Neděle 23. leden 2022 15:29
reklama
fpmarkets
reklama
InstaMarkets
reklama
XTB Investicni rady 2022
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Ekonomika Německa

img

Ranní okénko - Výkon německé ekonomiky dle Ifo indexu ochladne

26.08.2021 Z Německa dnes ráno dorazil další indikátor sentimentu. Tentokrát spotřebitelská důvěra od institutu Gfk. Evropská centrální banka zveřejní zápis z posledního měnového zasedání. Investoři budou číst mezi řádky, zda se nedozví více detailů ohledně přechodu na tzv. forward guidance. V USA vyjde druhý, zpřesněný odhad růstu ekonomiky ve druhém čtvrtletí.
img

HDP na konci roku 2020 mezičtvrtletně vzrostl o 0,3 %

02.02.2021 Česká ekonomika podle dnes zveřejněných předběžných údajů ČSÚ vzrostla v posledním čtvrtletí loňského roku mezičtvrtletně o 0,3 % a její meziroční pokles setrval na přechozích -5,0 %. Pro finanční trh je dnešní výsledek pozitivním překvapením, analytici totiž čekali propad HDP v průměru o 7,6 % meziročně. O mírné překvapení jde i ve srovnání s naší prognózou, a to i přesto, že byla nejoptimističtější na trhu, když počítala s poklesem ekonomiky oproti loňsku o 6,3 %. Za celý loňský rok podle odhadu ČSÚ ztratila tuzemská ekonomika 5,6 %.
img

HDP na konci roku 2020 mezičtvrtletně vzrostl o 0,3 %

02.02.2021 Česká ekonomika podle dnes zveřejněných předběžných údajů ČSÚ vzrostla v posledním čtvrtletí loňského roku mezičtvrtletně o 0,3 % a její meziroční pokles setrval na přechozích -5,0 %. Pro finanční trh je dnešní výsledek pozitivním překvapením, analytici totiž čekali propad HDP v průměru o 7,6 % meziročně. O mírné překvapení jde i ve srovnání s naší prognózou, a to i přesto, že byla nejoptimističtější na trhu, když počítala s poklesem ekonomiky oproti loňsku o 6,3 %. Koruna na překvapivý výsledek reaguje silným posílením pod 25,90 CZK/EUR a růst začínají i korunové úrokové sazby. Za celý loňský rok podle odhadu ČSÚ ztratila tuzemská ekonomika 5,6 %.
img

Ranní okénko - Německá ekonomika v závěru roku pravděpodobně stagnovala

29.01.2021 Dnes dorazí data o vývoji HDP v závěrečném čtvrtletí minulého roku hned v několika evropských ekonomikách. Předběžné údaje naznačily, že ekonomika Německa minulý rok poklesla o 5,0 %. Tento údaj by měl dnes potvrdit výsledek za čtvrtý kvartál, pro který trh vyhlíží mezičtvrtletně stagnaci. Německo však není výjimkou, obecně lze říct, že si ekonomiky ve čtvrtém čtvrtletí dokázaly oproti jarním měsícům lépe poradit s pandemií.
img

Ranní okénko - Předběžné odhady HDP za čtvrtý kvartál ukážou, že druhý lockdown byl méně ničivý, než ten první

25.01.2021 Z pohledu českých dat ekonomický kalendář nabídne pouze konjunkturální šetření ČSÚ. Hlavní událostí týdne budou předběžné výsledky HDP za čtvrtý kvartál některých evropských států (v čele s Německem, Francií a Španělskem) a také USA, kde navíc Fed rozhodne o nastavení úrokových sazeb.
img

Rozbřesk: Česko druhou vlnou pandemie prochází s většími náklady než Německo

04.12.2020 Procházíme další fází rozvolnění vládních nařízení. Otevřely restaurace a hospody a soudě podle včerejší vycházky Prahou se do nich řada lidí skutečně těšila. Rozvolnění přichází sice ve chvíli, kdy je druhá vlna pandemie zjevně za vrcholem a má tendenci odeznívat. Na druhou stranu ve chvíli, kdy se na rozdíl od jara vir na většině území dál šíří komunitně a nefunguje efektivní trasování. I vládní systém PES ostatně ukazuje, že do třetího stupně pohotovosti umožňujícího otevřít například restaurace a ubytovací zařízení jsme se dostali jen těsně. Jakékoliv výraznější uvolnění sociálních kontaktů může tak velice jednoduše zadělat na třetí vlnu pandemie.
img

Akcie ČEZ po oznámení pololetních výsledků rostou, trh je však hodnotí smíšeně

11.08.2020 Akcie ČEZ zareagovaly na dnešní oznámení pololetních výsledků energetické společnosti růstem. Aktuálně si dnes polepšují o 1,5 procenta. Za uplynulý měsíc jsou však přesto níže, a to zhruba o jedno procento. Takový vývoj dobře vystihuje, jak trh dnešní výsledky hodnotí: ani pozitivně, ani negativně, tedy smíšeně. Celkový verdikt trhu je střídmý a střízlivý, bez toho či onoho výrazného hodnotícího znaménka.
img

Německo je v recesi. Ekonomická aktivita v USA zaznamenala prudký pokles

29.05.2020 Spolkový statistický úřad v pondělí zveřejnil, že se německá ekonomika v prvním čtvrtletí propadla v porovnání s předchozím měsícem o 2,2 %, což byl největší pokles od finanční krize v roce 2009. V předchozím čtvrtletí klesla ekonomika Německa o 0,1 % a nyní se tedy nachází v recesi.
img

Čína a následně i Trump potvrdili dílčí dohodu v celní válce, sója vzrostla. Nejistota v jisté míře přetrvává, ale i tak jde o průlom, příznivý i pro Česko

13.12.2019 Čína dnes odpoledne středoevropského času potvrdila, že se se Spojenými státy dohodla na znění dílčí obchodní úmluvy obou zemí. V podstatě je tím završeno dojednávání první fáze této úmluvy, která má podle čínské strany devět oddílů. Přičemž by měly následovat dvě další fáze. Fáze druhá, která ale bude náročnější na vyjednávání, by podle tweetu amerického prezidenta Donalda Trumpa měla začít „okamžitě“, nebude se tedy čekat na povolební čas.
img

USA a Čína jsou dosud nejblíže alespoň dílčí obchodní úmluvě, čeká se na Trumpa. Dnešní optimismus v USA také definitivně ukončil finanční krizi

12.12.2019 Obchodní zmocněnci Spojených států se dnes s čínskou protistranou dohodli na znění první fáze vzájemné obchodní úmluvy. Znění však ještě musí schválit americký prezident Donald Trump. Stát by se tak mělo ještě dnes. Obchodní zmocněnci se s ním sejdou odpoledne newyorského času. Už dříve dnes Trump tweetoval, že Spojené státy a Čína jsou „velmi blízko“ podpisu „významné“ obchodní dohody. „Chtějí ji, no a my také,“ napsal Trump následně na svém twitterovém účtu.
C:\fakepath\francie.jpg

Vláda: Nezaměstnanost ve Francii snížíme do roku 2022 na 7 %

28.08.2019 Míra nezaměstnanosti ve Francii by se podle francouzské ministryně práce mohla do roku 2022 snížit na sedm procent, jak si vytkl současný kabinet při nástupu do funkce. Muriel Pénicaudová to dnes řekla televizní stanici CNews. V roce 2017, kdy současná vláda prezidenta Emmanuela Macrona začínala, činila míra nezaměstnanosti 9,6 procenta.
img

Forex: Globální nárůst obav v zahraničí oslabuje regionální měny

15.08.2019 Horší data v Evropě a Číně a inverze výnosové křivky USA opětovně zvyšují globální averzi vůči riziku. Předstihové indikátory v USA pravděpodobně vykáží pokles aktivity v oblasti NY a Filadelfie. Guvernér Rusnok čeká stabilitu úrokových sazeb v následujících kvartálech. Česká ekonomika udržela mezikvartální růst, ale korunu ovlivňuje negativně vnější prostředí.
img

Rozbřesk: Nálady v průmyslu ukáží, zda Německo uniká z recesní pasti

18.02.2019 Ekonomika eurozóny především kvůli průmyslu ke konci uplynulého roku prudce šlápla na brzdu. I když díky službám stále rostla, průmysl v eurozóně efektivně v druhé polovině roku spadl do recese a další pokles lednové nálady v průmyslu (PMI) neznačí nic dobrého ani pro začátek roku 2019. Na vině jsou vedle (pravděpodobně jednorázových) problémů automobilek s novými emisemi i trvalejší faktory. Především rostoucí politická rizika (brexit a obchodní přestřelky) a slábnoucí Čína výrazněji omezují globální investice. To se odráží jednak ve slabších vývozech, ale současně ve slabších investicích. Nejvíce zranitelná je z velkých ekonomik logicky nejprůmyslovější a vůči asijským trhům nejotevřenější ekonomika Německa, které jen těsně v závěru roku uniklo z pasti technické recese.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 24.11.2017

24.11.2017 Spotřebitelská důvěra v listopadu vzrostla o 1,5 b. na 7,8 b. a dosáhla tak nejvyšší hodnoty v historii měření. Z průzkumu vyplynulo, že lidé mají menší obavy ze zhoršení celkové ekonomické situace a chtějí více spořit. Klesly také obavy z růstu cen. Za tento rok se průměrná hodnota spotřebitelské důvěry vyhoupla na 5,9 b. Pakliže v posledním letošním měsíci nepřijde výrazný pokles, důvěra bude ve čtvrtém čtvrtletí nejvyšší v tomto roce. Česká spotřebitelská důvěra do velké míry kopíruje vývoj v eurozóně, ve které jsou spotřebitelé nejoptimističtější za posledních 17 let.
img

Český i německý HDP za II. čtvrtletí se silný růstem

26.08.2017 Údaje z evropského průmyslu vykazovaly smíšené výsledky. Slabší výsledky z Německa a Francie počítají se snížením průmyslové produkce v eurozóně o 0,6 %. I přes předpokládaný pokles by se průmyslová produkce měla v celé eurozóně zvýšit za II. čtvrtletí o 1,2 % q/q. Průmysl potvrdil dobrou dynamiku HDP eurozóny a letošní rok HDP eurozóny by měl také přidat přes 2 %. III. čtvrtletí je pro ekonomiky zemí s platbou eurem velmi dobré. Předběžný odhad německého HDP avizuje silný mezičtvrtletní růst o 0,9 %.
img

Najväčším manipulátorom meny je Nemecko

30.01.2017 Prvý Trumpov týždeň v úrade ešte nepriniesol označenie Číny za manipulátora meny. Netuším, či ho od toho odhovorili, alebo to nepatrí medzi jeho top priority a odkladá to na neskôr. Pred dvoma mesiacmi som v komentári Čína menu manipuluje. Avšak opačným smerom, ako tvrdí Trump, že posledné dva roky Čína intervenuje na devízových trhoch s cieľom posilniť menu a nie ju oslabiť (teda skôr svojim firmám vytvára konkurenčnú nevýhodu ako výhodu). Medzičasom som narazil na report amerického ministerstva financií, podľa ktorého musí manipulátor meny spĺňať nasledujúce štyri podmienky (všetky sa týkajú posledných 12 mesiacov):
nemecko 08012014.png

Na Německo brexit krátkodobě nedolehne

24.06.2016 Dopad vítězství brexitu na ekonomiku Německa by v krátkodobém horizontu neměl být příčinou k obavám...
bundesbank 14112013.png

Bundesbank: Německá ekonomika zpomalí

20.06.2016 Růst německé ekonomiky po slušné expanzi v letošních prvních třech měsících ve druhém čtvrtletí zřejmě...
nemecko 08012014.png

Ifo zvýšil odhad růstu německé ekonomiky

16.06.2016 Ekonomický institut Ifo zvýšil odhad růstu německé ekonomiky na letošní i příští rok. Letos má největší...
nemecko 08012014-3.png

Bundesbank snížila výhled HDP Německa

03.06.2016 Německá centrální banka Bundesbank snížila výhled ekonomického růstu Německa na letošní a příští rok...
img

Ekonomika eurozóny rostla na konci roku o nudných 0,3 %, Řecko se dostalo zpět do recese

12.02.2016 Ekonomický vývoj v eurozóně vykázal opět lehký růst. HDP přidalo v posledním kvartálu 2015 o 0,3 % dle očekávání analy...
img

Forex: Dolaru uškodil propad maloobchodních tržeb

16.02.2015 Obchodování s hlavním měnovým párem se v první polovině minulého týdne neslo v poklidném duchu, kdy euro oscilovalo kolem hladiny 1,1300 EUR/USD...
francie 27062013.jpg

Francie čelí tlaku na snížení výdajů

14.10.2014 Francie čelí od partnerů v eurozóně obnovenému tlaku, aby v rozpočtu na příští rok snížila své výdajové...
img

Tři věci, které nelze dlouho skrývat: Slunce, Měsíc a pravda

07.08.2014 Co se bude dít dál? Konsenzuální předpovědi vývoje trhu se zřejmě brzy zhroutí. Hlavní ekonom a investiční ředitel Sax...
img

Německo se nezadržitelně řítí ke zpomalení ekonomiky. Ovšem nezdá se, že by to někoho zneklidňovalo.

22.05.2014 Právě jsem se vrátil z větší cesty po Brazílii, Uruguay, Spojených státech a Španělsku. A zaráží mě hlavně jedna věc, kterou trhy...
img

Index německé akciové burzy DAX odskočil po dosažení minimálních hladin.

16.04.2014 Ve středu můžeme pozorovat technický odskok německého indexu DAX, růst činí kolem 1%. Před tím index DAX klesl do úrov...
img

Index německé akciové burzy DAX odskočil po dosažení minimálních hladin.

16.04.2014 Ve středu můžeme pozorovat technický odskok německého indexu DAX, růst činí kolem 1%. Před tím index DAX klesl do úrov...
img

Trhy hledají nové drivery růstu.

26.02.2014 Včerejší obchodní seance byla uzavřena v červené zóně, indexy konsoliduji se na dosažených úrovních a nemůžou jít dopř...
img

Trhy hledají nové drivery růstu.

26.02.2014 Včerejší obchodní seance byla uzavřena v červené zóně, indexy konsoliduji se na dosažených úrovních a nemůžou jít dopř...
img

Trhy se konsoliduji na dosažených úrovních.

14.02.2014 Ve čtvrtek, indexy USA uzavřeli obchodní seanci na pozitivní notě, a uzavřeli den s mírným nárůstem. V návaznosti na v...
img

Úspěch bankovního sektoru pomáhá růstu indexů.

16.01.2014 Včera Evropský akciové trhy měli docela kladnou obchodní seanci, německý DAX vyrostl na 2,0% a dosáhl nové historické ...
nemecko 07062013.jpg

Německo prý opět poroste běžným tempem

19.08.2013 Německá ekonomika se ve druhém pololetí po silném druhém čtvrtletí stabilizuje a vrátí se k běžnému rústovému...
img

HDP Francie a Německa zklamal

14.02.2013 HDP Německo Hrubý domácí produkt (HDP) Německa ve čtvrtém čtvrtletí mezikvartálně klesl o 0,6 procenta, nejvíce ...
img

Předvánoční úvaha na téma EUR, dolarový index a počátek r. 2011 (v 1Q)

17.12.2010 Podobně jako před rokem, pokusím se napsat pár předvánočních řádek.
img

Makro: HDP eurozóny ve 4Q09 nečekaně stagnoval, konečný odhad

07.04.2010 HDP eurozóny v posledním čtvrtletí 2009 nečekaně stagnoval po růstu o 0,4% ve třetím čtvrtletí, potvrdil konečný odhad Eurostat. Eurozóna přesto ukončila dlouhé období pěti čtvrtletí recese. Naposledy zaznamenala růst v 1Q 2008 o 0,8%. V meziročním srovnání ekonomika šestnáctky zemí platící eurem zmírnila pokles ze -4,1% na -2,2%. V obou případech Eurostat revidoval údaj o 0,1% dolů.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | Offshore | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Devizové rezervy | Dluhová krize | Divergence | Německo | Francie | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Investiční fondy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Beta | Bloomberg | Bundesbank | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Garance | DAX | Devalvace | Distribuce | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Forward | Futures | High | IFO index | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Low | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měny | NYSE | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Osobní příjem | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Standard & Poor's 500 | Ticker | Trend | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | VaR | Value at Risk | Volatilita | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Býčí divergence | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Zisk | Zkušenosti | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Obchodovat | Akcie ČEZ | Investment Banking | CAC 40 | Deutsche Bank | Financování | Investovat | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Eurostat | Obchodní seance | Portugalsko | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Bankrot | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | Raiffeisenbank | EPS | Index | Odpor | Průlom | Volatilní | Akciové burzy | Analýzy | Banka | Brent | Cena | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Členské země eurozóny | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Rakouska | Elektřina | Eura | Evropská měna | Fondy | Forexu | GDP | GfK | Guvernér ČNB | HDP Francie | HDP Německo | HDP USA | HDP v ČR | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Investiční | Irsko | ISM | Jiří Rusnok | Kurz EUR | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Markets | Mayzus | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Rates | Rakousko | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Société Générale | SP500 | Státní dluhopisy | Shares | Španělská ekonomika | Trh | Twitter | Volkswagen | Výprodej | WTI | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ZEW | EIA | ING | Benzín | EBITDA | Ekonomika EU | Ministerstvo financí | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | INSEE | Světové ekonomiky | Komise | Kontrakt | Volby | Investment | Traders | Deutsche Bundesbank | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | TradingFloor.com | Baker Hughes | Institut Ifo | DIHK | Sója | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Úspěch | Euro vůči dolaru | Wolfgang Schäuble | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Evropské banky | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Ekonomická aktivita | Ministři financí eurozóny | Firmy | Devalvace čínského jüanu | Standard & Poor's | Strategy Research | Economist | Economic | Inflační tlaky | Japonský index Nikkei | Globální finanční krize | Německé státní dluhopisy | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Agentura Bloomberg | Hlavní indexy | Walmart | Fibo | Propad | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Německý DAX | Ztráty | Index německé akciové burzy DAX | Dnešní údaje | Nejistota | Rozpočtová pravidla | Tempo růstu | FTSE 100 | Dluhové krize | Ekonomický institut | Steen Jakobsen | Výhled | Globální krize | Francouzská ekonomika | Bankéři | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Dobré výsledky | Německý export | Slabé euro | Silné euro | Hrubý domácí produkt Německa | Francouzský CAC 40 | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Inflace v Německu | Výnosy | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Index cen domů | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | HNonline.sk | ex | Okénko trhu | Zahraniční forex | ING Groep NV | Cena palladia | Palladium | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Kurz EUR/CZK | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Index spotřebitelské důvěry | Sazby ČNB | Palladiové akcie | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Posilování kurzu koruny | Michal Brožka | Sójové boby | Infineon | Infineon Technologies | Německé firmy | Odhad růstu ekonomiky | Investice firem | Výnosové křivky | Cla na čínské zboží | Thyssenkrupp | Prosus | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Akcie roku | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Prezident Donald Trump | Objem | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Spojené státy a Čína | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Cisco Systems | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | UnitedHealth | Pfizer | USA a Čína | Růst cen | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Největší pokles | Lagardeová | Indexy nákupních manažerů | Louis Vuitton | LVMH | Vyhlídky | Walt Disney | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Poptávka po úvěrech | Průmysl | ADP | PLN | Vyšší poptávka | Visa | Enel | Čínské zboží | Šinzó Abe | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Problémy | Total | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Index MSCI All-Country | MSCI All-Country | Nálada | Termínové kontrakty | Růst amerických akcií | Kontrakty na sójové boby | Kontrakty | United Technologies | Airbus | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Accor | Investujte | Americké centrální banky | Zlepšení sentimentu | AXA | Fed index | FedEx | FDX | Disney | Nike | NERV | Nejlepší akcie | Wirecard | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Daimler | Micron Technology | Sodexo | Ifo | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | ASML | ASML Holding NV | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | SAP | Meziroční růst spotřebitelských cen | Ceny energií | Komunikace | Koronavirus | Trhy | Evropské ekonomiky | Souhrnný indikátor | Akcie roku 2020 | American Express | Ratingová agentura Fitch | Vir | Pokles | Situace | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie koronaviru | Pandemie | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Akcie v roce 2020 | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Fresenius Medical | Adidas | Francouzský statistický úřad | Deutsche Telekom | Konjunkturální průzkum | Průmysl a zahraniční obchod | Zpřesněný odhad | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Výkyvy | Výsledky HDP | Prudký pokles | Lufthansa | Kabinet | Energetické společnosti | Pokles české ekonomiky | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Prodeje domů | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Ministryně práce | Domácnosti | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | Koronavirové krize | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Allianz | Propad HDP | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Průmyslové revoluce | Práce | Údaje | Eni | UnitedHealth Group | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Vedení ČEZ | Microsoft Corp | US Bancorp | Procter & Gamble | Statistiky | Největší ekonomika eurozóny | Nizozemsko | Muriel Pénicaudová | Posílení | Větší pokles | ADBE | Úřad INSEE | 3M | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Shell | Výzkumná skupina | Maloobchod | NKE | Merck KGaA | Merck | RBI | Nezaměstnanost ve Francii | Dnešní výsledky | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | CL | Renault | JDE | ČR | Balíček na podporu ekonomiky | Costco | Koronavirové pandemie | Předkrizové úrovně | Býčí trend | Druhá vlna pandemie | Druhá vlna | Hospodaření firmy | Ceny | Nižší poptávka | Celkový výsledek | Forward guidance | Odhady HDP | Důvěra | Indikátory sentimentu | Korunové úrokové sazby | Výkon ekonomiky | Tuzemské hospodářství | Ranní okénko | Lockdown | Nařízení | Vlny koronaviru | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické uzavírky | Vakcinace | H&M | Očkování | Data o vývoji HDP | PMI ve výrobě | Německá inflace | Údaj o HDP | Objednávky | Cenový PCE index | PCE index | Guidance | David Vagenknecht | Výkon německé ekonomiky
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Ekonomika Hong Kongu
Ekonomika Hongkongu
Ekonomika Indie
Ekonomika Indonésie
Ekonomika Itálie
Ekonomika Japonska
Ekonomika Japonsko
Ekonomika JAR
Ekonomika Jihoafrické republiky
Ekonomika Latinské Ameriky

Následující klíčová slova

Ekonomika Německo
Ekonomika Norska
Ekonomika nového Zélandu
Ekonomika novinky
Ekonomika online
Ekonomika oživuje
Ekonomika padá
Ekonomika po koronaviru
Ekonomika po pandemii
Ekonomika provincie Chu-pej
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít