Pondělí 17. června 2024 22:09
reklama
Swissquote Bank
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex ETF

Vysoké ceny

C:\fakepath\komodity-07062024-1.jpg

Fundamentální analýza akciových trhů – komoditní trhy a jejich vliv na akcie (7. díl)

07.06.2024 Článek vysvětluje, co jsou komoditní trhy a jak fungují. Popisuje, jak ceny komodit ovlivňují různé sektory, jako energetiku a průmysl, a jak se tyto trhy prolínají s akciovými trhy, ovlivňují inflaci a úrokové sazby. Článek také zahrnuje metriky pro hodnocení dopadu komodit na akciové trhy a případovou studii o vlivu cen ropy na energetický sektor.
img

Průmysl v dubnu spíše zklamal, stále zaostává za úrovní roku 2019. Škodí mu nedostatek dílů v autoprůmyslu, teplé počasí, drahé energie, vysoké úroky a zadrhnuté Německo

06.06.2024 Průmyslová výroba v Česku letos v dubnu meziročně klesla o 0,4 procenta, takže mírně zklamala. Čekal se spíše nepatrný růst, v pásmu „černé nuly“. V neočištěné podobě sice průmyslová výroba meziročně přidala solidních devět procent, nejvíce od srpna 2022, avšak tento výsledek je dán tím, že z důvodu letošních brzkých Velikonoc měl duben 2024 o tři pracovní více než ten loňský.
img

Geopolitika je pro ropu důležitější než OPEC

29.05.2024 Brent se před pár dny obchodoval mírně nad 80 dolary za barel. V kontextu inflace se to nemusí zdát málo, ale zdaleka to není vrcholy posledních dvou let, kdy to často stálo 90 nebo dokonce 100 dolarů za barel. V poslední době jsou investoři skeptičtí ohledně síly poptávky ve dvou hlavních motorech globální ekonomiky: v USA a Číně. Zároveň však kartel OPEC+ udržuje dobrovolné omezování produkce, což vede k uměle vyváženému trhu nebo dokonce mírnému deficitu, který udržuje relativně vysoké ceny ropy. Ukazuje se však, že rozhodnutí OPEC+ ohledně budoucnosti dohody o dobrovolných škrtech není tak důležité jako geopolitika. Právě poslední eskalace na Blízkém východě vedla k výraznému oživení cen ropy. Zvýší rozhodnutí OPEC+ ceny dále?
C:\fakepath\trader-22052024-50-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají třetí den po sobě v reakci na obavy, že sazby zůstanou vysoké

22.05.2024 Ceny ropy klesají třetí den po sobě v reakci na obavy, že úrokové sazby ve Spojených státech zůstanou kvůli přetrvávající inflaci déle vysoké. To by mohlo ohrozit poptávku v USA, které jsou největším odběratelem na světě. Severomořská ropa Brent kolem 18:50 SELČ vykazovala pokles o zhruba 0,5 procenta a nacházela se blízko 82,4 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 0,55 procenta a pohybovala se nedaleko 78,2 dolaru za barel.
img

Potraviny v dubnu výrazně zdražily, co čekat dál?

20.05.2024 Ceny potravin nás v dubnu překvapily výrazným růstem napříč většinou kategorií od masa, přes mléčné výrobky po pečivo. Klesly pouze ceny olejů, tuků a zeleniny. Celkově vzrostly ceny potravin o 1,6 % meziměsíčně (naše očekávání +0,2 %), což nás vedlo k posunu inflační trajektorie pro nejbližší měsíce směrem vzhůru.
img

Podmínky v českém průmyslu se v dubnu zhoršily více, než se čekalo. Průmysl stahují dolů Německo i zásoby, stejně jako celou ekonomiku

02.05.2024 Tuzemskému zpracovatelskému průmyslu se v dubnu vedlo hůře, než se čekalo. Příslušný index nákupních manažerů vykázal hodnotu 44,7 bodu. Podle odhadů expertů oslovených agenturou Bloomberg se hodnota měla pohybovat od 45 do 47,5 bodu. V březnu hodnota indexu činila 46,2 bodu.
C:\fakepath\Lindner.jpg

Lindner: Německo potřebuje reformaci hospodářství

28.04.2024 Německo potřebuje reformovat hospodářství, aby si zachovalo své geopolitické postavení. Ministr financí a předseda svobodných demokratů (FDP) Christian Lindner to včera podle agentury Reuters uvedl na sjezdu své strany.
img

Německý Thyssenkrupp prodá pětinu ocelárny Křetínského firmě EPCG

26.04.2024 Německá společnost Thyssenkrupp prodá 20procentní podíl ve svém ocelářském podniku investiční skupině EP Corporate Group (EPCG) českého miliardáře Daniela Křetínského. Ocelárna o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Firmy také jednají o akvizici dalších 30 procent a usilují o vytvoření společného podniku, ve kterém by každá ze stran měla poloviční podíl.
img

Miliardář Křetínský kupuje pětinu největší německé ocelárny Thyssenkrupp, podíl zřejmě navýší na polovinu. Thyssenkrupp čelí vážným potížím kvůli zelené agendě a drahým energiím, na nichž ale Křetínský rekordně vydělává

26.04.2024 Český miliardář Daniel Křetínský kupuje prostřednictvím své firmy EP Corporate Group 20 procent německé ocelárny Thyssenkrupp, jež v Duisburgu provozuje největší ocelářský závod Evropy. Drtí ji však drahé energie a zelené regulace, kvůli nimž plánuje výraznou redukci stavů zaměstnanců po tisících. A kvůli nimž se stává i kořistí právě třeba pro Křetínského, jehož energetický byznys z drahých energií profituje jako žádný jiný podnik či firma české historie. Svůj podíl v Thyssenkrupp Křetínský zřejmě navýší na 50 procent; nyní o tom jedná.
C:\fakepath\zlato-12042024.jpg

Zlato – bublina nebo býčí trend?

12.04.2024 Zlato za poslední 2 měsíce posílilo o více než 20 % a svým vývojem se odtrhlo od základních korelací založených na fundamentu. Připsalo si totiž výrazné zisky i v prostředí sílícího amerického dolaru a rostoucích výnosů dluhopisů, které standardně (i logicky) kvůli primární denominaci v USD a nulovému výnosu plynoucí z držby zlata působí na jeho hodnotu negativně.
img

Největší německá ocelárna, Thyssenkrupp, plánuje masivní propouštění a snižování stavů po tisících. Na ikonický podnik dolehla zelená agenda

12.04.2024 Thyssenkrupp, největší výrobce oceli v Německu, chystá masivní propouštění a snižování stavů. Dotknout se má tisíců zaměstnanců jejího největšího závodu, jenž se nachází v Duisburgu. Plánované opatření souvisí se zásadní restrukturalizací výroby v podniku, který je jednou z „vlajkových lodí“ německého průmyslnictví a jehož kořeny sahají do roku 1811. Restrukturalizace má vést ke snížení výrobní kapacity v Thyssenkrupp o 22 procent, jak podnik uvedl včera večer.
img

🔴EURUSD se pohybuje okolo 1,075 před ECB

11.04.2024 Včera nás překvapilo zveřejnění vysoké inflace ze Spojených států, kde vysoké ceny ropy a stále silný spotřebitel zvyšují cenové tlaky. Dnes nás čeká rozhodnutí ECB a později inflace PPI z USA, což by mohlo potenciálně vytvořit ještě silnější tlak na měnový pár EUR/USD. Co by mohlo změnit dnešní zasedání ECB a zahájí banka sérii škrtů centrálních bank zemí G10?
img

Pentě loni stoupl čistý zisk o půl miliardy korun na 12,1 miliardy Kč

09.04.2024 Investiční skupině Penta loni meziročně stoupl čistý zisk o 0,5 miliardy procent na 12,1 miliardy korun. Je to po roce 2021 nejlepší výsledek firmy od jejího založení v roce 1994. Aktiva firem v portfoliu skupiny stoupla o 17 miliard na téměř 360 miliard korun. Penta to dnes oznámila v tiskové zprávě.
C:\fakepath\energeticke-zdroje-08042024-uvod.png

Geopolitické události – energetické zdroje (5. díl)

08.04.2024 V tomto článku se zaměříme na energetické zdroje a jejich vliv na ekonomiku a geopolitiku. Projdeme si také faktory, které energetické zdroje ovlivňují, a která různá odvětví hrají významnou roli v jejich stabilitě.
img

💲USD posiluje před čtením PCE

29.03.2024 Přestože je Velký pátek ve Spojených státech svátkem a mnoho dalších trhů je již kvůli velikonočním svátkům uzavřeno, obchodníci dnes v brzkých odpoledních hodinách obdrží klíčový údaj z USA - zprávu o PCE inflaci za únor. Jedná se o Fedem preferovaný ukazatel inflace, který účastníci trhů bedlivě sledují. Očekává se, že celková PCE zrychlí v důsledku vyšších mezd a výdajů a také vyšších cen benzinu. Očekává se však, že jádrový PCE ve srovnání s předchozím měsícem dále zpomalí nebo zůstane beze změny. Změní dnešní čtení úvahy Fedu o snižování sazeb?
img

Český průmysl srážejí vysoké ceny energií. Dražší výrobky pak nejsou konkurenceschopné

27.03.2024 Cenu elektřiny letos ovlivní návrat poplatků za obnovitelné zdroje a zvýšení regulovaných poplatků. Průmyslové společnosti přitom stále bojují s tím, že kvůli vysokým vstupním nákladům musejí zvyšovat ceny výrobků, které pak na trhu ztrácejí konkurenceschopnost.
img

CREDITAS Real Estate zdvojnásobila portfolio nájemních bytů

26.03.2024 Společnost CREDITAS Real Estate z investiční skupiny CREDITAS posiluje svou pozici na trhu institucionálního nájemního bydlení. Stávající portfolio nájemních bytů rozšířila o sto nových plně vybavených jednotek. Aktuálně tak spravuje více než dvě stě nájemních bytů ve čtyřech projektech v hlavním městě.
C:\fakepath\Kakao.jpg

Cena kakaa už se letos zdvojnásobila, čokoláda podraží

19.03.2024 Cena kakaa se od začátku letošního roku zhruba zdvojnásobila a dostala se na rekordních více než 8400 dolarů (195.500 Kč) za tunu. Za poslední dva roky vzrostla čtyřnásobně. Žádná globálně obchodovaná komodita letos nezdražuje rychleji, což se v nejbližších měsících začne podle analytiků naplno projevovat i v maloobchodní síti. Ceny čokolád a jiných kakaových produktů by se tak mohly zvýšit až o desítky procent.
C:\fakepath\prumysl2.jpg

Emise skleníkových plynů v Německu loni klesly

17.03.2024 Emise skleníkových plynů v Německu loni klesly o deset procent, což je nejhlubší propad od znovusjednocení země roku 1990. Ekonomika oslabila, zatímco výroba ekologické energie vzrostla. Podle Spolkového úřadu pro životní prostředí (UBA) je země na dobré cestě splnit svůj klimatický cíl pro rok 2030, kdy chce snížit emise oproti roku 1990 o 65 procent.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Počet firemních bankrotů v Německu loni stoupl

15.03.2024 Počet firemních bankrotů v Německu se loni zvýšil o 22,1 procenta na 17.814 případů. Přispěl k tomu hospodářský útlum, vysoká inflace a růst úrokových sazeb. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.
img

Denní přehled: Bitcoin pod 70 000 USD 🔔

14.03.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodují níže, i když poklesy nejsou výrazné. Index S&P 500 klesl o 0,30 % na 5150 bodů, zatímco Nasdaq100 se obchoduje o 0,15 % níže kolem 18 030 bodů.
img

Kakao získává téměř 5 % 📈

14.03.2024 Zdá se, že ve čtvrtém roce tržního deficitu se kakaová krize prohlubuje, futures dnes dnes nabírají 5 % a dosahují nových historických maxim. Africké továrny na zpracování kakaa docházejí zásoby bobů a velké závody neakceptují vysoké výkupní ceny této komodity. Velké africké továrny v Pobřeží slonoviny a Ghaně (60 % celosvětové produkce) zastavily nebo omezily zpracování fazolí. Podle čtyř zdrojů citovaných agenturou Reuters továrny opouštějí nákupy drahého kakaa.
C:\fakepath\zemni plyn6.png

Evropě zřejmě zůstanou po zimě rekordní zásoby plynu

08.03.2024 Evropa je na cestě k tomu, aby zakončila zimu s rekordním množstvím plynu v zásobnících. Ve svém článku to napsal analytik agentury Reuters John Kemp. Dodal, že díky vysokým zásobám se ceny termínových kontraktů na plyn v Evropě po zohlednění inflace snížily na úrovně z doby před začátkem energetické krize.
img

Míra nezaměstnanosti je v Česku nadále nejvyšší za takřka tři roky. Pokud nebereme v potaz dobu covidu, je nyní nejvyšší za takřka sedm let, takže pro ČNB jde o další důvod, aby dále snižovala své úrokové sazby

08.03.2024 Míra nezaměstnanosti v Česku letos v únoru vykázala úroveň rovných čtyř procent, a to souladu s většinou očekávání. Stejnou úroveň vykázala rovněž v lednu. Lednová a únorová čtyřprocentní míra nezaměstnanosti představuje její nejvyšší úroveň od dubna 2021. Tehdy se ovšem země druhým rokem potýkala s pandemií covidu, která si kvůli ekonomickým omezením vyžádala přechodný růst míry nezaměstnanosti. Nyní je však situace jiná. Míra nezaměstnanosti stoupá primárně z ekonomických důvodů, nikoli z důvodů předcházení zdravotnímu riziku. Vynecháme-li dobu covidu, je nejvyšší od srpna 2017.
C:\fakepath\plyn-07032024.jpeg

Zemní plyn končí zimní sezónu v poli poražených. Co bude dál?

07.03.2024 Cena zemního plynu v posledních letech prochází velmi negativním obdobím. Z maxim z léta roku 2022 hodnota klesla už o více než 80 % a i přes růst posledních dní se zdá, že klesající trend je nezastavitelný. Jak jsme se do této situace dostali? A je šance, že přijde v blízké době konečně obrat?
C:\fakepath\forex-04032024.jpg

Co čekat tento týden od ECB?

04.03.2024 Ve čtvrtek proběhne měnově-politické zasedání Evropské centrální banky (ECB). Žádné změny v nastavení úrokových sazeb se nečekají. Trhy ale budou hltat prohlášení Rady guvernérů a následný komentář prezidentky ECB Chistine Lagardeové ohledně výhledu nastavení úrokových sazeb po zbytek roku a předpokládané datum jejich prvního snížení.
img

Po dvou měsících hospodaří stát s deficitem 100 mld. Kč

01.03.2024 Na konci února vzrostl deficit SR na 102,5 mld. Kč, což je v kontextu posledních let relativně obvyklý vývoj a výjimku tvořil jen rok 2022, kdy stát hospodařil v tzv. rozpočtovém provizoriu. Proti loňskému únoru jde o mírné zlepšení, na kterém se podílí zejména výraznější nárůst příjmů a úspora na kompenzacích za vysoké ceny energií.
img

Bude rok 2024 rokem drahých kovů?

19.02.2024 Rok 2023 byl pro drahé kovy náročný. Ačkoli zlato zaznamenalo 13% nárůst hodnoty, stříbro stagnovalo, platina klesala a palladium ztratilo až polovinu své hodnoty.* Tato spíše pesimistická nálada se může v roce 2024 změnit. Hlavními faktory, které by měly působit ve prospěch růstu, jsou politika centrálních bank, která naznačuje postupné uvolňování, a poptávka investorů po investičních produktech, které sledují vývoj tržních cen těchto komodit.
C:\fakepath\koruna.jpeg

ČMKOS dál odhaduje pro letošek inflaci 5 procent

15.02.2024 Odbory dál pro letošek odhadují míru inflace kolem pěti procent i po nižší lednové hodnotě, než se původně očekávalo. Zdražování podle odborářů neskončilo, a to kvůli nejistotám v mezinárodním prostředí i kvůli oslabení koruny. ČTK to sdělil předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Odbory dál také kritizují vládní konsolidační balíček se změnami DPH, které podle nich k růstu cen přispívají.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Inflace v lednu zpomalila na 2,3 pct, opozice je však kritická

15.02.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) zpomalení inflace znamená konec zdražování, přispěly k němu i kroky vlády. Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl snížení inflace do tolerančního pásma centrální banky uvítal, upozornil však na přetrvávající rizika, kvůli nimž zůstanou úrokové sazby vyšší, než bylo v minulosti obvyklé. Pokles inflace podle analytiků znamená, že ceny rostou pomaleji, nikoli však návrat na jejich dřívější úroveň. Například analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák upozornil, že za roky 2022 a 2023 se cenová hladina zvedla o 27,3 procenta.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Fiala: Zpomalení inflace znamená konec zdražování

15.02.2024 Zpomalení inflace na 2,3 procenta znamená konec zdražování a konec nejistoty ohledně budoucnosti. Novinářům to v komentáři k dnes zveřejněné informaci o lednovém růstu spotřebitelských cen řekl premiér Petr Fiala (ODS). Podle něj k poklesu inflace přispěly i kroky vlády, zejména rozpočtová konsolidace a tlak na výrobce a obchodníky ke snížení cen.
img

Dobrá zpráva – plyn a elektřina prudce zlevňují

15.02.2024 Energetická krize v Evropě dále odeznívá s tím, jak pokračuje pokles cen plynu a elektřiny. Evropský plynový benchmark TTF od začátku roku odepsal více než 20 % na 25 EUR/MWh, viditelně však klesají i ceny delších forwardových kontraktů. Aktuálně se plyn na příští zimu 2024/2025 obchoduje již pod úrovní 30 EUR/MWh. K podobnému zlevnění dochází také u elektřiny – cena pro rok 2025 poklesla na 75 EUR/MWh, pro další rok pak na 70, resp. 65 EUR/MWh.
img

„Valentýn” by se mohl pořádně prodražit; cena kakaa na vrcholu!

14.02.2024 Statistiky ukazují, že sladkosti, zejména čokoládové výrobky, jsou jedním z nejoblíbenějších valentýnských dárků. Zdá se však, že brzy budeme muset změnit své zvyky, pokud nechceme nést přemrštěné náklady. Důvodem je historické ocenění kakaa a je zajímavé, že neexistují žádné velké vyhlídky na zlepšení této situace.
img

Bude euru hozeno záchranné lano?

09.02.2024 Pokles výnosů státních dluhopisů díky úspěšným aukcím tříletých a desetiletých cenných papírů a pokračující rally amerických akciových indexů – to vše vytvořilo pro býky na EUR/USD příznivé prostředí, kterého se snažili využít. Bohužel se hlavnímu měnovému páru nepodařilo prorazit nad úroveň 1,078.
C:\fakepath\trader-08022024-43-zm.jpg

ČNB snížila základní úrokovou sazbu na 6,25 procenta, koruna oslabila

08.02.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta. Jeden ze sedmi členů rady navrhoval pokles až na šest procent. Koruna v reakci na snížení sazeb oslabila o 24 haléřů na 25,21 EUR/CZK, je tak nejslabší od května 2022. Podle analytiků centrální banka úrokovou sazbu snížila kvůli přesvědčení, že inflace v Česku slábne. Podle nové prognózy ČNB by lednová meziroční inflace měla klesnout ke třem procentům z prosincových 6,9 procenta, za celý rok bude průměrně 2,6 procenta. ČNB také zhoršila odhad vývoje hospodářství, hrubý domácí produkt (HDP) podle ní letos vzroste o 0,6 procenta, když v listopadu čekala 1,2 procenta.
C:\fakepath\Michl4.jpg

ČNB zhoršila výhled ekonomiky, letos čeká růst HDP 0,6 procenta

08.02.2024 Česká národní banka (ČNB) zhoršila výhled vývoje tuzemské ekonomiky. Hrubý domácí produkt (HDP) letos vzroste o 0,6 procenta, zatímco listopadová prognóza ČNB čekala růst 1,2 procenta. Odhad letošní inflace ČNB ponechala na 2,6 procenta. Novou makroekonomickou prognózu dnes novinářům představil guvernér ČNB Aleš Michl.
img

Míra nezaměstnanosti v Česku roste, je nejvyšší za takřka tři roky. Pokud nebereme v potaz dobu covidu, je nyní nejvyšší za takřka sedm let, takže pro ČNB jde o další důvod, aby dnes snížila úrokovou sazbu hned o 0,5 procentního bodu

08.02.2024 Míra nezaměstnanosti v Česku letos v lednu vykázala úroveň rovných čtyř procent. Překonala tak drtivou většinu expertních odhadů, které nejčastěji počítaly s tím, že bude činit 3,9 procenta. Jedná se o nejvyšší míru nezaměstnanosti od dubna 2021. Tehdy se ovšem země druhým rokem potýkala s pandemií covidu, která si kvůli ekonomickým omezením vyžádala přechodný růst míry nezaměstnanosti. Nyní je však situace jiná. Míra nezaměstnanosti stoupá primárně z ekonomických důvodů, nikoli z důvodů předcházení zdravotnímu riziku. Vynecháme-li dobu covidu, je nejvyšší od srpna 2017.
img

Dolar mění svůj status – z bezpečného aktiva se stává výnosovou měnou: jak to ovlivní EUR/USD?

08.02.2024 Hlavním paradoxem trhu na začátku roku 2024 je současná rally amerického dolaru s akciovými indexy. Americký dolar je obvykle vnímán jako bezpečné aktivum, které roste během období nepokojů, recese nebo přírodních katastrof. Silná americká ekonomika, kterou naznačuje klesající index volatility VIX, však odráží nedostatek strachu mezi investory. I zemětřesení v Japonsku mělo větší dopad na jen než na index amerického dolaru. Může za takových podmínek zaznamenat EUR/USD pokles?
C:\fakepath\zlato2.jpg

Poptávka po zlatě loni stoupla o tři procenta na rekordních 4899 tun

31.01.2024 Celosvětová poptávka po zlatě loni stoupla o tři procenta na rekordních 4899 tun. Pomohla k tomu hlavně vysoká poptávka na mimoburzovním trhu, ale také nákupy centrálních bank. Ve své zprávě to dnes uvedla Světová rada pro zlato (WGC). Další růst se čeká i v letošním roce, protože americká centrální banka (Fed) se chystá snižovat úrokové sazby, což by mohlo ceny zlata podpořit.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Český HDP loni klesl o 0,4 procenta, podle analytiků je to důsledek inflace

30.01.2024 Česká ekonomika loni klesla o 0,4 procenta po růstu o 2,4 procenta v roce 2022. V posledním čtvrtletí loňského roku se hrubý domácí produkt (HDP) mezikvartálně zvýšil o 0,2 procenta, meziročně klesl o 0,2 procenta. Předběžný odhad vývoje ekonomiky dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků je loňský hospodářský pokles důsledkem vysoké inflace, údaje za čtvrté čtvrtletí ale dávají naději na obrat k lepšímu. V evropském srovnání česká ekonomika loni zaostávala, Evropská unie jako celek loni podle Eurostatu hospodářsky rostla o 0,5 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: HDP loni klesl kvůli inflaci, nová data naznačují změnu k lepšímu

30.01.2024 Loňský pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta je důsledek vysoké inflace, kvůli které se snížila spotřeba domácností. Údaje za poslední čtvrtletí roku, kdy se HDP mezikvartálně zvýšil o 0,2 procenta, naznačují obrat hospodářské situace k lepšímu, letošní rok už by měl přinést ekonomický růst. V hodnocení dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) se na tom shodují analytici oslovení ČTK.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika se loni pod tlakem globálních krizí propadla o 0,3 procenta

15.01.2024 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se v loňském roce následkem dopadů globálních krizí propadl o 0,3 procenta. Dnes to na tiskové konferenci v Berlíně na základě prvního odhadu oznámila šéfka Spolkového statistického úřadu Ruth Brandová. Na loňský rok vláda počítala s hospodářským poklesem o 0,4 procenta, na letošek už ale počítá s růstem. Ten zatím odhaduje na 1,3 procenta. Hospodářský propad za loňský rok je v souladu s očekáváním analytiků.
img

Česká koruna a švýcarský frank jsou dvě nejvýkonnější evropské měny uplynulých čtyř tak pohnutých let, překonávají euro. Koruna v těžkých časech obstála, ukazují tvrdá data

09.01.2024 Koruna je v náročném období od začátku roku 2020 reálně vůbec nejvýkonnější evropskou měnou, předčí i švýcarský frank nebo euro. Přechodem na euro ztratí Česko možnost dohánět bohatší země skrze kurs, zbude jenom inflační kanál. Z hlediska vývoje nominálního kursu vůči dolaru je pak koruna druhou nejvýkonnější měnou uplynulých čtyř let, po švýcarském franku.
img

Auta táhla zahraniční obchod, průmysl naopak potopila

08.01.2024 Listopadová data z reálné ekonomiky vyzněla spíše negativně. Česká průmyslová produkce vlivem nižší výroby automobilů výrazně poklesla, stejně tak i stavební produkce, na kterou dopadlo nadprůměrně deštivé počastí i vysoké ceny stavebních prací a materiálů. Překvapivě pozitivním výsledkem skončil naopak zahraniční obchod, kterému pomohl vývoz automobilů a nižší a levnější nákupy ropy a zemního plynu. Celkově tedy čtvrté čtvrtletí nevyznívá pro českou ekonomiku zatím příliš dobře.
img

Stavebnictví pod vodou

08.01.2024 Listopadová stavební produkce výrazně zklamala. Meziměsíční pokles činil výrazných 3,8 %, což znamenalo, že říjnový meziroční pokles o 0,6 % se v listopadu prohloubil až na -6,5 %. Stavebnictví dlouhodobě trpí nízkou investiční aktivitou, roli hrají vysoké náklady financování a neposlední řadě i vysoké ceny stavebních prací a materiálů, které není slabá koupěschopná poptávka ochotná akceptovat. V samotném listopadu pak výraznou roli sehrálo i deštivé počasí. Podle ČSÚ byl listopadový úhrn srážek nejvyšší od roku 1961.
img

Stavebnictví v listopadu zklamalo. Škodí mu vysoké úrokové sazby i neochota vlády stavět „hladové zdi“

08.01.2024 Stavebnictví v listopadu zklamalo. Meziročně se propadlo o 6,5 procenta, což značí jeho největší pokles od letošního dubna. Stavebnictví dusí vysoké úrokové sazby a investiční nejistota, kteréžto oba faktory jsou důsledkem zejména mimořádně vysoké inflace uplynulých více než dvou let. Inflace současně podvazuje poptávku po vlastnickém bydlení v důsledku vysokých úrokových sazeb hypoték. K trvalejším nepříznivým trendům se loni v listopadu přidalo nevlídné, deštivé počasí, které rovněž brzdilo stavební práce.
img

Přebytek zahraničního obchodu ČR je nejvyšší za tři roky, průmyslová výroba se ale propadá nečekaně hluboko

08.01.2024 Dnes zveřejněné listopadové ukazatele k tuzemskému zahraničnímu obchodu a k průmyslové výrobě poskytují značně rozdílný obrázek, přestože jde o částečně provázané sféry.
C:\fakepath\trader-05012024-uvod.png

Forex: Výhled roku 2024

05.01.2024 S novým rokem ihned převzal iniciativu americký dolar a tradeři si uvědomili, že snižování úroků v USA zdaleka není tak jisté, jak si to ještě před Vánoci účastníci trhu malovali. Americká centrální banka (Fed) tak bude v roce 2024 dirigovat měnové páry, a to dokonce i ty, kde nefiguruje americký dolar, protože rizikové měny včetně české koruny reagují více citlivě na měnovou politiku Washingtonu.
img

Deficit státního rozpočtu loni dosáhl 288,5 mld. CZK

04.01.2024 Státní rozpočet uzavřel rok 2023 se schodkem 288,5 mld. CZK. V meziročním srovnání se jedná o 71,9 mld. CZK mírnější deficit a oproti schváleným 295 mld. CZK pak o 6,5 mld. CZK lepší výsledek. V samotném prosinci se schodek stejně jako v předchozích dvou měsících prohloubil. Stát sice inkasoval druhou zálohu na tzv. windfall tax (WFT) a závěrečnou splátku DPPO, avšak proti tomu v závěru roku tradičně narůstají běžné i kapitálové výdaje. Část z mimořádných výdajů (ve výši zhruba 14 mld. CZK) související s kompenzacemi firem bude vyplacena ještě začátkem letošního roku.
C:\fakepath\zlato-29122023.jpg

Cena zlata letos vzrostla nejvíce za tři roky a skončila nad 2000 USD

29.12.2023 Cena zlata v letošním roce stoupla o více než 13 procent, nejvíce za poslední tři roky, a končí rok nad úrovní 2000 USD (44.700 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Cenu nejnověji podpořily naděje, že centrální banka USA (Fed) by mohla snížit úrokové sazby již v březnu, během roku také geopolitické a ekonomické problémy. Další drahé kovy - stříbro, platina a palladium, zaznamenaly pokles. Ztráta palladia byla nejvyšší od roku 2008, uvedla agentura Reuters.
img

Akciové indexy uzavřely rok na rekordních hodnotách

29.12.2023 V posledních několika letech se pravidelně střídají kladné a záporné roky. Letos akciové indexy uzavírají rok na rekordních hodnotách.
img

Tisková konference ČNB - Klíčové body

21.12.2023 ČNB dnes snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů a hlavní úroková sazba dosahuje 6,75 %, přesto ČNB vyslala trhům relativně jestřábí signál.
img

Domácí ekonomika pod vlivem „oligopolů“

19.12.2023 V posledních týdnech se opět po delší době začíná diskutovat o tržní síle, moci antimonopolního úřadu nebo vlivu velkých společností na ceny. Bojuje tedy naše ekonomika s oligopoly? A jaké vlastně jsou průvodní znaky této tržní struktury, případně jak s nimi z pohledu hospodářské politiky můžeme „zatočit“?
C:\\fakepath\\Global3.png

OECD zhoršila výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 2,9 procenta

29.11.2023 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zhoršila výhled růstu globální ekonomiky na letošní rok na 2,9 procenta, zatímco dosud počítala s tříprocentním růstem. Příští rok tempo růstu dál zpomalí a dosáhne 2,7 procenta, globální ekonomika se ale vyhne takzvanému tvrdému přistání. OECD to uvedla ve své dnešní zprávě.
img

Bonsaj za milion? Je nám líto, ale už je prodaná!

27.11.2023 O alternativních investicích do pamětních mincí, starožitných automobilů, uměleckých obrazů nebo alkoholu na bázi whisky toho bylo napsáno mnoho, ale slyšeli jste už o investici do pokojových rostlin? Jak už to tak u sběratelství bývá, vášeň nezná hranic - dokonce ani těch finančních. Takovéto speciální "exempláře" se dají vydražit v rozmezí několika tisíc až několika milionů dolarů. Ve společnosti Wonderinterest Trading LTD jsme se blíže podívali na to, jaké jsou jejich výhody a také na co si dát při takové investici pozor.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá vláda kvůli vysokým cenám elektřiny podpoří průmyslové podniky

09.11.2023 Německá vláda kvůli vysokým cenám elektřiny podpoří průmyslové podniky, dohodla se kvůli tomu na pětiletém balíku opatření. Kancléř Olaf Scholz dnes řekl, že firmy jen příští rok pocítí úlevu až 12 miliard eur (přes 295 miliard Kč). Opatření jsou financována v rámci takzvané dluhové brzdy, uvedl ministr financí Christian Lindner.
img

Tisková konference ČNB - Klíčové body

02.11.2023 Bankovní rada ČNB dnes ve 14:30 ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Měnový pár EUR/CZK od zveřejnění až do začátku tiskové konference guvernéra Aleše Michla poklesl asi o 0,4 %.
img

Ziskové zprávy pro rok 2023 – Wall Street Memes vs. Shiba Memu. Které ICO je lepší?

31.10.2023 Kryptoměnový průmysl překypuje nově vznikajícími digitálními aktivy a blockchainovými investicemi, které ukazují směrem k umělé inteligenci jako dalšímu atraktivnímu růstovému odvětví na trhu. Mezi krypto projekty upřednostňující umělou inteligenci patří i Shiba Memu, trochu jiná meme mince, jejíž ICO již od svého spuštění v červenci vyvolává neuvěřitelný zájem.
img

🟡 Zlato je opět na vzestupné vlně

25.10.2023 Ještě před necelým měsícem dávala otázka, zda zlato dosáhne 2 000 dolarů za unci, jednoznačný smysl. V té době zlato testovalo oblast 1 800 USD a bylo nejníže od března letošního roku. Nečekaná geopolitická událost v podobě konfliktu na Blízkém východě vrátila zlato pod bedlivý dohled investorů a v jednu chvíli se přiblížilo ke zmiňované psychologické úrovni. Teoreticky bychom si měli klást otázku nikoli zda, ale kdy zlato dosáhne 2 000 USD za unci, i když v nejbližší době může být odpověď na tuto otázku komplikovaná. Bude zlato schopno dosáhnout úrovně výrazně nad 2 100 USD až Fed rozvolní svou politiku a dojde tak k poklesům výnosů?
C:\fakepath\graf-24102023-uvod.png

Zlato útočí na 2000 USD, indexy opět oslabovaly

24.10.2023 Tento týden pokračuje výsledková sezóna a reportovat budou giganti Meta (Facebook), Alphabet (Google), Microsoft a další. Co očekávat od indexů? To si povíme v dnešním článku.
C:\fakepath\Santa-Claus-Rally-23102023.jpg

Máme v roce 2023 očekávat Santa Claus rally?

23.10.2023 Do Vánoc zbývají necelé tři měsíce a tradeři se poohlížejí po příležitostech, které by jim mohly vánoční svátky finančně zpříjemnit. Jednou z těchto možností je jev, kterému se ve finanční hantýrce říká Santa Claus Rally. O co jde si povíme v dnešním článku.
img

Nastává éra dluhopisů?

18.10.2023 Dluhopisy jakožto třída aktiv jsou obecně považovány za konzervativní a bezpečnou investici. Nicméně dlouhou dobu byly stěží ziskové, a tak byly v portfoliích investorů podvažovány ve prospěch jiných, především akciových investic. Nyní se ale karta obrací, stojí za to věnovat těmto cenným papírům pozornost.
C:\fakepath\ropa-17102023.jpg

Inflace v USA a rostoucí cena ropy

17.10.2023 Výsledková sezóna zahájila pozitivně - skvělými hospodářskými výsledky u velkých amerických bank. Jenže témata jako inflace v USA, konflikt v Izraeli či lavírování nad cenami ropy, mohou ještě trhy zahýbat. Do jaké míry se tak může stát, si rozebereme v dnešním článku.
C:\fakepath\1280x720_Salomons_Marktausblick.png

Birkenstock IPO: Ikonický výrobce obuvi vstupuje na burzu

11.10.2023 Od začátku loňského roku nebylo pro společnosti, které chtěly získat peníze vstupem na burzu, zrovna ideální období. Svět čelí stále větším rizikům v podobě války, vysoké inflace a rostoucích úrokových sazeb, a tak společnosti z této oblasti stále vyčkávají v záloze. Existuje však několik výjimek, jako například britský výrobce čipů Arm, který před několika týdny vstoupil na burzu. Nyní se k ní připojil německý výrobce pedálů a sandálů Birkenstock (více info ve videu).
img

Ropná společnost Exxon koupí za 59,5 miliardy USD konkurenční firmu Pioneer

11.10.2023 Americká ropná společnost Exxon Mobil koupí svého konkurenta Pioneer Natural Resources. Transakce v hodnotě 59,5 miliardy USD (1,4 bilionu Kč) se uskuteční formou výměny akcií a je největším převzetím Exxonu od nákupu firmy Mobil Oil v roce 1998 a největší akvizicí v letošním roce. Exxon se díky převzetí stane největším producentem na největším americkém ropném poli a zajistí si desetiletí nízkonákladové těžby, uvedla agentura Reuters.
C:\\fakepath\\izrael-10102023.png

Útok na Izrael otřásá trhy

10.10.2023 Hlavní zprávou z minulého týdne měla být data z amerického trhu práce. Bohužel jsme se dočkali nečekaného útoku hnutí Hamás na Izrael, který všechny zaskočil svým rozsahem a brutalitou. Pozornost všech se proto nyní upírá tímto směrem a trhy na to samozřejmě reagují. Co je možné očekávat?
C:\fakepath\globalni dan.jpg

Reuters: Konflikt na Blízkém východě je novým rizikem pro ekonomický výhled

09.10.2023 Vypuknutí vojenského konfliktu na Blízkém východě může způsobit, že centrální bankéři budou nuceni bojovat s novými inflačními trendy a zároveň zasadit ránu ekonomické důvěře v době, kdy se zdá, že se zvyšuje naděje na zvládnutí prudkého růstu cen vyvolaného pandemií a ruskou invazí na Ukrajinu. Agentuře Reuters to řekli oslovení analytici. Izraelský šekel v reakci na konflikt vůči dolaru klesl nejníže za sedm let, což přimělo izraelskou centrální banku k rozhodnutí, že prodá až 30 miliard USD (695,7 miliardy Kč) z dolarových rezerv, aby měnu podpořila.
img

Čeká nás změna paradigmatu?

05.10.2023 V tomto okamžiku máme buď příležitost zafixovat po čtyřech dekádách sazby na maximu současného cyklu, nebo se nacházíme v bodě zvratu, kdy kvůli růstu vládních zásahů dojde v schumpeterovském okamžiku tvořivé destrukce k posunu celého paradigmatu v oblasti hospodářské politiky.
img

Pohonné hmoty v Česku po dlouhé době zlevňují. Prudký pád cen ropy stahuje dolů i ruský rubl, který včera opět oslabil a prodával se za „potupný“ méně než jeden americký cent

05.10.2023 Několikaměsíční zdražování pohonných hmot v Česku se v uplynulém týdnu zastavilo. Ceny pohonných hmot jsou však nadále poblíž svých už takřka ročních maxim. Navíc zlevnění je zřejmě jen přechodné a nejpozději od poloviny října se obnoví zdražování. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil od minulé středy v průměru o sedm haléřů na 40,51 koruny za litr a nafta o dva haléře na 40,41 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.
img

Síla amerického dolaru drtí rubl, přestože je Kongres rozhádaný jako málokdy. V Kremlu se z rozhádaného Kongresu ani moc neradují, mají totiž bolehlav právě ze slabého rublu

04.10.2023 Je to paradoxní. Americký Kongres se otřásá v základech, frakce Republikánské strany jsou rozhádané natolik, že se tomu diví dokonce i exprezident Trump, ratingová agentura Moody’s varuje, že Spojeným státům sníží hodnocení dluhu – poprvé od roku 1917. A dolar přesto posiluje, nejvíce za posledních skoro deset let. Zato v Kremlu, v němž – zvenčí viděno – je voda na rozdíl od Kongresu zcela stojatá, se evidentně „třepou“, kam až zase spadne rubl. Vždyť včera se přechodně propadl nad psychologicky a ideologicky důležitou hranici 100 za dolar.
img

BREAKING: Bowman je pro další zvýšení úrokových sazeb! USDIDX na 10měsíčních maximech

02.10.2023 Michelle Bowmanová varuje, že „pravděpodobně bude vhodné“ sazby nadále zvyšovat a držet je nějakou dobu na restriktivních úrovních. Bankéřka dodala, že inflace zůstává příliš vysoká a stále vidí riziko, že vysoké ceny energií by mohly zvrátit nedávný pokrok proti rostoucím cenám v ekonomice.
img

Pohonné hmoty v Česku dále zdražují – a zdražovat budou. Ropa se řítí k hranici 100 dolarů za barel a je nejdražší za celý letošní rok, současně je koruna vůči dolaru nejslabší za celý letošek

28.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku dále stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,43 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o 21 haléřů na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,58 koruny. Za poslední týden tedy podražil o deset haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
img

Shrnutí dne: Ropa dosahuje nových rekordů

27.09.2023 Výrazné obavy týkající se zásob ropy v USA způsobují prudký nárůst cen ropy. Brent i WTI dnes posilují o více než 3 % v důsledku dalších škrtů ze strany OPEC+ a rizika spojeného s příliš nízkými zásobami v americkém ropném uzlu v Cushingu.
img

Dosáhne ropa 100 dolarů za barel? 🛢️

27.09.2023 Ropa je jedním z hlavních faktorů přispívajících k problému nekontrolovatelné inflace na celém světě. Když Rusko zaútočilo na Ukrajinu, nejistota ohledně dodávek vyhnala ceny na téměř 130 dolarů za barel. Když však trh viděl, že neexistují žádné globální problémy s dodávkami ropy, cena od června předchozího roku do června letošního roku výrazně klesla. Ale rekordní celosvětová poptávka a silné globální omezení těžby ze strany OPEC+ přivedly zpět duch 100 dolarů za barel. To může naznačovat, že boj s inflací zdaleka nekončí.
C:\fakepath\kanada-27092023.jpg

Kanadský dolar černým koněm podzimu

27.09.2023 Kanadský dolar si do letošního posledního čtvrtletí nese zajímavý potenciál výnosu a rizika. Fundamentálně by mu měly pomáhat vysoké ceny ropy i provázanost se silnou americkou ekonomikou. Zpomalení Číny nemusí Kanadu tolik trápit, na rozdíl od takové Austrálie. A sankce proti Rusku hrají do karet místním těžařům potaše, uranu, hliníku nebo i zlata, které se na světový trh dostává mnohem jednodušeji a za vyšší cenu, protože Kanada je oproti Rusku preferovaným dodavatelem těchto komodit.
img

Pohonné hmoty v Česku rychle zdražují – a zdražovat budou. Ropa zřejmě brzy pokoří hranici 100 dolarů za barel

21.09.2023 Ceny pohonných hmot v Česku rychle stoupají, zejména pak nafta. Včera se litr motorové nafty prodával průměrně celorepublikově už za 40,22 koruny, vyplývá z dnes zveřejněných údajů CCS. Jedná se o nejvyšší cenu nafty od začátku loňského prosince. Za poslední týden nafta zdražila o výraznou 1,34 Kč na litr. Benzín nyní vyjde na průměrně na 40,48 koruny. Za poslední týden tedy podražil o 43 haléřů na litr a je nejdražší od konce loňského listopadu.
C:\fakepath\ropa-20092023.jpg

Bude ropa za 100 dolarů?

20.09.2023 Ropa Brent se blíží k hranici 100 dolarů za barel, což vyvolává obavy z možné recese v USA a inflačních tlaků. V minulosti totiž vysoké ceny energií provázel hospodářský pokles v USA. Snahy amerického Fedu o kontrolu inflace by tak před jeho středečním zasedáním mohly kvůli rostoucím cenám ropy narazit na zásadní překážky. Co je tedy možné očekávat?
img

OPEC+ svými činy zvyšuje riziko stagflace

18.09.2023 Cena ropy Brent se přiblížila k 93 dolarům za barel, a dosáhla tak nového desetiměsíčního maxima. WTI se blíží 90 USD. Produkční omezení kartelu OPEC+ zvyšují napětí na trzích a vyvolávají otázky ohledně jeho skutečných záměrů. Náš cenový výhled tak musí odrážet skutečnost, že se OPEC+ podle všeho soustředí spíš na cenovou optimalizaci než na vytvoření vyváženého a stabilního trhu. Proto nelze vyloučit krátkodobé riziko, že se Brent vyšplhá nad 95 USD.
img

Pád cen v zemědělství nezpomaluje

18.09.2023 Po šesti měsících meziměsíčních poklesů tentokrát ceny průmyslových výrobců stouply o 0,2 %. V meziročním srovnání ceny rostly o 1,8 %. Srpnový výsledek tak předčil naší i tržní prognózu, přesto se jedná o výrazné uklidnění cenových tlaků na straně nabídky.
img

Německu i Česku hrozí deindustrializace. S vládou kancléře Scholze není spokojeno 80 procent Němců, na výraz „energetická přeměna“ jsou alergičtí

17.09.2023 O Německu se už opět, po letech, hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. V ekonomických problémech je ale celý starý kontinent. Bezprostředně jej ničí zejména důsledky války na Ukrajině, včetně energetické drahoty, které výrazně snižují globální konkurenceschopnost nejen německých firem a podniků. Má to zásadní dopad už i na náladu Němců. Hned 79 procent z nich není s vládou kancléře Scholze spokojeno, vyplývá z aktuálního průzkumu ARD. Už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“ a Scholzovi spolustraníci kancléři doporučují se jeho užití na veřejnost zcela vystříhat.
img

EUR/USD ustupuje, dolar roste na základě pozitivních ekonomických dat

15.09.2023 Na konci týdne se americkému dolaru podařil návrat na scénu a popostrčil zpět svůj evropský protějšek. Euro v reakci na rozhodnutí Evropské centrální banky (ECB) o úrokových sazbách výrazně oslabilo. Analytici však očekávají postupné oživení eura, které se v současnosti snaží dostat ze svých minim.
C:\fakepath\Lehman-Brothers-15092023-1.jpg

Bankrot Lehman Brothers před 15 lety šokoval svět a krize se začala šířit jako epidemie

15.09.2023 Dnes je tomu přesně 15 let, kdy došlo k vyhlášení bankrotu americké investiční banky Lehman Brothers. Její pád byl symbolem finanční krize. Bylo pondělí 15. září 2008 a nad ránem požádala banka Lehman Brothers o ochranu před věřiteli. A největší bankrot v amerických dějinách spustil lavinu po celém světě. V dnešním článku si připomeneme tuto historickou událost, shrneme si všechny důležité údaje kolem Lehman Brothers a zároveň se podíváme na největší burzovní krachy v historii.
C:\\fakepath\\Ceska republika.jpg

Analytici: Hospodářský vývoj v Německu brzdí oživení české ekonomiky

13.09.2023 Hospodářský vývoj v Německu brzdí oživení české ekonomiky. Shodli se na tom analytici, které ČTK oslovila. Zároveň ale s poklesem německé ekonomiky při kalkulacích výhledu české ekonomiky počítají. Svaz německého průmyslu (BDI) zhoršil výhled ekonomiky na letošní rok a nově v Německu očekává propad hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta.
img

Zlato bude testováno

13.09.2023 Bez ohledu na to, jak silný je protivítr, zlato pokračuje v boji. Při pohledu na rychlý růst amerických státních dluhopisů a silnou pozici amerického dolaru by se dalo předpokládat, že se drahý kov bude obchodovat o 100–200 dolarů za unci levněji. Vysoká poptávka po fyzických aktivech však podporuje ceny. Býci v XAU/USD mají stále naději na další globální ekonomické zpomalení.
img

Ranní okénko - Dnes trhy může rozhýbat výsledek americké inflace

13.09.2023 O vrcholu dnešního ekonomického kalendáře je jasno. V odpoledních hodinách dorazí na trh informace o srpnovém vývoji cen ve Spojených státech. V případě meziroční inflace je očekáván opětovný nárůst, kdy medián trhu počítá s 3,6 % (3,2 % v červenci), růst by inflace měla i v meziměsíčním srovnání (0,6 % po 0,2 % v červenci). Důvodem růstu jsou především ceny pohonných hmot, které během srpna výrazněji rostly.
img

Forex: Americká inflace v srpnu zrychlila

13.09.2023 Inflace ve Spojených státech v srpnu podle našeho odhadu v důsledku růstu cen pohonných hmot zrychlila. Po očištění o volatilní ceny potravin a energií ale dále zvolňuje. Evropská průmyslová produkce v červenci zřejmě propadla o více než jedno procento. Směrem dolu ji táhl německý a irský průmysl, v ostatních velkých ekonomikách jeho výstup naopak rostl. Česká bilance běžného účtu podle nás skončila v červenci opět v deficitu, ačkoli ve srovnání s předchozím měsícem ani ne polovičním. Stál za tím nižší odliv dividend, zároveň ale horší výsledek obchodní bilance.
img

Inflace klesá už jen nepatrně, je stále čtyřikrát vyšší než cíl České národní banky a letos už výrazněji neklesne. Nahoře ji drží vysoké ceny energií a odeznívající efekt vysoké srovnávací základny loňského roku

11.09.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v srpnu rostly – dle očekávání – meziročním tempem 8,5 procenta. Tuto úroveň očekával jak trh, tak Česká národní banka ve své aktuální prognóze. Jedná se o nejnižší úroveň meziroční inflace za celé období od prosince 2021. V meziměsíčním pohledu však inflace v srpnu vykázala o něco vyšší úroveň, než se obecně čekalo. Ceny během srpna totiž poskočily o 0,2 procenta, zatímco tuzemští i zahraniční analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali, že to bude nejpravděpodobněji jen o 0,1 procenta.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Průmyslová výroba v Německu klesla opět více, než se čekalo, dolů ji táhnou auta

07.09.2023 Průmyslová výroba v Německu klesla v červenci proti předchozímu měsíci o 0,8 procenta. Je to opět větší pokles, než se čekalo, a zároveň třetí meziměsíční snížení po sobě. Dolů výrobu táhl stejně jako v červnu především prudký propad automobilového průmyslu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Podle deníku Financial Times se tak stupňuje tlak na německou vládu, aby dělala víc pro vyvedení ekonomiky z útlumu.
img

Červencová data z reálné ekonomiky výrazně zklamala

06.09.2023 Červencová data z reálné ekonomiky výrazně zaostala za našimi i tržními očekáváními. Silně poklesl výstup průmyslové i stavební výroby, zahraniční obchod skončil poprvé od začátku roku v deficitu. Nepříznivě překvapil zpracovatelský průmysl, který po dvou měsících meziměsíčních růstu poklesl o téměř čtyři procenta. Meziměsíční snížení výstupu ale zaznamenala většina průmyslových odvětví. Nepotěšilo ani stavebnictví, které se po květnovém a červnovém růstu výrazně propadlo. Vstup české ekonomiky do druhého pololetí je tak vrávoravý a může signalizovat slabší výkonnost ve třetím čtvrtletí letošního roku.
img

Po dvou nadějných měsících přišel v červenci opět hluboký pokles stavební produkce

06.09.2023 Tuzemská stavební produkce v červenci meziměsíčně klesla o výrazných 3,8 %. V podstatě tak odmazala růst z předchozích dvou měsíců, který dával naději na obrat negativního trendu. Zatímco v červnu byla stavební produkce v meziročním vyjádření vyšší o 0,9 %, v červenci již opět klesla o 2,1 %. Ve srovnání s předpandemickým únorem 2020 stavebnictví zaostávalo o výrazných 5,2 %.
img

Dokáže ropa dosáhnout 100 dolarů za barel?

04.09.2023 V posledních týdnech jsme ve Spojených státech zaznamenali výrazný pokles zásob ropy. Důvodem je omezený růst výroby a relativně nízký dovoz. Zajímavé je, že poptávka ve Spojených státech nevypadá příliš dobře, takže hlavním faktorem, který způsobuje růst cen na trhu s ropou, je nabídka.
img

Graf dne - USDCAD (31.08.2023)

31.08.2023 Tento týden jsme se dočkali několika důležitých makro publikací z USA a několik dalších nás ještě čeká. Údaje o nově otevřených pracovních místech (JOLTS) však ukázaly, že trh práce začíná oslabovat. O den později jsme se dočkali revize HDP v USA, který se ukázal být nižší, než se původně očekávalo. Konečný anualizovaný HDP činil 2,1 % oproti očekávaným 2,4 % meziročně. Pokud nadcházející údaje za zbytek týdne potvrdí oslabení trhu práce a ekonomiky, mohlo by to prohloubit pokles dolaru. Horší údaje zvyšují pravděpodobnost, že Fed pozastaví zvyšování úrokových sazeb. Na druhé straně kanadský dolar v poslední době podporují vysoké ceny ropy a poměrně solidní makroekonomické údaje. Kanadské ekonomice se daří poměrně dobře a inflace v poslední zprávě za červenec klesla na 3,3 % meziročně.
img

Třetina německého průmyslu zvažuje odchod do zahraničí, kvůli vysokým cenám energií. Hrozba deindustrializace Německa – a tím pádem i Česka – nikdy nebyla vyšší

29.08.2023 Německé firmy a podniky ve vzrůstající míře omezují své investice na domácí půdě a zvažují, či již uskutečňují odchod do zahraničí. Důvodem jsou vysoké ceny energií, které decimují nejen německou, ale i mnohé další evropské ekonomiky.
img

Německá ekonomika padá a s ní i ta česká. Drtí ji stále vysoké ceny elektřiny – vyšší o 312 % v porovnání s předválečnými léty – a překonaná schémata, v nichž EU uvažuje, i třeba ve vztahu k Indii

25.08.2023 Důvěra v německou ekonomiku se v srpnu opět otřásla. Její ukazatel, který sestavuje Ifo institut, klesl na úroveň 85,7 bodu, z revidované červencové úrovně 87,4. Klíčoví představitelé německých firem a podniků tedy propadají ještě větší skepsi ohledně současného i pro nejbližší měsíce vyhlíženého ekonomického vývoje, než předpokládali analytici oslovení agenturou Bloomberg. Letos ve druhém čtvrtletí přitom hospodářství našeho západního souseda jen stagnovalo, jak potvrdila dnes rovněž zveřejněná data.
img

Mohou evropské akcie dál ignorovat špatné zprávy?

21.08.2023 Když pomineme první měsíce pandemie, je současný ekonomický růst v Evropě nejhorší od období 2011-2013. Letos v zimě navíc nelze vyloučit ani novou energetickou krizi. Německo upadlo do recese a tamní průmysl je na kolenou. Jak dlouho ještě mohou investoři ignorovat varovná znamení? Výsledková sezóna ve 2. čtvrtletí jen potvrdila, že je růst výnosů v Evropě už tři kvartály záporný. Vzhledem k těmto vyhlídkám a skutečnosti, že se Německo znovu stává „nemocným mužem Evropy", jsou ceny evropských akcií oproti americkým nejnižší od roku 2006. Investoři se v rekordních počtech odvracejí od Evropy směrem k USA.
C:\fakepath\fed-11082023.png

Vysněná 2 %

11.08.2023 Tento týden jsme se dozvěděli vývoj inflace v USA i v České republice. Média se věnovala především celkovému růstu cen, který meziročně ve Spojených státech mírně zrychlil z 3,0 na 3,2 %, kdežto u nás zpomalil z 9,7 na 8,8 %. Nic nového, postupně se blížíme k cílovaným dvěma procentům a slovy centrálních bankéřů „dokud si nebudeme jisti udržitelnosti inflace v blízkosti cíle, žádné snižování sazeb nebude“.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čínský vývoz a dovoz v červenci klesly dvouciferně, více než se čekalo

08.08.2023 Čínský vývoz se v červenci meziročně snížil o 14,5 procenta, nejvíce od února 2020. Dovoz klesl o 12,4 procenta, obě hodnoty jsou horší, než se čekalo. Údaj dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad. Na vině je klesající poptávka v zahraničí i v samotné Číně. Zahraniční obchod nevykazuje známky oživení už několik měsíců a brzdí růst druhé největší světové ekonomiky.
img

VIDEO: 📊 TA (24.7.) - Fondy přidávají masivní shorty na USD

24.07.2023 Následující dny by mohly být jedny z nejzajímavějších na trzích za poslední měsíc. Z fundamentálního hlediska se očekává zasedání FOMC a zvýšení sazeb o 25 bb, což by podle analytiků mělo být jedno z posledních zvýšení. Ve čtvrtek bude následovat zasedání ECB, kde se očekává podobné zvýšení sazeb.
img

Graf dne: GBPUSD (19.07.2023)

19.07.2023 Inflační dynamika ve Spojeném království zaznamenala v červnu nejpomalejší tempo růstu za více než rok, což vyvolalo prudké oslabení libry vůči ostatním měnám skupiny G10 a zejména vůči americkému dolaru. To bylo především důsledkem poklesu očekávání dalšího jestřábího zvyšování úrokových sazeb ve Spojeném království a prudké reakce výnosů dvouletých britských státních dluhopisů, které zaznamenaly největší pokles od března letošního roku.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Inflace v Británii v červnu zpomalila na 7,9 procenta, čekal se slabší pokles

19.07.2023 Spotřebitelské ceny v Británii v červnu v meziročním srovnání vzrostly o 7,9 procenta. Tempo růstu cen tak zpomalilo z květnových 8,7 procenta a bylo nejnižší za více než rok. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Analytici podle agentury Reuters očekávali, že inflace zpomalí na 8,2 procenta.
Související klíčová slova: Krach banky Union générale | Střední Evropa | Čína a USA | Continental Resources | Zranitelnost měn rozvíjejících se trhů | Wealth Report | Útok na Izrael | Obchod s Ruskem | Německé ministerstvo hospodářství | Německý regulátor | Odhad vývoje ekonomiky | Nálada českých spotřebitelů | První odhad HDP | Objem transakcí | Odkup svých akcií | Cena zlata v letošním roce | Aktualizovaný výhled | Hospodaření českého státu | Dynamický růst | Maďarská inflace | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | Uvolněné měnové politiky | Růst v eurozóně | BCPP | Realitní trh | Finanční ústav | Cena benzinu v USA | Bujará nálada na trzích | Cena platiny | Hlava a ramena | Zprávy z kryptoprůmyslu | Prostor k růstu | Zpravodajský server | Sílící euro | Firemní sektor | Pokles prodeje | ČSA | Zásoby zemního plynu | Výnosy dluhopisů | Výplach | Filip Louženský | Ontario Teachers | Ropné a plynárenské firmy | Obsluha státního dluhu | EP Commodities | Ceny termínových kontraktů | Zvyšování cen | Jack Ma | Dlouhé pozice | Nákupy zlata centrálními bankami | Světové akcie | CentroCreditBank | Největší ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Air Lease Corporation | Geopolitické konflikty | Ozvěny trhu | Sektor nemovitostí | Války | Snižování stavů | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Juan Pérez | Online trading konference | Vývoj | Ruská mobilizace | Jakub Seidler | Češi | Rychlé zisky | Allwyn | Rizikový faktor | Pobřežní Apartments | Data z trhu práce | Regulace finančních trhů | Pokračování růstu | Opce | Růst čínského vývozu | Australská centrální banka | Allianz | Rada guvernérů ECB | Panevropský index | Makléřská společnost | Plyn v Evropě | Zakladatel Alibaby | Největší ropné firmy | Globální růst | Ceny bytů | Radim Dohnal | Brent Crude Oil | Vítězství Německa nad Francií | Skupina Coloseum | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Belviport Trading | TV Nova | Objem hotovosti | Zdražovat | Zranitelnost měn | Státní kasa | Společnost Thyssenkrupp | Měnový pár EUR/CZK | Analýza akcie | DPH | EUR | Závislost na dovozu energie | Růst cen kakaa | Spotřebitelské výdaje | Štěstí | Propady akciových trhů | Independent Advisor Alliance | Korelace s cenou ropy | Prudce zlevňující ropa | Společnost Birkenstock | Opatření ECB | Zvyšování cen energií | Tranzitní země | Sazka Entertainment | Investiční firma | Standard & Poor's | Otřes na světových burzách | Levné peníze | Nedostatek čipů | BedBath | Řešení EK | CPCA | Výkyvy | Oživení cen | Hlavní úrokové sazby | Rubl k dolaru | Salesforce | Bankovní krize v USA | Automobilový sektor | JP Morgan Chase | OTP | Žebříček nejbohatších | Dnešní obchodování | Itálie | Euro proti dolaru | Bjornan Tonhaugen | Stoxx | Stavební produkce | Klíčový ukazatel | Lubomír Lízal | Africký mor prasat | PEPP | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Obilí z Ukrajiny | Texas | Očekávání | Úrokové sazby ve Spojených státech | Struktura a správa energetického odvětví | Korelace | Jüan | Otevřené pozice | První krize | Aktuální kurzy měn | Inflace v září | Spotřebitelské vzorce | Evropské centrální banky | Proaktivní přístup | Cena severomořské ropy | Poslanci | T-Mobile | Německé pojišťovny | Signet Bank | Volatilní | Swiss Life | L.F. Investment | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Obchodování na Energetické burze | Světové ceny potravin | Horentní sumy | Předpověď ceny | Reakce dolaru | EUR/JPY | Target (TGT.US) | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | CDU/CSU | Historický vývoj ceny zlata v USD | Vývoj čínských devizových rezerv | Veřejné finance | Letecké společnosti v Asii | Klimatická politika | Spotřební daň z nafty | Těžba ropy na polích v USA | Schodek státního rozpočtu | Novartis | Dalibor Šafařík | Plán EU | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Čerpací stanice v ČR | Roční míra inflace | Evropská komise | Souhrnný indikátor | Pro investory | Masivní propouštění | Oživení ekonomiky | Philip Morris ČR | Aramco | P/B | Swiss | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | DXY | Rozvolnění | Spotřebitelské úvěry | Stravenkové firmy | Spotřebitelský sektor | Vliv na akcie | Buffettova firma Berkshire | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | Allianz Trade | Švédské koruny | Investopedia | Sev.en Energy | Podnikatelské aktivity | Akcie Mitsubishi | Akvizice | Lednová inflace | Index aktivity | Nákladové tlaky | Oslabování měny | Dopad na akcie | Akcie čínské firmy | Společnost Seznam.cz | Česká měna dnes | Pokles cen energií | Investice do realit | Výkonný ředitel | Cyklus zvyšování sazeb | Navýšení důchodů | Výrobní podniky | Hluboká recese | Škoda Auto | ADP report | Růst amerického dolaru | Vývoj spreadu | Short EUR/CHF | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Nákupní centra | Nálada v eurozóně | Zisk před zdaněním | Argos Capital | Brent | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | Chování | ČNB Jiří Rusnok | Náklady na financování | Šéf Fedu Powell | Zkušení obchodníci | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Společnost Cisco | Ceny kakaa | Ceny letenek | Ministr vnitra | E.ON | Dovoz do země | Klesly akcie | Alexander De Croo | Experti | Počáteční zisky | Měnový pár GBP/USD | EMISS | Sentiment indikátory | Rekord | Vstupní náklady | Přeshraniční platby | Raiffeisenbank | Akciové portfolio Tomáše Vranky | Mimořádné daně | Vítězství Německa | Bitcoiny | Rozvíjející se země | Člen bankovní rady ČNB | Získávání surovin | Madrid | Návrh zákona | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Býčí výhled | Nákupy aktiv | Hnojiva | Creditas | Cathay Pacific | Zvýšení minimální mzdy | Největší světová ekonomika | Bidenova administrativa | Společnost Apple | Úrokové sazby v USA | Černé labutě | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Zavedení embarga | Asijské trhy | Americké investiční banky | Reálné příjmy domácností | Bolívar | Tvorba pracovních míst v USA | Obchodní seance | Český statistický úřad | Analytik společnosti XTB | Impuls | ČNB kurz | EUR/USD | Bruegel | Index ekonomické nálady | Singapore Airlines | Nálada v průmyslu | Administrativa prezidenta | Nezaměstnanost v Česku | Dění ve světě | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | JPMorgan Asset Management | Recese v eurozóně | Předseda představenstva | PKN Orlen | Reality | Digitální aktiva | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Nálada domácností | Bezpečný přístav | Švédská koruna | Strach | Důvěra v ekonomiku | Český průmysl | Růst akciových indexů | Finanční páka | Obchodování na burzách | Vývoj základní úrokové sazby v USA | Spotový trh | Konkurenti | Price Action | Profesionální trader | Akcie společnosti | Regulační politiky | Stephen Brennock | ETH | Nízkoinflační bezpečný přístav | Agentura AFP | Solidarita | Bilance ve Švýcarsku | Pesimistická nálada | ZEW Achim Wambach | Ceteris paribus | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | Cena pšenice | Milionáři | Rostoucí výnosy | Společnost E.ON | Balík inflačních úlev | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Sankce EU | Kansas City | Snížení likvidity | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Zdražování cen | Průměrné mzdy | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Fortuna | Cenné papíry | Americký akciový trh | Výnos | Celosvětová poptávka po ropě | Poškodit ekonomiku | Nová prognóza ČNB | Letošní rozpočet | Russell 2000 | Oxfam | RBC Capital | Výborné knihy | Miliardář Křetínský | Ocelářství | Souhrnný index aktivity | 100 miliard dolarů | Měnový pár USD/JPY | Většinový podíl | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | IHNED | Akcie těžařů | Jiří Vajner | Delta | Meituan | Uzavření příměří | SMA | Klíčový údaj | Vzdělávání | Šéf Fedu | Miroslav Rytíř z Agro 21 | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Rozsáhlé propouštění | Růst sazeb | Dopravci | ECB a monetární politika | Rozhodnutí o sazbách | Cena emisních povolenek | Reddit | IDEA | Investiční strategie | Zkrocení inflace | Šéfové | Iva Palusková | Akcie Erste | ESG | Index DOW | Valná hromada ČEZ | Import | Varianta koronaviru | Exchange | Milton Friedman | Centrální banky světa | Splátky dluhů | Globální problémy s bydlením | Vypuknutí vojenského konfliktu | Snižování sazeb ČNB | Světová rada pro zlato (WGC) | Státní dluh | MAE | Oživení čínské ekonomiky | Hluboké recese | Commodities | ČD-Telematika | Solární energie | Věštec z Omahy | Úročení spořicích účtů | Předpověď počasí | Směřování měnové politiky | Kontrakty | Akcie společnosti Palantir | Špatné úvěry | Belviport Trading Limited | Výsledky ČEZ | Výraznější impuls | Měnové krize | Capitalinked.com Radim Dohnal | Hlavní zjištění | Propad cen | Akciové investování | Zvyšování tržního podílu | Kapitálové kontroly | Údaje o hrubém domácím produktu | Výpadky proudu | AUDUSD | Shopify | Praxe | Americký dolar dnes | Nasdaq100 | Mezinárodní investiční banka | AI | CHF/CZK | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Again Capital | Labouristé | Sentiment na trhu | JPY | Spotřeba a ekonomika | Premiéři zemí Evropské unie | Institut DIW | Martin Hug | Spotřebitelské inflace | Americká investiční banka | Tescan Orsay Holding | oEnergetice.cz | Čokoládovny | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Růst v průmyslu | Škoda JS | Odhad HDP | Ekonomiky v eurozóně | Fundamentální analýza akcie | Jiřina Lužová | Wonderinterest Trading Ltd | IT skupina | Hlavní úrokové sazby ECB | Drahý plyn | The Washington Post | Svaz průmyslu | Německá společnost | ÚOHS | Wonderinterest Trading | Podnikové objednávky | Energetický tarif | Projekce | Znehodnocení | Výrobní sektor | Kontrakce | Dodávky ruského plynu | S&P 500 a Dow Jones | Peníze | Inovace v energetickém odvětví | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Robert Habeck | Rheinische Post | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Suezský průplav | Bankovní rady ČNB | Vývoj měnové politiky | Obnovení dodávek | Rekordní deficit | Aktuální kurzy | Kabinet | Čokoláda | Yale Hirsch | Tulipánová horečka | Lisabonská Apartments | Měnová opatření | Peter Virovacz | Title Transfer Facility | Zastropování cen energií | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Americká lehká ropa WTI | Nestlé | SlateStone Wealth | Bilance obchodu | Obavy z inflace | Český miliardář | Cena železa | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Výrazný vzestup | Běžní investoři | Obchodovat na burze | Zisky bank | Bezpečné přístavy | Hlavní události tohoto týdne | Rozdělení ČEZ | ALUMINIUM | Měnová politika Fedu | Index NASDAQ 100 | Čínský celní úřad | Saxo Bank | Čerpání peněz | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Energetické úspory | Barel ropy | Meziroční inflace ve Švýcarsku | Palladium | Americký Fed | Federální rezervní systém (FED) | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Goldmani | Medvědí signál | Faktory ovlivňující energetické zdroje | Svaz německého průmyslu (BDI) | Ropa WTI | Lockheed Martin | Burza cenných papírů Praha | Bankovní rada ČNB | Ekonomické dopady pandemie | Největší světové ekonomiky | Americké ekonomiky | Hershey | Český trh práce | Zajímavé zhodnocení | Růst akciových trhů | UDI | SRI | Developeři | Brexit | ZEW index | Měnová krize | NFP report | Kurz eura k dolaru | Bayer | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Výhled poptávky | Dolar dnes | Evropské burzy | Valná hromada | Kapitál | Pozornost investorů | Burzy | Německý ministr hospodářství | USD/EUR | USD/BRL | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Prodeje aut | Vliv na akciové trhy | Nižší daně | Americký prezident Joe Biden | Člen ECB | Vývoj devizových rezerv | Světové ceny ropy | Magnát | Dividendová politika | Izraelská ekonomika | Cestování | Reálné ekonomiky | Plynovod Nord Stream 1 | USD | Odliv kapitálu | Kč/USD | Firma Berkshire | Kapitálové rezervy | Broker | Analytik Saxo Bank | Current Ratio | Nová makroekonomická prognóza | Tempo hospodářského růstu | Vývoj ceny palladia | Technická analýza | Vývoj měnového páru EUR/PLN | Cash flow | Britové | Jurisdikce | Evropské PMI | Vakcinace | Nákup plynu | Úřad ONS | Stav devizových rezerv | Posílení koruny | Deficit zahraničního obchodu | Prodávat akcie | Velká krize | Chemický průmysl | Česká pošta | Investorský sentiment | Plány | Export | Změna klimatu | Banka Goldman Sachs | Nabídka zlata | Odškodné | Na burze | Energetické akcie | Nové mutace | Trh s nemovitostmi | Ant Group | Zahrady | Viceguvernér ČNB | Investiční analytik | Zrušení cel | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Síla amerického dolaru | Inflace v České republice | Zastavení poklesu | Prodej automobilů | Nová prognóza Fedu | Významný dopad | Tvorba pracovních míst | 2022 stock market decline | Ruská společnost | Zvyšování těžby | Southwest Airlines | Data o vývoji HDP | Sodexo | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | Přetrvávající vysoká inflace | Maďarsko | Vyšší dividenda | Šok | Velkoobchodní cena zemního plynu | Petrus Advisers | Zásoby benzinu ve Spojených státech | Varianta delta | FX FORECAST | Hodnocení současné situace | Růst výrobních cen | Riziková averze | Energetické zdroje | Ekonom společnosti | Klimatické změny | Evropská inflace | Rozvahy Fedu | Split | Akcie Avastu | Zavedení eura | Výše devizových rezerv SNB | Gita Gopinathová | Trh s ropou | Giorgia Meloniová | FedEx | Fialova vláda | Stavební produkce v srpnu | Čekající příkazy | Ekonomická aktivita | Celosvětové zadlužení podniků | Spekulovat | Regulace | OXY.US | Kofola | Swapy | Michael Burry | Vznik Santa Claus rally | Noviny | Nord Stream 2 | Měnový fond | Akcie Exxon | Česká zbrojovka | ISM pro sektor služeb | Snižování úroků | Steve Smith | Inflační spirála | WIG20 | Ovocné sady | Pověst | Vysoké sazby | Pozitivní signál | The Economist | Ruský prezident | Tempo zdražování | Bogdan Maioreanu | Silný růst | Litva | Tovární objednávky | Budoucí vývoj | Meziroční vývoj cen bytů | CBO | Očekávané rozhodnutí | Středoevropské měny | WGC | Dolarový index (DXY) | Komoditní sektor | Radovan Vítek | Hypotéky v Česku | Reálné hodnoty | UniCredit Bank | Zvyšování sazeb Fedu | Cenové úrovně | Šíření mutace | Výsledek inflace | Centrální bankéři z Fedu | Akcie společnosti Moderna | ViacomCBS | Dohled nad bankami | Ceny emisních povolenek | Úroková sazba | Igor Kim | Kanadský premiér | Rostoucí ceny energií | Rekordní nárůst | Nižší úroky | Jádrová inflace v ČR | CSCO | P.A. | Patria Online | Sazby hypoték | Avast | Čtvrtletní výsledky | Odkupy akcií | Dovoz | Nasdaq Composite | Unie | Oživení trhu | Admirals | Reálný účet | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Rekordní růst | Výzkumy | Vládní výdaje | Akcie Google | Rohlik Group | Vývoj výše devizových rezerv SNB | Vyšší náklady | Instagram | Dvojitý vrchol | Nejbohatší | Uhelné elektrárny | Nikkei | Energetická infrastruktura | Obchodování na finančních trzích | Zemědělské půdy | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Akcie týdne u Purple Trading | Politická situace | Zasedání FOMC | Hospodářský institut | Nemovitostní fondy | Dot plot | Air Lease | Data z amerického trhu práce | CISCO | Šíření nemoci | Čtvrtletní zisk | Pozitivní zprávy | Penzijní fondy | Poziční obchody | NASA | Zajišťovny | Viry | Aircraft Industries | Rekordní maxima | Investice do těžby | České hospodářství | Ceny železné rudy | Výdaje státního rozpočtu | Politický šok | Krátká pozice | IPO akcie | Vývoj měnového páru EUR/SEK | Pro tradery | Nominální hodnota | Data z tuzemské ekonomiky | CFD (Rozdílové smlouvy) | Největší ztráty | Největší firmy | Válka na Ukrajině | Cenové pohyby | 1 milion | Průměrný kurz koruny | Průmyslová výroba v Německu | Síť restaurací | Stratégové | Období stagflace | Fincentrum | Výrobní ceny | FDP | Der Spiegel | Světová finanční krize | Jádrová PCE inflace | Vývoj meziroční inflace | Ceny pozemků | Investing.com | Elon Musk | Výkonnost společnosti | Nouzový program nákupů aktiv (PEPP) | Vybírání zisků | Akciové indexy | Celosvětové zadlužení | Americký prezident | Rizikovost | Trh s komoditami | EUR/CZK | Fannie Mae a Freddie Mac | Zájem investorů | Myšlení | Poptávka centrálních bank | Rekordní zisk | Týdenní pivot | Jak naložit s investicemi | Vládní představitelé | Finančník | CO2 | Liz Truss | Turecký statistický úřad | Dolar roste | Nedostatek polovodičů | Makrodata | Hodnota indexu Nasdaq | Energetické akcie v Evropě | Nigérie | Christine Lagardeová | Uniper (UN01.DE) | Investoři | Portfolio | Mezinárodní agentura pro energii | Sója | Začátek pandemie | Nordstream | Coca-Cola | Investovaný kapitál | Ceny energií v Evropě | Nejistoty | Západní sankce | Fidelity | Dodd-Frank | Německá průmyslová produkce | Nejnovější výsledky | Negativní sentiment | Zlepšení sentimentu | Evropská měna | Globální ekonomiky | AMD | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Dovoz ropy | Hoteliéři | Karina Kubelková | Exprezident Trump | APA | Média | Inflační čísla | Uvolnění kurzu rublu | Finanční instituce | Lepší výsledky | Severní Korea | Průmyslové objednávky | Norilsk Nickel | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Cenový růst | Investice do dluhopisů | Venezuela | Tranše | Nárůst ceny | Jádrový index | Odeznívání inflace | Kursy | Britský premiér | Oldřich Dědek | Zisk | Bez rizika | Fannie Mae | Peso | Prezident | Vývoj průmyslu | CFRA Research | CAC 40 | Futures na S&P 500 | Konflikt mezi Izraelem | Jak ceny komodit ovlivňují různá odvětví | Úsporný tarif | Korporátní daň | Vyšší hodnoty | Inflace v lednu | Červencová inflace | Commonwealth Bank | Vývoj ceny cukru | Kvantitativní utahování | NKÚ | Pokles cen nemovitostí | Kurzu měn | Minimální mzda | Německý hospodářský institut | Makroekonomická prognóza | Ruské ropy | Bank of England | Airbnb | Vývoz ropy ze Saúdské Arábie | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Plnění objednávek | Evropské akcie | Obchodování s termínovými kontrakty | Raytheon | Boom | Program nákupu aktiv | VIG | Ropné společnosti | Daniel Křetínský | Vývoj ceny pšenice | WTI a Brent | Roboti | Tiskové agentury | WSJ | Rostoucí ceny ropy | Zápis z posledního zasedání | Pesimismus | Americké prezidentské volby | Co bude dál? | Směřování | Energetický gigant | Telecom Italia | Cena mědi | Mimořádná opatření | BP | Cíl ČNB | Christian Lindner | Bohatí | Hold | Dvoutýdenní repo sazby | Pád banky | Snížení nákladů | Růst německé ekonomiky | Monex USA | Inflační překvapení | Investiční | Silné cenové tlaky | AMC.US | Funkční období | Nižší poptávka | KDU-ČSL | Boj s inflací | CRHC | Vývoj měnového páru | Týdenní pivotní body | Britská centrální banka dnes | Daň z benzinu | Sestupný trend | Moderna | Sociální nepokoje | Berlín | Svaz německého průmyslu | Růstová fáze | Ministr práce | Velké firmy | Americké centrální banky | Kč/EUR | Arca Investments | PMI pro sektor | Ochota riskovat | Souhrn finančních trhů | Sloučení | Průzkum | Ekonom BHS | IEA | Kolísání cen | ETS | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Komodita | Eurodolar | Fiskální rok | Cena Cardana | Politická nestabilita | TTF | Hlavní úroková sazba | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Předseda dozorčí rady | Insolvence | Zemní plyn ve Spojených státech | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Správkyně Sberbank | Current ratio | Inflační situace | Invesco | Meme akcie | Demokraté | Jednotná evropská měna | Německý DAX | Důvěra domácností | Hlavní události | Brusel | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Tržní ceny | Patria | Sentiment investorů | EP | Sezónnost na indexu SP 500 | TRY | Union générale | Sociální hnutí | RWE | Pšenice na burze | Smíšené pocity | Uber | Data z průmyslu | MPO | Český PMI index | Dlouhodobější řešení EK | Napětí na Ukrajině | Chřipka | Data z ekonomiky | Firma Belviport Trading | The Biden recession | Úrok | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Americké ministerstvo energetiky | Proč dochází k Santa Claus Rally | Ekonomické dopady | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Výhled na rok 2023 | Zpráva | P/E | Prémie | Americké HDP | Snižování nákupu aktiv | Porovnání vývoje | Představitelé Fedu | Události roku | Rozpočtová politika | Vatenfall | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Uživatelé internetu | Burza v Londýně | Performance | Česká měna | Prodej | Colt CZ | Sloe | Onemocnění COVID-19 | Rok 2024 | Agrofert | Spotřebitelský sentiment | Investiční horizont | Platební neschopnost | Znárodnění | iPhone | Bohatý | Provoz jaderných elektráren | Aktuální prognózy | Zasedání Fedu | Výrazný růst inflace | EPH | Nové příležitosti | Členské země EU | Janet Yellenová | Objem intervencí | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Úrokové sazby ve Švédsku | Gen Digital | Růstové akcie | Index volatility | Zásobníky plynu | Jan Kubíček | Konflikty | Pokles cen komodit | Zdroje energie | Akcionáři | Viceguvernérka | Emoce | Dluhopisové výnosy | JOLTS | Skupina OPEC+ | Automobilka Škoda | Warren Buffett | Finanční ředitel | Visa | Nabídka Nortonu | S&P | Automobilka | Vedoucí představitelé | Obchodování s deriváty | Skupina PPF | Hospodářský vývoj | Vzdělání | Daimler Truck | Den daňové svobody | IT společnosti | Korekční pohyb | Nová prognóza | Velkorysost k akcionářům | Posilování eura | Rizika a příležitosti | Hospodářské dopady | Zhoršování situace | Rozpočtový přebytek | Lukáš Lipovský | Pojišťovny | Obchodování | Zvýšení daní | USDA | Legislativa | Poptávka leteckých společností | GBP | Vyšší ceny | Společnost Berkshire Hathaway | Vesa | Ed Yardeni | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | S&P Global | Spotřebitelské ceny v USA | Management | Centrální banky | Chevron Corporation | Vivek Dhar | Vývoj akcií | Meta | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ropné zásoby | Japonská vláda | Prodej dluhopisů | Skokového oslabení koruny | XAU/USD | Průmyslové komodity | Majitel | Třída aktiv | Thyssenkrupp | Růst cen ropy | Dobré výsledky | Prezidentka ECB | xStation | ZEW | HCFB | Arbitráž | Glencore (GLEN.UK) | Vysoký přebytek | Zprávy | Společnost Ant Group | Ropovod | Úsporný energetický tarif | TSMC | Komoditní fondy | Zasedání OPEC | České firmy | Akcie Philip Morris ČR | Dolary | Akciové burzy | Problémy české ekonomiky | Fungování trhů | BREAKING | Vliv na ceny | Tokeny | Eurostat | Historický vývoj | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Uran | Ceny stříbra | Tržní cykly | Index Stoxx 600 | Averze k riziku | Treasuries | Oanda | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Prognózy ČNB | Deflace | Americký maloobchod | Přebytek obchodní bilance | Kristalina Georgievová | Zlevňující ropa | Účetní závěrky | Hrubý domácí produkt | Britský statistický úřad | Kristina Hooperová | Akcie v Evropě | Alena Schillerová | Ceny ropy | Byty | Zemědělské komodity | Dubnová čísla | Růst inflace | Petr Fiala | Cena povolenek | UBS | MOEX | Newstream | Turecká lira | Cílování inflace | Německé firmy | Investiční banka | Bezpečné investice | Covid | Tesco | Wyoming | Occidental Petroleum | ICCO | Rodinné domy | Praha | Berkshire Hathaway | Člen představenstva | Další růst | Příjmy Ruska | Hazardní hry | Cena ropy brent | Mitsubishi UFJ Financial Group | Broker Trust | Airbus | Úvěrování | Index spotřebitelské důvěry | Bydlení | Regulační úřad | Tržní úrokové sazby | Vojenský konflikt | 3M | Sazby v USA | Vyhlídky | Snížení DPH | Uvolňování měnové politiky v USA | IWH | Obchodujte ropu | Aktuální inflace | Tržní podmínky | CZ | BioNTech | Listopadová inflace | Měnová politika americké centrální banky | NATO | Marek Pokorný | Prognóza Fedu | Dnešní data | Snižování cen | Volný čas | Petrochemická společnost | Udržitelnost | Nabídka bytů k prodeji | Míra | Alstom | Odhad inflace | Ukazatel Běžné likvidity | Takaši Hiroki | Firmy | West Texas Intermediate | Eurokomisař pro ekonomiku | RWE Gas | Powell dnes | Kevin Tran Nguyen | Zadlužování | Tapering | Obchodovanie | Index US100 | Páka | EURCZK | Depozitní sazby | Kakao | Čínské zboží | Enormní zájem | Free float | Lula | Hong Kong | Kroky prezidenta Bidena | AllianceBernstein | Národní loterie | Pokles tržeb | Sazby centrálních bank | Současný trend | Nástroj | Luhanské lidové republiky | Hospodaření státu | Výsledky | Licence Sberbank CZ | Kurz EUR/USD | Boj s drahými energiemi | HUF | Ekonomické oživení | Evropský výrobce letadel | Bankovní lobby BDB | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Zdražování pohonných hmot | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Český nemovitostní trh | Dluhopisové fondy | Firma Apple | Odhady trhu | Výrobce letadel | Australský dolar | Suroviny | Nejhlubší fáze | COCOA | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Siemens | Zpřesněný odhad | Bank of America | Úroda | Koruna | E15 | Komoditní měny | TIM | Finanční služby | Výrazný pokles | Německá průmyslová a obchodní komora | Trvalé travní porosty | Pokles investic | Fundamentální analýza | Aktuální ceny akcií | Zvyšování daní | Silný dolar | Cukr | Retracement | Porovnání meziročního vývoje | Vývoj ceny plynu | Kupující | Nabídka zemědělské půdy | ČSOB Petr Dufek | Kroky centrálních bank | Rystad Energy | Následky pandemie | Francie | Předpověď | Pokles HDP | Kurz dolaru | Barrick Gold | Všechny indikátory | Akcie leteckých společností | Zasedání Světového ekonomického fóra | Shell | Epidemické situace | Onemocnění | Práva ke značce | Cena akcií společnosti | Hypoteční trh | Finance Bank | Propad | Ruská invaze | Pokračující pokles | Bolest z poslední ztráty | Ipsos | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | Stagnace poptávky | Sazby ČNB | Marka | Telegram | ProCent | Kávová zrna | Recese v Evropě | Stimulační opatření | BHS | Nižší low | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Makroekonomický výhled | Objem | Greenpeace | Cena uranu | HDP eurozóny | Údaje | Ruská vojska | Očekávání investorů | Zvyšování mezd | Výkonnost | Soukromé firmy | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Ředitel ČEZ | Odvětví a akcie | Energetický trh | Obavy z recese | Těžařská firma | Leva | Expertní komise | Federální rezervní systém | Devizové trhy | Oživení v Číně | Exxon Mobil | Americká banka | Nové emise | Cenový šok | Klima | Energetické podniky | Společný podnik | Klesající reálné příjmy | Tuzemská firma | Škoda Transportation | Den díkůvzdání | Asie | Příjmy z reklamy | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Šéfové států | Pád ceny | Tisková konference ČNB | Průzkumy | Aktivisté | Technologické společnosti | Hospodářský růst v eurozóně | Alibaba | Očekávání analytiků | Zákonodárci | Zvýšení inflace v ČR | Cenné papíry a burzy | Maso | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Výsledky průzkumu | Nomura | Postavení na trhu | Vývoj indexu volatility | Cena akcií Tesly | Propad exportu | mmBtu | Videokonference | Aktivity v Rusku | Národní měny | Malajsie | Subvence | Převodník měn | Daň na pohonné hmoty | Michelle Bowmanová | Podíl nezaměstnaných | Regulátor | Automobilky | Elektrické vozy | Státní rozpočet | EEX | Ceny cukru | Forwardové sazby | Poptávka po úvěrech | WMT | Sázka | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Venezuelský bolívar | Bilion | MMF Kristalina Georgievová | Emise skleníkových plynů | Obchodování s akciemi | AMC | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pochybení | Snížit emise | Tornádo | Obnovitelné zdroje energie | Posílení amerického dolaru | Lindt | AFP | Studie | NLMK | Blízký východ | Carry trade | Výsledky společnosti | Vývoj meziroční inflace v Japonsku | Antony Blinken | Trading konference | Slabší koruna | Škoda Group | Ant | Index S&P 500 | Cena plynu | Graf | Instrument | Deficit | EDF | Odliv dividend | Polsko | oEnergetice | Kolaps | CFRA | Rio Tinto | Krach na newyorské burze | Ratingová agentura | Zbrojovka | Reakce trhu | Rakouská vláda | Ropa Brent | Přehled | Cenová hladina | Hráči na trhu | Vývoje kurzu | Nejlepší akcie | Zvýšené riziko | Důvěra investorů v ekonomiku | Ceny domů | Fibonacci retracement | Meta (Facebook) | Short | Spotové ceny | Hypotéky | Distribuce | Roblox | Současná situace | Lukáš Kovanda | Technické ukazatele | Ceny na čerpacích stanicích | Školení | Aktuální hodnoty měny | EY | Nájmy | tradingeconomics.com | LEN | Přijetí | Zelené investice | ČNB Tomáš Holub | Obchodovat CFD | Evropa | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Pár EUR/USD | Ukončení intervencí | Plyn | Změny na trhu | Česká spořitelna | Jackson Hole | Česká bankovní asociace (ČBA) | Korporátní daně | HUF/EUR | Natland Petr Bartoň | Vesa Equity | Bohatí lidé | Omezení pohybu | Americká ropná společnost | Bitcoin dnes | USD/PLN | OPEC | Zpráva o inflaci | Dílčí index | Ukrajina | Ropná společnost | Výroba v eurozóně | Stanovení ceny | Sulut Airways | Reálný HDP | Slabý jüan | Lednový efekt | Devalvace | Egypt | Národní rozpočtová rada | Ceny zemědělských výrobců | Investice do nemovitostí | Zveřejněná data | Poptávka po nemovitostech | Americká centrální banka | Oživení inflace | Stavebnictví | Ekonomický růst v Evropě | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Spotřebitelská nálada | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Akcie včera | Cenný papír | IMG Bohemia | Maloobchod | Hospodářské oživení | Jádrový index spotřebitelských cen | Logistika | Ruský akciový trh | Udržení inflace | Křetínský | Plány na obnovu | Reuters analytik | Finanční rok | Ziskové obchodní příležitosti | Zpomalení inflace | Americká společnost | Institut Ifo | Chudé země | Rostoucí obavy | Trump | Sladká investice | Příjmy z obchodování | Hospodářský propad | Euroskupina | FactSet | Index Ventures | Výhled na příští rok | Dopady války na Ukrajině | High | Pomoc lidem | Rostoucí trend | Hypoteční banka | Směnárny | FTSEurofirst | Dow Jonesův index | Stock market | Spotřebitelské výdaje v USA | Finanční krize | Prohloubení schodku | Britský FTSE 100 | Ropná krize | Andrej Babiš | Zvolení Donalda Trumpa | Celková nabídka bytů | Silnější dolar | Technické analýzy | Ceny ropy WTI | Bankovní úvěry | Snížení spotřeby | Ekonomická situace | Euro dnes | Vstupy | Ukazatel inflace | Indikace | Nejbližší support | Míra zisku | Obchodní strategie | Rystad | Sójové boby | Inflace ve Spojených státech | Přebytek peněz | GBPUSD | Území Guyany | Čeští exportéři | Ministerstvo energetiky | DAX (DE30) | Akcie společnosti ČEZ | Blízká budoucnost | Rusko dnes | Provozní výnosy | Česká koruna | Vlna koronaviru | Rakousko | Jiří Gavor | Problémy se subdodávkami | OECD | Stimulační program | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Stříbro | USDCAD | WSM | CMA | Investiční společnost | G10 | Aktivita v americkém průmyslu | Americký dolarový index | Korporátní výsledky | Instituce | Turecko | Dogecoin | Restriktivní opatření | Foreign Exchange | Dopady inflace | Bank of Japan | Cohn Robbins Holdings Corp. | Americké objednávky | Globální ceny | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Úrokové sazby Fedu | Spotřebitelské ceny v Británii | Ekonomická důvěra | LNG | Britská měna | Burza cenných papírů | Běžný účet | Býčí signál | Libra vůči dolaru | Vladimír Dlouhý | Dobrá data | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Vývoj ceny zlata v USD | Zvi Eckstein | Vliv energetických zdrojů na hospodářství | Guvernér ČNB Rusnok | Ekonom UniCredit Bank | Wonderinterest | Americké akcie | Zvýšené geopolitické napětí | BBC | Oslabení koruny | Drahý kov | Energetické společnosti z EU | Analytik ČSOB Jan Bureš | Čínský statistický úřad | Dopad pandemie | Ziskové marže | ex | Nový výhled | Nákup CHF/CZK | Kongres | ČSOB Jan Bureš | Zastropování cen elektřiny | Výdělky | Inflace ve Švýcarsku | Záporné ceny | Naše ekonomika | Divize | Neočekávané události | Vyšší dividenda ČEZ | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Zvýšení úrokových sazeb | Carl Icahn | Zvýšení sazeb ČNB | Evropská ekonomika | Odstřižení od SWIFT | XRP | Růst výnosů | Obchodování se CFD | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | SYRI | Natland | Snížení daní | Jakub Matis | Zvýšená volatilita | Prudké oslabení | Komise pro cenné papíry a burzy | Francouzská vláda | Německý HDP | Technologické firmy | Equinor | Těžba ropy | Trh s futures | Trh | Nárůst zásob | Evropský plyn | Kryptoměnová burza Coinbase | Snížení těžby | Komise | Barbie | University of Michigan | Aktivita na trhu | List Financial Times | Války na Ukrajině | Vládní podpory | Erste Bank | Viktor Orbán | Emoční bolest | Klesající trend | Drahota | GME.US | Pozornost | Výrazný růst | Rubl | Jozef Síkela | CNN Prima News | Penále | Důvěra spotřebitelů | Ptačí chřipka | Příliv kapitálu | Země EU | Fed | Oficiální úroková sazba | Zahraniční obchod | Celosvětová poptávka | Časový plán | Reálná hodnota | Obchodování s Ruskem | Lídři EU | Korekce | Arbitráže | Tečka kom | Cohn Robbins | Vývoz ropy | Tržní prostředí | Premiér Petr Fiala | Sazby daně | Počet pracovních míst | Borealis | Aktivita v českém průmyslu | Buffett | Hnutí ANO | Vývoj ekonomiky | Finanční společnosti | Nejobchodovanější CFD akcie | CREDITAS Real Estate | Medtronic | National Australia Bank | Vysoké ztráty | Výplaty dividendy | Dezinflační tendence | Zestátnění | WISE | Pražské burzy | Automobilový průmysl | Česká bankovní asociace | Royal Mail | Zveřejnění výsledků | Krize eurozóny | Luis De Guindos | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Prezident Emmanuel Macron | Důvěra v ekonomice | Vietnam | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Kanada | LIBOR | Globální recese | Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) | Technické indikátory | Stock market decline | Český maloobchod | Realitní trh v USA | Indikátory sentimentu | Aukce | Poslanci Evropského parlamentu | Generali Investments | Yahoo | Růst spotřebitelských cen | Oživení české ekonomiky | Ministři financí | Prudký růst inflace | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz do Číny | Akcie Exxonu | Posílení dolaru | Prodej ropy | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Stock | ANO | Ceny zboží | PPF Telco | Globální problémy | IRS | Risk-off aktivum | Kupní cena | Prognóza ČNB | Domácnosti | Šíření nemoci COVID-19 | Analytici finančního ústavu | Poměr P/E | Znalost | Rating | Prezident Joe Biden | Dezinflace | Vývoj na komoditních trzích | Velké banky | Wells Fargo | Společnost Allianz | Opatření proti šíření koronaviru | Dolar k japonskému jenu | Ebury | Michael Bloomberg | Tescan Orsay | Craig Erlam | SNB | Statistika z USA | Nejistota | Hospodářský růst v Německu | Jan Švejnar | Microsoft | Trh dnes | USD/CHF | Příležitosti | Začátečník | COIN | Úrokové sazby centrálních bank | GME | Růst tržeb | Míra inflace v Maďarsku | CME | Pokles cen ropy | Vládní dluhopisy | Den nezávislosti | Data z USA | HDP v eurozóně | Odhad růstu HDP | Daňové úlevy | USA Joe Biden | Kryptoměnový průmysl | Makroekonomické údaje | Vláda v Pekingu | Eurokomisař | Členové Fedu | Broker Consulting | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Srí Lanka | Změny cen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Demokratické strany | Důvěra v průmyslu | Michal Valentík | Long pozice | Siemens Energy | Borgis | Obchodování akcií | Světová banka | Kurz dolarů | Mexické peso | Hodnota indexu | Rostoucí příjmy | Pomoc Ukrajině | Zpomalující Čína | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Agro 21 | Dražší energie | Drahé energie | Ekonomické problémy | Důvěra | Obchodování s Čínou | Pravděpodobnost | ECB dnes | Markets | Deficit nabídky | Představitelé americké centrální banky | Index Nasdaq | Asijské indexy | Unce zlata | Cena hliníku | Meziroční růst HDP | Spolková vláda | Realitní magnát | Bankovní akcie | Ministr průmyslu a obchodu | Příjmy z ropy | Rizikovější aktiva | Haruhiko Kuroda | Představenstvo | IATA | Hlavy států | RTL Hrvatska | Produkce kartelu OPEC | Historie burzovního obchodování | Range | Pokles úrokových sazeb | Japonsko | Agentura AP | Devalvace rublu | Spotřební zboží | Soukromí investoři | Nižší minima | Dluhopisy | Paušální daň | Silky | Výpadky | Vývoj peněžního agregátu | Objem obchodů | FIAT | Tomáš Pfeiler | Riksbank | Makroekonomické zprávy | Telco | Silný propad | Invest | Propouštění zaměstnanců | ILO | Trendová linie | Federální rezervní banka | Gazprom | Centrální banka | Exxon | NYMEX | Kellnerová | Devizové intervence | Andrew Bailey | Tomáš Kudla | Německá vláda | Zemní plyn | Německo | Index PMI | Životní prostředí | Inflace v Británii | Měny&Sazby | Útok na Ukrajinu | Rozbor | Fluktuace | Fondy peněžního trhu | Německý Ifo index | Twitter | Francouzská společnost | Zasedání americké centrální banky | Makroekonomické ukazatele | LYNX | Krach | Pozitivní zpráva | Hotovost | Orná půda | Donald Trump | Spotová cena | Čistý zisk | Jádrová inflace | Americká průmyslová produkce | Jiří Tyleček | Kovy | Rumunsko | Centrum | Technické problémy | Walmart | Životní náklady | Společnosti | Těžařská společnost | Zpomalení ekonomiky | Evercore ISI | CL | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže | Rozhodnutí ČNB | Obchodování různých trhů | Nájemné | Energetická společnost ČEZ | Propad akciového trhu | Energetický sektor | Izraelský šekel | Unijní ministři | Severomořská ropa | Kartel OPEC | NÚKIB | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Polská vláda | Podnikatelé | Zadlužení podniků | Kurs koruny k euru | Kurz české měny | Pandemie covidu | ConocoPhillips | Spoluzakladatel | Pokles dolaru | Maloobchod v únoru | Bankovní tituly | Grafy | UN01 | ING | Inflace v ČR | Míra úspor domácností | Sdružení automobilového průmyslu | Air France | SMA 200 | Nárůst objemů | Pojišťovna VIG | Vice | Letošní rozpočet Německa | Zvýšení těžby ropy | Březnová inflace | Zdražování potravin | Odolnost ekonomiky | API | Pozitivní korelace | Britský regulátor | Splácení zahraničního dluhu | BBBY | Cisco Systems (CSCO.US) | Přehled komoditních trhů | Směnný kurz | FX Forecast | Erste Group | Nízká volatilita | Organizace S&P | Zahraniční investice | Premiér Justin Trudeau | Dot-com horečka | Snížení schodku | Vývoj hlavní úrokové sazby Bank of Canada | Aktivum | Společnost XTB | Česká republika | Hamás | BNP | Největší hliníkárna v Evropě | Finanční ředitel ČEZ | Výsledky za Q2 | ČNB Aleš Michl | EUR/HUF | Zvýšení produkce ropy | Energie v Evropě | CZK | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Politické faktory | Reuters | Úspory | Cohn Robbins Holdings | Globální ekonomické zpomalení | Přebytek zahraničního obchodu | Konjunkturální průzkum | Ruský plyn | Unilever | Kov | Philip Newman | Obchodní partner | Tuzemský maloobchod | Vliv počasí | Přehřátí ekonomiky | Situace na Ukrajině | Černý pátek | Denní minima | Dobré zprávy | Nedostatek surovin | Situace | Chevron | Další drahé kovy | Kompozitní index | Důvěra v eurozóně | Index nákupních manažerů | Bilance běžného účtu | Škoda | Miloš Vystrčil | Marubemi | IKEA | Prognóza IE | Výkonná ředitelka | Státní dluhopisy | Analytici | Intervenční nákupy | Americký dolar | Depozitní sazba | Kurz koruny | Steen Jakobsen | Výstupy | Starwisata Air | Akciový index Dow Jones | Štěpán Hájek | Augustín Carstens | Souhrnný index | VaR | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Rolování | Utahování měnových podmínek | Měny zemí | Palo Alto | Nové zakázky | Rekordní maximum | Zakladatel | Zásoby ropy ve Spojených státech | Analytici Morgan Stanley | Předseda | Právo | Finanční trhy dnes | Europe 600 | Burzovně obchodované fondy | Český hrubý domácí produkt | Splácení dluhu | Vrcholy | Přímé zahraniční investice | Equity | Dominancia | Viceprezident | Výhled tvorby zisku | Provozní zisk | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Vláda ČR | Deficit veřejných financí | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zpomalení globální ekonomiky | Zaměření investorů | Ripple | Credit Suisse Group AG | Společnost Lumius | US100 | Supercyklus | Ekonom Chris Williamson | J&T | Podrobný pohled | Zesílení inflačních tlaků | USDIDX | Eskalace na Blízkém východě | Tržby | Rostoucí ceny plynu | Korunové sazby | Růst mezd | Investice do energetiky | Ontario Teachers' Pension Plan | DPA | Evropská unie | Boeing | Der Tagesspiegel | Daniel Beneš | Cvičení | Stagnace | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | HDP v USA | Oliver Wyman | Analytik J&T | Mario Centeno | Ekonomiky | Cenové trendy | Příjmy a výdaje | Finanční systém | Vitol | Konflikt na Blízkém východě | Společnost Walmart | Rychlý růst | Prime | Ges Group | Nižší růst | Rozpočet | Riziko recese | Negativní dopad | Fiskální stimul | Evropské banky | Dobrá nálada | Google | Apple | Libra | Energetický a průmyslový holding | Největší švýcarské banky | Zvýšení základní úrokové sazby | Miroslav Novák | Nákup akcií | Čistý zisk skupiny ČEZ | Ztráty peněz | CFD | Rekordní inflace | Důvěra v domácí ekonomiku | Slabší euro | Vysoké úroky | Vánoce | Inflace v květnu | Ztráty zaměstnání | Nová data | Dopad na ekonomiku | Provozovatel loterií | Cena akcie | CERGE-EI | Životní úroveň | Očekávaná data | Ceny kukuřice | Cenové akce | Vývoj peněžního agregátu M2 | Intervenovat na devizovém trhu | Švédsko | ČEZ Daniel Beneš | ČNB Vojtěch Benda | Jaderná energie | Webináře zdarma | Zvýšení základní sazby | Hlavní úrokové sazby ve Švédsku | FTSE | Polská inflace | Odezva finančních trhů | Financovat | Řetězec | Vývoj měnového páru USD/RUB | Temelín | Fond | Orbán | Proinflační rizika | Ztráta | Řecko | Udvar-Hazy | Vysoké inflace | Americké vlády | Rostoucí náklady | Green Deal | Nálada investorů | EUR/RUB | Pandemie nemoci | Grab | RBI | Ruská invaze na Ukrajinu | Cena práce | Arm | Jednání ECB | Ředitelka Central Group | Ambice Ruska | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Federal Reserve | Licence Sberbank | Alibaba Group | ECB | RRR | Vysoký výnos | Květnová inflace | Nový rekord | Süddeutsche Zeitung | Bankéři z Fedu | Německá ocelárna | Ceny komodit | Daniela Corsiniová | Úroky | Vyplácet dividendy | Speciální daň | Plodiny | Oznámení Spojených států | Předstihové indikátory v eurozóně | Uniles | Krungsri Bank | Belviport | NAFTA | CVX | Portu | Miliardy švýcarských franků | Eskalace | ROE (Return on Equity) | Cena | Silné oživení | CFD akcie | Vliv energetických monopolů | Investiční banky | Nové úvěry | Alokace aktiv | Vývoj peněžního agregátu M2 v USA | Napětí na finančních trzích | Hanzo van Beusekom | Předstihové ukazatele | Dopady pandemie covidu | Burzovně obchodované fondy (ETF) | ERÚ | Prudké zdražování | Kofola ČeskoSlovensko | WisdomTree | Silný trh | Ceny v Japonsku | DOT | Objem peněz | Partners | Benchmarky | Moneta | Air | Závazek | Americká centrální banka (Fed) | Akcie dnes | Horší data | Káva | Mutace koronaviru | Sunny Xi | Dočasné zrušení daně | Pražská burza cenných papírů | Zápis z posledního zasedání Fedu | NCLH | Izrael | Ceny akcií | Vyšší riziko | Americký Úřad pro energetické informace | Skupiny PPF | Merrill Lynch | Leasing | Alarmující čísla | Výrobci kakaových produktů | Investiční platforma Portu | S&P500 | Analytik Raiffeisenbank | EBay | Epidemie | Ceny zemního plynu | Ruský trh | Společnost Rohlik Group | Česká ekonomika | Čínská ekonomika | MUFG | Vývoj kurzu koruny | Institucionální investoři | Ceny | Vyšší úroky | Euro vůči dolaru | Kurzy | Prudký pokles | Oslabení kurzu | Negativní sentiment investorů | Moskva | Technologie | Vysoká inflace | Raiffeisenbank Helena Horská | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Energetická krize | Ekonomický institut Ifo | British Airways | Dokončování staveb | Finální odhad | Budvar | ČNB | Přehřátý trh | Vesa Equity Investment | Dluhy | Další růst úroků | Zajímavé příležitosti | Výroky z ECB | Odhady ekonomů | VW | Plynové zásobníky | Ranní okénko | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | USD/CZK | Pokles | Sankce Západu | Oslabení kurzu koruny | Přehled kurzů | Životní pojišťovny | Czech Media Invest (CMI) | Electricite de France | Německá kancléřka | Útlum aktivity | Ceny obilovin | Epidemiologická situace | Kalendář tento týden | Margin | Globální inflace | Počet žádostí o podporu | Výše úrokových sazeb | Ceny palladia | Vývoj akciového indexu | Velikonoce | Konsensus | Americký trh | Situace na trhu práce | Zahraniční společnosti | Program ECB | Polská ekonomika | Akcie Monety | Technická analýza ETH/USD | Spolehlivost | Finance Group | Maloobchodní tržby | Rekordní zisky | Šmejc | Erste | Americké společnosti | Cena kakaa | Vývoj cen ropy | Ebury G10 FX Forecast | Ceny hliníku | Blue chips | Inflace v listopadu | Podílové fondy | Dočasné zrušení daně na benzin | Jan Vejmělek | Fundamentální ukazatele | Měnová politika | Miroslav Rytíř | Poplatek | Server BBC | Moody's | Guvernér | Parita eura | Zemědělci | Platební bilance | Rabobank | Magdalena Anderssonová | NBP | Index Exportu | Makro | Banka | Petrus | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Carlyle | Podnikání v oblasti hnojiv | Velké korporace | Tuzemská inflace | Zisky dolaru | Situace v Německu | Americká ekonomika | Snížení sazeb | Koruna dnes | ISM indexy | Finanční deriváty | Hodnota majetku | Credit Suisse Group | Odpor | Coinbase | Kurs eura | Svět investování | Akcie spoločnosti | Drahé kovy | Představitelé centrální banky | Evropská centrální banka | Velký problém | Obchodník | Letadlo | Pád cen | Vývoz z Německa | Čepro | Fitch | Akcie týdne | Německá bankovní lobby BDB | Stabilita sazeb | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | Inflační trajektorie | Zastavení výroby | Finanční prostředky | Býčí trh | PVM | Aircraft | Marubeni | Cena nemovitostí | COVID-19 | Britský automobilový průmysl | Hlubší deficit | Trh práce v USA | Mitsubishi | Data z reálné ekonomiky | Futures kontrakty | Ekonomické vyhlídky | BoE Andrew Bailey | Regulátoři | Krize v USA | Tempo poklesu | ROE | BHS Timur Barotov | Indikátor | Index cen | Spotové operace | Regulátor ve Velké Británii | Vládní koalice | Carsten Brzeski | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Rizika | Proražený support | Prudký růst úrokových sazeb | Růst ceny | Finance | Investiční zisky | Boeing a Airbus | ISM | Index PX | Čínská vláda | Dobré obchody | Analytika | EBIT | Akcie Philip Morris | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Lídři | Skupina OPEC | Alan Greenspan | Tradingové webináře zdarma | Vyšší úrok | Ziskovost výrobců | Pivot | Kryptoměna | Potravinářství | Vývoj hodnoty | České HDP | Inflace v Turecku | Zprávy z trhů | Pokles indexu | Výpočet Raiffeisenbank | Ekonomické faktory | Růst výroby | Zásoby ropy v USA | Ekonomická nálada | Momentum | Cenový propad | Conference Board | Hospodářský vývoj v Německu | Daně z příjmů | Ekonomické údaje | Akcie Shell | Valdis Dombrovskis | Gold.plus | Zvýšení inflace | Regionální konflikt | Konsorcium | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Vývoj inflace | Růst zisků | Newmont | Zisky | HICP | Rozpočtový schodek | Shanghai Composite | Základní měna | Současné ceny | Analytik XTB | Globální trhy | BNP Paribas | Konsenzus | Zboží dlouhodobé spotřeby | Historické rekordy | Akcie Boeingu | Americký index S&P 500 | Velký růst | Vývoj ceny platiny | Signature Bank | Globální ekonomika | Sazby ECB | Německé podnikové objednávky | Intervence na devizovém trhu | Obchodujeme | Průmyslové firmy | Prodávající | Situace na trhu | TradingEconomics | Verbální intervence | Pozitivní výsledek | Čínské přístavy | USD/TRY | Miliardy eur | Anomálie | Ministr zahraničí | Akcie Visa | Voda | Vývoj války | KLM | Vývoj HDP | Obrovské ztráty | Jestřábí hlasy | Ekonomiky eurozóny | Inflační očekávání | Výkonnost akcií | Chesapeake | HG měď | Mitsui & Co | Cisco Systems | Členské země eurozóny | Starbucks | Automaty | Množství peněz | Sektor zdravotnictví | Spiegel | Toyota | NATGAS | Delta Air Lines | Vyšší sazby | Zdražení povolenek | Ratingové agentury | Očekávání do budoucna | Manuál | Společná měna | Cena zlata | Lindt & Sprüngli | MUFG Bank | PMI ve výrobě | Problémy v Evropě | Propady na akciových trzích | Světové obchodní organizace | HSBC | Tržní síly | Zvýšení ceny | Euroclear | Organizace zemí vyvážejících ropu | Invaze | Vývoj měnového páru GBP/USD | Rizikové averze | Alokace | Obchodníci | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Přecenění | Centrální banky ve střední Evropě | Breakout | Björnar Tonhaugen | Investiční plán | Turecký prezident | Rusko-ukrajinský konflikt | F-35 | Hongkongský index Hang Seng | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Společnost Chevron | Pokles akcií | Index pražské burzy PX | Statistici | Pákistán | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Saxo | Obavy z globální recese | Vývoj války na Ukrajině | Vývoj světové ekonomiky | Kryštof Míšek | Banka Morgan Stanley | Margot Robbie | Zdravotní pojištění | Turecké liry | Měkké přistání | RSI | Technologický Nasdaq | Poptávka po zemědělské půdě | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Hypoteční sazba | Manfred Hübner | Rheinmetall | Zasedání Bank of England | Asset management | Návratnost | Úspěšné investování | ERA | MSCI World | Nálada spotřebitelů | Západoevropský index FTSEurofirst 300 | Meme mince | Repo sazby | Kancléř Olaf Scholz | Reporty | Poptávka | EUR/MWh | IFO index | Financování | Úroková sazba v USA | Analytik J&T Banky | ČSÚ | Akcie Pilulky | Ursula von der Leyenová | Cenový graf | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Vývoj produkce | Historická minima | Výrobce čipů | Čína | Omezení dodávek | Akcie AMC | Alphabet (Google) | GMT | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Růst HDP | Pokles ekonomiky | Index pražské burzy | Růst úroků | Americké banky | Slabší ekonomika | Pivotní body | Objem devizových intervencí | Organizace S&P Global | Obchodovat | Republikáni | Inflace v Británii v červnu | Tovární objednávky v Německu | Czechoslovak Group | Švýcarská národní banka | Úrokový diferenciál | Globální poptávka | Investiční poradenství | Systém obchodování | Náklady na práci | Expobank | Hospodářské instituty | FRED | Počet firemních bankrotů | Maďarská měna | Úvěry do realit | Bulharsko | Dostatek energie | Ceny akcií v USA | Southwest | Zvýšení produkce | Konec dodávek ruského plynu | Americké akciové trhy | GfK | Line | Vývoz plynu | EGAP | Odhad růstu ekonomiky | Strojírenské firmy | Sociální síť | Dividenda | MIFID | Průměrná hodnota | Parita | Holger Schmieding | Výsledky hospodaření | FT | DAX | Jedno euro | TA3 | Nakupovat zlato | Technologický vývoj | Obchodování na akciových trzích | Úrokové sazby Bank of Canada | Pokles zásob | Průměrná mzda | Důsledky na investiční strategie | Mali | Dolarové sazby | DNO | Trend follow | Malé podniky | ANDE | Dnešní čísla | Bankovní rada České národní banky | Pokles trhů | Vladimir Medinskij | Stavební výroba | Koncentrace | Resistance | Spotřebitel | Online trading | Ekonomická data z USA | New York Times | Cyrrus Vít Hradil | Německé vládní strany | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Medvědi | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | Tržní sazby | Nové rekordy | Období pesimismu | Největší americká banka | Základní úrokové sazby v USA | HSBC Holdings | XTB Štěpán Hájek | Payrolls | Pokles podnikatelské aktivity | Vyšší daně | Turistický ruch | Cena severomořské ropy Brent | Investiční výdaje | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Premiérka Liz Truss | HAS | Elektřina v ČR | Evropská průmyslová produkce | Spotřebitelské ceny v Česku | Inflace v Maďarsku | Palo Alto Networks | Zrušení daně na benzin | Bohumil Trampota | WTI | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | Bod | Miliardy korun | Soukromý fond | Podmínky na trhu | Zpřísnění finančních podmínek | Zisk společnosti | Silnější koruna | Dubnová inflace | Holubičí postoj | FX strategie | Jaderné elektrárny | Výhled německé ekonomiky | Investiční činnost | PRIBOR | Kapitálové trhy | Agrokomodity | Index MOEX | Macao | Soubor opatření | Pohřeb královny Alžběty II. | Spready | Reserve Bank of Australia | Video | Inflace v Itálii | HDP | Změny klimatu | Akcie Uniper (UN01.DE) | ROCE | Americká měna | Nord Stream | FINMA | EMU | Spotřebitelské ceny v ČR | Problémy | Saúdská Arábie | Vývoje ceny | Reakce koruny | OCI | Ziskovost | PMČR | Bankéři | Oživení ekonomiky eurozóny | Výprodej | Sázet | Klesající trendová linie | Deutsche Bank | Měny regionu | Cena ropy | Důvěra v Německu | Obavy trhu | Německý kancléř Olaf Scholz | Participace | Firma | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Ocel | Drobní investoři | Značné riziko | Marže | Vysoké zisky | Účet platební bilance | Petr Bartoň | Popularita amerického prezidenta | Domácí měna | SpaceX | Vývoj indexu volatility VIX | Německá ekonomika | Státy EU | Výhled roku | Zlato a stříbro | Mediální skupina | Polygon | Vývoz ropy a plynu | Josef Košťál | Obchodní zásoby | Diskont | Koruna zpevnila | Sazby Bank of Canada | Předběžné výsledky | Trh kryptoměn | Capitalinked.com | Organizace pro výživu a zemědělství | Fiskální politika | Devizový trh | Načasování | Nornickel | Mírná korekce | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | Hlavní index PX | Tržby z průmyslové činnosti | Vedení společnosti | Karel Havlíček | Konjukturální průzkum | Jak vybírat akcie | Zkušenosti | Ropa | Optimismus | Emmanuel Macron | Zasedání měnového výboru | Monetární politika | Signály | Poziční trading | Omikron | PCE inflace | Monetizace | Ekonomická rizika | Spotřební daně | Krizové situace | Empire State Index | Lira | Investec | Ceny benzínu v USA | Ceny nafty | Poptávka po zlatě | Předsednictví EU | LME | Dunkerque | Politika ruské centrální banky | Akcie Alphabet | Statistiky | Peněžní zásoba | Liz Trussová | Řetězec lékáren | Pivovary | Raiffeisenbank a.s. | Restrikce | Fiocchi | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Zahájení obchodování | MPSV | Růst průmyslu | Bali | Pokles inflace podle analytiků | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Akcie Occidental Petroleum | Valné hromady | Rozhodování | Mobilizace | Facebook | Snížení spotřební daně | RUB | Polská měna | Pohonné hmoty v ČR | Američané | Kurz | Market | Forexu | Pravděpodobnost hospodářské recese | Home Credit | Cathay Pacific Airways | Premiér Rishi Sunak | Nancy Pelosiová | 256/2004 | Význam pro akciové trhy | Unicredit | Měsíční mzda | Big Mac | EMA | Ekonomka | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | TASS | Polygon (MATIC) | Crispin Odey | Rozkolísaný | Konec zdražování | UST | Nejhorší výsledek | Dolar | Ekonomka MMF | Washington Post | Guvernér ČNB Aleš Michl | Získávání zákazníků | Northern Trust | Zájem o riziková aktiva | Hliník | Gigafactory | Růst dolaru | Obchodování ropy | Ceny pšenice | Liberty Steel | BH Securities | Skleníkové plyny | Hodnoty měny | Datový kalendář | Euro | Oracle | Naše prognóza | Medvědí scénář | Akcie podniku | Negativní vývoj | Zestátnění ČEZ | Obchodní aktivita | Poměr RRR | Vývoj inflace v USA | Francouzský CAC 40 | CZGB | Vývoj ceny elektřiny | Server CNBC | Agentura DPA | JP Morgan | Wood & Company | Byznys | Kukuřice | Debata | NortonLifeLock | Deficit státního rozpočtu | Indikátor důvěry | Akcenta Miroslav Novák | De Goys | Investujte | Komoditní obchodní příležitosti | Klíčové centrální banky | Risk | Nálada na globálních trzích | Odhady růstu | Prezident USA | Paolo Gentiloni | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) | Ceny kávových bobů | Zastavení dodávek | Konglomerát | Inflace cen | Rozvíjející se trhy | Zavedení daně z neočekávaného zisku | Pražský index PX | AUD | Jeffrey Halley | Svaz průmyslu a dopravy | Reputace | Obchod | Dividendový výnos | Výnosy státních dluhopisů | Japonský Nikkei | Pozitivní výsledky | Federální rezervní banky | Poskytování hypoték | Trh se zlatem | Konzervativní unie | Breakout Trader | Německá průmyslová výroba | Investiční ředitel společnosti | Přísná regulace finančních trhů | Zpomalení růstu | Christine Lagarde | Domácí data | Dolaroví milionáři | Přerušení dodávek ruského plynu | Capitalinked | Dodávky ropy | Predikce | Fibo | GLEN | Ceny za přepravu nákladů | Ropný šok | Santa Claus Rally | Íránská ropa | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Upisování | Nejlidnatější země světa | Prima | Obchodování s emisemi | Kypr | Citigroup | ETF na bitcoin | Ekonomové | Rozkolísanost trhu | Čínský vývoz | Mnichovský ekonomický institut | Sony | A350 | Banka JP Morgan | Guvernér rakouské centrální banky | Hospodářství | MIB | Čínský export | Stagflace | Hlavní ekonomka | Amcor | Ekonomický útlum | Rada ČNB | Etoro | Bořivojova Apartments | Útok Hamásu | Ohlédnutí | EV | Střední podniky | EU | Deficit federální vlády | EBITDA | Mezinárodní banky | FXstreet.com | Německé podniky | Mezinárodní vztahy | Cena jedné akcie | Ruská agrese | CETIN | ROIC | Akciové portfolio | Sev.en | Automobilka Škoda Auto | Uniper | Miliardy | Ceny pohonných hmot v ČR | Pohřeb královny Alžběty | Majors | Ministerstvo financí | Ranní komentář | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Průmyslové ceny | Švédská ministryně financí | Short obchody | Ekonomka Raiffeisenbank | Intermediate | Prodeje existujících domů | Nižší ceny | Archegos | Spojené státy | Zisková marže | Další posilování | CAR | IDEA Cerge-EI | Ekonomická krize | Cenové stability | Zasedání ECB | Gamble | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Měna euro | Ropa a pohonné hmoty | Objem investic | Portfolia | Tesla | Justin Trudeau | Růst důvěry | Převis | Dynamika růstu | Kurz domácí měny | Expert | Výkon dolaru | ARM | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | CATL | Energetické firmy | Teplé počasí | Komerční banka | Týdenní zpráva | Akcie Uniperu | Regulace trhů | Aktivity v eurozóně | Gate | Úroveň rezistence | Úřad pro energetické informace | Týden na akciových trzích | Americké ceny | Barel WTI | Recese | Index strachu | Celosvětový růst | P/E Ratio | Exprezident | Emisní povolenky | Mzdový růst | Ropný gigant | Birkenstock | Výrobní inflace | Renault | Švýcarský frank | Růst akcií | WP | BIS | Německý ZEW index | Bank of Canada | Capital Partners | Investoři a obchodníci | Chuť riskovat | Vývoz do Spojených států | Erdogan | Měnová politika ČNB | Mercedes-Benz | Zmeškat příležitost | CZK/EUR | Silicon Valley | Agentura Interfax | Růst globální ekonomiky | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Analytik Portu | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Výhled na rok | Společnost EDF | Eskalace konfliktu | Kyjev | Nižší DPH | Začít investovat | Naučte se obchodovat | Stavební povolení | Silný americký dolar | Pandemie | Počet nových žádostí o podporu | Ruský bankrot | Inflace v Německu | Sekce měnové | Těžba a získávání surovin | Spekulace | Denní graf | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Ekonomičtí experti | Globální finanční krize | Ekonomický výzkum | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Štěpán Křeček | Nové kryptoměny | Fosilní paliva | Český vývoz | Negativní zprávy | Internetové firmy | Firemní dluhopisy | Nálada na akciových trzích | Southwest (LUV.US) | Bernstein Research | Graf indexu S&P 500 | Know-how | Cardano | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | Nejnovější statistické údaje | Ministři | Prudký propad | EUR/SEK | Ceny benzínu | Investiční cíle | Ekonomické teorie | Kapitálové výdaje | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Mondelez | Negativní nálada | Tržby v eurozóně | Pin Bar | Kurz eura | Spotřebitelské ceny v Itálii | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Politické riziko | Členské státy | Růst cen zlata | Dnešní zpráva | KBC | Centrální banka USA | Dlužníci | Goodyear | Čínské indexy | Ekonomické analýzy | Britské národní loterie | Oliver Bäte | Polská průmyslová produkce | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | KPMG | Ceny energií | Hospodářské vyhlídky | AFM | Cena Brentu | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Unipetrol | Snížení produkce | Těžařská skupina | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Ekologie | Politická nejistota | Obrat trendu | Rychlý růst mezd | Intel | The 2022 recession | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Index důvěry | FOMC minutes | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Základní sazby | Slábnutí rublu | Úspěchy | Analytik Komerční banky | NEST | Celkový výkon | Vývoj dluhu americké federální vlády | Swingové maximum | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Krypto aktiva | CySEC | Rostoucí inflace | Doporučení Koupit | Práce na sobě | Plán obnovy | Zisk ČEZ | Jiří Kovařík | Dodávky zemního plynu | OSN | Soud | Eskalace napětí | Panika | Společnost ČEZ | Projev šéfa Fedu | Výkon amerického dolaru | Henry Hub | Výrazný pohyb | Emise dluhopisů | Plánování | Blockchain | Cena elektřiny | Boje na Ukrajině | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Česká antivirová firma | PMI indexy | Předpovědi | Prodeje ropy | Bondy | Martin Novák | Konflikt na Ukrajině | MATIC | Analytické společnosti | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Evropské méně | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Státní distributor paliv | Nord Stream 1 | BASF | Benzín | Ministr financí | Problémy s nedostatkem čipů | Trhy v USA | CrowdStrike | Rostoucí ceny | Trend | Živnostníci | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Western Union | Perzistentní inflace | Pokles sazeb | Sberbank CZ Jiřina Lužová | Hodnota sloučené společnosti | Dow Jones Industrial | OXY | Automobil | Německý vicekancléř | Meziroční inflace v září | Růst eurozóny | Zásoby plynu | Cohn Robbins Holdings (CRHC) | Výrobci elektřiny | Švýcarská společnost | Reorganizační plán | Oslabení | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Vysoká cena elektřiny | Poptávky po ropě | Windfall tax | RTS | Fundamentální data | Přebytek obchodu | Platforma | Zdražování ropy | BDB | Energetika | Manufacturing | Etnetera | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | United Airlines | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | USD/RUB | Pomalé oživení | Ekonomický výhled | Nejnovější údaje o inflaci | Snížení emisí | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Produkce cukrové třtiny | Míra nejistoty | Ropné akcie | Sazba hypoték | SWIFT | Vzestup ceny | Legislativní rámce | Nemovitostní trh | Poskytování úvěrů | Schodek | Farmaceutické společnosti | Invaze Ruska | Bankovní sektor | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Hnědé uhlí | Pimco | Odborníci | Fond KKR | Cenné papíry ČEZ | Oživení poptávky | M2 | Severomořská ropa Brent | Prudké výkyvy | Zpřísnění měnové politiky | Evoluce | Výrobní PMI | UDI Group | Mezinárodní měnový fond | Gold | Zhoršení ratingu | Guvernér centrální banky | Prodej farem | Česká národní banka (ČNB) | Korporace | Průmysl | Bolest | Očekávané výsledky | Vinice | Lehká ropa WTI | Market Profile | Investování do akcií | Míra inflace v Turecku | Firma Avast | Bankovní lobby | Pyramida | Vývoj amerického akciového indexu | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | American Airlines Group | Bilance ECB | Snížení daně | Bankovnictví | Natland Group | Libye | Aerolinky | Scotiabank | Růst ekonomiky EU | Nadhodnocení | Americká výnosová křivka | Vývoj cen bytů | A321Neo | Continental | Problémy s bydlením | EdF | Ministerstvo dopravy | Pohonné hmoty | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Divergence | IG Metall | Shiba Inu | Cena cukru | Zdražování energií | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | Ceny pohonných hmot v Česku | Said Haidar | BHP Group | Vlády | Analýza společnosti | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Struktura HDP | Kurzy měn | Zajímavé akcie | Hlavní evropské indexy | Loterie | Omezení těžby | Analytik České bankovní asociace | Silná inflace | Myšlenka | Europoslanci | Moneta Money Bank | Varování | Obchodní bilance | Vánoční svátky | Hospodářské soutěže | Úsilí | Počty nových žádostí o podporu | Družba | Snižování úroků v USA | Viceprezident ECB | Reinvestování | Struktura zahraničích investorů | Trading analýza | APP | Anexe Krymu | Obchodní aktivity | Tomáš Holub | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | Spojení | Cykly | Pokles indexu S&P 500 | ECB Christine Lagardeová | Long | Rally | Bankovní rada | Palo Alto Networks Inc | Western Union Business Solutions | Recese v USA | Trading.com | Pojišťovna | USD za tunu | Macron | Výrazný propad | Klíčový support | CPI Property | Zasedání České národní banky | Dopad vysokých cen energií | Bear | Bonusy | Modrá pyramida | Investiční doporučení | Ruský Gazprom | Chris Williamson | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Osobní příjmy | Pražský městský soud | SXXP | Americké státy | Falešný break | Fundamentální analýzy | Porovnání vývoje ceny ropy WTI | Americké akciové indexy | Vývoj výše devizových rezerv | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Časopis Forbes | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Vývoj cen bytů ve Švédsku | GEVORKYAN | Intuice | Zasedání centrální banky | MXN | Kmenové akcie | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | České měny | Očekávaný vývoj | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Negativní vývoj ekonomiky | Tuzemský průmysl | Nárůst cen energií | Úrokové sazby ČNB | Business | Evropští investoři | Nastavení sazeb | Jestřábí politika | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Výnosnost | Indikátory | Ceny výrobců v eurozóně | Nejnovější statistika | Růst cen akcií | Odvolací soud | Zdanění | Základní úrok | Pokles cen | Bohatí Češi | Využití umělé inteligence | Překvapení trhu | Citadel | Algoritmus | Obchodování s komoditami | Investments | Palantir | Ropovod TAL | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Jan Procházka | SP500 | Technologická společnost | Dodd-Frank legislativa | Vývoj měnového páru USD/CAD | Mezinárodní investiční banka (MIB) | Poptávka investorů | Keystone XL | Řešení energetické krize | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Helena Horská | Krach banky | ČBA | Řízení výnosové křivky | Nový týden | CAPITALS | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Inovace | Historický vývoj ceny zlata | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Energetické krize | Makroekonomické indikátory | Plynovod Nord Stream | Ole Hansen | Producenti ropy | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Technologický pokrok | Bezpečnost | Převzetí firmy | Indický premiér | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Jihoafrická republika | Ekonom Komerční banky | Sentix | Robert Holzmann | Čeští dolaroví milionáři | Trhy dnes | Vývoj cenové hladiny | Snížení cen | | Tomáš Cverna | Německý statistický úřad | Smartwings | Indexy PMI | Index akcií | Pochybnosti | Omnipol | Danske Bank | Orlen Unipetrol | Investiční skupina PPF | Signet Bank AS | Risk Reward Ratio | Schodek zahraničního obchodu | RTL | Členské země | Vedení ECB | Riziková aktiva | Pandemická situace | Německé společnosti | Trinity | Nájemní bydlení | Stratég | Špatné zprávy | Splasknutí bubliny | Prodeje automobilů | Známky oživení | Zisky firem | Čínský akciový trh | Podnikatelská nálada v Německu | American Industrial Partners | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | G10 FX Forecast | Purple Trading | Raytheon Technologies | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Hnutí pěti hvězd | Období nejistoty | Objem zakázek | Zrychlení inflace | Sentiment | Životní minimum | Comstock Resources | L.F. Investment Limited | Dnešní statistiky | Short pozice | Investor | Bývalý ministr financí | Měnová unie | WEF | Stoxx Europe 600 | Breaking | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | Short EUR/SEK | Negativní hospodářské dopady | Berenberg | Největší pokles | Politika | Koš | Konkurence | Hospodářské recese | Nálada na trhu | Utaženější měnové politiky | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Vyjádření analytiků | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Burzovní cena | Reálné výnosy | Evropské společnosti | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Backwardation | Josef Dudek | Konsensus trhu | Investiční ředitel | Největší hliníkárna | Skyworks Solutions | CFD na akcie | Zisk z obchodování | Dnešní seance | Akcie Glencore | MAM | Novinky.cz | Radek Jirků | Centrální banky USA | Ruské dodávky plynu | BHP | Nejrozšířenější kryptoměny | Martin Gürtler | Indikátory důvěry | Poplatky | Oslabování eura | Forint | Nálada podnikatelů | Americké akcie dnes | Karel Komárek | Velká Británie | Nakupovat | Evergrande | Německý průmysl | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Citibank | Dnes zveřejněná data | Porovnání vývoje ceny ropy | Pomoc firmám | Hliníkárna Slovalco | Zasedání FED | Šéf firmy | Pokles průmyslové výroby | Akcie Exxon Mobil | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | Real Estate | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | Indexy S&P | Úrokový výnos | Napětí kolem Ukrajiny | Obchodování na devizovém trhu | Klaus Zellmer | Energiewende | Martin Vašek | Optimismus investorů | Return on Equity | Federální vláda | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Napětí na trzích | Aktivita ve službách | Geopolitická rizika | Materiály | FAO | Indie | J&T Banka | Nákupy | Měnové páry | Vývoz do Německa | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Omezení dopadů inflace | Měnové politiky | Snížení základní úrokové sazby | Výrazná inflace | Investiční mince | Vnímání | Vliv na trh | Přísná měnová politika | Index volatility VIX | Koncern Volkswagen | Čínský výrobce | Martin Stránský | Dnešní ekonomický kalendář | Výprodej akcií | Forexové obchodování | Hospodářská recese | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Norilsk | Objem prodejů bytů na trhu | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Silný fundament | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Politika centrálních bank | Maximální výše cen elektřiny | Otto Daněk | Camelot LS Group | Dobrá zpráva | Obchodování s cizími měnami | Karanténa | Dělení ČEZ | Slovalco | Státní veterinární správa | Proticyklické kapitálové rezervy | Investiční aktivity | Sankce | Commerzbank | Britská firma | Proinflační působení | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Inflační krize | Poradenské společnosti | Vývoj ceny plynu NATGAS | Jiří Šimáně | Prolomení supportu | Americký kongres | Home Credit & Finance Bank (HCFB) | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Oživení leteckého cestování | Výplaty dividend | Výhled | Operátor O2 | Velmi volatilní | Členové OPEC | Index technologického trhu | Analytik skupiny | South Sea Company | Zerohedge | Slovo recese | Volume | Těžařská skupina BHP | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Timur Barotov | Americký trh práce | Akcie Glencore (GLEN.UK) | Obchodní analýza | Colt CZ Group SE | Čas na nákup akcií | Deriváty | Ethereum | Occidental Petroleum (OXY.US) | Cardano (ADA) | Zpráva o trhu práce | Japonská ekonomika | Embargo | Bilance Fedu | Nemovitosti v ČR | Filadelfský Fed | Economist | Nejdražší půda | Hry | Odpovědnost | iRobot | Seminář | Indexy nákupních manažerů | Nový býčí trh | Energetické společnosti | Vyhlášení bankrotu | Sympozium v Jackson Hole | Propouštění | Index Hang Seng | ONE | Telecom Italia (TIM) | Sentix index | Tok kapitálu | Česká inflace | Bloomberg Intelligence | Zaměstnanci | Měnové unie | Dostatek likvidity | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Bankovní krize | Jaromír Gec | Zlaté ETF | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Evropský trh | Rýn | ČNB dnes | Lumius | Finanční trhy | Miliardáři | Provoz britské národní loterie | Banka Creditas | Údaje o maloobchodních tržbách | Nízké ceny ropy | Merkelová | Meziroční vývoj cen bytů ve Švédsku | Pocity | Burza dnes | Zlaté rezervy | Vicekancléř | Těžaři ropy | Američtí těžaři | Oživení cen ropy | Cyrrus | Dobrý výsledek | Burze | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Různé typy zdrojů energie | Full-time trader | eBook | Jiří Šmejc | Výplaty akcionářům | Největší ekonomika | Sprüngli | Růst cen energií | Síkela | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Ruské ministerstvo financí | XTB Tomáš Cverna | Walt Disney | Comfort Finance | Týdenní výkon | Fúze | Hypoteční trh v USA | Bílý dům | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | Austrálie | Cenové hladiny | HDP Číny | Německé ekonomiky | USA inflace | Hrubá marže | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Swing Trading | Dopady pandemie covidu-19 | USD za barel | Nikkei 225 | Spread | The Stock Trader's Almanac | Obavy investorů | Velkoobchodní cena plynu | Vývoj měnového páru EUR/USD | Nevada | Peněžní trhy | Návrh rozpočtu | Pension Plan | New York | Tradingové webináře | Katastrofy | Swing | Čistá ztráta | Saldo zahraničního obchodu | Britské firmy | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Dřevo | AIG | Krize | Bernstein | Stanovení maximální výše cen elektřiny | Rizikový apetit | Akcie ropných společností | Wood Mackenzie | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Riziko | Průměrná úroková sazba | Zajišťování | Staropramen | Růst cen výrobců | Euro včera | Životní styl | Portál FXstreet.cz | Posílení kurzu koruny | Německé tovární objednávky | Protipandemická opatření | Fundamenty | Pasiva | USD/MXN | CMI | ETH/USD | Situace na trzích | Zlotý | Vysoké ceny ropy | Britské loterie | Omezení produkce | Kraft Heinz | Světový trh s ropou | Uvalení sankcí | Ceny plynu a elektřiny | Krize na Ukrajině | G20 | Janus Henderson | Currencies | Výrobci automobilů | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | Nákupní signál | Panasonic | Investiční bankovnictví | CEO | Oslabení dolaru | Objednávky | FOMO | Obchodní přebytek | Navyšování cen | Napadení Ukrajiny | NFT | Prezident Erdogan | Přístup ČNB | Meziroční míra inflace v eurozóně | Majoritní akcionář | Těžař | Rally na ropě | Bělorusko | Člen rady guvernérů | Prezidentské volby | Vstup long | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Výplata | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Stabilita úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Výrobci čipů | Prazdroj | Akcie Intel | Big Tech | Poradci | Sazby | Společnost Starbucks | Daně na benzin | Graf indexu | Výnos dluhopisu ruské vlády | ODS | Sekyra Group | Invaze Ruska na Ukrajinu | Paroplynové elektrárny | Ředitelka | Rozdělení zisku | Generální ředitel | Ceny aktiv | Brazilský real | Devizové rezervy | České vlády | Partie Plus | DIHK | Cíle | Politická rozhodnutí | Burza | Semináře | Zvýšení dostupné likvidity | Interfax | Provozní náklady | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Varianta koronaviru omikron | Intesa | Investiční skupiny | Šekel | Index MSCI | Guvernér Rusnok | První odhad | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Společnost Rohlik | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Asociace exportérů | Investice do zlata | Greenflation | Reinvestice | Výprodeje | Napětí mezi Moskvou a Západem | Průměrná míra inflace | Obchodování s CFD | Analytik ČSOB | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Švýcarské banky | Volatility trhu | Slabší dolar | Cena transakce | Southwest Airlines (LUV.US) | Dnešní údaje | Jiří Feix | Marian Jurečka | Technologický index | Měny | Premiér Fiala | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Sezónnost | Uhlí | Růst nezaměstnanosti | Innogy | MasterCard | Energetický regulační úřad | Hlavní ekonomka MMF | Výzkumné společnosti | Výroba v Německu | Inflace v Japonsku | Zaměstnanost | Slovensko | MNB | Profitovat | Hedgeový fond | Glencore | Irsko | TotalEnergies | Nová historická maxima | Regulační úřady | Energie | Důležité zprávy | Analytici společnosti | Zpravodajství | Michal Brožka | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Inflace v březnu | Pohonné hmoty v Česku | Distribuce a přeprava | Obchodníci na finančních trzích | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | DE30 | USDX | Nezaměstnanosti v Německu | Obchody s akciemi | Ceny hlavních komodit | BHS Štěpán Křeček | Soupeření | One Ticket | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Nový Zéland | Jasný signál | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | UN01.DE | The Wall Street Journal | NLMK Vladimir Lisin | Finanční sektor | Pracovní síly | Oslabení eura | Šíření varianty omikron | David Marek | Ropa dnes | Zásoby benzinu | Silný pokles | Paul Volcker | Renáta Kellnerová | Uvolnění měnové politiky | Index podnikatelské nálady | Sympozium | MSCI | EUR/CHF | Ukončení nákupu aktiv | CV90 | Wealth Report 2022 | Thomson Reuters | Nákupy centrálních bank | Hospodářský pokles | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Investiční skupina | Obchodování na forexu | Růst aktivity | Penta Real Estate | Dodávky LNG | Klíčové události tohoto týdne | Finanční trh | CA Immo | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | FOMC | JPMorgan | Čínský vývoz a dovoz | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Rozhodnutí centrální banky | Zahájení ruské invaze | Data z Německa | Trade | Regionální měny | Eni | Nouzový program nákupů aktiv | Joe Manimbo | Výpadky v dodavatelských řetězcích | Poptávka po ropě | Produkce cukru | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Central Group | Výnosy desetiletých dluhopisů | Patria.cz | Globální ekonomický kalendář | Vyspělé ekonomiky | Studie poradenské společnosti | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Náklady na obsluhu dluhu | Světová zdravotnická organizace | Vývoj hlavní úrokové sazby ve Švédsku | Pravděpodobnost recese | EIA | Sberbank CZ | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Bezpečnější investice | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Výrobce obuvi | Rusko | Smíšené výsledky | Nedostatek stavebních materiálů | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Guardian | Snižování daní | Provozní marže | Poradce | Vicepremiér | Tržby společnosti | ADA | Obří deficit | Reálné úrokové sazby | Nižší maxima | Obchodní den | Další růst sazeb | Pád Lehman Brothers | Zkušenost | Farmy.cz | GBP/EUR | Míra inflace v Británii | Invaze ruských vojsk | Signál | Peter Garnry | Konfederace | Írán | Zdražování | CMC | Čínská firma | Afrika | Světový hospodářský růst | Pozemky | Předstihové indikátory | Tržby obchodníků | Britská vláda | Analytik portálu | EPS | Výkonnost společností | České sazby | Nyrstar | ADP | Hodnota zlata | Projev šéfa Fedu Powella | Repo sazba | Přijetí eura | Biliony dolarů | Sazby ve Švédsku | Kupní síla | CPI v USA | Povětrnostní podmínky | Termínový kontrakt | Americký investiční fond | Ropy | Rozdílové smlouvy | Pracovní den | Historie | Úspěšné obchodování | Penta | Nové žádosti o podporu | EET | Řízení rizik | Míra úspor | Investoři do zlata | Člen bankovní rady | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Výdaje | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Korelační koeficient | DRFG | Přikoupení | Rafinerie | Zisk EBITDA | Společnost | Petr Dufek | Covidové pandemie | Kurz koruny vůči euru | LTV | Důchody | Likvidní | Klimatický jev | Pohledávky | Maloobchodní tržby v listopadu | Jaderná elektrárna | Sázky | Ministr hospodářství | Forbes | Akcez | Obchodujte | Maloobchodní tržby v USA | Ocenění akcií | Dynamika mezd | Colt | Obchodované fondy | Implikovaná volatilita | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Kurzotvorné zprávy | Cena kontraktu | Čas na nákup | Ukončení války | Retailoví investoři | Utažení měnové politiky | Riziková prémie | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Očekávaná inflace | Jestřábí Fed | BMW | Cena akcií | Ukrajinská ekonomika | Kupci | Výkon německé ekonomiky | Světové hospodářství | Forexoví tradeři | Špatná data | Plynárenské firmy | Rozšíření | CAC40 | Komise v přenesené pravomoci | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Země OPEC | Mimořádné zasedání | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Technologické odvětví | Světové trhy | Rishi Sunak | CPI Property Group | Umělé inteligence | Eura | Tisková konference | Schodek rozpočtu | Neúspěch | Šéf německé pojišťovny | Sam Stovall | Investoři i analytici | Monex | Ztráty | Zpomalení v Číně | Lehman Brothers | Inflační cíl | Nizozemsko | Pavel Řežábek | Africký mor | Sulut Airways Indonesia | Organizace | Akcie Erste Group | Britský FTSE | Obilí | DIW | Analýza akciových trhů | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | Services | Ruská měna | Ziskovost výrobců automobilů | VIX | Inflační data | Úrokové náklady | TGT | Premiér Boris Johnson | Růst | Vyšší úroveň | Akcie společnosti Alphabet | Kartel OPEC+ | Ceny surovin | Zobchodovaný objem | RegioJet | Polská centrální banka | Evropský akciový trh | Silné momentum | Akcie ČEZ | Letošní maximum | Pojišťovací společnosti | Energetické komodity | Inflační výhled | Příjmy | Nejobchodovanější CFD | Zasedání bankovní rady | Vývoj amerického dolaru | MF | Pohyby cen | Comfort Finance Group | Rusko a Ukrajina | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | Ukazatele sentimentu | Odhad letošního růstu | Ministři EU | Risk-off | Asociace nezávislých dodavatelů energií | Volvo | Proti trendu | Výsledková sezóna v USA | Vášeň | Zajištění | Société Générale | Objem prostředků | Propad poptávky | Domácí měny | Administrativa | IAG | Měnový výbor | Internetové bubliny | Objem prodejů bytů | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Sektor služeb | Ekonomický rozvoj | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Zasedání MMF | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Německá expertní komise | Cenový pokles | Ruská vláda | Komoditní | Rychlý růst cen | Lockdown | Hlavní americké indexy | Cenový index | Společnost Uniper | Obchodujeme komodity | MiFID II | Token | Fundament | Nejbližší rezistence | Centrální bankéři | Eva Zamrazilová | Kryptoměnová burza | Bohatství | Komodity | Příjmy domácností | Investiční fond | PMI pro sektor služeb | Malý prostor | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Mimoburzovní | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ruth Brandová | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Konsolidační balíček | Zásobníky s plynem | Varovné signály | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Tuzemská měna | Arca | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | EC Investments | Návratnost investice | Zhoršení epidemické situace | CPC | Cena potravinářské pšenice | Monopol | Závazky vůči věřitelům | Šéfka ECB | Odvětví | LOGeco | Internetové a technologické akcie | Ekonomika padá | Turów | Přerušení dodávek zemního plynu | Dnešní zprávy | Objem plynu | Tržní cena | Subdodávky | Politika amerického Fedu | Burzovní krachy | Kurzové výkyvy | Likvidní měny | První investoři | Biliony USD | Bankovní asociace | Vysoké devizové rezervy | Obchodování na devizových trzích | Wall Street | Finanční možnosti | Česká národní banka | Italský statistický úřad | Vývoj měnových párů | Zveřejněné údaje | Walmart (WMT.US) | Intradenní obchodník | Pandora | Zotavení globální ekonomiky | Index amerického dolaru | Snížit úrokové sazby | Aktivity v podnikatelském sektoru | Náměstek ředitele | Výhled globální ekonomiky | Vypuknutí pandemie | Koronavirus | INDO Defence | Ceny plynu TTF | Automotive | Coffee | American International Group | Šperky | Regulační orgány | Obchodní řetězce | Skupina BHP | Zemědělské suroviny | Jak komoditní trhy fungují? | Bankovní statistika | Šíření koronaviru | Společnost Seznam.cz média | Celoroční projekce | Miliardář Daniel Křetínský | Ministr obchodu | Podíl eura | Společnost IAG | American International Group (AIG) | WMT.US | Strategie řízení | Američtí regulátoři | Teorie parity kupní síly | Výsledek firmy | Vlastnictví | Jamal | Tipy na konkrétní nejlepší akcie | Akcie Uniper | Kurs zlotého | PMI v eurozóně | Poradenství | Volatilita cen | První odhady HDP | Diverzifikace | SMMT | Výhled britské ekonomiky | Prohlášení | Mzda | Vývoj meziroční inflace ve Švýcarsku | Nárůst sazeb ČNB | Ceny ropy a plynu | Vlna omikronu | Posílení rublu | CBAM | Program nákupů dluhopisů | Medvědí trend | Regulatorní prostředí | Skutečné peníze | Mise MMF | Zisk na akcii | Fondee | Deloitte | Christian Dürr | Konkurenční společnost | EY ITEM | Země eurozóny | Andrej Melničenko | Ziskové obchodování akcií | Španělsko | Negativní data | Přerušení výroby | Dividenda ČEZ | Obchodování na burze | Produkce ropy | Správa | Ondřej Hartman | Zdanění firem | Rostoucí šance | Rozpočet Německa | Hypomonitor | Petr Fiala (ODS) | Obchody na burze | Holubice | George Bush | Akcie společnosti Uber | Obálka | Vzestupný trend | Inflace ze Spojených států | Výměny akcií | Vývoj ceny ropy Brent v USD | Levná ropa | Stagflační riziko | Hlavní americký akciový index | AMC (AMC.US) | Obchodovat s akciemi | Rezistence | LBBW | Stimul | Ceny amerických akcií | Knihy Howarda Markse | Olívia Lacenová | Pád cen ropy | Emise skleníkových plynů v Německu | Vysoké úrokové sazby | Marika Čupa | Těžba z břidlic | Stock Trader's Almanac | Geopolitické události | Objem maloobchodních tržeb | Target | Hedgové fondy | Míra inflace v USA | Historické zkušenosti | Kdy Santa Claus rally začíná | Markit | Freddie Mac | Carl Tannenbaum | IMK | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Prudký propad trhů | Úroky na hypotékách | Situace na komoditních trzích | Propad zisku | Zvýšení dodávek plynu | IMF | Počet případů koronaviru | Růst cen průmyslových výrobců | Bilance ČNB | Analýza | Daimler | Allianz Global Investors | Pronájmy | Prognózy inflace | Američtí politici | Inovativní vývoj | Co jsou komoditní trhy? | Hlubší schodek | Převzetí Avastu | Zrušení daně | Poptávka po platině | Propady hospodářského růstu | Úrokové zhodnocení | Poklesy akciového trhu | Tagesspiegel | Financování dluhu | Metals Focus | Snižování stavů zaměstnanců | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Ekonomický růst | Vývoj dolarového indexu | Posílení | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Obavy z krize | Zásobování plynem | Tržní hodnota | Člen bankovní rady České národní banky | Omicron | Sociální demokraté | Pracovní místa | Posilování koruny | GLEN.UK | Polská NBP | Rijád | Růst HDP Itálie | Včerejší seance | Lídři zemí EU | Více peněz | Co je Santa Claus rally | Přebytek běžného účtu | Obchody s cennými papíry | Hnědouhelné elektrárny | Špatné počasí | Nálada v ekonomice | Dnešní statistika | Velkoobchodní ceny plynu | Logistické problémy | Cena plynu pro evropský trh | Hodnocení ekonomiky | ČSOB | Obchodníci dnes | Cenové tlaky | Negativní vývoj války | Akcie Occidental Petroleum (OXY.US) | Krok za krokem | České předsednictví | Větrné turbíny | Vývoz LNG | Boháči | EURUSD | Instrumenty | Cenový skok | Pokles kurzu | Kurzy akcií | Analytička | O2 | Pivovar | Makléři | Nabídka nemovitostí | Korunový trh | KKCG | Zlepšení | Akcie Walmartu | Obchodní komora | Sundar Pichai | Výrobce pneumatik | NFP | Měnový výbor centrální banky | Vít Hradil | Výkon | Vývoj ceny elektřiny na německém trhu | Mimořádný růst | LOOX Prosek Apartments | Společnost Glencore | VP Bank | Lepší zítřky | Vyšší úrokové sazby | Investovat | Ekonomika USA | Události tohoto týdne | Biden recession | Stoupenci růstu sazeb | Vladimir Potanin | Norsko | The New York Times | Clearstream | Mitsubishi UFJ | NLP | Světlo na konci tunelu | Mário Centeno | Profesionální akciové portfolio | Útok Hamásu na Izrael | Upisování akcií | Válka | Vývoj hlavní úrokové sazby ECB | Evropské vlády | Munich | Americký index | Zásoby zemního plynu v USA | Počet občanů | Zakotvená inflace | Sazby Fedu | Akciový index S&P 500 | Extrémní nárůst | Nastavení úrokových sazeb | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | IT společnost | Speciální daně | Budějovický Budvar | Home Credit & Finance Bank | Indikátory v eurozóně | Bezprecedentní propad | Celoroční výhled | PPF | Osobní výdaje | Cenový vrchol | Dostatek likvidních aktiv | EP Corporate Group | Institut ZEW | Premiérka | Bankrot | EK | City | HDP Německa | Trh s kávou | Čínské letecké společnosti | Energetická diverzifikace | EUR/PLN | FTSEurofirst 300 | Hnutí Hamás | Evropská investiční banka | Největší ekonomiky eurozóny | Zhoršování pandemické situace | Chemické společnosti | Krize v dodavatelských řetězcích | Plynovody | Ziskové obchodování | Vývoj peněžní zásoby | Margot | ČNB tisková konference | Bloomberg | Ruské dluhopisy | Nabídka | Počty žádostí o podporu v nezaměstnanosti | NICKEL | Pivovary Staropramen | Pandemie COVID | Index technologického trhu Nasdaq | Luiz Inácio Lula da Silva | Vyšší mzdy | Vyšší ceny ropy | Britský ministr financí | Studená válka | Reálné mzdy | Jevgenij Suvorov | Růst ceny ropy | Ropná společnost Exxon Mobil | Financial | Žebříček nejbohatších Čechů | Základní úroková sazba | Graf dne | Hospodaření vlády | Seznam.cz média | Zakládání dalších nových podniků | Vývoj ceny kakaa | Covidové krize | American Airlines | Zvýšený objem | Lyft | Inflační situace v ČR | Josef Lukáč | Zemědělská půda | Český běžný účet | DJIA | Rekordní ceny | Zastavení intervencí | Spalování ropy | Maďarský forint | Výhled hospodaření | Technická recese | Důvěra investorů | XTB Jiří Tyleček | Trigger | České koruny | Vysoké ceny energií | Krize v Perském zálivu | Jan Bureš | Politika centrální banky | Vývoj bilance běžného účtu | Přebytek peněz na trhu | Hodnota akcií společnosti | Snižování sazeb | David Vagenknecht | Válka Ruska proti Ukrajině | Poklesy HDP | Asociace | Hospodářská politika | Semináře pořádané FXstreet.cz | Nízká inflace | Marek Dospiva | Pandemie koronaviru | EUR/NOK | Dokázaná pravda | Posílení kurzu | Obnovitelné energie | Česmad Bohemia | Dot-com | Graf akcie | Itochu | Měnové politiky v USA | Bitcoin | Průmyslníci | Správa energetického odvětví | Generali Investments CEE | Makléř Fio banky | Henry Hub v Louisianě | Zhoršení nálady | Sankce Rusko | LUV.US | Ministerstvo spravedlnosti | Jana Mücková | Intervence ČNB | Americké měny | Německý výrobce | Inflace v Evropě | Index spotřebitelských cen | Státní podpora | Výkon evropské ekonomiky | Těžařský gigant | Společnost BHP | Přehřátý trh práce | Předpokládaný růst | Výnosové křivky | Měsíční data | Hospodaření | HB Index | Futures | Inflace v eurozóně | Noví investoři | Tomáš Havránek | Robert Novoměstský | Title Transfer Facility (TTF) | Průmyslová produkce v srpnu | Central Group Michaela Tomášková | Dopady koronavirové krize | Odrazy | Zprávy z pražské burzy | Vysoká cena | Didier Pfleger | Carry trade pozice | Obchody | Nemovitosti | Pokles ceny | Disciplína | Beta | Zdeněk Nekula | Nord Stream 2 AG | Obnovitelné zdroje | Dopad cen ropy na energetický sektor | Ekonomika ČR | Důvěra v českou ekonomiku | FXstreet.cz | Konečné výsledky průzkumu | Index Nikkei | Dění na Ukrajině | Růst dovozu | Odey European | Dluhopisoví investoři | OKD | Americká data | Irák | XTB | Drahé komodity | Zrychlení růstu | Haidar Jupiter | Meziroční inflace v Japonsku | Parlamentní volby | CHF | Inflace v únoru | Míra nezaměstnanosti v Německu | Akciový index | Odhad amerického HDP | Znárodnění ČEZ | Ochranné známky | Obchodování s českou korunou | Skupina ČEZ | Klesající tendence | Mezinárodní skupina | Fatih Birol | Protiruské sankce | Vývoj kurzů měn | Wall Street Journal (WSJ) | Boris Johnson | Švýcarské čokoládovny | USA Donald Trump | Společnost Farmy.cz | James Bullard | Nizozemský úřad pro regulaci finančních trhů | Euro k dolaru | Exchange Traded Commodity | Gold.plus Martin Stránský | Aleš Michl | Čas pro vzdělávání | Fiocchi Munizioni | Německá energetická společnost | Medián | Podpora | Výroba automobilů | Index CPI | Vonovia | Agentura APA | Bohemia Energy | Index nákupních manažerů (PMI) | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | xStation5 | Čínská společnost | Prosincová inflace | Balík opatření | JDE | Typy zdrojů energie | Jihoevropské země | Změny sazeb | Průmyslové společnosti | MWh | Tendr | Hlavní ekonom | Globální akcie | Geopolitické faktory | USDPLN | MT4 | Aktualizace výhledu | Velké americké banky | Jestřábí politika amerického Fedu | Joseph Trevisani | Solidní růst | Síla dolaru | Vysoké ceny energie | Volatility | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zvýšení těžby | Ruské akcie | ENA | Silky Zdeňka Porybného | Portfólia | RBC | Zisk skupiny ČEZ | Oblíbený měnový pár | Podnikatelská důvěra v Německu | ECB Luis De Guindos | Vývoj úrokových sazeb | Latinská Amerika | EU a USA | Důvěra v tuzemské ekonomice | Destatis | Zpřísňováním měnové politiky | Polský zlotý | Očekávání trhu | VDA | Červnová inflace | Plzeňský Prazdroj | IMFC | Ekonomie | Vzdělávací webináře | Statistické údaje | Růst cen plynu | Trh pražské burzy | Zdroj příjmů | Celková průmyslová výroba | Maersk | MJ | 2022 recession | Surové ropy | Obchodní výhled | Zahájení invaze | Představitel Fedu | Připraveným štěstí přeje | Ekonomické zpomalení | Samou | Propad trhů | Narůstající ceny | Nejnovější údaje | Zákaz dovozu | Cenové výkyvy | Partnerství | Podstatné kurzotvorné zprávy | Bankovky | Výhled cen | Spotřebitelské ceny | Zadlužení | Setkání centrálních bankéřů | Česká vláda | Daně z neočekávaných zisků | Akcie ve Spojených státech | Medvědí rally | Alexander Krüger | Varianty covidu | Maxar Technologies | Nvidia | Inflace v říjnu | Makléřské společnosti | BofA | Ceny zemního plynu v USA | Míra inflace v květnu | Vývoj ceny kukuřice | Obchodovaný měnový pár | Polský průmysl | Makléř | Japonská centrální banka | Plynovod Jamal | Hospodářské výsledky společnosti | ČR | Ropný průmysl | Ruská ropa | Klíčové problémy | Výprodejní tlak | Výprodej na Wall Street | Průmyslové kovy | Obchodování s povolenkami | KKR | GEN | Amazon | Elektromobily | Zprávy z ekonomiky | Snižování úrokových sazeb | Švédská ekonomika | Platina | The Guardian | Statistika | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Míra inflace v Německu | Zamyšlení | Ukončení činnosti | Cena elektřiny v Německu | Jefferies | Capital Markets | České dráhy | Fundamentální analýza akciových trhů | Akumulace | Režim bankrotové ochrany | Hladiny rezistence | Nálada na trzích | Extrémní bohatství | Plyn v EU | Návrh dividendy | Deutschlandfunk | Achim Wambach | Ceny v eurozóně | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Dopad cen ropy | Royal Dutch Shell | Telecom | Sektorové metriky | Snižování produkce | Nejvýraznější propad | XTB Research | Německý kancléř | BAT | Závislost | Burza Coinbase | Šéf banky | Pocovidové oživení | Marketingová komunikace | Celní úřad | Americké trhy | Klaus-Dieter Maubach | Americké statistiky | Světová poptávka | Racionalizace | Eurozóna | Rodinné rozpočty | Basilejský výbor | Ropné firmy | IG | Makroekonomický kalendář | Zastropování cen plynu | Zemědělství | Nejnovější zprávy | Makroprostředí | Aton | Splatnost | Konzultant | Pšenice | Eurasia Group | Vývoj německé ekonomiky | Ceny povolenek | Největší evropská ekonomika | Cena benzínu | Společnost S&P Global | Chmelnice | Bankovní holdingy | Rozvolnění protipandemických opatření | Eurasia | Air Bank | Prodej zlata | FXstreet | Riskování | Hlavní trh pražské burzy | Velcí hráči | Úřad pro ekonomickou analýzu | Indonésie | Vysoká poptávka | Analytik | Celková nabídka | Přísná regulace | Mzdová dynamika | Ruská centrální banka | Největší burzovní krachy v historii | Balík akcií | Počet bankrotů | Velké technologické firmy | ARENH | Podnikatelská aktivita | Měsíční report | Sazby beze změny | Trader | Hang Seng | List The Guardian | Hodnota akcií | OMV | AAA | BDI | Swiss Life Select | SPD | Doporučení | Pozornost trhu | Dovoz ruské ropy | Termínové kontrakty | Britské společnosti | Inženýrské stavitelství | Evropské akciové indexy | Ruský ministr | Společnost Allwyn Entertainment | Dodávky automobilů | Prohloubení deficitu | Soudní spor | Oživení poptávky po službách | Nižší ziskovost | Hromadění zlata | Tým FXstreet.cz | Report USDA | Václav Pech | Důležité makroekonomické zprávy | Wise | Ceny v průmyslu | Byty v ČR | Výsledek zahraničního obchodu | Sjednocení Německa | Saudi Aramco | Statistický úřad | Francouzský prezident | Christopher Waller | Vývoj základní úrokové sazby | Podnikání | DSTI | Velkoobchodní ceny elektřiny | Kroky ČNB | Podnik | Růst české ekonomiky | Financování výdajů | DIA | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Mean reversion | Vývoj ceny mědi | Nizozemský regulátor | Meta Platforms | Evropské země | Motorová nafta | Výkyvy počasí | Finanční podmínky | Pokles průmyslové produkce | Dluhopisový trh | Index Nikkei 225 | Globální sentiment | Švýcarská vláda | Obchodování na komoditních trzích | České Radiokomunikace | Vrchol inflace | Krypto | Hospodářský výhled | HDP Itálie | Počasí | Solární panely | Sběratelé | Pokles USD/CAD | Ceny kovů | Vysoká likvidita | Co bude | Německý index DAX | Bankrotové ochrany | Studená válka 2.0 | Zájem o akcie | Dlouhodobý investor | Nárůst sazeb | Období propadů | Administrativa prezidenta Bidena | Změny cen komodit | Energetická bezpečnost | Opatření | Rozvolnění restrikcí | Těžaři | Rostoucí úrokové sazby | Pojišťovnictví | Minimální sazby daně | Výhled USA | Hlavní indikátor | Pohřeb královny | Jan Frait | Oživení ekonomik | Kurzové intervence | Celkový výsledek | P/CF | Futures na ropu | Vývoj ceny | Patrik Štefek | Akcie O2 | Oslabování koruny | Maďarská centrální banka | Vývoj ceny uhlí | Freedom Financial Services | Oligopol | České ceny | RBC Capital Markets | Intervenovat | WHO | Bavlna | Riziko stagflace | Akcionáři na valné hromadě | Ceny kávy | Emise | Barclays | Sociální vliv | Recese ekonomiky | Tvrdá data | Ministerstvo hospodářství | Ministr spravedlnosti | Antimonopolní úřad | Fiskální stimuly | Investing | Oslabení české koruny | WPIC | Finanční svět | Zelené energie | ARD | Evropské investiční banky | Nepříznivé počasí | Fair Value | Cíl výnosu | Znovusjednocení země | Předkrizové úrovně | Ceny platiny | Poslanec | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | SEC | Tuzemská nezaměstnanost | Zkapalněný zemní plyn | Nákupy zlata | Evropské indexy | Stavební společnosti | Státní protiinflační dluhopisy | Ruské firmy | Světové produkce | Průmyslové podniky | Jestřáb | Šance | Metriky a ukazatele | Výrobní náklady | Důvody pro posílení | Cena stříbra | Hedging | Dodavatelské řetězce | Největší burzovní krachy | Čínské firmy | Odhady HDP | Úřad pro energetické informace (EIA) | Prudký růst cen | Brexit průmyslu | Český statistický úřad (ČSÚ) | Redukce | Míra inflace v únoru | Daňové změny | Mobilizace v Rusku | Diverzifikovat portfolio | Home Depot | CZK/USD | ONS | Vladimir Lisin | Ředitel Exxonu | Světové centrální banky | Nákup dluhopisů | Společnost Exxon Mobil | TradingView | Bublina na trhu | Mitsui | Pavel Štěpánek | Zájem o akcie internetových firem | Ceny energie | Dow Jones | Pokles ruské ekonomiky | Britská společnost | Potravinářské firmy | Sankce vůči Rusku | Známky konjunktury | Evropský trh s plynem | Restart ekonomiky | Summit EU | Zvyšování úroků | Cílová cena | BloombergNEF | USD/CAD | České nemovitosti | Zisk a tržby | West Texas Intermediate (WTI) | Využívání dluhu | Úrokové sazby | Zhoršený sentiment | Guillaume de Goys | Ekonomická recese | Nominální růst | Expobank CZ | Fibonacci | Trading | Zisky společnosti | CNY | Americký ISM | Cena termínového kontraktu | Islamistické hnutí | Vyšetřování | Průmyslové odvětví | Růst průmyslových cen | Ruská ekonomika | Silné inflační tlaky | Biden | Nižší produkce | Index DAX | Pozice | Budoucnost | CEE | Thomas Gitzel | Banky | Omezené dodávky | Dodavatelský řetězec | Bilance zahraničního obchodu | Výhledy | Nižší úrokové sazby | Bilance | Růst průměrné mzdy | Birkenstock IPO | NASDAQ 100 | Peking | Rostoucí mzdy | Durace | 737 MAX | Velkometrážní byty | Poptávka po plynu | Restrukturalizace | Krize v Evropě | Kompenzace | Ocenění | Průmysl a zahraniční obchod | Sumitomo | JPMorgan Chase | Čínské vlády | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Případová studie | Žlutý kov | Komoditní burza | Ceny mědi | Solidní výsledky | Chris Zaccarelli | Certifikace | Dna | Nafouknutá bublina | Výkon ruské ekonomiky | Investovat peníze | Aktuální situace | Realitní skupina CPI Property Group | Rozhodnutí bankovní rady | WELL | Hospodaření firem | Akciový stratég | Lockdowny | AUD/USD | Inflace ve Velké Británii | Pokles EUR/CZK | Nesoulad | John Kilduff | Prodeje | Španělská vláda | Politici | Vnější prostředí | Ropný zlom | Nízké ceny energií | Kurz EUR | Nabídka bytů | Tvorby zisku | Potíže v dodavatelských řetězcích | Obchodní podmínky | Kupci zlata | Vývoj kurzu měn | Ceny v dopravě | Vývoj nákupů zlata centrálními bankami | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Index FTSE 100 | Společnost Sony | Výrobce elektromobilů | Dánsko | Impulzy | SPX | Měnový pár | Protiinflační dluhopisy | Malá likvidita | Výhled pro Německo | PX Pražské burzy | Premiérka Liz Trussová | Správkyně Sberbank CZ | Výkyvy cen | Finanční situace | Tempo inflace | Meziroční inflace v Německu | Air France-KLM | Meziroční inflace | Investování | Pracovní trh | Výkyvy kurzu | Pavel Sobíšek | Větší pokles | G7 | Akcie v Číně | Celková inflace | Philip Lane | Joe Biden | Obnovení růstu | Rostoucí ceny komodit | Politika ČNB | Inflace ČNB | Pokles spotřebitelských cen | Kurs koruny | Guvernér ČNB | Kotace | Prezident Federální rezervní banky | Hypoteční banky | Allwyn Entertainment | Hlavní trh | Webináře | Netflix | Raketový růst | Didi | Allianz Oliver Bäte | CAD | Příchod krize | Základní sazba | Investiční platformy | Zahraniční bilance | Jednatel | Výsledky za první pololetí | Baird | Úroková míra | Autoprůmysl | Zahraniční měny | VanEck | Cena surovin | Ceny plynu NATGAS | Rozpočtové deficity | Novinky | MSCI China | Nomura Holdings | Kontrakt | Přesun výroby | Kolaps Lehman Brothers | Obchodní příležitosti | Odezvy trhu | Stoupenci růstu sazeb v ČNB | Vývoj ceny ropy Brent | NIESR | Kia | Konkurenční společnosti | Ekonom | Omezení cestování | Cena barelu ropy | USA | WhatsApp | Platební bilance ve Švýcarsku | Buffettova firma | Ovládněte tržní cykly | Rostoucí fáze | Koruna oslabuje | Dolarové úrokové sazby | Darren Woods | Ropovody | TGT.US | Vysoké ceny nemovitostí | Poklidné obchodování | Zlato | Nejvyšší kontrolní úřad | Focus | Cena zemního plynu v Evropě | Býčí trend | Ruské hospodářství | Český výrobní sektor | Italové | Mandát ECB | Forex a komodity | Tomáš Vranka | Zastropování cen | Geopolitika | Zpomalování inflace | Výhled růstu české ekonomiky | Philip Morris | Výhled roku 2024 | Počet zahájených bytů | RISK-ON | Nasdaq | Decline | Dekarbonizace | Společná evropská měna | Cenovka | Společnost Nestlé | Výše devizových rezerv | Poptávka v Číně | Zdražování energie | PMI index | Zpracování kovů | Společnost Nyrstar | PMI ve službách | Naděje na obrat | Vysoké ceny akcií | Výhled na letošní rok | Šíření koronavirové nákazy | Volkswagen | Geopolitická situace | Nevídaná inflace | Holding | Průměrná cena | Holding Agrofert | Trajektorie amerického zadlužení | Snížení nákladů na státní dluh | Počet firemních bankrotů v Německu | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | CSCO.US | Geopolitické napětí | Souhrnný čistý zisk | Zemní plyn (LNG) | Hlavní úrokové sazby Bank of Canada | Listopadové maloobchodní tržby | Index RTS | Spekulanti | Německý rozpočet | Cenový vývoj | Hike | Camelot | Skupina G20 | Propad indexu | Mrazivé počasí | Ukrajinská centrální banka | Dluhopis | Prodej aut | Výprodeje akcií | Domácí poptávka | Americký akciový index S&P 500 | Slabé euro | Vyšší inflace | Green:Code | Tržní ocenění | Nákupy dluhopisů ECB | Pražská burza | Práce | Objem prodejů bytů na trhu s nemovitostmi | Portu Filip Louženský | FOREX | Údaje o inflaci | Výroba aut | PMI indikátor | Ceny nových bytů | Investice firem | Výhled růstu ekonomiky | Zpomalení hospodářského růstu | Japonská společnost | Důvěra v ekonomiku ČR | Výrobce baterií | Polský zlotý a maďarský forint | Pesimistický scénář | Černá labuť | Světová poptávka po ropě | Zveřejnění výsledků HDP | Volby do Kongresu | Průlom | BBBY.US | Oživení v automobilovém průmyslu | Zasedání Rady guvernérů | Zvýšení dovozních cel | Investment | Embargo na ruskou ropu | Podíl dolaru | Omezení cen plynu | Prognóza ECB | Komoditní analytik | Znehodnocujícího platidla | Agentura Moody's | Zásobníky | VIAC | Výplata dividendy | Rusko-Ukrajinská krize | Ocelárny | Akcie internetových firem | Cestovní omezení | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Držení plné zaměstnanosti | Netradiční měnové páry | Výraznější pokles | Průměrná hrubá měsíční mzda | WISE Air | Vládní konsolidační balíček | Fidelity International | Realitní sektor | Globální obchod | Rusové | Energetická firma | OTC | Vypuknutí válečného konfliktu | Internetové obchody | Daně z mimořádných zisků | USD/JPY | Konkrétní nejlepší akcie | Ministr práce a sociálních věcí | Silná koruna | Graf EUR/USD | Objem vyplacených dividend | Počet nezaměstnaných | Spotřebitelská důvěra v Británii | Návrh PPF | Evropské akciové trhy | Jihomořská bublina | Vývoj na trhu | Generální ředitel ČEZ | Daně z příjmů právnických osob | Manažeři fondů | Spojené arabské emiráty | Ruský finančník | Ceny v Česku | Fio | Měnový pár EUR/SEK | Kryptoměny | Souhrnná hodnota | Low | Manažeři | Crédit Agricole | Ministr zemědělství | Podíl firem | Taiwan Semiconductor | Zbyněk Stanjura | Prodejní ceny | Cenu plynu | Americké firmy | Ekonomické aktivity | Stock Trader | Olaf Scholz | Živé semináře | Výrobce elektromobilů Tesla | Podnikání na kapitálovém trhu | Vládní a firemní dluhopisy | Zničení poptávky | Americký HDP | Nominální mzda | Banka pro mezinárodní platby | Další pokles | Podíl nezemědělských investorů | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Sergej Rjabkov | Akcie | Úspěch | CNBC | Stimuly | Uvolnit měnovou politiku | Beyoncé | Ukrajina a Rusko | Chudoba | Jerome Powell | Válečná daň | Zlevňování hypoték | Robusta | Volby | Evropský průmysl | Ukazatele | Český HDP | Miliardář | Obavy ze stagflace | Dovoz z Ruska | Umění | Balík pomoci | Vladimir Putin | Eugal | Američtí zákonodárci | Oživení globální ekonomiky | Disney | Nonfarm Payrolls | Stabilita | Výnos dluhopisů | Odhad vývoje hrubého domácího produktu | Hodnota majetku ruských miliardářů | Květnový růst | Země G7 | Vojtěch Benda | Británie | Cena zemního plynu | Seznam.cz | Produkce plynu | Průmyslová výroba v USA | COT | Tescan | Krátkodobý výhled | Celosvětová poptávka po zlatě | Vývoj jádrové inflace | Americká vláda | Hodnota transakce | Celoživotní vzdělávání | Contemporary Amperex Technology | Michaela Tomášková | Dopady pandemie | NZD | Koncern | Indikátor ekonomického sentimentu | Společnost Gazprom | Čistý dluh | EQT | Ziskovost a marže | Měnové podmínky | Coloseum | Maloobchodní tržby v eurozóně | Bankovní problémy | Belgie | Ztráty eura | Nizozemský úřad pro regulaci | Nejvyšší propad | Banka Lehman Brothers | Podniky | Švýcarská měna | Překážky | Rezignace | Qantas | Inflační šok | Euro vůči americkému dolaru | Markéta Fišerová | Analytický tým | Vliv války | Inflace v USA | Ministr financí Jeremy Hunt | Dodávky ruského plynu a ropy | NERV | Zelená energetika | Aluminium Dunkerque Industries | Naréndra Módí | Americké rafinerie | Nedostatek financí | Světová rada pro zlato | Zahraniční forex | Očkování | Otočení britské politiky | Důvěra v německou ekonomiku | Saxo Group | Tržby v maloobchodě | Vysoká rizika
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Vysoká poptávka
Vysoká rizika
Vysoká tržní kapitalizace
Vysoká úroveň inovací
Vysoká valorizace
Vysoká valorizace aktiv
Vysoká volatilita
Vysoká volatilita trhů
Vysoká zadluženost
Vysoká ztráta

Následující klíčová slova

Vysoké ceny akcií
Vysoké ceny bytů
Vysoké ceny energie
Vysoké ceny energií
Vysoké ceny nemovitostí
Vysoké ceny ropy
Vysoké contango
Vysoké částky peněz
Vysoké devizové rezervy
Vysoké dividendy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít