Neděle 29. květen 2022 14:46
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Insta zivy seminar
reklama
Dukascopy krypto
reklama
virarosi krypto

Klíčová slova - Obchodní spory

img

Apple žaluje NSO Group za napadení iPhonů špehovacím softwarem Pegasus

24.11.2021 Americká společnost Apple žaluje izraelskou NSO Group kvůli napadení přístrojů iPhone jejím špehovacím softwarem Pegasus. Chce zablokovat NSO možnost používat jakoukoliv technologii Applu, uvedla americká média s odkazem na prohlášení firmy. Apple tak následuje WhatsApp a její mateřskou společnost Meta, dříve známou jako Facebook.
C:\fakepath\top-09062021-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.06.2021 1) Nejznámější kryptoměna bitcoin má za sebou jeden z nejhorších měsíců za poslední dekádu. Za posledních 30 dní se jeho cena propadla téměř o polovinu a zatímco ještě v polovině dubna atakovala 65 tisíc dolarů, nyní se pohybuje kolem 34 tisíc. Podle některých analytiků zlevňování ještě neskončilo a hodnota bitcoinu spadne až na 20 tisíc dolarů.
img

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
img

Udrží libra růstový trend?

16.02.2021 Libra je nyní na páru s americkým dolarem nejsilnější od dubna roku 2018 a vypadá to, že jí nemá příliš co zastavit. Technicky překonala všechny důležité rezistence a fundamentálně jí pohání rychlá vakcinace a vyhlídky na rychlé ekonomické oživení. I přesto Británie čelí několika problémům včetně probíhajícího lockdownu, šíření mutací koronaviru nebo obchodních neshod s EU. Ve středu budou zveřejněna makroekonomická data, která možná napoví, jakým směrem se libra vydá.
img

Eurodolar obrátil dolů, zatímco akcie navyšují zisky

15.09.2020 Kondice evropských akciových trhů se během dne zlepšila a hlavní indexy se posunuly do plusu, v čele s Londýnem (+1,3 pct). Wall Street je na tom obecně lépe než Evropa a vzhůru ji vede znovu Nasdaq (+1,4 pct). Pražská burza zaostává a za dnešek těsně v záporu.
C:\fakepath\top-10092020-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.09.2020 1) Obchodování na asijských akciových trzích dnes skončilo smíšeně. Čínský technologický index ChiNext, který je obdobou amerického indexu technologického trhu Nasdaq Composite, spadl o 4,7 %. Investoři nyní čekají, jakým výsledkem skončí zasedání Evropské centrální banky.
C:\\fakepath\\Cina-USA.jpg

Průzkum: Firmy se bojí, že spory mezi USA a Čínou potrvají roky

10.09.2020 Americké podniky působící v Číně mají čím dál větší obavy, že obchodní spory mezi Pekingem a Washingtonem budou pokračovat ještě několik let. Vyplývá to podle agentury AP z výsledků výročního průzkumu americké obchodní komory v Šanghaji a poradenské společnosti PWC China.
img

Akcie zvedají hlavu, opatrnost však převládá

25.06.2020 Kombinace slabšího výhledu pro globální ekonomiku, upozornění na doutnající obchodní spory mezi USA a Evropou a stále rychlejší expanze koronaviru v USA přece jen vedla investory k opatrnosti. Zřejmě probíhá i přehodnocování představ o hospodářském oživení, ale výrazné změny to nebudou.
C:\fakepath\udalosti-08062020-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

08.06.2020 Investoři se během tohoto týdne budou soustředit pravděpodobně nejvíce na obnovující se obchodní spory mezi Spojenými státy a Čínou, ale pozornost zaměří také například na středeční zasedání americké centrální banky (Fed). Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
C:\fakepath\udalosti-01062020-lv-1.jpg

Očekávané události pro tento týden

01.06.2020 Investoři se během tohoto týdne budou soustředit na obnovující se obchodní spory mezi Spojenými státy a Čínou, ale pozornost zaměří také například na páteční klíčový NFP report ze Spojených států. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
C:\fakepath\cina.jpg

WSJ: Pandemie může zpřetrhat vazby mezi ekonomikou Číny a USA

17.04.2020 Nynější pandemie související s koronavirem by mohla zpřetrhat dodavatelské řetězce a vazby mezi čínskou a americkou ekonomikou. Zjistil to průzkum provedený mezi americkými firmami činnými v Číně, na který se odvolává list The Wall Street Journal (WSJ).
img

Koronavirus se šíří, WHO vyhlásila globální stav zdravotní nouze. Británie opouští EU

31.01.2020 Ratingová agentura Fitch v pondělí potvrdila rating České republiky na stupni AA- a ponechala výhled ratingu na stabilní úrovni. Agentura očekává, že česká vláda bude pokračovat v relativně zdravé rozpočtové politice.
img

MMF upravuje globální ekonomický výhled, ale varuje před množstvím rizik

21.01.2020 Mezinárodní měnový fond předpověděl, že světová ekonomika v roce 2020 posílí, i když jen mírným tempem, než se původně předpokládalo při hrozbách, které jsou každým dnem vyostřenější.
img

Okénko trhu - čínská ekonomika zpomaluje

17.01.2020 Podle údajů Čínského statistického úřadu vzrostla čínská ekonomika v loňském roce jen o 6,1 procenta, což byl nejnižší růst za 29 let. Přitom v roce 2018 přidala tamní ekonomika 6,6 %. Dynamika HDP postupně slábne, v loňských posledních dvou čtvrtletích dosáhla shodně šesti procent. Nejnovější data odpovídají očekáváním analytiků a nacházejí se i v rozmezí 6 – 6,5 %, které jako cíl vytyčila čínská vláda pro rok 2019. Slabší hospodářský růst v Číně byl dán jednak domácími faktory, zvnějšku pak působily obchodní spory se Spojenými státy i zpomalení globální ekonomiky. Čína se v loňském roce potýkala s vyšší nezaměstnaností, která měla za následek menší spotřebu domácností. Nejisté vyhlídky a váznoucí odbyt čínského zboží v zahraničí pak omezovaly průmyslovou výrobu i investice. Čínské hospodářství se ovšem bude muset vypořádat i se strukturálními změnami. Vlivem stárnutí populace bude postupně ubývat pracovní síla, tak nezbytná pro růst, zároveň už není ani tak levná, jako tomu bylo v minulosti. Čínská vláda se snaží prostřednictvím nejrůznějších opatření podpořit tamní ekonomiku. Pozitivním impulzem by mohlo být i nedávné podepsání první fáze obchodní dohody s USA. Přesto řada analytiků nevylučuje zpomalení tempa růstu HDP v letošním roce pod šest procent.
img

Ranní nadhoz - Čínský HDP v loňském roce zpomalil na 6,1 %

17.01.2020 Na Čínské ekonomice se v loňském roce značně podepsaly obchodní rozepře s USA. V souhrnu na uplynulý rok rostl čínský hrubý domácí produkt o 6,1 %, což je nejpomaleji za posledních téměř třicet let. Ve čtvrtém čtvrtletí vzrostla čínská ekonomika dle očekávání o 6 %. Čína se v roce 2019 potýkala zejména s vyšší nezaměstnaností, která měla za následek menší spotřebu domácností. Zároveň také soukromé investice zaznamenaly propad.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Benda: ČNB očekává další zpevňování koruny

15.01.2020 Česká národní banka (ČNB) očekává, že koruna bude nadále zpevňovat, i když ne tak silně jako v letech 2008 a 2009. Na ekonomické konferenci ve Vídni to dnes řekl člen rady ČNB Vojtěch Benda. Dodal, že letos bude mít banka prostor ke zvýšení základní úrokové sazby a že tento krok by bylo lépe učinit dříve než později. Koruna dnes dopoledne zpevnila k euru na nejsilnější úroveň za sedm let.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna dopoledne zpevnila k euru na nejsilnější úroveň za 7 let

15.01.2020 Koruna dnes dopoledne zpevnila k euru na nejsilnější úroveň za sedm let. Krátce před 10:00 se česká měna podle serveru Patria.cz obchodovala na 25,11 Kč/EUR, a dostala se tedy také na svoji nejsilnější hodnotu vůči jednotné evropské měně od ukončení intervenčního režimu České národní banky (ČNB) v dubnu 2017.
C:\fakepath\usa ekonomika.jpg

V USA vzniklo v prosinci méně pracovních míst

10.01.2020 Ekonomika Spojených států v prosinci vytvořila zhruba 145.000 pracovních míst, což je méně, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti ale zůstala blízko padesátiletého minima 3,5 procenta, oznámilo dnes americké ministerstvo práce. V listopadu vzniklo 256.000 pracovních míst.
img

Okénko trhu - Evropské indexy důvěry na zlepšení nepoukázaly

08.01.2020 Ačkoliv předstihové indikátory již poukazují na ekonomické odražení ode dna, v datech z reálné ekonomiky oživení prozatím nepozorujeme. To potvrzují i dnes zveřejněné německé tovární objednávky za listopad, které si připsaly meziměsíční pokles o 1,3 %, meziročně po očištění o vliv pracovních dní pak klesly o 6,5 %. Trh přitom očekával mírný meziměsíční nárůst v řádu desetinek procenta. V Německu se tak nadále projevuje útlum v mezinárodním obchodu, který brzdí investiční aktivitu a způsobil propad v objednávkách kapitálového zboží. Poptávka po spotřebním zboží stagnovala. Objem nových objednávek přitom slouží jako předstihový ukazatel pro budoucí vývoj průmyslové výroby. Ačkoliv ostatní předstihové ukazatele zaznamenávají již nepatrné zlepšení, což se ve velkém propisuje i do očekávání trhu a například velmi silných kurzů měn včetně koruny, data z reálné ekonomiky prozatím na oživení nepoukazují, jak můžeme vidět právě na stavu nových objednávek v Německu. Zlepšení předstihových ukazatelů můžeme připsat na vrub opadnutí mnoha globálních nejistot (brexit, obchodní spory mezi USA a Čínou). I nadále se však zdá, že Německo stále není z nejhoršího venku a obavy o rozšíření ekonomické nákazy z průmyslu do zbytku ekonomiky stále nejsou zažehnány.
C:\fakepath\auta-07012020-lv.jpeg

Výroba aut v Německu byla loni nejnižší za 23 let

07.01.2020 Výroba aut v Německu se loni snížila o devět procent na 4,66 milionu vozů, což je nejméně od roku 1996. Důvodem poklesu byla slábnoucí poptávka ze zahraničí, prodej na domácím trhu naopak vzrostl. S odvoláním na údaje německého automobilového sdružení VDA o tom informovala agentura Bloomberg.
img

Ranní nadhoz - ČNB sazby nezměnila, Ifo index potvrdil zlepšení sentimentu

19.12.2019 Bankovní rada ČNB na včerejším měnovém zasedání rozhodla v souladu s očekáváními o ponechání základní úrokové sazby na 2 %. O tomto výsledku rozhodlo pět členů bankovní rady, kteří hlasovali ve prospěch zachování sazeb na současné úrovni, dva členové hlasovali pro zvýšení o 25 bazických bodů. Zastánci stability sazeb poukazovali zejména na ochlazení v zahraničí, které se již začalo projevovat i v tuzemském průmyslu. Zastánci vyšších sazeb pak argumentovali inflací výrazně nad cílem a potřebou měnového zpřísnění. V souhrnu bankovní rada zhodnotila rizika stávající prognózy jako vychýlená ve směru nižších úrokových sazeb. Nicméně guvernér Rusnok během tiskové konference nevyloučil ani možnost zvýšení sazeb.
img

Okénko trhu - Podle Ifo indexu se nálada v Německu lepší

18.12.2019 Bankovní rada ČNB na dnešním zasedání zvolila stabilitu základní úrokové sazby, která tak již popáté v řadě zůstala na 2 %. Toto rozhodnutí bylo vesměs očekáváno. Pro tuto variantu hlasovalo celkem pět členů rady, naopak dva členové se klonili ke zvýšení sazeb. Ani silné domácí inflační tlaky, ani záblesky naděje na uklidnění mezinárodního napětí tak české bankéře v jejich názoru nezviklaly. Bankovní rada očekává, že se inflace i v následujících několika měsících udrží poblíž horní hranice tolerančního pásma. Guvernér J. Rusnok na tiskové konferenci připomněl, že se stávající listopadovou prognózou je konzistentní nárůst sazeb následovaný jejich opětovným snížením opět na současnou hodnotu. Proto se i tentokrát rada rozhodovala zejména mezi stabilitou a zvýšením sazeb. Celkově ovšem bankovní rada zhodnotila rizika stávající prognózy jako vychýlená ve směru nižších úrokových sazeb v nejbližších čtvrtletích. Sazby se nyní nachází pod úrovní, se kterou počítala stávající prognóza. Guvernér zároveň opět připomněl, že se budou snažit o vyhlazování sazeb, tedy nehodlají sazby v krátkém časovém horizontu zvyšovat, aby je následně opět museli snížit. Do dalšího období se proto přiklání k jejich stabilitě, případně nevylučuje ani jejich mírné zvýšení.
C:\fakepath\london3.jpg

Míra nezaměstnanosti v Británii se drží nejníže za téměř 45 let

17.12.2019 Míra nezaměstnanosti v Británii v tříměsíčním období do konce října zůstala na 3,8 procenta, nejníže za téměř 45 let. Oznámil to dnes britský statistický úřad ONS. Zaměstnavatelé překvapivě nabírali další lidí, zatímco analytici očekávali, že zaměstnaných ubude. Míra zaměstnanosti tak vystoupila na rekordních 72,6 procenta.
C:\\fakepath\\usa-13122019-lv.jpg

Spojené státy sníží podle Reuters cla na dovoz čínského zboží

13.12.2019 Spojené státy pozastaví plánované uvalení cla na další čínské zboží a sníží existující cla na čínský dovoz a Čína se výměnou za to zaváže, že příští rok koupí více amerických zemědělských produktů. S odvoláním na nejmenované americké zdroje obeznámené s jednáním o očekávané obchodní smlouvě USA a Číny o tom dnes informovala agentura Reuters. Zároveň uvedla, že cílem opatření je zmírnit obchodní válku mezi dvěma největšími ekonomikami světa.
C:\fakepath\cina-usa.jpg

Bloomberg: USA a Čína se dohodly na podmínkách obchodní smlouvy

12.12.2019 Spojené státy a Čína se dohodly na podmínkách první fáze dlouho očekávané obchodní smlouvy. Text nyní čeká na podpis amerického prezidenta Donalda Trumpa. S odkazem na zdroje obeznámené se situací o tom informovala agentura Bloomberg a vzápětí i další média.
C:\fakepath\cina.jpg

WSJ: USA jsou v zájmu dohody s Čínou ochotny zrušit plánovaná cla

12.12.2019 Spojené státy Číně navrhly, že od 15. prosince nezavedou další cla na čínské zboží, jak to měly v úmyslu. S odkazem na své zdroje to dnes uvedl americký list The Wall Street Journal (WSJ). Washington doufá, že se díky těmto ústupkům podaří uzavřít první část obchodní smlouvy mezi oběma největšími světovými ekonomikami. Spojené státy podle zdrojů blízkých jednání také navrhly, že nynější cla na čínské zboží v objemu 360 miliard dolarů (8,3 bilionu Kč) ročně by mohly snížit na polovinu.
C:\fakepath\R2.jpg

Komodity: Ropa zdražuje, ale výhled poptávky zůstává slabý

10.12.2019 Ceny ropy se dnes vrátily k růstu. Podle agentury Reuters je to důsledkem trvajícího vlivu nedávné dohody producentských států o prohloubení těžebních škrtů v příštím roce. Výhled poptávky nicméně zamlžují americko-čínské obchodní spory.
C:\fakepath\top-09122019-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.12.2019 1) Asijské akciové trhy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech, když se investoři soustředili na zveřejnění čínské bilance zahraničního obchodu. Čtvrtý pokles v řadě vykázal čínský export, což negativně překvapilo analytiky, kteří naopak očekávali jeho růst.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Průmyslová výroba v Německu v říjnu nečekaně klesla

06.12.2019 Průmyslová výroba v Německu v říjnu nečekaně klesla, proti září se snížila o 1,7 procenta. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Analytici přitom očekávali, že se pokles zastaví a výroba vykáže růst o 0,1 procenta. Údaje signalizují přetrvávající útlum v německém průmyslu, situace by se ale podle ministerstva hospodářství měla v příštích měsících stabilizovat. Výrazně se v říjnu snížila hlavně výroba kapitálového zboží.
C:\fakepath\eurusd-04122019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 4.12.2019

04.12.2019 Americké akcie včera oslabily vlivem výroku amerického prezidenta Donalda Trumpa, že obchodní dohoda s Čínou by mohla být uzavřena až po prezidentských volbách v USA. Ty se mají konat v listopadu příštího roku.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Kvůli Trumpově výroku, že dohoda s Čínou počká, klesá dolar

03.12.2019 Americký dolar dnes na forexových trzích oslabuje. Nejistotu vyvolal výrok amerického prezidenta Donalda Trumpa, že obchodní dohoda s Čínou by mohla být uzavřena až po prezidentských volbách v USA, plánovaných na listopad příštího roku. Vůči dolaru zpevňuje například švýcarský frank, ale i japonský jen, tedy měny považované za bezpečné v dobách nejistoty. Čínský jüan k dolaru oslabil na nejnižší hodnotu od října.
img

Ranní nadhoz - Ifo index potvrdí zlepšení ekonomické situace v Německu

25.11.2019 Páteční indexy nákupních manažerů z Německa a eurozóny za listopad potvrdily mírné zlepšení situace v průmyslu dané určitým zklidněním napětí ve světových obchodních vztazích a poklesem nejistoty. Naproti tomu PMI ze služeb naznačily slábnoucí sentiment. Ten byl patrný jak v Německu, tak i ve Francii a podle snížení celkového PMI eurozóny v listopadu o tři desetiny na 50,3 bodu lze usuzovat, že situace se musela zhoršovat i v dalších velkých evropských ekonomikách. Zvyšují se tak obavy o přelití slabého výkonu od výrobců do váhově podstatně významnějšího sektoru služeb.
img

Debetní bublina se vymyká kontrole

05.11.2019 FED nemá možnost volit „správně“, musí se rozhodnout mezi rychlým a radikálním řezem, nebo oddálením řešení, s rizikem větších škod a neschopnosti řídit prasknutí debetní bubliny.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Obchodní spory oslabují ekonomiku, je třeba reformovat WTO

20.10.2019 Obchodní spory patří mezi hlavní rizika ohrožující světové hospodářství, uvedl včera Mezinárodní měnový fond (MMF) v komuniké. MMF si uvědomuje, že je nezbytné se tímto problémem zabývat, což zahrnuje i reformu Světové obchodní organizace (WTO). Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\mmf-08102019-lv.jpg

Šéfka MMF: Světová ekonomika vinou obchodních sporů zpomaluje

08.10.2019 Světová ekonomika citelně zpomaluje, na vině jsou hlavně obchodní spory, jako je ten, který vedou Spojené státy a Čína. V prvním velkém vystoupení od nástupu do funkce to dnes řekla nová šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Kristalina Georgievová. Výsledkem podle ní bude, že do konce roku 2020 mohou tyto spory ekonomiku připravit o 700 miliard dolarů (16,5 bilionu Kč), což je asi 0,8 procenta hrubého domácího produktu (HDP) celého světa.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ČNB dnes úrokové sazby nezmění

01.08.2019 Americká centrální banka podle očekávání poprvé od roku 2008 snížila své úrokové sazby. Podle šéfa Fedu však nezačala série uvolňování měnové politiky. Dnes bude rozhodovat i tuzemská centrální banka, která je v obdobné situaci jako Fed. Změna sazeb však není na pořadu dne. Nás tak bude nejvíce zajímat nová prognóza centrální banky a tisková konference guvernéra Rusnoka. Mimo to také vychází předstihové PMI z regionu.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Německý vývoz i průmyslová produkce v květnu stouply

08.07.2019 Růst německého vývozu v květnu o 1,1 procenta překonal očekávání, zotavit se z dubnového propadu o 3,4 procenta se mu ale nepodařilo. Vyplývá to z údajů spolkového statistického úřadu. Prognóze nedostál růst průmyslové produkce o 0,3 procenta. Ekonomové předpovídají zpomalení německého hospodářství ve druhém čtvrtletí. Největší evropskou ekonomiku ochlazují zejména obchodní spory a odchod Británie z Evropské unie.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Míra inflace v Číně zpomaluje

10.03.2019 Tempo růstu spotřebitelských cen v Číně se v únoru zpomalilo na 1,5 procenta z 1,7 procenta v lednu a bylo tak nejhorší od ledna 2018. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnil čínský statistický úřad. Přitom cílem vlády je udržet v letošním roce inflaci kolem tří procent.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Zakázky německého průmyslu v listopadu klesly o jedno procento

07.01.2019 Zakázky německého průmyslu se v listopadu snížily o jedno procento, což je mnohem výraznější pokles, než čekali analytici. V předchozím měsíci naopak o 0,2 procenta vzrostly. Ke slabému výkonu přispívají obchodní spory, rizika spojená s možným odchodem Británie z EU bez dohody a slabší růst v rozvíjejících se zemích. Zpráva, kterou dnes zveřejnil německý statistický úřad, je další známkou zpomalení největší evropské ekonomiky.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Letošní růst HDP Německa prý bude nižší, než čeká vláda

15.11.2018 Růst německé ekonomiky v letošním roce bude slabší, než očekává vláda. Po poklesu ve třetím čtvrtletí není již odhad, který počítá s růstem o 1,8 procenta, dosažitelný, domnívají se přední německé hospodářské instituty.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Nezaměstnanost v Německu se drží nízko

30.10.2018 Míra nezaměstnanosti v Německu v říjnu zůstala na zářijových 5,1 procenta, tedy na nejnižší úrovni od znovusjednocení země v roce 1990. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německo zhoršilo výhled růstu ekonomiky

11.10.2018 Německá vláda dnes snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 1,8 procenta z dříve předpokládaných 2,3 procenta. S hospodářským růstem v rozsahu 1,8 procenta nyní počítá i v následujících dvou letech. Na příští rok přitom v dosavadní prognóze předpovídala růst o 2,1 procenta.
Související klíčová slova: FOREX | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Čínský jüan | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | Nasdaq | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Monetární politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | USD/CNY | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bankovní rada | Bazický bod | Bloomberg | Blue chip | Bod | Breakout | Burza | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | Gap | IFO index | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Low | MMF | MT4 | Margin | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Portfolio | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Standard & Poor's 500 | Support | Ticker | Trading | Trend | Trigger | Ukazatel | VaR | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Indexy | OSN | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | EU | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Futures kontrakt | Kurz eura | Kurz koruny | Výsledky | Obchodovat | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Index CPI | Makrodata | Facebook | LYNX | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Raiffeisenbank | EPS | Index | Přenos | Volatilní | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Brent | Cena | Cena stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | ČNB kurz | Dolar | Ekonomický výhled | Eura | EURGBP | Exchange | Fondy | Frank | GfK | Graf | Graf ceny zlata | Hang Seng | Hodnota dolaru | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční portfolio | Investing | ISM | EBay | Komoditní | Kurz EUR | Kurz měny | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurzu měn | Kurzy | Libra | London metal exchange | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nikkei 225 | Oslabení měny | Patria.cz | PayPal | Prezidentské volby | Prognóza | Převodník měn | Reuters | Ropy | Růst HDP | Řízení rizika | Société Générale | Shares | Švýcarská banka | Trh | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | WTI | XM | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Zisky | ZEW | ING | Benzín | Buffett | Indie | Intermediate | Junk bonds | ROCE | Tovární objednávky | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Světové ekonomiky | Miliardář | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Burze | Traders | Aramco | Capital Economics | Dow Jonesův index | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Tradition Energy | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | DIW | Baker Hughes | Institut Ifo | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | PwC | Next Finance | Hospodářské vyhlídky | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Bezpečné měny | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | BMW | Mark Carney | Hospodářské výsledky | Finanční centrum | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Tržní nálada | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Kč/EUR | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Sázet | Futures kontrakty | Swapy | Posilování koruny | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | JPMorgan Chase | Objem investic | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Index technologického trhu Nasdaq | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Sinopec | Nejistota | Philip Morris | Světové finanční krize | Tempo růstu | Prodej aut | Baidu | Tesla | Kryptoměna | Výhled | Bankéř | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Světový obchod | Ministr obchodu | General Electric | Průzkum | Graf ropy | Krize | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Index cen domů | Čínský statistický úřad | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ExxonMobil | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Belgie | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Hlavní ekonom | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Globální ekonomický výhled | ABN AMRO Bank | ex | Purple Trading | Okénko trhu | Ranní nadhoz | BBVA | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Sladká ropa | Devizoví obchodníci | Jerome Powell | LYNX Trading | ETC | Jak fungují akcie | Obchodní války | FinTech | Raytheon | Lockheed Martin | Německá centrální banka | Kartel OPEC | Obchodní bariéry | Podniky | Asijské akciové trhy | Globální růst | FAANG | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | CSI 300 | Forint | Pokles ceny | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | TradeCentrum | Americký dolarový index | Czech Fund | USMCA | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | IfW | Propad cen ropy | Nejznámější kryptoměna | Průzkum společnosti | Americké podniky | Index spotřebitelské důvěry | Měny považované za bezpečné | Zadluženost | Kryptoměna Bitcoin | Společnost Apple | Majetek | The Wall Street Journal | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Silný trh | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Analytik Czech Fund | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Zahraniční investoři | CNY | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Německé firmy | NVDA | iFX | Snížení sazeb | Ropné akcie | Pokles cen | Konglomerát | Vývoj české ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | AMZN | Burzovní průvodce | ISM index | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Prosus | Saudi Aramco | Denní graf | Očekávání trhu | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Snížení daní | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Internet of Things (IoT) | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Akcie roku | Jak se stát lepším investorem | Obchodní dohoda | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Nová šéfka MMF | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | TOPIX | Automobilky | Prezident Donald Trump | Michal Dvořák | Německá vláda | Německý vývoz | IOT | Americký ministr obchodu | Obchodní dohoda s Čínou | Objem | Debetní bublina | Ropný kartel OPEC | František Táborský | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Spojené státy a Čína | Šéf Fedu Jerome Powell | ČSÚ | Nejlepší internetové akcie | Internetové akcie | List The Wall Street Journal | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Americký průmysl | Parlamentní volby | Martin Krištoff | CFDWorld | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Růst cen | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | GM | Statistici | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Louis Vuitton | LVMH | Jednání mezi USA a Čínou | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Adam Glapiński | Vyhlídky | Průzkumy | INTC | Fáze obchodní dohody | Walt Disney | Ekonomická důvěra | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Předpovědi | Wilbur Ross | Klesá dolar | Dopady Trumpových slov | Průmysl | ADP | Zakázky německého průmyslu | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Visa | General Motors | Enel | Čínské zboží | Stavebnictví | Koruna dnes | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Total | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | Ranní zpráva | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plánovaná cla | Zrušení plánovaných cel | Obchodní smlouvy | Obchodní záležitosti | Konzervativci | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Cla na dovoz čínského zboží | Prohlášení | HDP Německa | Ford Motor | United Technologies | AbbVie | Allergan | Amgen | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Úroky | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Investujte | Americké centrální banky | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Zlepšení sentimentu | AXA | Ředitelka | Meziroční míra inflace v eurozóně | FedEx | FDX | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Nike | Uber | Nejlepší akcie | Kraft Heinz | Peter Navarro | Peking | Wirecard | ETF roku 2020 | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Napětí mezi USA a Íránem | Odškodné | Altria Group | Netflix | NFLX | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Průmyslové mocnosti světa | Průmyslové mocnosti | Prodej aut v Německu | Daimler | VDA | Micron Technology | Microchip Technology | Evropské indexy důvěry | Indexy důvěry | Finální odhad | Odhad spotřebitelské důvěry | Sodexo | Čínský HDP | Sezónnost | Budoucnost | Ifo | Experti | Negativní zprávy | ASML | ASML Holding NV | Zpřesněná data | Wall Street Journal (WSJ) | Luboš Růžička | Inflace v prosinci | Analytička | Ukazatele | Vývoz z Číny | Analytici Next Finance | SAP | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | Zpevňování koruny | Další zpevňování koruny | Skončení intervencí | Růst německé ekonomiky | Dobré zprávy | Hospodářský růst v Číně | Konzervativci premiéra Borise Johnsona | Komunikace | Prezidentka Christine Lagardeová | Trump | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Mezinárodní organizace práce | ILO | Prezident | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | WhatsApp | Obchodní vztahy | Trhy | Ministr obchodu Wilbur Ross | Světová zdravotnická organizace | WHO | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | American Express | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Virus | Pokles | Situace | Ekonom Ifo | Odhad letošního růstu | Pandemie koronaviru | Pandemie | Očekávané události | Starbucks | Boeing | Zlepšení | Opouští EU | SBUX | Výdaje | Švýcarská banka UBS | Dopady koronaviru | BP | Americká společnost | SEC | NFP | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Organizace zemí vyvážejících ropu | COVID-19 | ChiNext | Ker Gibbs | Empire State Index | Miliardář Warren Buffett | Podniky v Číně | Americký Fed | Kanadská centrální banka | Vývoj | WP | Profitovat | Situace kolem koronaviru | Stimul | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Texas | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Úřad práce | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Koronavirové krize | Signál | Instituty | Potenciál | Ekonomiky | Poradce | Organizace | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Údaje | Ropný průmysl | Cushing | Dopady koronavirové krize | Ekonomické oživení | Dodavatelské řetězce | Vazby mezi ekonomikou Číny a USA | Statistiky | Poradenské společnosti | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Břidlicové ropy | Znovusjednocení země | Legendární investor | Joe Biden | Tempo růstu spotřebitelských cen | Zasedání Evropské centrální banky | Nezaměstnanost v Německu | Počet lidí bez práce | Shell | Dovoz | Vývoz | Skladování ropy | Expanze | CL | Fiskální stimul | Americká média | JDE | Unie | Střední Evropa | Býčí trend | Propad cen | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Snížení nákladů | Druhá vlna | ONS | Úřad ONS | Fintech společnosti | Jasný signál | Americká společnost Apple | Ceny | Akcie těžařů | Odhad růstu HDP | Prezidentské volby USA | Claus Michelsen | DIW Claus Michelsen | Ceny mědi | Inspirace | Snížení emisí | Stefan Kooths | Snížit emise | Biden | Marathon Petroleum | Marathon | iPhone | Concho | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | CVX | Výsledky voleb | Přebytek zahraničního obchodu | Klesající dolar | Inflace v Číně | Míra inflace v Číně | Praktické tipy | Purple Trading cTrader | Vakcinace | Rychlé ekonomické oživení | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Růstový trend | Vakcinace v Evropě | Nejrychlejší vakcinace | Nejrychlejší vakcinace v Evropě | Riziko negativních úrokových sazeb | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Výhled růstu ekonomiky | Německé hospodářské instituty | Hospodářské instituty | LME | Salvador | London Metal Exchange (LME) | Společnosti | Meta | Společnost | NSO Group | Pegasus | | Růst HDP Německa
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Obchodní signály
Obchodní signály na ropě
Obchodní signály pro BITCOIN
Obchodní signály pro ropu
Obchodní situace
Obchodní smlouvy
Obchodní software
Obchodní spolupráce
Obchodní spor
Obchodní spor mezi USA a Čínou

Následující klíčová slova

Obchodní statistiky
Obchodní strategie
Obchodní strategie bottom fishing
Obchodní strategie následování trendu
Obchodní strategie pro forex
Obchodní strategie RENKO grafu
Obchodní stres
Obchodní styl
Obchodní styly
Obchodní svaz
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
virarosi krypto
Potvrďte prosím... Zavřít