Podíl nevýkonných úvěrů

Studie: V Česku letos zbankrotovalo meziročně více domácností
10.09.2024 Od začátku roku do konce srpna bylo v ČR vyhlášeno 9511 osobních bankrotů, což bylo o devět procent více než ve stejném období loni. Insolvenčních návrhů bylo letos podáno 9847, meziročně o osm procent více. Vyplývá to z analýzy dat portálu Informace o firmách, kterou dnes ČTK poskytla společnost CRIF.

Čistý zisk skupiny ČSOB v 1. čtvrtletí stoupl o 14 procent na 4,1 miliardy Kč
16.05.2024 Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním čtvrtletí 2024 stoupl meziročně o 14 procent na 4,1 miliardy korun. Objem aktiv pod její správou vzrostl o 18 procent na 384 miliard korun. ČSOB, která patří mezi největší tuzemské banky, o tom dnes informovala ČTK. Zisky ostatních velkých bank rovněž spíše rostly.

Rok 2023 v ČSOB: Růst vkladů, investic i uživatelů virtuální asistentky Kate
09.02.2024 Skupina ČSOB v roce 2023 potvrdila pozici lídra trhu. Důvěru klientů potvrzuje silný růst obchodních objemů. Objem aktiv pod správou se navýšil o 19 procent, vklady se meziročně zvýšily o devět procent a objem úvěrů byl meziročně vyšší o pět procent. Kvalita úvěrového portfolia zůstává excelentní. Čistý zisk skupiny činil 15,4 miliardy korun. Počet aktivních uživatelů aplikace ČSOB Smart překročil 1,3 milionu, většina si již vyzkoušela i virtuální asistentku Kate.

Čekají českou korunu i nadále výkyvy?
24.07.2023 Hlavním tahounem koruny z počátku tohoto roku byl vysoký úrokový výnos, který zdaleka nenabízela eurozóna ani USA. ČNB také trhům dala jasně najevo, že nenechá korunu skokově oslabit, když jí kurzovými intervencemi dokázala podržet. „Nyní se pozornost soustředí na české makroprostředí. Skeptici, kteří české koruně do budoucna moc nedůvěřují, a tedy spíše volí variantu držet investice v cizích měnách, často poukazují na dva faktory.

Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním čtvrtletí klesl o 22 % na 3,6 miliardy Kč
16.05.2023 Čistý zisk skupiny ČSOB v prvním čtvrtletí klesl o 22 procent na 3,6 miliardy korun. Objem aktiv pod její správou stoupl o 12 procent na 326 miliard korun. Počet klientů se zvýšil meziročně o 55.000 na 4,339 milionu. ČSOB, která patří mezi největší tuzemské banky, to dnes sdělila ČTK.

V loňském roce ČSOB získala přes 100 000 nových klientů, lidé i firmy více využívají virtuální asistentku Kate
09.02.2023 Skupina ČSOB v roce 2022 zvýšila objemy úvěrů, vkladů i spravovaných aktiv klientů. Potvrdila tím pozici lídra trhu. Počet klientů se meziročně zvýšil o 115 tisíc, čistý zisk skupiny dosáhl 17,5 miliard korun, resp. 19,7 miliard při započtení ČSOB Pojišťovny.

FXstreet.cz přináší rozhovor s ekonomem Dominikem Stroukalem
30.01.2023 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s ekonomem, členem NERVu Dominikem Stroukalem, který se dlouhodobě věnuje Bitcoinu a dalším kryptoměnám. Již v roce 2015 vydal první českou knihu o Bitcoinu. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jakou budoucnost čeká právě u kryptoměn, zda byly NFT čistou spekulací, co očekává od inflace a České národní banky či proč je lepší nechat si českou korunu. Dominik také přidal pár tipů na netradiční investice.

Čistý zisk skupiny ČSOB letos stoupl o 23 procent na 14,3 miliardy korun
09.11.2022 Čistý zisk skupiny ČSOB za tři čtvrtletí stoupl meziročně o 23 procent na 14,3 miliardy korun. Objem aktiv pod správou jí vzrostl o šest procent na 296 miliard korun. ČSOB, která patří mezi největší banky v zemi, to dnes sdělila ČTK. Ostatní velké banky zaznamenaly také výrazný nárůst zisku.

Skupina ČSOB v 1. pololetí: Potvrdila vysokou stabilitu díky rostoucímu zisku a kvalitě úvěrů. Pokračuje další růst úvěrů, vkladů i investic. Občané i firmy si uvědomují potřebu vlastní energetické soběstačnosti a investují do nových energetických řešení
11.08.2022 Skupina ČSOB zaznamenala v prvním pololetí 2022 vysoký zájem občanů i firem o investování do udržitelných energetických řešení. Meziročně rostly objemy úvěrů, vkladů i aktiv pod správou. Čistý zisk z hospodaření společnosti činil 10,1 miliardy korun.
Další články k tématu Podíl nevýkonných úvěrů

Podíl problematických hypoték i v únoru klesl na dlouholetá minima
04.04.2022 Podíl problematických bankovních úvěrů, tedy těch po splatnosti, se v Česku v únoru opět snížil. U hypoték klesl o 0,02 procentního bodu na 0,71 procenta, což je nejméně za 20 let. U spotřebitelských úvěrů klesl o 0,19 bodu na 4,48 procenta, u podniků o 0,16 bodu na 3,69 procenta. ČTK o tom informovala Česká bankovní asociace (ČBA). Únorová data nezachycují plný dopad napadení Ukrajiny ruskou armádou a vliv konfliktu a jeho následků do finanční situace podnikové sféry a domácností.

Zlevňování hypoték dochází dech. Přesto nelze vyloučit, že dále znatelně zlevní, a to zejména v případě závažnějšího průběhu druhé vlny pandemie
16.09.2020 Několikaměsíčnímu zlevňování hypoték v ČR dochází dech. Letos v srpnu sice hypotéky nadále zlevňovaly, ale nejpomalejším tempem za posledního takřka půl roku. Znamená to, že prostor pro zlevňování, jejž vytvořila první vlna šíření koronavirové krize a opatření pro boj s ním, se pro tuto chvílí uzavírá.

Největší česká banka od dneška zlevňuje hypotéky. Koronavirus činí bydlení na úvěr dostupnější
05.10.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, ode dneška zlevňuje své hypotéky. Společně s ní jde s úroky dolů také Hypoteční banka, která pod křídla ČSOB patří. Obě banky snožují úrok na jedno-, tří-, i pětileté fixaci na 2,09 procenta. Doba zlevňujících hypoték tedy ještě neskončila.

České banky přestaly zlevňovat hypotéky, úroky v srpnu snížila už jen jediná. Bojí se podzimního růstu nezaměstnanosti a nesplácených úvěrů
02.09.2020 Tuzemské banky takřka úplně přestaly se zlevňováním hypoték. V srpna snížila své úroky jediná, a to Sberbank. Zlevňování hypoték zvolňovalo už v červenci. V květnu a červnu přitom docházelo k plošnému zlevňování hypoték.

České banky přestávají zlevňovat hypotéky. Bojí se podzimního růstu nezaměstnanosti a nesplácených úvěrů
04.08.2020 Tuzemské banky brzdí se zlevňováním hypoték. V červenci sice některé nadále své hypoteční sazby snižovaly, avšak prozatím končí plošná podoba zlevňování hypoték, patrná v květnu a červnu.

Zájem Čechů o hypotéky láme rekordy, lidé si půjčují o několik miliard více než běžně. Může za to citelné zlevňování hypoték a vládní podpora ekonomiky na dluh
21.10.2020 Hypotéky v ČR zažily rekordní září v historii. Na hypotékách si lidé v ČR napůjčovali 22,5 miliardy korun. Přitom zářijový průměr let 2016 až 2019 činí 18,1 miliardy korun. Lidé si tedy půjčovali ještě o 4,4 miliardy korun více než v uplynulých letech prosperity. Celkově je letošní září pátým nejúspěšnějším měsícem v historii. Rekord drží listopad 2016, kdy si lidé napůjčovali na hypotékách 29,7 miliardy korun.

V Česku je rekordní zájem o hypotéky, lidé si půjčují o miliardy více než běžně. Může za to citelné zlevňování hypoték a vládní podpora ekonomiky na dluh
19.08.2020 Hypotéky v ČR zažily rekordní červenec v historii. O prázdninách zpravidla dochází k útlumu v poskytování hypoték, neboť lidé dávají přednost dovoleným a vyřízení hypotéky nechávají až na září. Letošek je však výjimkou. Na hypotékách si lidé v ČR napůjčovali 21,6 miliardy korun. Přitom červencový průměr let 2016 až 2019 činí 15,2 miliardy korun. Lidé si tedy půjčovali ještě o 6,4 miliardy korun více než v uplynulých letech prosperity.

Další vlna zlevňování hypoték je tu, vyplatí se počkat. Moratorium skončilo a banky nekrvácí
03.11.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, začátkem října zlevnila své hypotéky, načež na ní navázaly další banky, včetně České spořitelny a Raiffeisenbank. Další vlna zlevňování hypoték je tím pádem tu.

Češi lační po hypotékách, banky jsou jejich zájmem zavaleny jako nikdy v minulosti. Hypotéky přitom ještě zlevní
18.11.2020 Největší tuzemská banka dle velikosti bilanční sumy, ČSOB, začátkem října zlevnila své hypotéky, načež na ní navázaly další banky, včetně České spořitelny a Raiffeisenbank. Další vlna zlevňování hypoték je tím pádem tu.

Rozbřesk: Nejrychlejší růst zadlužení od pádu Lehman Brothers…jaké mohou být problémy?
18.02.2021 V uplynulém roce vzrostly v Evropě úvěry podnikům nejrychlejším tempem od roku 2008. Je to logické. Řada odvětví musela překonat výpadky v tržbách a sáhnout si na úvěry garantované (alespoň z části) národními vládami. S tím, jak se pandemie prodlužuje, nicméně také roste riziko, že řada úvěrů nebude splacená.
Související klíčová slova:
Klienti ČSOB | ČSOB Aleš Blažek | Ludwig von Mises | Evropské společnosti | Daň z příjmu | Dopady inflace | Zkušenosti | Světové trhy | Nárůst objemů | Řízení financí a investičních služeb | EPC | Programování | Magazín Global Finance | EUR | Pokles sazeb | Trend | Výnosy dluhopisů | ČSOB Leasing | Generální ředitel skupiny ČSOB | Line | Statistiky | Patria Finance | Činnost České národní banky | Sustainable Finance Awards | Úrokové sazby | Pojišťovna | Celkový objem úvěrů | Obrovská ztráta | Výkyvy | Aktiva | Fanoušek Bitcoinu | Vzdělávací aktivity | Nejvyšší inflace | Akciové trhy | Devizové rezervy ČNB | Velké recese | Inflace | Euromoney | Makroprostředí | Objem klientských vkladů | Kapitálový poměr | Dolary | Přijetí | Ředitel skupiny ČSOB | SatoshiLabs | Ústup inflace | Inflace v Evropské unii | Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny | Růst sazeb | Nadopování trhů | Největší bankovní domy | DeFi | Nejvyšší inflace v Evropské unii | Doktorát z ekonomie | Zvyšování sazeb | Největší banky | Pokračování poklesu | Goodwill | ČSOB Factoring | Posílení | Nezaměstnanost | Kompenzace | Praní špinavých peněz | Tier 1 | Ekonomické překvapení | Růst úroků | Aleš Blažek | Základní úrokové sazby | ČSOB Smart | Peníze | Čisté úrokové výnosy | Politika | Očekávání | Přístup k financím | Zlatá koruna 2022 | Příkaz | UniCredit Bank v ČR | Války na Ukrajině | Financovat | Důchody | Bitcoin praní špinavých peněz | Budoucnost | Růst | Dlouhodobý investiční produkt | Příležitosti | EUR/CZK | 3М | ČSOB DoKapsy | ČSOB Penzijní společnost | Swiss | Výhled | Poštovní spořitelna | Neziskové organizace | Společenská odpovědnost | Chování | CZK | Analýzy | Portál FXstreet.cz | ČSOB | Meziroční růst | Počet osobních bankrotů | Pojišťovací skupiny | Trh | Intervenční činnost České národní banky | ICO tokeny | CRIF | Online prostředí | Průmysl | Studie | Ján Lučan | Objem celkových klientských vkladů | Výdaje | Eura | Hypoteční banky | Kapitál | Přebytek běžného účtu | Kapitálový poměr Tier 1 | Dark Web | ČSOB Premiéra | Jan Sadil | S&P | Poměr nákladů a výnosů | Ekonomiky | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | Úsilí | Zpráva | Akciové indexy | Kapitálová pozice | Centrální banky | Konkrétní měny | Firemní klienti | Koruna | Covid | Jak zhodnotit peníze | Ekonomické bubliny | Spekulativní aktivum | Člen představenstva | Dlouhodobý investiční produkt (DIP) | Bydlení | Altcoiny | Ukončení intervencí | Factoring | Česká koruna | Bohatství | Pozornost | Zisk skupiny ČSOB | Výnosové křivky | Růst v letošním roce | Snižování sazeb | Bitcoin | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | Pojištění vkladů | Počet insolvenčních návrhů | Deposit facility | Nárůst zisků | Podnikání | Nákupy státních dluhopisů | Hypoteční banka | České koruny | Platební instituce Roger | Tuzemské banky | Uplynulý rok | Úrokové náklady | Objem majetku | Tržní úrokové sazby | Společnosti | Čistý zisk | Firma | ČSOB Bohatství | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | Vice | Přijetí eura | Ústecký kraj | Vyšší sazby | Další růst | Domácnosti | Pozitivní zpráva | Bitcoiny | Ve vatě | Jiří Vévoda | Mikuláš Splítek | Objem úvěrů na bydlení | Hodnoty NFT | Spekulativní věci | Vývoj | Finance | Windfall tax | Výnosy | Konkurenceschopnost | Poptávka | Očekávání trhu | Volatilní | Trh NFT | Objem aktiv | Rozhodování ECB | Netradiční investice | Problémy | Sustainable Finance Awards 2022 | Ekonomická situace | USA | Úvěrová delikvence | Platforma | Fiat money | AI | CCR | Papírové dolary | Miliardy korun | Platební bilance | Pandemie | Zlatá koruna | Nákupy dluhopisů | Čistý zisk skupiny ČSOB | Patria | Investiční produkt | Investovat | Zajímavé investiční příležitosti | ČSOB stavební spořitelna | Sazby | Generální ředitel | Hotovost | Boj s inflací | Burze | Global Finance | Firmy | Aktiva pod správou | Zajištění | Partnerství | Sex, drogy a bitcoiny | Dna | Fed | Investování | Trhy | Vyšší riziko | Rizika | Eurozóna | Období nejtvrdších lockdownů | Úspory | Standardní investiční příležitosti | Riziková aktiva | Cenový vývoj | Řízení financí | Bilance | Poradenství | Analytička | Společnost | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | FXstreet | Intervenční činnost | ČSOB Poštovní spořitelna | Obchod | Riziko | Analytik | MAM | ATH | FIAT | Zdravotní pojištění | Swiss Life | Pesimismus | Inovace | Ceny | Financování | Recese | Pokles | Války | Raiffeisenbank | Centrální banka | Evropské centrální banky | Tradingový portál | Instituce | Výnos | ESG | IHNED | Defi | Platební instituce | Provozní náklady | Rozhovor | Tradingový portál FXstreet.cz | Ceny energií | Pracovní místa | Zisk | ČNB | Vklady | S&P Global | Byty | Údaje | Spoření | Pojišťovny | FXstreet.cz | ProCent | Portfólia | Japonsko | Visa | Aktivum | Japonská centrální banka | Situace | Dluhy | Investiční produkty | Ekonom | Rozhodování | Euro | Zdanění | ČTK | Novinky | Retail | Ztráty | Výhled trhů | Úvěr | Japonský jen | Akcie | Medvědí trend | All Time High | NERV | Podniky | Světová ekonomika | Reuters | Daně | Výsledky | Bankovní rada | Bear | Investice | Objem úvěrů | Německý průmysl | Bod | Ekonomická aktivita | Zisky | Oddlužení | Fondy | Ukazatel | Roklen | Měny | Bankovní domy | Export | České firmy | Unicredit | UniCredit Bank | Organizace | Praha | Penzijní společnost | Zvyšující se inflace | COVID-19 | Devizové rezervy | Hypotéky | Úrokový výnos | TIM | Energie | Objem | Investiční | Prodej | Eurové úvěry | Tokeny | Rozvoj | Silný růst | Udržitelnost | Míra | Akciové tituly | Pomoc Ukrajině | Hrubý domácí produkt | Krize | High | Obnovitelné zdroje | Leasing | JDE | Podpora | QE | Digitalizace | Česká ekonomika | Odvody | Výhledy | Úrokový diferenciál | Medvědi | Debata | Zlato | Ekonomika | Střední podniky | Oslabení | Práce | Investiční příležitosti | Likvidita | Banky | Úrokové výnosy | Umění | Elektroauta | ČR | Zvyšování úroků | Pozice | Portfolia | Creditas | Market | Počet klientů | Investoři | Vzdělávání | NFT | Velké banky | Bankroty | Hospodářské výsledky | Počet uživatelů | USD | Internetové bankovnictví | Emoce | Roger | Richard Bechník | Dominik Stroukal | Provozní výnosy | CZ | Bankovnictví | ANO | Nemovitosti | Dnes ČTK | Ekonomie | Indexy | DIP | ECB | Sazby ECB | Inflační očekávání | Swiss Life Select | KBC Group | Krypto | ROCE | Objem vkladů | EU | Miliardy | KBC | Daň z mimořádných zisků | Ukazatele | Banka | Statistika | Ocenění
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Výhled | Index | Rezistence | Trh | Růst | Obchodování | Pokles | Banka | Trading | 3М | Reuters | Indikátor | Banky | ČTK | Cena | Pivot



