Čtvrtek 18. srpen 2022 18:21
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Dukascopy forex
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Inovace

img

Kryptoměny se drží na nových úrovních rezistence, ale volatilita přetrvává

08.08.2022 Jak bitcoin, tak ether si minulý týden udržely své nové vyšší úrovně, protože trh s kryptoměnami nadále vykazoval pozitivní známky, a to i přes určitou zjevnou volatilitu, která je stále pro nastolování cen ve hře.
img

Je čas na to, aby krypto opět získalo ztracené pozice?

25.07.2022 Hlavní kryptoaktiva, jako je bitcoin a ether, začala minulý týden získávat zpět své ztracené pozice. Ačkoli se stále nacházejí hluboko pod historickými maximy, zdá se, že se kryptoaktiva dostávají do jakési fáze oživení.
img

Bitcoin se drží nad 20 000 USD, zatímco Ethereum čeká sloučení

11.07.2022 Bitcoin se nadále drží nad 20 000 USD, přičemž minulý týden, poprvé od poloviny června, nakrátko přesáhl 22 000 USD a vykazoval tak známky odolnosti.
img

Boj bitcoinu pokračuje

04.07.2022 Ačkoli cena BTC podléhala menší volatilitě než v předchozích týdnech obchodování, pohybovala se v klesajícím trendu a po zahájení týdne na úrovni kolem 21 000 amerických dolarů se v polovině týdne propadla na současnou úroveň kolem 19 tisíc dolarů.
img

Fialova vláda přebírá zásadní část programu ČSSD a KSČM: hodlá porušit klíčový volební slib a zvyšovat daně. Rezignuje na hledání úspor, které slibovala

01.07.2022 Ministr financí Zbyněk Stanjura dnes definitivně potvrdil, že vláda hodlá porušit svůj klíčový slib, totiž slib nezvyšovat daně. Žádná diskuse o zvedání daní není podle něj v tuto chvíli tabu.
img

Sektorová daň Česko obrací k populismu a socialismu, Klement Gottwald by jí tleskal

27.06.2022 V Česku ožil přízrak sektorové daně. Po jejím zavedení v oblasti energetiky volají hned čtyři z pěti vládních stran, kromě ODS. V čele šiku za zavedení sektorového zdanění stojí Piráti, nečekaně se ovšem přidává také Národní rozpočtová rada. Její nový šéf Mojmír Hampl žádá sektorovou daň nejen na energetiku, ale také na banky. Zdůvodňuje to věru marxistickým slovníkem. Energetické společnosti a banky prý mají za současné válečné situace „nezasloužené žně“, tedy pochopitelně ziskové žně.
img

Charles Hoskinson, zakladatel Cardana hovořil o kryptoměně Gillibrand-Lummis

10.06.2022 V úterý 7. června Charles Hoskinson, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti IO Global, společnosti odpovědné za výzkum a vývoj společnosti Cardano, vysvětlil, proč je nadšený z kryptoměny oboustranné legislativy, kterou tento týden představili senátoři Gillibrand a Lummis.
img

„The Merge“ má zelenou

30.05.2022 Bitcoin si v průběhu minulého týdne udržel stabilní hodnotu kolem 30 000 amerických dolarů, a to navzdory obnovené volatilitě této kryptoměny. Cena mince v průběhu týdne klesala a dostala se až na minimum přibližně 28 000 dolarů, ale na konci týdne se zvedla a dostala se zpět nad úroveň 30 000 dolarů.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Zelenskyj vyzval účastníky fóra v Davosu k uvalení maximálních sankcí na Rusko

23.05.2022 Sankce mezinárodního společenství vůči Moskvě by měly být "maximální" včetně embarga na ruskou ropu či úplného zákazu obchodování s Ruskem. V projevu na Světovém ekonomickém fóru v Davosu (WEF) to dnes podle agentury AP řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Vyzval také k urychlení dodávek zbraní Ukrajině.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 23. května 2022

23.05.2022 Bitcoin je oslavován jako nejznámější případ využití blockchainu – úspěšným poskytováním neměnné a skutečně decentralizované účetní knihy dokazuje v průběhu posledních 13 let efektivitu této technologie. Studie fintech gigantu Deloitte k tomu přidala roky inovací zahrnující altcoiny, NFT, DeFi a další a nastínila nevyužitý potenciál ekosystému kryptoměn otevírat nové trhy pro sportovní průmysl.
C:\fakepath\WEF2.jpg

Po dvouleté přestávce začíná zasedání Světového ekonomického fóra v Davosu

22.05.2022 Po dvouleté přestávce způsobené pandemií nemoci covid-19 dnes ve švýcarském horském středisku Davos začíná pětidenní výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF). Setkání se zúčastní více než 2000 zástupců vlád a podnikatelského sektoru z celého světa, za Českou republiku je mezi účastníky uveden ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.
C:\fakepath\WEF.jpg

Davos po dvou letech opět hostí zasedání Světového ekonomického fóra

22.05.2022 Švýcarské lyžařské středisko Davos bude po dvouleté přestávce způsobené pandemií opět hostit výroční zasedání Světového ekonomického fóra (WEF), a to ve dnech od 22. do 26. května. Setkání se zúčastní více než 2000 zástupců vlád a podnikatelského sektoru z celého světa, uvádí WEF. Z velké části bude setkání dominovat válka na Ukrajině, kvůli které nebyli pozváni zástupci z Ruska.
img

Důvody, proč koupit akcie Nike

28.04.2022 Za poslední měsíce se investoři na trhu ocitli na tenkém ledě. Co se týče rekordní míry inflace, rostoucím úrokovým sazbám a obavám z Ruska a Ukrajiny jsou rostoucí akcie poslední dobou pod velkým tlakem. Je normální, že investoři v dobách nejistoty přecházejí od spekulativních investic k bezpečnějším aktivům.
img

Přichází další krypto zima?

27.04.2022 Kryptoměnám se stejně jako indexům podařilo smazat část ztrát ze slabšího konce minulého týdne. Bitcoin o víkendu poprvé za měsíc klesl pod 40 000 USD a testoval úroveň 38 500 USD. Nyní „král kryptoměn“ vymazal některé ztráty a pokusil se o návrat nad 40 000 dolarů, čímž opět vytáhl valuace altcoinů nahoru. Zároveň však narůstají obavy z prohlubování poklesů, které jsou podporovány mimo jiné dříve osvědčenými 4letými býčími fázemi trhu a makroekonomickým prostředím:
img

Lululemon plánuje v příštích pěti letech zdvojnásobit tržby

20.04.2022 Společnost Lululemon (LULU.US) odhalila ambiciózní plány. Prodejce sportovního oblečení očekává, že do roku 2026 zdvojnásobí své tržby z roku 2021 na 12,5 miliardy dolarů, a to díky silné poptávce po oblečení na cvičení. Vedení se snaží zčtyřnásobit mezinárodní prodeje, zdvojnásobit příjmy z mužských prodejů a zvýšit digitální prodeje. Společnost uvedla, že třemi hlavními faktory, které pomohou dosáhnout těchto cílů, budou inovace produktů, zákaznická zkušenost a expanze trhu.
img

Na post místopředsedy Fedu byl nominován bývalý poradce Ripple

20.04.2022 Prezident spojených států, Joe Biden bude jmenovat Michaela Barra, bývalého poradce Ripple, jako místopředsedu pro dohled nad Federálním rezervním systémem.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

SEC řadí bezpečnost kryptoměn mezi své priority

04.04.2022 V USA se zvýší regulace a dohled nad společnostmi podnikajícími v kryptosegmentu. Co má největší americký regulátor, SEC, v plánu?
C:\fakepath\inflace-04042022-1.jpg

Lze změnit to, že za chyby jednotlivců platí celá společnost? Aneb, jak potrestat Českou národní banku?

04.04.2022 V uplynulém týdnu jsem dočetl knihu How Markets Fail. Kniha mi dodala několik nových poznatků a zamyšlení. Jedno z těch zamyšlení mě po dlouhé době inspirovalo napsat něco veřejně.
img

Menší investoři na Bitcoin zvyšují býčí sázky

31.03.2022 Přestože Bitcoin po většinu března rostl, nálada investorů je od neděle obzvláště optimistická. Podle Vanda Research drobní investoři sázejí na pokračující dynamiku.
img

Fed nemění přístup ke kryptoměnám

23.03.2022 Počátkem tohoto měsíce se Powell obrátil na ministerstvo financí, aby prozkoumalo, jak by trh s kryptoměnami mohl ovlivnit národní bezpečnost a finanční stabilitu USA. Někteří senátoři nedávno naznačili, že digitální měny mohou využít ruští oligarchové k obcházení sankcí.
img

Investoři do bitcoinu jsou kvůli konfliktu na Ukrajině nerozhodní

16.03.2022  V úterý se v grafu největší kryptoměny na světě dál vytvářel medvědí pattern trojúhelníku. Mince se obchodovala za 39 185 USD a její tržní kapitalizace činila 743 miliard USD.
img

Majitel Sazky si zajistil desetiletou licenci na provoz britské národní loterie

15.03.2022 Nadnárodní provozovatel loterií Allwyn Entertainment, který patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, si zajistil desetiletou licenci na provoz britské Národní loterie. Platit bude do roku 2034. Britská Komise pro hazardní hry dnes oznámila, že Allwyn je preferovaným uchazečem. Firma pak v tiskové zprávě uvedla, že začne okamžitě pracovat na transformaci britské Národní loterie.
img

Stupňující se regulace (legalizace) kryptoměn – je to pozitivum nebo negativum?

15.03.2022 Trh s krypto aktivy se jenom za poslední dva roky zněkolikanásobil. To už jenom samo o sobě vábí širokou veřejnost k investování. Čehož si začali logicky všímat i politici. Proto zájem politických reprezentací o trh s krypto aktivy dramaticky stoupl. Což má samozřejmě dvě strany mince, neboť větší regulace může být v mnoha ohledech hodně negativní a v dalších zase pozitivní.
img

Kryptoměny pozitivně reagují na uniklou zprávu o chystané regulaci sektoru

09.03.2022 Trh s kryptoměnami reagoval euforicky na zprávy týkající se regulace tohoto odvětví v USA. S největší pravděpodobností včera omylem americké ministerstvo financí odhalilo obsah příkazu Joe Bidena o regulaci kryptoměn. Prováděcí nařízení mělo být vyvěšeno až dnes, tedy 9. března, a záznam byl ihned po zveřejnění odstraněn. Na internetu však nařízení neuniklo pozornosti investorů, zejména kryptosektoru, který již řadu měsíců požaduje jasné stanovisko úřadů k regulaci kryptoměn. Cena bitcoinu se rychle dostala nad 40 000 dolarů a vytáhla s sebou také kotace dalších kryptoměn.
img

Kryptoměny pozitivně reagují na uniklou chystanou regulaci sektoru

09.03.2022 Trh s kryptoměnami reagoval euforicky na zprávy týkající se regulace tohoto odvětví v USA. S největší pravděpodobností včera omylem americké ministerstvo financí odhalilo obsah příkazu Joe Bidena o regulaci kryptoměn. Prováděcí nařízení mělo být vyvěšeno až dnes, tedy 9. března, a záznam byl ihned po zveřejnění odstraněn. Na internetu však nařízení neuniklo pozornosti investorů, zejména kryptosektoru, který již řadu měsíců požaduje jasné stanovisko úřadů k regulaci kryptoměn. Cena bitcoinu se rychle dostala nad 40 000 dolarů a vytáhla s sebou také kotace dalších kryptoměn.
img

Americká ministryně financí Yellenová ocenila Bidenův kryptografický exekutivní příkaz 

09.03.2022 Ministryně financí Spojených států Janet Yellenová v prohlášení pochválila exekutivní příkaz prezidenta Bidena týkající se trhu s kryptografií. V nyní archivovaném prohlášení uvedla, že agentura bude spolupracovat s dalšími agenturami, aby usnadnila odpovědné inovace a zabránila rizikům.
img

Na Biden Crypto se cena Bitcoinu vyhoupla nad 41 tisíc dolarů 

09.03.2022 Cena kryptony Bitcoin v dnešní ranní obchodní seanci v Evropě prudce vzrostla. Kryptoměna vyskočila přes 41 tisíc dolarů.
img

Graf dne: BITCOIN (09.03.2022)

09.03.2022 Na dnešním trhu s kryptoměnami lze zaznamenat silné nárůsty cen. Očekává se, že americký prezident Joe Biden dnes podepíše zákon o kryptoměnách, který může připravit cestu pro širší přijetí digitálních aktiv. Zatímco podrobnosti jsou zatím neznámé, americké ministerstvo financí málem oznámení zkazilo prohlášením, které již ze svých webových stránek smazalo. V prohlášení americké ministerstvo financí uvedlo, že zákon bude podporovat „odpovědné inovace, které by mohly mít za následek podstatné výhody pro národ, spotřebitele a podniky“.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 28. února 2022

28.02.2022 Člen hospodářského výboru Evropského parlamentu Stefan Berger uvedl, že vládní orgán zrušil hlasování o regulačním rámci pro kryptoměnové trhy (MiCA), které se mělo uskutečnit v pondělí. Berger uvedl, že parlament musí v diskusích se zúčastněnými stranami vyjasnit otázku "proof of work", aby zajistil řádný právní rámec, a dodal, že někteří si mohou návrh nesprávně vyložit jako zákaz kryptoměn.
img

Intel chce vyřešit „klimatické problémy“ Bitcoinu s jeho chystaným „blockchain čipem“

20.02.2022 Včera (16. února), Generální ředitel Intel Corporation, Patrick Gelsinger vysvětlil, jak by nadcházející těžba kryptočipu jeho společnosti mohla pomoci vyřešit „klimatickou otázku“ Bitcoinu.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 17. února 2022

17.02.2022 Společnost MasterCard oficiálně oznámila spuštění nové poradenské služby. Bude se týkat oblastí, jakými jsou například otevřené bankovnictví, otevřená data, krypto a digitální měny a životní prostředí, sociální oblast a řízení (ESG).
img

Intel chce udělat revoluci v těžbě kryptoměn

11.02.2022 Dle společnosti Intel (INTC.US) vstupuje svět do období Metaverse a technologie webu 3.0. Společnost zároveň považuje blockchainovou technologii za potenciální milník v evoluci společnosti v kontextu digitalizace našich životů.
C:\fakepath\Akcie-08022022-uvod.png

IPO společnosti Rhodium Enterprises: Těžaři z Texasu

08.02.2022 V roce 2008 tehdy neznámý programátor pod pseudonymem Satoshi Nakamoto zveřejnil algoritmus pro vytvoření první kryptoměny na světě s názvem Bitcoin (BTC).
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz v projevu ke Světovému ekonomickému fóru navrhl změnu klimatické politiky

20.01.2022 K zásadní změně přístupu ke klimatické politice včera v on-line projevu ke Světovému ekonomickému fóru (WEF) vyzval nový německý kancléř Olaf Scholz. Prohlásil, že jeho země využije svého letošního předsednictví ve skupině vyspělých zemí G7 k prosazení norem pro boj s globálním oteplováním. Informovala o tom agentura AP. Letošní fórum v Davosu stejně jako loni kvůli pandemii nahradila alternativní akce nazvaná Davos Agenda, která se koná pouze virtuálně.
img

Další úspěšný test CBDC. Parlament Spojeného království se vyslovil proti zavedení digitálních měn

14.01.2022 Bitcoin a ethereum se pohybují poblíž důležitých úrovní rezistence a stále není jasné, zda býčí odraz zaznamenaný na začátku tohoto týdne bude pokračovat. Uprostřed paniky z toho, že nedojde k dalšímu růstu, mohou obchodníci začít fixovat zisky, což pravděpodobně vyvolá další propad trhu s kryptoměnami. Než se však ponoříme do technické analýzy, rád bych nadhodil téma CBDC.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 13. ledna 2022

13.01.2022 Tom Emmer, poslanec státu Minnesota, oznámil, že představí zákon, jehož cílem je zabránit Federálnímu rezervnímu systému, aby vystupoval jako retailová banka s potenciální emisí digitálního dolaru.
C:\fakepath\Macron2.jpg

Podle Macrona postcovidová ekonomika vyžaduje nová rozpočtová pravidla

10.12.2021 Evropská unie musí přehodnotit svůj rozpočtový rámec a změnit svá pravidla ohledně deficitů, aby podpořila postpandemické investice a hospodářský růst, protože svět se chce dostat z krize vyvolané nemocí covid-19. Prohlásil to včera prezident Emmanuel Macron při prezentaci priorit nadcházejícího francouzského předsednictví v EU.
img

Antimonopolní úřad nařídil majiteli facebooku prodat platformu Giphy

30.11.2021 Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém dnešním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.
img

Fenomén ESG přichází i do České republiky

30.11.2021 Investice do životního prostředí, společenské odpovědnosti a řízení firmy (tzv. ESG - Environmental, social and governance) se pomalu dostává do popředí i u společností působících v České republice. Mezi nejčastější důvody zájmu patří starost o životní prostředí a společnost a potřeba splnit regulatorní požadavky a očekávání všech přímo i nepřímo zapojených.
img

Magazín TIME na sebe letos upozornil prodejem NFT tokenů. Stal se tak prvním velkým mediálním domem, který bude vlastnit kryptoměnu Ethereum (ETH).

22.11.2021 TIME potvrdil, že Ethery (ETH), bude spravovat společnost Galaxy Digital, za kterou stojí miliardář Michael Novogratz. Zajímavé je, že TIME tyto Ethery získal jako formu platidla od Galaxy Digital, která skrze ně bude financovat novou kampaň týkající se fenoménu metaverse.
img

Fidelity International: „Satelitní špioni“ se zaměřili na kácení pralesů kvůli palmovému oleji

18.11.2021 Kácení deštných pralesů bylo na nedávné konferenci COP26 United Nations Climate Change Conference v Glasgow jedním z hlavních bodů programu a mnoho zemí se zavázalo, že do roku 2030 s těmito aktivitami skoncují.
C:\\fakepath\\euro-17062015.jpg

EU se dohodla na rozpočtu pro příští rok, bude v něm téměř 170 miliard eur

16.11.2021 Po mnohahodinovém vyjednávání se v noci na dnešek zástupci členských zemí Evropské unie a Evropského parlamentu shodli na podobě rozpočtu EU pro příští rok. Navrhovanou částku téměř 170 miliard eur (4,3 bilionu Kč) se europoslancům podařilo navýšit o několik stovek milionů, členské země tradičně usilující o nižší rozpočet však naproti tomu řadu jejich dalších požadavků odmítly.
img

Equa bank umožňuje klientům vézt se na vlně zelených investic

15.11.2021 Equa bank vychází vstříc rostoucímu zájmu klientů o udržitelné investice a rozšiřuje nabídku těchto fondů o BNP Paribas Multi-Asset Thematic. Investování s Equa bank do fondů, které nabízí, je navíc do 31. prosince 2021 bez vstupního poplatku.
img

Analýza Fidelity International: Zelené státní dluhopisy – sliby a úskalí

11.11.2021 Emise zelených státních dluhopisů jsou na vzestupu a mohly by výrazně zlepšit likviditu a standardy na celém trhu zelených dluhopisů. Poptávka investorů po nich je vysoká, ale je důležité jednak nepřeplácet zelené státní dluhopisy a jednak sledovat, za co emitenti „zelené“ prostředky vynakládají.
C:\fakepath\Gates.jpeg

Gates chystá v Británii investice do technologií šetrných k přírodě

19.10.2021 Spoluzakladatel americké softwarové společnosti Microsoft Bill Gates se dohodl na spolupráci s britskou vládou a hodlá ve Spojeném království investovat do technologií, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Zaměří se na to, aby nové technologie byly cenově dostupnější, informovala dnes agentura Reuters.
img

Farmaceutická společnost Pfizer hledá startupy v České Republice

15.10.2021 Pfizer podpoří české startupy se zaměřením na technologie v odvětví zdravotnictví. Umožní jim přihlásit se do platformy Pfizer Healthcare. Z těchto startupů bude vybráno jen 5 kandidátů. Ti budou reprezentovat svůj nápad porotě složené z odborníků. Pokud uspějí, získají tak přístup k síti firemních odborníků, marketingovým nástrojům i cenným kontaktům.
C:\fakepath\g7.png

Představitelé G7 schválili zásady pro digitální měny centrálních bank

14.10.2021 Finanční představitelé skupiny G7, která sdružuje sedm největších ekonomik světa, schválili 13 zásad veřejné politiky pro digitální měny centrálních bank (CBDC). Tyto měny by měly být založeny na transparentnosti, právu a správném řízení ekonomiky. Ve svém sdělení to ve středu uvedli ministři financí a centrální bankéři G7.
C:\fakepath\bitcoin-3.jpg

MMF: Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel je nerozumné a riskantní

13.10.2021 Zavádění kryptoměn jako zákonných platidel s sebou nese značné riziko a ohrožuje globální ekonomiku. Ve zprávě o finanční stabilitě to uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF). Jde podle něj o nerozumnou zkratku a fond se obává takzvané "kryptoizace", tedy postupného zavádění zahraničních měn či kryptoměn v jednotlivých zemích.
C:\fakepath\Macron.jpg

Macron zveřejnil investiční plán za 30 miliard eur, počítá se stavbou reaktorů

12.10.2021 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes zveřejnil svůj pětiletý investiční plán v hodnotě 30 miliard eur (762 miliard Kč) zaměřený na dekarbonizaci průmyslových gigantů, na podporu start-upů a na přesun výroby některých produktů do Francie. Země se podle něj stane lídrem v oblastech, jako je jaderná či obnovitelná energie. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Největší banka na Středním Východě a v Africe se připojuje k síti Ripple

09.10.2021 Katarská národní banka plánuje použít technologii blockchainu Ripple ke zpracování mezinárodních plateb. Firma Ripple uzavřela novou spolupráci. Dle podmínek smlouvy přijme QNB řešení RippleNet, které společnosti Ripple poskytuje pro okamžité platby. Po připojení k RippleNet budou moct společnosti vytvořit nový kanál k převodu peněz.
img

Paras Anand: „Investiční výhled pro Čínu je slušný, nebojme se inovačních titulů“

30.09.2021 Paras Anand, CIO asijsko-pacifického regionu Fidelity International představuje aktuální investiční výhled pro čínský trh, který ovlivnilo období zvýšené volatility a nejistoty. Zaměřuje se na hlavní obavy investorů ohledně regulace a politického vývoje a zdůrazňuje, že základní faktory čínského růstu zůstávají zachovány.
img

Stinná stránka Bitcoinu, aneb proč zatím nepřijímat platby v kryptoměně?

22.09.2021 Bitcoin zažívá velký boom. Stále více firem zavádí možnost přijímat platby v této měně, Salvador jej dokonce nedávno přijal jako oficiální státní měnu. My v Ekonomických stavbách se přirozeně zajímáme o inovace, a proto intenzivně přemýšlíme, zdali už nenastal čas umožnit lidem zaplatit svůj dům či měsíční splátku Bitcoinem?
C:\fakepath\g-20092021-lv-1.jpg

FT: Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

20.09.2021 Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.
img

Catherine Yeung, Fidelity International: „Regulace čínského kyberprostoru ovlivní investice“

16.09.2021 Radost nad rozvojem čínského konkurenta Uberu, společnosti Didi, netrvala dlouho, protože Čínský úřad pro kybernetickou bezpečnost zakázal společnosti registrovat nové zákazníky. Úřad toto omezil z důvodů obav o bezpečnost při ukládání uživatelských dat ve společnosti Didi. Důsledky byly jasně viditelné na akciovém trhu: prudce klesl. Tituly, jako je tento, opět způsobují turbulence v čínském technologickém sektoru. Nejen o tomto tématu jsme si povídali s Catherine Yeung, investiční ředitelkou Fidelity International.
img

Jak na investiční portfolio: Příručka kapitálového stratéga

15.09.2021 Drobní investoři se často nadchnou pro jednotlivé akciové tituly a s nimi spojené příběhy. Nejednou také začínají tím, že se ptají, které akcie si povedou nejlíp. To ale není dobrý začátek – nejprve se musí zamyslet nad základními stavebními kameny svého portfolia, kterým se říká beta a alfa, a nad tím, kolik do těchto dvou komponent investovat. Teprve když jsou položené základy, měl by investor začít přemýšlet o jednotlivých titulech.
img

Salvador je ode dneška první zemí na světě, kde lze platit bitcoinem

07.09.2021 Salvador drží 400 bitcoinů, oznámil den před jejich zavedením jako oficiální národní měny prezident země Nayib Bukele. Cena kryptoměny v reakci v pondělí večer přidala 1,49 procenta na 52.680 dolarů (1,1 milionu Kč) a poblíž této hodnoty setrvává i dnes ráno, kdy zákon o zavedení bitcoinu jako platebního prostředku v zemi vstoupil v platnost. Podle analytiků agentury Reuters by se cena bitcoinu teď mohla vydat do pásma 56.000 až 56.300 dolarů.
img

Komentář Fidelity International: Asie zrychluje

12.08.2021 V posledních dvou desetiletích se Asie stala hnacím motorem globálního růstu. Demografická situace a digitalizace podpořily ekonomickou a obchodní expanzi, což v roce 2020 sehrálo důležitou úlohu při zvládání krize v souvislosti s pandemií covid-19. Svou roli sehrála i odolná ekonomika regionu. Analytici Fidelity International při pohledu do budoucnosti na postpandemický svět, věří, že převládne nový ekonomický řád, přičemž dlouhodobá role Asie jako motoru globálního růstu podle nich bude i nadále pokračovat
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína se v příštích letech chystá více regulovat značnou část ekonomiky

12.08.2021 Čína se v příštích letech chystá více regulovat značnou část své ekonomiky. Představila desetibodový plán, který bude platit do roku 2025 a dotkne se národní bezpečnosti, technologií a monopolů v této druhé největší světové ekonomice. Peking s plánem přichází poté, co se už zaměřil na technologický sektor a firmy činné ve vzdělávání, informuje server BBC.
img

Bez detailních dopadových studií je přijetí klimatického balíku EU jen aktem víry

25.07.2021 Uprostřed léta zahajují země západního eurasijského výběžku zelenou revoluci. Z celoplanetárního hlediska je sice EU příliš malá na to, aby sama globální klima ovlivnila, ale to nevadí. Jde prostě o revoluci. Tedy o víru a ideologii. Propočty a racionalita jdou prozatím stranou.
img

Evropa oficiálně vykročila směrem k digitální měnové budoucnosti

22.07.2021 Zahájení spolupráce Evropské centrální banky s Centrální bankou ve Španělsku nyní znamená první krok k oficiální regulaci trhu s kryptoměnami v Evropě. Nad vznikem legislativně-regulačního rámce pro kryptoměnová aktiva a jejich poskytovatele v celé EU přemítají evropské regulatorní orgány od roku 2018. Původně bylo zavedení jednotného licenčního režimu pro všechny členské státy EU plánováno na rok 2024.
img

Brusel představil revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřina, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročila k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Představila totiž masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Brusel dnes představí revoluční zelený balíček. Zdraží auta, letenky, bydlení, elektřinu, přitom se EU může jenom střelit do nohy

14.07.2021 Evropská unie dnes přelomově vykročí k tomu, aby se stala globální laboratoří opravdu hluboké a plošné dekarbonizace. Evropská komise totiž představí masivní soubor návrhů nových opatření, jejichž klíčovým smyslem je učinit evropskou ekonomiku klimaticky mnohem šetrnější, ovšem která současně zásadně promění život každého ze stovek milionů obyvatel EU.
img

Společnost Philip Morris International oznámila dohodu o převzetí společnosti Fertin Pharma

09.07.2021 Akvizice přibližuje společnost PMI k cíli, aby do roku 2025 prodej bezdýmných výrobků utvářel více než polovinu celkových tržeb z jejího podnikání a zároveň vytváří příležitost pro další růst PMI mimo oblast nikotinu.
img

Výhled Saxo Bank na 3. čtvrtletí: Evropská revoluce

30.06.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 3. čtvrtletí 2021 na globálních trzích. Kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
C:\fakepath\investice-23062021-1.png

Stínové bankovnictví

23.06.2021 Proč byste se měli zajímat o stínové bankovnictví? Kryptoměny jsou stínové bankovnictví. Investice do podílového fondu peněžního trhu je stínové bankovnictví, půjčky, půjčování na platformách pro peer to peer je stínové bankovnictví. Existuje mnoho různých typů. Ve skutečnosti stínové bankovnictví tvoří polovinu globálního finančního systému.
img

Ministři financí zemí V4 jednali o plánech obnovy a digitální dani

22.06.2021 Ministři financí zemí visegrádské čtyřky, tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, dnes ve Varšavě jednali o plánech obnovy a podpory hospodářství po pandemii covidu-19 a o investicích. Dohodu o globální minimální dani navrženou skupinou nejvyspělejších zemí G7 uvítali, ale stále upřednostňují mezinárodní řešení na půdě Organizace zemí pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyplývá to z tiskové zprávy ministerstva financí, kterou má ČTK k dispozici.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německo by se podle institutu Ifo mělo vyhnout zvyšování daní

21.06.2021 Budoucí německá vláda by se měla zaměřit na zajištění hospodářského růstu a vyhnout se zvyšování daní, které by zotavování ekonomiky z koronavirové krize brzdilo. Uvedl to dnes mnichovský ekonomický institut Ifo. V Německu se v září budou konat parlamentní volby.
C:\fakepath\usa4.jpg

Zákonodárci v USA navrhují omezit sílu velkých technologických podniků

13.06.2021 Skupina zákonodárců v americké Sněmovně reprezentantů představila návrhy zákonů, které mají omezit sílu velkých technologických podniků, jakou jsou Amazon či Google. Jeden z navrhovaných zákonů by mohl vést dokonce k rozdělení těchto podniků. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\high-frequency-trader-31052021.png

Přinese hluboké učení zásadní impuls do odvětví HFT?

31.05.2021 Vysokofrekvenční obchodování (HFT) je druh algoritmického obchodování charakterizovaný složitými počítačovými algoritmy, které vstupují a vystupují z obchodních pozic ve zlomcích sekund. Těží přitom ze strategií arbitráže za účelem zisku z veřejných trhů. Obchodníci běžně využívají spread mezi bid-ask cenou akcie. Pro typického retailového obchodníka se to může jevit jako nadbytečné, protože výdělek by byl nepatrný. U HFT se zisk ze spreadu akumuluje a jelikož provedou tisíce obchodů je možné vydělat vysoké sumy peněz.
img

Británie ohlásila ambicióznější plán na snížení emisí

20.04.2021 Británie chce snížit emise skleníkových plynů výrazněji, než původně plánovala. Do roku 2035 mají oproti roku 1990 klesnout o 78 procent. Nový ambicióznější plán dnes podle agentury AP oznámila vláda premiéra Borise Johnsona.
C:\fakepath\krypto-20042021.png

Škodia firmám Bitcoiny na balance sheetoch?

20.04.2021 Mít v rozvaze (balance sheet) více než 90 000 BTC ukazuje, že akcie společnosti jsou na černé listině bank. Jsou zaměřené převážně na kryptoměny.
C:\fakepath\Yellen.jpg

Americká ministryně financí chce globální minimální daň pro korporace

06.04.2021 Americká ministryně financí Janet Yellenová včera vyzvala ostatní země, aby společně s Washingtonem prosadily minimální daň pro korporace po celém světě. Snaží se potvrdit pozici Spojených států jako lídra světové ekonomiky, napsal list Financial Times (FT).
C:\fakepath\cina2.jpg

Čína stanovila cíl letošního růstu HDP na více než šest procent

05.03.2021 Čína stanovila na letošní rok cíl růstu ekonomiky na více než šest procent. Ve zprávě pro Všečínské shromáždění lidových zástupců to dnes uvedl premiér Li Kche-čchiang. Představil rovněž plány na investice do technologií. Čína loni cíl růstu kvůli pandemii poprvé od roku 2002 nezveřejnila. Hrubý domácí produkt (HDP) země nakonec zvýšila o 2,3 procenta, což bylo nejméně za 44 let. Čína však byla jedinou velkou ekonomikou, které se podařilo vykázat růst.
img

Hodnota společnosti Pilulka překročila hranici 100 mil. EUR

17.02.2021 Emise společnosti Pilulka Lékárny, a.s. přesáhla tržní kapitalizaci 100 mil EUR (2,75 mld. Kč), cena za akcii činí 1 100 Kč.
img

FinTech akcie 2021: 6 tipů na zajímavé společnosti pro vaše investiční portfolio!

17.02.2021 Fintech akcie získávají oblibu u mnoha investorů. Jedná se o akcie společností, které se zaměřují na využívání technologií ve finančním a bankovním sektoru. Tato oblast zažívá poslední roky nebývalý rozkvět. Vzniká mnoho nových zajímavých společností a projektů. Do roku 2021 analytici očekávají, že investice do tohoto sektoru přesáhnou až 30 miliard dolarů.
img

Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

12.02.2021 Tipů na zajímavé akcie není nikdy dost. Zejména, když se teď mnoho obchodníků zajímá, do kterých akcií v roce 2021 investovat. V následujícím článku vám představíme 19 akcií solidních společností s dobrými vyhlídkami, které mohou z dlouhodobého hlediska přinést dobrou návratnost. Rozhodli jsme se primárně pro stabilní společnosti. Lze u nich předpokládat, že jejich stabilní vývoj bude pokračovat i do budoucna. Náš seznam ovšem obsahuje i několik spekulativních akcií, které jsou více rizikové.
C:\\fakepath\\KV_Top10-25012021.png

10 zajímavých akcií pro rok 2021

25.01.2021 Rok 2020 je za námi. Na jeho začátku téměř nic nenasvědčovalo tomu, že půjde o zatím nejdivočejší rok pro celou řadu investorů. Nakonec přinesl mnoho investičních příležitostí ať už na forexu, komoditách či na akciovém trhu. Akciové trhy začátkem roku výrazně oslabily, avšak následně přidaly desítky procent a dosáhly na nová maxima.
C:\fakepath\top-20012021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.01.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo převážně v plusu. Pod nulou den zakončila z hlavních trhů jen burza v Tokiu. O nastavení měnové politiky jednala čínská centrální banka. Základní úrokovou sazbu ponechala podle očekávání beze změny na úrovni 3,85 %.
C:\fakepath\Alibaba.jpg

Akcie čínské firmy Alibaba kvůli tlaku ze strany úřadů oslabují

28.12.2020 Akcie největšího čínského internetového prodejce Alibaba dnes pokračovaly v poklesu, důvodem jsou obavy z tlaku čínských úřadů na podnikatelské aktivity zakladatele firmy. Akcie dnes na hongkongské burze ztrácely až 9,2 procenta a dostaly se na nejnižší úroveň od června. Za poslední dvě obchodní seance tržní hodnota firmy klesla o 116 miliard dolarů (zhruba 2,5 bilionu Kč), uvedla agentura Reuters.
img

Investice do vody: 3 zajímavé akcie pro vaše portfolio

09.12.2020 O akcie společností, které se angažují ve vodním sektoru, je mezi investory stále větší zájem. Populační růst v kombinaci se změnou klimatu a dalšími faktory způsobují, že pitná voda začíná být z dlouhodobého hlediska nedostatkovým zbožím.
img

IPO Airbnb: Vstup na burzu bude ještě v prosinci 2020!

04.12.2020 Dlouho očekáváné a odkládané Airbnb IPO se přeci jen uskuteční ještě tento rok. V prosinci 2020 vstoupí Airbnb na burzu NASDAQ a akcie se budou obchodovat pod symbolem „ABNB“. Regulační orgán SEC (Securities and Exchange Comission) obdržel potřebné dokumenty a IPO již nic nestojí v cestě.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

S&P Dow Jones Indices začne sestavovat indexy pro kryptoměny

03.12.2020 Společnost S&P Dow Jones Indices začne v příštím roce sestavovat indexy pro kryptoměny. Stala se tak dalším finančním podnikem, který vstupuje do oblasti digitálních měn, informovala dnes agentura Reuters. Společnost S&P Dow Jones Indices je známá zejména díky svým americkým akciovým indexům S&P 500 a Dow Jones.
img

Digitální výstava Renishaw Virtual-Expo ukazuje metrologické inovace

01.12.2020 Nejnovější metrologické inovace a technologie pro digitalizaci výroby jsou nyní ihned dostupné prostřednictvím interaktivní on-line výstavy „Renishaw Virtual-Expo“. Ve stáncích zaměřených na kalibraci strojů, 3D tisk z kovů, měřicí přístroje či Průmysl 4.0 firma představuje svá inovativní řešení.
img

První e-commerce firma vstoupila na pražskou burzu, zájem o Pilulku byl enormní

20.10.2020 Praha, 20. října 2020 - Společnost Pilulka Lékárny, a.s. dnes úspěšně zakončila veřejnou nabídku svých akcií (IPO). Zájem ze strany investorů byl enormní a převýšil nabízené množství akcií o 536 %. Pilulka se také upsala za nejvyšší cenu v rámci stanoveného pásma rozpětí. Obchodování s akciemi společnosti Pilulka Lékárny, a.s. bude zahájeno 26. října za upisovací cenu 424 Kč.
img

Udržitelné investování podle kritérií ESG – objevte hodnocení ESG v obchodní platformě LYNX

09.10.2020 Dlouhodobě udržitelné investice oprávněně přitahují pozornost stále více investorů. S nejnovější aktualizací obchodní platformy LYNX můžete snadno zjistit, zda vaše akcie splňují kritéria ESG. Vy si vyberete, která kritéria jsou pro vás důležité, a poté se vám zobrazí, zda daná akcie splňuje vaše osobní požadavky. V následujícím článku stručně probereme investování podle ESG a ukážeme vám, jak najít tato data v obchodní platformě LYNX.
img

Renishaw: české strojírenství z krize vyvedou inovace a investice

01.10.2020 Dlouhá a vleklá krize čeká tuzemské strojírenské podniky, pokud nebudou investovat do inovací podporujících přechod k elektromobilitě. Strojírenství zaměřené na výrobu součástek pro spalovací motory nemůže v budoucnu prosperovat. Firmy by měly investovat do vývoje ideálně 10 % z celkového obratu.
img

Megatrendy: Zlatý věk konektivity

22.09.2020 Jestliže krize způsobená koronavirem SARS-CoV-2 zasáhla všechna odvětví hospodářství, jedno odvětví naopak očividně posílila: nové technologie v nejširším slova smyslu. Digitalizace, online zábava a nové formy komunikace, o něž jsou snahy již několik let, se během omezení pohybu lidí staly novým standardem. Jak vysvětlují Sumant Wahi a Jon Guinness, manažeři portfolia globální strategie konektivity ve Fidelity International, změna paradigmatu je synonymem investičních příležitostí.
img

Rozbřesk: Německé automobilky tlačí marně na šrotovné, ve hře je kapitálová pomoc

09.09.2020 Německé automobilky začínají volat po znovuzavedení šrotovného a po kapitálových injekcích státu. Výroba německých automobilek je stále zhruba 40 % pod maximy z let 2017 a 2018 a i když jsou v posledních měsících nové objednávky zase vzhůru, na rychlý obrat k lepšímu to zatím nevypadá. Německá vláda zatím odolávala zavedení šrotovného na jiné typy vozidel než elektromobily. A to platí i po včerejší schůzce šéfů automobilového průmyslu se zástupci vlády. Na rozdíl od roku 2009 tak zatím německé automobilky marně čekají na výraznější vzpruhu, a především subdodavatelské řetězce začínají mít vážnější potíže. Zástupci německé vlády tak na včerejší schůzce slíbili, že se pokusí vymyslet, jak jim eventuálně kapitálově pomoci.
img

Očekávaný růst ceny lithia i podpora ze strany EU může představovat pro Česko a ČEZ ohromnou investiční příležitost

18.08.2020 Spotřebitelé žijící na území starého kontinentu můžou být v nejbližší době příčinou růstu cen lithia. Většina zemí nabízí dotace za účelem nákupu elektrického vozidla, což by se mělo promítnout i do vyšší poptávky. Přes pozdější restart některých závodů těžících lithium kvůli blokaci při pandemii koronaviru, ceny za kov používaný v bateriích nadále zůstávají na víceletých minimech.
img

Crypto newsletter: Tržní sentiment na Bitcoinu dosáhl na roční maximum

07.08.2020 Trh s kryptoměnami si během posledních seancí prošel boomem. Téměř všechny hlavní měny prorazily své klíčové úrovně rezistence. Bitcoin po proražení úrovně 10 tis. dolarů pokračoval vzhůru a v současnosti ho od dalšího růstu "zdržuje" rezistence na úrovni 12 tisíc. Další z kryptoměn jako Ripple nebo Ethereum rostly ještě výraznějším tempem. Ripple přidal 42 % a Ethereum se v tomto týdnu už obchoduje se ziskem 26 %.
img

Analytici Fidelity International vidí příležitosti v trendu konektivity

06.08.2020 Aktivita jak spotřebitelů, tak firem, se přesouvá z offline prostředí do online a z online do mobilní sféry. Je to dlouhodobý směr, který přináší inovace, ale i mění mnoho odvětví. Fond společnosti Fidelity International FF - Global Communications Fund z tohoto trendu těží. Do hloubky rozumí technologiím v pozadí těchto změn i novým obchodním modelům a má opravdu globální perspektivu.
img

5 nejlepších FinTech akcií roku 2020

26.07.2020  FinTech (Financial Technology) je oblast, která se v posledních letech stává stále důležitější. Jedná se o se...
img

Boj s pandemií nevyhrajeme lokálním, ale spíše globálnějším přístupem

09.07.2020 V průběhu tří desítek let od konce studené války a zejména po přelomovém přijetí Číny do WTO v roce 2001 se svět díky technologiím a globalizaci úzce propojil a integroval. Od Trumpova nástupu na prezidentský stolec se ale zdá, že se toto celistvé uskupení kvůli sobeckým zájmům, vzájemné nedůvěře a hledání vnějšího nepřítele znovu rozpadá. A díky pandemii Covid-19 se tento proces během několika málo měsíců neuvěřitelně zrychlil. Náš národ na prvním místě je v současné době modus operandi nejen v politice, ale i při plánování dodavatelských řetězců soukromých firem, které si během krize prošly zatěžkávací zkouškou.
img

Nejlepší akcie herních vývojářů roku 2020

02.07.2020 Herní průmysl je každým rokem stále důležitější. Počet aktivních uživatelů digitálních her roste raketovým tempem. Dnes prakticky není možné představit si naši společnost bez digitálních her. Mezi mladšími generacemi se jedná o stále populárnější aktivitu. Od příchodu internetu se hry nesmírně rozrostly, protože hráči mohou hrát společně z pohodlí svého domova.
img

Analýza Fidelity International: GRANOLAS představují příležitost v evropských akciích

16.06.2020 Pandemie Covid-19 posílila některé trendy z posledních let. Na pořadu dne je digitalizace, inovace nebo možné přeskupení dodavatelských řetězců. To vše bude mít výrazný dopad na společnosti v Evropě a zejména na ty, které jsou považovány za GRANOLAS. Stejně jako úspěšné americké akcie FAANG se podle analýzy Fidelity International evropské společnosti GRANOLAS jeví v současném tržním prostředí jako klíčové pro úspěšné investice. Profitují i v současné koronavirové krizi a měly by se ukázat jako dlouhodobí vítězové. Fidelity International u nich předpokládá dosažení robustního dlouhodobého výkonu.
C:\fakepath\burza.jpg

Nový německý stimulační plán by mohl stát až 80 miliard eur

31.05.2020 Německo pracuje na novém balíku opatření na podporu ekonomiky v hodnotě 75 až 80 miliard eur (až 2,2 bilionu Kč). Informoval o tom list Bild am Sonntag. Opatření mají podpořit oživení německého hospodářství z útlumu způsobeného koronavirovou krizí, napsala agentura Reuters.
img

Nový investiční fond Czegg Ventures chce rozdělit miliardu mezi 30 rodinných firem

29.05.2020 Skupina Starteepo investora Františka Bostla spouští 1. června investiční fond s názvem Czegg Ventures, který bude zaměřený na české malé a střední podniky rodinného typu, a bude investovat do jejich akcií a dluhopisů. Pro své investice bude využívat stávající tržní platformy pražské burzy jako akciový trh Start nebo dluhopisový Free Market. Fond cílí na roční výnos 7 až 8 %.
img

Krize popohnala banky k digitalizaci a otevírá jim možnost k růstu

19.05.2020 Omezení spojená s koronavirovou pandemií přinesla mnoho potíží, ale s nimi také nové příležitosti. V časech karantény se totiž ještě více než dříve ukázalo, jak důležité je držet krok s dobou a digitalizovat své služby. Nejinak je tomu samozřejmě i ve světě bankovnictví, kde se digitální kontakt s klientem stal alfou a omegou vztahu mezi ním a bankou. Peněžní ústavy tak mohou této příležitosti využít a skrze inovace se snáze odlišit od konkurence.
img

Digitální revoluce v bankovnictví: klienti ČSOB jako první v ČR úspěšně obchodovali s využitím technologie blockchain

18.05.2020 Klienti ČSOB vůbec poprvé využili k placení technologii blockchain, která umožňuje bezpečné přímé obchody mezi firmami bez prostředníka. Jedná se o vůbec první transakce uzavřené na inovativní platformě we.trade v ČR.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Offshore | Bitcoin | Intervence | Harmonic trading | Price Action | Intradenní obchodování | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Pullback | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | OECD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Janet Yellenová | Británie | OPEC | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Fibonacci | Programování | Divergence | Pin Bar | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Private equity | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Investujeme | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | ADR | AMEX | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Ask | Asset management | Transakce | BaFin | Balance | Bank of England | Bankovní rada | Bazický bod | Benchmark | Beta | Bid | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CCI | CEO | CFD | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Chop | Kongesce | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Downside | Durace | ECB | ECN | Ekonomika | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Hedge fondy | Fondy peněžního trhu | Forward | Futures | Fúze | G7 | GAAP | Grafy | HFT | Hedging | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční riziko | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | LES | Likvidita | Lot | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Market Makeři | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYSE | Nabídka | Neckline | Nástroj | OTC | Obchodní systém | Obchodník | Opce | P/E | Pasiva | Penzijní fond | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Ratingová agentura | Reinvestice | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | STP | Scalping | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spot | Spread | Stagflace | Stochastic | Support | Swing | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | Uptrend | VIX | VaR | Value at Risk | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zisková marže | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Axiory | Indexy | OSN | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | John Hardy | Zisk | Finanční instrumenty | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Sázka | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Stres | Výsledky | Strach | Emoce | Arbitráže | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | Euronext | Credit Suisse | ČSOB | Deloitte | GCI | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Investiční banka | Regulace | Portfolio manager | Axiory Europe | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Vysokofrekvenční obchodování | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Portugalsko | Facebook | LYNX | Satoši Nakamoto | Satoshi Nakamoto | BTC | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | Aktivum | Delta | EPS | Index | Likvidní | Podpora | Přenos | Volatilní | Hazardní hry | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Facebook | Akcie Microsoft | Akcie PayPal | Akcie Shell | Akcie Visa | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Bollinger Bands | Brent | Brokerské společnosti | Brokeři | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena akcií | Cena stříbra | Ceny zlata | CISCO | CZK | Devizové trhy | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Elektronické obchodování | Elektřina | Etoro | Eura | Exchange | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GDP | Graf | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Ichimoku | Ichimoku Kinko Hyo | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index VIX | Instrumenty | Intuice | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | Jak investovat | Jak investovat do akcií | Jak investovat do zlata | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komoditní | Konfluence | Koupit akcie | Kurz amerického dolaru | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makléři | Management | Manuál | Market | Markets | MetaTrader 4 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Neuronové sítě | Nové trhy | Obchodní platformy | Online obchodování | Opční strategie | Patria Finance | PayPal | Pips | Pivot | Pivoty | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Psychologie trhu | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Signály | Směnárny | Société Générale | SP500 | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Světové měny | Throwback | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny zlata | Webináře | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy online | Zisky | Tradeři | CNBC | EIA | ATR | Dolarové dluhopisy | Mojmír Hampl | Buffett | DMA | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Back office | Bill Gates | CEE | Centrální depozitář | Cílová cena | Depozitář | Due diligence | EBITDA | Hold | Indie | IRS | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P/S | Range | Redukce | REIT | ROCE | Small caps | Výroční zpráva | Itálie | Spojené státy | Hlavní trh | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Směrodatná odchylka | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | eBook | Investiční téma | Tržní sentiment | Commission | Komise | Contract | Kontrakt | Federální rezervní systém | Full-service broker | Volby | Pivot Pointy | Fibonacci trading | Úspěšný trader | Butterfly | Know-how | Vzdělání | Velcí hráči | 1 milion | Burze | Currency | Diskusní fórum | Dividendové akcie | Investment | Traders | Profi obchodní systémy | Aramco | Rhodium | Unicredit | Deutsche Bundesbank | DPA | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Home Credit | Institut Ifo | Nordea | Investing.com | TLTRO | Ole Hansen | S&P Dow Jones Indices | Agentura AP | BBC | Sója | FX společnosti | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Riksbank | Thomson Reuters | Diamantová formace | Technický výhled | Short squeeze | Brazílie | Čínská centrální banka | Finanční systém | Výnosy německých dluhopisů | Firemní dluhopisy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Wolfgang Schäuble | Tomáš Kadeřávek | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Internetová bublina | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Multi-Asset obchodování | Energie | Rada ČNB | Tržní nálada | Podnikatelé | Pro tradery | KBC | BlackRock | Znalost | Přehled | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Americké trhy | Bankovnictví | Finanční poradenství | Časová pásma | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Ministři financí eurozóny | Milionáři | Forbes | Americké firmy | Sázení | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Investice do technologií | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Xetra | Globální finanční krize | Velké banky | Algoritmus | Obchodníci na finančních trzích | Supporty a rezistence | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Obchodování v Asii | Finančnictví | Alibaba | Propad | Německý index DAX | John Kerry | Kryptoměny | Ropné společnosti | Citi | Online investování | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Agentura Moody's | Benchmarky | Britská banka Barclays | Ztráty | Bezpečné útočiště | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | Rozpočtová pravidla | Tempo růstu | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Finanční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Poskytovatelé likvidity | Zahraniční firmy | Credit Suisse Group | Obchodování s finančními deriváty | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Investiční výhled | NYSE Euronext | Bankéři | Poplatky | Poptávka investorů | Britská vláda | Americké akciové trhy | Mzdy | Dobré výsledky | Predikce | Globální obchod | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Opatření na podporu ekonomiky | Makroekonomika | Velké zisky | FCA | Světové trhy | Investovat do akcií | Manažeři fondů | Ministři financí EU | Výnosy | Investiční plány | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | xStation | ČTK | Země G7 | Monopoly | Internetové firmy | Zvýšení volatility | Konsenzus | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Bitfinex | Morningstar | Bridgewater | Venture Capital | ex | Purple Trading | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | Zahraniční forex | Cena palladia | Goldenburg Group | Breakout Trader | Návratnost investic | Bitcoin (BTC) | Investiční firmy | Spekulativní investice | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Podnikové dluhopisy | Technologie blockchain | BTC/USD | ETH/USD | Úspěšní obchodníci | Jerome Powell | Coinmarketcap | MiFID II | LYNX Trading | BTCUSD | Online sázení | Ethereum Classic | ETH | ETC | XRP | Hard fork | Binance | Charles Hoskinson | NEST | Lightning Network | ESMA | Těžba kryptoměn | Investice do kryptoměn | Crypto | RoboMarkets | Tether | Chytré kontrakty | Krypto aktiva | Vitalik Buterin | Lithium | Jak fungují akcie | Ceny lithia | Digitální peněženky | Altcoiny | Drobní investoři | Zájem o digitální měny | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Free Market | Složené úročení | Portfolio manažeři | Tradingové firmy | Airbnb | Skupina Saxo Bank | Saxo | FinTech | Očekávání investorů | Krypto | Bitcoiny | Virtuální měny | OPEC+ | Kurzy měnových párů | Události ve světě | Vysoké standardy | Výsledky obchodování | Podniky | Odpovědné investování | Čínské měny | Graf vývoje | Technologické akcie | Akcie Facebooku | Schwab | FAANG | Amazon (AMZN) | Apple (AAPL) | Full-time trader | Akcie společnosti | Objem obchodování | Pokles ceny | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Správci kapitálu | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | KLB Legal | TradeCentrum | Obchodování akcií | IPO kalendář | Trh Start | Czech Fund | HKD | Manažer fondu | Trendové čáry | I-Trader | Použití finanční páky | Brookings Institution | Brookings | Obchodování s korunou | Mileniálové | Trh s kryptoměnami | Roční výnos | Goldenburg Group Ltd | Next Generation | Christopher Dembik | Regulační orgán | Starteepo | Kim Fournais | Výkonnost akcií | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Pojištění vkladů | Česká firma | Bankomaty | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Financial Times (FT) | Refinitiv | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Růst cen komodit | Transakční poplatky | Majetek | Analytici společnosti | WEF | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Obchodování na burzách | Dluhopisy s vysokým výnosem | Jak se obchoduje | Obchodní přístup | Profesionální trader | Makroekonomické strategie | Palladiové akcie | Mezinárodní investoři | IPO Uber | Nejvýznamnější burza | Banking Software Company | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Obavy investorů | Akciový stratég | Investiční rady | Český průmysl | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Jak na obchodování | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | Tencent Holdings | Chainalysis | Sharpe ratio | Elliottovy vlny | Boris Johnson | Riziko recese | Začít obchodovat | Nabídka akcií | BCC | Token | Stablecoin | Snížení sazeb | Crypto newsletter | Čínský trh | Volný čas | Záporné sazby | Akcie a ETF | Vlastní kryptoměny | Ropné akcie | STAR | Medvědí výhled | Biotechnologické akcie | Defenzivní akcie | Ripple Labs | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Akciový výprodej | Ředitel Patria Finance | Tomáš Jaroš | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Konglomerát | Nové akcie | Bohatí | AMZN | Prosus | Těžební zařízení | Deficit rozpočtu | Saudi Aramco | PPF | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Vyjednávání o brexitu | Úpis akcií | Finanční situace | EMIR | UCITS | Obchodní praktiky | Finanční údaje | Pictet | Snížení daní | Saxo Bank v Praze | Centrála Saxo Bank | Fintech specialista | Přístup k investování | Investování na globálních finančních trzích | Digitální přístup k investování | Zkušenost s obchodováním | Ethery | Energetické firmy | ESG | GOOGL | Akcie Skyworks Solutions | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | Loterie | Cena akcie | Měnový systém | Obchodujte | Trinity Bank | Investice do fondu | Konfluence více faktorů | Alipay | Platební společnost | Digitalizace | S&P 500 Index | Prodávat své akcie | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Zombifikace | Lineární regrese | Německá vláda | Patterny | Trinity | Obrovské množství peněz | PXE | Objem | Bílý dům | MSFT | Obchod | České startupy | Myšlenka | Hypotéza | Standardní odchylka | Vyšší volatilita | UCITS ETF | Alibaba Group | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Trader 2.0 | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Technické analýzy | USDC | Parlamentní volby | Martin Krištoff | CFDWorld | PEGI | Pfizer | Svíčková formace | Jakub Hodan | Růst cen | Borsa Italiana | Renaissance Technologies | Server BBC | Studie | 4G | Server CNBC | Zavedení digitální daně | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Jakub Kraľovanský | Ekonomický vývoj | Ekologie | Co bude | Vývoj trhu | Generální ředitel | IPO Saudi Aramco | IPO Alibaba | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Louis Vuitton | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | dApps | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Legislativa | INTC | 5G | Hospodářské záležitosti | Finanční rezervy | Inflační cíle | FT | Ekonomka | Globální trh | Konkurenti | Too Big to Fail | Financovat | Master Candle | Předpovědi | Technologický sektor | Akcie Saudi Aramco | Průmysl | Předvolební průzkumy | Eva Miklášová | BNP Paribas Asset Management | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Neinvestovat | Propouštění | CBDC | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Rostoucí náklady | Visa | Výrazný pokles | Další rozvoj | Rozvoj | CFD World | Klíčová rezistence | Celebrity | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Cvičení | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Členské státy EU | Státy EU | Cena za akcii | Goldenburg | Soukromý sektor | Půjčka | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Časopis Forbes | Fidelity National Information Services | FIS | Farmaceutická společnost | Federální obchodní komise | FTC | Události roku | KKCG | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Energetický a průmyslový holding | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Úroky | Měnové politiky | Zasedání Světového ekonomického fóra | Premiér Boris Johnson | Bloomberg Commodity Spot Index | Předseda | Investujte | Kupní síla | Evoluce | Automobil | Regulátoři | Ředitelka | Švédská Riksbank | Záporné úrokové sazby | Europoslanci | xStation5 | Zelený dluhopis | AAPL | MasterCard | Snap Inc | Tým RoboMarkets | Peter Altmaier | Nike | Dot-com | Bydlení | Uber | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Roční růst | Miliardy korun | Visa (V) | Průmyslové podniky | Peking | Wirecard | Singapur | Halving | Obchodní podmínky | Ziskovost | Maximální propad | Akcie s vysokými dividendami | Stabilní společnosti | ETF roku 2020 | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Prodej automobilů | Exact Sciences | Intelligent Systems | Návratnost | Přežití bitcoinu | Russell 3000 | Internetoví giganti | Netflix | Celsius Network | Alex Mashinsky | Půjčky v kryptoměnách | Změny globálního finančního systému | Bitcoinové bubliny | Největší bitcoinové bubliny | List Financial Times | Washington | Letecké společnosti | Miliardy eur | Hodnota společnosti | Budoucnost | Švýcarská vláda | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Dramatické dopady | Zemědělství | Nejbližší rezistence | ASML | Poradenství | Iniciativa | Podnik | Proinflační | Vyšší inflace | Fork | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Americké ministerstvo financí | SAP | Technologická společnost | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Kryptoměny bitcoin | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Zamyšlení | Vyplácení dividend | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Klaus Schwab | WEF Klaus Schwab | Thunbergová | Greta Thunbergová | Kancléřka Merkelová | Digitální onboarding | Onboarding | Digitální komunikace | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Davos | Pozitivní zprávy | Fórum v Davosu | Chudoba | Prezident institutu | Prezident | Koronavirus | Google | WhatsApp | Instagram | Všeobecné volby | Anglie | Trhy | Světová zdravotnická organizace | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Impérium | Finanční regulátor | Negativní dopad | Pokles | Situace | Finanční ředitel | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Certifikace | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Vstupy | Výstupy | FIAT | Zpomalení růstu | Tvrdá práce | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Rozpočtový rámec | Výdaje | Platit daně | Finanční úřad | Čínská vláda | Prodeje aut | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Společnost Nike | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Medvědi | Nejlepší biotechnologické akcie | Trendové indikátory | Valuace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Vitali Butbaev | Správci aktiv | Nejvýraznější ztráty | FinTech akcie | Nejlepší FinTech akcie | FinTech akcie roku 2020 | Akcie Hypoport | Akcie Fidelity National Information Services | Akcie Fidelity | Akcie SimCorp | SimCorp | Akcie Ingenico | Ingenico | Střední podniky | Čínské banky | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Guru | Akcie Microsoft (MSFT) | Vládní opatření | Současná cena | Příležitost k nákupu | Volatilita na finančních trzích | WP | Cílování inflace | Vysoká rizika | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Hlavní měny | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Olaf Scholz | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Akcie Tencent | Tencent | MSCI China | Další vývoj | Stimuly | Brusel | Masivní propad | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Klíčový ukazatel | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Třída aktiv | Šíření viru | Stimul | Burzy cenných papírů | Propad poptávky | Viceprezident | Spotřebitelé | Politbyro | Pandemie COVID-19 | Historie | Snížení základní úrokové sazby | Refinancování dluhů | Volatilita akciových trhů | Ekologické organizace | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Internetový obchod | Bilion dolarů | Krize způsobená koronavirem | Algoritmy | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Američtí senátoři | Pravidla EU | Kalifornie | Škoda | LinkedIn | Komerční banky | Pat Toomey | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Babišova vláda | Spoření | Vnímání rizika | Graf dne | Další růst | Růst | Německý parlament | Koronavirové krize | Poslanci | Silná rezistence | Signál | Hranice měnové politiky | Banka JPMorgan | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | The Economist | Výroba automobilů | Farmaceutické firmy | Křetínský | Karanténa | Viry | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Equa Bank | E-commerce | Ekonomiky | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Akcie Amazon (AMZN) | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | Tencent (700) | Akcie Tencent (700) | Akcie Alibaba Group | Alibaba Group (BABA) | Akcie Apple (AAPL) | Microsoft (MSFT) | Analytik Saxo Bank | Umělá inteligence | Internet věcí | Závislost | Práce | Vláda USA | Autoprůmysl | Podíl na trhu | Údaje | Emise oxidu uhličitého | DPH | Pojišťovna | Společnost Saxo Bank | Možnosti obchodování | Ministři | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Profitabilnější | Německé automobilky | Akcie Activision Blizzard | Akcie Activision Blizzard (ATVI) | ATVI | Activision Blizzard (ATVI) | Activision Blizzard | Emitenti | IMF | Delaware | Představitelé G7 | Finanční představitelé | Více peněz | Dluhové úlevy | Credit Suisse Group AG | Dodavatelské řetězce | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Procter & Gamble | Malé podniky | Colorado | Propad ceny | Americké produkce | Trade | Tlak medvědů | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Znovuzavedení šrotovného | SARS-CoV-2 | Reddit | Surové ropy | Posílení | Swingové minimum | Omezení pohybu | Joe Biden | Regulační rámec | Seznam brokerů | Cestování | Americký HDP | Shell | Společnost Shell | Sazka Group | Zaměstnanci | Tweet | Fondy obchodované na burze | Růst výnosů | Soud | Greenpeace | Dovoz | Vývoz | Dosáhnout zisku | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Dluhy | Členské státy | Akcie Nike | NKE | Psychologické hladiny | Průmyslové kovy | Omezení investic | Členské země | Dominance bitcoinu | Nejbohatší Čech | Auta | JD.com | Rostoucí potenciál | Vývoj ekonomiky | Konsorcium | We-trade | Digitální revoluce v bankovnictví | Digitální revoluce | Revoluce v bankovnictví | Klienti ČSOB | Manažerka | Spekulovat | Manažeři | Kupci | Podnikatelské aktivity | Společnost Facebook | Aktivity společnosti | Akcie v Hongkongu | Americká obchodní komora | Umělé inteligence | Argentina | China Daily | Spoluzakladatel | Ekonomický institut Ifo | Mnichovský ekonomický institut | Jan Sýkora | Pronájem nemovitosti | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Koronavirové pandemie | Ekonomický řád | Dlouhodobý výhled | Průraz | Nový investiční fond | Czegg Ventures | Fond Czegg Ventures | Skupina Starteepo | Fundraising | Jaroslav Palát | Prabos plus | František Bostl | Záchranný balík | Slabá poptávka | Stimulační plán | Německý stimulační plán | Němečtí ministři financí | Bild am Sonntag | Prodloužení těžebních škrtů | Rozpočet eurozóny | Nová prognóza | Waymo | Riot Blockchain | Square | Býčí trend | Big data | Akcie big data | Nepřipravenost | Nikola | ProSiebenSat.1 Media | Národní rozpočtová rada | Místopředseda Evropské komise | Subvence | Obchodování pomocí Price Action | Plán investic | GRANOLAS | Akcie FAANG | GlaxoSmithKline | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Správce aktiv | Cardano | Vyšší daně | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Akcie Wirecard | Práce z domova | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Letecký průmysl | Fintech společnosti | eSports | eSports ETF | Online hry | Boom na trhu | Akcie Take Two Interactive | Take Two Interactive (TTWO) | TTWO | Akcie Electronic Arts | Electronic Arts (EA) | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Reshoring | Akcie Coca-Cola | Jasný signál | Klientská podpora | MAM | Ant | Prostor pro další růst | Alexandr Solženicyn | Sony | Životní úspory | Generace Z | Mladé generace | Reputace | Reputace společnosti | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Výplach | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | American Depositary Receipt | Ethereum 2.0 | Technologické společnosti | Merkelová | Zotavení ekonomik | Akcie těžařů | Silvercorp Metals | Progres | Forward guidance | Bohatí lidé | Zlatá horečka | Americké vládní dluhopisy | DeFi | Staking | Nikl | Čínská společnost | Největší firmy | Odhad růstu HDP | Silné momentum | Měnící tržní podmínky | Správci fondů | Zkušený obchodník | IPO Ant Group | Ant Group | Philip Lane | Indonésie | Analytici Fidelity International | Digitální ekonomika | Fond FF | Global Communications Fund | Ocelářství | Kreativita | WeCHat | Tržní sentiment na Bitcoinu | Sentiment na Bitcoinu | Interní informace | Časový horizont | Vstupy do pozic | Lepší výsledky | Podhodnocené akcie | Worldometers | Podhodnocený | Očekávaný růst ceny lithia | Růst ceny lithia | C.W. CFD World | Upozornění na rizika | Pokles tržeb | Švédský finanční regulátor | Počet akcií | Období zvýšené volatility | Coca-Cola | Přístup na burzu | Klimatické změny | Badger | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Plán na snížení emisí | Pilulka.cz | Budoucí vývoj | Identifikovat trend | Vodíkový pohon | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Politici | Ambasador | Zakladatel firmy | Diverzifikovat | Snížit emise | Grubhub | Biden | Renishaw | České strojírenství | Marathon | Pracovní místa | Česká republika | Antimonopolní úřad | Udržitelné investování | Lockdown | Měnový fond | AEX | Naspers | Výkon společností | Michael Saylor | MicroStrategy | Významné riziko | Akciové portfolio | Udržitelné investice | Akcie Sony | Množství peněz | Společnost Pilulka | Pilulka Lékárny, a.s. | Pilulka Lékárny | Defi | Nařízení | HDP Asie | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | First Solar | Saxo Bank Steen Jakobsen | Technologické tituly | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Sazka Entertainment | Pinduoduo | Exekutivní příkaz | Zisky bank | Blockchainové technologie | Zelené dluhopisy | Indexy pro kryptoměny | Sestavování kryptoměnových indexů | Výdělky | Proražení | Nastavení trhů | Zasedání WEF | INTC.US | Zelené investice | Životní prostředí | Používání hotovosti | Investice do vody | AQUA | Akcie Evoqua Water (AQUA) | Akcie Evoqua Water | Evoqua Water (AQUA) | Evoqua Water | XYL | Akcie Xylem (XYL) | Xylem (XYL) | Akcie Xylem | AWK | Akcie American Water Works Company | American Water Works Company (AWK) | American Water Works Company | Badger Meter | KSB | Lindsay | Pure Cycle | Suez Environment | Veolia Environment | Xylem | GME | GameStop | Akcie Airbnb | Cenový skok | A16z | Sektor kryptoměn | LULU.US | ABNB | TABAK | Očkování | Představitelé ČNB | NBP | Johan van Overtveldt | IPO společnosti | Chytré peníze | Balík stimulačních opatření | Předsednictví EU | Cenné papíry a burzy | Přístup na finanční trhy | Nálada investorů | Carnival | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Emise dluhopisů | Svět kryptoměn | Online prostředí | Růst ceny | Indikátory volatility | Zvýšení těžby | DOT | Brands | Zdravotní péče | Akcie Prosus | JD | ProSiebenSat.1 | VMware | Evropské centrální banky | MJ | ACT | Inaugurace | Situace na trhu | Akcie Gamestop | KFC | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | SWKS | Skyworks Solutions | Klíčové faktory | Retailoví investoři | Růst ceny Bitcoinu | ACTIAM | HAS | Finanční výkonnost | Podrobnosti IPO | Odhad kapitalizace | Blockchainy | Arcane Research | Zinek | Obchodování s emisemi | ETS | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst produktivity | Emise společnosti Pilulka Lékárny | Hodnota společnosti Pilulka | V4 | FinTech akcie 2021 | Obchodování FinTech akcií | Rizika a příležitosti | Hypoport (HYQ) | Akcie Hypoport (HYQ) | HYQ | Akcie Fidelity National Information | Akcie Fidelity National Information Services (FIS) | Fidelity National Information Services (FIS) | Akcie Visa (V) | Akcie Square | Akcie Square (SQ) | Square (SQ) | Negativní vývoj | Finanční zdraví | Obchodování s emisemi (ETS) | Herní průmysl | Riziková prémie | Cíl letošního růstu HDP | Cíl letošního růstu | Technologické podniky | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Fidelity | Riziko likvidity | Průmyslové společnosti | Těžby kryptoměn | Vysoké dividendy | Aleš Hála | Nové regulace | Zvolení Joe Bidena | Vývoj pandemie | Fungování ČNB | Distribuované účetní knihy | DLT | xStation 5 | Výhled Saxo Bank | Jobs Plan | Údaje MMF | Daň pro korporace | CoinGecko | Globální finanční systém | Společnost MicroStrategy | Používání kryptoměn | COIN | Krypto trh | IMC | Akvizice BTC | Akcie MicroStrategy | British American Tobacco | Imperial Brands | Nikotin | Island | Emise skleníkových plynů | COP26 | Klimatický summit | Ceny ETH | Intel (INTC.US) | Objednávky | DOGE | Situace v eurozóně | Goldman Sachs Group | Platby v kryptoměně | David Kögler | Plán obnovy | Pandemie COVID | Těžaři | Ochrana investorů | Oslabení | Václav Holler | CRYFIN | Odvětví HFT | Vysokofrekvenční obchodování (HFT) | Deep Learning | Hluboké učení | Odvětví HFT tradingu | Nayib Bukele | Salvador | FAST | Zákonodárci v USA | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Platidlo | Dekarbonizace | Konkurence | Prodej | Zvyšování daní | Zajištění hospodářského růstu | Ministři financí zemí V4 | Nový cyklus | Stínové bankovnictví | Stínové bankovnictví v Číně | Didi | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | NASA | Programátor | Malajsie | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Dodavatelský řetězec | Společnost Didi | Technologie | Ethereum (ETH) | Růst společnosti | Rizikový profil | Hliník | Mluvčí společnosti | Koncentrace | Fertin Pharma | Společnost Philip Morris | Philip Morris International | TSMC | Zvýšení produkce | Evropská unie dnes | Soubor klimatických opatření | Zelený balíček | AI | Intel Corporation | Odvětví | Služby související s kryptoměnami | Kryptoaktiva | Markets in Crypto-Assets | MiCA | Regulace MiCA | MiCA (Markets in Crypto-Assets) | Divize | Varianta delta | Rozsah škod | Boom | Bilion | Guidance | Provozní náklady | Přemýšlení | Chování | Slabé stránky | Vnímání | Skleníkové plyny | Inovativní řešení | Čínští výrobci | Kulatá čísla | Použití indikátoru | Osobní počítače | Cena kryptoměny | Komentář Fidelity | Komentář Fidelity International | Odborný přístup | Asijské země | Velké instituce | Tokeny | NN IP | Bonusy | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Očekávaná inflace | SpaceX | Americká ministryně financí | Školení | Společnosti | Chivo | Salvadorci | Národní měny | Náklady na obchodování | Zlomový okamžik | Opatření | Vrcholy | Dna | Polská inflace | Bitcoinová peněženka | Rychlý růst | ANO | NFT | Vysoká poptávka | Stakování | Althea Spinozzi | Workshop | Catherine Yeung | Nakamoto | Etherea | Americká firma | Celkové závazky společnosti | Závazky společnosti | Smart kontrakty | David Mencl | Ekonomické stavby | ČSSD | BNP | UBS Group | UBS Group AG | Problémy v dodavatelských řetězcích | Paras Anand | Energetická krize | Zisky z těžby | Těžby Bitcoinu | RippleNet | QNB | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Minulá výkonnost | Zavádění kryptoměn | Zásady pro digitální měny | Pravidla hry | Investice do technologií šetrných k přírodě | Giphy | Spuštění fondu | Zdravotnictví | Obilí | Pozornost | Kryptoměnový průmysl | Izraelská centrální banka | Meta | OSN v Glasgow | Klima | Metaverse | MANA | Meta Platforms | Přístup ke kryptoměnám | Fialova vláda | Tisková zpráva | Společnost | Kateřina Petko | Krypto průmysl | Reálné výnosy | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Raketový růst | Alpha Impact | Hayden Hughes | ESG principy | Williams %R | TIM | Ceny BTC | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | Zavedení digitální měny | | Investice do životního prostředí | Michal Fila | Jan Růžička | Britský antimonopolní úřad | CMA | Stuart McIntosh | Zlotý | Fibonacciho retracement | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Postcovidová ekonomika | Technická rezistence | Názory na měnovou politiku | Hráči na trhu | Celkový sentiment | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Blockchain Cardano | Dynamika trhu | Boston Consulting | Kryptoměnoví investoři | Cowen | Těžby bitcoinů | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | Firma Allwyn | CRHC | Springtide Ventures | KKCG Real Estate Group | MND Group | Aricoma Group | Firma KKCG | Aricoma | Provozovatel loterií | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Simon Peters | Instituce | Individuální trader | Společnost Allwyn | Víkendové gapy | ALUMINIUM | Rhodium Enterprises | Podnikání Rhodium Enterprises | Struktura řízení | Konkurenti Rhodium Enterprises | Bitfarmy | Argo Blockchain | DMG Blockchain | Hive Blockchain | Hut 8 Mining | HashChain Technologies | DPW Holdings | Layer1 Technologies | Marathon Patent Corp. | Marathon Patent | Stronghold Digital Mining | Finanční výkonnost Rhodium Enterprises | Obchodní inovace | Unikátní technologie těžby | Technologie těžby | Malý tržní podíl bitcoinů | Tržní podíl bitcoinů | Podíl bitcoinů | Žádné dividendy | Kapitalizace Rhodium Enterprises | P/S emitenta | IPO společnosti Rhodium Enterprises | Datové centrum Rhodium Enterprises | Datové centrum | Zisky z těžby BTC | Banka Barclays | Under Armour | Invaze na Ukrajinu | RBLX | Poradenské služby | Sankce | Ukrajina a Rusko | Ruští oligarchové | Oligarchové | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Energiewende | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | Bitcoinové velryby | Britská banka | Ukončení války | Řetězce | Coin Metrics | Majitel Sazky | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Investoři do bitcoinu | Obchodování s Ruskem | Verbální intervence | Akcie Lululemon | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Menší investoři | Investoři na Bitcoin | Regulace kryptoměn | Odpovědnost ČNB | Společenská odpovědnost | Gideon Capital Management | Tržní ocenění | Pokračovací grafické formace | Zelenskyj | Společnost Lululemon | Společnost Lululemon (LULU.US) | Lululemon (LULU.US) | Technický výhled trhu | Trojúhelníkové formace | Daň na banky | Vedení ECB | Sektorová daň Česko | Sektorová daň
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Initial Coin Offering
Initial Margin
Initial margin (počáteční záloha/marže)
Initial Public Offering
Initial Public Offering (IPO)
INLOOPX
Innogy
Innovative Industrial Properties
Innovative Industrial Properties (IIPR)
INO.com

Následující klíčová slova

Inovativní řešení
Inovativní trader
Inovátorovo dilema
Inovestments
InPost
INPST
INPST.NL
INR
INRG
INR - Indian Rupee
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Windsor
Broker 4XP
HOTFOREX
reklama
Vantage
Potvrďte prosím... Zavřít