Politické rozhodnutí

Ekonomický kalendář: PMI ve stavebnictví, maloobchodní tržby v EU a rozhodnutí Fedu (07.05.2025)
07.05.2025 Dnešní ekonomický kalendář zahrnuje údaje o PMI ve stavebnictví a maloobchodních tržbách v Evropě a několik zpráv o hospodářských výsledcích významných amerických společností. Hlavním bodem dne je politické rozhodnutí Federálního rezervního systému, přičemž trhy neočekávají žádnou změnu úrokových sazeb, ale velmi se soustředí na komentáře předsedy Powella týkající se inflačních rizik v důsledku cel a známek ekonomického ochlazení. Ministr financí Scott Bessent bude také svědčit před Kongresem a později se setká s republikánskými zákonodárci ohledně daňové politiky před svými víkendovými obchodními jednáními s čínskými představiteli ve Švýcarsku.

Ranní shrnutí (25.04.2025)
25.04.2025 Asijské technologické akcie posílily díky dobrým výsledkům společnosti Alphabet, přičemž japonský index Nikkei 225 si připsal 0,4 %, následován hongkongským Hang Sengem a jihokorejským KOSPI, který vzrostl o 0,3 %. Čínské indexy Shanghai Composite a CSI 300 zůstaly beze změny až mírně nižší kvůli přetrvávajícím obavám z obchodní války. Trhy byly povzbuzeny hvězdnými výsledky společnosti Alphabet za 1. čtvrtletí, které ukázaly tržby ve výši 90,23 miliardy USD (meziročně o 12 % více) a rekordní čtvrtletní zisk, což vedlo k 4% skoku jejích akcií na aftermarketu.

Koruna posiluje. Ztrácí dolar status bezpečného přístavu?
15.04.2025 V posledních dnech jsme byli svědky výrazného oslabení amerického dolaru, a to nejen vůči české koruně. Investoři od dolaru odcházejí kvůli kombinaci negativních faktorů: zhoršující se výhledy americké ekonomiky, sílící euro, ale také rozruch na kapitálovém trhu, zejména u amerických dluhopisů. Jsme svědky měnícího se světového finančního řádu?

Měnový pár EUR/JPY zůstává v býčí náladě
19.03.2025 EURJPY již čtvrtý den v řadě přitahuje kupce, kteří se snaží překonat 200denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) a odemknout nejvyšší hodnotu od 24. ledna. Býci pár vyzdvihli do oblasti 164,10, což je strop obchodního rozpětí, v němž se cena drží od července 2024. Euro obnovilo svou rally v souvislosti s nadějemi na fiskální expanzi v Německu. Dnes bylo politické rozhodnutí japonské centrální banky s výsledkem 0,50%.

Obchodní doporučení a obchodní analýza pro GBP/USD na 10. února
10.02.2025 Měnový pár GBP/USD se v pátek opět odrazil od své linie vzestupného trendu, což naznačuje možné pokračování uptrendu. V pondělí se pár prudce propadl kvůli komentáři Donalda Trumpa, což způsobilo falešné proražení pod trendovou linii. Už dříve jsme však poznamenali, že se jednalo o falešné proražení a býčí pohyb bude pokračovat. Byla otestována linie Senkou Span B, což dále zvyšuje pravděpodobnost odražení.

Ranní okénko - Sazby v Maďarsku se nemění, stejný krok očekáváme dnes od Fedu
29.01.2025 Dnes již před pár okamžiky z Německa dorazil výsledek průzkumu spotřebitelské důvěry na únor od společnosti GfK. Ačkoli se očekávalo mírné zlepšení z -21,3 na -20 bodů, skutečnost byla ještě horší než minule, když důvěra poklesla na -22,4 bodů. Sentiment mezi spotřebiteli na největším trhu eurozóny tak zůstává slabý, od svého historického dna v roce 2022 však opatrným tempem dochází k jeho zlepšování. V rámci celé eurozóny dnes ještě bude publikován vývoj peněžní zásoby (M3), který však bývá méně zásadní pro tržní aktivitu. Mediánový odhad počítá s růstem zásoby v prosinci o 3,8 % meziročně, tedy stejným tempem jako v listopadu.

BREAKING: EURNOK po rozhodnutí o úrokových sazbách oslabil; Norges signalizuje potenciální snížení v březnu 🔔
23.01.2025 Norges Bank na svém zasedání 22. ledna ponechala základní úrokovou sazbu na stabilní úrovni 4,5 %, přičemž guvernérka Ida Wolden Bacheová naznačila pravděpodobné snížení sazeb v březnu.

BOJ je připravena na lednové zvýšení sazeb v závislosti na stabilitě v USA
16.01.2025 Japonská centrální banka (BOJ) se přiklání k možnému zvýšení úrokových sazeb v příštím týdnu za předpokladu, že nedojde k žádným významným ekonomickým otřesům nebo narušením trhu ze strany USA v souvislosti se začátkem druhého prezidentského období Donalda Trumpa. Tyto informace pocházejí od zdrojů obeznámených s diskusemi v centrální bance.

USD/CAD: Pár dosahuje několikaletého maxima
10.12.2024 Pár USD/CAD se dnes už třetí den v řadě obchoduje pozitivně a vyšplhal se na nové několikaleté maximum. Krátkodobé fundamentální pozadí přeje býkům a naznačuje, že cesta nejmenšího odporu pro spotové ceny zůstává směrem vzhůru.

GBP/USD: Plán obchodování během seance v USA dne 9. prosince (přehled vývoje dopoledního obchodování). Libra se po pátečním poklesu zotavila
09.12.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2718 a plánoval jsem se na jejím základně rozhodnout o vstupu do trhu. Pojďme si analyzovat 5minutový graf, abychom zjistili, co se stalo. Pokles a falešné proražení této úrovně poskytly dobrý bod pro vstup do nákupů, což vedlo k růstu páru o více než 50 bodů. Technický obrázek pro druhou polovinu dne byl revidován.

Ranní shrnutí (22.11.2024)
22.11.2024 Jádrový index spotřebitelských cen v Japonsku v říjnu meziročně vzrostl o 2,3 %, což mírně překonalo očekávání, ale znamenalo to druhý měsíc zpomalení v řadě. Ceny netrvanlivých potravin vyskočily o 3,8 %, přičemž ceny rýže vzrostly o 58,9 %, což je nejvíce od roku 1971. Očekávání zvýšení sazeb BOJ na prosincovém zasedání rostou.

ČNB potvrzuje očekávání, snižuje sazby o 25 bb
07.11.2024 Bankovní rada ČNB na dnešním zasedání potvrdila naše i tržní očekávání, když snížila úrokové sazby o 25bb. Přestože v posledních měsících dochází k nad očekávání rychlému opětovnému procitnutí inflačních tlaků, dosavadní vývoj v cenové oblasti spolu se stále slabým ekonomickým výkonem hovořil ve prospěch pokračování uvolňování měnových podmínek. Koruna bezprostředně po rozhodnutí mírně oslabila k úrovni 25,30 EUR/CZK, kde se však nacházela již ráno.

Třetí čtvrtletí přináší rekordy: Morgan Stanley sklízí extrémní úspěchy, Amazon uzavírá překvapivé obchody
17.10.2024 Průmyslový index Dow Jones ve středu překvapil trhy, když navzdory tlaku technologických akcií dosáhl nového historického maxima. Pokles technologických akcií vyrovnaly finanční společnosti a společnosti s malou tržní kapitalizací, což vedlo k pozitivnímu výsledku na všech hlavních indexech z Wall Street.

Ranní okénko - Zářijová zasedání centrálních bank uzavře ČNB
23.09.2024 Tento týden přinese poslední z řady zasedání hlavních centrálních bank v tomto měsíci. Kromě maďarské národní banky se bude naše pozornost upínat zejména na rozhodnutí o úpravě úrokových sazeb ČNB. V souladu s trhem očekáváme, že cyklus uvolňování měnové politiky bude pokračovat a dojde ke snížení sazeb o 25bb. Ačkoli bankovní rada uplatňuje obezřetný přístup, z posledních vyjádření jejích členů je zřejmé, že prostor pro další pokles sazeb vnímají i sami centrální bankéři.

Forex: Koruna v zajetí záplav i rozhodnutí Fedu
16.09.2024 Minulý týden přinesl zásadní událost v podobě široce očekávaného zasedání Evropské centrální banky, která ve středu v souladu s naší i tržní prognózou obnovila cyklus uvolňování měnové politiky snížením úrokových sazeb o 25bb. Změna v referenčních sazbách se projeví se zpožděním až 18. září, kdy zároveň dojde ke zúžení rozpětí mezi depozitní sazbou a hlavní sazbou pro refinanční operace na 15bb. Depozitní sazba bude nově činit 3,5 % (vs předchozích 3,75 %), hlavní sazba pro refinanční operace 3,65 % (vs předchozích 4,25 %) a sazba mezní zápůjční facility 3,9 % (vs předchozích 4,5 %). Důvodem zúžení koridoru je zejména snaha o minimalizaci volatility krátkodobých sazeb, de facto hlavní sazbou je zároveň potvrzena úroveň depozitní facility, podle které bude nadále řízena sazba ESTR (Euro short-term rate).

Ranní okénko - Optimismus v tuzemsku na ústupu
27.08.2024 Dnes ráno již byl zveřejněn zpřesněný odhad růstu německé ekonomiky ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Úvodní odhad naznačoval mezičtvrtletní pokles o 0,1 % a tento výsledek byl potvrzen statistiky i jejich druhým měřením. Je zřejmé, že největší evropská ekonomika se nachází v krizovém období, ze kterého jí zatím nepomáhají výrazněji ani spotřebitelé navzdory znatelnému poklesu inflace a tím pádem opětovnému růstu reálných mezd. Problém ovšem tkví především v průmyslu, který kvůli svému exportně orientovanému charakteru sužuje stále omezená zahraniční poptávka.

Ranní okénko - Přehled týdne: zpřesněné odhady HDP a cenového vývoje
26.08.2024 Tento týden nás čeká potvrzení růstu HDP ve druhém čtvrtletí, a to v Česku, v Německu i v USA. Ve Spojených státech je navíc s daty z národních účtů spojen i cenový index PCE, který bývá zásadním indikátorem pro rozhodování Fedu. A co dalšího nabídnou nadcházející pracovní dny?

Ranní okénko - Přehled týdne: nezaměstnanost v ČR, inflace v ČR a SRN, v USA inflace a zasedání Fedu
10.06.2024 Tento týden bude co do objemu nových dat zřejmě skromnější, nabídne však několik důležitých událostí. V České republice nás bude zajímat především statistika nezaměstnanosti, dále pak vývoj inflace, který se dozvíme kromě ČR postupně i z Německa a USA. Právě Spojené státy budou pomyslným středobodem pozornosti investorů v tomto týdnu, když ve středu zasedne Federální výbor pro volný trh (FOMC), který bude diskutovat nastavení měnové politiky. Na základě dosavadního ekonomického vývoje by dle našich i tržních očekávání zatím nemělo dojít ke změně referenčních úrokových sazeb směrem dolů ani nahoru, byť obě možnosti jsou předmětem diskuzí.

Ranní okénko - Přehled týdne: předstihové ukazatele, mzdy, maloobchod, průmysl a zasedání
03.06.2024 Tento týden bude ve znamení předstihových ukazatelů PMI, které budou zveřejňovány v Česku, Německu, v eurozóně i v USA. Podstatná data z ČR poskytne např. oblast maloobchodu nebo průmyslový sektor. Nejsledovanější událostí bude zřejmě čtvrteční zasedání ECB, která má rozhodovat o nastavení měnové politiky. Na základě dosavadního vývoje v eurozóně předpokládáme, že ECB přistoupí ke snížení základní úrokové sazby o 25bb, což by mělo evropským ekonomikám pomoci na cestě z loňské recese.

Ranní okénko - Ceny v průmyslu snižují dynamiku, zasedat bude maďarská centrální banka
21.05.2024 Dnes bude v Německu, stejně jako včera v Česku, zveřejněn index PPI, který napoví, jak se vyvíjí cenová hladina v průmyslovém sektoru našeho největšího exportního partnera. Po vysoké inflaci let 2021-2022 tam výrazný cenový propad na konci roku 2022 odstartoval sérii deflačních kroků zpět, které by se měly stabilizovat v tomto roce. Dynamika průmyslových cen je zatím v porovnání s předchozími lety značně snížená a z měsíce na měsíc dochází jen k nepatrným změnám.

Ranní okénko - Fed ponechal sazby beze změny, dnes očekáváme rozhodnutí ČNB
02.05.2024 Dnes se naše pozornost bude upínat na Českou republiku, kde bude nejprve zveřejněn index nákupních manažerů o výrobě (PMI) za duben, odpoledne se dozvíme stav plnění státního rozpočtu a o půl třetí bude vyhlášeno měnově-politické rozhodnutí bankovní rady ČNB ohledně nastavení úrokových sazeb.

EUR/USD driftuje v očekávání horské dráhy
30.04.2024 Kupci páru EUR/USD se na začátku nového obchodního týdne znovu snaží prosadit nad úrovní 1,07. Korekční růst ale téměř okamžitě skončil. Podotýkám, že obchodníci projevují úžasnou vytrvalost. Instrument pozvolna stoupá už třetí týden v řadě. Obchodníci se snaží zavřít long pozice nad cílem 1,0700, ale cena pokaždé sklouzne zpět do oblasti pod úrovní 1,07.

Geopolitické události – environmentální události (6. díl)
11.04.2024 V dnešním článku se podíváme na environmentální události. Na začátku se zaměříme na jejich hlubší pochopení. Poté si projdeme faktory ovlivňující environmentální události a také aspekty, které s těmito událostmi souvisejí. Nakonec stručně nastíníme změny klimatu v 21. století.

Komodity: Ceny ropy mírně klesají, investoři zvažují dopad vývoje v Rusku
26.03.2024 Ceny ropy dnes mírně klesají. Investoři zvažují, jaký dopad bude mít ztráta rafinerských kapacit v Rusku po ukrajinských útocích.

Makroekonomické faktory – ekonomické modely (12. díl)
22.03.2024 V tomto článku si představíme ekonomické modely a jejich vlastnosti. Poté přejdeme k ekonomickým prognózám a jejich důležitosti. Nakonec, jak je zvykem, se budeme zabývat tím, jaké faktory ovlivňují ekonomické modely a prognózy.

Obchodování s komoditami - strategie pro komoditní trading
13.03.2024 Představte si komoditní trhy jako nesmírně rozsáhlé moře, jehož vody jsou proplétány nekonečnými proudy nabídek a poptávek. Komodity, ty základní stavební kameny naší ekonomiky, se stávají loděmi, které na těchto vodách plují.

Makroekonomické faktory - hospodářský cyklus (7. díl)
19.02.2024 V dnešním článku se budeme zabývat hospodářským cyklem. Povíme si, co to je, jak se měří a jaké jsou jeho fáze. Poté se podrobněji podíváme na hospodářský cyklus a na to, jak můžeme jednotlivé cykly rozlišovat.
Související klíčová slova:
Mikroekonomické a makroekonomické modely | Ceny rýže | Zpětný pohled | Býčí pohyb | Vstupy a výstupy | Tempo růstu | Pochopení ekonomických principů | Daytrading | Retracement | Jackson Hole | Index výdajů na osobní spotřebu | MF | Silnější koruna | Sílící euro | Regeneron Pharmaceuticals | EUR | Vysoké valuace | Zkušenosti | Cenová hladina | Cap | Pokles životní úrovně | Lidské činnosti | Alphabet | Vstupy | Akciové trhy | Měnový kurz | Co jsou to ekonomické modely? | Obchodník | Zpracovatelský sektor | Pokles sazeb | Cenové trendy | Trend | Bank of Japan | Geopolitické konflikty | Úvod do světa komodit | Životní prostředí | Long pozice | Americký dolarový index | Prosperity | Dobré načasování trhu | Statistiky | Změny v globálním ekonomickém prostředí | Fortinet Inc | Plán obchodování | Úrovně pro vstupy | Agentura S&P | Neočekávané události | Sociální faktory | Spekulativní obchody | Aktiva | Letecké společnosti | USD/PLN | EURJPY | Fyzické produkty | Americká zpráva | Tvorba fixního kapitálu | Proces prognózovaní | Organizace zemí vyvážejících ropu | Bankovní index | PLN | Předpovědi a politická rozhodnutí | Závislost | Schodek státního rozpočtu | Vztah k dlouhodobému vývoji | Rozhodnutí o produkci | Klouzavé průměry | Zasedání ECB | Důležité vlastnosti ekonomických modelů | Diverzifikace | Akcie fondů obchodovaných na burze | Line | Změny průměrného pojistného | Výnosy dluhopisů | Index PX | Pravděpodobnost | Údaje o maloobchodních tržbách | Efektivní správa | Optimismus investorů | Fyzická výměna | Technická vs. fundamentální analýza | Lagardeová | Příprava na krizi | COT (Commitments of Traders) | Environmentální trendy | Britská libra | Rostoucí ceny | Výkyvy | Vlastnosti ekonomických modelů | Depozitní sazba | Financial Times | Potenciální obraty v trendu | Přesnost | Scott Bessent | Asijské trhy | Ekonomické aktivity | Konflikty | Expanze | Německý DAX | Geopolitické napětí | Bankovní rada ČNB | Snížení emisí | Strategie pro komoditní trading | Asijské měny | Přístup k pákovému efektu | Burze | Nová data | Robert E. Lucas Jr. | Globální hospodářské krize | ČBA | Snížení produkce | Ekonomika Německa | Bidenova administrativa | Cenové výkyvy | Cena zlata | Snížení cen | EOG | Burza | Exchange | Hlavní události | Druh cyklu | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Výpočetní inteligence | Obchodní přístupy | Vzdělávání a analýza | Směrnice | FedWatch Tool | Afrika | Analýzy | Kroky s trhem | Nezaměstnanost v červenci | Cit pro dobré načasování trhu | Investiční analytik | Výměna surovin | Ekologické trendy a inovace | Raiffeisenbank a.s. | Environmentální spravedlnost | Znehodnocení | Analýza komoditních trhů | Jak chránit svůj obchodní kapitál | Růst cen | CZK | Taneční kroky s trhem | New York | Snížení úrokových sazeb | Prvky prognózování | Komoditní trading | Zeměpisné podmínky | Pandemie COVID-19 | Vysoké riziko | Delta Air | Proražení | Pohyby trhu | Fibonacci retracement | Náročný proces | EIA | Inflace | Dolarový index | Teorie Johna Maynarda Keynese | Náklady na opravy | Důležité zprávy | Politické rozhodnutí o produkci | Inovativní technologie | Fyzická výměna surovin | Analýza trhu | Faktory spouštějící cyklus | Předvídání cyklů | Akcie výrobce luxusního zboží | Trendy na trhu s komoditami | Dopad na ekonomiku | Chránit svůj obchodní kapitál | Politická situace | Pozitivní sentiment | Nezaměstnanost | Cenová stagnace | Breaking | Hlouběji porozumět trhu | Úrovně pro vstupy a výstupy | Dopad na různé sektory | Rafinerie | Obchodní seance | Ekologické události | Výrazný růst | Škody a ztráty | Rizika a nejistota | Současný stav | Vliv na rozhodování | Politické a mezinárodní události | Agent-based modely | Ekonomický vývoj v USA | Inside Bary | Rovnovážné modely | Důsledná analýza trhů | Vysoce riziková strategie | Co jsou to vlastně komodity? | Scalping | Korekční pohyb | Výhled | Reflexe | Moment obratu trendu | Geopolitická situace | Fénicie | Ekonomický balíček | Typy ekonomických modelů | Výnosy | Moderna | Prohlášení Bílého domu | Podnikání | Globální ekonomická integrace | Biodiverzita | Faktory ovlivňující environmentální události | Vliv hospodářských cyklů | Jak fungují environmentální akce? | Celková inflace | Rizika a nedostatky | Specifika obchodování s komoditami | Výkon | Maloobchod | Načasování trhu | Drahokamové vlastnosti | Globální ekonomiky | Nabídka | Hlubší trend | Bouře a povodně | Jeffrey Sachs | Aktuální hodnoty měny | Technologický vývoj | Zasedání FOMC | Data z USA | Ekologické trendy | Spotřebitelské inflace | Německý index | Bankéři | Fiskální politiky | Inside | Inflace v Japonsku | Informovanost veřejnosti | LVMH | Praktické tipy pro obchodování s komoditami | Mezinárodní vliv | Vliv na energii a dodávky | CL | Základní principy technické analýzy | Co jsou environmentální události? | Bilion | Tipy pro obchodování s komoditami | Environmentální akce | Faktory ovlivňující hospodářské cykly | Leverage (páka) | Úspěšné obchodování | Reakce trhu | Nárůst poptávky | Ekonomiky | Změny cen komodit | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vzdělávání a informovanost veřejnosti | Suroviny | Ranní okénko | Omezit potenciální ztráty | Rizika a výzvy v obchodování | Volatilita | Starověké civilizace | Federální rezervní banka | Průmyslová produkce | Contract | Směřování trhu | Nastavení úrokových sazeb | Potravinový řetězec | Plánování | Cenové hladiny | Centrální banky | Peníze | Kurz dolaru k euru | Narušení dodávek ropy | Zpráva | Pozitivní očekávání | Trpělivost | Brent | Akcie a dluhopisy | Politika | Booking | Očekávání | Malé podniky | Klíčová průmyslová komodita | Flat | Zápis ze zasedání Fedu | Swingová maxima | Ministr hospodářství | Příležitost k nákupu | Jednoduchý klouzavý průměr | Zvýšení sazeb | Historický kontext | Správně vypracované prognózy | Timeframe | Makroekonomické indikátory | Průmysl | Jak si vybrat tu správnou strategii? | Deprese | Americký S&P 500 | Tržní prostředí | Rychlé zisky | Majetek | Intercontinental Exchange | Úvěrování | Důvěryhodnost | Commodity | Vláda Spojených států | Denní pokles | Možnost krátkého prodeje | InstaForex | Zásoby ropy | Důsledná analýza | Zasedání Evropské centrální banky | Dolar vůči koruně | Hedgeové fondy | Obchodní signály | Prognózovaní a jeho význam | Růst | Komoditní obchodníci | Historie | Americký index | Příležitosti | Tradingová portfolia | Snížit úrokové sazby | Výpadky | EUR/CZK | Dopad na veřejné politiky | Klíčový ukazatel | Zaměstnanost | Futures kontrakty | MiFID II | Válka | Dynamic Stochastic General Equilibrium | Uvolnění měnové politiky | Specifika obchodování | Fundamentální analýza | Zabezpečení potravin a vody | BreakEven | Nový rekord | Sentiment na trhu | Zdraví globálního průmyslu | Prognóza | Rozvoj umělé inteligence | Nálada investorů | Použití finanční páky | Trh práce | Agent-based | Změny cen | Praktické tipy pro obchodování | Graf | Trend following | Vývoj ceny ropy Brent | Bydlení | Futures trhy | American Airlines | Nové technologie | Vývoj ceny ropy WTI | Americké výrobky | Průmyslové zakázky | Izrael | Cigna | Zajistit si riziko | Míra růstu HDP | Jak se obchoduje s komoditami? | Obrat trendu | CME FedWatch | Technologické akcie | Klíčové události | Volatility | Výnos desetiletého dluhopisu | Mortgage | Ceny výrobců | Vliv na různá odvětví | Long | Sentiment investorů | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Chování | Snižování sazeb | Specifické výzvy | Intraday přístup | Trendová linie | Kontrakty | Hospodářské krize | Nepředvídatelnost | Starší generace | Moody's | Trpělivost a disciplína | Ekonomické modely | Zasedání centrálních bank | JOLTS | Inflace v eurozóně | Historie obchodování | Contract for Difference | Ochránit stávající pozice | Zpřesněný odhad | FTSEurofirst 300 | Inovativní řešení | Opatření | Meziroční růst | Investujte zodpovědně | Covid | Intradenní obchodování | Konsolidace | Trh | Lidské chování | Výzvy v obchodování s komoditami | Utility | MSCI | Použití Stop-Loss | Zdroje energie | Dlouhodobé trendy na trhu | ATR (average true range) | Obchodní strategie pro komodity | Recese ve Spojených státech | Rozdílové smlouvy | Index | Vztah s investicemi | Dlouhodobý růst | Futures | Měď | Politické a ekonomické faktory | Rezervní měny | Obchodní bilance eurozóny | ATR | Sledování globálních ekonomických trendů | Hmatatelné produkty | Eura | Chris Sacca | Komise | Nejistoty | Objednávky | Vliv hospodářských cyklů na ekonomiku | Sledovat vývoj volatility | Bílý dům | Přizpůsobení se změnám | Kapitál | Fungování | Krátkodobé klouzavé průměry | Obraty trhu | Posílení | Psychologický faktor | Keynesiánské modely | Stříbrná horečka | Mezinárodní události | Bank of Canada | NBH | Obraty v trendu | Úroveň investic | Průzkum společnosti | Klimatické změny | Shanghai Composite | Stříbrná horečka bratrů Huntů | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Vývoj cenové hladiny | S&P | Společnosti | Sofistikovanější rozhodnutí | Zajistit si riziko výkyvu cen | Koruna | First Horizon | Rok 2025 | Vice | Principy technické analýzy | Indikátor ATR (average true range) | Býčí nebo medvědí | Ekonomická činnost | Ekonomické ukazatele | Politické reakce | Sázky | Přehřátí ekonomiky | Plavba na otevřeném moři | Analýza trhů | Kurz dolaru | Narušení dodávek | Naše prognóza | Momentum | Cíl generovat zisk | Christine Lagardeová | Spolupráce a globální koordinace | Shell | Výpočetní ekonomické modely | Ekonomický kalendář | eToro pro Českou republiku | Jemenští povstalci | Adani Enterprises | Analýza hospodářských cyklů | Prezident Trump | Finanční společnosti | Sledování základních ukazatelů | Obchodní napětí | Problémy | Disciplína | Swing | Riziko výkyvu cen | Ekonomický vývoj | Přehřátý trh práce | Sociální dopady | Reakce trhů | Asie | Očekávání analytiků | Pokles technologických akcií | Znalost | Hlavní výzvy prognózování v USA | Důvěra spotřebitelů | Prodej dluhopisů | Pandemie COVID | Skladovací kapacity | Negativní dopad | BREAKING | Makroekonomické modely | Index Stoxx 600 | Nicholas Stern | Technické analýzy | Vliv environmentálních událostí na hospodářství | Volatilita a nejistota | Zabezpečení potravin | Budoucnost | Mikroekonomické modely | Strategie sledování trendů | Dolar vůči jenu | Akcie fondů | Intraday | Average daily range | Invaze | Akcie na pražské burze | Přesun výroby | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Hospodářská politika | Obnovitelné zdroje energie | Česká koruna | Záporná cena WTI | Průmyslové využití | Japonské úřady | Významné cenové výkyvy | Index Nasdaq Composite | Lidské faktory | Francouzská obchodní bilance | Pozornost | Ropa Brent | Obchodníci | Klesající trend | GPS | Obchodní války | Eskalace | Historie komoditního obchodování | Range | Konference FOMC | Ifo | Obchodování komodit | Energetický sektor | Vývoj inflace | Pojištění proti nepřízni | Conference Board | Klimatické podmínky | Rozhodnutí ČNB | Náklady | Proinflační rizika | ADR (average daily range) | Úvěrové podmínky | Ekonomická nerovnost | Index nákupních manažerů | Dynamic Stochastic General Equilibrium (DSGE) | Domácnosti | Faktory ovlivňující ekonomické modely | Bitcoin | Hlavní prvky prognózování | ASML Holding | Kanadský dolar | Poptávka | Řetězec | Konjunkturální průzkum | Maloobchodní tržby | Snižování úrokových sazeb | Eroze půdy | Nákup bitcoinu | Nastavení měnové politiky | Research | Data o inflaci | Piper Sandler | Riziko zeleného dluhu | Množství peněz | Guvernér ČNB Aleš Michl | Zboží dlouhodobé spotřeby | Efektivní správa kapitálu | Největší evropská ekonomika | Technologický index Nasdaq | Marketingová komunikace | Globální koordinace | Dynamické obchodování | Očekávání trhu | Bancorp | Tovární objednávky | Směřování trhů | Obchodovat | Výkyvy cen | Americké indexy | Strukturální faktory | Finance | MIFID | Dluhopisy | Indikátor | Dolar vůči japonskému jenu | Robert E. Lucas | Moskva | Pár EUR/USD | Analytici | Cenový index | Stříbro | Efektivní obchodování | Moment obratu | Pepa Zeman | Kryptotrh | Norfolk Southern | Zajištění rizika kvůli výkyvům v cenách | Pokles cen | Shell Plc | Monetární politika | Index PMI | Počasí | ETF | RBI | Bollingerova pásma | Klouzavý průměr | Ropa | Trend is your friend | Investiční aktivita | Cenový index PCE | T-Mobile US | Německý index DAX | EURNOK | JPMorgan Chase | Náročný proces prognózovaní | Neoklasické modely | Náměstek japonského ministra financí | Short pozice | Italský PMI | Záporná cena | Tržní dynamika | Signál k nákupu | Znečištění a odpady | Podnikání na kapitálovém trhu | FTSEurofirst | Indexy PMI | Japonský index | Janet Yellen | Prognózování a Spojené státy | Potenciál dalšího růstu | USA | Ekonomové | Spojené státy | Růst HDP | Pandemie | Výzva | Globální a ekonomické otřesy | 3М | Volby | Rozdíl mezi úrokovými sazbami | Změna klimatu | Pohonné hmoty | Dow Jones | Malé vysvětlení | Jak obchodovat | Historické data | Nový týden | Kurz dolarů | Úsilí | Náklady na opravy a obnovu | ASML Holding NV | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Důvěra spotřebitelů a investorů | Ekonomické faktory | ATR (Average True Range) | Likvidity na trhu | Přehřívání ekonomiky | Snížení základní úrokové sazby | Technologický index | Kdo řídí environmentální události? | Změny klimatu | Prognózování v USA | Politická rozhodnutí | Investiční poradenství | Německé průmyslové objednávky | Konkurenceschopnost | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodní dohody | Zasedání České národní banky | Délka cyklu | Akcie Applu | Nabídka a poptávka | Data z průmyslu | Vliv na ekonomiku | Riziko ztráty | Úrokové sazby | Spolehlivost | EUR/USD | Výdaje | Varování | FGE | Spotřebitelská důvěra | Prohlášení | Měnové politiky | Amplituda cyklu | Strategie pro komodity | Osobní počítače | CSI 300 | Rozmanitost komodit | Dánové | Objem obchodování | Geopolitické události | Prognózovaní | Míra nezaměstnanosti v Německu | Ekonomické modely a prognózy | Fiskální politika | Manufacturing | Odvětví | Indikátor ADR | Investiční doporučení | Vítězství Donalda Trumpa | Ekonomická situace | Odhad HDP | Ekonomický sentiment | Růstový potenciál | Trading | Dna | Centrální bankéři | KOSPI | Dosáhnout zisku | Klíčový údaj | Čínské indexy | Vítězství | Investiční strategie | Fibonacci | Kognitivní psychologie | Aspekty týkající se environmentálních událostí | Úspěch v obchodování s komoditami | Ochrana zisků | Index Topix | Těžba dřeva | Rozhodnutí centrální banky | Vývoj volatility | Ropný šok | Investorský sentiment | Velké částky | ADP | AI | Výzvy v obchodování | Cena komodity | Status bezpečného přístavu | Zajištění rizika | Změny úrokových sazeb | Dluhopis | Tisková konference | Nejklíčovější strategie | Platební bilance | Růst mezd | Technické indikátory | Sazby | Maloobchodní tržby v EU | Rozhodnutí japonské centrální banky | Odhad spotřebitelské důvěry | Zemědělství | Změny v ekonomice | Pohled na trh | Sledování ekonomických ukazatelů | Americký index S&P 500 | Studium historie | Historie obchodování komoditních trhů | Ekonomické otřesy | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Stochastic oscillator | Amazon | Investovat | Commodity Channel Index | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Přehřátý trh | Použití Stop-Loss příkazů | Důležitost správných prognóz | Průmyslové objednávky | Supporty | Sociální a environmentální trendy | Průzkum | Firmy | Páka | Mezinárodní vztahy | Světové rezervní měny | HDP Německa | Zajištění | Napětí mezi USA a Čínou | Životní náklady | Vyšší ceny | Money management | Vliv na energii | Ekonomické podmínky | Povětrnostní podmínky | Repo sazby | Environmentální události | Commitments of Traders (COT) | Index regionálních bank | Podíl nezaměstnaných | Výsledky společnosti | Investování | Distribuce | Fed | Ztráta příjmů | Nonfarm Payrolls | Indikátor ADR (average daily range) | Napětí v Perském zálivu | Swing Trading | Účastníci trhu | Nezávislost Fedu | Novo Nordisk | Trhy | Emerging markets | Aktuální stav | Významné úrovně | Generovat zisk | Index Sentix | Oscilátor | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Rychlé rozhodování | Oživení ekonomické aktivity | Rada ČNB | Varování před riziky | Eurozóna | Investiční rozhodnutí | Rychle a zběsile | USA inflace | ISM | Vypracované prognózy | Globální trhy | Pšenice | Japonský index Nikkei 225 | Kyjev | Zasedání centrální banky | DSGE | DSGE modely | Strategie obchodování s komoditami | Cesta k mistrovství | Riziková aktiva | Ředitelka | Cenový vývoj | Odhady HDP | Sucha | Bilance | Cyklické změny | Tesla | Stabilita | Vývoj peněžní zásoby | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Inflace v USA | Komodity | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | FXDAILY | Přeprodané podmínky | CAD | Držet pozice po delší dobu | Makroekonomická prognóza | Na burze | Významný dopad | Analytička | Dopad na hospodářství | Společnost | The New York Times | François Villeroy de Galhau | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropské trhy | Potenciální obraty | Svíčkové grafy | Zahraniční obchod | Ztráta | Přírodní faktory | Situace na trhu práce | FXstreet | Maďarská centrální banka | Globalizace | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Obchod | Prodeje existujících domů | Obchodní rozhodnutí | Ceny ropy Brent | Eskalace konfliktu | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Emise | Pražský PX | MAM | Spotové ceny | Benchmarky | Adaptace | FIAT | JPY | Zasedání ČNB | Pokles výnosů | RSI | Bank of America | Transakce | Šok | Meta | Pesimismus | Nástroj | United Airlines | GBP | Plyn | Pokles cen ropy | Čína | Pokles akcií | Risk | Nezaměstnanost v ČR | Inovace | Úrovně supportu | MSCI Asia Pacific | Ceny | T-Mobile | Financování | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Potenciální rizika | Mírná korekce | General Dynamics | Války | Změna politiky | Raiffeisenbank | Proinflační | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | Novo | ASML | WTI | Obchodní kapitál | Tržní odhad | Hurikány | SMA | Makroekonomické faktory | Příklady z historie | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Nedostatky | Odborníci | Cena severomořské ropy | Průmyslový sektor | Zákonodárci | Norges Bank | Slábnoucí dolar | Sentix | Klima | Stratég | Instituce | Finanční páka | Novo Nordisk A/S | Morgan Stanley | Vstup do trhu | Ceny zlata | Plodiny | Výnos | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Index DOW | Německé ekonomiky | Milton Friedman | Index Nasdaq | CFD | Zoetis | Pár USD/CAD | 256/2004 | Automatic Data Processing | Dobrá zpráva | MNB | Dlouhodobý trend | Minulá výkonnost | Miliardy USD | Zasedání MNB | Singapur | Ceny energií | S/R zóny | GBP/USD | ASX | Channel | Obchodní analýza | Akcie společnosti Alphabet | Pravděpodobnost recese | Sezónní změny | Horizon | Současné tržní prostředí | Bez rizika | Německé HDP | Část zisků | Zisk | ČNB | Bank of England | Sezónní vlivy | Spekulovat | Swapy | Tipy pro obchodování | CFD kontrakty | Nasdaq Composite | Jak obchodovat s komoditami | Obchodování | Rizika a výzvy | Falešné proražení | Posílení dolaru | Zlepšení sentimentu | Monitorování | Prezident | Jakub Rochlitz | Odhad analytiků | Státní rozpočet | Epidemie | Evropa | S&P Global | TOPIX | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Class A | CCI | Ceny ropy | Úspěch v obchodování | Kupující | Ekonomické cykly | Finanční výsledky | Předpověď | Všechny indikátory | Index cen průmyslových výrobců | Ekonomické důsledky | Údaje | Potenciální změny | Obchodovat s komoditami | Posílení libry | Ekonomické události | Inflační vývoj | Kontext | Rýže | Booking Holdings | Finanční krize | FXstreet.cz | Německý PMI | Obchody | Běžný účet | Jakub Matis | Medián | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Platforms | PRIBOR | Portfólia | Japonsko | Zemní plyn | Marže | Spotová cena | Psychologické faktory | Směřování | ConocoPhillips | Bollinger Bands | Grafy | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Obchodní schopnosti | Situace | USD/CZK | Tržby | Stagnace | Finanční systém | Reálné peníze | Vysoké příjmy | Pozitivní výsledek | Vrcholy | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | DISH | Cenový propad | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Psychologie | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Peking | GfK | New York Times | Světové události | Výkyvy v cenách | HDP | Devizový trh | Načasování | Manufacturing PMI | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Stabilní výnosy | Dolar | Euro | Investování je rizikové | Tržní změny | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Eskalace napětí | Etoro | HCOB | Ropa roste | USD/CAD | Dopady na ekonomiku | Obchodní bilance | Index PCE | Vyšší inflace | Hospodářský cyklus | Přírodní katastrofy | Zemědělské produkty | U.S. Bancorp | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Výrobce luxusního zboží | Average True Range | ČTK | Pozitivní výhled | Katastrofy | Vyšší úroveň | Guvernér ČNB | Ztráty | 1D | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | FOMC | Blahobyt | Akcie | Medvědí trend | Ekonomické nerovnosti | Prodejní pozice | Měnové podmínky | Kupci | Trhy s komoditami | Société Générale | Pražská burza | Podniky | Index spotřebitelských cen | Demografické trendy | Asijské seance | Vývoj ropy | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Ceny energie | EOG Resources | Index cen | Cenné lekce | Reuters | OPEC+ | Pokles cen komodit | USDJPY | Index PPI | Technologie | Mezinárodní kontext | Prognózy | Kurz | Daně | Jádrová inflace | Lenka Kalivodová | Strategická rozhodnutí | Pozornost investorů | Index důvěry | Úspěchy | Rekord | Seance v USA | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | EOG Resources Inc | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Osobní příjmy | Microsoft | Business | Traders | Potenciál | Zdravotnictví | Energetické zdroje | Špatné zprávy | Rally | Investujte | Zájmové skupiny | Nezávislost | Komunikace | Německý průmysl | Tržní trendy | Americké futures | Indie | Bod | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | Investiční stratég | Delta | Regulace | Deriváty | Diverzifikovat | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Zotavení | Důvěra | Jak se obchoduje | Delta Air Lines | Russell 2000 | Ukazatel | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Měny | Nezaměstnanosti v Německu | Fundamentální faktory | Burzy | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Finanční rizika | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Rafinérie | Vývoj ceny ropy | Signál | Jim Rogers | Úbytek | Kofola | Řízení rizik | Společnost Intel | Mark Carney | Organizace | Leverage | Dominion Energy | Fortinet | Výhled úrokových sazeb | Engulfing | Technologičtí giganti | Valuace | Výsledková sezóna | Hodnota bitcoinu | FedWatch | Air | Potenciální ztráty | Technická analýza | Dvoutýdenní repo sazby | Dosažení zisku | Administrativa | Krok za krokem | COVID-19 | Cenové tlaky | Regionální banky | NFP | Potenciální zisky | Hypotéky | InterContinental | Nikkei | Čtvrtletní zisk | Myšlení | Roubini | 21. století | Schopnost rychle reagovat | Americký trh práce | TIM | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Příjmy | Fiskální rok | Identifikovat trend | Prodej | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | ADR | Dotace | Ceny stříbra | Rozvoj | Rozhodnutí vlády | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Komoditní trhy | University of Michigan | Korekce | Časový plán | Velikost obchodu | Obchodní strategie | Ekonomický model | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Stimulační opatření | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Index S&P 500 | Instrument | Trumpova administrativa | Přehled | Obraty | Trendové linie | Short | Andrew Bailey | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Krize | Obnovitelné zdroje | Index Nikkei | Zvýšení úrokových sazeb | Instant Trading EU | Dlouhé (long) pozice | S&P 500 | JDE | Dopad na centrální banku | MT4 | Řešení problémů | Růst tržeb | Spojené království | Cena | Překoupenost | Makroekonomické ukazatele | Upozornění | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Komodita | Rozpočet | Indikátory ekonomického sentimentu | Zoetis Inc | Americký trh | Snížení sazeb | Nižší růst | Indikátor ATR | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Risk Management | Situace na trhu | Teroristické útoky | Rozhodnutí bankovní rady | Výhledy | Co bude | Medvědi | Microsoft Corp | Strategie obchodování | Technologický index Nasdaq Composite | DAX | Zpráva CoT | Fibonacciho retracement | Dominion Energy Inc | Akcie společnosti | Obchodní válka | Oscilátory | Zlato | Rozhodnutí Bank of England | Ekonomika | Ekonomické teorie | Inflace v Německu | Znehodnocení měny | Pozitivní výsledky | SEC | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Indikátor MACD | Práce | Úspěch | Intel | Cíle | ČNB dnes | Ekonomické prognózy | Bezpečnost | Odhady růstu | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Holding | Cena americké ropy WTI | Banky | Nižší hodnoty | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Automotive | Vlády | Rychlost | Ruská vláda | Očekávaný růst | Správa | Finanční odměny | Ray Dalio | Wall Street | Analýza | Ministr financí | Tisková konference FOMC | Zlepšení | Japonský index Nikkei | ČR | Správa kapitálu | XTB | Meta Platforms | Uzavření dohody | Linde | Solidní výsledky | Tržní signály | Snížení produkce ropy | Pozice | Současná situace | Portfolia | Potenciální zisk | Spotová cena zlata | OCI | Příprava | Dlouhé pozice | Akcie Morgan Stanley | Kovy | Dlouhodobé důsledky | ČNB Aleš Michl | Hedge | Hospodářské cykly | Technologický sektor | Stoxx | LSEG | Support | Waste Management | Rozvíjející se trhy | Bilion dolarů | Dobré načasování | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Import | Vysoké výnosy | Finální odhad | Meta Platforms Inc | Tržní očekávání | OPEC | Technologický pokrok | Peněžní zásoby | Zrychlení inflace | Sentiment | Trendy na trhu | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Investoři | Vizualizace | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Bohatý | Stop-Loss | Růst libry | Spotřebitelé | Výstupy | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Retracementy | Ekonomické trendy | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Index Dow Jones | Adani | Zpráva COT | Klíčový support | Ichimoku | Nepředvídané události | Nařízení | Snižování daní | Budoucí pohyby | Rostoucí náklady | Ropy | Stabilní zisky | Hodnocení současné situace | S&P 500 a Dow Jones | Nové obzory | Koruna posiluje | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Krátké (short) pozice | USD | Občané | Nová makroekonomická prognóza | Cena americké ropy | Hospodářský vývoj | Nové příležitosti | Doji | Obchodování s komoditami | Praktické tipy | 3M | Adrenalin | Zemědělské plodiny | Ekologické organizace | CME FedWatch Tool | Federální rezervní systém | CZ | Inflace ve službách | Propad | Bankovnictví | Adani Group | Mistrovství | Britské libry | Emise skleníkových plynů | Finanční ztráty | Ceny ropy WTI | Markets | Index CSI 300 | Mezinárodní spolupráce | Carl Icahn | Commodity Channel Index (CCI) | Aleš Michl | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Stav nouze | 3M PRIBOR | Kryptoměna | Ekonomie | Instant Trading EU Ltd. | Nvidia | Ceny komodit | Indexy | Nouriel Roubini | Americký dolar | Vytrvalost | Příjmy a výdaje | Kofola ČeskoSlovensko | Ceny v průmyslu | Průmyslová komodita | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Stoxx 600 | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Analýza a strategie | Inflační očekávání | Technologické inovace | Body | Masato Kanda | Zvýšení inflace | Riziková strategie | Index výdajů | Payrolls | Reakce koruny | ROCE | Spekulace | Budoucí pohyby trhu | Line Bin | Hodnoty měny | Cykly | Politická opatření | Hedging | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Miliardy | ASX 200 | Spekulanti | Poptávky po ropě | Prodeje | Základní sazba | Zasedání bankovní rady | Stochastic | Norfolk | Uvalení cel | Technologický rozvoj | Ukazatele | Měnový pár | Průmyslový index Dow Jones | Nové údaje | Ovlivňování | Banka | Produkce ropy | Větší pozice | Politické nepokoje | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Útlum ekonomické aktivity | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Pokles | Banky | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot