Čtvrtek 23. březen 2023 16:36
reklama
Purple Ropa se obchoduje u nas
reklama
XTB konference brezen 2023
reklama
Dukascopy krypto
reklama
XTB konference brezen 2023

Klíčová slova - Nikl

img

V americkém Severním ledovém oceánu došlo k zákazu těžby ropy a zemního plynu

15.03.2023 Joe Biden, americký prezident, se zasadil o zablokování budoucího pronájmu ložisek ropy a plynu v Severním ledovém oceánu, což je součást plánu, jak ochránit 16 milionů akrů půdy a vody na Aljašce.
img

Je možné získat čistý a levný nikl?

27.02.2023 Po krachu Londýnské burzy kovů (LME) v březnu 2022 se kvůli zrušeným obchodům stáhlo velké množství bank. Dodavatelé již nepovažují ceny kovu za reprezentativní pro tržní hodnotu, protože jsou ceny na LME od té doby nestabilní.
img

Nikl posiluje o 5 % 📈 Býci očekávají likvidaci obrovské krátké pozice

03.01.2023 Ceny niklu na Londýnské burze kovů (LME) dnes opět rostou na nejvyšší úrovně za téměř tři týdny (od 8. prosince), protože obchodníci očekávají likvidaci velké krátké pozice splatné v lednu, což by mohlo podpořit býčí dynamiku. Údaje, které LME denně shromažďuje a zveřejňuje s jednodenním zpožděním, ukazují, že jeden fond drží obrovskou krátkou pozici ve výši 20-29 % celkového "open interest" v kontraktech na nikl, přičemž tyto kontrakty mají být vypořádány v lednu.
img

Smíšené zprávy na trhu s komoditami

06.10.2022 ZPRÁVY: Komoditní trhy se celý letošní rok pohybovaly jako na horské dráze. Rozsáhlý komoditní index agentury Bloomberg klesl ze svého červnového maxima o 15 %, přesto je se 17% nárůstem zdaleka nejvýkonnější třídou aktiv v tomto roce.
img

BREAKING: Ceny hliníku a niklu rostou, protože LME zvažuje zákaz obchodování s ruskými kovy

29.09.2022 Média uvedla, že London Metal Exchange (LME) bude konzultovat zavedení zákazu obchodování s ruskými kovy. LME zahájí diskuse, které budou prvním krokem k případnému zákazu nových dodávek ruských kovů. Rusko je významným producentem niklu, hliníku a mědi a zákaz by mohl mít významné důsledky pro trhy. Připomeňme, že to byl strach ze sankcí narušujících dodávky ruského niklu, co v březnu vyvolalo masivní krátký tlak na nikl.
C:\fakepath\nikl.jpg

EU a USA po invazi na Ukrajinu zvýšily import průmyslových kovů z Ruska

07.09.2022 Evropská unie a USA nehledě na ruskou invazi na Ukrajinu zvýšily dovoz hlavních průmyslových kovů z Ruska. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů databáze OSN o mezinárodním obchodu (Comtrade). Import niklu z Ruska do USA vzrostl v období od března do června v meziročním srovnání o 70 procent, zatímco do Evropské unie o 22 procent, nárůst zaznamenal také dovoz hliníku.
img

Fidelity International: Komodity za „extra ceny“ znamenají změnu v investování

07.07.2022 Poptávka po některých aktivech, která byla v průběhu pandemie opomíjena, by mohla prudce vzrůst, protože svět přechází na nové, udržitelnější paradigma. Jinde to ale bude bolet.
img

Blíží se ceny komodit k dalšímu výraznému prolomení?

25.05.2022 V poslední části května a rovněž posledním měsíci druhého čtvrtletí se inflace, globální energetický šok, revoluce elektromobilů a globální potravinová krize ukazují jako nejžhavější makro problémy, které komoditní supercyklus pohánějí.
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
img

Před propady na trzích se není kam, schovat. Klesá vše od akcií po dluhopisy a ETF

11.05.2022 Dopady ruské agrese na světovou ekonomiku přišly v nejméně vhodnou chvíli, kdy celý svět teprve začal boj s rostoucí inflací. Tu primárně způsobila umělá stimulace poptávky prostřednictvím navýšení objemu peněz v ekonomice. Rusko je však vývozce několika zásadních komodit jako je nikl, zinek nebo pšenice, ale především energetických komodit, jako je ropa nebo plyn.
img

Zlato je nadále v problémech, ale existuje potenciál pro růst

28.04.2022 Zlato má i nadále problémy, protože ceny se obchodují pod 1900 USD za unci a rozhodnutí o měnové politice Federálního rezervního systému bude příští týden pravděpodobně nadále vyvíjet na drahý kov tlak. Překvapivě však někteří tržní stratégové přesto vidí po zbytek roku možnost růstového potenciálu. Ve zprávě zveřejněné v pondělí hlavní ekonom Scotiabank Marc Desormeaux uvedl, že navzdory nedávnému poklesu o více než 5 % z 2 000 USD by zlato stále mohlo mít letos průměrnou cenu okolo 1 900 USD, což je nárůst oproti předchozí prognóze 1 800 USD.
img

eToro uvádí na trh BatteryTech, chytré portfolio podporuje transformaci mobility a energetiky

27.04.2022 Sociální investiční síť eToro oznamuje spuštění BatteryTech, nejnovějšího přírůstku do své sady tematických chytrých portfolií, která investorům nabízí dlouhodobou expozici v rychle rostoucím odvětví výroby baterií.
C:\fakepath\lithium.png

Studie: EU potřebuje recyklovat, aby měla kovy na rozvoj ekologických projektů

25.04.2022 Evropská unie bude mít pravděpodobně nedostatek lithia, kovů vzácných zemin a dalších kovů nutných ke snížení emisí oxidu uhličitého. Recyklace by ale měla do roku 2040 pomoci tento nedostatek odstranit. Vyplývá to ze studie belgické univerzity KU Leuven vypracované pro průmyslovou skupinu Eurometaux.
img

Akcie Tesla: Tržby meziročně vzrostly až o 81 %. Vyrobí se 1,5 mil. aut

22.04.2022 Akcie Tesla jsou opět středem pozornosti. Tesla totiž zveřejnila své výsledky za první čtvrtletí roku 2022 a překonala očekávání mnohých analytiků. Společnosti Elona Muska se podařilo dosáhnout tržeb 18,76 miliardy USD a snížit náklady na výrobu automobilů. Produkce aut meziročně vzrostla o 69 %, přestože se některé továrny Tesla potýkaly s problémy.
img

MMF výrazně srazí odhad růstu

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikrón vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2% v roce 2022.
img

Investice do mědi v 2022: Tipy na futures, akcie a ETF

19.04.2022 Měď je důležitou surovinou široce používanou ve stavebnictví, elektromobilech a dalších elektronických zařízeních. Cena mědi už navíc nějakou dobu stoupá. Mnoho investorů se tak ptá, jakým způsobem do mědi investovat. V tomto článku si přiblížíme, jak je na tom aktuálně nabídka i poptávka po mědi.
img

Rozbřesk: MMF výrazně srazí odhad globálního růstu. Česko bude patřit k nejzasaženějším

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikron vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2 % v roce 2022. Ruská invaze na Ukrajinu však bude pro globální ekonomiku o poznání výraznějším šokem.
img

Přehled USD, EUR a GBP. Hrozba stagflace se blíží.

18.04.2022 Evropské banky jsou na Velikonoční pondělí zavřené, takže první data, která mohou zvýšit volatilitu, se objeví až s otevřením trhů v USA.
img

Česku hrozí nejvyšší inflace za 30 let. Ochranu před ní nejspíše poskytne stříbro, umění, víno, zlato nebo bitcoin, nikoli však akcie nebo nemovitosti

10.04.2022 Český statistický úřad zítra zveřejní čísla k březnové inflaci. Bude obří. Alespoň tedy na poměry tohoto tisíciletí. Nejpravděpodobněji vykáže hodnotu 12,4 procenta, nejvyšší od května 1998. Nelze ovšem vyloučit, že bude vyšší i než třináct procent. V krajním případě může dokonce překonat hodnoty ze začátku roku 1998, kdy dvakrát po sobě vykázala úroveň 13,4 procenta. To by znamenalo, že ceny v Česku rostou nejvýrazněji od prvního roku jeho existence, konkrétně od prosince 1993.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Allianz Trade: Invaze a covid-19 v Číně zasáhnou globální obchod, ČR nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovné šíření koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více, než se dosud čekalo. Podle studie pojišťovací společnosti Allianz Trade, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak do zvýšení cen. Podle firmy šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze podle ní nezůstane stranou ani česká ekonomika, neboť firmy v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
img

Invaze a šíření covidu v Číně zasáhnou globální obchod, Česko nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovný růst koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více než se čekalo. Podle renomované pojišťovací společnosti Allianz Trade (dříve Euler Hermes) se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak i zvýšení cen. Aktuální studie Allianz Trade odhaduje, že šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze přitom nezůstane stranou ani česká ekonomika, společnosti v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
C:\fakepath\trader-23032022-22-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.03.2022 1) Zítra se otevře moskevská burza i pro akcie. Stane se tak poprvé od 25. února, kdy došlo k uzavření parketu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a jejích ekonomických a sankčních dopadů. Takřka měsíční uzavření burzy kdekoli na světě je zcela ojedinělé. Například newyorská burza byla po útocích z 11. září, které se odehrály jen kousek od ní, zavřena pouze necelý týden.
C:\fakepath\trader-21032022-25-zm.jpg

Analytik: Zinek od ruské invaze zdražil o desetinu, je nejdražší za 15 let

21.03.2022 Cena zinku, kovu používaného mimo jiné při výrobě galvanických článků a jejich baterií, od začátku ruské invaze na Ukrajinu 24. února stoupla o deset procent. Je tak nejdražší od srpna 2007. O téměř čtvrtinu zdražil také nikl. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
C:\fakepath\nikl.jpg

Volkswagen China vytvoří společné podniky, aby si zajistil nikl a kobalt

21.03.2022 Společnost Volkswagen Group China vytvoří dva společné podniky s firmami Huayou Cobalt a Tsingshan Group, aby si zajistila dodávky niklu a kobaltu. Chce tak mít v čase rostoucích cen materiálů pod kontrolou náklady na výrobu baterií. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Obchodníci přesouvají pozornost ke zlatu, jehož cena před zasedáním Fedu klesá

14.03.2022 Zlato zahájilo nový týden prudkým poklesem. Analytici se domnívají, že je mimořádně výhodné právě teď, kdy jeho cena klesá, zlato nakupovat. V krátkodobém horizontu je velmi pravděpodobné, že zlato obnoví svou rally.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko kvůli sankcím Západu zakázalo do konce 2022 vývoz široké škály produktů

11.03.2022 V reakci na protiruské sankce vyhlášené Západem po ruské invazi na Ukrajinu zakázala Moskva do konce roku export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení. Informovala o tom včera ruská vláda. Premiér Michail Mišustin řekl, že zákaz se bude týkat vývozu zboží zahraničních společností působících v Rusku. Na seznam vláda zařadila přes 200 položek, mimo jiné železniční vagony, kontejnery, turbíny a další zboží. Ministerstvo hospodářství uvedlo, že byl zakázán vývoz některých druhů lesnických a dřevařských produktů. Neupřesnilo, o které se jedná. Zákaz vývozu do konce letošního roku se týká mimo jiné automobilů, letadel a dronů, napsala později agentura TASS.
img

Denní makroekonomické výhledy: Pomsta staré ekonomiky 09/03/2022

09.03.2022 KOMODITY: Široký komoditní index Bloomberg (DJP) vzrostl za poslední měsíc o 23 % a v letošním roce o 35 %. Ruská krize umocnila již tak napjatou situaci na komoditním trhu a zvýšila poptávku po inflačních hedgeových nástrojích, poté, co se tyto třídy aktiv strávily dekádu v investiční pustině. Ropa (OIL) by po zákazu dovozu z Ruska do USA mohla zaznamenat historická maxima. Nikl (NICKEL) se včera zdvojnásobil v rámci short squeezu.
img

Ekonomické dopady válečného konfliktu

09.03.2022  „Pokud jde o dopady válečného konfliktu na českou ekonomiku, tak velkým rizikem není přímý vliv na zahraniční obchod. Přímo do Ruska směřují 2 % z celkového českého vývozu, zatímco 3 % z celkových českých dovozů z Ruska do Česka. To představuje nízkých 1,6 % HDP v případě vývozu a 2,4 % v případě dovozu.
img

Globální ekonomika zpomaluje kvůli rekordnímu růstu komodit

08.03.2022 V úterý se akcie propadly spolu s evropskými a americkými futures kvůli obavám, že ceny komodit zvýší inflaci a potlačí ekonomický růst. Nikl krátce vystoupal nad 100 000 dolarů za tunu.
C:\fakepath\london8.jpg

Londýnská burza pozastavila obchod s niklem, cena se více než zdvojnásobila

08.03.2022 Londýnská burza kovů (LME) dnes nejméně do konce obchodních hodin pozastavila obchodování s niklem. Musela tak učinit, když se cena tohoto kovu více než zdvojnásobila a makléři měli problém s dorovnáváním obchodů na marži. Nikl se používá hlavně při výrobě nerezové oceli a baterií do elektromobilů.
img

Světová ekonomika pod hrozbou kolapsu uprostřed vlny šílenství na komoditních trzích. Přehled USD, NZD a AUD

08.03.2022 Hlavní trendy přetrvávají i v úterý ráno – většina akciových indexů je pod silným tlakem, americký dolar je žádaný jako hlavní rezervní měna, komodity atakují rekordy. Nikl vzrostl k pátečnímu uzavření o 90 % za jediný den, další kovy, hliník, paladium a zinek, vykazují podobnou dynamiku.
img

🔥Dostane se nikl na 100 000$?

08.03.2022 NIKL (NICKEL) je i nadále jednou z nejvolatilnějších komodit. Cena tohoto průmyslového kovu se dnes krátce obchodovala nad 100 000 USD za tunu na singapurské burze. Abychom toto číslo uvedli do perspektivy, připomeňme, že se nikl v lednu obchodoval za přibližně 20 000 USD za tunu! Cena včera vyskočila nad 50 000 dolarů. Nikl zahájil dnešní obchodování v Londýně (London's Metal Exchange) lehce nad 80 000 USD. Jaké jsou důvody rally?
img

Ekonomický kalendář: Nikl roste, API report

08.03.2022 Evropské futures naznačují na nižší otevření seance na starém kontinentu. Včerejší prudký nárůst cen energií vedl k propadu na Wall Street, který udal tón dnešnímu obchodování v Asii a Evropě. Zatímco ceny ropy a zemního plynu mírně klesly, ostatní komodity nadále rostou. Nikl se dnes obchoduje o 60 % výše a o více než 200 % výše od minulého týdne. Rusko je jedním z předních světových výrobců niklu.
img

Ranní komentář: S&P500 je 12 % pod ATH, Rusko vyhrožuje vypnutím Nord Streamu 1

08.03.2022 Nervozita na trzích kvůli dění na Ukrajině nepolevuje. Akcie včera znovu klesaly, přičemž pod tlak se dostaly tentokrát hlavně indexy v USA. Dnes jsou futures na americké i evropské indexy opět v červených číslech a ztrácejí okolo jednoho až dvou procent. Vysoké zůstávají ceny komodit v čele s ropou a evropským zemním plynem. Prudkého růstu se včera dočkal ale také nikl, který za den rostl o více než 80 %.
C:\fakepath\nikl.jpg

Cena niklu kvůli obavám z narušení dodávek z Ruska vystoupila na rekord

08.03.2022 Cena niklu se včera zvýšila až o 90 procent a je na rekordu, podobně cena hliníku vystoupila na rekordních více než 4000 USD (94.600 Kč) za tunu. Za růstem cen stojí obavy z významného narušení dodávek z Ruska kvůli finančním sankcím, které způsobily nákupní horečku, uvedla agentura Reuters.
img

Rusko stojí válka 25 miliard denně, spočítal profesor válečných studií. I při embargu na ropu tak mohou válku financovat dlouhé měsíce, vždyť barel ropy teď prvně v historii stojí přes 3000 Kč

07.03.2022 Západ zřejmě tento týden zavede embargo na ruskou ropu. Podobné embargo nyní uplatňuje například vůči Íránu. Otázkou je, do jaké míry by embargo na ruskou ropu uplatnil. A do jaké míry by uplatnil související embargo na ruský zemní plyn.
C:\fakepath\ukrajina-valka-07032022.jpeg

Válka na Ukrajině: Jak obchodovat na finančních trzích?

07.03.2022 Napadení Ukrajiny ruskou armádou je šokující. Nejde jen o vystřízlivění západního demokratického světa tváří v tvář agresorovi, ale také o šok ekonomický, nabídkový. Sankce namířené proti Rusku znamenají jeho izolaci a výrazně omezují jeho dodávky na trh od ropy, přes hliník po nikl. Tento nedostatek surovin přichází v době, kdy už jsou globální řetězce napjaté, kapacity plné a rostoucí inflace byla ekonomickým tématem číslo jedna.
img

Ranní okénko - Ruská centrální banka reaguje zvýšením úrokové sazby na 20 %

28.02.2022 Na finančních trzích bude i nadále hlavním hybatelem vývoj války na Ukrajině. V závěru minulého týdne sice došlo k částečné korekci předchozích výkyvů, kdy aktéři na finančním trhu patrně čekali silnější sankce ze strany EU a USA, nicméně během víkendu přeci jen došlo ke shodě o těch nejtvrdších ekonomických sankcích: odříznutí vybraných ruských bank od systému SWIFT, který umožnuje přeshraniční bankovní transfery, a zamrazení transakcí ruské centrální banky. Obě opatření Rusko, jedenáctou největší ekonomiku světa, značně izolují od globálního finančního systému.
img

Jak by mohla ruská invaze na Ukrajinu zasáhnout dodavatelské řetězce

26.02.2022 Ceny ropy a zemního plynu budou s eskalací rusko-ukrajinské krize nadále stoupat, ale dopad na energetiku nebude jediným důsledkem. Podle analytiků CNBC krize naruší dodavatelské řetězce od pšenice přes ječmen až po měď a nikl.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Cena zlata je kvůli krizi na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima

22.02.2022 Zlato je kvůli vyostřené situaci na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima na 1910 dolarech (asi 41.290 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Cena kovu, který investoři více nakupují v časech nejistoty, by se podle analytiků nyní mohla přiblížit hranici 1920 USD/oz. Na několikaletá maxima se kvůli obavám ze zhoršení plynulosti dodávek vyšplhaly i ceny hliníku a niklu.
img

Zlato oslabuje navzdory rostoucí inflaci

01.02.2022 Podle Niteshe Shaha, ředitele oddělení pro analýzu komodit ve společnosti WisdomTree, by se cena zlata měla při prudce rostoucí globální inflaci pohybovat výrazně nad hranicí 2 000 USD.
img

Graf dne: NIKL (15.11.2021)

15.11.2021 Průmyslové kovy jsou nejhůře se vyvíjející skupinou aktiv na finančních trzích na počátku týdne. Nálada se zhoršila po zveřejnění dat ekonomické aktivity z Číny za říjen. Z detailů vyplývá, že výroba oceli v říjnu 2021 byla nejnižší od prosince 2017. Navíc cena oceli vymazala takřka veškerý letošní cenový růst. Investoři se bojí zpomalení čínské ekonomiky a primárně poklesu výkonu realitního sektoru. Nikl je komoditou, která je aktuálním negativním vývojem výrazně zasažena. Ceně se podařilo zastavit klesající trend na počátku listopadu v blízkosti úrovně 38,2 Fibo retracementu posledního rostoucího impulsu, nicméně korekce poklesu byla brzy zastavena na 23,6 % retracementu. Nyní Nikl testuje spodní limitu rostoucího kanálu. Průraz pod spodní limitu by zkalil další výhled vývoje ceny. Hlavním supportem je spodní limita lokální tržní geometrie v blízkosti 50 % retracementu (18 500 oblast).
img

Palivové trhy na vzestupu, Čína nakupuje „za každou cenu“

06.10.2021 Komoditní sektor má za sebou další týden extrémních pohybů cen, kdy se globální ekonomikou i komoditními trhy otřásaly dopady čínské a evropské energetické krize. Kromě toho se musel trh vypořádat s posilujícím dolarem, rostoucími cenami paliv a náklady na financování stoupajícími kvůli zvyšování výnosů z amerických vládních dluhopisů. To vše se může negativně podepsat na růstu a ohodnocení akciového trhu. Některé ekonomiky tak musí čelit riziku stagflace, což je období inflace spojené se zpomalením růstu.
C:\fakepath\k-09082021-lv.gif

Těžařská firma podporovaná Bezosem a Gatesem bude hledat kovy v Grónsku

09.08.2021 Společnost KoBold Metals, kterou podporují miliardáři Jeff Bezos a Bill Gates a která se věnuje těžařskému průzkumu, podepsala s firmou Bluejay Mining smlouvu o průzkumu v Grónsku. Bude tam hledat klíčové suroviny, které se používají při výrobě elektromobilů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Tesla2 (1).jpg

Australská BHP bude dodávat nikl Tesle, její akcie stouply o 3,1 pct.

22.07.2021 Australská BHP Group dnes oznámila, že bude dodávat nikl americkému výrobci elektromobilů Tesla. Akcie největší světové těžařské společnost si na australské burze s přispěním této zprávy připsaly přes 3,1 procenta.
img

Komentář Fidelity International: Proč to budou mít komoditní akcie v budoucnu jednodušší než akcie technologických firem?

17.06.2021 Pro akcionáře nastaly po finanční krizi v letech 2008/09 zlaté časy. Akciové trhy po léta těžily z nízkých úrokových sazeb po celém světě. Centrální banky nepociťovaly žádný tlak na jejich zvyšování, protože i růst spotřebitelských cen se několik let dařilo držet na uzdě. Z tohoto scénáře se radovaly zejména silně rostoucí technologické akcie.
img

Analýza Fidelity International: Nerovnoměrný supercyklus pro komodity?

08.06.2021 Většině komodit se v letošním roce dařilo. Jejich růst navázal na loňské oživení a podnítil úvahy o možném komoditním supercyklu. Rozdílné vyhlídky v různých zeměpisných oblastech a odvětvích však znamenají, že výnosy by nyní mohly být rozptýlenější, a že se objeví vítězové i poražení.
C:\fakepath\forex-14052021.jpg

Forex analýza: CHF/JPY a EUR/JPY a GBP/CAD

14.05.2021 Měny se zápornými úrokovými sazbami i dlouhodobými výnosy z dluhopisů se musejí vypořádat s konkurencí rostoucích dolarových výnosů. Euro, japonský jen i švýcarský frank slibují zhodnocení okolo 0 % na 10 let dopředu, naopak americký dolar nabízí přes 1,6 %. Jak si ale vedou tyto nízkoúročené „bezpečné přístavy“ mezi sebou?
C:\fakepath\Tesla.png

Tesla bude technickým partnerem dolu na nikl v Nové Kaledonii

05.03.2021 Americký výrobce elektromobilů Tesla bude technickým partnerem dolu na nikl, který je nezbytnou složkou lithium-iontových baterií. Firma podnikatele Elona Muska bude od dolu Goro ve francouzském zámořském území Nová Kaledonie kupovat nikl. Tichomořské souostroví je čtvrtým největším producentem niklu na světě. Cena této suroviny loni stoupla o 26 procent, napsal dnes zpravodajský server BBC.
img

Americké akcie hledají směr, čeká se na vystoupení šéfa Fedu

04.03.2021 Evropské akcie po třídenní rally dnes povětšinou klesají a Wall Street se do nového obchodního dne rozběhla se zaváháním, které zatím nemizí. Brzdou jsou technologické tituly, naopak banky a výrobci technologií postupují vpřed.
img

Trendy komodit – základní kovy (hliník, měď, nikl)

28.02.2021 Přestože tržní přebytky a nízké ceny podporovaly obavy o ziskovost huti v aluminiovém průsmyku, ceny hliníku v roce 2020 vzrostly o více než 10%, což uklidnilo výrobce. Stejně jako u několika dalších obecných kovů poptávka ze strany Číny byl hlavním faktorem ovlivňujícím růst cen. Bude těžké opakovat zisky roku 2020 v letošním roce vzhledem ke možnostem rozšířit kapacitu dodávek. Vysoká cena podpoří růst hutní produkce a zpomalení čínské poptávky by mohlo omezit potenciální zisky na trhu s hliníkem. Celkově vzato, obnovení výroby a výroba automobilů a zlepšení v ekonomické situaci poukazují na příznivé prostředí pro hliník v roce 2021.
img

Investoři se připravují na růst cen komodit

09.02.2021 Investoři a analytici se shodují, že prudký růst cen komodit od začátku roku je pouhým začátkem býčího trendu v roce 2021. Růst podporuje nadbytečná likvidita ve finančním sektoru, ale také postupná vakcinace světové populace, která vrací ekonomiku zpět do expanze. Někteří dokonce hovoří o “supercyklu” nového tisíciletí a doporučují zahrnout komodity více do svého portfolia.
img

21 nejlepších světových akcií pro rok 2021!

08.01.2021 Rok 2021 bude jistě na akciových trzích vzrušující. Rok 2020 přinesl díky COVID-19 nejprve pokles, ale v podzimních měsících došlo k opětovnému silnému nárůstu. Investice do akcií se také minulý rok staly populárnějšími mezi retailovými investory, což má obrovský dopad na akciový trh. Nadstandardně si vedly technologické akcie, které profitovaly z drastických změn v důsledku zavedení karantén po celém světě. Populární akcie, jako je například Tesla si také vedly dobře, ale došlo například k pádu německé Wirecard.
img

Vzácné mince zajímají sběratele i investory po celém světě

02.10.2020 Výběr informací o aukcích vzácných mincí (zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937 se dnes vydražil za rekordních 850.000 eur, v přepočtu asi 23 milionů korun, bez aukční přirážky; jedná se o raritní minci, v roce 1937 vznikly pouze čtyři):
img

Do jakých nerostných surovin investovat v roce 2020?

30.07.2020 Mnoho investorů chce profitovat nejen z rostoucích cen akcií, ale také ze vzestupných trendů u ceny komodit. Kromě toho byly drahé kovy vždy považovány za zajištění proti inflaci. To je jeden z hlavních problémů, zejména v době krize a nízkých úrokových sazeb.
img

Nejistý začátek roku 2011

10.01.2011 Komoditní trhy se pokusily udržet prosincové momentum, některé trhy ale zaznamenaly během prvních obchodních dní korekci. Nejdůležitější trh, americký akciový, zahájil nový rok růstem na nová dvouletá maxima na základě stále se zlepšujících ekonomických údajů. V Evropě zatím stále přitahují pozornost problémy s vládními dluhy a pojištění řeckého vládního dluhu rostlo na dosud nejvyšší hodnoty. To pomohlo dolaru k růstu o 3 procenta a díky tomu také došlo ke snížení podpory u některých v dolaru kotovaných komodit.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Money management | Bitcoin | Čínský jüan | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Peníze | Kanadský dolar | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Pullback | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Dluhová krize | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | EUR/CHF | Export | Import | Ekonomové | Akciové trhy | Zahraniční obchod | GBP/CAD | CHF/JPY | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Swiss Life | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bloomberg | Breakout | Burza | CEO | CFD | CFTC | CME | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | Devalvace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Durace | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trhy | Forward | Futures | Grafy | High | Holubice | IPO | ISIN | Index PX | Index spotřebitelských cen | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Koš | Krátká pozice | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MIFID | MMF | MT4 | Margin | Margin call | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | NYMEX | NYSE | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | Open | Open interest | PTR | Peněžní zásoba | Politické riziko | Portfolio | Pozice | Prémie | Rally | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Short | Spread | Stagflace | Support | Swiss | T-Bill | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Warren Buffett | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Investiční příležitosti | Evropská ekonomika | Komoditní trhy | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Dluhopisové trhy | Futures kontrakt | Ceny komodit | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | New York Stock Exchange | Euronext | RBNZ | Oanda | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Portfolio manažer | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Výrobní ceny | Český statistický úřad | Facebook | LYNX | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | Raiffeisenbank | Aktivum | Index | Investiční strategie | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie Apple | Akcie Gazprom | Akcie IBM | Akcie RWE | Akcie Siemens | Akcie Tesla | Aktuální kurzy měn | Alternativní investice | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | CZK | Česká ekonomika | Devalvace měny | Devizové trhy | Dolar | Dolary | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | ETF fondy | Etoro | Eura | Exchange | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hodnota akcií | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradce | Investing | Investování do zlata | Investovat do zlata | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Korporátní dluhopisy | Kurs koruny | Kurz EUR | Kurzy | Libra | London metal exchange | Londýnská burza | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | NewYorská burza | Obchodování komodit | Odkup akcií | Online obchodování | Oslabování koruny | Pád rublu | Paládium | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská ekonomika | Řízení rizika | SaxoBank | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Surová ropa | Světové měny | Světové události | SWIFT | Švýcarská banka | Trh | Tržní hodnota | Tržní hodnota akcie | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výnosy z dluhopisů | Výprodej | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Webináře | WTI | WTI ropa | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | CNBC | EIA | Buffett | Bill Gates | Čistý dluh | Dluhopisový index | EBITDA | Ekonomika Německo | Elon Musk | Indie | Intermediate | Jeff Bezos | Měď | ROCE | Itálie | Spojené státy | Čekací doba | Převis | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Investiční téma | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Trader Workstation | Fundamentální data | Know-how | Cukr | Burze | Investment | Forex analýza | Capital Economics | CNOOC | Scotiabank | Microsoft | ANZ | TradingFloor.com | Investing.com | Ole Hansen | Barrick Gold | BBC | Zvyšování sazeb | UNCTAD | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Brazílie | Průmyslová produkce | Finanční systém | Bavlna | Dovoz ropy | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Automobilový průmysl | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Měkké komodity | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Energie | Severomořská ropa | Podnikatelé | Pro tradery | Přehled | Klid | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Miliardáři | Zpravodajský server | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Investice do technologií | Inflační tlaky | Glencore | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Nervozita | Obchodování v Asii | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Bělorusko | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | Citi | S&P | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Guvernér | Cena mědi | Ztráty | PetroChina | Pokles výnosů | Historická maxima | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | Akcionáři | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | Zpomalení v Číně | Šéf společnosti | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Kapitalizace | Steen Jakobsen | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rekordní maxima | Americké akciové trhy | Chevron | Mzdy | Dobré výsledky | Světový obchod | Globální obchod | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Makroekonomika | Velké zisky | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Indexové fondy | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Americký index S&P 500 | Quantum | Příjmy | ExxonMobil | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Ziskové obchodování | Zvýšení volatility | Růst ekonomiky | HDP eurozóny | Zpomalení ekonomiky | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Odhad HDP | Očekávání | JPMorgan Chase & Co. | CME FedWatch | Bridgewater | Ruské akcie | Swiss Life Select | Vstup na burzu | Bridgewater Associates | Euler Hermes | Vývoj ceny hliníku | Snižování rozvahy Fedu | Inflace ve světě | Ceny pšenice | Breakout Trader | Protiruské sankce | Cena hliníku | Ceny hliníku | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Cena platiny | Palladium | Podnikové dluhopisy | MiFID II | LYNX Trading | Ray Dalio | Vývoj ceny pšenice | Invesco | Fincentrum | Svatováclavský desetidukát | Štěpán Hájek | Lithium | Jak fungují akcie | Ceny lithia | Vzácné kovy | Kobalt | Airbnb | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Energetické akcie | Saxo | Obchodní války | FinTech | Výkonnost indexů | Růstové akcie | PANW | OPEC+ | Posilování dolaru | Stock picking | Podniky | Long signál | Technologické akcie | Schwab | FAANG | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Pokles ceny | Nákup zlata | Short signál | RDSA | Royal Dutch Shell | Ether | Posílení rublu | Pražský index PX | HKD | Spotřebitelská inflace | I-Trader | NIESR | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Roční výnos | Christopher Dembik | Růst úrokových sazeb | Nervozita na trzích | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | The Wall Street Journal | Obchodovat s akciemi | Makléřská společnost | Volatilní období | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Obchodovat na finančních trzích | Obchodovat komodity | Zvýšení sazeb | Konopné akcie | Investice do marihuany | IPO Airbnb | Statistický úřad | Akciový stratég | Inflační očekávání | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Český průmysl | Zahraniční investoři | Růst cen ropy | CNY | Sójové boby | Obiloviny | AMS | Ceny pohonných hmot | Riziko recese | Prezidentka ECB | Banky na Wall Street | Akcie a ETF | Ceny niklu | Ropné akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Defenzivní akcie | FedWatch Tool | Růst ceny zlata | Pokles cen | Americké futures | Vanad | Výkonný ředitel | Situace na trzích | Nové akcie | Bohatí | Cena niklu | Produkce zemního plynu | Kapitálové výdaje | Prosus | US500 | Denní graf | Očekávání trhu | Růst ceny ropy | Finanční situace | iShares | ESG | GOOGL | Ceny palladia | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | Geopolitické riziko | Ceny kakaa | Equinor | Cena akcie | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Digitalizace | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Peter Garnry | Káva | Investice do ropy | Trinity | Obrovské množství peněz | Objem | Bílý dům | Obchod | Michael Bloomberg | QQQ | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Slušné zisky | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Ekonomiky eurozóny | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Global Markets | Aktuální obchodní příležitosti | TradingEconomics | Růst cen | Server BBC | Studie | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Philip Lowe | Úrok | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | All Time High | Vyhlídky | Hong Kong | Čínský vicepremiér | Vicepremiér | AFP | Financovat | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Technologický sektor | Průmysl | ADP | Investovat v roce 2020 | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Dnešní data | Rostoucí náklady | Výrazný pokles | Ceny potravin | Důsledky krize | Rozvoj | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | COPPER | Breaking | Pojišťovny | Total | Libanon | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Ranní komentář | Cena za akcii | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | Newmont Mining | Nord Stream | Zahájení obchodování | Porsche | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Inflační výhled | Úroky | Vývoj devizových rezerv | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Automobil | Ředitelka | xStation5 | TASS | Nike | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | Stratég | Miliardy korun | Cena pšenice | Výnosy státních dluhopisů | US100 | Americký index | Wirecard | Obchodní podmínky | Ziskovost | Stabilní společnosti | Růst poptávky | Klesající trend | Návratnost | IKEA | Netflix | Inovace | RBA | Hodnota společnosti | Budoucnost | Zemědělství | Poradenství | Nový rekord | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | Technologická společnost | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Tesla Inc. | Krach | Komunikace | Prezident | Google | Trhy | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Íránský konflikt | ConocoPhillips | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Banka UBS | Šíření koronaviru | Jüan | Negativní dopad | Pokles | Situace | Provozní zisk | Stratég Saxo Bank | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | FIAT | Zpomalení růstu | Zlepšení | Akcie CK Hutchison | Akcie Norilsk Nickel | Akcie Berkshire Hathaway | Akcie Alphabet | Akcie NN Group | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | Švýcarská banka UBS | BP | Dodávky na trh | Adidas | SEC | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Průměrná cena | Britský statistický úřad | Medvědi | Akcie Biogen | Biogen | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Akcie Twitter | Ekonomické aktivity | Investiční portfolia | Nejvýraznější ztráty | FedWatch | Masakr na trzích | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Situace na světovém trhu | Cyklické akcie | Toyota | Nižší zisk | Vývoj | Šok | Guru | Akcie KKR | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Únorová inflace | WP | Prudký pokles | Akcie včera | Mince | Tržní podmínky | Profitovat | Čínský růst | Tencent | CK Hutchison | Fiskální politiky | Standard & Poor’s 500 | Výrazný vzestup | Historická zkušenost | Stimul | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Historie | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Volatilita akciových trhů | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Akcie Ahold Delhaize | REGN | Německá automobilka | Škoda | Domácnosti | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Spoření | Tomáš Raputa | Vnímání rizika | Graf dne | Pojišťovací společnosti | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Výroba automobilů | Allianz | Výkonnost indexu S&P 500 | Výkonnost indexu | Nejlepší palladiové akcie | NILSY | Anglo American Platinum | Březnová inflace | Riziko inflace | Ekonomiky | Ekonomický propad | Alžírsko | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Globální dluhopisový index | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Závislost | Práce | Zelené energie | Afrika | FAO | Model Y | Údaje | Týdenní nárůst | DPH | Ropný průmysl | Pojišťovna | Společnost Saxo Bank | Prezident Vladimir Putin | Ekonomické oživení | Vývoz komodit | Znárodnění | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Snížení produkce | Oživení cen | DAWN | Inflace v březnu | GB00B03MLX29 | Short signál na akcie | Long signál na akcie | WisdomTree | RJO Futures | Anglo American | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | B2Gold | Poradenské společnosti | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Potravinové krize | Americké produkce | Trade | S&P500 | Měnový faktor | Guvernér australské centrální banky | Průměrný výnos | Nizozemsko | Cenové pohyby | Reddit | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Posílení | Amazon Jeff Bezos | Joe Biden | Ministerstvo hospodářství | HDP report | Náklady na financování | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Maloobchod | Pozastavit obchodování | ATH | Blízký východ | Strach ze sankcí | HG měď | Růst výnosů | Soud | Dovoz | Vývoz | Rekordní zisk | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Rezervní měny | Hrozba stagflace | Dluhy | Spotřebitelské ceny v USA | Průmyslové kovy | Omezení investic | RBI | Riziko korekce | Výzkumné společnosti | Auta | Hlavní trendy | Velké ekonomiky | Konsorcium | Sektor služeb | Recyklace | Manažerka | CL | Fiskální stimul | Více riskovat | Marek Brávník | Aktivity společnosti | PMI v eurozóně | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | JDE | Unie | ČR | Lukoil | Vladimir Potanin | Norilsk Nickel | Průraz | Střední Evropa | Mišustin | Ruské úřady | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Zvyšování mezd | Býčí trend | Společnost BP | Nevada | Investice do infrastruktury | Sanofi | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Covid | Akciové bubliny | Poptávka po ETF | Snížení nákladů | LULU | Lululemon Athletica | Lululemon | Nové žádosti o podporu | Nejlepší strategie | Sankce proti Rusku | ONS | Letecký průmysl | Dopad pandemie | Potenciální zisky | Zdroj příjmů | Ocenění | Stellantis | Peugeot | Citroën | Růst tržeb | Ceny | Kolaps | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Model 3 | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | SSR Mining | Životní úroveň | Forward guidance | Bohatí lidé | Zlatá horečka | Americké vládní dluhopisy | Pár EUR/USD | Agnico-Eagle Mines | Anglogold Ashanti | Barick Gold | Franco Nevada | Gold Fields | Kirkland Lake Gold | Royal Gold | Sibanye Stillwater | Prognóza ceny zlata | Prognóza ceny stříbra | Prognóza ceny platiny | Prognóza ceny palladia | Prognóza ceny ropy | Komodity s LYNX | Akcie u LYNX | Komoditní akcie | Petroleo Brasileiro | Největší firmy | Důvěra | Správci fondů | Obnovení růstu | Indonésie | Kovy vzácných zemin | Rozšíření produkce | Koupěschopnost | Oživení poptávky | Radikální změny | BHP Group | Velký propad | Hnojiva | Býčí formace | Pohyby dolaru | Zvýšení daní | Ruská vláda | Příliv kapitálu | Americký soud | Holdingová společnost | Výrobce baterií | Ceny mědi | Kroger | Inspirace | Zdanění | TSLA | Snížení emisí | Obchodní domy | Ceny sójových bobů | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Fiskální stimul v USA | Diverzifikovat | Snížit emise | Biden | Vzácné mince | Ranní okénko | Delivery Hero | Česká republika | Energetický sektor | Měnový fond | Ceny v Česku | Zambie | Embargo | Množství peněz | Vítězství Joe Bidena | Nařízení | Newmont | Intel | Sunrun | Saxo Bank Steen Jakobsen | Technologické tituly | Dividendové strategie | Pravidelný příjem | Příjem díky dividendám | Jak na pravidelný příjem | BIIB | Akcie Berkshire | Sumitomo | Tempo inflace | Palo Alto Networks | Proražení | Životní prostředí | Nio | Siemens | Vakcinace | H&M | Očkování | Vývoj spreadu | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Počasí | Růst ceny | Zvýšení těžby | Inženýrské stavitelství | Fiskální situace | Měnová situace | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Nejlepší odvětví | Tvrdá aktiva | Holdingové společnosti | Brands | Zdravotní péče | Akcie Tourmaline | Tourmaline | Akcie Sumitomo | Akcie Regeneron | Akcie Prosus | Melcor Developments | Akcie Melcor Developments | KKR | Akcie Rio Tinto | Rio Tinto | Akcie NN | Akcie Heijmans | Heijmans | Liberbank | Akcie Liberbank | ForFarmers | Akcie ForFarmers | Akcie Jardine Strategic | Jardine Strategic | Ralph Lauren | Akcie Ralph Lauren | Svenska Cellulosa | Svenska Cellulosa SCA | Akcie Svenska Cellulosa SCA | Evropské centrální banky | Regulace v USA | Automobilka Tesla | Supercyklus | Zinek | Kov | Zajímavé akcie | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Elektroauta | Růst produktivity | Vývoj měnového páru CHF/JPY | PMI indexy | Trendy komodit | Freeport-McMoRan | Riziková prémie | Intervenovat na devizovém trhu | Posilování USD | Fidelity | Dlouhodobý investor | Rybolov | Hodnotové akcie | Zajímavé peníze | Výhled Saxo Bank | Umění | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | AMD | Optimistická očekávání | Ceny ropy Brent | Emise skleníkových plynů | LME | Uran | Rostoucí ceny | Objednávky | Internetové společnosti | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Saxo Group | Pandemie COVID | Zvýšené riziko | Akcie Palo Alto | Palo Alto | Akcie Palo Alto Networks | Těžaři kryptoměn | Těžaři | Ochota riskovat | Obavy z inflace | API | Oslabení | Akcie TSLA | London Metal Exchange (LME) | Plány | Cíle | Příležitosti | Vyvážené portfolio | Zajišťování | Carsten Roemheld | Akcie technologických firem | Konkurence | Prodej | Shortování | McDonald's | Graf akcie | Nový cyklus | Nejnovější prognóza | Specialista na online obchodování | Obchodování a investice | Online obchodování a investice | Technologie | Vývoje ceny | Hliník | Egypt | Zvýšení produkce | Čínský výrobce | Globální ceny | Odvětví | Australská BHP | Australská BHP Group | BHP | Nickel West | Společnost BHP | Australský podnik | Poptávka po niklu | Vandita Pantová | BHP Vandita Pantová | Divize | Boom | Rekord | ABB | Guidance | Ziskový potenciál | Dřevo | Chování | Vnímání | Čínští výrobci | Plány společnosti | KoBolt Metals | KoBolt | Společnost KoBolt Metals | Kovy v Grónsku | Bluejay Mining | Disko-Nuussuaq | Strojové učení | Breakthrough Energy Venture | Andreessen Horowitz | Norská státní energetická společnost | Společnost Equinor | Bluejay | Bo Stensgaard | Norilsk | Těžařská firma | Klíčové suroviny | Společnost KoBold Metals | KoBold Metals | KoBold | Vratislav Zámiš | Zahraniční společnosti | Afghánistán | Tokeny | Očekávaná inflace | Výrobní inflace | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | ANO | Uhlí | Siemens Healthineers | Energetika | Roman Pilíšek | Althea Spinozzi | Evropský index | Los Angeles | Analytici Goldman Sachs | Ceny kovů | Nedostatek elektřiny v Číně | Problémy v dodavatelských řetězcích | Palivové trhy | Globální inflace | Prudké zdražování | Automotive | Minulá výkonnost | Nejvyšší výnos | Příjmy z ropy | Pravidla hry | Cena zinku | Vývoj ceny zinku | Ceny zinku | ProShares | Nedostatek surovin | Obilí | Pozornost | Ruská společnost | Poptávka po čipech | Dodávky z Ruska | Ruský prezident | AMD akcie | Společnost | Stratégové | Reálné výnosy | Reálné úrokové sazby | Raketový růst | Společnost JPMorgan | Spotřebitelské ceny v Británii | Lockdowny | TIM | Ruský trh | Omikron | Těžařská společnost | Společnost Norilsk Nickel | Společnost Norilsk | | Kazachstán | Marex | Nepříznivé počasí | Špatné počasí | Největší švýcarská banka | Cykly | Rozšíření | Rostoucí inflace | Zemědělci | Emise uhlíku | Telefónica | Šíření varianty omikron | Tok kapitálu | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Miliardy USD | CME FedWatch Tool | Rozvahy Fedu | Předpokládaný růst | Ocel | Gate | Hry | Reality | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | S&P 500 ETF | Instituce | Chytré portfolio | Chytrá portfolia | Nový týden | Pozitivní výsledky | Pár USD/CAD | ALUMINIUM | Ruské dluhopisy | Luxusní zboží | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Anexe Krymu | Cenový index | Dění na Ukrajině | Sankce na Rusko | Sankce | Sankce vůči Rusku | Separatistické regiony | Ruský prezident Vladimir Putin | Makléřská společnost Marex | Společnost Marex | Rusal | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Moskevská burza | Kyjev | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Ruská aktiva | Michail Mišustin | Situace na Ukrajině | Ruská krize | Agentura TASS | Invaze | Narušení dodávek | Narušení dodávek z Ruska | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Tvrdé sankce proti Rusku | Tvrdé sankce | XTB Štěpán Hájek | Jak obchodovat na finančních trzích | Ztráta ruského trhu | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Vývoj indexu energetických společností | Vlastníci jaderných elektráren | Informovaní investoři | Zdravé firmy | Ceny akcie RWE | Vývoj ceny akcie RWE | Východní Evropa | Ziskové obchodování komodit | Historický vývoj ceny ropy | Historický vývoj ceny ropy Brent | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Sankce namířené proti Rusku | Obchodníci s velkými zásobami | Historický vývoj ceny platiny | Záporné reálné úrokové sazby | Dluhové papíry | Pokles inflace | Nákup českého dluhu | Vývoj devizových rezerv ČNB | Investice do rozšíření těžby | Komoditní dolary | Bezpečný přístav japonský jen | Politické riziko Japonska | Riziko Japonska | Rozuzlení ukrajinské války | Uzavření příměří | Hodnota rublu | Změna režimu | Ukončení války | Posílení středoevropských měn | Nečekaná zpráva | Dlouhodobý nákup | České dluhové papíry | Zdražení dovozů | Lawrence Freedman | Vývoj ceny niklu | Cena olova | Tlak na Rusko | NICKEL | NIKL (NICKEL) | Obchod s niklem | Londýnská burza kovů (LME) | Skok v ceně | Největší skok v ceně | Řetězec | Řetězce | Západní sankce | Světové produkce | APP | Volkswagen China | Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen | Společnost Volkswagen Group China | Společnost Volkswagen Group | Huayou Cobalt | Tsingshan Group | Akcie ZTE | ZTE | Tipy na zajímavé akcie | Zajímavé akcie a ETF | Závislost na Rusku | Akcie Lululemon | Akcie Lululemon Athletica | Allianz Trade | Akcie Tesla (TSLA) | Ben Laidler | Reddit IPO | Siemens Healthineers (SHL) | SHL | Akcie Siemens Healthineers | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Vlastnictví | Tipy na futures | Investice do mědi v 2022 | Investice do mědi | Pokles produkce | Pokles produkce mědi | Jak investovat do mědi? | Recyklovat | BatteryTech | Potravinová krize | Hladomor | Komoditní supercyklus | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Obchodování v pásmu | Centrum | Dovoz z Ruska | Import průmyslových kovů | Import průmyslových kovů z Ruska | Dovoz hlavních průmyslových kovů | Dovoz z Ruska do EU | Comtrade | EU a USA | Import kovů z Ruska | Import kovů | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Administrativa | Varování | Invest | Americké desetileté výnosy | Vystoupení šéfa Fedu
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Reuters | Rezistence | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | EUR/USD | Graf | ROCE | Cena | Trading

Předchozí klíčová slova

Nike (NKE)
Nike (NKE.US)
Nikkei
Nikkei Asian Review
NIKKEI Index
Nikkei (JAP225)
Nikkei 225
Nikkei225
Nikkei 225 Index
Nikkei 225 (JAP225)

Následující klíčová slova

NIKL (NICKEL)
Nikola
Nikola Company
Nikola Corp
Nikola Corporation
Nikola Corporation (NKLA.US)
Nikolaj Šulginov
Nikolaj Tokarev
Nikola Motor
Nikola (NKLA.US)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex Autochartist nove
Potvrďte prosím... Zavřít