Sobota 04. únor 2023 10:20
reklama
Instaforex krypto
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty
reklama
Purple Trading Tržní fundamenty

Klíčová slova - Instituce

img

Co sledovat příští týden? (03.02.2023)

03.02.2023 Velké technologické společnosti tento týden svými výsledky většinou zklamaly, což vyvolalo určitý tlak na akciové indexy. Nicméně výsledková sezóna je stále v plném proudu a příští týden budou trhy ovlivněny dalšími zprávami. Kromě nich se obchodníci zaměří také na rozhodnutí RBA o úrokových sazbách a Bidenův projev o stavu Unie. Obchodníci s ropou budou hodnotit situaci, protože v platnost vstupuje zákaz EU na ruské ropné produkty. Nezapomeňte příští týden sledovat AUD/USD, OIL a US500!
img

E.ON sníží milionu stálých zákazníků ceny energií pod cenový strop

02.02.2023 Energetická společnost E.ON sníží od poloviny února všem svým stálým zákazníkům bez fixací ceny energií pod vládou stanovené cenové maximum. U elektřiny budou ceny nižší o šest procent, než činí cenový strop, u plynu o osm procent. Zlevnění se bude týkat více než milionu zákazníků. Roční úspora u klientů, kteří nepoužívají elektřinu či plyn k vytápění, bude v řádu vyšších stovek korun, u ostatních vyšší. Informovala o tom dnes společnost E.ON. Dosud tuzemští dodavatelé snižovali ceny pouze u produktů s fixací. Nové ceníky připravují i další dodavatelé.
img

⏬US30 před zasedáním Fed klesá o téměř 1 %

01.02.2023 FOMC dnes ve 20:00 oznámí rozhodnutí o sazbách. Zdá se téměř jisté, že centrální banka přistoupí ke zvýšení sazeb o 25 bazických bodů, což by znamenalo druhé zpomalení tempa zpřísňování v řadě. Naposledy však bylo takové rozhodnutí vnímáno jako jestřábí. Bude tomu tak i tentokrát? Zde jsou klíčové věci, které je třeba vědět před dnešním rozhodnutím FOMC:
img

Po včerejší korekci BCPP opět na vítězné vlně, čeká se na Fed

01.02.2023 Rozhodující událostí tohoto týdne je bez diskuse dnešní večerní rozhodnutí Fedu o nastavení měnové politiky. Čeká se růst Fed Funds Rate o 25 bb na 4,50-4,75 %. A zejména na doprovodný komentář guvernéra Powella.
img

Kryptoměny jsou před zasedání Fedu slabší 📉 Očekáváme další nárůst volatility BTC?

01.02.2023 Kryptoměny se obchodují mírně slabší na pozadí smíšeného sentimentu na indexech před rozhodnutím Federálního rezervního systému a konferencí šéfa Fedu Jeroma Powella, která potenciálně zajistí aktivům riziko vysoké volatility. Bitcoin se snaží udržet poblíž 23 000 dolarů, zatímco většina altcoinů se obchoduje s poklesem, mezi nimiž převažují Dogecoin, Avalanche a Dydx.
img

Philips se propadá o více než 6 % po snížení ratingu JP Morgan

31.01.2023 Akcie společnosti Philips (PHIA.NL) dnes ztrácejí více než 6 %, protože analytici JP Morgan snížili cílovou cenu pro akcie nizozemského výrobce elektroniky a rating na "sell". Čtvrtletní zpráva společnosti dopadla lépe, než se očekávalo, ale býci nedokázali odolat rostoucí nabídce. Společnost se stále potýká s důsledky stažení milionů ventilátorů používaných k léčbě spánkové apnoe kvůli obavám z toxicity materiálů použitých při jejich výrobě.
img

Česká ekonomika je v recesi, ta ale nepotrvá dlouho

31.01.2023 Český statistický úřad dnes zveřejnil předběžný odhad hrubého domácího produktu (HDP) za čtvrtý kvartál. Ekonomika podle nových dat poklesla mezikvartálně o 0,3 % a meziročně o 0,4 %. Česká republika tak upadla do mírné technické recese.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Bankovní rada ČNB zatím nerozhodla, kdo bude ředitelem kanceláře

30.01.2023 Bankovní rada České národní banky zatím nerozhodla, kdo bude ředitelem sekce kancelář. ČTK to dnes řekla šéfka komunikace ČNB Petra Krmelová. Prezident Miloš Zeman v neděli nepřímo potvrdil, že do funkce ředitele kanceláře ČNB míří ředitel hradního protokolu Vladimír Kruliš.
C:\fakepath\cnb6.jpg

Varování před opakujícími se podvody

30.01.2023 ČNB občanům důrazně doporučuje chránit své osobní a jinak citlivé údaje a vyzývá veřejnost k obezřetnosti. Na základě nečekaných a nevyžádaných podvodných telefonátů či komunikace s neznámými osobami prostřednictvím SMS, e-mailů či jiných zpráv nedělejte žádná unáhlená rozhodnutí, s nikým nesdílejte informace o sobě a svých financích. Na nevyžádanou komunikaci nereagujte, nezvyklé informace si prověřujte přímo na infolince své banky či jiné instituce, která vás takto údajně kontaktovala.
C:\fakepath\stroukal-30012023-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s ekonomem Dominikem Stroukalem

30.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s ekonomem, členem NERVu Dominikem Stroukalem, který se dlouhodobě věnuje Bitcoinu a dalším kryptoměnám. Již v roce 2015 vydal první českou knihu o Bitcoinu. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jakou budoucnost čeká právě u kryptoměn, zda byly NFT čistou spekulací, co očekává od inflace a České národní banky či proč je lepší nechat si českou korunu. Dominik také přidal pár tipů na netradiční investice.
img

USD/JPY: Japonská centrální banka usiluje o příměří

24.01.2023 Bank of Japan byla dlouhou dobu ve válce s finančními trhy, ale v lednu se rozhodla uzavřít s nimi příměří. BoJ při zachování jednodenní sazby na -0,1 % a rozpětí cíleného výnosu 10letých dluhopisů na +/-0,5 % nabídla bankám nový systém půjčování nikoli s pevnou, ale plovoucí sazbou zajištěnou cennými papíry. Objem nabídek v první aukci činil 3,13 bilionu liber, tedy trojnásobek nabízené částky. Komerční instituce budou získané peníze investovat, mimo jiné do dluhopisů, čímž dojde ke stabilizaci situace jak na japonském dluhovém trhu, tak na páru USDJPY.
img

Bitcoin dosáhl čtyřměsíčního maxima

23.01.2023 Bitcoin pokračuje ve své dobré kondici v roce 2023 a o víkendu dosáhl čtyřměsíčního maxima těsně nad hranicí 23 000 USD.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.01.2023

23.01.2023 Během minulého týdne burzy mírně oslabovaly. S&P 500 odepsal 0,7 %. Nyní se SPX obchoduje cca 17 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku 2022. Volatilita během minulého týdne vzrostla, stále se však nachází pod psychologickou hranicí 20 bodů. Evropské akcie odepsaly 0,1 %, což představuje pouze kosmetickou korekci kurzového vzestupu 6 %, který se odehrál od začátku roku. Minulý týden poslala mírně dolů zejména prohlášení představitelů centrálních bank, kteří varovali před příliš holubičím tržním očekáváním. Rizika vnímáme nakloněna směrem dolů, jelikož k dosažení 2% inflačního cíle zbývá dlouhá cesta. Zároveň platí, že kurzy akcií dostatečně nereflektují ekonomické zpomalování, ke kterému během letoška dojde.
C:\fakepath\Genesis.jpg

Firma Genesis Global Holdco, která půjčuje kryptoměny, vyhlásila v USA bankrot

20.01.2023 Společnost Genesis Global Holdco, která půjčuje kryptoměny, ve čtvrtek vyhlásila ve Spojených státech bankrot. Jde zatím o poslední firmu, která zkrachovala v důsledku pádu velké kryptoměnové burzy FTX a loňské krize na trhu s digitálními aktivy. Firma dluží miliardy dolarů, uvedla agentura Bloomberg.
img

Mnoho radosti dnes akciové trhy investorům nenabídly

19.01.2023 V dnešním makroekonomickém kalendáři byla data spíše druhé kategorie. Lépe dopadla čísla z trhu práce v USA měřená novými žádostmi o podporu v nezaměstnanosti a také klima podnikatelů v oblasti Philadelphie. Na trhy tak pravděpodobně dopadá negativní sentiment způsobený obavou z tamního ekonomického zpomalování.
C:\fakepath\kryptomeny3.jpg

Zástupci odvětví kryptoměn se v Davosu snaží distancovat od krachu FTX

19.01.2023 Zástupci odvětví kryptoměn se na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu snaží distancovat od loňského krachu kryptoměnové burzy FTX. Zdůrazňují, že šlo v první řadě o podvod a že na vině není technologie jako taková. Připouštějí, že skandál poškodí reputaci odvětví, ale na druhou stranu se nyní podle nich dostane pozornosti dobře vedeným firmám. Informuje o tom dnes televize CNBC.
img

Energie na trhu zlevňují, dodavatelé začínají reagovat novými tarify

18.01.2023 Dodavatelé elektřiny a plynu začínají v reakci na příznivý vývoj na energetickém trhu z posledních týdnů nabízet novým klientům tarify s cenami mírně pod vládou stanoveným maximem. Jde například o E.ON, nový ceník chystá i innogy. Situaci na trhu, kde ceny energií začaly klesat, analyzují i další velcí dodavatelé. Většinou půjde o tarify s dlouhodobou fixací. Vyplývá to z informací firem pro ČTK. Pod úrovní stropu prodávají energie svým stávajícím klientům i někteří menší dodavatelé.
img

Akcie Hypoportu vedou mezi německými společnostmi

16.01.2023 Akcie Hypoport Group (HYQ.DE) rostou díky stabilnímu, i když historicky velmi nízkému objemu transakcí v oblasti hypotečního financování ve 4. čtvrtletí 2022. Skupina Hypoport Group vytváří síť technologických společností, které slouží v oblasti poskytování úvěrů, nemovitostí, pojištění a soukromých klientů. Akcie společnosti ztratily v roce 2022 téměř 80 %, přestože se obchodní podmínky ve 4. čtvrtletí výrazně zlepšily. Celkový objem transakcí tří hlavních produktových skupin společnosti v roce 2022 činil 375 milionů EUR a zaznamenal 6% meziroční pokles, což ilustruje "panickou reakci" trhu v loňském roce:
C:\fakepath\trader-13012023-45-zm.jpg

S&P: Růst úroků prudce zvýší náklady na obsluhu dluhu, zadlužení vzroste

14.01.2023 Zvyšování úrokových sazeb centrálními bankami může v příštích letech způsobit, že globální dlužníci budou mít dodatečné náklady na obsluhu dluhu až 8,6 bilionu dolarů (190,3 bilionu Kč). Vyplývá to z odhadu agentury S&P Global. Agentura dodala, že svět je ohrožen krizí, protože vlády, domácnosti a finanční instituce se zadlužují, což by mohlo do roku 2030 zvýšit celkovou zadluženost na 366 procent hrubého domácího produktu.
img

Co očekávat od výsledků velkých amerických bank?

11.01.2023 Největší finanční instituce v USA zveřejní své výsledky za čtvrté čtvrtletí roku 2022 v pátek a na začátku příštího týdne. S ohledem na pesimistické ekonomické prognózy nelze očekávat senzační překvapení, nicméně existuje několik důležitých aspektů, kterým stojí za to věnovat pozornost.
img

Dluh české vlády vystoupal nejvýše v historii, a to i ten v poměru k HDP. Poslední čas na nápravu má vláda po prezidentských volbách

10.01.2023 Ve třetím čtvrtletí roku 2022 hospodařily vládní instituce České republiky s dosud nejvyšším dluhem v historii, vyplývá z dnešních čísel ČSÚ. Dosáhl úrovně 2982,5 miliardy korun, což odpovídá 45,2 procenta hrubého domácího produktu. Dosud nikdy v historii česká vláda nehospodařila s vyšším dluhem v poměru k HDP. Pouze v prvním čtvrtletí roku 2013 hospodařila se shodně vysokým dluhem, tedy 45,2 procenta.
img

Co sledovat příští týden? (06.01.2023)

06.01.2023 První týden nového roku byl na trzích velmi zajímavý. Zápis z FOMC a údaje z amerického trhu práce vyvolaly na trzích velkou volatilitu. Příští týden vypadá také zajímavě, protože investorům nabídne údaje o americkém indexu spotřebitelských cen za prosinec, zprávu o německém HDP za rok 2022 a výsledky bank na Wall Street za 4. čtvrtletí 2022. Nezapomeňte příští týden sledovat GOLD, US500 a DE30!
img

Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí

05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
C:\fakepath\Britská libra.jpg

Recese v Británii může být skoro stejně hluboká jako ta v Rusku, míní ekonomové

04.01.2023 Hospodářská recese v Británii může být v letošním roce skoro stejně hluboká jako ta v Rusku. Analytici americké investiční banky Goldman Sachs totiž podle serveru CNBC očekávají, že hrubý domácí produkt (HDP) Británie letos klesne o 1,2 procenta, zatímco pokles HDP v Rusku předpovídají na 1,3 procenta. Zdůvodňují to válkou na Ukrajině a nutností vyrovnávat se s dopady západních ekonomických sankcí.
img

Krypto zachytilo býčí dynamiku díky lepší náladě na indexech 📈

04.01.2023 Lepší nálada na světových burzách pomáhá trhu s kryptoměnami. Téměř všechny hlavní projekty se dnes obchodují v plusu. Ethereum se obchoduje poblíž 1 250 dolarů, Bitcoin se snaží překonat hranici 16 900 dolarů. Mezi altcoiny se nejlépe daří Cardanu, Filecoinu a Waves. Růst mezi kryptoměnami souvisejícími se Sandboxem a Decentraland Metaverse následoval po zprávě o akvizici společnosti Meta Platforms, která se zabývá 3D tiskem čoček pro použití v tzv. chytrých brýlí.
img

Krypto news: Kryptoměny otevírají nový rok se zisky. Solana pokračuje v býčím pohybu 📈

02.01.2023 Trh s kryptoměnami začíná začátek roku v lepší náladě, Bitcoin obhájil úroveň 16 500 USD. Vzhledem k tomu, že americké indexy a britský akciový trh jsou dnes zavřené, se však může ukázat, že toto oživení bude krátkodobé a bude hodně záležet na atmosféře na Wall Street v následujících dnech. Volatilita bitcoinu, stejně jako ostatních hlavních kryptoměn, v posledních dvou prosincových týdnech mohutně poklesla. 'Král kryptoměn' se dnes opět pohybuje kolem 16 750 dolarů, Solana posiluje o téměř 11 % a obchoduje se poblíž 11 dolarů, komentář Vitalika Buterina zastavil medvědí trend.
img

Jak by se kryptoderiváty mohly vyvíjet v roce 2023 a ovlivnit tak trh?

02.01.2023 Deriváty na posledním býčím trhu hrály hlavní roli a je vysoce pravděpodobné, že budou nedílnou součástí vývoje krypto trhu i v letošním roce.
C:\fakepath\windfall-tax.jpg

Začíná platit windfall tax i cenové stropy na elektřinu a plyn

01.01.2023 Dnes začíná platit daň z mimořádných zisků firem v energetickém, těžebním, petrochemickém a bankovním sektoru. Výnos z daně má společně s odvodem nadměrného zisku při výrobě elektřiny, který funguje už od prosince, zajistit peníze na stanovení cenových stropů na elektřinu a plyn. Cenové stropy nahrazují takzvaný úsporný tarif, kterým stát od října do prosince dotoval domácnostem ceny energií. Na rozdíl od úsporného tarifu ale bude moct cenový strop využít i většina firem.
C:\fakepath\usa-30122022.png

Fed může zvolnit

30.12.2022 Do roku 2022 jsme vstupovali s obavami, že zvýšená inflace nebude dočasného charakteru a americká centrální banka (Fed) bude muset reagovat prudkým zvýšením úrokových sazeb, které pošle do ztrát drtivou většinu investičních aktiv. Tyto obavy se naplnily zcela a svůj díl na tom nesla i invaze Ruska na Ukrajinu, kvůli které se zvýšily ceny potravin a energií. V USA se zvýšila hlavní úroková sazba z intervalu 0,00-0,25 % do 4,25-4,50 % během jediného roku, což je extrémní tempo utahování měnových podmínek.
img

Exportéři a importéři před koncem roku řeší stanovení vhodného směnného kurzu. Na co by si měli dát pozor?

27.12.2022 Závěr roku je období, kdy se společnosti mimo jiné intenzivně připravují na ten nadcházející. K tomu patří i sestavení plánu nákladu a výnosů, což může být obzvlášť složité pro firmy, které mají obchodní partnery mimo Českou republiku. Ty musí totiž řešit mimo jiné stanovení kalkulačního kurzu, tedy částky, kterou budou v příštím roce používat pro přepočet z cizí měny do české koruny. V době všeobecné nejistoty a volatility na měnových trzích jde přitom o náročný úkol. Jaké aspekty by měly brát v potaz, aby snížily kurzové riziko, ale zbytečně se nepřipravovaly o zisky v případě, že se bude kurz koruny vyvíjet v jejich prospěch?
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Ekonomika v příštím roce zpomalí, inflace se začne postupně snižovat

26.12.2022 Česká ekonomika v příštím roce zpomalí. Podle predikcí ministerstva financí a České národní banky (ČNB) za celý rok vykáže pokles hrubého domácího produktu (HDP), analytici očekávají slabý růst do jednoho procenta. Vysoká inflace by se měla postupně snižovat, ale stále zůstane nad dvouprocentním cílem ČNB. I proto podle analytiků nepřikročí ČNB dříve než v polovině roku ke snižování základních úrokových sazeb. Instituce i analytici očekávají také mírné zvýšení nezaměstnanosti.
C:\fakepath\EK.jpg

EK hodlá blokovat veškerých 22 miliard eur z kohezních fondů pro Maďarsko

23.12.2022 Evropská komise bude blokovat veškerých 22 miliard eur (833 miliard Kč) z kohezních fondů Evropské unie určených pro Maďarsko, dokud maďarská vláda nesplní podmínky související s nezávislostí justice, akademickými svobodami, právy LGBTQ+ komunity a azylovým systémem. Oznámila to podle agentury Reuters komise.
img

Oceláři: Rozhodnutí EU o povolenkách a energiích je líbivé, realita bude krutá

22.12.2022 Za líbivé, ale odtržené od reality označili oceláři rozhodnutí Evropské unie o revizi systému obchodování s emisními povolenkami i nouzové zastropování cen plynu na evropské úrovni. Dekarbonizace je sice prioritou firem vyrábějících ocel, ale její příliš rychlé zavádění bude znamenat ztrátu konkurenceschopnosti. ČTK to dnes řekl předseda představenstva Ocelářské unie Daniel Urban.
img

Prognózy růstu cen mědi

22.12.2022 Po neuspokojivém roce 2022 se očekává, že trh s mědí bude mít další nestabilní rok, protože kov se podle některých komoditních analytiků ocitne uprostřed globální recese, probíhajícího přechodu na čistou energii a rostoucí poptávky po elektrických vozidlech.
C:\fakepath\ecb-19122022.jpg

ECB zase reaguje pozdě

19.12.2022 Příběhem minulého týdne nakonec nebylo zasedání americké centrální banky, nýbrž té evropské. ECB přišla s jestřábím výhledem a chystá se během tohoto cyklu poslat úrokové sazby až ke 4 % na jaře příštího roku. Přitom ještě v červnu při 8,6 % inflaci držela centrální banka ve Frankfurtu depozitní sazbu na -0,50 %, a to ve chvíli, kdy ostatní centrální banky v Americe i v Evropě prudce utahovaly měnovou politiku.
img

VanEck říká, že cena bitcoinu vzroste ve druhé polovině roku 2023 na 30 000 USD

16.12.2022 Manažer fondu VanEck předpověděl, že by cena Bitcoinu mohla ve druhé polovině roku 2023 vyrůst na 30 000 dolarů poté, co klesla na minimum poblíž hranice 10 000 – 12 000 dolarů.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Unijní instituce se dohodly na principech fondu pro odklon od ruských energií

14.12.2022 Zástupci členských zemí Evropské unie se předběžně dohodli s Evropským parlamentem na konečné podobě plánu REPowerEU, který má unii pomoci vymanit se ze závislosti na ruských fosilních palivech. Program přináší pro tento účel nové granty v celkové výši 20 miliard eur (skoro 490 miliard Kč), které budou státy čerpat skrze dodatky k takzvaným plánům obnovy reagujících na pandemii. Česku by z nich mělo připadnout zhruba 17 miliard Kč.
img

Velcí hráči ve světě kryptoměn obchodují přes službu OTC. Protečou skrz ni desítky miliard dolarů měsíčně

14.12.2022 Služba OTC v minulém roce celosvětově zprostředkovala nákupy kryptoměn o objemu přes 700 miliard dolarů a tento trend si udržuje i letos. Jedná se o zprostředkování obchodů „over the counter“, tedy napřímo mimo burzu. Tato služba nabízí významným investičním hráčům diskrétnost, profesionalitu a cenově nejvýhodnější možnosti nákupu. Na poptávku po takové službě od tuzemských investorů reaguje česká burza Coinmate, která spouští novou OTC službu.
C:\fakepath\trader-12122022-42-zm.jpg

Forex: Koruna dnes mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám

12.12.2022 Koruna dnes mírně oslabovala vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru klesla ve srovnání s pátečním závěrem o dva haléře na 24,32 EUR/CZK. Vůči dolaru si pohoršila o pět haléřů, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 23,10 USD/CZK. Česká měna nijak výrazně nereagovala na informaci Českého statistického úřadu, že spotřebitelské ceny v ČR v listopadu meziročně stouply o 16,2 procenta.
C:\fakepath\Jan-Vejmelek-12122022.jpg

FXstreet.cz přináší rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky Janem Vejmělkem

12.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší velmi rozsáhlý rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky. Jan Vejmělek pro náš portál každoročně připravuje predikce finančních trhů, takže společně spolupracujeme již mnoho let a s jeho názory na trhy se velmi často ztotožňujeme a považujeme ho za jednoho z nejlepších analytiků na českém trhu. A vzhledem k tomu, co se děje na finančních trzích, jsme se rozhodli realizovat společně tento velmi zajímavý, důležitý a rozsáhlý rozhovor. Probrali jsme všechna témata aktuálních finančních trhů opravdu velmi podrobně.
img

Studie: Turecko je posedlé kryptoměnami, konkrétně Dogecoinem

09.12.2022 Nová studie odhalila, že Turecko je na druhém místě v oblasti vyhledávání souvisejících s kryptoměnami a na prvním místě v oblasti vyhledávání souvisejících s dogecoiny.
img

Riziko Credit Suisse prudce stoupá ⚡ CDS opět poskočí výše

07.12.2022 Akcie Credit Suisse Bank (CSGN.US), které začátkem října vyvolaly vlnu burzovních spekulací kolem možného bankrotu a insolvence banky, jsou stále pod tlakem medvědů. Úroveň swapů úvěrového selhání (CDS) se vyšplhala na nová maxima:
img

Jak cenový strop promění trh s ropou?

06.12.2022 „Západní země zavedly cenový strop na ruskou ropu přepravovanou po moři. Cenový strop na úrovni 60 dolarů za barel je blízko tržní ceně, takže je vysoká šance, že mnoho zemí ho bude akceptovat,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Bitcoin v útlumu

06.12.2022 Cena bitcoinu byla minulý týden převážně stabilní, a do třetího týdne obchodování vstoupil kolem hranice 17 000 USD. Cena tohoto kryptoaktiva zůstala po velkém výprodeji na začátku listopadu značně ochromena a v tuto chvíli se zdá být poněkud v útlumu.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Ekonomika bude příští rok stagnovat, inflace zpomalí, ukazuje průzkum MF

04.12.2022 Česká ekonomika bude v příštím roce stagnovat, hrubý domácí produkt (HDP) se zvýší o 0,1 procenta po letošním růstu o 2,4 procenta. Hospodářské oslabení způsobí zejména pokles spotřeby domácností v důsledku vysoké inflace. Růst cen by ale měl v příštím roce zpomalit na 9,7 z letošních 15,4 procenta. Ke dvěma procentům by se inflace měla vrátit v roce 2025. Vyplývá to z výsledků pravidelného průzkumu ministerstva financí k vývoji ekonomiky na základě prognóz 16 tuzemských odborných institucí.
img

Rozbřesk: Konjunktura v USA vadne, což asi potvrdí i listopadové payrolls

02.12.2022 Mizérie amerických konjukturálních dat v průběhu tohoto týden zjevně graduje, přičemž ten nejdůležitější makroekonomický indikátor - oficiální data z trhu práce - máme teprve před sebou. Série dat, jež tzv. payrolls v prvním či přelomovém týdnu měsíce tradičně předchází, se zjevně příliš nepovedla a jasně ukázala na uvadající konjukturu v USA.
img

Konjunktura v USA vadne

02.12.2022 Mizérie amerických konjukturálních dat v průběhu tohoto týden zjevně graduje, přičemž ten nejdůležitější makroekonomický indikátor - oficiální data z trhu práce - máme teprve před sebou. Série dat, jež tzv. payrolls v prvním či přelomovém týdnu měsíce tradičně předchází, se zjevně příliš nepovedla a jasně ukázala na uvadající konjukturu v USA.
img

Bankovní statistika - říjen 2022

30.11.2022 Celková suma bankovních aktiv v říjnu vzrostla o 1,4 % meziměsíčně na konečných 9 620 mld. Kč. V meziročním srovnání bilanční suma zpomalila tempo růstu na 4,0 %. Za říjnovým nárůstem stojí z větší míry vklady a úvěry u centrálních bank a jiných úvěrových institucí (+2,4 % meziměsíčně), ale také úvěry a jiné pohledávky za klienty (+0,7 % meziměsíčně).
C:\fakepath\investice-30112022.jpeg

Jaké jsou důsledky současného ekonomického vývoje pro investice?

30.11.2022 Instituce Financial stability board (dále FSB) byla založena G20 po krizi v roce 2008. Její funkcí je dohlížet na finanční stabilitu ve světě a upozorňovat na rizika. Svou pravidelnou roční zprávu společnost vydala letos v listopadu. V závěru zaujme tvrzení, že dnes existuje riziko nedostatku hotovosti na finančních trzích. Jak tomuto sdělení porozumět a o jaký druh rizika jde?
img

Bitcoin testuje klíčovou úroveň odporu 📌 EU a Izrael analyzují regulace

29.11.2022 Kryptoměny se snaží odmazat poklesy z posledních dnů. Podpora bitcoinu na úrovni 16 000 dolarů se udržela a dnes býci vynášejí cenu hlavní kryptoměny výše, do blízkosti 16 500 dolarů, kde se nachází krátkodobě klíčová zóna nabídky a poptávky.
img

Světové centrální banky zkupují zlato. Zásoby ČNB jsou minimální

29.11.2022 Začátkem listopadu uvedla Světová rada pro zlato (World Gold Council – WGC), že centrální banky a jiné finanční instituce pokračují v hromadění zlata. Nákupy se odhadují na čtvrtletní rekord 399,3 tuny. Česká národní banka za světovými velmocemi výrazně zaostává, což je podle odborníků v současné ekonomické situaci krátkozraké.
img

Bitcoin oslabuje kvůli obavám z protestů v Číně

28.11.2022 „Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal stabilní růst, když se z úrovně pod 15 500 USD v jednu chvíli ve čtvrtek dostal až nad 16 500 USD.
img

Ruský prezident požaduje mezinárodní platební systém založený na blockchainu

28.11.2022 Ruský prezident Vladimir Putin vyzval k mezinárodnímu platebnímu systému založenému na technologii blockchain. Současný systém je dle jeho názoru „kontrolován malým klubem států a finančních skupin”.
C:\fakepath\dieta-27112022.png

Dieta z kuchyně ČNB

27.11.2022 Česká národní banka (ČNB) je zcela jistě ctihodná instituce, ve které pracuje mnoho erudovaných ekonomů. Každý z nich by dokázal odříkat základní pravidla ekonomie ve tři hodiny ráno, pokud by je někdo probudil, stejně jako vyjmenovaná slova po "B". Jenomže potom je ve stejné České národní bance ještě orgán, který se nazývá bankovní rada.
img

Akcie na pražské burze v týdnu stagnovaly, index PX zůstal na 1243 bodech

25.11.2022 Akcie na pražské burze v uplynulém týdnu stagnovaly. Index PX klesl o 0,04 procenta na 1243,3 bodu. Nejrychleji rostly akcie zbrojovky Colt CZ. Nejvýraznější pokles vykázaly akcie Pilulky. Vyplývá to z internetových stránek burzy. V minulém týdnu pražská burza odepsala 1,2 procenta.
img

Týden na akciových trzích: Evropa ukázala šestý růstový týden v řadě

25.11.2022 Byl zveřejněn zápis z posledního jednání Fedu i ECB. Oba ukazují na prosincové zvýšení úrokových sazeb na obou stranách Atlantiku o 50bb. Fed navíc připustil, že vrchol sazeb může být vyšší, než bankou původně indikovaných 4,75 %. Nicméně členové připouštějí, že tempo zvyšování se bude snižovat. Za zmínku stojí také lepší indikátory sentimentu, které ukazují na částečné zmírnění obav z energetické krize.
img

Je čas kupovat čínské akcie?

24.11.2022 „Čínské trhy na počátku listopadu započaly výraznou růstovou etapu, po více než roce medvědího trendu na hlavních akciových indexech. Čínské blue-chipové akcie v posledních týdnech rostou výrazně rychlejším tempem, než srovnatelné evropské, nebo americké akcie,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Firmy s nízkým ESG skóre nejsou pro investory atraktivní. Umělá inteligence pomáhá odhalovat rizika a pravdivost informací

22.11.2022 Trendem současnosti jsou investice do firem, které se chovají společensky a ekologicky zodpovědně. ESG skóre ovlivňuje celá řada faktorů a je proměnlivé v čase. Bohužel řada společností se snaží svůj obraz uměle vylepšovat, mluvíme pak o tzv. greenwashingu. Právě greenwashing umí automatizovaně kontrolovat umělá inteligence.
img

Česku hrozí dramatický pád jeho měny, varuje největší japonská investiční banka. Rizika jsou podle ní obecně nejvyšší za posledních více než dvacet let

21.11.2022 Česku hrozí, že se během nadcházejícího roku dostane do závažné měnové krize, varuje největší japonská investiční banka Nomura. Při ní by došlo k náhlému, nečekanému a dramatickému znehodnocení české koruny. Podobný otřes hrozí podle Nomury také Maďarsku a Rumunsku.
img

Společnosti, které mohou profitovat na Mistrovství světa ve fotbale

18.11.2022 Mistrovství světa ve fotbale v Kataru 2022 je naplánováno na období od 20. listopadu do 18. prosince letošního roku. Na stadionech a před televizory nás budou provázet fotbalové emoce, na obrazovkách obchodních platforem nebudou dojmy o nic menší. Jak na největší světové události nejpopulárnějšího sportu můžete nejen získat měsíc dojmů, ale také na ní vydělat? (A to nemluvíme o sázkách u sázkových kanceláří).
img

Kryptoměny opět pod tlakem. Instituce zůstávají medvědí 📉

16.11.2022 Cena hlavní kryptoměny se již několik dní pohybuje v úzkém rozpětí mezi 16 000 a 17 000 USD, což signalizuje blížící se obnovení volatility. Mezitím rekordně nízká hodnota měsíčních futures kontraktů na bitcoin obchodovaných na Chicagské komoditní burze naznačuje, že instituce jsou stále ochotnější zaujmout medvědí postoj, což by mohlo vytvořit příležitost k arbitráži.
img

Bitcoin se snaží přežít víkend nad 17 000 USD⚡

11.11.2022 Kryptoměny včera rostly na vlně euforické reakce Wall Street. Zpomalující růst inflace a pokles síly dolaru podporují pozitivní rizikovou náladu. Ještě před dvěma dny jsme byli svědky totální kapitulace trhu kryptoměn, nakonec se býci rozhodli medvědí sérii přerušit. Na konci týdne však krátkodobí investoři možná budou chtít vybírat zisky a v odvětví se rozšířila zpráva, že další kryptoměnová instituce, BlockFi, zastavila výběry. Trh to čte jako první předzvěst dominového efektu insolvence burzy FTX a fondu Alameda Research:
img

EUR/USD: plán na evropskou seanci 11. listopadu. COT reporty. Euro se na pozadí klesající inflace v USA vyšplhalo na úroveň 1,0200

11.11.2022 Obchodníci včera obdrželi několik zajímavých signálů ke vstupu na trh. Podívejme se na pětiminutový graf a zjistěme, k čemu došlo. Dříve jsem vás žádal, abyste se při rozhodnutí, kdy vstoupit na trh, soustředili na úroveň 0,9975. Pokles na tuto úroveň a její následný průraz proběhly bez jejího opětovného testování směrem nahoru, a neumožnily nám tudíž otevírat short pozice. To nejzajímavější se odehrálo v druhé polovině dne po zveřejnění údajů o poklesu inflace v USA. Euro spěchalo nahoru a falešný průraz v oblasti 1,0136 přinesl signál k průrazu, ale nevyústil ve výraznější klesající pohyb. Po korekci o 20 pipsů býci prorazili a znovu otestovali úroveň 1,0136 shora dolů, vygenerovali tak nákupní signál v trendu a vyvolali další růst o 50 pipsů. Falešný průraz poblíž další rezistence na úrovni 1,0182 poskytl vynikající bod pro vstup na short pozice, v důsledku čehož pár korigoval zpět k úrovni 1,0136, kde se býci opět pustili do práce a vygenerovali druhý nákupní signál. Tentokrát činil pohyb nahoru více než 80 bodů.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Mzdy v ČNB porostou příští rok o 4,5 procenta, zrušila se inflační doložka

11.11.2022 Průměrná nominální mzda v České národní bance (ČNB) v příštím roce vzroste o 4,5 procenta. Inflační doložka v kolektivní smlouvě byla zrušena. Vyplývá to z dodatku ke kolektivní smlouvě uzavřeného mezi ČNB a odbory, o jehož obsahu dnes ČTK informovala ředitelka odboru komunikace ČNB Petra Krmelová.
img

FTX na pokraji bankrotu💥Co čeká kryptoměnový průmysl dál❓

10.11.2022 Kryptoměny čelí vyhlídce na další vlnu bankrotů. Narůstající problémy FTX, jedné z největších kryptoměnových burz, způsobily masivní perturbace na celém trhu a vedly téměř ke krachu jmění Sama Bankmana-Frieda. Nejprve burze přispěchal na pomoc její stávající konkurent, společnost Binance. Nakonec však ani Binance FTX nezachránila. Můžeme se dohadovat, že důvodem je rozsah finanční díry, jejíž hodnota se v současnosti pohybuje kolem 8 miliard dolarů, a hrozící vyšetřování ministerstva spravedlnosti. Bezpečnostní zranitelnost společnosti Alameda Research, významného investičního fondu spojeného s FTX, přiměla Binance k zahájení prodeje burzovních tokenů FTX. Domino efekt vyvolal masivní poklesy hlavních kryptoměnových projektů a mnohé nasvědčuje tomu, že to nemusí být konec. Obstojí toto odvětví ve zkoušce časem?
img

Tváří v tvář zvěstem o riziku nákazy FTX vstupuje na trh s kryptoměnami strach 📉

08.11.2022 Trh s kryptoměnami vyděsila systémová hrozba ze strany FTX poté, co zpráva společnosti Coindesk poukázala na bezpečnostní chyby ve společnosti Alameda Research, významném investičním fondu spojeném s kryptoměnovou burzou Sama Bankmana-Frieda. Na vlně této zprávy se společnost Binance rozhodla prodat veškeré rezervy tokenů burzy FTX v hodnotě téměř 2,1 miliardy dolarů. Bitcoin klesl pod 20 000 dolarů a Ethereum se obchodovalo pod 1 500 dolarů. Investory vyděsilo riziko "scénáře druhé Luny":
img

Bitcoin poprvé od září dosáhl 21 000 dolarů

07.11.2022 Minulý týden se bitcoin poprvé od začátku září dostal nad 21 000 USD, protože se prohloubila jeho korelace s technologickými akciemi. Kryptoměna začala týden pod 20 500 USD, ve středu krátce klesla pod 20 000 USD a o víkendu se vyšplhala nad 21 000 USD. Nyní se bitcoin obchoduje zpět těsně pod hranicí 20 500 USD.
C:\fakepath\forex-04112022.jpg

Kdo má na forexovém trhu největší sílu?

04.11.2022 Mnoho lidí přemýšlí o forexu jako o místu, kde lze nalézt příležitost k pasivnímu příjmu. Přestože se začínající tradeři snaží často co nejrychleji naučit tradingovému řemeslu, stále může u nich v prvních měsících jejich praxe přetrvávat otázka, kterou si často kladou nejen začínající, ale také zkušení obchodníci: Kdo vlastně forexový trh ovládá? Toto téma rozebereme více do detailu v tomto příspěvku.
C:\fakepath\trader-04112022-37-zm.jpg

Zisk Komerční banky za tři čtvrtletí meziročně stoupl o 51,1 % na 12,9 miliardy Kč

04.11.2022 Komerční bance vzrostl čistý zisk za první tři čtvrtletí letošního roku meziročně o 51,1 procenta na 12,9 miliardy korun. Výnosy stouply o 28,2 procenta na 29 miliard. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila banka. Loňský výsledek ovlivnila protiepidemická opatření a také úrokové sazby byly loni výrazně nižší. Celkový objem úvěrů skupiny Komerční banky letos v prvních třech čtvrtletích stoupl, ale třeba objem nově poskytnutých půjček na bydlení se výrazně propadl.
C:\fakepath\EK.jpg

Podle EK má být daň z mimořádného zisku nejméně 33 procent, někde již platí

04.11.2022 Výběr informací o daních z mimořádných zisků firem v Evropě (mimořádná schůze Sněmovny by mohla schválit například vládní daňový balíček, který kromě jiného zavádí novou daň z neočekávaných zisků):
img

Raiffeisenbank v ČR za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 89 pct na 5,5 mld. Kč

03.11.2022 Raiffeisenbank v ČR za tři čtvrtletí letošního roku meziročně stoupl čistý zisk o 89 procent na 5,47 miliardy korun. Aktiva banky vzrostla o 14 procent na 599 miliard Kč. Banka o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Zisky letos výrazně rostou také ostatním velkým bankám.
img

Elon Musk koupil Twitter. Firma tak nově není obchodována na burze

03.11.2022 Elon Musk je vlastníkem Twitteru. Plány miliardáře nad získáním kontroly nad sociální sítí vyšly na povrch už v dubnu, k oficiálnímu převzetí ale po několika obratech ve vyjednávání došlo až 27. října. Twitter se tak proměnil z veřejně obchodované společnosti na firmu privátně vlastněnou, došlo ke stažení jeho akcií z newyorské burzy a platformu pravděpodobně čekají pod novým vedením velké změny.
img

Fed zvýšil úrokové sazby

03.11.2022 Fed zvýšil úrokové sazby do pásma 3,75-4,0 %, ale jeho šéf si nemyslí, že by politika americké centrální banky byla přehnaně utažená. Jinak řečeno restrikce Fedu budou pokračovat i na několika příštích zasedáních, byť již nemusí probíhat tak zběsilým tempem jako dosud. Fed tentokrát svůj komentář k rozhodnutí prakticky nezměnil - pouze jej rozšířil o souvětí, které říká, že vedení centrální banky (také) vezme v úvahu kumulativní efekt restrikce a to (včetně) zpoždění, se kterými měnová politika ovlivňuje ekonomickou aktivitu, inflaci a finanční podmínky.
img

Rozbřesk: ČNB ponechá sazby bez změny, nová prognóza ukáže na delší stabilitu sazeb

03.11.2022 Fed zvýšil úrokové sazby do pásma 3,75-4,0 %, ale jeho šéf si nemyslí, že by politika americké centrální banky byla přehnaně utažená. Jinak řečeno restrikce Fedu budou pokračovat i na několika příštích zasedáních, byť již nemusí probíhat tak zběsilým tempem jako dosud.
img

Ceny zlata klesají sedm měsíců v řadě

02.11.2022 Nákupy zlata centrálními bankami dosáhly v předchozím čtvrtletí rekordně vysoké úrovně, uvedla čtvrtletní zpráva Světové rady pro zlato. Hlavní hráči však zůstávají v anonymitě.
img

Credit Suisse klesá po zveřejnění čisté ztráty ve 3. čtvrtletí, plánuje restrukturalizaci

27.10.2022 Credit Suisse (CSGN.CH) se dnes obchoduje o více než 10 % níže po zveřejnění zprávy o výsledcích za 3. čtvrtletí 2022. Švýcarská banka vykázala masivní čistou ztrátu, která byla 8krát vyšší, než trh očekával. Většinu této ztráty však tvoří nepeněžní ztráta vyplývající z odpisů souvisejících se strategickou revizí. Pojďme se na výsledky Credit Suisse podívat blíže!
img

Ranní okénko - Dnes rozhoduje ECB, v USA vyjde HDP

27.10.2022 Po obědě dnes dorazí na trh slušná dávka kurzotvorných dat, v čele se zasedáním ECB a údajem o výkonu americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Od ECB se očekává zvýšení sazeb o 75bb a jakýkoliv krok jinam by představoval velké překvapení. Pozorněji tak trh bude sledovat spíše komentáře ohledně změny příznivých podmínek v rámci TLTROs a držení dluhopisů. Od amerického HDP je pak očekáván anualizovaný růst o 2,4 %, což zhruba odpovídá mezikvartálnímu přírůstku o 0,6 %. Růst HDP po dvou čtvrtletích poklesu očekávají takřka všichni oslovení analytici. Již před pár minutami pak dorazil průzkum spotřebitelské důvěry v Německu od instituce GfK. Index se dočkal velmi mírného zlepšení na druhou nejnižší úroveň za posledních 20 let.
img

I se schodkem 295 miliard bude moci Fialova vláda stabilizovat veřejné finance, aniž by zvyšovala daně. Pomůže jí rapidní inflace a z ní plynoucí „inflační daň“

26.10.2022 Sněmovna dnes začíná schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 295 miliard korun. Přestože se jedné o extrémně vysoké číslo, před rokem 2020 vlastně nemyslitelné, Fialův kabinet může s tímto deficitem a podobnými v dalších letech stabilizovat veřejné finance ještě během svého funkčního období, tj. do roku 2025. Aniž by přitom opravdu razantně škrtal nebo navyšoval daně.
img

Investoři do BTC se připravují na ,,velký krok”

25.10.2022 Populární krypto analytik prohlásil, že investoři do bitcoinů se připravují na „velký pohyb“ na trhu v době, kdy volatilita primární kryptoměny klesla pod volatilitu srovnávacího indexu akciového trhu S&P 500.
img

Krypto news: Bitcoin nahlíží na sentiment indexů

24.10.2022 Bitcoin vylétl blízko 19 700 USD poté, co trhy pozitivně reagovaly na zprávy The Wall Street Journal o nižším zvýšení sazeb na prosincovém zasedání Fedu. O chvíli později Mary Dalyová z Federálního rezervního systému v San Franciscu zdůraznila, že bankéři budou na příštích zasedáních (po listopadovém) zvažovat nižší zvýšení, tj. o 25 a 50 bazických bodů. Počáteční pivot pomohlo indexům a pomohlo i kryptoměnám. Ty však ustoupily z místních maxim:
img

Krypto se obchoduje v úzkém rozpětí

24.10.2022 Kryptoměny se minulý týden obchodovaly v úzkém rozpětí, během něhož investoři sledovali aktualizace na trhu a makroekonomický vývoj. Mezi pozorovateli kryptoakcií roste pocit očekávání, protože ceny se již několik týdnů drží na pevné úrovni.
img

Ministr financí Stanjura by se měl dnes distancovat od požadavku Pirátů na zavedení mimořádné daně už za letošek. Zítra totiž jinak hrozí opětovný propad akcií ČEZ i bank a mnohamiliardové ztráty akcionářů

23.10.2022 Piráti stále trvají na zavedení daně z mimořádného zisku uvalené už na letošní zisk. Zvažují, že podají příslušný pozměňovací návrh k projednávané sněmovní legislativě. Ministr financí Zbyněk Stanjura přitom ve středu uvedl, že se kloní spíše k variantě daně vypočítávané až ze zisku příštího roku. Stanjurovo středeční prohlášení uklidnilo pražskou burzu, na které se obchoduje hned několik akciových titulů, na něž se daň má vztahovat.
C:\fakepath\graf trader.jpg

Analytici: Výnosy z akcií a dluhopisů jsou letos potřetí za 100 let v záporu

23.10.2022 Výnosy z amerických akcií a dluhopisů jsou tento rok v záporu, což se stalo potřetí za posledních zhruba 100 let. Předtím to bylo v letech 1931 a 1969. Na výjimečnou situaci upozornil analytik investiční platformy Portu Filip Louženský. Americké akcie letos klesly o 23 procent, dluhopisy o 11 procent.
img

Piráti trvají na mimořádné dani už za letošek. V pondělí proto hrozí opětovný propad akcií ČEZ i bank a mnohamiliardové ztráty akcionářů

21.10.2022 Piráti stále trvají na zavedení daně z mimořádného zisku uvalené už na letošní zisk. Ministr financí Zbyněk Stanjura přitom ve středu uvedl, že se kloní spíše k variantě daně vypočítávané až ze zisku příštího roku. Stanjurovo středeční prohlášení uklidnilo pražskou burzu, na které se obchoduje hned několik akciových titulů, na něž se daň má vztahovat.
C:\fakepath\trader-21102022-30-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, některé zástupce Fedu znepokojuje agresivní zvyšování úroků

21.10.2022 Dolar po zprávě, že někteří zástupci americké centrální banky (Fed) vyjádřili znepokojení z agresivního zvyšování úrokových sazeb, oslabuje ke koši měn. Japonský jen posiluje. Reaguje na spekulace, že japonské úřady se na trhu pokouší zastavit pokles jenu. Kurz dolaru k japonskému jenu klesl pod hranici 150 USD/JPY. Japonské ministerstvo financí se k věci odmítlo vyjádřit.
img

Po přílivu BTC do Coinbase PRO se dynamika bitcoinu snižuje📉

19.10.2022 Fidelity Fund zůstává pozitivní, pokud jde o omezenou nabídku bitcoinu vůči fiat měnám, a zdůrazňuje, že investoři mohou chtít mít expozici vůči BTC v prostředí nadhodnoceného dolaru a turbulencí na měnovém trhu (intervence na trhu libry nebo jenu).
img

Bitcoin poráží 3 největší americké banky z hlediska tržní kapitalizace

19.10.2022 Primární kryptoměna bitcoin s největší pravděpodobností příští měsíc zahájí s obchodní cenou, která je výrazně nižší než jeho historické maximum 69 044 dolarů dosažené 10. listopadu 2021.
img

Měsíční výročí od sloučení Etherea

18.10.2022 „Měsíc po sloučení sítě Ethereum není stále snadné si udělat obrázek. Ačkoli cena ETH za měsíc od té doby nereagovala pozitivně, je to nepochybně pod tlakem makroekonomických faktorů, konkrétně souvisejících s širší volatilitou investičního trhu, které jsou zase způsobeny rostoucí inflací, zvyšujícími se úrokovými sazbami a dalšími obavami investorů.
img

Cena bitcoinu se drží na 19 000 USD i přes divoký výkyv uprostřed týdne

17.10.2022 Cena bitcoinu se, i přes divoký výkyv uprostřed minulého týdne, drží stabilně nad 19 000USD. Největší světové kryptoaktivum se minulý týden začalo obchodovat kolem 19 250 USD a uprostřed týdne se pohybovalo těsně pod hranicí 19 000 USD.
C:\fakepath\forex-15102022.jpg

Nejobchodovanější měnové páry

15.10.2022 Pokud se rozhodnete začít obchodovat na forexovém trhu, měli byste se zaměřit na trhy, které jsou tvořeny jednotlivými měnami, tzv. měnovými páry. Každý měnový pár má svá specifika a je vhodný pro jiný typ obchodníka. V dnešním příspěvku rozebereme 3 nejobchodovanější měnové páry na světě.
C:\fakepath\akcie-13102022-1.jpg

Seriál o klasifikaci akcií – díl 2: První porce masa s názvem GICS

13.10.2022 V minulém díle jsme krátce prošli, k čemu je dobré vědět něco o klasifikaci akcií, v dnešním díle se už podíváme na „informační maso“ - první z dvou systémů klasifikace, a to Global Industry Classification Standard neboli zkráceně GICS. Ten v roce 1999 společně vyvinuli Morgan Stanley Capital International (MSCI) a S&P Dow Jones Indices.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polská vláda představila maximální ceny elektřiny pro domácnosti a menší firmy

11.10.2022 Polská vláda dnes představila maximální ceny u dodávek elektřiny pro domácnosti, malé a střední podniky a sociální instituce, jako jsou například školy, sirotčince a nemocnice. U domácností by podle vlády měla od začátku prosince do konce příštího roku platit maximální cena 693 zlotých (zhruba 3500 Kč) za megawatthodinu (MWh), u malých a středních podniků a sociálních institucí pak 785 zlotých za MWh. Informovaly o tom agentury Reuters a PAP.
C:\fakepath\nobelovka3.jpg

Laureáti Nobelovy ceny ukázali na křehkost bank a potřebu regulace

10.10.2022 Výzkum ekonomů, kteří dnes byli oceněni Nobelovou cenou, ukázal na význam bank v ekonomice, na jejich křehkost a na potřebu regulace, která banky nutí k větší opatrnosti. Jejich práce se pak projevila v praxi za finanční krize před 15 lety, kdy jeden z nynějších nobelistů Ben Bernanke jako šéf americké centrální banky usiloval o záchranu velkých finančních ústavů za každou cenu. Vyplývá to z vyjádření ekonomů pro ČTK.
img

Invesco: Pozitivní znamení v pesimistickém prostředí

05.10.2022 Třetí čtvrtletí konečně skončilo a troufám si říct, že většině z nás chybět nebude. Přitom začalo pozitivně, na akciovém trhu pokračovalo oživení započaté v polovině června. Tomuto růstu však v polovině srpna došel dech a následoval brutální výprodej akcií. A neomezoval se pouze na akcie. Dluhopisy i akcie klesaly celosvětově poté, co centrální banky agresivně zpřísňovaly finanční podmínky a investoři zaceňovali vyšší úrokové či diskontní sazby a nižší krátkodobý růst. Níže skončily také komodity – zejména energie, k čemuž přispěl silný dolar a slábnoucí globální poptávka.
img

I přes pochybnosti na trhu investoři bitcoiny kupovat nepřestali

05.10.2022 Bitcoinové dilema, které začalo 13. září, když americká centrální banka oznámila CPI zprávu, zanechalo drobné investory v nevýhodné pozici.
img

Kompenzace vysokých cen energií a valorizace důchodů prohlubují deficit rozpočtu

03.10.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního září hospodařil s deficitem ve výši 270,9 mld. Kč. Oproti loňskému rekordnímu roku je schodek nižší o 55,4 mld. Kč, což je dáno zejména vyššími daňovými příjmy. Schodek státního rozpočtu bude do konce roku dále narůstat, avšak mohl by skončit pod 350 mld. Kč.
img

Zadlužení veřejného sektoru dosáhlo úrovně 44 procent HDP

03.10.2022 „Česká republika řeší dokonalou bouři. Po pandemii koronaviru přišla válka na Ukrajině kombinovaná s vysokou inflací a energetickou krizí. V důsledku těchto událostí výrazně narůstá naše zadlužení,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Týden na akciových trzích: Týden, měsíc, kvartál všechno špatně

30.09.2022 Nervozita na dluhopisovém trhu (zejména kvůli situaci ve Velké Británii) se přelila také do akciového trhu. Inflace v Německu a Eurozóně byla výrazně vyšší než se čekalo. To samozřejmě naznačuje jestřábí chování centrálních bank.
img

Je krypto připraveno před víkendem na ostrý pohyb? 📌

30.09.2022 Kryptoměny se před víkendem chovají poměrně klidně. Bitcoin se drží poblíž 19 400 USD, cena Etherea osciluje kolem 1 340 USD za token:
img

Polkadot zvyšuje rychlost transakce 100 až 1 000krát

27.09.2022 Polkadot v pondělí aktualizoval svou cestovní mapu a očekává, že do konce roku 2022 nasadí na svou vývojovou testovací síť Kusama techniku ​​zvanou „asynchronní zálohování“, jako předehru k upgradu hlavního sítě pro zvýšení rychlosti transakcí.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Obchodní systémy | Korelace měn | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Live trading | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | VIP zóna | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Fibonacci | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Česká burza | Monetární politika | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Take-Profit | Profit-Target | Bankovní trader | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Hyperinflace | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Hloubka trhu | Intradenní obchodníci | Obchodování na burze | Spready | CFDs | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Makroekonomie | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | ADR | AOS | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Arbitráž | Asset management | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bear | Ben Bernanke | Benchmark | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Burza | Burza cenných papírů | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | COT report | Cable | Call opce | Cap | Carry trade | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikát | Garance | Certifikáty | Konsolidace | Custody | DAX | Daytrading | Demo účet | Derivát | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downside | ECB | ECN | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Exekuce | FOMC | FX | Fed | Finanční páka | Finanční trh | Finanční trhy | Large Cap | Hedge fondy | Foreign Exchange | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G10 | G7 | Grafy | Hedging | Hedge | High | High Yield | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Employment Cost Index | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kupón | Kurz | Kurzové riziko | LIBOR | Leverage | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Obchodní příkazy | Market Maker | Risk | Marže | MetaTrader | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | Nabídka | Nástroj | OTC | Obchodní systém | Obchodník | Obchodování s deriváty | Obligace | Opce | Open | P/E | PRIBOR | Parita | Pasiva | Čekající příkazy | Peněžní trh | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prémie | Put opce | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | STP | Sentiment | Short | Short pozice | Smart money | Směnný kurz | Splatnost | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Support | Swap | T-Bill | Pokladniční poukázky | Trader | Trading | Trading systém | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | Wall Street | Warren Buffett | YTD | Maturity | Yield | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Psychologie tradingu | Fundamenty | Fond | Ekonomie | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Mezibankovní trh | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Investiční instrumenty | Berkshire Hathaway | Breakout strategie | Komise pro cenné papíry a burzy | Těžba ropy | Spekulant | Dluhopisové trhy | Jaroslav Tupý | Break-Even | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Deprese | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Emoce | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Hedge fond | Bohatství | Hospodářský cyklus | Credit Suisse | Japonská měna | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | Deloitte | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investiční bankovnictví | Akciový analytik | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Analytický tým | Regulace | Soukromý fond | Mimoburzovní | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Hedgeový fond | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Roklen | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | LYNX | Akcenta | BTC | Virtuální měna | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Intermarket analýza | Mezinárodní měnový fond | FX trhy | FX trh | Rozvíjející se trhy | Colosseum | Forexový trader | Dukascopy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Komunita | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | USDJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trading | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Apple | Akcie Citigroup | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie KB | Akcie Komerční banky | Akcie Sberbank | Aktuální cena eura | Americká centrální banka | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | Automatické obchodní systémy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokerské společnosti | Brokeři | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena za barel ropy | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | ČNB intervence | Daňové přiznání | Devizové trhy | DJIA | Dlouhodobé investice | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomická krize | Ekonomické zprávy | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Engulfing | ETF fondy | Etoro | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fitch rating | Fondy | Forex Exchange | Forexové obchodování | Forexové obchody | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Intuice | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční služby | Zlaťáky | Investing | Investování do nemovitostí | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | EBay | Jak vydělat | Jak vydělat peníze | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komodity ropa | Komodity zlato | Konfluence | Korelační koeficient | Korporátní dluhopisy | Krátkodobé investice | Kurs koruny | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz franku | Kurz měny | Kurz rublu | Kurz USD | Kurzy | Kurzy akcií | E15 | Libra | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Market | Markets | Měnová krize | Měnové kurzy | Měnový kurz | MetaTrader 4 | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Moving Average | Nákup akcií | Nejlepší kurzy | Nemovitosti | Obchodní platformy | Obchodní software | Obchodníci s cennými papíry | Obchodování přes internet | Obchodujeme | Odkup akcií | Opční strategie | Oslabení koruny | Oslabení měny | Pád dolaru | Pád rublu | Patria Online | PayPal | Pips | Pivot | Pokles eura | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Psychologie obchodování | Psychologie trhu | Pšenice | Rakousko | Rating států | Ratingové hodnocení | Reuters | Risk Management | Roboti | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Rychlé peníze | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | SP500 | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové měny | Světové události | SWIFT | Škola tradingu | Švýcarská banka | Švýcarská centrální banka | Teorie pravděpodobnosti | Těžba bitcoinů | Throwback | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Ukrajinská ekonomika | Úrokové swapy | Úrokový swap | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výběr brokera | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj cen akcií | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj rublu | Webináře | WTI | Zlataky.cz | Zahraniční měny | Založení účtu | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Fed Funds Rate | CNBC | Backtestování | ZEW | DXY | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Prodejní opce | Put | BIC | Bill Gates | Burzovní seance | Buy | CEE | Centrální depozitář | Depozitář | Diskont | Dluhopisový index | Due diligence | EBITDA | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Hodnota dluhopisu | Hrubá marže | Indie | Intermediate | IRS | ISM indexy | Měď | MIC | Ministerstvo financí | P.A. | Protistrana | Příjmy z dluhopisu | Redukce | ROCE | Sekundární trh | Sell | Úvěry klientům | Hráči na forexu | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | WSJ | WGC | Instrukce | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | M2 | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Clearing | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Equity křivka | Zisky na forexu | Vydělávat na forexu | Tržní sentiment | Commission | Komise | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Křížové měnové páry | Majors | Trader Workstation | Volby | Pivot Pointy | Rozhovor | Úspěšný trader | Úspěšný obchodník | Know-how | Genesis | Futures trading | Cukr | Retail | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | Účastníci forexu | 1 milion | Burza dnes | Burze | Cena eura | Podvědomí | Commodities | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Investment | Stock market | Traders | Trading forex | Moody's Investors Service | Dow Jonesův index | Unicredit | Bank of New York Mellon | Jackson Hole | KPMG | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | ABN Amro | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Caterpillar | Guvernér centrální banky | Sarasin | Investing.com | TLTRO | Mitsubishi | NATO | S&P Dow Jones Indices | BNY Mellon | Next Finance | International Business Machines (IBM) | Standard Chartered | Agentura AP | BBC | Washington Post | Forex asistent | Statistická arbitráž | Insider informace | Oslabení eura | Reporty | Spoofing | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | S/R zóna | Thomson Reuters | Finanční analýzy | Finanční regulace | Dění na finančních trzích | Technický výhled | Short squeeze | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Trading Economics | Magnát | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Spreadové obchodování | Tomáš Kadeřávek | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Krach burzy | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Měnové riziko | Creditas | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Renminbi | Velcí investoři | Cizí měny | Finanční centrum | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Cena kávy | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Precedens | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Malý prostor | Pro tradery | Nejlepší trader | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Odvětví ropy | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Hodnota bitcoinu | Averze vůči riziku | Salomon Brothers | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Finanční poradenství | Futures kontrakty | Swapy | Časová pásma | City | Fidelity International | Posilování koruny | Apreciace dolaru | Opční bariéry | Institucionální objednávky | Forbes | Vývoj měn | Sázení | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Mezinárodní instituce | Standard & Poor's | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Měnová autorita | Otřesy na finančních trzích | Globální finanční krize | Akcie evropských bank | Turbulence na trzích | Turbulence na finančních trzích | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Investiční bankéř | Realitní trh | Velké banky | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Intervence centrálních bank | Klouzavý průměr SMA | Globální ekonomický růst | Pokles libry | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Akcie Credit Suisse | Hlavní indexy | Nervozita | Růst akcií | Fitch Ratings | Odchod z Evropské unie | AAA | Setkání centrálních bankéřů | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Procter & Gamble (PG) | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Bělorusko | Bankovní tradeři | Kryptoměny | Americká ropa WTI | FactSet | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Makroekonomické analýzy | Britská banka Barclays | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Čínské akciové trhy | SaxoSelect | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizovém trhu | Obchodování na forexovém trhu | CySEC | Zajištění | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Nižší kurz | Poskytovatelé likvidity | Nákupní signál | Prodejní signál | Zahraniční firmy | Odhodlání | Kryptoměna | Zhodnocovat kapitál | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba Fedu | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Propad akcií | Investiční zkušenosti | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | ING Bank | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Makléřské společnosti | Analytik J&T Banky | Predikce | Ekonomická situace | Hospodářská situace | General Electric | Bankovní unie | Bankovní domy | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Makroekonomika | Zisky firem | Odliv zahraničního kapitálu | Analytický tým FXstreet.cz | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Měnové krize | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Odliv kapitálu | Americké investiční banky | Institucionální investoři | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Nástroje technické analýzy | Volatilita trhů | Finanční domy | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | Alphabet | xStation | ČTK | Země G7 | Světový finanční systém | Mini loty | Obchodování forexu | Bankovní společnost | Aktuální cena | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Členské země EU | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Globální ekonomický výhled | Tempo růstu ekonomiky | Ekonomické průzkumy | Politico | Swingoví obchodníci | Devizy | Bridgewater | Fondy rizikového kapitálu | ex | Akcie firem | Purple Trading | JP Morgan Asset Management | Obchodovat na forexu | Generali Investments | Forwardový kurz | Spotový kurz | Interbank VIP indikátor | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Belviport Trading | Krize eura | Bridgewater Associates | CIBC | BBVA | Zahraniční forex | Bitcoinový ETF | Cryptocompare | Investopedia | Obchodování na zámořských trzích | CoinDesk | Makroekonomické zprávy | Ranní zpráva z akciového trhu | Zpráva z akciového trhu | Inflace ve světě | Vydělávat peníze | Kurzotvorná informace | BlueBay Asset Management | BHS | Poziční trading | Aleš Michl | Breakout Trader | World Gold Council | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Kurzový vývoj | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Protiruské sankce | Profesionální tradeři | Akcie Tesly | Zásoby zlata | Vladimír Pikora | BlueBay | Obchodování na pražské burze | Velký třesk | Obchodování s cizími měnami | Trhy s kryptoměnami | Obchodování s kryptoměnami | Kvantitativní utahování | BTC/USD | ETH/USD | Cena Etherea | Digitální zlato | Obchodování s Bitcoiny | Ziskový trading | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Coinmarketcap | MiFID II | Backwardation | Analýza Bitcoinu | Kraken | Bitcoinové futures | ETH | XRP | NEO | Krypto Expert | deVere Group | Investice do bitcoinu | Invesco | Dealogic | Trh s bitcoiny | Nemovitostní fondy | Tržní kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace bitcoinu | Kapitalizace akciového trhu | Fincentrum Hypoindex | Fincentrum | Hypoindex | Panevropský index STOXX 600 | Hard fork | Dominik Stroukal | Coinmate | Binance | Kryptoměna ethereum | Charles Hoskinson | Boom kryptoměn | Růst bitcoinu | NEST | Masivní výprodeje | Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) | ESMA | Štěpán Hájek | Fidelity Fund | Crypto | Tether | Tržní kapitalizace kryptoměn | Pokles bitcoinu | Chytré kontrakty | Krypto burzy | Nákupy kryptoměn | Vzestup cen akcií | Krypto aktiva | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Vitalik Buterin | Zakladatel etherea | Investiční skupiny | Patrik Klempár | Altcoiny | Index MOEX | Investorský sentiment | CNMV | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Wedbush Securities | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Portfolio manažeři | Airbnb | Burzovní trh | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | VŠE v Praze | Saxo | FinTech | Výkonnost indexů | Investování do ETF | Krypto | Bitcoiny | Burza kryptoměn | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Kryptoburza | Obchodní týden | Hackerské útoky | Posilování dolaru | Podíl dolaru | Podíl eura | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Profesionální investoři | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Čínské měny | Globální růst | Globální hospodářský růst | Long signál | Technologické akcie | Schwab | Apple (AAPL) | Full-time trader | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Ruský akciový index | Pokles ceny | Nákup zlata | Geopolitika | Ekonomické krize | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Graf indexu | Swedbank | Správci kapitálu | Short signál | Ether | Index Stoxx 600 | Pražský index PX | Manažer fondu | Dluhopisové výnosy | Ropná rally | Spotřebitelská inflace | VIX index | I-Trader | Použití finanční páky | Expobank | Expobank CZ | Trhy v USA | Trh s ropou | Metals Focus | Šéf burzy | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Vývoj české koruny | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Roční výnos | Genesis Global Trading | Největší kryptoměna | Růst úrokových sazeb | Nervozita na trzích | Obchodování se CFD | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Aktivita na trhu | Jiné měny | Zvyšování úroků | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Fungování trhů | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Vývoj finančních trhů | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Bankomaty | Ceny kryptoměn | Financial Times (FT) | Zadluženost | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Michal Stupavský | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Dění na akciových trzích | Úrokové sazby ČNB | Transakční poplatky | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Růst dolaru | Výsledky bank | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Silný frank | ETF portfolia | DBS | Finanční operace | Makroekonomické statistiky | Tel Aviv Stock Exchange | TASE | Globální dluh | Index Option | Profesionální trader | Skalpování | Způsob obchodování | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Michal Uma | Nárůst bitcoinu | Norský fond | Zájem investorů | Inflace v ČR | Technická situace | Finanční produkty | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Price Action strategie | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Reakce koruny | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Obchodní aktivity | Pokles sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Nejznámější kryptoměny | Analytici Morgan Stanley | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tencent Holdings | Intradenní strategie | Chainalysis | Akcie klesají | Boris Johnson | Riziko recese | Prodej ropy | Začít obchodovat | Nabídka akcií | Token | Stablecoin | Americké společnosti | DE30 | Reinvestování | Fibo retracement | South China Morning Post | Prezidentka ECB | CoinShares | Akcie a ETF | STAR | Medvědí výhled | Gazprom | Capital Partners | GBTC | Coffee | Ripple Labs | Ziskové obchody | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Konglomerát | Raiffeisen Bank International | Bohatí | Investiční kapitál | Ekonomické problémy | Sankce proti Íránu | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Obchodování institucionálních objednávek | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hromadění zlata | Růst mezd | Hongkongská burza | Tisk peněz | KB | Dealing | Depozitní sazby | Těžební zařízení | US500 | Deficit rozpočtu | Hospodářská recese | Televize CNBC | Dění na trzích | Sazby ECB | Kjódó | Transakce s kryptoměnami | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Projekt digitální měny | Stablecoiny | Očekávání trhu | Dot plot | Pokles ceny ropy | Obchodník na finančních trzích | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | UCITS | Obchodní praktiky | The Washington Post | Snížení daní | Ethery | iShares | Energetické firmy | Bankovní statistika | Vyzkoušet si trading | ESG | Český HDP | GOOGL | Internetové ekonomiky | F1 | Banky pro mezinárodní platby | Velcí hráči na finančních trzích | Bank for International Settlements | Odhady ČNB | Profesionální obchodníci | Nižší volatilita | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | High risk | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Bilance zahraničního obchodu | Hypotéky v Česku | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Tomáš Rozehnal | Patrik Polák | Cenné papíry Avastu | FSB | Obchodujte | Střednědobé obchodování | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Nálada na finančních trzích | Hospodářské krize | Oslabení čínské měny | Mnoho ziskových obchodů | McKinsey | Konfluence více faktorů | Alipay | Ant Financial | Platební společnost | Vlastní investice | Globální banky | Digitalizace | Světové akciové indexy | Střadatelé | Rozpočtová politika | US30 | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Startup | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | VIP seminář | Začínající tradeři | HDP v USA | Německá vláda | Hongkong | Kryptoměnová burza | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Obrovské množství peněz | LNG | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | Dvojitý vrchol | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Přístup do VIP zóny | XTZ | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Hypotéza | Praktická ukázka | FRED | Pojišťovna VIG | Obrat trendu | Server Politico | QQQ | UCITS ETF | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Slušné zisky | Recese v Evropě | Riziko pro investory | Vyšší riziko | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | Technické analýzy | Tezos | USDC | BAT | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Obchodovat na burze | Pravděpodobnost úspěchu | Svíčková formace | Jakub Hodan | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Renaissance Technologies | Server BBC | CBI | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | Server CNBC | Vysoké riziko | Zpráva CNBC | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Statistici | Největší pokles | Ukrajina | Clearstream | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Citadel | Kenneth Griffin | Millennium | Den díkůvzdání | Nadhodnocení | Úrok | Nejbohatší | Implikované volatility | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Work | Proof of Stake | USDT | All Time High | dApps | Technologie blockchainu | Přeshraniční platby | PoW | Vyhlídky | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Legislativa | Trendová linie | Rozdělení zisku | Domácí měny | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | AFP | Dlužníci | Bankovní tituly | FT | Domácí poptávka | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dluhopisoví investoři | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Technické rezistence | Konkurenti | Too Big to Fail | Financovat | Hospodaření státu | Konsenzus ekonomů | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Gabriel Štefaňák | Propouštění | CBDC | Impuls | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Position sizing | Váš trading | Rozvoj | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Klíčový support | Paul Volcker | Koruna dnes | Zdražování | Ceteris paribus | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | COPPER | Kolísání ceny | NAFTA | Britové | Finanční ztráty | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Ranní zpráva | Vybírat zisky | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Posílení domácí měny | Výsledek voleb | Celkový zisk | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | David Malpass | Federální obchodní komise | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Události roku | Zahájení obchodování | ÚOHS | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Chování centrálních bank | Vývoj devizových rezerv | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Premiér Boris Johnson | Důchod | Předseda | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Europoslanci | xStation5 | Nejziskovější | AAPL | MasterCard | Disney | Andrew Bailey | Americké vlády | Nejbližší support | Celkový deficit | Bydlení | Oživení inflace | EY | První obchod | Ztráta | Úbytek | NERV | Počet investorů | Stratég | Roční růst | Snižování stavů | Miliardy korun | Depozitní úrokové sazby | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Michal Skořepa | Peking | Investiční platformy | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Obchodní podmínky | Ziskovost | Hospodaření | Zbrojovky | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Světová válka | Zvýšení inflace | Elizabeth Warrenová | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Silný support | Point of Control | Eskalace konfliktu | CFA | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Vzestup ceny | Návratnost | Altria Group | Netflix | Celsius Network | Inovace | Půjčky v kryptoměnách | General Motors (GM) | Americké dolary | Washington | Schodek zahraničního obchodu | Analýza společnosti | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Čínský HDP | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Hýbat trhy | Budoucnost | Soukromí investoři | Ifo | Experti | Kapitálová přiměřenost | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Nejbližší rezistence | Ropa typu Brent | Zpráva COT | Poradenství | Spotřební koš | Hospodaření ČNB | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Pohled tradera | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Fork | Růst cen potravin | Míra zadlužení | Zadlužení veřejného sektoru | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Finanční částky | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Nižší růst | Velké firmy | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Zamyšlení | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Celková průmyslová výroba | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Emmanuel Macron | Macron | Edelman | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Vlastní digitální měny | Google | Anglie | Trhy | Ursula von der Leyenová | Evropské ekonomiky | ConocoPhillips | Pražské burzy | American Express | Carlos Slim | Carlos Slim Helú | Magnát Carlos Slim | Impérium | Mexický magnát | Změny cen | Nový virus | Virus | Asijské indexy | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Viceguvernéři | Pokles | Situace | Margin cally | Zdražovat | Ukončení intervencí | České měny | Finance Group | Důchody | Nejvýraznější pokles | Zhoršený sentiment | Odhad letošního růstu | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | AML | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | BABA | Růst v eurozóně | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Pesimismus | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | BP | Adidas | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Recese ve Spojených státech | Americké ekonomiky | Spořicí produkty | Americké banky | Průměrná cena | Firemní sektor | Mezinárodní finanční instituce | Medvědi | Prodávající | Uživatelé kryptoměn | Americká inflace | Trendové indikátory | Indikátor RSI | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | London School of Economics | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Tradingový portál | Portál FXstreet.cz | Britské měny | Kukuřice | Německý HDP | TWTR | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Investiční portfolia | Dodatečný kapitál | Správci aktiv | Směřování trhů | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Údaje z USA | Globální indexy | Konjunkturální průzkum | Krize v eurozóně | Akcie Hypoport | Střední podniky | České banky | PHIA | Technická analýza Bitcoinu | Spekulativní pozice | Šéfka ECB | Tržní úrokové sazby | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Sestupný trend | Vývoj | Nafta v ČR | Hospodářská politika | Nová data | Šok | Popis strategie | Mzda | Guru | Výkyvy | Výsledek zahraničního obchodu | Příležitost k nákupu | Obrovské ztráty | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Restrikce | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Investovat do fondů | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Poradci | Aerolinky | Lufthansa | Akcie včera | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Tržní podmínky | Profitovat | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Tencent | MSCI China | ishares China | Opatření vlády | Solidarita | Buy the dip | Akcie vs. dluhopisy | Medvědí trend | Další vývoj | Nákupy akcií | Stimuly | Oldřich Dědek | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Kabinet | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Cenový vývoj | Třída aktiv | Analytik České spořitelny | Silný pokles | Poměr cen | Burzy cenných papírů | Gazprombank | ECB dnes | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Viceprezident | Spotřebitelé | Objem stimulů | Zotavení ekonomiky | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Potenciální změny | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Člen bankovní rady Aleš Michl | Prudký pokles cen | Zásobníky | PYPL | Bilion dolarů | Prodeje domů | Další pokles | Guvernér francouzské centrální banky | Katar | MPSV | MF | Ošetřovné | Hlavní centrální banky | Kroky centrálních bank | Kalifornie | Gavin Newsom | Kongres | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Fundament | Posílení amerického dolaru | Stop-Lossy | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Spotřebitelská nálada | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Prodejní tlak | Světové hospodářské krize | Hodinový graf | Spoření | Stabilizační mechanismus | Sněmovna reprezentantů | Tomáš Raputa | Velká finanční krize | Dividendové výnosy | Peněžní zásoby | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Poslanci | Signál | Americká banka | Guvernér ČNB Rusnok | ČNB Rusnok | Mzdy členů Bankovní rady | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Banka JPMorgan | Biliony USD | Biliony | Býčí potenciál | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | KNF | České vlády | Propad HDP | Ceny elektřiny | Karanténa | Viry | Živobytí | Historické pohyby | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Bulharsko | Inflace zpomaluje | Izrael | Reálné mzdy | Equa Bank | Sberbank | Ekonomiky | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Potenciál pro růst | Vzdělávací materiály | Vzdělávací webináře | Slovensko | Globální dluhopisový index | Index DXY | Výkonnost dolaru | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Akcie Apple (AAPL) | Realitní bubliny | Poskytování hypoték | LTV | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Umělá inteligence | Vášeň | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Asijská rozvojová banka | Rozvojová banka | Vláda USA | Podíl na trhu | Afrika | Údaje | Dlužník | Ekonomické škody | Hrozí krach | Skupina OPEC | DPH | Mexiko | Ztrátové obchody | Omyl | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Prodělat peníze | Oživení v Číně | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Sociální nepokoje | Prezident Vladimir Putin | Velké americké banky | Pohonné hmoty v ČR | Hluboké recese | Ministři | Znárodnění | Řemeslo | CIA | Pákistán | Oživení cen | Nejvyšší soud USA | Nejvyšší soud | Sbor volitelů | Zakladatelé USA | Technické problémy | Výpadky | WMT | Emitenti | IMF | Více peněz | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Index US500 | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | WELL | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | EP | Statistiky | Chuť riskovat | Investiční manažer | Geopolitická krize | Malé podniky | Odhady škod | Poradenské společnosti | USD za barel | Madrid | Rizikové averze | Propad ceny | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Průměrný výnos | Finanční pomoc | Nizozemsko | Zbyněk Stanjura | ODS | Vyjádření ekonomů | Cenové pohyby | Sociální síť | Debata | Tweety | Evropské indexy | Posílení | Swingové minimum | NY FED | Náklady na obsluhu dluhu | Amundi | Kristina Hooper | Nové zakázky | Joe Biden | Dluh Itálie | Regulační rámec | Budoucnost kryptoměn | Grayscale | Podpůrná opatření | Lucembursko | Data z trhu práce | Období volatility | Akcie Adobe | Očekávané výsledky | Cenový pokles | Cenový propad | Cestování | 3M | Americký HDP | Tempo růstu spotřebitelských cen | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Volvo | Zasedání Evropské centrální banky | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Energetická společnost | Maloobchod | ATH | Obchodní kapitál | Zaměstnanci | Gilead | Čistá ztráta | Tweet | Dopravci | UBS Global | Růst výnosů | Úrokové výnosy banky | Soud | Oddlužení | Bankovní akcie | Dovoz | Vývoz | Přeshraniční obchod | Dlouhodobý trend | Justice | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Kontrakce | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Růst EBITDA | Dluhy | Členské státy | Průmyslové kovy | Karl Schamotta | Členské země | Dominance bitcoinu | Burza Binance | ONE | Hlavní kryptoměny | Merck | RBI | Účet platební bilance | T-Mobile | JD.com | NetEase | Dopad na cenu | Silný fundament | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Opce na VIX | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Alrosa | Recyklace | Manažerka | Negativní hodnoty | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Více riskovat | Manažeři | Zájem o hypotéky | Nekonvenční měnové politiky | Růst Bitcoinů | Ruské ministerstvo financí | Kupci | Falešný průraz | Předsedkyně Evropské komise | Cena ruské ropy | Banka Nomura | Pokles k supportu | Renault | Enron | Realitní společnosti | Odchod z burzy | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Investovat peníze | Finanční prospěch | Investment management | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | Republikánský prezident | ČR | Prezidenti a premiéři | Koronavirové pandemie | iShares China Large Cap UCITS ETF | Dlouhodobý výhled | Výhled cen | Gazprom Něfť | Bohumil Trampota | Průraz | Nové úvěry | Chování trhu | Slabá poptávka | Pozitivní sentiment | PEPP | Fondy soukromého kapitálu | Kommersant | Špatné zprávy | Londýnské burzy | Nová prognóza | Obchodovaný objem | Manipulace trhu | Vedení společnosti | Start-upy | Square | Francouzský rozpočet | Francouzský ministr | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Žádost o ochranu před věřiteli | ETH 2.0 | Banka Creditas | Šéf SB | Společnost BP | Cristobal | Tchaj-wan | Nikola | Americké CPI | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Premier League | Národní rozpočtová rada | Obchodovat Price Action | Globální poptávka | Investice do infrastruktury | Inflace v Evropské unii | Negativní výhled | Úvěrové podmínky | Výplata | Skalpeři | Sentiment na trhu | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Analytické společnosti | Správce aktiv | Cardano | Banka JP Morgan | Představenstvo | Filipínská centrální banka | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Wood & Company Vladimír Vávra | Analytik Purple Trading | Příjmy a výdaje | Co je to hedging? | Výkyvy cen | Vrcholoví manažeři | Sankce proti Rusku | Příchod krize | Objem aktiv | Dostupnost bydlení | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Dominance BTC | Signál k prodeji | Situace na trhu práce | Exporty | MAM | Ant | Epic Games | Fond obnovy | Chorvatsko | E.ON | Potenciální zisky | Riskování | Zbohatnutí | Zdroj příjmů | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Reputace | ChainLink | Úspěchy | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Ceny | Krátkodobé trendy | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Výplach | Obchodování Over-the-counter | Ethereum 2.0 | Ethereum Foundation | Obchodovat na forexovém trhu | Otevřené obchodní pozice | DPFO | Technologické společnosti | Merkelová | Makro zprávy | Omar Arnaout | Generální ředitel XTB | Ředitel XTB | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Akcie těžařů | Denní propad | Supervelmoci | Úspěšně obchodovat | Bohatí lidé | Insolvence | DeFi | Staking | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Nikl | Světové rezervní měny | Zastavení růstu | Odveta | Strach a chamtivost | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Philip Lane | Indonésie | Zpomalující růst | Mluvčí ČEZ | Významné události | Interní informace | Časový horizont | Damoklův meč | Měnové spekulace | Cenové hladiny | Dlouhodobí obchodníci | Hlavní akciové trhy | Zpomalování inflace | Americké ministerstvo spravedlnosti | Indikátory sentimentu | JEAN PIERRE | Analytik XTB | Wedbush | Hypotéky v ČR | Fortnite | Vládní koalice | Počet akcií | Kryptoměnový trh | SMA 20 | SMA 200 | Světová rezervní měna | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Coca-Cola | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Kryptotrh | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Růst eura | Představitelé ECB | Decentralizované finance | Big Tech | Klimatické změny | Inflace spotřebitelských cen | Ceny mědi | Kuba | Odborníci | Hrubý domácí produkt (HDP) Británie | Mezinárodní měnový trh | Transparentnost | Signál ke vstupu | Zdanění | Pumpování peněz | Dolarové úrokové sazby | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Japonské ministerstvo financí | Sequoia | Zasedání FED | Akcie NIO | Carmen Reinhartová | Hlavní ekonomka Světové banky | Ekonomka Světové banky | Bloomberg Intelligence | Kancelářské nemovitosti | Budoucí vývoj | Banky v ČR | Slabší kurz | Velké množství obchodů | Základy tradingu | Řízení obchodu | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Ambasador | Objemy peněz | DSSI | Debt Service Suspension Initiative | Diverzifikovat | Nákupní příležitosti | Ropovody | Plynovody | Micron | Biden | USA Joe Biden | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Scalpingové obchody | José Mourinho | Ambasador značky XTB | Partnerství XTB | Celková míra nezaměstnanosti | Španělská centrální banka | Guvernér španělské centrální banky | Pablo Hernández de Cos | Bloomberg Barclays | Index Bloomberg Barclays | Fyzické akcie | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Měnový fond | Ceny v Česku | CPI v USA | Americké měny | Jack Dorsey | Příjmy z prodeje ropy | Akciové portfolio | Masivní propouštění | Embargo | Ziskové obchodní strategie | Množství peněz | BNB | Defi | Protiepidemická opatření | Nařízení | Intel | JPM | GS | Pokles indexu | Akcie Pilulky | Poptávka a nabídka | Futures a opce | Futures na ropu | Moneta | XOM | CVX | PFE | UMA | Aave | Zveřejnění výsledků | Přivýdělek | Tržní výhled | Fond Fidelity | Státy Evropské unie | Tržní vývoje | Ruské společnosti | GLE | T-Mobile US | Tempo inflace | MCD | MCD.US | Hospodářský vývoj | PDD | Pinduoduo | Exekutivní příkaz | Kritické myšlení | Zisky bank | Akcie Qualcomm | Akcie Qualcomm (QCOM) | Qualcomm (QCOM) | QCOM | Hlavní kryptoměna | MRNA | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Polská vláda | Růst amerického HDP | Babcock | Babcock International | Praktické tipy | S&P Global Inc | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Výdělky | Proražení | Daňový balíček | Životní prostředí | Nio | GameStop | Spotřebitelské ceny v ČR | Mikuláš Splítek | CELO | Sektor kryptoměn | Linde | Siemens | BASF | Continental | BIDU | Cointelegraph | Představitelé ČNB | Rozpočtové deficity | Zadlužování | PX Pražské burzy | Odklad splácení | Maďarská vláda | Orbán | Emise akcií | Ceny aktiv | Plný úvazek | Částečný úvazek | Velký kapitál | Chytré peníze | Odvětví kryptoměn | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Index DE30 | BA.US | Bitcoinový trh | Oslabení forintu | Boston Consulting Group | BCG | Boston Consulting Group (BCG) | Peer-to-peer | Svět kryptoměn | Počasí | Home office | Růst ceny | Dobrý výsledek | Český výrobní sektor | PMI ve výrobě | Volby prezidenta | ADA | Polkadot | DOT | Zvýšení ceny | Západní ekonomiky | Investiční manažeři | Server FXStreet | HDP Česká republika | Zdravotní péče | Přehled o aktuálním dění | TUI | Akcie Twitteru | JD | Dlouhodobé obchodování | Evropské centrální banky | Makroekonomická analýza | Nejlepší čínské akcie | Predikce finančních trhů | Obchodovaný měnový pár | Dopad na trhy | CBC | CARA | MJ | ACT | Měsíční data | MFČR | Futures na bitcoin | Larry Fink | Situace na trhu | VTB | Philips | Akcie společnosti Philips | Marriott | Nárůst ceny | Intradenní pohyby | Express | Tržní reakce | Bilanční suma | Tržní ceny | Cenové výkyvy | Jestřábí přístup | Retailoví investoři | Dnešní seance | Růst ceny Bitcoinu | Rozvolnění | Daň z nadměrných zisků | Finanční výsledky | MIB | Nákup bitcoinu | TWTR.US | Twitter (TWTR.US) | Ark Invest | Bitcoinist | Bitcoinist.com | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Cena dogecoinu | Blockchainy | FTX | Arcane Research | Zinek | Kov | Obchodování s emisemi | ETS | Colt | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Trendové linie | Akcenta CZ | Růstový trend | James Bullard | Rizika a příležitosti | HYQ | WFC | Přísná měnová politika | Rostoucí výnosy | Makroekonomický vývoj | Zlepšení ekonomiky | Air | Celosvětová poptávka | Sentiment investorů | Finanční záznamy | Tržní rizika | Systémové riziko | Informace o kryptoměnách | Investoři a obchodníci | Terra | Nárůst výnosů | Phillips 66 (PSX) | PSX | ConocoPhillips (COP) | Siemens Energy | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Pandemie covidu-19 | Fidelity | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | CryptoQuant | Celoroční EBITDA | Vysoké dividendy | Rybolov | Decentraland | ForexNation | Hodnotové akcie | VOW1.DE | VOW1 | Fungování ČNB | Zájem institucí | DLT | xStation 5 | Platformy xStation | Tencent Music | Tencent Music Entertainment Group | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Silný výhled | Pohyb ceny | Vývoj hodnoty | Klienti Purple Trading | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | LMT | Obchodovat CFD | Největší obchody | Největší obchody podle objemu | CoinGecko | Práva na dividendu | EDF | Celoroční výsledky | Umění | Používání kryptoměn | xStation Mobile | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | Průmyslová produkce v eurozóně | COIN | Krok za krokem | Držitelé kryptoměn | Ark Investment | Ark | Krypto trh | Pomoc MMF | AA | Formace Bearish Engulfing | Bearish Engulfing | Bullish Engulfing | Davová psychóza | Ceny ropy Brent | Všechny indikátory | Polymetal | Island | Emise skleníkových plynů | Ceny ETH | Rene Reinsberg | Makroekonomická prognóza | Zvýšení ratingu | Raytheon Technologies | Raytheon Technologies (RTX.US) | RTX.US | Provozní výsledky | ERA | Uranium Energy | UEC | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Objednávky | Ministr práce | Objem transakcí | Kapitálové zisky | Internetové společnosti | Skupina XTB | Události tohoto týdne | Comcast | Santander | DOGE | Dluhový strop | Trading.com | Nárůst objemů | Hospodaření firem | Poptávka po kryptoměnách | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Blockchain etherea | Francouzská společnost | Saxo Group | Dogecoiny | Trh Forex | Dobrá strategie | Cenové úrovně | Vyhlašování fundamentálních zpráv | Pandemie COVID | Korekce na kryptu | Pád bitcoinu | Obchodování s emisními povolenkami | Jak obchodovat Price Action | Malta | Hladiny rezistence | Hladiny supportu | Kurzotvorné zprávy | Cenové trendy | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Těžaři kryptoměn | Těžaři | LGBTQ | Obavy z inflace | Oslabení | Prudké oslabení | Luckin Coffee | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Podstatné kurzotvorné zprávy | Retailový obchodník | MNB | Kryptopeněženky | Transparency International | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Martin Klass | Dnešní makrodata | Evropské společnosti | Nayib Bukele | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Salvador | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Průměrný roční výnos | Dodávky plynu | Legální platidlo | Platidlo | Zajišťování | Dekarbonizace | Konkurence | XPeng | Prodej | XPEV | Týdenní výkon | Wal-Mart Stores | Hodně peněz | Jednotné měny | Tržní prostředí | Shortování | Další kryptoměny | Velký byznys | Kantar | McDonald's | Nové prognózy | Graf akcie | Zajištění bezpečnosti | Pozitivní vliv | NASA | Vyšší úroveň | Zajímavý rozhovor | Obchodní výsledky | Obrovský potenciál | Gruzie | Největší kryptoměnové burzy | Společnosti Netflix | Dynamické prostředí | Změny HDP | Malajsie | Thajsko | Počet nezaměstnaných | Domino efekt | Cenové stability | Dluh vládních institucí | Hospodaření vládních institucí | Technologie | Ethereum (ETH) | Vývoj měnového páru USD/RUB | Rizikový profil | Zkušení obchodníci | Vývoje ceny | Spojené arabské emiráty | Mluvčí společnosti | Američtí centrální bankéři | Koncentrace | Egypt | Společnost Philip Morris | Očekávání zisku | Nejziskovější strategie | Trenér | Vzorec chování | Technické stránky obchodování | UST | Míra inflace v USA | USA inflace | Raiffeisenbank Helena Horská | Rada guvernérů | TSM | Americký trh | AXP | COST | PG | KO | Ceny suroviny | Základní úrokové sazby ČNB | Archax | Uzavření dohody | Roger | Odvětví | Shortové pozice | B Word | Kryptoaktiva | MiCA | Divize | Pohyb kapitálu | Načasování | Největší světová burza | Světová burza | Boom | Otevřené pozice | Rekord | Výsledek hlasování | Bilion | Kryptoměnový svět | University of Michigan | Náhoda | Hluboké znalosti | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Výnosy banky | Provozní náklady | Kapitálová přiměřenost banky | Objem vkladů | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Mateřská společnost | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Vnější prostředí | Přemýšlení | Chování | Slabé stránky | Vnímání | Dodávky ruského plynu | MAR.US | Phillips 66 | Projekce | Gary Gensler | EIP | Comcast Corp | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Rekordní minimum | Obchodní úspěch | Psychologické úrovně | Andreessen Horowitz | Společnost Equinor | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | ADS | Cena kryptoměny | Akcie Pfizer | Pioneer Natural Resources | Asijské země | Zahraniční společnosti | Byty | Prostor pro růst | Velké instituce | Varšava | Tokeny | Medián | Bonusy | Očekávaná inflace | SAMR | Analytici banky | Fitch Solutions | Americká ministryně financí | Funkční období | Lidské činnosti | SXXP | David Vagenknecht | Společnosti | Protocol | Prezident Nayib Bukele | Měnové unie | Národní měny | Jednání centrálních bankéřů | Zlomový okamžik | Neúspěch | Opatření | Vrcholy | Dna | Digitální platby | Carrier Global | Carrier | Evergrande | Katastrofy | Růst trhu | Rychlý růst | ANO | Latinskoamerické země | Uhlí | CEO společnosti XTB | NFT | Non-fungible token | Honeywell International | Petr Mašláň | Ziskové obchodní systémy | Juniorská škola tradingu | Energetika | Salvadorský prezident | Přijetí kryptoměny | TIPS | Ceny plynu | Brian Armstrong | Coinbase Brian Armstrong | Roman Pilíšek | Konfederace | Reakce centrální banky | Solana | Zvyšování sazeb ČNB | Evropský index | Studijní materiály | Kryptoměnová komunita | Česká společnost | Marika Čupa | Gucci | Parametry obchodu | 100 SMA | Vyšší hodnoty | Bukele | Etherea | Zájem o kryptoměny | Zprávy z pražské burzy | Metal Focus | Ceny kovů | Pracovní den | Airbus SE | Akcie čínských společností | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | Akcie Nio (NIO) | Kompenzace | Arrows | VanEck | BNP | Pokračování trendu | Kryptoanalytik | Samou | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Inflace ve Francii | Cena DOGECOINu | Gamble | Energetická krize | Odhady růstu | Algorand | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Těžby Bitcoinu | Nová vláda | Zákonné platidlo | Strategie Ondřeje Hartmana | Minulá výkonnost | Nobelovy ceny | Akcie zbrojovky | Zdražování potravin | Češi | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Citigroup (C.US) | C.US | Prodeje ropy | Příjmy z ropy | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Tržní segment | Pravidla hry | Měnový report | Složení portfolia | Objemy prodeje | Investiční možnosti | Temasek | Fyzické akcie a ETF | ProShares | The Verge | Horizon | Potenciální výnosnost | Obilí | Rumunsko | Nová historická maxima | Pozornost | CFD Futures | Gemini | Coca-Cola (KO.US) | Automobilka Volvo | Správce digitálních aktiv | Kryptoměnový průmysl | Cenový cíl | Euroclear | Zprostředkovatelé | Přijetí bitcoinu | SPX 500 | Izraelská centrální banka | Boeing (BA.US) | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | Meta | Klima | Peněžní prostředky | Vanguard | Morgan Stanley Capital International | Metaverse | MANA | Meta Platforms | Polygon | Fialova vláda | Strategie Patrika Klempára | Objem poskytnutých úvěrů | Celkové provozní výnosy | Igor Vida | Čínský realitní sektor | Česká národní banka (ČNB) | Živelné katastrofy | Tencent Music Entertainment | PYPL.US | Indexy pohyb | Messari | Poskytování likvidity | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Nové emise | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Reálné úrokové sazby | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | NTES | Burzovní cena | Tether (USDT) | Další růst sazeb | Dopady inflace | Ruský plynovod | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Target | Crypto.com | Družba | Mads Eberhardt | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | Lockdowny | Přístup k obchodování | UNDP | Bitcoin City | TIM | Pozemky | Ceny BTC | Innogy | Změny klimatu | Reportované výsledky | Avalanche | Zprávy z krypto | Investovat do kryptoměn | Bezpečná aktiva | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zveřejnění zprávy | Zprávy z krypto průmyslu | Akcie Gazpromu | Těžařská společnost | | Honeywell | Grayscale Bitcoin Trust | Kazachstán | Vietnam | Občanské války | Zlotý | Akcie Pfizer (PFE) | Postavení na trhu | Tržní vývoj | Fibonacciho retracement | Cykly | Rotace | Cenový vývoj měnového páru | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Krypto analytik | Jestřábí Fed | Krypto komunita | Terra Luna | Terra (LUNA) | Grayscale Investments | Prognózy inflace | Britská ministryně | Liz Trussová | Relativní stabilita | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Pokles cen zlata | Sequoia Capital | Jaromír Gec | Závazky vůči věřitelům | Mluvčí Kremlu | Krátkodobý výhled | Coinglass | Problémy české ekonomiky | Supportní pásmo | Základní sazba | TerraUSD | TerraUSD (UST) | Odvětví cestovního ruchu | Focus | Telefónica | Purple Trading Jaroslav Tupý | Konvergence | Dlouhodobé trendy | Celkový sentiment | Získané peníze | Rozšiřování kapacit | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Evropské aerolinky | Akcie velkých technologických společností | Blockchain Cardano | Jestřábí komentáře | Petr Lajsek | Analytik společnosti Colosseum | Altria | Mike Novogratz | Vývoj německého akciového indexu | Ocel | Boston Consulting | Ruský plyn | DAO | Akcie v roce 2022 | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Kryptoměnoví investoři | Consensys | DappRadar | DYDX | Big tech | Průměrná míra inflace | Credit Suisse (CSGN.CH) | CSGN | CSGN.CH | Odraz bitcoinu | Technická analýza akcií | Těžby bitcoinů | Hry | Valneva | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Vanguard S&P 500 | Vanguard S&P 500 ETF | S&P 500 ETF | Simon Peters | Analytik trhů s kryptoměnami | Analytik trhů | Qatar Airways | Shell Plc | Cenové opce | Reakumulace | Redistribuce | Objemy investic | Objem prostředků | Finanční specialisté | Fáze distribuční | Význam chytrých peněz | Individuální trader | Mesh | Teams | Sandbox | Akcie evropských společností | Komoditní analytik | Společnost Chainalysis | Centralizované burzy | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Výhled pro kryptoměny | Pozitivní výsledky | Pár USD/CAD | Rusko dnes | Electrolux | Spekulativní obchody | GlobalBlock | Trh státních dluhopisů | Wormhole | Ebury | Tomáš Kudla | Belviport Trading Limited | Firma Belviport Trading | Největší investoři | Největší investoři světa | Portfolio akcií | Akciový graf | Supportní zóna | ETF investiční portfolio | Vanguard total stock market ETF | Vanguard growth ETF | Vanguard Information Technology ETF | Vanguard High Dividend Yield | Vanguard high dividend yield ETF | Investování v digitálním světě | Banka State Street | Union Bank | Obor podnikání | Aladdin | Společnost State Street | Nebankovní služby | Akcie State Street | Trendový vývoj | Investiční impéria | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | Severní Korea | Investiční analytika | Realitní služby | Navýšení dividend | Centralizace světové ekonomiky | Krádeže kryptoměn | Výsledky brokerské společnosti | Pokračující expanze | Konsolidovaný čistý zisk | Výnosy společnosti XTB | Objem obchodů s CFD | Počet nových klientů | Tezos (XTZ) | Období zvýšené inflace | Banka Barclays | Firma Twitter | Pozice přes noc | Rusko-ukrajinský konflikt | Ruské dluhopisy | Napětí kolem Ukrajiny | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Invaze na Ukrajinu | Zmírnění obav | Upstart | RBLX | H-shares | Kryptoinvestiční produkty | Kryptoinvestiční | Rizika decentralizace | Decentralizace | Certus One | Ruské invaze na Ukrajinu | General Dynamics | Budoucnost financí | Kryptosprávci | TotalEnergies | Sankce | Sankce vůči Rusku | Separatistické regiony | Evropské vlády | Ruský prezident Vladimir Putin | Směr trhu | LMT.US | Lockheed Martin (LMT.US) | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Export klíčových komodit | Oligarchové | Zbraň proti inflaci | Ricardo Salinas Pliego | Mexický miliardář | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Belviport | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Bidenova vláda | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské banky | Největší ruská banka | Ruská banka | Polymetal International | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Odstřižení od SWIFT | Ruský útok | Lídři zemí EU | Sankce Rusko | Vyloučení Ruska ze SWIFT | Vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT | Akcie Sberbank dnes | Sberbank CZ | Volksbank | Odstřižení Ruska od SWIFT | Bluebay Asset Management | Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Švýcarská národní banka | Motivace | Odnětí bankovní licence | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Kyjev | Burza v Moskvě | Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Sberbank Europe | Ministerstvo financí Ruské federace | Eva Davidová | Peníze na účtech Sberbank | Evropská divize Sberbank | Renáta Kadlecová | Evraz | Corpay | UEC.US | Sovkombank | Západní společnosti | Růst kryptoměn | BAE Systems | BA.UK | BAE Systems (BA.UK) | MWh | Válečné dluhopisy | Uzavření vzdušného prostoru | Krize na Ukrajině | Vzdušný prostor | Chelsea | Ruská aktiva | Situace na Ukrajině | Evropská komisařka | Čínské trhy | Filip Louženský | British Gas | Orsted | Raytheon Technologies Corp | L3Harris Technologies | TransDigm Group | Rolls-Royce Holdings | Thales | Howmet Aerospace | Dassault Aviation | Elbit Systems | Kongsberg Gruppen | Leonardo | Leonardo SpA | Rheinmetall | Ultra Electronics Holdings | QinetiQ Group | Babcock International Group | Chemring Group | INVISIO | Avon Protection | Avio SpA | Avio | Sempra Energy | Cheniere Energy | Flex LNG | Golar LNG | Awilco | NextDecade | Teekay | Mitsubishi Electric | Daikin Industries | Johnson Controls | Nibe Industrier | Raiffesen Bank International | Carlsberg | Rockwool | Sandvik | Prima | Ruská krize | Intervence České národní banky | Telegram | Obranný sektor | DBK.DE | Deutsche Bank (DBK.DE) | GLE.FR | DBK | Societe Generale (GLE.FR) | UCG.IT | UCG | UniCredit (UCG.IT) | Renault (RNO.FR) | RNO.FR | Volkswagen (VOW1.DE) | Continental (CON.DE) | CON.DE | BMW (BMW.DE) | BMW.DE | TUI (TUI.DE) | TUI.DE | Airbus (AIR.DE) | AIR.DE | Nové energetické technologie | Energetické technologie | Vestas Wind Systems | VWS.DK | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | ORSTED.DK | Orsted (ORSTED.DK) | NEL (NEL.NO) | NEL.NO | NEL | Uranium Energy (UEC.US) | RHM.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Ruský kapitálový trh | Situace v Rusku | Bankers Trust | Long-Term Capital Management | Společnost Google | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Raiffeisen | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | XTB Štěpán Hájek | Britská banka | Pokles inflace | Bojkot | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Shake Shack US | Shake Shack | eToro Crypto | Gazeta | Rozvoj kryptoměn | Řetězec | Řetězce | Financování výdajů | Obchodní aktivity v Rusku | Aktivity v Rusku | Bolševické revoluce | Pumpování peněz do ekonomik | Jak čelit inflaci? | Protiinflační dluhopisy | Spekulace (krátkodobé investice) | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | APP | Plynárenský gigant | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Global Capital | Ukrajinské krize | CBAM | Investoři do bitcoinu | Důsledky konfliktu | Fiserv | Dopady války na Ukrajině | Akcie kybernetické bezpečnosti | Alleghany | Čínští investoři | Akcie BASF | Akcie BASF (BAS) | BASF (BAS) | Akcie Advanced Micro Devices | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Ekonomický růst Číny | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Investování do čínských ETF | Xtrackers CSI 300 Swap UCITS ETF 1C | Lyxor MSCI China UCITS ETF | NIO Inc | Pinduoduo Inc | Investování v Číně | BlackRock Larry Fink | Konec globalizace | Nákupy ruských cenných papírů | Velké finanční instituce | Správci hedge fondů | Velké korporace | Národní centrální banky | Obchodovat s měnami | Obchodovat s měnami online | Riskantní činnosti | Značné riziko | Možnost demo účtu | Nízké poplatky | FX brokeři | Bezplatný demo účet | Forexové pozice | Zveřejnění hlavních ekonomických dat | Geopolitické události | Náklady na forexu | Obchodní náklady na forexu | Obchodní náklady | Společnost E.ON | Dovoz uhlí z Ruska | Zastavení dodávek | Postavení dolaru | Finanční sankce | Zajištění kurzového rizika | Kancléř Olaf Scholz | Tagesspiegel | Měsíční report | Měsíční report finančních trhů | Report finančních trhů | Měsíční měnový report | Měsíční futures report | Výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon hlavních měnových párů | Relativní výkon | Iniciativní svíčka | Prodejní iniciativní svíčka | Nákupní iniciativní svíčka | Technické korekce | Konsolidační stav | Růstový trendový kanál | Trh zlata | Vypuknutí válečného konfliktu | Vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině | Stav postranního trendu | Graf akciového indexu | Graf akciového indexu S&P 500 | Graf komodity Ropa WTI | Komodity ropa WTI | Graf komodity Stříbro | Graf komodity Zlato | Graf komodity | Denní graf komodity | Denní graf měnového páru | Bitcoinové sítě | Odpovědnost ČNB | Společenská odpovědnost | Gideon Capital Management | Dovoz uhlí | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Embargo na dovoz uhlí | Aktiva Sberbank | Petr Fiala | Honduras | KUSAMA | Le Penová | Aktuální inflace | Historické pohyby trhu | Pohyby trhu | Moderní doba | Pravý forex | Objem forexového trhu | Denní objem forexového trhu | Sentiment drobných obchodníků | Největší účastníci trhu | Největší forexové obchody | Kumulace objednávek | Jak obchodují největší banky | Krátkodobé strategie | Největší instituce světa | HDP Ukrajiny | Hrubý domácí produkt Ruska | Ben Laidler | Rosbank | Francouzská Société Générale | Globální ratingové agentury | Colt CZ | Ruský bankrot | Rating ruského vládního dluhu | Závazky z dluhopisů Ruska | Vyhlášení bankrotu | Rusko zbankrotovalo | Kdy Rusko zbankrotovalo | Omezení kapitálových kontrol | Zahraniční tradeři | Inflační data | Správa | Waves | GMT | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Zákonodárci | Vlastnictví | Světové postavení | Atlantic Council | Tržní ocenění | Vzestupný trend | Dovoz ruské ropy | Šéf Světové banky | Kryptoměnová burza Binance | Rekordní inflace | Technický výhled trhu | Oceláři | Impulzivní pohyb | Struktura forexového trhu | Kvantitativní zpřísňování | Index prosperity | World Giving Index | Tereza Hrtúsová | Boj s inflací | Ratingový výhled | Trojúhelníkové formace | UPST | UPST.US | Upstart (UPST.US) | Zdeněk Tůma | Josef Tošovský | Cenové prognózy | Předpovědi cen | Největší stablecoin | Akcie pojišťoven | AXA S.A. | Společnost AXA | Akcie AXA | Akcie AXA S.A. | Akcie AXA S.A. (CS.FR) | CS.FR | AXA S.A. (CS.FR) | Portfolio podle Warrena Buffetta | Hladomor | První hike | Kryptokomunity | Dow Jones Industrial Average | Nové daně | Embargo EU | Varování před riziky | Web3 | Nadnárodní firmy | Jan Frait | Repsol | Stavební společnosti | Vedení ECB | Propad kryptoměn | Zvednutí sazeb | Mimořádné zasedání ECB | Mimořádné zasedání | Zakladatel Cardana | ABN | Ceny plynu a elektřiny | Kritické myšlení v praxi | Neúprosná statistika | Ruská federace | Přijetí | Širší trh | Jan Kovařík | Cenotvůrce | Nové sankce | Model brokera | Velmi volatilní | Úrokové sazby v eurozóně | Vývoj německého akciového indexu DAX | EdF | Rostoucí životní náklady | Životní náklady | Mohutné intervence | Intervence proti euru | Extrémní ceny energií | Vysoké devizové rezervy | Devizové rezervy SNB | Vývoj devizových rezerv ve Švýcarsku | Umělé nadhodnocení | Umělé nadhodnocení franku | Nadhodnocení franku | Umělé oslabení | Umělé oslabení eura | Prolomení parity | Měnové instituce | Nejobchodovanější měnový pár | Akcie společnosti Upstart (UPST.US) | Akcie společnosti Upstart | Propuštění | Kupní síly peněz | Znehodnocení | Nová bankovní rada | Skokové oslabení | Cenu plynu | Cena BTC | Cenový strop | Úroveň parity | Celsius | Marketingová komunikace | Zkrocení inflace | Zvýšení úroků | Pokles zisku | Úsporný tarif | Skokové posílení | Skokové posílení eura | Rozvaha ČNB | Zvedání úrokových sazeb | Spread v nastavení úroků | Nastavení depozitní úrokové sazby | Depozitní úrokové sazby v eurozóně | Měnová instituce | Vývoj kurzu EUR/CZK | Struktura devizových rezerv | Pozice na EUR/CZK | Centrum | Sloučení | Cenový strop na ruskou ropu | Hike | Největší kryptoměny | Prime | Daň z mimořádného zisku | Zelená čísla | Daň z mimořádných zisků | Krypto news | Mimořádná daň | Speciální daň | Čínská podnikatelská nálada | Zisk Komerční banky | CFD na index VIX | Hedging pomocí zlata | STEO | STEO report | Zpráva o inflaci | Udržitelnost | Objem úvěrů | Aktiva pod správou | Podíl nevýkonných úvěrů | Provozní výnosy | Objem úvěrů na bydlení | Celkový objem úvěrů | Kryptoměnové firmy | České předsednictví | Pohyby ceny | The Merge | Objem investovaných peněz | Období propadů | Investiční cíle | Největší vítězství | Akcie banky | Zastropování cen | Velkoobchodní cena elektřiny | Portu Filip Louženský | Windfall tax | Zastropování cen ruské ropy | Vypnutí Nord Streamu | Vypnutí Nord Streamu 1 | Akcioví investoři | Načasování obchodů | Merge | Zastropování cen energií | Sloučení Etherea | Obraty | Cenové stropy | Ruské ropy | Vlastnosti bitcoinu | Kostarika | Nikaragua | Guatemala | Zastropování cen elektřiny | Josef Síkela | Glassnode | Zahájení prodeje | Platební systém | Uzbekistán | Mimořádný zisk | L3Harris | Řešení energetické krize | Velké energetické firmy | Mary Dalyová | Burza FTX | Douglas Diamond | Philip Dybvig | Laureáti Nobelovy ceny | Výzkum ekonomů | Industry Groups | Global Industry Classification Standard | GICS | Morgan Stanley Capital International (MSCI) | Industry Classification Benchmark | ICB | Industry Classification Benchmark (ICB) | Communication Services | Financials | Consumer Discretionary | Kryptoaktivum | František Vinopal | Kurz japonské měny | Tradingový portál FXstreet.cz | Korelace Bitcoinu | Credit Suisse dnes | Dezinformace | Implikace | Pokles cen nemovitostí | Nejrychleji rostoucí | Lukáš Raška | Nadnárodní korporace | Korporace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | FTT | Otevření ekonomiky | Jaderná energie | Krach FTX | Sam Bankman-Fried | Alameda Research | Bankman-Fried | Matěj Široký | BinanceCoin | BinanceCoin (BNB) | OKX | Three Arrows Capital | Administrativa | Války na Ukrajině | Mzdy v ČNB | Petra Krmelová | ČNB Petra Krmelová | Odborová organizace | Vysoké inflace | Inflační doložka | BlockFi | Alameda | Výběry | Bankrot FTX | Britský akciový trh | Bali | Co se děje na finančních trzích | Společnost Genesis | CZ | Pokles reálných mezd | John Ray | Likvidátor | Budapešť | Mistrovství světa ve fotbale | Qatar Energy | Qatar | Inverze americké výnosové křivky | Polovodiče | Zastropování cen plynu | Zavedení cenového stropu | Greenwashing | BotX | Aktuální informace | Kupovat čínské akcie | Pravidla ekonomie | Exportní firmy | Strop na ruskou ropu | Line | Timur Barotov | BHS Timur Barotov | Financial stability board | Zpráva FSB | Ztráta likvidity | Ekonomické prostředí | Světlo na konci tunelu | Západní země | Inflační krize | Zajímavé investiční příležitosti | Comfort Finance | Varování | Specializace Finance | CFA Institute | Korunové instrumenty | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Akcie obchodované na pražské burze | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Vývoj finančních instrumentů | Akademické aktivity | Odborné přednášky | Modelování výnosové křivky | Oblast fiskální politiky | Analytická práce | Makroprognózy | Načasování obchodu | Modelový aparát | Strukturální změny | Investice do akciových titulů | Investice do reálných aktiv | Upvest | Crowdfundingové platformy | Hospodářský pokles | Odraz na finančních trzích | Růstová portfolia | Utaženější měnové politiky | Vývoj globální poptávky | Problémy s dodavatelskými řetězci | Dolarové zisky | Hospodářství Velké Británie | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Korekce na akciových indexech | Růstové vyhlídky | Apetit k riziku | Konstrukce portfolia | ETF na kryptoměny | Société Générale Group | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Daně z mimořádných zisků | Strop pro výnosy | Standardní daň | Mimořádné dividendy | Mimořádné daně | Transparentní řešení | Další regulace | Vládní politika | Kurzotvorný faktor | Přetrvávající vysoká inflace | Uvolněné fiskální politiky | Konvergenční proces | Pozice ekonomiky | Schodek veřejných financí | Prague Economic Papers | Prognózy českého hospodářství | Očekávaná reakce | Očekávaná reakce centrální banky | Úrokové prostředí | Celosvětová recese | Vývoj války na Ukrajině | Vývoj války | Energetické trhy | Ceny akcií bankovních domů | Pohled na akciové trhy | Služba OTC | Burza Coinmate | Česká burza Coinmate | OTC desk | Společnost BlackRock | Comfort Finance Group | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Investoři do evropských akcií | Růst valuací | Omezení cen plynu | GlassNode | Rozhodnutí EU o povolenkách | Meziroční inflace v eurozóně | Vývoj hlavní úrokové sazby v eurozóně | Hlavní úrokové sazby v eurozóně | Vývoj meziroční inflace v eurozóně | Inflace v Evropě | Centrální banka ve Frankfurtu | Arabské jaro | Záplavy v Austrálii | Fukušima | Požáry v Rusku | Protiinflační akce | Měnová unie | Hlavní úrokové sazby veurozóně | Kryptoderiváty | Recese v Británii | Teplé počasí | Petr Pavel | Oblast kryptoměn | Genesis Global Capital | Digital Currency Group | DCG | Digital Currency Group (DCG) | Prezident Petr Pavel | Fiat money | Doktorát z ekonomie | Netradiční investice | Bitcoin praní špinavých peněz | Papírové dolary | Trh NFT | Období nejtvrdších lockdownů | Spekulativní věci | Hodnoty NFT | ICO tokeny | Úvěrová delikvence | Obrovská ztráta | Deposit facility | Ekonomické překvapení | Nadopování trhů | Intervenční činnost | Intervenční činnost České národní banky | Činnost České národní banky | Spekulativní aktivum | Standardní investiční příležitosti | SatoshiLabs | Ve vatě | Dark Web | Sex, drogy a bitcoiny | Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny | Ekonomické bubliny | Platební instituce | Platební instituce Roger | Ludwig von Mises | Konkrétní měny | Akciové tituly | Rozhodování ECB | Nejvyšší inflace | Nejvyšší inflace v Evropské unii | Výhled trhů | Fanoušek Bitcoinu | Velké recese | Podvodné telefonáty | Podvodné e-maily
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

INSTANTPREMIERFX
INSTANT-PROFIT-FX
INSTANT-PROFIT-FX.COM
Instant Research
INSTANTTRADESFX
Instant Trading EU
Instant view
Instinkt
Instinktivní obchodování
Instinkt v tradingu

Následující klíčová slova

Institucionální investice
Institucionální investor
Institucionální investoři
Institucionální know-how
Institucionální likvidita
Institucionální obchodníci
Institucionální objednávky
Institucionální trading
Institucionální trh
Institut API
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít