Sobota 27. července 2024 03:38
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster

Americké futures

img

BREAKING: NATGAS mírně ztrácí po zprávě o inventurách EIA

11.07.2024 Zásoby zemního plynu v USA podle EIA vzrostly. Zpráva ukazuje 65 miliard krychlových stop (bcf) vs. 56 bcf oček. a 32 bcf dříve. V první reakci na data americké futures na zemní plyn Henry Hub mírně klesly, ale tento krok byl téměř okamžitě zastaven.
img

WHEAT (pšenice) klesá uprostřed americké sklizně a dešťů v Rusku

20.06.2024 Po dnešním rolloveru americké futures na WHEAT klesají, protože obchodníci s komoditami sledují velmi vysoký pokrok v sklizni v USA, což naznačuje vyšší nabídku. Také dva velcí producenti pšenice z Ruska (IKAR) a Argentiny (BAGE) zvýšili prognózy produkce.
img

US Open: Wall Street otevírá níže po eskalaci konfliktu na Blízkém východě

09.10.2023 Wall Street začíná týden sestupně kvůli sílícímu konfliktu mezi Izraelem a Hamásem. Oba indexy US500 a US100 se snížily přibližně o 0,40–0,70 %. Výnosy amerických 10letých dluhopisů mezitím zůstávají konzistentní a pohybují se poblíž nedávného vrcholu 4,70 %. Kvůli zvýšenému napětí rostou ceny ropy.WTI a zlata. Současný konflikt zůstává pro finanční trhy velkou nejistotou, protože teoreticky by mohl vést k většímu zapojení různých dalších stran po celém světě. Nárůst cen zlata se nemusí zdát významný, ale přichází po týdnech značných výprodejů.
img

Ranní shrnutí (24.08.2023)

24.08.2023 Americké indexy zakončily včerejší seanci se solidními zisky. Index Nasdaq 100 si připsal 1,60 %, zatímco index S&P 500 vzrostl o 1,10 %. Index Dow Jones byl nejhorším výsledkem dne, když vzrostl pouze o 0,54 %.
img

DE30: Rostoucí futures na americké indexy posilují evropský sentiment!

21.07.2023 Poslední obchodní seance tohoto týdne přináší smíšený sentiment investorů, který se však s blížící se hotovostní seancí v USA zřejmě zlepšuje. Americké futures ukazují na úspěšný začátek seance na Wall Street, nicméně je třeba mít na paměti, že ADR významných amerických společností se v Evropě obchodují níže.
img

Americký pre-market 15. 6. 2023: Americký akciový trh po rozhodnutí Fedu prudce klesá

15.06.2023 Futures na americké akciové trhy ve čtvrtek nadále klesaly, protože býčí nálady byly tlumeny jestřábím postojem Federálního rezervního systému a slabými ekonomickými údaji z Číny.
img

Ranní shrnutí (13.06.2023)

13.06.2023 Asijské trhy, americké a evropské futures rostly v očekávání, že Federální rezervní systém pozastaví svá agresivní zpřísňující opatření.
img

Ranní shrnutí (16.05.2023)

16.05.2023 Čínské futures vzrostly o téměř 4 % na konci včerejší obchodní seance na Wall Street. Toto výrazné oživení lze přičíst neustálému nárůstu dlouhodobých likviditních injekcí čínské vlády do finančního systému již šestý měsíc v řadě. Střednědobá úvěrová sazba zůstala na 2,75 %, jak se očekávalo, s cílem stimulovat růst při známkách slábnoucího hospodářského oživení. Navzdory silnému výkonu na konci dne se dnes asijsko-pacifické indexy většinou obchodují níže. CHNComp a HKComp klesly o více než 1,0 %, zatímco Nikkei získal 0,14 %. S&P/ASX 200 klesl o 0,48 % a Nifty 50 se obchoduje o 0,35 % níže.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí americká inflace, zasedat bude ECB

13.03.2023 Pohled do ekonomického kalendáře na tento týden jasně naznačuje, že nuda na trzích nebude. Zatímco dnešek je ještě odpočinkový a investoři tak budou mít čas zpracovávat víkendové dění okolo banky SVB, od zítřka začnou přicházet čerstvá data. Z globálního dění bude zásadní úterní americká inflace, následována ve středu informací o cenách ve výrobě a vývoji v maloobchodu. Ve čtvrtek doručí s největší pravděpodobností 50bb hike ECB a v pátek poslední zásadní údaj před zasedáním Fedu (22. března) bude představovat průzkum spotřebitelské důvěry od Michiganské univerzity. Chybět nebudou ani data z domácí ekonomiky, kdy v úterý vychází lednové maloobchodní tržby, ve středu inflace ve výrobě a ve čtvrtek statistika běžného účtu platební bilance.
img

Ranné zhrnutie (16.01.2023)

16.01.2023 Indexy z ázijsko-pacifickej oblasti sa počas prvej seansy nového týždňa obchodovali väčšinou vyššie. S&P/ASX 200 si pripísal 0,8 %, Kospi sa posunul o 0,6 % vyššie a indexy z Číny sa obchodovali až o 1,9 % vyššie. Nikkei a Nifty 50 boli výnimkou, klesli o 1,1 a 0,3 %.
img

Dolar dál marně hledá oporu. Výsledky dnes dodají velké banky

13.01.2023 Do dnešního dne hlavní trhy vstoupily ještě s podporou včerejších dat. Inflace byla nakonec přijata pozitivně akciovými i dluhopisovými trhy a zasloužili se o to svým dílem také bankéři z Fedu, kteří do své obvyklé rétoriky nepřidali nic jestřábího navíc. Sice prezentovali jiné názory, než převažují na trhu, ale z komentářů nebyla znát velká snaha je nějak napravovat. Z pohledu obchodování tak komentáře postupně ztrácejí na potenciálu hýbat s očekáváními.
img

Pár důležitých poznámek k dnešní americké inflaci

12.01.2023 Máme tu den, během kterého se to hlavní bude dít až po zveřejnění klíčových dat. Jde o americkou inflaci za prosinec, která vyjde ve 14:30 a od níž se čeká další podstatný pokles (na 6,5, resp. u jádrové 5,7 pct). Vypadá to, že prakticky celý trh s poklesem počítá, a navíc mnozí sázejí na další podstřelení konsensu. Akcie v posledních dnech slušně narostly, ale v případě pozitivního překvapení mají možnost postoupit aspoň krátkodobě dál nahoru.
img

Jak velký jestřáb zůstal Powell po datech? Trhy před vystoupením převážně negativní

10.01.2023 Včerejší komentáře z Fedu (Bostic, Dalyová) se držely linie z posledního zasedání. Bankéři dál mluví o nutnosti stlačit inflaci a nejsou ohledně jejího poklesu tak optimističtí jako finanční trhy. Na jednu stranu nechávají pro nejbližší zasedání otevřenou možnost zvýšení sazeb o 50 i 25 bodů a mluví o důležité roli dat, na stranu druhou ovšem zůstávají pevní v tom, že se sazby mají dostat nad 5 procent a vytrvat tam do příštího roku.
img

Klíčová otázka nejen pro závěr týdne - potvrdí vládní data sílu trhu práce?

06.01.2023 Německé průmyslové objednávky v listopadu nečekaně prudce klesly, což ovšem nechává hlavní trhy v klidu. Předběžná inflace z eurozóny za prosinec vyjde ještě dopoledne, vrátí do jednociferných hodnot a má slušnou šanci překvapit směrem dolů. Respektive překvapit - dílčí národní data jsou v řadě případů známa, takže inflace klesající zřejmě k 9 procentům by už takový šok nezpůsobila. Je to však spolu s levnými energiemi stále faktor, který podporuje evropské akcie, a to navzdory negativní inspiraci ze zámoří. Dnes se klíčové evropské indexy obchodují zatím smíšeně.
img

Ranné zhrnutie (27.12.2022)

27.12.2022 Americké futures začali dnešné obchodovanie vyššie. US30 a US500 vzrástli každý o viac ako 0,50 %, zatiaľ čo US100 si pripísal 0,65 % .
img

Hlavní trhy se zvedají, koruna je před ČNB v klidu

21.12.2022 Překvapení z kroku japonské centrální banky opadlo a další významné impulsy hlavní trhy nedostávají. Do konce roku není na programu žádná velká riziková událost, která by mohla ještě situaci podstatně měnit. A investoři berou absenci nových zpráv spíše jako plus.
img

Akcie začaly růstově, k umazání posledních ztrát však mají daleko

19.12.2022 Začátek nového týdne vypadá na hlavních trzích lépe než konec toho předchozího. Evropské akciové indexy stoupají a velké rozdíly mezi nimi nejsou. Třeba DAX je o 0,75 pct výš. Americké futures naznačují zelený start na Wall Street, ale drží se v plusu zatím jen mírně.
img

Akcie i dluhopisy zůstávají pod tlakem měnové politiky

16.12.2022 Dnes dopoledne vyšly o něco horší britské maloobchodní tržby, naopak indexy PMI za eurozónu dopadly překvapivě dobře. Naznačují, že průmysl i služby v prosinci zmírnily svůj pokles, přestože se čekalo udržení tempa směrem dolů. Oli Rehn z ECB zopakoval, že trh nedostatečně zahrnuje do cen předpokládaný vrchol sazeb. Po sérii informací z centrálních bank však nové zprávy nepoutají příliš pozornosti a do konce roku už žádný další podstatné statistiky nejsou na programu. 
img

Fed dnes nepotřebuje jen zvedat sazby, ale hlavně řídit očekávání. A jedna spekulace k tomu

14.12.2022 Včerejší vlna euforie, na kterou trhy naskočily s nižší americkou inflací, nakonec stihla hodně vyprchat při nejistotě před dnešním Fedem. Další zajímavost se pak týká samotného zveřejnění dat. Jak jsme upozorňovali už včera, pohyb na trzích se ve skutečnosti spustil už před vlastním zveřejněním čísel, což samozřejmě vyvolává podezření na jejich únik. Ze zkušenosti víme, že žádné důkazy se nikdy nenajdou, spiklenecké teorie jako vždy brzy utichnou a pojede se dál. Věc ale dospěla až k prezidentskému úřadu, jehož mluvčí reagovala, že si žádného úniku dat není vědoma. 
img

Před zásadními událostmi roste napětí, rozjezd trhů je opatrný

12.12.2022 Zítra vyjde v USA inflace, pozítří jedná Fed, následuje ECB a sada důležitých dat. Před těmito událostmi zřejmě zůstanou finanční trhy opatrné a pondělí bude hlavně ve znamení posledních příprav v hluchém období, kdy ještě důležité impulsy nemáme. 
img

BREAKING: Indexy rastú na základe správ o rusko-amerických rozhovoroch

09.12.2022 Podľa ruskej štátnej tlačovej agentúry TASS sa dnes v tureckom Istanbule stretnú predstavitelia Spojených štátov a Ruska. Podrobnosti sú zatiaľ neznáme a k téme rozhovorov neexistuje žiadne potvrdenie. Keďže však Turecko dlho ašpirovalo na úlohu sprostredkovateľa pri ukončení rusko-ukrajinskej vojny, existuje určitá nádej, že hlavnou témou bude vojna na Ukrajine. Dôvodom na stretnutie však môžu byť aj ďalšie výmeny väzňov alebo opätovné začatie rozhovorov o novej zmluve START. Trhy to však berú pozitívne, keďže európske indexy akciových trhov a americké futures po týchto správach rastú. USD sa po tejto správe posunul nižšie.
img

BREAKING: Indexy rostou na základě zpráv z rusko-amerických rozhovorů

09.12.2022 Podle ruské státní tiskové agentury TASS se dnes v tureckém Istanbulu mají sejít zástupci Spojených států a Ruska. Podrobnosti prozatím nejsou známé. Jelikož však Turecko dlouho aspirovalo na roli prostředníka při ukončení rusko-ukrajinské války, existuje určitá naděje, že hlavním tématem bude válka na Ukrajině. Důvodem pro schůzku však mohou být i další výměny zajatců nebo opětovné zahájení jednání o nové smlouvě START. Trhy to nicméně berou pozitivně, evropské akciové indexy a americké futures díky zprávám rostou. USD po zprávě TASS oslabil.
img

Včerejší propad se dnes v Evropě mění na nevýrazné obchodování

06.12.2022 Investoři na hlavních trzích si až včera všimli, že nové zprávy úplně neladí s jejich představou o rychlé otočce Fedu. Spouštěčem negativní reakce byl index ISM ze sektoru služeb, který vykázal za listopad nečekaně silné hodnoty, poté co v pátek trhy zvládly přejít obvykle výrazně důležitější report o zaměstnanosti a mzdách.
img

Západní trhy vstupují do týdne opatrně i přes pozitivní čínskou inspiraci

05.12.2022 Hráči na finančních trzích se ještě v pátek dokázali přenést přes americká data z trhu práce. Ta sice ukázala, že s ochlazováním trhu to zas tak rychlé nebude, ale nezpůsobila podstatnější změnu aktuálních očekávání. Od Fedu se dál čeká zvýšení sazeb o 50 bps na nejbližším zasedání, o něco nižší vrchol a poměrně rychlý obrat. Hlasy skeptiků nezískávají velký prostor.
img

Ranné zhrnutie (05.12.2022)

05.12.2022 Indexy z ázijsko-pacifickej oblasti sa začiatkom nového týždňa obchodovali zmiešane. Nikkei a S&P/ASX 200 sa obchodovali mierne vyššie, zatiaľ čo Kospi a Nifty mierne klesli. Indexy z Číny posilnili a Hang Seng pridal viac ako 4 %.
img

Na programu trh práce - dokáže překvapit tak, aby narušil náladu trhů a postoj Fedu?

02.12.2022 Zklamání ze včerejších amerických dat investoři nakonec vstřebali bez vážného narušení jejich býčí nálady. Dnes se tak můžeme připravit na další důležité údaje, tentokrát z trhu práce. Konsensus je nastaven na jejich zhoršení oproti říjnu, navíc indikace v průběhu týdne jsou negativní a naznačují spíše podstřelení tržního odhadu, který činí 200 tis. pracovních míst. Vedle toho ale vyjdou také statistiky nezaměstnanosti a mezd.
img

Inflace zlepšuje náladu, čekání na Powella však investory vede k opatrnosti

30.11.2022 Čínská ekonomika na tom zřejmě v listopadu byla hůř, než se čekalo. Naznačují to slabší indexy nákupních manažerů z průmyslu i služeb. V obou případech došlo k výraznějšímu poklesu pod neutrálních 50 bodů ve srovnání s konsensem. Na druhou stranu je ovšem tak trochu ticho kolem nových zpráv týkajících se vládního boje s covidem a demonstranty, což možná přispívá k uklidnění trhů.
img

Vstup do týdne poznamenaly rostoucí problémy v Číně

28.11.2022 Začíná týden, kdy nás sice čekají i důležitá data z americké ekonomiky, zatím však pozornost spolehlivě poutá situace v Číně. Jde o covid, nulovou toleranci a protesty, tedy stejné téma, na které jsme upozorňovali už v pátek. Tentokrát jsou však hlavní trhy podstatně citlivější. Na pokles čínských burz navazují ty evropské, přičemž ztráty klíčových indexů činí asi půl až jedno procento. Pokles kolem jednoho procenta pak naznačují také americké futures. Na dluhopisech se neděje nic velkého, když americké výnosy mírně klesají, zatímco ty evropské jsou na tom smíšeně při malých změnách. 
img

Čína utahuje covidové šrouby a otestuje důvěru v oživení

25.11.2022 Během pátku se na trhy vrátí američtí hráči, ale obchodování v zámoří bude pouze na půl dne a mezi svátkem a víkendem se dá znovu čekat slabá aktivita. Sentiment zůstává relativně dobrý, ale obchodování je už při nejlepším smíšené. Evropské akciové indexy stejně jako americké futures vykazují malé změny oběma směry. Dluhopisy v USA jsou celkem stabilní, evropské papíry redukují poslední posílení z minulých dní. Eurodolar se drží lehce nad 1,0400.
img

Zelené dopoledne v Evropě. Pomáhá odraz ropy a energetického sektoru

22.11.2022 Úvodní zaváhání se na evropských akciových trzích mění v růst, který posílá například německý DAX o 0,7 pct výš. Americké futures však zůstávají opatrné a nacházejí se mírně v záporu. Eurodolar se stabilizuje u 1,0265. Dluhopisové výnosy v Evropě vykazují nevýrazné změny, zatímco v zámoří sledujeme jejich pokles. 
img

Lehce negativní start týdne, sentiment drží na uzdě Čína i bankéři

21.11.2022 Začátek týdne je pro akciové trhy převážně negativní a klíčové evropské indexy míří o pár desetin procentního bodu níž. Americké futures ztrácejí přes půl procenta. Tržní sentiment drží na uzdě několik dílčích faktorů. Patří sem zprávy z Číny, která po úmrtích na covid opět sahá k restriktivním opatřením a tlumí naději, že se od nulové tolerance odvrátí. Dále je to pokračující tlak na trh kryptoměn a přispívají i komentáře z centrálních bank.
img

Útok na Polsko se nekoná, akcie se však drží zpátky

16.11.2022 Po sérii vesměs pozitivních zpráv trhy vylekala informace o výbuších v Polsku způsobených raketami. Už podle "cílů" to vypadalo maximálně na zbloudilé střely, ovšem i ty mohly mít potenciál znovu o něco vyostřit konfrontaci Západu a Ruska. Nakonec se jako nejpravděpodobnější jeví dopad raket ukrajinské PVO namířených proti ruskému ostřelování infrastruktury, ovšem nervozita ani tak z trhů rychle nevyprchala.
img

Inflační den je tu, reakce trhů nemusí být učebnicová

10.11.2022 Je tu den, kdy vyjde jedna z klíčových statistik - americká inflace za říjen. Trhy dosud nervózně reagovaly na firemní výsledky, americké volby či kryptoměny a jejich pohyb naznačuje i růst strachu z recese. Před dnešními daty to vypadá spíše na převahu pesimismu, takže nižší inflace má šanci sentiment citelně vylepšit.
img

Negativní akcie, nejisté volby a čekání na inflaci

09.11.2022 Sčítání hlasů po amerických volbách pokračuje a výsledky ještě nějaký čas nebudou jasné. Zatím to vypadá na potvrzení očekávané nadvlády republikánů ve Sněmovně, zatímco v Senátu si drží šanci na většinu demokrati. Volby tak mohou přispívat k nejistotě na trzích, ovšem větší zdroj opatrnosti vidíme v blížících se inflačních číslech ze zámoří, která vyjdou zítra.
img

Začátek týdne na akciích převážně pozitivní v očekávání inflace a voleb

07.11.2022 Přestože se hlavní akciové trhy z negativního trendu zatím nevymanily, je znát, že investoři stále sázejí na události, které by mohly trhům potenciálně pomoci. Tento týden přijdou takové dvě. Jejich souhra by mohla přinést krátkodobé vzedmutí, ale riziko zklamání je samozřejmě také nemalé.
img

Náladu před důležitými daty vylepšuje Čína

04.11.2022 Po dalším negativním dni na Wall Street se Evropa zvedá, když klíčové akciové indexy si připisují přes procento k dobru. Americké futures pak naznačují pozitivní start v zámoří. Lepší tržní nálada se opírá hlavně o pokračující spekulace na změny v čínské politice nulové tolerance k covidu a na snížení rizika vyloučení čínských akcií z amerických trhů. Americký audit údajně úspěšně pokračuje v inspekci čínských firem.
img

Powell to odehrál dobře, na trzích však i dnes vidíme zklamání

03.11.2022 Včerejší jednání Fedu vedlo k propadu akciových i dluhopisových trhů, přičemž pomohlo k novým ziskům dolaru. Byla centrální banka tolik jestřábí, nebo si tržní hráči dělali nepodložené naděje na příznivý výsledek? Podle nás spíše to druhé a máme zato, že Jerome Powell komunikaci po tomto zasedání aspoň z pohledu měnové politiky odehrál velmi dobře.
img

Akcie i dluhopisy rostou, začalo se sázet na mírnější Fed

01.11.2022 Včerejšek Americe nevyšel, ale dnes si trhy snaží spravit chuť. Slušně rostou jak evropské akciové indexy, tak americké futures. DAX roste o 1,2 pct a patří v Evropě k těm slabším, futures pak naznačují pro S&P 500 v úvodu růst o 0,9 pct. A nejen to, výrazně se dnes daří dluhopisům, přičemž výnosy na 10Y splatnosti klesají v USA i Evropě zhruba o 10 bazických bodů.
img

Akcie zvedají hlavu po další ráně a čekají na ECB a americké HDP

27.10.2022 Meta, tedy bývalý Facebook, už po vytrvalém poklesu zdaleka není takovou těžkou vahou, jakou bývala. I tak ale jde o velmi sledovanou akcii z kategorie velkých techů. Akcii, které se potýká s problémy už delší dobu a jevila se určitá naděje, že je mnohé v ceně už zahrnuto. Nebylo. Soudě podle reakce možná není hlavní problém v samotných výsledcích, ale trh nevěří, že utápění dalších miliard v projektu metaverse v dohledné době přinese kýžené ovoce. Akcie v premarketu padají o dalších 20 procent.
img

Zklamání z velkých techů se postavilo do cesty růstu akcií, eurodolar ale stoupá nad paritu

26.10.2022 Ještě včera to vypadalo, že mají trhy našlápnuto k další bear-market rally, ale Alphabet s Microsoftem mění plány. Výsledky těchto dvou technologických obrů zklamaly a poslaly akcie v premarketu výrazně dolů. A nejde pouze o ně. Varování přichází i ze strany Texas Instruments, která představila slabší výhled, případně od pesimistických komentářů k polovodičovému trhu od menších zástupců v sektoru. Další výsledky velkých jmen v sektoru se tak namísto naděje budou čekat spíš s obavami.
img

Doznívá naděje o Fedu, ale o slovo se přihlásila čínská rizika

24.10.2022 Akcie se při pátku nadechly v naději, že Fed výhledově zpomalí nárůst sazeb. Takové názory se v měnovém výboru podle některých komentářů objevují a investory to potěšilo. Jenže je tu nový týden a nadšení vyprchává. Důvodem jsou částečně slabší indexy PMI z Evropy, ale hlavně zprávy z Číny.
img

Neústupnost Fedu tlačí výnosy vzhůru a znervózňuje investory

21.10.2022 Na hlavních trzích nadále vidíme nervozitu způsobenou výhledem tvrdší politiky Fedu i poměrně velké reakce na zveřejňované firemní výsledky. Výnosy dluhopisů v USA i Evropě pokračují v růstu, přičemž od Fedu se už čeká zvýšení sazeb nad 5 procent. Zároveň trh stále méně spekuluje na otočku a snížení sazeb ještě během příštího roku. Odrazem toho jsou přísnější měnové podmínky - nejvíc od poloviny roku 2010 - či 30Y sazba hypoték v zámoří nad 7,3 pct. Dál stoupá také reálný výnos.
img

Optimismus uvadá i přes další dobré výsledky. Dluhopisy znovu pod tlakem

19.10.2022 Libra dnes oslabuje. Jedním důvodem je trochu paradoxně vyšší britská inflace, která tlačí BoE do akce a zvedá rizika pro dluhopisový trh. Dalším mohou být spekulace, že mezi konzervativci sílí snaha odvolat premiérku Trussovou a vrátit do funkce Borise Johnsona. To už snad není ani vtipné a evidentně se nebaví libra ani dluhopisy.
img

Jízda na akciích pokračuje, euro drží zisky

18.10.2022 Výrazné zlepšení nálady na hlavních trzích táhne klíčové akciové indexy opět strmě vzhůru. Po rally na Wall Street si Evropa připisuje zhruba 1,5 procenta a podobně jsou na tom americké futures naznačující situaci před odpoledním startem nové seance.
img

Po víkendu obracejí vzhůru akcie i dluhopisy

17.10.2022 Akcie i dluhopisy na hlavních trzích začínají nový týden úspěšně a obracejí tak po negativním vývoji v pátek. Na obzoru máme řadu firemních výsledků, které by měly hrát zásadní roli během nejbližších dní, a mohou směr obchodování dál různě měnit. V kalendáři však nejsou už tak zásadní makroekonomické události, jako byla nedávná americká inflace, takže aspoň z tohoto pohledu může napětí trochu polevit. Možná i díky tomu jsou dnes na tom trhy dobře, když se ruší další z výrazných sázek na pokles.
img

Po velké otočce se čeká na výsledky a ústup britské vlády

14.10.2022 Včerejší obchodování na hlavních trzích znamenalo divoký obrat pro akcie, které se z hlubokého záporu zvedly vysoko do plusu. Pomohlo tomu rušení krátkých pozic, když trh byl pravděpodobně příliš nastaven na pokles akcií. Důvody mimo tyto technické se špatně hledají a stejně tak je otázkou, jak dlouho může pozitivní vývoj vydržet. Evropa dnes na Ameriku logicky navazuje růstově, ale americké futures jsou před novým obchodním dnem v zámoří už v záporu.
img

Při čekání na inflační report se investoři nepouštějí do větších akcí

13.10.2022 Sice už dostáváme řadu důležitých zpráv z firemního sektoru, ale stejně se dnes bude čekat hlavně na americkou inflaci. Report, který byl roky přehlížený, dnes dodá informace, které rozhodnou o nejbližším směru akcií i dluhopisů.
img

Inflace, výsledky i fiskál. Zdroje obav nevysychají

11.10.2022 Investoři mají stále dost důvodů k nervozitě a podle toho to také na trzích vypadá. Důležitou roli hrají události, které jsou na programu tento týden, a to americká inflace za září a start výsledkové sezóny. Podmínky nedovolující Fedu ustoupit z protiinflační politiky i pravděpodobné zhoršení výhledů pro zisky firem jsou jasným problémem na obzoru.
img

Trhy dopoledne jen přešlapují a přejí si slabá makrodata

07.10.2022 Bankéři z Fedu se drží jestřábího postoje a nedávají tak investorům možnost stavět na nadějích, které se rozšířily začátkem týdne. Přicházející makrodata jsou tím, co může s výhledem měnové politiky hýbat, ale zatím v nich nevidíme impuls k podstatné změně. Ten by přitom musel být velmi silný a nikoli pouze jeden. Ve stejném duchu se ostatně včera vyjádřila Loretta Mesterová z Fedu.
img

Přestávka v negativním vývoji - akcie i dluhopisy se koncem týdne zvedají

30.09.2022 Hlavní ekonom ECB Philip Lane přišel s komentářem, ve kterém říká, že je sazby třeba jen dostat na neutrální úroveň, a čeká tento proces rozložený do řady měsíců, přičemž je podle něj brzy se vyjadřovat k nejbližšímu zasedání. Zároveň se snaží zmírnit nervozitu, že by na eurozónu mohly přeskočit aktuální problémy z Británie. Nečeká také, že by politika ECB byla upravována kvůli kurzu eura.
img

Po negativní sérii si trhy vybírají oddechový čas, akcie a dluhopisy opatrně rostou

27.09.2022 Série propadů na akciích a dluhopisech se dnes dopoledne přerušuje. Klíčové evropské indexy rostou kolem půl procenta, přičemž už trochu slevily z denních maxim. Přes procento v plusu jsou však stále americké futures. Zároveň klesají výnosy dluhopisů, především v zámoří. Libra si na páru s dolarem připisuje přes procento a koriguje tak mohutný propad z předchozích dní. Podobně se části ztrát zbavují i britské dluhopisy. Eurodolar pouze drží pozice.
img

Evropská data podpořila obavy investorů, trhy znovu červené

23.09.2022 Následujících pár měsíců bude podle nás jednoznačně ve znamení fundamentu, přičemž dost pravděpodobně bude muset dojít k dalšímu přehodnocení výhledu k horšímu. Týká se to jak vývoje ekonomiky, tak firemních zisků, takže nová makrodata či firemní výhledy jsou velkým rizikem. Dnes obavy podpořily nové indexy nákupních manažerů z eurozóny, které dopadly hůř, než se čekalo.
img

Recese, nezaměstnanost a ochlazení realit. Powell přiživil negativní sentiment

22.09.2022 Včerejší zasedání amerického Fedu vyvolalo negativní reakci. Trhy nakonec nedostaly šanci, aby se konsolidovaly předtím, než se naplno zaměří na výhled recese a rizika spojená s výsledkovou sezónou. Centrální banka debatu o recesi a s ní spojených problémech rozproudila rovnou.
img

Putinova eskalace zasáhla trhy ještě před Fedem

21.09.2022 Abychom se při vyčkávání na večerní Fed nenudili, spustil ruský prezident Putin částečnou mobilizaci a vystrašil trhy další eskalací konfliktu na Ukrajině. Tato možnost byla diskutována už dlouho dopředu. Bude tedy volně pokračovat debata, jak velkou hrozbu pro Ukrajinu představuje potenciální lidská vlna špatně vyzbrojených a vycvičených záložáků i jaká je mobilizace hrozba pro samotný ruský režim. Ani jedno z toho není radno podceňovat. Finanční trhy samozřejmě takové zprávy netěší, ale úplně se z toho také nehroutí.
img

Negativní rozjezd může přejít ve vyčkávání na Fed

19.09.2022 Začátek týdne je na hlavních evropských trzích negativní. Investoři od otevření převážně prodávají a hlavní indexy nabírají další ztráty. Čínské město Čcheng-tu končí covidovou uzávěru, což je určitě dobrá zpráva, ale nestačí. Pozornost investorů poutá hlavně středeční Fed a přípravy na něj evidentně probíhají v obavách. Evropské dluhopisové výnosy opět rostou, ovšem dolar se po posílení drží u 0,9975.
img

Prodeje akcií a vyšší výnosy znovu hrají do karet dolaru

16.09.2022 Dnes ráno jsme dostali o něco lepší data z čínské ekonomiky, kde průmyslová výroba i maloobchodní tržby za srpen rostly výrazněji, než se čekalo. Na vylepšení sentimentu na západních trzích to však nestačí. Investoři s obavami vyhlížení zasedání Fedu, kde dojde k dalšímu výraznému zvýšení sazeb, přičemž se spekuluje až o 100 bazických bodech. Výnosy dluhopisů se dál postupně zvedají a zrcadlí předpoklad přísnější měnové politiky.
img

Po včerejším výplachu se trhy snaží konsolidovat, eurodolar zpět na paritě

14.09.2022 Evropské akcie začínaly ještě poklesem, ale úvodní ztráty se snaží dorovnat, což se v případě některých indexů už i povedlo. Americké futures naznačují zelený start na Wall Street, tedy aspoň drobnou korekci včerejšího pádu. Do otevření však ještě zbývá hodně času.
img

Evropské trhy i euro po víkendu pokračují vzhůru

12.09.2022 Investoři mohou dál čerpat podporu pro svou pozitivní náladu z několika stran. V úvodu týdne evidentně stále fungují očekávání poklesu americké inflace, jež je na programu na zítřek. Dále je tu pokles cen energií a spolu s tím zmenšování negativního tlaku na Evropu. Nově může sentiment podporovat i velký ukrajinský úspěch na charkovském úseku fronty, ačkoli těžko čekat nějaký materiální dopad na trhy.
img

Covid se vrací na scénu, Čína sahá k uzávěrám. Akcie drží směr dolů

01.09.2022 Aby problémů nebylo málo, vrací se jeden velmi známý - covid. Západní svět dávno řeší jiné věci, ale Čína se drží své politiky nulové tolerance a zavírá město Čcheng-tu o 21 milionech obyvatel. Sice nejde o takové ekonomické centrum a dopravní uzel jako dříve zavřená Šanghaj, ale i tak je to průmyslově velmi významné město, kde vyrábí i řada západních firem. A vzhledem k tomu, že dopady uzavření Šanghaje jsou v živé paměti a podepsaly se i na výkonu čínské ekonomiky, nové zprávy rozhodně nezapadly bez odezvy. Svou roli sehrál i horší čínský index PMI za srpen.
img

Akcie obracejí vzhůru. Elektřina padá a Evropě se daří plnit zásobníky

30.08.2022 Energie dál vylepšují sentiment na hlavních trzích a klíčovým evropským indexům se většinou daří růst přes procento. Jak zatím naznačují americké futures, podobně by na tom mohla být po otevření také Wall Street.
img

Centrální banky znovu zdrojem obav, k Fedu se přidává i ECB

29.08.2022 Začátek nového týdne stále ještě formují zprávy z pátku a víkendu. Trhy se musejí srovnat s novými informacemi, než svou pozornost stočí k dalším věcem, třeba evropské snaze řešit energetickou krizi nebo novým makrodatům v kalendáři.
img

Globální akcie nejníže za měsíc, evropské opět klesají. Koktejl zpomalování ekonomiky a vyšších sazeb trh jen tak dobře nepřijme

29.08.2022 Předseda Fedu Jerome Powell naznačil zvyšování úrokových sazeb po delší časové období, což vedlo k poklesu akcií a akciových futures a ke zvýšení výnosů dvouletých státních dluhopisů na úrovně, které byly naposledy zaznamenány v roce 2007.
img

Na evropských trzích si dopoledne vedl Bayer a nevedly automobilky. V Praze otočily banky

25.08.2022 Akciové trhy se při dopolední obchodní seanci ve čtvrtek posouvaly lehce výše, sentiment je ale vrtkavý. Německý akciový index Dax přidával 0,1 %, zatímco zpřesněná data přinesla signály o odolnosti německé ekonomiky. Hrubý domácí produkt Německa ve druhém čtvrtletí stoupl o 0,1 procenta.
img

Fiskální pomoc dnes vylepšuje sentiment na akciích

25.08.2022 Čekání na klíčové vystoupení šéfa Fedu si investoři krátí sledováním dílčích dat, výsledků či prohlášení politiků. Momentálně se pozornosti dostává hlavně těm posledním. V USA byl už včera odpoledne oznámen masivní program na finanční pomoc se studentskými půjčkami. Je to předvolební gesto ve stylu "kapitalizace zisků, znárodnění ztrát". Dluhy soukromých osob se přenesou na erár, zřejmě dojde k mírné podpoře spotřeby a inflační tlaky trochu narostou. Podle odhadů by však mělo jít u inflaci cca o 0,2 procentního bodu v příštím roce, takže nic dramatického a nic, co by mělo trhy vybízet k velké reakci.
img

Holubice nemluví jako holubice a trhů se drží opatrnost

24.08.2022 Obchodování na hlavních finančních trzích zůstává opatrné a nejisté. Hlavní evropské akciové indexy se nacházejí mírně v záporu, naopak americké futures mírně v plusu. Dluhopisy vykazují jen další dílčí pohyby, přičemž změna oproti včerejšku je malá. Eurodolar se ustálil mírně pod paritou, aktuálně u 0,9950. Koruna sbírá drobné zisky.
img

Fed a energie barví úvod týdne na červeno

22.08.2022 Start do nového týdne není na hlavních západních trzích zrovna povzbudivý. Akcie v Evropě navazují dalším propadem a například DAX odepisuje 2 procenta. Červené jsou rovněž americké futures, které naznačují pokles přes jedno procento. Dluhopisy byly pod tlakem už v předchozích dnech a dnes nevykazují významný posun, když výnosy zatím dorovnaly úvodní lehký pokles. Eurodolar se ráno podíval těsně pod paritu a dál se kurz pohybuje těsně kolem jedničky.
img

Ceny plynu konečně klesají, ale krize stále postihuje země po celém světě

18.08.2022 Cena zemního plynu pro západní Evropu začala klesat ze 14letého maxima dosaženého začátkem tohoto týdne. Evropští spotřebitelé mohou děkovat klimatickým expertům, kteří předpovídají méně horké počasí. Agentura Reuters uvádí, že silná poptávka po klimatizačních systémech by měla během příštích dvou týdnů výrazně klesnout.
img

Taiwan a daně ve stínu trhu práce. Očekávání otočky Fedu projde dalším testem

05.08.2022 Napětí kolem Taiwanu se zdaleka nezmenšuje a Čína se snaží o pravý opak. Na finanční trhy však zatím dojem neudělala a nervozita se zde nijak zvlášť nešponuje. A podstatný dopad nemá ani vývoj v americkém Kongresu, kde demokrati našli většinu pro daňový zákon zavádějící 1procentní daň z firemních odkupů akcií. Poměrně slušná data z německého průmyslu pak zůstávají v podstatě na okraji zájmu.
img

Sentiment zůstává příznivý před ISM, které zůstane na cestě dolů

01.08.2022 Pozitivní nálada trhům vydržela i přes víkend a akciové indexy v Evropě rostou. Není to však nijak oslňující růst a americké futures jsou naopak mírně v záporu. Dluhopisy mezitím vykazují spíše drobné změny a eurodolar stoupá na 1,0265. Ropa dnes míří o procento níž.
img

Ranní shrnutí (29.07.2022)

29.07.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výše i přes nedosažení růstu amerického HDP za 2. čtvrtletí 2022. S&P 500 přidal 1,21 %, Dow Jones si připsal 1,03 % a Nasdaq se posunul o 1,08 % výše. Russell 2000 obchodoval 1,34 %.
img

Úvod týdne se stáčí pozitivním směrem pro akcie i euro

25.07.2022 Začátek týdne byl pro hlavní akciové trhy opatrný, ale během dopoledne se postupně upevňuje pozitivní vývoj. Pár desetin procenta si připisuje k dobru většina evropských indexů i americké futures. Zpět tentokrát zůstává Amsterdam kvůli závaží jménem Philips.
img

BREAKING: Indexy po komentářích Lavrovova klesají

20.07.2022 Evropské akciové trhy se propadly o 0,5 %, zatímco americké futures se posunuly o 0,3 % níže. Důvodem poklesů je komentář ruského ministra zahraničí Sergeye Lavrovova. Lavrov prohlásil, že se cíle "speciální vojenské operace" změnily a Rusko se již dále nebude zaměřovat pouze na samozvané lidové republiky Luhaňsk a Doněck. Místo toho má ruská armáda v hledáčku další území. Lavrov dále uvedl, že pokud dodá Západ Ukrajině zbraně dlouhého doletu, budou se územní zájmy Ruska dále rozšiřovat. Tyto komentáře přišly poté, co Bílý dům minulou noc varoval, že Rusko chystá anektovat další část ukrajinského území.
img

Sázky na tvrdší Fed rostou. Dolar zpevňuje, americké futures v záporu

14.07.2022 Americké akciové futures i evropské akcie klesají, zatímco dolar kráčí opět nahoru. Po nečekaném zrychlení americké inflace započítávají tradeři do cen zvýšení úrokových sazeb americkým Fedem na červencovém zasedání o historický plný jeden procentní bod. Podle prezidenta Fedu v Atlantě Raphaela Bostice je v boji proti cenovým tlakům „všechno ve hře“ a podle jeho kolegyně z Clevelandu Loretty Mester není na základě nových dat důvod pro menší červencové zvýšení sazeb než o 75 bazických bodů, pro které se Fed rozhodl minule.
img

Začátek týdne určují čínské zprávy a opatrnost před inflací a výsledky

11.07.2022 Týden začal negativně už v Asii, kterou dostaly pod tlak zprávy o nové, velmi nakažlivé subvariantě omikronu v Šanghaji. K náladě rozhodně nepřispěly ani pokuty pro Alibabu a Tencent od antimonopolního úřadu kvůli špatnému reportování nedávných transakcí. Přitom snížení vládní aktivity na tomto poli předtím umožnilo čínskému technologickému sektoru se zvedat.
img

Eurodolar dělá další krok k paritě před důležitými čísly

08.07.2022 Po včerejším úspěšném dni se růst akcií zastavil. Na hlavních evropských indexech sledujeme pokles zhruba do jednoho procenta a americké futures se rovněž obchodují v záporu. Dluhopisům se daří při korekci včerejšího vývoje; výnosy klesají více v Německu než v USA. Eurodolar přitom zůstává pod tlakem a dnes ráno se podíval už pod 1,0100.
img

Euro vůči dolaru sestoupilo nejníže za 20 let a americké futures se po sváteční pauze červenají

05.07.2022 Euro se dnes dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech. Americké akciové futures se po pondělní sváteční pauze propadají, protože nad radostí z americko-čínských rozhovorů, zaměřených na zmírnění cel, převážily obavy americké ekonomické recese.
img

Akcie se snaží zvedat, ale evropská inflace byla vyšší a rizikem je americké ISM

01.07.2022 Závěrem týdne startuje nový měsíc, takže dostáváme čerstvé výsledky konjunkturálních průzkumů. Caixin PMI z čínského průmyslu dopadlo lépe, než se čekalo, když došlo k nárůstu slušně nad neutrálních 50 bodů. Japonský index Tankan za 2Q naopak spadl nečekaně až na 9 bodů. V případě PMI z eurozóny jde už pouze o revize s malým potenciálem ovlivňovat tržní sentiment. To se však změní v případě odpoledního amerického indexu ISM. Čeká se od něj snížení na 54,5 bodu z 56,1. Pokles je podle nás velmi pravděpodobný, neboť úroveň indexu zůstává nastavena na celkem silnou expanzi. Navíc včera negativně překvapil obdobný index z oblasti Chicaga, kde došlo k výraznějšímu propadu.
img

Klesly obavy z Fedu i recese a akciím se na úvod týdne daří

27.06.2022 Z minulého týdne si investoři přinesli optimismus, který se promítá do dalšího růstu akciových trhů. V Evropě je na tom mezi klíčovými indexy opět velmi dobře nizozemský AEX s 2procentním růstem. V plusu asi o půl procenta jsou potom americké futures.
img

Zpomalování Evropy se promítá do čísel a akcie míří opět dolů

23.06.2022 Včerejší vystoupení Jeroma Powella v Kongresu nakonec nepřineslo zásadní překvapení. Jeho kolegové následně potvrdili, že měnová politika Fedu směřuje k rychlému utažení, ovšem s trhy příliš nehýbali.
img

Evropa i americké futures korigují předešlé poklesy. KB a VIG v Praze přidávají přes 2 %

17.06.2022 Evropské burzy na závěr týdne korigovaly poklesy po oznámení o zpřísňování monetární politiky jak v USA, tak i v Evropě, když švýcarská centrální banka ve čtvrtek zvedla sazby o 0,50 %. Cílem tohoto překvapivého kroku od SNB je podle guvernéra mít silný frank.
img

Závěr týdne zatím zelený. Jeden problém ustupuje, další se hlásí o slovo

17.06.2022 Po dalším výplachu vypadá konec týdne na trzích zatím dobře. Akciové trhy v Evropě se zvedají asi o procento a americké futures jsou na tom podobně. Vedle toho se po poklesu stabilizují americké dluhopisové výnosy a výnosy v Evropě míří dál dolů. Eurodolar se zvedl až k 1,06, načež dnes z těchto pozic ustupuje k 1,0520. Koruna posiluje na 24,70.
img

Hlavní část přecenění je asi za námi, teď se bude čekat na Fed

14.06.2022 Během posledních dní spojených s drtivým tlakem na akcie i dluhopisy se odehrávalo přecenění kvůli předpokladu tvrdšího postupu Fedu a klesající šanci na zpomalení bez recese. V minulých případech jsme často viděli, že úprava cen vrcholila právě v pondělí před jednáním centrální banky, takže následující dva dny by se na trzích mohlo obchodovat už bez jasného směru, ovšem při stále velké nervozitě. Samozřejmě se bude čekat na to, zda Fed investorům jejich obavy potvrdí, nebo je dokáže nějak uklidnit.
img

Ani po víkendu žádné zlepšení, na programu přísnější Fed

13.06.2022 Pondělí plně navázalo na výrazně negativní tržní vývoj posledních několika dní. Evropské akciové indexy se propadají, americké futures taktéž. Dluhopisy jdou znovu stejným směrem, přičemž výnosy strmě rostou hlavně na kratších splatnostech. A dolar rozšiřuje zisky vůči euru o dalších zhruba půl procenta.
img

Závěr týdne bude záležet na inflaci. Jak dlouho zůstane vysoká?

10.06.2022 Včerejší jednání ECB ve výsledku naladilo trhy negativně, ačkoli zůstává otázkou, jak velký podíl na výplachu akcií mu lze přičíst. Aspoň z části totiž hrály roli zprávy kolem čínské regulace a možná i obavy z horšího inflačního vývoje ve Spojených státech, odkud dostaneme nová data dnes odpoledne.
img

Dilema ECB - nesmí i musí zůstat opatrná. Euro s napětím čeká

09.06.2022 Dnešnímu programu vévodí zasedání Evropské centrální banky. Vývoj na akciových trzích je dopoledne negativní, ovšem americké futures naznačují možné zlepšení během dne. Dluhopisy vykazují jen drobné změny a eurodolar vyčkává lehce nad 1,0700. Čeká se, s čím centrální bankéři nakonec přijdou.
img

Akcie směr neudržely, Austrálie přitvrzuje v boji s inflací

07.06.2022 Růst akcií ochladl už včera během amerického obchodování, načež dnes dopoledne pokračuje převážně negativní vývoj. Klíčové evropské indexy ztrácejí většinou kolem půl procenta, snad kromě odolnějšího FTSE 100. Americké futures pak naznačují začátek na Wall Street v podobném duchu.
img

O pozitivní začátek týdne se starají nadějné zprávy z Číny

06.06.2022 Pesimismus z konce předešlého týdne je pryč, investoři vkročili do pondělního obchodování velmi pozitivně a táhnou akciové trhy podstatně výš. V Evropě sledujeme na hlavních indexech růst zhruba o 1 až 1,5 procenta a to samé indikují americké futures pro Wall Street. Dluhopisy se dostávají pod lehký tlak a eurodolar mírně stoupá na 1,0745.
img

Nálada klesá, ke slovu se znovu hlásí inflační problém

31.05.2022 Vývoj na evropských akciových trzích je dnes při nejlepším smíšený. Většina hlavních indexů míří dolů, ovšem opačným směrem se vydaly nizozemský AEX či londýnský FTSE 100. Americké futures jsou mírně v červeném. Vedle toho sledujeme nárůst výnosů dluhopisů jak v Evropě, tak ještě více v zámoří. Eurodolar nedokáže těžit z nových dat a klesá asi o půl procenta.
img

Ekonomický kalendář: Německá inflace, svátek v USA

30.05.2022 Evropské akciové indexy se před zahájením pondělním seance obchodují výše. Risk-on lze zaznamenat na všech finančních trzích, jelikož Čína připravuje uvolnění omezení ve velkých městech a odhaluje plán na nastartování šanghajské ekonomiky po lockdownu. Očekává se, že následující seance bude z hlediska likvidity slabší, protože američtí obchodníci budou dnes mimo hru. Na Wall Street nebude probíhat žádná seance a nebude se obchodovat s KUKUŘICÍ, SÓJOU, PŠENICÍ, CUKREM, KAKAKEM, KÁVOU a BAVLNOU. Budou se obchodovat americké futures, ale obchodování bude zkráceno do 19:00.
img

Pozitivní nastavení trhů se drží, ropa setrvale stoupá

27.05.2022 Skromný růst evropských akciových indexů a americké futures naznačující stagnaci. Podobné nastavení znamenalo v posledních dvou dnech vyčkávání na otevření regulérního amerického obchodování, které trhy vytáhlo výrazně nahoru. Ani dnešní dopolední výkon přitom není špatný, když vezeme v potaz včerejší růst. Dluhopisy se dnes konsolidují a eurodolar přerušuje svůj růst u současných 1,0740.
img

Fed nepřekvapil, trhy jsou dopoledne opatrné

26.05.2022 Po solidně růstovém dni na Wall Street je dnes Evropa opatrná. Zatímco DAX či CAC 40 rostou o 0,3 procenta, FTSE 100 a AEX pouze balancují kolem nulové změny. Nejednoznačnou náladu dokreslují lehce červené americké futures. Dluhopisům se mezitím daří, a to jak v USA, tak v Evropě. Eurodolar pouze hledá směr.
img

Ekonomický kalendár: PMI deň!

24.05.2022 Futures trhy poukazujú na nižšie otvorenie dnešnej európskej seansy. Termínované obchody na DAX sa obchodujú približne 1 % pod včerajšou uzatváracou cenou, podobne ako ostatné európske indexy alebo americké futures. Dnešný ekonomický kalendár je zaplavený zverejnením predbežných PMI dát z Európy a Spojených štátov. Kľúčové európske zverejnenia sú francúzske a nemecké. Austrálske a japonské PMI ukázali zhoršujúcu sa situáciu vo výrobnom sektore. Okrem PMI budú zverejnené aj údaje o predaji domov zo Spojených štátov, ako aj týždenná správa API o zásobách ropy.
img

Čínské nadechnutí na závěr týdne?

20.05.2022 Včerejší výkon hlavních akciových trhů nebyl zrovna přesvědčivý ani po předchozím výplachu. Závěr týdne však přináší přece jen zlepšení a klíčové evropské indexy, jakož i americké futures, stoupají asi o 1,5 procenta.
img

Powell uznává, že stimulů bylo hodně a sazby měly stoupnout dřív

18.05.2022 Ačkoli včerejší růst akcií dnes nepokračuje, nedá se říci, že by se sentiment podstatným způsobem obracel. Trhům chybějí zásadní zprávy a ty dílčí nedokázaly náladu zasáhnout. Evropské indexy tak registrují pouze drobné ztráty a americké futures klesají do půl procenta. Eurodolar dnes sestupuje k 1,0500 a dluhopisové výnosy míří lehce dolů. Nové informace nehodnotíme příliš pozitivně, ale týkají se hlavně politiky Fedu, a tam je už hodně v očekáváních a cenách. Reakce je o to mírnější.
img

Úvod týdne je smíšený. Reakce na špatná data a hrozby pro růst není velká

16.05.2022 I po pátečním vzedmutí hlavních akciových trhů zůstává nálada poměrně slušná. Evropské trhy jsou na tom smíšeně a klíčové indexy vykazují malé změny. Americké futures naznačují úvodní ztráty do půl procenta, ale od rána zde vidíme zlepšení. Ani vysoký růst tedy neznamená okamžité prodeje na vyšších cenách, což je příznivý signál.
img

Závěr týdne zatím v pozitivním duchu. Fed uklidňuje i nenápadně varuje

13.05.2022 Wall Street si včera nemohla vybrat směr a nakonec zůstala zhruba beze změny. Dnešní vývoj na evropských akciových trzích je veskrze pozitivní při růstu klíčových indexů o 1-1,5 procenta. A podobně jsou na tom také americké futures, které zatím naznačují růstový konec týdne.
img

Eurodolar proráží 1,05 a akcie padají při další vlně výprodejů rizika

12.05.2022 Evropské akciové trhy po včerejší inflaci z USA nakonec zamířily nahoru, ale dnešek z tohoto pohybu dělá jen další pomíjivý výkyv. Hlavní indexy dopoledne padají většinou o více než 2 procenta a v záporu se obchodují také americké futures, které výrazně klesly už včera.
img

Krátkodobý odraz vzhůru se konečně dostavil, evropské akcie i dluhopisy rostou

10.05.2022 Série hlubokých poklesů na akciových trzích je dneškem přerušena. Vzhůru míří jak evropské indexy, tak americké futures, které naznačují pozitivní start v zámoří. Pohyb vzhůru má docela sílu, např. DAX přidává 1,5 procenta, ale zatím nedorovnává ani včerejší ztráty.
img

Ranní shrnutí (09.05.2022)

09.05.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly níže. Nikkei se propadl o 2,35 %, S&P/ASX 200 klesl o 1,2 % a Kospi se posunul o 1,35 % níže. Akciové trhy v Číně také klesají. Hongkongský trh je uzavřen kvůli státnímu svátku.
img

Fed trhy nezaskočil, negativně překvapuje útlum čínských služeb

05.05.2022 Americký Fed včera naplnil očekávání tím, že zvedl sazby o 50 bodů a v podstatě oznámil, že s velkou pravděpodobností tento krok zopakuje ještě dvakrát. Vyfukování bilance začne tempem 47,5 mld. USD měsíčně, což je v podstatě maximum z předchozího cyklu, načež má dojít ke zrychlení na 95 miliard. Spíše jsme čekali, že rámec bude nastaven rovnou výš a Fed ho nebude v prvních měsících využívat naplno, ale prakticky vzato v tom není rozdíl. Reakce trhů se tedy odvíjí hlavně od toho, že je Fed nezaskočil ještě více jestřábím poselstvím. A svou roli určitě hraje také průběžné uklidňování, že ekonomika míří jen ke zpomalení, respektive měkkému přistání.
Související klíčová slova: Čína a USA | Střední Evropa | Vývoj na kapitálových trzích | Onemocnění Donalda Trumpa | První odhad HDP | Dynamický růst | Stlačení inflace | Realitní trh | Omicron varianty | Prostor k růstu | Zásoby zemního plynu | Výplach | Neel Kashkari | Výnosy dluhopisů | Fiskální programy | Spekulace na růst sazeb | Války | Americké zásoby zemního plynu | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Panevropský index | US2000 | Velký propad | Hike | Americký desetiletý výnos | Zdražovat | DPH | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Outperform | Nezaměstnanost v eurozóně | Pokračování růstu | Kalifornie | Nepříznivý vývoj epidemie | Nižší sazby | Výkyvy | Itálie | Pokračování výsledkové sezóny | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Skandinávské měny | CBDC | Akcie firmy | Texas | Akcie čínských společností | Údaj o HDP | Německé průmyslové objednávky | Rozpočet EU | Očekávání | Volatilní | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Státy eurozóny | Nikl | Aktivita na kapitálových trzích | AMC Entertainment Holdings | První odhady HDP | Profit Taking | Zasedání ČNB | PMI v eurozóně | EURJPY | Trh práce | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Techy | Oživení ekonomiky | Investice | Britská centrální banka | Australská centrální banka (RBA) | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Posílení | Index aktivity | Ceny dluhopisů | Česká měna dnes | Norges Bank | ADP report | Ifo | Záznam z jednání ČNB | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | Kryptoburzy | E.ON | Robert Shiller | Klesly akcie | Experti | US30 | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Americká administrativa | ČEZ | Madrid | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Silný frank | Dění na trzích | Ebay (EBAY.US) | CISCO | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Administrativa prezidenta | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Investing | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Cena bitcoinu | Dot plot | Kurz jednotné evropské měny | Ekonomické zotavení | Akcie společnosti | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Benchmark | Společnost E.ON | Stimul | Olívia Lacenová | Lagardeová | Mezibankovní | Kansas City | Měnové zasedání | Výnos | Finanční trh | Brent | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Hlavní zprávy | Delta | TNOTE | Americký akciový trh | Vývoj na trzích | SMA | USMCA | Vzdělávání | Russell 2000 | Šéf Fedu | Americké makro | Růst sazeb | Macy’s | Rozhodnutí o sazbách | Růst poptávky po ropě | Reddit | Index DOW | Import | Německý akciový index DAX | Exchange | Analytička Saxo Bank | Investiční strategie | Zasedání centrálních bank | Italská průmyslová produkce | Strach | Investorský sentiment | Americká nezaměstnanost | Microsoft (MSFT.US) | AUDUSD | Nasdaq100 | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Prognóza Evropské komise | JPY | Michel Barnier | Metaverse | Nejvýraznější růst | AI | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Posilování dolaru | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Projekce | Kontrakce | Peníze | Infekce Covid | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Suezský průplav | Výrobní sektor | Kauza Archegos | Aurora Cannabis | Pohyby kurzu | Bydlení | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Hlavní centrální banky | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Evropské firmy | Dodávky ruského plynu | Prodej vozů | Protistrana | Měnová politika Fedu | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Barel ropy | Index CAC 40 | Palladium | Konference v Jackson Hole | Americký Fed | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Nejznámější kryptoměna | Ropa WTI | O2 | Lockheed Martin | Růst v Číně | GBP/EUR | Brexit | AEX | ZEW index | After-market | Rating Itálie | Evropské burzy | ADR | Růst trhu | Pozornost investorů | DJIA | Burzy | USD/EUR | USD/BRL | Americké ekonomiky | Béžová kniha | Robinhood | Cestování | Nord Stream 2 | Bond | Bayer | TerraUSD | Akcionáři | Záchranný fond | NVDA.US | USD | Export | Německé HDP | Upravený zisk | NFLX | Britové | Oblasti odporu | NFP | Ekonomický kalendář | Trh s nemovitostmi | Delta Air | GBP/JPY | Gilead | Ruská společnost | Ruské dluhopisy | Americká média | Jestřábí komentáře | Plány | Na burze | Šok | Ropná zařízení | Hodnocení současné situace | Riziková averze | Hongkong | Evropská inflace | ByteDance | Investovat | Tvorba pracovních míst | Ekonomická aktivita | Regulace | Korekce na Amazonu | Růst britské ekonomiky | Béžová kniha Fedu | Norilsk Nickel | Ericsson | Pokles kurzu | Tichomoří | Společnost Pfizer | Makrodata EMU | Market rally | Ekonomiky | Prodej | Spekulovat | Tempo zdražování | Swapy | Cenové tlaky | Sociální sítě | Rostoucí ceny energií | Ruský prezident | HDP v USA | Česká zbrojovka | Hlavní měny | Oživení trhu | Avast | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Akciové trhy v Evropě | Rekordní nárůst | Dobrá čísla | Nervozita | Německý export | Dovoz | Šíření nemoci | Aktuální kurzy | Velké firmy | Bidenovy plány | Model 3 | Pozitivní zprávy | Hyundai | Penzijní fondy | Nikkei | Extrémní nárůst | Obchodování s dluhopisy | Model Y | Energie | The New York Times | Výrobní ceny | Čtvrtletní zisk | Čínské úřady | HSCEI | Marek Mora | Komoditní | Výrobci elektromobilů | PMI ze sektoru služeb | Progres | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | Ropné zásoby | Euforie | Makrodata | Akciové indexy | Šéf Bílého domu | Investoři | Investing.com | Souhrn finančních trhů | Portfolio | Data o HDP | Bloomberg | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Marriott International (MAR.US) | Nálada v Evropě | Negativní sentiment | Firemní zisky | Evropská měna | Coca-Cola | Moderna | Akcie bankovních domů | Finanční ústavy | Inflační čísla | Ceny zemního plynu v USA | Vyšší úrokové sazby | Christine Lagardeová | Index PPI | Euro Stoxx 50 | Grayscale | PMI pro sektor | Jádrový index | Dovoz ropy | Zisk | Zpřísňování měnové politiky | Rekordní minima | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Průmyslové objednávky | Finanční instituce | Bank of England | Forward guidance | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | Makroekonomické ukazatele | Britský premiér | VIG | Tiskové agentury | Prezident | Zápis z posledního zasedání | Odložení brexitu | BP | Nová prognóza | Růst německé ekonomiky | Inflace v květnu | Makrokalendář | Euforie na akciích | Cena mědi | Čínské hospodářství | Raytheon | Ropné společnosti | NICKEL | Boj s inflací | Vývoj akcií | Analýzy | Španělská ekonomika | Finanční pomoc | Americké prezidentské volby | AMC.US | Investiční | Průzkum | Dopady pandemie COVID-19 | Poradenská společnost | Zasedání Evropské centrální banky | Meme akcie | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Brusel | Patria | Anglie | EP | Realitní společnost | Uber | Evropské trhy | Akcie a dluhopisy | TRY | Data z ekonomiky | Úrok | US500 | Evropské ekonomiky | Jednotná evropská měna | Americké HDP | Agentura Reuters | Sentiment investorů | Znárodnění | Cestovní ruch | Zpráva | Eastman Kodak | Bohatý | Technologické tituly | Loonie | Prémie | Covid | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Huawei | Tencent | MAR.US | Rotace | Trump dnes | Rozhodnutí centrálních bank | Dluhopisové výnosy | Ministerstvo obchodu | Finanční ředitel | S&P | Česká měna | Hospodářský vývoj | iPhone | Hospodářské dopady | Evropská data | Obchodování | Zvýšení daní | Obchodní konflikt | Zasedání Fedu | Svátek v USA | Brexit bez dohody | Spotřebitelské ceny v USA | Meta | Nákupy dluhopisů | Nabídka | GBP | Průmyslové komodity | České koruny | J&J | HDP Německa | ZEW | USDA | Důvěra investorů | Budoucnost | Dobré výsledky | Zasedání OPEC | Zahraniční investoři | Centrální banky | Prezidentka ECB | Japonská vláda | Objem dluhopisů | S&P/ASX 200 | Předpověď | Zprávy | Deflace | CRO | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Pokles cen ropy | Akcie v Asii | BREAKING | Zemědělské komodity | Prohlášení Powella | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Spot | Turecká lira | Index STOXX Europe | Projev Jeroma Powella | Asijská seance | Obchodování na Wall Street | Pozornost finančních trhů | Averze k riziku | Bard | PX index | Ceny ropy | Míra | Akcie v Evropě | Měny navázané na komodity | Silné cenové tlaky | Pokles tržeb | Evropské akcie | Program nákupu aktiv | 3M | Silný růst | HKD | Airbus | Futures | Bilion | Dnešní data | xStation | Vakcína | Vyhlídky | Odhad inflace | Firmy | USA inflace | NATO | Payrolls | Zadlužování | WMT | Put opce | Tržní podmínky | Spoření | Index US100 | Cena ropy brent | Bitcoin | Čínské zboží | Listopadová inflace | François Villeroy de Galhau | Nástroj | Výsledky | HUF | Obchodovanie | Ekonomické oživení | Depozitní sazby | Upgrade | Zápis ze zasedání Fedu | Tapering | Špatné výsledky | Ruský plyn | Kurz koruny k euru | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Digitální měny | Distribuce | Cena ropy WTI | Bank of America | Úroda | Energetický sektor | TIM | Carry trade | Pojišťovny | China Evergrande | Silný dolar | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Retracement | Vítězství Bidena | Koruna | Eli Lilly | Výrazný pokles | Prezident Trump | American Airlines | Akciový index | Medián | Finanční výsledky | Včerejší obchodování | AA | OPEC+ | Francie | Riziko recese | SAE | Oldřich Dědek | Onemocnění | Dopady koronaviru | Objem | Propad | Obavy z recese | Virus | Výsledky firem | Výkonnost | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Stimulační opatření | Federální rezervní systém | Údaje | Politika centrální banky | Inverze výnosové křivky | Australské akcie | Asie | Rozmach nákazy | WHEAT | Report ADP | Výsledky společnosti | Exxon Mobil | Prodeje domů | Alibaba | Závazky společnosti | mmBtu | Regulátor | Průzkumy | Shortovat | Nomura | Hlavní indexy | RMB | Kanada | Videokonference | IBEX 35 | Demokraté a Republikáni | Ask | Průmyslová výroba | Zpomalování ekonomiky | AMC | Aussie | Pfizer | Studie | Offshore | Data z americké ekonomiky | Tempo růstu spotřebitelských cen | Joachim Nagel | Obchody | Průraz | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | Deficit | S&P 500 Index | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Zbrojovka | Reakce trhu | Masivní nákupy | Plyn | Týdenní výhled | Patrick Harker | Cenová hladina | Bankéř | Tlumení QE | Ropa Brent | ADBE | Výnosové křivky | James Bullard | Německý akciový index | Hrubý domácí produkt | Aktuální hodnoty měny | LEN | Evropa | Obchodníci | Jackson Hole | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Short | Ukrajina | Nižší růst | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | BYD | Eurodolar | KB | Francouzská vláda | Ústavní soud | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Disciplína | Maloobchod | Velké riziko | Hlavní akciové trhy | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Americká centrální banka | IG | Trump | Stavebnictví | Rekordní minimum | Dnešní růst | Brands | Vir | Finanční rok | Foot Locker | Italská vláda | Silnější dolar | Ekonomická aktivita v eurozóně | Maďarský forint | Rostoucí trend | High | Vstupy | Stav nouze | Měsíční data | Inflace ve Spojených státech | Inflace ve Francii | Indikace | Velké americké banky | GBP/AUD | Stříbro | USDCAD | S&P 500 futures | CHF | DAX (DE30) | Česká koruna | Turecko | Dogecoin | Restriktivní opatření | Podpora | Bank of Japan | OECD | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | G10 | Dnešní fundamenty | LNG | Brokers | Aktuální problémy | Nejistota | Dobrá data | Americké akcie | Euro-dolar | Debata | Dopad pandemie | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Obchodní rozhovory | Divize | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Pozitivní vliv | Drahý kov | Index Nikkei | Oslabení koruny | Evropská ekonomika | Platby v bitcoinech | Americká data | Útok na Polsko | GDPNow | Zvýšená volatilita | Rozpočtový deficit | Weibo Corporation (WB.US) | Zvýšení sazeb ČNB | Růst výnosů | Korporátní zprávy | Trh | Odhad amerického HDP | Komise | Volby v USA | Vládní podpory | ISM | GME | Technologické firmy | Výrazný růst | Index AEX | Nejvýraznější pokles | Fed | Zahraniční obchod | Dluhopisoví investoři | Lídři EU | Korekce | Upozornění | Rubl | AlfaOmegaTrhov | Spotřebitelská důvěra v USA | Důvěra spotřebitelů | Pozornost | Trader | Země EU | Jednání OPEC | Polská vláda | Zveřejnění výsledků | Nákupy vládních dluhopisů | National Australia Bank | Odveta | Dopad na trhy | S&P 500 | Krypto | Volby v Británii | Elektromobily | Ekonomický a strategický výzkum | Chesapeake Energy | JDE | Ruská invaze na Ukrajinu | TopForex | Posílení dolaru | Philip Lane | Situace | Stock | ANO | Americké zásoby ropy | Marriott | UBER.US | Zemní plyn | Japonská centrální banka | Trumpova administrativa | Rating | MWh | E-commerce | Alphabet Inc. | Agentura S&P | Ruská invaze | SNB | Prezident Joe Biden | Dílčí index | Rivian | Velké banky | Microsoft | Wells Fargo | Příležitosti | Obchodování GBP | Dluhopisy a zlato | Spready | Vládní dluhopisy | Data z USA | Weibo Corporation | Ropná firma | Volatility | Úspory | Spotřebitelská inflace | Flat | Měny&Sazby | Nové akcie | Exporty | Drahé energie | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Asijské indexy | Markets | Světová banka | Index Nasdaq | ADP report zaměstnanosti | Unce zlata | Nárůst výnosů | Ripple | Penzijní fond | Cena zemního plynu | Míra inflace v květnu | Futures na DAX | Představenstvo | MSFT.US | Společnost XTB | Marathon | Objem obchodů | Velké zisky | FIAT | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Nifty 50 | Gazprom | Erste Group | Centrální banka | Apple | Hamás | Riksbank | Francouzská Société Générale | Životní prostředí | Inflace v Británii | VOW3 | Exxon | Analytici | Vlny koronaviru | Pokladniční poukázka | Německá vláda | QE | Polský zlotý | Apreciace | Tržní sentiment | Bund | | Donald Trump | Zasedání RBNZ | Čistý zisk | Jádrová inflace | Twitter | Zasedání americké centrální banky | Krach | Centrum | Snížení sazeb | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Aktivity v Číně | USD/CZK | Aukce | Nárůst objemů | Globální index | Březnová inflace | API | Platební bilance | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Údaje o inflaci | Dopad na sentiment | Reuters | AMC Entertainment | Obchodní přebytek Číny | Hodnota HDP | Baidu | CZK | Dobré zprávy | Efekt na trhy | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Česká republika | Klaas Knot | Souhrnný index | Overbalance | Předseda | Dolar | Finanční trhy dnes | Plynovod Jamal | Utahování měnové politiky | Prezidentská debata | Doporučení | FTSEMIB | Růstový impuls | Makro | Vypnutí plynu | Příkaz | Záporné sazby | Shanghai Composite | Fiskální stimul | Libra | Nová data | CL | Open | Evropská unie | Velké technologické firmy | Fiskální stimuly | MRNA.US | Prezidentské volby v USA | Zahájení výsledkové sezóny | Covidová krize | US100 | Financovat | Čínské měny | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Konjunkturální průzkum | Moderna (MRNA.US) | Nálada investorů | Jednání o brexitu | MRO | TSLA | Alibaba Group | FOREX | Nový rekord | Bankéři z Fedu | Úroky | Viceprezident | Plodiny | Splatnost | Akce centrálních bank | Cena | Dluhové krize | Investiční banky | Revize amerického HDP | Důvěra v eurozóně | Mimořádné vládní podpory | Odpor | Společnost JPMorgan | Silný trh | Snižování úrokových sazeb | Air | Akcie dnes | Economic | Ztráta | Zápis z posledního zasedání Fedu | Americký Úřad pro energetické informace | Ceny akcií | Izrael | Inspirace | E-shopy | Dění na Ukrajině | S&P500 | EBay | Federal Reserve | Vývoj epidemie | Dluhy | BNP | Orbán | Čínská ekonomika | MUFG | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Opce | Index nákupních manažerů | Energetická krize | JPMorgan Chase & Co | ČNB | TSLA.US | Šíření viru | Telecom | Jiří Rusnok | Evropská opatření | Ceny zemního plynu | Pokles | Contango | USDIDX | Ceny komodit | Vyšší ceny | Dolar k japonskému jenu | Margin | Guvernér Fedu | Nálada na trzích | Nvidia | Velikonoce | Guvernér australské centrální banky | TLTRO | BioNTech | Pojišťovna VIG | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Vliv na obchodování | Švédsko | Koruna dnes | Mercedes-Benz | Maloobchodní tržby | Americký dolar | Euro vůči dolaru | FTSE | CARA | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Zisky dolaru | Americká ekonomika | NVDA | Kurz koruny | Počet žádostí o podporu | Americký trh | Maďarský premiér | Obchodník | Portfolio manažer | Odhady ekonomů | Nové úvěry | MRNA | Alibaba Group Holding | COVID-19 | Negativní dopad | Google | Obchodování na americkém trhu | Regulátoři | Blue-chip | Remdesivir | Růst mezd | Evropská centrální banka | Index cen | Příjmy a výdaje | Slušné zisky | Index PX | Čínská vláda | EBIT | Daně | Růst americké ekonomiky | Lídři | Moneta | Mutace koronaviru | Rizika | Kryptoměna | ECB | Close | BAT | Pracovní trh | České HDP | Zprávy z trhů | Česká ekonomika | Vyplácet dividendy | Institucionální investoři | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Ropné firmy | Horší data | Kurzy | Marketingová komunikace | Fond | Čína | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Firemní zprávy | Federal Reserve Bank | Konsensus | Aktuální prognóza | Konsenzus | BNP Paribas | Best Buy | Hike ECB | Vývoj inflace | Globální ekonomika | Směřování trhů | Kryptoměny vs. meme akcie | Miliardy eur | Futures na zemní plyn | Restrikce | Benchmarky | Přehled kurzů | Ranní okénko | Zboží dlouhodobé spotřeby | Nižší ceny ropy | Francouzský index CAC 40 | NATGAS | Vysoké valuace | Delta Air Lines | Prodej ropy | Ratingové agentury | Cena zlata | Makroekonomické data | Dluhopisy | Množství peněz | Růst ceny | Ekonomiky eurozóny | Rizikové averze | Americké hospodářství | Euro STOXX | Turecký prezident | Rusko-ukrajinský konflikt | Alipay | Očekávání budoucího ekonomického růstu | Tržní nálada | Epidemiologická situace | Růst cen | Spekulace na růst | Drahé kovy | Americký index S&P 500 | Vyšší sazby | Ředitelka | Indikátor | Forward | Měnová politika | Alokace | PMI ve výrobě | Analytika | Býčí trh | Saxo | MSCI World | Americké akciové trhy | Evropské akciové indexy | IFO index | Financování | Pšenice | Exane | Zasedání RBA | Ursula von der Leyenová | Fitch | Fiskální balíček | Historická minima | Omezení dodávek | Hodnoty měny | Stres | Nastavení měnové politiky | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Finance | Americké banky | Vakcína proti koronaviru | Republikáni | USDJPY | Inflace v ČR | Poptávka | Otevírání ekonomiky | Zlepšení ekonomického výhledu | Guvernér | Nálada na globálních trzích | Globální trhy | Očekávání trhu | Nvidia (NVDA.US) | Francouzský index | Německý index DAX | Mali | Tržní hráči | Distillate inventories | Obchodovat | Dnešní čísla | Ostatní kryptoměny | Oil inventories | EUR/MWh | Zvýšení inflace | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Pokles akcií | Hospodářský růst | Čínské akciové trhy | Kurz měny | Sankce na Rusko | Nová makrodata | Americké státní dluhopisy | Uzavření trhů | Cíle | Akcie Gamestop | Technologický Nasdaq | WTI | Bod | Počasí | Podmínky na trhu | Reporty | Medvědi | Hrubý domácí produkt Německa | Silnější koruna | RBNZ | GfK | Paládium | Pokladniční poukázky | Úrokový diferenciál | Co bude | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Pfizer a BioNTech | Klouzavý průměr | RBI | Vyšší daně | Americká měna | Nord Stream | EMU | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | Pokles zásob | Bankéři | Sázet | Podnikání | Cena ropy | HKComp | HDP v ČR | Uvolňování karantén | Makrodata ve Spojených státech | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Problémy | Žádosti o podporu | Drobní investoři | Marže | Valuace akcií | Akcie bank | ROCE | Fiskální politika | Domácí měna | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Participace | Státy EU | DAX | Zlato a stříbro | HDP | I-Trader | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Projevy centrálních bankéřů | Odhad růstu ekonomiky | Pfizer/BioNTech | Alphabet | Velcí producenti | Zkušenosti | Firma | Signály | Omikron | Philip Lowe | Vysoké zisky | Lira | Načasování | Pokles cen akcií | Vyšší inflace | Obchodní válka | Futures na ropu | Erste | Ropa | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Byznys | China Telecom | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Růst průmyslu | Monetární politika | Čínský index | SAP | Dluhopisové trhy | Hlavní index PX | JPM | Litecoin | Oslabuje dolar | FX | Index PMI | Ekonom | Propad HDP | Pojistka proti inflaci | Deutsche Bank | Ústup rizik | Báze | RUB | Američané | Kurz | Market | Home Credit | Nancy Pelosiová | Raiffeisenbank a.s. | 256/2004 | Spekulace na pokles | Unicredit | Ropa a Plyn | Růst akcií | Pokles výnosů | BBY | TASS | Akcie padají | RISK-ON | Naše prognóza | Lehman Brothers | Vývoj komodit | Makro z USA | Optimismus | Rozhodování | Facebook | Premiér Boris Johnson | Hliník | Tomáš Holub | DBK | Ceny pšenice | Krize v eurozóně | Oracle | Francouzský CAC 40 | Hlavní finanční trhy | USA | Bezpečnost | Důležité fundamenty | Investujte | Prezident USA | Měď | Konzervativci | Asie a Tichomoří | Proinflační | Boj s koronavirem | Negativní vývoj | Bezpečné dluhopisy | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Euro | AUD | Evropské akciové burzy | SGD | Kyjev | Index S&P/ASX 200 | Akcie na Wall Street | Německá průmyslová výroba | Domácí data | Začátek summitu | Risk | Predikce | Fibo | NEST | Hlavní americké indexy | Bank of New York Mellon | ASX 200 | Citigroup | Softbank | MBG.DE | Akcie GME | Čínský vývoz | Christine Lagarde | Index VIX | Hospodářství | MIB | Banky | Koronavirus dopady | Čínský export | Výnosy státních dluhopisů | Útok Hamásu | EV | EBITDA | JP Morgan | Ohlédnutí | Zpomalení růstu | Obchod | Růst ekonomiky | Santa Claus Rally | Vývoj na akciových trzích | Labouristická strana | Ranní komentář | Čínská měna | Uhlí | Čínské burzy | Globální akciový index | EU | Výprodej akcií v Číně | Redukce | Cenové stability | Zasedání ECB | Archegos | Credit Suisse | Portfolia | Akciové trhy v Asii | Komerční banka | Vývoz | Prodeje akcií | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | xStation 5 | Recese | Výrazné contango | Inflace v Německu | ASML | Erdogan | CZK/EUR | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | SEC | Eskalace konfliktu | Aktuální situace | USD/CAD | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Miliardy | Spekulace | Nákupní doporučení | Italské HDP | Dohoda mezi EU a Čínou | Hodnota indexu | Frank | Prudký propad | Změna politiky | Balance | Negativní nálada | Kurz eura | Měnový výbor | Zlepšení nálady | Pips | Helicopter money | Čínské indexy | Silné euro | Změna sazeb | Ceny domů v USA | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Desetileté dluhopisy | Měnový kurz | Šance | Brent (OIL) | Úspěchy | Úrokové sazby | Kiwi | Averze vůči riziku | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Měnové trhy | Štěstí | ACB | Technologický sektor | OSN | Soud | Eskalace napětí | Saudi Aramco | Henry Hub | Výrazný pohyb | Sterling | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Cenová válka | Pokles sazeb | Adidas | Zásoby plynu | Směr trhu | Míra inflace | FDX.US | Indexy PMI | Vládní bondy | Měnová politika ECB | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | Trhy v USA | CNN | Ekonomický výhled | Finanční situace | Oslabení | Nařízení | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | Akciové futures | SWIFT | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Negativní zprávy | Americký Senát | BTC | Fed index | Bankovní sektor | KOSPI | Indexy | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Report stavu ropných zásob | Odliv peněz | Odborníci | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Pimco | Německý index IFO | Akcie automobilky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Průmysl | Bazický bod | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Výrobní inflace | Tempo růstu | Nadprodukce | Odkup akcií | Úvěrový rating | Snížení daně | Bankovnictví | Nový kmen koronaviru | Aerolinky | Americké dluhopisy | Americká výnosová křivka | Break-Even | Biliony | Divergence | ETF | Marathon Oil | Trend dolů | Akcie klesají | Akciové trhy | Výprodeje akcií | Kurzy měn | Hlavní evropské indexy | Moneta Money Bank | Saúdové | Ceny drahých kovů | Varování | Guidance | Černé zlato | Obchodní aktivity | Ministr zdravotnictví | Long | Rally | Reálná ekonomika | Smíšené obchodování | Pojišťovna | Euro Stoxx 600 | Futures na VIX | Pandemie | Bear | Osobní příjmy | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Začátek výsledkové sezóny | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Ministerstvo financí | Vývoj finančních trhů | Výprodej | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Investování | Business | GBPJPY | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Slábnoucí dolar | PMI ve službách | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Bloky | Čínská centrální banka | SP500 | YouGov | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nový týden | Fiskální politiky | Konsolidace | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Spekulanti | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Makrodata EU | Brazílie | Trhy dnes | Pochybnosti | Výsledek voleb | Členské země | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | Zisky firem | Fond obnovy | Ekonomika eurozóny | Zisk na akcii (EPS) | Virtuální mince | Sentiment | Zrychlení inflace | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Riziková aktiva | Hospodářskopolitické stimuly | Letecké společnosti | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Obchodní hodiny | Konsensus trhu | Čínský prezident | Dnešní seance | Strach z inflace | Poplatky | Nike | Forint | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Zasedání FED | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Index DE30 | Obchodování na devizovém trhu | Úřad pro energetické informace | Akcie | Centrální banky USA | CAR | Optimismus investorů | Indie | Zasedání britské centrální banky | Durace | Obchodní spor | Technologické akcie | Měnové politiky | Centrální bankéř | Intel | SVB | Společnost Gilead | Výprodej akcií | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Klimatické podmínky | Dna | Výnosová křivka | Historická maxima | Elektřina | WTO | Portfolio manažer Cyrrus | Dohoda o brexitu | Jerome Powell | Nastavení sazeb | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Americký kongres | Vývoj trhu | Výhled | Futures na indexy | Erste Group Bank | Jednání ČNB | Americký akciový index | Komerční banky | Worldometers | Eurozóna stimuly | Americké ministerstvo | Komise v přenesené pravomoci | Americký trh práce | Deriváty | Ethereum | Akciový trh | Bilance Fedu | Hry | Digitální daň | Akciový index DAX | Tlak na akcie | Odpovědnost | Obchodní dohody | Indexy nákupních manažerů | FOMC | Propouštění | Jaromír Gec | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | Optimismus na trzích | Norilsk | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Burza dnes | Výsledek zasedání Fedu | Američtí těžaři | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Expanze | Největší ekonomika | LVMH | Fondy | Akcie automobilek | Ukrajinský prezident | Bílý dům | Situace v Číně | Austrálie | Cenové hladiny | Německé ekonomiky | PMI za leden | GOOGL.US | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Poptávky po ropě | Spread | CZK/USD | Obavy investorů | New York | MSFT | Cena kontraktu | ČNB dnes | WB.US | Jak investovat | Ekonomické zprávy | Zpřesněná data | Akcie v Japonsku | Situace na trzích | IBEX | Správní rada | Salmán | G20 | Slabá čísla | Investiční bankovnictví | Šéfka ECB | Obchodní přebytek | Prezident Erdogan | Zemědělství | Dopolední obchodování | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Elektrická vozidla | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Deeskalace | Astrazeneca | Americké výnosy | Ceny aktiv | Problémy v Číně | Trhy v Číně | Americká inflace | Fox News | OIL.WTI | Klíčové centrální banky | Wall Street výsledky | Transakce | Měny | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | MasterCard | Vzestup inflace | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Rozjednané prodeje domů | Index MSCI | Březnová data | Slabší dolar | Účinné vakcíny | Značný pokles | DE30 | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Oslabení eura | Opce na akcie | Ropa dnes | Put | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Thomson Reuters | Snap | Index podnikatelské aktivity | Guvernér Rusnok | RBA | Růst aktivity | Klíčové události tohoto týdne | Země eurozóny | Yum Brands | Nabídková cena | JPMorgan | Objemy na kryptoburzách | Reakce investorů | Data z Německa | Regionální měny | Akcie Tesla | Patria.cz | Druhá vlna | Ruský prezident Vladimir Putin | Centrální bankéři | Sentiment na trzích | Prezident Putin | Zlotý | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Příjmy a výdaje amerických domácností | Miliardy USD | Fixní kurz | Poradce | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Pakt stability | Ruská armáda | Signál | Írán | Digitální měna | Zdražování | FDX | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | ADP | Biliony dolarů | Kupní síla | CPI v USA | Úbytek | Optimistická nálada | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Meziroční inflace | Šíření koronaviru | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | CHNComp | Index S&P 500 (US500) | Koruna posílila | Společnost | Časové období | Sázky | Libra k dolaru | Implikovaná volatilita | Forexové páry | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Brazilský real | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Tržní vývoj | Non-Farm Payrolls | Česká inflace | Fundamenty | ASX | Špatná data | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Panika | MRO.US | Americké ministerstvo financí | Nálada | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Burze | Buy | Tisková konference | Eura | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Organizace | Aktivita retailových investorů | Poptávka po akciích | VIX | Inflační data | Růst | Fed včera | Polská centrální banka | Energetické komodity | Příjmy | Kmen koronaviru | Graf dne | Odhady HDP | US dolar | Pohyby na trzích | Risk-off | Propad ceny | Výsledková sezóna v USA | Investujte zodpovědně | Zajištění | Domácí měny | Počet potvrzených případů | Výnosy amerických státních dluhopisů | CNY | Snížení inflace | Zasedání MMF | Index | Wall Street Journal | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | Statistika | Fundament | Bohatství | Úročení | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Výsledková sezóna | David Vagenknecht | Kurz euro | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Trading | Jamal | Akciové indexy v Asii | Nový Zéland | Dopad omikronu | City | Týdenní makrokalendář | Amsterdam | 5G | Čínské centrální banky | Král Salmán | MBG | Jestřáb | Mladší investoři | GameStop | Motivace | Dolar zpevňuje | Britské dluhopisy | PMI ve službách v eurozóně | Sartorius | Program nákupů dluhopisů | Pokles aktivity v průmyslu | Cenové války | Trh s ojetinami | Prohlášení | Průlom | Čínské fondy | Varianty covidu | Eurodolar dnes | Volatilita na finančních trzích | Jestřábi z Fedu | Očekávaný růst | CAD | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Statistiky z pracovního trhu | Velké ztráty | Dluhopis | Dolar slábne | Daimler | MiFID II | Dnešní obchodování | Futures v Evropě | Odvětví | Otevírání americké ekonomiky | Američtí regulátoři | Transakce s kryptoměnami | Čínské exporty | EURTRY | Pracovní místa | Extrémní růst | Vakcinace | Reálné ekonomiky | Včerejší seance | Vyřazení akcií | EURUSD | Čínské stimuly | FedEx | Ministr financí | Úbytek pracovních míst | PPF | Ekonomický růst | Analytička | Nasdaq Composite | Unie | Zásoby zemního plynu v USA | Norsko | Automobilky | Neomezené nákupy | Španělsko | Události tohoto týdne | Index spotřebitelských cen | Účinnosti vakcín | Futures na americké indexy | Indexy aktivity | Americký index | Podniky | Návrat do práce | Pesimismus | Kontrakt na WTI | Americké centrální banky | Ministr obchodu | Janet Yellenová | Senátní volby | Omicron | USD/HKD | Investiční firmy | Repo obchody | Kurz EUR | EBAY.US | BBY.US | Aurora Cannabis (ACB.US) | Aramco | Zotavení ekonomik | Průmyslová produkce v únoru | Obchodní války | Osobní příjem | Vakcína a covid | FedEx (FDX.US) | Akciové trhy v Číně | Investoři z Redditu | Snížení úroků | Nemovitosti | Hospodaření | Biden | Hospodářské oživení | Pokračování expanze | Mutace viru | Futures trhy | Sazby Fedu | Přehled | Dollar Spot Index | Cronos | Varianty covidu v USA | Zvýšení úrokových sazeb | Finanční ztráty | Boris Johnson | Index CPI | Ruské akcie | Růst čínského HDP | Zlepšení | Globální akcie | Průmyslové kovy | Marriott International | ING | Akcie v západní Evropě | Nárůst nových infekcí | Německý soud | Irská pojistka | Sektor služeb | Nižší náklady | HDP v eurozóně | Německé dluhopisy | xStation5 | DPH v Německu | Aktivita v průmyslu | Bezpečnostní situace | Německo | Aleš Michl | Jednání ECB | Emise | Koruna posiluje | Moody's | Maloobchodní prodeje | Fed dnes | Walmart | Zadlužení | SPOT | Vice | Dluhový trh | Bid | Konkurent | Zablokování Suezského průplavu | Hlavní ekonom | Domácnosti | Druhá vlna COVID-19 | Tesla | Amazon | Dobrá nálada | Státní dluhopisy | Ropný průmysl | Ocenění | Emerging markets | Výraznější pokles | Fiskální pomoc | Výsledky Amazonu | Vysoká inflace | XTB | Propady na akciích | Index DAX | Spotřebitelské ceny | Asijské akciové trhy | Směrnice | Ceny hliníku | Kontrakt | Další pokles | Malé ztráty | Ceny v eurozóně | Potíže s likviditou | Kurz kryptoměny | Zásoby plynu v USA | Platina | Lael Brainardová | Domácí poptávka | Závislost | Riziko | Španělské statistiky z pracovního trhu | Dluhopisový trh | Akciové deriváty | Omezování nákupů aktiv | EUR/GBP | Inflační očekávání | Akcie amerických bank | Růst čínské ekonomiky | Útlum ekonomické aktivity | Uber (UBER.US) | Sazby beze změny | Sentiment trhu | WHO | Nárůst sazeb | Americké trhy | Weibo | Oživit ekonomiku | WHEAT (pšenice) | Německá obchodní bilance | Holubice | Výnosy italských dluhopisů | Burzy v Evropě | Pozice | Ropa roste | Fiskální stimul v USA | Vývoj na akciích | Evropské indexy | Developer Evergrande | Sílící dolar | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | Politická rozhodnutí | Alibaba Group Holding Ltd | Úřad pro energetické informace (EIA) | New York Times | Kapitálové výnosy | Disney | Akcie SAP | Rostoucí úrokové sazby | MIFID | Vladimir Putin | Best Buy (BBY.US) | Zasedání amerického Fedu | Chování spotřebitelů | Rezistence | Společnost Microsoft | EK | Intervenovat | Zisk na akcii | Aktivum | NASDAQ 100 | Dividendy | Nastavení trhů | SPX 500 | Burza | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Technologický index | Geopolitika | Lockdowny | Dnešní PMI | IPO | Index NASDAQ 100 | Cílové ceny | Inflační cíl | Británie | Obchodní záležitosti | Hospodářské výsledky | Měnový pár | Britské maloobchodní tržby | Likvidita | Počet zaměstnaných | Globální trh | EMA | Opatření | Americká ministryně financí | Didi | Netflix | Gasoline inventories | Automotive | Výsledky za první pololetí | Renminbi | Sazby | Mezinárodní obchod | Mercedes-Benz (MBG.DE) | Inflační výhled | Žlutý kov | Vyšší výnosy | Index Nikkei 225 | Otřesy na trzích | Nadějné zprávy | Dow Jones | Základní sazba | Měna | Pracovní síly | Guvernér ČNB | Philip Morris | DAX 30 | Marathon Oil (MRO.US) | Kanadská centrální banka | Nasdaq | Akciové burzy | Země G7 | Výsledky hospodaření | MIC | Hong Kong | Geopolitické napětí | Růst poptávky | Makrodata USA | Cenový vývoj | XPeng | Richemont | Joe Biden | Čínská makrodata | CFA | Michael McCarthy | Americké firmy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Nákup dluhopisů | Hang Seng | Currency | USD/JPY | AMZN | Čínské vlády | ACB.US | Krize | Prognóza ECB | Měnová politika v USA | Americké vlády | VIAC | Maďarská centrální banka | Britské volby | Podnikatelské aktivity v eurozóně | GOOGL | Podnikání na kapitálovém trhu | Práce | Největší ekonomika eurozóny | Německý ústavní soud | Spojené státy | Novinky | Volatilní obchodování | Prohlášení politiků | Kryptoměny | Oživení ekonomik | Banky v eurozóně | Evropské akciové trhy | Nervozita na trzích | Americká seance | Psychologický efekt | Investiční doporučení | Úspěch | Ekonomové | Realitní sektor | G7 | Hlavní akciové indexy | Volby | Statistický úřad | Banka | Kia | Větší pokles | Kov | Američtí zákonodárci | Eleanor Creagh | Zprávy o vakcínách | Výrobci aut | Evropské dluhopisy | Stagnace | Tržby | Cena za dolar | Eurozóna | Americká vláda | Uvalení cel | Zrychlení růstu | Koronavirus | Zásobníky | Belgie | Akcie v Číně | Ekonomické aktivity | Vyšetřování | Odhady analytiků | AUD/USD | Tiering | Manažer Cyrrus | Bilance | Politici | Správa | Očkování | Evropské země | Zlato | Dopady pandemie | Mzdy | Výsledky NFP | Tchaj-wan | WB | Měnové podmínky | Ford Motor | Šíření nákazy | Kotace | NZD | Produkce ropy | Wall Street | Japonský index Nikkei | Poradenství | Markit | ČR | Doji svíčka | Ukazatele | Výprodej dluhopisů | Nesoulad | Německá inflace | SPX | Čínské firmy | Solidní výsledky | Caixin | Buenos Aires | Objednávky | Société Générale | Analytik | Návratnost | Firemní výsledky | Tradeři | Maloobchodní tržby v USA | Napětí mezi USA a Čínou | Dobrý obchod | Výnosy | Výdaje | ČTK | Stimuly | Inflace v USA | Ztráty | Bloomberg Dollar Spot Index | Komodity | Biliony USD | Kodak | AFL-CIO | Dodavatelské řetězce | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Americké dividendové akcie
Americké dluhopisy
Americké dluhopisy očištěné o inflaci
Americké dolary
Americké dovozy
Americké ekonomiky
Americké energetické firmy
Americké farmaceutické společnosti
Americké finanční společnosti
Americké firmy

Následující klíčová slova

Americké HDP
Americké hospodářství
Americké hypotéky
Americké indexy
Americké indexy burz
Americké investice
Americké investice v Číně
Americké investiční banky
Americké investiční stříbrné mince
Americké kryptoměnové burzy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít