Čtvrtek 18. července 2024 03:58
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple trading AI
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
CapXmaster srovnani

Ocenění akcií

img

Invesco: Kde jsou investiční příležitosti v době, kdy se světové ekonomiky rozcházejí?

20.06.2024 Všechny západní vyspělé ekonomiky se pohybují stejným směrem – obecně klesá inflace a začíná nebo se blíží začátek snižování sazeb –, ale různou rychlostí. Velkou část těchto rozdílů lze přičíst tomu, jak jednotlivé hlavní ekonomiky reagovaly na pandemii a následný prudký růst inflace. USA například vedly v oblasti stimulačních opatření. To stačí k vytvoření podstatných rozdílů, které se nyní projevují třeba v tom, jak rychle začínají příslušné centrální banky snižovat sazby.
img

Nvidia se stává největší firmou na Wall Street 📈Zopakuje se historie Cisco a dot-com?

19.06.2024 Nvidia se stala největší společností kótovanou na Wall Street, a tedy i nejhodnotnější společností na světě. Trvalo jí pouhých 96 dní, než její kapitalizace vzrostla z 2 bilionů dolarů na 3 biliony dolarů. Probíhající boom umělé inteligence je často přirovnáván k bublině dot-com a samotná Nvidia je přirovnávána ke společnosti Cisco Systems - hrdinovi internetového boomu. V březnu 2000 se společnost Cisco stala největší společností kótovanou na americké burze, deset let po svém debutu dosáhla ocenění 500 miliard dolarů. Akcionáři se však z postavení společnosti Cisco na trhu netěšili příliš dlouho. Rok 2000 se ukázal jako konec bubliny a zcela jiný pohled na oceňování společností. Čeká podobný osud i společnost Nvidia, novopečenou hvězdu Wall Street?
img

US Open: slabé maloobchodní tržby investorům nevadí 📌

18.06.2024 Poslední údaje z americké ekonomiky jsou smíšené. Na jedné straně vidíme první známky zpomalení, respektive normalizace. Tento závěr lze vyvodit z údajů o maloobchodních tržbách, kde vysoké úrokové sazby začínají negativně ovlivňovat americké spotřebitele. Dnešní zpráva znamenala druhý měsíc po sobě slabší než očekávané údaje a pokračující měsíční pokles. Na druhou stranu investoři dostávají i silné údaje, jako je nedávná zpráva NFP z trhu práce a dnešní údaje o průmyslové výrobě, které rovněž překonaly očekávání. Na dnešek je naplánováno několik projevů členů FOMC, které mohou vnést trochu světla do budoucí měnové politiky Fedu.
img

Globální index nemusí být globální

11.06.2024 Nadstandardní výkonnost amerických akcií z posledních let se, jak se zdá, stala i vstupenkou do hlavních akciových indexů. Velké zhodnocování spolu s celkovým nárůstem tržní kapitalizace vedlo v tuto chvíli k rekordní 63% váze amerických akcií v indexu MSCI All Country World. „Nyní si ale investoři musí položit otázku, zda jejich investice umístěné v podobném indexu nejsou v rozporu s jejich očekáváním o globální diverzifikaci a zda nepodstupují přílišnou expozici vůči USA. Investorům totiž mohou unikat i jiné zajímavé investiční příležitosti. Za zmínku stojí například Tchaj-wan či Indie, které s americkými akciemi dokázaly ve výkonnosti v posledních deseti letech slušně držet krok,“ komentuje Richard Bechník, hlavní investiční a ekonomický analytik Swiss Life Select.
img

Denní shrnutí: Býčí trh s drahými kovy pokračuje

20.05.2024 První seance na Wall Street v novém obchodním týdnu přinesla zisky v kotacích téměř všech indexů. Technologický Nasdaq získává 0,6 %, S&P500 přidává 0,2 % a Russell 2000 roste o 0,35 %. Téměř 0,25 % však zaznamenává index Dow Jones.
img

Investoři by měli zvážit nákup akcií společnosti Nvidia před zveřejněním hospodářských výsledků z několika důvodů:

20.05.2024 Nedávné zvýšení cílové ceny akcií Nvidie bankou Goldman Sachs naznačuje potenciální růst o 17 % oproti současným úrovním. Analytik Toshiya Hari uvádí několik faktorů pro tento optimistický výhled, jako jsou pozitivní výsledky ostatních výrobců čipů specializujících se na umělou inteligenci a zvýšené výdaje technologických gigantů na infrastrukturu umělé inteligence.
img

Snap akcie po zveřejnění čtvrtletních zisků posílily o 25 % 💡

26.04.2024 Akcie společnosti Snap (SNAP.US), společnosti se sídlem v USA, která vytváří aplikaci Snapchat pro sociální média, před zahájením poslední obchodní seance tohoto týdne posilují téměř o 25 %. Důvod takového prudkého nárůstu je dvojí. Za prvé, výsledky za 1. čtvrtletí byly lepší, než se očekávalo, a za druhé, prognózy společnosti za 2. čtvrtletí byly také revidovány výrazně nahoru.
img

Výsledky Meta Platforms za 1. čtvrtletí se blíží 📊Bude umělá inteligence hnacím motorem ocenění giganta sociálních médií? 🔍

24.04.2024 Akcie Meta Platforms (META.US ) se staly jedním z vítězů trendu umělé inteligence a od minima v roce 2022 se odrazily o téměř 550 %. Společnost bude první americkou společností s kapitalizací přesahující 1 bilion USD, která bude reportovat výsledky za 1. čtvrtletí, čímž zahájí sezónu "BigTech" reportů, které by mohly výrazně ovlivnit sentiment na akciových trzích.
img

Fidelity International: Asijské akcie v éře dividend

23.04.2024 Čína, Japonsko a Jižní Korea zintenzivnily snahu dotlačit podniky k vyšším dividendám a zpětným odkupům akcií. Asie je pro investory už dlouho především příběhem růstu, mohou tak vládní reformy uvolnit hodnotu dividendových akcií v tomto regionu?
img

Čínské akcie rostou díky upgradu od UBS a Goldman Sachs 📈

23.04.2024 Futures kotace pro čínské benchmarky jsou dnes na vzestupné vlně. Důvod můžeme alespoň částečně vidět v komentářích UBS a Goldman Sachs, které zvýšily své prognózy pro čínský akciový trh. Analytici zároveň snížili prognózy pro indexy z Tchaj-wanu a Jižní Koreje.
img

📊Podpoří zisky TSMC Q1 Nasdaq? Co od společnosti čekat?🔍

17.04.2024 Největší smluvní výrobce polovodičů, Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US), oznámí své finanční výsledky zítra, pravděpodobně kolem 8:30, protože konferenční hovor o výdělcích je naplánován na 9:00. Zpráva se pravděpodobně ukáže jako hlavní akciová událost týdne a odpoví na další otázky trhu ohledně trajektorie růstu technologických společností a trendu AI. Trh očekává, že společnost vykáže růst zisků, tažený především trendem AI a objednávkami od Nvidie. Zdá se, že zpráva TSMC by se mohla ukázat jako klíčová pro širší technologický akciový sektor, přičemž v dubnu vykázalo zisky několik BigTech společností. Otázkou je, zda bude celková slabost na trhu smartphonů (dodávky Applu klesly o 9,6 % v 1. čtvrtletí 2024) vykompenzována silnou poptávkou po čipech AI? Akcie společnosti během dnešního zasedání na Tchaj-wanu vzrostly téměř o 2,5 % a tržby za 1. čtvrtletí byly podle meziročních ukazatelů velmi silné (ale nižší než 20 % předpovědi společnosti pro FY 2024).
img

Evropské akcie obranného průmyslu pod tlakem 💥Rheinmetall ztrácí 7 %

09.04.2024 Akcie evropských zbrojních společností dnes ztrácejí 5 až 10 %, ačkoli neexistuje žádná bezprostřední příčina nebo informace, která by mohla způsobit tak velký výprodej. Anonymní frankfurtští obchodníci citovaní agenturou Reuters uvedli, že vše nasvědčuje pravděpodobnému vybírání zisků a stále vyššímu ocenění.
img

Společnost InMode prohlubuje poklesy v souvislosti s nižšími očekáváními a hromadnou žalobou Hagens Berman 📉

09.04.2024 Izraelská společnost InMode (INMD.US) ztrácí 9 % v předobchodní fázi po sérii hromadných žalob od společností Hagens Berman, Levi Korsinsky a The Gross Law a po nižších než očekávaných tržbách. Na ocenění akcií má negativní vliv nejen politika centrálních bank "vyšší na delší dobu", ale také válka mezi Izraelem a Gazou a napětí s Íránem. Již dříve společnost informovala, že očekává oživení poptávky, protože sazby budou sníženy, ale prozatím stále není jasné, zda Fed změní svou politiku v létě 2024.
img

US Open: Wall Street na začátku týdne bojuje o to, kam směřovat

08.04.2024 Na začátku nového týdne otevírají trhy v USA mírně výše a rozšiřují lepší náladu v Evropě i dříve v asijsko-pacifickém regionu. Zisky na Wall Street podporuje oslabující dolar. Index USDIDX se kótuje o téměř 0,15 % níže. Zajímavé je, že výnosy amerických dluhopisů naznačují jiný směr a dnes posilují na úroveň 4,43 %. Tyto úrovně byly naposledy k vidění na konci listopadu 2023. Vysoká volatilita USD a výnosů by mohla být předzvěstí nadcházejících zpráv CPI a PPI, které budou zveřejněny tento týden. Tyto zprávy pravděpodobně přinesou zvýšenou volatilitu a vysoké údaje o inflaci mohou potvrdit delší období vysokých úrokových sazeb v USA.
img

Fidelity International: Čas být „poloopatrný“

20.03.2024 Cyklus růstu světových akcií polovodičů vstoupil do své druhé poloviny, kdy již není vhodná strategie „koupit vše“. To vyplývá z technické a fundamentální analýzy společnosti Fidelity.
img

Růst Wall Street pohání AI i přes opatrné kroky Fedu

19.03.2024 Na začátku týdne zaznamenaly klíčové indexy Wall Street růst díky vlivu společností s velkou tržní kapitalizací, jako jsou Alphabet a Tesla, které přispěly k posílení technologického sektoru Nasdaqu. Trh také čeká na nadcházející zasedání Federálního rezervního systému USA, které přitahuje pozornost investorů.
C:\fakepath\eurusd-21022024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 21.2.2024

21.02.2024 Americké akcie včera oslabily. Nejvýrazněji klesl technologický index Nasdaq, a to kvůli propadu akcií čipové společnosti Nvidia, která má dnes zveřejnit výsledky hospodaření. Pokles Dow Jonesova indexu na uzdě držel růst akcií maloobchodního gigantu Walmart.
img

Colt CZ (Koupit, 12m cíl =921 CZK) - Zvýšení cílové ceny - Růst podpořen akvizicemi

09.02.2024 Investiční doporučení: Potvrzujeme doporučení Koupit pro akcie společnosti Colt CZ Group SE s aktualizovanou cílovou cenu ve výši 921 CZK. Ve srovnání se současnou tržní cenou to znamená možný růstový potenciál +60,5 %. Tomu odpovídá právě doporučení Koupit, které tak zůstává beze změny. Naše ocenění zahrnuje nedávné akvizice výrobců munice Sellier & Bellot a swissAA. Předchozí cílová cena byla 652 CZK.
img

Goldman Sachs: zůstaňte zainvestování v amerických akciích

06.02.2024 „Ačkoli jsou nyní americké trhy dražší, existuje několik důvodů, proč strategická skupina Goldman Sachs doporučuje i nadále držet americké akciové tituly,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

AMD ztrácí 3 % před zprávou o výsledcích za 4. čtvrtletí 2023 📉

30.01.2024 Akcie výrobce čipů Advanced Micro Devices (AMD.US) vzrostly od poslední zprávy za 3. čtvrtletí 2023 o 80 %. Investoři doufají, že pokyny společnosti týkající se poptávkového cyklu v širším sektoru grafických čipů a "nového" trhu s čipy umělé inteligence poskytnou společnosti další palivo pro růst, neboť hlavním omezením pro trh s čipy umělé inteligence se zdá být neustále nabídka, nikoliv poptávka. Tradiční trhy s osobními počítači jsou pod tlakem a vzhledem k tomu, že podnikání společnosti AMD v oblasti umělé inteligence (na rozdíl od společnosti Nvidia) je v počátcích, může trh reagovat na možná nižší než přehnané prognózy výhledů odhadovaných ročních tržeb v oblasti umělé inteligence. To však nic nemění na tom, že Wall Street bude na základě zprávy a pokynů společnosti AMD nějakým způsobem budovat očekávání pro společnost Nvidia. Také stále omezený podíl Intelu na čipech AI může podpořit akcie AMD, pokud se trh ujistí, že se společnost bude o trh s pokročilými čipy AI dělit, a to téměř výhradně s Nvidií.
img

Piper Sandler snižuje hodnocení Apple kvůli zásobám a poptávce po nejistotě 🔌

04.01.2024 Akcie společnosti Apple (AAPL.US) se nedávno dostaly pod tlak poté, co analytici několika fondů z Wall Street viděli hrozbu pro další expanzi společnosti. V úterý se Barclays a dnes Piper Sandler rozhodli změnit svůj rating z „nadváženého“ na „neutrální“, čímž snížili svou cílovou cenu o 15 dolarů na 205 dolarů za akcii. Akcie giganta ztrácejí před otevřením 1 %. Bude Apple společností vysoce citlivou na možnou „recesi“?
img

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

04.12.2023 „Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Burberry nedosáhne ročního odhadu tržeb? Akcie módních firem pod tlakem📉

16.11.2023 Sektor luxusního zboží byl během dnešní obchodní seance jedním z nejvýkonnějších sektorů ekonomiky po zveřejnění výsledků Burberry (BRBY.UK) a komentářích vedení o možném riziku nedodržení ročních cílů.
img

US Open: zisk Wall Street před rozhodnutím Fedu. Výprodej na Estee Lauder, AMD vyšší po výdělku 📊

01.11.2023 S konsensem ponechat sazby Fedu beze změny na dnešním zasedání se nálada na trhu soustředí kolem konference předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella. Zdá se, že s ohledem na nedávno zveřejněná – stále poměrně silná – data z americké ekonomiky, nebude Powell trhům signalizovat konec cyklu zvyšování, ai kdyby k dalším zvýšením nedošlo, těžko lze počítat s přehnaným holubičí zpráva od předsedy Fedu na dnešním zasedání. Dnes zveřejněná data ADP z amerického soukromého trhu práce naznačovala 113 000 nárůst pracovních míst na plný úvazek ve srovnání s předpovědí 156 000 a 89 000 dříve, což, i když nesplňuje prognózy, naznačuje, že trh práce je stále silný. Ve 14:00 budou zveřejněna data JOTLS a údaje PMI, které vrhnou více světla na zdraví americké ekonomiky. V současné době klesající výnosy 10letých státních dluhopisů pomáhají náladě na Wall Street se ziskem 500 USD o 0,4 % a USD 100 o 0,6 % výše.
img

Denní shrnutí; Wall Street pod velkým tlakem rostoucích výnosů desetiletých státních dluhopisů

12.10.2023 Jádrová inflace v USA dosáhla 3,7 % r/r oproti očekávaným 3,6 % r/r a jádrová inflace se shodovala s očekáváním analytiků ve výši 4,1 % r/r.
img

Čínské indexy se zotavují ze ztrát v euforii 📈 CHN roste o 4,1 %

22.09.2023 Futures kontrakty na čínské indexy se zotavují po optimistických komentářích od UBS a Goldman Sachs o rozhořčeném čínském hospodářství a ocenění akcií. CHN.cash získává téměř 3,8 % oproti 3% rally HK.cash.
img

Graf dne - DE30 (12.09.2023)

12.09.2023 Vzhledem k tomu, že kalendář makroekonomických publikací je dnes mimořádně chudý a jedinou významnou publikací je dnes německý index ekonomického sentimentu (ZEW), může dojít k vyšší volatilitě u kontraktů DE30. Z analýzy agentury Bloomberg vyplývá, že poptávka po plynu v evropském průmyslu zůstává velmi nízká a chemický sektor se připravuje na další pokles poptávky. Investoři očekávají, že index ZEW vykáže zlepšení a dosáhne hodnoty -12,5 oproti -15 v červenci. Při pohledu na slabé makročísla za srpen se však zdá, že existuje potenciál pro možné zklamání směrem dolů. Kromě samotného čtení ZEW, které by mohlo zvýšit obavy z recese nebo je poněkud utlumit, trhy čekají na rozhodnutí Evropské centrální banky z tohoto týdne. Investoři navzdory sdělení Christine Lagardeovévidí reálnou šanci na zachování sazeb beze změny tváří v tvář pokračující slabosti evropských ekonomik i samotného Německa.
img

ČEZ: (Koupit, 12m cíl = 1 034 CZK) - Prostředí vysokých cen elektřiny pokračuje, výhled na zrušení WFT

07.09.2023 Investiční doporučení: Pro akcie společnosti ČEZ opakujeme doporučení Koupit s novou cílovou cenu 1 034 CZK (předchozí doporučení i cílová cena byly Koupit a 1 393 CZK).
C:\fakepath\akcie9.jpg

Akcie ve světě letos zpevňují, americký index S&P 500 zatím o 18 procent

03.09.2023 Akcie na světových trzích od začátku roku většinou posilují. Nejsledovanější americký index S&P 500 si do konce srpna připsal 18 procent, index akcií technologických firem Nasdaq Composite zhruba 35 procent. Index akcií z eurozóny Euro STOXX 50 se zhodnotil o 11,5 procenta. Hlavní akciový index v Japonsku dosáhla třicetiletého maxima, po celém světě se dařilo technologickým firmám, vyplývá ze statistik společnosti Portu.
img

US Open: Wall Street bojuje o směr poté, co byla zveřejněna pracovní data!

01.09.2023 Americké indexy dnes otevřely mírně výše, protože trhy sázejí na to, že konec cyklu zvyšování sazeb je za námi. Tento týden byl obzvláště důležitý, protože několik makroekonomických zpráv naznačovalo, že zaostávající trh práce začíná slábnout. V polovině týdne zpráva o volných pracovních místech ukázala náhlý pokles dostupných pozic a dnes ve 13:30 BST jsme obdrželi další balíček pracovních údajů. To ukázalo, že míra nezaměstnanosti nečekaně vzrostla nad prognózy na 3,8 %. Skutečná zpráva naznačovala malý výpadek v nezemědělských i soukromých mzdách. Údaje o růstu mezd byly meziročně mírně nižší, než se očekávalo, a to 4,3 %.
img

Globální trhy čekají na data CPI: akcie klesají a dolar je pod tlakem kvůli situaci v Číně.

10.08.2023 Dolar mezitím čelil tlaku v podobě zpráv z Číny. Zprávy naznačovaly, že čínská ekonomika prochází deflací, což mezi účastníky trhu vyvolává určité obavy. Evropský akciový trh získal určitou podporu díky daňovým ujištěním od italských bank. Ceny ropy zároveň vzrostly na nejvyšší úroveň od ledna kvůli nedostatku nabídky. Na pozadí těchto zpráv některé velké společnosti vykázaly růst na Wall Street. Akcie Dow Inc přidaly 0,96 % a uzavřely na 55,54. Akcie Honeywell International vzrostly o 0,85 % a dosáhly 189,24, zatímco Caterpillar Inc vzrostly o 0,58 % a skončily na 284,53. Akciový trh byl dnes plný intenzivních pohybů, některým korporacím se dařily, jiné čelily tlaku.
img

Coca-Cola zastavuje pokles akcií po zprávě o výsledcích za 2. čtvrtletí

26.07.2023 Coca-Cola (KO.US) překonala očekávání Wall Street ohledně tržeb a zisku a stejně jako Pepsico zvýšila svůj celoroční výhled. Společnost sdělila, že i přes několikeré zvýšení cen produktů ve svém portfoliu nadále zaznamenává vysokou poptávku po svých výrobcích, přičemž k dalšímu zvýšení cen dojde v 1. čtvrtletí. Čisté tržby meziročně vzrostly o 6 %, ale slabší nálada na Wall Street dnes vyvíjí tlak na snížení ocenění akcií tohoto giganta:
img

Akcie: Horečka umělé inteligence žene trh do nových extrémů

25.07.2023 Zdaleka nejpřekvapivější událostí letošního roku je nástup pokročilých systémů umělé inteligence, jako je GPT-4 od společnosti OpenAI, který vše převrátil naruby. Rally vyvolaná umělou inteligencí vyhnala americký akciový trh do nových extrémů a o přínosech a rizicích této nové technologie se vedou vášnivé diskuse. Umělá inteligence se také stane závodem ve zbrojení mezi USA a Čínou.
img

Investiční výhled Fidelity International na 3. čtvrtletí 2023: Trhy budou oscilovat mezi odolností a křehkostí

04.07.2023 Vzhledem k tomu, že centrální banky stále zaujímají kvůli přetrvávajícím inflačním tlakům jestřábí postoj, pravděpodobnost měkkého přistání, na rozdíl od některých částí trhu, které se pohybují v překoupeném teritoriu, klesá. Vzhledem k tomu, že finanční trhy oscilují mezi odolností a křehkostí, měli by investoři zvážit snížení celkové ochoty riskovat a zároveň takticky i strategicky využít podhodnocených příležitostí v rozvíjejících se zemích, uvádí investiční výhled společnosti Fidelity International pro třetí čtvrtletí roku 2023.
img

DE30: DAX bojuje o trvalý průraz nad 16 000 bodů!

28.06.2023 Středeční seance na starém kontinentu přináší lepší náladu investorů. Tématy dne z hlediska makro událostí budou projevy guvernérů centrálních bank, kteří se účastní konference v portugalské Sintře. Jedinými sektory, které nyní zaznamenávají větší oslabení, jsou kovy/těžba a paliva. Jak ukázaly údaje GfK, spotřebitelská důvěra v Německu opět překvapila směrem dolů, přičemž její hodnota je nižší, než byl konsenzus na burze.
img

Opera roste díky umělé inteligenci. Nový rating analytiků a plán na výplatu dividend 📈

15.06.2023 Norská společnost Opera (OPRA.US) nabízí webové prohlížeče pro počítače a mobilní zařízení. Její akcie od říjnového dna vzrostly o téměř 600 % a od začátku roku o 250 %, protože uzavřela slibné partnerství se společností OpenAI. Společnost se rozhodla vyplácet dividendu každých šest měsíců, přičemž první výplata byla stanovena na 0,40 USD na akcii s datem ex 30. června. Analytici Lake Street zvýšili doporučení pro společnost na 22 USD na akcii a potvrdili rating "Buy".
img

Ranní shrnutí (06.06.2023)

06.06.2023 Asijsko-pacifické indexy se dnes obchodovaly smíšeně po pondělním lepším výkonu Wall Street. Nikkei vzrostl o 0,8 %, S&P/ASX 200 klesl o 0,5 %, Kospi beze změny a Nifty 50 klesl o 0,3 %. Naproti tomu čínské indexy se obchodovaly mírně výše.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Analýza: Světové akcie letos převážně rostly, nejvíce zářily technologické firmy

02.06.2023 Světové akcie letos do konce května převážně rostly, nejvíce se dařilo technologickým společnostem. Německé a japonské indexy se dostaly na rekordní hodnoty. Naopak pokles zaznamenaly britské a čínské akcie. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu.
img

Kofola: (Koupit, 12m cíl = 313 CZK) - Očekávaný růst, potenciál M&A

29.05.2023 Investiční doporučení: Pro akcie společnosti Kofola ČeskoSlovensko potvrzujeme doporučení Koupit s cílovou cenou 313 CZK na jednu akcii (předchozí doporučení a cílová cena byly Koupit a 381 CZK). Po odeznění restrikcí spojených s pandemií, které tvrdě dopadly na restaurační byznys, zasáhla Kofolu vysoká inflace vstupů a energií. Očekáváme organický růst všech tří základních pilířů Kofoly. Kromě toho vnímáme i potenciál růstu pomocí M&A operací, kde byla Kofola v nedávné minulosti docela aktivní.
C:\fakepath\recko vlajky eu.jpg

Řecké akcie za rok zpevnily o 40 procent, vzpruhou je i volební neúspěch levice

24.05.2023 Řecké akcie za poslední rok výrazně zpevnily a země se podle analytiků postupně zbavuje nálepky problémového dítěte Evropy. Investoři v posledních dnech také vítají, že v parlamentních volbách o víkendu neuspěly levicové strany, takže nehrozí, že by po opakovaných volbách předběžně plánovaných na červen vznikla koalice mnoha stran. Očekává se tak, že dál bude vládnout liberálně-konzervativní Nová demokracie (ND) současného premiéra Kyriakose Mitsotakise, napsal server americké televize CNBC.
img

Společnost Palantir Technologies vzrostla o 11 %, když Ark Investment Management zvýšil svůj podíl 🚀

18.05.2023 Palantir Technologies (PLTR.US) posiluje až o 10,5 % na 11,30 USD poté, co burzovně obchodované fondy spravované společností Ark Investment Management Cathie Woodové nakoupily podle včera zveřejněných informací 1,26 milionu akcií společnosti.
img

Fidelity International: Po SVB se pozornost vrací k inflaci a růstu

09.05.2023 Měsíc plný dramatických titulků a pozornosti upřené na bankovní sektor je za námi a zdá se, že hrozba plnohodnotné finanční krize je prozatím zažehnaná. Náš indikátor napětí v americkém bankovnictví Fidelity je stále zvýšený, ale v posledních týdnech poklesl.
img

Co jsme se dozvěděli na výroční valné hromadě společnosti Berkshire Hathaway❓

08.05.2023 Akcie konglomerátu Berkshire Hathaway (BRKB.US), který řídí Warren Buffett a Charlie Munger, se v dnešní seanci obchodují o téměř 1,2 % výše po zveřejnění mnohem lepších čtvrtletních výsledků, než se očekávalo, a po vyznění výroční schůze akcionářů Berkshire, která se konala o uplynulém víkendu.
img

Překvapí Amazon výsledky za první kvartál? 📌

27.04.2023 Další BigTech společností, která tento týden oznámí hospodářské výsledky, je Amazon (AMZN.US). Její report bude zveřejněn po uzavření trhu. Po pozitivních zprávách od Microsoftu (MSFT.US), Google (GOOGL.US) a včera zveřejněném reportu Meta Platforms (META.US) trh očekává, že očekávání naplní i Amazon. Trh bude směřovat svou pozornost na segmenty e-commerce, cloud computing (AWS) a streaming Prime. Investoři budou věnovat pozornost maržím – společnost v posledních měsících snižuje počty pracovních míst a snaží se snižovat náklady. Akcionáři chtějí zjistit, zda se to nakonec podstatně promítlo do vyšších EPS.
C:\fakepath\Tesla-v-BMW-24042023.jpg

Tesla vs. BMW

24.04.2023 Tesla minulý týden zveřejnila výsledky za první čtvrtletí roku 2023, které investory příliš nepotěšily. Svižný růst prodejů meziročně o 36 % nedokázala přetavit v růst zisku. Ukazuje se, že pro další expanzi už musí Tesla cílit na střední třídu i chudší země a pomalu ztrácí nálepku VIP vozidla, což jde ruku v ruce s nižšími prodejními cenami a klesající marží.
img

Albemarle se snaží převzít Liontown 💵 Nastartuje lithiový průmysl vzestupný trend?

29.03.2023 Společnost Albemarle (ALB.US) je největším světovým výrobcem lithia. Společnost se nyní soustředí na akvizici australské těžební společnosti Liontown, která se zaměřuje na vývoj minerálů pro baterie elektromobilů. Analytici považují nejnovější zprávy společnosti za pozitivní signál pro odvětví.
img

Akciové indexy se dostávají z konsolidace

06.03.2023 Další týden na trzích se vezl ve znamení lepších dat ze světové ekonomiky, které potvrzují silnou dynamiku ekonomického růstu. Za normálních okolností by se akciové trhy dostaly do problémů, ale podařilo se jim přehlédnout riziko rychlejšího růstu sazeb a uzavřít týden v zisku. Obecně se tedy fundament nijak zásadně nezměnil a akcie stále zůstávají relativně k dluhopisům drahé a stejně tak samotné ocenění akcií je vysoko. Čekáme tedy, zda se akcie přecení na nižší úrovně, nebo dojde k rychlejšímu poklesu inflace, což by vyřešilo obavy investorů.
img

Akcie týdne: Walt Disney (09.02.2023)

09.02.2023 Návrat Boba Igera, předsedy představenstva, který za předchozích 15 let ve vedení společnosti Disney přinesl akcionářům výnosy přesahující 550 %, byl na Wall Street přijat pozitivně. Generální ředitel je jakýmsi symbolem "prosperity" a je zodpovědný za silnou část současné podoby společnosti. Ta se však poněkud změnila poté, co se funkce ujal Bob Chapek, který byl v listopadu odvolán. Když jsou peníze "levné", je snadné je utratit. Víceméně tak lze popsat Chapekovo krátké působení.
img

Vyrovnání dluhového stropu USA nabízí riziko i odměnu

24.01.2023 STROP: USA minulý týden dosáhly stropu svého zadlužení ve výši 31,4 bilionu dolarů. Až do léta platí "mimořádná opatření", díky nimž lze získat čas, ale aby USA mohly své dluhy splácet, musí být limit navýšen. Od 60. let minulého století se tak stalo již 68krát, ale rozdělený Kongres vyvolává u mnoha lidí obavy z politického štvaní a chybných odhadů.
img

Kupci se vrací do akcií společností vyrábějící vakcíny poté, co Čína hlásí nové vlny

29.12.2022 Lékařské společnosti dnes zažívají „druhé mládí“ na vlně zpráv o stále závažnější pandemii koronaviru v Číně. Podle britské výzkumné firmy Airfinity se počet úmrtí souvisejících s koronavirem v Číně zrychluje a již dosáhl 9 000 případů denně:
img

Stroll zvyšuje podíl ve společnosti Aston Martin a zastavuje možné převzetí čínskou společností Geely ⚡

20.12.2022 Spolumajitel společnosti Aston Martin (AML.UK) a investor, miliardář Lawrence Stroll, zvýšil svůj podíl, aby zablokoval možnou nabídku na převzetí Aston Martin čínskou společností Geely. Stroll a jeho investiční skupina Yew Tree zvýšili svůj podíl na 28,29 % poté, co získali akcie v hodnotě více než 50 milionů liber, oproti 19 % na začátku roku. Navzdory Strollově přesvědčení o vyšší fundamentální hodnotě Aston Martin dnes akcie ztrácejí více než 5 %.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
img

Colt: (Koupit, 12m cíl 652 CZK): Růstový příběh, sázka na organický i M&A růst

16.12.2022 Investiční doporučení: Pro akcie společnosti Colt CZ Group SE vydáváme novou cílovou cenu ve výši 652 CZK. Ve srovnání se současnou tržní cenou to znamená možný růstový potenciál +17,5 %. Tomu odpovídá doporučení Koupit, které zůstává beze změny. Předchozí cílová cena byla 645 CZK.
img

Prognózy BlackRock na rok 2023

09.12.2022 Největší světový investiční fond BlackRock (BLK.US), který spravuje téměř 8 bilionů dolarů, se podělil o své předpovědi pro akciový trh a ekonomiku v roce 2023:
img

Glaxo Smith Kline roste o 9 % po zamítnutí žalob na vedlejší účinky Zantacu 📈

07.12.2022 Akcie farmaceutických společností Glaxo Smith Kline (GSK.UK) a Sanofi (SAN.FR) dnes vzrostly v souvislosti se zprávami Bloombergu, že tisíce žalob kvůli léku Zantac byly zamítnuty. Obavy tížily ocenění akcií farmaceutických společností již několik měsíců. Na pozitivní vlně zpráv také rostou akcie společností Haleon (HLN.UK) a Pfizer(PFE.US):
img

Bear market rally dochází dech...

05.12.2022 Čekání, čekání… Poslední týdny na akciových trzích vlastně jen čekáme. Čekáme na moment, kdy se trhy odhodlají jedním nebo druhým směrem. Jednoduše hledáme katalyzátor. Změnu v dosavadním myšlení. Pojďme se ideálně pokusi pochopit, co si nyní trhy vlastně myslí, s čím počítají a jaký je vlastně celkový narrative. Až poté můžeme zjistit, co je může zklamat, nebo potěšit.
img

Oculus - černý kůň Meta Platforms pro rok 2023?

25.11.2022 Akcie Meta Platforms jsou pod tlakem, protože investoři do společnosti 2022, která se potýká s problémy, nesdílejí nadšení Marka Zuckerberga z rostoucích výdajů v oblasti Metaverse. Náročných 12 měsíců způsobilo, že se "investoři vrátili na zem" a obávají se rozsahu, v jakém společnost utrácí peníze na stále "nejistý zítřek", a to v prostředí oslabujícího reklamního sektoru, který je hlavní součástí příjmů společnosti. Reality Labs jsou i nadále "trnem v oku" Zuckerbergovi, který začal považovat rostoucí výdaje na výzkum a vývoj za klíč k získání dlouhodobé konkurenční výhody v "novém internetu". Miliardář věří, že jím bude virtuální realita. Opravdu by to mělo investorům způsobit bezesné noci?
img

Překoná Tesla již po sedmé za sebou očekávání Wall Street? 🚗

19.10.2022 Americký výrobce elektromobilů Tesla (TSLA.US) v čele s Elonem Muskem dnes představí své finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku. Akcie Tesly od letošního roku zatím ztrácejí 36 %, ale před otevřením se obchodují o 2 % výše:
img

Zpráva o inflaci v USA je další velkou zkouškou pro nervózní trhy

11.10.2022 INFLACE: Čtvrteční zpráva o inflaci v USA je další velkou zkouškou pro nervózní trhy a Fed, který je závislý na datech. Celková inflace dosáhla v červnu vrcholu ve výši 9,1 %, ale její pokles je pomalý, přičemž jádrová inflace se opět pohybuje v blízkosti vysokých hodnot. Tyto údaje jsou však zaměřené zpětně. Všechny ukazatele orientované do budoucna (viz níže) ukazují výrazné zmírnění cenových tlaků, a to je pro trhy klíčové. Vysoká inflace byla v nedávné minulosti hnacím motorem nejagresivnějšího cyklu zvyšování sazeb Fedu, drtila ocenění akcií a podněcovala riziko recese a zisků. Bez ohledu na čtvrteční údaje o inflaci by měly poskytnout útěchu, že inflace dosáhla svého vrcholu a vrchol cyklu zvyšování sazeb Fedu je na obzoru.
img

Jaká bude budoucnost společnosti Redwire? 🚀

05.10.2022 Redwire (RDW.US) je malá společnost se sídlem v USA, která dodává díly a komponenty do kosmického průmyslu. Společnost oznámila plánovanou akvizici belgické divize 'Space' britské obranné společnosti QinetiQ. Dohodnutá cena akvizice bude 31,4 milionu USD a očekává se, že bude uzavřena do konce roku po schválení regulačními orgány. Generální ředitel společnosti Pete Cannito navíc poukázal na odolnost nového vesmírného sektoru vůči nadcházejícím makroekonomickým problémům:
C:\fakepath\fundament-18022021.jpg

Vztah mezi sazbami a cenami akcií

03.10.2022 Americká centrální banka (Fed) v druhé polovině roku prudce šlape na brzdu. Kromě zvyšování úrokových sazeb také prodává ze své rozvahy vládní dluhopisy a provádí kvantitativní utahování. Obě tyto akce tlačí vzhůru výnosy dluhopisů, které začínají být konkurencí pro akcie, zvyšují požadovanou návratnost akciových investorů, čímž samotné ceny akcií posílají níže.
img

Pomohou humanoidní roboti Tesle se zotavením? 💣

26.09.2022 Akcie Tesly však za rok ztratily 31 % a vracejí velkou část zisků z období pandemie, kdy cena vzrostla z 35 USD na téměř 400 USD za akcii:
img

Udrží si akcie Planet Labs vzestupný trend?

19.09.2022 Planet Labs (PL.US) je americká společnost pro satelitní snímkování založená bývalými vědci NASA. Planet poskytuje přesné satelitní snímky vybraných částí Země na podporu zpravodajského průzkumu a poskytování obchodních řešení pro soukromé společnosti. Výsledky společnosti za druhé čtvrtletí roku pozitivně překvapily Wall Street a její ocenění akcií prudce vzrostlo:
img

Virgin Galactic je po zveřejnění reportu za 2Q o 14 % níže

05.08.2022 VG vykázal o 7 centů vyšší ztrátu, než kolik analytici odhadovali. Tržby se ukázaly být téměř 3krát vyšší než bylo odhadováno, avšak stále jsou nižší než náklady. Čistá ztráta se oproti 2Q21 prohloubila. Společnosti vznikají dodatečné výdaje spojené s výzkumem a vývojem infrastruktury.
img

ECB riskuje finanční nestabilitu univerzálním zvýšením úrokových sazeb

29.06.2022 „ECB se sice chystá zvýšit úrokové sazby, ale čelí mnohem větším rizikům než Fed, z nichž nejzávažnější je tzv. roztříštěnost. Zvýšením sazeb v boji proti 8% inflaci by ECB mohla ve skutečnosti způsobit další finanční nestabilitu, zejména pokud jde o náklady na vládní půjčky. Důvodem je její univerzální přístup k úrokovým sazbám, který je nucena uplatňovat, přestože situace se velmi liší podle toho, v jaké zemi EU se nacházíte.
img

ČEZ (Koupit, 12m cíl = 1 393 CZK): Vysoké ceny elektřiny, skokový nárůst hospodaření

07.06.2022 Investiční doporučení: Pro akcie společnosti ČEZ vydáváme doporučení Koupit s novou cílovou cenu 1 393 CZK (doporučení i cílová cena byly dosud v revizi).
img

Obchodování s 30% nárůstem akcií Palo Alto Networks v oblasti kybernetické bezpečnosti

18.05.2022 V posledních několika letech došlo k exponenciálnímu nárůstu kyberkriminality. To způsobilo, že mnoho společností vyhledává služby kybernetické bezpečnosti, aby ochránily své klienty.
img

Denní makro postřehy: Dosáhly výnosy dluhopisů vrcholu? 17/05/2022

17.05.2022 NIŽŠÍ VÝNOSY DLUHOPISŮ: Ceny amerických desetiletých dluhopisů prudce klesly a výnosy se letos zdvojnásobily na 3 %. To vedlo k podprůměrnému ocenění akcií a ke korekci. Náš aktualizovaný poměr mědi a zlata ukazuje, že výnosy dluhopisů možná přestřelily (viz graf). To podporuje náš „méně špatný“ pohled na vrchol inflace a obavy z úrokových sazeb.
img

Denní makroekonomické postřehy: Společnosti nedostaly memorandum 13/05/2022

13.05.2022 KDO MÁ PRAVDU: Finanční podmínky se zpřísňují, ocenění akcií klesá a trhy se blíží „medvědímu“ teritoriu -20 %. IPO se propadly a zaměřily se pouze na hodnotové akcie. Přesto manažeři nedostali zprávu o krizi. Zisky a kapitálové výdaje rostou dvouciferným tempem a společnosti napínají peněžní toky a rozvahy na akvizice. Fúze a akvizice jsou odolné a zaměřují se na technologické tituly. Posiluje to korekci vedenou oceněním, přičemž fundamenty jsou stále bezpečné a manageři sebevědomí.
img

Kofola (Koupit, 12m cíl = 381 CZK): Historicky nejlepší čísla budou dále růst

12.05.2022 Investiční doporučení: Pro akcie společnosti Kofola ČeskoSlovensko vydáváme doporučení Koupit s cílovou cenou 381 CZK na jednu akcii (doporučení a cílová cena byly dosud v revizi). Kofola je přední společností v sektoru produkce nealkoholických nápojů ve střední a jihovýchodní Evropě. Společnost se mimo jiné zaměřuje na produkci sycených nápojů a minerálních vod. Od propuknutí pandemie a po zavedení přísných restrikcí bylo tvrdě zasaženo hospodaření Kofoly, zejména restaurační segment.
img

Ranní komentář: Americká inflace znovu zrychlila, začíná výsledková sezóna

13.04.2022 Akciové trhy v Evropě i v USA včera znovu ztrácely, i když tentokrát korekce nebyla tak silná, jako v minulých dnech. Klíčovým tématem byla během včerejška americká inflace, která zrychlila na 8.5 %, což je nejvyšší tempo růstu za posledních 40 let. Vysoká inflace je hlavním důvodem růstu dluhopisových výnosů, který doléhá na ocenění akcií a dalších rizikových aktiv. Dnes začíná výsledková sezóna a trh bude velmi zvědav především na výsledky americké banky JP Morgan, které napoví více o kondici celého bankovního sektoru.
img

S propadem Facebooku je pod tlakem i Twitter, trhy jsou vystrašené

04.02.2022 Vlivem poklesu akcií Meta Platforms, která provozuje Facebook a přišla o více než 200 miliard dolarů tržní hodnoty, se dostaly pod tlak i další internetové tituly jako Twitter či Pinterest. Propad akcií vystrašil také trhy.
img

Akcie před zasedáními centrálních bank tento týden klesají

14.12.2021 Trhy po celém světě se připravují na vlnu rozhodnutí centrálních bank a obchodníci zvažují potenciální důsledky méně štědrých měnových podmínek v souvislosti s obavami z koronaviru a silného ocenění akcií. Proto se index S&P 500 v pondělí propadl z rekordní úrovně, zatímco technologický Nasdaq 100 klesl pod úroveň hlavních akciových indexů.analytics61b86f21bfe80.jpg
img

ČEZ (Koupit, 12m cíl = 905 CZK): Rekordní ceny elektřiny pozitivně ovlivní hospodaření

10.12.2021 Investiční doporučení: Pro akcie společnosti ČEZ vydáváme novou cílovou cenu 905 CZK a potvrzujeme doporučení Koupit, které zůstává tak beze změny. Předcházející cílová cena byla 621 CZK.
img

Kryptoměny jsou připraveny na velkou korekci v příštím roce

10.12.2021 Podle průzkumu francouzské mezinárodní finanční skupiny Natixis mezi investičními manažery je nyní oblast kryptoměn po velké rally a působivých ziscích v roce 2021 připravena na korekci.
img

Záhadná disonance v říši akcií. Přijde kolaps akciových trhů?

20.10.2021 Na akciových trzích vládne nové paradigma, které vzešlo z pandemie. Ceny akcií i reálné výnosy dosáhly úrovně v posledních letech a desetiletích nevídané. V USA už se komodity blíží novým absolutním maximům a ziskové marže pokořily historické rekordy. Index cen potravin FAO zároveň koketuje s nejvyšší úrovní za posledních šest desetiletí a Evropa stojí na prahu energetického šoku. Varianta delta zpomalila ekonomický růst po celém světě a přinesla další problémy v asijských centrech zpracovatelského průmyslu. Ale akcie to vše zatím ignorují a prožívají od roku 1999 druhé nejdelší období růstu, kdy pokles nepřesáhl 5 %.
img

Je technologie 3D tisku konečně připravena růst?

02.08.2021 3D tisk, nazývaný také aditivní výroba, existuje už od konce 80. let a má za sebou už několik nepodařených startů. Mezi nejvíce medializované patří ten kolem roku 2013, kdy si průmyslové podniky i investoři mysleli, že brzy bude 3D tiskárna v každé domácnosti. Vývoj se ale vydal jiným směrem a odvětví si nakonec uvědomilo, že jeho budoucností je tzv. aditivní výroba lepších komponent pro průmyslové využití. Vzhledem ke standardizaci probíhající v posledních letech, k dostupnosti materiálů a k nižším nákladům předpovídají některé výzkumné agentury, že nyní přichází desetiletí rychlého růstu.
img

Dekarbonizace je poslední šancí Evropy na cestu k prosperitě

07.07.2021 Už od konce roku 2007 přinášejí evropské akcie nižší zhodnocení než americké. Tehdy získaly na síle dva hlavní proudy. Začal se projevovat efekt sněhové koule spojený s digitalizací, za kterou stály převážně americké firmy, a Evropa byla výrazně postižena Velkou recesí z roku 2008, což vedlo k dlouhým rokům fiskální střídmosti a vážné krizi eurozóny. O 14 let později stojí svět znovu na rozcestí. Kvůli ekonomickým výhodám jsme celé desítky let odkládali řešení emisí CO2 a klimatické změny, a tak teď nezbývá než zahájit urychlenou dekarbonizaci celého světa. To je nejen velká výzva, ale i příležitost, a to jak pro investiční firmy, tak pro celou společnost.
img

Nejlepší 5G akcie roku 2021: 3 aktuální tipy pro vaše portfolio!

12.03.2021 Technologie se vyvíjí neuvěřitelnou rychlostí. Tématem poslední doby je zejména 5G síť. Podle některých významných IT vývojářů by se 5G mohla stát čtvrtou průmyslovou revolucí. Nová síť přináší řadu výhod, zejména zvýšení rychlosti. Přenos dat v rámci 5G sítě bude dokonce rychlejší než přenos dat v rámci wifi.
img

Kofola (Koupit, 12m cíl = 367 CZK): Krize dopadá na hospodaření, opakujeme doporučení Koupit s cílovou cenou 367 CZK

12.01.2021 Investiční doporučení: Pro akcie společnosti Kofola ČeskoSlovensko ponecháváme v platnosti doporučení Koupit s cílovou cenou stanovenou na 367 CZK na jednu akcii. Kofola je přední společností v sektoru produkce nealkoholických nápojů ve střední a jihovýchodní Evropě. Společnost se nejvíce zaměřuje na produkci sycených nápojů a vod. Potenciál do budoucna představuje například segment Fresh&Herbs vzhledem ke stále větší oblibě a zájmu lidí o zdravou výživu a doplňky, či jadranský region. EBITDA v roce 2019 dosáhla 1,12 mld. CZK při tržbách 6,4 mld. CZK.
img

Měsíčník finančních trhů – Prosinec 2020

06.01.2021 Globální akciové trhy pokračovaly v prosinci v růstu s tím, jak se po světě pomalu začaly v masovém měřítku aplikovat vakcíny proti koronaviru. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 4,5 %. Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, které dle nejširšího globálního dluhopisového indexu Bloomberg Barclays připsaly zisk 1,3 %. Celý uplynulý rok 2020 byl pro globální finanční trhy velice úspěšný a to především díky bezprecedentnímu objemu kvantitativního uvolňování centrálních bank. Celkový objem nově natištěných peněz centrálními bankami v roce 2020 činil bezprecedentních 9,2 bilionu dolarů, což je trojnásobek ve srovnání s krizovým rokem 2008. Ve výsledku za celý rok 2020 připsaly globální akciové trhy zhodnocení 14,3 % a globální dluhopisové trhy 9,2 %.
img

Týdenní tržní výhled: Centrální banky a údaje PMI jsou v centru pozornosti

04.01.2021 Je to velký týden pro evropská ekonomická data s Francií a Německem, protože ve středu budou zveřejněna čísla Flash Manufacturing and Services PMI (Purchasing Managers Index). V posledních týdnech došlo k červeným vlajkám, že příběh o oživení eurozóny končí. Očekává se, že většina údajů PMI poklesne a drží se sotva nad 50, což je klíčová úroveň, protože představuje expandující ekonomiku.
img

Společnost Palantir Technologies Inc. ztratila na akciovém trhu 18%!

03.12.2020 Palantir Technologies Inc. na akciovém trhu ztrácí. Akcie softwarové a analytické společnosti Big Data tento týden uzavřely s poklesem o něco málo přes 18% a na newyorské burze akumulovaly denní ztrátu o velikosti 12.31%. .
img

Měsíčník finančních trhů – Listopad 2020

01.12.2020 Globální akciové trhy zažily v listopadu jeden z nejlepších měsíců v historii. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World totiž připsal fenomenální zisk 12,2 %. Tržní optimismus byl hnán především pozitivními zprávami o úspěšných testech vakcín proti koronaviru od společností Pfizer, Moderna a AstraZeneca. Investoři také ocenili poměrně jasný výsledek amerických prezidentských voleb a indikace, že předání moci proběhne v USA relativně v poklidu. Rovněž globální dluhopisové trhy zažily vynikající měsíc, když nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,8 %.
img

Rozvíjející se asijské trhy před sebou mají rok plný velkých očekávání

26.11.2020 Očekávání, že cenné papíry z rozvojových trhů si povedou v nadcházejícím roce velice dobře, se stává čím dál reálnější. Asie zvládá pandemii COVID-19 mnohem lépe než rozvinutý západní svět a Čína pravděpodobně už počátkem roku 2021 prostřednictvím monetární politiky rozvolní své finanční podmínky, čímž pomůže celkovému sentimentu a zvedne multiplikátory ocenění akcií z rozvojových trhů. V roce 2021 tak začnou z těchto trhů znovu plynout výnosy, a to ještě rychlejším tempem než z rozvinutého světa - vytvoří se příznivá atmosféra plná příjemných překvapení a vysokého růstu výnosů.
img

Ranní komentář: Americké indexy prudce rostou, počty nakažených v USA také

09.11.2020 Máme za sebou divoký týden, který dramaticky pomohl ocenění akcií po celém světě. Jen v USA rostly indexy díky výsledkům amerických voleb o 7 – 9 procent a podobné zisky si připsaly také indexy v Evropě. Pod tlak se dostal naopak americký dolar, jehož oslabení výrazně pomohlo cenám drahých kovů. Americké indexy se tak postupně znovu blíží historickému maximu, a to navzdory prudkému růstu v počtu nakažených osob koronavirem. Denní přírůstky se již vyhouply nad 100 tis. a bude zajímavé sledovat, jak se tato skutečnost v nadcházejících dnech do ocenění akciových trhů promítne.
img

Zhodnocení akcií, navýšení kapitálu Tesly a výnosy amerických technologických firem

04.09.2020 Další posílení akcií způsobilo, že se jejich zhodnocení dostalo, na zatím nejvyšší úroveň od října 2000. Akciový trh tak čeká v říjnu a listopadu rizikové období. Tesla tento týden oznámila navýšení kapitálu o 5 miliard dolarů, aby posílila svou rozvahu a podpořila další růst, což rozhodně dává smysl i vzhledem k tomu, že těchto 5 miliard dolarů sníží hodnotu pro stávající akcionáře jen nepatrně. Pozornost směřujeme také na výnosy pěti amerických technologických firem, které byly uveřejněny po středečním ukončení amerického obchodování – i zde je spousta očekávání a spekulací, zejména v případě akcií MongoDB.
img

Analýza společnosti ČEZ: Ponecháváme doporučení Koupit, cílovou cenu upravujeme na 621 CZK

23.07.2020 Investiční doporučení: Potvrzujeme naše doporučení Koupit s novou cílovou cenou na 621 CZK (717 CZK v naší předchozí analýze). Loňský rok byl první rokem, kdy se podstatně zlepšilo hospodaření kvůli vyšším cenám elektřiny. Očekáváme, že realizační ceny elektřiny porostou a hospodaření bude minimálně na stávající úrovni. Plánované uzavírání jaderných a uhelných elektráren v Německu a omezování přebytku emisních povolenek by mohlo tlačit na další růst ceny povolenek a ceny elektřiny. Očekáváme plné maximální využití jaderných zdrojů s minimem odstávek pouze na doplňování paliva a běžnou údržbu. Také uvažujeme vyšší zapojení paroplynové elektrárny Počerady a intenzivnější využívání modernizovaných uhelných elektráren. Investice by měly směřovat především do provozu v Mělníku (tradiční energetika) a distribuce. V našich odhadech nepočítáme s jednorázovými událostmi, které by mohly ovlivnit výsledky skupiny. Jedná se o prodej bulharských a rumunských aktiv. ČEZ se plánuje zaměřit na domácí trh a vyspělé trhy (Německo) a chce dále rozvíjet ESCO služby. Dividendová politika, která počítá s výplatou 80 až 100 % upraveného čistého zisku je z našeho pohledu investory vítána. V horizontu naší prognózy počítáme s výplatou dividendy na horní hraně tohoto pásma. Naše analýza nepočítá s mimořádnou dividendou, nicméně pokud se dokončí prodej bulharských a zejména rumunských aktiv, mohlo by k ní dojít. To dokonce připustil i management společnosti.
C:\fakepath\akcie4.jpg

Akcie Commerzbank po nečekané rezignaci vedení zpevňují

06.07.2020 Akcie Commerzbank po nečekané páteční rezignaci generálního ředitele a předsedy představenstva dnes výrazně zpevňují. Příčinou odchodu dvou nejvyšších členů vedení přitom byly jednak klesající zisky této druhé největší banky v Německu, částečně ale i nízké ocenění akcií banky. Po poledni akcie Commerzbank přidávaly zhruba osm procent, zatímco širší trh skoro dvě procenta.
img

Ranní komentář: Indexy znovu v zelených číslech, pomáhá hlavně sektor technologií

24.06.2020 Včerejší seance přinesla další růst akciových indexů, který šel ruku v ruce s růstem počtu nových případů koronaviru. Ten opět výrazně zrychlil v největších amerických státech (Texas, Kalifornie), avšak dopad na ocenění akcií a dalších rizikových aktiv je i nadále malý. Cenám akcií naopak pomohlo makro, v čele s výsledky evropského PMI, které odpoledne doplnily ještě překvapivě dobré výsledky prodejů nových domů v USA.
img

Ranní komentář: Strach z druhé vlny a vysoké valuace poslaly indexy prudce dolů

12.06.2020 Čtvrteční seance přinesla na akciové trhy silný výprodej. Americké indexy se propadly o pět až sedm procent a výrazná byla korekce také na indexech v Evropě. Na vině byly pravděpodobně vysoké valuace, přičemž rozbuškou výprodejů se zdály být informace o druhé vlně pandemie, která se zdá se začíná rozjíždět v některých amerických státech (Texas, Florida, Kalifornie). Situaci přitom neuklidnil ani komentář amerického ministra financí, který uvedl, že podobné uzavření ekonomiky jako v dubnu ani v případě druhé vlny pandemie nehrozí.
img

Nejlepší blue chip akcie & ETF roku 2020

28.05.2020 Akciový trh má rád technické termíny. Přezdívky, parafráze a zkratky mohou být pro mnoho lidí nesrozumitelné. A mnoho investorů chápe tyto termíny špatně, protože jen samy o sobě často nevysvětlují, jaký význam se pod nimi skutečně skrývá.
img

Analýza Fidelity International: Příležitosti z dislokace

25.05.2020 Globální ekonomické zotavení se bude podle názoru expertů Fidelity International odvíjet v několika fázích: upravení finančních toků, stabilizace šíření případů koronaviru v jednotlivých zemích, opravení toků v reálných ekonomikách a nakonec ekonomická expanze. Centrální banky již částečně řešily situaci okolo finančních toků a také nastal pokrok ve stabilizaci počtu případů koronaviru, i když nelze zapomínat na možnost opakujících se vln infekce. Vzhledem k tomu, že omezení volného pohybu ve většině zemí z velké části ještě zůstává, je potřeba nejprve opravit reálnou ekonomiku. Dokud nepřestane klesat poptávka a nezaměstnanost, bude na reálnou ekonomiku vyvíjen stále velký tlak.
C:\fakepath\spx.png

Americké akcie míří k důležité rezistenci

24.05.2020 Americký akciový index za uplynulých pět obchodních seancí celkově přidal 3,20 %. Přiblížil se díky tomu nejdůležitější střednědobé úrovni odporu.
img

Ranní komentář: Akcie dnes navazují na včerejší růst, ropa roste pátým dnem v řadě

05.05.2020 Včerejší seance akciím pomohla v mírném růstu a ty své pozice zdá se navyšují také v průběhu dnešního rána, kdy se v zelených číslech drží futures na americké i evropské indexy.
img

Ranní komentář: Po včerejším výplachu dnes akcie znovu v zelených číslech, nervozita ale nemizí

25.02.2020 Téma koronaviru včera naplno dolehlo na finanční trhy a především pak na ocenění akcií a ostatních rizikových aktiv. Indexy v USA ztrácely více než 3 %, zatímco v Evropě některé burzy klesly dokonce o 5 %. Dnes ráno se situace na trzích stabilizuje a futures na akciové indexy rostou. Téma koronaviru ale zůstává dominantní a může ceny rizikových aktiv dostat znovu prakticky kdykoliv pod silný prodejní tlak. V hledáčku obchodníků je nyní především vývoj situace v Itálii a v Jižní Koreji, kde počet nakažených osob rychle narůstá. Určitý pozitivní (prozatímní?) dopad na trhy má pak včerejší vyjádření Mezinárodní zdravotnické organizace, která celou situaci zatím odmítla označit za pandemii.
img

Ranní komentář: Počet obětí koronaviru se v Číně přehoupl přes tisícovku. Dnes projev šéfa Fedu Powella

11.02.2020 Akciové trhy zahájily týden na pozitivní vlně a v pozvolném růstu pokračují také během dnešní seance. Nic na tom nemění ani zprávy o dalším šíření koronaviru, který infikoval v Číně už více než 42 tis. a usmrtil více než 1 tis. osob. Obavy z dopadu na globální ekonomiku jsou stále poměrně mírné a ocenění akcií to reflektuje, i když cena komodit v čele s ropou zůstává i nadále hluboko pod úrovněmi, kterých dosahovaly v minulém měsíci.
img

20 nejlepších světových akcií roku 2020

31.01.2020 Investoři neustále hledají ty nejlepší akcie. Výběr těchto akcií je však často komplikovaný a je potřeba sledovat spoustu proměnných, abyste vybrali ty nejlukrativnější společnosti.
img

3 nejlepší internetové akcie současnosti

14.11.2019 Od roku 2018 se řada internetových akcií vyvíjela skvěle. Akcie u společností jako Twitter se od konce léta 2018 navýšily o + 99 %, akcie Match Group dokonce o + 218 % a akcie Grubhub zaznamenaly nárůst o + 114 %. Všechny tři akcie jsou stále vzrušujícími investicemi s obrovským potenciálem.
img

Ranní komentář: Akciové trhy i většina měn zatím stabilní, dnes zasedání ECB

24.10.2019 Nálada na trzích zůstává i po včerejšku stabilní, když trh stále čeká na nové fundamenty, které by ocenění akcií a měn dokázaly výrazněji rozpohybovat. Včerejší seance přinesla z nového makra jen o něco lepší výsledky amerických ropných zásob a trh se tak zaměřil hlavně na pokračující výsledkovou sezónu, která zatím v USA probíhá mírně nad očekávání. Důležitými tématy pak zůstávají hlavně politická rizika, v čele s Británií, kde se dál řeší hlavně možnost vyhlášení předčasných voleb.
Související klíčová slova: Akcie Cambria Automotive | Lufthansa (LHA.DE) | Střední Evropa | Deka MSCI Japan Large Cap UCITS ETF | Čekací doba | Největší banky | Akcie Meta Platforms | Měsíčník finančních trhů | ChatGPT | Jak fungují akcie | Zásoby zemního plynu | Akcie ASML Holding | Výplach | Opční prémie | Cap | Palatin | Hodnota společnosti | Výnosy dluhopisů | RIOT Blockchain (RIOT.US) | Světové akcie | Ozvěny trhu | Války | Lithium | Vývoj | Obchodní platformy | Index spotřebitelských cen | Dolarový index DXY | Rychlé zisky | Špatná výkonnost | Podstoupení rizika | Australská centrální banka | Akcie ropy v roce 2021 | Panevropský index | LHA | Globální růst | GameStop (GME.US) | Inflační očekávání | Hospodaření firmy | Kulminace inflačních tlaků | Obrovský výprodej | DPH | EUR | Fundamenty | FDA | Zhodnocení akcií | Keir Starmer | Globální dluhopisový index | Americká obchodní bilance | Růst Facebooku | Kalifornie | ABNB | Půjčování cenných papírů | Globální dluhopisové trhy | Salesforce | Akciové společnosti | Automobilový sektor | OTP | Obchodování v praxi | Index hongkongské burzy | Výkyvy | Itálie | STNG | Obchodování v New Yorku | Akcie Merck | Stoxx | Čínské benchmarky | Začátky obchodní kariéry | Texas | Finanční aktiva | Očekávání | Korelace | Ceny energetických komodit | Akcie Colt | Evropské centrální banky | Tomáš Jaroš | Akcie Deutsche Börse AG | Swiss Life | Porovnání hlavních ukazatelů BMW a Tesla | Kvartální výsledky | Podnikání společnosti | Rozvoj umělé inteligence | Volatilita cen | Ark | Bear market | Trh práce | Technologie společnosti | Japonské společnosti | Akcie Lyft | Dopady energetické krize | Pro investory | Průmyslové podniky | iShares | P/B | Swiss | Investice | Nadprůměrné cash flow | DXY | Alaska Airlines | Evropský systém obchodování | Potenciál | Zpráva z akciového trhu | Diverzifikace | Support | Akcie Delta Airlines | Invaze na Tchaj-wan | Akvizice | Posílení | Zprostředkování obchodování | Dopad na akcie | Přesnost | Riot Blockchain (RIOT.US) | Akcie Googlu | ADP report | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Opční burza | Prognózy | Britská libra | Investment Institute | NYSE | Intervence | Společnost Cisco | Výkonný ředitel | Broadcom | Redwire | Ark Investment | Levice | Klesly akcie | Experti | Počáteční zisky | Futures kontrakt | Náklady na financování | Chování | Rekord | Růst akciových indexů | Rozvíjející se země | Průměrný výnos | Stop-Loss | Psychické rozpoložení | Maloobchodní tržby v Číně | Evropský index | Market alert | FTSE MIB | Dění na trzích | Akcie Discovery | Společnost Apple | Ztrátová investice | Pokles zisku | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Cyklické odvětví | Akcie CRISPR Therapeutics | Vývoj válečného konfliktu | PayPal (PYPL.US) | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Předseda představenstva | Reality | Mediální společnost | Digitální aktiva | Goldman Sachs | City | Holdingové společnosti | Současná cena | Konkurenti | Price Action | Akcie společnosti | Wubbe Bos | Softwarová společnost | CSI 300 | Benchmark | Balkánské země | Index FTSE MIB | Většinový podíl | Fortuna | WACC | Hashrate | Cenné papíry | Výnos | P/S | RBC Capital | Černý kůň | Akcie společnosti Palantir | Brent | Asijské akcie | Delta | Akcie CLP Resources | Americký akciový trh | Speciální daně | SMA | Vzdělávání | Japonský index Nikkei | Russell 2000 | Jak obchodovat akcie | Ekonomické ukazatele | Investiční potenciál | Úspěch v investování | Small caps | LYNX Trading | Růst sazeb | Intel Corporation | ESG | Index DOW | Zvažované investice | Exchange | Série ztrát | Alcoa | Investiční portfolio | ROA | Příležitost akcie | Akcie roku 2020 | Aston Martin (AML.UK) | Investiční strategie | Státní dluh | Omezení pohybu obyvatelstva | Kontrakty | Strach | Akcie RWE | Šinzó Abe | Haleon | AUDUSD | Index DXY | Praxe | Akcie Apple (AAPL) | Investiční výhled | Zdravý rozum | Labouristé | Sentiment na trhu | JPY | Akciový index | Akcie Palo Alto Networks | Metaverse | Svět kryptoměn | Daň z neočekávaného zisku | Analytický tým FXstreet.cz | Polovodiče | AI | Pfizer (PFE.US) | Posilování dolaru | Vysoká cena | Finanční výkonnost | Projekce | WFT zdanění | EL.US | Obchodní tipy | CLSK.US | Peníze | Globtrex.com | Výhled do budoucna | Výhled pro akcie ČEZu | Ukazatel | Data z americké ekonomiky | Trh s digitální reklamou | Reálné ekonomiky | Palantir Technologies (PLTR.US) | Splatnost | Zastropování cen energií | Nakupovat akcie | Geely | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Služby | Palantir | FBI | Pesimismus | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | FedWatch | NextEra Energy (NEE) | Palladium | Americký Fed | Tržní hodnota | Vakcíny proti koronaviru | Goldmani | Vývoj měnového páru AUD/USD | Výhled recesních scénářů | Ropa WTI | Měnové zajištění | Micron | Sentix index nálady investorů | Britská obchodní bilance | Výsledek hospodaření | Vývoj geopolitické situace | Federální rezervní systém (FED) | INTC.US | Akcie producentů mědi | Významný milník | Akcie rozvinutých trhů | Bankovní domy | Dell Technologies | Brexit | FedEx | Valná hromada | NVDA.US | Pozornost investorů | Sektor technologií | Burzy | Fondy dostupné pro obchodování s marží | USD/EUR | EURUSD | Silný hráč | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Prognózy Wall Street | NFP | Prodej akcie | Agency business | Cestování | Společnost Siemens | Bayer | Analytik Saxo Bank | David Solomon | Akcionáři | Cash flow | Proražení | xStation | PYPL.US | Prodeje aut | Dividendová politika | Středoevropské burzy | Výkon | USD | Investovat | Export | Banka Goldman Sachs | iShares Dow Jones Global Titans 50 ETF | Růst společnosti | Dluhopisový index | Technická analýza | Sentiment na akciových trzích | Dot plot | CISCO | Zynga | Unie | Americká ropa WTI | Kapitálové strategie | Prodej automobilů | Qualcomm | Tržní hodnota firmy | Prodávat akcie | Plány | Akcie konglomerátu | Na burze | Blue chip | Šok | Varianta delta | BCA Research | Ekonom společnosti | Obchodní platformy Metatrader | Ekonomiky | Výsledky za první čtvrtletí | Warren Buffett a Charlie Munger | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | OXY.US | Kofola | Hospodářské oživení | Ranní zpráva pro tradery | Měnový fond | Exekuce | Tichomoří | Úroková sazba | ISM pro sektor služeb | Ceny emisních povolenek | Kabinet | Klimatické změny | Tovární objednávky | Zvyšování sazeb Fedu | Index Philadelphia | Pověst | Roční růst | Největší společnosti | Opční strategie | Spekulovat | Swapy | Sociální sítě | Norská společnost Opera | CashFlow | P.A. | Česká zbrojovka | Odkupy akcií | Kapitálový trh | Širší index S&P 500 | Podrobné výsledky | Zvýšení sazeb | Burzovní průvodce | Akciové trhy v Evropě | Nárůst nově nakažených | Akcie 2021 | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Nervozita | Bilion | Obrovský potenciál | Admirals | Caterpillar | MT5 | NextEra | Pozitivní zprávy | EMEIA | NASA | Hyundai | Nikkei | Penzijní fondy | Instagram | Pro tradery | Nominální hodnota | Model Y | Cenové pohyby | 1 milion | Stratégové | Politická situace | Komoditní | Aktuální valuace | State Street Global Advisors | Výkonnost společnosti | Investiční specialista | QCOM.US | Scorpio Tankers | Zdravotní péče | Vybírání zisků | Válka na Ukrajině | McKinsey | Ropné zásoby | Elon Musk | Největší firmy | Euforie | Volby USA | CO2 | Makrodata | Akciové indexy | Obrat trendu | Investoři | Investing.com | Rizikovost | Obchodní deník | Portfolio | Myšlení | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | RWE | Nálada v Evropě | Dluhopisy s vysokým výnosem | Evropská měna | Coca-Cola | AMD | Moderna | Přidaná hodnota | Akcie Advantest | Média | Nejistota | Vyšší úrokové sazby | Hodnota akcií | Euro Stoxx 50 | MSCI Emerging Markets | Zisk | Globální spotřebitelská důvěra | Richard Bechník | Graf akcií | Průmyslové revoluce | Upgrade | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Část zisků | Údaje o průmyslové výrobě | Finanční instituce | Situace na finančních trzích | BMW 2022 Group report | Bank of England | Airbnb | Lepší výsledky | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Větší regulace | Předpověď akcií | CAC 40 | Globální akciové valuace | Andrew McCaffery | Akcie společnosti Snap | WTI a Brent | Roboti | Prezident | Xetra | Americké prezidentské volby | Medián | Boom | Analytické služby | Bankovní sektor v ČR | Mimořádná opatření | BP | Britské akcie | DIS.US | Technologická revoluce | Vývoj akcií | Asijské burzy | Investiční firmy | Coca-Cola (KO.US) | Nárůst poptávky | Zpomalování světové ekonomiky | ZISIF | Sestupný trend | Cena mědi | Akcie společnosti Tesla | Snížení nákladů | Reálné mzdy | Evropské trhy | Boj s inflací | Analýzy | Akcie Pinterest | Ekonomická situace | Zvýšení úrokových sazeb | MSTR | Globální akciové indexy | Ekonom ING | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Karlovarská Korunní | Invesco | Morningstar | Demokraté | Německý DAX | ETS | Portu Marek Malina | Patria | Covid | Graf US500 | TRY | Dlouhodobé pozice | Válka | Úrok | US500 | Pokles ceny | Siemens Gamesa | Porovnání vývoje | Agentura Reuters | Fiskální rok | Potenciální rizika | Prodej | PFE | P/E | Cestovní ruch | Zpráva | OPRA | Bohatý | Technologické tituly | Prémie | Tržní kapitalizace | RIOT | Mnoho peněz | Švýcarská banka | Růstové akcie | Huawei | Hlavní ekonom ING | Colt CZ | Řecké akcie | Rozhodnutí centrálních bank | Emoce | Warren Buffett | S&P | Ziskovosti společnosti | Vzdělání | iPhone | Londýnské banky | Celoroční výhled | Rok 2024 | Meta Platforms | Důvěra investorů | Obchodování | Akcie českých bank | Zasedání Fedu | Rozmach kryptoměn | Automobilka | WGC | Meta | Nákupy dluhopisů | Nabídka | Rozvoj blockchainové infrastruktury | Oznámení | GBP | Rekordní hodnoty | Management | Rallye | Iron butterfly | ZEW | Co se děje na finančních trzích | Admiral Markets | GCI | TSMC | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Centrální banky | Ceny akcie Tesla | Fenomén | Zpomalení ekonomického růstu | Alert | Guru | Předpověď | UBS ETF (LU) EURO STOXX 50 UCITS ETF (EUR) A | Zprávy | Farmaceutický sektor | VaR | Deflace | S&P/ASX 200 | SPCE.US | Dolary | Akcie v Asii | Růst inflace | Zpráva pro tradery | Nezaměstnanost v USA | Akcie třiceti předních amerických podniků | Virgin Galactic | Investiční banka | Akciový analytik | Averze k riziku | Occidental Petroleum | PLTR | Bard | Index Stoxx 600 | Velikost obchodu | Roth Capital | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Nárůst tržeb | Míra | Akcie v Evropě | Hazardní hry | CAPEX | Distribuce | Evropské akcie | Bitcoin | Silný růst | Investiční centrum | Senior trader | Očekávání úrokových sazeb | Volný čas | České banky | Vyhlídky | Firmy | Produkce základních surovin | CZ | Haleon (HLN.UK) | Sázka | Výhled hospodaření | Put opce | Ubisoft | Index US100 | Konzervativní strany | Cena ropy brent | Evropské dividendové akcie | Futures | Sharpe ratio | Automobilky | Co je Sharpe Ratio? | Investment management | Fluktuace kurzu | Akcie Tesla a BMW | Akcie CK Hutchison | Statista | Rekordní ceny | Výsledky | Adam Button | New York Stock Exchange (NYSE) | Zápis ze zasedání Fedu | Taiwan Semiconductor Manufacturing | PLTR.US | Supreme Edition | Adamas Intelligence | Inflační tlaky | Současný trend | Siemens | Minulá výkonnost | Bank of America | Obchodní nápady | BNTX | TIM | Fundamentální analýza | Růst ceny | Vakcína | Australský dolar | Retracement | Koruna | Komoditní měny | Activision | Výrazný pokles | Vyšší poptávka | Akciové tituly | Tržní ceny | Kroky centrálních bank | Finanční výsledky | Panevropský index STOXX 600 | Francie | Riziko recese | Tvorby rezerv | Sanofi (SAN.FR) | Nárůst výnosů | Cena akcií společnosti | Americký výrobce | Šéf Tesly | BHS | DMA | Makroekonomický výhled | Objem | Propad | Airbnb (ABNB.US) | BMW 2022 | Obavy z recese | Očekávání investorů | Halifax | Marka | Trigger | Pokračující pokles | Výkonnost | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Stimulační opatření | Individuální akcie | Údaje | Společnost Nvidia | Asie | Burzovně obchodované fondy | Akcie Sanofi | Období zvýšené volatility | Výsledky společnosti | BRKB | Společný podnik | Přeprodání | Prodeje domů | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | Alibaba | Definitivní obrat trendu | Národní měny | Regulátor | HighSky | Strach z druhé vlny | Nomura | Hlavní indexy | OpenAI | RMB | Převodník měn | IPO 2019 | Graf ceny akcií | Televize CNBC | Průmyslová výroba | BMO | Kvantitativní utěsňování | Pfizer | Investiční společnost | Krátkodobé strategie | TSM | Hut 8 Mining | Obchodování s akciemi | ARK Innovation | Studie | CME FedWatch | Obchody | Průraz | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Reakce trhu | Zbrojovka | Hodnota firmy | Plyn | Americký ISM pro sektor služeb | FOMC | Akcie výrobce čipů | HDP USA | FTC | Výnosové křivky | Hypotéky | Hráči na trhu | Nejlepší akcie | Zvýšené riziko | Analytické pokrytí | LEN | Přijetí | Zasedání Bank of Canada | Evropa | OPEC | Short | Amazon (AMZN.US) | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Poptávka po bezpečných aktivech | Podvážení | Situace | Marathon Digital | Pár EUR/USD | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Investice do nemovitostí | Omezení pohybu | KB | Zpráva o inflaci | Bezpečné útočiště | Akcie včera | Cenný papír | Disciplína | Maloobchod | Aktuální cena ropy | Akciové valuace | Ceny domů v USA | Zveřejněná data | Earnings | Americká centrální banka | Index Bloomberg Barclays | Trump | Stavebnictví | Index volatility | Dnešní růst | FactSet | P/E a P/BV | Dow Jonesův index | ForexLive | Futures kotace | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | PYPL | Disney+ | Společnost CleanSpark | Zdravotnický průmysl | P/BV | Zdanění mimořádných zisků | Finanční krize | High | Rostoucí trend | Vstupy | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Nakoupit akcie | Akciové výnosy | Cloud computing | Předčasné parlamentní volby | Akcie společnosti ČEZ | Indikace | Stříbro | Portu | Nejbližší support | Euler Hermes | COPPER | DAX (DE30) | Turecko | Bank of Japan | OECD | Akcie farmaceutických společností | Vývoj akciového indexu S&P 500 | FAANG | G10 | Růstový potenciál | Tvrdá ekonomická data | Dnešní fundamenty | Internet věcí | Startup | Brokers | Počet úmrtí | Americké akcie | Index WIG20 | Obchodování ETF | Měnový trh | MetaTrader | Čínský realitní sektor | Kongres | Výdělky | Divize | Pozitivní vliv | Rizikovost investice | Vývoj měnového páru USD/JPY | PANW | Náhoda | Index Nikkei | Akcie Amazonu | Index CSI 300 | Evropská ekonomika | Ziskové marže | ex | Růstové akcie v roce 2020 | Vývoj indexu volatility | Výrobce sportovních vozů | Výsledky HDP | Indikátor RSI | Capital Markets | Kristina Hooper | Růst výnosů | Big data | Trh | Nárůst zásob | Politická rizika | Komise | Vydělávání peněz | Akcie firem | GME | Technologické firmy | Cerberus | Výrazný růst | Fed | ABNB.US | Snížení zadlužení | Korekce | Akcie BNP Paribas | Americká centrální banka FED | Příliv kapitálu | GME.US | Tržní prostředí | Pozornost | Ceny akcie Tesla a BMW | Finanční společnosti | Buffett | RBC | Money management | Počet pracovních míst | Arista Networks | Investice do umělé inteligence | Nákupní příležitost | Pražské burzy | Dividendové akcie | Výrobce čipů Nvidia | Akcie Norilsk Nickel | Konkrétní akcie | Zveřejnění výsledků | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezident Emmanuel Macron | Krypto | Tržní výhled | S&P 500 | Globální recese | Automobilový průmysl | Yahoo | Electronic Arts | PTN.US | JDE | Stock | Apollo | Americké zásoby ropy | Zemní plyn | ProCent | Snap (SNAP.US) | Technický pohled | Ceny zboží | Rating | Platforms | Akcie NN Group | E-commerce | Dezinflace | Zestátnění | Čínské oživení | Znalost | SNB | Ekonomie | Expirace | Microsoft | Akcie roku | Wells Fargo | Příležitosti | Americký výrobce elektromobilů | Dopad na cenu | Sellier & Bellot | Tržní cena | Natixis | Vládní dluhopisy | Investice do ropy | Daňové úlevy | Repo operace | Růst tržeb | Volatility | Úspory | CME | Spotřebitelská inflace | Sell | SMA 200 | Tržní hodnota akcie | Prostor pro pokles | Letadla | Cybertruck | Siemens Energy | Nové akcie | Banka HSBC | Masivní propad | Důvěra | Spojené království | Pravděpodobnost | Tvůrce trhu | Markets | Index Nasdaq | Apple | Obchodování na páku | Penzijní fond | Virtuální realita | Bankovní akcie | Představenstvo | MSFT.US | Makroekonomika | Spotřební zboží | Evropská banka | Společnost XTB | Portfólia | Aktivní obchodování | Francouzský prezident | Společnost Meta Platforms | Trendové linie | Marathon | Objem obchodů | Japonsko | XTB | Nifty 50 | Ceny akcií Nvidie | Gazprom | Call opce | Centrální banka | MicroStrategy | Očekávané výnosy | Jan Sušánka | Deutsche Börse | Hazard | Životní prostředí | Analytici | Vlny koronaviru | Řízení rizika | ING | Grafy | Překoupenost | QE | Růst HDP | LYNX | Kde investovat | Ranní zpráva z akciového trhu | SAN.FR | Internetové akcie | Donald Trump | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Akcie Aston Martin | Kovy | Fluktuace | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | New York Stock Exchange | Krach | Centrum | Nejnovější údaje | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | WeWork | Rozpočet | Další růst | CL | PFE.US | Investice do akcií | UCITS ETF | Propad akcií | Spoluzakladatel | Partnerství | CRISPR | Aukce | Globální index | Dluhové krize | Fúze a akvizice | Produkty s pákovým efektem | Micron Technology (MU.US) | Startup společnosti | Údaje o inflaci | Viceprezident | Hlavní index CSI 300 | PEPSICO | CZK | Reuters | Baidu | QCOM | Chevron | Dobré zprávy | Mario Draghi | Index US500 | Akcie ve Spojených státech | Palo Alto | MARA.US | Cyklus růstu | Předseda | Splácení dluhu | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | Růstový impuls | Akcie Skyworks Solutions (SWKS) | Anglo American | Nové strategie | Moody's | Makro | Silná data | Boeing | iShares Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | S&P 500 Energy | PINS | PROP Trading | Merrill Lynch | Supercyklus | Prime | Rychlý růst | Krachy velkých krypto burz | Americký dolar | Libra | NDAQ | Otevření Číny | CFD | Rekordní inflace | iShares China Large Cap UCITS ETF | Kasino | Evropská unie | Open | Cena akcie | Realizace zisku | Steen Jakobsen | Geico | Globální akciový index MSCI | BlackRock | Obchodování na zámořských trzích | MRNA.US | Pozitivní výsledek | IPO kalendář | Zahájení výsledkové sezóny | DOT | US100 | Závazek | Společnost OpenAI | Vládní koalice | Řecko | Moderna (MRNA.US) | Aktuální cena | Jednání o brexitu | Snižování úrokových sazeb | AMD.US | RIOT Blockchain | TSLA | EH.US | Dluhopisy | Úroky | Refinitiv | Globtrex | Asijský index | Internet of Things (IoT) | Cena | Francouzský konglomerát | Swiss Life Select | Odpor | Gemini | Řetězec | Silný trh | Akcie dnes | Economic | Ztráta | Ceny akcií | Inspirace | Akciové výhledy | S&P500 | Sezonalita | EBay | Telekomunikační společnost | Dluhy | Dolar | Americký index S&P 500 | Valuace sektoru | Čínská ekonomika | Vyšší úroky | Ceny | Technologie | Opce | Energetická krize | MetaTrader 5 | Šíření viru | ČNB | TSLA.US | Pokles likvidity | ARK Fintech Innovation ETF | Akcie Microsoft | Velikost pozice | Ranní zpráva | Futures kontrakty | Zajímavé příležitosti | Pokles | USDIDX | Emise | Ceny komodit | Životní pojišťovny | Koš | Globální inflace | Nvidia | Makroekonomická situace | Vývoj akciového indexu | Next | Prudký růst inflace | Historická data | Investiční služby | Vyšší riziko | BioNTech | Americké společnosti | Průměrný příjem | Potenciální zisk | Hedge | Large Cap | Poplatek | Maloobchodní tržby | Další růst úrokových sazeb | FTSE | CARA | Obchodujte akcie | Mercedes | Tržní očekávání | Saxo Group | Štěpán Hájek | Sanofi | Americká ekonomika | Finanční deriváty | NVDA | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Obchodník | Webináře | IPO Uber | Akcie Siemens | Portfolio manažer | Akcie týdne | Akcie s LYNX | Global Advisors | MRNA | COVID-19 | Wedbush Securities | Google | Americká centrální banka (Fed) | Blue chips | FOREX | Regulátoři | Tesla Q1/23 | ISIN | Trh s elektromobily | ROE | Fortune | Evropská centrální banka | BHS Timur Barotov | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Nejnovější zprávy | Společnost Albemarle | SNAP.US | Ředitelka | Index PX | EBIT | Společnost Facebook | Daně | Piper Sandler | Kofola ČeskoSlovensko | Lídři | Moneta | Investment Management | Statut | Štěstí | Rizika | ECB | Nákup akcií | Pracovní trh | Coinbase | Momentum | Taktická alokace aktiv | Pozitivní sentiment | Speciální daň | Kurzy | Marketingová komunikace | CBOE | Fond | Evropský systém | Finanční prostředky | Čína | Alokace aktiv | Růst zisků | Zisky | Akcie 5G | Partners | Trader | Konsensus | SMCI | Index tokijské burzy Nikkei 225 | CHN.cash | Index tokijské burzy | Současné ceny | BNP Paribas | Konsenzus | Nevýhody | Historické rekordy | Ceny palladia | Globální ekonomika | Výzkumné firmy | Akcie TSMC | Anomálie | Miliardy eur | Akcie Visa | ISM | Benchmarky | Cisco Systems | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nejlepší 5G akcie | NATGAS | Vysoké valuace | Ratingové agentury | Cena zlata | Lyft (LYFT) | SPAD | Venture investic | Obchodníci | HSBC | Pullback | Conseq | Euro STOXX | Výkonnost akcií | Breakout | Podílové fondy | Očekávaná recese | Navýšení kapitálu | Bull | Růst cen | JCB | Spekulace na růst | Drahé kovy | Diverzifikace bohatství | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | 5G | Indikátor | RSI | Měnová politika | Vysoké inflace | Akcie Apple | Rheinmetall | Alokace | Asset management | Býčí trh | MSCI World | Saxo | Americké akciové trhy | Vega | Tržní síly | Dnes na trzích | Financování | Výsledky za Q4 | Snížení ratingu | Invaze | IoT | Fitch | Výrobce čipů | Historické maximum | OPRA.US | Ceny akcií Nvidia | Avatar | Occidental | Arista Networks (ANET.US) | Honeywell | ERA | Finance | Pozastavení obchodování | Společnost Admirals | Dividenda | Žádné dividendy | Direct market | Republikáni | USDJPY | Regionální nerovnosti | Investiční poradenství | Systém obchodování | Poptávka | Intradenní obchodník | Alphabet (Google) | DISH | Evropská automobilka Volkswagen | Line | Guvernér | VŠE v Praze | Globální trhy | Americké banky | Capital | Očekávání trhu | MU.US | Cenový graf | Obchodování na akciových trzích | Německý index DAX | Obchodovat | Jitan Solanki | Struktura zastropování cen | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Pokles akcií | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Pokračující růst | XTB Štěpán Hájek | Bill Gross | Uzavření trhů | Palo Alto Networks | Dvojité dno | Technologický Nasdaq | AAPL | Bohumil Trampota | FinTech | WTI | Křiž smrti | Oživení eurozóny | Bod | Koncentrace | Podmínky na trhu | Akcie americké společnosti | Zpřísnění finančních podmínek | Ozbrojené složky | Obchodování pro klienty | Společnost TSMC | Zisk společnosti | Medvědi | Kapitálové trhy | RBNZ | GfK | Charlie Munger | FRED | Co bude | Reserve Bank of Australia | Index technologického trhu Nasdaq | Klouzavý průměr | Vydávání dluhopisů | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Americká měna | Ocenění trhu | Honeywell International | Ark Investment Management | EMU | Ocenění na burze | Investiční výdaje | Vývoje ceny | Tesla (TSLA.US) | Index amerického dolaru | Ziskovost | Index vládních dluhopisů | Bankéři | Vývoj situace v Číně | Video | Barclays | Týdenní tržní výhled | Ryan Cohen | Podnikání | Španělsko | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Inflace | Problémy | Advanced Micro Devices | TSM.US | Promořenosti populace | VIP vozidla | Marže | ROCE | Fiskální politika | SpaceX | Vývoj indexu volatility VIX | Spotová volatilita | Zobchodované objemy | Hlavní akciový index | Participace | DAX | Technology | Josef Košťál | HDP | Diskont | Projevy centrálních bankéřů | Důvěra v Německu | Alphabet | Vedení společnosti | Zkušenosti | Trading Central | Emmanuel Macron | Firma | Asset alokace | Signály | Hlavní index londýnské burzy FTSE 100 | Vysoké zisky | Micron Technology | Stabilita | Devizový trh | Načasování | Pokles cen akcií | Jens Klatt | Obchodní válka | Erste | Ropa | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Byznys | Blizzard | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Monetizace | Korporátní dluhopisy | RBC Capital Markets | Čínský index | Dluhopisové trhy | FX | Ben Bernanke | Ekonom | Steve Jobs | Debata | AMZN.US | COIN.US | Dopady vysokých úrokových sazeb | Michal Stupavský | Deutsche Bank | Podílové listy | Američané | Kurz | Market | Akcie Alphabet | Ekonomka | Forexu | Nezaměstnanost mladých | 256/2004 | Růst akcií | Dostatek likvidity | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM.US) | Akciové tipy | Hlavní index řeckých akcií | Merck | Optimismus | Coinbase Global | Rozhodování | Facebook | BH Securities | Krize v eurozóně | Poptávka po čipech | Investiční banka Goldman Sachs | Nárůst zisků | USA | Fibonacciho retracement | Důležité fundamenty | Investujte | Měď | Asie a Tichomoří | Gigafactory | Generativní AI | Lennar | Fiskální stimuly | Konglomerát | Rozvíjející se trhy | Euro | Yield | AUD | Akcie softwarové společnosti | Porovnání hlavních ukazatelů | Plán restrukturalizace | Škálování | Federální rezervní banky | Podhodnocený | Breakout Trader | Akcie na Wall Street | Rozdíl v poměrech P/E a P/BV | Prognózy BlackRock | Mining | Risk | Predikce | Fibo | NEST | ASX 200 | Investiční ředitel společnosti | Softbank | Rozkolísanost trhu | Dividendový výnos | Obchodování s emisemi | Index VIX | Hospodářství | MIB | ANET | RHM.DE | Výnosy státních dluhopisů | Etoro | EV | Ministr financí | Světové akciové trhy | EBITDA | JP Morgan | Stefan Schmittmann | Zpomalení růstu | Obchod | Nálada na Wall Street | Růst ekonomiky | ROIC | Vývoj na akciových trzích | Majors | Úrokové sazby | Ranní komentář | Rozhodnutí Bank of England | Globální akciový index | Index akciového trhu | EU | Investiční skupina | Redukce | Ekonomická expanze | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | 3D tisk | Dynamika růstu | Conseq Investment Management | Holdingová společnost | Komerční banka | NN Group | Energetické firmy | Prodeje akcií | Světové finanční krize | xStation 5 | Úroveň rezistence | Recese | Index strachu | Začínající tradeři | P/E Ratio | Alokovat kapitál | ASML | BAC.US | Alokace investičních portfolií | Bank of Canada | Technologický index Nasdaq Composite | Mercedes-Benz | CZK/EUR | ING Bank | Analytik Portu | Index Dow Jones | Digitalizace | Výhled na rok | Situace na Blízkém východě | Free Market | Největší propad | Zbohatnutí | Miliardy | Denní graf | Spekulace | Nákupní doporučení | Ropa roste | Růstový trend | Globální pandemie | Mazars | Řízení společnosti | Kapitálové výdaje | Redwire (RDW.US) | Kurz eura | Dnešní zpráva | Čínské indexy | Automobilka Volkswagen | Závislost na Číně | Patria Finance | Lufthansa | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Unipetrol | Snížení produkce | Ceny potravin | Politická nejistota | LOTUS | Zajímavé investiční příležitosti | Japonský jen | Index důvěry | Jerome Powell | Akcie Unipetrolu | Čínský průmysl | Úspěchy | Prezident Donald Trump | Očekávané události | STAR | Technologický sektor | Soud | Společnost ČEZ | Komunita | Blockchain | Pozitivní výsledky | Předpovědi | Bondy | TradingView | Analytické společnosti | Mince | Tomáš Raputa | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Leonardo | Trend | Akcie a ETF | Dění na trhu | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | OXY | ETF roku 2020 | Qualcomm (QCOM.US) | Merck KGaA | Kroky Fedu | Obchodní pokyny | FDX.US | Platforma | Manufacturing | Akcie energetických společností | Akcie společnosti Nvidia | Intervence centrální banky | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | Průmyslová výroba v eurozóně | Trhy v USA | Ekonomický výhled | Finanční situace | Finanční ukazatele | Dividend Yield | Oslabení | Nařízení | Prospekt | Ropné akcie | Proces učení | Jak obchodovat | Ceny benzínu | Akcie automobilky Tesla | Oblasti umělé inteligence | Farmaceutické společnosti | Doporučení Koupit | Bankovní sektor | Fed index | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Palatin Technologies (PTN.US) | Kurz akcie | Odborníci | Oživení poptávky | Obchodní bilance | M2 | Akcie automobilky | Německý index IFO | Pimco | Mezinárodní měnový fond | Gold | Akciová společnost | Guvernér centrální banky | Investování | Průmysl | Očekávané výsledky | Americké akcie včera | Úsilí | Akcie KB | Tempo růstu | Marže společností | Activision Blizzard | Odkup akcií | Úvěrový rating | FDX | Bankovnictví | Investor | Tržní ocenění | Nadhodnocení | BASF | Zpracovatelský průmysl | Divergence | Biliony | InMode | ETF | Akcie výrobce čipů Nvidia | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akcie klesají | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Zajímavé akcie | Měnový výbor Fedu | Canary Wharf | Myšlenka | Varování | Prezidentské volby USA | SWKS | Kurz amerického dolaru | Long | Rally | Investování do akcií | Recese v USA | Komoditní index | Futures na VIX | Macron | Pandemie | Japonský index | Spokojenost | Bear | PlayStation | Výplatní poměr | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Širší index | Ministerstvo financí | NextEra Energy | NVAX | Výprodej | Intuice | Jak nakoupit akcie | Indexy na Wall Street | Airfinity | Index německých akcií DAX | Výnosy z dluhopisů | Marko Kolanovic | Business | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Albemarle | Arizona | Růst cen akcií | Zdanění | Pokles cen | Dekarbonizace | Obchodování s komoditami | Vývoj amerického akciového indexu | Cena stříbra | Obchodní operace | SP500 | Technologická společnost | Začít obchodovat | Index euro | LHA.DE | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Xbox | Výsledky amerických společností | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Inovace | Akcie Berkshire Hathaway | Konsolidace | Aston Martin | Tradingový portál | Zdravotnictví | MSCI World Index | Energetické krize | Obchodní rozhodnutí | Počet akcií | Akcie Tesly | Výnosnost | Zpětné odkupy | Čínské akcie | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Bank of America Merrill Lynch | Poměr rizika a výnosu | | Porovnání vývoje ceny akcie | Porovnání hlavních ukazatelů BMW | Index akcií | Philadelphia Semiconductor | Pochybnosti | Výprodej na akciovém trhu | George Lagarias | Stratég | Zisky firem | Čínský akciový trh | Majetek | Kupci | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Dividendové akcie 2020 | Sentiment | Částečný úvazek | Spotový VIX | Investovat do ETF | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | Vladimír Vávra | Nálada na trhu | Riziková aktiva | Letecké společnosti | Akcie ČEZu | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | EHang Holdings Limited | Společnost Opera | Investiční ředitel | Dnešní seance | Novavax | Výhled pro akcie | MAM | BHP | Poplatky | Velká Británie | Německý průmysl | Ziskový obchod | Makroekonomická data | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Investment Banking | Banky na Wall Street | Dnes zveřejněná data | Evropské společnosti | Japonský akciový index | Spotřebitelská důvěra v Německu | Objemy obchodů | Indexy S&P | Úrokový výnos | Optimismus investorů | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Zveřejnění hospodářských výsledků | Letectví | Indie | Nákupy | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Hlavní rizika | Intel | Marek Malina | SVB | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | HighSky Brokers | Vývoje ceny akcie Tesla a BMW | Exponenciální klouzavý průměr | Paramount Global | Výprodej akcií | Ekonomika | Hospodářská recese | Německé automobilky | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Politika centrálních bank | Volný peněžní tok | Řízení kapitálu | Durace | Commerzbank | Zhodnocení | Podnikání na kapitálovém trhu | 5G akcie | Ceny zlata | Výhled | České akcie | Prodejní cena | Volume | Americký akciový index | Oživení akcií | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Colt CZ Group SE | Deriváty | Ethereum | Occidental Petroleum (OXY.US) | Nejlepší blue chip akcie | Akciový trh | Akcie Moderna | Vysoké ceny | Hry | Odpovědnost | Vysoké ocenění | Počty nakažených | Americká společnost Apple | Index Hang Seng | Propouštění | Sentix index | Private equity | Bloomberg Intelligence | Ocenění amerického akciového trhu | PayPal | Bankovní krize | Technologický index Nasdaq | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Británie | Cenové rozpětí | Expanze | Klesající úrokové sazby | Zklamání investorů | X-Trade Brokers | eBook | Platinové akcie | Provize | Zvýšení produktivity | Fondy | Investiční příležitosti | Údaje o americké ekonomice | Walt Disney | IPO společnosti | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | Hrubá marže | GOOGL.US | MSTR.US | IDC | USD za barel | Začínající investoři | Nikkei 225 | Spread | Rating Číny | CZK/USD | Obavy investorů | Společnost Intel | Aktuální situace | Vývoj měnového páru EUR/USD | Společnost CleanSpark (CLSK.US) | New York | MSFT | Swing | Čistá ztráta | GS | Index BUX | Obligace | Pád akcií | Optimistický výhled | Akcie IBM | Portál FXstreet.cz | Jak investovat | Luxusní zboží | Ekonomické zprávy | Situace na trzích | Zpětný odkup akcií | BUX | Paramount | Pokles poptávky | Chuť k riziku | Akcie roku 2019 | Akcie ve světě | Prezidentské volby | Tesla | Dollar | Index MSCI Europe | Nezaměstnanost | Trhy | Akcie Meta | Dolarový index | Kontrakt | Výplata | Globální trh | Varšavská burza | Virgin Galactic (SPCE.US) | Akcie Intel | Poradci | Sazby | Akcie Tesla | Graf indexu | Generální ředitel | Akcie na světových trzích | Měny emerging markets | Index S&P 500 Energy | Cíle | USD/JPY | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | Akcie společnosti Boeing | HashRate | Volkswagen | Akcie společnosti Apple | Index MSCI | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Růst cen komodit | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Výprodeje | Akcie roku 2021 | Rozhovor | Americké stimuly | Ropa WTI a Brent | Slabší dolar | Dnešní údaje | Technologický index | Měny | Snížení úrokových sazeb | Bezpečnost | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Zahedžovat | Butterfly | Nová historická maxima | MSCI Europe | Analytici společnosti | Trade Brokers | Peněžní tok | Zpravodajství | ANET.US | Odvětví vyspělých technologií | DE30 | USDX | Nejlepší ropné akcie | Soupeření | Jasný signál | Finanční sektor | Trader Workstation | Internet of Things | Uvolnění měnové politiky | Vedlejší účinky | MSCI | Patria Direct | Snap | Ekonomické zotavení | SEB | Klíčové události tohoto týdne | Politická stabilita | Finanční trh | Snižování nákladů | JPMorgan | Neúspěch levice | Index polovodičů | Růstové vyhlídky | Apple (AAPL) | Daň z nadměrných zisků | Bloomberg Barclays | Trade | Risk On | SPCE | Společnost AMD | Globální finanční trhy | Výnosy desetiletých dluhopisů | Limitní příkazy | Vyspělé ekonomiky | Prodeje | Carry trades | Sentiment na trzích | Centrální bankéři | Milník | EIA | Generativní umělá inteligence | Glaxo Smith Kline | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Iracionální | Akcionář | Miliardy USD | Americký ISM | Další růst sazeb | Obchodní den | Akcie Colt CZ | Zkušenost | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Globální trh s ropou | Hyperloop | Výsledkové sezóny | AML.UK | Investiční ředitelka | State Street | EPS | Výkonnost společností | ADP | BIST 100 | Napětí mezi Čínou a USA | Advanced Micro Devices (AMD.US) | Biliony dolarů | CPI v USA | Ropy | Historie | Úspěšné obchodování | Sociální média | Americké akciové indexy | Frontier trh | Pracovní síly | Dividendové výnosy | Akcie Coca-Cola | Smartphony | Ocenění nástrojů | Glaxo Smith Kline (GSK.UK) | Zisk EBITDA | Společnost | Akcie ropy | Lawrence Stroll | Apple (AAPL.US) | Dot-com | Rezervní měny | Sázky | Forbes | Obchodujte | Colt | Obchodované fondy | Skyworks Solutions | Implikovaná volatilita | Historicky nejnižší | Trh Start | Výrobce elektromobilů Tesla | Národní regulátor | Vysoká volatilita | Trading | Fibo retracement | BMW | Wood & Company | Cena akcií | Mark Carney | Porovnání vývoje ceny akcie Tesla a BMW | ASX | Rozšíření | Akcie Commerzbank | CAC40 | Západoevropské trhy | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Americké ministerstvo financí | Slovník pojmů | Americká spotřebitelská důvěra | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | Neúspěch | AAPL.US | FSLY | Index BIST 100 | Nizozemsko | ACT | Britský FTSE | Očekávaný zisk | Obilí | Invesco Ltd. | Vývoje ceny akcie | VIX | Stock Exchange | Růst | Vyšší úroveň | Akcie společnosti Alphabet | Očekávání zisku | Index Dow Jones Industrial | Evropský akciový trh | Akcie ČEZ | Příjmy | Nvidia Corporation | FSLY.US | Výsledková sezóna v USA | Obchodování opcí | Zajištění | Komise v přenesené pravomoci | Měnový výbor | Internetové bubliny | TradingEconomics | Jak obchodovat s akciemi | Fúze | Overweight | Trend klesající | Index | Investiční tipy | BMW a Tesla | Fundament | Nejbližší rezistence | Bohatství | Investiční fond | Průmyslová produkce | Meziroční růst | RDW | Jižní Korea | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Varovné signály | XPeng | Valuace | Návratnost investice | Dopad na cenu akcií | Zestátnění společnosti | Goldman Sachs Group | Tečkový graf | Akcie AMD | Přístup k obchodování | Fundamentální analýza akcií | Zvýšení ratingu | Akcie Skyworks Solutions | CECEEUR | Kotace | Americké trhy | Akcie Klepierre | Albemarle (ALB.US) | Svíčková formace | Co je akcie | Amazon | Fiskální programy | EHang Holdings Limited (EH.US) | Odliv prostředků z trhu | Britský akciový trh | Cena / účetní hodnota | Akcie Brookfield Asset Management | Blockchainové infrastruktury | Rozvojové ekonomiky | Vítězství | Společnosti na burze | Slábnutí inflačních tlaků | Michal Stupavský, CFA | Dna | PTN | GameStop | Investorské prezentace | Palantir Technologies Inc. | Dassault Aviation | Investiční společnosti | Tržby společnosti | Jim Reid | Estee Lauder (EL.US) | Investiční instrumenty | Šance | Výhled Fidelity International | Zboží každodenní spotřeby | BNTX.US | Více akcií | Globální ekonomické zotavení | Novavax (NVAX.US) | UCITS | Berkshire Hathaway (BRKB.US) | Akcie Merck KGaA | Obchodování na burze | Italská průmyslová produkce | Zisk na akcii | CEE | CleanSpark (CLSK.US) | Zlepšení nálady | Akcie | Výhody | IPO Lyft | RIOT.US | Jak nejlépe investovat | BRKB.US | WIG20 | Očekávaný růst | Kanadská obchodní bilance | Zestátnění společnosti ČEZ | MiFID II | Tail Risk | Částečné zestátnění | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Větrné turbíny | Akcie Teradyne | Marathon Digital Holdings | Výplaty dividend | Utěsňování centrálních bank | Civilní letectví | Dvojciferné zhodnocení | Výše zdanění | Hodnotové akcie | Odvětví | Netflix | JPG | Vladimir Putin | Humanoidní roboti | Budoucnost | Akcie Groupe FFP | Riot Blockchain | Závratné zbohatnutí | Rheinmetall (RHM.DE) | Technologické společnosti | TER | Služby pro institucionální investory | Prohlášení | Otevřené podílové fondy | Next Generation | Regulační dohled | Společnosti vyrábějící vakcíny | Vývoj dolarového indexu | Herní plán | Celosvětové zadlužení | Fastly | Banka | Disney (DIS.US) | Zlepšení | Nasdaq Composite | Burza v Istanbulu | Dislokace | Celosvětová recese | Blue chip akcie | Vklady | Skepse | HLN.UK | Sazby Fedu | Omicron | Cena komodit | Události tohoto týdne | Index MSCI Emerging Markets | COIN | Americký index | CAD | Akcie KKR & Co Inc | Manažeři | Druhy akcií | Výsledky Meta | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Nízké úrokové sazby | Index nálady investorů | Oblasti podnikání | Altimeter Capital | SPAC | Bloomberg | Equity | 20 nejlepších akcií pro rok 2020 | Růst EBITDA | Třída aktiv | Bear market rally | Nový model | Domácí investiční společnosti | UBS | Graf dne | CRISPR Therapeutics | Bydlení | BLK.US | Nejobchodovanější akcie | Technologie 3D tisku | Volatility report | Recese v Evropě | Vysoké ceny energií | Tesla Q1/23 report | Investice do platiny | Obchodní války | Příjmy z reklamy | Poptávková strana | Finanční výkazy | Podpora | Sektorové alokace | Snižování sazeb | Martin Zielke | FedEx (FDX.US) | ARKK | Společnost Siemens Energy | Pojišťovny | Spready | Společnost Meta | Zhoršení nálady | Zmírňování opatření | Zadlužení | Hospodaření | Pohyb akcií | Dobývání vesmíru | Akcie Chugai Pharmaceutical | Konec roku | Americká společnost | Voyager | Nemovitosti | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Dolar vůči jüanu | Eskalace | CEE region | Snížení sazeb | Úrokové sazby ve Spojených státech | GSK.UK | Český PX index | Akcie Moderna (MRNA.US) | Přehled | PX index | Domácí poptávka | Energetická situace | Daně z neočekávaných zisků | Do čeho investovat | Produkce mědi | Pražská burza | Přenos | Globální akcie | Současná hodnota | Denní volatility | BofA | Elektromobily | Cenové výkyvy | Plný úvazek | Sektor služeb | Akciový sektor | Ruské akcie | Robotické společnosti | Index Nasdaq Composite | xStation5 | Hotovost | Německo | Obchodní model | AAA | MT4 | Estee Lauder | Profesionální obchodník | Co je volatilita | Riziko | Makroprostředí | Taiwan Semiconductor | IPO Pinterest | Společnost Geely | Shanghai Composite | Sazby beze změny | Energetická situace v Evropě | Odborníci z oboru | Hlavní ekonom | Vice | Akcie Scorpio Tankers | Walmart | Super Micro Computer | Budoucí podnikání | CLSK | Pinterest (PINS) | Norská společnost | X-Trade | Status bezpečného přístavu | Konkurent | IPO WeWork | Modernizace přenosových sítí | Akcie Liberty Global | Wealth Management | Domácnosti | Velké londýnské banky | Farmaceutické akcie | Státní dluhopisy | Korekce na akciích | Provozní zisk | Nvidie (NVDA.US) | ARK Fintech Innovation | Rychlost | Odliv prostředků | Vysoká inflace | Akciový stratég | Akcie ropných firem | Lehman Brothers | Dostatečné zkušenosti | BofA Securities | Čipové společnosti | Palantir (PLTR.US) | Směrnice | Pozice | Další pokles | Obchodování s emisemi (ETS) | Šíření koronaviru | Platina | Vývoj zisků | Závislost | Direct market access | Americké firmy | Sektor nemovitostí | Akciový index Nikkei | Dluhopisový trh | Kompenzace | Rostoucí úrokové sazby | Nadprůměrný zisk | Put | Největší rizika | Klesající inflace | Palatin Technologies | Restriktivní politika | Byznys model | Ocenění | Index MSCI All Country World | Cloud Computing | Růst výnosů dluhopisů | Dluhopisový fond | LEN.US | Index DAX | Investing | Holubice | Defenzivní tituly | Teradyne (TER) | Oculus Quest | News | Kvantitativní utahování | Velké investice | Německá obchodní bilance | Evropské indexy | Investiční rozhodnutí | Domácí akcie | Velké trhy | Match Group | Index euro stoxx 50 | Současná cena mědi | MIFID | Zdanění firem | Podnikatelé | Akcie Palo Alto | Časový horizont | Čínské podniky | Riziková prémie | Akcie pražské burzy | Cílová cena | Meziroční inflace | Akcie Gazprom | Royal Bank of Canada | SPAC v ČR | CEO | Oslabení dolaru | CleanSpark | Fair Value | Reklasifikace | Rezistence | Společnost Microsoft | Jmenovitá hodnota | Ceny amerických akcií | Banky | Stav americké ekonomiky | Mazars Wealth Management | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | Obchodovat s akciemi | Dividendy | Oculus | Disney | Čistá marže | Burza | Dlouhodobý trend | Výrobce elektromobilů | Akcie Discovery Inc | Výsledky americké banky | Doporučení | ishares China | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Geopolitika | Řízení rizik | Vlastní investice | Partneři | IPO | Astrazeneca | Dlouhodobý růst | Umělá inteligence | Opera (OPRA.US) | Cílové ceny | Zachování neutrality | Zlevnění akcií | Hospodářské výsledky | Americký bankovní sektor | Tržby ze služeb | BlackRock (BLK.US) | Provozní zisk společnosti | T. Rowe Price | Zlepšení výkonnosti | Celková inflace | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Index londýnské burzy FTSE 100 | Hike | USD za tunu | EMA | BioNTech (BNTX.US) | Opatření | Znovuotevření Číny | Regulační orgány | Teams | Opatření ECB | Emerging markets | Generativní umělé inteligence | Americký státní dluh | Sušánka & partneři | Poptávka po plynu | MSCI China | Novinky | Energie | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Deutsche Post | Necyklické aktivum | Tým FXstreet.cz | Index Nikkei 225 | Názory analytiků | Maďarský index BUX | Dow Jones | Gartner | Palantir Technologies | Měna | MongoDB | Akcie ING | Akcie Daiichi Sankyo | Philip Morris | Ekonomický růst | Akciové burzy | Nasdaq | Ark Innovation | Rebalancování indexů | Hodnotové investování | Výkonnost dolaru | Výhody blue chips | GSK | Riot | Finanční podmínky | Geopolitická situace | Hang Seng | Ekonomická recese | Maďarský index | Výsledky hospodaření | Hong Kong | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Zastropování cen | Systémy umělé inteligence | RDW.US | Výroční konference | ARK Innovation ETF | Vyšší inflace | CFA | Ondrášovka | Skyworks Solutions (SWKS) | Práce | Société Générale | Atraktivní příležitosti | Růst Amazonu | Akcie na vlastní účet | Wells Fargo Investment Institute | Market rally | Contracts for difference | Napětí na trzích | AMZN | Izraelská společnost | Fundamentální pohled | Zvýšených cen vstupů | Restrukturalizace | Investment | Krize | Růst cen surovin | Akcie Berkshire | Prostor pro další růst | Plyn (NATGAS) | GOOGL | Výrobní náklady | IOT | Fidelity International | Coinbase Global (COIN.US) | Globální obchod | Spojené státy | Parlamentní volby | Zadluženost | Vnitřní hodnota | CEE Equities | Vysoké úrokové sazby | Janet Yellen | Estée Lauder | Akcie Novavaxu | Zavedená automobilka | Graf růstu | Kryptoměny | Akcie Hornbach | Podnik | Analytik XTB | Globální index vládních dluhopisů | 4G | Evropské akciové trhy | INTC | Pimco Total Return Fund | Akcie na rozvíjejících se trzích | KO | J.P. Morgan | Miliardář | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Burzovní regulace | Realitní sektor | MSCI All Country World | Hlavní akciové indexy | Volby | Ukazatele | Obchodní modely | Ninja Trader | Obchodník s cennými papíry | Analytici Morgan Stanley | Středoevropský region | Stagnace | Tržby | Eurozóna | Akcie v roce 2020 | Český kapitálový trh | Odhady analytiků | WhatsApp | Overnight | Zrychlení růstu | University of Leicester | DMA obchodovaní | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Koronavirus | FXstreet | Dánsko | Podniky | Investiční příležitosti v roce 2020 | Akcie v obranném sektoru | Akcie společnosti Snap (SNAP.US) | Vyšetřování | Ekonomické aktivity | Fastly (FSLY.US) | Dramatický dopad | AUD/USD | Bilance | Politici | Wedbush | Dodavatelský řetězec | AML | Analytický tým | Očkování | Zlato | Šéf banky | Cyklické akcie v roce 2020 | Swedish Match | Vzestupný trend | Instrumenty | Mzdy | Výhled Fidelity | Tchaj-wan | Akcie Schneider Electric | NVAX.US | Akcie 2020 | Světové rezervní měny | NZD | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Poradenství | Světová produkce mědi | Dividendový aristokrat | ČR | Index Philadelphia Semiconductor | Bezpečná aktiva | CNBC | Nesoulad | Silicon Valley | SPX | Analýza společnosti ČEZ | Obchodování na forexu | Technologické bubliny | Objednávky | Vývoj ceny | Analytik | Akcie Deutsche Börse | Návratnost | Tržní kapitalizace společnosti | Tradeři | Analytici banky | Napětí mezi USA a Čínou | Oblast pro investování | Výnosy | Objem obchodování | Zmírnění obav | Výdaje | ČTK | Stimuly | Ztráty | Inflace v USA | Komodity | Změny úrokových sazeb | Biliony USD | Strategy Research | Analýza | Společnost Palantir | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Ocean Wealth Investment International
Ocel
Ocelárny
Ocelárny NLMK
Ocelárny Nucor
Ocelárny US Steel
Oceláři
Ocelářství
Ocel z Číny
Ocenění

Následující klíčová slova

Ocenění Amazonu
Ocenění amerického akciového trhu
Ocenění a rizika
Ocenění GlobalMarkets Award
Ocenění globálních akciových trhů
Ocenění na burze
Ocenění nástrojů
Ocenění technologických akcií
Oceněni techů
Ocenění Tesly
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít