Sobota 20. srpen 2022 03:47
reklama
Instaforex webinar zari 2022
reklama
Coinfy
reklama
ProTradery Purple - indikátor
reklama
Coinfy

Klíčová slova - Tomáš Pfeiler

img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.08.2022

15.08.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 3,3 %, aktuálně se tak obchoduje pouze cca 11 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku. Volatilita prošla významným snížením, index VIX propadl pod klíčovou psychologickou hranici 20 bodů. Bezprostředním spouštěčem tržní euforie v uplynulém týdnu byla inflační čísla, která teoreticky mohou přimět Fed k opatrnějšímu zpřísňování politiky.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Avast by měl podle předběžného plánu zastavit obchod s akciemi na burze 9. září

03.08.2022 Česká antivirová firma Avast by podle předběžného návrhu harmonogramu svého spojení s americkou softwarovou společností NortonLifeLock měla zastavit obchodování se svými akciemi 9. září. Následně je má stáhnout z burzy a americký podnik vydá nové. Vyplývá to ze zprávy Britského antimonopolního úřadu (CMA), který se fúzí zabývá. Firmy se harmonogramem chtějí řídit, řekla dnes ČTK mluvčí Avastu Dominika Kalašová.
img

Zisk Komerční banky v pololetí vzrostl meziročně o 60,3 pct na 8,4 miliardy

03.08.2022 Čistý zisk Komerční banky vzrostl v letošním prvním pololetí meziročně o 60,3 procenta na 8,426 miliardy korun. Provozní výnosy se zvýšily o 29,5 procenta na 19,168 miliardy korun. Loňský výsledek ovlivnila protiepidemická opatření a také tehdejší úrokové sazby byly na extrémně nízkých úrovních. Výsledky dnes banka zveřejnila na svém webu.
img

Britský regulátor předběžně schválil převeztí Avastu firmou NortonLifeLock

03.08.2022 Britský antimonopolní úřad (CMA) předběžně schválil koupi české antivirové společnosti Avast americkou softwarovou firmou NortonLifeLock za 8,6 miliardy USD (208,6 miliardy Kč). Konečné rozhodnutí úřad vydá 8. září, vyplývá z dnešního prohlášení.
C:\fakepath\cez.jpg

Analytici: Za poklesem ceny akcií ČEZ jsou vládní úvahy o dodatečném zdanění

02.08.2022 Za současným poklesem ceny akcií energetické společnosti ČEZ stojí vládní úvahy o tom, že zvýšené zisky firmy by mohly být dodatečně zdaněny. Shodli se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Tento možný krok vlády většina expertů považuje za chybu. Od začátku roku na vrchol, který byl 9. června, přidaly akcie ČEZ na pražské burze 47 procent, od té doby ale odepsaly 18 procent, vyplývá z dat burzy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.07.2022

25.07.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 2,5 %, evropské indexy posílily pod vlivem taktické deeskalace napětí ze strany Ruska více než jejichž americké protějšky (+2,9 %). Volatilita sestoupila pod hranici 25, aktuálně dosahuje zhruba 23. Hlavní obavou investorů zůstává ochabování ekonomického růstu. V tomto momentě však burzy prozatím nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně. Přestože vidíme, revize hospodářských výsledků směrem dolů, stále zůstávají odhady zisků poměrně euforické. Investoři jako by jednostranně vnímali pouze pozitivní aspekty hospodářského zpomalení – tj. nižší sazby a dluhopisové výnosy. Rizika tedy zůstávají dále asymetricky nakloněna směrem dolů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 04.07.2022

04.07.2022 Během minulého týdne burzy oslabovaly. Volatilita sestoupila z psychologické hranice 30, stále však zůstává zvýšená (VIX aktuálně na 27). Vidíme, že se recese pomalu stává hlavní obavou investorů a střídá tak strach ze zpřísňování monetární politiky. V tomto momentě však burzy prozatím nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně. Přestože vidíme revize hospodářských výsledků směrem dolů, stále zůstávají odhady zisků poměrně euforické.
img

Těžiště investic PPF by mělo být v Evropě, chce rozvíjet Air Bank, řekl Šmejc

29.06.2022 Těžiště investic skupiny PPF by nyní mělo být v Evropě, v Asii chce skupina hledat partnery. Ucelenou investiční strategii bude PPF schopná definovat v září. Novinářům to řekl nový ředitel PPF Jiří Šmejc. Po zrušení spojení Moneta Money Bank s bankovní částí PPF chce skupina dále rozvíjet Air Bank, uvedl. Šmejc také řekl, že je ochotnější se při obchodních příležitostech spojit s partnery, než býval zesnulý zakladatel PPF Petr Kellner. Do čela skupiny Šmejc nastoupil v polovině června.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.06.2022

27.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně posílily. S&P 500 přidal 6,4 %, což představuje nevýznamnější týdenní růst od května. Volatilita sestoupila z psychologické hranice 30, stále však zůstává zvýšená (VIX aktuálně na 27). V minulém týdnu vévodily trhům obavy ze zpomalování ekonomiky, které by však znamenaly méně přísnou politiku centrálních bank. Vytlačily tak prvotní investorskou hrozbu – robustní zvyšování úroků, což burzy potěšilo. Podle mého názoru však investoři v této fázi nezaceňují hospodářské ochlazení adekvátně.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Analytici: Akcie ani po dramatickém propadu své dno zřejmě ještě nenašly

20.06.2022 Akcie na světových trzích, které zažily v minulém týdnu další dramatický propad, zřejmě stále ještě nenašly své dno. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Důvodem bylo především razantní zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech. Další vývoj bude podle nich záležet hlavně na měnové politice centrálních bank a na postupu války na Ukrajině.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.06.2022

20.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,8 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od března 2020. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 31). Klíčovým faktorem je globální utahování měnové politiky – kromě Fedu zvyšovala sazby i BoE a překvapivě i Švýcarská centrální banka. Přestože Powell investory uklidňoval, hrozí, že reálně bude muset Fed udělat více. Tento týden bude bohatý na vyjádření amerických centrálních bankéřů (viz. tabulka).
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.06.2022

13.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,1 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od ledna. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 28). Klíčovým faktorem během minulého týdne bylo americké CPI, které vyžaduje důraznější akci ze strany Fedu. Trh se tak začíná opět obávat, že centrální banky budou muset udělat více, než investoři v tuto chvíli zaceňují, aby dokázaly zkrotit inflaci.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 06.06.2022

06.06.2022 Během minulého týdne burzy opět oslabily. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 25), ale vidíme návrat k normálnějším hodnotám. Klíčovými faktory během minulého týdne byly více jestřábí Fed a výsledek payrolls. Ty přebily pozitivní zprávu o navýšení produkce ropy ze strany OPEC – tato skutečnost by mohla pomoci k oslabení inflačních tlaků ve 2H. Rizika zůstávají dále asymetricky nakloněna směrem dolů. Kromě utahování měnové politiky se investoři obávají, jak na burzy dopadne synchronizované zpomalení globálního ekonomického růstu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 30.05.2022

30.05.2022 Během minulého týdne došlo na burzách k růstu. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 25), ale vidíme pozvolný návrat k normálnějším hodnotám. S&P 500 přerušil 7-týdenní poklesovou šňůru a zpevnil o 6,6 % - jde o nejlepší týdenní výkonnost od listopadu 2020. K euforii z minulého týdne přispěly povzbudivější výsledky některých řetězců supermarketů, lepší makrodata v US, pokles inflačních očekávání a skutečnost, že investoři zredukovali počet hiků, které letos očekávají od Fedu. Roli hrálo i pozicování – docházelo k masivnímu uzavírání short pozic.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.05.2022

23.05.2022 Futures zelené, asijské indexy převážně smíšené – pozitivní zprávou je, že Biden zvažuje zrušení některých cel na čínské zboží zavedených Trumpem.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.05.2022

16.05.2022 Na akciové trhy se vrátila volatilita, VIX se drží na úrovních kolem 30 bodů. V tuto chvíli zůstávají rizika asymetricky nakloněna směrem dolů. S&P 500 předvedl šestý klesající týden v řadě. Takto dlouhou úroveň týdenních ztrát index naposledy zaznamenal v roce 2008. Dominantním faktorem je probíhající obrat v měnové politice hlavních centrálních bank. Ten bude pokračovat, jelikož inflační tlaky prozatím nemizí. Čím dál více začíná náladu na burzách ovlivňovat zero covid policy v Číně.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

České akcie ztratily letos přes osm procent, méně než většina akciových indexů

10.05.2022 České akcie ztratily podle indexu PX od začátku letošního roku k dnešnímu dni přes osm procent hodnoty, což je výrazně méně než většina hlavních akciových indexů. V nynější době panických výprodejů téměř všech aktiv je však extrémně těžké předpovídat další vývoj, shodli se analytici oslovení dnes ČTK. Index PX dnes uzavíral těsně pod úrovní 1300 bodů, když v prvním obchodním dni letošního roku skončil na úrovni 1416 bodů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 09.05.2022

09.05.2022 Na akciové trhy se vrátila volatilita, VIX se drží na úrovních kolem 30 bodů. V tuto chvíli mezi investory zřetelně převažuje negativní sentiment. S&P 500 předvedl pátý klesající týden v řadě. Takto dlouhou úroveň týdenních ztrát index naposledy zaznamenal v roce 2011. Dominantním faktorem je probíhající obrat v měnové politice hlavních centrálních bank. Ten bude pokračovat, jelikož inflační tlaky prozatím nemizí. Čím dál více začíná náladu na burzách ovlivňovat zero covid policy v Číně.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 02.05.2022

02.05.2022 Přímý dopad konfliktu na globální trhy je v této fázi de facto imateriální. Existují dvě rizika, která nesmíme podceňovat. 1) Hrozba přerušení dodávek ruského plynu. Na této frontě jsme se minulý týden dočkali poměrně významné eskalace, kdy Rusko odstřihlo od plynu Polsko a Bulharsko. I tak se přikláníme k názoru, že jde spíše o určité ukazování svalů a k přerušení dodávek do Německa nebo Itálie nedojde. V případě naplnění této varianty by hrozila realizace stagflačního scénáře v eurozóně.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.4.2022

25.04.2022 Od půlky dubna dochází k citelnému oslabení čínské měny proti USD. Aktuálně se jeden dolar obchoduje za 6,55 renminbi. Jde o nejslabší úroveň od loňského dubna. Oslabení měny představuje pro čínské autority způsob, jak zmírnit negativní dopady politiky nulové tolerance vůči covidu – Čína je typickou exportní ekonomikou. Slabší kurz reflektuje obavy ze zpomalení ekonomického růstu. Úroveň měny taktéž zrcadlí divergenci v měnových politikách Fedu a PBoC. Čínská centrální banka bude muset politiku uvolňovat.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.4.2022

11.04.2022 Ve čtvrtek zasedá ECB – neočekává se, že by došlo ke zvýšení sazeb nebo náhlému ukončení APP. Investoři však budou bedlivě sledovat komentáře Lagardeové, která by mohla poodhalit směr, kterým bude centrální banka navigovat politiku. Lze předpokládat, že v této fázi již musí představitelé ECB vyslat signál, že inflaci vnímají jako citelnou hrozbu. Měli by proto nastínit případné načasování ukončení APP a prvních hiků.
img

Akcionáři České zbrojovky prodali šest procent akcií ve zrychleném úpisu

08.04.2022 Vybraní akcionáři České zbrojovky Group SE dokončili prodej části jejich akcií ve zrychleném úpisu cílícího na vybrané investory. Celkem šlo o 2,030.000 akcií, což představuje šest procent základního kapitálu společnosti. Cena za jednu akcii byla stanovena na 555 Kč. Firma o tom dnes informovala ČTK.
C:\fakepath\zbrojovka.png

Akcionáři České zbrojovky prodali šest procent akcií ve zrychleném úpisu

08.04.2022 Vybraní akcionáři České zbrojovky Group SE dokončili prodej části jejich akcií ve zrychleném úpisu cílícího na vybrané investory. Celkem šlo o 2,030.000 akcií, což představuje šest procent základního kapitálu společnosti. Cena za jednu akcii byla stanovena na 555 Kč. Firma o tom dnes informovala ČTK.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.4.2022

04.04.2022 V reakci na ústup ruské armády z předměstí Kyjeva, vyplývají na povrch pravděpodobné válečné zločiny. V reakci na tyto skutečnosti zvažuje EU zpřísnění sankcí. K jednání o sankcích by mělo dojít ve středu. Více se skloňují restrikce na dovoz energetických komodit z Ruska. V praxi bych však zavedení tohoto opatření neočekával.
img

RANNÍ SOUHRN AKCIOVÝCH TRHŮ PRO DEN 30.3.2022

30.03.2022 S&P během včerejší seance přidal 1,2 %, aktuálně pouze 3 % pod historickým maximem. Hlavním faktorem za včerejším růstem je určitá deeskalace napětí na rusko-ukrajinské frontě. Rusko by mělo odsunout své jednotky od Kyjeva (i když přes noc došlo k leteckým útokům). Z ruské strany zmizel požadavek na „denacifikaci“ Ukrajiny – to lze číst tak, že Moskva nepožaduje exit současného kyjevského vedení. Taktéž se mluví o jednání na úrovni Putin - Zelenský. Nicméně, tato jednání mohou předstovat úhybný taktický manévr Za euforií investorů však stojí zejména fakt, že válka zůstane lokálním konfliktem a zřejmě nehrozí zapojení NATO.
C:\\fakepath\\ceska koruna 15112013.jpg

Koruna je nyní jen mírně slabší než před měsícem před ruskou invazí

24.03.2022 Koruna na invazi Ruska na Ukrajině reagovala více než pětiprocentním poklesem k euru, nyní je ale jen mírně slabší než před měsícem na začátku války. Výrazněji oslabila k dolaru. ČTK to dnes řekl analytik Wood & Company Vojtěch Boháč. O téměř čtvrtinu za měsíc zdražila ropa, mírně stoupla cena zlata, uvedl.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 21.3.2022

21.03.2022 Lze konstatovat, že se válka přesunula do poziční fáze. Ani jedné straně se nepovedl zásadnější průlom. Přestože údajně probíhají jednání o příměří, tuhé boje pokračují a narůstá počet civilních obětí. Jde vidět, že obě strany konfliktu prozatím nechtějí příliš ustupovat ze svých požadavků. Uzavření vzdušného prostoru nad Ukrajinou nebo přímá vojenská podpora ze strany NATO se jeví jako čím dál méně pravděpodobné.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.3.2022

14.03.2022 Zatímco v uplynulých týdnech byla geopolitika prakticky jediným faktorem, který určoval trhům rytmus, nyní začínají investoři pozvolna přecházet do normálnějšího režimu a opět se zaměřují na klíčové makroudálosti, zejména zasedání centrálních bank. Přestože údajně probíhají jednání o příměří, tuhé boje pokračují a narůstá počet civilních obětí. Konflikt zřejmě vstupuje do poziční fáze – tj. nebudou výrazné postupy, avšak může pokračovat ostřelování měst za použití těžké vojenské techniky. V tomto momentě se nejeví jako pravděpodobné uzavření vzdušného prostoru nad Ukrajinou nebo přímá vojenská podpora ze strany NATO. Proto roztržka zůstane lokálním konfliktem a hlavní dopad na trhy tak probíhá přes zaceňování dopadů ekonomických sankcí.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Cyrrus: Česká ekonomika letos zpomalí růst na 2,2 procenta

10.03.2022 Společnost Cyrrus, která je obchodníkem s cennými papíry, očekává letos kvůli konfliktu na Ukrajině zpomalení růstu české ekonomiky na 2,2 procenta z loňských 3,3 procenta. Průměrná inflace by měla stoupnout na 10,7 procenta z loňských 3,8 procenta. Akciovým trhům předpovídá Cyrrus dobrý rok, i když se v důsledku konfliktu na Ukrajině změnilo vnímání některých sektorů. Doporučuje se při investicích zaměřit na sektory, jako jsou spotřebitelské služby a zboží a rovněž na stabilní společnosti z oblasti technologií nebo polovodičů. Vyplývá to z výhledu, který Cyrrus poskytl ČTK.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Analytici: Kurzy akcií českých bank padají kvůli protiruským sankcím

07.03.2022 Kurzy akcií českých bank padají především kvůli sankcím, které západ přijal vůči Rusku za jeho napadení Ukrajiny, a očekávanému zpomalení hospodářského růstu. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Akcie Erste dnes klesají o 11,04 procenta na 643,20 Kč, Komerční banky o 10,38 procenta na 712,50 Kč. Pod nejmenším tlakem jsou akcie Monety, které přišly o 4,84 procenta na 81,60 Kč. Od závěru obchodování den před invazí propadla Erste o 29,9 procenta, KB o 23,9 procenta a Moneta o 10,8 procenta.
img

Garanční systém zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března

28.02.2022 Garanční systém finančního trhu zahájí výplatu náhrad vkladů Sberbank CZ nejpozději 9. března. Očekávané výplaty náhrad činí přibližně 28,5 miliardy Kč. Garanční systém to dnes oznámil ČTK. Česká národní banka dnes zahájila kroky k odnětí bankovní licence Sberbank CZ, která má vazby na Rusko. Důvodem je zhoršení situace banky v souvislosti s odlivem vkladů po napadení Ukrajiny Ruskem. Klienti Sberbank CZ budou vypláceni prostřednictvím vybraných poboček Komerční banky, s níž má Garanční systém uzavřenu smlouvu na zajištění výplaty náhrad pohledávek z vkladů.
img

České spořitelně loni stoupl čistý zisk o 41,7 % na 14,2 miliardy korun

28.02.2022 České spořitelně (ČS) loni stoupl neauditovaný konsolidovaný čistý zisk meziročně o 41,7 procenta na 14,2 miliardy korun. Výsledek byl podle banky ovlivněn loňskou nižší tvorbou opravných položek na rizika a celkovým zotavením po pandemii koronaviru. Provozní zisk byl vyšší o 4,4 procenta, dosáhl 22 miliard korun. Banka to dnes uvedla v tiskové zprávě. Česká spořitelna je největší banka v zemi podle počtu klientů, kterých má kolem 4,5 milionu. Vlastník České spořitelny, rakouská finanční skupina Erste Group Bank, je klíčovým hráčem na bankovním trhu střední a východní Evropy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 28.2.2022

28.02.2022 Futures na indexech otevírají do záporu, nicméně jde vidět, že ztráty umazávají. Samozřejmě nejvíce ztrácí rubl a ruská aktiva. Rubl oslabil na úroveň 113, což představuje oslabení o 27 %. Jde zejména o reakci na zpřísnění sankcí. V závěru týdne trhy posilovaly právě v reakci na měkké sankce. Přes víkend se však situace změnila. Některé ruské banky budou odstřiženy od systému Swift, což zkomplikuje zahraniční platby v Rusku. Ruské centrální bance taktéž pravděpodobně budou zmrazeny dolarové, eurové a librové rezervy.
img

Sberbank CZ, která má vazby na Rusko, ve 14:00 uzavřela své pobočky v ČR

25.02.2022 Sberbank CZ, která má vazby na Rusko, dnes ve 14:00 uzavřela své pobočky v Česku. ČTK to řekla mluvčí banky Radka Černá. Důvodem jsou podle ní bezpečnostní problémy na pobočkách. Ve čtvrtek a dnes se před některými pobočkami banky tvořily fronty lidí, kteří chtěli zrušit služby nebo žádali informace o fungování banky. Kolem dnešního poledne nefungovalo internetové bankovnictví Sberbank CZ. Personál pobočky Sberbank v Brně v Heršpické ulici dnes požádal o asistenci strážníky, klienti se z bankomatů na poslední chvíli snažili vybrat peníze. Na místo vyrazila hlídka městské policie.
C:\\fakepath\\trader-24022022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.02.2022 1) Ruské akcie dnes dopoledne oslabily téměř o 50 % a na rekordním minimu se ocitl ruský rubl. Investoři se ruských aktiv hromadně zbavují kvůli útoku ruských vojsk na Ukrajinu a kvůli dopadům, který tento krok bude mít na evropskou i globální ekonomiku. Hodnota akcií na burze v Moskvě tak spadla o více než 250 miliard dolarů (5,6 bilionu Kč). Centrální banka zahájila intervenci na devizových trzích, aby propad kurzu rublu mírnila.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Pražská burza spadla po ruském útoku na Ukrajinu nejníže od počátku listopadu

24.02.2022 Pražská burza po útoku Ruska na Ukrajinu dnes spadla nejníže od počátku loňského listopadu. V poledne index PX proti středečnímu závěru ztrácel víc než čtyři procenta a pohyboval se kolem 1346 bodů. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká měna se propadla k euru i dolaru na nejslabší úrovně za dva měsíce, ztrácí desítky haléřů, vyplývá z informací na serveru Patria Online.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Cyrrus: Investoři se kvůli invazi zbavují měn ve střední a východní Evropě

24.02.2022 Globální investoři se v důsledku invaze ruských vojsk na Ukrajinu ve velkém zbavují měn v regionu střední a východní Evropy. Proto česká koruna oslabuje vůči euru, okolo 11:00 ztrácela jedno procento na 24,82 Kč/EUR, řekl ČTK analytik Cyrrusu Tomáš Pfeiler. Jde podle něj o nejvýraznější pokles od začátku ledna.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 21.2.2022

21.02.2022 V posledním týdnu určovala trhům rytmus právě geopolitika. Situace se během uplynulého týdne spíše zhoršovala, řada pozorovatelů vnímá narůstající šance invaze. Během včerejška mělo skončit ruské vojenské cvičení v Bělorusku, nicméně ruské jednotky zůstanou v zemi i nadále. Pozitivní zprávou je, že Putin i Biden souhlasí se summitem, který se snaží zaranžovat francouzský prezident Macron – v reakci na ni přidávají futures na S&P necelé procento.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.2.2022

14.02.2022 Ani víkend nepřinesl progres v jednáních mezi Ruskem a zeměmi NATO. Přímá invaze zůstává méně pravděpodobným scénářem, v této fázi ji však nemůžeme zcela vyloučit. Obavy z geopolitického rizika již začínají prosakovat do širšího tržního dění. Byla to právě geopolitika, která určila trhům rytmus v pátek. Byli jsme svědku ukázkového úprku ke kvalitě. Investoři se zbavovali rizikových aktiv a mohutně investovali do dluhopisů. Výnos 10Y UST se během pátku snížil o téměř 10 bps na 1,94 %. Posiloval i americký dolar, který uzavřel týden na páru s EUR pod hladinou 1,1400.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.2.2022

07.02.2022 Aktuálně vidíme na trzích značné cenové pohyby. Ty souvisí s vyprchávající likviditou. Rostou tak bid-ask spready. V případě některých cenných papírů se setkáváme s nedostatečnou nabídkou. V prostředí zvýšené volatility někteří market-makeři opouští trh. Tato menší nabídka cenných papírů pak vede ke zvýšeným nákladům na obochodávní. Zároveň dokáží relativně nízké objemy obchodů vyvolat citelné cenové pohyby. Volatilita a likvidita se tak vzájemně ovlivňují a vytváří začarovaný kruh. Rozkolísání trhů pomáhá i extrémní aktivita na opčním trhu. Ten si oblíbili retailoví investoři, kteří prostřednictvím krátkých opcí (tj. vysoce spekulativních) sází na výkonnost trhů. V pozadí zvýšené volatility se skrývá jestřábí obrat Fedu, kdy většina investorů zápasí s tím, jak správně zacenit měnící se monetárně politické prostředí.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Analytici: Zlato, stříbro a měď v lednu mírně zlevnily, ropa výrazně zdražila

01.02.2022 Ceny zlata, stříbra a mědi v lednu mírně klesly, naopak výrazně zdražily energetické komodity, a to zemní plyn o 40 procent a ropa o 17 procent. O čtvrtinu stoupla také cena palladia, které je důležitým komponentem v automobilovém průmyslu. ČTK to dnes sdělili oslovení analytici.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.1.2022

31.01.2022 Na čtvrtečním zasedání měnově politické rozhodnutí nepadne. Rétorika ECB se zřejmě nezmění a můžeme tak očekávat ujišťování centrálních bankéřů o předčasnosti hiku v letošním roce. V tuto chvíli je plně zaceněno, že se frankfurtská instituce vydá s úroky nahoru na svém říjnovém zasedání. Holubičí rétorika lagardeové však nakonec může vést k méně agresivnímu tržnímu pricingu. ECB standardně argumentuje, že její měnová politika vykazuje určité zpoždění oproti Fedu vzhledem k pomalejší trajektorii zotavení ekonomiky eurozóny ve srovnání s USA. Na prosincovém zasedání ECB ohlásila pokračování v dluhopisových programech po skončení PEPP. V tomto směru neočekávám žádnou změnu.
img

Akcionáři O2 rozhodli o odkupu všech akcií majoritním akcionářem PPF

27.01.2022 Skupina PPF Telco vykoupí zbývající podíly minoritních akcionářů O2. Rozhodli o tom akcionáři O2 na valné hromadě, která se uskutečnila od začátku ledna do středy formou per rollam. Pro odkup bylo 91,9 procenta hlasů. PPF chce poté akcie O2 stáhnout z pražské burzy. Vyplývá to z výsledků hlasování zveřejněných na stránkách O2.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.1.2022

24.01.2022 Klíčovou událostí týdne je zasedání americké centrální banky, které se uskuteční ve středu. Tento týden monetárně politické rozhodnutí nepadne, nicméně centrální bankéři zřejmě nastíní své následující kroky. Trh aktuálně zaceňuje čtyři hiky v letošním roce. V červenci pravděpodobně Fed zahájí proces redukce své bilance. Současné výprodeje na burzách prozatím nepředstavují důvod k tomu, aby Fed svůj příklon k jestřábí politice zpomalil.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.1.2022

17.01.2022 Světové fórum v Davosu se opět uskuteční virtuální formou. Již dnes v 11:00 hodin bude mít projev čínský prezident. Členové světového ekonomického fóra vydali přehled hlavních globálních rizik. Z jejich pohledu vévodí rizika klimatická. Extrémního počasí se obává více než 31 % respondentů, nedostatečné akce v souvislosti s ochranou klimatu 27,5 %. Naproti tomu ekonomická rizika nejsou vnímána jako ta nejzásadnější. Splasknutí bubliny na trzích aktiv se obává pouze 14 % respondentů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.1.2022

10.01.2022 Dceřiná společnost developera Shimao nesplatila jistinu na svém úvěru. Tento případ se od předchozích čínských developerů, kteří zápasí s nedostatkem likvidity, poněkud liší. Shimao totiž patří mezi stabilnější developery. Jeho rating dosahuje BB a před pár lety se nacházel i v investičním stupni (BBB a lepší). Pokud se v potížích nachází i firmy s ratiingem poblíž IG stupně, signalizuje to, že se stres začíná šířit napříč developerským sektorem. Situace v developmentu tak zůstává signifikantním zdrojem nejistoty.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Analytici: Ceny akcií ve světě letos opět porostou, ale nižším tempem než loni

05.01.2022 Ceny akcií ve světě letos opět porostou, ale nižším tempem než loni, kdy stoupaly o desítky procent. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Uklidnění pandemické situace by podle nich mělo prospět firmám z maloobchodu či restauračním řetězcům, růst úrokových sazeb pomůže bankám. Posilující dolar negativně ovlivní akcie na rozvíjejících se trzích, odhadují.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

České akcie letos posílí, ale méně než loni, míní analytici

03.01.2022 České akcie letos posílí, ovšem méně než v roce 2021, kdy hlavní index pražské burzy stoupl o 39 procent. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Mírně podle nich porostou ceny akcií bank, u cenných papírů ČEZ bude záležet na vývoji cen komodit. Loni šlo o největší roční růst tuzemských akcií od roku 2005. Index PX skončil na svém dlouholetém maximu, výše byl naposledy v září 2008.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 3.1.2022

03.01.2022 V posledních dnech čínské technologické akcie připsaly zpět alespoň část svých zisků. Řada investorů si vyhodnotila, že navzdory přetrvávajícím regulatorním tlakům, jsou čínské akcie příliš vyklesané. Současné velmi nízké valuace podle mnohých více než adekvátně zohledňují regulatorní rizika.
C:\fakepath\stribro.jpg

Experti: Drahé kovy loni zlevnily, výrazně zdražila ropa a průmyslové kovy

02.01.2022 Drahé kovy loni zlevnily, cena zlata klesla o sedm procent, stříbra o 15 procent. Naopak ropa zdražila o téměř 60 procent. Výrazně o desítky procent vzrostly ceny průmyslových kovů. Vyplývá to z vyjádření analytiků na dotaz ČTK.
C:\fakepath\moneta.jpeg

Akcionáři Monety odsouhlasili spojení s bankovní částí PPF

20.12.2021 Akcionáři Moneta Money Bank dnes souhlasili se spojením s bankovní částí PPF, kam patří Air Bank, český a slovenský Home Credit a společnost Benxy (Zonky). Valná hromada zároveň schválila financování transakce, tedy navýšení základního kapitálu banky pro úpis nových akcií. Akcionáři odsouhlasili i vyplacení dividend z minulých let v celkové výši 1,53 miliardy korun, což odpovídá třem korunám na akcii. ČTK to řekla mluvčí banky Zuzana Filipová. Spojením vznikne podle počtu klientů třetí největší banka na českém trhu po České spořitelně a ČSOB.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Akcie na pražské burze v listopadu posílily o 2,3 pct., letos o 32,1 pct.

01.12.2021 Akcie na pražské burze v listopadu podle indexu PX posílily o 2,3 procenta a v průběhu měsíce si sáhly na nejvyšší úroveň od září 2008. Jednoznačně nejziskovější firmou se staly akcie Moneta Money Bank, které během listopadu přidaly téměř 11 procent, řekl dnes ČTK analytik společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler. Od začátku roku index přidal 32,14 procenta, doplnil analytik Wood & Company Vojtěch Boháč.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 29.11.2021

29.11.2021 V pátek trhy předvedly výrazné propady, např. evropské akcie ztrácely nejvýrazněji od června 2020, v reakci na novou variantu covidu zvanou omicron. Ta je podle všeho nakažlivější než předchozí varianty a prozatím není jisté, zda jsou současné vakcíny účinné i proti této mutaci. Tato nová nejistota spojená s rekordními úrovněmi akcií v západních zemích srazila trhy dolů.
C:\fakepath\trader-10112021-40-zm.png

Forex: Koruna posilovala k euru na nejsilnější úrovně od února 2020, zisky neudržela

10.11.2021 Česká měna dnes přes den posilovala vůči euru na nejsilnější úrovně od loňského února, zisky ale neudržela a kolem 17:00 se obchodovala stejně jako v úterý v podvečer na 25,22 EUR/CZK. Proti dolaru dnes koruna oslabila o 11 haléřů na 21,88 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
C:\\fakepath\\ceska-koruna-euro.jpg

Koruna posílila pod 25,20 Kč/EUR a je tak nejsilnější od konce února 2020

10.11.2021 Koruna dnes poprvé od příchodu pandemie posílila pod hranici 25,20 Kč za euro a je tak nejsilnější od konce února 2020. ČTK to dnes řekl analytik České bankovní asociace Jakub Seidler. Za posílením české měny stála podle něj vyšší než očekávaná říjnová inflace, která opět zvýšila sázky trhu na růst sazeb České národní banky.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 08.11.2021

08.11.2021 Akcie padají, poté co se Elon Musk rozhodl na základě Twitterové ankety zredukovat svůj podíl o 10 %. Podle různých kryptotokenů nebo německého Tradegate ztrácí akcie více než 7 %. Z Muskova pohledu jde spíš o PR – nikde není psané, kdy musí zrealizovat. Jde jen spíš o nezávazné prohlášení s cílem navýšit si kredit u fanoušků. V pozadí ankety stojí Bidenův plán zdanit miliardáře.
C:\fakepath\eurczk-04112021.png

Koruna v reakci na rozhodnutí ČNB posílila k euru z 25,50 na 25,40 Kč/EUR

04.11.2021 Koruna v bezprostřední reakci na rozhodnutí České národní banky o zvýšení sazeb o 1,25 bodu posílila k euru z 25,50 na 25,40 Kč/EUR. Výnos dvouletého českého vládního bondu vzrostl zhruba o 0,2 procentního bodu na 2,93 procenta. ČTK to řekl analytik Cyrrusu Tomáš Pfeiler.
img

Komerční bance za tři čtvrtletí stoupl zisk o 40,7 pct na 8,6 mld Kč

04.11.2021 Komerční bance stoupl za letošní tři čtvrtletí čistý zisk meziročně o 40,7 procenta na 8,6 miliardy korun. Bance vzrostly úvěry i vklady klientů. Čisté provozní výnosy za prvních devět měsíců vzrostly meziročně o 1,3 procenta na 22,6 miliardy korun. Provozní náklady klesly o 0,7 procenta na 11,4 miliardy korun. Banka, jejímž většinovým vlastníkem je francouzská Société Générale, dnes konsolidované hospodářské výsledky oznámila v tiskové zprávě.
img

PPF v pololetí vydělala 5,32 miliardy, před rokem měla ztrátu 9,83 mld. Kč

03.11.2021 Skupina PPF zesnulého Petra Kellnera vytvořila v prvním pololetí 2021 konsolidovaný a auditovaný čistý zisk 208 milionů eur (5,32 miliardy Kč), zatímco o rok dříve vykázala ztrátu 384 eur milionů eur (9,83 miliardy Kč). PPF o tom dnes informovala ČTK.
C:\fakepath\top5-01112021-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.11.2021 1) České akcie letos za deset měsíců výrazně posílily, pražský index přidal od začátku roku 29 procent. Výrazně rostly v průměru také evropské a americké akcie. ČTK to dnes řekl analytik společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler. Naopak ztrácely čínské akcie.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

České akcie letos výrazně posílily, pražský index přidal 29 procent

01.11.2021 České akcie letos za deset měsíců výrazně posílily, pražský index přidal od začátku roku 29 procent. Výrazně rostly v průměru také evropské a americké akcie. ČTK to dnes řekl analytik společnosti Cyrrus Tomáš Pfeiler. Naopak ztrácely čínské akcie.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 01.11.2021

01.11.2021 Čínská firma zaplatila kupónovou platbu na další emisi dolarových dluhopisů. Opět tak učinila těsně před koncem grace period. Minulý týden čínské autority důrazně doporučily developerům splácet úroky na dolarových bondech - kvůli udržení finanční stability. Společnost si kupuje čas. Pravděpodobně se snaží v rychlosti přistoupit k prodeji některých aktiv. Podle některých názorů se čínské vedení snaží přimět zakladatele společnosti, aby závazky uhradil z vlastních soukromých zdrojů.
img

Monetě stoupl čistý zisk o více než polovinu na 2,9 miliardy Kč

29.10.2021  Čistý zisk Monety Money Bank za tři čtvrtletí letošního roku stoupl meziročně o 51,2 procenta na 2,897 miliardy korun. Provozní výnosy banky očištěné o jednorázové vlivy vzrostly o 2,9 procenta na zhruba 8,2 miliardy Kč. Za celý letošní rok banka čeká čistý zisk minimálně 3,6 miliardy korun. Moneta Money Bank o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 25.10.2021

25.10.2021 Čínský developer překvapivě splatil úroky na dolarových dluhopisech. Stalo se tak v pátek, tedy den před koncem třicetidenní lhůty. Tato zpráva však není v kontextu celkového hospodaření firmy až tak zásadní. Evergrande si pouze koupila čas. Již tento pátek skončí lhůta pro možnost splacení další dlužné úrokové platby ($47 m). Určitá forma restrukturalizace je takřka nevyhnutelná. Pravděpodobný scénář je převzetí operací firmy lokálními vládami. Vyplacení kupónu znamená, že firma prozatím nebude čelit žalobám a vyhne se jednání s věřiteli. K mírně pozitivnímu sentimentu přispěly i informace o obnově některých pozastavených rezidenčních projektů v jižní Číně.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 11.10.2021

11.10.2021 Evergrande se snaží odprodat akcie dceřiné společnosti, která se zabývá správou nemovitostí. Před ohlášením dealu se kapitalizace této firmy pohybovala okolo $7 mld. V kontextu závazků firmy ve výši $300 mld. jde stále o poměrně nevýznamnou částku. S akciemi Evergrande se přestalo obchodovat vzhledem k oznámení transakce - v Číně a Hong Kongu jde o běžnou praxi. Nicméně někteří pozorovatelé tvrdí, že pozdržení obchodování má za cíl odvést pozornost od volatility na akciích této developerské firmy. Velcí akcionáři se na další vývoj dívají se značnou skepsí. Firma zatím nepřišla s novými zprávami ohledně možných splátek úroků na dolarových bondech – navzdory požadavkům věřitelů. Během minulého týdne zdefaultoval menší developer Fantasia.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Analytici: Nová vláda zřejmě povede k odpovědnější rozpočtové politice

10.10.2021 Nová vláda, která zřejmě vzejde z parlamentních koalic, pravděpodobně povede k odpovědnější rozpočtové politice. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Zásadnější reformy vzhledem k roztříštěnosti koaličních stran nečekají. Šance hnutí ANO na vytvoření stabilní vlády jsou minimální. Většinu v dolní komoře Parlamentu získají volební koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, a Pirátů se Starosty.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Výsledky voleb neovlivní vývoj kurzu koruny a cen českých akcií

10.10.2021 Výsledky parlamentních voleb, ve kterých uspěly koalice opozičních stran, neovlivní vývoj kurzu koruny, cen českých akcií či státních dluhopisů. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Většinu v dolní komoře Parlamentu získají volební koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, a Pirátů se Starosty.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 4.10.2021

04.10.2021 Během minulého týdne Evergrande opět promeškala platbu na dolarových dluhopisech. Developer v současnosti neposkytl žádný komentář. Firma prodala podíl v jedné z regionálních bank asi za $1,5 mld. V kontextu celkových závazků, které činí $300 mld. jde však o zanedbatelnou částku. Mírně pozitivní zprávou je zvýšený zájem o dluhopisy společnosti ze strany specializovaných distressed fondů. Tyto fondy se zaměřují na papíry firem, které se nachází blízko bankrotu. Záměrem takových investorů je koupit bondy za zlomek nominálu a očekávat, že během restrukturalizace se jim podaří získat zajímavější částku. Lze tak říci, že tito investoři vnímají šanci na alespoň částečně úspěšnou restrukturalizaci firmy.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

České akcie letos posílily o 29 procent a září zakončily na 13letém maximu

01.10.2021 České akcie podle indexu PX od začátku roku posílily o téměř 29 procent a třetí čtvrtletí zakončily blízko 1325 bodů na 13letém maximu. PX růstem překonal většinu evropských i zámořských indexů, řekl dnes ČTK makléř Wood & Company Lukáš Novotný. Pro porovnání německý DAX za stejné období přidal 11,17 procenta, francouzský CAC40 stoupl o 16,66 procenta, nizozemský AEX25 vzrostl o 22,34 procenta a americký S&P 500 zaznamenal růst o 16,97 procenta.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Výsledky německých voleb výrazněji neovlivní českou ekonomiku

27.09.2021 Výsledky německých voleb výrazněji neovlivní vývoj české ekonomiky. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Úspěch Zelených může sice podle nich znamenat rozpory ohledně využití jaderných elektráren a může také zvýšit tlak na automobilky ohledně opuštění spalovacích motorů. Německo však zůstane stabilním a spolehlivým partnerem, což je zásadní pro český zahraniční obchod, dodali.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 27.09.2021

27.09.2021 Firma minulý týden nezaplatila úroky na dolarových bondech. Od čtvrtka tak běží 30 denní lhůta, dokdy společnost může prostředky řádně splatit. Pokud nesežene peníze ani po této době, dochází k defaultu. Aktuálně nelze předpokládat, že by čínská vláda Evergrande sanovala. Tamní politické vedení se snaží snížit závislost na stavebním sektoru. Na konci minulého roku stanovili regulátoři přísná pravidla pro zadlužení developerů. Pokud poruší některé limity na cizí kapitál, nemohou jim banky poskytnout financování. Pokud by Čína pomohla, znamenalo by to příliš citelný odklon od této politiky. Určitá forma restrukturalizace je tudíž nevyhnutelná. Jedním ze scénářů je, že by mohly aktivity Evergande převzít regionální vlády. Troufám si tvrdit, že čínské autority by zakročily pouze v případě systémového stresu.
img

Zájem o dluhopisy pro občany v 12. emisi byl rekordní, stát zahájil novou emisi

20.09.2021 Lidé si v 12. emisi objednali státní dluhopisy určené pouze pro fyzické osoby, tzv. Dluhopisy Republiky, za 5,6 miliardy korun. To je největší objem od zahájení prodeje dluhopisů na konci roku 2018. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí. V předchozí 11. emisi si lidé koupili státní dluhopisy za 4,4 miliardy korun. Dnes MF zahájilo prodej 13. emise dluhopisů určených pro občany, tzv. Dluhopisů Republiky. Ty bude možné koupit do 23. prosince.
C:\fakepath\p-20092021-lv.gif

Analytici: České akcie by letos mohly posunout svá 11letá maxima

20.09.2021 Akcie na pražské burze, které v pátek podle indexu PX posílily na jedenáctiletá maxima, by ve zbytku roku mohly rekord dále posunout. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Růst by již podle nich neměl být tak výrazný, při negativním vývoji na světových trzích nevyloučili ani korekci.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.09.2021

20.09.2021 Za poslední oběť čínských regulátorů padly společnosti zabývající se estetickou chirurgií. Ty nezapadají do konceptu společné prosperity, kterou čínské vedení nyní vehementně prosazuje. Ztrácely taktéž akcie provozovatelů kasin, jelikož se autority zaměřují i na hazardní hry. Tvrdě postupují regulátoři i v případě Alipay. Již v minulosti požadovali rozdělení společnosti. Nyní navíc chtějí, aby Alipay poskytla dozorovým orgánům uživatelská data. Pozorovatelé mají na regulaci různé názory. První skupina tvrdí, že Čína pouze dohání západní trhy. Začala však pomalu a proto nyní musí jednat rázně. Druhá skupina vnímá tyto snahy jako jednoznačné ambice vlády dominovat i soukromému sektoru. Investice do čínských firem nyní vnímáme jako velmi rizikové.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Fond Pro arte, který investuje do umění, vstupuje na pražskou burzu

13.09.2021 Fond kvalifikovaných investorů Pro arte, který se zabývá investicemi do umění, vstupuje dnes na regulovaný trh pražské burzy. Burza cenných papírů Praha o tom dnes informovala ČTK. Celkem se na něm obchoduje 33 fondů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 13.09.2021

13.09.2021 Z Číny chodily opět spíše negativní zprávy. Herní společnosti typu Tencent významně ztrácely poté, co čínské autority důrazně vyzvaly k omezení hraní mladistvých. Podle některých zdrojů dokonce vyhlásily zákaz vydávání nových her, což by mohlo mít na řadu firem z tohoto sektoru zhoubné dopady. Velké fondy většinou redukují expozice vůči čínským aktivům - např. Ark Invest. Obavy, že se čínské vedení snaží zcela překreslit dosavadní sociální kontrakt.
C:\fakepath\cnb2.jpeg

ČNB již nebude nadále plošně omezovat výplatu dividend bank

10.09.2021 Česká národní banka již nebude výši dividend bank plošně omezovat, doporučuje však zvažovat další výplatu až po oznámení hospodářských výsledků za rok 2021. Banky tak nebudou omezeny výplatou dividend ze zisku za letošní rok. ČNB to dnes oznámila v tiskové zprávě.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.9.2021

06.09.2021 Toto téma začíná mezi čínskými politickými špičkami stále silněji rezonovat. Pravděpodobně bude mít dalekosáhlé důsledky. Čína již nebude sledovat růst za každou cenu, avšak začne brát větší ohledy na majetkovou nerovnost. To se dotkne řady společností. Již jsme zmiňovali dopady změny politiky na producenty luxusních výrobků. Řada čínských firem se zavázala, že použije významnou část svých zisků na podporu politiky společné prosperity. Např. Alibaba, Tencent, Pinduoduo. Např. Alibaba se zavázala poskytnout na projekty jako digitalizace zemědělských oblastí v následujících pěti letech více než $15 mld. Pro srovnání: loni vygeneroval čínský e-commerce gigant zisk ve výši $17,1 mld.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.08.2021

23.08.2021 Čínské vedení se nově snaží o nastolení větší majetkové rovnosti. V minulém týdnu začaly po projevu tamního prezidenta, který vyzdvihoval „společnou prosperitu“, ztrácet akcie luxusních oděvních značek. V překladu to totiž může znamenat výraznější daňovou zátěž bohatých Číňanů, kteří patří k významným kupcům luxusních výrobků. Např. akcie LVMH odepsaly od 12.8. přes 13 %. Výrazně padají akcie likérky Kweichov Moutai – ta vyrábí exkluzivní čínské destiláty. Jen pro zajímavost, s kapitalizací $300 mld. jde stále o nejhodnotnější nápojářskou firmu světa (Coca Cola má kapitalizaci $244 mld.). A to její akcie ztratily od konce května více než 30 %. Obecně tak padají tituly, které v uplynulých letech těžily z bohatnutí čínské střední třídy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 16.8.2021

16.08.2021 Nový pětiletý plán naznačuje, že regulatorní tlaky zesílí a rozšíří se i do jiných odvětví. Některé firmy na situaci spojenou s regulatorními riziky reagují. Cloud Village, společnost na streamování hudby, odložila plánované IPO na Hong Kongské burze. Investiční banky totiž neregistrovaly dostatečný zájem investorů. S úspěchem se nesetkalo IPO herní společnosti Krafton na burze v Soulu. Za společností stojí skupina Tencent a jednalo se nejobjemnější letošní listing na jihokorejském trhu. Akcie po primárním úpisu ztrácely 20 %. K poklesu přispěl regulatorní zátah čínských autorit proti herním společnostem. Investoři se přesouvají ze sektorů u nichž hrozí regulatorní riziko, např. e-commerce, do těch, které jsou čínskou vládou preferovány – např. polovodiče.
img

Pražská burza znovu rostla o více než procento, Stock přidal 40 procent

12.08.2021 Pražskou burzu dnes táhly akcie likérky Stock, které přidaly přes 40 procent. Je to reakce na oznámení o převzetí firmy investiční společností CVC. Index PX druhý den v řadě rostl o více než procento. Přidal 1,61 procenta na 1272,87 bodu. Stále se tak drží na nejvyšší hodnotě od dubna 2011. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
img

Britského výrobce destilátů Stock Spirits přebírá investiční firma CVC

12.08.2021 Britského výrobce destilátů Stock Spirits Group, který podniká i v České republice, přebírá soukromá kapitálová a investiční společnost CVC se sídlem v Lucembursku. Za akcii firmy obchodované na Londýnské akciové burze (LSE) zaplatí 377 pencí v hotovosti. S akciemi Stock Spirits se obchoduje i na pražské burze, kde ve středu uzavřely na RM-SYSTÉMu na 81,50 Kč. Obchod firmu ohodnocuje na 767 milionů liber (23 miliard Kč), uvedla společnost Stock Spirits ve svém sdělení na webu.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.8.2021

09.08.2021 Společnost ByteDance, majitel TikTok, oznámila plán IPO na hongkongské burze a to navzdory nepříznivému regulatornímu prostředí. Primární emise akcií by se mohla uskutečnit během 4Q21, případně začátkem příštího roku. Toto IPO bude čelit řadě regulatorních překážek. Vzhledem k počtu uživatelů budou čínské autority rozhodovat o tom, zda úpis povolí. Nicméně jde o určitý znak, že čínské firmy zcela neopouští kapitálový trh.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 2.8.2021

02.08.2021 Čínská vláda oficiálně kvůli větší dostupnosti vzdělávání zakázala soukromým čínským vzdělávacím institucím fungovat na principu dosahování zisku. Kromě toho zakázaly tamní autority vzdělávacím společnostem získávat kapitál na zahraničních burzách nebo od zahraničních investorů obecně. Objevily se obavy, že tento regulatorní zásah může mít za následek konec současné praxe, kdy čínské firmy získávaly kapitál na zahraničních burzách.
img

České spořitelně stoupl v pololetí čistý zisk meziročně o 43,4 pct na 6,6 mld Kč

30.07.2021 České spořitelně v letošním prvním pololetí stoupl čistý zisk meziročně o 43,4 procenta na 6,6 miliardy korun. Za růstem zisku je nižší tvorba rezerv a lepší provozní výkonnost, uvedla dnes banka v tiskové zprávě. Provozní zisk vzrostl o 1,4 procenta na 10,3 miliardy korun, rostly vklady i úvěry.
img

Monetě stoupl v pololetí zisk meziročně téměř o pětinu

29.07.2021 Čistý zisk Monety Money Bank za první pololetí letošního roku meziročně stoupl o 19,3 procenta na 1,43 miliardy korun. Provozní výnosy bance naopak klesly, a to o 18,3 procenta na 5,38 miliardy korun. Čistý zisk Monetě narostl díky nižším nákladům na riziko a důslednému řízení provozních nákladů, uvedla banka ve zprávě zveřejněné na webu. Vedení Monety očekává pro letošní rok čistý zisk tři miliardy Kč. Je to o 200 milionů více, než byl původní předpoklad.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.07.2021

26.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání Fedu. Na červencovém setkání centrální bankéřů s největší pravděpodobností zásadní informace nezazní. Vzhledem k obavám z dopadu varianty delta na ekonomický růst můžeme jakoukoliv zmínku o taperingu prozatím vyloučit. Relevantnější tak bude až zářijové zasedání amerických centrálních bankéřů, na kterém již vyjdou aktualizované ekonomické prognózy. Lze předpokládat, že první náznaky taperingu uslyšíme právě na zářijovém meetingu FOMC. Čistě teoreticky by mohla první slova padnout i na setkání v Jackson Hole, které se koná koncem srpna. Na zářijovém zasedání taktéž dojde k publikaci aktualizované projekce sazeb – tzv. dot plot. Zde nelze vyloučit další jestřábí překvapení – např. predikce prvního zvýšení úroků v roce 2022 nebo větší počet hiků v letech následujících.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 19.07.2021

19.07.2021 Tento týden se uskuteční zasedání ECB. Na červencovém setkání centrální bankéřů se žádná zásadní změna neočekává. Většina trhu se přiklání k názoru, že k případnému oznámení redukce tempa nákupů v rámci PEPP dojde až v září, kdy budou k dispozici aktualizované prognózy. Samotná změna inflačního cíle na symetrický by neměla mít bezprostřední vliv na monetárně politická rozhodnutí. Strategická revize se projeví spíše uvolněnější politikou v delším období. I tak investoři vyčkávají na komentáře centrálních bankéřů – budou sledovat jednotnost bankovní rady v pohledu na měnovou politiku.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.7.2021

12.07.2021 Během minulého týdne se na burzách začaly objevovat pochybnosti ohledně udržitelnosti robustního ekonomického růstu. Na obou stranách Atlantiku vidíme určitou rotaci z cyklických do defenzivních sektorů. V posledním týdnu výrazněji ztrácely energetické akcie, zatímco posilovaly defenzivní nemovitosti. Investoři se obávají varianty delta – rostoucí počet nových infekcí by mohl vést k zavedení dalších lockdownů, což by se podepsalo na slabší ekonomické dynamice. Podle mnohých ekonomů jsme nyní dosáhli vrcholného tempa hospodářského růstu. V dalších kvartálech se již staneme svědky zpomalování. Do budoucna již nelze počítat s dodatečnými fiskálními impulsy. Vidíme robustní výkonnost defenzivních aktiv: dolar, americké nebo německé vládní dluhopisy, stoupla i cena zlata. Na druhou stranu akcie zůstávají na historických maximech a dařilo se i velkým technologickým korporacím. K dobré výkonnosti akciových titulů přispívá i pozicování. Řada investorů vyčkává na korekci a proto využívá sebemenšího poklesu – viz. čtvrteční propad a páteční růst. Retailoví spekulanti mají tendenci vstupovat do trhu obzvláště brzy po korekcích.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 28.6.2021

28.06.2021 V reakci na opětovný nárůst delších inflačních očekávání se výnosy desetiletých amerických vládních papírů vrátily nad úroveň 1,5 %. O dalším směřování výnosů rozhodne zejména tržní zaceňování blížícího se taperingu a termínu pro prvotní zvýšení sazeb. Trh věří v zahájení procesu redukce nákupů vládních bondů v prosinci. Nicméně v případě významně optimistických makrodat – zejména trh práce a inflace – je ve hře i zářijové zahájení taperingu. Takový scénář by se značnou pravděpodobností vyvolal otřesy na burzách. Proto budou páteční payrolls ostře sledovaným makročíslem s potenciálně výrazným kurzotvorným dopadem na dluhový i akciový trh. Proti citelnému nárůstu dluhopisových výnosů působí robustní nákupy ze strany amerických bank. Vzhledem k silnému zvyšování depozit a pomalému tempu růstu poptávky po úvěrech, lze předpokládat, že zájem zařazovat do svých bilancí vládní papíry u finančních domů přetrvá.
C:\fakepath\česká burza.jpeg

Analytici: Stažení akcií O2 dále zhorší atraktivitu pražské burzy

24.06.2021 Očekávané stažení akcií operátora O2 z pražské burzy dále zhorší atraktivitu českého akciového trhu. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK. Skupina PPF získala v rámci zrychleného odkupu akcií podíl 90,01 procenta v O2, a chystá se proto iniciovat stažení těchto cenných papírů z pražské burzy.
img

Analytici: Není jasné, jak rozhodnou akcionáři Monety o spojení s částí PPF

21.06.2021 Výsledek mimořádné valné hromady Monety Money Bank, na které budou akcionáři v úterý hlasovat o navrhovaném spojení Monety s bankovní divizí společnosti PPF, je podle analytiků nepředvídatelný. Mírně se přiklánějí ke schválení obchodu. Do bankovní divize PPF patří Air Bank, český a slovenský Home Credit a společnost Benxy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.6.2021

14.06.2021 V úterý a středu se uskuteční zasedání Fedu. Investoři věří, že na červnovém zasedání americká centrální banka debaty o taperingu spíše nezahájí. Jako reálnější termín se jeví spíše září. V takovém případě by redukce dluhopisových nákupů mohla začít na konci letošního roku. Fed taktéž zveřejní ekonomickou prognózu, včetně oficiální predikce sazeb, tzv. dot plot. Předpokládáme, že se centrální bankéři přikloní k prvnímu zvýšení úroků v roce 2023 – podle březnového dot plotu by měly zůstat sazby na současných úrovních až do konce roku 2023.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.6.2021

07.06.2021 Na akciích menších problémových firem stále viditelná zvýšená rozkolísanost. Nicméně horší report z US trhu práce a pravděpodobný benevolentnější postoj Fedu vedly k posílení indexů a tím pádem i redukci celkové volatility. Akcie AMC v pátek ztrácely -6,7 % a v rozšířeném obchodování odepsaly dalších 14,8 %. Zvýšená aktivita na meme akciích zřejmě přetrvá i v následujících týdnech. Ve střednědobém horizontu je však určitá korekce takřka nevyhnutelná. Co se kryptoměn týče, nejznámější virtuální mince, bitcoin, stále přešlapuje na místě.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 31.5.2021

31.05.2021 V posledních dnech se nadále potvrzuje konkurenční vztah mezi kryptoměnami a akciemi skomírajících firem typu GameStop nebo AMC. Zatímco v předchozích měsících dezertovali retailoví investoři z tzv. meme akcií a mohutně investovali na kryptoburzách, nyní vidíme opačný trend. Ten souvisí s propadem kurzů virtuálních mincí, za kterým stojí obavy z tvrdší regulace. Například Jižní Korea minulý týden oznámila záměr přísněji regulovat kryptoburzy. Retailoví investoři v tuto chvíli nevnímají padající digitální měny jako perspektivní a jejich pozornost se tak opět přesouvá směrem k akciím některých problémových firem. GameStop během minulého týdne přidal 26 %, provozovatel kin AMC Entertainment dokonce 116 %. Tato dynamika může spustit záchvat volatility na širších akciových indexech (po výběru zisků). Jde vidět, že drobní spekulanti zůstávají na trhu přítomní a budoucna se může vyplácet jejich kroky bedlivě sledovat.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 24.5.2021

24.05.2021 Na kryptoměnách jsme v uplynulých dnech byli svědky výrazných pohybů. Ty pravděpodobně přetrvají i v následujících dnech. Faktorem, který spustil otřesy na bitcoinu bylo rozhodnutí čínských autorit zakázat tamním finančním institucím podílet se na transakcích s kryptoměnami. Lokální vlády v Číně se také snaží podnikat kroky proti těžbě bitcoinů – Čína patří mezi velmoci v těžbě bitcoinů. Další ze série negativních zpráv pro virtuální mince je plán Bidenovy administrativy, aby transakce s kryptoměnami nad $10k byly součástí daňových přiznání. V posledních týdnech se také množí studie centrálních bank ohledně možnosti vývoje vlastních digitálních měn – tzv. central bank digital currency (CBDC). Lze očekávat, že CBDC by měly výraznější podporu ze strany vlád a proto by mohly vést k omezení zájmu o soukromé kryptoměny. Tj. vidíme více negativních faktorů, které promlouvají do propadů na trzích kryptoaktiv. Přestože kryptoměny stále představují poměrně okrajový trh, bylo patrné, že otřesy na této třídě aktiv promlouvaly do širšího negativního sentimentu na trzích.
img

Skupina PPF se loni propadla do ztráty 7,42 miliardy Kč

20.05.2021 Skupina PPF zesnulého Petra Kellnera loni vykázala ztrátu 291 milionů eur (7,42 miliardy Kč), zatímco o rok dříve dosáhla čistého zisku 1,005 miliardy eur (25,5 miliardy Kč). PPF dosáhla ve druhém pololetí zisku 93 milionů eur (2,4 miliardy Kč), zatímco v tom prvním byla ve ztrátě 384 milionů eur (9,5 miliardy Kč). Návrat k ziskovosti během koronavirové pandemie umožnilo největší tuzemské investiční skupině rozkročení do různých oborů a regionů, řekl ČTK její mluvčí Leoš Rousek.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Analytici: Za nárůstem indexu PX je zaměření na hodnotové akcie

19.05.2021 Za nárůstem ceny českých akcií na desetiletá maxima je zejména současná aktuální změna zaměření investorů z růstových do hodnotových firem, které v indexu pražské burzy PX jednoznačně převažují. Uvedli to dnes analytici oslovení ČTK. Dalším důvodem je zlepšující se pandemická situace. Index ve středu posílil na 1143,3 bodu, což byla jeho nejvyšší závěrečná hodnota od 3. srpna 2011.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.5.2021

17.05.2021 Bitcoin prudce padá. Bezprostřední rozbuškou pro pokles bylo oznámení Elona Muska. Tesla již neakceptuje platby v bitcoinech kvůli ekologické náročnosti těžby. To znamená, že rychlá akceptace nejznámější virtuální mince napříč korporátní sférou nenastane. Vyzdvihnutí nepříznivých ekologických aspektů může být v dnešní době zcela zásadní. Mladší investoři, kteří patří mezi velké podporovatele kryptoměn, kladou značný důraz na udržitelnost. Pokud převládne názor o devastujících účincích těžby na životní prostředí, může to otřást investiční tezí pro bitcoin.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 10.5.2021

10.05.2021 Výnosy desetiletých amerických vládních bondů na konci týdne zůstaly těsně pod hladinou 1,6 %. Prudce propadly reálné výnosy, které se aktuálně nachází na úrovni -0,93%, tedy nejhlouběji v záporném teritoriu od půlky února. Naproti tomu desetileté break-eveny vystřelily nad hodnotu 2,5 %, nachází se tedy nejvýše od začátku rok 2013. Kombinace klesajících reálných výnosů a rostoucích break-evenů značí, že trhy věří v pozdější utahování měnové politiky, než se očekávalo. Tuto tezi podpořila špatná data z US trhu práce. Nicméně se očekává, že v květnu budou vycházet velmi dobrá makrodata. Reálné výnosy by tak měly opět vzrůst.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Disciplína | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Bezpečný přístav | Divergence | Monetární politika | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Podílové fondy | Private equity | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Měnové trhy | Spready | Ekonomické prognózy | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Zhodnocení | Apreciace | Ask | Transakce | Balance | Bank of England | Bankovní rada | Bear | Benchmark | Valná hromada | Bid | Bloomberg | Bod | Bond | Bull | Bund | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | CME | Cap | Carry trade | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Close | Konsolidace | Cyklické tituly | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | Durace | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Hedge fondy | Forward | Fundamentální zprávy | Futures | Fúze | Hedge | Holubice | IPO | Index DAX | Index PX | Employment Cost Index | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investiční společnost | Investor | Jestřáb | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Marže | Mezibankovní | Mezinárodní obchod | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měny | Nabídka | Nástroj | Nástroje peněžního trhu | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Osobní příjem | P/E | Pakt stability | Penzijní fond | Platforma | Pokladniční poukázka | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Put opce | Příkaz | RRR | Rally | Rating | Reinvestice | Repo sazba | Platina | Riziko | Inflační riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Splatnost | Split | Spread | Stagflace | Státní dluhopis | Pokladniční poukázky | Trading | Trend | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Upgrade | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | YTD | Maturity | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Barclays | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Obchodování s cennými papíry | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Asijské akcie | Index MSCI | Panevropský index | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ropný trh | Break-Even | Ceny komodit | Kurz koruny | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Investiční příležitost | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Partners | Golden Gate | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | Investiční bankovnictví | CAC 40 | Deutsche Bank | Investiční banka | Makrokalendář | Regulace | Portfolio manažer | Portfolio manager | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/USD | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Makrodata | Conseq | Obchodní deficit | Facebook | Riziková averze | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | BCPP | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Penzijní fondy | Bankrot | Ceny akcií | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | Kasina | Hazardní hry | Akcie Alibaba | Akcie Apple | Akcie dnes | Akcie Erste | Akcie KB | Akcie O2 | Akcie Philip Morris | Akcie Stock | Akcie Tesla | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | BH Securities | Brent | Burza cenných papírů Praha | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Cena ropy dnes | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Čínská měna | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České akcie | Dolar | Dolary | Ekonomické analýzy | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Emisní povolenky | ETF fondy | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Expirace | Finanční služby | Fio | Fondy | FXstreet.cz | GE money | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP Číny | HDP Francie | HDP v ČR | Hodnota akcií | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrumenty | Investice do umění | Investiční | Investing | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Jeden dolar | Jiří Rusnok | JP Morgan | Korporátní dluhopisy | Kurz akcie | Kurz akcií | Kurz bitcoinu | Kurz EUR | Kurzy | Kurzy akcií | Libra | Majoritní vlastník | Management | Market | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchod s akciemi | Obchodování s dluhopisy | Odkup akcií | Online obchodování | Opce na akcie | Oslabení měny | Patria Finance | Patria Online | Pivot | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | SWIFT | Španělská ekonomika | Švýcarská centrální banka | Tapering | Trh | Tržní podíl | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj akcií | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny mědi | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Webináře | WTI | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpráva | Zprávy | Zisky | Tradeři | ZEW | DXY | Dolarové dluhopisy | ING | Put | Andrej Babiš | Báze | Buy | CEE | Čistá úroková marže | Elon Musk | Free float | Indie | Měď | MIC | Ministerstvo financí | Obchodní den | Petr Kellner | Protistrana | Redukce | ROCE | ROE | Úvěry klientům | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Černé zlato | Primární emise | Regulovaný trh | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Boháč | Bohatý | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezibankovní sazby | Volby | 1 milion | Burze | Currency | Investment | Asijské obchodování | Aramco | Markit | Unicredit | Bank of New York Mellon | Natixis | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Home Credit | GE Money Bank | Guvernér centrální banky | Investing.com | TLTRO | NATO | Next Finance | Oslabení eura | Reporty | Petr Koblic | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Výnosy německých dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Pokles cen akcií | Podnikání | Euro proti dolaru | BMW | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Pohyby eura | Averze k riziku | Kurz české měny | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Globální trhy | Stock Exchange | Renminbi | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Rada ČNB | Globální akciové trhy | Henry Hub | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Otřesy na trzích | Přehled | Klid | Zdravý rozum | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Volby v USA | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Cena kontraktu | Evropské trhy | Bankovnictví | Contango | Swapy | Ekonomická aktivita | Helicopter money | Golden Gate CZ | Německý ústavní soud | Investiční firma | Vývoj ceny ropy WTI | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | České firmy | Economist | Economic | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie bank | Ekonomické dopady | Japonský index Nikkei | IHS | IBEX | Akcie evropských bank | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Panické výprodeje | Akce centrálních bank | Globální ekonomický růst | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Index IBEX | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Růst akcií | Ekonomická rizika | Setkání centrálních bankéřů | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Německý index DAX | Burzovní parket | Bělorusko | Kryptoměny | Analytik Fio banky | Ropné společnosti | Index Nikkei | FactSet | Země OPEC | Představitelé centrální banky | S&P | Agentura S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Marže společností | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Akcie na pražské burze | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Pokles výnosů | Americké indexy | Historická maxima | Historická minima | Evropský trh | Nejistota | Výkonnost pražské burzy | Analytik Komerční banky | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Objemy obchodů na akciovém trhu | Akcionáři | Daně z příjmů | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Baidu | Digitální měny | Dogecoin | Ethereum | Digitální měna | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Nakupovat akcie | Index pařížské burzy CAC 40 | Rekordní minima | BDO | Propad akcií | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Německý export | Futures na VIX | Non-Farm Payrolls | Akcie na burze | Analytik J&T Banky | Predikce | Záchranný fond | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční stratég | Pražský parket | Akcie Moneta Money Bank | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Zisky firem | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Měnová politika Fedu | Firemní zisky | Výběr zisků | Přebytek ropy | Výnosy | Japonská vláda | Americká vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Odliv kapitálu | Softbank | Institucionální investoři | Příjmy | Orderflow | Finanční domy | Makléř Fio banky | Alphabet | ČTK | Kurz jednotné evropské měny | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | IHS Markit | Venture Capital | Obchody s akciemi | Purple Trading | Klamání investorů | Investiční aktiva | Akcie Kofoly | Ruské akcie | Fúze a akvizice | Skupina PPF | Akcie českých bank | Bankovní index | Vstup na burzu | Vývoj ceny hliníku | CoinDesk | Cena palladia | Začátek výsledkové sezóny | Coinbase | Virtuální mince | Cena hliníku | Ceny hliníku | Akcie Tesly | Obchodování na pražské burze | Kvantitativní utahování | Vývoj ceny platiny | Vývoj ceny palladia | Palladium | Digitální zlato | Jerome Powell | Coinmarketcap | Bitcoinové futures | ETH | Capitalinked | Radim Dohnal | Český akciový index PX | CEE Stock Exchange Group (CEESEG) | CEESEG | Hodnota indexu PX | Binance | NEST | Štěpán Hájek | Robinhood | Tether | Tržní kapitalizace kryptoměn | Tržní očekávání | Asijské trhy | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Drobní investoři | Wood & Company | Cena bitcoinu | Akcie Avastu | Airbnb | Společnost Cyrrus | Energetické akcie | Globální akcie | Trhy dnes | Obchodní války | Zonky | Výkonnost indexů | Krypto | Bitcoiny | Růstové akcie | Analytik Raiffeisenbank | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Capitalinked.com | Podniky | Evropské akciové trhy | Primární emise akcií | Asijské akciové trhy | Čínské měny | Technologické akcie | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Portu | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Americký S&P 500 | Výplata dividend | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu | Fond kvalifikovaných investorů | Ether | Obchodování akcií | Czech Fund | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | VIX index | Akcie v Evropě | Globální investoři | Úrokový výnos | Výsledky firem | Finanční skupina | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Cena plynu | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | IG | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Nervozita na trzích | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prognóza ECB | Starteepo | Daňové reformy | Zvyšování úroků | Akcie na rozvíjejících se trzích | Výkonnost akcií | Růst zisků | Pokles valuací | Zpomalení hospodářského růstu | Politika Fedu | EK | Dopady na ekonomiku | Evropská komise | Akciový index PX | Německé akcie | Pojištění vkladů | Bankomaty | Globální index | Hodnota indexu PX-TR | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Michal Stupavský | Odhady analytiků | Čínské firmy | Zpřísňování měnové politiky | Úvěrové portfolio | Majetek | Ukončení obchodní války | Vývoj kurzu koruny | Výsledková sezóna v USA | Zájem o dluhopisy | Nemovitostní trh | Platforma pro obchodování | Výsledky bank | Sazby ČNB | Zahájení výsledkové sezóny | Irská pojistka | Evropské dluhopisy | Akcie CME | Ceny zemního plynu | Burzovní debut | Zvýšení sazeb | Český akciový index | Vysoké zhodnocení | Zájem investorů | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Obavy investorů | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Vyjádření analytiků | Čínské fondy | Zahraniční investoři | Slabší dolar | Obchodní aktivity | CNY | České HDP | Pokles sazeb | Nejznámější kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Pokles kurzu | Index čínských firem | Akcie čínských firem | Globální HDP | Stav americké ekonomiky | Brexit bez dohody | Boris Johnson | Riziko recese | Prodej ropy | Nabídka akcií | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Reinvestování | Čínský trh | Wealth Management | Trhy.cz | Záporné sazby | Týdenní makrokalendář | Akcie Netflixu | Gazprom | NASDAQ 100 | Digitální daň | Capital Partners | Kurz kryptoměny | Obchodní konflikt | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Německé HDP | Čínská makrodata | Americké futures | Snížení úroků | Jan Rohrbacher | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Britský premiér | Recese v USA | Digitální aktiva | Inverze výnosové křivky | Obavy z recese | Nové akcie | Vývoj české ekonomiky | Volby v Británii | Růst mezd | Cena žlutého kovu | KB | Tiering | Pravděpodobnost recese | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Dění na trzích | PPF | Transakce s kryptoměnami | Globální recese | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Italská vláda | Dot plot | Vlastní akcie | Úpis akcií | Energetické firmy | Ceny palladia | Formule 1 | Banky pro mezinárodní platby | Repo obchody | Nízká nezaměstnanost | Nižší volatilita | J.O. Investment | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Zerohedge | Hospodářské dopady | Růst čínského HDP | Cena akcie | Uvalení cel | Největší ekonomika | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Oslabení čínské měny | Alipay | ByteDance | TikTok | Huawei | Digitalizace | Světové akciové indexy | Automobilky | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Jednání o brexitu | Akcie Erste Group | Central European Media Enterprises (CME) | Majoritní akcionář | Ropná firma | Mediální společnosti | Investiční skupina | Propad ceny akcií | Ceny akcií CME | Oznámení převzetí | Analytik portálu | Akviziční cena | HDP v USA | Německá vláda | Ropné firmy | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Evropské firmy | Klíčová rizika | MSFT | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Obchodní dohody | Vyšší volatilita | Říjnová inflace | Včerejší obchodování | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | ČSÚ | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Potíže s likviditou | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Hlavní události | BAT | Parlamentní volby | Výše úrokových sazeb | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Čínská firma | Růst cen | Studie | Tomáš Vlk | Patria Finance Tomáš Vlk | Bilance | Index DOW | Celkový objem obchodů | Negativní sentiment | Erste Group | Avast | Jiří Šmejc | Generální ředitel | Obchodní spor | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Negativní nálada | Čínský prezident | Česká měna dnes | Ukrajina | Lagardeová | Souhrnný index | Akcie společnosti Tesla | Vyšetřování | Amazon | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Úrok | Louis Vuitton | LVMH | Louis Vuitton Moet Hennessy | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Rozdělení zisku | Vicepremiér | Český akciový trh | Americká data | Walt Disney | Bankovní tituly | Domácí poptávka | Ekonomka | Dluhopisoví investoři | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Poptávka po úvěrech | Vládní bondy | Financovat | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | E-shopy | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců | Průmysl | Jan Vejmělek | Radim Krejčí | Na burze | Drahý kov | CBDC | Impuls | Formule | Firma Apple | Visa | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Čínský vývoz | Čína a USA | Další rozvoj | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Oslabuje dolar | Koruna dnes | Zdražování | Sociální sítě | Problémy | Růstový impuls | Britové | Vládní výdaje | Cvičení | Směřování měnové politiky | Pojišťovny | Zasedání FOMC | Prodeje akcií | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Cena za akcii | Philip Morris ČR | Konzervativci | Výsledek voleb | Plyn | Nálada | Kontrakty | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | Londýnské akciové burzy | Nord Stream | Společnost Microsoft | Zahájení obchodování | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | Investiční skupina PPF | Pivovary Staropramen | Britské volby | Inflační výhled | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Úroky | Chování centrálních bank | Ústup rizik | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Hypotéky | Předseda | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Trumpova administrativa | ČNB dnes | Impeachment | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Obchodované akcie | Optimismus investorů | Nejziskovější | MasterCard | Disney | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Pojistka proti inflaci | Bydlení | Česká zbrojovka | EY | Ztráta | Úbytek | SPD | Stratég | Hlavní akciové indexy | Roční růst | Snižování stavů | Miliardy korun | Demokratické strany | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Hodnota HDP | Čínská centrální banka (PBOC) | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Pozitivní zpráva | Objem obchodů na pražské burze | Obchody s akciemi na BCPP | Napětí na Blízkém východě | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Index londýnské akciové burzy | Obchodování na akciové burze | Index pařížské burzy | Největší burzovní skupiny | Růst akciových trhů | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Stabilní společnosti | Hospodaření | Zbrojovky | MSCI AC World | Wood and Company | Vladimír Vávra | Analytik Cyrrusu | Analytik Wood and Company | Analytik Raiffeisen | Martin Zezula | Akcie Stock Spirit | Stock Spirit | Akcie Philip Morris ČR | Akvizice Wüstenrotu | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Nízké ceny ropy | Pracovní trh | Objem objednávek | CFA | Eskalace napětí | Netflix | NFLX | Dobrá data | Vývoj na kapitálových trzích | Hlavní rizika | O2 | O2 Czech Republic | Miliardy eur | Írán | Čínský HDP | Budoucnost | Experti | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Poradenství | Německá společnost | Inflace a dluhopisy | Ministerstvo práce | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Bloky | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | Kryptoměny bitcoin | Cenové tlaky | Valuace akcií | Solidní výsledky | Americké ministerstvo | Spotřebitel | Dobrá čísla | Velké firmy | Ceny energií | Horší data | Vyplácení dividend | Akcie Morgan Stanley | Krach | Francouzský prezident | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Ropná pole | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Fórum v Davosu | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny | Koronavirus | Vlastní digitální měny | Firma Avast | Hodnota Tesly | Google | Trhy | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Dnešní PMI | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Koruna oslabuje | Velcí institucionální investoři | Impérium | Reakce investorů | Virus | Asijské indexy | Makrodata USA | Makrodata EU | Vir | Očekávání budoucího ekonomického růstu | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | České měny | Důchody | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | IHNED | Jednatel | Jednatel společnosti | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Lehká ropa WTI | Antivirové společnosti | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Růst v eurozóně | Americká administrativa | Obchody | Výdaje | Slevy na dani | Pesimismus | Akcie v Číně | Čínská vláda | PMI za leden | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Dopady koronaviru | BP | Běžní investoři | Aktivity v Číně | Adidas | Zrychlení růstu | 4fin | Sazby beze změny | SEC | Rozhodování | IPO Robinhood | Americké ekonomiky | Hodnota aktiv | Americké banky | Průměrná cena | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Valuace | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Čínské stimuly | Firmy z USA | Ekonomické aktivity | Alternativní fond | Směřování trhů | Index CSI 300 | Prudký propad | České banky | Prohlášení Powella | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Americký Fed | Shortovat | Jižní Korea | Cestovní ruch | Vývoj | Nižší sazby | Šok | Vzestup inflace | Mladší investoři | Akcie na světových trzích | Cenová válka | Čínské exporty | Únorová inflace | Změna sazeb | Cenové války | Videokonference | Restrikce | Prudký pokles | Poradci | Aerolinky | IBEX 35 | Program nákupu aktiv | Mince | Profitovat | Tencent | Opatření vlády | Buy the dip | Další vývoj | Restriktivní opatření | Eurozóna stimuly | Stimuly | Evropské země | Brusel | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Měny z regionu | Energetické společnosti | Největší propad | Výrazný vzestup | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Šíření viru | Fiskální balíček | Stimul | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Měnové podmínky | Akcie Monety | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Historie | Žádosti o podporu | Onemocnění | Markéta Fišerová | Zásobníky | Bilion dolarů | Prodeje domů | Další pokles | Souhrnný čistý zisk | Vyplácet dividendy | Valné hromady | MPSV | MF | Ošetřovné | Hlavní centrální banky | Kalifornie | Kongres | Škoda | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Páka | Průmyslové komodity | Negativní korelace | Koronavirus dopady | Investiční banka Goldman Sachs | Evropská opatření | KDU-ČSL | Marian Jurečka | Nákupy Fedu | Neomezené nákupy | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Extrémní volatilita | Sněmovna reprezentantů | Největší zisk | Politická rozhodnutí | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | American Airlines | Úbytek pracovních míst | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony USD | Biliony | Potenciál | Bankovní asociace | Platební neschopnosti | Ministryně financí Alena Schillerová | Dění ve světě | Propad HDP | Živobytí | Výkonnost indexu | Bulharsko | Inflace zpomaluje | Březnová inflace | Air Bank | Sberbank | E-commerce | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Války | Organizace | Nezaměstnanost v USA | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Špatná data | Zelené energie | Autoprůmysl | Údaje | Hrozí krach | DPH | Německá průmyslová produkce | Spotřebitelské úvěry | Poradenské firmy | Velké americké banky | Špinavé Prachy | Ministři | Ekonomické oživení | Světoví těžaři | Přední světoví těžaři | Znárodnění | Snížení produkce | Hackerský útok | ATVI | WMT | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Rozpočet EU | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Majitel | Úspory | Prognóza Evropské komise | Pokles čínského HDP | AMC | EP | Statistiky | Remdesivir | Bankomat | Očekávaný zisk | Indikace | Demokraté a Republikáni | Americké makro | Makrodata ve Spojených státech | Poradenské společnosti | Američtí těžaři | Květnový kontrakt | Kontrakt na WTI | Rizikové averze | Červnový kontrakt | Purple Trading Štěpán Hájek | Nezájem investorů | Průměrný výnos | Největší ekonomika eurozóny | Chesapeake Energy | Důvěra v eurozóně | Zbyněk Stanjura | ODS | Cenové pohyby | Reddit | Debata | Komentář k aktuálnímu dění na trzích | PMI ve službách | PMI ve službách v eurozóně | Jaromír Sladkovský | Ředitel Raiffeisen | Ředitel Raiffeisen investiční společnosti | Evropské indexy | Aktuální očekávání | Posílení | Joe Biden | Rating Itálie | Grayscale | Větší pokles | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Očekávané výsledky | Cestování | 3M | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Prudké pohyby | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Zájem zahraničních investorů | Maloobchod | Zaměstnanci | Denní pokles | FDA | Gilead | Společnost Gilead | Akcie padají | Růst výnosů | Soud | Koncern Volkswagen | Petra Kopecká | Mluvčí Raiffeisenbank | Čtvrtletní zisk | Německý soud | Dovoz | MSCI World | ETN | Státy eurozóny | Pokles ekonomické aktivity | Fiskální programy | Deflační tlaky | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Politika centrální banky | Američtí regulátoři | O2 CR | Spotřebitelské ceny v USA | Společnost Avast | Průmyslové kovy | Dominance bitcoinu | Link | PPF Telecom Group | Nejbohatší Čech | Velké ekonomiky | Vakcína | Sektor služeb | Moderna | Společnost Moderna | Fiskální stimul | Marek Brávník | Manažeři | Čínské hospodářství | Cíl růstu HDP | PMI v eurozóně | Argentina | Investment management | Portfolio manažer Cyrrus | Manažer Cyrrus | Uvolňování karantén | Dislokace | Ekonomické zotavení | JDE | Unie | ČR | Tempo růstu HDP | Koronavirové pandemie | Andrej Babiš (ANO) | Bohumil Trampota | Nové úvěry | Akcie České zbrojovky | Česká zbrojovka Group | CZG | Dušan Jilčík | Starteepo Dušan Jilčík | CZ-USA | Zbrojovka | 4M Systems | CZ Export | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Obchodovaný objem | CVC Capital | Antivirus | Růst Etherea | Oracle | Rozhodnutí soudu | Pokračování růstu | Banky v eurozóně | Americká nezaměstnanost | Americké CPI | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Vysoké valuace | Největší světová ekonomika | Index Nikkei 225 | Arizona | Prodeje automobilů | Splasknutí bubliny | Negativní výhled | Výplata | Per rollam | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Technologické firmy | Správce aktiv | Infekce Covid | Vyspělé technologie | Představenstvo | Finanční ústavy | Restrukturalizace | Druhá vlna | Útlum ekonomické aktivity | Průzkum Reuters | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Analytik Purple Trading | Odkup vlastních akcií | Sankce proti Rusku | Ziskové marže | Den nezávislosti | Nárůst nových infekcí | Rozkolísání trhů | Šéf banky | Jasný signál | Zasedání MMF | Dopad pandemie | MAM | Rétorika centrálních bank | Tempo růstu PPI | Epic Games | Fond obnovy | Ceny emisních povolenek | Ocenění | Šance | Růst tržeb | Hospodaření firmy | Ceny | Praha | Kolaps | Technologické společnosti | Zotavení ekonomik | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Ekonomická aktivita v eurozóně | Progres | Forward guidance | Odhady HDP | První odhady HDP | Americké vládní dluhopisy | Druhá vlna COVID-19 | DeFi | Nárůst volatility | Zastavení růstu | Důvěra | Velké technologické firmy | Caixin | Oživení v automobilovém průmyslu | Philip Lane | WeCHat | Cenové hladiny | Dluhopisy a zlato | JEAN PIERRE | Analytik XTB | Pandemická situace | Vládní koalice | DPH v Německu | Setkání v Jackson Hole | Zvýšení daní | Coca-Cola | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Kryptotrh | Výrobní sektor | Představitelé ECB | LEND | Decentralizované finance | Big Tech | Ceny mědi | Zdanění | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Čínské technologické firmy | Snížení emisí | Plán na snížení emisí | Zasedání FED | Budoucí vývoj | Společnost ByteDance | Slabší kurz | Americký podnik | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Fiskální stimul v USA | Biden | Prezidentská debata | Pracovní místa | Data z pracovního trhu | Posílení indexu | Výrazné contango | Onemocnění Donalda Trumpa | Česká republika | McAfee | Nejvýraznější růst | Antimonopolní úřad | Energetický sektor | Změna politiky | Lockdown | CPI v USA | iPhone | Oživení německé ekonomiky | Epidemiologická situace | Defi | Protiepidemická opatření | Nařízení | Intel | JPM | GS | Pokles indexu | Moneta | Technologické tituly | Zveřejnění výsledků | Dluhový trh | Očekávané výnosy | Výsledky voleb | Vítězství Bidena | Bidenovy plány | Společnost Pfizer | Pfizer a BioNTech | Hospodářský vývoj | Balík akcií | Pinduoduo | Investice do čínských firem | Exekutivní příkaz | Blockchainové technologie | Akcie bankovních domů | Polská vláda | Nabízené dluhopisy | Růst amerického HDP | Odhad amerického HDP | Představitelé americké centrální banky | Stock Spirits | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Životní prostředí | Dluhopis Republiky | GME | GameStop | Vakcinace | Očkování | Zadlužování | Emise akcií | Mutace koronaviru | Ceny aktiv | Kryptoburzy | Lukáš Novotný | Celní spor | Stock Spirits Group | Zlepšení ekonomického výhledu | Emise dluhopisů | Počasí | Utažení měnové politiky | Dobrý výsledek | Vakcína a covid | Senátní volby | Aktivita na kapitálových trzích | Dohoda mezi EU a Čínou | PMI ve výrobě | Zvýšení těžby | Německá inflace | DOT | Dopad na akcie | Makrodata EMU | Rostoucí ceny ropy | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Vývoj inflačních očekávání | Jack Ma | Akcie MONETA | VTB | AMC Entertainment | Akcie Gamestop | Akcie AMC | Akcie GME | Melvin | Melvin Capital | Tržní reakce | Bilanční suma | Velké fondy | Aktivita retailových investorů | Problémy s likviditou | Jestřábí přístup | Akvizice Air Bank | Retailoví investoři | Investoři z Redditu | Vypuknutí pandemie | Activision | Blizzard | Finanční výsledky | Platby v bitcoinech | Ark Invest | Objem akcií | Zinek | Kov | Colt | Nastavení sazeb | Vytěsnění minoritních akcionářů | James Bullard | CETIN | Air | Nový kapitál | Naplnění inflačního cíle | Tržní rizika | Covidová krize | Zakladatel Alibaby | PPF Telecom | Nárůst výnosů | Silný růst | Pandemie covidu-19 | Silná inflace | Holubičí Fed | Hodnotové akcie | SLR | Zablokování Suezského průplavu | PPF Group | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Bidenův plán | Zvýšení korporátní daně | Korporátní daně | Umění | Prudký růst cen | AMD | Průmyslová produkce v eurozóně | Akcie Goldman Sachs | Držitelé kryptoměn | Ark | Politická scéna | Vysoká cena | Uran | Rostoucí ceny | Směřování trhu | Objednávky | Ministr práce | Objem transakcí | Události tohoto týdne | Dluhový strop | Nárůst objemů | Benxy | Futures na americké indexy | Objemy na kryptoburzách | Konsensus trhu | Francouzská společnost | Růst cen v USA | Meziroční růst cen | Optimistický signál | Pandemie COVID | Korekce na kryptu | Zaměření investorů | Indikátor pražské burzy | Hlavní indikátor | Růstové sektory | Poklesy cen akcií | Diverzifikace investičního portfolia | Kurzotvorné zprávy | Petrus Advisers | Fond Petrus Advisers | Colt Canada Corporation | Renáta Kellnerová | Oslabení | Meme akcie | Objem fúzí a akvizic | René Holeček | Kryptoměny vs. meme akcie | První zvýšení sazeb | Fond Petrus | Petrus | KOL | Spotřeba domácností | EMA data | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodeje dluhopisů | Dodávky plynu | Krafton | Zajišťování | Akcie technologických firem | Konkurence | Prodej | Leoš Rousek | PPF Leoš Rousek | Mluvčí PPF | Glass Lewis | Institutional Shareholder Services | Hodnota banky | Výsledek mimořádné valné hromady | Valné hromady Monety Money Bank | Akcionáři Monety | Akcionáři Moneta Money Bank | Akcionáři Moneta | Cyklus zvyšování sazeb | PPF Telco | Stažení akcií O2 | Prodej O2 | Oligopol | SPT Telecom | Stažení akcií | Stažení akcií operátora O2 | Domácí kapitálový trh | Stabilní dividendový výnos | Didi | Pozitivní vliv | Vyšší úroveň | Růst kurzu akcií | Investiční fond s proměnným základním kapitálem | Představenstvo ČEZ | Varianty koronaviru | Technologie | Vývoj měnového páru USD/RUB | Hliník | Američtí centrální bankéři | Eric Rosengren | Revize strategie | Vzorec chování | UST | Videohry | Výroční zprávy | Výše odpisů | Včerejší seance | Rada guvernérů | NortonLifeLock | Symantec | Cyklické sektory | COST | Globální ceny | Odvětví | Divize | Načasování | Varianta delta | Rekord | Covidová situace | Finanční skupina PPF | Bilion | Zisk Monety | Zisk Monety Money Bank | Guidance | Rakouská bankovní skupina | Stefan Dörfler | Bankovní skupina | Skupina Erste Group | Čisté úrokové výnosy | Úrokové výnosy | Výnosy banky | Provozní náklady | Objem vkladů | Česká a slovenská UniCredit Bank | Slovenská UniCredit Bank | Mateřská společnost | Chování | Vnímání | Interpretace | Projekce | Analytik České bankovní asociace | Jana Pokorná | CVC Capital Partners | CVC | Uvedení na burzu | Základní sazby | Drahota | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | KBC Bank | Asijské země | Společnost CVC | Investiční společnost CVC | Firma CVC | Regulatorní prostředí | Infrastrukturní balíček | Cloud Village | Regulatorní riziko | Úroveň dluhu | Prostor pro růst | Meituan | Medián | Výprodeje na trzích | Očekávaná inflace | Zájem Čechů | Funkční období | SXXP | Sympozium | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Mediální společnost | Společnosti | Opatření | Dna | Telco | Evergrande | Růst trhu | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | NFT | Zájem o NFT | Energetika | Ceny plynu | Lend | Solana | Evropský index | Fond Pro arte | Pro arte | Finanční ředitelka | Alexandra Bízková | Fond s proměnným základním kapitálem | Akcie provozovatelů kasin | Etherea | Ceny kovů | Americká firma | Sentiment na kryptoměnách | Dnešní asijské obchodování | Ronald Schubert | Utažení úrokových sazeb | BNP | Německé volby | Poplatky a provize | Výsledky německých voleb | Dominika | Telecom | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úročení | Energetická krize | Kellnerová | Posilování amerického dolaru | Nová vláda | Dopad na korunu | Jan Sušánka | Sušánka & partneři | Vysoké ceny | Vývoj ceny zinku | Ceny zinku | CETIN Group | Vládní fond | Čínské centrální banky | ProShares | Obilí | Nová historická maxima | Pozornost | Telenor | Meta | Goldmani | Tim Taylor | The Conversable Economist | Meta Platforms | Kaisa | Indexy pohyb | Globální dodavatelské řetězce | Meta (Facebook) | Společnost | Reálné výnosy | Target | Lockdowny | TIM | Booking | Bezpečná aktiva | Omicron | Mutace omicron | Broadcom | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Bear market | Kazachstán | Vojtěch Boháč | Nejvýraznější propad | Rotace | Rozšíření | Developeři | Jestřábí Fed | Bidenova administrativa | Pokles cen zlata | Akcionář Monety | Úpis nových akcií | Benxy (Zonky) | Jean-Pascal Duvieusart | Tomáš Spurný | Odvětví cestovního ruchu | Vliv na ceny | Miliardy USD | Petr Lajsek | Situace v Kazachstánu | Gate | Big tech | Cílové ceny | Microsoft a Activision Blizzard | Real Estate | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Instituce | Přerušení dodávek ruského plynu | Rostoucí ceny plynu | Akcionáři O2 | Klaas Knot | Šéf nizozemské centrální banky | Konsolidovaný čistý zisk | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Deeskalace | Deeskalace napětí | Invaze na Ukrajinu | H-shares | Situace kolem Ukrajiny | Decentralizace | Ruské invaze na Ukrajinu | Sankce na Rusko | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Ruské banky | Cena plynu pro evropský trh | Napadení Ukrajiny Ruskem | Sberbank CZ | Volksbank | Klienti Sberbank CZ | Klienti Sberbank | Odnětí bankovní licence | Bankovní licence | Licence Sberbank CZ | Licence Sberbank | Erste Group Bank | Garanční systém | Garanční systém finančního trhu | Sberbank Europe | Ministerstvo financí Ruské federace | Eva Davidová | Peníze na účtech Sberbank | Evropská divize Sberbank | Renáta Kadlecová | Uzavření vzdušného prostoru | Situace na Ukrajině | Filip Louženský | Prima | Zpřísnění sankcí | Invaze | XTB Štěpán Hájek | Kurzy akcií českých bank | Řetězce | Zahájení ruské invaze | APP | Nord Stream 1 | Skupiny PPF | Covid v Číně | Akcionáři České zbrojovky | Colt Holding | Colt Holding Company | Sole Global Coordinator | Zrychlený úpis | Le Penová | Rosbank | Francouzská Société Générale | CzechToll | Central European Media Enterprises | Šmejc | Boj s inflací | První hike | Nové daně | Christopher Waller | Nárůst zisků | Zvednutí sazeb | Mimořádné zasedání ECB | Mimořádné zasedání | Škoda Group | Bear market rally | Market rally | PPF Jiří Šmejc | Plán restrukturalizace | Státní energetické společnosti | Zvýšení úroků | Hike | Úvahy o dodatečném zdanění | Zisk Komerční banky | Britský regulátor | Převeztí Avastu firmou NortonLifeLock | NortonLifeLock a Avast | Česká antivirová firma | Dominika Kalašová | Mluvčí Avastu | Nadnárodní antivirová společnost | Antivirová společnost
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Tomáš Kálal
Tomáš Kolomazník
Tomáš Kotera
Tomáš Kouřil
Tomáš Kudla
Tomáš Lébl
Tomáš Mašek
Tomáš Mirzajev
Tomáš NESNÍDAL
Tomáš Nidetzký

Následující klíčová slova

Tomáš Pleskač
Tomáš Pribiš
Tomáš Raputa
Tomáš Rozehnal
Tomáš Řepík
Tomáš Salomon
Tomáš Sedláček
Tomáš Souček
Tomáš Spurný
Tomáš Vahalík
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Sunbird FX
eToro
Deltastock
reklama
Coinfy
Potvrďte prosím... Zavřít