Čtvrtek 06. říjen 2022 15:01
reklama
Vantage
reklama
Dukascopy forex
reklama
Dukascopy krypto
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Americké futures

img

Přestávka v negativním vývoji - akcie i dluhopisy se koncem týdne zvedají

30.09.2022 Hlavní ekonom ECB Philip Lane přišel s komentářem, ve kterém říká, že je sazby třeba jen dostat na neutrální úroveň, a čeká tento proces rozložený do řady měsíců, přičemž je podle něj brzy se vyjadřovat k nejbližšímu zasedání. Zároveň se snaží zmírnit nervozitu, že by na eurozónu mohly přeskočit aktuální problémy z Británie. Nečeká také, že by politika ECB byla upravována kvůli kurzu eura.
img

Po negativní sérii si trhy vybírají oddechový čas, akcie a dluhopisy opatrně rostou

27.09.2022 Série propadů na akciích a dluhopisech se dnes dopoledne přerušuje. Klíčové evropské indexy rostou kolem půl procenta, přičemž už trochu slevily z denních maxim. Přes procento v plusu jsou však stále americké futures. Zároveň klesají výnosy dluhopisů, především v zámoří. Libra si na páru s dolarem připisuje přes procento a koriguje tak mohutný propad z předchozích dní. Podobně se části ztrát zbavují i britské dluhopisy. Eurodolar pouze drží pozice.
img

Evropská data podpořila obavy investorů, trhy znovu červené

23.09.2022 Následujících pár měsíců bude podle nás jednoznačně ve znamení fundamentu, přičemž dost pravděpodobně bude muset dojít k dalšímu přehodnocení výhledu k horšímu. Týká se to jak vývoje ekonomiky, tak firemních zisků, takže nová makrodata či firemní výhledy jsou velkým rizikem. Dnes obavy podpořily nové indexy nákupních manažerů z eurozóny, které dopadly hůř, než se čekalo.
img

Recese, nezaměstnanost a ochlazení realit. Powell přiživil negativní sentiment

22.09.2022 Včerejší zasedání amerického Fedu vyvolalo negativní reakci. Trhy nakonec nedostaly šanci, aby se konsolidovaly předtím, než se naplno zaměří na výhled recese a rizika spojená s výsledkovou sezónou. Centrální banka debatu o recesi a s ní spojených problémech rozproudila rovnou.
img

Putinova eskalace zasáhla trhy ještě před Fedem

21.09.2022 Abychom se při vyčkávání na večerní Fed nenudili, spustil ruský prezident Putin částečnou mobilizaci a vystrašil trhy další eskalací konfliktu na Ukrajině. Tato možnost byla diskutována už dlouho dopředu. Bude tedy volně pokračovat debata, jak velkou hrozbu pro Ukrajinu představuje potenciální lidská vlna špatně vyzbrojených a vycvičených záložáků i jaká je mobilizace hrozba pro samotný ruský režim. Ani jedno z toho není radno podceňovat. Finanční trhy samozřejmě takové zprávy netěší, ale úplně se z toho také nehroutí.
img

Negativní rozjezd může přejít ve vyčkávání na Fed

19.09.2022 Začátek týdne je na hlavních evropských trzích negativní. Investoři od otevření převážně prodávají a hlavní indexy nabírají další ztráty. Čínské město Čcheng-tu končí covidovou uzávěru, což je určitě dobrá zpráva, ale nestačí. Pozornost investorů poutá hlavně středeční Fed a přípravy na něj evidentně probíhají v obavách. Evropské dluhopisové výnosy opět rostou, ovšem dolar se po posílení drží u 0,9975.
img

Prodeje akcií a vyšší výnosy znovu hrají do karet dolaru

16.09.2022 Dnes ráno jsme dostali o něco lepší data z čínské ekonomiky, kde průmyslová výroba i maloobchodní tržby za srpen rostly výrazněji, než se čekalo. Na vylepšení sentimentu na západních trzích to však nestačí. Investoři s obavami vyhlížení zasedání Fedu, kde dojde k dalšímu výraznému zvýšení sazeb, přičemž se spekuluje až o 100 bazických bodech. Výnosy dluhopisů se dál postupně zvedají a zrcadlí předpoklad přísnější měnové politiky.
img

Po včerejším výplachu se trhy snaží konsolidovat, eurodolar zpět na paritě

14.09.2022 Evropské akcie začínaly ještě poklesem, ale úvodní ztráty se snaží dorovnat, což se v případě některých indexů už i povedlo. Americké futures naznačují zelený start na Wall Street, tedy aspoň drobnou korekci včerejšího pádu. Do otevření však ještě zbývá hodně času.
img

Evropské trhy i euro po víkendu pokračují vzhůru

12.09.2022 Investoři mohou dál čerpat podporu pro svou pozitivní náladu z několika stran. V úvodu týdne evidentně stále fungují očekávání poklesu americké inflace, jež je na programu na zítřek. Dále je tu pokles cen energií a spolu s tím zmenšování negativního tlaku na Evropu. Nově může sentiment podporovat i velký ukrajinský úspěch na charkovském úseku fronty, ačkoli těžko čekat nějaký materiální dopad na trhy.
img

Covid se vrací na scénu, Čína sahá k uzávěrám. Akcie drží směr dolů

01.09.2022 Aby problémů nebylo málo, vrací se jeden velmi známý - covid. Západní svět dávno řeší jiné věci, ale Čína se drží své politiky nulové tolerance a zavírá město Čcheng-tu o 21 milionech obyvatel. Sice nejde o takové ekonomické centrum a dopravní uzel jako dříve zavřená Šanghaj, ale i tak je to průmyslově velmi významné město, kde vyrábí i řada západních firem. A vzhledem k tomu, že dopady uzavření Šanghaje jsou v živé paměti a podepsaly se i na výkonu čínské ekonomiky, nové zprávy rozhodně nezapadly bez odezvy. Svou roli sehrál i horší čínský index PMI za srpen.
img

Akcie obracejí vzhůru. Elektřina padá a Evropě se daří plnit zásobníky

30.08.2022 Energie dál vylepšují sentiment na hlavních trzích a klíčovým evropským indexům se většinou daří růst přes procento. Jak zatím naznačují americké futures, podobně by na tom mohla být po otevření také Wall Street.
img

Centrální banky znovu zdrojem obav, k Fedu se přidává i ECB

29.08.2022 Začátek nového týdne stále ještě formují zprávy z pátku a víkendu. Trhy se musejí srovnat s novými informacemi, než svou pozornost stočí k dalším věcem, třeba evropské snaze řešit energetickou krizi nebo novým makrodatům v kalendáři.
img

Globální akcie nejníže za měsíc, evropské opět klesají. Koktejl zpomalování ekonomiky a vyšších sazeb trh jen tak dobře nepřijme

29.08.2022 Předseda Fedu Jerome Powell naznačil zvyšování úrokových sazeb po delší časové období, což vedlo k poklesu akcií a akciových futures a ke zvýšení výnosů dvouletých státních dluhopisů na úrovně, které byly naposledy zaznamenány v roce 2007.
img

Na evropských trzích si dopoledne vedl Bayer a nevedly automobilky. V Praze otočily banky

25.08.2022 Akciové trhy se při dopolední obchodní seanci ve čtvrtek posouvaly lehce výše, sentiment je ale vrtkavý. Německý akciový index Dax přidával 0,1 %, zatímco zpřesněná data přinesla signály o odolnosti německé ekonomiky. Hrubý domácí produkt Německa ve druhém čtvrtletí stoupl o 0,1 procenta.
img

Fiskální pomoc dnes vylepšuje sentiment na akciích

25.08.2022 Čekání na klíčové vystoupení šéfa Fedu si investoři krátí sledováním dílčích dat, výsledků či prohlášení politiků. Momentálně se pozornosti dostává hlavně těm posledním. V USA byl už včera odpoledne oznámen masivní program na finanční pomoc se studentskými půjčkami. Je to předvolební gesto ve stylu "kapitalizace zisků, znárodnění ztrát". Dluhy soukromých osob se přenesou na erár, zřejmě dojde k mírné podpoře spotřeby a inflační tlaky trochu narostou. Podle odhadů by však mělo jít u inflaci cca o 0,2 procentního bodu v příštím roce, takže nic dramatického a nic, co by mělo trhy vybízet k velké reakci.
img

Holubice nemluví jako holubice a trhů se drží opatrnost

24.08.2022 Obchodování na hlavních finančních trzích zůstává opatrné a nejisté. Hlavní evropské akciové indexy se nacházejí mírně v záporu, naopak americké futures mírně v plusu. Dluhopisy vykazují jen další dílčí pohyby, přičemž změna oproti včerejšku je malá. Eurodolar se ustálil mírně pod paritou, aktuálně u 0,9950. Koruna sbírá drobné zisky.
img

Fed a energie barví úvod týdne na červeno

22.08.2022 Start do nového týdne není na hlavních západních trzích zrovna povzbudivý. Akcie v Evropě navazují dalším propadem a například DAX odepisuje 2 procenta. Červené jsou rovněž americké futures, které naznačují pokles přes jedno procento. Dluhopisy byly pod tlakem už v předchozích dnech a dnes nevykazují významný posun, když výnosy zatím dorovnaly úvodní lehký pokles. Eurodolar se ráno podíval těsně pod paritu a dál se kurz pohybuje těsně kolem jedničky.
img

Ceny plynu konečně klesají, ale krize stále postihuje země po celém světě

18.08.2022 Cena zemního plynu pro západní Evropu začala klesat ze 14letého maxima dosaženého začátkem tohoto týdne. Evropští spotřebitelé mohou děkovat klimatickým expertům, kteří předpovídají méně horké počasí. Agentura Reuters uvádí, že silná poptávka po klimatizačních systémech by měla během příštích dvou týdnů výrazně klesnout.
img

Taiwan a daně ve stínu trhu práce. Očekávání otočky Fedu projde dalším testem

05.08.2022 Napětí kolem Taiwanu se zdaleka nezmenšuje a Čína se snaží o pravý opak. Na finanční trhy však zatím dojem neudělala a nervozita se zde nijak zvlášť nešponuje. A podstatný dopad nemá ani vývoj v americkém Kongresu, kde demokrati našli většinu pro daňový zákon zavádějící 1procentní daň z firemních odkupů akcií. Poměrně slušná data z německého průmyslu pak zůstávají v podstatě na okraji zájmu.
img

Sentiment zůstává příznivý před ISM, které zůstane na cestě dolů

01.08.2022 Pozitivní nálada trhům vydržela i přes víkend a akciové indexy v Evropě rostou. Není to však nijak oslňující růst a americké futures jsou naopak mírně v záporu. Dluhopisy mezitím vykazují spíše drobné změny a eurodolar stoupá na 1,0265. Ropa dnes míří o procento níž.
img

Ranní shrnutí (29.07.2022)

29.07.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výše i přes nedosažení růstu amerického HDP za 2. čtvrtletí 2022. S&P 500 přidal 1,21 %, Dow Jones si připsal 1,03 % a Nasdaq se posunul o 1,08 % výše. Russell 2000 obchodoval 1,34 %.
img

Úvod týdne se stáčí pozitivním směrem pro akcie i euro

25.07.2022 Začátek týdne byl pro hlavní akciové trhy opatrný, ale během dopoledne se postupně upevňuje pozitivní vývoj. Pár desetin procenta si připisuje k dobru většina evropských indexů i americké futures. Zpět tentokrát zůstává Amsterdam kvůli závaží jménem Philips.
img

BREAKING: Indexy po komentářích Lavrovova klesají

20.07.2022 Evropské akciové trhy se propadly o 0,5 %, zatímco americké futures se posunuly o 0,3 % níže. Důvodem poklesů je komentář ruského ministra zahraničí Sergeye Lavrovova. Lavrov prohlásil, že se cíle "speciální vojenské operace" změnily a Rusko se již dále nebude zaměřovat pouze na samozvané lidové republiky Luhaňsk a Doněck. Místo toho má ruská armáda v hledáčku další území. Lavrov dále uvedl, že pokud dodá Západ Ukrajině zbraně dlouhého doletu, budou se územní zájmy Ruska dále rozšiřovat. Tyto komentáře přišly poté, co Bílý dům minulou noc varoval, že Rusko chystá anektovat další část ukrajinského území.
img

Sázky na tvrdší Fed rostou. Dolar zpevňuje, americké futures v záporu

14.07.2022 Americké akciové futures i evropské akcie klesají, zatímco dolar kráčí opět nahoru. Po nečekaném zrychlení americké inflace započítávají tradeři do cen zvýšení úrokových sazeb americkým Fedem na červencovém zasedání o historický plný jeden procentní bod. Podle prezidenta Fedu v Atlantě Raphaela Bostice je v boji proti cenovým tlakům „všechno ve hře“ a podle jeho kolegyně z Clevelandu Loretty Mester není na základě nových dat důvod pro menší červencové zvýšení sazeb než o 75 bazických bodů, pro které se Fed rozhodl minule.
img

Začátek týdne určují čínské zprávy a opatrnost před inflací a výsledky

11.07.2022 Týden začal negativně už v Asii, kterou dostaly pod tlak zprávy o nové, velmi nakažlivé subvariantě omikronu v Šanghaji. K náladě rozhodně nepřispěly ani pokuty pro Alibabu a Tencent od antimonopolního úřadu kvůli špatnému reportování nedávných transakcí. Přitom snížení vládní aktivity na tomto poli předtím umožnilo čínskému technologickému sektoru se zvedat.
img

Eurodolar dělá další krok k paritě před důležitými čísly

08.07.2022 Po včerejším úspěšném dni se růst akcií zastavil. Na hlavních evropských indexech sledujeme pokles zhruba do jednoho procenta a americké futures se rovněž obchodují v záporu. Dluhopisům se daří při korekci včerejšího vývoje; výnosy klesají více v Německu než v USA. Eurodolar přitom zůstává pod tlakem a dnes ráno se podíval už pod 1,0100.
img

Euro vůči dolaru sestoupilo nejníže za 20 let a americké futures se po sváteční pauze červenají

05.07.2022 Euro se dnes dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech. Americké akciové futures se po pondělní sváteční pauze propadají, protože nad radostí z americko-čínských rozhovorů, zaměřených na zmírnění cel, převážily obavy americké ekonomické recese.
img

Akcie se snaží zvedat, ale evropská inflace byla vyšší a rizikem je americké ISM

01.07.2022 Závěrem týdne startuje nový měsíc, takže dostáváme čerstvé výsledky konjunkturálních průzkumů. Caixin PMI z čínského průmyslu dopadlo lépe, než se čekalo, když došlo k nárůstu slušně nad neutrálních 50 bodů. Japonský index Tankan za 2Q naopak spadl nečekaně až na 9 bodů. V případě PMI z eurozóny jde už pouze o revize s malým potenciálem ovlivňovat tržní sentiment. To se však změní v případě odpoledního amerického indexu ISM. Čeká se od něj snížení na 54,5 bodu z 56,1. Pokles je podle nás velmi pravděpodobný, neboť úroveň indexu zůstává nastavena na celkem silnou expanzi. Navíc včera negativně překvapil obdobný index z oblasti Chicaga, kde došlo k výraznějšímu propadu.
img

Klesly obavy z Fedu i recese a akciím se na úvod týdne daří

27.06.2022 Z minulého týdne si investoři přinesli optimismus, který se promítá do dalšího růstu akciových trhů. V Evropě je na tom mezi klíčovými indexy opět velmi dobře nizozemský AEX s 2procentním růstem. V plusu asi o půl procenta jsou potom americké futures.
img

Zpomalování Evropy se promítá do čísel a akcie míří opět dolů

23.06.2022 Včerejší vystoupení Jeroma Powella v Kongresu nakonec nepřineslo zásadní překvapení. Jeho kolegové následně potvrdili, že měnová politika Fedu směřuje k rychlému utažení, ovšem s trhy příliš nehýbali.
img

Evropa i americké futures korigují předešlé poklesy. KB a VIG v Praze přidávají přes 2 %

17.06.2022 Evropské burzy na závěr týdne korigovaly poklesy po oznámení o zpřísňování monetární politiky jak v USA, tak i v Evropě, když švýcarská centrální banka ve čtvrtek zvedla sazby o 0,50 %. Cílem tohoto překvapivého kroku od SNB je podle guvernéra mít silný frank.
img

Závěr týdne zatím zelený. Jeden problém ustupuje, další se hlásí o slovo

17.06.2022 Po dalším výplachu vypadá konec týdne na trzích zatím dobře. Akciové trhy v Evropě se zvedají asi o procento a americké futures jsou na tom podobně. Vedle toho se po poklesu stabilizují americké dluhopisové výnosy a výnosy v Evropě míří dál dolů. Eurodolar se zvedl až k 1,06, načež dnes z těchto pozic ustupuje k 1,0520. Koruna posiluje na 24,70.
img

Hlavní část přecenění je asi za námi, teď se bude čekat na Fed

14.06.2022 Během posledních dní spojených s drtivým tlakem na akcie i dluhopisy se odehrávalo přecenění kvůli předpokladu tvrdšího postupu Fedu a klesající šanci na zpomalení bez recese. V minulých případech jsme často viděli, že úprava cen vrcholila právě v pondělí před jednáním centrální banky, takže následující dva dny by se na trzích mohlo obchodovat už bez jasného směru, ovšem při stále velké nervozitě. Samozřejmě se bude čekat na to, zda Fed investorům jejich obavy potvrdí, nebo je dokáže nějak uklidnit.
img

Ani po víkendu žádné zlepšení, na programu přísnější Fed

13.06.2022 Pondělí plně navázalo na výrazně negativní tržní vývoj posledních několika dní. Evropské akciové indexy se propadají, americké futures taktéž. Dluhopisy jdou znovu stejným směrem, přičemž výnosy strmě rostou hlavně na kratších splatnostech. A dolar rozšiřuje zisky vůči euru o dalších zhruba půl procenta.
img

Závěr týdne bude záležet na inflaci. Jak dlouho zůstane vysoká?

10.06.2022 Včerejší jednání ECB ve výsledku naladilo trhy negativně, ačkoli zůstává otázkou, jak velký podíl na výplachu akcií mu lze přičíst. Aspoň z části totiž hrály roli zprávy kolem čínské regulace a možná i obavy z horšího inflačního vývoje ve Spojených státech, odkud dostaneme nová data dnes odpoledne.
img

Dilema ECB - nesmí i musí zůstat opatrná. Euro s napětím čeká

09.06.2022 Dnešnímu programu vévodí zasedání Evropské centrální banky. Vývoj na akciových trzích je dopoledne negativní, ovšem americké futures naznačují možné zlepšení během dne. Dluhopisy vykazují jen drobné změny a eurodolar vyčkává lehce nad 1,0700. Čeká se, s čím centrální bankéři nakonec přijdou.
img

Akcie směr neudržely, Austrálie přitvrzuje v boji s inflací

07.06.2022 Růst akcií ochladl už včera během amerického obchodování, načež dnes dopoledne pokračuje převážně negativní vývoj. Klíčové evropské indexy ztrácejí většinou kolem půl procenta, snad kromě odolnějšího FTSE 100. Americké futures pak naznačují začátek na Wall Street v podobném duchu.
img

O pozitivní začátek týdne se starají nadějné zprávy z Číny

06.06.2022 Pesimismus z konce předešlého týdne je pryč, investoři vkročili do pondělního obchodování velmi pozitivně a táhnou akciové trhy podstatně výš. V Evropě sledujeme na hlavních indexech růst zhruba o 1 až 1,5 procenta a to samé indikují americké futures pro Wall Street. Dluhopisy se dostávají pod lehký tlak a eurodolar mírně stoupá na 1,0745.
img

Nálada klesá, ke slovu se znovu hlásí inflační problém

31.05.2022 Vývoj na evropských akciových trzích je dnes při nejlepším smíšený. Většina hlavních indexů míří dolů, ovšem opačným směrem se vydaly nizozemský AEX či londýnský FTSE 100. Americké futures jsou mírně v červeném. Vedle toho sledujeme nárůst výnosů dluhopisů jak v Evropě, tak ještě více v zámoří. Eurodolar nedokáže těžit z nových dat a klesá asi o půl procenta.
img

Ekonomický kalendář: Německá inflace, svátek v USA

30.05.2022 Evropské akciové indexy se před zahájením pondělním seance obchodují výše. Risk-on lze zaznamenat na všech finančních trzích, jelikož Čína připravuje uvolnění omezení ve velkých městech a odhaluje plán na nastartování šanghajské ekonomiky po lockdownu. Očekává se, že následující seance bude z hlediska likvidity slabší, protože američtí obchodníci budou dnes mimo hru. Na Wall Street nebude probíhat žádná seance a nebude se obchodovat s KUKUŘICÍ, SÓJOU, PŠENICÍ, CUKREM, KAKAKEM, KÁVOU a BAVLNOU. Budou se obchodovat americké futures, ale obchodování bude zkráceno do 19:00.
img

Pozitivní nastavení trhů se drží, ropa setrvale stoupá

27.05.2022 Skromný růst evropských akciových indexů a americké futures naznačující stagnaci. Podobné nastavení znamenalo v posledních dvou dnech vyčkávání na otevření regulérního amerického obchodování, které trhy vytáhlo výrazně nahoru. Ani dnešní dopolední výkon přitom není špatný, když vezeme v potaz včerejší růst. Dluhopisy se dnes konsolidují a eurodolar přerušuje svůj růst u současných 1,0740.
img

Fed nepřekvapil, trhy jsou dopoledne opatrné

26.05.2022 Po solidně růstovém dni na Wall Street je dnes Evropa opatrná. Zatímco DAX či CAC 40 rostou o 0,3 procenta, FTSE 100 a AEX pouze balancují kolem nulové změny. Nejednoznačnou náladu dokreslují lehce červené americké futures. Dluhopisům se mezitím daří, a to jak v USA, tak v Evropě. Eurodolar pouze hledá směr.
img

Ekonomický kalendár: PMI deň!

24.05.2022 Futures trhy poukazujú na nižšie otvorenie dnešnej európskej seansy. Termínované obchody na DAX sa obchodujú približne 1 % pod včerajšou uzatváracou cenou, podobne ako ostatné európske indexy alebo americké futures. Dnešný ekonomický kalendár je zaplavený zverejnením predbežných PMI dát z Európy a Spojených štátov. Kľúčové európske zverejnenia sú francúzske a nemecké. Austrálske a japonské PMI ukázali zhoršujúcu sa situáciu vo výrobnom sektore. Okrem PMI budú zverejnené aj údaje o predaji domov zo Spojených štátov, ako aj týždenná správa API o zásobách ropy.
img

Čínské nadechnutí na závěr týdne?

20.05.2022 Včerejší výkon hlavních akciových trhů nebyl zrovna přesvědčivý ani po předchozím výplachu. Závěr týdne však přináší přece jen zlepšení a klíčové evropské indexy, jakož i americké futures, stoupají asi o 1,5 procenta.
img

Powell uznává, že stimulů bylo hodně a sazby měly stoupnout dřív

18.05.2022 Ačkoli včerejší růst akcií dnes nepokračuje, nedá se říci, že by se sentiment podstatným způsobem obracel. Trhům chybějí zásadní zprávy a ty dílčí nedokázaly náladu zasáhnout. Evropské indexy tak registrují pouze drobné ztráty a americké futures klesají do půl procenta. Eurodolar dnes sestupuje k 1,0500 a dluhopisové výnosy míří lehce dolů. Nové informace nehodnotíme příliš pozitivně, ale týkají se hlavně politiky Fedu, a tam je už hodně v očekáváních a cenách. Reakce je o to mírnější.
img

Úvod týdne je smíšený. Reakce na špatná data a hrozby pro růst není velká

16.05.2022 I po pátečním vzedmutí hlavních akciových trhů zůstává nálada poměrně slušná. Evropské trhy jsou na tom smíšeně a klíčové indexy vykazují malé změny. Americké futures naznačují úvodní ztráty do půl procenta, ale od rána zde vidíme zlepšení. Ani vysoký růst tedy neznamená okamžité prodeje na vyšších cenách, což je příznivý signál.
img

Závěr týdne zatím v pozitivním duchu. Fed uklidňuje i nenápadně varuje

13.05.2022 Wall Street si včera nemohla vybrat směr a nakonec zůstala zhruba beze změny. Dnešní vývoj na evropských akciových trzích je veskrze pozitivní při růstu klíčových indexů o 1-1,5 procenta. A podobně jsou na tom také americké futures, které zatím naznačují růstový konec týdne.
img

Eurodolar proráží 1,05 a akcie padají při další vlně výprodejů rizika

12.05.2022 Evropské akciové trhy po včerejší inflaci z USA nakonec zamířily nahoru, ale dnešek z tohoto pohybu dělá jen další pomíjivý výkyv. Hlavní indexy dopoledne padají většinou o více než 2 procenta a v záporu se obchodují také americké futures, které výrazně klesly už včera.
img

Krátkodobý odraz vzhůru se konečně dostavil, evropské akcie i dluhopisy rostou

10.05.2022 Série hlubokých poklesů na akciových trzích je dneškem přerušena. Vzhůru míří jak evropské indexy, tak americké futures, které naznačují pozitivní start v zámoří. Pohyb vzhůru má docela sílu, např. DAX přidává 1,5 procenta, ale zatím nedorovnává ani včerejší ztráty.
img

Ranní shrnutí (09.05.2022)

09.05.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly níže. Nikkei se propadl o 2,35 %, S&P/ASX 200 klesl o 1,2 % a Kospi se posunul o 1,35 % níže. Akciové trhy v Číně také klesají. Hongkongský trh je uzavřen kvůli státnímu svátku.
img

Fed trhy nezaskočil, negativně překvapuje útlum čínských služeb

05.05.2022 Americký Fed včera naplnil očekávání tím, že zvedl sazby o 50 bodů a v podstatě oznámil, že s velkou pravděpodobností tento krok zopakuje ještě dvakrát. Vyfukování bilance začne tempem 47,5 mld. USD měsíčně, což je v podstatě maximum z předchozího cyklu, načež má dojít ke zrychlení na 95 miliard. Spíše jsme čekali, že rámec bude nastaven rovnou výš a Fed ho nebude v prvních měsících využívat naplno, ale prakticky vzato v tom není rozdíl. Reakce trhů se tedy odvíjí hlavně od toho, že je Fed nezaskočil ještě více jestřábím poselstvím. A svou roli určitě hraje také průběžné uklidňování, že ekonomika míří jen ke zpomalení, respektive měkkému přistání.
img

Ekonomický kalendář: Dnes zasedání Fedu

04.05.2022 Futures trhy dnes naznačují na open pro hlavní evropské indexy beze změny. Americké futures se obchodují taktéž beze změny, což zdůrazňuje, že nejistota se netýká pouze evropských investorů. Evropská seance je nabitá ekonomickými zprávami, ale bohužel většina z nich budou revize dubnových dat PMI, a proto je nepravděpodobné, že by vyvolaly nějaké větší pohyby na trzích. Situace na trzích se však později během dne překlopí v ještě zajímavější díky události nejvyšší úrovně.
img

Graf dňa - US500 (02.05.2022)

02.05.2022 Americké futures sa obchodujú vyššie v porovnaní s piatkovými uzatváracími cenami. Index môže v najbližších dňoch zaznamenať určité pohyby, keďže FOMC má v stredu oznámiť svoje ďalšie rozhodnutie o menovej politike. Trhový konsenzus hovorí o zvýšení sadzieb o 50 bázických bodov. Trh navyše očakáva, že Fed oznámi rozhodnutie o spustení kvantitatívneho uťahovania. Takýto krok, čiastočne zameraný na odstránenie prebytočnej likvidity z trhu, môže byť spúšťačom hlbšej korekcie na americkom akciovom trhu. Americký výrobný index ISM za apríl bude zverejnený dnes o 16:00. Trh očakáva mierne vyššie hodnoty ako v marci. Je však nepravdepodobné, že by vydanie ISM vyvolalo veľkú reakciu trhu.
img

Čínská podpora a divoké výsledky. Akciová Evropa roste, Amerika ne

29.04.2022 Akcie velkých technologických firem si tuto výsledkovou sezónu "užívají" naplno. Samotné výsledky jsou při nejlepším smíšené, reakce akcií prudké a změny směru časté. Naposledy dodal slabá čísla Amazon, jehož akcie jsou za to náležitě odměněny. Složitější je to s Applem, který dobré výsledky doplnil o slabší výhled a jeho akcie se následně zhouply oběma směry.
img

Trhy dopoledne vstřebávají ruskou eskalaci a smíšené výsledky

27.04.2022 Dnešní dopolední obchodování je pro většinu evropských akciových indexů lehce zelené, poté co úvodní propad byl rychle nahrazen. Také americké futures se obchodují v plusu, ovšem o mohutném návratu po včerejším strmém pádu se mluvit nedá.
img

PBOC snížila rezervní sazbu

25.04.2022 Evropské indexy a americké futures pozitivně reagovaly na zprávy z čínské centrální banky, která krátce po poledni oznámila snížení rezervní sazby o 100 bazických bodů na 8,00 %. Sazba bude uplatňována na forexová depozita od 15. května. Tento krok by měl pomoci čínským bankám uvolnit část kapitálu, který by tak mohl podpořit ekonomiku. Ta je aktuálně pod tlakem zhoršující se pandemické situace a nových lockdownů.
img

Euro se zvedá, akcie dál sledují výsledky

21.04.2022 Po smíšeném dni na Wall Street se v Evropě upevňuje pozitivní vývoj. Akciový Londýn sice balancuje kolem nulové změny, ale Frankfurt dnes přidává přes procento a americké futures jsou také solidně v plusu. Mezitím se opět zvedají dluhopisové výnosy, a to tentokrát hlavně v Evropě, kde na krátkých splatnostech vidíme růst i o 12 bazických bodů. Eurodolar využívá příznivého sentimentu vůči riziku i výnosů k růstu na 1,0925.
img

Výsledky v centru pozornosti. Evropě pomáhají, Amerika dostala varování

20.04.2022 Hlavní finanční trhy dnes postrádají podstatné impulsy z makrooblasti. Nová data nebudou příliš důležitá a bankéři z Fedu promluví až později odpoledne. Dluhopisové výnosy se dnes vydaly dolů, ovšem jejich vliv na akcie už poslední dobou není úplně jednoznačný. Větší pokles křivky sledujeme v zámoří než v Evropě.
img

Výnosy krok od psychologické hranice, americká inflace na programu

12.04.2022 Dnešním dopolednem hlavní finanční trhy navázaly na včerejšek v zámoří. Pokračuje neúnavný výprodej dluhopisů, který tlačí jejich výnosy na stále vyšší hodnoty, a to na obou stranách Atlantiku. Americký desetiletý výnos se dostává nad 2,80 procenta a je tak už jen krok od psychologické 3procentní hranice. Navíc reálné výnosy se blíží kladným hodnotám. Výnos 10Y inflačně zajištěného dluhopisu je -0,12 procenta.
img

Negativní start s výnosy i Čínou. Francie po volbách odolává

11.04.2022 Úvod týdne je pro hlavní trhy převážně negativní. Výnosy dluhopisů jsou v USA i Německu o dalších asi 5 bazických bodů výš a většina klíčových akciových indexů se obchoduje v červeném. Dole jsou přitom i americké futures.
img

Akcie se oklepaly, Evropa míří nahoru, tlak na dluhopisy však trvá

08.04.2022 Po negativních zprávách naznačujících rychlé stahování peněz z trhu americkou centrální bankou se hlavní akciové trhy zotavují a míří vzhůru. Efekt se zřejmě prozatím vyčerpal, investoři nemusejí zápolit s přísunem dalších zpráv a snížené ceny asi lákají. To vše v prostředí, kdy na trhu stále cirkuluje velké množství peněz, neboť restrikce, která je začne stahovat, vlastně pořádně nezačala.
img

QT včera a dnes. Akcie a dluhopisy dál pod tlakem tvrdší měnové politiky

06.04.2022 Včerejší jestřábí komentář od jedné důležité holubice z Fedu připomněl, že boj s inflací bude intenzivnější záležitost a že ze strany centrální banky se tentokrát trhy podpory nedočkají. S rostoucími sazbami trh už dlouho počítá a svá očekávání postupně zvedá, teď se do hry ovšem naplno vkládá i prvek redukce rekordně nafouknuté bilance Fedu.
img

Ekonomický kalendář: Služby ISM, Projevy členů Fedu

05.04.2022 Futures trhy dnes ukazují na ploché otevření evropských indexů. Americké futures se obchodují beze změny, což zdůrazňuje, že nejistota se netýká pouze evropských investorů. Dnešní den je nabitý ekonomickými zprávami, ale bohužel většina z nich budou revize březnových údajů PMI a je nepravděpodobné, že by vyvolaly nějaké větší pohyby na trzích. Vydání nevýrobního ISM v USA v 16:00 může mít za následek krátkodobou volatilitu.
img

Zlato se blíží nejlepšímu čtvrtletí v posledních šesti letech

01.04.2022 Při čtvrtečním obchodování se zlato propadlo, žlutý kov měl nakročeno k největšímu čtvrtletnímu zisku od září roku 2020, kdy rusko-ukrajinský konflikt učinil zlato atraktivnějším.
img

Data stočí pozornost k inflaci a sazbám, další jednání o příměří

01.04.2022 Závěrem týdne budou hráči na finančních trzích sledovat, co vzejde z vyjednávání mezi Ukrajinou a Ruskem, která mají dnes pokračovat. Těžko si slibovat něco velkého. Rusko přeskupuje vojska k novému útoku, povolává brance i jednotky z dalších oblastí a o příměří podle nás nemá zájem. Dohody o humanitárních koridorech či dodávkách v praxi dosud také nefungovaly, takže nějaká další formální klidně může přijít a nic se nezmění.
img

Pochybná deeskalace a možné vypnutí plynu. Evropské trhy korigují svůj růst

30.03.2022 Americká výnosová křivka se už dostala do lehké inverze i na nejsledovanějším úseku 2-10Y. Bylo to zatím jen přechodně, načež se obnovil mírně pozitivní sklon při celkovém poklesu výnosů. Varování však bylo vysláno. Evropské výnosy dnes rostou.
img

Evropské akcie jsou v dobré náladě, dluhopisy rozhodně ne

28.03.2022 Úvod týdne se na evropských akciových trzích nese v pozitivním duchu. Co se týká války na Ukrajině, mezi spoustou politických prohlášení můžeme zmínit to poslední od ministra Lavrova, který v podstatě odmítl schůzku Zelenskyj - Putin jako kontraproduktivní. Situace se nijak zásadně neposouvá. Nová data ze západních ekonomik, která by měla trhy zajímat, začnou vycházet a v příštích dnech.
img

Zklidnění na energiích i možný spor s Čínou

25.03.2022 Evropské akcie se z mírného záporu dokázaly přehoupnout do plusu a o to samé se snaží americké futures. Příznivou zprávou je určitě dohoda mezi USA a EU na dodávkách zkapalněného plynu, o které se spekulovalo už včera. Pro trhy pozitivní je i výsledek summitu EU, ze kterého sice vyšlo varování Rusku, ale fakticky se členské země nedohodly na žádných dalších podstatných sankcích. Plyn i ropa následně lehce klesají, což zmenšuje obavy z dalšího zrychlení inflace.
img

Ruské akcie po přestávce otevřely silným růstem, Evropa jen přešlapuje

24.03.2022 Dnes došlo k ohlášenému otevření moskevské burzy, která na předchozí propad a měsíční přestávku navázala silným odrazem vzhůru. Zisky oproti předchozímu závěru sahaly k 13 procentům, načež ale začaly vyprchávat a už jsou ani ne 5procentní.
img

Evropské indexy rostou zhruba o procento, výrazné zprávy chybí.V kurzu jsou banky, pražské burze pomáhá i ČEZ

22.03.2022 Dnešní obchodní den v Evropě začal bez větších překvapení za poměrně nízké volatility. Důvodem je absence nových výraznějších zpráv. I tak si hlavní akciové indexy na starém kontinentu připisují přibližně 1 % růsty.
img

Dluhopisy zasáhl jestřáb Powell, akcie však nemají problém

22.03.2022 Včerejší večer přinesl zajímavý komentář šéfa Fedu. Jerome Powell přitlačil na jestřábí strunu, přestože ještě před několika dny se snažil znít mírně a uklidňovat. Dozvěděli jsme se především to, že zrychlení růstu sazeb může klidně přijít už na příštím zasedání v květnu, a to podle aktuální situace.
img

Komentáře z Fedu a otazník nad příměřím. Týden začíná opatrně

21.03.2022 Evropské trhy se po víkendu rozjíždějí pomalu a opatrně. Hlavní akciové indexy jsou sice mírně v plusu, ale americké futures se naopak obchodují trochu v záporu. Po rally z minulého týdne tak sledujeme konsolidaci.
img

Evropské akciové burzy zalil optimismus, září Deutsche Bank. V dobré náladě jsou i americké futures

14.03.2022 Evropské akciové indexy zalil při pondělní seanci optimismus, který převládá navzdory neutěšené situaci ve městech na Ukrajině. Důvodem jsou pokračující jednání mezi oběma dotčenými protistranami i situace v komoditním sektoru.
img

Globální ekonomika zpomaluje kvůli rekordnímu růstu komodit

08.03.2022 V úterý se akcie propadly spolu s evropskými a americkými futures kvůli obavám, že ceny komodit zvýší inflaci a potlačí ekonomický růst. Nikl krátce vystoupal nad 100 000 dolarů za tunu.
img

Expozice na Rusko je po sankcích hlavní riziko. Po negativním úvodu se trhy zklidňují

28.02.2022 Západní země se o víkendu konečně odhodlaly k protiruským sankcím s velice citelným dopadem. Páteční dobrá nálada na trzích podpořená tehdy slabými opatřeními, sázkami na méně přísný Fed a možná i nadějí na jednání o příměří, je tedy pryč. Nově je tématem hlavně expozice na rubl a ruská aktiva, přičemž rizika jsou nejen cenového rázu. Sankce navíc vyvolávají otázku škod na západních ekonomikách a celkově velká nejistota doléhá na chuť investorů riskovat.
img

Ranní komentář: Západní sankce na Rusko trhy přijaly s úlevou, nervozita se z nich ale nevytrácí

25.02.2022 Ruská invaze pokračuje. Rusové obsadili letiště kousek od Kyjeva, který je nyní pod raketovými útoky. Západ už rozhodl o uvalení sankcí, i když prozatím neodřízne Rusko od SWIFTu a ani neuvalí sankce na jeho exporty energií. Sankce jsou tedy cílený hlavně na finanční sektor (včetně Sberbanky), export a ruské elity.
img

Forex: Ruská invaze na Ukrajinu dnes rozbouří globální trhy

24.02.2022 Stejně jako v minulých dnech budou zraky finančních trhů i dnes upřeny především na Ukrajinu. Nad ránem Rusko spustilo invazi do celé země, což by mělo odstartovat i vysoce rizikový sentiment na trzích. Zisky si již začal připisovat dolar, naopak středoevropské měny dále oslabují. Západní politici plánují na dnešek řadu setkání, na kterých by měli přijmout odvetná opatření. Dnes zveřejněné makroekonomické statistiky tak budou mít na trhy patrně zanedbatelný vliv.
img

Americké futures klesají kvůli obavám z Ruska

21.02.2022 Americké futures vymazaly zisky a v pondělí se s ostatními indexy posunuly níže, a to kvůli pochybnostem ohledně summitu mezi americkým prezidentem Bidenem a ruským prezidentem Putinem. Představitelé Moskvy uvedli, že neexistují žádné konkrétní plány na summit poté, co úřad francouzského prezidenta Emmanuela Macrona oznámil, že prezident USA i Ruska se v zásadě dohodly, že se setkají, aby projednaly ukrajinskou krizi. Také nedávné zprávy, že separatistické regiony na Ukrajině žádají prezidenta Putina, aby uznal jejich nezávislost a obvinění Moskvy, že Ukrajina poslala vojáky do Ruska, navíc dolehly na tržní sentiment. Kyjev a západní země uvedly, že jde o provokace a jejich cílem je ospravedlnit ruskou vojenskou invazi. Kromě toho americký velvyslanec OSN řekl, že USA mají „věrohodné informace“, že Rusko sestavilo seznam Ukrajinců, kteří mají být „zabiti nebo posláni do táborů“ bezprostředně po invazi. Výnos amerických 10letých státních dluhopisů se mezitím dostal na 1,927 % z maxima 2,065 % dosaženého 16. února.
img

Náladu dál dusí bezpečnostní riziko, z Fedu žádné novinky

17.02.2022 Včerejší obnovenou nervozitu z bezpečnostní situace kolem Ukrajiny se podařilo večer překrýt Fedu, který zveřejnil zápis z posledního zasedání. Zřejmě to bylo díky tomu, že zápis neobsahoval náznaky tvrdšího postupu proti inflaci.
img

O pozornost si znovu řekne Fed, trhy zatím v lehce pozitivním módu

16.02.2022 Situace, kdy dál polevuje napětí v bezpečnostní oblasti a zároveň nedochází k razantnímu nárůstu výnosů, je pro akcie krátkodobě příznivá. Ohledně Ruska je sice stále třeba ostražitosti, ale pokud nepřijdou nové znepokojivé zprávy, trhy se rychle přestanou o toto téma zajímat. Dnešní prohlášení z Kremlu lze řadit mezi tak relativně příznivá. Trvalejším problémem pak zůstává inflace a potažmo měnová politika, ke které se pozornost znovu přesune.
img

BREAKING: Akcie rastú vďaka Lavrovovým komentárom

14.02.2022 Európske akciové indexy a americké futures vzrástli v skorých popoludňajších hodinách po komentároch ruského ministra zahraničných vecí Lavrova. Lavrov povedal, že hoci sa nedosiahla dohoda medzi Ruskom a Západom o deeskalácii napätia, vždy existuje šanca nájsť dohodu. Lavrov povedal, že bude pokračovať v rozhovoroch so západnými krajinami, ale zároveň varoval, že v súčasnej situácii nie sú možné rozhovory na dobu neurčitú. Lavrov zopakoval, že budovanie ruských jednotiek v blízkosti ukrajinských hraníc je reakciou na to, že krajiny NATO presúvajú jednotky a techniku ​​do krajín východnej Európy. Putin súhlasil s Lavrovovým návrhom pokračovať v rozhovoroch s NATO.
img

Očekávání se pohnula hodně, inflace možná trhy nezaskočí

10.02.2022 Evropu v průběhu dopoledne opouští úvodní optimismus, který si přinesla ještě ze včerejška. Nové výsledky firem dopadly u známějších jmen převážně nad odhady a průběžně trhy uklidňují, že v průměru bude i tato sezóna dobrá. Před odpolední americkou inflací však nabírá na síle opatrnost a hlavní evropské indexy jsou na tom už jen smíšeně.
img

Graf dne: BITCOIN (09.02.2022)

09.02.2022 Bitcoin se už 3. týden vzpamatovává z poklesu, který probíhal v období listopadu 2021 - ledna 2022. Pozitivní korekce zrychlila na konci minulého týdne po dosažení mety $40 000. Kryptoměny se v posledním roce a půl pohybovaly víceméně ruku v ruce a akciemi (US 500 - modrá křivka na grafu). Dnešní pokles tuto korelaci popírá. Zatímco americké futures a evropské indexy rostou, tak cena bitcoinu klesá. Nicméně bitcoin v posledních dnech masivně rostl a profit taking není až tak překvapivý. Nálada na kryptoměnách je podpořena pozitivními zprávami z Ruska, kde média reportují, že země bude digitální aktiva považovat za měny.
img

Úvodní růst akciím nevydržel. Koruna nehledí na slabá data

07.02.2022 Vstup do nového týdne byl pro hlavní trhy poměrně dobrý. Čína po prázdninové odmlce slušně rostla, evropské akcie také otevřely do plusu a americké futures ráno stoupaly. Kondice západních trhů se však v průběhu dopoledne už stihla zhoršit.
img

Další brutální pohyby na trzích tentokrát s Amazonem, a to nás ještě čekají důležitá data...

04.02.2022 Včerejšímu obchodování na Wall Street udávaly tón hlavně špatné výsledky Mety doplněné o jestřábí posun v postoji BoE a ECB. Další výsledky firem jako Amazon nebo Snap byly očekávané s obavami a tyto firmy končily výrazně v červeném. Jenže hned po zveřejnění čísel je opět vše jinak: Obě firmy si připisují obrovský růst a zvláště Amazon dnes bude jednoznačným tahounem. Historicky největší odliv peněz z akcií Meta se tak může změnit v největší příliv do akcí Amazon.
img

Akcie začátkem týdne v pozitivní náladě, výnosy stoupají

31.01.2022 Páteční závěrečný sprint vzhůru na Wall Street udal tón také úvodu nového týdne, kdy si inspiraci vzaly Asie i Evropa. Na našem kontinentě sledujeme dopoledne růst indexu DAX o procento, CAC 40 stoupá o půl procenta a AEX o 1,3 pct. FTSE 100 zaostává s pohybem kolem nulové změny. Americké futures přitom naznačují další pohyb vzhůru.
img

Týden začíná negativně, dobrá data jdou stranou, pozornost míří k Fedu

24.01.2022 Evropské akciové trhy začaly výrazným poklesem, což po pátku na Wall Street nebylo velkým překvapením. Naději ovšem zrána vyvolávaly americké futures, které naznačovaly solidní odraz nahoru. Začíná týden, kdy jedná Fed, a při sázkách na podpůrný komentář Jeroma Powella v minulosti nervozita na trzích klesala. Tentokrát se to však nedaří, když má Fed daleko méně prostoru potěšit.
img

Na americký výplach navazuje Evropa. Přijde před víkendem aspoň konsolidace?

21.01.2022 Páteční ráno je na akciových trzích neveselé, když Evropa navazuje na včerejší americký propad. Zatímco zprvu Amerika pozitivně reagovala na nižší výnosy, pozdější obrat ukázal sílu prodejců, kteří se při nadechnutí trhů zbavovali pozic. Po závěru trhům radost neudělaly výsledky Netflixu, který to také odnesl výrazným propadem.
img

Evropa neudržela úvodní zisky, dluhopisům se ale daří

20.01.2022 Evropským akciím se povedl začátek, ale pak už je to horší. Hlavní indexy odevzdaly zisky a ponořily se více či méně do červeného. CAC 40 ztrácí půlprocento, zatímco DAX , FTSE 100 či AEX registrují pouze mírné ztráty. Americké futures se naopak obchodují v plusu a prozatím naznačují korekci negativního včerejška.
img

Evropa se osměluje k růstu, koruna se vydala znovu posilovat

19.01.2022 Americký 10Y výnos si už sáhl na 1,90 a trh vyhlíží dvouprocentní hranici. Že by Fed odstartoval v březnu zvyšování sazeb rovnou větším krokem než jen o standardních 25 bps? Takové spekulace se začínají objevovat a zatápějí tak akciím.
img

Vyšší výnosy a dražší ropa posílají akcie dolů

18.01.2022 Po pozitivním úvodu týdne se nálada na hlavních trzích opětovně zhoršuje. Za hlavní spouštěč momentálně považujeme útoky jemenských povstalců na ropná zařízení v SAE, jde však o širší téma. Německý index DAX spolu s francouzským CAC 40 padají o 0,9 pct, AEX ztrácí přes procento, FTSE 100 je dole o 0,6 pct.
img

Vysoká inflace. Trhy jsou připraveny, ale QT zůstává hrozbou. Akcie drží směr vzhůru

12.01.2022 Včerejší komentáře z Fedu ujistily, že se chystá normalizace politiky a že zřejmě bude poměrně rychlá. Je to v duchu tržního vývoje ze začátku roku, který poznamenal právě posun očekávání o měnové politice. Odhady pro sazby se už dostaly na trajektorii nakreslenou v prosinci centrálními bankéři a nemají už příliš prostoru stoupat tak, aby trhy dostaly pod tlak.
img

Technologie oživily na poklesu výnosů, akcie obrátily vzhůru

11.01.2022 Zatímco první část včerejšího amerického obchodování byla výrazně negativní, nakonec hlavní indexy zavíraly prakticky beze změny. A dnešek v Evropě je už výrazně pozitivní. V čele růstu kráčí technologický sektor, který nejvíce těží z poklesu dluhopisových výnosů. Předtím stejnému sektoru naopak růst výnosů výrazně škodil.
img

Evropské akcie navazují na včerejší růst, zisky dál sbírá i koruna

05.01.2022 Zatímco Asii se dnes nedařilo, evropské akcie navazují na růstový včerejšek. Tempo je ovšem nižší; DAX a CAC 40 si připisují kolem půl procenta, ostatní z hlavních indexů se zatím musejí spokojit pouze se skromným růstem. Americké futures momentálně naznačují mírný pokles Wall Street v úvodu.
img

Ranné zhrnutie (27.12.2021)

27.12.2021 Ázijské indexy sa začiatkom nového týždňa obchodovali nižšie. Nikkei a Kospi sa znížili o 0,4 %, zatiaľ čo indexy z Číny sa obchodovali o 0,1 až 0,7 % nižšie.
img

Nadšení závěrem týdne střídá nejistota. Akcie pod tlakem

17.12.2021 Včerejšek ukázal, že trhy asi nebudou úplně spokojené s tím, že se extrémní měnová podpora bude zmenšovat. Nadšení vystřídaly pochybnosti a zvláště korekce na technologiích naznačuje obavu z udržitelnosti zvýšených valuací. A obrat přišel nehledě na klesající dluhopisové výnosy, které naopak nervozitu z Fedu nevykazují.
img

Dopoledne převažuje pozitivní vývoj při vyčkávání na Fed

15.12.2021 Většina evropských akciových trhů se dnes dopoledne obchoduje v zeleném. Slušně jsou na tom třeba CAC 40 a FTSE MIB s 0,7pct ziskem. Menší růst registrují AEX a DAX , zatímco FTSE 100 se obchoduje 0,3 pct v záporu. Americké futures jsou momentálně těsně u nuly.
img

Pohne inflace očekáváními o Fedu? Akcie lehce v červeném, dolar s mírnými zisky

10.12.2021 Zprávy o omikronu si neustále říkají o pozornost finančních trhů, pořád ovšem nejsme přesvědčeni, že mají na jejich vývoj až tak zásadní vliv. Přední výrobci vakcín v minulých dnech ujišťovali, že sice dvě dávky očkování omikron nezastaví, ale třetí už ano. Dnes ale přišla zpráva o dvou nakažených ze Singapuru, kteří už třetí dávku měli. Velmi vysoká nakažlivost se tedy stále více potvrzuje a velké štěstí je, že tato varianta viru zatím působí spíše mírný průběh onemocnění. To je samozřejmě důležité i z ekonomického a tržního pohledu, neboť odpadá strach z drastických protiopatření. Snad u toho zůstane.
img

Po slušném úvodu docházejí akciím síly a zisky se ztenčují

06.12.2021 Evropské trhy začaly dobře, ale během dopoledne jim dochází pozitivní energie. Z hlavních akciových indexů jsou slušně v plusu FTSE 100 (+0,6 %) nebo CAC 40 (+0,5 %), zatímco DAX a AEX jsou pouze lehce v zeleném. Americké futures své mírné zisky smazaly a v případě Nasdaqu už jsou v minusu.
img

Ranné zhrnutie (06.12.2021)

06.12.2021 Akcie China Evergrande klesli po tom, čo spoločnosť uviedla, že neexistuje žiadna záruka, že bude mať dostatok prostriedkov na splatenie dlhu.
Související klíčová slova: FOREX | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/HKD | GBP/AUD | SGD | USD/BRL | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Měnové trhy | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Apreciace | Ask | Aussie | Transakce | Balance | Bank of England | Bank of Japan | Bazický bod | Benchmark | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Bund | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | DAX | Distribuce | Nesoulad | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Durace | EBIT | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Flat | Forward | Futures | G10 | G7 | High | Holubice | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Japonský jen | Jestřáb | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Loonie | MIFID | MMF | Margin | Risk | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Osobní příjem | Pakt stability | Penzijní fond | Peněžní zásoba | Pokladniční poukázka | Portfolio | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Příkaz | Rally | Rating | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Splatnost | Spot | Spread | Sterling | Support | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | OSN | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické data | Zisk | Dluhopisové trhy | Break-Even | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | Credit Suisse | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Obchodovat | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Makrokalendář | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Index CPI | Obchodní seance | Makrodata | Obchodní deficit | Facebook | Riziková averze | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | USDCAD | GBPJPY | Akciové deriváty | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Nabídková cena | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie dnes | Akcie Tesla | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Brent | Brokers | Cena | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena za dolar | Ceny drahých kovů | Čínská ekonomika | Čínská měna | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | DAX 30 | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | EURTRY | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Fondy | Frank | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Francie | HDP v ČR | Hrubý domácí produkt | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurz EUR | Kurz euro | Kurz koruny k euru | Kurz měny | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomický kalendář | Market | Markets | Měnový kurz | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodování s dluhopisy | Odkup akcií | Opce na akcie | Paládium | Patria.cz | Pips | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Spekulace na pokles | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Tapering | TopForex | Trh | Twitter | Unce zlata | US dolar | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj akcií | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Put | Báze | Buy | Christine Lagarde | Indie | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Profit Taking | Protistrana | PX index | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Černé zlato | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Futures trhy | Burza dnes | Burze | Currency | Aramco | Markit | Unicredit | Bank of New York Mellon | The New York Times | Jackson Hole | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Home Credit | Investing.com | TLTRO | YouGov | NATO | Oslabení eura | Reporty | Finanční trhy dnes | Zvyšování sazeb | Riksbank | Důležité fundamenty | HUF/EUR | Polská centrální banka | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro vůči dolaru | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Fixní kurz | Renminbi | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Sentiment trhu | Globální akciové trhy | Podnikatelská důvěra | Otřesy na trzích | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Jádrový index | Moneta Money Bank | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Skandinávské měny | Sázet | Cena kontraktu | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Contango | Swapy | Ekonomická aktivita | City | Helicopter money | Německý ústavní soud | Úřad pro energetické informace (EIA) | Americké firmy | Pozornost investorů | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Japonský index Nikkei | IBEX | Britská centrální banka | Euro Stoxx 600 | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Akce centrálních bank | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Vládní dluhopisy | Britské dluhopisy | Americký ministr financí | Akcie amerických bank | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Ropné společnosti | Index AEX | Index Nikkei | Země OPEC | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Nákupní doporučení | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Posílení dolaru | Čínské akciové trhy | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Akcie v západní Evropě | Rekordní minima | Britská vláda | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Futures na VIX | Non-Farm Payrolls | Americký trh práce | Hlavní evropské indexy | Francouzský CAC 40 | Predikce | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Zisky firem | Velké zisky | FTSE MIB | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Firemní zisky | Německé dluhopisy | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Japonská vláda | Americká vláda | Růst čínské ekonomiky | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | TRY | Softbank | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Kurz jednotné evropské měny | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | JPMorgan Chase & Co. | MUFG | Ruské akcie | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Virtuální mince | Ceny hliníku | Investiční firmy | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | Kapitálové výnosy | Index S&P/ASX 200 | Kodak | NEST | Robinhood | Tržní očekávání | Asijské trhy | Investorský sentiment | Drobní investoři | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Obchodní války | Výnosy italských dluhopisů | Krypto | Bitcoiny | Raytheon | Lockheed Martin | Růstové akcie | Forexové páry | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Dolarový index DXY | Podniky | Evropské akciové trhy | Asijské akciové trhy | Projev Jeroma Powella | Čínské měny | Regionální měny | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Turecké liry | Domácí měna | Geopolitika | Šéf Fedu | Obchodní rozhovory | Norges Bank | HKD | Zasedání OPEC | USMCA | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | I-Trader | Trhy v USA | Výsledky firem | Reakce trhu | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Cena plynu | Pokles cen ropy | IG | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Globální akciový index | Prognóza ECB | Růst zisků | Tlak na akcie | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | François Villeroy de Galhau | Vývoj finančních trhů | Globální index | Hodnota indexu | Odhady analytiků | Čínské firmy | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Sazby Fedu | Ukončení obchodní války | Výsledková sezóna v USA | Nemovitostní trh | Oživení trhu | Zahájení výsledkové sezóny | Silný frank | Australské akcie | Vysoké zisky | Makroekonomické statistiky | Irská pojistka | Evropské dluhopisy | Velké riziko | Odložení brexitu | Data z ekonomiky | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Volatilní obchodování | Obchodování GBP | Evropské akciové burzy | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Čínské fondy | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | CNY | České HDP | Pokles sazeb | GDPNow | Nejznámější kryptoměny | Akcie firmy | Pokles kurzu | Odhad růstu ekonomiky | Akcie klesají | Globální HDP | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Riziko recese | Prodej ropy | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Týdenní makrokalendář | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Kurz kryptoměny | Americká výnosová křivka | Obchodní konflikt | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Čínská makrodata | Akcie automobilky | Snížení úroků | XTB Research | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Nové akcie | Vliv na obchodování | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | AMZN | Volby v Británii | ISM index | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | Cena žlutého kovu | KB | Tiering | US500 | Pozornost finančních trhů | Saudi Aramco | Dění na trzích | PPF | Transakce s kryptoměnami | Italská vláda | Dot plot | Overbalance | Finanční situace | Data z Německa | Dobrý obchod | Repo obchody | Nízká nezaměstnanost | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | RISK-ON | Nová makrodata | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Růst čínského HDP | Uvalení cel | Největší ekonomika | Alipay | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Trump dnes | S&P 500 Index | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Deficit | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Ropná firma | HDP v USA | Německá vláda | Hongkong | Ropné firmy | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Objem | Evropské firmy | Bílý dům | Obchod | Smíšené obchodování | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Vyšší sazby | Čínský export | Německý průmysl | Obchodní dohody | Robert Shiller | Vyšší volatilita | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Obchodování na americkém trhu | Inflace v Británii | Německá průmyslová výroba | Inflace v USA | Slušné zisky | Potíže s likviditou | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | BAT | Risk-off | Olívia Lacenová | Pfizer | Týdenní zpráva | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Negativní nálada | Čínský prezident | Česká měna dnes | Dnešní růst | Ukrajina | Lagardeová | Fox News | Souhrnný index | Klesly akcie | Vyšetřování | Labouristická strana | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Úrok | LVMH | Miliardy | AlfaOmegaTrhov | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Administrativa prezidenta | Pohyby kurzu | Domácí měny | Americká data | 5G | Domácí poptávka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Trend dolů | Nezaměstnanost v eurozóně | Vládní bondy | Financovat | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Impuls | Zasedání RBA | USDIDX | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Čínský vývoz | Čína a USA | Německá obchodní bilance | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Růstový impuls | AFL-CIO | Britové | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Breaking | Pojišťovny | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ranní komentář | Obchodní záležitosti | Konzervativci | Výsledek voleb | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | HDP Německa | Ford Motor | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Společnost Microsoft | Zahájení obchodování | Ústavní soud | Míra | Britské volby | Inflační výhled | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Investiční aktivity | Ústup rizik | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Premiér Boris Johnson | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Kupní síla | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | Optimismus investorů | FedEx | FDX | xStation5 | MasterCard | Disney | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Pojistka proti inflaci | Americké objednávky | Uber | Česká zbrojovka | Aurora Cannabis | Ztráta | Úbytek | BREAKING | Hlavní akciové indexy | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Hodnota HDP | Pokles aktivity v průmyslu | US100 | Index US100 | Americký index | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Ceny dluhopisů | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | CFA | Američané | Eskalace napětí | Bruno Le Maire | Návratnost | Netflix | NFLX | Evropská inflace | Dobrá data | Daimler | Vývoj na kapitálových trzích | Výprodeje akcií | O2 | Letecké společnosti | Írán | Von der Leyenová | RBA | Ifo | Experti | Zemědělství | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Dohoda o brexitu | Poradenství | Zpřesněná data | Nový rekord | Česká inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Bloky | Inflace v prosinci | Analytička Saxo Bank | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst německé ekonomiky | Silné cenové tlaky | Cenové tlaky | Valuace akcií | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Dobrá čísla | Nižší růst | Velké firmy | Ceny energií | Horší data | Krach | Komunikace | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Anglie | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Dnešní PMI | Šíření koronaviru | Reakce investorů | Virus | Asijské indexy | Makrodata USA | Makrodata EU | Vir | Očekávání budoucího ekonomického růstu | Akciové trhy v Číně | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Pokles | Situace | Blue-chip | České měny | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Čínské burzy | Vstupy | Úřad pro energetické informace | FIAT | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Aktivita v průmyslu | Trhy v Číně | Akcie v Číně | Čínská vláda | PMI za leden | Dopady koronaviru | BP | Optimismus na trzích | PMI pro sektor | Aktivity v Číně | Adidas | Zrychlení růstu | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Zisky dolaru | Americké ekonomiky | Americké banky | TNOTE | Obchodovanie | Růst britské ekonomiky | Zasedání RBNZ | Americký Úřad pro energetické informace | Medvědi | Poptávky po ropě | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Záznam z jednání ČNB | Valuace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Čínské stimuly | Indexy aktivity | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Začátek summitu | Směřování trhů | PMI ze sektoru služeb | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Krize v eurozóně | Prohlášení Powella | Ekonomické recese | Index aktivity | Slabá čísla | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Shortovat | Jižní Korea | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Vývoj | Nižší sazby | HSCEI | Nová data | Šok | Michel Barnier | Vzestup inflace | Mladší investoři | Výkyvy | Cenová válka | Čínské exporty | Italská průmyslová produkce | Změna sazeb | Volatilita na finančních trzích | Extrémní růst | Cenové války | Videokonference | Lídři EU | Restrikce | Americké výnosy | Prudký pokles | Hlavní index PX | Hlavní měny | Aerolinky | IBEX 35 | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Stav nouze | Mince | Tencent | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Restriktivní opatření | Eurozóna stimuly | Stimuly | Americká seance | Evropské země | Brusel | Členové bankovní rady | Domácí data | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Guvernér Rusnok | Zrychlení inflace | Největší propad | Výrazný vzestup | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Asijská seance | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | New York Times | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Viceprezident | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Nový výhled | Značný pokles | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Dolar zpevňuje | Mimořádné vládní podpory | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Fed včera | Prodeje domů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Situace v Číně | Král Salmán | Salmán | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Průmyslové komodity | Fundament | Prohlášení politiků | Akciové indexy v Asii | Futures v Evropě | Koronavirus dopady | Evropská opatření | Neomezené nákupy | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Index podnikatelské aktivity | Německý akciový index | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Německý index IFO | Politická rozhodnutí | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Úbytek pracovních míst | Objem dluhopisů | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Spotřebitelská důvěra v USA | Boj s koronavirem | Allianz | Dění ve světě | Propad HDP | Šíření nákazy | Březnová inflace | Izrael | E-commerce | Ekonomiky | Slovensko | Války | Březnová data | Poradce | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Saúdové | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Špatná data | Údaje | DPH | Ropný průmysl | Průmyslová produkce v únoru | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Znárodnění | Extrémní nárůst | Velikonoce | Nadprodukce | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Snížení produkce | WMT | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Prognóza Evropské komise | Otevírání ekonomiky | AMC | EP | Statistiky | Remdesivir | Uzavření trhů | Indikace | Oživit ekonomiku | Demokraté a Republikáni | Americké makro | Makrodata ve Spojených státech | Návrat do práce | USD za barel | Američtí těžaři | Kontrakt na WTI | Michael McCarthy | Madrid | Rizikové averze | Propad ceny | S&P500 | Guvernér australské centrální banky | Dílčí index | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Ceny domů v USA | Reddit | Debata | Americké zásoby zemního plynu | PMI ve službách | PMI ve službách v eurozóně | Evropská data | Evropské indexy | Posílení | Joe Biden | Rating Itálie | Grayscale | Větší pokles | Data z trhu práce | ADBE | Očekávané výsledky | Firemní zprávy | Cestování | 3M | Tempo růstu spotřebitelských cen | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Ropa roste | Maloobchod | FDA | Gilead | Společnost Gilead | Akcie padají | Vývoj komodit | Futures na zemní plyn | Růst výnosů | Soud | Otevírání americké ekonomiky | Čtvrtletní zisk | Německý soud | Zasedání britské centrální banky | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Obchodní přebytek | Státy eurozóny | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Politika centrální banky | Výsledky NFP | Američtí regulátoři | Akcie a dluhopisy | Macy’s | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Průmyslové kovy | Členské země | Bankéři z Fedu | Plynovod Nord Stream | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Moderna | MRNA.US | Fiskální stimul | Eli Lilly | Důvěra spotřebitelů | Podnikatelské aktivity | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Aktivity v eurozóně | Americká média | Čínské hospodářství | PMI v eurozóně | Portfolio manažer Cyrrus | Manažer Cyrrus | Uvolňování karantén | Ekonomické zotavení | Kia | JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Norilsk Nickel | Průraz | Nové úvěry | Rozhodnutí FOMC | Zbrojovka | Výrobní PMI | Reálná ekonomika | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Špatné zprávy | Nová prognóza | Rekordní nárůst | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z pracovního trhu | Oracle | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Banky v eurozóně | Americká nezaměstnanost | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Vysoké valuace | Francouzský index CAC 40 | Korporátní zprávy | Index Nikkei 225 | Prodeje automobilů | Negativní výhled | Rostoucí trend | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Technologické firmy | Infekce Covid | Vyšší daně | Představenstvo | Finanční ústavy | Druhá vlna | Výrobci aut | Útlum ekonomické aktivity | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje amerických domácností | Příjmy a výdaje | Ukrajinský prezident | Nárůst nových infekcí | Jasný signál | Exporty | Zasedání MMF | Dopad pandemie | Fond obnovy | E.ON | Johnson & Johnson | Úspěchy | Ocenění | Šance | SAE | Ceny | Maďarský premiér | Kolaps | Výplach | Nadějné zprávy | Růst poptávky po ropě | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Ekonomická aktivita v eurozóně | Progres | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | Španělské statistiky z pracovního trhu | Druhá vlna COVID-19 | Eastman Kodak | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nikl | Důvěra | Velké technologické firmy | Caixin | Philip Lane | WeCHat | Růst zaměstnanosti | Cenové hladiny | Hlavní akciové trhy | Erdogan | Turecký prezident | Oživení poptávky | Obchodní hodiny | Pokračování expanze | Worldometers | Dluhopisy a zlato | Velký propad | Pokles tržeb | DPH v Německu | Zvýšení daní | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Oblasti odporu | Výrobní sektor | Představitelé ECB | Odborníci | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Prezidentské volby v USA | Nvidia | VOW3 | Zasedání FED | Sílící dolar | Hospodářskopolitické stimuly | Ropa dnes | Politici | Fiskální stimul v USA | Účinné vakcíny | Biden | Prezidentská debata | Fiskální pomoc | Marathon | Pracovní místa | Výrazné contango | Onemocnění Donalda Trumpa | Česká republika | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Poptávka po akciích | Ropa a Plyn | Změna politiky | Lockdown | AEX | CPI v USA | Americké prezidentské volby | iPhone | Nancy Pelosiová | Foot Locker | Epidemiologická situace | Množství peněz | Nařízení | Intel | Průzkum PMI | JPM | Futures na ropu | Burzy v Evropě | Moneta | Technologické tituly | Vlny koronaviru | Zveřejnění výsledků | Dluhový trh | Euforie na akciích | Vítězství Bidena | UBER.US | Bidenovy plány | Pfizer/BioNTech | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Dopolední obchodování | Hospodářský vývoj | China Telecom | Zprávy o vakcínách | Akcie bankovních domů | MRNA | Polská vláda | Ministr zdravotnictví | Odhad amerického HDP | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Nastavení trhů | Životní prostředí | GME | GameStop | Futures na DAX | Bayer | Vakcinace | Očkování | LEN | Zadlužování | FDX.US | FedEx (FDX.US) | Lael Brainardová | Orbán | Účinnosti vakcín | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Mutace koronaviru | Mutace viru | Ceny aktiv | US2000 | Kryptoburzy | Index DE30 | Centrální bankéř | Zlepšení ekonomického výhledu | Pokles zásob | Počasí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Vakcína a covid | Senátní volby | Aktivita na kapitálových trzích | Dohoda mezi EU a Čínou | PMI ve výrobě | Německá inflace | Report stavu ropných zásob | Vyřazení akcií | FTSEMIB | Brands | Makrodata EMU | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | ACB | CARA | Měsíční data | Futures na indexy | Efekt na trhy | Philips | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Marriott | DAX (DE30) | Akcie GME | J&J | Aktivita retailových investorů | Retailoví investoři | Investoři z Redditu | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Rozvolnění | Brent (OIL) | Dynamický růst | MIB | Platby v bitcoinech | Rostoucí úrokové sazby | ACB.US | Hlavní finanční trhy | Kov | Nastavení sazeb | Prezident Joe Biden | James Bullard | Odliv peněz | Negativní vývoj | Zásoby plynu | Psychologický efekt | Sentiment investorů | Vývoj epidemie | Nepříznivý vývoj epidemie | Covidová krize | Propady na akciích | Nárůst výnosů | Obchodní přebytek Číny | Výrazný pohyb | Silný růst | Velké ztráty | Výrazný růst | Výprodej dluhopisů | Prezident Erdogan | Nárůst sazeb | Suezský průplav | Vývoj na akciích | Zablokování Suezského průplavu | Archegos | Kauza Archegos | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | Data o inflaci | Klíčové centrální banky | Eurodolar dnes | Strach z inflace | Techy | Rostoucí ceny | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Nárůst objemů | Futures na americké indexy | Objemy na kryptoburzách | Konsensus trhu | Meziroční růst cen | Aurora Cannabis (ACB.US) | Doji svíčka | API | Oslabení | Meme akcie | Kryptoměny vs. meme akcie | První zvýšení sazeb | MNB | Aktuální problémy | Makro z USA | Weibo | Omezování nákupů aktiv | Plány | Cíle | Příležitosti | Dodávky plynu | Prodej | Italské HDP | Mali | Didi | Moderna (MRNA.US) | Report ADP | Cenové stability | Technologie | Obchodování v Evropě | Hliník | Chování spotřebitelů | Včerejší seance | Tempo zdražování | USA inflace | Americký trh | Odvětví | Jednání ECB | Zásoby plynu v USA | Načasování | After-market | Rekord | Bilion | Yum Brands | Guidance | Výprodej akcií v Číně | Korekce na Amazonu | Dopad na sentiment | Růst v Číně | Štěstí | Chování | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Tlumení QE | Marriott International | Marriott International (MAR.US) | MAR.US | VIAC | Rekordní minimum | Ebay (EBAY.US) | EBAY.US | Norilsk | BioNTech | Dnešní kalendář | První odhad HDP | První odhad | Richemont | SPOT | Výrobní inflace | Kansas City | Americká ministryně financí | Konference v Jackson Hole | ASX | Best Buy | BBY | BBY.US | Best Buy (BBY.US) | Společnosti | Opatření | Rivian | Jestřábi z Fedu | Dna | Evergrande | China Evergrande | ANO | Uhlí | Ceny plynu | Evropský index | Čínský index | Vyšší hodnoty | Závazky společnosti | Developer Evergrande | Akcie čínských společností | Amsterdam | Výsledek zasedání Fedu | BNP | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | mmBtu | Inflace ve Francii | Energetická krize | Minulá výkonnost | Energetické krize | Čínské centrální banky | Šéf německé centrální banky | Snap | Pozornost | Ruská společnost | SPX 500 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Meta | Plynovod Jamal | Francouzský index | Aktuální prognóza | Drahé energie | Podmínky na trhu | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Reálné výnosy | Společnost JPMorgan | Lockdowny | TIM | Uber (UBER.US) | Svátek v USA | Omikron | Omicron | Zveřejnění zprávy | Nálada na trzích | | Omicron varianty | Varianty covidu | Varianty covidu v USA | Zlotý | Index S&P 500 (US500) | Tržní vývoj | Rotace | Časové období | Rozšíření | Joachim Nagel | Jaromír Gec | Jamal | Euro-dolar | Základní sazba | TerraUSD | Dopad omikronu | WB.US | WB | Miliardy USD | Ruský plyn | Cílové ceny | Hry | Upravený zisk | Omezení dodávek | Ericsson | Snížení daně | Akcie automobilek | Klaas Knot | CRO | Americký desetiletý výnos | Rusko-ukrajinský konflikt | Ruské dluhopisy | Marathon Oil | MRO | MRO.US | Marathon Oil (MRO.US) | Realitní společnost | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Směr trhu | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruská armáda | Erste Group Bank | Kyjev | MWh | EUR/MWh | DBK | NICKEL | Měny navázané na komodity | Společnost E.ON | Vypnutí plynu | Francouzská Société Générale | Inflační data | Správa | Výsledky Amazonu | Rostoucí ceny energií | Bloomberg Dollar Spot Index | Dollar Spot Index | Wall Street výsledky | Weibo Corporation | Weibo Corporation (WB.US) | Realitní sektor | Snížení inflace | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Centrum | Upozornění | Neel Kashkari | Německé ekonomiky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Americké CPI
Americké dividendové akcie
Americké dluhopisy
Americké dluhopisy očištěné o inflaci
Americké dolary
Americké dovozy
Americké ekonomiky
Americké energetické firmy
Americké farmaceutické společnosti
Americké firmy

Následující klíčová slova

Americké HDP
Americké hospodářství
Americké hypotéky
Americké indexy
Americké indexy burz
Americké investice v Číně
Americké investiční banky
Americké investiční stříbrné mince
Americké kryptoměnové burzy
Americké makro
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading Room
Potvrďte prosím... Zavřít