Středa 29. května 2024 17:25
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král

Economist

img

Evropské banky v Rusku vícenásobně navyšují své tamní zisky, ovšem díky Putinově válečné ekonomice

26.05.2024 Dny Raiffeisenbank v Rusku jsou zřejmě sečteny. Vláda USA nyní „Rajfce“ hrozí, že ji odpojí od dolaru, pokud by z Ruska neodešla. Přitom na hrubém zisku celé rakouské nadnárodní skupiny Raiffeisen Bank International, působící i v Česku, se ruský trh podílí z více než 50 procent; od invaze Ruska na Ukrajinu dále narostl. Hrozba USA ale zřejmě banku přiměje prodat svůj ruský majetek, čítající v přepočtu zhruba 120 miliard korun, za symbolický jeden rubl. Už nyní pro ni celá záležitost představuje značné reputační riziko.
img

Mladí Češi nedůvěřují podnikatelům. Jenže ne všichni jsou jako Boesky, předobraz filmového Gordona Gekka, který v pondělí zemřel

26.05.2024 Chamtivost je zdravá a dobrá. Ale všeho s mírou. Zemřel Ivan Boesky, předobraz filmového Gordona Gekka.
img

Česko nakupuje nejvíce zlata na světě, společně se zeměmi typu Číny, které chtějí omezit svoji závislost na dolaru. Hodnota zlata v majetku ČNB je proto rekordní, šestinásobně převyšuje průměr let 1993 až 2024

19.05.2024 Česká republika se letos v prvním čtvrtletí připojila k zemím, které se snaží omezit svoji závislost na americkém dolaru. Činí tak v souvislosti s válkou na Ukrajině a obavou, že by Spojené státy mohly eventuálně přistoupit ke zmražení jejich devizových rezerv podobně, jako je zmrazily Rusku.
img

Řetězce testují, co zákazník snese. Proto ta oživlá inflace

18.05.2024 Výraznější inflace se vrací do Česka. Nákupní náladou spotřebitelů ale zatím příliš neotřásla, dokonce ani ve spojení s dopady konsolidačního balíčku. To ovšem znamená, že obchodní řetězce se svojí habaďůrou na zákazníka jen tak neskončí. Přitom právě je ta představuje klíčovou příčinu opětovného vzedmutí inflace.
C:\fakepath\Cina-prezident.jpg

Si: Doufám, že se do Evropy vrátí mír a Čína sehraje konstruktivní roli

16.05.2024 Čínský prezident Si Ťin-pching po jednání s ruským protějškem Vladimirem Putinem vyjádřil naději, že se do Evropy vrátí mír a Čína v tom sehraje konstruktivní roli, píše agentura Reuters. Lídři dnes hovořili na tiskové konferenci při Putinově dvoudenní návštěvě Číny. Ruská invaze na Ukrajinu byla podle očekávání jedním z probíraných témat. Si a Putin se shodli, že řešení konfliktu by mělo být politické. Rusko v posledních týdnech nicméně zahájilo na Ukrajině ofenzivu v novém směru, a to na Charkov na severovýchodě země.
img

Za Den matek letos utratí Češi mírně nad 450 milionů korun, v Rakousku desetkrát tolik. Tradici tam totiž nepošlapali komunisté, u nás stále „vítězí“ Mezinárodní den žen

12.05.2024 Na dnešek letos připadá Den matek. Obchodníci, včetně e-shopů, proto registrují nebo ještě očekávají zvýšené tržby. A to zejména za květiny (oblíbené jsou zvláště tulipány, růže či hortenzie), šperky, kosmetiku a delikatesy a sladkosti. Češi letos v souhrnu za tyto dárky utratí mírně přes 450 milionů korun. O několik milionů více než loni a přibližně o 40 milionů korun více než předloni. Za vyšší výdaje v porovnání s rokem 2022 ale může zejména rapidní inflace, nikoliv růst popularity Dne matek.
img

Mistrovství světa v hokeji je strojek na peníze. Svaz i stát na něm vydělají nemalé stovky milionů, celkově by to mohlo být více, než se uvádí – tři miliardy korun

12.05.2024 Když se v Česku konalo mistrovství světa v hokeji konalo naposledy, v roce 2015, jeho pořadatel, Český svaz ledního hokeje, předpokládal, že mu vydělá desítky milionů korun. Nakonec to bylo o řád více. Stovky milionů. Přesněji bezmála půlmiliardy korun. Podobné pozitivní překvapení se může konat i letos.
img

Macron chce využít slábnutí Německa a zásadně změnit Evropu. Namlouvá si Čínu, chce přetvořit ECB a eurozónu a tolerovat vyšší inflaci a koketuje s ideou „hodit přes palubu“ von der Leyenovou

05.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.
img

Kolik budou v létě stát pohonné hmoty v Česku? Rozhodne Izrael a Írán

05.05.2024 Pohonné hmoty jsou nejdražší od loňského podzimu. Růst jejich cen sice v posledních dnech zbrzdil, ba se zastavil, ale otázka zní, na jak dlouho.
img

Německo zřejmě upustí od prověřování čínských investic v zemi. Bojí se, že o ně přijde

28.04.2024 Německá vláda kancléře Olafa Scholze zvažuje, že přehodnotí své záměry ohledně legislativy, která měla ustanovovat povinnost zevrubného prověřování čínských investic v zemi z bezpečnostního hlediska. Zprávu přináší Wall Street Journal.
img

Evropu ESG oslabuje, těží z toho americké akcie i banky

28.04.2024 Evropské akcie se letos ocitly v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. V potaz jsou přitom vzaty všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.
img

„Ekonomové to mají blbě“; vyšší úrokové sazby ve skutečnosti povzbuzují ekonomický růst, začíná si převratně myslet část Wall Street

21.04.2024 Vyšší úrokové sazby povzbuzují ekonomický růst. Za takový výrok se klidně může nebohý student ekonomické vysoké školy dočkat i vyhazovu od zkoušky. Nicméně právě s takovou ideou si nyní pohrává rozšiřující se okruh slovutných finančníků nejen z Wall Street.
img

Bitcoin se zlomově „rozpůlil“. Co to znamená pro jeho další cenový vývoj?

21.04.2024 V noci na sobotu se odehrálo napjatě vyhlížené „půlení“ bitcoinu. V celé historii této nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny teprve čtvrté. Předchozí „půlení“ (neboli „halvingy“) nastala v letech 2012, 2016 a 2020. Jedná se tedy o mimořádnou událost. Dochází při ní ke snížení odměny, kterou získávají těžaři bitcoinu za potvrzování transakcí, tedy za udržování celého systému v chodu. A to ke snížení na polovinu. Proto „půlení“.
img

Trhy se probírají z íránského útoku na Izrael. Bitcoin klesl nejvýrazněji za více než rok, íránská měna spadla na dějinné minimu vůči dolaru, nelze vyloučit růst cen ropy či zlata

14.04.2024 Po nočním útoku Íránu na izraelské cíle Teherán signalizuje, že je připraven převzít přímější roli ve svém konfliktu s Izraelem, do nějž dosud vstupoval zejména skrze své spojence typu teroristů z Hamásu nebo Hizballáhu. To může znamenat novou kapitolu ve vleklém střetu obou zemí, přestože zmíněný noční útok, jenž se čekal předem, byl z velké části odražen.
img

Evropští centrální bankéři si hrají na politiky. Překračují pravomoci, stěžují si Američané, a tuší fatální ohrožení

14.04.2024 Američtí centrální bankéři se v těchto dnech dostali do křížku s těmi evropskými. Jde o zásadní střet. A poměrně nebývalý.
img

Mezinárodní investoři Pellegriniho vítězství přijmou pozitivně. Uklidňuje je, že nový slovenský prezident je pro silné postavení Slovenska v EU a NATO

07.04.2024 Vítězství Petera Pellegriniho ve slovenských prezidenských volbách přijmou mezinárodní investoři pozitivně, jako projev kontinuity základního směřování slovenské politické ceny. Pellegrini zdůrazňuje svoji preferenci, aby po volbách Slovensko „zůstalo silným členem Evropské unie i NATO.“ To je pro mezinárodní investory dostatečnou zárukou, že země pod jeho vedením neuhne z dosavadního základního kursu. Pokud by zvítězil Ivan Korčok, ani tak by k žádnému úhybu z dosavadního kursu nedošlo, pochopitelně.
img

Češi spoří jako nikdy, což pomáhá krotit inflaci. Ta je teď v Česku jedna z nejnižších v EU, i když setrvání při koruně ji dle zastánců eura údajně mělo zvedat na nejvyšší úrovně v EU

07.04.2024 Málokdy v novodobé historii Češi spořili tolik jako loni. Tím překvapivější je, že česká ekonomika se nakonec loni nepropadla až tak, jak se myslelo. Na druhou stranu, tím méně ovšem překvapuje, že inflace nyní zase klesá rychleji – alespoň tedy v porovnání s ještě nedávnými předpoklady.
img

Za astronomickým růstem cen kakaa jsou i finanční spekulace

31.03.2024 Za současným růstem ceny kakaa stojí kromě špatné úrody či klimatických změn také čisté finanční příčiny, totiž spekulace.
img

Evropská komise začala řešit přemnožené vlky. Ale až poté, co jeden z nich roztrhal poníka její šéfky Ursuly von der Leyenové

31.03.2024 EU dlouho jako oko v hlavě střežila a chránila přemnožené vlky i přes četné protesty farmářů, jimž zabíjeli krávy, ovce a další zemědělská zvířata po desetitisících kusů ročně. Ještě i loni jich vlci na území Unie usmrtili nejméně 65 tisíc.
img

Pellegrini si za každé euro v kampani „koupil“ skoro pět hlasů voličů, Korčok jen zhruba dva. Financování Pellegriniho kampaně však budí pochyby

24.03.2024 V prvním kole slovenských prezidentských voleb získal nejvíce hlasů Ivan Korčok. Celkem 958 393. Druhý Peter Pellegrini, další postupující do druhého kola, jich nasbíral 834 718. Z údajů na transparentních účtech obou kandidátů ale plyne, že Korčok za kampaň utratil násobně více než Pellegrini, byť organizace Transparency International zpochybňuje úplnost výdajů zachycených na účtu druhého z kandidátů.
img

Kakao astronomicky zdražuje, čoko-vajíčka jsou na splátky, výrobci typu Marsu potajmu snižují gramáž tyčinek, v Kit Kat nenápadně ubylo čokolády. A bude hůř – tuna kakaových bobů včera prvně v historii uzavřela na ceně přes 200 000 korun

23.03.2024 Kakaové boby jsou nejdražší v novodobé historii. Tuna kakaových bobů včera poprvé v historii na newyorské burze uzavřela na úrovni převyšující v přepočtu 200 tisíc korun, vyplývá z údajů agentury Bloomberg (viz graf níže). Konkrétně nyní tuna bobů vyjde na 209 719 Kč. To je skutečně jejich nejvyšší korunová cena za celé období od vzniku samostatné České republiky v roce 1993.
img

V Praze není draze. Pražané dnes reálně MHD cestují dvakrát levněji než před deseti lety

17.03.2024 V roce 2020 si pražský magistrát nechal zpracovat studii, z níž vyšlo, že roční kupon MHD by měl stát 8422 Kč, pokud by tedy cena měla správně zohledňovat počet ujetých kilometrů a růst inflace v celém období od roku 2000. V tom případě by nyní, v roce 2024, zejména kvůli razantnímu nárůstu inflace v letech 2021 až 2023, měl stát zhruba 11 250 korun. Místo toho vyjde jen na 3650 korun, a to už od roku 2015, kdy jej tehdejší vedení města zlevnilo z 4750 korun.
img

Končí šéf jedné z největších autopůjčoven světa. Vaz mu zlomila katastrofální sázka na elektrovozy

16.03.2024 Za katastrofální sázku na elektromobily padá hlava šéfa jedné z největších autopůjčoven světa, Hertzu. Stephen Scherr, bankéř s třicetiletou profesní dráhou u Goldman Sachs přes svůj zkušený věk podlehl zelené ideologii a coby novopečený šéf Hertzu nakoupil do jeho flotily desetitisíce elektrovozů.
img

Stocks await US triple-data release

14.03.2024 Global shares held close to record levels on Thursday, while the dollar was on track for its first weekly increase in a month. Investors awaited a trio of U.S. data releases that could influence interest rate expectations.
img

Švýcarsko, Norsko, Island a Lichtenštejnsko dnes podepsaly přelomovou dohodu o volném obchodu s Indií, nejlidnatější země světa. Získávají tak značnou výhodu na zeměmi EU, které takovou dohodu zatím nemá

10.03.2024 Členské země Evropského sdružení volného obchodu (EFTA) získávají značnou výhodu oproti členským zemím EU. Čtveřice zemí EFTA – Švýcarsko, Norsko, Island a Lichtenštejnsko – totiž dnes uzavřela přelomovou dohodu o volném obchodu s Indií. Tu EU zatím nemá, a ani se k ní neblíží, na rozdíl od Británie.
img

Inflace v Česku dále výrazně klesá, možná až na takřka šestileté minimum – obchodní řetězce totiž konečně začínají promítat do svých cen kolaps cen zemědělců

10.03.2024 Inflace v Česku dále výrazně klesá, možná až na takřka šestileté minimum – obchodní řetězce totiž konečně začínají promítat do svých cen kolaps cen zemědělců. V únoru byla inflace v ČR podle všeho šestá nejnižší v EU – pouze 2,1 procenta –, takže nižší ji měly pouze Lotyšsko, Itálie, Litva, Dánsko a Finsko.
img

Bloomberg: Bitcoin za 100 000 dolarů nyní vypadá mnohem dosažitelněji, jeho pohyby ovlivňují patrně i vývoj ceny akcií technologických firem typu Nvidie

09.03.2024 Bitcoin za 100 000 dolarů nyní vypadá mnohem dosažitelněji konstatuje agentura Bloomberg s odvoláním na nejnovější dění na opčním trhu.
C:\fakepath\Cina-ekonomika4.jpeg

Zahraniční obchod Číny na začátku roku výrazně vzrostl

07.03.2024 Růst čínského vývozu i dovozu v prvních dvou měsících letošního roku výrazně překonal očekávání, což podle analytiků signalizuje obrat k lepšímu ve vývoji světového obchodu. Export se za leden a únor podle údajů celního úřadu meziročně zvýšil o 7,1 procenta, zatímco dovoz do Číny vzrostl o 3,5 procenta. Analytici přitom v anketě agentury Reuters očekávali zvýšení vývozu o 1,9 procenta a nárůst dovozu o 1,5 procenta.
img

Stát letos hodlá pokračovat v mimořádném zdanění, i když jeho loňské mimořádné výdaje zaplatily mimořádné příjmy inkasované opět již loni

03.03.2024 Stát letos hodlá pokračovat v mimořádném zdanění, i když jeho loňské mimořádné výdaje zaplatily mimořádné příjmy inkasované opět již loni. Možná však chce pokračujícím mimořádným zdaněním uměle zlevňovat akcie ČEZ, aby je snáze vykoupil v rámci postátnění energetického podniku.
img

Zemědělci čelí mimořádnému kolapsu cen. Potraviny zlevňují nejvíce od roku 2009, půjdou dolů dále

03.03.2024 Čeští zemědělci čelí mimořádnému cenovému kolapsu. Výkupní ceny, za které prodávají do obchodní sítě či k dalšímu zpracování, totiž letos v lednu padaly meziročně o 19,8 procenta. To je nejvýraznější propad minimálně od roku 2010. V celé historii České republiky je takový pokles cen vskutku zcela mimořádný a ojedinělý. Přispívá však zprostředkovaně, přes ceny potravin v obchodech, k propadu celkové inflace. Její pokles oceňují jak ratingové agentury, tak řadoví občané. A jistě také politici. Hlavně tedy ti vládní.
img

Akcie od začátku roku výrazně překonávají dluhopisy

26.02.2024 Akciím se v novém roce daří. Od začátku roku si na americkém trhu připsaly přes 6 %, index S&P500 překonal poprvé v historii hranici 5000 bodu a zlomil nová historická maxima. Akciové výnosy jsou ještě “šťavnatější” pro českého investora, který navíc těží z výrazného oslabení koruny vůči dolaru - koruna vůči němu ztratila od začátku roku skoro 4,5 %.
img

Proč se Česku zlepšuje ratingový výhled? Hlavním důvodem není konsolidační balíček, nýbrž to, že stále ve velkém odebírá ruské energie

25.02.2024 Agentura Fitch Ratings v pátek večer zlepšila ratingový výhled České republiky; z „negativního“ na „stabilní“. Rating ponechala na úrovni „AA-“. Chválí Českou národní banku, resp. měnovou politiku Česka za podporu výrazného snížení inflace a rovněž Fialovu vládu za stabilizaci veřejného zadlužení. Ovšem to nejsou fundamentální důvody zlepšení ratingového výhledu, přestože to tak je široce interpretováno.
img

Fialův kabinet získává mezinárodní „štempl“, že ozdravil české veřejné finance, agentura Fitch totiž zlepšuje ratingový výhled Česka

25.02.2024 Fialův kabinet získává mezinárodní „štempl“, že ozdravil české veřejné finance, agentura Fitch totiž zlepšuje ratingový výhled Česka. Ke zlepšení výhledu však Fialově vládě stačilo jen málo, což svědčí o tom, že její předchozí řeči o rozvratu tuzemských veřejných financí byly nadsazené.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Big Mac index: Česká koruna je k dolaru podhodnocená

22.02.2024 Česká koruna byla podle indexu Big Mac ke konci letošního ledna podhodnocená vůči dolaru o 19 procent. V USA stál jeden Big Mac 5,69 dolaru, zatímco v Česku 105 korun. Teoretický směnný kurz by tak měl být kolem 18,45 koruny za dolar. Aktuální kurz však je 23,62 koruny za dolar. ČTK to s poukazem na data indexu řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.
img

Plná nákupní centra klamala, propad útrat Čechů byl loni rekordní, čtyřnásobný oproti covidu či globální finanční krizi

11.02.2024 Nákupní centra či restaurace sice loni mnohdy plné byly, ale z toho nakonec – jak se ukazuje – nelze nic moc usuzovat. Dokládají to nově zveřejněná čísla statistiků za celý loňský rok. Tržby maloobchodu se totiž – v inflačním očištění – propadly o více než čtyři procenta. Že to není mnoho? Pak vězme, že je to nejhlubší propad minimálně v tomto miléniu.
img

„Historický“ pátek na trzích: Nejdůležitější akciový ukazatel světa, Standard & Poor’s 500, včera poprvé v historii překonal metu 5000 bodů, Izraeli byl zase poprvé v historii zhoršen rating

10.02.2024 Zřejmě nejdůležitější akciový ukazatel světa, Index Standard & Poor’s 500, včera poprvé v historii uzavřel nad hladinou 5000 bodů. Jeho vzestup však stále koncentrovaněji (viz horní graf níže) táhne jen sedm titulů, takzvaných „sedm výjimečných“: Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon, Meta, Tesla a Nvidia. Tuto rostoucí koncentrovanost umocňuje pasivní investování, jehož popularita v posledních desetiletích závratně stoupla.
img

Fialova vláda plánuje nařídit povinné zastoupení žen ve vedení soukromých firem, na což si netroufly ani levicové kabinety. Poškodí tím českou burzu a kapitálový trh, neboť kvóty jej poškozují, jak dokládají odborné studie ze světa

04.02.2024 Současná údajně středopravá vláda se chystá zasadit další ránu českému kapitálovému trhu. Již se jí podařilo ochromit důvěru investorů v něj kurzotvornými výroky pronášenými nahodile a zmateně, zjevně bez znalosti věci a vůbec bez koncepce, případně jako v banánové republice v prostředí ducha venkovské hospody.
img

Zuckerberg včera zbohatl o 650 miliard korun, letos už o bilion. Investoři mu tak tleskají hlavně za to, že byl schopen rychle propustit přes 20 tisíc lidí

03.02.2024 Spoluzakladatel a šéf Mety, matky Facebooku, letos bohatne jako nikdo jiný. Mark Zuckerberg od začátku roku rozhojnil své jmění o v přepočtu zhruba 980 miliard korun. To je suma, jež přesahuje polovinu letos plánovaných příjmů českého státního rozpočtu. Zuckerberg tak zažívá comeback mezi ty světově vůbec nejbohatší. Celkově totiž jeho jmění činí bezmála čtyři biliony korun, což jej momentálně řadí na čtvrtou příčku globálně nejbohatších lidí. Více už má jen Elon Musk, Jeff Bezos a Bernard Arnault.
img

Opravdu byla loňská lednová meziměsíční inflace vysoká až tak nečekaně, že se v šoku z ní musela narychlo ponižovat valorizace? Co říkají data

27.01.2024 Opravdu byla loňská lednová meziměsíční inflace vysoká až tak nečekaně, že se v šoku z ní musela narychlo ponižovat valorizace? Podívejme se na expertní odhady, jak je zveřejnil Bloomberg ve dnech 2. a 3. února 2023 (viz obrázek níže). Tedy ještě předtím, než 5. února ministr práce a sociálních věcí Jurečka znovu veřejně jednoznačně uvedl, že na mimořádné valorizaci se nic měnit nebude.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čína snižuje povinné minimální rezervy bank, snaží se podpořit ekonomiku

24.01.2024 Čínská centrální banka se rozhodla snížit povinné minimální rezervy, tedy objem hotovosti, kterou musejí komerční banky povinně držet. Snaží se tím podpořit hospodářský růst i akciové trhy. Guvernér centrální banky Pchan Kung-šeng uvedl, že míra povinných rezerv se od 5. února sníží o půl procentního bodu, což do ekonomiky uvolní zhruba bilion jüanů (přes tři biliony Kč). Jde o nejvýraznější snížení povinných rezerv od konce roku 2021, uvedla dnes agentura Reuters.
img

Pětkrát více Čechů euro určitě nechce, než kolik jich jej rozhodně chce. Z lednového průzkumu Medianu je zřejmé, že stoupenci eura musí přijít s novými argumenty v jeho prospěch; otázkou je, zda je ještě mají kde brát

21.01.2024 Letošní kolo debaty o přijetí eura a argumenty jeho příznivců zatím nechávají Čechy chladnými. Jejich podpora přijetí jednotné evropské měny se oproti minulosti příliš nemění. O osobním prospěchu z přijetí eura je totiž přesvědčeno jen 21 % z nich, z toho pouze 8 % to tvrdí s určitostí.
img

„Suchej únor“ letos připraví prodejce alkoholu o více než miliardu korun, stát přijde o odpovídající daňový příjem

21.01.2024 Populární akce „Suchej únor“, zdá se, narazila na svůj strop. Přesto však nadále představuje problém pro prodejce alkoholu. Ať už se jedná o hospody či hypermarkety. Zvláště hospody, předně ty venkovské, jsou přitom letos zasaženy růstem DPH z čepovaného piva.
img

Referendum o euru prý v Česku nemá smysl, neboť už jedno bylo. Jenže bez opakovaného referenda – v Dánsku – by euro ani nevzniklo a o euru v referendu hlasovali i Švédové

14.01.2024 V současné debatě o přijetí eura v Česku často zní, že referendum o přijetí eura nemá smysl, protože Češi si přijetí společně měny už odhlasovali roku 2003, kdy řekli „ano“ vstupu do EU, a tedy i do eurozóny. Jenže kdyby tento argument platil, žádné euro dost možná ani existovat nebude.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čína zaznamenala poprvé od roku 1998 schodek zahraničních investic

14.11.2023 Čína má za tři měsíce do konce září u zahraničních investic deficit 11,8 miliardy dolarů (271 miliard Kč). Stalo se to poprvé od roku 1998, kdy se tyto údaje začaly v zemi sledovat. Podle serveru BBC vývoj naznačuje, že zahraniční podniky místo aby v Číně své zisky reinvestovaly, spíše je ze země stahují. Peking se potýká s pomalejším růstem ekonomiky a s nízkými úrokovými sazbami, zatímco spory se Spojenými státy vyvolávají pochybnosti o hospodářském potenciálu Číny.
img

Bod zlomu – kdy se opět hypotéka vyplatí víc než nájem?

07.11.2023 Podle posledních odhadů ČNB by mzdy měly v příštím roce růst – a to nejen nominálně, ale oproti letošnímu poklesu i reálně, a to o 4 %. Zároveň reálné ceny nemovitostí v Praze očištěné o inflaci za poslední rok a půl klesly o 20 %. Dostupnost vlastního bydlení tedy vzrostla. Podle mě přichází právě teď vhodná doba na nákup – nejde totiž jenom o tu nejlepší cenu, ale i o dostupnost z pohledu nabídky, ze které postupně mizí ty nejlepší byty. V Ownestu pomáháme klientům vybrat ty nejkvalitnější byty za v rámci možností nejlepší ceny. Pro jiné kupující ale cenový faktor může hrát o něco důležitější roli, což při současných nebývale vysokých nákladech na financování lze pochopit. Vzniká tedy otázka – kdy se skutečně vyplatí vzít si hypotéku i za cenu o něco „přebranější“ nabídky?
img

Escalating Middle East Tensions Trigger Oil Spike After Hospital Blast

18.10.2023 On Wednesday, oil prices experienced a sharp increase of nearly 2% amidst growing tension in the Middle East. The escalation followed a tragic event in which hundreds lost their lives in a blast at a Gaza hospital. These developments have raised concerns about potential disruptions in oil supply from the region.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Big Mac index: Česká koruna byla v červenci podhodnocená k dolaru o 13 procent

07.08.2023 Česká koruna byla podle indexu Big Mac ke konci letošního července podhodnocená vůči dolaru téměř o 13 procent. V USA stál jeden Big Mac 5,58 dolaru, zatímco v Česku 105 Kč. Směnný kurz by tak měl být kolem 18,80 Kč/USD. Aktuální kurz je však kolem 22 Kč za dolar. ČTK to s poukazem na data indexu řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Rzeczpospolita: Německá ekonomika slábne, je Německo nemocným mužem Evropy?

03.08.2023 Německá ekonomika se nemůže postavit na nohy. Už dvě čtvrtletí po sobě se hrubý domácí produkt (HDP) země snížil a Německo se tak podle ekonomů dostalo do technické recese. V uplynulém čtvrtletí se HDP udržel na úrovni předchozích tří měsíců, což byl ale pravděpodobně jen slabý záblesk naděje. Hospodářský propad signalizují všechny důležité ukazatele. Znovu se začíná mluvit o "nemocném muži Evropy", jak zemi označil už na přelomu tisíciletí britský ekonomický časopis The Economist, píše polský deník Rzeczpospolita.
img

Oil rises as hawkish Fed talk offsets China demand worries.

21.06.2023 Oil prices bounced back on Wednesday, reversing the losses from the previous two sessions. The rebound was driven by the anticipation of hawkish comments from the Federal Reserve later in the day and the potential drawdown of U.S. crude inventories, which outweighed concerns about Chinese demand.
img

Dollar edges up, sterling close to 14-month highs prior to BoE decision

20.06.2023 On Monday, the dollar experienced a slight increase, while the UK pound remained close to a 14-month high. Investors were processing a series of monetary policy decisions by central banks the previous week and eagerly anticipated a crucial decision by the Bank of England scheduled for Thursday.
img

Oil prices rise on bargain hunting ahead of Fed rate decision.

13.06.2023 Oil prices rose on Tuesday as investors engaged in bargain hunting, seeking to recover from the previous day’s significant decline. However, the gains were constrained by cautiousness among investors due to upcoming policy decisions from the U.S. Federal Reserve and other central banks.
img

Dollar rises, attention focused on US debt ceiling

17.05.2023 The dollar strengthened on Tuesday as investors watched talks on the debt ceiling to avert a possible default that could reverberate through asset markets and damage confidence in the world’s largest economy.
img

Trhy zastavily v pondělí svůj propad

21.03.2023 Trhy dál žijí napětím ve finančním sektoru. Dohodnuté převzetí banky Credit Suisse konkurenční UBS vyvolalo paniku mezi investory do konvertibilních bankovních dluhopisů (AT1) - právě oni přišli při převzetí Credit Suisse o všechno, zatímco akcionářům má být vyplaceno 3,3 miliardy dolarů. Trhy přitom předpokládaly, že držitelé dluhopisů budou “tradičně” vyplaceni přednostně před majiteli akcií.
img

UBS koupí Credit Suisse za více než 3 mld. Franků

20.03.2023 Napětí v americkém a evropském bankovním sektoru bude dál hlavním hybatelem tržního dění v tomto týdnu. Je pravděpodobné, že riziková aktiva v čele s akciemi a měnami rozvíjejících se trhů zůstanou nervózní. Rychlá reakce amerického Fedu a ministerstva financí (stoprocentní garance vkladů + mechanismus na dodávání likvidity) i snaha švýcarské vlády přes víkend “horkou nití” ušít mega-fůzi UBS a Credit Suisse ukazují, že se politici a centrální bankéři snaží za každou cenu držet finanční napětí pod poklicí. To však nemusí být vůbec jednoduché.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Big Mac index: Česká koruna byla v lednu podhodnocená k dolaru o 16 procent

19.02.2023 Česká koruna byla podle indexu Big Mac ke konci letošního ledna podhodnocená vůči dolaru o téměř 16 procent. V USA stál jeden Big Mac 5,36 dolaru, zatímco v Česku 99 Kč, což podle aktuálního kurzu kolem 22 Kč/USD ale odpovídá 4,5 dolaru. Směnný kurz by tak měl být kolem 18,50 Kč/USD. ČTK to s poukazem na data indexu řekl analytik Purple Trading Petr Lajsek. Loni v létě byla podle žebříčku česká koruna vůči dolaru podhodnocena o téměř 23 procent, od té doby začala výrazně posilovat, zatímco dolar oslaboval.
img

Rozbřesk: Trochu předčasná sázka na eurodolar

14.11.2022 Kurz eurodolaru vystřelil v závěru minulého obchodního týdne o tři figury výše, přičemž tento pohyb kopíroval úlevu na akciových i dluhopisových trzích. Tu přitom spustily dvě na sobě nezávislé události: jednak zpomalení americké inflace a jednak odchod ruských vojsk ze strategického jiho-ukrajinského města Cherson, které Ukrajina chtěla dobýt zpět a stabilizovat frontovou linii před nastávající zimou. Má tak díky hypotetickému zklidnění rusko-ukrajinské fronty euro zaděláno na trvalejší zisky, resp. bere překvapivě nižší říjnová americká inflace dolaru vítr z plachet?
img

Forex: Trochu předčasná sázka na eurodolar

14.11.2022 Kurz eurodolaru vystřelil v závěru minulého obchodního týdne o tři figury výše, přičemž tento pohyb kopíroval úlevu na akciových i dluhopisových trzích. Tu přitom spustily dvě na sobě nezávislé události: jednak zpomalení americké inflace a jednak odchod ruských vojsk ze strategického jiho-ukrajinského města Cherson, které Ukrajina chtěla dobýt zpět a stabilizovat frontovou linii před nastávající zimou.
img

Podle nové konspirační teorie bude Stellar, jediná globální měna, XLM

26.10.2022 Stellar bude jedinou globální kryptoměnou, která bude v budoucnu používaná. Podle TikTok tvůrce jsme byli „naprogramováni“ již dříve, abychom to v průběhu desetiletí přijali.
img

Ekonomický kalendář: Pod drobnohledem budou projevy centrálních bankéřů

11.10.2022 Indexy v Evropě otevřely do negativního teritoria. DAX se krátce po otevření obchodoje v blízkosti úrovně 12 250 bodů. Pod tlakem posilujícího dolaru jsou drahé kovy a nedaří se ani kryptoměnám.
C:\fakepath\forex-09092022.jpg

USD/JPY je blízko vrcholu

09.09.2022 Japonský jen už nemá kam oslabovat. Za posledních 12 měsíců měnový pár USD/JPY vzrostl o 30 %, což je mezi majors měnami nevídaně prudký pohyb. Po očištění o inflaci navíc reálně oslabil o dalších 6 %, protože ceny v Japonsku se drží v blízkosti inflačního cíle, zatímco ve Spojených státech explodují. Tak by se daly stručně shrnout technické i fundamentální základy pro kontrariány, kteří postupně budují dlouhou pozici v japonském jenu. Obrat ale stále nepřichází.
img

Burgernomika nám dává mnoho podnětů k zamyšlení

09.08.2022 ‚‚Big Mac index je užitečnou zkratkou pro měnové ocenění a má dobré výsledky. Vytvořil ho časopis The Economist v roce 1986 jako odlehčený způsob porovnávání ocenění měn a jeho teorie (Purchasing Power Parity) říká, že směnné kurzy by se měly dlouhodobě vyrovnávat, takže podobné zboží má mít podobné ceny.
img

Rozbřesk: Problémy, které se v metaverzu opravdu neřeší

25.05.2022 Zatímco ve virtuálních světech, v takzvaných metaverzech se prý virtuální pozemky s virtuálními výhledy na virtuální moře prodávají za skutečné statisíce či milióny korun, tak v reálném světě se i nadále řeší problémy zcela jiného rázu, jako je například válečný růst cen potravin. Jeho vrchol je ještě před námi a stále více pravděpodobné je i to, že tento šok jen tak neodezní. A dopady mohou být drtivé.
img

Problémy, které se v metaverzu neřeší

25.05.2022 Zatímco ve virtuálních světech, v takzvaných metaverzech se prý virtuální pozemky s virtuálními výhledy na virtuální moře prodávají za skutečné statisíce či milióny korun, tak v reálném světě se i nadále řeší problémy zcela jiného rázu, jako je například válečný růst cen potravin. Jeho vrchol je ještě před námi a stále více pravděpodobné je i to, že tento šok jen tak neodezní.
img

Denní makro postřehy: Strach z cen potravin 24/05/2022

24.05.2022 OBAVY: Strach z nedostatku potravin je velký, pšenice tvoří 20 % všech kalorií na světě a její ceny letos vzrostly o 40 % (WEAT). Mnozí považují šok z cen potravin za významnější než prudký nárůst cen ropy, který živí globální inflaci a rizika na rozvíjejících se trzích. Poslední číslo časopisu Economist neslo název „nadcházející potravinová katastrofa“ a guvernér Bank of England označuje situaci za "apokalyptickou". To nám připomíná neuctivý kontrariánský ukazatel „obálky časopisu“. Protože náš „snídaňový“ index cen komodit se v poslední době zmírnil (viz graf) a zaostává za širším indexem spolu se zemědělskými výrobci. Vidíme „vysoké ceny na delší dobu“ u komodit, ale trhy možná cítí agrární vrchol.
C:\fakepath\rusko-12042022.jpg

Co znamená ruský bankrot pro trhy?

12.04.2022 Ratingová agentura Standard & Poor’s snížila rating ruského vládního dluhu do pásma Selective Default (SD), což znamená částečnou platební neschopnost. Ruské ministerstvo financí totiž splatilo část úroků a jistiny z dluhopisu splatného 4. dubna v rublech, i když podle smlouvy měly být splatné pouze v amerických dolarech.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

FT: Čína je připravena změkčit dopady sankcí uvalených na Rusko kvůli Ukrajině

24.02.2022 Čína je připravena změkčit dopady sankcí uvalených na Rusko kvůli napadení Ukrajiny a pomoct zemi v situaci, kdy se zhoršují její vztahy se Západem. Pomoc čínských bank by pro vývoj konfliktu mohla být klíčová, píše na svém webu deník Financial Times (FT).
C:\fakepath\top5-01112021-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.11.2021 1) České akcie letos za deset měsíců výrazně posílily, pražský index přidal od začátku roku 29 procent. Výrazně rostly v průměru také evropské a americké akcie. ČTK to dnes řekl analytik společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler. Naopak ztrácely čínské akcie.
C:\\fakepath\\cinsky juan2.jpg

EIU: Největší ekonomický potenciál z čínských měst má Chang-čou

08.09.2021 Čínské technologické centrum Chang-čou se umístilo na prvním místě v žebříčku čínských měst s největším potenciálem ekonomického růstu v nejbližších letech. Kromě Pekingu jsou v první desítce města nacházející se na východě a jihu Číny, ukázal žebříček, který sestavila organizace The Economist Intelligence Unit (EIU). Chang-čou je sídlem internetového obchodu Alibaba.
C:\fakepath\auta.jpg

Narušení dodavatelského řetězce kvůli covidu-19 nejvíce zasáhlo automobilky

25.08.2021 Narušení dodavatelského řetězce kvůli pandemii nemoci covid-19 nejvíce zasáhlo automobilový průmysl. Vyplývá to z průzkumu výzkumné společnosti Economist Intelligence Unit, na který upozornil zpravodajský server CNBC. Zhruba 51,7 procenta respondentů z automobilového průmyslu uvedlo, že narušení dodavatelských řetězců je pro ně velmi významné.
img

Povolenky za emise překonaly výnosnost tradičních aktiv

28.07.2021 Povolenky na emise skleníkových plynů obchodované na evropském trhu dosáhly letošního července historicky maximální hodnoty, kdy cena za tunu emisí vyjádřenou v EUA Futures přesáhla 57 euro*. Investice do povolenek na emise vychází ve srovnání s tradičními aktivy, jako jsou zlato, nemovitosti nebo akciové indexy, jako nejvýhodnější. Za posledních pět a půl roku vzrostla hodnota emisních povolenek o 946 %, zatímco nemovitosti v EU se zhodnotily o necelých 30 %, zlato o 65 % a akcie podle indexu S&P 500 vzrostly za stejné období o 124 %. Vyplývá to ze studie 2021 Top Green Investments vypracované investiční společností Wonderinterest Trading Ltd.
img

Bez detailních dopadových studií je přijetí klimatického balíku EU jen aktem víry

25.07.2021 Uprostřed léta zahajují země západního eurasijského výběžku zelenou revoluci. Z celoplanetárního hlediska je sice EU příliš malá na to, aby sama globální klima ovlivnila, ale to nevadí. Jde prostě o revoluci. Tedy o víru a ideologii. Propočty a racionalita jdou prozatím stranou.
img

Brusel představil revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřina, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročila k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Představila totiž masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Brusel dnes představí revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřinu, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročí k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Evropská komise totiž představí masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Ekonom: USA zůstanou bohatší než Čína ještě aspoň 50 let

29.03.2021 Spojené státy zůstanou bohatší než Čína ještě alespoň 50 let, tedy ještě dlouho poté, kdy by Čína měla překonat USA a stát se největší ekonomikou světa. Zpravodajskému serveru CNBC to řekl ekonom analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU) Simon Baptist.
C:\fakepath\top-26032021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.03.2021 1) Akcie japonské finanční společnosti Nomura se dnes propadly o 16 % poté, co firma oznámila možnou dvoumiliardovou ztrátu své americké pobočky. Firma situaci analyzuje, a ještě se nevyjádřila, jaký dopad to bude mít na její hospodaření. Japonský index Nikkei přesto zaznamenal nejvyšší denní zisk v regionu.
img

Komentář hlavního ekonoma: Je Asie rizikem nebo příležitostí?

26.03.2021 Není žádným tajemstvím, že Asie se s pandemií koronaviru poprala lépe, než se podařilo západním zemím. Tato výhoda znamená, že země mohou realizovat opatrnou, a tedy udržitelnější, měnovou politiku. Dočkáme se tak vyššího růstu asijských akciových indexů?
img

IPO Instacart: Ovládne platforma pro nákupy akciový trh?

19.01.2021 V roce 2021 nás čeká mnoho zajímavých IPO a úpis akcií společnosti Instacart v očekávané hodnotě $ 30 miliard bude jistě jeden z nejvíce vzrušujících. V následujícím článku rozebereme vše, co potřebujete vědět o této doručovatelské firmě, stejně jako důvody, proč se rozhodla pro IPO.
img

PKN Orlen kupuje vydavatelství 20 polských lokálních deníků

08.12.2020  Největší polská petrochemická společnost PKN Orlen kupuje od německého podniku Verlagsgruppe Passau (VGP) vydavatelství Polska Press. Informoval o tom dnes na twitteru Daniel Obajtek, mluvčí skupiny PKN Orlen, kterou ovládá stát. Hodnotu transakce přitom nezmínil.
img

Ekonomický kalendář: Na programu je zápis ze zasedání FOMC

26.11.2020 Evropské trhy otevřely v blízkosti nuly. V USA dnes slaví Den díkůvzdání a obchodníci tak musí během dnešní seance počítat s nižší likviditou - zvláště pak v pozdním odpoledni. Dnes nejsou na programu žádná data z USA ale i bez nových fundamentů z této země je makrokalendář prázdný. Ve 13:30 je na programu zápis z posledního zasedání ECB, ovšem nečeká se žádná výraznější reakce.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na data Ifo z Německa a spotřebitelský sentiment z USA

24.11.2020 Evropské trhy otevřely na vyšších úrovních. Nálada se zlepšila poté, co americký prezident Trump pověřil General Service Administration začít s předáním moci Bidenovi. Ekonomický kalendář dnes není příliš plný, přesto však nabídne zajímavé události. Na programu jsou data Ifo z Německa a index spotřebitelské důvěry Conference Board z USA. Navíc máme před sebou zajímavé projevy centrálních bankéřů. Biden by dnes měl jmenovat kandidáty na klíčové posty, což by na trhy mohlo mít svůj dopad.
img

Také v Česku se projevuje nemovitostní covidová anomálie

16.10.2020 Také český trh nemovitostí potvrzuje nový fenomén, kdy v protipohybu k ekonomické krizi ceny rezidenčních realit rostou. Ve druhém kvartálu 2020 vzrostly oproti předcházejícímu období o 2,4 procenta. Ceny bytů v Praze a dalších krajských městech meziročně vzrostly o 10,4 procenta na 67 tisíc Kč za m2 (2 451 eur). Nejdráž se prodávaly byty v Praze s průměrnou cenou 88 700 Kč za m2 (3244 eur). Nejvíce zaplatili zájemci o byty na Praze 1, kde se cena pohybovala přibližně 157 400 Kč za m2 (5 758 eur), naopak nejlevněji se daly koupit v Praze 9 za 80 900 Kč (2 959 eur).
img

Koronakrize nahrává růst cen nemovitostí. Po růstu přijde pád. Proč?

09.10.2020 Restrikce spojené s pandemií COVID-19 sice negativně zasáhly celou řadu odvětví, ale paradoxně nahrávají ve prospěch růstu cen nemovitostí. Při poslední finanční krizi z roku 2008 po pádu banky Lehman Brothers přitom realitní trh reagoval propadem a globálně si odepsal více než 10 procent ze své hodnoty.
img

Rozbřesk: Proč nejhorší poválečný propad ekonomiky zrychluje růst cen nemovitostí?

06.10.2020 Se startem pandemie COVID-19 mnozí v obavách vzhlíželi k realitnímu trhu. Není divu – nemovitosti jsou největší třídou aktiv na světě a domácnosti v nich mají uložen největší objem úspor. Při poslední finanční krizi po pádu investiční banky Lehman Brothers přitom realitní trh ztratil globálně více než deset procent a dlouho brzdil domácnosti v návratu do “nového normálu”.
C:\fakepath\GOLDH1.png

Zlato je nejdražší za devět let, stříbro od roku 2013

22.07.2020 Cena zlata se dál zvyšuje, dnes pokořila další maximum za devět let a dostala se nad 1860 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Investoři očekávají, že centrální banky sáhnou k dalším opatřením ke zmírnění dopadů pandemie, což většinou znamená další tisk peněz. Vzhůru se vydala i cena stříbra, která dosáhla sedmiletého maxima, zejména díky předpokládanému oživení průmyslové aktivity.
C:\fakepath\Robinhood.jpg

Jak Robinhood mění svět tradingu a jak se z toho poučit

22.06.2020 Pravidelně chodím na dlouhé procházky, během kterých poslouchám rozhovory z dílny světových deníků jako je Forbes a The Economist. V druhém zmíněném vyšel rozhovor s mladíkem, který na aplikaci Robinhood vložil veškeré své úspory a podařilo se mu je několikanásobně zhodnotit. Sám pro sebe jsem si říkal, že to nemůže dopadnout dobře.
C:\fakepath\top-28052020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.05.2020 1) Ekonomická aktivita ve Spojených státech v dubnu a květnu v důsledku koronavirové krize prudce klesala. Vyplývá to podle agentury AP z pravidelné zprávy o hospodářském vývoji zvané Béžová kniha, kterou včera zveřejnila americká centrální banka (Fed).
C:\fakepath\global economy.jpg

Globální ekonomika se podle expertů zotaví nejdříve v roce 2022

28.05.2020 Globální hrubý domácí produkt (HDP) se na úrovně z období před příchodem koronavirové krize nevrátí dříve než v roce 2022. Předpovídá to podle serveru CNBC nová zpráva analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU). Varuje rovněž, že některé vyspělé země, například Itálie a Španělsko, by se mohly dostat na pokraj dluhové krize.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

La Repubblica: Povede pandemie k rozvoji obnovitelných zdrojů?

15.05.2020 Jaká budoucnost nás čeká? Obnoví se spotřeba ropných produktů, nebo sanitární krize, která zasáhla plíce lidí, zvýší pozornost vůči kvalitě ovzduší? Oteplování klimatu je vážná věc a čas, jak ho omezit, je krátký. K tomu je třeba zásadní spolupráce na mezinárodním poli. Proto znepokojuje napětí mezi Spojenými státy a Čínou, píše italský deník La Repubblica.
C:\fakepath\graf global.jpg

EIU: Koronavirus povede k ústupu ekonomické globalizace

14.05.2020 Koronavirová krize povede k ústupu globalizace ekonomiky, protože tlačí podniky k tvorbě regionálních dodavatelských řetězců. Předpokládají to podle serveru CNBC ekonomové z analytické společnosti Economist Intelligence Unit (EIU).
img

Konsekvence propadů způsobených COVID-19 krizí nepochybně rozdrobí koncept globalizace

21.04.2020 První čtyři měsíce letošního roku přinesly desetiletí nevídané události. Zasažení finančních trhů novým typem koronaviru v okamžiku, kdy se částečně zotavily z hrozby globální obchodní války, vyvolané diskrepancí platební bilance USA.
C:\fakepath\top-16042020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.04.2020 1) Akcie v Asii a Tichomoří pokračují ve střídání dobrých a špatných dnů, protože investoři stále nemají jistotu, jak se bude vyvíjet situace na trzích a v ekonomice ovlivněné pandemií koronaviru.
C:\fakepath\global economy.jpg

EIU: Světová ekonomika by mohla projít dvojí recesí

16.04.2020 Přestože globální ekonomika nyní čelí recesi, která bude podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) zřejmě nejhlubší od velké hospodářské krize v 30. letech minulého století, mohla by později přijít další, ještě hlubší recese. Předpovídá to analytická společnost Economist Intelligence Unit (EIU).
C:\fakepath\global economy.jpg

Největší pokles HDP letos předpovídají v Itálii, až devět procent

08.04.2020 Odhady vývoje ekonomik ve vybraných zemích světa v souvislosti s šířením nového typu koronaviru (země řazeny abecedně):
C:\fakepath\Rusko.jpg

The Economist: Ruská ekonomika je izolovaná od globálního kolapsu

29.03.2020 Vladimir Putin se nepochybně cítí samolibě. Ruská ekonomika by měla být v krizi, ale není. COVID-19 nyní vyvolává globální kolaps. Cena ropy klesla pod 30 dolarů za barel, tedy na polovinu oproti úrovni před dvěma měsíci. Ropa a plyn obvykle tvoří dvě třetiny ruského exportu, takže rubl nyní oslabuje. Od ledna ztratil téměř třetinu své hodnoty. Ale zatímco i nejbohatší ekonomiky upadly do zmatku a zadlužují se, aby zmírnily negativní hospodářské dopady, ruská ekonomika nevykazuje žádné větší známky paniky, píše list The Economist.
C:\fakepath\ol-25032020-lv.gif

Analytici: Odklad olympiády negativně zasáhne japonskou ekonomiku

25.03.2020 Odklad olympijských her v Tokiu z letošního léta na příští rok bude mít na japonskou ekonomiku negativní dopady. Důsledky tohoto odkladu však podle ekonomů budou relativně nízké ve srovnání s celkovými hospodářskými dopady koronaviru v Japonsku. Mluvčí japonské vlády Jošihide Suga signalizoval, že negativní vliv odkladu na turistický sektor i další odvětví je nevyhnutelný. Odklad znamená problém i pro tokijské hotely, které teď očekávají vlnu rušení rezervací na období původního termínu olympijských her, uvedla agentura Kjódó.
img

Okénko trhu - Ekonomika eurozóny ve 4. čtvrtletí překvapivě zpomalila

31.01.2020 Se šířícím se koronavirem rostou obavy nejen z nákazy, ale také z dopadu do růstu globální ekonomiky. Analytici již začali předběžně odhadovat dopady do čínského HDP. Odhady se přitom zakládají zejména na předchozí zkušenosti s nemocí SARS. Analytici z Economist Intelligence Unit odhadují dopad na čínské HDP za první čtvrtletí v rozpětí mezi půl až jedním procentním bodem. V prvních třech měsících roku by tak Čína rostla jen tempem okolo 5 %. Bloomberg je v odhadech ještě odvážnější a očekává, že by tempo čínského HDP mohlo poklesnout na nejnižší úroveň od roku 1992 tedy zhruba na 4,5 %. Takto významné zpomalení jedné z největších světových ekonomik bude mít dopad nejen na globální růst, ale i na růst závislých ekonomik jako je například eurozóna či Německo. Podle několik let staré analýzy ČNB by zpomalení Číny o jeden procentní bod dopadlo na státy střední Evropy o něco silněji než na zbytek Evropy, konkrétně pak ve výši přibližně 0,27 procentního bodu. Porovnáme-li vzájemný obchod mezi ČR a Čínou, vidíme, že zhruba 11 % dováženého zboží k nám míří právě z Číny, v opačném směru pak putuje v průměru jen asi 1,2 % našich vývozů. Ohroženy jsou tak zejména subdodávky materiálu, což může pozdržet celou výrobu, a dovoz spotřebního zboží včetně elektroniky. Obecně je však velmi předčasné odhadovat dopady nákazy, jelikož ještě nedosáhla svého vrcholu a další vývoj je jen těžko předvídatelný.
img

Donald Trump hraje se světovou ekonomikou v kostky

03.12.2019 Prezident Spojených států je jak podle žebříčku Tradecentrum, tak v souladu s The Economist a Wall Street Journal faktorem číslo jedna pro vývoj světové ekonomiky také v roce 2020. Pozitivní čínská data z tohoto týdne (Caixin PMI) nejprve přiměla analytiky k závěru, že Čína zabránila opakování se prosincového propadu na globálních trzích minulého roku. Nicméně následovalo hned prudké ochlazení pozitivních očekávání, když naopak americká data (ISM) naznačila, že prosinec nemusí plynout pouze v poklidné předvánoční náladě. O slovo se také přihlásil prezident Trump, když poněkud vylekal trhy zavedením daní na argentinskou a brazilskou ocel, v týdnu pak pokračoval prohlášením o clech na francouzské zboží a výroky zamlžující možnost dohody s Čínou.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy reagují na události u Hormuzského průlivu

13.06.2019 Ceny ropy dnes vzrostly o více než čtyři procenta v reakci na incident v blízkosti strategicky významného Hormuzského průlivu, kde se dva ropné tankery zřejmě staly terčem útoku. Později ropa o část zisků přišla, krátce před 16:30 SELČ severomořská ropa Brent přidávala 3,29 procenta na 61,94 dolaru za barel, americká lehká ropa WTI si připisovala 3,48 procenta na 52,95 dolaru za barel.
C:\fakepath\TOP5-25032019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.03.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování hluboko v negativním pásmu, když je dolů tlačily obavy z globálního ekonomického zpomalení. Trhy tak prohloubily ztráty z pátečního obchodování, které byly způsobeny nepříznivými ekonomickými statistikami, vývojem výnosové křivky amerických dluhopisů a opatrností americké centrální banky (Fed), jež letos neplánuje zvedat základní úrokovou sazbu.
img

Saúdské investiční fórum a zmizení novináře

17.10.2018 Představitelé velkých, světových firem začali hromadně odříkat svou účast na investiční konferenci. Ta probíhá v těchto dnech v Saúdské Arábii. Akce s názvem Future Investment Initiative tak nepřivítá ani představitele předních světových médií. Důvodem je aféra zmizelého novináře a následná vlna kritiky saúdského režimu Džamála Chášakdžího.
Související klíčová slova: Rating Česka | Kurz měn ČNB historie | Kurs EUR | Rusko zbankrotovalo | Sněmovní volby | Kurzovní list | Kurzy devizového trhu | Kurzy měn švýcarský frank | Forex live economic calendar | Best forex trading | Odkup svých akcií | Měnový lístek | Foreign exchange calculator | Marže obchodů | Propad ekonomiky | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy dluhopisů | Forex signals | Kurzy měn měnový kalkulátor ČSOB | Realitní trh | Finanční ústav | Štempl | XLM | Zpravodajský server | Kurzy měn měnový | Michal Horáček | Patria on | Kurzovní lístek Fio | Fibonacci trading | Kurzovní lístky | Emisní ážio | Graf online | Křížové kurzy | Forex real time | Dlouhé pozice | Světové akcie | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj nezaměstnanosti | Market on open | Ozvěny trhu | Války | Předobraz filmového Gordona Gekka | Západní země | Forex x code | Foxconn | Zveřejněné údaje | Vývoj | Kurz kuny | Kurz libra kalkulačka | Kurzovní lístek ECB | Češi | Kurzy měn americký dolar | Australská centrální banka | Trh nemovitostí | Valorizace | Měny kalkulačka | Zelený balíček | Globální růst | Ceny bytů | Dění na opčním trhu | Odchod Británie z Evropské unie | GE banka | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Forex trading charts | Odvrátit deflaci | DPH | Americká automobilka | EUR | Finanční možnosti | Kurz libry na korunu | Big Mac cena | Automated forex | Spotřebitelské výdaje | Rubl dolar | Kurz HUF | Bundesbank | Outperform | Růst čínského vývozu | Trading platform | Akcie MU | Standard & Poor's | Euro kurzy | Volatilní | Veřejný dluh USA | Forex graph | Brokeři | Kurzy měn České spořitelny | Kurz měn online | JP Morgan Chase | Australský dolar | Swissquote Bank | Forex bonus | Itálie | Euro proti dolaru | Těžba diamantů | McDonald's | Kurz koruna euro | Forex lot | Trade.xTrade.com | Stoxx | Kurzy měn ČS | Česká vláda | Měna kurz slovenská eura | Lock up period | Kurz anglická libra koruna | Altcoin | Růst cen kakaa | Kathimerini | Emise | Vývoj ceny zlata | Texas | Turtle Trader | Kurz eura ČNB střed | Pip | Očekávání | Mimořádné daně | Finanční injekce | Jüan | Politico | Program nákupů dluhopisů | Evropské centrální banky | Automatic forex trading | CMC Markets | Forex indikátor | Douglas | Forex FX | Kurzy měn komodity zákony | EUR USD | Nejlepší strategie | Ruská centrální banka | Zasedání ČNB | Zajištění proti riziku | Kurzy měn libra | Veřejné finance | Kurz hřivny k euru | Schodek zahraničních investic | Kurzovní kalkulačka ČNB | Kurzy měn GE Money | Kurzy měn norská koruna | Aktuální kurz anglické libry | Čtvrtletní pokles | FX trading platform | Kurzy měn eura | Kurzové intervence | Trh práce | Kurzy ČNB historie | Kurz eura dnes KB | ČNB kurz dolar | EUR vs USD | Evropská komise | Pro investory | Diverzifikace | The Conversable Economist | Jádrová inflace v Polsku | Kurz dolar online | Swiss | ČNB kurz valuty | Crypto | Aktuální kurs | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | DXY | Indikátory důvěry Evropské komise | Geopolitické riziko | Kurz euro online | Saldo běžného účtu | Potenciál | La Repubblica | Obrat v sentimentu | Support | Kurz rublu k koruně | Mezinárodní ratingová agentura | Anglická libra mince a bankovky | Akvizice | ČNB kurzy měn eur | ČNB kurzovní lístek historie střed | Pokles cen energií | Nejdůležitější ekonomické události | Kurz rubl dolar | Burgernomika | ADP report | Měnové krize | Ifo | Historie kurzů měn ČNB | Japonské akcie | Nákupní centra | Invaze na Ukrajinu | Korčok | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Intervence | NYSE | Výkon ekonomiky | Snížení poptávky | Kryptoburzy | Ceny kakaa | Patria finance a.s. | Forex trading broker | Experti | Měna v Anglii | Bezpečný přístav | Rekord | Raiffeisenbank | Nejvíce zlata | Euro cena | Forex grafy | Kurz ČSOB | Nezávislost | Bankovní skupina | Top Stocks | Olívia Lacenová | Evropské měny | Hnojiva | Americký dolar kurz | Důvěra v ekonomiku | Společnost Apple | Hodnota eura | Vývoj mezd | IHS | Uvolňování měnové politiky | Kurz eura Unicredit Bank | Měna kurz forint | Kurzy měn Pardubice | Obchodní seance | Index Nikkei | Impuls | Český statistický úřad | Akcie komodity | ČNB kurz | Záchranný fond | EUR/USD | Na burze | Oživení čínské ekonomiky | Automated trading | Anglické libry | Pokles akcií | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Systémy umělé inteligence | Akciové burzy | Dobré výsledky | PKN Orlen | Reality | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Švédská koruna | Strach | Investors | Český průmysl | ČNB kurzovní lístek | Investiční příležitost | Cena bitcoinu | Euroval | Penzijní fondy | ČSOB | Kurz libra koruna výpočet | Mladí Češi | Finanční páka | Automated forex trading system | Nejlepší účet | Marathon Digital Holdings | Kurzovní lístek Polsko | Price Action | IBAN | Anglická měna | Halloween | Kurzy měn dolar | Tuzemské hospodářství | Kidder | Futures trading strategies | FIBO Group | Kurz euro change | Aktuální vývoj | Benchmark | Axiory | Dluhopis s diskontem | Včerejší obchodování | Lagardeová | Výnosové křivky | Fortuna | Cenné papíry | Valutový účet | Poměr odběru | Výnos | Američtí centrální bankéři | Forex trades | Kurzy měn Exchange | Kurzotvorné informace | AdmiralMarkets | Devizové účty srovnání | Měnový pár USD/JPY | Forex letadlo | Playback (dat) | Soukromá spotřeba | Tisk peněz | Delta | Kurz euro forint | ČNB kurz eur historie | AI | Dolarové ztráty | Vzdělávání | Denník | Šéf Fedu | Currency exchange rates | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Kurzy měn Česká spořitelna | Zkrocení inflace | ESG | Import | Bankrot Řecka | Měna dolar | Forex pairs | Finanční prostředí | Exchange | Státní dluh | Zasedání centrálních bank | Commodities | Aktuální kurz dolaru ke koruně | Pracovní místa | Kurz eura KB | Kurz eura k dolaru | Turecká měna | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Posílení | Kurzy měn ČNB střed | Forex zlato | Christine Lagardeová | JinkoSolar | Propad cen | Lze na dluhopisu prodělat? | Kurz koruny k libře | Aktuální kurz eura ČNB | Největší světové ekonomiky | Měna převodník | Forex option | AUDUSD | Plány | Forex internet | Kurz libry Komerční banka | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Forex book | Americké ekonomiky | Makroekonomické statistiky | Kurzy měn akcie komodity | Rijád | JPY | Listinný CP | Kč/USD | Inflace v České republice | Forex mini account | EUR vs CZK | Béžová kniha | Forex futures trading | Omezení kapitálových kontrol | Forex cena | Foreign exchange market | Instituty | Vývoj měnového páru USD/SEK | Forex trading education | Odhad HDP | Více peněz | Kurz zlotý | Ekonomický sentiment | Devizové kurzy ČNB | Praní špinavých peněz | Changpeng Zhao | Siegel | Wonderinterest Trading | Znehodnocení | Posilování koruny | Protistrana | Magnát | Peníze | Občané | Rezistence | Jihoevropské státy | Pandemie COVID-19 | Kurzy forex | Forex android | Ukazatel | Kurzovní lístek.cz | Kurz americký dolar | FedWatch | Japonské vlády | Čokoláda | Francie | IIF | Pokles kurzu | Trh s nemovitostmi | Kurzy euro | Institute for Supply Management (ISM) | Resistence | Dollar Index | Kurzovní lístek | Nakupovat akcie | Nestlé | Certifikáty | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Výrazný vzestup | Podílový fond | Pokles ceny ropy | Maďarsko | Nasdaq Composite | Korporátní dluhopis | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Investiční strategie | Barel ropy | Swapy | Dluhové problémy | xTrade.com | Americký Fed | Garance | Teorie parity kupní síly | Rozdávání peněz | Aktuální cena stříbra | Goldmani | Forex strategies | Úroková sazba | Tvůrce bitcoinu | Ropa WTI | Měnové zajištění | The Economist | GBP to CZK | MT 4 | Zájem obchodníků | Obchodování na finančních trzích | Výsledek hospodaření | Kurzovní lístek GEmoney | Americký dolar | Širší index S&P 500 | Sportovec | Bankovní rada ČNB | ONE | Ruský prezident | Pověst | Kabinet | Hershey | Středoevropské měny | Výkon | Myšlení | Agentura Kjódó | SIX | Minimální mzda | Brexit | Eurostoxx 50 | ZEW index | Měna ve Francii | USD EUR | Dovoz | Kurzy on-line | CSI300 | EURUSD | Pozornost investorů | Nikkei | Burzy | Nejbohatší | Mimořádná inflace | USD/EUR | USD/BRL | Ekonomika USA | Americká nezaměstnanost | Forex mobile | Americký prezident Joe Biden | Povolenky za emise | Robinhood | Euro účet zdarma | The New York Times | Odliv kapitálu | Wonderinterest Trading Ltd | Data z amerického trhu práce | Norsko | Broker | EUR ČNB | Finanční rozvaha | ČNB kalkulátor IBAN | Největší firmy | CFD (Rozdílové smlouvy) | Válka na Ukrajině | GDR | Akciové indexy | Cash flow | Trading Contest | Investing.com | Kurzy psychologie | EHS | Americký prezident | Nálada v Evropě | Posílení koruny | Aktuální hodnota dolar | Kurz eura dnes | Vybírání zisků | Export | Ekonom BHS | Forex trading for dummies | Forex brokers | Nigérie | Regionální PMI indexy | Kurz dolaru ČNB | Kurz eura prodej | Kurz dolar egyptská libra | Tržní hodnota firmy | Portfolio | Vyšší úrokové sazby | Forex charting | Kurz maďarský forint kalkulačka | Statistický úřad Eurostat | Průmyslové objednávky | Euro Stoxx 50 | Západní sankce | Kurz ČNB devizy střed | Globální ekonomiky | Naučte se, jak obchodovat na burze | Šok | Mezibankovní trh | Kurs dolaru | Depreciation | Riziková averze | Měnové války | Měnový konvertor | Hongkong | Finanční instituce | Forex graf online | Evropská inflace | ČNB kurz USD | Swissquote | Zavedení eura | Trh s ropou | Unie | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Akciový index S&P 500 | Regulace | Nejvýhodnější spořicí účet | Aktuální kurz eura česká spořitelna | Institut Ifo | Noviny | Čokolády | Měnový fond | Těžba bitcoinů | Hertz | Tovární objednávky | Litva | Kurz forintu ke koruně | UniCredit Bank | Měnové kurzy Česká spořitelna | Forex ropa | Zasedání FOMC | Kurz eura Komerční banka | Druhy akcií | Roční růst | Měny a kurzy | Propad ceny akcií | Fitch Ratings | Trpělivost | Kapitál | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Kurz eura Air Bank | Inflace | P.A. | Cena mědi | Forex trading how to | Kapitálový trh | Měna kurz Francie | Forex formace | Elon Musk | Nízké úrokové sazby | IEA | Finanční náklady eura | Best trading software | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Kurz lira italská | Boj s inflací | Investovat | Forex trading programs | Hrubý domácí produkt (HDP) | Forex materiál | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Londýnská akciová burza (LSE) | Ministr práce | Hospodářský institut | Kurz HUF CZK | Šíření nemoci | Dolar kurs | Forex forecasting | MT5 | Viry | Kurs PLN | Plus jeden den | Kurz islandské koruny | Forex reviews | Výrobní ceny | Těžaři bitcoinu | TRY | Investiční fórum | Kurzy měn nákup prodej | Zpráva | Cenový rekord | Foreign exchange trade | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Spike | EUR/CZK | Technologické centrum | Představitelé Fedu | Zájem investorů | Válka | Prémie | Financial trading | ETX Capital | Performance | Události roku | Oslabování dolaru | Rozpočtová politika | Tencent | Platební neschopnost | Makrodata | Prodej | Investoři | Fungování | Forex guide | Forex research | Kurz dolaru vývoj | ČNB měsíční PRIBOR | Akciová burza | Petr Pavel | Objem intervencí | Janet Yellenová | Slovenská centrální banka | Nejistoty | Investiční | Evropská měna | AMD | Jeff Bezos | Prezident ECB | Inflační čísla | Bloomberg | Automobilka | KB investice | Finanční páka výpočet | MSCI Emerging Markets | Kurz ČS | Tranše | Nárůst ceny | Jádrový index | Kurz USD ČNB | Nabídka | Zisk | Měna kurz Polsko | Bias | GBP | Kurz americké měny | Peso | Čokoládovny | Martin Machala | Kurz kuna | Jednotlivé burzy | Commonwealth Bank | Kurzu měn | Obchodní svaz | Zpomalení ekonomického růstu | Ruské ropy | Bank of England | Tape Reader | Majitel | Kurz Polsko | Dotace | Růst cen ropy | Uložení peněz | Roboti | Zprávy | Dolar kalkulačka | Zápis z posledního zasedání | Česká měna | Dolary | Christian Lindner | Hold | Nejlepší kurzy měn | Aktuální kurz australského dolaru | Kurs eura online | Forex NZ | Evropské trhy | Kurz libry graf | Akciový analytik | Ceny stříbra | Automated forex trading | Makrokalendář | Che-fej | Závislost na dolaru | Ekonomická teorie | Ceny ropy | Byty | Analýzy | Island | UBS | xTrade | Volatilita na světových trzích | Ceny Bitcoinu | Makroekonomické ukazatele | Finanční nástroje | Kurz měn Exchange | Kurz koruny a zlotého | Prognóza vývoje kurzu CZK/EUR | Obchodování s měnami | Úpis akcií | Úvěrování | Denní kurzy ČNB | Snížení na polovinu | Demokraté | CZ | Forex Killer | Brusel | Hlavní události | Den D | Bydlení | Kurzy měn KB | Patria | USD graf on line | Vývoj středoevropských měn | NATO | Kurz dolary | Cena ropy brent | Analytik Purple Trading | Forex margin | Kurz ČNB.cz | Forex options | Akcie a dluhopisy | PEG | Kurz rublu k euru | Míra | Kurz ČNB devizový | Best stocks | Úrok | Evropské ekonomiky | Náklady financování | EUR na USD | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | West Texas Intermediate | Zlatý standard | Agentura Reuters | Kurs forintu | Forex Japan | Historie kurzů měn | Evropské akcie | Euro ČNB | Kurz libry ČNB | Spotřebitelský sentiment | Indikátor zpracovatelského průmyslu | Bohatý | Výrobce léků | Kurzy měn vývoj | Termínované vklady porovnání | Foreign exchange broker | Pohyblivá sazba | Švédská centrální banka | Kurzy měn ECB | KB forex | České koruny | Emoce | Důvěra investorů | Warren Buffett | Odhady trhu | Index SP 500 graf | S&P | Finanční služby | Economic Affairs | ČNB kurz EUR | Koruna | Vzdělání | Patria Direct home | Hospodářské dopady | Best stock | EIU | Obchodování | Legislativa | Cena Big Macu | E15 | Forex graph online | Financial | Kurz zlata | Analytická společnost | Kurzy měn k dolaru | Meta | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Kolik stojí dolar | Kupující | Tržní ceny | Akciové tituly | Kurz japonský jen | Sazby ČNB | Maďarsko měna | Kurzovní lístek Airbank | ZEW | Trigger | Dopady koronaviru | Zahraniční investoři | Swapová výnosová křivka | Měna kurz kalkulačka | Finanční domy | DJIA | České firmy | Propad | Euro licence | Kurz Komerční banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Kurzy měn měnový kalkulátor česká | Kurz libra koruna | Covid | Eurostat | Údaje | HDP eurozóny | Prezident | Výkonnost | Exxon Mobil | Kurz rublu k dolaru | Oanda | Ruský rubl | Dluhopisy s opcí | Deflace | Leva | Forex live | Kurz kalkulačka | Růst inflace | Ekonomické globalizace | Forex transactions | Kurzovní lístek Citibank | Obchodní války | Turecká lira | Cílování inflace | Měna ve Švýcarsku | Filipínské peso | Investiční banka | Kurz kanadský dolar | Obchodování s akciemi | Očekávání analytiků | Kurz eura Exchange | Kurzovní lístek britská libra | Forex forum | Nomura | USD CZ | Berkshire Hathaway | Hospodářské cykly | Lichtenštejnsko | Kurz kanadského dolaru ke koruně | Snižování sazeb | Televize CNBC | Index produkčních cen | Kurzy exotických měn | Měna kurz leva | Kurz dolar česká koruna | Michael Feroli | Aktuální kurz akcie ČEZ | Intervence ČNB | Kurzy měn měnový kalkulátor | Index S&P 500 | Emise skleníkových plynů | Bilion | Britské libry | Sázka | Kurz koruny k euru | Měnové kurzy dolar | Forex trading information | Trading jednoduše | Petrochemická společnost | Kurz eura nákup | Finská měna | Výsledky společnosti | Maďarské forinty platné | Firmy | Vláda USA | Aktuální vývoj cen akcií zlata | Forex trade | ČNB kurzovní lístek střed | Zadlužování | Graf | Kurzy měn RB | Podíl nezaměstnaných | Hodnota firmy | Výkon ruské ekonomiky | Úpis akcií společnosti Instacart | Fio dividendy | Ropa Brent | Hrubý domácí produkt | Anton Bittner | Nástroj | Kurz dolaru | Výsledky | Upgrade | HUF | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Kurz eura online | USD RON | Dnešní kurz koruny k dolaru | Zápis ze zasedání Fedu | Měna v Chorvatsku | Fundamentální zprávy | Inflace v Česku | Firma Apple | Aktuální kurz eura KB | Koupím kukuřici | Short | ETX Capital Praha | Inflační tlaky | Měna kurz Česká spořitelna | Minulá výkonnost | Bitcoin dnes | Eurodolar | Bank of America | Nový úděl | Kurz zlata historický | TIM | Fundamentální analýza | Měna KR | Petr Lajsek | Day trading | Guvernér Glapinski | Hospodaření | Forex kalkulačka | Devalvace | Zveřejněná data | Stavebnictví | Forex market news | Investiční výzkum | Evropský statistický úřad Eurostat | Spotřebitelská nálada | Rystad Energy | Americká společnost | Vir | Euroskupina | Raiffeisen | Články o investování | Stock market | High | Aktuální kurz eura ČNB střed | Směnárny | Finanční krize | Čínský prezident Si Ťin-pching | Pokles ceny | Kurs euro dolar | Andrej Babiš | Prokurátor | Forex yen | Odchod z EU | BHS | Kurzy měn polský zlotý | Markets.com, | Objem | FXstreet.cz | Forex Invest | Ekonomická situace | Kurz rublu forex | Transparentní účet | Kurz HUF euro | Měna kurz euro | OECD | Evropský stabilizační mechanismus | Měnové kurzy kalkulátor | Česká koruna | Kurzy měn ČNB | UBS Global | Ivan Boesky | Klima | Den díkůvzdání | Devizové účty | WSM | G10 | High risk | Alibaba kurz | Kurz ČNB EUR historie | Brokers | Řecká krize | Propuštění | CHF | Spot | Národní měny | Měnový trh | US dollar | Vládní dluh | Britská měna | Státní rozpočet | Barack Obama | Kurzy středoevropských měn | Běžný účet | RMB | Těžby Bitcoinu | Anglické mince a bankovky | Devizové kurzy | Ask | Průmyslová výroba | Prezident Trump | Obchodování s českou korunou | Kursy valut | Náhoda | Market If Touched | Pfizer | Ekonomika Německa | Forex broker review | Kurzy měn v bankách | Posílení amerického dolaru | Měna eura k české koruně | AFP | Studie | ABB | Finanční fondy | Zvýšení úrokových sazeb | Převzetí Credit Suisse | Vývoj Big Mac indexu pro Japonsko | Kurz měny dolarů | Cena eura | Deficit | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Forex systém | Forex strategies revealed | Reakce trhu | CFDs | Kamil Boros | Akciový index | Kurz eura VIP | Kurz euro prodej ČSOB | Cenová hladina | Vývoj Big Mac indexu | Bankéř | Spekulace | Naše ekonomika | Stellar | Drahota | Hypotéky | Forex long | Země EU | Lukáš Kovanda | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Equal weight | Nájmy | Kurz ČNB | Přijetí | Evropa | Nárůst cen ropy | Finanční společnosti | Začněte s tradingem | Česká spořitelna | Jackson Hole | Měny a kurzy online | Libra CZK | Foreign exchange currency trading | HUF/EUR | Ludvík Turek | Španělská ekonomika | Německý zahraniční obchod | OPEC | Zprávy z Řecka | Argentinské peso | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Volby v USA | Jednání FOMC | Velké hospodářské krize | Marathon Digital | Povolenky na emise | Forex software | National Australia Bank | Kurzy měn nákup a prodej | Poptávka po nemovitostech | Egyptská libra | Bezpečné útočiště | Automobilový průmysl | Program nákupu dluhopisů | Cenný papír | Maloobchod | JDE | Volná pracovní místa | Kanada | Oslabení amerického dolaru | Earnings | Měnové kurzy ČNB | Zpomalení inflace | Maastrichtská kritéria | Trump | Hospodářský propad | Miroslav Singer | Kurzovní lístek GE Money bank | Kurzarbeit | Kurzovní lístek dolar | Velké banky | Příznivé údaje | Aktuální cena akcie ČEZ | Nasdaq Futures | Spořící účet | P/BV | Wells Fargo | Euro dnes | Vstupy | Peter Pellegrini | Kurz Exchange | Rystad | Kurs měn | Akciové výnosy | HDP v eurozóně | GBPUSD | First Republic | ProCent | Nejistota | Rakousko | Stříbro | Pokles cen ropy | Měna kurz USD | Makroekonomické údaje | Instituce | Forex loty | Kurz měny seznam | Turecko | Dogecoin | Restriktivní opatření | HRL | Bank of Japan | Měnová kalkulačka online | Chamtivost | Forex trading contest | Podnikatelská důvěra | Světová banka | Suchej únor | Markets.com | CZK EUR | Kurz eura graf | Kurz psychologie | Americké akcie | BBC | Forex signal provider | P/E a jeho možné využití při investování | MetaTrader | Výdělky | Polský zlotý | Devizové intervence | Vývoj měnového páru USD/JPY | Business Insider | Akcie Amazonu | E-commerce | Evropská ekonomika | Kurzy ve směnárnách | Exxon | Kurz rubl euro | Anglická aukce | Vývoj dolaru | ETX Capital recenze | Kurzový závazek | Kurzy měn kuna | Německá vláda | Bund | Německý Ifo index | MSC titul | Ekonomie | ČNB euro kurz | Kurz maďarského forintu kalkulačka | Komise pro cenné papíry a burzy | Kurzovní lístek Air Bank | Top Stocks fond | Apreciace | Cenotvorba | Obchodníci s ropou | Forex jak začít | Trh | ETX | Komise | Pellegrini | MetaTrader download | List Financial Times | Války na Ukrajině | Forex páka | Výkyvy | Výrazný růst | Další růst | CL | Kurz eura Fio Banka | Měnová autorita | Fed | Opatření | USD/NOK | Zahraniční obchod | Kurs eura GE Money | Graf růstu | Korekce | Devizové trhy | Makroekonomický kalendář | Kurz Česká spořitelna | Upozornění | ING | Investiční služby | Podílový fond uzavřený | EURSEK | FX Trader | Podnikatelé | Buffett | Severomořská ropa | Největší ekonomika světa | Kurz forintu | Akcie Nvidie | Forex GAP | Kurz měna USD | Aktuální kurz eura Exchange | Kjódó | Nájemné | Nvidia | Kurzy měn GE Money Bank | Zveřejnění výsledků | Zadlužení | Odveta | Kurz dolaru Komerční banka | Prezident Emmanuel Macron | Kurz české měny | Konkurenceschopnost | Mezinárodní investoři | Grafy | ČNB kurz střed | Zahraniční investice | NZD JPY | Hlavní akciové indexy | Forex books | Apple | Posílení dolaru | Míra úspor domácností | Stock | Kurz měny GE money | ANO | Ruská invaze na Ukrajinu | Česká republika | Nick Marro | IRS | Firemní investice | Hamás | Úspory | Kurz turecká lira k euru | Náklady na půjčky | Rating | Bid | Vliv na obchodování | TopForex | Agentura S&P | Dynamický (agresivní) investor | Značný zájem | Společnost XTB | SNB | Kurz libra Česká spořitelna | Microsoft | USD/CHF | Forex calendar | Příležitosti | Forex API | Vládní dluhopisy | Data z USA | Evropské obchodování | Repo operace | Světové měny | Forwardy | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Sell | Diverzifikovaná portfolia | Demokratické strany | Kurz PLN | Dolar aktuální kurz | Prague Live Trading | Mistrovství | VaR | Kurz eura historie | Obchodování akcií | Kurz dolarů | Historie kurzů euro | Ekonomika Ukrajiny | USD/CZK | Národní ekonomická rada vlády | Australian stock market | Situace | Kurz česká koruna euro | Důvěra | Programování | Pravděpodobnost | Markets | Steen Jakobsen | Kurz eura a kuny | Realitní magnát | Vysoké inflace | Příjmy z ropy | Burzovně obchodované fondy | Kurz eura vůči dolaru | Moody's | Pokles úrokových sazeb | Evropská banka | Best stock broker for day trading | Aktuální kurz euro | GDR (globální depozitní certifikáty) | Komodita | US100 | Devizový kurz ČNB | Tomáš Pfeiler | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | AA | Invest | Gazprom | Minimální rezervy bank | Centrální banka | Byty v Praze | Best penny stock | Kurzy eura online | Kurzy ČNB střed | Životní prostředí | Forex trading for beginners | Vývoj na světových trzích | Finanční televize | QE | Měnové otázky | Kurz euro egyptská libra | Kurz ČNB historie | LYNX | Ruský majetek | Ekonomický potenciál | Donald Trump | US dolar kurz | Maďarská měna kurz | Čistý zisk | Patrik Urban | Jádrová inflace | HDP Rakousko | Close | Discount certifikáty | Forex best | Forex charts online | Centrum | Společnosti | Kurzy dolar | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Rizika | Kurz euro na dolar | Měkké přistání | Mánie | Konsensus | Mezinárodní spolupráce | Kurs USD | Kurs koruny k euru | Hedging strategie | Spoluzakladatel | Kurzy měn USD | Chang-čou | Ekonomická nálada | Růst Etherea | API | Kurz GBP CZK | Forex tutorial | Vývoj kurzu USD | Snížení odměny | Nízká volatilita | Rzeczpospolita | Gauti Eggertson | Demand | Kurz eura Česká spořitelna | Škoda | CZK | Reuters | Dnešní kurz eura | Forex fund | Penny stock | Prodej ropy | Vývoj cen ropy | Helicopter money | USD TRY | Kurz dolaru online | Hillary Clintonová | Kurz měn | Chevron | Měna libra | Platnost objednávky | Kompozitní index | ECB kurzy | Polsko - burza | Penny stocks | Nálada spotřebitelů | Patria Mardini | Kurs euro koruna | Nejvýhodnější spoření | Obchodní svaz Confesercenti | PPI (Index produkčních cen) | Depozitní sazba | Coinbase | Výsledkové sezóny v USA | Hang Seng | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Palo Alto | Zakladatel | Kurz australského dolaru | Předseda | Měna kurz Anglie | ERA | Růst v Číně | Utahování měnové politiky | Tištění peněz | Kurz měny bank | Kurz mexického peso | Kurzy valut | Peabody | Ekonomika Řecko | Obchodujeme | Aktivita v americkém průmyslu | Analytické společnosti | Traders | Kurz euro historie | Obchodníci | Koupím eura | Economist Intelligence Unit | Guvernér | DPA | Evropská unie | GBP/CAD | Příkaz | Anuita | Ekonomiky | Factoring | Organizace ADP | MT4 for android | USD PLN | Kurz dolaru KB | GfK | Dluhová krize | Evropské banky | Finance | Ženy | Ukrajinské krize | Libra | Koronavirová krize | IPO Instacart | Kurz peněz | Forex rates | Invaze | Vývoj úrokových sazeb | CFD | Kurzovní lístek bank | Centrální banky | Kurz dolar na korunu | Open | Cena akcie | Kurz euro ČNB střed | Emitent (vystupuje jako vypůjčující) | Životní úroveň | Doporučení | Kurz koruny libry | Automated forex trading software | Kakaové boby | IPO kalendář | Parita | Konec kurzového závazku | Facebook | Financovat | Brexit referendum | Orbán | Příprava | Ztráta | Řecko | Forex hours | Evropské země | BRICS | Futures trading systems | Top Green Investments | Aktuální cena | USD to CZK | Green Deal | Nový ekonomický výhled | Kurz euro turecká lira | Kurz dolar euro | FDIC | Forex automated trading | Trading | Nejlepší investice | Objem zlata | Forex no deposit | Úroky | Naše burza | Přenos | Plodiny | HDP v Evropě | Statistický úřad | Britský trh práce | Anglická libra kurz | Ukazatel Price/Cash Flow | Cena | Kurzy EUR | Libra měna | Investiční banky | ETX Capital Brno | Kdy Rusko zbankrotovalo | Kurz měn graf | Půlení bitcoinu | Kurz libra nákup | Finanční analytici | Výkyvy na finančních trzích | 2021 Top Green Investments | Dluhopisový trh | Forex investing | Rezervy bank | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Centrální banky USA | Denní graf | Kurz České národní banky | Firma | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | Foreign Exchange | Inspirace | Měnové stimulace ekonomiky | S&P500 | Ruský trh | Bill Gross | Payrolls | MUFG | Čínská ekonomika | Termínované vklady | ČNB kurzy měn historie | Náklady eura | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Kurz euro vývoj | Technologie | Kurzovní lístek GE Money | Kurz koruna dolar | Hypoteční sazby | ČNB | Forex X | Měnové kurzy | Kurz měnový | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Online trading | USD kurz | Forex hedging strategie | Pokles | Sankce Západu | Margin | Ondřej Hartman | Rating AAA | Velikonoce | Outperform (market outperform) | Know-how | Nejvýhodnější spořící účty | Polská ekonomika | Aktuální cena plynu | Bezkupónový dluhopis | Investice do orné půdy | Kurz kanadský dolaru ke koruně | Americké společnosti | Technology | Hodinky | Švýcarská centrální banka | Hedge | Kurz US dolaru ke koruně | ČNB denní kurz | EURNOK | Majors | Rezervní měna | Poplatek | Zemědělci | Inflace se vrací | Úrokový diferenciál | Maloobchodní tržby | Americká výnosová křivka | Kurz měn on line | Index Big Mac | Kurzy měnový | Americká ekonomika | HDP | NVDA | Kurz ČNB euro | Dluh USA | Expert Advisor (EA) | Cena Big Macu v Japonsku | ČNB devizové kurzy | Obchodník | Historie kurzů ČNB | Kurzy měn seznam | Pasivní investování | Akcie s LYNX | Kypr | Kurs USD CZK | Index euro | PVM | COVID-19 | NZD kurz | Kurzy měn grafy | Odkup akcií | MT5 android | Zelené energie | Problémy | Forex signal software | Index cen | Hormel Foods | Harald Krueger | Kurz švýcarského franku vývoj | Dolar | Forex PDF | Vývoj měnového páru USD/NOK | Čínská vláda | GE money | Index PX | Forex market trading | Daně | Měna v Polsku | Lídři | Cena za akcii | Fio brooker | Kryptoměna | Dolar koruna | Zprávy z trhů | Soubor klimatických opatření | Pokles indexu | Obchodovat | Kurz dolar Kč | Nezkušení investoři | Kurzy měn VIP | Nejlepší kurzy | Craig Wright | Daně z příjmů | Current Yield | Měna zlotý kurz | Kurz USD/EUR | Poptávka investorů | Kurs eura dnes | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Kurz anglické libry vůči koruně | Currency market | Dokonalé trhy | Současné ceny | BNP Paribas | Společnost DoorDash | Market on close | EURIBOR | Forex swing trading | Globální ekonomika | Bitcoin Cash | Swap | Anomálie | Ekonomické teorie | DAX | Světová obchodní organizace (WTO) | Nákup nemovitostí | Kurz ČNB k 31.12. | Spotový kurz | Oklahoma | Demo internetový obchod | Kurz dollar | Zelená politika | Charkov | Forex forum cz | Koruna euro | Obchodování s dolarem | Měnová politika ČNB | Rozhodování | Ratingové agentury | Očekávání do budoucna | Bilance Fedu | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | Pullback | Obchodování dolaru | Mexický dolar | Expert Advisor | Kurz rubl dolar graf | Trinity Bank | Flash Crash | Breakout | Trade 24 | Růst cen | Nástroje Fedu | Měna v Rakousku | Euro kurz | Spuštění bitcoinů | Aktuální ceny zlata dnes | Kurz euro nákup | Asset management | Forex investments | Kurz rubl online | Dash | Řecké akcie | Jak obchodovat na burze | IFO index | Financování | Kurz rumunský lei | Podnikání | Kurz franku | ČSÚ | Aktuální kurz eura graf | Investiční výdaje | Měny online | Forex broker comparison | Historická minima | GMT | Foreign currency exchange rate | Americká lehká ropa | Babišova vláda | Obchod | Pokles ekonomiky | Server CNBC | Projevy centrálních bankéřů | Kapitálové trhy | Euro CZK převod | Investice peněz | USDJPY | Utažení úrokových sazeb | Forex hedging strategy guaranteed profit | Schodek | Globální poptávka | Superstar | Kurzy investování | Forex hammer | ROCE | Cykly | Kurzovní kalkulačka | Měna KLDR | Forex transaction | Kanadský dolar | Závislost na americkém dolaru | Line | Konec dolaru | FT | Option trading | Aktuální cena stříbra za 1g | Jedno euro | Forex US | Etoro | Íránská měna | Recesia | Ropa | Dolarové sazby | Akciový trh v USA | Kurz dolar Komerční banka | Automobilka Tesla | Čínská měna | Finanční náklady | Spotřebitel | Ekonomická data z USA | Kurz eura USD | Restrikce | Hospodářský růst | Expirační doba | Prezident Fedu | Finanční výkonnost | Kurz měny | Elvira Nabiullinová | Posílení eura | Investec | MAGA | Forex trading course | ČNB kurzy historie | Odhodlání | Raiffeisenbank a.s. | HAS | Anglická libra | Akciové tipy | Směnárna | Odložené olympijské hry | Měnová politika ECB | WTI | Euroobligace | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Shares | Raiffeisen Bank International | MacCoin | Drahé kovy ceny | PRIBOR | ČNB kurzy DE | Povinné minimální rezervy bank | Cenový vývoj | Turek | Únorová inflace | Obchodování CFD | HDP Slovensko | Podílové investiční fondy | Objem devizových intervencí | Měna lei | Kurz eura GE money | Kurz turecké liry k euru | Ropní těžaři | Americká měna | Nový Zéland | Market Outperform | Nord Stream | EMU | Odborné knihy | ETX Capital zkušenosti | Politické riziko | Euro | Kurz měna zlotých za euro | OCI | Ziskovost | Bankéři | EZtrader recenze | Sázet | ČNB devizové kurzy kurzovní lístek | Zahraniční firmy | Cena ropy | Hlavní akciový index | Průzkum společnosti | Měna dolaru | Kurz libra česká koruna | Členské země | Aktuální kurz anglická libra | Měna Turecko | Měna dolar kalkulačka | European Stability Mechanism | Clemens Fuest | Kurzovní lístek idnes | Odliv mozků | JPMorgan | Marže | Forex poplatky | Využití kapacit | Kurz eura banky | Klid | Německá ekonomika | Státy EU | Zlato a stříbro | Risk | Ministerstvo financí | Firemní dluhopisy | BOOST | Kurzovní lístek Komerční banka | Kurz USD | Recenze | Alphabet | Vedení společnosti | Měnové kurzy euro | Kurz domácí měny | Bill Pass | Rada ČNB | Kurzy eura | Zkušenosti | Program OMT | Výnos desetiletého německého dluhopisu | Forex trade software | Inovace | EUR kurz | Emmanuel Macron | Kurs EUR Kč dnes | Ministr práce a sociálních věcí | Signály | Znehodnocení měny | Precedens | Zdanění | Reálné intervence | Currency exchange rate | Kurz novozélandský dolar | Lira | Kurzy měn prodej | Vývoj kurzu EUR/USD | Kurz chorvatské kuny k euru | Růst ekonomiky | Forex pip | Kurz dolaru směnárny | IHS Markit | Aktuální kurz dolaru | Statistiky | Investment Banking | Peněžní zásoba | Forex trading in india | Stoxx 600 | Vývoj měn | Světová ekonomika | Rozhodnutí Bank of England | Zahájení obchodování | Korporátní dluhopisy | Forex quotes | WELL | David Einhorn | Dluhopisové trhy | Kurzy měn anglická libra | Nomura Securities | FX | Ben Bernanke | Zuckerbergovo bohatství | Propad HDP | Kurzy měn Slovensko | Devizový kurz | Forex hedging strategy | Dnešní údaje | Best penny stocks | Purple Trading | RUB | PBOC | Kurz | Market | Renminbi | Forex auto | Dnešní kurz euro | Měna v Norsku | Forex burza | Bankovní sektor | Realizovat zisk | Unicredit | Forex charts | Big Mac | Pokles výnosů | Ekonomika Japonsko | Výnosnost | Měnový převodník | Zvýšená nejistota na trzích | Představitelé centrální banky | Aktuální kurz dolar | Měna euro | Obchodování eura | Forex no deposit bonus | Kurz měny kanadský dolar | Forex news | Americké dividendové akcie | Investujte | Kurzovní lístek Exchange | Obchodní bilance | Měď | Články o forexu | Platforma | Rozvíjející se trhy | Evropská centrální banka kurz | Měna US dolar | Forex companies | AUD | Klientské operace | Globální finanční krize | Bod zlomu | Zhoršení ratingu | SGD | Binance | Economist Intelligence Unit (EIU) | Zlevňování hypoték | Breakout Trader | ČNB kurz eura střed | Kursy měn | GBP CZK | Americké akciové indexy | Kurzy měn rubl | Aktuální kurs euro koruna | Predikce | Washington Post | Fibo | Tomáš Raputa | Forex market hours | Nejlidnatější země světa | Patria on line | Citigroup | Anexe Krymu | Hospodářství | Očekávaný růst | Oslabení | Komisionářská smlouva | EV | Kurz leva | Kurz hřivny | Referendum | Dluhopis s prémií | Přirážka | Kurz rublu ke koruně | Bank of America Merrill Lynch | Dnešní vývoj dolaru | Elektrovozy | Kurz eura AAA valuty | Úsilí | Index růstu spotřebitelských cen | eBroker | Kurzy grafy | Dnešní kurz ČNB | Studie 2021 | Forex business | Market Maker | Intermediate | EU a NATO | Forex auto trade | Kurz lei | Ekonomická krize | Ekonomická expanze | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Kurzovní lístek chorvatská kuna | Portfolia | Převis | Konvertibilní obligace | Live trading | Expert | Kurz dolaru ke koruně dnes | Koronavirové krize | Kurz měn online kalkulačka | Koupě akcií | Vývoz | Juneteenth | Světové finanční krize | Kurz zlata dnes | Zdraví | Theresa May | Western Union | Kurz eura dnes Komerční banka | Kurzy měn komerční banka | Kurz koruna libra | Ekonomické indikátory | Recese | Kurz hřivna dolar | Kazuo Ueda | Likvidita | FX Trade | Kurz eura ČSOB | Švýcarský frank | Báze | Vyhlídky eurozóny | Německý ZEW index | Capital Partners | Forex funds | Virtuální měny | Referendum o euru | EFSI | Ríjál | CZK/EUR | Kurzovní lístek historie | Kurz hřivna | Napětí na Blízkém východě | Kurz euro na zlotý | Britská ekonomika | Digitalizace | Situace na Blízkém východě | Hospodářské noviny | Nižší DPH | Tesla Motors | Stavební povolení | Izraelské akcie | Meziměsíční inflace | Kurz amerického dolaru ke koruně | Forex secrets | Plyn graf | Štěpán Křeček | Kurz libra ke koruně | Forex graf | Nálada na akciových trzích | Kurz kuna euro | Forex banka | Fio broker | Frank | Mondelez | Transparentní | Kurz měny euro | Bankovní unie | Kurz eura | David Cameron | Pohled na euro | Olympijské hry | Pracovní síly | Swapová křivka | Kurzy měn forex | Vystoupení z EU | Kurz eurodolaru | Kurzotvorný obchod | Patria Finance | Aktuální kurs koruny k euru | Ceny energií | Kurz leva ku koruně | Makléřské firmy | Ceny potravin | Politická nejistota | Globální depozitní certifikáty | Index důvěry | Kolik zaplatíme za jeden dluhopis? | Měnový kurz | USD DKK | Základní sazby | Aktuální soutěže o peníze | Riziková aktiva | Kolik je dolar | USDCHF | ZEN | ČNB kurz nákup | Kurzy měn směnáren | Kurz bitcoinu | Forex FX trader | Forex JPY | Forex historical data | OSN | Soud | Eskalace napětí | Daňové změny | Kurzy měn v KB | Devizy exchange | Tvorba ROP | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Kurzovní lístek GE | PMI indexy | Soukromé podniky | Události ve světě | Předpovědi | Společnost Microsoft | Kurz dolaru GE Money | Global Wealth Management | Bondy | Mince | Forex trading book | Automatic forex | Challenge | Kurs dolar | Forex trading forex | Maloobchodní tržby v USA | Světové ekonomiky | Nejlevnější stříbro | USD CZK online | Automatic forex trading software | Trend | Akcie a ETF | TRIP | Pokles sazeb | Pchan Kung-šeng | Dow Jones Industrial | Automobil | Sankce | Pierpaolo Benigno | Kurz libry ke koruně | ČNB kurz historie | Dnešní kurz | Časový rámec | Kurzy měn srovnání | Míra inflace | Forex stock | Fundamentální data | Den matek | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Forex news gun | Průmyslová výroba v eurozóně | Diverzifikované portfolio | CNN | Náklady na úvěry | USD/RUB | Ekonomický výhled | Snížení emisí | Nařízení | Forex charting software | Prospekt | Trade.com | Kurz euro rubl | Foreign currency exchange rates | Nemovitostní trh | Forex trading basics | Inflace v Německu | Prezident Petr Pavel | Komerční banka | Kolik stojí euro | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Samy Chaar | Průmyslové ceny | Hospodářské krize | Kurz měny ČNB | Kurz liber | Severomořská ropa Brent | Objem obchodování | Měnové kurzy ČSOB | Mezinárodní měnový fond | Enterprise value (EV) | Gold | Guvernér centrální banky | Měna kurz libry | Kurzovní lístek UCB | Průmysl | Bazický bod | Měna v Dánsku | Svatá grál | Forex trading hours | Forex how to | Makroekonomická data | Akcie KB | Tempo růstu | Devizy | Podnikatel | Kurz koruny ČNB | Snížení daně | GBP PLN | Bankovnictví | Měna FT | Asijské obchodování | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | Pandemie covidu-19 | Ekonomika Slovensko | Pohonné hmoty | Kurz britská libra | Divergence | Biliony | Uhlí | Diamanty | Silné euro | Commonwealth Bank of Australia | Akcie ČEZ | ETF | Kursy měn ČNB | Investujte do akcií | Akciové trhy | České dluhopisy | Cíle | Forex alerts | Initial Public Offering (IPO) | Dnešní ekonomický kalendář | Euro prodej | Měnový výbor | Kurz libry na euro | Měna britská libra | Varování | Úrokové sazby | Kurz lístek | Obchodování s akciemi fyzická osoba | Kurz eura Western Union | Kurz Praha | Kurz amerického dolaru | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Best online stock trading | Spojení | Ekonomické výhledy | Long | Rally | ZuluTrade | Bankovní rada | Su-čou | Kurz anglické libry | Macron | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | Provize | SARS | Členství v EU | Globální ekonomický výhled | Putinův režim | Japonská ekonomika | Aktiva | Pokles inflace | Forex fórum | Forex kontakt | Evropská unie dnes | Střední podniky | Euro kurs | České měny | Okénko trhu | Kurzy měn historie | Business | Kurz forintu české koruně | VIP FOREX CLUB | Emise oxidu uhličitého | Indikátory | Kurzy měn ČSOB | Srbsko | Konsolidace | Počet nezaměstnaných | Kurzy libra | Forex club | Pokles cen | TikTok | LPR | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | SP500 | Keystone XL | Kurz leva ke koruně | ČNB denní kurzy | Kurz rublu | Peněžní trh | FedWatch Tool | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Forex scams | Akcie Tesly | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Kurz zlotý ke koruně | Energiewende | Brazílie | Dow Jones | P/CE | Maďarský forint kurz | Český rozhlas | Automated trading systems | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Kurz euro ČNB | Forex trading brokers | Politika centrálních bank | Nekurzotvorný obchod | Indexy PMI | Pochybnosti | Forex vyhlašování zpráv | Forex information | Kurzovní lístek SberBank | Schodek zahraničního obchodu | Forex contest | Bývalý šéf americké centrální banky | Česká inflace | Trinity | Stratég | EUR USD chart | Měna ve Slovinsku | Uzavření továren | Čínský akciový trh | Majetek | Obchodování na trhu koruny | Ekonomika eurozóny | Kurz eura Raiffeisen Bank | Měna 1 dolar | Pokles německé ekonomiky | Fio banka | Řetězce | Maržový vklad | Období nejistoty | Sentiment | Události ve světové ekonomice | Kurz slovenského eura | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Forex trend | Největší pokles | Politika | Šíření koronaviru | Měna v Japonsku | Konkurence | Kurz koruna | Zvyšování úrokových sazeb | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Měna ve Švédsku | USA - burza | Jamie Dimon | Syntetický index | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Ben Laidler | Emise cenného papíru | Komunikace | Dna | European Central Bank | SPX 500 | Česká swapová křivka | Čínský prezident | Měnový prémiový vklad | Duální listing | Fibonacci trading jednoduše a přehledně | Ekonomické prognózy | Indikátory důvěry | ČNB kurzovní lístek historie | Poplatky | Oslabování eura | Měny kurzy | Forint | Si Ťin-pching | GDP | Koronavirus | Satoshi Nakamoto | Velká Británie | Total Brokers | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | American Petroleum Institute | ABAS FX | Citibank | Měna v JAR | Forex hedge strategie | Kurz měny USD | Real Estate | Dnešní kalendář | Forex opening hours | Obchodování na devizovém trhu | Měny sazby | Hřivna | Confesercenti | ČNB kurz dolaru | Kurzy měn forint | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Oanda FX trade | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | USDRON | Měnové politiky | Centrální bankéř | Dopady pandemie | Kurz ČNB střed | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Občané eurozóny | Elektřina | WTO | ČOJ | Forex arbitrage | Akcie Coinbase | SYRIZA | Zhodnocení peněz | Commerzbank | Zhodnocení | Spořící účty | Poradenské společnosti | Nejlepší investice peněz | Forex foreign exchange | Ceny zlata | Povolené rozpětí | Výhled | Dnešní kurzy měn exchange | České akcie | ESM | Glapinski | Kurs eur ČNB | Zerohedge | Kurzy valut ČNB | Ekonomika Slovenska | Auta | Kurz libry | Americký akciový index | Komerční banky | Měny převodník | Španělsko | Americký trh práce | Kurz turecká libra | Finanční televize CNBC | Forex trading company | Zápis ze zasedání FOMC | Forex quotes real time | Deriváty | Ethereum | IfW | Kurzy živě | Kurz euro Česká spořitelna | Fialův kabinet | Měna kurz seznam | Produktivita práce | Zlevnění potravin | Kurzy swingu | Kurs dolaru online | Index PX pražské burzy.cz | Vyhlášení bankrotu | Kurzovní lístek euro | Vlastní bydlení | Scalping | Tradeři | Týdenní tržby obchodních řetězců | Kurz euro koruna | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Maďarsko - burza | Evropský trh | Forex gold | Kolaps cen | Finanční trhy | Kurz eura dle ČNB | ČNATA | Forex VPS review | Forex quotes live | HDP v zemích EU | Cyrrus | Ruský bankrot | Expanze | Forex jak na to | Forex open hours | Insider | Euro historie kurzů měn | Kurzy měna | Banky | Forex breakout strategy | General Motors | Fondy | Kalendář makroekonomických dat | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Ruské ministerstvo financí | Kurz dle ČNB | ČEZ | Nakamoto | Austrálie | Cenové hladiny | AAPL | Euro účet | Německé ekonomiky | Nejlevnější zlato | Těžba ropy v Rusku | Financial Times | Best stock for day trading | Spread | Forex minimální vklad | Euro CZK | Iniciativa | Theresa Mayová | Volatilita měn | Buy | New York | LTRO | Forex Ask Bid | Retail Investor | Tržní cena | Swing | Čistá ztráta | Krize | Obligace | Kurzy měn turecká lira | Ekonomika Rusko | Turecká měna kurz | Optimalizace | Forex software trading | Zajišťování | Investing | Vlády | Kurz eura dnes střed | Měnová burza | Risk Off | Transparency International | eBroker přihlášení | Konzervativní investor | Situace na trzích | Kurzy měn banky | Aktuální kurz eura nákup | Zpětný odkup akcií | Zlatý důl | Válečná ekonomika | Exotické měny | Kurz euro Slovensko | G20 | Currencies | Štěstí | Norská koruna | CEO | Oslabení dolaru | Forex trading market | Těžby bitcoinů | Napadení Ukrajiny | Forex program | FOMC | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Měna euro na Kč | Dollar | Základní úrokové sazby | Měna euro v ČR | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Zklamání investorů | Trhy | Úročení vkladů | Měnové stimuly | Kurzovní lístek Sfinance | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Kurzovní lístek Komerční banky | Kurzy peněz | Ztráty | Výplata | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Aktuální kurz eura | Akcie Tesla | Mezibankovní | Index ekonomické aktivity | Kurzy měn chorvatská kuna | Generální ředitel | Likvidní | Kurzy měn online | Ceny aktiv | Forex prediction | Kurz frank | Devizové rezervy | České vlády | Burza | USDHKD | Ekonomický kalendář | Britské referendum | Ning-po | Zprávy euro | Automated forex software | Zadlužené Řecko | Kurz US dolaru | Rozvoj | Americká inflace | Investovat do akcií | RBA | Forex trading program | Kurz nebo kurs | Obchodování s CFD | Teherán | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Forex KB | Hot penny stocks | Měny | Bilance | Volby | Obchodní řetězce | Snížení úrokových sazeb | Fundamenty | Americká vláda | Růst cen potravin | Dovoz z Ruska | Forex mini | Kurzovní lístek AED | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | Akcie Intelu | Irsko | Měna Maďarsko | Nová historická maxima | Energie | Kyperská libra | Dobrá investice | Zpravodajství | ČNB kurzy devizového | Nákup EUR | Měnová kalkulačka | Mezinárodní obchod | Kurs US dolarů | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | Bank of America Global Research | Nezaměstnanosti v Německu | ČNB kurzy devizového trhu historie | EUR/CHF | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Forex advisor | Forex trade signals | Měna | Turecká měna kurzy | Kurs USD ČNB | Ruský rozpočet | Forex site | Akciový trh | Finanční sektor | Daňové příjmy | Forex history | Oslabení eura | Intradenní obchodník | Sazby | David Marek | Historie | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | Ivan Korčok | Kurz polské měny | MSCI | Patria Direct | Kurzy měn egyptská libra | Ekonomické vysoké školy | USD | Miliardy dolarů | Forex trading USA | Kolik je libra | Nákup nemovitosti | Eurobunds | Investiční bankéř | Opatření na podporu ekonomiky | Kurzovní lístek KB | Nabídková cena | Černý pátek | Dolar měna | Rozhodnutí centrální banky | Kurz kuny ke koruně | Půlení | Regionální měny | Kapitalismus | Foreign exchange rates | Nové prognózy | EFSF | Kurz euro prodej | Britské hospodářství | Satoši Nakamoto | Jiří Makovský | Carry trades | Kurzy měn převodník | Ruský prezident Vladimir Putin | Kurz koruny na libru | Pravděpodobnost recese | EIA | Aktuální kurs akcie KB | Partneři | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Effieciency Ratios | Kalendář ekonomických dat | Provozní marže | Vlna inflace | Obchodní den | Vývoz z Číny | Kurz měny polské zloté | Obchodujeme.eu | Dvojitý profit | Initial Public Offering | Makroekonomické události | Zkušenost | Koupit dolary | Tržní hodnota (cena) | Řecké drama | Forex trading books | Signál | Digitální měna | Írán | Zdražování | MePro trading | CMC | Meziroční inflace | Pohyb na devizových trzích | Dnešní obchodování | Historie eura | Pozemky | Předstihové indikátory | Výsledkové sezóny | Development | Nejvíce peněz | Domácí měny | Kurzy měn kalkulačka | Vývoj cen akcií | ADP | Hodnota zlata | Svíčka/Čárka | Napětí mezi Čínou a USA | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | ANZ Research | Ocenění | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Kurz kanadského dolaru | ČNB kurz eura historie | Riziko a zisk | Míra úspor | Investiční doporučení | VIP FOREX | Kurz libra euro | Vývoj ceny akcií technologických firem | Výdaje | Porušení pravidel | Ekonomický dopad | Odklad olympiády | Investor | Společnost | Italská ekonomika | USD RUB | Joe Biden | Firma McDonald's | Sázky | Americké investiční stříbrné mince | Forbes | Obchodujte | Forex option trading | Zvýšení volatility | Kurzy měn australský dolar | Kurz jihoafrický rand | Allergan | Forex brokers list | Thomas Barkin | Fyzické plnění (physical settlement) | Forex affiliate | Kurzy měn ČNB online | Best online trading | Aktuální valutové kurzy | Forex free | Automated forex system | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Jerome Powell | Ex-day | Cena akcií | Investování | Mark Carney | Lehman Brothers | Kurz euro | Non-Farm Payrolls | Kurz dolaru ke koruně kalkulačka | Kurz euro vůči koruně | Upozornění na rizika | Forex quarters theory | Dopad koronaviru | Kurz měn ČNB | Kurzy měn euro | Rating ruského vládního dluhu | Měna Polsko | Volatilita | Bezplatné rozdělení akcií | D1 | Ropný trh | Kurz euro střed | Umělé inteligence | Kurzy měn kurzovní lístek | Daňový příjem | Eura | Foreign exchange markets | EBRD | Vlna veder | Koruna posiluje | Měna eura | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Indexové certifikáty | Portugalsko - burza | Gap | Ceny pohonných hmot | Kurs dolar koruna | Úrokové swapy | Leverage | VIX | EUR RON | Růst | Kurz dolaru na korunu | Německé hospodářství | Kurzovní lístek KB.cz | Centrální bankéři | Polská centrální banka | Ceny v Česku | Rudy Giuliani | Příjmy | US dolar na koruny | Alokační efektivnost | Kurs měna | Koruna dolar | Finanční páka - celková aktiva/vlastní jmění | Průmyslová produkce v eurozóně | Forex platforms | Libra cena | ČTK | Kurz ČNB EUR | Propad ceny | Emitent | Zajištění | Levels | NZD | Propad cen ropy | Snížení inflace | Kurz hongkongského dolaru | Currency | Index | Wall Street Journal | Kurz devizového trhu ČNB | Výsledek referenda | Foreign exchange rate | Komoditní | Ekonomika Turecko | Lockdown | Měnový pár | Obchod s povinností | MiFID II | Měnové stimulace | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Kurzy měn v Česka spořitelna | Výsledková sezóna | Ministři financí eurozóny | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | Valuace | Panika | Monopol | Vstupu do EU | Obchodovat s akciemi | Kalendář dnešních ekonomických událostí | Klidné obchodování | Protiinflační tlaky | Rizikový kapitál | Peabody & Company | Šance | Čínské firmy | Currency trading | Spekulace na oslabení | Online stock | Forwardový kurz | Německý ústavní soud | CEE | Obchodování na devizových trzích | American Petroleum Institute (API) | Nejvýraznější propad | Ceny akcie | All Time High | Dovoz do Číny | Poradenství | Aktuální cena pšenice | Košík | Fibonacciho posloupnost | Kurz anglická libra | Průzkum | Volby ve Španělsku | Světové burzy | Kurz švýcarský frank | Depozitum | Dodávání likvidity | Spotřebitelská důvěra podle University of Michigan | Brent | Anglická měna v obrázcích | Kurzotvorný segment | Balík akcií | Průzkum Reuters | Kurzy koruny | Fundamentální výhled | Forex futures | Libra na koruny | Propad průmyslové výroby | Výrobci elektroaut | Nepřízeň počasí | Tchaj-wan | Měna kurzy | Americké obchodování | Nervozita na finančních trzích | Bankovní regulace | Banka Goldman Sachs | Kurz dolaru ke koruně | Ekonomický dopad koronaviru | Forex strategy | Spotový kurz koruny | Země eurozóny | Vstup na burzu | Dolar euro | Tržní hodnota | Dramatické dopady | Cestování | Depreciace | Vlastní jmění | ČR | Přehled | FX Trading | Levné energie | Analytička | Oživení světové ekonomiky | Měny na forexu | Vývoj ceny akcií | Solidní růst | Obnovitelné zdroje | Ceny ropy a plynu | Inflace v únoru | ČNB kurz euro | Posunutí kurzového závazku | Dividendová sezóna | Forex trading platform | Měna v Řecku | Smrskflace | ETS | Forex signál | Měna US | P/E | Kurz US dolar | Market Perform | Vývoj měnového páru | Směnné kurzy | Zasedání Fedu | Americké centrální banky | Admiral Markets | Kurz euro USD | Olej | Forex rate | Vývoj kurzu USD/EUR | FTSE | DZ Bank | Akcie v Asii | Krach burzy | Mutace delta | Kybernetické měny | Forex indicators | Jobless Claims | Vyhlídky | Management | New Yorská akciová burza | Dividendové akcie | Kurz koruny k franku | Zdroje energie | Near term | Vysoké školy | Kurz měn euro | USD CZK | Pokles HDP | Předpověď | Český běžný účet | Forex signal service | Kurz EUR/USD | Pandemie koronaviru | Kurz dolaru graf | Asie | Světové ceny ropy | Market Ratios | Alibaba | Best forex | Linear chart | Rating zemí | Tuzemský kapitálový trh | Italský bankovní sektor | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Target | ING Groep | Spoření | Bitcoin | Technologické společnosti | Převodník měn | Ekonomické události | Plyn | Forex sites | Obchodní komora | Automobilky | Pevný kurz | Dánská koruna | Dluhopis obligace | Futures | USDDKK | Guvernéři centrálních bank | Index spotřebitelské důvěry | Atlantský Fed | Emise cenných papírů | Evropská centrální banka kurzy | Michal Dvořák | Philip Morris akcie | ForexExpo | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | Kurz kuna vůči koruně | Wonderinterest | Index nákladů práce | Americká data | Dnešní kurzovní lístek ČNB | Forex strategy builder | Nemovitosti | Anglická měna mince | Forex predictions | Růst výnosů | Kevin McCarthy | Kurzovní lístek eura | Kakao | Investice do podnikání | Forexové trhy | Obchody | Ukazatel PEG a jeho použití při investování | CEPS | Závislosti na Číně | Tulipány | HDP USA | Další rozvoj | Pokles české ekonomiky | Drawdown | Aktuální kurz eura prodej | Oslabení koruny | Průmysl v eurozóně | Kurz USD ČSOB | Kurz eura ČNB | Závazky z dluhopisů Ruska | Podpora | Ruská válečná ekonomika | Ministři financí | Technologické firmy | USD EUR kurz měn online | Těžba ropy | Prognóza ČNB | Kurz dolaru ke koruně ČNB | Šíření nemoci COVID-19 | Rubl | Kurz dolar | Prezident Joe Biden | Opatření proti šíření koronaviru | Arbitráže | Veřejný dluh ČR | Dividendy ČEZ | MT4 | Libra kurz | Ekonomika Rakouska | S&P 500 | Kurz švýcarský frank k euru | Flat | Eskalace | Měna Bitcoin | USD HKD | Kurz KB | Růst ruské ekonomiky | Ruská invaze | Kurzy měn ČNB historie | Kurzy měn graf | Forex trend trading | Kurzy měn online kalkulačka | Standard & Poor's (S&P) | Instrukce | Focus | Zemní plyn | Kurzovní lístek ČNB | Německo | Forex review | Portfólia | Volatility | Japonsko | Mexické peso | USD HUF | Riksbank | Kurzy měn Ukrajina | Finsko - burza | Kurz norská koruna | Foreign currency | Libra na české koruny | Kurz rumunské lei | Novinky o zlatu | Američané | Zlatý řez | Vzdělávací webináře | Standard & Poor’s 500 | Aukce | Visa | ZIL | Výkyvy kurzu koruny | Intraday | Globální riziko | MJ | Kurz forint | Twitter | Zasedání americké centrální banky | Polská vláda | Walmart | Forex pips | Forex trading reviews | USD/SEK | Hotovost | Marathon | LIBOR | Arbitráž | Termín vypořádání | Maďarský forint | Partnerství | Hospodářský institut Ifo | Forex basics | Vyšší ceny | Dluhové krize | Historické kurzy ČNB | Aktuální devizové kurzy ČNB | Pandemie covidu | Prezidentský kandidát | Směřování | Rozpočet | Forex company | Novozélandský dolar | P/E (Price/Earnings ratio) | Forex bank | Due diligence | Japonská centrální banka | Ruský plyn | Opce | Portugalsko | Kazachstán | Vice | Termínové kontrakty | Alexander Krüger | Sdružení automobilového průmyslu | Aktivum | Zvolení Trumpa | Forex trading courses | Vyšetřovatelé | Federal Reserve | Zprávy a události | Měna v Kanadě | Směnný kurz | Kurz hongkongský dolar | Kurzy mněn | Kurzy měn seznam.cz | Fortuna sázková | Best stock trading software | Index nákupních manažerů | Posílení domácí měny | Ceny komodit | BNP | Forex bonus no deposit | Evropské indexy | TradeCentrum | Suez | Kurz CZK | Domácnosti | Křížové kurzy měn ČNB | Google | Euro vůči dolaru | Nejlepší zhodnocení peněz | Zprávy z ekonomiky | Mario Draghi | Merrill Lynch | Vysoká inflace | Běžný výnos (Current Yield) | Státní dluhopisy | Analytici | Rate Hike | Elektromobily | Kurz koruny | Forex market | TopForex recenze | Foreign currency exchange | Zpomalení globální ekonomiky | Kurz USD ke koruně | HPQ | Tržby | Čeští spotřebitelé | Snižování úrokových sazeb | Snížení sazeb | Celní úřad | Kurz euro česká koruna | Kurzovní kalkulátor | Zamyšlení | Závislost | INSEE | Kurzová volatilita měn | Landesbank Baden-Wuerttemberg | Kurz švýcarského franku | ISM indexy | Forex scalping systém | Forex trading guide | Finanční systém | NAFTA | Platební bilance | Makro | Stagnace | Velké technologické společnosti | Sazba ČNB | Turbulence na burze | Růst mezd | Kurzy měn ČNB EUR | Forex micro | Conference Board | Vlastní nemovitost | Růst americké ekonomiky | Hospodářský růst v Číně | Evropská centrální banka | Arnault | Prime | Kurs eura | EFTA | Kurzy ČNB.cz | Americká centrální banka (Fed) | Vánoce | Výběr brokera | Tim Taylor | Eurozóna | Švédsko | FXstreet | Patria on line.cz | Forward | Partners | Vývoj inflace | Česká ekonomika | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Bancorp | Institucionální investoři | Vývoj měnového páru USD/RUB | Euro STOXX | Marketingová komunikace | Kurzy | Benchmarky | Special Purpose Acquisition Companies | USD NOK | Fond | UBS Global Wealth Management | Kolik je euro | Ekonomické údaje | Čínské ministerstvo | Inflační očekávání | COST | Forex graphs | Těžaři | ECB | Řetězec | Ekonomiky eurozóny | Zahraniční tradeři | Cena kakaa | Euro vůči americkému dolaru | Měnová politika | Kurz české koruny | Etherea | Bezpodílové spoluvlastnictví manželů (BSM) | Silnější kurz | Vzestup Robinhoodu | Rezervy | Růst ceny | Ukrajinská hřivna | Forex market maker | Dluhopisy | Nárůst výnosů | Odpor | Propad cen komodit | Conseq | Chance | Splatnost | Kurzy ČNB | ČNB kurzy devizového trhu | ISM | Webináře | LBBW | Indikátor | Prodej aut | Trading systém | Analytika | Obchodujte akcie | Australský dolar kurz | FOREX | Pšenice | Maďarská měna | TLTRO | Konsenzus | Kurs eura v České spořitelně | Americké banky | Objem aktiv | Moskva | Poptávka | Trader | Rozpočtový schodek | Fitch | Francouzský prezident | Banka Morgan Stanley | Co bude | Semi | Zasedání Bank of England | Psychologie | Inflace v ČR | Kurz eura Airbank | Olaf Scholz | Black Friday | Forex trading review | Nákupy vládních dluhopisů | Růst HDP | G7 | Dnešní kurzy měn | Nan-ťing | Česká koruna euro | Peking | Čína | Zlotý kurz | Libra kurs | Dodavatelský řetězec | Euro dolar | Hlavní ekonom | Hodnota HDP | Švýcaři | Zahraniční forex | Politici | Stavební výroba | Čínský export | Dubnová inflace | Překážky | New York Times | EBITDA | Šíření covidu | Reporty | Uzavření trhů | Počasí | Kurz koruny a eura | CNBC | Video | Aliance | Spready | Ukazatel Price/Sales Ratio | Akcie bank | EURO USD | ČNB kurz libry | Obálka | Turbulence na trzích | Napětí mezi USA a Čínou | Fiskální politika | Koš | Kurz dolaru USA | Prodejní signál | Christine Lagarde | Kurzovní kalkulačka Česká spořitelna | XTB | Hospodářská krize | Drahé kovy | Meziroční inflace v ČR | Next | Hedging | Kurz peněžní měny | Kurz libra Komerční banka | Deutsche Bank | Obchodní válka | Redukce | Nastavení měnové politiky | USA | Regulační mánie | Maďarská centrální banka | Index PMI | USD CZK chart | Konvertor měn | Volby v Řecku | Měna převody | Olympijské hry v Tokiu | Hliník | Finanční vypořádání (cash settlement) | Globální trhy | Kurzy měn | Capital | Forex tips | Devalvace čínského jüanu | Denní kurz ČNB | Yield | Globální emise | Forex Yahoo | Podhodnocený | Devizový trh | Bernard Arnault | Americký dolar které platí | JP Morgan | Janet Yellen | Kurz ČNB k 31.12.2014 | Kupón | Jednotná měna | Zlato | MIFID | Kurzy Česká spořitelna | Kurz dolar americký | The Economist Intelligence Unit | Ekonomové | ČNB kurz eura dnes | Spojené státy | Český HDP | EZtrader | JPMorgan Chase | Kurzy měn zlotý | Guvernér ČNB | USD/CAD | Podnikání na kapitálovém trhu | Kurz libry Česká spořitelna | Ekonomický indikátor | Aktuální kurz eura ČSOB | Kurz dolaru ČSOB | Historie kurzů | Kalendář ekonomických událostí | Počáteční depozitum | Kurz euro vůči kuně | Big Mac index | Forex global invest | Liquidity ratios | Globalizace ekonomiky | Daně z mimořádných zisků | Burze | Forex trading bonus | Kurz eura aktuální | Středoevropské devizové trhy | Libra euro | Finanční situace | Americké trhy | Nejrozšířenější kryptoměny | ČNB kurz eura | GE Money Bank | Křížové kurzy měn | Etiopie | Inflační vlna | Grafy online | Forexu | Měnové spready | Pandemie | ANZ | Kurz euro ČSOB | Pips | Cena stříbra | Aktuální kurz dolaru ČNB | Výprodej | Byznys | Kurzy ČSOB | Best stock trading | Spekulace na pokles | Průměrná cena | Ninja Trader data zdarma | Bank of New York Mellon | Wood Mackenzie | Emerging markets | Kontinuální režim | Indikátor důvěry | Kurs euro | Ruská ekonomika | Revalvace | Navýšení úrokových sazeb | Basilejský výbor | Komunální dluhopisy | Energetická situace | Historické kurzy měn ČNB | BRIC | US dolar | Objem hotovosti | TradingEconomics | Larry Fink | EU | Dolar kurz | Forex auto trading | Summit EU | Forex hedging | Foreign exchange traders | USD/JPY | Vyšetřování | Vývoj kurzu eura | Kurz libra | Kurz polský zlotý | Purple Trading Petr Lajsek | Měnový kurz ČNB | Berkeley | Naučte se investovat | Jihoafrický rand | Kurzy měn E15 | Lombard Odier | SPX | Denní kurzy | Forex trading news | M2 | Těžba ropy v Evropě | Indikátory z ekonomiky | Eskalace konfliktu | Nakupovat | Wealth Management | Kurzovní lístek Slovensko | Vysoké ceny | Migrační krize | Odvětví | Kurzovní lístek Eurowex | Forex advice | Forex trading forum | Kurzová volatilita | Společná evropská měna | Akcie evropských bank | Bělorusko | Aktuální vývoj ceny ropy | Kurz investování | Oslabování koruny | CZK/USD | Invaze Ruska na Ukrajinu | Fibonacci | Strategy Research | Odklad olympijských her v Tokiu | Kurzy měn on-line | Forex trading account | Měna v Maďarsku | Forex info | Sázková kancelář | Index DAX | Západoevropské trhy | Měna kurz Ukrajina | Česká národní banka | Devizové kurzy České národní banky | Polská měna | Kurzy libry | Odhad růstu ekonomiky | Ekonomka | Materiály | Forex conversion | Ifo Clemens Fuest | Binární opce | Kurzy Komerční banka | Čínská aktiva | Matthias Müller | Dodavatelské řetězce | Analytik | Americké státy | Evropská rada | Lot | Úspěch | Bankrot | Pozice | Spekulanti | Konzervativci | Slovensko | ETX Capital.cz | Forex VPS | Currency exchange | Kurs koruny | Mark Zuckerberg | Intervenovat | Americké firmy | Slábnutí koruny | CAD | Kurz valut | SVB | Společnost Gazprom | Miliardy | Banka | Kurs USD EUR | Markit | Sterling | Kurz koruny vůči euru | Úvěrová krize | Treasury Bills, Notes, Bonds | Negativní hospodářské dopady | Základní sazba | CFA | SPD | Bezpečnost | Výnosy | Dlouhodobé trendy | Další kryptoměny | Ekonomické zprávy | Komodity | Kurz měna | Federal Open Market Committee | Kurz turecké liry | Aktuální kurz eura online | Pimco | | Ukazatele | Grexit | Forex paradise | Zpracovatelský průmysl | Perform (market perform) | PPF | Regulační orgány | Zlotý | Šéfka Fedu | Práce | Brazilský real | Kurz švýcarský frank ke koruně | West Texas Intermediate (WTI) | Základní úroková sazba | Depozitář | Vivek Dhar | Banky pro mezinárodní platby | Analýza | Kursy | Kapitálová rezerva | Forex grafy online | Porsche | Středisko cenných papírů | Kupónový výnos | Jak obchodovat | Deloitte | Ninja Trader | 4X trading | Globální finanční trhy | Intervence centrální banky | Zasedání centrální banky | Biden | Měnové kursy | Budoucnost | Index spotřebitelských cen | Elektroauta | Invaze Ruska | Volatilní obchodování | NASDAQ 100 | Price Action Ludvík Turek | Aktuální denní kurz ČNB | Střední výnos portfolia | Forex roboti | Světlo na konci tunelu | Kurzy měny | Energetické krize | Vysoké úrokové sazby | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | NERV | Put | Indický trh | Objednávky | Naprogramování | Dluhopisy a daně | Příjmy domácností | Politické fráze | Zlepšení | ČNB euro | Nesoulad | Greenlight Capital | Aktuální kurz | Patterns | Optimismus | Dánsko | Kurs Kč kuna | Wall Street | Měnový kalkulátor | Nákup dluhopisů | USD graf | Kotace | Sazby Fedu | Vzestup bitcoinu | Dluhopis | Index FTSE 100 | Mojmír Hampl | Forex kalendář | Swing Trading | Ownest | No deposit bonus | Akumulace | Zahraniční měny | Halliburton | Kurz eura střed | Kurz eura aktuálně | Forex forums | Status bezpečného přístavu | Ceny v Japonsku | Sociální demokraté | Poradci | Riziko | GM | BrandZ | Předseda Evropské komise | Obchodní model | Akcie | DoorDash | Kurzy měn ukrajinská hřivna | Evropská investiční banka | Japonský jen | Kurz měna Švédsko | Kurz PLN CZK | Kurzovní lístek EUR | Rates | Maďarsko měna EUR forint | Agentura Moody's | Kurz koruny k dolaru | Šéf Ifo | INTC | Sjednocení Německa | Výroky z ECB | Výnos dluhopisů | Odklad olympijských her | Volkswagen | Obchodní příležitosti | Holding | Forex trading UK | Kurz GBP | Change | Šperky | Podniky | Vývoj ceny ropy Brent | Retail | Ekonom | Cena zemního plynu | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Měna v Turecku | Ministr financí | Obchodování na koruně | Japonský index Nikkei | Jednatel | Index CSI300 | Měna peněz | Analytický tým | Asijské akciové trhy | Kurzy měn Česká národní banka | Revize výhledu | Instrumenty | Vlastnosti bitcoinu | Zastropování cen | Forex scam | Dnešní události | Mezibankovní sazby | Philip Morris | Overnight | Disážio | Decline | Nasdaq | Dekarbonizace | Philip Lane | Nonfarm Payrolls | Ray Dalio | Poměrové ukazatele | Průmysl v Německu | Světová obchodní organizace | Běžný výnos | Kurz měny US | Geopolitická situace | Evropské dluhové krize | Údaje Eurostatu | Odhady analytiků | Zrychlení růstu | Kurz anglické libry na korunu | Klimatická politika | Inflace v USA | Fortuna sázková kancelář | Hike | Lombardní úvěr | Pinpoint Asset Management | Domácí poptávka | Dramatický dopad | Server FXStreet | Podílový fond otevřený | Jaroslaw Kaczyński | EK | Šířením nového typu koronaviru | Údaje o inflaci | Zpomalení hospodářského růstu | Société Générale | Kurzy měn Raiffeisen Bank | Hřivna dolar | Forex broker | Kurz euro směnárna | Fundamentální pohled | Čínské investice | Průlom | Hodnota britské libry | HDP USA 2014 | AAA | Upisování akcií | Světové trhy | Rovnovážný kurz | Měna kurz dolar | Investment | Prodej eura | Ratingový výhled | Výplata dividendy | Statistika | Forex calculator | Vývoj ceny | Měna kurz | Státní příspěvek | Kurs dolaru ke Kč | Forex scalping | Dnešní kurz eura ČNB | ČNB kurzy | Forex investment | Session | Forex Therm | Fidelity International | Spotřebitelský indikátor | Historie kurzy EUR | BlackRock | Dolar graf | Trading forex | Emitent při IPO | Kurz EUR | Kurz rubl | Soukromé banky | Fibonacciho posloupnost zlatý řez | Ludvík Turek Facebook | Forex trading companies | Měna kurzu Turecko | Kurz norské koruny | ČNB kurz euro střed | Boesky | Aktuální nejlevnější kurz eura | Fio | Kryptoměny | Dolar vůči koruně | Forex trading | Kurz euro dnes | Kurzy online | Odchod z eurozóny | Low | Investiční divize | Měna kurz libra | Zbyněk Stanjura | Kurz skotské libry | Landesbank Baden-Württemberg | Tým FXstreet.cz | Kurz měny Česká spořitelna | Trading software | Amazon | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Koruna rubl | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Výhled České republiky | Uvolnit měnovou politiku | ČNB kurz euro dnes | ČNB kurzy měn | Holubice | Americká centrální banka FED | Parita kupní síly | Komodity krok za krokem | Aktuální cena eura | Čínský renminbi | Británie | Miliardář | Tesla | Prohlášení | Ekonomický růst | Forex roboti WSM zkušenosti | Vladimir Putin | Kurzovní lístek UniCredit | Axiory Europe | City | Louis Vuitton | National Australia Bank (NAB)
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

ECOGLOBALTD.COM
ECOIN LITE
Ecom Agroindustrial
E-commerce
ECONFX
Economic
Economic Affairs
Economic Freedom of the World Index
Economic Information Daily
Economic Intelligence Unit

Následující klíčová slova

Economist Intelligence Unit
Economist Intelligence Unit (EIU)
EconoPlay
E-Control
ECOSPACEFXTRADE
ECOWAS
ECR Capitals
ECR Capitals Limited
ECRYPTOFUTURE
E-crypto International
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy new
Potvrďte prosím... Zavřít