COT (Commitments of Traders)

Prognóza pro pár EUR/USD na 6. června 2025
06.06.2025 Ve čtvrtek pár EUR/USD pokračoval v růstu, ale dvakrát se odrazil od 76,4% Fibonacciho korekční hladiny na úrovni 1,1454, což naznačuje možný obrat ve prospěch amerického dolaru a pokles směrem k zóně supportu 1,1374–1,1380. Proražení nad úroveň 1,1454 by zvýšilo pravděpodobnost dalšího růstu směrem k další korekční Fibonacciho hladině na úrovni 1,1574.

Prognóza pro pár EUR/USD na 29. května 2025
29.05.2025 Ve středu pár EUR/USD pokračoval v poklesu a konsolidoval se pod zónou supportu na 1,1260–1,1282. Dnešní pokles tak může pokračovat směrem k dalšímu Fibonacciho retracementu na úrovni 23,6 % – tedy k 1,1186. Konsolidace nad zónou supportu 1,1260–1,1282 by naopak hrála ve prospěch eura a naznačovala možný návrat k úrovním 1,1320 a 1,1374.

Prognóza pro GBP/USD na 22. května 2025
22.05.2025 V hodinovém grafu pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu a den zakončil poblíž úrovně 1,3425. Ještě před několika týdny nebylo po výprodeji dolaru ani stopy, ale optimismus obchodníků ohledně dohody mezi USA a Čínou rychle vyprchal. Růst libry tak může pokračovat směrem k dalšímu Fibonacciho retracementu 161,8 % na úrovni 1,3520.

EUR/USD. 10. prosince: Býci vyčerpali svůj potenciál
10.12.2024 V pondělí se měnový pár EUR/USD odrazil od hladiny retracementu 323,6 % na úrovni 1,0532, vykázal určitý růst a poté se vrátil na stejnou úroveň. Dnes by nový odraz od této úrovně mohl vést k dalšímu růstu eura, ale pravděpodobnější se zdá uzavření pod ní a další pokles směrem k úrovni 1,0420. Býci ztrácejí momentum na trhu, ačkoli jejich sevření bylo už od počátku slabé.

GBP/USD: Plán obchodování během seance v USA dne 9. prosince (přehled vývoje dopoledního obchodování). Libra se po pátečním poklesu zotavila
09.12.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2718 a plánoval jsem se na jejím základně rozhodnout o vstupu do trhu. Pojďme si analyzovat 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a falešné proražení této úrovně poskytly dobrý bod pro vstup do nákupů, což vedlo k růstu páru o více než 50 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl revidován.

Prognóza pro GBP/USD na 2. prosince 2024
02.12.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD v pátek dvakrát pokusil uzavřít nad zónou rezistence 1,2709–1,2734, ale v ani jednom případě neuspěl. Tato dvě odmítnutí naznačují možný obrat ve prospěch amerického dolaru a možné obnovení poklesu směrem k zóně supportu 1,2611–1,2620 a k hladině retracementu na úrovni 1,2570. Konsolidace nad 1,2709–1,2734 by zvýšila pravděpodobnost dalšího růstu s cílem dosáhnout další zóny rezistence 1,2788–1,2801.

Doporučení pro obchodování a analýza měnového páru GBP/USD na 14. října. Libra čeká na podporu.
14.10.2024 Měnový pár GBP/USD v pátek pokračoval v klesajícím trendu. Volatilita zůstává nízká a cena postupně téměř denně klesá. Britská libra za poslední dva týdny výrazně klesla. To však nemusí nutně znamenat, že se blíží její odraz. Musíme si totiž uvědomit, že je libra stále extrémně překoupená a bezdůvodně drahá. To však nezaručuje, že bude pokračovat v poklesu po delší dobu. Stále se domníváme, že před tím, než dojde k obnovení klesajícího trendu, bude muset proběhnout malá korekce směrem vzhůru, která by mohla pokračovat i ve střednědobém horizontu.

XTB Obchodník měsíce: Trading je pro každého, není to o vzdělání z VŠ
08.06.2023 XTB přináší tento týden již třetí rozhovor ze série Obchodník měsíce. V této sérii rozhovorů jsou zpovídáni ti nejúspěšnější tradeři, kteří v současnosti na platformě xStation obchodují. Tentokrát na otázky odpověděl pan Radek, úspěšný trader a investor, zaměřující se na akciové indexy, komodity a technologické tituly.

GBP/USD. Zpráva COT 22. 12. 2021. HDP Spojeného království začíná klesat.
22.12.2021 Dobrý den, vážení obchodníci! Na hodinovém grafu pár GBP/USD v úterý nadále rostl, ignorujíc slabé informace z Velké Británie. Kotace páru se dále posouvají směrem k 127,2% korekční úrovni na 1,3296. Očekávám pullback s obratem z této úrovně ve prospěch americké měny. K obratu může dojít dříve, než dosáhne dané úrovně. Pokud je možné nebrat v úvahu dva dny na konci minulého týdne, libra nadále zůstává v bočním kanálu mezi 1,3150 a 1,3296. Proto se domnívám, že se bude pohybovat přibližně stejným způsobem jako pár EUR/USD. Na konci roku, kdy informační pozadí slábne a obchodníci začínají vykazovat menší aktivitu, nemá smysl očekávat silný pohyb. Kromě toho, když pár vstoupí do bočního koridoru, je těžké se z něho dostat. Jak jsem již zmínil, dnes byla zveřejněna zpráva o HDP Spojeného království za třetí čtvrtletí. Podle jejích nových odhadů se sazba mezičtvrtletně snížila na 1,1 %. Předchozí sazba byla 1,3 % mezikvartálně. To znamená, že nová varianta omikron, která se šíří ve Spojeném království, již hluboce ovlivnila ekonomiku.

EUR/USD - 9. 12. Zpráva COT
09.12.2021 Pár EUR/USD ve středu rostl na úroveň Fibonacci 161,8 % (1,1357) a zastavil se jen několik bodů od této úrovně. Přesto můžeme uvažovat, že došlo k odtržení od této úrovně, obratu ve prospěch americké měny a probíhá pád k 1,1250. Pár také zůstává uvnitř koridoru sestupného trendu, který nadále charakterizuje náladu obchodníků jako medvědí. Pokles evropské měny je proto stále pravděpodobnější než vzestup. Mezitím se v EU a USA nekonají žádné důležité události. To však obchodníkům v posledních dvou dnech nezabránilo v poměrně aktivním obchodování. Včera se měl uskutečnit pouze projev prezidentky ECB Christine Lagardeové. Vzestup evropské měny však začal mnohem později než tato událost, takže je nemohu vzájemně spojovat. V USA a EU dnes nebudou žádná zajímavé události. Obchodníci tento týden mohou studovat pouze zprávu o inflaci, která bude zítra zveřejněna v USA. A pokud se ukáže, že index spotřebitelských cen v listopadu vzrostl, může to vést k dalšímu silnému růstu americké měny.

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách
10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.

Nad ekonomikou se stahují mračna
19.05.2020 Některé části světa už začínají uvolňovat protikoronavirová opatření a finanční trhy se snaží vyhlížet optimisticky. Nemalou měrou je v tom podporuje ochranný val peněz a úrokové sazby, které dosáhly samého dna. Podobně, jako když udeří hurikán nebo jiná živelná pohroma, jsou po odeznění katastrofy nejvíce zřejmé dlouhodobější dopady. Na povrch tak v posledních týdnech začínají vyplouvat škody, které na světové ekonomice napáchaly dlouhé týdny nečinnosti.

Zaměřeno na měď a stříbro
13.05.2020 Průmyslové kovy jako měď začaly tento týden pevně v kramflecích. Nejprve dosáhly sedmitýdenního maxima, potom se stáhly o něco níže. Stříbro se mezitím pohybuje po víceméně stejné trajektorii zotavení, jako od chvíle, kdy se v březnu propadlo na několikaleté minimum. Nyní se podíváme blíž na aktuální určující faktory, které mají vliv na oba kovy, ale i na to, co je možná čeká v následujících týdnech.
Související klíčová slova:
Soustředění | Retracement | Jackson Hole | Údaje z USA | EUR | Zkušenosti | Obchodník | Zvýšení cel | Trend | Statistiky | Obchodní styly | Long pozice | Úrokové sazby | Spekulativní obchody | Aktiva | Býčí vyhlídky | Pravděpodobnost | Zasedání ECB | Bezpečné útočiště | Lagardeová | Různé obchodní styly | Britská libra | Výkyvy | Myšlenkový proces | Proražení | Drobní obchodníci | Indikátor | XTB Obchodník měsíce | Indexy S&P | Saúdská Arábie | Labouristé | Výhled | Porozumění | Exchange | Hlavní události | Zlato a stříbro | Negativní dopad | Medvědí výhled | Profesionální obchodníci | Break-Even | Rostoucí inflace | Danske Bank | Vývoj na trzích | Průměrné hodinové mzdy | Commitments of Traders | Burze | Pandemie COVID-19 | Vysoké riziko | Velcí investoři | Klouzavé průměry | Snížení úrokových sazeb | Hodinový graf | Trpělivost | Short pozice | Financial Times | Výnosy | Uvolnění měnové politiky | Nezaměstnanost | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Trumpová | Zprávy o inflaci | Graf | Dolary | Růstová vlna | Úsilí | Evropská měna | Obchodník měsíce | Dovoz ropy | Pohyb ceny | Ekonomiky | Volatilita | Covid | Obchodní plán | Inflace | Brent | Čínský dovoz | Politika | Očekávání | Vybírání zisků | Příležitost k nákupu | Majetek | Evropské měny | Hedgeové fondy | Nákupy | Růst | Nová varianta omikron | Příležitosti | Akcie a ETF | Trendový kanál | Jednání FOMC | Prognóza | Ziskové obchody | Zpráva | Snižování sazeb | Obrat trendu | Long | Kontrakty | Hospodářské krize | Ropa | Trh | Sezónnost | Opatření | Swapové body | Index | Futures | Měď | SaxoStrats | Nabídka | Eura | Posílení | Obiloviny | Skupina OPEC+ | Investiční teze | Pozornost | Futures trhy | S&P | xStation | Obchodování na finančních trzích | Sázky | Akciové indexy | Vice | Možnost poklesu | Christine Lagardeová | Americké měny | Ekonomický kalendář | Sell | Saxo | Wall Street Journal | Ocel | Býčí nebo medvědí | COT reporty | Pandemie COVID | Volatility | Společnosti | Další růst | Ekonomické ukazatele | Cukr | Nový týden | USA | Virus | XAU/XAG | Tržní sentiment | Ropa Brent | Klesající trend | Největší hráči | Fondy ETF | Momentum | Trendová linie | Poptávka | Obchodní výsledky | Problémy | Nejnovější zprávy | Velcí obchodníci | Bloomberg Commodity Index | Měkké komodity | Pár EUR/USD | Výhodné ceny | Stříbro | Obchodníci | Obchodovat | Skupina OPEC | Přístup k informacím | ETF | UTC | Klouzavý průměr | 3М | Potenciál dalšího růstu | Index PMI | Christine Lagarde | Konsolidace | Politické rozhodnutí | Spojené státy | Vývoj | Ole Hansen | Nastavení sazeb | EUR/USD | Nízké sazby | Plán obchodování | Pandemie | Měnové politiky | Dosáhnout zisku | Trading | Fibonacci | Propad ceny | Bankovní vzdělání | Sazby | Británie | PMI ve výrobě | Stochastic oscillator | Výrazný zisk | Komoditní | Investiční fondy | Regulátor | Zemědělství | Firmy | Medvědí divergence | Stratég Saxo Bank | Supporty | Zajištění | Omezení stimulů | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Boris Johnson | Účastníci trhu | Trhy | Eurozóna | ISM | Pšenice | Velcí hráči | Špatný trader | Renminbi | Žádosti o podporu | SILVERJUL20 | Komodity | Mzdy | Na burze | Dopady krize | Společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Sázet | Reporty | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Tradeři | Cenový pokles | Riziko | MAM | RSI | Portfolio | GBP | Mali | Risk | Úrovně supportu | Ceny | Prognóza vývoje | Pokles | Břidlicové ropy | Centrální banka | Předpovědi | WTI | SMA | Divergence | MACD | Libra | Stratég | Instituce | Vstup do trhu | Ceny zlata | Dobře definovaný obchodní plán | Důležité ekonomické události | Rozhovor | Nástroje a indikátory | Přístup k měnové politice | Úspěšný trader | GBP/USD | Obchodování EUR/USD | Zisk | Koronavirové pandemie | Bank of England | Dovoz | Obchodování | Vzdělání | Falešné proražení | Posílení dolaru | Shortovat | Měna | Management | Nasdaq | Zprávy | CCI | Kupující | Údaje | Ekonomické události | Obchody | Britská měna | Velcí spekulanti | Bollinger Bands | Grafy | CARA | Situace | Vrcholy | Signály | Sazby beze změny | Trader | HDP | Restrikce | Optimismus | Dolar | Euro | Fibonacciho úrovně | Vyšší inflace | Investec | Výprodej | Novinky | Ztráty | Obchodní styl | FOMC | Akcie | Prodejní pozice | Kupci | Vzestupný trend | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | City | Asijské seance | Reuters | OPEC+ | Daně | Seance v USA | Výsledky | Silnější dolar | Investice | Traders | Varianta omikron | Potenciál | Doporučení pro obchodování | Rally | Konkurence | Pokles inflace | Komoditní stratég | Bod | Myšlenka | Zisky | Fondy | Důvěra | Ukazatel | Slabší dolar | Měny | Burzy | Spread | Trh s ropou | Britské měny | London metal exchange | Britská vláda | Technická analýza | Plány | COVID-19 | TIM | Objem | Investiční | Nálada | Prodej | Bloomberg | Silný růst | Vyhlídky | Finanční trhy | Míra | Korekce | Pokles libry | CTA | Index S&P 500 | Instrument | Přehled | Trendové linie | Short | Krize | Sójové boby | Ztrátové pozice | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | Definovaný obchodní plán | QE | Spojené království | Cena | Setkání centrálních bankéřů | Ekonomické údaje | Risk Management | Drahé kovy | Medvědi | Zpráva CoT | Hliník | Zlato | Ekonomika | Denní graf | Indikátory | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Protikoronavirová opatření | Cíle | Banky | Buy | Vlády | Kotace | Šance | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | XTB | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Zájem obchodníků | Pullback | Dlouhé pozice | Market | Sestupný trend | Support | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | OPEC | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Růst libry | Výprodej akcií | Karanténa | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Rezistence | Saxo Bank | Zpráva COT | Ichimoku | Ropy | Makroekonomická situace | Struktura | Měnový pár EUR/USD | Krátké (short) pozice | USD | Commodity index | Zveřejnění zprávy | Cestování | Technologické tituly | Inflace ve Spojeném království | Federální rezervní systém | Čínská centrální banka | Propad | Bankovnictví | Vlnová struktura | Významné zprávy | Růst eura | Úspěšný trading | Nejistota | Makroekonomický kalendář | Indexy | Americký dolar | Makro | ECB | Doporučení | Navýšení cel | Obilniny | Payrolls | ROCE | Spekulace | Navýšení | Omikron | Konzervativci | EU | PMI ve službách | Spekulanti | Poptávky po ropě | Linie podpory | Investor | Stochastic | Uvalení cel | Ukazatele | Měnový pár | Banka | Významné události | Nízká inflace | Průmyslové kovy | CNBC | Další pokles | COT
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | Cena | 3М | Pivot