Sobota 01. říjen 2022 19:13
reklama
Purple Trading Room
reklama
Instaforex webinar rijen 2022
reklama
Purple Trading Room
reklama
Purple Trading Room

Klíčová slova - Soud

img

Měli by Bitcoineři podporovat pokus Nayiba Bukeleho o znovuzvolení?

21.09.2022 Salvadorský prezident Nayib Bukele je kritizován za to, že usiluje o druhé funkční období. Ale měla by bitcoinová komunita stát při něm?
img

Technická analýza páru BTC/USD na 16. září 2022

16.09.2022 Nejvyšší lidový soud v Pekingu rozhodl, že zájemci z řad investorů mohou obchodovat kryptoměny. Ty by však měly být považovány jen za virtuální aktiva a neměly by fungovat jako měna.
img

Insolvenční správkyně Sberbank očekává rychlou výplatu věřitelů banky

15.09.2022 Insolvenční správkyně zkrachované Sberbank CZ Jiřina Lužová předpokládá, že velká část peněz věřitelů banky by mohla být vyplacena už během první poloviny příštího roku. Insolvence Sberbank je podle ní unikátní v tom, že se prodává zdravá banka se solidním portfoliem, která byla ještě loni jednou z deseti největších bank v ČR, splňovala všechny své regulatorní povinnosti a podíl klasifikovaných úvěrů nepřekračoval průměr českého trhu.
C:\fakepath\trader-14092022-19-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.09.2022 1) Akcionáři americké internetové společnosti Twitter včera schválili převzetí firmy miliardářem Elonem Muskem za 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Musk se však v létě rozhodl od dohody o převzetí odstoupit, takže o osudu transakce bude muset rozhodnout soud.
C:\fakepath\twitter.jpg

Akcionáři Twitteru schválili převzetí Muskem, o transakci ale rozhodne soud

14.09.2022 Akcionáři americké internetové společnosti Twitter včera schválili převzetí firmy miliardářem Elonem Muskem za 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu Kč). Informovala o tom agentura Reuters. Musk se však v létě rozhodl od dohody o převzetí odstoupit, takže o osudu transakce bude muset rozhodnout soud.
C:\fakepath\Itálie.jpeg

V Itálii daň z mimořádných zisků vynesla zatím méně, než čekala vláda

09.09.2022 Daň z mimořádných zisků energetických společností zatím italské státní kase vynesla výrazně méně peněz, než kolik očekávala vláda. Itálie byla mezi prvním evropskými zeměmi, které daň zavedly, a očekávala výnos deset až 11 miliard eur (245 až 269 miliard korun). Mnoho firem ale novou daň platit odmítá a obrátilo se kvůli tomu na soudy, uvedla dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\zemni plyn4.jpg

Firma, která postavila Nord Stream 2, získala další odklad pro splácení dluhů

08.09.2022 Švýcarská divize ruské státní plynárenské společnosti Gazprom, která vybudovala plynovod Nord Stream 2, získala další odklad pro splácení svých dluhů. Prozatím se tak vyhnula platební neschopnosti, informovala agentura DPA.
img

Pražský městský soud prohlásil konkurz na Sberbank CZ

26.08.2022 Pražský městský soud prohlásil konkurz na Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Přezkumné jednání o přihlášených pohledávkách nařídil na 6. října, následovat bude ten den i schůze věřitelů. Insolvenční správkyní zůstala rozhodnutím soudu Jiřina Lužová. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. V konkurzu se rozprodává majetek dlužníka a výtěžek se rozděluje mezi jeho věřitele.
img

V konkursu Sberbank CZ se hraje o čas. Do 12. prosince by měly být prodány její úvěry, včetně hypoték, a do té doby bude klesat šance, že klienti padlé banky dostanou všechny své peníze zpět

26.08.2022 Pražský městský soud dnes prohlásil konkurz na Sberbank CZ. Je to důležitá zpráva samozřejmě i pro ty klienty této padlé banky, kteří si u ní sjednali hypotéku. Nejpozději v listopadu by likvidátorka a nyní insolvenční správkyně Jiřina Lužová měla dát dohromady novou nabídku úvěrového portfolia banky. Hypotéky klientů Sberbank CZ by tak byly opět nabídnuty k prodeji jiné bance.
img

Akcie týdne -Uranium Energy Corporation (25.08.2022)

25.08.2022 Energetické vydírání ze strany Ruska nutí další a další země k diverzifikaci zdrojů energie a návratu k jaderné energii. Německo, USA a dokonce i Japonsko mění své energetické plány, což zvýhodňuje producenty uranu, jako je Uranium Energy Corporation (UEC.US). Akcie společnosti včera posílily o více než 16 % po jednom přelomovém oznámení ze země, která nedávno utrpěla jednu z nejhorších jaderných katastrof v historii.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 24. srpna 2022

24.08.2022 Podle předsedy americké Komise pro cenné papíry a burzu (SEC) Garyho Genslera není důvod přistupovat ke kryptoměnovému trhu jinak než k ostatním kapitálovým trhům jen proto, že využívá jinou technologii:
img

Mohou akcie společností obchodujících s uranem opět růst?

22.08.2022 Uran je primární složkou paliva v jaderných elektrárnách. Jeden gram obohaceného uranu poskytuje energii srovnatelnou se třemi tunami hnědého uhlí a jaderné elektrárny nezanechávají žádnou škodlivou uhlíkovou stopu. Díky nejmodernějším zabezpečovacím prvkům se také staly jedněmi z nejlépe chráněných a monitorovaných zařízení na světě. Vyžene globální energetická krize ceny uranu nahoru a způsobí divokou volatilitu v ocenění těžařských společností?
img

ESG: klimatické závazky vs. energetická bezpečnost

21.07.2022 V několika bodech od společnosti Invesco naleznete aktuální informace o rovnováze mezi přechodem na nízkoemisní hospodářství a potřebou energetické bezpečnosti v kontextu geopolitických, implementačních a právních výzev.
img

Investoři podnikají právní kroky proti lidem, co stojí za Solanou

13.07.2022 Loni se jednou z kryptoměnových superhvězd stalaSolana (SOL), podle CoinGecko v roce 2021 stoupla o více než 11 000 %. Od té chvíle se ovšem setkala s řadou problémů – spolu s většinou ostatních kryptoměn – momentálně se pohybuje níže o zhruba 85 % ze svého historického maxima. Většina investorů do kryptoměn se potýká s výrazně znehodnoceným portfoliem a část z nich má pocit, že je to omyl.
img

Ranní shrnutí (13.07.2022)

13.07.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže. S&P 500 klesl o 0,92 %, Dow Jones se posunul o 0,62 % níže a Nasdaq se propadl o 0,95 %. Russell 2000 klesl o 0,22 %.
img

BREAKING: Ropa klesla o 6 %

12.07.2022 Ropa klesla o více než 6 % pod 98 USD za barel, protože Covid-19 způsobuje obavy ze zpomalení globální ekonomiky. Ruský soud taktéž zrušil odvolání na zastavení vývozu kazašské ropy přes Černé moře, což zmírňuje obavy z nedostatku poptávky.
C:\fakepath\trader-08072022-22-zm.jpg

Těžební firma BHP prohrála odvolání proti žalobě, Brazilci ji viní z havárie

08.07.2022 Britsko-australský těžební gigant BHP prohrál u londýnského soudu odvolání proti žalobě, kterou na firmu podalo na 200.000 Brazilců. Lidé žalují firmu o více než pět miliard liber (146 miliard Kč) kvůli havárii přehrady, která způsobila nejhorší ekologickou katastrofu v Brazílii, informuje dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-07072022-29-zm.PNG

Komodity: Cena ropy prudce stoupá kvůli obavám z omezené nabídky suroviny

07.07.2022 Ceny ropy dnes, po dvou předchozích ztrátových seancích, prudce stoupají. V náladě trhu převážilo znepokojení kvůli omezeným dodávkám nad obavami z recese světové ekonomiky, jež by omezila poptávku.
img

Ruský soud nařídil přerušení provozu ropovodu CPC z Kazachstánu

06.07.2022 Ropovod Caspian Pipeline Consorcium (CPC) musí podle nařízení ruského soudu na 30 dní pozastavit činnost. Rozhodnutí soud odůvodnil možností poškození životního prostředí. Zpráva přispívá k celosvětovým obavám o dodávky ropy, upozornila agentura Reuters. CPC přivádí ropu z Kazachstánu na ruské pobřeží Černého moře a patří k největším ropovodům na světě. Přepravuje přibližně jedno procento světové ropy.
C:\fakepath\trader-06072022-17-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.07.2022 1) Euro na páru s dolarem kleslo na 20leté minimum 1,0183 při obavách investorů z recese a nedostatku zemního plynu. Trhy naceňují 50% pravděpodobnost parity s dolarem v tomto měsíci.
img

XRP je připraveno na obrovský otřes, protože Ripple získává navrch v soudním sporu SEC

23.06.2022 Chvíli se zdálo, že v právní bitvě má ​​navrch americká Komise pro cenné papíry a burzy. Scénář se ale v posledních měsících změnil, protože Ripple získal řadu procedurálních výher. Po otřesech se právní experti domnívají, že nadcházející rozsudky vyjasní nejistotu ohledně povahy XRP.
img

DE30 testuje lokální maxima poblíž 13,200 bodů

20.06.2022 Akciové trhy v Evropě se během první obchodní seance nového týdne obchodují výše. Očekává se, že obchodování během dne a zejména odpoledne bude utlumené, protože obchodníci ze Spojených států jsou dnes pryč kvůli státnímu svátku. Ekonomický kalendář je prázdný, proto může být i seance klidná. Jediné, co dnes stojí za zmínku, jsou projevy prezidentky ECB Lagardeové v Evropském parlamentu (15:00 17:00) a také projev Bullarda za Fed (17:45).
img

Technická analýza páru ETH/USD na 17. června 2022

17.06.2022 Na spekulace, zda jde Brazílie ve šlépějích Salvadoru, je zatím brzy. Poslední návrh zákona ale ukazuje, že země usiluje o výraznou regulaci krypto průmyslu, protože přijetí kryptoměn se dostává do rozhodující fáze.
C:\fakepath\brexit-4.jpg

Británie prohrála s Evropskou komisí spor o daňové výhody pro nadnárodní firmy

08.06.2022 Tribunál Evropské unie dnes zamítl stížnost Británie, které Evropská komise (EK) nařídila vybrat dlužné daně od skupiny nadnárodních společností. Soud potvrdil rozhodnutí unijní exekutivy, podle něhož britské úřady ještě před vystoupením země z evropského bloku poskytovaly firmám včetně Londýnské akciové burzy (LSE) či mediální společnosti ITV neoprávněnou konkurenční výhodu. Británie i dotčené společnosti se mohou proti rozhodnutí odvolat.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Bloomberg: V případě platební neschopnosti Ruska čeká investory mnoho sporů

07.06.2022 Pokud se Rusko vinou zahraničních sankcí ocitne v platební neschopnosti, čeká držitele dluhopisů změť finančních, politických a právních sporů. Zatím ale není jasné, jakým způsobem bude případná platební neschopnost vyhlášena, uvedla agentura Bloomberg. Moskva zatím byla schopna zahraniční dluh navzdory sankcím obsluhovat, ale to se pravděpodobně změní, protože Spojené státy zemi uzavřely další cestu k věřitelům. Dotklo se to plateb zhruba za 100 milionů USD (2,3 miliardy Kč) splatných 27. května.
img

Bitcoin je chráněn podle čínského zákona, říká čínský vrchní soud

16.05.2022 Nové rozhodnutí Šanghajského vrchního lidového soudu v Číně dodalo jeho názoru na kryptoměnu nový obrat poté, co prohlásilo bitcoin za virtuální aktivum chráněné čínskými zákony.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB pravomocně odebrala bankovní licenci Sberbank CZ

02.05.2022 Česká národní banka pravomocně odebrala bankovní licenci Sberbank CZ. Centrální banka o tom dnes informovala na webu. Kroky k odnětí licence banky, která je navázána na Rusko, zahájila ČNB 28. února. Důvodem bylo zhoršení situace Sberbank CZ kvůli odlivu vkladů po zahájení ruské invaze na Ukrajinu.
C:\fakepath\inflace-04042022-1.jpg

Lze změnit to, že za chyby jednotlivců platí celá společnost? Aneb, jak potrestat Českou národní banku?

04.04.2022 V uplynulém týdnu jsem dočetl knihu How Markets Fail. Kniha mi dodala několik nových poznatků a zamyšlení. Jedno z těch zamyšlení mě po dlouhé době inspirovalo napsat něco veřejně.
C:\fakepath\kryptomeny2.jpg

Hackeři ukradli blockchainové platformě Ronin kryptoměny za 615 milionů USD

29.03.2022 Blockchainová platforma Ronin se stala terčem útoku hackerů, kteří z jejích systémů ukradli kryptoměny, jejichž současná hodnota činí téměř 615 milionů dolarů (13,6 miliardy Kč). Mohlo by jít o jednu z největších kryptoměnových krádeží v historii. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na prohlášení platformy.
img

Věřitelé zadlužených ČSA dnes rozhodnou o přijetí reorganizačního plánu

28.03.2022 Věřitelé zadlužených Českých aerolinií (ČSA) dnes rozhodnou o přijetí reorganizačního plánu dopravce a tím i o dalším osudu firmy. Reorganizační plán, který vypracovala mateřská společnost Smartwings, počítá s tím, že investorem v ČSA se má stát nová firma Prague City Air, kterou vlastní majitelé Smartwings Jiří Šimáně a rodina Vikových. Podle reorganizačního plánu poskytne firma letecké společnosti vypořádací úvěr 125 milionů korun, ze kterého budou vyplaceni věřitelé. ČSA jsou od loňského března v úpadku, v červnu soud povolil jejich reorganizaci.
C:\fakepath\trader-23032022-22-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.03.2022 1) Zítra se otevře moskevská burza i pro akcie. Stane se tak poprvé od 25. února, kdy došlo k uzavření parketu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a jejích ekonomických a sankčních dopadů. Takřka měsíční uzavření burzy kdekoli na světě je zcela ojedinělé. Například newyorská burza byla po útocích z 11. září, které se odehrály jen kousek od ní, zavřena pouze necelý týden.
C:\fakepath\eurusd-22032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 22.3.2022

22.03.2022 Americké akcie včera oslabily. Vedle nejistoty plynoucí z ruské invaze na Ukrajinu k tomu přispělo vystoupení šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Ten uvedl, že Fed přikročí k agresivnějšímu zvyšování úrokových sazeb, pokud to bude zapotřebí k obnovení cenové stability.
img

Ruský soud zakázal v zemi provoz sociálních sítí Facebook a Instagram

21.03.2022 Ruský soud v zemi zakázal sociální sítě Facebook a Instagram. Americkou společnost Meta Platforms, pod kterou tyto sítě spadají, pak soud za toleranci násilí označil za "extremistickou organizaci". Služba WhatsApp může v zemi fungovat dále. Informovala o tom agentura Reuters. Meta Platforms se k věci zatím nevyjádřila.
img

BREAKING: Kreml zvažuje zákaz vývozu uranu; Meta zakázána na ruském trhu

21.03.2022 Ruský premiér Alexander Novak podle ruských médií uvedl, že Moskva zvažuje pozastavení vývozu uranu. Navíc ruský soud rozhodl o úplném vyloučení Meta Platforms (FB.US) z Ruska a označil ji za „extremistickou“ organizaci. Americký velvyslanec byl informován, že vazby mezi oběma zeměmi jsou blízko k přerušení.
C:\fakepath\Libanon-libra.jpg

Libanonský soud obvinil guvernéra centrální banky z nedovoleného obohacování

21.03.2022 Libanonský soud dnes obvinil guvernéra centrální banky Rijáda Salámího z nedovoleného obohacování. V téže věci nařídil soud před několika dny zatknout Salámího bratra Radžu.
img

Ruští podnikatelé chystají obdobu Instagramu, bude se jmenovat Rossgram

16.03.2022 Ruští podnikatelé chystají pro domácí trh aplikaci pro sdílení fotografií, která by nahradila sociální síť Instagram. Tu Moskva na začátku tohoto týdne zablokovala. Nová služba pojmenovaná Rossgram bude fungovat od 28. března, píše se na jejích webových stránkách. Na rozdíl od Instagramu bude ruská platforma pracovat i s crowdfundingem či placeným obsahem.
C:\fakepath\btc-13032022.png

Zkouška pro Bitcoin

13.03.2022 Téměř od začátku války na Ukrajině si říkám, tedy od vyhlášení sankcí v první víkend konfliktu, že to bude zajímavý test pro Bitcoin, Myslím si, že teď je v celé jeho historii okamžik, který buďto potvrdí, nebo naopak vyvrátí smysl podstaty jeho existence.
C:\fakepath\eurusd-13032022.png

Akcie v USA po ztrátách technologických firem oslabily, dolar posílil

13.03.2022 Akcie ve Spojených státech na závěr týdne oslabily. Investoři se obávají dopadů konfliktu na Ukrajině a vyšší inflace na ekonomiku. Jejich pozornost se také začíná otáčet k zasedání měnového výboru centrální banky USA (Fed), které se uskuteční příští týden. Nejvíce ztrácely technologické společnosti.
img

Rusko omezí přístup k internetové sociální síti Instagram

11.03.2022 Rusko omezí přístup k internetové sociální síti Instagram, kterou provozuje americká společnost Meta Platforms. Oznámil to dnes ruský cenzurní úřad Roskomnadzor. Dodal, že tímto rozhodnutím vyhověl žádosti ruské prokuratury. Podle úřadu se po síti šíří materiály obsahující výzvy k násilným činům proti ruským občanům.
img

Co teď bude s klienty Sberbank CZ? A jejich vklady? A hypotékami?

28.02.2022 Česká národní banka dnes zahájila proces odebírání licence bance Sberbank CZ. Pozbytím licence se Sberbank CZ stane akciovou společností. Nebude tedy bankou. Pokud nebude bankou, nesmí tedy už přijímat vklady, ani poskytovat jakékoli úvěry, včetně hypoték.
img

Americký akciový trh se zotavuje, ale dnes by mohl kvůli bojům na Ukrajině klesnout

28.02.2022 Globální finanční trhy tíží válka na Ukrajině. Měnový pár EUR/USD pondělí otevřel prudkým poklesem o 150 pipsů. V předobchodní fázi moskevské burzy se ruská měna propadla vůči americkému dolaru na 109 a vůči euru na 119, tedy na historické minimum.
img

Obchodníkům s kryptoměnami hrozí v Číně vysoké pokuty a až 10 let vězení

25.02.2022 Čínský Nejvyšší soud ve čtvrtek prohlásil transakce s kryptoměnami za nezákonné a uvedl, že porušitelům hrozí vysoké pokuty a až 10 let vězení.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 25. února 2022

25.02.2022 Přísná politika Číny v oblasti kryptoměn se dnes znovu projevila, když Nejvyšší soud změnil soudní výklad nezákonného shromažďování finančních prostředků tak, aby zahrnoval i transakce s kryptoměnami.
img

Tesla čelí hrozbě uzavření svého německého závodu

24.02.2022 Tesla (#TSLA) může přijít o smlouvu na dodávky vody pro svůj závod v Německu, pokud ekologické skupiny vyhrají soudní spor, v němž příští týden při slyšení napadnou licenci udělenou jejímu dodavateli vody.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 21. února 2022

21.02.2022 Jak řekl zakladatel Etherea Vitalik Buterin, snaha kanadské vlády omezit tok finančních prostředků pro protestující řidiče kamionů v Kanadě je názornou ukázkou toho, proč kryptoměny existují.
img

Akcie Intel: Firma plánuje továrnu na čipy za 100 mld. USD

11.02.2022 Akcie Intel jsou aktuálně probírané v souvislosti s mnoha důležitými zprávami. Intel zveřejnil hospodářské výsledky za poslední účetní čtvrtletí a rok, což si podrobně rozebereme v rámci fundamentální analýzy.
img

USA získaly zpět bitcoiny v hodnotě 3,6 mld. USD ukradené v roce 2016

10.02.2022 USA získaly zpět bitcoiny v hodnotě 3,6 mld. USD, které byly ukradeny v roce 2016, kdy byla hacknuta společnost Bitfinex. Ilja Lichtenstein a jeho manželka Heather Morganová byli postaveni před federální soud na Manhattanu, protože se údajně spolčili za účelem vyprání 119 754 bitcoinů poté, co hacker napadl systémy společnosti Bitfinex a vybral z nich spoustu kryptoměn. "Dnešní zatčení a dosud největší finanční konfiskace ministerstva ukazují, že kryptoměny nejsou bezpečným útočištěm pro zločince," uvedla zástupkyně nejvyššího státního zástupce Lisa Monaco. "V marné snaze zachovat si digitální anonymitu prali obvinění ukradené finanční prostředky prostřednictvím labyrintu kryptoměnových transakcí."
img

Tribunál Soudního dvora EU z části zrušil pokutu 1,06 miliardy eur pro Intel

26.01.2022 Tribunál Soudního dvora EU částečně zrušil pokutu 1,06 miliardy eur (bezmála 26 miliard Kč), kterou v roce 2009 vyměřila americkému výrobci čipů Intel Evropská komise (EK). Tribunál dnes uvedl, že komise pokutu řádně nezdůvodnila. Intel dostal tehdy pokutu za to, že se pokusil vytlačit z trhu svého konkurenta.
C:\fakepath\top-19012022-21-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.01.2022 1) Akcie japonské společnosti Sony dnes na tokijské burze oslabily o téměř 13 %. Reagovaly tak na zprávu, že americká firma Microsoft, se kterou Sony soupeří na trhu s videohrami, uzavřela dohodu o převzetí vydavatele videoher Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu Kč).
img

Spojené státy jsou na vrcholu epidemie covidu

19.01.2022 Hlavní americké akciové indexy v posledních třech dnech prudce klesly v souladu s našimi očekáváními. Opakovaně jsme říkali, že hluboká korekce se očekává v roce 2022. Nyní se možná dočkáme jejího samotného začátku. To není jen náš úhel pohledu. Mnoho odborníků má stejné prognózy. Předpokládají, že všechna riziková aktiva, včetně akcií a kryptoměn, budou v příštích letech trpět. Sestupná spirála bitcoinu, nejrizikovějšího aktiva ze všech, začala před několika měsíci. Vlajková loď kryptoměny již ztratila polovinu své hodnoty. Samozřejmě, že takový propad je na akciovém trhu vysoce nepravděpodobný, ale přesto. Zpřísnění měnové politiky ze strany americké centrální banky bude mít negativní dopad na samostatné akcie, stejně jako na Dow Jones, NASDA a S&P 500. Pandemie koronaviru navíc nezmizela. Stále má negativní vliv na celý svět.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 14. ledna 2022

14.01.2022 Nejvyšší soud pákistánské provincie Sindh údajně uspořádal slyšení ve věci právního statusu kryptoměn v regionu, kde několik úřadů, včetně SBP, předložilo soudu dokument, v němž tvrdí, že kryptoměny jsou nezákonné a nemohou být používány k obchodování.
C:\fakepath\covid-vakcina.jpg

Nejvyšší soud v USA zamítl povinné očkování pro zaměstnance větších firem

14.01.2022 Nejvyšší soud ve Spojených státech zablokoval protiepidemické opatření administrativy prezidenta Joea Bidena, které požaduje, aby lidé pracující v amerických firmách s více než stovkou zaměstnanců byli očkovaní proti covidu-19, nebo se pravidelně testovali na koronavirus. Soud ale Bidenově administrativě umožnil prosazovat nařízení o povinné vakcinaci pro část zdravotníků, uvádí se v rozhodnutí.
img

Facebook se nevyhne antimonopolní žalobě americké Federální obchodní komise

12.01.2022 Provozovatel internetové sociální sítě Facebook, která je součástí americké společnosti Meta Platforms se nevyhne antimonopolní žalobě, kterou na něj podala americká Federální obchodní komise (FTC). Soud nevyhověl žádosti Facebooku, aby žalobou FTC zamítl. Komise mimo jiné vyzývá soud, aby firmě nařídil prodej dvou velkých divizí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\top-12012022-22-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

12.01.2022 1) Míra inflace ve Spojených státech v prosinci vystoupila na 7 %, a dostala se tak nejvýše od června 1982. Nejvíce k růstu cen přispělo dražší bydlení a ojeté automobily, zvýšily se ale i náklady na potraviny, benzin a další zboží. Ve své zprávě to dnes uvedlo americké ministerstvo práce. Nejnovější údaje naznačují, že americká centrální banka (Fed) by mohla začít zvyšovat úrokové sazby už v březnu, upozornila agentura Bloomberg.
img

Blíží se prodej dost možná nejdražší rezidenční nemovitosti v historii, až za 15 miliard korun. Petice tlačí na premiéra, aby prodej zarazil

09.01.2022 Již za deset dnů se uskuteční aukce, při které bude dost možná vydražena historicky nejdražší nemovitost k bydlení. Cena římské vily Casina dell’Aurora se odhaduje na 471 milionů eur, v přepočtu 11,5 miliardy korun. V aukci se ale konečná cena zřejmě vyšplhá výše. Mohla by tak překonat i cenu dosud nejdražší kdy prodané rezidenční nemovitosti. V roce 2015 se hongkongský pozemek k rezidenčnímu developmentu Zahrady Ho Tung, na místě vily zbořené o dva roky dříve, prodal za v přepočtu přibližně 14 miliard korun.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Výběr hlavních ekonomických událostí v roce 2021

31.12.2021 1. - Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně převzala Toyota. Kolínský závod byl přejmenován na Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Jde o osmý závod Toyoty v Evropské unii.
img

Společnost Smartwings loni hlavně kvůli covidu prodělala 2,5 miliardy Kč

30.12.2021 Hospodaření letecké společnosti Smartwings loni skončilo se ztrátou 2,5 miliardy korun po zisku 133,4 milionu Kč o rok dříve. Kvůli epidemii covidu-19 dopravci klesl počet cestujících o více než čtyři pětiny. Firma se loni musela vypořádat mimo jiné s výpadkem tržeb a s dopady nuceného přerušení provozu letadel Boeing 737 MAX. ČTK to dnes sdělila v tiskové zprávě mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.
C:\fakepath\trader-15122021-34-zm.PNG.png

Growing Way, která podle policie připravila klienty o 1,5 mld. Kč, je v konkurzu

15.12.2021 Společnost Growing Way, která podle policie podvodem připravila tisíce lidí dohromady o asi 1,5 miliardy Kč, zkrachovala. Soud ji dnes poslal do konkurzu. Vyplývá to z usnesení Městského soudu v Praze, který byl zveřejněn v insolvenčním rejstříku. Na rozhodnutí upozornil web týdeníku Hrot. Předběžným insolvenčním správcem byla jmenovaná pražská advokátní kancelář Z/C/H Legal.
img

Soud ve Francii snížil bance UBS pokutu za daňové úniky na 1,8 miliardy eur

13.12.2021 Odvolací soud ve Francii vyměřil největší švýcarské bance UBS pokutu 1,8 miliardy eur (45,7 miliardy Kč) za to, že pomáhala bohatým klientům vyhýbat se placení daní. Pro UBS je to velké vítězství, protože podle původního verdiktu z roku 2019 měla zaplatit pokutu rekordních 4,5 miliardy eur (zhruba 114 miliard Kč). Banka přesto není spokojena s tím, že soud nezrušil trestní obvinění, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
C:\fakepath\top-02122021-29-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

02.12.2021 1) Provozovatel internetové sociální sítě Facebook, která je součástí americké společnosti Meta Platforms, ve středu požádal soud, aby zamítl antimonopolní žalobu, kterou na něj podala americká Federální obchodní komise (FTC). Tato žaloba mimo jiné vyzývá soud, aby firmě nařídil prodej dvou velkých divizí. Informovala o tom agentura Reuters.
img

Přehled páru GBP/USD. 25. 11. 2021. Uplynul rok a Velká Británie a EU jsou stále v jednání. Rétorika Maroše Šefčoviče se nemění.

25.11.2021 Měnový pár GBP/USD pokračoval v pomalém a trvalém poklesu také ve středu. Navíc to začalo ráno, kdy ve Spojeném království nebyly žádné důležité publikace a události. Účastníci trhu se tak v zásadě nyní zaměřují na prodej eura a libry a také na nákupy dolaru. Aby se drželi této strategie, nepotřebují teď ani silný, nápomocný dolar, základ nebo makroekonomii. Britská měna tak pokračuje ve svém znehodnocování vůči dolaru a můžeme jen hádat, jak dlouho ještě bude pokračovat. Připomeňme, že po tři čtvrtletí roku 2021 projevoval pár libra/dolar neochotu klesat.
C:\fakepath\cop26.jpg

Klimatičtí aktivisté se po ropných firmách zaměří na banky a vedení firem

12.11.2021 Finanční instituce a členové správních rad jednotlivých firem se zřejmě stanou cílem v další vlně žalob, které kvůli znečišťování ovzduší chystají klimatičtí aktivisté. V Glasgow, kde právě končí konference OSN o změnách klimatu COP26, to řekl jejich zástupce, právník Roger Cox z organizace Milieudefensie. Aktivisté už letos na jaře u soudu v ostře sledovaném sporu uspěli s žalobou na britsko-nizozemský ropný kolos Royal Dutch Shell.
img

Moskva nemusí platit akcionářům Jukosu 50 miliard USD, rozhodl soud v Haagu

05.11.2021  Nejvyšší soud v Nizozemsku dnes částečně vyhověl odvolání Ruské federace ve sporu s bývalými akcionáři nyní již neexistující ropné společnosti Jukos. Znamená to, že Moskva jim nemusí platit 50 miliard dolarů (1,1 bilionu Kč). Nejvyšší soud uvedl, že arbitrážní spor vrací nižšímu soudu k opětovnému projednání. Bývalí akcionáři po verdiktu uvedli, že věří v úplné vítězství.
img

Kolik bude dalších “Bohemia Energy”? Klíč drží Kreml

05.11.2021 Zhruba 2,5 milionu odběratelů elektřiny od společnosti ČEZ, jejího největšího dodavatele v ČR, si od Nového roku pořádně připlatí. Elektřina v nejběžnější sazbě D02 totiž zdraží z 1700 na 3120 korun bez DPH za jednu megawatthodinu, tedy o takřka 84 procent. Sazba D02 je určena pro domácnosti, které elektřinu využívají ke svícení nebo pro provoz běžných spotřebičů, jako je lednička, pračka nebo myčka.
C:\fakepath\káva.jpg

Velcí obchodníci s kávou žalují brazilské pěstitele kvůli neplnění dodávek

04.11.2021 Velcí obchodníci s komoditami, včetně společností Louis Dreyfus, Olam a Volcafé, vedou soudní řízení se stovkami pěstitelů kávy z Brazílie, kteří jim nedodali předem dohodnuté dodávky, a vystavili je tak ztrátám. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na zdroje a dokumenty, do kterých měla možnost nahlédnout.
img

ČEZ dostal od státu téměř 1,5 mld. Kč, jde o úrok ve sporu o daň z povolenek

02.11.2021 Energetická společnost ČEZ dnes od státu obdržela 1,484 miliardy korun. Jde o úrok z prodlení ve sporu o firmou zaplacenou darovací daň z emisních povolenek za roky 2011 a 2012. Příjem zvýší čistý zisk podniku za letošní čtvrté čtvrtletí. Firma to dnes oznámila na svém webu.
img

Plyn v EU dnes citelně zdražuje po víkendovém zastavení ruských dodávek. Hrozí další krachy českých dodavatelů energií

01.11.2021 Velkoobchodní cena zemního plynu v EU dnes ráno vzrostla až o jedenáct procent v reakci na zastavení dodávek ruského plynu plynovodem Jamal, k němuž došlo v sobotu. Rusko plynovodem posílá plyn do Německa, a to skrze Bělorusko a Polsko. Plynovod zajišťuje zhruba pětinu pozemních dodávek ruského plynu do EU.
img

Rusko přestalo Evropě dodávat plyn. Jde-li o nátlak Kremlu, cena plynu vylétne minimálně o vyšší desítky procent a v Česku zkrachuje několik dalších dodavatelů energií

31.10.2021 Fakt, že plynovodem Jamal dnes přestal z Ruska do Evropy téct plyn, je velmi závažný. Pokud se nejedná o krátkodobou, například technickou záležitost, jež se vyřeší v řádu hodin, bude následkem situace prudké zdražení velkoobchodních plynu v EU, až se v pondělí otevřou příslušné burzy. Přerušení dodávek přichází v nejméně vhodnou dobu, kdy obchodníci s plynem vyčkávají, zda slib Vladimíra Putina, že Rusko dodá Evropě více plynu, není opět jen planý.
C:\fakepath\J-O-Investment.jpg

J.O. Investment: Policie navrhla obžalovat čtyři lidi v kauze rozsáhlého investičního podvodu

25.10.2021 Policie navrhla obžalovat čtyři lidi v kauze rozsáhlého investičního podvodu spojeného s firmou J.O. Investment. V pondělí to uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Stíhaní manažeři vylákali podle kriminalistů od téměř čtyř tisícovek klientů částku, která přesahuje 2,3 miliardy korun. Všem obviněným hrozí až desetileté vězení. Případ J.O. Investment je téměř totožný s nedávnou kauzou firmy Growing Way.
img

Řidiči v panice vykupují příměs do motorů AdBlue. Babišovu továrnu na AdBlue, největší v Evropě, drtí drahý plyn, dopravci se bojí kolapsu

22.10.2021 Cena důležité příměsi do naftovými motorů AdBlue prudce stoupá a lidé ji v panice vykupují. Důvodem zdražování i paniky je plynová krize EU. Dopravci se obávají nedostatku příměsi. Slovensko už ji nakupuje, Česko podle slov vicepremiéra Karla Havlíčka bude nakupovat pouze základní množství pro záchranky.
img

Babišovu továrnu na močovinu drtí drahý plyn, dopravci varují před ekonomickým kolapsem. Odvrátit jej může Kreml a teplé počasí

18.10.2021 Slovensku hrozí hospodářský kolaps. Ten může vážně poškodit také českou ekonomiku, zejména pak českou nákladní silniční dopravu. Důvodem je nedostatek močoviny, tedy látky, která se přidává do výfukových systémů aut za účelem snížení emisí.
C:\\fakepath\\bitcoin2.jpg

V Salvadoru tisíce lidí protestovaly proti bitcoinu a prezidentovi

18.10.2021 Ve středoamerickém Salvadoru v neděli protestovaly tisíce lidí proti způsobu vládnutí prezidenta Nayiba Bukeleho a jeho rozhodnutí zavést v zemi kryptoměnu bitcoin jako oficiální platidlo. Uvedla to dnes agentura AFP.
img

Kdo je po Bohemia Energy a Kolibřík Energie další na řadě? Rozhodne Kreml a počasí

16.10.2021 Další čeští dodavatelé energií ukončují svoji činnost. V krátkém sledu tak činí společnosti Kolibřík Energie, jež dodává elektřinu a plyn bezmála 30 tisícům odběratelů, a také společnost A-Plus, která dodávky plynu přerušuje svým 150 klientům.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Maďarsko a Polsko zahájily u soudu EU spor o spojení právního státu a peněz

12.10.2021 Soudní dvůr Evropské unie včera začal posuzovat spor o spojení vlády práva a unijních peněz, který může dále prohloubit neshody mezi Maďarskem a Polskem na jedné a institucemi EU na druhé straně. Varšava i Budapešť zahájily své soudní tažení proti novému pravidlu, které umožňuje Evropské komisi odebrat evropské dotace zemi, která nemá nezávislé justiční orgány. Podle Maďarska a Polska je definice vlády práva nejasná,
img

Forex: Zlotý má problém - polský ústavní soud se postavil nad legislativu EU

08.10.2021 Včerejší tiskovku guvernéra NBP Glapinského, která navíc neposkytla zásadnější info k dalším kroku banky, zastínil výrok polského ústavního soudu. Ten rozhodl, že některé články základních smluv o Evropské unii odporují polské ústavě. Zpochybnil tak nadřazenost práva EU nad tím polským, s čímž Varšava souhlasila při svém vstupu do unie v roce 2004. Pro zlotý to může být velký problém, protože instituce EU mohou proti Polsku využít nového nátlakového prostředku, který může být aplikován proti zemím, jež nedodržují (právní) principy EU. Ten spočívá v zablokování transferů peněz z unijních fondů do Polska. To je přitom největším příjemcem zdrojů z rozpočtu EU, které představují okolo 3,5 % polského HDP ročně.
img

Smartwings chtějí prodloužit lhůtu pro reorganizační plán ČSA do února

20.09.2021 Letecká společnost Smartwings požádala soud o prodloužení lhůty na reorganizační plán pro České aerolinie (ČSA) do února příštího roku. Firma nyní dokončuje jednání s Airbusem, který patří mezi největší věřitele zadlužených ČSA. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku, upozornil na to server zdopravy.cz. ČSA jsou v úpadku od března, insolvenční soud v červnu pověřil mateřskou firmu Smartwings, aby do čtyř měsíců zpracovala reorganizační plán. O případném prodloužení lhůty rozhodne Městský soud v Praze.
C:\fakepath\Salvador_bitcoin.jpg

V Salvadoru tisíce lidí protestovaly proti prezidentovi a bitcoinu

16.09.2021 Ve středoamerickém Salvadoru vyšly ve středu do ulic tisíce lidí, kterým se nelíbí způsob vládnutí prezidenta Nayiba Bukeleho a jeho kontroverzní rozhodnutí zavést v zemi kryptoměnu bitcoin jako zákonné platidlo. Podle agentury AP demonstranti poškodili i několik bankomatů, které byly nově instalovány právě kvůli transakcím s bitcoiny.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.09.2021

13.09.2021 Z Číny chodily opět spíše negativní zprávy. Herní společnosti typu Tencent významně ztrácely poté, co čínské autority důrazně vyzvaly k omezení hraní mladistvých. Podle některých zdrojů dokonce vyhlásily zákaz vydávání nových her, což by mohlo mít na řadu firem z tohoto sektoru zhoubné dopady. Velké fondy většinou redukují expozice vůči čínským aktivům - např. Ark Invest. Obavy, že se čínské vedení snaží zcela překreslit dosavadní sociální kontrakt.
C:\fakepath\eurusd-12092021.png

Shrnutí páteční seance: Americké akcie oslabily, Apple se dostal pod tlak kvůli soudnímu verdiktu

12.09.2021 Americké akcie během pátečního obchodování oslabily. Technologická společnost Apple se dostala pod tlak kvůli nepříznivému rozhodnutí soudu ohledně jejího obchodu s aplikacemi App Store. Na akciovém trhu navíc přetrvávají obavy z rostoucí inflace a z negativních hospodářských dopadů šíření koronavirové mutace delta.
img

Soud: Kalifornské opatření ohledně řidičů alternativních taxislužeb je neústavní

22.08.2021 Americký soudce označil za neústavní kalifornské opatření, které umožňuje, aby řidiči Uberu a dalších alternativních taxislužeb a rozvážkových služeb nebyli považováni za zaměstnance těchto podniků, a neměli tak nárok na zaměstnanecké výhody. Informovala o tom agentura AP. Kalifornští voliči loni v listopadu návrh na toto opatření schválili v referendu.
img

Americký úřad podal novou antimonopolní žalobu na Facebook

20.08.2021 Americká Federální obchodní komise (FTC) dnes podala novou antimonopolní žalobu na americkou internetovou společnost Facebook. Komise tvrdí, že Facebook zneužívá své dominantní pozice na trhu k potlačování konkurence. Původní verzi žaloby FTC soud v červnu odmítl.
C:\fakepath\kokot-04082021-lv.gif

Trump u soudu napadl příkaz předat jeho daňová přiznání výboru Kongresu

04.08.2021 Bývalý prezident USA Donald Trump soudně napadl páteční rozhodnutí ministerstva spravedlnosti, které přikázalo daňovému úřadu IRS předat jeho daňová přiznání jednomu z výborů Sněmovny reprezentantů. Exprezidentovi právníci tvrdí, že výbor ovládaný demokraty usiluje o Trumpovy záznamy čistě z politických důvodů. Republikánský exprezident v rozporu s tradicí svoje finanční záznamy odmítl zveřejnit a dlouhodobě bojuje proti různým pokusům o jejich získání.
img

Akcie Shell: Pomůžou společnosti investice do alternativní energie?

16.07.2021 V dnešním článku se zaměříme na akcie Shell. Ropný průmysl dlouhodobě skomírá díky relativně levné ropě. Společnost je do jisté míry na cenách ropy závislá. Zřejmě i z tohoto důvodu se rozhodla zaměřit i na obnovitelné zdroje energie.
C:\fakepath\JAR.png

Nepokoje v JAR vyvolaly nedostatek benzinu i potravin, lidé stojí fronty

14.07.2021 V jihoafrickém Durbanu se dnes tvořily fronty u benzinových pump a obchodů. Hlavní rafinerie přerušila kvůli několikadenním nepokojům provoz a začíná se projevovat nedostatek pohonných hmot. Lidé protestují od minulého týdne kvůli uvěznění bývalého prezidenta Jacoba Zumy. Protesty ale přerostly v rabování a nepokoje, při kterých už přišlo o život přes 70 lidí, dalších asi 1200 jich skončilo ve vazbě, informují zahraniční tiskové agentury.
img

Eurohold kvůli nákupu bulharských aktivit ČEZ zvýšil kapitál

07.07.2021 Bulharská finanční a pojišťovací společnost Eurohold zvýšila kapitál, aby mohla financovat nákup bulharských aktivit české firmy ČEZ. Díky prodeji 63 milionů nových akcií ze 79 milionů nabízených za cenu 2,5 leva získala 157,5 milionů leva (asi dvě miliardy Kč). Tržní kapitalizace firmy tak nově činí 650 milionů leva. O dnešním sdělení Euroholdu informovala agentura Reuters. Eurohold přišel se záměrem opatřit si kvůli ČEZ další peníze na sofijské akciové burze počátkem března, obchod chce uzavřít do konce července.
img

Kontejnerová loď, jež v březnu blokovala Suez, zvedla po třech měsících kotvy

07.07.2021 Kontejnerová loď Ever Given, jež v březnu šest dnů blokovala Suezský průplav, dnes zvedla kotvy po třech měsících na Velkém Hořkém jezeru. Držela ji zde na základě soudního příkazu Správa Suezského průplavu (SCA), která požadovala odškodné. Majitelé a pojistitelé lodi a SCA v neděli informovali, že se dohodli. Podrobnosti vyrovnání nezveřejnili. Kromě peněz má Suezský kanál dostat i remorkér.
img

3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (29.6.2021)

29.06.2021 Trhy začínají pomalu vnímat novou variantu delta koronaviru, která se šíří po Evropě a některé státy už omezují cestování pro cestující z Británie. Pod tlak se včera dostaly evropské akcie a ropa. Technologické akcie však včera znovu rostly o 1 %, čemuž pomohl především Apple.
img

El País: První výsledky pitvy potvrdily, že McAfee spáchal sebevraždu

28.06.2021 Předběžné výsledky soudní pitvy potvrdily, že americký podnikatel John McAfee, který byl nalezen minulý týden mrtvý v cele, spáchal sebevraždu. Napsal to dnes deník El País. McAfee se nacházel v katalánském vězení Brians 2, protože španělský soud rozhodoval o jeho vydání do Spojených států. Manželka v pátek uvedla, že McAfee na sebevraždu nepomýšlel. Rodina bude žádat druhou pitvu.
img

Novinář Motejlek neuspěl s žalobou proti milionové pokutě od ČNB

28.06.2021 Ekonomický novinář Miroslav Motejlek neuspěl s žalobou proti rozhodnutí České národní banky (ČNB), která mu v roce 2016 uložila milionovou pokutu za porušení zákazu manipulace s trhem. Dnes o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud. ČNB dospěla k závěru, že Motejlek manipuloval s kurzem veřejně obchodovaných akcií telekomunikační firmy O2. Novinář to odmítá, banka podle něj zasáhla do jeho práva na svobodu projevu.
C:\fakepath\mcafee.jpg

Zakladatel antivirové společnosti John McAfee byl nalezen mrtvý ve vězení

24.06.2021 Zakladatel americké antivirové společnosti John McAfee byl včera nalezen mrtvý ve své cele ve Španělsku. Podle listu El Mundo to oznámilo katalánské ministerstvo spravedlnosti, podle nějž se jednalo nejspíš o sebevraždu. Zpráva přišla jen několik hodin poté, co španělský soud rozhodl o vydání 75letého podnikatele do USA, kde byl stíhán kvůli údajným podvodům, spiknutí a krácení daní a kde mu hrozily desítky let vězení.
img

Chystá se mix čísel o trhu práce, přináší nervozitu

03.06.2021 Čínský index nákupních manažerů ze sektoru služeb zaostal za odhady, když se v květnu překvapivě zhoršil. Naproti tomu ovšem podle zpráv prezident Biden hodlá poupravit americký zákaz investic do firem, které jsou nějak napojeny na čínskou armádu a trh si slibuje mírnější znění, poté co ten původní zkoumá soud. Co se týče posledních komentářů z Fedu, převládá známá rétorika, přesto se však občas objevují výzvy k začátku debaty o zmírnění měnové podpory, které náladě na trzích moc nepřidávají.
img

📈Ripple testuje klíčovou rezistenci na $1,00

31.05.2021 Ripple (XRP) dnes patří mezi nejsilnější kryptoměny. Roste přibližně o 11 %, což je přibližně dvojnásobek růstu dalšího krypta jako Litecoinu nebo Bitcoinu. Ripple pozitivně reaguje na další malé vítězství proti SEC. Celý spor se točí okolo faktu, že SEC se již několik měsíců snaží dokázat, že Ripple Labs vydal nelegálně cenné papíry bez povolení, a to ve formě kryptoměny Ripple (XRP). Ve sporu se chtěla SEC dostat k právní komunikaci Ripple Labs se svými právníky. Soud však rozhodl, že v tomto případě se jedná o soukromé dokumenty, které společnost nemusí poskytnout.
C:\fakepath\DAX.jpg

Evropské akcie zavřely na rekordu, vzhůru je táhlo zvýšení plánu výroby Airbusu

27.05.2021 Evropské akcie dnes obchodování zavřely na rekordu. K jejich růstu přispěla mimo jiné zpráva výrobce letecké techniky Airbus, který zvýšil plán výroby dopravních letadel. Panevropský index STOXX 600 si připsal 0,3 procenta na 446,44 bodu.
img

Polsko musí okamžitě zastavit těžbu v dole Turów, nařídil soud EU

21.05.2021 Polsko musí okamžitě zastavit těžbu v uhelném dole Turów, kterou dlouhodobě kritizuje Česká republika. Rozhodl o tom dnes Soudní dvůr Evropské unie, který tak vyhověl české žádosti o vydání předběžného opatření. Zákaz těžby bude platit až do vynesení konečného rozsudku v tomto sporu, oznámil soud. Ministerstvo životního prostředí a Liberecký kraj uvítaly nařízení zastavit těžbu v Turówě.
img

Soud EU vyhověl aerolinkám Ryanair a zrušil státní pomoc dopravcům KLM a TAP

19.05.2021 Tribunál Evropské unie dnes vyhověl stížnosti irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair a zrušil rozhodnutí Evropské komise (EK), která kvůli dopadům koronavirové krize schválila státní pomoc nizozemské letecké společnosti KLM a portugalským aerolinkám TAP. V případě KLM komise schválila Nizozemsku pomoc 3,4 miliardy eur (86,6 miliardy Kč), v případě aerolinek TAP činila schválená pomoc 1,2 miliardy eur (30,6 miliardy Kč). Vrácení pomoci se odkládá do doby, než komise znovu rozhodne a důvody případně lépe vysvětlí.
C:\fakepath\top-18052021-lv-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.05.2021 1) Asijsko-pacifické akciové indexy zakončily dnešní obchodování v zelených číslech. Nejvyšší, dvouprocentní zisk si paradoxně připsal japonský benchmark Nikkei, ačkoli tamní ekonomika meziročně klesla o 5,1 procenta, což v negativním smyslu překonalo odhady analytiků. Investory neznepokojila ani nová ohniska covidu-19 v Singapuru a na Tchaj-wanu. Australská centrální banka dle zápisu ze svého zasedání hodlá zachovat stávající měnovou politiku nejméně do roku 2024.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Německý ústavní soud odmítl stížnosti na stimulační program ECB

18.05.2021 Německý ústavní soud dnes zamítl dvě stížnosti na stimulační program Evropské centrální banky (ECB) v objemu 2,4 bilionu eur (61 bilionů Kč). Soud konstatoval, že německá vláda a parlament nepřekročily své pravomoci při prosazování zásahů ECB, které soudci vyhodnotili jako přiměřené.
C:\fakepath\Kryptoměny.jpg

Indická centrální banka odrazuje úvěrové instituce od obchodů s kryptoměnami

13.05.2021 Indická centrální banka neoficiálně vyzvala finanční instituce a další poskytovatele úvěrů, aby přerušili vazby s kryptoměnovými burzami a obchodníky. S odkazem na své zdroje to dnes uvedla agentura Reuters. Centrální banka tak činí v době, kdy ceny těchto spekulativních aktiv zažívají nebývalý vzestup, a navzdory tomu, že podobnou snahu již centrální bance znemožnil indický nejvyšší soud.
img

Rozbřesk: Výprodej před dnešní americkou inflací akceleruje

12.05.2021 Po šesti měsících pozvolného poklesu se česká inflace vrátila za horní hranici tolerančního pásma ČNB. V dubnu totiž spotřebitelské ceny poměrně rychle vzrostly (meziměsíčně o 0,5 %), a to především díky dalšímu zdražení cigaret a alkoholu.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Řecko | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Turecká lira | Bezpečný přístav | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Swiss Life | Ekonomické události | Objemy obchodů | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Arbitráž | Asset management | Transakce | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Bod | Break/Even | Breakout | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CCI | CEO | CFD | CME | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Close | Konsolidace | DAX | Depreciace | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Downside | ECB | EFSF | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Finančník | Fiskální politika | Forex trader | Futures | Fúze | G7 | Hedge | High | Hlava a ramena | IPO | ISIN | Index PX | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Insider | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Kiwi | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Lot | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Opce | P/E | Platforma | Podílník | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Průmyslové objednávky | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reserve Bank of Australia | Reserve Bank of New Zealand | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Split | Spread | Standard & Poor's 500 | Statut | Support | Swiss | Pokladniční poukázky | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VaR | Vega | Volatilita | Výkonnost | Performance | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | PBOC | Investoři | Produkce ropy | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Hospodářská krize | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Komise pro cenné papíry a burzy | Britská měna | Těžba ropy | Sázka | Kurz eura | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Daňové ráje | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Výrobní ceny | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Devizové intervence | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Akcenta | BTC | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Insider trading | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | NZDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Likvidní | Odpor | Podpora | Zlatý důl | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie Google | Akcie Mastercard | Akcie Shell | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Arca Capital | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Brent | Burza cenných papírů Praha | Cena | Cena akcií | Cena ropy WTI | Ceny stříbra | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | České koruny | ČNB kurz | DJIA | Dolar | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Emise cenných papírů | Emisní povolenky | Engulfing | ETF fondy | Eura | Evropská banka | Evropská měna | Evropská rada | Evropské měny | Exchange | Finanční investice | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | HDP Číny | HDP v ČR | Hodnota akcií | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | InstaForex | Instrumenty | Intuice | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | Irsko | Islámský stát | ISM | J&T Banka | J&T | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jedna libra | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komoditní | Komoditní trh | Korporátní dluhopisy | Krize eurozóny | Kurz akcií | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | Měna Bitcoin | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Minimální mzda | Míra inflace | Nákup dluhopisů | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Obchodníci s cennými papíry | Oslabení koruny | Oslabování koruny | PayPal | Penzijní společnosti | Pivot | Pivoty | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej eura | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Reuters | Ropy | Ruská měna | Růst HDP | Řízení rizika | Sázky | Signály | SPX | Spořící účet | Státní dluh | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | SWIFT | Tapering | Trh | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj kurzu | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | ROIC | CNBC | Obchodní pravidla | EIA | ING | Benzín | DMA | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Bill Gates | Buy | Centrální depozitář | CEPS | Current Ratio | Čistý dluh | Daniel Beneš | Depozitář | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Fond pojištění vkladů | Free float | Hrubá marže | Indie | IRS | Jeff Bezos | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Nominální hodnota | Obchodní den | Petr Kellner | Prospekt | Protistrana | Provozní marže | ROCE | ROE | Tovární objednávky | Miroslav Motejlek | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | WSJ | Euromoney | Akciová společnost | Hlavní trh | Čistá zisková marže | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Clearing | Registrovaný cenný papír | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Miliardář | Bohatý | Commission | Komise | Kontrakt | Volby | S/R zóny | Rozhovor | E-mini | Know-how | Genesis | Futures trading | Vzdělání | Poradenská společnost | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Currency | Dividendové akcie | Ekonomický kolaps | Investment | Asijské obchodování | Aramco | Moody's Investors Service | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Deutsche Bundesbank | Sky News | Royal Bank of Scotland | DPA | The New York Times | CNN | RBS | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | UniCredit Bank | Česká bankovní asociace | Home Credit | Berenberg | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | NATO | Axis | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Sója | Hospodářské vyhlídky | Reporty | Petr Koblic | Motejlek.com | Obchodní nastavení | UNCTAD | Technický výhled | HUF/EUR | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Magnát | Realitní magnát | Nastavení měnové politiky | The Trump Organization | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Wolfgang Schäuble | Tomáš Kadeřávek | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Pokles akcií | Der Spiegel | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Evropské banky | Velcí obchodníci | Tržní volatilita | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Precedens | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Index německých akcií DAX | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Příprava | Přehled | Vytrvalost | Zdravý rozum | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Polská ekonomika | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Referendum | Ekonomická aktivita | City | Německý ústavní soud | Investiční firma | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Americké firmy | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Kapitálové rezervy | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie v USA | Televize Sky News | IHS | Xetra | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Index tokijské burzy Nikkei 225 | JPMorgan Chase | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Algoritmus | Pád libry | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Miliony dolarů | Vládní dluhopisy | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Obchodování v Asii | Summit EU | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Dnešní obchodování | Dnes na trzích | Propad | Bělorusko | Světové akciové trhy | Index burzy | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Kryptoměny | Ropné společnosti | Ropná společnost | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Výzkumná společnost | CzechInvest | Zahraniční investice | Ztráty | Euro k dolaru | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Posílení eura | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | London Stock Exchange (LSE) | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Daně z příjmů | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Šéf společnosti | Digitální měny | Blockchain | Ripple | Litecoin | Ethereum | Dash | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Agentura AFP | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Obchodování na newyorské burze | Bankéři | Poplatky | Počáteční kapitál | Hlavní index německých akcií DAX | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | BDO | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Americký trh práce | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Světový obchod | Záchranný fond | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Dolar vůči jenu | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Úřad pro finanční etiku (FCA) | Finanční ústav | Investovat do akcií | Snížení úrokových sazeb | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Softbank | ARM Holdings | Příjmy | Indexy PMI | ExxonMobil | cTrader | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Monopoly | Rada MMF | Internetové firmy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | HDP Británie | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Index tokijské burzy | Program kvantitativního uvolňování | Bilance ECB | Bilance Fedu | Členské země EU | Americký dolar vůči japonskému jenu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský bankovní úřad (EBA) | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | Audi | Bitfinex | Politico | Business Insider | IHS Markit | Bridgewater | Grant Thornton | TPG Capital | ex | Akcie firem | Purple Trading | MUFG | Klamání investorů | Makléřské firmy | Keystone XL | Skupina PPF | Měny rozvíjejících se zemí | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | Manipulace s trhem | Zahraniční forex | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Ondřej Janata | BHS | Breakout Trader | Anadarko Petroleum | Akciové společnosti | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Americký akciový trh | Obchodování s kryptoměnami | Obchodování kryptoměn | BTC/USD | ETH/USD | Jerome Powell | MiFID II | BTCUSD | Analýza Bitcoinu | Burzovní trhy | LTC | ETH | XRP | Obchodování s digitálními měnami | Invesco | Power Exchange Central Europe (PXE) | Akciové obchody | Fincentrum | Panevropský index STOXX 600 | Cena kryptoměny ethereum | ESMA | Krypto burzy | Krypto aktiva | Vitalik Buterin | Zakladatel etherea | Lithium | Investiční skupiny | Digitální peněženky | Obchodování na trzích | Asijské trhy | Drobní investoři | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Portfolio manažeři | Airbnb | Burzovní trh | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Obchodní války | FinTech | Zonky | Krypto | Hodnota majetku | Bitcoiny | Virtuální měny | Raytheon | Německá centrální banka | OPEC+ | Obchodní válka | Tržní hráči | Události ve světě | Podniky | Evropské akciové trhy | Renaissance Capital | Čínské měny | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Americká investiční banka | Americké dluhopisy | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Ekonomické krize | Šéf Fedu | Graf indexu | Cenový kanál | Správci kapitálu | Royal Dutch Shell | Ether | Index Stoxx 600 | IPO kalendář | Start Days | Trh Start | Czech Fund | HKD | Manažer fondu | USMCA | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | I-Trader | Použití finanční páky | Přímé zahraniční investice | Cum-ex | Trh s ropou | Finanční skupina | Americké volby | Ruská centrální banka | Trh s kryptoměnami | Dodávky ropy | Cena plynu | Pokles cen ropy | Roční výnos | Předpovědi Saxo Bank | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Primární nabídka | Zvýšení mezd | Průzkum společnosti | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Pohyby na trzích | Americké podniky | Základní úroková sazba | Německé akcie | Fiskální pakt | Evropský stabilizační mechanismus | Veřejný dluh | Pojištění vkladů | Česká firma | Centrální depozitář cenných papírů | CDCP | Český miliardář | Růst výnosů u dluhopisů | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Úvěrové portfolio | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Heiken Ashi | SABIC | Vývoj kurzu koruny | Obchodovat s akciemi | FCC | Inven Capital | Globální dluh | Makroekonomické strategie | Data z ekonomiky | Akciové burzy v USA | Platformy pro obchodování | Primární nabídka akcií | Zvýšení sazeb | Michal Uma | Evropský úřad pro cenné papíry a trhy (ESMA) | Světové finanční trhy | Vysoké zhodnocení | Market alert | Státní fond | Inflace v ČR | IPO Instacart | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Profesor ekonomie | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Tržní hodnota Microsoftu | Ropovod | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Splácení dluhu | Primární veřejná nabídka (IPO) | Primární veřejná nabídka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Nejznámější kryptoměny | Trumpova daňová přiznání | Digitální měna bitcoin | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Merlin Entertainments | Akcie firmy | Tencent Holdings | Chainalysis | Odhad růstu ekonomiky | TLTRO3 | Boris Johnson | BrandZTop | Prodej ropy | Nabídka akcií | Token | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Ferrari | Ponziho schéma | Záporné sazby | Akcie a ETF | Medvědí výhled | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Blackstone | Capital Partners | Ripple Labs | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový výprodej | Americké futures | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Čínské ministerstvo obchodu | Šéfové států | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Digitální aktiva | Konglomerát | Akcie týdne | Raiffeisen Bank International | Vliv na obchodování | Frekvence obchodování | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | AMZN | Akcie podniku | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Sběratel | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Hong Kong Exchanges and Clearing | HKEX | Tisk peněz | Depozitní sazby | Saudi Aramco | Televize CNBC | PPF | Transakce s kryptoměnami | Denní graf | Italská vláda | Vlastní akcie | Úpis akcií | Thomas Cook | Finanční situace | UCITS | Manipulace s akciovým trhem | Snížení daní | Energetické firmy | ESG | Investujte do akcií | Předstihové indikátory | Krácení daní | Jak se stát lepším investorem | Hong Kong Exchanges and Clearing (HKEX) | Profesionální obchodníci | J.O. Investment | Jakub Ortinský | Equinor | Vývoz ropy | Hospodářské dopady | Nízké daně | Loterie | Cena akcie | Největší ekonomika | CzechTrade | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Nákupní příkazy | Hospodářské krize | Alipay | Platební společnost | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Střadatelé | Americké automobilky | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Rozpočtový schodek | Celkové příjmy | Deficit | Jednání o brexitu | Akcie Erste Group | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Central European Media Enterprises (CME) | Převzetí CME | TV Nova | Majoritní akcionář | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Varta | Ropný gigant | Lineární regrese | Německá vláda | Trinity | PXE | LNG | Indigo | Býčí signál | Objem | Rijád | Hlavní index burzy | František Táborský | Dovoz čínského zboží | Bílý dům | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Myšlenka | Hypotéza | Recese světové ekonomiky | Skupina ČEZ | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Server Politico | Spojené státy a Čína | CETA | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Akcie Alibaby | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Technické analýzy | BAT | Parlamentní volby | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Pfizer | Výrobce léků | Výrobce léků Pfizer | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Souhrn finančních trhů | Cena jedné akcie | Čínská firma | Růst cen | Borsa Italiana | Renaissance Technologies | Studie | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | European Metals Holdings | European Metals Holdings (EMH) | EMH | Ekonomický vývoj | Důchodový systém | Erste Group | Avast | Skupina Home Credit | HCBV | Generální ředitel | PSA | GM | Odhad růstu světové ekonomiky | Poskytovatelé úvěrů | Obchodní spor | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Vyšetřování | Labouristé | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | USDT | Technologie blockchainu | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Hong Kong | Legislativa | Hongkongské akcie | Trendová linie | Domácí měny | INTC | Intel (INTC) | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | Liou Che | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | Macquarie Asset Management | 5G | AFP | Dlužníci | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Meziroční růst HDP | České dluhopisy | Zveřejněná data | Too Big to Fail | Financovat | Wüstenrot | Christine Lagardová | EET | SMA | Omezení těžby | Statistika | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Předpovědi | Šokující předpovědi | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | KARO Invest | Společnost ČEZ | Eva Miklášová | Rozpočet na rok 2020 | HUF | PLN | Na burze | Centrální banka USA | Nabídka Aramco | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | CBDC | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Abkajk | Churajs | Visa | General Motors | NTT | Docomo | Čínské zboží | Největší ropná firma | Největší ropná firma světa | Ceny potravin | Africký mor prasat | Africký mor | Čínský vývoz | Další rozvoj | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Klíčový support | Paul Volcker | Statut celebrity | Celebrity | Bývalý šéf americké centrální banky | Dolar vůči japonskému jenu | Zdražování | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Breaking | Pojišťovny | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Členské státy EU | Státy EU | Těžba ropy v Rusku | Kotační výbor | Ranní zpráva | Cena za akcii | Primární nabídka Aramco | Firma Saudi Aramco | Ropná firma Saudi Aramco | Konzervativní strana | ECB Christine Lagardeová | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Výsledek voleb | Předseda Evropské rady | Charles Michel | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Koruna zpevnila | Prohlášení | Prohlášení čínské vlády | Čínské vlády | Zavedení cel | Yahoo | Yahoo Japan | Alstom | Amcor | Moskva | Jim Yong Kim | Prezident Světové banky | David Malpass | Newmont Mining | PSA Group | HDP Německa | PKN Orlen | Bemis | Embraer | Časopis Forbes | EASA | Fidelity National Information Services | FIS | Worldpay | Internetový gigant | Mezinárodní organizace pro vinnou révu a víno | OIV | Americká ropná společnost | První den obchodování | Společnost Huawei | Ford Motor | Americká automobilka | Avon Products | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Fiat Chrysler Automobiles | United Technologies | UTC | Tata Steel | BrandZTop 100 | Patrick Drahi | Největší americký výrobce léků | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Francouzský Senát | Federální obchodní komise | FTC | Mylan | Upjohn | Měnový výbor centrální banky | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Huawei Technologies | Amgen | Nissan Motor | Apple Arcade | Apple TV+ | Ropná zařízení | Zmírnění chudoby | Zmírnění chudoby ve světě | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | IAG | Společnost IAG | Akciový index Dow Jones | Největší primární nabídka akcií | Harmony | Goldcorp | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Array Biopharma | Dieselgate | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Zahájení obchodování | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | František Savov | Moravský Peněžní Ústav | Záložna | Modern Times Group | Nova Broadcasting Group | Eastern European Media Holdings | NN Group | Martin Durčák | Kladenská Poldi | Poldi | Opimo Trade | Eurovia CS | Sev.en Energy | Poradce premiéra | Poradce premiéra Andreje Babiše | Czech Media Invest | Marta Nováková | Seznam.cz | Pilsen Steel | Státní veterinární správa | Ústavní soud | KKCG | Škoda Auto | BHM Group | Penta Real Estate | Hanwha Investment & Securities | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | CITIC Group | CEFC Europe | ÚOHS | Karel Pospíšil | ČVUT | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaroslav Hanák | Alpiq | Švýcarská společnost | Premiér Babiš | Veba Broumov | Canal Plus | Vivendi | General Atlantic | Radek Dvořák | Eurojackpot | RegioJet | Pivovary Staropramen | Ovocnářská unie | Jednání vlané hromady ČEZ | Jednání vlané hromady | Madeta | Energetický a průmyslový holding | Pavol Kováčik | Ministerstvo životního prostředí | Petr Zatloukal | ÚKZÚZ | Akro | Papcel | Coca-Cola HBC | Nexen Tire | Roman Juráš | EP Power Europe | Elektronická evidence tržeb (EET) | Empresa Media | Médea | CEFC China | Médea Group | XXX Lutz | Kika | Skupina Sazka | tunel Blanka | CITIC Dicastal | České aerolinie (ČSA) | EP Global Commerce | EPGC | Metro AG | Řetězec Makro | Telenor Hungary | Telenor Real Estate | Baby Direkt | Nový blok Jaderné elektrárny | Jaderné elektrárny | Tendr | R2G | InterContinental | Fairmont Hotels & Resorts | Accor | Golden Prague Hotel | Státní zemědělský intervenční fond | SZIF | Fond Hartenberg | Jat Tehnika | CzechToll/SkyToll | Martin Ulčák | Witkowitz | Korea Heavy Industry& Development | Daniel Křetínský | Jaderná elektrárna | Jaderná elektrárna Temelín | Temelín | Akciové korporace | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Konec roku | Přerušení výroby | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | Premiér Boris Johnson | Geely | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | Impeachment | Šperky | Automobil | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Europoslanci | Eurokomisař | xStation5 | Biotechnologické společnosti | Nejziskovější | MasterCard | FB | AT&T | Disney | TASS | Ministr spravedlnosti | Americké vlády | Nike | Lámání rekordů | Bydlení | Uber | Martin Novák | Česká zbrojovka | Eugal | Ztráta | NERV | BREAKING | Stratég | ACEA | Miliardy korun | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Události v ČR | Peking | Investiční ředitel | Wirecard | Pozitivní zpráva | Šéfové amerických podniků | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Hospodaření | Dublin | Paschal Donohoe | Placení daní | Irské ministerstvo financí | Klesající trend | Silný support | Američané | Návratnost | Odškodné | IKEA | Netflix | Inovace | General Motors (GM) | Míra inflace v eurozóně | Výroba aut | Výroba aut v Německu | Washington | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | O2 | Federální úřad pro letectví | Americký Federální úřad pro letectví | FAA | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Ministr zahraničí | USA Donald Trump | Produkce energie | Von der Leyenová | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Soukromí investoři | Švýcarská vláda | Centrální vláda | Ifo | Experti | Solidní výnosy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Nejbližší rezistence | Poradenství | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Wall Street Journal (WSJ) | Čínský vicepremiér Liou Che | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Hodnota primární veřejné nabídky | Podnik | Česká inflace | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Míra zadlužení | Veřejné finance | Analytička | Eleanor Creagh | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Technologická společnost | Federální vláda | Růst spotřebitelských cen v Británii | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Ruský premiér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Zájem o dolar | Dobrá čísla | Nájemné | Pozitivní komentáře | Velké firmy | Ceny energií | Úspěšný týden | Zamyšlení | Čerpání peněz | Ptačí chřipka | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Zajímavé zisky | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Edelman | Kapitalismus | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Nejnovější údaje | Průměrná úroková sazba | Paypal Holdings | Firma Avast | Brand Finance | Značka Amazon | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | 100 miliard dolarů | Hospodářské noviny (HN) | Anglie | Severní Irsko | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | WHO | Americký miliardář | Souhrnný index aktivity | Evropské ekonomiky | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Slabé měny | Impérium | Většinový podíl | Financial Conduct Authority | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Číně | Akciové trhy v Evropě | Jüan | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Operátor O2 | Výnosy firmy | Mobilní operátor | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland | Jumpshot | IHNED | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Burzy v Šanghaji | Burzy v Hongkongu | Starbucks | Boeing | Výstupy | Lehká ropa WTI | Antivirové společnosti | Akcie antivirové společnosti | FIAT | Obchodovať kryptomeny | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Obchody | Výdaje | Správce daně | Daň z příjmu | Trhy v Číně | Čínská vláda | Cena akcií Tesly | Kiwi.com | Tenza | Student Agency | Prodeje aut | Převody peněz | Adidas | Americká společnost | Německé tovární objednávky | Posilování domácí měny | Universal Music Group | SEC | NFP | Rozhodování | Velmi bohatý | Postmates | Snowflake | Čínské ministerstvo | Ministerstvo dopravy | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Růst britské ekonomiky | Britský statistický úřad | VoxEU | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Závěrečný kurz | Inflace v lednu | Marek Mora | Státní dluh ČR | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Akcie společnosti Apple | Deutsche Telekom | Hlavy států | Ekonomické aktivity | NCOZ | Jaroslav Ibehej | Centrum zajištěných aktiv ministerstva vnitra | Pyramidové hry | Miliardový podvod | Podvod J.O. Investment | Bentley | Rolex | Bez rizika | GEM | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | Noviny | Střední podniky | České banky | Technická analýza Bitcoinu | Dopady epidemie koronaviru | Index aktivity | Výhled růstu globální ekonomiky | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | TARGET2 | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Shortovat | Longovat | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Analytická společnost | Vyhlášení nouzového stavu | Nová data | Šok | Snížení těžby | Michel Barnier | Mzda | České mzdy | Výkyvy | Společnost IHS Markit | Akcie na světových trzích | Aktuální Price Action | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Obrovské ztráty | WP | Lídři EU | Makroekonomické údaje | Restrikce | Negativní hospodářské dopady | Opatření ECB | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Nouzový stav | Euro včera | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Olaf Scholz | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Nejprudší pokles v historii | Technologičtí giganti | Tencent | Medvědí trend | Mimořádný růst | Další vývoj | Karanténní opatření | Stimuly | Unijní instituce | Brusel | Letectví | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Největší propad | Antivirové firmy | ČMZRB | TPCA | Kolínská automobilka | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Toyota Peugeot Citroën Automobile | Společnost Saudi Aramco | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Burzy cenných papírů | New York Times | Anton Siluanov | Gazprombank | Nákupy aktiv | Nákupy vládních dluhopisů | Justin Trudeau | Barel WTI | Viceprezident | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Automobilka Hyundai | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Úvěrový program | Mimořádná opatření | Spiegel | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Ekologické organizace | Zásobníky | Texas | Internetový obchod | Obchod Amazon | Bilion dolarů | Národní rozvojový fond | Zdanění bank | Valné hromady | Algoritmy | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Unilever | MPO | MF | Náhrady mezd | Daňové povinnosti | Komentátor | Kalifornie | Gavin Newsom | OSVČ | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Skupina Volkswagen | Seat | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Návrh zákona | Domácnosti | Asociace | Páka | Iracionální | Výrobce letadel | Hotovost | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zahraniční dluh | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Udržení inflace | Úřad práce | Fond ESM | Záchranný fond eurozóny | Záchranný fond eurozóny (ESM) | Stabilizační mechanismus | Sněmovna reprezentantů | Akcie společnosti Boeing | Dávky v nezaměstnanosti | Politická rozhodnutí | Dividendové výnosy | Růst | Vyšší výnosy | Německý parlament | Delta Air Lines | Roberto Azevedo | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Americká banka | Ratingová agentura S&P | Ministr vnitra | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Biliony USD | Biliony | ITV | Potenciál | Evropský parlament | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Sněmovna reprezentantů USA | Dopady pandemie na ekonomiku | Výroba automobilů | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Farmaceutické firmy | Křetínský | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Němečtí experti | Fiat Chrysler | Krizový fond | Fond EU | Air Bank | Equa Bank | Sberbank | E-commerce | MALL | Ekonomiky | Společnost Walt Disney | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Private Bank | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Solidní růst | Války | EGAP | Schodek | Poradce | Organizace | Realitní firmy | Poskytování hypoték | Invia | Mark Rutte | Nizozemský premiér | Premiér Mark Rutte | Nezaměstnanost v USA | Deficit veřejných financí | British Airways | Britská letecká společnost | Letecká společnost | Společnost British Airways | Umělá inteligence | Závislost | Práce | Rozvojová banka | Koronakrize | Zelené energie | Vláda USA | Údaje | IATA | Dlužník | AOL | DPH | Omyl | Ropný průmysl | Signály oživení | Eni | Pojišťovna | Obchodovat s cennými papíry | Spotřebitelské úvěry | Radovan Vítek | Karel Komárek | Marek Dospiva | Prezident Vladimir Putin | Možnosti obchodování | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | Ministři | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Chřipka | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | NÚKIB | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Španělská vláda | Německé automobilky | Markus Söder | Snížení produkce | Nejvyšší soud USA | Nejvyšší soud | Sbor volitelů | Zakladatelé USA | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Technické problémy | Výpadky | Activision Blizzard | Více peněz | Postoj investorů | Valná hromada ČEZ | Premiér Justin Trudeau | Rozpočet EU | Jiří Makovský | Majitel | Úspory | Růst cen v EU | EP | Statistiky | Americké univerzity | Jeffrey Halley | Poradenské společnosti | USD za barel | Američtí těžaři | Madrid | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Trade | S&P500 | Tlak medvědů | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Finanční pomoc | Nizozemsko | ODS | Premiér Andrej Babiš | Sociální síť | Debata | Surové ropy | Nálada spotřebitelů v Německu | Air France | Posílení | Swingové minimum | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Premiéři zemí Evropské unie | Výrobce letadel Boeing | Výkon dolaru | Joe Biden | Christos Staikuras | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Evropské méně | Zrušení daně z nabytí | Odhady výsledků | SAS | Cestování | Americký HDP | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Norwegian Air | Ryanair | Volvo | Liberty Ostrava | Osobní příjmy | Náklady na financování | Tomáš Kolomazník | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Ekonomická realita | Sazka Group | OPAP | LottoItalia | Casinos Austria | Maloobchod | Zaměstnanci | Anthony Fauci | Gilead | Čistá ztráta | Společnost Gilead | Tweet | Dopravci | Mike Pompeo | Růst výnosů | Vývoz z USA | Soudní dvůr EU | Soudní dvůr | Nákupy dluhopisů ECB | Mandát ECB | Kola nákupů aktiv | Marcin Kolasa | Grzegorz Wesołowski | Greenpeace | Herbert Diess | Koncern Volkswagen | Aktivita v americkém sektoru služeb | Euro klesá | Počet insolvenčních návrhů | Insolvence 2008 | David Šmejkal | Poradny při finanční tísni | Insolvenční správci | Opatření přijatá proti šíření pandemie | Oddlužení | Rubikon | PEPSICO | Německý soud | Spolkový ústavní soud | Soud v Karlsruhe | Karlsruhe | Spolkový ústavní soud v Karlsruhe | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | UNWTO | MSCI World | Rakouský kancléř | Sebastian Kurz | Obchodní přebytek | Wolt | Alternativní taxislužby | Rekordní zisk | Soud EU | Unijní soud | Justice | Justice EU | Soudní dvůr Evropské unie | Soudní instance | Nejvyšší německé soudní instance | Státy eurozóny | Podmínky státní pomoci | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Soudní řízení | Soudní řízení vůči Německu | Řízení vůči Německu | Šéfka EK | Infringement | Nejvyšší soud EU | Patrik Tkáč | Leasing | Obchodování na globálních trzích | Nedoplatky | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Oživení české ekonomiky | Společnost Avast | Podvodné akciové obchody | Evropský bankovní úřad | Cum-ex transakce | Podezřelé transakce | Členské státy | Daňové zločiny | Vrácení daně | Verdikt soudu | Členské země | Link | ONE | RBI | Pojišťovací skupiny | T-Mobile | PPF Telecom Group | Auta | Dopad na cenu | Xiaomi | Vývoj ekonomiky | CNN Prima News | Scénáře vývoje české ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Dění na trhu | CL | Spekulovat | Zboží z Číny | Bundesbanka | Moderna | Akcionáři Jukosu | Nizozemský odvolací soud | Jukos | Svaz dovozců automobilů | Martin Winterkorn | Hans Dieter Pötsch | Předseda dozorčí rady | Mluvčí dozorčí rady | Manažeři | Manažeři VW | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Lesy ČR | Kupci | Podnikatelské aktivity | Společnost Facebook | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Biotechnologická společnost | Renault | Exim Tours | Fischer | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Technologické centrum | OKD | Investované peníze | JDE | Unijní činitelé | Unie | Republikánský prezident | ČR | Stravenkový paušál | Soběstačnost | Záchranný program | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Salesforce | Hertz | Akcie Intel | Andrej Babiš (ANO) | Německý Spolkový sněm | Spolkový sněm | Výrobce aut | Nissan | Skupina Gazprom | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Průraz | Podíl českých potravin | Dluhy českých domácností | Zadlužení firem | Vedanta | Česká zbrojovka Group SE | Česká zbrojovka Group | CZG | Exprezident | Bývalý prezident | Pokrizové hospodářské obnovy | Prime Market | Zbrojovka | Bild am Sonntag | Státní kasa | PEPP | Britské firmy | Genesis Capital | Střední Evropa | Kommersant | Londýnské burzy | Čínská internetová firma | Internetová firma | Bohemia Interactive | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | CVC Capital | Antivirus | Square | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Berlín | Jednání mezi EU a Británií | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Oracle | Rozhodnutí soudu o ECB | Rozhodnutí soudu | Němečtí zákonodárci | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung | Americké úrokové sazby | Rally na ropě | Hertz Global Holding | Hertz Global | Index Nasdaq Composite | Rozpočtový deficit USA | Národní rozpočtová rada | Parlament dnes | Maroš Šefčovič | Místopředseda Evropské komise | EPH | Energetický a průmyslový holding (EPH) | EPPE | Energetický gigant | Nestlé | Sanofi | Stimulační balík | Agrofert | Proticyklické kapitálové rezervy | Výplata | Dluh Británie | Rostoucí trend | Parlamentní výbor | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Analytické společnosti | Finanční výbor | Finanční výbor německého parlamentu | Správce aktiv | ZIL | Banka JP Morgan | Německá finanční společnost | Společnost Wirecard | Představenstvo | Finanční ústavy | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Počty nových případů | Firma ČEZ | Index německých akcií | Státní pomoc | Práce z domova | Příjmy a výdaje | Velké investice | Vrcholoví manažeři | Chesapeake | Skupina Smartwings | Stimulační program ECB | Stimulační program | Program ECB | ONS | Ziskové marže | Guillaume Faury | Letecký průmysl | Český stát | Den obchodování | Německá nezaměstnanost | Dostupnost bydlení | Den nezávislosti | Úroda | Akcie Coca-Cola | Společnost Uber | Situace na trhu práce | MAM | Ant | Tempo růstu PPI | Sony | Epic Games | Japonská společnost | Fond obnovy | Nizozemská vláda | Fundamentální pozadí | Leva | E.ON | Jachty | Ceny emisních povolenek | Ceny kávy | KLM | Americký výrobce letadel | DoorDash | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Chrysler | Maserati | Mazars | Pohyb koruny | Hospodaření firmy | Ceny | Viktor Orbán | Maďarský premiér | Premiér Viktor Orbán | Praha | Kolaps | Evropské investiční banky | Verizon Communications | Malé zisky | Spotřební daně | Brad Smith | Microsoft Brad Smith | Technologické společnosti | Merkelová | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Společnost Chevron | Softwarový gigant | Společnost XTB | Zotavení ekonomik | Salesforce.com | Znovuotevření ekonomiky | Burzovní hodnota | Model 3 | Kauza CS Fondů | ESLP | Podílníci | Životní úroveň | Porušení pravidel | Progres | Americké vládní dluhopisy | Key Investments | Enic | Natland Group | SI Asset Management | Via Chem Group | Insolvence | KI | Fungování Key Investments | Nálada amerických spotřebitelů | Letecká osobní doprava | COVID III | Plynárenské společnosti | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Nikl | Čínská společnost | Mezinárodní firmy | Důvěra | Turistický ruch | Ant Group | Známky oživení | Philip Lane | Výzkumy | Odhad vývoje ekonomiky | Skupování aktiv | WeCHat | Interní informace | Akcie Intel (INTC) | Letecká přeprava | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Recep Tayyip Erdogan | Ekonomické zotavování | Společnost Rosněfť | Oživení poptávky | Americké ministerstvo spravedlnosti | Worldometers | Počty nakažených | JEAN PIERRE | Rozpory v insolvenci | CE Power Industries | Vítkovce Heavy Machinery | VHM | Czechoslovak Group | Gomanold | Bazcom | ČEZ ESCO | Applus Czech Republic | Applus | Marek Galvas | Car Service Partner | Státní zastupitelství | Krajské státní zastupitelství | Státní zastupitelství v Ostravě | eMan | Marks & Spencer | Upozornění na rizika | Vládní koalice | Goodyear | Výrobce pneumatik | Veřejný dluh Británie | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Airbus Group | Akcie Airbus | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Výpadek příjmů | BeginCapitalMarkets | Americký soud | Americký odvolací soud | Holdingová společnost | LEND | Tail Risk | Seznam Zprávy | Klimatické změny | China Eastern | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | Prezidentské volby v USA | Automobilka PSA | Fiat Chrysler (FCA) | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Universal Music | Rezidenční nemovitosti | Budoucí vývoj | Společnost ByteDance | TikTok Global | Zadlužení Německa | Arabica | Vývoj ceny kávy | Americký podnik | Společnost Cisco | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Šéf podniku | Politici | Ursula von der Leyen | Vývoj ceny akcie | Zakladatel firmy | Abhijit Banerjee | Diverzifikovat | TikTok v USA | Plynovody | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Klimatický plán | Ministr životního prostředí | App Store | Biden | List The New York Times | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Míra nezaměstnanosti v Německu | Internetová společnost | Americká internetová společnost | CZG - Česká zbrojovka Group | Pracovní místa | Prezidentské volby ve Spojených státech | Příprava na prezidentské volby | Česká zbrojovka Group SE (CZG) | Skupina CZG | GROWING WAY | Česká republika | Cineworld | Společnost Cineworld | John McAfee | McAfee | Zakladatel firmy McAfee | Španělská centrální banka | Průmyslová výroba v ČR | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | Federální odvolací soud | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Negativní účinky | Allegro | Společnost Allegro | Paul Milgrom | Robert Wilson | iPhone | Výrobce letecké techniky | Jack Dorsey | První peníze | Žebříček nejbohatších Čechů | Žebříček nejbohatších | Nárůst případů koronaviru | Koncern | Mluvčí Bílého domu | Pilulka Lékárny | Digitální převody peněz | Protiepidemická opatření | Nařízení | Newmont | Epidemické situace | Reebok | TPG | Intel | Výrobce čipů | Solární energie | První obchodní den | Holger Schmieding | Saxo Bank Steen Jakobsen | UBS Asset Management | Bidenovo vítězství | Vyhlídky globálních trhů | Burzy v Evropě | Moneta | UMA | Burzovní rozhodčí soud | Odklad splátek | Straits Times | Index Straits Times | EP Global Commerce (EPGC) | James Mackintosh | Soudní spor | T-Mobile US | Šéfové firem | Nové zprávy | Společnost Pfizer | Vakcína proti covidu-19 | Apollo | Sazka Entertainment | Apollo Global Management | Fondy Apollo | Indické úřady | Dillí | Činnost podniků | Zisky bank | Letecká doprava | Blockchainové technologie | MRNA | Cena Ripple | Producent ropy | Transněfť | Česká televize | Mattoni | Elektronická evidence tržeb | Praktické tipy | Stock Spirits | Zelené dluhopisy | Daňový balíček | Investice na světových burzách | Šokující předpovědi Saxo | Šokující předpovědi Saxo Bank | Životní prostředí | Společnost DoorDash | Akcie americké společnosti | Norwegian Air Shuttle | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Vonovia | Munich | LATAM Airlines | Největší IPO | Největší IPO roku | IPO roku | Prezidenti Turecka | TCL | Vakcinace | Trans Adriatic Pipeline | Alexandre de Juniac | Virgin Atlantic | Výsledky makroekonomických statistik | Karo Invest | Lego | Očkování | Představitelé ČNB | Antigenní testování | Finanční společnost | PX Pražské burzy | NBP | CMI | EC Investments | Mutace koronaviru | Ceny aktiv | MGM | Očkování proti covidu-19 | Uzavírání ekonomiky | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Voda | Boeing 737 Max | Stock Spirits Group | Intervenovat proti vlastní měně | Nejobchodovanější emise | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Lenovo | Emise dluhopisů | Pokles zásob | Počasí | PMI ve výrobě | SKUPINA PX | XETRA T7 | Nejúspěšnější IPO | SOLEK | Autopůjčovna Hertz | DOT | Hodnota trhu s kryptoměnami | Společnost Tesla | Počet pracovních míst | Holdingové společnosti | Brands | Cestovní kancelář | Akcie americké internetové společnosti | U.S. Fine Investment Arts | USFIA | U.S. Fine Investment Arts (USFIA) | John Walter | Obstarání kryptoměn | Zoom Video | Soud v USA | Carrefour | Couche-Tard | Evropské centrální banky | Nejvyšší soud v Británii | Soud v Británii | MJ | Úpis akcií společnosti Instacart | Rijád Salamí | Zákaz ropovodu | Situace na trhu | Toshiba | Macrotrends | Dnešní zasedání Fedu | Polská společnost | Očkování proti covidu | BlackBerry | Express | Tržní ceny | Velké fondy | HNA | HNA Group | Hainan Airlines Holding | Hainan Airlines | HNA Innovation | CCOOP Group | CCOOP | HNA Technology | Bohai Leasing | HNA Infrastructure | Restrukturalizace HNA | Swissport | Ingram Micro | Fraser Howie | Společnost HNA | China Development Bank | Problémy s likviditou | Jen Psakiová | Vypuknutí pandemie | Globální letecká osobní doprava | Dnešní seance | Tencent Holding | Obchodní deficit USA | Activision | Blizzard | Oživení evropské ekonomiky | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | Finanční výkonnost | Ark Invest | Obchodování s emisemi | Colt | Zajímavé akcie | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Trendové linie | Raiffeisen Bank International (RBI) | Akcenta CZ | CETIN | Celosvětové zadlužení | Rostoucí výnosy | Evropský výrobce letecké techniky | Porušení zákona | Třetí vlna | Air | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Finanční záznamy | Míra inflace v Německu | Rohlik Group | PPF Telecom | Mnoho peněz | Španělské banky | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | Úpadek ČSA | ČSA | Výrazný růst | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Dnešní videokomentář | Pákistánská centrální banka | Holubičí Fed | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Liberty Steel | GFG Alliance | ArcelorMittal Ostrava | Fungování ČNB | Platební prostředek | Suezský průplav | Očkování v USA | xStation 5 | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Ladislav Bartoníček | Hodnota trhu kryptoměn | CoinGecko | EDF | Prudký růst cen | Bitcoinové transakce | Advanced Micro Devices | AMD | Advanced Micro Devices (AMD) | GE Renewable Energy | Zátěžové testy | COIN | Debut na trhu Nasdaq | Zastropování výše nájemného | Výše nájemného | Výše nájemného v Berlíně | Graf indexu Nasdaq | Ark | Krypto trh | Ceny ropy Brent | COP26 | Pepco | LME | Jihokorejská společnost | Plán firmy | Premiér Mario Draghi | Odhad letošního růstu ekonomiky | Uranium Energy | UEC | Cameco | Denison Mines | Uran | Internetové společnosti | Finanční produkt | Verizon | Společnost Verizon | Rozvod Gatesových | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Nárůst objemů | Benxy | Akcionáři Avastu | Přeprodané oblasti | Obavy z růstu inflace | Panasonic | Japonský konglomerát | Francouzská společnost | Arca Investments | Týdeník Hrot | Hrot | Jan Langmeier | Arca | Indická centrální banka | Plán obnovy | Trump Organization | cTrader Purple Trading | Turów | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | Renáta Kellnerová | API | Zisk před zdaněním | About You | Sektor evropských bank | Zvýšení plánu výroby | Index burzy ve Frankfurtu | Akcie Airbusu | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Nadnárodní společnosti | Nejbohatší člověk | Nayib Bukele | Salvador | Planeo Elektro | Rockaway Capital | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Prodeje dluhopisů | Penta Investments Group Limited | Penta Investments Group | Zneužití tržní síly | Tržní síly | Makro Cash & Carry | Dodávky plynu | Penta | Platidlo | Primark | Zajišťování | Dekarbonizace | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Další kryptoměny | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Akcionáři Monety | Graf akcie | Regulační úřad | ČD-Telematika | ICT | České dráhy | Propagace kryptoměn | Tennessee | Americký daňový úřad | Americký daňový úřad IRS | Daňový úřad IRS | Daňový úřad | Španělský soud | Bezpečnosti na internetu | Zajištění bezpečnosti | Dolar dnes | Didi | Den daňové svobody | SolarCity | Vyšší úroveň | Hydroelektrárny | Životní pojišťovny | Pokuta pro Motejlka | Novinář Miroslav Motejlek | Ekonomický novinář | Novinář Motejlek | Růst kurzu akcií | Růst kurzu akcií O2 | Motejlek | El País | Deník El País | Energetická společnost ČEZ | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Společnost Didi | Technologie | MAN | Americký výrobce | Ripple (XRP) | Nabídky akcií | Růst společnosti | Andy Jassy | Hliník | Mluvčí společnosti | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | Koncentrace | Správa Suezského průplavu | SCA | Správa Suezského průplavu (SCA) | Shoei Kisen | Egypt | Eurohold | Finanční a pojišťovací společnost | Pojišťovací společnost | Společnost Eurohold | Energetický regulátor | Náklady na akvizici | CEZ Trade Bulgaria | CEZ ICT Bulgaria | CEZ Bulgaria | CEZ Elektro Bulgaria | CEZ Razpredelenie | Free Energy Project Orešec | Bara Group | CEZ Razpredelenie Bulgaria | Nvidia akcie | TSMC | Výroční zprávy | Pivovar | Didi Global | Plány obnovy | J&T Capital Partners | Tkáč | J&T Patrik Tkáč | Nepokoje v JAR | JAR | NortonLifeLock | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | COST | GlobalFoundries | Mutace delta | Roger | Odvětví | Ceny kávy Arabica | BHP | Společnost BHP | Divize | Rotterdam | Ceny termínových kontraktů | Obchodník s kávou | Výrobce elektromobilů Tesla | Bulharská finanční společnost | Energetická skupina | Energetická skupina ČEZ | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Rekord | Počasí v Brazílii | Suez | FB.US | Beneteau | Groupe Beneteau | Společný podnik | Bilion | E.ON Distribuce | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Štěstí | Letiště Praha | Rakouská bankovní skupina | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Thomas Schäfer | Mateřská společnost | Ministerstvo spravedlnosti | Dřevo | Přemýšlení | Chování | Vnímání | Interpretace | Dodávky ruského plynu | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Daňová přiznání | Bývalý prezident USA | Trumpův tým | Gary Gensler | Inovativní řešení | Rekordní minimum | Takata | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Letecká společnost Virgin Atlantic | Společnost Virgin Atlantic | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Sekce měnové | Cena kryptoměny | Poly Network | Elliptic | Hackeři | Britská společnost Cineworld | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Kryptoměnová platforma | Platforma Poly Network | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Byty | Dovoz oceli | Exportní garanční a pojišťovací společnost | Varšava | Tálibán | Tokeny | Bonusy | Koronavirové mutace | Šíření koronavirové mutace | Americká Federální obchodní komise | Americká Federální obchodní komise (FTC) | SpaceX | Renfe | Leo Express | Renfe Operadora | Mluvčí firmy | Proposition 22 | Americký soudce | Noah Edwardsen | Gig ekonomiky | Koronavirové mutace delta | Funkční období | ASX | SXXP | Janus Henderson | Proočkovanost | Česká mlékárna | Největší česká mlékárna | Nedostatek čipů | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Chivo | Prezident Nayib Bukele | Opatření | Rivian | Dna | Prazdroj | ANO | Uhlí | NFT | Salvadorský prezident | Velkoobchodní ceny elektřiny | El Salvador | Vodafone | Vodafone Group | Ceny plynu | Lend | ZSSK | Železničná spoločnosť Slovensko | Solana | Česká společnost | Bukele | Prezident Bukele | Systém digitální peněženky | Lagardere | Litecoiny | Etherea | Americká firma | Společnost AT&T | WarnerMedia | České aerolinie | A321Neo | A220 | Věřitelé zadlužených ČSA | Inskol | Firma Inskol | Michael Šefčík | Dopady epidemie | Mediální skupina | Skupina Vivendi | Česká pošta | Jan Hamáček | ČSSD | Kompenzace | Advokátní kancelář | Kryptotransakce | Jaroslav Haščák | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Reorganizační plán | Úročení | Energetická krize | Zvýšení základní úrokové sazby | Kellnerová | Hospodářské soutěže | Mathias Cormann | Mediální podnik | Zákonné platidlo | Regrese | Vylepšení teorie aukcí | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Minulá výkonnost | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | Češi | Bohemia Energy | Energetické krize | Pravidla hry | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Kolibřík Energie | Kryptoměnové společnosti | GIC | CETIN Group | Strategický partner | České Radiokomunikace | Nord Stream 2 AG | Nedostatek polovodičů | Digitální jüan | Veolia | Giphy | Americká automobilka Tesla | AdBlue | Obilí | Pozornost | Volvo Cars | Cihly zlata | Případ J.O. Investment | Zprostředkovatelé | Společnost PPF Telecom | Společnost PPF Telecom Group | Telenor Montenegro | 4iG | Telenor | Ruský prezident | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Klima | Plyn v EU | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Obchodníci s kávou | Louis Dreyfus | Olam | Volcafé | Společnost Volcafé | Objem termínových obchodů | Santos Neto Advogados | Fernando Bilotti Ferreira | Cristiano Zauli | Minas Gerais | Producenti kávy arabica | Producenti kávy | Velcí obchodníci s kávou | Česká národní banka (ČNB) | WeDo | Soud v Haagu | Řetězec Walmart | Zavádění digitální měny | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Roger Cox | Nové emise | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Technický výhled na trh | Nexi | Spotřebitelské ceny v Británii | Fixace úrokové sazby | Target | Družba | Americká Komise pro cenné papíry | Regulační úřady | Povinné očkování | TIM | Pozemky | Jens Stoltenberg | Společnost innogy | Innogy | Index technologického trhu | Akcie Meta | Booking | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Zprávy z krypto | Globální nedostatek čipů | Nové mutace | Omikron | Zprávy z krypto průmyslu | Parag Agrawal | Těžařská společnost | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Výhled české ekonomiky | Kazachstán | Nejvýraznější propad | Vietnam | Lütfi Elvan | Nureddin Nebati | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | BofA | Akcie Razer | Razer | Postavení na trhu | SOTIO | Fibonacciho retracement | Rozšíření | Rostoucí inflace | Arm | Daily Mail | Výrobce čipů Intel | Tržní hodnota americké společnosti | Evernym | Kryptoměnové transakce | Emise uhlíku | WSE | Fundamentální analýzy | Společnost Growing Way | Z/C/H Legal | Firma Growing Way | Pyramida | Letadlo | Technická rezistence | Nejvyšší výhra | Úpis nových akcií | Sekyra Group | Hráči na trhu | Focus | Těžební společnost | Společnost Smartwings | Jiří Jurán | Unimex Group | Jiří Šimáně | Jaromír Šmejkal | Smartwings Group | Získané peníze | Uniper | Miliardy USD | Nejvyšší soud v USA | Povinné očkování pro zaměstnance | Očkování pro zaměstnance | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Hry | Vlna omikronu | Technologie NFT | Real Estate | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Qatar Airways | Instituce | Individuální trader | Základní úrok | Formace Pin Bar | Akcie společnosti Meta Platforms | Chvaletice | Počerady | Cena transakce | Sev.en | Ivo Lukačovič | Útok na Ukrajinu | Invaze na Ukrajinu | Kupní cena | Ukrajinské síly | Evropský výrobce letadel | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce | Společnost Nord Stream 2 AG | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské banky | Největší ruská banka | Ruská banka | Banka Sberbank | Ruská Sberbank | Napadení Ukrajiny Ruskem | Sberbank CZ | Banka Sberbank CZ | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Odnětí bankovní licence | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Kyjev | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Sberbank Europe | Uranium Energy Corp | UEC.US | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Airbus (AIR.DE) | AIR.DE | Roskomnadzor | Invaze | Analytici Bank of America | Pokles inflace | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Výhody Bitcoinu | Prohlášení ruského prezidenta | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Dodávky plynovodem | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Ruští podnikatelé | Rossgram | Internetový prodej | AYYA T1 | Rostěch | Rostec | Rostěch (Rostec) | Gazprom Media | Skupina Gazprom Media | Čínské platformy | Yappy | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Solventnost | Libanonský soud | Gháda Aúnová | Ruský soud | Meta Platforms Inc | Akcie ZTE | ZTE | Axie Infinity | CPC | Ropovod CPC | Novorossijsk | Poslanec | Ronin | Platforma Ronin | Blockchainová platforma | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Odpovědnost ČNB | Společenská odpovědnost | Gideon Capital Management | Aktiva Sberbank | Ruský majetek | Akcionáři Twitteru | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Sociální síť Twitter | Technický výhled trhu | Převzetí firmy | Invesco S&P 500 ESG UCITS ETF | Invesco MSCI World ESG Universal Screened UCITS ETF | Ripple Brad Garlinghouse | Daňové výhody | Daňové výhody pro nadnárodní firmy | Výhody pro nadnárodní firmy | Nadnárodní firmy | Přijetí | Celosvětové zadlužení podniků | Zadlužení podniků | Caspian Pipeline Consorcium | Caspian Pipeline Consorcium (CPC) | Ropovod Caspian Pipeline Consorcium | Těžební firma BHP | Firma BHP | Těžební gigant | Těžební firma | Marketingová komunikace | Centrum | Daň z mimořádných zisků | Výrobci automobilů | Pražský městský soud | Konkurz na Sberbank CZ | Konkurz na Sberbank | Dovozce ruského plynu | Německý dovozce ruského plynu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Současná situace
Současné ceny
Současné trhy
Současné tržní prostředí
Současný kapitál
Současný propad
Současný propad cen
Současný propad cen ropy
Současný trend
Součin počtu vydaných akcií

Následující klíčová slova

Soud EU
Soudní dvůr
Soudní dvůr EU
Soudní dvůr Evropské unie
Soudní instance
Soudní řízení
Soudní řízení vůči Německu
Soudní spor
Soudržnost EU
Soud v Británii
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FxPro
AGM Markets
DeGiro
reklama
Dukascopy forex
Potvrďte prosím... Zavřít