Pondělí 17. června 2024 21:02
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO férovost

Rostoucí výnosy

img

Investoři jsou zklamaní, protože v USA se nečeká snížení sazeb

10.06.2024 Akcie z Wall Street zakončily pátek mírným poklesem uprostřed turbulencí po silných údajích o zaměstnanosti v USA, které potvrdily odolnost ekonomiky, ale také vzbudily obavy, že Federální rezervní systém může držet úrokové sazby na vysoké úrovni déle, než mnozí investoři očekávali.
img

Varovná znamení na Wall Street: Pokles akcií Dow Transportation a státních dluhopisů

03.06.2024 Index Dow Jones Transportation Average (.DJT) letos klesl o zhruba 5 %, což je v naprostém kontrastu s 9% meziročním růstem indexu S&P 500 (.SPX) a 1% růstem indexu Dow Jones Industrial Average (.DJI), který tento měsíc poprvé překonal hranici 40 000 bodů.
img

Živé vysílání: Wall Street Open 30.5.2024

30.05.2024 Po delší době akciové indexy znervóznily rostoucí výnosy ze stáních dluhopisů, nicméně pro pokračování do hlubší korekce se zdá, že medvědi postrádají racionální důvody. Na druhé straně býci dostali všechny pozitivní zprávy, které si mohli přát a tak je otázkou, zda dokáží najít síly k dalšímu růstu. Makroekonomické události jsou do konce týdne spíše slabší a trh tak bude věnovat pozornost projevům členů FOMC a konci výsledkové sezóny. Co dalšího by měli investoři sledovat, se podíváme během vysílání Wall Street Open v 15:20.
img

Kanadský dolar prochází obdobím oslabení. Přehled vývoje USD/CAD

30.05.2024 Zotavování kanadského dolaru z minim z poloviny dubna se tento týden zastavilo. Trh se soustředil především na "odolné" ekonomické údaje z USA, rostoucí výnosy dluhopisů a pokračující přehodnocování rizik, že Federální rezervní systém v příštích několika měsících sníží sazby, ze strany trhu. Komentáře představitelů Fedu situaci nevyjasnily a naopak jen prohloubily obavy.
img

Slabý jen vs. silný dolar: čekání na globální obrat. Přehled páru USD/JPY.

30.05.2024 Jádrové spotřebitelské ceny v Japonsku (bez čerstvých potravin) vzrostly v dubnu oproti předchozímu roku o 2,2 %, což představuje pokles z březnových 2,6 %. Jednalo se o nejpomalejší tempo růstu od září 2022. Bank of Japan (BOJ) stále očekává, že výsledky jarních jednání o mzdách budou mít vliv na ceny služeb, ale ještě to musí jasně dokázat údaje.
img

Nasdaq dosáhl milníku 17 000 bodů, výkyvy na trhu pokračují

29.05.2024 Nasdaq v úterý poprvé dosáhl 17 000 bodů díky silnému růstu akcií Nvidia, zatímco index S&P 500 skončil mírně výš a Dow Jones Industrial Average klesl kvůli růstu výnosů státních dluhopisů.
img

Denní shrnutí: Nvidia stoupá o 6 % a dosahuje historických maxim, zatímco US30 klesá o téměř 1 %

28.05.2024 Index spotřebitelské důvěry Conference Board za květen překonal odhady ekonomů a vzrostl na 102 (oproti dubnové hodnotě 97 a odhadům 96). Zlepšil se také index očekávání, který vzrostl na 74,6 bodu (oproti dubnové hodnotě 68 bodů) a který ukazuje postoj spotřebitelů k budoucnosti v krátkodobém horizontu. Navzdory zlepšení zůstala hodnota již čtvrtý měsíc po sobě pod 80, což je často interpretováno jako prorecesní signál.
img

US Open: indexy se na konci týdne otevírají beze změny 📉

17.05.2024 Poslední den tohoto týdne vypadá docela zajímavě. Indexy z USA jsou na historických maximech a býci bojují o trvalé proražení těchto úrovní. Na druhou stranu však sledujeme rostoucí výnosy dluhopisů a dolar, což přidává další nabídkový tlak na akciový trh.
img

Týdenní zpráva o komoditách: Neústupná inflace a nepříznivé počasí

02.05.2024 Sektor komodit se již pět týdnů posouvá výš a Bloomberg Commodity Total Return Index je připraven uzavřít týden na nejvyšší hodnotě za posledních sedm měsíců. Drahé kovy a měkké komodity sice po týdnech výrazného posilování svůj vzestup zastavily, teď však převzaly štafetu obiloviny pod vedením pšenice, která zažila nejlepší týden od loňského června. Příčinou bylo nepříznivé počasí v klíčových pěstitelských regionech na severní polokouli.
img

Ethereum pod úrovní 3000 USD🚨

30.04.2024 Ethereum dnes ztrácí více než 5,5 % poté, co spotové ETF v Hongkongu zklamaly očekávání některých investorů a neukázaly se jako katalyzátor růstu. Kromě toho zůstává sentiment na Wall Street před zítřejším zasedáním Fedu a projevem předsedy Powella slabý. Po nedávných údajích o inflaci, které byly vyšší, než se předpokládalo, se investoři obávají, že síla dolaru a rostoucí výnosy vytvoří další tlak na riziková aktiva.
img

Invesco: Rostoucí výnosy státních dluhopisů, klesající ceny ropy a jestřábí řeči FEDu

26.04.2024 Minulý týden vzrostly výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů na úroveň, která nebyla zaznamenána od listopadu loňského roku. Důvodem byl před několika týdny zveřejněný index spotřebitelských cen v USA (CPI), který byl vyšší, než se očekávalo, a který způsobil, že trhy změnily svůj kolektivní názor na politiku Federálního rezervního systému (Fed) v tomto roce.
img

Živé vysílání: Wall Street Open 18.04.2024

18.04.2024 Akciové indexy mají za sebou nehorší týden od začátku letošního roku. Rostoucí výnosy ze státních dluhopisů a klesající sázky na snižování sazeb v letošním roce se ukazují jako problém pro vysoké valuace. Ekonomická data tento týden spíše potvrdila trend silné ekonomiky a výsledková sezóna zatím doručila smíšená čísla. Na výhledu pro zbytek roku se však zatím nic nemění. Akcie spíše přecenily vývoj sazeb a ekonomiky a aktuálně mírně korigují optimismus ze začátku roku.
img

Denní shrnutí: dolar zaznamenává další silnou seanci, zatímco indexy se snaží udržet ceny při otevření📣

16.04.2024 Indexy na Wall Street mají za sebou smíšený průběh seance, kterou zakončily přibližně na úvodní úrovni. Po dvou velmi dynamických seancích směrem dolů by absence odrazu mohla signalizovat slabost býků.
img

US Open: indexy zůstávají pod tlakem z rostoucího dolaru a výnosů dluhopisů 📌

16.04.2024 Druhý den tohoto týdne přináší na trhy další dávku volatility. Těsně před zahájením peněžní seance se americké indexy pokusily odrazit a na chvíli dokonce získaly kontrakty US500 a US100. Zisky však byly vymazány na začátku peněžní seance, protože rostoucí výnosy amerických dluhopisů podporují medvědy. V době zveřejnění jsou výnosy 10letých dluhopisů na 4,68 %, zatímco 2leté dluhopisy se blíží hranici 5,00 %. V obou případech jsou výnosy asi o 4–7 % méně než vrcholy dosažené v říjnu 2023. Spodní hranice konsolidačního kanálu na vrcholech je však již v aktuálním rozmezí výnosů. To vyvolává otázku, jak velkou část vzestupného momentu máme ještě před sebou, za předpokladu, že již nedojde k dalšímu růstu úrokových sazeb a že současná úroveň bude dlouhodobě udržována.
C:\fakepath\fed-15042024.jpg

QT stahuje obří objem „peněz“ ze systému

15.04.2024 Hlavní centrální banky kvůli vysoké inflaci utahují měnovou politiku nejenom vysokými úrokovými sazbami, ale také rozprodejem svých portfolií dluhopisů, jiných cenných papírů a úvěrů. Takové kvantitativní utahování (QT) zdaleka není zanedbatelnou položkou, mluvíme zde globálně o bilionech dolarů.
img

US Open: indexy se snaží obnovit ztráty, ale silný USD ukazuje jiným směrem 💲

05.04.2024 Poslední den tohoto týdne přináší mnoho zajímavých informací. Americké indexy se snaží v první části dne po včerejším propadu, kdy ztráty na US500 přesáhly dokonce 2,00 %, odrazit. Dnešní pokusy o odraz však byly zastaveny po zveřejnění zprávy o trhu práce v USA. Aktuálně je US500 o 0,60 % vyšší a US100 o 0,80 %. Tlak na akciový trh vyvíjí také silný dolar a rostoucí výnosy dluhopisů. V době zveřejnění výnosy rostou na úroveň 4,36 % a prakticky od konce roku 2023 se pohybují ve stabilním vzestupném kanálu.
img

Ranní komentář: Pád amerických zdravotních pojišťoven, slabé prodeje Tesly a špatný den pro PVH Corp.

03.04.2024 Akciové trhy včera mírně ztrácely. Na vině byly zřejmě rostoucí výnosy, které reagují na solidní makro a o něco opatnější výhled na tempo snižování úrokových sazeb v USA. Včera se pod tlak dostaly hlavně americké zdravotní pojišťovny, nebo například Tesla, která doplatila na slabé prodeje vozů za 1Q. Dnes pozor na výsledky amerického ADP reportu a index ISM pro tamní sektor služeb.
img

Data o inflaci způsobují ústup trhů s kryptoměnami

19.03.2024 V minulém týdnu způsobily údaje o vyšší inflaci, než se původně očekávalo, ústup akciových a kryptoměnových trhů, přičemž investoři se zamýšleli nad tím, zda je inflace stále příliš vysoká na to, aby Federální rezervní systém začal uvolňovat finanční podmínky.
img

Akciový trh ignoruje realitu - sektorová analýza

29.02.2024 „V posledních měsících se vytvořil „dokonalý mix“ událostí, který přispěl k extrémnímu optimismu na akciových trzích. Ovšem v současnosti je trh iracionální a nereaguje na měnící se fundamenty, které mu nehrají do karet,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Denní shrnutí: Wall Street končí týden na nových historických maximech 📈

19.01.2024 Poslední obchodní seance tohoto týdne na evropských a amerických trzích je pozitivní. Akciové indexy si většinou připsaly mezidenní zisky, do značné míry ovlivněné "holubičím" makroprostředím a oživením po poklesech zaznamenaných v první polovině týdne.
img

Ranní komentář: Pád DFS, výsledky Taiwan Semi, americké makro a rostoucí výnosy

19.01.2024 Akciové trhy včera rostly a nahoru je táhly tentokrát hlavně technologické společnosti. Dařilo se také firmám v polovodičovém sektoru, kterým pomohly výsledky TSMC. Ta počítá na příští rok s růstem o 20 %, který má být tažen hlavně high-end čipy, jež využívá umělá inteligence.
img

Ekonomický kalendář: Údaje o CPI z Kanady a výsledky bank na Wall Street

16.01.2024 Futures ukazují na nižší otevření úterní seance v Evropě. Stalo se tak po relativně slabé seanci na trzích APAC, kterou vyvolaly rostoucí výnosy dluhových cenných papírů. Výnosy amerických desetiletých dluhopisů se vrátily nad 4% hranici.
img

Vzestup zlata zpomalil, protože se zastavil růst sazeb a vzrostla ochota riskovat

06.11.2023 Světové trhy si včera v noci oddechly, když předseda Fedu Powell vyslal jasný signál, že Federální rezervní systém přestává zvyšovat sazby. Po neočekávaně nízkém indexu ISM ve výrobě, který byl toho dne zveřejněn, pomohlo Powellovo poselství zlepšit nálady na trzích, které v poslední době trápí geopolitické obavy, rychle rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů, jež s sebou nesou riziko hospodářského oslabení, a nevyrovnaná výsledková sezóna. Drahé kovy však na vyhlídky na ukončení růstu sazeb, které by pro ně byly za normálních okolností příznivým znamením, reagovaly poměrně nevýrazně. V tomto článku se podíváme blíž na to proč.
img

Investiční atraktivita v regionech a implikace vyšších výnosů

03.11.2023 „Trhy konečně začínají hledět na realitu o něco střízlivěji. Nerovnováhy napříč státy vedou k proměnnému a nejistému prostředí,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Fed naznačuje konec zvyšování klíčových sazeb

02.11.2023 Euro a libra rostly poté, co dal Fed jasně najevo, že rostoucí výnosy dlouhodobých státních dluhopisů snižují motivaci k dalšímu zvyšování úrokových sazeb v tomto roce, i přesto, že předseda Jerome Powell nechal v rámci omezení inflace dveře otevřené pro nové zvýšení.
img

Investiční atraktivita v regionech a implikace vyšších výnosů

02.11.2023 „Trhy konečně začínají hledět na realitu o něco střízlivěji. Nerovnováhy napříč státy vedou k proměnnému a nejistému prostředí,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Invesco: Rostoucí výnosy amerických státních dluhopisů zčásti ulehčují práci Fedu

31.10.2023 Pokud jde o zpřísnění finančních podmínek, a tedy zpomalení ekonomiky, Fed za sebe nechává pracovat výnosy desetiletých amerických státních dluhopisů. Nedávno jsme byli svědky toho, jak se výnos 10letých amerických státních dluhopisů posunul z 4,59 % (13. října) na 5 % (23. října).
C:\fakepath\trhy-310102023.jpg

Tři velká rizika pro finanční trhy

31.10.2023 Finanční trhy, ale i realita je dnes čím dál víc komplikovanější a málo, kdo je schopen podchytit všechny příčiny a rizika. Přesto najdeme dnes hromadu článků, které se snaží velmi jednoduchým způsobem popsat rizika na trhu. Ano, je to značné zjednodušení. Rizik je určitě víc než tři. Na druhou stranu většina neprofesionálních investorů nemá čas pitvat jednotlivé analýzy. Kde tedy jsou největší rizika trhů podle odborníků?
C:\fakepath\eurusd-26102023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 26.10.2023

26.10.2023 Hlavní americké akciové indexy včera prudce oslabily. Dolů je poslalo úterní zveřejnění hospodářských výsledků společnosti Alphabet, jejíž tržby z cloudových aktivit zaostaly za očekáváním, a růst výnosů amerických vládních dluhopisů. To oživuje obavy, že úrokové sazby by mohly zůstat delší dobu vysoké. Posiloval americký dolar.
C:\fakepath\graf-24102023-uvod.png

Zlato útočí na 2000 USD, indexy opět oslabovaly

24.10.2023 Tento týden pokračuje výsledková sezóna a reportovat budou giganti Meta (Facebook), Alphabet (Google), Microsoft a další. Co očekávat od indexů? To si povíme v dnešním článku.
img

Powell podpořil americký dolar. Přehled USD, EUR, GBP

24.10.2023 Minulý týden vystoupil předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell v Ekonomickém klubu v New Yorku, přičemž hlavním tématem jeho projevu bylo, že FOMC "postupuje opatrně". Trhy z jeho projevu vyvodily, že k očekávanému zvýšení sazeb v listopadu pravděpodobně nedojde a vzhledem k náznakům zpomalující inflace je velká šance, že k němu nedojde vůbec.
img

US Open: slabý sentiment z minulého týdne pokračuje 🔔

23.10.2023 První den nového týdne nepřináší na Wall Street změnu sentimentu, v kterou investoři doufali. Začátek dne vypadal slibně vzhledem k nedostatečné eskalaci blízkovýchodního konfliktu a příchodu humanitární pomoci do konfliktních zón. Nálada se však rychle vrátila do původního směru.
img

NAPŘÍČ TRHY

23.10.2023 Na hlavních trzích pokračuje příběh svižného růstu delších výnosů, který se odehrává především na americké výnosové křivce. Během minulého týdne se výnos desetiletého státního dluhopisu vyšplhal až na 4,99 %, tedy na nejvyšší úroveň od roku 2007. Vyšší výnosy učebnicově nesvědčí celé paletě rizikových aktiv – ať jde o americké akciové trhy nebo měny rozvíjejících se trhů, kam se řadí i středoevropské měny v čele se slábnoucí korunou. V tomto týdnu budou trhy ve Spojených státech zajímat jak tradiční čísla z trhu práce (žádosti o dávky v nezaměstnanosti), tak především předběžný odhad HDP za třetí kvartál. Připomeňme, že americké ekonomice se v posledních měsících daří nad očekávání dobře a odhad atlantského Fedu (GDPNow model) indikuje anualizovaný růst o celých 5,4 %. My s trhem předpokládáme o něco slabší, ale stále velmi robustní zrychlení růstové dynamiky na 4 %.
img

Týden na trzích: Rostoucí výnosy dostávají akcie znovu pod tlak

23.10.2023 Další týden na trzích opět zůstaly středem pozornosti rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů. Z krátkodobého pohledu jde o jednu z největších hrozeb pro akcie, jelikož snižují hodnotu budoucích cash flow a zároveň zpomalují toky kapitálu na rizikovější aktiva. To vše uprostřed výsledkové sezóny, která se zatím koncentruje v jednotlivých titulech, nicméně horší výsledky automobilky Tesla pomohly stáhnou celý trh. Týden před námi bude hlavně o výsledkové sezóně, kde nás čekají samá velká jména, která by měla celý trh jako v předchozích kvartálech podržet. Makro kalendář je relativně slabý a za zmínku stojí hlavně páteční PCE inflace
img

Graf dne - TNOTE (19.10.2023)

19.10.2023 Mezi členy FOMC jsou nyní názory na další zvýšení úrokových sazeb rozděleny. Z komentářů některých bankéřů se dozvídáme, že současná úroveň je dostatečně vysoká na to, aby přivedla inflaci k cíli a ochladila ekonomiku - to je například názor Harkera. Na druhé straně zbývající bankéři zůstávají jestřábí a signalizují další zvýšení sazeb na prosincovém zasedání. Waller se takto vyjádřil již včera.
img

Zlato na svém čtyřtýdenním maximu

18.10.2023 Zlato, které je často považováno za bezpečný investiční přístav, dnes dosáhlo svého čtyřtýdenního maxima. V uplynulém týdnu se také oddělilo od svého tradičního konkurenta - výnosů amerických státních dluhopisů. Tato dvě aktiva mají většinou negativní korelaci, protože vyšší výnosy často odrazují investory od zlata, které neposkytuje žádný výnos, a směřují k americkým státním dluhopisům. Toto kvazi-bezrizikové aktivum v současné době nabízí výnos nad 4,8 % p.a.
img

Další členové FOMC vidí šanci na ukončení cyklu zvyšování sazeb! 📌

11.10.2023 Prezident atlantského Fedu Raphael Bostic se domnívá, že vzhledem k příznakům zpomalení ekonomiky není bezprostředně nutné dále zvyšovat úrokové sazby, a domnívá se, že současné sazby mohou dosáhnout 2% inflačního cíle Fedu. Na druhé straně guvernér Fedu Christopher Waller navrhuje, že centrální banka může sledovat vývoj sazeb, přičemž si všímá síly ekonomiky a očekává návrat inflace na cílovou úroveň. Oba vyjadřují důvěru v současný postoj Fedu, i když s mírně odlišným důrazem na okamžité kroky.
C:\fakepath\trader-10102023-50-zm.jpg

Evropské akcie prudce posílily, mají za sebou nejlepší den za téměř rok

10.10.2023 Evropské akcie dnes prudce posílily a mají za sebou nejlepší den za téměř rok. Pomohly jim umírněné komentáře členů americké centrální banky (Fed) a Evropské centrální banky (ECB). Panevropský index STOXX Europe 600 v závěru přidal dvě procenta na 452,48 bodu.
img

Dluhopisový trh USA krvácí – zatěžuje to celý finanční systém

09.10.2023 „Rapidně rostoucí výnosy na státních dluhopisech Spojených států tíží akciové trhy a cenné kovy. Tento růst také zvyšuje stres na ekonomiky a celý finanční systém,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Centrální banky jsou stěžejními hráči na trzích s drahými kovy

09.10.2023 Na trhu zlata nadále dominuje poptávka ze strany centrálních bank. Je to důležitý faktor, který vysvětluje, proč si drahý kov na pozadí rostoucích výnosů dluhopisů a stálého posilování amerického dolaru nadále drží dlouhodobé úrovně supportu.
img

Dluhopisový trh USA krvácí - zatěžuje to celý finanční systém

07.10.2023 „Rapidně rostoucí výnosy na státních dluhopisech Spojených států tíží akciové trhy a cenné kovy. Tento růst také zvyšuje stres na ekonomiky a celý finanční systém,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ranní komentář: Rostoucí výnosy drtí utilities a renewable sektory

03.10.2023 Na akciové trhy doléhá pokračující růst dluhopisových výnosů. Některé sektory jej ale pociťují více než jiné. Silný prodejní tlak registrujeme například v segmentu elektráren a obnovitelných zdrojů. Prudce klesá také cena zlata, zatímco se daří naopak dolaru, který zpevňuje na většině měnových párů.
img

Denní shrnutí: 10leté výnosy na 15letých maximech!

02.10.2023 Pondělní seance na evropských trzích přinesla výrazné výprodeje hlavních akciových indexů. Německý DAX klesl o 0,91 %, britský FTSE 100 ztratil 1,28 % a polský WIG20 během dne klesl o více než 2,21 %.
C:\fakepath\zlato2.jpg

Cena zlata poprvé zhruba za měsíc sestoupila pod 1900 dolarů za unci

27.09.2023 Cena zlata dnes poprvé zhruba za měsíc sestoupila pod hranici 1900 dolarů (zhruba 44.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Dolů ji podle analytiků tlačí očekávání, že americká centrální banka (Fed) ponechá své úrokové sazby delší dobu na vyšší úrovni. Kolem 15:30 SELČ cena zlata podle údajů agentury Bloomberg vykazovala pokles přibližně o 0,6 procenta a pohybovala se těsně pod 1890 USD za unci.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá ČNB, sazby nejspíše nezmění

27.09.2023 Před pro mnohé prodlouženým víkendem je v tuzemském ekonomickém kalendáři zásadní událost. V 14:30 rozhoduje Česká národní banka o dalším nastavení sazeb, v 15:45 pak přijde pro trhy patrně zajímavější tisková konference. Po dlouhém období binárního rozhodování mezi stabilitou a zvýšením má bankovní rada ČNB konečně otevřené možnosti a jak na poslední tiskové konferenci uvedl guvernér Aleš Michl, budou centrální bankéři vybírat mezi stabilitou, zvýšením i snížením sazeb. Očekáváme ale, že rozhodnutí bude totožné jako na posledních devíti zasedání, kdy ČNB rozhodla o stabilitě sazeb. Vzhledem k ustupující inflaci, slabšímu růstu HDP a relativně umírněnému růstu mezd lze jen těžko hledat argumenty pro zvýšení sazeb, což reflektovalo i nula hlasů pro hike na posledním zasedání.
img

Graf dne - US30 (26.09.2023)

26.09.2023 Nálada investorů na americkém akciovém trhu začala ve druhé polovině třetího čtvrtletí roku výrazně slábnout. Jakousi ozvěnou jestřábího dot-plotu Fedu a Powellovy konference jsou rostoucí výnosy dluhopisů, které se dnes vyšplhaly na nová 16letá maxima desetiletých státních dluhopisů a dosáhly 4,54 %. Z dlouhodobého pohledu se současné výnosy nacházejí poblíž průměru, což by potenciálně mohlo naznačovat větší prostor pro další růst, pokud se v ekonomice nestane nic, co by Fed přimělo k rychlé revizi jeho jestřábí politiky. Akciový trh včetně indexu DJIIA (US30) ztrácí půdu pod nohama v době, kdy bezriziková sazba roste a výhled hospodářského růstu se zdá být nejistý a přední instituce jako S&P a Conference Board se shodují na zpomalení meziročního růstu HDP USA v roce 2024. Dnes může volatilita na americkém akciovém trhu a US30 vzrůst po čtení Confrence Board, indexu richmondského Fedu a údajích o prodejích nových domů v USA (16:00).
img

Shrnutí dne: Wall Street se na začátku týdne vzpamatovává z poklesů

25.09.2023 Tématem dne byly rostoucí výnosy, přičemž desetileté americké výnosy se vyšplhaly nad 4,50 % a dosáhly nejvyšší úrovně od roku 2007. Německé výnosy se vyšplhaly nad 2,80 % a byly na nejvyšší úrovni od roku 2011.
img

Rostoucí výnosy vyvíjejí tlak na drahé kovy

25.09.2023 Rostoucí výnosy jsou dnes hlavním tématem na trzích. Výprodej na dluhopisovém trhu, který byl pozorován v průběhu září, posunul desetileté americké výnosy nad hranici 4,50 %, což je nejvyšší úroveň od roku 2007. Německé výnosy se dnes posunuly o 7 bazických bodů výše nad hranici 2,80 %, což je nejvyšší úroveň od roku 2011. Růst výnosů dluhopisů poskytuje podporu americkému dolaru a vyvolává na trzích pohyby směrem od rizika. Zatímco indexy na Wall Street se zotavily z předchozích ztrát, drahé kovy dnes stále klesají. Zlato se obchoduje o 0,4 % níže, zatímco platina klesá o 1,5 % a stříbro se propadá o 1,9 %.
img

Týden na trzích: Indexům se urputnost Fedu příliš nelíbí

25.09.2023 Akcie mají za sebou jeden z nejhorších týdnů v letošním roce. Samotný měsíc září je prozatím nejhorším měsícem a dostál své pověsti sezónně nehorší měsíce. Máme však před sebou ještě jeden týden, kdy se může trh otočit, ale největším nepřítelem jsou opět rostoucí výnosy z dluhopisů. Jejich růst se zdá být nezastavitelný, stejně jako růst amerického dolaru. Právě ve chvíli, kdy výnosy klesnout, začnou růst akciové trhy, které však za sebou mají výrazný růst od začátku roku. Nejohroženější tak zůstávají technologické akcie s menší kapitalizací. Ekonomický růst mezitím podporuje v dalším růstu ropu, která je na cestě na 100 dolarů za barel.
img

Ranní komentář: Ruský zákaz exportu paliv, Cisco kupuje Splunk, Apple vs Qualcomm a Microsoft Copilot

22.09.2023 Akciové trhy včera zamířily po delší době výrazněji do červených čísel a například S&P500 se propadl o 1.6 %. Na indexy doléhají rostoucí výnosy, které poslalo nahoru středeční zasedání Fedu a nepomáhá ani růst cen pohonných hmot, ke kterému zřejmě přispěje i včerejší zákaz jejich exportu ze strany Ruska.
C:\fakepath\trader-07092023-38-zm.jpg.png

Akcie Applu druhý den klesají kvůli omezení v Číně, propad se blíží 200 mld. USD

07.09.2023 Akcie společnosti Apple kvůli omezením v Číně druhý den klesají, tržní hodnota firmy se snížila o téměř 200 miliard dolarů (4,6 bilionu Kč). Čína zakázala vládním úředníkům používat iPhony v práci a nosit si je do kanceláře. Peking se chystá zákaz rozšířit i na instituce zaštítěné vládou a státní společnosti, napsala dnes agentura Bloomberg.
img

Rostoucí výnosy vládních dluhopisů USA podkopávají akciovou rally

28.08.2023 „Vyšší výnosy státních dluhopisů jsou obecně špatným znamením pro riziková aktiva i pro ekonomiku samotnou,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\trader-18082023-42-zm.jpg

Evropské akcie klesly kvůli obavám o čínskou ekonomiku nejníže za šest týdnů

18.08.2023 Evropské akcie klesly nejníže za šest týdnů. Dolů je stlačily akcie finančnických a zdravotních firem. Investoři si dělají starosti, nakolik poroste čínská ekonomika, a mají obavy, že úrokové sazby ve Spojených státech zůstanou delší dobu vysoké. Pod tlak akcie dostávají i rostoucí výnosy z dluhopisů.
img

Dolar má eso v rukávu

08.08.2023 Odolnost ekonomiky eurozóny způsobuje v lidech nevšímavost a pocit uspokojení. To je extrémně nebezpečný pocit vzhledem k probíhajícímu zpřísňování měnové politiky ze strany Evropské centrální banky, které se projevuje s časovým zpožděním. Podle průzkumu Bloombergu zvýšení úrokové sazby o 425 bodů od začátku cyklu poškodí HDP měnového bloku o 3,8 %. S přihlédnutím k negativnímu dopadu energetické krize a zrušení fiskálních stimulačních opatření se toto číslo zvýší na 5 %. Není divu, že členové Rady guvernérů začínají pochybovat, zda by v září mělo pokračovat zpřísňování měnové politiky, a EUR/USD klesá.
img

Týden na trzích: Akcie znovu začínají ohrožovat vyšší výnosy

07.08.2023 Obchodování na finančních trzích přineslo po delší době zajímavější price action. Akciové indexy začaly reagovat na rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů, kdy desetiletý výnos dosáhl téměř 4,2 %. To doplnila výsledková sezóna, která přinesla další zajímavé společnosti včetně Apple a Amazon. Uvidíme zda se podaří akciovým indexům korekci z minulého týdne zvrátit, nebo naváží dalšími propady. Pokračovat bude výsledková sezóna a dočkáme se zveřejnění americké inflace CPI.
img

Forex: Dolar podporují vysoké výnosy

04.08.2023 Dolar zůstává silný nehledě na slabá příchozí data (včera to byl index podnikatelské nálady ISM ve službách). Podporou dolaru jsou stále rostoucí výnosy amerických dluhopisů, které se tlačí vzhůru v důsledku enormního převisu nabídky nad poptávkou (americké ministerstvo financí muselo dokonce navýšit plánované objemy v emisním kalendáři). Týden bude zakončen oficiálními statistikami z amerického trhu práce za červenec. S ohledem na velmi dobrý výsledek ADP reportu se dá očekávat relativně silný přírůstek nových pracovních míst (200 tisíc a více) a rovněž míra nezaměstnanosti by měla zůstat nízká. Pro eurodolar bude však důležitá reakce výnosů amerických dluhopisů, které jsou již ale velmi vysoko…
img

Poptávka investorů po zlatých ETF roste

08.06.2023 Ačkoli se zlato obchoduje pod 2 000 USD za unci, sentiment investorů se dál zlepšuje, uvádí nedávná zpráva Světové rady pro zlato (WGC). Zpráva WCG za květen uvádí, že do burzovně obchodovaných fondů (ETF) na zlato bylo investováno 19 tun zlata v hodnotě 1,7 miliard USD. Po výrazném odlivu z ledna a února se jedná o třetí měsíční růst v řadě.
C:\fakepath\trader-24042023-43-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy mírně rostou kvůli očekávaným nižším dodávkám

24.04.2023 Ceny ropy na začátku týdne zpočátku klesaly, v závěru dnešního dne ale začaly posilovat. A to navzdory obavám z rostoucích úrokových sazeb, z vývoje globální ekonomiky a výhledu poptávky po pohonných hmotách. Podpořila je vyhlídka na omezení dodávek.
img

Obchodní signál pro ZLATO (XAU/USD) na 22.–23. března 2023: klíčová úroveň 1 937 USD (Murray 6/8 – 21 SMA )

22.03.2023 Faktory, které způsobily pokles zlata v posledních 24 hodinách o téměř 50 USD z 1 985,06 na 1 935,27 USD, byly sentiment na trhu a averze k riziku.
img

Co podporuje ceny zlata a ropy? Oživení v Číně a slabší dolar

14.03.2023 V pondělním asijském obchodování stouply ceny ropy, čímž zvrátily slabý začátek, když oživení čínské poptávky a slabší dolar trh podpořily. Trh je rozrušený vyhlídkou na pokračující zvyšování úrokových sazeb v USA.
img

Zlato bylo potrestáno, ale ne poraženo

08.03.2023 Zlato bylo potrestáno za pokus růst na nepříznivém vnějším pozadí. Před týdnem jsem si všiml, že klesající akcie, raketově rostoucí výnosy státních dluhopisů a oživující se americký dolar vytvářejí protivítr pro drahý kov. Jeho rally je anomálie a investoři to brzy zjistí. Kotace XAU/USD se tak propadly do oblasti dvouměsíčních minim a z úrovně 1850 jsme úspěšně vstoupili do krátkých pozic.
img

Kondice pro snižující se inflaci pomalu mizí

07.03.2023 „Kupí se důkazy poukazující na oživení západních ekonomik v posledních měsících. Nedá se tak očekávat, že inflace bude zpomalovat dostatečně rychlým tempem, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

EUR/USD: ECB řeší vysokou inflaci

06.03.2023 Zatímco experti Reuters očekávají, že za 6 a 12 měsíců bude EUR/USD na 1,1 a 1,12, Bank of America věří, že dokud zůstane inflační situace v USA svízelná, Fed bude pokračovat ve zvyšování sazeb. A tato skutečnost umožňuje společnosti předpovídat, že se euro bude do konce roku obchodovat poblíž 1,07 USD. Tedy zhruba na stejné úrovni jako nyní. Dolar si udrží svou sílu v roce 2023, i když k úspěchům roku 2022 má daleko.
img

Ranní komentář: Fed pivot je díky inflaci a silné ekonomice stále daleko, akcie pokračují v korekci

27.02.2023 Akciové trhy za sebou mají další nervózní týden, během kterého se dostaly do červených čísel. Důvody jsou přitom stále stejné - rostoucí výnosy na dluhopisech a obavy z dopadu na finanční trhy a reálnou ekonomiku. Ta přitom zůstává stále v doce dobré kondici, což potvrdilo i páteční makro z USA. To přineslo mj. i výsledky jádrového PCE cenového indexu, který nečekaně zrychlil. Nacházíme se tedy v zajímavé situaci, kdy lepší zprávy z americké ekonomiky oddalují pivot americké centrální banky a tlačí nahoru dluhopisové výnosy, což následně dostává akcie pod větší a větší prodejní tlak.
C:\fakepath\xtb-24022023.png

Přijde recese? Trhy očima Štěpána Hájka, analytika XTB

24.02.2023 Finanční trhy v posledních týdnech otočily svůj směr a po dlouhé době krvácení v grafech znovu začaly převládat zelené svíčky. Je to ale opravdu konec medvědího trhu nebo jen další falešný obrat, po kterém bude následovat pád na nová minima?
img

Ranní komentář: Americké PPI a rostoucí výnosy dostávají indexy pod mírný tlak

17.02.2023 Kombinace včerejších výsledků amerického PPI a pokračujícího růstu výnosů dostala americké akciové indexy pod prodejní tlak. Dařilo se také dolaru, který pzevňoaval na většině měnových párů. Futures na americké indexy jsou i dnes ráno pod mírným tlakem, i když valuace zůstávají vzhledem k sazbám stále poměrně vysoké.
img

USD/JPY: Japonská centrální banka usiluje o příměří

24.01.2023 Bank of Japan byla dlouhou dobu ve válce s finančními trhy, ale v lednu se rozhodla uzavřít s nimi příměří. BoJ při zachování jednodenní sazby na -0,1 % a rozpětí cíleného výnosu 10letých dluhopisů na +/-0,5 % nabídla bankám nový systém půjčování nikoli s pevnou, ale plovoucí sazbou zajištěnou cennými papíry. Objem nabídek v první aukci činil 3,13 bilionu liber, tedy trojnásobek nabízené částky. Komerční instituce budou získané peníze investovat, mimo jiné do dluhopisů, čímž dojde ke stabilizaci situace jak na japonském dluhovém trhu, tak na páru USDJPY.
img

"Dvanáct dní Vánoc" - 12 firem pro Santa Claus Rally

28.11.2022 Santa Claus rally - fenomén na burze, který mnoha obchodníkům připravil úspěšné Vánoce a s trochou štěstí i příjemně strávené v nějakém exotickém koutě. Od poloviny října jsme byli svědky dynamického oživení nejen na varšavském, ale i na zahraničních obchodních parketech. Nabízí se tak otázka, zda letošní burzovní Ježíšek přinese jako dárek Rally s pokračováním růstů přes hradbu strachu? Nebude však cena sklouzávat ze strmého svahu kopce, který se buduje od poloviny října, a vytvoří tak příležitost pro bolestivé obchodníky, kteří v současné době nemají ve svém portfoliu žádné nebo jen málo akcií a čekají na slevu, která by zažehla novou růstovou vlnu? 
img

Trhy potvrzují, že síla diverzifikace není pověra investičních staříků

10.11.2022 Nestane-li se do Vánoc něco hodně nečekaného, zařadí se rok 2022 v oblasti investic mezi nejhorší v novodobé historii. Současný vývoj je v ostrém kontrastu s předchozími dvěma covidovými lety, kdy po krátkém, ale prudkém propadu na burze rostlo prakticky cokoliv, zejména technologie. Mnozí investoři, kteří na trh vstupovali při tomto boomu, nyní zažívají bolavé vystřízlivění. A to je vhodná chvíle pro připomenutí jednoho ze základních pravidel, které na burzách platí.
C:\fakepath\eurusd-09112022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 09.11.2022

09.11.2022 Akcie ve Spojených státech uzavřely obchodování třetí den po sobě se zisky. Investoři čekají na výsledek voleb do Kongresu a doufají, že vyústí v patovou situaci, která by mohla zabránit velkým politickým změnám. Na forexovém trhu slábnul americký dolar.
img

Report o ziscích Tesly podkopává rally akciového trhu. S posilujícím USD bude EUR/USD pravděpodobně klesat, zatímco USD/JPY bude růst.

20.10.2022 Dvoudenní rally na americkém akciovém trhu způsobená zprávami o korporátních ziscích narazila na smíšené výsledky Tesly. Čtvrtletní zisky společnosti byly nižší, než se očekávalo, a proto ostatní hlavní měny vůči americkému dolaru oslabily.
img

Ve světě jsou problém rostoucí výnosy, doma zmatek kolem daní

19.10.2022 Hlavní akciové trhy dnes opustila růstová nálada a vývoj na klíčových trzích je při nejlepším nerozhodný. Momentálně převládá pokles, přičemž v Evropě jsou ztráty většinou jen mírné a zámořský S&P 500 klesá o necelé půlprocento. Investoři se sice mohou těšit z dobrých firemních výsledků, jenže problémem se znovu stávají výnosy.
img

Jak to vypadá s inflací?

17.10.2022 Zpráva také uvedla, že index spotřebitelských cen v září klesl o 0,1 % na 8,2 % meziročně z 8,3 % v předchozím měsíci. Největší pozornost však přitahoval hlavní index CPI. Jádrový index spotřebitelských cen se zvýšil z 6,3 % v srpnu na 6,6 % v září.
img

Ranní komentář: Britské 10 leté výnosy včera +40bp. Zvyšují se i úrokové spreday v eurozóně

27.09.2022 Akciové trhy zahájily týden další korekcí ke které přispívá pokračující růst dluhopisových výnosů. Ty včera prudce stoupaly hlavně v Evropě. Britské 10 leté výnosy včera rostly o 40bp. a italské reagovaly na výsledky voleb růstem o 20bp. Rostoucí výnosy jsou i nadále klíčovou překážkou pro stabilizaci na akciovém trhu a budou klíčovým tématem i v nadcházejících dnech.
img

Ranní komentář: Prudký růst výnosů, GBP ve volném pádu, vítězství G. Meloni v Italských volbách

26.09.2022 Akciové trhy za sebou mají další nepříjemný týden, během kterého si připsaly značné ztráty. Americký S&P500 klesl minulý týden o 4.65 % a Nasdaq ztrácel více než 5 %. K výprodejům výrazně pomohly rostoucí výnosy, které po zasedání Fedu u desetiletých splatností vystoupaly až nad 3.75 %.
img

Ranní komentář: Desetileté výnosy stouply nad 3.7 %, akcie pokračují v korekci

23.09.2022 Po středečním zasedání Fedu, včera sazby o 75bp. zvýšila také Švýcarská centrální banka. Bank of England pak sazby včera zvedla o 50bp. a Bank of Japan začala intervenovat na FX ve prospěch silnějšího jenu. Globální utahování měnové politiky je tedy i nadále v plném proudu, což reflektují i rostoucí výnosy. Ty se včera u desetiletých splatností v USA dostaly nad 3.7 % a jejich růst tak zůstává jednou z hlavních brzd dalšího růstu akcií.
C:\fakepath\eurusd-23092022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 23.9.2022

23.09.2022 Akcie ve Spojených státech včera třetí seanci za sebou oslabily. Obchodníci prodávali finanční a technologické akcie kvůli obavám, že agresivní přístup centrální banky USA (Fed) k omezení inflace by mohl vyvolat ekonomickou recesi.
img

Akcie Tellurian se propadají o 22 %!

20.09.2022 Tellurian (TELL.US), americký poskytovatel zkapalněného zemního plynu (LNG), opustil prodej vysoce úročených podnikových dluhopisů v hodnotě 1 miliardy dolarů na financování komplexu LNG v Louisianě. Tellurian se snažil zajistit financování pro svůj komplex zkapalněného zemního plynu v Lake Charles v Louisianě, na kterém již začal stavět, než získal plné financování. Aby společnost přilákala investory, zamýšlela prodat dluhopisy s úrokem 12,5 %. Obavy z obchodu podpořily rostoucí výnosy a rozšiřující se spready, které reagují na současnou jestřábí rétoriku centrálních bank. V reakci na rozhodnutí společnosti dnes akcie Tellurian klesly o více než 22 %.
img

Ekonomický kalendář: Na programu je rozhodnutí o sazbách v Kanadě

07.09.2022 Evropské trhy otevřely seanci do negativního teritoria. Rostoucí výnosy a strach z recese hrají hlavní roli v nárůstu rizikové averze v posledních dnech. Zklamáním byly noční výsledky obchodní bilance Číny, které potvrdily zpomalování globální ekonomiky.
img

Ekonomové upozorňují, že cena zlata by mohla klesnout až na 1 700 USD

24.08.2022 Ekonomové investory varují, že jelikož americký dolar dál vykazuje silné zisky, mohla by cena zlata spadnout na minima z minulého měsíce přibližně na úrovni 1 700 USD.
C:\fakepath\eurusd-16082022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 16.8.2022

16.08.2022 Akcie ve Spojených státech na začátku týdne dál posilovaly díky růstovým a technologickým titulům, kterým se podařilo zvrátit počáteční ztráty na trhu způsobené obavami z recese po zveřejnění čínských statistik. Na forexovém trhu zpevňoval americký dolar.
img

Akcie se dnes rozjely vzhůru bez ohledu na strmě rostoucí výnosy

03.08.2022 Evropské akciové indexy během dne nabíraly na síle a Wall Street se po otevření vydala slušně nahoru, když Nasdaq přidává asi 1,5 procenta a kráčí v čele. To by nebylo až tak překvapivé, neboť tento trh vykazuje velké výkyvy oběma směry. Tentokrát však sledujeme jeho růst vedle dalšího silného vzedmutí amerických dluhopisových výnosů, což úplně neladí.
C:\fakepath\trader-30062022-28-zm.jpeg

Analytik: Koruna letos mírně posílila k euru, k dolaru výrazně oslabila

30.06.2022 Česká měna v prvním pololetí k euru mírně posílila o 0,58 procenta z 24,89 na 24,75 Kč/EUR, a to především díky několikanásobnému zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB) až na sedm procent. K dolaru koruna od začátku roku naopak výrazně oslabila o 8,49 procenta z 24,87 na 23,72 Kč/USD. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
img

Bitcoin se drží nad 20 000 $

27.06.2022 Bitcoin, největší kryptoměna na světě, se v uplynulém týdnu udržel nad cenovou hladinou 20 000 amerických dolarů a zastavil tak pokles z předchozích týdnů.
img

Swingový výhled 23. týden 2022

17.06.2022 Hlavní světové akciové indexy po několika dnech klidu prorazily svoje hladiny supportů jako reakci na utahování ekonomiky, pokračující válku na Ukrajině, zpomalující ekonomický růst a vysokou inflaci. Australská centrální banka zvýšila úrokovou sazbu o 0, 50 %. ECB rozhodla, že úrokovou sazbu začne zvyšovat o 0,25 % od července 2022. Vítězem minulého týdne je americký dolar, který pokračuje v posilování.
img

Před Fedem trhům zlepšila náladu ECB. Propad maloobchodu naopak zklamal

15.06.2022 ECB na dnešek svolala mimořádné zasedání, aby řešila rostoucí výnosy, a zejména rizikové prémie na periferii eurozóny. Trhy si od tohoto jednání slibovaly zřejmě mnohé a tato naděje pomáhala už s předstihem zlepšovat sentiment zvláště vůči dotčeným dluhopisům. Nakonec se ukázalo, že banka nic připraveného z rukávu nevytáhne. Výsledkem je potvrzení, že má jít o flexibilní využití reinvestic peněz z maturujících dluhopisů nakoupených v rámci pandemického programu. Konkrétní detaily jsme však nedostali a aparát ECB musí teprve dát dohromady nový protikrizový nástroj. Nadšení na italských a dalších dluhopisech každopádně zůstává.
img

Finanční trh se dál hroutí

14.06.2022 Zlato v reakci na rostoucí výnosy dluhopisů, které podpořily dolar a během jednoho dne klesly o 50 USD, zaznamenalo prudký výprodej. Drahý kov čelí výzvám, protože investoři stále ještě vstřebávají páteční údaje o inflaci a opětovné obavy z dalšího zpomalení růstu v Číně kvůli poslední vlně covidu. Situace související s covidem-19 v Číně by mohla vyústit v delší období problémů s dodavatelskými řetězci, což by posílilo obavy z inflace. Navíc, očekávání agresivního zvyšování sazeb Federálního rezervního systému, která jsou nyní z hlediska kontroly inflace považována za nedostatečná, jsou poněkud nadsazená. Očekávalo se, že Fed dokáže zpomalit zvyšování sazeb do září nebo října. Teď se ale taktika změnila. Analytici odhadují, jak agresivní bude a jak dlouho potrvá. Agresivní zpřísňování by mohlo pokračovat do konce roku. Zlatu v důsledku toho dál hrozí výraznější výprodej. Support na hladině 1 800 USD za unci se nemusí udržet a trh se zlatem by mohl klesnout na 1 750 USD za unci.
img

Fidelity International: Probírání troskami, akcie po akcii

14.06.2022 Obavy z pokračující války mezi Ruskem a Ukrajinou, napjaté dodavatelské řetězce, rostoucí inflační tlaky a obavy z možného recesivního zpomalení, tedy recese, vedly k oslabení všech trhů. „Nedávný vývoj na trhu je pro správce fondů velkou výzvou. Nyní se začínají objevovat příležitosti,“ vysvětluje Jeremy Podger, portfolio manager Fidelity International.
img

Další vlna výprodejů a S&P 500 jednou nohou v medvědím trhu

13.06.2022 Pondělní obchodování na hlavních trzích přináší prakticky plošné výprodeje. Akcie strmě padají a index S&P 500 je dole o 3,4 procenta. Pokud ztráty do závěru výrazně nezkoriguje, bude to formální potvrzení medvědího trhu. Nasdaq je na tom ale ještě hůř, když padá o více než 4 pct. Akcie v Evropě naopak vykazují o něco lepší výkony, ale červená barva jednoznačně vládne i zde.
img

Denní makro postřehy: Mezera mezi elektromobily 03/06/2022

03.06.2022 RŮST: Podle údajů IEA vzrostl v 1. čtvrtletí celosvětový prodej elektromobilů (EV) o 75 %, čímž celosvětový vozový park dosáhl 18,5 milionu, a to díky politické podpoře dotací a mandátů a opatřením průmyslu v oblasti nových modelů a delších dojezdů. Čína dominuje, loni prodala 3,3 milionu vozů, zatímco Evropa 2,3 milionu a USA pouze 0,6 milionu.
img

Co bude v červnu s dolarem, eurem a jenem?

01.06.2022 Dolar vplouvá do léta v plné parádě a na začátku dne v podstatě předbíhá euro i jen. Dokáže se ale na vlně růstu udržet dlouhodobě? Jaký červen se předpovídá dolaru a jeho konkurentům?
img

Čerstvá předpověď pro pár GBP/USD na 18. května 2022

18.05.2022 Po zveřejnění údajů o inflaci ve Spojeném království a následném poklesu pod úroveň 1,2400 se pár GBP/USD mírně zotavil a podle všeho se nad úrovní 1,2400 ustálil. Rostoucí výnosy amerických státních dluhopisů podporují americký dolar a nedovolují páru získat trakci.
img

Swingový výhled 19. týden 2022

16.05.2022 Indexy v minulém týdnu pokračovaly v silném oslabování, zatímco americký dolar již překonal hodnotu 104 a pohybuje se na 20letých maximech. Sada důležitých dat je ovšem za námi, což by mohlo na akciové trhy přinést dočasně trochu úlevy. Česká koruna prudce oslabila poté, kdy byl jmenován nový guvernér ČNB Aleš Michl, který je zastánce umírněného postupu. Zdá se tedy, že růst úrokových sazeb v ČR je blízko svého vrcholu.
img

Fundamentální pohled na ZLATO🏆

09.05.2022 Zlato za sebou nemá jednoduché časy. Vypuknutí války na Ukrajině vyvolalo cenový skok, ale ten měl zatím jen krátkodobý charakter. Cena vzrostla nad 2000 dolarů za unci a obchodovala se poblíž rekordních maxim. Býci však tyto zisky nedokázali udržet a cena klesla na nejnižší úrovně od poloviny února – z doby před začátkem ruské invaze. Rostoucí výnosy i posilující USD byly hlavními důvody poklesu. Vyšší úrokové sazby povzbuzují investory, kteří hledají bezpečí, aby hledali nástroje peněžního trhu spíše než zlato, které nepřináší úrokové zhodnocení. V této analýze se zaměříme na fundamentální pohled na zlato.
C:\fakepath\eurusd-08052022.png

Shrnutí páteční seance: Akcie v USA kvůli nervozitě z dalšího vývoje úroků oslabily, dolar klesl

08.05.2022 Americké akcie na závěr týdne oslabily. Investory znepokojují rostoucí výnosy státních dluhopisů a vyhlídky na další zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech.
img

Swingový výhled 17. týden

03.05.2022 Hlavní akciové indexy pokračovaly v korekci a otestovaly silné úrovně supportů. Silně naopak posiloval americký dolar, který je na nejvyšší hodnotě od ledna 2017. Posilování dolaru mělo negativní vliv na hodnotu eura a komodit, jako je zlato, které se dostalo pod hladinu 1900 dolarů za unci. Japonská centrální banka ponechala nízké úrokové sazby a jen vůči dolaru překonal magickou hodnotu 130.
img

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 0,3 procenta

22.04.2022 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne posílily. Index PX stoupl o 0,3 procenta na 1379,5 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Největší pokles postihl cenné papíry Pilulky, největší růst naopak zaznamenaly akcie Komerční banky. V předchozím týdnu akcie přidaly 0,9 procenta.
img

Kotace zlata klesly na více než týdenní minimum

20.04.2022 Prezident saintlouiského Federálního rezervního systému James Bullard nevidí důvod, aby Fed zvyšoval úrokové sazby o více než 50 bazických bodů. Centrální banka je ale předtím zvýšila výrazněji, a tak Bullard nevylučuje případné zvýšení o 75 bazických bodů.
img

Po dvou letech překročil dolarový index hranici 101 bodů

19.04.2022 V úterý překročil dolarový index hranici 101 bodů poprvé od března 2020, když zelená bankovka nastavila své poslední dvacetileté maximum vůči jenu a otestovala dvouleté maximum vůči euru, podpořené vysokými výnosy amerických vládních dluhopisů.
C:\fakepath\trader-12042022-23-zm.jpeg

Forex: Koruna dnes opět stagnovala k euru i dolaru na 24,44 EUR/CZK a 22,43 USD/CZK

12.04.2022 Koruna dál stagnuje k oběma hlavním světovým měnám. Dnes v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 24,44 EUR/CZK a 22,43 USD/CZK. Jsou to stejné úrovně jako při pondělním závěru.
Související klíčová slova: Střední Evropa | ChatGPT | Výnosy dluhopisů | Short USD/CAD | Euro k americkému dolaru | Daňová optimalizace | Nové údaje | Dlouhé pozice | Oslabené měny | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Údaje z USA | Sandbox | Vývoj | Státní dluhopis | Obchodní platformy | Archegos Capital | Home Depot (HD.US) | Pokračování růstu | Opce | TD Securities | Australská centrální banka | GameStop (GME.US) | Panevropský index | Nákupu státních dluhopisů | Silná rezistence | Brent Crude Oil | Prezident newyorského Fedu | Jana Steckerová | Analýza akcie | Implikovaná křivka | EUR | Kryptoaktiva | FDA | Štěstí | Devon Energy | Kvantitativní uvolňování (QE) | Standard & Poor's | Nedostatek čipů | Kalifornie | Zpráva z akciového trhu | Výkyvy | Hlavní úrokové sazby | Roche | Dnešní obchodování | XOM | Itálie | McDonald's | Stoxx | CBDC | Klíčový ukazatel | Take Profit | PEPP | Epidemická situace | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Texas | Očekávání | Akcie AAPL | Korelace | GlaxoSmithKline | Aktuální kurzy měn | Inflace v září | Trh dluhopisů | Evropské centrální banky | Trh s akciemi | CMC Markets | Volatilní | L.F. Investment | Novo | EUR/JPY | Target (TGT.US) | Kvartální výsledky | Zasedání ČNB | Veřejné finance | RDDT | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Stimulační balíček | Trh práce | ZRX | Býčí pattern | Petroleo Brasileiro | Pro investory | Oživení ekonomiky | Aramco | Investice | U.S. Bank Wealth Management | DXY | Rozvolnění | Vliv na akcie | Charles Schwab (SCHW.US) | MACD | Potenciál | Support | Návrat inflace | Cenový cíl pro akcie | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Výnosy na dluhopisech | Lednová inflace | Dopad na akcie | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Cyklus zvyšování sazeb | ADP report | Růst amerického dolaru | Očekávání úrokových sazeb v USA | Ifo | Webinář | Brent | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Chování | Náklady na financování | NYSE | Intervence | Ceny kakaa | Broadcom | Jaroslav Tupý | Pandemická krize | Interactive Brokers | Experti | LSEG | Skupina Saxo Bank | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Průměrný výnos | Škodovka | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Vývoj na dluhopisovém trhu | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Bolívar | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Sydney | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | Strach | Růst akciových indexů | Finanční páka | Eurodolar dnes | Roaring Kitty | GE HealthCare Technologies | Nálada spotřebitelů v USA | Indexové fondy | Price Action | Akcie společnosti | ETH | Desetileté výnosy | Benchmark | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Alternativní zdroje energie | Cenné papíry | Reakce amerického dolaru | TELL.US | Americký akciový trh | Výnos | P/S | Celosvětová poptávka po ropě | Vzestup zlata | Velcí investoři | Trh s dluhopisy | Russell 2000 | Intradenní pokles | Nákupy státních dluhopisů | 100 miliard dolarů | Techy | IHNED | AOL | Akcie těžařů | Delta | Největší centrální banky | TNOTE | Silný výhled | Vývoj na trzích | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Investiční strategie | Zkrocení inflace | Akcie Erste | Index DOW | Varianta koronaviru | Německý akciový index DAX | Microsoft Corp. | Akcie Facebooku | Exchange | Zasedání centrálních bank | Investor Warren Buffett | Dedolarizace | Graf zlata | Kontrakty | Měnové krize | Nákupní příležitosti | AUDUSD | AI | Platební neschopnosti | Sentiment na trhu | JPY | Světové hospodářské krize | Snižování úrokových sazeb v USA | Metaverse | Philip Morris International | Konec programu QE | Odhad HDP | Nervozita na finančních trzích | Fundamentální analýza akcie | Posilování dolaru | Směřování trhu | Čokolády | Projekce | Výrobní sektor | Peníze | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Aktuální kurzy | Měnověpolitické zasedání Fedu | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Americká ropa | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | CashFlow | Nárůst počtu nakažených | Systematické riziko | Index NASDAQ 100 | Saxo Bank | PayPal Holdings (PYPL.US) | Amgen | Palladium | Americký Fed | Medvědí signál | Solidní výnosy | Ropa WTI | Posílení indexu | Micron | Tipy na zajímavé akcie | Simon Peters | Bankovní rada ČNB | Americké ekonomiky | Bankovní domy | Brexit | ZEW index | Výhled poptávky | Dolar dnes | FedWatch | Kapitál | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Cestování | USD | Protistrana | Odliv kapitálu | Kč/USD | Kapitálové rezervy | Broker | Current Ratio | Technická analýza | Cash flow | Proražení | PYPL.US | Vakcinace | GBP/JPY | AEX | Qualcomm | Posílení koruny | Plány | Na burze | NFLX | Energetické akcie | Americká ropa WTI | Resistence | Investiční analytik | Výnos desetiletého dluhopisu | Total | CD Projekt | Tržní hodnota firmy | HD.US | Tržní volatilita | Centrální banky USA (Fed) | Šok | Inside Bar | Obchodní platformy Metatrader | Evropská inflace | DJI | Split | Trh s ropou | FedEx | Ekonomická aktivita | Spekulovat | Regulace | Index Philadelphia | Ranní zpráva pro tradery | Bridgewater | Olympiáda | Růst dluhopisových výnosů | Akcie Exxon | Disney (DIS.US) | Investor Warren | Cenné kovy | WIG20 | Širší index S&P 500 | Vysoké sazby | Ruský prezident | Silný růst | Xiaomi | Tovární objednávky | Budoucí vývoj | Středoevropské měny | WGC | Komoditní sektor | Daňové škrty | Fitch Ratings | Úroková sazba | Rekordní nárůst | P.A. | Patria Online | Sazby hypoték | Chilské peso | Obrovský potenciál | Čtvrtletní výsledky | Dovoz | Nasdaq Composite | Netflix (NFLX.US) | Unie | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Zprávy o trhu | Rekordní růst | Výzkumy | Vládní výdaje | Akcie Google | Zvýšení inflačního cíle | Evropské akcie | Instagram | Nejbohatší | Nikkei | Obchodování na finančních trzích | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Konvergence | Zasedání FOMC | Akcie Mastercard | Dot plot | Data z amerického trhu práce | CISCO | Akcie Airbus | Pozitivní zprávy | Penzijní fondy | Taiwan Semi | NFP report | MT5 | Rekordní maxima | John Williams | Německé maloobchodní tržby | Krátká pozice | Pro tradery | State Street Global Advisors | CFD (Rozdílové smlouvy) | Největší ztráty | Válka na Ukrajině | Vklady | Sentiment na Wall Street | 1 milion | Průmyslová výroba v Německu | Pokles ceny akcií | Roche Holding | Adam Button | Maloobchodní prodejce | Investing.com | Elon Musk | Býčí sentiment | Vybírání zisků | Akciové indexy | Společnost Shell | Zdroje energie | Americký prezident | EUR/CZK | Zájem investorů | Poptávka centrálních bank | Profesionální investor | Rekordní zisk | Euforie | Dolar roste | Makrodata | Nigérie | Christine Lagardeová | Investoři | Decentraland (MANA) | Obchodní deník | Výhled Číny | Portfolio | Obchodní platforma | Výnosy z amerických dluhopisů | Coca-Cola | Investovaný kapitál | Nejistoty | Západní sankce | Fidelity | Očkování proti covidu | Negativní sentiment | Zlepšení sentimentu | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Globální ekonomiky | AMD | Morgan Stanley (MS.US) | Zpřísňování měnové politiky | Inflační čísla | Finanční instituce | Vývoj objemu aktiv Bank of Canada | Grayscale | Tranše | Nárůst ceny | Jádrový index | Zisk | Ceny kryptoměn | Peso | Prezident | Historická výkonnost | CAC 40 | Konflikt mezi Izraelem | Korporátní daň | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Commonwealth Bank | Kvantitativní utahování | Bank of England | World Gold Council | Commodity futures trading | Zveřejnění zprávy | Boom | Program nákupu aktiv | Vývoj sazeb | Ropné společnosti | Ministerstvo obchodu | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Rostoucí ceny ropy | Jak se stát lepším investorem | Směřování | Mimořádná opatření | BP | DIS.US | Investiční | Funkční období | Nízké úrokové sazby | Vývoj měnového páru | Sestupný trend | Moderna | Ekonomika Číny | Americké centrální banky | Kč/EUR | Ochota riskovat | IBKR | USD/JPY analýza | Průzkum | Sloučení | Avis | Bloomberg News | IEA | Analýzy | Akcie v USA | Anglie | Americký S&P 500 | Hodnotové akcie | Eurodolar | Zdravotní péče | US500 | ExxonMobil | Zasedání Evropské centrální banky | Altria | Current ratio | Inflační situace | Invesco | Německý DAX | Jednotná evropská měna | Hlavní události | Patria | Sentiment investorů | Analytik Purple Trading | TRY | Uber | Koupit akcie | Napětí na Ukrajině | Shooting Star | Rating USA | Dodávky na trh | Úrok | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Spike | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Implikace | Zpráva | P/E | Prémie | Americké HDP | Porovnání vývoje | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | Oblast rezistence | Česká měna | Prodej | Rok 2024 | Spotřebitelský sentiment | Tržní rizika | Platební neschopnost | PFE | iPhone | Bohatý | Hlavní kryptoměny | Technologické tituly | Zasedání Fedu | Janet Yellenová | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Růstové akcie | Huawei | Měny rozvíjejících se ekonomik | Akcionáři | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | Visa | S&P | Automobilka | Vzdělání | IT společnosti | Nová prognóza | Akcie společnosti Amazon | Graf ropy WTI | Rizika a příležitosti | Pojišťovny | Obchodování | Rizikovější měny | Výrazné ztráty | Co se děje na finančních trzích | GBP | Vyšší ceny | Aktuální obchodní příležitosti | S&P Global | Management | Trhy s kryptoměnami | Centrální banky | Meta | Admiral Markets | Nákupy dluhopisů | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Oznámení | Průmyslové komodity | Zpomalení ekonomického růstu | XAU/USD | Růst cen ropy | Klesající klín | Dobré výsledky | Výkonnost indexu | Prezidentka ECB | ZEW | Zprávy | TSMC | Zasedání OPEC | Zahraniční investoři | Hrubý domácí produkt | Johnson & Johnson (JNJ.US) | Fenomén | Murray | Dolary | Digitální ekonomiky | Vliv na ceny | Tokeny | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Index Stoxx 600 | Averze k riziku | Treasuries | Oanda | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Obchodování a investice | Normalizace měnové politiky | Akcie v Evropě | Ceny ropy | Růst inflace | Turecká lira | Akcie třiceti předních amerických podniků | Obchodování na Wall Street | Investiční banka | Covid | Occidental Petroleum | Obchodní bilance Číny | Berkshire Hathaway | Další růst | Cena ropy brent | Celkový trend | Broker Trust | Inteligentní investor | Airbus | Index spotřebitelské důvěry | Bydlení | Vyhlídky | Místopředseda Fedu | Tržní podmínky | CZ | Kupónový výnos | Terry Sandven | Očekávání úrokových sazeb | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Petrochemická společnost | Míra | Zvýšení dluhového stropu | Ukazatel Běžné likvidity | British American Tobacco | Firmy | Graf vývoje | West Texas Intermediate | Zadlužování | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Páka | Slabý dolar | EURCZK | Kakao | Phillips 66 | François Villeroy de Galhau | Wolfstreet | Statista | Nástroj | Menší investoři | Prodej elektromobilů | Hedgeové fondy | Výsledky | HUF | Tlak medvědů | Ekonomické oživení | Opatření proti koronaviru | Dění na finančních trzích | Spoluředitel | Raphael Bostic | Investiční kovy | Australský dolar | Supreme Edition | COCOA | Inflační tlaky | S/R hladiny | Minulá výkonnost | Siemens | Stellantis | Meziroční inflace v eurozóně | Cena zlata dnes | Bank of America | Koruna | TIM | Finanční služby | Výrazný pokles | Fundamentální analýza | Commodity Futures Trading Commission | Zajímavé akcie a ETF | Silný dolar | Retracement | Finanční výsledky | Akcie Alphabetu | Kupující | Francie | Předpověď | Pokles HDP | Kurz dolaru | Barrick Gold | Shell | Epidemické situace | Onemocnění | Index cen průmyslových výrobců | Propad | Pokračující pokles | OPEC+ | Kryptoměny bitcoin | ProCent | BHS | Výsledky firem | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Objem | Hlavní měny | Údaje | Vakcína | Očekávání investorů | Zvyšování mezd | Výkonnost | Čistý zisk společnosti | Index podnikatelské nálady ISM | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Rizika pro finanční trhy | Exxon Mobil | Nové emise | Inverze výnosové křivky | xStation | Asie | Technologické společnosti | Alibaba | Očekávání analytiků | Fiskální odpovědnost | Stablecoiny | Aktivity v Rusku | Spoření | Růst spotřebitelských cen v USA | Převodník měn | Swingový výhled | Regulátor | Automobilky | Shortovat | Hlavní indexy | Státní rozpočet | SHIB | Toyota Motor | Digitální zlato | Status rezervní měny | Průmyslová výroba | Šéf centrální banky | Venezuelský bolívar | Obchodování s akciemi | AMC | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Studie | Výsledky společnosti | Investice do technologií | CME FedWatch | První obchodní den | Průraz | Index S&P 500 | Graf | Deficit | Hodnota firmy | Akcie České zbrojovky | Polsko | Kolaps | MT4 Supreme Edition | Reakce trhu | Ropa Brent | Přehled | USDRUB | Cenová hladina | Bankéř | Upgrade | Kering | Americké automobilky | Oživení americké ekonomiky | Meta (Facebook) | Short | Spotové ceny | Hypotéky | Aktuální hodnoty měny | Akcie Qualcomm | Zasedání Bank of Canada | Evropa | Pár EUR/USD | Poptávka po bezpečných aktivech | Plyn | Vojtěch Boháč | Ekonomické události | Jackson Hole | HUF/EUR | USD/PLN | OPEC | Amazon (AMZN.US) | Zpráva o inflaci | Ukrajina | Jednání FOMC | Německý akciový index | Futures na akcie | Devalvace | Johnson & Johnson | Radar Tradera | Dopady na ekonomiku | Americká centrální banka | Hlavní akciové trhy | Oživení inflace | Stavebnictví | Deficit rozpočtu | Bezpečné útočiště | Dnešní makroekonomické ukazatele | Open interest | Růst zlata | Maloobchod | Růst výnosů u dluhopisů | Oslabení amerického dolaru | Ruský akciový trh | Martin Vohánka | Mnozí investoři | Earnings | Finanční rok | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Trump | PYPL | Makroekonomický vývoj | Disney+ | Dolarové likvidity | High | Rostoucí trend | Dow Jonesův index | Thierry Breton | Finanční krize | ForexLive | Index Dow Jones Industrial Average | Britský FTSE 100 | Ropná krize | Růst eura | UPS | Silnější dolar | Technické analýzy | Splunk | Midstream | Ekonomická aktivita v eurozóně | TIPS | Ekonomická situace | Vstupy | Ukazatel inflace | Nejbližší support | Sójové boby | Inflace ve Spojených státech | Turecká centrální banka | GBPUSD | Tým InstaForex | Akcie Komerční banky | Česká koruna | OECD | Stříbro | G10 | Americký dolarový index | Data z americké ekonomiky | Dnešní fundamenty | Instituce | Turecko | Brokers | Dogecoin | Restriktivní opatření | Počet úmrtí | Foreign Exchange | Bank of Japan | Guvernér BOJ | Aukce | LNG | Býčí signál | Dobrá data | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Silná ekonomika | Ekonomické ukazatele | Oslabení koruny | Drahý kov | Dopad pandemie | MetaTrader | Rally na akciích | Kongres | Rutina | GDPNow | Dění v USA | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Zvýšení úrokových sazeb | Kristina Hooper | Avis Budget | Domácnosti | JNJ | Evropská ekonomika | Růst výnosů | Snížení daní | Indikátor RSI | Velcí spekulanti | Technická analýza AMD akcie | Offshore | Technologické firmy | Wealthspire Advisors | Martin Krištoff | Akcie firem | Trh s futures | Trh | Mutace viru | Otočení trendu | Snížení těžby | Komise | Frustrace | Rekordní minimum | Tempo očkování | Klesající trend | GME.US | Pozornost | Výrazný růst | Rubl | Charles Evans | Důvěra spotřebitelů | Příliv kapitálu | Fed | Celosvětová poptávka | Dnešní zasedání Fedu | Reálná hodnota | Hospodářské výsledky firem | Korekce | Spotřebitelská důvěra v USA | Dolar k japonskému jenu | Buffett | Money management | Finanční společnosti | Akcie Exxon Mobil (XOM) | Další rozvoj | Největší ekonomika světa | Tři rizika | Pražské burzy | Automobilový průmysl | Zveřejnění výsledků | Boháč | Výběry | Prezident Emmanuel Macron | Tržní výhled | Ekonomický a strategický výzkum | Objem akcií | Kanada | Globální recese | Pohled na zlato | Lowe's | Kroger | Yahoo | Růst spotřebitelských cen | Stock | ANO | Platforms | Rostoucí výnosy státních dluhopisů | Globální problémy | IRS | Rating | Prezident Joe Biden | Velké banky | AAL | Společnost Alphabet | Vrcholy | Akcie české společnosti | Nejistota | Slabé výsledky | Natixis | Microsoft | Výnosy u dluhopisů | Trh dnes | USD/CHF | Příležitosti | Dopad na cenu | Globální pracovní síly | Akciové indexy v USA | NFLX.US | GME | Růst tržeb | CME | Pokles cen ropy | Vládní dluhopisy | Den nezávislosti | Data z USA | Evropské obchodování | SBUX | Členové Fedu | Banka HSBC | Commission | Spotřebitelská inflace | Správci aktiv | RBI | Zpráva pro tradery | Rivian | LYNX webinář | Kurz dolarů | Známý investor | Konference FOMC | Důvěra | Živé vysílání | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | Asijské indexy | Americké úrokové sazby | Decentraland | Rizikovější aktiva | Haruhiko Kuroda | Oblast supportu | MSFT.US | Japonsko | Spotřební zboží | Evropská banka | Dluhopisy | Trendové linie | Očekávané výnosy | Výpadky | Objem obchodů | Trh primárních veřejných nabídek | CFTC | Riksbank | Utility | Vývoj dolaru | AA | Invest | Trendová linie | Amazon (AMZN) | Řízení rizika | Centrální banka | Exxon | Světová rezervní měna | Zemní plyn | Německo | Životní prostředí | Překoupenost | Měny&Sazby | Ranní zpráva z akciového trhu | Fondy peněžního trhu | Brazilský real (BRL) | QE | Twitter | Zasedání americké centrální banky | Makroekonomické ukazatele | LYNX | Krach | Pozitivní zpráva | Hotovost | Donald Trump | Spotová cena | Čistý zisk | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Kovy | Standard Chartered | AMD akcie | Centrum | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | CL | Výsledky bank | Guvernér francouzské centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Energetický sektor | HealthCare Technologies | Severomořská ropa | Kartel OPEC | Dluhové krize | Podnikatelé | Kurz české měny | ConocoPhillips | Alphabet (GOOGL.US) | Pokles dolaru | Ztrátové období | Bankovní tituly | Grafy | ING | Globální index | Vice | Odolnost ekonomiky | API | Rizikovější investice | Týdenní Forex kalendář | Úvěrové podmínky | Problém s nedostatkem čipů | Aktivum | Společnost XTB | Hamás | Vývoj měnového páru USD/TRY | CZK | Reuters | Úspory | AMC Entertainment | Konjunkturální průzkum | Kov | Překoupené zóny | Baidu | Dobré zprávy | CDR | Situace | Čísla o inflaci | Chevron | Index nákupních manažerů | Škoda | IKEA | Guvernér Michl | Stablecoin | Letecká společnost | Státní dluhopisy | Analytici | Americký dolar | The Sandbox | Kurz koruny | Globální akciový index MSCI | Štěpán Hájek | VaR | Utahování měnových podmínek | Michael Wilson | Předseda | Bilance aktiv | Europe 600 | Equity | Kurz eura vůči dolaru | Viceprezident | Guvernér Fedu | Provozní zisk | Utahování měnové politiky | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | USA recese | US100 | Purple Trading Štěpán Hájek | Supercyklus | J&T | Anglo American | USDIDX | Tržby | TSLA | CVX.US | Korunové sazby | Společnosti v indexu | Růst mezd | Boeing | Dow Jones a S&P 500 | Příkaz | HDP v USA | Analytik J&T | Ekonomiky | Příjmy a výdaje | Finanční systém | Rychlý růst | Prime | Cenový cíl | Rozpočet | Riziko recese | Negativní dopad | Fiskální stimul | Evropské banky | Google | Apple | Libra | GameStop | Nákup akcií | Ztráty peněz | CFD | Slabší euro | SMA 100 | Vánoce | Dopad na ekonomiku | Open | Investor | Cena akcie | SCHW.US | Životní úroveň | Dow Jones Industrial Average | Nezávislost centrální banky | Intervenovat na devizovém trhu | FTSE | Financovat | Fond | Prodeje domů | Investiční rozhodnutí | Ztráta | Řecko | Brokerské společnosti | Vysoké inflace | Americké vlády | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Nálada investorů | Hlavní akciové indexy | AMD.US | Arm | ECB | RRR | Bankéři z Fedu | Úroky | CVX | Investiční poptávka | Cyklické akcie | Portu | Cena | Silné oživení | Nižší ceny ropy | Výnosy u desetiletých dluhopisů | Vývoj USD | Roční výnos | Dlouhodobý support | WisdomTree | Provozní zisk před odpisy | Rezervy bank | Ceny v Japonsku | DOT | Objem peněz | Nastavení měnové politiky | Moneta | Air | Závazek | Americká centrální banka (Fed) | Horší data | Akcie dnes | Klouzavý průměr SMA | Přenos | MSCI ACWI | Zápis z posledního zasedání Fedu | DAX 30 | Izrael | Ceny akcií | Vyšší riziko | Omezení úvěrové aktivity | Defenzivní akcie | Spekulativní pozice | Euro STOXX | S&P500 | Ceny zemního plynu | Čínská ekonomika | MUFG | Proroctví | Institucionální investoři | Pokles úroků | Ceny | Euro vůči dolaru | Kurzy | Prudký pokles | Moskva | Technologie | Vysoká inflace | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | ČNB | TSLA.US | Dluhy | Odhady ekonomů | Ranní okénko | Cointelegraph | Agentura Bloomberg | USD/CZK | SNY | Ranní zpráva | Pokles | Růst cen domů | Obchodování na zámořských trzích | Přehled kurzů | Směřování trhů | Výběr zisků | Margin | Globální inflace | Počet žádostí o podporu | Vývoj akciového indexu | Americký trh | Štěpení akcií | Největší rizika | Maloobchodní tržby | Rekordní zisky | Erste | Blue chips | Charles Schwab | Švýcarská centrální banka | Jan Vejmělek | Hedge | Fundamentální ukazatele | Měnová politika | Pokles výnosů dluhopisů | Rezervní měna | Moody's | Guvernér | NBP | Makro | Banka | Investování na burze | Index ISM | Tržní očekávání | Zisky dolaru | Eurowag | Americká ekonomika | Snížení sazeb | Koruna dnes | Archer Daniels Midland | NVDA | Odpor | Coinbase | Slušné zisky | Drahé kovy | Evropská centrální banka | Obchodník | Fitch | Portfolio manažer | Akcie týdne | Sputnik V | Tellurian | Býčí trh | COVID-19 | Kolaps těžby | Inflace zpomaluje | Tempo poklesu | ROE | BHS Timur Barotov | Měkké komodity | Indikátor | Index cen | Rizika | Paypal Holdings | Růst ceny | Finance | ISM | Index PX | Analytika | Daně | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Golden Gate | Alan Greenspan | Pivot | Kryptoměna | Posilování kurzu koruny | Konfluence | Inflace v Turecku | Pokles indexu | Zásoby ropy v USA | Žádosti o podporu v USA | SaxoStrats | Momentum | Conference Board | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Ekonomické údaje | Akcie Shell | Zvýšení inflace | Nvidia (NVDA.US) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Vývoj inflace | Růst zisků | Inflační očekávání trhu | Newmont | Zisky | Shanghai Composite | Analytik XTB | Globální trhy | Konsenzus | Zboží dlouhodobé spotřeby | Historické rekordy | Velký růst | Signature Bank | Globální ekonomika | Prodávající | Equity risk | Situace na trhu | TradingEconomics | USD/TRY | Anomálie | Akcie Visa | Voda | Výnos desetiletých dluhopisů | Jestřábí hlasy | Ekonomiky eurozóny | Inflační očekávání | Výkonnost akcií | Starbucks | Toyota | Vysoké valuace | NATGAS | Vyšší sazby | Cena zlata | MUFG Bank | PMI ve výrobě | HSBC | Pullback | Exxon Mobil akcie | TA Associates | Měnověpolitické zasedání | Invaze | Rizikové averze | Semi | Obchodníci | Breakout | Investiční plán | Růst cen | Společnost Chevron | Pokles akcií | Index pražské burzy PX | Saxo | Turecké liry | RSI | Technologický Nasdaq | Asset management | Návratnost | Delaware | Slušný zisk | MSCI World | Nálada spotřebitelů | Poptávka | GS.US | IFO index | Dnes na trzích | Financování | Analytik J&T Banky | ČSÚ | Cíl pro akcie | Cenový graf | Výrobce čipů | Čína | Omezení dodávek | Stres | Alphabet (Google) | Historické maximum | Occidental | Americká lehká ropa | Růst HDP | Index pražské burzy | Ruský akciový index | Americké banky | Psychologie | Konzistentní ziskovost | Obchodovat | USDJPY | Švýcarská národní banka | Úrokový diferenciál | Investiční poradenství | FRED | Aktuální technická analýza | Americké akciové trhy | Dividenda | Nárůst výnosů | MIFID | Akcie firmy včera | Výsledky hospodaření | MU.US | FT | Fiskální brzdy | DAX | Denní pokles | DNO | Uzavření trhů | Malé podniky | Očkovací program | Jitan Solanki | Pokles trhů | Micron Technology | Ceny na finančních trzích | Spotřebitel | Online trading | Hospodářský růst | Medvědi | Klouzavý průměr | Výrobní aktivity | Prezident Fedu | Akcie TSLA | Nové rekordy | XTB Štěpán Hájek | Posílení eura | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Akcie Gamestop | WTI | Hrozba recese | Standard & Poor's 500 | Křiž smrti | Bod | Miliardy korun | Zpřísnění finančních podmínek | Trans Mountain Pipeline | Zisk společnosti | Jaderné elektrárny | Spready | Získané peníze | HDP | ROCE | Predikce vývoje | Americká měna | BatteryTech | Spotřebitelské ceny v ČR | Problémy | Projevy centrálních bankéřů | Saúdská Arábie | Tesla (TSLA.US) | Reakce koruny | Ziskovost | Bankéři | Týdenní tržní výhled | Výprodej | Technology | Cena ropy | Firma | Inflace | DG | Advanced Micro Devices | Spotify Technology | Klouzavý průměr EMA | Marže | Trading Central | Německá ekonomika | Předběžné výsledky | Fiskální politika | Devizový trh | Načasování | Alphabet | Vedení společnosti | Jednodenní procentní propad | Zkušenosti | Elektronické obchodování | Ropa | Optimismus | Ether | Emmanuel Macron | Monetární politika | Signály | Omikron | PCE inflace | Rezervy | Empire State Index | Lira | Narušené dodavatelské řetězce | Poptávka po zlatě | MCD | Polská národní banka | Akcie Alphabet | Ekonomické recese | Týdenní pokles | Statistiky | Peněžní zásoba | Emise státních dluhopisů | BBY | Raiffeisenbank a.s. | Restrikce | Stoxx 600 | Čínský index | Dluhopisové trhy | FX | Rozhodování | Rozjednané prodeje domů v USA | Facebook | Deficit federální vlády | RUB | HealthCare | Američané | Kurz | Forexu | Americký PMI | Fed pivot | Menší poptávka | 256/2004 | EMA | Zasedání amerického Fedu | Pokles výnosů | Litecoin | Analýza EUR/USD | Fibonacciho retracement | Horizon | UST | Dolar | Růst dolaru | BH Securities | Výsledky společnosti Meta | Hodnoty měny | Datový kalendář | Euro | Yield | Poměr RRR | Francouzský CAC 40 | Akcie na pražské burze | JP Morgan | Wood & Company | Costco | Debata | Risk | Akcie společnosti Amazon.com | Rostoucí společnosti | Odhady růstu | Měď | Proinflační | Rozvíjející se trhy | AUD | Jeffrey Halley | China Asset Management | Obchod | Pilulka Lékárny | Dividendový výnos | Výnosy státních dluhopisů | Pozitivní výsledky | Federální rezervní banky | Commodity | Trh se zlatem | Breakout Trader | Zpomalení růstu | Christine Lagarde | Domácí data | Neomezené množství | Dodávky ropy | Predikce | Santa Claus Rally | Úřad práce | Kypr | Zahraniční kapitál | Ekonomové | Denní graf akcie | Sony | Index VIX | Tellurian (TELL.US) | Hospodářství | Stagflace | Rada ČNB | Etoro | Ohlédnutí | EV | EU | EBITDA | Ropa roste | ROIC | Wales | Vývoj na akciových trzích | Akciové portfolio | LPL Financial | Miliardy | Pozice spekulantů | Ministerstvo financí | Ranní komentář | Pokles zlata | Nárůst nezaměstnanosti | Intermediate | Bollingerova pásma | Globální akciový index | Archegos | Společnost ExxonMobil | Spojené státy | Zisková marže | CAR | Ekonomická expanze | Investiční manažeři | Zasedání ECB | Gamble | Portfolia | Tesla | Převis | Refixace hypoték | Výkon dolaru | ARM | Koronavirové krize | Vývoz | Index výrobní aktivity | Energetické firmy | Komerční banka | Týdenní zpráva | Gate | Úroveň rezistence | Vývoj akcie APPL | GE HealthCare | Recese | Zoufalství | BTCUSD | Pokles inflačního očekávání | Výnosy na amerických dluhopisech | Kazuo Ueda | Švýcarský frank | Růst akcií | WP | Bank of Canada | Chuť riskovat | CZK/EUR | Silicon Valley | NZDUSD | xStation 5 | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | VET | Výhled na rok | MANA | Akcie Applu | Naučte se obchodovat | Výrobní index | Stavební povolení | Silný americký dolar | Pandemie | Inflace v Německu | Spekulace | Denní graf | Meziměsíční inflace | Globální finanční krize | Růstový trend | František Táborský | Silný support | Inflace ve Spojeném království | Negativní zprávy | Frank | Nejnovější statistické údaje | Prudký propad | Investiční cíle | Matěj Široký | STAR | Negativní nálada | Pin Bar | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Politické riziko | Olympijské hry | Vláda Spojených států | Zbrojovky | Statistika z amerického trhu práce | Chování ceny | Ceny energií | Americké indexy | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ceny potravin | Politická nejistota | Obrat trendu | Rychlý růst mezd | Intel | Japonský jen | Index důvěry | Měnový kurz | Walt Disney (DIS.US) | Regeneron Pharmaceuticals | Analytik Komerční banky | Poptávka po americkém dolaru | Nouzový stav | Silná poptávka | CySEC | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Advance | Technologický sektor | Soud | Investice do infrastruktury | Projev šéfa Fedu | Výkon amerického dolaru | Výrazný pohyb | Emise dluhopisů | Boje na Ukrajině | Kanadský dolar | Agentura Fitch | Předpovědi | Společnost Microsoft | Vlna výprodejů | Konflikt na Ukrajině | Mince | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Evropské méně | Benzín | Trhy v USA | Rostoucí ceny | Trend | Akcie a ETF | Shrnutí obchodování | Dow Jones Industrial | Obchodní platforma MetaTrader | Akcie na burze | Oslabení | Časový rámec | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Platforma | Energetika | Spotřebitelská důvěra | Náklady na úvěry | USD/RUB | Zlato (XAU/USD) | Spotify | Ekonomický výhled | Nejnovější údaje o inflaci | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Sazba hypoték | SWIFT | Oblasti umělé inteligence | Schodek | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Invaze Ruska | BTC | Bankovní sektor | Indexy | Altcoiny | Citi | Zvyšování sazeb | Kurz akcie | Odborníci | Hospodářské krize | M2 | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Mileniálové | Japonská měna | Gold | Akciová společnost | Průmysl | Investovat do zlata | Bridgewater Associates | Úroveň supportu | Tempo růstu | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | Bilance ECB | Aerolinky | USD index | Break-Even | Pohonné hmoty | Zpracovatelský průmysl | Biliony | Shiba Inu | Commonwealth Bank of Australia | Nejvyšší růst | ETF | Vlády | Akcie klesají | Akciové trhy | Kurzy měn | Zajímavé akcie | Nasdaq-100 (US100) | Myšlenka | UnitedHealth | Obchodní bilance | BOJ Kazuo Ueda | Úsilí | Reinvestování | Údaje o nezaměstnanosti | APP | Obchodní aktivity | Tomáš Holub | Pokles indexu S&P 500 | ECB Christine Lagardeová | Long | Rally | Bankovní rada | Recese v USA | Růstové tituly | USD za tunu | Macron | Výrazný propad | Klíčový support | Cenové indexy | Bear | Investiční doporučení | Aktiva | Pokles inflace | Klid | Osobní příjmy | Americké akciové indexy | Prodejní tlak | Časopis Forbes | Širší index | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Problémy v dodavatelských řetězcích | Indexy na Wall Street | České měny | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Vývoj trhu | Business | GBPJPY | Nastavení sazeb | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Brown Brothers Harriman | Indikátory | Zdanění | Pokles cen | Obchodování s komoditami | HubSpot | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | SP500 | Technologická společnost | Index euro | Vývoj měnového páru USD/CAD | Poptávka investorů | Zvedání úrokových sazeb | Peněžní trh | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Energetické krize | Počet akcií | Ole Hansen | Čínské akcie | Riziko ztráty | Ministryně financí | Graf ropy | Diskontní sazba | Brazílie | Trhy dnes | Čistá zisková marže | | Pochybnosti | Mateřská společnost | Danske Bank | Výsledek voleb | Risk Reward Ratio | Čas na nákup akcií | Riziková aktiva | Pandemická situace | Stratég | Špatné zprávy | Zisky firem | Pokračování poklesu | Majetek | ISM ve službách | Edward | Purple Trading | Řetězce | Zisk na akcii (EPS) | Období nejistoty | Zrychlení inflace | Sentiment | L.F. Investment Limited | Short pozice | Stoxx Europe 600 | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Konkurence | Nálada na trhu | Commodity futures | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Ben Laidler | Výpadky v zásobování | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Dnešní seance | Yahoo Finance | Nespokojenost | Alternativní taxislužby | MAM | Centrální banky USA | BHP | Americký dluh | Pravidla hry | Ekonomické prognózy | Poplatky | Nike | Oslabování eura | Obchodní domy | Negativní korelace | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Epic Games | Velká Británie | Evergrande | Tržní sektory | Makroekonomická data | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Banky na Wall Street | xAI | Celosvětový počet úmrtí | Akcie Exxon Mobil | Cena pohonných hmot | Objemy obchodů | Úrokový výnos | Optimismus investorů | Tlačítko pro prodej | Nálada | Geopolitická rizika | Klíčové zasedání | Materiály | Indie | Zveřejnění hospodářských výsledků | Nákup zlata | Hrubý domácí produkt země | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Centrální bankéř | Chevron (CVX.US) | Koncern Volkswagen | Zdraví | Čínský výrobce | Výkonnost indexu S&P 500 | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Stratég Saxo Bank | Elektřina | Situace v průmyslu | Těžaři kryptoměn | Obchodování s cizími měnami | Pandemický program | Firemní zprávy | Sankce | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Prolomení supportu | Ceny zlata | Výhled | Index technologického trhu | Poptávka po dolaru | Americký akciový index | Oživení akcií | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Americký trh práce | Obchodní účet | Deriváty | Ethereum | Vysoké ceny | Hry | Akciový index DAX | Odpovědnost | Oslabení akcií | Reálný obchodní účet | Guvernér BOJ Kazuo Ueda | Krátkodobé dluhopisy | PayPal | Dostatek likvidity | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Bankovní krize | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Ropný kartel OPEC | Údaje o maloobchodních tržbách | Zlaté rezervy | Dobrý výsledek | Burze | Data o inflaci | Expanze | Mateřská společnost Googlu | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | Nabídka a poptávka | Aktuální rezistence | Růst cen energií | Hospodářský cyklus | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Dlouhodobý trend | Fondy | Konsolidace | EUR/TRY | Walt Disney | Bílý dům | Komoditní trhy | Situace v Číně | ČEZ | AAPL | Austrálie | Cenové hladiny | Hrubá marže | Financial Times | GOOGL.US | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Obavy investorů | Vývoj ceny akcie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Under Armour | MSFT | GS | Krize | Obligace | Rizikový apetit | Optimistický výhled | Akcie ropných společností | Ceny ropy Brent | Optimalizace | Riziko | Zajišťování | Velká rizika | Eso v rukávu | Fundamenty | Risk Off | Situace na trzích | Vysoké ceny ropy | IBEX | Omezení produkce | Contracts for difference | Slabá čísla | Pokles poptávky | CEO | Oslabení dolaru | Objednávky | Firmy na burzu | Přístup ČNB | Rally na ropě | Člen rady guvernérů | Dluhopisový trh USA | Dollar | Vstup long | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Globální trh | Vývoj ceny ropy | Akcie Intel | Poradci | Sazby | Americké výnosy | Akcie Tesla | US30 | Graf indexu | GBP/USD analýza | Invaze Ruska na Ukrajinu | Maloobchodní prodej | Ceny aktiv | Vývoj na světovém devizovém trhu | Brazilský real | Sázky na pokles | Cíle | Politická rozhodnutí | Čistá marže | Burza | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Dotcom | Index MSCI | Akcie společnosti Apple | Americká inflace | Rozvoj | Zvyšování úrokových sazeb | TELL | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | Likvidita | Jestřábí přístup | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Výprodeje | Obchodování s CFD | Druhá největší ekonomika světa | Teherán | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Transakce | Slabší dolar | Dnešní údaje | Technologický index | Měny | Růst podnikatelské aktivity | Session | Hladiny supportu | Trh s kryptoměnami | Snížení úrokových sazeb | Akciový trh | Sankce proti Rusku | Výnosy 10letých dluhopisů | Uhlí | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Přístup k měnové politice | Výzkumné společnosti | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Slovensko | Profitovat | Nová historická maxima | Rozjednané prodeje domů | Energie | Analytici společnosti | Tradeři | Program QE | AUDJPY | DE30 | USDX | Ekonomický cyklus | Dividendy | Měna | Jasný signál | Poptávka po ropě | Údaje o HDP | HoReCa | Finanční sektor | Marathon Petroleum | Pracovní síly | Společnost Morgan Stanley | Ropa dnes | Ichimoku | Index podnikatelské nálady | Futures trading | MSCI | Euro na dolar | Thomson Reuters | Snap | Trhy očima Štěpána Hájka | Výnosy | Spotřebitelská poptávka | Ekonomické zotavení | W1 | Miliardy dolarů | Inside | Finanční trh | Růst poptávky | FOMC | JPMorgan | 100 SMA | Wall Street | Index polovodičů | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Risk On | Trade | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Výnosy desetiletých dluhopisů | Patria.cz | UNH | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Náklady na obsluhu dluhu | Sentiment na trzích | Peníze navíc | Hodnota dolaru | Pravděpodobnost recese | Generativní umělá inteligence | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Rusko | Smíšené výsledky | Vysoké riziko | Iracionální | Miliardy USD | Provozní marže | Poradce | Vicepremiér | Makro z USA | Obchodní den | Makroekonomické události | Zkušenost | GBP/EUR | Signál | Írán | Zdražování | CMC | Měny rozvíjejících se trhů | Výsledkové sezóny | State Street | EPS | Rotace | Výsledky německých voleb | ADP | Hodnota zlata | Biliony dolarů | Velká rizika pro finanční trhy | Kupní síla | CPI v USA | Cena zlata na burze | Ropy | Rozdílové smlouvy | Historie | Důvěra amerických spotřebitelů | Volatilní obchodování | Dvojité dno | Zadlužení země | Míra úspor | Investoři do zlata | Chuť investovat | Dividendové výnosy | Člen bankovní rady | Obiloviny | Výnosy firmy | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Akcie Coca-Cola | Výdaje | Hlediska technické analýzy | Společnost | Akcie ropy | Rezervní měny | Likvidní | PinBar | Sázky | Forbes | Index MSCI World | Obchodujte | Milan Vaníček | Maloobchodní tržby v USA | Colt | Čas na nákup | BlackRock | Utažení měnové politiky | Riziková prémie | Pobřeží slonoviny | Očekávaná inflace | Cena akcií | Bezpečné měny | Kupci | Rozšíření | CAC40 | Komise v přenesené pravomoci | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | D1 | Ropný trh | Americké ministerstvo financí | Akcie Amazon | Světové trhy | Umělé inteligence | Buy | Eura | Tisková konference | Neúspěch | Ztráty | Obchodní signál | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Britský FTSE | Invesco Ltd. | Prodat dluhopisy | Celkové příjmy | Services | VIX | TGT | Nvidia dnes | Růst | Znehodnocování portfolia | Dopad na finanční trhy | Akcie společnosti Alphabet | Index Dow Jones Industrial | Kartel OPEC+ | Evropský akciový trh | Silné momentum | Akcie ČEZ | Energetické komodity | Příjmy | Zasedání bankovní rady | Pohyby cen | Kmen koronaviru | Intervenovat | Hospodářské výsledky | Investoři z Wall Street | Propad ceny | Volvo | Zajištění | Měnový výbor | Výnosy amerických státních dluhopisů | Sektor služeb | Snížení inflace | Daň z mimořádných zisků | Největší jednodenní procentní propad | Linie podpory | Index | Vánoční rally | Wall Street Journal | Komoditní | Golden Gate CZ | Praktické tipy | Lockdown | Hlavní americké indexy | Cenový index | MiFID II | Token | Fundament | Nejbližší rezistence | Centrální bankéři | Bohatství | Komodity | Cenová akce | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | CFDWorld | ČTK | Index STOXX Europe 600 | Valuace | Akcie společnosti Pfizer | Pricing power | Odvětví | Graf AMD akcie | Cap | Čínské strany | Roku (ROKU.US) | Tržní cena | Pálení peněz | Česká národní banka | ARM Holdings | Ryan Detrick | Evropský datový kalendář | Intradenní obchodník | Korekce na trzích | Regulační orgány | Futures na americké indexy | Index amerického dolaru | Snížit úrokové sazby | Graf indexu Nasdaq | Automotive | Šperky | Wall Street index | Exxon Mobil (XOM) | Restriktivní politiky | Stephen Innes | Šíření koronaviru | Oliver Pursche | Zlato na burze | Vlastnictví | PMI v eurozóně | Poradenství | LVMH | Diverzifikace | Prohlášení | Mzda | Vývoj objemu | TD Bank | Medvědí trend | Transakční poplatky | Zisk na akcii | Ford Motor | GM | Země eurozóny | Produkce ropy | FTSE Russell | Akcie Amazon (AMZN) | Silnější americký dolar | Efekt intervencí | Svíčková formace | Holubice | Onemocnění v USA | Akcie finančních titulů | Vzestupný trend | SCHW | Obchodovat s akciemi | Rezistence | Stimul | Vysoké úrokové sazby | Dnešní videokomentář | Americké makro | Česká burza | Target | Nvidia akcie | Graf EURUSD | Prudký pokles cen | Micron Technology (MU.US) | Dolar slábne | Analýza | Levné akcie | Fundamentální analýza AMD akcie | Úrokové zhodnocení | Ekonomický růst | Vývoj dolarového indexu | Posílení | Histogram | Tržní hodnota | Omicron | Posilování koruny | Rijád | Včerejší seance | ČSOB | NVDA.US | Cenové tlaky | Očkování proti covidu-19 | EURUSD | Instrumenty | Cenový skok | Kurzy akcií | Analytička | Akcie Tesla (TSLA) | NFP | Vít Hradil | Vývoj objemu aktiv Fedu | Trpělivost | Vyšší úrokové sazby | Jádrová spotřebitelská inflace | Investovat | Největší banky | Norsko | Obchodní signály | Rozdělení akcií | Válka | Americký index | Sazby Fedu | Čínská poptávka | Akciový index S&P 500 | Baker Hughes | Nárůst nově nakažených | EK | City | Posilování amerického dolaru | Hnutí Hamás | ROKU.US | Bloomberg | Electrolux | Nabídka | J&J | Pandemie COVID | NY Empire state index | Index technologického trhu Nasdaq | Vyšší ceny ropy | Růst ceny ropy | Financial | Graf dne | Kolaps finančních trhů | Zrychlení růstu | American Airlines | Lyft | Úvěrové aktivity | DJIA | Rekordní ceny | Spalování ropy | Výhled hospodaření | Panevropský index STOXX 600 | Americké energetické firmy | Akcie kybernetické bezpečnosti | Trigger | České koruny | Konec medvědího trhu | Snižování sazeb | 200denní klouzavý průměr | Zpomalování ekonomiky | Shiba inu (SHIB) | Asociace | Pozice velkých spekulantů | Nízká inflace | Světové akciové trhy | Graf akcie | Sol | Výkonnost indexů | Bitcoin | Debut akcií | Zlepšení | Americké měny | Index spotřebitelských cen | Prodejci luxusního zboží | Výnosové křivky | Měsíční data | cTrader | Hospodaření | Americké regulační orgány | Futures | Inflace v eurozóně | Převzetí společnosti | SaxoTraderGO | Obchody | Nemovitosti | Pokles ceny | Disciplína | MS.US | Propad akcií | FXstreet.cz | Index Nikkei | Dění na Ukrajině | Dluhopisoví investoři | Americká data | XTB | CHF | Inflace v únoru | Výnosy z desetiletých dluhopisů | Akciový index | HDP USA | Nová mutace | Investiční atraktivita | Oblečení | James Bullard | Euro k dolaru | Exchange Traded Commodity | Aleš Michl | Vývoj zlata | Medián | Podpora | Index CPI | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | xStation5 | Index Nasdaq Composite | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | OpenAI | JDE | Tržní kapitalizace společnosti | Změny sazeb | Globální akcie | Goldman Sachs (GS.US) | MT4 | Solidní růst | Síla dolaru | Volatility | Forex kalendář | ATH | Equity risk premium | Maloobchodní prodeje | Oblíbený měnový pár | Tesla Inc. | EU a USA | Destatis | Polský zlotý | Očekávání trhu | Zastavení růstu | E-commerce | Vzdělávací webináře | Největší kryptoměna | Úvěrový program | Statistické údaje | MJ | Akcioví investoři | Nejnovější údaje | UNH.US | Cenové výkyvy | Partnerství | Spotřebitelské ceny | Zadlužení | Novozélandský dolar | Oblasti rezistence | Česká vláda | Akcie ve Spojených státech | Akcie Nvidie | Index nákupních manažerů ve výrobě | Nvidia | Ceny zemního plynu v USA | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Marine Le Penová | Boční trend | Japonská centrální banka | Hospodářské výsledky společnosti | ČR | Ropný průmysl | Edward Moya | U.S. Bank | Týden na trzích | Portfolio manager | Amazon | Elektromobily | Interpretace | Snižování úrokových sazeb | Platina | Statistika | Zamyšlení | Jefferies | Hladiny rezistence | Akcie společnosti PayPal | Brad Smith | Royal Dutch Shell | XTB Research | BAT | Vývoj akcie | Závislost | Vývoj objemu aktiv ECB | Marketingová komunikace | Best Buy | Americké trhy | Eurozóna | CD Projekt (CDR.PL) | SPI Asset Management | Výsledky Amazonu | Zemědělství | Splatnost | Marathon | Risk-on sentiment | Solana | Pšenice | Vývoj německé ekonomiky | Rozvolnění protipandemických opatření | Proinflační riziko | Ericsson | FXstreet | Velcí hráči | Vysoká poptávka | Analytik | Le Penová | Velké technologické firmy | Sazby beze změny | Trader | Akční plán | Hodnota akcií | AAA | Doporučení | Pozornost trhu | Koss | Evropské akciové indexy | Inflace spotřebitelských cen | Tým FXstreet.cz | Václav Pech | Saudi Aramco | Christopher Waller | Podnikání | Fundamentální informace | Podnik | Meta Platforms | Evropské země | Finanční podmínky | Futures na kakao | Dluhopisový trh | SSE Composite | Index Nikkei 225 | Ziskové pozice | Krypto | Hospodářský výhled | Počasí | Co bude | Německý index DAX | Zájem o akcie | Dlouhodobý investor | Global Advisors | AMZN.US | Opatření | Těžaři | Rostoucí úrokové sazby | Futures na ropu | Vývoj ceny | Evropské akcie dnes | Oslabování koruny | Nákupní aktivita | Maďarská centrální banka | Wealth Management | Motivace | Internetový gigant | Neinvestovat | Emise | Růst výnosů dluhopisů | Barclays | Etherea | Fiskální balíček | Fiskální stimuly | Kvantitativní utahování (QT) | Investing | Nervozita na trzích | Finanční svět | Nepříznivé počasí | Throwback | SEC | Home Depot | Akcie Pfizer | Zkapalněný zemní plyn | Advanced Micro Devices (AMD) | Evropské indexy | Jestřáb | Šance | Index MSCI All Country World | Dodavatelské řetězce | Čínské firmy | Štěpení | Virus | Schwab | Redukce | REIT | Index euro stoxx 50 | Futures na kávu | CZK/USD | Nákup dluhopisů | Index PCE | TradingView | Dow Jones | CARA | WACC | USD/CAD | West Texas Intermediate (WTI) | Úrokové sazby | Zisky akciových indexů | Ekonomická recese | Pěstování kakaa | Západní ekonomiky | Trading | Zisky společnosti | CNY | Biden | Index DAX | Pozice | Budoucnost | Banky | Bilance | Prezident Microsoftu | NASDAQ 100 | Peking | 737 MAX | Ocenění | Microsoft Corp | Čínské vlády | Bunge | Žlutý kov | Ceny mědi | NKE | Dna | Vývoj na burze | Investovat peníze | Aktuální situace | Lockdowny | AUD/USD | Vítězství Donalda Trumpa | Prodeje | Politici | Derivátový produkt | Reakce zlata | Výrobce elektromobilů | Hlavní finanční trhy | SPX | Měnový pár | Finanční situace | Akciový optimismus | Meziroční inflace | Investování | Pracovní trh | G7 | Celková inflace | Joe Biden | Obnovení růstu | Guvernér ČNB | Kotace | Recese americké ekonomiky | Prostor pro další růst | Webináře | Netflix | HDP report | CAD | Akcie Eurowagu | Investoři v Evropě | InstaForex | Novinky | Obchodní příležitosti | Golden Gate Pavel Ryba | CBOT | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | Superpočítač | USA | Hodnota spravovaných aktiv | Obchodní válka | Snížení ekonomické aktivity | Vyšší výnosy | Prodeje domů v USA | Koruna oslabuje | TGT.US | Světové akciové indexy | Nástroje peněžního trhu | Procyklické měny | Zlato | Novo Nordisk | Býčí trend | Růst úrokových sazeb ČNB | GOOGL | Alokovat kapitál | Geopolitika | Zpomalování inflace | Philip Morris | Počet zahájených bytů | RISK-ON | Nasdaq | Výkonnost dolaru | PMI ve službách | Tisková konference FOMC | Volkswagen | Vývoj objemu aktiv | Kanadský CPI | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Zemní plyn (LNG) | Spekulanti | Cenový vývoj | Hike | Nový kmen koronaviru | Francie a USA | Mrazivé počasí | Dluhopis | Philadelphia SE | Americký akciový index S&P 500 | Nervozita na akciovém trhu | Vyšší inflace | Pražská burza | Práce | FOREX | Údaje o inflaci | DoorDash | Akcie Lyft | FDX | AMZN | Tržní kapitalizace firmy | Rivian Automotive | Fundamentální pohled | JNJ.US | Česká koruna (CZK) | Průlom | Investment | Prodej eura | Zvýšení dluhového stropu USA | Agentura Moody's | Americký ekonom | Zajištění proti inflaci | Firemní výsledky | Nová emise | Fidelity International | Ropný kartel | LPL | USD/JPY | Astrazeneca | Evropské akciové trhy | Vývoj na trhu | Daně z příjmů právnických osob | Vývoj akcie AAPL | Kryptoměny | Ruská armáda | Zlepšení ekonomiky | Futures na stříbro | Poptávka po ETF | Plyn (NATGAS) | Low | Manažeři | Taiwan Semiconductor | CDR.PL | Ekonomické aktivity | Stock Trader | Výrobce elektromobilů Tesla | Akcie Tellurian | Podnikání na kapitálovém trhu | Vývoj české koruny | Další pokles | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | Úspěch | CNBC | Stimuly | Jerome Powell | MSCI All Country World | Volby | Ukazatele | Moving Average | Umělá inteligence | Vladimir Putin | LOW.US | SSE Composite Index | Disney | Stabilita | Výnos dluhopisů | Británie | Rezervní fond | COT | Americká vláda | Provozní výnos | NZD | Koncern | Znovuotevření Číny | Norfolk | Reakce zlata na zprávy | Altria Group | Bankovní vzdělání | Lowe's (LOW.US) | Podniky | Tether | Překážky | Dlouhodobější výhled | Euro vůči americkému dolaru | Analytický tým | Inflace v USA | Omezování nákupů aktiv | Tomáš Nidetzký | Procentní propad | Dollar General | Zahraniční forex | Očkování
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Rostoucí šance
Rostoucí těžba v USA
Rostoucí trend
Rostoucí trend na ropě
Rostoucí trendová čára
Rostoucí trendová linie
Rostoucí trendová struktura
Rostoucí trendové čáry
Rostoucí úrokové sazby
Rostoucí úroky

Následující klíčová slova

Rostoucí výnosy amerických dluhopisů
Rostoucí výnosy státních dluhopisů
Rostoucí zadluženost
Rostoucí životní náklady
ROST.US
Rotace
Rotace k riziku
ROTE
ROTEXMINING
Roth Capital
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex ETF
Potvrďte prosím... Zavřít