Pátek 26. duben 2024 06:00
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader

Zemědělci

C:\fakepath\EU2.jpg

Summit EU bude řešit Ukrajinu, Blízký východ a konkurenceschopnost EU

16.04.2024 Původně se měli šéfové států a vlád Evropské unie na svém mimořádném summitu, který začne ve středu v Bruselu, zabývat pouze konkurenceschopností EU a vztahy s Tureckem, množství témat ale vzhledem k dění ve světě začalo postupně narůstat. Unijní lídři se tak budou během dvoudenního jednání zabývat i situací na Ukrajině, nedávným íránským útokem proti Izraeli a budou rovněž debatovat o ruském vměšování do dění v EU. Česko bude na jednání zastupovat premiér Petr Fiala.
img

Zemědělci čelí mimořádnému kolapsu cen. Potraviny zlevňují nejvíce od roku 2009, půjdou dolů dále

03.03.2024 Čeští zemědělci čelí mimořádnému cenovému kolapsu. Výkupní ceny, za které prodávají do obchodní sítě či k dalšímu zpracování, totiž letos v lednu padaly meziročně o 19,8 procenta. To je nejvýraznější propad minimálně od roku 2010. V celé historii České republiky je takový pokles cen vskutku zcela mimořádný a ojedinělý. Přispívá však zprostředkovaně, přes ceny potravin v obchodech, k propadu celkové inflace. Její pokles oceňují jak ratingové agentury, tak řadoví občané. A jistě také politici. Hlavně tedy ti vládní.
img

Potraviny v obchodech zlevňují nejvýrazněji od roku 2009, zemědělci ale čelí ještě pětinásobně silnějšímu kolapsu svých výkupních cen, historicky zcela ojedinělému

28.02.2024 Ceny v průmyslu klesají poprvé od roku 2020, jde o symbolickou tečku za covidem a energetickou drahotou.
img

Top 5 kryptoměn k nákupu v roce 2024

01.02.2024 Svět kryptoměn se za posledních deset let rychle vyvíjel a stal se jedním z opravdových zázraků moderní ekonomiky. Lidé nyní mohou snadno, bezpečně a transparentně nakupovat a prodávat zboží v digitální doméně. Trh s kryptoměnami byl v posledních letech nestabilní, ale byl také jednou z nejvýnosnějších investičních příležitostí. A i když bylo učiněno mnoho pokusů o snížení volatility, nic se nevyrovná kryptoměnám s pevnou a dobře známou technologií a takovým, které mají praktické využití v reálných sektorech ekonomiky, jako je zemědělství a nemovitosti.
img

Výrobní ceny klesají, a to zejména v zemědělství

17.01.2024 Výrobní ceny v průmyslu v prosinci meziměsíčně poklesly o 0,5 % a meziročně vzrostly o 1,4 % a zaostaly tak za odhadem ČNB (+1,7 %). Ještě výraznější odeznívání inflačních tlaků pozorujeme mezi zemědělci - jejich výrobní ceny meziměsíčně poklesly o 1,2 % a meziročně o 19 % (versus odhad ČNB na -16,1 %). Mezi jednotlivými průmyslovými odvětvími ovšem nadále přetrvávají velké rozdíly. Dál platí, že výrobní inflace v průmyslu odeznívá nejpomaleji v některých páteřních oborech - například strojírenství (+5,6 % meziročně) a elektronika (+6,2 % meziročně).
img

Zemědělci historicky nebývale zlevňují, o celou pětinu, potravináři zlevňují také, avšak obchody zatím ceny drží prakticky bez zlevnění. Umožňuje jim to vysoká koncentrace trhu a slabá konkurence

17.01.2024 Ceny, za které svým odběratelům zemědělci prodávají produkci, jak rostlinnou, tak živočišnou, klesaly loni v prosinci meziročně o zcela mimořádných 19 procent. Jedná se o nejvýraznější meziroční zlevnění zemědělské produkce minimálně od roku 2010, a pravděpodobně v celé historii ČR od roku 1993.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz varoval před vlivem extremistů na protesty zemědělců a veřejnou debatu

14.01.2024 Německý kancléř Olaf Scholz včera varoval před vlivem extremistů na protesty zemědělců a vyzval k rovnováze a kompromisu. V uplynulých dnech zemědělci blokovali silnice a některé hraniční přechody, protože nesouhlasí s postupným rušením daňového zvýhodnění nafty v zemědělství. Podle bezpečnostních složek se protestů snaží využít některé krajně pravicové organizace, demonstrace mají podporu i protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD), uvedla agentura AFP.
img

Obchodní řetězce konečně zlevňují. Stále ale ani zdaleka ne o tolik jako zemědělci a ani ne tolik jako potravináři

03.01.2024 Tak přece, potraviny zlevňují. „Příchod nového roku rozsekl i tahanice o zlevnění potravin. Snížení DPH o tři procentní body z 15 na 12 procent obchodníci do cen promítli, část z nich daňové úpravy využila i marketingovým kampaním. Výjimkou jsou nealkoholické nápoje, které se přesunuly z 15 do standardních 21 procent, tím pádem zaznamenaly naopak cenový růst,“ zjistil list MF Dnes.
C:\fakepath\cesko-2023.png

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2023

31.12.2023 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2023 v ČR:
img

Kakao v čele žebříčku komodit pro rok 2023

27.12.2023 Na komoditním trhu v roce 2023 dominovaly tzv. měkké komodity. Kakao, káva a do jisté doby také cukr si vedly opravdu dobře. Bylo to důsledkem povětrnostních podmínek i problémů s produkcí, nikoli nutně kvůli nadměrné poptávce. Slušně si vedlo také zlato, ale jeho výnosy výrazně zaostávaly za výnosy měkkých komodit. Přesto se zlato letos vyšplhalo na nová rekordní maxima a je na nejlepší cestě zakončit rok 2023 nad hranicí 2 000 USD za unci. Naopak ropa se chystá zakončit rok víceméně beze změny.
img

Nepřibírejme přes Vánoce, řetězce pak zlevní

23.12.2023 Letošní Vánoce budou opět přehlídkou plýtvání. Nebude ovšem tak značné jako v minulých letech. Mimořádná inflace uplynulé doby Čechy zkrátka naučila jednat střídměji, byť rezervy by se stále našly.
img

Zvýšení daní pro firmy a změny ve výhodách pro rodiny: Co nás čeká v novém roce 2024

20.12.2023 Vstupujeme do roku 2024, který bude rokem řady daňových změn. Od zvýšení sazby daně z příjmů právnických osob až po omezení daňových výhod pro rodiny a zaměstnance - tyto a další změny budou mít rozsáhlý dopad na ekonomický život v České republice. Jaké jsou podle odborníků poradenské skupiny Moore Czech Republic ty nejzásadnější změny a jaký bude jejich dopad?
img

Zemědělci dramaticky zlevňují, potravináři zlevňují také, v obchodech však potraviny stále zdražují, ukazují nejnovější data ČSÚ. Řetězec Lidl, jenž nyní slibuje zlevnění nad rámec snížení DPH, potvrzuje, že za vysokými cenami potravin jsou hlavně řetězce

18.12.2023 Ceny, za které svým odběratelům zemědělci prodávají produkci, jak rostlinnou, tak živočišnou, klesaly letos v listopadu meziročně o 16,2 procenta. Agrární produkce rostlinné výroby zlevňovala v průměru o 19,4 procenta oproti loňskému říjnu, v živočišné výrobě to bylo o 10,5 procenta.
img

Řetězec Lidl slibuje zlevnění nad rámec snížení DPH. Potvrzuje tím, že za vysokými cenami potravin jsou hlavně řetězce a jejich „čarování“ s maržemi

15.12.2023 Ceny, za které svým odběratelům zemědělci prodávají produkci, jak rostlinnou, tak živočišnou, klesaly letos v říjnu meziročně o takřka deset procent. Agrární produkce rostlinné výroby zlevňovala v průměru přesně o desetinu oproti loňskému říjnu, v živočišné výrobě to bylo o 9,4 procenta.
img

Antimonopolní úřad v Česku: důležitý, ale neviditelný

07.12.2023 Ministr zemědělství Marek Výborný v tomto týdnu oznámil, že obchodní řetězce v lednu zvýší ceny navzdory poklesu DPH. Neformální tlak ze strany politiků tak opětovně nezafungoval a hrozí, že zvýšené marže napříč vertikálou zemědělci-potravináři-obchodníci nemusí zkrotit ani zdecimovaná poptávka. Efektivní nástroje nicméně nedrží v rukou vláda, ale především Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), o jehož úloze se v rámci aktuální inflační epizody příliš nemluví.
img

Potraviny v obchodech v Česku dlouhodobě zdražují nejpomaleji ze zemí Visegrádské čtyřky, srovnatelně s Německem. To však nevylučuje, že jsou tuzemští zemědělci a potravináři i tak odběrateli „ždímáni“ více než jinde

06.12.2023 Ceny potravin v Česku v posledních letech rostou pomaleji než v ostatních zemích Visegrádské skupiny. Letos v říjnu byly ceny v obchodech v Česku o 49,6 procenta výše než v průměru v roce 2015. V Polsku za stejnou dobu potraviny podražily o 61 procent, na Slovensku o 61,1 procenta, a v Maďarsku dokonce o 96,9 procenta. V Evropské unii jako celku to bylo o 41,6 procenta, v Německu pak o 45,8 procenta a v Rakousku o 34,4 procenta. Údaje vyplývají ze statistiky Eurostatu.
img

Brambory pěstujeme na historicky nejmenší ploše

26.10.2023 „V září došlo k meziročnímu růstu ceny brambor o 63,4 procenta. Výrazné zlevnění však bohužel nemůžeme očekávat, protože letošní úroda brambor ve výši 533 tisíc tun je velmi slabá. Navíc klesá zájem o pěstování brambor, které se letos osázeli na historicky nejmenší ploše,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Úroda je letos solidní, obilnin se sklidí více, než odpovídá pětiletému průměru. Pečivo by proto mělo dále zlevnit, na tahu jsou řetězce

26.10.2023 Tuzemští zemědělci očekávají, že se jim letos podaří sklidit 7 930 tisíc tun základních obilovin. V letech 2020 až 2022 se jim vždy nakonec podařilo sklidit přes osm milionů tun obilovin. Meziročně by tedy letos šlo o pokles, ale pouze „kosmetický“. Navíc je možné, že i letos nakonec celková sklizeň hodnotu osm tisíc tun převýší.
C:\fakepath\Izrael-centralni banka.jpg

Šéf výboru izraelského parlamentu vyzval centrální banku ke snížení sazeb

16.10.2023 Předseda finančního výboru izraelského parlamentu dnes vyzval centrální banku ke snížení krátkodobých úrokových sazeb. Chce tak zmírnit zátěž občanů zapříčiněnou ozbrojeným konfliktem, který se vyhrotil, když Izrael předminulý víkend napadlo palestinské militantní hnutí Hamás. Uvedla to agentura Reuters. Dopady války mohou být značné a jejich míra závisí na tom, jak dlouho bude 300.000 povolaných rezervistů, což je nevídaný počet v nedávné historii Izraele, mimo svá občanská zaměstnání, napsal server CNBC.
img

Ceny potravin dále klesají

16.10.2023 „Ceny zemědělské produkce meziročně klesají již pátý měsíc v řadě, z toho v září byly meziročně nižší o 13,4 %. Nižší ceny, za které zemědělci prodávají svou produkci, se už projevují i na cenách v obchodech, což pozitivně ovlivňuje i inflaci. Odeznívání potravinové inflace se do značné míry odrazilo i v dalším poklesu tempa růstu spotřebitelských cen, které v září meziročně vzrostly „už jen“ o 6,9 %. Inflace tak osmý měsíc za sebou pokračovala v sestupném trendu a v září byla nejnižší od prosince 2021,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Inflační horečka klesá

10.10.2023 „Českou ekonomiku trápí řada neduhů – z inflační horečky se jí však daří pomalu uzdravovat. V září totiž spotřebitelské ceny podle očekávání dále klesaly. Meziroční inflace v září spadla ze srpnových 8,5 % na 6,9 %, což je to nejnižší hodnota od prosince 2021. Na rozdíl od srpna však v září ceny poklesly i při meziměsíčním srovnání o 0,7 %. Jedním z protiinflačních faktorů je pokles cen potravin. Na pulty obchodníků a do cen pro spotřebitele se tak začínají naplno propisovat již delší dobu klesající ceny zemědělských výrobců. Ty v srpnu meziročně klesly o 16,4 %. Byl to již čtvrtý měsíc v řadě, kdy zemědělci hlásili pokles cen své produkce.
img

Pád cen v zemědělství nezpomaluje

18.09.2023 Po šesti měsících meziměsíčních poklesů tentokrát ceny průmyslových výrobců stouply o 0,2 %. V meziročním srovnání ceny rostly o 1,8 %. Srpnový výsledek tak předčil naší i tržní prognózu, přesto se jedná o výrazné uklidnění cenových tlaků na straně nabídky.
img

Balíček zdraží nájmy zemědělcům, přihraje peníze řetězcům. Aneb jak konsolidační balíček ovlivní ceny potravin

13.09.2023 Připravovaný konsolidační balíček promluví také do cen potravin. Jeho tvůrci se sice zaklínají tím, že povede ke zlevnění potravin, o čemž minulý týden řetězce ujišťovaly i premiéra. Nedávná zkušenost z Finska nebo Německa ale hovoří spíše proti nim. Naopak, balíček může vytvořit tlak na zdražení potravin, neboť zdraží nájem z půdy zemědělcům.
img

Evropská unie zvažuje dotování přepravy ukrajinského obilí přes Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko

20.08.2023 Evropská unie zvažuje dotování přepravy ukrajinského obilí přes Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko. Čeští zemědělci tak mohou zůstat znevýhodněni, jelikož i jejich výkupní ceny ukrajinské obilí snižuje – zůstali by však bez kompenzace.
img

Mlékárna Olma ze skupiny Agrofert loni vykázala rekordní zisk 215,8 mil. Kč

07.08.2023 Mlékárně Olma loni vzrostl zisk meziročně o 4,4 procenta na rekordních 215,8 milionu korun. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy skupiny Agrofert, do které Olma patří. Tržby mlékárny zatím zveřejněny nebyly. V roce 2021 mlékárna Olma zvýšila tržby zhruba o 1,5 procenta na 3,668 miliardy korun z 3,626 miliardy korun v roce 2020 a vykázala čistý zisk 206,6 milionu korun, který byl zhruba stejný jako o rok dříve.
img

Bude Česko nuceno embargovat ukrajinskou pšenici?

27.07.2023 Ceny pšenice světových burzách rostou, za poslední necelé dva týdny o zhruba osm procent. Důvodem je snaha Ruska znemožnit vývoz ukrajinské zemědělské produkce. To se však zatím Moskvě daří jen částečně. Světové ceny zemědělských plodin – nejen pšenice, ale i třeba kukuřice – tudíž v posledním měsíci sice stoupají, ale ne kdovíjak markantně.
img

Pšenice i kukuřice na světových burzách výrazně zdražují, v důsledku ruských útoků na sklady při Dunaji. Českou vládu to staví před dilema, zda se připojit k embargu na dovoz ukrajinské zemědělské produkce

24.07.2023 Ceny pšenice a kukuřice na světových burzách dnes citelně vzrostly v důsledku ruských útoků na ukrajinské obilné sklady při Dunaji. Rusko se totiž evidentně snaží znemožnit vývoz ukrajinských zemědělských plodin právě i dunajskou cestou. Ta přitom představuje náhradu za černomořskou vývozní cestu.
img

Přimějí ruské útoky na ukrajinskou pšenici českou vládu k embargování jejího dovozu, jak jej praktikují další země Visegrádské skupiny? Zřejmě nebude vyhnutí, ani zákaz vývozu rýže z Indie nepomůže

21.07.2023 Rusko zvyšuje, ale zároveň snižuje cenu pšenice ve světě. Zákaz vývozu rýže z Indie citelný globální růst cen potravin nezpůsobí, úroda dalších zemědělských plodin je totiž dobrá.
img

Ceny v zemědělské výrobě masivně padají, nejvíce minimálně od roku 2010. Znatelné zlevňování potravin v obchodech je na dohled, celková inflace může být už v příštím roce jen jednoprocentní

19.07.2023 Ceny zemědělských výrobců v červnu masivně klesly, meziročně o 13,8 procenta. Jedná se o jejich nejvýraznější pokles minimálně od roku 2010. Jedná se o ceny, za něž zemědělci dodávají svoji produkci do obchodní sítě nebo zpracovatelům, například z řad potravinářů. Masivní snížení cen v zemědělské výrobě tak předznamenává znatelné zlevnění cen potravin v obchodech. Zemědělský a potravinářský segment tak tímto v podstatě překonal jak covidovou, tak inflační krizi.
img

Konec ukrajinsko-ruské obilné dohody znamená problém pro české zemědělce. Výkupní ceny jejich produkce mohou kvůli zaplavení trhu spadnout neudržitelně nízko

17.07.2023 Export obilí a dalších zemědělských plodin z Ukrajiny se ztíží. Rusko dnes takřka přesně po roce platnosti vypovědělo takzvanou obilnou dohodu. Ta exportérům ukrajinských zemědělských plodin zaručovala v Černém moři bezpečnost. Nyní hrozí, že většina těchto exportních toků bude muset být přesměrována. Ukrajina by tak mohla ještě větší objem svého obilí a dalších plodin vyvážet i skrze země východní části EU, včetně Česka.
img

Vlna veder zdražuje v Evropě cukr na nový historický rekord. Hrozí další zdražení nejen cukrovinek, ale třeba i tvrdého alkoholu

16.07.2023 Nynější vlna veder, jež zasáhla Evropu, vyhání na historický rekord cenu cukru v EU. I v Česku tak hrozí další zdražování například sušenek a sladkostí, ovšem třeba i tvrdého alkoholu. Vedra totiž přináší ničivé sucho, jež zemědělským plodinám obecně neprospívá, a svědčí také škůdcům cukrové řepy.
img

Zemědělci vyhlíží nejhorší úrodu obilí za posledních více než deset let. Hrozí tlak na růst cen pečiva

04.07.2023 Tuzemští zemědělci očekávají, že se jim letos podaří sklidit 6 955 tisíc tun základních obilovin. To by byl nejhorší výsledek od roku 2012. V letech 2020 až 2022 se jim vždy nakonec podařilo sklidit přes osm milionů tun obilovin. Takže propad pod sedm milionů by byl skutečně citelný a nebývalý. Představoval by tlak na růst cen mouky a pekárenských výrobků v posledních měsících letoška a v první polovině roku příštího.
img

Ceny v zemědělské výrobě masivně padají, nejvíce minimálně od roku 2010. Znatelné zlevňování potravin v obchodech je na dohled, celková inflace může být už v příštím roce jen jednoprocentní

16.06.2023 Ceny zemědělských výrobců v květnu masivně klesly, meziročně o více než desetinu. Jedná se o jejich nejvýraznější pokles minimálně od roku 2010. Jedná se o ceny, za něž zemědělci dodávají svoji produkci do obchodní sítě nebo zpracovatelům, například z řad potravinářů. Masivní snížení cen v zemědělské výrobě tak předznamenává znatelné zlevnění cen potravin v obchodech. Zemědělský a potravinářský segment tak tímto v podstatě překonal jak covidovou, tak inflační krizi.
img

Ve sporu s řetězci dává akademická půda za pravdu zemědělcům. Řetězce a obchodníci si prý loni a jen na cukru „namastili kapsu“ 500 miliony korun navíc

27.05.2023 Kdo může za drahé potraviny? Ve sporu zemědělců a obchodních řetězců se akademická půda staví na stranu zemědělců. Například jen na cukru si řetězce a obchodníci loni „namastili kapsu“ půlmiliardou korun navíc, vypočítává ekonom Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity.
img

Ekonomický potenciál metaverza dosáhne v roce 2035 v Česku až 9 miliard eur, odhaduje zpráva

12.05.2023 Metaverse je sice stále v počátečních fázích vývoje, již nyní je však možné vidět jeho potenciál v oblastech, jako je vzdělávání, zábava a průmysl. Podle reportu The metaverse and the opportunity for the European Union je Česká republika a její průmysl připraven úspěšně adaptovat možnosti virtuální a rozšířené reality. Odhady naznačují, že potenciální ekonomický dopad metaverza by mohl v České republice do roku 2035 dosáhnout 5 až 9 miliard eur.
img

Inflace v Česku je nečekaně nízká. ČNB tak může zahájit snižování úroků dříve, což by přiblížilo také výrazné zlevnění hypoték

11.05.2023 Inflace v ČR v dubnu byla nečekaně nízká. Jen 12,7 procenta. Tak nízkou úroveň prakticky nikdo nečekal, ani Česká národní banka. Ta patrně bude nynější čísla interpretovat jako úspěch své měnové politiky z posledního necelého roku, kdy s inflací bojuje skrze kurs a posilování koruny.
img

Státy EU se shodly na prodloužení bezcelního režimu pro obilí z Ukrajiny

28.04.2023 Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes dohodli, že o rok prodlouží bezcelní režim pro potraviny a zemědělské produkty dovážené z Ukrajiny. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Omezení pro některé obiloviny požadovaná pěticí východoevropských států v čele s Polskem dohoda neobsahuje. Evropská komise (EK) chce v příštích týdnech navrhnout celounijní řešení, které nahradí jednostranné zákazy dovozu do těchto zemí. Brusel hovoří o možnosti dočasně omezit dovoz pšenice, kukuřice, řepky a slunečnicových semen.
img

Pád cen pohonných hmot snižuje inflaci, někdy až moc. Polsko, Maďarsko i Slovensko už jejímu dalšímu poklesu proto raději brání zákazem dovozu ukrajinského obilí

25.04.2023 Nafta v Česku je nejlevnější za rok a půl a dále zlevňuje. Rozevírají se sice nůžky mezi cenou benzínu a právě nafty, ale i tak výrazné meziroční celkové zlevnění pohonných hmot zásadně pomáhá snižovat obecnou inflaci. Pokles inflace a související tlak na zlevnění tak nakonec může být až tak citelný, že se stane spíše bolehlavem než vítanou záležitostí. Vyprávět už mohou třeba polští, maďarští nebo slovenští zemědělci. Ty musí vlády příslušných zemí „chránit“ před konkurencí v podobě levného dovozu zemědělské produkce z Ukrajiny. Takže vlastně tyto vlády brání dalšímu snížení inflace. Udržují uměle ceny výše, než kde by mohly být…
C:\fakepath\psenice.jpg

Analytik: Ceny pšenice mohou klesnout, zemědělci ji drželi na skladech

19.04.2023 Ceny pšenice mohou ještě klesat kvůli současnému nadbytku obilí v ČR. Možný je pokles i pod hranici 5000 korun za tunu, což je zhruba průměr roku 2021. Světové ceny zemědělských komodit postupně klesají od loňské sklizně. Vliv na to má export levného obilí z Ukrajiny, ale také to, že část zemědělců loni držela obilí na skladech a čekala, že ceny opět porostou. Pro ČTK to uvedl agrární analytik Petr Havel.
img

Česko po dnešku zůstává poslední zemí Visegrádské čtyřky, která dosud nezakázala dovoz ukrajinského obilí a dalších tamních zemědělských produktů

17.04.2023 Čeští zemědělci tak zřejmě stupňují svůj tlak, aby česká vláda učinila totéž, obávají se totiž, že neprodají a padnou do ztrát.
img

Maďarsko se přidává k Polsku a pozastavuje dovoz ukrajinské zemědělské produkce. Pozastavení bude tlačit cenu obilí, pečiva ba třeba i masa nahoru také v Česku

16.04.2023 Po Polsku se k pozastavení dovozu ukrajinských zemědělských produktů přidává také Maďarsko. Čeští zemědělci tak získají další argument pro to, aby i česká vláda o něčem podobném uvažovala. Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR upozorňují na to, že čeští zemědělci mají kvůli dovozu ukrajinského obilí na evropský trh problém prodat část loňské úrody.
img

Pozastavení dovozu ukrajinského obilí do Polska bude tlačit cenu obilí, pečiva ba i masa nahoru také v Česku

10.04.2023 Páteční rozhodnutí polské vlády pozastavit dovoz ukrajinského obilí do Polska bude tlačit cenu obilí, případně i mouky a pečiva, nahoru také v Česku. Tuzemští zemědělci se totiž nyní potýkají s citelně klesajícími výkupními cenami obilí.
img

Obchodování s kávou: Nahlédněte pod pokličku

23.03.2023 Když ráno zapnete kávovar a probudí vás první vůně horkého nápoje, rozhodně nemyslíte na obchodování kávy. Káva však není jen o pití. Obchodování s kávou je významnou součástí obchodování se zemědělskými komoditami. Stále více lidí konzumuje kávu ve svém každodenním režimu, takže poptávka po ní roste.
img

Díky obnovení dohody s Ukrajinou dochází k poklesu pšenice

21.03.2023 K poklesu pšenice dochází po prodloužení dohody, která umožňuje Ukrajině bezpečný vývoz obilí z klíčových černomořských přístavů, i když doba trvání posledního prodloužení byla sporná.
img

Výrobci dál zdražují, ale pomalejším tempem

15.03.2023 „To, že inflaci zřejmě dochází dech, potvrzuje vývoj cen výrobců. Výrazné zlepšení situace hlásí průmyslníci i zemědělci. K poklesu tempa růstu cen výrobců přispívá nižší poptávka ze strany spotřebitelů, kterým se propadají reálné příjmy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

US vláda má bláznivý nápad: chce platit farmářům, aby šetřili vodou tím, že nebudou hospodařit

08.03.2023 Tom Brundy, pěstitel vojtěšky v kalifornském Imperial Valley, se domnívá, že zemědělci, kteří jsou závislí na klesajícím toku řeky Colorado, mohou udělat více pro úsporu vody a její efektivnější využití. Právě proto nainstaloval vodní senzory a monitory s cílem zabránění plýtvání na skoro 2/3 svých 3 000 akrů.
img

Nejen zelenina… ceny v živočišné výrobě rostou nejvíce v historii ČR. Jde o další tlak na ČNB, aby zvedla úroky, neboť takhle masivní růst výrobních cen nikdo z expertů nečekal

28.02.2023 Výrobní ceny se v Česku příliš neuklidňují. V lednu jejich meziroční růst suverénně překonal všechny expertní odhady, činil 19 %. Experti oslovení agenturou Bloomberg ve střední hodnotě čekali 14,6 %.
img

Je možné, aby ukrajinský obilný koridor zmírnil celosvětovou potravinovou krizi?

20.02.2023 V pondělí informovalo Rusko o tom, že by bylo „nevhodné“ prodloužit dohodu o dodávkách obilí z černomořského regionu, jestli se nezruší sankce uvalené na Moskvu po její invazi na Ukrajinu 24. února 2022, které ovlivnily její zemědělský vývoz.
img

Faktory, které ovlivňují zemědělské trhy – Více pšenice v USA

31.01.2023 Vydatné srážky v Argentině na konci minulého týdne z části zmírnily dopad sucha na úrodu sóji a kukuřice. Předpokládá se tento týden další vlna dešťů a obchodníci čekají na její výsledky.
img

Kakao klesá z nedávných maxim

10.01.2023 Cena kakaa v úterý prudce klesla a zastavila nedávný růst způsobený vyššími než průměrnými teplotami v zemi, která je největším producentem kakaa, na Pobřeží slonoviny. Mezitím ICE oznámila, že zásoby v New Yorku klesly na nejnižší úroveň od poloviny dubna 2022 a zásoby v přístavech EU se snížily na devítiměsíční minimum. Podle statistik Mezinárodní organizace pro kakao skončila sezóna 2021/22 s deficitem nabídky ve výši 306 000 tun, přičemž podmínky pro pěstování hlavní plodiny sezóny 2022/23 jsou v západní Africe obecně příznivé. Na druhou stranu se zemědělci potýkají s nedostatkem hnojiv a pesticidů v důsledku pokračující války na Ukrajině. ICO rovněž upozornila, že zhoršující se stav světové ekonomiky, rostoucí ceny komodit a vysoké náklady na energie v Evropě, která je předním regionem pro zpracování kakaa, mohou v nadcházejících měsících tlumit poptávku.
img

Pozítří je poslední den na přihlášení k paušální dani, nově na příjmy do dvou milionů ročně. Vyplatí se třeba advokátům, zato řemeslníkům spíše ne

08.01.2023 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tedy třeba živnostníci, mají pozítří, v úterý 10. ledna poslední den na to, aby se přihlásily do režimu paušální daně. Paušální daň znamená, že OSVČ se zkrátí čas, který musejí věnovat „papírování“.
img

V úterý je poslední den na přihlášení k paušální dani, nově na příjmy do dvou milionů ročně. Vyplatí se třeba advokátům, zato řemeslníkům spíše ne

06.01.2023 Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tedy třeba živnostníci, mají v úterý 10. ledna poslední den na to, aby se přihlásily do režimu paušální daně. Paušální daň znamená, že OSVČ se zkrátí čas, který musejí věnovat „papírování“.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2022

30.12.2022 3. - Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech jmenoval Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL) ministrem zemědělství. Za Nekulu dosud resort dočasně vedl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nekula nemohl být v prosinci spolu s celou novou vládou jmenován kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.
img

Ukradená pšenice z Ukrajiny je distribuována do Sýrie

27.12.2022 Sýrie využívající nenápadnou flotilu lodí pod sankcemi USA tento rok silně zvýšila dovoz pšenice z černomořského poloostrova Krym, který Rusko anektovalo od Ukrajiny, a to je známkou utužování hospodářských vazeb mezi dvěma spojenci, kterým se Západ vyhýbá.
img

Rizika spojená s dodávkami pšenice budou pokračovat i příští rok

07.12.2022 I když Ukrajina v letošní sezoně vyprodukovala o dost méně pšenice, tak se očekává, že aktuálně bude celosvětová produkce pšenice stále vyšší. Je to hlavně kvůli oživení kanadské produkce a také kvůli Rusku, které vyprodukovalo rekordní sklizeň přes 90 mil. tun. I přes to, že nabídka stále roste, očekává se, že celosvětové konečné zásoby pšenice se pro rok 2022/23 sníží na nejnižší úroveň od roku 2016/17.
img

Letošní sklizeň přináší mnoho změn. Brambory pěstujeme na historicky nejmenší ploše. Sója se stává druhou nejrozšířenější olejninou

14.10.2022 „Oproti loňskému roku se letos sklidí více základních obilovin, řepky a sóji. Naopak úroda brambor, kukuřice a cukrovky bude slabší,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ukrajina letos kvůli invazi sklidila o 40 procent méně pšenice a ječmene

07.10.2022 Ukrajinští zemědělci dokončili sklizeň pšenice a ječmene za letošní rok. Sklidili 19,2 milionu tun pšenice a 5,5 milionu tun ječmene, oznámilo dnes ukrajinské ministerstvo zemědělství. V obou případech je to o 40 procent méně než loni. Za poklesem je podle resortu invaze ruských vojsk do východních, severních a jižních oblastí země. Ukrajina je významným vývozcem obilí na světový trh.
C:\fakepath\trader-19092022-39-zm.jpg

Cena pšenice na trzích klesá, je blízko hodnot před válkou na Ukrajině

19.09.2022 Cena pšenice na světových trzích klesá a jeden bušl (27,2 kg) se odpoledne prodával zhruba za 8,44 USD (207 Kč). Důvodem jsou obavy z globální recese, která by podle analytiků snížila poptávku, i pokračující vývoz ukrajinského obilí podle dohody vyjednané za účasti OSN v létě v Istanbulu. Cena je tak blízko hodnot před únorovou invazí ruských vojsk na Ukrajinu.
img

Pokud vláda zacílí úsporný tarif jen na skutečně potřebné, může snížit trvale DPH na potraviny – a nezadluží se ani o haléř

16.08.2022 Výrobní ceny v zemědělství dramaticky rostou. V červenci přidaly ceny zemědělských producentů bezmála 40 procent. Zemědělci se potýkají s dramaticky zdražujícími cenami energií. Ty se promítají do citelného růstu cen paliv, hnojiv či krmiv, což dále umocňuje inflační tlaky. Slabou náplastí na inflační bolístku je fakt, že třeba úroda obilovin by letos mohla být nejlepší od roku 2004. Inflace drtí jak zemědělce, tak návazně i potravináře. Z byznysu už odcházejí například někteří pekaři. Nejsou schopni se popasovat například se zdražením plynu tak, aby zůstali ziskoví.
img

Zemědělci mají dobrý rok, sklizeň obilí může být nejvyšší za skoro 20 let. Pečivo ale nezlevní

15.08.2022 Zemědělci z různých koutů republiky se letos shodují: sklizně běží rychleji, skončí dříve než loni. S tím, jak léto postupuje, jsou přitom stále více a více optimističtí ve svém odhadu úrovně letošní celkové sklizně. Potvrzují to i data ČSÚ. První odhad sklizně, pracující s čísly známými do poloviny června, byl pozitivní, avšak druhý odhad je ještě optimističtější.
img

Poslední report USDA ve znamení stability

14.06.2022 Čerstvá měsíční prognóza produkce, spotřeby a zásob zemědělských komodit z pera amerického ministerstva zemědělství (USDA) se sice v dlouhodobém srovnání stále nese v pesimistickém duchu, ale naštěstí neukázala na další zhoršení situace. A to je po událostech z posledních měsíců asi i celkem dobrá zpráva. Podívejme se nejprve na odhady pro pšenici.
img

Rozbřesk: Na potravinových komoditách nás čeká těžké období. Výhled se ale dále nezhoršuje

14.06.2022 Čerstvá měsíční prognóza produkce, spotřeby a zásob zemědělských komodit z pera amerického ministerstva zemědělství (USDA) se sice v dlouhodobém srovnání stále nese v pesimistickém duchu, ale naštěstí neukázala na další zhoršení situace. A to je po událostech z posledních měsíců asi i celkem dobrá zpráva.
img

Blíží se ceny komodit k dalšímu výraznému prolomení?

25.05.2022 V poslední části května a rovněž posledním měsíci druhého čtvrtletí se inflace, globální energetický šok, revoluce elektromobilů a globální potravinová krize ukazují jako nejžhavější makro problémy, které komoditní supercyklus pohánějí.
img

Kakao na Pobřeží slonoviny bojuje s podprůměrnými srážkami

24.05.2022 Vlhkost půdy kompenzuje podprůměrné srážky ve většině kakaových oblastí Pobřeží slonoviny a zemědělci v pondělí uvedli, že střednědobá úroda od dubna do září se nadále rozvíjí.
img

Vydatný déšť podpořil pěstování kakaa na Pobřeží slonoviny

17.05.2022 Vydatné deště, které v minulém týdnu zasáhly většinu oblastí Pobřeží slonoviny, kde se pěstuje kakao, podpoří od dubna do září střednědobý růst plodin, ale může způsobit plísně fazolí, uvedli v pondělí zemědělci. Pobřeží slonoviny, největší světový producent kakaa, je v období dešťů, které trvá v období od dubna do poloviny listopadu.
img

Ceny v českém zemědělství teď rostou nejvíce v dějinách. Zákaz vývozu pšenice z Indie zdraží chleba i v Česku, celkově o další desítky procent

16.05.2022 Výrobní ceny v tuzemském zemědělství letos v dubnu rostly nejvýrazněji v dějinách České republiky a současně v celé historii měření od roku 1992. Oproti loňskému dubnu se totiž zvýšily o 35,3 procenta.
img

Nepříznivé počasí v Kanadě je pro omezené světové dodávky obilí hrozbou

02.05.2022 V Kanadě se zemědělci pokouší o pěstování plodin na buď příliš vlhkých polích, nebo příliš suchých, to je pro už teď napjatý trh s obilím zkouška.
img

Indonésie rozšiřuje zákaz vývozu, sójový olej roste

28.04.2022 V Chicagu se kontrakty na sójový olej dostaly na historické maximum, jelikož globální trhy s rostlinným olejem čelí rostoucím zásobovacím tlakům v důsledku indonéského zákazu vývozu surového palmového oleje.
img

Svět je příliš závislý na vývozu pšenice Ukrajiny a Ruska

25.04.2022 Evropa, omráčená ruskou invazí na Ukrajinu, se snaží diverzifikovat své dodávky energie, od ruského plynu dodávaného prostřednictvím plynovodů až po zkapalněný zemní plyn, více obnovitelné energie a jadernou energii. Stejným způsobem a ze stejného důvodu by měla probíhající válka tlačit země k tomu, aby měnily a diverzifikovaly dodávky potravin tak, aby byly více bezpečné a zároveň zlepšovaly globální výživu.
img

Farmáři uvádí, že silné deště podpořily kakao

21.04.2022 Nadprůměrné deště, které v minulém týdnu zasáhly velkou část pěstitelských oblastí Pobřeží slonoviny, zlepší od dubna do září velikost a kvalitu sklizně, uvedli zemědělci v pondělí.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajinská ekonomika může podle Kyjeva letos klesnout až o 40 procent

03.04.2022 Ukrajinská ekonomika může letos kvůli válce klesnout až o 40 procent. Podle agentury Interfax-Ukrajina o tom včera informovalo ministerstvo hospodářství v Kyjevě, které zároveň ohlásilo pokles výkonu ukrajinské ekonomiky o 16 procent za první čtvrtletí tohoto roku.
img

Obnoví se vývoz pšenice, pokud se dokončí výsev na Ukrajině

29.03.2022 Ukrajina by mohla zmírnit omezení týkající se vývozu pšenice už v příštím měsíci, jakmile se přesvědčí, že jarní výsev je i přes ruskou invazi dostatečně pokročilý, i když vývozní kapacity jsou stále napjaté, jelikož nějaké námořní přístavy jsou kvůli probíhající válce uzavřeny, uvedl představitel, který dohlíží na obchod v zemi.
img

Silné deště zvyšují naděje na sklizeň kakaa

22.03.2022 Silné deště, které v minulém týdnu zasáhly většinu pěstitelských oblastí Pobřeží slonoviny, oživily naděje na silnou úrodu mezi dubnem a zářím po dlouhotrvajícím suchu, uvedli v pondělí zemědělci. Největší světový producent kakaa Pobřeží slonoviny, je na konci sucha, které trvalo od poloviny listopadu do března.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Fond OSN: Afrika a Blízký východ začaly pociťovat důsledky konfliktu na Ukrajině

17.03.2022 Severní Afrika a Blízký východ už začaly pociťovat negativní dopady konfliktu na Ukrajině na svou potravinovou bezpečnost. Uvedl to dnes Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD), který je finanční institucí OSN. Mezi zeměmi, které pociťují negativní důsledky, fond uvádí Somálsko, Libanon, Egypt či země ve Střední Asii.
img

Válka zvyšuje poptávku po kukuřici, od května zaznamenala nejdelší rally

14.03.2022 Jelikož válka na Ukrajině omezuje dodávky kukuřice a kupující ji shání jinde, chystají se futures na kukuřici na pátý týdenní růst.
img

Zemědělský svaz: Zisk v zemědělství loni klesl o 800 milionů na 9,1 miliardy Kč

09.03.2022 Zisk v českém zemědělství se podle šetření Zemědělského svazu loni snížil přibližně o 800 milionů na 9,1 miliardy korun. Další pokles očekává svaz v tomto roce, kvůli dopadům vysoké inflace a zvyšování vstupních nákladů. Ceny placené zemědělcům se zvyšují pomaleji, řekl předseda svazu Martin Pýcha na dnešním jednání ve Větrném Jeníkově. V roce 2020 byl podle svazu zisk v zemědělství 9,9 miliardy korun.
C:\\fakepath\\psenice.jpg

Podle ekonoma čeká trhy s obilím kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu šok

04.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu by mohla zničit globální trhy s obilím tak hluboce, že by to mohl být největší šok v zásobování za několik desetiletí. Uvedl to na twitteru zemědělský ekonom Illinoiské univerzity Scott Irwin. Cena pšenice je nyní nejvyšší od roku 2008 a za celý týden směřuje k růstu o rekordních 40 procent, napsala agentura Bloomberg.
img

Pěstitele kakaa znepokojuje sucho na Pobřeží slonoviny

22.02.2022 Na Pobřeží slonoviny se v kakaových regionech protáhlo období podprůměrných srážek a to až do minulého týdne. K posílení před polovinou sklizně, která začíná již v dubnu bude podle zemědělců potřeba silných dešťů.
img

Na Pobřeží slonoviny je nedostatek deště, vyvolává to obavy o kakao

25.01.2022 Ve většině pěstitelských oblastí na Pobřeží slonoviny se zemědělci bez deště a se suchým větrem v pondělí obávali o kvalitu kakaa a jak se bude vyvíjet dubnová až zářijová sklizně.
img

Proč si letos tolik připlatíme za rohlík, máslo a další potraviny? Vydejme se na „stopu zdražování“, skončíme u obvyklých podezřelých

23.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, teď trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba až na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí.
img

Zemědělce trápí extrémně drahá hnojiva, důsledek plynové krize. V letošní sezóně hrozí výrazně nižší výnosy na hektar, a tedy i proto rekordní zdražení potravin

21.01.2022 Zemědělce napříč Evropou, i v Česku, trápí extrémně vysoké ceny hnojiv. Ty se v důsledku energetické krize zvýšily třeba na šestinásobek úrovně roku 2020 (viz graf níže). K výrobě hnojiv je totiž třeba plynu, který v uplynulých měsících v Evropě extrémně zdražil v souvislosti s energetickou krizí. Například pěstitelé kukuřice nebo pšenice čelí historicky vůbec poprvé „hnojivové krizi“.
img

Pěstování kakaa na Pobřeží slonoviny stále podporují mírné deště

12.01.2022 V pondělí zemědělci uvedli, že minulý týden se vyskytly nadprůměrně slabé deště na Pobřeží slonoviny, kde se pěstuje kakao.
img

Díky mírným dešťům se kakaové plodině na Pobřeží slonoviny daří.

04.01.2022 Již druhý týden v Pobřeží slonoviny mírně prší a fouká mírný vítr, to pomáhá při pěstování kakaa a pro zemědělce je to dobrá zpráva.
img

Aktuální informace z akciového trhu pro dnešní den. Počet případů nákazy omikronem klesl

04.01.2022 Americké indexy v pondělí rostly: Dow posílil o 0,7 %, NASDAQ o 1,2 % a S&P 500 o 0,6 %. Asijské trhy naopak dnes ráno vykazovaly vícesměrnou dynamiku. Japonské indexy vzrostly o 1,8 %, zatímco čínské indexy klesly o 0,5 %.
img

Úrodě kakaa se daří na Pobřeží slonoviny

21.12.2021 Minulý týden přišly lehké deště a mírný vítr do pěstitelské oblasti Pobřeží slonoviny a měla by se tak zvýšit kvalita a množství hlavní úrody, kakaa, to uvedli zemědělci v pondělí. Od listopadu do března se Pobřeží slonoviny nachází v období sucha, deště jsou v té době slabé.
img

Zemědělci tvrdí, že ke zvýšení úrody kakaa je třeba více dešťů

07.12.2021 Zemědělci z Pobřeží slonoviny uvedli, že minulý týden pršelo ve většině regionů, kde se nachází hojná pěstitelská oblast kakaa, podprůměrně a k zajištění silné úrody pro únor a březen je zapotřebí mnohem více srážek.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Intervence | Čína | Finance | Peníze | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | Nasdaq | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Apple | Analytik | Spekulace | Ropa Brent | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Akvizice | Analýza | Arbitráž | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Burza | Burza cenných papírů | CBOT | CEO | CME | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Devalvace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská investiční banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finančník | Futures | Fúze | G7 | Index PX | Indikátor | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kupón | Kurz | LIBOR | MIFID | MMF | MT4 | Marže | MetaTrader | Měna | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rating | Ratingová agentura | Retracement | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Směnný kurz | Spotová cena | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | CAD | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Evropa | Cena ropy | Komerční banka | Patria | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Sázka | Ceny komodit | Zkušenosti | Stres | Výsledky | Strach | Intervence na devizovém trhu | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Credit Suisse | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Obchodovat | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | Makro | USDX | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Stavební výroba | Lukáš Kovanda | Burzy | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Raiffeisenbank | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Hazardní hry | Akcie O2 | Aktuální ceny akcií | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | BH Securities | Brent | Cena | Cena ropy brent | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Daňové přiznání | Dobrá investice | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický růst | Elektřina | Eura | Evropská banka | Evropská rada | Finanční plánování | Fondy | Frank | Graf | Guvernér ČNB | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | J&T | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Kurzy | Maďarsko | Management | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabování koruny | Patria.cz | Portfolia | Pražská burza cenných papírů | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Směnné kurzy | Státní dluh | Státní rozpočet | Švýcarská banka | Trh | Ukrajinská ekonomika | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj inflace | Webináře | Zavedení eura | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | Benzín | Andrej Babiš | CEPS | Daniel Beneš | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Spojené státy | Akciová společnost | Hlavní trh | Převis | Tržby | Výsledek hospodaření | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Casino | Komise | Kontrakt | Mezinárodní banky | Volby | Rozhovor | Cukr | 1 milion | Burze | Commodities | Investment | Moody's Investors Service | Rabobank | Price Futures Group | Julius Bär | Bankovní sektor | Česká bankovní asociace | Home Credit | Macquarie | Mitsubishi | BBC | Sója | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Brazílie | Průmyslová produkce | Firemní dluhopisy | Magnát | Realitní magnát | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Ministr financí | Creditas | Globální trhy | Velcí obchodníci | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Měkké komodity | Plodiny | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Zdravý rozum | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Agentura Reuters | Modrá pyramida | Sázet | Futures kontrakty | City | Posilování koruny | Investiční firma | Forbes | Americké firmy | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Inflační tlaky | Objem investic | S&P Global | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Fitch Ratings | Obchodování v Asii | Summit EU | Propad | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Ztráty | Americké indexy | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Unipetrol | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Zajištění | Blockchain | Ethereum | Tesla | Agentura AFP | Credit Suisse Group | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Mzdy | Slabé euro | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Světové trhy | Inflace v Česku | Výnosy | Česká vláda | Indikátor důvěry | Příjmy | ČTK | Belgie | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Dánsko | Očekávání | Mitsubishi UFJ Financial Group | MUFG | Belviport Trading | Skupina PPF | Zahraniční forex | Úřad pro regulaci finančního trhu | BHS | Ceny pšenice | Aleš Michl | Protiruské sankce | Palladium | MiFID II | Vývoj ceny pšenice | Lithium | Investiční skupiny | Asijské trhy | Kobalt | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | Kartel OPEC | Podniky | Globální růst | Index nákupních manažerů (PMI) | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Pokles ceny | Spotřebitelská inflace | Expobank | Expobank CZ | Finanční skupina | Trh s kryptoměnami | LAToken | Největší kryptoměna | Zvýšení mezd | EK | Evropská komise | Základní úroková sazba | Česká firma | Český miliardář | Financial Times (FT) | Refinitiv | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Snížení volatility | Makléřská společnost | Nová kryptoměna | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Začínající obchodníci | Inflace v ČR | MUFG Bank | Statistický úřad | Ropovod | Inflační očekávání | Cena pohonných hmot | Zahraniční investoři | Pokles sazeb | Ceny obilovin | Sójové boby | Obiloviny | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Vyšší mzdy | Token | Americké společnosti | Snížení sazeb | Gazprom | Capital Partners | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Silný dolar | Šéfové států | Bohatí | Pohonné hmoty | Kristalina Georgievová | PPF | Majitel firmy | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Finanční situace | Pohonné hmoty v Česku | Cena kakaa | Kakao | Loterie | Trinity Bank | Hospodářské krize | TikTok | Digitalizace | Rozpočtová politika | Automobilky | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Káva | TV Nova | Majoritní akcionář | Největší kontrakt | Mediální společnosti | Investiční skupina | Německá vláda | Trinity | LNG | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | Snižování úroků | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Firma | Zasedání ČNB | BAT | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Server BBC | Royal Mail | Studie | Server CNBC | Bilance | Důchodový systém | Avast | Jiří Šmejc | Generální ředitel | Ukrajina | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Nejbohatší | Miliardy | Top 5 kryptoměn | dApps | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Vicepremiér | Macquarie Asset Management | AFP | Dlužníci | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Globální trh | Financovat | EET | Hospodaření státu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | Společnost ČEZ | Na burze | Propouštění | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Další rozvoj | Rozvoj | Stavebnictví | TA3 | Zdražování | Ceteris paribus | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Pojišťovny | Libanon | Prognózy | Ruská ropa | Státy EU | Penále | Plyn | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Prohlášení | Alstom | Amcor | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Dieselgate | Události roku | Sev.en Energy | Czech Media Invest | Seznam.cz | Státní veterinární správa | KKCG | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Vivendi | RegioJet | Pivovary Staropramen | Energetický a průmyslový holding | Ministerstvo životního prostředí | Nexen Tire | Empresa Media | Médea | Jaderné elektrárny | Tendr | Daniel Křetínský | Temelín | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Vánoce | Metalurgie | Automobil | Ředitelka | Nová sazba | Europoslanci | Italský premiér | xStation5 | Káva Arabica | Bydlení | WHEAT | Ztráta | NERV | Miliardy korun | Předsevzetí | Cena pšenice | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Hospodaření | Návratnost | List Financial Times | Výroba aut | Washington | O2 | O2 Czech Republic | Íránský útok | Raketové útoky | Miliardy eur | Írán | Oslabení kurzu | Sodexo | Von der Leyenová | Asociace exportérů | Elektrické vozy | Budoucnost | Experti | Výplaty dividendy | Zemědělství | Poradenství | Automobilka BMW | Německá společnost | Oslabení kurzu koruny | Iniciativa | Podnik | Proinflační | Bloky | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Veřejné finance | Ukazatele | SAP | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst cen výrobců | Ceny v zemědělství | Nájmy | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Ptačí chřipka | Komunikace | HN | Čínské indexy | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Hospodářské noviny (HN) | Trhy | Ursula von der Leyenová | Souhrnný indikátor | Banka UBS | Pražské burzy | Většinový podíl | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Důchody | Nejvýraznější pokles | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Pandemie | Natland | Analytik skupiny | Konzultant | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | Švýcarská banka UBS | Tescan | Americká společnost | Rozhodování | Ministerstvo dopravy | Ekonomický dopad | Průměrná cena | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Životní minimum | Data ČSÚ | Ekonomické aktivity | Noviny | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Šok | Mzda | Výkyvy | Současná cena | Restrikce | Prudký pokles | Poradci | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Brusel | Pokles HDP | Kabinet | Moore Czech Republic | Energetické společnosti | Generální ředitel ČEZ | Kolínská automobilka | Dnešní čísla | Odhad inflace | Obnova ekonomiky | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Snížení základní úrokové sazby | Zásobníky | Bilion dolarů | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | MPO | MF | Daňové povinnosti | OSVČ | Seat | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Pojišťovací společnosti | Růst | Poslanci | Signál | Ministr vnitra | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | České vlády | Allianz | Dění ve světě | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Bulharsko | Inflace zpomaluje | Izrael | Podnikatelé a firmy | Air Bank | Sberbank | Hello Bank | Ekonomiky | VW | Potenciál pro růst | Vzdělávací materiály | Slovensko | Války | EGAP | Jan Procházka | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | Internet věcí | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Afrika | WFP | FAO | RBK | Údaje | Výhled ratingu | DPH | Pojišťovna | Sociální nepokoje | Radovan Vítek | Karel Komárek | Propouštění zaměstnanců | Ministři | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Životní styl | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Oživení cen | Celková inflace | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Credit Suisse Group AG | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | EP | Statistiky | Colorado | USD za barel | Trade | Průměrný výnos | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Premiér Andrej Babiš | Posílení | Nové zakázky | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Pracovní síly | Liberty Ostrava | Huť Liberty | Ministerstvo hospodářství | Energetická společnost | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Blízký východ | Český státní rozpočet | Vývoz z USA | Soud | Greenpeace | Koncern Volkswagen | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | Zdražení ropy | Rekordní zisk | Historicky nejnižší | Zadlužení | Bezpečnost | Toyota Motor | Ceny zeleniny | Členské země | ONE | Wienerberger | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Vývoj ekonomiky | Konsorcium | Manažerka | CL | Spekulovat | Státní podpora | Důvěra spotřebitelů | Argentina | OKD | JDE | Unie | ČR | Stravenkové firmy | Andrej Babiš (ANO) | Nová prognóza | CVC Capital | Rozhodnutí soudu | Banka Creditas | ProSiebenSat.1 Media | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nižší DPH | Agrofert | Propad cen | EU summit | Proticyklické kapitálové rezervy | HDP EU | Covid | Představenstvo | Ukončení činnosti | Instinkt | DSTI | Mississippi | Práce z domova | Živnostníci | Paušální daň | Ziskové marže | Letošní úroda | Úroda | Úroda obilovin | MAM | E.ON | Emirates | Společnost Emirates | Ceny kávy | Druhá největší kryptoměna | Ceny | Praha | Dluh státu | Evropské investiční banky | Kolísání cen | DPFO | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Životní úroveň | Nižší poptávka | Index Ventures | Bohatí lidé | Natland Group | OMV | Plynárenské společnosti | DeFi | Nikl | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Kovy vzácných zemin | Czechoslovak Group | Hnojiva | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Snížení DPH | Vesa Equity | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | DIA | Odborníci | Zdanění | Sazba hypoték | Jan Čermák | Ceny sójových bobů | Robusta | Cena kávy arabica | Arabica | HitBTC | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Diverzifikovat | Ropovody | Snížit emise | Biden | Pracovní místa | Česká republika | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Ceny v Česku | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Embargo | Defi | Nařízení | Interfax | Intel | Výrobce čipů | Moneta | Tempo inflace | Sazka Entertainment | Polská vláda | Pád cen | Ministr zdravotnictví | Mattoni | Zelené investice | Životní prostředí | Očkování | Zadlužování | PX Pražské burzy | CMI | Vesa Equity Investment | Maďarská vláda | Voda | P2P | Svět kryptoměn | Počasí | Růst ceny | Pomoc firmám | Zvýšení těžby | Paušální daně | Kofola ČeskoSlovensko | ProSiebenSat.1 | Ceny cukru | CBC | Konopí | Důvěra v ekonomiku ČR | Návrh PPF | Finanční výsledky | Mezinárodní investiční banka | MIB | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poslanci Evropského parlamentu | Marek Španěl | Supercyklus | Colt | Nastavení sazeb | CETIN | Negativní vývoj | Air | Rizika při obchodování | Rohlik Group | PPF Telecom | Admirals | Intervenovat na devizovém trhu | ČSA | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Sýrie | CPI Property Group | CPI Property | EDF | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Dostupná data | Správa železnic | COIN | AA | Emise skleníkových plynů | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Potenciální výnosy | Ministr práce | Panasonic | Francouzská společnost | Goldman Sachs Group | Arca Investments | Arca | Ceny ve výrobě | USDA | Cenové úrovně | Plán obnovy | Pandemie COVID | Turów | Petrus Advisers | Vesa | Renáta Kellnerová | Oslabení | Prodejní ceny | Výhled růstu české ekonomiky | Petrus | Spotřeba domácností | Zlevnění potravin | Cíle | Příležitosti | Nástroje řízení rizik | Loterijní společnosti | Penta | Zdražování cen | Gigafactory | Wise | Konkurence | Prodej | Západoafrické země | Mali | Tržní prostředí | Regulační úřad | PPF Telco | ČD-Telematika | České dráhy | WISE | Den daňové svobody | Obrovský potenciál | Energetická společnost ČEZ | | Úvěrový trh | Technologie | Zemědělské suroviny | Odhad letošní sklizně | Sklizeň obilovin | Sazby daně | Letecké palivo | Hliník | Koncentrace | Egypt | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Zvýšení produkce | NortonLifeLock | Americký trh | Vasky | Uzavření dohody | Produkce kávy | Globální ceny | Kávová zrna | Odvětví | Nedostatek potravin | Ceny kávy Arabica | Divize | Ceny termínových kontraktů | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Americké technologické společnosti | Rekord | Společný podnik | Bilion | Letiště Václava Havla | Dřevo | Světová cena | Chování | Růst výrobních cen | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Aplikace TikTok | CVC Capital Partners | CVC | Základní sazby | Těžařská firma | RWE Gas | Ocelárny | První odhad | Varšava | Očekávaná inflace | Výrobní inflace | Funkční období | Bloomberg News | Mediální společnost | Společnosti | Protocol | Měnové unie | Opatření | Káva robusta | Prazdroj | Telco | Výkyvy počasí | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Energetika | Ekonomický potenciál | Vodafone | Ceny plynu | Konfederace | Solana | Extrémní počasí | Mezinárodní skupina | Strojírenské firmy | Televizní studio | Editis | Vydavatelství Editis | Česká pošta | Kompenzace | BNP | UBS Group | UBS Group AG | Konzervativní unie | Čepro | Telecom | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Krize v Evropě | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Změny daní | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Sněmovní volby | Minulá výkonnost | Zdražování potravin | Češi | Výrobci potravin | Energetické krize | Nákup plynu | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | ASEAN | České Radiokomunikace | Zdravotnictví | Nedostatek obilí | Obilí | Rumunsko | Pozornost | Ruská společnost | Orlen Unipetrol | Meta | Metaverzum | Metaverse | Fialova vláda | Česká národní banka (ČNB) | Zvýšení minimální mzdy | Drahé energie | Společnost | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Burzovní cena | Družba | Regulační úřady | TIM | Pozemky | Svět tradingu | Ruský trh | Innogy | Změny klimatu | Omikron | | CMA | Výhled české ekonomiky | Prodej kávy | Nejvýraznější propad | Vietnam | Etiopie | Nepříznivé počasí | Největší švýcarská banka | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zvýšení úrody | Zvýšení úrody kakaa | Úrody kakaa | Pěstitelská oblast | Pěstitelská oblast kakaa | Daloa | Yamoussoukro | Agboville | Soubre | Výrobce čipů Intel | Spotřebitelské inflace | Pyramida | Mluvčí Kremlu | Sekyra Group | La Nina | Základní sazba | Plynová krize | Jiří Šimáně | Miliardy USD | IT skupina | Etnetera | Green:Code | Skupina Creditas | Vladimír Dlouhý | Ruský plyn | Pěstování kakaa | Automobilka Toyota Motor | Hypomonitor | MEXC | Realitní skupina CPI Property Group | Uhelné elektrárny | Hry | Allwyn | Allwyn Entertainment | Cohn Robbins Holdings Corp. | Cohn Robbins Holdings | Cohn Robbins | CRHC | Hodnota sloučené společnosti | Provozovatel loterií | Real Estate | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Společnost Allwyn | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Rusko dnes | Orná půda | Zemědělské půdy | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Cena transakce | Sev.en | Škoda Transportation | Didier Pfleger | RTL | RTL Hrvatska | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Ruské invaze na Ukrajinu | Dění na Ukrajině | Sankce | Ukrajina a Rusko | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská agrese | Německá energetická společnost | Sberbank CZ | Devalvace rublu | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Kyjev | Pojišťovna EGAP | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Ministr dopravy | Rusko a Ukrajina | MWh | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Gubernátor | Dana Drábová | Invaze | Trhy s obilím | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Zemědělský ekonom | Scott Irwin | Hlavní přístavy na Ukrajině | Obchod s Ruskem | Pěstování plodin | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Cena potravinářské pšenice | Pokles inflace | Snížení spotřební daně | Cox | Invaze ruských vojsk | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Zemědělský svaz | Zisk v zemědělství | Zemědělský svaz České republiky | Igor Kim | Ruský finančník | Signet Bank AS | Signet Bank | Zvyšování marží | Zvyšování cen | Sellier & Bellot | Výrobce munice | ČEZ Daniel Beneš | Provoz britské národní loterie | Britské národní loterie | Národní loterie | Společnost Meta | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Důsledky konfliktu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) | Fond OSN | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | IFAD | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Gilbert Houngbo | Předseda fondu | Dopady války na Ukrajině | Potravinářská společnost | Aktivisté | Geopolitické události | Skupiny PPF | Vysoké ceny energií | Společnost E.ON | Vývoz pšenice | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Ruský Gazprom | Klaus Zellmer | Růst cen energií | HedgePoint | Petr Fiala | Státní distributor paliv | Colt CZ Group SE | Colt CZ Group | Colt CZ | Správa | Zákonodárci | Vlastnictví | Ceny pohonných hmot v Česku | Dovoz ruské ropy | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | NET4GAS | Potravinová krize | Šmejc | Rostoucí ceny energií | Ratingový výhled | Výhled České republiky | Ropovod TAL | Petr Novotný | Vývozní daně | Komoditní supercyklus | Vývoz obilí | GEVORKYAN | Borealis | Šéfové | Jan Frait | Report USDA | Mimořádné zasedání | Finanční sektor v ČR | Škoda Group | Práva ke značce | Přijetí | Pochybení | Pšenice na burze | Ředitel ČEZ | PPF Jiří Šmejc | Snížení inflace | EdF | Marže obchodníků | Turistické sezóny | Cenový strop | Společnost EDF | Marketingová komunikace | Úsporný tarif | Obchodování na Energetické burze | Zastavení poklesu | Centrum | Negativní vývoj ekonomiky | Sloučení | Rodinné rozpočty | Akcez | Prime | Česká antivirová firma | Výrobci automobilů | Zákaz dovozu | Pomoc Ukrajině | České předsednictví | Premiér Petr Fiala | Premiér Fiala | Virtuální realita | Společnost GEVORKYAN | Pražský městský soud | Zestátnění | Zastropování cen | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Společnost S&P Global | Windfall tax | Energie v Evropě | Obilí z Ukrajiny | HCFB | Home Credit & Finance Bank | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Finance Bank | Holding Agrofert | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Úrokové náklady | Marka | Ruské ropy | Motorová nafta | Zvýšení daně | Vyšší daň | Zastropování cen elektřiny | Sloe | Paroplynové elektrárny | Řešení energetické krize | Meopta | Český statistický úřad (ČSÚ) | MF DNES | Výstavba gigafactory | Baterie do elektroaut | Těžba lithia | Mero | Camelot | EP Commodities | Aircraft Industries | Aircraft | Omnipol | WISE Air | Starwisata Air | Sulut Airways Indonesia | Sulut Airways | INDO Defence | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Gen Digital | GEN | Jozef Síkela | Ministr průmyslu a obchodu | Síkela | F-35 | Novinky | Novinky.cz | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ontario Teachers | Pension Plan | Ontario Teachers' Pension Plan | Ekosystém | Výrobci elektřiny | Obchodní řetězce | CZ | Zdravotní sestry | Rafinerie | Budapešť | Dynamika růstu | Britské loterie | Mitsubishi UFJ | ERÚ | Fiocchi Munizioni | Fiocchi | Krungsri Bank | Škoda JS | Line | Server HN.cz | Světlo na konci tunelu | Sazba ČNB | Západní země | Varování | Daně z mimořádných zisků | Jan Kubíček | Bankovní rady ČNB | Jiřina Lužová | Správkyně Sberbank CZ | Správkyně Sberbank | Roční příjem | Omezení cen plynu | General Plastic | GP Alliance | Uniles | Camelot LS Group | Camelot LS | Dalibor Šafařík | Společnost Allwyn Entertainment | Carlyle | Tescan Orsay Holding | Tescan Orsay | USD za tunu | Společnost Seznam.cz | Společnost Seznam.cz média | Seznam.cz média | Borgis | Právo | Silky | Silky Zdeňka Porybného | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Cena kukuřice | Ges Group | Společnost Rohlik Group | Společnost Rohlik | CV90 | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | One Ticket | Sberbank CZ Jiřina Lužová | IMG Bohemia | Společnost Lumius | Lumius | Skupina Colt CZ | Skupina Colt | Skupina Colt CZ Group SE | Skupina Colt CZ Group | Cenový růst | Teplé počasí | Energetický regulační úřad | Snížení spotřeby | Petr Pavel | Ekologové | Buenos Aires | OCI | Prezident Pavel | Invest | Tatra Trucks | Nexen | Nexen Tire u Žatce | Finanční výsledky společnosti | Dodávky energií | Obnovitelné zdroje | ProSiebenSat.1 Media SE | ProSieben | Fnac Darty | Menšinový podíl | Pivovary | Média | Pivovary CZ Group | opPORTUnity | Sport | Greensill | Skupina EPH | ČNB Aleš Michl | Spojení | Vyšší ceny | Asie | Renáta Kellnerová s rodinou | CSG | Platba | Vysoké úrokové sazby | Celková investice | Baterie | Dovoz ukrajinského obilí | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Zdeněk Nekula | Ministr zemědělství | Piráti | Zákaz vývozu | Výrobní závody | Společnost Czech Media Invest | Společnost Czech Media Invest (CMI) | Místní rozvoj | Podíl obnovitelných zdrojů | Petr Kymlička | DIESEL | Daně z nemovitosti | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Zvýšení daně z nemovitosti | Patrik Tovaryš | Digitální dekáda | Ekonomický potenciál metaverza | Potenciál metaverza | Koncové ceny | Development | Vice | Mimořádná inflace | Tržby skupiny | Ředitel skupiny PPF | Firma Wienerberger | Výrobce pálených cihel | Synot Invest | Společnost Synot Invest | Slavomír Pavlíček | Synot | Czech Media Invest (CMI) | Parlamentní listy | Our Media | Kodiaq | GasNet | Společnost GasNet | Macquarie Asset Management (MAM) | Dokončení transakce | Odvody | Insolvenční návrh | Packeta | Zdroje energie | Komárek | Nižší ceny | Vlna veder | Vývoj cen bílého cukru v EU | Vývoj cen bílého cukru | Věřitelé Arca Investments | Řetězec Casino | BNP Paribas Personal Finance | Hello bank | Hello bank! | Větrná energetika | Hubnutí | Konkurenceschopnost EU | Sazba proticyklické kapitálové rezervy | Obnovitelné zdroje energie | NJJ Presse | NJJ | Společnost NJJ | Podíl Daniela Křetínského | PPF Renáta Kellnerová | Hamás | Izraelská armáda | Hnutí Hamás | Útok na Izrael | Vista Outdoor | Czechoslovak Group (CSG) | Průmyslově-technologický holding | Technologický holding | Sporting Products | Společnost Kofola ČeskoSlovensko | Společnost Kofola | STV Group | STV | Malina | Baterie do elektromobilů | Investor Jan Čermák | TOP 09 | Sev.en Global | SEV.EN GLOBAL INVESTMENTS | METROSTAV | PRAŽSKÁ PLYNÁRENSKÁ | SYNTHESIA | Pivovary CZ | Michelin | Snížení cen | Coinsbit | Slevy | Peníze z EU | Holding Czechoslovak Group | ProCent | Emma Capital | Rok 2024 | Maspex | SAZKAmobil | Rudolf Špoták | Ladoga | Investiční skupina Penta | Zemědělský svaz ČR | Zlínská obuvnická firma Vasky | Rada ČTK | Lex Babiš | InterGen | Pardubický pivovar | Investiční skupina KKCG | Skupina KKCG | Jan Souček | ČT Jan Souček | Ministr dopravy Kupka | Věřitelé Arca | Zkrachovalé společnosti | e& | Automotodrom Brno | Automotodrom | Společnost Automotodrom | Společnost Automotodrom Brno | Trh Prime | Rafinérie v Litvínově | Rafinérie | Huť Liberty Ostrava | Krajský soud v Ostravě | Krajský soud | Tameh Czech | Společnost Tameh Czech | Liberty Ostrava (LO) | Mina Protocol | APFC | Zajištěný token | APF Digital Agrifund | Kde koupit APF Coin | APF Coin | APF Coin (APFC) | BitMart | Latoken | InDoex | Azbit | BitForex | CoinW | APF GROUP
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Cena | Růst | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Zelený balíček
Zelený dluhopis
Zelený plán
Zelený plán Bruselu
Zelený seriál
ZELFINEX
ZELFINEX GROUP
ZELFINEX GROUP LTD
Zemanův poradní tým
Země BRICS

Následující klíčová slova

Zemědělská prvovýroba
Zemědělská půda
Zemědělská společnost
Zemědělská společnost Syngenta
Zemědělské komodity
Zemědělské plodiny
Zemědělské produkty
Zemědělské půdy
Zemědělské suroviny
Zemědělský ekonom
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Exness
Alpari UK
TFIFX
reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít