Pondělí 16. květen 2022 23:59
reklama
Instaforex webinar kveten
reklama
virarosi krypto
reklama
XTB analyticke forum
reklama
virarosi krypto

Klíčová slova - Růst cen ropy

img

Buffet zvyšuje svůj podíl v Occidental Petroleuum

16.05.2022 Occidental Petroleum se stalo jedním z největších nákupů fondu Berkshire Hathaway řízeného legendárními investory Warr...
C:\fakepath\trader-16052022-36-zm.jpg

Přebytek běžného účtu Ruska do dubna vystoupil na maximum od roku 1994

16.05.2022 Přebytek bilance běžného účtu Ruska za první čtyři měsíce letošního roku vystoupil na 95,8 miliardy USD (2,3 bilionu Kč). To je maximum nejméně od roku 1994 a znamená to prudký růst ve srovnání se stejným obdobím loni, kdy přebytek činil 27,5 miliardy USD. Přispěl k tomu prudký růst cen ropy a zemního plynu a naopak pokles dovozu vlivem sankcí uvalených na Rusko za invazi na Ukrajinu. S odkazem na data ruské centrální banky to dnes uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ropa zdražuje kvůli obavám ohledně dodávek

13.05.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují, přetrvávají obavy z nedostatečných dodávek suroviny na trh. Cena severomořské ropy Brent kolem 16:30 SELČ vykazovala nárůst o zhruba 2,9 procenta na 110,59 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala dokonce 3,2 procenta na 109,49 dolaru za barel.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 71. K projednání byl předložen šestý balíček sankcí EU.

05.05.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily středu silným růstem. Jeho katalyzátorem byly samozřejmě zasedání Fed a projev Jeroma Powella. A přestože lze výsledky zasedání jistě označit za "jestřábí", trh ani trochu nereagoval, jak bychom očekávali. Přesuňme se ale od tématu Fedu a připomeňme, že Powell obracel pozornost i ke konfliktu na Ukrajině, který sám o sobě vyvolává růst cen energií a potravin, protože obě tyto kategorie zboží proudily do Evropy z Ruska a Ukrajiny. Ruská federace může teď být na mnoho let odříznuta od Evropy kvůli ničivým sankcím ze strany Evropské unie a Ukrajina bude muset nejprve dokončit vojenské operace na svém území a pak se po mnoho let zotavovat. Evropa (i celý svět) tudíž může čelit energetické a potravinové krizi. Mimochodem, ceny zemního plynu stále rostou a včera byly už na úrovni cca 1 600 USD za 1 000 metrů krychlových. Situace se podle nás bude jen zhoršovat. Cena ropy také znovu stoupá a přibližuje se k úrovni 110 USD za barel. Evropská komise mezitím členským státům EU předložila návrh šestého balíčku sankcí proti Rusku.
img

Evropské akcie přešlapují na místě, energetice pomáhá růst cen ropy

04.05.2022 Evropské akcie při středě nevykazují výrazné pohyby a spíše přešlapují na místě, když hlavní indexy mírně klesají (DAX -0,3 %). Může to však být klid před bouří, neboť již dnes večer FED zveřejní o kolik zvedne hlavní úrokové sazby.
img

Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata

02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
img

Evropské akciové trhy rostou v návaznosti na asijské a americké indexy

29.04.2022 Klíčové evropské indexy vykazují v pátek díky všeobecnému optimismu na světových trzích působivé zisky. Investoři navíc analyzují aktuální statistiky a finanční zprávy společností z EU.
img

Pohonné hmoty v ČR zatím odpojení Polska a Bulharska od ruského plynu výrazněji nezdraží. Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, polský Orlen, ale hlásí 50procentní nárůst zisku, i kvůli válce a sankcím

28.04.2022 Pohonné hmoty v Česku po několika týdnech zlevňování opět zdražují. Cena benzinu v uplynulém týdnu stoupla v průměru o 32 haléřů na 42,72 koruny za litr. Za naftu dají řidiči o 28 haléřů více než minulou středu, nyní stojí průměrných 44,95 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Polsko, Bulharsko přichází o ruský plyn, další na řadě je Itálie? Pokud se celá EU odpojí od ruského plynu, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l

27.04.2022 Do Polska a Bulharska dnes přestává téci ruský plyn. Dochází tak k zásadnímu zlomu ve vývoji energetické situace EU v souvislosti s ukrajinskou válkou. Rusko dává zřetelně najevo, že bude dále hrotit situaci. I za cenu svých vlastních ztrát. Polsku loni dodalo 9,9 miliardy metrů krychlových plynu, Bulharsku 3,3 miliardy.
C:\fakepath\eurusd-24042022.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA po výsledkových zprávách oslabily, dolar vzrostl

24.04.2022 Akcie ve Spojených státech na závěr týdne oslabily. Náladu na trhu, stejně jako celý tento týden, ovlivnily výsledky hospodaření amerických firem a zvýšená nejistota týkající se agresivního zvyšování úrokových sazeb v blízké budoucnosti.
img

Pokud se EU odpojí od ruských energií, pohonné hmoty v Česku budou stát minimálně 60 Kč/l, plyne z výpočtu Bundesbanky

24.04.2022 Německo spadne do recese, pokud dojde k odpojení dodávek ruského plynu, ropy a uhlí do Evropské unie. Jeho ekonomika by se letos propadla o takřka dvě procenta. Vyplývá to z včera zveřejněných propočtů Bundesbanky. Cena ropy Brent by podle ní v případě zastavení dodávek vylétla až nad 170 dolarů za barel. Takže pohonné hmoty by se v Česku prodávaly minimálně za 60 korun na litr. Před úplným odpojením EU od ruské ropy dále varuje americká ministryně financí Janet Yellenová. Jak moc je scénář odpojení nyní reálný?
img

Odpojení EU od ruských energií Rusko nijak zásadně nepoškodí, spočítali ekonomové z českého pracoviště CERGE

15.04.2022 Pokud Evropská unie zastaví dodávky ruského plynu a ropy, Rusko to hospodářsky příliš nepocítí. Jeho přebytek zahraničního obchodu by totiž i v takovém případě zůstal letos zhruba stejný jako loni. Závěr se opírá o dnes zveřejněnou kalkulaci týmu tří akademických ekonomů, z nichž dva působí na pražském výzkumném pracovišti CERGE při Univerzitě Karlově.
img

Ranní okénko - Inflace v USA by mohla dnes dosáhnout svého vrcholu, v Česku bude dál sílit

12.04.2022 Dnes se čeká zejména na odpolední informaci ohledně růstu spotřebitelských cen v USA. Meziroční tempo by mělo být nejvyšší za posledních let. Z Evropy dorazí hned ráno ZEW index, který ukáže sentiment subjektů finančního trhu. Pro nás nejzajímavější je samotný ZEW index za Německo. Ten jak v hodnocení aktuální situace tak v budoucích očekáváních s největší pravděpodobností ukáže další propad. Včera zveřejňovaná česká inflace vystoupala v březnu na 12,7 %.
img

Americké akcie po sebevědomém růstu z kraje týdne prohlubují ztráty

31.03.2022 Hlavní evropské akciové indexy ve čtvrtek pokračují v poklesu. Na začátku obchodní seance sice šplhaly nahoru, později se ale začaly pohybovat dolů. Účastníky trhu hluboce znepokojují vyhlídky na zpomalení světové ekonomiky. Slábnoucí obavy z inflace v souvislosti s poklesem cen ropy omezují růst evropských burz.
img

USA plánují vzít ropu ze svých strategických rezerv, aby omezily růst cen ropy

31.03.2022 Spojené státy v současné době zvažují, že ze svých strategických rezerv vezmou 180 mil. barelů ropy, aby zastavily růst cen ropy. Pokud se tak stane, půjde o největší využití strategických rezerv za posledních 50 let.
C:\fakepath\Venezuela-bolivar.jpg

Venezuelská vláda by měla dostat Nobelovu cenu za ekonomii, řekl její šéf Maduro

24.03.2022 Venezuelský prezident Nicolás Maduro ve středu prohlásil, že jeho vláda si zaslouží Nobelovu cenu za ekonomii kvůli tomu, jak podle něj zvládla pozvednout ekonomiku navzdory sankcím. Ty vůči jeho režimu v předchozích letech zavedly Spojené státy, Británie či EU kvůli porušování lidských práv a principů demokracie. Nobelovu cenu si pochopitelně Madurova vláda nezaslouží, nicméně venezuelská ekonomika začíná dělat malé kroky k oživení, napsala agentura Bloomberg.
img

Přehled USD, NZD a AUD: Powellův projev podpořil poptávku po dolaru

22.03.2022 V pondělí byl za nejdůležitější událost dne považován projev předsedy americké centrální banky (Fed) Jeromea Powella, ve kterém jednoznačně oznámil připravenost zvýšit na příštím zasedání 4. května sazbu o 50 bodů. Před Powellovým projevem o takovém kroku v pátek veřejně hovořil člen Rady guvernérů Christopher Waller, jeho komentář však zanikl mezi řadou spíše opatrnějších hodnocení. Nuže, Powell je rozhodný a futures na sazby v úterý ráno vidí 75% šanci na zvýšení sazeb na konci roku v rozmezí 2,25–2,50 %, což je o více než půl procenta více, než se předpovídalo před několika týdny.
img

Pohonné hmoty v ČR začaly opět zdražovat. Obchodníky s ropou zneklidňují slova amerického prezidenta Bidena, že Rusko na Ukrajině může použít chemické zbraně

22.03.2022 Pohonné hmoty v ČR začaly včera opět zdražovat. Průměrná cena benzínu stoupla o čtyři haléře na litr na 44,02 haléře. Jedná se o první zdražení benzínu od 10. března. Nafta včera zdražila dokonce o devět haléřů, na 46,08 koruny za litr. Lze předpokládat, že dnes ceny dále porostou, a ještě výrazněji než včera. Skončila tak několikadenní etapa často historicky rekordně prudkého zlevňování jak benzínu, tak nafty.
img

Zlevňování pohonných hmot v ČR se zastavilo, hrozí opětovný nárůst cen. Důvodem je zdražování ropy, které nahrává Rusku – jeho ropu skupuje třeba Indie

21.03.2022 Pohonné hmoty v ČR včera prakticky přestaly zlevňovat. Průměrná cena benzínu totiž klesla oproti sobotě pouze o tři haléře na litr, na 43,98 koruny za litr. Nafta zlevnila o pouhý haléř, na 45,99 koruny za litr. Lze předpokládat, že dnes už ceny opět porostou. Končí tak zhruba týdenní etapa poměrně prudkého zlevňování jak benzínu, tak nafty.
img

Evropský akciový trh díky rozhodnutím světových centrálních bank roste

18.03.2022 Klíčové ukazatele akciového trhu vykázaly v závěru čtvrtečního obchodování v návaznosti na výsledky zasedání Bank of England zisky.
img

Inflace v Kanadě dosahuje vrcholu

18.03.2022 Rostoucí ceny komodit vyvolané geopolitickou situací na Ukrajině budou dál zvyšovat inflaci v Kanadě, jejíž celková míra nyní dosahuje vrcholu nad 6 % a nutí centrální banku k agresivnějšímu zvyšování úrokových sazeb. Míra inflace v Kanadě je už teď výrazně nad úrovní 5,1 %, kterou Bank of Canada v lednu prognózovala pro první čtvrtletí s důrazem na fakt, že ji čeká náročná cesta za snížením růstu cen na 2% inflační cíl.
img

Americké trhy se snaží navázat na pozitivní včerejšek, čínské firmy korigují zisky

17.03.2022 Americké trhy po včerejší velmi pozitivní náladě otevřely do lehkého záporu. V první hodině seance mají ale tendenci navázat alespoň symbolicky na včerejšek a obrací se do zelených čísel. Včerejší extrémní zisky korigují akcie čínských společností, kde vidíme ztráty ve vyšších jednotkách procent (Alibaba -5,3 %, Baidu -6,6 %). Největší nárůst sledujeme v energetickém sektoru (+1,5 %), kterému pomáhá další růst cen ropy nad hranici 100 USD (WTI +7,5 %).
img

Americký akciový trh dne 14. března 2022

14.03.2022 Rusko-ukrajinský konflikt zůstává hlavním tématem začátku nového týdne a téměř vytlačuje všechna ostatní témata. V pondělí ráno všichni očekávají nové kolo jednání prostřednictvím videa. Minulá dvě kola nepřinesla téměř žádné výsledky, kromě určitého pokroku v humanitárních otázkách, jako je otevření koridorů pro odchod civilistů z měst obléhaných ruskými vojsky. Pozitivní snad je, že v uplynulém týdnu došlo ke snížení počtu střetů. Aktivní boje probíhaly pouze v Mariupolu a Černihivu. Mapa bojových pozic stran se za týden změnila jen málo. Podle situace to vypadá, že konflikt vstupuje do vleklé poziční fáze. Minulý týden Rusko podniklo raketové údery, zejména na letiště u Lvova, jen několik kilometrů od ukrajinsko-polské hranice. Zároveň ruská armáda učinila prohlášení, že by mohla udeřit na transport zbraní pro Ukrajinu. V reakci na to Biden prohlásil, že jakýkoli ruský úder na Polsko by se setkal s tvrdou odpovědí. O něco dříve Biden prohlásil, že jakýkoli ruský úder na členskou zemi NATO by se setkal s vojenskou odpovědí USA, i kdyby to byl začátek světové války.
C:\fakepath\eurusd-11032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 11.3.2022

11.03.2022 Akcie ve Spojených státech oslabily. Investoři s ohledem na inflaci, která v USA dosáhla čtyřicetiletého maxima, očekávají, že americká centrální banka (Fed) příští týden zvedne sazby, aby zamezila přehřátí ekonomiky.
C:\fakepath\trader-10032022-28-zm.jpg

Forex: Euro oslabuje, ECB bude kvůli inflaci rychleji omezovat nákupy dluhopisů

10.03.2022 Na devizových trzích dnes oslabuje euro. Evropská centrální banka (ECB) oznámila, že bude kvůli vysoké inflaci rychleji omezovat nákupy dluhopisů v rámci svého podpůrného programu APP a ve třetím čtvrtletí ho zřejmě ukončí. Dolar po zprávě o vývoji inflace ve Spojených státech posiluje.
C:\fakepath\us dolar.jpg

Inflace v USA v únoru vystoupila na 7,9 procenta, další maximum za 40 let

10.03.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen ve Spojených státech v únoru zrychlil na 7,9 procenta z lednových 7,5 procenta. Inflace se tak dostala na nejvyšší úroveň od ledna 1982. V dnešní zprávě to oznámilo americké ministerstvo práce. Analytici navíc předpokládají, že inflace bude v příštích měsících dál zrychlovat, protože útok ruských vojsk na Ukrajinu způsobil výrazný růst cen ropy a dalších komodit.
C:\fakepath\eurusd-10032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.3.2022

10.03.2022 Americké akcie včera výrazně posílily. Technologický index Nasdaq zaznamenal nejvyšší procentní růst od loňského března a S&P 500 od června 2020. Růst akciového trhu podpořil pokles cen ropy, investoři také posuzovali vývoj ukrajinské krize. Nejlépe si vedly technologické a finanční společnosti.
img

Analytici předpovídají, že ropa by se mohla vyšplhat na 300 USD a zlato na 3 000 USD

09.03.2022 Ceny zlata vyskočily poté, co USA a Spojené království v úterý zakázaly dovoz ruské ropy. Od začátku roku 2022 drahý kov vzrostl o 12 %. Ruská invaze na Ukrajinu zvýšila v únoru poptávku po zlatě.
img

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?

09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
img

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?

09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
C:\fakepath\eurusd-09032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 9.3.2022

09.03.2022 Americké akcie včera nakonec oslabily. Seance byla velmi rozkolísaná, protože investoři hodnotili rychlý vývoj kolem krize na Ukrajině. Spojené státy včera kvůli invazi Ruska na Ukrajinu zakázaly dovoz ruské ropy a dalších energií.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční inflace v únoru podle odhadů překonala hranici deseti procent

08.03.2022 Meziroční inflace v únoru stoupla na 10,3 až 10,6 procenta z lednových 9,9 procenta. Růst cen přitom pokračuje v téměř všech složkách spotřebního koše, přičemž se to týká především pohonných hmot, potravin a nákladů na bydlení včetně energií. Vyplývá to z odhadů analytiků, které oslovila ČTK. Inflace by přitom podle ekonomů v nejbližších měsících měla nadále růst a podle některých může překonat i hranici 11 procent. Nad desetiprocentní hranicí byla inflace naposledy v červenci 1998. Data zveřejní Český statistický úřad ve čtvrtek 10. února.
img

Propad amerického akciového trhu

08.03.2022 Americký akciový trh se v pondělí propadl v důsledku ukrajinského konfliktu a prudkého nárůstu cen ropy. Dow ztratil 2,4 %, NASDAQ klesl o 3,6 % a S&P 500 se v pondělí propadl o 3 %.
C:\fakepath\eurusd-08032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 8.3.2022

08.03.2022 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden výrazným poklesem. Mohly za to hlavně ztráty velkých technologických firem, které byly doposud růstové, a finančních firem, protože vyhlídka na zákaz dovozu ropy z Ruska způsobila prudký růst cen ropy a podpořila obavy z dalšího růstu inflace.
C:\fakepath\trader-07032022-28-zm.jpg

Evropské akcie kvůli rostoucím cenám ropy skončily na ročním minimu

07.03.2022 Evropské akcie dnes kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu dál oslabovaly a den zakončily na ročním minimu. Růst cen ropy totiž vzbuzuje obavy z dalších inflačních tlaků a ze zpomalení hospodářského růstu. Panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 1,1 procenta na 417,13 bodu, ráno ale kvůli obavám z možnému zákazu dovozu ruské ropy odepisoval až 3,8 procenta.
C:\fakepath\ukrajina-valka-07032022.jpeg

Válka na Ukrajině: Jak obchodovat na finančních trzích?

07.03.2022 Napadení Ukrajiny ruskou armádou je šokující. Nejde jen o vystřízlivění západního demokratického světa tváří v tvář agresorovi, ale také o šok ekonomický, nabídkový. Sankce namířené proti Rusku znamenají jeho izolaci a výrazně omezují jeho dodávky na trh od ropy, přes hliník po nikl. Tento nedostatek surovin přichází v době, kdy už jsou globální řetězce napjaté, kapacity plné a rostoucí inflace byla ekonomickým tématem číslo jedna.
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

Ceny ropy a zlata nadále rostou, svět jedná o zákazu dovozu ropy z Ruska

07.03.2022 Ceny ropy v Asii dnes pokračovaly v růstu, stejně jako cena zlata, která překročila hranici 2000 dolarů za unci. Asijské akciové trhy se v obavách z války na Ukrajině a z jejího dopadu na světovou ekonomiku propadají, informovala agentura AFP. Americká Sněmovna reprezentantů "zkoumá legislativní možnosti" zákazu dovozu ropy z Ruska, uvedla v neděli předsedkyně komory Nancy Pelosiová. O stejném kroku s USA a Evropou podle agentury Kjódó jedná i japonská vláda.
img

Ranní komentář: Korekce na indexech pokračuje. Ztrácí hlavně Evropa, DAX letos už -16 %

04.03.2022 Konflikt na Ukrajině zůstává klíčovým fundamentem, který dostává pod značný tlak především evropská aktiva. Německý DAX už od začátku roku ztrácí 16 % a dnes ráno futures na DAX indikují další dvouprocentní korekci. Situace je stále velmi napjatá a během rána ji ještě zhoršily zprávy o tom, že Rusko ostřeluje největší ukrajinskou jadernou elektrárnu na východě země.
img

Boom komoditního trhu. Ropa může vyskočit na 200 USD, zatímco zlato pravděpodobně překročí 2 000 USD

03.03.2022 Trh se zlatem provází chaos. Na jedné straně makroekonomické údaje tlačí ceny dolů. Na druhé straně současná geopolitická situace cenu kovu zvyšuje.
img

Přehled USD, CAD a JPY: Trhy začínají být pokračujícím konfliktem na Ukrajině ohroženy. Další globální krize je na cestě

02.03.2022 Trhy začínají reagovat na konflikt na Ukrajině. Květnové futures kontrakty na ropu Brent vzrostly na 111 USD/barel a aktualizovaly tak svůj sedmiletý rekord. Také plyn je býčí, i když zaostává, zatímco futures na uhlí vzrostly za pouhý týden o více než 50 %. Není pochyb o tom, že pokud bude současný trend pokračovat, svět zažije nejhorší energetickou krizi od roku 1979.
img

Tři podoby ruského finančního krvácení: v akciích, v ropě i v měně

02.03.2022 Rusko v důsledku sankcí Západu finančně těžce krvácí, a to hned na více způsobů. Zde jsou graficky přiblíženy tři zásadní: krvácení Ruska v akciích, v ropě a v měně.
img

EUR/USD: dolar ochraňuje před riziky a euro potřebuje energii

02.03.2022 Současná nejistota geopolitického konfliktu kolem Ukrajiny výrazně otřásla párem EUR/USD. Korouhvička jeho dynamiky se sice otočila směrem od prudkého pádu způsobeného kolapsem eura, rovnováha je ale zatím daleko.
img

Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku

01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
img

Geopolitika a ropa

01.03.2022 Podle agentury Bloomberg Intelligence může geopolitická situace na Ukrajině vyvolat globální recesi, která povede k poklesu cen ropy.
C:\fakepath\trader-28022022-38-zm.jpg

Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří snížily ztráty

28.02.2022 Evropské akcie díky rusko-ukrajinským rozhovorům o příměří téměř vymazaly ztráty z dnešního obchodování. Nejvíce klesaly kvůli novým sankcím západním banky s vazbami na Rusko, zejména rakouská Raiffeisen Bank, italská UniCredit a francouzská Société Générale. Prudký růst cen ropy naproti tomu vyvolává obavy z dalšího silného růstu inflace napříč Evropou.
img

Krize na Ukrajině: Do jakých akcií investovat?

28.02.2022 Invaze ruských vojsk na Ukrajinu pokračuje již pátým dnem. Přestože se dnes uskuteční jednání mezi ruskou a ukrajinskou delegací, nikdo nedokáže odhadnout, jakého výsledku bude dosaženo. Rusko se také ocitá čím dál tím více v mezinárodní izolaci a dopadají na něj četné sankce.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie kvůli protiruským sankcím prudce klesají, hlavně banky

28.02.2022 Evropské akcie kvůli tvrdým protiruským sankcím zahájily obchodování asi dvouprocentním propadem. Nejvíce ztrácejí banky s vazbami na Rusko, zejména rakouská Raiffeisen Bank, italská UniCredit a francouzská Société Générale. Prudký růst cen ropy naproti tomu vyvolává obavy z dalšího silného růstu inflace napříč Evropou.
img

Turbulentní volatilita na finančních trzích v důsledku rychle měnící se psychologie

25.02.2022 Kdykoliv v historii došlo k závažné geopolitické události, mělo to nesmírný vliv na burzovnípsychologiitrhu. V mnohých okamžicích se pak kurzový vývoj zdál běžnou logikou jako naprosto neracionální. Nicméně burza má svou vlastní logiku, která běžným prismatem nemusí dávat na první pohled smysl.
img

Forbes: Ruští miliardáři přišli od napadení Ukrajiny o 40 miliard dolarů

25.02.2022 Ruští miliardáři přišli kvůli vojenské operaci na Ukrajině během jediného dne o téměř 40 miliard dolarů (893 miliard Kč). Napsal to dnes server ruskojazyčné verze časopisu Forbes v souvislosti s agresí vůči Ukrajině, kterou ráno na pokyn prezidenta Vladimira Putina zahájila ruská vojska.
img

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou způsobuje prudký růst cen ropy a plynu

24.02.2022 Referenční ceny ropy okamžitě reagovaly na invazi ruské armády na Ukrajinu. Cena dubnových futures na Brent na londýnské burze ICE Futures tak ve čtvrtek vzrostla o 7 % na 101,21 USD za barel. Pozoruhodné je, že cena ropy Brent dnes poprvé od září 2014 překročila 100 USD. Na konci středečního obchodování byly tyto kontrakty na 96,84 USD.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR

24.02.2022 Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR. Důvodem bude růst cen ropy a plynu, dále nárůst cen obilovin a potravin a odchod investorů více na západ. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Zvýšení ceny ropy se projeví v peněženkách občanů nejen vyššími cenami pohonných hmot na benzinových stanicích, ale i zvýšením cen dalšího zboží, jehož producenti si zvýšené náklady promítnou do cen, a vyššími cenami za vytápění, řekl dnes ČTK analytik Portu Filip Louženský.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie kvůli bojům na Ukrajině odepisují přes tři procenta

24.02.2022 Evropské akcie zahájily dnešní obchodování výrazným propadem, panevropský index STOXX Europe 600 odepisoval přes tři procenta a dostal se nejníže od loňského jara. Zároveň je v pásmu korekce, což znamená, že z lednového maxima už klesl o více než deset procent. Trh reaguje na oznámení ruského prezidenta Vladimira Putina, který řekl, že dal svolení ke speciální vojenské operaci na ukrajinském Donbasu.
C:\fakepath\trader-23022022-22-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy rostou, v centru pozornosti zůstává vývoj kolem Ukrajiny

23.02.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují po zprávách o tom, že Ukrajina čelí dalšímu kybernetickému útoku. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SEČ vykazovala nárůst o zhruba 0,9 procenta na 97,68 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 0,9 procenta a prodávala se za 92,71 dolaru za barel.
img

Akcie Shell na vzestupu i díky rostoucím cenám ropy. Překoná cena akcie Shell 25 USD?

23.02.2022 Akcie Shell jsou zrovna v období, kdy se jim fundamentálně vcelku daří. A to především díky rychlému růstu ceny ropy. Ten by navíc mohl v blízké době pokračovat zejména kvůli eskalaci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Ukážeme si, jak je na tom aktuálně trh s ropou a jaký by mohl být další vývoj ceny akcie Shell. Nebude chybět fundamentální analýza nejnovějších hospodářských výsledků, ani technická analýza cenového grafu a aktuální novinky ohledně Shell.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Akcie v Evropě kvůli Ukrajině zahájily den propadem skoro o dvě procenta

22.02.2022 Akcie v Evropě oslabují, kvůli vývoji na východě Ukrajiny zahájily obchodování propadem zhruba o 1,9 procenta a jsou nejníže za sedm měsíců. Navazují tak na vývoj v Asii, kde hlavní akciové indexy rovněž citelně oslabily. Investory znepokojují vyhlídky na tvrdé sankce proti Rusku a jejich dopady i na firmy v jiných zemích. Ztrácejí automobilky či banky, silně klesají akcie v Německu.
C:\fakepath\trader-21022022-35-zm.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, napětí mezi Ruskem a Západem umocňuje obavy ohledně dodávek

21.02.2022 Ropa dnes zdražuje. Napětí mezi Ruskem a Západem kvůli Ukrajině umocňuje obavy ohledně dodávek této suroviny. To její ceny udržuje v blízkosti 100 dolarů za barel, napsala agentura Reuters.
img

Ceny ropy se zmírňujícím se napětí klesají

21.02.2022 Předpokládalo se, že ropa Brent v pátek klesne na 90 USD za barel. Na pozadí eskalace napětí na východě Ukrajiny však v průběhu dne ztráty vyrovnala. Po nové vlně eskalace rusko-ukrajinského konfliktu a vysoké pravděpodobnosti západních sankcí vůči Rusku se ropě Brent podařilo posílit nad 93 USD.
img

Benzín je dnes v Česku nejdražší od roku 2012, Nafta zase od roku 2014, i přes loňské snížení spotřební daně z ní. Může za to hrozba ruské invaze na Ukrajině

18.02.2022 Nafta se nyní v Česku prodává nejdráže od října 2014. Přestože loni došlo ke snížení spotřební daně z ní o jednu korunu na litr. Litr nafty průměrně stojí 36,12 Kč, jak vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS, platných ke včerejšímu dni. Benzín včera vyšel na 37,20 Kč/l, čímž dorovnal svá loňska maxima za celé období od roku 2012. Vzhledem k pokračujícímu tlaku na růst cen pohonných hmot, lze předpokládat, že právě dnes se benzín prodává nejdráže od října 2012.
img

Nervozita pomáhá dluhopisům a doléhá na akcie. Ropa z ní překvapivě netěží

17.02.2022 Akciové trhy obrátily dolů. Evropa po dopolední nerozhodnosti nabrala ztráty, aby se je aktuálně snažila trochu zmenšit. Klíčové indexy až na výjimky ztrácejí kolem procenta. Amerika otevřela směrem dolů, přičemž S&P 500 je dole o 1,1 pct.
img

Pohonné hmoty v ČR dále zdraží, okamžitě dodávaná ropa Brent nyní totiž zdražuje nad 100 dolarů za barel, poprvé od roku 2014. Kvůli nepolevujícímu napětí na rusko-ukrajinské hranici

17.02.2022 Ceny pohonných hmot v ČR pokračují ve svém růstu. Benzín i nafta však v uplynulých sedmi dnech zdražily nepatrně méně výrazně než o týden dříve.
img

Cestovní ruch v ČR loni těžce trpěl, jako v roce 2020, s tím je ale konec. Svět se ocitá v horečce zájmu o nákup letních zájezdů, v ČR je hitem Turecko

09.02.2022 Turistický ruch v ČR má za sebou druhý velmi slabý rok. Oproti roku 2020 loni ještě o něco ubylo návštěvníků ze zahraničí. Mírný vzestup počtu domácích turistů i jejich přenocování situaci rozhodně nezachránil. Takže celkový počet hostů jen nepatrně převyšuje polovinu jejich počtu v dosud rekordním – a posledním předpandemickém – roce 2019. Letos by však měla být situace mnohem lepší. Počet hostů by se i přes pomalý rozjezd v prvním, probíhajícím čtvrtletí mohl dostat na úroveň 80 až 85 procent předpandemické úrovně. Turistický ruch totiž v posledních týdnech velmi výrazně oživuje. U nás i v zahraničí.
img

Svět se ocitá v horečce zájmu o nákup letních zájezdů, v ČR je hitem Turecko. Největší světová cestovka hlásí mimořádný růst sháňky, jenž i o 20 % předčí zájem z doby před pandemií

08.02.2022 Hotely a dovolenkové lety pro nadcházející letní sezónu si lidé v těchto hodinách a dnech celosvětově zamlouvají zcela mimořádným tempem. Horečka zájmu o koupi dovolené se nevyhýbá ani Česku. Akcie největší světové cestovky, TUI, dnes na londýnské burze přidaly až dvě procenta. Firma oznámila, že tempo objednávání zájezdů na letošní léto dokonce předčí úrovně před pandemií.
C:\fakepath\top-03022022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

03.02.2022 1) Koruna dnes kolem poledne, několik hodin před zveřejněním rozhodnutí bankovní rady České národní banky o úrokových sazbách, zpevnila k euru na 24,10 Kč/EUR. Naposledy byla silnější před 11 lety. Vyplynulo to z informací na serveru Patria Online. Podle něj se koruna ve 12:14 obchodovala za 24,10 Kč/EUR, poté mírně oslabila a krátce před 13:00 byla na 24,13 Kč/EUR.
img

Zdražování pohonných hmot nabírá na obrátkách, hrozí ropa za 100 dolarů za barel. Jedinou úlevou je Polsko – benzín je hned za hranicemi levnější o osm korun na litr

03.02.2022 Zdražování pohonných hmot v ČR nabírá na obrátkách. V uplynulém týdnu zdražily jak benzín, tak nafta o více než dvacet haléřů na litr. V rozsahu kolem dvaceti haléřů na litr zdraží i v příštích sedmi dnech. Navzdory sílící koruně. Ta se včera ocitla ne své nejsilnější úrovni vůči euru od září 2011, když poprvé od té do by prolomila psychologickou hranici 24,20 koruny za euro. Jak benzín, tak nafta jsou nyní v Česku ale nejdražší od poloviny loňského prosince.
img

EU vyjadřuje obavy ze závislosti na ruském plynu

01.02.2022 Zhruba za měsíc bude energetický sektor nadále býčí. V souvislosti s rostoucí inflací pokračuje také růst cen ropy, což zvyšuje náklady spotřebitelů na pohonné hmoty.
img

Trhy se nacházejí blízko základny a americký dolar se pohybuje kolem lokálního maxima. Je pravděpodobné, že brzy začne pullback v opačném směru

28.01.2022 Po výsledcích zasedání Fedu J. Powell skutečně oznámil, kdy lze očekávat první zvýšení úrokových sazeb, a lze připomenout, že to bude v březnu. Nyní je hlavním tématem tempo, jakým tento proces proběhne.
img

Ropa letos v létě za 100 dolarů?

26.01.2022 Zatímco pozornost obchodníků je zaměřena na klesající akciový trh a v hlavě se jim honí otázky o hloubce propadu, je čas zamyslet se nad tím, co se nyní z pohledu prosté lidské logiky zdá nemožné: je ropa na 100 USD snem nebo budoucí realitou?
img

Trhy očekávají tvrdý postoj Fedu, ale situace se nemusí vyvinout podle očekávání

25.01.2022 Pondělí bylo před lednovým měnověpolitickým zasedáním Fedu ve znamení masivních výprodejů na světových akciových trzích, které s sebou stáhly i komoditní aktiva.
img

Ranní okénko - Fed by mohl na zasedání signalizovat březnové zvýšení sazeb

24.01.2022 Výsledky německého a amerického HDP za poslední loňské čtvrtletí, PMI indexy, konjunkturální průzkum, prezidentské volby v Itálii, a především pak zasedání Fedu – tento týden nás čeká mnoho důležitých dat a událostí.
img

Rostoucí ceny ropy podněcují inflaci

20.01.2022 Pokud bude ropa dál stoupat, bude Fed nucen zesílit boj proti inflaci. Podle Bloomberg Intelligence vyvíjejí rostoucí ceny ropy tlak na inflaci, což by mohl být pro Fed, který už teď bojuje se silnými cenovými tlaky, problém.
C:\fakepath\trader-19012022-27-zm.jpeg

Komodity: Ropa je nejdražší od roku 2014, Brent je nad 88 dolary za barel

19.01.2022 Ceny ropy se čtvrtým dnem zvyšují a surovina je teď nejdražší od roku 2014. K růstu její ceny přispívá i přerušení dodávek v turecko-iráckém ropovodu v důsledku požáru, který zvýšil obavy z už tak napjatého krátkodobého výhledu dodávek, uvedla agentura Reuters.
img

Evropské akciové trhy v úterý klesly téměř o 1 %

19.01.2022 Kompozitní index největších společností v regionu Stoxx Europe 600 v úterý klesl o 0,97 % a dosáhl 479,79 bodů. Německý index DAX ztratil 1,01 %, francouzský CAC 40 0,94 % a britský FTSE 100 0,62 %. Španělský IBEX 35 a italský FTSE MIB klesly o 0,65 %, resp. 0,74 %.
img

Brent prudce vzrostl nad 88 USD a může pokračovat v růstu

18.01.2022 V úterý ceny ropy poprvé od října 2014 přesáhly 88 dolarů za barel. Obavy investorů z narušení ropného dodavatelského řetězce kvůli situaci na Blízkém východě odstartovaly růst cen ropy. Futures na ropu Brent vzrostly na 87,5 USD za barel, WTI se vyšplhala na 84,85 USD za barel. Dříve Brent přesáhl 88 dolarů a WTI prudce vzrostl nad 85 dolarů za barel.
img

Proč ropa stoupá?

14.01.2022 Celosvětová spotřeba ropy překonala její těžbu už šesté čtvrtletí po sobě – konče čtvrtým čtvrtletím roku 2021. Podnítila tak neustálé snižování globálních ropných rezerv a výrazný růst cen ropy.
img

Ceny ropy by mohly překročit 100 USD

13.01.2022 Ceny ropy by mohly do konce roku dosáhnout 100 USD, předpověděl Eric Nuttall, senior portfolio manažer společnosti Ninepoint Partners LP.
img

Šance, že v pátek uvidíme silnou zprávu o zaměstnanosti je vyšší, přičemž americký dolar získal další impuls. Přehled USD, CAD a JPY

06.01.2022 Údaje o zaměstnanosti v soukromém sektoru USA za prosinec znatelně překonaly prognózy, nárůst o 807 tisíc nových pracovních míst je nejvyšší za posledních 7 měsíců. Je jasné, že mezi ADP a Nonfarm daty neexistuje žádná přímá souvislost, ale jak se často stává, slabá Nonfarm data vyjdou po silném ADP reportu nebo naopak. Nyní lze předpokládat, že pravděpodobnost, že v pátek uvidíme silné údaje o zaměstnanosti, se zvýšila.
img

Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání

01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.
img

V roce 2022 hrozí, že pohonné hmoty zdraží na 40 korun za litr. Zatím ale zlevňují a zlevní také v prvním týdnu nového roku

30.12.2021 V roce 2022 existuje značné riziko, že ceny pohonných hmot v ČR vystoupají na svoji historicky rekordní úroveň. Jak benzín, tak nafta by se poprvé v historii mohly průměrně prodávat za ceny na úrovni 40 korun za litr či i mírně vyšší.
img

Denní aktualizace akciového trhu: rally akcií se kvůli dalšímu šíření covidu zastavila

30.12.2021 Americké akcie se včera zastavily poblíž ročních maxim, protože podle zpráv došlo po celém světě včetně Spojených států k prudkému nárůstu případů covidu.
img

Drahé Vánoce? Nic proti příštímu roku… Štědrovečerní hostina citelně zdraží, i proto dnes Česká národní banka opět nadstandardně zvedne své úroky

22.12.2021 Ke štědrovečerní hostině si letos všichni dáme inflaci. Která bude navíc jenom předznamenáním toho, co nastane v příštím roce. Česká národní banka přitom nyní může krotit převážně jen inflaci, jež nastane o příštích Vánocích, těch roku 2022, a pak dále. Takže s růstem hladiny spotřebitelských cen příštích dnů, týdnů a měsíců nic moc nezmůže. I tak ale musí vyslat signál. A nadělit pod letošní stromeček další nadstandardní zvýšení základní úrokové sazby. Proto na svém dnešním měnověpolitickém zasedání její bankovní rada nejspíše většinově odhlasuje růst základního úroku o 0,75 procentního bodu, na 3,5 procenta.
img

Ceny v průmyslové výrobě v ČR rostou nejrychleji od vzniku samostatné republiky v roce 1993. ČNB bude muset opět výrazně utáhnout šrouby

16.12.2021 Ceny v tuzemské průmyslové výrobě rostou historicky rekordním tempem. Průmyslová výroba zdražila v listopadu meziročně o 13,5 procenta, tedy nejvýrazněji od ledna 1992.
img

Wall Street při pátku rostla

13.12.2021 Páteční seance přinesla všem třem hlavním indexům plusové body. Wall Street závěr: Dow Jones +0,6 %; S&P 500 +0,95 %; Nasdaq Comp. +0,72 %. Růst cen ropy a energií povzbudil průmyslový Dow Jones. Akcie Apple dosáhly rekordních hodnot 179,49 USD (+2,8 %) a pomohly tak ostatním dvou indexům v růstu. Rostly rovněž akcie Microsoft (2,8 %). Po výborných kvartálních číslech přidávaly i akcie Broadcomm (8,3 %), nebo Oracale (+16 %).
C:\fakepath\trader-10122021-43-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy se dnes mírně zvyšují, směřují k silnému týdennímu nárůstu

10.12.2021 Ceny ropy se dnes mírně zvyšují, za celý týden by si tak mohly připsat zhruba sedm procent. Za zdražováním ropy stojí pokles obav z negativních dopadů nové koronavirové varianty omikron na hospodářský růst a poptávku po pohonných hmotách.
img

USD/CAD: Kanadský dolar se pohybuje na tenkém ledě

10.12.2021 Kanadský dolar se snaží najít rovnováhu poté, co před středečním zasedáním Bank of Canada mírně vzrostl. Na svém posledním zasedání 8. prosince ponechala kanadská centrální banka klíčovou úrokovou sazbu beze změny na úrovni 0,25 %. Bank of Canada rozhodla, že v současné době není čas na jestřábí změnu politiky a že současný ekonomický útlum bude zmírněn do poloviny roku 2022.
img

Ropa reaguje na klíčovou technickou rezistenci

09.12.2021 Volatilita na trzích je dnes docela nízká. Růst cen ropy, který povzbudil pokles obav z mutace Omicron, zastavila technická rezistence ve formě klesající trendové čáry. Mimo technických faktorů dnes vystoupil irácký ministr pro ropu. Řekl, že plánované uvolnění strategických rezerv může cenu ropy negativně ovlivnit, i když očekává pouze nízký dopad.
img

Omikron zlevňuje českým řidičům benzín i naftu, poprvé v letošním roce. Zlevňování bude pokračovat, pokud a dokud se obavy z dopadu šíření omikronu nerozptýlí

02.12.2021 Pohonné hmoty v ČR začaly v uplynulém týdnu prakticky poprvé v tomto roce klesat. Benzín zlevnil o 17 haléřů na 37,03 koruny za litr, zatímco nafta dokonce o 26 haléřů na 35,79. Důvodem cenového poklesu je zlevnění ropy na světových trzích, k němuž dochází v posledních dnech v obavě z dopadu šíření nové varianty covidu, omikronu.
img

Rozhodnutí uvolnit ropu ze strategických rezerv vedlo k růstu cen. Přehled USD, CAD a JPY

24.11.2021 Cena ropy v úterý vykázala rychlý růst poté, co Spojené státy oznámily uvolnění 50 milionů barelů ropy ze strategických ropných rezerv. Čína, Japonsko, Velká Británie, Indie jsou připraveny se připojit k tomuto rozhodnutí, které bude celkově znamenat dalších 15-20 milionů barelů.
C:\fakepath\eurusd-24112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.11.2021

24.11.2021 Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 včera vzrostly, protože investoři prodávali akcie citlivé na vyšší úrokové sazby a kupovali akcie v sektorech jako energetika a finance. Technologický index pak již druhou seanci za sebou klesl, protože růst výnosů amerických dluhopisů přiměl investory prodávat velká technologická jména, jako Tesla a Microsoft. Vývoj na trhu ovlivňuje také skutečnost, že ve čtvrtek bude trh kvůli svátku zavřený a v pátek obchodování zkrácené.
img

Benzín v ČR už stojí přes 37 korun za litr, je nejdražší za posledních více než devět let. Zastavit zdražování může sílící koruna a prezident Biden

11.11.2021 Benzín Natural 95 se včera u českých čerpacích stanic prodával v průměru za 37,13 koruny za litr, plyne z dnešních dat CCS. Je tak nejdražší za celé období od října 2012, tedy za více než devět let. Nafta včera stála 36,05 koruny za litr. Nafta je tak nejdražší od října 2014. Její cena je z historického hlediska níže než cena benzínu, neboť vláda letos snížila spotřební daň z motorové nafty, což její cenu o několik desítek haléřů stlačuje.
img

Benzín v ČR už stojí přes 37 korun za litr, je nejdražší za posledních více než devět let. Zastavit zdražování může sílící koruna a prezident Biden

08.11.2021 Benzín Natural 95 se včera u českých čerpacích stanic prodával v průměru za 37,07 koruny za litr, plyne z dnešních dat CCS. Je tak nejdražší za celé období od října 2012, tedy za více než devět let. Nafta včera stála bez dvou haléřů 36 korun za litr. Nafta je nejdražší od října 2014. Její cena je z historického hlediska níže než cena benzínu, neboť vláda letos snížila spotřební daň z motorové nafty, což její cenu o několik desítek haléřů stlačuje.
img

Pohonné hmoty nadále zdražují, benzín ke 37 korunám za litr. Washington se pouští do „ropné války“ s Moskvou či Rijádem

04.11.2021 Benzín i nafta v Česku dále citelně zdražují. Benzín stojí bez osmi haléřů 37 korun za litr. Přitom 37 a více korun stále naposledy v létě roku 2013. Nafta vyjde na 35,89 koruny za litr, takže je nejdražší od října 2014. Pohonné hmoty zdraží i v příštím týdnu, a to o zhruba 20 haléřů na litr. Benzín tak překročí úroveň 37 a nafta 36 korun za litr.
C:\fakepath\cac40.jpg

Hlavní index francouzských akcií překonal předchozí rekord z roku 2000

03.11.2021 Hlavní index francouzských akcií CAC 40 včera uzavřel na rekordní hodnotě 6927,03 bodu. Překonal tak předchozí závěrečný rekord ze září 2000. Indexu pomáhá růst poptávky po luxusním zboží a oživení energetických a bankovních akcií, uvedla agentura Bloomberg.
img

Z nuly na sto. Měl by mimořádný růst ceny ropy znepokojovat investory?

29.10.2021 Krize spojená s pandemií covid-19 způsobila, že se loni v dubnu cena ropy krátce propadla k nulovým, dokonce i záporným hodnotám. Panika, lockdowny a absolutně plné zásobníky způsobily, že v jednu chvíli byla ropa drahá i zadarmo. Následovalo rychlé zotavení a za posledních dvanáct měsíců se cena černého zlata zdvojnásobila. Mimochodem, to se stalo v posledních 80 letech jen pětkrát. Měl by investory současný růst ropy znepokojovat?
C:\fakepath\trader-27102021-37-zm.jpeg

Komodity: Ropa výrazně zlevňuje po zprávě o růstu zásob v USA

27.10.2021 Ceny ropy se dnes výrazně snižují po zprávě o růstu zásob suroviny ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent krátce před 19:00 SELČ ztrácela 2,4 procenta na 84,31 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu vykazovala pokles o 2,5 procenta na 82,53 dolaru za barel.
C:\fakepath\top5-27102021-24-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.10.2021 1) Většina české populace si není příliš jistá svými znalostmi na poli investic. Nejvyšší hodnotu Indexu investiční gramotnosti se chlubí lidé na území Prahy, naopak nejhůře dopadli respondenti ve Středočeském kraji. Velkou sebedůvěru v oboru financí mají mladší respondenti (18–26 let), jejich znalosti jsou však paradoxně nejnižší. Ukazuje to průzkum investiční platformy Portu vypracovaný s agenturou IPSOS, který realizovala u příležitosti světového dne spoření připadajícího na 31.10.
img

Rozbřesk: Míří ropa vstříc 100 dolarům?

27.10.2021 Ceny energií v posledních týdnech atakují mnohaletá maxima a výjimkou není ani severomořská ropa Brent. Její cena se v těchto dnech vyšplhala již nad hranici 85 dolarů za barel, což je nejvyšší úroveň za poslední tři roky. Aktuální vývoj na poptávkové i nabídkové straně trhu přitom vytváří prostor pro pokračující růst cen ropy v nejbližších měsících.
img

Ranní glosa: Míří ropa vstříc 100 dolarům?

27.10.2021 Ceny energií v posledních týdnech atakují mnohaletá maxima a výjimkou není ani severomořská ropa Brent. Její cena se v těchto dnech vyšplhala již nad hranici 85 dolarů za barel, což je nejvyšší úroveň za poslední tři roky. Aktuální vývoj na poptávkové i nabídkové straně trhu přitom vytváří prostor pro pokračující růst cen ropy v nejbližších měsících. Od počátku října se ropa veze zejména na vlně raketově rostoucí velkoobchodní ceny plynu. Ta má totiž za následek vyšší poptávku po ropě, jež se stává levnější alternativou, ať již pro účely vytápění, nebo výrobu elektrické energie.
C:\fakepath\trader-25102021-36-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy jsou díky nízké nabídce na několikaletých maximech

25.10.2021 Ropa díky nízké nabídce a sílící poptávce po pohonných hmotách pokračuje v ziscích z minulého týdne. Ceny se v úvodu týdne vyšplhaly na několikaletá maxima.
img

Cena ropy stoupá. Dočkáme se dalšího růstu Exxon Mobil akcie?

22.10.2021 V dnešní technické a fundamentální analýze se zaměříme na Exxon Mobil akcie. Vzhledem k tomu, že se jedná o ropnou společnost, hodnota titulu je přirozeně svázaná s cenou ropy a jiných energií, které poslední dobou rychle rostou. V článku se podíváme na aktuální trh s ropou a rozebereme si vývoj ceny akcie XOM.
C:\fakepath\trader-21102021-52-zm.PNG

Komodity: Cena ropy odepisuje přes dvě procenta, předtím vystoupala nejvýše za tři roky

21.10.2021 Cena severomořské ropy Brent dnes vlivem omezené nabídky a globální energetické krize vystoupala nad 86 dolarů za barel, tedy nejvýše za tři roky. Později se vývoj obrátil a ceny ropy odepisují přes dvě procenta, protože někteří investoři vybírají zisky.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | Grexit | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Komoditní měny | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/SEK | USD/MXN | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Aussie | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Beta | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Burza | CBOE | CFD | CFTC | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Devalvace | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fundamentální zprávy | Futures | G7 | Gap | High | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Loonie | MT4 | Makléř | Margin | Margin call | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | P/E | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Portfolio | Portfolio management | Pozice | Prémie | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Repo sazba | Resistence | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Směnný kurz | Spike | Splatnost | Split | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warranty | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Alcoa | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Obchodní příležitosti | IEA | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Ropné písky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Zásoby ropy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Komunita | Centrální bankéři | AUDUSD | NZDUSD | USDCHF | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Podpora | Průlom | Volatilní | Burzovní obchodníci | Akcie Apple | Akcie Citigroup | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie Microsoft | Akcie ropy | Akcie RWE | Akcie Sberbank | Akcie Shell | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Britské libry | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy aktuálně | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena ropy za barel | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Daňové přiznání | Devizové trhy | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika Španělska | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Graf zlata | Guvernér ČNB | HDP Ruska | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index S&P 500 | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční výdaje | Investing | Investování do zlata | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kanadská měna | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurz akcie | Kurz akcií | Kurz EUR | Kurz rublu | Kurz rublu k dolaru | Kurzy | Kurzy akcií | Volná pracovní místa | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodování komodit | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Patria Online | Patria.cz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropa cena | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Signály | Société Générale | Spořící účty | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové ceny ropy | SWIFT | Trh | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Vývoj mezd | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Diskontní sazba | ROIC | EUR/PLN | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | DMA | Put | Buy | Cílová cena | Current Ratio | Čistý dluh | EBITDA | Ekonomika EU | Hrubá marže | Indie | Intermediate | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Provozní marže | ROCE | ROE | Small caps | Tovární objednávky | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Commonwealth Bank | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | COT | 1 milion | Burze | Dividendové akcie | Traders | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | Bernstein | PVM Oil Associates | Scotiabank | Julius Bär | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | Westpac | UniCredit Bank | Caterpillar | ANZ | Baker Hughes | Institut Ifo | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Ole Hansen | BCS | Agentura AP | PVM | BBC | Washington Post | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | HUF/EUR | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | EY Item Club | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Finanční aktiva | Globální trhy | Investovaný kapitál | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Společná evropská měna | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | PriceWaterhouseCoopers | Globální akciové trhy | Akcie finančního sektoru | Index londýnské burzy FTSE 100 | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Moneta Money Bank | Odvětví ropy | Rosněfť | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Americké trhy | Futures kontrakty | Swapy | Fidelity International | Posilování koruny | Miliardáři | Forbes | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Glencore | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Ekonomické dopady | IHS | Otřesy na finančních trzích | IBEX | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Šok na trhu | Globální ekonomický růst | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Bezpečnější investice | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Růst akcií | Fitch Ratings | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Halliburton | Fibo | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | TradingView | Země OPEC | Citi | S&P | Guvernér | Vývoj na akciových trzích | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Nálada na trhu | Sinopec | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Čínský akciový index | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Baidu | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Bankéři | Poplatky | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní maxima | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Ekonomická situace | Světový obchod | Ministr obchodu | Bankovní domy | Průzkum | Graf ropy | Bankovní systém | Krize | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Světové trhy | Indikátor vývoje cen akcií | Historické rekordy | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Zpomalení čínské ekonomiky | Ministři financí EU | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Nadbytek ropy | Přebytek ropy | Výnosy | Institut API | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikové investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | TRY | Index cen domů v USA | Index cen domů | Odliv kapitálu | Příjmy | Oslabování eura | Podnikatelská aktivita | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Ziskové obchodování | Monopoly | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Hlavní ekonom | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Finanční podniky | CME FedWatch | IHS Markit | Akcie firem | Nejvyšší zhodnocení | Rystad Energy | Finlord | J.P. Morgan | Ruské akcie | Zahraniční forex | Začátek výsledkové sezóny | Breakout Trader | Kurzový vývoj | Coinbase | Ekonomické výhledy | André Kostolany | Investiční firmy | Americký akciový trh | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Palladium | Jerome Powell | LYNX Trading | ETH | ETC | Krádež kryptoměn | Největší krádež kryptoměn | Krypto aktiva | Lithium | Jak fungují akcie | Dlouhodobé investování | EY ITEM | Obchodování na trzích | Elektronické obchody | Asijské trhy | Index MOEX | EUR/RUB | Vzácné kovy | Kurz eurodolaru | Investice do kobaltu | Výnosy desetiletých dluhopisů | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Zvýšení těžby ropy | Saxo | Obchodní války | LYNX webinář | Krypto | Boris Tomčiak | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | PANW | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Stock picking | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Globální ekonomický kalendář | Globální hospodářský růst | Long signál | Nejnovější statistika | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Akcie Facebooku | Kurz EUR/CZK | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Portu | Investiční platforma | Japonský akciový index | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Pokles ceny | Nákup zlata | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Poptávka po dolaru | Hlavní akciový index | Czech Fund | Trumpův tweet | Zasedání OPEC | Korunový trh | Měny v regionu | Těžba OPEC | Dluhopisové výnosy | Růst výnosů dluhopisů | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Globální investoři | Kompozitní index | Julius Baer | Trh s ropou | Sukuky | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | IG | Růst úrokových sazeb | Primární nabídka | Slabá koruna | Posilování české koruny | Průzkum společnosti | FTSE/MIB | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Německé akcie | Oživení akcií | Jednotná měna | Globální index | Zpomalování světové ekonomiky | Španělský IBEX | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Rezervy bank | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | Analytici společnosti | Růst dolaru | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Inverness Counsel | Oživení trhu | Sazby ČNB | Zpomalení světové ekonomiky | Poptávka po americkém dolaru | Finanční operace | Data z ekonomiky | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Německé banky | Vysoký výnos | Silný trh | Zvýšení sazeb | Primární nabídky akcií | Rekordní růst | Ekonomický poradce | Klesající cena | Zájem investorů | Inflace v ČR | Profesor ekonomie | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Cena pohonných hmot | Michal Brožka | Akciové futures | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Analytici Morgan Stanley | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | Budoucnost ropy | Finanční svět | Protesty v Hong Kongu | Americké společnosti | Snížení sazeb | Omezení dodávek ropy | Pohyb kurzu | NATGAS | Volný čas | Akcie a ETF | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Capital Partners | Ekonomické vyhlídky | Globální ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akcie automobilky | Vanadiové akcie | Vanad | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Situace na trzích | Konglomerát | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | Produkce zemního plynu | Index londýnské burzy | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Broker Consulting Index | FRS | Růst mezd | KB | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Největší ropný areál světa | Útok na největší ropný areál | Dění na trzích | Kjódó | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Program odkupu akcií | Vlastní akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Měnověpolitické zasedání | Pohonné hmoty v Česku | Nejlepší vanadiové akcie | Energetické firmy | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Akcie roku 2019 | Akcie roku | Makroekonomický výhled | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Obchodní dohoda | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Akcie Renaultu | Největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Huawei | S&P 500 Index | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Mediální společnosti | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Sílící koruna | IOT | Investice do ropy | Obchod s ropou | Larry Kudlow | Výsledkové zprávy | Americký ministr obchodu | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Obchodní dohoda s Čínou | Výkon amerického dolaru | Býčí signál | Objem | Ropný kartel OPEC | Rijád | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Statistické údaje | Recese světové ekonomiky | Včerejší obchodování | Spojené státy a Čína | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Snižování úroků v USA | Snižování úroků | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Technické analýzy | Global Markets | BAT | Risk-off | Parlamentní volby | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Ekonomický poradce Bílého domu | Poradce Bílého domu | USA a Čína | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Skupina OPEC+ | Největší pokles | Ukrajina | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Reverze k průměru | Úrok | LVMH | Jednání mezi USA a Čínou | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Global Times | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Pozornost obchodníků | Walt Disney | AFP | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Finanční rezervy | Dlužníci | Bankovní tituly | Ekonomka | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Dvojité dno | Globální trh | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Celosvětový růst | Deficit zahraničního obchodu | Deficit zahraničního obchodu USA | Centrální banka USA | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Klesající trendové čáry | Čína a USA | Stavební produkce | Data z průmyslu | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | Klíčová rezistence | Paul Volcker | Koruna dnes | Zdražování | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Total | Fed dnes | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Ropné zásoby ve Spojených státech | Ranní komentář | Ranní zpráva | Světové obchodní organizace | Obchodní smlouvy | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Brewin Dolphin | Prohlášení | Yahoo | Moskva | PKN Orlen | Internetový gigant | Americká ropná společnost | Centrální banky USA | Ropná zařízení | Nord Stream | Nord Stream 2 | Škoda Auto | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Vývoj devizových rezerv | Edward Moya | Ústup rizik | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Hypoteční trh | Míra inflace v Británii | Důchod | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vánoce | Kupní síla | Automobil | AXA | Ředitelka | Fed index | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | MasterCard | Disney | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Bydlení | Americké objednávky | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | EY | Ztráta | NERV | Yandex | Stratég | Hlavní akciové indexy | Citelné zdražování | Miliardy korun | Cena pšenice | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Ruští miliardáři | WIG20 | Peking | Investiční platformy | Evropské PMI | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Napětí mezi Íránem a USA | Index pařížské burzy | Američtí vojáci | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Zbrojovky | Akcie výrobce elektrických aut | Hospodářská katastrofa | Zvýšení inflace | Zvýšení inflačního cíle | Zotavení v Německu | Skutečný brexit | Růst měnového páru | Růst měnového páru GBP/USD | Ekonomika Velké Británie | Sjednocení Irska | Očekávaný růst poptávky | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Černé labutě | Americká WTI ropa | Kontrariánské pozice | Akciový býčí trh | Elizabeth Warrenová | Bernie Sanders | Trumpova opce | Nakoupit ve výprodeji | Místní centrální banka | Nízké ceny ropy | Dokončený brexit | Nakupovat švédskou korunu | Klesající trend | Trend USD/SEK | Vývoj měnového páru USD/SEK | Krátkodobé obchodování | Příležitosti pro krátkodobé obchodování | Dlouhodobé pozice | Úrokový rozdíl | Jestřábí hlasy | Dlouhodobí investoři | Dlouhé pozice v koruně | Pozice v koruně | Pohyb kurzu EUR/CZK | Tlak na zvyšování sazeb | Předpokládaný vývoj | Přezásobený ropný trh | Reakce eura | Pracovní trh | Akciová maxima | Minima eurodolaru | Guyana | OPEC & Friends | Silný support | Akciové ceny | Příměří v obchodních válkách | Eskalace konfliktu | Teherán | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Vzestup ceny | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Zabití íránského generála | Výroba aut | Washington | Ceny ropy dnes | Apache | Hlavní rizika | Raketové útoky | Írán | Irák | Znehodnocení koruny | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Von der Leyenová | RBA | Budoucnost | Ifo | Experti | Hormuzský průliv | Výplaty dividendy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Ropa typu Brent | Horší časy | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Dividendový aristokrat | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Proinflační působení | Vývoj měnového páru USD/MXN | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | První část obchodní dohody | Federální vláda | Výroba v eurozóně | Růst spotřebitelských cen v Británii | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Nová auta | Americké ministerstvo | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Britské společnosti | Apple Inc. | Ceny energií | Horší data | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Internetový gigant Yandex | Oživení globální ekonomiky | Kancléřka Merkelová | Krach | Komunikace | Údaje o HDP | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Prezident | Výsledkové sezóny v USA | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Google | Obchodní vztahy | Alea iacta est | Internetové monopoly | Trhy | Ursula von der Leyenová | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Komoditní ropa | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Investice do ropných akcií | Akcie Royal Dutch Shell | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodování ropných akcií | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | Počáteční zisky | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Propad amerického akciového trhu | Zdražovat | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | IHNED | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Certifikace | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Průmyslníci | Hlavní úrokové sazby | BP | Dodávky na trh | PMI pro sektor | Americká společnost | Zrychlení růstu | Akcie finančních společností | SEC | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Britský statistický úřad | Zdražování ropy | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | COVID-19 | Kukuřice | Empire State Index | OIL.WTI | Slábnutí koruny | Ekonomické aktivity | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | FedWatch | Noviny | Ekonomické recese | Centrální instituce | Šíření koronavirové nákazy | Největší ztráty | AxiCorp | Cestovní kanceláře | Commonwealth Bank of Australia | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Vývoj | Analytická společnost | Pokles prodeje | Nafta v ČR | Šok | Snížení těžby | Americké tovární objednávky | Mzda | Výkyvy | Překoupenost | Burza v New Yorku | Inflace v únoru | Výraznější impuls | Volatilita na finančních trzích | WP | Cenové války | Makroekonomické údaje | Restrikce | Těžební kapacity | Amín Násir | Objemy ropy | Zásoby ropy v USA | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Index DAX burzy | Olaf Scholz | Tržní podmínky | Profitovat | Mimořádný růst | Dostatek likvidity | Další vývoj | Íránská ropa | Desetileté dluhopisy | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | NY Empire state index | Poškodit ekonomiku | Evropské země | Letectví | Pokles HDP | Masivní propad | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Inflace v EU | NBER | Anton Siluanov | Vedlejší účinky | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Šíření nemoci | Rozhodnutí bankovní rady | Rozkolísaný | Prudký pokles cen | Zásobníky | Texas | Obchod Amazon | Euro na dolar | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Koronavirová krize | Katar | MF | OSVČ | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Extrémní volatilita | Britský akciový index | Spoření | Americká sněmovna reprezentantů | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | CPI v Británii | Prostor pro pokles | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Globální poptávka po ropě | Fatih Birol | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Bankovní asociace | Finanční prostředí | České vlády | Výroba automobilů | Automobilový trh | Ministryně financí Alena Schillerová | Tempo růstu CPI | Farmaceutické firmy | Šíření nákazy | Bulharsko | Izrael | Sberbank | Klid před bouří | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | VW | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | Březnová data | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Americké žádostí o podporu | Závislost | Práce | Akcie energetických podniků | Výraznější pokles | Koronakrize | Podíl na trhu | Afrika | Údaje | Týdenní nárůst | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | Raketový útok | Eni | Cushing | Opatření proti šíření koronaviru | Prezident Vladimir Putin | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Naréndra Módí | Celková inflace | Výpadky | FANG | Activision Blizzard | Emitenti | Delaware | Více peněz | Long signál na akcie | WisdomTree | Microsoft Corp | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Televize Netflix | Otevírání ekonomik | AMC | Statistiky | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | Bankovní prázdniny | Indikace | Nákup ropy | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Stephen Innes | Americké produkce | S&P500 | Dílčí index | Nabídka ropy | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Měny zemí | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | CPI v Kanadě | Zbyněk Stanjura | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Americký ropný institut | Ropný institut | Ropný institut API | Poptávka po pohonných hmotách | Celosvětová poptávka po ropě | Americké zásoby zemního plynu | Evropské indexy | Podnikatelská aktivita v USA | Břidlicové ropy | Institut GfK | Posílení | Zoom Video Communications | Výkon dolaru | Joe Biden | Spotřebitelský sentiment | Cenový pokles | Cestování | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Společnost Shell | Maloobchod | Pozastavit obchodování | Zaměstnanci | Zisk firmy | Americký ropný průmysl | Zvyšováním těžby | Letečtí dopravci | Dopravci | Mike Pompeo | Růst výnosů | Dovoz | Vývoz | Objem ropy | Stavebnictví v březnu | Zdražení ropy | Rakouský kancléř | Státní banka | Rekordní zisk | Hugo | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Devalvace amerického dolaru | Turistický ruch v ČR | Úrok na českých dluhopisech | Dluhy | Oživení české ekonomiky | Míra inflace v dubnu | Průmyslové kovy | Analýza makroindikátorů | RBI | Účet platební bilance | Auta | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Vakcína | Manažerka | Záporné ceny | Spekulovat | Moderna | Stratég firmy | Britský trh práce | Fiskální stimul | Experimentální vakcína | Více riskovat | Manažeři | Zájem o hypotéky | Nekonvenční měnové politiky | Velký růst | Předsedkyně Evropské komise | Renault | Realitní společnosti | Inflace v Turecku | Ekonomické zotavení | JDE | Rizikovější měny | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Překoupené zóny | Salesforce | Knorr-Bremse | Koronavirové pandemie | Vagit Alekperov | Akcie Intel | Průraz | Dluh USA | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Ruské úřady | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Býčí trend | Oracle | Tropická bouře | Tempo poklesu | Wells Fargo Asset Management | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Ropná krize | Světové indexy | APA | Globální poptávka | Energetický gigant | Novo Nordisk | Světová poptávka po ropě | Roční míra inflace | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Tiff Macklem | Infekce Covid | Vyšší daně | Druhá vlna | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje | Omezení dividend | Živnostníci | Paušální daň | Sankce proti Rusku | ONS | Ukrajinský prezident | Jasný signál | Exporty | Dopad pandemie | Novavax | Nizozemská vláda | Inflační šok | Nový trend | Mladé generace | E.ON | Členové kartelu OPEC | Ocenění | Šance | SAE | Ceny | Viktor Orbán | Praha | Výplach | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Růst poptávky po ropě | Rostoucí ceny komodit | Akcie těžařů | Exchange Traded Commodity | Richmondský Fed index | Americké rozjednané prodeje domů | OMV | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Zastavení růstu | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Turistický ruch | Hugo Boss | Indonésie | Země Perského zálivu | Klesající tendence | Inflace v červenci | Cenové hladiny | Ruská ropná společnost | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Pokračování expanze | Počty nakažených | Wedbush | Rystad | Vládní koalice | PLUG | Plug Power | Růst důvěry | Snížení DPH | Finlord Boris Tomčiak | Zrušení superhrubé mzdy | Kanadská ekonomika | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Venezuela | Růst eura | Průměrné mzdy | Dopravní sektor | Odborníci | Peso | Rentabilita | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Bloomberg Intelligence | Novozélandská ekonomika | Sílící dolar | Projev šéfa Fedu Powella | Akcie bankovních společností | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Politici | Vývoj ceny akcie | Fiskální stimul v USA | Účinné vakcíny | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Biden | USA Joe Biden | Fiskální pomoc | Marathon | Pracovní místa | Michal Valentík | Ranní okénko | Česká republika | Šéf centrální banky | Průmyslová výroba v ČR | Poptávka po akciích | Ruské firmy | FiveThirtyEight | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Lockdown | Ceny v Česku | Banka ANZ | Americké prezidentské volby | Americké měny | Bezpečného útočiště | Nancy Pelosiová | Příjmy z prodeje ropy | Embargo | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Vítězství Joe Bidena | Producent zlata | Ruský producent zlata | Intel | Zásoby benzinu | JPM | Čínská aktiva | Geopolitické faktory | Futures a opce | Futures na ropu | Moneta | Zhoršování pandemické situace | Volební pat | Znovuzvolení Donalda Trumpa | XOM | CVX | Indikátor vývoje cen | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | Přebytek zahraničního obchodu | Pfizer a BioNTech | Hospodářský vývoj | Průmysl v eurozóně | Palo Alto Networks | Letecká doprava | Pád cen | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Růst průměrné mzdy | Proražení | Produkce ve stavebnictví | Dluhopis Republiky | GameStop | Cenový skok | Futures na DAX | Siemens | Vakcinace | H&M | Akcie H&M | Proč investovat | Očkování | Zadlužování | NBP | Orbán | Revize amerického HDP | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Futures na ropu WTI | Očkování proti covidu-19 | Růst průmyslové produkce | Voda | Norwegian Cruise | Carnival | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | Zvýšení těžby | Německá inflace | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Silné oživení | Inženýrské stavitelství | Dopad na akcie | Paušální daně | TUI | Cestovní kancelář | Zoom Video | Rostoucí ceny ropy | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | MJ | Futures na indexy | Josep Borrell | Situace na trhu | VTB | Philips | AMC Entertainment | InPost | Deliveroo | Akcie AMC | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Obavy o poptávku | Tržní ceny | Retailoví investoři | Giovanni Staunovo | Nynější krize | Index FTSE MIB | Stimuly v USA | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Proočkování populace | MIB | Zisky akcií | Cestovní ruch v ČR | Supercyklus | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Zajímavé akcie | Spotify | Akcie Spotify | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Hedgové fondy | Bilance obchodu | Kering | Rizika a příležitosti | Mrazivé počasí | Mrazy v USA | Artem Abramov | Počasí v americkém státě Texas | Mrazivé počasí v americkém státě Texas | Rostoucí výnosy | PMI indexy | Rumuni | Očkovací program | Air | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Posílení české měny | Trendy komodit | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Technologické podniky | Silný růst | Jemenští povstalci | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | CrowdStrike Holdings | CRWD | Bidenův obří balík rozpočtových opatření | Bidenův obří balík | Balík rozpočtových opatření | Zesílení inflačních tlaků | Fidelity | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | COMP | Pandemická krize | Ropné futures | Louise Dicksonová | Suezský průplav | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Citelná inflace | Pohyb ceny | LMT | Reuters analytik | Komoditní bilance | Prudký růst cen | Používání kryptoměn | AMD | AA | Kurz ruského rublu | Ceny ropy Brent | Polymetal | Nejvíce peněz | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Venezuelská vláda | Venezuelská ekonomika | Události tohoto týdne | Verizon | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Hospodaření firem | Global Economic Conditions Survey | ACCA | Obavy z růstu inflace | The Association of Chartered Certified Accountants | GAM | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Kybernetický útok | Cenové úrovně | EEX | Hlavní indikátor | Palo Alto | Těžaři | Ochota riskovat | Obavy z inflace | API | Oslabení | ZS | Zscaler Inc | Zscaler | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Nordgold | Spotřeba domácností | Přehřátí ekonomiky | Proinflační faktory | Plány | Cíle | Příležitosti | Lídři G7 | Snižování nákupu aktiv | BCS Global Markets | Putin/Biden | První dluhopisy | Dodávky plynu | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Úroková sazba u hypotečních úvěrů | Sazba u hypotečních úvěrů | Michal Koubek | OK POINT | Konkurence | Prodej | Shortování | Graf akcie | CrowdStrike | Cyklus zvyšování sazeb | Trh dnes | Thajsko | Technologie | Ropní vládci | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Hliník | Sada dat | UST | Zvýšení produkce | Akcie výrobců vakcín | USA inflace | Americký trh | Současný trend | Odvětví | Divize | Boom | Rekord | Delta mutace | Ziskový potenciál | Dřevo | Dodávky ruského plynu | Logistika | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Phillips 66 | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Ropné a plynárenské společnosti | Ubisoft | Rekordní minimum | High Ridge Futures | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | BioNTech | Drahota | Ceny v dopravě | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Pioneer Natural Resources | Stav trhu s ropou | Hackeři | Německý výrobce | Vyšší úroky | Medián | Rozbor | Americká ministryně financí | Jmenování Powella | Funkční období | Proočkovanost | David Vagenknecht | Best Buy | Ranní glosa | Bloomberg News | Společnosti | Opatření | Cenový vrchol | Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | ANO | EFE | Agentura EFE | Uhlí | Royal Bank of Canada | Chevron Corporation | Energetika | Ruský rozpočet | Ceny plynu | OANDA Edward Moya | Emise islámských dluhopisů | Objem nových emisí | Ekonomiky zemí Perského zálivu | Sukuk | Los Angeles | Hermes International | Čínské realitní společnosti | Řízení kapitálu | Ztrátové pozice | Akcie čínských společností | Plány Fedu | BNP | Sentiment indikátory | UBS Group | UBS Group AG | Tim Ghriskey | Telecom | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Cenový šok | Energetická krize | Krize v Evropě | Energetická krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Posilování amerického dolaru | Automotive | Zájem investorů o Rusko | Chaos na trzích | Chaos na trzích s energií | Carrhae Capital | Správci majetku | Ali Akay | Napjatá situace | Napjatá situace na trzích | Situace na trzích s energiemi | Energetické krize | Zdražování energií | Majetek ruského státního investičního fondu | Fond národního blahobytu | FNB | Fond národního blahobytu (FNB) | Příjmy Ruské federace z prodeje ropy | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Drahá ropa | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Intuitive Surgical | Veolia | Schlumberger | Exxon Mobil akcie | Nedostatek surovin | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Bankovní společnosti | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Meta | Peněžní prostředky | Metaverse | Meta Platforms | Hlavní index francouzských akcií | Francouzský index | IG France | Alexandre Baradez | Francouzské akcie | Index francouzských akcií | Fialova vláda | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | British Petroleum | Tým InstaForex | Reálné úrokové sazby | Uhlíková stopa | Burzovní cena | Raketový růst | Ruský plynovod | American Petroleum Institute | American Petroleum Institute (API) | RIA Novosti | Lockdowny | Telecom Italia | TIM | Jens Stoltenberg | Antony Blinken | Průzkum IHS Markit | Index technologického trhu | Remy Cointreau | Bezpečná aktiva | Omikron | Omicron | COVID-19 omikron | Zveřejnění zprávy | Mutace omicron | Akcie Gazpromu | Varianta omikron | Nálada na trzích | | Vietnam | Propad hodnoty | Varianty covidu | Míra inflace v Turecku | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Covidové vakcíny | Akcionáři společnosti | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Obavy z omikronu | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Inflační situace | Inflační situace v ČR | Ekonom Komerční banky | Jamal | Základní sazba | Odvětví cestovního ruchu | Zvýšení slevy na poplatníka | Logistické společnosti | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Kartel OPEC+ | Jestřábí komentáře | Firma Meta Platforms | Firma Meta | EOG Resources | Ruský plyn | Celosvětová spotřeba | Ninepoint Partners | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Húsíové | Kirkúku | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Shell Plc | Royal Dutch | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Výkon akcií | Pár USD/CAD | Napětí mezi Ruskem a Západem | Ocado | Wormhole | Polský podnik | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Marathon Oil | MRO | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Míra inflace v Kanadě | Inflace v Kanadě | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Index londýnské burzy FTSE | TotalEnergies | Index moskevské burzy | Dění na Ukrajině | Vivek Dhar | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Obchodování akcie | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruské síly | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Zvýšení inflace v ČR | Polymetal International | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruská armáda | Forbes Real Time | Turbulentní volatilita | AvtoVAZ | Porušování lidských práv | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Krize na Ukrajině | Ruská aktiva | Politický tlak | Situace na Ukrajině | Zkapalněný zemní plyn | Sankce EU | Sankce EU proti Rusku | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Společnost ExxonMobil | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězce | Aktivity v Rusku | Britský FTSE | Nicolás Maduro | Venezuelský prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) Venezuely | Platby za plyn | Vypnutí plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Sankce uvalené na Rusko | Ruská plynárenská společnost | Plynárenská společnost | Dodávky ruského plynu a ropy | Růst cen energií | Odpojení EU od ruských energií | Dovoz ruské ropy | Leonhard Birnbaum | Odpojení EU od ruského plynu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Růst cen akcií
Růst cen domů
Růst cen domů a bytů
Růst cen energií
Růst cen komodit
Růst cen nemovitostí
Růst cen plynu
Růst cen plynu v Evropě
Růst cen potravin
Růst cen průmyslových výrobců

Následující klíčová slova

Růst cen stavebních materiálů
Růst cen stříbra
Růst cen surovin
Růst cen v Česku
Růst cen v ČR
Růst cen v době stagnace
Růst cen ve Spojených státech
Růst cen v EU
Růst cen v eurozóně
Růst cen ve výrobě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Husnik Jak na AOS trading
Potvrďte prosím... Zavřít