Středa 25. květen 2022 09:12
reklama
virarosi krypto
reklama
XTB analyticke forum
reklama
virarosi krypto
reklama
XTB analyticke forum

Klíčová slova - Pandemie covidu-19

C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla o 0,2 procenta

25.05.2022 Německé hospodářství v prvním letošním čtvrtletí vykázalo proti předchozím třem měsícům růst o 0,2 procenta. V konečné zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Poznamenal přitom, že po poklesu v posledním čtvrtletí loňského roku se hrubý domácí produkt (HDP) i přes následky pandemie nemoci covid-19 a ruské invaze na Ukrajinu dokázal vrátit k růstu. Na celý letošní rok německá vláda počítá s růstem HDP o 2,2 procenta.
C:\fakepath\money.jpg

IIF: Globální dluh v prvním čtvrtletí stoupl na rekordních 305 bilionů USD

19.05.2022 Globální dluh napříč všemi sektory v prvním čtvrtletí stoupl na rekordních více než 305 bilionů USD (7,2 biliardy Kč). Nejvíce si půjčily dvě největší ekonomiky světa, Čína a Spojené státy. Poměr globálního dluhu k hrubému domácímu produktu (HDP) ale klesl. Uvedl to ve své zprávě Institut pro mezinárodní finance (IIF), jehož členy je více než 400 bank a finančních institucí po celém světě.
C:\fakepath\Madarsko.png

Růst maďarské ekonomiky v prvním čtvrtletí vysoko překonal odhady

17.05.2022 Maďarská ekonomika v prvním čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 2,1 procenta, meziročně pak o 8,2 procenta. Ve své předběžné zprávě to dnes oznámil maďarský statistický úřad. Růst je v obou případech vysoko nad odhady analytiků. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil mezičtvrtletně o 2,2 procenta a meziročně o 7,1 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

IMK: Náhlý konec dodávek ruského plynu může vést k nové krizi německé ekonomiky

09.05.2022 Náhlé přerušení dodávek ruského zemního plynu by v Německu způsobilo hospodářskou recesi, která by byla srovnatelná s ekonomickými krizemi v letech 2009 a 2020, nebo dokonce ještě horší. Vyplývá to ze studie německého institutu pro makroekonomickou politiku IMK.
C:\fakepath\umela inteligence.jpg

Reuters: Start-upy nasadily na narušené dodavatelské řetězce umělou inteligenci

08.05.2022 V posledních dvou letech narušila globální dodavatelské řetězce řada neočekávaných událostí. Pandemie covidu-19, válka na Ukrajině, brexit a kontejnerová loď uvízlá v Suezském průplavu vedly ke zpoždění dodávek všeho možného od jízdních kol po krmivo pro domácí zvířata, napsala agentura Reuters. Neustále rostoucí skupina start-upů i zavedených logistických firem v reakci na to vytváří odvětví v hodnotě několika miliard dolarů, které k minimalizaci narušení dodávek využívá nejmodernější technologie.
img

Odhady studie Fintech – 4.4 miliardy uživatel do roku 2024 přijme mobilní peněženky 

03.05.2022 Na základě nedávno zveřejněné studie společnosti Merchant Machine se předpokládá, že mobilní peněženky do roku 2024 přijme 4,4 miliardy uživatel. Zjištění Merchant Machine ukazují, že pandemie COVIDU-19, která zasáhla celý svět, poháněla oblíbenost digitálních peněženek a analytici očekávají, že jejich počet vzroste ze 44,50 %. na 51,70 % populace do roku 2024.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá ekonomika se v prvním čtvrtletí vrátila k růstu, vzrostla o 0,2 procenta

29.04.2022 Německá ekonomika se v prvním čtvrtletí vrátila k růstu. Proti předchozím třem měsícům se zvýšila o 0,2 procenta, informoval dnes v předběžné zprávě německý statistický úřad. V posledním loňském čtvrtletí hrubý domácí produkt (HDP) o 0,3 procenta klesl. Ekonomiku táhla vzhůru vyšší míra tvorby kapitálu, opačným směrem na ni působila bilance zahraničního obchodu. Hospodářství pociťuje čím dál více dopady války na Ukrajině, upozornili statistici.
C:\fakepath\putin.png

Rusko podle prezidenta Putina ustálo sankce Západu

27.04.2022 Ruská ekonomika ustála nové sankce, které Západ přitom považoval za drtivé, prohlásil dnes podle agentury TASS ruský prezident Vladimir Putin. Na setkání s poradním sborem ruského parlamentu v Petrohradu také sdělil, že Rusko na tyto "nešikovné" pokusy o izolaci ruského hospodářství zareaguje zavedením velké svobody a otevřenosti podnikání. Západní země přijaly sankce v reakci na ruskou vojenskou invazi na Ukrajinu, která začala na konci února.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika podle expertů poroste i v příštích letech pomaleji

21.04.2022 Německá ekonomika poroste podle expertů i v příštích letech pomaleji. Brzdit ji dál budou problémy s dodávkami, nedostatek surovin a dopady války na Ukrajině. Vyplývá to z průzkumu Centra pro evropský ekonomický výzkum (ZEW), o kterém informovala agentura DPA. Finanční experti nyní očekávají, že ekonomický růst bude spíše pomalý a v letech 2022 až 2024 bude průměrně ročně přidávat mezi dvěma a 2,5 procenta.
C:\\fakepath\\SB2.jpg

Šéf Světové banky: Válka na Ukrajině zdraží potraviny až o 37 procent

21.04.2022 Válka na Ukrajině zdraží potraviny až 37 procent a nastupující potravinová krize způsobí v mnoha chudších zemích lidskou katastrofu. V rozhovoru s BBC to řekl prezident Světové banky (SB) David Malpass. Pokud se krizi nepodaří zastavit, hrozí podle něj chudoba a podvýživa stovkám milionů lidí.
C:\fakepath\trader-14042022-22-zm.jpg

MMF podle své šéfky zhorší výhled světové ekonomiky

14.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhorší odhady růstu světové ekonomiky pro letošní i příští rok, protože válka na Ukrajině tlačí vzhůru ceny potravin a energií, což přináší další zátěž pro již tak křehkou hospodářskou situaci. Uvedla to dnes šéfka MMF Kristalina Georgievová. Varovala, že svět se nyní nachází ve "velmi nebezpečné době" a že vysoká inflace představuje "jasné a přítomné nebezpečí" pro světovou ekonomiku.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 14. dubna 2022

14.04.2022 Aby město Sorradino v argentinské provincii Santa Fe získalo finance na modernizaci železniční infrastruktury, mohlo by začít těžit kryptoměny. Jeho starosta nepovažuje těžbu digitálních měn, které lze okamžitě prodat, za rizikovou.
C:\fakepath\trader-07042022-26-zm.jpg

EK schválila francouzský plán na podporu firem dotčených válkou

07.04.2022 Evropská komise schválila francouzský plán na poskytnutí až 155 miliard eur (zhruba 3,8 bilionu Kč) na podporu podniků zasažených hospodářskými důsledky války na Ukrajině. Komise to dnes oznámila v tiskové zprávě. Upozornila, že jde o první plán schválený v rámci krizového mechanismu, který Evropská unie kvůli válce na Ukrajině přijala minulý měsíc a který dočasně zmírňuje pravidla pro státní pomoc.
C:\fakepath\Musk.jpg

Nejbohatším člověkem světa je podle Forbes Elon Musk s majetkem 219 mld. USD

05.04.2022 Nejbohatším člověkem na světě je letos podle žebříčku časopisu Forbes šéf automobilky Tesla Elon Musk s majetkem 219 miliard dolarů (4,9 bilionu Kč). Z Čechů letos skončila nejvýše, na 104. místě, Renáta Kellnerová s rodinou (16,6 miliardy dolarů).
C:\fakepath\trader-05042022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.04.2022 1) Spojené státy v pondělí znemožnily ruské vládě uhradit splátky dluhopisů v hodnotě přes 600 milionů dolarů (více než 13 miliard Kč) z ruských rezerv držených u amerických bank. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na mluvčího amerického ministerstva financí. Washington se tak snaží zvýšit tlak na Moskvu a omezit množství dolarů, které má Rusko k dispozici.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Aktivita ruského sektoru služeb v březnu prudce klesla

05.04.2022 Aktivita ruského sektoru služeb v březnu zaznamenala nejprudší pokles od května 2020, kdy ji tvrdě zasáhla pandemie covidu-19. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti S&P Global mezi nákupními manažery. Ruská ekonomika se nyní potýká s negativními dopady sankcí, které na Rusko uvalily západní země kvůli jeho útoku na Ukrajinu.
C:\fakepath\trader-04042022-23-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

04.04.2022 1) Německá ekonomika závislá na ruských energiích bude čelit hluboké recesi, pokud se zastaví dodávky ruského plynu a ropy. Na svém webu před tím varuje německá bankovní lobby BDB. Podle hlavy BDB a zároveň šéfa Deutsche Bank Christiana Sewinga německé banky letos kvůli válce na Ukrajině očekávají prudké oslabení hospodářského růstu na zhruba dvě procenta.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

Inflace v Turecku v březnu překročila 60 procent, je nejvyšší za 20 let

04.04.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Turecku v březnu zrychlil na 61,1 procenta z únorových 54,4 procenta. Turecká inflace se tak dostala na nové dvacetileté maximum. Vyplývá to podle agentury AP z dnešních údajů tureckého statistického úřadu. Nejvýraznějšímu zdražování čelí turečtí spotřebitelé v dopravě, kde se ceny v meziročním srovnání téměř zdvojnásobily. Ceny potravin pak meziročně stouply o více než 70 procent.
C:\fakepath\global economy.jpg

WTO kvůli válce na Ukrajině výrazně snížila odhad růstu světového obchodu

04.04.2022 Světová obchodní organizace (WTO) kvůli válce na Ukrajině snížila odhad letošního růstu světového obchodu na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 4,7 procenta. Uvedla to šéfka WTO Ngozi Okonjová-Iwealová. Za zhoršením výhledu stojí rovněž problémy v dodavatelských řetězcích, které začaly v důsledku pandemie covidu-19. Informoval o tom server BBC.
C:\fakepath\eurusd-03042022-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (4.4.2022)

04.04.2022 Minulý týden jsme se dočkali dvou obchodů podle mého týdenního komentáře. Jako první jsme se dočkali prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci sell (short) obchodu, který se však ukázal jako falešný průraz a obchod tak skončil na menším Stop-Lossu. Později v týdnu pak došlo k prolomení horní vstupní S/R zóny, což aktivovalo buy (long) obchod, který velmi přesně došel do svého cíle a byl tak ukončen v zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v březnu vystoupila na rekordních 7,5 procenta

01.04.2022 Míra inflace v eurozóně v březnu vystoupila na 7,5 procenta. To je rekord od zavedení eura před dvaceti lety. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zvyšovaly se zejména ceny energií. V únoru inflace činila 5,9 procenta.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Růst zpracovatelského průmyslu eurozóny v březnu po ruské invazi prudce zpomalil

01.04.2022 Růst aktivity ve zpracovatelském průmyslu eurozóny v březnu prudce zpomalil. Ruská invaze na Ukrajinu zasáhla dodavatelské řetězce, snížila poptávku a narušila podnikatelskou důvěru. Rostoucí náklady na energie vedly k širšímu růstu cen. Vzhledem k nejistotě plynoucí z konfliktu na Ukrajině a prohlubující se krizi životních nákladů hrozí, že by se zpracovatelský průmysl bloku mohl v tomto čtvrtletí propadnout do recese, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\Sri Lanka.jpg

NYT: Srílanská ekonomika padla na samé dno, prezident je pod tlakem

29.03.2022 Dluhová krize zasahuje do života obyvatel Srí Lanky, kde jsou jídlo a benzín momentálně buď nedostupné, nebo příliš drahé. Proti prezidentovi proslulému krutostí se vzdouvá vlna protestů, píše americký deník The New York Times.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Nálada mezi německými exportéry v březnu klesla nejvíce od začátku pandemie

28.03.2022 Nálada mezi německými exportéry v březnu poklesla nejvíce od začátku pandemie covidu-19. Pesimismus vyvolala ruská invaze na Ukrajinu. Vyplývá to z průzkumu mezi zhruba 2300 výrobci, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský institut Ifo.
img

EY: Provozní zisk předních světových automobilek loni prudce stoupl

28.03.2022 Přední světové automobilky v loňském roce prudce zvýšily své zisky, a to navzdory negativním dopadům nedostatku čipů a dalších součástek na jejich výrobní aktivity. Podle studie poradenské společnosti EY se loni souhrnný provozní zisk 16 největších světových automobilových koncernů zvýšil o 168 procent na 134 miliard eur (zhruba 3,3 bilionu Kč), napsala agentura DPA.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

UNCTAD: Růst světové ekonomiky letos kvůli ruské invazi zpomalí na 2,5 procenta

24.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu bude brzdou světové ekonomiky, ohroženy budou zejména rozvojové země. Tempo růstu světového hospodářství letos patrně zpomalí na 2,5 procenta z loňských 5,6 procenta, napsala v dnešní zprávě Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD).
C:\fakepath\trader-23032022-31-zm.jpeg

EK: Spotřebitelská důvěra v EU v březnu výrazně klesla kvůli válce na Ukrajině

23.03.2022 Spotřebitelská důvěra v eurozóně i v celé Evropské unii v březnu výrazně klesla a dostala se pod dlouhodobý průměr. Za jejím poklesem stojí válka na Ukrajině. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy Evropské komise. Index důvěry pro eurozónu se snížil o 9,9 bodu na minus 18,7 bodu a index pro EU klesl o 9,4 bodu na minus 19,6 bodu.
C:\fakepath\Cina-mena.jpg

EY: Počet převzetí evropských podniků čínskými investory loni vzrostl

22.03.2022 Čínští investoři v loňském roce převzali 155 evropských podniků. To je o 23 více než předloni, ale o polovinu méně než v roce 2016, kdy byla akviziční aktivita čínských firem v Evropě na vrcholu. Vyplývá to ze studie, kterou dnes zveřejnila poradenská společnost EY. Na akvizice evropských firem loni čínští investoři vynaložili celkem 12,4 miliardy dolarů (zhruba 280 miliard Kč), uvedla agentura DPA.
img

Předpověď ceny BTC od roku 2022 do roku 2026

21.03.2022 Bitcoin je digitální aktivum, které svou pozici v rámci finančních trhů povýšilo a dostalo přezdívku digitální zlato. Jedná se o kryptoměnu, která odporuje tlakům centrální vlády. Pandemie COVIDU-19 přišla s technologickou revolucí, která obchodníkům ukázala jak s pouhým připojením k internetu obchodovat s BTC.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

Lagardeová: Eurozóna se navzdory válce na Ukrajině nedostane do stagflace

21.03.2022 Evropská centrální banka (ECB) navzdory válce na Ukrajině nadále počítá s růstem ekonomiky eurozóny letos i v následujících dvou letech. Uvedla to dnes prezidentka ECB Christine Lagardeová. Připustila, že válka bude tlumit hospodářský růst a tlačit vzhůru inflaci, odmítla však obavy z toho, že eurozóna vstoupí do stagflace, tedy do období s malým či žádným hospodářským růstem provázeným vysokou inflací.
img

Evropský akciový trh díky rozhodnutím světových centrálních bank roste

18.03.2022 Klíčové ukazatele akciového trhu vykázaly v závěru čtvrtečního obchodování v návaznosti na výsledky zasedání Bank of England zisky.
img

Škoda Auto loni zvýšila provozní zisk o 43 procent na 1,08 miliardy eur

15.03.2022 Automobilka Škoda Auto v loňském roce navzdory poklesu prodeje aut zvýšila provozní zisk o 43,2 procenta na 1,08 miliardy eur (26,8 miliardy Kč). K růstu přispěly vyšší marže, příznivý vývoj směnných kurzů a nižší poplatky za nadlimitní emise oxidu uhličitého. Ve své výroční zprávě to dnes uvedl mateřský koncern Volkswagen.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Šéf VW: Válka na Ukrajině může evropské ekonomice způsobit větší škody než covid

10.03.2022 Vleklá válka na Ukrajině by mohla evropské ekonomice způsobit mnohem větší škody než pandemie covidu-19. V rozhovoru s listem Financial Times (FT) to řekl šéf německého automobilového koncernu Volkswagen Herbert Diess.
C:\fakepath\trader-07032022-28-zm.jpg

Evropské akcie kvůli rostoucím cenám ropy skončily na ročním minimu

07.03.2022 Evropské akcie dnes kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu dál oslabovaly a den zakončily na ročním minimu. Růst cen ropy totiž vzbuzuje obavy z dalších inflačních tlaků a ze zpomalení hospodářského růstu. Panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 1,1 procenta na 417,13 bodu, ráno ale kvůli obavám z možnému zákazu dovozu ruské ropy odepisoval až 3,8 procenta.
C:\fakepath\Stoxx600.jpg

Evropské akcie jsou kvůli možnému zákazu dovozu ruské ropy na ročním minimu

07.03.2022 Kvůli možnému zákazu dovozu ruské ropy, který zvažují západní státy, jsou evropské akcie na ročním minimu. Případný zákaz dovozu ropy budí obavy z dalších inflačních tlaků a ze zpomalení hospodářského růstu. Panevropský index STOXX 600 ztrácel kolem 10:00 SEČ 3,8 procenta na 405,86 bodu. Hlavní index německé burzy DAX odepisoval 4,6 procenta na 12.489,49 bodu.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Vybrané ekonomické údaje Ruska a Ukrajiny

03.03.2022 Ruská ekonomika závisí zejména na využívání bohatých přírodních zdrojů a rozsáhlém zbrojním průmyslu. Země má největší rezervy zemního plynu na světě, druhé největší zásoby uhlí a osmé největší zásoby ropy. Rusko je předním světovým vývozcem zemního plynu, druhým největším vývozcem ropy a druhým největším exportérem zbraní. Hodnota přírodních zdrojů tvoří podle odhadu z roku 2019 zhruba 60 procent ruského HDP. Příjmy z prodeje ropy a zemního plynu podle ruského ministerstva financí tvořily v loňském roce 36 procent příjmů státního rozpočtu.
C:\fakepath\trader-02032022-34-zm.jpg

Evropské akcie navzdory počátečnímu poklesu posílily

02.03.2022 Evropské akcie dnes navzdory počátečnímu poklesu posílily. Smazaly tak část ztrát z předchozích dvou dnů, za kterými stály obavy z hospodářských důsledků války na Ukrajině. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 si dnes připsal 0,9 procenta a uzavřel obchodování na 446,33 bodu.
C:\fakepath\trader-02032022-33-zm.jpg

Biden uvolní další ropné rezervy, nevyloučil přerušení dovozu z Ruska

02.03.2022 Americký prezident Joe Biden při svém prvním poselství o stavu unie označil za svou nejdůležitější prioritu boj proti růstu cen, který podle průzkumů veřejného mínění trápí velkou část Američanů. Oznámil v této souvislosti uvolnění dalších 30 milionů barelů z amerických ropných rezerv, které podle něj pomůže otupit růst cen pohonných hmot. Zároveň přiznal, že ekonomické sankce uvalené na Rusko v reakci na útok na Ukrajinu pocítí i Američané. Později novinářům řekl, že nevylučuje možnost přerušit dovoz ropy z Ruska.
C:\fakepath\trader-02032022-29-zm.jpg

Forex: Euro kvůli obavám z války na Ukrajině kleslo vůči dolaru nejníže od května 2020

02.03.2022 Euro během dnešního obchodování sestoupilo vůči americkému dolaru až na 1,1059 EUR/USD, tedy na nejnižší úroveň od května 2020. Důvodem jsou obavy investorů z dopadů eskalace války na Ukrajině na hospodářské vyhlídky eurozóny, píše agentura Reuters. Kolem 17:30 SEČ pak jednotná evropská měna vykazovala pokles o zhruba 0,3 procenta na 1,1090 EUR/USD.
C:\fakepath\biden3.jpeg

Biden oznámil uvolnění dalších ropných rezerv ve snaze bojovat s růstem cen

02.03.2022 Americký prezident Joe Biden při svém prvním poselství o stavu unie označil za svou nejdůležitější prioritu boj proti růstu cen, který podle průzkumů veřejného mínění trápí velkou část Američanů. Oznámil v této souvislosti uvolnění dalších 30 milionů barelů z amerických ropných rezerv, které podle něj pomůže otupit růst cen pohonných hmot. Zároveň přiznal, že ekonomické sankce uvalené na Rusko v reakci na útok na Ukrajinu pocítí i Američané.
img

Dodavatelé se obávají o zásobování kvůli prohlubování konfliktu na Ukrajině

01.03.2022 V úterý vzrostly ceny ropy kvůli obavám z možného narušení dodávek v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajině. Toto téma aktuálně převažuje nad debatami o koordinovaném celosvětovém uvolňování zásob ropy, které mají uklidnit situaci na trzích.
C:\fakepath\global economy.jpg

Janus Henderson: Globální objem dividend se loni vyšplhal na nový rekord

01.03.2022 Celosvětový objem dividend vyplacených akcionářům v loňském roce vzrostl o téměř 17 procent na rekordních 1,47 bilionu dolarů (přes 33 bilionů Kč). Uvedla to britská investiční společnost Janus Henderson ve své zprávě. Předpověděla rovněž, že v letošním roce se objem dividend opět zvýší, a to na 1,52 bilionu dolarů. Tempo jeho růstu by tak nicméně mělo zpomalit na zhruba tři procenta.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Uzavření vzdušného prostoru je dalším náporem na globální dodavatelské řetězce

01.03.2022 Globální dodavatelské řetězce, které už tvrdě zasáhla pandemie covidu-19, čelí dalšímu problému. Uzavření vzdušného prostoru po ruské invazi totiž dopadá i na leteckou nákladní dopravu a zvyšuje jí náklady. Přeprava mezi Evropou a severoasijskými destinacemi, jako je Japonsko, Jižní Korea a Čína, se zproblematizovala kvůli vzájemným zákazům. Ty evropským dopravcům zakazují létat nad Sibiří a ruským leteckým společnostem komplikují cestu do Evropy.
C:\fakepath\eurusd-25022022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 25.2.2022

25.02.2022 Americké akcie včera posílily. Poté, co americký prezident Joe Biden oznámil další část protiruských sankcí, smazaly předchozí ztráty a zpevnily. Seanci hlavní indexy po zprávách o ruské invazi na Ukrajinu zahájily výrazným propadem.
C:\fakepath\trader-24022022-34-zm.PNG

Forex: Dolar po zahájení ruské invaze na Ukrajinu posiluje, rubl propadl

24.02.2022 Dolar dnes po zahájení ruské invaze na Ukrajinu posiluje, zatímco rubl propadl na historické minimum. Investoři se zbavují rizikových aktiv a preferují ta bezpečná.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Reuters: Ukrajinská krize může mít dalekosáhlé dopady na evropskou ekonomiku

24.02.2022 Ruský útok na Ukrajinu a způsob, jakým svět na tuto invazi zareaguje, by mohl mít dalekosáhlé dopady na evropskou ekonomiku - od růstu cen energií a potravin až po ekonomické sankce, které zasáhnou zahraniční obchod a investice. Dopady ukrajinské krize tak ovlivní rychlost, s jakou se evropská ekonomika zotaví z útlumu, který způsobila pandemie covidu-19, upozorňují analytici.
C:\fakepath\diamanty.jpg

De Beers: Dodávky diamantů dosáhly vrcholu a několik desetiletích budou stabilní

22.02.2022 Dodávky přírodních diamantů dosáhly vrcholu a po několik desetiletí zůstanou stabilní. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl Bruce Cleaver, šéf nadnárodní společnosti De Beers. Cleaver předpokládá, že odvětví by mělo zaznamenat slušný střednědobý až dlouhodobý růst. Firma De Beers spadá pod těžařského giganta Anglo American a spolu s ruskou společností Alrosa patří k největším těžařům diamantů na světě.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Ruská ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 4,7 procenta

20.02.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska se v loňském roce zvýšil o 4,7 procenta. Vyplývá to z prvního odhadu, který v pátek zveřejnil ruský statistický úřad. Ruská ekonomika tak zaznamenala nejvýraznější nárůst za více než desetiletí poté, co v roce 2020 v důsledku pandemie covidu-19 klesla o 2,7 procenta, napsala agentura Bloomberg.
img

Renault se loni po dvou letech vrátil k zisku, v předstihu splatí státní pomoc

18.02.2022 Francouzská automobilka Renault se loni po dvou letech vrátila k zisku a hodlá s předstihem splatit státní pomoc, kterou dostala za pandemie. Skupina vykázala čistý zisk 888 milionů eur (21,6 miliardy Kč), a překonala tak odhady analytiků. V roce 2020 měla vinou pandemie covidu-19 rekordní ztrátu osm miliard eur.
img

Yellenová vyzve skupinu G20, aby rozvojovým zemím pomohla ukončit pandemii

17.02.2022 Americká ministryně financí Jannet Yellenová vyzve skupinu G20 ke spolupráci na ukončení pandemie covidu-19 v rozvojových zemích a zajištění zdrojů potřebných k jejich obnově, uvedlo americké Ministerstvo financí.
C:\fakepath\Izrael.jpg

Izraelský HDP se loni zvýšil o 8,1 procenta, vykázal nejprudší růst za 21 let

16.02.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Izraele se v loňském roce zvýšil o 8,1 procenta, a to díky oživení spotřebitelských výdajů, exportu i investic z útlumu způsobeného koronavirovou krizí. Izraelská ekonomika tak zaznamenala nejprudší nárůst za 21 let. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů izraelského statistického úřadu.
C:\fakepath\eurusd-11022022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 11.2.2022

11.02.2022 Americké akcie včera prudce oslabily. Přispěla k tomu zpráva o vývoji inflace ve Spojených státech a následný komentář jednoho ze zástupců americké centrální banky (Fed), který umocnil obavy, že banka kvůli inflaci agresivně zvýší úrokové sazby.
C:\fakepath\money.jpg

Evropští regulátoři chtějí uzpůsobit dozor nad finančními službami v digitální éře

07.02.2022 Evropští regulátoři vyzvali k rychlým změnám kontrolních mechanismů a ochrany spotřebitelů v oblasti mezinárodních finančních služeb v době, kdy se toto odvětví digitalizuje a zvýšenou roli v něm hrají velké technologické společnosti. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indie chystá investice do solární energetiky, chce snížit závislost na Číně

01.02.2022 Indie investuje 195 miliard rupií (přes 56 miliard Kč) na podporu místní výroby solárních modulů, čímž zintenzivní kampaň za snížení závislosti na dovozu z Číny. Země má ambiciózní plán získávat do konce desetiletí ze sluneční energie 280 gigawattů elektřiny. Nyní z Číny dováží 80 procent komponentů pro odvětví solární energetiky. Investice je součástí rozpočtu na příští finanční rok, který začne v dubnu a který dnes představila ministryně financí Nirmala Sítarámanová.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indická vláda čeká výrazné zrychlení růstu ekonomiky, odhad je 9,2 procenta

31.01.2022 Indie bude po loňském poklesu, nejhorším za 40 let, letos jednou z nejrychleji rostoucích velkých ekonomik. Tvrdí to indická vláda, která za finanční rok do 31. března ve svém výhledu očekává růst o 9,2 procenta. V předchozím finančním roce tato třetí největší asijská ekonomika o 7,3 procenta klesla, uvedla dnes agentura AP.
C:\fakepath\eurusd-25012022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 25.1.2022

25.01.2022 Akcie ve Spojených státech včera oslabovaly, v závěru seance však smazaly ztráty a nakonec uzavřely se ziskem díky investorům, kteří hledali výhodné nákupy. Pokles na počátku seance způsobilo hlavně geopolitické napětí související s Ukrajinou, zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed), které začne dnes, a pandemie covidu-19.
C:\fakepath\WEF.jpg

Letošní Světové ekonomické fórum se bude v Davosu konat od 22. do 26. května

23.01.2022 Letošní Světové ekonomické fórum (WEF) se bude v Davosu konat od 22. do 26. května. V pátek o tom informovala stejnojmenná nezisková organizace, která každoroční setkání ve švýcarských Alpách pořádá.
C:\fakepath\akcie-21012022.png

Evropské akcie výrazně oslabily, a vykázaly tak třetí ztrátový týden za sebou

21.01.2022 Evropské akcie dnes výrazně oslabily, a vykázaly tak třetí ztrátový týden za sebou. Nervozita z nadcházejícího zpřísňování měnové politiky centrálních bank a nepříznivá hospodářská data vyvolaly pokles na většině světových akciových trhů.
C:\fakepath\trader-21012022-29-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, klesají výnosy z dluhopisů americké vlády

21.01.2022 Dolar dnes oslabuje, klesly výnosy z dluhopisů americké vlády. Investoři vyhlížejí zasedání americké centrální banky (Fed), které se uskuteční příští týden. Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, kolem 18:30 SEČ vykazoval pokles o 0,2 procenta na 95,60 bodu.
C:\fakepath\eurusd-21012022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 21.1.2022

21.01.2022 Americké akcie včera oslabily. Po většinu seance hlavní indexy rostly, na závěr však zisky smazaly a poklesly. Index technologického trhu Nasdaq se dostal ve středu do korekce, která se definuje jako pokles indexu o deset až dvacet procent z posledního maxima.
C:\fakepath\trader-20012022-34-zm.jpeg

Forex: Dolar stagnuje, protože se zastavil růst výnosů u amerických dluhopisů

20.01.2022 Kurz amerického dolaru se dnes drží bez výraznějších změn, protože se zastavil růst výnosů u dluhopisů vlády Spojených států. Jednotná evropská měna euro kolem 17:30 SEČ vykazovala vůči dolaru nárůst necelou desetinu procenta na 1,1350 EUR/USD.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Růst polské ekonomiky letos podle vlády zpomalí na čtyři až 4,5 procenta

20.01.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Polska by se měl v letošním roce zvýšit o čtyři až 4,5 procenta. Předpověděl to dnes podle agentury PAP polský ministr hospodářského rozvoje a technologií Piotr Nowak. Dodal, že v loňském roce polská ekonomika podle odhadů jeho ministerstva vzrostla o 5,5 procenta.
C:\fakepath\eurusd-20012022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 20.1.2022

20.01.2022 Americké akcie včera oslabily. Index technologického trhu Nasdaq se dostal do korekce, která se definuje jako pokles indexu o deset až dvacet procent z posledního maxima. Investoři se obávají vyšších výnosů dluhopisů americké vlády a zpřísňování měnové politiky americké centrální banky (Fed).
C:\fakepath\eurusd-19012022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 19.1.2022

19.01.2022 Americké akcie včera výrazně oslabily. Finanční společnosti se dostaly pod tlak kvůli neuspokojivým hospodářským výsledkům banky Goldman Sachs. Náladu na trhu negativně ovlivnil také růst výnosů u dluhopisů vlády Spojených států, který má obvykle dopad zejména na ceny akcií technologických společností.
C:\\fakepath\\trader-18012022-26-zm.jpg

Forex: Euro kleslo na týdenní minimum vůči americkému dolaru

18.01.2022 Euro dnes sestoupilo na týdenní minimum vůči americkému dolaru, který těží z růstu výnosů u dluhopisů vlády Spojených států. Kolem 18:15 SEČ jednotná evropská měna vykazovala pokles o zhruba 0,7 procenta na 1,1332 EUR/USD.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Průzkum: Investoři kvůli obavám z růstu úroků prodávají technologické akcie

18.01.2022 Obavy z dalšího zvyšování základních úrokových sazeb vedou investory k tomu, že se v prvních týdnech nového roku odvracejí od akcií technologických firem. Ve svém průzkumu to dnes uvedla společnost BofA Securities, která spadá pod finanční ústav Bank of America.
img

Americká letecká společnost je připravena na oživení jakmile pomine omikronová vlna

18.01.2022 Nejúspěšnější americká letecká společnost, Delta Air Lines ke konci minulého týdne vykázala malý zisk za poslední 3 měsíce minulého roku. Podle účetních zásad prodělala Delta Air Lines 395 milionů dolarů bez DPH, a to především kvůli investicím do partnerských leteckých společností. Společnost Delta předpokládá, že v prvních třech měsících letošního roku vykáže další ztrátu.
C:\fakepath\Británie3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii v listopadu překvapivě klesla na 4,1 procenta

18.01.2022 Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce listopadu klesla o desetinu bodu na 4,1 procenta. Firmy pak v prosinci navzdory pandemii a šíření nové koronavirové varianty omikron vytvořily zhruba 184.000 nových pracovních míst. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Na rekordu je počet volných pracovních míst, což by mohlo znamenat problém pro britskou centrální banku.
C:\fakepath\dolary.jpg

Majetek nejbohatších lidí se za pandemie rozrostl, víc lidí je ale v chudobě

18.01.2022 Majetek nejbohatších lidí světa se za pandemie covidu-19 rozrostl, na druhou stranu se ale víc lidí ocitlo v chudobě. Ve své zprávě o nerovnosti to včera uvedla britská nevládní organizace Oxfam. Nízké příjmy těch nejchudších podle ní přispěly ke smrti 21.000 lidí denně. Majetek deseti nejbohatších lidí se od března 2020, tedy od začátku pandemie, více než zdvojnásobil.
C:\fakepath\diamanty.jpg

De Beers výrazně zvýšil ceny diamantů, podle zdrojů Bloombergu asi o osm procent

17.01.2022 Největší světový producent diamantů, nadnárodní společnost De Beers, přistoupil k nejvýraznějšímu zvýšení cen diamantů za několik let. Firma těží z vysoké poptávky po nebroušených kamenech, uvedla dnes agentura Bloomberg. Firma podle jejich zdrojů ceny zvýšila při svém letošním prvním prodeji zhruba o osm procent. Největší nárůst se týká menších a levnějších kamenů. Mluvčí firmy, která patří těžařskému gigantu Anglo American, odmítl věc komentovat.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čínský hrubý domácí produkt v loňském roce vzrostl o 8,1 procenta

17.01.2022 Čínská ekonomika zaznamenala v roce 2021 meziroční růst 8,1 procenta, v druhém pololetí tempo růstu ale výrazně zpomalilo. Ve čtvrtém čtvrtletí hrubý domácí produkt (HDP) oproti stejnému období loňského roku vzrostl o čtyři procenta. Na vině je podle agentur Reuters a AP mimo jiné pokles trhu s nemovitostmi.
C:\fakepath\top-14012022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.01.2022 1) Argentina je druhým největším státem Jižní Ameriky. V minulosti již mnohokrát zbankrotovala. Do učebnic se zapsal hlavně bankrot z přelomu let 2001 a 2002, který je označován jako největší bankrot země v historii. Dvě dekády po této události se Argentina opět dostává do vážných problémů. Míra inflace v jihoamerické zemi vzrostla v loňském roce o 14,8 % na 50,9 %. Jedná se o druhou nejvyšší míru inflace v zemi za posledních 30 let. Prudký růst cen katapultoval Argentinu mezi země s nejvyšší inflací na světě, což tamní ekonomiku výrazně poškozuje.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá ekonomika se loni vrátila k růstu, HDP se zvýšil o 2,7 procenta

14.01.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce zvýšil o 2,7 procenta, uvedl dnes ve své předběžné zprávě spolkový statistický úřad. Ekonomika se tak vrátila k růstu po předloňském propadu o 4,6 procenta, za kterým stály negativní hospodářské dopady pandemie covidu-19. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jižní Korea zvýšila základní úrok na úroveň z doby před pandemií

14.01.2022 Jihokorejská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,25 procenta, a to ve snaze omezit inflaci a růst zadlužení domácností. Základní sazba se tak vrátila na úroveň, kde byla před začátkem pandemie covidu-19, uvedla agentura Reuters.
img

Toyota loni prodala celosvětově nejvíce aut, podruhé za sebou porazila VW

13.01.2022 Japonská automobilka Toyota Motor se v roce 2021 umístila na prvním místě v celosvětovém prodeji automobilů a podruhé za sebou porazila německý koncern Volkswagen. Přispělo k tomu zmírnění krize v dodávkách dílů v jihovýchodní Asii, napsala agentura Kjódó.
img

Boeing dodal za loňský rok 340 letadel, výrazně zaostal za Airbusem

12.01.2022 Americká společnost Boeing loni dodala 340 letadel, což je téměř dvojnásobek oproti roku 2020. I tak ale v tomto ohledu výrazně zaostala za evropským Airbusem, který loni dodal 611 strojů. Airbus si drží prvenství už třetí rok za sebou, napsala agentura AP. Dodávky jsou pro výrobce letadel důležitým zdrojem hotovosti, protože letecké společnosti obvykle platí velkou část kupní ceny při převzetí stroje.
C:\fakepath\coronavirus.jpg

Světové ekonomické fórum: Nemoc covid-19 zůstává zásadní globální hrozbou

11.01.2022 Nemoc covid-19 a její hospodářské a společenské dopady nadále představují zásadní globální hrozbu. Ve své zprávě o globálních rizicích to dnes uvedlo Světové ekonomické fórum (WEF). Poukázalo mimo jiné na rozdíly v tempu očkování proti covidu-19 mezi bohatými a chudými zeměmi.
C:\fakepath\eurusd-11012022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 11.1.2022

11.01.2022 Americké akcie včera převážně oslabily. Na závěr seance smazaly většinu předchozích ztrát. Investoři vyhlížejí zprávu o vývoji inflace a reakci americké centrální banky (Fed).
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Srí Lanka požádala Čínu o restrukturalizaci dluhu

10.01.2022 Srí Lanka požádala Čínu o restrukturalizaci splátek dluhu, žádost je součástí snah této jihoasijské země o řešení zhoršující se finanční situace, uvedl server BBC. Žádost o restrukturalizaci dluhu vznesl prezident Srí Lanky Gotabaja Radžapaksa při nedělním setkání s čínským ministrem zahraničí Wangem I. Čína patří mezi největší věřitele Srí Lanky.
C:\fakepath\mmf 132.jpg

Rozvíjející se ekonomiky by se podle MMF měly připravit na růst úroků v USA

10.01.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) vyzval rozvíjející se ekonomiky, aby se připravily na zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech. Varoval, že pokud by úroky v USA rostly nečekaně rychle, mohlo by to znepokojit finanční trhy a vést v rozvíjejících se ekonomikách k odlivu kapitálu a k oslabování měn. Měnový fond to dnes uvedl na svém blogu.
C:\\fakepath\\forint.jpg

Analytici: Zlotý i forint budou dál sílit, koruna se vrátí k 24,90 za euro

07.01.2022 Kurz maďarského forintu se bude v následujících měsících dál zvyšovat, i když pomaleji než dosud. Naopak česká koruna má silný růst patrně už za sebou a v následujícím roce bude slábnout, až se dostane zhruba na 24,90 za euro. Nejlépe si ale zřejmě povede polský zlotý, ukazuje výhled kurzů středoevropských měn, který na základě prognóz analytiků sestavila agentura Reuters.
C:\fakepath\japonsky jen.jpg

Japonské akcie letos zpevnily téměř o pět procent na maximum za 30 let

30.12.2021 Japonské akcie v poslední den letošního obchodování na tokijské burze mírně oslabily. Hlavní index Nikkei 225 dnes klesl o 0,4 procenta na 28.791,71 bodu, za celý rok si však připsal 4,9 procenta a hodnota z konce roku znamená maximum za posledních více než 30 let.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská ekonomika poroste příští rok více, vláda čeká růst o 5,9 procenta

29.12.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska se v příštím roce zvýší o 5,9 procenta, jeho růst podpoří stimulační opatření vlády. Vyplývá to z nových prognóz, které dnes představilo maďarské ministerstvo financí. Při schvalování rozpočtu na příští rok přitom zákonodárci vycházeli z předpokladu, že hospodářských růst bude činit 5,2 procenta, uvedla agentura MTI.
C:\fakepath\trader-28122021-23-zm.jpg

Polská ekonomika letos podle svazu zaměstnavatelů vzroste o 6,2 procenta

28.12.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Polska se letos zvýší o 6,2 procenta, v příštím roce ale tempo růstu zpomalí na 4,1 procenta. Předpověděl to dnes polský svaz soukromých zaměstnavatelů Lewiatan. Polsko si podle svazu po příchodu koronavirové krize vede z hospodářského hlediska lépe než většina ostatních zemí v Evropské unii.
img

Jak se bude chovat cena zlata v lednu 2022?

27.12.2021 Cena zlata po poklesu v říjnu a listopadu a po třítýdenním období konsolidace v prosinci prudce vzrostla. Dostalo tedy mírnou podporu, což vyvolalo na trhu vlnu nadějí na možný další pohyb směrem nahoru.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

V Japonsku schválili mimořádný rozpočet na pomoc ekonomice po pandemii

20.12.2021 Japonský parlament dnes schválil mimořádný rozpočet, který počítá s rekordními výdaji 36 bilionů jenů (zhruba 7,1 bilionu Kč). Jde o první takový rozpočet v současném fiskálním roce a jeho smyslem je podpořit ekonomiku na cestě k zotavení po koronavirové krizi. Zároveň to ale znamená, že nejzadluženější země vyspělého světa se zadluží ještě více, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\top-16122021-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.12.2021 1) Provozovatel sociální sítě Reddit chystá vstup na akciovou burzu. Firma ve středu oznámila, že už předala americké Komisi pro cenné papíry (SEC) potřebnou žádost. Reddit proslul akcemi drobných investorů, kteří se na jejích stránkách spojovali proti velkým profesionálním hráčům, a dařilo se jim tak ovlivňovat ceny akcií. Údaje k ceně svých akcií, k ohodnocení ani k časovému harmonogramu Reddit zatím nesdělil.
C:\fakepath\Británie.jpg

Britská centrální banka překvapivě zvýšila základní úrok na 0,25 procenta

16.12.2021 Britská centrální banka dnes zvýšila svou hlavní úrokovou sazbu o 0,15 bodu na 0,25 procenta, zejména kvůli sílícím inflačním tlakům. Z velkých vyspělých zemí je tak Británie první, která od začátku pandemie covidu-19 zvedla úroky.
img

Ceny zlata těží z rozhodnutí Fedu

16.12.2021 Trh se zlatem byl včera nervózní. Ceny se den před zprávou Fedu o úrokových sazbách a bezprostředně po ní propadly. Kov ale dostal impulz k růstu.
C:\fakepath\dolary.jpg

MMF: Světový dluh loni dosáhl vlivem pandemie rekordních 226 bilionů USD

15.12.2021 Světový dluh dosáhl v loňském roce v důsledku pandemie covidu-19 rekordní výše 226 bilionů dolarů (5,1 biliardy Kč). To představuje 256 procent světového hrubého domácího produktu (HDP). Znamená to nárůst o 28 procentních bodů, tedy nejvíce od druhé světové války. Informoval o tom dnes Mezinárodní měnový fond (MMF).
C:\fakepath\london6.jpg

Britští zaměstnavatelé v listopadu vytvořili rekordní počet nových míst

14.12.2021 Míra nezaměstnanosti v Británii se v tříměsíčním období do konce října snížila na 4,2 procenta ze 4,3 procenta ve třech měsících do konce září. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Uvedl rovněž, že počet zaměstnanců na výplatních páskách se v listopadu meziměsíčně zvýšil o rekordních 257.000.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Francie poskytne úvěry za 700 mil. eur firmám, jež mají problémy s dodávkami

14.12.2021 Francie oznámila nová opatření na podporu průmyslových podniků, které mají potíže s dodávkami, včetně úvěrů až na deset let. Prostřednictvím státní investiční banky Bpifrance bude k dispozici až 700 milionů eur (15,8 miliardy Kč) na posílení provozního kapitálu. Dlouhodobé půjčky jsou navrženy tak, aby nepoškodily investiční schopnost podniků. Informovala o tom agentura Bloomberg.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (13.12.2021)

13.12.2021 V minulém týdnu jsme se nedočkali žádného obchodu podle mého týdenního komentáře, jelikož nedošlo k žádnému prolomení S/R zóny a tím k aktivaci obchodu. Byl to poměrně klidný obchodní týden. Ovšem tento týden je v kalendáři naplánováno velké množství fundamentálních událostí (hlavně centrálních bank), takže se můžeme těšit na poslední zvýšenou volatilitu v tomto roce.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
C:\fakepath\usd dolar.jpg

Míra inflace v USA vystoupila na 6,8 procenta, je nejvyšší za téměř 40 let

10.12.2021 Míra inflace ve Spojených státech v listopadu vystoupila na 6,8 procenta a je nejvyšší za téměř 40 let. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Ceny se zvyšovaly u většiny položek, nejvíce zdražily pohonné hmoty, bydlení, potraviny či auta. Výsledek překonal očekávání analytiků, což mimo jiné znamená, že americká centrální banka (Fed) by mohla začít uvažovat o rychlejším ukončení podpůrných opatření.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Vývoz z Německa v říjnu překvapivě vzrostl o 4,1 procenta, nejvíce za rok

09.12.2021 Objem vývozu z Německa v říjnu po očištění o sezonní a kalendářní vlivy vzrostl proti předchozímu měsíci o 4,1 procenta na 117 miliard eur (2,6 bilionu Kč), a to navzdory přetrvávajícím problémům s dodávkami ve zpracovatelském průmyslu. Informoval o tom dnes německý statistický úřad. Růst překonal odhady analytiků a je nejvyšší za více než rok. Nečekaný růst zaznamenal také dovoz, který se zvýšil o pět procent na 104,5 miliardy eur.
C:\fakepath\elektrina.png

Cena emisních povolenek vystoupila na rekordních více než 90 eur za tunu

09.12.2021 Cena emisních povolenek v Evropské unii včera vystoupila na rekordních více než 90 eur za tunu a podle analytiků by se mohla do konce letošního roku vyšplhat na 100 eur (více než 2500 Kč) za tunu. Uvedla to agentura Reuters. Od začátku listopadu se cena povolenek zvýšila zhruba o 50 procent a růst z posledních měsíců je i jedním z faktorů, které přispívají k vyšším cenám energií.
C:\fakepath\corona3.jpg

JP Morgan: Pandemie příští rok skončí a globální ekonomika se zotaví

08.12.2021 Pandemie covidu-19 příští rok skončí a světová ekonomika se zcela zotaví. Ve svém výhledu na rok 2022 to dnes uvedla americká investiční banka JP Morgan. Nové vakcíny a léky podle ní povedou k silnému cyklickému oživení, návratu globální mobility a k uvolnění zadržované poptávky ze strany spotřebitelů.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Důvěra investorů v německou ekonomiku se v prosinci zhoršila

07.12.2021 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v prosinci zhoršila. Čtvrtá vlna pandemie covidu-19 a přetrvávající problémy v dodavatelských řetězcích kalí výhled největší evropské ekonomiky. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnil institut ZEW.
C:\fakepath\global economy.jpg

Organizace čekají růst ekonomiky, svět ale dusí inflace a nová varianta covidu

07.12.2021 Po loňských rekordních propadech ekonomiky, které způsobila stále trvající pandemie nového typu koronaviru a s ní spojené uzávěry, je situace světové ekonomiky v letošním roce stále nejistá. Během roku se ekonomická situace zlepšila a mezinárodní instituce vidí situaci stále optimisticky a předpovídají růst světové ekonomiky. Během roku se ale objevily znepokojivé jevy. Už od léta se světové ekonomiky potýkají s růstem inflace, který podle ekonomů souvisí s hospodářským oživením doprovázeným zdražováním energií a nedostatkem některých surovin. Automobilový průmysl také drtí globální nedostatek čipů. A v dosavadních prognózách zatím není zahrnuto nebezpečí nové varianty koronaviru omikron, jejíž možné šíření by mohlo opět omezit ekonomiku.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Turecká lira | Dluhová krize | Pin Bar | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Break/Even | Breakout | Broker | Bull | Burza | Burzovní index | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Konsolidace | DAX | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | ECB | ECOFIN | ESM | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G7 | Grafy | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | MMF | MT4 | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s měnami | Pakt stability | Platforma | Pozice | Produktivita práce | Prémie | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Swiss | Termínový kontrakt | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | GBP | ČEZ | Obchodování | Bank of China | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Japonské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Barack Obama | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Zisk | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Bohatství | Hospodářský cyklus | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Partners | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Facebook | Satoshi Nakamoto | BTC | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Burzovní regulátoři | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Aktivum | Delta | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Erste Bank | Akcie Siemens | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Broker Consulting | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy na světových trzích | Cena rublu | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Dolar | Dolary | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Emisní povolenky | Eura | Euro dnes | Euro kurz | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční plán | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Guvernér české národní banky | Hang Seng | HDP Číny | HDP Francie | HDP Ruska | HDP v EU | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nemovitosti | Investiční plán | Investing | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Krach na newyorské burze | Kurz amerického dolaru | Kurz forintu | Kurz rublu | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Patria Online | PayPal | Pivot | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | WTI | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | BreakEven | ZEW | EIA | ING | Benzín | Buffett | Bill Gates | Buy | CEPS | Čistý dluh | Dluhové trhy | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Elon Musk | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Mark Zuckerberg | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | ROCE | Sell | Výnos do splatnosti | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | West Texas Intermediate (WTI) | Převis | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | S/R zóny | Rozhovor | Blog | Vzdělání | COT | Poradenská společnost | Burze | Investment | Aramco | Rhodium | Capital Economics | Markit | Dow Jonesův index | Danske Bank | DPA | Jefferies | The New York Times | Charles Schwab | KPMG | Institut ZEW | RBC Capital Markets | CNN | VP Bank | RBS | Microsoft | Evercore ISI | Oxford Economics | ABN Amro | DIW | Sentix | Guvernér centrální banky | Institut Ifo | DIHK | Berenberg | Action Economics | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Mitsubishi | NATO | BCS | Moody's Analytics | RBC Capital | Agentura AP | PVM | EPFR Global | BBC | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | UNCTAD | Ceny nemovitostí | Akcie Starbucks | Technický výhled | Polská centrální banka | Brazílie | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Kurz české měny | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Diamanty | Globální měny | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Energie | Severomořská ropa | Vizionář | Rada ČNB | Tržní nálada | Podnikatelé | Malý prostor | SEB | Panevropský akciový index | Index německých akcií DAX | Londýn - ICE | New York - Nymex | Přehled | Konzistence | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Finanční poradenství | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | City | Forbes | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Investice do technologií | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | Akcie těžařských společností | Index britských akcií FTSE 100 | České firmy | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | Ekonomické dopady | IHS | Měnová autorita | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Americký akciový index | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Britský ministr financí | Růst akcií | Obchodní partner | Obchodování v Asii | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Index burzy | Handelsblatt | Úvěrový rating | Kryptoměny | Likérka Stock | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Volatilita na forexu | Výzkumná společnost | Index bank | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Nákupní doporučení | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Dnešní údaje | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Index těžařů | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Poplatky | Hlavní index německých akcií DAX | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | Propad akcií | Organizace ADP | Mzdy | Dobré výsledky | Hrubý domácí produkt Německa | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Vyhlídky eurozóny | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Predikce | Summit G7 | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Finanční ústav | Inflace v Česku | Firemní zisky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Odliv kapitálu | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | Oslabování eura | ExxonMobil | Alphabet | ČTK | Bankovní společnost | Ceny ropy v dolarech | Aktuální cena | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Evropský statistický úřad Eurostat | Mercedes | Audi | Pantheon Macroeconomics | Politico | IHS Markit | Mizuho | Rhodium Group | Bitstamp | Rystad Energy | Chase Investment Counsel | Fúze a akvizice | Bankovní index | Swiss Life Select | Index německé burzy | Index německé burzy DAX | Hlavní index německé burzy | Vstup na burzu | Tokyo Shoko Research | CoinDesk | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Vývoj směnných kurzů | Coinbase | Americký akciový trh | Obchodování na pražské burze | Obchodování s kryptoměnami | Palladium | Podnikové dluhopisy | ETH/USD | Digitální zlato | Jerome Powell | ETH | Invesco | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Cena kryptoměny ethereum | Oxfam | Lightning Network | ESMA | Robinhood | Tether | Investiční skupiny | Vstup na akciovou burzu | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Globální dividendy | Obchodní války | FinTech | Krypto | Hodnota majetku | Hodnota majetku domácností | Bitcoiny | Růstové akcie | Spartan Capital Securities | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Profesionální investoři | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální růst | Globální hospodářský růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Schwab | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | CSI 300 | Geopolitické napětí | Akciový trh v USA | Americká investiční banka | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Ekonomické krize | Šéf Fedu | RDSA | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | Růst výnosů dluhopisů | Akcie v Evropě | I-Trader | Úrokový výnos | NIESR | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Výprodej akcií | Dodávky ropy | Cena plynu | Long obchod | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | Primární nabídka | Daňové úlevy | Aktivita na trhu | Zvyšování úroků | Hospodářský vzestup | Výkyvy na trzích | Zpomalení hospodářského růstu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Americké podniky | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Německé akcie | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Růst výnosů u dluhopisů | Hodnota indexu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Úrokové sazby Fedu | Majetek | The Wall Street Journal | Vývoj kurzu koruny | Nemovitostní trh | WEF | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Dovoz z Británie | Vývoz do Británie | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Globální dluh | Foreign Policy | Ceny zemního plynu | Platformy pro obchodování | Německé banky | Investment Counsel | Zvýšení sazeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Rekordní růst | Světové finanční trhy | Norská centrální banka | Plánované obchody | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Burzovní ukazatel | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Splácení dluhu | Primární veřejná nabídka | Růst cen ropy | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Tencent Holdings | Nejrychleji rostoucí ekonomiky | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | Nabídka akcií | Příjmy z turistiky | Stablecoin | Americké společnosti | Ferrari | Růst cen zlata | Vietnamská ekonomika | Omezení dodávek ropy | Prezidentka ECB | Trhy.cz | Medvědí výhled | Gazprom | Capital Partners | Pokles cen | Jan Rohrbacher | Ministerstvo obchodu | Řešení krizí | Tomáš Pfeiler | Konglomerát | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | Asijské továrny | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | IMK | Deficit rozpočtu USA | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Saudi Aramco | Kjódó | Agentura Kjódó | Vývoz do Číny | Stablecoiny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Italská vláda | Italská ekonomika | Vlastní akcie | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Finanční situace | Tamás Varga | Softwarová firma | Snížení daní | Český HDP | Jihokorejská centrální banka | Exchange Bank of Canada | Nobelova cena za ekonomii | Bilance zahraničního obchodu | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | CzechTrade | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Měny regionu | Hospodářské krize | McKinsey | Alipay | Huawei | Digitalizace | Údaje o vývoji HDP | New Deal | Nový úděl | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Rozpočtový úřad Kongresu (CBO) | Deficit | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Mediální společnosti | Ceny benzínu | Německá vláda | Německý vývoz | Výsledkové zprávy | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | Rijád | Hlavní index burzy | Index burzy v Paříži | Čínské podniky | Bílý dům | Obchod | Státní investiční fond | Trh práce | Myšlenka | Statistické údaje | Nobelovy ceny za ekonomii | Včerejší obchodování | Achim Wambach | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Mohammed Barkindo | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Období nejistoty | Ekonomiky eurozóny | Maloobchodní prodeje | USDC | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Výrobce léků | IIF | Obchodovat na burze | Švédský statistický úřad | Růst cen | Server BBC | Royal Mail | Konfederace britského průmyslu (CBI) | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Institut německého hospodářství | IW | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Údaje o obchodu | Co bude | Erste Group | Avast | Generální ředitel | PSA | Růst světové ekonomiky | Skupina OPEC+ | Statistici | Největší pokles | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Úrok | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Miliardy | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | Adam Glapiński | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Průzkumy | Administrativa prezidenta | Federální rezervní banky | Walt Disney | Disney+ | 5G | AFP | Valdis Dombrovskis | Bankovní tituly | FT | Naše ekonomika | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Konkurenti | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | ADP | Michal Šnobr | Společnost ČEZ | Zakázky německého průmyslu | HUF | PLN | Na burze | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Dnešní data | Digitální měny centrálních bank | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Firma Apple | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Rozvoj | Stavebnictví | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Důvěra investorů v ekonomiku | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Výzkumný institut | Britové | Vládní výdaje | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Fed dnes | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Chuť k riziku | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Odhad růstu domácí ekonomiky | Yahoo | Moskva | Prezident Světové banky | David Malpass | HDP Německa | EASA | Společnost Huawei | Americká automobilka | Farmaceutická společnost | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | Sev.en Energy | Škoda Auto | Míra | Vivendi | Jaderné elektrárny | Jaderná elektrárna | Úroky | Francouzská centrální banka | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky centrálních bank | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Premiér Boris Johnson | Geely | Předseda | Americké centrální banky | Tabáková firma | Firma Philip Morris ČR | Elektrárenská společnost | Trumpova administrativa | Vojtěch Benda | Metalurgie | Zpracování kovů | Automobil | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Eurokomisař | Italský premiér | Britský hrubý domácí produkt (HDP) | Britský hrubý domácí produkt | Biotechnologické společnosti | AT&T | Disney | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Údaje o ekonomice USA | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Růst mezd v USA | Rychlý růst mezd | Bydlení | Uber | Martin Novák | Broker Consulting Martin Novák | EY | Ztráta | Stratég | ACEA | Miliardy korun | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Izraelská ekonomika | Průmyslové podniky | Peking | Wirecard | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Ziskovost | Index pařížské burzy | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Hospodaření | Placení daní | Růst poptávky | Klesající trend | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Prodej automobilů | Společnost Sentix | Chris Williamson | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Odškodné | Netflix | Inovace | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Ceny ropy dnes | Tamas Varga | Erik Bregar | Qantas | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Počet volných míst | RBA | Asociace exportérů | Budoucnost | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Příjmy domácností | Poradenství | Mercedes-Benz | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Zadlužení veřejného sektoru | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Bankroty | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Federální vláda | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Růst německé ekonomiky | Kryptoměny bitcoin | Peter Cardillo | Americké akcie dnes | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Inflace v Rusku | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Mateřská společnost Googlu | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Britské podniky | Společnost Delta Air Lines | Oživení globální ekonomiky | Klaus Schwab | WEF Klaus Schwab | Zajímavé zisky | Krach | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Davos | Fórum v Davosu | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Chudoba | Prezident institutu | Prezident | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Brand Finance | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Trhy | Šíření nového koronaviru | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americký miliardář | Filantrop | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Stabilní výhled | Změny cen | Vir | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Klaus Wohlrabe | Ekonom Ifo | Ifo Klaus Wohlrabe | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Důchody | Americký kongres | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Americká administrativa | Obchody | Indická vláda | Výdaje | Daň z příjmu | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Rosstat | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | BP | Dodávky na trh | Prodeje aut | Poselství o stavu unie | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Strategy Analytics | Sazby beze změny | Capital Group | Universal Music Group | SEC | Francouzský statistický úřad | Výkon francouzské ekonomiky | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Zveřejňování výsledků | Sezona zveřejňování výsledků | Zveřejňování výsledků hospodaření | Americký Úřad pro energetické informace | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Německý HDP | Údaje o ekonomice | Akcie 3M | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Bentley | Výhled hodnocení úvěrové spolehlivosti | Ministerstvo financí ČR | Index CSI 300 | Společnost Berkshire Hathaway | Craig Erlam | Výroba v Číně | Index aktivity | Největší ztráty | Italský ministr hospodářství | Výhled růstu globální ekonomiky | Šéfka ECB | Míra nezaměstnanosti v EU | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Guvernér japonské centrální banky | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Šok | Institut pro mezinárodní finance | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Snížení těžby | Vzestup inflace | Vládní opatření | Výkyvy | Aktuální Price Action | Objem vývozu z Německa | Londýnský index | Londýnský index FTSE 100 | Robert Novoměstský | Ekonomika Evropské unie | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Prudký pokles | Poradci německé vlády | Poradci | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Akcie včera | Opatření proti koronaviru | Masivní nákupy | Počet firemních bankrotů | Olaf Scholz | Charlie Munger | Stav nouze | Bankovky | Mince | Bankovky a mince | Nejprudší pokles v historii | Tencent | Opatření vlády | Dostatek likvidity | Průmyslová výroba v Číně | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Íránská ropa | Karanténní opatření | Stimuly | Poškodit ekonomiku | Brusel | Letectví | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Tržby společnosti | Největší propad | Třída aktiv | Dnes klesly akcie | Společnost Saudi Aramco | Posílení ekonomiky | Šíření viru | Stimul | Dnešní čísla | New York Times | Anton Siluanov | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | EPFR | Nemoc COVID-19 | Výhled poptávky | Automobilka | Dopady pandemie | Počet nakažených | Čerpací stanice | Mimořádná opatření | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Měnový výbor banky | Onemocnění | Účetní ztráty | Loňský zisk | Vládní podpory | Levnější půjčky | Rating vyšší | Nová stimulační opatření | Texas | Fed včera | Bilion dolarů | Další pokles | Oeystein Olsen | Ekonomiky zasažené krizí | Koronavirová krize | NPR | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Lamborghini | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Britský akciový index | Klaus Regling | Sněmovna reprezentantů | Podpůrný balíček | Americké ropné zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Balík na podporu ekonomiky | Koronavirové krize | Signál | Ratingová agentura S&P | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Státní rozpočty | Biliony | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | České vlády | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Americký investor | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Unijní země | Izrael | Fiat Chrysler | Reálné mzdy | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | VW | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Války | Schodek | Organizace | Švédská vláda | Realitní firmy | Letecká společnost | Průmyslové revoluce | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Podíl na trhu | Světový potravinový program | FAO | Model Y | Údaje | Emise oxidu uhličitého | IATA | Výhled ratingu | Dlužník | Ekonomické škody | Skupina OPEC | AOL | DPH | Mexiko | Thierry Breton | Ropný průmysl | Sociální nepokoje | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Cigna | Cestovní omezení | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Alexandr Novak | Nejsilnější růst | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Španělská vláda | Německé automobilky | Rozpočtový schodek USA | Nejvyšší soud | Čínský celní úřad | Celní úřad | Hackerský útok | Výpadky | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | WisdomTree | Anglo American | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Státy G20 | Země skupiny G20 | Úspory | Hospodářské oživení | Televize Netflix | Otevírání ekonomiky | Růst cen v EU | AMC | Dnešní statistiky | Statistiky | Bankovní prázdniny | Oživit ekonomiku | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | Kevin Flanagan | Guvernér australské centrální banky | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Dílčí index | Nabídka ropy | Kontrakty na ropu | Největší ekonomika eurozóny | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Celosvětová poptávka po ropě | Reddit | Sociální síť Reddit | Sociální síť | Soukromá spotřeba | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Znovusjednocení země | HSBC Asset Management | Výkon dolaru | Joe Biden | Rating Itálie | Christos Staikuras | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Evropské méně | Ekonomika oživuje | Cestování | 3M | Americký HDP | Zisk automobilky | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Shell | Ekonomická realita | Spotřebitelské výdaje v USA | Výzkumná skupina | Maloobchod | Zaměstnanci | Čistá ztráta | Zisk firmy | Blízký východ | Zvyšováním těžby | Dopravci | Růst výnosů | Soud | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Švédská ekonomika | Čtvrtletní zisk | PEPSICO | Thomas Gitzel | Shaun Osborne | Hospodářství EU | Dovoz | Vývoz | UNWTO | Dlouhodobý trend | Alexander Krüger | Bankhaus Lampe | Wolt | Alternativní taxislužby | Soud EU | Regulační orgány | Uvolňování opatření proti koronaviru | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Šéfka EK | Dluhy | Toyota Motor | Ben Broadbent | Viceguvernér britské centrální banky | Společnost Avast | Prognóza MMF | Členské státy | Míra inflace v dubnu | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Technologický pokrok | Výzkumné společnosti | Auta | Xiaomi | Společnost Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Protikoronavirová opatření | De Beers | Alrosa | Sektor služeb | Moderna | Jukos | Stratég firmy | Britský trh práce | Prezident SB | Rozpočtový úřad Kongresu | Martin Winterkorn | Manažeři | Nové studie | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Aktivity v eurozóně | Společnost Facebook | Falešný průraz | Předsedkyně Evropské komise | Renault | Americká obchodní komora | Realitní společnosti | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Inflace v Turecku | Německá průmyslová a obchodní komora | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Měsíční průzkum | Balíček na podporu ekonomiky | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Hertz | Výrobce aut | Nissan | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | Nové úvěry | Reliance Industries | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | CBO | Londýnské burzy | Internetová firma | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Start-upy | Zvyšování mezd | Square | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Americké statistiky | Výbor ekonomických poradců | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Šéf SB | Tchaj-wan | Vývoz z Německa | Banky v eurozóně | Index Nasdaq Composite | Průmyslová výroba v EU | Japonský parlament | Parlament dnes | Místopředseda Evropské komise | Index Nikkei 225 | Italská centrální banka | Investice do infrastruktury | Plán investic | Rozsáhlé investice | Nestlé | Sanofi | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Jozo Perić | Foxconn | Projev šéfa Fedu | 100 procent HDP | Největší evropská ekonomika | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Nárůst nově nakažených | Technologické firmy | Tiff Macklem | Společnost Rhodium | Banka JP Morgan | Podmínky půjčky | Snížení nákladů | Spotřebitelská důvěra v EU | Výrobci aut | Ekonomické aktivity v eurozóně | Průzkum Reuters | Index německých akcií | Pomoc podnikům | Státní pomoc | Práce z domova | Koronavirové epidemie | Google Pay | Sankce proti Rusku | ONS | Volodymyr Zelenskyj | Hlavní index Hang Seng | Hlavní index Nikkei 225 | Zasedání MMF | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | Ekonomická předpověď | Setkání ministrů financí eurozóny | Pawel Borys | PFR | MAM | Počet firemních bankrotů v Japonsku | Sony | Japonská společnost | Fond obnovy | Marko Kolanovic | Výrazný propad | Generace Z | Ceny emisních povolenek | KLM | DoorDash | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | SAE | DS | Chrysler | Jeep | Ceny | Praha | Kolaps | Květnový růst | Odbyt automobilky | Odbyt automobilky Škoda Auto | Verizon Communications | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Růst poptávky po ropě | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Zakladatel Amazonu | Model 3 | Ekonomická aktivita v eurozóně | Životní úroveň | Následky pandemie | Reliance | Letecká osobní doprava | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Čínská společnost | Výhled německé ekonomiky | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Turistický ruch | Rekordní deficit | Margrethe Vestagerová | Situace na americkém trhu práce | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Tempo růstu průmyslové výroby | Růst vývozu | NYT | Cenové hladiny | Rozšíření produkce | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Setkání zemí OPEC | Velký propad | Hnojiva | Rystad | Pokles tržeb | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | PLUG | Snížení DPH | Vesa Equity | Investor Warren Buffett | Zvýšení daní | Unijní ministři | Coca-Cola | Majetek nejbohatších lidí | Ceny v eurozóně | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Výpadek příjmů | Výrobní sektor | Výrobní index | Americký soud | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Bert | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Institut DIW | Odborníci | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Transparentnost | Zdanění | Fiat Chrysler (FCA) | Mezinárodní agentura pro energii | Vývoz do Spojených států | Čínské technologické firmy | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Zasedání FED | Přímé investice | Universal Music | Celkové investice | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Carmen Reinhartová | Hlavní ekonomka Světové banky | Ekonomka Světové banky | Bloomberg Intelligence | Korporátní daň | Obchodní domy | Ekonomické dopady pandemie | Cena kávy arabica | Arabica | Ropa dnes | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Šéf podniku | Pandemie v Evropě | Plynovody | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Nárůst HDP | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Tokijská burza | Pracovní místa | Česká republika | Cineworld | Cinema City | Společnost Cineworld | McAfee | Antimonopolní úřad | Centrální banky USA (Fed) | Největší centrální banky | Energetický sektor | Měnový fond | Švédská akademie věd | Akademie věd | Nobelova cena | Paul Milgrom | Robert Wilson | Americké měny | Bezpečného útočiště | Jaroslaw Kaczyński | iPhone | Nancy Pelosiová | Výrobce letecké techniky | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Jack Dorsey | Příjmy z prodeje ropy | Nárůst případů koronaviru | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Mluvčí Bílého domu | Nařízení | Interfax | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Zásoby benzinu | Elvira Nabiullinová | Pokles indexu | Moneta | Dluh eurozóny | Vlny koronaviru | Zynga | Electronic Arts | Přebytek zahraničního obchodu | Sumitomo | Akcie Coca-Coly | Apollo | Apollo Global Management | Hospodářský vývoj | China Telecom | MRNA | Polská vláda | Pád cen | Snižování daní | Jens Spahn | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Producent ropy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Ekonomické nerovnosti | Výdělky | Přebytek obchodní bilance | Situace ve stavebnictví | Životní prostředí | GameStop | Společnost DoorDash | Anchorage | Siemens | Bayer | Munich Re | Vonovia | Munich | Virgin Atlantic | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Vesa Equity Investment | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | MGM | Očkování proti covidu-19 | Balík stimulačních opatření | Boeing 737 Max | Inflace v Polsku | Oslabování měn | Výhled na rok | Počasí | Zvýšení těžby | Zvýšení ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Oživení amerického trhu práce | Silné oživení | Brands | Zdravotní péče | Rio Tinto | Akcie americké internetové společnosti | Tržby z prodeje | Zoom Video | Nové restrikce | Carrefour | Couche-Tard | Evropské centrální banky | Tempo hospodářského růstu | Ceny diamantů | Producent diamantů | Indexy na Wall Street | Adam Back | Oživování světové ekonomiky | Unijní diplomacie | Nákupní obchod | Toshiba | VTB | Philips | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Streamovací služby | Deliveroo | Očkování proti covidu | Randy Frederick | Bilanční suma | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Výrobní aktivity | Obchodování na asijských akciových trzích | Bidenovy návrhy | Jen Psakiová | Vypuknutí pandemie | Akcie společnosti GameStop | ADP report zaměstnanosti | Globální letecká osobní doprava | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | BofA Securities | Dánská společnost | Předpověď ceny | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Norská ekonomika | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růst produktivity | Slovenská ekonomika | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | Globální zadlužení | Celosvětové zadlužení | V4 | Světový dluh | Robinhood Markets | Evropský výrobce letecké techniky | Zásoby plynu | Air | Světová poptávka | Celosvětová poptávka | Systémové riziko | Maďarská ekonomika | Nárůst výnosů | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Příznivé údaje | Silný růst | Výnosy u desetiletých dluhopisů | Britská společnost | Pokračující krize | Krize za Baracka Obamy | Státní výdaje | Tempo očkování | Zesílení inflačních tlaků | Institut IWH | IWH | Průzkum analytiků | Pandemická omezení | Výrazný růst | Nový americký prezident | Výhled růstu ekonomiky | Hlavní index CSI 300 | Geoffrey Okamoto | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Vývoj pandemie | Louise Dicksonová | Hodnota hotovosti | Hodnota hotovosti v oběhu | Fungování ČNB | Suezský průplav | Ronald Simpson | Zablokování Suezského průplavu | ViacomCBS | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Bidenův plán | Bidenův infrastrukturální plán | Plán amerického prezidenta | Míra úspor domácností | Míra úspor | Reuters analytik | Výnosy z dluhopisů americké vlády | Hodnota trhu kryptoměn | Globální finanční systém | Prezident Světové banky (SB) | Umění | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Škoda ENYAQ | Prudký růst cen | Bitcoinové transakce | Fiskální rok ve Spojených státech | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Debut na trhu Nasdaq | Ceny ropy Brent | Silvia Ardagnaová | Všechny indikátory | Spotřebitelské výdaje v Německu | Ceny surovin | Předpovědi ceny | Rozpočtový schodek Německa | Schodek veřejného sektoru | Schodek veřejného sektoru Německa | Pepco | Premiér Mario Draghi | Italský premiér Mario Draghi | Odhad letošního růstu ekonomiky | PatronFX | Forex TB Limited | Forex TB | Počet firemních bankrotů v Anglii | ERA | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Verizon | Společnost Verizon | Ekonomická obnova | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Šéf fondu ESM | Dluhový strop | Reformy fiskálních pravidel EU | Reformy fiskálních pravidel | Revize fiskálních pravidel | Revize fiskálních pravidel EU | Pakt stability a růstu | Tempo ekonomického růstu | Hodnocení současné situace | Japonský konglomerát | Meziroční růst cen | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Pokles polské ekonomiky | Plán obnovy | EEX | Hospodářské stimuly | Palo Alto | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | Akcie Royal Mail | Vesa | Renata Kellnerová | Obavy z inflace | Oslabení | Prudké oslabení | About You | Sektor evropských bank | Zvýšení plánu výroby | Index burzy ve Frankfurtu | Akcie Airbusu | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Návrat poptávky | Dříví | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | První zvýšení sazeb | Inflace v OECD | Ruský ministr | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Nadnárodní společnosti | KOL | Nevládní organizace | Salvador | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Sell obchod | Dodávky plynu | Ruský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Přímé investice z Číny | Přímé investice z Číny do EU | Investice z Číny | Investice z Číny do EU | Objem přímých investic z Číny | Objem přímých investic | Platidlo | Zajišťování | Akcie technologických firem | Wise | Konkurence | Prodej | Italské hospodářství | Výkon britské ekonomiky | Mali | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Plán obnovy po pandemii | Italský plán obnovy | Italský plán obnovy po pandemii | Gepard Finance | Regulační úřad | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | WISE | Didi | Zvyšování dodávek | Space Explorations Technologies | Space Explorations Technologies (SpaceX) | NASA | Crew Dragon | ISS | Výhled polské ekonomiky | Odhad růstu polské ekonomiky | Zájem analytiků | Zasedání Organizace zemí vyvážejících ropu | Varianty koronaviru | Thajsko | StoneX | Kevin Solomon | Investiční byty | Zájem o investiční byty | M&M Reality | David Eim | M&M Reality pro Prahu | Škody v turistickém sektoru | Velké ekonomické škody | Kolaps mezinárodní turistiky | Výhled na letošní rok | Ralf Peters | Pandemie letos | Hospodářské dopady pandemie | Dopady pandemie covidu-19 | Prodejci automobilů | Ponaučením z pandemie | Ponaučením z pandemie covidu-19 | Krizové situace | Kybernetické hrozby | Hrozivé možnosti | Inflace v eurozóně v červnu | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Společnost Didi | Technologie | MAN | Americký výrobce | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Vývoj měnového páru USD/RUB | Andy Jassy | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Dluh firem | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | TSMC | Videohry | Zvýšení produkce ropy | Zvýšení produkce | Zotavení globální ekonomiky | Didi Global | Včerejší seance | Míra inflace v USA | Plány obnovy | Tkáč | Capital Panda | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Smartphony | Odbyt Škody Auto | Odbyt Škody | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Zotavování světové ekonomiky | Ceny suroviny | GlobalFoundries | Mutace delta | Duolingo | Společnost Duolingo | Aplikace Duolingo | Americký akciový trh Nasdaq | Akciový trh Nasdaq | Internetové vzdělávání | Ztrátový týden | Sledování ceny | Odvětví | Divize | Rotterdam | CNN Business | Načasování | Varianta delta | Pinpoint Asset Management | Výrobce elektromobilů Tesla | Americké technologické společnosti | Zisk Microsoftu | Softwarová společnost Microsoft | Intelligent Cloud | Azure | More Personal Computing | Xbox | Rekord | Příjmy z reklamy | Počasí v Brazílii | Suez | Bilion | A350 | Nedostatek mikročipů | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Švédské hospodářství | Hrubý domácí produkt (HDP) Švédska | University of Michigan | Rakouská bankovní skupina | Stefan Dörfler | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Mateřská společnost | Dvojité recese | Dřevo | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Jakub Rybacki | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Ropné a plynárenské společnosti | Výsledky za první pololetí | Rekordní minimum | Růst čínského vývozu | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Strojové učení | Richard Clarida | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Německý stát | Objem HDP | Počet bankrotů v Japonsku | Cena kryptoměny | Rozpočtové příjmy | Britská společnost Cineworld | Mooky Greidinger | Polský HDP | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Dění v Afghánistánu | Dovoz oceli | Meituan | AvaTrade | SpaceX | ETF Invesco China Technology | Invesco China Technology | Mluvčí firmy | Americká ministryně financí | Steve Daines | Republikánský senátor | Aktivistické skupiny | 350.org | Jmenování Powella | Funkční období | ASX | Objem dividend | Janus Henderson | Společnost Janus Henderson | Proočkovanost | Vlna pandemie | Nedostatek čipů | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Aktualizovaný výhled | Opatření | Rivian | Dna | Evergrande | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Indexy amerického akciového trhu | Spojené arabské emiráty (SAE) | Plány na podporu ekonomiky | Společnost Siemens | Ceny surových diamantů | Ceny plynu | Britští zaměstnavatelé | Konfederace | Solana | Los Angeles | Nakamoto | Doing Business | Čínské realitní společnosti | Křetínský a Tkáč | Investiční fond Vesa Equity Investment | Americká firma | Akcie čínské realitní společnosti | Obchodování na burze v Hongkongu | Zvedat mzdy | Matthew Percival | Vishnu Varathan | Potíže čínské společnosti | Alor Broker | Neuznání volebních výsledků | Jednotné Rusko | Společnost AT&T | WarnerMedia | A321Neo | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Zdražování energie | Tim Ghriskey | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Odhady růstu | Zvýšení základní úrokové sazby | Přebudování britské ekonomiky | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Růst cen zemního plynu v Evropě | Kellnerová | Globální inflace | Hospodářské soutěže | Narušování hospodářské soutěže | NFC | Apple Pay | Služba Apple Pay | Snížení dluhu po pandemii | Snížení dluhu | Fiskální plány | Zvýšení důvěryhodnosti | Fiskální pravidla | Změny daní | Objem německého vývozu | Mathias Cormann | Mediální podnik | Zákonné platidlo | Bitcoin jako zákonné platidlo | Strategie Ondřeje Hartmana | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Úspěšnost strategie | Clarivate Analytics | David Audretsch | David Teece | Výzkum v oblasti podnikání | Vylepšení teorie aukcí | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Intercos | Tržby společnosti Intercos | Výrobce kosmetických produktů | Firma Intercos | Počet zaměstnaných v Británii | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Investice do BTC | Akcie Wise | Zavádění kryptoměn | Energetické krize | Zdražování energií | Prodeje ropy | Vysoké ceny | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Investiční možnosti | Nedostatek polovodičů | Veolia | Giphy | Zdravotnictví | Americká automobilka Tesla | Rozpočtové schodky | Vysoké rozpočtové schodky | Rozpočtový schodek Spojených států | Nedostatek surovin | Obilí | Úvěrový rating Itálie | Daniele Franco | Pozornost | Společnost Alrosa | Těžař diamantů | Světový těžař diamantů | Největší světový těžař diamantů | Zásoby společnosti | Nedostatek diamantů | Gemini | Volvo Cars | Ruská společnost | Equiti Capital | Izraelská centrální banka | Robert Habeck | Výsledky Volkswagenu | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Vývoj měnových kurzů | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Plyn v EU | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Česká národní banka (ČNB) | Růst vývozu Číny | Globální dodavatelské řetězce | Tempo růstu britské ekonomiky | Využívání robotů | Jeff Burnstein | Růst polské ekonomiky | Společnost | Inflace ve Spojených státech | British Petroleum | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Narušené dodavatelské řetězce | Lockdowny | TIM | Antony Blinken | Ceny BTC | Index technologického trhu | Zprávy z krypto | Globální nedostatek čipů | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Bezpečná aktiva | Nové mutace | Rychlé šíření viru | Omikron | Omicron | Zprávy z krypto průmyslu | Parag Agrawal | Těžařská společnost | Broadcom | | Honeywell | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Nejvýraznější propad | Vietnam | Občanské války | Nižší náklady na úvěry | Zlotý | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | BofA | Postavení na trhu | Dotcomovová bublina | Dotcom | Období dotcom | Sohn | Investoři do akciových fondů | Ocenění amerického akciového trhu | Australian Financial Review | Australian Financial Review (AFR) | AFR | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | Nevázaně nadhodnocené | Burzovní index S&P 500 | 500 firem s největší tržní kapitalizací | Rozšíření | Rostoucí inflace | Výrobce čipů Intel | Prolomení S/R zóny | Tržní hodnota americké společnosti | Vývoz z Německa v říjnu | Kryptoměnové transakce | Spotřebitelské inflace | Počet nových míst | Trh se zlatem | Provozovatel sociální sítě | Provozovatel sociální sítě Reddit | Technická rezistence | David Madden | Mimořádný rozpočet | Poradenská společnost EY | Společnost EY | Základní sazba | MTI | Agentura MTI | Růst japonských akcií | Masahiro Ičikawa | Sumitomo Mitsui DS Asset Management | Sumitomo Mitsui | Takuja Jamada | PayPay Asset Management | PayPay | Turecká inflace | Těžit kryptoměny | Růst úroků v USA | Srí Lanka | Evropský orgán pro bankovnictví | Evropský orgán pro bankovnictví (EBA) | Ruský plyn | Klarna | Nemoc covid-19 | Japonská automobilka Toyota | Automobilka Toyota Motor | Organizace spojených národů (OSN) | Organizace spojených národů | BofA Global Research | Chester Ntonifor | BCA Research | Akcie vydavatele her | Výnosy u dvouletých dluhopisů | Cena akcií společnosti | Kristina Hooperová | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Siemens Gamesa | Akcie Siemens Gamesa | Qatar Airways | Hospodářská data | Spotřební zboží | Ingalls & Snyder | Nový týden | Napětí související s Ukrajinou | Výhodné nákupy | Ericsson | Přerušení dodávek ruského plynu | Zrychlení růstu ekonomiky | Nirmala Sítarámanová | Finanční rok | Investice do solární energetiky | Závislost na Číně | Ocado | Dozor nad finančními službami | Digitální finance | Evropští regulátoři | Rostoucí digitalizace | Datafikace | Datafikace finančních služeb | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy | Evropský orgán pro pojišťovnictví | EIOPA | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Izraelský HDP | Hrubý domácí produkt (HDP) Izraele | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | Dodávky diamantů | Firma De Beers | Bruce Cleaver | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Luhanské lidové republiky | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Ruský útok | Silver Gold Bull | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Kyjev | Globální objem dividend | Celosvětový objem dividend | Uzavření vzdušného prostoru | Frederic Horst | Cargo Facts Consulting | ANA Holdings | AirBridgeCargo Airlines | Cargolux | AirBridgeCargo | Poptávka po letecké nákladní dopravě | Witan Investment Trust | Andrew Bell | Witan Investment | Situace na Ukrajině | Index producentů ropy | Index producentů ropy a plynu | Logistické firmy | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Narušení dodávek | Zákaz dovozu ruské ropy | Americký ministr zahraničí | Bojkot | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Šéf VW | Vleklá válka na Ukrajině | Energetická závislost | Závislost Evropy na Rusku | Energetická závislost Evropy na Rusku | Sankce Západu | Balík sankcí | Dopady války na Ukrajině | Americký výrobce elektromobilů | Čínští investoři | Zisk předních světových automobilek | Vysoké ceny energií | Srílanská ekonomika | Gotabaja Radžapaksa | Srílanský prezident | Kolomba | Sadžith Premadasa | Opoziční poslanec | Poslanec | Zastavení dodávek | Odhad růstu světového obchodu | Dodávky ruského plynu a ropy | Christiana Sewinga | BDB | Německá bankovní lobby BDB | Bankovní lobby BDB | Bankovní lobby | Šéf Světové banky | Konec dodávek ruského plynu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Pandemická situace v Británii
Pandemická situace v Indii
Pandemická situace v USA
Pandemické nákupy dluhopisů
Pandemický program
Pandemický program odkupu aktiv
Pandemie
Pandemie a akciové trhy
Pandemie a práce z domova
Pandemie COVID

Následující klíčová slova

Pandemie COVID 19
Pandemie Covid19
Pandemie COVID-19
Pandemie koronaviru
Pandemie letos
Pandemie nemoci
Pandemie nemoci COVID-19
Pandemie v Česku
Pandemie ve Spojených státech
Pandemie v Evropě
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
BidAskBit
IC Markets
FBS
reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít