Neděle 13. října 2024 17:54
reklama
Purple trading AI
reklama
InstaForex
reklama
Investingfox Poplatky
reklama
SAB Finance

Obchodní analýza

img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 11. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval na nižší úrovni. Během celého tohoto týdne byla nízká volatilita, i když včera se mírně zvýšila. Na charakteru pohybu to však nic nezměnilo. Euro pokračovalo v klesajícím trendu, ale výrazného a rozhodného poklesu jsme se nedočkali. Jediným hybatelem ceny byla včera zpráva o inflaci v USA. Upozorňovali jsme, že bez ohledu na výsledek zprávy mohou být pohyby chaotické a volatilní. V důsledku toho se pár po zveřejnění jestřábí zprávy o inflaci pohyboval oběma směry. V hodinovém grafu se vytvořila linie klesajícího trendu, která však naznačuje hlavně obecný směr pohybu. Proražení nad tuto linii by však mohlo signalizovat začátek korekce směrem vzhůru.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 8. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

08.10.2024 V pondělí pár GBP/USD pokračoval v poklesu navzdory slabé dynamice. Z grafu je patrné, že klesající dynamika slábne a bez nových údajů již obchodníci nejsou ochotni britskou měnu prodávat. Tento týden bude k dispozici jen velmi málo nových údajů, ale jediná kritická zpráva o vývoji inflace v USA by mohla spustit růst páru, což by bylo z technického hlediska výhodné. Pokud nyní začne nový střednědobý klesající trend, bylo by dobré, aby před obnovením poklesu došlo ke korekci. Inflace v USA by mohla zpomalit na 2,3 %, což bylo ještě před několika měsíci těžko uvěřitelné. Čím rychleji inflace klesne, tím dříve by Federální rezervní systém mohl snížit sazby. Podle našeho názoru trh již ocenil většinu, ne-li celý cyklus uvolňování měnové politiky, ale mírně holubičí kroky Fedu by mohly vyvolat nový pokles amerického dolaru.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 4. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

04.10.2024 Ve čtvrtek došlo k prudkému poklesu měnového páru GBP/USD, a to bez jakýchkoli zásadních lokálních důvodů. Samozřejmě můžeme poukázat na slabý PMI ve službách z Velké Británie, silný ISM PMI ve službách z USA nebo rozhovor guvernéra Bank of England Andrewa Baileyho, který zmínil, že tempo uvolňování měnové politiky by se mohlo brzy zvýšit. Žádný z těchto faktorů však sám o sobě nemohl ospravedlnit pokles britské měny o 150 pipsů během několika hodin. Stojí za zmínku, že pár začal klesat ještě před zveřejněním indexů.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 3. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

03.10.2024 Ve středu měnový pár EUR/USD pokračoval v pomalém pohybu směrem dolů. Jedinou významnou makroekonomickou událostí včera bylo zveřejnění zprávy ADP o počtu nových pracovních míst v soukromém sektoru, která se ukázala být silnější než odhady odborníků. Jedná se o třetí důležitý ukazatel z USA ze čtyř v tomto týdnu, který podpořil americkou měnu. Vzhledem k jejímu celkovému stavu přeprodanosti a neopodstatněné nízké ceně nás tedy nové posílení dolaru vůbec nepřekvapuje. Samozřejmě dnes nebo zítra může dojít ke korekci směrem nahoru, ale celkově očekáváme další pokles páru EUR/USD.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 2. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

02.10.2024 Také v úterý vykázal pár GBP/USD výrazný pohyb směrem dolů a především prorazil linii vzestupného trendu. Britská libra tak možná poprvé po dlouhé době zahájí klesající trend. Je těžké předpovědět, jak dlouho bude pokles páru trvat, ale bylo jasné, že dolar nemůže klesat donekonečna, aniž by došlo ke korekci. Zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst v USA překonala očekávání, ale zároveň neméně důležitý index podnikatelské aktivity ISM dosáhl pouze 47,2 b., a zaostal tak za prognózami. Růst dolaru tedy nemůžeme přičítat makroekonomickým údajům – především proto, že ve Spojeném království nebyly zveřejněny žádné zásadní zprávy a pokles začal dávno před zveřejněním amerických zpráv. Samozřejmě, že do konce týdne by dolar mohl klesnout více, než v pondělí a v úterý vzrostl. Pokud zprávy o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor a o nezaměstnanosti zklamou, mohla by se americká měna opět propadnout, a to i přes Powellovo ujištění, že v listopadu není třeba snižovat sazby o 0,5 %.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 1. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

01.10.2024 Také měnový pár GBP/USD se v pondělí pokusil o mírnou korekci, která však opět dopadla špatně. Libra uvízla v úzkém flatu již třetí den po sobě, k čemuž dochází na nejvyšších úrovních za poslední dva roky. Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell včera udělal vše pro to, aby trh přesvědčil, že Fed na příštím zasedání nehodlá snížit sazbu o 0,5 %. A jediné, na co se dolar zmohl, byl růst o slabých 40 pipsů. Vzhledem k tomu, že libra rostla bez zjevného důvodu i před Powellovým projevem, dolar podle včerejších výsledků nezískal ani bod.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 1. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

01.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval ve flat trendu. Dříve jsme upozorňovali na kanál 1,1091–1,1191, ale nyní se cena pohybuje spíše v rozpětí 1,1132–1,1191. Jinými slovy, flat se zúžil a nachází se na nejvyšších úrovních za poslední měsíce. Jako obvykle se páru nepodařilo provést řádnou korekci, přestože americký dolar včera nečekaně získal podporu od Jeromea Powella. Předseda Federálního rezervního systému uvedl, že trh práce se v poslední době ochladil, ale zůstává celkově stabilní a nepředstavuje žádné obavy. Ekonomika roste dobrým tempem a inflace klesá, jak centrální banka očekává. Tato prohlášení dala trhu jasně najevo, že pravděpodobnost listopadového snížení sazeb o 0,5 % je malá. Ani tyto jestřábí informace však dolaru nepomohly přerušit růstový trend. Viděli jsme pouze další drobný pullback, a to i v rámci absolutního flatu. Tento týden přijde ze Spojených států obrovské množství důležitých informací a trh na základě těchto údajů sám rozhodne o šanci na listopadové snížení sazeb o 0,5 %.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 30. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

30.09.2024 Měnový pár EUR/USD v pátek opět tíhnul k růstu. Pohyb páru za posledních několik týdnů však můžeme charakterizovat jako pohyb do strany. To je zcela zřejmé i pouhým okem. Většinu času se cena pohybuje mezi 1,1091 a 1,1191. Mírný sklon směrem vzhůru naznačuje, že trh se nevzdal své touhy nakupovat euro a prodávat dolar. V této fázi však můžeme alespoň říci, že se pohyb vzhůru zastavil.
img

Jak 27. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

27.09.2024 I pár GBP/USD vykazoval ve čtvrtek vzestupný pohyb. Připomeňme, že kotace páru se ve středu bezdůvodně prudce propadly. Tehdy jsme zmínili, že tento pokles nic neznamená a že pár by mohl následující den obnovit růst. A přesně to se také stalo. Britská libra dokázala opět posílit navzdory silným makroekonomickým údajům z USA, které naznačily výborný stav americké ekonomiky. Později vystoupil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell, který ale nemluvil o měnové politice. Znovu se tedy musíme ptát, proč dolar klesl. Ekonomické údaje byly silnější, než se očekávalo, a Powell neřekl nic o sazbách ani o vyhlídkách měnové politiky. Jak ale vidíme, trh potřebuje k prodeji americké měny jen záminku.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 27. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

27.09.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek opět obchodoval na vyšší úrovni. V první řadě je třeba věnovat pozornost makroekonomickým údajům z USA. Zpráva o HDP za druhé čtvrtletí se shodovala s odhady odborníků, ale údaj za první čtvrtletí byl revidován směrem nahoru na +1,6 %. Pozitivní zpráva? Ano, to byla. Dále byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Její srpnová hodnota překonala očekávání a dosáhla 0,0 % oproti očekávaným -2,6 %. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti dopadl také lépe, než trh očekával. Tři ze tří zpráv tedy vykázaly lepší hodnoty, než obchodníci očekávali. O kolik se zvýšil kurz dolaru? O 35 pipsů. A pak ztratil 65. Ano, po těchto zprávách následoval projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella a trh v něm jistě našel něco holubičího; i kdybychom však Powellův projev ignorovali, dolar díky dvěma důležitým a silným americkým zprávám získal pouze 35 pipsů.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 26. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

26.09.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu zaznamenal výrazný pokles. Tento pokles nebyl nijak spjat s makroekonomickými nebo fundamentálními událostmi; ekonomický kalendář byl včera téměř prázdný. Za zmínku by mohla stát zpráva o prodejích nových domů v USA, která byla zveřejněna ten den pozdě večer, ale v té době již cena svůj pokles dokončila. Každému obchodníkovi je však jasné, že euro prošlo menší korekcí směrem dolů. Vzestupný trend je tedy stále zachován, ale v posledních dnech a týdnech se cena pohybuje vzhůru velmi pomalu. Pro trh je již obtížné tlačit pár vzhůru, protože všechny možné faktory pro nákup už se několikrát opakovaly. Z toho důvodu jednoduše neexistují důvody pro další nový růst. Jakýkoli růst ze současných pozic stále považujeme za nelogický a očekáváme začátek nového střednědobého klesajícího trendu.
img

Jak 26. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

26.09.2024 I pár GBP/USD vykázal ve středu výrazný pokles, což působí překvapivým dojmem. Na jedné straně i libra potřebuje občas korigovat – jak ukazuje obrázek nahoře, ani včerejší pokles o 100 pipů nelze nazvat "silným". Na druhou stranu by se dnes tento pokles britské měny mohl vyrovnat, protože trh nepotřebuje k prodeji amerického dolaru žádné důvody ani ospravedlnění.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 25. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

25.09.2024 Měnový pár GBP/USD si v úterý udržel svůj růstový pohyb, ale britská libra si píše svůj vlastní příběh. Zatímco euro si občas udělá přestávku a provede korekci, libra dokáže stabilně růst klidně každý den. Má vůbec cenu zmiňovat, že takový pohyb postrádá logiku? Hlavním hráčům na trhu však nemůžete nic diktovat a ti vytrvale tlačí pár vzhůru. Z technického hlediska vypadá vše velmi lákavě. Je zde jasný vzestupný trend a cena roste téměř denně. Pomineme-li tedy makroekonomické a fundamentální faktory, je obchodování právě teď poměrně jednoduché. Vysvětlit, proč britská libra téměř denně posiluje, je však mnohem náročnější. Včera nedošlo k žádným významným událostem ve Spojeném království ani v USA, takže je jasné, že to, co jsme viděli, nebylo reakcí na nic. Trh prostě pokračuje v nákupu libry, a to je vše.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 24. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

24.09.2024 Pár GBP/USD se v pondělí obchodoval ukázkově. V tom smyslu, že se mu opět podařilo růst navzdory makroekonomickému pozadí, které favorizovalo dolar. Případně by se dalo říci, že britská libra klesla, jen aby o pár hodin později vzrostla dvakrát tolik. Výsledky obou britských indexů podnikatelské aktivity se ukázaly být slabší, než se očekávalo, i když nebyly katastrofální. Pokles libry navíc začal hodinu před zveřejněním těchto zpráv, což vyvolalo určité podezření. Poté, aniž by trh vyčkal na americké údaje, začal opět hromadně nakupovat libru a prodávat dolar, což vedlo k mnohem výraznějšímu růstu než byl dopolední pokles. V důsledku toho britská měna do konce dne opět vzrostla. Americké indexy podnikatelské aktivity dopadly smíšeně: index ze sektoru služeb překonal očekávání, zatímco index ze zpracovatelského sektoru zaostal. Proto je těžké říci, že tyto zprávy vyvolaly pokles dolaru.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 23. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

23.09.2024 V pátek se páru EUR/USD nepodařilo udržet růstový pohyb, ale udržel se v blízkosti posledního lokálního maxima dosaženého ve středu. V průběhu týdne euro opět rostlo, neboť trh začal už v pondělí přihlížet k holubičímu výsledku zasedání Federálního rezervního systému. Středa a čtvrtek byly ve znamení volatility, ale v pátek se trh trochu uklidnil. To, že "se zklidnil", však neznamená, že "prodej dolaru skončil".
img

Jak 23. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

23.09.2024 Pár GBP/USD si v pátek udržel vzestupný pohyb. Maloobchodní tržby ve Spojeném království za srpen překonaly expertní prognózy a poskytly tak trhu další důvod k nákupu libry. Ta ale prospívá i bez konkrétních důvodů. Federální rezervní systém minulý týden rozhodl snížit hlavní úrokovou sazbu o 0,5 %, zatímco Bank of England ponechala sazbu na 5 %. V důsledku toho se obě zasedání dala interpretovat ve prospěch britské libry, což trh s úspěchem udělal. Dolar pokračuje v poklesu z jakékoli příčiny.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 20. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

20.09.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval za bouřlivých podmínek. Během noci cena výrazně klesla, dvakrát vzrostla, znovu klesla a znovu vzrostla. Jak jsme upozorňovali, trh celý čtvrtek reagoval na výsledky zasedání Federálního rezervního systému. Kromě toho kolem poledne oznámila výsledky svého zasedání také Bank of England, což ovlivnilo euro a volatilitu na trhu. Nejlepší akcí by proto bylo do trhu nevstupovat nebo do něj vstupovat pouze při velmi silných a přesných signálech.
img

Jak 20. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

20.09.2024 Pár GBP/USD si ve čtvrtek udržel růst. Samozřejmě by se dal znovu vyvodit závěr, že zasedání Federálního rezervního systému bylo maximálně holubičí, zatímco Bank of England zachovala jestřábí politiku, což společně vyvolalo nový pokles dolaru a růst britské měny. Stále však obchodníky upozorňujeme na několik důležitých faktů.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 19. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

19.09.2024 Pár EUR/USD vykázal růst, pokles a odraz (k čemuž došlo v noci na čtvrtek). Zvýšená volatilita bezprostředně po oznámení výsledků ze zasedání Federálního rezervního systému je pravidelným jevem. Včera i dnes jsme obchodníky upozorňovali, že by bylo rozumné vyvodit závěr z výsledků zasedání a reakce trhu do čtvrtečního večera, nebo alespoň během americké seance. Včera Fed snížil úrokové sazby o 0,5 %. Přirozeně jsme byli svědky prudkého poklesu dolaru a prudkého růstu páru EUR/USD. Následoval však ještě výraznější pokles a následný odraz. V důsledku toho se nyní pár obchoduje na stejné úrovni jako den před zasedáním. Klíčové je pochopit, jak se trh hodlá chovat do budoucna. Pokud americká měna dnes neobnoví svůj pokles, naše důvěra v myšlenku, že trh již předem ocenil velkou část měnového uvolnění Fedu, jen posílí. Důvodů pro pokles dolaru jsme dříve neviděli mnoho a nyní jich je ještě méně.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 19. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

19.09.2024 Také měnový pár GBP/USD se ve středu obchodoval se zvýšenou volatilitou bez jasného směru. Většina volatility se přirozeně projevila ve večerních hodinách. Federální rezervní systém rozhodl o snížení základní úrokové sazby o 0,5 %, což byla ze všech možných výsledků ta nejvíce holubičí varianta. Pro dolar je však významným pozitivním faktorem to, že dále neklesl. V prvních hodinách po rozhodnutí Fedu dolar sice klesl, ale poté rychle vzrostl, což naznačuje, že trh již případný holubičí scénář ocenil. Pár se musí udržet pod úrovní 1,3225, aby došlo k výraznější korekci směrem dolů, než jakou jsme pozorovali v posledních několika týdnech. Psychologický faktor spojený s prvním uvolněním sazeb ze strany Fedu je mimo hru, což umožňuje klidnější obchodování, a to jakýmkoli směrem.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 18. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

18.09.2024 V úterý se měnový pár EUR/USD obchodoval výhradně do strany. Během dne prakticky neexistovala korelace mezi pohyby a makroekonomickými údaji a volatilita byla nízká. Dopoledne byl zveřejněn index ekonomického sentimentu ZEW pro Německo a eurozónu, jehož výsledky byly několikanásobně horší, než se předpokládalo. To však na euro nemělo vliv a to pokračovalo v růstu. Teprve ve druhé polovině dne, po relativně slušných zprávách o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách v USA, dolar získal necelých 20 pipsů. Upozorňovali jsme, že pravděpodobnost, že úterní zprávy vyvolají výrazné pohyby, je nízká. Trh nadále vyčkává na zasedání Federálního rezervního systému a zdá se, že před touto událostí má zájem pouze o prodej amerického dolaru. Stále není jasné, o kolik Fed sníží sazby, takže večerní reakce trhu se může stát nepředvídatelnou. Bude třeba na ni reagovat na základě aktuální situace.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky na 13. září. Analýza včerejších forexových obchodů

13.09.2024 K testu ceny 1,3060 došlo, když už se indikátor MACD výrazně posunul nahoru od úrovně nula, což omezilo růstový potenciál páru. Z tohoto důvodu jsem libru nekupoval. Po krátké době proběhl další test úrovně 1,3060 a MACD byl tehdy už v zóně překoupenosti, což umožnilo realizaci druhého scénáře pro prodej. Nicméně po poklesu páru o deset pipů tlak na libru polevil. Ráno nepřišly žádné zprávy, takže kupci páru GBP/USD mají dobrou šanci pokračovat ve včerejším uptrendu. Výsledky průzkumu o očekávané inflaci v Británii by s tím mohly pomoci. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 13. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

13.09.2024 Také pár GBP/USD ve čtvrtek vykázal silný pohyb vzhůru, přestože k tomu neměl žádné opodstatnění ani důvody. Zatímco zasedání Evropské centrální banky v eurozóně mohlo euro hypoteticky podpořit, ve Spojeném království se žádné významné zpravodajské události nekonaly. V USA byl zveřejněn index cen výrobců, který byl v meziměsíčním vyjádření o 0,1 % vyšší, než se předpokládalo. Opravdu někdo věří, že tento index vyvolal pokles dolaru o 100 pipsů?
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 12. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

12.09.2024 Ve středu měnový pár GBP/USD dále klesal, sice nepatrně, ale klesal. A pro ty, kteří si to nepamatují, pokles britské měny byl v roce 2024 velmi vzácný, zejména když americké makroekonomické údaje nejsou pro dolar podporou. Nepamatujeme si, kdy naposledy dolar rostl na základě slabých údajů. Opakovaně jsme však upozorňovali, že trh přinejmenším po celý rok 2024 (ne-li déle) zohledňuje především budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a všechny ostatní faktory ignoruje. Dříve nebo později musel přijít okamžik, kdy trh plně započítá veškeré budoucí snižování sazeb. Poté by dolar neměl důvod dále klesat. Netvrdíme, že tento okamžik nastal, ale pravděpodobnost, že nastane, nějaká existuje. Pokud tomu tak bude, dolar může vstoupit do delšího období posilování. Středeční zprávy z Británie, podobně jako ty úterní, neměly na pohyb páru prakticky žádný vliv.
img

Jak 12. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

12.09.2024 Pár EUR/USD si ve středu udržel sestupný pohyb. Připomeňme, že včera byla zveřejněna "zpráva týdne" – index spotřebitelských cen v USA za srpen. Inflace v USA zpomalila na 2,5 %, což výrazně zvýšilo pravděpodobnost agresivnějšího snížení sazeb Federálního rezervního systému. V minulosti by taková informace vyvolala pád amerického dolaru, ale tentokrát ne. Dolar včera posílil, i když ne o mnoho. Podle nás je to pro americkou měnu, která celý rok 2024 klesala, dobré znamení. Opakovaně jsme upozorňovali, že dolar je příliš přeprodaný a nepřiměřeně levný a že trh využívá téměř jakýkoli faktor k jeho prodeji, což je nelogické. Možná přišel čas obnovit spravedlivý kurz. Sestupný trend je stále křehký, ale je tu, drží se a dolar pomalu, ale jistě roste.
img

Jak 11. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.09.2024 Pár EUR/USD vykázal v úterý jen mimořádně slabou volatilitu, nic víc, což v podstatě nepřekvapí, protože včera nepůsobily v eurozóně ani v USA žádné makroekonomické ani fundamentální faktory. Zveřejněn byl pouze druhý odhad německého indexu spotřebitelských cen za srpen, který se – v souladu s očekáváním – nelišil od prvního.
img

Jak obchodovat GBP/USD dne 11. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.09.2024 V úterý pár GBP/USD předvedl jediné – naprostou neochotu obchodovat. Na rozdíl od eura měla britská libra k dispozici několik zajímavých zpráv. Jak jsme však upozorňovali, na tržní sentiment téměř neměly vliv. Míra nezaměstnanosti ve Spojeném království se podle očekávání snížila o 0,1 % meziročně. Růst mezd zpomalil o něco více, než se očekávalo, a počet nezaměstnaných se zvýšil mnohem méně, než trh předpokládal. Můžeme tedy konstatovat, že zprávy ze Spojeného království byly pozitivní, ale trh nyní zajímá jediné – měnová politika Federálního rezervního systému. V důsledku toho jsme byli svědky mírného posílení britské měny, které však nemělo na technický obrázek žádný vliv. Cena dokonce nedokázala konsolidovat nad nejbližší úrovní 1,3107. Klesající trend tedy přetrvává a korekční pokles pokračuje.
img

Jak 10. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

10.09.2024 Měnový pár EUR/USD vykazoval v pondělí obstojný pohyb dolů a pokračoval tak už druhý den v trendu. Připomeňme, že v pátek se očekával pokles amerického dolaru, protože makroekonomické údaje z USA lze jen těžko označit za silné. Pokud míra nezaměstnanosti opravdu klesla, vyšly nonfarms opět pod prognózami, takže nás překvapilo, že dolar posiloval. V pondělí ale žádné makroekonomické ani fundamentální pozadí nebylo a fakt, že trh nakupoval dolary, je pro nás dobré znamení.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 10. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

10.09.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí vykázal pohyb směrem dolů, kterému se dalo předejít. Minulý týden však cena překonala linii rostoucího trendu a britská libra zůstává extrémně překoupená. Vzhledem ke všem faktorům by tedy britská měna měla pouze klesat – dlouho a prudce. Přesto páteční a pondělní poklesy páru ukazují alespoň na určité známky připravenosti trhu prodávat, nikoli nakupovat. A to se v poslední době děje extrémně zřídka.
img

Jak 9. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

09.09.2024 Pár EUR/USD vykázal v pátek pravděpodobně typický pohyb. Cena po celou evropskou obchodní seanci stagnovala a pak, zkraje americké seance, jsme viděli vcelku očekávaný gejzír emocí. USA tehdy zveřejnily nonfarms payrolls, míru nezaměstnanosti a průměrnou mzdu. Tyto zprávy je obtížné jednoznačně interpretovat, protože míra nezaměstnanosti klesla, ale v rámci prognózy; počet míst mimo zemědělský sektor byl pod prognózami, ale jen mírně, a byl nad předchozí hodnotou; mzdy zrychlily, což poněkud snižuje pravděpodobnost agresivního uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Trh tyto údaje vyhodnotil jako "podmíněně pozitivní" a dolar mírně vzrostl. Tyto zprávy ale nepřinášejí dolaru žádnou pozoruhodnou perspektivu. Údaje o trhu práce a nezaměstnanosti stále nejsou ideální a nutí Fed nejméně jednou nebo dvakrát snížit základní úrokovou sazbu. Trh toto "jednou nebo dvakrát" zohledňuje už dlouho, ale dál očekává mnohem agresivnější uvolnění měnové politiky.
img

Jak 6. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

06.09.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek dál pohyboval nahoru. Slabě, nejistě a korekčně, ale přesto. Nezapomeňte, že veškerý pohyb po 26. srpnu je považován za slabou korekci. Současný pohyb nahoru tedy vypadá jako začátek nové fáze uptrendu z posledních týdnů a měsíců. Dolar tento týden doufal v podporu z makroekonomického pozadí, ale tyto naděje se začaly vytrácet už v úterý. Nejprve nebyl dost dobrý index podnikatelské aktivity ISM ve výrobě a pak byla slabší, než se předpokládalo, zpráva JOLTS. Zpráva ADP o trhu práce pak zaznamenala nejnižší hodnotu za posledních 3,5 let. Dolar tedy mohl být rád, že roste, Jenže jak může růst, když z USA přicházejí jen neuspokojivé údaje? Zmínili jsme, že americká měna může volně klesat až do 18. září a ještě měsíc nebo dva poté.
img

Jak 5. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

05.09.2024 Pár EUR/USD ve středu stoupal. Další propad amerického dolaru vyvolala výhradně jedna událost – zveřejnění zprávy JOLTS o počtu volných pracovních míst v USA. Na začátku týdne jsme upozorňovali, že údaje o trhu práce, nezaměstnanosti a indexy podnikatelské aktivity ISM by mohly negativně ovlivnit kurz dolaru. Zatím vše probíhá podle plánu. Průměrný výrobní index ISM v úterý dolaru nedovolil udržet si růst a slabá zpráva JOLTS ve středu vyvolala jeho pokles. A co vidíme v grafech teď? Cena se plynule pohybuje nahoru a nás čekají kritické zprávy – ISM, nonfarm payrolls a nezaměstnanost. Předpovědi pro ně jsou opět poměrně vysoké, protože trh stále očekává růst ukazatelů při co možná nejvýraznější jestřábí politice Federálního rezervního systému. Zároveň si všímá i zpomalení ekonomiky a trhu práce a očekává, že Fed svou politiku zmírní – paradox na paradox.
img

Jak 4. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

04.09.2024 Pár EUR/USD se v úterý znovu obchodoval s nízkou volatilitou. Patrně se vrací staré časy, kdy denně urazil pouhých 30–40 pipů. Doufejme, že to tak nebude. Zatímco v pondělí nedošlo k žádným významným událostem, v úterý byl zveřejněn index podnikatelské aktivity ISM v USA, který je považován za důležitý. Během americké seance se tedy dal očekávat určitý větší pohyb.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 4. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

04.09.2024 V úterý si měnový pár GBP/USD udržel svůj pomalý pohyb směrem dolů, ale obchodníci by měli být spokojeni i s takto mírným poklesem britské libry. Ta nás během posledních několika měsíců totiž jen zřídkakdy potěšila poklesem. Jak jsme již zmínili, jediná zpráva dne z USA dopadla spíše průměrně, takže je nepravděpodobné, že by byla hlavním motorem posilování amerického dolaru. Navíc načasování poklesu páru se zveřejněním zprávy nesouhlasí. Dá se však předpokládat, že indexy podnikatelské aktivity S&P a ISM poskytly základ pro některé drobné dolarové nákupy.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD 3. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

03.09.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí nezaznamenal žádné výrazné pohyby. Ceně se nepodařilo prolomit úroveň 1,1048 a poté došlo k mírné korekci směrem vzhůru. Pár však aktuálně vykazuje klesající trend, takže můžeme očekávat, že pohyb směrem dolů bude pokračovat.
img

Jak 3. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

03.09.2024 I pár GBP/USD se v pondělí obchodoval s velmi nízkou volatilitou a zatím nedokázal prolomit vzestupnou trendovou linii. Britská měna se stále zdráhá klesat, ačkoli dlouhodobě a se značnou intenzitou roste, což odporuje zdravému rozumu. V pondělí nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem, takže obchodníci během dne neměli na co reagovat. Očekáváme další pokles britské měny, ale osud dolaru bude v tomto týdnu do značné míry závislý na údajích z amerického trhu práce a nezaměstnanosti. Růst dolaru mohou podpořit i další reporty; nebo mu naopak mohou bránit. První týden v měsíci je pro dolar vždycky nejdůležitější. Konsolidace pod trendovou linií by výrazně zvýšila pravděpodobnost dalšího posílení americké měny.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování dne 30. srpna pro začátečníky. Analýza včerejších forexových obchodů

30.08.2024 K otestování ceny 144,74 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup (buy) dolaru. V důsledku toho pár vzrostl na přibližně cílovou úroveň 145,55 a zaostal jen o několik pipsů. Tento pohyb však obchodníkům umožnil dosáhnout zisku přibližně 60 pipsů. Dnes bylo zveřejněno značné množství údajů z Japonska, které lze jen těžko označit za pozitivní, přesto nevedly k novému výprodeji jenu ani k posílení dolaru. Údaje o indexu spotřebitelských cen v Tokiu byly vyšší, než předpokládali ekonomové, zatímco údaje o nezaměstnanosti, průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách byly zklamáním a nedosáhly předpokládaných hodnot. Je zřejmé, že se pár bude nadále obchodovat v horizontálním kanálu, přičemž hlavním hybatelem trhu budou údaje z USA, které budou podrobněji rozebrány v prognóze na druhou polovinu dne. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
img

EURUSD: Jednoduché tipy na obchodování dne 30. srpna pro začátečníky. Analýza včerejších forexových obchodů

30.08.2024 K otestování ceny 1,1089 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný bod pro prodej (sell) eura v rámci korekce směrem dolů. V důsledku toho se pár propadl o více než 30 pipsů, avšak cílové úrovně 1,1043 jsme zcela nedosáhli. Zatímco dříve během dne euro ztrácelo kvůli údajům o indexu spotřebitelských cen ve Španělsku, indexu spotřebitelských cen v Německu a indikátoru spotřebitelské důvěry v eurozóně, během americké seance silné údaje o tempu růstu americké ekonomiky vyvolaly novou vlnu výprodejů rizikových aktiv a umožnily prodávajícím dosáhnout dalšího testu týdenního minima. Během dnešní evropské seance nás čeká několik klíčových údajů, které budeme sledovat, počínaje údaji o změnách německých maloobchodních tržeb, míře nezaměstnanosti, změnách počtu zaměstnaných v soukromém sektoru ve Francii, změnách francouzského HDP a indexu spotřebitelských cen a konče indexem spotřebitelských cen a mírou nezaměstnanosti v eurozóně. Slabé údaje budou tlačit euro ještě níže, takže se na konci týdne nedoporučuje vrhat se do nákupů, a to ani uprostřed tak výrazné korekce. V případě intradenní strategie budu spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
img

Jak 30. srpna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

30.08.2024 I ve čtvrtek si pár GBP/USD udržel pokles; byl ale tak slabý, že si sotva zaslouží, aby se o něm diskutovalo. Stručně řečeno, britská libra je extrémně překoupená a nepřiměřeně drahá. Tři týdny po sobě rostla bez korekce a trh stále oceňuje pouze budoucí uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému. Za současných okolností tak můžeme uvažovat jen o poklesu britské měny. Cena ale ještě nedosáhla trendové linie a neví se, jestli ji překoná. Čtvrteční druhý odhad zprávy o americkém HDP za druhé čtvrtletí opět příjemně překvapil, protože americká ekonomika vzrostla o 3 % oproti prognózovaným +2,8 %. Proto se domníváme, že dolar měl včera posílit mnohem víc. Jenže co se dá dělat, když při zprávě sice stoupal, ale před ní i po ní klesal?
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 30. srpna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

30.08.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek pokračoval v klesajícím pohybu a nakonec konsolidoval pod linií vzestupného trendu. Pohyby páru v tomto týdnu jsou poměrně povzbudivé. Euro konečně začalo klesat a trh konečně začal věnovat pozornost pozitivním zprávám z USA. Trhy si také si najednou uvědomily, že Evropská centrální banka možná v září podruhé sníží sazby. Včera vyšlo najevo, že inflace v Německu již zpomalila na 1,9 %, a dnes možná vykáže výrazné zpomalení i evropská inflace. Při takové úrovni inflace má ECB jen málo důvodů ponechat v září sazby beze změny. I bez případného snížení sazeb v eurozóně by měl dolar růst a euro klesat. Euro je silně překoupené, zatímco dolar je podhodnocený. Pokud trh v průběhu roku 2024 počítá se snížením sazeb Federálního rezervního systému, které se zatím neuskutečnilo, dolar již tento faktor zohlednil. Další růst eura zatím předpovídat nemůžeme.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování dne 29. srpna pro začátečníky. Analýza včerejších forexových obchodů

29.08.2024 K otestování ceny 144,50 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup dolaru. V důsledku toho pár vzrostl do oblasti cílové úrovně 144,92, takže si obchodníci mohli připsat zisk zhruba 40 pipsů. Okamžitý prodej při odrazu od úrovně 144,92 podle scénáře č. 2 přinesl další zisk ve výši přibližně 20 pipsů. Dnes byly zveřejněny údaje o ukazateli spotřebitelské důvěry v Japonsku, které byly o něco horší, než předpokládali ekonomové, a neměly výrazný vliv na dynamiku trhu. Zdá se, že pár se bude nadále obchodovat spíše do strany, čímž se volatilita jenu vrací do normálu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 29. srpna pro začátečníky. Analýza včerejších forexových obchodů

29.08.2024 K otestování ceny 1,3205 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně směrem dolů od nuly, což omezilo další medvědí potenciál páru v rámci rostoucího trendu. Z toho důvodu jsem libru neprodával. Krátce poté se druhý test této cenové úrovně shodoval s výskytem ukazatele MACD v přeprodané oblasti, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry. V důsledku toho pár vzrostl o 20 pipsů. Projev členky MPC Bank of England Catherine L. Mann libru výrazně neovlivnil a nijak zvlášť jí v pohybu vzhůru nepomohl. Odpoledne se v souvislosti s absencí amerických údajů tlak na pár vrátil. Dnes opět nejsou k dispozici žádná data týkající se britské ekonomiky, takže nevylučuji nový pokles libry během evropských obchodních hodin. V případě intradenní strategie budu spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
img

Jak 29. srpna obchodovat pár GBP/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.

29.08.2024 Pár GBP/USD vykázal ve středu také dlouho očekávaný pokles; byl ale tak slabý, že cena nedosáhla ani na trendovou linii. Místo toho se v grafu aktuálně tvoří jakýsi pattern "Hlava a ramena". Pokud se cena odrazí od úrovně 1,3210, mohli bychom se dočkat "druhého ramene" a očekávat další pokles britské měny. Upřímně řečeno, libra by teď měla mnoho měsíců klesat bez jakýchkoli důvodů nebo faktorů – v roce 2024 takto silně a bezdůvodně stoupala. Nelze ale přesně říct, kdy podobný pohyb začne. Trh by mohl dál zohledňovat očekávané snížení sazeb Federálního rezervního systému. Pokud budou údaje o trhu práce a nezaměstnanosti příští týden opět slabé, mohly by vést ke spekulacím, že Fed 18. září sníží sazbu o 0,5 %. A nezáleží na tom, jestli to bude pravda, nebo ne. Ani na tom, jestli inflace umožní takto rychlé snížení sazeb.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 29. srpna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

29.08.2024 Ve středu pár EUR/USD zažil mírnou korekci směrem dolů, ale nepodařilo se mu prolomit vzestupnou trendovou linii, ani překonat poslední lokální minimum. Současná korekce je proto považována za "nepatrnou". Stojí za zmínku, že včera nedošlo k žádným makroekonomickým ani fundamentálním událostem, takže pokles byl čistě technický. To nutně neznamená, že začne nový klesající trend, který mnozí očekávají. Euro pokračuje v růstu, ať už k tomu důvod má, anebo ne, a dolar ze stejných důvodů nadále klesá. Samozřejmě pokud by cena konsolidovala pod trendovou linií, výrazně by to zvýšilo pravděpodobnost poklesu páru. Připomínáme však, že v posledních třech týdnech jsme byli svědky růstu pouze na základě očekávání trhu ohledně zářijového snížení sazeb FOMC. Trh má do 18. září dostatek času, aby tento faktor zapracoval. Pokud příští týden obdržíme z USA neuspokojivé údaje o trhu práce a nezaměstnanosti, pokles dolaru by mohl ještě zrychlit.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 28. srpna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

28.08.2024 Pár EUR/USD stál v úterý celý den na jednom místě. Makroekonomické pozadí bylo poměrně slabé a nedošlo k žádnému fundamentálnímu vývoji. Z makroekonomických dat můžeme vyzdvihnout pouze index spotřebitelské důvěry v Německu, který se propadl na -22 bodů, a zprávu o HDP za druhé čtvrtletí, která podle očekávání dosáhla -0,1 % mezikvartálně. Tyto údaje tedy nemohly euro podpořit, ani na něj nevyvíjely žádný tlak. Slabé zprávy týkající se eura opět nevyvolaly žádnou reakci trhu.
img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 27. srpna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

27.08.2024 V pondělí pár EUR/USD předvedl pouze nepatrnou medvědí korekci, ale učinil tak velmi neochotně. Zatím to vypadá, že se dočkáme dalšího menšího pullbacku a poté se obnoví hlavní trend, který trvá již několik týdnů. Jak jsme již zmínili, pro tak výrazný pokles americké měny neexistují žádné pádné důvody. Trh stále reaguje pouze na faktory, které se mu hodí. Aktivně prodává dolar na základě očekávání snížení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému, zatímco zcela ignoruje probíhající snižování sazeb ze strany Evropské centrální banky. Trh reaguje na každou negativní zprávu z druhé strany oceánu a sebevědomě ignoruje jakékoli další zprávy z EU. Proto není možné určit, jak dlouho bude růstový trend trvat – vše totiž závisí na náladě a záměrech hlavních hráčů na trhu.
img

USD/JPY: jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 20. června (americká seance)

20.06.2024 Vzestupný trend na tomto páru pokračuje. Cenová úroveň 158,23 byla otestována v době, kdy indikátor MACD začal stoupat od úrovně nula, což vedlo k realizaci prvního scénáře pro nákup dolaru za účelem pokračování trendu. Pár ve výsledku vzrostl o více než 30 pipů, ale až na cílovou úroveň 158,60 se nedostal. Silné statistiky z USA ve druhé polovině dne – zvlášť pokud jde o nově zahájené stavby domů a stavební povolení – mohou páru USD/JPY umožnit další růst. Týdenní údaje o počátečních žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA mají na trh malý vliv, když odpovídají průměrným hodnotám. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě scénářů č. 1 a 2.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

17.06.2024 Také měnový pár GBP/USD v pátek vykázal poměrně výrazný pokles, pro který neexistovaly žádné lokální důvody. Vysvětlíme si, co tím myslíme. Lokálními příčinami jsou události a zprávy, ke kterým dochází v průběhu dne. V pátek se prakticky žádné takové nevyskytly. Ve Spojených státech byl zveřejněn index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity, který dopadl hůře, než se předpokládalo, a nakonec zastavil růst dolaru. Pohyb směrem dolů před tímto zveřejněním však nebyl vyvolán zprávami dne.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 7. června. Analýza včerejšího obchodování na forexu

07.06.2024 K otestování ceny na úrovni 1,2788 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což na konci obchodního dne omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem libru nenakupoval a ukázalo se, že jsem udělal dobře. K žádnému výraznému pohybu nedošlo. Dnes nejsou k dispozici žádné důležité statistiky ze Spojeného království a údaje o indexu cen nemovitostí pravděpodobně nezpůsobí prudký nárůst volatility na trhu. Proto se zaměřím na druhou polovinu dne a důležité údaje z amerického trhu práce a během evropské seance budu raději obchodovat v bočním kanálu. V případě intradenní strategie budu spoléhat spíše na realizaci scénáře č. 2.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

07.06.2024 Ve čtvrtek zůstal měnový pár GBP/USD v podstatě na místě. Zasedání ECB nebylo pro britskou libru nijak významné ani relevantní. Ačkoli občas na takové události libra reaguje, včerejšek k nim nepatřil. Pár tak zůstává v blízkosti svých lokálních maxim a drží se zcela nelogického vzestupného trendu, který není schopný ani mírné korekce směrem dolů. Vytvořila se třetí po sobě jdoucí vzestupná trendová linie, která zůstává relevantní. Připomeňme, že prolomení ceny pod první dvě linie nevedlo k poklesu libry ani k vytvoření klesajícího trendu. Trendové linie tedy v současné době existují pouze jako potvrzení nepřetržitého růstu libry.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 6. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

06.06.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve středu obchodoval v rostoucím trendu. Během dne byly ve Spojeném království a v USA zveřejněny tři zprávy, které mohly ovlivnit pohyb páru. Britský index PMI ve službách nevykázal nijak významnou hodnotu. Americká zpráva ADP o zaměstnanosti byla o něco slabší, než se předpokládalo, zatímco důležitý index ISM ve službách výrazně překonal očekávání. Vše nasvědčovalo tomu, že americký dolar posílí minimálně o 50 bodů. K tomu však nedošlo. Byli jsme svědky krátkodobého poklesu o 20–25 bodů, po kterém následovalo obnovení růstu páru.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 4. června (seance v USA)

05.06.2024 The first test of the price at 1.0845 occurred when the MACD indicator had moved significantly below the zero mark, which, in my opinion, limited the pair's further downward potential and provided a chance for implementing buying scenario #2. A short time later, there was another test of 1.0845, and at that moment, the MACD was already recovering from the oversold area. Unfortunately, I did not see a rebound in the euro, and I decided to exit the market with minimal losses. In the second half of the day, there will be a lot of US statistics, but all of it is secondary in nature, so it is likely that pressure on the euro will remain. Expected data includes job openings and labor turnover from the Bureau of Labor Statistics and changes in US factory orders. Strong figures will push the euro down even further, allowing sellers to recover all of yesterday's losses. Regarding the intraday strategy, I plan to act based on the implementation of scenarios #1 and #2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 20. května (seance v USA)

21.05.2024 K prvnímu otestování ceny 1,2692 došlo v době, kdy se ukazatel MACD již výrazně propadl pod nulu, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z toho důvodu jsem neprodával a místo toho jsem vyčkal na realizaci scénáře č. 2 pro nákup. Po krátké době došlo k dalšímu otestování úrovně 1,2692, když se ukazatel MACD již nacházel v přeprodané oblasti, čímž mi umožnil vstoupit do nákupů libry. Poté se pár zotavil o téměř 20 bodů. Absence britských statistik libře opět nepřála, i když se kupujícím podařilo udržet denní minima. Kromě projevů představitelů Federálního rezervního systému neočekáváme, že by se během americké seance odehrálo něco zajímavého, a tak je nejlepší vsadit na další pokles GBP/USD. Jakékoli komentáře Fedu k inflaci budou interpretovány ve prospěch nákupu dolaru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 16. května (seance v USA)

17.05.2024 K úvodnímu otestování ceny na úrovni 1,0872 došlo ve chvíli, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu páru směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem se, zejména vzhledem ke včerejšímu trendu, zdržel prodeje eura. Krátce poté došlo k dalšímu testu na úrovni 1,0872, když se ukazatel MACD zotavil z přeprodané oblasti, což umožnilo uskutečnit scénář č. 2 pro nákup. K výraznému růstu však nedošlo a tlak na pár se vrátil. Na náladu na trhu měla negativní dopad absence statistik z eurozóny.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. května (seance v USA)

09.05.2024 K otestování mnou naznačených úrovní během dopoledne nedošlo, ačkoli se pár obchodoval poměrně blízko ceny 155,96. Na tomto pozadí jsem byl nucen revidovat technický obrázek a zredukovat nejbližší úrovně, na jejichž základě se hodlám rozhodovat. V průběhu druhé poloviny dne bych rád viděl nějaký pohyb, který by mohly vyvolat zprávy z amerického trhu práce, i když je to nepravděpodobné. Očekává se zveřejnění údajů o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti a týdenních počtech opakovaných žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, kdy poměrně dobrá čísla jen posílí pozice kupujících dolaru na trhu. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 9. května (seance v USA)

09.05.2024 K testu ceny 1,0735 došlo dopoledne v době, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, což omezilo další potenciál pohybu směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem euro neprodával, což se ukázalo jako správné. Na pozadí nízkého objemu obchodování a absence jakýchkoli statistik z eurozóny nebylo snadné očekávat výrazné pohyby na trhu. Druhá polovina dne může probíhat pod stejnou "taktovkou", protože údaje z USA na tom pravděpodobně nic nezmění. Údaje o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti z USA pravděpodobně rovnováhu na trhu neovlivní. Pokud však zprávy překonají odhady ekonomů, tlak na euro se pravděpodobně zvýší a dolar bude nadále posilovat. Kupující eura může ovlivnit také britská libra, jejíž prudký pokles bude vyvíjet tlak na měnový pár EUR/USD. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché tipy pro začátečníky na 24. dubna (seance v USA)

24.04.2024 V souladu s naším obvyklým obchodním přístupem nedošlo v první polovině dne v blízkosti ročního maxima k žádným testům mnou naznačených úrovní, což zabránilo vstupu do trhu. Obchodníci sázející na růst dolaru se stále častěji drží strategie nákupů při poklesu z dobrých a solidních úrovní, protože jen někteří věří v prolomení ročního maxima a následný výrazný růst. Doporučuji vám, abyste postupovali stejně, zejména proto, že se nechystá žádné zveřejnění, které by mohlo vést k prolomení maxim. Takže obchodování v rámci kanálu a nákupy při poklesu budou nejvhodnější možností. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénář č. 2.
img

USD/JPY: Simple trading tips for novice traders on April 16th (US session)

16.04.2024 K otestování ceny na úrovni 154,59 došlo ve chvíli, kdy ukazatel MACD již výrazně vystoupal nad nulu, což jasně omezilo potenciál páru směrem vzhůru. Z tohoto důvodu jsem dolar nenakupoval. Vzhledem k tomu, jak pár poslední dobou reaguje na americké statistiky, pozornost se ve druhé polovině dne pravděpodobně zaměří právě na ně. Údaje o objemu vydaných stavebních povolení a o počtu nově založených základech budou pro určení směru páru ve druhé polovině dne rozhodující. Silné ukazatele i na pozadí rekordně vysokých úrokových sazeb opět připomenou všem účastníkům trhu sílu americké ekonomiky, což povede k dalšímu pokračování vzestupného trendu páru. Výrazně slabé údaje však mohou USD/JPY oslabit, a to zejména směrem od ročních maxim, na kterých se aktuálně obchoduje. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 16. dubna (seance v USA)

16.04.2024 V první polovině dne došlo k otestování ceny na úrovni 1,0630, když se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což spolu se slušnými údaji z eurozóny umožnilo vzik nákupního signálu pro euro. Jak ale vidíme v grafu, k běžné korekci směrem vzhůru nedošlo. Ano, údaje institutu ZEW, zejména za Německo, se ukázaly být mnohem lepší, než předpovídali ekonomové, ale to euru umožnilo se pouze udržet nad vodou, nevedlo to k růstu páru. Ve druhé polovině dne nás čekají statistiky o objemu vydaných stavebních povolení a počtu nově položených základů. Trh s nemovitostmi a jeho "počasí" jsou pro Fed velmi důležité, takže udržení stability může působit ve prospěch dolaru. Silné údaje o růstu průmyslové výroby jsou důvodem k nákupu dolaru a prodeji eura. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 27. března (americká seance)

27.03.2024 K testu ceny 151,59 došlo právě ve chvíli, kdy linie MACD začínala klesat od úrovně nula, což potvrdilo vstupní bod pro prodej dolaru. V důsledku toho pár klesl na cílovou úroveň 151,10, což umožnilo stáhnout se z trhu se ziskem přibližně 40 bodů. Vzhledem k absenci významných fundamentálních statistik pro USA v druhé polovině dne se má za to, že tlak na dolar bude přetrvávat – zejména po neúspěšném pokusu o růst k ročnímu maximu během dnešní evropské seance. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíš na scénáře 1 a 2.
img

GBP/USD: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky na 27. března (seance v USA)

27.03.2024 K otestování ceny na úrovni 1,2628 v první polovině dne došlo ve chvíli, kdy MACD výrazně vystoupal nad úroveň nuly, což omezilo další potenciál páru směrem dolů. Z tohoto důvodu jsem libru nenakupoval. O něco později došlo k dalšímu podobnému testu a MACD se začínal pohybovat od úrovně nula směrem nahoru, což mi umožnilo do trhu vstoupit, ale k výraznému pohybu směrem nahoru nedošlo. Asi 10 bodů a poptávka po libře se snížila. Vzhledem k tomu, že na druhou polovinu dne není naplánováno zveřejnění žádných dat z USA, může růst libry pokračovat, ale s nákupy na denním maximu buďte opatrní. Absence aktivity kupujících může vést k obratu páru a rychlému poklesu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a 2.
img

GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 26. března (americká seance)

26.03.2024 K testu ceny 1,2648 v první polovině dne došlo v době, kdy indikátor MACD už výrazně stoupal od úrovně nula, což omezilo další potenciál páru klesat dolů. Z tohoto důvodu jsem libru nekupoval. Po chvilce došlo k dalšímu podobnému testu a indikátor MACD se začal pohybovat od úrovně nula směrem nahoru, což umožnilo vstup na trh, ale výrazný růst se nekonal. Přibližně 10 bodů a poptávka po libře klesla. Mnohé teď záleží na statistikách z USA: změny objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, indexu cen bydlení a indikátoru spotřebitelské důvěry ovlivní směr páru během americké seance. Slabé údaje jsou důvodem k dalšímu prodeji dolaru a nákupu libry v rámci korekce, která se může změnit v trend, zatímco silné zprávy mohou libře výrazně uškodit. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 26. března (americká seance)

26.03.2024 V první polovině dne byla otestována cena 1,0848, právě když linie MACD začínala stoupat od úrovně nula, což potvrdilo buy signál pro euro. Pár ve výsledku vzrostl přibližně o 20 pipů, ale cílové úrovně 1,0879 úplně nedosáhl. Obstojné údaje o předstihovém indexu spotřebitelského klimatu v Německu dokázaly během evropské seance podpořit slábnoucí býčí momentum. Mnohé teď záleží na statistikách z USA, které jsou také docela zajímavé. Změny objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, indexu cen bydlení a indikátoru spotřebitelské důvěry ovlivní průběh americké seance. Slabé údaje jsou důvodem k dalšímu prodeji dolaru a nákupu eura, zatímco silné zprávy mohou vzestupnou korekci páru výrazně poškodit. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na scénáře č. 1 a č. 2.
img

Ceny ropy: Záhada roku 2023

05.05.2023 S rostoucími obavami investorů z nadcházející recese kolísají ceny ropy v důsledku nejistoty, která trápí finanční trh...
img

Ceny ropy: Záhada roku 2023

05.05.2023 S rostoucími obavami investorů z nadcházející recese kolísají ceny ropy v důsledku nejistoty, která trápí finanční trhy. Ropa je jedním z druhů energie, která pohání růst průmyslu a ovlivňuje spotřebitelské ceny. V mnoha zemích světa se v důsledku vysokých cen energií výrazně zvýšila inflace.
img

Sledujte rozhodnutí Fedu, ECB o sazbách a zprávu o NFP

03.05.2023 Očekává se, že americký Federální rezervní systém (Fed) a Evropská centrální banka (ECB) dnes, resp. zítra oznámí svá rozhodnutí o úrokových sazbách. Zasedání Rady guvernérů Fedu je zastíněno obavami o regionální bankovní sektor, který o víkendu utrpěl další ránu, když banka JPMorgan vstoupila do převzetí problémové First Republic Bank.
img

Sledujte rozhodnutí Fedu, ECB o sazbách a zprávu o NFP

03.05.2023 Očekává se, že americký Federální rezervní systém (Fed) a Evropská centrální banka (ECB) dnes, resp. zítra oznámí svá ...
img

Ekonomika Nového Zélandu: Co je třeba vědět

28.04.2023 Pokud jste právě začali objevovat svět obchodování, měnové páry založené na novozélandském dolaru mohou být jednou z m...
img

Ekonomika Nového Zélandu: Co je třeba vědět

28.04.2023 Pokud jste právě začali objevovat svět obchodování, měnové páry založené na novozélandském dolaru mohou být jednou z možností, které váš makléř nabízí. Obchodování měnových párů vám poskytne příležitost dozvědět se o měnách věci, o kterých jste možná nikdy předtím neslyšeli. Novozélandský dolar možná není tak populární jako americký dolar, britská libra nebo euro, ale je jednou z nejobchodovanějších měn na světě. Vzhledem k tomu, že Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) právě zpřísňuje svou měnovou politiku, bylo by dobré dozvědět se něco o novozélandské ekonomice.
img

Rozhodnutí BoJ o úrokových sazbách: Dojde k nějakým překvapením?

26.04.2023 Po zbytek týdne bude klíčové rozhodnutí o úrokových sazbách japonské centrální banky (BoJ) a předběžné údaje o HDP z U...
img

Rozhodnutí BoJ o úrokových sazbách: Dojde k nějakým překvapením?

26.04.2023 Po zbytek týdne bude klíčové rozhodnutí o úrokových sazbách japonské centrální banky (BoJ) a předběžné údaje o HDP z USA a eurozóny. Australský dolar se dostal na šestitýdenní minimum poté, co RBA v 1. čtvrtletí 2023 snížila průměrný index spotřebitelských cen, který nenaplnil očekávání a dosáhl 6,6 % v meziročním srovnání.
img

RBA prověřuje zprávu o australské inflaci

25.04.2023 Zpráva o vývoji inflace v Austrálii za první čtvrtletí letošního roku bude na začátku týdne jedním z nejdůležitějších ...
img

RBA prověřuje zprávu o australské inflaci

25.04.2023 Zpráva o vývoji inflace v Austrálii za první čtvrtletí letošního roku bude na začátku týdne jedním z nejdůležitějších údajů pro investory a obchodníky. Očekává se, že údaje o inflaci vezme v úvahu australská centrální banka (RBA) a mohou ovlivnit hodnotu australského dolaru vůči ostatním hlavním měnám.
img

Inflace ve Velké Británii dosáhla 10,1 %, přijme BoE opatření?

19.04.2023 Inflace ve Spojeném království zůstala v březnu dvouciferná (10,1 % meziročně), ačkoli ekonomové předpokládali pokles ...
img

Inflace ve Velké Británii dosáhla 10,1 %, přijme BoE opatření?

19.04.2023 Inflace ve Spojeném království zůstala v březnu dvouciferná (10,1 % meziročně), ačkoli ekonomové předpokládali pokles na 9,8 %.
img

Oči se upírají na zprávu o NFP, RBNZ překvapuje trhy

05.04.2023 V pátek bude pozornost investorů a obchodníků upoutávat zpráva o mzdách mimo zemědělský sektor v USA. Federální rezervní systém bere zprávy NFP v úvahu při hodnocení své měnové politiky, přičemž stojí za zmínku, že údaje o NFP byly v roce 2023 konzistentně vyšší, než se očekávalo.
img

Rozhodnutí RBNZ o sazbách a ceny ropy

04.04.2023 Investoři a obchodníci se soustředí na zítřejší rozhodnutí o úrokových sazbách Reserve Bank of New Zealand (RBNZ), zatímco Reserve Bank of Australia (RBA) ponechala sazby beze změny, protože někteří ekonomové naznačují, že zvýšení sazeb mělo dopad na inflaci a spotřebitelské výdaje.
img

Generální revize společnosti Alibaba: Co je třeba vědět

30.03.2023 Společnost Alibaba se tento týden dostala na titulní stránky finančních zpráv, protože její generální ředitel Daniel Zhang oznámil zásadní reorganizaci podniku. Toto rozhodnutí překvapilo analytiky trhu, a to pouhý den poté, co zakladatel Alibaby Jack Ma poprvé za posledních 12 měsíců veřejně vystoupil na čínské půdě.
img

Trhy se soustředí na zprávy o HDP v USA a Velké Británii

29.03.2023 Pozornost investorů a obchodníků přitahují zprávy o HDP USA a Spojeného království za čtvrté čtvrtletí roku 2022. V Japonsku odstupující guvernér BoJ Haruhiko Kuroda uvedl, že "ekonomika je blíže než dříve k udržitelnému dosažení 2% inflačního cíle".
img

Asijské trhy rostou, obavy bank se zmírňují

28.03.2023 Většina asijských trhů v úterý ráno rostla, protože akvizice velké části zkrachovalé banky Silicon Valley Bank (SVB) společností First Citizens BancShares zmírnila obavy ohledně bankovního sektoru v USA. Akcie Deutsche Bank získaly v pondělí díky optimismu investorů nový impuls.
img

Obchodování s kávou: Nahlédněte pod pokličku

23.03.2023 Když ráno zapnete kávovar a probudí vás první vůně horkého nápoje, rozhodně nemyslíte na obchodování kávy. Káva však není jen o pití. Obchodování s kávou je významnou součástí obchodování se zemědělskými komoditami. Stále více lidí konzumuje kávu ve svém každodenním režimu, takže poptávka po ní roste.
img

Klíčová rozhodnutí Fedu a BoE o sazbách v prostředí tržních turbulencí

22.03.2023 Americký Federální rezervní systém (Fed) dnes oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách. Nástroj FedWatch společnosti CME naznačuje 88% pravděpodobnost zvýšení sazeb o 25 bazických bodů, a to navzdory otřesům v bankovním sektoru. Očekává se, že Jerome Powell vystoupí hned po zasedání Rady guvernérů Fedu. Investoři a obchodníci budou jeho poznámky pečlivě zkoumat, aby pochopili, zda se centrální banka zaměří na cenovou nebo finanční stabilitu.
img

Trhy rostou s tím, jak se zmírňují obavy bank

21.03.2023 Převzetí Credit Suisse švýcarskou UBS pomohlo akciovým trhům k úlevné rallye. Analytici Moody's Investors Services ve své zprávě napsali, že "navzdory případným výhodám pro franšízu Moody's také poznamenává, že transakce představuje pro UBSG významné finanční, kulturní a s franšízou související integrační problémy".
img

Obchodování se zemním plynem a energetická krize

17.03.2023 Zemní plyn je jedním z nejdůležitějších zdrojů energie na světě. Obchodování se zemním plynem přitahuje v posledních letech pozornost, zejména po zahájení střetu na Ukrajině. Důvodem je skutečnost, že Rusko, jeden z nejvýznamnějších producentů plynu na světě, čelilo sankcím uvaleným USA, EU a dalšími zeměmi. Země Evropské unie se snažily snížit spotřebu zemního plynu, zatímco ostatní země našly příležitost zvýšit svou těžbu zemního plynu.
img

ECB rozhodne o úrokových sazbách

15.03.2023 Ve čtvrtek bude pozornost obchodníků upoutávat rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) o úrokových sazbách. Šéfka ECB Christine Lagardeová minulý týden uvedla, že "musíme pokračovat v přijímání všech opatření, která jsou nezbytná k návratu inflace na 2 %. A my tak budeme činit." ECB od července 2022 zvýšila úrokové sazby o 3 %.
img

Všichni sledují zprávu o inflaci v USA

14.03.2023 Pozornost investorů přitahuje pád SVB a Signature bank v USA a zpráva o inflaci v USA, která bude zveřejněna později. Někteří tržní analytici naznačují, že americký Federální rezervní systém by mohl pozastavit svůj plán zpřísňování měnové politiky, aby zabránil začátku nové bankovní krize.
img

Obchodování s kakaem: sladké nebo hořké v roce 2023?

10.03.2023 Kolikrát jste četli o obchodování s kakaem? Odpověď zní: pravděpodobně ne příliš často. Zemědělské komodity jsou velkou součástí celosvětové obchodní činnosti. Kakao je důležitou komoditou, se kterou se obchoduje po celém světě, protože je jednou ze základních složek naší každodenní stravy.
img

Powell z Fedu: Sazby pravděpodobně budou vyšší, než se očekávalo

08.03.2023 Americký dolar vůči svým konkurentům posílil na základě jestřábího projevu Jeroma Powella před senátním bankovním výborem. Powell uvedl, že Federální rezervní systém je připraven jít na vyšší úroveň po delší dobu, neboť řada zpráv o ekonomických údajích ukazuje na napjatý trh práce v kombinaci s vysokými údaji o inflaci.
img

RBA zvyšuje sazby, zaměřte se na Powellův projev ve Fedu

07.03.2023 Australská centrální banka (RBA) zvýšila úrokové sazby, jak předpovídali ekonomové. Z vyjádření po zasedání však vyplynulo, že bankovní rada by mohla změnit svou strategii ohledně zvyšování sazeb. Investoři a obchodníci se budou soustředit na pololetní projev Jeroma Powella před senátním bankovním výborem.
img

Zpráva o NFP a rozhodnutí o úrokových sazbách

03.03.2023 V týdnu plném důležitých ekonomických údajů vyniká zpráva o mzdách mimo zemědělský sektor v USA a rozhodnutí o úrokový...
img

Zpráva o NFP a rozhodnutí o úrokových sazbách

03.03.2023 V týdnu plném důležitých ekonomických údajů vyniká zpráva o mzdách mimo zemědělský sektor v USA a rozhodnutí o úrokových sazbách australské centrální banky (RBA) a japonské centrální banky (BoJ).
img

Platina: Bude v roce 2023 zářit?

02.03.2023 Obchodování s platinou a kolísání ceny tohoto kovu se často objevuje v titulcích finančních zpráv. Platina je mezi obchodníky jednou z nejoblíbenějších komodit. Platina patří do skupiny drahých kovů. Začínající obchodníci se mohou divit, proč se o platině v poslední době mluví. Cílem tohoto blogu je poskytnout vám smysluplné informace o platině a rozšířit tak vaše obchodní obzory.
img

Čínská tovární aktivita dosáhla v únoru 11letého maxima

01.03.2023 Většina asijsko-pacifických trhů dnes vzrostla, protože investoři a obchodníci vstřebali řadu pozitivních ekonomických údajů. Čínský národní statistický úřad (NBS) oznámil, že jeho výrobní index PMI v únoru vzrostl na 52,6 bodu, což je nejvyšší hodnota za posledních jedenáct let. Zpráva australského statistického úřadu (ABS) ukázala, že HDP země v posledním čtvrtletí roku 2022 vzrostl mezičtvrtletně o 0,5 %.
img

Trhy se zaměřují na údaje o australském HDP a HICP v eurozóně

28.02.2023 Zpráva o HDP zveřejněná v Austrálii ukázala, že její ekonomika v posledním čtvrtletí roku 2022 mezičtvrtletně vzrostla...
img

Trhy se zaměřují na údaje o australském HDP a HICP v eurozóně

28.02.2023 Očekává se, že tento týden bude hlavní událostí zpráva o HDP z Austrálie a předběžný lednový průzkum HICP v eurozóně. Institut pro řízení dodávek (ISM) zveřejní své PMI ve výrobě a službách, což by mohlo způsobit určitou volatilitu amerického dolaru. Prezident Federálního rezervního systému v St. Louis James Bullard novinářům agentury Reuters řekl, že "měkké přistání je v USA možné, pokud bude dobře provedena změna režimu po pandemii".
img

Palladium: Výzvy v roce 2023

23.02.2023 Obchodování s palladiem nemusí být tak populární jako obchodování se zlatem nebo stříbrem. Přesto palladium zůstává důležitým kovem, který pomáhá vyrábět mnoho výrobků, jež používáme v každodenním životě. Velké množství aplikací a omezená nabídka palladia přitahují pozornost investorů.
img

Paladium: Výzvy v roce 2023

23.02.2023 Obchodování s palladiem nemusí být tak populární jako obchodování se zlatem nebo stříbrem. Přesto palladium zůstává dů...
img

RBNZ zvyšuje úrokové sazby, zaměřte se na zápis z FOMC

22.02.2023 Novozélandská centrální banka (RBNZ) zvýšila výpůjční náklady o 0,5 % na nejvyšší úroveň za posledních 14 let. Bankovní rada RBNZ uvedla, že je třeba více zpřísnit měnové podmínky, protože inflace zůstává příliš vysoká. Bankovní rada očekává, že celková inflace se do března 2024 sníží na 4,2 %. Rozhodnutí RBNZ podpořilo novozélandský dolar (NZD) vůči ostatním hlavním měnám.
img

Reserve Bank of New Zealand: Další zvýšení sazeb na obzoru?

21.02.2023 Investoři a obchodníci se soustředí na středeční rozhodnutí o úrokových sazbách novozélandské centrální banky (RBNZ). Tržní analytici očekávají zveřejnění zápisu z jednání Federálního výboru pro volný trh (FOMC), aby zjistili, zda Federální rezervní systém (Fed) plánuje pokračovat v dalším zpřísňování měnové politiky.
img

Rozhodnutí RBNZ o úrokových sazbách: Další zpřísnění?

20.02.2023 Příští týden budou finančním zprávám dominovat rozhodnutí o úrokových sazbách novozélandské centrální banky (RBNZ) a č...
Související klíčová slova: Úrokové sazby na nízké úrovni | Zpravodajské události | Sloupcový graf | Uvolněné měnové politiky | Cena platiny | ChatGPT | Zásoby zemního plynu | Neel Kashkari | Hodnota společnosti | Jack Ma | Dlouhé pozice | Celkový zisk | Světové akcie | Výhled centrální banky | Války | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Aktualizované údaje | Výborné vyhlídky | Údaje z USA | TD Securities | Australská centrální banka | Rada guvernérů ECB | Globální růst | Nákupní obchod | Brent Crude Oil | Zveřejněné údaje | EUR | Spotřebitelské výdaje | Klíčový ukazatel | Bundesbank | UNA | Take Profit | Přemýšlení | Oznámení výsledků | Svět tradingu | Brokeři | Oživení cen | Volatilní | Hlavní úrokové sazby | Surová ropa | Obchodní grafy | Deutsche Bundesbank | McDonald's | Stoxx | Texas | Údaj o HDP | Očekávání | Pokles dolaru | Korelace | Trend cen | Jüan | Pohyb výnosů dluhopisů | Inflace v září | Evropské centrální banky | Grafy | T-Mobile | Uvolněné měnové | Nedostatek potravin | Obchodování se zprávami | Pro investory | Americká obchodní seance | AUD/NZD | Přesnost | Tipy pro začínající | Novartis | Příležitost k nákupu | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | Skupina G7 | Investice | Výhled eura | DXY | MACD | Potenciál | Fiat měny | Support | Hospodářský růst eurozóny | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Hlava a ramena | Ifo | Blackstone | Prognózy | Akcie společnosti Alibaba | Britská libra | Intervence | Ceny kakaa | Americký dolar včera | Swing | Alexandr Novak | Nové obchody | Stop-Loss | Maloobchodní tržby v Číně | Evropské měny | Hnojiva | Bankovní systém USA | Měnový pár GBP/USD | Eurostat | Největší světová ekonomika | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | S&P Global Ratings | Vstup do trhu | Chování | Žádné výrazné pohyby | EY ITEM | Akcie společnosti | Zakladatel Alibaby | Index spotřebitelské nálady | Lagardeová | Stav trhů | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Frakování | Cenné papíry | Volatilní vývoj | Poškodit ekonomiku | Bolívar | Svět obchodování | Základní pravidla systému obchodování | Goldman Sachs | Zpřesněné údaje | Delta | Kolísání ceny | First Citizens | Vzdělávání | Základní pravidla | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Nastavení úrokových sazeb | BreakEven | Rozhodnutí o sazbách | Zvýšení sazeb Fedu | Kapitálové trhy | Státní dluh | Baidu | Brent | Kontrakty | INR | Guvernér španělské centrální banky | Den díkůvzdání | AUDUSD | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Investing | JPY | Amgen Inc. | Členové eurozóny | Zdravý rozum | Trh s dluhopisy | Odhad HDP | Dosáhnout zisku | Posilování dolaru | Problémy | Rozhovor | Peníze | Pandemie COVID-19 | Bezpečný přístav | Ukazatel | Analytici společnosti | Nakupovat akcie | Regulovaní brokeři | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | The Boring Company | Falešné signály | Velké problémy | Měny | Boj s inflací | Dnešní obchodování | Amgen | Barel ropy | Palladium | Globální hospodářský růst | Ropa WTI | Výhled poptávky | Obchodní transakce | Lockheed Martin | Google | Burza | Oživení čínské ekonomiky | Hospodářské výsledky | Index PMI | Australská centrální banka (RBA) | CIBC | Brexit | Vítězné tažení | Ekonomové Deutsche Bank | Obchodní tipy | Pozornost investorů | Etiopie | Graf EURUSD | Komoditní trh | Americký prezident Joe Biden | Býčí divergence | Ekologové | Broker | Proražení | Prezident | Státní ropná společnost | Export | IPO | Drawdown | Šéfka ECB Christine Lagardeová | AI | Ruská společnost | Oblasti rezistence | Histogram | MarketWatch | Evropská inflace | ByteDance | Americké ekonomiky | Trh s ropou | Prudké pohyby | Ekonomická aktivita | Regulace | Měnový fond | Quantitative Easing | First Citizens BancShares | Zvyšování sazeb Fedu | Holdingové společnosti | Bez rizika | Skutečný výsledek | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Panevropský akciový index | Inflační cíl | Dovednosti | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Federální rezervní systém (FED) | MT5 | Největší světové ekonomiky | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Stratégové | AT&T | Pohyby trhu | Maloobchodní sektor | Obavy ze stagflace | Banka JPMorgan | Posílení | BP | Pracovní místa | Zisk | Investoři | Nárůst ceny | Online nakupování | Američtí centrální bankéři | Nejistoty | OCBC | Nejnovější výsledky | EURUSD | AMD | Prodejce luxusního zboží | Společnost Google | FedWatch | Krátké (short) pozice | Vybírání zisků | Média | Růst v Číně | Index nákupních manažerů (PMI) | Jádrový index | USD | Inflace v lednu | Prodej kávy | Commonwealth Bank | EP | GBP/JPY | Airbnb | Zveřejnění zprávy | Cestování | Medvědí potenciál | Hýbat trhy | Trh s nemovitostmi | Ropné společnosti | Instagram | Total | Sestupný trend | Bank of England | Ruské ropy | Akcie společnosti Tesla | Čínské banky | Investing.com | Béžová kniha | Komoditní | Kolísání cen | Výzkumy | Analýzy | Trpělivost | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Cenové úrovně | Noční obchodování | Hlavní události | Cenové tlaky | Makléři | Evropské ekonomiky | Zasedání Evropské centrální banky | NextEra | Rostoucí trend | HDP v USA | Spotřebitelský sentiment | Finanční ředitel | NFP | Úroková sazba | Handelsblatt | Unie | First Republic Bank | Admirals | Politická situace | Německé maloobchodní tržby | Rozhodnutí centrálních bank | Rostoucí životní náklady | S&P | Vývoz LNG | Dovoz | Konzistence | Poptávka po stříbře | Meta | ZEW | Signál k prodeji | Graf | Oznámení | Oslabování dolaru | Investovat | Obchodování | Nástroje řízení rizik | Zasedání OPEC | Akciové indexy | Odhad inflace | Fungování trhů | Pozitivní zprávy | Zpráva | Ekonomika USA | Válka na Ukrajině | Deflace | Kristalina Georgievová | Prezident Joe Biden | Zemědělské komodity | Christine Lagardeová | USA inflace | Zprávy o nezaměstnanosti | Myšlení | Nízké úrokové sazby | Příjmy Ruska | Společnost Shell | Centrální banky | Tiff Macklem | Prognóza Fedu | Ekonomický kalendář | Nornickel | Inflace v roce 2023 | Firmy | Hrubý domácí produkt (HDP) | François Villeroy de Galhau | Federální rezervní systém | Tencent | Reakce trhů | Výsledky | Americký index | Obavy z recese | S&P Global | Vzdělávací materiály | COCOA | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Cena ropy WTI | Cena akcií Tesly | Bank of America | TIM | Fundamentální analýza | QE | Zprávy o inflaci | Následky pandemie | Pohyby ceny | Úroda | IEA | Zůstatek | Index Stoxx 600 | OPEC+ | SAE | Mary Dalyová | Facebook | Americké centrální banky | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Objem | Nástroj | Průzkum | Statistický úřad | Deficit | Depozitní sazby | Průmyslová výroba | Dlouhé (long) pozice | Celkový obchodní přebytek | Výrobní index ISM | Easing | Otevření Číny | Rok 2024 | Klima | Twitter | Investice do akcií | Sentiment investorů | Covid | Tržní ceny | Obchodní strategie | Fórum v Davosu | Stablecoiny | NGAS | Psychologie | Cestovní ruch | Cena ropy brent | Ceny ropy | Performance | Rekordní hodnoty | Poptávka po pohonných hmotách | Nákup libry | Klid | GBP | Janet Yellenová | Pfizer | Silný růst | Posílení amerického dolaru | Zasedání Fedu | JOLTS | Studie | Blízký východ | Převzetí Credit Suisse | Exxon Mobil | Bloomberg | Japonská vláda | USDA | Nabídka | Zvyšování mezd | Měna | Údaje | Nasdaq | Dolary | Bankéř | Denní minima | Ceny kávy Arabica | Prezidentka ECB | Hypotéky | Hospodářský výsledek | Současná situace | Maximální drawdown | Obchodní nápady | Zprávy | Pokles produkce | Evropa | Změny na trhu | Normalizace měnové politiky | OPEC | Pandemie koronaviru | Maloobchodní tržby v EU | Ropná společnost | Jednání FOMC | Množství peněz | Reakce trhu | Johnson & Johnson | Britský statistický úřad | CARA | Očekávání analytiků | Rada guvernérů | Evropské akcie | Trh s platinou | Jádrový index spotřebitelských cen | Asie | Poptávka v Číně | Netflix | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Program nákupu aktiv | HDP eurozóny | Dnešní růst | Velmi volatilní | Downtrend | West Texas Intermediate | Bydlení | Tržní podmínky | Projev Jeroma Powella | Vyhlídky | CME FedWatch | Obchodování v Asii | Marka | Průraz | Mexiko | Udržitelnost | Natural Gas | Euro dnes | Míra | GBPUSD | Obchodování s ropou | Euroskupina | Inflace ve Spojených státech | Bankovní sektor | Ceny domů | Americký dolarový index | Instituce | Přeprodané oblasti | Finanční výsledky | Dopady inflace | EY | Bank of Japan | Australský dolar | Guvernér BOJ | Podnikatelská důvěra | Růst cen komodit | Jednoduché tipy pro začátečníky | LNG | Výrazný pokles | Rozpočet | Cena palladia | BBC | Tlak na USD | MetaTrader | Hlavní měny | Kongres | Rutina | Předpověď | Analytici Goldman Sachs | Pozitivní vliv | Kurz dolaru | Business Insider | Index cen výrobců | Oslabení měny | Výsledky HDP | Zasedání Světového ekonomického fóra | Zvýšená volatilita | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Webináře | WMT | Obchodníci s ropou | Trh | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Ekonomika nového Zélandu | Snížení těžby | Komise | Války na Ukrajině | Kanadská měna | Společnost Alibaba | Výrazný růst | Cloud computing | Technické analýzy | PLATINUM | Korekce | Průzkumy | Index spotřebitelské důvěry | Alibaba | Didi | Nákup dolaru | Zákonodárce | Deutsche Bank | Statistics | Money management | Britské libry | Největší ekonomika světa | Pokles libry | Budoucí investice | Hrubý domácí produkt | OECD | Prodávající | Zvýšené riziko | Japonsko | Přehled | Tesla Motors | Tržní výhled | Bilion | Vietnam | Konkurenceschopnost | USDT | Plyn | Obraty | Globální recese | Stimulační program | Spotové ceny ropy | Výsledky společnosti | Ropa Brent | Posílení dolaru | ANO | Zpráva o měnové politice | Hráči na trhu | Americká data | Rating | Dezinflace | Short | SNB | Naše ekonomika | Ekonomické události | Microsoft | Ekonomické fórum v Davosu | Příležitosti | Výnosové křivky | Oblast supportu | Americká centrální banka | Data z USA | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | Úrokové výnosy | Společnost Tesla | Index volatility | Spotřebitelská inflace | Správci aktiv | Futures | Spotřebitelská nálada | Švýcarská ekonomika | Long pozice | JDE | Německý HDP | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Kanadská ekonomika | Paradox | Obchodní dovednosti | Důvěra | Růst eura | Pravděpodobnost | Pozornost | Deficit nabídky | Miliardy | Zpráva o vývoji inflace | Ceny zboží | Unce zlata | Britská měna | Meziroční růst HDP | Nově zahájené stavby domů | Představenstvo | Spotřební zboží | Celosvětová poptávka | Walmart (WMT) | Trendové linie | Objem obchodů | Obchodování s mědí | FIAT | Kávová zrna | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Centrální banka | Andrew Bailey | Významné zprávy | Obchody | Životní prostředí | Údaje o inflaci | Růst amerického HDP | CHF | NIESR | Dnešní výsledky | Sell | Reálný účet | Spot | Finanční poradce | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Ziskové marže | Rostoucí úrokové sazby | Akciový index | Nejprudší pokles | Úspěšní obchodníci | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | James Bullard | Obchodování britské libry | Forexové trhy | Devizový trh | Zasedání WEF | Cena | CMA | Globální index | Světová banka | Bank of America Global Research | Nízká volatilita | Jacinda Ardernová | Philip Lowe | Medián | Mluvčí | Brazílie | Reuters | ICBC | Chevron | Růst spotřebitelských cen | Libra šterlinků | Index ISM ve službách | Tempo růstu HDP | Utahování měnové politiky | Finanční prostředky | Příkaz Stop | Mark Zuckerberg | Rozhodnutí Bank of England | Traders | Svíčkový graf | Ekonom ECB | Wells Fargo | Energetický sektor | Guvernér Fedu | Příkaz | Zadlužení | Řízení rizika | Ministerstvo práce | Dopad covid-19 | Asijská rozvojová banka (ADB) | Růst dolaru | Předseda | Libra | Stagflace | Domácnosti | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Akcie energetických společností | Káva robusta | Venezuelský bolívar | Evropská unie | ILO | Zahájení výsledkové sezóny | Haruhiko Kuroda | Hospodaření | Příprava | Pohyby na trhu | Řecko | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Jak trh reaguje | Znalost | Alibaba Group | Úřad ONS | Začátečník | Bonusy | Zemní plyn | Napětí na finančních trzích | Nejistota | Tipy pro začátečníky | Silný trh | Káva | Ceny akcií | Defenzivní akcie | TABAK | Údaje o indexu spotřebitelských cen | EBay | Impérium | Čínská ekonomika | MUFG | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Energetická krize | MetaTrader 5 | CME | Finanční plán | FOMC | VW | Ekonomické fórum | Agentura Bloomberg | Prodej dolaru | Tipy pro obchodování | Pokles | Slabší euro | Nálada na trhu | Blesk | HDP Austrálie | Druhá největší světová ekonomika | Rekordní zisky | Nejnovější zprávy | Měnové páry | Standard Chartered | Siemens Healthineers | Rabobank | Forexoví obchodníci | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Fluktuace | ING | CNN Business | Spotová cena | Obchodník | Světové ekonomické fórum | Blog | Snížení těžby ropy | Překážky | Účastníci trhu | Obchodní rozhodnutí | Aktivum | MRNA | Alibaba Group Holding | COVID-19 | BoE Andrew Bailey | Tempo poklesu | Schodek | Ztráta | GoTo | Index cen | Komodita | Pablo Hernández de Cos | Čínská vláda | Společnost Facebook | Daně | Obchodní pozice | Začínající obchodník | Lídři | Take-Profit | Inflace v říjnu | Společnosti | Směnný kurz | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Zásoby ropy v USA | Momentum | Konsorcium | Americký dolar | Zisky | Zvyšování úrokových sazeb | Současné ceny | Dluhy | Flat | Signature Bank | Globální ekonomika | PEPSICO | Futures na akcie | Pozornost obchodníků | Počasí | Toyota | Chorvatsko | Analytici | Ratingové agentury | Inflační očekávání | HSBC | Pullback | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomické vyhlídky | Přeprodané zóny | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Začátek nové fáze | Růst cen | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Indikátor | Cena aktiva | Americký trh | E-commerce | Tržní sentiment | Vzdělávací webináře | Rozvojová banka | Repo sazby | Globální akcie | Pozornost trhu | Financování | Hotovost | Stagnace | Kryptoměny | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Omezení dodávek | Stres | GMT | Zpráva Morgan Stanley | Barel ruské ropy | Výraznější pokles | Závislost | DOT | Instinkt | Obnovení růstu | Novozélandský dolar | Práce | Zisk na akcii | CME Group | USDJPY | Vyšší ceny | Starbucks | Zprávy z USA | Globální poptávka | Reserve Bank of New Zealand | Podnikatelé | Investiční poradenství | Rizika | Eurozóna | FOREX | Údaj NFP | Změna režimu | Status bezpečného přístavu | Destatis | Ekonomické údaje | Kartel OPEC | Konsensus | Zemědělci | Erste Group | HICP | Cena kakaa | Spotřebitel | Ceny komodit | Benchmarky | Hospodářský růst | Prezident Fedu | ADB | Kurz měny | Sazby ECB | Kov | Obchodníci s měnami | Index nákupních manažerů | WTI | Cena benzínu | Bod | Podmínky na trhu | Forexu | Americké státní dluhopisy | Trh práce v USA | RBNZ | Paládium | Dobré zprávy | Vyšší sazby | Reserve Bank of Australia | Situace | Obchodování s měnami | Únorová inflace | Aktivity v Číně | Americká měna | Odhady ekonomů | Saúdská Arábie | OCI | Negativní dopad | Počet žádostí o podporu | Cena ropy | Měkké přistání | Inflace | Ocel | Moody's | Doporučení | Marže | Domácí měna | SpaceX | Tržby | Diskont | Předběžné výsledky | Snížení sazeb | Finanční systém | Evropská centrální banka | Nižší růst | Zprostředkovatelé | Alphabet | Nové vedení | Pšenice | Banka Morgan Stanley | Vedení společnosti | Očekávání trhu | Zkušenosti | Zasedání Bank of England | Signály | Hang Seng | Největší ekonomika eurozóny | Růst HDP | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Fond | IHS Markit | Statistiky | Tradingové webináře zdarma | Liz Trussová | Index ASX | Světová ekonomika | Růst průmyslu | Obchodovat | Snížení rizika | Základní měna | Ceny palladia | Spolkový statistický úřad | FX | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | HDP | Historická minima | Co bude | Největší ekonomiky | Kurz | Inflace cen | Market | Stoxx 600 | Asijská rozvojová banka | Tržní zprávy | RBI | Reporty | Šance | GfK | Inflace v Austrálii | Pokles zásob | Covid v Číně | Premiérka | Drahé kovy | Payrolls | Záhada | Inflace v listopadu | Makroekonomické faktory | Zvýšení volatility | Vysoké inflace | Inflace ve Velké Británii | PMI ve výrobě | ISM | Investujte | Měď | Tweet | Konsenzus | Podnikání | AUD | Úřad pro ekonomickou analýzu | Bod zlomu | Moskva | Finance | Ziskovost | Ceny kávy | Tweety | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Německá ekonomika | Spojené státy | Pravidla obchodního systému | Ropné a akciové trhy | Erste | Lot | Poptávka | Ropa | Obchodníci | Sazby beze změny | CNBC | Prima | Úřad práce | Citigroup | Robusta | Globální trhy | Vzrušení | Moody's Analytics | Arabica | Indická centrální banka | Zvýšení inflace | Labouristická strana | Dolar | Cíle | Intermediate | Nižší ceny | Federální rezervní banky | Cenové stability | Zasedání ECB | Credit Suisse | Powellovy komentáře | Portfolia | Hospodářské vyhlídky | Převis | Ekonom | Nákup eura | Medvědi | Vývoz | Týdenní zpráva | Nový lék | Recese | Kazuo Ueda | Euro | Optimismus | SEC | ANZ | Rozhodování | Britská ekonomika | Společnost IHS Markit | Zpomalení hospodářského růstu | Začít investovat | Výrobní index | Stavební povolení | Silný americký dolar | Guvernér BoE | Růstový trend | Inflace ve Spojeném království | PMI ve službách | ROCE | Spekulace | Měnové politiky centrální banky | Změna politiky | Kapitálové výdaje | Rizikový sentiment | Volby | Celková inflace | Ceny energií | Americké indexy | Řízení peněz | Snížení produkce | Ceny potravin | Meziroční míra inflace | Jednotná měna | Nejrychleji rostoucí | Načasování | Čínský průmysl | Kiwi | Atlantik | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Technologický sektor | Evropský akciový trh | Výrazný pohyb | Kanadský dolar | Předpovědi | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Manufacturing PMI | Fundamentální pozadí | Silicon Valley Bank | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Pojistka proti inflaci | Rostoucí ceny | Trend | Wales | Kupci | Vstup na trh | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Úrovně supportu | Stabilita | Inflace v Německu | Ekonomický výhled | Zpomalování inflace | Manufacturing | MMF | Míra nejistoty | CNN | SVB a Signature | Sazba hypoték | Farmaceutické společnosti | Denní graf | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Růst eurozóny | Oživení poptávky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Transparentnost | Mezinárodní měnový fond | Debata | Hlavní trend | Průmysl | Tempo růstu | Spotřebitelské ceny | Podhodnocený | Nadhodnocení | WTI Crude Oil | Míra inflace v eurozóně | Break-Even | Biliony | Bankovní regulační orgány | Bank of Canada | Divergence | Silicon Valley | ETF | Naše prognóza | Nákupní pozice | Akciové trhy | Jeremy Hunt | T-Mobile US | Červnový kontrakt | Jestřábí ECB | Údaje o nezaměstnanosti | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Long | Rally | Kypr | Bankovní rada | Recese v USA | Růst ekonomiky | Oslabení | Investování do akcií | Aktiva | Pokles inflace | Obchodování měnových párů | BlackRock | Fundamentální analýzy | Zpomalení růstu | Obchod | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | NextEra Energy | Business | Akcie Deutsche Bank | Ekonomové | Zemní plyn (LNG) | Pokles cen | TikTok | LPR | Obchodování s komoditami | Čínská centrální banka | Investoři a obchodníci | Technologická společnost | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | ČBA | Holubičí tón | FedWatch Tool | Sterling | Fiskální politiky | Inovace | Úsilí | Platforma | Zdravotnictví | Čínské akcie | Ministryně financí | Společnost BP | Pravidla systému obchodování | Ministr financí | První odhad | Pochybnosti | Westpac | Komentáře Fedu | PBOC | Commonwealth Bank of Australia | Signál k nákupu | Index FTSE 100 | Pokračování poklesu | Čínský akciový trh | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Sentiment | WEF | Politika | Indexy PMI | Úvěrový rating | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Vyšší inflace | CFD na akcie | ECB Christine Lagardeová | Zasedání centrální banky | GDP | Velká Británie | Jak obchodovat | Nejnovější údaje o inflaci | Růst libry | Další vývoj | Citibank | Short pozice | | Členové bankovní rady | Indexy S&P | Indikátor MACD | Pohonné hmoty | Indie | Nákupy | Obchodování se zlatem | Technologické akcie | Měnové politiky | Centrální bankéř | Vliv na trh | Index volatility VIX | Pandemie | Forexové obchodování | Ekonomika | Pohyb ceny | Jestřábí přístup | CBS | Výprodej | Částečný úvazek | Výrobní index PMI | JD | Snížení základní úrokové sazby | Commerzbank | Žádosti o podporu | Spořící účty | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Členové OPEC | Banka | Auta | Celkový obchodní přebytek Číny | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Obchodní účet | Deriváty | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Úspěch | Index Hang Seng | Bankovní krize | Politika Fedu | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Cushing | Dobrý výsledek | Expanze | Insider | Největší ekonomika | Znovuotevření ekonomiky | Hospodářský cyklus | Prodejní signál | Fondy | Walt Disney | Komoditní trhy | Situace v Číně | Austrálie | Cenové hladiny | HDP Číny | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Financial Times | Politická rozhodnutí | USD za barel | SVB | JPMorgan | Tradingové webináře | Úřad pro energetické informace | St. Louis | Graf měnového páru | Finanční údaje | GS | Politici | Člen bankovní rady | Francouzský index | Vysoké ceny ropy | Správní rada | Pokles poptávky | Historie | Obchodní přebytek | Meziroční míra inflace v eurozóně | Majoritní akcionář | Společnost Walt Disney | Člen rady guvernérů | Konzervativní strana | Mezinárodní obchod | Vývoj na trhu | Začínající obchodníci | Aktuální situace | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Sazby | Měnové stimuly | Dolarový index | Poptávky po ropě | Dopad na akcie | Ceny aktiv | Dna | Semináře | Americká inflace | Rozvoj | Jak investovat | Výdaje | Zásobníky | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Transakce | Nejprudší pokles v historii | Prudká inflace | Úrokové sazby | Session | Snížení úrokových sazeb | Stav trhu práce | Volkswagen | Banky | MasterCard | KPMG | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Profitovat | Hedgeový fond | Společnost Nornickel | Pocity | Důležité zprávy | Japonský ministr financí | Výprodeje | Prodeje | Nepřesnost | Index MSCI | Nabídka a poptávka | Inflace v prosinci | Ceny akcií Tesly | Jasný signál | Údaje o HDP | Zásahy čínské vlády | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Kanadský statistický úřad | Základní sazba | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Stimuly | Australská ekonomika | Pracovní síly | LinkedIn | RBA | Index podnikatelské aktivity | Dodávky LNG | Obchodní podmínky | MetaTrader4 | Ztráty | Světové trhy | Ministr financí Jeremy Hunt | Rozhodnutí centrální banky | Regulační orgán | Globální poptávka po ropě | Výnosy desetiletých dluhopisů | Šance na úspěch | Ukazatele | Huw Pill | Stav ekonomiky | Nákupní signál | Kanadská centrální banka | Panevropský akciový index STOXX 600 | Pravděpodobnost recese | EIA | Rusko | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Iracionální | Akcionář | Miliardy USD | Poradce | Znovuotevření Číny | Výhodný směnný kurz | Akciový trh | Signál | Írán | USD za tunu | Výsledkové sezóny | Britská vláda | ADP | Hodnota zlata | Kupní síla | Centrální bankéři | Povětrnostní podmínky | Překoupené oblasti | Uhlí | Ropy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Sociální média | Více obchodů | Dow Jones | Výsledky hospodaření | Záchranný balíček | Společnost | Likvidní | Maloobchodní tržby v listopadu | Obchodní rutina | Obchodujte | Dnešní zprávy | Nové obzory | Tržní pohyb | Generální ředitel | Cena akcií | Představenstvo společnosti | Průmyslová výroba v USA | Non-Farm Payrolls | ASX | Rozšíření | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nálada | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Burze | Britské měny | Buy | Eura | Obchodní signál | Nizozemsko | Bankovní systém | ACT | Bilance | Organizace | Očekávaný zisk | Joe Biden | Posilování USD | Ceny pohonných hmot | Investiční doporučení | VIX | Zmírnění inflace | Růst | Vyšší úroveň | Očekávání zisku | Ceny surovin | Příjmy | Americké statistiky | Standard and Poor's | Zasedání bankovní rady | Zajištění | Trading | Domácí měny | Administrativa | Obchodování na trhu | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Société Générale | Snížení inflace | Inflace v Kanadě | Index | Investor | TradingView | Cloud Computing | Maloobchodní tržby v eurozóně | Šéfka ECB | Ekonomické aktivity | Kotace | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Jestřábí politika | Ceny nemovitostí | ISM index | Philip Lane | Australská měna | Akciové trhy v Asii | Finanční plánování | Prodejní pozice | Japonský jen | Bloky | Makléřská společnost | Prodej eura | Káva Arabica | Obchodní příležitosti | Nový Zéland | Daniel Zhang | Výkyvy | Přísná měnová politika | CFD na ropu | Čínské centrální banky | Regulační orgány | Očekávaný růst | Průlom | Obnovení rovnováhy na trhu | Tesla | Obchodní přebytek Číny | Benchmark | Míra inflace v Kanadě | Produkce kávy | Cílové ceny | Obchodní plán | Předpovědi cen | Holubice | Akcie farmaceutických firem | Podniky | Údaje o hrubém domácím produktu | Oslabení dolaru | Výhody | Ropné a plynárenské společnosti | Stav americké ekonomiky | Mosaz | Uchovatel hodnoty | Křížový kurz | Markit | Měnové krize | Investování pro začátečníky | Výrobní sektor | Cenové pohyby | Míra inflace v USA | Odvětví | Řízení rizik | Významné události | Zkrachovalé banky | NZD/USD | Kurz GBP | Dobrá čísla | Amín Násir | Záporné úrokové sazby | CAD | HedgePoint | Vzestupný trend | CIPS | Obchodní bilance | HDP EU | IMF | Obchodování na forexu | Technická analýza | Hlavní ekonom ECB | Cestování do zahraničí | Na burze | Stavebnictví | Časové pásmo | Novozélandská ekonomika | Síla amerického dolaru | WhatsApp | Monetizace | mmBtu | Ekonomiky | PMI ze sektoru služeb | Expanze HDP | Smíšená realita | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Nasdaq Composite | Rekordní maxima | Růst mezd | Podnikatelské klima | Posilování amerického dolaru | Ropný průmysl | Zpráva o vývoji inflace v USA | Elon Musk | Vklady | Americký prezident | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | ECB (European Central Bank) | Energie | Rostoucí ceny ropy | Směnné kurzy | Ekonomický růst | Úvěrová krize | West Texas Intermediate (WTI) | Silicon Valley Bank (SVB) | Potenciál poklesu | Zajištění proti inflaci | Investiční události | YCC | Asociace | Hospodářské výsledky společnosti | Management | Pandemie COVID | Obchodování s deriváty | Tržní trend | Pokračování trendu | BCM | Makroekonomické reporty | Ceny stříbra | Zlepšení | Smíšené pocity | Riziko recese | UBS | Úvěry a hypotéky | Uptrend | Riziko | Dolar včera | Psychologický faktor | ONS | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Aramco | Platina | Propad | Tipy pro začínající obchodníky | Pokles HDP | Ceny ropy a plynu | XAG/USD | Kupující | Ceny nájmů | Fed | Intradenní strategie | Shell | Aktivita čínských továren | Výsledky průzkumu | Bitcoin | Růst čínského HDP | Snižování sazeb | Webináře zdarma | Zveřejňování výsledků | Americké měny | Biden | Pár EUR/USD | Inflace v eurozóně | Finanční ztráty | Růstový potenciál | Distribuce | Instrument | Nemovitosti | Inflace v Evropě | TIPS | Seance v USA | Stříbro | Zpráva o inflaci | Zahraniční investice | Bezpečná aktiva | Spotové ceny | Klesající trend | Zpřísňováním měnové politiky | Země EU | Pokles cen ropy | World Bank | Kakao | Regulatorní riziko | Počet pracovních míst | Úspěšný trading | Chance | FTSE | Zvýšení úrokových sazeb | Omezení COVID | Buy (nákupní) signál | Makroekonomické údaje | Inflace v únoru | Boring Company | Asijské akciové trhy | Plný úvazek | Produkce mědi | Kanada | Stanovení cílů | Volatility | Výsledek hrubého domácího produktu | Finanční analytici | Vyspělé ekonomiky | Oversold | Intraday | Další růst | First Republic | EU a USA | Zrychlení růstu | Ghana | Směřování | Prognózy inflace | Exxon | Lael Brainardová | Šíření viru | Nejnovější údaje | Velké objemy | S&P Global Inc | Trendová linie | Americké trhy | Úvěrové podmínky | Německo | AliExpress | EU | Úspory | Býčí trend | Microsoft Corp | Walmart | Bankovky | Ceny zemního plynu | Rizika při obchodování | Mitsubishi | Páteční NFP | Poptávka po plynu | Inflace v USA | Visa | Bureau of Labor Statistics | Americký výrobní sektor | Jednoduché tipy | Japonská centrální banka | Vice | Forex kalendář | Vysoká inflace | Elektromobily | Měnové podmínky | Zpracovatelský průmysl | Ekonomka | Zemědělství | Státní dluhopisy | Životní náklady | Tržní situace | Internetové firmy | Akvizice Twitteru | Naučte se obchodovat | Významná rizika | Ceny kovů | Kurzy | Snižování produkce | Tržní nálada | Pozice | Emise | Dluhopisy | Inflace zpomaluje | Čína | Isabel Schnabelová | Cena kávy arabica | Míra inflace v Číně | Prodat USD | Obavy z globální recese | Opatření ECB | Výrazné pohyby | TOPIX | Saudi Aramco | Zasedání centrálních bank | La Nina | Visual Capitalist | Rozhodování o obchodování | Rezistence | Americký HDP | Americké akciové trhy | USA | JP Morgan | Pozitivní zpráva | Další pokles | Christine Lagarde | Největší pokles | Hospodářské otázky | Obchodování eura | Měnový pár | Zahraniční měny | Období stagflace | Obchodní znalosti | Klesající inflace | Finanční situace | LBMA | Počet nezaměstnaných | Ekonomické zprávy | Světové centrální banky | Nákupy přes internet | Akcie bank | Analytici banky | Globální zadlužení | Vyšší výnosy | Fiskální a měnové stimuly | Plány | Fiskální rok | Geopolitické napětí | Zboží dlouhodobé spotřeby | Sell (prodejní) signál | Politico | S&P Global Market Intelligence | Nákupní manažeři | Bilance obchodu | Aktivity v USA | Vyšší hodnoty | Španělé | Demo účet | Obchodní signály | Události tohoto týdne | Guvernér | Bankéři | Investiční | Krize | Rozhodovací schopnosti | Disney | Zkušení obchodníci | Cena mědi | Technická recese | Více peněz | Dolarový index (DXY) | Prodej | Budoucnost | Světové produkce | Výhled poptávky po ropě | Brokers | S&P 500 | Úřad pro energetické informace (EIA) | Americká ministryně financí | Růst cen ropy | Růst poptávky | Delta Airlines | Výkonnost | Měnové trhy | Měnová politika | Biliony USD | Vybírat zisky | Pochybení | Alibaba Group Holding Ltd | Kabelky | ECB | Situace na trhu | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Pád SVB | Opatření | Slušný zisk | Zprávy a události | Hospodářské oživení | HDP USA | Zkapalněný zemní plyn | Indikátory | Nakupovat | BOJ Kazuo Ueda | Index CPI | SECO | Commonwealth Bank of Australia (CBA) | Meziroční inflace | Výrobní aktivity | Uzavření trhů | Japonský vývoz | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Likvidita | Omezené dodávky | Index PCE | Americká seance | Index amerického dolaru (DXY) | Zlato | Poradenství | Úvěr | Domácí poptávka | Výrobní náklady | Británie | MSCI China | Čínské vlády | Maloobchodní tržby | Restrukturalizace | Rozhodnutí bankovní rady | TSLA | Investiční rozhodnutí | Hospodářský vzestup | Plynárenské společnosti | NZD | G7 | Index spotřebitelských cen | Poptávka po ropě | Akcie | USD/JPY | Banky v eurozóně | Prohlášení | Ztráta peněz | Stavební výroba | Caixin | Objednávky | ABC | Konsolidace | Retail | Průměrná cena | FX strategie | Tržby v eurozóně | Novozélandská centrální banka | Home Depot (HD) | Ceny mědi | Strategie řízení | Komodity | Investování | Analýza | Počet občanů | Manažeři | Strategie nákupu | Swing Trading | European Central Bank | EK | Nonfarm Payrolls | Na burze dnes | Jerome Powell | Výnosy | Maloobchodní tržby v USA | Hlavní ekonom | Zasedání Rady guvernérů | Indonésie | Vyšší ceny ropy | Index amerického dolaru | Makléř | Umělá inteligence | Produkce ropy | Nárůst volatility | Ropovody | Mzdy | Cena kávy | Základní úroková sazba | Velký zisk | Medvědí trend | Kontrakt | Energetická agentura | Wall Street | Ceny dolaru | Platidlo | SPOT | Index Topix | Geopolitické události | Home Depot | Čínský HDP | Dodavatelské řetězce | Demo obchodní účet | Bronz | Velké investice
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Růst | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Obchod na zlatě
Obchodné signály
Obchodně vážený index
Obchodní aktivita
Obchodní aktivity
Obchodní aktivity v Rusku
Obchodní aktivity v USA
Obchodní aktivum
Obchodní ambice
Obchodní a mezinárodní dohody

Následující klíčová slova

Obchodní aplikace
Obchodní aspekty
Obchodní aspekty brokera
Obchodní bariéry
Obchodní bilance
Obchodní bilance Austrálie
Obchodní bilance Číny
Obchodní bilance eurozóny
Obchodní bilance Švýcarska
Obchodní bilance Turecka
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít