Pondělí 08. srpen 2022 17:55
reklama
Coinfy
reklama
Vantage
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Instaforex webinar riskmanagement

Klíčová slova - Pšenice

img

Co sledovat příští týden? (05.08.2022)

05.08.2022 Po zveřejnění amerického NFP reportu se trhy zaměří na americká červencová CPI data. Informace o stavu trhu práce a inflace mohou určovat směr v monetární politice Fedu. Kromě CPI budou obchodníci zaměřeni i na data o ropě a obilí. Příští týden tedy sledujte USDJPY, Ropu a Pšenici.
img

FAO: Světové ceny potravin v červenci opět klesly, výrazněji než v červnu

05.08.2022 Světové ceny potravin se v červenci snížily téměř o devět procent. Vykázaly tak nejprudší meziměsíční pokles téměř za 14 let, zejména díky zlevnění obilovin a rostlinných olejů. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Ceny potravin vykázaly pokles již čtvrtý měsíc za sebou, když se v březnu vyšplhaly na rekord.
img

Ministerstvo: Rusko bude kvůli slabší sklizni možná nuceno omezit vývoz obilí

05.08.2022 Rusku se letos kvůli nepříznivému počasí a nedostatku náhradních dílů pro zemědělské stroje zřejmě nepodaří sklidit plánovaných 130 milionů tun obilí. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo zemědělství, podle nějž bude v důsledku toho možná zapotřebí omezit vývoz obilí do zahraničí. Informovala o tom agentura TASS.
C:\fakepath\trader-02082022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.08.2022 1) Ceny komodit na světových trzích jsou sice výrazně vyšší než počátkem roku, nyní však kvůli silnějšímu dolaru a obavám z recese některé z nich klesají. Pšenice je tak od začátku roku už jen o šest procent dražší. Ropa je letos dražší o 36 procent a plyn o 163 procent, zatímco kvůli ekonomickému zpomalení výrazně klesla cena dřeva. Cena zlata je od začátku roku téměř beze změny. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci července.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytici: Komodity v poslední době zlevňují, přesto letos výrazně zdražily

02.08.2022 Ceny komodit na světových trzích jsou sice výrazně vyšší než počátkem roku, nyní však kvůli silnějšímu dolaru a obavám z recese některé z nich klesají. Pšenice je tak od začátku roku už jen o šest procent dražší. Ropa je letos dražší o 36 procent a plyn o 163 procent, zatímco kvůli ekonomickému zpomalení výrazně klesla cena dřeva. Cena zlata je od začátku roku téměř beze změny. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci července.
img

Investoři očekávají zvýšení sazeb Fedu o 75 bazických bodů

25.07.2022 Akcie klesly, když obchodníci vzhledem k hrozící recesi zhodnotili perspektivu korporátních zisků a politiku Federálního rezervního systému.
C:\fakepath\psenice.jpg

Ceny pšenice prudce vzrostly, reagují na raketový útok na Oděsu

25.07.2022 Ceny pšenice dnes prudce vzrostly, na obchodní burze v Chicagu se jeden bušl (27,2 kg) prodává zhruba za 7,86 USD, v přepočtu asi 6930 Kč za tunu. Proti pátku je to nárůst skoro o čtyři procenta. Sobotní raketový útok na ukrajinský přístav Oděsa vyvolává obavy, zda bude možné z Ukrajiny vyvážet obilí na základě dohody uzavřené minulý týden s Ruskem. Pšenice tak smazala většinu ztrát z pátku, kdy její cena po podpisu zmíněné smlouvy klesla téměř o šest procent.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena potravinářské pšenice na trhu mírně klesá, tuna stojí méně než 335 eur

22.07.2022 Cena potravinářské pšenice dnes mírně klesá, krátce po poledni se na burze Euronext v Paříži tuna prodávala zhruba za 334 eur (8190 Kč). Proti předchozímu dni tak vykazovala pokles téměř o dvě procenta. Trh sleduje více faktorů, vedle předpokladu vysoké úrody až po jednání mezi Ukrajinou a Ruskem o odblokování černomořských přístavů pro vývoz obilovin z Ukrajiny.
img

Rozbřesk: Komodity zlevňují v obavách z recese, inflaci však potlačí dál

15.07.2022 Česká inflace se v červnu opět vzdálila od cíle ČNB. Jedním ze zásadních hybatelů byly znovu ceny komodit. V meziroční dynamice zrychlil hlavně růst cen potravin s tím, že například cena mouky šla meziročně nahoru takřka o 70 % a chléb zdražil o 29 %. Ďábelským tempem rostly domácnostem opět i ceny energií, plynu třeba o 58 %.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Červnová inflace byla o 2,2 procentního bodu vyšší, než odhadovala ČNB

13.07.2022 Červnová meziroční inflace byla o 2,2 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v květnové prognóze. Důvodem byl především větší než očekávaný růst jádrové inflace, což je inflace očištěná o sezonní vlivy, a růst cen potravin a pohonných hmot, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v červnu stoupla na 17,2 procenta. To je nadále nejvyšší hodnota od prosince 1993.
C:\fakepath\trader-05072022-7-zm.jpg

Ceny drahých kovů letos nerostou, potraviny či ropa zdražily až o desítky pct

05.07.2022 Zatímco drahé kovy od začátku roku stagnují nebo ztrácí na hodnotě, ceny potravin, ropy, zemního plynu či elektřiny na světových trzích vyletěly prudce vzhůru a v prvním pololetí zdražily až o desítky procent. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května. Hlavním faktorem zůstává podle nich válečný konflikt na Ukrajině a s ním spojené sankce proti Rusku.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena pšenice v Evropě i v USA se zotavuje ze čtyřměsíčního minima

28.06.2022 Cena potravinářské pšenice se zotavuje ze čtyřměsíčního minima, na trhu Euronext v Paříži stojí dnes tuna asi 355 eur (8780 Kč). Proti pondělí je to nárůst skoro o 1,5 procenta. Podobně se začala zvyšovat i cena pšenice na komoditní burze CBOT v Chicagu, kde mají vliv hlavně technické faktory, uvedla agentura Reuters.
img

Výrobní versus spotřebitelské ceny potravin

28.06.2022 Dechberoucí ceny pšenice a spol. jsou jak známo jedním z hlavních projevů války na Ukrajině. Celosvětově pozorovatelným a společensky nepříjemným následkem je dramatický růst cen potravin a s ním související vysoká spotřebitelská inflace. Například v USA se dílčí index cen potravin pohybuje meziročně nejvýše od raných 80. let minulého století.
img

Rozbřesk: Výrobní versus spotřebitelské ceny potravin

28.06.2022 Dechberoucí ceny pšenice a spol. jsou jak známo jedním z hlavních projevů války na Ukrajině. Celosvětově pozorovatelným a společensky nepříjemným následkem je dramatický růst cen potravin a s ním související vysoká spotřebitelská inflace. Například v USA se dílčí index cen potravin pohybuje meziročně nejvýše od raných 80. let minulého století. V eurozóně je dokonce na maximech historických, což je ale dáno tím, že časová řada začíná až v letech devadesátých.
C:\fakepath\trader-21062022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.06.2022 1) Peter Kažimír, guvernér slovenské centrální banky a člen Rady guvernérů ECB říká, že ECB by měla do září vystoupit z režimu záporných úrokových sazeb.
C:\fakepath\pokles-20062022.png

Kde se investoři na medvědí trh těší?

20.06.2022 První polovina letošního roku je ve znamení poklesu trhů od akciového přes dluhopisový až po kryptoměny. Tyto ztráty živí centrální banky po celém světě (kromě Japonska) prudkým zvedáním úrokových sazeb, utáhnutím měnové politiky, kterého trh nebyl svědky po desetiletí. Co přiměje americký Fed, frankfurtskou ECB, Bank Of England nebo i Českou národní banku k obratu? Jaký prvotní impuls dokáže zabrzdit jestřáby a přinést mezi investory úlevu a optimismus?
C:\fakepath\trader-17062022-31-zm.jpg

Putin: Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny

17.06.2022 Spolupráce Moskvy a Pekingu se odvíjí od potenciálu Číny a nikoli od "nedávných geopolitických událostí". V projevu na ekonomickém fóru v Petrohradě to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin, který přitom narážel na invazi Ruska na Ukrajinu. Rusko zasažené západními sankcemi usiluje o prohloubení hospodářských vazeb s Pekingem, napsala agentura Reuters. Čínský prezident Si Ťin-pching předtím v předem nahraném projevu uvedl, že čínsko-ruská spolupráce vykazuje dobrou dynamiku ve všech oblastech.
img

Pšenice jako politický nástroj

07.06.2022 Minimálně od dob šoků sedmdesátých let minulého století se ropa právem považuje za mocnou geopolitickou zbraň. V současnosti v důsledku ruského napadení Ukrajiny pozorujeme v Evropě variaci na toto téma zejména v podobě plynu, u kterého nad námi visí hrozba (v některých případech se již jak známo naplnila) odstřižení či alespoň přiškrcení dodávek prakticky v libovolném okamžiku.
img

Rozbřesk: Komodity jako politický nástroj

07.06.2022 Minimálně od dob šoků sedmdesátých let minulého století se ropa právem považuje za mocnou geopolitickou zbraň. V současnosti v důsledku ruského napadení Ukrajiny pozorujeme v Evropě variaci na toto téma zejména v podobě plynu, u kterého nad námi visí hrozba (v některých případech se již jak známo naplnila) odstřižení či alespoň přiškrcení dodávek prakticky v libovolném okamžiku. Nejistota spojená s dodávkami se však netýká zdaleka jen energetických komodit a ještě zásadněji než na nás dopadá na chudé země.
img

Pšenice roste kvůli obavám z vývoje na Ukrajině

06.06.2022 Dle nejnovějších zpráv nelze exportovat pšenici z Ukrajiny, což napomáhá obavám z potravinové krize. Tento jev se propsal do dnešní otevírací ceny 3% zvýšením. Prezident Zelensky odhaduje, že je na Ukrajině uskladněno přibližně 22-25 milionů tun obilí. Neschopnost vyvážet je dána zablokovanými přístavy. Dle prezidenta Zelenského bude k exportu na podzim připraveno 75 milionů tun obilí. Je nutno dodat, že cenu pšenice ovlivňují i pozitivní zprávy, například zvýšení produkce v Austrálii.
C:\fakepath\money.jpg

Bloomberg: Skrytá inflace, aneb proč je můj oblíbený nanuk menší?

05.06.2022 Potraviny jsou čím dál tím dražší. Ale lidé si možná nevšimli, že se také zmenšují. Pokud potravinářská firma uvede na trh například menší skleničku džemu, může si účtovat vyšší jednotkovou cenu, a přitom se opticky vyhnout "zdražení", které by snížilo prodej.
C:\fakepath\Evropa.jpg

Marshallův plán postavil na nohy západní Evropu, pomohl i USA

03.06.2022 Hlavní údaje o americkém zákonu o zahraniční pomoci, jehož součástí byl Marshallův plán, který byl zveřejněn před 75 lety, 5. června 1947:
C:\fakepath\trader-02062022-24-zm.jpeg

Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu

02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.
img

Rusko plánuje v nadcházející sezoně zvýšit vývoz obilí na 50 milionů tun

27.05.2022 Rusko plánuje v nadcházející sezoně vyvézt 50 milionů tun obilí, což je výrazně více než za období, které končí 30. června. Na fóru exportérů obilovin to dnes řekl ruský ministr zemědělství Dmitrij Patrušev. OSN varovala, že blokáda ukrajinských přístavů ruskou černomořskou flotilou může vyvolat celosvětovou potravinovou krizi.
img

Jestli Asie přestane panikařit, větší potravinové krizi se lze vyhnout

27.05.2022 Problém s potravinami ve světě je už teď vážný, jelikož ceny prudce rostou a protekcionismus vzplanul, ale existuje velká šance, že tomu, aby situace nebyla ještě horší zabrání vlády, pokud se poučí z krize z roku 2008: nepanikařte.
C:\fakepath\putin.png

Putin hovořil o rozvoji vztahů se spojenci, zlehčoval dopad sankcí

26.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes ve vystoupení před postsovětskými spojenci z Euroasijské hospodářské unie prohlásil, že západní sankce Rusko posílily. Jako příklad uvedl, že Rusko, které v minulosti obilí dováželo, se stalo prvořadým vývozcem pšenice.
img

Čína je kvůli rekordním nákladům stavěna do složité situace

25.05.2022 Jelikož Čína tvoří přibližně pětinu světové populace, její zemědělská půda je omezená a v neustále větší míře bojuje se změnou klimatu, vláda prezidenta Si Ťin-pchinga naléhá na zemědělce, aby úrodu maximalizovali a spotřebitele, aby co nejvíce snížili plýtvání. Země vytvořila ohromné rezervy, aby se dokázala vyrovnat s nedostatkem, a vytvořila tak nová osiva pro zvýšení produkce.
C:\fakepath\komodity.jpg

Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent

25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
img

Blíží se ceny komodit k dalšímu výraznému prolomení?

25.05.2022 V poslední části května a rovněž posledním měsíci druhého čtvrtletí se inflace, globální energetický šok, revoluce elektromobilů a globální potravinová krize ukazují jako nejžhavější makro problémy, které komoditní supercyklus pohánějí.
img

Rozbřesk: Problémy, které se v metaverzu opravdu neřeší

25.05.2022 Zatímco ve virtuálních světech, v takzvaných metaverzech se prý virtuální pozemky s virtuálními výhledy na virtuální moře prodávají za skutečné statisíce či milióny korun, tak v reálném světě se i nadále řeší problémy zcela jiného rázu, jako je například válečný růst cen potravin. Jeho vrchol je ještě před námi a stále více pravděpodobné je i to, že tento šok jen tak neodezní. A dopady mohou být drtivé.
img

Problémy, které se v metaverzu neřeší

25.05.2022 Zatímco ve virtuálních světech, v takzvaných metaverzech se prý virtuální pozemky s virtuálními výhledy na virtuální moře prodávají za skutečné statisíce či milióny korun, tak v reálném světě se i nadále řeší problémy zcela jiného rázu, jako je například válečný růst cen potravin. Jeho vrchol je ještě před námi a stále více pravděpodobné je i to, že tento šok jen tak neodezní.
img

Bloomberg: Rusko vítězí v potravinové krizi, kterou pomohlo vytvořit

24.05.2022 Válka, kterou Rusko zahájilo proti Ukrajině a která prohlubuje globální potravinovou krizi, udělala z Ruska jednoho z vítězů chaosu, jenž Kreml pomohl sám vytvořit. Zatímco ukrajinské přístavy jsou zablokované, Rusko posílá obilí odběratelům, kteří o ně mají zájem. Prodejní cena je ale vyšší, a to právě kvůli problémům, které způsobila blokáda Ukrajiny. Uvedla to agentura Bloomberg.
img

Putinova dosud nejďábelštější partie - blokáda ukrajinských přístavů. Kromě inflace a posílení rublu hlavně přinese smrt desítkám milionů lidí a vyvolá obrovskou migrační krizi

24.05.2022 Rusko je vítězem světové potravinové krize, na kterou pomáhá zadělat. Blokáda ukrajinských přístavů šponuje cenu pšenice na světových burzách k rekordním úrovním.
img

Denní makro postřehy: Strach z cen potravin 24/05/2022

24.05.2022 OBAVY: Strach z nedostatku potravin je velký, pšenice tvoří 20 % všech kalorií na světě a její ceny letos vzrostly o 40 % (WEAT). Mnozí považují šok z cen potravin za významnější než prudký nárůst cen ropy, který živí globální inflaci a rizika na rozvíjejících se trzích. Poslední číslo časopisu Economist neslo název „nadcházející potravinová katastrofa“ a guvernér Bank of England označuje situaci za "apokalyptickou". To nám připomíná neuctivý kontrariánský ukazatel „obálky časopisu“. Protože náš „snídaňový“ index cen komodit se v poslední době zmírnil (viz graf) a zaostává za širším indexem spolu se zemědělskými výrobci. Vidíme „vysoké ceny na delší dobu“ u komodit, ale trhy možná cítí agrární vrchol.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Zelenskyj vyzval účastníky fóra v Davosu k uvalení maximálních sankcí na Rusko

23.05.2022 Sankce mezinárodního společenství vůči Moskvě by měly být "maximální" včetně embarga na ruskou ropu či úplného zákazu obchodování s Ruskem. V projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu (WEF) to dnes podle agentury AP řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Vyzval také k urychlení dodávek zbraní Ukrajině.
img

Rekordní horka ohrožují největší úrodu pšenice v EU 

23.05.2022 Ve Francii se zhoršuje úroda pšenice, jelikož rekordní vedra v největší pěstitelské zemi EU napomáhají ke globálním problémům s dodávkami obilí.
img

Hypotéky za 10 % i hladomor. Centrální banky v uplynulém desetiletí roztočily kolotoč inflace a spekulace, který teď nemohou zastavit

23.05.2022 Dvě zdánlivě nesouvisející zprávy z minulého týdne. Německá ministryně pro rozvoj varuje před největším světovým hladomorem od druhé světové války. A guvernér České národní banky upozorňuje, že ještě v červnu tuzemská centrální banka zřejmě zvedne svoji základní úrokovou sazbu nad úroveň šesti procent.
img

Pšenice je ohrožena téměř všude, může tak dojít k dalším škodám v ekonomice

16.05.2022 Ruská invaze omezila vývoz pšenice z Ukrajiny, zvýšila ceny chleba a nudlí a světovou úrodu čeká další zkouška: extrémní počasí.
img

BREAKING: Ceny pšenice roste o více jak 5 %

16.05.2022 Cena pšenice v pondělí prudce roste poté, co Indie omezila vývoz pšenice, aby si zachovala potravinovou bezpečnost. Ceny zemědělských komodit vzrostly na konci února poté, co Rusko zaútočilo na Ukrajinu, která dříve tvořila 12,0 % celosvětového exportu. Společně s Ruskem obě země podle analytiků RBC Capital Markets představují 25 % celosvětového exportu pšenice, přičemž 13 % exportu kukuřice pochází z Ukrajiny. Ruská agrese způsobila nedostatek pšenice po celém světě, což zvýšilo obavy z hladomoru a sociálních nepokojů v mnoha rozvojových zemích.
C:\fakepath\trader-16052022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.05.2022 1) Růst české ekonomiky letos bude činit jen 1,9 procenta, a bude tedy slabší než průměr Evropské unie. Uvedla to dnes ve své pravidelné makroekonomické prognóze Evropská komise, a výrazně tak snížila svůj únorový odhad, který činil 4,4 procenta. Růst v České republice bude podle komise brzdit nejistota a zvyšování cen.
img

Ceny v českém zemědělství teď rostou nejvíce v dějinách. Zákaz vývozu pšenice z Indie zdraží chleba i v Česku, celkově o další desítky procent

16.05.2022 Výrobní ceny v tuzemském zemědělství letos v dubnu rostly nejvýrazněji v dějinách České republiky a současně v celé historii měření od roku 1992. Oproti loňskému dubnu se totiž zvýšily o 35,3 procenta.
img

Ranní komentář: Podle Powella porostou sazby o 50bp. i na dalších dvou zasedání Fedu, výnosy přesto klesly

13.05.2022 Akciové trhy se včera dokázaly mírně nadechnout a stabilizovat. Stabilizace pokračuje také během dnešního rána, kdy se futures na americké i evropské indexy dostaly do zelených čísel. K uklidnění možná částečně přispívá pád dluhopisových výnosů, i když ten paradoxně do značné míry souvisí s obavami ze stagflace.
C:\fakepath\psenice.jpg

Putin čeká rekordní sklizeň, slíbil zvýšit vývoz obilí

12.05.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na dnešním zasedání vlády prohlásil, že Rusko se úspěšně vyrovnává s dopady západních sankcí, které podle něj vyvolávají globální krizi a hrozbu hladomoru v nejchudších zemích. Putin podle tiskových agentur přislíbil zvýšit vývoz obilí z letošní sklizně, která by se mohla stát rekordní.
img

Před propady na trzích se není kam, schovat. Klesá vše od akcií po dluhopisy a ETF

11.05.2022 Dopady ruské agrese na světovou ekonomiku přišly v nejméně vhodnou chvíli, kdy celý svět teprve začal boj s rostoucí inflací. Tu primárně způsobila umělá stimulace poptávky prostřednictvím navýšení objemu peněz v ekonomice. Rusko je však vývozce několika zásadních komodit jako je nikl, zinek nebo pšenice, ale především energetických komodit, jako je ropa nebo plyn.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

EBRD: Přerušení dodávek ruského plynu by mohlo zhatit zotavení regionu po covidu

10.05.2022 Náhlé zastavení dodávek plynu z Ruska by mohlo zhatit zotavení po pandemii nemoci covid-19 a způsobit propad ekonomik v rozvíjejících se zemích Evropy, Střední Asie a severní Afriky pod úroveň z doby před pandemií. Ve své dnešní zprávě to uvedla Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD). Současně zhoršila výhled růstu ekonomik regionu, ve kterém působí. Na letošní rok tak v něm očekává růst o 1,1 procenta, zatímco dosud čekala 1,7 procenta. Důvodem je očekávaný výraznější propad ukrajinské ekonomiky.
img

Se stoupajícími cenami pšenice hledá Afrika levnější alternativy

09.05.2022 V Keni, Egyptě, Demokratické republice Kongo, Nigérii a Kamerunu tvrdí výrobci potravin, že přidávají levnější alternativy k chlebu, pečivu a těstovinám. Zdejší rýže, manioková mouka a čirok jsou náhražkou za pšenici, jejíž cena letos vzrostla asi o 40 % kvůli ruské invazi, která způsobila omezení vývozu z Ukrajiny, jakožto jednoho z největších vývozců.
img

Kdo chce porazit inflaci, komu vadí drahé pohonné hmoty, ten investuje do akcií firem Orlen či MOL

09.05.2022 Slýcháme dnes často, že investování do akcií chrání před rapidní inflací, jakou právě zažíváme. Není to ale tak docela pravda. Jedna z mezinárodně nejvíce stahovaných odborných ekonomických studií posledních dvanácti měsíců, „Nejlepší strategie do inflačních časů“, vychází z amerických, britských a japonských dat za poslední takřka století. Tým autorů – zastoupeni jsou akademici i praktičtí ekonomové – v ní hledá odpověď právě na to, jak v době vysokého růstu cen investovat tak, aby výnos investice předčil tempo inflace. Bohužel, akciové investování rapidní inflaci zpravidla nepřebíjí.
img

Nepříznivé počasí v Kanadě je pro omezené světové dodávky obilí hrozbou

02.05.2022 V Kanadě se zemědělci pokouší o pěstování plodin na buď příliš vlhkých polích, nebo příliš suchých, to je pro už teď napjatý trh s obilím zkouška.
img

Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
C:\fakepath\cukr-02052022.jpg

Velmi sladká investice

02.05.2022 Komodity prudce zdražují a táhnou spotřebitelské ceny vzhůru. Kombinace post-covidového poptávkového boomu, negativních dopadů ukrajinské války na nabídku energií i potravin žene trh do inflační spirály. Ceny energií zdražují výrobní náklady ostatních surovin a zástupci průmyslu ve strachu z nedostatku hromadí zásoby a uměle posouvají ceny ještě výše.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
img

Indonésie rozšiřuje zákaz vývozu, sójový olej roste

28.04.2022 V Chicagu se kontrakty na sójový olej dostaly na historické maximum, jelikož globální trhy s rostlinným olejem čelí rostoucím zásobovacím tlakům v důsledku indonéského zákazu vývozu surového palmového oleje.
img

Jak komodity ovlivňují inflaci?

27.04.2022 Inflace se zdála být po mnoho let mrtvé téma. Centrální banky se delší dobu snažily stimulovat růst cen, zejména prostřednictvím stimulace růstu mezd. Inflační cíle byly více než splněny, bohužel především prostřednictvím nabídkových faktorů. Někdy je těžké odpovědět na otázku, zda je vysoká inflace způsobena růstem cen komodit, nebo spíše vysoká inflace způsobuje růst cen komodit (ve snaze investorů se proti vyšším cenám zajistit). V současné době můžeme zcela jednoznačně konstatovat, že rostoucí ceny komodit způsobily všudypřítomné zdražování produktů. V tomto článku se podíváme na spotřebitelské ceny a jednotlivé skupiny komodit v USA a Eurozóně.
C:\fakepath\komodity.jpg

SB: Válka na Ukrajině vyvolala největší komoditní šok od 70. let 20. století

27.04.2022 Ruský útok na Ukrajinu způsobil na světových komoditních trzích největší šok od 70. let minulého století. Uvedla to včera Světová banka (SB) ve své zprávě o vyhlídkách komoditních trhů. Varovala, že ceny komodit se budou držet na mimořádně vysokých úrovních také v příštích dvou letech.
img

Pandemie, válka a pevný výnos

26.04.2022 Globální trhy opakovaně utrpěly různé rány. Po pandemii, obchodní válce, brexitu a velkým finančním krizím v USA a eurozóně je to nyní velký konflikt.
img

Svět je příliš závislý na vývozu pšenice Ukrajiny a Ruska

25.04.2022 Evropa, omráčená ruskou invazí na Ukrajinu, se snaží diverzifikovat své dodávky energie, od ruského plynu dodávaného prostřednictvím plynovodů až po zkapalněný zemní plyn, více obnovitelné energie a jadernou energii. Stejným způsobem a ze stejného důvodu by měla probíhající válka tlačit země k tomu, aby měnily a diverzifikovaly dodávky potravin tak, aby byly více bezpečné a zároveň zlepšovaly globální výživu.
img

Rozbřesk: Pár inflačních lekcí ze sedmdesátek

22.04.2022 Absolventi ekonomických oborů si obzvláště v těchto dnech jistě často vzpomenou na příběh z úvodních kurzů makroekonomie, který se při přednáškách používá pro ilustraci tzv. nabídkového šoku - tedy na ropné krize 70. let minulého století. Až o něco později se dozví, že tento jednoduchý pohled na věc má háčky a že ropné embargo sice sehrálo důležitou roli, ale přičítat jemu samotnému stagflaci není úplně fér. V současnosti se tak ona - z pohledu blahobytu nemilá - historická epizoda interpretuje hlavně jako důsledek selhání hospodářských politik.
img

Pár inflačních lekcí ze sedmdesátek

22.04.2022 Absolventi ekonomických oborů si obzvláště v těchto dnech jistě často vzpomenou na příběh z úvodních kurzů makroekonomie, který se při přednáškách používá pro ilustraci tzv. nabídkového šoku - tedy na ropné krize 70. let minulého století. Až o něco později se dozví, že tento jednoduchý pohled na věc má háčky a že ropné embargo sice sehrálo důležitou roli, ale přičítat jemu samotnému stagflaci není úplně fér. V současnosti se tak ona - z pohledu blahobytu nemilá - historická epizoda interpretuje hlavně jako důsledek selhání hospodářských politik.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

CNBC: Válka může mít značné dopady, od zdražování potravin po sociální nepokoje

21.04.2022 Když Rusko zaútočilo na Ukrajinu, nikdo nevěděl, jak dlouho konflikt potrvá a jak velké dopady bude mít na Evropu a zbytek světa. Po téměř dvou měsících války jsou ekonomické důsledky konfliktu zřetelnější a vyhlídky nevypadají dobře. V době už tak silných inflačních tlaků, za kterými stojí rostoucí ceny potravin a energií a výpadky v dodavatelských řetězcích po pandemii, prohlubuje válka mezi Ruskem a Ukrajinou napětí mezi nabídkou a poptávkou, zhoršuje spotřebitelskou náladu a ohrožuje globální hospodářský růst, píše server CNBC.
C:\\fakepath\\SB2.jpg

Šéf Světové banky: Válka na Ukrajině zdraží potraviny až o 37 procent

21.04.2022 Válka na Ukrajině zdraží potraviny až 37 procent a nastupující potravinová krize způsobí v mnoha chudších zemích lidskou katastrofu. V rozhovoru s BBC to řekl prezident Světové banky (SB) David Malpass. Pokud se krizi nepodaří zastavit, hrozí podle něj chudoba a podvýživa stovkám milionů lidí.
img

Indie může změnit světový obchod s pšenicí

19.04.2022 „Vývozy pšenice z Ukrajiny a Ruska může z podstatné části nahradit Indie. Díky tomu by mohlo dojít ke stabilizaci cen na světových trzích s pšenicí a předešlo by se humanitárním problémům v rozvojových zemích.
img

Inflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD

19.04.2022 Federální rezervní systém a světové centrální banky stojí před téměř nemožným úkolem snížit rostoucí inflaci. Bude nutné přijmout drastická opatření, včetně zvýšení sazeb minimálně na polovinu aktuální míry inflace, tzn. na 4–6 %.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Komoditní fondy v březnu pokračovaly ve výrazném posilování a dosáhly 7,40 %. Na druhé straně spektra skončily dluhopisové fondy se ztrátou -3,58 %

19.04.2022 Dopady neutěšené situace na Ukrajině se podle očekávání stále výrazněji projevují na světových trzích. Jak ukázaly výsledky březnového Broker Consulting Indexu podílových fondů, nejviditelnější dopady lze sledovat u komoditních fondů, které si vlivem nárůstu cen komodit meziměsíčně připsaly 7,40 %.
img

Přehled USD, EUR a GBP. Hrozba stagflace se blíží.

18.04.2022 Evropské banky jsou na Velikonoční pondělí zavřené, takže první data, která mohou zvýšit volatilitu, se objeví až s otevřením trhů v USA.
img

Strategie pro obchodování české koruny během inflace

14.04.2022 Inflace v únoru 2022 dosáhla 11, 1% a byla tak nejvyšší od roku 1998. Stále více lidí tak logicky zajímá, jak před inflací ochránit své úspory. Dnes si proto ukážeme strategii na obchodování české koruny, která má potenciál vás před inflací nejen uchránit, ale ještě na ní i potenciálně vydělat.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Březnová meziroční inflace 12,7 procenta byla výrazně vyšší, než odhadovala ČNB

11.04.2022 Březnová meziroční inflace byla o 2,9 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v únorové prognóze. Důvodem bylo především výrazné zdražení pohonných hmot. Další příčinou byl vyšší růst cen potravin a regulovaných cen. Proti odhadům byla vyšší také jádrová inflace, což je inflace očištěná o sezónní vlivy, změny regulovaných cen a daní. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v Česku v březnu stoupla na 12,7 procenta. To je nejvyšší hodnota od května 1998, kdy dosáhla 13 procent.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-inflacni_strategie-11042022-hp.jpg

Strategie pro obchodování české koruny během inflace

11.04.2022 Inflace v únoru 2022 dosáhla 11,1 % a byla tak nejvyšší od roku 1998. Stále více lidí tak logicky zajímá, jak před inflací ochránit své úspory. Dnes si proto ukážeme strategii na obchodování české koruny, která má potenciál vás před inflací nejen uchránit, ale ještě na ní i potenciálně vydělat.
img

Česku hrozí nejvyšší inflace za 30 let. Ochranu před ní nejspíše poskytne stříbro, umění, víno, zlato nebo bitcoin, nikoli však akcie nebo nemovitosti

10.04.2022 Český statistický úřad zítra zveřejní čísla k březnové inflaci. Bude obří. Alespoň tedy na poměry tohoto tisíciletí. Nejpravděpodobněji vykáže hodnotu 12,4 procenta, nejvyšší od května 1998. Nelze ovšem vyloučit, že bude vyšší i než třináct procent. V krajním případě může dokonce překonat hodnoty ze začátku roku 1998, kdy dvakrát po sobě vykázala úroveň 13,4 procenta. To by znamenalo, že ceny v Česku rostou nejvýrazněji od prvního roku jeho existence, konkrétně od prosince 1993.
img

Francii kvůli strachu z vítězství Le Penové rychle rostou úroky na dluhu. ECB chce zavést opatření, která zabrání, aby se takové situace vymkly kontrole

10.04.2022 Vyhlídka na vítězství Marine Le Penové ve francouzských prezidentských volbách leká mezinárodní investory. Zbavují se francouzského dluhu, takže Francie čelí citelně vyšším úrokům. Musí nabídnout vyšší úroky, aby jí vylekaní investoři vůbec půjčili. Pokud si tak chce Francie nyní půjčit třeba na deset let, zaplatí nejvyšší úrok za celé období od roku 2015.
img

Titan a letadla: Konflikt na Ukrajině znamená novou ránu pro globální dodavatelské řetězce

08.04.2022 Ruská invaze na Ukrajinu a nové lockdowny v Asii předznamenávají další měsíce narušení dodavatelských řetězců. A to právě v momentě, kdy si společnosti myslely, že se jim podařilo vyřešit problémy vyvolané Covidem-19.
C:\fakepath\trader-05042022-23-zm.jpeg

Putin: Svět kvůli sankcím Západu čelí potravinové krizi

05.04.2022 Rusko musí bedlivě sledovat svůj vývoz potravin do nikoli přátelských zemí, protože protiruské sankce západních států vyvolaly globální potravinovou krizi a spirálovitý růst cen energií. Prohlásil to dnes prezident Vladimir Putin při poradě s představiteli ruského zemědělství. Varoval současně, že vyšší ceny energií v kombinaci s nedostatkem hnojiv přimějí Západ tisknout peníze na skupování zásob, což povede k nedostatku potravin v chudších zemích.
img

Pšenice nadále roste kvůli dalším možným sankcím proti Rusku

05.04.2022 Termínové obchody s pšenicí v Chicagu prodloužily svůj růst z nejnižší úrovně za měsíc kvůli vyhlídkám na další sankce vůči Rusku reaguje se tak na obvinění z válečných zločinů na Ukrajině.
img

Rusko útočí na ukrajinské zásoby obilia

05.04.2022 Najnovšie informácie ukazujú, že Rusko útočí nielen na zásoby paliva v celej krajine, ale rozhodlo sa zničiť aj zásoby potravín. Ukrajina hlási, že Rusko zničilo šesť obilných síl. Ako možno vidieť, akékoľvek vyhliadky týkajúce sa ukrajinského vývozu pšenice alebo kukurice sú veľmi nepravdepodobné.
img

Analytici: Zlato zdražilo letos o šest procent, stříbro o sedm procent

04.04.2022 Ceny drahých kovů a komodit v prvním čtvrtletí rostly. Zlato zdražilo o téměř šest procent, stříbro o sedm procent. Ještě výrazněji, o desítky procent, stouply ceny ropy, zemního plynu či pšenice a kukuřice. ČTK o tom informovali analytici. Důvodem byla podle nich hlavně ruská invaze na Ukrajinu koncem února.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO kvůli válce na Ukrajině výrazně snížila odhad růstu světového obchodu

04.04.2022 Světová obchodní organizace (WTO) kvůli válce na Ukrajině snížila odhad letošního růstu světového obchodu na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 4,7 procenta. Uvedla to šéfka WTO Ngozi Okonjová-Iwealová. Za zhoršením výhledu stojí rovněž problémy v dodavatelských řetězcích, které začaly v důsledku pandemie covidu-19. Informoval o tom server BBC.
img

Inflace dál roste

04.04.2022 Úřad pro statistiku práce v pátek zveřejnil povzbudivé zprávy. Placenou práci v březnu získalo 431 000 Američanů a míra nezaměstnanosti činila 3,6 %. Ekonomové předpokládali vytvoření více než 500 000 pracovních míst. Toto mělo ale na páteční zprávu, podle které mají Spojené státy robustní trh práce, malý vliv. Páteční zpráva ukázala, že pracovní síla v USA má nyní jen 1,6 mil. pozic, resp. 1 % předpandemických úrovní. Stojí za zmínku, že vyšší zaměstnanost je vedlejším přínosem napjaté situace na trhu práce, který musí k získání nových zaměstnanců nabízet vyšší mzdy. Tato spolehlivá zpráva nejspíš Federálnímu rezervnímu systému poskytne údaje potřebné pro další agresivnější zvyšování sazeb.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Allianz Trade: Invaze a covid-19 v Číně zasáhnou globální obchod, ČR nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovné šíření koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více, než se dosud čekalo. Podle studie pojišťovací společnosti Allianz Trade, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak do zvýšení cen. Podle firmy šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze podle ní nezůstane stranou ani česká ekonomika, neboť firmy v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
img

Čeká nás stagflace a zamrzlý trh s byty, význam zlata poroste, říká Pavel Ryba

30.03.2022 Česko zřejmě čeká v dalším období zvyšování inflace, pokles hospodářského růstu, tedy takzvaná stagflace, a snížený zájem o nemovitosti v důsledku zvyšování úrokových sazeb. Trh s bydlením coby oblíbená oblast českých investorů tedy mírně zamrzne. Kvůli tomu dále poroste zájem o drahé kovy coby uchovatele hodnoty peněz, říká ve svém komentáři analytik Golden Gate CZ Pavel Ryba.
img

Invaze a šíření covidu v Číně zasáhnou globální obchod, Česko nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovný růst koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více než se čekalo. Podle renomované pojišťovací společnosti Allianz Trade (dříve Euler Hermes) se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak i zvýšení cen. Aktuální studie Allianz Trade odhaduje, že šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze přitom nezůstane stranou ani česká ekonomika, společnosti v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-29032022.jpg

Shortování – potenciální příležitost, nebo zbytečný risk?

29.03.2022 Otázka shortování, čili spekulace na cenový pokles, rozděluje obchodníky od nepaměti. Zatímco jedni na něj nedají dopustit a považují jej za jeden z nejlepších výdobytků finančních trhů vytvářející skvělé obchodní příležitosti, pro jiné tato forma obchodování představuje skoro až hazard a shortování se raději vyhýbají obloukem. Je však shortování doopravdy pouze převlečeným hazardem, nebo ho lze nakonec považovat za korektní a rovnocenný obchodní přístup stejně jako nákupy? Pojďme to společně zjistit.
img

Obnoví se vývoz pšenice, pokud se dokončí výsev na Ukrajině

29.03.2022 Ukrajina by mohla zmírnit omezení týkající se vývozu pšenice už v příštím měsíci, jakmile se přesvědčí, že jarní výsev je i přes ruskou invazi dostatečně pokročilý, i když vývozní kapacity jsou stále napjaté, jelikož nějaké námořní přístavy jsou kvůli probíhající válce uzavřeny, uvedl představitel, který dohlíží na obchod v zemi.
img

Rýže může zabránit potravinové krizi

28.03.2022 Krize se v průběhu let často vyvíjejí. Existuje jedna událost, která vyniká jako ohnisko v době kdy začala skutečně panika. V případě globální finanční krize to byl pád Lehman Brothers banky. Když se jedná o potravinovou krizi v 2007-2008 to spustilo uvalení zákazu vyvážení rýže ve Vietnamu.
img

Volatilita na trzích pravděpodobně brzy vzroste

24.03.2022 Americký prezident Joe Biden dnes přijede do Bruselu, aby se setkal s lídry NATO a EU na mimořádném summitu. Zdroje uvedly, že bude diskutovat o balíčku, který obsahuje nová opatření proti ruským poslancům.
img

Americký akciový trh se stabilizuje i přes Powellovu agresivní rétoriku

22.03.2022 Americký trh v úvodu týdne mírně poklesl, protože Fed zahájil zpřísňování měnové politiky. Hlavní americké indexy se v pondělí pohybovaly mírně níže: Dow -0,6 %, NASDAQ -0,4 % a S&P500 -0,1 %. Hlavní japonský index Nikkei 225 v úterý vzrostl o 1,4 %.
img

Největší týdenní růst amerických a evropských akciových trhů v tomto roce

21.03.2022 Minulý týden zaznamenaly futures na indexy S&P 500 a Nasdaq 100 největší letošní růst, když dosáhly 32 000 a 15 000 bodů. Jedná se o největší nárůst nejen v tomto roce, ale i za posledních několik let.
C:\fakepath\FXstreet-clanek-obecny-20022022.jpg

Jaké fundamenty sledovat během inflace?

20.03.2022 V jednom z předchozích článků jsme se věnovali příčinám, které vedou k inflaci a různým možnostem jak ji čelit. Dnes si tuto problematiku ještě o něco více rozšíříme a povíme si o tom, jaké fundamenty v souvislosti s inflací pojící se k ČR je vhodné sledovat a kde sehnat nejaktuálnější informace ohledně vývoje české koruny.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Fond OSN: Afrika a Blízký východ začaly pociťovat důsledky konfliktu na Ukrajině

17.03.2022 Severní Afrika a Blízký východ už začaly pociťovat negativní dopady konfliktu na Ukrajině na svou potravinovou bezpečnost. Uvedl to dnes Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD), který je finanční institucí OSN. Mezi zeměmi, které pociťují negativní důsledky, fond uvádí Somálsko, Libanon, Egypt či země ve Střední Asii.
C:\fakepath\trader-16032022-27-zm.jpeg

MMF: Ruský útok na Ukrajinu by mohl zásadně změnit globální hospodářský řád

16.03.2022 Ruský útok na Ukrajinu pocítí celá světová ekonomika v podobě pomalejšího hospodářského růstu a vyšší inflace. V dlouhodobějším horizontu by navíc mohl vést k zásadním změnám v globálním hospodářském a geopolitickém řádu. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) na svém blogu.
img

BREAKING: Rusko může zastavit zemědělské vývozy!

14.03.2022 Agentura IFX uvedla, že Rusko může pozastavit vývoz pšenice, kukuřice, rýže a ječmene mezi 15. březnem a 30. červnem. Agentura se odvolává na ruského ministra zemědělství.
img

Válka zvyšuje poptávku po kukuřici, od května zaznamenala nejdelší rally

14.03.2022 Jelikož válka na Ukrajině omezuje dodávky kukuřice a kupující ji shání jinde, chystají se futures na kukuřici na pátý týdenní růst.
img

Význam bitcoinu roste mílovými kroky

14.03.2022 Vzhledem k napjaté geopolitické situaci na Ukrajině se svět rozhodl jednat a zabavil většinu ruských rezerv. Biden shodil na Rusko finanční bombu. Důležitou finanční blokádu provedl tak, že vyloučil platby související s energiemi, vzhledem k závislosti Evropy na ruské ropě a zemním plynu. To je důležité, protože ceny komodit, jako je ropa a pšenice, prudce rostou. Čína se tak ocitla ve výhodné pozici, kdy komoditní krize posílila její měnu.
img

Uran, benzín, pšenice… Sankce se vracejí jako bumerang, i Česku

14.03.2022 Nejbohatší Rus, Vladimir Potanin, zatím sankcím namířeným proti oligarchům uniká. I tak – stále poměrně nezvykle – kritizuje ruskou odvetu za balík západních sankcí. Koncem minulého týdne se rozohnil na sociální síti Telegram. Rusko by podle něj mělo dále platit i zahraničním věřitelům jejich úroky standardně, jinak riskuje zdrcující poškození reputace coby bankrotující stát. Nemělo by také jako bolševici při revoluci před více než sto lety znárodňovat majetek odcházejících zahraničních firem. Drolí se to, drolí...
img

Účastníci trhu čekají na údaje o CPI v USA

10.03.2022 Ceny zlata se obchodovaly poblíž denních minim poté, co ztratily více než 70 USD a klesly pod 2 000 USD za unci. Výprodej na trhu se zlatem se shodoval s 10% poklesem na trhu s ropou, zatímco riziková aktiva, jako jsou akcie a kryptoměny, zaznamenala solidní zisky.
img

Denní makroekonomické výhledy: Pomsta staré ekonomiky 09/03/2022

09.03.2022 KOMODITY: Široký komoditní index Bloomberg (DJP) vzrostl za poslední měsíc o 23 % a v letošním roce o 35 %. Ruská krize umocnila již tak napjatou situaci na komoditním trhu a zvýšila poptávku po inflačních hedgeových nástrojích, poté, co se tyto třídy aktiv strávily dekádu v investiční pustině. Ropa (OIL) by po zákazu dovozu z Ruska do USA mohla zaznamenat historická maxima. Nikl (NICKEL) se včera zdvojnásobil v rámci short squeezu.
img

Ekonomické dopady válečného konfliktu

09.03.2022  „Pokud jde o dopady válečného konfliktu na českou ekonomiku, tak velkým rizikem není přímý vliv na zahraniční obchod. Přímo do Ruska směřují 2 % z celkového českého vývozu, zatímco 3 % z celkových českých dovozů z Ruska do Česka. To představuje nízkých 1,6 % HDP v případě vývozu a 2,4 % v případě dovozu.
img

Rozbřesk: Komodity zažily další ďábelskou seanci

08.03.2022 Ropa a plyn hned na počátku nového týdne zažily ďábelskou seanci poté, co se objevily zprávy o jednání o zákazu dovozů ruské ropy a plynu ze strany Západu. Cena Brentu se dostala dokonce ke 140 USD/barel, tedy nejvýše od roku 2008. Cena zemního plynu "přepočtená" na cenu ropy dokonce nad 600 (!) dolarů. Trhy se sice v podvečer částečně uklidnily - nejdůležitější zprávou byl asi zamítavý postoj Německa k embargu - a Brent se vrátil asi ke 120 USD/barel. I tak ale tato cenová úroveň znamená meziročně dramaticky dražší ropu.
img

Komodity zažily další ďábelskou seanci

08.03.2022 Ropa a plyn hned na počátku nového týdne zažily ďábelskou seanci poté, co se objevily zprávy o jednání o zákazu dovozů ruské ropy a plynu ze strany Západu. Cena Brentu se dostala dokonce ke 140 USD/barel, tedy nejvýše od roku 2008. Cena zemního plynu "přepočtená" na cenu ropy dokonce nad 600 (!) dolarů. Trhy se sice v podvečer částečně uklidnily - nejdůležitější zprávou byl asi zamítavý postoj Německa k embargu - a Brent se vrátil asi ke 120 USD/barel.
img

Forex: Spekulace o omezení dovozu energií z Ruska ženou jejich cenu strmě vzhůru

08.03.2022 Finanční trhy spekulují na zákaz dovozu energií z Ruska jako na další možné sankční opatření ze strany Západu. Vše je zatím pouze v mezích úvah, to však stačilo na to, aby ceny vybraných komodit prolomily historická maxima. Dění na Ukrajině zůstává hlavní událostí i pro dnešek. Polská centrální banka by dnes měla zvýšit úrokové sazby o 50 bb.
img

Požár v ukrajinské jaderné elektrárně zvyšuje ceny komodit

07.03.2022 Zprávy o požáru v největší ukrajinské jaderné elektrárně poslaly ceny komodit ještě výše, a to navzdory tvrzení ukrajinských úřadů, že požár nezasáhl hlavní zařízení.
img

Forex: Komodity zdražují vlivem spekulace na omezení ruských dodávek

07.03.2022 Dnešek byl na finančních trzích ve znamení razantního nárůstu cen komodit, když řada z nich dosáhla historicky nejvyšších úrovní. Obavy z předchozích dní umocnily zvěsti o tom, že USA uvažují o zákazu dovozu energií z Ruska. Obdobné výzvy už zaznívají také z některých evropských států. Západ Rusko sice odřízl od velké části devizových rezerv uložených u zahraničních bank, zároveň však posílá platby za dodávky energií, což účinek tohoto opatření významně limituje.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | George Soros | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | SSI | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Gold/Silver Ratio | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CAD | USD/BRL | USD/TRY | EUR/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Měnový trh | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Woodie | CFDs | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Auditor | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Bonita | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Buy Limit | Béžová kniha | CBOE | CBOT | CCI | CFD | CFTC | CME | COT report | Call opce | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Close | Konsolidace | DAX | Decline | Denní obchodování | Derivát | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dluhopisový fond | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | EBIT | ECB | ECN | EFSF | EMA | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Euroval | Exekuce | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční deriváty | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Flat | Hedge fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Foreign Exchange | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | HFT | Hedge Fund | Hedge | High | Hlava a ramena | Holubice | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Intraday | Intradenní obchodník | Investice | Investiční certifikáty | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komoditní spread | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | LIBOR | LTRO | Likvidita | Long | Long pozice | Lot | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Záloha | Margin call | Mark-to-Market | Market Makeři | Market making | Risk | Marže | Momentum | Monetizovat | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obligace | Opce | Open | Oscilátor | Overnight | P/E | Peněžní trh | Pip | Platforma | Podkladové aktivum | Podmíněné příkazy | Podílový fond | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Počáteční marže | Prodejní cena | Prémie | Put opce | Pákový efekt | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Resistance | Retracement | Rezistence | Reálný účet | Platina | Riziko | Inflační riziko | Rizikové měny | Rolování | Ropa | S&P 500 | Scalping | Sell Stop | Sentiment | Short | Short pozice | Short selling | Směnný kurz | Spike | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Statut | Stop-Loss | Support | Svíčkový graf | Swap | Swing | Swing Trading | Swiss | T-Bill | Pokladniční poukázky | Termínový kontrakt | Tick | Ticker | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Opční trhy | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tvůrce trhu | Ukazatel | Uplatnění opce | VAT | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | YTD | Maturity | ZEW index | Bondy | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | EMU | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční tipy | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | BOSSA | Leoš Mareš | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Jihoafrický rand | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Exchange Traded Funds | Měnové války | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Carry obchody | Makroekonomická data | Zisk | Investiční instrumenty | Ropný trh | Těžba ropy | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Futures kontrakt | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Obchodování na páku | Index nákupních manažerů | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | Recesia | IEA | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | DailyFX | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Algoritmické obchodování | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index PPI | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Obchodní deficit | Riziková averze | LYNX | Poziční obchodování | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Raghee Horner | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | EURJPY | Aktivum | Burzovně obchodované produkty | Carry trades | Delta | Druhá měna | EPS | First notice day | Formace Hammer | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Nabídková cena | Nerealizovaná hodnota pozice | Nerealizovaná zisková/ztrátová marže | Odpor | Podmíněný příkaz | Podpora | Poptávaná cena | Pozice bez marže | Proměnná měna | Průlom | Přenos | Silver lining efekt | Smlouva o rozdílu (CFD) | Sazba konverze | Smlouva typu futures | Spot a spotový trh | Swapová cena | Volatilní | Burzovní obchodování | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie KB | Akcie RWE | Akcie Tesla | Aktuální cena akcie ČEZ | Aktuální cena eura | Aktuální cena plynu | Aktuální cena pšenice | Aktuální cena stříbra | Aktuální cena stříbra za 1g | Aktuální ceny zlata dnes | Aktuální denní kurz ČNB | Aktuální devizové kurzy ČNB | Aktuální hodnota dolar | Aktuální kurs | Aktuální kurs akcie KB | Aktuální kurs euro koruna | Aktuální kurs koruny k euru | Aktuální kurz akcie ČEZ | Aktuální kurz anglická libra | Aktuální kurz anglické libry | Aktuální kurz australského dolaru | Aktuální kurz dolar | Aktuální kurz dolaru | Aktuální kurz dolaru ČNB | Aktuální kurz dolaru ke koruně | Aktuální kurz eura | Aktuální kurz eura česká spořitelna | Aktuální kurz eura ČNB | Aktuální kurz eura ČNB střed | Aktuální kurz eura ČSOB | Aktuální kurz eura Exchange | Aktuální kurz eura graf | Aktuální kurz eura KB | Aktuální kurz eura nákup | Aktuální kurz eura online | Aktuální kurz eura prodej | Aktuální kurz euro | Aktuální kurz rublu | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Anglická libra | Anglické libry | Banka | Barel ropy | Běžný účet | BH Securities | Bossa.cz | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Brokeři | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena barelu ropy | Cena drahých kovů | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata a stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CFD kontrakty | CFD obchodování | Čínská ekonomika | Čínská měna | Co je akcie | Co je dluhopis | Co je komodita | Co je opce | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Čínská banka | DAX 30 | Denní kurz ČNB | Devizové kurzy | Devizové kurzy ČNB | DJIA | Dlouhodobé investice | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Elliotovy vlny | Emisní povolenky | ETF fond | ETF fondy | Etoro | Eura | EURCHF | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Exchange | Expirace | Finanční derivát | Finanční nástroje | Finanční plán | Finanční prostředky | FinWin | Fondy | Forex tradingem k maximálním ziskům | Forexu | Frank | FXCM | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | HDP v ČR | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | Hrajeme si na burze | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do dluhopisů | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční mince | Investiční platina | Investiční poradenství | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování do komodit | Investování na burze | Investovat do zlata | IronFX | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak vydělávat peníze | Jak zhodnotit peníze | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Komoditní index | Komoditní trh | Komodity ropa | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Krize eurozóny | Kurs euro | Kurs euro koruna | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz akcie | Kurz amerického dolaru | Kurz anglická libra | Kurz anglické libry | Kurz australského dolaru | Kurz ČNB | Kurz dolar | Kurz dolarů | Kurz dolaru ČNB | Kurz dolaru ke koruně | Kurz EUR | Kurz eura Česká spořitelna | Kurz eura ČNB | Kurz eura ČSOB | Kurz eura ČNB střed | Kurz eura Exchange | Kurz eura graf | Kurz eura k dolaru | Kurz eura KB | Kurz eura nákup | Kurz eura online | Kurz eura prodej | Kurz euro | Kurz GBP | Kurz NZD | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzy | Kurzy ČNB | Libra | Lira | London metal exchange | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Manuál | Market | Market Makers | Markets | Měna Bitcoin | Měnové kurzy | Měnový kurz | Měny v Evropě | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší producenti ropy | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Norská koruna | Obchodní platformy | Obchodování forex | Obchodování komodit | Obchodování opcí | Obchodování s bavlnou | Obchodování s CFD | Obchodování s komoditami | Obchodování spreadů | Obchodujeme | Online obchodování | Opce na akcie | Opční strategie | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Pád Lehman Brothers | Pád rublu | Paládium | Patria.cz | Pips | Pivot | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dolaru | Prodej zlata | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Risk Off | Risk On | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řecká ekonomika | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Season Algo | Shanghai Composite Index | Signály | Slovník pojmů | SP500 | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové měny | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Těžba ropy z břidlic | Trh nemovitostí | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Unce zlata | US dolar | USD index | USD kurz | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj amerického dolaru | Vývoj cen akcií | Vývoj cen komodit | Vývoj cen pšenice | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Vývoj ropy | Vývoj USD | Vývoj zlata | Webinář | Webináře | Woodies | Woodies CCI | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy euro | Železná ruda | Merrill Lynch | Předpověď | Zisky | Tradeři | Live účet | Finanční nástroj | EUR/PLN | CNBC | Obchodní pravidla | ZEW | EIA | ING | Benzín | OTM | Put | RBOB | Báze | Buy | Býčí strategie | Cílová cena | Diskont | Dluhopisový index | Doba splatnosti | Hold | Christine Lagarde | Index relativní síly | Indie | Intermediate | Janet Yellen | Měď | Ministerstvo financí | Obálka | Obchodní den | P.A. | Range | Redukce | ROCE | ROE | Sell | Upisovací období | CTA | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Barchart | Černé zlato | WSJ | WGC | Převis | Standardní množství | Zajišťovací obchody | Cenová hladina | M2 | StopLoss | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | eBook | Woodie CCI | Tržní sentiment | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Initial Margin | Mezinárodní banky | Kontraktní měsíc | Trader Workstation | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | Úspěšný investor | E-mini | Futures trhy | Futures trading | Blog | Cukr | Retail | Vzdělání | Frustrace | COT | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Cena eura | Podvědomí | Commodities | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Investment | Slušný zisk | Traders | Jim Rogers | Hedžové fondy | Evropské obchodování | Rhodium | Capital Economics | Markit | Danske Bank | Rabobank | Jefferies | PrimStock | Bank of America Merrill Lynch | Jackson Hole | Price Futures Group | RBC Capital Markets | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | CME Group | TradingFloor.com | SaxoTrader | Sociální trading | Guvernér centrální banky | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Axis | Ole Hansen | Paulson & Co. | RBC Capital | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Technické indikátory | Sója | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Riksbank | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Akcie Starbucks | Dění na finančních trzích | Fundamentální výhled | Technický výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Zkusit investovat | XAU/XAG | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Automobilový průmysl | Erste Bank | Mark Carney | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Chytrý Honza | Finanční aktiva | Globální trhy | Diamanty | Renminbi | Velcí investoři | Evropské banky | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Saxo PrivatBank | Multi-Asset obchodování | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Earnings | Linie podpory | Podnikatelé | SEB | Globální akciové trhy | Henry Hub | Obchodník s komoditami | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Úspěšný obchod | Sázet | Cena cukru | Cena kontraktu | Americké trhy | Bankovnictví | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Contango | Swapy | Referendum | Ekonomická aktivita | Strategie komodit | City | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Miliardáři | Německý ústavní soud | US akcie | Svatý grál | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Fundamentální faktory | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Britské akcie | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Forwardy | Japonský index Nikkei | IHS | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Německé státní dluhopisy | Cenné kovy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Newyorský index S&P 500 | Dollar Index | Broker Trust | Soros Fund Management | Velké banky | Objem investic | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Nervozita | Globální finanční trhy | Fitch Ratings | AAA | Rating AAA | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Akcie ropných společností | Propad | Bělorusko | Světové akciové trhy | Úvěrový rating | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | Frankfurtský DAX | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Status bezpečného přístavu | Index AEX | Index Nikkei | Specifika kontraktu | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Volatilita na forexu | Cena mědi | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Čínský akciový index | Čínský akciový index Shanghai Composite | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Největší obchodník s ropou | Obchodník s ropou | Vitol | Obchodník s ropou Vitol | Komoditní sektor | Komoditní index DJ-USB | Rozdíl mezi WTI a Brentem | Obilniny | Reporty Amerického ministerstva zemědělství | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Dash | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Agentura AFP | Odhodlání | Americké rafinerie | Měny na forexu | Kryptoměna | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Akciový index DAX | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Držení akcií | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Silné euro | Ceny futures kontraktů | Expirace futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Americký trh práce | Poplatky za obchodování | Hlavní evropské indexy | Francouzský CAC 40 | Odhady trhu | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Ministr obchodu | Bankovní krize | Průzkum | Začínající obchodník | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Zisky firem | Oslabení jüanu | Analytický tým FXstreet.cz | Long příležitost | Short příležitost | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Indexové fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Manažeři fondů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Index cen domů | Investiční plány | Americké investiční banky | Čekající příkaz | Institucionální investoři | Příjmy | Návratnost investice | Poměr RRR | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Ziskové obchodování | Obchodování forexu | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Odhad cen | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Burzovně obchodovaný fond | Burzovně obchodovaný fond (ETF) | iShares Silver Trust | Hráči s ropou | Investoři do komodit | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Globtrex | CME FedWatch | IHS Markit | Devizy | Morningstar | SaxoTraderGO | Obchodování s českou korunou | DoubleLine Capital | Jeffrey Gundlach | Akcie firem | Purple Trading | Spekulativní investoři | Investiční aktiva | Teletrader | GainCapital Group | ALO diamonds | Keystone XL | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Obchodování ropy | Swiss Life Select | Krize eura | Euler Hermes | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | Snižování rozvahy Fedu | Vydělávat peníze | Obchodníci s měnami | Sladká ropa | BHS | Globtrex.com | Poziční trading | Trend follow | Mean reversion | Trading analýza | Komoditní obchodní příležitosti | Obchodování různých trhů | Agrokomodity | Ceny pšenice | Risk-off aktivum | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | World Gold Council | Objem zlata | Nákupy zlata | Výhled pro zlato | Obchodování ETF | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Americký akciový trh | Spekulativní investice | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Jak obchodovat komodity | Obchodování Bitcoin | Kalendář makroekonomických dat | LIFFE | Digitální zlato | Jerome Powell | MiFID II | Bitcoin futures | Backwardation | LYNX Trading | Rebalancování indexů | Burzovní trhy | ETH | ETC | Capitalinked | Radim Dohnal | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Nemovitostní fondy | Fincentrum | Hypoindex | Index Topix | Význam bitcoinu | NEST | ESMA | Štěpán Hájek | Crypto | Správce portfolia | Lithium | Investice do lithia | Otevření účtu u brokera | Dlouhodobé investování | Tržní očekávání | Index MOEX | EUR/RUB | Vzácné kovy | Kurz eurodolaru | Kobalt | Výnosy desetiletých dluhopisů | Investování s LYNX | Regulace ESMA | Wood & Company | Obchodování Futures | Portfolio manažeři | Tradingové firmy | SaxoTraderPRO | Začít investovat | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | LYNX webinář | Investování do ETF | Krypto | Bitcoiny | Slabší koruna | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Stock picking | Capitalinked.com | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Silný americký dolar | Technologické akcie | Schwab | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Geopolitické napětí | Forint | Obchodníci s ropou | Americký S&P 500 | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Krize v Turecku | Pokles ceny | Nákup zlata | Domácí měna | LYNX Pro | RDSA | Index Stoxx 600 | Posílení rublu | Poptávka po dolaru | TradeCentrum | Obchodování akcií | Czech Fund | Živit se obchodováním | Pražský index PX | Zasedání OPEC | USMCA | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Trhy v USA | Trh s ropou | NIESR | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Roční výnos | CFD broker | Předpovědi Saxo Bank | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Obchodování se CFD | Zvyšování úroků | Růst zisků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Steven Mnuchin | Fondy ETF | Oživení akcií | Veřejný dluh | Zpomalení ekonomického růstu | Inflační vývoj | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | Růst dolaru | Momentum trhu | WEF | Obchodovat s akciemi | Zpomalení světové ekonomiky | Obchodní jednání | Kdy nakoupit akcie | Obchodní přístup | Velké riziko | Nakoupit akcie | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Obchodovat komodity | Cena komodity | Mezinárodní investoři | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Market alert | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Obchodování přes LYNX | Obchodujte ropu | Uber Technologies | Profesor ekonomie | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | UBS Global Wealth Management | Burzovní ukazatel | Ropovod | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Jak na obchodování | Ceny pohonných hmot | Akcie klesají | Vyšší mzdy | CFD na indexy | Riziko recese | Prodej ropy | Začít obchodovat | iFX | Americké společnosti | Snížení sazeb | Dolarové sazby | South China Morning Post | Čínský trh | Pohyb kurzu | Wealth Management | NATGAS | Prezidentka ECB | Investiční omezení | Akcie a ETF | Komoditní výhled | Gazprom | NASDAQ 100 | Coffee | Nálada na akciových trzích | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Snížení úroků | Výkonný ředitel | XTB Research | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Situace na trzích | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Raiffeisen Bank International | Americká cla | Cena niklu | Produkce zemního plynu | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Obchodování se Saxo Bank | CFD na akcie | CFD produkty | CFD na akciové indexy | CFD na ETF fondy | CFD na ETF | CFD na komodity | CFD na index volatility VIX | Co jsou CFD | Co jsou CFD kontrakty | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Cena žlutého kovu | Tisk peněz | KB | NGAS | Depozitní sazby | US500 | Nárůst cen ropy | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Vývoz do USA | Overbalance | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | UCITS | Obchodní praktiky | iShares | Energetické firmy | ESG | Ceny palladia | Investujte do akcií | Spotová cena zlata | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Kakao | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Akcií těžařů | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Sestavování portfolia | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | McKinsey | Huawei | Průběh krize | Střadatelé | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Hazard | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | Rozhodnutí americké centrální banky | Michal Dvořák | Ceny benzínu | AEX index | Patterny | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Býčí signál | Objem | Data z USA | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | RPSN | Jak začít investovat | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Analýza dat | FRED | Spojené státy a Čína | QQQ | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Technické analýzy | Global Markets | BAT | Risk-off | Výše úrokových sazeb | TradingEconomics | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Server CNBC | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Zasedání vlády | Obchod s Čínou | Index DOW | Co bude | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Obchodní spor | Skupina OPEC+ | Čínský prezident | Největší pokles | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Millennium | Kapitálové požadavky | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Legislativa | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Kalendář událostí | Americká data | AFP | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Švýcarská ekonomika | Předseda Evropské komise | Inflační cíle | Evropští investoři | Růst české ekonomiky | Ekonomka | České dluhopisy | Zveřejněná data | Globální trh | Martin Stránský | Financovat | Vývoj zásob zemního plynu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Šokující předpovědi | Technologický sektor | 4GLD | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Visa | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Čínský vývoz | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | Globální vývoj | Lukáš Lipovský | Zdražování | Rostoucí mzdy | Klíčové problémy | Problémy | COPPER | NAFTA | Historie burzovního obchodování | Cvičení | Breaking | Pojišťovny | Total | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Ranní komentář | Válka mezi USA a Čínou | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Termínové kontrakty | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Zavedení cel | Alstom | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | PKN Orlen | Internetový gigant | Huawei Technologies | Nord Stream | Nord Stream 2 | Škoda Auto | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Vývoj devizových rezerv | STOXX50 | Měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Šperky | Kupní síla | Fed index | Záporné úrokové sazby | FedEx | xStation5 | AT&T | Disney | TASS | Ministr hospodářství | Káva Arabica | Americké vlády | Bydlení | Dovozní cla | WHEAT | Uber | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Nejlepší akcie | BREAKING | Yandex | Stratég | Roční růst | Citelné zdražování | Vývoj jádrové inflace | Měna na forexu | Cena pšenice | Průmyslové podniky | Peking | US100 | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Shortování akcií | Ceny dluhopisů | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Hospodaření | Wood and Company | Analytik Wood and Company | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Bernie Sanders | Místní centrální banka | Předpokládaný vývoj | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | Netflix | Inovace | Stoupající trend | Evropská inflace | Ceny ropy dnes | Výprodeje akcií | Finální odhad | Hlavní rizika | Miliardy eur | Írán | Oslabení kurzu | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Ifo | Hormuzský průliv | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Ropa typu Brent | Poradenství | Spotřební koš | Oslabení kurzu koruny | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/TRY | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Velikost ztráty | Ceny v zemědělství | Inflace v Rusku | Americké ministerstvo | Nižší růst | Apple Inc. | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | MOEX | Internetový gigant Yandex | Hladiny podpory | Krach | Komunikace | Davos | Pozitivní zprávy | Chudoba | Prezident | Nejnovější údaje | Google | Trhy | Šíření nového koronaviru | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Změny cen | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Vít Hradil | Útok dronů | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | Závislost na dolaru | Dedolarizace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Pochybnosti | Zlepšení | Nedostatek disciplíny | Úsilí | BABA | Akcie v roce 2020 | Geopolitické dění | Techničtí obchodníci | Obchody | Indická vláda | Peníze na financování | Výdaje | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Meziroční vývoj inflace | Vývoj inflace v ČR | Přerušení vývozu | BP | Dodávky na trh | Korporátní výsledky | Rekordní hodnoty | SEC | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Čínské ministerstvo | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Natural Gas | Obchodovanie | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | London School of Economics | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Ekonomické aktivity | FedWatch | Největší ztráty | Zpřesněný odhad | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Sestupný trend | Vývoj | Nová data | Šok | Ceny nafty | Martin Gürtler | Mzda | Německé průmyslové podniky | Nakoupit zlato | DoubleLine | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Inflace v únoru | Míra inflace v únoru | WP | Rishi Sunak | Restrikce | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Olaf Scholz | Tržní podmínky | Profitovat | Další vývoj | Těžaři ropy | Restriktivní opatření | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Kabinet | Energetické společnosti | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Výrazný vzestup | Historická zkušenost | Cenový vývoj | Stimul | Burzy cenných papírů | Měnové podmínky | Propad poptávky | Spotřebitelé | Politbyro | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice v ČR | Čerpací stanice | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Pokles cen komodit | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Další pokles | Norská vláda | Algoritmy | Škoda | Manufacturing | Domácnosti | Asociace | Páka | Průmyslové komodity | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Německý akciový index | Spoření | Tým Admiral Markets | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | The Economist | Allianz | Ceny elektřiny | Živobytí | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Březnová inflace | Riziko inflace | Sberbank | Ekonomiky | Alžírsko | Slovensko | Globální dluhopisový index | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Afrika | WFP | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | RBK | Údaje | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Strach ze ztráty | Ztrátové obchody | Marshallův plán | Raketový útok | Pojišťovna | OPEC plus | Německá průmyslová produkce | Sociální nepokoje | Chudé země | Prezident Vladimir Putin | Ministři | Opětovný pokles | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Rutina | Zhodnocení koruny | France Info | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | DAWN | Více peněz | Inflace v březnu | WisdomTree | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Statistiky | Uzavření trhů | Poradenské společnosti | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Potravinové krize | Rizikové averze | Global Wealth Management | Americké produkce | Risk-off sentiment | Trade | S&P500 | Dílčí index | Kontrakty na ropu | Největší ekonomika eurozóny | Nizozemsko | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Vstoupit do obchodu | Debata | Investiční tituly | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Větší pokles | Spotřebitelský sentiment | Cenový pokles | Cestování | 3M | Americká centrální banka (Fed) | Náklady na financování | Dubnová inflace | Shell | Maloobchod | Finanční polštář | Rakouská vláda | Blízký východ | Dopravci | Akcie padají | Strach ze sankcí | UBS Global | Fondy obchodované na burze | Americká obchodní bilance | Futures na zemní plyn | HG měď | Růst výnosů | Federal Reserve | Vývoz z USA | Koncern Volkswagen | PEPSICO | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Bezpečnost | Politika centrální banky | Akcie a dluhopisy | Hrozba stagflace | Spotřebitelské ceny v USA | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | ONE | Světové hospodářství | Auta | Čeští centrální bankéři | Levné peníze | Manažerka | CL | Spekulovat | Více riskovat | Marek Brávník | Klíčové oblasti | Koronavirová pandemie | Kupci | Urals | Renault | Umělé inteligence | Hikvision | Argentina | Investovat peníze | Investment management | Proti trendu | Tisknout peníze | Vývoj inflace v Turecku | Inflace v Turecku | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Měsíční průzkum | Počty nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Obchod na Forexu | Průraz | CZG | Chování trhu | Státní kasa | Střední Evropa | Ruské úřady | Zvyšování mezd | Čínská poptávka | Kvalitní akcie | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Šéf SB | Společnost BP | Rally na ropě | Poptávka po zlatě | Vysoké valuace | Index Nikkei 225 | Nestlé | Stimulační balík | Propad cen | Kanadské maloobchodní prodeje | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | Covid | Akciové bubliny | Druhá vlna | Makléř Wood & Company | Analytik Purple Trading | Nízké sazby | Mississippi | Příjmy a výdaje | Nejlepší strategie | Velké investice | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Letecký průmysl | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | Ukrajinská vláda | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Červnová inflace | Inflační šok | Výrazný propad | Tolerance rizika | Větší pozice | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Reputace | Ocenění | Šance | Investice do robotiky | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Praha | Výplach | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Malé ztráty | Spotřební daně | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Akcie těžařů | KGHM | Životní úroveň | Ekonomické následky | Nižší poptávka | Exchange Traded Commodity | Vývoj 5letých inflačních očekávání | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Richmondský Fed index | Druhá vlna COVID-19 | OMV | Vepřové maso | Nikl | Silné momentum | Důvěra | Obnovení růstu | Výsledky ISM | Známky oživení | Indonésie | Časový horizont | Cenové hladiny | Kovy vzácných zemin | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Letošní úroda obilovin | Koupěschopnost | Oživení poptávky | Worldometers | Analytik XTB | Hnojiva v zemědělství | Hnojiva | Výrobce pneumatik | Vývoj ceny sojových bobů | Slábnoucí americký dolar | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Německý regulátor | Průměrné mzdy | Ceny mědi | Odborníci | Derivatový trh | Foreing Exchange | Mezinárodní měnový trh | Rentabilita | Price-to-Earnings | P/E poměr | Transparentnost | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Oživení z pandemie | Obchod dne | PX START | Budoucí vývoj | Ceny sójových bobů | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Arabica | Vývoj ceny kávy | Dnes na světových trzích | Cena elektřiny | Výsledek jednání ČNB | Politici | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Prezidentské kampaně | Biden | Pracovní místa | Michal Valentík | Česká republika | Ruské firmy | HB4 | Pšenice HB4 | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Měnový fond | Ceny v Česku | CPI v USA | Významné riziko | Koncern | Embargo | Pohádkové jmění | Dílčí indexy | Způsob investování | Dopady na trhy | Nařízení | Interfax | Zásoby benzinu | První obchodní den | Obchodování s futures | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Moneta | Technologické tituly | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Zveřejnění výsledků | Bankovní úvěry | Nestabilní situace | Ruské společnosti | Tempo inflace | PDD | Růst ekonomiky EU | Coloseum | Akciové investování | Skupina Coloseum | WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Jemen | Spotřební daň z nafty | Ropovod Družba | Proražení | Zasedání WEF | Životní prostředí | Nio | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Futures prostřednictvím CFD | Proč vznikly futures? | Co to jsou futures? | LEN | PX Pražské burzy | NBP | Orbán | Ceny americké ropy | Lukáš Novotný | Nízké úroky | Nálada investorů | Pokles zásob | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Růst ceny | Ycharts | Zvýšení ceny | Zdravotní péče | JD | Nejlevnější měna | Vývoj cen LNG plynu | Vývoj jádrové inflace v Rusku | Rostoucí ceny ropy | Nemovitosti v Česku | Ceny cukru | Evropské centrální banky | CARA | MJ | Francouzský dluh | Futures na indexy | Nejlevnější komodita | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Natural Gas Intelligence | Kruté mrazy | Josep Borrell | Šéf unijní diplomacie | Unijní diplomacie | Situace na trhu | VTB | UPS | Dnešní zasedání Fedu | Nárůst ceny | Tržní reakce | Nasdaq (US100) | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Kov | Obchodování s emisemi | Ceny povolenek | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Pozice spekulantů | Rizika a příležitosti | WTI Crude Oil | Rozhodnutí vlády | Makroekonomický vývoj | Súdán | Celosvětová poptávka | Čisté krátké pozice | Propady na akciích | Výroky z ECB | Intervenovat na devizovém trhu | Britská společnost | WASDE report | Posilování USD | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Průzkum analytiků | Výrazný růst | Sezónní patterny | RUS50 | CRM | Nárůst rizikové averze | Poptávka po nemovitostech | Klienti Purple Trading | Nejvyšší růst | Prezident Světové banky (SB) | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Vstupní náklady | Ceny ropy Brent | Polymetal | Ceny surovin | Strach z inflace | LME | Aktuality z komoditních trhů | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Potenciální výnosy | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Oživení na americkém trhu práce | Trading.com | Saxo Group | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Meziroční růst cen v USA | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Investovat na burze | Těžaři | Obavy z inflace | API | Oslabení | Aktualizace výhledu | Růst cen nemovitostí | Poptávka USA | Návrat poptávky | Elektrárny na biomasu | Vývoj ceny dřeva | Vývoj ceny dřeva v USD | Ceny dřeva | Ceny dřeva v USD | Nedostatkové čipy | Vývoj průměrné ceny benzínu | Ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu v USA | Průměrné ceny benzínu | Problém vysokého růstu cen | Inflace dovážená do Česka | Cena dřeva | Politická rizika | MNB | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Evropské společnosti | Zájem o komodity | Hyperinflační scénáře | Plány | Cíle | Příležitosti | Hedvábná stezka | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Zdražování cen | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Týdenní výkon | Mali | Shortování | Zvyšování daní | Regulační úřad | Obrovský potenciál | Paradox | Malajsie | Technologie | Očekávaná data | Krátké obchodování | Síla dolaru | Hliník | Koncentrace | Egypt | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | JAR | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Objem transakce | Americký trh | Ceny suroviny | Globální ceny | Odvětví | Nedostatek potravin | Letní období | Načasování | Meteorologická společnost | Boom | Společnost Golden Gate | Rekord | Dodávky čipů | Ziskový potenciál | Dřevo | Chování | Růst výrobních cen | Logistika | VIAC | Jarda Tupý | Ceny rýže | Norilsk | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Sekce měnové | Analytik Portu | BUX | Psychologie investování | Německý výrobce | Byty | Čínské přístavy | Vyšší úroky | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Afghánistán | SPOT | Americká ministryně financí | Golden Gate CZ Marek Brávník | Exinity | Bloomberg News | Společnosti | Aktualizovaný výhled | Opatření | Shrinkflation | Dna | Výkyvy počasí | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | Plány na podporu ekonomiky | Energetika | Ceny plynu | Extrémní počasí | Ceny kovů | BNP | Problémy v dodavatelských řetězcích | TTF | Růst cen plynu | Růst cen zemního plynu | Prudké zdražování | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Statoil | ProShares | Nedostatek surovin | Cena termínového kontraktu | Ruský Ural | Nedostatek obilí | Obilí | Problémy s počasím | Pozornost | Ruská společnost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Klima | Česká národní banka (ČNB) | Globální dodavatelské řetězce | Bílý cukr | Společnost | Výsledky společnosti | Zoufalství | Reálné úrokové sazby | Raketový růst | Nepřízeň počasí | Družba | Lockdowny | Přístup k obchodování | TIM | Pozemky | Ruský trh | RTS | Nálada na trzích | | Martin Šulhin | ZWN22 | ZWZ22 | ZWK22 | ZWH22 | Sezonalita | Graf pšenice | Bear market | Kazachstán | Vietnam | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Zlotý | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Potravinářská firma | Liz Trussová | Spotřebitelské inflace | Trh se zlatem | Krátkodobý výhled | Hráči na trhu | Telefónica | Purple Trading Jaroslav Tupý | Han Tan | Tok kapitálu | Desetileté výnosy | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Pokles zlata | Cena uranu | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu | Gate | Hry | Jistoty proti inflaci | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | S&P 500 ETF | Analytik trhů | Instituce | Objem prostředků | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Pozitivní výsledky | Pár USD/CAD | Napětí mezi Ruskem a Západem | OFZ | Zemědělská půda | Rusko-ukrajinský konflikt | Luxusní zboží | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Kupní cena | Zisk EBIT | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | Čínský prezident Si Ťin-pching | Dění na Ukrajině | XTB Jiří Tyleček | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Dodávky ropy a plynu | Ruský prezident Vladimir Putin | Dění kolem Ukrajiny | Capitalinked.com Radim Dohnal | Ukrajina a Rusko | Rusal | Ceny zemního plynu v Evropě | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské síly | Ruské banky | Ruská agrese | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Zvýšení inflace v ČR | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruský útok | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Sankce Rusko | Ceny pšenice v USD | Vývoj ceny pšenice v USD | Boje na Ukrajině | Nokian | AvtoVAZ | Devalvace rublu | Kyjev | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Ministr dopravy | Ruská vojska | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Válečné dluhopisy | Uzavření vzdušného prostoru | Krize na Ukrajině | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Filip Louženský | Cheniere Energy | Zkapalněný zemní plyn | Ruská krize | Telegram | Agentura TASS | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Trhy s obilím | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Konflikt v Evropě | Zemědělský ekonom | Scott Irwin | Hlavní přístavy na Ukrajině | Pěstování plodin | XTB Štěpán Hájek | Cena potravinářské pšenice | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Americký ministr zahraničí | Bojkot | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Česmad Bohemia | Snížení spotřební daně | Růst cen surovin | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Odezva finančních trhů | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Řetězec | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Světové produkce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Vývoz ruské ropy | IFX | Agentura IFX | Pšenice (WHEAT) | Cena pšenice (WHEAT) | Nord Stream 1 | Globální hospodářský řád | Hospodářský řád | Představitelé MMF | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Důsledky konfliktu | Fond OSN | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | IFAD | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Gilbert Houngbo | Předseda fondu | Dopady války na Ukrajině | Obchodování s Ruskem | Cenové změny komodit | Cenové změny | Měnový kurz EUR/CZK | Co bude s českou korunou | Jaké fundamenty sledovat | Růst platů | Politika ČNB | Které fundamenty sledovat | Verbální intervence | German Gref | Vývoz pšenice | Allianz Trade | Tobin Gorey | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | MOL | Odhad růstu světového obchodu | Vývoz potravin | Protiruské sankce západních států | Sankce západních států | Spirálovitý růst cen energií | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Západní sankce vůči Rusku | Obchodování české koruny | Inflace v únoru 2022 | Aktuální inflace | Inflace výhledově | Strategie pro obchodování české koruny | Strategie pro obchodování | Zajištění kurzu české koruny | Zhodnocení vašeho vkladu | Jak před inflací ochránit své úspory | Válka Ruska proti Ukrajině | Historický vývoj inflace | Historický vývoj inflace v ČR | Jednociferná inflace | Růst úrokových sazeb úvěrů | Efekt posilující koruny | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Kladné swapy | Ben Laidler | Vlastnictví | Vzestupný trend | Zelenskyj | Pokles produkce | Šéf Světové banky | Komoditní šok | Největší komoditní šok | Potravinová krize | Výrazné cenové pohyby | Sladká investice | Produkce cukrové třtiny | Období stagflace | Rostoucí ceny energií | Raman Haloučanka | Futures pšenice | Hladomor | Potravinové komodity | Komoditní supercyklus | Vývoz obilí | PLATINUM | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Vývoj ceny stříbra SILVER | Ceny stříbra SILVER | Skrytá inflace | Art Buchwald | Mondelez International | Toblerone | Money Saving Expert | Shopmate | Společnost Mondelez | Mimořádné zasedání | Spolupráce Moskvy a Pekingu | Vývoj ceny oceli | CNY/T | Vývoj ceny oceli (CNY/T) | Vývoj úrokové sazby ve Švýcarsku | Úrokové sazby ve Švýcarsku | Peter Kažimír | Cena pšenice v Evropě | Pěstování obilovin | Pšenice na burze | Pšenice na burze v Chicagu | Snížení inflace | Marketingová komunikace | Ceny komodit na světových trzích
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Psychologie investování
Psychologie myšlení
Psychologie obchodování
Psychologie obchodování na Forexu
Psychologie online
Psychologie tradera
Psychologie tradingu
Psychologie trhu
Psychologie v tradingu
Psychoterapie

Následující klíčová slova

Pšenice HB4
Pšenice na burze
Pšenice na burze v Chicagu
Pšenice (WHEAT)
Ptačí chřipka
PT Banc
PTBanc
PTC
PT GoTo Gojek Tokopedia Tbk
PTON
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít