Středa 19. června 2024 15:09
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei ProTrader

Soukromá spotřeba

C:\fakepath\trader-14062024-37-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.06.2024 1) Japonská centrální banka dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Oznámila však, že v budoucnosti omezí rozsáhlé nákupy vládních dluhopisů. To představuje další krok v odchodu od mimořádně uvolněné měnové politiky, jejímž prostřednictvím se banka dlouho snažila podporovat domácí ekonomiku. Informuje o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Německá ekonomika se rozjíždí, letos vykáže růst

14.06.2024 Německá ekonomika se po období útlumu opět rozjíždí. Dnes to oznámil ekonomický institut DIW, podle kterého se hrubý domácí produkt (HDP) v letošním roce zvýší o 0,3 procenta a v roce příštím o 1,3 procenta. Institut poznamenal, že výhled růstu na letošní rok je sice skrovný, ale že největší evropské hospodářství už teď stabilně nabírá na síle. Růst by měla zajistit hlavně soukromá spotřeba.
img

Graf dne – Nikkei 225 (10.05.2024)

10.06.2024 Japonský index Nikkei 225 (JAP225) dnes v první části dne posílil téměř o 1,00 % na zhruba 39 000 bodů po zveřejnění HDP za 1. čtvrtletí 2024. Údaje byly revidovány směrem nahoru, což naznačuje nižší kontrakci, než očekával trh. Navzdory tomu index JAP225 snížil počáteční zisky a aktuálně se obchoduje pouze o 0,45 % výše.
img

Ranní shrnutí (10.06.2024)

10.06.2024 Trhy v Číně a Austrálii zůstávají v pondělí kvůli místním svátkům zavřené. Ostatní indexy v asijsko-pacifickém regionu mezitím zažívají růstovou seanci. Japonský index Nikkei 225 si připisuje 1,00 %, zatímco index SG20cash (singapurský index MSCI) roste o 0,15 %.
img

Ranní shrnutí (07.06.2024)

07.06.2024 Asijsko-pacifické indexy zažívají smíšenou seanci. Čínské indexy rostou přibližně o 0,85 % na rovných 1,45 %. Japonský index Nikkei 225 klesá o 0,10 %, zatímco australský S&P/ASX200 roste o 0,30 %.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu stoupla

30.05.2024 Ve Spojených státech amerických bude dnes publikován druhý odhad růstu HDP v letošním prvním čtvrtletí. Úvodní odhad naznačil zpomalení růstu z 3,4 % v posledním kvartále minulého roku až na 1,6 %, přičemž trh očekával růst ve výši 2,5 %. Nyní trh ještě více korigoval svou predikci směrem níže až na 1,3 %. To se zdá jako dobrá zpráva z pohledu Fedu, protože ten podmiňoval možné zahájení snižování sazeb v případě utlumení ekonomické aktivity. Nicméně ze struktury růstu je zřejmé, že zpomalení bylo dáno volatilnějšími položkami, tedy změnou stavu zásob, jejichž příspěvek byl záporný. Zároveň negativní vliv měl zahraniční obchod, kdy kvůli silné domácí poptávce bylo třeba více dovážet a také zmiňované rozpouštění zásob. Na druhé straně soukromé investice rostly výraznějším tempem a také soukromá spotřeba byla značná, přestože oproti poslednímu kvartálu loňského roku mírně poklesla. Právě vysoká spotřeba domácností tak nedovoluje další pokles inflace blíže k 2% cíli.
img

USDJPY nad 157 po poznámkách BoJ Adachi

29.05.2024 Pár USDJPY od včerejška vzrostl z přibližně 156,9 na dnešních 157,2 po komentářích Bank of Japan's Adachi, kteří sice naznačili, že banka je otevřena „riziku“ dalšího růstu ekonomiky vyvíjejícího inflační tlaky, ale neznělo. jestřábí. Japonský index spotřebitelské důvěry se však v květnu dostal na 36,2 ve srovnání s dřívějšími 38,3 a 39,5 prognózami zlepšení. Mnohem nižší než očekávaných 39,5.
img

Graf dne - USDJPY (16.05.2024)

16.05.2024 Podle předběžných údajů Úřadu vlády o HDP zaznamenala japonská ekonomika v prvním čtvrtletí roku 2024 výraznější pokles, než se očekávalo, a to o 2,0 % oproti očekávanému poklesu o 1,5 %. Tento výrazný pokles odrážel tlak trvale slabého jenu, který měl i nadále negativní dopad na spotřebitele. Pozoruhodný je zejména pokles soukromé spotřeby, která tvoří více než polovinu japonské ekonomiky, o 0,7 %, což je výrazně více než očekávaný pokles o 0,2 %. Tento pokles představuje čtvrté čtvrtletí poklesu spotřebitelských výdajů v řadě, což je nejdelší série od roku 2009. Kapitálové výdaje se rovněž snížily o 0,8 %, čímž zvrátily růst z předchozího období a znamenaly první pokles za poslední dvě čtvrtletí.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská ekonomika v 1Q nečekaně klesla

16.05.2024 Japonská ekonomika v letošním prvním čtvrtletí klesla v celoročním přepočtu o dvě procenta, což je výrazněji, než se očekávalo. Přispěl k tomu pokračující pokles soukromé spotřeby, vyplývá z předběžných údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
C:\fakepath\euro money.jpg

EK zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky EU

15.05.2024 Evropská komise (EK) dnes zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky Evropské unie na jedno procento. V předchozí únorové prognóze letošní růst odhadovala na 0,9 procenta. V příštím roce čeká zrychlení růstu na 1,6 procenta. Komise to dnes uvedla ve svém jarním hospodářském výhledu.
img

Ranní okénko - V tomto týdnu data o inflaci v eurozóně či z amerického trhu práce

02.04.2024 Povelikonoční týden nabídne z české ekonomiky zápisky z posledního zasedání bankovní rady ČNB a také nejnovější data ohledně indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu a vývoje státního rozpočtu. V pátek doplní tyto údaje výsledek maloobchodních tržeb, který by mohl potvrdit rostoucí trend spotřeby českých domácností. Co se týká globálních dat, tak mezi nejzajímavější bude zcela jistě patřit předběžný odhad březnové inflace, který bude zveřejněn již dnes v Německu a následovaný o den později odhadem inflace za březen v celé eurozóně.
img

Denní shrnutí: Seanci dominovalo silné zlato, americký dolar a ropné trhy 💵

28.03.2024 Dnešní seance v Evropě proběhla převážně v mírně pozitivním duchu a většina benchmarků uzavřela v kladných číslech. DAX a CAC40 uzavřely seanci s mírnými zisky.
img

USDJPY stoupá nad 150, protože Ueda zklamal očekávání trhů ohledně zásadní změny📈

19.03.2024 Japonská centrální banka zvýšila svou klíčovou úrokovou sazbu z -0,1 % do rozpětí 0 % až 0,1 %, neboť po vyšším než očekávaném růstu spotřebitelských cen a kladném růstu HDP došlo ke zvýšení mezd. Banka ani trhy to však nevnímají jako úroveň sea change. Proč? Pravděpodobně letošní vrchol růstu mezd způsobí, že inflace klesne pod cíl Bank of Japan, takže BoJ nebude muset zvyšovat sazby ani měnit politiku; trhy vidí dnešní zvýšení sazeb jako pravděpodobně poslední a celkový postoj Uedy naznačuje, že případné další zvyšování je také nejisté.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Agentura Fitch snížila odhad růstu polské ekonomiky

14.03.2024 Mezinárodní ratingová agentura Fitch snížila odhad letošního růstu polské ekonomiky na 2,2 procenta, dosud čekala 2,5 procenta. Poukázala přitom na důsledky nepříznivého vývoje ekonomiky v sousedním Německu. Na příští rok ale Fitch nadále počítá se zrychlením růstu polské ekonomiky na 3,2 procenta, informovala agentura PAP.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

DIW: Německý HDP se nezotavuje příliš rychle

07.03.2024 Německá ekonomika se nezotavuje tak rychle, jak se očekávalo, uvedl dnes německý výzkumný institut DIW. Očekává proto, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa v prvním čtvrtletí klesne o 0,1 procenta, zatímco v posledních třech měsících loňského roku zaznamenala největší evropská ekonomika pokles o 0,3 procenta. To znamená, že pokud se prognóza naplní, ocitne se Německo v recesi. Země je největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\trader-22022024-47-zm.jpg

MMF: Růst ruské ekonomiky překvapuje, objevují se ale známky přehřátí

22.02.2024 Růst ruské ekonomiky vzhledem k působení západních sankcí překvapuje, objevují se u ní ale známky přehřátí. Dnes to podle agentury DPA uvedla ředitelka komunikace Mezinárodního měnového fondu (MMF) Julie Kozacková.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Evropská komise zhoršila výhled růstu české ekonomiky

15.02.2024 Evropská komise (EK) zhoršila výhled růstu české ekonomiky na letošní rok na 1,1 procenta, zatímco dosud počítala s růstem o 1,4 procenta. Ekonomika se však zotaví z loňského poklesu, který činil 0,4 procenta. Podpoří ji vysoká míra úspor domácností, předpokládané zmírnění inflace, růst reálných mezd a další uvolnění podmínek pro financování. Komise to dnes uvedla ve své nejnovější makroekonomické prognóze.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonsko celkem nečekaně sklouzlo do recese

15.02.2024 Japonsko loni přišlo o postavení třetí největší ekonomiky světa, z této pozice ho sesadilo Německo. V posledním čtvrtletí loňského roku se země nečekaně propadla do recese kvůli slabé domácí poptávce. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda. Zpráva vyvolává nejistotu ohledně plánů japonské centrální banky ukončit v letošním roce svoji mimořádně uvolněnou měnovou politiku.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Jak hospodářské problémy Německa táhnou dolů ekonomiky východoevropských zemí

14.02.2024 Hospodářské problémy Německa nepříznivě ovlivňují ekonomiky východoevropských zemí. Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska tak v posledním čtvrtletí loňského roku stagnoval, zatímco rumunská ekonomika klesla, ukázaly dnešní statistiky. V obou případech se přitom čekal mírný růst. Východní Evropa tak nyní ve snaze zajistit hospodářské oživení spoléhá především na spotřebitelskou poptávku, uvedla dnes agentura Bloomberg.
img

Forex: ECB ponechá sazby beze změny a americká ekonomika zpomalí v Q4 23

25.01.2024 Růst HDP americké ekonomiky podle nás v Q4 23 zpomalil, ovšem po předchozím velice silném čtvrtletí. Podle našeho odhadu tamní HDP ve Q4 mezičtvrtletně vzrostl stále vcelku solidním tempem o 1,9 % q/q anualizovaně. Na dnešním zasedání ECB podle nás nedojde ke změně úrokových sazeb. Zásadní změnu tónu od minulých zasedání a vyjádření představitelů ECB oproti předešlým týdnům nečekáme. ECB pravděpodobně zůstane opatrná se signalizací snižování sazeb v první polovině letošního roku vzhledem k inflačním tlakům plynoucích z napjatého trhu práce. Co nás kromě dnešního dne ještě čeká ve zbytku letošního roku, se dozvíte v novém vydání našich Ekonomických výhledů.
img

Forex: PF 2024

21.12.2023 Děkujeme Vám za celoroční přízeň v tomto roce a přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků v klidu a rodinné pohodě. Ať je rok 2024 pro nás všechny úspěšný a lepší, než byl ten stávající! S našimi ranními zprávami se po krátké vánoční přestávce vrátíme na počátku ledna.
C:\fakepath\trader-15122023-39-zm.png

Německá centrální banka výrazně zhoršila výhled ekonomiky na příští rok

15.12.2023 Německá centrální banka dnes snížila odhad růstu německé ekonomiky v příštím roce na 0,4 procenta z dříve předpokládaných 1,2 procenta. Mírně však zlepšila výhled pro letošní rok, ve kterém se hrubý domácí produkt (HDP) Německa podle její nové prognózy sníží pouze o 0,1 procenta. V předchozím výhledu banka letošní hospodářský pokles odhadovala na 0,3 procenta, napsala agentura DPA.
C:\fakepath\japonska mena.jpg

Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla o 2,9 procenta, čekalo se méně

08.12.2023 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí oslabila výrazněji, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) v období od července do září klesal tempem 2,9 procenta, zatímco ve druhém čtvrtletí ještě vykazoval růst. V konečné zprávě to dnes uvedla japonská vláda. K prudkému poklesu přispělo snížení spotřebitelských i podnikatelských výdajů. Předběžný odhad uváděl pokles o 2,1 procenta.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí mezikvartálně klesla o 0,1 procenta

24.11.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve třetím čtvrtletí proti předchozím třem měsícům snížil o 0,1 procenta, v meziročním srovnání pak ekonomika podle cenově a kalendářně očištěných údajů klesla o 0,4 procenta. Dnes to v konečné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Výsledky tak odpovídají rychlému odhadu z konce října.
C:\fakepath\japonska mena.jpg

Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí prudce klesla, sílí hrozba recese

15.11.2023 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla v celoročním přepočtu o 2,1 procenta, což je mnohem více, než se čekalo. Přispěla k tomu slabá soukromá spotřeba a nízké kapitálové investice. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda. Jde o první pokles za poslední tři čtvrtletí a někteří ekonomové nevylučují, že Japonsko směřuje do hospodářské recese.
img

Denní shrnutí: Oslabení dolaru dává Wall Street naději

28.09.2023 Nálada v evropské seanci byla smíšená, britský FTSE uzavřel seanci téměř beze změny, zatímco německý index DAX si připsal 0,7 %.
img

Denní shrnutí: Oslabující dolar dává Wall Street naději. EURUSD roste o 0,5 %

28.09.2023 Nálada v evropské seanci byla smíšená, britský FTSE uzavřel seanci téměř beze změny, zatímco německý index DAX si připsal 0,7 %.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Německé instituty očekávají letos pokles německé ekonomiky o 0,6 procenta

28.09.2023 Pět předních německých hospodářských institutů předpovídá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa letos klesne o 0,6 procenta. Na vině jsou podle nich vysoké úroky a nižší spotřeba stlačovaná inflací. Na jaře instituty ještě očekávaly, že největší evropská ekonomika letos vykáže růst, který tehdy odhadovaly na 0,3 procenta.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá centrální banka očekává, že ekonomika v tomto čtvrtletí klesne

18.09.2023 Německá ekonomika v aktuálním čtvrtletí zřejmě klesne, očekává německá centrální banka. Průmysl je v recesi a soukromá spotřeba na růst hospodářství podle ní nestačí. Deutsche Bundesbank, jak se oficiálně centrální banka v Německu nazývá, to dnes uvedla ve své pravidelné měsíční zprávě. Největší evropská ekonomika zaznamenala na přelomu roku krátkou recesi a ve druhém čtvrtletí stagnaci růstu. Pokles v aktuálním čtvrtletí by tak znamenal čtyři čtvrtletí v řadě s poklesem nebo stagnujícím růstem.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Svaz německého průmyslu letos očekává propad HDP, dosud počítal se stagnací

13.09.2023 Svaz německého průmyslu (BDI) zhoršil výhled ekonomiky na letošní rok a nově v Německu očekává propad hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta. Svaz, který dosud na letošek předpovídal hospodářskou stagnaci, to oznámil v dnes zveřejněné analýze. S poklesem německé ekonomiky letos počítají také přední hospodářské instituty, podle Ifo to bude o 0,4 procenta a podle Leibnizova institutu pro výzkum hospodářství v Halle (IWH) to bude o 0,5 procenta.
img

Německá spotřebitelská nálada - horší výsledky indexu Gfk!

29.08.2023 Futures kontrakty na DAX (DE30) po zveřejnění GfK mírně ztratily, to naznačuje, že spotřebitelé v Německu jsou stále slabší - což zní poměrně recesivně - zejména v kontextu pokračování cyklu utahování měnové politiky ECB.
img

Ekonomický kalendář: Na programu jsou JOLTS data a spotřebitelská důvěra Conference Board z USA

29.08.2023 Nálada na akciových trzích se postupně zlepšuje, i když výnosy dvouletých a pětiletých amerických státních dluhopisů rostou. Dnes máme na programu několik důležitých makrodat. Trhy se již dozvěděly o výsledcích německé spotřebitelské důvěry GfK a revizi švédského HDP. Oba údaje se ukázaly být pro trhy zklamáním. Podle GfK se šance na trvalé oživení v Německu do konce roku stále více snižují a soukromá spotřeba v Německu pravděpodobně nebude mít v roce 2023 pozitivní dopad na ekonomiku. Nyní investoři čekají na údaje o náladách francouzských spotřebitelů a maloobchodních tržbách ve Španělsku, tyto údaje však nejsou pro trhy klíčové.
img

Mohou evropské akcie dál ignorovat špatné zprávy?

21.08.2023 Když pomineme první měsíce pandemie, je současný ekonomický růst v Evropě nejhorší od období 2011-2013. Letos v zimě navíc nelze vyloučit ani novou energetickou krizi. Německo upadlo do recese a tamní průmysl je na kolenou. Jak dlouho ještě mohou investoři ignorovat varovná znamení? Výsledková sezóna ve 2. čtvrtletí jen potvrdila, že je růst výnosů v Evropě už tři kvartály záporný. Vzhledem k těmto vyhlídkám a skutečnosti, že se Německo znovu stává „nemocným mužem Evropy", jsou ceny evropských akcií oproti americkým nejnižší od roku 2006. Investoři se v rekordních počtech odvracejí od Evropy směrem k USA.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská ekonomika ve druhém čtvrtletí zrychlila tempo růstu na šest procent

15.08.2023 Japonská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla v celoročním přepočtu o šest procent. Tempo růstu bylo nejvyšší od konce roku 2020, zejména díky vysokému vývozu automobilů a oživení cestovního ruchu. Nečekaně se však snížila soukromá spotřeba. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím reálný hrubý domácí produkt (HDP) vzrostl o 1,5 procenta.
C:\fakepath\Evropa.jpg

WSJ: Evropané čelí nové realitě, kterou nezažili desítky let - chudnou

18.07.2023 Život na evropském kontinentě byl dlouho předmětem závisti cizinců, zejména kvůli stylu označovanému jako umění žít. Nyní však rychle ztrácí svůj lesk, protože kupní síla Evropanů se postupně snižuje. Francouzi jedí méně foie gras a pijí méně červeného vína. Španělé šetří olivovým olejem. Finové jsou nabádáni, aby využívali sauny ve větrných dnech, kdy je energie levnější. Píše to americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Bundesbank: Recese německé ekonomiky ve druhém čtvrtletí skončí

26.06.2023 Recese německé ekonomiky by měla ve druhém čtvrtletí skončit. Hrubý domácí produkt (HDP) v období od dubna do června mírně vzroste. Uvádí to dnes zveřejněná pravidelná měsíční zpráva německé centrální banky (Bundesbank). Největší evropská ekonomika se na konci roku 2022 a na začátku roku 2023 snížila dvě čtvrtletí po sobě, což ekonomové definují jako technickou recesi.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Německá ekonomika se letos propadne výrazně více, a to o 0,4 procenta

21.06.2023 Německá ekonomika se letos propadne o 0,4 procenta, v nadcházejícím roce ale vykáže růst o 1,5 procenta. V dnes zveřejněném výhledu to oznámil hospodářský institut Ifo, který ještě na jaře očekával pro letošní rok pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,1 procenta. Za důvody výrazně horších očekávání označil hlavní prognostik Ifo Timo Wollmershäuser mimo jiné pokles soukromé spotřeby, snižování stavebních investic a obecně pomalejší zotavování německého hospodářství. Pro letošek Ifo předpovídá inflaci podle metodiky Evropské unie na 5,5 procenta.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská ekonomika po revizi rostla ve čtvrtletí mnohem rychleji

08.06.2023 Japonská ekonomika v prvním čtvrtletí rostla mnohem rychleji, že se původně uvádělo. Podle revidovaných údajů se hrubý domácí produkt třetí největší ekonomiky světa za leden až březen zvýšil o 2,7 procenta. Původní údaj počítal s růstem ekonomiky jen o 1,6 procenta. Vyšší růst způsobila revize výdajů firem, která ukázala, že domácí poptávka oživuje. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila vláda.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

OECD zlepšila výhled růstu české ekonomiky, letos čeká růst o 0,3 procenta

07.06.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky se v letošním roce zvýší o 0,3 procenta a v příštím roce tempo růstu zrychlí na 2,4 procenta. Ve svém novém výhledu to dnes předpověděla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Zlepšila tak svou březnovou prognózu, ve které počítala s poklesem HDP o 0,1 procenta. Výhled na příští rok zůstal stejný.
C:\fakepath\SB2.jpg

Světová banka: Západobalkánské ekonomiky jsou navzdory slabšímu růstu odolné

25.04.2023 Ekonomiky šesti západobalkánských států zůstávají odolné. A to navzdory pokračujícímu růstu cen a zpomalení hospodářskému růstu, který by tam v letošním roce měl podle odhadů činit 2,6 procenta. Ve své pravidelné pololetní zprávě to dnes uvedla Světová banka (SB).
img

Americký maloobchod dál slábne

14.04.2023 Maloobchod v USA byl v březnu slabý, když klesl o 1 procento namísto očekávaných -0,4 pct. Čísla stáhly dolů tržby za benzín, které se propadly o více než 5 procent, ale i bez nich to vypadá jen o trochu lépe a znaménko minus zůstává. Pokles totiž vykázala většina hlavních oblastí obchodu, přičemž slušně rostly jen internetové prodeje, tedy dlouhodobě sílící oblast obchodu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá ekonomika se podle ministerstva hospodářství zřejmě vyhnula recesi

14.04.2023 Německá ekonomika se zřejmě těsně vyhnula recesi a za první čtvrtletí zaznamenala mírný růst. Uvedlo to ve své dnešní prognóze německé ministerstvo hospodářství.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská ekonomika po revizi dat vzrostla výrazně méně, než uváděl odhad

09.03.2023 Japonská ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí vykázala v přepočtu na celý rok vzestup o 0,1 procenta. Ve zpřesněné zprávě to dnes uvedla japonská vláda. Růst je výrazně slabší, než uváděl odhad, podle kterého se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,6 procenta. Obyvatelé japonských ostrovů kvůli vysoké inflaci méně utráceli.
img

Ekonomický kalendář: Dnes bude v USA zveřejněna inflace CPI!

14.02.2023 Futures na evropské indexy dnes naznačují na mírně nižší otevření peněžní seance na starém kontinentu, navzdory včerejší pozitivní seanci na Wall Street a solidnímu růstu v asijské seanci. JPY je nejvýkonnějším mezi měnami G10, zatímco NZD nejvíce zaostává, protože investoři strávili nejnovější údaje, že japonská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 odrazila méně, než se očekávalo, přičemž soukromá spotřeba vzrostla, když země zrušila omezení na hranicích. NZD prudce oslabil poté, co RBNZ inflační očekávání ve dvou letech klesla na 3,3 % z předchozích 3,6 %, zatímco lednový index cen potravin vyskočil na 1,7 % m/m z 1,1 % v prosinci, což vyvolává naděje, že centrální banka Nového Zélandu může změnit svou měnovou politiku na více holubičí. GBP také posílil, jelikož míra nezaměstnanosti ve Spojeném království se ve 4. čtvrtletí roku 2022 nezměnila na 3,7 %, stejně jako v předchozím období a v souladu s očekáváním.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí vymanila z recese

14.02.2023 Japonská ekonomika se ve čtvrtém čtvrtletí vymanila z recese díky návratu zahraničních turistů, který kompenzoval slabší kapitálové výdaje. Hrubý domácí produkt se v celoročním přepočtu zvýšil o 0,6 procenta po poklesu v předchozích dvou čtvrtletích. Výsledky však zaostaly za očekáváním analytiků. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
img

Optimismus MMF a údaje o HDP eurozóny vzbuzují pozornost

31.01.2023 Mezinárodní měnový fond (IMF) zvýšil svou prognózu globálního růstu na letošní rok, přičemž uvedl větší odolnost ekonomik po celém světě, než se očekávalo, a zvolil pozitivnější tón než ve svých zprávách z předchozího roku. MMF předpokládá, že globální růst dosáhne 2,3 %, což je o 0,2 % více než jeho předchozí prognóza. Analytici MMF předpovídají, že Spojené království bude jedinou ekonomikou skupiny G7, která se v roce 2023 dostane do záporného růstu.
img

Americká ekonomika růstem překonává odhady

26.01.2023 Poslední kvartál minulého roku přinesl americkému hospodářství růst o velmi pěkných 2,9 procenta. Jde o číslo nad konsensem 2,6 pct, navíc ještě před pár týdny se čekal výkon podstatně horší. V tomto smyslu zřejmě data přijímají také finanční trhy, které v něm vidí důkaz, že se ekonomika úspěšně vyhýbá tvrdému přistání. Při pohledu do struktury a na další dnešní data dostaneme obrázek, který jednoznačně pozitivní není, první dojem z čísel však negativním směrem úplně neotočí.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

GfK: Spotřebitelská nálada v Německu se díky levnějším energiím dál zlepšuje

24.01.2023 Spotřebitelská nálada v Německu se dál zlepšuje, zejména díky poklesu cen energií. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně dvěma tisíci německých spotřebitelů, jehož výsledky dnes zveřejnil norimberský výzkumný institut GfK. Jeho index spotřebitelské nálady na únor se zvýšil na minus 33,9 bodu ze zpřesněné lednové hodnoty minus 37,6 bodu. Index tak vzrostl čtvrtý měsíc za sebou, jeho únorová hodnota ale mírně zaostala za očekáváním analytiků. Ti ji v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na minus 33 bodů.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika loni i přes válku na Ukrajině vzrostla o 1,9 procenta

13.01.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce i přes dopady ruské invaze na Ukrajinu zvýšil o 1,9 procenta. Dnes to na základě předběžných výsledků oznámila na tiskové konferenci v Berlíně šéfka Spolkového statistického úřadu Ruth Brandová. V roce 2021 ekonomika vzrostla o 2,6 procenta, na letošní rok vláda i ekonomové počítají s hospodářským poklesem.
img

Forex: Směřuje Německo do recese?

13.01.2023 Ekonomika našeho klíčového obchodního partnera se stejně jako ta naše v loňském roce potýkala s vysokými cenami energií. Jak moc ji v závěru loňského roku začal docházet dech napoví dnešní předběžný růst HDP za celý rok 2022. Zatímco analytici se shodují, že recese na přelomu roku přišla, my stále vnímáme ve světle posledních indikátorů možnost, že se jí buď Německo úplně vyhne, nebo bude pouze technického rázu. Odolnost podle nás ukáže i listopadová průmyslová produkce v eurozóně.
C:\fakepath\Indie.jpg

Růst indické ekonomiky za třetí kalendářní čtvrtletí zpomalil na 6,3 procenta

30.11.2022 Růst indické ekonomiky ve třetím kalendářním čtvrtletí zpomalil na 6,3 procenta z 13,5 procenta v předchozím kvartálu, kdy v zemi začaly polevovat protipandemická opatření. Ke zpomalení růstu přispěl také útlum průmyslového odvětví a exportu. Vládní kapitálové výdaje se zvýšily o více než 40 procent, neboť federální vláda zvýšila výdaje na infrastrukturu, uvedla dnes agentura Reuters. Indie je po Číně a Japonsku třetí největší ekonomikou v Asii.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Růst německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,4 procenta

25.11.2022 Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům o 0,4 procenta, růst je tak o 0,1 procentního bodu vyšší, než činil původní rychlý odhad z konce října. V konečné zprávě to dnes na základě cenově, sezonně a kalendářně očištěných dat oznámil spolkový statistický úřad. Ve druhém kvartálu vykázal hrubý domácí produkt (HDP) Německa růst o 0,1 procenta a v prvním o 0,8 procenta.
img

Forex: Růst německé ekonomiky podpořila soukromá spotřeba

25.11.2022 Dnešní kalendář nabídne pouze data z Německa. Finální odhad tamního HDP by měl potvrdit překvapivý výsledek rostoucí ekonomiky ve Q3 o 0,3 % q/q. Pozitivní vliv pravděpodobně měl pokračující růst spotřeby domácností nadále odrážející obnovenou poptávku po službách. Mimo poměrně prázdného kalendáře bude na nízkou obchodní aktivitu na finanční trzích dnes působit i doznívající efekt včerejšího Dne díkuvzdání v USA. Jeho čtvrteční konání je každoročně hojně využívanou příležitostí pro prodloužený víkend.
img

Letošní Singles' Day je velkou zkouškou pro čínskou ekonomiku

10.11.2022 ZRAK SE UPÍRÁ: na Čínský Singles' Day 11.11, který se blíží. To, co začalo jako malá akce proti Valentýnu, se rozrostlo v největší nákupní akci na světě a s výdaji přes 130 miliard dolarů je nyní mnohonásobně větší než jakýkoli americký ekvivalent. Letošní rok je nastaven na zpomalení výdajů a bude zkouškou na mnoha frontách, od pomalého dohánění zaostávajícího čínského spotřebitele, přes to, jak vysoká může být propustnost online výdajů, až po to, jak se bude dařit čínským technologickým gigantům a akciovému trhu, které se potýkají s problémy. Souvisí to také s debatou o možném postupném uvolňování jedinečné čínské strategie nulového covidu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Růst německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta

28.10.2022 Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí navzdory energetické krizi vzrostla. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,3 procenta a tempo růstu zrychlilo z 0,1 procenta ve druhém kvartálu. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
img

Forex: Americká ekonomika se vrací k růstu

27.10.2022 První zpráva o výkonu americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí nevyznívá pro trhy zrovna jednoznačně. HDP se po dvou negativních kvartálech vrátil k růstu o 2,6 procenta, zatímco se čekalo 2,4 (mezikvartální anualizované změny). To samo o sobě není úplně dobře v současné době, kdy se pozornost investorů znovu obrátila k Fedu a naději, že po listopadu bude další utahování měnové politiky pomalejší.
img

Akcie zvedají hlavu po další ráně a čekají na ECB a americké HDP

27.10.2022 Meta, tedy bývalý Facebook, už po vytrvalém poklesu zdaleka není takovou těžkou vahou, jakou bývala. I tak ale jde o velmi sledovanou akcii z kategorie velkých techů. Akcii, které se potýká s problémy už delší dobu a jevila se určitá naděje, že je mnohé v ceně už zahrnuto. Nebylo. Soudě podle reakce možná není hlavní problém v samotných výsledcích, ale trh nevěří, že utápění dalších miliard v projektu metaverse v dohledné době přinese kýžené ovoce. Akcie v premarketu padají o dalších 20 procent.
img

Centrální bankéři se obávají ztráty důvěry veřejnosti a zaměřují se na boj s inflací

31.08.2022 Zasedání centrálních bankéřů na sympoziu v Jackson Hole zhatilo naděje obchodníků na obrat v politice Fedu zvyšujícího úrokové sazby v boji proti inflaci. Komentář Fedu, že je připraven udělat cokoli, co bude potřeba ke snížení inflace, totiž způsobil, že americké trhy klesly o 4 %.
img

Silná ekonomika, která zvládne vyšší sazby? Další mantra Fedu se drolí a akcie padají

30.06.2022 Na finančních trzích zesílily obavy, že protiinflační politika Fedu stáhne ekonomiku do recese. Jenže data z americké ekonomiky ukazují, že klíčová složka ekonomiky - soukromá spotřeba - ztrácí na síle ještě dlouho před tím, než změny v politice Fedu vůbec začnou zabírat.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ifo: Německá ekonomika letos vzroste jen o 2,5 procenta, dusí ji ruská invaze

15.06.2022 Dopady ruské invaze na Ukrajinu s výrazným zvyšováním cen energií nadále dusí hospodářské zotavení Německa, jehož hrubý domácí produkt (HDP) kvůli tomu letos vzroste jen o 2,5 procenta. V dnes zveřejněném ekonomickém výhledu to uvedl německý institut Ifo, který ještě v březnu počítal s růstem HDP o 3,1 procenta a v prosinci o 3,7 procenta. Ifo nicméně očekává, že v příštím roce se výkon hospodářství zvýší o 3,7 procenta. Inflaci letos Ifo čeká 6,8 procenta, v roce příštím 3,3 procenta.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla méně, než se čekalo

08.06.2022 Japonská ekonomika v prvním čtvrtletí klesla v přepočtu na celý rok o půl procenta. Ukázala to zpřesněná zpráva, kterou dnes zveřejnila japonská vláda. Je to o polovinu slabší pokles, než se předpokládalo. První odhad uváděl, že pokles hrubého domácího produktu (HDP) činil jedno procento. Za slabším poklesem je hlavně silnější spotřeba.
img

Maloobchodníci znovu hýbou trhem, tentokrát nahoru

26.05.2022 Po nerozhodném obchodování v Evropě to byla znovu Amerika, která ukázala směr. Klíčové akciové indexy v zámoří si připisují kolem 2 procent, Evropa v průměru jen lehce zaostává. Pod tlak se dnes dostávají zejména delší dluhopisy, kde při rizikovém apetitu investorů klesá poptávka. Při rychlejším růstu výnosů v Evropě a příznivé náladě vůči riziku pak stoupá euro, které se vůči dolaru obchoduje na 1,0720.
img

Forex: Americká ekonomika v prvním čtvrtletí klesla

26.05.2022 Dnešní ekonomický kalendář přinese pouze americká data. Finální čtení tamního HDP za Q1 22 potvrdí mezičtvrtletní anualizovaný pokles o 1,4 %. Týdenní statistiky počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti budou nadále ukazovat na napjatý trh práce ve Spojených státech.
img

Forex: Na devizových trzích dnes panovala spíše risk-off nálada

25.05.2022 Na globálních trzích dnes panovala spíše pochmurnější nálada, i když žádné dramatické výprodeje jsme na akciových trzích neviděli. Ostražitost vyplývala zejména z toho, co přinese zveřejnění zápisu z posledního jednání FOMC. Německé statistiky národních účtů za Q1 22 na úrovni celého národního hospodářství nic nového nepřinesly, byly potvrzeny předběžné odhady – německá ekonomika během prvních tří měsíců letošního roku přidala 0,2 %.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská ekonomika ve čtvrtletí po předchozím růstu znovu klesla

18.05.2022 Japonská ekonomika v prvním čtvrtletí po předchozím růstu znovu klesla. Kvůli slabší domácí spotřebě a růstu dovozu jako jsou vakcíny proti covidu-19 se v přepočtu na celý rok snížila o jedno procento. Vyplývá to z předběžných dat, která dnes podle agentury Reuters zveřejnila japonská vláda. Hrubý domácí produkt (HDP) Japonska tak pokračuje v sérii poklesů a vzestupů z loňského roku.
C:\fakepath\nemecko.jpg

GfK: Nálada spotřebitelů v Německu se kvůli válce na Ukrajině zhoršuje

29.03.2022 Spotřebitelská nálada v Německu se zhoršuje, protože válka na Ukrajině snížila ekonomické vyhlídky a očekávání příjmů domácností nejníže od finanční krize v roce 2009. Vyplývá to z průzkumu mezi přibližně 2000 německých spotřebitelů, jehož výsledky dnes zveřejnil výzkumný institut GfK.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonsko revidovalo růst HDP za 4. čtvrtletí směrem dolů na 4,6 procenta

09.03.2022 Japonsko dnes revidovalo směrem dolů vývoj hrubého domácího produktu (HDP) za poslední tři měsíce loňského roku. Ten se v celoročním přepočtu zvýšil o 4,6 procenta, uvádí konečná zpráva o vývoji ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí. Vláda údaj snížila o 0,8 procentního bodu kvůli slabší soukromé spotřebě a nižším výdajům firem. Za celý kalendářní rok pak třetí největší ekonomika světa vzrostla o 1,6 procenta, což byla první celoroční expanze za tři roky. Předloni se japonská ekonomika propadla o 4,5 procenta.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí klesla o 0,3 procena, méně než odhad

25.02.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí klesl proti předchozímu kvartálu podle zpřesněných údajů o 0,3 procenta, což je o 0,4 procentního bodu lepší výsledek než v lednovém odhadu. Dnes to v konečné zprávě oznámil spolkový statistický úřad. Za celý loňský rok pak hospodářství vzrostlo o 2,9 procenta.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonská ekonomika díky soukromé spotřebě vzrostla o 5,4 procenta

15.02.2022 Japonská ekonomika v posledních třech měsících loňského roku oživila, protože pokles počtu nově nakažených s covidem-19 podpořil spotřebu. Růst cen surovin a nová koronavirová varianta omikron však ohrožují další výhled. Hrubý domácí produkt se za říjen až prosinec v celoročním přepočtu zvýšil o 5,4 procenta po poklesu o 2,7 procenta v předchozím čtvrtletí. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda. Za celý kalendářní rok pak třetí největší ekonomika světa vzrostla o 1,7 procenta, což byla první celoroční expanze za tři roky.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Německá ekonomika ve čtvrtém čtvrtletí klesla o 0,7 procenta, meziročně vzrostla

28.01.2022 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí klesl proti předchozímu kvartálu o 0,7 procenta. Dnes to v rychlém odhadu oznámil spolkový statistický úřad. Za celý loňský rok se ale hospodářství vrátilo k růstu, který činí 2,8 procenta. Na letošní rok očekává německá vláda růst o 3,6 procenta.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská ekonomika loni díky oživení exportu rostla nejrychleji za 11 let

25.01.2022 Jihokorejská ekonomika loni díky zřetelnému oživení exportu a soukromé spotřeby rostla nejrychleji za 11 let. Hrubý domácí produkt (HDP) přidal meziročně čtyři procenta. Podle agentury DPA to dnes s odkazem na předběžná data uvedla jihokorejská centrální banka. Rok předtím čtvrtá největší asijská ekonomika v důsledku pandemie nemoci covid-19 poprvé po 22 letech oslabila.
img

Ranní okénko - Pozitivní data z americké ekonomiky

25.11.2021 V USA je dnes Den díkuvzdání a obchodování na finančním trhu by tak mělo být spíše poklidné. Ještě před tím ale z americké ekonomiky včera odpoledne stihly dorazit povzbudivé zprávy. Růst HDP v Q3 21 byl revidován mírně nahoru z 2 na 2,1 %. Osobní příjmy vzrostly více, než se čekalo, a to i po odpadnutí některých fiskálních podpůrných opatření. A také osobní výdaje rostly nad očekávání navzdory svižné inflaci. Týdenní počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti zaznamenaly pouze nízký přírůstek, dokonce mírně pod hodnotami obvyklými pro předpandemické období. Nicméně za nečekaným výsledkem mohly stát sezónní faktory, jako právě zmíněný blížící se Den díkuvzdání.
C:\fakepath\Německo.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se kvůli koronaviru a inflaci zhoršila

25.11.2021 Prudký růst počtu nově nakažených koronavirem v Německu a neobvykle vysoká inflace měly negativní vliv na náladu spotřebitelů v zemi. To zhoršuje vyhlídky podnikatelů v nadcházející předvánoční nákupní sezoně. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnil institut GfK. Jeho index spotřebitelské nálady na měsíc prosinec klesl na minus 1,6 bodu, což je nejnižší hodnota od června.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská ekonomika klesla více, než se čekalo, výhled je ale pozitivní

15.11.2021 Japonská ekonomika klesla ve třetím čtvrtletí ve srovnání se třemi předchozími měsíci o 0,8 procenta. V celoročním přepočtu se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o tři procenta Je to výrazně více, než se čekalo, výhled na konec roku je ale pozitivní. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
C:\fakepath\Německo.jpg

Spotřebitelská důvěra v Německu navzdory inflaci rostla druhý měsíc za sebou

27.10.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se navzdory inflaci zlepšila druhý měsíc za sebou. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK. Institut nicméně varoval, že pozitivní nálada spotřebitelů pravděpodobně nepřetrvá, pokud ceny dále porostou. Tento trend by také mohl opozdit oživení spotřebitelské důvěry.
C:\fakepath\nemecko.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se zlepšuje

28.09.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se zlepšuje více, než se čekalo, a ocitla se nejvýše za poslední rok a půl. Průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK, je další známkou toho, že domácnosti nadále podporují oživení největší evropské ekonomiky.
C:\fakepath\n-22092021-lv.gif

Ifo: Oživení německé ekonomiky brzdí problémy v dodavatelských řetězcích

22.09.2021 Mnichovský výzkumný institut Ifo dnes zhoršil odhad letošního růstu německé ekonomiky o 0,8 procentního bodu na 2,5 procenta. Důvodem jsou výpadky v dodavatelských řetězcích, které brzdí oživení ekonomiky z útlumu způsobeného koronavirovou krizí. Odhad na příští rok však institut o 0,8 procenta zlepšil, hospodářský růst by tak měl dosáhnout 5,1 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí vrátila k růstu; činil 1,5 procenta

30.07.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve druhém čtvrtletí zvýšil o 1,5 procenta po poklesu o 2,1 procenta v prvním kvartálu. Oznámil to dnes německý statistický úřad. Tempo mezičtvrtletního růstu ale zaostalo za očekáváním analytiků, kteří ho v anketě agentury Reuters odhadovali na dvě procenta.
C:\fakepath\top-27072021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

27.07.2021 1) Čínské zakleknutí na trh se soukromým vzděláváním vyděsilo investory po celém světě. Společnostem působícím v tomto odvětví země zakáže zisk, navyšování základního kapitálu nebo obchodování na burze. Akcie firem reagovaly prudkým propadem, který se posléze přelil i do dalších sektorů. Čínské akciové indexy padají už druhý den v řadě.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská ekonomika rostla ve čtvrtletí nejrychleji za deset let

27.07.2021 Jihokorejský hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil ve druhém čtvrtletí meziroční růst na 5,9 z 1,9 procenta. Ekonomika tak rostla nejrychleji za deset let. Podle agentury Reuters to vyplývá z dat, která dnes zveřejnila korejská centrální banka. Na výsledku měla zásluhu především soukromá spotřeba. Rozdíl je částečně daný nízkou srovnávací základnou, podíl na růstu mělo ale i oživení vývozu a dovozu díky oživování globální ekonomiky.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Tuzemská inflace v červnu mírně zpomalila

12.07.2021 Inflace v ČR v červnu podle našeho odhadu zpomalila z 2,9 % na 2,6 %. To však bylo dáno především vyšší srovnávací základnou loňského roku, když v meziměsíčním vyjádření očekáváme naopak vyšší cenovou dynamiku. Růst spotřebitelských cen by měl nepatrně zvolnit také v USA, a to z 5,0 % na 4,9 %. Zde budou tento týden zveřejněny i červnové statistiky maloobchodních tržeb a průmyslové produkce. Pozornost finančních trhů přitáhne rovněž asijský kontinent, když Čína zveřejní výsledky své ekonomiky za druhé čtvrtletí. Růst tamního HDP by měl sice zrychlit v mezičtvrtletním vyjádření z 0,6 % na 1,0 %, ani tak však nepůjde o úplně oslnivý výsledek.
C:\fakepath\Německo2.jpg

GfK: Nálada mezi německými spotřebiteli se citelně zlepšuje

25.06.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se zlepšuje více, než se čekalo. Jakmile největší evropská ekonomika zrušila omezení pohybu a prudce klesl počet nově nakažených nemocí covid-19, jsou kupující optimističtější a ochotni nakupovat. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejský hrubý domácí produkt v prvním čtvrtletí stoupl o 1,7 procenta

09.06.2021 Jihokorejský hrubý domácí produkt (HDP) se podle sezonně upravených údajů zvýšil v prvním čtvrtletí ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 1,7 procenta. Informovala o tom dnes ve své konečné zprávě tamní centrální banka, která původní odhad z konce dubna zvýšila o desetinu procentního bodu. Růst táhla zejména soukromá spotřeba a kapitálové výdaje.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská ekonomika klesla v prvním čtvrtletí po revizi o 3,9 procenta

08.06.2021 Japonská ekonomika v prvních třech měsících letošního roku klesla méně, než se původně očekávalo. Podle revidovaných údajů se hrubý domácí produkt snížil v celoročním přepočtu o 3,9 procenta místo původně uváděných 5,1 procenta. K revizi přispěl menší pokles veřejných a kapitálových výdajů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila vláda.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se zlepšuje, ale pomaleji, než se čekalo

27.05.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se zlepšuje, ale méně, než se čekalo. Kupující zůstávají obezřetní, přestože počet nově nakažených nemocí covid-19 se snižuje a výhled ekonomického růstu země se zlepšuje. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předstihové indikátory v eurozóně ovlivní vlna euforie

24.05.2021 Tento týden se ponese ve znamení zveřejňování indikátorů důvěry. Spotřebitelskou důvěru ve Spojených státech čeká vzhledem k mimořádnému dubnovému růstu korekce. Poklesu se nevyhnou ani osobní příjmy Američanů, které již nebudou navyšovány jednorázovými dávkami. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby mají naopak našlápnuto k dalšímu růstu. Ekonomickou důvěru v eurozóně, německé IFO i francouzskou podnikatelskou důvěru ovlivní euforie spojená s rozvolňováním pandemických opatření. Lepší náladu by mohl ukázat i český konjunkturální průzkum. Maďarská centrální banka tento týden ponechá sazby beze změny, v červnu ale podle našeho odhadu měnovou politiku utáhne.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonská ekonomika se kvůli koronaviru ve čtvrtletí vrátila k poklesu

18.05.2021 Japonská ekonomika kvůli dopadu koronavirové pandemie na spotřebu na začátku roku klesla v celoročním přepočtu o 5,1 procenta. Vyplývá to z předběžné zprávy o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) za první čtvrtletí, kterou dnes zveřejnila japonská vláda. Pokles je větší, než se čekalo. V předchozích dvou kvartálech ekonomika rostla, v loňském závěrečném čtvrtletí přidala 11,7 procenta.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

GfK: Nálada německých spotřebitelů se nečekaně zhoršuje

28.04.2021 Spotřebitelská důvěra v Německu se nečekaně zhoršila. Růst počtu nově nakažených nemocí covid-19 způsobil, že se opět zpřísnila omezení pro nákupy, cestování i veřejný život v mnoha oblastech země, která je největší ekonomikou v Evropě. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut GfK.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německé hospodářství letos podle vlády poroste rychleji, než se čekalo

27.04.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce i přes pokračující pandemii zvýší o 3,5 procenta. Aktualizovaný odhad vlády, který je proti výhledu z ledna o půl procentního bodu vyšší, dnes představil německý ministr hospodářství Peter Altmaier. Řekl také, že v příštím roce vláda očekává růst ekonomiky o 3,6 procenta.
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF registruje známky silnějšího oživování světové ekonomiky

21.03.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) registruje známky silnějšího oživování světové ekonomiky. Ohledně budoucího vývoje však panuje mimořádně silná nejistota, hospodářské oživení by mohly podkopat či zbrzdit nové mutace koronaviru. Včera to řekl Geoffrey Okamoto, první náměstek výkonné ředitelky MMF Kristaliny Georgievové.
img

Ranní okénko - Výnosy amerických státních dluhopisů pokračovaly v růstu

26.02.2021 V domácí ekonomice nejsou na pořadu dne žádná data, budeme tak sledovat především jednání vlády ohledně žádosti prodloužení nouzového stavu a rozhodnutí o pandemickém zákonu, který Senát včera vrátil Poslanecké sněmovně. Prázdný je také kalendář pro eurozónu. Jediná data nás čekají až odpoledne, kdy budou v USA zveřejněny osobní příjmy a výdaje.
img

Ranní okénko - Trhy znervózňuje horšící se epidemická situace

25.02.2021 V Evropě jsou dnes na pořadu dne „měkké“ indikátory. Z Německa dorazil údaj o spotřebitelské důvěře z dílny GfK. Na výsledky konjunkturálního šetření za únor v eurozóně si ještě chvíli počkáme. Z USA pak přijde druhý odhad vývoje ekonomiky v posledním čtvrtletí minulého roku, jehož součástí bude i detailní struktura. Domácí ekonomický kalendář je prázdný, bude tak dominovat napjatá situace ohledně zpřísnění protiepidemických opatření. Komentáře vlády bude netrpělivě vyhlížet koruna, jejíž včerejší vývoj odráží zvýšenou averzi k riziku. Negativní zprávy o pandemickém vývoji ji koncem dne vyhnaly až nepatrně nad hranici EUR/CZK 26,00, na pozadí klesajících tržních úrokových sazeb a slabšího eura vůči dolaru.
C:\fakepath\Japonsko2.jpg

Japonská ekonomika ve 4. čtvrtletí rostla více, než se čekalo

15.02.2021 Japonská ekonomika vzrostla ve čtvrtém čtvrtletí v celoročním přepočtu o 12,7 procenta. Tempo růstu sice zpomalilo z 22,7 procenta ve třetím čtvrtletí, překonalo však očekávání analytiků. Za celý rok ekonomika klesla o 4,8 procenta, což byl druhý nejvyšší pokles od roku 1955, kdy se tento údaj sleduje, a první pokles od finanční krize v roce 2009. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila japonská vláda.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně pravděpodobně zesílila

03.02.2021 Spotřebitelské ceny v eurozóně v lednu dle konsensu trhu meziměsíčně nepatrně zlevnily o 0,1 %. V meziročním vyjádření by to znamenalo citelnější pohyb, konkrétně z -0,3 % na 0,6 %. Ke zdražení mělo dojít i ve složkách jádrové inflace z 0,2 % na 0,9 %. K vyšší meziroční inflační dynamice přispěl růst německých spotřebitelských cen, do kterých se promítlo zrušení dočasného snížení daně z přidané hodnoty. Navíc byla navýšena uhlíková daň, což by se mělo odrazit ve vyšších cenách pohonných hmot, kde svou roli sehrály také vyšší ceny ropy. Lednový odhad inflace se však potýká s nejistotou. Je totiž otázkou, do jaké míry pandemie a ekonomické uzávěry narušily sezónní nastavení cen, které je pro začátek roku typické. Kromě toho bude v lednové inflaci přenastavena kompozice vah některých složek. Je možné, že změny se budou týkat právě cen u položek, které byly citelněji ovlivněny pandemií. Na cenový vývoj v eurozóně se podíváme i ze strany výrobní. RBI počítá s meziměsíčním nárůstem výrobních cen v prosinci o 0,8 %, což by znamenalo pohyb z meziročních -1,9 % na úroveň -1,2 %.
C:\fakepath\Německo.jpg

Bundesbank čeká po druhé vlně viru silný růst německé ekonomiky

11.12.2020 Německá ekonomika letos klesne méně, než se čekalo, a její zotavení citelně zrychlí, jakmile se v příštím roce začne po druhé vlně pandemie znovu otevírat. Ve své zprávě to dnes uvedla Deutsche Bundesbank, což je německá centrální banka. Hrubý domácí produkt (HDP) Německa podle jejího odhadu letos klesne o 5,5 procenta, zatímco dosud banka čekala pokles o 7,1 procenta.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na data Ifo z Německa a spotřebitelský sentiment z USA

24.11.2020 Evropské trhy otevřely na vyšších úrovních. Nálada se zlepšila poté, co americký prezident Trump pověřil General Service Administration začít s předáním moci Bidenovi. Ekonomický kalendář dnes není příliš plný, přesto však nabídne zajímavé události. Na programu jsou data Ifo z Německa a index spotřebitelské důvěry Conference Board z USA. Navíc máme před sebou zajímavé projevy centrálních bankéřů. Biden by dnes měl jmenovat kandidáty na klíčové posty, což by na trhy mohlo mít svůj dopad.
C:\fakepath\Německo.jpg

Čtvrtletní růst německé ekonomiky byl silnější, než se čekalo

24.11.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve třetím čtvrtletí proti předchozím třem měsícům zvýšil o 8,5 procenta. Dnes to v konečné zprávě oznámil německý statistický úřad. Růst ekonomiky tak byl výrazně silnější, než naznačovaly dosavadní poznatky. Statistický úřad na konci října v předběžné zprávě uváděl růst HDP o 8,2 procenta.
img

Ranní okénko - Pozornost upoutají předstihové indikátory

23.11.2020 Tuzemský ekonomický kalendář nabídne pouze výsledek listopadového konjunkturálního šetření. Pestřejší budou v tomto směru data z eurozóny, která přinesou sérii nejsledovanějších indikátorů sentimentu. Fed i ECB zveřejní zápis z posledního měnového zasedání a vyjednávací týmy EU a Velké Británie se pokusí sjednat vzájemnou obchodní dohodu.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polská centrální banka zlepšila výhled celoročního vývoje HDP

10.11.2020 Polská centrální banka dnes zlepšila výhled vývoje polské ekonomiky pro celý letošní rok. Předpokládá nyní, že hrubý domácí produkt (HDP) se letos sníží pouze o 3,5 procenta, zatímco v červenci celoroční pokles odhadovala na 5,4 procenta. Varovala však, že čtvrté čtvrtletí bude obtížnější, než se předpokládalo. Informovala o tom agentura Reuters.
img

BREAKING: Americké HDP vzrostlo ve Q3 o 33,1 %

29.10.2020 Dlouho očekáváný report vývoje ekonomiky USA ve třetím kvartálu byl zveřejněn ve 13:30. Data ukázala růst ekonomiky o 33,1 % q/q (přepočteno na celý rok). Očekávání trhu byla na úrovni 31,4 % q/q. Report zveřejnil nejvyšší ekonomický růst v historii. Ten však kalí skutečnost, že navázal na propad o 31,4 % q/q ve Q2. Soukromá spotřeba klesla o 7,6 % (oček. - 3,6 %). Výhled na poslední čtvrtletí roku zůstává kvůli pandemii nejasný. USA se potýkají s rychlým nárůstem počtu případů Covid-19 a vakcína by ještě v tomto roce neměla být k dispozici.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Německé ministerstvo hospodářství | Walmart | Odhad vývoje ekonomiky | Maďarská inflace | Uvolněné měnové politiky | Realitní trh | Cap | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Německá míra nezaměstnanosti | Ceny termínových kontraktů | Války | Snižování stavů | Údaje z USA | Vývoj | US CPI | Data z trhu práce | Budapešť | Australská centrální banka | Zasedání bankovní rady | Allianz | Globální růst | Velký propad | IW | Česká ekonomika letos | DPH | EUR | Marcel Fratzscher | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Index JAP225 | Ceny termínových kontraktů na kávu | Největší propady HDP | Nezaměstnanost v eurozóně | Nedostatek čipů | ABNB | Yandex | Accenture | Salesforce | Výkyvy | Itálie | McDonald's | Uvolnění podmínek | Epidemická situace | PEPP | Údaj o HDP | Očekávání | Inflace v září | Deutsche Bundesbank | Evropské centrální banky | Varianta omikron | Aktuální kurzy měn | Uvolněné měnové | SMBC | Galapagos | Volatilní | Hlubší schodek | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Coca-Cola | Veřejné finance | Čtvrtletní pokles | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Investice | Rozvolnění | Oživení ekonomiky | Mezinárodní ratingová agentura | Index aktivity | Coca-Cola Company | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Největší ekonomiky eurozóny | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Levice | Prognózy | Chování | Intervence | Výkon ekonomiky | Růst mezd | Náklady na financování | E.ON | Standard Chartered | Experti | Počáteční zisky | Důvěra v eurozóně | Rekord | Raiffeisenbank | Evropské měny | Zvýšení minimální mzdy | Největší světová ekonomika | Černé labutě | Vývoj mezd | IHS | Uvolňování měnové politiky | Americké investiční banky | Český statistický úřad | Impuls | Konsensus | Accor | EUR/USD | Bruno Le Maire | Restriktivní politika | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Obchodování s Čínou | Sazby ECB | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Wolters Kluwer | Oživování světové ekonomiky | Akcie společnosti | Prudký růst inflace | Index spotřebitelské nálady | Tuzemské hospodářství | Pesimistická nálada | Opatrný optimismus | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Průměrné mzdy | Množství peněz | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Brent | Výnos | Kansas City | Nikola | Index inflace | Rozpočtový schodek | Zpřesněné údaje | IHNED | Šéf Fedu | Rizika | Překvapivý růst | Investiční strategie | Vlna pandemie | Exchange | Fitch | Dluhopisy | Kontrakty | Obchodování s cennými papíry | Zpomalující růst | AUDUSD | Nasdaq100 | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Posilování koruny | JPY | Metaverse | Německá kancléřka | Appreciation | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Jiřina Lužová | Ekonomický sentiment | Uber Technologies | Peníze | Výhled do budoucna | Newmont | Robert Habeck | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Ekonomická důvěra v eurozóně | Bankovní rady ČNB | Kabinet | Maloobchod v USA | Průmyslové zakázky | Obchodníci | Rozhodování | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Palladium | Teorie černé labutě | Svaz německého průmyslu (BDI) | Micron | Index UK100 | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Český trh práce | Kurz eura k dolaru | Datový kalendář | Pozornost investorů | Burzy | Cenové tlaky | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | Americký prezident Joe Biden | Prodeje aut | Cestování | USD | Reálné ekonomiky | Nová makroekonomická prognóza | AEX | Export | Slabý ekonomický růst | Total | Signály oživení | Bankovní skupiny | Na burze | Sodexo | Made in Germany | Šok | Hodnocení současné situace | Investice do robotiky | Depreciation | Ekonomická aktivita | Hospodářské problémy | Měnový fond | Dividendový výnos | Ahold Delhaize | Podpůrné programy | Širší index S&P 500 | Ruský prezident | Bogdan Maioreanu | Pověst | Tovární objednávky | Kurz jenu | Středoevropské měny | Rostoucí ceny energií | Agentura Kjódó | Dovoz | Unie | Sazby hypoték | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Harmonizovaná inflace | Nikkei | Aktuální kurzy | Obchodování na finančních trzích | Hospodářský institut | Šíření nemoci | Caterpillar | Svaz německého průmyslu | CISCO | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | Evropský fond finanční stability | Válka na Ukrajině | Výrobní ceny | Data z tuzemské ekonomiky | Propady HDP zemí | Jádrová PCE inflace | Nikkei 225 (JAP225) | Maďarský forint | Akciové indexy | Obchodní aktivita | EUR/CZK | Investing.com | Euforie | Makrodata | Obchody | Investoři | Portfolio | Nejistoty | Statistický úřad Eurostat | AMD | Zlepšení sentimentu | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | APA | Průmyslové objednávky | Propady HDP | Odhad růstu polské ekonomiky | Zisk | Bez rizika | Prezident | Spotřebitelská nálada v Německu | Česká koruna | Makroekonomická prognóza | Airbnb | Centrální banky | WSJ | Zápis z posledního zasedání | Uvolňování opatření proti koronaviru | Finanční pomoc | Berlín | Růst německé ekonomiky | Průzkum | Boj s inflací | Ekonom ING | Investiční | Nízké úrokové sazby | Vývoj měnového páru | Moderna | Ekonom společnosti Fujitsu | Analýzy | Ekonomický vývoj | Německý DAX | Důvěra domácností | Brusel | Hlavní události | Fiskální rok | Bydlení | RWE | Uber | UnitedHealth Group | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Spotřebitelská nálada | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Zpráva | Ekonomické dopady | Americké HDP | Cestovní ruch | Agentura Reuters | Rozpočtová politika | Recese ve Spojených státech | Spotřebitelský sentiment | Pokles tuzemské ekonomiky | Prodej | Pokles vývozu | Aktuální prognózy | Rok 2024 | Tržní kapitalizace | Hrubý domácí produkt (HDP) | MAR.US | Zvýšení úrokové sazby | JOLTS | Finanční ředitel | S&P | Zasedání Fedu | Hospodářský vývoj | Stimulační opatření | Výkonnost | Obchodování | GBP | Tržby z prodeje | Narušení dodávek | Meta | Japonská vláda | Thyssenkrupp | Německé ceny | ZEW | Zprávy | Shell | FB | Trigger | BREAKING | Americký maloobchod | Eurostat | Evropské trhy | Evropské akcie | Úřad Eurostat | Zpomalující inflace | Deflace | Prognózy ČNB | Investiční aktivita | HRL | TLTRO III | Růst inflace | Ceny ropy | Německé firmy | Pozornost finančních trhů | Období záporných úrokových sazeb | Dostatek likvidity | Berkshire Hathaway | Silný růst | Covid | Airbus | 3M | Vyhlídky | CZ | YCC | Dnešní data | Míra | Odhad inflace | Firmy | Fujitsu | Kevin Tran Nguyen | Program nákupu aktiv | Zadlužování | Bosna | Páka | Dezinflační tendence | Správkyně Sberbank | Depozitní sazby | François Villeroy de Galhau | Současný trend | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Ekonom Ifo | Opatření proti koronaviru | Odhady trhu | Australský dolar | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Typ koronaviru | Bank of America | Zpřesněný odhad | TIM | Koruna | Výrazný pokles | Silný dolar | ČSOB Petr Dufek | Internetové prodeje | Francie | Cenový index PCE | Pokles HDP | Předpověď | Komodity | Epidemické situace | Onemocnění | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Pandemie nemoci COVID-19 | Dopady koronaviru | Sazby ČNB | Pokračující pokles | Objem | Airbnb (ABNB.US) | Zvyšování mezd | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | HDP eurozóny | Údaje | Očekávání investorů | Globální dodavatelské řetězce | Expertní komise | Oživení v Číně | Cenový šok | Klima | Den díkůvzdání | xStation | Exxon Mobil | Zákonodárci | Alibaba | Komise v přenesené pravomoci | Podnikatelská nálada | Očekávání analytiků | Průzkumy | Hrubý domácí produkt (HDP) Maďarska | Spoření | Státní rozpočet | RMB | Automobilky | Procter & Gamble | Průmyslová výroba | Pfizer | Tempo růstu spotřebitelských cen | Joachim Nagel | Kansas | Šéf německé centrální banky | Deficit | Graf | Polsko | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Reakce trhu | Cenová hladina | Pozornost | Bankéř | Ropa Brent | Ceny domů | Hrubý domácí produkt | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | Evropa | Jackson Hole | HUF/EUR | USD/PLN | Short | Ukrajina | Bitcoin dnes | Jednání FOMC | Reálný HDP | Johnson & Johnson | Omezení pohybu | Eurodolar | KB | Zpráva o inflaci | Ústavní soud | Polský zlotý | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Americká centrální banka | Zveřejněná data | Earnings | Inflace v EU | Oživení inflace | Trump | Stavebnictví | Hospodářské oživení | Hospodářský propad | Institut Ifo | Dow Jonesův index | Finanční rok | Výhled na příští rok | Rostoucí trend | Finanční krize | Euro dnes | Vstupy | Důvěra ve výrobním sektoru | Index spotřebitelské důvěry | Nově zahájené stavby domů | Instituce | DAX (DE30) | Dogecoin | Bank of Japan | OECD | Americké objednávky | G10 | Data z americké ekonomiky | Německý hospodářský institut | Americké akcie | Měnový trh | Hospodářský institut Ifo | GfK Rolf Bürkl | Ekonomická důvěra | Julie Kozacková | Dopad pandemie | Dlouhodobější trend | Běžný účet | Ekonomické ukazatele | Oslabení koruny | Spot | Pozitivní vliv | Evropská ekonomika | ex | Zvýšení úrokových sazeb | Výsledky HDP | Nejprudší pokles | Trh | Komise | EUR Index | Akcie Wirecard | Offshore | Přehled o dění na světových burzách | Války na Ukrajině | Vládní podpory | Německý HDP | Akcie firem | Výrazný růst | Koruny vůči euru | Fed | ABNB.US | Rolf Bürkl | Zahraniční obchod | Korekce | Důvěra spotřebitelů | Země EU | Počet pracovních míst | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Kjódó | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Krize eurozóny | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Automobilový průmysl | Yahoo | Vývoz do Číny | Indikátory sentimentu | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | Marriott | ANO | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Šíření nemoci COVID-19 | Globální problémy | Norinchukin Research Institute | Velké banky | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Dílčí index | Hospodářský růst v Německu | Microsoft | Hospodářské problémy Německa | Příležitosti | Otevření obchodu | Opatření proti šíření koronaviru | Pravidla EU | Nejistota | Odhad růstu HDP | SBUX | Členové Fedu | Nákupy vládních dluhopisů | CME | Spotřebitelská inflace | HDP v eurozóně | Změny cen | Důvěra v průmyslu | Siemens Energy | Dollar Tree | Světová banka | Peugeot | Dodavatelské řetězce | Důvěra | Japonský HDP | Pravděpodobnost | Index Nasdaq | Meziroční růst HDP | Exxon | Agentura AP | Japonsko | Výpadky | FIAT | Podpůrná opatření | MicroStrategy | Centrální banka | Apache | Vlny koronaviru | Německá vláda | Německo | Měny&Sazby | LYNX | Německý Ifo index | Donald Trump | Marriott International | Makroekonomické ukazatele | Jádrová inflace | Rumunsko | Další růst | Centrum | Nejvýraznější pokles | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | CL | JPMorgan Chase & Co | Podnikatelé | Šíření viru | Visa | Eurobondy | Vyšší ceny | Inflace v ČR | Vice | Dluhové krize | API | Míra úspor domácností | Zdravotní sestry | Česká republika | CZK | Reuters | Úspory | Erste Group | Unilever | Společnost XTB | Situace | Chevron | Kompozitní index | Škoda | Domácnosti | Konjunkturální průzkum | Souhrnný index | Maloobchodní tržby | Předseda | Analytici | Dobré zprávy | Americký dolar | Kurz koruny | Růst v Číně | Utahování měnové politiky | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Equity | USDIDX | Investování | Dovoz aut | DPA | Evropská unie | Boeing | HDP v USA | PINS | Ekonomiky | Záporné sazby | Peter Altmaier | Stagnace | Riziko recese | Rozpočet | Obchodování na burze | Negativní dopad | Apple | Ukrajinské krize | Libra | Koronavirová krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Nižší růst | Vysoké úroky | Nová data | Dopad na ekonomiku | Švédsko | Webináře zdarma | FTSE | Financovat | Počet lidí bez práce | Prodeje domů | Ztráta | Německá centrální banka | Jednání ECB | Fond | ECB | Ceny komodit | Úroky | Ranní nadhoz | Portu | Cena | Silné oživení | Investiční banky | ING | Řetězec | Předstihové ukazatele | Jihokorejský HDP | ASML Holding NV | Silný trh | Zápis z posledního zasedání Fedu | Podpůrný balíček | S&P500 | EBay | Jihokorejský hrubý domácí produkt | Čínská ekonomika | Ceny | Euro vůči dolaru | Abbott Laboratories | Prudký pokles | Kurzy | Technologie | Vysoká inflace | Energetická krize | Finální odhad | ČNB | Němečtí politici | Viceprezident | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Pokles | Útlum aktivity | Počet žádostí o podporu | Polská ekonomika | Centrální banka Nového Zélandu | HPQ | Jan Vejmělek | Americký trh | Platební bilance | Nové zakázky | Banka | Makro | Situace v Německu | Americká ekonomika | NVDA | Tuzemská inflace | Jihokorejská ekonomika | Tržby | COVID-19 | Ekonomické vyhlídky | Data z reálné ekonomiky | Luboš Růžička | Futures kontrakty | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | Stimulační balík | Zastavení výroby | Evropská centrální banka | Indikátor | Index cen | Mutace koronaviru | ISM | Daně | Mitsubishi | Lídři | Tradingové webináře zdarma | Impérium | Americká centrální banka (Fed) | Pokles indexu | Česká ekonomika | Pandemie nemoci | Ekonomický institut Ifo | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Nastavení měnové politiky | Finanční prostředky | Prezident Vladimir Putin | Vývoj inflace | Akcie Nikola Motor | Zisky | Černá Hora | HICP | BNP Paribas | Konsenzus | Conference Board | Finance | Zboží dlouhodobé spotřeby | Americký index S&P 500 | Globální ekonomika | Miliardy eur | Ranní okénko | Cisco Systems | Členské země eurozóny | Situace na trhu práce | Starbucks | Toyota | NATGAS | Vyšší sazby | Přehled kurzů | Opatření vlády | Ekonomiky eurozóny | Rizikové averze | Zinek | Přecenění | Otevírání ekonomik | Měnové intervence | Růst cen | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Saxo | Geoffrey Okamoto | Guvernér japonské centrální banky | Arabica | Inflace zpomaluje | Měnová politika | Vysoké inflace | ERA | Repo sazby | Poptávka | IFO index | Statistici | Financování | ČSÚ | Čína | Nálada spotřebitelů | Prostor pro pokles | Historické maximum | Carsten Brzeski | Invaze | Pokles ekonomiky | Růst HDP | USDJPY | Globální poptávka | Inflační očekávání | Investiční poradenství | DAX | Růst spotřebitelských cen v Německu | Reporty | GfK | Globální trhy | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ | Capital | Kancléř Olaf Scholz | Hospodářské instituty | RBI | Dluhová krize | Denní pokles | Bulharsko | Sibanye Stillwater | Investor | MIFID | Uzavření trhů | Malé podniky | Pokles zásob | Dna | Spotřebitel | Hospodářský růst | Hrubý domácí produkt Německa | Philadelphia Fed index | Dividenda | Poslanecká sněmovna | Inflace v Maďarsku | WTI | Západobalkánské ekonomiky | Hrozba recese | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | Shares | RBNZ | Výhled německé ekonomiky | Agentura PAP | HDP | Klouzavý průměr | ROCE | Problémy | Projevy centrálních bankéřů | Bankéři | Firma | eMarketer | Inflace | Značné riziko | Účet platební bilance | Německá ekonomika | Analýza | Předběžné výsledky | Oživení globální poptávky | Fiskální politika | Důvěra v Německu | Alphabet | SMBC Nikko Securities | Ropa | Index PMI | Obchodní komora | Východní Evropa | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Omikron | PCE inflace | Vývoj hrubého domácího produktu | LME | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | Erste | Výprodej | Světová ekonomika | Monetární politika | Manufacturing PMI | Pracovní trh | SAP | Dnešní zasedání ČNB | Spolkový statistický úřad | FX | Propad HDP | Nový typ koronaviru | Facebook | Deutsche Bank | Nejslabší měny | Američané | Kurz | Market | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Ekonomka | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Akcie padají | Restrikce | Merck | Optimismus | Růst dolaru | Volckerovo pravidlo | Krize v eurozóně | Euro | Aave | Agentura DPA | JP Morgan | Dolar | EuroStoxx50 | Akcie Nikola | Costco | Indikátor důvěry | Hodnoty měny | Clemens Fuest | Nálada na globálních trzích | Ekonomický institut | ANZ | Rozvíjející se trhy | Naše prognóza | AUD | Bank of New York Mellon | Obchod | Zpomalení růstu | Počet obyvatel | Risk | Predikce | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Úřad práce | GoTo | Ekonomové | Čínský vývoz | Banka JP Morgan | Hospodářství | Hlavní ekonomka | Etoro | EV | EU | EBITDA | Hormel Foods | Investiční doporučení | Indická centrální banka | Ministerstvo financí | Nárůst nezaměstnanosti | Spojené státy | Kosovo | CAR | Cenové stability | Šíření nákazy | Zasedání ECB | Gamble | Fresenius Medical | Tesla | Organizovanost | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | NN Group | Hodnota indexu | Koronavirové krize | Jihokorejský hrubý domácí produkt (HDP) | Vývoz | Komerční banka | Týdenní zpráva | Nedostatek zboží | Recese | Výzkumný institut | Vyjádření představitelů | Kazuo Ueda | Miliardy | ASML | AXA | Renault | Investoři a obchodníci | CZK/EUR | xStation 5 | Digitalizace | Společnost IHS Markit | Největší propad | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | Negativní zprávy | Globální pandemie | Nálada na akciových trzích | Ekonomka Raiffeisenbank | Prudký propad | Nejnovější zpráva | Kapitálové výdaje | Kurz eura | Výkon dolaru | Olympijské hry | KBC | Caixin | Čínské indexy | Polská průmyslová produkce | Lufthansa | Ceny energií | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Makléřské firmy | Dávky v nezaměstnanosti | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Japonský jen | Ticker | Empire State Index | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | Rostoucí inflace | Soud | Výkon amerického dolaru | Euro posiluje | Agentura Fitch | Předpovědi | Vlna výprodejů | Bondy | Dopady vysokých úrokových sazeb | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Evropské méně | Benzín | Ministr financí | Rostoucí ceny | Trend | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Adidas | Zásoby plynu | Oslabení | Míra inflace | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Pomalé oživení | Ekonomický výhled | Nařízení | Míra nejistoty | Schodek | BTC | Fed index | Indexy | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Guvernér centrální banky | Průmysl | Bolest | Očekávané výsledky | Akcie MicroStrategy | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Pohonné hmoty | Zpracovatelský průmysl | Akciové trhy | Kurzy měn | UnitedHealth | Obchodní bilance | Největší propady | Vystoupení Británie z Evropské unie | Úsilí | Počty nových žádostí o podporu | Long | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Japonský index | Tripadvisor | Intesa Sanpaolo | Pokles inflace | Osobní příjmy | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | Nárůst cen energií | Úrokové sazby ČNB | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Srbsko | Akcie herních vývojářů | Pokles cen | Veřejný dluh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | ČBA | Španělé | Šéfka ECB | Průmyslový sektor | Energetické krize | Ministryně financí | Ratingová agentura Fitch | | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Westpac | Členské země | Stratég | Špatné zprávy | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Sentiment | Ifo Clemens Fuest | Dnešní statistiky | Breaking | Největší pokles | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | IG Metall | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Backwardation | Dnešní seance | Americké futures | Yahoo Finance | Martin Gürtler | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Nike | Forint | Nálada podnikatelů | GDP | Obchodní domy | Německý průmysl | PLN/EUR | Další vývoj | Rekordní propad | Spotřebitelská důvěra v Německu | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Energiewende | Federální vláda | Nálada | Indie | Nákupy | Obchodní spor | Měnové politiky | Výrazná inflace | David Vagenknecht | Zdraví | Dnešní ekonomický kalendář | Ekonomika | Růst vývozu | WTO | Vivendi | Dobrá zpráva | Karanténa | Inflace na západním Balkáně | Firemní zprávy | Sankce | Commerzbank | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Výhled | ESM | Auta | Komerční banky | Spojené státy a Čína | Americký trh práce | Analytik GfK | Obchodní analýza | IfW | Ethereum | Kótování | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Economist | Hry | Odpovědnost | Vysoké ocenění | Akcie Micron | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Private equity | Zaměstnanci | PayPal | Jaromír Gec | Politika Fedu | Finanční trhy | Burze | Data o inflaci | Expanze | Americké akciové indexy | Největší ekonomika | Růst cen energií | Konsolidace | Walt Disney | AAPL | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Nikkei 225 | Počet nakažených | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Tradingové webináře | GS | Krize | Ceny ropy Brent | Epidemie koronaviru | Zotavení ekonomiky | Protipandemická opatření | Zlotý | Dolar (AUD) | G20 | Míra inflace v eurozóně | Oslabení dolaru | Objednávky | Dollar | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Výplata | Zrušení superhrubé mzdy | Poradci | Sazby | Ředitelka | JAP225 | Odhady růstu | Poradenství | Japonský ministr financí | Investiční tituly | DIHK | Cíle | Trhy v Číně | Semináře | Merkelová | Ekonomický kalendář | Index MSCI | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Asociace exportérů | Druhá největší ekonomika světa | Capital Economics | Spotřeba domácností | Měny | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Růst cen potravin | MasterCard | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Válečná ekonomika | Dílčí indexy | Energie | Ekonomika EU | Macy’s | Značný pokles | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | USDX | UNA | Měna | Inflace v prosinci | Australský dolar (AUD) | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Daňové příjmy | Pracovní síly | Martin Schulz | Ropa dnes | Sympozium | MSCI | Karanténní opatření | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Mitsubishi UFJ Research | Hospodářský pokles | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Libra k dolaru | Jednání ČNB | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | FOMC | JPMorgan | Data z Německa | Eni | Nové prognózy | Klíčová rezistence | EFSF | Huw Pill | Vyspělé ekonomiky | Sberbank | Nikola Motor | Ruský prezident Vladimir Putin | Emise | ABN Amro | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Platformy | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Odhad letošního růstu ekonomiky | Rusko | Nissan | 1D | Poradce | Vlády | GBP/EUR | Signál | Peter Garnry | Zdražování | Předstihové indikátory | EPS | ADP | Repo sazba | Kupní síla | CPI v USA | Ropy | Nové žádosti o podporu | Míra úspor | Institut GfK | Záchranný balíček | Očekávané Earnings | Výdaje | Evropská komise (EK) | Společnost | Petr Dufek | Italská ekonomika | Důchody | List The Wall Street Journal | Maloobchodní tržby v listopadu | Sázky | Ministr hospodářství | Snížení úrokové sazby | BlackRock | BMW | Cena akcií | CAC40 | Koronavirus v Japonsku | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | United Technologies | Umělé inteligence | Buy | Eura | Schodek rozpočtu | Neúspěch | Ztráty | Lehman Brothers | Nizozemsko | Organizace | Britský FTSE | DIW | Ceny pohonných hmot | Zmírnění inflace | Růst | Polská centrální banka | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Odhad letošního růstu | Risk-off | Volvo | Podnikové investice | KO | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Infineon | Wirecard | Cenový index | MiFID II | Centrální bankéři | Průmyslová produkce | Malý prostor | Meziroční růst | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Výsledková sezóna | Ruth Brandová | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Tuzemská měna | RDSA | VP Bank | Americké příjmy | Sanofi | Míra nezaměstnanosti v EU | Knorr-Bremse | Česká národní banka | Výzkumný ústav | Evropský datový kalendář | Koronavirus | Automotive | Long/short | Target | Mississippi | PMI v eurozóně | LVMH | Dopad na spotřebitele | Okénko trhu | Zpráva z Německa | IMF | Nejnovější data | Květnová průmyslová produkce | Markit | Rezistence | LBBW | CAD | Největší ekonomiky | Spotřebitelské ceny | Odhad růstu ekonomiky | Nákupní manažeři | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Institut DIW | Šinzó Abe | AI | Daimler | Index technologického trhu Nasdaq | Hlavní ekonom britské centrální banky | Index spotřebitelských cen | Posílení | Société Générale | Pracovní místa | Extrémní růst | CAPEX | Vakcinace | Vlna poklesu | Change | Vývoj dolarového indexu | EURUSD | ČSOB | Béžová kniha | Analytička | ZIL | Vít Hradil | Investovat | Mitsubishi UFJ | Podnikatelské klima | Solidní růst | Růst indické ekonomiky | Vyšší úrokové sazby | Španělsko | Americký prezident | Americký index | Čtyřdenní pracovní týden | Investice ve stavebnictví | Ceny energií v Evropě | Sazby Fedu | Německý hospodářský institut DIW | Německé hospodářské instituty | Indikátory v eurozóně | Růstová fáze | HDP Německa | Riziko | IWH | Bloomberg | Nabídka | Německý kancléř | Reálné mzdy | Německé instituty | Hlavní ekonom | Německá průmyslová a obchodní komora | Ekonomický propad | Míra zadlužení | Inflace ve službách | Problémy Německa | Vysoké ceny energií | Snižování sazeb | Konec roku | Asociace | Vakcína | Nvidia Corp | Pandemie koronaviru | Úrokové sazby Fedu | Itochu | Bitcoin | Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank | Newstream | Růst výnosů | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Přehled | Zhoršení nálady | Sektor služeb | Plyn | City | Výnosové křivky | Ekonomický růst v Evropě | Futures | Inflace v eurozóně | EK | Dopady koronavirové krize | Zrychlení růstu | Měsíční data | Nemovitosti | Beta | Klesající trend | Index Nikkei | Růst dovozu | Americká data | CHF | Míra nezaměstnanosti v Německu | Prezident Trump | Wall Street Journal (WSJ) | Euro k dolaru | Podpora | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | xStation5 | Marriott International (MAR.US) | Obchodní konflikt | Export do Číny | JDE | Takeši Minami | Růst ruské ekonomiky | Graf dne | Zlepšení | MT4 | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Volatility | Kontrola výnosové křivky | Stav nouze | Maloobchodní prodeje | Destatis | Zpřísňováním měnové politiky | Očekávání trhu | Červnová inflace | Platina | Louis Vuitton | Pozitivní zpráva | Ekonomické zpomalení | Nejnovější údaje | Vyšší ceny ropy | Zadlužení | Výnosy italských dluhopisů | Inflace v říjnu | Guvernér | Příjmy a výdaje | Přehled o dění | Japonská centrální banka | ČR | CME Group | JD.com | Elektromobily | Snižování úrokových sazeb | Veřejné investice | WKL | Ekonomický optimismus | Ceny v eurozóně | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Amazon | Royal Dutch Shell | BAT | Závislost | Marketingová komunikace | KB Bank | Cena kávy arabica | Eurozóna | IG | XTB | Makroekonomický kalendář | Největší evropská ekonomika | Nálada mezi německými spotřebiteli | Americké trhy | Forward | TLTRO | Pokles dovozů | UK100 | Podnikatelská aktivita | Sazby beze změny | Hodnota akcií | BDI | Doporučení | Pozornost trhu | Albánie | Výbor ekonomických poradců | Ekonomický růst | Statistický úřad | Podnikání | Míra inflace v Německu | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Finanční podmínky | Sankce vůči Rusku | Index Nikkei 225 | Hospodářský výhled | Počasí | Co bude | Německý index DAX | Opatření | Pozice | Dnešní datový kalendář | Maďarská centrální banka | Šíření nového koronaviru | Oživení německé ekonomiky | Recese ekonomiky | Ministerstvo hospodářství | Ocenění | Investing | CZGB | Znovusjednocení země | Předkrizové úrovně | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | SEC | Tempo růstu HDP | Evropské indexy | Statistika | Průmyslové podniky | DIW Marcel Fratzscher | Šance | Balík stimulačních opatření | Analytik | GSK | Prudký růst cen | Virus | Remitence | Wall Street | Ford Motor | Oslabení koruny vůči euru | PAP | CZK/USD | Index DAX | Index PCE | Dow Jones | Úrokové sazby | Izraelský premiér | CNY | Ruská ekonomika | Biden | Severní Makedonie | Poválečné recese | Budoucnost | Thomas Gitzel | Osobní výdaje | Banky | Ekonomika Hongkongu | Dodavatelský řetězec | Výhledy | Infineon Technologies | Bilance | Benjamin Netanjahu | Restrukturalizace | Růst Německa | Microsoft Corp | JPMorgan Chase | Čínské vlády | Země eurozóny | Nálada německých spotřebitelů | Aktuální situace | Aktuální kurz | Šíření koronaviru | Akciový stratég | AUD/USD | Prohlášení | Prodeje | Politici | Výrobce elektromobilů | Impulzy | Odvětví | Očekávaný růst | Daiwa Securities | Finanční situace | Průmyslníci | Největší ekonomika eurozóny | Meziroční inflace | G7 | Joe Biden | Evropské vlády | Guvernér ČNB | Bankovní asociace | Dynamika HDP | Merck KGaA | American Express | Webináře | Štěstí | HDP report | Investiční platformy | Novinky | Energetická náročnost | Ekonom | USA | Japonský index Nikkei | ING Groep NV | Zlato | Novo Nordisk | Mitsubishi UFJ Research and Consulting | Ekonomické prostředí | Nálada spotřebitelů v Německu | GOOGL | Akcie v roce 2020 | Rizika ve světové ekonomice | Výhled růstu české ekonomiky | Nasdaq | Decline | Nový americký prezident | AbbVie | PMI ve službách | Šíření koronavirové nákazy | Volkswagen | Odhady analytiků | Jihokorejská centrální banka | Cena kávy | Cenový vývoj | Domácí poptávka | Nárůst rizikové averze | Vyšší inflace | Výhled ekonomiky eurozóny | Verizon Communications | Práce | FOREX | Investice firem | JD | Zpomalení hospodářského růstu | Šíření covidu | Černá labuť | Zveřejnění výsledků HDP | Hong Nam-ki | Francouzský ministr financí | Globální ekonomický růst | Novozélandská centrální banka | Výraznější pokles | Firemní výsledky | Středoevropské měny dnes | USD/JPY | Sentiment amerických spotřebitelů | Kryptoměny | Manažeři | Ekonomické aktivity | Olaf Scholz | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | Mzdy | Kvalitní akcie | Akcie | Úspěch | Stimuly | Jerome Powell | Volby | Výplata věřitelů | Ukazatele | Umění | Vladimir Putin | Disney | Ceny domů v USA | Británie | Dopady pandemie | NZD | Indikátor ekonomického sentimentu | Currency | Zlepšení nálady | Altria Group | Měnové podmínky | Belgie | Podniky | Euro vůči americkému dolaru | Inflace v USA | HDP z Kanady | Ekonomika Evropské unie | Enel | Očkování | Oživení exportu | Tržby v maloobchodě | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Souhrnný čistý zisk
Souhrnný čistý zisk bank
Souhrnný index
Souhrnný index aktivity
Souhrnný index nákupních manažerů
Souhrnný index nákupních manažerů (PMI)
Souhrnný indikátor
Soukromá firma
Soukromá možnost
Soukromá společnost

Následující klíčová slova

Soukromé bankovnictví
Soukromé bankovnictví v České republice
Soukromé banky
Soukromé firmy
Soukromé firmy v Číně
Soukromé investiční společnosti
Soukromé kryptoměnové burzy
Soukromé podniky
Soukromé společnosti
Soukromé úvěry
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít