Úterý 14. červenec 2020 15:21
reklama
FP Markets
reklama
Dukascopy
reklama
FP Markets

Klíčová slova - Káva

img

Technická analýza: Coffee

30.06.2020 Káva sa v poslednom čase obchoduje v pásme. Cena včera prekročila hornú hranicu rozsahu, čo naznačuje vzostupný trend. Ak prevládne aktuálny sentiment a cena zostane nad hladinou 100,00, pohyb smerom nahor by mohol pokračovať. Oblasť označená červenou farbou predstavuje strednodobú úroveň rezistencie, ktorá je označená 50% Fibonacciho retracementom a predchádzajúcimi cenovými reakciami.
img

Rozbřesk: Restart pandemie dusí poptávku a zadělává na větší problémy automobilek

30.06.2020 Nové případy koronaviru opět rychle rostou - globální denní přírůstky se pohybují již okolo 160 tisíc a celkový počet nakažených prolomil hranici 10 milionů. I když v Česku šly v posledních týdnech čísla také vzhůru, EU v globálním srovnání vypadá stále relativně klidně. Denní přírůstky nakažených v Německu, Francii, Itálii nebo Španělsku se pohybují mezi 100-300 novými případy (2-4 případy na 1 mil. populace). To je přece jen trochu jiná káva než Kalifornie, Florida, nebo Texas, kde denní přírůstky dosahují 5-7 tisíc nových případů (200-250 na 1M populace).
C:\fakepath\USA.jpg

USA zvažují cla na zboží z EU a Británie za 3,1 miliardy dolarů

24.06.2020 Spojené státy zvažují cla za 3,1 miliardy dolarů (přes 73 miliard Kč) na zboží z Francie, Německa, Španělska a Británie. Podle úterního návrhu Úřadu amerického obchodního zmocněnce (USTR), na který dnes upozornila agentura Bloomberg, Washington plánuje cla na evropský vývoz oliv, piva, ginu a některých aut. V úvahu připadá i zvýšení cel mimo jiné na letadla, sýr nebo jogurt. Návrh bude do 26. července předmětem veřejného připomínkového řízení.
img

Trump zvažuje další cla i na zboží z Česka, například vína či kávu

24.06.2020 Spojené státy zvažují nová cla na vybrané evropské zboží, a to včetně zboží českého. Trumpova administrativa zvažuje zavedení dodatečných cel například na kávu či víno, jež se do USA z Česka dováží.
C:\fakepath\analytics-chart-data-187041.jpg

Investovanie do komodít

23.06.2020 Spôsobov ako obchodovať či investovať na finančných trhoch je mnoho, no každé finančné aktívum je niečím výnimočné. V čom sú iné komodity? Ak je človek dostatočne znalý, skúsený a trpezlivý, tak na nich môže robiť zaujímavé výnosy, pretože tak ako aj iné finančné aktíva, tak aj komodity sú cyklické a to znamená, že pri správnom načasovaní vstupu do trhu sa dá urobiť veľké zhodnotenie investície. Medzi komodity patrí napríklad ropa, zemný plyn, zlato, platina, kukurica, pšenica či bavlna. Ja sám som po páde ropy na negatívne hodnoty nakúpil ropné ETFko a urobil na tom zaujímavý zisk za mesiac 17%.
img

Zlato čeká další růst

22.06.2020 První polovina tohoto roku přinesla spolu s pandemií nejhorší zpomalení globálního růstu od dob 2. světové války. Situace na trzích byla velmi proměnlivá, někdy i značně problematická. Komoditní trhy zůstaly, až na pár výjimek, v přiměřeně dobré kondici. Bloomberg Commodity Index se sice oproti loňskému roku propadl o 20 %, ale tento měsíc se obchoduje již o 2 % výše, zejména díky procyklickým komoditám, jako jsou průmyslové kovy, ropa a palivové produkty.
C:\fakepath\MT4-chart.jpeg

Ako na investovanie či obchodovanie komodít

04.05.2020 Spôsobov ako obchodovať či investovať na finančných trhoch je mnoho, no každé finančné aktívum je niečím výnimočné. V čom sú iné komodity? Ak je človek dostatočne znalý, skúsený a trpezlivý, tak na nich môže robiť zaujímavé výnosy, pretože tak ako aj iné finančné aktíva, tak aj komodity sú cyklické a to znamená, že pri správnom načasovaní vstupu do trhu sa dá urobiť veľké zhodnotenie investície. Medzi komodity patrí napríklad ropa, zemný plyn, zlato, platina, kukurica, pšenica či bavlna.
img

Rozbřesk: Navrhované odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění = krok správným směrem

28.04.2020 Odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění jsou přesně tím nástrojem, který v tuto chvíli velká část podniků skutečně potřebuje a ocení je. Pokud návrh projde, může přinést krátkodobě významnou úlevu. Z poslední ankety mezi podniky na Ranní kávě hlavního ekonoma Patrie Jana Bureše a jeho hostů vyplynulo, že vysoké procento (skoro polovina) bude do měsíce řešit likvidní problémy. A skoro třetina z dotázaných by si jako nástroj pomoci vybrala na prvním místě právě odklady plateb sociálního a zdravotního pojištění.
img

BREAKING: Brazilský real se na páru s americkým dolarem obchoduje na rekordním minimu

24.04.2020 Brazilský reál dnes klesl o 3,6 % na páru s americkým dolarem. Ministr spravedlnosti Sergio Moro oznámil rezignaci po rozepři s prezidentem Bolsonarem ohledně jeho rozhodnutí dát výpověď šéfovi brazilské federální policie Valeixovi. Poslední makrodata ukázala, že důvěra v brazilskou ekonomiku klesla v dubnu na rekordně nízké úrovně kvůli pandemii koronaviru. Očekávání dalšího poklesu sazeb na květnovém zasedání brazilské centrální banky výrazně vzrostly. Guvernér banky Campos Neto oznámil, že hlavní scénář vývoje ekonomiky se od posledního zasedání změnil.
img

V důsledku koronavirové krize roste cena zlata i kávy

24.04.2020 Cena investičního zlata poprvé překonala hranici 1 600 eur. V důsledku koronavirové krize roste i cena kávy. Některé země omezují vývoz plodin, jiné se předzásobují.
C:\fakepath\graf1.png

Kryptomeny dnes rekordne zleteli, za jeden deň klesli aj o 30%

12.03.2020 V utorok som sem pridával nižšie uvedený graf.
img

Graf dne: Podraží čokoláda? Cena kakaa vystoupala do blízkosti dvouletých maxim

10.02.2020 Cena kakaa v posledních seancích prudce rostla a letos už přidala téměř 15 % až k úrovni 2930 dolarů za tunu. Kakao se tak dostalo na maxima od dubna 2018 a pouhé 1 procento růstu ho dělí od nejvyšších hodnot ze září 2016. Je tak jednou z mála komodit, které se zatím daří v letošním roce růst. Hlavním důvodem je sucho, které trápí hlavní pěstitelskou oblast v západní Africe. Z globálního přebytku suroviny by se tak trh mohl letos dostat do deficitu s předpokládanými dopady na cenu kakaa i kakaových produktů včetně čokolády. Ze zemědělských komodit roste letos podobným tempem pouze cukr (+12 %), naopak káva Arabica už letos v New Yorku ztrácí 23 %.
C:\fakepath\komodity1.jpg

Top 3 nejobchodovanější komodity

10.02.2020 Likvidita a volatilita činí z komodit atraktivní aktiva pro téměř každého obchodníka a investora. Čtěte více o nejobchodovanějších komoditách...
C:\fakepath\graf3.png

Ako reagujú indexy S&P500, Dow Jones a Bitcoin na znepokojivú situáciu vo svete?

29.01.2020 Ako prvú vám ukážem analýzu idenxu S&P. Index dokončil poslednú piatu vlnu cyklu vo vyznačenej zóne a dosiahol tak aj nové ATH pre tento rok (cca 3338 bodov). Podľa očakávaní sa aktuálne index nachádza v korekcii resp. prvej vlne A, ktorú som rozobral do menšej podvlny ABC v krúžku. Vo vyznačenej zóne medzi impulznou vlnou 3 a 4 očakávam ustálenie a pullback vlny B. Celkový ciel pre korekciu typu ABC očakávam niekde do zóny medzi korekčnými úrovňami 0.382 a 0.5. Záleží to aj podľa toho, aký veľký bude pullback vlny B. Na základe toho budem vedieť potom presnejšie určiť dlžku korekcie.
img

Komoditní výhled: Komodity z pohledu klimatických změn a inflace

28.01.2020 Kombinace obav z pomalého růstu, geopolitického napětí, klimatické změny a inflačních tlaků připravila globálním komoditám potenciálně volatilní rok 2020. Zatímco globální růst – a s ním i poptávka po klíčových cyklických komoditách – zůstanou nadále nevýrazné, budeme svědky nejrůznějších problémů na straně nabídky, jejichž příčinou budou společenské nepokoje a klimatická změna.
img

Jak se vedlo komoditám ve stínu napětí na Středním východě

10.01.2020 Zpráva COT týkající se týdne končícího 31. prosincem ukázala průběžnou akumulaci spekulativních dlouhých pozic. Po rekordním srpnovém propadu dosáhla čistá dlouhá pozice 24 termínovaných kontraktů na komodity svého 18měsíčního maxima. V neposlední řadě se nakupovaly drahé kovy a energie, než obnovené napětí na Středním východě znovu vyhnalo jejich ceny vzhůru.
C:\fakepath\qnd-1000x500.jpg

Jak budu obchodovat komodity?

27.12.2019 V pozičním obchodování se kromě vybraným měnám (GBP, NZD, AUD) v posledních měsících velmi dobře daří i vybraným komoditám.
img

Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne

20.12.2019 Nejvýdělečnějším instrumentem minulého týdne na reálných účtech XTB se v minulém týdnu stala káva Arabica (COFFEE..). Trader realizoval long obchod s objemem 0,3 lotu během jednoho týdne. Do pozice vstoupil 5. prosince na hladině 122,15 USd/lb. Následovalo posílení trhu ve směru obchodu a 13. prosince se obchodník rozhodl pozici realizovat na úrovni 138,08 USd/lb. Celkový pohyb instrumentu ve prospěch obchodu dosáhl na takřka 16 centů.
img

BREAKING: Cena kávy opět roste, dnes o 4 %!

09.12.2019 Káva dnes roste o 4 % a obchoduje se nejvýše od prosince 2017. Jedním z hlavních důvodů je poslední report ICO, který ukázal masivní pokles říjnových exportů a naznačil deficit na trhu v této i příští sezóně. Navíc globální zásoby sledované ICE poklesly na nejnižší úroveň za poslední 3 roky.
img

BREAKING: Cena kávy vystoupala nejvýše za poslední rok

02.12.2019 Dnes jsme svědky dalšího výrazného nárůstu na kávě. Cena vzrostly o více než 2 % a káva se tak dostala nejvýše za poslední rok. Není zcela zřejmé, co cenový nárůst způsobilo. Jedním z důležitých faktorů je však pokrývání short pozic velkých obchodníků v reakci na lepšící se situaci na trhu. Svoji roli hraje také třetinový meziroční pokles exportů kávy z Kostariky.
img

Aktuálně ze světa komodit

04.11.2019 Již nějakou dobu lze na trhu komodit, konkrétně zemního plynu, pozorovat rekordní produkci, která ale nereflektuje poptávku. Trh s kávou by pak potřeboval stabilizační mechanismus.
C:\fakepath\ct4.png

Obchodní příprava tradera: Long na AUD/USD a nákupy komodit

27.10.2019 Uplynulý obchodní týden svědčil americkému dolaru, který posiloval vůči většině důležitých měn. Výjimkou byl kanadský dolar, který dokáže v posledních měsících vždy, často s podporou rostoucí ropy, nabrat sílu a vracet se na CAD FX párech ke svým letošním minimům (USD/CAD, EUR/CAD, AUD/CAD) či maximům (CAD/JPY).
img

Komodity přes mobil – vysoké zisky a vysoká rizika

13.08.2019 Co se myslí výrazem komodita? Zjednodušeně jde o produkty jednotné kvality a ceny, které produkuje velké množství výrobců. Nejedná se tedy například o mobilní telefony, které se liší v mnoha svých znacích. Komodity se dělí do jednotlivých skupin: energie jako je ropa nebo plyn, dále kovy, tedy nejen vzácné kovy jako zlato, stříbro, platina či paladium, ale třeba i měď a konečně zemědělské produkty (např. různé druhy obilí, kakao, káva, maso a dobytek nebo třeba i pomerančová šťáva). Na každé komoditní burze, kde dochází k obchodování, jsou určeny požadované vlastnosti jednotlivých komodit a jejich obchodovatelné množství.
img

Ranní káva - „Bitva o Bílý dům: ekonomické a tržní dopady voleb v USA“

04.11.2016 Jan Bureš, analytik Poštovní Spořitelny ČSOB, rozebral v letošní poslední "Ranní kávě s Janem Burešem" téma „Bitva o Bílý dům: ekonomické a tržní dopady voleb v USA“. Spolu s Janem Čermákem mluvili o tom, jak americké prezidentské volby ovlivňují podnikatelskou náladu a trhy, jaký bude Trumpův hospodářský program aneb je čeho se bát? a věnovali se i tématu: Jak nejlépe na finančních trzích vsadit na budoucího prezidenta? Z pohledu dopadů na Českou republiku bylo rozebráno i téma: Proč volby v USA mohou zasáhnout i českou korunu? a hrozby ohledně politické nejistoty a paralely s brexitem.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Bitcoin | Investiční zlato | Price Action | Peníze | Kanadský dolar | Stříbro | Pullback | Inflace | EUR/USD | AUD/USD | NZD/USD | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Brazilský real | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Evropské akcie | Analytik | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | ETF | Dividendy | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | CAD/JPY | AUD/CAD | EUR/CAD | EUR/CZK | Cenné papíry | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Analýza | Transakce | Bear | Benchmark | Bloomberg | CFD | Centrální banka | Centrální banky | Dlouhá pozice | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | FOMC | FX | Finanční páka | Futures | Grafy | Indikátory | Investice | Investování | Komodity | Korekce | Likvidita | Long | Long pozice | Low | Momentum | Nabídka | Nástroj | Obchodník | Poplatek | Portfolio | Pozice | RRR | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Slippage | Spread | Stop-Loss | Support | Trader | Trend | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Zlato | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Goldman Sachs | Panevropský index | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Komoditní trhy | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Investoři | Exchange Traded Funds | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Futures kontrakt | Panika | Strach | Contract for Difference | Obchodní příležitosti | IEA | ČSOB | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Stoxx 600 | Světová obchodní organizace | Regulace | Investovat | Hedgeové fondy | Index cen | Makrodata | Lukáš Kovanda | Burzy | Penzijní fondy | Financial Times | Ceny akcií | Aktivum | Index | Likvidní | Volatilní | Akcie dnes | Banka | Brent | Brokeři | Cena | Cena investičního zlata | Cena ropy brent | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | CZK | ČEZ akcie | Dolar | Dolary | Dow Jones index | Exchange | Fondy | Graf | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | Index S&P 500 | Instrument | Investiční | Komodita | Komoditní | Libra | Markets | Nákup akcií | Nákup komodit | Obchodování komodit | Obchodování s CFD | Online obchodování | Paládium | Portfolia | Prezidentské volby | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Sázky | Spekulace na růst | Státní dluh | Stoxx | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Velká Británie | Vývoj cen ropy | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Báze | Diskont | Měď | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Contract | Kontrakt | Volby | Cukr | COT | Burze | Commodities | DPA | Ole Hansen | Agentura DPA | Fundamentální výhled | Brazílie | Bavlna | Pokles akcií | Cena kávy | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Příprava | Volby v USA | Agentura Reuters | Futures kontrakty | Swapy | Investiční firma | Firmy | Obchodování měnových párů | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Reálné obchody | Propad | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Země OPEC | S&P | Guvernér | Ztráty | Bezpečné útočiště | Oslabení dolaru | Nejistota | CySEC | Zajištění | Guvernér banky | Výhled | Poplatky | Úspěšné obchodování | Krize | Inflace v Německu | Výnosy | ČTK | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Očekávání | HDP v eurozóně | Zahraniční forex | Bloomberg Commodity Index | Goldenburg Group | René Remšík | Komoditní obchodní příležitosti | Ceny pšenice | Palladium | Jak obchodovat komodity | Jerome Powell | Backwardation | ETC | Panevropský index STOXX 600 | Altcoiny | Vzácné kovy | Obchodování Futures | Obchodování na kapitálových trzích | Geopolitická rizika | Saxo | Analytik TopForex | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Globální růst | Forint | Pokles ceny | Šéf Fedu | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Patrik Mackových | Long obchod | Prezident Trump | Fondy ETF | Vysoké zisky | Ceny zemního plynu | Obchodovat komodity | USTR | Cena zemního plynu | Rozdílové smlouvy | Sójové boby | Investice firem | Komoditní výhled | Coffee | Pokles dolaru | Komodity přes mobil | Likvidita a volatilita | Akcia | Nejlepší reálné obchody | Obchody XTB | Nejlepší reálné obchody XTB | Situace na trzích | Produkce zemního plynu | Cena žlutého kovu | NGAS | Prodeje nových aut | Poptávka po ropě | Kurzarbeit | Cena kakaa | Kakao | Uvalení cel | Vysoká likvidita | Deficit | Obchodní příprava | Nákupy komodit | Sledované komodity | Politická situace | Futures Palladium | Futures kávy Arabica | Futures kávy | LNG | Objem | Bílý dům | Obchod | Obchodní dohody | Šéf Fedu Jerome Powell | Americká lehká ropa WTI | ČSÚ | Trader 2.0 | Firma | Maďarská centrální banka | Vysoké riziko | Jakub Kraľovanský | Úrok | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Federální rezervní banka | Josef Lukáč | Omezení těžby | Průmysl | Propouštění | Dnešní data | ABC | Rozvoj | Stavebnictví | Problémy | Finanční ztráty | Breaking | Nejistoty | Goldenburg Group Limited | Goldenburg | Světové obchodní organizace | Plyn | Kontrakty | Airbus | Míra | Trumpova administrativa | xStation5 | Nejziskovější | Káva Arabica | Ministr spravedlnosti | Ztráta | NERV | BREAKING | Cena bavlny | Stratég | Silný support | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Commodity index | Washington | Útoky Íránu | Budoucnost | Zemědělství | Zpráva COT | Britské podniky | HN | Trump | Prezident | Trhy | Pohyby cen | Negativní dopad | Pokles | Situace | Útok dronů | Americká Federální rezervní banka | Růst inflace | Závislost na dolaru | Dedolarizace | Pandemie | IHNED | Boeing | Lehká ropa WTI | Obchody | Výdaje | Nejobchodovanější komodity | Brent Crude Oil | Natural Gas | Obchodovanie | COVID-19 | Patrie | Vývoj | Výkyvy | Vysoká rizika | Stimuly | Brusel | Míra nejistoty | Dopady pandemie | Počet nakažených | Texas | Kalifornie | Domácnosti | Páka | Anomálie | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech | Koronavirové krize | Karanténa | Šíření nákazy | Ekonomiky | Války | Organizace | Možnosti obchodování | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Býčí vyhlídky | CFD na ropu | Americké produkce | Obchodování s ropu | Břidlicové ropy | Posílení | Budoucnost komodity | Cena kávy stoupá | Americké státy | ETF vs. CFD | Nevýhody komodit | Vývoz | Průmyslové kovy | Spekulovat | Omezení produkce | Unie | ČR | Tržní situace | Covid | Cla na zboží
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Reuters | Pozice | ČTK | Banky | Výhled | Banka | Rezistence | FOREX | EUR/USD | Obchodování | FXstreet | Euro | Indikátor | Dolar | Graf

Předchozí klíčová slova

Kasino Guru
Kasino v Macau
Kaspersky
Kaspersky Lab
Kasuar Ventures Ltd
Katar
Katastrofální dopady
Kathimerini
Kathy Lien
Kathy Lienová

Následující klíčová slova

Káva Arabica
Káva Arabica CFD
Kawamoto
Kawase
Kawase broker
Kawase Trade
KayaFX
Každodenní analýzy
Každodenní intradenní obchodování
Každodenní využití kryptoměn
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy
Potvrďte prosím... Zavřít