Klíčová slova - Ranní komentář

Ranní komentář: Target včera -25 %, strach z dopadu inflace na zisky společností dostal akcie pod tlak
19.05.2022 Akciové trhy za sebou mají další těžkou seanci, během které se index S&P 500 propadl o 4 % a Nasdaq až o 4.7 %. K negativní náladě rozhodně přispívají výsledky maloobchodu. Úterní čísla Walmartu a hlavně včerejší výsledky Targetu připomněly obchodníkům, že se rostoucí inflace začíná propisovat do klesajících zisků amerických společností a že je ještě nějakou dobu může nepříjemně trápit.

Ranní komentář: Powell včera poslal 10yr výnosy zpět na 3 %, Walmart po výsledcích -11 %
18.05.2022 Akciové trhy včera rostly i navzdory jasně jestřábímu projevu J. Powella, který dokázal svým vystoupením dostat americké 10yr výnosy zpátky na 3 %. Nálada na trzích je stabilizovaná částečně i díky velmi slušným výsledkům amerických maloobchodních prodejů, které pokračují v silném růstu a meziročně se zvyšují o více než 11 %.

Ranní komentář: Techy a růstovky ztrácejí, energetické akcie rostou, ropa zpět nad 110 USD
17.05.2022 Včera se pod prodejní tlak dostaly opět technologické a růstové akcie v čele s Teslou, která se propadla o více než 5 % kvůli zprávám o tom, že její produkce v Šanghaji bude nabíhat pomaleji, než se původně očekávalo. Daří se naopak energetickým společnostem, kterým pomáhá růst cen energií. Ropa se vrací nad 110 dolarů za barel, zatímco zemní plyn v USA roste nad 8 dolarů za mmbtu.

Ranní komentář: Divoké obchodování na růstových titulech pokračuje, trhy stále velmi nervózní
16.05.2022 Minulý týden skončil vlnou nákupů napříč akciovým trhem. Dařilo se přitom hlavně růstovým společnostem, které umazaly značnou část dřívějších výprodejů. Růst ale nebyl podložen novým fundamentem a zdá se, že byl tažen hlavně snahou o nákupy akcií ve slevě. Situace je stále velmi nervózní a dnes ráno futures na indexy v Evropě i v USA zahajují v červených číslech. VIX zůstává mírně pod hranicí 30b. a pravděpodobně tak před sebou můžeme mít další volatilní týden.

Ranní komentář: Podle Powella porostou sazby o 50bp. i na dalších dvou zasedání Fedu, výnosy přesto klesly
13.05.2022 Akciové trhy se včera dokázaly mírně nadechnout a stabilizovat. Stabilizace pokračuje také během dnešního rána, kdy se futures na americké i evropské indexy dostaly do zelených čísel. K uklidnění možná částečně přispívá pád dluhopisových výnosů, i když ten paradoxně do značné míry souvisí s obavami ze stagflace.

Ranní komentář: Americká inflace zvolňuje. Trhy stále velmi nervózní, krypto ve volném pádu
12.05.2022 Americké akcie za sebou mají další negativní seanci. Index S&P 500 odepsal 1.65 % a za posledních pět dní klesl o 7.32 %. Nasdaq pak klesl včera o 3.18 % a za posledních pět seancí ztrácí dokonce 12.35 %. Trh je i nadále velmi nervózní a moc mu včera nepomohly ani výsledky inflace, která v USA klesá pomaleji než trh očekával. Do toho sledujeme výprodej na kryptu, kde po pádu ceny “stablecoinu” TerraUSD zkolabovala také Terra, což dostalo pod silný tlak všechny kryptoměny včetně BTC.

Ranní komentář: Další z členů FOMC mluvil o možnosti zvýšení sazeb o 75bp., dnes americká inflace
11.05.2022 Akcie včera dokázaly mírně růst a lehce v zelených číslech jsou také dnešní futures na indexy v Evropě i v USA. Nálada je ale stále velmi napjatá a pod silným tlakem zůstává řada růstových společností. Dnes nás čeká klíčový fundament tohoto týdne, kterým je americká inflace. Ta měla podle většinových odhadů v dubnu konečně zpomalit z 8.5 % na 8.1 % a její výsledek může mít výrazný dopad na ocenění aktiv napříč finančními trhy.

Ranní komentář: Růstové firmy znovu pod extrémním tlakem, Nasdaq -4,29 %, S&P500 je 17% pod ATH
10.05.2022 Máme za sebou další velmi divokou seanci, kterou znovu odnesla celá řada hlavně růstových společností. Výprodej se týkal ale všech sektorů a pod silným tlakem byly také dosud velmi silné energie. Téma výprodejů je přitom stále stejné. Obavy z vysoké inflace, která nutí centrální banky utahovat měnovou politiku, což stupňuje strach z recese. K obavám z recese dál samozřejmě přispívají i problémy s dodavatelsko-odběratelskými řetězci a situace na Ukrajině.

Ranní komentář: Sazby a inflace - klíčová témata tohoto týdne. Indexy dnes znovu klesají
09.05.2022 Akciové trhy za sebou mají několik velmi volatilních seancí a nervozita z trhů ani zdaleka nemizí. Na vině je hlavně zvyšující se úroveň dluhopisových výnosů a obavy z jejich dalšího růstu. V tomto kontextu může být pro trhy klíčová tato středa, která přinese výsledky americké inflace, která by měla začít konečně klesat.

☕Ranní komentář s XTB: Fed bude pokračovať vo zvyšovaní sadzieb, Európska únia zaviedla embargo na dovoz ropy
05.05.2022 Fed včera podľa očakávaní zvýšil úrokové sadzby a naznačil, že bude pokračovať vo zvyšovaní sadzieb až k hladine 2,5, resp. 3 %. Šéf americkej centrálnej banky však uviedol, že v súčasnosti nevidí náznaky vzniku mzdovo inflačnej špirály, no v prípade zmeny ekonomických podmienok je Fed pripravený konať a zvýšiť úrokové sadzby nad uvedenú hladinu. Keďže trhy v súčasnosti nepočítajú s týmto scenárom, priestor na posilňovanie amerického dolára stále ostáva v otvorený.

☕️Ranní komentář s XTB: AMD reportovala dobré výsledky, dnes zasedá Fed
04.05.2022 Včerejší seance na finančních trzích se nesla v pozitivním duchu. Evropské indexy i Wall Street dokázaly růst. Naopak korigovaly výnosy z amerických dluhopisů a dolar se pohyboval do strany. Nadále pokračovala výsledková sezóna. Společnost AMD dokázala díky dobrému výhledu růst v aftermarketu o 8 %! Obchodníci vyčkávají na výsledky zasedání americké centrální banky, které budou zveřejněny dnes večer. Postoj Fedu k dalšímu směřování měnové politiky napoví, co budeme moci od trhů čekat v následujících týdnech.

Ranní komentář: Volatilní obchodování pokračuje. Indexy se snaží umazat ztráty
03.05.2022 Pokračování v nadprůměrné volatilitě se postaralo o zajímavý začátek týdne, kdy indexy v USA otočily nepříznivý trend poslední hodinu před koncem obchodování a nakonec zakončily lehce v zelených číslech. Včerejší obchodování doprovázel také bizardní flash-crash na evropských indexech, kdy švédský index spadl v jednu chvíli o 8 %. První zvýšení sazeb má za sebou po několika letech australská RBA, ale dolar zatím zůstává na většině měnových párů silnější. Trhy také rezonuje dosažení psychologické hranice 3 % na výnosech z desetiletých splatností.

Ranní komentář: Meta pozitivně překvapila, USD nekompromisně roste
28.04.2022 Středeční seance se nesla spíše v pozitivním duchu. Růst na trzích nebyl výrazný, nicméně situace se alespoň stabilizovala po předchozím výprodeji. V tomto týdnu reportuje své hospodářské výsledky 1/3 společností indexu S&P 500. Hlavní pozornost se však včera zaměřila na společnost Meta (FB.US). Její výsledky pozitivně překvapily a zakončily aftermarket s 18% ziskem. Důležitým tématem bylo také zastavení toku plynu z Ruska do Polska a Bulharska. Evropské společnosti by mohly trpět, pokud by dodávky do EU byly v brzké době zcela zastaveny. Velmi zajímavé je také dění na Fx. Americký dolar výrazně roste na hlavních měnových párech. USD/JPY překonal úroveň 130 poprvé od roku 2002.

Ranní komentář: Nasdaq pod silným tlakem vstoupil do medvědího teritoria. Dnes výsledky Meta
27.04.2022 Včerejší seance byla znovu velmi negativní a horší sentiment se nedržel pouze technologického sektoru, ale výprodej se nevyhl téměř žádnému sektoru. Akciím se nedařilo od začátku včerejšího obchodování a výprodej zesílil ještě po uzavření americké burzy, kdy reportovala horší výsledky společnost Alphabet. Pozornost bude dnes investory věnována především k výsledkům společnosti Meta (Facebook), jejíž akcie vymazaly zisky po úvodním propadu po výsledcích za poslední čtvrtletí minulého roku. Z pohledu makrodat nás dnes nečeká nic zásadního.

Ranní komentář: Musk kupuje Twitter, energie klesají, ECB chce regulovat krypro
26.04.2022 Akciové trhy v USA včera dokázaly růst a dnes na jejich večerní růst plynule navazují také futures na indexy v Evropě. Nálada na trzích je ale stále docela napjatá, když rizikovým aktivům ve výraznějším růstu brání kombinace několika faktorů, jako jsou vysoké sazby, dění na Ukrajině, nebo lockdowny v Číně. Dominantním tématem ale v dalších dnech bude hlavně výsledková sezóna, která dnes nabídne jména jako Microsoft a Alphabet.

Ranní komentář: Lockdown už hrozí i v Pekingu, indexy do nového týdne znovu ztrácejí
25.04.2022 Akciové trhy v minulém týdnu opět klesaly. Na vině byla kombinace několika faktorů, jako vysoké výnosy z dluhopisů, nervózní začátek výsledkové sezóny, nebo lockdowny v Číně. Právě Čína zdá se straší investry také dnes ráno, kdy se situace nijak nelepší v Šanghaji, zatímco lockdown začíná vůbec poprvé hrozit také v čínském hlavním městě Pekingu.

Ranní komentář: Nasdaq 18 % pod svým ATH, růstové akcie bez možnosti se nadechnout
22.04.2022 Akciové trhy si včera prošly další korekcí, která byla i tentokrát tažena výprodejem především na růstových akciích. Nasdaq včera ztratil 2 % a dostal se téměř 18 % pod své ATH. Nálada na trzích je nervózní, a to hlavně kvůli vyšším výnosům a výhledu pro sazby, které by mohly v nadcházejících měsících v USA prudce stoupat. To naznačil i šéf Fedu J. Powell, podle kterého je jejich zvýšení o 50bp. na příštím zasedání rozhodně na stole.

Ranní komentář: NFLX -35 %, FB -7 %, DIS -5 %, TSLA -5% a +5 %. Výsledková sezóna pořádně míchá kartami
21.04.2022 Včerejší seance na indexech nijak nevybočovala a například index S&P 500 klesal pouze o 0.06 %. Na některých individuálních jménech jsme byli ale svědky dramatických změn. Netflix, v reakci na své výsledky, klesal o 35 % a společně s ním klesaly i další společnosti ze streaming sektoru. Pod značný tlak se ale dostaly také například akcie Meta Platforms, které podepsaly více než 7 %. Volatilní byla pak také Tesla, která po 5% korekci v after market hodinách rostla o 5 % v reakci na další solidní výsledky.

Ranní komentář: Americké 10yr výnosy na dosah 3 %, Netflix po výsledcích -20 %
20.04.2022 Akciové trhy včera rostly i navzdory dalšímu růstu dluhopisových výnosů, které se u desetiletých splatností v USA pomalu blíží k 3% hranici. Výrazné zisky si přitom včera připisovaly růstové akcie a například Nasdaq přidal více než 2 %. Ne všem akciím se ale daří. Netflix za sebou má v after-market hodinách propad o 20 % poté, co zveřejnil výsledky za 1Q, kde nečekaně přišel o 200 tis. předplatitelů.

Ranní komentář: Indexy přešlapují na místě, výnosy i komodity pokračují v růstu
19.04.2022 Nový týden začal kvůli velikonočním svátkům v klidu a zatímco v Evropě se neobchodovalo, v USA si indexy připisovaly jen nepatrné zisky. Nálada na trzích je stále spíše nervózní. Indexy přešlapují na místě a válka na Ukrajině dál žene výše ceny potravin a energií. To zvyšuje inflační tlaky a obavy z agresivnějšího zvyšování úrokových sazeb.

Ranní komentář: Výsledky Delta Airlines pomohly akciím v sektoru cestovního ruchu, dnes zasedá ECB
14.04.2022 Včera začala výsledková sezóna. Zatímco výsledky JP Morgan mírně zklamaly, společnost Delta Airlines překvapila zprávami o rekordním bookingu, což okamžitě pomohlo všem akcií společností, které podnikají v segmentu volného času a v cestovním ruchu. Dařilo se ale i akciovým indexům samotným a například Nasdaq včera přidal 2 %. Dnes je zatím nálada na trzích pozitivní a futures na americké i evropské indexy rostou. Odpoledne pozor hlavně na zasedání ECB. Své výsledky za 1Q pak zveřejní několik dalších amerických bank.

Ranní komentář: Americká inflace znovu zrychlila, začíná výsledková sezóna
13.04.2022 Akciové trhy v Evropě i v USA včera znovu ztrácely, i když tentokrát korekce nebyla tak silná, jako v minulých dnech. Klíčovým tématem byla během včerejška americká inflace, která zrychlila na 8.5 %, což je nejvyšší tempo růstu za posledních 40 let. Vysoká inflace je hlavním důvodem růstu dluhopisových výnosů, který doléhá na ocenění akcií a dalších rizikových aktiv. Dnes začíná výsledková sezóna a trh bude velmi zvědav především na výsledky americké banky JP Morgan, které napoví více o kondici celého bankovního sektoru.

Ranní komentář: Technologie a růstové akcie opět v červených číslech, dnes americká inflace
12.04.2022 Ani včera se akciové indexy nedokázaly vyhnout korekci. Dopad vyšších a rostoucích výnosů je stále znát a doléhá především na růstové a technologické akcie. Futures na evropské i americké indexy přitom zůstávají pod tlakem také dnes ráno a na celkově negativním sentimentu se tedy nic nemění. Dnes pozor hlavně na výsledky americké inflace, která by měla ve svém růstu opět zrychlit.

Ranní komentář: Růst výnosů nedává akciím vydechnout, začíná výsledková sezóna
11.04.2022 Akciové indexy si v minulém týdnu prošly korekcí, a to hlavně kvůli prudkému růstu dluhopisových výnosů, které v USA u desetiletých splatností vystoupaly až nad 2.7 %. To dostalo pod tlak hlavně růstové akcie a technologický sektor.

Ranní komentář: Korekce na růstových akciích pokračuje, Nasdaq za dva dny -4.4 %
07.04.2022 Včera pokračoval výprodej hlavně na růstových akciích. Nasdaq odepsal 2.2 % a za poslední dva dny klesl už o 4.4 %. Na vině jsou obavy z agresivnějšího utahování měnové politiky, které včera ještě umocnilo zveřejnění minutes ze zasedání Fedu. Z těch vyplynulo, že by Fed mohl snižovat svou bilanci tempem až 95 mld. dolarů měsíčně.

Ranní komentář: Brainardová dostala 10yr výnosy nad 2.6 %. Růstovky a technologie výrazně klesly
06.04.2022 Akciové trhy včera výrazně klesaly a pod tlak se dostaly hlavně růstové akcie. Ty reagovaly na slova Lael Brainardové o možnosti rapidního tempa snižování bilance americké centrální banky, která by tento proces měla odstartovat už v květnu. Americké výnosy u desetiletých platností vzrostly až nad 2.6 % a například technologický Nasdaq klesl o 2.26 %.

Ranní komentář: Musk kupuje podíl v Twitteru, indexy pokračují v pozvolném růstu
05.04.2022 Akciové trhy včera dokázaly opět růst. Dařilo se hlavně technologiím. Nasdaq přidal 1.9 %, zatímco S&P 500 rostl o 0.81 %. Z jednotlivých akcií se včera dočkal prudkého růstu hlavně Twitter, který přidal 27 % v reakci na zprávu o tom, že Elon Musk koupil ve společnosti 9.2% podíl.

Ranní komentář: Evropa zvažuje nové sankce na Rusko, Inflace v EZ prudce zrychluje
04.04.2022 Závěr minulého týdne přinesl několik zajímavých fundamentů. Za pozornost stály jak výsledky amerických NFP, tak především evropská inflace, která výrazně zrychlila a překonala většinový konsenzus. K růstu přispěl především strmý růst cen energií, které meziměsíčně stouply o více než 12 %. Euro přesto výraznější změnu nezaregistrovalo, což signalizuje, že se trh nedomnívá, že by měla vysoká inflace větší dopad na urychlení utahování měnové politiky v eurozóně.

Ranní komentář: Indexy zakončily kvartál propadem, Evropa bude za plyn dál platit v eurech
01.04.2022 Akciové indexy včera zakončily kvartál pádem o 1.5 % a celkově se index S&P 500 během Q1 propadl o necelých 5 %. Dnes ráno se však zdá situace o něco klidnější a futures na indexy v Evropě i v USA mírně rostou. Korekcí si prochází ropa, která se dostala pod 100 USD za barel (WTI), nebo bitcoin, který klesá pod 45 tis. USD.

Ranní komentář: Rusko přeskupuje jednotky na Ukrajině, USA chtějí rozpouštět strategické rezervy ropy
31.03.2022 Akciové trhy včera korigovaly část svých dřívějších zisků. Pomohly k tomu i zprávy z Ukrajiny o tom, že Rusko přeskupuje své jednotky ve snaze o úplnou kontrolu Donbasu. Nálada na trzích je však stabilizovaná a stejné platí i o dnešní seanci, kdy většina indexů mírně roste.

Ranní komentář: Rusko omezí vojenské operace u Kyjeva, indexy navyšují zisky z minulých dnů
30.03.2022 Akciové indexy v Evropě i v USA včera pokračovaly v růstu. Dařilo se hlavně menším růstovým akciím, ale třeba i Applu, který rostl už 11 seancí v řadě. K pozitivní náladě pomohl hlavně výstup z jednání mezi Ruskem a Ukrajinou, kde Ukrajina nabídla možnost vyjednávat o statusu Krymu výměnou za garance, že Rusko nebude útočit na jim neokupovaná území. Rusko naopak uvedlo, že hodlá výrazně omezit své operace kolem Kyjeva a Černigova.

Ranní komentář: Indexy si své pozice drží, S&P500 jen necelých 5 % pod ATH
29.03.2022 Akciové trhy včera dokázaly mírně růst a pokračovaly v pozvolné likvidaci dřívějších ztrát. Index S&P 500 se nyní nachází jen necelých pět procent pod svým all-time high, a to navzdory stále velmi napjaté situaci na Ukrajině, nebo vysokým úrokovým sazbám. Oba tyto fundamenty zůstávají klíčovým faktorem pro další vývoj nejen na indexech, ale i na měnách a komoditách.

Ranní komentář: Desetileté US výnosy na 2,5 %, polovina Šanghaje v lockdownu, krypto znovu roste
28.03.2022 Akciové trhy vstupují do nového týdne poměrně klidně, a to navzdory výraznému snížení dluhopisových výnosů, nebo stále velmi napjaté situaci na Ukrajině. Přesto všechno se americké indexy drží jen necelých 6 % pod svými all time high a úspěšně čelí výraznějším prodejním tlakům.

Ranní komentář: Putin chce po Evropě platby za plyn v rublech
24.03.2022 Akciové trhy v Evropě i v USA včera mírně zaostávaly. Korekce ale nebyla nijak velká a pohybovala se v okolí jednoho procenta. Nálada na trzích je stabilizovaná a dnes ráno si futures na indexy v USA i v Evropě své pozice drží.

Ranní komentář: Indexy znovu silnější navzdory rostoucím výnosům, zvedá se i Čína a meme stocky
23.03.2022 Akciové trhy včera dokázaly růst, a to i navzdory situaci na Ukrajině, nebo zvyšujícím se dluhopisových výnosům, které u desetiletých splatností v USA vystoupaly až na 2.4 %. Nálada na trzích zdá se zůstává docela optimistická i během dnešního rána, kdy si futures na americké indexy pozice drží, zatímco Evropa přidává okolo jednoho procenta.

Ranní komentář: Výnosy v reakci na Powella prudce rostou, akcie se zatím drží
22.03.2022 Včerejší seance se nesla v duchu výrazného růstu dluhopisových výnosů, které v USA u desetiletých splatností vyskočily až nad 2.3 %. K růstu přispěl hlavně komentář J. Powella, který uvedl, že Fed může zvýšit sazby i o 50bp. pokud bude ohrožena cenová stabilita. Akcie si své ceny navzdory vysokým výnosům dokázaly podržet a i když byly mírně pod tlakem, ztráty nebyly nijak vysoké.

Ranní komentář: Indexy za sebou mají silný týden, situace na ukrajině a sazby zůstávají TOP tématy
21.03.2022 Minulému týdnu dominovala dvě klíčová témata - situace na ukrajině a úrokové sazby. Dění na Ukrajině zatím příliš dobrých zpráv nepřináší a k diplomatickému řešení konfliktu máme stále ještě daleko. Sazby v minulém týdnu zvýšil Fed a výnosy v USA pokračovaly v růstu. Americká výnosová křivka díky tomu začíná být poměrně plochá, a to především u splatností od dvou let.

Ranní komentář: Ropa zpět nad 100 USD, indexy korigují dřívější ztráty
18.03.2022 Americké indexy včera pokračovaly v likvidaci dřívějších ztrát. Nálada na trzích se mírně zlepšuje, i když díky dění na Ukrajině zůstává i nadále velmi napjatá. I tak jsme ale na většině aktiv svědky mírného risk-on vývoje. O tom svědčí i slábnoucí dolar, který na většině měnových párů odevzdává své dřívější zisky.

Ranní komentář: Fed chce zvyšovat sazby na každém dalším letošním zasedání
17.03.2022 Včerejší seance přinesla zasedání americké centrální banky. Ta podle očekávání zvýšila sazby o 25bp. a naznačila, že chce letos sazby zvýšit ještě šestkrát. Už v květnu by pak mohla začít s postupným snižováním bilance prodejem dluhopisů. Jestřábí výstup ze zasedání následně J. Powell doplnil poměrně optimistickým názorem na sílu americké ekonomiky, která by ale letos měla oproti prosincovým projekcím růst pomaleji.

Ranní komentář: Trhy kvůli Ukrajině stále nervózní. Výnosy rostou, Čína bojuje s covidem
16.03.2022 Včerejší seance pomohla akciovým indexům do zelených čísel. Zajímavé zisky si připisovaly hlavně indexy v USA, které ale navzdory svému růstu zůstávají i nadále 11 % pod lednovým high. Tématem číslo jedna zůstává situace na Ukrajině. Situaci, hlavně na růstových akciích, ale nijak nepomáhá ani růst dluhopisových výnosů, které se v USA u desetiletých splatností dostaly na 2.15 %.

Ranní komentář: Inflace v USA na 7.9 %, strach z delistingu poslal čínské akcie ještě níže
11.03.2022 Během včerejší seance finančním trhům začaly po delší době dominovat i jiná témata než pouze Ukrajina. Americká inflace nepříjemně zrychluje a její růst bude pravděpodobně ještě pokračovat, což vede k růstu výnosů, které se u desetiletých splatností vracejí na 2 %. V Evropě pak ECB začíná signalizovat ochotu k rychlejšímu utahování měnové politiky a konci QE už během 3Q letošního roku.

Ranní komentář: Akcie prudce zkorigovaly dřívější ztráty, ropa zpět pod 110 USD
10.03.2022 Na akciových i komoditních trzích přetrvává extrémní volatilita. Včera indexy v Evropě rostly o více než 7 %, zatímco prudkého pádu se dočkala ropa, která se vrátila pod 11 USD za barel. Risk-on sentiment pak pomohl euru na páru s dolarem a zpět k vyšším úrovním se postupně vracejí dluhopisové výnosy.

Ranní komentář: Zlato nad 2 tis. USD a short squeeze na niklu. Komodity zůstávají velmi volatilní
09.03.2022 Situace na většině finančních trhů zůstává velmi nervózní. Korekce na akciích sice zdá se nepokračuje, vysoká volatilita ale i nadále přetrvává a prudkým výkyvům čelí také řada komodit. Zlato se dostalo na nové ATH, s niklem muselo být včera v Londýně zastaveno obchodování a velmi vysoké zůstávají ceny i dalších průmyslových, energetických, nebo zemědělských komodit. Výrazného růstu se pak dnes ráno dočkal také bitcoin, který vystoupal zpět nad 41 tis. USD.

Ranní komentář: S&P500 je 12 % pod ATH, Rusko vyhrožuje vypnutím Nord Streamu 1
08.03.2022 Nervozita na trzích kvůli dění na Ukrajině nepolevuje. Akcie včera znovu klesaly, přičemž pod tlak se dostaly tentokrát hlavně indexy v USA. Dnes jsou futures na americké i evropské indexy opět v červených číslech a ztrácejí okolo jednoho až dvou procent. Vysoké zůstávají ceny komodit v čele s ropou a evropským zemním plynem. Prudkého růstu se včera dočkal ale také nikl, který za den rostl o více než 80 %.

Ranní komentář: Ropa na 125 USD, výprodej na evropských akciích nepolevuje
07.03.2022 Minulý týden byl na finančních trzích velmi nervózní a nervozita nepolevuje ani dnes. Korekce se týkala hlavně evropských indexů, které v minulém týdnu klesaly často až o 10 %. Dnes ráno přitom jejich pád pokračuje a futures na hlavní indexy odepisují další dvě až tři procenta. V prudkém růstu naopak pokračují komodity. Ropa dnes atakovala hranici 125 USD za barel kvůli obavám z toho, že by na Ruskou ropu mohlo být uvaleno embargo. Zlato se dnes dostalo na 2 tis. USD a v růstu pokračují i další komodity.

Ranní komentář: Korekce na indexech pokračuje. Ztrácí hlavně Evropa, DAX letos už -16 %
04.03.2022 Konflikt na Ukrajině zůstává klíčovým fundamentem, který dostává pod značný tlak především evropská aktiva. Německý DAX už od začátku roku ztrácí 16 % a dnes ráno futures na DAX indikují další dvouprocentní korekci. Situace je stále velmi napjatá a během rána ji ještě zhoršily zprávy o tom, že Rusko ostřeluje největší ukrajinskou jadernou elektrárnu na východě země.

Ranní komentář: Komodity kvůli Ukrajině prudce rostou. Powell preferuje růst sazeb o 25bp
03.03.2022 Akciové indexy v Evropě i v USA včera zamířily do zelených čísel, a to navzdory zhoršující se situaci na Ukrajině a prudkému růstu cen komodit. Ropa (WTI) se dnes ráno prodává za 114 dolarů za barel, zatímco cena pšenice vystoupala až nad 11 dolarů za bušl. Inflační tlaky tak zřejmě budou ještě zesilovat.

Ranní komentář: Ropa na 108 USD, strach z inflace a zpomalení ekonomika doléhá na trhy
02.03.2022 Akciové trhy včera zamířily do červených čísel. Ke korekci pravděpodobně přispěly obavy z vyšší inflace a jejího dopadu na světovou ekonomiku, ke kterým rozhodně přispívají růsty cen komodit, jako jsou třeba ropa a pšenice. Ropa se dostala na 108 dolarů za barel, zatímco pšenice se prodává za 10 dolarů za bušl.

Ranní komentář: Rusko a Ukrajina budou dál jednat. Po BP odchází z Ruska i Shell
01.03.2022 Nálada na trzích je po včerejšku stabilizovaná, i když některé instrumenty zahájily týden veli volatilně. Pod prudkým tlakem byly samozřejmě hlavně rubl a ruské akcie obchodované v londýně. Rostly naopak například některé zemědělské komodity (pšenice) a výrazného růstu se včera dočkal také bitcoin. Z Ruska mezitím odcházejí další západní společnosti a po BP v zemi ukončí své aktivity také Shell.

Ranní komentář: Západ uvalil na Rusko tvrdé sankce, indexy v červených číslech rubl klesá o 23 %
28.02.2022 Západ přes víkend přišel tvrdými sankcemi vůči Rusku (více ve videu), které mají dnes ráno výrazný dopad na ruskou měnu. Rubl ztrácí na páru s dolarem 23 % a pod tlakem jsou i futures na světové akciové indexy. Daří se bezpečným přístavům, jako je dolar a japonský jen a mírně roste také cena zlata.

Ranní komentář: Západní sankce na Rusko trhy přijaly s úlevou, nervozita se z nich ale nevytrácí
25.02.2022 Ruská invaze pokračuje. Rusové obsadili letiště kousek od Kyjeva, který je nyní pod raketovými útoky. Západ už rozhodl o uvalení sankcí, i když prozatím neodřízne Rusko od SWIFTu a ani neuvalí sankce na jeho exporty energií. Sankce jsou tedy cílený hlavně na finanční sektor (včetně Sberbanky), export a ruské elity.

Ranní komentář: Rusko zaútočilo na Ukrajinu, trhy výrazně ztrácejí
24.02.2022 Rusko dnes ráno zahájilo invazi na Ukrajinu. Prezident Putin v projevu uvedl, že se jedná o snahu demilitarizovat zemi. Raketové útoky byly hlášeny z několika ukrajinských měst a v zemi už mají operovat i ruské vojenské jednotky. Západ Ruské kroky odsoudil a chystá další sankce. Americký prezident na dnešek svolal zasedání představitelů G7.

Ranní komentář: Indexy rostou díky mírným sankcím na Rusko
23.02.2022 Akciové trhy na pondělní oznámení Vladimíra Putina reagovaly nakonec docela klidně, a to hlavně díky mírným sankcím západu, které následovaly. Včera sice indexy mírně ztrácely, dnes už ale opět rostou, i když jen o několik desetin procenta. Situace však zůstává napjatá a zůstává bude fundamentem číslo jedna i do nadcházejících dnů.

Ranní komentář: Putin se chystá poslat do Donbasu "mírové" jednotky. USA chystá sankce na Rusko
22.02.2022 Vladimír Putin ve včerejším projevu oznámil, že Rusko uzná samostatnost donbaských republik a že do regionu pošle vlastní jednotky. Ještě více tak přilil olej do ohně obav z eskalace konfliktu na Ukrajině. USA chystají sankce, které mají oznámit v průběhu dneška.

Ranní komentář: Biden je ochoten sejít se s Putinem, indexy zahajují týden růstem
21.02.2022 Minulý týden se nesl opět v nervózním duchu a většina indexů zamířila do červených čísel. Americké indexy navázaly na dřívější korekci a například S&P500 je už téměř 10 % pod historickým maximem. Minulý týden byl hlavně o situaci na ukrajinské hranici a o pokračující výsledkové sezón. Ta dál nekompromisně trestá hlavně růstové firmy, kterým dříve výrazně pomohl covid.

Ranní komentář: Růstové akcie znovu pod tlakem, po včerejší korekci dnes indexy v zelených číslech
18.02.2022 Včera se na finanční trhy opět vrátila nervozita, které je dále spojována především se situací na rusko-ukrajinské hranici. Akcie tak zamířily do červených čísel, přičemž korekce se i tentokrát soustředila hlavně na dražší růstové tituly. Dnes ráno je situace na trzích o něco klidnější. Pomáhají hlavně zprávy o tom, že se americký a ruský šéf diplomacie sejdou a budou jednat o situaci na Ukraijně.

Ranní komentář: Rusko podle USA jednotky na hranici navyšuje, trhy dnes opět mírně nervózní
17.02.2022 Po včerejší klidné seanci se nervozita ze situace na rusko-ukrajinské hranici opět vrací na trhy. Podle USA rusko přidalo na hranici 7 tis. nových vojáků a žádné nestahuje. Přes noc pak ruská média informovala o tom, že Ukrajinci porušili příměří a s stříleli na proruské separatisty. Situace zůstává i nadále nepřehledná a může kdykoliv dostat finanční trhy znovu pod značný prodejní tlak. Dnes ráno futures na americké i evropské indexy ztrácejí okolo půl procenta.

Ranní komentář: Indexy v zelených číslech, pomáhají reopening akcie i zmírnění napětí na Ukrajině
16.02.2022 Americké i evropské indexy zakončily včerejší seanci v zelených číslech. Ke zlepšení nálady přispělo vyjádření ruského prezidenta, který je údajně připraven i nadále vyjednávat. Dařilo se pak včera i akciím aerolinek a společnostem v cestovním ruchu. Těm pomáhají spekulace na postupné zotavování ekonomiky a návratu turismu o kterém vypovídá i rychlý růst nově bookovaných letenek, nebo včera zveřejněné výsledky Airbnb, která dala silný guidance ro roku 2022.

Ranní komentář: Napětí kolem Ukrajiny mírně polevuje, indexy prozatím stabilní
15.02.2022 I nadále zůstává jedním z klíčových témat na trzích situace na Ukrajině. V tomto směru včera napětí mírně polevilo, když dal Putin po schůzce se svými ministry najevo, že preferuje i nadále deeskalaci konfliktu a další vyjednávání. Situace se však může změnit ze dne na den a trhy si to rozhodně uvědomují. Nervozita tak zůstává patrná, i když jsou valuace docela stabilní.

Ranní komentář: Inflace a obavy z ruské invaze na Ukrajinu doléhají na finanční trhy
14.02.2022 Závěr minulého týdne na akciové trhy přinesl nervozitu. K té přispěly zprávy z USA, které informovaly o tom, že se podle jejich tajných služeb chystá Rusko napadnou Ukrajinu možná už ve středu. Rusko jakékoli plány na ukrajinskou invazi i nadále popírá.

Ranní komentář: Vysoká inflace a výhled pro sazby tlačí akcie dolů, americké 10yr nad 2 %
11.02.2022 Na akciové trhy se včera vrátila korekce. K té pomohly výsledky americké inflace, které byly doprovázeny později komentářem J. Bullarda. Ten uvedl, že by uvítal růst sazeb do konce první poloviny letošního roku o 100bp. To ještě více přiživuje již tak živé spekulace o tom, že by Fed mohl v březnu zvýšit sazby o 50bp., které zároveň pomohly americkým desetiletým výnosům dostat se nad hranici 2 %.

Ranní komentář: Na trh se vrací optimismus navzdory vyšším výnosům, dnes americká inflace
10.02.2022 Akciové trhy za sebou mají úspěšnou seanci během které index S&P 500 přidal 1.45 %, zatímco Nasdaq rostl o víc enež dvě procenta. Nálada na trzích se pozvolna zlepšuje, což dokazuje i rychlý pád VIX indexu zpět pod hranici 20b. To vše rostoucím výnosům navzdory, které u desetiletých splatností v USA stouply už nad 1.9 %. K postupnému zklidnění nervozity pomáhá solidní makro, ale i dobrá výsledková sezóna. Ta včera přinesla například ještě výsledky Disney, která v after-market hodinách rostla o více než 6 %.

Ranní komentář: Po čtvrtečním výplachu dnes trhy zachraňuje Amazon, akcie dál jako na houpačce
04.02.2022 Volatilní obchodování na finančních trzích zatím nepolevuje. Po včerejší prudké korekci, která díky výsledkům Meta Platforms poslala dolů celý technologický sektor (Nasdaq -3.74 %), přichází dnes ráno pro změnu zase výrazné oživení. Pomohly k tomu výsledky Amazonu, který v after-market hodinách rostl o více než 14 %. Dařilo se ale i dalším společnostem jako Snapchat, který přidal po zveřejnění výsledků rovnou 59 %. Futures na americký Nasdaq tak ráno rostou o 2 %.

Ranní komentář: FB v after-market po výsledcích -22 %. Nasdaq dnes ráno klesá o 2 %
03.02.2022 Včerejší seance přinesla další prudké pohyby na akciových trzích, a to jak během samotného dne (PayPal -25 %), tak v after-market obchodování, kdy se akcie Meta platforms po zveřejnění výsledků propadly o 22 %. Společně s sebou pak dolů stáhly také další sociální platformy jako Snapchat nebo Twitter a korekcí si začala znovu procházet i řada menších růstových společností. Futures na Nasdaq tak dnes ráno klesají o 2 %.

Ranní komentář: Google a AMD po výsledcích +10 %, PayPal -17 %
02.02.2022 Akciové indexy včera pokračovaly ve svém růstu a likvidaci dřívějších ztrát. Jejich růst pak ještě akcelerovaly v after-market hodinách další korporátní výsledky v čele s Googlem a AMD, které rostly v reakci na čísla z 4Q o 10 %. Velmi slušná čísla včera nabídl, ale také Exxon Mobil, zatímco pod silný prodejní tlak se v after-market hodinách dostal PayPal, který klesl o 17 %.

Ranní komentář: Nasdaq za dva dny +6.7 %, vysoká volatilita na trzích zatím nepolevuje
01.02.2022 Akciové trhy za sebou mají další silnou seanci a po pátečním růstu znovu prudce rostly. Dařilo se opět hlavně menším růstovým společnostem, které v řadě případů přidávaly i více než deset procent. Risk on sentiment se včera negativně podepsal na americkém dolaru, který začal odevzdávat část dřívějších zisků. Stabilní je pak situace na dluhopisových výnosech, které prozatím ve svém dalším růstu nepokračují.

Ranní komentář: Akcie i nadále velmi volatilní, ropa na sedmiletém maximu. Trhy čeká zajímavý týden
31.01.2022 Akciové trhy za sebou mají volatilní týden. Americké indexy jej ale dokázaly uzavřít v zelených číslech, i když hlavně kvůli páteční seanci, během které například technologický Nasdaq přidal více než 3 %. Dnes ráno futures na indexy znovu rostou a sentiment se zdá se uklidňuje. Máme před sebou ale důležitý týden, který může řadu věcí znovu změnit. Čekáme jak na další výsledky velkých amerických společností, tak na důležité makro (NFP) a na zasedání několika centrálních bank (ECB, BoE).

Ranní komentář: Konsenzus počítá už s pětinásobným růstem sazeb v roce 2022, USD navyšuje zisky
28.01.2022 Akciové trhy pokračují v nervózním obchodování. Včera sice americké indexy dokázaly růst, seanci ale opět uzavřely v červených číslech. Americký index S&P 500 tak po nedávném výplachu už několikátým dnem hledá směr a osciluje do strany v několikaprocentním pásmu.

Ranní komentář: Výnosy v reakci na Fed začaly růst. Dolar silnější na všech párech, akcie znovu klesají
27.01.2022 Americká centrální banka včera podle očekávání ponechala sazby beze změny. Na tiskové konferenci pak J. Powell jasně naznačil, že sazby porostou už v březnu a že je Fed bude muset dál zvyšovat, aby dostal inflaci zpět ke dvěma procentům. Přestože trh s podobným vyjádřením počítal, akcie v reakci na Powellův projev začaly klesat, zatímco výnosy u desetiletých splatností stouply až na 1.86 %. Negativní sentiment přitom a trzích přetrvává také během dnešního rána, kdy futures na americké indexy ztrácejí více než procento.

Ranní komentář: Zvýšená nervozita z trhů zatím nemizí, dnes zasedá Fed
26.01.2022 Nálada na trzích byla i včera viditelně nervózní a americké indexy úterní seanci znovu zakončily v červených číslech. S&P500 klesl o 1.22 % a technologický Nasdaq pak o 2.28 %. Výnosy z dluhopisů přitom byly i nadále stabilní a ani korporátní data u řady společností včera nebyla vůbec špatná.

Ranní komentář: Divoká seance na vysokých objemech, nervozita zatím neustupuje
25.01.2022 Máme za sebou velmi divoký vstup do nového týdne. Akciové indexy v Evropě i v USA včera na vysokých objemech prudce klesaly a Nasdaq dokonce v jednu chvíli ztrácel téměř 5 %. Odpoledne se však situace začala otáčet a pondělní seanci nakonec všechny hlavní americké indexy dokázaly zakončit mírně v zelených číslech. Dnes ráno je ale situace na trzích znovu nervózní a futures na americké indexy klesají o více než procento.

Ranní komentář: Nasdaq 13% pod ATH, vyšší výnosy a slabší výsledková sezóna dostávají akcie pod tlak
24.01.2022 Akciové trhy za sebou mají divoký týden, během kterého jsme byli svědky výrazných výprodejů. Americký index Nasdaq ztratil během týdne 7 %, zatímco Dow Jones a S&P500 klesly o více než 5 %. K negativnímu sentimentu přispěla kombinace několika faktorů, v čele s vysokými valuacemi, rostoucími výnosy a slabším startem výsledkové sezóny, která přinesla několik negativních překvapení. Dnes ráno se situace na trzích částečně stabilizuje a futures na americké indexy mírně rostou. Nový týden přinese ze zajímavých fundamentů především zasedání americké centrální banky. Pokračovat bude samozřejmě i výslechová sezóna.

Ranní komentář: Desetileté výnosy v USA rostou nad 1.8 %, akciové futures znovu klesají
18.01.2022 Začátek týdne se na trzích nesl v klidném duchu. V USA byly trhy uzavřeny kvůli svátku, zatímco Evropa mírně rostla. Dnešní ráno už je ale o poznání zajímavější. Dluhopisové výnosy v USA totiž pokračují v růstu a výnos u desetiletých splatností už vystoupal nad 1.8 %. To dostává znovu pod prodejní tlak hlavně technologické a růstové akcie, díky čemuž dnes ráno futures na americký Nasdaq klesají o více než procento. Korekcí si ráno procházejí i ostatní riziková aktiva, zatímco zpevňuje například americký dolar.

Ranní komentář: Desetileté výnosy v USA na dosah 1.8 %, Čínská CB snížila úrokové sazby
17.01.2022 Závěr minulého týdne se nesl mírně v nervózním duchu a akciové indexy týden zakončily opět v červených číslech. Sentiment mezi investory je poznamenán hlavně obavami z rostoucích dluhopisových výnosů, které se negativně projevují především na valuacích menších růstových společností. Nervozita pak zdá se přetrvává i dnes, kdy se futures na americké indexy opět drží v červených číslech. Pondělí senace ale bude spíše klidnější vzhledem k svátku a uzavřeným trhům v USA.

Ranní komentář: Akcie v čele s technologiemi opět v červených číslech, dnes reportují velké banky
14.01.2022 Akciové trhy včera znovu klesaly a i tentokrát byl výprodej tažen hlavně technologickými a růstovými společnostmi. S&P500 včera odepsal 1.42 %, zatímco Nasdaq klesl o 2.51 %. Výnosy z desetiletých dluhopisů včera přitom v USA výrazněji nerostly a zůstávají mírně nad hranicí 1.7 %.

Ranní komentář: Vysoká americká inflace trhy nechává v klidu, dolar pod tlakem na většině měnových párů
13.01.2022 Včerejší seance přinesla výsledky americké inflace. Ta rostla meziročně podle očekávání o 7 %, což bylo nejvyšší tempo růstu od roku 1982. Naplnění konsenzu bylo tentokrát dostatečným argumentem k tomu, aby investoři začali prodávat americký dolar, a to i navzdory dalším vyjádřením členů Fedu, kteří dávají jasně najevo, že americká centrální banka začne už brzy se zvyšováním sazeb. To že inflace nebyla ještě vyšší, však včera zdá se mírně pomohlo i akciím a ostatním rizikovým aktivům. Dluhopisové výnosy si pak své pozice drží mírně nad hranicí 1.7 % (US 10y).

Ranní komentář: Fed dál připravuje trh na zvyšování sazeb, dnes americká inflace
12.01.2022 Akciové indexy včera dokázaly růst a mírně korigovat své dřívější ztráty. Index S&P 500 přidal 0.92 % a Nasdaq rostl o 1.41 %, přičemž dluhopisové výnosy tentokrát spíše stagnovaly mírně nad hranicí 1.7 % (10y). Včerejší seance přinesla hlavně projev J. Powella před americkými politiky, kde šéf americké centrální banky potvrdil odhodlání zkrotit inflaci. Tu údajně považuje za hrozbu, kterou je připraven řešit jak prostřednictvím zvyšování sazeb, tak snižováním bilance americké centrální banky.

Ranní komentář: Akciové trhy jako na houpačce, dnes projev šéfa Fedu Powella
11.01.2022 Pondělní seance začala na trzích velmi nervózně. Nasdaq dokonce v jednu chvíli ztrácel 2.7 %, ale situace se začala rychle otáčet a seanci nakonec technologický index uzavřel mírně v plusu. Trhy jsou viditelně nervózní a zvýšená volatilita může i nadále přetrvávat. Obzvláště pokud by bylo další obchodování doprovázeno rostoucími výnosy z amerických dluhopisů.

Ranní komentář: Nasdaq za týden -4.5 %, šance na březnový růst sazeb v USA stoupají
10.01.2022 Minulý týden se na finančních trzích nesl v nervózním duchu. Pod tlak se dostaly hlavně technologické a růstové akcie a například americký Nasdaq během týdne odepsal 4.53%. Korekce na akciích měla co dočinění hlavně s růstem dluhopisových výnosů, které se u desetiletých splatností přehouply přes hranici 1.7 %. Šance na to, že v březnu Fed zvýší sazby rostou a podle fed funds futures už dosahují přibližně 80 %.

Ranní komentář: Růst výnosů prozatím nepokračuje, indexy klidnější, dnes výsledky NFP
07.01.2022 Nervozita na finančních trzích se oproti první polovině týdne včera z trhů začala postupně vytrácet. Částečně k tomu přispěla stabilizace na trhu s dluhopisy. Částečně pak možná i absence důležitějších fundamentů. Klidné obchodování nás provází zatím také dnešním ránem, kdy si futures na americké i evropské indexy své pozice udržují.

Ranní komentář: Nasdaq si prošel největším výplachem za 11 měsíců, bitcoin na 43 tis. USD
06.01.2022 Americké indexy včera zamířily do červených čísel a pod tlak se znovu dostaly hlavně růstové a technologické akcie. Zatímco S&P 500 včera ztratil 1.94 %, Nasdaq klesl o 3.34 % a například oblíbený ARKK ETF odepsal rovnou 7.09 %.

Ranní komentář: Růstové akcie díky vyšším výnosům korigují dřívější zisky
05.01.2022 Výnosy z amerických dluhopisů včera pokračovaly v postupném růstu. U dvouletých splatností se blížíme k 0.8 %, zatímco u desetiletých stouply nad 1.6 %. To se včera propsalo především do valuací růstových akcií, které částečně začaly likvidovat své nedávné zisky. Nálada na trzích je i dnes mírně nervózní a futures na americké i evropské indexy mírně ztrácejí.

Ranní komentář: Desetileté výnosy v USA nad 1.6 %, akcie přesto navyšují zisky
04.01.2022 Včerejší seance výraznější změny na finanční trhy nepřinesla. Americké indexy rostly navzdory vyšším dluhopisovým výnosům a navzdory zprávám o tom, že covid začíná mít negativní dopad na americké společnosti, které bojují s nedostatkem pracovní síly. Vyšší výnosy naopak dostaly mírně pod tlak zlato, zatímco pomohly americkému dolaru na párech s rizikovějšími měnami.

Ranní komentář: Rekordní počty nakažených covidem v Evropě i v USA, trhy zatím zůstávají v klidu
03.01.2022 Akciové trhy zakončily rok 2021 stylově a během svátků ještě navýšily již tak vysoké zisky. Americký S&P500 se dostal na nová historická maxima a za celý rok si připsal 26.9 %. Sentiment na trzích zůstává optimistický i během dnešního rána, kdy si futures na americké i evropské indexy připisují pár desetin procenta. Nic na tom nemění ani pokračující celosvětový nárůst nových případů covidu, který je rekordní v řadě evropských zemí i v USA.

Ranní komentář: Akcie pokračují v likvidaci dřívějších ztrát, USD mírně slábne
23.12.2021 Akciové trhy včera navázaly na úterní seanci a dokázaly znovu zakončit seanci v zelených číslech. Index S&P 500 přidal 1.02 % a Nasdaq rostl o 1.18 %. Zisky kolem jednoho procenta si pak připisovaly také indexy v Evropě.

Ranní komentář: Ceny elektřiny a plynu v Evropě opět prudce rostou
22.12.2021 Máme za sebou velmi pozitivní seanci, která pomohla akciovým indexům likvidovat značnou část ztrát z posledních několika dnů. Index S&P 500 včera rostl o 1.78 % a Nasdaq přidal dokonce 2.40 %. Výrazně se dařilo také menším růstovým akciím, které si v posledních týdnech procházely silnou korekcí a pozitivní sentiment tentokrát panoval i na čínských akciích.

Ranní komentář: Akcie po nervózním začátku týdne začínají opět růst
21.12.2021 Americké indexy včera klesaly už třetím dnem v řadě. Dnes ráno se ale situace na trzích otáčí a futures na americké i evropské indexy přidávají okolo procenta. Sentiment se tak částečně stabilizuje, i když se situace může díky omikronu prakticky kdykoliv znovu změnit k horšímu. Téma dalšího šíření omicronu a případných restrikcí ze strany jednotlivých vlád pravděpodobně bude patřit i v nadcházejících dnech mezi dominantní.

Ranní komentář: Manchin nepodpoří Bidenův sociální balíček, Nizozemsko v lockdownu. Akcie ztrácejí
20.12.2021 Akciové trhy minulý týden zamířily do červených čísel. Korekce přitom byla tažena znovu především technologickým sektorem, když například Nasdaq odepsal 2.95 %, zatímco S&P500 klesal o necelá dvě procenta. Silného prodejního tlaku jsme pak byli opět svědky i na menších růstových titutulech, které poslední doboou ztrácejí výrazně více než hlavní akciové benchmarky.

Ranní komentář: Technologie ztrácejí, výnosy i nadále stabilní. ECB upravila výhled pro inflaci
17.12.2021 Včerejší seance přinesla korekci především na technologické akcie. Americký Nasdaq odepsal téměř 2.5 %, zatímco například S&P 500 klesal pouze o 0.87 %. Korekci se nevyhnuly ty největší americké společnosti v čele s Applem, který za včerejšek odepsal téměř 4 %. Korekci samotnou přitom žádný konkrétní fundament nevyvolal a paradoxně přišla v situaci, kdy delší konec výnosové křivky zůstává velmi stabilní a kratší konec včera dokonce mírně klesal.

Ranní komentář: Fed příští rok zvýší sazby možná až třikrát
16.12.2021 Americká centrální banka včera podle očekávání zvýšila rychlost taperingu z 15 na 30 mld. dolarů. Od ledna tak bude nakupovat dluhopisy měsíčně za 60 mld., což je polovina původního měsíčního objemu QE. Už v březnu by pak s QE mohla skončit definitivně. To otevírá prostor k rychlejšímu zvyšování sazeb v průběhu příštího roku, kdy by sazby, podle nové prognózy FOMC, mohly růst dokonce třikrát. Fed navíc nepovažuje inflaci za dočasnou a vidí reálná rizika toho, ž by mohla zůstat delší dobu na zvýšench úrovních.

Ranní komentář: Dnes zasedá Fed, trhy čekají zrychlení taperingu. Výnosy zůstávají nízké
15.12.2021 Akicové trhy včera korigovaly část svých dřívějších zisků. Pod tlak se přitom dostaly znovu hlavně technologie a řada oblíbených růstových titulů. Ke korekci přispěly výsledky amerického PPI, který rostl meziročně o 9.6 %, což jen přilévá do ohně obavám z výraznějšího utažení měnové politiky americké centrální banky. Ta zasedá už dnes a trh čeká zrychlení taperingu z 15 na 30 mld. měsíčně.

Ranní komentář: Ceny energií v Evropě dál rostou, meme akcie i krypto pokračují v korekci
14.12.2021 Akciové trhy zahájily týden mírnou korekcí. Pod tlakem se ocitly hlavně technologické akcie, ale výrazně ztrácely také dříve velmi oblíbené růstové tituly a meme akcie jako například GME a AMC. Bublina na těchto titulech se začíná postupně vyfukovat, což lze hodnotit jako zdravý návrat trhu k normálu. I tak ale valuace na těchto titulech zůstávají stále poměrně vysoké.

Ranní komentář: Inflace v USA nejvýše od roku 1982, trh čeká jak zareaguje Fed
13.12.2021 Závěr minulého týdne přinesl výsledky americké inflace. Ta rostla meziročně o 6.8 %, což bylo nejrychlejší tempo růstu od roku 1982.Jádrová inflace se pak zvyšovala o 4.9 %. Oba výsledky byly ve shodě s většinovým konsensem, když inflace rostla napříč téměř všemi důležitými položkami.

Ranní komentář: Akcie po několikadenním růstu mírně ztrácejí, dnes americká inflace
10.12.2021 Akciové indexy včera mírně korigovaly zisky z dřívějších dnů. Na vině byly, alespoň podle titulků v médiích, opětovné obavy z omicronu a jeho dopadu na světovou ekonomiku. Situace na trzích je ale i tak dále docela stabilizovaná a akcie si své vysoké valuace ve většině případů udržují. Sentiment se výrazně nemění ani na FX, kde si většina měnových párů své pozice drží.

Ranní komentář: Trh práce v USA zůstává napjatý. Británie se chystá zpřísnit covidová pravidla
09.12.2021 Středeční seance žádné větší změny na finanční trhy nepřinesla. Z makra zaujal hlavně amrický JOLTS report, který potvrdil, že je situace na trhu práce velmi napjatá, což může dál zvyšovat tlaky na růst mezd. V Británii se pak Boris Johnson chystá zpřísňovat covidová pravidla, což dál vytváří mírný tlak na britskou libru.

Ranní komentář: Technologie mají za sebou silnou seanci, optimismus na trzích nepolevuje
08.12.2021 Akcie za sebou mají další silnou seanci. Dařilo se přitom hlavně technologiím, které výrazně rostly (Nasdaq +3 %). Obavy z omicronu tak zřejmě dál polevují, přičemž důležitým faktorem, který pomáhá akciím k vysokým valuacím, zůstává i nadále hlavně uvolněná měnová politika a nízké sazby, které na delším konci odmítají růst i navzdory pokračujícímu taperingu.

Ranní komentář: Trhy zahajují týden pozitivně, populární růstové akcie ale stále hluboko pod ATH
07.12.2021 Nový týden na finančních trzích začal pozitivně a indexy v Evropě i v USA do něj vstoupily růstem. Dařilo se především akciím, které v minulých dnech byly pod tlakem kvůli hrozbě omicronu, jako jsou aerolinky, výletní lodě, nebo kasina. Pozitivní sentiment se podle všeho přelévá také do dnešního rána, kdy se futures na akciové indexy opět obchodují mírně v zisku.

Ranní komentář: Americké akcie včera kvůli omicronu navýšily ztráty, dnes zatím americké futures rostou
02.12.2021 Akciové trhy včera vylekal první případ omicron varianty covidu v USA. Americké indexy tak seanci zakončily v červených číslech a navýšily ztráty, které začaly právě díky omicronu koncem minulého týdne nabírat. Dnes ráno je ale situace na trzích opět klidnější a futures na americké indexy přidávají přibližně půl procenta.

Ranní komentář: Podle Powella už inflace není transitory, bondy zůstávají v klidu
01.12.2021 Včera se na finanční trhy znovu vrátily obavy z omicron varianty covidu, které už v brzkých ranních hodinách dostaly akciové indexy a futures na indexy pod prodejní tlak. Daleko nejzajímavějším fundamentem ale nakonec byl projev šéfa Fedu Powella, který uvedl, že by se pro inflaci už nemělo používat pojmenování přechodná a zároveň naznačil, že by se Fed měl zamyslet nad agresivnějším snižováním tempa nákupů dluhopisů (taperingem).

Ranní komentář: Nálada na trzích znovu stabilizovaná, dnes evropská inflace a projev Powella
30.11.2021 Začátek týdne se na trzích nesl v podstatně klidnějším duchu než konec minulého týdne, kdy investory vyděsila nová varianta covidu. Investoři se od konce minulého týdne částečně uklidnili a ceny akcií a dalších rizikových aktiv začaly znovu růst. Výnosy přitom zůstávají na nízkých úrovních, což valuacím i nadále docela pomáhá.
Související klíčová slova:
FOREX | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | BIS | G20 | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Evropské akcie | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Béžová kniha | CEO | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Denní minima | Devizový trh | Dluhopis | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G10 | G7 | Gap | High | IFO index | IPO | Inflační cíl | Insider | Investice | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kurz | Low | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Rally | Resistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Stagflace | Support | Trend | VIX | Volatilita | Volume | Výnos | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Riziková aktiva | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Morgan Stanley | Nomura | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Evropská ekonomika | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Exxon Mobil | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Rollover | Mezibankovní trh | Těžba ropy | Ceny komodit | Obchodování na finančních trzích | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Credit Suisse | RBNZ | Market Insider | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | Makrokalendář | Regulace | Financování | Investiční banky | Makro | Index cen | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | Facebook | Index strachu | BTC | Donald Trump | Burzy | Zásoby ropy | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | NZDUSD | GBPUSD | Aktivum | Delta | Index | Podpora | Volatilní | Kasina | Akcie dnes | Akcie SAP | Americká centrální banka | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena drahých kovů | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Conference Board | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Fondy | Forexu | GfK | Graf | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Instrumenty | Investiční | ISM | Jádrová inflace | JP Morgan | Libra | Lira | Maloobchodní prodej | Market | Markets | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Ocenění akcií | Odkup akcií | PayPal | Praní špinavých peněz | Pšenice | Risk On | Ropy | Rubl | Státní dluhopisy | Švýcarská centrální banka | Tapering | Těžba ropy v USA | Trh | Twitter | Volatility | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | Zemní plyn | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | ZEW | EIA | Buy | Elon Musk | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Kontrakt | Volby | Rozhovor | Retail | Velcí hráči | Burze | Hedžové fondy | Aramco | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | Caterpillar | Sentix | Guvernér centrální banky | NATO | BBC | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Halifax | Dění na finančních trzích | Důležité fundamenty | Short squeeze | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Korekce na akciích | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální měny | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | BlackRock | Klid | Volby v USA | Bezpečné přístavy | Nervozita na finančních trzích | Cena Brentu | Index důvěry | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru | Akcie energetických společností | Inflační tlaky | Akcie v USA | Akcie bank | IBEX | Americké státní dluhopisy | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Klidné obchodování | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Summit EU | Setkání centrálních bankéřů | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Americká ropa WTI | Citi | S&P | Guvernér | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Farmaceutické společnosti | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Philip Morris | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Revize výhledu | Tempo růstu | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Odhodlání | Výhled | Bankéři | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Dobré výsledky | Silné euro | Americký trh práce | Predikce | Ekonomická situace | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Zasedání Bank of Canada | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | TRY | Index cen domů v USA | Index cen domů | Americké investiční banky | Softbank | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | Německý Ifo index | Konsenzus | HDP eurozóny | Statistiky ECB | Rozjednané prodeje domů | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Zobchodované objemy | Očekávání | HDP v eurozóně | Ruské akcie | Pohyby na finančních trzích | Začátek výsledkové sezóny | Ceny pšenice | Coinbase | Cena Etherea | Jerome Powell | ETH | NEST | Masivní výprodeje | Výprodej na kryptu | Obchodování na trzích | Cena bitcoinu | Airbnb | Zápis ze zasedání Fedu | Energetické akcie | Trhy dnes | FinTech | Krypto | Bitcoiny | Lockheed Martin | Růstové akcie | Akcie Amazonu | Kryptoburza | OPEC+ | Vývoj na finančních trzích | Podniky | Technologické akcie | Akcie Facebooku | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Akcie společnosti | CSI 300 | Americké dluhopisy | Americký S&P 500 | Šéf Fedu | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Růst amerických výnosů | Akcie v Evropě | Trhy v USA | Trh s ropou | Sílící euro | Americké volby | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Výnosy z amerických dluhopisů | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | Politika Fedu | Prezident Trump | Index spotřebitelské důvěry | Zpomalování světové ekonomiky | Společnost Apple | Volatilita na trzích | Výsledková sezóna v USA | Výsledky bank | Zpomalení světové ekonomiky | Vysoké zisky | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Volatilní obchodování | Rekordní růst | Cena zemního plynu | Výsledky amerických společností | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Čínské fondy | Slabší dolar | Akciové futures | Růst cen ropy | Pokles sazeb | Sójové boby | Silnější euro | Boris Johnson | Americké společnosti | Snížení sazeb | Ropné akcie | Nálada na akciových trzích | Americká výnosová křivka | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Německé HDP | Americké futures | Globální akciové indexy | Situace na trzích | Obavy z recese | Americká cla | AMZN | Růst mezd | Saudi Aramco | Dění na trzích | PPF | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | RISK-ON | Vyšší úrokové sazby | Nálada na finančních trzích | Alipay | ByteDance | TikTok | Trump dnes | Světové akciové indexy | Rozpočet | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Rozhodnutí americké centrální banky | Politická situace | HDP v USA | LNG | Růst na indexech | Data z USA | Bílý dům | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Obchodní dohody | Historie obchodů | Future kontrakt | Včerejší obchodování | Inflace v USA | Německé hospodářství | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Výsledky CPI | CPI v eurozóně | USDC | Risk-off | Parlamentní volby | Pfizer | Růst cen | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | Americký Senát | Negativní sentiment | Ekologie | Co bude | GM | Růst světové ekonomiky | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Negativní nálada | Čínský prezident | Ukrajina | Vyšetřování | Amazon | Implikované volatility | Miliardy | All Time High | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Německá spotřebitelská důvěra | Fáze obchodní dohody | Americká data | Automobilový sektor | Nezaměstnanost v eurozóně | Christine Lagardová | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | ADP | Impuls | Zasedání RBA | Visa | Ceny potravin | Německá obchodní bilance | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Klíčový support | Zdražování | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Směřování měnové politiky | Pojišťovny | Britské parlamentní volby | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Úspěšné IPO | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | FTC | Nord Stream | Míra | PMI z Německa | Britské volby | Úroky | Německý PMI | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Hypotéky | Americké centrální banky | Dolar roste | Regulátoři | Fed index | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Americké objednávky | Akciové indexy v USA | Cena pšenice | Americký index | Ziskovost | Hospodaření | Růst poptávky | Výrazný růst cen ropy | Bernie Sanders | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | Napětí mezi USA a Íránem | Eskalace napětí | Netflix | NFLX | Evropská inflace | Raketové útoky | Írán | Ministr zahraničí | RBA | Ifo | Negativní zprávy | Dohoda o brexitu | Nový rekord | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Americké ministerstvo financí | SAP | Béžová kniha americké centrální banky | Valuace akcií | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Výsledky americké banky | Dobrá čísla | Ceny energií | Úspěšný týden | Britské maloobchodní tržby | Zajímavé zisky | Růst na amerických indexech | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Google | Trhy | WHO | Evropské ekonomiky | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Čínský koronavirus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | Situace okolo koronaviru | Treasuries | Meziroční růst | Růst inflace | SARS | Pandemie | Tisková konference šéfa Fedu | Peněžní statistiky ECB | Peněžní statistiky | Vysoká inflace | Čínské burzy | Boeing | Zpomalení růstu | Zlepšení | BABA | Růst akciových indexů | Výdaje | Strach z koronaviru | Akcie v Číně | Čínská vláda | Dopady koronaviru | Výrazné ztráty | BP | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Korporátní výsledky | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Americké ekonomiky | Americké banky | Zasedání RBNZ | Poptávky po ropě | Dolarové páry | Americká inflace | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ceny kukuřice | Týden na finančních trzích | Empire State Index | Akcie společnosti Apple | Směřování trhů | Americký PMI | Světová pandemie | Prudký propad | Dopad koronaviru | Střední podniky | Slabá čísla | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Stabilita | Cestovní ruch | Vývoj | Zasedání OPECu | Nižší sazby | Nová data | Americké tovární objednávky | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Výsledky HDP | Výsledky HDP eurozóny | Francouzská průmyslová produkce | Italská průmyslová produkce | Restrikce | Zavření škol | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Opatření ECB | Poradci | Aerolinky | Vlna výprodejů | Akcie včera | Nákupy státních dluhopisů | Tencent | Buy the dip | Další vývoj | Karanténní opatření | Nákupy akcií | NY Empire state index | Index výrobní aktivity | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Opatření americké centrální banky | Špatné výsledky | Asijská seance | Fiskální balíček | Obří stimul | Stimul | Odhad inflace | Barel WTI | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Počet nakažených ve světě | Počet nakažených | Pád cen ropy | Mimořádná opatření | Opatření vlád | Žádosti o podporu z USA | Žádosti o podporu | Onemocnění | Texas | PYPL | Hlavní americké indexy | Fed včera | Bilion dolarů | Prodeje domů v USA | Běžný účet eurozóny | Maloobchodní prodeje v Kanadě | Prodeje domů | Stabilizace na akciích | Situace v Číně | Američtí senátoři | Kalifornie | Kongres | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Domácnosti | Průmyslové komodity | Fundament | Futures v Evropě | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Extrémní volatilita | Enormní zájem | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Americké ropné zásoby | CPI v Británii | Německý index IFO | Americké ceny nemovitostí | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Americké příjmy | Příjmy a výdaje domácností | Americká spotřebitelská důvěra | Spotřebitelská důvěra v USA | Tempo růstu CPI | CPI ve Španělsku | Rozjednané prodeje domů v USA | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Izrael | Air Bank | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Zhoršování situace | Počet obětí koronaviru | Počet obětí koronaviru v USA | Poskytování hypoték | Americké žádostí o podporu | Letecká společnost | Akcie Nvidia | Práce | Špatná data | Německá průmyslová produkce | Ceny nemovitostí v Británii | Kanadský PMI | Americké spotřebitelské úvěry | Spotřebitelské úvěry | Situace na ropě | Veřejný sektor | Korekce ztrát | Cestovní omezení | Tempo růstu CPI v USA | Ekonomické oživení | Dolar slábne | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Hlavní měnové páry | Snížení produkce | Celková inflace | Výpadky | Vývoj HDP | US Bancorp | Úspory | Otevírání ekonomiky | Postupné otevírání ekonomiky | Otevírání ekonomik | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Remdesivir | Uzavření trhů | Demokraté a Republikáni | Kolaps na ropě | Americké makro | USD za barel | Cena americké ropy | USO | Omezení americké produkce | Americké produkce | Risk-off sentiment | Trade | S&P500 | Mimořádný rollover | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | CPI v Kanadě | Ceny domů v USA | Rizikový apetit | Debata | Americké zásoby zemního plynu | Evropské indexy | NY FED | Slabé makro | Joe Biden | Americké státy | Data z trhu práce | Americká obchdoní bilance | S&P Case-Shiller index | Korekce na trzích | Očekávané výsledky | Cestování | 3M | Bitcoin dnes | Lék remdesivir | Pracovní síly | Prudké pohyby | Osobní příjmy | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Ekonomická realita | Ropa roste | Maloobchod | ATH | Anthony Fauci | Tweet Donalda Trumpa | Tweet | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Mike Pompeo | Kanadská obchodní bilance | Americká obchodní bilance | ISM pro sektor služeb | Americký ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Euro klesá | Otevírání americké ekonomiky | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Americký ADP report z pracovního trhu | ADP report z pracovního trhu | Dovoz | Výnosová křivka v USA | Výnosy na dluhopisech | Snižování cen | Výsledky NFP | Evropská průmyslová produkce | Průmyslové kovy | Členské země | Merck | Účet platební bilance | Indexy v Asii | Dnešní výsledky | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Spekulovat | Moderna | Společnost Moderna | Fiskální stimul | Podnikatelské aktivity | Kanadská data | Pomoc lidem | Zákon o národní bezpečnosti | Rizikovější měny | Vakcíny proti koronaviru | Španělské CPI | Tempo růstu HDP v USA | Tempo růstu HDP | Počty nových žádostí o podporu v USA | Počty nových žádostí o podporu | Salesforce | Koronavirové pandemie | Hertz | Projev Trumpa | Projev Trumpa k Číně | Výrobní PMI | Statistiky ze Španělského trhu práce | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Rozhodnutí ECB o sazbách | Tisková konference Christine Lagardové | Evropské maloobchodní prodeje | Rekordní nárůst | Počet nových žádostí o podporu | Italské maloobchodní prodeje | Kanadské statistiky z pracovního trhu | Americké statistiky z pracovního trhu | Americké statistiky | Statistiky z pracovního trhu | Statistiky z trhu práce | Francouzská obchodní bilance | Hertz Global | Americká nezaměstnanost | Americké CPI | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Vysoké valuace | Strach z druhé vlny | Britská obchodní bilance | Světové indexy | Obchodní bilance eurozóny | Nevada | Britské maloobchodní prodeje | Kanadské maloobchodní prodeje | Běžný účet platební bilance USA | Projev šéfa Fedu | EU summit ke koronaviru | EU summit | Sentiment na trhu | Covid | Druhá vlna pandemie | Americké prodeje domů | Druhá vlna | Počty nových případů | Sektor technologií | Nízké sazby | Zásoby zemního plynu v USA | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Příjmy a výdaje amerických domácností | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Akcie aerolinek | Letecký průmysl | Fintech společnosti | Americké výsledky z pracovního trhu | Ukrajinský prezident | Situace na trhu práce | Exporty | Novavax | Růst cen domů | Počty obětí koronaviru | Počty obětí koronaviru v USA | Kanadská data z pracovního trhu | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Johnson & Johnson | DoorDash | Vysoké ocenění | Ocenění | Prodeje ve zpracovatelském sektoru | NY Fed index | Index výrobní aktivity v New Yorku | Tisková konference Bank of Canada | Šance | Počty žadatelů o podporu | Počty žadatelů o podporu v USA | Evropská obchodní bilance | Statistiky z britského trhu práce | Americký maloobchod | Růst v počtu nakažených v USA | Růst v počtu nakažených | Rekordní růst v počtu nakažených | Americké stavební povolenky | Ceny | Kolaps | Výplach | Technologické společnosti | Růst poptávky po ropě | Korekce na dolaru | Kanadský CPI | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Americký tech | Španělské statistiky z pracovního trhu | S&P CS index cen nemovitostí | Richmondský Fed index | Výprodej na dolaru | Tisková konference šéfa Fedu Powella | Americké rozjednané prodeje domů | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Odložení voleb | Nikl | Důvěra | Výsledky ISM | Maloobchodní prodej v eurozóně | WeCHat | Tažení proti Číně | Slábnoucí dolar | Lepší výsledky | Ceny dováženého zboží | Ceny dováženého zboží v USA | Americké počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zprávy z USA | Počty nakažených | Pandemická situace | Pandemická situace v USA | Zápis ze zasedání FOMC | Covid akcie | Zvýšení daní | CPI v Itálii | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Delta Airlines | Southwest Airlines | Zdanění | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | ADP report z kanadského trhu práce | Stavební povolenky v USA | Stavební povolenky | Projev šéfa Fedu Powella | NAHB | Ropa dnes | Cena elektřiny | Pandemie v Evropě | Politici | Žádosti o podporu v USA | Fiskální stimul v USA | Americký trh s bydlením | Snižovat riziko | Turecká vláda | Biden | Data z pracovního trhu | Zápis z posledního zasedání Fedu | Energetický sektor | Lockdown | CPI v USA | iPhone | Embargo | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Nově zahájené stavby domů v USA | Platby v kryptoměnách | Intel | Zásoby benzinu | Moneta | Zhoršování pandemické situace | Španělský CPI | Statistiky z německého trhu práce | ABT | JNJ | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | Výsledky voleb | Vítězství Bidena | Pfizer/BioNTech | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Inflace v Číně | PDD | Zprávy o vakcínách | Pád cen | GME | GameStop | Futures na DAX | Vakcinace | Průmyslová produkce USA | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | Očkování | Lael Brainardová | Pandemická situace v Británii | Situace v Británii | Revize amerického HDP | Mutace koronaviru | Rekordní rozpočet | Peloton | Růst průmyslové produkce | Case-Shiller | Dow Jones a S&P 500 | Počasí | Utažení měnové politiky | Online prostředí | Senátní volby | Výnosy z desetiletých dluhopisů | JD | Akcie stabilní | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | MJ | Futures na indexy | Inaugurace | UAL | Situace na trhu | Dnešní zasedání Fedu | Akcie GME | Výrobní aktivity | Dnešní seance | Rozvolnění | Platby v bitcoinech | James Bullard | Rostoucí výnosy | Terra | Silný růst | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Risk-on sentiment | Reopening akcie | Suezský průplav | Dnešek na trzích | ViacomCBS | Discovery | Archegos Capital | Archegos | Bidenův plán | Jobs Plan | Bidenův Jobs Plan | Používání kryptoměn | AMD | Strach z inflace | Techy | Rostoucí ceny | Objednávky | Futures na americké indexy | USDA | Korekce na kryptu | Analytické fórum | Obavy z inflace | API | Meme akcie | Průmyslové akcie | PCE index | První zvýšení sazeb | Makro z USA | Evropské společnosti | US výnosy | Plány | Cíle | Prodej | Italské HDP | Výnosy z desetiletých amerických dluhopisů | Nové prognózy | Obavy z dalšího šíření covidu | Peněžní zásoba v Británii | HPI a C-S index | Varianty koronaviru | Technologie | Obchodníci dnes | TSMC | Včerejší seance | Americký trh | Načasování | After-market | FB.US | Guidance | Výprodej akcií v Číně | Korekce na Amazonu | Dopad na sentiment | SQ | Projekce | Trh práce v USA | Páteční NFP | Konsolidace na indexech | Esther Gore | Americké ceny dováženého zboží | Americké ceny | Zápis Fedu | Korekce na čínských akciích | Růstové tituly | Společnosti | Opatření | Hurikán Ida | HDP v Kanadě | Evergrande | Rychlý růst | Uhlí | Ceny plynu | Rezervy ropy | mmBtu | Gamble | Nový lék od Mercku | Nový lék | Lék od Mercku | Energetická krize | Zprávy z Ruska | Putinovo vyjádření | Valuace na akciích | Nová historická maxima | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Meta | Meta Platforms | Meta (Facebook) | Společnost | Výsledky společnosti | Další růst sazeb | Target | Lockdowny | TIM | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Nová varianta covidu | Varianta covidu | Svátek v USA | Omicron | Nálada na trzích | 3М | Omicron varianty | Varianty covidu | Varianty covidu v USA | Rostoucí inflace | Obavy z omicronu | Covidová pravidla | Ceny energií v Evropě | TerraUSD | Desetileté výnosy | Desetileté výnosy v USA | Ceny domů | Válka na Ukrajině | Růst dluhopisových výnosů | Napětí na Ukrajině | Nový týden | Zvýšená nervozita | Nervozita z trhů | Rusko dnes | Rusko-ukrajinský konflikt | Napětí kolem Ukrajiny | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Ceny zemního plynu v Evropě | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | Situace na Ukrajině | Společnost Meta | Platby za plyn v rublech | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Růst cen energií | Meta (FB.US)
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet