Úterý 16. srpen 2022 05:21
reklama
Coinfy
reklama
Bidaskbit ebook
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Shell

img

Rusko zakázalo západním firmám prodat podíl v energetických projektech a bankách

05.08.2022 Rusko zakázalo společnostem ze zemí, které Moskva označuje jako nikoli přátelské, do konce roku prodávat podíly v klíčových energetických projektech a bankách. Vyplývá to z dnes zveřejněného dekretu podepsaného prezidentem Vladimirem Putinem, na který upozornila agentura Reuters. Po začátku invaze Moskvy na Ukrajinu uvalily západní země a jejich spojenci včetně Japonska na Rusko řadu sankcí. Moskva reagovala mimo jiné tím, že brání zahraničním společnostem působícím v zemi, aby z Ruska odešly, a v některých případech zabavila jejich majetek.
img

Po spekulacích na mírnější FED převládl negativní sentiment

28.07.2022 Dnešní obchodní den bude v zámoří výrazně ovlivněn reportem o HDP, který překvapil poklesem o 0,9 % při očekávání 0,5% růstu. Prvotní reakce možná trochu paradoxně poslala v předobchodní fázi indexy vzhůru a v zelených číslech se držely i chvíli po otevření. Byly zde znát spekulace, že v recesi nebude FED tolik agresivní při utahování měnových kohoutů. Cca půl hodiny po otevření ale již vidíme, že negativní sentiment převládá a indexy jsou 0,5 % pod včerejším závěrem.
C:\fakepath\trader-15072022-29-zm.jpg

Moskva nemá zájem znárodňovat zahraniční podniky působící v Rusku, řekl ministr

15.07.2022 Moskva nemá zájem znárodňovat podniky v zahraničním vlastnictví, které působí v Rusku, řekl dnes ruský ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž je to pro západní podniky ubezpečení jen částečné. Mnoho západních a dalších zahraničních společností se po invazi Moskvy na Ukrajinu rozhodlo z Ruska odejít. Moskva pracuje na zákonu, který by státu umožnil zabavit majetek odcházejících firem.
C:\fakepath\trader-08072022-22-zm.jpg

Těžební firma BHP prohrála odvolání proti žalobě, Brazilci ji viní z havárie

08.07.2022 Britsko-australský těžební gigant BHP prohrál u londýnského soudu odvolání proti žalobě, kterou na firmu podalo na 200.000 Brazilců. Lidé žalují firmu o více než pět miliard liber (146 miliard Kč) kvůli havárii přehrady, která způsobila nejhorší ekologickou katastrofu v Brazílii, informuje dnes agentura Reuters.
img

STOXX Europe po 3denních ziscích prudce klesá

24.06.2022 Na čtvrteční aukci klíčové akciové ukazatele západní Evropy setrvale klesají z důvodu údajů o poklesu obchodní aktivity v zemích eurozóny.
C:\fakepath\trader-16062022-33-zm.jpg

Plyn je v EU od pondělí dražší o 70 procent, Rusko hrozí odstávkou plynovodu

16.06.2022 Cena plynu pro evropský trh se od pondělí zvýšila zhruba o 70 procent, surovina se nyní prodává za více než 140 eur za megawatthodinu (MWh). Cena se začala zvyšovat po zprávě, že přetrvávající problémy s opravou zařízení pro kompresorové stanice by mohly vést k tomu, že Rusko zcela zastaví plynovod Nord Stream 1. Ten je přitom hlavní trasou pro přepravu ruského plynu do EU.
img

Plyn je v EU od pondělí dražší o 70 %, Rusko hrozí odstávkou plynovodu

16.06.2022 Cena plynu pro evropský trh se od pondělí zvýšila zhruba o 70 procent, surovina se nyní prodává za více než 140 eur za megawatthodinu (MWh). Cena se začala zvyšovat po zprávě, že přetrvávající problémy s opravou zařízení pro kompresorové stanice by mohly vést k tomu, že Rusko zcela zastaví plynovod Nord Stream 1. Ten je přitom hlavní trasou pro přepravu ruského plynu do EU. Podle agentury RIA Novosti to dnes řekl ruský velvyslanec při Evropské unii Vladimir Čižov.
img

Gazprom: Přepravní kapacity plynovodu Nord Stream 1 kvůli opravám výrazně klesla

14.06.2022 Nutnost oprav omezila kapacitu plynovodu Nord Stream 1 pro přepravu ruského plynu do Evropy zhruba o 40 procent na 100 milionů krychlových metrů denně. Oznámila to dnes ruská státní plynárenská společnost Gazprom. Potrubím se přepravuje plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře, jde o hlavní trasu pro export ruského plynu do Evropské unie. Cena plynu se po zprávě začala výrazněji zvyšovat. Na dodávky plynu do České republiky by to podle oslovených odborníků nemělo mít vliv.
img

Evropské akcie přešlapují na místě, energetice pomáhá růst cen ropy

04.05.2022 Evropské akcie při středě nevykazují výrazné pohyby a spíše přešlapují na místě, když hlavní indexy mírně klesají (DAX -0,3 %). Může to však být klid před bouří, neboť již dnes večer FED zveřejní o kolik zvedne hlavní úrokové sazby.
img

Rozbřesk: Dieselová krize se prohlubuje

03.05.2022 Spiknutí pumpařů při nastavování marží podle všeho nabývá kolosálních rozměrů a nákaza se z Česka šíří už i za hranice naší kotliny! Ani v USA totiž vývoj cen ropy a produktů v poslední době neodpovídá historickým zkušenostem. Alespoň soudě dle vývoje cen nafty v New Yorku, která od ledna vzrostla asi na dvojnásobek. Tedy násobně více než cena surové ropy (WTI zdražila asi 3x méně).
img

Dieselová krize se prohlubuje

03.05.2022 Spiknutí pumpařů při nastavování marží podle všeho nabývá kolosálních rozměrů a nákaza se z Česka šíří už i za hranice naší kotliny! Ani v USA totiž vývoj cen ropy a produktů v poslední době neodpovídá historickým zkušenostem. Alespoň soudě dle vývoje cen nafty v New Yorku, která od ledna vzrostla asi na dvojnásobek. Tedy násobně více než cena surové ropy (WTI zdražila asi 3x méně).
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
img

Jak komodity ovlivňují inflaci?

27.04.2022 Inflace se zdála být po mnoho let mrtvé téma. Centrální banky se delší dobu snažily stimulovat růst cen, zejména prostřednictvím stimulace růstu mezd. Inflační cíle byly více než splněny, bohužel především prostřednictvím nabídkových faktorů. Někdy je těžké odpovědět na otázku, zda je vysoká inflace způsobena růstem cen komodit, nebo spíše vysoká inflace způsobuje růst cen komodit (ve snaze investorů se proti vyšším cenám zajistit). V současné době můžeme zcela jednoznačně konstatovat, že rostoucí ceny komodit způsobily všudypřítomné zdražování produktů. V tomto článku se podíváme na spotřebitelské ceny a jednotlivé skupiny komodit v USA a Eurozóně.
img

Evropské akcie dopoledne v záporu. Ztrácí Lufthansa, daří se Shellu. V Praze boduje ČEZ

13.04.2022 Evropské akciové indexy se ve středeční obchodní seanci pohybují v záporných hodnotách. Investoři reflektují situaci ve Spojených státech, kdy při včerejším reportu vzrostly spotřebitelské ceny v rámci očekávání trhu a inflace v USA dosáhla 8,5 %.
img

Evropské trhy rostou díky naději na úspěšná jednání mezi Ruskem a Ukrajinou

29.03.2022 Přední evropské akciové indexy v úterý výrazně stoupaly, protože investoři očekávali výsledky mírových rozhovorů mezi Ruskem a Ukrajinou.
C:\fakepath\trader-25032022-12-zm.jpg

FCA varuje před brokerem Sky Shell Trading

25.03.2022 Britský finanční regulátor Financial Conduct Authority (FCA) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na britské klienty. Nové varování se týká brokera Sky Shell Trading, který je nelegálním klonem regulované společnosti Sky Blue Wealth Management Ltd. Ta však s tímto nelegálním klonem nemá nic společného.
img

Evropské trhy ve středu rostou

23.03.2022 Hlavní evropské indexy ve středu rostly, přičemž v čele růstu byly sektory zboží osobní a domácí potřeby a zdravotnických potřeb. Nejhorší výkon vykázaly sektory finančních a veřejných služeb.
img

Evropské akciové trhy vykazují silné zisky

22.03.2022 V úterý evropské akciové indexy znatelně rostou po vzoru asijsko-pacifických akciových trhů. Britský FTSE 100 si připsal 0,59 % na bilanci 7481,4 bodu, německý DAX vystoupal o 1,06 % na 14477,84 bodu a francouzský CAC 40 se vyšplhal o 0,86 % na 6639,09 bodu.
img

Akcie kybernetické bezpečnosti: 5 tipů pro vaše portfolio

21.03.2022 Kvůli válce na Ukrajině vzrostly obavy z hackerských útoků. Informační válka a kybernetické útoky se totiž staly součástí moderního vedení boje. Například Izrael před pár dny čelil největšímu kyberútoku ve své historii. Hnutí Anonymous oznámilo vyhlásilo kybernetickou válku Rusku. Obavy panují i z útoků ze strany Ruska. S rostoucí digitalizací se tyto hrozby navíc v budoucnu budou spíše zvyšovat.
C:\fakepath\ropa.jpg

Ruská ropa už na trhu chybí

18.03.2022 Ceny na čerpacích stanicích se už sice uklidnily a více berou v potaz vývoj na finančních trzích, válka ale stále pokračuje a ruská ropa z pochopitelných důvodů evropským a americkým rafineriím nevoní. Spojené státy úplně zakázaly import ropy a ropných derivátů z Ruska, jeden z největších evropských hráčů Royal Dutch Shell také prohlásil, že ruské produkty nakupovat nebude.
img

Evropský akciový trh díky rozhodnutím světových centrálních bank roste

18.03.2022 Klíčové ukazatele akciového trhu vykázaly v závěru čtvrtečního obchodování v návaznosti na výsledky zasedání Bank of England zisky.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Japonsko a Austrálie oznámily další protiruské sankce

18.03.2022 Japonsko a Austrálie dnes oznámily další protiruské sankce vyvolané invazí Moskvy na Ukrajinu. Tokio bude penalizovat další osoby a organizace, například představitele ministerstva obrany a státního vývozce zbraní Rosoboronexport.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko kvůli sankcím Západu zakázalo do konce 2022 vývoz široké škály produktů

11.03.2022 V reakci na protiruské sankce vyhlášené Západem po ruské invazi na Ukrajinu zakázala Moskva do konce roku export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení. Informovala o tom včera ruská vláda. Premiér Michail Mišustin řekl, že zákaz se bude týkat vývozu zboží zahraničních společností působících v Rusku. Na seznam vláda zařadila přes 200 položek, mimo jiné železniční vagony, kontejnery, turbíny a další zboží. Ministerstvo hospodářství uvedlo, že byl zakázán vývoz některých druhů lesnických a dřevařských produktů. Neupřesnilo, o které se jedná. Zákaz vývozu do konce letošního roku se týká mimo jiné automobilů, letadel a dronů, napsala později agentura TASS.
img

USA zakázaly dovoz ruské ropy

10.03.2022 Demokraté ve Sněmovně reprezentantů představili návrh zákona zakazující dovoz ruské ropy do USA uprostřed rostoucího politického tlaku potrestat Rusko za jeho vojenskou operaci na Ukrajině. Spojené státy však od svých evropských kolegů taková opatření nepožadovaly, zjevně chápou celkovou závislost evropských zemí na ruském plynu a ropě. Návrh zákona byl schválen okamžitě poté, co prezident Joe Biden oznámil svůj záměr zakázat dovoz ruské ropy a dalších komodit.
img

Akcie ropy v roce 2022: 6 tipů na nejlepší ropné akcie

10.03.2022 Akcie ropy jsou v důsledku růstu ceny ropy v posledních dnech opět v hledáčku investorů. Konflikt na Ukrajině nadále pokračuje a některé země zavádějí embargo na dovoz ropy a plynu z Ruska. Mnozí investoři se ptají, jaké to bude mít reálné dopady na cenu ropy a zda může tento růst nadále pokračovat.
img

Akcie Chevron: Poroste cena akcie v důsledku ropné krize i nadále?

09.03.2022 Akcie Chevron (CVX) patří stejně jako Exxon Mobil a Shell mezi ropné tituly, které těží ze současné ropnékrize. Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na delší růst ceny ropy. Dramatický růst ceny ropy navíc stimuluje akceleraci inflace a redukuje tím pádem i hrubý domácí produkt.
img

USA a Velká Británie zakázaly ropu z Ruska. Blíží se další ropná krize?

09.03.2022 Od poslední analýzy na Exxon Mobil se zase situace na ropném trhu o něco změnila. Velká Británie a USA oznámily své plány na embargo ruské ropy v důsledky války na Ukrajině. To může mít vliv na další růst ceny ropy. Ten navíc způsobuje zvýšení inflace a má vliv na snížení hrubého domácího produktu. Jak by na tuto situaci mohl zaregovat Fed?
img

Shell přestane nakupovat ruskou ropu a plyn, za poslední nákup se omluvil

08.03.2022 Britsko-nizozemská ropná a plynárenská společnost Shell přestane kupovat ruskou ropu a zemní plyn, uzavře také své čerpací stanice, které v Rusku má. Za to, že ropu nakupovala ještě minulý týden, se firma po kritice ve svém dnešním oznámení omluvila. Západní firmy jsou pod sílícím tlakem, aby své obchodní vztahy s Ruskem zpřetrhaly za to, že Rusko vojensky napadlo Ukrajinu.
img

Ropa: od války k embargu

08.03.2022 Zvěsti o zákazu dovozu ruské ropy rozvířily finanční trhy a posunuly futures Brent na nejvyšší úroveň od roku 2008. Pokud odmítnete služby země, která trvale dodává 10 % celosvětové nabídky černého zlata, ceny budou výrazně vyšší. Podle generálního tajemníka OPEC Mohammada Barkinda není ve světě dostatečná kapacita, která by nahradila ruskou ropu. Moskva se obává, že v tomto scénáři by se cena severomořské ropy mohla vyšplhat až na 300 dolarů na barel, což definitivně přivede světovou ekonomiku do recese.
img

Společnost Shell se zavázala stáhnout se z ruského ropného a plynárenského trhu

08.03.2022 Společnost Shell v pátek koupila od Ruska 100 000 tun ropy Urals. Tu údajně nakoupila s rekordní slevou, protože mnoho firem se ruské ropě vyhýbá kvůli invazi Moskvy do sousední země. Tímto nákupem nebyly porušeny žádné západní sankce. Společnost však byla za toto jednání ostře kritizována, a to i ukrajinským ministrem zahraničí Dmytrem Kulebou, který firmu vyzval, aby přerušila veškeré obchodní styky s Ruskem.
img

Rusko stojí válka 25 miliard denně, spočítal profesor válečných studií. I při embargu na ropu tak mohou válku financovat dlouhé měsíce, vždyť barel ropy teď prvně v historii stojí přes 3000 Kč

07.03.2022 Západ zřejmě tento týden zavede embargo na ruskou ropu. Podobné embargo nyní uplatňuje například vůči Íránu. Otázkou je, do jaké míry by embargo na ruskou ropu uplatnil. A do jaké míry by uplatnil související embargo na ruský zemní plyn.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku

04.03.2022 Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku (americký softwarový gigant Microsoft se rozhodl pozastavit prodej svých produktů a služeb v Rusku; řazeno abecedně podle odvětví):
C:\fakepath\ropa2.jpg

Západ by měl přestat od Ruska kupovat ropu a plyn, řekl šéf Naftogazu

04.03.2022 Západ by měl přestat od Ruska kupovat ropu a zemní plyn, řekl včera v rozhovoru s BBC šéf největší ukrajinské energetické společnosti Naftogaz Jurij Vitrenko. Protiruské sankce by podle něj měly být přísnější a zaměřené přímo na energetiku. Aby se válka přestala šířit, Západ by podle něj "měl udělat jasnou volbu a zbavit se závislosti na ruském plynu a ropě".
img

Evropský akciový trh po silném středečním růstu prudce klesá

03.03.2022 Ve čtvrtek hlavní evropské indexy po růstu z předchozího dne vykázaly výrazný pokles. Účastníci trhu se obávají vyhlídek na zpřísnění sankcí proti Rusku.
img

Ruské akcie byly vyřazeny z indexů rozvíjejících se trhů

03.03.2022 MSCI Inc. a FTSE Russell vyřazují ruské akcie z široce sledovaných indexů, čímž je izolují od velkého segmentu investičních fondů.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku

02.03.2022 Výběr firem, které pozastavují nebo ukončují své aktivity v Rusku (největší evropské logistické firmy DHL a Kühne+Nagel pozastavily kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu expedici zásilek do Ruska; řazeno abecedně podle odvětví):
C:\fakepath\letecka dopr.jpg

ExxonMobil a výrobci letadel Airbus a Boeing omezí své aktivity v Rusku

02.03.2022 Evropský výrobce letadel Airbus zastavuje dodávky dílů a služeb ruským leteckým společnostem. Technickou podporu ruským aerolinkám zrušil také americký výrobce letecké techniky Boeing. Své aktivity v Rusku ukončuje kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu i těžařská společnost ExxonMobil či Apple.
img

Provozovatel plynovodu Nord Stream 2 propustil všechny zaměstnance

01.03.2022  Provozovatel německo-ruského plynovodu Nord Stream 2 propustil všech svých 140 zaměstnanců. Ve švýcarské frankofonní televizi RTS to řekl švýcarský ministr hospodářství Guy Parmelin. Provozovatel produktovodu, který už je dokončen, ale nebyl uveden do provozu, dnes informaci následně potvrdil. Stanice RTS uvedla, že zástupci projektu dnes budou jednat s představiteli švýcarského kantonu Zug, kde má společnost Nord Stream 2 AG ústředí. Agentura Reuters pak s odkazem na své zdroje napsala, že společnost Nord Stream 2 AG zvažuje vyhlášení insolvence.
img

Dodavatelé se obávají o zásobování kvůli prohlubování konfliktu na Ukrajině

01.03.2022 V úterý vzrostly ceny ropy kvůli obavám z možného narušení dodávek v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajině. Toto téma aktuálně převažuje nad debatami o koordinovaném celosvětovém uvolňování zásob ropy, které mají uklidnit situaci na trzích.
img

Akcie Exxon Mobil: Firma ukončuje těžbu ropy a aktivity v Rusku

01.03.2022 Akcie Exxon Mobil (XOM) patří do ropného průmyslu, který momentálně zažívá docela silný boom. Samozřejmě díky rychlému růstu cen ropy, což je zapříčiněno pořád velmi omezenou nabídkou, která nebyla zeměmi OPEC+ obnovena. Navíc díky válce na Ukrajině hrozí, že budou váznout dodávky ruské ropy. Společnost Exxon Mobil také oznámila, že ukončuje své aktivity v Rusku. Jde o reakci na ruskou invazi.
C:\fakepath\francie.jpg

Francouzská TotalEnergies už nebude investovat v Rusku, ze země ale neodejde

01.03.2022 Francouzská energetická skupina TotalEnergies už nebude poskytovat kapitál na nové projekty v Rusku. Firma dnes odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu, ale z Ruska - bohatého na suroviny - na rozdíl od konkurenčních britských firem BP a Shell neodejde. Změnu strategie s ohledem na invazi dnes oznámila německý finanční ústav Commerzbank, informovala agentura Reuters.
img

Americký předobchodní trh, 1. března: Ruské úřady omezují odchod zahraničních investorů z ruských aktiv

01.03.2022 Futures na americké akciové indexy vykazují v úterý pokles, neboť investoři nadále sledují vojenský konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou. Jestliže včera ještě existovala naděje, že se "vášně trochu uklidní" – trh reagoval na jednání mezi oběma zeměmi růstem – dnes je naopak patrný negativní trend. Po jednání bylo dosaženo pokroku a byly nastíněny pozice obou stran. Očekává se, že jednání budou v blízké budoucnosti pokračovat. Futures na index Dow klesly o 215 b., tj. o 0,6 %. Futures na index S&P 500 klesly o 0,7 % a futures na index Nasdaq 100 o 0,8 %.
img

Hospodářská izolace Ruska zesiluje

01.03.2022 S tím, jak rostou počty ukrajinských obětí včetně těch civilních (viz včerejší bombardování Charkova), tak se i Rusko stále hlouběji propadá do hospodářské izolace. K sankcím se včera přidalo i Švýcarsko, které si vzalo na mušku mimo jiné i šéfa ropné společnosti Rosněfť. Horší ekonomické následky pro Rusko než sankce na jednotlivce a to nejen ty krátkodobé bude mít asi i odezva ropných společností jako Shell či BP, které couvají ze společných projektů s ruskými energetickými společnostmi, Nord Streamem počínaje a LNG terminálem na Sachalinu konče.
img

Ranné zhrnutie (01.03.2022)

01.03.2022 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie zmiešane. S&P 500 klesol o 0,25 %, Dow Jones sa znížil o 0,49 % a Nasdaq si pripísal 0,41 %. Russell 2000 získal 0,35 %.
img

Rozbřesk: Hospodářská izolace Ruska zesiluje, “komoditní rozvod” s Ruskem věští inflační tlaky

01.03.2022 S tím, jak rostou počty ukrajinských obětí, včetně těch civilních (viz včerejší bombardování Charkova), tak se i Rusko stále hlouběji propadá do hospodářské izolace. K sankcím se včera přidalo i Švýcarsko, které si vzalo na mušku mimo jiné i šéfa ropné společnosti Rosněfť.
img

Ranní komentář: Rusko a Ukrajina budou dál jednat. Po BP odchází z Ruska i Shell

01.03.2022 Nálada na trzích je po včerejšku stabilizovaná, i když některé instrumenty zahájily týden veli volatilně. Pod prudkým tlakem byly samozřejmě hlavně rubl a ruské akcie obchodované v londýně. Rostly naopak například některé zemědělské komodity (pšenice) a výrazného růstu se včera dočkal také bitcoin. Z Ruska mezitím odcházejí další západní společnosti a po BP v zemi ukončí své aktivity také Shell.
img

NYSE a Nasdaq zastavili obchodovanie s ruskými akciami. Shell ukončí partnerstvo s Gazpromom

28.02.2022 Dve hlavné americké burzy Nasdaq a NYSE oznámili, že dočasne zastavia obchodovanie s akciami ruských spoločností kótovaných na ich burzách z dôvodu regulačných obáv po sankciách voči Rusku.
img

Peníze, ropa, zlato a Rusové

28.02.2022 Nejistota vyvolaná ruskými vojenskými akcemi na Ukrajině se rozšiřuje i do zasedacích místností firem a vládních úřadů. Sankce západních zemí vůči Rusku a ruským subjektům mají potenciál ovlivnit velké společnosti s aktivitami na Ukrajině a v Rusku a vést k prudkému nárůstu cen komodit pocházejících z oblastí konfliktu. Vyloučení vybraných ruských bank ze systému SWIFT a zároveň poškození Ruska zablokováním dovozu a vývozu poškozuje i některé evropské banky. V dlouhodobějším horizontu mohou tato opatření vést ke zvýšení inflace a snížení hospodářského růstu.
img

Válka bude mít dopad na ceny energií, tvrdí Rusnok. Inflace v EU se vyšplhala na 5,1 %

25.02.2022 Index podnikatelské nálady v Německu z dílny institutu Ifo zaznamenal v únoru citelné zlepšení, když vystoupil z 96 bodů na 98,8 bodu. Za optimismem stojí očekávaný konec koronavirové krize ze strany tamních podnikatelů. Mezi nejoptimističtější sektory se zařadil průmysl a také sektor služeb. Podle institutu Ifo stál boj s pandemií německou ekonomiku přibližně 330 miliard eur.
img

Evropské akcie se propadají na katastrofická minima

24.02.2022 Evropské akciové indexy ve čtvrtek vykazují téměř 3% pokles v důsledku obav investorů ze zahájení vojenské operace ve východní Evropě.
img

Jak investovat do metaverse? 5 tipů na nejlepší metaverse akcie

24.02.2022 Technologický pokrok je nezastavitelný. Virtuální svět, ve kterém by se lidé mohli potkávat, se stále více stává realitou. Toho si všímá i mnoho společností, které v takovém globálním propojení vidí velké příležitosti. Investoři se také stále více začínají zajímat o metaverse akcie.
img

Akcie Shell na vzestupu i díky rostoucím cenám ropy. Překoná cena akcie Shell 25 USD?

23.02.2022 Akcie Shell jsou zrovna v období, kdy se jim fundamentálně vcelku daří. A to především díky rychlému růstu ceny ropy. Ten by navíc mohl v blízké době pokračovat zejména kvůli eskalaci konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Ukážeme si, jak je na tom aktuálně trh s ropou a jaký by mohl být další vývoj ceny akcie Shell. Nebude chybět fundamentální analýza nejnovějších hospodářských výsledků, ani technická analýza cenového grafu a aktuální novinky ohledně Shell.
img

Cena zlata v roce 2022: Jak investovat do zlata?

22.02.2022 Cena zlata v roce 2021 dle mnohých nenaplnila očekávání. Současná nejistota na trzích a rostoucí geopolitické napětí by však mohly k tomuto drahému kovu přilákat investory nazpět. Jaká je tedy prognóza ceny zlata v roce 2022?
C:\fakepath\ropa 05072013.jpg

FT: Největší ropné firmy se chystají k odkupům svých akcií za 38 miliard USD

21.02.2022 Sedm největších ropných společností se letos chystá k odkupům svých akcií v úhrnu za 38 miliard dolarů (téměř 813 miliard Kč), což je téměř rekord. Znamenalo by to maximum od roku 2008, kdy tyto podniky na odkup svých akcií vynaložily dohromady 46 miliard dolarů. Firmám to umožňují vysoké ceny surovin, píše na svém webu deník Financial Times (FT), který se odvolává na data analytické společnosti Bernstein Research.
img

Rusnok nevylučuje sazby nad 5 %. Příští rok by se měla inflace vrátit k normálu

18.02.2022 Řecko oznámilo, že do konce března splatí poslední záchranné půjčky od Mezinárodního měnového fondu a od následujícího roku hodlá mít primární přebytek, který však nebere v úvahu platby úroků. Pokud se Řecku povede splatit poslední tranši půjček v březnu, tak to bude o dva roky dříve, než se původně zavázalo.
img

Bez makrodat a s hrozící invazí zůstávají evropské trhy v nejistotě. V Praze klesají ČEZ či Erste

17.02.2022 Evropské trhy obchodují dnes dopoledne převážně v červených číslech a vyčkávají na další dění v zámoří. Absence makro dat a trvající hrozba ruské invaze nadále drží trhy v nejistotě.
img

Inflace v USA vzrostla v lednu o 7,5 %. Jaká bude reakce Fedu?

11.02.2022 Americké ministerstvo práce ve čtvrtek uvedlo, že ve srovnání s předchozím rokem index spotřebitelských cen (CPI) za leden vzrostl o 7,5 %. Jedná se tak o nejvyšší údaj od února 1982. Příčinou nárůstu je zejména zvýšení cen potravin, energií a nákladů na bydlení. Jádrová inflace rostla nejrychleji od srpna 1982. Za leden vzrostla o 6 %.
img

Alžběta II a královská rodina jsou značky hodnotnější než Shell nebo Marks & Spencer, jen „brand“ samotné královny má hodnotu přes bilion korun. Monarchie přitom pro Brity není drahá

06.02.2022 Královna Alžběta II., která dneškem završuje 70 let na trůnu, je nejen nejdéle vládnoucím britským monarchou historie, ale též nejvýdělečnějším. Pokud by britská královská rodina představovala firmu, byla by její značka, „brand“, jednou z nejhodnotnějších na světě.
img

Exploze v Nigérii vyhnala cenu ropy na 90 USD

04.02.2022 U pobřeží Nigérie explodovalo plavidlo s přibližně 2 mil. barelů ropy. To způsobilo nárůst cen ropy, přičemž cena WTI dosáhla 90 USD za barel
img

Americké ministerstvo energetiky schválilo druhé největší uvolnění ropy ze strategických rezerv

26.01.2022 Americké ministerstvo energetiky oznámilo, že půjčí 13,4 milionu barelů ropy ze strategických ropných rezerv jako součást obnoveného úsilí Bidenovy administrativy omezit rostoucí ceny ropy, které vystoupaly na nejvyšší úroveň od roku 2014.
img

Evropské akciové trhy zakončily páteční obchodování v červených číslech

24.01.2022 Akciové indexy zemí asijsko-pacifického regionu uzavřely v pátek v červených číslech, podobný trend se rozvíjí i na americkém akciovém trhu. Analytici připisují pokles světových trhů vyhlídkám na agresivnější zvýšení sazeb ze strany Federálního rezervního systému, než se očekávalo.
C:\fakepath\Shell.jpeg

Ropná společnost Royal Dutch Shell oficiální zkrátila název na Shell Plc

23.01.2022 Britsko-nizozemská ropná společnost Royal Dutch Shell v pátek oficiálně zkrátila své jméno na Shell Plc. Spojení "Royal Dutch" měla v názvu od roku 1907. Firma dále plánuje zrušit duální strukturu svých akcií a přesunout ústředí z Nizozemska do Británie, konkrétně z Haagu do Londýna.
img

Evropské akciové trhy v úterý klesly téměř o 1 %

19.01.2022 Kompozitní index největších společností v regionu Stoxx Europe 600 v úterý klesl o 0,97 % a dosáhl 479,79 bodů. Německý index DAX ztratil 1,01 %, francouzský CAC 40 0,94 % a britský FTSE 100 0,62 %. Španělský IBEX 35 a italský FTSE MIB klesly o 0,65 %, resp. 0,74 %.
img

Ceny ropy by mohly překročit 100 USD

13.01.2022 Ceny ropy by mohly do konce roku dosáhnout 100 USD, předpověděl Eric Nuttall, senior portfolio manažer společnosti Ninepoint Partners LP.
img

Firmy, které letos vstoupí na burzu, čeká raketový růst. Na IPO se chystají sociální sítě, digitální banky i veganské potraviny

11.01.2022 Investoři se shodují, že rok 2022 bude pro nováčky na poli IPO velmi příznivý. Raketový růst čeká na zkušené hráče, ale i mladší start-upy, které vyzývají trh. Na svůj burzovní debut se připravuje Starlink pod vedením Elona Muska a sociální platformy jako TikTok, Reddit, či Discord. Emisi akcií dále chystá americká online služba pro doručování potravin Instacart, platební aplikace Stripe, digitální banky Klarna a Chime, úložiště dat Databricks a výrobci veganských produktů Impossible Foods. Investiční experti z Freedom Finance vytipovali 10 nejočekávanějších IPO, které by neměly uniknout pozornosti investorů, s celkovým oceněním přesahujícím 360 miliard dolarů.
img

Nord Stream 2 by podle šéfa Uniperu mohl být schválen v polovině 2022

04.01.2022 Plynovod Nord Stream 2, který má přepravovat ruský plyn do Německa, by mohl být schválen v polovině letošního roku. Řekl to v rozhovoru s německým listem Rheinische Post ředitel firmy Uniper, která je jedním z finančních podporovatelů projektu, Klaus-Dieter Maubach.
C:\fakepath\top-10122021-32-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.12.2021 1) Středoamerický Salvador plánuje vydat dluhopisy za zhruba jednu miliardu dolarů (asi 22,5 miliardy korun), které by měly být kryty kryptoměnou bitcoin. Jejich splatnost bude desetiletá a značnou část takto získaných prostředků by Salvador měl alokovat na budování unikátního bitcoinového města a těžbu kryptoměn.
C:\fakepath\Shell.jpeg

Akcionáři společnosti Shell schválili návrh přesunout sídlo do Británie

10.12.2021 Akcionáři britsko-nizozemské ropné společnosti Royal Dutch Shell schválili návrh přesunout sídlo firmy z Nizozemska do Británie. Podle agentury Reuters o tom dnes rozhodla jejich mimořádná valná hromada. Záměr už dříve rozladil nizozemskou vládu, protože jedním z hlavních důvodů přesunu sídla jsou spory o postup při danění dividend. Před budovou, kde se valná hromada koná, protestují ekologičtí aktivisté.
C:\fakepath\fuze.jpg

Obchodník s komoditami Vitol koupí zbývající podíl v britské Vivo Energy

25.11.2021 Nizozemský obchodník s energií a komoditami Vitol koupí zbývající podíl v britské společnosti Vivo Energy. Transakce ohodnocuje Vivo na 2,3 miliardy USD (52,3 miliardy Kč). Nizozemská společnost si snaží rozšířit síť pro distribuci a prodej pohonných hmot v Africe, informovala dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\top5-15112021-35-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

15.11.2021 1) Růst eurozóny i nadále zpomalují narušené dodavatelské řetězce a vysoké ceny energií. Vyšší inflace se tak udrží déle, než se předpokládalo. Před výborem Evropského parlamentu pro hospodářské a měnové záležitosti to dnes řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Odmítla ale výzvy, aby na to její instituce zareagovala zpřísněním měnové politiky.
C:\fakepath\cop26.jpg

Klimatičtí aktivisté se po ropných firmách zaměří na banky a vedení firem

12.11.2021 Finanční instituce a členové správních rad jednotlivých firem se zřejmě stanou cílem v další vlně žalob, které kvůli znečišťování ovzduší chystají klimatičtí aktivisté. V Glasgow, kde právě končí konference OSN o změnách klimatu COP26, to řekl jejich zástupce, právník Roger Cox z organizace Milieudefensie. Aktivisté už letos na jaře u soudu v ostře sledovaném sporu uspěli s žalobou na britsko-nizozemský ropný kolos Royal Dutch Shell.
C:\fakepath\top5-28102021-25-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.10.2021 1) Petrochemický holding Orlen Unipetrol v letošním třetím čtvrtletí meziročně navýšil tržby o 36 procent na 35,8 miliardy korun. Zlepšilo se i hospodaření podniku, firma zaznamenala hrubý provozní výsledek 2,4 miliardy korun proti provozní ztrátě 0,6 miliardy korun ve stejném období loňského roku. Vyplývá to z údajů prezentovaných na twitteru společnosti, které ČTK porovnala s výsledky firmy před rokem. Čísla za tři čtvrtletí roku dohromady firma neuvedla.
img

Rychlý obrat do zeleného teritoria na Nasdaq

22.09.2021 Po pondělním proniknutí informací o problémech čínské společnosti Evergrande přišlo včera částečné uklidnění. Je zde totiž šance, že čínské úřady vstoupí na scénu, aby zabránili strukturálním problémům. Mezi akcie, které včera evidovaly větší růst, se zařadila farmaceutická společnost Johnson & Johnson, když firma uvedla, že její posilující dávka má 94% úspěšnost, JNJ +0,44 %. Solidní seanci má za sebou energetický sektor, který posílil o 0,4 % (CVX, XOM). Větší posílení mají za sebou akcie energetického giganta Shell, RDS/A +3,75 %, COP +4,01 %. Akcie společnosti Uber poskočily +11,5 % a konkurenční provozovatel Lyft +6,51 %. Index Dow Jones Industrial Average oslabil o 0,1 % (33.920 b.), S&P 500 o 0,1 % (4.354 b.) a naopak technologický Nasdaq Composite posílil o 0,2 % (14.746 b.).
C:\fakepath\Ropa-2.jpg

Komodity: Ceny ropy se snižují, mezi investory klesl zájem o rizikovější investice

20.09.2021 Ceny ropy na začátku nového týdne klesají. Mezi investory vzrostla nechuť k rizikům, která zasáhla akciový trh a podpořila dolar. Pokles však zbrzdily známky toho, že část těžebních zařízení v Mexickém zálivu zůstane kvůli škodám způsobeným hurikány mimo provoz několik měsíců.
img

Poslední část potrubí plynovodu Nord Stream 2 je svařena

06.09.2021 Poslední část potrubí plynovodu Nord Stream 2 je svařena. Teď poputuje na dno Baltského moře v jeho německé části a propojí se se zbytkem přepravní soustavy. Oznámilo to dnes konsorcium Nord Stream AG, které projekt buduje. Očekává se, že ruská plynárenská společnost Gazprom začne touto cestou dodávat plyn do Německa v říjnu.
img

Palantir akcie v hledáčku Cathie Wood. Po oznámení výsledků Ark Invest koupil akcie PLTR za 139 mil. USD

18.08.2021 Tématem pro dnešní analýzu jsou Palantir akcie. Firma je na burze poměrně krátce. Teprve před rokem měla své IPO. I tak toho tato firma stihla hodně, například v podobě podpory tzv. startupů a SPAC. Nedávno navíc oznámila své výsledky. Na to zareagovala Cathie Wood a její fond Ark Invest, který PLTR akcie nakoupil.
img

Akcie Volkswagen: Automobilka chce odkoupit Europcar za 2,5 miliardy EUR

04.08.2021 V dnešním příspěvku se zaměříme na akcie Volkswagen. Automobilový sektor je v současné době pod velmi silným tlakem díky snahám EU o rychlou elektrifikaci veškerých vozidel. Volkswagen a jiné automobilky na to samozřejmě musí reagovat. Mezi další zajímavé novinky patří například koupě Europcar a potenciální výstavba továrny na výrobu baterií do elektroaut v České republice.
img

Týdenní výhled trhu FOMC, CPI a výsledky FAANG v centru pozornosti

26.07.2021 Tento týden se všechny oči obrátí ke středeční americké tiskové konferenci FOMC. Obchodníci se budou chtít dozvědět více o plánech Fedu po dramatickém posunu politiky minulý měsíc, který způsobil, že americký dolar prudce vzrostl.
C:\fakepath\akcie-26072021-7.jpg

Ako vyberať akcie do dlhodobého portfólia a prečo práve Conformis?

26.07.2021 Dnes sa pozrieme bližšie na jednu zaujímavú medicínsko-technologickú firmu, prečo ju mám v portfóliu, čo sa v nej udialo za posledného pol roka, ktorá svetoznáma investičná spoločnosť nedávno nakúpila jej akcie a ako pristupujem k tvorbe akciového portfólia. Hovorím o spoločnosti Conformis a verím, že o nej ešte budete počuť.
img

Akcie Apple: Firma ztrácí pozici světové dvojky ve výrobě smartphonů

23.07.2021 Svět oblétla zpráva, že Apple ztratil pozici světové dvojky ve výrobě chytrých telefonů. Do popředí se dostala společnost Xiaomi. Navíc se objevilo podezření, že existuje účinný spyware, který napadá telefony iPhone. Dokáže prý získat citlivá data a informace o uživatelích.
img

Výzkum Fidelity International nachází korelaci mezi ESG a růstem dividend

22.07.2021 Výzkum Fidelity International naznačuje, že společnosti, které jsou lídry v oblasti ESG, nabízejí i v různých ekonomických podmínkách dlouhodobý růst dividend s větší pravděpodobností než ty, které ESG neřeší.
C:\fakepath\FX-3.jpg

Evropské akcie kvůli obavám z mutace delta zažily nejhorší den za devět měsíců

19.07.2021 Evropské akcie za sebou mají nejhorší den za devět měsíců, panevropský index STOXX Europe 600 uzavřel dnešní obchodování poklesem o 2,32 procenta na 444,19 bodu. Investoři mají obavy z dopadů šíření nakažlivější koronavirové mutace delta na oživení světové ekonomiky.
img

Akcie Shell: Pomůžou společnosti investice do alternativní energie?

16.07.2021 V dnešním článku se zaměříme na akcie Shell. Ropný průmysl dlouhodobě skomírá díky relativně levné ropě. Společnost je do jisté míry na cenách ropy závislá. Zřejmě i z tohoto důvodu se rozhodla zaměřit i na obnovitelné zdroje energie.
C:\fakepath\akcie-14062021.jpg

Evropské akcie uzavřely na rekordu, dařilo se zejména energetickému sektoru

14.06.2021 Evropské akcie dnešní obchodování uzavřely na rekordu. Výrazně posílil zejména energetický sektor, ceny ropy se dostaly na nejvyšší úroveň za více než dva roky. Panevropský akciový index STOXX 600 si za seanci připsal 0,2 procenta na 458,32 bodu.
img

Long signál na akcie Royal Dutch Shell A (RDSA)

19.05.2021 Royal Dutch Shell patří mezi největší energetické společnosti na světě. Společnost se podílí na průzkumných a těžebních projektech minerálního oleje a zemního plynu ve zhruba 70 zemích a je jedním z největších světových distributorů paliv a maziv. Poté, co akcie v posledních měsících posílila na více než 18,50 EUR, následovala korekce, která cenu stlačila pod EMA-50.
img

Týdenní tržní výhled: Trhy se zaměřují na FOMC, evropské a americké data

26.04.2021 Vrcholem tohoto týdne bude pravděpodobně středeční prohlášení a tisková konference FOMC v 19:30. I když se neočekávají žádné změny, bude tón a zprávy FEDu o hospodářském oživení pečlivě sledovány, zejména s ohledem na to, že index amerického dolaru od března vymazal téměř všechny své zisky.
img

SPAC mánie zachvátila svět investování! Co je SPAC a jak funguje?

09.04.2021 Popularita SPAC (Special Purpose Acquisition Company) poslední dobou extrémně roste. Tento fenomén již existuje poměrně dlouho, ale do širokého povědomí investorů se dostává zejména během posledních několika let. Přibližně polovina IPO za rok 2020 proběhla prostřednictvím SPAC. V roce 2021 se navíc očekává, že tento trend by měl pokračovat.
img

Plynovod Nord Stream 2 bude letos určitě dokončen, tvrdí Gazprom

26.03.2021 Výstavba plynovodu Nord Stream 2, který bude po dně Baltského moře přivádět plyn z Ruska do Německa, bude letos určitě dokončena. Novinářům to řekl předseda správní rady ruské společnosti Gazprom Viktor Zubkov. Projekt se snaží blokovat americká vláda, a to jak ta současná pod vedením prezidenta Joea Bidena, tak i ta předchozí, kterou vedl Donald Trump.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Akcie ropy v roce 2021: 5 tipů na nejlepší ropné akcie!

03.03.2021 Akcie ropy si prošly složitým rokem. Kurz ropy počátkem roku 2020 zaznamenal rychlý propad. Dokonce nastala i situace, kdy se cena ropy dostala do záporných hodnot. To samozřejmě mělo dopad i na ropné společnosti.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Long signál na akcie Royal Dutch Shell (RDSA)

10.02.2021 Akcie ropné společnosti posílily za posledních 6 měsíců téměř o 16 %. Po dosažení nového maxima došlo k ostré korekci, během které trend klesl až pod EMA-50. Minulou středu trend EMA-50 znovu překonal. Série vyšších minim a maxim opět signalizuje zvýšený zájem investorů o akcie RDSA.
img

Prognóza ČNB: Rychlejší růst ekonomiky v 2021 a trojí zvýšení sazeb. Vše však závisí na rychlosti rozvolňování

05.02.2021 Farmaceutické společnosti Pfizer a BioNTech oznámily, že hodlají od poloviny února opět zvyšovat počty dodaných vakcín do Evropské unie. Ve druhém čtvrtletí letošního roku by pak evropské státy měly obdržet o 75 milionů vakcín více, než se původně očekávalo. EU totiž potřebuje urychlit proočkování obyvatelstva.
img

Zisk Shellu loni kvůli koronaviru klesl o 71 procent

04.02.2021  Britsko-nizozemské ropné společnosti Royal Dutch Shell klesl v loňském roce očištěný čistý zisk o 71 procent na 4,8 miliardy USD (103,6 miliardy Kč). Ocitl se tak nejníže za nejméně dvacet let kvůli pandemii nemoci covid-19, která zasáhla poptávku po energiích po celém světě. Firma však v dnešním prohlášení uvedla, že plánuje opět zvýšit dividendu.
img

Výsledková sezóna, BOE, RBA a zaměstnanost v USA jsou v centru pozornosti

01.02.2021 V prvním únorovém týdnu se všechny oči obracejí k řadě zpráv centrálních bank s čtvrtečním prohlášením o měnové politice Anglické centrální banky a prohlášením o úrokové sazbě Australské centrální bance v úterních ranních hodinách. Vzhledem k tomu, že se obě měny v posledních měsících pohybovaly ve vyšších hodnotách, mohly být trhy citlivé na jakékoli změny ve výhledu bank.
img

Fed ponechal úrokové sazby beze změny. Rusnok naopak vidí dvojí zvýšení již tento rok

29.01.2021 Měnový výbor americké centrální banky na svém středečním dle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Nákupy aktiv (kvantitativní uvolňování) také zůstanou nezměněny. Banka jako při předchozích zasedáních zopakovala, že je odhodlaná využít všech dostupných nástrojů k dosažení svých monetárních cílů.
C:\fakepath\akcie-25012021.png

Rizika dividendových akcií

25.01.2021 Při výběru vhodné akcie figuruje spousta aspektů, podle kterých můžeme tituly vybírat. Hodnota akcie, růstový potencionál, zisky nebo například velikost vyplácené dividendy. Orientovat se podle velikosti dividendy je v dnešní době populární. Na první pohled se to může zdát, jako nejjednodušší cesta k pasivnímu příjmu, jenže investování do těchto společností je často spojeno se několika riziky, které si málokdo dokáže uvědomit.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Turecká lira | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Investiční fondy | Private equity | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Obchodování na burze | Interactive Brokers | Ekonomické prognózy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | AOS | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Benchmark | Valná hromada | Beta | Bloomberg | Blue chip | Bod | Bond | Breakout | Broker | Bull | Bundesbank | Burza | Béžová kniha | CEO | CFD | CME | Call opce | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | EBIT | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Fiskální politika | Floating | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | G7 | Gap | Vyplnění GAPU | Grafy | HDP (Hrubý domácí produkt) | High | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Exchange Traded Fund | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční fond | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Low | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Marže | MetaTrader | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nákupní cena | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Osobní příjem | P/E | PTR | Penzijní fond | Peněžní zásoba | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Produktivita práce | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Pákový efekt | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Rating | Ratingová agentura | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of New Zealand | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Short selling | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spot | Spotová cena | Spread | Stop-Loss | Support | Swap | Swing | Swingový obchodník | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uplatnění opce | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Panevropský index | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Ekonomie | Měnový výbor | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Klouzavé průměry | Vývoj ceny | Aukce | Medvědí divergence | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Investiční instrumenty | Finanční instrumenty | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Těžba ropy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Kurz eura | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Investiční příležitost | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | Vývoj dolaru | RBNZ | Oanda | Ropné písky | ČSOB | Expirace opce | Partners | Investiční produkty | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Světová obchodní organizace | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Devizové intervence | Obchodní deficit | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Penzijní fondy | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | EURCZK | Raiffeisenbank | Abenomika | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Kupní opce | Likvidní | Podpora | Průlom | Přenos | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie Apple | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie Lufthansa | Akcie Mastercard | Akcie Microsoft | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akcie Shell | Akcie Tesla | Akcie Volkswagen | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena ropy brent | Aktuální ceny akcií | Aktuální ceny ropy | Aktuální kurzy měn | Aktuální vývoj ceny ropy | Americká burza | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Automatický obchodní systém | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Brent | Brokers | Brokerské společnosti | Brokeři | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Cena ropy za barel | Cena stříbra | Cena za barel ropy | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | ČNB euro | Day trading | Dlouhodobý vývoj ceny zlata | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický růst | Ekonomika Japonska | Ekonomika Německa | Ekonomika USA | Elektronické obchodování | Elektřina | ETF fond | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropské burzy | Exchange | Expirace | Finanční nástroje | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fiskální rok | Fondy | Forex kalendář | Fortuna | FXstreet.cz | Fyzické zlato | GfK | Graf | Graf ceny zlata | Graf vývoje ceny ropy | Graf zlata | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP Číny | Hodnota akcií | Hodnota dolaru | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investování do zlata | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak nakupovat akcie | EBay | Jak zbohatnout | Japonská ekonomika | Japonské firmy | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komodita | Komoditní | Kurs koruny | Kurz akcie | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz ropy | Kurz stříbra | Kurz zlata | Kurzy | Kurzy akcií | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nemovitosti | NewYorská burza | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování s nemovitostmi | Obchodování se zlatem | Opční strategie | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Paládium | Patria.cz | PayPal | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | Řízení rizika | Seminář | Signály | Směnný kurz eura | Société Générale | SP500 | Spořící účet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Surová ropa | Světové ceny ropy | SWIFT | Tesla Motors | Transakční náklady | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Webinář | Webináře | WTI | WTI ropa | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zisky | Opční prémium | ROIC | CNBC | BreakEven | ZEW | ING | Trading Central | Benzín | Buffett | Put | Andrej Babiš | Bill Gates | Buy | Centrální depozitář | Current Ratio | Depozitář | EBITDA | Elon Musk | Ex-dividend | Free float | Hold | Hrubá marže | Index produkčních cen | Indie | Intermediate | Mark Zuckerberg | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Omega | Petr Kellner | Protistrana | Provozní marže | REIT | ROCE | ROE | Vláda ČR | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | West Texas Intermediate (WTI) | Černé zlato | Akcie na majitele | Akciová společnost | Investiční instrument | Kmenové akcie | P/E Ratio | Převis | Zaknihované akcie | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Underperform | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Bohatý | eBook | Tržní sentiment | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Majors | Trader Workstation | Volby | E-mini | Retail | Poradenská společnost | 1 milion | Burze | Penny stocks | Commodities | Commodities trading | Day trader | Dividendové akcie | Investment | Německá burza | IMPOSSIBLE | Zlatý standard | Aramco | Capital Economics | Markit | Unicredit | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Bernstein | Charles Schwab | Jackson Hole | KPMG | Institut ZEW | CNOOC | RBC Capital Markets | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Mizuho Bank | State Street | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | DIW | Baker Hughes | Institut Ifo | Frankfurter Allgemeine Zeitung | Nordea | Investing.com | Členové OPEC | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | TLTRO | Mitsubishi | NATO | Ole Hansen | TD Ameritrade | PwC | Standard Chartered | RBC Capital | Barrick Gold | BBC | Agentura DPA | Reálný obchodní účet | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | XAU/XAG | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Rolls-Royce | BMW | Automobilový průmysl | Erste Bank | Ministr financí | Jak investovat do komodit | Hospodářské výsledky | Finanční ukazatele | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Evropské banky | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Yahoo Finance | Energie | Zlevnění ropy | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | Panevropský akciový index | KBC | BlackRock | Obchodník s komoditami | Znalost | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Moneta Money Bank | Volby v USA | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Sázet | Cena kontraktu | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Contango | Ekonomická aktivita | City | Fidelity International | Obchodní styl | Forbes | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Aktuální vývoj | Akcie energetických společností | Bernstein Research | Index britských akcií FTSE 100 | Inflační tlaky | Glencore | Akcie bank | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | Xetra | IBEX | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Panika na finančních trzích | Program nákupu dluhopisů | Objem investic | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americké akciové indexy | Styl obchodování | Britské hospodářství | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Americký ministr financí | Index IBEX | Akcie v EU | Britské banky | Hlavní indexy | Růst akcií | AAA | Rating AAA | Černé pondělí | Americké burzy | Uvolňování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Propad | Německý index DAX | Bělorusko | Finanční televize | Finanční televize CNBC | Handelsblatt | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Eurex | Index Nikkei | Citi | S&P | Mezinárodní ratingová agentura | Agentura S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Německý akciový index DAX | Britská banka Barclays | Německý DAX | Ztráty | Euro k dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | PetroChina | Sinopec | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Unipetrol | Philip Morris | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Daně z příjmů | Daně z příjmů právnických osob | Libra k dolaru | Zajištění | Vitol | Komoditní sektor | Finanční poradci | FTSE 100 | Baidu | Blockchain | E*Trade | Tesla | Dluhové krize | Odhodlání | National Australia Bank | Americké rafinerie | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní maxima | Britská vláda | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Poplatky za obchodování | Hlavní evropské indexy | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | General Electric | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Finanční ústav | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Výběr zisků | S&P Global Ratings | Výnosy | Měnové stimulace | Rozhodnutí Bank of England | Rizikovější investice | Japonská vláda | Americká vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | TRY | Index cen domů | Softbank | Akcie Bank of America | Čínský statistický úřad | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Aktuální cena | Japonský Nikkei | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Rozjednané prodeje domů | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Členské země EU | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Švédsko | Norsko | Dánsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Burzovně obchodované fondy | Mercedes | Audi | JPMorgan Chase & Co. | ABN AMRO Bank | IHS Markit | ex | Akcie firem | Mizuho | Tržní kapitalizace společnosti | Ruské akcie | Ranní nadhoz | Obchodování ropy | Vstup na burzu | BBVA | Zahraniční forex | Intradenní obchody | Credit Agricole SA | ING Groep NV | Cena palladia | Citi Research | Vydělávat peníze | Sladká ropa | Začátek výsledkové sezóny | Ceny pšenice | Breakout Trader | IBKR | Benjamin Graham | Obchodování ETF | Návratnost investic | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Virtuální mince | Protiruské sankce | André Kostolany | Kvantitativní utahování | Cena platiny | Palladium | Trade Financial | Investovat do Bitcoinu | Průmyslový index Dow Jones | Jerome Powell | MiFID II | LYNX Trading | Crown | ETC | Capitalinked | Panevropský index STOXX 600 | Inteligentní investor | Tiberius | Estee Lauder | Krádež kryptoměn | Lithium | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Analytik devizového trhu | Analytik forexového trhu | TRON | Investování s LYNX | Složené úročení | Akcie Avastu | Airbnb | Globální akcie | Saxo | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | PANW | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Vývoj na finančních trzích | Profesionální investoři | Výsledky obchodování | Podniky | Odpovědné investování | Evropské akciové trhy | CONSOB | Asijské akciové trhy | Financial Conduct Authority (FCA) | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Graf vývoje | Technologické akcie | Evropský akciový trh | Schwab | FAANG akcie | FAANG | Prosperující akcie | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie Applu | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Nákup zlata | Výplaty dividend | Šéf Fedu | RDSA | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Obchodování akcií | IPO kalendář | Americký dolarový index | Zasedání OPEC | Manažer fondu | Profesionální obchodník | Kompozitní index | Trh s ropou | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Dodávky ropy | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Tvrdý brexit | Roční výnos | Intercontinental Exchange | TLAC | Růst úrokových sazeb | Obchodní platforma MetaTrader | Posilování eura | Primární nabídka | Daňové úlevy | Jiné měny | Výkyvy na trzích | Výkonnost akcií | FTSE/MIB | Anticyklické akcie | Politika Fedu | Evropská komise | Steven Mnuchin | Americké podniky | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Obchodované fondy | Prezident Evropské centrální banky | Centrální depozitář cenných papírů | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Refinitiv | Odhady analytiků | Společnost Apple | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | The Wall Street Journal | Ropný kartel | Obchodovat s akciemi | Oživení trhu | Makléřská společnost | Vysoké zisky | Makroekonomické statistiky | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Primární nabídka akcií | Obchodovat komodity | Hodnotové investování | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Volatilní obchodování | Michal Uma | Rekordní růst | Státní fond | Norská centrální banka | Konopné akcie | Investice do marihuany | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Palantir | IPO Instacart | Obchodujte ropu | PINS | Uber Technologies | Kvartální výsledky | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Nedůvěra investorů | Splácení dluhu | Obchodování platiny | Zákaznická podpora | Micro futures | Český průmysl | Tržní hodnota firmy | Hodnota firmy | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Obchodní aktivity | Růst cen ropy | CNY | Jak na obchodování | Infineon | STMicroelectronics | Infineon Technologies | AMS | Analytici Morgan Stanley | Německé firmy | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | MSCI Emerging Markets | Sharpe ratio | Oživení světové ekonomiky | Stav americké ekonomiky | Boris Johnson | The Telegraph | NVDA | Začít obchodovat | Nabídka akcií | iFX | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Omezení dodávek ropy | Wealth Management | Ratingy udržitelnosti | NATGAS | Prezidentka ECB | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Svět investování | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Defenzivní akcie | Coffee | Růst ceny zlata | Ekonomické vyhlídky | Pokles cen | Aston Martin | Globální akciové indexy | Ministerstvo obchodu | Britský premiér | Situace na trzích | SIX | Prodej na krátko | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Intradenní trader | Zprávy z Německa | Indická ekonomika | Oživení ekonomiky | Asijské továrny | Cena niklu | AMZN | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Kapitálové výdaje | FRS | KB | Depozitní sazby | Prosus | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Televize CNBC | Majitel firmy | Denní graf | Očekávání trhu | Italská vláda | Vlastní akcie | Výše dividendy | Novozélandská centrální banka | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Poptávka po ropě | Pokles ceny ropy | Růst ceny ropy | Měnověpolitické zasedání | UCITS | TeamViewer | Python | Pictet | iShares | Energetické firmy | MetLife | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Obchodování zlata | Jak se stát lepším investorem | Banky pro mezinárodní platby | Očekávaný růst | Nejlepší výsledky | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Obchodní dohoda | Zlaté ETF | Vývoz ropy a plynu | Equinor | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Akcií těžařů | Akcie Barrick Gold | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Obchodní spory | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Výše investice | McKinsey | ByteDance | TikTok | Digitalizace | S&P 500 Index | Automobilky | Čistý zisk | KOSPI | Obchodní model | Rozpočet | Celkové příjmy | Deficit | Prezident Donald Trump | Káva | Ropný gigant | Politická situace | HDP v USA | Německá vláda | IOT | Snížení úrokové sazby | Investice do ropy | Ropné firmy | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | LNG | Objem | Evropské firmy | Ropný kartel OPEC | Index milánské burzy | Call centra | Bílý dům | MSFT | Obchod | Smíšené obchodování | Státní investiční fond | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Myšlenka | Statistické údaje | Včerejší obchodování | Těžba v USA | Supreme Edition | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Slušné zisky | Primární nabídky | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Inflace ČNB | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | Aktuální obchodní příležitosti | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Poradce Bílého domu | Obchodovat na burze | TradingEconomics | Růst cen | Server BBC | Produkty obchodované s finanční pákou | Studie | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Ekologie | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Nejistota na trzích | Největší pokles | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Den díkůvzdání | Philip Lowe | Louis Vuitton | Tiffany | LVMH | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | CENTRICA | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Trendová linie | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Administrativa prezidenta | INTC | Vicepremiér | Federální rezervní banky | Federální rezervní banka | Americká data | Walt Disney | 5G | Švýcarská ekonomika | EUR Index | SECO | Hospodářské záležitosti | Evropská ekonomická důvěra | Ekonomická důvěra | Inflační cíle | FT | Evropští investoři | Naše ekonomika | České hospodářství | Automobilový sektor | Zveřejněná data | Dvojité dno | Nezaměstnanost v eurozóně | Globální trh | Konkurenti | Financovat | Christine Lagardová | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | Technologický sektor | 4GLD | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | Společnost ČEZ | Poslanecká sněmovna | Růst eurozóny | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Neinvestovat | Centrální banka USA | Tržní kapitalizace firmy | Propouštění | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Standard Oil | Hospodářský výsledek | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Ceny potravin | Čtyřhodinový graf | Čínský vývoz | Šinzó Abe | Další rozvoj | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Paul Volcker | Zdražování | Inflace v listopadu | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | NAFTA | Britové | Vládní výdaje | Tomáš Holub | ČNB Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Total | Fed dnes | Nejnovější údaje o inflaci | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Ranní komentář | Cena za akcii | Válka mezi USA a Čínou | Rostoucí klín | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Alstom | Moskva | Newmont Mining | PKN Orlen | Internetový gigant | Ford Motor | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | AbbVie | Allergan | Londýnské akciové burzy | Amgen | Apple TV+ | Ropná zařízení | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Goldcorp | Společnost Microsoft | Dieselgate | Porsche | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Švýcarská společnost | Vivendi | Pivovary Staropramen | Jaderné elektrárny | InterContinental | Accor | Daniel Křetínský | Inflační výhled | Úroky | Konec roku | Německý PMI | Edward Moya | Měnové politiky | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Elektrárenská společnost | Vojtěch Benda | AXA | Philadelphia Fed index | Fed index | Zavedení záporných úrokových sazeb | Europoslanci | FedEx | FDX | xStation5 | Biotechnologické společnosti | AAPL | MasterCard | FB | Snap Inc | AT&T | Disney | Andrew Bailey | TASS | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Americké vlády | Nike | Nejbližší support | Bydlení | Americké objednávky | WHEAT | Uber | Eugal | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Yandex | Stratég | Miliardy korun | Tripadvisor | Kraft Heinz | Výnosy státních dluhopisů | Peter Navarro | Obchodní poradce Bílého domu | Obchodní poradce | Izraelská ekonomika | Vývoj měnové politiky | Průmyslové podniky | Peking | Aktivita zpracovatelského sektoru | AJ Bell | Investiční ředitel | Russ Mould | Wirecard | Shortování akcií | Ziskovost | Index londýnské akciové burzy | Index pařížské burzy | Akcie s vysokými dividendami | Stabilní společnosti | ETF roku 2020 | Hospodaření | American Airlines Group | United Airlines Holdings | Třetí světová válka | Světová válka | Zvýšení inflace | Ekonomika Velké Británie | Růst poptávky | Černé labutě | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Dlouhodobí investoři | Předpokládaný vývoj | Silný support | Objem objednávek | Američané | Napětí mezi USA a Íránem | Exact Sciences | Návratnost | Commodity index | Odškodné | IKEA | Altria Group | Hospodářské recese | Netflix | NFLX | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Americké dolary | Evropská inflace | Dobrá data | Washington | Daimler | Micron Technology | Microchip Technology | Apache | O2 | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Ministr zahraničí | Sodexo | Sezónnost | RBA | Hodnota společnosti | Elektrické vozy | Budoucnost | Soukromí investoři | Ifo | Experti | Výplaty dividendy | Solidní výnosy | Zemědělství | Spolkový statistický úřad | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Dohoda o brexitu | Poradenství | Mercedes-Benz | FTSE Russell | Nový rekord | Ministerstvo práce | Geopolitická situace | Ministr financí Steven Mnuchin | Podnik | Proinflační | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Federální vláda | ČNB Vojtěch Benda | Kryptoměny bitcoin | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Nájemné | Britské společnosti | Velké firmy | Apple Inc. | Ceny energií | Internetový gigant Yandex | Celková průmyslová výroba | Vyplácení dividend | Akcie Morgan Stanley | Banka Morgan Stanley | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Krach | Komunikace | Francouzský prezident | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Výsledkové sezóny | Nezaměstnanost v Británii | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Paypal Holdings | Kapitalizácia | Brand Finance | Hodnota značky | Google | Samsung | 100 miliard dolarů | Obchodní vztahy | Anglie | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Světová zdravotnická organizace | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Upstream | Midstream | Downstream | Integrovaná ropná společnost | Íránský konflikt | Akcie Royal Dutch Shell | Akcie Scorpio Tankers | Scorpio Tankers | Scorpio Tankers (STNG) | STNG | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Akcie Enbridge | Enbridge | ENB | Enbridge (ENB) | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Stabilní výhled | Impérium | Financial Conduct Authority | Finanční regulátor | Britský finanční regulátor | Pohyby cen | Změny cen | Asijské indexy | Negativní dopad | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | České měny | Ředitel investic | Romain Boscher | Počet zákazníků | Provozní zisk | Výnosy firmy | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Stratég Saxo Bank | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | López Obrador | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Dovednosti | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | SBUX | BABA | Akcie v roce 2020 | Akcie Alphabet | Obchody | Výdaje | Daňové záležitosti | Strach z koronaviru | Pesimismus | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | PMI pro sektor | Fresenius Medical | FME | Adidas | Americká společnost | Rekordní hodnoty | Taleb | Sazby beze změny | Akcie finančních společností | SEC | America first | Údaje o průmyslové výrobě | NFP | Rozhodování | Co je IPO? | Palantir | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Průměrná cena | Brent Crude Oil | Obchodovanie | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Hospodářství Evropské unie | Inflace v lednu | Marek Mora | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Empire State Index | TWTR | Deutsche Telekom | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Správci aktiv | Gilead Sciences | Prudký propad | FinTech akcie | Akcie na evropských trzích | Ekonomické recese | Index aktivity v sektoru služeb | Index aktivity | Největší ztráty | Šéfka ECB | Caixin/Markit | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Německé maloobchodní tržby | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Toyota | Nižší zisk | Vývoj | Pokles prodeje | Nižší sazby | Šok | Snížení těžby | Guru | Akcie Microsoft (MSFT) | Vládní opatření | Výkyvy | Londýnský index | Londýnský index FTSE 100 | Burza v New Yorku | Výsledky HDP | Nástroje měnové politiky | WP | Rishi Sunak | Restrikce | Těžební kapacity | Prudký pokles | Poradci | Hlavní měny | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Panevropský akciový index STOXX 600 | Program nákupu aktiv | Indické akcie | Opatření proti koronaviru | Evropské dividendové akcie | Dividendové akcie 2020 | Akcie 2020 | Royal Dutch Shell (RDSA) | Deficit státního rozpočtu | Olaf Scholz | Stav nouze | Bankovky | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Technologičtí giganti | Tencent | Medvědí trend | Dostatek likvidity | Další vývoj | Desetileté dluhopisy | Nákupy akcií | Australská centrální banka (RBA) | Stimuly | Nízká cena ropy | Silný propad | Evropské země | Brusel | Letectví | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší pády | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zisk společnosti | Největší propad | Cenový vývoj | Společnost Saudi Aramco | Snížení dividendy | Index frankfurtské burzy | Šíření viru | Fiskální balíček | Inflace v EU | Nákupy aktiv | Propad poptávky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Zotavení ekonomiky | Politbyro | Výhled poptávky | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Čerpací stanice | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Tiskové agentury | Prudký pokles cen | Pokles cen komodit | Americké ministerstvo energetiky | Zásobníky | Texas | PYPL | Waste Management | Hlavní americké indexy | Investiční svět | Prodeje domů | Přísná opatření | Další pokles | Vyplácet dividendy | Norská vláda | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | REGN | Státní televize | Král Salmán | Salmán | MPO | Kalifornie | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | LinkedIn | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Demokraté | Chuck Schumer | Návrh zákona | Domácnosti | Fundament | Výrobce letadel | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Fiskální balík | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Počet potvrzených případů | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Index podnikatelské aktivity | Extrémní volatilita | Německý akciový index | Britský akciový index | Dávky v nezaměstnanosti | Dopad pandemie koronaviru | Tým Admiral Markets | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Politická rozhodnutí | Graf dne | Dividendové výnosy | Záchranný balíček | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Ratingová agentura S&P | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Státní rozpočty | Biliony USD | Biliony | Šéf IEA | Fatih Birol | Potenciál | Evropský parlament | České vlády | Výroba automobilů | Automobilový trh | Allianz | Německý statistický úřad | Propad HDP | Křetínský | Ceny elektřiny | Živobytí | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | NILSY | Anglo American Platinum | Izrael | Abbott Laboratories | Klid před bouří | E-commerce | Ekonomiky | Nigérie | VW | Čtvrtletní pokles | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | FAZ | Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) | Italové | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Microsoft (MSFT) | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Průmyslové revoluce | Umělá inteligence | Internet věcí | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Společnost Unilever | Zelené energie | Podíl na trhu | Údaje | Americké ministerstvo zahraničí | Výhled ratingu | Ekonomické škody | Ropný průmysl | Eni | Pojišťovna | Globální trh s ropou | Cushing | OPEC plus | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | UnitedHealth Group | Dopady koronavirové krize | Ministři | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Mexický prezident | Andrés Manuel López Obrador | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Alexandr Novak | Znárodnění | Nejsilnější růst | Extrémní nárůst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Profitabilnější | CIA | Snížení produkce | Hackerský útok | FANG | DAWN | DAWN akcie | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Emitenti | Delaware | Více peněz | Očištěný čistý zisk | GB00B03MLX29 | Akcie Royal Dutch Shell (RDSA) | Long signál na akcie | WisdomTree | Anglo American | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Statistiky | Remdesivir | Vzrušení | Larry Hu | Vládnoucí strana | Portfolio manageři | Malé podniky | Poradenské společnosti | ZEW index ekonomického sentimentu | USD za barel | Američtí těžaři | Levná ropa | Japonský export | USO | Trade | S&P500 | Dílčí index | Spotřeba ropy | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Producenti ropy | Nizozemsko | Situace na trhu s ropou | Celosvětová poptávka po ropě | Reddit | Debata | Tweety | Cena surové ropy | Surové ropy | Spotřebitelská nálada v Německu | Soukromá spotřeba | Investiční tituly | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Air France | Posílení | Omezení pohybu | Zoom Video Communications | WEI | Největší propady | Amundi | Výrobce letadel Boeing | Nové zakázky | Joe Biden | Christos Staikuras | Grayscale | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Podpůrná opatření | ADBE | SAS | Propad poptávky po ropě | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Automobilka Ford Motor | 737 MAX | Pracovní síly | Volvo | Propad exportu | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní výdaje | Oil Majors | Energetická společnost | Společnost Shell | Chad Holliday | Výzkumná skupina | Maloobchod | ATH | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Čistá ztráta | Dopravci | Strach ze sankcí | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | ISM pro sektor služeb | Růst výnosů | Rally na akciích | Soudní dvůr | Soud | Koncern Volkswagen | Aktivita v americkém sektoru služeb | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Zisk Totalu | Čtvrtletní zisk | PEPSICO | Bankovní akcie | Export v dubnu | Dovoz | Vývoz | Petrochemická společnost | ETN | Zdražení ropy | Obchodní přebytek | Velikost pozic | Wolt | Skladování ropy | Rekordní zisk | Hugo | Australský premiér | Australská ekonomika | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politika centrální banky | Zveřejněné údaje | Dluhy | Toyota Motor | Ben Broadbent | Oživení české ekonomiky | Průzkum KPMG | Členské státy | NKE | Verdikt soudu | Průmyslové kovy | Členské země | Technologický pokrok | ONE | Merck KGaA | Merck | RBI | Obchodní firmy | Ředitel ING | ING Tech | ING Tech Poland | Rekordní propad | T-Mobile | Auta | Expedia | JD.com | NetEase | Royal Caribbean | Dopad na cenu | Xiaomi | Společnost Xiaomi | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Čeští centrální bankéři | Vakcína | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | CL | Spekulovat | Obchodní platformy Metatrader | Potenciální zisk | Moderna | NAST | Více riskovat | Fiskální a měnové stimuly | Advance Auto Parts | Manažeři | Eli Lilly | LLY | AZN | Velký růst | Ruské ministerstvo financí | Akcie leteckých společností | Japonský export v dubnu | Omezení produkce | Podnikatelské aktivity | Americká média | EasyJet | Urals | Čínské hospodářství | Pomoc lidem | Renault | Josh Frydenberg | Canberra | Pokračování rally | Splunk | Umělé inteligence | Hikvision | Roční zhodnocení | Vládní pomoc | Ekonomické zotavení | Jaguar Land Rover | Jaguar | Land Rover | Ztráty zaměstnání | JDE Peet's | Mondelez | JDE | Společnost JDE Peet's | Společnost JDE | Unie | Propady HDP | ČR | Záchranný program | Balíček na podporu ekonomiky | Počty nových žádostí o podporu | Costco | Koronavirové pandemie | Novatek | Lukoil | Norilsk Nickel | Akcie Intel | Dlouhodobý výhled | Výhled cen | Spolkový sněm | Výrobce aut | Francouzská automobilka | Průraz | Vedanta | Rozhodnutí FOMC | Soubor pravidel | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Plán obnovy ruské ekonomiky | Mišustin | Špatné zprávy | Ruské úřady | Vedení společnosti | Antivirus | Start-upy | Kvalitní akcie | Bitcoinové a blockchainové akcie | Square | Rekordní nárůst | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Býčí trend | Big data | Oracle | Akcie big data | Společnost BP | Tropická bouře | Tempo poklesu | Rekordní pokles | Rally na ropě | Nikola | ProSiebenSat.1 Media | Süddeutsche Zeitung | Evropský výbor pro systémová rizika (ESRB) | Evropský výbor pro systémová rizika | ESRB | Matthias Scheiber | Wells Fargo Asset Management | Banky v eurozóně | Hlavní index frankfurtské burzy | Index Nasdaq Composite | Akciový GURU | Teorie černé labutě | Ropná krize | Francouzský index CAC 40 | Canopy Growth | APA | Energetický gigant | Oklahoma | Nevada | Investice do infrastruktury | GlaxoSmithKline | Nestlé | Sanofi | Stimulační balík | Roční míra inflace | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Negativní výhled | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Nárůst nově nakažených | Druhá vlna pandemie | Americké technologické firmy | Technologické firmy | Analytické společnosti | Infekce Covid | ZIL | Index průmyslové výroby | Chemické společnosti | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Koronavirová opatření | Druhá vlna | Výrobci aut | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Akcie Wirecard | Mimořádná valná hromada | Akcie Lufthansy | Vlna koronaviru | Velké investice | Sankce proti Rusku | ONS | ASM International | Scandinavian Airlines | Scandinavian Airlines (SAS) | Akcie aerolinek | Fintech společnosti | Český stát | TTWO | Ukrajinský prezident | Volodymyr Zelenskyj | Akcie Coca-Cola | Signál k prodeji | Novavax | MAM | Michal Lukáč | Sony | Životní úspory | Steve Jobs | E.ON | Johnson & Johnson | Abbott Labs | Větší riziko | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | KPMG Global Automotive Executive Survey | Reputace | Reputace společnosti | KLM | NEXO | Americký výrobce letadel | Silicon Valley | Ocenění | Americká společnost Apple | Šance | Stellantis | Peugeot | Citroën | Americký maloobchod | Růst tržeb | Investice do robotiky | Ceny | Praha | Kolaps | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Technologické společnosti | Noble Energy | Softwarový gigant | Omar Arnaout | Rostoucí ceny komodit | Důležitá rezistence | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | SSR Mining | KGHM | Ekonomické následky | Progres | Exchange Traded Commodity | Zlatá horečka | Insolvence | Zisk OMV | OMV | Plynárenské společnosti | Konkurenční společnosti | Alternativa ke zlatu | Agnico-Eagle Mines | Anglogold Ashanti | Barick Gold | Franco Nevada | Gold Fields | Kirkland Lake Gold | Royal Gold | Sibanye Stillwater | Nikl | Prognóza ceny zlata | Prognóza ceny stříbra | Prognóza ceny platiny | Prognóza ceny palladia | Prognóza ceny ropy | Komodity s LYNX | Akcie u LYNX | Komoditní akcie | Petroleo Brasileiro | Obchodní divize | Největší propady HDP | Propady HDP zemí | Odhad růstu HDP | Měnící tržní podmínky | Důvěra | Akcie firmy Aramco | Sesazení firmy Aramco | Obnovení růstu | Výsledky ISM | Aktivita v čínském průmyslu | Caixin | Hugo Boss | Výzkumy | Indonésie | Program skupování aktiv | Skupování aktiv | WeCHat | Klesající tendence | Cenové hladiny | Lepší výsledky | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Zalando | Ruská ropná společnost | Oživení poptávky | Dobré zprávy z USA | Zprávy z USA | Prezidentské volby USA | Čas na nákup | Worldometers | Počty nakažených | Podhodnocený | Marks & Spencer | Základy fondu | Pokles tržeb | Virgin Galactic | Výrobce pneumatik | Investice do vodíku | Ballard Power (BLDP) | BLDP | Ballard Power | Powercell Sweden | PCELL | Powercell Sweden (PCELL) | Akcie Plug Power | PLUG | Plug Power | Akcie Plug Power (PLUG) | Akcie Nel Hydrogen | Akcie Nel Hydrogen / Nel ASA | Nel Hydrogen / Nel ASA | Akcie Air Liquide | Air Liquide | Akcie Air Liquide (AI) | Adyen | Počet akcií | Globální pandemie Covid-19 | Globální pandemie | Airbus Group | Akcie Airbus | Coca-Cola | Analýza ceny | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Oblasti odporu | Výrobní sektor | Výrobní index | Německá automobilka Daimler | Automobilka Daimler | SPAC | IT společnosti | Zhodnocení akcií | Elektrická auta | Delta Airlines | Southwest Airlines | Odborníci | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Prezidentské volby v USA | Mezinárodní agentura pro energii | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Jošihide Suga | Snížení emisí | Celkové investice | Akcie NIO | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Budoucí vývoj | TikTok Global | Nákup cenných papírů | Vodíkový pohon | Zhoršení pandemie | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Elektromobily | Šéf podniku | Politici | Ambasador | Vývoj ceny akcie | Žádosti o podporu v USA | Zakladatel firmy | Diverzifikovat | Ropovody | Ropovody a plynovody | Plynovody | Snížit emise | Biden | USA Joe Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Odklon od fosilních paliv | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Omezení výplaty dividend | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Fiskální pomoc | Co je to ropa? | Druhy ropy | Vliv členů OPEC | Vývoj ceny ropy v roce 2020 | Nepokoje na Blízkém východě | American oil future | Cena American oil future | Ropný trend | Aktuální cena ropy (graf) | Graf ceny ropy | Dlouhodobý graf ceny ropy | Investovat do ropy | Jak můžete investovat do ropy? | Turbo certifikáty | Investování do ropných akcií | Prognózy na cenu ropy | Největší rafinerie | Největší rafinerie v USA | Marathon Petroleum | LyondellBasell | LyondellBasell Industries | Marathon | Speedway | Seven & i Holdings | Pracovní místa | Druhá vlna koronaviru | Pokles spotřebitelských cen | Vinci | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Tržby v eurozóně | José Mourinho | CFMS | Akcie CFMS | Průmyslové zakázky | Přerušení těžby | Poptávka po akciích | UOKiK | Polský antimonopolní úřad | Antimonopolní úřad | Odvolací soud | NextEra | Fyzické akcie | Udržitelné investování | Energetický sektor | Frakování | Lockdown | Měnový fond | Allegro | Jens Klatt | Libye | CPI v USA | Americké prezidentské volby | iPhone | Nancy Pelosiová | Výkon společností | Výrobce letecké techniky | Walgreens | Udržitelné investice | Akcie Sony | Koncern | Epidemiologická situace | Zhoršující se epidemiologická situace | Embargo | Chování ceny | Jitan Solanki | Concho | Dílčí indexy | Způsob investování | Volby USA | Volby USA 2020 | Nařízení | Interfax | Dobrý byznys | Newmont | Intel | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | Pokles indexu | ALV | Obchodování s futures | Futures na ropu | Moneta | Pandemický program | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | XOM | CVX | PFE | CSCO | JNJ | Compound | Zveřejnění výsledků | Tržní výhled | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Výsledky voleb | Oživení ekonomiky USA | Ruské společnosti | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | GLE | Klesající dolar | Zprávy o vakcíně | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Bull run | Hospodářský vývoj | China Telecom | China Mobile | Akciové investování | Týdenní tržní výhled | Palo Alto Networks | Nová vakcína | Snižování cel | MRNA | Heiko Maas | Německý ministr zahraničí | Akcie spoločnosti | Praktické tipy | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | PLTR | Ministerstvo energetiky | Výdělky | Životní prostředí | Nio | NextEra Energy | Investice do vody | GME | GameStop | Lyft | CD Projekt | Výběr akcií | Futures na DAX | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | IPO roku | H&M | BIDU | Proč investovat | Očkování | LEN | Emise akcií | IPO společnosti | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | Rodrigo Catril | Mutace viru | Růst kurzu dolaru | Zmutovaný koronavirus | Nejhorší výprodej | Krizový balík | Ceny aktiv | MGM | Vývoj spreadu | Burzovní prázdniny | Očkování proti covidu-19 | Voda | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Centrální bankéř | Stimulační balíček | Carnival | Burzy v USA | Pokles zásob | Počasí | Home office | Online prostředí | Růst ceny | Dobrý výsledek | Volby v Georgii | Vakcinační strategie | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Brands | Rio Tinto | Dopad na akcie | JD Sports | JD | Shopify | Zoom Video | ProSiebenSat.1 | Firma Boeing | Vývoj ceny zlata v roce 2021 | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | USCBC | Acacia Communications | Nejlepší čínské akcie | Držení pozice | Bidenův stimulační balík | Tilray | MJ | Futures na indexy | WU | Inaugurace | Klienti XTB | Situace na trhu | Vhodné akcie | VTB | Agentura Interfax | DHL | United Parcel Service | Philips | UPS | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Radar Tradera | Týdenní Forex kalendář | SPCE | Akcie Gamestop | PEP | Streamovací služby | InPost | Deliveroo | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Intradenní pohyby | Velké investiční fondy | Express | Tržní ceny | ROI | Index FTSE MIB | Zisk Shellu | Brent (OIL) | Activision | Blizzard | Budoucí vývoj ceny | Finanční výsledky | MIB | Technologie společnosti | UNH | Ark Invest | Maersk | A.P. Moller-Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Anheuser-Busch inBev | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | Rizika a příležitosti | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | SPWR | Institut pro fiskální studie (IFS) | IFS | Stimulační politika | Aukční síň | Air | Celosvětová poptávka | NKLA | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Herní průmysl | Akcie ropy v roce 2021 | Akcie Enbridge (ENB) | Akcie Scorpio Tankers (STNG) | Akcie Phillips 66 | Akcie Phillips 66 (PSX) | Phillips 66 (PSX) | PSX | Akcie ConocoPhillips (COP) | ConocoPhillips (COP) | Siemens Energy | Admirals | Silný růst | Banco Santander | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | CrowdStrike Holdings | CRWD | Fidelity | Velké ztráty | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Společnost Nokia | Vysoké dividendy | GameStop akcie | Ropné futures | Kansas City Southern | KSU | Realitní fondy | Special Purpose Acquisition Company | Popularita SPAC | SPAC (Special Purpose Acquisition Company) | Co je to SPAC? | Společnost založená za účelem akvizice | Harley-Davidson | AMD | Ochrana proti inflaci | Ark Investment | Ark | Cathie Wood | Ceny ropy Brent | Polymetal | British American Tobacco | Imperial Brands | Ceny surovin | COP26 | MindMed | HSBC Holdings | United Parcel Service (UPS) | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Verizon | Santander | Výsledky FAANG | Konsensus trhu | Goldman Sachs Group | London Stock Exchange Group | MSCI Inc | Kybernetický útok | Ruští hackeři | Cenové úrovně | Pandemie COVID | Royal Dutch Shell A | Zvýšené riziko | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Akcie německé společnosti | Německé společnosti | API | Oslabení | ZS | Zscaler Inc | Zscaler | Politická rizika | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Ruský ministr | Nadnárodní společnosti | Evropské společnosti | Zajištění proti inflaci | Salvador | Plány | Cíle | Příležitosti | Freedom Finance | Freedom Finance Europe | Německé softwarové firmy | Softwarové firmy | Dodávky plynu | Guy Parmelin | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Mali | McDonald's | Graf akcie | Denní graf akcie | CrowdStrike | Trading Central Technical Ideas Lookup | Zajištění bezpečnosti | Index podnikatelské nálady | Jak profitovat | CO2 | Nordstream 2 | Nordstream | Zvyšování dodávek | Falcon | Starlink | Malajsie | Nicholas Taleb | Výhled na letošní rok | Cena Virgin Galactic akcie | Cena Virgin Galactic | Virgin Galactic akcie | Cenové stability | Technologie | Americký výrobce | Nabídky akcií | Zvyšování těžby | Odraz ceny | Letecké palivo | Spojené arabské emiráty | Hliník | Mluvčí společnosti | Egypt | Nvidia akcie | Iberdrola | Budějovický Budvar | Budvar | Pivovar | Zvýšení produkce | Čínský výrobce | Smartphony | Taiwan Semiconductor Manufacturing | AI | COST | Walgreens Boots Alliance | Mutace delta | Roger | Odvětví | Výzkum Fidelity International | Výzkum Fidelity | BHP | Společnost BHP | Divize | Šíření mutace | Conformis | Boom | Dodávky suroviny | Energetická skupina | Rekord | Moderna akcie | Spikevax | Moderna akcie (MRNA) | Analýza Moderna akcie | Bilion | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | Náhoda | HICP | Chování | Dodávky ruského plynu | Logistika | KBC Group | Devon Energy | Phillips 66 | Ropné a plynárenské společnosti | Ubisoft | Účetní období | TWS | VIAC | Předseda správní rady | Společnost Equinor | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Cena akcie Pfizer | Akcie Pfizer | Koninklijke Ahold Delhaize | Hackeři | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Zahraniční společnosti | Home Depot | Čínské přístavy | Prostor pro růst | Palantir akcie | Palantir akcie (PLTR) | Akcie PLTR | Investice do SPAC | Taiwan Semiconductor Manufacturing Company | Afghánistán | CRH | SPOT | Republikánský senátor | ASX | Nedostatek čipů | Společnosti | Opatření | Cenový vrchol | Dna | Britské burzy | Okta | Prazdroj | Evergrande | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Energetika | Společnost Siemens | Ceny plynu | Evropský index | Los Angeles | Luxusní značky | Americká firma | Airbus SE | Warner Bros | Advokátní kancelář | VanEck | BNP | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Gamble | Zvýšení základní úrokové sazby | Apple Pay | Trader Workstation (TWS) | Napjatá situace | Energetické krize | Zdražování energií | Zvýšení dodávek plynu | Dmitrij Peskov | Příjmy z ropy | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Nord Stream 2 AG | Veolia | Oculus | Zdravotnictví | Schlumberger | Snap | Obilí | Problémy s počasím | Pozornost | Volvo Cars | Robert Habeck | Orlen Unipetrol | Ceny plynu v Evropě | Ceny zemního plynu i elektřiny | Ruský prezident | Meta | Oculus Quest | Peněžní prostředky | Allianz SE | Metaverse | Meta Platforms | Francouzský index | Odkupy akcií | Maxim Manturov | Investiční analýzy | Soud v Haagu | Drahé energie | Globální dodavatelské řetězce | Meta (Facebook) | Daimler Truck | Společnost | Klimatičtí aktivisté | Roger Cox | Výsledky společnosti | Hospodářské výsledky společnosti | British Petroleum | Nejrozšířenější kryptoměny | Vatenfall | Uhlíková stopa | Raketový růst | Společnost JPMorgan | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Target | Maloobchodní prodejce | RIA Novosti | Lockdowny | Telecom Italia | TIM | Jiří Gavor | ENA | Ruský trh | RTS | Meta Platforms (FB) | Akcie Meta Platforms | Akcie Meta | Akcie Meta Platforms (FB) | Změny klimatu | Obchodník s energií | Vivo Energy | Engen | Obchodník s komoditami Vitol | Helios Investment Partners | Pohonné hmoty a maziva | Vivo | Bezpečná aktiva | Nová mutace | Omikron | Těžařská společnost | Nálada na trzích | Banka Credit Agricole | | Kazachstán | Zlotý | NatWest | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | L'Oréal | Daimler Truck AG | Akcionáři společnosti | Akcionáři společnosti Shell | Globální emise | Emise uhlíku | Globální emise uhlíku | Fundamentální analýzy | Úrokové sazby v USA | Spotřebitelské inflace | Bidenova administrativa | Bundesnetzagentur | Jamal | Mluvčí Kremlu | PGNiG | Krátkodobý výhled | Banka HSBC | Hráči na trhu | Focus | Telefónica | Logistické společnosti | Výzkumný ústav | Uniper | Klaus-Dieter Maubach | Rozhodnutí firmy | Miliardy USD | Tranzit ruského plynu | Grafické karty | Kartel OPEC+ | Pokles zlata | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Discord | Discord Inc. | Instacart | Stripe | Společnost Stripe | Klarna | Fintech Klarna | Švédský fintech | Databricks | Společnost Databricks | Condé Nast | H&M Group | Impossible Foods | Sotheby's | Společnost Starlink | Fintechy | Chime | IPO roku 2022 | ASR Nederland | Ninepoint Partners | Akcie Snap | Current ratio | Ukazatel Běžné likvidity | Hry | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Siemens Gamesa | Shell Plc | Royal Dutch | Třídy akcií | Zdanění při výplatě dividend | ABP | Omniverse | Mesh | Teams | Ericsson | Pozitivní výsledky | Electrolux | Výrobce domácích spotřebičů | Akcie FB | Ocado | BBC News | Banka Barclays | Futures na americké akciové indexy | Ruské dluhopisy | Vladimir Čižov | Realitní společnost | Ruský velvyslanec | Roblox | Invaze na Ukrajinu | RBLX | Evropský výrobce letadel | Výrobce letadel Airbus | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Největší ropné firmy | TotalEnergies | Velkorysost k akcionářům | Odkup svých akcií | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Ukrajina a Rusko | Ruští oligarchové | Oligarchové | Prudký růst ceny ropy | Rusko-Ukrajinská krize | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze | Společnost Nord Stream 2 AG | Ukrajinská krize | Cena plynu pro evropský trh | Polymetal International | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Green Deal | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Ruská armáda | Nokian | AvtoVAZ | Ford Sollers | Západní firmy | Kamaz | YNDX | Ozon Holdings | QIWI | Evraz | Bogdan Maioreanu | Market Analyst | eToro Market Analyst | Total (TOT.US) | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Akcie ruských společností | Michail Mišustin | Francouzská energetická skupina | Společnost TotalEnergies | Commerzbank dnes | AerCap | AerCap Holdings | Projekty v Rusku | Situace na Ukrajině | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Kühne+Nagel | Největší evropské logistické firmy | Evropské logistické firmy | Logistické firmy | British Gas | Orsted | Dell Technologies | Americký výrobce počítačů | Vimpelcom | Megafon | Tele2 | Francouzský Renault | JLR | Jaguar Land Rover (JLR) | Nokian Tyres | Rolls-Royce Holdings | Leonardo | Rheinmetall | Cheniere Energy | Sandvik | Zkapalněný zemní plyn | Agentura TASS | Šéf Naftogazu | Naftogaz | Jurij Vitrenko | Investice Rusku | Ruský vývoz ropy | Ruský vývoz ropy a plynu | Internetová společnost Google | Společnost Google | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | AIIB | Asijská banka pro investice do infrastruktury | Asijská banka pro investice do infrastruktury (AIIB) | Raiffeisen | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Britská banka | Britská banka HSBC | Skupina Nordea | Norská finanční skupina | Britský energetický kolos | Energetický kolos | Společnost Orsted | Dánská energetická společnost | Společnost ExxonMobil | Společnost Eni | Britská Centrica | Sony Pictures Entertainment | Německá Deutsche Post | Mediterranean Shipping Company | Mediterranean Shipping Company (MSC) | Finská společnost | Výrobce luxusních automobilů | Mitsubishi Motors | Společnost AvtoVAZ | Švédská nábytkářská značka | Švédský oděvní řetězec | Oděvní řetězec | Pivovar Budějovický Budvar | Staropramen | Plzeňský Prazdroj | Objednávky z Ruska | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Exxon Mobil (XOM) | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Lawrence Freedman | Růst cen surovin | Řetězec | Řetězce | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Odchod z Ruska | Zvyšování cen | APP | Pšenice (WHEAT) | Nord Stream 1 | Plynovod Nord Stream 1 | Společnost Meta Platforms | Společnost Meta | Vývoj ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN Orlen | Ceny akcií PKN | Akcie kybernetické bezpečnosti | FTNT | Fortinet | Akcie Fortinet | Fortinet (FTNT) | Akcie Fortinet (FTNT) | Akcie CyberArk Software | Akcie CyberArk Software (CYBR) | CyberArk Software (CYBR) | CyberArk Software | Akcie Zscaler (ZS) | Zscaler (ZS) | Akcie Zscaler | Palo Alto Networks Inc | Cyberark Software Ltd | Crowdstrike Holdings Inc | Fortinet Inc | CrowdStrike (CRWD) | Akcie CrowdStrike | Akcie CrowdStrike (CRWD) | Britský FTSE | Sky Shell Trading | Sky Blue Wealth Management Ltd | Sky Blue Wealth Management | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Dodávky zemního plynu | Zastavení dodávek plynu | Zastavení dodávek | Plynárenská společnost | Zákonodárci | Vlastnictví | Vzestupný trend | Travelers | NET4GAS | EuRoPol Gaz | ArcelorMittal | Atos | Přijetí | Těžební firma BHP | Firma BHP | Těžební gigant | Těžební firma | Denis Manturov | Ruský ministr průmyslu | Ruský ministr průmyslu a obchodu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Shareholder Advocacy
Shares
Share screening
Shares Nasdaq US Biotechnology
Sharing economy
Sharpe ratio
Shaun Osborne
Shawn Cruz
Shawn Snyder
Shazování peněz z vrtulníku

Následující klíčová slova

Shell Plc
Shengjing Bank
Shenwan Hongyuan Securities
Shenyin & Wanguo Securities
Shenzhen Composite
Shenzhen Stock Exchange (SZSE)
SHIB
Shiba Inu
Shiba inu (SHIB)
Shiba Inu (SHIB/USD)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading akcie CFD
Potvrďte prosím... Zavřít