Pátek 21. června 2024 13:44
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
FTMO král

Německá vláda

C:\fakepath\trader-20062024-33-zm.jpg

Ifo: Německá ekonomika se zlepšuje, letos vykáže růst o 0,4 procenta

20.06.2024 Německé ekonomice se daří překonávat krizi, v letošním roce tak vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) o 0,4 procenta a v příštím roce o 1,5 procenta. V aktualizované prognóze to dnes uvedl německý hospodářský institut Ifo, který tak o 0,2 procentního bodu zlepšil svůj březnový odhad růstu na letošní rok. Podle hlavního prognostika institutu Ifo Tima Wollmershäusera vypadá vývoj nadějně a ve druhé polovině roku lze očekávat výrazně lepší výsledky než v prvních šesti měsících.
C:\fakepath\trader-19062024-48-zm.jpg

Státy podporují výstavbu továren na čipy, v EU investují hlavně Intel a TSMC

19.06.2024 Výběr informací o výstavbě továren na čipy v Evropě, které byly oznámeny v poslední době (americký výrobce polovodičů onsemi dnes oznámil, že rozšíří výrobu ve svém závodě v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku).
img

Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za cla na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko

17.06.2024 Čína chystá omezení dovozu vepřového z EU, jako odvetu za clo na elektroauta. Čínský krok bude „ránou“ pro zbývající české výrobce vepřového, naopak z něj bude těžit Rusko. Na Green Deal a s ním související obchodní válku EU s Čínou tak může doplatit nejen český autoprůmysl, ale také právě české zemědělství, vydělá na tom Kreml.
img

Nemocný muž Evropy má rekordně drahé akcie. Jak to?

07.06.2024 V půli letošního května hlavní ukazatel německých akcií, index DAX, vystoupal na svůj historický rekord. Přitom německá ekonomika prochází náročným obdobím a je dokonce označována za „nemocného muže Evropy“. Jak to jde dohromady?
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu zrychlila na 2,4 procenta

30.05.2024 Míra inflace v Německu v květnu zrychlila na 2,4 procenta z dubnových 2,2 procenta. Včera to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Ten zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu zvýšila na 2,8 procenta z dubnového tempa 2,4 procenta. To bylo více, než očekávali analytici v anketě agentury Reuters, kteří předpokládali zvýšení na 2,7 procenta.
C:\fakepath\trader-15052024-57-zm.jpeg

Expertní komise snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky na 0,2 procenta

15.05.2024 Německá expertní komise známá jako rada moudrých dnes snížila odhad letošního růstu německé ekonomiky. Nově počítá s růstem hrubého domácího produktu (HDP) o 0,2 procenta, zatímco loni na podzim růst odhadovala na 0,7 procenta. Na vině je podle nich celkově slabá ekonomická poptávka. Očekávané oživení největší evropské ekonomiky by se tak zpozdilo, uvedla agentura Reuters.
img

Macron je v ofenzivě vůči Německu, Čína tleská

10.05.2024 Francouzský prezident Emmanuel Macron tuší příležitost. Vnímá ekonomické i politické slábnutí Německa, které se chytlo do pasti závislosti na ruských energiích a své nezvládnuté energetické přeměny, Energiewende. Z Německa je dnes opět „nemocný muž Evropy“ a Macron podniká ofenzivu. Nemastná neslanost kancléře Olaf Scholz mu ji jen usnadňuje.
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Míra inflace v Německu v dubnu zůstala 2,2 procenta

29.04.2024 Míra inflace v Německu v dubnu setrvala na březnové hodnotě 2,2 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu zvýšila z březnové hodnoty 2,3 procenta na 2,4 procenta.
img

Německo zřejmě upustí od prověřování čínských investic v zemi. Bojí se, že o ně přijde

28.04.2024 Německá vláda kancléře Olafa Scholze zvažuje, že přehodnotí své záměry ohledně legislativy, která měla ustanovovat povinnost zevrubného prověřování čínských investic v zemi z bezpečnostního hlediska. Zprávu přináší Wall Street Journal.
C:\fakepath\Nemecko-ekonomika.jpg

Německá vláda zlepšila výhled růstu ekonomiky

24.04.2024 Německá ekonomika letos podle aktualizovaného odhadu vlády vykáže růst o 0,3 procenta, což je o 0,1 procentního bodu více než předpokládala únorová prognóza. Spolkový ministr hospodářství Robert Habeck na dnešní tiskové konferenci v Berlíně řekl, že aktualizovaný výhled vývoje hrubého domácího produktu (HDP) je stále příliš nízký, přesto jsou už podle něj patrné známky zlepšení.
img

Invesco: Neobvyklé pravdy – Německá želva a americký zajíc

22.04.2024 Proč se německá ekonomika potýká s problémy, zatímco americká jde kupředu? Nebylo tomu tak vždy, ale od začátku pandemie se americké ekonomice daří na pozadí rostoucího vládního dluhu a klesající míře úspor. Bude se želva smát jako poslední (a nejdéle)? Můj let z Milána byl zrušen, protože letadlo, kterým jsme měli letět, přistálo na jeden motor. Rozhovory s investory v Itálii, ale i jinde budí dojem, že německá ekonomika také letí na jeden motor, zatímco USA pokračují na oba a plný plyn. Odpovídá to skutečnosti, a pokud ano, proč je mezi oběma ekonomikami takový rozdíl?
img

Evropský průmysl zelené energie má problém: Společnosti se stěhují do USA

22.04.2024 Obnovitelná energie se mění, protože společnosti, které kdysi zapustily kořeny v Evropě, "balí kufry" a míří do Spojených států. Důvodem je souběh několika faktorů, konkrétně silná konkurence ze strany Číny, vlažná podpora ze strany EU a lákadlo USA v podobě zákona o snižování inflace (IRA), který nabízí příznivější podmínky pro zelené společnosti. Evropský solární průmysl dokonce varuje, že se nachází v existenční krizi a může brzy zkolabovat.
C:\fakepath\trader-19042024-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.04.2024 1) Po dnešní zprávě o izraelském útoku na Írán zdražují tradiční aktiva jako zlato, ropa, japonský jen, švýcarský frank a americké státní dluhopisy. Oslabují naopak asijské akcie a bitcoin. Trhy zpočátku reagovaly na eskalaci konfliktu na Blízkém východě prudce, později ale některé ztráty smazaly, protože se objevilo jen málo podrobností o útoku a íránský představitel agentuře Reuters řekl, že k žádnému raketovému útoku nedošlo.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Německá vláda zvýší odhad letošního růstu ekonomiky

19.04.2024 Německá vláda zvýší odhad letošního růstu ekonomiky na 0,3 procenta z dříve očekávaných 0,2 procenta, uvedl zdroj agentury Reuters. Pro příští rok vláda podle něj počítá, že hrubý domácí produkt (HDP) stoupne o procento. Očekávaná prognóza je součástí návrhu jarních projekcí vlády, které má ministr hospodářství Robert Habeck představit příští středu.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Ifo: Německé firmy plánují snižování investic

18.04.2024 Německé podniky hodlají v letošním roce snižovat investice. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil mnichovský ekonomický institut Ifo. Index investičních očekávání v březnu podle průzkumu klesl na minus 0,1 bodu z listopadových 1,2 bodu. Pokud se index nachází v záporném pásmu, signalizuje, že počet podniků plánujících snižování investic převažuje nad počtem firem plánujících jejich zvyšování.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Inflace v Německu v březnu zpomalila

02.04.2024 Míra inflace v Německu v březnu zpomalila na 2,2 procenta z únorové hodnoty 2,5 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Ten zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu snížila na 2,3 procenta z únorového tempa 2,7 procenta. Největší evropská ekonomika se tak už výrazně přiblížila k dvouprocentnímu cíli, který dlouhodobě doporučuje Evropská centrální banka (ECB).
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika chřadne, shodují se přední ekonomické instituty

27.03.2024 Německo v letošním roce vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) jen o 0,1 procenta. Ve společné analýze to dnes uvádí pět předních německých hospodářských institutů, které ještě loni na podzim předpovídaly na letošek růst ekonomiky o 1,3 procenta. Instituty označily německé hospodářství za chřadnoucí a dodávají, že rozvoj komplikují jak růstové, tak i strukturální problémy.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Agentura Fitch snížila odhad růstu polské ekonomiky

14.03.2024 Mezinárodní ratingová agentura Fitch snížila odhad letošního růstu polské ekonomiky na 2,2 procenta, dosud čekala 2,5 procenta. Poukázala přitom na důsledky nepříznivého vývoje ekonomiky v sousedním Německu. Na příští rok ale Fitch nadále počítá se zrychlením růstu polské ekonomiky na 3,2 procenta, informovala agentura PAP.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Průmyslová výroba v Německu překonala odhady

08.03.2024 Průmyslová výroba v Německu se po prosincovém dvouprocentním propadu v lednu meziměsíčně o jedno procento zvýšila. Ve své zprávě to dnes uvedl spolkový statistický úřad. Lednový růst průmyslové produkce navíc překonal očekávání analytiků, kteří v anketě agentury Reuters v průměru předpovídali zvýšení o 0,6 procenta.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil růstový balíček pro podporu německé ekonomiky

01.03.2024 Přední německé hospodářské svazy dnes na veletrhu v Mnichově vyzvaly spolkového kancléře Olafa Scholze k reformám a k podpoře ekonomiky, požadují mimo jiné konkurenceschopné ceny elektřiny, odbourání byrokracie, investice do infrastruktury či usnadnit získávání kvalifikovaných pracovníků. Scholz na následné tiskové konferenci s představiteli svazů prohlásil, že brzy bude přijat růstový balíček, který ale kvůli odporu konzervativní opozice musí projít změnami. Poukázal také na to, že Německo se kvůli dopadům války na Ukrajině dostalo do složité situace, kterou se díky jeho vládě daří překonávat.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Míra inflace v Německu klesla na 2,5 procenta

29.02.2024 Míra inflace v Německu v únoru zpomalila na 2,5 procenta z lednové hodnoty 2,9 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Ten zároveň uvedl, že podle metodiky výpočtu Evropské unie se inflace v Německu snížila na 2,7 procenta z lednového tempa 3,1 procenta.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Německá ekonomika letos vykáže slabý růst

21.02.2024 Německá ekonomika letos podle aktualizovaného odhadu vlády vykáže růst jen o 0,2 procenta. Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes oznámil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Za důvody zhoršení výhledu označil hospodářské dopady války na Ukrajině a také pokles světového obchodu, na kterém německá ekonomika závisí. Ještě loni v říjnu vláda čekala na letošek růst o 1,3 procenta. Výraznější oživení německé ekonomiky nastane podle Habecka až v příštím roce, kdy by se hrubý domácí produkt (HDP) mohl zvýšit o jedno procento a kdy míra inflace podle odhadu klesne na dvě procenta.
C:\fakepath\trader-16022024-52-zm.jpg

Německo dá čtyři miliardy eur na podporu ekologičtější výroby, uvádí Reuters

16.02.2024 Německá vláda podpoří energeticky náročné podniky, které přejdou na ekologickou výrobu. Podle zdrojů agentury Reuters se jim chystá poskytnout dotaci čtyři miliardy eur (bezmála 102 miliardy Kč). Je to součást snahy Německa stát se do roku 2045 klimaticky neutrální zemí.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Reuters: Německá vláda sníží odhad letošního růstu ekonomiky

14.02.2024 Německá vláda příští týden sníží odhad letošního růstu domácí ekonomiky na pouhých 0,2 procenta z 1,3 procenta předpovídaných v říjnové prognóze. Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací. Za zhoršením prognózy podle zdroje stojí mimo jiné slabší růst globální ekonomiky a problémy kolem německého rozpočtu. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\trader-26012024-49-zm.jpg

Berlín vyzval Kosovo, ať odloží plány na zavedení eura jako své jediné měny

26.01.2024 Německá vláda vyzvala Kosovo, aby odložilo plány na zavedení eura jako své jediné měny. Zdůvodňuje to obavami z dalšího zhoršení etnického napětí, protože takový krok by etnickým Srbům na severu Kosova zkomplikoval přístup k hotovosti. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg. Vláda v Srbsku varovala, že plán Kosova by od 1. února v zemi prakticky znemožnil používat srbský dinár.
C:\fakepath\svedsko-nato.jpeg

Turecký parlament schválil vstup Švédska do NATO, ratifikaci dokončí Erdogan

24.01.2024 Turecký parlament včera večer schválil vstup Švédska do Severoatlantické aliance. Přístupový dokument podle agentury Reuters nyní dostane k podpisu turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Ankara blokovala vstup severské země do vojenského paktu zhruba rok. Krok přivítal švédský premiér Ulf Kristersson. Šéf NATO Jens Stoltenberg nyní vyzval k co nejrychlejší ratifikaci švédské žádosti Maďarsko. To je posledním členem aliance, jehož parlament rozšíření NATO neschválil.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Institut Ifo zhoršil odhad letošního růstu německé ekonomiky na 0,7 procenta

24.01.2024 Německý hospodářský institut Ifo dnes znovu snížil výhled růstu německé ekonomiky. Nyní odhaduje, že největší evropská ekonomika vykáže růst hrubého domácího produktu (HDP) o 0,7 procenta, zatímco ještě v prosinci očekával růst o 0,9 procenta a v září o 1,4 procenta. Hlavní prognostik institutu Ifo Timo Wollmershäuser to zdůvodnil spolkovým rozpočtem, který podle něj znamená větší zátěž pro podniky a domácnosti a také nižší státní výdaje.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Inflace v Německu v prosinci zrychlila, za celý rok činila šest procent

04.01.2024 Míra inflace v Německu v prosinci podle metodiky Evropské unie zrychlila na 3,8 procenta z listopadového tempa 2,3 procenta. Za celý loňský rok pak meziroční tempo růstu spotřebitelských cen činilo šest procent. V předběžné zprávě to dnes oznámil Spolkový statistický úřad. Meziroční růst cen za prosinec je zhruba v souladu s odhady analytiků. Německá vláda očekávala, že inflace za loňský rok dosáhne 6,1 procenta, na letošní rok počítá se zpomalením na 2,6 procenta.
img

Forex: Německá inflace vlivem nižší srovnávací základny výrazně zrychlí

04.01.2024 Pozornost dnes bude upřena zejména na první odhad německé inflace za prosinec, který bude zítra následovat odhad za celou eurozónu. Německá inflace podle nás v meziročním harmonizovaném vyjádření zrychlila z 2,3 % na 4,0 %. Důvodem však z velké části byl čistě statistický efekt související s loňskou pomocí německé vlády domácnostem čelícím vysokým platbám za energie.
C:\fakepath\fxstreet-2023-29122023-2.png

Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023

30.12.2023 V tomto každoročně oblíbeném a již tradičním článku se podíváme na všechny klíčové události, které nejvíce ovlivňovaly světové finanční trhy. A to vše velmi přehledně uskupeno do jednotlivých měsíců a dnů – den za dnem jak události přicházely na trhy.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Institut Ifo: Německé hospodářství v příštím roce poroste výrazně pomaleji

14.12.2023 Německá ekonomika poroste v nadcházejícím roce výrazně pomaleji, než se očekávalo. Hospodářský institut Ifo v dnes zveřejněném výhledu počítá s meziročním zvýšením hrubého domácího produktu (HDP) o 0,9 procenta, ještě v září přitom vycházel z růstu o 1,4 procenta. Hlavní prognostik institutu Ifo Timo Wollmershäuser to zdůvodnil přetrvávající nejistotou a problémy v posledním čtvrtletí letošního roku. Německá vláda počítá na příští rok s růstem HDP o 1,3 procenta.
img

NAPŘÍČ TRHY

29.11.2023 Od poloviny listopadu se Německo nachází v rozpočtové krizi, poté co ústavní soud v Karlsruhe zakázal vládě převod 60 mld. euro do klimatického a transformačního fondu (KTF). Omezení výdajů přichází v tu nejméně vhodnou dobu – německá ekonomika již více než rok stagnuje a ani vyhlídky na příští rok nejsou optimistické. O to více, pokud by se německá ekonomika – vedle řady cyklických a strukturálních problémů – dostala i pod tlak nežádoucího utažení fiskální politiky.
C:\fakepath\Habeck.jpg

Německý ministr hospodářství chce pokračovat s projekty ze sporných fondů

27.11.2023 Německý ministr hospodářství Robert Habeck a představitelé spolkových zemí chtějí nehledě na rozpočtovou krizi pokračovat s projekty, které jsou financovány ze sporných fondů. Podle Habecka je to nutné k ochraně jádra německé ekonomiky a k udržení konkurenceschopnosti. Habeck rovněž řekl, že tento postoj sdílí se všemi zemskými ministry hospodářství a energetiky, odpovědi na dotaz, zda je to i postoj spolkové vlády, se ale vyhnul. Německu po verdiktu ústavního soudu chybí v klimatickém fondu 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč), nejistý je také osud dalších desítek miliard eur v hospodářském fondu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

V Německu podle studie roste počet insolvencí velkých podniků

27.11.2023 V Německu letos v důsledku slabé ekonomiky výrazně přibylo insolvencí velkých podniků, velkou měrou se na tom podílely například firmy z maloobchodního a strojírenského sektoru. Vyplývá to podle agentury DPA ze studie úvěrové pojišťovny Allianz Trade.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Německá vláda podle Scholze usilovně opravuje rozpočet pro rok 2024

24.11.2023 Německý kancléř Olaf Scholz v dnešním videoprojevu na síti X ujistil veřejnost, že spolková vláda usilovně pracuje na změnách rozpočtu na rok 2024, aby ho parlament mohl ještě letos schválit. Německo se dostalo do rozpočtové krize, když ústavní soud před týdnem rozhodl, že přesun 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč) z covidových půjček do klimatického fondu byl protizákonný, tedy neplatný. Rozsudek vyvolal pochyby o tom, zda vláda s dalšími desítkami miliard eur z mimořádných fondů hospodaří ve shodě s ústavou.
C:\fakepath\Nemecko7.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se podle institutu Ifo v listopadu zlepšila

24.11.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v listopadu proti říjnu mírně zlepšila. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, vzrostla na 87,3 bodu z říjnové hodnoty 86,9 bodu. Institut uvedl, že podniky vidí svou současnou situaci o něco lépe a že také slábne pesimismus ohledně vývoje v nadcházejících měsících.
C:\fakepath\trader-23112023-56-zm.PNG

Německo upraví letošní rozpočet dodatkem, aby zajistilo cenový strop energií

23.11.2023 Německá vláda upraví rozpočet pro letošní rok dodatkem, aby tak po verdiktu ústavního soudu zajistila financování programů, zejména pak regulovaných cen elektrické energie a plynu. Dnes to oznámil spolkový ministr financí Christian Lindner s tím, že bude nutné schválit výjimku z takzvané dluhové brzdy, která brání rychlému zadlužování. Ústavní soud před týdnem zablokoval 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč), které podle verdiktu vláda protizákonně převedla do klimatického fondu. Pochybné je také financování cenových stropů z Hospodářského stabilizačního fondu (WSF).
C:\fakepath\Německo4.jpg

Německou vládu trápí rozpočtová krize, která ohrožuje soudržnost koalice

23.11.2023 Německá vláda kancléře Olafa Scholze hledá způsob, jak v rozpočtu nahradit ztrátu 60 miliard eur (1,47 bilionu Kč), které v klimatickém fondu zablokoval ústavní soud. Cestu k řešení komplikuje výrazná nejednota vládních stran, která v německých médiích vyvolává spekulace o soudržnosti koalice. Spolkový účetní dvůr (BRH), který je nezávislým kontrolním úřadem, navíc poukazuje na to, že pochybné je i financování Hospodářského stabilizačního fondu (WSF). Nejistota tak visí nad dalšími desítkami miliard eur.
img

Ranní okénko - Vychází PMI v Německu a eurozóně

23.11.2023 Dnešní den bude ve znamení indexu nákupních manažerů (PMI), kdy se dozvíme listopadový výsledek jak z Německa, tak z celé eurozóny. V případě našeho západního souseda se očekává, že dojde ke zlepšení situace ve zpracovatelském sektoru i v sektoru služeb. Ale stále zůstanou pod hraniční hodnotou 50, kdy zvláště zpracovatelský průmysl se stále potýká s velmi utlumenou poptávkou, mimo jiné v souvislosti s mnohem pomalejším oživením čínské ekonomiky. I to je jeden z důvodů, proč spolková vláda chce podpořit německý průmysl snížením daně z kWh u elektrické energie na minimum povolené Evropskou komisí (na 0,05 centu eur).
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německo čeká další špatné čtvrtletí, pak náročné oživení, uvedla centrální banka

20.11.2023 Německá ekonomika v tomto čtvrtletí pravděpodobně opět klesne a její oživení bude obtížné, uvedla dnes ve své měsíční zprávě německá centrální banka. Zmínila zároveň známky zlepšení na začátku příštího roku. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
img

Německý ústavní soud zarazil plán Scholzova kabinetu utratit v přepočtu 1500 miliard korun za boj s klimatem

17.11.2023 Německo je příliš malým emitentem, aby mohlo globální klima ovlivnit, takže soud budoucí generace Němců rozumně chrání před sobeckým zadlužováním generací současnou.
img

Pokud je Česko „nemocným mužem Evropy“, pak se ale nakazilo od Německa. Německo zdražuje energie Němcům i Čechům – Němci jsou ale bohatší a s energiemi jim nadále bude pomáhat vláda

13.11.2023 Česko je podle německého listu Die Welt „nemocným mužem Evropy“. Alespoň tedy z ekonomického hlediska. Jako jediný ze států EU se dosud makroekonomicky nezotavilo z pandemie. Právě Německo ale na tom není zase o tolik lépe a vlastně na nepříznivém stavu českého hospodářství nese zásadní podíl.
img

Německo, Polsko i Slovensko budou na rozdíl od Česka v roce 2024 ulevovat lidem od drahých energií, zvažují i využití výnosu z povolenek – to podle české vlády nejde. Přitom všechny tři dané země jsou zadluženější než Česko

10.11.2023 Německo, Polsko i Slovensko budou i v příštím roce ulevovat lidem a firmám od drahých energií. Česko ale žádnou pomoc nechystá. To jeho firmy a podniky může dostat do konkurenční nevýhody.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá vláda kvůli vysokým cenám elektřiny podpoří průmyslové podniky

09.11.2023 Německá vláda kvůli vysokým cenám elektřiny podpoří průmyslové podniky, dohodla se kvůli tomu na pětiletém balíku opatření. Kancléř Olaf Scholz dnes řekl, že firmy jen příští rok pocítí úlevu až 12 miliard eur (přes 295 miliard Kč). Opatření jsou financována v rámci takzvané dluhové brzdy, uvedl ministr financí Christian Lindner.
img

Volkswagen končí s náborem nových zaměstnanců. Je v kleštích drahých energií a tuhých zelených regulací EU, které více než klimatu pomáhají Pekingu

04.11.2023 Německá automobilka Volkswagen pozastavuje nábor nových zaměstnanců. Zatím ani nestanovila, do kdy má opatření trvat. Jedná se o další viditelný příznak, že německý, ba evropský autoprůmysl čelí závažné ztrátě konkurenceschopnosti.
img

Česká ekonomika se zasekla

31.10.2023 „Oživení české ekonomiky se opět odkládá. Podle prvního odhadu Českého statistického úřadu hrubý domácí produkt (HDP) ve třetím čtvrtletí poklesl mezičtvrtletně o 0,3 % a meziročně o 0,6 %. Ve druhém čtvrtletí HDP mezičtvrtletně stagnoval a meziročně se snížil o 0,6 %. Česká ekonomika tak stále nedosahuje předcovidového výkonu. Pokles ve třetím čtvrtletí však nebyl žádným překvapením – problémy českého průmyslu jsou dlouhodobé a růstový impuls od něj čekat nemůžeme.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí klesla mírněji, než se očekávalo

30.10.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa se ve třetím čtvrtletí snížil o 0,1 procenta proti předchozím třem měsícům. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad ve svém rychlém odhadu. Hospodářskou aktivitu v Německu brzdí mimo jiné vysoké úrokové sazby a slabší kupní síla obyvatel v důsledku inflace. Pokles německé ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl nicméně mírnější, než očekávali analytici. Ti v anketě agentury Reuters předpovídali, že HDP se sníží o 0,3 procenta.
C:\fakepath\Nemecko6.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu podle institutu Ifo zlepšila

25.10.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v říjnu proti září mírně zlepšila. Hodnota indexu, který sestavuje ekonomický institut Ifo, vzrostla na 86,9 bodu ze zářijových 85,8 bodu. Institut uvedl, že pesimismus podnikatelů slábne a že na obzoru vidí záblesk zlepšení hospodářské situace.
img

Důvěra v ekonomiku je jak na houpačce

24.10.2023 „Klesající inflace a zpomalení propadu průmyslové výroby přispěly k růstu důvěry v českou ekonomiku. V říjnovém měření Českého statistického úřadu se souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně zvýšil o 3,6 bodu na hodnotu 92,8. Důvěra v budoucí vývoj ekonomiky posílila jak u podnikatelů, tak u spotřebitelů. Vývoj tohoto indikátoru ekonomického sentimentu je však letos značně volatilní - v září se například dostal na nejnižší úroveň od března 2021. Bylo by tedy předčasné interpretovat říjnové zvýšení jako zásadní obrat v důvěře v naši ekonomickou budoucnost. Tvrdá data totiž zatím optimismem nehýří.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Bundesbank: Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí zřejmě mírně klesla

23.10.2023 Německá ekonomika ve třetím čtvrtletí pravděpodobně mírně klesla. Hospodářskou aktivitu brzdí řada faktorů, včetně slabé domácí i zahraniční poptávky a vysokých úrokových sazeb. Uvedla to dnes německá centrální banka ve své měsíční zprávě o ekonomickém vývoji.
C:\fakepath\trader-11102023-43-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.10.2023 1) V New Yorku se dnes začne na burze obchodovat s akciemi německého výrobce obuvi Birkenstock. Primární veřejná nabídka akcií (IPO) ve Spojených státech firmu ohodnotila na 9,3 miliardy dolarů (215,5 miliardy Kč), což je podle BBC dvojnásobek hodnoty, kterou měla před necelými třemi lety. Obchodovat se bude pod symbolem "BIRK".
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá vláda v letošním roce očekává propad HDP o 0,4 procenta

11.10.2023 Německá vláda už pro letošní rok nepočítá s hospodářským růstem, nově naopak čeká propad hrubého domácího produktu o 0,4 procenta. Dnes to na tiskové konferenci prohlásil ministr hospodářství Robert Habeck, který za důvody zhoršených očekávání označil následky ruské invaze na Ukrajinu. Podle nově zveřejněného výhledu se Německo vrátí k růstu v nadcházejícím roce, kdy by se HDP měl zvýšit o 1,3 procenta. Inflace letos dosáhne 6,1 procenta, v roce 2024 ale tempo růstu spotřebitelských cen zpomalí na 2,6 procenta, dodal Habeck.
C:\fakepath\trader-06102023-38-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.10.2023 1) Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) vyšetřuje Elona Muska kvůli jeho loňskému převzetí firmy Twitter (nyní X). Napsala to dnes agentura Reuters, podle níž jde především o to, jestli Musk neporušil federální zákony o cenných papírech, když Twitter za 44 miliard dolarů (bilion Kč) koupil.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Reuters: Německá vláda letos čeká pokles ekonomiky o 0,4 procenta

06.10.2023 Německá vláda ve svém podzimním výhledu předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se letos sníží o 0,4 procenta. Agentuře Reuters to dnes řekl zdroj obeznámený s výhledem, který má ministr hospodářství Robert Habeck představit příští týden ve středu. V předchozím jarním výhledu vláda předpověděla, že HDP se letos o 0,4 procenta zvýší.
img

Německá vláda čelí ostré kritice, že dělá „poslíčka“ Rusku. Plyn ze Sibiře totiž Scholzův kabinet plánuje vézt do Indie

22.09.2023 Německá vláda kancléře Scholze nyní čelí zostřené kritice kvůli svému zamýšlenému obchodování s ruským zkapalněným plynem. I když v obchodech s ním figuruje jen jako prostředník a jako svého druhu „poslíček“.
C:\fakepath\Nemecko_a_Cina.jpg

Německé investice v Číně v pololetí klesly z loňského rekordu

20.09.2023 Přímé investice Německa v Číně se v první polovině letošního roku snížily na 10,31 miliardy eur (251,5 miliardy Kč) z loňských 12 miliard eur, což byl rekord. Jejich podíl na celkových investicích Německa v zahraničí se však zvýšil, protože celkové přímé investice klesly na 63 miliard eur z loňských 104 miliard eur. Vyplývá to z analýzy, kterou od institutu IW získala agentura Reuters.
img

Německo se topí ve své nezvládnuté energetické přeměně, teď se s sebou snaží stáhnout i Francii. Berlín se bojí, že mu jinak budou firmy utíkat za levnější elektřinou i do Francie

18.09.2023 Německo je stále nervóznější ze své historické energetické přeměny, takzvané Energiewende. Ta už má hmatatelné výsledky, jež zejména pro německý průmysl nejsou vůbec příznivé. Například za poslední dva roky i taková Francie přilákala o 50 procent přímých zahraničních investic více než Německo. Takřka třetina podniků německého zpracovatelského průmyslu vážně zvažuje či již uskutečňuje odchod ze země. Německu tak hrozí deindustrializace jako nikdy v dějinách. Jedním z míst, kam se německé podniky mohou uchýlit, je „odvěký rival“ Francie. Tomu se nyní Berlín snaží zabránit.
img

Německu i Česku hrozí deindustrializace. S vládou kancléře Scholze není spokojeno 80 procent Němců, na výraz „energetická přeměna“ jsou alergičtí

17.09.2023 O Německu se už opět, po letech, hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. V ekonomických problémech je ale celý starý kontinent. Bezprostředně jej ničí zejména důsledky války na Ukrajině, včetně energetické drahoty, které výrazně snižují globální konkurenceschopnost nejen německých firem a podniků. Má to zásadní dopad už i na náladu Němců. Hned 79 procent z nich není s vládou kancléře Scholze spokojeno, vyplývá z aktuálního průzkumu ARD. Už jsou alergičtí na výraz „energetická přeměna“ a Scholzovi spolustraníci kancléři doporučují se jeho užití na veřejnost zcela vystříhat.
img

Balíček zdraží nájmy zemědělcům, přihraje peníze řetězcům. Aneb jak konsolidační balíček ovlivní ceny potravin

13.09.2023 Připravovaný konsolidační balíček promluví také do cen potravin. Jeho tvůrci se sice zaklínají tím, že povede ke zlevnění potravin, o čemž minulý týden řetězce ujišťovaly i premiéra. Nedávná zkušenost z Finska nebo Německa ale hovoří spíše proti nim. Naopak, balíček může vytvořit tlak na zdražení potravin, neboť zdraží nájem z půdy zemědělcům.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz před poslanci vyzval k urychlení tempa modernizace Německa

06.09.2023 Německý kancléř Olaf Scholz dnes ve Spolkovém sněmu vyzval k urychlení tempa modernizace Německa. Ve všeobecné rozpravě k návrhu rozpočtu na příští rok vybídl koalici, opozici, spolkové země a obce k navržení příslušných opatření. Sociálnědemokratický kancléř (SPD) podle agentur DPA hovořil například o zjednodušení byrokratických povolovacích řízení či posílení digitalizace státní správy. Lídr konzervativní opozice (CDU/CSU) Friedrich Merz však vládě vytkl, že i návrh státního rozpočtu na příští rok je vzhledem k přelomové době málo ambiciózní.
C:\fakepath\trader-30082023-35-zm.png

Berlín schválil balíček daňových úlev za 32 mld. eur na restart ekonomiky

30.08.2023 Německá vláda dnes schválila čtyřletý balíček daňových úlev pro firmy za 32 miliard eur (770,4 miliardy Kč), který má znovu nastartovat růst tamní slábnoucí ekonomiky. Informovala o tom agentura Reuters. Balíček zahrnuje dotace na pokrytí 15 procent nákladů na ekologické investice společností. Kancléř Olaf Scholz zdůraznil, že vláda si musí dát pozor, aby její stimulační opatření nepodnítila inflaci. Německo je největší ekonomikou v Evropě a největším obchodním partnerem České republiky.
C:\fakepath\trader-29082023-47-zm.jpg

Německá vláda na výjezdním zasedání jedná o oživení hospodářství a o vztazích

29.08.2023 Nastartovat německé hospodářství bude hlavním tématem dvoudenního výjezdního zasedání vlády spolkového kancléře Olafa Scholze, které dnes začalo na braniborském zámku Meseberg. Scholz novinářům na úvod setkání řekl, že je potřeba pokročit v digitalizaci a odbourávání byrokracie. Ministři budou mít na zámku také příležitost k urovnání vzájemných sporů, které se k nelibosti kancléře dostávají s podrobnostmi na veřejnost. Scholz k tomu dnes řekl, že komunikační strategii je rovněž třeba zlepšit.
img

Třetina německého průmyslu zvažuje odchod do zahraničí, kvůli vysokým cenám energií. Hrozba deindustrializace Německa – a tím pádem i Česka – nikdy nebyla vyšší

29.08.2023 Německé firmy a podniky ve vzrůstající míře omezují své investice na domácí půdě a zvažují, či již uskutečňují odchod do zahraničí. Důvodem jsou vysoké ceny energií, které decimují nejen německou, ale i mnohé další evropské ekonomiky.
img

Nízká nezaměstnanost je koulí na noze oživení české ekonomiky

12.07.2023 „Nezaměstnanost v České republice další měsíc v řadě klesá – v červnu se snížila na 3,4 % z květnových 3,5 %. V rámci EU máme tak dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti. Pro českou ekonomiku to však vůbec není dobrá zpráva. Její kondice totiž není nijak valná. V prvním čtvrtletí byl růst české ekonomiky měřený HDP nulový a meziročně zaznamenal HDP poprvé od prvního čtvrtletí 2021 pokles, a to o 0,4 %. Situace, kdy HDP padá, nezaměstnanost se neustále snižuje a počet volných pracovních míst poptávaných zaměstnavateli roste, je koulí na noze oživení české ekonomiky a udržitelnosti její konkurenceschopnosti a podnikání českých firem.
C:\fakepath\nemecko.jpg

ZEW: Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se zhoršila

11.07.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v červenci klesla. V dnešní zprávě to uvedl německý hospodářský institut ZEW. Index důvěry se meziměsíčně snížil o 6,2 bodu na minus 14,7 bodu.
img

Nemoc českého průmyslu - pokles zakázek - již přešla do chronické fáze

07.07.2023 „I když průmyslová produkce v květnu meziročně vzrostla o 1,4 %, neznamená to patrně nijak zásadní zlom v poněkud chmurných vyhlídkách české ekonomiky. K růstu jí pomohl v květnu tradičně jen sektor automobilové výroby, zatímco v ostatních odvětvích produkce meziročně klesala. Z pohledu budoucího vývoje je však důležitější další, dnes Českým statistickým úřadem zveřejněný indikátor, kterým je hodnota nových zakázek. Ta v květnu meziročně klesla o 4,4 %, což je nejvíce od léta 2020. Zdá se, že tato nemoc českého průmyslu již přešla do chronické fáze.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Průmyslová výroba v Německu v květnu nečekaně klesla o 0,2 procenta

07.07.2023 Průmyslová výroba v Německu se v květnu ve srovnání s předchozím měsícem nečekaně snížila o 0,2 procenta. V dubnu se naopak zvýšila o 0,3 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Podle analytiků zpráva naznačuje, že rychlé oživení německé ekonomiky je méně pravděpodobné.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Objem zakázek německého průmyslu v květnu díky dopravním prostředkům silně rostl

06.07.2023 Objem zakázek německého průmyslu v květnu vzrostl ve srovnání s předchozím měsícem o 6,4 procenta. Růst byl mnohem vyšší, než se čekalo, díky rozsáhlým objednávkám v kategorii ostatních dopravních prostředků, která zahrnuje lodě, letadla a vojenská vozidla. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Analytici však varují, že kromě výjimečných nákupů v odvětví ostatních dopravních prostředků zůstává průmysl pod vážným tlakem.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá vláda schválila návrh rozpočtu, Lindner ho označil za návrat k realitě

05.07.2023 Německá vláda dnes schválila návrh rozpočtu na příští rok, počítá v něm s výdaji 445,7 miliardy eur (10,6 bilionu Kč) a s novým zadlužením v objemu 16,6 miliardy eur (394 miliard Kč). Na dnešní tiskové konferenci to oznámil spolkový ministr financí Christian Lindner, podle kterého se hospodaření po letech rychlého zadlužování vrací k fiskální realitě. Poznamenal, že i přes složitou ekonomickou situaci se rozpočet obejde bez zvyšování daní a zároveň umožní rekordní investice.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá vláda bude schvalovat návrh rozpočtu na příští rok

05.07.2023 Německá vláda dnes bude rozhodovat o rozpočtu na rok 2024, který následně veřejnosti představí ministr financí Christian Lindner. Návrh rozpočtu počítá s novými dluhy v objemu 16,6 miliardy eur (394 miliard Kč), což je asi o 30 miliard eur (712 miliard Kč) méně, než je plánováno na letošní rok. Současně s návrhem rozpočtu na příští rok chce vláda schválit i finanční plán do roku 2027.
img

WSJ: Meta se ve čtvrtek chystá spustit síť Threads, která má konkurovat twitteru

04.07.2023 Americká internetová společnost Meta, která vlastní facebook či instagram, se ve čtvrtek chystá spustit textovou sociální síť Threads, která má konkurovat twitteru. Informoval o tom server listu Wall Street Journal (WSJ), podle něhož by se Threads mohl stát silným soupeřem twitteru.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

GEI: Schopnost Německa přilákat investice se znepokojivě zhoršuje

29.06.2023 Schopnost Německa přilákat investice se v loňském roce "znepokojivě" zhoršila. Příliv přímých zahraničních investic do Německa činil pouze 10,5 miliardy eur (zhruba 250 miliard Kč), zatímco jejich odliv přesáhl 135 miliard eur (přes tři biliony Kč). Rozdíl mezi odlivem a přílivem investic tak dosáhl rekordní úrovně. Podle listu Financial Times na to upozornil Německý ekonomický institut (GEI) na základě údajů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

GfK: Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku po osmi měsících růstu klesla

28.06.2023 Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku kvůli obavám z dalšího zvyšování cen a recese klesla po osmi měsících nepřerušeného růstu. Snižují se především očekávání ohledně příjmů a růstu ekonomiky. Index spotřebitelské nálady institutu GfK na červenec se snížil na minus 25,4 bodu z mírně revidovaných minus 24,4 bodu v červnu. To je slabší hodnota, než odhadovali analytici oslovení agenturou Reuters, kteří očekávali hodnotu minus 23 bodu. Norimberský institut o tom dnes informoval v tiskové zprávě.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se v červnu podle Ifo dále výrazně zhoršila

26.06.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu po květnovém propadu ještě více zhoršila. Dnes to uvedl mnichovský ekonomický institut Ifo, podle kterého se německé hospodářství dostává do složité situace.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Německá ekonomika se letos propadne výrazně více, a to o 0,4 procenta

21.06.2023 Německá ekonomika se letos propadne o 0,4 procenta, v nadcházejícím roce ale vykáže růst o 1,5 procenta. V dnes zveřejněném výhledu to oznámil hospodářský institut Ifo, který ještě na jaře očekával pro letošní rok pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,1 procenta. Za důvody výrazně horších očekávání označil hlavní prognostik Ifo Timo Wollmershäuser mimo jiné pokles soukromé spotřeby, snižování stavebních investic a obecně pomalejší zotavování německého hospodářství. Pro letošek Ifo předpovídá inflaci podle metodiky Evropské unie na 5,5 procenta.
img

Intel investuje do továrny na čipy v německém Magdeburku přes 30 miliard eur

19.06.2023 Americká společnost Intel investuje do továrny na čipy v německém Magdeburku přes 30 miliard eur (713 miliard Kč). Firma to oznámila v prohlášení po podpisu dohody o společném záměru s německou vládou. Ta podle dřívějších informací ekonomických médií podpoří výstavbu zhruba deseti miliardami eur (asi 238 miliard Kč). Prohlášení přesnou výši podpory nezmiňuje, konkrétní sumu německá vláda zatím oficiálně neoznámila. Intel uvedl, že produkce polovodičů začne v rozmezí čtyř až pěti let. Nezbytný je ale souhlas Evropské komise s německou státní podporou.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Institut RWI letos čeká pokles německé ekonomiky, v březnu počítal s růstem

15.06.2023 Výzkumný institut RWI snížil odhad vývoje německé ekonomiky. V březnu ještě počítal s růstem o 0,2 procenta, nyní ale odhaduje, že letos hrubý domácí produkt (HDP) o 0,3 procenta klesne. Institut to uvedl ve svém dnešním sdělení. Na příští rok naopak očekává silnější růst než dříve, a to dvě procenta místo původně uváděných 1,8 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německo podle ministra financí dá v příštím roce na armádu dvě procenta HDP

14.06.2023 Německo v roce 2024 splní závazek členů Severoatlantické aliance vydávat na obranu nejméně dvě procenta hrubého domácího produktu (HDP). Dnes to na tiskové konferenci prohlásil spolkový ministr financí Christian Lindner. Německá vláda kancléře Olafa Scholze dnes schválila národní bezpečnostní strategii, která s dodržováním aliančního cíle dvou procent HDP počítá ve víceletém průměru.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Německá vláda kancléře Scholze představí národní bezpečnostní strategii

14.06.2023 Německá vláda kancléře Olafa Scholze chce dnes schválit a veřejnosti představit národní bezpečnostní strategii. Dokument se věnuje vnějším i vnitřním hrozbám, vojenským rizikům, kybernetické bezpečnosti, citlivosti infrastruktury a také ochraně klimatu. Ve čtvrtek pak budou o strategii debatovat poslanci Spolkového sněmu.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

ZEW: Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se mírně zvýšila

13.06.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v červnu mírně zvýšila. V dnešní zúrávě to uvedl německý hospodářský institut ZEW, který minulý měsíc varoval před recesí. Index důvěry se meziměsíčně zvýšil o 2,2 bodu na minus 8,5 bodu. Analytici čekali pokles na minus 13,5 bodu. Do záporného pásma se hodnota vrátila minulý měsíc poprvé od prosince.
C:\fakepath\trader-12062023-38-zm.jpg

Německá vláda si chce vyplatit protiinflační prémii, vyvolává to kritiku

12.06.2023 Německá vláda kancléře Olafa Scholze čelí kritice za to, že si chce vyplatit protiinflační prémii ve výši 3000 eur (71.300 Kč). Protiinflační prémie, která nepodléhá daním a ani zdravotním a sociálním odvodům, je jedním z opatření vlády, jak zaměstnancům ulevit od zdražování. Nárok na ni ale nemá každý, neboť její udělení je na dobrovolném rozhodnutí zaměstnavatelů.
C:\fakepath\prumysl.jpg

Průmyslová výroba v Německu v dubnu stoupla o 0,3 procenta, čekal se vyšší růst

07.06.2023 Průmyslová výroba v Německu se v dubnu meziměsíčně zvýšila o 0,3 procenta, zatímco v březnu o 2,1 procenta klesla, oznámil dnes německý statistický úřad. Je to slabší růst, než se čekalo. Statistika tak po pondělní zprávě o nečekaném poklesu zakázek německého průmyslu přispívá k chmurnému výhledu německé ekonomiky, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Objem zakázek německého průmyslu se v dubnu nečekaně snížil

06.06.2023 Objem zakázek německého průmyslu se v dubnu nečekaně snížil. Ve srovnání s předchozím měsícem klesl o 0,4 procenta, zatímco analytici čekali růst, v průměru asi o tři procenta. Za horším vývojem jsou hlavně velké objednávky, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Pokles objemu zakázek zhoršuje vyhlídky největší evropské ekonomiky, která v zimě zažila první recesi od pandemie.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Inflace v Německu podle unijní metodiky v květnu klesla na 6,3 procenta

31.05.2023 Míra inflace v Německu v květnu podle metodiky Evropské unie prudce klesla, dostala se meziročně na 6,3 procenta z dubnových 7,6 procenta. Dnes to v předběžné zprávě oznámil Spolkový statistický úřad. Růst spotřebitelských cen se tak dostal na nejnižší úroveň za poslední rok. Podle domácí metodiky pak meziroční míra inflace klesla na 6,1 procenta z dubnových 7,2 procenta.
img

Euro zažívá další neúspěchy

26.05.2023 Německá vláda ještě v lednu možnost recese vyloučila, ale propad německého HDP zvyšuje hrozbu recese. Slabá spotřebitelská aktivita a škrty ve vládních výdajích vedly v prvním čtvrtletí k poklesu německého HDP o 0,3 %. S 0,5% poklesem od října do prosince přišla první recese od konce pandemie. Tato okolnost zasadila EUR/USD těžkou ránu.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika se v prvním čtvrtletí propadla do recese

25.05.2023 Německá ekonomika se v prvním letošním čtvrtletí propadla do recese. Podle zpřesněných údajů se hrubý domácí produkt (HDP) ve srovnání s předchozími třemi měsíci snížil o 0,3 procenta, uvedl dnes spolkový statistický úřad Destatis. Původně statistici uváděli, že růst v prvním čtvrtletí stagnoval.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika se podle centrální banky ve druhém čtvrtletí vrátí k růstu

24.05.2023 Německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí vrátí k růstu, jeho tempo však bude pouze mírné. Předpověděla to dnes německá centrální banka ve své měsíční zprávě o hospodářském vývoji. Německý průmysl by měl podle zprávy dál oživovat. Banka nicméně počítá se stagnací spotřeby domácností a s poklesem ve stavebnictví.
C:\fakepath\nemecko.jpg

Podnikatelská nálada v Německu se podle Ifo v květnu výrazně zhoršila

24.05.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v květnu po šesti měsících růstu výrazně zhoršila. Dnes to oznámil mnichovský ekonomický institut Ifo. Ten uvedl, že podniky jsou méně spokojeny se současným stavem a mají rovněž pesimistická očekávání pro nadcházející měsíce.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

DIHK: Největším rizikem pro firmy v SRN zůstávají vysoké ceny energie a surovin

23.05.2023 Německé firmy nadále považují za největší riziko pro své podnikání vysoké ceny energie a surovin. Jejich obavy však v tomto směru polevují, čím dál více je naopak trápí nedostatek pracovních sil a růst mzdových nákladů. Vyplývá to z výsledků průzkumu Německé průmyslové a obchodní komory (DIHK).
C:\fakepath\nemecko.jpg

ZEW: Důvěra v německou ekonomiku dál klesá, hrozí mírná recese

16.05.2023 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku v květnu třetí měsíc za sebou klesla. V dnešní zprávě to uvedl německý hospodářský institut ZEW. Německu nyní podle něj hrozí mírná recese. Index důvěry se meziměsíčně snížil o 14,8 bodu na minus 10,7 bodu. Poprvé od prosince se tak vrátil do záporného pásma.
C:\fakepath\trader-08052023-29-zm.jpg

OECD: Německá ekonomika se bude příští rok zotavovat pomaleji, než se očekávalo

08.05.2023 Německá ekonomika se bude v příštím roce zotavovat pomaleji, než se předpokládalo, uvedla dnes v tiskové zprávě Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Hrubý domácí produkt (HDP) největší evropské ekonomiky se podle výhledu OECD letos zvýší o 0,3 procenta a v roce 2024 o 1,3 procenta. Zatímco prognóza pro letošní rok zůstává beze změny, v případě příštího roku organizace v březnu odhadovala růst o 1,7 procenta. Snížení výhledu OECD přičetla růstu výdajů na ekologičtější infrastrukturu.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu v dubnu podle unijní metodiky klesla na 7,6 procenta

28.04.2023 Meziroční růst spotřebitelských cen v Německu v dubnu zpomalil na 7,6 procenta z březnového tempa 7,8 procenta. Vyplývá to z předběžných údajů harmonizovaných s metodikou výpočtu Evropské unie, které dnes zveřejnil Spolkový statistický úřad. Podle domácí metodiky míra inflace v Německu v dubnu klesla na 7,2 procenta z březnových 7,4 procenta.
C:\fakepath\Německo4.jpg

Německá ekonomika v prvním čtvrtletí podle statistiků stagnovala

28.04.2023 Hrubý domácí produkt (HDP) Německa v prvním čtvrtletí proti předchozímu kvartálu stagnoval. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl Spolkový statistický úřad, který vychází se sezonně, cenově a kalendářně očištěných dat. Německá ekonomika se tak nevrátila k mírnému růstu, jak se očekávalo. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku podle zpřesněných dat mezičtvrtletně klesla o 0,5 procenta, dosud se uváděl pokles o desetinu procentního bodu mírnější. Na letošní rok německá vláda odhaduje růst ekonomiky o 0,4 procenta.
C:\fakepath\trader-27042023-39-zm.png

Ifo: Vlna zdražování v Německu je za vrcholem, pokles inflace ale bude pomalý

27.04.2023 Vlna zdražování v Německu již dosáhla svého vrcholu, zvyšování cen v příštích měsících plánuje čím dál méně německých podniků. Inflace se však bude snižovat jen velmi pomalu. Uvedl to dnes mnichovský ekonomický institut Ifo na základě svého průzkumu mezi německými podniky.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá vláda aktualizuje hospodářský výhled, očekává se větší růst HDP

26.04.2023 Německá vláda dnes zveřejní aktualizovaný hospodářský výhled. Očekává se, že zvýší odhad letošního růstu hrubého domácího produktu (HDP) na 0,4 procenta z 0,2 procenta předpovídaných v lednové prognóze.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Ifo: Nálada mezi německými exportéry je nejlepší od začátku války na Ukrajině

26.04.2023 Nálada mezi německými exportéry se v dubnu dostala na nejlepší úroveň od zahájení ruského útoku na Ukrajinu. Výrazně se zlepšila například exportní očekávání v automobilovém průmyslu. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky včera zveřejnil mnichovský výzkumný institut Ifo.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika se v 1. čtvrtletí podle centrální banky zřejmě vrátila k růstu

24.04.2023 Německá ekonomika se v letošním prvním čtvrtletí pravděpodobně vrátila k růstu, a to díky oživení průmyslové výroby. Ve své pravidelné měsíční zprávě to dnes uvedla německá centrální banka. Německo by se tak vyhnulo takzvané technické recesi, která se definuje jako nejméně dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se lepší, ekonomice ale chybí dynamika

24.04.2023 Podnikatelská nálada v Německu se v dubnu stejně jako v předchozích pěti měsících zlepšovala. Dnes to oznámil mnichovský institut Ifo, podle kterého se obavy německých podniků sice zmírňují, ekonomice ale stále chybí dynamika.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-23042023-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (24.4.2023)

24.04.2023 Minulý týden byl úspěšný na obchody podle mého týdenního komentáře. Dočkali jsme se prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž došlo k aktivaci short (sell) obchodu, který podle mého očekávání pokračoval v poklesu a dostal se do mého cíle, kde byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
C:\fakepath\Německo-euro.jpg

Německá vláda podle zdrojů Reuters zvýší odhad letošního růstu domácí ekonomiky

20.04.2023 Německá vláda zvýší odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 0,4 procenta z 0,2 procenta předpovídaných v lednové prognóze. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje obeznámené se situací. Odhad hospodářského růstu na příští rok podle nich vláda naopak mírně sníží, a to na 1,6 z dosavadních 1,8 procenta.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Obchod s Ruskem | Německé ministerstvo hospodářství | Autopůjčovna Hertz | Obchodní pásmo | Odhad vývoje ekonomiky | Německý regulátor | Aktualizovaný výhled | Měsíčník finančních trhů | Propad ekonomiky | Hospodářská situace | Zpomalení čínské ekonomiky | FCF | Česká vláda | Uvolněné měnové politiky | Největší ruská banka | Realitní trh | Marshallův plán | Powercell Sweden | Hlava a ramena | Prostor k růstu | ChatGPT | Jak fungují akcie | Mediální magnát Rupert Murdoch | Přerušení dodávek zemního plynu | Výplach | 500 Plus | Světové organizace | Nexi | Ontario Teachers | Cap | Hodnota společnosti | Zvolení Joe Bidena | Zvyšování cen | Výnosy dluhopisů | Globální veřejný dluh | Německá míra nezaměstnanosti | Ekonomické následky | Nezávislost na Srbsku | Skandinávské aerolinky | Války | Arbitráž proti Gazpromu | Opětovný pokles | Lithium | Aktualizované údaje | Joe Biden | Rozhodnutí britské vlády | Spuštění fondu | Vývoj | Týdenní makrokalendář | Společnost Fortum | Češi | Dolarový index DXY | AUD/USD | Allwyn | Americká společnost Nvidia | Budapešť | Australská centrální banka | Allianz | Panevropský index | Friedrich Merz | Globální růst | Skupina Colt | IW | Portugalský ministr financí | Obava z recese | Zveřejněné údaje | Investice do marihuany | BLDP | Zdražovat | Analýza akcie | DPH | Americká automobilka | EUR | Německé hospodářské svazy | Opoziční politici | Michal Stupavský, CFA | Akcie BHP | Spotřebitelské výdaje | Norwegian Air Shuttle | Bundesbank | Marcel Fratzscher | Úvěrový trh | Zasedání vlády | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Global Insight | Institut IHS | Nedostatek čipů | Kalifornie | Srbská komunita | Finanční ústav | Zvyšování cen energií | Yandex | Salesforce | Automobilový sektor | Prodej zboží | Digitální převody peněz | Dnešní obchodování | XOM | Švédské úřady | Výkyvy | Itálie | CIC | Stoxx | Inflace v Německu v prosinci | Výhled růstu HDP | Čínské firmy | Cena emisních povolenek v EU | Epidemická situace | PEPP | Obchodní deficit | Magnát Rupert Murdoch | Obilí z Ukrajiny | Akcie firmy | Texas | První den obchodování | Institut Prognos | Finanční aktiva | Společnost Avast | Údaj o HDP | Mega Millions | Očekávání | Korelace | Finanční injekce | Oživení ekonomiky | Možnosti obchodování | Inflace v září | Britská letecká společnost | Deutsche Bundesbank | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Aktuální kurzy měn | Poslanci | Státy eurozóny | T-Mobile | Zpráva z Německa | Světové ceny potravin | Cena severomořské ropy | Volatilní | Galapagos | Tlak na Rusko | Pokles hospodářství | Eemshaven | Novo | Brand Finance | Edelman | Londýnské burzy | Filantrop | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Novartis | Terminály na LNG | FAA | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Společnost Ryanair | Roční míra inflace | Evropská komise | Gazprom Germania | Německý Spolkový sněm | Pro investory | Souhrnný indikátor | Plynovod Nord Stream 2 | Aramco | Swiss | Investice | Czech Media Invest | Uranové akcie | Britská centrální banka | US Bancorp | DXY | Německý automobilový koncern | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | Sefe | Potenciál | Diverzifikace | Globální dluhopisové trhy | Allianz Trade | Mezinárodní ratingová agentura | Finanční produkty | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Japonské firmy | Továrny na čipy | Oslabování měny | Ekonomické dopady koronaviru | Česká měna dnes | Pokles cen energií | Nejdůležitější ekonomické události | Technologie blockchain | Bankovní společnost | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | Škoda Auto | Nejhorší krize | ADP report | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Zisk před zdaněním | Obchodní pravidla | Pojišťovna Generali | Úspěšnost strategie | Lokální finanční trhy | Invaze na Ukrajinu | Susannah Streeterová | Prognózy | Britská libra | Schopnost Německa | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Výkonný ředitel | Severoirský protokol | Broadcom | E.ON | Francouzské energetické společnosti | Odklad splátek | Levice | Experti | Produkce energie | Německý parlament | LSEG | Veřejný dluh Británie | Veřejná nabídka akcií (IPO) | Futures kontrakt | Chování | Rekord | Nižší sazby | Přeshraniční platby | Raiffeisenbank | Shazování peněz z vrtulníku | Viterra | Nezávislost | Bitcoiny | Biotechnologické akcie | Růst podnikatelské aktivity v eurozóně | Zastropování ceny | Bankovní skupina | Člen bankovní rady ČNB | Stop-Loss | Návrh zákona | Evropské měny | Nákupy aktiv | Eric Schweitzer | Kryptoměna Bitcoin | Zvýšení minimální mzdy | Moody's Investors Service | Bidenova administrativa | Graf EURUSD | Společnost Apple | Černé labutě | IHS | Uvolňování měnové politiky | Účely primární veřejné nabídky | Asijské trhy | Ukrnafta | Obchodní seance | Nejlepší biotechnologické akcie | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | PiS | Bruno Le Maire | Bruegel | Index ekonomické nálady | General Electric | Rozpočtové deficity vlád | Německý ekonomický institut | Mediální magnát | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Javier Milei | Von der Leyenová | Ústřední zpravodajská služba (CIA) | ERSTE (RBAG.CZ) | PKN Orlen | Deficit rozpočtu USA | Die Welt | Americká kosmetická společnost | Digitální aktiva | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Bezpečný přístav | Český průmysl | Americký soud | General Motors (GM) | Současná cena | Wolters Kluwer | Spotový trh | Konkurenti | Price Action | Americký Federální úřad pro letectví (FAA) | Akcie společnosti | ETH | Agentura AFP | Index spotřebitelské nálady | Solidarita | Důvěra v ekonomiku | Softwarová společnost | Největší ekonomika v Evropě | Benchmark | Opatrný optimismus | Balík inflačních úlev | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Velké zadlužování | Vývoz z Německa v květnu | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Nejvyšší soud | Průměrné mzdy | Automobilka PSA | Demografie | Sankce EU | Cenné papíry | Výnos | P/S | DeFi | Streamovací služby | Oxfam | Ekonomiky v eurozóně | Schopnost Německa přilákat investice | Nikola | Diem Association | Soudní dvůr EU | Ocelářství | 100 miliard dolarů | RBS | Švédská Riksbank | Trh s dluhopisy | Akcie Wise | Frakování | Zpřesněné údaje | Celosvětový HDP | Brent | Soukromá spotřeba | IHNED | Španělsko | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Colorado | Zalando | First Citizens | Zhejiang Huayou Cobalt | Reakce amerického dolaru | SMA | USMCA | Drahokam | Vzdělávání | Letošní rozpočet | Společnost ReGas | Šéf Fedu | Výrobce letecké techniky | Slabá poptávka | LYNX Trading | Nel Hydrogen / Nel ASA | Růst sazeb | Dopravci | Cena emisních povolenek | Šéfové | Jiné měny | Akcie Erste | Index DOW | Import | Překvapivý růst | Capri | Zvýšení dodávek plynu | Americká energetická společnost | Acacia Communications | Vlna pandemie | Skupina J&T | Německý akciový index DAX | Zákaz vývozu | Návratnost investic | Cíl Evropské centrální banky | Exchange | Munich Re | Akcie roku 2020 | Miliardář Elon Musk | Světová rada pro zlato (WGC) | Investiční strategie | Společnost Huawei | Státní dluh | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Hluboké recese | Kontrakty | Evropská politika | Strach | Rozpočtové krize | Akcie Air Liquide | Peníze z vrtulníku | Válka | Online obchodování | Němečtí politici | Úroková sazba | Praxe | Investiční výhled | Platební neschopnosti | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americká technologická společnost | JPY | Blue chip akcie | Premiéři zemí Evropské unie | Analytický tým FXstreet.cz | Síť Threads | Polovodiče | Bulgargaz | Instituty | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Vyšší daň | SoftBank Group | Casino | Lámání rekordů | Většinový podíl | IMK | Německá společnost | Uber Technologies | Výrobci elektroaut | Changpeng Zhao | Wonderinterest Trading | Elektronické obchody | Více peněz | Reálné ekonomiky | Institut DIW | Peníze | Nabídky akcií | Pandemie COVID-19 | Robert Habeck | Rheinische Post | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Největší kryptoměnová burza | Výrobní sektor | Dinár | Kabinet | Hlavní ekonom Saxo Bank | FTX | Průmyslové zakázky | Výzkumný institut Ifo | MONET.CZ | Title Transfer Facility | Nakupovat akcie | Meziroční růst cen | Úřad pro hospodářskou soutěž | Růstový balíček | Obavy z inflace | Šéf ECB | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | Služby | Propad příjmů | Dodávky ruského plynu | Velké problémy | Přetrvávající vysoká inflace | Pokles ceny ropy | The New York Times | Zpomalení růstu čínské ekonomiky | Evropský výrobce letecké techniky | Měnová politika Fedu | Čerpání peněz | Saxo Bank | Evropská měnová unie | Tuzemská ekonomika | Německá zajišťovna | Amgen | Americký Fed | Svaz německého průmyslu (BDI) | Ministryně hospodářství | Lockheed Martin | Americká softwarová společnost | Vyšší úrokové sazby | Bankovní rada ČNB | Americká společnost Tapestry | Brexit | ZEW index | Společnost NJJ | Open Society Foundations (OSF) | Kurz eura k dolaru | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Závod na elektromobily | Bungie | Společnost Sentix | Burzy | Největší světové ekonomiky | USD/EUR | Gazeta | Německý ministr hospodářství | Americké ekonomiky | Ceny elektřiny | Kapitál | Americký prezident Joe Biden | Dopravní subvence | Boom | Robinhood | Cestování | Mladé generace | Covid | Primární veřejná nabídka (IPO) | Společnost Siemens | Analytik Saxo Bank | Cash flow | Záchranný fond | Prodeje aut | Ukazatel vývoje nálady | Magnát | Posílení koruny | Obchodování s emisemi (ETS) | Kč/USD | USD | Plynovod Nord Stream 1 | Lídři zemí EU | Tempo hospodářského růstu | Export | Německé HDP | Odškodné | Shopify | NFLX | Čínské technologické firmy | Dluhopisový index | Technická analýza | Globální ekonomiky | Občané | Kurz zlata | Chemický průmysl | Evropské PMI | Americká sněmovna reprezentantů | Posilování koruny | Výjimečná situace | Zynga | Automobilka | Deficit zahraničního obchodu | Poměr PE | Nabídka | Prodej automobilů | Gilead | Qualcomm | Comcast | Ruská společnost | MI5 | Karlsruhe | Ant Group | Data o vývoji HDP | Plány | Německý koncern | Unijní soud | Energetická společnost | AMS | Na burze | Blue chip | Firmy v Číně | Šok | N7 Holding Ltd. | Hodnocení současné situace | Německý hospodářský institut DIW | Nízké úrokové sazby | Ekonom společnosti | Italský premiér | ProSiebenSat.1 | ByteDance | HDP Německa | Zavedení eura | Společnost Emirates | Total | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Regulace | Katar | Maďarsko | Značka Amazon | FME | Too Big to Fail | Noviny | Měnový fond | Hertz | LG Energy Solution | Teorie černé labutě | Investice do robotiky | Očkování proti covidu-19 | Ahold Delhaize | Růst cen ropy | Index ISM ve službách | Plovoucí terminály | Klimatické změny | Emirates | Tovární objednávky | Norské společnosti | FedEx | Asociace | Daňové škrty | Spekulovat | Fitch Ratings | ATVI | Znárodnění | Největší IPO | Nord Stream 2 | Německý dovozce ruského plynu | MT5 Supreme Edition | Cena elektřiny pro německý trh | Sociální sítě | Rostoucí ceny energií | Nasdaq v New Yorku | Ruský prezident | Česká zbrojovka | Podpůrné programy | Giuseppe Conte | Širší index S&P 500 | Avast | Zvýšení sazeb | Dopady obchodní války | Spolkový sněm | Vládní výdaje | Středoevropské měny | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vyšší náklady | Dvojitý vrchol | Zpomalování ekonomiky | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | Německý export | SIX | Státní výdaje | Hospodářský institut | Dovoz | Automobilka Tesla | Podnikatelé a firmy | Akcie Airbus | Šíření nemoci | Výzkumy | Caterpillar | MT5 | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Produktovod | J&J | Hyundai | Disciplína | Nikkei | Instagram | Uhelné elektrárny | Firma Alphabet | Ekonomický propad | Těžební kapacity | České hospodářství | Společnost China Mobile | Bankroty | Gigant Gazprom | Konvergence | Výrobní ceny | CISCO | Aktuální inflace | Obchodní deficit USA | Hodnota primární veřejné nabídky | Marek Mora | Index STOXX Europe | FDP | Ruské banky | Bundesbanka | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Prodloužení karantény | Rekordní maxima | EUR/CZK | Data z amerického trhu práce | Zájem investorů | Spotové obchodování | Elon Musk | Wonderinterest Trading Ltd | Válka na Ukrajině | McKinsey | Intercontinental Exchange | Turkish Airlines | Banka JPMorgan | Průmyslová výroba v Německu | Rekordní zisk | Euforie | Alena Schillerová | Finančník | Der Spiegel | CO2 | FANG | Makrodata | Akciové indexy | Francouzská automobilka | Oliver Blume | Uniper (UN01.DE) | Společnost Shell | Tesla Elon Musk | Investoři | Prodej nových osobních automobilů | Investing.com | Obchodní deník | Rizikovost | Portfolio | Fungování | Srbská centrální banka | Myšlení | Nordstream | Akciová burza | Vládní představitelé | Nejistoty | Americký prezident | Akcie na burzách | Oddlužení | Konopné akcie | Nigérie | Tiff Macklem | Očkování proti covidu | Evropská měna | Společnost Google | Jeff Bezos | Nvidia Corp | Nákupní apetit | Média | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Kurz japonského jenu | Christine Lagardeová | Coca-Cola | Index PPI | Mezinárodní agentura pro energii | Prosincová inflace | Společnost Wirecard | Euro Stoxx 50 | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | MSCI Emerging Markets | Západní sankce | N7 Holding | Nárůst ceny | Jádrový index | IWH | Zisk | Dovoz ropy | Statistický úřad Eurostat | Firma Meta | Global Blood Therapeutics | Credit Agricole SA | Volatility | Peso | Soud v Haagu | Zpřísňování měnové politiky | YTD | Americké ministerstvo spravedlnosti | Akcie 2021 | Globální akciové trhy | Den obchodování | Průmyslové objednávky | DAX30 | Hrubý provozní zisk | Údaje o průmyslové výrobě | Finanční instituce | Důvěra investorů | Kontrarozvědky | Kosdaq | Ruské ropy | Bank of England | Airbnb | Automobilka Toyota | Společnost Nasdaq | Lepší výsledky | Cena Etherea | Plnění objednávek | Cineworld Group | Spotřebitelská nálada v Německu | Britský premiér | XTB Jiří Tyleček | Fáze obchodní dohody | Ministerstvo obchodu | Dopady koronaviru | WSJ | Prezident | Xetra | AT&T | Zápis z posledního zasedání | BABA | Makroekonomický kalendář | Politika centrální banky | Mimořádná opatření | BP | Poklesy HDP | Bohatí | Christian Lindner | Úsporný tarif | Japonská automobilka | Nastavení úrokových sazeb | Růst německé ekonomiky | Tuzemské banky | Makrokalendář | Raytheon | Ropné společnosti | Kč/EUR | Jak se stát lepším investorem | Snížení nákladů | Cestovní kanceláře | Pesimismus | Akcie Vonovia | Inflace v eurozóně | Propad ceny akcií | Kolísání cen | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Boj s inflací | Analýzy | Svaz německého průmyslu | Hospodářští poradci | Finanční pomoc | Slevy | Povzbuzení ekonomiky | Šíření nemoci COVID-19 | TTF | Hlavní úroková sazba | Investiční | Vývoj ceny akcie Vonovia | Ekonom ING | Poradenská společnost | Vývoj měnového páru | Moderna | Britské banky | Zasedání Evropské centrální banky | ExxonMobil | Altria | Londýnská akciová burza (LSE) | Průzkum | Invesco | Berlín | IEA | Demokraté | Německý DAX | Il Sole 24 Ore | ETS | Ifo Klaus Wohlrabe | Brusel | Hlavní události | Souhrn finančních trhů | Ken McCallum | Nový kapitál | EP | Anglie | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Realitní společnost | Zpomalování světové ekonomiky | Uber | Tržní podíl | Všeobecné volby | UnitedHealth Group | Solární energie | Pandemie koronaviru | Uranium Energy | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Úrok | Dluh Británie | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Jednotná evropská měna | Tower Semiconductor | Albertsons | Insolvence | RWE | Agentura Reuters | Akcie Nike | Kryptoměnová burza FTX | Sony Interactive | Agrofert | Prodej | Index Nikkei | P/E | Cestovní ruch | Zpráva | Pokles vývozu | Bohatý | First Republic Bank | Prémie | EUR/PLN | Představitelé Fedu | Události roku | Tržní kapitalizace | Onemocnění COVID-19 | Bitcoin | Švýcarská banka | Ekonomické dopady | Janet Yellenová | Rozpočtová politika | DB Fernverkehr | Huawei | Tencent | Kybernetické měny | Hlavní ekonom ING | Colt CZ | Nový koronavirus | Akcionáři | Státní pomoc | Dluhopisové výnosy | Finanční ředitel | Zpomalení české ekonomiky | S&P | Pozitivní zpráva | EPH | Česká měna | Quantum | Hospodářský vývoj | Vzdělání | iPhone | Hrubý domácí produkt (HDP) | Členské země EU | Handelsblatt | Pomoc ekonomice | Rok 2024 | Odhad růstu domácí ekonomiky | Hospodářské dopady | Prezident Javier Milei | Letecká společnost Virgin Atlantic | Rozpočtový přebytek | Obchodování | André Kostolany | Zvýšení daní | Růst výnosů | Legislativa | WGC | Zasedání Fedu | Skupina OPEC+ | Tržby z prodeje | Nová prognóza | Tisková konference ECB | Breakout strategie | Propady HDP | Plynovody | JOLTS | Meta | S&P Global | Financial Times (FT) | Nákupy dluhopisů | Management | GBP | Thyssenkrupp | Rozhodnutí soudu | Volodymyr Zelenskyj | Cinema City | Admiral Markets | ZEW | XM | TSMC | Walmart | Zasedání OPEC | Zahraniční investoři | Centrální banky | České firmy | Akcie Wirecard | Japonská vláda | Dodávky ropy a plynu | Největší švýcarská banka | Eurostat | Majitel | Uran | Vesmírné akcie | Zprávy | Šedá ekonomika | Oanda | Ruský rubl | Deflace | Securing Energy for Europe | Kristalina Georgievová | Týdenní shrnutí | Dolary | Nejznámější kryptoměny | Moskevská burza | FB | Akcie v Asii | Prezident institutu ZEW | BREAKING | Exact Sciences | Růst inflace | Nezaměstnanost v USA | Cena povolenek | Island | Turecká lira | Josh Frydenberg | Britský ministr financí | Averze k riziku | Německé firmy | Investiční banka | Tesco | Stefan Sommer | Britský statistický úřad | Výnosové křivky | Události ve světě | Bard | Akcie roku | Americká společnost Intel | Klesající trend | EuRoPol Gaz | Praha | Ceny ropy | Makro data | Fundamentální analýza akcie | Berkshire Hathaway | Evropský parlament | Výrobce léků | GEI Christian Rusche | Záchranný fond eurozóny (ESM) | Soudní řízení vůči Německu | Obchod Amazon | Evropské akcie | Ceny Bitcoinu | 3M | Deutsche ReGas | Nejdůležitější události | Silný růst | Neptune | Airbus | Sony Interactive Entertainment | Bydlení | NATO | Shell | Transgas | Elektromobily | Institut Ifo | Udržitelnost | Cena ropy brent | CZ | Regulační úřad | Vyhlídky | Odhad inflace | Zvýšení dluhového stropu | Firmy | Snížení DPH | Big data | Vláda USA | Zadlužování | iFX | Práce z domova | Snižování cen | Čínské zboží | Index cen domů | Růst zadlužení | Angela Merkelová | West Texas Intermediate | Obchodování na trzích | Kryptoměnové burzy | Ministerstvo životního prostředí | Program nákupu aktiv | Alstom | Nástroj | Prodej elektromobilů | Výsledky | Míra | Jefferies | Exministr zahraničí | HUF | Ekonomické oživení | Hodnota kybernetické měny | Investice do vodíku | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Zdražování pohonných hmot | Dnes ČNB | Inflace v Česku | Evropský výrobce letadel | Spoluředitel | Taiwan Semiconductor Manufacturing | Firma Apple | Supreme Edition | JD.com | Ministři financí | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Siemens | Minulá výkonnost | Vlastní sociální sítě | Stellantis | Digitální měny | Typ koronaviru | Bank of America | HDP USA | TIM | Opatření proti koronaviru | Fundamentální analýza | Výrobce letadel | Josef Síkela | Zvyšování daní | Silný dolar | CZKCASH | Zpřesněný odhad | Eutelsat | Suroviny | Financial | American Airlines | Koruna | Následky pandemie | Eli Lilly | Analytická společnost | Finanční služby | Podnikatel Elon Musk | Výrazný pokles | Vyšší poptávka | Měny rozvíjejících se ekonomik | SVB Financial | Včerejší obchodování | Ekonom Ifo | PSA Group | Hypoteční trh | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Finanční výsledky | Francie | Sebastian Kurz | S&P 500 | Barrick Gold | Sociální síť Instagram | OPEC+ | Výrobce letadel Airbus | Pandemie nemoci COVID-19 | ETF fond | Zelenskyj | Provoz jaderných elektráren | Pokles HDP | Plynovod Baltic Pipe | Onemocnění | Americký výrobce | Objem exportu | Index cen průmyslových výrobců | Kryptoměny bitcoin | Předseda dozorčí rady | DMA | Objem | Propad | Katastrofální dopady | Zvyšování mezd | Marka | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Stimulační program ECB | Fiat Chrysler | Ředitel ČEZ | Očekávání investorů | Energetický trh | Výhled růstu německé ekonomiky | Obavy z recese | Halifax | Trigger | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | 787 Dreamliner | Expertní komise | Stimulační opatření | Ruská společnost Delimobil | Worldpay | Údaje | HDP eurozóny | Společnost Nvidia | Cenový šok | Klima | Dovoz z USA | Největší kryptoměna bitcoin | Americké sankce | Německá automobilka Porsche | Společný podnik | Thoma Bravo | Zákonodárci | Cenné papíry a burzy | Německé investice v Číně | Exxon Mobil | Investovat do Bitcoinu | Zemní plyn | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Americká banka | Leva | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | Aktivisté | Postavení na trhu | Očekávání analytiků | iPhone 14 | Čínské ministerstvo obchodu | Alibaba | Energie z jádra | Britské tajné služby | Plyn z Ruska | Výsledky průzkumu | Subvence | Regulátor | Vládní dluh | Průzkumy | Maso | BAT | Státní rozpočet | Barack Obama | Převodník měn | Odvětví cestovního ruchu | Televize CNBC | Průmyslová výroba | Důchod | WMT | Pfizer | Air Berlin | Srovnávací základna | Sázka | NET4GAS | Toyota Motor | Obchodování s akciemi | AFP | Studie | EEX | Josep Borrell | Truth Social | Emise skleníkových plynů | Velmi bohatý | Přístup k nákupům | Vesmírné akcie 2021 | Americký podnik | Tempo růstu spotřebitelských cen | Joachim Nagel | Pochybení | Pojišťovny | Ant | Cena plynu | London Stock Exchange (LSE) | Šéf německé centrální banky | Úřad INSEE | Deficit | EDF | Inflace v říjnu | Graf | Čínský výrobce elektromobilů | Polsko | Kolaps | Oživení evropské ekonomiky | Odliv dividend | Index S&P 500 | Ratingová agentura | Francouzský ministr | Zbrojovka | Reakce trhu | Akciový růst | Pokles exportu | Masivní nákupy | Investiční firmy | Růžový diamant | Spotřebitelská nálada | Maďarský forint | Cenová hladina | Pozornost | Bankéř | EU50 | Ropa Brent | Adidas v Číně | Vodafone Group | Americké automobilky | Canopy Growth | ADBE | FPG | FTC | Hrubý domácí produkt | KOMB.CZ | Opce | Recep Tayyip Erdogan | Současná situace | Lukáš Kovanda | Nejlepší akcie | EY | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Důvěra investorů v ekonomiku | Přijetí | Přední světoví těžaři | Evropa | Hodnota majetku | Nárůst cen ropy | Distribuce | Jackson Hole | HUF/EUR | Korporátní daně | Nejvyšší soud EU | Ceny na čerpacích stanicích | Blue Origin | Americká ropná společnost | USD/PLN | OPEC | Short | Zelené investice | Ekonomické události | Ukrajina | Ropná společnost | Celková investice | Údaje ministerstva | Podvážení | Tiffany | Pár EUR/USD | Specialista na online obchodování | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | BYD | Eurodolar | Ekonomické ztráty | Ústavní soud | Deficit rozpočtu | Douglas Diamond | Jobs Plan | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Německý akciový index | Vepřové maso | Americká centrální banka | Americká společnost | Logistika | Plány na obnovu | Eleanor Creagh | Zveřejněná data | Earnings | Zpomalení inflace | Maastrichtská kritéria | Oživení inflace | Trump | Stavebnictví | MRK | Provozní ztráty | Hospodářské oživení | Hospodářský propad | Brands | Dolarové likvidity | Pomoc lidem | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Booking Holdings | Finanční rok | Dopady války na Ukrajině | Reuters analytik | Thomas Cook | Plány na zavedení eura | Rusko dnes | Embargo na ruský plyn | PYPL | Technické analýzy | Euroskupina | Nuevo León | Výhled na příští rok | Ekonomická aktivita v eurozóně | Alitalie | P/BV | Zdanění mimořádných zisků | Florian Bieber | Mexiko | Rostoucí trend | High | Finanční krize | Státní příspěvek na auta | Znovuzavedení šrotovného | Genesis | Směřování | Andrej Babiš | Inflace ve Francii | Stimulační program | Index spotřebitelské důvěry | Midstream | GBPUSD | Ministerstvo energetiky | European Energy Exchange (EEX) | Nejlepší uranové akcie | Ekonomická situace | Rakousko | Česká koruna | Proočkování populace | Nově zahájené stavby domů | Turecká centrální banka | Prudký růst inflace | Stříbro | Novela zákona | Stagnace poptávky | Euro 7 | Guvernér banky | Mezinárodní investoři | Klíčové události ve světě | Platby za plyn | L'Oréal | Instituce | DAX (DE30) | Turecko | Restriktivní opatření | Dopady inflace | Bank of Japan | Infineon Technologies | Vlna koronaviru | OECD | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Investiční společnost | Dovoz ukrajinského obilí | Mimořádná daň | Harmonizovaná inflace | Data z americké ekonomiky | Růstový potenciál | LNG | Burza cenných papírů | Býčí signál | Německý hospodářský institut | Akcie big data | Vstupní S/R zóny | The New York Times (NYT) | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Největší IPO roku | Rozhodnutí vlády | Americké akcie | Cla na dovoz hliníku | Obnovitelné zdroje | Odliv investic z Německa | BBC | Sankce uvalené na Rusko | Zastropování ceny plynu | TTWO | Nejhorší krize naší doby | GfK Rolf Bürkl | Czech Fund | PLUG | Do čeho investovat | Dopad pandemie | MetaTrader | Ex-dividend | Evropské sdružení výrobců automobilů | Společnost Novo Nordisk | Nový výhled | Kongres | Prodeje dluhopisů | Wonderinterest | Zakladatel | Divize | Oslabení koruny | Spot | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Seznam Zprávy | Instacart | Napětí v čínsko-amerických vztazích | Obchodování s korunou | ex | Výrobce sportovních vozů | Evropská ekonomika | Výrobce čipů Nvidia | Rosněfť | PSA | Rozpočtový deficit | Moore Czech Republic | Nárůst HDP | Inflace v Polsku | Gascade | European Energy Exchange | Zvýšení úrokových sazeb | Audi | Menšinový podíl | Zvýšená volatilita | Nejprudší pokles | Komise pro cenné papíry a burzy | Japonská automobilka Toyota | BlackBerry | Time-Frame | Martin Krištoff | Mluvčí společnosti | Snížení daní | Neckarwestheim 2 | Trh | Dividendový výnos | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | EUR Index | Refinancování dluhů | Přehled o dění na světových burzách | List Financial Times | Offshore | SolarEdge Technologies | Války na Ukrajině | Technologické firmy | Francouzská vláda | Vládní podpory | Erste Bank | Těžba ropy | Záchranný fond eurozóny | Viktor Orbán | Německý HDP | Akcie firem | Znalost | BDI | Burzy cenných papírů | Výrazný růst | Fed | Rekordní minimum | Strategie Ondřeje Hartmana | Rolf Bürkl | Šéf automobilky Tesla | Zahraniční obchod | Společnost ByteDance | Reálná hodnota | Bailout | Skupina Colt CZ Group SE | Lídři EU | Korekce | Světové ekonomické fórum | Drahota | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Akcie Lufthansa | Vývoz ropy | United Airlines Holdings | Koronavirová epidemie | Penále | Země EU | Odhad růstu polské ekonomiky | Skupina Erste Group | Statistics | Španělská ekonomika | Money management | Švýcarská ekonomika | Vývoj ekonomiky | Americké dolary | Největší ekonomika světa | Evropská komisařka | Guvernér | WISE | Pražské burzy | Banka First Citizens | Docomo | Finanční společnosti | Downtrend | Zveřejnění výsledků | Výběry | Vonovia | Další rozvoj | Krize eurozóny | Prezident Emmanuel Macron | Výrobce luxusních aut | SAP AG | Konkurenceschopnost | Světová banka (SB) | Capri Holdings | Kanada | USDT | Německý soud | Siegfried Russwurm | Hodnota výrobce čipů Nvidia | Automobilový průmysl | CME Group | Ekonomický a strategický výzkum | Soud v Tokiu | Oživení české ekonomiky | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Vývoz do Číny | Chesapeake Energy | Ruské úřady | Fiskální stimuly | Zvýšení mezd | Posílení dolaru | ANO | Stock | Poslanci Evropského parlamentu | Generali Investments | Kroger | Spuštění fondů ETF | ProCent | Barclays | Růst spotřebitelských cen | Spolkový ústavní soud v Karlsruhe | Německý plán obnovy | Firemní investice | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Zestátnění | Photon Energy Group | Obchodní systém | Deutschlandfunk | Trumpova administrativa | Rating | PPF Telco | Velké banky | Agentura S&P | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | MWh | Prezident Joe Biden | Ruská invaze | SNB | Christiane Hoffmannová | Black Knight | Koronavirová pandemie | Dílčí index | Budoucí vývoj | Hospodářský růst v Německu | Microsoft | Wells Fargo | Příležitosti | Opatření proti šíření koronaviru | Americký výrobce elektromobilů | Plovoucí terminál | Strop energií | Amundi | UNWTO | Media for Europe | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Nejistota | Unijní země | Daňové úlevy | SBUX | Ekonom ECB | Míra inflace v Maďarsku | Eurokomisař | Hodnota všech kryptoměn | Mezinárodní firmy | Mateusz Morawiecki | Alza.cz | Růst tržeb | Společnost Tesla | Inflační vývoj | CME | Spotřebitelská inflace | Pokles cen ropy | Kontrarozvědka | HDP v eurozóně | Srí Lanka | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Sell | CMA | Výroba aut v Německu | Mistrovství | Finanční rezervy | Siemens Energy | Cybertruck | Vysoké ceny energie | Market update | Národní ekonomická rada vlády | Drahé energie | Masivní propad | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Prosperity | Světová banka | Index Nasdaq | Mexické peso | Lídři zemí | ADP report zaměstnanosti | Meziroční růst HDP | Spolková vláda | ABN AMRO Bank | Forward | Skupina Colt CZ Group | Obchodní přebytky | Představenstvo | IATA | Pokles úrokových sazeb | Agentura AP | Ruský vývoz ropy | Evropská banka | Vývoj akciového indexu DAX | Trendové linie | Výpadky | Společnost Meta Platforms | Cenový strop energií | CFTC | FIAT | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Japonsko | Snižování inflace | Telco | Investice do akcií | AA | Kapitálové zisky | Invest | Gazprom | Akcie v USA | Aerolinky SAS | Centrální banka | Klíčová rizika | Vánoční sezóna | Riksbank | Silný propad | Deutsche Börse | Výkyvy kurzu koruny | Životní prostředí | Newcrest Mining | Inflace v Británii | Jemenští povstalci | Společnost Deutsche Börse | Dopad krize | Exxon | Vlny koronaviru | Devizové intervence | Řízení rizika | ILO | Polský zlotý | QE | Quantum Fund | Odhad vývoje HDP | Diamant | Útok na Ukrajinu | Měny&Sazby | Akcie na evropských trzích | Pravidla regulace trhů | György Matolcsy | Správce digitálních aktiv | Bankovky | LYNX | Německý Ifo index | Červnová inflace | Největší kryptoměna | Donald Trump | Odhadovaná cena | Čistý zisk | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Patrik Urban | Jádrová inflace | Twitter | Rakouská bankovní skupina | Krach | Rumunsko | Zasedání americké centrální banky | Activision | Zneužití tržní síly | Technické problémy | Orná půda | Rizika Over-The-Counter trhů | Společnosti | Růst HDP Německa | Zpomalení ekonomiky | Spotová cena | Jiří Tyleček | Další růst | Výroba průmyslu | Gazprom Export | Americká automobilka Tesla | Unijní ministři | Podpůrný program | Arbitráž | Alžírsko | Šíření viru | Vstup Švédska do NATO | Visa | Vodafone | Obchodování s Ruskem | Spoluzakladatel | Vyšší ceny | ConocoPhillips | Hospodářský institut Ifo | Pokles prodeje | Ekonomové | Nařízení MiCA | UN01 | KPMG Global Automotive Executive Survey | Podnikatelé | NATO Jens Stoltenberg | Energetická společnost ČEZ | Polská vláda | Dluhové krize | Nárůst objemů | Air France | API | Grafy | Konsenzus ekonomů | Přesun výroby | Výhled Saxo Bank | Isar | SMA 200 | Směnný kurz | Zahraniční investice | CZK | WeWork | Podhodnocené akcie | Úvěrové podmínky | Reuters | Úspory | Erste Group | Přebytek zahraničního obchodu | Obchodníci | Unilever | Threads | Česká republika | ETC | Společnost XTB | Hamás | Baidu | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | QCOM | Hlavní index evropských akcií | Značný zájem | Neckarwestheim | Chevron | Index nákupních manažerů | Škoda | Domácnosti | Michael Kors | Letecká společnost | Výkonná ředitelka | Londýnské akciové burzy | Depozitní sazba | Ruský plyn | Ekonomické vyhlídky | Kov | Akciový index Dow Jones | Souhrnný index | Kosmetická společnost | Konjunkturální průzkum | Evropská unie a Spojené státy | Obchodní partner | Růst české ekonomiky | Euronext | Předseda | Analytici | Akciová burza v Argentině | Takata | Fiskální pakt | Kurz koruny | Zlataky.cz | Růst v Číně | Deutsche Boerse | Bertelsmann Stiftung | Automotive | Linda Yaccarinová | Růstový impuls | J&T | Míra inflace v Evropské unii | Index cenových očekávání | Situace | Traders | Automobilový trh | Equity | Maďarský premiér | VaR | Ontario Teachers' Pension Plan | DPA | Evropská unie | Provozní zisk | Boeing | Akciové alokace | Media for Europe (MFE) | HDP v USA | Příkaz | Adyen | Ekonomiky | Steen Jakobsen | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Záporné sazby | Peter Altmaier | Stagnace | Rozpočet | Riziko recese | Postmates | SLR | Fiskální stimul | Evropské banky | Negativní dopad | Apple | Investiční plány | Libra | Energetický a průmyslový holding | Koronavirová krize | Zakladatel FXstreet.cz | CFD | Konzervativní unie | Institut pro makroekonomii | Vláda ČR | Brexitové dohody | Guvernér Fedu | Řetězec Casino | Nová data | Open | Cena akcie | Michael Kellner | Životní úroveň | Růst ceny zlata | Indické akcie | Nabídka akcií | Americké ministerstvo obchodu | Technologická společnost Apple | Výrobce letadel Boeing | Financovat | Počet lidí bez práce | Prodeje domů | Příprava | Kellogg | Dobrá nálada | Ztráta | Řecko | BRICS | Finanční instrumenty | Zakázky německého průmyslu | NAFTA | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Green Deal | Platební bilance | PHIA | FDIC | Čeští spotřebitelé | Německá centrální banka | Arm | Růst mezd | Ambice Ruska | Orbán | Prime | Alibaba Group | Nový rekord | Bankéři z Fedu | Süddeutsche Zeitung | Přímé zahraniční investice | Obchodní spory | JPMorgan Chase & Co | MONET | Úroky | Andrew Kenningham | Refinitiv | Aktivita v čínském průmyslu | Platnost hospodářských sankcí | Vakcína proti koronaviru | CVX | Indexy PMI | Ranní nadhoz | Miliardy švýcarských franků | Cena | Silné oživení | NÚKIB | Investiční banky | Míra úspor domácností | Vývoj české ekonomiky | Finanční rizika | Napětí na finančních trzích | ING | Mnichovský ekonomický institut Ifo | Předstihové ukazatele | ERÚ | Prudké zdražování | Letošní rozpočet Německa | Automobilka Renault | ASML Holding NV | Ceny komodit | Moneta | Air | Akcie dnes | Fortune | Antidumpingová cla | Globální rizika | NJJ Presse | Bilance běžného účtu | Aktivum | Ceny akcií | Izrael | Newmont | Podpůrný balíček | Huawei Technologies | TABAK | FTSE | Ruská invaze na Ukrajinu | E-shopy | Fond | Klíčové oblasti | Huayou Cobalt | S&P500 | Royal Bank of Scotland | EBay | Telekomunikační společnost | Americký dolar | Míra inflace v Německu | LEAG | Čínská ekonomika | Ázerbájdžán | Euro vůči dolaru | Ceny | Prudký pokles | Švédsko | Futures kontrakty | Koruna dnes | Koronakrize | Abbott Laboratories | Technologie | Vysoká inflace | Energetická krize | MetaTrader 5 | Finální odhad | ČNB | Rizika | Platnost hospodářských sankcí proti Rusku | IKEA | Argentina | Wall Street | Vládní koalice | VW | Agentura Bloomberg | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | USD/CZK | Peníze z prodeje akcií | Ranní zpráva | Pokles | Zpomalující růst | Infringement | Hodnota primární veřejné nabídky akcií | Dekret | MGM | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | UEC | Čínské ministerstvo | Snižování úrokových sazeb | Czech Media Invest (CMI) | Kurzy | Margin | Počet žádostí o podporu | Vývoj kurzu koruny | Ceny zemního plynu | Právo | Vývoj akciového indexu | Ekonomické výsledky | Polská ekonomika | Biogen | NYT | Společnost Twitter | Tržní panika | Prudký ekonomický propad | Zasedání bankovní rady | Americké společnosti | Blue chips | Akciový index PX | Hlavní index německé burzy | Solární panely | Konsensus | Jan Vejmělek | Cointelegraph | Německá kancléřka | Fundamentální ukazatele | Royal Caribbean | Americký trh | Akcie Nel Hydrogen | Poplatek | Moody's | Zemědělci | Google | Ekonomické restrikce | Program ECB | Produktovod IKL | ECB | Lego | Nové zakázky | Řetězec | Makro | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | Podmínky v Německu | NTT | Nižší růst | Americká ekonomika | Největší evropská ekonomika | NVDA | Odpor | KLM | Americký výrobce letadel | Obchodník | Oslabení kurzu | Letadlo | HDP Německo | Euro-koruna | Akcie týdne | Automobilka Toyota Motor | Zajištění hospodářského růstu | Thajsko | Plynárenská společnost | Snížení těžby ropy | Rada guvernérů | Sazby ECB | Výhled české ekonomiky | Rozvojová banka | Tržby | COVID-19 | Úvěrový průzkum | Luboš Růžička | Bitcoin a další kryptoměny | Sam Bankman-Fried | Regulátoři | Coinbase | Snížení sazeb | ISIN | Tempo poklesu | Stimulační balík | ROE | Evropská centrální banka | OTC obchodování | Indikátor | Index cen | Cena elektřiny v Německu | Tým FXstreet.cz | Německý ministr financí | Dodávky plynu do Evropy | Paypal Holdings | Chatbot | Finanční televize | Zvyšování úroků | Přehled kurzů | Čínská vláda | Index PX | Vánoce | EBIT | Daně | Rozšíření produkce | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Germanwings | Vonovia SE | Lídři | Mezinárodní organizace práce | Skupina OPEC | Impérium | Close | Marketingová komunikace | Investment Management | Americká centrální banka (Fed) | Kryptoměna | Investiční rozhodnutí | Dluhy | České HDP | Pokles indexu | Česká ekonomika | Tuzemská inflace | Jackpot | Antivirus | Vyplácet dividendy | Chesapeake | Intervenovat na devizovém trhu | Pandemie nemoci | Momentum | Ekonomický institut Ifo | British Airways | Pozitivní sentiment | Státní plynárenská společnost | Dluhopisy | CBOE | LGES | Konsorcium | Tree Energy Solutions | Finanční prostředky | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Vývoz z Německa | Maloobchodní tržby | Partners | FCA | EUR/RUB | Vysoká poptávka | Konsenzus | Conference Board | BNP Paribas | Zátěžový test | Jihokorejská automobilka | Globální ekonomika | Těžba ropy v Rusku | AMEX | Cena palladia | Průmyslové firmy | ACEA | Vývoj inflace | Thomas Jordan | Bitcoin Cash | GRMN | IPO Deliveroo | ISM | Francouzský statistický úřad | Miliardy eur | Ministr zahraničí | Zastavení výroby | Ranní okénko | Cisco Systems | Hospodářské škody | Starbucks | Energie v Evropě | Toyota | Shortování akcií | Ratingové agentury | Režim devizových intervencí | Cena zlata | Zpravodajské služby | MAAE | Deliveroo | Světové obchodní organizace | HSBC | Pullback | Akcie Nikola Motor | Opatření vlády | Zvýšení ceny | Záchranný program | Conseq | Internetová společnost Google | Měnověpolitické zasedání | Organizace zemí vyvážejících ropu | Ekonomiky eurozóny | Rizikové averze | Euro STOXX | Trinity Bank | Breakout | Podílové fondy | Turecký prezident | Pojištění vkladů | Stabilní společnosti | MiCA | Hospodářská krize | Moskva | Spiegel | Růst cen | Společnost Chevron | Drahé kovy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Saxo | News Corp | Vyšší sazby | Open Society Foundations | Analytika | RSI | Gold.plus | Měnová politika | Vysoké inflace | Dovoz oceli | SPX500 | Alokace | Nákupy vládních dluhopisů | Býčí trh | Investiční plán | Tržní síly | Poptávka | Statistici | IFO index | Dnes na trzích | Rozpočtový schodek | Financování | Vývoj světové ekonomiky | Index pražské burzy | Konsolidovaný čistý zisk | CIA | ČSÚ | Manfred Hübner | Růst čínské ekonomiky | Zasedání RBA | Alarmující čísla | Ursula von der Leyenová | Fitch | Nissan Motor | Burza v Argentině | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Internetové společnosti | Výrobce čipů | Finance | CCJ | Čína | Omezení dodávek | Německý automobilový průmysl | Powercell Sweden (PCELL) | Prodávající | Nálada spotřebitelů | Carsten Brzeski | Růst světové ekonomiky | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Photon Energy | Spirit Airlines | Christopher Waller | Babišova vláda | Konfluence | Růst HDP | Pokles ekonomiky | Mezinárodní turistika | Výrobce sportovního oblečení | Světová turistická organizace | Republikáni | USDJPY | Plyn z Norska | Těžby kryptoměn | Němečtí experti | Inflační očekávání | Globální poptávka | Investiční poradenství | Systém obchodování | Index pražské burzy PX | Růst spotřebitelských cen v Německu | Jihokorejské společnosti | Martin Kryštoff | DISH | Zlepšení ekonomického výhledu | Primární veřejné nabídky (IPO) | GfK | Line | Hospodářské instituty | Premiér Babiš | Americké banky | Globální trhy | Rozpočtové politiky | Invaze | Velké továrny | FT | Kancléř Olaf Scholz | Sony Group | Jedno euro | Bulharsko | Investor | Emise uhlíku | Tchajwanská firma | Soudní řízení | Americké akciové trhy | Průměrná mzda | PlayStation 5 | Dolarové sazby | Mali | Převzetí firmy Twitter | Obchodovat | Softwarová společnost Microsoft | Dnešní čísla | Bernard Arnault | Reporty | Zvýšení inflace | Spotřebitel | Vývoz plynu | SolarEdge | Výkyvy na finančních trzích | Německé vládní strany | Colt CZ Group | Dluhová krize | Hospodářský růst | Bankovní rada České národní banky | Kurz měny | Největší americká banka | Aktuální klíčová rizika | Vyšší daně | Sociální síť | Dividenda | Cena severomořské ropy Brent | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | Stavební výroba | WTI | FinTech | Standard & Poor's 500 | Hrozba recese | Platební síť | Bod | Miliardy korun | RBI | Hrubý domácí produkt Německa | Podmínky na trhu | Akcie americké společnosti | Aliance | Shares | Philadelphia Fed index | Medvědi | Raiffeisen Bank International | Výsledky makroekonomických statistik | Otvírání hranic | Naftogaz | New York Times | Elektrovozy | Černý pátek | Pokladniční poukázky | Spready | MIFID | Tweet | Klouzavý průměr | Dreamliner | Turistický ruch | TCL | O2 CR | Trading | Delimobil | Nord Stream | EMU | Komise v přenesené pravomoci | Spotřeby plynu | Sdružení výrobců automobilů | Elektrotechnický koncern | Akcie těžařů stříbra | Saúdská Arábie | AMGN | Výhled německé ekonomiky | Americký miliardář | Ziskovost | OCI | Payrolls | Kapitálové trhy | Bankéři | Uhlí | Sázet | Zahraniční firmy | Cena ropy | Změny klimatu | Šance | Mezinárodní standard | Jaderné elektrárny | Investice v zahraničí | Obavy trhu | Inflace | Problémy | Americká pravidla | Jackpot loterie | Akcie Uniper (UN01.DE) | Marže | Využití kapacit | DAWN | ROCE | Německá finanční společnost | Domácí měna | Německá ekonomika | Statistiky z trhu práce | Státy EU | DAX | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | HDP | Koruna zpevnila | Předběžné výsledky | Bill Gates | Dotace | Prosus | Televize Netflix | Grünheide | Důvěra v Německu | Zprostředkovatelé | VP Bank Group | Alphabet | Vedení společnosti | Předvolební průzkumy | Zkušenosti | Index PMI | Emmanuel Macron | Firma | Akcie u LYNX | Asset alokace | Plán obnovy po pandemii | Německý kancléř Olaf Scholz | Signály | Omikron | Protekcionismus | Společnost Tree Energy | I-Trader | Spotřební daně | Micron Technology | Lira | Devizový trh | Načasování | Následky Covidu-19 | Prezident Světové banky | MCD | Index DAX burzy | Lot | Pomoc podnikům | IHS Markit | Ropa | Statistiky | Peněžní zásoba | Erste | Omyl | Výrobce videoher | LG Energy Solution (LGES) | Záchranné balíčky | Světová ekonomika | SAP | Dluhopisové trhy | Tržní kapitalizace firem | Spolkový statistický úřad | FX | Turistika | Ben Bernanke | Propad HDP | Pracovní trh | Nový typ koronaviru | Světové finanční trhy | Vlády | Michal Stupavský | Deutsche Bank | RUB | MPSV | Krize eura | Američané | Kurz | Market | Forexu | Americká Federální obchodní komise | Akcie Alphabet | Raiffeisenbank a.s. | Bloomberg Commodity Index | Unicredit | Valné hromady | Ekonomka | Bali | Sanofi | Energetický kolos | Blizzard | Americká Komise pro cenné papíry | Druhá vlna | Finančník George Soros | Restrikce | JPM | Merck | Optimismus | Konjukturální průzkum | Snížení spotřební daně | Thomas Schäfer | Facebook | Rozhodování | Fiskální balíček | Gigafactory | Krize v eurozóně | Stefan Kooths | Oracle | Bělehrad | Globalizace | Tyson Foods | Dolar | RN Refining & Marketing | Čínský vicepremiér Liou Che | Debata | Nejhorší výsledek | Deficit státního rozpočtu | Očekávání německých exportérů | Investujte | Nezisková organizace | Prezident USA | Měď | Ekonomický institut | Poradci německé vlády | Hodnoty měny | Dodávky suroviny | Euro | Evropská investiční banka | Index londýnské akciové burzy | Společnost Uber | Boj s koronavirem | Konglomerát | Průzkum společnosti | Ministři financí eurozóny | Rozvíjející se trhy | Krach SVB | Yield | AUD | Premiér Viktor Orbán | Caixin/Markit | Naše prognóza | Binance | Akcie Nikola | Agentura DPA | Sazba Evropské centrální banky | Breakout Trader | Německá průmyslová výroba | Nálada na globálních trzích | Clemens Fuest | Greg Kelly | Přerušení dodávek ruského plynu | Dodávky ropy | Christian Rusche | Německý vývoz | Plynárenský gigant | Americké firmy | Hrozba recese v USA | Světová obchodní organizace (WTO) | Úřad práce | Bank of New York Mellon | Kypr | Aerolinky Ryanair | Citigroup | Softbank | Ruská firma | Christine Lagarde | Sony | Mnichovský ekonomický institut | Index VIX | Obchodování s emisemi | Pantheon Macroeconomics | Hospodářství | Stagflace | Indikátor důvěry | Zastavení dodávek | Emitenti | Zpomalení růstu | EBITDA | Německé podniky | Obchod | Ohlédnutí | Růst ekonomiky | Ukrtransnafta | Obchodní aktivita | Uniper | MFE | Belgická vláda | Hlavní ekonomka | Rakouský kancléř | Ranní glosa | Nárůst nezaměstnanosti | Soud v Karlsruhe | Kapitalizácia | Intermediate | Kommersant | Asijské akcie dnes | Globální akciový index | Rada ČNB | Nižší ceny | DIW Claus Michelsen | EU | Ekonomická krize | Cenové stability | Dna | Zasedání ECB | Velkoobchodní cena elektřiny | Credit Suisse | Společnost British Airways | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Take-Two Interactive | Měna euro | Portfolia | Fresenius Medical | Tesla | Maloobchodní tržby v Německu | Obchodní nastavení | Conseq Investment Management | NN Group | Deutsche Lufthansa | Expert | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Vývoz | Energetické firmy | Prodeje akcií | Teplé počasí | Světové finanční krize | Akcie Uniperu | Aktivity v eurozóně | Členské státy EU | Gate | Samsung | Recese | ZNGA | Výzkumný institut | Soukromé investiční společnosti | Sam Altman | Emisní povolenky | Německé aerolinky | ASML | Ropný gigant | Birkenstock | Alokace investičních portfolií | Hodnota indexu | Švýcarský frank | Renault | Plánované obchody | Růst akcií | Německý ZEW index | Bank of Canada | Erdogan | Virtuální měny | Alokace aktiv | Hospodářské svazy | Mercedes-Benz | CZK/EUR | Baltic Pipe | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Bitcoinové a blockchainové akcie | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Sněmovna reprezentantů | Výhled na rok | Activision Blizzard | Inflace ve světě | Hargreaves Lansdown | Škody způsobené extrémním počasím | Kyjev | Nižší DPH | Burzovní indexy | BIS | Výrobní index | Největší propad | Index německé burzy | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Inflace v Německu | Miliardy | Petr Kellner | Denní graf | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Ekonomičtí experti | Ekonomický výzkum | Irské aerolinky | Komerční banka | Fosilní paliva | Ballard Power (BLDP) | Snížení úroků | Výroby elektromobilů | Know-how | Frank | Ministři | Cenový strop na ruskou ropu | OSF | Mondelez | Negativní nálada | Pin Bar | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Členské státy | Regulace trhů | Objem investic | Dnešní zpráva | Irské aerolinky Ryanair | Nové údaje | ARM | Ovlivňování | Automobilka Volkswagen | Ekonomické analýzy | Zbrojovky | Terminál Neptune | Dieselgate | Závislost na Číně | Šíření nového typu koronaviru | Kurz eurodolaru | Obchodní přebytek Německa | Americký internetový obchod | Ceny energií | KPMG | Lufthansa | Společnost Cineworld | Hospodářské vyhlídky | Americké indexy | Washington | Globální HDP | Největší americké společnosti | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Obrat trendu | Průmyslová výroba v lednu | Intel | Meziroční míra inflace | Přebytek bilance | Japonský jen | Index důvěry | Půjčovna kryptoměn | Společnost Allwyn | Finanční skupina | Základní sazby | KBC | Japonský premiér | Ruská plynárenská společnost | NEST | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Prezident Donald Trump | Nouzový stav | AXA | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Advance | Televize ARD | Dodávky zemního plynu | Investování | Svíčkové formace | Caixin | STAR | OSN | Soud | Eskalace napětí | Investice do infrastruktury | Panika | Společnost ČEZ | Komunita | Půjčky pro firmy | Booking | Nákaza koronavirem | Blockchain | Cena elektřiny | Aktuální konsenzus ekonomů | Intradenní obchodník | Summit Evropské unie | Agentura Fitch | Bankman-Fried | China Mobile | Předpovědi | Společnost Microsoft | Meziroční inflace | Martin Novák | Koncern Sony | Mince | VDMA | Facebook Ireland | Tomáš Raputa | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Evropské méně | Nord Stream 1 | Benzín | Silicon Valley | V4 | Ministr financí | Rostoucí ceny | Trend | Cenová válka | Ticker | Western Union | Akcie a ETF | Skupina Volkswagen | IKL | Adidas | Produkty obchodované s finanční pákou | Odvětví | Automobil | Finanční společnost | Plán obnovy | Německý vicekancléř | SVB Financial Group | ETF roku 2020 | Ozbrojený konflikt | Zásoby plynu | Švýcarská společnost | Wood Mackenzie | Oslabení | Střední podniky | Časový rámec | Míra inflace | Letecká doprava | Platforma | Norwegian Air | Evropský statistický úřad | Hertz Global Holding | ReGas | Manufacturing | Nové investice | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | United Airlines | CNN | Náklady na úvěry | USD/RUB | Pomalé oživení | Rakouský institut IHS | Ruská banka | Ekonomický výhled | Fiat Chrysler (FCA) | Objem objednávek | TradingView | Snížení emisí | Zlaťáky | Nařízení | Americká cla | Pioneer Natural Resources | Míra nejistoty | Ropné akcie | SWIFT | WP | Plovoucí terminály na zkapalněný zemní plyn | Schodek | Americký Senát | Převody peněz | BTC | Bankovní sektor | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Mizuho | Největší světové kryptoměnové burzy | Akcie automobilky | Mezinárodní měnový fond | Gold | MI6 | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Průmysl | Investovat do zlata | Centrální bankéři | Japonský akciový index Nikkei | Nákupy plynu | Hnědé uhlí | Druhá vlna koronaviru | Napjatá situace | Verizon | Airbus Group | Tempo růstu | Prezidenti Turecka | Meziroční růst spotřebitelských cen | Podnikatel | American Airlines Group | Snížení daně | Bankovnictví | Akcie L'Oreal | Aerolinky | Pohonné hmoty | Růst ekonomiky EU | Oliver Zipse | Americké dluhopisy | Majetek 500 nejbohatších lidí | Francouzská ekonomika | Nadhodnocení | A321Neo | Air Liquide | Zpracovatelský průmysl | Statistika | Biliony | Bankovní regulační orgány | EasyJet | Zdražování energií | Bilion dolarů | ETF | BHP Group | Federální obchodní komise | Česká zbrojovka Group | Analýza společnosti | Akciové trhy | Kurzy měn | Struktura HDP | Zajímavé akcie | Loterie | Vylepšení teorie aukcí | Omezení těžby | Index evropských akcií | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Společnost Eli Lilly | Ruské diamanty | Zhoršení výhledu | SunPower | Myšlenka | Společnost Newmont | Europoslanci | UnitedHealth | Varování | Obchodní bilance | LATAM Airlines | Hospodářské soutěže | Úsilí | Počty nových žádostí o podporu | Družba | Philip Dybvig | Bankovní unie | T-Bill | Ekonomika Spojených států | Spojení | Cykly | IONWAY | Diem | Těžba kryptoměn | Long | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Banka | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Macron | Pandemie | PlayStation | Tripadvisor | Internetový obchod | Společnost Saxo Bank | Zadlužení Německa | Intesa Sanpaolo | Ruský Gazprom | Ruská vláda | Osobní příjmy | Klid | Aktiva | Pokles inflace | Inflace v Evropské unii | Burzovní společnosti | Časopis Forbes | Cenový strop | Uvolnění dluhové brzdy | Tržní cena | Braniborský premiér | Zasedání centrální banky | Výprodej | Discovery | Indexy na Wall Street | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Index německých akcií DAX | Akcie Deutsche Bank | Ceny ropy dnes | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Švýcarská banka UBS | Business | Ropný a plynárenský průmysl | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Emise oxidu uhličitého | Camelot LS | Oživování německé ekonomiky | Indikátory | Srbsko | Arizona | Zpomalení světového obchodu | Odvolací soud | Zdanění | Pokles cen | Základní úrok | Další regulace | TikTok | Plug Power | Plynárenské společnosti | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Technologická společnost | Platební společnost | TRUTH | Index euro | YouGov | Americký Federální úřad pro letectví | Kurz rublu | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Státní rozvojová banka | Helena Horská | Nejslabší růst | Program kvantitativního uvolňování | Čínští investoři | Výsledky voleb | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Inovace | Paschal Donohoe | Průmyslový sektor | Orsted | Zdravotnictví | Fox Corp | Investice do stříbra | Energetické krize | Plynovod Nord Stream | Akcie Tesly | Ole Hansen | Výnosnost | Čínské akcie | Producenti ropy | Economic | Ministryně financí | BlockFi | Opatřením na podporu ekonomiky | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Společnost BP | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Microchip Technology | Trhy dnes | Dodávky plynovodem | Zákaz cestování | Energy Aspects | Německý koncern RWE | | Německý statistický úřad | Smartwings | Pochybnosti | Westpac | Členské země | Seat | Německé společnosti | Pandemická situace | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | Signa Holding | Známky oživení | Zisky firem | Podnikatelská nálada v Německu | Magyar Nemzet | Majetek | Zajišťovna | Ekonomika eurozóny | ISM ve službách | Členské země Evropské unie | Purple Trading | Znovusjednocení Německa | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Biliony USD | Ifo Clemens Fuest | Online obchodování a investice | Bývalý ministr financí | Lucembursko | Události ve světové ekonomice | Měnová unie | WEF | Stoxx Europe 600 | WarnerMedia | Silná konkurence | Breaking | Růst úrokových sazeb | Negativní hospodářské dopady | Berenberg | TRON | Největší pokles | Politika | Konkurence | Hospodářské recese | CoinShares | Letecké společnosti | LVMH | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | LYNX WhatsApp | Komoditní stratég | Dodávky z Ruska | Rentabilita | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Komunikace | Sdílení automobilů | Burzovní hodnota | Ceny průmyslových výrobců | Powerball | SAS | Přilákat investice | Burza Binance | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Americké futures | Nespokojenost | Paxlovid | BHP | Per rollam | Jak investovat | Martin Gürtler | Deutsche Telekom | Ekonomické prognózy | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Forint | Nálada podnikatelů | Velká Británie | IG Metall | Německý průmysl | Makroekonomická data | Ziskový obchod | PLN/EUR | Zahraniční politika | Finanční zdraví | Další vývoj | Investment Banking | Citibank | Dnes zveřejněná data | Pomoc firmám | Rekordní propad | Evropské společnosti | Pokles průmyslové výroby | Japonský akciový index | Puma | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | Společnost Amazon | George Soros | Setkání zemí OPEC | Rozpočtový deficit USA | Energiewende | Britský Úřad pro hospodářskou soutěž | Federální vláda | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Nálada | Geopolitická rizika | FAO | Indie | Letectví | Společnost Virgin Atlantic | Německé investice | Bilance zahraničního obchodu | Měnové páry | Energetická krize v Evropě | Měnové politiky | Technologičtí giganti | EdF | Vnímání | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | SVB | Aktuální Price Action | Společnost Gilead | Koncern Volkswagen | Čínský výrobce | Martin Stránský | Výprodej akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Hospodářská recese | Ekonomika | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Německé automobilky | Index německé burzy DAX | Baterie | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | DAWN akcie | Stratég Saxo Bank | Elektřina | WTO | Ruská společnost Gazprom | Výrobní index PMI | Camelot LS Group | Fiskální strana | ČEZ (CEZ1.CZ) | Hospodářské noviny | Karanténa | Sněmovna reprezentantů USA | Pandemický program | Automobilka BMW | Sankce | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Ministr energetiky | Poradenské společnosti | Fitch rating | Americký kongres | Tržní hodnota výrobce čipů Nvidia | 5G akcie | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výplaty dividend | Výhled | Operátor O2 | Timeframe | České akcie | ESM | ZEN | Úřad pro ochranu osobních údajů | Americký akciový index | Auta | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Automobilový koncern | Finanční televize CNBC | Analytik GfK | Colt CZ Group SE | Deriváty | Ethereum | IfW | Přísná opatření | Investiční prostředí | Nejlepší blue chip akcie | Embargo | Japonská ekonomika | Vysoké ceny | Economist | Řízení vůči Německu | Hry | Akciový index DAX | iRobot | Roberto Azevedo | Očekávaný růst | Zlevnění potravin | Čínský vicepremiér | Počty nakažených | Energetické společnosti | Americká společnost Apple | Vyhlášení bankrotu | Německá koalice | ONE | Propouštění | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | PGNiG | Měnové unie | Zaměstnanci | PayPal | Trans Adriatic Pipeline | Politika Fedu | Čerpací stanice | Evropský trh | Finanční trhy | Největší naleziště zemního plynu | Nízké ceny ropy | Burzovní společnost | Americká centrální banka FED | GM | Vicekancléř | Cyrrus | Dobrý výsledek | Cenové rozpětí | Expanze | Klesající úrokové sazby | Giphy | Balík sankcí | Insider | Největší ekonomika | Advance Auto Parts | Růst cen energií | Diamanty | Americká sociální síť | General Motors | Fondy | Konsolidace | Investiční příležitosti | Komise pro cenné papíry | Místopředseda Evropské komise | Walt Disney | Ukrajinský prezident | Hrubý domácí produkt (HDP) Ruska | Armani | Omezení spotřeby plynu | Epidemie nemoci | Bílý dům | Situace v Číně | ČEZ | Státní rozpočty | Austrálie | AAPL | HDP Číny | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Tesla Motors | Kryptoměnová burza Binance | USD za barel | CAD | Spread | Vývoj ceny akcie | Velkoobchodní cena plynu | Společnost Intel | Výrobce luxusního zboží | Dodávky ruské ropy | Významné riziko | Bezprecedentní hospodářská opatření | Bankrot | Návrh rozpočtu | Pension Plan | New York | MSFT | Společné nákupy plynu | GS | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Ústřední zpravodajská služba | AIG | Krize | Obligace | Ceny ropy Brent | Zvýšení úroků | Průměrná úroková sazba | Dietmar Woidke | Depozitní sazba ECB | Intervence na forexovém trhu | Americká internetová společnost | Epidemie koronaviru | Mimořádné situace | Německé tovární objednávky | cTrader | Růst spotřebitelských výdajů | Automobilka Porsche | CMI | Zpřesněná data | Applied Materials | Zlotý | IBEX | Vysoké ceny ropy | Omezení produkce | NXP | Kraft Heinz | Uvalení sankcí | G20 | Míra inflace v eurozóně | Výrobci automobilů | CEO | Objednávky | Oslabení dolaru | Obchodní přebytek | Pozitivní očekávání | Akcie roku 2019 | Napadení Ukrajiny | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Společnost Walt Disney | Evropská rada | Americké vládní dluhopisy | Investice společnosti | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Burzy v Šanghaji | Základní úrokové sazby | Nízkonákladová letecká společnost | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Komodity | Dolarový index | Globální trh | Výplata | Vývoj ceny ropy | Claudia Goldinová | Robert Shiller | Poradci | Sazby | Akcie Tesla | Graf indexu | KfW | Dialog | Náročná práce | Ředitelka | Generální ředitel | Maloobchodní prodej | Bezpečnost | Průmyslníci | Tapestry | Devizové rezervy | České vlády | DIHK | Cíle | Hypoindex | John Hardy | Burza | Nikola Motor | Zvýšení dostupné likvidity | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | LTRO | Odhad letošního růstu HDP | Firma Meta Platforms | Index MSCI | Výměny akcií | První odhad | Zvyšování úrokových sazeb | Rozvoj | Americká inflace | RBA | Likvidita | Žádosti o podporu | Akcie Boeing | Investiční podmínky v Německu | Investice do zlata | Akcie roku 2021 | Průměrná míra inflace | Teherán | Největší ekonomiky | Capital Economics | Porsche | Rozhovor | Roklen24 | Internetová společnost | Spotřeba domácností | Merck KGaA | Inventor Chemical Tankers | Transakce | Volatility trhu | Tree Energy | Finanční plán | Vstup na pražskou burzu | Měny | Růst podnikatelské aktivity | Válka mezi USA a Čínou | Snížení úrokových sazeb | Sankce proti Rusku | Růst cen potravin | MasterCard | Tržní kapitalizace tetheru | Nejlepší ropné akcie | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Energetický regulační úřad | Výroba v Německu | Zaměstnanost | Profitovat | Slovensko | Irsko | Jamal | Energie | Rozjednané prodeje domů | Milei | Anytime | Zpravodajství | Dmitrij Peskov | Prezidenti a premiéři | Ekonomika EU | Světové trhy | Pohonné hmoty v Česku | IPO roku | OneWeb | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Tradeři | Úrokové sazby | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | UNA | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Objem zakázek v německém průmyslu | Dodávky plynu | Jasný signál | UN01.DE | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Společnost Deutsche ReGas | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Návrh rozpočtu na příští rok | Finanční sektor | Daňové příjmy | Šíření koronaviru | Internet of Things | Kosovská vláda | Uvolnění měnové politiky | Ukončení obchodní války | Index podnikatelské nálady | Jukos | Česká zbrojovka Group SE | MSCI | Salesforce.com | LCI | Karanténní opatření | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Oslabování české měny | Nákupy centrálních bank | Hospodářský pokles | Britská ropná společnost | Výnosy | Paul Milgrom | Walgreens | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Omezení dodávek ropy | Chrysler | Jednání ČNB | Obchodování na burze | Vývoz do zemí EU | ProLogium | Finanční trh | Kurz euro-koruna | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | FOMC | Nový trend | Půjčovna kryptoměn BlockFi | Hospodářské politiky | Robert Wilson | JPMorgan | Německá automobilka | Nová vláda | SPWR | Rozhodnutí centrální banky | Zahájení ruské invaze | Pracovní síly | Citrix | Propad průmyslové výroby | Deloitte | Daň z nadměrných zisků | Data z Německa | Virgin Atlantic | Trade | Regionální měny | Eni | Britské zpravodajské služby | Kapitalismus | Globální finanční trhy | Nové prognózy | Zakladatel FXstreet | Vyspělé ekonomiky | Sberbank | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Primární veřejná nabídka | Světová zdravotnická organizace | Společnost Silvergate Capital | ABN Amro | Skupina hospodářsky vyspělých zemí | Pravděpodobnost recese | Ministři energetiky | EIA | Mt. Gox | Protikoronavirová opatření | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Odhad letošního růstu ekonomiky | Partneři | IPO | Obchodovat s cennými papíry | Frankfurter Allgemeine Zeitung | UNH | Výrobce obuvi | Rusko | Vysoké riziko | Nissan | Ceny výrobců | Akcionář | Miliardy USD | Vicepremiér | FAST | Obchodní den | Zkušenost | GBP/EUR | Míra inflace v Británii | Invaze ruských vojsk | Signál | Peter Garnry | Akcie na rekordu | Írán | Zdražování | S/R zóny | Čínská firma | Daňový balíček | Předstihové indikátory | Společnost Oneok | Pravidla regulace trhů s kryptoměnami | State Street | Britská vláda | EPS | ADP | Square | Gazprombank | Přijetí eura | Biliony dolarů | Kupní síla | Oneok | Úbytek | Termínový kontrakt | Ropy | Soudní dvůr Evropské unie | Virgin Orbit | Historie | Volné peníze | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Společnost Tapestry | Míra úspor | Polská společnost | CNY | Člen bankovní rady | Forex trader | Institut GfK | Větší riziko | Záchranný balíček | Očekávané Earnings | Výdaje | Evropská komise (EK) | Hlediska technické analýzy | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | Wolfgang Schäuble | Italská ekonomika | Převzetí dovozce plynu Uniper | Ukrtatnafta | Důchody | List The Wall Street Journal | Likvidní | Firma McDonald's | Jaderná elektrárna | Sázky | WKL | Ministr hospodářství | Forbes | Snížení úrokové sazby | Obchodujte | Colt | Allergan | BlackRock | Utažení měnové politiky | Negativní výhled | Burzovní zpravodajství | All Time High | BMW | Cena akcií | Investoři i analytici | Mark Carney | Ukrajinská ekonomika | Non-Farm Payrolls | Kupci | Výkon německé ekonomiky | Světové hospodářství | Plynárenské firmy | Rozšíření | Dopad koronaviru | BBVA | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Německé hospodářství | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Společnost Delimobil | Britská společnost Cineworld | Ropný trh | Hospodářská opatření | Ycharts | Nový Zéland | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Kompenzace | Rishi Sunak | NEXO | Umělé inteligence | Burze | Eura | Tisková konference | Schodek rozpočtu | Ztráty | Investujte na Forexu | Výrobci čipů | Komentář Radomíra Jáče | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Nizozemsko | RBAG | Blockchainové akcie | Organizace | Americká Federální obchodní komise (FTC) | Akcie Erste Group | Dluhopis | Obilí | Ryanair | DIW | Kryptoburza | Gap | Ceny pohonných hmot | Expedia | Snižování počtu zaměstnanců | VIX | Inflační data | Zmírnění inflace | Stock Exchange | Regulační rámec | Premiér Boris Johnson | Růst | Česká národní banka | Objem obchodování | Objem zakázek | Ceny surovin | Fed včera | TotalEnergies | Polská centrální banka | Akcie ČEZ | Silné momentum | Příjmy | Zvýšení daně | Rusko a Ukrajina | Událostí ve světové ekonomice | Hospodářské výsledky | Prezident Ifo | Odhad letošního růstu | Pohyby na trzích | Ministři EU | Světoví těžaři | Akcie Vonovia SE | Cameco | Propad ceny | Volvo | Emitent | Podnikové investice | VMware | Zajištění | WU | Ministryně financí Alena Schillerová | Domácí měny | Počet potvrzených případů | IAG | Měnový výbor | Parlament dnes | Obchodování na trhu | TWTR | Propad cen ropy | Snížení inflace | BIDU | Daň z mimořádných zisků | Plynárenský průmysl | Fúze | Index | Akciový trh | Wall Street Journal | Německá expertní komise | Pohyby kurzu | Praktické tipy | Merkelová | Lockdown | Infineon | Wirecard | Společnost Uniper | MiFID II | Eva Zamrazilová | Kryptoměnová burza | Společnost AT&T | Bohatství | Investiční fond | Intercontinental Exchange (ICE) | Průmyslová produkce | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Úročení | Jižní Korea | Pandemie covidu-19 | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | NHTSA | CFDWorld | Pokles německé ekonomiky | ČTK | Vyjednávání o brexitu | Kurz euro | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Cena plynu pro evropský trh | Cenu plynu | Akcie na burzách v Asii | Silvergate Capital | Akcie Plug Power | Průmyslové zakázky v Německu | Velké energetické firmy | Dnešní zprávy | Výběr daní | Banka Sberbank | Kurs koruny | Saudi Aramco | Šíření nákazy | Návratnost | Dnešní videokomentář | Rozpočtové opatření | Cena kontraktu | Mzda | Makléřská společnost | Express | Investiční doporučení | Čínská továrna | Snížit úrokové sazby | Daně z nemovitosti | Opatření ECB | Prognóza MMF | Koronavirus | Embargo na ruské diamanty | Čínské podniky | Platinové akcie | Die Zeit | Analýza | Norská společnost | Bosch | Petr Kymlička | Inflace v Německu v květnu | KKCG | Akcie Plug Power (PLUG) | RDSA | Rozhodnutí valné hromady | CETA | Výzkumný pracovník | Regulační orgány | Il Sole 24 | Akcie Zalando | Obchodovat s akciemi | Air France-KLM | Předsedkyně Evropské komise | PPF | Prognos | Země používající euro | Japonský parlament | Mezinárodní ratingové agentury | Okénko trhu | Renaissance Capital | Citrix Systems | Ondřej Hartman | Michal Šnobr | Poradenství | Société Générale | Vlna zdražování v Německu | Objem průmyslových zakázek | Vlastnictví | Volby v Německu | Pravidla regulace | Program nákupů dluhopisů | Rostoucí mzdy | Evropské vlády | Státní příspěvek | Instrumenty | Firmy z EU | Německá nezaměstnanost | Americké vlády | Nemoc COVID-19 | CDU/CSU | Obchodní komora | Hospodaření za loňský rok | Cboe VIX | Setkání zemí OPEC+ | Forex kalendář | Produkce ropy | Vinci | Průmyslové kovy | IMF | Vzestupný trend | Bělorusko | Závazek | Hospodářský růst v Evropě | Finanční ředitel ČEZ | Rozpočet Německa | Převzetí firmy | UNCTAD | Nedoplatky | Kosovo | Německý ústavní soud | Poradenská firma | Švédská společnost | Tempo ekonomického růstu | ZEW Achim Wambach | Stimul | Hnutí Hamás | Euro vůči americkému dolaru | Rezistence | Olívia Lacenová | LBBW | ProSiebenSat.1 Media | Podnikatelské klima | Rekordní růst | Sociální demokraté | Internetová televize | Uvolnění zákazů | Komerční banka (KOMB.CZ) | Snowflake | Německé potraviny | Základní úroková sazba | Odhad růstu ekonomiky | Netflix | Akcie Photon Energy | Měnové krize | Pozastavit obchodování | Index Cboe | Medvědí trend | Růst cen zemního plynu | Výhled letošního vývoje ekonomiky | Šinzó Abe | Počet nezaměstnaných v Německu | AI | Daimler | Předběžný údaj o HDP | 5G | City | Počasí letos | Tagesspiegel | Stimulační opatření na podporu ekonomiky | Commodity index | Tržby v Německu | Posílení | Skepse | CNBC | Scholzova vláda | Giorgio Armani | Společnost VNG | Pracovní místa | Obchodování na devizových trzích | Krypto trh | Next Generation | Nordstream 2 | Dánská farmaceutická společnost | Omezení dovozu | Terminál na LNG | Obchodování na trhu s virtuálními aktivy | Tržní hodnota | Markit | Vakcinace | Dopady krize | Vstup na burzu | Viceguvernér ČNB | Klaus Wohlrabe | Obavy z brexitu | EURUSD | Index SPX | Sodexo | Levné energie | Oživení hospodářství | O2 | Pivovar | Krok za krokem | Štěstí | Halliburton | Markus Söder | Daň z mimořádného zisku | ČSOB | Čínská telekomunikační společnost | NFP | Americký dolar dnes | Richard Kozul-Wright | Sundar Pichai | Vývoji podnikatelské nálady | Vít Hradil | CSCO | Unie | Ekonomika USA | Výkon | Analytička | InterContinental | Ruská federace | Vysoké úrokové sazby | Zasedání FOMC | Trpělivost | Akcie Air Liquide (AI) | Investovat | NFP report | Komoditní | Vklady | Nová německá vláda | Mário Centeno | VP Bank | Přímé investice | Norsko | Řešení vysoké inflace | TABAK.CZ | Společnost Pfizer | Borsa Italiana | Hlavní ekonom ECB | Německý ekonomický institut (GEI) | Německá bankovní společnost | Počet zaměstnaných | Investice ve stavebnictví | Expanzivní fiskální politika | Sazby Fedu | Procter & Gamble | Globální dluh | Ekonomický růst | Baterie do elektromobilů | Americký index | Extrémní nárůst | Globální vývoj | Stav energetické nouze | Praní špinavých peněz | Veřejný rozpočet | Obchodování s termínovými kontrakty | Quote | Turk Stream | Sociální demokraté (SPD) | Claus Michelsen | Americké centrální banky | Šéf švýcarské centrální banky | Zemědělské půdy | PCELL | Jediné měny | Akcie Robinhood | Kapitalizace tetheru | Hertz Global | Platební neschopnost | Spotřebitelský indikátor | Ruské společnosti | Důvěra v českou ekonomiku | Společnost Genesis | iPhone 15 | Bloomberg | Index spotřebitelských cen | Institut ZEW | Dodávky ruského zemního plynu | Český investor | Dobré výsledky | Letecká přeprava | Akciové burzy | Paul Jackson | Obchodování a investice | Německé instituty | Výhled vývoje ekonomiky | UBS | Člen představenstva | Index pražské burzy PX (CZKCASH) | Rekordní ceny | Banka UBS | Vyšší mzdy | Oldřich Dědek | Elektroauta | Objem stimulů | Vysoké ceny energií | Vakcína | Německá průmyslová a obchodní komora | Předpověď | Záporožská jaderná elektrárna | Konec roku | Popírání | Výkonnost | Kurz rublu k dolaru | Obchodní války | Burza FTX | Příjmy z reklamy | Indigo | Asie | Válka Ruska proti Ukrajině | Technologické společnosti | Over-The-Counter | Polovodičový průmysl | Ministerstvo spravedlnosti | Forexové trhy | Automobilky | Snižování sazeb | Nejziskovější | Povinné očkování | Nerovnosti bohatství | Bilion | Isar 2 | Německý výrobce | Ajay Banga | Sankce vůči Rusku | Přehled | Úvěrové pojišťovny | Zhoršení nálady | Plyn | Členství v NATO | Zahájení ruského útoku | Banka KfW | Luhanské lidové republiky | London Stock Exchange | Hospodaření | TUI | Futures | Makléřská společnost Genesis | FXstreet.cz | Evropský statistický úřad Eurostat | Title Transfer Facility (TTF) | Dopady koronavirové krize | Italská vláda | Pokles ceny | Parlamentní volby | Nemovitosti | CHF | Oživení světové ekonomiky | Nord Stream 2 AG | Fatih Birol | Jiří Gavor | Obchody | Vytěsnění minoritních akcionářů | Míra nezaměstnanosti v Německu | Pokles české ekonomiky | Americká data | Gold.plus Martin Stránský | Společnost Rosněfť | Tree Energy Solutions (TES) | Obchodní konflikt | Wall Street Journal (WSJ) | PX index | Podpora | Boris Johnson | Výroba automobilů | Index CPI | Americký HDP | Akciový index | Electronic Arts | Inflace v únoru | Balík opatření | Nemoc covid-19 | Společnost TotalEnergies | Nákup automobilů | Německý kancléř | Zelený dluhopis | Zlepšení | Akcie McDonald’s | Německý rozpočet | Inovátorovo dilema | First Republic | Finská společnost | Strop na ruskou ropu | Ruské akcie | Nálada mezi německými exportéry | CEZ1.CZ | Medián | Česká firma | Aleš Michl | Maloobchodní prodeje | Jakub Petruška | OpenAI | Lulo Rose | Ekonomika Rakouska | Manažeři | Konkurent | JDE | Destatis | Očekávání trhu | Německá energetická společnost | Ekonomie | Francouzská společnost | VDA | Vivendi | Export do Ruska | Koncern RWE | Federální úřad pro letectví | Německé hospodářské instituty | Zahraniční forex | Prognóza ČNB | Automobilka Hyundai | MJ | Polský premiér | Zrychlení růstu | Surové ropy | Hans Dieter Pötsch | Volkswagen AG | Portugalsko | Spotřebitelské ceny | Nejnovější údaje | Zákaz dovozu | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Vyrovnat ztráty | Stav nouze | Louis Vuitton | ENA | Americké úrokové sazby | Medvědí rally | Adenza | Profesionální obchodník | Magellan Midstream Partners | Deutsche Bahn | Nvidia | Státní dluhopisy | NEL | Příjmy a výdaje | Bundesnetzagentur | CL | E-commerce | Munich | Index nákupních manažerů (PMI) | Zadlužení | Přehled o dění | xStation5 | Statistické údaje | Hotovost | Čínská společnost | Německo | Japonská centrální banka | Hlavní ekonom | Soud v Německu | MT4 | Estee Lauder | Varšava | Akcie Deutsche Lufthansa | Americká makléřská společnost | Akciový index Nikkei | AAA | Vládní pomoc | Vice | Emerging markets | Ropná společnost Exxon Mobil | Ruské podniky | Mluvčí Kremlu | Ropná firma | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Goldman Sachs Group | STMicroelectronics | Ceny v eurozóně | Soudní dvůr | Hrubý domácí produkt České republiky | Platby za plyn v rublech | Magazín Der Spiegel | Arnault | Nové daně | Závislost | Ruská ropa | PEPSICO | Rozsáhlé sankce | Meta Platforms | Pozice | Šéf Sentixu | Klaus-Dieter Maubach | Sociální síť Threads | Akciový výprodej | Index technologického trhu Nasdaq | Primární nabídka akcií | Dceřiné společnosti | Plyn v EU | IG | Achim Wambach | XTB | Tajné služby | Mario Centeno | Splatnost | Vzdělávací webináře | Dlouhodobý investor | Protiruské sankce | INSEE | Pšenice | Vývoj německé ekonomiky | Zpřísňováním měnové politiky | Cla na dovoz | Bild am Sonntag | Extrémní počasí | Pokles kapitálu | Mario Draghi | Sektor služeb | Editis | FXstreet | AbbVie | Coface | Ruská centrální banka | Ropný průmysl | Regulace trhů s kryptoměnami | TSX30 | Veřejné investice | Dovoz ruské ropy | Nálada mezi německými spotřebiteli | Podnikatelská aktivita | Americká ministryně financí | Podíl majetku | Riziko | Platina | Velkoobchodní ceny plynu | List The Guardian | Vývoj ceny | Ballard Power | TUI Group | Ruský ministr | Ekonomická nerovnost | Soudní spor | Růst Německa | Výbor ekonomických poradců | The Guardian | Wise | Gilead Sciences | Soud EU | Veřejná nabídka akcií | Výhled pro Evropu | Nedostatečné investice | Index Cboe VIX | Cena akcií podniku | Hang Seng | Index amerických akcií | Výhled pro Německo | Pokles průmyslové produkce | EK | Haísám Ghais | Cenový graf | Evropské země | Krypto | GEI | Francouzský prezident | Umělá inteligence (AI) | KOMB | Počasí | Plynovod Jamal | Paříž | Co bude | Státní podpora | Německý index DAX | Clemens Wohlmuth | Agentura PAP | Terminály na zkapalněný zemní plyn (LNG) | Investice do BTC | Opatření | Těžaři | Německý stát | Velké investice | Evropský regulátor | Webináře | Prostor pro další růst | Hospodářský vývoj v Německu | Afghánistán | Oslabování koruny | Chorvatsko | Zemědělství | Francouzský statistický úřad INSEE | Nový celní režim | NJJ | Maďarská centrální banka | WHO | Šíření nového koronaviru | Jens Stoltenberg | Oživení německé ekonomiky | Překážky | Amazon | Rozpočty bez schodku | Marathon | Fiskální politika | Analytik | Ministerstvo hospodářství | Ministr spravedlnosti | TRUTH social | Finanční systém | Investing | Obchodování s povolenkami | ARD | Zpomalováním růstu | Zastavení dodávek ruského plynu | Zelené energie | Evropské investiční banky | Georgia | VNG | Index DAX | Ján Čarný | Ruský plynovod | Znovusjednocení země | Navýšení cel | Rozpočtová krize | Poslanec | SEC | Margrethe Vestagerová | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Důvěra v německou ekonomiku | Německé dluhopisy | Domácí průmysl | Rozpočtový schodek USA | Server CNBC | Slabší prodej aut | Finanční podniky | MetLife | Společnost Lufthansa | JP Morgan | Průmyslové podniky | Průmyslová výroba v Japonsku | Aerolinky Lufthansa | Vláda v Berlíně | DIW Marcel Fratzscher | Royal Dutch Shell | Předkrizové úrovně | Spojené státy | Štěpení | Prudký růst cen | Virus | Odklon od fosilních paliv | Redukce | Míra inflace v únoru | Šéf NATO | Index euro stoxx 50 | Daňové změny | Eurozóna | Spotřebitelské výdaje v Německu | PAP | EBRD | Zahájení ruského útoku na Ukrajinu | Naše akcie | CZK/USD | Společnost Exxon Mobil | Odliv investic | PEP | CFD DAX30 | Světová turistická organizace (UNWTO) | MF | Emise | PX (CZKCASH) | Britská společnost | Časový horizont | ITA Airways | Spolkový ústavní soud | Počet obchodů | Ruská ekonomika | Index MSCI All Country World | Vlna zdražování | Dow Jones | West Texas Intermediate (WTI) | Společnost Coface | Ekonomická recese | Hospodářský výhled | Globální energetická krize | Akcie bank | Ministerstvo financí | Cena termínového kontraktu | České zemědělství | Krize v Evropě | 500 nejbohatších | Silné inflační tlaky | Světové produkce | Biden | Rozvojová banka KfW | Budoucnost | Thomas Gitzel | Banky | Dodavatelský řetězec | Dodavatelské řetězce | Akcie Nel Hydrogen / Nel ASA | Intervenovat | Cena benzínu | Coffee | Bilance | Generální tajemník NATO | Peking | ALV | Black Friday | Nákup dluhopisů | Podnik | Durace | 737 MAX | Vesmírné společnosti | Prezident institutu | Restrukturalizace | Vývoz do USA | Konzervativci | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Tomáš Holub | Německé akcie | Ford Motor | Průzkum KPMG | Microsoft Corp | Fiskální balík | News | Dovozce ruského plynu | JPMorgan Chase | Bunge | SPD | Certifikace | Dolar k rublu | Nálada německých spotřebitelů | Pozornost trhu | Bloomberg Terminal | Doporučení | Motor Sič | Epidemie nemoci covid-19 | Rozhodnutí bankovní rady | Ocenění | PKK | Ekonom GEI | Akciový stratég | LCH Clearnet | Zkapalněný zemní plyn | Prohlášení | Prodeje | Španělská vláda | Politici | Fortum | Hyundai Motor | Tempo růstu HDP | Italský dluh | Teams | Vymáhání práva | Potíže v dodavatelských řetězcích | Trader | Finanční situace | Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Index FTSE 100 | Společnost Sony | Hodnota akcií | Výrobce elektromobilů | Impulzy | Měnový pár | Ceny energie | PX Pražské burzy | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Výkyvy cen | Holger Schmieding | Tempo inflace | Meziroční inflace v Německu | Dnešní události | Výhledy | ARM Holdings | Největší ekonomika eurozóny | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Institut IfW | G7 | Větší pokles | Akcie v Číně | Nejlepší 5G akcie | Obnovení růstu | Statistický úřad | IRBT | Guvernér ČNB | Kotace | Předseda Evropské komise | CEZ1 | Zákaz shortování | American Express | DAX30 CFD | Deindustrializace | Základní sazba | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Jednatel | Podnikání | Autoprůmysl | Alexandre de Juniac | Rozpočtové deficity | Výhled centrální banky | Kontrakt | Americká půjčovna kryptoměn | Obchodní příležitosti | Indická ekonomika | Objemy peněz | SEDG | Vývoj ceny ropy Brent | Ekonom | PIF | USA | Tempo poklesu vývozu | WhatsApp | Obchodní válka | Obavy z globální hospodářské recese | WESP | Aktuální situace | Estée Lauder | ING Groep NV | Zlato | Novo Nordisk | Investice v Číně | Německý maloobchod | Focus | Investice v Německu | AZN | Ruské hospodářství | Akcie BHP Group | Společnost Media for Europe | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | GOOGL | Mandát ECB | Regulace kryptoměnových trhů | Akcie v roce 2020 | Obchodování platiny | Zastropování cen | Zpomalování inflace | Následky krize | Philip Morris | Akcie LVMH | Deutsche Bahn (DB) | Nasdaq | Dekarbonizace | Globální emise | Společnost Meta | Bloomberg Commodity Spot Index | PMI ve službách | Světová obchodní organizace | Italské dluhopisy | Výhled na letošní rok | Volkswagen | ITA | Evropské dluhové krize | Globální investoři | Odhady analytiků | Svaz BDI | Primární veřejné nabídky akcií | Ministerstvo práce | Geopolitické napětí | Zemní plyn (LNG) | Ministři financí EU | Bloky | Skupina Colt CZ | Spekulanti | Psychologický efekt | Velké varování | Camelot | Velké továrny na čipy | Ekonom Klaus Wohlrabe | Ukrajinská centrální banka | Prodej aut | Domácí poptávka | Boeing 737 Max | Slabé euro | IHS Global Insight | Vyšší inflace | CFA | Nákupy dluhopisů ECB | Jaroslaw Kaczyński | Rekordní pokles | Verizon Communications | Zákon o snížení inflace | Pražská burza | Práce | Fox | Export z Německa | Zdražování v Německu | FOREX | Výroba aut | Výrobní náklady | Annalena Baerbocková | Výhled růstu ekonomiky | Herbert Diess | Útlum ekonomické aktivity | Zpomalení hospodářského růstu | Německá inflace | RBAG.CZ | Soubor opatření | Uzbekistán | FDX | Japonská společnost | AMZN | Polský zlotý a maďarský forint | Černá labuť | Liou Che | Čínské investice | Průlom | Zasedání Rady guvernérů | OnSemi | Investment | Prezident Světové banky (SB) | Omezení cen plynu | Francouzský ministr financí | Zákaz dovozu ruské ropy | Naše hospodářství | BIRK | Agentura Moody's | Zásobníky | Restart ekonomiky | Firma dnes | Výplata dividendy | Období po brexitu | Cestovní omezení | Novozélandská centrální banka | Automobilové součástky | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Zprávy z Německa | Výraznější pokles | Pat Gelsinger | OMV | Globální obchod | Obchodní dohody | OTC | Balkán | Klesající inflace | Astrazeneca | Šéfka EK | Deficity vlád | Evropské akciové trhy | Vývoj na trhu | Akcie Uniper | Turecký parlament | Kryptoměny | Premiér Giuseppe Conte | Summit EU | Low | Mluvčí firmy | Crédit Agricole | Taiwan Semiconductor | WSF | Húsíové | Ekonomické aktivity | Odborník na ropný trh | Záchranný balík | INTC | Jan Frait | NKE | Výrobce elektromobilů Tesla | Napětí mezi USA a Čínou | Rychlost | Podnikání na kapitálovém trhu | Nominální mzda | Další pokles | Investiční podmínky | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Akcie | SECO | Úspěch | Příliv přímých zahraničních investic | Stimuly | Jerome Powell | MSCI All Country World | Otevřenost | Uzavření továren | Volby | Evropský průmysl | Ukazatele | Americké úřady | Lídři G7 | Miliardář | Umělá inteligence | Umění | Balík pomoci | Vladimir Putin | Abenomika | Šéf euroskupiny | Disney | Celní režim | Výrobce elektroaut | Země G7 | Vojtěch Benda | Kolaps cen | Británie | Německé obchody | Občané eurozóny | Nová auta | Tranzit ruské ropy | Cineworld | Zakladatel serveru FXstreet.cz | Podíl firem | Admiral Markets Forex Kalendář | Americká vláda | Dopady pandemie | NZD | Koncern | Indikátor ekonomického sentimentu | Společnost Gazprom | Doing Business | USD/JPY | Zlepšení nálady | Kalifornské bankovní regulační orgány | Růst spotřebitelských výdajů v USA | Altria Group | Americký podnikatel | Dánsko | Maloobchodní tržby v eurozóně | Belgie | Společnost S&P Global | ČR | Podniky | Primární nabídka | Qantas | Vyšetřování | Sentiment trhu | Dramatický dopad | Olaf Scholz | Německá automobilka Volkswagen | Analytický tým | NERV | Ekonomika Evropské unie | Enel | Očkování | Zvýšení daně z nemovitosti | Vysoká rizika | Akcie Cameco | SPX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Německá recese
Německá skupina
Německá společnost
Německá společnost Aurubis
Německá společnost Flix
Německá spolková vláda
Německá spotřebitelská důvěra
Německá státní banka
Německá státní banka KfW
Německá státní rozvojová banka

Následující klíčová slova

Německá vládní koalice
Německá výnosová křivka
Německá zajišťovna
Německé aerolinky
Německé akcie
Německé automobilky
Německé banky
Německé ceny
Německé ceny v průmyslu
Německé ceny výrobců
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít