Středa 23. říjen 2019 12:41
reklama
RoboMarkets SQ
reklama
RoboMarkets SQ
reklama
RoboMarkets

Klíčová slova - Německý export

C:\fakepath\Německo.jpg

Německá vláda zhoršila výhled růstu na příští rok

17.10.2019 Německá vláda snížila odhad růstu domácí ekonomiky na příští rok na jedno procento z dosavadních 1,5 procenta. Oznámilo to dnes ministerstvo hospodářství, které ale současně dodalo, že největší evropské ekonomice nehrozí krize.
C:\fakepath\Německo.jpg

Spiegel: Německá vláda zhoršila výhled ekonomiky na příští rok

11.10.2019 Německá vláda snížila odhad růstu německé ekonomiky na příští rok na 1,1 procenta, zatímco dosud očekávala růst o 1,5 procenta. Odhad letošního růstu ponechala beze změny na 0,5 procenta. Oznámil to dnes německý časopis Spiegel, který ale neuvedl zdroj svých informací.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Většina menších německých firem se brexitu bez dohody neobává

11.10.2019 Zhruba 60 procent malých a středních firem v Německu předpokládá, že odchod Británie z Evropské unie bez dohody by na jejich podnikání neměl žádný dopad. Vyplývá to z výsledků průzkumu státní rozvojové banky KfW, na které se odvolává agentura Reuters. Průzkumu se zúčastnilo zhruba 2000 firem s ročními tržbami nepřesahujícími 500 milionů eur (asi 13 miliard Kč).
C:\fakepath\Německo.jpg

Německý export v srpnu klesl více, než se čekalo

10.10.2019 Německý export v srpnu klesl o 1,8 procenta na 109,2 miliardy eur (2,8 bilionu Kč). Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Pokles exportu je výraznější, než čekali analytici. To znamená, že pokles ve zpracovatelském sektoru zřejmě tlačí největší evropskou ekonomiku do recese. Dovoz o 0,2 procenta vzrostl a činil 91,1 miliardy eur (2,4 bilionu Kč).
C:\fakepath\Německo.jpg

Německá průmyslová výroba se v srpnu překvapivě vrátila k růstu

08.10.2019 Německá průmyslová výroba se v srpnu překvapivě vrátila k růstu, zvýšila se o 0,3 procenta proti předchozímu měsíci. Vyplývá to z dnešní zprávy spolkového statistického úřadu. Údaje podle agentury Reuters přinášejí naději, že předpokládaný pokles německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí nebude příliš prudký.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v září zůstala na pěti procentech

30.09.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu v září zůstala na pěti procentech. Počet nezaměstnaných se snížil o 10.000 lidí na 2,276 milionu. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
C:\fakepath\ifo-24092019-lv.jpeg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se mírně zlepšila

24.09.2019 Podnikatelská nálada v Německu se v září mírně zlepšila, ukázal dnes průzkum mnichovského institutu Ifo. Jeho index důvěry, který je založen na průzkumu mezi zhruba sedmi tisíci německých firem, vzrostl na 94,6 ze srpnových 94,3 bodu. Mírně tak překonal očekávání. Výhled na další měsíce se ale opět zhoršil.
C:\fakepath\ihs-23092019-lv.jpg

Markit: Podnikatelská aktivita v Německu po šesti letech klesla

23.09.2019 Podnikatelská aktivita v Německu v září poprvé za více než šest let klesla, v celé eurozóně se pak její růst téměř zastavil. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnila společnost IHS Markit a které výrazně zaostaly za očekáváním analytiků.
C:\fakepath\euro4.jpg

Německu podle vlády nehrozí výraznější hospodářská recese

15.09.2019 Německá ekonomika se nachází ve slabé fázi, zatím jí ale nehrozí výraznější recese. Nerýsuje se však ani žádné výraznější hospodářské oživení. Uvedlo to v pátek spolkové ministerstvo hospodářství ve své měsíční zprávě. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\1.jpg

IMK: Pravděpodobnost recese v Německu stoupla na téměř 60 procent

12.09.2019 Pravděpodobnost hospodářské recese v Německu vzrostla na téměř 60 procent, tedy na nejvyšší úroveň od přelomu let 2012 a 2013. Vyplývá to podle agentury Reuters z indexu, který sestavuje německý institut IMK. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\403507.jpg

Německý export v červenci překvapivě vzrostl

09.09.2019 Německý export se v červenci překvapivě zvýšil o 0,7 procenta na 111,2 miliardy eur (2,9 bilionu Kč). Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Údaje znamenají solidní začátek třetího čtvrtletí a signalizují určitou odolnost německého exportu vůči napětí v mezinárodních obchodních vztazích a nejistotě kolem odchodu Británie z Evropské unie.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu v srpnu zůstala na pěti procentech

29.08.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu v srpnu zůstala na pěti procentech. Počet nezaměstnaných se mírně zvýšil o 4000 lidí na 2,289 milionu. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
C:\fakepath\Německo.jpg

Pokles spotřebitelské důvěry v Německu se překvapivě zastavil

28.08.2019 Pokles spotřebitelské důvěry v Německu se po třech měsících překvapivě zastavil. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes zveřejnil institut GfK. Údaje tak naznačují, že německou ekonomiku by nadále mohly podporovat právě spotřebitelské výdaje.
img

Okénko finančního trhu 27.8.2019

27.08.2019 Dnes zveřejněný konečný údaj o mezikvartálním hospodářském růstu Německa ve druhém čtvrtletí potvrdil předchozí odhad na úrovni -0,1 %. V souladu s předpoklady se na tomto poklesu podílel zejména německý export, který odepsal 1,3 %. Potvrzuje se tak, že Německo, jako ekonomika zaměřená na dodávání finální produkce na mezinárodní trh, mezi prvními doplácí na globální ochlazování. Kromě zpomalování ekonomického růstu Číny se jedná i o dopad obchodních sporů mezi Čínou a USA. Tato rozepře nepřestává zaměstnávat trhy, kde jen za poslední víkend způsobila značné pozdvižení. Nejprve v pátek přišlo ohlášení další várky cel z obou stran konfliktu, aby následně prezident Trump ze summitu zemí G7 naopak vychvaloval ochotu Číny pokračovat v jednání. Kromě exportu ovšem v Německu poklesly i investice do fixního kapitálu, primárně vlivem slabého výsledku ve stavebnictví, které odepsalo 1 %. Slušně si naopak vedly investice do strojů a zařízení, které vykázaly růst o 0,6 %. Německou ekonomiku nadále drží nad vodou i spotřeba a to jak domácností (+0,1 %) tak i vlády (+0,5 %).
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německá ekonomika klesla o 0,1 procenta

27.08.2019 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa klesl ve druhém čtvrtletí o 0,1 procenta po nárůstu o 0,4 procenta v prvním kvartálu. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad, který tak potvrdil předběžné údaje ze 14. srpna. Hospodářství největší ekonomiky Evropské unie se v období od dubna do června ocitlo na pokraji recese, zejména kvůli slabšímu vývozu.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Berlín se kvůli recesi může vzdát vyrovnaného rozpočtu

16.08.2019 Německá koaliční vláda se v případě recese může vzdát politiky vyrovnaného rozpočtu a přijmout nové půjčky, aby vyvážila případnou recesi ekonomiky. Uvedl to dnes týdeník Der Spiegel.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí klesla o 0,1 procenta

14.08.2019 Německá ekonomika v letošním druhém čtvrtletí klesla. Hrubý domácí produkt (HDP) se snížil o 0,1 procenta oproti prvnímu kvartálu, ve kterém vzrostl o 0,4 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Míra nezaměstnanosti v Německu zůstala na pěti procentech

31.07.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu v červenci zůstala na pěti procentech. Počet nezaměstnaných se sice zvýšil, jeho růst byl ale mírnější, než se očekávalo. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Podnikatelská nálada v Německu je nejslabší za více než šest let

25.07.2019 Podnikatelská důvěra v Německu se v červenci již čtvrtý měsíc za sebou zhoršila. Dostala se tak na nejslabší úroveň za více než šest let. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut Ifo. Údaje jsou podle agentury Reuters další známkou toho, že problémy ve zpracovatelském průmyslu tlačí německou ekonomiku do recese.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Německé podniky působící v cizině jsou skeptické ohledně vyhlídek

02.07.2019 Německé podniky působící v zahraničí jsou ohledně svých vyhlídek na příštích 12 měsíců nejpesimističtější od roku 2015. Za jejich pesimismem stojí zejména důsledky obchodních sporů a protekcionismu. Vyplývá to z výsledků průzkumu Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK). Ta nyní předpokládá, že německý export se letos zvýší pouze o procento. V předchozí, podzimní prognóze přitom letošní růst vývozu komora odhadovala na 2,5 procenta.
C:\fakepath\nemecko 07062013.jpg

Pokles počtu nezaměstnaných v Německu v červnu zaostal za odhady

01.07.2019 Míra nezaměstnanosti v Německu v červnu zůstala na květnových pěti procentech. Počet nezaměstnaných klesl méně výrazně, než předpokládali analytici. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
img

Okénko finančního trhu 7.6.2019

07.06.2019 Německá centrální banka snížila odhad letošního růstu tamní ekonomiky na 0,6 %. Za zhoršením předchozí prosincové prognózy o 1 p.b. stojí zejména postupně se snižující globální poptávka. Právě její dostatečná úroveň je pro německou exportně orientovanou ekonomiku zásadní. Potíže tamního průmyslu, které pozorujeme již od druhé poloviny loňského roku, ovlivňují prostřednictvím blízkých obchodních vazeb i ekonomickou situaci v tuzemsku. Stejnou prognózu růstu hospodářství má i německá obchodní komora a německá vláda počítá dokonce s ještě o desetinu nižší hodnotou. Během posledních dnů však přibývají další zprávy potvrzující negativní výhled německého hospodářství. Německý export v dubnu poklesl o 3,7 %, což byl nejvyšší propad od roku 2015. Rovněž dnes zveřejněná průmyslová výroba za duben zaznamenala výrazný meziměsíční propad o 1,9 %. Tato hodnota značně předčila již tak negativní tržní očekávání a rozptýlila i naději na zlepšení ekonomické situace ve druhém čtvrtletí. Průmysl by musel ve zbývající dvou měsících vykázat výrazně lepší výsledky, aby pozitivně přispěl k růstu HDP. Poslední předstihové ukazatele však naznačují určitou stabilizaci podnikatelského sentimentu a rovněž zakázky za květen zaznamenaly nárůst již druhý měsíc v řadě. Ukazují i na vyšší růst produkce v automobilovém sektoru.
C:\fakepath\TOP5-07062019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

07.06.2019 1) Asijské akciové trhy dnes zpevnily, když se investoři soustředili na obchodní jednání mezi Spojenými státy a Mexikem a vraceli se ke čtvrtečnímu zasedání Evropské centrální banky (ECB). V Číně a Hongkongu se dnes kvůli státnímu svátku neobchodovalo.
C:\fakepath\nemecko 14022014.png

Německá centrální banka výrazně zhoršila hospodářský výhled

07.06.2019 Německá centrální banka dnes snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 0,6 procenta z 1,6 procenta předpovídaných v prosinci. Za zhoršením prognózy podle banky stojí především slabší globální poptávka, která má negativní dopad na německý export a průmysl.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

DPA: Vývoz z Německa míří za celý rok opět k rekordu

09.01.2019 Vývoz z Německa navzdory mezinárodním obchodním sporům a listopadové stagnaci by za celý rok mohl být opět rekordní. Za 11 měsíců loňského roku se vývoz zvýšil o 3,7 procenta na 1,222 bilionu eur (31,3 bilionu Kč). Za rok 2017 už přitom činil rekordních 1,279 bilionu eur, uvedla dnes agentura DPA.
C:\fakepath\nemecko 08012014-3.png

Německý ministr hospodářství zhoršil odhad růstu ekonomiky

12.12.2018 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v letošním roce zvýší pouze o zhruba 1,5 až 1,6 procenta. Předpověděl to včera podle agentury Reuters německý ministr hospodářství Peter Altmaier. V oficiální říjnové prognóze přitom německá vláda letošní hospodářský růst odhadovala na 1,8 procenta.
img

Okénko finančního trhu 11.12.2018

11.12.2018 Guvernér ČNB J. Rusnok v dnešním rozhovoru řekl, že vidí prostor pro více zvýšení sazeb v příštím roce v případě, že koruna neposílí podle očekávání centrální banky. Zároveň se také přiklání k pauze ve zvyšování sazeb na prosincovém jednání z důvodu dočasného negativního efektu Rezolučního fondu na kurz koruny. Guvernér však stále očekává pokračující proinflační tlaky vyplývající ze silně utaženého trhu práce a rekordního růstu mezd.
img

Řítí se eurozóna do problémů?

05.12.2018 Důvěra evropských zákazníků upadá a v ekonomikách eurozóny se projevuje stále více problémů. Viditelné signály nejsou příznivé a situace Německa je z nich nejhorší.
C:\fakepath\brexit3.jpg

Tvrdý brexit může srazit obchod EU a Británie

09.10.2018 Obchodní výměna mezi Británií a zbytkem Evropské unie by se mohla propadnout až o polovinu, pokud by Spojené království opustilo EU bez dosažení dohody o novém uspořádání vzájemných vztahů. Předpověděl to dnes německý ekonomický institut IW.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Německý vývoz i průmyslová výroba nečekaně klesly

07.09.2018 Německý export i průmyslová výroba se v červenci nečekaně snížily. Statistický úřad dnes oznámil, že vývoz klesl o 0,9 procenta a výroba o 1,1 procenta, zatímco analytici očekávali v obou případech vzestup. Podle analytiků je zřejmé, že ochranářská politika prezidenta USA Donalda Trumpa už má na největší evropskou ekonomiku negativní dopady.
img

Trump se snaží omezit dovoz německých aut. O co mu jde?

21.06.2018 Když se americký prezident Donald Trump zúčastnil 8. června zasedání zemí G7 v kanadském Quebecu, jeho obchodní rádce Peter Navarro publikoval v americkém deníku New York Times článek, který ponechal jen málokoho na pochybách. Bylo zřejmé, jaké jsou skutečné plány současné americké administrativy se zahraničním obchodem s Evropou a zvlášť s Německem. Zdá se, že budou zavedena cla na dovoz aut z Německa.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 14.2.2018

14.02.2018 V lednu tuzemské spotřebitelské ceny vzrostly oproti prosinci o 0,6 %. V meziročním srovnání se spotřebitelská inflace dostala na hodnotu 2,2 %, což je plně v souladu s očekáváním trhu. Jedná se o třetí zpomalení v řadě poté, co se inflace v říjnu (2,9 % r/r) dostala na své cyklické maximum. Za meziměsíčním růstem cen v prosinci stojí především vyšší růst cen alkoholických nápojů, tabáku a bydlení. I přes zpomalování tempa inflace v posledních měsících, očekáváme, že se v průběhu roku opět přiblíží k 3 %. Hlavním důvodem bude kumulace inflačních tlaků především mzdových. Tempo růstu mezd dosáhne podle našich odhadů v tomto roce vrcholu a podpoří tak další růst spotřeby domácností. Pro rok 2018 odhadujeme průměrnou míru inflace 2,6 %. To podle našeho názoru donutí ČNB zvyšovat úrokové sazby vícekrát, než v současnosti říká její prognóza. Do konce roku 2018 se tak podle našich odhadů stane ještě dvakrát vždy s novou čtvrtletní prognózou ČNB v druhém a třetím čtvrtletí.
img

(Slovak) Čína aj Nemecko s prebytkami

08.12.2017 Export najsilnejšej ázijskej ekonomiky prekvapil analytikov. Ekonómovia očakávali menší rast, taktiež očakávali aj menší import. Tieto správy pochádzajú z údajov čínskej colnej správy. Čínsky export, vyjadrený v amerických dolároch, v novembri medziročne vzrástol o 12,3 % na 217,4 miliardy USD (184,46 miliardy eur), zatiaľ čo analytici predpovedali, že sa zvýši o 5,9 %.
C:\fakepath\nemecko 08012014.png

Růst důvěry v německou ekonomiku zklamal

17.10.2017 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v říjnu zlepšila, růst byl ale jen slabý a výrazně zaostal za odhady. Index institutu ZEW, který důvěru měří, podle dnešní zprávy vzrostl na 17,6 bodu ze zářijových 17 bodů. Analytici v anketě agentury Reuters čekali mnohem razantnější vzestup, a to na 20 bodů.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 22.8.2017

22.08.2017 Dnes zveřejněný ZEW index budoucích očekávání ekonomického růstu v srpnu poklesl o 7,5 b. na 10 b. a je tak nejnižší od října 2016. Medián odhadů trhu naznačoval pokles pouze o 2,5 b. ZEW index současné situace vzrostl o 0,3 b. na 86,7 b, ačkoli se očekával pokles o 1,2 b. K negativnímu budoucímu očekávání přispělo současné posilování eura, které ohrožuje německý export a prohlubující se problémy německých automobilek. V eurozóně ZEW index budoucích očekávání v srpnu poklesl o 6,3 b. na 29,3 b.
img

Raiffeisenbank: Okénko trhu 10.3.2017

10.03.2017 Dnes se trh soustředil na data zveřejněná z trhu práce a to jak v České republice, tak i v zámoří. České mzdy v posledním čtvrtletí loňského roku vzrostly nominálně o 4,2 % meziročně a přesáhly tak v průměru 29 300 Kč. Po očištění o inflaci se jedná o průměrný reálný růst ve výši 2,8 % r/r, což je 0,4 p.b. pod očekáváním trhu. Mediánová mzda, tedy mzdy prostředního zaměstnance, reálně vzrostla o 3,2 % r/r, tedy na úroveň 25 061 Kč. Mzdy nízkopříjmovým skupinám rostou zejména ze dvou důvodů. Nedostatek pracovních mnohdy i nekvalifikovaných pracovníků nutí zaměstnavatele lákat tyto zaměstnance vyšší odměnou za práci. K meziročnímu růstu nižších mezd ale zásadním způsobem přispěl i růst minimální mzdy v roce 2016. Dobrá kondice české ekonomiky a reálný růst mezd signalizuje posilování české koruny v dlouhodobějším horizontu po ukončení kurzového závazku.
nemecko 08012014.png

Německý dovoz v lednu výrazně rostl

10.03.2017 Přebytek běžného účtu platební bilance Německa se v lednu prudce propadl v důsledku výrazně vyššího než očekávaného růstu dovozu. Vyšší oproti očekávání byl v lednu i vzestup vývozu. Dnešní údaje spolkového statistického úřadu jsou podle ekonomů důkazem toho, že největší evropská ekonomika jede na plný plyn.
TOP5-09092016-LV-19.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.09.2016 Ceny spotřebního zboží (index CPI) v Číně v srpnu meziročně rostly o 1,3 %, přičemž analytici očekávali růst...
eur.jpg

Německý export v květnu překvapivě klesl

08.07.2016 Německý export se v květnu meziměsíčně snížil o 1,8 procenta na 99,5 miliardy eur. Zaznamenal tak nejprudší pokles...
bundesbank 14112013.png

Bundesbank: Německá ekonomika zpomalí

20.06.2016 Růst německé ekonomiky po slušné expanzi v letošních prvních třech měsících ve druhém čtvrtletí zřejmě...
DAX-08042016-LV-10.png

DAX dnes maže předchozí ztráty

08.04.2016 Německý akciový index DAX dnes posiluje. Růst indexu a evropských akcií podporuje růst cen ropy a kovů...
nemecko 08012014-3.png

Německo málo využívá levných peněz

05.04.2016 Německo dostatečně nevyužívá nynějších rekordně nízkých úvěrových nákladů ke zvýšení investic, které jsou...
img

Německo: Index ZEW v lednu má oslabit

19.01.2016 Trh čeká oslabení indexu zřejmě kvůli vzestupu obav z vývoje čínské a světové ekonomiky a poklesu cen akcií. Index je stále pod svým dlouhodobým...
nemecko 08012014-3.png

Německý export se vrátil k růstu

08.01.2016 Německý export v listopadu meziměsíčně stoupl o 0,4 procenta po říjnovém poklesu o 1,3 procenta. Dovoz...
nemecko 08012014.png

Německo počítá s hospodářským oživením

20.11.2015 Oživení německé ekonomiky by mělo pokračovat navzdory rizikům spojeným se zpomalováním...
nemecko 08012014-3.png

Průmyslová výroba v Německu klesla

07.10.2015 Průmyslová výroba v Německu v srpnu meziměsíčně klesla o 1,2 procenta. Zaznamenala tak nejvýraznější...
nemecko 08012014.png

Průmyslové zakázky v Německu klesly

06.10.2015 Zakázky německých průmyslových podniků se v srpnu překvapivě snížily, a to především kvůli slabé...
nemecko 08012014.png

Zakázky německých továren klesly

04.09.2015 Zakázky německých průmyslových podniků v červenci kvůli nižší zahraniční poptávce klesly výrazněji, než se...
nemecko 08012014.png

Růst německé ekonomiky zrychlil

25.08.2015 Hlavním pohonem ekonomického růstu Německa ve druhém čtvrtletí byl zahraniční obchod, domácí...
nemecko 08012014-3.png

Německo prý na řecké krizi vydělá

10.08.2015 Německo na řecké dluhové krizi vydělá i v případě, že mu Atény nevrátí žádné peníze. Pokles úroků u...
nemecko 08012014-3.png

Německý export v květnu prudce stoupl

09.07.2015 Německý export v květnu meziměsíčně stoupl o 1,7 procenta, tedy nejprudším tempem od začátku letošního...
img

Páteční zasedání Euroskupiny v hledáčku investorů, Austrálie překvapila vyšší inflaci;analýza EUR/USD, ZLATA, NZD/USD

22.04.2015 Australský dolar (AUD) v noci posílil díky vyšším datům inflace za první čtvrtletí 2015. Jádrový index spotřebitelských cen (CPI) meziročně posílil...
nemecko 08012014.png

Německý export se v únoru vrátil k růstu

09.04.2015 Německý export v únoru meziměsíčně stoupl o 1,5 procenta po lednovém poklesu o 2,1 procenta...
nemecko 08012014-3.png

Německý dovoz v říjnu prudce poklesl

09.12.2014 Německý import v říjnu zaznamenal nejprudší pokles za téměř dva roky. Vyplývá to z dnešních údajů...
nemecko 14022014.png

BGA: Německý export napřesrok stoupne

19.11.2014 Německý export se v příštím roce navzdory sankcím vůči Rusku pravděpodobně zvýší o čtyři procenta...
nemecko 08012014-3.png

DIW: Německo se zřejmě vyhnulo recesi

29.10.2014 Hrubý domácí produkt Německa by mohl za třetí čtvrtletí vykázat nárůst o 0,1 procenta po poklesu o 0,2...
nemecko 08012014-3.png

Německý vývoz do Ruska by prý letos mohl klesnout až o čtvrtinu

26.08.2014 Německý export do Ruska by v celém letošním roce v důsledku ukrajinské krize mohl klesnout o 20 až 25...
nemecko 08012014-3.png

Německý vývoz do Ruska výrazně klesl

20.08.2014 Německý export do Ruska se v letošním prvním pololetí propadl o 15,5 procenta na 15,3 miliardy eur...
nemecko 08012014-3.png

Ukrajinská krize zhoršuje vyhlídky Německa

01.08.2014 Ukrajinská krize má čím dál větší dopady na německé hospodářství. Svaz německého strojírenského...
bundesbank 14112013.png

Bundesbank očekává lepší růst Německa

06.06.2014 Německá centrální banka Bundesbank dnes zvýšila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 1,9 procenta...
nemecko 07062013.jpg

Vývoz SRN do Ruska a na Ukrajinu klesá

28.04.2014 Německý vývoz do Ruska a na Ukrajinu letos kvůli propadu tamních měn prudce klesá. Plyne to z dnešních...
img

Eurodolar se vrátil nad 1,38, regionu se dnes v úvodu daří

25.03.2014 Euru se včera večer podařil slušný obrat. Zatímco během dne byla společná evropská měna spíše pod tlakem, večer se k...
nemecko zeme.jpg

Německý vývoz stoupl počtvrté za sebou

08.01.2014 Německý export v listopadu stoupl, a čtvrtý měsíc za sebou tak pokračoval v růstu. Vývoz se zvýšil...
eurusd 06012013.png

Týdenní komentář FXstreet.cz (6.1.2014)

06.01.2014 Měnový pár EUR/USD začal nový rok poklesem. Z úrovně 1,3800 se propadl až pod hladinu 1,3600 na...
nemecko.jpg

Růst německé ekonomiky prý letos zrychlí

02.01.2014 Tempo růstu německé ekonomiky by v letošním roce mělo zrychlit na 1,5 procenta, zatímco loňský růst...
nemecko.jpg

Německý export prý stoupne na nový rekord

30.12.2013 Německý export by se měl v příštím roce zvýšit až o tři procenta na rekordních 1,142 bilionu eur. Vyplývá to...
nemecko 07062013.jpg

Německý export zaostává za světem

15.12.2013 Německý export v letošním roce podle prognózy svazu německého průmyslu BDI stoupne o 1,5 až dvě...
nemecko zeme.jpg

Průmyslová produkce v Německu klesla

09.12.2013 Německá průmyslová výroba v říjnu překvapivě klesla o 1,2 procenta. Vyplývá to z dnešních údajů...
nemecko 07062013.jpg

Německý obchodní přebytek klesl

09.12.2013 Německý export se v říjnu vyšplhal na rekordních 99,1 miliardy eur. Vyplývá to podle agentury Reuters...
nemecko zeme.jpg

EK prý ve středu rozhodne, zda prošetří německý export

11.11.2013 Evropská komise (EK) ve středu rozhodne, zda bude kvůli hospodářské nerovnováze zkoumat vysoký přebytek zahraničního obchodu Německa. Oznámil to dnes evropský komisař pro měnovou politiku Olli Rehn. Pokud vyšetřování dospěje k závěru, že přebytek způsobuje nerovnováhu v evropské ekonomice, a Berlín nepodnikne doporučené kroky k nápravě, může komise Německu vyměřit pokutu až 0,1 procenta jeho hrubého domácího produktu.
nemecko zeme.jpg

Německý export v červenci nečekaně klesl

06.09.2013 Vývoz německého zboží a služeb v červenci překvapivě klesl, ačkoliv dovoz po červnovém propadu opět vzrostl...
nemecko.jpg

Podíl Německa na světovém obchodu klesne

15.08.2013 Podíl Německa na světovém obchodu v letošním a příštím roce pravděpodobně klesne. Růst německého...
nemecko 07062013.jpg

Německý export klesl nejvíc za 3,5 roku

08.07.2013 Vývoz německého zboží a služeb v květnu klesl o 2,4 procenta, tedy nejrychlejším tempem od prosince 2009...
nemecko.jpg

Maloobchodní tržby v Německu klesly

31.05.2013 Maloobchodní tržby v Německu se v dubnu v meziměsíčním srovnání překvapivě snížily o 0,4 procenta....
nemecko.jpg

Zahraniční obchod nepodpoří německou ekonomiku

29.04.2013 Německá ekonomika nemůže v letošním roce počítat s tím, že její růst bude podpořen zahraničním...
nemecko.jpg

Německý export v únoru překvapivě klesl

09.04.2013 Německo v únoru zaznamenalo překvapivý pokles exportu i importu. Vyplývá to z dnešní zprávy spolkového...
nemecko zeme.jpg

Německé maloobchodní tržby klesly

31.01.2013 Maloobchodní tržby v Německu se v prosinci meziročně propadly o 4,7 procenta. Zaznamenaly tak...
nemecko.jpg

Německý export v listopadu výrazně klesl

08.01.2013 Německý export se v listopadu propadl o 3,4 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad.
nemecko.jpg

Makro: Německý vývoz se propadl

08.11.2012 Německý vývoz se v září kvůli recesi v zemích eurozóny propadl nejrychlejším tempem od konce loňského roku.
nemecko.jpg

Spotřebitelská důvěra v Německu se zlepšuje

26.10.2012 Spotřebitelská důvěra v Německu se překvapivě zlepšuje. V listopadu by se podle dnešních údajů...
img

Postavenie Nemecka v dlhovej kríze

04.02.2012 Nemecká vláda minulý týždeň navrhla, aby bol vymenov...
img

Rozpad eurozóny: pokles HDP od 25% do 50%

07.12.2011 Spoločná mena sa včera opäť dostala pod predajný tlak, nakoľk...
img

Večerné zhrnutie

02.12.2011 DENNÝ PREHĽAD KALENDÁR DŇA  Dátum   Čas   Lok...
img

Makro: Ekonomický sentiment Německa je v prosinci stabilní

14.12.2010 Indikátor ekonomického sentimentu (očekávání) Německa setrval v prosinci téměř beze změn a následova...
img

Makro: Německý vývoz v prvním pololetí 2010 meziročně rostl o 17,1 pct

14.09.2010 Německý export dosáhl od ledna do června 2010 celkovou hodnotu 458,3 miliard eur a v mezi...
img

Forex: Zaostřeno na FX

09.09.2010 Včera jsme se z Německa dočkali dalších signálů o tom, že s rychle ros...
img

Prichádza čas predávať euro a nakupovať dolár

10.08.2010 V analýze „Dlhodobá analýza EUR/USD“ sme hovorili o tom, že napriek silnému rastu páru dlhodobé grafy poukazujú na obrat v okolí úrovne 1,35-1,37. John Tayler z FX Concepts, čo je jeden z najsilnejších forexových hráčov na svete, hovorí o tom, že aj on očakáva obrat na trhu, ktorý možno už aj v piatok nastal. Prinášame vám preto piatkový rozhovor, v ktorom vysvetľuje dôvody prečo dolár posilní, čo spraví FED alebo aké problémy stoja pred eurom. Pridávame odkaz na video zobrazené nižšie.
stock.jpg

John Taylor z FX Concepts a jeho pohled na EURO

10.08.2010 John Taylor je šéf největšího světového forexového hedge fondu FX Concepts a zároveň jeho zakladatel.
img

Prichádza čas predávať euro a nakupovať dolár

10.08.2010 V analýze „Dlhodobá analýza EUR/USD“ sme hovorili o tom, že napriek silnému rastu páru dlhodobé grafy poukazujú na obrat v okolí úrovne 1,35-1,37. John Tayler z FX Concepts, čo je jeden z najsilnejších forexových hráčov na svete, hovorí o tom, že aj on očakáva obrat na trhu, ktorý možno už aj v piatok nastal. Prinášame vám preto piatkový rozhovor, v ktorom vysvetľuje dôvody prečo dolár posilní, čo spraví FED alebo aké problémy stoja pred eurom. Pridávame odkaz na video zobrazené nižšie.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Čínský jüan | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Australský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | Rusko | USA | NFP report | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | G20 | Evropská unie | HDP | Fibonacci | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Česká koruna | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Broker | Bundesbank | CEO | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Depreciace | Dolarový index | ECB | EFSF | ESM | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Euro | Eurobondy | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Fibonacci retracement | Finanční trhy | G7 | Grafy | Hedge | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Risk | Měna | Měnový pár | Měny | Stavební povolení | Obchodní bilance | Platební bilance | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | Sentiment | Statut | Support | Pokladniční poukázky | Trend | Ukazatel | Výkonnost | WTO | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | NZD | CAD | AUD | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | Evropa | Japonské akcie | Index MSCI | Finanční krize | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Bank of America | Americký prezident | Saxo Bank | HighSky Brokers | Indexy | Globální ekonomika | Investoři | Fond | EU | Ministři financí | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Kurz koruny | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Bohatství | Recesia | Uvolnění měnové politiky | DailyFX | Obchodovat | Ondřej Hartman | Regulace | CZK/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index CPI | Eurostat | Donald Trump | Mezinárodní měnový fond | Trim Broker | ADP report | Bankrot | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EuroCOIN | Index | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Brokers | Cena | CZK | České koruny | Členské země eurozóny | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HighSky | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index PMI | Investiční | Investing | ISM | Kurzy | Makroekonomické ukazatele | Měnové kurzy | Míra inflace | Nikkei 225 | Pokles eura | Prognóza | Reuters | Risk On | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | SP500 | Státní dluhopisy | Stoxx | TopForex | Trh | USD index | Velká Británie | Volkswagen | WTI | Země eurozóny | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | ZEW | ING | Báze | Měď | Ministerstvo financí | ROCE | Itálie | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Komise | Volby | Rozhovor | Markit | Unicredit | Deutsche Bundesbank | DPA | Charles Schwab | Institut ZEW | VP Bank | MSCI | HSBC Trinkaus | DIW | Sentix | Institut Ifo | DIHK | Berenberg | Berenberg Bank | Investing.com | Destatis | Agentura DPA | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Obchodní nastavení | Thomson Reuters | Technický výhled | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | MarketWatch | Podnikání | BMW | Wolfgang Schäuble | Automobilový průmysl | Der Spiegel | Ministr financí | Vývoj akciového indexu | Zvyšování úrokových sazeb | Multi-Asset obchodování | Energie | Společná evropská měna | Dekabank | Dluhopisy německé vlády | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Přehled | Jádrový index | Agentura Reuters | Bankovnictví | US akcie | FX Concepts | Forbes | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Inflační tlaky | IHS | Die Welt | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Obchodní partner | AAA | Utahování měnové politiky | Propad | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Německý akciový index DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Dnešní údaje | Nejistota | Tempo růstu | Zajištění | Dluhové krize | Ekonomický institut | Výhled | Akciový index DAX | Rekordní minima | Payrolls | Konsensus | Mzdy | ING Bank | Země používající euro | Slabé euro | Vývoj německého exportu | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Dnešní zprávy | Ekonomická situace | Růst světového obchodu | Světový obchod | Průzkum | Krize | Investiční stratég | Firemní výsledky | Theresa Mayová | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | IHS Markit | Okénko trhu | Německý přebytek běžného účtu | Tržní očekávání | Trhy dnes | Skupina Saxo Bank | Saxo | Obchodní války | FinTech | Německá centrální banka | Obchodní válka | Podniky | Asijské akciové trhy | Okénko finančního trhu | Forint | BGA | IfW | Christopher Dembik | Prezident Trump | Hodnota indexu | Obchodní jednání | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Očekávání do budoucna | Brexit bez dohody | Riziko recese | Obchodní konflikt | Snížení úroků | IMK | Pravděpodobnost recese | Hospodářská recese
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Index | USA | Trh | Reuters | Pozice | Banky | ČTK | Výhled | Banka | FOREX | EUR/USD | Rezistence | Obchodování | FXstreet | Euro | Dolar | Graf | Indikátor

Předchozí klíčová slova

Německé banky
Německé dluhopisy
Německé firmy
Německé HDP
Německé státní dluhopisy
Německé zlaté rezervy
Německo
Německo - burza
Německý akciový index DAX
Německý DAX

Následující klíčová slova

Německý hospodářský institut DIW
Německý Ifo index
Německý index DAX
Německý index podnikatelského IFO
Německý přebytek běžného účtu
Německý svaz BGA
Německý ústavní soud
Nemovitosti
Nemovitostní fond
Nemovitostní fondy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Potvrďte prosím... Zavřít