Sobota 13. srpen 2022 05:35
reklama
Dukascopy krypto
reklama
InstaMarkets
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Swiss Life

img

Nový Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v srpnu stoupla na 6,28 pct

09.08.2022 Průměrná úroková sazba hypoték počátkem srpna činila 6,28 procenta a za poslední měsíc stoupla o 0,04 procentního bodu. Tempo růstu tak výrazně zpomalilo. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Od jara je zpracováván podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Nový Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v červenci stoupla na 6,24 pct

12.07.2022 Průměrná úroková sazba hypoték počátkem července činila 6,24 procenta a za poslední měsíc stoupla o 0,53 procentního bodu. Tempo růstu zrychlilo. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Ten je od jara zpracováván podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Index českého investora CII750: Pravidelné investice ochránily investory přes většími propady

07.07.2022 Sledování covidových ukazatelů a jejich dopadů na investice je už z dnešní perspektivy vzdálenou minulostí. Finanční trhy se nyní téměř výhradně soustředí na vliv inflace a vývoj na Ukrajině. To má citelný dopad na výkonnost podílových fondů. Od roku 2018, kdy začalo monitorování trhu podílových fondů Indexem českého investora CII750, si průměrný investor stále drží zisk 5,2 %. V důsledku aktuálního dění se ale jednoznačně snížil.
img

Lehký akciový nádech potěšil trhy

29.06.2022 Americké i evropské akcie si poprvé od konce května připsaly minulý týden zisky. Samotný začátek června přitom nevypadal nijak růžově. Akcie poslalo dolů očekávání, že po pozitivních údajích z trhu práce bude americká centrální banka s větší pravděpodobností pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. „Nejvýraznější propad pocítily akcie sektorů financí, technologií a nemovitostí. Dále negativní sentiment podpořila vysoká inflační čísla. V týdnu od 13.–17. 6. 2022 dokonce index S&P 500 vykázal nejhlubší týdenní propad od března 2020,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Inflace nekončí…

15.06.2022 Příběh vysoké inflace v Česku nekončí. Poslední údaje za květen ukazují spíše opak. Meziroční zdražení průměrného spotřebního koše dosáhlo hodnoty šestnáct procent a překonalo tak i očekávání ČNB, která vyhlížela inflaci patnáctiprocentní. „Před novou bankovní radou bude stát nelehký úkol. Pokud sazby přestanou zvyšovat, je možné, že inflace nadále poroste. Pokud by ve zvyšování pokračovali, je možné, že dostanou českou ekonomiku do recese. Přejme jim šťastnou ruku v rozhodování o naší budoucnosti,“ říká ve svém komentáři Jan Macek, produktový manažer společnosti Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Jak sankce ovlivňují Rusko?

01.06.2022 Stále se hledá odpověď na zásadní otázku, jak citelně zasáhnou sankce ruskou ekonomiku. „Jde především o politický boj a demonstraci síly a jednoty pro jakékoliv budoucí podobné konflikty. Cílem západních zemí je tedy i odstrašit potenciální budoucí agresory, kteří by snad chtěli vykročit stejným směrem a uplatnit podobnou agresivní regionální politiku. To se týká především Číny,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Padá Bitcoin, něco si přej

17.05.2022 Kryptoměny, s jejím největším a nejznámějším zástupcem Bitcoinem v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože se nejedná o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to podívat se, co se na trhu kryptoměn děje. „Hlavním hybatelem vývoje této nové ekonomiky byl a zůstává vývoj té takzvaně staré. O co více má Bitcoin a další nové měny ambici fungovat jako systémy zcela nezávislé na státech a ekonomikách, o to více se ukazuje, že opak je pravdou,“ říká ve svém komentáři Jan Macek, produktový manažer společnosti Fincentrum & Swiss Life Select
img

České sazby se možná blíží k vrcholu

03.05.2022 Máme před sebou další zasedání České národní banky. „Očekáváme mírnější růst úrokových sazeb, a to o půl procenta. Hlavním důvodem je změna názorů v jestřábí pětici členů rady. Tomu napovídají především vyjádření Mory a Niedetzkého. Podle druhého jmenovaného už úrokové sazby proti inflaci působí a je třeba být jen trpělivý a půjde, v případě změny úrokové politiky, spíše už jen o mírné ladění.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za první tři měsíce letošního roku odepsal téměř 5 %

13.04.2022 Finanční trhy výrazně pocítily v prvním čtvrtletí 2022 dopady globálně se zpřísňující měnové politiky a válečného konfliktu na Ukrajině. Podle Indexu českého investora CII750 podílové fondy ve výsledku odepsaly téměř 5 %. Průměrný český investor tak ztratil velkou část dosažených zisků z předchozího roku, když si z roku 2021 odnesl 7% zhodnocení.
img

Nový Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v dubnu stoupla na 4,88 pct.

06.04.2022 Průměrná úroková sazba hypoték počátkem dubna činila 4,88 procenta. Za poslední měsíc sazba stoupla o 0,26 procentního bodu a od konce loňského roku o více než jeden procentní bod. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Ten je zpracováván podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Kapitálové trhy na válečné houpačce

24.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu zůstává i nadále světovým geopolitickým tématem číslo jedna. I přesto, že konflikt se v posledních dnech zásadním způsobem neposunul a konec je bohužel stále v nedohlednu, ovlivňuje i nadále válka dění na světových akciových, dluhopisových, měnových i komoditních trzích. „Z pohledu investorů platí zůstávat obezřetný, ale zároveň nepropadat zbytečné panice.
img

Index: V únoru vydělaly komoditní fondy, akciové a dluhopisové naopak ztratily

14.03.2022 Akciové fondy po silném začátku roku zažily v únoru značný pokles. V důsledku nejistoty na trzích ztratily v průměru 1,4 procenta. Meziměsíční ztrátu o procento vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch naopak zaznamenaly komoditní fondy, které přidaly 9,30 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za únor, který má ČTK k dispozici.
img

Průměrná nabídková sazba hypoték v březnu stoupla na 4,62 procenta

09.03.2022 Průměrná úroková sazba hypoték k 7. březnu činila 4,62 procenta ročně. Za poslední měsíc tak sazba stoupla o 0,1 procentního bodu a od ledna o zhruba 0,5 procentního bodu. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Ten je nově zpracováván podle nové metodiky na základě údajů k pátému pracovnímu dni každého měsíce. Metodika odráží aktuální průměrnou nabídkovou sazbu hypotečního úvěru pro 80 procent hodnoty nemovitosti.
img

Ekonomické dopady válečného konfliktu

09.03.2022  „Pokud jde o dopady válečného konfliktu na českou ekonomiku, tak velkým rizikem není přímý vliv na zahraniční obchod. Přímo do Ruska směřují 2 % z celkového českého vývozu, zatímco 3 % z celkových českých dovozů z Ruska do Česka. To představuje nízkých 1,6 % HDP v případě vývozu a 2,4 % v případě dovozu.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v lednu rekordně stoupla

16.02.2022 Průměrná úroková sazba hypoték v lednu stoupla na 3,43 procenta z prosincových 2,99 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu, podle kterého byl nárůst nejvyšší od roku 2003, tedy od doby fungování ukazatele. Hypoindex se sestavuje podle jiné metodiky než Hypomonitor, který Česká bankovní asociace zveřejnila minulý týden v pátek.
img

Čekání na akciový odraz

09.02.2022 Investoři by měli mít s akciovým trhem trpělivost. Podle Richarda Bechníka, hlavního analytika Fincentrum & Swiss Life Select, není ještě zdaleka jednoznačně rozhodnuto, zda si sáhl na své dno. „Na potvrzení odrazového trendu si ještě budeme muset počkat. Do budoucna tak můžeme očekávat zvýšenou volatilitu s postupně převažujícím růstovým trendem. Bude to ale vyžadovat trpělivost. Zvlášť důležité je dodržování staré známé pravdy, že by investor měl v době proměnlivého prostředí zvolit spíše pravidelnou investici. Pro tento rok bychom měli volit alespoň pět měsíců,“ doporučuje ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Akciové korekce příležitostí pro nákup?

27.01.2022 „Aktuální vývoj na finančních trzích prochází turbulentním obdobím, což se promítá jak do zvýšené volatility, tak i podoby letošních ztrát převážné části investic. To platí pro akciové i dluhopisové trhy. Americké akcie (index S&P 500) za uplynulý týden klesly o téměř 5,7 % a ztráta od začátku roku se nyní velice proměnlivě pohybuje v intervalu -7 % až -11 %. Uvidíme, jakým směrem se sentiment na trzích vydá,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Výzvy nové vlády

13.01.2022 „Nová vláda nemá v nadcházejícím období jednoduchou úlohu. Na jedné straně není žádným tajemstvím, že inflace citelně rozděluje společnost. Tento fakt pak umocňuje hlavně energetický a potravinový cenový růst, který má dopad především na relativně chudší část populace. To však pro vládu znamená hned zpočátku i zvýšení státních výdajů v rámci podpory těmto sociálním skupinám. Současně ale nový kabinet jasně naznačuje, že se vydá cestou hledání úspor,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za rok 2021 zhodnotil své investice o více jak 7 %

05.01.2022 Poslední čtvrtletí roku 2021 se na finančních trzích nesl v duchu prudších změn. Přesto fondy vyrostly podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Fincentrum & Swiss Life Select, o 1,5 %. V konečné bilanci tak fondy dosáhly podle Indexu českého investora CII750 celoročního čistého kladného zisku přesahujícího 7 %.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Co přinesl rok 2021 pro naše peněženky?

29.12.2021 Rok 2021 byl, stejně jako ten loňský, poznamenaný probíhající globální pandemií onemocnění Covid-19. Od roušek jsme se posunuli k vakcínám a počáteční paniku vystřídala spíše únava z čekání na definitivní konec. I přesto, že ten je stále v nedohlednu, vypadá to, že svět může a bude fungovat dál. „Důkazem je globální ekonomika, která je sice v různých svých částech vychýlena či poškozena, ale minimálně pokud jde o tempo růstu, je již nyní na předpandemických hodnotách,“ řekl Jan Macek, vedoucí analytického oddělení, Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Do čeho nyní investovat? Příležitosti ke zhodnocení peněz jsou

15.12.2021 Řada z nás nyní přemýšlí, kam s penězi, aby neležely ladem, neukusovala z nich inflace a vydělávaly nám. Do čeho by měl investor alokovat své finanční prostředky? Na finančních trzích jsou jistá „želízka“, která umožňují každému diverzifikovat své rezervy a současně zvýšit potenciál zisku.
img

Dopady inflace a jak chránit úspory

16.11.2021 Jak uchránit úspory před znehodnocováním? Jak se daří akciím v proinflačním prostředí? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v říjnu stoupla poosmé v řadě

15.11.2021 Průměrná úroková sazba hypoték v říjnu stoupla na 2,54 procenta ze zářijových 2,43 procenta. Sazba vzrostla poosmé v řadě. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Zájem o hypotéky nepolevuje, v říjnu banky sjednaly 10.065 hypotečních úvěrů za 32,07 miliardy korun.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték v září stoupla posedmé v řadě

20.10.2021 Průměrná úroková sazba hypoték v září stoupla na 2,43 procenta ze srpnových 2,32 procenta. Sazba vzrostla posedmé v řadě. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Banky v září sjednaly 9602 hypotečních úvěrů za 30,57 miliardy korun. Jde opět o meziroční nárůst, ve srovnání s předchozím měsícem ale počet i objem nově sjednaných hypoték klesl.
img

Hlavní příčiny vysokých cen energií

19.10.2021 Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. „Zpolitizování celého tématu ale bohužel vede ke zjednodušování. Zavádějícím způsobem je celá vina kladena pouze na bedra zelené energetické transformace. Nebudeme si nalhávat, že na tom nemá svůj obří podíl. Současně by ale ani nebylo korektní hledat jednoho obětního beránka, který je příčinou všeho zla,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Kde jsou kořeny současných problémů? A jaký je dopad na české domácnosti? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za uplynulých devět měsíců zhodnotil své investice o 5,43 %

11.10.2021 Třetí čtvrtletí se na finančních trzích neslo v duchu prudších změn. Zatímco v průběhu července a srpna podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, posílily fondové investice zhruba o 1,5 %, v září naopak celý dosažený zisk následně „odevzdaly“. Průměrný český investor se tak nyní pohybuje na podobných úrovních zhodnocení svého portfolia jako před třemi měsíci. „Vyššího zhodnocení dosahují progresivnější fondy, a to jak za třetí čtvrtletí, tak optikou celkové letošní výkonnosti. Za uplynulé tři kvartály akciové fondy přinesly investorovi podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 12,04 %. Naopak horší výkonností si prošly dluhopisové fondy. I v rámci této skupiny však lze najít slušné výsledky – například fondy zaměřené na rizikovější korporátní dluhopisy,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Evergrande tíží trhy, co čekat?

29.09.2021 Společnost Evergrande, druhý největší čínský developer s více než 1300 projekty ve 280 městech, upadla do velkých finančních problémů. Mimo vlastního developmentu společnost také řadu nemovitostí přímo spravuje, přesně řečeno se jedná o více než 2800 projektů v 310 městech. „Akcie Evergrande kótované na burze v Hongkongu výrazně propadaly. Obavy v předchozím týdnu stáhly dolů i evropské akcie. Hlavní index německé burzy DAX jenom za pondělí ztratil 2,3 % a francouzský CAC 40 klesl o 1,7 %. Spolu s evropskými trhy oslabily následně také hlavní akciové indexy ve Spojených státech, které odepsaly kolem 2 %. Index Nasdaq Composite uzavřel nejníže zhruba za měsíc. Ve zbytku týdne se ale trhy uklidnily. Například Index S&P 500 nakonec za týden přidal 0,51 %,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Americká centrální banka uklidňuje trhy

31.08.2021 Šéf americké centrální banky ve svém pátečním projevu potvrdil pokračující ekonomické zotavování. „Současně ale spíše uklidňoval trhy tvrzením, že zpřísnění měnové politiky není na pořadu dne. V pátek pak podrobně informoval o tom, proč považuje nárůst inflace jako dočasný. Mimo jiné je způsobena časově omezeným nabouráním odběratelsko-dodavatelských řetězců,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Centrální banka tak údajně zůstane i nadále zdrženlivá ohledně případného zvyšování úrokových sazeb.
img

Asijské akcie stále vyčkávají

17.08.2021 Stále více se rozevírají nůžky mezi akciovými trhy USA a Evropy na jedné straně a asijskými na té druhé. Americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 uzavřely pondělní obchodování na nových rekordních maximech. „Náladu na akciovém trhu nadále podpořily například příznivé čtvrtletní výsledky amerických podniků. Zdá se, že zatímco některé akciové trhy dobývají nová maxima, asijské trhy za nimi stále více zaostávají,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Je ropa stále zajímavou investicí?

20.07.2021 „Ropa si nyní prochází většími cenovými propady. Podílí se na tom nejen výsledek zasedání skupiny OPEC, který však byl v určité míře očekáván, ale především šíření covidové varianty Delta. Poklesy můžeme vidět na ropných termínovaných kontraktech,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select. Evropská ropa Brent se v pondělí usadila na 68,62 USD za barel, což znamená jednodenní propad o 6,8 %. Americké ropné kontrakty na srpnové dodávky ropy dosedly na hodnotu 66,42 USD, což je pokles o 7,5 %. Zářijový americký ropný kontrakt se snížil na 66,35 USD.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první pololetí zhodnocení 5,51 %

12.07.2021 Podle Indexu českého investora CII750 fondy českému investorovi dodaly za půl roku velice slušný zisk 5,51 %. Výrazně se ale rozevřely nůžky mezi jednotlivými typy fondů, přičemž ty akciové se vezly na pozitivní vlně dosahování dalších nových rekordů na mnoha burzách. V porovnání s prvním pololetím předchozího roku se investice českých investorů letos vyvíjí stabilněji. Před rokem se podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje Fincentrum & Swiss Life Select, navíc investor po šesti měsících stále nacházel ve ztrátě -3,3 %. „Vyššího zhodnocení dosahuje letos dynamický český investor držící v portfoliu akciové podílové fondy. Ty mu za uplynulé dva kvartály přinesly podle Indexu českého investora CII750 zisk v podobě 11,34 %. Naopak horší výkonnosti čelí konzervativní investor, když jsou dluhopisové fondy po půl roce de facto na stejné výchozí úrovni,“ komentuje vývoj Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Finanční sektor na vzestupu?

30.06.2021 Aktuálním tématem kapitálových trhů jsou dopady proinflačního prostředí na jednotlivé akciové sektory. Pod tlakem se nachází především růstové akcie, zejména technologické firmy. Peníze investorů tak proudí do nových odvětví, a to do oblastí financí, energetiky a základních surovin. Ty totiž nejvíce trpěly uzavřením ekonomiky kvůli pandemii COVID-19. „Pro banky je navíc obecně slibným faktorem probíhající hospodářské oživení. Finanční tituly totiž mají tendenci překonávat průměr trhu v době, kdy se obnovuje aktivita v průmyslu, rostou sazby, výnosová křivka je strmější a rostou inflační očekávání,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Maraton inflačních čísel

15.06.2021 Pokračující růst spotřebitelských cen u nás i ve světě vyvolává dohady, zda je současný stav jen přechodnou záležitostí, nebo naopak začátkem dlouhodobého trendu. Americká inflace vystoupala v meziročním srovnání na 5 %, což představuje třináctileté maximum. Míra inflace v Německu v květnu vystoupila na 2,5 % z dubnové hodnoty 2 %. Inflace v Česku se vrátila pod horní hranici tolerančního pásma, tedy pod 3 % na 2,9 %. Ještě před měsícem však dosahovala 3,1 %. „Ať už bude inflace krátkodobá či dlouhodobá, každý investor a střadatel by se měl zamyslet nad podobou svých finančních rezerv. Jedinou efektivní obranou, jak své finance vhodným způsobem ochránit před inflací, je odvážně se rozhlédnout po vhodných finančních nástrojích,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Jakým směrem se USA vydají? Dopad na finanční trh

25.05.2021 Na americké politické scéně se rozjíždí boj o podobu fiskálního balíku na podporu americké ekonomiky. Prezident Joe Biden se snaží prosadit především své velké investiční plány do infrastruktury a do podpory rodin za více než čtyři biliony dolarů. Další nemalou položkou jsou projekty na čistou energii. S takto ambiciózní podporou jsou spojeny i nemalé náklady. S tímto se však budou v následujících letech potýkat vlády v globálním měřítku. „V případě americké vlády se hledání financí postupně vykresluje v možných daňových změnách, a to jak na straně zdanění kapitálových zisků, tak v podobě růstu korporátních daní. Cílem bude naplnění státní kasy, ale současně i snaha částečného přerozdělení bohatství ve společnosti,“ řekl Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Index českého investora CII750: Průměrný český investor dosáhl za první čtvrtletí zhodnocení 3,38 %

22.04.2021 Loni se podílové fondy v České republice dokázaly poměrně rychle zotavit z jarních propadů, když nakonec dosáhly podle Indexu českého investora CII750 na průměrné zhodnocení 5,86 %. Do roku 2021 fondy vstoupily také s velmi slušnou výkonností. Optimistický vývoj se však již v závěru ledna lehce vytratil, když Index českého investora CII750 zakončil daný měsíc ve ztrátě -0,27 %. „Českému investorovi se však následně podařilo v krátkém čase drobnou ztrátu umazat. Po zbytek kvartálu pak fondy zhodnotily v únoru o 1,73 % a v březnu o 1,90 %. Pro konečný kladný výsledek prvních tří měsíců letošního roku se jako stěžejní ukázal růst akciových a smíšených fondů,“ komentuje vývoj Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Dopad ruské politiky na světové trhy a českou ekonomiku

20.04.2021 Ruská politická scéna sklízí hořké plody minulých aktivit, přičemž nyní musí vysvětlovat své vojenské aktivity v blízkosti ukrajinských hranic a obvinění z přímé spojitosti s explozí v muničním skladu ve Vrběticích. „Rostoucí diplomatické napětí mezi Českem a Ruskem by nemělo výrazněji zasáhnout českou ekonomiku. V poslední dekádě dál klesal podíl českých vývozů do Ruska, a to ze zhruba 4 % v roce 2012 na necelá 2 % celkových vývozů dnes. Pokud by z jakéhokoliv důvodu došlo k výraznému poklesu poptávky Ruska po českém a evropském zboží (stejnému jako v roce 2009), byly by dopady rozpoznatelné pouze v nejexponovanějších odvětvích – na prvním místě u strojařů, výrobců kovů a v automotive,“ uvádí ve svém komentáři Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
img

Naděje pro dluhopisy?

13.04.2021 Růst úrokových sazeb, které stlačují ceny bezpečných dluhopisů, je téma, které hýbe kapitálovým trhem. Samotná kategorie státních dluhopisů může do budoucna nabídnout, v závislosti na regionu, výrazně odlišný vývoj. Když budeme brát v potaz dvě největší ekonomiky, tak lze očekávat, že čínské státní dluhopisy mohou výkonnostně předstihnout dluhopisy z USA. „Čínská ekonomika může postupně ztrácet na dynamice růstu oproti obecnému očekávání, zatímco USA svůj ekonomický výhled stále navyšují. Tomuto vývoji se tak přizpůsobují i měnové politiky. Případné zvedání úrokových sazeb by nadále snižovalo cenu dluhopisů. Stabilizace úrokové politiky by v případě Číny mohla dluhopisy udržet na uzdě,“ uvádí ve svém komentáři Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Koruně i českým akciím pomůže spíše výhra Bidena

02.11.2020 Ke zpevnění české měny a posílení tuzemských akcií by v nadcházejících amerických prezidentských volbách přispělo spíše vítězství demokratického kandidáta Joea Bidena. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Důvodem je podle nich Bidenův umírněnější postoj v mezinárodních obchodních vztazích a plánované vyšší zdanění amerických firem.
img

Index: Průměrný český investor do fondů letos prodělal 0,9 pct.

26.10.2020  Průměrný český investor do fondů za letošní tři čtvrtletí prodělal 0,94 procenta. V samotném třetím čtvrtletí dosáhl ale kladného zhodnocení 2,45 procenta. Téměř se mu tak podařilo umazat zbývající část ztrát z prvního kvartálu. Vyplývá to z Indexu českého investora (CII750) společnosti Fincentrum & Swiss Life Select a agentury Thomson Reuters, který má ČTK k dispozici. Index sleduje výkonnost 750 investičních fondů působících na českém kapitálovém trhu.
img

Hypoindex: Průměrná sazba hypoték klesla popáté v řadě

16.09.2020  Průměrná úroková sazba hypoték v srpnu klesla na 2,11 procenta z červencových 2,15 procenta. Sazba se snížila již pátý měsíc v řadě, přičemž tak nízko byla naposledy v říjnu 2017. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Zájem o hypotéky byl v srpnu opět rekordní.
img

5 aktivně řízených ETF portfolií od Swiss Life Select nemusí uspokojit každého

08.11.2019 Portfoliem složeným výhradně z burzovně obchodovaných fondů (zkratka ETF) se v Česku může pochlubit jen zlomek drobných investorů. Vybrat z několika tisíc indexových fondů různých správců ty nejvhodnější a složit z nich rozumné investiční portfolio vyžaduje především čas, analytické schopnosti a zkušenosti. Zajímavé investiční řešení představila v březnu letošního roku finančně-poradenská společnost Swiss Life Select Česká republika (pozn. dnes je tato společnost součástí společnosti Fincentrum), která chce zpřístupnit nízkonákladové burzovně obchodované fondy co nejširší skupině českých retailových investorů. Řečí čísel: do konce letošního roku si dala za cíl vybrat od investorů minimálně jednu miliardu korun.
img

Skupina ARX koupila TES Vsetín

15.10.2019 Investiční skupina ARX Equity Partners koupila strojírenskou společnost TES Vsetín vyrábějící elektromotory za stamiliony korun. Investiční skupina ARX Equity Partners koupila od americké gigantické společnosti s názvem Advent International strojírenskou společnost TES Vsetín, která vyrábí elektromotory. Podle informací vyplývajících z trhu se hodnota transakce pohybuje ve středních stovkách milionů korun. Skupina ARX Equity Partners tuto akvizici uskutečnila ze svého čtvrtého fondu soukromého kapitálu.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 13.8.2019

13.08.2019 Spotřebitelské ceny v červenci meziměsíčně vzrostly o 0,4 %, v meziročním srovnání spotřebitelská inflace zrychlila na 2,9 %. Rychleji rostly především ceny potravin a ceny dovolených. Nadále je inflace výrazně podporována cenami spojenými s bydlením. Naopak ceny pohonných hmot poklesly. V průměru za letošní rok odhadujeme inflaci na úrovni 2,7 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 12.8.2019

12.08.2019 Americké akciové indexy uzavřely minulý týden v červeném. Průmyslový Dow Jones přišel o jednu třetinu procenta, S&P 500 o dvě a technologický Nasdaq zakončil o jedno procento níže. V rámci S&P 500 se ze sektorů nejhůře dařilo energetickým společnostem a informačním technologiím, jejichž akcie odepsaly 1,25 %. Mírné zisky si odnesly pouze defenzivní sektory jako utility, realitní společnosti a farmaceutické společnosti.
img

Akciové trhy pod tlakem vojenských ataků v Pakistánu

26.02.2019 Americký index S&P 500 z počátku včerejší seance přidával až tři čtvrtě procenta, nicméně v její pozdější fázi začal zisky pomalu umazávat a nakonec uzavřel s růstem pouze o 0,1 %. Dařilo se především těžařům a zpracovatelům komodit (+0,7 %), které následovaly s půlprocentním ziskem informační technologie. Naopak největším propadlíkem se stali realitní developeři, jejichž akcie přišly o 0,8 %.
C:\fakepath\TOP5-29052018-LV-18.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.05.2018 1) Evropské burzy dnes pokračují v dalším poklesu, který je zapříčiněn politickou nejistotou v Itálii. Italský prezident Mattarelly ukončil vládní námluvy kvůli osobě euroskeptického ministra financí Paola Savona a Itálii tak dost možná čekají předčasné volby.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 27.2.2018

27.02.2018  Dallas Fed index ve výrobě v únoru překvapivě vzrostl o 3,8 b. na 37,2 b. Firmy jsou optimističtější zejména ohledně budoucího vývoje a také zvýšily využití výrobních kapacit. Index je nejvyšší od konce roku 2005.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 26.2.2018

26.02.2018 Dolar pokračuje v jízdě na horské dráze. Po oslabení k EUR/USD 1,255 předminulý týden opět posílil k 1,227. Tento týden však začal oslabením k EUR/USD 1,233.
img

Raiffeisenbank: Ranní nadhoz 16.8.2017

16.08.2017 Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí meziročně zrychlila na 2,1 %, ale mezičtvrtletně zpomalila na 0,6 % (předchozí: 2,0 % r/r a 0,7 % č/č). V roce 2017 by měla německá ekonomika růst průměrným tempem 2,0 %.
img

Ranní zpráva z akciového trhu: Co investoři najdou v zápisech z jednání Fedu a ECB?

14.08.2017 Americké akcie v pátek zastavily propady z předchozích dní, když všechny tři hlavní akciové indexy mírně posílily. S&P 500 a Dow Jones si připsaly jednu desetinu procenta. Nejlépe se v pátek dařilo indexu Nasdaq, který především díky ziskům technologických titulů přidal 0,6 %. Z pohledu celého týdne však kvůli vyhrocení vztahů mezi Washingtonem a Pchjongjangem akciové trhy odepsaly kolem 1,5 % a zažily tak nejhorší týden od března.
img

Více než polovina účastnických fondů loni překonala inflaci

22.02.2017  Více než polovina z 27 účastnických fondů dokázala v roce 2016 díky vývoji akciových trhů svou výkonností překonat inflaci. Naopak šest účastnických fondů skončilo v záporných hodnotách. Od počátku doplňkového penzijního spoření jsou výsledky všech fondů v kladných číslech. Vyplývá to z analýzy poradenské firmy Swiss Life Select. Doplňkové penzijní spoření, které penzijní připojištění od roku 2013 nahradilo, má 537.000 lidí.
svetove meny 25082013.png

Swiss Life: Svět čeká letos růst asi 2,4 %

19.01.2016 Světovou ekonomiku letos čeká podobný růst jako loni, kdy byl 2,4 procenta. Zatímco USA mírně zrychlí, EU bude čelit politickým výzvám, které ovlivní i ekonomiku. Politika spolu s nízkými cenami ropy dusí i Rusko a Brazílii, mírně zpomalí i Čína. Naopak Indie má nejlepší předpoklady dále růst. Vyplývá to z odhadů analytiků švýcarské finanční společnosti Swiss Life v dnešní tiskové zprávě.
img

Evropa v úvodu ztrácí, Swiss Life (+5 %) navyšuje dividendu

26.02.2014 Z nejvyšších hodnot za posledních šest měsíců klesají evropské akciové trhy, když se indexy pohybují několik desetin p...
Související klíčová slova: Bitcoin | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Equity | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Dluhopisové fondy | Broker | Burza | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Depreciace | Distribuce | Diverzifikace | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Globální fondy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Forward | Gap | Hedging | High | High Yield | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Low | MMF | Marže | Momentum | Měna | Měny | Nabídka | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Obligace | Fondy kvalifikovaných investorů | P/E | Peněžní trh | Platební bilance | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Pákový efekt | Repo sazba | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SICAV | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short Term | Splatnost | Stagflace | Státní dluhopis | Swiss | Trader | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | YTD | Yield | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | CHF | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Bank of America | Barack Obama | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fond | EU | Finanční sektor | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Arbitráže | Bohatství | Vývoj dolaru | Intervenovat | ČSOB | Partners | Investiční produkty | Gold | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Regulace | Financování | Investiční společnosti | Investovat | Daňové ráje | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Český statistický úřad | Makrodata | Conseq | Facebook | Akcenta | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Penzijní fondy | Obchodníci | Praxe | Raiffeisenbank | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Vnitřní hodnota | Daniel Gladiš | Vltava Fund | Zlatý důl | Likvidita trhu | Akcie dnes | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Brent | Broker Consulting | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | Dolar | Dolar vůči koruně | Dolary | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | ETF fondy | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské burzy | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Guvernér ČNB | HSBC | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investice do fondů | Investiční | Investiční portfolio | Investing | Irsko | ISM | J&T | Kapitálové trhy | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Oslabování koruny | Pád rublu | Penzijní společnosti | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Trh | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vývoj cen ropy | Vývoj rublu | Zemní plyn | Zhodnocení peněz | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | BreakEven | ZEW | ING | Andrej Babiš | Buy | CEPS | Daniel Beneš | Dluhopisový index | EBITDA | Ekonomika EU | Indie | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | Petr Kellner | ROCE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Černé zlato | Konzervativní investor | P/E Ratio | Repo operace | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Miliardář | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Volby | Vzdělání | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Slušný zisk | Unicredit | Jackson Hole | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | ANZ | Investing.com | Macquarie | Standard Chartered | Barclays Capital | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Finanční systém | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Kurz české měny | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Rada ČNB | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Hillary Clintonová | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Sázet | Bankovnictví | Referendum | Cashflow Summit | Fidelity International | Posilování koruny | Miliardáři | Forbes | Nejistoty na trzích | Vývoj měn | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Britské akcie | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Ekonomické dopady | Cenné kovy | JPMorgan Chase | Velké banky | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Rizikovější aktiva | Nervozita | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Propad | Vystoupení z EU | Bělorusko | Kryptoměny | Země OPEC | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Bezpečné dluhopisy | Německý DAX | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Finanční tituly | Erste | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Komoditní sektor | FTSE 100 | Digitální měny | Ethereum | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | Poplatky | Mzdy | Dobré výsledky | Britský FTSE 100 | Celoevropský Euro Stoxx 50 | Francouzský CAC 40 | Predikce | Bankovní domy | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Světové trhy | Inflace v Česku | Britské referendum | Výnosy | Americký index S&P 500 | Akcie finančních titulů | Odliv kapitálu | Investiční plány | Příjmy | Alphabet | ČTK | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Belgie | Bilance Fedu | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Bitfinex | Index KOSPI | Purple Trading | J.P. Morgan | Ruské akcie | Ranní nadhoz | Skupina PPF | Swiss Life Select | Index německé burzy | Index německé burzy DAX | Hlavní index německé burzy | Daňové změny | Obchodování na zámořských trzích | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Aleš Michl | Návratnost investic | Palladium | Invesco | Nemovitostní fondy | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Štěpán Hájek | Investiční skupiny | Výkonnost fondů | ARX Equity Partners | ARX | VUES | Tržní očekávání | Asijské trhy | Emerging Market Bond Index | Vzácné kovy | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Výnos tuzemských investičních fondů | Index českého investora | Index českého investora (CII750) | CII750 | VŠE v Praze | Zonky | Asociace pro kapitálový trh ČR | Očekávání investorů | Růstové akcie | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Evropské akciové trhy | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Turecké liry | Výplaty dividend | Růst výnosů dluhopisů | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Výsledky firem | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | Růst úrokových sazeb | MSCI All Country World | Starteepo | Daňové reformy | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Obchodované fondy | Český miliardář | Zadluženost | Refinitiv | Inflační vývoj | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Analytici společnosti | Mezinárodní dluhopisy | Sazby ČNB | Dolarová aktiva | Evropské dluhopisy | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Inflace v ČR | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Oživení světové ekonomiky | Americké společnosti | Gazprom | Digitální daň | Capital Partners | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Raiffeisen Bank International | Kurz české koruny | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | Výnosy amerických státních dluhopisů | KB | Nové měny | PPF | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | AKAT | Asociace pro kapitálový trh | Dolarové likvidity | iShares | ESG | Nízká nezaměstnanost | Očekávaný růst | Cena akcie | Banka Goldman Sachs | Investice do fondu | Digitalizace | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Majoritní akcionář | Rozhodnutí americké centrální banky | Mediální společnosti | Investiční skupina | Ceny benzínu | Objem | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Swiss Life Select ETF Constellation | Fond Shop | Řízené investiční strategie | Čínský export | Skupina ČEZ | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Inflace v USA | ČSÚ | Předseda představenstva | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Reálné ekonomiky | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Ekologie | Avast | Skupina Home Credit | Generální ředitel | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Amazon | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Vicepremiér | Macquarie Asset Management | 5G | Bankovní tituly | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Globální trh | Financovat | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | Společnost ČEZ | Na burze | Impuls | Rozvoj | Zdražování | Inflace v listopadu | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Pojišťovny | Total | Prognózy | Nejistoty | Soukromý sektor | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | PKN Orlen | Časopis Forbes | Centrální banky USA | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Czech Media Invest | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Předseda | Americké centrální banky | Automobil | Ministr hospodářství | Americké vlády | Bydlení | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Česká zbrojovka | Ztráta | Počet investorů | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Schodek státního rozpočtu | Hospodaření | Pracovní trh | Američané | Návratnost | Netflix | O2 | Miliardy eur | Írán | Irák | Budoucnost | Zemědělství | Výsledky hospodaření | Vliv na investice | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Ukazatele | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Dobré zprávy | Spotřebitel | Ceny energií | Vyplácení dividend | Cyklus růstu | Ptačí chřipka | Krach | HN | Trump | Prezident | Koronavirus | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Trhy | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Většinový podíl | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Pravidelné investice | Odhad letošního růstu | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Aktivita v průmyslu | Tenza | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | Průměrná cena | Zveřejňování výsledků | Zveřejňování výsledků hospodaření | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Růst sazeb | COVID-19 | Expanzivní fiskální politika | Ekonomické aktivity | Správci aktiv | Směřování trhů | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Vyhlášení nouzového stavu | Šok | Výkyvy | Rozpočtový balíček | Sazby hypoték | Restrikce | Nouzový stav | Mince | Tencent | MSCI China | Další vývoj | Íránská ropa | Oldřich Dědek | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Kabinet | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Vyšší úrok | Antivirové firmy | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Stimul | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Čerpací stanice | Značný pokles | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Ekologické organizace | Zásobníky | Valné hromady | MPO | MF | Náhrady mezd | OSVČ | Automobilka Volkswagen | Škoda | Manufacturing | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Investiční banka Goldman Sachs | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Alena Schillerová | Ministryně financí | Politická rozhodnutí | České státní dluhopisy | Růst | Koronavirové krize | Ministr vnitra | Státní rozpočty | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Dopady pandemie na ekonomiku | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | MALL | Ekonomiky | Nigérie | Alžírsko | VW | Akciový index S&P 500 | Slovensko | Globální dluhopisový index | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Letecká společnost | Práce | Údaje | Skupina OPEC | DPH | Karel Komárek | Marek Dospiva | Chřipka | Cena benzínu | Dluh Ruska | Více peněz | Valná hromada ČEZ | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Růst daní | USD za barel | Purple Trading Štěpán Hájek | Nabídka ropy | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Celosvětová poptávka po ropě | Posílení | Amundi | Joe Biden | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 737 MAX | Liberty Ostrava | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Sazka Group | Maloobchod | Zaměstnanci | Dopravci | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Potenciál zisku | Soudní dvůr Evropské unie | Zadlužení | Bezpečnost | Patrik Tkáč | O2 CR | Dluhy | Toyota Motor | Průmyslové kovy | Členské země | RBI | Hypoteční banka | PPF Telecom Group | Auta | Konsorcium | Sektor služeb | Spekulovat | Zboží z Číny | Moderna | Svaz dovozců automobilů | Manažeři | Zájem o hypotéky | Lesy ČR | Biotechnologická společnost | Pomoc lidem | Australská vláda | Fischer | Spoluzakladatel | Technologické centrum | OKD | JDE | Unie | ČR | Pokles investic | Inflace v Německu v květnu | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Dušan Jilčík | Starteepo Dušan Jilčík | Zbrojovka | Sentiment na trzích | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Zvyšování mezd | Rozhodnutí soudu | Neočekávaná událost | Výhled Světové banky | Index Nasdaq Composite | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Globální poptávka | Český investor | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Technologické firmy | Chování americké centrální banky | Infekce Covid | Zahraniční kapitál | Vyšší daně | Restrukturalizace | Analytik Purple Trading | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Skupina Smartwings | Ziskové marže | Novavax | MAM | Výrazný propad | E.ON | Ceny emisních povolenek | Vysoké ocenění | Ocenění | Peugeot | Citroën | Ceny | Praha | Kolaps | Květnový růst | Reálná hodnota | Zotavení ekonomik | Celkový výsledek | Insolvence | Nikl | Důvěra | Odhad vývoje ekonomiky | Časový horizont | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Koupěschopnost | Ekonomické zotavování | VHM | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Klimatické změny | Odborníci | Zdanění | Američtí investoři | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Slabší kurz | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Očekávání ČNB | Majetek ve fondech | Politici | Diverzifikovat | Ministr životního prostředí | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Antimonopolní úřad | Energetický sektor | Měnový fond | Allegro | Společnost Allegro | Výrobce letecké techniky | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Koncern | Množství peněz | Protiepidemická opatření | Průměrný český investor | Bidenovo vítězství | Moneta | Vlny koronaviru | Zveřejnění výsledků | Ruské společnosti | Vítězství Bidena | Výhra Bidena | Pád cen | Producent ropy | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | AQUA | CELO | Siemens | Změny úrokových sazeb | Očkování | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | Refinitiv Eikon | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Dow Jones a S&P 500 | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Počasí | SOLEK | Západní ekonomiky | Holdingové společnosti | Evropské centrální banky | MJ | VTB | Polská společnost | Očkování proti covidu | Přerozdělení bohatství | Express | Tržní ceny | Tencent Holding | Rekordní rok | Colt | Prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Sentiment v ekonomice | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Porušení zákona | Malá likvidita | Air | Celosvětová poptávka | Míra inflace v Německu | Rohlik Group | PPF Telecom | Terra | Nárůst výnosů | Intervenovat na devizovém trhu | Pandemie covidu-19 | ČSA | Fidelity | Průzkum analytiků | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Nárůst sazeb | Discovery | Ladislav Bartoníček | Nejvyšší růst | EDF | Realitní fondy | Konkrétní akcie | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | AA | Kurz ruského rublu | Cigarety | Ruská politická scéna | Politická scéna | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Cena emisních povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Plán obnovy | Turów | Dopad na finanční trh | Renáta Kellnerová | Oslabení | Růst úroků | Hypoteční sazby | Ruský ministr | Ruský ministr hospodářství | Spotřeba domácností | Proinflační faktory | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Příležitosti | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Zvyšování daní | Akcionáři Monety | Gepard Finance | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | CO2 | Den daňové svobody | Malajsie | David Eim | Cenové stability | Technologie | Spojené arabské emiráty | Hliník | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Index českého investora CII750 | Index CII750 | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | NortonLifeLock | Odvětví | Divize | Načasování | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | Kryptoměnový svět | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Dřevo | Chování | Předseda správní rady | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | CVC Capital Partners | CVC | Delta varianta | Základní sazby | Objem peněz | Index Russell | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Zahraniční společnosti | Byty | Medián | Očekávaná inflace | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Dna | Prazdroj | Evergrande | Výběr daní | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Reakce centrální banky | Etherea | Uhrazení závazků | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Corporate Governance | Akcie Evergrande | Chuej Kcha Jüan | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | BNP | Investice do těžby | Jaroslav Haščák | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Reorganizační plán | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | České sazby | Nová vláda | Výkonnost YTD | HSBC GIF Indian Equity AC USD | Franklin India A (acc) USD | Schroder ISF Indian Equity A Acc | Schroder ISF Global Energy A Acc | Fidelity Funds - China Consumer A-ACC-USD | Templeton China A (acc) USD | AS SICAV I - All China Equity A Acc USD | Schroder ISF China Opportunities A Acc USD | BGF World Gold A2 USD | Češi | Bohemia Energy | Zvýšení dodávek plynu | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | Reakce ČNB | Zdravotnictví | Obilí | Euroclear | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Objem poskytnutých úvěrů | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Společnost | Dopady inflace | Jak chránit úspory | Lockdowny | TIM | Pozemky | Ruský trh | Společnost innogy | Innogy | Omikron | Úrokové diferenciály | Nová varianta omikron | Varianta omikron | | Výhled české ekonomiky | Nejvýraznější propad | Vietnam | Zlotý | Postavení na trhu | SOTIO | Rozšíření | Rostoucí inflace | Evernym | Příležitosti ke zhodnocení peněz | Dynamická strategie | Fondy kapitálového trhu | Defenzivní strategie | Letadlo | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Dluhopisy rozvíjejících se zemí | Focus | Těžební společnost | Jan Macek | Společnost Smartwings | Nepokoje v Kazachstánu | Hypomonitor | Spotřební zboží | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Export do Ruska | Akcie ruských společností | Invaze | Východní Evropa | APP | Opatření v Číně | Ruský Gazprom | Rosbank | Situace na akciovém trhu | Rostoucí ceny energií | Nový Hypoindex
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Swiss AZ
SwissAZ
SwissBee
Swiss Capital FX
Swiss Capital Group
Swiss Capital Invest
Swiss Capitalinvest
Swiss forex
Swiss Investment
Swiss Investment FX

Následující klíčová slova

Swiss Life Select
Swiss Life Select ETF Constellation
Swissmain
Swiss Markets
Swiss National Bank
Swissport
Swissquote
Swissquote Bank
Swissquote Group
Swissquote Group Holding
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít