Pondělí 14. července 2025 22:25
reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
reklama
Purple jak obchodovat zlato
reklama
RebelsFunding NEW
reklama
InstaForex ebooks

Obchodní analýza

img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 11. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.07.2025 Ve čtvrtek pokračoval pár GBP/USD v poklesu, čímž kopíroval vývoj páru EUR/USD. Chování těchto dvou hlavních měnových párů bylo téměř identické. V tomto týdnu nebyly k dispozici žádné významné makroekonomické údaje pro britskou měnu, stejně jako pro euro a americký dolar. Bylo zveřejněno jen několik vedlejších zpráv, které však neměly na aktivitu obchodníků žádný dopad. V grafu 1H tak nadále přetrvává medvědí trend, který potvrzuje linie klesajícího trendu. Průraz nad tuto linii by znamenal ukončení aktuální fáze korekce. Za zmínku také stojí, že nedávná cenová minima se formují v relativně úzkém pásmu. Americký dolar zatím mírně posiluje, a to z několika důvodů. Tento týden Donald Trump zintenzivnil obchodní konflikt, což nezůstalo bez odezvy. Současný pohyb je však stále součástí technické korekce, přičemž zatím nejsou patrné známky jejího ukončení.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 11. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.07.2025 Ve čtvrtek pokračoval měnový pár EUR/USD v mírném poklesu v souladu s aktuálním trendem. To samé říkáme celý týden, protože na trhu se prakticky nic nemění. Pár den po dni pomalu klesá, zcela chybí makroekonomické pozadí a fundamentální události (zejména ty spojené s globální obchodní válkou) odrazují obchodníky od nákupu dolaru. I nadále se tedy domníváme, že aktuální pohyb je čistě technickou korekcí, která nevyžaduje zvláštní zdůvodnění.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 10. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

10.07.2025 Ve středu se měnový pár EUR/USD nadále obchovoal v souladu s převládajícím trendem z předchozího týdne. Aktivita na trhu byla po celý den minimální, s velmi nízkou volatilitou. Trh zatím prakticky nereagoval na možné nové celní sazby oznámené Donaldem Trumpem na měď a farmaceutické produkty ani na zvýšená cla vůči Japonsku, Jižní Koreji a dalším 13 zemím. Tento stav však považujeme za dočasný. Aktuální posílení amerického dolaru je čistě technickou korekcí – a velmi slabou, což je jasně vidět i v hodinovém časovém rámci. Přirozeně, pokud by se objevily významné fundamentální zprávy ve prospěch dolaru, mohlo by k dalšímu růstu dojít. Ale jaké zprávy by to měly být, když Trump oznamuje nová dovozní cla každý den tento týden? Nadále se domníváme, že dolar bude pravděpodobně dále oslabovat, a průraz nad trendovou linii poskytne technický základ pro nákupní pozice.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 9. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

09.07.2025 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval v mírném poklesu v souladu s převládajícím trendem. Po poměrně silném růstovém pohybu na trhu začala korekce. Povaha aktuálního poklesu plně odpovídá charakteristikám technické korekce. Za těchto podmínek očekáváme mírné technické posílení amerického dolaru, po kterém pravděpodobně dojde k obnovení růstového trendu. V tuto chvíli se vytvořila linie klesajícího trendu, která může začínajícím obchodníkům pomoci identifikovat konec této korekce. Za zmínku také stojí, že dolar měl minulý týden platné důvody k růstu, které však trh ignoroval. Tento týden je tomu naopak – existuje několik faktorů, které na dolar působí negativně, přesto posiluje. To nás vede k závěru, že aktuální pohyb je technického charakteru. Připomeňme, že v tomto týdnu Donald Trump už zvýšil cla pro řadu zemí, zatímco v prvních třech obchodních dnech týdne makroekonomické události prakticky chybí.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 9. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

09.07.2025 V úterý pokračoval měnový pár GBP/USD v mírném poklesu, který je zjevně technického a korekčního charakteru. Ani v pondělí, ani v úterý nedošlo k žádným významným makroekonomickým událostem ani v USA, ani ve Spojeném království. Pouze Donald Trump se opět pokusil "stimulovat" obchodní partnery oznámením zvýšení cel pro 15 zemí. Trh však na toto rozhodnutí amerického prezidenta nereagoval – jinak bychom pozorovali další prudký pokles dolaru. Trhy zůstaly v klidu, protože cla zatím fakticky zvýšena nebyla. Trump uvedl, že jejich navýšení vstoupí v platnost až 1. srpna, čímž dal zemím čas pokračovat v jednáních s USA o obchodních dohodách. Do 1. srpna se ale může stát ledacos. Trump může výši cel revidovat ještě desetkrát. Kromě toho prezident přes noc oznámil svůj záměr zvýšit cla na veškerý dovoz mědi. Je tedy zřejmé, že stále neexistují žádné náznaky deeskalace obchodního konfliktu.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 8. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

08.07.2025 V pondělí se pár GBP/USD zřetelně obchodoval do strany. V hodinovém časovém rámci došlo ke konsolidaci pod linií rostoucího trendu, ale podle našeho názoru to neotevírá žádné nové vyhlídky pro americký dolar. Aby dolar posílil, bylo by zapotřebí úplné změny v politickém směřování Donalda Trumpa. Ale o jaké změně směru se dá vůbec mluvit, když Spojené státy uzavřely obchodní dohody pouze se 3 ze 75 zemí, které jsou na Trumpově "černé listině"? Sám prezident si uvědomuje, že jeho plán selhal, a proto prodloužil "ochrannou lhůtu" do 1. srpna, přičemž zároveň zvýšil cla na Japonsko a Jižní Koreu. Domníváme se, že neexistuje žádný náznak deeskalace obchodní války. Trump ví, že původní úrovně cel by mohly mít negativní dopad na americkou ekonomiku, ale buď nemůže, nebo nechce ustoupit. Obchodní partneři USA si uvědomují, že tato cla nejsou ani v Trumpově vlastním zájmu, a proto s přijetím ultimát ze strany Bílého domu nijak nepospíchají.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 8. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

08.07.2025 V pondělí se měnový pár EUR/USD obchodoval s klesající tendencí a americký dolar zaznamenal poměrně silný růst. Jak jsme zmínili už dříve, ani za prezidentství Donalda Trumpa dolar nemůže oslabovat každý den – periodické korekce jsou očekávané. Jakýkoli náhlý růst dolaru je však často vnímán se skepsí a opatrností.
C:\fakepath\Fibonacci-30062025-uvod.jpg

Fibonacci na finančních trzích

08.07.2025 Trading pomocí Fibonacciho nástrojů patří mezi nejpopulárnější styly technické analýzy. Proč Fibonacciho čísla tak dobře fungují? Jak je využít v obchodování? O tom všem bude tento vzdělávací článek.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.07.2025 V pátek vykázal pár GBP/USD naprosto flat pohyb s nízkou volatilitou. Stejně jako u páru EUR/USD, ani v případě britské libry nebyly v pátek zveřejněny žádné zprávy ani makroekonomické údaje – a to ani ve Velké Británii, ani v USA. Spojené státy slavily Den nezávislosti, takže všechny akciové i měnové trhy zůstaly zavřené. Jak jsme předem varovali, pátek byl takovým polovičním svátkem.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 7. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.07.2025 Pár EUR/USD zůstal v pátek zcela bez pohybu, volatilita činila pouze 36 bodů, což jasně ukazuje na nedostatek obchodní aktivity. Není to žádné překvapení – Spojené státy slavily Den nezávislosti a všechny banky i burzy zůstaly zavřené. Přirozeně tak tento den nedošlo k žádnému zveřejnění zpráv ani se nekonaly žádné důležité události. Jedinou výjimkou byl další projev Christine Lagarde – již šestý za poslední dva týdny. Nicméně absence jakéhokoliv pohybu páru ukazuje, že ani tentokrát nepřinesla paní Lagarde žádné zásadní sdělení.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 4. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

04.07.2025 Ve čtvrtek pár GBP/USD opět prudce oslabil, tentokrát však pád britské měny trval jen pět minut. Důvody čtvrteční síly amerického dolaru byly podstatně významnější než ty středeční. Přesto si dolar do konce čtvrtka nepřipsal ani jediný bod.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 4. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

04.07.2025 Pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval v průběhu celého dne, a to jak před, tak po zveřejnění údajů o zaměstnanosti mimo zemědělství (Nonfarm Payrolls) a nezaměstnanosti v USA. Po celý den jsme pozorovali prakticky flat pohyb – jak před zveřejněním makroekonomických dat, tak po něm. Jakmile byly zprávy publikovány, cena okamžitě prudce klesla, ale během následující hodiny se téměř plně zotavila.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 3. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

03.07.2025 Pár GBP/USD ve středu padal jako kámen shozený z mrakodrapu, což okamžitě přimělo měnové analytiky hledat příčiny takového výprodeje. My se však na podobné pohyby díváme jinak – na trhu ne vždy existuje jednoznačný důvod. Britská libra dlouho rostla, dostala se do zóny překoupenosti a na trhu je dostatek market makerů, kteří pravidelně loví likviditu retailových obchodníků. Proto je zcela možné, že jsme prostě jen byli svědky "čistky", která může předcházet nové rally britské měny.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 3. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

03.07.2025 Ve středu se měnový pár EUR/USD pokusil zahájit novou korekční vlnu směrem dolů, což je patrné prakticky v jakémkoli časovém rámci. Americký dolar sice mírně posílil, ale jen velmi slabě a krátkodobě. Je pozoruhodné, že středeční pohyby páru EUR/USD lze poměrně přesně spojit s makroekonomickým pozadím – které však bylo velmi nevýrazné.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 2. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

02.07.2025 Také pár GBP/USD v úterý vykazoval známky pokračujícího růstu. Až během americké obchodní seance se dolaru podařilo mírně posílit, ale to by nemělo být vnímáno jako signál, že jsou problémy americké měny zažehnány. Trh pouze prošel mírnou korekcí v reakci na částečně pozitivní data ze zámoří, ale ke konci dne se vrátil zpět k otevíracím úrovním úterní seance. Ano, dolar získal určité body a trh reagoval na americká data, ale jaký to mělo dopad v širším měřítku? Už dnes může americká měna opět pokračovat v oslabování, protože existuje celá řada faktorů, které tlačí trh k prodeji USD. Před námi jsou zprávy o nezaměstnanosti a Nonfarm Payrolls. Pokud tyto ukazatele vykáží zhoršení, Fed se opět přiblíží k obnovení měnového uvolňování. A americký dolar už oslabuje i bez snižování sazeb. Pokud k tomu dojde, pokles dolaru se jen zrychlí.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 2. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

02.07.2025 V úterý se měnový pár EUR/USD opět obchodoval s růstovým nastavením a den zakončil v zisku. Nová linie rostoucího trendu signalizuje pokračování aktuálního růstového trendu v hodinovém časovém rámci, přičemž ten den nemělo makroekonomické pozadí na pohyb páru žádný význam ani vliv. Jak už bylo zmíněno dříve, makroekonomické pozadí má v současnosti pro obchodníky jen malý význam. Jednotlivé zprávy mohou vyvolat reakci trhu, ale tato reakce nemá zásadní vliv na celkový směr pohybu páru, protože fundamentální faktory i nadále denně vyvíjejí tlak na americký dolar.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 1. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

01.07.2025 Také pár GBP/USD se v pondělí pokusil obnovit růst, ačkoliv byl méně úspěšný než pár EUR/USD. Přesto britská libra nemá žádné reálné překážky, které by bránily jejímu pokračujícímu posilování. Pokud neposílila včera, pravděpodobně tak učiní dnes. Americký dolar pokračuje v celkovém oslabování, a tak je to jen otázka času a momenta. Někdy roste rychleji a silněji euro, jindy má navrch britská libra.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 1. července? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

01.07.2025 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pondělí v růstu. To pravděpodobně nikoho nepřekvapilo, ačkoliv makroekonomické pozadí během dne spíše naznačovalo pokles eura než jeho růst. Index spotřebitelských cen v Německu zpomalil na 2 %, což bylo v rozporu s očekáváními, a maloobchodní tržby poklesly více, než obchodníci předpokládali. V první polovině dne se pár pohyboval v silném bočním pásmu, zatímco ve druhé polovině dne klidně pokračoval v růstu. To opět dokazuje, že na trhu momentálně nikdo za žádných okolností nechce kupovat americký dolar. Dalším důležitým bodem je, že dolar nepotřebuje žádné specifické nebo aktuální důvody pro další pokles. Včera se neobjevily žádné nové katalyzátory pro výprodej dolaru, ale tyto důvody už existují pět měsíců – tedy od chvíle, kdy se Donald Trump stal prezidentem Spojených států, doteď.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 30. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

30.06.2025 Také pár GBP/USD se v pátek obchodoval poměrně klidně. Na rozdíl od páru EUR/USD však obchodníci nepovažovali za nutné reagovat na makroekonomická data z Velké Británie. V tuto chvíli ale libra ani žádnou makroekonomickou podporu nepotřebuje. Jen minulý týden posílila o 300 pipsů, zatímco pro pokles USD existuje celá řada důvodů.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 30. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

30.06.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek nevykázal žádné výrazné pohyby. Cena se většinu dne pohybovala v úzkém bočním pásmu kvůli absenci zpráv a makroekonomických údajů. Pouze na začátku americké seance se objevila snaha o průraz předchozích maxim, která však nebyla úspěšná.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 26. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

26.06.2025 Ve středu se měnový pár EUR/USD většinu dne obchodoval s nízkou volatilitou a nejevil žádné známky pohybu jedním či druhým směrem. Na konci dne se však trh probudil a obchodníci opět začali agresivně prodávat dolar. Jak jsme již mnohokrát řekli, k dalšímu poklesu dolaru v současné době není zapotřebí žádné fundamentální ani makroekonomické pozadí. Dolar může klesnout kdykoli jednoduše proto, že Donald Trump je stále prezidentem Spojených států. To je klíčový faktor pro trh a všechny Trumpovy dosavadní kroky a rozhodnutí vedly pouze k pokračujícímu oslabování americké měny.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 25. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

25.06.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v růstu. Tentokrát byl trh svědkem celého cirkusového představení v podání Donalda Trumpa. Připomeňme, že v úterních ranních hodinách americký prezident prohlásil válku mezi Izraelem a Íránem za ukončenou. Jenže o pár hodin později Teherán vypálil rakety směrem ke svému protivníkovi, což okamžitě vyvolalo odvetný úder. Po celou tu dobu – zatímco si Jeruzalém a Teherán vyměňovaly salvy nebo se připravovaly na další útoky – se Trump opět pokoušel zprostředkovat mír. Poté na své vlastní sociální síti napsal, že je velmi nespokojený jak s Izraelem, tak s Íránem.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 24. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

24.06.2025 Také pár GBP/USD do konce pondělí vykázal poměrně silný růstový pohyb. Rally začala během americké obchodní seance – právě ve chvíli, kdy většina obchodníků už ztratila naději na jakoukoli reakci na eskalaci konfliktu na Blízkém východě a vstup USA do války s Íránem. Ale jak už to často bývá, pohyb začal ve chvíli, kdy ho nikdo nečekal.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 23. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

23.06.2025 V pátek měnový pár EUR/USD dokončil svůj pohyb směrem dolů. Jak jsme očekávali, posílení dolaru bylo velmi krátkodobé. Trh nadále nevidí žádný důvod k nákupu americké měny ani ve střednědobém horizontu. Obchodníci reagují na izolované události ve prospěch dolaru, a někdy je cena nucena ke korekci. Všechny tyto korekce však zůstávají extrémně slabé. Situace se už pět měsíců nezměnila: euro buď roste, anebo se drží na místě. V pátek neproběhly žádné makroekonomické události, fundamentální faktory ani zprávy, které by mohly výrazněji ovlivnit trh. Jediným pozoruhodným vývojem bylo rozhodnutí Donalda Trumpa zvrátit svůj dřívější plán na zásah proti Íránu během 48 hodin (lhůta už dávno vypršela). Americký prezident uvedl, že si na rozhodnutí vyhradí dva týdny, a většina analytiků okamžitě dospěla k závěru, že Trump se nechce zaplést do války na Blízkém východě, ale zároveň se snaží působit jako mírotvůrce. Výsledkem byla série prázdných výhrůžek vůči Íránu, které se pravděpodobně nenaplní. To pravděpodobně způsobilo oslabení dolaru, protože vyhlídky na eskalaci nového konfliktu byly na příští dva týdny neutralizovány.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 20. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

20.06.2025 Ve čtvrtek se měnový pár EUR/USD pokusil rozšířit svůj pokles v rámci nového klesajícího trendu, avšak rally amerického dolaru skončila. Už dříve jsme varovali, že za současných podmínek nelze očekávat výrazné posílení americké měny. Dá se říct, že dolar už tento týden vytěžil maximum. Posiloval na základě zpráv o tom, že by Donald Trump mohl zahájit drtivý úder proti Íránu, a také díky "mírně jestřábím" výsledkům zasedání Federálního rezervního systému. Krátce nato si však trh opět připomněl, že hlavními obavami zůstávají obchodní válka a Trumpova kontroverzní, protekcionistická rozhodnutí zaměřená na přetváření globálního uspořádání. Už ve čtvrtek večer dolar obnovil svůj pokles, který pokračoval přes noc, a to i bez zjevného katalyzátoru. Linie klesajícího trendu byla proražena a medvědí trend skončil dřív, než vůbec mohl skutečně začít.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 19. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

19.06.2025 Ve středu měnový pár EUR/USD obecně pokračoval v poklesu. Americký dolar však obnovil růst až po zveřejnění výsledků zasedání Federálního rezervního systému. V tuto chvíli dolar posílil jen mírně a výsledek zasedání Fedu lze označit pouze jako "nevýrazný". Nebyla učiněna žádná zásadní rozhodnutí ohledně měnové politiky. Klíčová sazba zůstala beze změny, Jerome Powell opět uvedl, že Fed zastává strategii "počkejme a uvidíme", a tzv. dot plot ukázal pouze minimální změny v očekávaném vývoji sazeb během příštích dvou let. Dolar tak už druhý den v řadě roste na velmi nejednoznačných základech. Připomeňme si, že dolar nedokázal posílit ani v době, kdy Evropská centrální banka na každém zasedání sazby snižovala. Nedokázal posílit ani v období, kdy Fed během roku 2025 na každém zasedání ponechal sazby beze změny. Proto se stále nedomníváme, že by americká měna už měla své slabé období za sebou.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

18.06.2025 Také pár GBP/USD v úterý vykázal poměrně silný pokles ve druhé polovině dne, který bylo možné přičíst pouze faktorům, jež nebylo možné předem předvídat. Domníváme se, že americký dolar posílil v důsledku možné americké vojenské akce proti Íránu, na kterou Trump v posledních dnech důrazně upozorňoval, nebo šlo o "reakci s předstihem" na nadcházející zasedání Federálního rezervního systému. Připomeňme, že Washington požadoval, aby Írán podepsal "jadernou dohodu", na jejímž základě by se Teherán měl vzdát jakéhokoli jaderného vývoje – i pro mírové účely. Teherán tyto podmínky odmítl. Trump trvá na tom, že Írán nesmí vlastnit jaderné zbraně, a je proto připraven na vojenský úder proti této zemi. Jedná se o další eskalaci konfliktu na Blízkém východě, a krátkodobě tak mohl dolar získat určitou podporu.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

17.06.2025 V pondělí pokračoval pár GBP/USD v růstu. Ani další průraz linie rostoucího trendu nepřinesl americkému dolaru žádnou výhodu – ten nadále stabilně oslabuje a ve střednědobém horizontu ztrácí na hodnotě. V časovém rámci 1H sledujeme novou linii rostoucího trendu, od které se cena už třikrát odrazila. Dnes může dojít ke čtvrtému odrazu, který by mohl opět nastartovat růst britské libry.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 16. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

16.06.2025 V pátek se pár GBP/USD pohyboval téměř identicky jako pár EUR/USD. Důvodem bylo to, že klíčové faktory byly stejné. Noční útok Izraele na Írán vyvolal prudké posílení dolaru, které však rychle skončilo, když si obchodníci uvědomili, že geopolitická situace na Blízkém východě není v současné době pro trh prioritou. Jediná zpráva – index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity – byla mnohem silnější, než se očekávalo, ale dolar nepodpořila.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 13. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

13.06.2025 Ve čtvrtek pár GBP/USD vykázal relativně silný vzestupný pohyb, i když britská libra zaznamenala během dne poklesy. Došlo k mnoha novým událostem. Například během evropské seance byla libra pod tlakem dubnových zpráv o HDP a průmyslové výrobě – oba ukazatele byly slabší než prognózy a vykazovaly negativní míru růstu.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 12. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

12.06.2025 Ve středu měnový pár EUR/USD obnovil svůj vzestupný trend, který trvá už déle než čtyři měsíce. Přesněji řečeno, pokračuje od doby, kdy se Donald Trump stal prezidentem. Jak vidíme, pár prudce stoupá, slabě koriguje nebo konsoliduje v určitém rozmezí. Například tento týden se pár 2,5 dne pohyboval v úzkém cenovém rozmezí, než zase začal růst. Je pozoruhodné, že spouštěčem nového poklesu dolaru byla relativně nevýznamná událost: včera zveřejněná zpráva o inflaci v USA, která byla o 0,1 % nižší než očekávání. Taková odchylka nestačí k ospravedlnění poklesu dolaru o 80 pipsů. Problémem však není inflace, která v současné době má jen malý vliv na Federální rezervní systém v režimu pauzy. Skutečný problém spočívá v USA, kde pokračují masové protesty proti Trumpovi, nebyly podepsány žádné obchodní dohody a vztahy s Čínou a EU zůstávají napjaté. Tyto širší fundamentální faktory nadále tlačí americký dolar do hlubšího poklesu.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 11. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.06.2025 V úterý se pár GBP/USD obchodoval s klesající tendencí, což bylo odůvodněno několika faktory. Za prvé, pár se konsolidoval pod linií vzestupného trendu. Nevěříme, že by pro britskou libru začal nový klesající trend, protože Donald Trump může kdykoli vyprovokovat nový výprodej dolaru a v současné době nejsou k dispozici žádné pozitivní zprávy týkající se klíčových témat. Nicméně pár čas od času potřebuje projít korekcemi. Za druhé, makroekonomické statistiky Spojeného království se ukázaly být velmi slabé. Míra nezaměstnanosti vzrostla a počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti byl třikrát vyšší, než se předpokládalo. Ačkoli trh takové údaje přibližně očekával, nemohl tyto zprávy zcela ignorovat. Připomeňme, že britská libra v posledních čtyřech měsících posilovala nikoli proto, že by Spojené království nemělo žádné ekonomické problémy, ale výhradně kvůli událostem souvisejícím s USA a Donaldem Trumpem.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 10. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

10.06.2025 Také pár GBP/USD se v pondělí obchodoval oběma směry. V pátek se cena konsolidovala pod linií vzestupného trendu, čímž se trend formálně změnil na medvědí. Formálně proto, protože jsme něco podobného zažili před týdnem, kdy se libra také konsolidovala pod předchozí linií vzestupného trendu. V té době jsme však nezaznamenali žádný významný pokles páru. Současné fundamentální pozadí tedy naznačuje, že každou chvíli je možné očekávat nový pokles dolaru – i když se vytvoří signál k nákupu nebo se trend obrátí směrem dolů. Trh nechce obchodovat s měnou země, jejíž prezident pravidelně chodí k soudu, podniká podivné a protiústavní kroky, podněcuje obchodní konflikty a neplní své volební sliby. Americká ekonomika se v současné době nachází na pokraji recese, ale nikdo neví, jaká nová cla Donald Trump zavede nebo zvýší. Jak se říká, neříkej hop, dokud nepřeskočíš.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 9. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

09.06.2025 Také pár GBP/USD se v pátek obchodoval níže ze stejných důvodů jako pár EUR/USD. Dolar získal minimální podporu trhu díky slušným makroekonomickým údajům z druhé strany oceánu, ale tento růst neotevírá žádné nové perspektivy. Americká měna bohužel zůstává pod tlakem obchodní politiky Donalda Trumpa a trh má k dolaru jasnou averzi. Jen málokdo je ochoten riskovat investice do dolaru nebo americké ekonomiky uprostřed naprosté ekonomické nejistoty, kterou nyní otevřeně přiznávají všichni členové měnového výboru Federálního rezervního systému. Z technického hlediska se cena konsolidovala pod novou linií vzestupného trendu, ale ani tato skutečnost nic neznamená. Pokud se Trump v pondělí zaplete do dalšího skandálu nebo opět zvýší cla, americký dolar rychle a energicky obnoví svůj pokles, navzdory konsolidaci pod trendovou linií. Bohužel "faktor Trump" stále působí a je nemožné jej předvídat.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 6. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

06.06.2025 Měnový pár EUR/USD pokračoval ve čtvrtek v růstu, v souladu s aktuálním trendem. Pro "novou rally" eura však neexistoval žádný konkrétní důvod. Jedinou důležitou událostí bylo čtvrteční zasedání ECB. Právě po něm euro zaznamenalo poměrně silný růst, i když ten nakonec se nakonec změnil v pokles. Přesto euro nejprve vzrostlo — opět bez jasného důvodu či opodstatnění. ECB rozhodla o snížení všech tří klíčových sazeb již poosmé a Christine Lagarde ani nenaznačila, že by se cyklus uvolňování měnové politiky mohl chýlit ke konci. Podle jejích slov byla inflace poražena, tempo hospodářského růstu kvůli celní politice Donalda Trumpa neklesne, ale zároveň naznačila, že sazby mohou být snižovány i nadále, protože inflace by v roce 2026 mohla klesnout na průměrných 1,6 %, což je velmi nízko. Sečteno a podtrženo: kdyby se euro ve čtvrtek propadlo, bylo by to logické a očekávané. Místo toho však opět posílilo.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 5. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

05.06.2025 Ve středu se měnový pár EUR/USD obchodoval s nízkou volatilitou a tendencí k růstu. Očekávali jsme, že makroekonomické pozadí nebude mít na pohyb páru výrazný dopad, ale nakonec téměř všechny zveřejněné zprávy podpořily všechno možné – jen ne americký dolar. Index nákupních manažerů (PMI) ve službách za květen v eurozóně dosáhl 49,7 bodů, což je více než očekávání. Naopak americký ISM Services PMI vykázal hodnotu 49,9 bodů, což bylo pod odhady. Zpráva ADP ukázala, že bylo vytvořeno pouze 37 000 nových pracovních míst oproti očekávaným 115 000. S ohledem na přetrvávající ochotu trhu zbavovat se amerického dolaru tak jeho pokles proběhl opět snadno a bez větší námahy. I kdyby americká data překonala očekávání, velmi pochybujeme, že by to dolaru pomohlo k růstu. Problém zůstává stejný: trh nechce nakupovat americkou měnu kvůli aktuální obchodní politice Donalda Trumpa, u níž se očekává, že bude mít dlouhodobý devastující dopad na ekonomiku.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 4. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

04.06.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý pokračoval v poklesu. Pokud bychom chtěli, růst USD o "pouhých" 50 pipsů je možné jednoduše vysvětlit. Míra inflace v eurozóně klesla pod 1,9 % meziročně, což prakticky zaručuje,že ECB zítra sníží sazby. Kromě toho zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst v USA ukázala vyšší hodnotu, než se očekávalo. Takže dva ze dvou včerejších reportů podpořily americký dolar. Trh však už několik měsíců ignoruje pozitivní makrodata pro dolar, zatímco inflace v eurozóně jej vůbec nezajímá – Evropská centrální banka totiž v roce 2025 snižuje sazby na každém zasedání. Znamená to tedy, že měnová politika nehraje roli? Přesně tak. Jak jsme už několikrát uvedli, i přesto, že ECB stále snižuje sazby, euro nadále aktivně roste. Proto se nedomníváme, že nedávné posílení dolaru má střednědobý význam. Stále platí, že v časovém rámci 1H zůstává trend rostoucí, protože obchodní válka vedená Donaldem Trumpem pokračuje.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 3. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

03.06.2025 Také pár GBP/USD během pondělí posiloval. Celkový technický obraz britské libry se však mírně liší od situace u eura. Ano, libra roste stejně jako euro – dokonce ještě výrazněji. Na rozdíl od eura, které v hodinovém časovém rámci včera prorazilo předchozí maximum, se to libře zatím nepodařilo. To může naznačovat, že se britská měna nachází v oblasti překoupenosti. Připomeňme, že dříve proražená linie rostoucího trendu signalizuje možný obrat trendu. Silné fundamenty samozřejmě mohou přebít technický obraz – a právě toho jsme byli v posledních měsících často svědky.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 2. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

02.06.2025 Také pár GBP/USD se během pátku obchodoval poměrně klidně. Ten den nebyly zveřejněny žádné důležité zprávy ani nedošlo k významným událostem, a proto se volatilita pohybovala pouze na úrovni 65 pipsů. Pár prorazil rostoucí trendovou linii, což naznačuje, že korekční pohyb směrem dolů může pokračovat i v novém týdnu. Přesto připomínáme, že se situace ohledně globální obchodní konfrontace nezměnila. Trumpova cla zůstávají v platnosti, a tak se o žádné deeskalaci obchodního konfliktu nedá hovořit. Navíc nejsou žádné zprávy o obchodních dohodách, a dokonce ani o probíhajících vyjednáváních. Donald Trump nadále ujišťuje média, že budou podepsány obchodní dohody, ale neexistují žádné konkrétní informace, které by to potvrzovaly. Dokonce i tolik diskutovaná jednání s Evropskou unií nejsou zaručená a nemusí být uzavřena před 9. červencem. Americký dolar tak může v tuto chvíli počítat pouze s korekčním růstem.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 30. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

30.05.2025 Ve čtvrtek vykazoval pár GBP/USD podobný vývoj jako pár EUR/USD, avšak s nižší volatilitou. Byla prolomena linie vzestupného trendu, takže z technického hlediska lze očekávat další pokles páru a posílení dolaru. Existují pro to nějaké fundamentální důvody? To je těžká otázka, protože trh nadále ignoruje mnoho faktorů, které hovoří ve prospěch amerického dolaru. Včera vyšlo najevo, že soud pozastavil cla Donalda Trumpa uvalené na polovinu zemí světa, ale do večera soud své rozhodnutí o zrušení Trumpových cel znovu pozastavil. Situace v globální obchodní válce se tedy nezměnila. Od současných úrovní může dolar také pokračovat v poklesu, protože k tomu v současné době není potřeba mnoho. Nejlepší je spoléhat se na technické signály a nastavení, protože je velmi obtížné pochopit, kterým směrem se trh ubírá.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 29. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

29.05.2025 Ve středu pár GBP/USD pokračoval v pohybu směrem k linii vzestupného trendu a v noci na čtvrtek pod ní nečekaně prorazil. Jak jsme zmínili v článku o euru, pro prudký růst amerického dolaru neexistovaly žádné silné důvody. Dolar rostl tři dny po sobě, což se zdá být zvláštní. Technické korekce jsou samozřejmě možné vždy, ale na takový vývoj, jako je posilování dolaru, si obchodníci za poslední tři až čtyři měsíce nezvykli. Zápis z jednání Federálního rezervního systému zveřejněný ve středu večer nepřinesl žádné zásadně nové informace. Pohyb směrem dolů tedy může pokračovat, ale je důležité si uvědomit, že fundamentální pozadí se tento týden nezměnilo a selektivní zaměření trhu zůstává nedotčeno. Připomeňme, že trh v posledních měsících opakovaně ignoroval pozitivní faktory pro dolar. Nelze předpovědět, kdy trh začne opět brát v úvahu celý fundamentální obraz, a ne pouze zprávy související s globální obchodní válkou.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 28. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

28.05.2025 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval v poklesu, který započal v pondělí. Dolar v noci na středu nadále posiloval; to však nelze považovat za žádný úspěch. Zrušení rozhodnutí Donalda Trumpa o zvýšení cel vůči Evropské unii od 1. června mělo na dolar pozitivní dopad. Připomeňme si však, jak krátce dolar posílil, když se USA a Čína dohodly na snížení cel o 115 %. Netrvalo to dlouho.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 27. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

27.05.2025 V pondělí se pár GBP/USD dostal až na 1,3580, což je hodnota, kterou britská libra nezažila více než tři roky. Jak jsme již uvedli, libra může za tuto rally děkovat pouze Donaldu Trumpovi. Euro i libra vůči dolaru klesaly 16 let a teprve s příchodem Trumpa začaly prudce růst. Je zřejmé, že neroste euro ani libra, ale hroutí se americký dolar. Samotná libra si tedy za současný býčí pohyb nezaslouží žádnou zásluhu. Trump však může ještě několik měsíců tlačit dolar do propasti. Situace ohledně obchodních cel zůstává nejasná a Trumpův postoj k obchodním partnerům se mění každý týden. Jeden den je to "rozhovory postupují a chystá se velká dohoda" a druhý den "rozhovory selhaly a já zvyšuju cla". Trh už unavuje přizpůsobovat se Trumpově neustále se měnícímu postoji, takže nyní jednoduše prodává dolar a ignoruje jakékoli pozitivní zprávy – protože Trump je pravděpodobně následující den popře.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 2. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

26.05.2025 V pátek měnový pár EUR/USD pokračoval v růstu po odrazu od úrovně 1,1267 během krátké korekce. Růstový trend zůstává neporušený, jak ukazuje trendová linie, a dolar se opět propadá do propasti – zdánlivě bez konkrétního důvodu. Ale "bez konkrétního důvodu" není zcela přesné. Důvodem je Donald Trump – a ten je relevantní už čtyři měsíce.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 23. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

23.05.2025 Pár GBP/USD se ve čtvrtek ani nepokusil o korekci. Zatímco euro ve čtvrtek čelilo prodejnímu tlaku v důsledku slabých indexů podnikatelské aktivity v eurozóně a Německu, britská libra takový tlak nezažila. Ano, i britský index PMI ve výrobě dopadl slabě – podobně jako v Evropě – ale sektor služeb libru podržel. Libra ale ve skutečnosti ani nepotřebuje zachraňovat.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 22. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

22.05.2025 Měnový pár GBP/USD si ve středu udržel růstový trend, který se vyvíjel v posledních dvou týdnech. Připomeňme, že k poslednímu posílení amerického dolaru došlo po zprávě, že vzájemná cla mezi USA a Čínou budou snížena o 115 %. Mnozí se domnívali, že to povede k další deeskalaci obchodní války, což se možná i stalo. Ani tato zpráva však nedokázala poskytnout americkému dolaru významnou podporu. Od pondělí tento týden se neobjevila žádná "strašná" zpráva pro dolar. Snížení úvěrového ratingu USA je sice negativní, ale ne natolik katastrofální, aby ospravedlnilo každodenní pokles dolaru. Makroekonomické dění v poslední době bylo převážně neradostné, s výjimkou zprávy o inflaci ve Velké Británii, která zvýšila další tlak na dolar. To, čeho jsme svědky, je zřejmé: dolar je prodáván z jakéhokoli důvodu, a to i ve dnech, kdy pro prodej žádné důvody nejsou.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 22. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

22.05.2025 Ve středu pár EUR/USD pokračoval v klidném a plynulém růstu. Cena prorazila nad úroveň 1,1267, kterou dříve několikrát nedokázala překonat, a zároveň se vytvořila nová linie rostoucího trendu. Vše tak nyní nasvědčuje obnovení čtyřměsíčního rostoucího trendu, který začal po návratu Donalda Trumpa. Tentokrát obchodníci neměli žádné silné důvody k obnovení prodejního tlaku na dolar – Trump nezavedl nová cla ani nerozhodl o krocích, které by ohrozily americkou ekonomiku nebo globální stabilitu. Naopak: v posledním měsíci Bílý dům signalizuje deeskalaci obchodního konfliktu prostřednictvím jednání a snižování cel. Přesto, jak vidíme, ani tato "pozitivní" zpráva nedokázala zabránit výprodeji dolaru. Trh tímto jednáním jasně dává najevo svůj postoj vůči dolaru, Trumpovi i celkovému směru americké politiky.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 21. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

21.05.2025 V úterý se měnový pár EUR/USD obchodoval do strany, ale ve středu brzy ráno obnovil svůj růstový pohyb. To naznačuje, že pokračující růstový trend, který trvá již čtvrtý měsíc a jehož hybnou silou je výhradně nová obchodní politika Donalda Trumpa, přetrvává. Trh si dopřál měsíc dlouhou přestávku, aby dolar co nejvíce korigoval, a nyní se zdá, že je připraven s novou silou obnovit prodej americké měny.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 20. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

20.05.2025 Pár GBP/USD během celého dne v pondělí pokračoval v růstu a na první pohled by se mohlo zdát, že se v hodinovém časovém rámci formuje nový vzestupný trend. V zásadě tomu tak skutečně je, o čemž svědčí průraz nad starou trendovou linii a vytvoření nové. Pokud však oddálíme náhled nebo přepneme do vyššího časového rámce, je zřejmé, že se pár už déle než měsíc pohybuje v bočním pásmu. Pouze jednou během této doby opustila cena kanál 1,3203–1,3440 – a i tehdy jen krátce.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 19. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

19.05.2025 V pátek se pár GBP/USD rovněž obchodoval níže, ačkoli k tomu neexistovaly žádné objektivní důvody. Zatímco euro si udržuje klesající trend, u britské libry se trend jeví spíše jako pohyb do strany. Nelze tedy říci, že by libra klesala v souladu s převládajícím směrem. Místo toho předvedla další náhodný pohyb v rámci flat rozpětí, ke kterému nebyly potřeba žádné události ani zprávy. Z makroekonomických událostí v pátek lze zmínit index spotřebitelské důvěry University of Michigan, který skončil pod očekáváním a také níže než předchozí hodnota. Ani zprávy o stavebních povoleních a zahájené výstavbě nenaplnily očekávání. Ale jaký má smysl to vůbec zmiňovat, když trh makroekonomické pozadí zcela ignoruje?
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 19. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

19.05.2025 V pátek došlo u měnového páru EUR/USD k výraznému poklesu ceny, a to i přesto, že pro to neexistovaly žádné makroekonomické ani fundamentální důvody. Nicméně sestupný trend v hodinovém časovém rámci zůstává zachován a je podporován zmírňováním globálního obchodního napětí, jak již bylo zmíněno dříve. Přestože dolar zatím není připraven posilovat stejným tempem, jakým během posledních tří měsíců oslaboval, snížení cel a probíhající jednání mezi USA a dalšími zeměmi stále vytvářejí prostor pro možný obrat. Rádi bychom také upozornili na jestřábí postoj Federálního rezervního systému ve srovnání s holubičím postojem Evropské centrální banky, avšak tento faktor zatím tržní sentiment nijak neovlivňuje. V pátek byly všechny tři americké zprávy, které by bylo možné považovat alespoň za mírně důležité, zveřejněny s horšími výsledky, než se očekávalo. Posílení dolaru během tohoto dne tak s těmito daty nesouviselo.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 16. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

16.05.2025 Ve čtvrtek pár GBP/USD vykázal minimální pohyb směrem vzhůru, nicméně pětiminutový časový rámec naznačuje, že se jednalo převážně o pohyb do strany. Velká Británie včera zveřejnila zprávy o HDP a průmyslové výrobě, které podle očekávání neměly na pohyb páru žádný vliv, stejně jako makroekonomické údaje z USA. HDP Velké Británie v mezičtvrtletním vyjádření překonal očekávání, ale v meziročním vyjádření poklesl. Údaje o průmyslové výrobě zaostaly za očekáváním, což vedlo k rozporu mezi oběma zprávami. Celkově trh nadále demonstruje dvě věci. Zaprvé, zajímají ho pouze zprávy související s Trumpovými zásadními rozhodnutími a vývojem globální obchodní války. Zadruhé, bez ohledu na zprávy či události není připraven aktivně nakupovat dolar. Za poslední měsíc se páru GBP/USD nepodařilo po 700pipsové rally výrazněji korigovat.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 16. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

16.05.2025 Měnový pár EUR/USD se v průběhu čtvrtka obchodoval oběma směry. Makroekonomické pozadí bylo bohaté, ale nemělo rozhodující vliv – přesně tak, jak jsme předpokládali. Řada zpráv se navzájem vyvažovala, zatímco jiné byly pro svůj malý význam ignorovány. Například druhý odhad HDP eurozóny za 1. čtvrtletí byl horší než první, přesto průmyslová výroba vzrostla více, než se očekávalo. Maloobchodní tržby ve Spojených státech překonaly odhady jen o 0,1 %, zatímco index cen výrobců vykázal prudký pokles o 0,5 %. Přesto trh buď nevěděl, co si s těmito údaji počít, nebo na ně nechtěl reagovat. Jak jsme již uvedli, zprávy o obchodní válce zůstávají naší hlavní prioritou. Trh stále nevykazuje žádnou naléhavou potřebu nakupovat dolar, přestože globální obchodní napětí pomalu polevuje. Klesající trend v hodinovém časovém rámci zůstává neporušený, i když není nijak zvlášť silný.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 15. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

15.05.2025 Měnový pár GBP/USD pokračoval ve středu v růstu, a to i přesto, že pro to neexistoval žádný konkrétní fundamentální důvod. Den předtím byla zveřejněna zpráva o inflaci v USA, která dopadla pod očekáváním, což formálně naznačovalo možné zmírnění postoje Federálního rezervního systému a Jeroma Powella v oblasti měnové politiky. Domníváme se však, že si trh opět hledal záminku k prodeji dolaru. Odkdy stačí minimálně slabší než očekávaná zpráva o inflaci k tomu, aby hýbala trhem celý den? Proč byla ignorována zpráva o nezaměstnanosti ve Spojeném království? Proč není brán v potaz postoj Fedu, když Jerome Powell jasně uvedl, že v blízké době se se snižováním sazeb nepočítá a že inflace téměř nevyhnutelně poroste? Takže než mohl v hodinovém grafu vůbec začít sestupný trend, okamžitě skončil. Při pohledu na 4H graf lze navíc říct, že se pár po několik týdnů obchoduje spíše do strany než směrem dolů. Trh zůstává hluboce skeptický vůči americkému dolaru.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 14. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

14.05.2025 V úterý se měnový pár EUR/USD téměř zcela zotavil z pondělního poklesu. Jak ukazuje realita, pro posílení amerického dolaru jsou zapotřebí silné důvody, jako je pokrok v obchodních jednáních s klíčovými zeměmi, snižování cel nebo podpis obchodních dohod. Rutinní ekonomické zprávy či dokonce zasedání Federálního rezervního systému téměř nemají vliv na tržní sentiment. Naopak k oslabení dolaru stačí velmi málo: běžná zpráva o inflaci, očekávání trhu ohledně blížícího se snížení sazeb Fedu, nebo dokonce žádný konkrétní impuls. Včera dolar začal oslabovat už přes noc. Odpoledne zpráva o inflaci v USA ukázala na zpomalení, a trh okamžitě začal očekávat, že by Fed mohl snížit sazby už na příštím zasedání. Oficiální prohlášení Jeroma Powella o zachování měnové politiky beze změny až do konce roku se v tomto kontextu zdají být irelevantní – trh si rozhoduje sám, kdy Fed uvolní politiku.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 13. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

13.05.2025 V pondělí se pár GBP/USD rovněž prudce propadl – ačkoliv přesněji řečeno, šlo o silný růst amerického dolaru. V posledních měsících jsou prakticky veškeré pohyby na trhu spojeny s dolarem. Dolar buď roste, nebo klesá, zatímco ostatní měny jen přihlížejí dramatu zvanému "Trumpova nová obchodní politika".
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 12. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

12.05.2025 V pátek se měnový pár EUR/USD obchodoval poměrně technicky a předvídatelně. Americký dolar nedokázal navázat na momentum ze středy a čtvrtka, kdy prolomil boční kanál poblíž lokálních maxim, v němž zůstal po dobu tří týdnů. Připomeňme, že výsledky zasedání Federálního rezervního systému lze považovat za "jestřábí", protože Jerome Powell nepotvrdil "holubičí" očekávání trhu. Zároveň ale Fed zaujímá jestřábí postoj už poměrně dlouhou dobu, a přesto dolar za poslední tři měsíce volně oslaboval bez jakéhokoliv odporu. Proto zůstává hlavním faktorem na měnovém trhu obchodní válka Donalda Trumpa. Jediným důvodem, proč nyní nedominuje agendě, je nedostatek nových zpráv. Trump sice oznámil obchodní dohodu s Velkou Británií, ale neuvedl žádné podrobnosti. Není tak možné posoudit, jak výhodná tato dohoda pro USA ve skutečnosti je. Přesto prezident věří, že jeho slovo stačí – pokud tvrdí, že dohoda je "zisková a dobrá", musí to být pravda. Trh mu však už nevěří – a právem. Výsledkem je, že dolar v posledních dnech nijak výrazně neposílil.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 7. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.05.2025 V úterý se měnový pár EUR/USD obchodoval v naprostém flatu. Během dne nebyly v eurozóně ani v USA zveřejněny žádné významné zprávy či události, takže prakticky neexistovala žádná šance, že by tento flat pohyb skončil. Jedinou nadějí bylo, že Donald Trump oznámí nová cla nebo učiní jiné zásadní rozhodnutí. Trump však již tři týdny odkládá eskalaci obchodního konfliktu a aktuálně hledá způsoby, jak přimět Čínu a Evropskou unii k podpisu obchodních dohod podle svých podmínek. Výsledkem je, že se neobjevily žádné nové důvody pro oslabení dolaru, ale současně ani žádné silné důvody pro jeho růst, jelikož trh stále ignoruje přibližně 90 % makroekonomických údajů. Dnes večer budou oznámeny výsledky nadcházejícího zasedání Federálního rezervního systému, ale žádné napětí se nečeká – úroková sazba zůstane nezměněná. Pouze tisková konference může přinést komentáře, které by překvapily a vyvolaly pohyb na trhu.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 6. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

06.05.2025 V pondělí se pár GBP/USD nadále obchodoval ve výhradně bočním pohybu. Ačkoli u libry nevidíme jasně vymezené pásmo flat trhu, směr zůstává spíše do strany než vzhůru. Na začátku dne pár mírně vzrostl po zprávách o nových dovozních clech Donalda Trumpa, poté následoval pokles po zveřejnění indexu ISM Services PMI z USA. V obou případech byla volatilita nízká. Celkově trh nadále vyčkává na nová cla, deeskalaci globální obchodní války, změny ve vládě Trumpovy administrativy a další zprávy z Bílého domu s vysokým dopadem.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 5. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

05.05.2025 V pátek se měnový pár EUR/USD stále obchodoval v rámci bočního kanálu mezi 1,1275 a 1,1424. V zásadě není moc co dodat – makroekonomické pozadí bylo opět ignorováno a pohyby byly nahodilé a chaotické. Na trhu se v pátek nic nezměnilo. Jediným pozoruhodným bodem byl odraz od úrovně 1,1275, na kterou jsme dříve upozorňovali. Tato úroveň tvoří spodní hranici bočního kanálu, takže se očekávalo, že její odraz spustí růstový pohyb. K žádnému silnému růstu však nedošlo, protože data z trhu práce v USA a údaje o nezaměstnanosti dopadly lépe, než se čekalo. NonFarm Payrolls za duben dosáhly 177 000 oproti předpovědi 130 000. Míra nezaměstnanosti zůstala beze změny na 4,2 %. Objevil se však drobný kaz – březnové NFP byly revidovány směrem dolů z 228 000 na 185 000. Celkový balíček dat byl tedy neutrální, ačkoli trh s dolarem očekával horší výsledky.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 2. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

02.05.2025 Ve čtvrtek měnový pár EUR/USD pokračoval v poklesu a ke konci dne dosáhl úrovně 1,1275, která představuje dolní hranici bočního kanálu, ve kterém se pár obchoduje už déle než tři týdny. Graf jsme záměrně "oddálili", abychom tento rozsah lépe zvýraznili. Je důležité poznamenat, že krátkodobý průraz nad tento kanál na začátku minulého týdne není běžný a v této analýze není zohledněn.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 2. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

02.05.2025 Ve čtvrtek měnový pár GBP/USD pokračoval v poklesu, i když celkový technický obraz stále silně připomíná pohyb do strany. Britská libra si udržuje býčí nádech, ale její nedávný růst je mnohem slabší než v předchozích obdobích. Stejně jako v případě eura neexistovaly žádné fundamentální důvody pro třídenní rally amerického dolaru. Připomeňme, že ve středu zveřejněný údaj o vývoji HDP USA za 1. čtvrtletí vykázal negativní hodnotu poprvé za tři roky. Zpráva JOLTS byla zklamáním, ADP report nesplnil očekávání a ISM Manufacturing PMI se oproti předchozímu měsíci zhoršil. Proto se domníváme, že dolar neměl žádné důvody pro růst. Přesto se trh dál obchoduje podle svých vlastních očekávání a tyto pohyby v grafech působí chaoticky. Účastníci často ignorují technické úrovně.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 30. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

30.04.2025 V úterý se měnový pár EUR/USD dál obchodoval v bočním kanálu, který je nyní patrný prakticky v jakémkoli časovém rámci a snadno rozpoznatelný i na první pohled. Připomeňme, že na začátku minulého týdne se cena z tohoto rozpětí krátce vymanila – jak už bývá zvykem, kvůli Donaldu Trumpovi. Americký prezident se nejprve rozhodl odvolat předsedu Federálního rezervního systému Jeromea Powella, a hned následující den si to rozmyslel. Domníváme se, že tato zpráva neměla žádný skutečný význam, protože Trump nemá přímou pravomoc vůči Fedu. Přesto trh reagoval na obě události, což vedlo k průrazu z kanálu a následnému návratu zpět. Pomineme-li tyto pohyby, pár se pohybuje v bočním trendu už tři týdny. Ani včera se nic nezměnilo a obchodníci opět ignorovali makroekonomické pozadí. Jediný alespoň trochu relevantní report – údaje JOLTS o volných pracovních místech v USA – skončil pod očekáváním, což však nikoho příliš nepřekvapilo. Dolar však v reakci nijak výrazně neoslabil.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 29. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

29.04.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí vykazoval poněkud smíšené pohyby, ať už se na to díváte z jakéhokoli úhlu. Na jedné straně pár předvedl silný růst, přestože mu k tomu neměl solidní důvod. Na straně druhé se v hodinovém časovém rámci držel v bočním kanálu, kde se obchoduje již tři týdny. V důsledku toho jsme sice v pondělí viděli poměrně dobrý trendový pohyb, ale celkový technický obrázek se nezměnil.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 28. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

28.04.2025 Trh nadále ignoruje veškerá makroekonomická data, a minulý týden toto zřejmé konstatování opět potvrdil. I bez ohledu na sekundární reporty jsme pozorovali pohyby na trhu pouze v pondělí a úterý. Přirozeně, v obou případech byly tyto pohyby vyvolány Donaldem Trumpem. Tentokrát však nesouvisely s otázkami obchodu, ale s Jeromem Powellem. Nejprve Trump prohlásil, že by měl být Powell odvolán, a trh okamžitě přistoupil k prodeji USD. Poté Trump uvedl, že Powella nakonec odvolávat nehodlá, a dolar se vrátil na předchozí úrovně. Pokud tyto pohyby vynecháme, pár vzhledem k absenci nových zpráv ohledně globální obchodní války pokračuje v pohybu do strany. Boční kanál je snadné určit, pohybuje se mezi úrovněmi 1,1275 až 1,1424.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 25. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

25.04.2025 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek obchodoval s mírným vzestupným trendem, ačkoli ve druhé polovině dne by byl logičtější pokles. V první polovině dne trh neovlivnily žádné významné události, zprávy ani oznámení ze strany Trumpa. Ve druhé polovině však byla zveřejněna poměrně významná zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA, která ukázala březnový nárůst o 9,2 % oproti prognóze +2,0 %. Zaznamenal někdo nějakou reakci trhu nebo posílení dolaru? To je řečnická otázka a odpověď potvrzuje, že trh v současné době nevěnuje makroekonomickým údajům žádnou pozornost. Dolar začal přes noc posilovat, ale celkově se pár vrátil do bočního kanálu 1,1275–1,1424 vytvořeného na začátku týdne. Dolar tak může volně růst až k 1,1275, ale další růst vzbuzuje vážné pochybnosti.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 24. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

24.04.2025 Ve středu se měnový pár EUR/USD obchodoval smíšeně. Během dne několikrát změnil směr a tyto obraty nebyly vyvolány makroekonomickými daty. Trh je stále napjatý a z Bílého domu proudí nepřetržitý tok zpráv. Podle našeho názoru většina informací od Donalda Trumpa nestojí za pozornost. Obchodníci si to však evidentně nemyslí.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 23. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

23.04.2025 Měnový pár EUR/USD v úterý zaznamenal poměrně výrazný pokles. Kotace eura klesaly prakticky po celý den a v noci se tento pohyb stal ještě intenzivnějším. Propad byl urychlen novou sérií kontroverzních výroků Donalda Trumpa. Tentokrát americký prezident prohlásil, že si rozmyslel záměr odvolat předsedu Federálního rezervního systému Jeroma Powella – i když mu stále vyčítá, že jedná příliš pomalu. Připomeňme, že Trump požaduje, aby klíčová úroková sazba Fedu byla nižší, zatímco Powell svá rozhodnutí o měnové politice zakládá na makroekonomických datech. Trump zároveň uvedl, že nehodlá udržovat cla proti Číně na současné úrovni 145 %. Právě tyto dvě zprávy vedly k prudkému posílení amerického dolaru. Ovšem je třeba mít na paměti, že se jedná o Donalda Trumpa – pokud zítra prohlásí, že by měl být Powell odvolán, nikoho to nepřekvapí. Prudké noční pohyby byly v minulosti vzácností, ale nyní se stávají běžnou součástí trhu, protože Trump často poskytuje rozhovory v nočních hodinách (z pohledu našeho času).
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 22. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

22.04.2025 Pár GBP/USD si během pondělí připsal výrazné zisky a obchodoval se v jasně rostoucím trendu. Hned první obchodní den týdne nepřinesl žádné důležité události ani z Velké Británie, ani ze Spojených států. Dokonce i Donald Trump tentokrát upustil od zavádění nových cel či sankcí. Přesto zůstává celkový sentiment na globálních trzích výrazně negativní vůči americkému dolaru. A tak i když jsme nečekali další pád USD hned při otevření trhu, zároveň už to nikoho nepřekvapí. Americký dolar oslabuje nepřetržitě už dva měsíce (celkově tři), a nový den opět přinesl jeho pokles – tentokrát znovu během noční seance. V tuto chvíli už USD nemá žádnou šanci. Jeho volný pád pokračuje.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 16. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

16.04.2025 V úterý pár EUR/USD mírně korigoval směrem dolů, což lze považovat za čistě technickou korekci. Včera – a obecně – stále neexistuje žádný reálný důvod pro posílení dolaru, vezmeme-li v úvahu aktuální fundamentální pozadí a způsob, jakým jej trh interpretuje. V tuto chvíli trh reaguje výhradně na zprávy ohledně obchodní války. Pokud přijdou nové informace, dolar oslabí. Pokud nejsou k dispozici žádné zprávy, trh se obvykle pohybuje do strany nebo stagnuje, jak jsme mohli pozorovat během posledních několika dní.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 15. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

15.04.2025 V pondělí pokračoval pár GBP/USD v růstu bez větších problémů. Neexistoval pro to žádný konkrétní makroekonomický důvod, a dokonce i euro vykazovalo ke konci dne mnohem umírněnější pohyb. Britská libra však v pondělí výrazněji ožila poté, co Donald Trump oznámil nová cla a zároveň popřel svá víkendová prohlášení o výjimkách z cel na dovoz určitých druhů elektroniky do USA. Jak vidíme, nic se nezměnilo. Americký prezident dál eskaluje napětí po celém světě, přičemž jednoho dne něco rozhodne a druhý den to zase zruší. Výsledkem je, že dolar má jen velmi málo důvodů k posílení, i když trh může kdykoli vstoupit do korekce. Nelze slepě každý den nakupovat měnový pár jen na základě jednoho faktoru. Domníváme se, že takové chování trhu je pro obchodníky mnohem nebezpečnější než klidné obchodování v úzkém pásmu. Obchodníci potřebují trend – ale takový, který je klidný, srozumitelný a technicky čitelný.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 14. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

14.04.2025 V pátek měnový pár EUR/USD v zásadě pokračoval v růstu. A proč by měl přestat? Obchodní válka mezi USA a Čínou dál eskaluje, přičemž obě země na sebe téměř denně navzájem uvalují nová cla a sankce. Například v pátek se ukázalo, že USA zvýšily cla na čínský dovoz na 145 %, zatímco Čína reagovala cly ve výši 125 % na americké zboží. A jsme si jisti, že Peking dosud nestihl reagovat na poslední zvýšení cel ze strany Washingtonu. Proto lze očekávat, že čínská cla se "zrcadlově" vyšplhají také na 145 %. Jak obchodní válka nabírá na síle – a s ohledem na to, že ji spustil Trump – svět nadále bojkotuje americký dolar, akcie, dluhopisy i investice ve Spojených státech. Právě proto se dolar prakticky volným pádem propadá, zatímco makroekonomické pozadí je v tuto chvíli téměř bezvýznamné.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 11. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.04.2025 Za posledních 24 hodin pár GBP/USD vzrostl o 170 pipsů. V průběhu noci na pátek libra dále posilovala. Před několika dny jsme poznamenali, že americký dolar výrazně posílil, ale zároveň jsme uvedli, že by nás nepřekvapilo, kdyby stejně rychle začal opět oslabovat. Jak vidíme, Trumpova nová cla na Čínu byla víc než dostačující k tomu, aby americký dolar opět prudce oslabil. Jak už jsme dříve uvedli, dolar může klesat donekonečna, protože Trump může zavádět nová cla na Čínu a další země bez omezení. Technický obraz ve vyšších časových rámcích se začíná výrazně měnit, a proto v tuto chvíli nemá příliš velkou vypovídací hodnotu. Nejprve si musíme projít fází zavádění cel ze strany Trumpa. Až se situace uklidní, budeme moci technický obraz ve vyšších časových rámcích znovu vyhodnotit a vyvodit závěry.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 10. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

10.04.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu vykázal silný růst i pokles. A oba pohyby poslední dobou vyvolává Donald Trump. Nejprve se objevila zpráva, že USA uvalily dodatečná cla na Čínu, čímž celková sazba vzrostla na astronomických 104 %. Poté se Trump rozhodl zajít ještě dál a zvýšit sazbu na 125 % (zřejmě aby se vyhnul "polovičatým opatřením"), zároveň však zavedl 90denní přechodné období pro všechny ostatní země, během něhož bude na veškerý dovoz aplikováno clo ve výši 10 %.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 9. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

09.04.2025 V úterý se měnový pár EUR/USD obchodoval po celý den s nízkou volatilitou a pohyboval se převážně do strany. Jak jsme však varovali, šlo jen o klid před bouří. V eurozóně ani v USA nebyly zveřejněny žádné důležité makroekonomické události, ale Donald Trump se rozhodl zvýšit cla na Čínu o dalších 50 % poté, co Peking reagoval na původní balíček cel. Veškerý dovoz z Číny tak bude podléhat "Trumpově dani" ve výši skromných 104 %.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 8. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

08.04.2025 Pár GBP/USD v pondělí zaznamenal výrazný pokles. Je těžké pochopit, proč libra, která po dlouhou dobu stabilně posilovala vůči dolaru, náhle začala prudce klesat. Z Velké Británie nepřišly žádné makroekonomické zprávy. Postoj Londýna k obchodní válce se Spojenými státy zůstává poměrně mírný. Jak jsme však už několikrát uvedli, za pohyby na trhu stojí jen velmi málo logiky. Na trzích panuje panika, která může nějakou dobu přetrvávat.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.04.2025 Pár GBP/USD zaznamenal v pátek prudký pokles, který je velmi obtížné vysvětlit – dokonce i zpětně. Ano, britská libra je překoupená a bezdůvodně drahá. Jediným důvodem jejího růstu v posledních měsících byl Donald Trump. Trh otevřeně ignoroval veškeré ostatní zprávy, události a ekonomická data. Co způsobilo, že americký dolar v pátek posílil o 300 pipsů? Zpráva o NonFarm Payrolls ukázala silné číslo, ale zpráva o nezaměstnanosti v USA byla horší, než se očekávalo. Jerome Powell zaujal jestřábí postoj, ale jeho projev proběhl až večer, zatímco dolar začal posilovat už v dopoledních hodinách. Celkově na trhu nadále vládne chaos.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 4. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

04.04.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek zaznamenal silný růstový pohyb. Tato situace měla jediný důvod: Donald Trump. To už není žádná novinka, protože o nových clech se ve světě diskutuje už více než den. Podle očekávání se dolar propadá, protože trh na Trumpovy obchodní iniciativy reaguje prodejem zelené bankovky. Na začátku týdne jsme si kladli otázku, zda obchodníci o toto téma neztratili zájem – jak se ve středu ukázalo, neztratili. Všechny ostatní makroekonomické a fundamentální události můžeme ignorovat, protože neměly na pohyb páru během dne vliv. Ačkoli nemusí být nutně špatná, technická situace ve vyšších časových rámcích se zdá být poměrně neobvyklá – jinými slovy, trh ji zřejmě ignoruje. V nižších časových rámcích vidíme pohyby "od Trumpa k Trumpovi". Dokud americký prezident mlčí, trh zůstává relativně stabilní; v okamžiku, kdy oznámí nová cla – trh zasáhne bouře a dolar se propadne.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 3. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

03.04.2025 Ve středu pár GBP/USD posílil o 160 pipsů a pokračuje ve svém prudkém růstu. Připomeňme si: nečekali jsme, že Donald Trump uvalí cla na všechny země světa, zejména v takové míře, že sazby pro vybrané státy budou v rozmezí 20 % až 100 %. Upřímně řečeno, jen málokdo očekával tak přísná opatření. Nikdo na světě nedokáže předpovědět další kroky Donalda Trumpa. A podle toho nelze předvídat ani to, jak trh zareaguje na konkrétní rozhodnutí, protože tato rozhodnutí jsou ze své podstaty nepředvídatelná. Obchodníci by se nyní měli připravit na vleklá jednání mezi USA a zeměmi zasaženými cly. Silné státy zareagují protiopatřeními, slabší budou hledat kompromisy. Začne se přetvářet globální obchodní architektura – vzniknou nové aliance, přijdou protiopatření a následně proti-protiopatření. V tuto chvíli jsou makroekonomické a fundamentální faktory irelevantní.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 2. dubna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

02.04.2025 V úterý se pár GBP/USD nadále obchodoval ve flat rozpětí, stejně jako tomu bylo po dobu několika předchozích týdnů. Makroekonomické pozadí ve Spojeném království a USA nemělo prakticky žádný dopad na intradenní pohyb páru. Volatilita zůstává poměrně nízká a cena ani netestuje hranice bočního kanálu. Jak jsme upozorňovali na začátku týdne, silné makroekonomické nebo fundamentální pozadí samo o sobě není zárukou konce flat fáze nebo vzniku udržitelného trendu.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 31. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

31.03.2025 Pár GBP/USD se v pátek obchodoval do strany, na rozdíl od páru EUR/USD. A to je poněkud zvláštní. Britská libra se po dobu už několika týdnů pohybuje ve flat rozpětí bez jasných hranic. Nicméně pohyb do strany je jasně patrný. Libra ani neklesá, ani neroste. Zajímavé je, že euro nemělo v pátek dostatek důvodů k růstu, zatímco libra ano. HDP Spojeného království za čtvrté čtvrtletí mírně překonal odhady (v meziročním srovnání) a maloobchodní tržby překonaly očekávání o 1,3 %. Pokud tedy měla nějaká měna v pátek posílit, byla to libra. Za zmínku také stojí, že nejnovější balíček cel Donalda Trumpa má mnohem větší dopad na Evropskou unii než na Spojené království. EU je navíc novými americkými cly ohrožena, zatímco Londýn může s Trumpem uzavřít dohodu. Ačkoli tedy už dlouho říkáme, že je růst libry nelogický, v pátek měla k růstu pádné důvody – na rozdíl od eura, které má v současnosti jen velmi málo silných karet.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 28. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

28.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vzrostl na úroveň 1,0804. Takový nečekaný a poměrně silný růst eura (přesněji řečeno pokles dolaru) mohl samozřejmě vyvolat pouze jeden člověk – Donald Trump. Ten přes noc oznámil zavedení nových cel na dovoz do USA, tentokrát namířených proti všem automobilům zahraniční výroby. Elon Musk slaví a dolar opět klesá, protože trh opakovaně projevil velmi negativní reakci na obchodní politiku nového amerického prezidenta. Stojí však za zmínku, že pokles dolaru tentokrát nebyl nijak zvlášť prudký a americká měna stoupá – byť v rámci korekce –už téměř dva týdny. Dříve jsme uvedli, že Trumpova cla jsou pro americkou ekonomiku krátkodobě negativní. Přesto dolar nemůže během několika měsíců ztratit 10 centů, pokud ekonomika neklesá a neexistují žádné makroekonomické důkazy o zhoršení. Americká ekonomika vykázala ve čtvrtém čtvrtletí silnější než očekávaný růst.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 27. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

27.03.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v pomalém poklesu. Oslabování eura je celkem logické, přestože obchodníci nadále ignorují většinu makroekonomických událostí. Trh v současné době obchoduje podle svých vlastních pravidel. Někdy směr pohybu odpovídá povaze makroekonomických údajů, někdy ne. Například včera tomu tak bylo. Zpráva o zakázkách na zboží dlouhodobé spotřeby v USA se ukázala být mnohem silnější, než se očekávalo, a americký dolar v důsledku toho vzrostl.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 21. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

21.03.2025 Také pár GBP/USD se ve čtvrtek pohyboval směrem dolů, ale ve středu večer libra na rozdíl od EUR/USD stabilně rostla. Znovu a znovu vidíme, že britská libra vykazuje vůči dolaru působivou odolnost. To lze vysvětlit postojem Bank of England, která právě ukončila své druhé letošní politické zasedání.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 20. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

20.03.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu. Poté, co Federální rezervní systém ponechal svou hlavní úrokovou sazbu beze změny a snížil prognózy hospodářského růstu USA, dolar opět v rozumných mezích klesl. Pokles mohl být mnohem výraznější. V posledních týdnech však růstový trend viditelně zpomalil a obchodníci nakupovali z posledních sil.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 19. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

19.03.2025 V úterý měnový pár EUR/USD opět vykazoval tendenci k růstu. Bližší zkoumání intradenních pohybů ukazuje, že pár nejprve rostl, poté klesal a následně opět rostl. Dva z těchto tří pohybů byly v souladu s makroekonomickým kontextem, neboť indexy ZEW pro eurozónu a Německo překonaly očekávání spolu se silnějšími než očekávanými údaji z USA. Závěrečný pohyb směrem vzhůru však nebyl těmito makroekonomickými faktory podpořen, což poukazuje na klíčový problém současné cenové akce. Zdá se, že trh buď zcela ignoruje příchozí údaje a prodává dolar, nebo reaguje na zprávy a poté dolar opět prodává. V důsledku toho nelze současný cenový pohyb považovat za logický.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 18. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

18.03.2025 Pár GBP/USD se i v pondělí pokusil obnovit svůj růstový pohyb a v hodinovém časovém rámci dokonce překonal poslední lokální maximum v rámci současného rostoucího trendu. Skutečnost, že pro nový růst libry neexistovaly žádné fundamentální důvody, již není překvapivá. Zpráva o maloobchodních tržbách v USA nebyla příliš silná, ale americký dolar klesal již před jejím zveřejněním. Obecně dolar klesá téměř každý den. Po prudkém poklesu, který začal před několika týdny, se americké měně nedaří korigovat směrem vzhůru. Pohyb libry je nyní čistě řízen dynamikou a makroekonomické a fundamentální pozadí nemá pro účastníky trhu prakticky žádný význam. Linie vzestupného trendu nadále signalizuje rostoucí trend, ale v dlouhodobém horizontu přetrvává klesající trend.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 17. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

17.03.2025 Měnový pár EUR/USD zaznamenal v pátek letmý vzestup, který však byl krátkodobý a nepříliš silný. Ke zvýšení hodnoty eura došlo během evropské obchodní seance, kdy nebyly zveřejněny žádné významné zprávy ani oznámení. Jediným zveřejněným údajem byl druhý odhad inflace v Německu za únor, který se shodoval s prvním odhadem. Lze tedy konstatovat, že euro posílilo bez jasného důvodu. Jak už jsme uvedli dříve, současné pohyby na trhu jsou do značné míry ovlivňovány rozhodnutími a prohlášeními Donalda Trumpa. Je náročné předpovědět, kdy Trump přijde s další,mi rozhodnutími o clech a co tato rozhodnutí budou znamenat. Tato nejistota často vede k cenovým pohybům, které postrádají zjevnou souvislost s ekonomickými fundamenty. Euro se nadále pohybuje v blízkosti lokálních maxim, zatímco trh jako by přehlížel zprávy a události, které by za normálních okolností podpořily americký dolar. Stojí za zmínku, že americká ekonomika se v současné době nenachází v recesi a Federální rezervní systém nezměnil svůj postoj k úrokovým sazbám pro rok 2025.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 14. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

14.03.2025 Ve čtvrtek pár GBP/USD zaznamenal mírný pokles, ale zůstal ve velmi úzkém pásmu, které připomíná boční kanál. Britská libra se již několik dní pohybuje mezi úrovněmi 1,2913 a 1,2980. Navzdory výrazné rally se korekce zatím nerozběhla, což naznačuje, že trh se v současné době nezaměřuje na nákup dolarů ani na vybírání zisků z dlouhých pozic. Většina makroekonomických a fundamentálních faktorů je přehlížena, což ztěžuje předvídání pohybů. Není jisté, kdy Trump oznámí zavedení nových cel, která by potenciálně mohla vyvolat další pokles dolaru. Navíc není známo, kdy trh přesune svou pozornost od tohoto jediného faktoru a začne zvažovat další vlivy. Vzestupný trend zůstává neporušený, neboť trendová linie je stále platná.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 13. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

13.03.2025 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v růstu. Zpráva o inflaci v USA měla způsobit alespoň mírný pokles dolaru, zejména proto, že dolar v posledních dvou měsících z různých důvodů klesal. Na lokální úrovni jsme pozorovali očekávanou reakci trhu na nižší americkou inflaci, jelikož by mohla přimět Federální rezervní systém k holubičímu postoji. Euro však nezaznamenalo žádný růst a trh nadále přehlíží všechny medvědí faktory. V důsledku toho je 90 % růstu libry připisováno především jedinému tématu – Trumpovým clům. Pohyb vzhůru se zpomaluje a celá rally libry se v denním časovém rámci jeví jako pouhá korekce. Po tak výrazném růstu je nyní náročné určit, zda dojde k obnovení hlavního klesajícího trendu.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 12. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

12.03.2025 V úterý došlo na měnovém páru GBP/USD k výraznému růstu, který jako by se objevil z ničeho nic. Je důležité poznamenat, že trh v současné době ignoruje jak makroekonomické, tak fundamentální faktory. V opačném případě by libra spíše klesala než rostla. Hlavním důvodem slabosti dolaru je zřejmě Donald Trump. Stále není jisté, jak dlouho bude pokračovat v uvalování cel a sankcí na země, které se mu nelíbí. Stejně tak nevíme, jak dlouho bude trh reagovat pouze na základě "faktoru Trump".
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 11. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.03.2025 V pondělí se měnový pár EUR/USD obchodoval v rozmezí 1,0804 až 1,0888. Trh v současné době zažívá dočasné období klidu po prudkém vzestupu z minulého týdne, během kterého euro posílilo přibližně o 500 pipsů, a zaznamenalo tak nejsilnější rally za poslední roky. Obchodníci však nyní čelí dilematu: mají pokračovat v prodeji dolaru, nebo jej začít opět nakupovat? Ačkoli Trumpovy sankce byly započítány, v budoucnu by se mohly objevit další sankce. Americký dolar oslabil v očekávání ekonomického poklesu v důsledku cel, ale skutečný pokles může být mírný nebo žádný. Trh již silně reagoval na negativní zprávy pro dolar, takže je nepravděpodobné, že by jeho pokles pokračoval stejným tempem. V této fázi se zdá být oprávněná korekce.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 10. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

10.03.2025 V pátek měnový pár EUR/USD po krátké čtvrteční pauze znovu začal růst. Pohled na makroekonomický kalendář by mohl naznačovat, že byl růst eura zcela oprávněný. Zpráva o vývoji HDP v eurozóně předčila očekávání, zatímco zpráva o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA byla slabší, než se očekávalo, a nezaměstnanost nečekaně vzrostla na 4,1 %. Bližší zkoumání pětiminutového časového rámce však ukazuje, že k většině růstu eura došlo v první polovině dne, před zveřejněním zprávy o vývoji HDP. Ve druhé polovině dne, navzdory zveřejnění neuspokojivých údajů z USA, pár v růstu nepokračoval. To naznačuje, že trh nakupoval euro, aniž by věnoval příliš pozornosti makroekonomickým souvislostem. Je důležité poznamenat, že se ceně nepodařilo prorazit nad pásmo 1,0888–1,0896, což vedlo k mírnému zisku pouhých 460 pipsů za celý týden.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 6. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

06.03.2025 Ve středu měnový pár EUR/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu bez jediné přestávky. Ve skutečnosti není třeba analyzovat makroekonomické souvislosti, protože ty současný pokles amerického dolaru nevysvětlují. Jak jsme uvedli v pondělí, nedávno zveřejněné zprávy nemohly vyvolat tak výrazné posílení eura. V úterý a ve středu byla situace podobná. Za pouhé tři dny dolar ztratil 400 pipsů a stojí za to se ptát, co tento pokles způsobilo. Bylo to způsobeno indexy obchodní aktivity? Pro zajímavost, včerejší americký index PMI ve službách ISM dopadl lépe, než se očekávalo.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 5. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

05.03.2025 V úterý měnový pár EUR/USD pokračoval ve svém vzestupném pohybu jako kdyby jej nijak neovlivnily nedávné události. Během dne byla zveřejněna pouze jedna makroekonomická zpráva: zpráva o vývoji nezaměstnanosti v eurozóně. Tato zpráva mohla euro podpořit, neboť nezaměstnanost se snížila z 6,3 % na 6,2 %, což byla změna, která obchodníky překvapila. Stále se však domníváme, že makroekonomický kontext není hnací silou současného růstu páru v pondělí ani v úterý. Některé zprávy sice naznačují růst eura, nejsou však natolik významné, aby trh zásadně ovlivnily.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 4. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

04.03.2025 Měnový pár EUR/USD v pondělí zažil silnou rally, která byla v rozporu s očekávaným technickým obrazem. Minulý týden byla proražena linie vzestupného trendu a ceně se nepodařilo překonat úroveň 1,0526, která v denním časovém rámci slouží jako horní hranice bočního kanálu. Jako nejpravděpodobnější scénář pro tento týden se jevil pokles, trh však otevřel se zisky.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 3. března? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

03.03.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek pokračoval v poklesu, který započal po prolomení trendové linie. Z technického hlediska byl pokles eura očekávaný a logický. Pokud jde o páteční makroekonomické pozadí, obchodníci měli všechny důvody předpokládat jeho dopad na pohyb páru. Ve skutečnosti jej však nijak neovlivnil. Nejvolatilnější období v pátek nastalo pozdě večer, zatímco všechny relevantní zprávy z EU a USA byly zveřejněny mnohem dříve.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 28. února? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

28.02.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nejprve konsolidoval pod linií vzestupného trendu a poté začal podle očekávání klesat. K poklesu eura přispělo několik faktorů. Zaprvé se mu v denním časovém rámci po dobu dvou týdnů nedařilo vymanit se z bočního pásma. Zadruhé, jeho růst nepodporovaly žádné fundamentální ani makroekonomické důvody. Zatřetí, Donald Trump oznámil, že je připraven zavést 25% clo na dovoz z Evropské unie. A konečně, první ekonomické zprávy z USA v tomto týdnu vykázaly dobré výsledky. V důsledku toho nyní očekáváme, že pokles bude pokračovat v rámci stejného bočního kanálu v denním časovém rámci. Před ukončením korekce můžeme v hodinovém grafu pozorovat několik lokálních trendů; je však zřejmé, že euro stále nemá silné vyhlídky na růst.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 27. února? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

27.02.2025 Ve středu se měnový pár GBP/USD pokoušel pokračovat v růstu, ale tento trend už začíná být diskutabilní. Dříve jsme zaznamenali, že libra musí v denním grafu kvůli technickým faktorům korigovat směrem vzhůru. Její současný růst se však zdá být přehnaný a neopodstatněný. Zatímco některé nedávné ekonomické zprávy z Velké Británie libru podpořily, tento týden zůstala na vyšší úrovni i přes nedostatek pozitivních zpráv. Ve skutečnosti nebyly zveřejněny vůbec žádné makroekonomické údaje. Pohyb v tomto týdnu stále odráží falt, přičemž ceny se obchodují mezi 1,2613 a 1,2680. Podle očekávání se ve středu ve Spojeném království ani v USA neodehrály žádné významné události. Trh navíc už ani nereaguje na výroky Donalda Trumpa, protože se jimi unavil.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 24. února? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

24.02.2025 Měnový pár EUR/USD v pátek vykazoval pomalý pohyb, jako by chtěl někomu prokázat laskavost. Makroekonomické pozadí bylo pozoruhodně silné, ale také rozporuplné. Přesto byli obchodníci na trhu nadále aktivní. Bylo zveřejněno značné množství indexů podnikatelské aktivity a dalších méně důležitých zpráv. Například v Evropě se výrobním sektorům v Německu a eurozóně dařilo lépe, než se očekávalo, zatímco sektory služeb si vedly hůře.
Související klíčová slova: USDT | Aplikace Fibonacciho na finančních trzích | 38,2% retracementu | Fibonacciho konfluence | Býčí pohyb | Statistiky | Nálada na trhu | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Ekonomické problémy | Úrovně retracementu | Objednávky | Ottawa | Dění v USA | Údaje z USA | Společnost Facebook | Očekávané výsledky | Investing | Retracement | Aktuální situace | Agresivní výprodej | Makroekonomické dění | Leonardo | Mezinárodní měnový fond | Oživení cen | Japonská inflace | Cena platiny | Dopady inflace | Zveřejnění výsledků | Bankéř | Druhá největší světová ekonomika | Fungování trhů | EUR | Tempo růstu | Předseda Fedu | Long pozice | Kiwi | Zkušenosti | Jack Ma | Řecko | Silicon Valley Bank | Alphabet | Zpravodajské události | Vstupy | Společnost BP | Světové akcie | Pozitivní vliv | Obchodník | Blesk | Konsorcium | Akciové trhy | Regulační orgán | Australská centrální banka | Cenový pohyb | Banka JPMorgan | Pip | Pokračování klesajícího trendu | Zahájení výsledkové sezóny | Životní prostředí | Pfizer | Index výdajů na osobní spotřebu | Americký dolarový index | Spolkový statistický úřad | Oznámení výsledků | Celkový zisk | Úrokové sazby na nízké úrovni | Signature Bank | Japonská měna | Sloupcový graf | Boční kanál | Včerejší zpráva | Nákupy přes internet | PLATINUM | Bank of Japan | 61,8% retracementu | Take Profit | MUFG | Vliv na trh | Index Topix | Aktiva | Ekonomické vyhlídky | ECB (European Central Bank) | Citigroup | Příležitost k prodeji | Globální zadlužení | Inflace v září | Výborné vyhlídky | Nedostatek potravin | Korelace | Výhled centrální banky | The Boring Company | Bankovní regulační orgány | Náklady na půjčky | Dovednosti | Profesionální obchodníci | Libra vůči dolaru | Společnost Tesla | Volný pád | Unce zlata | Trend | Čínský průmysl | Opatření ECB | Obchodování v trendu | Sazba hypoték | Kolaps | Zasedání ECB | Graf EUR/USD | Poškodit ekonomiku | Cenová minima | ISM ve službách | Jacinda Ardernová | Úřad práce | S&P Global Market Intelligence | Zvýšení sazeb Fedu | Hnojiva | Americká zpráva | Nákupní pozice | Dny v týdnu | Zakladatel Alibaby | Využití Fibonacciho | Oživení poptávky | Výrobní PMI | Fiskální a měnové stimuly | Ropné a akciové trhy | Organizace zemí vyvážejících ropu | Pokles indexu | Otevřít obchod | Cenové stability | Britská libra | Výkyvy | Lagardeová | Fibonacciho aplikace | Kroky Fedu | Přesnost | Snižování cel | Pravděpodobnost | Evropská komise | Goldman Sachs | Elektromobily | Období konsolidace | Statistics | Asijské trhy | Růst životních nákladů | Dopad na akcie | Utahování měnové politiky | Výsledek zasedání Fedu | Přísná opatření | Alexandr Novak | Fibonacci pro obchodní strategii | Silný signál | Regulatorní riziko | Jak obchodovat měnový pár | Inflace v Německu v prosinci | Širší souvislosti | Dovoz z USA | Hlavní pohyb | Index spotřebitelské nálady | HDP země | Uptrend | Lockheed Martin | Zvýšená cla | Indexy S&P | ČBA | Výzva | Technické signály | CFD na ropu | Holubičí tón | Cenové výkyvy | Jak obchodovat měnový pár EUR/USD | Zvýšení cel | Dolarový index | Geopolitické napětí | Nižší ceny | Break-Even | La Nina | Počet nezaměstnaných | Visual Capitalist | Inaugurace Donalda Trumpa | Americký výrobní sektor | Expanze | Růst zaměstnanosti | Údaje o inflaci | Důležité faktory | Údaje o maloobchodních tržbách | Sell (prodejní) signál | Deflace | Chování trhu | ISM ve službách v USA | Pokles dolaru | Konzervativní strana | Výhled | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Medvědí výhled | Citibank | FedWatch Tool | GDP | Akcie farmaceutických firem | Riziko dalšího poklesu | Zisk z obchodu | Rostoucí inflace | Online obchodování | Nástroj Fibonacciho retracement | Ruská společnost | Prohlášení | OCBC | Makroekonomické statistiky | Výhled eura | Převis poptávky | Rostoucí ceny | NIM | Burza | Zprávy z USA | Aplikace Fibonacciho | Fibonacciho struktury | Trendová čára | Graf EURUSD | Úroveň 23,6 % | Obchodování se zprávami | Hospodářský růst eurozóny | Intradenní obchodní strategie | Základní úrokové sazby | NZD/USD | Inflace v prosinci | Použití Fibonacciho retracementu | Support a rezistence | Formace ranní hvězda | Meziroční míra inflace v eurozóně | Přijetí | Nizozemsko | Korekční pohyb | Tipy pro začínající obchodníky | Pád libry | Dopad na ekonomiku | Pandemie COVID-19 | First Citizens BancShares | Jednoduché tipy | Snížení produkce | Bolívar | Brexit | Důvody pro posílení | Zaměstnanost | Trading pomocí Fibonacciho | Akče | Prodej kávy | Potenciál asymetrie | Tradingové webináře | Saúdská Arábie | Denní volatilita | Snížení úrokových sazeb | EIA | Růstový pohyb | AliExpress | Růst cen | Úroveň 50% retracementu | Vojenské základny | Standard and Poor's | Průraz trendové linie | Americká obchodní seance | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | CBS | Makroekonomické zprávy | Konzistentní obchodování | Obnovení rovnováhy na trhu | Hodinový graf | Tiff Macklem | Trpělivost | Nové obchody | Trendový pohyb | Naše prognóza | Vzdělávací materiály | Propuštění Powella | Handelsblatt | Člen rady guvernérů | Sazby v EU | Ekonomové Deutsche Bank | Styly technické analýzy | Oznámení | Důležité zprávy | Bankovní systém USA | Zajištění zisků | USD za tunu | Vybírání zisků | Vysoká volatilita trhů | Klid před bouří | Obchodní seance | Zmírnění inflace | Financial Times | Posilování dolaru | Výrazný pohyb | Podnikatelská důvěra | Červená linie | Ranní hvězda | Uvolnění měnové politiky | Index volatility VIX | Hrubý domácí produkt (HDP) | Mosaz | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Horší výsledky | Prima | Nové pozice | Vývoz LNG | Analýzy | Oslabování eura | Historie | Svět tradingu | Ceny aktiv | Nezaměstnanost | Guvernér španělské centrální banky | Dobrý nápad | Velké problémy | Jasný obchodní plán | Výsledkové sezóny | Proražení | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Příležitosti k nákupu | Hlavní události | Pohyby trhu | BP | Zvyšování sazeb | Quantitative Easing | Americký prezident | Příkaz | Zprávy o inflaci | Americká inflace | Investování do akcií | Obchodní plán | Pokračování poklesu | HSBC | Obchodní transakce | Tempo hospodářského růstu | Více obchodů | Boring Company | Nepřesnost | Zvýšení základní úrokové sazby | Členové eurozóny | Kolaps amerického dolaru | Isabel Schnabelová | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Jak obchodovat měnový pár GBP/USD | Produkce kávy | Rozhodnutí centrálních bank | Long obchody | Poptávka po stříbře | Španělé | Příznivé faktory | Breakout | Trumpová | Bronz | Dovozní cla | Globální poptávka po ropě | Rétorika Fedu | Krátkodobý rostoucí trend | Identifikace úrovní supportu a rezistence | Konflikty | Trump a Musk | Washington | Nákup dolaru | Výrazný růst | Prodat USD | Výzkumy | Evropská měna | Výprodeje | Bydlení | Business Insider | Rabobank | Strategy | Obchodní signály | Údaje o hrubém domácím produktu | Reserve Bank of Australia | MACD indikátor | MetaTrader4 | Videohry | Daniel Zhang | Gap | Nákupní manažeři | Růst eurozóny | Flat | Hodnota zlata | Společnost Alibaba | TD Securities | Pohyb ceny | Náklady | Medvědí potenciál | Úspěšné obchodování | Výsledek hrubého domácího produktu | Ekonomiky | Potenciální pokles | Cílové ceny | Události v eurozóně | Směnné kurzy | Data z trhu | Dovoz z Číny | Inflace v Japonsku | Hospodářské záležitosti | Make America Great Again | Volatilita | Covid | Ministerstvo práce | Holdingové společnosti | Úrovně Fibonacciho | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | Reálné výnosy | Indikátor | Levels | Vysoká inflace | Pandemie koronaviru | Průmyslová produkce | Výrazný pokles libry | Japonská vláda | Donald Trump | Míra inflace v Číně | Období stagflace | HDP Číny | Cenové hladiny | Státní dluh | Index ISM ve službách | Graf páru GBP/USD | SECO | Inflace | Potenciál růstu | Makléřská společnost | Více peněz | Indexy aktivity | Zveřejněné údaje | Peníze | Smíšená realita | Úřad ONS | Výrobní index | Defenzivní akcie | Inflace v roce 2023 | Cenové akce | Brent | Akcie a dluhopisy | Čínský dovoz | Prudký pokles | Politika | Ceny pohonných hmot | Obchodní instrument | Vedení společnosti | Jüan | Moody's Analytics | Očekávání | Trading Hours | Daňové úlevy | Odvetná cla | Evropská obchodní seance | Politická situace | Analytické metody | Palladium | Medvědí obrat | Zpráva o vývoji nezaměstnanosti | Šance na úspěch | Příležitost k nákupu | Ukončení obchodní války | Vyšší výnosy | Posílení eura | Aplikace na obchodování | Zvýšení sazeb | Pravidla obchodování | SpaceX | Admirals | Finanční plánování | Pohyby na forexovém trhu | Timeframe | Průmysl | Události tohoto týdne | Realita | Války na Ukrajině | Rozhodování o obchodování | Guvernér BoE | Produkce mědi | Nakupovat akcie | Představenstvo společnosti | Měnový fond | Evropské měny | Alibaba | Nové signály | Hlavní úrokové sazby | Makroekonomické prostředí | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zásoby ropy | Americké volby | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Zasedání Evropské centrální banky | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Fibonacciho čísla | Trading pomocí Fibonacciho nástrojů | Úrovně Fibonacciho retracementu | Online nakupování | Nákupy | Růst | Klíčové úrovně | Kristalina Georgievová | Rozhodovací schopnosti | Trendové čáry | Příležitosti | Obchodní přebytek Číny | Zasedání FOMC | HedgePoint | Klíčový ukazatel | Hýbat trhy | MetaTrader | Reálné překážky | Fundamentální analýza | Diskont | Národní měny | BreakEven | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Trump minulý týden | Prognóza | Data z USA | Ghana | Výrazný propad | Long obchod | Nálada investorů | Situace na Blízkém východě | Pokles ceny | Roční míra inflace | Trh práce | Prezident Fedu | Makroekonomické reporty | Silicon Valley Bank (SVB) | Tempo poklesu | Akvizice | Káva Arabica | Nákup libry | Základní pravidla obchodování | Spotřebitel | Růst amerického dolaru | Válka | Obrat dolů | 38,2 % retracementu | Pochybnosti | Nastavení úrokových sazeb | Zpráva | Trend cen | Kolísání ceny | Býčí výhled | Suroviny | First Republic Bank | Celkový obchodní přebytek | Objem obchodů | Obchodování v pátek | Zprávy a události | Dobrý výsledek | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Technický pullback | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Dlouhodobý vývoj | Kongres | Zásoby ropy v USA | IHS Markit | Technologické akcie | Negativní dopad | Klíčové události | Světové produkce | Účely obchodování | Index podnikatelské aktivity | Long | Chování | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Evropská inflace | Americký index | Harris | Graf | 23,6 % retracementu | Dolary | Klidné obchodování | Zasedání centrálních bank | AUD | Huw Pill | JOLTS | Geopolitická situace | Exxon Mobil | Prodej dolaru | Meziroční růst | Měnové stimuly | PMI pro sektor | Investování pro začátečníky | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Denní minima | Klesající trend | Baidu | Intradenní obchodování | Trh | Barel ropy | Strategie pro EUR/USD | Index výrobní aktivity | Centrální banky | E-commerce | Výnosy desetiletých dluhopisů | SAE | Janet Yellenová | Maloobchodní tržby v EU | Oblasti rezistence | Úvěrové podmínky | Ceny akcií Tesly | Makroekonomické události | Marka | MSCI | Cestovní ruch | Australská centrální banka (RBA) | Šéfka ECB | Předpovědi cen | Rovnováha | Falešné signály | Spořící účty | Dolar vůči jenu | Open | Napětí na finančních trzích | Očekávání trhu | Křížový kurz | Dot plot | Index | Odrazy od rezistence | Fáze konsolidace | Dlouhodobý růst | Rada guvernérů | Studie | Hedgeový fond | Australská měna | Budoucí cenové pohyby | Měď | Stop příkazy | Směnný kurz | Solidní zisk | Webináře | Matematické výpočty | MMF | Politické strany | Obchodní znalosti | Nabídka | Čínský akciový trh | USA | Globální poptávka | CIPS | Zpřísnění měnové politiky | Obchodování na trhu | Eura | Dobré výsledky | Komise | Nejistoty | Snižování sazeb | Rovnováhy | HDP Austrálie | Počasí | Bílý dům | Kapitál | CME FedWatch | Obchodní grafy | Zvyšování mezd | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Posílení | Cestování do zahraničí | Aktivní obchodování | Slušný zisk | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | GBP/JPY | Investice ve Spojených státech | Podmínky na trhu | Silný růstový pohyb | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Mít trpělivost | Úrokové sazby | Američtí centrální bankéři | EBay | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Sentiment investorů | Hospodářský výsledek | EP | Americká data | S&P | Obchodní účet | Obchodní signál | Pohyb výnosů dluhopisů | Unie | Základní support | Hlavní ekonom | Výnosové křivky | Inflace ve Spojených státech | Devalvace | Ekonomické ukazatele | Reakce trhu | Vítězné tažení | Amgen Inc. | Akciové indexy | Vice | První obchodní den | Christine Lagardeová | Použití Fibonacciho | Zasedání Světového ekonomického fóra | Finanční analytici | Ekonomický kalendář | Bod zlomu | Tržní podmínky | Technická recese | Úvěry a hypotéky | Fundamentální zprávy | Země EU | Pozornost | Projev Jeroma Powella | Obchodní napětí | Libra ztrácí | Úroda | Ocel | Mary Dalyová | Swing | Čínský HDP | IEA | Novozélandská ekonomika | Zpráva o vývoji inflace v USA | Reakce trhů | Bilion | Novozélandský dolar | Očekávání analytiků | Pád USD | Vítězství Donalda Trumpa | Opatření | Deficit | Pandemie COVID | Asie | Rekordní hodnoty | Výsledky průzkumu | Index Stoxx 600 | Shell | Správci aktiv | Reálný účet | Technické analýzy | Obchodní konflikty | Americká měna | Natural Gas | Další růst | Kurz dolaru | Asymetrie | Vztahy s Čínou | Ceny domů | Budoucnost | Vysoká volatilita | Exportní firmy | Leonardo z Pisy | EY ITEM | Zavádění cel | Venezuelský bolívar | Omezení dodávek | Počet pracovních míst | Trumpovy vlády | Pochybení | Inflace v eurozóně | Nečekaná zpráva | Pokračující pokles | Fiskální politiky | BoE Andrew Bailey | Kakao | Zvýšit zisky | Cloud computing | KOL | Změny ve strategii | Insider informace | Významné fundamentální zprávy | Index Hang Seng | Krátkodobé strategie | Americká centrální banka | Zveřejněná data | Zpráva o inflaci | USA a Čína | Sell | Společnosti | Range | Futures | Pojistka proti inflaci | Prudká inflace | Úřad pro energetické informace (EIA) | Brokers | Růst cen v Německu | PEPSICO | Pád SVB | WhatsApp | ICBC | Ropa | Twitter | Americké měny | Zpráva pro dolar | Oblečení | Ziskové marže | Váhání | Snížení základní úrokové sazby | Trading | Začátek trendu | Forexové trhy | Noční obchodování | Makroekonomická data | Nejprudší pokles | Ropa Brent | Obchodní války | Trendlines | Aktivita čínských továren | Meziroční míra inflace | Stratégové | Ifo | Akciový index | Řízení rizika | Kov | Standard Chartered | Nejnovější údaje | Vývoj eura | Švýcarská ekonomika | Momentum | LPR | Trendová linie | Dovoz z Evropské unie | Intraday | Starmer | Domácnosti | Bankovky | Erste Group | Obchodování s mědí | Bitcoin | Farmaceutické produkty | Americké státní dluhopisy | Cla na Čínu | Burze | Primární trend | Příležitost ke vstupu | Futures na akcie | ADB | Dna | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Commonwealth Bank of Australia (CBA) | Aktivity v Číně | Býčí obrat | Tržní sentiment | ISM index | Hlubší pokles | Šíření viru | Maloobchodní tržby | Kartel OPEC | Index nákupních manažerů | Budoucí investice | Ceny kávy Arabica | Eskalace | Bureau of Labor Statistics | Makroekonomická zpráva | Ekonom ECB | Slabé výsledky | Pokračování vzestupného trendu | Kolísání cen | Volatility | Moody's | Aplikace na finanční trhy | Guvernér Fedu | Ceny palladia | Hospodářský vzestup | Blog | Energetický sektor | Pozitivní zpráva | Expanze HDP | Ceny zemního plynu | Obchodníci s měnami | 76,4 % | Podnikatelé | Stanovení cílů | Svět obchodování | Tlak na USD | Americké indexy | Počet žádostí o podporu | Pohyb trhu | Největší ekonomika | Investice do akcií | Sektor služeb | Válka na Ukrajině | Finanční údaje | Světové centrální banky | Znalost | Fair Value | Prezident Donald Trump | Mitsubishi | Pár EUR/USD | Snižování úrokových sazeb | Nejnovější zprávy | Index amerického dolaru (DXY) | Finanční poradce | Pravidla money managementu | Analytici | Obchodní dovednosti | Kávová zrna | Zásady money managementu | Historická minima | Asijské velmoci | Čínská cla | Dobré obchodní signály | Stres | Fundamentální události | Závislost | Stříbro | Zmírnění obchodního napětí | Cena kakaa | Moskva | Cla na dovoz | Obchodovat | Základní support a rezistence | Pokles cen | Tržní nálada | Swingové pohyby | Pozornost obchodníků | G7 | Základní měna | Vysoké inflace | Ekonomika nového Zélandu | Trh práce v USA | Vyšší sazby | Inflace cen | Vzdělávací webináře | Finance | Dezinflační trend | Cena palladia | Pozornost trhu | Michigan | Ekologové | Zvyšování sazeb Fedu | Analytici Goldman Sachs | ETF | Základní pravidla systému obchodování | Kapitálové trhy | Banka Morgan Stanley | Klesající trendová linie | Dluhopisy | Obchodníci | Celková inflace | Poptávka | Zasedání Bank of England | Hang Seng | Identifikace úrovní supportu | Výrobní index ISM | Zboží dlouhodobé spotřeby | RBI | T-Mobile US | Červnový kontrakt | Následky pandemie | Efektivní obchodování | Fundamentální analýzy | Obchodníci s ropou | Současné ceny | West Texas Intermediate (WTI) | Tržní trend | Technologická společnost | Uzavření trhů | Inflace zpomaluje | Zpráva Morgan Stanley | Pokračování trendu | Uchovatel hodnoty | GoTo | Rizika při obchodování | Signál k nákupu | Covid v Číně | UBS | Rok 2025 | Zpomalení inflace | Bankéři | Ztráta peněz | Depozitní sazby | Ekonomické fórum v Davosu | | Podnikání | Množství peněz | Kanadský dolar | Statistický úřad | Růst HDP | Jestřábí rétorika | Odvetná opatření | Alibaba Group Holding Ltd | Index PMI | Problémy | Bank of Canada | Kalendář událostí | Etiopie | PMI index | ANZ | Ropná společnost | Politické rozhodnutí | Hospodářské otázky | Výrazné pohyby | Kanadská měna | Oversold | Cenová akce | Index volatility | Deutsche Bank | Úrovně rezistence | Dnešní údaje | Ziskový potenciál | Větší korekce | Tržní pohyb | Zpomalení hospodářského růstu | Pravidla obchodního systému | Ceny nájmů | Psychologický faktor | Christine Lagarde | Spojené státy | Zákonodárce | Kurz dolarů | Spotové ceny ropy | Vývoj | Pohyby eura | Výnosy amerických státních dluhopisů | Úsilí | Brent Crude Oil | Indexy PMI | Fiat měny | Home Depot (HD) | Vývoj situace | Ekonomové | Úroková sazba | Index ASX | Ranní hvězda (Morning Star) | Úroveň rezistence | Časový rámec | Technické korekce | AUD/NZD | Silicon Valley | Růst průmyslu | Jak obchodovat | Úřad pro ekonomickou analýzu | ECB Christine Lagardeová | Investiční poradenství | Slevy | Býčí divergence | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | TikTok | Nadhodnocení | Konkurenceschopnost | Labouristická strana | Platforma | Japonská ekonomika | Signál k nákupu (buy) | Začátek nové fáze | Americké akcie | Facebook | Formace ranní hvězda (Morning Star) | Nový týden | Vstoupit do trhu | Velmi volatilní | Nový americký prezident | 78,6% retracement | Rostoucí ceny ropy | Pohonné hmoty | Short pozice | Analýza a doporučení | Volatilní | Sankce | Zvyšování úrokových sazeb | Technická korekce | EUR/USD | Na burze dnes | Intervence | Blackstone | Konflikt na Ukrajině | Válka mezi USA a Čínou | Doporučení pro euro | Normalizace měnové politiky | Pandemie | Výprodej dolaru | Investiční události | Volby | Akvizice Twitteru | Čtyřhodinový graf | Další vývoj | První odhad | West Texas Intermediate | Výroba v Německu | Konsolidace | Strategie nákupu | Recese v USA | Měnové politiky | Ceny nemovitostí | Politická rozhodnutí | Cena kávy arabica | Analyzovaný pohyb | Obavy z globální recese | Zasedání Rady guvernérů | Zasedání WEF | Obchodní dohody | Fiskální politika | Manufacturing | Nejlepší rozhodnutí | Rostoucí úrokové sazby | Exekutivní příkaz | Rozhodnutí o sazbách | Výdaje | Výnosy | Znovuotevření ekonomiky | Člen bankovní rady | Nabídka a poptávka | Asijská rozvojová banka (ADB) | Indická centrální banka | Dopad covid-19 | Očekávání zisku | Volatilní vývoj | Odhad HDP | NextEra Energy | Růstový potenciál | Impulzivní pohyby | Pravidla systému obchodování | Bank of America Global Research | Japonský ministr financí | Index FTSE 100 | Dosáhnout zisku | Zavedená cla | Zásahy čínské vlády | JD | CNN Business | Akcie Deutsche Bank | Dow Jones | Bezpečný přístav | Částečný úvazek | Fibonacci pro kratší časové rámce | Kanadský statistický úřad | Dnešní zprávy | CNY | Centrální bankéři | Rozhodnutí centrální banky | Americké statistiky | Výhodný směnný kurz | Znovuotevření Číny | ADP | AI | Joe Biden | BOJ Kazuo Ueda | Faktor Trump | Obchodování eura | Přeprodané zóny | Investiční doporučení | Status bezpečného přístavu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Fibonacci | TradingView | Tržní zprávy | Cloud Computing | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Fabio Panetta | Průmysl v Německu | Tisková konference | Bankovní systém | Aktivity v USA | Forexoví obchodníci | Růst mezd | Platina | Úrovně supportu a rezistence | Snížení inflace | Odvětví | Prodejce luxusního zboží | Obchodní příležitosti | Prezidentství Donalda Trumpa | Sazby | Obchodní pozice | Vítězství | Robusta | PMI ve výrobě | Pozorování | Strategie řízení | Umělá inteligence | Časové pásmo | Zprávy o trhu | Ceny dolaru | Dovoz do USA | Zasedání OPEC | Británie | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Tržby v eurozóně | Ekonomické aktivity | Data o HDP | Nerozhodnost | Technická situace | Generální ředitel | Světové trhy | Výhled poptávky po ropě | Hotovost | Míra inflace v Kanadě | Úvěrová krize | Obchodní dohoda | Boj s inflací | IMF | Průzkum | Firmy | XAG/USD | MRNA | Fibonacciho posloupnost | Geopolitické události | Konzistence | Budoucí vývoj | Amín Násir | Celkový sentiment | HDP Německa | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Zemědělství | Překážky | Správní rada | Trades | Fundamentální informace | Zájem investorů | Intradenní strategie | Životní náklady | Cena ropy brent | Dolar včera | Vyšší ceny | Buy (nákupní) signál | Manažeři | Pablo Hernández de Cos | Euro dnes | Dovoz oceli | Aramco | Money management | Definované strategie | Povětrnostní podmínky | Růst cen komodit | Repo sazby | Odhady ekonomů | Commitments of Traders (COT) | Ceny kovů | Oslabení měny | Státní svátek | Inflace ve Velké Británii | Nová cla | Odhad růstu HDP | Výsledky společnosti | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Didi | Zpráva o měnové politice | Distribuce | Úspěšní obchodníci | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | Euroskupina | Index spotřebitelské důvěry | Americká ministryně financí | Nově zahájené stavby domů | Důležité makroekonomické události | Swing Trading | Delta Airlines | Účastníci trhu | Prodejní signál | Světové ekonomické fórum | Celosvětová poptávka | Pokračující růst | Hry | Akcie bank | Trhy | Síla americké ekonomiky | Trade | Banky v eurozóně | Nornickel | Monetizace | Fluktuace | Walmart | Změna režimu | FTSE | Významné úrovně | Trh s platinou | Mark Zuckerberg | Index Sentix | Měnové trhy | Rizika | Instinkt | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Fond | Eskalace obchodní války | Demo obchodní účet | Cena benzínu | USA inflace | ISM | Žádné výrazné pohyby | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Páteční NFP | Měkké přistání | Pšenice | Postavení dolaru | Zpomalování inflace | Nákup eura | Úspory | Asijská rozvojová banka | Káva robusta | Velcí hráči | Philip Lowe | Úvěrový rating | Obchodování měnových párů | Řízení peněz | Prodávající | Fundamentální základ | Konfluence | Zkrachovalé banky | Počet občanů | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | Ekonomiky EU | Obnovení růstu | Zahraniční měny | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | Stagflace | Klíčové faktory | Cenový vývoj | Britská ministryně | Tipy pro začátečníky | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | Bilance | Poptávka po americkém dolaru | Cena kávy | Ondřej Hartman | Holubice | Kanadská centrální banka | Společnost Nornickel | Tesla | Inflace v Kanadě | Záporné úrokové sazby | Snížení sazeb Fedu | Regulační orgány | Prodej eura | Stabilita | Vývoj měnových párů | Solidní růst | Odrazy | Nárůst volatility | Forex kalendář | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Celkový obchodní přebytek Číny | Cena aktiva | RBNZ | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | St. Louis | Potenciál poklesu | GS | Mzdy | Poradenství | CAD | HDP EU | Deeskalace | Na burze | Významný dopad | Společnost Walt Disney | Cenové úrovně | Společnost | Obchodní rutina | François Villeroy de Galhau | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Fórum v Davosu | Maloobchodní sektor | Meziroční růst HDP | Hospodaření | Dnešní výsledky | Ztráta | Wells Fargo | Očekávání do budoucna | Nákupy dolaru | FXstreet | Reporty | Reserve Bank of New Zealand | Fundamentální pozadí | Obchod | Inflace v Austrálii | Investoři a obchodníci | Pips | Hlavní trend | Negativní zprávy | Výrobní náklady | Akcie energetických společností | Obchodní rozhodnutí | Obchodní přebytek | Intradenní pohyby | Francouzský index | Obavy ze stagflace | Hospodářské politiky | Volkswagen | Průmyslová výroba v USA | Eskalace konfliktu | Řídit riziko | Vývoj na trhu | Bezpečná aktiva | EK | Zajištění proti inflaci | Riziko | Emise | Poptávka po plynu | Velké investice | Spotové ceny | Intradenní obchody | Benchmarky | FIAT | JPY | Credit Suisse | Prohlášení Fedu | Chance | Bank of America | Cenový strop | Semináře | Transakce | Dodávky LNG | Údaje o HDP | Volatilita trhů | Zvýšené volatility | Trend na trhu | Meta | Kurz měny | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | ACT | Pokles cen ropy | Německá ekonomika | Čína | Naučte se obchodovat | Inovace | Úrovně supportu | Commonwealth Bank of Australia | STAR | Pocity | Platidlo | Ceny | T-Mobile | Siemens | Představenstvo | Tržní pohyby | Financování | Významná rizika | Nový lék | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Pohyby na trhu | Short obchod | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Změna politiky | Války | Impuls | Zemědělské komodity | Bundesbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Data z trhu práce | Rada guvernérů ECB | Centrální banka | BBC | Předpovědi | Nákupní obchod | Rizikový faktor | Doporučení k obchodování | Morning Star | Největší světová ekonomika | VW | WTI | Zápis z posledního zasedání | Silný americký dolar | Stavební povolení | Surová ropa | Globální index | Blízký východ | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Uvolněné měnové | Jeremy Hunt | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Novartis | Trump dnes | Odborníci | Údaje o vývoji inflace | Sentix | Klima | Tržní výhled | Stablecoiny | Instituce | Panevropský akciový index | CFD na akcie | Propuštění | Morgan Stanley | Obchodování se zlatem | Vstup do trhu | Ceny zlata | Liz Trussová | Commerzbank | Stav trhů | Powellovy komentáře | Bankovní krize | Dobře definovaný obchodní plán | Insider | IHNED | Kapitálové výdaje | INR | CFD | Benchmark | Domácí měna | Zdravý rozum | Rozhovor | Úrokové sazby ECB | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Regulovaní brokeři | Měnové krize | Miliardy USD | Obchodní den | Obchodní tipy | Vietnam | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | Skutečný výsledek | Energetická krize | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | ASX | Inflační cíl | Očekávaný zisk | Posilování USD | VIX | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | MarketWatch | Írán | Nejnovější výsledky | Největší světové ekonomiky | Jestřábí postoj | Jasný signál | Akcionář | Údaje o průmyslové výrobě | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Protistrana | Káva | Bez rizika | Ropné a plynárenské společnosti | Vlna poklesu | Change | Rishi Sunak | NBS | Akcie společnosti Tesla | Vyšší hodnoty | AT&T | Zisk | Obchodníci dnes | Total | Přizpůsobovat se | Ruské ropy | Bank of England | Sociální média | EURUSD | Fóra | Tipy pro obchodování | Makléři | Překoupené oblasti | Finanční ředitel | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Zůstatek | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | Krátká pozice | Vklady | Obchodování | Býčí sentiment | Společnost Shell | Falešné proražení | Směnné kurzy měn | Posílení dolaru | Eurostat | Prezident | COCOA | Kurz jenu | Cena mědi | Easing | Analýza páru EUR/USD | Oslabování dolaru | Performance | Poptávka po pohonných hmotách | Cena akcií Tesly | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | TOPIX | Management | Nástroje řízení rizik | Nasdaq | Trump | Zprávy | Globální obchodní válka | Ceny ropy | Euro klesá | Zprávy z trhů | Obchodování s ropou | Kupující | Finanční výsledky | Předpověď | Den díkůvzdání | Údaje | Hlavní měny | Silná rally | Potenciální změny | Inflace v Evropě | Posílení libry | Ekonomické události | Kontext | Biden | Ukazatel inflace | FXstreet.cz | Teherán | Obchody | Britská měna | Růst amerického HDP | Naše ekonomika | Medián | Index CPI | Obchodní konflikt | Růst spotřebitelských cen | Svíčkový graf | Omezení COVID | Začátečník | Vyspělé ekonomiky | Haruhiko Kuroda | Japonsko | Exxon | Zemní plyn | Velmoci | Marže | Spotová cena | Směřování | Tržní situace | Internetové firmy | Visa | Velké objemy | Inflace v říjnu | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | Zemědělci | Japonská centrální banka | CARA | Chorvatsko | GMT | Dobré zprávy | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | Vybírat zisky | Google | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Snižování produkce | Rozvojová banka | Tradingové webináře zdarma | Destatis | Konsensus | Aktuální prognóza | Dluhy | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Jasný směr | Americké akciové trhy | Peking | GfK | Resistance | Záhada | Aliance | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Tweet | HDP | Hlava a ramena | Devizový trh | Načasování | Hospodářské vyhlídky | Manufacturing PMI | Ekonom | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | SVB a Signature | Demo účet | Čínské vlády | Ekonomka | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Zkapalněný zemní plyn | Pohyby ceny | Falešný signál | Klid | Obratu trhu | JP Morgan | Zpomalení růstu | Fibonacciho úrovně | Westpac | Průměrná cena | Politici | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | Brazílie | Prudké výkyvy | WTI Crude Oil | Nejnovější údaje o inflaci | Hospodářský cyklus | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Bonusy | Členové OPEC | Zápis ze zasedání FOMC | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Zdraví | Finanční plán | Domácí měny | Novinky | KPMG | Session | Stav trhu práce | Výhled měnové politiky | Retail | Vyšší úroveň | Stimuly | Ztráty | Osobní výdaje | Americká seance | Zásobníky | Americký ISM | Zprávy z Německa | Philip Lane | Technický výhled | Úvěr | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Meziroční inflace | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | European Central Bank | Přísná měnová politika | Omezené dodávky | Akcie | Medvědí trend | Panevropský akciový index STOXX 600 | Prodejní pozice | Cílová cena | Inflace v eurozóně v červnu | Jestřábí ECB | Měnové podmínky | Kupci | Býčí potenciál | Míra inflace v USA | MSCI China | Největší ekonomiky | Nový Zéland | Société Générale | Velký zisk | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Výhody | Kurz GBP | Základní úroková sazba | Podniky | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | City | Hospodářské výsledky společnosti | Makléř | Zrychlení růstu | Asijské seance | Zveřejňování výsledků | Obchodní výhled | Energetická agentura | SPOT | ONS | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Dodavatelské řetězce | Ekonomické nejistoty | Index cen | Světová ekonomika | Rekordní zisky | Změny na trhu | Společnost Google | Převis | ADP report | Vývoz | Reuters | OPEC+ | NGAS | Týdenní zpráva | Globální ekonomika | Technické faktory | Libra šterlinků | USDJPY | Realizovat zisk | Projekce Fedu | Hodnota společnosti | Přeprodané oblasti | Strategie pro obchodování | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Zásoby zemního plynu | Obchodování v pásmu | Uvolněné měnové politiky | Analýza EUR/USD | Prognózy | Maloobchodníci | Globální recese | Airbnb | Kurz | Daně | Neel Kashkari | DXY | Commonwealth Bank | Globální růst | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | Růstový trend | Atlantik | AMD | Americký prezident Joe Biden | Aktualizované údaje | Intermediate | Index cen výrobců | Den obchodování | Snížení těžby | Seance v USA | Uzavření gapu | Světové ekonomiky | Nejrychleji rostoucí | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Přemýšlení | Údaj o HDP | Ekonomické fórum | Nejlepší strategie | Bankovní rada | ByteDance | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Keir Starmer | Microsoft | Business | Pro investory | Skupina G7 | Traders | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Obchodování v Asii | Doporučení pro obchodování | Akcie společnosti Alibaba | Odveta | Rally | Ceny kakaa | Investujte | Výsledek zasedání | Londýn | Pokles inflace | Nezávislost | Kazuo Ueda | Důvody k nákupu | Indie | Bod | Vnímání | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Tipy pro začínající | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Údaje z Číny | Zisky | Soukromá spotřeba | Frakování | Zpřesněné údaje | Delta | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Základní pravidla | Walt Disney | Zotavení | Důvěra | Majoritní akcionář | Převzetí Credit Suisse | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | Situace v Číně | Ukazatel | Dlouhá pozice | Index MSCI | Korporátní zprávy | Amgen | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Inaugurace | Nezaměstnanosti v Německu | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | CIBC | Hospodářský růst | Chaos | UST | Trh s ropou | Politico | Export | UNA | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Signál | Nové žádosti o podporu | NFIB | GBPUSD | Záchranný balíček | Řízení rizik | Partneři | TABAK | Britské měny | Zhodnocení | Organizace | Nervozita | Services | Ceny surovin | Federální rezervní systém (FED) | Výsledky HDP | Inflace v Číně | Společnost IHS Markit | Britská vláda | Média | Výsledková sezóna | Forexové obchodování | Australská ekonomika | FedWatch | Potenciální ztráty | Dlouhodobý horizont | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | Stav ekonomiky | Plány | Toyota | Politická nestabilita | Administrativa | COVID-19 | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Cena ropy WTI | Pozitivní signál | Dolarový index (DXY) | NFP | Potenciální zisky | Hypotéky | Obchodní dny | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Instagram | Signál k prodeji | Ekonomika USA | Zasedání Bank of Japan | Růst britské ekonomiky | Nové zprávy | Průmyslová výroba v Německu | Příjmy Ruska | Elon Musk | Myšlení | ZEW | Prognóza Fedu | Zprávy o nezaměstnanosti | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Otevření Číny | Fiskální rok | Prodej | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Obchodování s deriváty | Bloomberg | Evropská unie | Ceny stříbra | Rozvoj | Silný růst | Mexiko | Celkový trend | Rutina | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | Neuspokojivé výsledky | University of Michigan | Současný trend | Růst poptávky | Obchodní nápady | Korekce | EY | Časový plán | LNG | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Tržní ceny | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | S&P Global Ratings | Asociace | Stimulační opatření | LBMA | HDP eurozóny | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Downtrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Přehled | Obraty | Trendové linie | Short | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Kanadská ekonomika | Rostoucí trend | TIPS | OECD | Odhadovaná cena | CHF | Měnový trh | HDP USA | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Inflace v únoru | James Bullard | Německý HDP | Volby v USA | Drawdown | Index nákupních manažerů (PMI) | Dlouhé (long) pozice | Zpráva o zaměstnanosti | S&P 500 | Hladina supportu | JDE | Podpora | Začínající obchodník | Ceny zboží | Definovaný obchodní plán | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | QE | First Republic | Snížení těžby ropy | Spojené království | Světová banka | Cena | EU a USA | S&P Global Inc | ILO | Překoupenost | Německo | Krach | Upozornění | CNN | Jádrový index spotřebitelských cen | Příkaz Stop | Zadlužení | Údaj NFP | Komodita | Rozpočet | Pohyb cen | Americký trh | Interpretace | Snížení sazeb | Nižší růst | DOT | CME Group | Close | Impérium | TSLA | Kurzy | Finanční prostředky | Slabší euro | Ekonomické údaje | Ekonomická data | Situace na trhu | Geopolitická nestabilita | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Rozhodnutí bankovní rady | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Inflace CPI | Zveřejnění zpráv | Strategie obchodování | Tweety | Erste | Zavedení cel | Zpráva CoT | Forexu | Hliník | Fibonacciho retracement | Debata | Kurzy měn | Podhodnocený | Akcie společnosti | Vzdělávací článek | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Kypr | Tempo růstu HDP | Jednotná měna | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | WEF | Inflace v Německu | Pozitivní výsledky | Denní graf | SEC | Impulzy | Komentáře Fedu | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Oslabení | Finanční situace | Tesla Motors | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Ceny kávy | Likvidita | Cíle | Novozélandská centrální banka | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Evropský akciový trh | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Banky | First Citizens | BlackRock | Buy | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Nižší hodnoty | Vlády | Kotace | Ceny mědi | Šance | Biliony USD | Fundamenty | Očekávaný růst | Maloobchodní tržby v eurozóně | Úrokové výnosy | Čínské centrální banky | Netflix | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Wall Street | Ministr financí Jeremy Hunt | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Ministr financí | Dobrá čísla | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Vyšší ceny ropy | Kontrakt | Hospodářské podmínky | Ropný průmysl | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Analytici banky | Solidní výsledky | Ropovody | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Barel ruské ropy | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | ChatGPT | Potenciální zisk | OCI | Aktivity v eurozóně | Pullback | Příprava | Inflace v EU | Měnové politiky centrální banky | Dlouhé pozice | Chevron | Maloobchodní tržby v Číně | Silná poptávka | Market | Fibonacciho posloupnosti | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Medvědí trh | Otevřená pozice | Deficit nabídky | Support | Farmaceutické společnosti | Brokeři | McDonald's | Transparentnost | Důležité informace | FX | Texas | Posílení amerického dolaru | Trumpova cla | Deutsche Bundesbank | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Pokračování růstu | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Mluvčí | Služby | Vybrat zisk | Obchodování britské libry | Rizikovější aktiva | Spotřební zboží | Zvýšená volatilita | Dnešní růst | Tržní očekávání | OPEC | Ministryně financí | Broker | Úroková sazba Fedu | Peněžní zásoby | Řetězce | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Šílenství | Bohatý | Alibaba Group | Stop-Loss | Zvýšené napětí | Největší pokles | Růst libry | IHS | Guvernér BOJ | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Centrální bankéř | Odměny | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Americký dolar včera | Politika Fedu | Retracementy | Čínská vláda | Začít investovat | Report ADP | Ceny potravin | AUDUSD | Rezistence | Výrobní index PMI | Auta | Projekce | Analytici společnosti | Jasné signály | Zpráva COT | Výhled poptávky | Komoditní trh | Oživení čínské ekonomiky | W1 | Ichimoku | LinkedIn | Průmyslové aktivity | Obchodujte | Státní ropná společnost | Budoucí pohyby | Rostoucí náklady | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Struktura | Výrobní sektor | IPO | Maloobchodní tržby v listopadu | Nové obzory | Dnešní obchodování | Bilance obchodu | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | Únorová inflace | Krátké (short) pozice | Inflace v lednu | USD | Zveřejnění zprávy | Co bude dál? | Růst v Číně | Trh s nemovitostmi | Čínské banky | Cestování | Síla amerického dolaru | Zkušení obchodníci | Emoce | Obchodování s měnami | Rostoucí životní náklady | Jak trh reaguje | Zprostředkovatelé | Nové příležitosti | Nejvolatilnější | NextEra | PMI ze sektoru služeb | Inflace ve Spojeném království | D1 | Investing.com | HDP v USA | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Trendové pohyby | Silný dolar | Nízké úrokové sazby | Odhad inflace | Posilování amerického dolaru | Tencent | USDA | Posilování eura | Cena ropy | Prezidentka ECB | Obavy z recese | BCM | Federální rezervní systém | Britský statistický úřad | mmBtu | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Poptávka v Číně | Kupní síla | CZ | YCC | Průraz | Maximální drawdown | Program nákupu aktiv | Smíšené pocity | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Pokles HDP | Rallye | Propad | Dezinflace | Zpomalování ekonomiky | WMT | ANO | Britské libry | Pokles eura | Významné zprávy | Graf páru | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Růst eura | Nemovitosti | Walmart (WMT) | Stimulační program | Markets | Významné pohyby | USA Donald Trump | Oblast supportu | Úspěšný trading | Rok 2024 | Kanada | Webináře zdarma | Nejistota | Plný úvazek | CME | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | CMA | Makroekonomické údaje | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Makroekonomický kalendář | Take-Profit | ING | Zahraniční investice | Boční trend | Ceny komodit | Indexy | Break Even | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | Klíčový faktor | Nízké ceny ropy | Makro | Evropská centrální banka | Starbucks | Prezidentské volby v USA | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Velikost pozice | Růst ceny | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Odraz ceny | Inflační očekávání | Nové vedení | Největší ekonomika eurozóny | Body | Snížení rizika | Arabica | Zvýšení inflace | Index výdajů | Parita | Stavební výroba | World Bank | Payrolls | Holubičí postoj | ROCE | Spekulace | Paradox | Vzrušení | ABC | Lot | Navýšení | Wales | NIESR | Údaje o nezaměstnanosti | Siemens Healthineers | Zemní plyn (LNG) | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | FX strategie | Sterling | Úroveň supportu | Silné euro | Časové rámce | Caixin | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Obchodní hodiny | Cushing | Graf měnového páru | MasterCard | SVB | Plynárenské společnosti | Poptávky po ropě | Nejprudší pokles v historii | Jak investovat | PMI pro sektor služeb | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Zpráva o vývoji inflace | Pracovní síly | Kabelky | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Uhlí | Zasedání bankovní rady | Jestřábí politika | Investor | USD/JPY | Sazba Fedu | Akciové trhy v Asii | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Bloky | Jerome Powell | Uvalení cel | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Nové údaje | Japonský vývoz | Saudi Aramco | Banka | Produkce ropy | Premiérka | Obchodování na forexu | Stav americké ekonomiky | Markit | Hlavní ekonom ECB | Ceny ropy a plynu | Podnikatelské klima | Významné události | Úřady | Růst čínského HDP | Globální akcie | Pohyb dolaru | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Americký HDP | COT | Indonésie | Lael Brainardová | Disney | Home Depot
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Obchodování | Banka | Reuters | Pokles | Banky | ČTK | Trading | Indikátor | | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Obchod na zlatě
Obchodné signály
Obchodně vážený index
Obchodní aktivita
Obchodní aktivity
Obchodní aktivity v Rusku
Obchodní aktivity v USA
Obchodní aktivum
Obchodní ambice
Obchodní a mezinárodní dohody

Následující klíčová slova

Obchodní aplikace
Obchodní aspekty
Obchodní aspekty brokera
Obchodní bariéry
Obchodní bilance
Obchodní bilance Austrálie
Obchodní bilance Číny
Obchodní bilance eurozóny
Obchodní bilance Švýcarska
Obchodní bilance Turecka
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Markets.com
BidAskBit
LYNX
reklama
RebelsFunding NEW
Potvrďte prosím... Zavřít