Středa 25. květen 2022 14:52
reklama
InstaMarkets
reklama
Purple Dulovec VWAP
reklama
XTB analyticke forum
reklama
XTB analyticke forum

Klíčová slova - Obiloviny

C:\fakepath\komodity.jpg

Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent

25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
img

Rekordní horka ohrožují největší úrodu pšenice v EU 

23.05.2022 Ve Francii se zhoršuje úroda pšenice, jelikož rekordní vedra v největší pěstitelské zemi EU napomáhají ke globálním problémům s dodávkami obilí.
img

Ceny v českém zemědělství teď rostou nejvíce v dějinách. Zákaz vývozu pšenice z Indie zdraží chleba i v Česku, celkově o další desítky procent

16.05.2022 Výrobní ceny v tuzemském zemědělství letos v dubnu rostly nejvýrazněji v dějinách České republiky a současně v celé historii měření od roku 1992. Oproti loňskému dubnu se totiž zvýšily o 35,3 procenta.
img

Po energiích vzbuzují obavy ceny zemědělských producentů a potravin

16.05.2022 Dubnové statistiky vývoje cen v primárních okruzích ukázaly na pokračující vysokou růstovou dynamiku. V meziročním vyjádření ji nadále podporuje statistická základna, růst je ale bohužel patrný ve všech hlavních cenových okruzích i na meziměsíční bázi ukazující, že problém rychle rostoucích cen vstupů nadále přetrvává. V rámci struktury je patrné, že největší cenový šok z titulu výrazně dražších energetických komodit je za námi, palčivým problémem se v tuto chvíli stávají ceny zemědělských producentů, které již výrazně tlačí na ceny v potravinářském průmyslu a ve finále na ceny potravin pro koncové spotřebitele.
img

Ceny zemědělských výrobců rostou nejrychleji od roku 1992

16.05.2022 „Inflační spirála se dál prudce rozjíždí. Skokový růst cen výrobců předznamenává, že spotřebitelské ceny budou nadále dynamicky růst. Bohužel se stále nacházíme před dosažením vrcholu a další měsíce budou ve znamení ještě vyšší inflace,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Svět je příliš závislý na vývozu pšenice Ukrajiny a Ruska

25.04.2022 Evropa, omráčená ruskou invazí na Ukrajinu, se snaží diverzifikovat své dodávky energie, od ruského plynu dodávaného prostřednictvím plynovodů až po zkapalněný zemní plyn, více obnovitelné energie a jadernou energii. Stejným způsobem a ze stejného důvodu by měla probíhající válka tlačit země k tomu, aby měnily a diverzifikovaly dodávky potravin tak, aby byly více bezpečné a zároveň zlepšovaly globální výživu.
img

Průmysl, zemědělství i stavebnictví zažívají cenové šoky

20.04.2022 „Při pohledu na vývoj cen výrobců nelze očekávat nic jiného než další vzestup inflace v české ekonomice. Bohužel jsme uvízli v inflační spirále, která se rozjíždí a poškozuje naše hospodářství,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\london6.jpg

Británie zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska a zavede nová dovozní cla

15.03.2022 Británie dnes oznámila další protiruské sankce. Zakáže vývoz luxusního zboží do Ruska a zavede dodatečná cla na dovoz vybraných ruských komodit, včetně vodky, kovů nebo hnojiv. S odvoláním na britské ministerstvo financí to uvedla agentur Reuters.
img

Ceny výrobců předznamenávají další vzestup inflace

15.03.2022 „Již před vypuknutím války na Ukrajině docházelo k mohutnému nárůstu cen výrobců. Nyní lze očekávat, že se situace ještě více vyhrotí, protože se bude komplikovat situace v dodavatelských řetězcích. K tomu navíc pokračuje energetická krize a vlivem příchodu uprchlíků vzroste poptávka, která umožní obchodníkům dál zdražovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analýza: Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR

24.02.2022 Eskalace konfliktu na Ukrajině povede ke zvýšení inflace v ČR. Důvodem bude růst cen ropy a plynu, dále nárůst cen obilovin a potravin a odchod investorů více na západ. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Zvýšení ceny ropy se projeví v peněženkách občanů nejen vyššími cenami pohonných hmot na benzinových stanicích, ale i zvýšením cen dalšího zboží, jehož producenti si zvýšené náklady promítnou do cen, a vyššími cenami za vytápění, řekl dnes ČTK analytik Portu Filip Louženský.
img

Ceny v českém zemědělství rostou nejvýrazněji za více než deset let, letos i proto rekordně zdraží potraviny. Půjde o klíčový sociální problém letošního roku

17.01.2022 V prosinci stouply ceny zemědělských producentů v ČR meziročně o 18,8 procenta. Jde o nejvýraznější meziroční zdražení v zemědělství za posledních více než deset let, za celé období od srpna 2011. Citelně zdražují například obiloviny. Letos je tak třeba počítat s enormním zdražením potravin v obchodech. Ceny zemědělců zvedá růst cen energií, obecná inflace, ale také vzestup výdělků spojený s nedostatkem pracovní síly, včetně zahraniční.
img

Kvůli výhledu počasí v Latinské Americe čelí obiloviny týdenním ztrátám

14.01.2022 V pátek v Chicagu ztratily futures na sóju a kukuřici další půdu pod nohama, oba trhy by týden měly zakončit poklesem, který je způsoben deštěm v oblastech, které postihlo sucho.
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
img

Ceny českých výrobců dramaticky rostou, v průmyslu nejvíce za skoro 30 let. Hrozí inflační spirála, zejména kvůli o 100 % dražší ropě – úrok na českém dluhu je nejvyšší od roku 2014

18.10.2021 České výrobní ceny prudce rostou. Jejich dramatický růst předznamenává, že brzy podstatnou část tohoto cenového nárůstu pocítí na svých peněženkách běžní spotřebitelé v obchodech.
img

Pečivo na podzim zdraží o desítky procent, porostou ceny mouky i energií


19.09.2021 Pečivo v Česku bude od podzimu dražší minimálně o několik procent. Pekárny kupují dražší mouku, zároveň rostou ceny za energii a je potřeba zvýšit mzdy pro zaměstnance. Oznámili tak zástupci pekařského svazu na pardubických oslavách ,,Dny chleba a soutěže Chléb roku.’‘ Zvýšení cen je podle nich nevyhnutelné.
img

Komentář Fidelity International: Krávy, metan a klimatická hrozba

05.08.2021 Skleníkové plyny stojí za globálním oteplováním, avšak samotný metan může být nebezpečnější než oxid uhličitý. Krávy chované pro masný a mlékárenský průmysl jsou hlavním zdrojem metanu v atmosféře a řada nových průkopnických metod, jak se vyhnout „emisím z hospodářských zvířat“, nebo je alespoň snížit, přitahuje pozornost investorů zaměřených na udržitelnost.
img

Spekulanti dál investují do zemědělských komodit

07.05.2021 V posledním dubnovém týdnu, kdy futures na americké indexy začaly znovu stoupat, dolar dál klesal a výnosy z amerických vládních dluhopisů poskočily výš, i když se zatím udržely v zavedených pásmech. Komodity dál stoupaly, zejména obiloviny a měkké komodity se mohou pochlubit značnými zisky.
img

Výnosy brání dalšímu růstu komodit, ropa dosáhla maxima

16.03.2021 Měsíc trvající růst cen komodit dál brzdí zvýšená volatilita trhu s cennými papíry. Ta totiž přinesla nový vzestup výnosů z amerických dluhopisů a s ním spojenou averzi k riziku a posílení dolaru. Díky tomuto vývoji zůstává Bloomberg Commodity Index téměř beze změny poblíž dvouapůlletého maxima, což ve spojení s rekordními dlouhými pozicemi fondů způsobilo, že je sektor navzdory silným fundamentálním ukazatelům nadále vystaven riziku konsolidace.
img

Ceny v zemědělství klesají, ale ve stavebnictví rostou

19.01.2021 „České spotřebitele může těšit, že se Číňané zvládli vypořádat s africkým morem prasat. Díky tomu se snížila zahraniční poptávka po vepřovém mase, což vedlo k propadu jeho ceny na tuzemském trhu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Ceny potravin se v listopadu utrhly ze řetězu, inflace posílí

04.12.2020 Rostoucí ceny potravin přiživují inflaci, která může v roce 2021 jen posílit. Organizace pro výživu a zemědělství Spojených národů včera vydala index cen potravin za listopad. Tento index, který sleduje průměrné ceny 95 potravin z pěti komoditních skupin, se vyšplhal na šestileté maximum a zaznamenal meziroční nárůst o 6,5 %. V listopadu zaregistrovaly nárůst i všechny dílčí indexy, přičemž dílčí index rostlinného oleje poskočil od října o neuvěřitelných 14,5 % a za poslední rok o celých 31 %.
img

Pohyby na komoditním trhu: Politická panika se přetlačuje s nadějí na vakcínu

16.11.2020 Po amerických volbách se podle očekávání pozornost přesunula na pandemii COVID-19 a slibné zprávy o vakcíně. Když Pfizer a BioNTech zveřejnily, že jejich vakcína překonává 90% účinnost, drahé kovy i energie rychle zareagovaly. Zlato se propadlo o více než 100 dolarů, zatímco ropa posílila zhruba o 10 %.
C:\fakepath\top-28102020-lv-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.10.2020 1) Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý. A jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Komodity jsou na tom před americkými volbami lépe než akcie

27.10.2020 Obecně platí, že říjen byl pro ceny komodit zatím příznivý, a jelikož se Bloomberg Commodity Index obchoduje o 4 % výš, jsou na tom komodity zhruba o 1 % lépe než akcie z indexu S&P 500. Dvěma hlavními sektory, které za tímto vzestupem stojí, jsou obiloviny a průmyslové kovy.
img

Nákupy v zemědělství nabývají na obrátkách

10.09.2020 Zatím poslední COT (Commitments of Traders) report řeší komoditní pozice držené a změny prováděné manažery investičních fondů v týdnu do 1. září. V tomto týdnu posílil Bloomberg Commodity Index o 2,1 % a hedgové fondy zvýšily své čisté dlouhé pozice na 24 významných trzích s futures až na maximum od roku 2018. Největší objemy nákupů zaznamenaly sojové boby, kukuřice a pšenice, zatímco většina prodejů probíhala v oblasti energií, kde došlo k největšímu propadu ropy, benzínu a nafty.
img

Ceny v tuzemské výrobě klesají prakticky jen v zemědělství a v reklamě. Nelze tedy počítat s dramatickým zvolněním tempa spotřebitelské inflace

17.08.2020 Produkční ceny v ČR v červenci meziročně klesaly prakticky pouze v zemědělství a v reklamě. Tlaky na zmírnění inflace ve výrobní sféře jsou tak méně plošné a celkově slabší, než se předpokládalo v době vrcholné koronavirové krize letos na jaře.
img

Ceny v primárních okruzích rozhodně nerostou

17.07.2020 Zatímco vývoj spotřebitelských cen centrální banku netěší, inflace se nachází nad tolerančním pásmem a její jádrová složka byla v červnu dokonce nejvyšší v historii časové řady, ceny v produkční sféře již indikují desinflační tendence. Cenová dynamika u průmyslových výrobců skončila pod tržním očekáváním, když ceny poklesly o 0,3 % oproti loňskému červnu. Meziročně nižší byly i ceny zemědělských producentů (o 4,4 %). Naopak meziroční růst zůstává realitou u cen stavebních prací (+4,3 %) a v tržních službách pro podniky (2,1 %). Data potvrzují náš předpoklad zpomalení spotřebitelské inflace ve druhé polovině roku směrem k inflačnímu cíli centrální banky.
img

Analýza: sucho v Česku pomáhá solárům nebo technologickým startupům, ekonomiku jako celek poškozuje

22.05.2020 Sucho v České republice zvyšuje podnikatelským subjektům náklady, a přispívá tak k růstu cenové hladiny, která se v případě spotřebitelských cen za poslední rok v tuzemsku zvýšila nejvíce v EU (+3,3 % duben 2020/2019, Eurostat). Nejvíce postiženými odvětvími v Česku jsou podle společné analýzy think-tanku CETA a brokera TopForex producenti elektřiny z vodních elektráren, zemědělci zaměření na výrobu náročnou na vodu (např. obiloviny, kukuřice nebo producenti ryb), dřevozpracující průmysl a pojišťovny.
img

Proč inflace nečekaně zrychlila?

10.12.2019 Inflace v Česku nečekaně silně roste. Tempo růstu spotřebitelských cen bylo v listopadu v meziročním vyjádření nejvýraznější za celé období od října roku 2012, tedy za posledních více než sedm let. Poprvé od října 2012 také míra inflace překonala horní mez tolerančního pásma inflačního cílování České národní banky.
img

Špatné časy pro americké obiloviny

31.05.2019 Kukuřičné futures na chicagské burze rostou stále výš díky tomu, že se trh snaží přizpůsobit případnému dramatickému kolapsu vyhlídek na letošní rozsah výsadby a sklizně ve Spojených státech. Rozsáhlé záplavy v americkém kukuřičném pásu ohrožují značnou část letošní úrody.
img

Obiloviny prudce zdražují. Významným faktorem je špatné počasí v USA

16.05.2019 Ceny obilovin rostou, skupinu vede nejvíce kukuřice. Tento nárůst představuje oživení po pondělních minimech vyvolaných obchodní válkou. Růst je způsoben opožděným setím ve Spojených státech a krytím krátkých pozic. Negativní vliv na poptávku po těchto komoditách může mít v budoucnu také epidemie prasečí horečky v Číně.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Čína | Finance | Stříbro | Inflace | OECD | Rusko | USA | Británie | OPEC | Evropská unie | Kanada | Analytik | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | ETF | Investiční fondy | Poptávka | Recese | Rizika | Import | Spotřebitelské ceny | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Analýza | Bank of England | Bankovní rada | Beta | Bloomberg | CBOT | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | Distribuce | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Emise | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Komoditní fondy | Futures | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Momentum | Měny | Nabídka | Opce | Platforma | Portfolio | Pozice | Retracement | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Spot | Spread | Support | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Evropa | Finanční krize | Cena ropy | Komerční banka | Saxo Bank | Indexy | OSN | Spekulanti | Investoři | Fundamenty | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Finanční instrumenty | Těžba ropy | Ceny komodit | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Stres | Výsledky | Strach | IEA | Euronext | Vývoj dolaru | Obchodovat | Deutsche Bank | Regulace | Financování | Investovat | Index cen | Výrobní ceny | Eurostat | Lukáš Kovanda | Burzy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Financial Times | Obchodníci | Index | Podpora | Průlom | Analýzy | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Cena | Cena ropy brent | Ceny drahých kovů | Čínská ekonomika | Dolar | Dolary | Elektřina | Eura | Exchange | Fondy | Graf | Guvernér ČNB | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Investing | Jak investovat | Jiří Rusnok | Komodita | Komoditní | London metal exchange | Market | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Portfolia | Pro investory | Prodej dolaru | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Sázky | TopForex | Trh | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | EIA | Indie | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | CTA | Spojené státy | Vybírání zisků | Zaměstnanost | Tržní sentiment | Kontrakt | Cukr | COT | 1 milion | Burze | Traders | IMPOSSIBLE | Capital Economics | Jackson Hole | Investing.com | Ole Hansen | Sója | Zvyšování sazeb | Brazílie | Dovoz ropy | Automobilový průmysl | Ministr financí | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Linie podpory | Sázet | Bankovnictví | Fidelity International | Investiční firma | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Realitní trh | Objem investic | Miliardy dolarů | Setkání centrálních bankéřů | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Ztráty | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Americké indexy | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Tempo růstu | CySEC | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | Šéf společnosti | Výhled | Nakupovat akcie | Britská vláda | Mzdy | Průzkum | Krize | Inflace v Česku | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Americká vláda | Příjmy | Volatilita trhů | ČTK | Americké zásoby ropy | Hlavní ekonom | Očekávání | Akcie firem | Vývoj ceny hliníku | Bloomberg Commodity Index | Goldenburg Group | BHS | Ceny pšenice | Objem zlata | Protiruské sankce | Ceny hliníku | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Vývoj ceny pšenice | Chuť investovat | Tržní očekávání | Saxo | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Technologické akcie | Portu | Investiční platforma | Czech Fund | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Trh s ropou | Výprodej akcií | Silnější dolar | Propad cen ropy | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby ČNB | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Beyond Meat | Inflační očekávání | Slabší dolar | Růst cen ropy | Ceny obilovin | Sójové boby | Pokles cen | Aston Martin | Štěpán Křeček | Velcí spekulanti | Ekonomické problémy | Pohonné hmoty | Růst mezd | Poptávka po ropě | ESG | Ceny palladia | Trinity Bank | Startup | Deficit | Káva | Ceny benzínu | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | CETA | ČSÚ | Firma | Olívia Lacenová | Pfizer | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Skupina OPEC+ | Ukrajina | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | AFP | Globální trh | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | Na burze | Drahý kov | Impuls | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | BVDF | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Finanční ztráty | Pojišťovny | Libanon | Nejistoty | Centrum ekonomických a tržních analýz | Goldenburg Group Limited | Goldenburg | Plyn | Kontrakty | Prohlášení | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Hypotéky | Káva Arabica | Bydlení | Dovozní cla | Vlastní prostředky | NERV | Stratég | Roční růst | Cena pšenice | Ziskovost | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Eskalace konfliktu | Návratnost | Commodity index | Írán | Zemědělství | Nový rekord | Vyšší inflace | Analytička | Kryptoměny bitcoin | Růst cen výrobců | Ceny v zemědělství | Tržní služby | Americké ministerstvo | Ceny energií | Hladiny podpory | Nejnovější údaje | Trhy | Pokles | Situace | Zdražovat | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Zpomalení růstu | Úsilí | Techničtí obchodníci | Průmyslníci | Čínská vláda | Ceny na realitním trhu | Americké ekonomiky | Poptávky po ropě | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Situace na světovém trhu | Sestupný trend | Vývoj | Šok | Vzestup inflace | Výkyvy | Rishi Sunak | Profitovat | Opatření vlády | Další vývoj | Stimuly | Spotřebitelé | Počet nakažených | Další pokles | Domácnosti | Další růst | Růst | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Potenciál | Ceny elektřiny | Unijní země | Riziko inflace | Ekonomiky | Alžírsko | Války | Organizace | Závislost | Práce | Afrika | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | Skupina OPEC | Globální trh s ropou | Opětovný pokles | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Výpadky | Dodavatelské řetězce | Majitel | Býčí vyhlídky | Statistiky | Americké produkce | Dílčí index | Posílení | Joe Biden | Podpůrná opatření | Cestování | Pracovní síly | Blízký východ | Růst výnosů | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Zdražení ropy | Deflační tlaky | Průmyslové kovy | COT (Commitments of Traders) | Technologický pokrok | Vakcína | Manažerka | Koronavirová pandemie | Kupci | Sucho v České republice | Sucho v Česku | Komunistická strana | Ekonomické zotavení | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Vladimir Potanin | Slabá poptávka | Velcí producenti | Ruské úřady | Čínská poptávka | Propad cen | Covid | Restrukturalizace | Druhá vlna | Nízké sazby | Vlna koronaviru | Letecký průmysl | Úroda | Větší pozice | Šance | Desinflační tendence | Desinflační trend | Ceny | Nikl | Známky oživení | Pravděpodobné výsledky | Oživení poptávky | Počty nakažených | Produkční ceny | Produkční ceny v ČR | Hnojiva | Mezinárodní agentura pro energii | Snížení emisí | Arabica | Dnes na světových trzích | Politici | Diverzifikovat | Snížit emise | Biden | Druhá vlna koronaviru | FiveThirtyEight | Energetický sektor | Libye | Dílčí indexy | Zásoby benzinu | Futures na ropu | Bidenovo vítězství | Grains Index | Bloomberg Grains Index | Bankovní úvěry | Zprávy o vakcíně | Pfizer a BioNTech | Pohyby na komoditním trhu | WASDE | Zpráva WASDE | World Agriculture Supply and Demand | Pád cen | Životní prostředí | Zadlužování | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Zvýšení ceny | Brands | Nárůst ceny | Dynamický růst | Kov | Obchodování s emisemi | Pozice spekulantů | Čisté krátké pozice | Fidelity | Prudký růst cen | Ceny ropy Brent | LME | Saxo Group | Meziroční růst cen | Oslabení | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Naše hospodářství | Nadnárodní společnosti | Příležitosti | Zdražování cen | Dekarbonizace | Prodej | CO2 | Technologie | Hliník | Egypt | Základní úrokové sazby ČNB | Odvětví | Letní období | Meteorologická společnost | Dřevo | Skleníkové plyny | Inovativní řešení | Drahota | Analytik Portu | Společnosti | Opatření | Výkyvy počasí | Rychlý růst | Uhlí | Extrémní počasí | Cenový šok | Energetická krize | Růst cen plynu | Růst cen zemního plynu | Prudké zdražování | Zdražování potravin | Zdražování energií | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Obilí | Pozornost | Ruská společnost | Drahé energie | Společnost | | Zemědělci | Inflační spirála | Ocel | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Rusal | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Zvýšení inflace v ČR | Rusko a Ukrajina | Zkapalněný zemní plyn | Invaze | Zvyšování cen | Světové produkce | Dopady války na Ukrajině | Růst cen energií
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Obchody s deriváty
Obchody s jüanem
Obchody s kryptoměnami
Obchody s kryptoměnami bez poplatku
Obchody s měnami
Obchody XTB
Obchody z nudy
Obilí
Obilné trhy
Obilniny

Následující klíčová slova

Objednávky
Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
Objednávky z Ruska
Objem
Objem akcií
Objem aktiv
Objem amerického dluhu
Objem čínských investic
Objem čínských investic v EU
Objem devizových intervencí
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít