Středa 26. leden 2022 17:51
reklama
XTB Investicni ebook 2022
reklama
Purple Trading Hartman
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Zpřísnění měnové politiky

img

Zlato reaguje na fakta

26.01.2022 Jestliže v roce 2021 bylo zlato problémovým dítětem a poprvé od roku 2015 uzavřelo rok v červené zóně, pak je v roce 2...
img

Držte si peněženky, zasedá americká centrální banka! Opravdu?

26.01.2022 Akciové trhy po celém světě dnes a zítra čeká náraz. Pád. Možná i splasknutí bubliny, ba dokonce „superbubliny“. Burzovní pesimisté se předhánějí v ponurých předpovědích toho, co nastane po skončení probíhajícího dvoudenního zasedání vedení americké centrální banky – Fedu. Hlavní výsledek jednání bude známý dnes v osm večer středoevropského času, tiskovka šéfa Fedu Jeroma Powella začne o půl hodiny později.
img

Většina asijských akciových trhů se obchoduje v červených číslech

26.01.2022 Podle analytiků může Federální rezervní systém po svém lednovém zasedání, které skončí ve středu, trhům naznačit, že je připraven začít zvyšovat úrokové sazby v březnu. Půjde o první zvýšení sazeb od roku 2018.
img

AUD/USD. Australská inflace kupující AUD nepovzbudila

25.01.2022 Během úterní asijské seance byly zveřejněny údaje o inflaci v Austrálii. Zveřejněné údaje předčily očekávání většiny odborníků, neboť všechny složky vyšly v "zeleném pásmu", což odráží silný růst inflace ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Australský dolar na toto zveřejnění reagoval pozitivně: kurz AUD/USD impulzivně vzrostl na úroveň 0,7180, a to navzdory skutečnosti, že australský dolar včera večer dosáhl nového měsíčního minima a dostal se až k cílové hodnotě 0,7090. Tato vzestupná dynamika však vyprchala.
img

EUR/USD: euro trápí nejistota ohledně budoucích kroků Fedu a dolar si klade otázku, kdy mu centrální banka nadělí dárek v podobě zvýšení úrokových sazeb

25.01.2022 Před necelými dvěma týdny slova předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella, že plány centrální banky na zvýšení úrokových sazeb nepovedou ke zpomalení růstu národního hospodářství, umožnila účastníkům trhu považovat otázku zpřísnění měnové politiky ve Spojených státech za vyřešenou.
img

Bitcoin klesl v důsledku hromadného panického prodeje a otestoval cenovou hranici 33 000 USD

25.01.2022 Bitcoin klesl v důsledku hromadného panického prodeje a otestoval cenovou hranici 33 000 USD. Největší propad nastal v pátek, kdy došlo k třídennímu poklesu. Podle Coinglass, informační platformy pro obchodování s kryptoměnovými futures, uzavřelo za posledních 24 hodin své pozice více než 230 000 obchodníků, přičemž celková částka likvidace činila 866 mil. USD.
img

Ropa zahájila týden růstem díky vyhlídkám na vyšší globální poptávku

24.01.2022 Při otevření týdne ropa posílila, poté co v klíčových ekonomikách odezní vlna omikronu, investoři zvažovali vyhlídky na rostoucí poptávku.
img

Evropské akciové trhy zakončily páteční obchodování v červených číslech

24.01.2022 Akciové indexy zemí asijsko-pacifického regionu uzavřely v pátek v červených číslech, podobný trend se rozvíjí i na americkém akciovém trhu. Analytici připisují pokles světových trhů vyhlídkám na agresivnější zvýšení sazeb ze strany Federálního rezervního systému, než se očekávalo.
img

Krypto trh se za posledních 24 hodin propadl kvůli zprávám z USA a Ruska

21.01.2022 Bitcoin se za posledních 24 hodin propadl o více než 7 % na 38 5774 USD, zatímco druhé největší virtuální aktivum, Ethereum, kleslo o více než 8 % na 2 809,51 USD. Ve stejné době celkový trh s kryptoměnami ztratil asi 147 miliard dolarů.
img

Slabý rizikový sentiment tlačil ethereum do blízkosti úrovně 3 000 USD

20.01.2022 Ethereum ve středu téměř otestovalo úroveň 3 000 USD, protože slabý rizikový sentiment vyvíjel tlak na některá z nejvýkonnějších aktiv loňského roku. Propadlo se o 3,7 % na 3 048 USD a pokračovalo tak ve čtyřdenním prudkém poklesu. Hodnoty 3 000 USD dosáhlo naposledy 10. ledna. Za poslední rok je o 400 % výš, ale letos v lednu je přibližně o 15 % níž.
img

Růst libry obsahuje známky obratu směrem dolů

20.01.2022 Odborníci objevili známky klesající dynamiky britské měny, která po zveřejnění ekonomických údajů v zemi rychle vzrostla. Podle analytiků případný obrat k nízkým hodnotám způsobí cenové fluktuace libry.
img

Americké akciové indexy v očekávání zasedání Fedu klesají

20.01.2022 V posledních týdnech se hovoří především o zvyšování sazeb americkým Federálním rezervním systémem a o opuštění měnových stimulů. To je téma číslo jedna jak na forexových, tak na amerických akciových trzích. Poslední dva týdny ukazují, že účastníci trhu konečně začali brát vážně skutečnost, že by letos mohlo dojít ke čtyřnásobnému zvýšení úrokových sazeb a k opuštění programu QE možná již v březnu. Americký regulátor totiž zaujal jestřábí postoj k měnové politice. Investoři a obchodníci si na holubičí postoj Federálního rezervního systému za poslední dva roky zvykli. Proto by mohli být změnou politického kurzu centrální banky zaskočeni. Existuje i další pohled, který říká, že budoucí zpřísnění nebylo akciovým trhem zatím zohledněno v cenách. Přestože hlavní americké akciové indexy jsou již dva týdny medvědí, stále se pohybují kolem svých historických maxim. Proto by pokles akciového trhu mohl být výraznější. Navíc Federální rezervní systém ještě ani nezačal skutečně zpřísňovat politiku. Především stále funguje program QE, což znamená, že příliv hotovosti do americké ekonomiky pokračuje. Nicméně akciové indexy již začaly klesat.
img

AUD/USD. Míra nezaměstnanosti v Austrálii klesla na 4,2 %

20.01.2022 Během dnešní asijské seance se měnový pár AUD/USD usadil v oblasti 0,72 v reakci na silné údaje z australského trhu práce. Dnes zveřejněná zpráva odráží pozitivní trendy, a to i přes aktivní šíření nového kmene koronaviru v zemi.
img

Americký akciový trh stále klesá

19.01.2022 V úterý akcie klesaly napříč všemi trhy. Americké státní dluhopisy vzrostly v důsledku očekávání zpřísnění měnové politiky ze strany Fedu. Regulátor možná zvýší úrokovou sazbu dříve, než se očekávalo.
img

Americký akciový trh prudce klesá

19.01.2022 Americký akciový trh se v úterý propadl: Dow Jones ztratil 1,5 %, NASDAQ se propadl o 2,6 % a S&P 500 o 1,8 %. Propad na americkém akciovém trhu vyvolal pokles na světovém akciovém trhu: Japonský benchmark Nikkei 225 klesl o 2,9 % a čínský index Shanghai Composite ztratil 1,2 %.
img

Spojené státy jsou na vrcholu epidemie covidu

19.01.2022 Hlavní americké akciové indexy v posledních třech dnech prudce klesly v souladu s našimi očekáváními. Opakovaně jsme říkali, že hluboká korekce se očekává v roce 2022. Nyní se možná dočkáme jejího samotného začátku. To není jen náš úhel pohledu. Mnoho odborníků má stejné prognózy. Předpokládají, že všechna riziková aktiva, včetně akcií a kryptoměn, budou v příštích letech trpět. Sestupná spirála bitcoinu, nejrizikovějšího aktiva ze všech, začala před několika měsíci. Vlajková loď kryptoměny již ztratila polovinu své hodnoty. Samozřejmě, že takový propad je na akciovém trhu vysoce nepravděpodobný, ale přesto. Zpřísnění měnové politiky ze strany americké centrální banky bude mít negativní dopad na samostatné akcie, stejně jako na Dow Jones, NASDA a S&P 500. Pandemie koronaviru navíc nezmizela. Stále má negativní vliv na celý svět.
img

Přehled páru GBP/USD. 19. ledna Nikoho nezajímá Bank of England, všechny zajímá rezignace Borise Johnsona.

19.01.2022 Měnový pár GBP/USD v úterý prolomil hranici klouzavého průměru. Zprávy o nezaměstnanosti a mzdách samozřejmě nelze považovat za důležité a britské statistiky nelze považovat za důležitější než ty americké. Jinými slovy, trhy mnohem pravděpodobněji a horlivěji zpracovávají americká data než ta britská. Skutečnost, že britské zprávy byly včera ignorovány nás nepřekvapuje. Z technického hlediska se již dva týdny schyluje k pádu britské libry. Připomeňme (a to je vidět na obrázku výše), že pár libra/dolar vykázal za poslední měsíc působivý růst, během kterého dokázal zdražit zhruba o 600 bodů.
img

GBP/USD: Britská libra zůstává mezi nejsilnějšími

18.01.2022 Dolar pokračuje v obnově svých pozic ztracených minulý týden po zveřejnění inflačních indikátorů, které naznačovaly zrychlení inflace ve Spojených státech.
img

Euro a libra využívají zranitelnosti dolaru. Fed se opozdil se zvyšováním sazeb

18.01.2022 Poslední vlna poklesu dolaru vyvolala hypotézu, že navrhované zvýšení sazeb ve Spojených státech již bylo v kotacích dolaru zohledněno. Má cenu brát takové názory vážně?
img

Co mohou investoři letos očekávat od zlata a stříbra

17.01.2022 Rok 2021 byl pro obchodníky drahých kovů zklamáním. Ale pro jednotlivce, kteří kumulují zlato a stříbro jako pojistku před inflací pravidelnými nákupy, byl příznivý.
img

EUR/USD. Přehled na tento týden: ZEW, Lagardeová, a "tichý mód" Fedu

17.01.2022 Pár EUR/USD se na začátku obchodního týdne po pátečním poklesu na dno oblasti 1,14 obchoduje v úzkém cenovém rozmezí. Obchodníci ignorovali zveřejnění makroekonomických dat Číny, která většinou vyšla v "zelené zóně", odrážející oživení největší světové ekonomiky. Zejména tempo růstu čínského HDP loni dosáhlo 10letého maxima. Indikátor vyšel okolo 8,1 % s prognózou růstu 6,2 %. Dále zemědělství vykázalo meziroční růst o 7,1 %, průmysl a stavebnictví vzrostly o 8,2 % a sektor služeb také o 8,2 %.
img

Přehled páru EUR/USD – 17. 1. 2022. Vícenásobné zvýšení sazeb Fedu nemusí Ameriku zachránit před vysokou inflací.

17.01.2022 Měnový pár EUR/USD v pátek prudce klesl. Nebylo to způsobeno fundamentálním pozadím nebo makroekonomickými statistikami. Byl to jen "sesuv půdy". Samozřejmě, celkově slovo "propad" není úplně správné, protože pár klesl pouze o 80 bodů. O většinu pozic, které během týdne s velkými obtížemi nasbíral, však přišel. Připomeňme, že během týdne evropská měna jednoduše rostla a ignorovala "základ", v pátek naopak klesla ignorujíc "základ." Americké statistiky byly zcela ignorovány. Můžeme tedy konstatovat, že pohyb byl minulý týden čistě technický.
C:\fakepath\eurusd-16012022.png

Shrnutí páteční seance: Dow Jonesův index oslabil po smíšených výsledcích velkých bank

16.01.2022 Akcie ve Spojených státech uzavřely týden smíšeně. Zatímco indexy Nasdaq a S& P 500 posílily, Dow Jonesův index oslabil především kvůli smíšeným výsledkům velkých bank. Ty tak představovaly slabý začátek čtvrtletní výsledkové sezóny. Na forexovém trhu posiloval dolar.
C:\fakepath\trader-14012022-29-zm.jpg

Forex: Americký dolar po třech dnech ztrát posiluje

14.01.2022 Americký dolar dnes přerušil třídenní sérii ztrát k měnovému koši a posiluje. Prodejní vlna dolaru vyvolaná názorem, že očekávané zpřísnění měnové politiky americkou centrální bankou (Fed) se již do kurzu dolaru promítlo, zřejmě polevuje, uvedla agentura Reuters.
img

Akcie na pražské burze během druhého týdne roku posílily o 1,2 procenta

14.01.2022 Akcie na pražské burze během druhého letošního týdne roku posílily. Index PX stoupl o 1,2 procenta na 1444,3 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry Photon Energy, největší růst zaznamenaly akcie Komerční banky. V předchozím týdnu akcie vzrostly o 0,1 procenta.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 14. ledna 2021

14.01.2022 Bitcoin včera pokračoval v mírném růstu. Jeho cena se za posledních několik dní zvýšila o 3 000 USD, nicméně se nejedná o příliš velkou změnu ceny. Na tomto základě není možné vyvodit závěr o změně nálady na trhu. Neúspěšný pokus o prolomení úrovně 41 515 USD, která odpovídá 38,2 % Fibonacciho koeficientu, však naznačuje, že trh není připraven kryptoměnu opět prodávat. V tuto chvíli se může vytvořit korekční vlna, ale podle aktuálního počítání vln půjde buď o první vlnu nového vzestupného úseku trendu (případně o korekční vlnu), nebo o korekční vlnu jako součást pětivlny c. V prvním případě začne nový růst kotací nástroje s potenciálem růstu na 60 000 USD. V druhém případě se velmi brzy obnoví pokles s cíli pod 40 000 USD. Jelikož se zdá, že současný úsek klesajícího trendu ještě není dokončen, je možné obchodovat na základě signálů MACD ve směru "dolů".
img

Powell připouští, že inflace je mimo cíl

13.01.2022 Fed se dlouhou dobu držel svého postoje, že růst inflace je dočasný, i když většině ekonomických analytiků i běžným občanům bylo zřejmé, že inflační tlaky rostou mimo kontrolu a stále stoupají na vyšší úrovně.
img

EUR/USD. Trh ignoruje jestřábí signály Fedu

13.01.2022 Měnový pár EUR/USD dnes překonal úroveň 1,1450 a obchodoval se mírně výše. Nelogická reakce obchodníků na zveřejnění silné inflace naznačuje, že máme co do činění s korekčním pullbackem, který byl vyvolán nerozhodným projevem předsedy Fedu v Senátu. Domníváme se však, že jde o poměrně slabý argument pro oslabení amerického dolaru. Jerome Powell není a nikdy nebyl nápadně jestřábí. Jeho rétorika byla téměř vždy opatrná a obezřetná, zatímco mnozí jeho kolegové v poslední době postupně zpřísňují rétoriku. Jestliže dříve existovaly pouze nesmělé předpoklady o vyhlídkách na zpřísnění měnové politiky, pak dnes se objevují sebevědomé signály, že sazba Fedu bude letos zvýšena třikrát až čtyřikrát. Takové informace zaznívají stále častěji včetně včerejších holubičích představitelů Fedu. Zaznamenaný růst prosincové americké inflace posílil důvěru, že americký regulátor bude letos jednat rozhodně a agresivně.
img

Představitelé Fedu zpřísňují rétoriku, zatímco se americký dolar chystá dále posilovat

13.01.2022 Lael Brainardová, která zvažuje svou kandidaturu na post místopředsedkyně Fedu, ve svém projevu před bankovním výborem Senátu uvedla následující: "Nejdůležitějším úkolem, který stojí před americkou centrální bankou, je přivést inflaci zpět na cílovou úroveň 2 %." Brainardová vidí cíl Fedu v omezení inflace a zároveň v podpoře hospodářského oživení.
img

Ropa překonává strach z omikronu a obchoduje se nad úrovní 80 USD

13.01.2022 Ropa WTI se v závěru úterního obchodování obchodovala nad úrovní 80 USD. Dnes, to je ve středu, americká lehká ropa dál roste. V době psaní článku se tak futures na WTI obchodují na ceně 82,08 USD za barel a futures na Brent na ceně 84,37 USD za barel.
img

Americká inflace nadále roste

13.01.2022 Hlavní americké akciové indexy vykázaly v posledních dvou dnech mírný růst. Zároveň se na akciovém trhu na začátku nového roku rozběhla korekce. Tento korekční pohyb některých indexů se již stal výraznějším než ty předchozí. Mnozí odborníci očekávají, že v letošním roce dojde k propadu akciového trhu v důsledku zpřísnění měnové politiky ze strany amerického Federálního rezervního systému. Americký regulátor nebude jedinou centrální bankou, která zpřísní svou politiku. Evropská centrální banka sice není na zpřísnění připravena, ale očekává se, že pandemický nouzový nákupní program (PEPP) letos skončí. Bank of England již zvýšila základní úrokovou sazbu a ostatní regulátoři ji budou pravděpodobně následovat. Obecně lze říci, že rok 2022 bude rokem zpřísňování. Akciové trhy mezitím budou v důsledku této skutečnosti pociťovat tlak.
C:\fakepath\trader-12012022-32-zm.jpeg

Forex: Dolar po zprávě o prosincové inflaci oslabuje

12.01.2022 Americký dolar dnes oslabuje a ke koši měn se propadl až na nejnižší hodnotu za dva měsíce. Reagoval tak na zprávu o vývoji spotřebitelských cen v USA za prosinec, které sice silně vzrostly, ale v souladu s očekáváním.
img

EUR/USD. O čem Powell mlčel?

12.01.2022 Americký dolar včera napříč trhem oslabil v reakci na projev Jeromea Powella v Senátu. Předseda Fedu nepřinesl obchodníkům "jestřábí překvapení", čímž účastníky trhu zklamal. V projevu před senátory vyslovil předem připravený doslovný projev, který byl den předtím zveřejněn v americkém tisku. A při odpovědích na otázky kongresmanů se Powell rovněž vyhýbal konkrétním informacím a používal obecné fráze a formulace. Jeho rétorika působila na pozadí jednoznačně jestřábích prohlášení mnoha představitelů Fedu spíše zdrženlivě. Jinými slovy, obchodníci byli zklamáni, že neslyšeli jasné signály, které měli slyšet. To však neznamená, že Fed změnil kurz nebo že bude letos implementovat opatrnější politiku. V tuto chvíli k tomu nejsou žádné konkrétní předpoklady – alespoň Powell takové náznaky nevyslovil. Současné oslabení amerického dolaru je proto třeba brát s rezervou, zejména před zveřejněním inflace.
C:\fakepath\eurusd-12012022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 12.1.2022

12.01.2022 Americké akcie včera posílily, vedlo se technologickému odvětví. Vystoupení šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella před bankovním výborem Senátu nepřineslo žádné zásadní překvapení.
C:\fakepath\trader-11012022-37-zm.jpg

Forex: Dolar oslabuje, Fed letos podle Powella patrně zvýší úrokové sazby

11.01.2022 Dolar oslabuje. Americká centrální banka (Fed) letos patrně zvýší úrokové sazby, řekl dnes před bankovním výborem Senátu šéf Fedu Jerome Powell. Jeho vystoupení snížilo poptávku po rizikových aktivech a zvýšilo výnosy dluhopisů americké vlády.
img

Týdenní přehled amerického trhu na 11. ledna

11.01.2022 Pozoruhodné je, že hlavní indexy amerického trhu vykázaly v roce 2021 rekordní zisky. Dow, NASDAQ a S&P500 vzrostly o 20 % až 25 %. To je pro americký trh velmi silný výkon. Je třeba také poznamenat, že v roce 2021 vykázaly hlavní indexy rovněž nárůst o zhruba 15 %. Od minim v první pandemické vlně v březnu 2020 index S&P500 posílil o více než 100 %.
img

Připravuje se pár EUR/USD na novou bitvu?

11.01.2022 Někteří analytici vysvětlují krátkodobý klid v páru EUR/USD seskupením se před novým prudkým růstem. Především se to týká amerického dolaru, v jehož stínu se euro nachází.
img

Aktuální informace z kryptoměnového trhu na 11. ledna 2022

11.01.2022 Bitcoin v pondělí klesl pod úroveň 40 000 USD. Podle našeho názoru je to silný signál pro další pokles. Již dříve bylo zmíněno, že vlnová analýza naznačuje vytvoření vlny s klesajícím, případně korekčním úsekem trendu. Pokud tomu tak skutečně bude, pak by pokles bitcoinu měl pokračovat k cílům kolem 37 552 USD a 34 322 USD.
img

AUD/USD. Australské údaje o maloobchodních tržbách a Powellův špatný start

11.01.2022 Pár AUD/USD se dnes znovu přiblížil k hranici 0,72, uprostřed silné zprávy o maloobchodních tržbách v Austrálii a další vlně oslabování amerického dolaru. Australský dolar získal mírnou podporu, ale není třeba spěchat s otevíráním longů, protože situace pro tento pár je nejednoznačná. Obchodníci s AUD/USD nemohou určovat směr pohybu, a to i přes silnou intradenní volatilitu. Při pohledu na týdenní graf páru je vidět, že medvědi AUD/ISD na konci listopadu loňského roku testovali klíčovou úroveň supportu 0,7000, ale nepodařilo se jim ji prolomit. Po několika neúspěšných pokusech se do vedení dostali býci, kteří během prosince překonali více než 250 bodů a před Novým rokem dosáhli úrovně 0,7277. Vzestupný impuls však v této cenové oblasti odezněl: dolaroví býci opustili předsváteční aktivitu a fungovali jako protiváha. V důsledku toho se australský dolar zasekl v rozmezí 0,7150-0,7280.
img

Obchodování na pre-marketu 10. 1. 2022. Citigroup tento měsíc propustí neočkované zaměstnance.

10.01.2022 Futures Dow Jones v pondělí mírně posílily po velmi náročném začátku roku 2022. Riziko agresivnějšího zvýšení úrokových sazeb v USA kvůli vysoké inflaci vzbuzuje mezi kupujícími obavy. Navzdory tomu je však třeba poznamenat, že korekce z maxim zveřejněných na konci loňského roku není tak hrozná a není důvod k panice, protože ekonomika je plná síly a míra nezaměstnanosti se téměř vrátila na předkrizové úrovně. Futures Dow Jones vzrostly o 27 bodů, zatímco futures na S&P 500 a Nasdaq 100 zůstaly téměř beze změny.
img

EUR/USD. Náhled na tento týden: Powellův projev v Senátu a inflace v USA.

10.01.2022 K posílení amerického dolaru může dnes přispět i šéf Federálního rezervního systému, pokud během letošního roku připustí dvojí, možná dokonce trojí zvýšení sazeb. V předchozích projevech se opakovaně zaměřoval na americký trh práce. Vzhledem ke kontroverzní povaze posledních nonfarms může být situace pro americký dolar příznivá; nebo taky ne – podle toho, jak Powell v Senátu udá tón. V pátek se ukázalo, že míra nezaměstnanosti v USA v prosinci klesla na 3,9 %. Jde o nejlepší výsledek od března 2020. Obchodníky potěšily i mzdy.
img

Dolar stále dominuje ostatním hlavním měnám

10.01.2022 Jednotná evropská měna nedokáže překonat výkonnost amerického dolaru. Uvedl to Steen Jakobsen, investiční ředitel Saxo Bank. Jedním z hlavních důvodů je, že evropský regulátor je nejstatičtější centrální bankou na světě. Referenční úroková sazba Evropské unie tak již delší dobu zůstává na nule, tj. nezměnila se od března 2016. Šéfka ECB Christine Lagardeová navíc nevidí důvod ke zvyšování úrokových sazeb v roce 2022.
img

Ray Dalio: Fiat měny jsou nejhorší investicí současnosti

10.01.2022 Bitcoin pokračuje v poklesu a v současné době není daleko od psychologické úrovně 40 000 USD za minci. Na 24hodinovém časovém rámci je patrné překonání vzestupné trendové linie, takže se domníváme, že pokles bude pokračovat. Tento týden se navíc bitcoinu podařilo překonat i Fibonacciho úroveň 61,8 % – 44 411 USD. V důsledku toho v tuto chvíli BTC již klesl níže než na 61,8 % z posledního růstu na téměř 40 000 USD.
img

Fed se stává jestřábím a signalizuje rychlejší zvyšování sazeb, ECB výhled pravděpodobně nezmění

07.01.2022 Názory centrálních bank se mění – mění se preference investorů. Jestliže dříve se členové FOMC dělili na ty, kteří chtějí sazby zvyšovat, a na ty, kteří se domnívají, že je třeba je udržet na stejné úrovni, nyní je situace jiná.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

Pro sazby beze změny hlasovali před Vánoci opět členové rady ČNB Michl a Dědek

07.01.2022 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny hlasovali na zasedání bankovní rady ve středu 22. prosince opět její členové Aleš Michl a Oldřich Dědek. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro zvýšení základní úrokové sazby o jeden procentní bod na 3,75 procenta. Vyplývá to ze záznamu z jednání, který dnes ČNB zveřejnila. Pro sazby beze změny hlasovali Michl a Dědek již na zasedání v září i v listopadu. V listopadu rada zvýšila základní sazbu o 1,25 procentního bodu. Sazby rada ČNB zvyšuje kvůli rostoucí inflaci.
img

Zlato má dlouhodobě dobré vyhlídky

07.01.2022 Zlato po pozitivním začátku roku 2022 náhle sešlo z cesty. Odborníci však považují současný pokles za krátkodobý, přičemž v dlouhodobém horizontu očekávají růst žlutého kovu.
img

Rozbřesk: Turecká ekonomika (znovu) nad propastí

06.01.2022 Turecká lira zakončila rok 2021 s přehledem jako nejhůře performující měna, když vůči americkému dolaru odepsala více než 40 %. Na rozdíl od měnové krize v roce 2018, kterou měly bezprostředně na svědomí významné vnější nerovnováhy, je tentokrát na vině extrémně uvolněná měnová politika. Turecká centrální banka totiž pokračuje ve snižování úrokových sazeb nehledě na svižně akcelerující inflaci.
img

Přehled páru GBP/USD. 6. 1. 2022. Boris Johnson riskuje, že opustí svůj post před koncem tohoto roku.

06.01.2022 Měnový pár GBP/USD ve středu pokračoval v rostoucím trendu. Již několik týdnů v řadě britská libra vůči dolaru zdražuje, což vyvolává některé fundamentální otázky. Již jsme však řekli, že nyní neexistují žádné fundamentální důvody pro růst britské měny.
img

Přehled páru EUR/USD – 4. 1. 2021. Podle WHO bude pandemie koronaviru lidstvo provázet i v roce 2022.

04.01.2022 Měnový pár EUR/USD se v pátek a pondělí pohyboval různými směry. Poslední obchodní den roku 2021 a první obchodní den roku 2022 se ukázal jako poměrně aktivní, na trzích se obchodovalo velmi čile. Již jsme si ale řekli, že v podmínkách "tenkého" trhu je pohyb možný i o svátcích. Nejdůležitější je, že v posledním měsíci byl pár nevyhnutelně uvnitř vedlejšího kanálu mezi Murrayho úrovněmi "0/8" - 1,1230 a "2/8" - 1,1353.
img

Americký akciový trh překonal odhady

03.01.2022 Na Wall Street se obchodovalo klidně, protože investoři shrnuli úspěšné výsledky roku pro globální akcie v rámci zotavení globální ekonomiky z krize způsobené covidem-19. Investoři do dluhopisů zároveň utrpěli ztráty, protože vlivné centrální banky, jako protiopatření proti vysoké inflaci, ohlásily posun ke zpřísnění měnové politiky. Analytici upravují své prognózy ohledně koronaviru a jestřábího postoje hlavních centrálních bank.
img

Ranní okénko - týdenní přehled pod taktovkou předstihových ukazatelů

03.01.2022 Rok 2022 přinese konečně návrat na předkoronavirové úrovně nejen spotřeby ale i výkonnosti průmyslu a vývozu. Zpočátku skromný růst zrychlí ve druhé polovině roku, a nakonec překoná dynamiku loňského roku. Naopak inflace dosáhne vrcholu hned na začátku roku s číslicí 8 na začátku a od jarních měsíců začne pozvolna zpomalovat. Do „rychlostního limitu“, který ČNB cíluje, tj. 1-3 %, se ale letos nevejde.
img

Kdo se ujme vedení, americký dolar nebo čínský jüan?

03.01.2022 Věční rivalové, americká a čínská měna, se na začátku nového roku začali znovu prosazovat. Analytici se domnívají, že se tyto dvě měny znovu zapojily do závodu o ovládnutí globálního finančního trhu.
img

Prognóza cen ropy v roce 2022

28.12.2021 Začátkem ledna se bude konat příští zasedání OPEC+, na kterém může skupina aktualizovat svůj plánovaný harmonogram navýšení produkce. OPEC+ zatím nic nenaznačil, ale pravděpodobnost zvýšení produkce nad rámec plánu představuje pro trhy vážné potenciální riziko.
img

EUR/USD: Euro je v předvánočním období v plusu, ale na jak dlouho?

23.12.2021 Evropská měna nadále soupeří s tou americkou. To je jasně patrné na páru EUR/USD, kde každý z účastníků páru jedná ve vlastním zájmu. Euro je ve výhodě, ale toto vítězství může být dočasné.
img

Asijské trhy rostou, protože obavy z omikronu ustupují

22.12.2021 Hlavní asijské akciové indexy rostou po vzestupném pohybu na amerických trzích. Shanghai Composite a Shenzhen Composite posílily o 0,03 % a 0,64 %. Index Hang Seng přidal 0,43 %. KOSPI, Nikkei 225 a S&P/ASX 200 vzrostly o 0,18 %, 0,15 % a 0,01 %.
C:\fakepath\Rusnok.jpg

Rusnok: Situace vyžaduje rychlejší růst úrokových sazeb

22.12.2021 Bankovní rada České národní banky dnes vyhodnotila rizika a nejistoty aktuální prognózy banky jako výrazně proinflační, což vyžaduje rychlejší zpřísnění měnové politiky, tedy zvýšení úrokových sazeb. Základní úroková sazba tak zřejmě stoupne v příštím roce výrazně nad čtyři procenta. Na dnešní tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.
img

Zlatu se nedaří konsolidovat nad 1800 USD za unci

22.12.2021 Vybírání zisků na dlouhých pozicích v amerických dolarech po prosincovém zasedání FOMC, posílení eura v reakci na rozhodnutí ECB snížit QE a obavy o budoucnost globální ekonomiky kvůli variantě omikron umožnily zlatu provést další pokus o návrat nad úroveň psychologicky významné úrovně 1800 USD za unci. Korekce amerických akciových indexů a související zhoršení globální ochoty riskovat způsobily růst XAU/USD. Bohužel následné posílení americké měny, rostoucí výnosy amerických státních dluhopisů a index S&P 500 anulovaly ambiciózní plány nadšenců do zlata.
img

Na akciovém trhu v USA vyvolává omikron pouze mírné obavy

22.12.2021 Klíčové indexy amerických akciových trhů v úterý opět vzrostly a pozastavily tak korekční pohyb směrem dolů. Zdá se, že trhy nejsou nijak zvlášť znepokojeny kmenem omikron, který se rychle šíří po celém světě. V USA představuje omikron 73 % nových případů covid-19, přičemž v některých státech dosahuje tento počet až 90 %. Nový kmen byl dokonce zjištěn v Bílém domě – americký prezident Biden mohl být v kontaktu s nakaženou osobou. Ačkoli je omikron méně závažný než předchozí kmeny, stále způsobuje hospitalizace a úmrtí, což nevyhnutelně vytváří tlak na obchodní a hospodářskou činnost v USA i jinde. Klesající HDP a maloobchodní tržby by mohly tlačit dolů i prudce rostoucí inflaci, ale to není žádná útěcha. Nová omezení pravděpodobně povedou k novému hospodářskému poklesu, jak naznačuje většina výhledů na čtvrté čtvrtletí roku 2021. Obtížná situace by mohla pokračovat i v prvním čtvrtletí roku 2022 – začátek vlny omikron začal současně se čtvrtou vlnou delta, což je obzvláště nebezpečné.
img

Americký dolar před novým rokem přemáhá smutek, zatímco euro si postupně razí cestu vzhůru

21.12.2021 Americký dolar, který nedávno zažil vítězství, je nucen ustupovat pod tlakem jestřábích akcí Fedu a vyhýbání se riziku ze strany investorů. Měna se však nehodlá vzdát a plánuje své současné ztráty získat zpět.
img

Americké indexy uzavřely níž

20.12.2021 Počátkem tohoto týdne se Federální rezervní systém (FRS) rozhodl zrychlit tempo ukončování programu nákupu aktiv a naznačil, že je připraven několikrát v příštím roce zvýšit úrokové sazby. Bank of England navíc jako první z předních světových centrálních bank zvýšila klíčovou sazbu z 0,1 % na 0,25 %.
img

EUR/USD: složitá témata

17.12.2021 Jestřábi v ECB nejsou s rozhodnutím Christine Lagardeové spokojeni. Mají k tomu své důvody. Snížení stimulačních opatření bylo sice ohlášeno, jejich provedení je však spíše byrokratické. V důsledku toho dochází k další stimulaci politiky.
img

Akciový trh vstřebává výsledky zasedání Fedu

17.12.2021 Konečně se odehrála klíčová událost týdne. Již bylo řečeno, že jakmile jsou známy výsledky zasedání FOMC, musíme počkat alespoň den, než informace stráví trhy. V prvních 24 hodinách po takto významné události jsou trhy často emotivní. Emocionální obchodování je vždy nelogické. To se stalo v případě amerických akciových indexů.
img

Hádanka o libře: Kolikrát musí Bank of England zvýšit sazby, aby do září činila 1 %?

17.12.2021 Bank of England skutečně překvapila trhy zvýšením sazeb. Investoři a ekonomové si pro jistotu takovou možnost připustili a odhadli ji na 40 %, ale nikdo nečekal tak prudký přechod k režimu zpřísňování.
img

Zasedání Fedu proběhlo podle plánu, ale s malým překvapením

16.12.2021 Hlavní událost týdne je za námi. FOMC se na svém posledním letošním zasedání dohodl na urychlení omezování QE o 30 mld. USD, čímž splnil očekávání trhu. Fed úrokovou sazbu nezvýšil – podle Jeromea Powella k jejímu zvýšení dojde až po úplném ukončení nákupu dluhopisů v březnu 2022. Takové zpřísnění měnové politiky je medvědím faktorem pro akciové indexy a býčím pro USD, protože investoři by se přesunuli od akcií k méně rizikovým aktivům, jako jsou dluhopisy nebo vklady. Reakce trhu na tuto zprávu však byla protichůdná.
img

GBP/JPY. Směr – nahoru: Britská inflace opět vykázala rekordní růst

16.12.2021 Obchodování dolarových párů je dnes mimořádně rizikové. Zkrátka a dobře nikdo na trhu neví jistě, na kterou stranu se kyvadlo vychýlí – směrem k dolaru, nebo naopak proti němu. Existuje mnoho verzí, scénářů a fám, ale všechny tyto předpoklady (které jsou navíc ve své podstatě protichůdné) jsou pouhými dohady. Jedná se o vratký domeček z karet, který se může kdykoli zhroutit. Navíc bychom neměli zapomínat na rizika falešných cenových pohybů, zejména v krátkém časovém období mezi oznámením závěrečného komuniké a tiskovou konferencí šéfa Federálního rezervního systému Jeromea Powella.
C:\fakepath\eurusd-15122021-3.png

Forex: Dolar zůstává bez větších změn, trh čeká na výsledek zasedání Fedu

15.12.2021 Dolar dnes na devizových trzích zůstává bez výraznějších výkyvů, ke koši měn se pohybuje v blízkosti maxima za rok a půl. Obchodníci vyčkávají na večerní výsledek zasedání americké centrální banky (Fed) a očekávají, že se dozvědí, zda Fed začne rychleji odbourávat podpůrná opatření, aby mohl příští rok začít zvyšovat úrokové sazby.
img

Do čeho nyní investovat? Příležitosti ke zhodnocení peněz jsou

15.12.2021 Řada z nás nyní přemýšlí, kam s penězi, aby neležely ladem, neukusovala z nich inflace a vydělávaly nám. Do čeho by měl investor alokovat své finanční prostředky? Na finančních trzích jsou jistá „želízka“, která umožňují každému diverzifikovat své rezervy a současně zvýšit potenciál zisku.
img

Náhled na prosincové zasedání Fedu

15.12.2021 Na měnovém trhu se dnes očekává zvýšení volatility, protože Fed na konci americké obchodní seance shrne výsledky svého prosincového zasedání a oznámí své rozhodnutí o výhledu měnové politiky.Jedná se jednoznačně o nejdůležitější událost v životě dolarových párů. Dnešní verdikt Fedu může určit vektor pohybu americké měny na několik týdnů (nebo dokonce měsíců) dopředu. Obchodníci jsou na amerického regulátora příliš nároční: podle jejich názoru by členové výboru měli dnes nejen schválit předčasné ukončení QE, ale také oznámit dvojnásobné (nebo dokonce trojnásobné) zvýšení úrokové sazby během příštího roku. Takovým jestřábím požadavkům Fed zpravidla nevyhoví – alespoň ne v očekávaném objemu. Riziko oslabení amerického dolaru je proto dnes poměrně vysoké, a to i v případě, že Federální rezervní systém oznámí urychlení redukce stimulačního programu, což je velmi pravděpodobné. Toto rozhodnutí by mělo jít ruku v ruce s oznámením agresivního zpřísnění měnové politiky v roce 2022. Pouze v tomto případě bude americký dolar schopen zorganizovat další rozsáhlou rally.
img

Americké akciové indexy klesají, zatímco investoři čekají na zasedání Fedu

14.12.2021 V pondělí hlavní americké indexy pokračovaly v poklesu. Index S&P 500 se po pátečním uzavření na rekordním maximu snížil o 0,91 %, zatímco Dow Jones Industrial Average ztratil 0,89 %. Index NASDAQ Composite se snížil o 1,39 %.
img

Připravuje se BTC na vánoční rally?

14.12.2021 Hlavní kryptoměny se obchodují v úzkém rozpětí, což krátkodobé obchodníky zanechává v nejistotě ohledně budoucího vývoje, protože tento týden se má sejít Federální rezervní systém. Blížící se sváteční období by mohlo BTC povzbudit a nastartovat takzvanou rally Santa Klause a potenciálně vést k období vysoké volatility přední světové kryptoměny.
img

Americké akcie po listopadových údajích o inflaci posílily

13.12.2021 Americké akcie v pátek posílily poté, co data o inflaci naznačila, že Fed nebude muset prosazovat plány na zpřísnění měnové politiky. Index S&P 500 vzrostl o 0,65 %, zatímco Nasdaq 100 vzrostl o 0,7 %, a to díky základní míře inflace atakující 6,8 %, což je nejvíce od roku 1982. Mezitím výnos 10letých amerických dluhopisů klesl na 1,47 %, protože obchodníci omezili své sázky na tempo zpřísňování politiky Fedu.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 3,1 procenta na 1405,4 bodu

10.12.2021 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne výrazně posílily. Index PX stoupl o 3,1 procenta na 1405,4 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Nejvýrazněji vzrostly akcie energetické společnosti ČEZ, pokles postihl pouze cenné papíry Kofoly. V předchozím týdnu akcie stouply o 0,8 procenta.
img

Americký dolar se vzdal, ale jeho slabost je ošidná

09.12.2021 Americká měna se chová jako kočka, která sice schovala drápky, ale je připravena kdykoli zase zaútočit. Taková taktika pomáhá této měně obcházet soupeře, i když prochází obdobími znatelného oslabení.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Polská centrální banka zvýšila kvůli inflaci hlavní úrok na 1,75 procenta

09.12.2021 Polská centrální banka včera podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,75 procenta. Od října je to už třetí zvýšení sazeb. Největší ekonomika ve střední Evropě v kategorii rozvíjejících se trhů se potýká s nejvyšší inflací za více než 20 let, analytici proto podle agentury Reuters očekávají, že centrální banka bude ve zpřísňování měnové politiky pokračovat.
img

Politika Fedu je pro trhy větší hrozbou než omikron, tvrdí Morgan Stanley

08.12.2021 V úterý indexy NASDAQ, S&P 500 a Dow Jones vytvořily rally, přestože ten den nebyly v USA zveřejněny žádné důležité ekonomické údaje. Během několika dní trhy získaly zpět ztracené pozice po poklesu, který mohl být počátkem krachu. Vzhledem k tomu, že historická maxima jsou opět na dosah, mohl by nový růstový trend přetrvat, protože příznivý vítr v zádech z QE stále pokračuje.
img

EUR/USD: Euro si věřilo a odsunulo americký dolar stranou

08.12.2021 Evropská měna byla na začátku tohoto týdne pod silným tlakem a pohybovala se na hranici vážného propadu. Nakonec však našla rovnováhu a pokusila se o růst, čímž vytáhla měnový pár EUR/USD na novou úroveň.
img

Trh očekává růst poptávky po zlatě

07.12.2021 Včera se zlato opět propadlo. Na konci roku se však předpokládá, že zlato poroste v důsledku zvýšené poptávky před čínským novým rokem.
img

Barclays Bank očekává, že zlato v příštích 12 měsících poroste o 20 %

07.12.2021 Trh se zlatem je stále v obtížích, protože investoři reagují na jestřábí rétoriku předsedy Fedu Jeroma Powella.
img

Barclays Bank očekává, že zlato v příštích 12 měsících poroste o 20 %.

07.12.2021 Ještě před třemi týdny se investoři snažili držet zlato ve svém portfoliu a snažili se chránit před rostoucími inflačními tlaky. Nyní se ale zdá, že Fed bere tuto hrozbu vážněji, což zase zvyšuje očekávání zpřísnění měnové politiky v blízké budoucnosti. Mnozí v prosinci očekávají oznámení mnohem rychlejšího omezení nákupů dluhopisů.
img

Indexy amerických akciových trhů zrychlují svůj pokles na základě prohlášení Jerome Powella

02.12.2021 Vzhledem k tomu, že indexy amerických akciových trhů nadále klesají, vypadá to spíše na dlouhodobou korekci než na pravidelný retracement. Vezmeme-li v úvahu všechna varování odborníků o formující se bublině na akciovém trhu, dříve nebo později k prasknutí dojde. Biliony dolarů, které do ekonomiky pumpuje Federální rezervní systém, by mohly vést nejen k vysoké inflaci. Včera NASDAQ ztratil 500 bodů ve svém největším poklesu za poslední měsíce, zatímco S&P 500 klesl o téměř 100 bodů a Dow Jones se propadl o 500 bodů. Tato silná dynamika by mohla naznačovat výprodej akcií.
C:\fakepath\eurusd-02122021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 2.12.2021

02.12.2021 Americké akcie včerejší obchodování zahájily růstem. Na trhu posléze převážilo znepokojení kvůli nové variantě koronaviru omikron, prudce rostoucí inflaci a měnové politice americké centrální banky (Fed). Hlavní tři indexy amerického burzovního trhu zisky smazaly a obchodování uzavřely výrazným poklesem.
img

Turecko na cestě do devalvačně-inflační spirály

26.11.2021 Katastrofická měnová politika potápí tureckou měnu stále níže. Lira přišla za poslední týden skoro o 10 % své hodnoty a od září poklesla o více než 40 %. Prezident Erdogan se zatím tváří, že mu propad měny nevadí, ačkoliv lira přichází o zbytky důvěry samotných Turků a zahraniční investoři nad ní už dávno zlomili hůl.
img

EUR/USD. Zápis z listopadového zasedání Fedu: jestřábí signál, který nebyl doceněn

26.11.2021 Včera zveřejněný zápis z posledního zasedání Fedu za sebou zanechal více otázek než odpovědí. Trh toto zveřejnění skutečně ignoroval, a to kvůli jeho "vágní" a předvídatelné rétorice. I když podle mého názoru obchodníci podcenili zveřejněný dokument, který má de facto výrazný jestřábí tón.
img

Fed může zvýšit úrokové sazby a ukončit program kvantitavního uvolňování dříve než se plánovalo

25.11.2021 Včerejší makroekonomický kalendář byl plný důležitých zpráv ze Spojených států, včetně druhého odhadu anualizovaného růstu HDP za třetí čtvrtletí. Hospodářský růst sice mezičtvrtletně zrychlil na 2,1 %, trhy však očekávaly zvýšení ukazatele o 2,2 %. Zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, která byla kdysi velmi důležitá a pravidelně vyvolávala silný pohyb, se ukázala být slabší než prognózy a nevyvolala žádnou reakci. Celý balík amerických statistik tak nevyvíjel tlak ani na dolar, ani na americký akciový trh.
img

Shoduje se začátek kryptoměnové a kalendářní zimy? Trh s digitálními aktivy naplnily známky blížícího se kolapsu

23.11.2021 Hodnota první kryptoměny v průběhu pondělní obchodní seance vytrvale klesala. Přestože mince odpoledne váhavě otestovala rezistenci nedaleko úrovně 60 000 USD, brzy začal proces korekce a bitcoin se přiblížil k úrovni 57 000 USD. V době psaní článku se tedy propadl o 5,3 % a obchoduje se poblíž hladiny 56 850 USD.
C:\fakepath\Lagardeova.jpg

Lagardeová: ECB by na vzestup inflace neměla reagovat zpřísněním politiky

19.11.2021 Evropská centrální banka (ECB) by na nynější vzestup inflace neměla reagovat zpřísněním měnové politiky. Inflace by totiž měla polevit a zpřísnění měnové politiky by mohlo narušit zotavování ekonomiky. Uvedla to dnes prezidentka ECB Christine Lagardeová. Naznačila také, že ECB bude v příštím roce pokračovat v nákupech dluhopisů.
img

AUD/USD. Zápis z jednání RBA a Loweho rétorika nejsou ve prospěch australského dolaru

19.11.2021 Australský dolar zůstává pod tlakem. Zápis z posledního zasedání Reserve Bank of Australia, zveřejněný tento týden, jen posílil holubičí sentiment. Obchodníci páru AUD/USD vlastně ignorovali i celkové oslabení amerického dolaru: pár jen opustil 5týdenní minimum (0,7251), na které se dostal během čtvrteční americké seance.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Růst cen v EU opět zrychlil, říjnová inflace dosáhla 4,4 procenta

17.11.2021 Růst cen v Evropské unii poháněný zejména pokračujícím zdražováním energií v říjnu prudce zrychlil a nabral nejvyšší tempo od doby před finanční krizí z roku 2008. Meziroční míra inflace dosáhla 4,4 procenta, čímž převýšila zářijovou hodnotu o osm desetin bodu. Ve své závěrečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat.
img

Údaje o britském trhu práce, inflaci a maloobchodních tržbách objasní osud GBPUSD

16.11.2021 Nabitý ekonomický kalendář na týden od 19. listopadu může britské libře pomoci půdu pod nohama, nebo ji naopak poslat dobývat neprobádané hlubiny. Po rychlém výprodeji způsobeném neochotou Bank of England zvýšit repo sazbu a působivém nárůstu inflace v USA potřebuje pár GBPUSD novou hnací sílu. Proč ji nenajít v makroekonomických statistikách.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Růst polské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalil na 5,1 procenta

12.11.2021 Hrubý domácí produkt (HDP) Polska se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 5,1 procenta. Uvedl to dnes ve svém prvním odhadu polský statistický úřad. V předchozím čtvrtletí růst činil 11,2 procenta, což bylo meziročně nejvyšší tempo v historii Polska. Hospodářské oživení ale ztrácí na síle i v ostatních zemích střední Evropy, včetně České republiky.
img

Ranní glosa: Inflace v ČR dále zrychluje

11.11.2021 Říjen přinesl další zrychlení inflace v ČR, za kterým můžeme aktuálně vidět i první signály růstu cen energií, které v řadě západních zemí zdražují už několik měsíců. Jednoprocentní růst spotřebitelských cen za poslední měsíc jde na vrub především nákladům na bydlení a nešlo přitom pouze o energie, ale stejně jako v minule především o tzv. imputované nájemné a další výdaje spojené s bydlením. Svoji rozhodně ne nevýznamnou roli i v říjnu samozřejmě sehrály i pohonné hmoty, jejichž ceny se v důsledku stále ještě nepříznivého vývoje cen komodit na světových trzích dostaly na sedmileté maximu.
img

Rozbřesk: Trhy začínají počítat s agresivnějším růstem sazeb v ČR. A ještě pár slov k inflacím

11.11.2021 Říjen přinesl další zrychlení inflace v ČR, za kterým můžeme aktuálně vidět i první signály růstu cen energií, které v řadě západních zemí zdražují už několik měsíců. Jednoprocentní růst spotřebitelských cen za poslední měsíc jde na vrub především nákladům na bydlení, a nešlo přitom pouze o energie, ale stejně jako v minule především o tzv. imputované nájemné a další výdaje spojené s bydlením. Svoji rozhodně nikoli nevýznamnou roli i v říjnu samozřejmě sehrály pohonné hmoty, jejichž ceny se v důsledku stále ještě nepříznivého vývoje cen komodit na světových trzích dostaly na sedmileté maximu. Nejde ovšem jen o bydlení a cestování, které v letošním roce výrazně zdražují. Růst cest je vidět i u importovaného spotřebního zboží (například oblečení a obuv) a podrobnější statistiky už nejspíš ukážou i další zvýšení cen automobilů a zařízení pro domácnosti.
img

Forex: Inflace zrychlí v USA i Česku

10.11.2021 Dnešek bude patřit inflačním datům. Inflace bude zveřejněna ve Spojených státech i České republice. V obou případech pravděpodobně zrychlí a dosáhne v meziročním srovnání shodné úrovně 5,8 %. Ve Spojených státech budou tahounem zdražení ceny energií a potravin. V Česku to pak budou náklady související s bydlením, přičemž zvýšená nejistota panuje ohledně započítání skokového růstu cen energií u klientů zkrachovalých dodavatelů. Podle nás tak inflace opět předčí nejen očekávání trhu, ale i centrální banky.
img

Forex: Kurz koruny krátce prolomil hladinu 25,20 EUR/CZK

09.11.2021 Německý ZEW index po šesti měsících propadů v listopadu překvapil ve složce očekávání růstem na 31,8 bodů. Důvodem bylo to, že dle průzkumu investoři věří, že v průběhu šesti měsíců problémy se subdodávkami odezní a německý průmysl se vrátí k rychlejšímu růstu. Ani příznivější výhled však na výraznější posílení společné evropské měny nestačil. Ta se v průběhu úterního obchodování pohybovala v úzkém pásmu 1,1570 - 1,1600 EUR/USD.
img

Forex: Vítězný týden pro korunu

09.11.2021 Zatímco v říjnu platila česká koruna spíše za otloukánka, do listopadu vstoupila přímo famózně. Za poslední týden oproti euru posílila o impozantních 1,5 %, o čemž si stagnující maďarský forint ale i mírně (0,4 %) posilující polský zlotý mohly nechat jen zdát. Důvod je samozřejmě nasnadě – šokující výsledek měnověpolitického zasedání České národní banky.
C:\fakepath\ecb brusel.jpg

Ekonom ECB: Zpřísnění měnové politiky by v současnosti bylo kontraproduktivní

08.11.2021 Zpřísňování měnové politiky v eurozóně s cílem zmírnit inflaci by v současnosti bylo kontraproduktivní. Uvedl to dnes hlavní ekonom Evropské centrální banky (ECB) Philip Lane. Za nynějším zrychlením růstu cen podle něj stojí dočasné faktory, zatímco základní inflační tlaky stále zůstávají slabé, napsala agentura Reuters.
C:\fakepath\top5-05112021-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.11.2021 1) Obavy o čínský realitní sektor nepolevují. Po firmě China Evergrande neuhradila splátku investorům i realitní firma Kaisa. Obchodování s jejími akciemi na burze v Hongkongu tak bylo dnes pozastaveno, oznámil bez bližších podrobností provozovatel burzy. Ve čtvrtek tam akcie firmy odepsaly 15 % a dostaly se na rekordní minimum.
img

Forex: ČNB výrazně zvýšila sazby o 125 bb

05.11.2021 Centrální banka ještě více urychlila zpřísňování měnové politiky, když zvýšila základní repo sazbu o 125 bb na 2,75 %. Překonala tak veškeré odhady. Důvodem zůstává inflace, která podle nové prognózy ČNB bude na začátku příštího roku atakovat 7 %. Podle guvernéra Rusnoka dosavadní zvyšování sazeb odpracovalo významnou část potřebného zpřísnění měnové politiky, u konce však ještě není. Na konci letošního roku očekáváme repo sazbu na úrovni 3,25 % a vrcholu ve výši 3,75 % by měla dosáhnout na konci prvního čtvrtletí 2022.
img

Rozhodnutí bankovní rady ČNB

04.11.2021 Bankovní rada ČNB na listopadovém zasedání zvýšila svou repo sazbu o jeden a čtvrt procentního bodu, což představuje nový rekord pro jednorázové zvýšení úroků české centrální banky od roku 1997.
C:\fakepath\Lagarde.jpg

Lagardeová: Zvýšení sazeb v eurozóně je příští rok velmi nepravděpodobné

03.11.2021 Podle prezidentky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové je velmi nepravděpodobné, že ECB v příštím roce zvýší úrokové sazby. Inflace totiž bude opět nízká, řekla dnes Lagardeová. Trhy přitom sázely na to, že ECB zvýší úroky příští rok v říjnu.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Bitcoin | Čínský jüan | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Fibonacci | Devizové rezervy | Mexické peso | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Take-Profit | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/TRY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Důvěra investorů | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový fond | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Broker | Buy Stop | Béžová kniha | CCI | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Depreciace | Devalvace | Distribuce | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fondy peněžního trhu | Futures | G10 | High | Holubice | IFO index | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investor | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MACD | MMF | MT4 | Makléř | Marže | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Nabídka | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Overnight | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SICAV | Sell Stop | Sentiment | Short | Spread | Standard & Poor's 500 | Stop-Loss | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Nomura | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Globální ekonomika | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Fond | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Business | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Britská měna | Těžba ropy | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Credit Suisse | Vývoj dolaru | ČSOB | BK Asset Management | Deloitte | ForexLive | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Index PPI | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Makrodata | Portugalsko | EUR/HUF | Facebook | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Carry trades | Delta | Index | Podpora | Volatilní | Akcie Citigroup | Akcie Komerční banky | Akcie obchodování | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | CFD akcie | Čínská ekonomika | Čínská měna | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektronické obchodování | EUR USD | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Finanční prostředky | Fondy | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Indikátor CCI | InstaForex | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční služby | Investing | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jiří Rusnok | Komoditní | Koruna posiluje | Kurs eura | Kurz amerického dolaru | Kurz eura k dolaru | Kurz koruny k euru | Kurz měny | Kurzy | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení měny | Patria Online | Patria.cz | Portfolia | Pro investory | Prodej dluhopisů | Prodej eura | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Směnárny | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Těžba ropy z břidlic | Trh | Turecká měna | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Vývoj na burze | WTI | Zdanění výnosů | Zhodnocení peněz | Zlato a stříbro | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Benzín | Buy | CEE | Cenové rozpětí | Ekonomika EU | Index relativní síly | Indie | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Peněžní trhy | Redukce | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Underweight | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Boháč | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Federální rezervní systém | Křížové měnové páry | Volby | Rozhovor | Burze | Cena eura | Forex analysis | Global forex | Investment | Dow Jonesův index | Unicredit | TD Securities | Daiwa Securities | Western Union Business Solutions | Spiro Sovereign Strategy | Jefferies | Jackson Hole | Scotiabank | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Guvernér centrální banky | David Marek | Nordea | Investing.com | NATO | TD Ameritrade | PwC | Next Finance | Standard Chartered | Reporty | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | HUF/EUR | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Hargreaves Lansdown | Finančníci | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Podnikatelé | Ekonomický sentiment | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Polská ekonomika | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Politické napětí | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | City | Posilování koruny | Úřad pro energetické informace (EIA) | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Akcie bank | Akcie v Asii | IBEX | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Známý investor | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Algoritmus | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Poptávka po bezpečných aktivech | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Dnešní ekonomický kalendář | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Severomořská ropa Brent | Index Nikkei | Citi | S&P | Guvernér | Vývoj na akciových trzích | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Posílení koruny | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Zasedání Bank of England | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Libra vůči dolaru | CySEC | Zajištění | FTSE 100 | Blockchain | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Neutrální výhled | Odhodlání | Výnos desetiletých dluhopisů | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Depozitní sazba ECB | Úroková sazba ECB | Bankéři | Bankéř | Rekordní maxima | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Analytik J&T Banky | Hospodářská situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Zisky firem | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Měnová politika Fedu | Měnová politika ECB | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnové stimulace | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Libra k americkému dolaru | Quantum | Měnové krize | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Odliv kapitálu | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Indikátory důvěry | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Ekonomická nálada | JPMorgan Chase & Co. | Index KOSPI | Bridgewater | Aleš Sosnovský | Akcie firem | Oslabování měny | MUFG | Cambridge Global Payments | Generali Investments | Bitstamp | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Swiss Life Select | Bridgewater Associates | Zahraniční forex | Makroekonomické zprávy | Goldenburg Group | Aleš Michl | Návratnost investic | Coinbase | Ekonomické výhledy | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Nejpopulárnější kryptoměny | Kvantitativní utahování | Investovat do Bitcoinu | BTC/USD | Cena Etherea | Digitální zlato | Jerome Powell | Trh kryptoměn | Nejvýkonnější akcie | Ray Dalio | Fincentrum | Binance | Růst bitcoinu | Vývoj měnového páru BTC/USD | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Pokles bitcoinu | Patrik Klempár | FundStrat | Altcoiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | Kurz eurodolaru | Výnosy u dluhopisů | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Geopolitická rizika | Zápis ze zasedání Fedu | Globální akcie | Saxo | Výnosy italských dluhopisů | Krypto | Bitcoiny | Růstové akcie | Analytik Raiffeisenbank | Spartan Capital Securities | Akcie Amazonu | OPEC+ | Posilování dolaru | Podniky | Evropské akciové trhy | Nejnovější statistika | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americká investiční banka | Forint | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Nákup zlata | Šéf Fedu | Cenový kanál | Royal Dutch Shell | Ether | Poptávka po dolaru | Americký dolarový index | Finanční války | Zasedání OPEC | Nové peníze | Spotřebitelská inflace | Akcie na burzách | Kompozitní index | Kathy Lienová | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Výprodej akcií | Silnější dolar | Bannockburn Global Forex | Global Forex | Růst amerického dolaru | Propad cen ropy | Největší kryptoměna | Goldenburg Group Ltd | BDSwiss | Hodnota amerického dolaru | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | Tlak na akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | Nezávislost centrální banky | Náklady na úvěry | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Vývoj finančních trhů | Španělský IBEX | Zpomalení ekonomického růstu | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | The Wall Street Journal | Heiken Ashi | Vývoj kurzu koruny | Růst dolaru | Zájem o dluhopisy | Nemovitostní trh | Budoucnost Bitcoinu | Oživení trhu | Sazby ČNB | Obchodování na burzách | Makroekonomické statistiky | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Platformy pro obchodování | Mt. Gox | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Evropský regulátor | Rekordní růst | Období vysoké volatility | Zájem investorů | Inflace v ČR | Statistický úřad | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Ruský akciový trh | Reakce koruny | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Zahraniční investoři | CNY | Pokles sazeb | AMS | Očekávání do budoucna | Akcie firmy | Tencent Holdings | Boris Johnson | Finanční svět | Token | Americké společnosti | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Banky na Wall Street | Býčí výhled | Instant Trading EU | NASDAQ 100 | Blackstone | Pokles dolaru | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Americké futures | Pokles výnosů dluhopisů | Výkonný ředitel | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Digitální aktiva | Poskytování úvěrů | Konglomerát | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | FRS | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Pozornost finančních trhů | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Vyjednávání o brexitu | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | TeamViewer | Energetické firmy | Kurzarbeit | ESG | Předstihové indikátory | CFRA Research | Makroekonomický výhled | Nízká nezaměstnanost | Odhady ČNB | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Největší ekonomika | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Ředitel Saxo Bank | Střadatelé | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Analytik J&T | Politická situace | Lineární regrese | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Nová prognóza ČNB | Výkon amerického dolaru | Objem | Bílý dům | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | FRED | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Cenné papíry Kofoly | Včerejší obchodování | Obchodní nástroje | Obrat trendu | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Slušné zisky | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Záznam ČNB | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Generální ředitel | Největší pokles | Pavel Ryska | Ukrajina | Příliv investic | Lagardeová | Klesly akcie | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Philip Lowe | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Adam Glapiński | Vyhlídky | Průzkumy | Domácí měny | Federální rezervní banky | Americká data | Pozornost obchodníků | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Ekonomická důvěra | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Centrální banka USA | Dnešní data | Impuls | Zasedání RBA | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Inflace v listopadu | Německý ZEW index | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | NAFTA | Britové | Členové rady ČNB | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Pojišťovny | Fed dnes | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Goldenburg | Konzervativní strana | Evropský průmysl | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Konzervativci | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kofola | Kontrakty | Domácí průmysl | Prohlášení | Moskva | AbbVie | Centrální banky USA | Míra | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Nižší úrokové sazby | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Kupní síla | Regulátoři | Ředitelka | Fed index | FedEx | AT&T | Andrew Bailey | Ministr hospodářství | Americké vlády | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Rychlý růst mezd | Bydlení | Ministerstvo financí České republiky | Ztráta | NERV | Stratég | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | Vývoj jádrové inflace | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Investiční ředitel | Slabý ekonomický růst | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Ziskovost | Hospodaření | Údaje ministerstva | Vladimír Vávra | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Pracovní trh | Prodej automobilů | Američané | Návratnost | CFRA | Evropská inflace | Odhad spotřebitelské důvěry | Hlavní rizika | Aktualizované údaje | Miliardy eur | RBA | Budoucnost | Měnové politiky centrální banky | Ifo | Experti | Zemědělství | Brad Bechtel | ASML | Česká průmyslová výroba | Příjmy domácností | Poradenství | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Raiffeisenbank Luboš Růžička | Silnější koruna | Vyšší inflace | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | SAP | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Koruna sílí | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Alibaba Group Holding | Apple Inc. | Ceny energií | MOEX | Oživení globální ekonomiky | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Komunikace | Údaje o hrubém domácím produktu | Trump | Francie a USA | Prezident | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Samsung | Anglie | Trhy | ASX 200 | S&P/ASX 200 | WHO | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Silné měny | American Express | Virus | Jüan | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Viceguvernéři | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pohyby na forexovém trhu | Pandemie koronaviru | Pandemie | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | Vysoká inflace | Burzy v Hongkongu | Vstupy | Úřad pro energetické informace | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | BP | Americký ISM | Prodeje aut | Rekordní hodnoty | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Riziko zvýšení úrokových sazeb | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Americký Úřad pro energetické informace | Medvědi | Poptávky po ropě | Dolarové páry | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | COVID-19 | Britské měny | Empire State Index | Index CSI 300 | Důvěra v průmyslu | Konjunkturální průzkum | Panika na trzích | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Sestupný trend | Haruhiko Kuroda | Toyota | Vývoj | Tovární objednávky v USA | Hospodářská politika | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Vzestup inflace | Německé průmyslové podniky | Výkyvy | Překoupenost | Nástroje měnové politiky | Makroekonomické údaje | Restrikce | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Deficit státního rozpočtu | Mince | Profitovat | Shenzhen Composite | Tencent | Medvědí trend | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Index výrobní aktivity | Oldřich Dědek | Členové bankovní rady | Domácí data | Fiskální politiky | Útlum ekonomiky | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Zrychlení inflace | Klíčový ukazatel | Největší propad | Vyšší úrok | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Důvěra v německou ekonomiku | Asijská seance | Stimul | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Úvěrový program | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Vládní podpory | Hlavní americké indexy | Euro na dolar | Další pokles | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Investiční banka Goldman Sachs | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Extrémní volatilita | Uložení svých peněz | Tomáš Raputa | Peněžní zásoby | České státní dluhopisy | Další růst | Růst | Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí | Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí | Vyšší výnosy | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Bankovní asociace | České vlády | Ministryně financí Alena Schillerová | Karanténa | Vlna poklesu | Šíření nákazy | Ekonomické ukazatele | Sberbank | Ekonomiky | Jana Steckerová | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Poskytování hypoték | LTV | Práce | Jednání ČNB | Zelené energie | Afrika | Údaje | DPH | Mexiko | Omyl | Úročení vkladů | CDC | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nejvyšší soud USA | Nejvyšší soud | Přebytek běžného účtu | Celková inflace | Výpadky | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | David Frost | Microsoft Corp | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Úspory | Hospodářské oživení | Joe Manimbo | Růst cen v EU | Statistiky | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | Indikace | USD za barel | Madrid | S&P500 | Dílčí index | Producenti ropy | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Poptávka po pohonných hmotách | Debata | Surové ropy | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Posílení | Náklady na obsluhu dluhu | Dnešní statistika | Výkon dolaru | Joe Biden | Podpůrná opatření | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Binance Coin | Ekonomika oživuje | Odhad vývoje HDP | Cestování | Čtvrtletní výsledky | Americký HDP | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Náklady na financování | Shell | Energetická společnost | Spotřebitelské výdaje v USA | Maloobchod | Zaměstnanci | Anthony Fauci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Blízký východ | Růst výnosů | Soud | Dovoz | Vývoz | Tématické reporty | Potenciál zisku | Regulační orgány | Zadlužení | Expanze | Zveřejněné údaje | Akcie a dluhopisy | Spotřebitelské ceny v USA | Karl Schamotta | Hlavní kryptoměny | RBI | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Levné peníze | Sektor služeb | Medvědí scénář | Manažerka | Spekulovat | Moderna | Společnost Moderna | Důvěra spotřebitelů | Růst Bitcoinů | Koronavirová pandemie | Akcie leteckých společností | Omezení produkce | Kupci | Pokračování rally | Investment management | Proti trendu | Ekonomické zotavení | Kia | JDE | Unie | ČR | Pokles investic | Vakcíny proti koronaviru | Počty nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Nová prognóza | Evropské ceny výrobců | Antivirus | Čínská poptávka | Riot Blockchain | Investoři v Evropě | Rekordní nárůst | Předkrizové úrovně | Americké statistiky | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Poptávka po zlatě | Index Nasdaq Composite | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Rozpočtový deficit USA | Arena Pharmaceuticals | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Investice do infrastruktury | Členové Fedu | Prodeje automobilů | Míra nezaměstnanosti v Austrálii | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Proticyklické kapitálové rezervy | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Rostoucí akciový trh | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Realitní firma | ZIL | Cardano | Sam Stovall | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Nízké sazby | Koronavirové epidemie | Stimulační program | ONS | Hlavní index Nikkei 225 | Situace na trhu práce | Fundamentální pozadí | Johnson & Johnson | Úspěchy | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | SAE | Americký maloobchod | Program nákupu státních dluhopisů | Ceny | Praha | Kolaps | Květnový růst | Technologické společnosti | Polský průmysl | Reálná hodnota | Nálada v eurozóně | Celkový výsledek | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Emocionální obchodování | Důvěra | Obnovení růstu | Philip Lane | Indonésie | Oslabení liry | Vysoký přebytek | Růst zaměstnanosti | Významné události | Časový horizont | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Zpomalování inflace | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Erdogan | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | BHP Group | Pandemická situace | Trh s futures | Prolomení supportu | Snížení DPH | Pohyby dolaru | Marc Chandler | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Měnová politika Evropské centrální banky | Odborníci | Peso | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Pumpování peněz | Dolarové úrokové sazby | Nvidia | Výkon ekonomiky | Zasedání FED | Bloomberg Intelligence | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Dnešní zasedání ČNB | Politici | Vyhlídky světové ekonomiky | Epidemiologické situace | Diverzifikovat | Investiční prostředí | Celosvětový počet úmrtí | Počet úmrtí | Turecká vláda | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Průměrný kurz koruny | Marathon | Pracovní místa | Test na koronavirus | Ranní okénko | Česká republika | Šéf centrální banky | Pablo Hernández de Cos | Zápis z posledního zasedání Fedu | Poptávka po akciích | Epidemická situace | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Změna politiky | Akcie Johnson & Johnson | Americké měny | Epidemiologická situace | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Příležitosti k obchodování | Dílčí indexy | Protiepidemická opatření | Zásoby benzinu | Solární energie | Pokles indexu | První obchodní den | Plošná karanténa | Vlny koronaviru | Pandemický program | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Oživení ekonomiky USA | Oslabování amerického dolaru | Nové zprávy | Polská vláda | Pád cen | Kurz liry | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Rovnováha na trhu | Životní prostředí | Siemens | Vakcinace | Program QE | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | Tony Christoforou | Vassili Serebriakov | Lael Brainardová | Nový kmen koronaviru | Kmen koronaviru | Vývoj spreadu | Plný úvazek | Částečný úvazek | Očkování proti covidu-19 | Počasí | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | Vývoj německé ekonomiky | Zpráva pro dolar | Dobrá zpráva pro dolar | Oživení amerického trhu práce | Počet pracovních míst | Samsung Electronics | Rio Tinto | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Independent Advisor Alliance | Chris Zaccarelli | Tempo hospodářského růstu | Měsíční data | Indexy na Wall Street | Situace na trhu | InPost | Očkování proti covidu | Express | Hrubý domácí produkt (HDP) Polska | Tržní ceny | J&J | Výrobní aktivity | Vypuknutí pandemie | ADP report zaměstnanosti | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | MIB | Ark Invest | Silver Institute | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Nastavení sazeb | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Růstový trend | James Bullard | V4 | Rostoucí výnosy | Třetí vlna | Dlouhodobější výhled | Investoři a obchodníci | Akcie na burzách v Asii | Siemens Energy | Oživení americké ekonomiky | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Velké ztráty | Výrazný růst | ForexNation | Turistická sezona | Hodnotové akcie | Quadruple witching | Indikátory v eurozóně | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | Platební prostředek | Discovery | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | Harley-Davidson | Data o inflaci | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | COIN | Ark | Krypto trh | Ceny ropy Brent | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Rostoucí ceny | Objednávky | Potenciální výnosy | Události tohoto týdne | Hlavní události tohoto týdne | Comcast | Akcionáři Avastu | Boční trend | Přeprodané oblasti | Obavy z růstu inflace | Goldman Sachs Group | Meziroční růst cen | Výprodej na globálních akciových trzích | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Tuzemská měna | Malta | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | Obavy z inflace | API | Oslabení | Prudké oslabení | Práce v EU | Deník N | Prodejní ceny | První zvýšení sazeb | Německá inface | MNB | První zvýšení sazeb ČNB | Omezování nákupů aktiv | Zajištění proti inflaci | Přehřátí ekonomiky | Přehřívání ekonomiky | Proinflační faktory | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Světové kryptoměny | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | Euro a inflace | Evropské továrny | Dolarový dluh | Rozklad meziročního růstu inflace v eurozóně | Rozklad meziročního růstu inflace | Cíl Evropské centrální banky | Utržené dolary | Týdenní výkon | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Nové prognózy | Prognózy banky | Dolar dnes | Vyšší úroveň | El País | Varianty koronaviru | Malajsie | Cenové stability | Technologie | Rekordní schodek | Spojené arabské emiráty | Strategie ECB | UST | Zvýšení produkce | Zotavení globální ekonomiky | Tempo zdražování | Problémy se subdodávkami | Rada guvernérů ECB | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Americký trh | Mutace delta | Odvětví | Ostatní kryptoměny | BHP | Divize | Načasování | Boom | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Covidová situace | Štěstí | Jakub Rybacki | Rekordní minimum | Psychologické úrovně | Důležité zprávy | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Aktuální prognózy | Signály Fedu | Esther Georgeová | Funkční období | ASX | Vlna pandemie | Inflace ve Velké Británii | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Evergrande | China Evergrande | Lenka Kalivodová | ANO | Obchodní bilance Austrálie | Vysoká poptávka | Indexy amerického akciového trhu | Energetika | TIPS | Společnost Siemens | Solana | Analytici Goldman Sachs | Čínský index | Etherea | Pracovní den | Alor Broker | Utahování měnových podmínek | Výsledek zasedání Fedu | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Úročení | Energetická krize | Směřování FEDu | Klíčový údaj | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Posilování amerického dolaru | Prudké zdražování | Inflace v září | Těžby Bitcoinu | Akcie Comcastu | Reakce dolaru | Zpráva o vývoji trhu práce | Charter Communications | Mediální podnik | Akcie Charter Communications | Regrese | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | FX sales | Makro stratég | Zdravotnictví | Pozornost | Přijetí bitcoinu | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Rychlejší růst inflace | Meta Platforms | Odborníci na kryptoměny | Zvýšení sazeb v eurozóně | Centrum kryptoměnového průmyslu | Starosta New Yorku | Eric Adams | Kaisa | Obavy o čínský realitní sektor | Čínský realitní sektor | Firma Kaisa | Česká národní banka (ČNB) | Hospodaření českého státu | Akcie skupiny | Růst polské ekonomiky | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Krypto průmysl | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Dopady inflace | Celoroční výhled | Prognóza poptávky | Lockdowny | TIM | Turecké měny | Propad měny | Index technologického trhu | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Bezpečná aktiva | Nové mutace | Omikron | COVID-19 omikron | Zveřejnění zprávy | Varianta omikron | | Omezování nákupů dluhopisů | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Powellovy komentáře | Vojtěch Boháč | Zlotý | Kmen omikron | Rozšíření | Rostoucí inflace | Informace z kryptoměnového trhu | Prognózy inflace | Spotřebitelské inflace | Obavy z omikronu | Vánoční rally | Příležitosti ke zhodnocení peněz | Dynamická strategie | Fondy kapitálového trhu | Defenzivní strategie | Inflační situace | Coinglass | Banka HSBC | Odvětví cestovního ruchu | Prognóza cen ropy | Nárůst počtu nakažených | Rozvahy Fedu | Nepokoje v Kazachstánu | Politická situace v Kazachstánu | Situace v Kazachstánu | Těžby bitcoinů | Vlna omikronu | Siemens Gamesa | Shell Plc | Royal Dutch | Obchodování s kryptoměnovými futures
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Zprávy z trhu a tržní analýzy
Zprávy z USA
Zprostředkování financování
Zprostředkovatel devizových obchodů
Zprostředkovatelé
Zprovoznění indikátoru
Zpřesněná data
Zpřesněná data o HDP
Zpřesněné údaje
Zpřesněný odhad

Následující klíčová slova

Zpřísnění proti koronaviru
Zpřísňování měnové politiky
Zpřísňováním měnové politiky
Způsobilí k obchodování
Způsob investování
Způsob myšlení
Způsob obchodování
Způsob pomoci jednotlivých zemí
Způsob riskování
Způsob tradingu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
fpmarkets
Potvrďte prosím... Zavřít