Pátek 05. června 2026 15:38
reklama
Purple Trading Jak obchodovat komodity
reklama
Purple trading patterns
reklama
RebelsFunding NEWTRADER 30
reklama
RebelsFunding NEWTRADER 30

Real estate společnosti

C:\fakepath\ropa-06032026.jpg

Šok pro trhy! Hormuzský průliv se uzavřel

06.03.2026 Nákladní lodě přestaly v uplynulém týdnu plout z Perského zálivu. Írán se ve snaze bránit americko-izraelské raketové intervenci posílá střely i na ostatní muslimské země v regionu Blízkého východu a také na tankery, které by chtěly dopravit ropu a plyn do celého světa.
C:\fakepath\ecb-18042025.jpg

Čekejme silnou reakci ECB

18.04.2025 Evropská centrální banka (ECB) na svém včerejším zasedání snížila depozitní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu z 2,50 na 2,25 %. ECB už notně uvolnila měnovou politiku, když maximem depozitní sazby byla 4,00 % loni na jaře. I přesto se otevírají dveře k dalšímu prudkému poklesu úroků. Jaký bude dopad na euro a evropské akcie?
C:\fakepath\predikce-13012025-uvod.jpg

Predikce finančních trhů 2025: Akcie, komodity a kryptoměny - nic neroste do nebes

13.01.2025 Nejvíce skloňovanou proměnnou v roce 2025 bude velmi pravděpodobně návrat Donalda Trumpa do Oválné pracovny a radikální geopolitické i makroekonomické změny, které s sebou přinese. Jedna skupina investorů hledí do budoucna s optimismem, protože Trump se standardně vyjadřuje pozitivně k akciím i kryptoměnám. Na druhou stranu nejistota se zvýšila a hodně skupin aktiv má za sebou silný býčí trh, který se jednoho času vyčerpá.
C:\fakepath\eu-usa-22112024.jpg

Nůžky mezi Evropou a USA se rozevírají

22.11.2024 Většina analytiků dávala v případě zvolení Donalda Trumpa prezidentem největší šance především americkým akciím a kvůli zavedení obchodních bariér naopak zatracovala evropské akcie. Tato předpověď se naplnila tak napůl.
C:\fakepath\cina-07102024.png

Co čekat od čínské stimulace?

07.10.2024 Čínská ekonomika se celý letošní rok potýká s problémy. Ve zkratce jde o příliš vysokou nabídku a nízkou poptávku. Důsledkem je realitní krize s klesajícími ceny nemovitostí, spotřebitelská deflace a snaha za cenu nízkých marží exportovat přebytečné zboží v čele s elektromobily do zahraničí. Není se co divit, že čínský akciový trh byl až do září v útlumu, protože společnosti jako Temu, BYD nebo Alibaba čelily i přes rostoucí obrat kontrakci zisků.
C:\fakepath\nasdaq-06052024.jpg

Špatné zprávy spouští Nasdaq rally

06.05.2024 Trh práce v USA skončil v dubnu pod očekáváním na všech třech hlavních frontách – míra nezaměstnanosti vzrostla na 3,9 %, meziroční růst mezd zpomalil také na 3,9 % a nových pracovních míst bylo vytvořeno „jen“ 175 tisíc.
C:\fakepath\cerna-labut-06102023.png

Čeká se na černou labuť

07.10.2023 Nárůst výnosů vládních dluhopisů a odhodlanost hlavních centrálních bank držet úrokové sazby vysoko zavání problémem. Stále více se zdá, že inflace sama od sebe neodejde a že k jejímu návratu na udržitelná 2 % bude třeba, aby se některé bubliny vyfoukly, přišla recese, zvýšila se nezaměstnanost – zkrátka, aby se v rozběhnuté a stále přepálené ekonomice USA / eurozóny / České republiky „něco pokazilo“.

Další články k tématu Real estate společnosti

img

KKCG Real Estate Financing vydává dluhopisy

05.12.2025 KKCG Real Estate Financing a.s. uvádí na trh zajištěné dluhopisy v předpokládaném objemu 1 miliardy korun, s možností navýšení až do výše 2 miliard. Dluhopisy (ISIN CZ0003578510) jsou určeny retailovým investorům. Veřejná nabídka začíná dne v prosinci 2025.
img

Novým členem představenstva společnosti J&T REAL ESTATE se stal Jiří Knob

08.08.2025 Jiří Knob, investiční ředitel společnosti J&T REAL ESTATE CZ, se stal členem jejího představenstva. Ve své nové roli bude i nadále odpovědný především za řízení projektů a vedení celého týmu projektových manažerů. V představenstvu společnosti nahradil Jiřího Ochetze, který ke konci června své působení ve společnosti ukončil.
img

PPF získá další pražský hotel, za 1,8 miliardy korun kupuje dejvický Diplomat

15.09.2025 Společnost PPF Real Estate kupuje hotel Diplomat v pražských Dejvicích od thajské firmy Rabbit Holdings. V tiskové zprávě to dnes ČTK oznámila investiční skupina PPF, kterou vlastní Renáta Kellnerová s dcerami. Podle regulatorního oznámení Rabbit Holdings pro thajskou burzu, na které upozornil server Seznam Zprávy, zaplatí PPF za hotel 73 milionů eur, tedy zhruba 1,8 miliardy Kč. PPF už v hlavním městě vlastní hotel Hilton a většinově také hotel Four Seasons.
img

CREDITAS Real Estate zdvojnásobila portfolio nájemních bytů

26.03.2024 Společnost CREDITAS Real Estate z investiční skupiny CREDITAS posiluje svou pozici na trhu institucionálního nájemního bydlení. Stávající portfolio nájemních bytů rozšířila o sto nových plně vybavených jednotek. Aktuálně tak spravuje více než dvě stě nájemních bytů ve čtyřech projektech v hlavním městě.
img

PPF koupila v Atlantě kancelářský komplex za 2,1 miliardy korun

21.04.2021 Společnost PPF Real Estate Holging koupila v americké Atlantě kancelářský komplex Mansell Overlook. Prodejní cena podle ní dosáhla 100 milionů dolarů (asi 2,1 miliardy korun). Jde o první realitní transakci firmy v USA. PPF to uvedla na svých webových stránkách. Informaci jako první přinesl server E15.cz. Transakce byla jednou z posledních, kterou dojednával zakladatel PPF Petr Kellner. Ten zemřel na konci března při zřícení vrtulníku na Aljašce. Řízením veškerých aktivit ve skupině byl pověřen jeden z akcionářů skupiny Ladislav Bartoníček.
img

Panattoni pro BHS Real Estate Fund vybuduje logistický park za více než 1,5 miliardy korun

30.07.2021 BHS Real Estate Fund ve spolupráci se stavitelem průmyslových nemovitostí Panattoni vybuduje nový logistický park poblíž Bratislavy. Projekt s názvem Panattoni Park Bratislava North reaguje na vysokou poptávku po skladových prostorech, které budou mít skvělou dopravní obslužnost pro Slovensko, Rakousko, Českou republiku i Maďarsko.
img

PPF Real Estate může koupit pražský hotel Diplomat, povolil to ÚOHS

21.10.2025 Společnost PPF Real Estate může koupit hotel Diplomat v pražských Dejvicích. Transakci povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval v tiskové zprávě. PPF hotel kupuje od thajské firmy Rabbit Holdings. Investiční skupina PPF, kterou vlastní Renáta Kellnerová s dcerami, za hotel zaplatí 73 milionů eur, tedy zhruba 1,8 miliardy Kč. Vyplývá to regulatorního oznámení dosavadního majitele hotelu pro thajskou burzu, na které dříve upozornil server Seznam Zprávy.
C:\fakepath\Cesko2.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2025 v ČR

31.12.2025 Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2025 v ČR:
C:\fakepath\reit-28102024-uvod-2.png

Dividendy: Vysoké dividendy díky investování do REIT (9. díl)

28.10.2024 V rámci dividendových akcií najdete jednu skupinu, která vyplácí často velmi zajímavé a vysoké dividendy. Je to REIT neboli Real Estate Investment Trust. REIT mají svá specifika, některé mohou být velmi rizikové, proto dnešní poslední díl seriálu o dividendovém investování budeme věnovat právě této skupině akcií.
img

Skupina PPF může koupit největší hotel v Česku Hilton Prague

24.01.2025 Skupina PPF Renáty Kellnerové s rodinou může koupit společnost Quinn Hotels Praha, která vlastní největší hotel v Česku Hilton Prague. Transakci povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval v tiskové zprávě. Hodnotu transakce firmy neuvedly, podle dřívějších odhadů Hospodářských novin bude v miliardách korun.
Související klíčová slova: Vývoj depozitní úrokové sazby | Ceny akcie | Vlastníci nemovitostí | Statistiky | Vývoj ceny akcie Lufthansa | Pricing power | Developeři | Silicon Valley Bank | Vládní dluhopisy | Vývoj čínského akciového indexu Shanghai | Portfolio roku 2025 | Vanguard Real Estate | Ceny akcie Lufthansa | Exporty | EUR | Berkshire Hathaway | Trend | Vládní TIPS | Úvěrová portfolia | Investor Relations | Rotace z dluhopisů | Stagnace nabídky | Rostoucí akcie | Recese v průmyslu | Riziková prémie | OPEC Monthly Report | Stimulační balíček | Výnosy dluhopisů | Akciové trhy | Zisky v loňském roce | Významné zisky | Zvýšení cel | Blue-chips | P/S | Portfolio roku | Dluhopisy s pojistkou proti inflaci | Rozšíření úrokového diferenciálu | Frankfurt | PMI ve službách v eurozóně | Letecké společnosti | Energetika | Makroekonomické změny | Japonský akciový trh | Aktivum pro portfolio | Lagardeová | Reality | Další vývoj | TurkStream | Deflace | Porovnání vývoje | Vývoj indexů | Fiskální expanze | Expanze | Bankovní úvěrová portfolia | Vývoj výnosu 10letých amerických vládních dluhopisů | Financial Times | Průměrné hodinové mzdy | Jednociferná inflace | Analytický tým FXstreet.cz | Saúdská Arábie | Podpory kryptoměn | Maloobchod | Snížení úrokových sazeb | Růst cen | Návrat Donalda Trumpa | Silný kurz dolaru | Ceny Bitcoinu | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Německý DAX | Vývoj ceny akcie LEG Immobilien | Další vývoj akciového trhu | REITs | Zajímavé zhodnocení | Ekonomiky | Ceny evropského plynu TTF | Výprodeje | Centrální banky | Indexy S&P | TIPS (Treasury Inflation Protected Securities) | Asie | Nezaměstnanost | Český realitní trh | Ropa | Akcioví investoři | Hodinový graf | Nákladní lodě | Jestřábí Fed | Centrální bankéři | Brent | Stimul | Očekávání | Snížení úroků | Nárůst výnosů vládních dluhopisů | Domácnosti | Trumpův protekcionismus | Financovat | Zdražovat | Lufthansa | Dražší ropa | Nákupy | Růst | Americké HDP | Příležitosti | Nárůst cen | Vanguard | Odvětví | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Nižší úroky | Americké vládní dluhopisy | Trh práce | Růstový impuls | Vývoj ceny ropy Brent | Výhled | Válečné napětí | Skupina investorů | Technologické akcie | Zpomalení ekonomiky | BP | Meziroční růst | Trh | P/E | Poměr PE | Ceny Vanguard Real Estate ETF (VNQ) | Vývoj měnového páru | Shanghai Composite | Index | Vanguard Real Estate ETF (VNQ) | Hodinové mzdy v USA | LEG Immobilien | Ceny novostaveb | Globální ekonomiky | Uvolnění měnové politiky | Čínský akciový trh | Eura | Ceny akcie BP | Průmysl | Inflace | Vývoj německého akciového indexu DAX | S&P | Unie | Data z ekonomiky | Průměrné hodinové mzdy v USA | Rizikové sektory | Využití pro tradery | Válka | Wall Street Journal | Deficit | USA REIT | Úrokové sazby 30letých hypoték | Další růst | Ceny novostaveb v Praze | Vývoj ceny Vanguard Real Estate ETF (VNQ) | EuroStoxx Banks | Vývoj akciového trhu | Suroviny | Zvolení Donalda Trumpa | Vývoj indexu EuroStoxx Banks | Zajímavý výnos | Vysoké ceny energií | Leva | Ceny akcie LEG Immobilien | Kurz dolaru | Graf | Alibaba | Akcie LEG Immobilien | Diverzifikátor | Nabídka | Trumpovy vlády | Bitcoin | Vývoj reálného výnosu | Dluhopisy s pojistkou | Inflační pojistky | Předstihové indikátory | Pár EUR/USD | Společnosti | Elektromobily | Nic neroste do nebes | Vývoj ceny evropského plynu | Technologické start-upy | VNQ | Pokles cen | Snižování inflace | ETF | Úrokové sazby | Vice | Krotící optimismus | Farmacie | Republikáni | Depozitní sazby | Kartel OPEC | Predikce finančních trhů | Negativní dopad | Diverzifikační aktivum | Vývoj ceny akcie BP | Akcie LEG | Amazon | Realitní fondy | Dluhopisy | Vývoj německého akciového indexu | Kurz dolarů | Výnosy | Vývoj | Vláda v Pekingu | Trh práce v USA | Konkurenceschopnost | Ceny nemovitostí v USA | Americké akcie | Nacenění akcií | Krach velkého developera | EUR/USD | Start-upy | Ropný býčí trh | EUR/MWh | Měnové politiky | Vanguard Real Estate ETF | Odvětví operující s vysokým rizikem | Ceny evropského plynu | Ceny nemovitostí | Dánové | Problémy | Nárůst výnosů | Bankéři | Rok 2025 | FRED | REIT fondy | Dodávky ropy | Hormuzský průliv | Vývoj akciového indexu | Obchodování s plynem | | USA | Růst mezd | Silicon Valley | Snížení inflace | Spojené státy | Vývoj čínského akciového indexu | Panika | Úrok | Šok pro trhy | Silný býčí trh | Ceny bitcoinu v USD | Sazby | Výdaje | Vývoj ceny Vanguard Real Estate ETF | USA REIT fondy | Fed | Burze | CNY | Trhy | Aktuální stav | Vývoj akciového indexu Nasdaq | FTSE | Zhodnocení na burze | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Rizika | Analytický tým | Eurozóna | UAE | Krach Silicon Valley | Treasury Inflation Protected Securities | Depozitní úrokové sazby | Akcie BP | Cena zemního plynu | Energetické společnosti | Vysoké ceny | Překážky | Rostoucí inflační očekávání | Britský FTSE | Obchodní překážky | Krach Silicon Valley Bank | TradingEconomics | Kartel OPEC+ | Federální vláda | Holubice | Příjmy domácností | Americké vládní TIPS | Mezinárodní obchod | Komodity | Mzdy | Evropský průmysl | Na burze | Nasdaq rally | FXstreet | Obchod | Tomáš Raputa | Ceny ropy Brent | Riziko | Šok | CashFlow | Meta | Portfolio | GBP | Ostatní kryptoměny | Nadšení | Plyn | Pokles cen ropy | Čína | Ceny | Siemens | Financování | Recese | Pokles | Realitní trh | FTSE 100 | Války | Impuls | Proinflační | Centrální banka | Predikce | VW | Berkshire | Ceny zlata | Výnos | IHNED | Komunistická strana | CEO | Úrokové sazby ECB | Vývoj měnového páru EUR/USD | Ceny akcií | Ceny energií | Inflační cíl | Ryanair | Írán | Jasný signál | Nemovitostní fondy | Obchodování | Úroky | Prémie | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Kupující | Předpověď | Technologické společnosti | Automobilky | Eurodolar | FXstreet.cz | Akcie Lufthansa | ProCent | Portfólia | Exxon | Marže | Aktivum | Stagnace | Býčí trh | HDP | Protekcionismus | Optimismus | Dolar | Euro | Skokový nárůst | Temu | Dopady na ekonomiku | Ztráty | Zásobníky | Akcie | Nižší úrokové sazby | Vývoj jádrové inflace | Návratnost | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Prostor k růstu | Kurz | SOK | Růst zisků | Vývoj ceny Bitcoinu v USD | Aerolinky | S&P 500 a Nasdaq | Investice | Špatné zprávy | Rally | Konkurence | BYD | Bod | Výdaje na obranu | Zisky | tradingeconomics.com | Diverzifikovat | Fondy | USD za barel | Vývoj ceny akcie | Hospodářství | Profitovat | Rusko | Vývoj ceny ropy | Signál | Real Estate | Zhodnocení | Pro tradery | Inflace v Číně | Fundament | Valuace | Rozšíření | Ekonomika USA | Akcie na burzách | Evropské akcie | TIM | Příjmy | Financial | Bloomberg | Vývoj ceny bitcoinu | Britský FTSE 100 | Míra | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Očekávání investorů | Index S&P 500 | Stavebnictví | Krize | TIPS | S&P 500 | Berkshire Hathaway Warrena Buffetta | JDE | Podpora | Vonovia | MWh | MT4 | Cena | Německo | Krach | Zadlužení | Komodita | Zpomalující růst | DAX | Ukončení konfliktu | Forexu | Zlato | Ekonomika | Slabé euro | Denní graf | Indikátory | Práce | Zhoršený sentiment | Kryptoměny | Znovuzvolení Donalda | Banky | Zisky společnosti | Automotive | Vlády | Šance | Černá labuť | Wall Street | Vysoké úrokové sazby | Irák | Čínská ekonomika | Portfolia | TTF | PMI indexy | Vývoj ceny zlata | Inflační tlaky | Služby | OPEC | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Optimistická očekávání | Nákupní příležitosti | Embargo | Čínská vláda | Ropy | P.A. | Společnosti z indexu | Měnový pár EUR/USD | USD | Rio Tinto | D1 | Silný dolar | BMW | Cena ropy | Rusové | Rotace | CZ | Meziroční vývoj jádrové inflace | Dezinflace | Znovuzvolení | ANO | Nemovitosti | Nejistota | Nvidia | Indexy | Americký dolar | Blue chips | Evropská centrální banka | Slušné zisky | ECB | Sazby ECB | Těžaři | Inflační očekávání | Parita | ROCE | Paradox | Zpracovatelský průmysl | REIT | PMI ve službách | Globální trh | Akciový trh | Investor | Měnový pár | Banka | Spotřebitelské ceny | Ocenění
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | Výhled | USA | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | | Pokles | Banka | Trading | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

REAL CRYPTO TRADERS
REAL CRYPTO TRADERS INC
Realcryptoworld
Realcryptoworld.com
Real Estate
Real-estate
Real Estate Association
Real Estate Index Fund ETF
Real Estate Investment Trust
Real Estate Investment Trusts

Následující klíčová slova

Real Estate S&P US Select Sector UCITS ETF
Realex Trading
REAL FACTOR FX
RealForex
RealForex.com
Realforexr.com
@REALFX
Real FX
Realfxbitcore
Realfxorexty
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít