Středa 19. června 2024 16:27
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei ProTrader

Americké futures

img

US Open: Wall Street otevírá níže po eskalaci konfliktu na Blízkém východě

09.10.2023 Wall Street začíná týden sestupně kvůli sílícímu konfliktu mezi Izraelem a Hamásem. Oba indexy US500 a US100 se snížily přibližně o 0,40–0,70 %. Výnosy amerických 10letých dluhopisů mezitím zůstávají konzistentní a pohybují se poblíž nedávného vrcholu 4,70 %. Kvůli zvýšenému napětí rostou ceny ropy.WTI a zlata. Současný konflikt zůstává pro finanční trhy velkou nejistotou, protože teoreticky by mohl vést k většímu zapojení různých dalších stran po celém světě. Nárůst cen zlata se nemusí zdát významný, ale přichází po týdnech značných výprodejů.
img

Ranní shrnutí (24.08.2023)

24.08.2023 Americké indexy zakončily včerejší seanci se solidními zisky. Index Nasdaq 100 si připsal 1,60 %, zatímco index S&P 500 vzrostl o 1,10 %. Index Dow Jones byl nejhorším výsledkem dne, když vzrostl pouze o 0,54 %.
img

DE30: Rostoucí futures na americké indexy posilují evropský sentiment!

21.07.2023 Poslední obchodní seance tohoto týdne přináší smíšený sentiment investorů, který se však s blížící se hotovostní seancí v USA zřejmě zlepšuje. Americké futures ukazují na úspěšný začátek seance na Wall Street, nicméně je třeba mít na paměti, že ADR významných amerických společností se v Evropě obchodují níže.
img

Americký pre-market 15. 6. 2023: Americký akciový trh po rozhodnutí Fedu prudce klesá

15.06.2023 Futures na americké akciové trhy ve čtvrtek nadále klesaly, protože býčí nálady byly tlumeny jestřábím postojem Federálního rezervního systému a slabými ekonomickými údaji z Číny.
img

Ranní shrnutí (13.06.2023)

13.06.2023 Asijské trhy, americké a evropské futures rostly v očekávání, že Federální rezervní systém pozastaví svá agresivní zpřísňující opatření.
img

Ranní shrnutí (16.05.2023)

16.05.2023 Čínské futures vzrostly o téměř 4 % na konci včerejší obchodní seance na Wall Street. Toto výrazné oživení lze přičíst neustálému nárůstu dlouhodobých likviditních injekcí čínské vlády do finančního systému již šestý měsíc v řadě. Střednědobá úvěrová sazba zůstala na 2,75 %, jak se očekávalo, s cílem stimulovat růst při známkách slábnoucího hospodářského oživení. Navzdory silnému výkonu na konci dne se dnes asijsko-pacifické indexy většinou obchodují níže. CHNComp a HKComp klesly o více než 1,0 %, zatímco Nikkei získal 0,14 %. S&P/ASX 200 klesl o 0,48 % a Nifty 50 se obchoduje o 0,35 % níže.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí americká inflace, zasedat bude ECB

13.03.2023 Pohled do ekonomického kalendáře na tento týden jasně naznačuje, že nuda na trzích nebude. Zatímco dnešek je ještě odpočinkový a investoři tak budou mít čas zpracovávat víkendové dění okolo banky SVB, od zítřka začnou přicházet čerstvá data. Z globálního dění bude zásadní úterní americká inflace, následována ve středu informací o cenách ve výrobě a vývoji v maloobchodu. Ve čtvrtek doručí s největší pravděpodobností 50bb hike ECB a v pátek poslední zásadní údaj před zasedáním Fedu (22. března) bude představovat průzkum spotřebitelské důvěry od Michiganské univerzity. Chybět nebudou ani data z domácí ekonomiky, kdy v úterý vychází lednové maloobchodní tržby, ve středu inflace ve výrobě a ve čtvrtek statistika běžného účtu platební bilance.
img

Ranné zhrnutie (16.01.2023)

16.01.2023 Indexy z ázijsko-pacifickej oblasti sa počas prvej seansy nového týždňa obchodovali väčšinou vyššie. S&P/ASX 200 si pripísal 0,8 %, Kospi sa posunul o 0,6 % vyššie a indexy z Číny sa obchodovali až o 1,9 % vyššie. Nikkei a Nifty 50 boli výnimkou, klesli o 1,1 a 0,3 %.
img

Dolar dál marně hledá oporu. Výsledky dnes dodají velké banky

13.01.2023 Do dnešního dne hlavní trhy vstoupily ještě s podporou včerejších dat. Inflace byla nakonec přijata pozitivně akciovými i dluhopisovými trhy a zasloužili se o to svým dílem také bankéři z Fedu, kteří do své obvyklé rétoriky nepřidali nic jestřábího navíc. Sice prezentovali jiné názory, než převažují na trhu, ale z komentářů nebyla znát velká snaha je nějak napravovat. Z pohledu obchodování tak komentáře postupně ztrácejí na potenciálu hýbat s očekáváními.
img

Pár důležitých poznámek k dnešní americké inflaci

12.01.2023 Máme tu den, během kterého se to hlavní bude dít až po zveřejnění klíčových dat. Jde o americkou inflaci za prosinec, která vyjde ve 14:30 a od níž se čeká další podstatný pokles (na 6,5, resp. u jádrové 5,7 pct). Vypadá to, že prakticky celý trh s poklesem počítá, a navíc mnozí sázejí na další podstřelení konsensu. Akcie v posledních dnech slušně narostly, ale v případě pozitivního překvapení mají možnost postoupit aspoň krátkodobě dál nahoru.
img

Jak velký jestřáb zůstal Powell po datech? Trhy před vystoupením převážně negativní

10.01.2023 Včerejší komentáře z Fedu (Bostic, Dalyová) se držely linie z posledního zasedání. Bankéři dál mluví o nutnosti stlačit inflaci a nejsou ohledně jejího poklesu tak optimističtí jako finanční trhy. Na jednu stranu nechávají pro nejbližší zasedání otevřenou možnost zvýšení sazeb o 50 i 25 bodů a mluví o důležité roli dat, na stranu druhou ovšem zůstávají pevní v tom, že se sazby mají dostat nad 5 procent a vytrvat tam do příštího roku.
img

Klíčová otázka nejen pro závěr týdne - potvrdí vládní data sílu trhu práce?

06.01.2023 Německé průmyslové objednávky v listopadu nečekaně prudce klesly, což ovšem nechává hlavní trhy v klidu. Předběžná inflace z eurozóny za prosinec vyjde ještě dopoledne, vrátí do jednociferných hodnot a má slušnou šanci překvapit směrem dolů. Respektive překvapit - dílčí národní data jsou v řadě případů známa, takže inflace klesající zřejmě k 9 procentům by už takový šok nezpůsobila. Je to však spolu s levnými energiemi stále faktor, který podporuje evropské akcie, a to navzdory negativní inspiraci ze zámoří. Dnes se klíčové evropské indexy obchodují zatím smíšeně.
img

Ranné zhrnutie (27.12.2022)

27.12.2022 Americké futures začali dnešné obchodovanie vyššie. US30 a US500 vzrástli každý o viac ako 0,50 %, zatiaľ čo US100 si pripísal 0,65 % .
img

Hlavní trhy se zvedají, koruna je před ČNB v klidu

21.12.2022 Překvapení z kroku japonské centrální banky opadlo a další významné impulsy hlavní trhy nedostávají. Do konce roku není na programu žádná velká riziková událost, která by mohla ještě situaci podstatně měnit. A investoři berou absenci nových zpráv spíše jako plus.
img

Akcie začaly růstově, k umazání posledních ztrát však mají daleko

19.12.2022 Začátek nového týdne vypadá na hlavních trzích lépe než konec toho předchozího. Evropské akciové indexy stoupají a velké rozdíly mezi nimi nejsou. Třeba DAX je o 0,75 pct výš. Americké futures naznačují zelený start na Wall Street, ale drží se v plusu zatím jen mírně.
img

Akcie i dluhopisy zůstávají pod tlakem měnové politiky

16.12.2022 Dnes dopoledne vyšly o něco horší britské maloobchodní tržby, naopak indexy PMI za eurozónu dopadly překvapivě dobře. Naznačují, že průmysl i služby v prosinci zmírnily svůj pokles, přestože se čekalo udržení tempa směrem dolů. Oli Rehn z ECB zopakoval, že trh nedostatečně zahrnuje do cen předpokládaný vrchol sazeb. Po sérii informací z centrálních bank však nové zprávy nepoutají příliš pozornosti a do konce roku už žádný další podstatné statistiky nejsou na programu. 
img

Fed dnes nepotřebuje jen zvedat sazby, ale hlavně řídit očekávání. A jedna spekulace k tomu

14.12.2022 Včerejší vlna euforie, na kterou trhy naskočily s nižší americkou inflací, nakonec stihla hodně vyprchat při nejistotě před dnešním Fedem. Další zajímavost se pak týká samotného zveřejnění dat. Jak jsme upozorňovali už včera, pohyb na trzích se ve skutečnosti spustil už před vlastním zveřejněním čísel, což samozřejmě vyvolává podezření na jejich únik. Ze zkušenosti víme, že žádné důkazy se nikdy nenajdou, spiklenecké teorie jako vždy brzy utichnou a pojede se dál. Věc ale dospěla až k prezidentskému úřadu, jehož mluvčí reagovala, že si žádného úniku dat není vědoma. 
img

Před zásadními událostmi roste napětí, rozjezd trhů je opatrný

12.12.2022 Zítra vyjde v USA inflace, pozítří jedná Fed, následuje ECB a sada důležitých dat. Před těmito událostmi zřejmě zůstanou finanční trhy opatrné a pondělí bude hlavně ve znamení posledních příprav v hluchém období, kdy ještě důležité impulsy nemáme. 
img

BREAKING: Indexy rastú na základe správ o rusko-amerických rozhovoroch

09.12.2022 Podľa ruskej štátnej tlačovej agentúry TASS sa dnes v tureckom Istanbule stretnú predstavitelia Spojených štátov a Ruska. Podrobnosti sú zatiaľ neznáme a k téme rozhovorov neexistuje žiadne potvrdenie. Keďže však Turecko dlho ašpirovalo na úlohu sprostredkovateľa pri ukončení rusko-ukrajinskej vojny, existuje určitá nádej, že hlavnou témou bude vojna na Ukrajine. Dôvodom na stretnutie však môžu byť aj ďalšie výmeny väzňov alebo opätovné začatie rozhovorov o novej zmluve START. Trhy to však berú pozitívne, keďže európske indexy akciových trhov a americké futures po týchto správach rastú. USD sa po tejto správe posunul nižšie.
img

BREAKING: Indexy rostou na základě zpráv z rusko-amerických rozhovorů

09.12.2022 Podle ruské státní tiskové agentury TASS se dnes v tureckém Istanbulu mají sejít zástupci Spojených států a Ruska. Podrobnosti prozatím nejsou známé. Jelikož však Turecko dlouho aspirovalo na roli prostředníka při ukončení rusko-ukrajinské války, existuje určitá naděje, že hlavním tématem bude válka na Ukrajině. Důvodem pro schůzku však mohou být i další výměny zajatců nebo opětovné zahájení jednání o nové smlouvě START. Trhy to nicméně berou pozitivně, evropské akciové indexy a americké futures díky zprávám rostou. USD po zprávě TASS oslabil.
img

Včerejší propad se dnes v Evropě mění na nevýrazné obchodování

06.12.2022 Investoři na hlavních trzích si až včera všimli, že nové zprávy úplně neladí s jejich představou o rychlé otočce Fedu. Spouštěčem negativní reakce byl index ISM ze sektoru služeb, který vykázal za listopad nečekaně silné hodnoty, poté co v pátek trhy zvládly přejít obvykle výrazně důležitější report o zaměstnanosti a mzdách.
img

Západní trhy vstupují do týdne opatrně i přes pozitivní čínskou inspiraci

05.12.2022 Hráči na finančních trzích se ještě v pátek dokázali přenést přes americká data z trhu práce. Ta sice ukázala, že s ochlazováním trhu to zas tak rychlé nebude, ale nezpůsobila podstatnější změnu aktuálních očekávání. Od Fedu se dál čeká zvýšení sazeb o 50 bps na nejbližším zasedání, o něco nižší vrchol a poměrně rychlý obrat. Hlasy skeptiků nezískávají velký prostor.
img

Ranné zhrnutie (05.12.2022)

05.12.2022 Indexy z ázijsko-pacifickej oblasti sa začiatkom nového týždňa obchodovali zmiešane. Nikkei a S&P/ASX 200 sa obchodovali mierne vyššie, zatiaľ čo Kospi a Nifty mierne klesli. Indexy z Číny posilnili a Hang Seng pridal viac ako 4 %.
img

Na programu trh práce - dokáže překvapit tak, aby narušil náladu trhů a postoj Fedu?

02.12.2022 Zklamání ze včerejších amerických dat investoři nakonec vstřebali bez vážného narušení jejich býčí nálady. Dnes se tak můžeme připravit na další důležité údaje, tentokrát z trhu práce. Konsensus je nastaven na jejich zhoršení oproti říjnu, navíc indikace v průběhu týdne jsou negativní a naznačují spíše podstřelení tržního odhadu, který činí 200 tis. pracovních míst. Vedle toho ale vyjdou také statistiky nezaměstnanosti a mezd.
img

Inflace zlepšuje náladu, čekání na Powella však investory vede k opatrnosti

30.11.2022 Čínská ekonomika na tom zřejmě v listopadu byla hůř, než se čekalo. Naznačují to slabší indexy nákupních manažerů z průmyslu i služeb. V obou případech došlo k výraznějšímu poklesu pod neutrálních 50 bodů ve srovnání s konsensem. Na druhou stranu je ovšem tak trochu ticho kolem nových zpráv týkajících se vládního boje s covidem a demonstranty, což možná přispívá k uklidnění trhů.
img

Vstup do týdne poznamenaly rostoucí problémy v Číně

28.11.2022 Začíná týden, kdy nás sice čekají i důležitá data z americké ekonomiky, zatím však pozornost spolehlivě poutá situace v Číně. Jde o covid, nulovou toleranci a protesty, tedy stejné téma, na které jsme upozorňovali už v pátek. Tentokrát jsou však hlavní trhy podstatně citlivější. Na pokles čínských burz navazují ty evropské, přičemž ztráty klíčových indexů činí asi půl až jedno procento. Pokles kolem jednoho procenta pak naznačují také americké futures. Na dluhopisech se neděje nic velkého, když americké výnosy mírně klesají, zatímco ty evropské jsou na tom smíšeně při malých změnách. 
img

Čína utahuje covidové šrouby a otestuje důvěru v oživení

25.11.2022 Během pátku se na trhy vrátí američtí hráči, ale obchodování v zámoří bude pouze na půl dne a mezi svátkem a víkendem se dá znovu čekat slabá aktivita. Sentiment zůstává relativně dobrý, ale obchodování je už při nejlepším smíšené. Evropské akciové indexy stejně jako americké futures vykazují malé změny oběma směry. Dluhopisy v USA jsou celkem stabilní, evropské papíry redukují poslední posílení z minulých dní. Eurodolar se drží lehce nad 1,0400.
img

Zelené dopoledne v Evropě. Pomáhá odraz ropy a energetického sektoru

22.11.2022 Úvodní zaváhání se na evropských akciových trzích mění v růst, který posílá například německý DAX o 0,7 pct výš. Americké futures však zůstávají opatrné a nacházejí se mírně v záporu. Eurodolar se stabilizuje u 1,0265. Dluhopisové výnosy v Evropě vykazují nevýrazné změny, zatímco v zámoří sledujeme jejich pokles. 
img

Lehce negativní start týdne, sentiment drží na uzdě Čína i bankéři

21.11.2022 Začátek týdne je pro akciové trhy převážně negativní a klíčové evropské indexy míří o pár desetin procentního bodu níž. Americké futures ztrácejí přes půl procenta. Tržní sentiment drží na uzdě několik dílčích faktorů. Patří sem zprávy z Číny, která po úmrtích na covid opět sahá k restriktivním opatřením a tlumí naději, že se od nulové tolerance odvrátí. Dále je to pokračující tlak na trh kryptoměn a přispívají i komentáře z centrálních bank.
img

Útok na Polsko se nekoná, akcie se však drží zpátky

16.11.2022 Po sérii vesměs pozitivních zpráv trhy vylekala informace o výbuších v Polsku způsobených raketami. Už podle "cílů" to vypadalo maximálně na zbloudilé střely, ovšem i ty mohly mít potenciál znovu o něco vyostřit konfrontaci Západu a Ruska. Nakonec se jako nejpravděpodobnější jeví dopad raket ukrajinské PVO namířených proti ruskému ostřelování infrastruktury, ovšem nervozita ani tak z trhů rychle nevyprchala.
img

Inflační den je tu, reakce trhů nemusí být učebnicová

10.11.2022 Je tu den, kdy vyjde jedna z klíčových statistik - americká inflace za říjen. Trhy dosud nervózně reagovaly na firemní výsledky, americké volby či kryptoměny a jejich pohyb naznačuje i růst strachu z recese. Před dnešními daty to vypadá spíše na převahu pesimismu, takže nižší inflace má šanci sentiment citelně vylepšit.
img

Negativní akcie, nejisté volby a čekání na inflaci

09.11.2022 Sčítání hlasů po amerických volbách pokračuje a výsledky ještě nějaký čas nebudou jasné. Zatím to vypadá na potvrzení očekávané nadvlády republikánů ve Sněmovně, zatímco v Senátu si drží šanci na většinu demokrati. Volby tak mohou přispívat k nejistotě na trzích, ovšem větší zdroj opatrnosti vidíme v blížících se inflačních číslech ze zámoří, která vyjdou zítra.
img

Začátek týdne na akciích převážně pozitivní v očekávání inflace a voleb

07.11.2022 Přestože se hlavní akciové trhy z negativního trendu zatím nevymanily, je znát, že investoři stále sázejí na události, které by mohly trhům potenciálně pomoci. Tento týden přijdou takové dvě. Jejich souhra by mohla přinést krátkodobé vzedmutí, ale riziko zklamání je samozřejmě také nemalé.
img

Náladu před důležitými daty vylepšuje Čína

04.11.2022 Po dalším negativním dni na Wall Street se Evropa zvedá, když klíčové akciové indexy si připisují přes procento k dobru. Americké futures pak naznačují pozitivní start v zámoří. Lepší tržní nálada se opírá hlavně o pokračující spekulace na změny v čínské politice nulové tolerance k covidu a na snížení rizika vyloučení čínských akcií z amerických trhů. Americký audit údajně úspěšně pokračuje v inspekci čínských firem.
img

Powell to odehrál dobře, na trzích však i dnes vidíme zklamání

03.11.2022 Včerejší jednání Fedu vedlo k propadu akciových i dluhopisových trhů, přičemž pomohlo k novým ziskům dolaru. Byla centrální banka tolik jestřábí, nebo si tržní hráči dělali nepodložené naděje na příznivý výsledek? Podle nás spíše to druhé a máme zato, že Jerome Powell komunikaci po tomto zasedání aspoň z pohledu měnové politiky odehrál velmi dobře.
img

Akcie i dluhopisy rostou, začalo se sázet na mírnější Fed

01.11.2022 Včerejšek Americe nevyšel, ale dnes si trhy snaží spravit chuť. Slušně rostou jak evropské akciové indexy, tak americké futures. DAX roste o 1,2 pct a patří v Evropě k těm slabším, futures pak naznačují pro S&P 500 v úvodu růst o 0,9 pct. A nejen to, výrazně se dnes daří dluhopisům, přičemž výnosy na 10Y splatnosti klesají v USA i Evropě zhruba o 10 bazických bodů.
img

Akcie zvedají hlavu po další ráně a čekají na ECB a americké HDP

27.10.2022 Meta, tedy bývalý Facebook, už po vytrvalém poklesu zdaleka není takovou těžkou vahou, jakou bývala. I tak ale jde o velmi sledovanou akcii z kategorie velkých techů. Akcii, které se potýká s problémy už delší dobu a jevila se určitá naděje, že je mnohé v ceně už zahrnuto. Nebylo. Soudě podle reakce možná není hlavní problém v samotných výsledcích, ale trh nevěří, že utápění dalších miliard v projektu metaverse v dohledné době přinese kýžené ovoce. Akcie v premarketu padají o dalších 20 procent.
img

Zklamání z velkých techů se postavilo do cesty růstu akcií, eurodolar ale stoupá nad paritu

26.10.2022 Ještě včera to vypadalo, že mají trhy našlápnuto k další bear-market rally, ale Alphabet s Microsoftem mění plány. Výsledky těchto dvou technologických obrů zklamaly a poslaly akcie v premarketu výrazně dolů. A nejde pouze o ně. Varování přichází i ze strany Texas Instruments, která představila slabší výhled, případně od pesimistických komentářů k polovodičovému trhu od menších zástupců v sektoru. Další výsledky velkých jmen v sektoru se tak namísto naděje budou čekat spíš s obavami.
img

Doznívá naděje o Fedu, ale o slovo se přihlásila čínská rizika

24.10.2022 Akcie se při pátku nadechly v naději, že Fed výhledově zpomalí nárůst sazeb. Takové názory se v měnovém výboru podle některých komentářů objevují a investory to potěšilo. Jenže je tu nový týden a nadšení vyprchává. Důvodem jsou částečně slabší indexy PMI z Evropy, ale hlavně zprávy z Číny.
img

Neústupnost Fedu tlačí výnosy vzhůru a znervózňuje investory

21.10.2022 Na hlavních trzích nadále vidíme nervozitu způsobenou výhledem tvrdší politiky Fedu i poměrně velké reakce na zveřejňované firemní výsledky. Výnosy dluhopisů v USA i Evropě pokračují v růstu, přičemž od Fedu se už čeká zvýšení sazeb nad 5 procent. Zároveň trh stále méně spekuluje na otočku a snížení sazeb ještě během příštího roku. Odrazem toho jsou přísnější měnové podmínky - nejvíc od poloviny roku 2010 - či 30Y sazba hypoték v zámoří nad 7,3 pct. Dál stoupá také reálný výnos.
img

Optimismus uvadá i přes další dobré výsledky. Dluhopisy znovu pod tlakem

19.10.2022 Libra dnes oslabuje. Jedním důvodem je trochu paradoxně vyšší britská inflace, která tlačí BoE do akce a zvedá rizika pro dluhopisový trh. Dalším mohou být spekulace, že mezi konzervativci sílí snaha odvolat premiérku Trussovou a vrátit do funkce Borise Johnsona. To už snad není ani vtipné a evidentně se nebaví libra ani dluhopisy.
img

Jízda na akciích pokračuje, euro drží zisky

18.10.2022 Výrazné zlepšení nálady na hlavních trzích táhne klíčové akciové indexy opět strmě vzhůru. Po rally na Wall Street si Evropa připisuje zhruba 1,5 procenta a podobně jsou na tom americké futures naznačující situaci před odpoledním startem nové seance.
img

Po víkendu obracejí vzhůru akcie i dluhopisy

17.10.2022 Akcie i dluhopisy na hlavních trzích začínají nový týden úspěšně a obracejí tak po negativním vývoji v pátek. Na obzoru máme řadu firemních výsledků, které by měly hrát zásadní roli během nejbližších dní, a mohou směr obchodování dál různě měnit. V kalendáři však nejsou už tak zásadní makroekonomické události, jako byla nedávná americká inflace, takže aspoň z tohoto pohledu může napětí trochu polevit. Možná i díky tomu jsou dnes na tom trhy dobře, když se ruší další z výrazných sázek na pokles.
img

Po velké otočce se čeká na výsledky a ústup britské vlády

14.10.2022 Včerejší obchodování na hlavních trzích znamenalo divoký obrat pro akcie, které se z hlubokého záporu zvedly vysoko do plusu. Pomohlo tomu rušení krátkých pozic, když trh byl pravděpodobně příliš nastaven na pokles akcií. Důvody mimo tyto technické se špatně hledají a stejně tak je otázkou, jak dlouho může pozitivní vývoj vydržet. Evropa dnes na Ameriku logicky navazuje růstově, ale americké futures jsou před novým obchodním dnem v zámoří už v záporu.
img

Při čekání na inflační report se investoři nepouštějí do větších akcí

13.10.2022 Sice už dostáváme řadu důležitých zpráv z firemního sektoru, ale stejně se dnes bude čekat hlavně na americkou inflaci. Report, který byl roky přehlížený, dnes dodá informace, které rozhodnou o nejbližším směru akcií i dluhopisů.
img

Inflace, výsledky i fiskál. Zdroje obav nevysychají

11.10.2022 Investoři mají stále dost důvodů k nervozitě a podle toho to také na trzích vypadá. Důležitou roli hrají události, které jsou na programu tento týden, a to americká inflace za září a start výsledkové sezóny. Podmínky nedovolující Fedu ustoupit z protiinflační politiky i pravděpodobné zhoršení výhledů pro zisky firem jsou jasným problémem na obzoru.
img

Trhy dopoledne jen přešlapují a přejí si slabá makrodata

07.10.2022 Bankéři z Fedu se drží jestřábího postoje a nedávají tak investorům možnost stavět na nadějích, které se rozšířily začátkem týdne. Přicházející makrodata jsou tím, co může s výhledem měnové politiky hýbat, ale zatím v nich nevidíme impuls k podstatné změně. Ten by přitom musel být velmi silný a nikoli pouze jeden. Ve stejném duchu se ostatně včera vyjádřila Loretta Mesterová z Fedu.
img

Přestávka v negativním vývoji - akcie i dluhopisy se koncem týdne zvedají

30.09.2022 Hlavní ekonom ECB Philip Lane přišel s komentářem, ve kterém říká, že je sazby třeba jen dostat na neutrální úroveň, a čeká tento proces rozložený do řady měsíců, přičemž je podle něj brzy se vyjadřovat k nejbližšímu zasedání. Zároveň se snaží zmírnit nervozitu, že by na eurozónu mohly přeskočit aktuální problémy z Británie. Nečeká také, že by politika ECB byla upravována kvůli kurzu eura.
img

Po negativní sérii si trhy vybírají oddechový čas, akcie a dluhopisy opatrně rostou

27.09.2022 Série propadů na akciích a dluhopisech se dnes dopoledne přerušuje. Klíčové evropské indexy rostou kolem půl procenta, přičemž už trochu slevily z denních maxim. Přes procento v plusu jsou však stále americké futures. Zároveň klesají výnosy dluhopisů, především v zámoří. Libra si na páru s dolarem připisuje přes procento a koriguje tak mohutný propad z předchozích dní. Podobně se části ztrát zbavují i britské dluhopisy. Eurodolar pouze drží pozice.
img

Evropská data podpořila obavy investorů, trhy znovu červené

23.09.2022 Následujících pár měsíců bude podle nás jednoznačně ve znamení fundamentu, přičemž dost pravděpodobně bude muset dojít k dalšímu přehodnocení výhledu k horšímu. Týká se to jak vývoje ekonomiky, tak firemních zisků, takže nová makrodata či firemní výhledy jsou velkým rizikem. Dnes obavy podpořily nové indexy nákupních manažerů z eurozóny, které dopadly hůř, než se čekalo.
img

Recese, nezaměstnanost a ochlazení realit. Powell přiživil negativní sentiment

22.09.2022 Včerejší zasedání amerického Fedu vyvolalo negativní reakci. Trhy nakonec nedostaly šanci, aby se konsolidovaly předtím, než se naplno zaměří na výhled recese a rizika spojená s výsledkovou sezónou. Centrální banka debatu o recesi a s ní spojených problémech rozproudila rovnou.
img

Putinova eskalace zasáhla trhy ještě před Fedem

21.09.2022 Abychom se při vyčkávání na večerní Fed nenudili, spustil ruský prezident Putin částečnou mobilizaci a vystrašil trhy další eskalací konfliktu na Ukrajině. Tato možnost byla diskutována už dlouho dopředu. Bude tedy volně pokračovat debata, jak velkou hrozbu pro Ukrajinu představuje potenciální lidská vlna špatně vyzbrojených a vycvičených záložáků i jaká je mobilizace hrozba pro samotný ruský režim. Ani jedno z toho není radno podceňovat. Finanční trhy samozřejmě takové zprávy netěší, ale úplně se z toho také nehroutí.
img

Negativní rozjezd může přejít ve vyčkávání na Fed

19.09.2022 Začátek týdne je na hlavních evropských trzích negativní. Investoři od otevření převážně prodávají a hlavní indexy nabírají další ztráty. Čínské město Čcheng-tu končí covidovou uzávěru, což je určitě dobrá zpráva, ale nestačí. Pozornost investorů poutá hlavně středeční Fed a přípravy na něj evidentně probíhají v obavách. Evropské dluhopisové výnosy opět rostou, ovšem dolar se po posílení drží u 0,9975.
img

Prodeje akcií a vyšší výnosy znovu hrají do karet dolaru

16.09.2022 Dnes ráno jsme dostali o něco lepší data z čínské ekonomiky, kde průmyslová výroba i maloobchodní tržby za srpen rostly výrazněji, než se čekalo. Na vylepšení sentimentu na západních trzích to však nestačí. Investoři s obavami vyhlížení zasedání Fedu, kde dojde k dalšímu výraznému zvýšení sazeb, přičemž se spekuluje až o 100 bazických bodech. Výnosy dluhopisů se dál postupně zvedají a zrcadlí předpoklad přísnější měnové politiky.
img

Po včerejším výplachu se trhy snaží konsolidovat, eurodolar zpět na paritě

14.09.2022 Evropské akcie začínaly ještě poklesem, ale úvodní ztráty se snaží dorovnat, což se v případě některých indexů už i povedlo. Americké futures naznačují zelený start na Wall Street, tedy aspoň drobnou korekci včerejšího pádu. Do otevření však ještě zbývá hodně času.
img

Evropské trhy i euro po víkendu pokračují vzhůru

12.09.2022 Investoři mohou dál čerpat podporu pro svou pozitivní náladu z několika stran. V úvodu týdne evidentně stále fungují očekávání poklesu americké inflace, jež je na programu na zítřek. Dále je tu pokles cen energií a spolu s tím zmenšování negativního tlaku na Evropu. Nově může sentiment podporovat i velký ukrajinský úspěch na charkovském úseku fronty, ačkoli těžko čekat nějaký materiální dopad na trhy.
img

Covid se vrací na scénu, Čína sahá k uzávěrám. Akcie drží směr dolů

01.09.2022 Aby problémů nebylo málo, vrací se jeden velmi známý - covid. Západní svět dávno řeší jiné věci, ale Čína se drží své politiky nulové tolerance a zavírá město Čcheng-tu o 21 milionech obyvatel. Sice nejde o takové ekonomické centrum a dopravní uzel jako dříve zavřená Šanghaj, ale i tak je to průmyslově velmi významné město, kde vyrábí i řada západních firem. A vzhledem k tomu, že dopady uzavření Šanghaje jsou v živé paměti a podepsaly se i na výkonu čínské ekonomiky, nové zprávy rozhodně nezapadly bez odezvy. Svou roli sehrál i horší čínský index PMI za srpen.
img

Akcie obracejí vzhůru. Elektřina padá a Evropě se daří plnit zásobníky

30.08.2022 Energie dál vylepšují sentiment na hlavních trzích a klíčovým evropským indexům se většinou daří růst přes procento. Jak zatím naznačují americké futures, podobně by na tom mohla být po otevření také Wall Street.
img

Centrální banky znovu zdrojem obav, k Fedu se přidává i ECB

29.08.2022 Začátek nového týdne stále ještě formují zprávy z pátku a víkendu. Trhy se musejí srovnat s novými informacemi, než svou pozornost stočí k dalším věcem, třeba evropské snaze řešit energetickou krizi nebo novým makrodatům v kalendáři.
img

Globální akcie nejníže za měsíc, evropské opět klesají. Koktejl zpomalování ekonomiky a vyšších sazeb trh jen tak dobře nepřijme

29.08.2022 Předseda Fedu Jerome Powell naznačil zvyšování úrokových sazeb po delší časové období, což vedlo k poklesu akcií a akciových futures a ke zvýšení výnosů dvouletých státních dluhopisů na úrovně, které byly naposledy zaznamenány v roce 2007.
img

Na evropských trzích si dopoledne vedl Bayer a nevedly automobilky. V Praze otočily banky

25.08.2022 Akciové trhy se při dopolední obchodní seanci ve čtvrtek posouvaly lehce výše, sentiment je ale vrtkavý. Německý akciový index Dax přidával 0,1 %, zatímco zpřesněná data přinesla signály o odolnosti německé ekonomiky. Hrubý domácí produkt Německa ve druhém čtvrtletí stoupl o 0,1 procenta.
img

Fiskální pomoc dnes vylepšuje sentiment na akciích

25.08.2022 Čekání na klíčové vystoupení šéfa Fedu si investoři krátí sledováním dílčích dat, výsledků či prohlášení politiků. Momentálně se pozornosti dostává hlavně těm posledním. V USA byl už včera odpoledne oznámen masivní program na finanční pomoc se studentskými půjčkami. Je to předvolební gesto ve stylu "kapitalizace zisků, znárodnění ztrát". Dluhy soukromých osob se přenesou na erár, zřejmě dojde k mírné podpoře spotřeby a inflační tlaky trochu narostou. Podle odhadů by však mělo jít u inflaci cca o 0,2 procentního bodu v příštím roce, takže nic dramatického a nic, co by mělo trhy vybízet k velké reakci.
img

Holubice nemluví jako holubice a trhů se drží opatrnost

24.08.2022 Obchodování na hlavních finančních trzích zůstává opatrné a nejisté. Hlavní evropské akciové indexy se nacházejí mírně v záporu, naopak americké futures mírně v plusu. Dluhopisy vykazují jen další dílčí pohyby, přičemž změna oproti včerejšku je malá. Eurodolar se ustálil mírně pod paritou, aktuálně u 0,9950. Koruna sbírá drobné zisky.
img

Fed a energie barví úvod týdne na červeno

22.08.2022 Start do nového týdne není na hlavních západních trzích zrovna povzbudivý. Akcie v Evropě navazují dalším propadem a například DAX odepisuje 2 procenta. Červené jsou rovněž americké futures, které naznačují pokles přes jedno procento. Dluhopisy byly pod tlakem už v předchozích dnech a dnes nevykazují významný posun, když výnosy zatím dorovnaly úvodní lehký pokles. Eurodolar se ráno podíval těsně pod paritu a dál se kurz pohybuje těsně kolem jedničky.
img

Ceny plynu konečně klesají, ale krize stále postihuje země po celém světě

18.08.2022 Cena zemního plynu pro západní Evropu začala klesat ze 14letého maxima dosaženého začátkem tohoto týdne. Evropští spotřebitelé mohou děkovat klimatickým expertům, kteří předpovídají méně horké počasí. Agentura Reuters uvádí, že silná poptávka po klimatizačních systémech by měla během příštích dvou týdnů výrazně klesnout.
img

Taiwan a daně ve stínu trhu práce. Očekávání otočky Fedu projde dalším testem

05.08.2022 Napětí kolem Taiwanu se zdaleka nezmenšuje a Čína se snaží o pravý opak. Na finanční trhy však zatím dojem neudělala a nervozita se zde nijak zvlášť nešponuje. A podstatný dopad nemá ani vývoj v americkém Kongresu, kde demokrati našli většinu pro daňový zákon zavádějící 1procentní daň z firemních odkupů akcií. Poměrně slušná data z německého průmyslu pak zůstávají v podstatě na okraji zájmu.
img

Sentiment zůstává příznivý před ISM, které zůstane na cestě dolů

01.08.2022 Pozitivní nálada trhům vydržela i přes víkend a akciové indexy v Evropě rostou. Není to však nijak oslňující růst a americké futures jsou naopak mírně v záporu. Dluhopisy mezitím vykazují spíše drobné změny a eurodolar stoupá na 1,0265. Ropa dnes míří o procento níž.
img

Ranní shrnutí (29.07.2022)

29.07.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování výše i přes nedosažení růstu amerického HDP za 2. čtvrtletí 2022. S&P 500 přidal 1,21 %, Dow Jones si připsal 1,03 % a Nasdaq se posunul o 1,08 % výše. Russell 2000 obchodoval 1,34 %.
img

Úvod týdne se stáčí pozitivním směrem pro akcie i euro

25.07.2022 Začátek týdne byl pro hlavní akciové trhy opatrný, ale během dopoledne se postupně upevňuje pozitivní vývoj. Pár desetin procenta si připisuje k dobru většina evropských indexů i americké futures. Zpět tentokrát zůstává Amsterdam kvůli závaží jménem Philips.
img

BREAKING: Indexy po komentářích Lavrovova klesají

20.07.2022 Evropské akciové trhy se propadly o 0,5 %, zatímco americké futures se posunuly o 0,3 % níže. Důvodem poklesů je komentář ruského ministra zahraničí Sergeye Lavrovova. Lavrov prohlásil, že se cíle "speciální vojenské operace" změnily a Rusko se již dále nebude zaměřovat pouze na samozvané lidové republiky Luhaňsk a Doněck. Místo toho má ruská armáda v hledáčku další území. Lavrov dále uvedl, že pokud dodá Západ Ukrajině zbraně dlouhého doletu, budou se územní zájmy Ruska dále rozšiřovat. Tyto komentáře přišly poté, co Bílý dům minulou noc varoval, že Rusko chystá anektovat další část ukrajinského území.
img

Sázky na tvrdší Fed rostou. Dolar zpevňuje, americké futures v záporu

14.07.2022 Americké akciové futures i evropské akcie klesají, zatímco dolar kráčí opět nahoru. Po nečekaném zrychlení americké inflace započítávají tradeři do cen zvýšení úrokových sazeb americkým Fedem na červencovém zasedání o historický plný jeden procentní bod. Podle prezidenta Fedu v Atlantě Raphaela Bostice je v boji proti cenovým tlakům „všechno ve hře“ a podle jeho kolegyně z Clevelandu Loretty Mester není na základě nových dat důvod pro menší červencové zvýšení sazeb než o 75 bazických bodů, pro které se Fed rozhodl minule.
img

Začátek týdne určují čínské zprávy a opatrnost před inflací a výsledky

11.07.2022 Týden začal negativně už v Asii, kterou dostaly pod tlak zprávy o nové, velmi nakažlivé subvariantě omikronu v Šanghaji. K náladě rozhodně nepřispěly ani pokuty pro Alibabu a Tencent od antimonopolního úřadu kvůli špatnému reportování nedávných transakcí. Přitom snížení vládní aktivity na tomto poli předtím umožnilo čínskému technologickému sektoru se zvedat.
img

Eurodolar dělá další krok k paritě před důležitými čísly

08.07.2022 Po včerejším úspěšném dni se růst akcií zastavil. Na hlavních evropských indexech sledujeme pokles zhruba do jednoho procenta a americké futures se rovněž obchodují v záporu. Dluhopisům se daří při korekci včerejšího vývoje; výnosy klesají více v Německu než v USA. Eurodolar přitom zůstává pod tlakem a dnes ráno se podíval už pod 1,0100.
img

Euro vůči dolaru sestoupilo nejníže za 20 let a americké futures se po sváteční pauze červenají

05.07.2022 Euro se dnes dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech. Americké akciové futures se po pondělní sváteční pauze propadají, protože nad radostí z americko-čínských rozhovorů, zaměřených na zmírnění cel, převážily obavy americké ekonomické recese.
img

Akcie se snaží zvedat, ale evropská inflace byla vyšší a rizikem je americké ISM

01.07.2022 Závěrem týdne startuje nový měsíc, takže dostáváme čerstvé výsledky konjunkturálních průzkumů. Caixin PMI z čínského průmyslu dopadlo lépe, než se čekalo, když došlo k nárůstu slušně nad neutrálních 50 bodů. Japonský index Tankan za 2Q naopak spadl nečekaně až na 9 bodů. V případě PMI z eurozóny jde už pouze o revize s malým potenciálem ovlivňovat tržní sentiment. To se však změní v případě odpoledního amerického indexu ISM. Čeká se od něj snížení na 54,5 bodu z 56,1. Pokles je podle nás velmi pravděpodobný, neboť úroveň indexu zůstává nastavena na celkem silnou expanzi. Navíc včera negativně překvapil obdobný index z oblasti Chicaga, kde došlo k výraznějšímu propadu.
img

Klesly obavy z Fedu i recese a akciím se na úvod týdne daří

27.06.2022 Z minulého týdne si investoři přinesli optimismus, který se promítá do dalšího růstu akciových trhů. V Evropě je na tom mezi klíčovými indexy opět velmi dobře nizozemský AEX s 2procentním růstem. V plusu asi o půl procenta jsou potom americké futures.
img

Zpomalování Evropy se promítá do čísel a akcie míří opět dolů

23.06.2022 Včerejší vystoupení Jeroma Powella v Kongresu nakonec nepřineslo zásadní překvapení. Jeho kolegové následně potvrdili, že měnová politika Fedu směřuje k rychlému utažení, ovšem s trhy příliš nehýbali.
img

Evropa i americké futures korigují předešlé poklesy. KB a VIG v Praze přidávají přes 2 %

17.06.2022 Evropské burzy na závěr týdne korigovaly poklesy po oznámení o zpřísňování monetární politiky jak v USA, tak i v Evropě, když švýcarská centrální banka ve čtvrtek zvedla sazby o 0,50 %. Cílem tohoto překvapivého kroku od SNB je podle guvernéra mít silný frank.
img

Závěr týdne zatím zelený. Jeden problém ustupuje, další se hlásí o slovo

17.06.2022 Po dalším výplachu vypadá konec týdne na trzích zatím dobře. Akciové trhy v Evropě se zvedají asi o procento a americké futures jsou na tom podobně. Vedle toho se po poklesu stabilizují americké dluhopisové výnosy a výnosy v Evropě míří dál dolů. Eurodolar se zvedl až k 1,06, načež dnes z těchto pozic ustupuje k 1,0520. Koruna posiluje na 24,70.
img

Hlavní část přecenění je asi za námi, teď se bude čekat na Fed

14.06.2022 Během posledních dní spojených s drtivým tlakem na akcie i dluhopisy se odehrávalo přecenění kvůli předpokladu tvrdšího postupu Fedu a klesající šanci na zpomalení bez recese. V minulých případech jsme často viděli, že úprava cen vrcholila právě v pondělí před jednáním centrální banky, takže následující dva dny by se na trzích mohlo obchodovat už bez jasného směru, ovšem při stále velké nervozitě. Samozřejmě se bude čekat na to, zda Fed investorům jejich obavy potvrdí, nebo je dokáže nějak uklidnit.
img

Ani po víkendu žádné zlepšení, na programu přísnější Fed

13.06.2022 Pondělí plně navázalo na výrazně negativní tržní vývoj posledních několika dní. Evropské akciové indexy se propadají, americké futures taktéž. Dluhopisy jdou znovu stejným směrem, přičemž výnosy strmě rostou hlavně na kratších splatnostech. A dolar rozšiřuje zisky vůči euru o dalších zhruba půl procenta.
img

Závěr týdne bude záležet na inflaci. Jak dlouho zůstane vysoká?

10.06.2022 Včerejší jednání ECB ve výsledku naladilo trhy negativně, ačkoli zůstává otázkou, jak velký podíl na výplachu akcií mu lze přičíst. Aspoň z části totiž hrály roli zprávy kolem čínské regulace a možná i obavy z horšího inflačního vývoje ve Spojených státech, odkud dostaneme nová data dnes odpoledne.
img

Dilema ECB - nesmí i musí zůstat opatrná. Euro s napětím čeká

09.06.2022 Dnešnímu programu vévodí zasedání Evropské centrální banky. Vývoj na akciových trzích je dopoledne negativní, ovšem americké futures naznačují možné zlepšení během dne. Dluhopisy vykazují jen drobné změny a eurodolar vyčkává lehce nad 1,0700. Čeká se, s čím centrální bankéři nakonec přijdou.
img

Akcie směr neudržely, Austrálie přitvrzuje v boji s inflací

07.06.2022 Růst akcií ochladl už včera během amerického obchodování, načež dnes dopoledne pokračuje převážně negativní vývoj. Klíčové evropské indexy ztrácejí většinou kolem půl procenta, snad kromě odolnějšího FTSE 100. Americké futures pak naznačují začátek na Wall Street v podobném duchu.
img

O pozitivní začátek týdne se starají nadějné zprávy z Číny

06.06.2022 Pesimismus z konce předešlého týdne je pryč, investoři vkročili do pondělního obchodování velmi pozitivně a táhnou akciové trhy podstatně výš. V Evropě sledujeme na hlavních indexech růst zhruba o 1 až 1,5 procenta a to samé indikují americké futures pro Wall Street. Dluhopisy se dostávají pod lehký tlak a eurodolar mírně stoupá na 1,0745.
img

Nálada klesá, ke slovu se znovu hlásí inflační problém

31.05.2022 Vývoj na evropských akciových trzích je dnes při nejlepším smíšený. Většina hlavních indexů míří dolů, ovšem opačným směrem se vydaly nizozemský AEX či londýnský FTSE 100. Americké futures jsou mírně v červeném. Vedle toho sledujeme nárůst výnosů dluhopisů jak v Evropě, tak ještě více v zámoří. Eurodolar nedokáže těžit z nových dat a klesá asi o půl procenta.
img

Ekonomický kalendář: Německá inflace, svátek v USA

30.05.2022 Evropské akciové indexy se před zahájením pondělním seance obchodují výše. Risk-on lze zaznamenat na všech finančních trzích, jelikož Čína připravuje uvolnění omezení ve velkých městech a odhaluje plán na nastartování šanghajské ekonomiky po lockdownu. Očekává se, že následující seance bude z hlediska likvidity slabší, protože američtí obchodníci budou dnes mimo hru. Na Wall Street nebude probíhat žádná seance a nebude se obchodovat s KUKUŘICÍ, SÓJOU, PŠENICÍ, CUKREM, KAKAKEM, KÁVOU a BAVLNOU. Budou se obchodovat americké futures, ale obchodování bude zkráceno do 19:00.
img

Pozitivní nastavení trhů se drží, ropa setrvale stoupá

27.05.2022 Skromný růst evropských akciových indexů a americké futures naznačující stagnaci. Podobné nastavení znamenalo v posledních dvou dnech vyčkávání na otevření regulérního amerického obchodování, které trhy vytáhlo výrazně nahoru. Ani dnešní dopolední výkon přitom není špatný, když vezeme v potaz včerejší růst. Dluhopisy se dnes konsolidují a eurodolar přerušuje svůj růst u současných 1,0740.
img

Fed nepřekvapil, trhy jsou dopoledne opatrné

26.05.2022 Po solidně růstovém dni na Wall Street je dnes Evropa opatrná. Zatímco DAX či CAC 40 rostou o 0,3 procenta, FTSE 100 a AEX pouze balancují kolem nulové změny. Nejednoznačnou náladu dokreslují lehce červené americké futures. Dluhopisům se mezitím daří, a to jak v USA, tak v Evropě. Eurodolar pouze hledá směr.
img

Ekonomický kalendár: PMI deň!

24.05.2022 Futures trhy poukazujú na nižšie otvorenie dnešnej európskej seansy. Termínované obchody na DAX sa obchodujú približne 1 % pod včerajšou uzatváracou cenou, podobne ako ostatné európske indexy alebo americké futures. Dnešný ekonomický kalendár je zaplavený zverejnením predbežných PMI dát z Európy a Spojených štátov. Kľúčové európske zverejnenia sú francúzske a nemecké. Austrálske a japonské PMI ukázali zhoršujúcu sa situáciu vo výrobnom sektore. Okrem PMI budú zverejnené aj údaje o predaji domov zo Spojených štátov, ako aj týždenná správa API o zásobách ropy.
img

Čínské nadechnutí na závěr týdne?

20.05.2022 Včerejší výkon hlavních akciových trhů nebyl zrovna přesvědčivý ani po předchozím výplachu. Závěr týdne však přináší přece jen zlepšení a klíčové evropské indexy, jakož i americké futures, stoupají asi o 1,5 procenta.
img

Powell uznává, že stimulů bylo hodně a sazby měly stoupnout dřív

18.05.2022 Ačkoli včerejší růst akcií dnes nepokračuje, nedá se říci, že by se sentiment podstatným způsobem obracel. Trhům chybějí zásadní zprávy a ty dílčí nedokázaly náladu zasáhnout. Evropské indexy tak registrují pouze drobné ztráty a americké futures klesají do půl procenta. Eurodolar dnes sestupuje k 1,0500 a dluhopisové výnosy míří lehce dolů. Nové informace nehodnotíme příliš pozitivně, ale týkají se hlavně politiky Fedu, a tam je už hodně v očekáváních a cenách. Reakce je o to mírnější.
img

Úvod týdne je smíšený. Reakce na špatná data a hrozby pro růst není velká

16.05.2022 I po pátečním vzedmutí hlavních akciových trhů zůstává nálada poměrně slušná. Evropské trhy jsou na tom smíšeně a klíčové indexy vykazují malé změny. Americké futures naznačují úvodní ztráty do půl procenta, ale od rána zde vidíme zlepšení. Ani vysoký růst tedy neznamená okamžité prodeje na vyšších cenách, což je příznivý signál.
img

Závěr týdne zatím v pozitivním duchu. Fed uklidňuje i nenápadně varuje

13.05.2022 Wall Street si včera nemohla vybrat směr a nakonec zůstala zhruba beze změny. Dnešní vývoj na evropských akciových trzích je veskrze pozitivní při růstu klíčových indexů o 1-1,5 procenta. A podobně jsou na tom také americké futures, které zatím naznačují růstový konec týdne.
img

Eurodolar proráží 1,05 a akcie padají při další vlně výprodejů rizika

12.05.2022 Evropské akciové trhy po včerejší inflaci z USA nakonec zamířily nahoru, ale dnešek z tohoto pohybu dělá jen další pomíjivý výkyv. Hlavní indexy dopoledne padají většinou o více než 2 procenta a v záporu se obchodují také americké futures, které výrazně klesly už včera.
img

Krátkodobý odraz vzhůru se konečně dostavil, evropské akcie i dluhopisy rostou

10.05.2022 Série hlubokých poklesů na akciových trzích je dneškem přerušena. Vzhůru míří jak evropské indexy, tak americké futures, které naznačují pozitivní start v zámoří. Pohyb vzhůru má docela sílu, např. DAX přidává 1,5 procenta, ale zatím nedorovnává ani včerejší ztráty.
img

Ranní shrnutí (09.05.2022)

09.05.2022 Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly níže. Nikkei se propadl o 2,35 %, S&P/ASX 200 klesl o 1,2 % a Kospi se posunul o 1,35 % níže. Akciové trhy v Číně také klesají. Hongkongský trh je uzavřen kvůli státnímu svátku.
img

Fed trhy nezaskočil, negativně překvapuje útlum čínských služeb

05.05.2022 Americký Fed včera naplnil očekávání tím, že zvedl sazby o 50 bodů a v podstatě oznámil, že s velkou pravděpodobností tento krok zopakuje ještě dvakrát. Vyfukování bilance začne tempem 47,5 mld. USD měsíčně, což je v podstatě maximum z předchozího cyklu, načež má dojít ke zrychlení na 95 miliard. Spíše jsme čekali, že rámec bude nastaven rovnou výš a Fed ho nebude v prvních měsících využívat naplno, ale prakticky vzato v tom není rozdíl. Reakce trhů se tedy odvíjí hlavně od toho, že je Fed nezaskočil ještě více jestřábím poselstvím. A svou roli určitě hraje také průběžné uklidňování, že ekonomika míří jen ke zpomalení, respektive měkkému přistání.
img

Ekonomický kalendář: Dnes zasedání Fedu

04.05.2022 Futures trhy dnes naznačují na open pro hlavní evropské indexy beze změny. Americké futures se obchodují taktéž beze změny, což zdůrazňuje, že nejistota se netýká pouze evropských investorů. Evropská seance je nabitá ekonomickými zprávami, ale bohužel většina z nich budou revize dubnových dat PMI, a proto je nepravděpodobné, že by vyvolaly nějaké větší pohyby na trzích. Situace na trzích se však později během dne překlopí v ještě zajímavější díky události nejvyšší úrovně.
img

Graf dňa - US500 (02.05.2022)

02.05.2022 Americké futures sa obchodujú vyššie v porovnaní s piatkovými uzatváracími cenami. Index môže v najbližších dňoch zaznamenať určité pohyby, keďže FOMC má v stredu oznámiť svoje ďalšie rozhodnutie o menovej politike. Trhový konsenzus hovorí o zvýšení sadzieb o 50 bázických bodov. Trh navyše očakáva, že Fed oznámi rozhodnutie o spustení kvantitatívneho uťahovania. Takýto krok, čiastočne zameraný na odstránenie prebytočnej likvidity z trhu, môže byť spúšťačom hlbšej korekcie na americkom akciovom trhu. Americký výrobný index ISM za apríl bude zverejnený dnes o 16:00. Trh očakáva mierne vyššie hodnoty ako v marci. Je však nepravdepodobné, že by vydanie ISM vyvolalo veľkú reakciu trhu.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Čína a USA | Nové akcie | Walmart | První odhad HDP | Druhá vlna COVID-19 | Dynamický růst | Realitní trh | Onemocnění Donalda Trumpa | Prostor k růstu | Neel Kashkari | Omicron varianty | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Výplach | Britské maloobchodní tržby | Návratnost | EBAY.US | Války | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | Pokračování růstu | Australská centrální banka | Allianz | Panevropský index | US2000 | Velký propad | Amsterdam | Zdražovat | Profit Taking | DPH | Týdenní makrokalendář | EUR | Fiskální programy | FDA | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Outperform | Záznam z jednání ČNB | CBDC | Nezaměstnanost v eurozóně | Kalifornie | MBG | Dnešní obchodování | Výkyvy | Itálie | Pokračování výsledkové sezóny | Stoxx | PEPP | Obchodní deficit | Skandinávské měny | Akcie firmy | Texas | Akcie čínských společností | Údaj o HDP | AMC Entertainment Holdings | Německé průmyslové objednávky | Rozpočet EU | Očekávání | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Státy eurozóny | Nikl | Biliony USD | Aktivita na kapitálových trzích | Volatilní | Vývoj na akciích | Zasedání ČNB | PMI ve službách v eurozóně | Coca-Cola | EURJPY | Dolar k japonskému jenu | Trh práce | Ruský plyn | Evropská komise | WeCHat | Pro investory | Aramco | Investice | Britská centrální banka | DXY | Spotřebitelské úvěry | Rozvolnění | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Oživení ekonomiky | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Index aktivity | Česká měna dnes | Norges Bank | ADP report | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | Chování | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | Růst mezd | Kryptoburzy | CARA | E.ON | Klesly akcie | Experti | Důvěra v eurozóně | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Bitcoiny | US500 | Koruna dnes | Madrid | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Dění na trzích | Eurodolar dnes | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Bruno Le Maire | Americké makro | Administrativa prezidenta | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Strach | Kurz jednotné evropské měny | Cena bitcoinu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Akcie společnosti | USD/HKD | Softwarová společnost | Aktuální vývoj | Benchmark | Společnost E.ON | Lagardeová | Množství peněz | Měnové zasedání | Brent | Výnos | Kansas City | Jestřábi z Fedu | Americký akciový trh | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Delta | Russell 2000 | TNOTE | Vývoj na trzích | SMA | USMCA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Index DOW | Import | Investiční strategie | Německý akciový index DAX | Hlavní zprávy | Fitch | Zasedání centrálních bank | Úrokový diferenciál | Americká nezaměstnanost | Dluhopisy | Microsoft (MSFT.US) | AUDUSD | Nasdaq100 | Jednání OPEC+ | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | JPY | Ebay (EBAY.US) | Michel Barnier | Metaverse | Vývoj epidemie | Nejvýraznější růst | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Posilování dolaru | Projekce | Dluhový trh | Kontrakce | Peníze | Infekce Covid | Pokles kurzu | Výhled do budoucna | Pandemie COVID-19 | Ukazatel | Suezský průplav | Výrobní sektor | Dodávky ruského plynu | Prezidentská debata | Kauza Archegos | Aurora Cannabis | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Analytika | Hlavní centrální banky | Obchodníci | Prognóza | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Evropské firmy | Index CAC 40 | Konsensus | Závazky společnosti | Měnová politika Fedu | Index NASDAQ 100 | Saxo Bank | Tuzemská ekonomika | Sociální sítě | Efekt na trhy | Barel ropy | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Nejznámější kryptoměna | Ropa WTI | Lockheed Martin | Úbytek pracovních míst | Americké ekonomiky | Rizika | Brexit | ZEW index | Bayer | Evropské burzy | Francouzská Société Générale | Pozornost investorů | Růst trhu | Burzy | Cenové tlaky | USD/EUR | USD/BRL | Akcie SAP | Analytička Saxo Bank | Záchranný fond | Příjmy a výdaje amerických domácností | Robinhood | Hyundai | Cestování | USD | Reálné ekonomiky | Protistrana | Bond | Dot plot | Britové | Upravený zisk | Německé HDP | AEX | GBP/JPY | Investorský sentiment | Export | Delta Air | NFLX | Plány | TerraUSD | Prezidentské volby v USA | Americká média | Vyřazení akcií | Na burze | Trh s nemovitostmi | Jestřábí komentáře | Finanční instituce | Gilead | Ruská společnost | Šok | Politika centrální banky | Ropná zařízení | Tvorba pracovních míst | Hodnocení současné situace | Riziková averze | Hongkong | Evropská inflace | ByteDance | Oblasti odporu | Ekonomická aktivita | Regulace | Béžová kniha Fedu | Prognóza Evropské komise | FedEx | Spekulovat | Nord Stream 2 | Tichomoří | Swapy | Česká zbrojovka | Neomezené nákupy | Ruský prezident | NATO | Velké firmy | Středoevropské měny | Akciové trhy v Evropě | Výsledky společnosti | Rostoucí ceny energií | Vypnutí plynu | Rekordní nárůst | Avast | Akciové deriváty | Vakcína proti koronaviru | Německý export | Dovoz | Unie | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Vládní výdaje | Nikkei | Nervozita | Aktuální kurzy | Obchodování s dluhopisy | Model 3 | Šíření nemoci | Korekce na Amazonu | Čtvrtletní zisk | Čínské úřady | CISCO | Penzijní fondy | Pozitivní zprávy | Bidenovy plány | PMI ze sektoru služeb | Model Y | Data z amerického trhu práce | Válka na Ukrajině | Výrobní ceny | Nové zprávy | Progres | HSCEI | Marek Mora | Výrobci elektromobilů | Maďarský forint | Akciové indexy | Data o HDP | EUR/CZK | Investing.com | Zájem investorů | Firemní zisky | Euforie | Index AEX | Makrodata | Kontrakt na WTI | Nálada v Evropě | iPhone | Obchody | Investoři | Portfolio | American Airlines | Christine Lagardeová | ADR | Nejistoty | Ruské dluhopisy | Negativní sentiment | Evropská měna | Euro Stoxx 50 | Globální ekonomiky | Finanční ústavy | Inflační čísla | Zpřísňování měnové politiky | Dovoz ropy | Index PPI | Grayscale | Průmyslové objednávky | Jádrový index | Britský premiér | Zisk | CAC 40 | Indexy aktivity | Prezident | Rekordní minima | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Česká koruna | Ropné společnosti | Bank of England | Forward guidance | Centrální banky | Vývoj akcií | Zveřejnění zprávy | Cena mědi | VIG | Ministerstvo obchodu | Tiskové agentury | Raytheon | Zápis z posledního zasedání | Šéf Bílého domu | Americké prezidentské volby | Odložení brexitu | Pesimismus | Rozhodování | BP | Finanční pomoc | Růst německé ekonomiky | Průzkum | Boj s inflací | AMC.US | Investiční | Makrokalendář | Čínské hospodářství | Moderna | PMI pro sektor | Souhrn finančních trhů | Analýzy | Anglie | Akcie bankovních domů | Dopady pandemie COVID-19 | Zasedání Evropské centrální banky | Meme akcie | Demokraté | Německý DAX | Brusel | Hlavní události | Patria | EP | TRY | Jednotná evropská měna | Bydlení | Realitní společnost | Uber | Eastman Kodak | Akcie a dluhopisy | Data z ekonomiky | Úrok | Sentiment investorů | Evropské ekonomiky | Zpráva | Ekonomické dopady | FedEx (FDX.US) | Americké HDP | Cestovní ruch | Agentura Reuters | Prémie | Česká měna | Tencent | Prodej | Bohatý | Makrodata USA | Technologické tituly | Loonie | Znárodnění | Růstové akcie | Janet Yellenová | Huawei | MAR.US | Trump dnes | Rozhodnutí centrálních bank | Akcionáři | Brexit bez dohody | Dluhopisové výnosy | Finanční ředitel | S&P | Zasedání Fedu | Spekulace na růst sazeb | Hospodářský vývoj | Stimulační opatření | Výkonnost | Hospodářské dopady | Evropská data | Nová prognóza | Obchodování | Zvýšení daní | GBP | Svátek v USA | Spotřebitelské ceny v USA | Meta | Nákupy dluhopisů | Ropné zásoby | Průmyslové komodity | Japonská vláda | Dobré výsledky | Prezidentka ECB | ZEW | Zprávy | Vakcína a covid | Akcie v Asii | Zasedání OPEC | Zahraniční investoři | Nezaměstnanost v USA | Nejznámější kryptoměny | Dolary | Akciové burzy | BREAKING | Objem dluhopisů | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Bard | Evropské akcie | Averze k riziku | Deflace | Zemědělské komodity | Růst inflace | Akcie v Evropě | Turecká lira | Asijská seance | Obchodování na Wall Street | Ceny ropy | Pozornost finančních trhů | Silné cenové tlaky | Opce | Silný růst | Investoři z Redditu | BBY.US | Covid | Airbus | 3M | Vyhlídky | HKD | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Listopadová inflace | Dnešní data | Míra | Odhad inflace | Firmy | Program nákupu aktiv | Zadlužování | Put opce | Tapering | Index US100 | Obchodovanie | Čínské zboží | Digitální měny | Hong Kong | Depozitní sazby | François Villeroy de Galhau | Pokles tržeb | Nástroj | Výsledky | HUF | Ekonomické oživení | Zápis ze zasedání Fedu | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Kapitálové výnosy | Cena ropy WTI | Bank of America | Špatné výsledky | Zpřesněný odhad | TIM | Koruna | Pokračování expanze | Výrazný pokles | Silný dolar | Retracement | Projev Jeroma Powella | Včerejší obchodování | Eli Lilly | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Onemocnění | Akciové futures | OPEC+ | Propad | SAE | Ropa roste | Finanční domy | Dopady koronaviru | Objem | Výsledky firem | HDP eurozóny | Údaje | Hlavní měny | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Australské akcie | Inverze výnosové křivky | xStation | Exxon Mobil | Report ADP | Asie | Alibaba | Komise v přenesené pravomoci | WMT | Průzkumy | mmBtu | Videokonference | Nomura | Spoření | Regulátor | Shortovat | Hlavní indexy | RMB | Automobilky | Demokraté a Republikáni | Ask | Průmyslová výroba | AMC | Aussie | Pfizer | Bilion | Tempo růstu spotřebitelských cen | Studie | Dnešní PMI | Joachim Nagel | Carry trade | Pojišťovny | Průraz | Cena plynu | Šéf německé centrální banky | Aktivita retailových investorů | Deficit | S&P 500 Index | Graf | Polsko | Kolaps | Index S&P 500 | Revize amerického HDP | Investiční firmy | Zbrojovka | Reakce trhu | Masivní nákupy | Patrick Harker | Akciové trhy v Číně | Cenová hladina | Pozornost | Bankéř | Tlumení QE | Ropa Brent | ADBE | Euforie na akciích | Hrubý domácí produkt | Upgrade | Aktuální hodnoty měny | LEN | Evropa | Distribuce | Jackson Hole | Korporátní daně | HUF/EUR | OPEC | USD/PLN | Short | Čínské burzy | Ukrajina | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | BYD | Eurodolar | KB | Ústavní soud | Polský zlotý | Program nákupu dluhopisů | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Německý akciový index | Americká centrální banka | Hlavní akciové trhy | Zveřejněná data | Trump | Stavebnictví | Hospodářské oživení | Dnešní růst | Brands | Finanční rok | Foot Locker | Vir | Silnější dolar | Ekonomická aktivita v eurozóně | Rostoucí trend | High | Vstupy | Inflace ve Spojených státech | Inflace ve Francii | Indikace | GBP/AUD | Stříbro | USDCAD | FDX.US | S&P 500 futures | DAX (DE30) | Turecko | Dogecoin | Restriktivní opatření | Bank of Japan | OECD | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Výsledky hospodaření | G10 | Data z americké ekonomiky | Dnešní fundamenty | Zasedání americké centrální banky | LNG | Aktuální problémy | Brokers | Dobrá data | Americké akcie | Týdenní výhled | Dopad pandemie | Nový výhled | Běžný účet | Kongres | Obchodní rozhovory | Divize | Oslabení koruny | Spot | Pozitivní vliv | Drahý kov | Evropská ekonomika | Platby v bitcoinech | Rozpočtový deficit | Útok na Polsko | Zvýšení úrokových sazeb | Zvýšená volatilita | Zvýšení sazeb ČNB | Weibo Corporation (WB.US) | Korporátní zprávy | Trh | Komise | Offshore | Francouzská vláda | Technologické firmy | Vládní podpory | Výrazný růst | Fed | Rekordní minimum | Zahraniční obchod | Lídři EU | Korekce | SPOT | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Upozornění | Spotřebitelská důvěra v USA | Země EU | Španělská ekonomika | Volby v USA | Jednání OPEC | Zveřejnění výsledků | National Australia Bank | Odveta | Dopad na trhy | Kanada | Ekonomický a strategický výzkum | Volby v Británii | Chesapeake Energy | Posílení dolaru | Marriott | Stock | ANO | Americké zásoby ropy | UBER.US | Wells Fargo | Trumpova administrativa | Rating | Irská pojistka | Asijské indexy | Alphabet Inc. | Agentura S&P | Velké banky | MWh | Komodity | Prezident Joe Biden | SNB | Ruská invaze | Dílčí index | Microsoft | Příležitosti | Dluhopisy a zlato | Vládní dluhopisy | Data z USA | Nejistota | Weibo Corporation | Nákupy vládních dluhopisů | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | HDP v eurozóně | Míra inflace v květnu | Světová banka | Exporty | Dodavatelské řetězce | Drahé energie | JPMorgan Chase & Co. | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Rivian | Unce zlata | ADP report zaměstnanosti | Penzijní fond | Futures na DAX | Exxon | Představenstvo | MSFT.US | Japonsko | Objem obchodů | FIAT | Tomáš Pfeiler | Riksbank | Nifty 50 | AA | Gazprom | Zablokování Suezského průplavu | Centrální banka | Životní prostředí | Inflace v Británii | Vlny koronaviru | Německá vláda | Apreciace | Zemní plyn | Put | Pokladniční poukázka | Tržní sentiment | QE | Německo | Měny&Sazby | Krach | Bund | Donald Trump | Twitter | Marriott International | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Čistý zisk | Jádrová inflace | Další růst | Centrum | Nejvýraznější pokles | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | CL | JPMorgan Chase & Co | Šíření viru | Aukce | Polská vláda | Inflace v ČR | Vice | Nepříznivý vývoj epidemie | Dluhové krize | Nárůst objemů | Energetický sektor | Globální index | Březnová inflace | API | Pojišťovna VIG | Česká republika | Hamás | BNP | CZK | Reuters | Úspory | Erste Group | AMC Entertainment | Společnost XTB | Baidu | Kov | Situace | Index nákupních manažerů | Domácnosti | Konjunkturální průzkum | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Souhrnný index | Maloobchodní tržby | Overbalance | Předseda | Analytici | Dobré zprávy | Finanční trhy dnes | Státní dluhopisy | Rating Itálie | Americký dolar | Kurz koruny | Růst v Číně | Utahování měnové politiky | Ripple | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | FTSEMIB | Růstový impuls | USDIDX | Maďarský premiér | Guvernér Fedu | Evropská unie | Příkaz | HDP v USA | Ekonomiky | Dobrá nálada | Průmyslová produkce v únoru | US100 | Záporné sazby | Stagnace | Riziko recese | Rozpočet | Negativní dopad | Fiskální stimul | Google | Apple | Libra | GameStop | Nižší růst | Inflace v květnu | Nová data | Open | MRNA.US | Švédsko | Zahájení výsledkové sezóny | Covidová krize | FTSE | TSLA | Financovat | Prodeje domů | Orbán | Čínské měny | Ztráta | Moderna (MRNA.US) | Americké vlády | Nálada investorů | Jednání o brexitu | Hlavní akciové indexy | Jednání ECB | Fond | Federal Reserve | Alibaba Group | ECB | Nový rekord | Bankéři z Fedu | Ceny komodit | Úroky | Akce centrálních bank | Cena | Nové úvěry | Investiční banky | Mimořádné vládní podpory | ING | BioNTech | Vliv na obchodování | Zasedání RBNZ | Silný trh | Moneta | Air | Akcie dnes | Zápis z posledního zasedání Fedu | Aktivum | Ceny akcií | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Inspirace | US dolar | E-shopy | Ruská invaze na Ukrajinu | S&P500 | EBay | MUFG | Čínská ekonomika | Volatilní obchodování | Ceny | Euro vůči dolaru | Prudký pokles | Kurzy | Technologie | Vysoká inflace | Energetická krize | ČNB | Guvernér australské centrální banky | TSLA.US | Dluhy | Viceprezident | Jiří Rusnok | USD/CZK | Pokles | Contango | Směřování trhů | Margin | Počet žádostí o podporu | Ceny zemního plynu | Velikonoce | Aktivity v Číně | Epidemiologická situace | Ceny hliníku | Odhady ekonomů | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Americký trh | Moody's | Platební bilance | Prodej ropy | Banka | Makro | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Zisky dolaru | Americká ekonomika | NVDA | Odpor | Měny navázané na komodity | Portfolio manažer | MRNA | Alibaba Group Holding | Tržby | COVID-19 | Obchodování na americkém trhu | Bezpečnostní situace | Regulátoři | Snížení sazeb | Růst americké ekonomiky | Blue-chip | Remdesivir | Evropská centrální banka | Indikátor | Index cen | Slušné zisky | Růst ceny | Mutace koronaviru | ISM | Čínská vláda | Index PX | EBIT | Daně | Lídři | Close | Kryptoměna | České HDP | Zprávy z trhů | Česká ekonomika | Vyplácet dividendy | Vítězství Bidena | Institucionální investoři | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Horší data | Nastavení měnové politiky | Prezident Vladimir Putin | Vývoj inflace | Růst zisků | Zisky | Shanghai Composite | BNP Paribas | Konsenzus | Finance | Zboží dlouhodobé spotřeby | Americký index S&P 500 | Kryptoměny vs. meme akcie | Globální ekonomika | Hike ECB | Miliardy eur | Benchmarky | Potíže s likviditou | Ranní okénko | Nižší ceny ropy | Malé ztráty | Vysoké valuace | Delta Air Lines | Vyšší sazby | Ratingové agentury | Cena zlata | Přehled kurzů | Nvidia (NVDA.US) | Ekonomiky eurozóny | Americké hospodářství | Rizikové averze | Euro STOXX | Rusko-ukrajinský konflikt | Turecký prezident | MRO.US | Tržní nálada | Růst cen | Spekulace na růst | Saxo | Drahé kovy | Král Salmán | Měnová politika | Holubice | PMI ve výrobě | Alokace | Býčí trh | MSCI World | Nová makrodata | Poptávka | IFO index | Financování | Pokles akcií | Růst čínské ekonomiky | Zasedání RBA | Ursula von der Leyenová | Gasoline inventories | Historická minima | Kurz kryptoměny | Čína | Omezení dodávek | Stres | Turecké liry | Pokles ekonomiky | Růst HDP | Americké banky | Republikáni | USDJPY | Makroekonomické data | Inflační očekávání | Velké riziko | DAX | Zlepšení ekonomického výhledu | Reporty | Americké akciové trhy | Otevírání ekonomiky | GfK | Zvýšení korporátní daně | Globální trhy | RBI | MIFID | Uzavření trhů | Mali | Distillate inventories | Obchodovat | Dnešní čísla | EUR/MWh | Ostatní kryptoměny | Oil inventories | Pokles zásob | Zvýšení inflace | Dna | Spotřebitel | Hospodářský růst | Medvědi | Hrubý domácí produkt Německa | Makro z USA | Kurz měny | Vyšší daně | Nárůst výnosů | Technologický Nasdaq | Americké státní dluhopisy | Makrodata ve Spojených státech | Akcie Gamestop | WTI | Bod | Podmínky na trhu | Silnější koruna | RBNZ | New York Times | Euro-dolar | Paládium | Pokladniční poukázky | Spready | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | HDP | Pfizer a BioNTech | Klouzavý průměr | ROCE | Americká měna | Nord Stream | EMU | Problémy | Saúdská Arábie | Projevy centrálních bankéřů | Tesla (TSLA.US) | Payrolls | Bankéři | Sázet | Cena ropy | HKComp | Uvolňování karantén | Participace | Firma | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Developer Evergrande | Drobní investoři | Marže | Valuace akcií | Vysoké zisky | Domácí měna | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Státy EU | Zlato a stříbro | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Fiskální politika | Načasování | Hodnota HDP | Pokles cen akcií | Alphabet | Pojistka proti inflaci | China Telecom | Zkušenosti | Ropa | Index PMI | Signály | Omikron | Alibaba Group Holding Ltd | Lira | JPM | Výsledky NFP | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Erste | BBY | Stoxx 600 | Výprodej | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Růst průmyslu | Monetární politika | Čínský index | Pracovní trh | SAP | Dluhopisové trhy | Hlavní index PX | Oslabuje dolar | FX | Propad HDP | Facebook | Deutsche Bank | RUB | VOW3 | Američané | Kurz | Market | Home Credit | Nancy Pelosiová | Raiffeisenbank a.s. | Unicredit | Ropa a Plyn | EMA | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | TASS | Litecoin | Akcie padají | Vývoj komodit | Restrikce | Asie a Tichomoří | Optimismus | Hliník | DBK | Krize v eurozóně | Euro | Oracle | Negativní vývoj | Evropské akciové burzy | Francouzský CAC 40 | JP Morgan | Dolar | Byznys | Debata | Důležité fundamenty | Klíčové centrální banky | Hodnoty měny | Nálada na globálních trzích | Prezident USA | Měď | Proinflační | Boj s koronavirem | Bezpečné dluhopisy | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Naše prognóza | AUD | Bank of New York Mellon | SGD | Obchod | Spekulace na pokles | Akcie na Wall Street | Německá průmyslová výroba | Zpomalení růstu | Christine Lagarde | Domácí data | Risk | Opce na akcie | Predikce | Fibo | Růst ekonomiky | Santa Claus Rally | Fiskální stimuly | Citigroup | Ekonomové | Softbank | MBG.DE | Čínský vývoz | Index VIX | Výnosy státních dluhopisů | Hospodářství | MIB | Čínský export | Útok Hamásu | EV | Ohlédnutí | EU | EBITDA | Investiční doporučení | Čínská měna | Vývoj na akciových trzích | Labouristická strana | Ministerstvo financí | Ranní komentář | Globální akciový index | Archegos | Tržní hráči | Spojené státy | CAR | Výprodej akcií v Číně | Cenové stability | Šíření nákazy | Zasedání ECB | Credit Suisse | Philip Lowe | Portfolia | Tesla | Hodnota indexu | Vývoz | Prodeje akcií | Komerční banka | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Úřad pro energetické informace | Recese | Sterling | Miliardy | ASML | Báze | Růst akcií | Erdogan | Mercedes-Benz | CZK/EUR | xStation 5 | Dobrá čísla | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Eskalace konfliktu | Kyjev | Největší propad | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Inflace v Německu | Spekulace | Nákupní doporučení | Italské HDP | Dohoda mezi EU a Čínou | Negativní zprávy | Snížení úroků | Frank | Prudký propad | Změna politiky | Balance | Negativní nálada | Kurz eura | Desetileté dluhopisy | Helicopter money | Caixin | Čínské indexy | Silné euro | Změna sazeb | Ceny energií | Americké indexy | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Intel | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Směr trhu | Měnový kurz | Brent (OIL) | Úspěchy | NEST | Kiwi | Virtuální mince | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Averze vůči riziku | Vyšší volatilita | Prezident Donald Trump | Začátek summitu | ACB | Technologický sektor | OSN | Soud | Eskalace napětí | Panika | Výrazný pohyb | Uhlí | Předpovědi | Společnost Microsoft | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Mince | Zásoby ropy | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Ministr financí | Trhy v USA | Rostoucí ceny | Trend | Cenová válka | Pokles sazeb | Adidas | Zásoby plynu | Oslabení | Míra inflace | Odliv peněz | Vládní bondy | Měnová politika ECB | Manufacturing | Akcie společnosti Nvidia | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | CNN | Ekonomický výhled | Čínské exporty | Nařízení | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | SWIFT | Sazba hypoték | Nemovitostní trh | Americký Senát | BTC | Fed index | Bankovní sektor | KOSPI | Sankce na Rusko | Indexy | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Report stavu ropných zásob | Pimco | Odborníci | Oživení poptávky | ASX 200 | Odkup akcií | Akcie automobilky | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Hospodářskopolitické stimuly | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Průmysl | Bazický bod | Očekávané výsledky | Americké žádostí o podporu | Tempo růstu | Nadprodukce | Úvěrový rating | Snížení daně | Bankovnictví | Aerolinky | Americké dluhopisy | Americká výnosová křivka | Break-Even | Biliony | Divergence | ETF | Marathon Oil | Trend dolů | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | Hlavní evropské indexy | Moneta Money Bank | Saúdové | Ceny drahých kovů | Varování | Obchodní bilance | Guidance | Černé zlato | Tomáš Holub | Obchodní aktivity | Ministr zdravotnictví | Long | Reálná ekonomika | Rally | Smíšené obchodování | Pojišťovna | Euro Stoxx 600 | Futures na VIX | Obchodní hodiny | Účinnosti vakcín | Bear | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | Klid | Začátek výsledkové sezóny | Prodejní tlak | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Vývoj finančních trhů | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Vývoj trhu | Business | GBPJPY | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Slábnoucí dolar | Zdanění | Pokles cen | TikTok | Čínská centrální banka | SP500 | YouGov | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nový týden | Šéfka ECB | Fiskální politiky | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Makrodata EU | Bezpečnost | Brazílie | Trhy dnes | | Indexy PMI | Pochybnosti | Výsledek voleb | DAX 30 | Členské země | Riziková aktiva | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | Zisky firem | Fond obnovy | Ekonomika eurozóny | Zisk na akcii (EPS) | Sentiment | Zrychlení inflace | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Konsensus trhu | Čínský prezident | Dnešní seance | Centrální banky USA | Strach z inflace | Jak investovat | Poplatky | Nike | Forint | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Citibank | Zasedání FED | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Index DE30 | Obchodování na devizovém trhu | Optimismus investorů | Nálada | Nastavení sazeb | Indie | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Centrální bankéř | David Vagenknecht | SVB | Společnost Gilead | Výprodej akcií | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Norilsk | Výnosová křivka | Historická maxima | Elektřina | WTO | Dohoda o brexitu | WB.US | Firemní zprávy | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Zhodnocení | Americký kongres | Výhled | Futures na indexy | Erste Group Bank | Americký akciový index | Komerční banky | Worldometers | Eurozóna stimuly | Americké ministerstvo | Výrobní inflace | Americký trh práce | Deriváty | Ethereum | Bilance Fedu | Hry | Digitální daň | Tlak na akcie | Akciový index DAX | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | Česká inflace | Jaromír Gec | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Finanční trhy | ČNB dnes | Optimismus na trzích | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Burza dnes | Výsledek zasedání Fedu | Američtí těžaři | Cyrrus | Dobrý výsledek | Burze | Data o inflaci | Expanze | Americké akciové indexy | Největší ekonomika | Konsolidace | Fondy | Ukrajinský prezident | Bílý dům | Situace v Číně | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | USA inflace | PMI za leden | GOOGL.US | Poptávky po ropě | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Obavy investorů | New York | MSFT | Krize | Ekonomické zprávy | Zpřesněná data | Akcie v Japonsku | Situace na trzích | Zlotý | IBEX | Správní rada | Salmán | G20 | Slabá čísla | Investiční bankovnictví | Objednávky | Obchodní přebytek | Prezident Erdogan | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Elektrická vozidla | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Deeskalace | Globální trh | Robert Shiller | Sazby | Americké výnosy | Akcie Tesla | Mezibankovní | US30 | Ředitelka | Generální ředitel | Ceny aktiv | Poradenství | Problémy v Číně | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Trhy v Číně | Ekonomický kalendář | Ceny dluhopisů | SPX 500 | Index MSCI | Guvernér Rusnok | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Americká inflace | Fox News | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Americká administrativa | OIL.WTI | Australská centrální banka (RBA) | Wall Street výsledky | Výrobci aut | Transakce | Březnová data | Slabší dolar | Technologický index | Měny | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | MasterCard | Vzestup inflace | Zaměstnanost | MNB | Slovensko | Rozjednané prodeje domů | Energie | Zasedání britské centrální banky | Dopolední obchodování | Macy’s | Kanadská centrální banka | Tradeři | Značný pokles | DE30 | Fed dnes | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Renminbi | Finanční sektor | XPeng | Oslabení eura | Pracovní síly | Ropa dnes | Ukončení obchodní války | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Thomson Reuters | Snap | Index podnikatelské aktivity | Výnosy | Ekonomické zotavení | Libra k dolaru | Růst aktivity | Jednání ČNB | Klíčové události tohoto týdne | Finanční trh | Růst poptávky | Nabídková cena | FOMC | JPMorgan | Koronavirus dopady | Reakce investorů | Data z Německa | Regionální měny | Futures na zemní plyn | Patria.cz | Ústup rizik | Ruský prezident Vladimir Putin | Sentiment na trzích | Prezident Putin | EIA | Brazilský real | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Rusko | Smíšené výsledky | Nový Zéland | Miliardy USD | Fixní kurz | Poradce | Reálné úrokové sazby | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | Pakt stability | GBP/EUR | Signál | Digitální měna | Írán | Zdražování | Výsledkové sezóny | Britská vláda | EPS | Rotace | ADP | Biliony dolarů | Kupní síla | CPI v USA | Úbytek | Optimistická nálada | Ropy | Historie | Nové žádosti o podporu | CHNComp | Index S&P 500 (US500) | Výdaje | Koruna posílila | Společnost | Časové období | I-Trader | Sázky | Mezinárodní obchod | Maloobchodní tržby v USA | Implikovaná volatilita | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Francouzský index | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Non-Farm Payrolls | ASX | Špatná data | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Americké ministerstvo financí | Americká spotřebitelská důvěra | Rishi Sunak | Buy | Tisková konference | Eura | Koruna posiluje | Ztráty | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Organizace | Alipay | Poptávka po akciích | VIX | Inflační data | Premiér Boris Johnson | Růst | Fed včera | Polská centrální banka | Energetické komodity | Inflační výhled | Příjmy | Kmen koronaviru | Hospodářské výsledky | Pohyby na trzích | Risk-off | Propad ceny | Výsledková sezóna v USA | Zajištění | Domácí měny | Počet potvrzených případů | Měnový výbor | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snížení inflace | Zasedání MMF | Index | Wall Street Journal | Market rally | Pohyby kurzu | Komoditní | Lockdown | Hlavní americké indexy | Akcie Alibaba | Cenový index | Objemy na kryptoburzách | MiFID II | Fundament | Centrální bankéři | Bohatství | Průmyslová produkce | Úročení | Meziroční růst | Jižní Korea | Výsledková sezóna | ČTK | Kurz euro | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | Počet zaměstnaných | Stlačení inflace | Dopad omikronu | Cenové války | Netflix | Koronavirus | Automotive | Burzy v Evropě | Tchaj-wan | Americký desetiletý výnos | After-market | První odhady HDP | PMI v eurozóně | Dolar zpevňuje | LVMH | Sartorius | Pokles aktivity v průmyslu | Program nákupů dluhopisů | Zisk na akcii | Produkce ropy | Správa | Markit | Rezistence | Stimul | Američtí regulátoři | Olívia Lacenová | Techy | Obchodní přebytek Číny | Best Buy (BBY.US) | Účinné vakcíny | CAD | Ministr obchodu | Dolar slábne | Odhad růstu ekonomiky | Volatilita na finančních trzích | Transakce s kryptoměnami | Futures na americké indexy | AI | Daimler | Čínská makrodata | Repo obchody | Statistiky z pracovního trhu | 5G | Futures v Evropě | Index spotřebitelských cen | Posílení | Société Générale | Obchodní záležitosti | Konference v Jackson Hole | Pracovní místa | Extrémní růst | Vakcinace | Včerejší seance | ACB.US | EURTRY | Osobní příjem | EURUSD | Čínské stimuly | O2 | Makrodata EMU | Béžová kniha | NFP | Analytička | NVDA.US | Velké ztráty | Tempo zdražování | Investovat | Nasdaq Composite | Události tohoto týdne | Růst britské ekonomiky | Norsko | The New York Times | Britské dluhopisy | Marathon Oil (MRO.US) | Vyšší úrokové sazby | Španělsko | Americký prezident | Společnost Pfizer | Americký index | Prodej vozů | Sazby Fedu | Extrémní nárůst | Norilsk Nickel | Motivace | Varianty covidu | PPF | Americké centrální banky | HDP Německa | Riziko | Bloomberg | Nabídka | J&J | Senátní volby | NICKEL | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | S&P/ASX 200 | Omicron | DJIA | Hlavní ekonom | Důvěra investorů | České koruny | China Evergrande | Oldřich Dědek | Růst čínského HDP | Vakcína | Rozmach nákazy | Obchodní války | Pandemie koronaviru | Bitcoin | Zpomalování ekonomiky | Ruské akcie | Růst výnosů | Flat | Kurz koruny k euru | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Cílové ceny | Přehled | Sektor služeb | Plyn | CRO | City | Měnová politika v USA | Výnosové křivky | Hospodaření | Zemědělství | Futures | Inflace v eurozóně | Varianty covidu v USA | EK | Spotřebitelské ceny | GME | Italská vláda | Zrychlení růstu | IBEX 35 | Měsíční data | Nemovitosti | Disciplína | Prohlášení politiků | Index Nikkei | Futures trhy | Dluhopisoví investoři | Americká data | Akcie v západní Evropě | Dění na Ukrajině | CHF | Oživení ekonomik | GDPNow | Akciový index | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Prezident Trump | DPH v Německu | Cronos | Eleanor Creagh | PX index | Boris Johnson | Odhad amerického HDP | James Bullard | Mutace viru | Medián | Podpora | Index CPI | Aleš Michl | S&P 500 | xStation5 | Marriott International (MAR.US) | Obchodní konflikt | JDE | Německý soud | Graf dne | Globální akcie | Zlepšení | Velké americké banky | Evropská opatření | Volatility | Stav nouze | Akcie amerických bank | Obchodování GBP | Maloobchodní prodeje | Konkurent | Očekávání trhu | E-commerce | Prohlášení Powella | Sílící dolar | Aktivita v průmyslu | Platina | Zprávy o vakcínách | Druhá vlna | Nárůst nových infekcí | Zadlužení | Nvidia | Guvernér | Bid | Příjmy a výdaje | Ceny zemního plynu v USA | TopForex | Emerging markets | Japonská centrální banka | Plynovod Jamal | Fiskální pomoc | ČR | Ropný průmysl | Ericsson | Weibo | Emise | Průmyslové kovy | Elektromobily | Snižování úrokových sazeb | Bloomberg Dollar Spot Index | Ropná firma | Nálada na trzích | Ceny v eurozóně | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Amazon | Oživit ekonomiku | Telecom | Dollar Spot Index | BAT | Závislost | Marketingová komunikace | Best Buy | Eurozóna | Uber (UBER.US) | Ropné firmy | Výsledky Amazonu | IG | XTB | Makroekonomický kalendář | Italská průmyslová produkce | Splatnost | Marathon | Aktuální prognóza | AlfaOmegaTrhov | Německá obchodní bilance | HDP v ČR | Výnosy italských dluhopisů | Lael Brainardová | Americké trhy | Forward | TLTRO | Velké technologické firmy | Americká ministryně financí | Sazby beze změny | Trader | Akciové indexy v Asii | Richemont | Hang Seng | Doporučení | Propady na akciích | Evropské akciové indexy | AFL-CIO | Nastavení trhů | Ekonomický růst | Statistický úřad | Saudi Aramco | Podnikání | Fiskální stimul v USA | Evropské země | Dluhopisový trh | XTB Research | Index Nikkei 225 | Krypto | MRO | Počasí | Co bude | Německý index DAX | Nárůst sazeb | Francouzský index CAC 40 | EUR/GBP | Rostoucí úrokové sazby | Opatření | Pozice | Futures na ropu | Aurora Cannabis (ACB.US) | Čínské fondy | Maďarská centrální banka | WHO | Ocenění | Fiskální balíček | Jamal | Investing | Fundamenty | Pfizer/BioNTech | Nervozita na trzích | Intervenovat | SEC | Index S&P/ASX 200 | Německé dluhopisy | Evropské indexy | Statistika | Dopad na sentiment | Americký ministr financí | Jestřáb | Šance | Analytik | Úřad pro energetické informace (EIA) | Virus | Redukce | Wall Street | Akcie GME | Ford Motor | CZK/USD | Index DAX | Dow Jones | USD/CAD | Úrokové sazby | Forexové páry | Akcie bank | Nadějné zprávy | Otevírání americké ekonomiky | Trading | CNY | Vyšetřování | Biden | Růst poptávky po ropě | Budoucnost | Banky | Zásoby plynu v USA | Bilance | NASDAQ 100 | Nákup dluhopisů | Durace | Konzervativci | Očekávání budoucího ekonomického růstu | Cena kontraktu | Čínské centrální banky | Klaas Knot | JPMorgan Chase | Čínské vlády | Žlutý kov | Země eurozóny | Solidní výsledky | Aktuální situace | Akcie automobilek | Šíření koronaviru | Lockdowny | AUD/USD | Nesoulad | Prohlášení | Politici | Čínské firmy | Kurz EUR | Čínské akciové trhy | Exane | Španělské statistiky z pracovního trhu | Měnové trhy | Hlavní finanční trhy | SPX | Měnový pár | Odvětví | Německý ústavní soud | Očekávaný růst | Banky v eurozóně | Finanční situace | Největší ekonomika eurozóny | Meziroční inflace | Odhady HDP | G7 | Větší pokles | Akcie v Číně | Philip Lane | Joe Biden | Kotace | Guvernér ČNB | Silný frank | Akciové trhy v Asii | Štěstí | Didi | Základní sazba | Výsledky za první pololetí | Návrat do práce | Novinky | Kontrakt | Mercedes-Benz (MBG.DE) | Kia | Ekonom | USA | Japonský index Nikkei | Obchodní válka | Vyšší výnosy | Federal Reserve Bank | Zlato | Otřesy na trzích | Asijské akciové trhy | Vývoj na kapitálových trzích | GOOGL | Geopolitika | Philip Morris | RISK-ON | Nasdaq | Americké zásoby zemního plynu | Mladší investoři | PMI ve službách | Pips | Odhady analytiků | MIC | Dobrý obchod | Geopolitické napětí | Bloky | Spekulanti | Cenový vývoj | Psychologický efekt | Hike | Trh s ojetinami | Nový kmen koronaviru | Dluhopis | Výprodeje akcií | Domácí poptávka | Americká seance | Uvalení cel | Vyšší inflace | CFA | Michael McCarthy | Pražská burza | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | Tiering | Manažer Cyrrus | Útlum ekonomické aktivity | Společnost JPMorgan | Německá inflace | FDX | AMZN | Průlom | Výprodej dluhopisů | Prognóza ECB | WB | Zásobníky | VIAC | Britské volby | Výraznější pokles | Firemní výsledky | Realitní sektor | Obchodní dohody | USD/JPY | Astrazeneca | Evropské akciové trhy | Doji svíčka | Výrazné contango | Kryptoměny | Ruská armáda | Americké firmy | Ekonomické aktivity | Portfolio manažer Cyrrus | Tržní vývoj | Napětí mezi USA a Čínou | Podnikání na kapitálovém trhu | Další pokles | Mzdy | Akcie | Úspěch | Stimuly | Jerome Powell | Evropské dluhopisy | Volby | Ukazatele | Vladimir Putin | Američtí zákonodárci | Disney | Ceny domů v USA | Kodak | Cena za dolar | Země G7 | Británie | Cena zemního plynu | Americká vláda | Zotavení ekonomik | Dopady pandemie | NZD | Yum Brands | Currency | Zlepšení nálady | Měnové podmínky | Belgie | Podniky | Sentiment trhu | Inflace v USA | Omezování nákupů aktiv | Chování spotřebitelů | Očkování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Americké dividendové akcie
Americké dluhopisy
Americké dluhopisy očištěné o inflaci
Americké dolary
Americké dovozy
Americké ekonomiky
Americké energetické firmy
Americké farmaceutické společnosti
Americké finanční společnosti
Americké firmy

Následující klíčová slova

Americké HDP
Americké hospodářství
Americké hypotéky
Americké indexy
Americké indexy burz
Americké investice
Americké investice v Číně
Americké investiční banky
Americké investiční stříbrné mince
Americké kryptoměnové burzy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít