Pondělí 26. září 2022 01:32
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
ProTradery Purple - strategie
reklama
Swissquote Bank
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Klíčová slova - Ceny zemního plynu

C:\fakepath\trader-19092022-45-zm.jpg

Produkci ruské ropy bude těžké nahradit, varuje banka BIS

19.09.2022 Nahradit dodávky ruské ropy bude pro západní země pravděpodobně velmi obtížný úkol. Omezení vývozu ruské ropy může vést k velkému a dlouhodobému růstu cen produktů souvisejících s ropou a může mít negativní dopad i na další oblasti, jako zemědělství a průmysl, protože zvýší ceny potravin a elektřiny. Uvedla to ve své dnešní prognóze Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS).
C:\fakepath\trader-19092022-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.09.2022 1) Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 23,6 miliardy Kč na 54,61 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Aktiva bank činila ke konci června 9,624 bilionu korun, což je o 1,1 bilionu více než na konci roku.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena zemního plynu v USA obnovila růst, je blízko mnohaletého maxima

14.09.2022 Cena zemního plynu ve Spojených státech kvůli hrozbě stávky na železnici obnovila růst a pohybuje se blízko mnohaletého maxima nad devíti dolary za milion britských termálních jednotek (mmBtu), na kterém se ocitla v srpnu. Ukazují to záznamy komoditní burzy NYMEX v New Yorku. Před dvěma lety stál plyn v USA zhruba 1,50 USD/mmBtu.
img

Inflace se začíná zadýchávat

12.09.2022 „Meziroční míra inflace konečně začala klesat, přesto se stále udržuje na velmi vysokých úrovních. Prudký růst cen vedl k omezování spotřeby, což se negativně odrazilo na tržbách obchodníků. Nadále hrozí, že v české ekonomice propukne stagflace, protože ekonomika může přejít do recese dřív, než se nám podaří porazit vysokou inflaci,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Analytik: Plyn letos zdražil o 170 pct., ropa o 30 pct., drahé kovy zlevnily

04.09.2022 Cena evropského plynu vzrostla od začátku roku do konce srpna o více než 170 procent, severomořská ropa Brent zdražila o téměř 30 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Ceny hlavních zemědělských komodit rostly jen mírně. ČTK to řekl analytik XTB Štěpán Hájek. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj prošly extrémními výkyvy.
img

Záchrana evropské zimy

01.09.2022 NATGAS: Poté, co Rusko snížilo dodávky zemního plynu o 40 % evropské potřeby, vzrostly ceny zemního plynu v Evropě na dvanáctinásobek loňské ceny. Nord Stream I nyní čeká kompletní třídenní "údržbová" odstávka, která téměř zaručuje dvojcifernou inflaci a recesi ve Spojeném království a Evropě ještě v tomto roce. Úřady na to reagují výraznou finanční podporou, omezením cen plynu, příděly a mimořádnými daněmi uvalenými na společnosti. Místní ceny zemního plynu zůstanou vysoko nad dlouhodobými průměry, ale přesto by mohly prudce klesnout z nedávných maxim. Zásoby plynu jsou nadprůměrné, poptávka klesá a předpovídá se mírná zima. To bude mít široký dopad na trh, od systému obchodování s uhlíkem až po ceny zemního plynu v USA.
img

Globální akcie nejníže za měsíc, evropské opět klesají. Koktejl zpomalování ekonomiky a vyšších sazeb trh jen tak dobře nepřijme

29.08.2022 Předseda Fedu Jerome Powell naznačil zvyšování úrokových sazeb po delší časové období, což vedlo k poklesu akcií a akciových futures a ke zvýšení výnosů dvouletých státních dluhopisů na úrovně, které byly naposledy zaznamenány v roce 2007.
img

⚡Energetická krize drtí Evropu

25.08.2022 Zdá se téměř jisté, že Evropa směřuje k největší energetické krizi v historii. Evropské země se staly závislými na dovozu energie ze zemí mimo EU, zejména z Ruska, a zanedbaly diverzifikaci dodávek a vlastní výrobní kapacity. Levný plyn učinil evropskou ekonomiku konkurenceschopnější a umožnil zahájení energetické transformace. Stále více se však ukazuje, že alternativní zdroje energie nedokážou nahradit výpadek ve výrobě elektřiny z tradičních zdrojů. Embarga a „pokuty“ za využívání vysoce emisního zdroje energie narážejí na evropskou konkurenceschopnost a mohou Evropu dostat do hluboké recese.
img

Ebury: Euro ztratilo půdu pod nohama, do konce roku by ale mohlo výrazněji posílit

24.08.2022 Euro za poslední dva týdny oslabilo vůči americkému dolaru o 4 % a tento týden poprvé po 20 letech skončilo v závěru obchodního dne pod hranicí 1 dolaru za euro. Důvodem jsou především obavy z důsledků ekonomické války mezi Evropskou unií a Ruskem. Pokoření cenové parity otevřelo dveře možnosti dalšího výraznějšího oslabení eura, především v kratším horizontu a v případě další eskalace napětí kolem dodávek zemního plynu. Podle aktuální analýzy Ebury G10 FX Forecast, která se věnuje budoucímu vývoji 10 hlavních světových měn, je však euro už v tuto chvíli podhodnocené a během roku může posílit až na hranici 1,1000 dolaru.
img

Graf dne: EURUSD (22.08.2022)

22.08.2022 EUR/USD opět hrozí poklesem pod paritní úrovně. Hlavní měnový pár zahájil nový týden slabší a nyní se obchoduje jen mírně nad psychologickou hranicí 1,00. Zdá se, že hlavním důvodem slabé výkonnosti EUR a dalších evropských aktiv dnes ráno jsou zprávy z východu. Rusko uvedlo, že 31. srpna 2022 zastaví jedinou zbývající plynovou turbínu Nord Stream na 3denní období údržby. Očekává se obnovení toků po 3 dnech na současné kapacitě, vždy ale existuje riziko, že se Rusko rozhodne prodloužit zastavení dodávek plynu, aby získalo nad Evropou páku na sankce. Zima je na obzoru a obchodníci by měli očekávat, že emise plynu zůstanou hybatelem cen eura a evropských aktiv. Evropské ceny zemního plynu dnes ráno vzrostly o 10 % a pokračující růst cen energií bude tlačit na ziskovost firem.
img

Rekordní ceny zemního plynu, hrozící příděly energie, stagflace a recese, Evropa uvízla mezi ekonomickou propastí a slepým bodem

19.08.2022 V CENTRU BOUŘE: Rekordní ceny zemního plynu, hrozící příděly energie, sucho, stagflace, recese. Evropa se ocitla mezi ekonomickým propastí a slepým bodem. Energetická krize je neřešitelná, ještě letos uvrhne kontinent do recese a její dopady se protáhnou až do roku 2023. Euro nese hlavní tíhu této investiční bouře, zatímco akcie jsou odolnější. Zisky rostou z nízkého základu a ocenění je již nyní levné. Slabší euro, stále nízké úrokové sazby a rostoucí fiskální výdaje jsou důležitou podporou.
C:\fakepath\trend-19082022.jpeg

Elliottova vlnová teorie pro měnový pár GBP/CHF, zemní plyn a stříbro

19.08.2022 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár GBP/CHF, zemní plyn a stříbro. Tyto trhy nabízejí možnost pokračování ve směru aktuálního trendu.
C:\fakepath\trader-11082022-23-zm.PNG

Komodity: Ceny ropy po zvýšení výhledu poptávky agenturou IEA rostou

11.08.2022 Ceny ropy dnes v reakci na zprávu Mezinárodní agentury pro energii (IEA) rostou. IEA zvýšila svou prognózu poptávky po ropě pro letošní rok, protože rostoucí ceny zemního plynu vedou některé spotřebitele k přechodu na ropu.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytici: Komodity v poslední době zlevňují, přesto letos výrazně zdražily

02.08.2022 Ceny komodit na světových trzích jsou sice výrazně vyšší než počátkem roku, nyní však kvůli silnějšímu dolaru a obavám z recese některé z nich klesají. Pšenice je tak od začátku roku už jen o šest procent dražší. Ropa je letos dražší o 36 procent a plyn o 163 procent, zatímco kvůli ekonomickému zpomalení výrazně klesla cena dřeva. Cena zlata je od začátku roku téměř beze změny. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci července.
img

Eurozóna zaznamenává růst navzdory přetrvávající nejistotě

29.07.2022 Ekonomika eurozóny ve 2. čtvrtletí 2022 překvapila expanzí o 0,7 %, což je více než konsenzuální odhad 0,2 % a více než 0,5% růst v 1. čtvrtletí. Děje se tak v době, kdy inflace v eurozóně podle rychlého odhadu Eurostatu v červenci vzrostla na nové maximum 8,9 %. Toto číslo je navíc pozoruhodné ve srovnání se včerejším zveřejněným údajem o poklesu ve Spojených státech ve 2. čtvrtletí o -0,9 %.
C:\fakepath\uhli.jpg

IEA: Poptávka po uhlí kvůli drahému plynu vyrovná letos rekord z roku 2013

28.07.2022 Celosvětová poptávka po uhlí se letos vrátí na maximum, kterého dosáhla v roce 2013, a příští rok se patrně vyšplhá na rekord. Ve své zprávě to dnes předpověděla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Za obnoveným zájmem o uhlí podle ní stojí vysoké ceny zemního plynu, kde růst nyní podporuje také invaze ruských vojsk na Ukrajinu.
img

Denní makroekonomické postřehy: Energetická noční můra Evropy se prohlubuje 14/07/2022

14.07.2022 KRIZE: Ceny zemního plynu v Evropě a ve Velké Británii opět prudce vzrostly, což potvrzuje nejhorší obavy tohoto regionu v oblasti energetiky. To zvyšuje rizika inflace a recese a vede k oslabení měny. Bezprostřední příčinou jsou škrty v plynovodu Nord stream, který zásobuje velkou část evropských potřeb. Ten je až do 21. července uzavřen kvůli údržbě a panují obavy, že by nemusel být znovu otevřen. Německo přešlo na druhý stupeň svého plánu nouzového zásobování plynem, což je pouze o stupeň níže před přídělovým systémem.
C:\fakepath\trader-11072022-18-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.07.2022 1) Investoři v letošním roce vybrali z dluhopisových fondů zaměřených na mladé trhy už 50 miliard USD (1,2 bilionu Kč). Čistý odliv je tak nejvyšší za posledních nejméně 17 let. S odvoláním na údaje shromážděné společností JPMorgan to uvádí list Financial Times (FT). Zpráva je další ukázkou toho, jak zpřísnění měnové politiky v rozvinutých zemích a válka na Ukrajině vyvolaly odliv z této třídy aktiv.
img

Norsko stávkuje, ceny zemního plynu rostou!

05.07.2022 Norský ropný sektor je ve stávce. Dělníci se domáhají zvýšení mezd z důvodu vysoké inflace. Již prvotní odhady odhalily, že by produkce zemního plynu mohla klesnout až o 25 %, zatímco produkce ropy jen o 15 %. Realita však může být ještě horší. Norská asociace těžařů ropy a zemního plynu uvedla, že produkce ropy se v sobotu propadla o 341 000 barelů a export zemního plynu klesl o 56 %. Norsko je jedním z největších dodavatelů plynu do Evropy díky poklesu importu ruského plynu a prozatím limitovaného importu z USA (USA se stala největším dodavatelem plynu do Evropy, avšak uzavření Freeport terminálu může pořadím opět zamíchat).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.06.2022

27.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 6,4 %, což představuje nevýznamnější týdenní růst od května. Volatilita sestoupila z psychologické hranice 30, stále však zůstává zvýšená (VIX aktuálně na 27). V minulém týdnu vévodily trhům obavy ze zpomalování ekonomiky, které by však znamenaly méně přísnou politiku centrálních bank. Vytlačily tak prvotní investorskou hrozbu – robustní zvyšování úroků, což burzy potěšilo. Podle mého názoru však investoři v této fázi nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně.
img

Ranní okénko - Kam ČNB posune úrokové sazby?

20.06.2022 ČNB naváže na minulý týden, který přinesl vlnu zvyšování úrokových sazeb (Fed, Bank of England nebo Švýcarská národní banka) a dodá další agresivní hike. V eurozóně i USA se očekávají PMI indexy. Z Německa dnes ráno dorazila statistika cen průmyslových výrobců a koncem týdne následují výsledky průzkumu od německého Ifo institutu. V USA je datový kalendář strohý v čele s čísly z realitního trhu.
img

Ranní komentář: S&P500 24 % pod ATH. Inflace, sazby a zpomalující ekonomika dál klíčovými tématy na trzích

20.06.2022 Minulý týden se nesl ve velmi nervózním duchu a bylo to vidět nejen na akciích. Indexy na celém světě byly pod silným tlakem a v některých případech ztrácely za týden až pět procent. Výraznou korekcí si ale procházely také kryptoměny a pod značným tlakem byly i komodity, v čele s ropou a americkým zemním plynem.
img

Ranní okénko - Připravovaný "anti-fragmentační" balíček od ECB trh zklidnil

17.06.2022 Finanční trhy jsou stále pod tíhou vysoké inflace, obav z recese a růstu úrokových sazeb. K nervozitě přispělo také, že Gazprom omezil dodávky zemního plynu do Itálie, Německa, Rakouska a Francie. To vyvolalo růst ceny zemního plynu na burze. K uklidnění alespoň došlo na dluhopisovém trhu v eurozóně.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Inflace stoupla v květnu na 16 pct. a ještě poroste, je devátá nejvyšší v Evropě

10.06.2022 Meziroční inflace v květnu stoupla na 16 procent z dubnových 14,2 procenta. Nadále se zvyšovaly zejména ceny bydlení, potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak zůstává nejvyšší od prosince 1993, kdy se ceny meziročně zvýšily o 18,2 procenta. Z analýzy společnosti Portu vyplývá, že inflace v ČR je devátá nejvyšší v Evropě a 26. nejvyšší ve světě. Podle Hospodářské komory bude mít vysoká inflace za následek, že více podniků letos utlumí své investice. Podle analytiků budou ceny dále růst a inflace bude kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent. Podle některých ekonomů se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Meziroční inflace vyskočila na 16 procent, růst táhnou ceny bydlení a potravin

10.06.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v květnu meziročně stouply o 16 procent, růst tak dále zrychlil z dubnových 14,2 procenta. Nadále se zvyšovaly zejména ceny bydlení, potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak zůstává nejvyšší od prosince 1993, kdy se ceny meziročně zvýšily o 18,2 procenta. Analytici ale očekávají další nárůst v tomto a příštím měsíci. Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny v květnu podle ČSÚ stouply o 1,8 procenta.
img

Inflace skokově narůstá a již dosáhla úrovně 16 procent

10.06.2022 „Lidé akceptují vysoké ceny v obchodech a dál nakupují, protože se obávají, že budoucnost přinese další zdražování. To ukazuje, jak se mění naše inflační očekávání. Bohužel to může vést k tomu, že se boj s inflací protáhne na další období,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\trader-09062022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.06.2022 1) Evropská centrální banka (ECB) od 1. července ukončí nákupy aktiv, kterými léta podporovala ekonomiku eurozóny. Uvedla to dnes v tiskové zprávě. Základní úrokovou sazbu nechala na dnešním zasedání Rady guvernérů podle očekávání zatím na rekordním minimu nula procent, ale naznačila, že od července zahájí její zvyšování. Základní úrok ECB naposledy zvýšila v roce 2011.
C:\fakepath\trader-02062022-24-zm.jpeg

Ceny komodit rostou, potraviny letos zdražily o desítky pct, ropa o polovinu

02.06.2022 Ceny komodit na světových trzích vesměs výrazně rostou, potraviny letos zdražily o desítky procent, ropa o polovinu, elektřina o 95 procent a zemní plyn o 123 procent. Ceny drahých kovů se zvyšují pomaleji, zlato stagnuje, stříbro zlevnilo. Výrazně klesla cena dřeva. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května.
img

Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA vs. inflační tlaky

25.05.2022 Dnes vychází zpráva o zakázkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA za duben. Vysoká míra inflace a obavy z růstu nadále vyvolávají nervózní náladu na trhu. Očekává se, že objednávky zboží dlouhodobé spotřeby klesly z březnových 1,1% na dubnových 0,6%. Konsenzus se zdá být pro USD medvědí a pokud dojde k nějakému překvapení ve skutečných výsledcích, může nastat volatilita.
C:\fakepath\komodity.jpg

Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent

25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
img

Blíží se ceny komodit k dalšímu výraznému prolomení?

25.05.2022 V poslední části května a rovněž posledním měsíci druhého čtvrtletí se inflace, globální energetický šok, revoluce elektromobilů a globální potravinová krize ukazují jako nejžhavější makro problémy, které komoditní supercyklus pohánějí.
img

Denní makro postřehy: Realita v oblasti obnovitelných zdrojů 20/05/2022

20.05.2022 DLOUHÁ CESTA: Akcie v oblasti obnovitelných zdrojů energie se dočkaly krátkého pozitivního efektu v důsledku ukrajinské krize, protože rostoucí cena ropy podněcuje přechod na obnovitelné zdroje a přeorientování se na energetickou bezpečnost. Nicméně celý sektor, počínaje globálním ETF zaměřujícímu se na čistou energii ICLN a konče chytrým portfoliem @RenewableEnergy, své zisky navrátil, protože akcie fosilních paliv vyrazily do čela (viz graf). Realita v oblasti obnovitelných zdrojů je ovlivněna rostoucími náklady, pomalu se vyvíjejícími předpisy a tlakem na ocenění výnosů dluhopisů. Jde sice o zklamání, ale podpora investorů a dlouhodobé uplatnění je zřejmé a ocenění je nyní na úrovni 4x Cena/Tržby NASDAQ.
img

Ukrajinsko-ruský konflikt, den 71. K projednání byl předložen šestý balíček sankcí EU.

05.05.2022 Klíčové americké akciové indexy – Dow Jones, NASDAQ a S&P 500 – zakončily středu silným růstem. Jeho katalyzátorem byly samozřejmě zasedání Fed a projev Jeroma Powella. A přestože lze výsledky zasedání jistě označit za "jestřábí", trh ani trochu nereagoval, jak bychom očekávali. Přesuňme se ale od tématu Fedu a připomeňme, že Powell obracel pozornost i ke konfliktu na Ukrajině, který sám o sobě vyvolává růst cen energií a potravin, protože obě tyto kategorie zboží proudily do Evropy z Ruska a Ukrajiny. Ruská federace může teď být na mnoho let odříznuta od Evropy kvůli ničivým sankcím ze strany Evropské unie a Ukrajina bude muset nejprve dokončit vojenské operace na svém území a pak se po mnoho let zotavovat. Evropa (i celý svět) tudíž může čelit energetické a potravinové krizi. Mimochodem, ceny zemního plynu stále rostou a včera byly už na úrovni cca 1 600 USD za 1 000 metrů krychlových. Situace se podle nás bude jen zhoršovat. Cena ropy také znovu stoupá a přibližuje se k úrovni 110 USD za barel. Evropská komise mezitím členským státům EU předložila návrh šestého balíčku sankcí proti Rusku.
img

Růst ropy, omezení dodávek ruské ropy krizi eskaluje

27.04.2022 Ropa stoupla poté, co Rusko přestalo dodávat plyn do Polska a Bulharska, a vystupňovalo tak energetickou krizi v Evropě. Ropa WTI se prodávala nad 102 dolary za barel poté, co v úterý získala 3,2 %. Ceny zemního plynu se v Evropě vyšplhaly poté, co Rusko zastavilo dodávky do Polska a Bulharska, splnilo tak hrozbu přerušení dodávek do zemí, které nechtějí za pohonné hmoty platit v rublech.
C:\fakepath\komodity.jpg

SB: Válka na Ukrajině vyvolala největší komoditní šok od 70. let 20. století

27.04.2022 Ruský útok na Ukrajinu způsobil na světových komoditních trzích největší šok od 70. let minulého století. Uvedla to včera Světová banka (SB) ve své zprávě o vyhlídkách komoditních trhů. Varovala, že ceny komodit se budou držet na mimořádně vysokých úrovních také v příštích dvou letech.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Ifo: Asi 40 procent německých podniků pociťuje dopady rostoucích cen energií

25.04.2022 Asi 40 procent německých podniků pociťuje dopady rostoucích cen energií a téměř polovina firem kvůli tomu hodlá omezit investice. Vyplývá to z výzkumu institutu Ifo, který dnes zveřejnil list Augsburger Allgemeine. Účty za plyn a elektřinu pro německé domácnosti, které uzavírají nové smlouvy, dosáhly minulý měsíc rekordní výše a rostoucí ceny zemního plynu a ropy po ruské invazi na Ukrajinu pomohly v březnu zvýšit meziroční inflaci v Německu na 40leté maximum.
img

Americký akciový trh ve čtvrtek klesl po prohlášeních předsedy Fedu

22.04.2022 Hlavní americké indexy ve čtvrtek prudce klesly. Dow Jones ztratil 1 %, NASDAQ klesl o 2,1 % a S&P 500 klesl o 1,5 %. S&P 500 se obchoduje za 4 394 a očekává se, že bude v rozmezí 4 350-4 440.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Výrobní ceny v Německu vlivem války na Ukrajině rekordně vzrostly

20.04.2022 Výrobní ceny v Německu se v březnu meziročně zvýšily o rekordních 30,9 procenta. V dnešní zprávě to oznámil spolkový statistický úřad. Upozornil zároveň, že březnová data už odrážejí první dopady války na Ukrajině. Za růstem výrobních cen stály především ceny energií, které se meziročně zvýšily o 83,8 procenta.
img

V USA stouply ceny zemního plynu na 13leté maximum v důsledku poklesu globálních dodávek

20.04.2022 Zemní plyn v USA dosáhl nejvyšších cen denní úrovně v posledních 13 letech, silná poptávka testuje těžaře a jejich schopnost rozšířit dodávky.
img

Euro k dolaru nejníže od jara 2020. Americké výnosy znovu rostou, technologie padají

14.04.2022  Euro se po dnešním měnověpolitickém oznámení ECB propadlo k dolaru pod 1,08 EURUSD na nejnižší hodnoty od května 2020 a pak jenom namáhavě šlape vodu. Centrální banka eurozóny nepřekvapivě potvrdila sazby na stávající úrovni, nepodařilo se jí ale dodat jakékoli náznaky, že by s utahováním měnové politiky nějak pospíchala. V prohlášení nechybělo ujištění, že Rada guvernérů podnikne veškeré potřebné kroky, aby naplnila mandát ECB v oblasti cenové stability. Dostupné údaje podle ní posilují očekávání, že čisté nákupy aktiv v rámci programu APP by měly být ukončeny ve třetím čtvrtletí – podle Lagardeové to může být v jeho úvodu i na konci.
C:\fakepath\trader-08042022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.04.2022 1) Zvláštní ekonomická zóna ve středoamerickém Hondurasu přijala bitcoin a další kryptoměny jako zákonné platidlo. Ve čtvrtek to podle agentury Reuters uvedli její představitelé. Speciální zóna s názvem "Honduras Prospera“ byla založena v roce 2020, aby pomohla podpořit investice. Má správní, fiskální a rozpočtovou autonomii. "Flexibilní regulační rámec společnosti Prospera umožňuje kryptoinovaci a používání bitcoinů obyvateli, podniky a úřady,“ uvedl Honduras Prospera v prohlášení.
C:\fakepath\trader-05042022-23-zm.jpeg

Putin: Svět kvůli sankcím Západu čelí potravinové krizi

05.04.2022 Rusko musí bedlivě sledovat svůj vývoz potravin do nikoli přátelských zemí, protože protiruské sankce západních států vyvolaly globální potravinovou krizi a spirálovitý růst cen energií. Prohlásil to dnes prezident Vladimir Putin při poradě s představiteli ruského zemědělství. Varoval současně, že vyšší ceny energií v kombinaci s nedostatkem hnojiv přimějí Západ tisknout peníze na skupování zásob, což povede k nedostatku potravin v chudších zemích.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu v březnu zrychlila na 7,3 procenta

30.03.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu v březnu výrazně zrychlilo na 7,3 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil německý statistický úřad Destatis, podle kterého byla podobná míra inflace v Německu naposledy na podzim v roce 1981. V únoru činila německá meziroční míra inflace 5,1 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem se v březnu ceny zvýšily o 2,5 procenta.
img

Americký akciový trh po summitu NATO roste

25.03.2022 Americké indexy ve čtvrtek posílily, protože summit NATO nepřinesl žádné ostré výroky ani opatření. Akcie energetických společností se ale propadly, protože ceny zemního plynu klesly poté, co USA a Evropská unie oznámily plány odstavit evropské státy od ruských dodávek.
C:\fakepath\trader-25032022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.03.2022 1) Ruské akcie druhý den po obnovení obchodování na moskevské burze po čtvrtečním růstu oslabují. Hlavní akciový index MOEX kolem 08:30 SEČ ztrácel 1,4 % na 2542,6 bodu. Rubl se stabilizuje. Burza byla zavřená od invaze ruských vojsk na Ukrajinu, kdy trh zažil strmý pád.
img

Graf dne: NATGAS (24.03.2022)

24.03.2022 Včerejší komentáře ruského prezidenta vyvolaly prudký nárůst evropských cen zemního plynu. Putin řekl, že nařídil Gazpromu, aby se připravil na přijímání pouze plateb v rublech za zemní plyn od takzvaných „nepřátelských států“. Putin řekl, že nedávné sankce EU a USA nedělají z EUR a USD důvěryhodné měny, a proto bude obchodování probíhat v rublech. Jde samozřejmě o snahu vyhnout se sankcím. To se však snáze řekne, než udělá, protože by to vyžadovalo změnu smluv, kterou by musely schválit obě strany dohody. Pokud ruská protistrana nebude souhlasit s platbou v rublech, požadavek, aby byly platby prováděny v jiné měně, než stojí ve smlouvě, by nemusel být přijat. V případě tohoto scénáře by pravděpodobně následovalo vzájemné obviňování z porušení smlouvy, ale v každém případě je riziko zastavení toků ruského zemního plynu do Evropy stále reálnější.
img

Ranní komentář: Putin chce po Evropě platby za plyn v rublech

24.03.2022 Akciové trhy v Evropě i v USA včera mírně zaostávaly. Korekce ale nebyla nijak velká a pohybovala se v okolí jednoho procenta. Nálada na trzích je stabilizovaná a dnes ráno si futures na indexy v USA i v Evropě své pozice drží.
img

Německo bude dovážet LNG z Kataru

22.03.2022 Ministr hospodářství Robert Habeck uvedl, že Německo bude dovážet zkapalněný zemní plyn z Kataru. Katar v současné době zvyšuje těžbu plynu, aby pomohl nahradit dodávky do Německa. Ceny zemního plynu nadále klesají z historického maxima téměř 4 000 USD:
C:\fakepath\trader-21032022-24-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.03.2022 1) Ceny ropy zahájily týden opět růstem, k němuž jim pomáhá i zpráva, že Evropská unie po vzoru Spojených států zvažuje embargo na dovoz ruské ropy. Kreml v této souvislosti dnes upozornil, že dopady embarga by tvrdě pocítili zejména lidé v Evropě, zatímco Američanů by se prakticky nedotkly. Nervozitu mezi obchodníky už o víkendu vyvolal útok na saúdská ropná zařízení.
C:\fakepath\trader-16032022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.03.2022 1) Akciový trh v Hongkongu dnes vzrostl o více než 9 %, a smazal tak skoro 6% ztrátu z předchozího dne. Hlavní index čínských akcií pak zpevnil o více než 4 %, čímž reagoval na oznámení, že Peking zavede další opatření na podporu čínské ekonomiky. Čínský vicepremiér Liou Che také podle médií slíbil příznivé politické kroky pro kapitálové trhy.
img

Ranní shrnutí (08.03.2022)

08.03.2022 Americké indexy včera klesly kvůli prudkému růstu cen energetických komodit. S&P 500 klesl o 2,95 %, Dow Jones klesl o 2,37 % a Nasdaq se propadl o 3,62 %. Russell 2000 se posunul téměř o 2,5 % níže.
img

Ranní komentář: Ropa na 125 USD, výprodej na evropských akciích nepolevuje

07.03.2022 Minulý týden byl na finančních trzích velmi nervózní a nervozita nepolevuje ani dnes. Korekce se týkala hlavně evropských indexů, které v minulém týdnu klesaly často až o 10 %. Dnes ráno přitom jejich pád pokračuje a futures na hlavní indexy odepisují další dvě až tři procenta. V prudkém růstu naopak pokračují komodity. Ropa dnes atakovala hranici 125 USD za barel kvůli obavám z toho, že by na Ruskou ropu mohlo být uvaleno embargo. Zlato se dnes dostalo na 2 tis. USD a v růstu pokračují i další komodity.
C:\fakepath\uhli.jpg

Ceny uhlí na evropském trhu kvůli rusko-ukrajinské krizi stoupají na rekordy

03.03.2022 Ceny uhlí v Evropě stoupají na mnohaleté rekordy. Zásoby uhlí v Evropě jsou nejnižší za několik let a energetické společnosti se kvůli rusko-ukrajinské krizi a sankcím západních zemí na Rusko snaží získat jakoukoliv dostupnou alternativu, uvedl server Montel News. Cena evropského termínového kontraktu na uhlí API 2 se dostala až na 436 dolarů (10.100 Kč) za tunu, zatímco na začátku roku činila 119 USD za tunu. Ceny jsou teď nejvyšší nejméně od poloviny roku 2006.
img

Peníze, ropa, zlato a Rusové

28.02.2022 Nejistota vyvolaná ruskými vojenskými akcemi na Ukrajině se rozšiřuje i do zasedacích místností firem a vládních úřadů. Sankce západních zemí vůči Rusku a ruským subjektům mají potenciál ovlivnit velké společnosti s aktivitami na Ukrajině a v Rusku a vést k prudkému nárůstu cen komodit pocházejících z oblastí konfliktu. Vyloučení vybraných ruských bank ze systému SWIFT a zároveň poškození Ruska zablokováním dovozu a vývozu poškozuje i některé evropské banky. V dlouhodobějším horizontu mohou tato opatření vést ke zvýšení inflace a snížení hospodářského růstu.
img

Ekonomický kalendář: Západní sankce způsobily risk-off náladu

28.02.2022 Futures trhy dnes naznačují na nižší otevření evropských akcií poté, co Západ oznámil, že na ruský finanční sektor budou uvaleny tvrdé sankce. Část ruských bank bude odříznuta od SWIFTu a velká část rezerv ruské centrální banky bude zmrazena. Ruská centrální banka reagovala panickým zvýšením sazeb – z 9,5 na 20,0 % – a nařídila domácím společnostem, aby prodaly 80 % devizových příjmů. Bloomberg uvádí, že USDRUB o víkendu rostl z přibližně 82 na přibližně 120, ale mnoho brokerů obchodování RUB vůbec neobnovilo. Ceny ropy a evropské ceny zemního plynu rostly kvůli obavám, že Rusko zastaví vývoz energie do Evropy. Boje na Ukrajině pokračují a ukrajinsko-ruský konflikt zůstává klíčovým motorem na trzích.
img

Fed svou politiku v době rusko-ukrajinské krize nezmění

25.02.2022 Včera zaznělo poměrně dost projevů představitelů Federálního rezervního systému, kteří jednomyslně poukázali na potřebu zvýšit úrokové sazby v boji proti inflačním tlakům, a to i navzdory tomu, co se děje na Ukrajině, což by mohlo plány Fedu na zpřísnění měnové politiky zhatit. Ze včerejšího projevu je zřejmé, že představitelé Federálního rezervního systému zůstali věrni svému odhodlání zvýšit příští měsíc úrokové sazby navzdory nejistotě způsobené ruskou invazí na Ukrajinu. Uvědomujíce si rizika spojená s konfliktem, který vyvolal jednu z nejhorších bezpečnostních krizí v Evropě od druhé světové války a způsobil prudký nárůst cen ropy, američtí centrální bankéři zdůraznili potřebu čelit nejvyšší inflaci v USA za posledních 40 let.
img

Aktuálně: Dopady ruské invaze na mezinárodní trhy

24.02.2022 Ruský prezident Vladimir Putin brzy ráno ve čtvrtek 24.2.2022 vyhlásil „speciální vojenskou operaci“ a začala invaze na Ukrajinu. Pro svět a mezinárodní trhy to byl šok. Akciové trhy při otevření prudce klesly.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Cena plynu pro evropský trh kvůli napadení Ukrajiny vzrostla o třetinu

24.02.2022 Cena plynu pro evropský trh se dnes dopoledne zvýšila zhruba o třetinu a je vysoko nad hranicí 100 eur za megawatthodinu (MWh). Podle obchodníků je to reakce na oznámení, že ruské vojenské síly na pokyn prezidenta Vladimira Putina zahájily útok na Ukrajinu.
img

Ruská agrese na trzích: Evropské akcie klesají, ruské jsou potopené. Zemní plyn s ropou prudce zdražují

24.02.2022 Prudké výprodeje akcií v Evropě, nejhorší den v historii pro ruské akcie, ropa a plyn prudce nahoru. Ruská armáda dnes ráno zahájila letecký i pozemní útok na sousední Ukrajinu poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že dal svolení ke speciální vojenské operaci na ukrajinském Donbasu. Prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil na Ukrajině válečný stav. Západ vojenský vpád odsoudil a hovoří o tvrdších sankcích proti Rusku. Přinášíme shrnutí úvodní reakce na akciových, komoditních a devizových trzích.
img

Silný inflační impulz ze strany výroby

23.02.2022 Ceny českých průmyslových výrobců se v lednu nečekaně přiblížily k 20 % z meziročního pohledu. Oproti prosinci vzrostly o 6,9 % po předchozím snížení o 0,1 %. Jedná se o nebývale silné meziměsíční zdražení, ke kterému došlo naposledy počátkem 90let.
img

JPMorgan: Fed zvýší sazby devětkrát, aby zkrotil inflaci

23.02.2022 Všechny oči jsou nyní upřeny na geopolitický konflikt mezi Západem a Ruskem, který se odehrává na Ukrajině. Nikdo nepopírá, že všechny zúčastněné strany již na něj nějakým způsobem doplatily. V Rusku se prudce propadly akcie a národní měna. Země čelí západním sankcím a může se stát, že bude nadobro vytažena zástrčka z plynovodu Nord Stream 2. Také Západ zaznamenal propad na svých burzách a ceny zemního plynu v eurozóně mohou opět prudce vzrůst. Ukrajina mezitím balancuje na pokraji plnohodnotné války. Především makroekonomické faktory tíží také náladu investorů.
img

Putin: Rusko bude pokračovat v dodávkách plynu na světové trhy

22.02.2022 Rusko bude pokračovat v nepřetržitých dodávkách zemního plynu na světové trhy. V dopise pro energetickou konferenci v katarském městě Dauhá to uvedl ruský prezident Vladimir Putin. Jeho vyjádření přichází v době, kdy se západní země chystají zavést proti Rusku sankce kvůli situaci na východě Ukrajiny, informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr případných nových sankcí, které mohou zasáhnout ruskou ekonomiku

22.02.2022 Výběr případných nových sankcí, které by mohly zasáhnout ruskou ekonomiku (Rusko jednostranně uznalo dva separatistické regiony na východě Ukrajiny):
img

Dění kolem Ukrajiny odstartovalo paniku na trzích

22.02.2022 „Vyhrocení bezpečnostní situace ve východní Evropě má hmatatelné dopady na trhy. Vydělat se dá na energetických a zemědělských komoditách či drahých kovech. Naopak riziková aktiva jako akcie či kryptoměny zažívají masivní výprodej,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Norsko.jpg

Norské ropné firmy zvýšily plán investic, dál ale zaostanou za loňskem

17.02.2022 Ropné a plynárenské firmy v Norsku zvýšily své investiční plány na letošní rok, aby tak využily pandemických daňových pobídek ke zvýšení aktivity. Největší podnikatelský sektor v Norsku nyní očekává, že letos investuje 159,5 miliardy norských korun (NOK; 383,5 miliardy Kč), což je o 3,3 procenta více, než čekal v listopadu. Ukázal to průzkum, který dnes zveřejnil norský statistický úřad.
img

Americký pre-market 16. 2. 2022

16.02.2022 Ve středu futures na americké akciové indexy po úterní rally mírně klesly, uprostřed známek deeskalace mezi Ruskem a Ukrajinou. Futures Dow Jones ztratily 49 bodů, zatímco futures S&P 500 a Nasdaq 100 se pohnuly jen zanedbatelně.
img

Inflace v lednu dosáhla téměř na 10 %

14.02.2022 Inflace dosáhla v lednu obávaného vysokého nárůstu. Oproti prosinci ceny vzrostly o 4,4 % a v meziročním srovnání o 9,9 %. My jsme v naší prognóze počítali s 9,5 %, tržní odhad činil 9,3 % a ČNB očekávala 9,4 %. S ohledem na značnou nejistotu ohledně letošního lednového výsledku se ještě jedné o relativně malou odchylku od odhadu.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: S počátkem roku posílily všechny podílové fondy s výjimkou dluhopisových, které ztratily -0,50 %. Nejvýše vyšplhaly komoditní fondy, a to až na 4,23 %

10.02.2022 První měsíc letošního roku byl příznivý ke všem kategoriím fondů dlouhodobě sledovaným Broker Consulting Indexem podílových fondů. Jedinou výjimku tvoří dluhopisové fondy, které meziměsíčně ztratily -0,50 %. Naopak nejvíce přál leden komoditním fondům, které si připsaly 4,23 %. Akciové fondy posílily na 3,93 % a v kladných číslech zakončily měsíc i fondy nemovitostní a fondy peněžního trhu, které si připsaly 0,60 %, resp. 0,83 %.
C:\fakepath\top-08022022-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.02.2022 1) Bitcoin včera vystoupal na čtyřtýdenní maximum, podle serveru CoinDesk až na 44 500 dolarů. Jeho pohyb kopíruje i druhá největší kryptoměna ethereum. Agentura Reuters posilování zmíněných kryptoměn zčásti připisuje likvidaci některých krátkých pozic. Aktuálně bitcoin stojí 44 878 USD a ethereum 3 178 USD.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Analytici: Zlato, stříbro a měď v lednu mírně zlevnily, ropa výrazně zdražila

01.02.2022 Ceny zlata, stříbra a mědi v lednu mírně klesly, naopak výrazně zdražily energetické komodity, a to zemní plyn o 40 procent a ropa o 17 procent. O čtvrtinu stoupla také cena palladia, které je důležitým komponentem v automobilovém průmyslu. ČTK to dnes sdělili oslovení analytici.
C:\fakepath\top-26012022-24-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

26.01.2022 1) Americké ministerstvo energetiky oznámilo půjčku 13,4 milionu barelů ropy ze svých strategických rezerv jako součást úsilí Bidenovy administrativy omezit ceny ropy, které vyletěly na nejvyšší úroveň od roku 2014.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu se loni zvýšila na 3,1 procenta, hnaly ji ceny energií

19.01.2022 Spotřebitelské ceny v Německu loni meziročně rostly o 3,1 procenta, což bylo nejvíce od roku 1993. Dnes to v konečné zprávě vycházející z německé metodiky výpočtu oznámil Spolkový statistický úřad. Podle údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie loni činila míra inflace v Německu 3,2 procenta. Motorem inflace byly především vysoké tempo růstu cen energií a také problémy v dodavatelských řetězcích.
img

Ceny ropy během asijské seance dosáhly maxima roku 2021

18.01.2022 Cena ropy WTI dnes během asijské seance dosáhla 85,5 USD, a překonala tak loňské maximum. Cena ropy si od začátku roku připsala 10 % a mohla by vzrůst ještě více, uvedl Mike Muller, vedoucí asijské pobočky skupiny Vitol Group.
img

NATGAS po středeční rally koriguje

13.01.2022 Ceny zemního plynu v USA korigují po včerejším masivním výskoku vzhůru. NATGAS se dnes obchoduje ve ztrátě přibližně 3 % po středečním 13% růstu. Ten způsobil výrazný pokles teplot v USA a nová předpověď chladného počasí. V pátek by měly teploty v USA prudce klesnout, což by se mělo promítnout do zvýšené poptávky. Vzhledem k nedostatku plynu na globálních trzích jsou ceny plynu náchylnější na teplotní změny ještě více než obvykle. Včerejší pohyb zvýraznila nucená likvidace short pozic obchodníků, které prudký pohyb překvapil.
C:\fakepath\top-13012022-22-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.01.2022 1) Koruna dnes ráno středoevropského času zpevnila 24,27 koruny za euro, svůj nejsilnější kurs za posledních více než deset let. Poprvé tak zpevňuje pod všechny úrovně roku 2012, takže lze dnes konečně tvrdit, že je nejsilnější za deset let. Dokonce za více než deset let, totiž za celé období od začátku září 2011.
img

Inflace v prosinci nepřekvapila, nicméně směřuje vzhůru

12.01.2022 Inflace v prosinci vzrostla v souladu s očekáváním trhu na 6,6 % y/y. Oproti prognóze České národní banky byla stále o jeden procentní bod výš. Přechod mezi dodavateli energií vedl k mírnému meziměsíčnímu snížení cen elektřiny. Ceny plynu rostly. Lehce zdražily potraviny a naopak zlevnily pohonné hmoty. Bez odpuštění DPH by meziroční inflace byla blízko 8 %. Na začátku roku zamíří k 9 % y/y. V únoru čekáme zvýšení reposazby ČNB na 4,50 %.
img

Inflace zůstává nepřekvapivě vysoko

12.01.2022 Spotřebitelské ceny v ČR v prosinci oproti listopadu vzrostly o 0,4 %, a meziroční míra inflace zrychlila na 6,6 % z předchozích 6,0 %. To bylo v souladu s naším odhadem i průměrným očekáváním trhu. Nejistota odhadů byla i tentokrát vysoká, když se pohybovaly v širokém pásmu od 6,1 % y/y do 6,9 % y/y.
img

Cena plynu v EU roste opět nad 100 eur za megawatthodinu, kvůli slabým dodávkám z Ruska. Ze situace těží USA, v prosinci vyvezly historicky rekordní objem plynu

07.01.2022 Burzovní cena plynu v EU se dnes ráno vrátila nad psychologickou úroveň 100 eur za megawatthodinu, poprvé od 29. prosince loňského roku. Je tedy evidentní, že evropská plynová krize nepolevuje. Flotila tankerů se zkapalněným zemním plynem, která zamířila z USA do Evropy koncem minulého roku, přinesla jen krátkodechou úlevu.
C:\fakepath\top-06012022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.01.2022 1) Evropské ceny zemního plynu narůstají čtvrtým dnem za sebou, zatímco Rusko omezuje dodávky do Evropy. Referenční evropské futures na plyn vzrostly až o 6,9 %. Plynovod Jamal, kterým má proudit plyn do západní Evropy, dál posílá plyn na východ z Německa do Polska. Západní Evropy tak bude muset spoléhat na zásobníky, což posílá ceny nahoru.
img

Cena plynu v EU opět roste, ruské dodávky totiž padají, nyní i ty přes Ukrajinu. Podle historika Fergusona je na spadnutí ruská invaze právě na Ukrajinu

04.01.2022 Ceny zemního plynu v EU dnes citelně rostou druhý den v řadě. Při začátku dnešního obchodování stouply takřka o deset procent na 88 eur za megawatthodinu. Důvodem zdražení je další omezení ruských dodávek.
img

Koruna znovu pod 25 za euro. Svědčí jí zájem o riziko

28.12.2021 Index S&P 500 zahájil dnešní obchodování na čerstvém historickém maximu a čtyřdenní rally na Wall Street může při obecně slabší obchodní aktivitě pokračovat. Široký americký index dnes vzhůru táhnou energetiky a akcie průmyslových firem, vzhůru po otevření mířilo hned osm z 11 sektorových indexů. Technologický index Nasdaq Composite zahájil s nepatrnou změnou. DJIA rostl o 0,3 %. Dolar k euru ztratil svůj klid a ke společné měně klesá o skoro 0,3 % pod hladinu 1,1300 EURUSD.
C:\fakepath\top-28122021-18-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.12.2021 1) Největší americké společnosti podle tržní kapitalizace, které patří i mezi největší společnosti na světě, v letošním roce dále posilují. Tržní kapitalizace firem Apple a Microsoft se blíží k hranici tří bilionů dolarů (66,3 bilionu Kč) a společnosti Tesla a Meta letos poprvé překonaly hranici jednoho bilionu dolarů, upozornil server CNBC.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Ceny plynu v Evropě díky dovozu LNG už pět dní klesají, je to nejdéle za rok

28.12.2021 Ceny zemního plynu v Evropě už pátým dnem klesají, což je nejdéle trvající pokles za více než rok. Přispívají k tomu výrazně vyšší dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) ze Spojených států, které by podle analytiků mohly energetickou krizi v Evropě zmírnit. Cena termínového kontraktu na plyn s dodáním v lednu se tak dnes dopoledne snížila o více než osm procent na 98 eur (2450 Kč) za megawatthodinu (MWh), upozornila agentura Bloomberg. Před Vánocemi se poprvé vyšplhala nad 180 eur za MWh.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn dál výrazně zlevňuje, cena pro evropský trh klesla pod 100 eur za MWh

24.12.2021 Ceny zemního plynu pro evropský trh pokračují v poklesu, dnes po poledni se cena snížila až o 24 procent a dostala se pod 100 eur (2500 Kč) za megawatthodinu (MWh). I tak je ale výrazně vyšší než před rokem. Místopředseda ruské vlády a ministr energetiky Alexandr Novak řekl, že k prudkému růstu cen suroviny v letošním roce přispívají chybná rozhodnutí evropských politiků a neschopnost dohodnout se na dlouhodobých smlouvách. Na to už před časem upozornil například americký list The Wall Street Journal (WSJ).
img

Tržní volatilita není "in": Má americký dolar vůbec nějaký důvod k silnému růstu?

22.12.2021 Americká měna opět kolísá a z nedávného růstu směřuje k dočasnému poklesu. Zároveň je zpochybňována její možnost prudkého růstu.
C:\fakepath\trader-15122021-26-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.12.2021 1) Americká automobilka Tesla začne zkušebně přijímat za některé své doprovodné produkty, ovšem nikoli za vozy, kryptoměnu dogecoin. Napsal to na twitteru šéf výrobce elektromobilů Elon Musk. Kryptoměna po jeho příspěvku posílila až o více než 20 procent.
C:\fakepath\10-12-2020-2-06122021.png

QE při inflaci 7 %?

06.12.2021 Kvantitativní uvolňování bylo ve Spojených státech zahájeno a následně prodlouženo vždy kvůli obavám o příliš nízkou inflaci. Růst spotřebitelských cen, který bude zveřejněn v pátek, se pravděpodobně dostane na 7 % meziročně. Americká centrální banka (Fed) sice už oznámila snižování tempa kvantitativního uvolňování (QE), zvyšují se ale očekávání, že program bude ukončen dříve.
C:\fakepath\trader-03122021.png

Ropy i plynu je dostatek, cena padá

03.12.2021 Minimálně co se týče Spojených států, tak o žádné energetické krizi hovořit nemůžeme. Pohled do zásobníků i na výhled počasí žádné velké anomálie a cenové extrémy neslibuje.
img

Dopady inflace a jak chránit úspory

16.11.2021 Jak uchránit úspory před znehodnocováním? Jak se daří akciím v proinflačním prostředí? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
C:\fakepath\top5-15112021-35-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.11.2021 1) Růst eurozóny i nadále zpomalují narušené dodavatelské řetězce a vysoké ceny energií. Vyšší inflace se tak udrží déle, než se předpokládalo. Před výborem Evropského parlamentu pro hospodářské a měnové záležitosti to dnes řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Odmítla ale výzvy, aby na to její instituce zareagovala zpřísněním měnové politiky.
img

Lukašenkovy hrozby zdražují Evropě plyn, hrozí další krachy firem typu Bohemia Energy. Češi si kvůli tomu připlatí (nejen) za městské služby, třeba v Budějovicích zdraží MHD až o 50 procent

15.11.2021 Hned při začátku dnešního obchodování se velkoobchodní ceny zemního plynu v EU vrátily poprvé od minulého pondělí nad úroveň 80 eur za megawatthodinu. Podle dat Bloombergu vykázaly úroveň až 81 eur za megawatthodinu. A to přesto, že Rusko právě již od minulého týdne dodává Evropě více plynu v rámci krátkodobých smluv.
C:\fakepath\top5-11112021-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.11.2021 1) Tempo růstu britské ekonomiky ve třetím čtvrtletí zpomalilo na 1,3 procenta z 5,5 procenta v předchozích třech měsících. Přispěl k tomu nárůst počtu nakažených koronavirem a globální potíže v dodavatelských řetězcích, uvedl dnes ve své zprávě britský statistický úřad (ONS). Silnější růst hrubého domácího produktu (HDP) ve druhém čtvrtletí byl z valné části výsledkem rušení protipandemických opatření.
img

Komodity zadržují dech, potraviny jsou nejdražší za deset let

10.11.2021 Po vzestupu cen ze září a začátku října se komoditní sektor dál konsoliduje a Bloomberg Commodity Index už třetí týden po sobě klesal. Stále víc ukazatelů napovídá, že se růst patrně zastaví, a to zejména v Číně, kde zpomalení výroby, růst rizik spojených se zadlužením realitního sektoru a všeobecný nedostatek elektřiny nejspíš povedou k útlumu aktivit, a tak začali investoři projevovat averzi k riziku. Nedávný vládou vyvolaný propad čínských cen uhlí navíc přispívá k udržování nižších cen některých kovů s energeticky náročnou výrobou, zejména hliníku.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Velkoobchodní ceny plynu po obnovení toku plynovodem Jamal klesají

09.11.2021 Velkoobchodní ceny plynu v Evropě dnes klesají, protože se obnovil tok ruského plynu do Německa plynovodem Jamal. To posílilo naději, že Rusko splní svůj závazek a zvýší dodávky, a současně zmírnilo obavy z nedostatku plynu a vysokých cen s blížící se zimou, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Drahé kovy letos zlevňují, průmyslové zdražily o desítky procent

01.11.2021 Drahé kovy letos zlevňují, zlato o osm procent, stříbro o 12 procent a platina o 5,5 procenta. Opačný vývoj je u průmyslových kovů, jako jsou měď, zinek nebo hliník, které do konce října zdražily o desítky procent. ČTK to řekl analytik společnosti Golden Gate CZ Marek Brávník.
C:\fakepath\trader-29102021-25-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy se před zasedáním skupiny OPEC+ zvyšují, Brent je nad 84 USD

29.10.2021 Ceny ropy smazaly počáteční ztráty a zvyšují se. Přispělo k tomu očekávání, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem, tedy skupina známá jako OPEC+, zachová současné omezení těžby. To by podle analytiků mohlo znamenat, že nabídka na trhu bude nadále nižší než poptávka.
C:\fakepath\top5-28102021-25-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.10.2021 1) Petrochemický holding Orlen Unipetrol v letošním třetím čtvrtletí meziročně navýšil tržby o 36 procent na 35,8 miliardy korun. Zlepšilo se i hospodaření podniku, firma zaznamenala hrubý provozní výsledek 2,4 miliardy korun proti provozní ztrátě 0,6 miliardy korun ve stejném období loňského roku. Vyplývá to z údajů prezentovaných na twitteru společnosti, které ČTK porovnala s výsledky firmy před rokem. Čísla za tři čtvrtletí roku dohromady firma neuvedla.
img

Ceny plynu v Evropě klesají kvůli vyhlídkám na vyšší dodávky z Ruska

28.10.2021 Ceny zemního plynu i elektřiny v Evropě dnes klesají kvůli vyhlídkám na zvýšení dodávek plynu z Ruska v příštím měsíci. Informuje o tom agentura Bloomberg. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v listopadu vykazovala kolem 11:00 SELČ pokles o téměř devět procent na 79,3 eura (zhruba 2000 Kč) za megawatthodinu. Ukazují to data pro obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku, který je určující pro ceny na evropském trhu.
C:\fakepath\zemniy-plyn-25102021.jpg

Gazprom a cena plynu

25.10.2021 Bude to v dnešní panice ohledně růstu cen elektřiny a plynu znít jako rouhání, ale plynu skutečně není málo. Americké zásobníky jsou na dlouhodobém průměru a místní těžba roste. Evropské zásoby jsou lehce od průměrem pouze z toho důvodu, že Gazprom nenaplnil své skladovací kapacity. Pokud přijde průměrná zima a zprovozní se Nord Stream 2, klesnou ceny energií o desítky procent.
C:\fakepath\top5-19102021.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.10.2021 1) Bitcoin míří k novému cenovému rekordu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna. Rekordní cena, které dosáhl letos 14. dubna, představuje necelých 65 tisíc dolarů. Už dnes nebo v tomto týdnu bitcoin tuto „cenovku“ může trumfnout. Dnes totiž bude v USA spuštěn první tamní burzovně obchodovaný fond umožňující investice do termínových kontraktů na bitcoin.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | BIS | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Medvědí trh | ETF | Investiční fondy | Podílové fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | GBP/CHF | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Swiss Life | Objemy obchodů | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Benchmark | Bloomberg | Bod | Dluhopisové fondy | Breakout | Broker | Burza | CFD | CFTC | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Devalvace | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FRA | FX | Falešné proražení | Fed | Federální rezervní systém (FED) | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Fondy peněžního trhu | Futures | G10 | Grafy | High | IFO index | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Long | Low | MIFID | MT4 | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYMEX | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Peněžní zásoba | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | RSI | Rally | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Spot | Spotová cena | Spread | Stagflace | Support | Swiss | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Komerční banka | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | Fond | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Berkshire Hathaway | Těžba ropy | Ceny komodit | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | ČSOB | Partners | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Facebook | LYNX | Akcenta | Lukáš Kovanda | Burzy | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | USDCAD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Gazprom | Akcie IBM | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena komodit | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny drahých kovů | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Devalvace měny | Devizové rezervy ČNB | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Elektřina | Emisní povolenky | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Fondy | Frank | FXstreet.cz | Graf | Graf EURUSD | Hang Seng | HDP USA | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index DJIA | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Inside | Instrument | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investing | Investovat do zlata | Jádrová inflace | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jiří Tyleček | Jeden dolar | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní burzy | Kurz EUR | Kurzy | E15 | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | Odkup akcií | Oslabení koruny | Oslabení měny | Patria.cz | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | SPX | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Světové ceny ropy | Světové události | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Tapering | TopForex | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Tržní podíl | Twitter | USDRUB | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny plynu | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu rublu | Webinář | Webináře | WTI | Země EU | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | BreakEven | EIA | ING | Benzín | Buffett | Buy | CEE | Daniel Beneš | Diskont | EBITDA | Elon Musk | Indie | Intermediate | Měď | Obchodní den | P.A. | Protistrana | PX index | Redukce | ROCE | Sekundární trh | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Instrukce | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Bohatý | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Futures trhy | Know-how | Blog | Cukr | Burze | Currencies | Investment | DPA | Again Capital | Jackson Hole | Price Futures Group | Energy Aspects | Wells Fargo | Microsoft | State Street | ABN Amro | Institut Ifo | RBN Energy | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | NATO | Ole Hansen | Agentura AP | BBC | Destatis | Washington Post | Agentura DPA | Sója | Oslabení eura | Zvyšování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Dnešní fundamenty | Zasedání centrální banky | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Evropské banky | FX Empire | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Cena kávy | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Pro tradery | Henry Hub | KBC | Přehled | Klid | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Cena cukru | Evropské trhy | Ekonomická aktivita | Golden Gate CZ | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Zpravodajský server | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Economic | Inflační tlaky | Akcie v Asii | Objem investic | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Akcie Credit Suisse | Hlavní indexy | Nervozita | Utahování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Bělorusko | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Index AEX | TradingView | Citi | S&P | Guvernér | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Americké indexy | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Vitol Group | Vitol | Komoditní sektor | FTSE 100 | Guvernér banky | Dogecoin | Ethereum | Zájem o akcie | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Ekonomický institut | Tržní kapitalizace firem | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Slabé euro | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Zpomalení čínské ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Očekávání analytiků | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Investiční plány | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Dun & Bradstreet | D&B | ExxonMobil | Volatilita trhů | Překoupený trh | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Konsenzus | Růst ekonomiky | Americké zásoby ropy | Zpomalení ekonomiky | Bilance ECB | Bilance Fedu | Členské země EU | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Očekávání | Burzovně obchodovaný fond | Klamání investorů | FX FORECAST | Columbia Threadneedle Investments | Investiční aktiva | Nejvyšší zhodnocení | Finlord | Ruské akcie | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Columbia Threadneedle | Zahraniční forex | Vývoj ceny hliníku | Chicago Mercantile Exchange | Bloomberg Commodity Index | CoinDesk | Cena palladia | BHS | Ceny pšenice | Breakout Trader | Objem zlata | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Podnikové dluhopisy | Jerome Powell | MiFID II | Backwardation | LYNX Trading | Vývoj ceny pšenice | Fincentrum | Kryptoměna ethereum | Štěpán Hájek | Těžba kryptoměn | Tether | Lithium | Jak fungují akcie | Tržní očekávání | Index MOEX | Úspěšný trading | Kobalt | Wood & Company | Cena bitcoinu | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Globální akcie | Trhy dnes | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | FinTech | Krypto | Bitcoiny | Boris Tomčiak | Německá centrální banka | Slabší koruna | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Posilování dolaru | Podniky | Projev Jeroma Powella | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Obchodní analýza | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Ruský akciový index | Index RTS | Pokles ceny | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Hlavní akciový index | HKD | Zasedání OPEC | Dluhopisové výnosy | Patrik Mackových | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Trh s ropou | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Cena plynu | Největší kryptoměna | Nejznámější kryptoměna | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Jiné měny | Zvyšování úroků | Zvýšení úrokové sazby | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Fondy ETF | Financial Times (FT) | Zadluženost | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Zájem o dluhopisy | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Sazby ČNB | Slabší euro | Akcie Boeingu | Německé banky | Silný trh | Zvýšení sazeb | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | Cena zemního plynu | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Ropovod | Obavy investorů | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Zpětný odkup akcií | Michal Brožka | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Obiloviny | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Akcie klesají | Riziko recese | Token | Americké společnosti | Guvernér Fedu | NATGAS | Akcie a ETF | Ceny niklu | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Americké futures | Štěpán Křeček | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Kurz české koruny | Vývoj české ekonomiky | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | Kapitálové výdaje | Broker Consulting Index | Index podílových fondů | Růst mezd | Cena žlutého kovu | KB | NGAS | Pravděpodobnost recese | Prosus | Nárůst cen ropy | Dění na trzích | Denní graf | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Poptávka po ropě | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | The Washington Post | Pohonné hmoty v Česku | Energetické firmy | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Investujte do akcií | Spotová cena zlata | Banky pro mezinárodní platby | Ochrana před inflací | Kakao | Projevy centrálních bankéřů | Equinor | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Měny regionu | Hospodářské krize | TikTok | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Káva | Ropný gigant | Ceny benzínu | Německá vláda | Investice do ropy | Ropné firmy | Trinity | Obrovské množství peněz | PXE | LNG | Objem | Rijád | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Německý průmysl | FRED | Těžba v USA | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Konkurenceschopnost | List The Wall Street Journal | Slušné zisky | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | Global Markets | BAT | Risk-off | Applied Materials | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Server CNBC | Datový kalendář | Bilance | Vývoj počtu vrtných souprav | Vývoj počtu vrtných souprav v USA | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Klesly akcie | Amazon | Nízké úrokové sazby | Den díkůvzdání | Úrok | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Administrativa prezidenta | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Finanční rezervy | Průmyslová výroba v Japonsku | FT | Domácí poptávka | Zveřejněná data | Martin Stránský | Konkurenti | Vládní bondy | Financovat | Kontrakt zemního plynu | Vývoj zásob zemního plynu | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | CBDC | Impuls | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Světové ceny potravin | Ceny potravin | Důsledky krize | Rozvoj | Stavební produkce | Stavebnictví | Klíčový support | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Cvičení | Pojišťovny | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Ropné zásoby ve Spojených státech | Ranní komentář | Ranní zpráva | Cena za akcii | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Alstom | Moskva | HDP Německa | Internetový gigant | Americká automobilka | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | FTC | Ropná zařízení | Nord Stream | Nord Stream 2 | Porsche | NN Group | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Fed index | Nová sazba | FedEx | xStation5 | FB | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Nike | Bydlení | EY | Eugal | Ztráta | Vlastní prostředky | NERV | Nejlepší akcie | Yandex | Stratég | Roční růst | Miliardy korun | Cena pšenice | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | WIG20 | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Růst hrubého domácího produktu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Stabilní společnosti | Hospodaření | Zbrojovky | Analytik Cyrrusu | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Saúdská ropná zařízení | Útok na saúdská ropná zařízení | Předpokládaný vývoj | CFA | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Návratnost | Commodity index | Hospodářské recese | List Financial Times | Washington | Ceny ropy dnes | Výprodeje akcií | Hlavní rizika | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr energetiky | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Von der Leyenová | Zpomalující ekonomika | Hodnota společnosti | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Poradenství | Nový rekord | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Podnik | Proinflační | Proinflační působení | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Technologická společnost | Výnos bondů | Růst spotřebitelských cen v Británii | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Vývoj meziroční inflace | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Ceny energií | Broker Consulting Index podílových fondů | Akciový index MOEX | MOEX | Internetový gigant Yandex | Hladiny podpory | Komunikace | Údaje o HDP | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledky průzkumu | Google | Wales | Trhy | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Počáteční zisky | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Provozní zisk | Meziroční růst | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Pandemie | Certifikace | Vysoká inflace | Vstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zlepšení | Úsilí | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Akcie NN Group | Techničtí obchodníci | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Čínská vláda | Deník The Wall Street Journal | Hlavní úrokové sazby | BP | Dodávky na trh | Americký ADP report | Americký ADP | Převody peněz | Adidas | Rekordní hodnoty | SEC | Rolování kontraktů | Pravděpodobnost hospodářské recese | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Průměrná cena | Natural Gas | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Akcie Biogen | Biogen | Inflace v lednu | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Ekonomické aktivity | Konjunkturální průzkum | Spekulativní pozice | Tržní úrokové sazby | Shortovat | Cyklické akcie | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Snížení těžby | Mzdový růst | Guru | Akcie KKR | Výkyvy | Hlavní index čínských akcií | Index čínských akcií | Restrikce | Objemy ropy | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Hlavní měny | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Tencent | CK Hutchison | Buy the dip | Medvědí trend | Další vývoj | Stimuly | Průmyslové ceny | Evropské země | Brusel | Členové bankovní rady | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Zrychlení inflace | Oznámení firmy | Stimul | Gazprombank | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Spotřebitelé | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Žádosti o podporu | Rozkolísaný | Pokles cen komodit | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | Hlavní americké indexy | Souhrnný čistý zisk | Norská vláda | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | Unilever | REGN | Katar | Kongres | Manufacturing | Republikáni | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Německý akciový index | Anomálie | Tomáš Raputa | Americké ropné zásoby | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Poslanci | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Biliony | Potenciál | Americká spotřebitelská důvěra | Německý statistický úřad | Tempo růstu CPI | CPI ve Španělsku | Křetínský | Ceny elektřiny | Riziko inflace | Podnikatelé a firmy | Sberbank | Ekonomiky | Alžírsko | Slovensko | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Organizace | LTV | Futures na akcie | Závislost | Práce | Organizace pro výživu a zemědělství | FAO | Údaje | Týdenní nárůst | Skupina OPEC | DPH | OPEC plus | Prezident Vladimir Putin | Poradenské firmy | Devizové rezervy České národní banky | Hluboké recese | CDC | Ekonomické oživení | Ruský ministr energetiky | Alexandr Novak | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Oživení cen | Výpadky | Pensylvánie | Více peněz | Inflace v březnu | Dodavatelské řetězce | WELL | Úspory | Býčí vyhlídky | AMC | Dnešní statistiky | Statistiky | Jeffrey Halley | Chuť riskovat | Poradenské společnosti | USD za barel | Američtí těžaři | Cena americké ropy | Americké produkce | Trade | S&P500 | Měnový faktor | Kontrakty na ropu | Měny zemí | Průměrný výnos | Chesapeake Energy | Nizozemsko | Ceny domů v USA | ODS | Mimořádná situace | Cenové pohyby | Americké zásoby zemního plynu | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Nové zakázky | Joe Biden | Regulační rámec | Grayscale | Větší pokles | Podpůrná opatření | Data z trhu práce | Cestování | 737 MAX | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Ministerstvo hospodářství | Shell | Maloobchod | Jiří Hruška | ATH | Zaměstnanci | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Blízký východ | Strach ze sankcí | Futures na zemní plyn | Růst výnosů | Mandát ECB | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Regulační orgány | Zadlužení | Bezpečnost | Rezervní měny | Patrik Tkáč | Dluhy | Průmyslové kovy | Členské země | Dominance bitcoinu | RBI | Světové hospodářství | Hypoteční banka | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | CL | Spekulovat | Marek Brávník | Koronavirová pandemie | Omezení produkce | Kupci | Předsedkyně Evropské komise | Aktivity společnosti | Renault | PMI v eurozóně | Realitní společnosti | Investovat peníze | Tisknout peníze | Ekonomický institut Ifo | JDE | Unie | ČR | Investice do energetiky | Koronavirové pandemie | Novatek | Norilsk Nickel | Průraz | CZG | Tržní situace | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Střední Evropa | Čínská poptávka | Francouzský ministr | Společnost BP | Wells Fargo Asset Management | Index Nasdaq Composite | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | Energetický gigant | Plán investic | Nestlé | Sanofi | Stimulační balík | Propad cen | Rostoucí trend | Trend je tvůj přítel | Covid | Technologické firmy | Chemické společnosti | Snížení nákladů | Restrukturalizace | György Matolcsy | Zásoby zemního plynu v USA | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Těžař plynu z břidlic | Těžař plynu | Chesapeake Energy Corp. | Chesapeake | ONS | Volodymyr Zelenskyj | Úroda | Exporty | Dopad pandemie | MAM | Ant | Zdroj příjmů | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | Ocenění | Šance | Druhá největší kryptoměna | Růst tržeb | Ceny | Viktor Orbán | Praha | Výplach | Spotřební daně | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Lídři Evropské unie | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Akcie těžařů | Životní úroveň | Zlatá horečka | John Kilduff | OMV | Plynárenské společnosti | DeFi | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Nikl | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Oživení v automobilovém průmyslu | Ant Group | Známky oživení | Indonésie | Významné události | Cenové hladiny | Kovy vzácných zemin | Rozšíření produkce | Výhled na příští rok | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Oživení poptávky | Analytik XTB | Vládní koalice | Výrobce pneumatik | Snížení DPH | Vesa Equity | Finlord Boris Tomčiak | Výrobní sektor | Holdingová společnost | Mzdy v ČR | Manchester United | Ceny mědi | Odborníci | Peso | Inspirace | Zdanění | Mezinárodní agentura pro energii | Nvidia | Zasedání FED | Celkové investice | Obchodní domy | Robusta | Vývoj ceny kávy | Ropa dnes | Dnes na světových trzích | Prodeje rodinných domů | Cena elektřiny | Politici | Žádosti o podporu v USA | Diverzifikovat | Plynovody | Biden | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Ceny v Česku | AEX | Norské ropné firmy | Norský parlament | Embargo | Množství peněz | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Defi | Dopady na trhy | Protiepidemická opatření | Nařízení | Interfax | Intel | Solární energie | Čínská aktiva | První obchodní den | Moneta | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | Bankovní úvěry | BIIB | Ruské společnosti | Akcie Berkshire | Sumitomo | Tempo inflace | Zájem o riziko | Prasečí mor | Ministerstvo energetiky | Proražení | Životní prostředí | Spotřebitelské ceny v ČR | Vakcinace | Změny úrokových sazeb | Carsten Fritsch | PX Pražské burzy | NBP | Vesa Equity Investment | Orbán | Mutace koronaviru | Cenné papíry a burzy | Augsburger Allgemeine | mBTU | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Poptávka po plynu | Vývoz LNG | Počasí | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Zvýšení těžby | Vyřazení akcií | Silné oživení | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Akcie Twitteru | Tržby z prodeje | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Futures na indexy | Indexy na Wall Street | Nejlevnější komodita | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Natural Gas Intelligence | Kruté mrazy | Situace na trhu | Agentura Interfax | UPS | Nárůst ceny | Sociální média | Problémy s likviditou | Dnešní seance | Automobilka Tesla | Platby v bitcoinech | Supercyklus | HAS | Předpověď ceny | Dlouhodobá předpověď | Zinek | Kov | Obchodování s emisemi | ETS | Nové rekordy | Fosilní paliva | Rizika a příležitosti | PMI indexy | Zásoby plynu | Celosvětová poptávka | Trendy komodit | Míra inflace v Německu | Admirals | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Holubičí Fed | Vývoj ceny železné rudy | Ceny železné rudy | Nárůst sazeb | Očekávání vyšší inflace | ViacomCBS | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Sýrie | Nejvyšší růst | Data o inflaci | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Akcie Goldman Sachs | Ceny ropy Brent | Polymetal | Strach z inflace | Vysoká cena | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Cena emisních povolenek | Dluhový strop | Nárůst objemů | Eurokomisařka | Saxo Group | Meziroční růst cen | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Pandemie COVID | Prezident USA Biden | USA Biden | Phil Flynn | Těžaři | Vesa | Dopad na finanční trh | Obavy z inflace | API | Oslabení | Výpadky proudu | Růst úroků | Hypoteční sazby | Cena dřeva | Naše hospodářství | MNB | Bit.plus | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Evropské společnosti | Plány | Příležitosti | Úroveň rezistence | Dodávky plynu | Zdražování cen | Platidlo | Prodej | Další kryptoměny | Zvyšování daní | Rozhodnutí Číny | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | CO2 | Nordstream | Trh dnes | Obavy z dalšího šíření covidu | Peněžní zásoba v Británii | HPI a C-S index | Varianty koronaviru | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Zvyšování těžby | Zemědělské suroviny | Hliník | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Vývoj míry nezaměstnanosti | Američtí centrální bankéři | Egypt | Obchodní rizika | Spotové ceny | UST | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tkáč | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Společnost Alibaba | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Americký trh | Applied Materials | Ceny suroviny | Globální ceny | Odvětví | Pokles poptávky | Nedostatek potravin | Divize | Sklon futures křivky | Cena Henry Hub | Cena Henry Hub plynu | Zásoby plynu v USA | Administrativa prezidenta Bidena | Načasování | Ceny termínových kontraktů | Společnost Golden Gate | Omezené dodávky | Dodávky suroviny | Omezené dodávky suroviny | Energetická skupina | Rekord | Mateřská společnost | Dřevo | Chování | Dodávky ruského plynu | Růst výrobních cen | Akcie ViacomCBS | Paramount | Důležité zprávy | Společnost Equinor | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Objem peněz | Asijské země | Spotové ceny ropy | Úroveň dluhu | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Afghánistán | Medián | SPOT | Výrobní inflace | Analytici banky | ASX | SXXP | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Jihoafrická republika | Dodávky plynu do Evropy | Ranní glosa | Růstové tituly | Společnosti | Měnové unie | Juventus | Opatření | Smrskflace | Dna | Eurowag | The Times | Hurikán Ida | Káva robusta | Opatření ve Vietnamu | Akcie Manchester United | Evergrande | China Evergrande | Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | NFT | Vysoká poptávka | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | Objem nových emisí | Solana | Nejznámější kryptoměna světa | Čínské realitní společnosti | Ceny kovů | Akciový trh v Hongkongu | Kompenzace | Plány Fedu | Advokátní kancelář | Investice do těžby | Čínské regulační úřady | Pokračování trendu | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Cena plynu v USA | mmBtu | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Zemní plyn (LNG) | Zpracování plynu | Vývoz LNG ze Spojených států | Henry Hub v Louisianě | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Cenový šok | Energetická krize | Krize v Evropě | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Růst cen zemního plynu | Růst cen zemního plynu v Evropě | Zprávy z Ruska | Hospodářské soutěže | Prudké zdražování | Chinese Estates | Akcie Chinese Estates | Zákonné platidlo | Minulá výkonnost | Zájem investorů o Rusko | Chaos na trzích | Chaos na trzích s energií | Carrhae Capital | Správci majetku | Ali Akay | Napjatá situace | Napjatá situace na trzích | Situace na trzích s energiemi | Zdražování potravin | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Rekordní ceny | Situace na komoditních trzích | Nord Stream 2 AG | EQT | Americká automobilka Tesla | Cena termínového kontraktu | Obilí | Pozornost | AGSI | Zásobníky Gazpromu | Vývoj evropských zásob zemního plynu | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Zboží dlouhodobé spotřeby | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Dodávky z Ruska | Ceny zemního plynu i elektřiny | Ruský prezident | Tom Marzec-Manser | ICIS | Meta | Rebranding | Again Capital LLC | Plynovod Jamal | Gascade | Indexy pohyb | Drahé energie | Velkoobchodní ceny plynu | Tempo růstu britské ekonomiky | Společnost | Obchodní ředitel | Nejrozšířenější kryptoměny | Vatenfall | Burzovní cena | Dopady inflace | Jak chránit úspory | Ruský plynovod | Družba | Regulační úřady | TIM | RTS | Nová německá vláda | Nové mutace | Omikron | COVID-19 omikron | Nálada na trzích | | CMA | Kazachstán | Nepříznivé počasí | Situace ve Spojených státech | Předpověď počasí v USA | Předpověď počasí | Vývoj zásob plynu v USA | Vývoj zásob plynu | Vývoj ceny evropského zemního plynu | Vývoj LNG | Vývoj LNG kapacit v USA | Vývoj LNG kapacit | Časové období | Rozšíření | Rostoucí inflace | Jestřábí Fed | Zemědělci | Obavy z omikronu | Globální obchodní rizika | Dun & Bradstreet (D&B) | Jamal | Mluvčí Kremlu | Hráči na trhu | Magyar Nemzet | Největší americké společnosti | Plynová krize | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Cena uranu | Cena uranu se na světových trzích | Facebook Ireland | Zvyšování sazeb Fedu | Ruský plyn | Gate | DappRadar | Uhelné elektrárny | Dražší energie | Upravený zisk | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Analytik trhů | Instituce | Nový týden | Základní úrok | Rostoucí ceny plynu | Snížení daně | Pozitivní výsledky | Rusko dnes | Aareal | Atlantic BidCo | Centerbridge | Aareal Bank | Ebury | Tomáš Kudla | Hnědouhelné elektrárny | Sev.en | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Ruské dluhopisy | Napětí kolem Ukrajiny | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Deeskalace | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Bezpečnostní situace | Plynárenské firmy | Firmy v Norsku | Plynárenské firmy v Norsku | Ropné a plynárenské firmy | Ropné a plynárenské firmy v Norsku | Podnikatelský sektor | Ruské invaze na Ukrajinu | Elliottova vlnová teorie | XTB Jiří Tyleček | Sankce | Sankce vůči Rusku | Separatistické regiony | Ruský prezident Vladimir Putin | Doněcké lidové republiky | Luhanské lidové republiky | Dění kolem Ukrajiny | Odpojení Ruska | Platba SWIFT | Identifikační kód | Odpojení Ruska od systému SWIFT | Export klíčových komodit | Ukrajina a Rusko | Ceny zemního plynu v Evropě | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Nikolaj Šulginov | Hans van Cleef | Ruský útok | Boje na Ukrajině | Nokian | AvtoVAZ | Švýcarská národní banka | Kyjev | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Politický tlak | Filip Louženský | EMISS | Zkapalněný zemní plyn | Sankce EU | Energetické společnosti z EU | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | Měny navázané na komodity | APP | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Ukrajinské krize | Akcie Avast | Dopady války na Ukrajině | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Platby za plyn v rublech | Dodávky LNG | Závislost na Rusku | Dodávky zemního plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Ruský Gazprom | Vývoz potravin | Protiruské sankce západních států | Sankce západních států | Spirálovitý růst cen energií | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Západní sankce vůči Rusku | Petr Fiala | Honduras Prospera | Honduras | Ekonomická zóna | Zvláštní ekonomická zóna | Akcionáři České zbrojovky | Biopaliva | Ben Laidler | Správa | Převzetí Twitteru | Vzestupný trend | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Komoditní šok | Největší komoditní šok | Dodávky ruského zemního plynu | Potravinová krize | Výrazné cenové pohyby | Boj s inflací | Bloomberg Dollar Spot Index | Dollar Spot Index | Potravinové komodity | Komoditní supercyklus | Christopher Waller | PLATINUM | Vývoj ceny platiny PLATINUM | Vývoj ceny stříbra SILVER | Ceny stříbra SILVER | Podíl Ruska | Norský ropný sektor | Wachtell, Lipton, Rosen & Katz | Marketingová komunikace | Prime | Ceny komodit na světových trzích | Spalování ropy | Ebury G10 FX Forecast | G10 FX Forecast | FX Forecast | Ceny energetických komodit | Plyn kótovaný na nizozemské burze | Vzácné a průmyslové kovy | Gold.plus | Gold.plus Martin Stránský | Kontrakt na burze | Porsche na burzu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Ceny výrobců
Ceny výrobců v eurozóně
Ceny výrobců v USA
Ceny v zemědělství
Ceny XMR
Ceny za přepravu nákladů
Ceny zboží
Ceny zeleniny
Ceny zeleniny a ovoce
Ceny zemědělských výrobců

Následující klíčová slova

Ceny zemního plynu i elektřiny
Ceny zemního plynu v Evropě
Ceny zemního plynu v USA
Ceny zinku
Ceny zlata
Ceny zlata na spotovém a futures trhu
Ceny zlata vývoj
Ceny železné rudy
CENZA
CEO
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading Room
Potvrďte prosím... Zavřít