Pondělí 22. července 2024 15:19
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaForex
reklama
Fintokei Payout
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept

UBS Group

img

Ranní okénko - Úterý přinese data z českého průmyslu a bilanci zahraničního obchodu

07.05.2024 Dnešní den otevřou data z Německa, České republiky a eurozóny. Nově zveřejněným statistikám bude dominovat český průmysl, který se sice začátkem roku zdánlivě vymanil z klesajícího trendu, ale za březen očekáváme další zhoršení. Po očištění o rozdíl v počtu pracovních dní predikujeme, že objem průmyslové výroby v březnu meziročně poklesl o 2 %, přičemž bez tohoto očištění by číslo mohlo být až o více než 10 % nižší v porovnání s předchozím měsícem. Takto vysoký očekávaný propad reflektuje stále nízkou zahraniční poptávku, jakož i nedostatek materiálu.
img

USD/JPY: Co čekat od zasedání Bank of Japan?

19.03.2024 Bank of Japan oznámí 19. března výsledky svého zasedání. V žádném případě nejde o rutinní záležitost. Bez ohledu na výsledek, tedy zda regulátor ponechá svou politiku beze změny, nebo se rozhodne zvýšit úrokovou sazbu, se trh na možných výsledcích březnového zasedání neshodne. Jakýkoli výsledek proto nevyhnutelně vyvolá zvýšenou volatilitu páru USD/JPY. Otázkou je pouze to, v čí prospěch – jestli kupců, nebo prodejců.
img

Opomíjené Švýcarsko? Investovat do aktiv alpského „trezoru“ se dlouhodobě vyplácí

04.03.2024 Švýcarsko má ve světě pověst bezpečného přístavu, do kterého investoři v turbulentních časech stahují svou likviditu, aby je ochránili před rozbouřenými vodami finančních trhů. Řada aktiv a akciových titulů nabízí zajímavé příležitosti i v klidných dobách a dlouhodobě. Pojďme se podívat, jak lze do aktiv, která jsou „doma“ ve Švýcarsku, investovat.
C:\fakepath\trader-20022024-45-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.02.2024 1) Odvolací soud v Nizozemsku zamítl odvolání Ruské federace proti arbitrážnímu rozhodnutí, podle kterého země musí vyplatit 50 miliard dolarů (zhruba 1,2 bilionu Kč) bývalým akcionářům nyní již neexistující ruské ropné společnosti Jukos. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Ranní okénko - Dnes budou zveřejněny prosincové údaje z průmyslu a zahraničního obchodu

06.02.2024 Po pomalejším vstupu do nového týdne nabere tempo v úterý na obrátkách. Z české ekonomiky dorazí prosincové údaje o průmyslu a zahraničním obchodu. V případě průmyslové výroby očekáváme její pokles po očištění o kalendářní vlivy o 2 %. Důvodem je zejména nižší příspěvek automobilového průmyslu, který by neměl být tak pozitivní jako v téměř celém průběhu loňského roku.
img

Ranní okénko - Český průmysl v problémech, zahraniční obchod opět v plusu. Co dnes maloobchod?

07.11.2023 Dnes dorazí další údaj o tuzemské ekonomice, a to o maloobchodních tržbách. Ty klesají již více než rok v meziročním vyjádření a ani výhled na září není příliš optimistický. Ve druhé polovině roku jsme očekávali oživení v maloobchodním sektoru, ale navzdory klesající inflaci zůstávají domácnosti obezřetné pravděpodobně v souvislosti s přicházející zimní sezónou. Spotřeba domácností tak zatím ani zdaleka nedosahuje předcovidové úrovně, lidé stále výrazně šetří, což se projevuje na nedobrém výkonu tuzemského hospodářství. Na základě naší prognózy očekáváme za měsíc září pokles o 3,2 % a medián trhu naznačuje ještě horší výsledek (-3,7 %).
img

Ranní okénko - Jak dlouho bude spotřeba domácností táhnout americkou ekonomiku?

31.08.2023 Po včerejších výsledcích srpnové inflace v Německu či Španělsku se dozvíme předběžný odhad i za celou eurozónu. Po meziměsíčním poklesu cenové hladiny o jednu desetinu by tentokrát mělo dojít k nárůstu o 0,4 %. Na meziroční bázi trh očekává jen mírný pokles z červencových 5,3 % na srpnových 5,1 %. Stejné tempo poklesu by mělo nastat i u jádrové inflace (z 5,5 % na 5,3 %). Inflace tak v rámci eurozóny neklesá dostatečně rychle a zatím je tak daleko od cíle ECB.
img

Pre-market v New Yorku 28. 6. 2023. Rally na Wall Street by mohla pokračovat.

28.06.2023 Futures na americké akciové indexy otevřely v červených číslech a zatím nemohou kompenzovat ztráty na pozadí zpráv, že washingtonští zákonodárci zvažují nová omezení prodeje čipů do Číny. Tato zpráva vedla k velkému výprodeji pro výrobce čipů. Futures na S&P 500 klesly o 0,3 %, zatímco technologický NASDAQ ztratil více než 0,5 %. Nvidia Corp. a Advanced Micro Devices Inc. klesly o více než 3 %.
img

Ranní okénko - Pozitivní výsledky předstihových ukazatelů

25.04.2023 Dnešní ekonomický kalendář plní data z USA, která však postrádají váhu, aby zahýbala s finančním trhem. Dorazí data o prodejích nových domů a sada předstihových indikátorů v čele se spotřebitelskou důvěrou od Conference Board a indexů od Fedu v Richmondu měřící náladu ve výrobním sektoru a mezi podnikateli. V eurozóně je kalendář prázdný, zajímavější je v CEE regionu, kde maďarská centrální banka dnes rozhoduje o nastavení úrokových sazeb. Trh jednotně počítá s ponecháním hlavní úrokové sazby na 13 %.
C:\fakepath\akcie-12042023-1.jpg

Sentiment amerického akciového trhu pro 2. kvartál 2023 – dočkáme se konečně klidu?

12.04.2023 Letošní 1. kvartál už skoro mechanicky opakoval staré známé vzorce chování akciového trhu: akcie chvilku spokojeně rostou a začíná panovat opatrná veselá nálada, pak se najednou objeví špatné zprávy a na trhu zavládne skoro hysterie. Březen se nesl ve znamení bankovní krize a chvílemi se zdálo, že trhy zachvátí panika. To se ale nestalo a zdá se, že investoři si nenechali zkazit náladu. Pokud vás zajímá, jak vnímám aktuální náladu na americkém akciovém trhu, čtěte dál.
C:\fakepath\trader-29032023-28-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.03.2023 1) Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes i na jednání v novém složení ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Informovala o tom mluvčí ČNB Petra Krmelová. Na stejné úrovni je sazba od loňského června. Bankovní rada dnes také rozhodla, že bude i nadále bránit nadměrným výkyvům kurzu koruny.
img

Evropská centrální banka je aktuálně posledním zůstávajícím jestřábem, Euro se drží na úrovni 1,08 USD

28.03.2023 Christine Lagardeová, prezidentka Evropské centrální banky (ECB), si i přes rostoucí napětí v oblasti bankovnictví upevňuje pověst největšího jestřába mezi hlavními centrálními bankéři a finančním trhům dává důvod, proč koupit euro a prodat německé dluhopisy.
img

Můžeme očekávat další paniku v evropských bankách?

23.03.2023 Bankrot Silicon Valley Bank, konec několikaleté agónie Credit Suisse převzetím bankou UBS a obavy o stabilitu nejen amerického, ale i evropského bankovního systému, je souhrnem událostí posledních 2 týdnů. Navíc jsme se dočkali výrazných slev na finančních trzích v reakci na nárůst rizikové averze. Je emotivní reakce investorů založená na fundamentech a obavách o kondici bankovního sektoru oprávněná?
img

Ceny zlata se nachází kolem úrovně 2 000 USD, ropa klesá

22.03.2023 V úterý byly ceny zlata nevýrazné poté, co se v předchozí seanci vystoupaly ke klíčovým maximům, jelikož trhy před nadcházejícím rozhodnutím FEDu o úrokových sazbách uzavřely některé zisky, zatímco opatrnost týkající se potenciální bankovní krize držela silnou poptávku po bezpečném přístavu.
img

Díky obnovení dohody s Ukrajinou dochází k poklesu pšenice

21.03.2023 K poklesu pšenice dochází po prodloužení dohody, která umožňuje Ukrajině bezpečný vývoz obilí z klíčových černomořských přístavů, i když doba trvání posledního prodloužení byla sporná.
img

Technická analýza páru BTC/USD na 21. března 2023

21.03.2023 Největší švýcarská bankovní instituce UBS Group uzavřela dohodu o fúzi s "konkurenční" Credit Suisse. Ta za dokončení transakce zaplatí 3,25 miliard dolarů, což je o 60 % pod hodnotou Credit Suisse z konce minulého týdne.
img

Apple, Alphabet nebo Amazon. Co napoví hospodářské výsledky technologických gigantů

01.02.2023 Hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí zatím ukazují značný tlak na marže zejména v technologickém sektoru. Tento týden je tak hodně v sázce, protože po čtvrtečním uzavření trhů mají svůj hospodářský výsledek zveřejnit Apple, Alphabet a Amazon. Analytici nejsou nijak zvlášť optimističtí a podle nich budou výsledky i v případě těchto technologických firem odrážet tlaky na marže.
img

Vstoupí česká ekonomika do technické recese?

31.01.2023 Za několik málo minut vychází výsledek českého HDP za poslední loňský kvartál. Široce očekáván je pokles, mezičtvrtletně zhruba o 0,6 %. Pokud se naplní tento scénář, znamená to druhý pokles v řadě a naplnění všeobecně uznávané definice technické recese. Již ráno vyšla statistika z německého maloobchodu, která ukázala nečekaně silný pokles. Trh očekával meziměsíční pokles o 0,2 %, nakonec se ale dostavilo podstatně výraznější snížení, o 5,3 %.
img

Ranní okénko - PMI indexy potvrdily slabý výhled v eurozóně

25.10.2022 Dnešek naváže na včera odstartované předstihové průzkumy, a to hned za chvíli německým Ifo indexem. Od toho analytici očekávají mírný pokles jak v hodnocení aktuální situace, tak i v budoucích očekáváních. Ostatně příliš nepotěšil včerejší PMI z Německa, který ukázal silnější než očekávaný propad u indexu pro výrobu. Ten poklesl na nejnižší úroveň od poloviny roku 2020. Podobně dopadl i výsledek v USA. Cena zemního plynu během včerejšího dne dále klesala a u kontraktu na měsíc dopředu se poprvé od letošního června dostala pod 100 EUR/MWh, ze srpnového maxima klesla o 70 %. Trhy zároveň reagovaly i na nového britského premiéra, kdy odpolední pokles výnosů na britských dluhopisech se v menší míře přelil i do dalších států.
img

Rostoucí dolar drtí světové kupce ropy

24.10.2022 Snížení světového ropného benchmarku ze 128 dolarů za barel je spojeno s růstem dolaru o 15 %. Toto snížení znamená, že ceny pohonných hmot jsou stále důležitým faktorem, který zvyšuje životní náklady.
img

Akcie týdne - Credit Suisse (06.10.2022)

06.10.2022 Rostoucí nervozita na akciích Credit Suisse kvůli restrukturalizaci probíhající od konce července a zhoršující se finanční výsledky mohou naznačovat, že investoři se obávají opakování černého scénáře, který nastal u Lehman Brothers.
img

Evropské trhy nedokázaly ustát negativní statistiky a začaly klesat

15.09.2022 Přední západoevropské akciové indikátory vykázaly ve středu pokles. Účastníci trhu se vzhledem ke slabým statistickým údajům z eurozóny vyhýbají riziku. Investoři navíc dál analyzují poslední informace o inflaci v USA.
img

Evropský trh v naději na optimistické údaje z USA roste

14.09.2022 Hlavní západoevropské burzovní indikátory vykázaly v úterý růst. Účastníci trhu s napětím očekávají zprávu amerického ministerstva práce s údaji o inflaci v zemi za srpen.
C:\fakepath\trader-13092022-19-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

13.09.2022 1) Míra nezaměstnanosti v Británii se za tři měsíce do konce července snížila na 3,6 procenta, a byla tak nejníže od roku 1974. Za jejím poklesem je prudký růst počtu ekonomicky neaktivních osob, tedy těch lidí, kteří si přestali hledat práci. Ve své zprávě to dnes uvedl britský statistický úřad.
img

Co se skrývá za rally na ropném trhu?

13.09.2022 Ceny ropy rostou již 4 dny v řadě, protože měkký americký dolar kompenzuje obavy z globální poptávky. Kromě toho jsou rozhovory o íránské jaderné dohodě v patové situaci.
img

Americké akcie po sebevědomém růstu z kraje týdne prohlubují ztráty

31.03.2022 Hlavní evropské akciové indexy ve čtvrtek pokračují v poklesu. Na začátku obchodní seance sice šplhaly nahoru, později se ale začaly pohybovat dolů. Účastníky trhu hluboce znepokojují vyhlídky na zpomalení světové ekonomiky. Slábnoucí obavy z inflace v souvislosti s poklesem cen ropy omezují růst evropských burz.
img

Další úspěšný test CBDC. Parlament Spojeného království se vyslovil proti zavedení digitálních měn

14.01.2022 Bitcoin a ethereum se pohybují poblíž důležitých úrovní rezistence a stále není jasné, zda býčí odraz zaznamenaný na začátku tohoto týdne bude pokračovat. Uprostřed paniky z toho, že nedojde k dalšímu růstu, mohou obchodníci začít fixovat zisky, což pravděpodobně vyvolá další propad trhu s kryptoměnami. Než se však ponoříme do technické analýzy, rád bych nadhodil téma CBDC.
C:\fakepath\akcie-27092021-3.png

Jak analyzovat akcie pomocí ukazatele P/B (P/BV)

27.09.2021 P/B znamená Cena/Kniha (účetní). Tento ukazatel (koeficient) představuje cenu aktiv společnosti sníženou o její závazky v případě likvidace společnosti.
Související klíčová slova: Technická analýza | Bitcoin | Čína | Finance | Peníze | Bank of Canada | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Německo | Francie | Pražská burza | Turecko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Rizika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Diverzifikace | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | Fúze | G10 | Grafy | High | IFO index | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Kotace | Likvidita | MIFID | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Měny | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | Pasiva | Platební bilance | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Spread | Swiss | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Investoři | Blue chips | Exxon Mobil | EU | Finanční sektor | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Cenový graf | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Zisk | Ceny komodit | Panika | Výsledky | Strach | Credit Suisse | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Portfolio manažer | Investiční společnosti | Investovat | Nasdaq Composite | Český statistický úřad | Obchodní seance | Obchodní deficit | Index strachu | BTC | Burzy | Zásoby ropy | Wall Street Journal | ADP report | Bankrot | Obchodníci | Raiffeisenbank | Akciové indikátory | Aktivum | EPS | Index | Investiční strategie | Likvidní | Podpora | Průlom | Volatilní | Analýzy | Banka | Bollingerova pásma | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Členské země Evropské unie | DJIA | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Eura | Euro Stoxx 50 | Fiskální rok | Fondy | Frank | GfK | Graf | Guvernér ČNB | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Investice do fondů | Investiční | Investiční doporučení | Investing | ISM | Jádrová inflace | Komoditní | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Míra inflace | Nákup akcií | Nemovitosti | Nikkei 225 | Pivot | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Pšenice | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švýcarská měna | Švýcarské banky | Trh | Volatility | Výprodej | WTI | Země eurozóny | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | ING | CEE | Intermediate | ISM indexy | Ministerstvo financí | P/BV | P/S | Peněžní trhy | Range | ROCE | Tier 1 | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | M2 | Tržby | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Burze | Capital Economics | Unicredit | Rabobank | Intesa Sanpaolo | Institut ZEW | Microsoft | Bankovní sektor | Caterpillar | Nordea | Investing.com | NATO | Standard Chartered | FX strategie | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Technický výhled | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Hospodářské výsledky | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Komoditní stratég | Energie | PriceWaterhouseCoopers | Sentiment trhu | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Glencore | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Panika na finančních trzích | Velké banky | Americké akciové indexy | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Akcie Credit Suisse | Hlavní indexy | Nervozita | Dnešní ekonomický kalendář | Propad | Denominace | Ropné společnosti | Americká ropa WTI | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Pokles výnosů | Ekonomická data | Evropský trh | Nejistota | Světové finanční krize | Aktiva a pasiva | Zasedání Bank of England | Bankovní gigant | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | FTSE 100 | Digitální měny | Ethereum | Digitální měna | Odhodlání | Credit Suisse Group | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Rekordní maxima | Exxon | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Predikce | General Electric | Bankovní krize | Průzkum | Bankovní systém | Krize | Inflace v Německu | Velké zisky | FTSE MIB | Světové trhy | Německé dluhopisy | Výnosy | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Alphabet | ČTK | Japonský Nikkei | Konsenzus | Očekávání | Index ekonomické nálady | BBVA | Silicon Valley Bank | Russell Investments | JPMorgan Asset Management | Portfolio dluhopisů | Americký akciový trh | Devizoví obchodníci | BTC/USD | Jerome Powell | MiFID II | Hodnota indexu PX | RoboMarkets | Podnikání na kapitálovém trhu | Saxo | Krypto | Raytheon | Obchodní týden | Výsledky obchodování | Podniky | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Čínský akciový trh | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Index Stoxx 600 | Spotřebitelská inflace | Silnější dolar | Zvýšení úrokové sazby | Index spotřebitelské důvěry | Česká firma | Hodnota indexu | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Zpomalení světové ekonomiky | Zvýšení sazeb | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Akciový stratég | Inflační očekávání | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Růst cen ropy | Infineon | Infineon Technologies | Ceny pohonných hmot | Oživení světové ekonomiky | Riziko recese | Guvernér Fedu | Ferrari | Prezidentka ECB | NASDAQ 100 | Výnosové křivky | Pokles cen | Silný dolar | Akcie týdne | ISM index | Sazby ECB | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Data z Německa | Rychlé zhodnocení | Nejlepší výsledky | Bilance zahraničního obchodu | Akcie Renaultu | Měnový systém | Rozšíření krize | Investice do fondu | Čistý zisk | Rozpočet | Deficit | Peter Garnry | Mediální společnosti | Výsledkové zprávy | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Firma | Zasedání ČNB | USA recese | Technické analýzy | Pfizer | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Lagardeová | Vyšetřování | Amazon | Nadhodnocení | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Výměny akcií | Walt Disney | Hospodářské záležitosti | Valdis Dombrovskis | Evropští investoři | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Swingové maximum | Globální trh | SMA | Statistika | Předpovědi | Průmysl | ADP | BNP Paribas Asset Management | PLN | Propouštění | CBDC | Hospodářský výsledek | Visa | General Motors | Enel | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Problémy | COPPER | Cvičení | Americké ministerstvo práce | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Brewin Dolphin | Prohlášení | Yahoo | David Malpass | Ford Motor | Amgen | Míra | PMI z Německa | Míra nezaměstnanosti v Británii | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Předseda | Regulátoři | xStation5 | Disney | Tým RoboMarkets | Andrew Bailey | Ztráta | Stratég | Roční růst | Výnosy státních dluhopisů | Americký index | Růst hrubého domácího produktu | Ziskovost | Hospodaření | Inovace | Analýza společnosti | Letecké společnosti | Írán | Ministr zahraničí | Švýcarská vláda | Ifo | Zemědělství | Předběžné výsledky | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Nový rekord | Ministerstvo práce | Proinflační | Ukazatele | Americké ministerstvo financí | SAP | Americké ministerstvo | Britské společnosti | Ceny energií | Úspěšný týden | Krach | Komunikace | Prezident | Výsledkové sezóny | Google | Trhy | Souhrnný indikátor | ConocoPhillips | Banka UBS | Pražské burzy | Reakce investorů | Pokles | Situace | Nejvýraznější pokles | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Analytik skupiny | Starbucks | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Hlavní úrokové sazby | BP | Sazby beze změny | Údaje o průmyslové výrobě | Americké banky | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Galapagos | Kukuřice | Největší švýcarské banky | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Střední podniky | Největší ztráty | Zpřesněný odhad | Stabilita | Vývoj | Výkyvy | Makroekonomické údaje | Prudký pokles | IBEX 35 | Lufthansa | Akcie včera | Index strachu VIX | Další vývoj | Průmyslové ceny | Energetické společnosti | Špatné výsledky | Silný pokles | Stimul | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Historie | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Německý hospodářský institut | Snížení základní úrokové sazby | Mluvčí ČNB | Texas | Hlavní centrální banky | Denso | Domácnosti | Ministryně financí | Růst | Signál | Americká banka | Hranice měnové politiky | Potenciál | Platební neschopnosti | Spotřebitelská důvěra v USA | Německý statistický úřad | Izrael | Ekonomiky | Schodek | Organizace | Nvidia Corp | Práce | Údaje | Patenty | Stav devizových rezerv | Velké americké banky | Propouštění zaměstnanců | Přebytek běžného účtu | Activision Blizzard | Credit Suisse Group AG | Microsoft Corp | Statistiky | Uzavření trhů | USD za barel | Rizikové averze | S&P500 | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Nizozemsko | Evropské indexy | Posílení | Data z trhu práce | Průzkum ČSÚ | 3M | Ryanair | Osobní příjmy | Shell | Maloobchod | Gilead | Biofarmaceutické společnosti | Růst výnosů | Soud | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | Rekordní zisk | Regulační orgány | Bezpečnost | Kontrakce | Dluhy | Ústup inflace | Členské země | ONE | RBI | JD.com | Fujitsu | CL | Jukos | Prezident SB | Eli Lilly | GSK | Umělé inteligence | Předstihové ukazatele | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Hospodářský institut | Výrobní PMI | Špatné zprávy | Tempo poklesu | Index Nasdaq Composite | Místopředseda Evropské komise | Nestlé | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | Roční míra inflace | Sentiment na trhu | Technologické firmy | Restrukturalizace | Příjmy a výdaje | ONS | Ziskové marže | Thermo Fisher Scientific | MAM | Sony | Silicon Valley | Ocenění | Šance | Ceny | Kolaps | Verizon Communications | Společnost XTB | Důvěra | Cenové hladiny | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Velký propad | Marks & Spencer | Upozornění na rizika | Pokles tržeb | Coca-Cola | Průměrné mzdy | Odborníci | Nvidia | Qualcomm | Inditex | Caroline Bainová | Politici | Marathon Petroleum | Marathon | Ranní okénko | Odvolací soud | NextEra | Nařízení | Výrobce čipů | Technologické tituly | Zveřejnění výsledků | Electronic Arts | Sumitomo | Průmysl v eurozóně | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Vzorce chování | NextEra Energy | Používání hotovosti | Výběr akcií | Linde | Siemens | H&M | Akcie H&M | PX Pražské burzy | Růst průmyslové produkce | Case-Shiller | Počasí | Zvýšení těžby | JD | VMware | Evropské centrální banky | CARA | MJ | Měsíční data | Logitech | Společnost Logitech | VTB | United Parcel Service | Philips | UPS | InPost | Thermo Fisher | Giovanni Staunovo | Index FTSE MIB | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Dynamický růst | MIB | Rostoucí úrokové sazby | Spotify | PMI indexy | Nový kapitál | Banco Santander | ING Groep | Ropné futures | Nárůst rizikové averze | Archegos | Advanced Micro Devices | AMD | Polymetal | Centene | Raytheon Technologies | HSBC Holdings | Objednávky | Verizon | Velké evropské banky | Santander | Goldman Sachs Group | Populární značky | Jádrová inflace v eurozóně | Obavy z inflace | Oslabení | Zisk před zdaněním | Nadnárodní společnosti | Spotřeba domácností | Údaje o nezaměstnanosti | Cíle | Příležitosti | Trend klesající | Prodej | McDonald's | Nové prognózy | Domino efekt | Technologie | Spotové ceny | AI | Odvětví | Rekord | ABB | Dopad na sentiment | University of Michigan | HICP | Chování | Devon Energy | Occidental Petroleum | Phillips 66 | Zajišťovny | Vratislav Zámiš | Asijské země | První odhad | Medián | Výrobní inflace | David Vagenknecht | Společnosti | Akcionáři ČS | Opatření | Royal Bank of Canada | Siemens Healthineers | Energetika | Ceny plynu | Evropský index | Analytici Goldman Sachs | Marika Čupa | Etherea | BNP | Jak analyzovat akcie | P/B | Hodnoty P/B | P/B (P/BV) | UBS Group AG | Aspen Technology | Aspen Technology Inc. | Ukazatel P/B | Ukazatel P/B (P/BV) | Telecom | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Energetické krize | Pravidla hry | Americký podnikatel | Snap | Obilí | Pozornost | Izraelská centrální banka | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ceny plynu v Evropě | Meta | Odkupy akcií | Regeneron Pharmaceuticals | Společnost | Stratégové | Týdenní pivot | Pivotní body | Týdenní pivotní body | Obchodní výhled | Telecom Italia | TIM | Antony Blinken | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | Zavedení digitální měny | Broadcom | | Honeywell | Rozšíření | Zemědělci | Relativní stabilita | Krátkodobý výhled | Logistické společnosti | Sumitomo Mitsui | Hodnoty měny | Uniper | Miliardy USD | Hry | Válka na Ukrajině | Siemens Gamesa | Instituce | Nový týden | Komoditní analytik | Pozitivní výsledky | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Ocado | Chipotle Mexican Grill | Duke Energy | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | TotalEnergies | Největší ruská banka | Ruská banka | Polymetal International | Švýcarská národní banka | MWh | EUR/MWh | Japonský Nikkei 225 | Orsted | Raytheon Technologies Corp | Narušení dodávek | Americký ministr zahraničí | Fiserv | Fortinet | Fortinet Inc | Britský FTSE | Ruské ropné společnosti | Předpověď cen | Měsíční report | Zákonodárci | VEB | Vzestupný trend | Technický výhled trhu | Předpovědi cen | Occidental | Dow Jones Industrial Average | Dollar General | Vývoz obilí | Mondelez International | Disclaimer | Dragon | Index SMI | Roche | Snížení inflace | Životní náklady | Znehodnocení | Marketingová komunikace | Plán restrukturalizace | Centrum | Švýcarské společnosti | Současná situace | Německé ekonomiky | Výsledek HDP | Photon Energy | Společnost Photon Energy | Vyspělé země | Dodatečný výnos | Ulrich Körner | Akcie technologických společností | Zajímavé příležitosti | Tržní odhad | Výsledky Applu | Téma inflace | Americká ropa | Největší meziroční nárůst | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Duke Energy Corp | Obrovský výprodej | Walt Disney Co | Petra Krmelová | ČNB Petra Krmelová | Konkurent | Mitsui | Pověst | Silvergate | ChatGPT | OpenAI | Velký hráč | Buenos Aires | OCI | Akciové tituly | Výhled trhů | NXP Semiconductors | NXP | Invest | Společnost Caterpillar | Dobré obchody | Kazuo Ueda | Ajay Banga | Média | Pevné nervy | SVB | Krach americké banky | Signature Bank | Daňoví poplatníci | Vklady | Zvýšení likvidity | First Republic | Problémy Credit Suisse | Převzetí Credit Suisse | First Republic Bank | Převzetí banky | Převzetí banky Credit Suisse | Guvernér ČNB Michl | ČNB Michl | Sergio Ermotti | Prodeje čipů | Krach amerických bank | Krach Credit Suisse | Výhled na 2. kvartál | Jak si stojí akciové indexy | Sentiment amerického akciového trhu | ENEL SpA | ENEL | Pozitivní signál | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Holcim | Letní měsíce | YCC | Posílení švýcarského franku | McKesson Corp | McKesson | Odborový svaz | Services | Americké akcie včera | ProCent | Dobrá zpráva | Capital | Portfólia | 1D | Dlouhodobý horizont | Capital One | Discover Financial Services | Discover Financial | Surveilligence | Odvolací soud v Nizozemsku | Japonské společnosti | Zasedání Bank of Japan | Rezervy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

UBS a Credit Suisse
UBS Asset Management
UBS Colm Kelleher
UBS ETF (LU) EURO STOXX 50 UCITS ETF (EUR) A
UBS Europe
UBS Europe SE
UBS Giovanni Staunovo
UBS Global
UBS Global Proprietary Trading Group
UBS Global Wealth Management

Následující klíčová slova

UBS Group AG
UBS Securities
UBS Wealth Management
UBS Wealth Management Americas
Úbytek
Úbytek pracovních míst
UB4TRADE
UCCI
Ucelený pohled na trh
UCG
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Pax Forex
IG Markets
Kawase
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít