zm.jpeg

Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu

02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.
img

Rusko plánuje v nadcházející sezoně zvýšit vývoz obilí na 50 milionů tun

27.05.2022 Rusko plánuje v nadcházející sezoně vyvézt 50 milionů tun obilí, což je výrazně více než za období, které končí 30. června. Na fóru exportérů obilovin to dnes řekl ruský ministr zemědělství Dmitrij Patrušev. OSN varovala, že blokáda ukrajinských přístavů ruskou černomořskou flotilou může vyvolat celosvětovou potravinovou krizi.
img

Jestli Asie přestane panikařit, větší potravinové krizi se lze vyhnout

27.05.2022 Problém s potravinami ve světě je už teď vážný, jelikož ceny prudce rostou a protekcionismus vzplanul, ale existuje velká šance, že tomu, aby situace nebyla ještě horší zabrání vlády, pokud se poučí z krize z roku 2008: nepanikařte.
C:\fakepath\putin.png

Putin hovořil o rozvoji vztahů se spojenci, zlehčoval dopad sankcí

26.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve vystoupení před postsovětskými spojenci z Euroasijské hospodářské unie prohlásil, že západní sankce Rusko posílily. Jako příklad uvedl, že Rusko, které v minulosti obilí dováželo, se stalo prvořadým vývozcem pšenice.
img

Čína je kvůli rekordním nákladům stavěna do složité situace

25.05.2022 Jelikož Čína tvoří přibližně pětinu světové populace, její zemědělská půda je omezená a v neustále větší míře bojuje se změnou klimatu, vláda prezidenta Si Ťin-pchinga naléhá na zemědělce, aby úrodu maximalizovali a spotřebitele, aby co nejvíce snížili plýtvání. Země vytvořila ohromné rezervy, aby se dokázala vyrovnat s nedostatkem, a vytvořila tak nová osiva pro zvýšení produkce.
C:\fakepath\komodity.jpg

Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent

25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
img

Blíží se ceny komodit k dalšímu výraznému prolomení?

25.05.2022 V poslední části května a rovněž posledním měsíci druhého čtvrtletí se inflace, globální energetický šok, revoluce elektromobilů a globální potravinová krize ukazují jako nejžhavější makro problémy, které komoditní supercyklus pohánějí.
img

Rozbřesk: Problémy, které se v metaverzu opravdu neřeší

25.05.2022 Zatímco ve virtuálních světech, v takzvaných metaverzech se prý virtuální pozemky s virtuálními výhledy na virtuální moře prodávají za skutečné statisíce či milióny korun, tak v reálném světě se i nadále řeší problémy zcela jiného rázu, jako je například válečný růst cen potravin. Jeho vrchol je ještě před námi a stále více pravděpodobné je i to, že tento šok jen tak neodezní. A dopady mohou být drtivé.
img

Problémy, které se v metaverzu neřeší

25.05.2022 Zatímco ve virtuálních světech, v takzvaných metaverzech se prý virtuální pozemky s virtuálními výhledy na virtuální moře prodávají za skutečné statisíce či milióny korun, tak v reálném světě se i nadále řeší problémy zcela jiného rázu, jako je například válečný růst cen potravin. Jeho vrchol je ještě před námi a stále více pravděpodobné je i to, že tento šok jen tak neodezní.
img

Bloomberg: Rusko vítězí v potravinové krizi, kterou pomohlo vytvořit

24.05.2022 Válka, kterou Rusko zahájilo proti Ukrajině a která prohlubuje globální potravinovou krizi, udělala z Ruska jednoho z vítězů chaosu, jenž Kreml pomohl sám vytvořit. Zatímco ukrajinské přístavy jsou zablokované, Rusko posílá obilí odběratelům, kteří o ně mají zájem. Prodejní cena je ale vyšší, a to právě kvůli problémům, které způsobila blokáda Ukrajiny. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Putinova dosud nejďábelštější partie - blokáda ukrajinských přístavů. Kromě inflace a posílení rublu hlavně přinese smrt desítkám milionů lidí a vyvolá obrovskou migrační krizi

24.05.2022 Rusko je vítězem světové potravinové krize, na kterou pomáhá zadělat. Blokáda ukrajinských přístavů šponuje cenu pšenice na světových burzách k rekordním úrovním.
img

Denní makro postřehy: Strach z cen potravin 24/05/2022

24.05.2022 OBAVY: Strach z nedostatku potravin je velký, pšenice tvoří 20 % všech kalorií na světě a její ceny letos vzrostly o 40 % (WEAT). Mnozí považují šok z cen potravin za významnější než prudký nárůst cen ropy, který živí globální inflaci a rizika na rozvíjejících se trzích. Poslední číslo časopisu Economist neslo název „nadcházející potravinová katastrofa“ a guvernér Bank of England označuje situaci za "apokalyptickou". To nám připomíná neuctivý kontrariánský ukazatel „obálky časopisu“. Protože náš „snídaňový“ index cen komodit se v poslední době zmírnil (viz graf) a zaostává za širším indexem spolu se zemědělskými výrobci. Vidíme „vysoké ceny na delší dobu“ u komodit, ale trhy možná cítí agrární vrchol.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Zelenskyj vyzval účastníky fóra v Davosu k uvalení maximálních sankcí na Rusko

23.05.2022 Sankce mezinárodního společenství vůči Moskvě by měly být "maximální" včetně embarga na ruskou ropu či úplného zákazu obchodování s Ruskem. V projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu (WEF) to dnes podle agentury AP řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Vyzval také k urychlení dodávek zbraní Ukrajině.
img

Rekordní horka ohrožují největší úrodu pšenice v EU 

23.05.2022 Ve Francii se zhoršuje úroda pšenice, jelikož rekordní vedra v největší pěstitelské zemi EU napomáhají ke globálním problémům s dodávkami obilí.
img

Hypotéky za 10 % i hladomor. Centrální banky v uplynulém desetiletí roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď nemohou zastavit

23.05.2022 Dvě zdánlivě nesouvisející zprávy z minulého týdne. Německá ministryně pro rozvoj varuje před největším světovým hladomorem od druhé světové války. A guvernér České národní banky upozorňuje, že ještě v červnu tuzemská centrální banka zřejmě zvedne svoji základní úrokovou sazbu nad úroveň šesti procent.
img

Pšenice je ohrožena téměř všude, může tak dojít k dalším škodám v ekonomice

16.05.2022 Ruská invaze omezila vývoz pšenice z Ukrajiny, zvýšila ceny chleba a nudlí a světovou úrodu čeká další zkouška: extrémní počasí.
img

BREAKING: Ceny pšenice roste o více jak 5 %

16.05.2022 Cena pšenice v pondělí prudce roste poté, co Indie omezila vývoz pšenice, aby si zachovala potravinovou bezpečnost. Ceny zemědělských komodit vzrostly na konci února poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu, která dříve tvořila 12,0 % celosvětového exportu. Společně s Ruskem obě země podle analytiků RBC Capital Markets představují 25 % celosvětového exportu pšenice, přičemž 13 % exportu kukuřice pochází z Ukrajiny. Ruská agrese způsobila nedostatek pšenice po celém světě, což zvýšilo obavy z hladomoru a sociálních nepokojů v mnoha rozvojových zemích.
C:\fakepath\trader-16052022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.05.2022 1) Růst české ekonomiky letos bude činit jen 1,9 procenta, a bude tedy slabší než průměr Evropské unie. Uvedla to dnes ve své pravidelné makroekonomické prognóze Evropská komise, a výrazně tak snížila svůj únorový odhad, který činil 4,4 procenta. Růst v České republice bude podle komise brzdit nejistota a zvyšování cen.
img

Ceny v českém zemědělství teď rostou nejvíce v dějinách. Zákaz vývozu pšenice z Indie zdraží chleba i v Česku, celkově o další desítky procent

16.05.2022 Výrobní ceny v tuzemském zemědělství letos v dubnu rostly nejvýrazněji v dějinách České republiky a současně v celé historii měření od roku 1992. Oproti loňskému dubnu se totiž zvýšily o 35,3 procenta.
img

Ranní komentář: Podle Powella porostou sazby o 50bp. i na dalších dvou zasedání Fedu, výnosy přesto klesly

13.05.2022 Akciové trhy se včera dokázaly mírně nadechnout a stabilizovat. Stabilizace pokračuje také během dnešního rána, kdy se futures na americké i evropské indexy dostaly do zelených čísel. K uklidnění možná částečně přispívá pád dluhopisových výnosů, i když ten paradoxně do značné míry souvisí s obavami ze stagflace.
C:\fakepath\psenice.jpg

Putin čeká rekordní sklizeň, slíbil zvýšit vývoz obilí

12.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na dnešním zasedání vlády prohlásil, že Rusko se úspěšně vyrovnává s dopady západních sankcí, které podle něj vyvolávají globální krizi a hrozbu hladomoru v nejchudších zemích. Putin podle tiskových agentur přislíbil zvýšit vývoz obilí z letošní sklizně, která by se mohla stát rekordní.
img

Před propady na trzích se není kam, schovat. Klesá vše od akcií po dluhopisy a ETF

11.05.2022 Dopady ruské agrese na světovou ekonomiku přišly v nejméně vhodnou chvíli, kdy celý svět teprve začal boj s rostoucí inflací. Tu primárně způsobila umělá stimulace poptávky prostřednictvím navýšení objemu peněz v ekonomice. Rusko je však vývozce několika zásadních komodit jako je nikl, zinek nebo pšenice, ale především energetických komodit, jako je ropa nebo plyn.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

EBRD: Přerušení dodávek ruského plynu by mohlo zhatit zotavení regionu po covidu

10.05.2022 Náhlé zastavení dodávek plynu z Ruska by mohlo zhatit zotavení po pandemii nemoci covid-19 a způsobit propad ekonomik v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky pod úroveň z doby před pandemií. Ve své dnešní zprávě to uvedla Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD). Současně zhoršila výhled růstu ekonomik regionu, ve kterém působí. Na letošní rok tak v něm očekává růst o 1,1 procenta, zatímco dosud čekala 1,7 procenta. Důvodem je očekávaný výraznější propad ukrajinské ekonomiky.
img

Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy

09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
img

Kdo chce porazit inflaci, komu vadí drahé pohonné hmoty, ten investuje do akcií firem Orlen či MOL

09.05.2022 Slýcháme dnes často, že investování do akcií chrání před rapidní inflací, jakou právě zažíváme. Není to ale tak docela pravda. Jedna z mezinárodně nejvíce stahovaných odborných ekonomických studií posledních dvanácti měsíců, „Nejlepší strategie do inflačních časů“, vychází z amerických, britských a japonských dat za poslední takřka století. Tým autorů – zastoupeni jsou akademici i praktičtí ekonomové – v ní hledá odpověď právě na to, jak v době vysokého růstu cen investovat tak, aby výnos investice předčil tempo inflace. Bohužel, akciové investování rapidní inflaci zpravidla nepřebíjí.
img

Nepříznivé počasí v Kanadě je pro omezené světové dodávky obilí hrozbou

02.05.2022 V Kanadě se zemědělci pokouší o pěstování plodin na buď příliš vlhkých polích, nebo příliš suchých, to je pro už teď napjatý trh s obilím zkouška.
img

Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
C:\fakepath\cukr-02052022.jpg

Velmi sladká investice

02.05.2022 Komodity prudce zdražují a táhnou spotřebitelské ceny vzhůru. Kombinace post-covidového poptávkového boomu, negativních dopadů ukrajinské války na nabídku energií i potravin žene trh do inflační spirály. Ceny energií zdražují výrobní náklady ostatních surovin a zástupci průmyslu ve strachu z nedostatku hromadí zásoby a uměle posouvají ceny ještě výše.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
img

Indonésie rozšiřuje zákaz vývozu, sójový olej roste

28.04.2022 V Chicagu se kontrakty na sójový olej dostaly na historické maximum, jelikož globální trhy s rostlinným olejem čelí rostoucím zásobovacím tlakům v důsledku indonéského zákazu vývozu surového palmového oleje.
img

Jak komodity ovlivňují inflaci?

27.04.2022 Inflace se zdála být po mnoho let mrtvé téma. Centrální banky se delší dobu snažily stimulovat růst cen, zejména prostřednictvím stimulace růstu mezd. Inflační cíle byly více než splněny, bohužel především prostřednictvím nabídkových faktorů. Někdy je těžké odpovědět na otázku, zda je vysoká inflace způsobena růstem cen komodit, nebo spíše vysoká inflace způsobuje růst cen komodit (ve snaze investorů se proti vyšším cenám zajistit). V současné době můžeme zcela jednoznačně konstatovat, že rostoucí ceny komodit způsobily všudypřítomné zdražování produktů. V tomto článku se podíváme na spotřebitelské ceny a jednotlivé skupiny komodit v USA a Eurozóně.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Gold/Silver Ratio | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CAD | USD/BRL | USD/TRY | EUR/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Woodie | CFDs | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Auditor | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Bonita | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Buy Limit | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CCI | CFD | CFTC | CME | COT report | Call opce | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Decline | Denní obchodování | Derivát | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | EBIT | ECB | ECN | EFSF | EMA | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Euroval | Exekuce | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Flat | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | HFT | Hedge Fund | Hedging | Hedge | High | Hlava a ramena | Holubice | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční certifikáty | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komoditní spread | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MFE | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Záloha | Margin call | Mark-to-Market | Market Makeři | Market making | Risk | Marže | Momentum | Monetizovat | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Open | Oscilátor | Overnight | P/E | Peněžní trh | Pip | Platforma | Podkladové aktivum | Podmíněné příkazy | Podílový fond | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Prodejní cena | Prémie | Put opce | Pákový efekt | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Resistance | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | Scalping | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Spike | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Statut | Stop-Loss | Support | Svíčkový graf | Swap | Swing | Swing Trading | Swiss | T-Bill | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Tick | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Opční trhy | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uplatnění opce | VAT | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | YTD | Maturity | ZEW index | Bondy | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Leoš Mareš | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Exchange Traded Funds | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Obchodování na páku | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | Recesia | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | DailyFX | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Facebook | Riziková averze | LYNX | Poziční obchodování | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Raghee Horner | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | EURJPY | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | Druhá měna | EPS | First notice day | Formace Hammer | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Nabídková cena | Nerealizovaná hodnota pozice | Nerealizovaná zisková/ztrátová marže | Odpor | Podmíněný příkaz | Podpora | Poptávaná cena | Pozice bez marže | Proměnná měna | Průlom | Přenos | Silver lining efekt | Smlouva o rozdílu (CFD) | Sazba konverze | Smlouva typu futures | Spot a spotový trh | Swapová cena | Volatilní | Burzovní obchodování | Kasina | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie KB | Akcie RWE | Akcie Tesla | Aktuální cena akcie ČEZ | Aktuální cena eura | Aktuální cena plynu | Aktuální cena pšenice | Aktuální cena stříbra | Aktuální cena stříbra za 1g | Aktuální ceny zlata dnes | Aktuální denní kurz ČNB | Aktuální devizové kurzy ČNB | Aktuální hodnota dolar | Aktuální kurs | Aktuální kurs akcie KB | Aktuální kurs euro koruna | Aktuální kurs koruny k euru | Aktuální kurz akcie ČEZ | Aktuální kurz anglická libra | Aktuální kurz anglické libry | Aktuální kurz australského dolaru | Aktuální kurz dolar | Aktuální kurz dolaru | Aktuální kurz dolaru ČNB | Aktuální kurz dolaru ke koruně | Aktuální kurz eura | Aktuální kurz eura česká spořitelna | Aktuální kurz eura ČNB | Aktuální kurz eura ČNB střed | Aktuální kurz eura ČSOB | Aktuální kurz eura Exchange | Aktuální kurz eura graf | Aktuální kurz eura KB | Aktuální kurz eura nákup | Aktuální kurz eura online | Aktuální kurz eura prodej | Aktuální kurz euro | Aktuální kurz rublu | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Anglická libra | Anglické libry | Banka | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokeři | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena barelu ropy | Cena drahých kovů | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | CFD obchodování | Čínská ekonomika | Čínská měna | Co je akcie | Co je dluhopis | Co je komodita | Co je opce | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Čínská banka | Členské země Evropské unie | DAX 30 | Denní kurz ČNB | Devizové kurzy | Devizové kurzy ČNB | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Elliotovy vlny | Emisní povolenky | ETF fond | ETF fondy | Etoro | Eura | EURCHF | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční prostředky | FinWin | Fondy | Forex tradingem k maximálním ziskům | Forexu | Frank | FXCM | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | HDP v ČR | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | Hrajeme si na burze | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční mince | Investiční platina | Investiční poradenství | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování do komodit | Investování na burze | Investovat do zlata | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak vydělávat peníze | Jak zhodnotit peníze | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Komoditní trh | Komodity ropa | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Krize eurozóny | Kurs euro | Kurs euro koruna | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz akcie | Kurz amerického dolaru | Kurz anglická libra | Kurz anglické libry | Kurz australského dolaru | Kurz ČNB | Kurz dolar | Kurz dolarů | Kurz dolaru ČNB | Kurz dolaru ke koruně | Kurz EUR | Kurz eura Česká spořitelna | Kurz eura ČNB | Kurz eura ČSOB | Kurz eura ČNB střed | Kurz eura Exchange | Kurz eura graf | Kurz eura k dolaru | Kurz eura KB | Kurz eura nákup | Kurz eura online | Kurz eura prodej | Kurz euro | Kurz GBP | Kurz NZD | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzy | Kurzy ČNB | Libra | Lira | London metal exchange | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Manuál | Market | Market Makers | Markets | Měna Bitcoin | Měna euro | Měnové kurzy | Měnový kurz | Měny v Evropě | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší producenti ropy | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování forex | Obchodování komodit | Obchodování na komoditních trzích | Obchodování opcí | Obchodování s bavlnou | Obchodování s CFD | Obchodování s komoditami | Obchodování spreadů | Obchodujeme | Online obchodování | Opce na akcie | Opční strategie | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád Lehman Brothers | Pád rublu | Paládium | Patria.cz | Pips | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dolaru | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Season Algo | Shanghai Composite Index | Signály | Slovník pojmů | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Těžba ropy z břidlic | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | US dolar | USD index | USD kurz | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj cen komodit | Vývoj cen pšenice | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny uhlí | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Vývoj ropy | Vývoj USD | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | Woodies | Woodies CCI | WTI | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy euro | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Live účet | Finanční nástroj | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | OTM | Put | RBOB | Báze | Buy | Býčí strategie | Cílová cena | Diskont | Dluhopisový index | Doba splatnosti | Ekonomika EU | Elon Musk | Hold | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Obálka | Obchodní den | P.A. | Range | Redukce | ROCE | ROE | Sell | Upisovací období | CTA | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Barchart | Černé zlato | WSJ | WGC | Převis | Standardní množství | Zajišťovací obchody | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | StopLoss | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Woodie CCI | Tržní sentiment | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Initial Margin | Mezinárodní banky | Kontraktní měsíc | Trader Workstation | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | Úspěšný investor | E-mini | Futures trhy | Genesis | Futures trading | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Cena eura | Podvědomí | Commodities | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Investment | Slušný zisk | Traders | Jim Rogers | Hedžové fondy | Evropské obchodování | Rhodium | Moody's Investors Service | Capital Economics | Markit | Unicredit | Danske Bank | Rabobank | DPA | Jefferies | PrimStock | Bank of America Merrill Lynch | Jackson Hole | Price Futures Group | RBC Capital Markets | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | UniCredit Bank | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Guvernér centrální banky | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Axis | Ole Hansen | Paulson & Co. | RBC Capital | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Technické indikátory | Sója | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Akcie Starbucks | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Zkusit investovat | XAU/XAG | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro proti dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Chytrý Honza | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Renminbi | Čínský renminbi | Velcí investoři | Evropské banky | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Earnings | Linie podpory | Podnikatelé | SEB | Globální akciové trhy | Henry Hub | Obchodník s komoditami | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Úspěšný obchod | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Americké trhy | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Strategie komodit | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Miliardáři | Německý ústavní soud | US akcie | Svatý grál | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Britské akcie | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Glencore | Ekonomické dopady | Forwardy | Japonský index Nikkei | IHS | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Německé státní dluhopisy | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Newyorský index S&P 500 | Dollar Index | Broker Trust | Soros Fund Management | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Obchodování v Asii | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | Frankfurtský DAX | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index AEX | Index Nikkei | Specifika kontraktu | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Volatilita na forexu | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Největší obchodník s ropou | Obchodník s ropou | Vitol | Obchodník s ropou Vitol | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Obilniny | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Dash | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Agentura AFP | Odhodlání | Americké rafinerie | Měny na forexu | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Burzovní společnost | Bankéři | Bankéř | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Ceny futures kontraktů | Expirace futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Poplatky za obchodování | Hlavní evropské indexy | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Odhady trhu | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Ministr obchodu | Bankovní krize | Průzkum | Začínající obchodník | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Zisky firem | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | Long příležitost | Short příležitost | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Indexové fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Manažeři fondů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Kurz japonského jenu | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Měnové krize | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Investiční plány | Americké investiční banky | Čekající příkaz | Institucionální investoři | Příjmy | Návratnost investice | Poměr RRR | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Překoupený trh | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Ziskové obchodování | Obchodování forexu | Bankovní společnost | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Odhad cen | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Burzovně obchodovaný fond | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | iShares Silver Trust | Hráči s ropou | Investoři do komodit | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Mercedes | Globtrex | CME FedWatch | IHS Markit | Devizy | Morningstar | SaxoTraderGO | Obchodování s českou korunou | DoubleLine Capital | Jeffrey Gundlach | Akcie firem | Purple Trading | Spekulativní investoři | Investiční aktiva | Teletrader | GainCapital Group | ALO diamonds | Keystone XL | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Krize eura | Euler Hermes | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Makroekonomické zprávy | Snižování rozvahy Fedu | Inflace ve světě | Vydělávat peníze | Obchodníci s měnami | Sladká ropa | BHS | Globtrex.com | Poziční trading | Trend follow | Mean reversion | Trading analýza | Komoditní obchodní příležitosti | Obchodování různých trhů | Agrokomodity | Ceny pšenice | Risk-off aktivum | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | World Gold Council | Objem zlata | Nákupy zlata | Výhled pro zlato | Obchodování ETF | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Spekulativní investice | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Jak obchodovat komodity | Obchodování Bitcoin | Kalendář makroekonomických dat | LIFFE | Digitální zlato | Jerome Powell | MiFID II | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | Rebalancování indexů | Burzovní trhy | ETH | ETC | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Nemovitostní fondy | European Energy Exchange (EEX) | Fincentrum | Hypoindex | Index Topix | Význam bitcoinu | NEST | ESMA | Štěpán Hájek | Estee Lauder | Crypto | Správce portfolia | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Lithium | Investice do lithia | Otevření účtu u brokera | Dlouhodobé investování | Ceny lithia | Tržní očekávání | Index MOEX | EUR/RUB | Vzácné kovy | Kurz eurodolaru | Kobalt | Výnosy desetiletých dluhopisů | Investování s LYNX | Regulace ESMA | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Obchodování Futures | Portfolio manažeři | Tradingové firmy | SaxoTraderPRO | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Investování do ETF | Krypto | Bitcoiny | Slabší koruna | Kryptoburza | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Stock picking | Capitalinked.com | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Silný americký dolar | Technologické akcie | Schwab | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Obchodní analýza | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Krize v Turecku | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | LYNX Pro | RDSA | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Poptávka po dolaru | TradeCentrum | Obchodování akcií | Czech Fund | Živit se obchodováním | Pražský index PX | Zasedání OPEC | USMCA | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Trhy v USA | Trh s ropou | Akciový výhled | NIESR | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Roční výnos | CFD broker | Intercontinental Exchange | Předpovědi Saxo Bank | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Obchodování se CFD | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Fungování trhů | Fondy ETF | Oživení akcií | Veřejný dluh | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Momentum trhu | WEF | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Makléřská společnost | Obchodní jednání | Kdy nakoupit akcie | Obchodní přístup | Velké riziko | Nakoupit akcie | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Obchodovat komodity | Cena komodity | Mezinárodní investoři | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Market alert | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Obchodování přes LYNX | Obchodujte ropu | Uber Technologies | Profesor ekonomie | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | UBS Global Wealth Management | Burzovní ukazatel | Ropovod | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Ruská firma | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Pokles sazeb | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Jak na obchodování | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Akcie klesají | Vyšší mzdy | CFD na indexy | Riziko recese | Prodej ropy | Začít obchodovat | iFX | Americké společnosti | Snížení sazeb | Dolarové sazby | South China Morning Post | Čínský trh | Pohyb kurzu | Wealth Management | Opční obchodník | NATGAS | Prezidentka ECB | Investiční omezení | Akcie a ETF | Komoditní výhled | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Maržový účet | Coffee | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Snížení úroků | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Recese v USA | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Americká cla | Cena niklu | Produkce zemního plynu | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Obchodování se Saxo Bank | CFD na akcie | CFD produkty | CFD na akciové indexy | CFD na ETF fondy | CFD na ETF | CFD na komodity | CFD na index volatility VIX | Co jsou CFD | Co jsou CFD kontrakty | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Tisk peněz | KB | NGAS | Depozitní sazby | US500 | Nárůst cen ropy | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Kjódó | Agentura Kjódó | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Vývoz do USA | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | Overbalance | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Data z Německa | UCITS | Obchodní praktiky | iShares | Energetické firmy | ESG | Ceny palladia | Investujte do akcií | Spotová cena zlata | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Společnost Deutsche Börse | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Ochrana před inflací | Kakao | Ceny kakaa | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Akcií těžařů | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Loterie | Cena akcie | Sestavování portfolia | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | McKinsey | Huawei | Průběh krize | Střadatelé | Rozpočtová politika | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Michal Dvořák | Ceny benzínu | Německá vláda | AEX index | Patterny | Kryptoměnová burza | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Býčí signál | Objem | Data z USA | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | RPSN | Jak začít investovat | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Myšlenka | Analýza dat | FRED | Obrat trendu | Spojené státy a Čína | QQQ | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Global Markets | BAT | Hongkongská vláda | Risk-off | Tesla Elon Musk | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Výrobce léků | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Server CNBC | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Zasedání vlády | Obchod s Čínou | Index DOW | Americký Senát | Co bude | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Millennium | Kapitálové požadavky | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Americká data | AFP | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Švýcarská ekonomika | Předseda Evropské komise | Inflační cíle | Evropští investoři | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | České dluhopisy | Zveřejněná data | Globální trh | Martin Stránský | Financovat | Vývoj zásob zemního plynu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | 4GLD | Cla na dovoz hliníku | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Visa | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Čínský vývoz | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Globální vývoj | Lukáš Lipovský | Zdražování | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Sociální sítě | Klíčové problémy | Problémy | COPPER | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Cvičení | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Ranní komentář | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | Alstom | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | PKN Orlen | Internetový gigant | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Huawei Technologies | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | KKCG | Škoda Auto | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | InterContinental | Jaderná elektrárna | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Vývoj devizových rezerv | STOXX50 | Měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Šperky | Kupní síla | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | FedEx | xStation5 | AT&T | Disney | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Káva Arabica | Americké vlády | Bydlení | Dovozní cla | WHEAT | CORN | Uber | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Yandex | Cena bavlny | Stratég | Roční růst | Citelné zdražování | ACEA | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Měna na forexu | Cena pšenice | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | US100 | Americký index | Wirecard | Růst hrubého domácího produktu | Shortování akcií | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Hospodaření | Wood and Company | Analytik Wood and Company | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Bernie Sanders | Místní centrální banka | Předpokládaný vývoj | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | IKEA | Netflix | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Stoupající trend | Evropská inflace | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Vývoj na kapitálových trzích | Výprodeje akcií | Finální odhad | Dividendová politika | Hlavní rizika | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Miliardy eur | Írán | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Sezónnost | Hýbat trhy | RBA | Hodnota společnosti | Ifo | Experti | Hormuzský průliv | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Ropa typu Brent | Poradenství | Mercedes-Benz | Německá společnost | Spotřební koš | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Technologická společnost | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Velikost ztráty | Ceny v zemědělství | Inflace v Rusku | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nižší růst | Apple Inc. | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Horší data | MOEX | Internetový gigant Yandex | Hladiny podpory | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Davos | Pozitivní zprávy | Chudoba | Prezident | Výsledkové sezóny | Nejnovější údaje | Google | WhatsApp | Instagram | Wales | Trhy | Šíření nového koronaviru | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Změny cen | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Útok dronů | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | Závislost na dolaru | Dedolarizace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Nedostatek disciplíny | Úsilí | BABA | Akcie v roce 2020 | Geopolitické dění | Techničtí obchodníci | Obchody | Indická vláda | Peníze na financování | Výdaje | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Vývoj inflace v ČR | Švýcarská banka UBS | Přerušení vývozu | Výrazné ztráty | BP | Dodávky na trh | Korporátní výsledky | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | SEC | Francouzský statistický úřad | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Čínské ministerstvo | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Natural Gas | Obchodovanie | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | London School of Economics | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Zvyšující se inflace | XTB Live Trading | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | FedWatch | Největší ztráty | Výhled růstu globální ekonomiky | Data PMI | Zpřesněný odhad | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Šok | Ceny nafty | Martin Gürtler | Mzda | Německé průmyslové podniky | Mzdový růst | Nakoupit zlato | DoubleLine | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | Ekonomika Evropské unie | WP | Rishi Sunak | Restrikce | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Hlavní měny | Aerolinky | Lufthansa | Olaf Scholz | Tržní podmínky | Profitovat | Čínský růst | Tencent | Další vývoj | Těžaři ropy | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Oldřich Dědek | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Letectví | Kabinet | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Výrazný vzestup | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Stimul | Pokles vývozu | Burzy cenných papírů | Nákupy aktiv | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Politbyro | Hyundai | Jihokorejská automobilka | Automobilka | Automobilka Hyundai | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Rozkolísaný | Pokles cen komodit | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Internetový obchod | Obchod Amazon | Další pokles | Norská vláda | Algoritmy | Kongres | Škoda | Manufacturing | Domácnosti | Asociace | Páka | Průmyslové komodity | Výrobce letadel | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Německý akciový index | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Poslanci | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Evropský parlament | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | The Economist | Allianz | Německý statistický úřad | Ceny elektřiny | Živobytí | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Březnová inflace | Reálné mzdy | Riziko inflace | Sberbank | Ekonomiky | Alžírsko | Slovensko | Slovenská vláda | Globální dluhopisový index | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Letecká společnost | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Afrika | WFP | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | RBK | Údaje | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Strach ze ztráty | Ztrátové obchody | Marshallův plán | Raketový útok | Pojišťovna | OPEC plus | Německá průmyslová produkce | Sociální nepokoje | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Ministři | Opětovný pokles | Ministři energetiky | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rutina | Zhodnocení koruny | Pákistán | France Info | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | DAWN | Activision Blizzard | Více peněz | Inflace v březnu | WisdomTree | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Televize Netflix | EP | Statistiky | Uzavření trhů | Poradenské společnosti | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Potravinové krize | Rizikové averze | Global Wealth Management | Americké produkce | Risk-off sentiment | Trade | S&P500 | Dílčí index | Kontrakty na ropu | Průměrný výnos | Největší ekonomika eurozóny | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Vstoupit do obchodu | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Výzkumný pracovník | Investiční tituly | Evropské indexy | Posílení | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Cenový pokles | Úřad INSEE | Cestování | 3M | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Rozhodnutí o sazbách | HDP report | Náklady na financování | Dubnová inflace | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Rakouská vláda | Blízký východ | Dopravci | Akcie padají | Strach ze sankcí | UBS Global | Fondy obchodované na burze | Americká obchodní bilance | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Federal Reserve | Vývoz z USA | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Mezinárodní turistika | Turistika | Zdražení ropy | Rekordní zisk | Bezpečnost | Politika centrální banky | Pokles dovozů | Akcie a dluhopisy | Hrozba stagflace | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Členské země | ONE | Riziko korekce | Světové hospodářství | Auta | Prodej elektromobilů | Čeští centrální bankéři | Levné peníze | Manažerka | CL | Spekulovat | Více riskovat | Marek Brávník | Manažeři | Klíčové oblasti | Koronavirová pandemie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Kupci | Urals | Renault | Umělé inteligence | Hikvision | Argentina | Investovat peníze | Investment management | Proti trendu | Tisknout peníze | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Společnost Lufthansa | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Měsíční průzkum | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Počty nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Obchod na Forexu | Automobilka Renault | Průraz | CZG | Tržní situace | Chování trhu | Výrobní PMI | Státní kasa | Střední Evropa | Ruské úřady | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Berlín | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Šéf SB | Společnost BP | Rally na ropě | Poptávka po zlatě | ProSiebenSat.1 Media | Zpomalení inflace | Vysoké valuace | Index Nikkei 225 | Nestlé | Stimulační balík | Foxconn | Propad cen | Kanadské maloobchodní prodeje | Projev šéfa Fedu | Výplata | Rostoucí trend | Covid | Akciové bubliny | Poptávka po ETF | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | Analytik Purple Trading | Sektor technologií | Instinkt | Nízké sazby | Mississippi | Příjmy a výdaje | Nejlepší strategie | Velké investice | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Letecký průmysl | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Ukrajinská vláda | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Červnová inflace | Sony | Inflační šok | Výrazný propad | Johnson & Johnson | Tolerance rizika | Větší pozice | Francouzský statistický úřad INSEE | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Reputace | Americký výrobce letadel | Ocenění | Šance | Investice do robotiky | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Výplach | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Malé ztráty | Spotřební daně | Společnost Amazon | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Akcie těžařů | KGHM | Životní úroveň | Ekonomické následky | Nižší poptávka | Exchange Traded Commodity | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Richmondský Fed index | Druhá vlna COVID-19 | OMV | Plynárenské společnosti | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Nikl | Silné momentum | Důvěra | Obnovení růstu | Výsledky ISM | Známky oživení | Indonésie | Objem dovozu | Časový horizont | Pokles ruské ekonomiky | Hyundai Motor | Cenové hladiny | Kovy vzácných zemin | Zpomalování inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Letošní úroda obilovin | Koupěschopnost | Erdogan | Turecký prezident | Oživení poptávky | Obchodní hodiny | Worldometers | Velký propad | Analytik XTB | Hnojiva v zemědělství | Hnojiva | Výrobce pneumatik | Vývoj ceny sojových bobů | Slábnoucí americký dolar | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Německý regulátor | Průměrné mzdy | Ceny mědi | Odborníci | Kroger | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Oživení z pandemie | Obchod dne | PX START | Budoucí vývoj | Ceny sójových bobů | Největší finanční trh | Největší finanční trh na světě | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Arabica | Vývoj ceny kávy | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Výsledek jednání ČNB | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Prezidentské kampaně | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Pracovní místa | Michal Valentík | Česká republika | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ruské firmy | HB4 | Pšenice HB4 | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | CPI v USA | iPhone | Významné riziko | Koncern | Embargo | Pohádkové jmění | Dílčí indexy | Způsob investování | Dopady na trhy | Nařízení | Interfax | Intel | Zásoby benzinu | První obchodní den | Obchodování s futures | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Moneta | Technologické tituly | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Zynga | Soudní spor | Nestabilní situace | Ruské společnosti | Výrobce videoher | Tempo inflace | Společnost Pfizer | PDD | China Mobile | Růst ekonomiky EU | Coloseum | Akciové investování | Skupina Coloseum | WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Jemen | Spotřební daň z nafty | Tranzit ruské ropy | Ropovod Družba | Diem | Ministerstvo energetiky | Proražení | Zasedání WEF | Zelené investice | Životní prostředí | Nio | Tesco | Diem Association | Siemens | Munich Re | Deutsche Boerse | Munich | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Futures prostřednictvím CFD | Proč vznikly futures? | Co to jsou futures? | TABAK | LEN | PX Pražské burzy | NBP | Orbán | Emise akcií | Ceny aktiv | Cenné papíry a burzy | Ceny americké ropy | Centrální bankéř | Lukáš Novotný | Inflace v Polsku | Nízké úroky | Nálada investorů | Emise dluhopisů | Pokles zásob | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Růst ceny | Ycharts | Zvýšení ceny | Společnost Tesla | Zdravotní péče | Rio Tinto | JD | Tržby z prodeje | Německá bankovní společnost | ProSiebenSat.1 | VMware | Nejlevnější měna | Vývoj cen LNG plynu | Vývoj jádrové inflace v Rusku | Rostoucí ceny ropy | Nemovitosti v Česku | Ceny cukru | Evropské centrální banky | CARA | MJ | Francouzský dluh | Futures na indexy | Nejlevnější komodita | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Natural Gas Intelligence | Kruté mrazy | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Situace na trhu | VTB | UPS | Dnešní zasedání Fedu | Nárůst ceny | Tržní reakce | J&J | Cenové výkyvy | Nasdaq (US100) | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Activision | Blizzard | Automobilka Tesla | Poslanci Evropského parlamentu | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | FTX | Zinek | Kov | Obchodování s emisemi | Ceny povolenek | Colt | Zajímavé akcie | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trojité dno | Slovenská ekonomika | Pozice spekulantů | Rizika a příležitosti | WTI Crude Oil | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Makroekonomický vývoj | Súdán | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Čisté krátké pozice | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Freeport-McMoRan | Propady na akciích | Výroky z ECB | Siemens Energy | Intervenovat na devizovém trhu | Pohyb trhu | Britská společnost | WASDE report | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Průzkum analytiků | Velké ztráty | Výrazný růst | Sezónní patterny | RUS50 | SLR | Prezident Erdogan | CRM | Nárůst rizikové averze | Discovery | Sýrie | Poptávka po nemovitostech | Klienti Purple Trading | Obchodovat CFD | Proč obchodovat CFD | Nejvyšší růst | Prezident Světové banky (SB) | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Konkrétní akcie | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Krok za krokem | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Polymetal | Ceny surovin | Bohemian Empire | Strach z inflace | LME | Aktuality z komoditních trhů | Odhad letošního růstu ekonomiky | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Potenciální výnosy | Internetové společnosti | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Oživení na americkém trhu práce | Trading.com | Nižší zisky | Saxo Group | Meziměsíční inflace | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Meziroční růst cen v USA | USDA | Cenové úrovně | EEX | Pandemie COVID | Investovat na burze | Zvýšené riziko | Těžaři | Německé společnosti | Obavy z inflace | API | Oslabení | Aktualizace výhledu | Hypoteční sazby | Růst cen nemovitostí | Poptávka USA | Návrat poptávky | Elektrárny na biomasu | Vývoj ceny dřeva | Vývoj ceny dřeva v USD | Ceny dřeva | Ceny dřeva v USD | Nedostatkové čipy | Vývoj průměrné ceny benzínu | Ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu | Problém vysokého růstu cen | Inflace dovážená do Česka | Dříví | Cena dřeva | Politická rizika | MNB | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Evropské společnosti | Zájem o komodity | Hyperinflační scénáře | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Zdražování cen | Zajišťování | Zajišťování se | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Mali | Shortování | Zvyšování daní | Rozhodnutí Číny | Regulační úřad | Obrovský potenciál | Paradox | Malajsie | Technologie | Americký výrobce | Nové zákony | Očekávaná data | Krátké obchodování | Síla dolaru | Vývoje ceny | Hliník | Koncentrace | Egypt | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | JAR | Rada guvernérů | Úřad pro hospodářskou soutěž | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Objem transakce | Americký trh | Ceny suroviny | Uzavření dohody | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | Futures na kávu | BHP | Letní období | Načasování | Ceny termínových kontraktů | Meteorologická společnost | Boom | Společnost Golden Gate | Výrobce elektromobilů Tesla | Omezené dodávky | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Příjmy z reklamy | Společný podnik | Bilion | Dodávky čipů | Ziskový potenciál | Náhoda | Daňový poplatník | Dřevo | Chování | Ovlivňování | Take-Two Interactive | Růst výrobních cen | Logistika | Futures na železnou rudu | VIAC | Jarda Tupý | Ceny rýže | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Červencová inflace | Červencová meziroční inflace | Sekce měnové | Analytik Portu | BUX | Dnešní kalendář | Psychologie investování | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Byty | Čínské přístavy | Vyšší úroky | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Afghánistán | SPOT | Kansas City | Americká ministryně financí | Golden Gate CZ Marek Brávník | Exinity | Bloomberg News | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Opatření | Shrinkflation | Dna | Lobbing | Prazdroj | Výkyvy počasí | Rychlý růst | Platební síť | ANO | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Puma | Plány na podporu ekonomiky | Energetika | Ceny plynu | Extrémní počasí | Macau | Ceny kovů | Společnost AT&T | WarnerMedia | VanEck | BNP | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Energetická krize | Růst cen plynu | Růst cen zemního plynu | Posilování amerického dolaru | Prudké zdražování | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zdražování potravin | Češi | Výrobci potravin | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Dmitrij Peskov | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Statoil | ProShares | Giphy | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Americká automobilka Tesla | Nedostatek surovin | Cena termínového kontraktu | Ruský Ural | Nedostatek obilí | Obilí | Problémy s počasím | Pozornost | Global Payments | Ruská společnost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Klima | Meta Platforms | Česká národní banka (ČNB) | Globální dodavatelské řetězce | Bílý cukr | Společnost | Výsledky společnosti | Zoufalství | Reálné úrokové sazby | Burzovní cena | Raketový růst | Nepřízeň počasí | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Lockdowny | Přístup k obchodování | TIM | Pozemky | Ruský trh | RTS | Nálada na trzích | Broadcom | | CMA | Martin Šulhin | ZWN22 | ZWZ22 | ZWK22 | ZWH22 | Sezonalita | Graf pšenice | Bear market | Investiční produkt | Ekonomické teorie | Kazachstán | Vietnam | Etiopie | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Největší švýcarská banka | Cykly | Rozšíření | Řízení pozice | Rostoucí inflace | Developeři | Zemědělci | Potravinářská firma | Zprávy o covidu | Emise uhlíku | Liz Trussová | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | Meziroční inflace v ČR | Společnost China Mobile | Inflační spirála | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Hráči na trhu | Telefónica | Purple Trading Jaroslav Tupý | Han Tan | Tok kapitálu | Desetileté výnosy | Uniper | Čínská telekomunikační společnost | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Kartel OPEC+ | Pokles zlata | Cena uranu | Facebook Ireland | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu | Srí Lanka | Gate | Organizace spojených národů | Diamant | Hry | Jistoty proti inflaci | Allwyn | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | S&P 500 ETF | Analytik trhů | Internetová televize | Instituce | Objem prostředků | Společnost Allwyn | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Přístup na trhy | Pozitivní výsledky | Pár USD/CAD | Napětí mezi Ruskem a Západem | Silvergate Capital | Společnost Silvergate Capital | OFZ | Zemědělská půda | Global Payments (GPN.US) | GPN.US | Rusko-ukrajinský konflikt | Luxusní zboží | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Kupní cena | Zisk EBIT | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Dění kolem Ukrajiny | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Rusal | Ceny zemního plynu v Evropě | LOW.US | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Zvýšení inflace v ČR | Německá energetická společnost | Společnost Uniper | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Ceny pšenice v USD | Vývoj ceny pšenice v USD | Boje na Ukrajině | Nokian | AvtoVAZ | Devalvace rublu | Kyjev | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Ministr dopravy | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Uzavření vzdušného prostoru | Krize na Ukrajině | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Filip Louženský | Velkoobchodní cena plynu | Cheniere Energy | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Ruská krize | Telegram | Gubernátor | Agentura TASS | Internetová společnost Google | Společnost Google | MAAE | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Záporožská jaderná elektrárna | Invaze | Trhy s obilím | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Konflikt v Evropě | Zemědělský ekonom | Scott Irwin | Hlavní přístavy na Ukrajině | Obchod s Ruskem | Pěstování plodin | XTB Štěpán Hájek | Plzeňský Prazdroj | Cena potravinářské pšenice | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Bojkot | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Růst cen surovin | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Tlak na Rusko | Odezva finančních trhů | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Řetězec | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Štěpení | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Vývoz ruské ropy | IFX | Agentura IFX | Pšenice (WHEAT) | Cena pšenice (WHEAT) | Ruská společnost Gazprom | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Americká společnost Intel | Společnost Intel | Globální hospodářský řád | Hospodářský řád | Představitelé MMF | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Důsledky konfliktu | Fond OSN | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | IFAD | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Gilbert Houngbo | Předseda fondu | Dopady války na Ukrajině | Potravinářská společnost | Obchodování s Ruskem | Cenové změny komodit | Cenové změny | Měnový kurz EUR/CZK | Co bude s českou korunou | Jaké fundamenty sledovat | Růst platů | Politika ČNB | Které fundamenty sledovat | Verbální intervence | Závod na elektromobily | Nákupy plynu | Společné nákupy plynu | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | German Gref | Nízké poplatky | Vývoz pšenice | Allianz Trade | Tobin Gorey | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | MOL | Odhad růstu světového obchodu | Vývoz potravin | Protiruské sankce západních států | Sankce západních států | Spirálovitý růst cen energií | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Západní sankce vůči Rusku | Obchodování české koruny | Inflace v únoru 2022 | Aktuální inflace | Inflace výhledově | Strategie pro obchodování české koruny | Strategie pro obchodování | Zajištění kurzu české koruny | Zhodnocení vašeho vkladu | Jak před inflací ochránit své úspory | Válka Ruska proti Ukrajině | Historický vývoj inflace | Historický vývoj inflace v ČR | Jednociferná inflace | Růst úrokových sazeb úvěrů | Efekt posilující koruny | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Kladné swapy | Ben Laidler | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Vyhlášení bankrotu | Zákonodárci | Vlastnictví | Výhled pro akcie | Vzestupný trend | Zelenskyj | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Rizikovost | Tradingové webináře | Šéf Světové banky | Miliardář Elon Musk | Komoditní šok | Největší komoditní šok | Potravinová krize | Výrazné cenové pohyby | Sladká investice | Produkce cukrové třtiny | Období stagflace | Rostoucí ceny energií | Raman Haloučanka | Futures pšenice | Hladomor | Vývozní daně | Potravinové komodity | Komoditní supercyklus | Vývoz obilí | PLATINUM | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Vývoj ceny stříbra SILVER | Ceny stříbra SILVER | Skrytá inflace | Art Buchwald | Mondelez International | Toblerone | Money Saving Expert | Shopmate | Společnost Mondelez | Mimořádné zasedání | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Ceny plynu a elektřiny | Vývoj ceny oceli | CNY/T | Vývoj ceny oceli (CNY/T) | Vývoj úrokové sazby ve Švýcarsku | Úrokové sazby ve Švýcarsku | Peter Kažimír | Ruská federace | Přijetí | Cena pšenice v Evropě | Pěstování obilovin | Pšenice na burze | Pšenice na burze v Chicagu | Snížení inflace | Velmi volatilní | Cenu plynu | Cenový strop | Stav energetické nouze | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Úsporný tarif | European Energy Exchange | Obchodování v pásmu | Centrum | Zavedení eura v ČR | Růžový diamant | Lulo Rose | Drahokam | Cenový strop na ruskou ropu | Ceny komodit na světových trzích | 787 Dreamliner | Dreamliner | Zákaz dovozu | Načasování vstupů | iPhone 14 | Společnost Sony | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Dovozce ruského plynu | Bolest | Index piva | eToro Index piva | Windfall tax | Státní plynárenská společnost | Ceny energetických komodit | Plyn kótovaný na nizozemské burze | Vzácné a průmyslové kovy | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | Obilí z Ukrajiny | Zasedání Rady guvernérů | Energetické komodity | Barel ruské ropy | Ruské ropy | Daňové škrty | Baltic Pipe | Plynovod Baltic Pipe | Energetický trh | Burzovní cena plynu | Oliver Blume | Kryptoměnová burza FTX | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Telekomunikační společnost | Tradingový portál FXstreet.cz | Globální energetická krize | Lula | Luiz Inácio Lula da Silva | Cena mlynářské pšenice | Pšenice na burze v Paříži | WHEAT (pšenice) | Obchodovat s kryptoměnami | Obilný kontrakt | Camelot | Omezení COVID | Motor Sič | Ukrnafta | Ukrtatnafta | Investování do zemědělských komodit | Akcie ze světa pšenice | Sam Bankman-Fried | Bankman-Fried | Powerball | Jackpot | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | BlockFi | Ontario Teachers' Pension Plan | Výběry | Bali | Výrobci čipů | Společnost Genesis | Americká makléřská společnost | Makléřská společnost Genesis | CZ | Rafinerie | Strop na ruskou ropu | Půjčovna kryptoměn | Americká půjčovna kryptoměn | Půjčovna kryptoměn BlockFi | ReGas | Deutsche ReGas | Společnost Deutsche ReGas | Plovoucí terminál | Diverzifikované portfolio | Vývoj ceny bavlny | Spekulativní útok | Německý koncern | Koncern RWE | Výrobce sportovních vozů | Varování | WTI a Brent | Ropa WTI a Brent | Vládní politika | Bankovní rady ČNB | Zdanění mimořádných zisků | Omezení cen plynu | Gazprom Germania | Camelot LS Group | Camelot LS | Mega Millions | Produktovod | IKL | Produktovod IKL | USD za tunu | Gazprom Export | Burzovní ceny ropy | Ceny ropy a plynu | Cena kukuřice | Cena kukuřice na chicagské burze | Kukuřice na chicagské burze | Otevření Číny | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Bulgargaz | Black Knight | Haísám Ghais | Odborník na ropný trh | Světová turistická organizace | Světová turistická organizace (UNWTO) | Šéf automobilky Tesla | Sony Interactive Entertainment | Sony Interactive | Sony Group | Bungie | Sdružení výrobců automobilů | Německá zajišťovna | Zajišťovna | Lídři zemí | Pojišťovna Generali | Belgická vláda | Grünheide | OneWeb | Eutelsat | Jackpot loterie | Ukrtransnafta | Global Blood Therapeutics | Americká sociální síť | Sociální síť Instagram | Albertsons | Zastropování ceny | Zastropování ceny plynu | Estée Lauder | Americká kosmetická společnost | Kosmetická společnost | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | N7 Holding | N7 Holding Ltd. | Nejdůležitější události | Zakladatel FXstreet.cz | Zakladatel FXstreet | Dodávky ruské ropy | Media for Europe | Společnost Media for Europe | Media for Europe (MFE) | Výprodeje | Zavedení embarga EU | Zavedení embarga | Federální rezervy | Znovuotevření Číny | Omezené riziko | Výhled pro rok 2023 | Profesor Dědek | University of Warwick | Federal Reserve Bank of Kansas City | Poradce předsedy vlády | Poradce guvernéra ČNB | Tradeoff | Poskytování cizoměnových úvěrů | Rizikový jev | Eurové příjmy | Eurové úvěry | Nákladové tlaky | Pokles reálné spotřeby | Reálné spotřeby domácností | Nabídkové tlaky | Propad hypotečního trhu | Nákladová položka | Celosvětový problém | Náklady spojené s bydlením | Mzdová vyjednávání | Nominální mzdový růst | Celková ekonomika | Mzdové požadavky | Měnová sekce | Velikosti likvidity | Likvidity v bankovním sektoru | Sentiment finančních trhů | Stávající úrokový diferenciál | Korunový výnos | Ochlazení realitního trhu | Reálná kalkulace | Míra zadluženosti domácího sektoru | Míra zadluženosti | Podíl hypoték | Vývoj sazeb na trhu | Sociální problém | Pan euro | Volatilní položky | Česká měnová politika | Financování státu | Elektrická energie | České úrokové sazby | Vývoj sazeb | Nezávislé měnové politiky | Zastánce eura | ČSAV | Federal Reserve Bank | Zájem o eurové úvěry | Odkotvená inflační očekávání | Spekulativní útok na korunu | Útok na korunu | Invest
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Psychologie investování
Psychologie myšlení
Psychologie obchodování
Psychologie obchodování na Forexu
Psychologie online
Psychologie tradera
Psychologie tradingu
Psychologie trhu
Psychologie v tradingu
Psychoterapie

Následující klíčová slova

Pšenice HB4
Pšenice na burze
Pšenice na burze v Chicagu
Pšenice na burze v Paříži
Pšenice (WHEAT)
Ptačí chřipka
PT Banc
PTBanc
PTC
PT GoTo Gojek Tokopedia Tbk
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
Potvrďte prosím... Zavřít