Středa 29. červen 2022 06:37
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Dluhy

img

Je to oficiální: Rusko je po 104 letech v bankrotu vůči zahraničí. Poškození věřitelé Ruska se chtějí „zahojit“ ze zmrazeného majetku ruských oligarchů nebo ze zmrazených peněz ruské centrální banky

28.06.2022 Světově významná ratingová agentura Moody’s v noci na dnešek středoevropského času potvrdila, že Rusko se ocitlo v platební neschopnosti – tedy v bankrotu – vůči svým zahraničním věřitelům. Rusko se v platební neschopnosti ocitlo už včera, ta však nebyla oficiálně vyhlášena. Nyní ji tedy oficiálně vyhlásila právě zmíněná ratingová agentura Moody’s.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

Moskva odmítá tvrzení, že je v platební neschopnosti, oznámil Kreml

27.06.2022 Ruská federace odmítá tvrzení, že se poprvé od bolševické revoluce před více než 100 lety ocitla v platební neschopnosti. Úroky, které měla zaplatit, zahraničním držitelům dluhopisů odeslala, oznámil dnes mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Pokud peníze nedorazily, jsou na vině sankce, které na Rusko uvalily západní země, dodal.
C:\fakepath\Ruslo-dluh.png

Problémy ruského dluhu - od bolševické revoluce, přes rozpad SSSR až po Putina

27.06.2022 Těsně před bolševickou revolucí v roce 1917 bylo carské Rusko největším mezinárodním dlužníkem na světě, protože si hodně půjčovalo na financování industrializace a železnic a po vypuknutí první světové války i na modernizaci armády. Po říjnové revoluci v roce 1917, kdy se k moci dostali bolševici v čele s Vladimirem Iljičem Leninem, nastal totální rozvrat hospodářství a 1. ledna 1918 Lenin anuloval všechny státní půjčky, jak zahraniční tak vnitřní, a Rusko oznámilo, že dluhy platit nebude. Nejvíce na to doplatila Francie a Británie, které utrpěly ohromné ztráty. Podle amerického historika a analytika dosahoval tehdejší zahraniční dluh Ruska v dnešních cenách 500 miliard dolarů. Trvalo až do poloviny 80. let, než Moskva část tohoto dluhu uznala.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko se ocitlo v platební neschopnosti, píše Bloomberg

27.06.2022 Rusko se poprvé za více než 100 let ocitlo v platební neschopnosti. Stalo se tak poté, co v neděli večer Moskvě vypršela lhůta na zaplacení zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) úroků ze zahraničních dluhopisů, informovala dnes agentura Bloomberg. Moskva peníze na zaplacení má, západní země jí ale kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu platbu nechtějí umožnit. Ruský ministr financí Anton Siluanov situaci označil za frašku.
img

Rusko dnes po 104 letech zbankrotovalo – jak se teď zahraniční věřitelé dostanou ke svým penězům? Někteří se chtějí „zahojit“ z majetku ruských oligarchů či ze zmrazených ruských rezerv

27.06.2022 Dnes časně ráno středoevropského času Rusko poprvé od začátku roku 1918 nenaplnilo své závazky vůči zahraničním věřitelům. Poprvé za více než 104 let tudíž zbankrotovalo na svůj zahraniční dluh. Jedná se o bankrot technického rázu, protože Rusko má peníze i ochotu dlužné částky nadále řádně hradit. Neumožňují mu to však západní sankce.
img

Summit zemí G7 ukazuje, že Západ už účinné sankce pro Rusku vyčerpal. Ekonomický a geopolitický význam skupiny G7 postupně upadá

26.06.2022 V bavorských Alpách dnes začal summit zemí skupiny G7. Tato skupina sestává z klíčových ekonomik Západu. Těžko už jejím všem členům přisuzovat adjektivum „světově nejvýznamnější hospodářství“, jež jim bezesporu svého času náleželo.
C:\\fakepath\\EU staty.jpg

Lídři zemí EU debatují o cenách energií a nedostatku ruského plynu

24.06.2022 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájili v Bruselu závěrečný druhý den summitu, který věnují debatě o možných opatřeních proti vysokým cenám energie a omezeným dodávkám ruského plynu. Lídři před summitem navrhovali různé recepty od společných nákupů plynu po cenové stropy, na konkrétních společných řešeních se však patrně neshodnou. Konkrétním výstupem summitu by měl být souhlas se zavedením eura v Chorvatsku, na němž by se měli šéfové států shodnout v úvodní části dnešního jednání.
C:\fakepath\putin.png

Ruský prezident podepsal dekret o obsluze zahraničního dluhu

22.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes podle agentury Interfax podepsal dekret, kterým se stanoví dočasné postupy ohledně obsluhy zahraničního dluhu. Učinil tak v čase, kdy zemi vystavené západním sankcím za její vojenskou invazi na Ukrajinu hrozí, že své dluhy nebude schopna splácet. Stalo by se tak poprvé od bolševické revoluce před více než 100 lety.
img

Obchodní zprávy pro začátečníky: Co je to Evropská centrální banka?

10.06.2022 Jak již název napovídá, Evropská centrální banka je centrální bankou Evropy a je všeobecně známá pod zkratkou ECB (European Central Bank). ECB je zodpovědná za dohled nad měnovým a bankovním systémem v eurozóně a stojí na vrcholu bankovní struktury.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Země EU budou moci z fondu obnovy čerpat peníze na posílení kapacit LNG

05.06.2022 Peněz z nového unijního fondu obnovy, který byl vytvořen na podporu hospodářského růstu po pandemii covidu-19, budou moci země Evropské unie využívat k posílení svých kapacit zkapalněného zemního plynu (LNG). Řekl to včera podle agentury Reuters eurokomisař pro ekonomiku Paolo Gentiloni.
img

Broadcom kupuje za 61 miliard USD společnost VMware

26.05.2022 Americký designér, vývojář a výrobce polovodičů dnes oznámil své plány převzít za 61 miliard dolarů společnost VMware. Cloudová softwarová společnost VMware pomáhá firmám sdílet zdroje, nástroje a především data mezi cloudovými servery a privátním cloudem. Dohoda by měla proběhnout ve formě hotovosti a akcií. VMware prošla minulý rok spin-offem od společnosti Dell, která potřebovala splatit dluhy. Michael Dell, CEO společnosti Dell, vlastní přibližně 40 % společnosti VMware.
img

Na stát letos budeme pracovat méně než loni. Na stát Češi rekordně pracovali během pandemie

17.05.2022 Letos budou Češi na stát pracovat kratší dobu než loni. Podle Liberálního institutu odevzdáme státu vše, co si prací vyděláme od 1. ledna do 17. června. Dle společnosti Deloitte, která používá jinou metodiku výpočtu, odevzdáme státu vše, co vyděláme za období od 1. ledna do 18. června.
img

Státní dluh stoupl v 1. čtvrtletí o 128 miliard na 2,6 bilionu Kč

22.04.2022 Státní dluh v prvním čtvrtletí stoupl o 128 miliard korun na 2,59 bilionu korun. Vyplývá to z čtvrtletní zprávy o řízení státního dluhu, kterou dnes vydalo ministerstvo financí. Na každého Čecha tak hypoteticky připadl dluh zhruba 247.000 korun.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Vedoucí MMF a Světové banky varují před dluhovou krizí v chudých zemích

21.04.2022 Vedoucí Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky (SB) včera varovali, že rostoucí úrokové sazby tlačí na nejchudší země světa, které se potýkají s pandemií covidu-19 a rostoucími cenami potravin. Prezident SB David Malpass na tiskové uvedl, že "zejména v nejchudších zemích dochází k obrovskému nárůstu dluhů". Vedle "dluhové krize" se debaty na jarním zasedání MMF a SB podle Malapasse zaměřují na ruskou invazi na Ukrajinu, pandemii a zpomalující světovou ekonomiku.
img

Akcie Twitter v hledáčku Elona Muska. Odkoupí Twitter za 54,20 USD za akcii?

20.04.2022 O akcie Twitter (TWTR) projevil zájem zakladatel a majitel automobilky Tesla Elon Musk. Ten nedávno koupil větší část akcií této společnosti. Následně přišel s nabídkou na odkoupení celé firmy za 2,9 miliardy USD. Povede se nejbohatšímu muži na světě odkoupit Twitter? A jak se proti tomuto kroku daná společnost brání?
img

AMD akcie a rekordní zisk za rok 2021. Klesne poptávka po čipech?

13.04.2022 AMD akcie zažívají velmi volatilní období, což je dáno i vývojem na trhu s nabídkou čipů. Čekací lhůty na čipy se i v roce 2022 nadále prodlužují. Blíží se období, kdy začne poptávka po čipech klesat? I na to se podíváme v dnešním článku.
C:\fakepath\Sri Lanka.jpg

NYT: Srílanská ekonomika padla na samé dno, prezident je pod tlakem

29.03.2022 Dluhová krize zasahuje do života obyvatel Srí Lanky, kde jsou jídlo a benzín momentálně buď nedostupné, nebo příliš drahé. Proti prezidentovi proslulému krutostí se vzdouvá vlna protestů, píše americký deník The New York Times.
img

Přehled USD, EUR, GBP. V eurozóně se zvyšuje riziko stagflace

28.03.2022 Týdenní zpráva CAES naznačila několik trendů najednou, které budou pravděpodobně dominovat v krátkodobém výhledu. Za prvé, dolar přidal 4,6 miliardy do kumulativní dlouhé pozice. Za dva týdny byly výprodeje za 8 týdnů získány zpět a kurz dolaru je nyní nejvyšší od ledna.
img

Akcie kybernetické bezpečnosti: 5 tipů pro vaše portfolio

21.03.2022 Kvůli válce na Ukrajině vzrostly obavy z hackerských útoků. Informační válka a kybernetické útoky se totiž staly součástí moderního vedení boje. Například Izrael před pár dny čelil největšímu kyberútoku ve své historii. Hnutí Anonymous oznámilo vyhlásilo kybernetickou válku Rusku. Obavy panují i z útoků ze strany Ruska. S rostoucí digitalizací se tyto hrozby navíc v budoucnu budou spíše zvyšovat.
img

Kryptoměnové doly v Texasu představují riziko nových nákladů

16.03.2022 Navzdory všeobecnému přesvědčení představuje zvýšené zatížení elektrické sítě, které vyžadují kryptoměnové doly, náklady na modernizaci celé sítě. Později se tyto náklady rozloží mezi všechny domácnosti v zemi. To znamená další náklady pro obyvatele, kteří se již letos potýkali s nebývalým nárůstem cen energií.
img

ECB ponechává úrokové sazby beze změny

15.03.2022 ECB ponechala svou základní úrokovou sazbu na nejnižší úrovni – od března 2016 je na nule. Ministři financí EU se dohodli, že v příštím roce mírně zpřísní fiskální politiku, a to po třech letech, kdy do ekonomiky vkládali miliardové injekce kvůli pandemii koronaviru. Uvedli také, že pokud to situace na Ukrajině bude vyžadovat, připraví další hotovost.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko varuje, že kvůli sankcím bude nuceno splácet zahraniční dluh v rublech

14.03.2022 Ruské ministerstvo financí schválilo dočasný postup pro splácení dluhu v cizí měně, ale varovalo, že platby budou prováděné v rublech, pokud sankce zabrání bankám hradit dluhy v jejich původní měně. Ministr financí Anton Siluanov současně popřel, že by Rusko nebylo schopno plnit své dluhové závazky.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 16. Co se děje ve světě?

11.03.2022 Klíčové indexy amerického akciového trhu – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – uzavřely čtvrtek dalším poklesem, tentokrát však malým. Včerejší den byl velmi plodný z hlediska různých zpráv a reportáží. Na prvním místě z hlediska důležitosti je samozřejmě americká inflace, která dále zrychlovala, jak očekávali všichni účastníci trhu bez výjimky. Index spotřebitelských cen v únoru vzrostl na 7,9 %, což také nepřekvapilo. Pravděpodobně proto, že obchodníci a investoři jsou již zvyklí na to, že inflace každým měsícem roste, a na tuto zprávu nebyla žádná zvláštní reakce. Akciový trh vykázal velmi zdrženlivou dynamiku a nadále se nachází poblíž svých lokálních minim.
img

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?

09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
img

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?

09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
C:\fakepath\fitch agentura.jpg

Rusku bezprostředně hrozí neschopnost splácet dluhy, soudí agentura Fitch

09.03.2022 Americká ratingová agentura Fitch v úterý snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o dalších šest stupňů, protože v důsledku mezinárodních sankcí považuje neschopnost země splácet své závazky za bezprostřední hrozbu. Informovala o tom agentura Reuters. Fitch už minulý týden posunula rating Ruska do neinvestiční kategorie, stejně jako další americká agentura Moody's.
img

Společné evropské dluhopisy znovu na scéně, EU chystá podporu

08.03.2022 Jedna z klíčových dnešních zpráv hovoří o tom, že se EU chystá vydat další společné dluhopisy. Už to udělala v souvislosti s koronakrizí, nyní je to kvůli potřebě financovat výdaje na obranu, a především drahé energie. Zatím chybějí podrobnosti, údajně se má rozhodnout na mimořádném summitu konaném ve čtvrtek a pátek.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moody's srazila úvěrový rating Ruska na druhou nejnižší úroveň

06.03.2022 Ratingová agentura Moody's dnes zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska o další čtyři stupně. Ruský rating se tak dostal na úroveň Ca, což je druhá nejhorší známka v ratingové škále Moody's. Agentura předpokládá, že opatření ruské centrální banky k omezení pohybu kapitálu pravděpodobně naruší splácení zahraničního dluhu Ruska.
C:\fakepath\sp agentura.jpg

S&P prudce snížila rating Ruska hlouběji do neinvestičního pásma

04.03.2022 Ratingová agentura S&P Global výrazně zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti Ruska hlouběji do neinvestičního teritoria, tzv. junk. Nové mezinárodní sankce vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu a ochranná opatření země zvýšily riziko ruského selhání při splácení dluhu, uvedla S&P ve svém prohlášení. S&P již minulý týden snížila rating Ruska do neinvestiční kategorie.
img

Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku

01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
C:\fakepath\biden3.jpeg

Biden představil první sadu sankcí proti Rusku, jeho kroky má za začátek invaze

23.02.2022 Americký prezident Joe Biden včera podobně jako evropští lídři oznámil první sadu sankcí proti Rusku v reakci na kroky Moskvy, které označil za začátek ruské invaze na Ukrajinu. Postihy se týkají dvou ruských bank, obchodování se státním dluhem na západních trzích a také vybraných ruských elit. Podle šéfa Bílého domu Rusko zaplatí ještě vyšší cenu, pokud bude pokračovat v agresi, zároveň je prý ale stále možné odvrátit "nejčernější scénář".
C:\fakepath\Kanada.jpg

Kanada zavedla sankce vůči Rusku, do východní Evropy pošle další vojáky

23.02.2022 Kanadský premiér Justin Trudeau včera oznámil první kolo ekonomických sankcí vůči Rusku. Trvat mají do chvíle, než bude obnovena územní integrita Ukrajiny, a zasáhnou mimo jiné ruské zákonodárce, citovala premiéra agentura AFP. Ottawa rovněž vyšle do východní Evropy stovky dalších vojáků.
img

Akcie Shell na vzestupu i díky rostoucím cenám ropy. Překoná cena akcie Shell 25 USD?

23.02.2022 Akcie Shell jsou zrovna v období, kdy se jim fundamentálně vcelku daří. A to především díky rychlému růstu ceny ropy. Ten by navíc mohl v blízké době pokračovat zejména kvůli eskalaci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Ukážeme si, jak je na tom aktuálně trh s ropou a jaký by mohl být další vývoj ceny akcie Shell. Nebude chybět fundamentální analýza nejnovějších hospodářských výsledků, ani technická analýza cenového grafu a aktuální novinky ohledně Shell.
img

Akcie Google (Alphabet) a rekordní zisk za 2021. Co přinese split akcií?

18.02.2022 Akcie Google (Alphabet) velmi úspěšně ukončily poslední kvartál roku 2021 a zároveň je celý minulý rok naprostým historickým rekordem, co se týče obratu a zisku. V rámci fundamentální analýzy si podrobně ukážeme, jak Google s přehledem pokořil laťku z předešlých let. Prvně si však uvedeme několik důležitých informací, mezi které jistě patří plánovaný split akcie Google.
img

Akcie Intel: Firma plánuje továrnu na čipy za 100 mld. USD

11.02.2022 Akcie Intel jsou aktuálně probírané v souvislosti s mnoha důležitými zprávami. Intel zveřejnil hospodářské výsledky za poslední účetní čtvrtletí a rok, což si podrobně rozebereme v rámci fundamentální analýzy.
C:\fakepath\dc4ecc06e27d8e1698d5413f2.jpg

Dluhy už se umořují inflací

28.01.2022 Ve středu připravil šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell trhy na to, že by se v USA mohly zvyšovat úrokové sazby od března na každém dalším zasedání, což je až 7x. Ve čtvrtek pak přišel bombastický odhad růstu HDP ve Spojených státech za čtvrté čtvrtletí, který jen potvrdil jestřábí nastavení Fedu.
C:\fakepath\analyza-17012022-6.png

Jak používat ukazatel Běžné likvidity (Current ratio) pro analýzu akcií

17.01.2022 Ukazatel Current Ratio (neboli Běžná likvidita) ukazuje schopnost společnosti nebo korporace platit krátkodobé závazky splatné do jednoho roku. Ukazatel se vypočítá jako oběžná aktiva/krátkodobé závazky za určité časové období.
img

Eurobondy zaznamenávají rekordy, společnosti spěchají shánět hotovost

14.01.2022 Přestože trh na dnešní projev šéfa Fedu Powella reagoval pozitivně, investoři stále směřují prostředky do aktiv bezpečného přístavu.
img

Nejlepší akcie 2022: 5 tipů pro vaše investiční portfolio

12.01.2022 Jaké akcie koupit v roce 2022? Každý rok investoři hledají ty nejlepší akcie pro své portfolio. Přesto je někdy dost těžké najít lukrativní akcie s perspektivními vyhlídkami. Zejména po obrovském nárůstu cen v letech 2020 a 2021 se obchodníci ptají, do kterých akcií se nyní vyplatí investovat.
img

Co nás v roce 2022 čeká a nemine v ekonomice? Osm hlavních změn a očekávání

01.01.2022 Česko od dneška hospodaří v režimu rozpočtového provizoria. Musí totiž začít osekávat pandemické dluhy. Nejen státní zaměstnanci a důchodci se tak musí připravit na hubenější čas, i když ne nutně od letoška. Inflace, která však letos udeří, v tomto měsíci až desetiprocentní, způsobí výrazné pokles kupní síly obyvatelstva – a tedy jeho životní úrovně. Na co dalšího je letos třeba se v ekonomické a finanční oblasti připravit. Zde osmero hlavních změn a očekávání roku 2022, níže jsou pak představeny blíže.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Udělejte ze svých dětí malé finančníky. Není to tak složité...

28.12.2021 Říká se, že peníze vládnou světu. To je do jisté míry pravda, ale když začnou ovládat naše životy víc, než je zdrávo, je to špatně. Přitom se to lehce může se to stát každému, kdo se s nimi nenaučí hospodařit a kdo s nimi nerozumně nakládá. Aby k tomu nedošlo, měli bychom se s nimi učit zacházet už od dětství. Proto u svých potomků nepodceňujte výchovu k finanční gramotnosti.
img

China Evergrande Group zvýšila tempo splácení dluhu

27.12.2021 China Evergrande Group oznámila, že společnost pod tlakem vlády, aby zaplatila své dluhy, obnovila výstavbu většiny svých projektů. Podle prohlášení společnosti bylo obnoveno téměř 92 % realitních projektů Evergrande, oproti 50 % v září. Počet pracovníků zapojených do projektů, u nichž byla obnovena výstavba, se od září zvýšil na 89 000 o 31 %. Evergrande se potýká s více než 300 miliardami dolarů v závazcích, protože vládní kampaň na snížení dluhu developerů a omezení let spekulací na trhu s bydlením ovlivnila situaci. S obavami, že prohlubující se průmyslová krize by poškodila hospodářský růst a podkopala sociální stabilitu, začal Peking omezovat financování některých developerů i kupujících domů. Čínská centrální banka ve svém čtvrtletním prohlášení o měnové politice slíbila posílit podporu ekonomiky, a zároveň opakuje svůj cíl podporovat silný růst v sektoru nemovitostí a zároveň chránit práva kupujících nemovitostí a plně uspokojit poptávku. Podle Wang Menghui, ministra pro bydlení a rozvoj měst a venkova, bude vláda usilovat o stabilizaci půdy a cen bydlení a zajistit přiměřenou poptávku. Evergrande bude potřebovat maximální produktivitu, aby mohla během tohoto měsíce poskytnout 39 000 bytů ve 115 projektech. Společnost také uvedla, že více než 80 % obchodních partnerů Evergrande, jako jsou dekoratéři a stálí dodavatelé materiálů, obnovilo spolupráci se společností. Kromě závazků vůči bankám, dodavatelům a individuálním investorům v produktech správy kapitálu má Evergrande dluhopisy v hodnotě 7,4 mld. dolarů se splatností v roce 2022. Společnost očekává, že v úterý zaplatí kupon ve výši asi 255 milionů dolarů na dvoudolarové bankovky. Většina offshore dolarových bankovek se obchoduje pod 0,23 dolaru za dolar. Akcie Evergrande letos klesly o 90 %.
img

Akcie Alibaba od října 2020 klesly o více než 66%. Jedná se o příležitost k nákupu?

21.12.2021 Akcie Alibaba (BABA) jsou stále v hlubokém poklesu. Především díky tomu, že jsou soustavně v nemilosti ze strany investorů, čínských a amerických regulačních orgánů. Zatímco Čína na Alibabu stále zaklekává, ze strany amerických regulačních orgánů zase hrozí delistování z amerických burz. To se přirozeně podepsalo i v hospodářství podniku, což si ukážeme v rámci fundamentální analýzy.
img

Největší čínský developer dostal rating platební neschopnosti

17.12.2021 Krize na realitním trhu v Číně nadále nabírá na síle. Poté co se propadly akcie a bondy čínského developera, klesly v úterý také akcie společnost Shimao Group, což je nová rána. Společnost China Evergrande Group, největší developerská společnost v oboru, byla dnes oficiálně zařazena do ratingu neschopnosti splácet agenturou S&P Global. Oznámení bylo zveřejněno v pátek bezprostředně poté, co vyšlo najevo, že nadhodnocená firma zmeškala splátku dluhopisů.
C:\fakepath\dolary.jpg

MMF: Světový dluh loni dosáhl vlivem pandemie rekordních 226 bilionů USD

15.12.2021 Světový dluh dosáhl v loňském roce v důsledku pandemie covidu-19 rekordní výše 226 bilionů dolarů (5,1 biliardy Kč). To představuje 256 procent světového hrubého domácího produktu (HDP). Znamená to nárůst o 28 procentních bodů, tedy nejvíce od druhé světové války. Informoval o tom dnes Mezinárodní měnový fond (MMF).
img

Evergrande je opět na pokraji bankrotu

07.12.2021 Akciové indexy NASDAQ a S&P500 v pondělí mírně vzrostly, ale zatím zůstávají v rámci korekce. Index Dow Jones však za poslední tři dny vzrostl poměrně výrazně. Obecně lze říci, že americký akciový trh příliš nerozhodily slabé Non-farms, které vyšly v pátek, ani zprávy týkající se čínského developera Evergrande, který v sobotu oznámil, že má nové problémy s likviditou při splácení úroků za 260 mil. USD.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Růst čínského vývozu v listopadu zpomalil, dovoz naopak zrychlil

07.12.2021 Tempo růstu čínského vývozu v listopadu zpomalilo. Mohl za to silný jüan, slábnoucí poptávka a vyšší náklady. Dovoz však nečekaně zrychlil, protože země se snaží doplnit zásoby vyčerpaných komodit, jako uhlí. Přebytek bilance zahraničního obchodu se snížil na 71,72 miliardy USD (1,6 bilionu Kč) z říjnových 84,54 miliardy USD. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil čínský celní úřad.
img

Ministryně financí USA varuje kongres před zvyšováním dluhového stropu

30.11.2021 Před pouhými dvěma měsíci byl celý svět svědkem toho, jak se mohly Spojené státy dostat do situace, kdy nebudou schopny splácet své dluhy, protože země dosáhla svého dluhového stropu. To znamenalo, že americké ministerstvo financí si nesmělo půjčovat ani vydávat dluhopisy nad limit. Když prostředky na účtech dojdou a již není možné získat nové, je automaticky oznámen technický bankrot.
img

Akcie Visa zažívají pokles. Na vině je spor s Amazonem i obavy z regulací

26.11.2021 Akcie Visa (V) nemají za sebou zrovna dobré období. A to i navzdory tomu, že jejich hospodářské výsledky jsou úctyhodné. Proč tedy titul čelí tak silnému prodejnímu tlaku? Mezi důvody patří například znovuzvolení Jeroma Powella, spor s Amazonem, negativní očekávaní ohledně dalšího vývoje a rostoucí konkurence ze strany alternativních platebních metod.
img

Americký dolar je i nadále silný a jeho růst dnes může znovu pokračovat

24.11.2021 Akciovému trhu ve Spojených státech nadále dominuje očekávání růstu nákladů na půjčky, což negativně ovlivňuje akcie technologických společností, ale i společností s významnými finančními dluhy, které se objevily během akutní fáze pandemie koronaviru. Tradičně rostoucí úrokové sazby negativně ovlivňují dynamiku akciového trhu, ale ne všech akcií. Za těchto podmínek dostávají cenné papíry společností v bankovním sektoru dobrou podporu, protože zvýšení úrokových sazeb má příznivý vliv na atraktivitu bankovních vkladů a tím i na příjmy těchto finančních organizací.
C:\fakepath\euro money.jpg

Analytik Deutsche Bank: Reálné výnosy patrně zůstanou ještě dlouho záporné

15.11.2021 Reálné úrokové sazby patrně zůstanou ještě mnoho let záporné, domnívá se analytik německého finančního ústavu Deutsche Bank Jim Reid. Zdůvodňuje to obrovským zadlužením kvůli pandemii a nynější vývoj srovnává s vývojem po světových válkách. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\cina-11112021.jpg

Čínský Evergrande - krize prozatím zažehnána

11.11.2021 Každý, kdo sleduje příběh čínského Evergrandu, si jistě pokládá otázku – zaplatil Evergrande ve středu 10. listopadu splatných 148 milionů dolarů nebo ne?
img

Nedostatek čipů ohrožuje automobilový průmysl. Jak si aktuálně vedou akcie Ford?

27.10.2021 Nedostatek čipů na trhu silně zasáhl automobilový průmysl. Problémům se nevyhnula ani firma Ford. A právě na tuto společnost se dnes podíváme podrobněji. Automobilka se rozhodla ve velkém přeorientovat na elektromobilitu a za tímto účelem se soustředí na investice do výroby potřebných komponentů. V rámci technické a fundamentální analýzy si představíme aktuální výsledky firmy a rozebereme si i cenový graf akcie Ford. Dle všeho se akcie F nachází poblíž významné cenové úrovně a bude zajímavé sledovat, zda bude pokračovat růst, nebo dojde ke korekci.
img

Bitcoin je na rekordu. Tleská mu Wall Street i Salvador. Vlády a centrální banky v něm ale zpravidla vidí stále nebezpečnějšího rivala

24.10.2021 Bitcoin se v týdnu vyhoupl na nový cenový rekord. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dostala až na úroveň necelých 67 tisíc dolarů za kus. V korunách tak bitcoin vyšel takřka na 1,5 milionu, poprvé v historii. Bere jej totiž za svůj jak Wall Street, tak země typu Salvadoru.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Ručička vah se v září otočila, oproti srpnu si nejlépe vedly komoditní fondy, naopak největší pokles zažily akciové fondy

12.10.2021 Největší meziměsíční propad zaznamenaly v září akciové fondy, v důsledku paniky spojené s čínskou firmou Evergrande odepsaly -3,91 %. Pokles zažily také dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu, a sice na hodnotu -1,24 %, respektive -0,63 %. Dařilo se naopak nemovitostním fondům, které si připsaly zhodnocení 0,11 %. S nejlepším výsledkem zakončily měsíc září fondy komoditní, které v porovnání se srpnovým nezdarem získaly 3,89 %.
img

10 důvodů, proč vlastnit zlato

11.10.2021 Zlato je jedním z nejstarších aktiv vůbec. Ve starověku se používalo jako platidlo, dnes je zlato investičním nástrojem, vždy však bylo uchovatelem hodnoty. V dnešní době nadměrného tištění peněz je zpochybněna důvěryhodnost fiat měn a státních dluhopisů. Ty dříve investorům poskytovaly větší jistotu a hodnotu.
C:\fakepath\Dolar-2.jpg

Forex: Dolar posiluje, investoři vyhlížejí páteční statistiku pracovního trhu v USA

05.10.2021 Dolar posiluje, přiblížil se k ročnímu maximu z minulého týdne. Investoři vyhlížejí páteční statistiku o americkém pracovním trhu a to, jak na ni zareaguje americká centrální banka (Fed).
C:\fakepath\global economy.jpg

MMF: Růst světové ekonomiky letos nedosáhne dříve očekávaných šesti procent

05.10.2021 Mezinárodní měnový fond (MMF) předpokládá, že letošní růst světové ekonomiky mírně zaostane za jeho červencovou prognózou, podle které měl činit šest procent. Uvedla to dnes výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgievová. Poukázala přitom na rizika spojená s dluhy, inflací a rozdílnými hospodářskými vyhlídkami v jednotlivých zemích. Upozornila, že nový odhad letošního růstu globálního hospodářství fond představí příští týden v úterý.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden se v Kongresu snažil usmířit hádky demokratů ohledně investičních balíků

03.10.2021 Americký prezident Joe Biden v pátek poměrně neobvykle přišel do Kongresu, kde se snažil usmířit neshody mezi demokratickými zákonodárci ohledně masivních investičních balíků, jež jsou stěžejními body jeho politické agendy. Demokraté se dva dny nedostali k hlasování o infrastrukturním balíku v hodnotě asi bilionu dolarů (21,8 bilionu korun) kvůli rozepřím ohledně ještě většího investičního plánu, který se týká školství, zdravotní péče či boje proti klimatickým změnám.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Studie: Čína překonává USA a další mocnosti ve financování zahraničního rozvoje

29.09.2021 Průměrné roční výdaje Číny na zahraniční rozvojové projekty vykázaly za pět let od roku 2013 dramatický růst, který dosáhl 85 miliard USD (1,9 bilionu Kč). Daleko tak překonaly výdaje Spojených států, Japonska a dalších velmocí. Vyplývá to ze studie americké výzkumné laboratoře AidData. Rok 2013 je rokem, kdy čínský prezident Si Ťin-pching začal prosazovat iniciativu nové Hedvábné stezky, jejímž cílem je zvýšit vliv Pekingu v zahraničí prostřednictvím financování a výstavby infrastrukturních projektů v Asii, Evropě a Africe.
img

Swingový výhled 39. týden

27.09.2021 Akciové indexy byly v minulém týdnu jako na houpačce. Nejprve trhy silně oslabovaly pod vlivem obav z krachu velkého čínského developera firmy Evergrande. Kromě problémů čínského developera ale všude jinde ve vyspělých ekonomikách panuje pozitivní nálada. V druhé polovině týdne pak indexy rostly zejména pod vlivem očekávaných zpráv z amerického Fedu.
C:\fakepath\akcie-27092021-3.png

Jak analyzovat akcie pomocí ukazatele P/B (P/BV)

27.09.2021 P/B znamená Cena/Kniha (účetní). Tento ukazatel (koeficient) představuje cenu aktiv společnosti sníženou o její závazky v případě likvidace společnosti.
img

Rychlé shrnutí

27.09.2021 Akcie v Asii zahajují týden smíšeně. ASX a Kospi rostou, zatímco Nikkei a indexy v Číně se drží na dosah pátečního close.
img

Důvod, proč by Bitcoin mohl být v bezpečí před globální krizí na akciovém trhu

22.09.2021 Někteří považují Bitcoin za tzv. digitální zlato, vzácného uchovatele hodnoty. Jiní Bitcoin považují za technologický projekt či typ softwaru s odpovídající sítí. To, že Salvador přijal Bitcoin jako zákonné platidlo bude podle všeho důkaz funkce směnných prostředků, kterou Lightning Network nabízí. Řešení škálování druhé vrstvy nabízí okamžité a levné převody, i když ke vstupu nebo výstupu ze sítě potřebuje pravidelné transakce na blockchainu.
img

Evergrande nejsou Lehmani, ale binec po nich taky zůstane

20.09.2021 Čínský realitní gigant Evergrande se již několik týdnů zmítá v problémech. Společnost čelí platební neschopnosti. Dle dosavadních vyjádření nemá ani na nejbližší splátky úroků. Až 1,5 milionu čínských domácností se pravděpodobně nedočká svého zaplaceného bytu. Hlavní otázkou zůstává, jak se k problému postaví čínské politburo. To ovlivní, jak moc se problémy Evergrande nakonec podepíší na globálních finančních trzích.
C:\fakepath\zlato-13082021-2.png

Proč zlato padá?

13.08.2021 Zatímco akciové indexy i většina průmyslových a zemědělských komodit si v letošním roce prochází silným býčím trhem, zlato toto nadšení nekopíruje a ztrácí letos 7 %, od svého maxima v srpnu 2020 je to dokonce už 15 % a když připočteme oslabení amerického dolaru vůči koruně za toto období, jsou čeští investoři do zlatých cihliček ve ztrátě dokonce 18 %.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Meziroční inflace v červenci nejvyšší za rok, překonala očekávání trhu i ČNB

10.08.2021 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply nejvíce za rok. Inflace dosáhla 3,4 procenta a proti červnu zrychlila o 0,6 procentního bodu, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Růst cen tak překonal očekávání trhu i České národní banky (ČNB), která v prognóze odhadovala o 0,4 bodu nižší inflaci. Vývoj ovlivnilo zejména zdražení pohonných hmot a aut. Podle analytiků, které oslovila ČTK, se inflace v nejbližších měsících nevrátí pod tři procenta, a koncem roku se dokonce přiblíží ke čtyřem procentům. To podle nich odporuje scénář dalšího růstu úrokových sazeb centrální banky.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Červencová inflace podporuje scénář dalšího růstu sazeb ČNB

10.08.2021 Červencová meziroční inflace byla nad očekáváním trhu a podporuje scénář dalšího růstu úrokových sazeb České národní banky. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. V nejbližších měsících se podle nich inflace nevrátí pod tři procenta, naopak koncem roku se podle nich přiblíží čtyřem procentům. Spotřebitelské ceny v červenci meziročně stouply o 3,4 procenta, což bylo nejvíce od loňského července, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
img

Messiho zmáčkl byznys větší, než je on sám. Barcelona totiž stále sází na Superligu tolik, že ho obětovala

09.08.2021 Konec Lionela Messiho v Barceloně odráží síť souvislostí, která je příkladem toho, že i megastar jeho formátu může „skřípnout“ soukolí velkého byznysu. Většího, než je sebevětší fotbalista zeměkoule.
img

Proč Messi musí skončit v Barceloně? Klub řídí fanoušci, kteří jednají pod vlivem emocí, takže snáze spadnou do dluhu

06.08.2021 FC Barcelona představuje nejbohatší klub nejen fotbalový, ale obecně sportovní. V roce 2018 se jako první sportovní klub dějin přehoupla svými tržbami přes miliardu dolarů. Jak je tedy možné, že nemá na to, aby si udržela svoji největší hvězdu, Lionela Messiho? Důvod je, jak jinak, převážně ekonomický. Či spíše důvody.
C:\fakepath\ss-30072021-lv.gif

S&P: Oživení z covidu-19 způsobilo rekordní počet zvýšení ratingu v USA

29.07.2021 Silné hospodářské oživení ve Spojených státech způsobilo v letošním roce rekordní počet zvýšení ratingu u společností. Agentura Standard & Poor's uvedla, že ve druhém čtvrtletí učinila rekordních 121 zlepšení ratingu a od začátku roku pak 220. Navzdory rekordu je to však stále výrazně méně než 715 snížení ratingu v první polovině loňského roku kvůli pandemii.
img

Kolik nás stojí antivaxeři?

29.07.2021 Média, sociální sítě, diskuze mezi známými či rodinou vedou často k výměně názorů ohledně očkování proti Covid-19. Lidé se začali rozdělovat na očkované a neočkované, na „normální“ a antivaxery. Diskutuje se o zdraví, vedlejších účincích, svobodné vůli a neočkovaní jedinci se začínají identifikovat jako utlačováni, zatímco nenávistné protesty upírají pozornost na výhody pro očkovaných. Opravdu jsou však očkováni lidé zvýhodňováni? A co ekonomické dopady? Kolik nás ještě bude negativní postoj odpůrců očkování? Jak tito lidé vlastně ovlivňují trhy?
img

Rozbřesk: ECB si vytváří prostor pro delší měnovou expanzi

23.07.2021 Hlavní událostí včerejšího dne bylo pro trhy nepochybně zasedání ECB, které mělo ukázat naplňování nedávno oznámené nové strategie v praxi. A nešlo pouze o dříve avizovaný symetrický cíl ve výši dvou procent, který v podstatě znamená zvýšení původního inflačního cíle o několik desetin procentního bodu, ale také o posuzování jeho plnění.
img

MF: Státní dluh ve druhém čtvrtletí klesl o 3,6 miliardy korun

16.07.2021 Státní dluh klesl ve druhém čtvrtletí o 3,6 miliardy na 2,416 bilionu korun. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 225.900 korun.
C:\\fakepath\\USA dolar.jpg

Janus Henderson: Čistý dluh firem letos vzroste výrazně méně než loni

07.07.2021 Čistý dluh firem po celém světě v letošním roce vzroste asi o 600 miliard USD (13 bilionů Kč), což bude výrazně méně než loni. Firmy totiž začnou utrácet část hotovosti nahromaděné v době pandemie. Vyplývá to ze studie investiční společnosti Janus Henderson. Loni si firmy půjčily rekordních 1,3 bilionu dolarů, k utrácení však přistupovaly opatrně, takže jim zůstalo v hotovosti přibližně 5,2 bilionu USD.
img

Agrofertu loni klesl zisk o 16 % na 3,8 miliardy Kč a tržby o 0,7 % na 161 miliard

02.07.2021  Koncernu Agrofert loni meziročně klesly konsolidované tržby o 0,7 procenta na 160,98 miliardy Kč. Zisk klesl o 16 procent na 3,76 miliardy korun. ČTK to sdělil mluvčí společnosti Karel Hanzelka. Hlavním důvodem zhoršení je podle něho dopad pandemie na odvětví mediálních služeb.
img

Dluhy domácností u bank v květnu stouply na 1,922 bilionu Kč

30.06.2021 Dluhy českých domácností u bank stouply v květnu meziměsíčně o 16,7 miliardy Kč na 1,922 bilionu korun, nefinančním podnikům se zvýšily zhruba o dvě miliardy na 1,156 bilionu korun. Proti loňskému květnu byly dluhy domácností vyšší o 138,3 miliardy Kč, naopak dluhy firem byly o 21,9 miliardy nižší. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB).
img

Zahraniční dluh ČR stoupl ke konci března o 6,7 miliardy na 4,308 bilionu korun

21.06.2021 Zahraniční dluh České republiky se v prvním čtvrtletí zvýšil o 6,7 miliardy korun a ke konci března činil 4,308 bilionu Kč. To představovalo 76 procent hrubého domácího produktu (HDP). Meziročně byl dluh nižší o 167,7 miliardy Kč. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Ve struktuře zahraničního dluhu v prvním čtvrtletí byl podle ní určující růst zadluženosti vládního a podnikového sektoru.
img

Sekačky, zahradní traktory, vozy lamborghini. To vše lidé vykupují jako diví, dluh budou splácet jejich děti a vnuci, nůžky bohatství se rozevírají

13.06.2021 Zahradní technika či superluxusní vozy. A mnoho dalších věcí. Po tom všem se mohou lidé s odezníváním pandemie doslova „utlouct“. Lidé v ČR i v zahraničí totiž mají peníze. Během pandemie odkládali svoji spotřebu, přičemž centrální banky a vlády podpořily ekonomiku nevídanou injekcí miliard nových peněz.
C:\fakepath\g7.png

Země G7 se shodly na způsobu většího zdanění firem typu Google či Apple

06.06.2021 Členové skupiny nejvyspělejších zemí světa G7 se včera dohodli, že podpoří stanovení daně ze zisku globálních firem v minimální výši 15 procent. Cílem dohody je odradit nadnárodní společnosti od přesouvání svých sídel do zemí s nižší úrovní zdanění. Státy G7 budou také usilovat o to, aby nadnárodní korporace platily více daní na trzích, kde prodávají své zboží a služby.
img

Pravidla pro hospodaření zemí EU zůstanou pozastavena i v roce 2022

02.06.2021 „Mnohé státy v Evropské unii si půjčují peníze za záporné úrokové sazby. Jejich motivace splácet dluhy je tedy velice nízká. Nově se nemusí ohlížet ani na pravidla Paktu stability a růstu, která byla v rámci řešení pandemie pozastavena o další rok,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Rozbřesk: Nový rozpočet se schodkem těsně pod 400 miliard. A Brent zpět nad 70 dolary

01.06.2021 Asi není pochyb o tom, že výsledek hospodaření státu bude letos rekordní. Tedy alespoň z pohledu deficitu, který má dosáhnout 500 mld. korun. Už vývoj v prvních čtyřech měsících ukázal, že k tomuto schodku má ČR docela dobře našlápnuto. Výdaje v tomto období byly už o téměř 200 mld. korun vyšší než příjmy, na kterých se podepsal především nižší daňový výběr způsobený útlumem spotřeby. Vedle toho se do vývoje rozpočtu začalo negativně propisovat i zrušení superhrubé mzdy na jedné straně, a prodlužování podpůrných programů na straně druhé. Dnes odpoledne budeme mít možnost podívat se, zda tyto negativní trendy pokračovaly i v květnu, kdy se podmínky v české ekonomice začaly konečně uvolňovat.
C:\fakepath\a-18052021-lv.gif

Bohaté země chtějí miliardovou pomocí podpořit zotavení Afriky po pandemii

18.05.2021 Mezinárodní věřitelé chtějí miliardovou pomocí podpořit hospodářské zotavení afrických zemí po pandemii covidu-19. Díky solidaritě bohatých zemí by mělo být prostřednictvím Mezinárodního měnového fondu (MMF) možné věnovat na tento účel 100 miliard dolarů (2,08 bilionu korun). Podle agentury DPA to dnes oznámil francouzský prezident Emmanuel Macron na okraj summitu věnovaného ekonomické podpoře afrických států.
C:\fakepath\top-14052021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.05.2021 1) Asijské akciové indexy také dnes následovaly trend amerických a po čtvrtečních propadech se vracely na původní hodnoty. Hongkongské akcie internetového obra Alibaba se dnes odpoledne propadly o čtyři procenta po oznámení první čtvrtletní provozní ztráty za dobu jeho obchodování na burze.
C:\fakepath\global economy.jpg

IIF: Globální zadlužení v prvním čtvrtletí poprvé za dva a půl roku kleslo

14.05.2021 Celosvětové zadlužení se v letošním prvním čtvrtletí snížilo o 1,7 bilionu dolarů na 289 bilionů dolarů (6,1 biliardy Kč). Zaznamenalo tak první pokles za dva a půl roku. Vládní zadlužení však pokračovalo v růstu a dluhy v rozvíjejících se ekonomikách se vyšplhaly na nový rekord. Vyplývá to podle agentury Reuters z nové studie Institutu pro mezinárodní finance (IIF).
img

Převis slovenského dluhu na českým je nejvyšší od roku 2001. Převis slovenských úroků z něj nad těmi z dluhu českého je ovšem v porovnání s tehdejší dobou jen sedminový

22.04.2021 Převis slovenského veřejného dluhu nad českým byl v roce 2020 nejvyšší od roku 2001. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Eurostat. V případě Slovenska činil loni veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu rekordních 60,6 procenta (viz Graf 1 níže). Dosud Slovensko vykázalo nejvyšší dluh ve své novodobé historii v roce 2013, a sice 54,7 procenta. Český veřejný dluh v poměru k HDP loni dosáhl úrovně 38,1 procenta.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý ústavní soud umožnil schválit plán unijního fondu obnovy

21.04.2021 Německý ústavní soud dnes umožnil schválit plán fondu obnovy, s kterým počítá Evropská unie a který má pomoci jednotlivým členským zemím, aby se jejich ekonomiky mohly snáze vzpamatovat z koronavirové krize. Soud odmítl výhrady kritiků, kterým se nelíbí, že plán unijních investic počítá s vydáním společných dluhopisů, uvedla agentura Reuters. Rozhodnutí soudu má zásadní význam na to, aby mohl být fond obnovy v objemu 750 miliard eur (téměř 20 bilionů Kč) spuštěn.
img

Inflace jako cesta z dluhové krize. Hodnotové akcie možná zrychlí

09.04.2021 Rostoucí výnosy od začátku roku odráží zrychlující ekonomické zotavení a signalizují návrat inflace. Velkou mírou se pod tím podepsaly mohutné fiskální a monetární stimuly a jak to už bývá, tak se rostoucí zadlužení zaplatí buď vyššími daněmi nebo inflací. V následujících letech můžeme nejspíše čekají obojí, což je pro investory signál přesunout opět pozornost k hodnotovému investování.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Forex: Koruna letos nepatrně posílila k euru, k dolaru výrazně ztratila

31.03.2021 Česká měna v prvním čtvrtletí posílila k euru nepatrně o 0,35 procenta na 26,10 Kč/EUR, kde se obchodovala dnes odpoledne. Americká měna od začátku roku na trzích výrazně posiluje, takže koruna k dolaru letos oslabila o 3,9 procenta na 22,26 Kč/USD. ČTK to řekl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Štěpán Hájek.
C:\fakepath\eurusd-25032021.png

Co znamená silnější dolar pro zbytek světa?

25.03.2021 Ačkoliv většina investorů očekávala, že si slábnoucí americký dolar v minulém roce udrží negativní náladu i v roce 2021, dolar je od začátku roku v zisku a dostává pod tlak ostatní měny. Silnější dolar může podpořit americké dovozy, ale také negativně dolehnout na rozvíjející se trhy a jejich měny, jako je například česká koruna.
img

Londýnskou burzu ničí nové regulace a brexit

19.03.2021 „První data o objemu obchodů naznačují, že brexit výrazně poškozuje londýnskou burzu. Pozice Paříže a Frankfurtu nad Mohanem se zlepšují jen mírně. Vítězem brexitu se zřejmě stane burza v Amsterodamu. Polepší si i americká Wall Street,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\top-11032021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.03.2021 1) Obchodování na akciových trzích v Asii a Tichomoří dnes skončilo v plusu. Nejvýraznější zisky si připsaly burzy v Šanghaji a Soulu. Na trhu byla cítit pozitivní nálada v reakci na schválení obřího stimulačního balíku ve Spojených státech.
img

Soud vyhlásil úpadek ČSA, firma dluží přes 1,8 miliardy Kč

10.03.2021 Městský soud v Praze vyhlásil úpadek společnosti České aerolinie (ČSA). Návrh podal letecký dopravce. Insolvenčním správcem jmenoval soud karvinskou společnost Inskol. O budoucnosti firmy by měla rozhodnout červnová schůzka věřitelů. Vyplývá to z usnesení soudu, na rozhodnutí upozornil server zdopravy.cz. Letecká společnost má dluhy kolem 1,8 miliardy korun. Provoz zatím dál pokračuje.
C:\fakepath\francie.jpg

Brusel schválil plán Francie na pomoc firmám zasaženým pandemií

04.03.2021 Evropská komise (EK) dnes schválila záměr Francie využít až 20 miliard eur (asi 524 miliard Kč) z peněz soukromých investorů na pomoc firmám zasaženým koronavirovou pandemií. Program předpokládá, že na pomoc se využijí takzvané účastnické úvěry i dluhopisy. Francouzská vláda poskytne garanci až na 30 procent půjček a podřízeného dluhu, který na sebe vezmou soukromé podniky.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Státní dluh loni stoupl na 2,05 bilionu korun

12.02.2021 Státní dluh loni stoupl o 410 miliard korun na rekordních 2,05 bilionu korun. V tiskové zprávě o tom dnes informovalo ministerstvo financí. Za nárůstem státního dluhu v roce 2020 je zejména vydávání státních dluhopisů, mimo jiné kvůli pokrytí schodku loňského státního rozpočtu, který byl s 367,4 miliardy korun nejvyšší od vzniku ČR. Na každého Čecha hypoteticky připadá dluh zhruba 191.000 korun.
img

Zajímavé akcie 2021: Přinášíme 19 skvělých tipů pro vaše portfolio!

12.02.2021 Tipů na zajímavé akcie není nikdy dost. Zejména, když se teď mnoho obchodníků zajímá, do kterých akcií v roce 2021 investovat. V následujícím článku vám představíme 19 akcií solidních společností s dobrými vyhlídkami, které mohou z dlouhodobého hlediska přinést dobrou návratnost. Rozhodli jsme se primárně pro stabilní společnosti. Lze u nich předpokládat, že jejich stabilní vývoj bude pokračovat i do budoucna. Náš seznam ovšem obsahuje i několik spekulativních akcií, které jsou více rizikové.
img

Čeští maloobchodníci se obávají blízkého krachu a upozorňují na nadržování silným zahraničním řetězcům, jejichž zisky jsou odváděny mimo Českou republiku

05.02.2021 Retailová asociace vyzývá premiéra i zástupce vlády k otevření obchodů v polovině února za zpřísněných hygienických opatření, aby nedošlo k likvidaci velké části firem působících v maloobchodu a gastronomii. Tříměsíční uzavření obchodů v roce 2020 i v úvodu roku 2021 je pro české obchodníky likvidační.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Dluhy domácností v prosinci stouply 1,865 bilionu, u firem klesly

29.01.2021 Dluhy českých domácností u bank loni v prosinci stouply proti listopadu o 11,6 miliardy korun na 1,865 bilionu. Dluhy nefinančních podniků naopak klesly o 29,3 miliardy na 1,135 bilionu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka (ČNB). Meziročně se dluhy domácností zvýšily o 114,4 miliardy a dluhy firem o 2,1 miliardy korun.
img

Nemovitosti v Česku stále rychle zdražují, za posledních pět let druhým nejrychlejším tempem v EU. Dvakrát rychleji než v EU jako celku

17.01.2021 V Česku v uplynulých pěti letech rostly realizační ceny rezidenčních nemovitostí druhým nejrychlejším tempem v EU. Vyplývá to z údajů, které nově zveřejnil Eurostat. V loňském třetím čtvrtletí – za něž jsou k dispozici nejnovější dostupná data – vzrostly v porovnání s průměrem roku 2015 ceny bytů a domů v ČR o 55,4 procenta. Výrazněji v celé EU zdražovaly v daném období ceny rezidenčních realit už pouze v Maďarsku, a to o 80,1 procenta. V Evropské unii jako celku, bez zahrnutí Británie, vzrostly v letech 2015 až 2020 ceny o 27,60, tedy jen zhruba polovičním tempem v porovnání s vývojem v ČR.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Koruna | G20 | Euroskupina | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Dividendy | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Hyperinflace | Import | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Obchodování na burze | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Ben Bernanke | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CEO | CFD | CFTC | Cap | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Devalvace | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dow Jones Industrial | ECB | ECB (European Central Bank) | EFSF | EMA | ESM | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Large Cap | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | Fúze | G10 | G7 | Gap | Grafy | Hedge | High | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční horizont | Investiční společnost | Investor | Investování | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | MMF | MT4 | Margin | Záloha | Risk | Marže | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | P/E | PEG | Pakt stability | Pasiva | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Produktivita práce | Prémie | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Resistence | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SEC (Securities and Exchange Commission) | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spot | Spread | Stagflace | Support | Swap | Swiss | Pokladniční poukázky | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Euro STOXX | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Shanghai Composite | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Hospodářské otázky | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Hospodářská krize | Makroekonomické události | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Trpělivost | Arbitráže | Obchodní příležitosti | Bohatství | Euronext | RBNZ | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Ropné písky | Partners | Deloitte | Golden Gate | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Deutsche Bank | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Conseq | Portugalsko | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Donald Trump | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Žlutý kov | Zásoby ropy | Dukascopy | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Semináře | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Deutsche Bank | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie Microsoft | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Tesla | Akcie Visa | Aktuální cena ropy | Aktuální cena zlata | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Burzovní indexy | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy za barel | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Daňové přiznání | Devizové trhy | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Evropská banka | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf EURUSD | Hang Seng | HangSeng | HDP v ČR | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index VIX | InstaForex | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do komodit | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční záměr | Zlaťáky | Investing | Investování do akcií | Investovat do zlata | Irsko | J&T | Jak investovat | Jak investovat do zlata | EBay | Jiří Tyleček | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Koupit akcie | Kurz akcie | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz ropy | Kurz rublu | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Lira | Maďarsko | Management | Market | Markets | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Nákup dluhopisů | Nejdůležitější události roku | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Ninja Trader | Obchodní platformy | Pád rublu | Patria Online | PayPal | Penzijní společnosti | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Risk Management | Roboti | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | SaxoBank | Sázky | Seminář | Signály | Směnný kurz dolaru | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Strategie řízení | SWIFT | Těžba bitcoinů | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Unce zlata | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROIC | EIA | ING | Benzín | Buffett | Komise pro cenné papíry | Put | Andrej Babiš | Bill Gates | CEPS | Current Ratio | Čistá marže | Čistý dluh | Depozitář | Dluhové trhy | Doba splatnosti | EBITDA | Elon Musk | Hodnota dluhopisu | Hrubá marže | Christine Lagarde | Indie | IRS | Janet Yellen | Jeff Bezos | Junk bonds | Měď | Ministerstvo financí | Obálka | P.A. | P/BV | P/S | Petr Kellner | Provozní marže | Range | Redukce | ROCE | ROE | Sekundární trh | Syndikát | Výnos do splatnosti | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Čekací doba | Převis | Běžná likvidita | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | Směrodatná odchylka | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Commission | Komise | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Trader Workstation | Volby | S/R hladiny | Know-how | Blog | Cukr | Poradenská společnost | Burze | Dividendové akcie | Traders | Tempus | Unicredit | Deutsche Bundesbank | DPA | Jefferies | The New York Times | KPMG | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Baker Hughes | Institut Ifo | Investing.com | Macquarie | NATO | PwC | Next Finance | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Uložení peněz | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | Finanční gramotnost | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Renminbi | Lobbistické skupiny | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Otočení trendu | Dlouhé pozice | Fundamentální ukazatele | Energie | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | BlackRock | Příprava | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Státní úřad pro hospodářské záležitosti (SECO) | Agentura Reuters | Bankovnictví | City | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Ministři financí eurozóny | Miliardáři | Německý ústavní soud | Forbes | Americké firmy | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | Globální finanční krize | Forexové trhy | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Klouzavý průměr EMA | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Hlavní indexy | Nervozita | Britský ministr financí | Summit EU | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Alibaba | Akcie ropných společností | Propad | Úvěrový rating | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Index AEX | FactSet | TradingView | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení koruny | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Evropský trh | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Aktiva a pasiva | Největší banky | Tempo růstu | Akcionáři | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | CySEC | Zajištění | Baidu | Blockchain | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Agentura AFP | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Akciový index DAX | NYSE Euronext | Bankéři | Poplatky | Rekordní minima | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Dosahovat zisku | Predikce | Ekonomická situace | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Historické rekordy | Dohled nad finančním trhem | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Zpomalení čínské ekonomiky | Ministři financí EU | S&P Global Ratings | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Česká vláda | Akciové trhy v USA | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Investiční plány | ARM Holdings | Institucionální investoři | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | ExxonMobil | Údaje o inflaci | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Skupina G20 | Aktuální cena | Zvýšení volatility | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Ekonomická nálada | Ekonomická nálada v eurozóně | Burzovně obchodovaný fond | Audi | Flash Crash | Purple Trading | Generali Investments | Skupina PPF | Bitcoinový fond | Euler Hermes | Zahraniční forex | Cryptocompare | Chicago Mercantile Exchange | Cena palladia | Vydělávat peníze | BHS | Breakout Trader | World Gold Council | Nákupy zlata | Nákupy zlata centrálními bankami | Obchodování ETF | André Kostolany | Akcie Tesly | Investiční specialista | Investiční firmy | Americký akciový trh | Zajímavé výnosy | Spekulativní investice | Kvantitativní utahování | Palladium | Digitální zlato | Jerome Powell | Backwardation | LYNX Trading | Kontrakty na bitcoin | Investice do bitcoinu | Capitalinked | Ray Dalio | Invesco | Fincentrum | Inteligentní investor | Binance | Věštec z Omahy | NEST | Lightning Network | Štěpán Hájek | Krádež kryptoměn | RoboMarkets | Investiční skupiny | Jak fungují akcie | Výhled eura | Vzácné kovy | Kurz eurodolaru | Drobní investoři | Výnosy desetiletých dluhopisů | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Obchodní války | FinTech | Zonky | LYNX webinář | Investování do ETF | Výnosy italských dluhopisů | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Růstové akcie | PANW | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Capitalinked.com | Podniky | Odpovědné investování | Graf vývoje | Technologické akcie | Obchodní aktivita | FAANG | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Pokles ceny | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Graf indexu | ZISIF | Měny rozvíjejících se ekonomik | Czech Fund | HKD | Nové peníze | Použití finanční páky | Obchodní přebytky | Trhy v USA | Trh s ropou | NIESR | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Růst úrokových sazeb | Slabá koruna | Regulační orgán | Jiné měny | Výkonnost dluhopisů | Růst zisků | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Nezávislost centrální banky | Evropská komise | Základní úroková sazba | Veřejný dluh | Evropský fond finanční stability | Český miliardář | Zadluženost | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Sazby Fedu | Majetek | Nemovitostní trh | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Sazby ČNB | Vysoké zisky | Evropské dluhopisy | Velké riziko | Obchodní operace | Pozornost trhu | Volatilní období | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Zvýšení sazeb | Nejvýznamnější burza | Konopné akcie | Investice do marihuany | Akcie herních vývojářů | IPO Airbnb | IPO Instacart | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Graf indexu S&P 500 | Splácení dluhu | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Měnový výhled | Sharpe ratio | Oživení světové ekonomiky | Boris Johnson | NVDA | Příjmy z turistiky | Americké společnosti | Snížení sazeb | Akcie a ETF | Cena železné rudy | Ropné akcie | Biotechnologické akcie | Defenzivní akcie | Capital Partners | Obchodní konflikt | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Šéfové států | Konglomerát | Nové akcie | Raiffeisen Bank International | Indická ekonomika | Bohatí | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Kristalina Georgievová | Čeští investoři | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Prosus | Hospodářská recese | PPF | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | UCITS | Snížení daní | iShares | Energetické firmy | Kurzarbeit | ESG | GOOGL | Akcie Skyworks Solutions | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Zlaté ETF | Bilance zahraničního obchodu | Akcií těžařů | Akcie Barrick Gold | Cena akcie | Měnový systém | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | FSB | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Hospodářské krize | McKinsey | Alipay | TikTok | Marketingový trik | Digitalizace | S&P 500 Index | Manažer Hedge Fondu | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Deficit | Prezident Donald Trump | Majoritní akcionář | Mediální společnosti | Investiční skupina | HDP v USA | IOT | AEX index | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | LNG | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Ropný kartel OPEC | Call centra | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | RPSN | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Myšlenka | Standardní odchylka | FRED | Dlouhodobé dluhopisy | Animal spirits | Vyšší volatilita | Skupina ČEZ | Spojené státy a Čína | UCITS ETF | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Slušné zisky | Vyšší riziko | Firma | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Hlavní události | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | USDC | BAT | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Pfizer | IIF | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Růst cen | Borsa Italiana | Maďarská centrální banka | Studie | Podřízené dluhopisy | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Co bude | Avast | Skupina Home Credit | Vývoj trhu | Generální ředitel | Růst světové ekonomiky | Poskytovatelé úvěrů | Čínský prezident | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Vysoké ceny ropy | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Legislativa | Hongkongské akcie | Blahobyt | Domácí měny | INTC | Intel (INTC) | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Disney+ | Prodeje státních dluhopisů | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Švýcarská ekonomika | SECO | Hospodářské záležitosti | Finanční rezervy | Dlužníci | Evropští investoři | Naše ekonomika | Růst české ekonomiky | Konkurenti | Financovat | Hospodaření státního rozpočtu | Hospodaření státu | SMA | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | Radim Krejčí | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | HUF | PLN | Mario Centeno | Šéf euroskupiny | Na burze | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | ABC | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Další rozvoj | Rozvoj | Stavebnictví | European Central Bank | Klíčový support | Paul Volcker | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Sociální sítě | Problémy | John Doyle | Soukromé podniky | NAFTA | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Cena za akcii | Konzervativní strana | Rostoucí klín | Soukromý sektor | Výsledek voleb | GBP/EUR | Půjčka | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | David Malpass | Newmont Mining | PKN Orlen | Časopis Forbes | AbbVie | Goldcorp | Události roku | Czech Media Invest | Ústavní soud | Škoda Auto | Penta Real Estate | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | ÚOHS | Míra | Premiér Babiš | Energetický a průmyslový holding | Médea | České aerolinie (ČSA) | Řetězec Makro | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Temelín | Ohlédnutí | Úroky | Německý PMI | Vývoj zlatých rezerv | STOXX50 | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Hypoteční trh | Smartwings | Důchod | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Dolar roste | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Paolo Gentiloni | Europoslanci | Eurokomisař | MasterCard | Disney | Tým RoboMarkets | Rozpočtové politiky | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nejbližší support | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Martin Novák | Broker Consulting Martin Novák | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | Nejlepší investiční příležitosti | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | SPD | Roční růst | Miliardy korun | Visa (V) | Kraft Heinz | Demokratické strany | Reality show | Hodnota HDP | Peking | Investiční platformy | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Schodek státního rozpočtu | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Stabilní společnosti | Hospodaření | Placení daní | Zvýšení inflace | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Prodej automobilů | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Americké dovozy | Netflix | NFLX | Inovace | List Financial Times | Americké dolary | Washington | Analýza společnosti | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Irák | USA Donald Trump | Ekonomické sankce | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | Vývoz v listopadu | Budoucnost | Soukromí investoři | ProfitLevel | Centrální vláda | Ifo | Experti | Katastrofální dopady | Zemědělství | Negativní zprávy | Horší časy | Poradenství | Nový rekord | Geopolitická situace | Iniciativa | Podnik | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Zadlužení veřejného sektoru | Zadlužení České republiky | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | Bankroty | Počet bankrotů | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | iRobot | iRobot (IRBT) | IRBT | Technologická společnost | Akcie iRobot | Federální vláda | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Nájemné | Britské společnosti | Velké firmy | Alibaba Group Holding | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Čerpání peněz | Ptačí chřipka | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Ropná pole | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Firma Avast | Google | 100 miliard dolarů | Trhy | Ursula von der Leyenová | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Midstream | ConocoPhillips | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Ratingová agentura Fitch | Velcí institucionální investoři | Impérium | Většinový podíl | Virus | Asijské indexy | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Důchody | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Zdravotní pojištění | Růst inflace | SARS | Epidemie koronaviru | Pohyby na forexovém trhu | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Boeing | Aktuální technická analýza | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie CK Hutchison | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Daň z příjmu | Čínská vláda | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Tenza | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Americké banky | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Medvědi | Prodávající | Nižší daně | Poptávky po ropě | Nejlepší biotechnologické akcie | Americká inflace | Indikátor RSI | Marek Mora | COVID-19 | Kukuřice | TWTR | Akcie Twitter | Ekonomické aktivity | Lídři zemí Evropské unie | Bez rizika | Gilead Sciences | Dopad koronaviru | Střední podniky | Akcie Novavax | Centrální instituce | Dopady epidemie koronaviru | Šéfka ECB | Čínské banky | Stabilita | Jižní Korea | Sestupný trend | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Hospodářská politika | Vyhlášení nouzového stavu | Boj proti koronaviru | Nová data | Šok | Mzda | Nakoupit zlato | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Současná cena | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Burza v New Yorku | WP | Videokonference | Rishi Sunak | Pomoc ekonomice | Vysoká rizika | Prudký pokles | Vysoké ztráty | Aerolinky | Nouzový stav | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Počet firemních bankrotů | Olaf Scholz | Stav nouze | Bankovky | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Čínský růst | Zadlužení čínské ekonomiky | Řízení čínských společností | Čínští technologičtí giganti | Technologičtí giganti | Nejdůležitější čínské indexy | Shenzhen Composite | Akcie Beijing Capital International Airport | Beijing Capital International Airport | Akcie Tencent | Tencent | CK Hutchison | Akcie Dongfeng Motor | Dongfeng Motor | Akcie Kweichow Moutai | Kweichow Moutai | CSI China ETF | CSI China | MSCI China | MSCI China ETF | ishares China | ishares China ETF | China ETF | Dostatek likvidity | Maloobchodní tržby v Číně | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | Evropské země | Brusel | Letectví | Největší pády | Fiskální politiky | Kabinet | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Vyšší úrok | Cenový vývoj | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Obří stimul | Stimul | Dnešní čísla | New York Times | Anton Siluanov | Prostor k růstu | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Měnové zasedání bankovní rady | Justin Trudeau | Kanadský premiér | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Horizontální linie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Spiegel | Značný pokles | Žádosti o podporu | Získávání nových půjček | Onemocnění | Volatilita akciových trhů | Rozkolísaný | Větší podniky | Vládní podpory | Levnější půjčky | Rating vyšší | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Bilion dolarů | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Valné hromady | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Unilever | Church & Dwight | MPO | MF | Náhrady mezd | Pravidla EU | OSVČ | Kongres | Automobilka Volkswagen | Škoda | Lamborghini | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Fundament | Iracionální | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Taro Aso | Japonský ministr financí | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh ČR | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Vyspělé ekonomiky | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Světové hospodářské krize | Babišova vláda | Německý akciový index | Spoření | Největší zisk | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Prostor pro pokles | Politická rozhodnutí | Dividendové výnosy | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Dopady pandemie na ekonomiku | Boj s koronavirem | České vlády | Automobilový trh | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Křetínský | Ceny elektřiny | Rozložení kapitálu | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Izrael | Air Bank | Equa Bank | Klid před bouří | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Ekonomický propad | Nigérie | VW | Člen představenstva | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | EGAP | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Poradce | Organizace | Akcie Alphabet (GOOGL) | Alphabet (GOOGL) | Tencent (700) | Akcie Tencent (700) | Realitní firmy | Poskytování hypoték | Hotelnictví | LTV | Letecká společnost | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Vášeň | Závislost | Práce | Vyhoření | Koronakrize | Společnost Unilever | Podíl na trhu | Afrika | Údaje | Výhled ratingu | Dlužník | DPH | Mexiko | Ropný průmysl | Úvěrová pojišťovna | ETF portfolio | Pojišťovna | Spotřebitelské úvěry | Sociální nepokoje | Karel Komárek | Marek Dospiva | Ministři EU | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Pohonné hmoty v ČR | Dopady koronavirové krize | Jihoevropské země | Ministři | Oživení ekonomik | Nemovitosti v ČR | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Hlavní měnové páry | Cena benzínu | Tajné služby | Markus Söder | Zahraniční dluh Ruska | Dluh Ruska | Nejvyšší soud | Čínský celní úřad | Celní úřad | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Hackerský útok | Výpadky | FANG | DAWN | Activision Blizzard | Emitenti | Delaware | Více peněz | Valná hromada ČEZ | WisdomTree | Premiér Justin Trudeau | Peníze z vrtulníku | Rozpočet EU | Nové dluhopisy | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Otevírání ekonomiky | Statistiky | Uzavření trhů | Indikace | Nejvyšší deficit | Schodek 300 miliard | Demokraté a Republikáni | Hlubší schodek | Vývoj ceny stříbra v USD | USD za barel | Madrid | Purple Trading Štěpán Hájek | S&P500 | Dílčí index | Průměrný výnos | Výnos prodaných dluhopisů | Průměrný výnos prodaných dluhopisů | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Dluhové poradce | Finanční pomoc | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | SARS-CoV-2 | Celosvětová poptávka po ropě | Reddit | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Investiční tituly | Evropské indexy | Evropské indexy nákupních manažerů | Posílení | Omezení pohybu | Omezení pohybu kapitálu | Amazon Jeff Bezos | Premiéři zemí Evropské unie | Výkon dolaru | Joe Biden | Christos Staikuras | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Liberty Ostrava | SMA 100 | Náklady na financování | BCM | Shell | Společnost Shell | Sazka Group | Maloobchod | Finanční polštář | Zaměstnanci | Gilead | Dopravci | Akcie padají | Růst výnosů | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Oddlužení | Dovoz | Vývoz | Richard Siuda | Dlouhodobý trend | Oživení hospodářství | Dosáhnout zisku | Generovat zisk | Rekordní zisk | Soudní dvůr Evropské unie | Regulační orgány | Australská ekonomika | Tisknutí peněz | Prodat dluhopisy | Růst zadlužení | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Vládní deficit | Quantitative Easing | Zveřejněné údaje | Patrik Tkáč | Akcie a dluhopisy | Nedoplatky a dluhy | Nedoplatky | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Dopad krize | Členské státy | Průmyslové kovy | RBI | Propad daňových příjmů | PPF Telecom Group | Auta | JD.com | Dopad na cenu | Hlavní trendy | Konsorcium | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Spekulovat | Zboží z Číny | Bundesbanka | Svaz dovozců automobilů | Prezident SB | Manažeři | Zájem o hypotéky | Klíčové oblasti | Nové studie | Velký růst | Koronavirová pandemie | Velikost fondu | Ruské ministerstvo financí | Sankce USA | Lesy ČR | Kupci | Aktivity společnosti | Biotechnologická společnost | Splunk | Fischer | Umělé inteligence | Argentina | Spoluzakladatel | Vládní pomoc | Ekonomické zotavení | Ekonomický institut Ifo | OKD | Pronájem nemovitosti | JDE | Unie | ČR | Záchranný program | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Koronavirové pandemie | Akcie Intel | iShares China Large Cap UCITS ETF | Andrej Babiš (ANO) | Spolkový sněm | Nissan | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy domácností u bank | Dluhy domácností | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Indické ETF | Rizika a příležitosti v Indii | Příležitosti v Indii | Ekonomický růst v Indii | Franklin FTSE India ETF | iShares MSCI India ETF | Lyxor MSCI India ETF | Franklin FTSE India SKIPCP ETF | iShares MSCI India SKIPCP ETF | Lyxor MSCI India SKIPCP ETF | Vedanta | Infosys | Reliance Industries | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Záchranný balík | Bývalý prezident | Zbrojovka | Bild am Sonntag | Státní kasa | Rozpočet eurozóny | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Střední Evropa | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Waymo | Kvalitní akcie | Akcie AMD | Riot Blockchain | Square | Francouzský ministr | Berlín | Býčí trend | J.C. Penney | Big data | Akcie big data | Rozhodnutí soudu | Tempo poklesu | Poptávka po zlatě | Květnová inflace | Ropná krize | Národní rozpočtová rada | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Pevninská Čína | Nevada | Státní úřad pro hospodářské záležitosti | Akcie FAANG | Stimulační balík | Podpůrné programy | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | BCM Begin Capital Markets CY | Agrofert | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Proticyklické kapitálové rezervy | Úvěrové podmínky | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Covid | Analytické společnosti | Správy kapitálu | Banka JP Morgan | Společnost Wirecard | Představenstvo | Podmínky půjčky | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Druhá vlna | Pomoc státu firmám | Nové žádosti o podporu | Akcie Wirecard | PT. PROFITFXLEVEL | Živnostníci | Paušální daň | Velké investice | Vrcholoví manažeři | Těžař plynu z břidlic | Těžař plynu | Chesapeake Energy Corp. | Chesapeake | Skupina Smartwings | Ziskové marže | Fintech společnosti | Český stát | Akcie Coca-Cola | Ukrajinská vláda | Peníze z vrtulníků | Zasedání MMF | Zasedání MMF a SB | Dopad pandemie | Novavax | Ant | Sony | Fond obnovy | E.ON | Jachty | Větší riziko | Zdroj příjmů | Objem pomoci státu | Objem pomoci státu firmám | Úspěchy | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Jeep | Růst tržeb | Investování do robotických akcií | Investice do robotiky | Historie robotiky | Druhy robotů | Umělá inteligence (AI) | Robotické ETF a akcie | Nejlepší robotické ETF a akcie | Nejlepší robotické ETF | LSEETF | iShares Automation & Robotics UCITS ETF | Akcie Cognex | Akcie Ocado Group | OCDO | Akcie iRobot (IRBT) | Ceny | Praha | Kolaps | Dluh státu | Evropské investiční banky | Státní dluh České republiky | Celkové daňové příjmy | Technologické společnosti | Společnost Amazon | Zotavení ekonomik | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | Silvercorp Metals | Životní úroveň | Ekonomické následky | Nálada v eurozóně | Akcie Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp | Barrick Gold (ABX) | Akcie Wesdome Gold Mines | Wesdome Gold Mines (WDO) | Wesdome Gold Mines | Akcie Corvus Gold | Corvus Gold (KOR) | Progres | Exchange Traded Commodity | Předčasné splacení hypotéky | Pokuta za předčasné splacení hypotéky | Zlatá horečka | Ostatní vzácné kovy | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Insolvence | Konkurenční společnosti | Sundar Pichai | Pár EUR/USD | Franco Nevada | Čínská společnost | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Ant Group | Margrethe Vestagerová | Situace na americkém trhu práce | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Klesající tendence | Inflace v červenci | Hospodářské otřesy | Bruegel | European Consumer Debt Network | Problémy domácností s dluhy | NYT | Cenové hladiny | Akcie Intel (INTC) | Podhodnocené akcie | Americké ministerstvo spravedlnosti | Prezidentské volby USA | VHM | Analytik XTB | Pandemická situace | Online nakupování | Hnojiva | Upozornění na rizika | Pokles tržeb | Vládní koalice | Nové volby | Zhodnocení prostředků | PLUG | Plug Power | Počet akcií | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Poptávka po českých státních dluhopisech | VisualCapitalist | Slábnoucí americký dolar | Warren Edward Buffett | Investor Warren Buffett | Čich na akcie | Firma Berkshire Hathaway | Zvýšení daní | Zvýšení daní pro bohaté | Miliardářské manýry | Luxusní letadla | Giving Pledge | Warren je doma | Precision Castparts | Burlington Northern Santa Fe | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Analýza ceny | Stříbrná horečka | Deglobalizace | Ruská vláda | Výpadek příjmů | Nižší výdaje | Venezuela | Přístup na burzu | Split akcie | SPAC | Klimatické změny | Odborníci | Rentabilita | Inspirace | Porovnání výnosů vládních dluhopisů | Porovnání výnosů | Zdanění | Pumpování peněz do ekonomiky | Pumpování peněz | Prognóza Fedu | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Snížení emisí | Akcie NIO | Obchodní domy | Ekonomické dopady pandemie | Projev šéfa Fedu Powella | Program Antivirus | Cena elektřiny | Akcie Twitter (TWTR) | Twitter (TWTR) | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Podhodnocené stříbro | Účinné vakcíny | Diverzifikovat | The New York Times (NYT) | Hospodářství východní Asie | Východní Asie | Allianz Global Wealth | Allianz Global Wealth Report 2020 | Allianz Global Wealth Report | Čisté bohatství | Ministr životního prostředí | App Store | Grubhub | Biden | USA Joe Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | Český veřejný dluh | Česká republika | Epiq | Poptávka po akciích | Antimonopolní úřad | Největší centrální banky | Ropa a Plyn | Lockdown | Měnový fond | Ceny v Česku | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Naspers | Ceny bytů | CPI v USA | Americké prezidentské volby | Výrobce letecké techniky | Významné riziko | Akciové portfolio | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Akcie Sony | Koncern | Embargo | Akcie TWTR | Volby USA | Volby USA 2020 | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Newmont | Intel | Thoma Bravo | Investice do solární energie | Solární energie | Akcie First Solar | FSLR | Akcie First Solar (FSLR) | First Solar | Akcie SolarEdge Technologies (SEDG) | Akcie SolarEdge Technologies | SolarEdge Technologies | SEDG | SolarEdge Technologies (SEDG) | First Solar (FSLR) | Akcie Sunrun (RUN) | Akcie Sunrun | Sunrun | Sunrun (RUN) | Sigmar Gabriel | Moneta | XOM | CVX | Dimensions Corporate Finance Services | Výsledky voleb | Výhra Joe Bidena | Výhra Donalda Trumpa | Apollo | Hospodářský vývoj | Pinduoduo | Palo Alto Networks | Praktické tipy | Stock Spirits | Srovnání fiskální politiky | Srovnání měnové politiky | Politická stabilita | Proražení | Daňový balíček | Nio | Dluhopis Republiky | Investice do vody | GME | GameStop | Akcie Airbnb | Výběr akcií | Siemens | ABNB | Swingový výhled | Očkování | Antigenní testování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | EC Investments | Mutace koronaviru | Cenné papíry a burzy | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Carnival | Počasí | Home office | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Pomoc firmám | SOLEK | Počet bankrotů v USA | Počet žádostí o bankrot ve Spojených státech | Epiq AACER | Chris Kruse | Aktuální technická analýza ceny zlata | Analýza ceny zlata | Technická analýza ceny zlata | Akcie Newmont Goldcorp | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Holdingové společnosti | Zdravotní péče | Akcie Prosus | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Dopad na akcie | Paušální daně | Zhoršení ratingu | JD | VMware | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Evropské centrální banky | Nejlepší čínské akcie | MJ | Jack Ma | Philips | Macrotrends | Akcie Gamestop | KFC | Polská společnost | Očkování proti covidu | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Velké investiční fondy | Express | SWKS | Skyworks Solutions | Tržní ceny | Problémy s likviditou | Vypuknutí pandemie | Obchodní bilance v USA | Rozvolnění | Retailová asociace | Tencent Holding | Activision | Blizzard | Oživení evropské ekonomiky | Technologie společnosti | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Colt | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Akcie Amazon.com | Akcie Carnival | Akcie Just Eat Takeaway | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Akcie Tyson Foods | Dynatrace | Akcie Dynatrace | Akcie Euronext / Nasdaq | Akcie Euronext | Euronext / Nasdaq | Flow Traders | Akcie Flow Traders | Akcie Silvercorp Metals | Spotify | Akcie Spotify | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Kering | Globální zadlužení | Celosvětové zadlužení | Rizika a příležitosti | Akcie Visa (V) | Světový dluh | Rostoucí výnosy | Porušení zákona | Air | Nový kapitál | Celosvětová poptávka | Investování do Bitcoinu | Posílení české měny | Výdaje Číny | Akcie Boeing | Rohlik Group | PPF Telecom | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Admirals | Silný růst | Pandemie covidu-19 | CrowdStrike Holdings | CRWD | Tempo očkování | Úpadek ČSA | ČSA | Investice společnosti | Systematické riziko | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Výprodej dluhopisů | Hodnotové akcie | Nové regulace | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Archegos | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ladislav Bartoníček | Citelná inflace | Vývoj hodnoty | EDF | Umění | Podíl nesplácených úvěrů | Advanced Micro Devices | AMD | GE Renewable Energy | Eurokomisař pro ekonomiku | Xilinx | AMD a Xilinx | Zátěžové testy | Ceny ropy Brent | Zvýšení ratingu | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Odhad letošního růstu ekonomiky | Výkonnost zlata | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Problém s nedostatkem čipů | Cena emisních povolenek | Dluhový strop | Pakt stability a růstu | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Francouzská společnost | Kybernetický útok | Ruští hackeři | Cenové úrovně | Plán obnovy | Turów | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Německé společnosti | Renata Kellnerová | Obavy z inflace | Oslabení | Meme akcie | ZS | Zscaler Inc | Zscaler | Růst úroků | Růst cen nemovitostí | Výnosy 10letých dluhopisů | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Zdanění nadnárodních společností | Nayib Bukele | Salvador | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Superluxusní vozy | Superluxusní | Nůžky bohatství | Plány | Cíle | Příležitosti | Těžaři bitcoinu | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Platidlo | Primark | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Jednotné měny | BCM Begin Capital Markets | Další kryptoměny | Akcionáři Monety | Lucia Žárska | Graf akcie | Denní graf akcie | CrowdStrike | Regulační úřad | ČD-Telematika | České dráhy | Tennessee | Index podnikatelské nálady | Den daňové svobody | Falcon | Pandemie letos | Technologie | Mutace koronaviru delta | Zkušení obchodníci | Průměrný Čech | Klesající struktura | Odraz ceny | Jednání kartelu OPEC | Čistý dluh firem | Dluh firem | Eurohold | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Očekávání zisku | Cenový rekord | Výroční zprávy | Míra inflace v USA | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | NortonLifeLock | Alibaba Group Holding Limited | Vývoj státního dluhu | Zájem investora | Podíl státního dluhu k HDP | Pohyb dluhu | Americký trh | AI | COST | Sledování ceny | Odvětví | Kryptoaktiva | Divize | Načasování | Boom | Spotřebitelský sektor | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Rekord | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | HDP ve Spojených státech | Bilion | Antivaxeři | Pandemie a akciové trhy | Vypuknutí pandemie a akciové trhy | Šíření dezinformací | Dodávky čipů | Oživení z covidu-19 | Silné hospodářské oživení | Hospodářské oživení ve Spojených státech | Rozšiřování očkování | Letiště Praha | Thomas Schäfer | Dřevo | Chování | Vizualizace | Logistika | Devon Energy | Phillips 66 | Bývalý prezident USA | Internetové obchody | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | FC Barcelona | Barcelona | Messi | Růst čínského vývozu | CVC Capital Partners | CVC | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Ceny v dopravě | Červencová inflace | Červencová meziroční inflace | Akcie Pfizer | Hackeři | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Byty | Prostor pro růst | Meituan | Berkeley | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Funkční období | ASX | Indexy v Číně | Nedostatek čipů | Společnosti | Měnové unie | Guardian | Opatření | Cenový vrchol | Dna | Okta | Prazdroj | Bitcoinové peněženky | Evergrande | China Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Royal Bank of Canada | NFT | Chevron Corporation | Indexy amerického akciového trhu | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Analytici Goldman Sachs | Marika Čupa | Luxusní značky | Bukele | Celkové závazky společnosti | Závazky společnosti | Problémy Evergrande | České aerolinie | Inskol | Dopady epidemie | Akcie Evergrande | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Čínský finanční systém | Čínský Evergrande | Jak analyzovat akcie | P/B | Hodnoty P/B | P/B (P/BV) | UBS Group | UBS Group AG | Aspen Technology | Aspen Technology Inc. | Ukazatel P/B | Ukazatel P/B (P/BV) | Jaroslav Haščák | Zvýšení dluhového limitu | Financování zahraničního rozvoje | Telecom | Reorganizační plán | Zemní plyn (LNG) | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Automotive | Snížení dluhu | Těžby Bitcoinu | Minulá výkonnost | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Dmitrij Peskov | Čínští developeři | Vysoké ceny | Kolibřík Energie | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nedostatek polovodičů | ProShares | Spuštění fondu | Zdravotnictví | Pozornost | Euroclear | Provozní výnos | Poptávka po čipech | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Ruský prezident | Meta | Peněžní prostředky | Odkupy akcií | Fialova vláda | Evergrande Group | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Drahé energie | AMD akcie | Meta (Facebook) | Graf AMD akcie | Technická analýza AMD akcie | Fundamentální analýza AMD akcie | Společnost | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | Tým InstaForex | Analytik Deutsche Bank | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Jim Reid | Deutsche Bank Jim Reid | Výnos dluhopisů německé vlády | Uhlíková stopa | Lockdowny | TIM | Pozemky | Ruský trh | Společnost innogy | Innogy | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Broadcom | | Výhled české ekonomiky | Vietnam | Občanské války | Varianty covidu | Postavení na trhu | SOTIO | Tržní vývoj | Dotcom | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Developeři | Arm | Evernym | Akcionáři společnosti | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Obavy z omikronu | Letadlo | Shimao Group | Úpis nových akcií | Mluvčí Kremlu | Sekyra Group | Základní sazba | Zvýšení slevy na poplatníka | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Miliardy USD | Těžař | Kartel OPEC+ | Odolné proti inflaci | Srí Lanka | Nejlepší akcie 2022 | Akcie 2022 | Akcie v roce 2022 | Nejlepší akcie v roce 2022 | Výhled pro rok 2022 | Ekonomický výhled pro rok 2022 | Měnový výhled v roce 2022 | Očekávané úrokové sazby | Úrokové sazby v roce 2022 | 5 nejlepších akcií pro rok 2022 | Akcie Polo Ralph Lauren | Polo Ralph Lauren | Ralph Lauren (RL) | Akcie ASR Nederland | ASR Nederland (ASRNL) | ASR Nederland | ASRNL | Akcie ASR Nederland (ASRNL) | Akcie Alibaba (BABA) | Alibaba (BABA) | Akcie CM.com | CMCOM | Akcie CM.com (CMCOM) | CM.com | CM.com (CMCOM) | Polo Ralph Lauren (RL) | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Ukazatel Current Ratio | Current Ratio (neboli Běžná likvidita) | Jak vybrat akcie | Wide Point Corporation | Technická analýza akcií společnosti | Technická analýza akcií | Nízká cena akcií | Wide Point Corporation (WYY) | WYY | Hodnoty Běžné likvidity | Těžby bitcoinů | Válka na Ukrajině | Shell Plc | Royal Dutch | Vývoj zadlužení veřejného sektoru | Rusko dnes | Švédská společnost | OFZ | Argo Blockchain | Klesající struktury | Alexander De Croo | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Separatisté | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Sankce vůči Rusku | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ruské banky | Ruská agrese | Lídři zemí EU | Situace na Ukrajině | Zkapalněný zemní plyn | Ruské finanční trhy | Zahájení invaze | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Společnost ExxonMobil | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Obchodní aktivity v Rusku | Aktivity v Rusku | Neschopnost splácet dluhy | Bolševické revoluce | Západní sankce | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Společnost Intel | Akcie kybernetické bezpečnosti | FTNT | Fortinet | Akcie Fortinet | Fortinet (FTNT) | Akcie Fortinet (FTNT) | Akcie CyberArk Software | Akcie CyberArk Software (CYBR) | CyberArk Software (CYBR) | CyberArk Software | Akcie Zscaler (ZS) | Zscaler (ZS) | Akcie Zscaler | Palo Alto Networks Inc | Cyberark Software Ltd | Crowdstrike Holdings Inc | Fortinet Inc | CrowdStrike (CRWD) | Akcie CrowdStrike | Akcie CrowdStrike (CRWD) | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Vysoké ceny energií | Srílanská ekonomika | Gotabaja Radžapaksa | Srílanský prezident | Kolomba | Sadžith Premadasa | Opoziční poslanec | Poslanec | Finanční sankce | Emise státních dluhopisů | Petr Fiala | Ruský bankrot | Převzetí Twitteru | Dovoz ruské ropy | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Embargo na ruskou ropu | Rozhodování o obchodování | Dluhové závazky | Šéfové | Posílení kapacit LNG | Ruská federace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Dluh Ruska
Dluh Řecka
Dluh řecké vlády
Dluh státu
Dluh Tesly
Dluh USA
Dluh USA k HDP
Dluh vlád
Dluh vládních institucí
Dluh v zahraniční měně

Následující klíčová slova

Dluhy českých domácností
Dluhy domácností
Dluhy domácností u bank
Dluh zemí eurozóny
Dlužníci
Dlužník
DMA
DMG Blockchain
Dmitrij Bosov
Dmitrij Peskov
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Vantage
Potvrďte prosím... Zavřít