Sobota 20. července 2024 16:02
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
FTMO král

Nikl

img

Tuzemská inflace v zajetí střednědobých rizik

10.07.2024 Dnes ráno bude zveřejněn výsledek inflace za červen – odhadujeme její mírné meziroční zvolnění z 2,6 % na 2,4 %, což je v souladu s analytickým koncensem. V meziměsíčním srovnání se spotřebitelské ceny pravděpodobně zvýšily o 0,2 %, povzbuzené pokračujícím zdražováním v sektoru pohostinství a hoteliérství, zatímco ceny potravin nejspíše stagnovaly a pohonné hmoty zlevňovaly.
img

Denní shrnutí: Wall Street na nových rekordech, Powell nepřekvapil

09.07.2024 První den pololetních výpovědí předsedy Fedu Powella se ukázal být z velké části neúspěšný. Text projevu obsahoval několik jestřábích vět, které naznačily, že Fed stále nemá dostatečnou důvěru ke snížení sazeb.
img

Denní shrnutí: Wall Street pokračuje v rally díky slabšímu ISM služeb, Tesla a Nvidia rostou

03.07.2024 Zasedání na evropském akciovém trhu skončilo v pozitivním sentimentu mezi předními indexy; DAX vzrostl o více než 1,1 %, CAC40 a FTSE posílily o 1,2 %, resp. 0,6 %.
img

ZLATO posiluje o téměř 1,3 % na pozadí oslabení amerického dolaru a zlepšující se nálady na trhu s kovy 📈

03.07.2024 Slabší údaje z americké ekonomiky zvýšily očekávání trhu ohledně možného snížení úrokových sazeb ze strany Fedu. Nejslabší údaj ISM služeb od května 2020, signalizující kontrakci (pod 50 bodů), vyvinul tlak na dolar, kde se dnes index USDIDX obchoduje nad 0,5 %, a podpořil drahé kovy. Kontrakty na stříbro a zlato se dnes obchodují s růstem o 3,5 %, resp. 1,4 %.Zatímco zlato získává na vlně "obav z recese" poté, co makrodata naznačila rostoucí dopad restriktivní politiky Fedu na ekonomiku, stříbro dále podporuje zlepšující se sentiment na trhu průmyslových kovů, který je rovněž poháněn rostoucím očekáváním snížení sazeb Fedu. Na trhu kovů jsme svědky více než 2% rally na futures na měď, které jsou podporovány klesajícími čínskými zásobami od začátku června. Také zinek a nikl ale dnes rostou o více než 2 %.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit se letos zvyšují, jejich index přidal 5,5 procenta

02.06.2024 Ceny komodit na světových trzích se v letošním roce vesměs zvyšují. Výrazně zdražila měď, nikl, zlato, stříbro a hlavně kakao, zvýšila se ale i cena ropy a elektřiny. Naopak zlevnilo uhlí, sójové boby nebo kukuřice. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do konce května vykazuje nárůst o 5,5 procenta.
C:\fakepath\měď.jpg

Cena mědi překonala hladinu 11.000 dolarů za tunu

20.05.2024 Cena mědi se dnes dostala nad 11.000 dolarů (249.950 Kč) za tunu a zdolala další rekord. Podle analytiků je za dlouhotrvajícím růstem jednak spekulace, jednak předpoklady, že poptávka po tomto základním kovu se bude zvyšovat, zejména v Číně. Od začátku roku se cena mědi na Londýnské burze kovů (LME) zvýšila přibližně o 29 procent.
img

Denní přehled: Wall Street klesá, bitcoin drží před halvingem 64 500 dolarů

19.04.2024 Konec týdne na trzích je pro býky nervózní a zklamáním. Poklesy pozorujeme především na akciových trzích. Nejvíce dnes ztrácejí technologické společnosti.
img

Nikl stoupá o 5 % kvůli obavám z omezení dodávek

19.04.2024 Ceny niklu zaznamenávají silnou rally a futures kontrakty se již blíží k hranici 19,5000 USD za tunu. Přesně před týdnem, 12. dubna 2024, uvalily Spojené státy a Velká Británie nové sankce na ruské suroviny. Tehdy zakázaly obchodování s ruským niklem, hliníkem a mědí na americké komoditní burze CME a britské LME. V důsledku toho vzrostly ceny futures na nikl.
img

Denní shrnutí: Eskalace na Blízkém východě tlačí na akcie a posiluje zlato

15.04.2024 Reakce trhů na víkendové odvetné údery Íránu proti Izraeli byla zpočátku poměrně klidná, zlato a ropa otevřely mírně výše a futures na evropské a americké indexy nezaznamenaly žádné větší pohyby.
C:\fakepath\hliník.jpg

USA a Británie zakázaly dovoz ruského hliníku, mědi a niklu

14.04.2024 Washington a Londýn zakázaly burzám s kovy přijímat nový hliník, měď a nikl z ruské produkce a zakázaly dovoz těchto kovů do USA a Velké Británie. O pátečním rozhodnutí včera informovala agentura Reuters. Cílem opatření je kvůli invazi Moskvy na Ukrajinu omezit příjmy z vývozu těchto kovů z Ruska.
img

Agentura Fitch zhoršuje ratingový výhled Číně, poprvé v historii. Má Západ sázet na pád Číny?

10.04.2024 Agentura Fitch dnes přelomově zhoršuje ratingový výhled Číně. Děje se tak vůbec poprvé od 90. let, kdy ji začala ratingově hodnotit. Dosud se rating Číny v očích Fitche vždy jen zlepšoval.
img

Denní shrnutí: akciové trhy rostou díky slabšímu dolaru 💰

04.04.2024 Americké akciové indexy prožívají klidnou seanci a volatilita je omezená. Investoři čekají na údaje z trhu práce, které budou zveřejněny zítra. US500 roste o 0,55 % na 5300 bodů, zatímco US100 si připisuje 0,7 % na 18530 bodů.
C:\fakepath\měď.jpg

Společnost KoBold Metals po objevu bohatého ložiska mědi věří v další nálezy

07.03.2024 Začínající společnost KoBold Metals, která se zabývá průzkumem těžby kovů a kterou podporují mimo jiné Bill Gates a Jeff Bezos, po vzácném objevu bohatého ložiska mědi v Zambii vidí nadějně možnosti objevení dalších z nejžádanějších kovů potřebných pro energetickou transformaci. Řekl to v rozhovoru se zpravodajskou televizí CNBC prezident společnosti Josh Goldman. KoBold využívá umělou inteligenci k vytvoření "mapy pokladů", která jí pomáhá najít nová ložiska surovin, jako jsou měď, lithium, kobalt a nikl.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Letos klesají ceny plynu, elektřiny a obilovin

03.03.2024 Ceny komodit na světových trzích v prvních dvou měsících roku většinou klesaly. Zlevnil například plyn, elektřina či uhlí, naopak zdražila ropa. Výrazně stouply ceny kakaa či bavlny, klesají ceny hliníku nebo obilovin. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg ztratil za první dva měsíce roku asi dvě procenta.
C:\fakepath\komodity-29022024-1.jpg

Komodity pro začátečníky – investování do komodit

01.03.2024 Investování do komodit se těší stále větší oblibě, a to i mezi začínajícími investory. Komodity představují širokou skupinu aktiv, která zahrnuje suroviny, zemědělské produkty a drahé kovy. Investování do nich může být skvělým způsobem, jak diverzifikovat portfolio a ochránit se před inflací. Svět komodit je mezi investory a tradery velmi oblíbený a v tomto článku se dozvíte vše potřebné pro úspěšný začátek.
C:\fakepath\komodity-28022024-uvod.jpg

Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem

28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
img

🥈Dožene stříbro zlato❓

21.02.2024 Drahé kovy byly v posledních měsících opět ve zprávách, což souvisí s novými maximy zlata nad 2 100 USD za unci. Při pohledu na poslední tři roky je patrné, že na trhu drahých kovů nedošlo k žádnému specifickému trendu, i když cena samotného zlata zůstala poměrně vysoká. Euforie spojená s palladiem definitivně pominula a i přes velké naděje spojené s platinou zůstává cena tohoto kovu jasně pod 1000 dolary za unci. Investoři se však diví, proč se stříbro obchoduje jen na půli cesty ke svým historickým maximům, přičemž zlato se trvale zapsalo nad 2000 dolarů za unci. Je pravděpodobné, že stříbro dožene zlato a také dosáhne historických vrcholů?
C:\fakepath\komodity-14022024.jpg

Komodity: Obchodování na komoditních trzích

15.02.2024 Komodity jsou jedinečným odvětvím finančních trhů. Jedním z nejzajímavějších aspektů obchodování s komoditami je komplexní vztah mezi nabídkou a poptávkou mezi ekonomickými faktory a spotřebitelskými zvyklostmi, které zapříčiňují velkou fluktuaci cen komodit.
img

Denní přehled: Bitcoin testuje 48 000 dolarů, indexy dosahují nových maxim 🔔

09.02.2024 Wall Street v poslední den tohoto týdne rozšiřuje zisky. US500 roste o 0,40 % na 5035 bodů a US100 získává 0,90 % a překonává hranici 18 000 bodů.
C:\fakepath\komodity2.jpg

V lednu klesly ceny plynu, elektřiny a drahých kovů, zdražila ropa či cukr

02.02.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v lednu rozkolísané, klesly ceny plynu, elektřiny, obilovin a drahých kovů. Naopak zdražila ropa, cukr či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg byl koncem ledna na své letošní výchozí hodnotě.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny plynu, elektřiny či pšenice loni klesly, index komodit odepsal 12 procent

01.01.2024 Ceny některých významných komodit na světových trzích loni klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice nebo pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, železná ruda či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg pak za loňský rok zaznamenal pokles o 12 procent.
img

Kakao v čele žebříčku komodit pro rok 2023

27.12.2023 Na komoditním trhu v roce 2023 dominovaly tzv. měkké komodity. Kakao, káva a do jisté doby také cukr si vedly opravdu dobře. Bylo to důsledkem povětrnostních podmínek i problémů s produkcí, nikoli nutně kvůli nadměrné poptávce. Slušně si vedlo také zlato, ale jeho výnosy výrazně zaostávaly za výnosy měkkých komodit. Přesto se zlato letos vyšplhalo na nová rekordní maxima a je na nejlepší cestě zakončit rok 2023 nad hranicí 2 000 USD za unci. Naopak ropa se chystá zakončit rok víceméně beze změny.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta

03.12.2023 Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje pokles o 8,5 procenta.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct

05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
C:\fakepath\trader-30102023-45-zm.jpg

Britská vláda po kritice podpořila zákaz hlubokomořské těžby nerostů

30.10.2023 Britská vláda dnes oznámila, že podpoří dočasný zákaz vydávání licencí na těžbu nerostů z mořského dna, dokud vědci dostatečně neprověří její možný vliv na podmořské ekosystémy. Vláda v Londýně po kritice od vědců, poslanců či nevládních organizací změnila svůj dřívější postoj vstřícný k těžbě, uvedl britský list The Guardian. Británie se tak zařadí po bok Německa, Francie a zhruba dvou desítek dalších zemí, které vyzývají přinejmenším k dočasnému omezení vydávání těžebních licencí.
C:\fakepath\trader-24102023-45-zm.jpg

Do EU dál proudí kovy z Ruska za miliardy eur, upozornil investigativní projekt

24.10.2023 Evropské firmy dovážejí z Ruska i přes ruskou válku na Ukrajině nerostné suroviny jako nikl, hliník, měď nebo titan za miliardy eur, upozornil dnes novinářský tým Investigate Europe. Od začátku ruské invaze na Ukrajinu v únoru loňského roku se Evropská unie pokusila ochromit ruskou ekonomiku 11 balíčky protiruských sankcí, v nichž se zaměřila na suroviny jako ropa nebo uhlí. Zdroje, které EU považuje za kritické, ale mohou z Ruska do členských zemí dál proudit.
C:\fakepath\akcie-09102023-uvod.png

Akcie: Úvod do světa akcií a akciového trhu (díl 1.)

09.10.2023 Pokud se hodláte pustit do investování do akcií, je zásadní orientovat se v tom, co jsou akcie, akciový trh a kde a kdy obchodování s akciemi probíhá. To vše je obsahem dnešního úvodního seriálu o Investování do akcií pro začátečníky.
C:\fakepath\káva.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 4,5 pct

29.09.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku spíše klesaly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražil cukr a v posledních měsících i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu 4,5 procenta.
img

Po AI je novým hitem supravodič. Jaké přináší investiční příležitosti?

10.08.2023 Téma převratného supravodiče fungujícího při pokojové teplotě se dostalo na titulní strany celé řady médií. Stalo se tak poté, co korejští vědci vyvinuli nový materiál LK-99. Tento průlomový objev totiž může způsobit revoluci v mnoha odvětvích. Na cestě jeho vývoje a k následnému komerčnímu využití je sice ještě hodně překážek, ale z možných rozsáhlých přínosů panuje velké nadšení. Jaké jsou však v hitu uplynulých dní potenciální investiční příležitosti?
img

Začali jako youtubeři, dnes úspěšně podnikají. Erik Meldik a MamaDomisha bodují vlastní značkou šperků

15.05.2023 Točili úspěšná videa na kanál YouTube, poté se přesunuli na sociální síť Instagram, kde jako rodina baví dohromady přes milion sledujících. Před dvěma lety se však Erik Meldik a Dominika Šťovíčková alias MamaDomisha rozhodli posunout svůj business na další stupeň a splnit si sen o vlastní kolekci šperků. Vstoupili na trh s první designovou stříbrnou náušnicí jménem Kasiopea – a strhla se mela. Od té doby spustili dalších pět kolekcí unikátních šperků, které sami navrhují. Jaká je dnes jejich vize ohledně značky? Co jim přijde nejtěžší? A kdo z nich má při neshodách poslední slovo?
img

Komodity zažívají fragmentaci. Co v Q2 čeká ropu, měď a zlato?

04.04.2023 Klíčové komodity, ať už jde o ropu, měď, či železnou rudu, zahájily letošní rok výrazným posílením. Příčinou bylo přesvědčení, že postpandemické zotavení Číny, největšího světového spotřebitele surovin, dokáže bez problémů vykompenzovat temná mračna, která se stahovala nad jinými částmi světové ekonomiky. Mluvíme zejména o Evropě, která se dosud nevzpamatovala z loňské energetické krize, a Spojených státech, kde Fed ve snaze zkrotit inflaci zvyšoval sazby nejrychleji za celá desetiletí.
C:\fakepath\Ford.jpg

Ford podepsal dohodu o výstavbě závodu na zpracování niklu v Indonésii

30.03.2023 Americká automobilka Ford Motor podepsala finální investiční dohodu s PT Vale Indonesia a čínskou Zhejiang Huayou Cobalt o výstavbě závodu na zpracování niklu v Indonésii za 4,5 miliardy USD (97,4 miliardy Kč). Uvedla to dnes agentura Reuters. Je to první investice Fordu v Indonésii.
img

Cena mědi letos dosáhne rekordní úrovně

27.03.2023 Podle společnosti Trafigura, největšího soukromého obchodníka s kovy na světě, ceny mědi letos prudce vzrostou na rekordní maximum – čínská poptávka totiž riskuje vyčerpání již tak nízkých zásob.
img

Proč se staly kovy velmi nedostatkovým zbožím?

27.03.2023 Řada problému otřásla trhy s kovy a opět zvýšila strach o křehkost skladovacích a přepravních sítí, které mají v průmyslovém hospodářství důležitou roli. Poslední události ovlivnily spoustu nejprestižnějších světových obchodních domů a odhalily nedostatky nad sklady, které jsou napojené na Londýnskou burzu kovů.
img

V americkém Severním ledovém oceánu došlo k zákazu těžby ropy a zemního plynu

15.03.2023 Joe Biden, americký prezident, se zasadil o zablokování budoucího pronájmu ložisek ropy a plynu v Severním ledovém oceánu, což je součást plánu, jak ochránit 16 milionů akrů půdy a vody na Aljašce.
img

Je možné získat čistý a levný nikl?

27.02.2023 Po krachu Londýnské burzy kovů (LME) v březnu 2022 se kvůli zrušeným obchodům stáhlo velké množství bank. Dodavatelé již nepovažují ceny kovu za reprezentativní pro tržní hodnotu, protože jsou ceny na LME od té doby nestabilní.
img

Nikl posiluje o 5 % 📈 Býci očekávají likvidaci obrovské krátké pozice

03.01.2023 Ceny niklu na Londýnské burze kovů (LME) dnes opět rostou na nejvyšší úrovně za téměř tři týdny (od 8. prosince), protože obchodníci očekávají likvidaci velké krátké pozice splatné v lednu, což by mohlo podpořit býčí dynamiku. Údaje, které LME denně shromažďuje a zveřejňuje s jednodenním zpožděním, ukazují, že jeden fond drží obrovskou krátkou pozici ve výši 20-29 % celkového "open interest" v kontraktech na nikl, přičemž tyto kontrakty mají být vypořádány v lednu.
img

Smíšené zprávy na trhu s komoditami

06.10.2022 ZPRÁVY: Komoditní trhy se celý letošní rok pohybovaly jako na horské dráze. Rozsáhlý komoditní index agentury Bloomberg klesl ze svého červnového maxima o 15 %, přesto je se 17% nárůstem zdaleka nejvýkonnější třídou aktiv v tomto roce.
img

BREAKING: Ceny hliníku a niklu rostou, protože LME zvažuje zákaz obchodování s ruskými kovy

29.09.2022 Média uvedla, že London Metal Exchange (LME) bude konzultovat zavedení zákazu obchodování s ruskými kovy. LME zahájí diskuse, které budou prvním krokem k případnému zákazu nových dodávek ruských kovů. Rusko je významným producentem niklu, hliníku a mědi a zákaz by mohl mít významné důsledky pro trhy. Připomeňme, že to byl strach ze sankcí narušujících dodávky ruského niklu, co v březnu vyvolalo masivní krátký tlak na nikl.
C:\fakepath\nikl.jpg

EU a USA po invazi na Ukrajinu zvýšily import průmyslových kovů z Ruska

07.09.2022 Evropská unie a USA nehledě na ruskou invazi na Ukrajinu zvýšily dovoz hlavních průmyslových kovů z Ruska. Podle agentury Reuters to vyplývá z údajů databáze OSN o mezinárodním obchodu (Comtrade). Import niklu z Ruska do USA vzrostl v období od března do června v meziročním srovnání o 70 procent, zatímco do Evropské unie o 22 procent, nárůst zaznamenal také dovoz hliníku.
img

Fidelity International: Komodity za „extra ceny“ znamenají změnu v investování

07.07.2022 Poptávka po některých aktivech, která byla v průběhu pandemie opomíjena, by mohla prudce vzrůst, protože svět přechází na nové, udržitelnější paradigma. Jinde to ale bude bolet.
img

Blíží se ceny komodit k dalšímu výraznému prolomení?

25.05.2022 V poslední části května a rovněž posledním měsíci druhého čtvrtletí se inflace, globální energetický šok, revoluce elektromobilů a globální potravinová krize ukazují jako nejžhavější makro problémy, které komoditní supercyklus pohánějí.
img

Jak nepřijít o peníze, ideálně vydělat při stagflaci. Tedy v době citelného růstu cen i nezaměstnanosti naráz

24.05.2022 Inflace vrcholí, brzy se nadějeme její zvolnění. I tak nás čeká ekonomicky nesmírně těžký čas. Stagflace. Tedy ekonomický propad spojený se stále výrazným růstem hladiny spotřebitelských cen. To vše lze vyčíst z nejnovějšího, květnového šetření mezi více než třemi stovkami předních světových ekonomů a investorů, které každý měsíc provádí Bank of America.
img

Před propady na trzích se není kam, schovat. Klesá vše od akcií po dluhopisy a ETF

11.05.2022 Dopady ruské agrese na světovou ekonomiku přišly v nejméně vhodnou chvíli, kdy celý svět teprve začal boj s rostoucí inflací. Tu primárně způsobila umělá stimulace poptávky prostřednictvím navýšení objemu peněz v ekonomice. Rusko je však vývozce několika zásadních komodit jako je nikl, zinek nebo pšenice, ale především energetických komodit, jako je ropa nebo plyn.
img

Zlato je nadále v problémech, ale existuje potenciál pro růst

28.04.2022 Zlato má i nadále problémy, protože ceny se obchodují pod 1900 USD za unci a rozhodnutí o měnové politice Federálního rezervního systému bude příští týden pravděpodobně nadále vyvíjet na drahý kov tlak. Překvapivě však někteří tržní stratégové přesto vidí po zbytek roku možnost růstového potenciálu. Ve zprávě zveřejněné v pondělí hlavní ekonom Scotiabank Marc Desormeaux uvedl, že navzdory nedávnému poklesu o více než 5 % z 2 000 USD by zlato stále mohlo mít letos průměrnou cenu okolo 1 900 USD, což je nárůst oproti předchozí prognóze 1 800 USD.
img

eToro uvádí na trh BatteryTech, chytré portfolio podporuje transformaci mobility a energetiky

27.04.2022 Sociální investiční síť eToro oznamuje spuštění BatteryTech, nejnovějšího přírůstku do své sady tematických chytrých portfolií, která investorům nabízí dlouhodobou expozici v rychle rostoucím odvětví výroby baterií.
C:\fakepath\lithium.png

Studie: EU potřebuje recyklovat, aby měla kovy na rozvoj ekologických projektů

25.04.2022 Evropská unie bude mít pravděpodobně nedostatek lithia, kovů vzácných zemin a dalších kovů nutných ke snížení emisí oxidu uhličitého. Recyklace by ale měla do roku 2040 pomoci tento nedostatek odstranit. Vyplývá to ze studie belgické univerzity KU Leuven vypracované pro průmyslovou skupinu Eurometaux.
img

Akcie Tesla: Tržby meziročně vzrostly až o 81 %. Vyrobí se 1,5 mil. aut

22.04.2022 Akcie Tesla jsou opět středem pozornosti. Tesla totiž zveřejnila své výsledky za první čtvrtletí roku 2022 a překonala očekávání mnohých analytiků. Společnosti Elona Muska se podařilo dosáhnout tržeb 18,76 miliardy USD a snížit náklady na výrobu automobilů. Produkce aut meziročně vzrostla o 69 %, přestože se některé továrny Tesla potýkaly s problémy.
img

MMF výrazně srazí odhad růstu

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikrón vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2% v roce 2022.
img

Investice do mědi v 2022: Tipy na futures, akcie a ETF

19.04.2022 Měď je důležitou surovinou široce používanou ve stavebnictví, elektromobilech a dalších elektronických zařízeních. Cena mědi už navíc nějakou dobu stoupá. Mnoho investorů se tak ptá, jakým způsobem do mědi investovat. V tomto článku si přiblížíme, jak je na tom aktuálně nabídka i poptávka po mědi.
img

Rozbřesk: MMF výrazně srazí odhad globálního růstu. Česko bude patřit k nejzasaženějším

19.04.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) pravděpodobně v tomto týdnu sníží odhad globálního růstu pro letošní rok, a to výrazně. Ruská invaze na Ukrajinu citelně zintenzivní bolehlav spojený s koncem pandemie COVID, kvůli které již MMF snižoval odhad globálního růstu na začátku tohoto roku. To rychlé šíření varianty omikron vedlo k snížení odhadu růstu o 0,5 procentního bodu na 4,2 % v roce 2022. Ruská invaze na Ukrajinu však bude pro globální ekonomiku o poznání výraznějším šokem.
img

Přehled USD, EUR a GBP. Hrozba stagflace se blíží.

18.04.2022 Evropské banky jsou na Velikonoční pondělí zavřené, takže první data, která mohou zvýšit volatilitu, se objeví až s otevřením trhů v USA.
img

Česku hrozí nejvyšší inflace za 30 let. Ochranu před ní nejspíše poskytne stříbro, umění, víno, zlato nebo bitcoin, nikoli však akcie nebo nemovitosti

10.04.2022 Český statistický úřad zítra zveřejní čísla k březnové inflaci. Bude obří. Alespoň tedy na poměry tohoto tisíciletí. Nejpravděpodobněji vykáže hodnotu 12,4 procenta, nejvyšší od května 1998. Nelze ovšem vyloučit, že bude vyšší i než třináct procent. V krajním případě může dokonce překonat hodnoty ze začátku roku 1998, kdy dvakrát po sobě vykázala úroveň 13,4 procenta. To by znamenalo, že ceny v Česku rostou nejvýrazněji od prvního roku jeho existence, konkrétně od prosince 1993.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
C:\fakepath\GlobalMarkets.jpg

Allianz Trade: Invaze a covid-19 v Číně zasáhnou globální obchod, ČR nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovné šíření koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více, než se dosud čekalo. Podle studie pojišťovací společnosti Allianz Trade, která je světovým lídrem v pojištění pohledávek, se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak do zvýšení cen. Podle firmy šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze podle ní nezůstane stranou ani česká ekonomika, neboť firmy v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
img

Invaze a šíření covidu v Číně zasáhnou globální obchod, Česko nevyjímaje

30.03.2022 Válka na Ukrajině a opětovný růst koronaviru v Číně zasáhnou světový obchod více než se čekalo. Podle renomované pojišťovací společnosti Allianz Trade (dříve Euler Hermes) se aktuální situace promítne jak do snížení objemu, tak i zvýšení cen. Aktuální studie Allianz Trade odhaduje, že šok důvěry a poptávky by mohl ve vývozu do EU a Ruska znamenat ztrátu až 480 miliard dolarů. Vzhledem ke své exportní povaze přitom nezůstane stranou ani česká ekonomika, společnosti v regionu střední a východní Evropy budou patřit k nejzasaženějším.
C:\fakepath\trader-23032022-22-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

23.03.2022 1) Zítra se otevře moskevská burza i pro akcie. Stane se tak poprvé od 25. února, kdy došlo k uzavření parketu v důsledku ruské invaze na Ukrajinu a jejích ekonomických a sankčních dopadů. Takřka měsíční uzavření burzy kdekoli na světě je zcela ojedinělé. Například newyorská burza byla po útocích z 11. září, které se odehrály jen kousek od ní, zavřena pouze necelý týden.
C:\fakepath\trader-21032022-25-zm.jpg

Analytik: Zinek od ruské invaze zdražil o desetinu, je nejdražší za 15 let

21.03.2022 Cena zinku, kovu používaného mimo jiné při výrobě galvanických článků a jejich baterií, od začátku ruské invaze na Ukrajinu 24. února stoupla o deset procent. Je tak nejdražší od srpna 2007. O téměř čtvrtinu zdražil také nikl. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
C:\fakepath\nikl.jpg

Volkswagen China vytvoří společné podniky, aby si zajistil nikl a kobalt

21.03.2022 Společnost Volkswagen Group China vytvoří dva společné podniky s firmami Huayou Cobalt a Tsingshan Group, aby si zajistila dodávky niklu a kobaltu. Chce tak mít v čase rostoucích cen materiálů pod kontrolou náklady na výrobu baterií. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
img

Obchodníci přesouvají pozornost ke zlatu, jehož cena před zasedáním Fedu klesá

14.03.2022 Zlato zahájilo nový týden prudkým poklesem. Analytici se domnívají, že je mimořádně výhodné právě teď, kdy jeho cena klesá, zlato nakupovat. V krátkodobém horizontu je velmi pravděpodobné, že zlato obnoví svou rally.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Rusko kvůli sankcím Západu zakázalo do konce 2022 vývoz široké škály produktů

11.03.2022 V reakci na protiruské sankce vyhlášené Západem po ruské invazi na Ukrajinu zakázala Moskva do konce roku export telekomunikačního, zdravotnického, automobilového, zemědělského, elektrického a technického vybavení. Informovala o tom včera ruská vláda. Premiér Michail Mišustin řekl, že zákaz se bude týkat vývozu zboží zahraničních společností působících v Rusku. Na seznam vláda zařadila přes 200 položek, mimo jiné železniční vagony, kontejnery, turbíny a další zboží. Ministerstvo hospodářství uvedlo, že byl zakázán vývoz některých druhů lesnických a dřevařských produktů. Neupřesnilo, o které se jedná. Zákaz vývozu do konce letošního roku se týká mimo jiné automobilů, letadel a dronů, napsala později agentura TASS.
img

Denní makroekonomické výhledy: Pomsta staré ekonomiky 09/03/2022

09.03.2022 KOMODITY: Široký komoditní index Bloomberg (DJP) vzrostl za poslední měsíc o 23 % a v letošním roce o 35 %. Ruská krize umocnila již tak napjatou situaci na komoditním trhu a zvýšila poptávku po inflačních hedgeových nástrojích, poté, co se tyto třídy aktiv strávily dekádu v investiční pustině. Ropa (OIL) by po zákazu dovozu z Ruska do USA mohla zaznamenat historická maxima. Nikl (NICKEL) se včera zdvojnásobil v rámci short squeezu.
img

Ekonomické dopady válečného konfliktu

09.03.2022  „Pokud jde o dopady válečného konfliktu na českou ekonomiku, tak velkým rizikem není přímý vliv na zahraniční obchod. Přímo do Ruska směřují 2 % z celkového českého vývozu, zatímco 3 % z celkových českých dovozů z Ruska do Česka. To představuje nízkých 1,6 % HDP v případě vývozu a 2,4 % v případě dovozu.
img

Globální ekonomika zpomaluje kvůli rekordnímu růstu komodit

08.03.2022 V úterý se akcie propadly spolu s evropskými a americkými futures kvůli obavám, že ceny komodit zvýší inflaci a potlačí ekonomický růst. Nikl krátce vystoupal nad 100 000 dolarů za tunu.
C:\fakepath\london8.jpg

Londýnská burza pozastavila obchod s niklem, cena se více než zdvojnásobila

08.03.2022 Londýnská burza kovů (LME) dnes nejméně do konce obchodních hodin pozastavila obchodování s niklem. Musela tak učinit, když se cena tohoto kovu více než zdvojnásobila a makléři měli problém s dorovnáváním obchodů na marži. Nikl se používá hlavně při výrobě nerezové oceli a baterií do elektromobilů.
img

Světová ekonomika pod hrozbou kolapsu uprostřed vlny šílenství na komoditních trzích. Přehled USD, NZD a AUD

08.03.2022 Hlavní trendy přetrvávají i v úterý ráno – většina akciových indexů je pod silným tlakem, americký dolar je žádaný jako hlavní rezervní měna, komodity atakují rekordy. Nikl vzrostl k pátečnímu uzavření o 90 % za jediný den, další kovy, hliník, paladium a zinek, vykazují podobnou dynamiku.
img

🔥Dostane se nikl na 100 000$?

08.03.2022 NIKL (NICKEL) je i nadále jednou z nejvolatilnějších komodit. Cena tohoto průmyslového kovu se dnes krátce obchodovala nad 100 000 USD za tunu na singapurské burze. Abychom toto číslo uvedli do perspektivy, připomeňme, že se nikl v lednu obchodoval za přibližně 20 000 USD za tunu! Cena včera vyskočila nad 50 000 dolarů. Nikl zahájil dnešní obchodování v Londýně (London's Metal Exchange) lehce nad 80 000 USD. Jaké jsou důvody rally?
img

Ekonomický kalendář: Nikl roste, API report

08.03.2022 Evropské futures naznačují na nižší otevření seance na starém kontinentu. Včerejší prudký nárůst cen energií vedl k propadu na Wall Street, který udal tón dnešnímu obchodování v Asii a Evropě. Zatímco ceny ropy a zemního plynu mírně klesly, ostatní komodity nadále rostou. Nikl se dnes obchoduje o 60 % výše a o více než 200 % výše od minulého týdne. Rusko je jedním z předních světových výrobců niklu.
img

Ranní komentář: S&P500 je 12 % pod ATH, Rusko vyhrožuje vypnutím Nord Streamu 1

08.03.2022 Nervozita na trzích kvůli dění na Ukrajině nepolevuje. Akcie včera znovu klesaly, přičemž pod tlak se dostaly tentokrát hlavně indexy v USA. Dnes jsou futures na americké i evropské indexy opět v červených číslech a ztrácejí okolo jednoho až dvou procent. Vysoké zůstávají ceny komodit v čele s ropou a evropským zemním plynem. Prudkého růstu se včera dočkal ale také nikl, který za den rostl o více než 80 %.
C:\fakepath\nikl.jpg

Cena niklu kvůli obavám z narušení dodávek z Ruska vystoupila na rekord

08.03.2022 Cena niklu se včera zvýšila až o 90 procent a je na rekordu, podobně cena hliníku vystoupila na rekordních více než 4000 USD (94.600 Kč) za tunu. Za růstem cen stojí obavy z významného narušení dodávek z Ruska kvůli finančním sankcím, které způsobily nákupní horečku, uvedla agentura Reuters.
img

Rusko stojí válka 25 miliard denně, spočítal profesor válečných studií. I při embargu na ropu tak mohou válku financovat dlouhé měsíce, vždyť barel ropy teď prvně v historii stojí přes 3000 Kč

07.03.2022 Západ zřejmě tento týden zavede embargo na ruskou ropu. Podobné embargo nyní uplatňuje například vůči Íránu. Otázkou je, do jaké míry by embargo na ruskou ropu uplatnil. A do jaké míry by uplatnil související embargo na ruský zemní plyn.
C:\fakepath\ukrajina-valka-07032022.jpeg

Válka na Ukrajině: Jak obchodovat na finančních trzích?

07.03.2022 Napadení Ukrajiny ruskou armádou je šokující. Nejde jen o vystřízlivění západního demokratického světa tváří v tvář agresorovi, ale také o šok ekonomický, nabídkový. Sankce namířené proti Rusku znamenají jeho izolaci a výrazně omezují jeho dodávky na trh od ropy, přes hliník po nikl. Tento nedostatek surovin přichází v době, kdy už jsou globální řetězce napjaté, kapacity plné a rostoucí inflace byla ekonomickým tématem číslo jedna.
img

Ranní okénko - Ruská centrální banka reaguje zvýšením úrokové sazby na 20 %

28.02.2022 Na finančních trzích bude i nadále hlavním hybatelem vývoj války na Ukrajině. V závěru minulého týdne sice došlo k částečné korekci předchozích výkyvů, kdy aktéři na finančním trhu patrně čekali silnější sankce ze strany EU a USA, nicméně během víkendu přeci jen došlo ke shodě o těch nejtvrdších ekonomických sankcích: odříznutí vybraných ruských bank od systému SWIFT, který umožnuje přeshraniční bankovní transfery, a zamrazení transakcí ruské centrální banky. Obě opatření Rusko, jedenáctou největší ekonomiku světa, značně izolují od globálního finančního systému.
img

Jak by mohla ruská invaze na Ukrajinu zasáhnout dodavatelské řetězce

26.02.2022 Ceny ropy a zemního plynu budou s eskalací rusko-ukrajinské krize nadále stoupat, ale dopad na energetiku nebude jediným důsledkem. Podle analytiků CNBC krize naruší dodavatelské řetězce od pšenice přes ječmen až po měď a nikl.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Cena zlata je kvůli krizi na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima

22.02.2022 Zlato je kvůli vyostřené situaci na Ukrajině poblíž devítiměsíčního maxima na 1910 dolarech (asi 41.290 Kč) za troyskou unci (oz; 31,1 gramu). Cena kovu, který investoři více nakupují v časech nejistoty, by se podle analytiků nyní mohla přiblížit hranici 1920 USD/oz. Na několikaletá maxima se kvůli obavám ze zhoršení plynulosti dodávek vyšplhaly i ceny hliníku a niklu.
img

Zlato oslabuje navzdory rostoucí inflaci

01.02.2022 Podle Niteshe Shaha, ředitele oddělení pro analýzu komodit ve společnosti WisdomTree, by se cena zlata měla při prudce rostoucí globální inflaci pohybovat výrazně nad hranicí 2 000 USD.
img

Graf dne: NIKL (15.11.2021)

15.11.2021 Průmyslové kovy jsou nejhůře se vyvíjející skupinou aktiv na finančních trzích na počátku týdne. Nálada se zhoršila po zveřejnění dat ekonomické aktivity z Číny za říjen. Z detailů vyplývá, že výroba oceli v říjnu 2021 byla nejnižší od prosince 2017. Navíc cena oceli vymazala takřka veškerý letošní cenový růst. Investoři se bojí zpomalení čínské ekonomiky a primárně poklesu výkonu realitního sektoru. Nikl je komoditou, která je aktuálním negativním vývojem výrazně zasažena. Ceně se podařilo zastavit klesající trend na počátku listopadu v blízkosti úrovně 38,2 Fibo retracementu posledního rostoucího impulsu, nicméně korekce poklesu byla brzy zastavena na 23,6 % retracementu. Nyní Nikl testuje spodní limitu rostoucího kanálu. Průraz pod spodní limitu by zkalil další výhled vývoje ceny. Hlavním supportem je spodní limita lokální tržní geometrie v blízkosti 50 % retracementu (18 500 oblast).
img

Palivové trhy na vzestupu, Čína nakupuje „za každou cenu“

06.10.2021 Komoditní sektor má za sebou další týden extrémních pohybů cen, kdy se globální ekonomikou i komoditními trhy otřásaly dopady čínské a evropské energetické krize. Kromě toho se musel trh vypořádat s posilujícím dolarem, rostoucími cenami paliv a náklady na financování stoupajícími kvůli zvyšování výnosů z amerických vládních dluhopisů. To vše se může negativně podepsat na růstu a ohodnocení akciového trhu. Některé ekonomiky tak musí čelit riziku stagflace, což je období inflace spojené se zpomalením růstu.
C:\fakepath\k-09082021-lv.gif

Těžařská firma podporovaná Bezosem a Gatesem bude hledat kovy v Grónsku

09.08.2021 Společnost KoBold Metals, kterou podporují miliardáři Jeff Bezos a Bill Gates a která se věnuje těžařskému průzkumu, podepsala s firmou Bluejay Mining smlouvu o průzkumu v Grónsku. Bude tam hledat klíčové suroviny, které se používají při výrobě elektromobilů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\Tesla2 (1).jpg

Australská BHP bude dodávat nikl Tesle, její akcie stouply o 3,1 pct.

22.07.2021 Australská BHP Group dnes oznámila, že bude dodávat nikl americkému výrobci elektromobilů Tesla. Akcie největší světové těžařské společnost si na australské burze s přispěním této zprávy připsaly přes 3,1 procenta.
img

Komentář Fidelity International: Proč to budou mít komoditní akcie v budoucnu jednodušší než akcie technologických firem?

17.06.2021 Pro akcionáře nastaly po finanční krizi v letech 2008/09 zlaté časy. Akciové trhy po léta těžily z nízkých úrokových sazeb po celém světě. Centrální banky nepociťovaly žádný tlak na jejich zvyšování, protože i růst spotřebitelských cen se několik let dařilo držet na uzdě. Z tohoto scénáře se radovaly zejména silně rostoucí technologické akcie.
img

Analýza Fidelity International: Nerovnoměrný supercyklus pro komodity?

08.06.2021 Většině komodit se v letošním roce dařilo. Jejich růst navázal na loňské oživení a podnítil úvahy o možném komoditním supercyklu. Rozdílné vyhlídky v různých zeměpisných oblastech a odvětvích však znamenají, že výnosy by nyní mohly být rozptýlenější, a že se objeví vítězové i poražení.
C:\fakepath\forex-14052021.jpg

Forex analýza: CHF/JPY a EUR/JPY a GBP/CAD

14.05.2021 Měny se zápornými úrokovými sazbami i dlouhodobými výnosy z dluhopisů se musejí vypořádat s konkurencí rostoucích dolarových výnosů. Euro, japonský jen i švýcarský frank slibují zhodnocení okolo 0 % na 10 let dopředu, naopak americký dolar nabízí přes 1,6 %. Jak si ale vedou tyto nízkoúročené „bezpečné přístavy“ mezi sebou?
C:\fakepath\Tesla.png

Tesla bude technickým partnerem dolu na nikl v Nové Kaledonii

05.03.2021 Americký výrobce elektromobilů Tesla bude technickým partnerem dolu na nikl, který je nezbytnou složkou lithium-iontových baterií. Firma podnikatele Elona Muska bude od dolu Goro ve francouzském zámořském území Nová Kaledonie kupovat nikl. Tichomořské souostroví je čtvrtým největším producentem niklu na světě. Cena této suroviny loni stoupla o 26 procent, napsal dnes zpravodajský server BBC.
img

Americké akcie hledají směr, čeká se na vystoupení šéfa Fedu

04.03.2021 Evropské akcie po třídenní rally dnes povětšinou klesají a Wall Street se do nového obchodního dne rozběhla se zaváháním, které zatím nemizí. Brzdou jsou technologické tituly, naopak banky a výrobci technologií postupují vpřed.
img

Trendy komodit – základní kovy (hliník, měď, nikl)

28.02.2021 Přestože tržní přebytky a nízké ceny podporovaly obavy o ziskovost huti v aluminiovém průsmyku, ceny hliníku v roce 2020 vzrostly o více než 10%, což uklidnilo výrobce. Stejně jako u několika dalších obecných kovů poptávka ze strany Číny byl hlavním faktorem ovlivňujícím růst cen. Bude těžké opakovat zisky roku 2020 v letošním roce vzhledem ke možnostem rozšířit kapacitu dodávek. Vysoká cena podpoří růst hutní produkce a zpomalení čínské poptávky by mohlo omezit potenciální zisky na trhu s hliníkem. Celkově vzato, obnovení výroby a výroba automobilů a zlepšení v ekonomické situaci poukazují na příznivé prostředí pro hliník v roce 2021.
img

Investoři se připravují na růst cen komodit

09.02.2021 Investoři a analytici se shodují, že prudký růst cen komodit od začátku roku je pouhým začátkem býčího trendu v roce 2021. Růst podporuje nadbytečná likvidita ve finančním sektoru, ale také postupná vakcinace světové populace, která vrací ekonomiku zpět do expanze. Někteří dokonce hovoří o “supercyklu” nového tisíciletí a doporučují zahrnout komodity více do svého portfolia.
img

21 nejlepších světových akcií pro rok 2021!

08.01.2021 Rok 2021 bude jistě na akciových trzích vzrušující. Rok 2020 přinesl díky COVID-19 nejprve pokles, ale v podzimních měsících došlo k opětovnému silnému nárůstu. Investice do akcií se také minulý rok staly populárnějšími mezi retailovými investory, což má obrovský dopad na akciový trh. Nadstandardně si vedly technologické akcie, které profitovaly z drastických změn v důsledku zavedení karantén po celém světě. Populární akcie, jako je například Tesla si také vedly dobře, ale došlo například k pádu německé Wirecard.
img

Vzácné mince zajímají sběratele i investory po celém světě

02.10.2020 Výběr informací o aukcích vzácných mincí (zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937 se dnes vydražil za rekordních 850.000 eur, v přepočtu asi 23 milionů korun, bez aukční přirážky; jedná se o raritní minci, v roce 1937 vznikly pouze čtyři):
img

Do jakých nerostných surovin investovat v roce 2020?

30.07.2020 Mnoho investorů chce profitovat nejen z rostoucích cen akcií, ale také ze vzestupných trendů u ceny komodit. Kromě toho byly drahé kovy vždy považovány za zajištění proti inflaci. To je jeden z hlavních problémů, zejména v době krize a nízkých úrokových sazeb.
img

Nejistý začátek roku 2011

10.01.2011 Komoditní trhy se pokusily udržet prosincové momentum, některé trhy ale zaznamenaly během prvních obchodních dní korekci. Nejdůležitější trh, americký akciový, zahájil nový rok růstem na nová dvouletá maxima na základě stále se zlepšujících ekonomických údajů. V Evropě zatím stále přitahují pozornost problémy s vládními dluhy a pojištění řeckého vládního dluhu rostlo na dosud nejvyšší hodnoty. To pomohlo dolaru k růstu o 3 procenta a díky tomu také došlo ke snížení podpory u některých v dolaru kotovaných komodit.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Ráj pro spekulanty | Kasiopea | Čekací doba | Dynamický růst | Zpomalení čínské ekonomiky | Společnost McDonald‘s | Cena platiny | Jak fungují akcie | Zpravodajský server | Zásoby zemního plynu | Ziskový potenciál | Obchodníci komodit | Hodnota společnosti | Jack Ma | Dlouhé pozice | Proč investovat do komodit? | Války | Lithium | Vývoj technologií | Vývoj | IGLN.UK | Komodity obchodované | Rychlé zisky | Elektronický trh | Krize na Blízkém východě | Take Profit | Allianz | Velký propad | Investice do marihuany | Hlavní trendy | DPH | Americká automobilka | EUR | Investiční rizika | Obchodní dny a hodiny dané burzy | Cena severomořské ropy | Býčí formace | Investování do akcií pro začátečníky | Riziko inflace | Globální dluhopisový index | Investor | Ropný benchmark WTI | Hospodářská zvířata | Brokeři | Oživení cen | Hlavní úrokové sazby | Akciové společnosti | Surová ropa | XOM | Výkyvy | Itálie | McDonald's | Stoxx | Vývoj ceny zlata | Texas | Káva Arabica | Finanční aktiva | Snižování rozvahy Fedu | Očekávání | Soft komodity | Korelace | Jüan | NILSY | Volatilní | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Prognóza ceny palladia | Náklady na transakce | Swiss Life | Posílení rublu | Chile | Tlak na Rusko | Novo | EUR/JPY | Alternativní investice | Londýnské burzy | PMI v eurozóně | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Pokles produkce mědi | Akcie Lululemon | Pro investory | Kakao - Vývoj ceny | Akciové indexy a diverzifikace | Burza Nasdaq | iShares | Jak fungují burzy cenných papírů | LVMH | Swiss | Investice | Společnost Equinor | Geopolitické riziko | Potenciál | Support | Diverzifikace | Allianz Trade | Agentura IEA | Akvizice | Posílení | Delivery Hero | Škoda Auto | Vývoj spreadu | Neregulované trhy | Invaze na Ukrajinu | Vepřové půlky mražené | Prognózy | Britská libra | Josh Goldman | NYSE | Londýnská burza kovů (LME) | Ceny kakaa | Výkonný ředitel | Experti | Trendy na trhu | Topný olej | Futures kontrakt | Náklady na financování | Chování | Rekord | Raiffeisenbank | Růst akciových indexů | Průměrný výnos | Stop-Loss | Evropský index | Hnojiva | FTSE MIB | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Propan | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Vanad | Index agentury Bloomberg | Topný olej (Heating Oil) | Spotřebitelé | LULU | Stimul | JPMorgan Asset Management | Předseda představenstva | Reality | Goldman Sachs | Bezpečný přístav | Americký soud | Český průmysl | Cena bitcoinu | Současná cena | Finanční páka | Skladování fyzických komodit | Indexové fondy | Komodity - nejčastější otázky | Akcie dané společnosti | Akcie společnosti | ETH | Spekulovat na cenu komodity | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Aktuální vývoj | Desetileté výnosy | Benchmark | Cena pšenice | QQQ | Lagardeová | Většinový podíl | GB00B03MLX29 | Cenné papíry | Nabídka a poptávka komodit | Výnos | New York Community | Sázka na pokles ceny | Měnový pár USD/JPY | Hrubozrnná rýže | KoBolt Metals | Trh s dluhopisy | Brent | IHNED | Akcie těžařů | Delta | Vyvážené portfolio | Holdingové společnosti | iShares Physical Gold | Uzavření příměří | TNOTE | Zhejiang Huayou Cobalt | Americký akciový trh | Historický vývoj ceny ropy Brent | Strategie investování | Russell 2000 | LYNX Trading | Import kovů | Strategie pro obchodování | Vývoj ceny sóji | Reddit | ESG | Import | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Airbus SE | Exchange | Londýn | Investiční portfolio | Forexový trh | Akcie roku 2020 | Investiční strategie | Zasedání centrálních bank | Kontrariánství | Commodities | Podíl na zisku | Kontrakty | Strach | Akcie RWE | Budoucí trendy | ETFS Natural Gas | Propad cen | GBP/EUR | Barrick Gold (GOLD.US) | Automobilka Ford Motor | Online obchodování | AUDUSD | Politické riziko Japonska | Praxe | Británie | Škoda | Zdravý rozum | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Palladium - Vývoj ceny palladia | Sentiment na trhu | Euronext | Contract for Difference | JPY | H&M | Akcie Palo Alto Networks | Semafor | Analytický tým FXstreet.cz | AI | WIG20 | Odhad HDP | Dluhopisy USA | Obchod s niklem | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Směřování trhu | Ceny sóji | Ekonomiky | Peníze | Společnost Volkswagen | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Vladimir Putin | Historický milník | Rybolov | Měnová situace | Nakupovat akcie | Potenciální ztráty | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Gulf Coast Gasoline | Prognóza | Obchodní politika | FTSE 100 | Výrazný vzestup | Evropské firmy | Bezpečné přístavy | ALUMINIUM | Saxo Bank | FedWatch | Vzácné mince | Strategie Trend Swing | Barel ropy | Palladium | Americký Fed | Tržní hodnota | Ropa WTI | Vzácné kovy | Jak vydělat na poklesu | Futures na zlato | Tipy na zajímavé akcie | Ethanol | Společnost Norilsk Nickel | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Norilsk Nickel | Investigativní projekt | AEX | Buy Limit | Pozornost investorů | Burzy | EURUSD | USD/EUR | Americké ekonomiky | Dodávky na trh | Komoditní trh | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Právo na podíl na zisku | Fondy obchodované na burze | Maso | Palivové trhy | AMS | Poptávková strana | Akcionáři | Vývoj ceny palladia | Proražení | Cash flow | xStation | Citroën | Investovat | USD | Velikost pozic | Vývoj devizových rezerv | Export | Banka Goldman Sachs | Dluhopisový index | Technická analýza | Sentiment na akciových trzích | Jak na akcie | Energetické akcie | CFD na komodity | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Klíčové suroviny | Přetrvávající vysoká inflace | Trh s nemovitostmi | Akcie Ahold Delhaize | Unie | Ruská společnost | Prodávat akcie | Vývoj ceny zemního plynu | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Obchody s měnami | CATTLE | Plány | Energetická společnost | Na burze | Šok | Live Cattle | ČSOB | Rozvahy Fedu | Zlaté slitky | Total | Směnné kurzy měn | Ekonomická aktivita | Regulace | OXY.US | NGAS.UK | Makléři | Bridgewater | Měnový fond | BHP Billiton (BHP.US) | Úroková sazba | Ahold Delhaize | Růst prodejů | Akcie Ralph Lauren | Index ISM ve službách | Čekající příkazy | Cena bavlny | Spekulovat | Cenové tlaky | Ruský prezident | Obchodní dny | Komoditní sektor | Využití dlouhodobých trendů | USHI | Pohyby a trendy | Zvýšení sazeb | Výsledek inflace | Vnímání rizika | Obchodovaných komodit | 4GLD.DE | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Dovoz | Automobilka Tesla | Budoucnost | Ceny zinku | Viry | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Model 3 | Instagram | Pro tradery | Model Y | Investování u XTB | Cenové pohyby | Stratégové | Fincentrum | Výrobní ceny | Jak obchodovat s komoditami | Komoditní | PMI ze sektoru služeb | Světový obchod | Agnico-Eagle Mines | American Express (AXP.US) | Rekordní maxima | Zdravotní péče | EUR/CZK | Krátká pozice | Válka na Ukrajině | Nigérie | Elon Musk | Největší firmy | Rekordní zisk | OD7F.DE | Euforie | Australská BHP Group | Sell Limit | Makrodata | Akciové indexy | Čínští výrobci | Společnost Shell | Investoři | Investing.com | Koš komodit | Obchodní deník | Dlouhodobý podíl | Portfolio | Sója | Západní společnosti | Podnikové dluhopisy | Globální ekonomiky | Nejistoty | Americký prezident | Fidelity | Trh s komoditami | Konopné akcie | Možnost obchodovat | AMD | Jeff Bezos | Média | ADR | Christine Lagardeová | Dosažení zisku | Západní sankce | Grayscale | Bez rizika | Dovoz ropy | Zisk | Richard Bechník | Zpřísňování měnové politiky | Prognóza ceny stříbra | Vývoj ceny cukru | Skupina OPEC+ | Jak investovat do zlata | Cenový růst | Index KOSPI | Airbnb | Forward guidance | Zveřejnění zprávy | CAC 40 | Vývoj ceny pšenice | Prezident | SaxoBank | Boom | Makléřská společnost Marex | Volkswagen China | BP | Bohatí | Typ tradingu a investice | AXP.US | NICKEL | Nižší poptávka | Cena mědi | Ropné společnosti | Čínské banky | Vliv na ceny | Jak se stát lepším investorem | Snížení nákladů | Ochota riskovat | Evropské trhy | Kolísání cen | Boj s inflací | Analýzy | Volkswagen Group China | Potravinové krize | Záporné reálné úrokové sazby | Společnost BHP | Investiční | Průzkum | Vývoj měnového páru | Reakce trhů | ExxonMobil | Akcie Melcor Developments | Invesco | IEA | Německý DAX | Tropické zemědělské plodiny | Covid | BP (BP.UK) | Ekonomický vývoj | Co je to CFD? | Úrok | Pokles ceny | US500 | Investiční riziko | Agentura Reuters | Fiskální rok | Carsten Roemheld | Althea Spinozzi | Prodej | Znárodnění | Zpráva | Bohatý | Hlavní kryptoměny | Technologické tituly | Apple | Nové příležitosti | Nejčastější otázky začátečníků | Prémie | Vítězství Joe Bidena | Tržní kapitalizace | Švýcarská banka | Strojové učení | Růstové akcie | Ekonomické dopady | Tencent | Pokles cen komodit | Dluhopisové výnosy | TradingFloor.com | Warren Buffett | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Snížit riziko | Defenzivní příkazy | Česká měna | Quantum | Obchodování | Zvýšení daní | Potenciální zisky | Zasedání Fedu | Aktuální obchodní příležitosti | Narušení dodávek | Sankce namířené proti Rusku | Finanční nástroje | Obchodování komodit | Spotřebitelské ceny v USA | Automobilka | Board of Trade | Meta | S&P Global | Nabídka | ABB | GBP | Průmyslové komodity | Olej | Management | USDA | Nejlepší odvětví | Dobré výsledky | Zahraniční investoři | Centrální banky | CK Hutchison | Prezidentka ECB | Pandemie COVID | Výkonnost indexu | Pákový efekt | Největší švýcarská banka | Majitel | Uran | Proinflační riziko | Guru | Předpověď | Zprávy | Trh se stříbrem | Oanda | Ruský rubl | Nadšení | Daňový poplatník | Ralph Lauren | Dolary | Moskevská burza | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | BREAKING | Tokeny | Zemědělské komodity | Akciový index | REGN | Německé firmy | Rozdílové smlouvy (CFD) | Moody's | Averze k riziku | MamaDomisha | Kukuřice - Vývoj ceny | Occidental Petroleum | Obchodování a investice | Marek Brávník | Snižování cen | Praha | Ceny ropy | Recyklace | Berkshire Hathaway | Siemens Healthineers (SHL) | Míra | CME FedWatch Tool | Pokles tržeb | Jsou komodity dobrou investicí? | Evropské akcie | Udržitelnost | Bitcoin | HKD | FOREX | Makroekonomické ukazatele | Kroger | Těžařská společnost | Airbus | Dividendové strategie | Dnešní data | Spoření | Kanada | Akcie ForFarmers | Vyhlídky | Firmy | CZ | DIA.US | Sázka | Tržní hodnota akcie | Tržní podmínky | Cena ropy brent | Páka | Futures | Akciové bubliny | Vývoj ceny kakaa | Akcie CK Hutchison | Nepříznivé počasí | Nástroj | Rekordní ceny | Výsledky | Comtrade | West Texas Intermediate | Živý dobytek | HUF | Ekonomické oživení | New York Stock Exchange (NYSE) | Celkové riziko | ATH | Raphael Bostic | Inflace v Česku | Nejistota | Obrovské množství peněz | Pokles cen ropy | Hedgeové fondy | Ruský plyn | COCOA | Nio | Současný trend | Kurz EUR/USD | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Stellantis | Bank of America | Úroda | Andreessen Horowitz | TIM | Investování do různých komodit | Alibaba Jack Ma | Fundamentální analýza | Poptávka po niklu | Výrobce letadel | Zajímavé akcie a ETF | Australský dolar | XTB Jiří Tyleček | Zpřesněný odhad | Finanční domy | Suroviny | Koruna | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Cukr | Výrazný pokles | Tesla dnes | Inflace ve službách | Ekonomický propad | Akciové tituly | Vývoj ceny plynu | Tržní ceny | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Kupující | Shell | Marex | OPEC+ | Francie | Riziko recese | Poptávka a nabídka | Akcie Liberbank | Elektromobily | Objem | Propad | Zvyšování mezd | Pokračování rally | Rio Tinto (RIO.UK) | London Stock Exchange | Spekulant | Přímé zahraniční investice | Energetický trh | Obavy z recese | Trigger | Těžařská firma | Výkonnost | HDP eurozóny | Federální rezervní systém | RIO.UK | Údaje | Výrazné cenové pohyby | Klima | Saxo Bank Steen Jakobsen | Právo | Asie | Soukromé firmy | WHEAT | Svět komodit | Vystoupení šéfa Fedu | Velké peníze | Americká banka | Dluhový závazek | Vale | Náklady na těžbu | Exxon Mobil | Ceny bavlny | Bezpečný přístav japonský jen | Světové ceny ropy | Alibaba | mmBtu | NGAS | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | UCITS ETF | Ropa WTI - Vývoj ceny | Regulátor | Bancorp | Státní rozpočet | Nejvýraznější ztráty | Jak obchodovat komodity | Převodník měn | Ceny cukru | Průmyslová výroba | Snížit emise | Obchodování s akciemi | AFP | Studie | Blízký východ | Srovnávací základna | Emise skleníkových plynů | Investice do technologií | CME FedWatch | Obchodovat s komoditami | Obchody | Průraz | Deficit | Graf | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Index S&P 500 | Reakce trhu | Nejnovější prognóza | Breakthrough Energy | Plyn | Ruská invaze na Ukrajinu | Burzy cenných papírů | Příjem díky dividendám | Zinek - Vývoj ceny | Bankéř | Internet of Things (IoT) | Ropa Brent | Kompletní průvodce | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | Aktuální hodnoty měny | Zvýšené riziko | Ceny sójových bobů | Evropa | Pokles produkce | Platina - Vývoj ceny platiny | HUF/EUR | Bohatí lidé | USD/PLN | OPEC | Short | Ukrajina | Jednání FOMC | Pár EUR/USD | Chování obchodníků | Specialista na online obchodování | Egypt | Hodnota aktiv | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | BYD | Trendové indikátory | Fotovoltaika | Eurodolar | Fiskální situace | VaR | Kontext | Bezpečné útočiště | Ropa Brent - Vývoj ceny | Akcie včera | Open interest | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Optimistická očekávání | Vepřové maso | Oslabení amerického dolaru | Americká centrální banka | Inflace v eurozóně | Převzetí společnosti | Rostoucí obavy | Royal Dutch Shell | Stavebnictví | Devalvace | Dnešní růst | Brands | XOP | Britský FTSE 100 | Technické analýzy | USD/CZK | Obchodování v Asii | Rostoucí trend | Finanční krize | High | Kurz EUR | Vstupy | Sójové boby | Situace | Obchodní strategie | FXstreet.cz | Akcie NN | Obchodování a investování | Equity | GBPUSD | Mezinárodní devizový trh | Indikace | Ceny ropy WTI | Úspěšný začátek | Rakousko | Christopher Dembik | Těžby nerostů | Stříbro | Euler Hermes | CHF | Instituce | COPPER | Česká koruna | Kakao | Dogecoin | Globální ceny | Předpokládaný růst | FAANG | G10 | Největší evropská ekonomika | Burza cenných papírů | Foreign Exchange | Americké akcie | Durace | BBC | Silná ekonomika | FCX.US | Spotřebitelské ceny v Británii | Reálný účet | Dopad pandemie | IOGP.UK | Divize | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Drahý kov | Vývoj měnového páru USD/JPY | PANW | Evropská ekonomika | Ložiska mědi | Poptávka po ETF | Invaze | Kovy v Grónsku | Futures kontrakty | GDPNow | Equinor | Feeder Cattle | IGLN | Růst výnosů | Server BBC | Trh | Obchodovat na finančních trzích | Komise | Pád rublu | Války na Ukrajině | Zvýšení těžby | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Doporučení | Short signál na akcie | Fed | Newmont | Vývoj hodnoty | Zahraniční obchod | Zakladatel | Signál na akcie | PLATINUM | Korekce | Klesající trend | Co ovlivňuje ceny komodit? | Vývoj indexu energetických společností v S&P 500 | Příliv kapitálu | Rubl | Pozornost | Buffett | Money management | Akcie Rio Tinto | Růst ceny | Investování a obchodování | Nejvýznamnější ekonomické zprávy | Výběr brokera | S&P 500 | Náklady spojené se skladováním | Investice do mědi | BHP Vandita Pantová | Automobilový průmysl | Klienti brokerů | CNOOC | Ruské úřady | JDE | ANO | Stock | XOM.US | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | ProCent | Rating | Akcie NN Group | MWh | Společnost Alphabet | iShares Physical Silver | SNB | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | Vývoj na komoditních trzích | Tvrdé sankce | Zlepšení | Akcie roku | Microsoft | Příležitosti | VSMPO-Avisma | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Růst čínské ekonomiky | Golden Gate | Vládní dluhopisy | Investice do ropy | Rozložení investic | Evropské obchodování | Volatility | Společnost Tesla | Růst tržeb | Úspory | CME | Spotřebitelská inflace | Íránský útok | Shortování | Sell | Měny&Sazby | Nové akcie | Peugeot | Národní ekonomická rada vlády | JPMorgan Chase & Co. | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Supravodič | Světová banka | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Automotive | Cena hliníku | Příjmy z ropy | Směřování | Makroekonomika | Melcor Developments | Společnost XTB | Portfólia | Profitovat z růstu cen | Skladování komodit | Hodnota akcií | CFTC | Velké zisky | FIAT | Devizové trhy | Japonsko | Snižování inflace | Zemní plyn - Vývoj ceny | Invest | Gazprom | Centrální banka | Tesla Inc. | Ekonomické zpomalení | Americké banky | Deutsche Börse | Sunrun | Vývoj úrokových sazeb | Los Angeles | Komoditní supercyklus | Životní prostředí | iOS | Exxon | Analytici | Freeport McMoran (FCX.US) | Řízení rizika | NYMEX | Arabica | Grafy | QE | Kazachstán | LYNX | Káva - Vývoj ceny | Virgin Group | Čistý zisk | Ostatní investice | Standard & Poor’s 500 | New York Community Bancorp | Vzdělávací webináře | Twitter | BIIB | Kovy | Analytika | Omezení investic | New York Stock Exchange | Margin call | Krach | Centrum | Francouzská společnost | Vývoj indexu energetických společností | Nejnovější údaje | Společnosti | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Rozpočet | Další růst | Obchodování a investování do akcií | Měnový faktor | Investice do akcií | Metoda analýzy cen | Spoluzakladatel | Komodity s LYNX | S&P 500 a Nasdaq | Aukce | Březnová inflace | API | Energetický sektor | China Merchants Bank | Trafigura | Alphabet (GOOGL.US) | Sociální síť Instagram | Profitovat z růstu cen komodit | KoBold Metals | Údaje o inflaci | Historická zkušenost | Výroba automobilů | Breakthrough Energy Venture | Ruská ropa | Čaroděj ze země lží | Tvrdá aktiva | CVX.US | Reuters | Maso a dobytek | ETC | Podcast | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Ceny kukuřice | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Zvýšení produkce | CZK | Ochránit se před inflací | Chevron | Analýzy cen komodit | Napětí ve světovém obchodě | Akcie Prosus | Česká republika | Testovací účet | Souhrnný index | Rekordní maximum | Palo Alto | Předseda | Cena severomořské ropy Brent | Splácení dluhu | Zahraniční společnosti | Utahování měnové politiky | Deutsche Boerse | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | Růstový impuls | Ziskové obchodování komodit | Ceny kovů | Anglo American | Neenergetické komodity | Makro | Gold Fields | Vstup na burzu | Dow Jones a S&P 500 | Svatováclavský desetidukát | Aplikace na obchodování | Roční výnos | Separatistické regiony | Prime | Supercyklus | Rychlý růst | Úvod do světa akcií | Ruské dluhopisy | Čínské akciové trhy | Fiskální stimul | Evropské banky | Americký dolar | Libra | Koronavirová krize | Gasoline | CFD | Philip Lowe | Zajímavý trh | Prognóza ceny ropy | CL | Evropská unie | Open | Cena akcie | Růst ceny zlata | Chicago Mercantile Exchange | Vlastníci jaderných elektráren | Období inflace | US100 | Financovat | Chicago Board of Trade | Hubnutí | Rostoucí náklady | Podíl Číny | Západní firmy | Japonská centrální banka | TSLA | Nejlepší investice | Nový rekord | Obchodováním s futures kontrakty | Franco Nevada | Úroky | Severomořská ropa | Plodiny | PEPSICO | Komodity pro začátečníky | NIKL (NICKEL) | Státní svátek | Cyklické akcie | Cena | Investiční banky | Odpor | Swiss Life Select | Steen Jakobsen | Těžařský gigant | AIGI | Prudké zdražování | WisdomTree | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Sumitomo | Snižování úrokových sazeb | Káva | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ztráta | Ceny akcií | Izrael | Inspirace | Defenzivní akcie | CVX | Mezinárodní investoři | Huayou Cobalt | Životní úroveň | Dění na Ukrajině | S&P500 | Anglogold Ashanti (AU.US) | Dluhy | Dolar | Ruský trh | Americký index S&P 500 | Čínská ekonomika | Ceny | Prudký pokles | Technologie | Opce | Půlení bitcoinu | JPMorgan Chase & Co | ČNB | Změna režimu | Nikl - Vývoj ceny | Pokles likvidity | Agentura Bloomberg | Ceny zemního plynu | Pokles | Důsledky krize | USDIDX | Obchodní model | Ceny komodit | Těžaři | Vyšší ceny | Zahraniční investice | Margin | Nvidia | Globální inflace | Dlouhodobá strategie | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Druhá největší světová ekonomika | Biogen | ConocoPhillips | Telata | Guvernér australské centrální banky | Investiční portfolia | Take-Profit | Ochranné příkazy | Dlouhodobý nákup | Závazek | Komodita | Nickel West | Nakupovat | Rezervní měna | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | Zemědělci | Maloobchodní tržby | Nornickel | 4GLD | FTSE | Obchodujte akcie | Světové měny | Index ISM | Štěpán Hájek | Saxo Group | Společnost Volkswagen Group | Nedostatek surovin | Počet žádostí o podporu | Obchodník | Webináře | Eskalace na Blízkém východě | IKEA | Akcie Siemens | Portfolio manažer | Řetězec | Akcie s LYNX | Cena kakaa | Čínský růst | Nižší zisk | Negativní dopad | COVID-19 | Ceny obilovin | Google | Velikost pozice | Dluhopisy | Bitcoin a další kryptoměny | ISIN | Evropská centrální banka | Zeměpis a geopolitika | Index cen | Dow Jones Industrial Average | Slušné zisky | Ředitelka | Index PX | Daně | Rozšíření produkce | Cena za akcii | ICOM.UK | Rizika | ECB | Close | Česká ekonomika | Intervenovat na devizovém trhu | Americké produkce | Momentum | Skupina OPEC | Proinflační rizika | Kurzy | Marketingová komunikace | Fond | Konsorcium | Čína | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | SNY | Ekonomický růst Číny | Amazon Jeff Bezos | Evropské akciové indexy | Partners | Trader | Chytré portfolio | Zákaz hlubokomořské těžby | Ceny palladia | Globální ekonomika | Časová pásma | Směřování trhů | Bitcoin Cash | Swap | Miliardy eur | Cenové formace | ISM | Přehled kurzů | Ranní okénko | NATGAS | Skok v ceně | Anglogold Ashanti | Toyota | Tuzemská inflace | Ministr zahraničí | Ratingové agentury | Pšenice | Cena zlata | Obchodníci | Pullback | Nákup komodit | Množství peněz | Ruská vláda | Zvýšení ceny | Ekonomiky eurozóny | Vysoká poptávka | Zinek | Fincentrum & Swiss Life Select | Trinity Bank | Analytici Goldman Sachs | Breakout | HG měď | Stabilní společnosti | Růst cen | Drahé kovy | Historické pohyby | Freeport-McMoRan | Vyšší sazby | Indikátor | Moskva | Forward | Měnová politika | Akcie Apple | Alokace | Asset management | Závislost na Rusku | Saxo | Americké akciové trhy | Financování | Měkké přistání | IoT | Aktuální situace | Fitch | Obchodování komodit pomocí CFD kontraktů | Internetové společnosti | Omezení dodávek | Nastavení měnové politiky | Occidental | Americká lehká ropa | Richard Branson | Prodávající | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Finance | Smlouvy o koupi | Možnost diverzifikace | Dividenda | XOP.US | Investování a obchodování na komoditním trhu | Long / Short | Zahraniční investice v Číně | Globální poptávka | Rostoucí ceny komodit | Intradenní obchodník | Poptávka | Express | Guvernér | Tempo inflace | Globální trhy | Vysoká likvidita | Capital | ICE | Očekávání trhu | FT | Cenový graf | Výrobní aktivity | DNO | Obchodovat | Vývoz komodit | Pokles trhů | Obilniny | EUR/MWh | Spotřebitel | JPMorgan Chase | Potravinová krize | Hospodářský růst | Technologický vývoj | Ceny ropy WTI a zlata | Akcie TSLA | Největší americká banka | XTB Štěpán Hájek | Sociální síť | Americké státní dluhopisy | Hodnota rublu | Palo Alto Networks | Akcie technologických firem | Růst produktivity | Dluhová krize | Afghánistán | WTI | FinTech | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Počasí | Medvědi | Kapitálové trhy | RBNZ | Paládium | Co bude | Obchodování dnes | Kirkland Lake Gold | Únorová inflace | RBI | Omezené dodávky | BatteryTech | Světové události | Nord Stream | Cukr č.14 | Android | Vývoje ceny | Šíření varianty omikron | OCI | Ziskovost | Cena kukuřice | Bankéři | Diverzifikace portfolia | Video | Sázet | Podnikání | Cena ropy | Strategie obchodování | Inflace | Problémy | Ocel | Společnost KoBold Metals | Marže | DAWN | ROCE | NEM.US | DAX | Zlato a stříbro | HDP | Bill Gates | Akcie těžařů stříbra | EUR/CHF | Ředitel banky | COMEX | Prosus | Alphabet | Vedení společnosti | Zkušenosti | Ceny niklu | Lehman Brothers | Firma | Akcie u LYNX | Omikron | Akcie Gazprom | Devizový trh | Jak fungují burzy | Akcie Jardine Strategic | NYBOT | Snížení úrokových sazeb v USA | Lot | Ropa | Peněžní zásoba | Ether | Byznys | Raketový růst | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Dluhopisové trhy | Malý akcionář | Nedostatek elektřiny v Číně | Prodávat svoje akcie | Diverzifikovat | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | Global Markets | Ekonom | Lululemon Athletica | Demo účet | ZTE | Kurz | Lukoil | Akcie Alphabet | Forexu | Vývoj ceny niklu | Raiffeisenbank a.s. | Recyklovat | 256/2004 | Realizovat zisk | Ropa a Plyn | Růst akcií | Pokles výnosů | TASS | Akciové tipy | Rozkolísaný | Telefónica | Pohyby dolaru | Facebook | Rozhodování | Standardizovaný futures kontrakt | I-Trader | Hliník | Ceny pšenice | Profit-Target | Akcie Regeneron | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Francouzský CAC 40 | Tsingshan Group | Poptávka po čipech | Kovy z Ruska | Obchodováním s futures | Vývoj ceny kávy | USA | Obchodování s nástroji CFD | Kukuřice | Investujte | Pravidelný příjem | Měď | Proinflační | Libanon | Negativní vývoj | ANZ | Rozvíjející se trhy | Euro | AUD | AIGI.UK | Contract | Investice v Číně | Čistá spekulace | Kyjev | Commodity | Breakout Trader | Cena niklu | Fibo | Norská státní energetická společnost | Dividendový výnos | Index VIX | LME | Hospodářství | MIB | Stagflace | Pražský index PX | Výnosy státních dluhopisů | Obchodování v pásmu | Vepřové půlky | Etoro | EBITDA | JP Morgan | Zpomalení růstu | Obchod | Mezinárodní vztahy | Siemens Healthineers | Růst ekonomiky | Zákaz hlubokomořské těžby nerostů | Oves | Úrokové sazby | Ranní komentář | Elektrovozy | Import průmyslových kovů z Ruska | Intermediate | Komodity na trading | Společnost KoBolt Metals | Ropný benchmark | EU | Volatilita akciových trhů | Zasedání ECB | Portfolia | Transakční náklady | Převis | Aktuální dividenda | Fork | Fundamentální výhled | Holdingová společnost | NN Group | Disko-Nuussuaq | Koronavirové krize | CATL | Vývoz | Index výrobní aktivity | Sázka na pokles | Týdenní zpráva | Cenové dno | Emise | Gate | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Recese | Správná diverzifikace | ASML | Švýcarský frank | RBOB | Akcie Norilsk Nickel | Investigate Europe | Import průmyslových kovů | CZK/EUR | Stříbro - Vývoj ceny | Jaké komodity obchodovat? | Napětí na Blízkém východě | Digitalizace | NZDUSD | VET | SEC | Hlubokomořské těžby nerostů | Inflace ve světě | USD/CAD | Miliardy | Spekulace | Denní graf | Manažerka | Globální finanční krize | Produkce zemního plynu | Ropa roste | Investoři na akciovém trhu | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Know-how | Pohyby cen indexu S&P 500 | Frank | Kapitálové výdaje | Jak se obchodují komodity? | CIND.UK | Průmyslové účely | Investoři a obchodníci | Fundamentální analýza komodit | Ceny energií | Konkrétní příklad | WTI ropa | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Ceny potravin | Meziroční míra inflace | Japonský jen | Břidlicové ropy | Australský podnik | Obchodní náklady | Dna | Další kryptoměny | Vyšší volatilita | CFD obchodníci | Rostoucí inflace | Ceny většiny komodit | Právo hlasovat na valné hromadě | Technologický sektor | OSN | Soud | Investice do infrastruktury | WTI Crude Oil | Cena elektřiny | Kanadský dolar | Politické riziko | Agentura Fitch | Sell Stop | Pozitivní výsledky | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Světové produkce | Šperky | Mince | Tomáš Raputa | Vývoj ceny platiny | Zásoby ropy | Káva C | Zeměpis | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Benzín | Rusal | Rostoucí ceny | Trend | Trailing Stop | Akcie a ETF | Adidas | MXN | Dow Jones Industrial | OXY | Automobil | Finanční společnost | Akcie na burze | Míra inflace | Proč investovat | Nejnovější zpráva | Tržby společnosti | Fundamentální data | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Stop Out | Spotify | Finanční situace | České dluhové papíry | Snížení emisí | Oslabení | Nařízení | Ropné akcie | SWIFT | WP | Jak obchodovat | Ceny benzínu | Schodek | BTC | KOSPI | Fed index | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Obchodní bilance | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Hurikány | Mezinárodní měnový fond | Gold | Akciová společnost | Průmysl | Investovat do zlata | Sankce na Rusko | Očekávané výsledky | Bridgewater Associates | Lehká ropa WTI | Kalendář státních svátků | Úsilí | Ceny platiny | Výrobní inflace | Tempo růstu | Bavlna - Vývoj ceny | Odkup akcií | Bankovnictví | Pohonné hmoty | Scotiabank | Specifický typ tradingu | COTTON | Cena cukru | Měď - Vývoj ceny mědi | ETF | Zlato - Vývoj ceny zlata | AU.US | Investujte do akcií | Akciové trhy | Kurzy měn | Zajímavé akcie | Omezení těžby | Zhoršení výhledu | Varování | Guidance | Invaze Ruska | APP | Palladiové akcie | Anexe Krymu | Cykly | Nejlepší odvětví v roce 2021 | Long | Rally | Investování do akcií | Komoditní index | Pojišťovna | Pandemie | Chevron (CVX.US) | Kurs koruny | Nálady na trhu | Spokojenost | Společnost Saxo Bank | LEANHOGS | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | IPO Airbnb | Nikl - Vývoj ceny niklu | Prodejní tlak | Ministerstvo financí | Výprodej | Sanofi | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | Šance | Výnosy z dluhopisů | Švýcarská banka UBS | Business | UCITS | Coffee | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Sergej Čemezov | Indikátory | Velké peníze na komoditách | PMI ve službách | Zdanění | Pokles cen | Obchodování s komoditami | Čínská centrální banka | Cena stříbra | Technologická společnost | Začít obchodovat | Vývoj měnového páru USD/CAD | S&P 500 (US500) | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Odliv prostředků | FedWatch Tool | Nový týden | Sucha | Umělá inteligence | Fiskální politiky | Inovace | Long signál na akcie | Akcie Berkshire Hathaway | Konsolidace | Investice do stříbra | Energetické krize | Ole Hansen | Long signál | Spekulanti | Čínské akcie | Riziko ztráty | IB | Vývoj ceny bavlny | Brazílie | Společnost BP | | Macy's | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Cena olova | Trinity | Stratég | Politika centrálních bank a geopolitika | Náklady spojené se skladováním surovin | Změny ceny | ETFs | Prodeje automobilů | Majetek | ISM ve službách | Vývoj ceny hliníku | Ceny obilí | Řetězce | Schwab | Sentiment | Síla měn | Online obchodování a investice | Provoz eshopu | Zlato - Vývoj ceny | Šéf společnosti | Investiční fondy | Breaking | Růst úrokových sazeb | ECB Christine Lagardeová | Ruská aktiva | Politika | Konkurence | Nálada na trhu | Čínský jüan | Pražská burza | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | CFD traděři | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Komunikace | Obchodní hodiny | Obranné příkazy | Americké futures | MAM | Baterie | BHP | Plány společnosti | Pravidla hry | Poplatky | Nike | Obchodní dny a hodiny | Obchodní domy | Velká Británie | Evergrande | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Jak diverzifikovat | Banky na Wall Street | Lean hogs | Typ tradingu | Zlatá horečka | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Komodity bez jejího fyzického vlastnictví | FOMC | Cena zinku | ISLN | Nálada | Geopolitická rizika | Jak na pravidelný příjem | FAO | Letectví | Indie | Investovat v roce 2020 | Španělsko | Technologické akcie | ProShares | Měnové politiky | Vnímání | Vliv na trh | Hlavní rizika | Intel | Čínský výrobce | Čínský vicepremiér | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | Pohyb ceny | Historická maxima | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Erik Meldik | Politika centrálních bank | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Těžaři kryptoměn | Nákup zlata | Řízení kapitálu | Sankce | Zhodnocení | Největší skok v ceně | Obchodování s futures | Poradenské společnosti | Metoda analýzy | Ceny zlata | Výhled | Jak začít s komodity? | Auta | Komoditní akcie | Komerční banky | Americké ministerstvo | Televizní reklamy | Austan Goolsbee | Deriváty | Ethereum | Occidental Petroleum (OXY.US) | Akciový trh | Embargo | Hry | Odpovědnost | Propouštění | Index Hang Seng | Trendové čáry | Tok kapitálu | Akcie | Bankovní krize | Technologický index Nasdaq | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Finanční trhy | Miliardáři | Norilsk | Investiční poradce | Zlaté rezervy | Expanze | Freeport McMoran | Podnikání na kapitálovém trhu | Znovuotevření ekonomiky | Fondy | Investiční příležitosti | Americká centrální banka FED | Krátký prodej | Bílý dům | Komoditní trhy | Historické pohyby cen | Austrálie | GOOGL.US | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Trading | USD za barel | Začínající investoři | Spread | CZK/USD | Zelené kovy | Vývoj ceny akcie | IOGP | BHP Group | Nevada | New York | Riziko korekce | CFD kontraktu | Swing | Společnost Marex | Dřevo | Ceny ropy Brent | Cena kontraktu | Zajišťování | Akcie IBM | Jestřáb | Obchodovat s akciemi | Jak investovat | Luxusní zboží | Ekonomické zprávy | Situace na trzích | ZINC | Zpětný odkup akcií | Bo Stensgaard | Texaská ropa | Investování do komodit | Napadení Ukrajiny | Bluejay | Těžař | Trendy komodit | Obchodování se zemědělskými komoditami | Dnešní události | Dollar | Vratislav Zámiš | Nezaměstnanost | Trhy | Vývoj ceny stříbra | Dolarový index | NERV | Nervozita na trzích | Vývoj ceny ropy | Sazby | Nový cyklus | Akcie Tesla | Invaze Ruska na Ukrajinu | Generální ředitel | Zemědělské produkty | Jak vydělat na poklesu komodit? | Devizové rezervy | Cíle | USD/JPY | Semináře | Ekonomický kalendář | Newmont Mining | AXP | Ceny v Česku | Tržní cena | Volkswagen | Akcie společnosti Apple | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | Izraelská armáda | Obchodovat komodity | Růst cen komodit | Likvidita | RBA | Žádosti o podporu | Investice do zlata | OIL.WTI | Nové sankce | Obchodování s CFD | Možnost realizovat zisk | Hliník - Vývoj ceny | Capital Economics | Porsche | Dovoz hlavních průmyslových kovů | Dlouhá pozice | Transakce | Slabší dolar | Dnešní údaje | Technologický index | Měny | Obchodní podmínky | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | Lululemon | Bezpečnost | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Glencore | Ekologie | Podkladové aktivum | Dobrá investice | Zpravodajství | ETF WTI Crude Oil | Inflace v březnu | Které akcie | Nejlepší ropné akcie | Cykličnost | Nabídka a poptávka | Železná ruda | The Wall Street Journal | Nejznámější burzy | Lawrence Freedman | Investování | Ropa dnes | Silný pokles | Aktivity společnosti | Trader Workstation | Internet of Things | Fed Williams | Thomson Reuters | Hospodářský pokles | Společnost Volkswagen Group China | Přirážka | Klíčové události tohoto týdne | Sója - Vývoj ceny sóji | Finanční trh | Barick Gold | Investiční bankéř | Velké ekonomiky | JPMorgan | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Dovoz z Ruska | Německá automobilka | Růstové vyhlídky | Půlení | Trade | SXEPEX | Cena komodity | Globální finanční trhy | Investování do zlata | NewYorská burza | Ruský prezident Vladimir Putin | Centrální bankéři | Milník | Co je komodita | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Nízké obchodní náklady | Platformy | ZEN | Rusko | Vysoké riziko | Akcionář | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Miliardy USD | Guardian | Ceny komodit na světových trzích | Poradce | Vicepremiér | Reálné úrokové sazby | Robotaxi | Zkušenost | Signál | Írán | Zdražování | Česká národní banka | Afrika | Měny rozvíjejících se trhů | ISLN.UK | Typy komodit | Britská vláda | Káva - Vývoj ceny kávy | ADP | Možnosti investování do komodit | Apple Podcasts | Povětrnostní podmínky | Úbytek | Short signál | Joe Biden | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Americké vládní dluhopisy | Nové žádosti o podporu | Americké akciové indexy | Index S&P 500 (US500) | Obiloviny | Vývoj měnového páru EUR/JPY | SXEPEX.UK | Společnost | Norská koruna | Rezervní měny | List The Wall Street Journal | Uhlí | Obchodujte | Zvýšení volatility | Cukr - Vývoj ceny | Trailing stop loss | Klíčové faktory | Ukončení války | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Očekávaná inflace | Cena akcií | Guvernér ČNB | Zlatá kolekce | ETF Industrial Metals | Agentura TASS | Rozšíření | CAC40 | Akcie Biogen | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | SUGAR | D1 | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Umělé inteligence | Burze | Buy | Eura | KoBolt | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | ACT | Organizace | Britský FTSE | Obilí | Letecký průmysl | Posilování USD | Ceny pohonných hmot | VIX | Stock Exchange | Růst | Bankrot | Therese Coffeyová | London metal exchange | Ceny surovin | Pojišťovací společnosti | Energetické komodity | Inflační výhled | Příjmy | SOYBEAN | Rusko a Ukrajina | Dominika Šťovíčková alias MamaDomisha | Nejlepší palladiové akcie | Investujte zodpovědně | Zajištění | Administrativa | Komise v přenesené pravomoci | Historický vývoj ceny platiny | CNY | TradingEconomics | Sója - Vývoj ceny | Index | Wall Street Journal | Golden Gate CZ | Wirecard | Cenový index | Obchodujeme komodity | Token | Čínský trh | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Valuace | Společnost Norilsk | ISS | Štempl | Zambie | Mišustin | Poptávka po ropě | CBOT | Šíření koronaviru | Úrokové sazby v Polsku | Vlády | Jak obchodovat komodity? | Makléřská společnost | Situace na světovém trhu | Platinové akcie | Rizika obchodování s komoditami | Nižší úrokové sazby | Nejlepší strategie | Prohlášení | Sucden Financial | Riziková prémie | Ceny lithia | Průlom | Paříž | Zisk na akcii | Výhled Saxo Bank | Rostěch | Tesla | All Time High | Petroleo Brasileiro | Největší ekonomiky | Investice do rozšíření těžby | Strach ze sankcí | Trh s různými finančními deriváty | Podvod na investorech | Jaké jsou příklady komodit? | Ochrany klimatu | Narušení dodávek z Ruska | RDSA | Softwarové společnosti | SSR Mining | Vepřové maso (lean hogs) | Žebříček | Heating Oil | ETF na komodity | Posílení středoevropských měn | Ray Dalio | Co jsou to akciové indexy | Youtubeři | Dluhopis | Roman Pilíšek | Jaká rizika číhají na komodity? | Radikální změny | Regulační orgány | Měď - Vývoj ceny | Emise uhlíku | Ceny komodit na trzích | Ondřej Hartman a Marika Čupa | Pozastavit obchodování | CAD | Příklady komodit | Sezónnost a počasí | Geopolitické vlivy | Výrobce baterií | Elektroauta | Pomerančový džus | Dnešní obchodování | Co je komodita? | MiFID II | Hlavní ekonom | Historický vývoj ceny ropy | Hodnotové akcie | Odvětví | Čínská poptávka | Vývoj ceny akcie RWE | Geopolitické události | Technologické společnosti | Wheaton Precious Metals | Vakcinace | Špatné počasí | Uhlíkové neutrality | Devalvace měny | David Vagenknecht | Typ ropy | Banka | Komoditní dolary | Akcie Tesla (TSLA) | Obchodování na komoditním trhu | Růst cen ropy | Poptávka po stříbře | Shanghai Stock Exchange | KoBold | Nasdaq Composite | Golden Gate CZ Marek Brávník | Spread strategie | Index spotřebitelských cen | Vlastnictví | Ziskové obchodování | Zásoby zemního plynu v USA | Současný akciový trh | Tipy na futures | Sazby Fedu | Umění | Napadení Ukrajiny ruskou armádou | Události tohoto týdne | Dominika Šťovíčková | Natural Gas | Exxon Mobil (XOM.US) | Ceny zemního plynu v USA | Americký index | Vývoj ceny kukuřice | Poměr cen | Globální vývoj | Energetické suroviny | Svenska Cellulosa | Hrozba stagflace | RWE | Nízké úrokové sazby | GBP/CAD | Ceny akcie RWE | Směnné kurzy | Spekulace na burze | Společnost Evergrande | Zprávy o vývoji nezaměstnanosti | Ztráta ruského trhu | Druhy dluhopisů | Bloomberg | Chicago Board of Trade (CBOT) | Masakr na trzích | Threads | Britský statistický úřad | Data ke sledování | UBS | Ceny stříbra | Kontrakty pro vyrovnání rozdílů | Bavlna č.2 | Cena elektřiny na burze | Komodity na trading platformě | Bydlení | Růst ceny ropy | Správci fondů | Ceny termínových kontraktů | Graf dne | Restriktivní politiky | Nejvyšší výnos | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | Ratingový výhled | ONE | Hodnota měny | Rýže | Investice do platiny | Obchodní války | CIND | Akcie Tourmaline | Jak diverzifikovat portfolio | Podpora | Akcie koupit | Vývoj ceny mědi | Pojišťovny | Spready | Výkonnost indexů | Historické cenové pohyby | Biden | Investiční téma | Správy majetku | Zadlužení | Hlavní burza | Royal Gold | Vývoj měnového páru CHF/JPY | Nemovitosti | Aplikace na obchodování s komoditami | Breakthrough | Zemědělství | Prodej komodit | Eskalace | Co jsou soft komodity? | RBOB Gasoline | Snížení sazeb | Cena železné rudy | Amundi | Přehled | Akcie Lululemon Athletica | Dluhové papíry | Finanční ztráty | Jiří Tyleček | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Íránský konflikt | Soukromé společnosti | Ropa západotexaská | Riziko Japonska | Sektor služeb | Michael Bloomberg | Regulované a neregulované trhy | EU a USA | xStation5 | Překážky | Graf akcie | Hotovost | Německo | Výkonná ředitelka | MT4 | Rozuzlení ukrajinské války | Maloobchodní prodeje | Nejznámější burzy cenných papírů | Smlouvy o koupi a prodeji komodity | Sójové maso | Bluejay Mining | Oleg Děripaska | Ruské akcie | Rating Číny | RJO Futures | Vice | Americké desetileté výnosy | Větší pozice | Trend Swing | XTB | Trendové obchodování | Akcie KKR | Hodnoty měny | Průmyslové kovy | Statistika | Otázky začátečníků | SHL | Domácnosti | eCBOT | Nejoblíbenější komodity | Dovoz z Ruska do EU | Kontrakt | Australská BHP | Nové zakázky | Import kovů z Ruska | Společnost Rusal | Státní dluhopisy | Koš | AMD akcie | Provozní zisk | Jak investovat do mědi? | Fond zaměřený na investice do technologií | Ruská centrální banka | Anglo American Platinum | Investiční rozpočet | Inflační očekávání | Oblast investování | Vysoká inflace | Heijmans | Oblast investování do akcií | List The Guardian | Více riskovat | Telata (Feeder Cattle) | Inflace spotřebitelských cen | Akcie Svenska Cellulosa SCA | CORN | The Guardian | Směrnice | Prognóza ceny zlata | Ceny hliníku | Pozice | Co jsou akcie | Sibanye Stillwater | London Metal Exchange (LME) | Supercykly | Skupina komodit | Platina | Obchodujeme | Komoditní supercykly | Závislost | Dluhopisový trh | Komodity - nejčastější otázky začátečníků | Riziko | Amazon | Zprávy o výši inflace | Měkké komodity | Cukr č.11 | PTR | Zotavování Číny | Marika Čupa | DIA | Obchodování komodit pomocí CFD | Ruská krize | Oslabování koruny | Globální ekonomický růst | Ropný průmysl | Uptrend | ONS | Ministerstvo hospodářství | Akciový stratég | Investing | Dlouhodobý investor | Koncern | Holubice | Vandita Pantová | Státní svátky dané země | Ceny kávy | Inženýrské stavitelství | Smlouvy o koupi a prodeji | Evropské indexy | Býčí trend | Investiční rozhodnutí | Akcie Sumitomo | Akcie prodat | Vývoj ceny zinku | Koupěschopnost | Tourmaline | Vývoj devizových rezerv ČNB | Cena kávy arabica | Prognóza ceny platiny | Čínská Shanghai Stock Exchange | Nečekaná zpráva | Spotřebitelské ceny | Diverzifikovat portfolio | Barrick Gold | MIFID | Alžírsko | Ozempic | Podnikatelé | Akcie Palo Alto | Ekonomický cyklus | Strategie pro obchodování s komoditami | Komodity obchodované na světových trzích | Finanční systém | Elval Halcor | Pohyb akcií | Sójový olej | Sankce vůči Rusku | Burza NASDAQ | CEO | Ocenění | Rezistence | Ceny nafty | Cenové pohyby a trendy | Banky | Týdenní nárůst | Zajímavé peníze | Intervenovat | Cena benzínu | S&P 500 ETF | Aktivum | NASDAQ 100 | Peking | Zdroj příjmů | Novo Nordisk | Nákup českého dluhu | Dividendy | Co jsou hard komodity? | Investice do mědi v 2022 | Burza | Michail Mišustin | Výrobce elektromobilů | Trafigura Group | Ekonomika Německo | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Target | Miliardy dolarů | Peter Garnry | Geopolitika | Lockdowny | West Texas Intermediate (WTI) | Řízení rizik | IPO | T-Bill | Fiskální stimul v USA | Standardizovaný futures | Komodity - časté otázky | Největší a nejznámější burzy | Měnový pár | Stock picking | Ruská společnost Rusal | Indonésie | Celý svět | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Bavlna | Východní Evropa | Metoda analýzy cen komodit | USD za tunu | Ruská ekonomika | Netflix | Opatření | Znovuotevření Číny | Akcie ZTE | Ceny energie | Jardine Strategic | Golden Gate Pavel Ryba | Energie | Vývoj ceny ropy Brent | Obchodníci s velkými zásobami | Liberbank | Žlutý kov | Informovaní investoři | Správa otevřených pozic | Akcie Heijmans | Posilování amerického dolaru | Průvodce komoditním trhem | Tým FXstreet.cz | Prezident společnosti | Přísně regulované trhy | Akcie Siemens Healthineers | Dow Jones | Měna | Sazby v Polsku | Ekonomický růst | Nasdaq | Pohyby cen | Atraktivní investice | Tvrdé sankce proti Rusku | Hang Seng | Hong Kong | Zemědělské plodiny | Zdražení dovozů | Cena kávy | Cukr - Vývoj ceny cukru | Geopolitické napětí | Texaská ropa WTI | Růst poptávky | Analýza komodit | Cenový vývoj | Vyšší inflace | Jak obchodovat na finančních trzích | Práce | Zlato (eCBOT) | Société Générale | Obnovení růstu | Regulace v USA | Společnost JPMorgan | Contracts for difference | Čínské vlády | Napětí na trzích | Pavel Ryba | Kovy vzácných zemin | Jaké jsou nejoblíbenější komodity? | Akcie Twitter | Investment | Krize | Hard komodity | Vladimir Potanin | Akcie Berkshire | Rhodia | GOOGL | PetroChina | Západoafrické země | IOT | Fidelity International | Protiruské sankce | Globální obchod | Spojené státy | NIESR | Obchodování s čínskými akciemi | Buy Stop | Vysoké úrokové sazby | ForFarmers | Vývoj na trhu | Kryptoměny | Bělorusko | Futures na stříbro | Hlasovat na valné hromadě | Podnik | Analytik XTB | Crédit Agricole | Zdravé firmy | Volatilní období | HDP report | Obchodní jednotka | Složitější řízení | Situace na trhu | Úvěr | Investiční doporučení | Úspěch | Ekonomové | Realitní sektor | Podíl na zisku společnosti | G7 | Statistický úřad | Ukazatele | Kov | KKR | CHF/JPY | Platina - Vývoj ceny | Stagnace | Tržby | Reddit IPO | Nároky na kapitál | Eurozóna | Dominika | Pšenice - Vývoj ceny | Ondřej Hartman | WhatsApp | Chytrá portfolia | Hladomor | Ceny mědi | Akcionářská práva | Frankfurter Wertpapierbörse | FXstreet | Podniky | Ekonomické aktivity | AUD/USD | iShares Commodity Diversified Swap | Bilance | Politici | Kovové komodity | Forex analýza | Analytický tým | Správa | Obchodování na komoditních trzích | Očkování | B2Gold | Stříbro (eCBOT) | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Zlato | Instrumenty | Mzdy | Nabídka ropy | Ceny paliv | Měnové podmínky | Emitenti | Zelené energie | Ford Motor | Čistý dluh | NZD | Produkce ropy | Wall Street | Dodavatelské řetězce | Poradenství | ČR | Svenska Cellulosa SCA | Jak vydělat | Průměrná cena | Živý dobytek (Live Cattle) | Fundamentální aspekty | American Express | CNBC | Čínské firmy | Komoditní index agentury Bloomberg | OD7F | Kontrakční obchodování | Objednávky | Obchodní příležitosti | Vývoj ceny | Analytik | Návratnost | Tradeři | Maloobchodní tržby v USA | Kobalt | UNCTAD | Výnosy | Objem obchodování | Výdaje | Banka UBS | ČTK | Inflace v USA | Ztráty | Komodity | Změny úrokových sazeb | Analýza | Řídit riziko | Politické nepokoje | XTB Research
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | Trading | FOREX | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Niketrade-fx.com
Nikkei
Nikkei Asian Review
NIKKEI Index
Nikkei (JAP225)
Nikkei 225
Nikkei225
Nikkei 225 Index
Nikkei 225 (JAP225)
Nikki Haleyová

Následující klíčová slova

NIKL (NICKEL)
Nikl - Vývoj ceny
Nikl - Vývoj ceny niklu
Nikola
Nikola Company
Nikola Corp
Nikola Corporation
Nikola Corporation (NKLA.US)
Nikolaj Patrušev
Nikolaj Šulginov
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít