Neděle 14. července 2024 04:19
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
Fintokei Payout
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei Payout

Galapagos

img

Evropský trh v naději na optimistické údaje z USA roste

14.09.2022 Hlavní západoevropské burzovní indikátory vykázaly v úterý růst. Účastníci trhu s napětím očekávají zprávu amerického ministerstva práce s údaji o inflaci v zemi za srpen.
img

Americké akcie se uzavřely na nižší úrovni, Dow Jones klesl o 0,02 %

28.01.2022 Při uzavření newyorské burzy klesl index Dow Jones o 0,02 % na měsíční minimum, index S&P 500 o 0,54 % a index NASDAQ Composite o 1,40 %.
img

Nezaměstnanost v USA nečekaně klesla na 6,9 %. Fed ponechal úrokové sazby i program nákupu dluhopisů beze změn

06.11.2020 Z pondělních zveřejněních údajů společnosti Caixin a Markit vyplynulo, že aktivita v čínském průmyslu v říjnu zaznamenala nejrychlejší tempo růstu za téměř deset let. Index nákupních manažerů PMI se vyhoupl ze zářijových 53 bodů na 53,6 bodů. Analytici naopak očekávali, že hodnota indexu zůstane beze změny.
img

Nejrychlejší růst HDP od roku 1947. USA zaznamenalo za třetí kvartál skok o 33,1 %

30.10.2020 Světová obchodní organizace v pondělí rozhodla, že Evropská unie může uvalit cla na dovoz zboží ze Spojených států ve výši čtyř miliard dolarů ročně kvůli subvencím americké vlády, které poskytovala americkému výrobci letadel Boeing. Analytici však neočekávají, že Evropská unie zavede cla dříve, než bude znám nový americký prezident. Americký delegát vyzval Evropskou unii, aby cla nezaváděla, jelikož Washington již upustil od nelegálních subvencí a dále pohrozil, že v případě zavedení budou Spojené státy reagovat protiopatřeními.
img

Sektor služeb v USA se dostal na úrovně před pandemií. Británie chce být Saudskou Arábií větrné energetiky

09.10.2020 V pondělí zveřejnil Institut nákupních manažerů data ohledně aktivity v americkém sektoru služeb za září. Tento fundament vyšel velmi pozitivně a aktivita v americkém sektoru služeb se dostala již na úroveň před pandemií.
img

Propad HDP o 19,8 %, Británie je v recesi. Nezaměstnanost v EU vzrostla na 7,4 %

02.10.2020 Britská ekonomika se po jedenácti letech dostala do recese, jelikož i ve druhém čtvrtletí pokleslo HDP šesté největší ekonomiky mezikvartálně o 19,8 %. Meziročně pak hospodářství Británie kleslo o 21,5 %. Podle Conference Board spotřebitelská důvěra ve Spojených státech v září zaznamenala markantní nárůst, když Index spotřebitelské důvěry vzrostl ze srpnových 86,3 bodu na 101,8 bodu. Analytici přitom očekávali nárůst pouze na 89,5 bodu. I tak se ale tento index nadále nachází pod úrovní před příchodem koronavirové krize.
img

Prodeje nových domů v US rekordně rostou. Goldman Sachs snižuje odhad růstu HDP o polovinu

25.09.2020 V pondělí novozélandská premiérka Jacinda Ardernová oznámila, že vláda ruší veškerá opatření proti koronaviru. Premiérka však upozornila obyvatele, aby i nadále byli opatrní a dodržovali hygienická pravidla. Zrušení opatření se však nebude týkat největšího novozélandského města Auckland.
img

FED plánuje nákup cenných papírů. Očekává rychlejší oživení US ekonomiky i snížení nezaměstnanosti

18.09.2020 Člen bankovní rady ČNB Vojtěch Benda v pondělí konstatoval, že zatím není potřeba více uvolňovat měnou politiku, jelikož opatření proti druhé vlně epidemie nebudou tak drastická jako na jaře. Benda také naznačil, že není rozumné v této době snižovat daně.
img

Guvernérka ECB: Evropská ekonomika zažívá silnou obnovu. HDP eurozóny propadlo v Q2 „pouze“ o 17,7 %

11.09.2020 V pondělí byly burzy ve Spojených státech i Kanadě zavřené kvůli svátku práce. Tedy jsme se ani nedočkali nějakých významných fundamentálních zpráv. Za zmínku však určitě stojí zveřejnění obchodní bilance z Číny, ze které vyplynulo, že v srpnu čínský vývoz vzrostl meziročně o 9,5 %. U dovozu však došlo opět k poklesu, a to o 2,1 %. Přebytek obchodní bilance se z červencových 62,33 mld. USD snížil na 58,93 mld. USD.
img

Austrálie poprvé od r. 1991 v recesi. Nezaměstnanost v USA prudce klesla na 8,4 %

04.09.2020 Hrubý domácí produkt Itálie zaznamenal ve druhém čtvrtletí meziroční pokles o 12,8 %. Mezikvartálně dokonce HDP pokleslo o více než 17 %. Jedná se tak o nejhorší propad od doby, kdy se v Itálii tento údaj měří (1960). Podle předběžných odhadů se inflace v eurozóně v srpnu snížila o 0,2 %. Spotřebitelské ceny tak poprvé klesly od roku 2016. Podle analytiků by kvůli poklesu inflace mohla ECB přikročit k ještě více uvolněné politice.
img

Rekordní pokles švýcarské a americké ekonomiky. Výsledky online zasedání centrálních bankéřů

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Rekordní propad americké ekonomiky o 31,7 %. Fed oznamuje agresivní inflační strategii

28.08.2020 Prodloužení programu Antivirus. Česká vláda schválila prodloužení programu Antivirus do konce října. Tento program je určen na podporu firmám i zaměstnancům před propouštěním. Původně měl program platit jen do konce srpna.
img

Koronavirus je hrozbou pro stabilitu finančního systému, tvrdí Powell

21.08.2020 Klesající ceny v Německu. Dynamika cen průmyslových výrobců meziročně klesly o -1,7 % oproti červnovým -1,8 %. Hlavním důvodem poklesu byly klesající ceny energii. Meziměsíčně zaznamenaly růst o 0,2 %, trh očekával 0,1 %.
img

Dobré zprávy z USA: produktivita roste, nezaměstnanost skokově klesá

14.08.2020 Produktivita v USA nad očekávání. V druhém kvartálu produktivita práce v USA rostla nad očekávání, a to o 7,3 % v ročním vyjádření. Trh očekával pouze o 1,5 %. Jedná se o nejsilnější růst produktivity za posledních 11 let.
img

Trump chce zakázat čínský TikTok. ČNB vidí zotavení ekonomiky až v 2022

07.08.2020 Aktivita zpracovatelského sektoru ve Spojených stech zaznamenala v červenci nejvyšší tempo růstu za téměř jeden a půl roku, když index aktivity ve zpracovatelském sektoru vzrostl z 52,6 bodu na 54,2 bodu a druhý měsíc za sebou se tak nachází nad padesátibodovou hranicí, která odděluje růst aktivity od poklesu.
img

Volby US prezidenta v 2021? Největší propady HDP zemí v historii

31.07.2020 Nečekaně dobrá zpráva. PMI německého průmyslu se dostalo na 50 b. Zlepšily se také nové zakázky. PMI služeb skončilo dokonce na 56,7 b. To posunulo celkový složený indikátor na 55,7 b., bezpečně do fáze expanze. To samé platí pro eurozónu. PMI služeb zde dosáhla 55,1 b., za průmysl 51,1 b. Tento pozitivní vývoj by se měl přesunout do poptávky po českých exportech.
img

Úroveň inflace ČNB neznepokojuje. Evropa dostane 750 mld. EUR na obnovu ekonomik

24.07.2020 Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v pondělním rozhovoru pro Právo zopakoval, že měnová politika je dle jeho názoru na správné úrovni. Současnou úroveň inflace guvernéra neznepokojuje, jelikož očekává na začátku příštího roku její návrat zpět k dvouprocentnímu cíli.
img

Nejhorší recese v historii EU přichází. Ztráta 20 mil. pracovní míst v USA

07.05.2020 Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA opět zaznamenaly rekordní hodnoty. Přes 3,169 mil. Američanů zažádalo o podporu. Jedná se o pokles oproti předešlému týdnu z 3,846 mil., trh však očekával 3 mil. Další vypovídající hodnotou o dopadech opatření proti koronaviru má statistika počtu pokračujících (trvajících) žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ta za minulý týden vzostla na 22,647 mil. z 18,011 mil. týden předešlý.
img

Nejhlubší propad HDP od finanční krize. Nezaměstnanost opět trhá rekordy

30.04.2020 Japonská centrální banka (BoJ) tento týden zhoršila výhled ekonomiky a rozhodla o nejrozsáhlejších opatřeních, které kdy provedla. Na podporu ekonomiky bude nakupovat firemních dluhopisy, a to v neomezených objemech. Cílem je udržet nízké úrokové sazby a tím i náklady na úvěry.
img

Ropa zadarmo. Více než 26 milionů Američanů je bez práce

24.04.2020 V pondělí po výrazném snížení poptávky po ropě z důvodů pandemických opatření, se květnový kontrakt na ropu WTI dostal do záporných čísel (přibližně až -35 USD za barel). Hlavním důvodem bylo uvědomění si spekulantů, že na rozdíl od ropy Brent je nutné barely ropy WTI fyzicky převzít. Panické prodeje proto započaly. Také cena ropy Brent poklesla, a to až na 16 dolarů za barel, což je nejnižší cena za posledních 20 let.
img

MMF očekává nejhorší recesi od krize v 30. letech. Trump chce znovuotevřít ekonomiku

17.04.2020 Saudskoarabský ministr energetiky princ Abdalazíz bin Salmán v pondělí uvedl, že celosvětové dodávky ropy se po dohodě skupiny OPEC+ sníží o přibližně 19,5 milionů barelů denně. Exporty se v Číně v březnu meziročně snížily o 6,6 % po poklesu z předchozího měsíce o 17,2 %. Ekonomové osloveni agenturou Reuters však očekávali snížení exportu o 14 %.
img

16 milionů Američanů žádá o podporu. Powell očekává velmi vysokou nezaměstnanost

09.04.2020 Mezinárodní měnový fond v pondělí informoval, že eviduje povzbudivé signály oživení v Číně, avšak varoval, že nelze vyloučit obnovení pandemie v této zemi i jinde na světě. Podle průzkumu, který provedla společnost Sentix se důvěra investorů v ekonomiku eurozóny propadla nejníže od začátku sledování. Hospodářství se kvůli koronaviru nachází v hluboké recesi a pandemie dusí ekonomiku, dodala společnost.
img

Rekordní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA pokračuje. ČNB zmírnila limity u hypoték

03.04.2020 Americká pobočka Fedu v St. Louis v pondělí zveřejnila odhad, že šíření koronaviru by mohl vézt ve Spojených státech k zániku 47 milionů pracovních míst a míra nezaměstnanosti by se tak mohla dostat k 32 %. Čínské ministerstvo obchodu informovalo, že okolo 80 % restaurací je již otevřených. Také téměř všechny supermarkety, nákupní centra a maloobchodní obchody jsou v provozu.
img

Rekordní nezaměstnanost v USA. Centrální banky i nadále snižují sazby a rozšiřují QE

27.03.2020 Americká centrální banka oznámila v pondělí neomezené kvantitativní uvolňování. Tedy Fed bude nakupovat neomezené množství státních dluhopisů a cenných papírů zajištěných hypotékami. Podle MMF bude letošní recese světové ekonomiky způsobená koronavirem mnohem horší, než kterou způsobila finanční krize v letech 2008 až 2009. Avšak MMF dodal, že k zotavení světového hospodářství by mohlo dojít již v roce 2021.
img

Boj proti koronaviru. Centrální banky se odhodlaly ke koordinovanému uvolnění monetární politiky

20.03.2020 Americká centrální banka na svém mimořádném zasedání, které se konalo minulý týden v neděli, snížila hlavní úrokovou sazbu o jeden procentní bod do pásma 0 – 0,25 %. Fed zároveň oznámil, že zahájí masivní program QE ve výši 700 mld. amerických dolarů.
img

Největší pokles ceny ropy od roku 1991. Akciové trhy pokračují v pádu

13.03.2020 Ceny ropy zažily v pondělí ráno historický pokles, a to až o 34 %, což odpovídalo ceně $27,34 za barel. Tento pokles byl vyvolán jednak sníženou poptávky, za což můžou z velké části omezení pohybu, zavedená v některých zemích, jako opatření proti šíření koronaviru. Druhým důvodem poklesu ceny je zvýšení produkce ropy, který vyvolala organizace OPEC jako odplatu Rusku za neakceptování dohody o omezení produkce ropy. S&P 500 a Dow Jones otevřeli v pondělí ráno se 7% poklesem, což vyústilo v pozastavení obchodování na amerických burzách po dobu 15 minut. Toto opatření se spustí vždy, když S&P 500 poklesne o 7% a jeho hlavní funkcí je zabránit panice na americkém trhu.
img

Světová banka a MMF pomáhají v boji proti koronaviru. Fed snížil úrokovou sazbu o 50 bodů

06.03.2020 Guvernér japonské centrální banky Haruhiko Kuroda v pondělí uvedl, že jeho instituce je připravena plně využít všech dostupných nástrojů k podpoře ekonomiky. Italská ekonomika v loňském roce vzrostla o 0,3 %, což je o něco více, než predikovala vláda v poslední prognóze, která počítala pouze s 0,1 % růstem.
img

Akciové trhy zažívají nejhorší období od krize. Strach z koronaviru zavírá školy

28.02.2020 Italské úřady minulý týden v neděli kvůli šíření koronavirunařídily uzavřít na týden školy a zrušit sportovní utkání včetně fotbalových zápasů v Serii A. V Benátkách byl dokonce zrušen i tradiční karneval. Z průzkumu, který v úterý zveřejnila Čínská asociace malých a středních podniků, vyplývá, že okolo 60 % čínských firem je schopno uhradit běžné výdaje pouze jeden až dva měsíce, než jim dojdou finanční zdroje.
img

Koronavirus se šíří, světové ekonomiky hlásí pokles. Inflace v eurozóně zrychluje

21.02.2020 Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová v pondělí uvedla, že nový koronavirus bude mít za následek pokles novozélandské ekonomiky v první polovině letošního roku, avšak ve druhé polovině roku očekává premiérka opětovné oživení.
img

Expanze USA bude pokračovat, tvrdí Powell. Odvětví zasažené koronavirem získají finanční podporu

14.02.2020 V pondělí zveřejnila společnost Sentix důvěru investorů v ekonomiku eurozóny, která se v únoru poprvé za čtyři měsíce snížila. Investoři se především obávají šíření nového koronaviru. Index důvěry investorů tedy klesl z lednových 7,6 bodu na 5,2 bodu.
img

4 nejlepší biotechnologické akcie roku 2020

12.02.2020 Akcie sektoru biotech jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy v blízké budoucnosti lákají mnoho investorů. Populární u investorů LYNX jsou zejména akcie Biogen a Galapagos.
img

Nejlepší biotechnologické akcie roku 2020

12.02.2020  Akcie sektoru biotech jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy v blízké budoucnosti l...
img

Koronavirus ochromí světovou ekonomiku. Británii se po brexitu nedaří vyjednat dohodu

07.02.2020 Po pátečním / sobotním Brexitovém dni Spojené království od pondělí začalo první pracovní týden „bez evropské unie“ a předseda vlády Boris Johnson začal svůj cyklus vyjednávání obchodních podmínek mezi UK, EU a USA.
img

S&P 500 i Dow Jones na rekordních maximech.

21.09.2018 Vítězný tanec býků pokračoval i minulý týden. Naleznou medvědi podporu pro své tlapy někdy v blízké budoucnosti? Býci si připsaly i další vítězný týden, kdy jsme byli opět svědky nových all-time high, na které se podívaly hlavní US indexy. Další a další vyostřování obchodní války Trump vs Čína? Bez odezvy. Problémy ve vyjednání Brexitu na summitu v Salzburgu? Nezájem. Možné zvýšení sazeb FEDu příští týden? Ale kdepak.
Související klíčová slova: Hospodářství Evropské unie | Cap | Války | Vývoj | Údaje z USA | Australská centrální banka | Allianz | LHA | General Dynamics | EUR | TSCO | Budoucnost | Yandex | Accenture | XOM | Itálie | McDonald's | Stoxx | Obchodní deficit | Obchody | Texas | Očekávání | Edison | Volatilní | Poslanci | T-Mobile | Zasedání ČNB | Trh práce | Roční míra inflace | Evropská komise | WeCHat | Souhrnný indikátor | Oživení ekonomiky | Swiss | Investice | US Bancorp | Britská centrální banka | XEL | DGX | Mezinárodní ratingová agentura | Nízké sazby | Akvizice | ServiceNow | Devon Energy | Index aktivity | Ekonomické dopady koronaviru | Dění na světových burzách | Ifo | Webinář | Prognózy | ČNB Jiří Rusnok | NYSE | E.ON | Biotechnologické akcie | Člen bankovní rady ČNB | IHS | Hospodářské oživení | Šinzó Abe | Accor | EUR/USD | Index ekonomické nálady | General Electric | Morgan Stanley | Výhled ekonomiky | Goldman Sachs | PACCAR | The Telegraph | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | Lagardeová | Kansas City | Cenné papíry | Americké podniky | Výnos | DAI | Nikola | Brent | Soukromá spotřeba | Akcie těžařů | Delta | Boj proti koronaviru | Zalando | SMA | Small caps | LYNX Trading | Intel Corporation | Index DOW | Import | Viceguvernér ČNB | Airbus SE | Exchange | Investiční portfolio | Splátky dluhů | Akcie roku 2020 | Výsledky obchodování | Akcionáři | Kontrakty | Strach | Propad cen | Euronext | CSCO | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Hasbro | Sentiment na trhu | JPY | Béžová kniha | Philip Morris International | Investiční příležitost | Růst hrubého domácího produktu | SoftBank Group | PAYX | Uber Technologies | Projekce | Peníze | Ukazatel | Vývoj měnové politiky | Výrobní sektor | Posílení | InterContinental | Prognóza | FTSE 100 | Investovat | Pokles ceny ropy | FedEx | Unie | Anthem | Amgen | Palladium | Micron | Lockheed Martin | NFP report | Alaska Air Group | Bankovní rada ČNB | CISCO | Ekonomiky | HDP v USA | Analytika | Zasedání FOMC | ZEW index | Kontrakty na ropu | NFP | Společnost Sentix | Burzy | Americké ekonomiky | Kapitál | AMS | FDX | Cash flow | USD | Export | NFLX | Britové | DTE | DISCA | Moody's | Gilead | Qualcomm | Comcast | Signály oživení | Sodexo | Southwest Airlines | Na burze | ČSOB | ByteDance | Total | Ekonomická aktivita | Regulace | LMT | Maďarsko | FME | SPGI | Moderna | Úroková sazba | Investice do robotiky | Ahold Delhaize | Index volatility CBOE | Tovární objednávky | ATVI | Kanadský premiér | Snižování úroků | RWE | Zvýšení sazeb | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Měnový pár EUR/USD | Akcie společnosti Intel | Dovoz | Caterpillar | NextEra | Nejbohatší | EOG | 1 milion | Marek Mora | Nejsilnější růst | Zajišťovny | Textron | Eurex | Ministerstvo obchodu | Data z amerického trhu práce | Intercontinental Exchange | Průmyslová výroba v Německu | Dostatek hotovosti | Steven Mnuchin | Makrodata | Akciové indexy | Procter & Gamble | Investoři | Portfolio | Covid | Nejistoty | Důvěra investorů | Americký prezident | Fidelity | Coca-Cola | AMD | Analytici | ADR | Christine Lagardeová | Jádrový index | Zisk | Credit Agricole SA | APA | Průmyslové objednávky | Ministr financí Steven Mnuchin | Finanční instituce | Kosdaq | Bank of England | Zasedání RBNZ | CAC 40 | Britský premiér | Prezident | Xetra | AT&T | Americké prezidentské volby | Biofarmaceutické společnosti | BABA | Akcie Pharming Group NV | ADS | Raytheon | Akcie společnosti Tesla | WYNN | Analýzy | Investiční | Průzkum | Altria | Obchodování na trzích | Abenomika | Invesco | IEA | Program nákupu aktiv | Německý DAX | Hlavní události | Uber | UnitedHealth Group | Aktivita zpracovatelského sektoru | Evropské ekonomiky | Beyond Meat | Agentura Reuters | London Stock Exchange | Zpráva | Cestovní ruch | PFE | Prémie | Tržní kapitalizace | Ekonomické dopady | Tencent | Nový koronavirus | Výhled ratingu | Warren Buffett | Zpomalení české ekonomiky | S&P | Obchodování | Zasedání Fedu | Tisková konference ECB | Futures | S&P Global | Simon Property Group | Nákupy dluhopisů | GBP | Rekordní hodnoty | Pokles ceny | Thyssenkrupp | Management | ZEW | XM | Automobilky | Centrální banky | Zahraniční investoři | PG | Prezidentka ECB | GAAP | Japonská vláda | Equity | Eurostat | Zprávy | FB | Nezaměstnanost v USA | REGN | CCI | Occidental Petroleum | Ceny ropy | Berkshire Hathaway | Pokles tržeb | Příjmy a výdaje | Hospodářský výsledek | 3M | Airbus | Vyhlídky | Firmy | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | NATO | iFX | Cena ropy brent | Evropské dividendové akcie | Index cen domů | Míra | PEG | Výsledky | Investice do vodíku | Phillips 66 | Květnový kontrakt | Inflační tlaky | Waste Management | Bank of America | Opatření proti koronaviru | TIM | Carnival | Tržby | Australský dolar | Koruna | Eli Lilly | Výrazný pokles | American Airlines | DJIA | Colgate-Palmolive | Shell | OPEC+ | Francie | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Dopady koronaviru | Objem | Propad | Trigger | IPO Aston Martin | HDP eurozóny | Pandemie koronaviru | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Údaje | Klima | Nejlepší biotechnologické akcie | Exxon Mobil | Robert Half International | Prodeje domů | Očekávání analytiků | Čínské ministerstvo obchodu | Nucor | Alibaba | UBS Group AG | Electronic Arts | Placebo | Převodník měn | Konference FOMC | Průmyslová výroba | Antivirus | WMT | Pfizer | Covestro | Studie | Offshore | Deficit | Ratingová agentura | Index S&P 500 | IHS Markit Ltd | Cenová hladina | Centene | Bankéř | Canopy Growth | ADBE | Hrubý domácí produkt | Nakoupit akcie | Xylem | Nejlepší akcie | Důvěra investorů v ekonomiku | LEN | Evropa | Marathon | Jackson Hole | OPEC | Pár EUR/USD | Schlumberger | Johnson & Johnson | EW | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Disciplína | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Earnings | Americká centrální banka | Inflace v EU | Trump | Stavebnictví | MRK | Index volatility | Brands | Britský FTSE 100 | UPS | PYPL | E*Trade | High | Finanční krize | Index spotřebitelské důvěry | Americká data | Nově zahájené stavby domů | Akcie | TTWO | Constellation | Česká koruna | Bank of Japan | FAANG | JNJ | Dobrá data | Americké akcie | UBS Group | Ex-dividend | Běžný účet | Kongres | Obchodní rozhovory | Spot | Ameriprise Financial | Evropská ekonomika | ex | Rozpočtový deficit | PSA | Royal Dutch Shell | Naše ekonomika | Apple | Wynn Resorts | Kellogg | Trh | Snížení daní | Komise | Crown | DTE Energy | Přehled o dění na světových burzách | Fed | United Parcel Service | Korekce | Premiér Justin Trudeau | CAT | Rubl | United Airlines Holdings | Podhodnocené akcie | Buffett | Illumina | Stavební povolenky | Švýcarská ekonomika | Jednání OPEC | Japonská centrální banka | Dividendové akcie | Alexion | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | S&P 500 | Globální recese | Luis De Guindos | Kanada | JDE | Stock | Volatility | Air France | VZ | Rating | Kartel OPEC | Agentura S&P | Merck & Company | Amundi | SNB | Microsoft | Akcie roku | Wells Fargo | Příležitosti | CMS | Netflix | Vládní dluhopisy | Odhad růstu HDP | SBUX | Thermo Fisher Scientific | Repo operace | CME | HDP v eurozóně | Demokratické strany | Index nákupních manažerů | CL | CMA | Mondelez International | Důvěra v průmyslu | Finanční rezervy | LYNX webinář | Exporty | Důvěra | Světová banka | Index Nasdaq | Nákup aktiv | Důvěra v eurozóně | ABN AMRO Bank | Ministryně práce | BNP | CMG | Nákup cenných papírů | Japonsko | S&P Global Inc | Centrální banka | Andrew Bailey | MRO | Exxon | Raymond James Financial | Dobré zprávy | Splácení dluhu | Německá vláda | QE | Situace | LYNX | Internetové akcie | Donald Trump | RHI | BIIB | Twitter | Akcie Aston Martin | Zasedání americké centrální banky | Internet of Things (IoT) | Rizika Over-The-Counter trhů | Společnosti | ABT | PEPSICO | Aktivita v americkém sektoru služeb | FIS | Eurozóna | Futures kontrakty | CZK | Reuters | Unilever | Baidu | Chevron | Depozitní sazba | Souhrnný index | Předseda | TXN | Newmont | MLM | Deutsche Boerse | Chipotle Mexican Grill | Traders | Deliveroo | Dluhopisy | Boeing | Příkaz | Adyen | PINS | Bernie Sanders | Záporné sazby | Růst HDP | WM | CFD | JPMorgan Chase | Obchodníci | Evropská unie | Charter Communications | IPO kalendář | Louis Vuitton | CME Group | Americké ministerstvo obchodu | ČNB Vojtěch Benda | TSLA | Nadnárodní společnosti | Aktivita v čínském průmyslu | Over-The-Counter | Cena | Vladimir Putin | Honeywell | City | Josh Frydenberg | GWW | ASML Holding NV | Guvernér Fedu | ING | Air | Ztráta | Ceny akcií | Dobré zprávy z USA | Defenzivní akcie | CVX | Dividenda | EBay | Dolar | Čínská ekonomika | Amazon | Ceny | Koronakrize | JPMorgan Chase & Co | ČNB | ANTM | Celkový deficit | Fiserv | Comcast Corp | Jiří Rusnok | Pokles | MGM | Microsoft Corp | Margin | Electrolux | Nvidia | Makroekonomická situace | Rating AAA | Biogen | ConocoPhillips | Americké společnosti | Charles Schwab | Royal Caribbean | Poplatek | FTSE | Index ISM | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Americká ekonomika | NVDA | Počet žádostí o podporu | Obchodník | IPO Uber | PHIA | Ropný kartel OPEC | Tomáš Holub | COVID-19 | Nikola Motor | Negativní dopad | MGM Resorts International | Google | Růst mezd | Regulátoři | CF Industries | ISIN | Spotřebitelské ceny | Fortune | Evropská centrální banka | OTC obchodování | Index cen | Německý ministr financí | Dow Jones Industrial Average | Paypal Holdings | Čínská vláda | Daně | Lídři | Rizika | ECB | Bristol-Myers | Žádosti o podporu v USA | CBOE | Fond | Čína | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Low | Konsensus | Conference Board | BNP Paribas | Konsenzus | E*Trade Financial | Globální ekonomika | COST | Thomas Jordan | GRMN | ISM | KLM | Indikátor | Cisco Systems | Starbucks | American Express Company | Walgreens Boots Alliance | Delta Air Lines | Shortování akcií | Ratingové agentury | Akcie Nikola Motor | Marks & Spencer | Ekonomiky eurozóny | Breakout | Růst cen | Společnost Chevron | Obchodování forexu | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Guvernér japonské centrální banky | Měnová politika | Cena palladia | Akcie 2020 | IFO index | Financování | Zasedání RBA | Fitch | AWK | Očekávání trhu | Guvernér | Occidental | JPM | Pokles ekonomiky | Anheuser-Busch inBev | WBA | Obchodovat s cennými papíry | KSU | Zprávy z USA | Zemědělství | Poptávka | Express | Premiér Babiš | Southwest | Investor | Obchodovat | Infineon Technologies | PSX | Odhodlání | HAS | FinTech | WTI | Bod | Shares | Šéfka ECB | Medvědi | RBNZ | GfK | Olympijské hry v Tokiu | Únorová inflace | Honeywell International | KMX | Justin Trudeau | Ziskovost | Philip Lowe | Bankéři | Podnikání | Akcie Nikola | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Inflace | Problémy | Recese světové ekonomiky | Advanced Micro Devices | ROCE | DAX | HDP | Akcie těžařů stříbra | Prosus | Alphabet | Volkswagen | Firma | Signály | Micron Technology | Tweety | PEP | MCD | Futures na ropu | USA | IHS Markit | Ropa | Peněžní zásoba | Statistiky | Monetární politika | SAP | FX | Index PMI | Propad HDP | Neomezené množství | Deutsche Bank | Američané | Forexu | Akcie Alphabet | Merck | Optimismus | Facebook | DBK | Světová obchodní organizace | Nouzový stav | Francouzský CAC 40 | Costco | Deficit státního rozpočtu | Investujte | Prezident USA | Lennar | Fiskální stimuly | Euro | AUD | Caixin/Markit | KBC | Breakout Trader | Verizon | Risk | Predikce | Dodávky ropy | Akcie Netflix | Sanofi | Bank of New York Mellon | Citigroup | Softbank | Kontrakty na ropu WTI | Čínský vývoz | Dividendový výnos | Christine Lagarde | Hospodářství | Obchodní dohody | Zpomalení růstu | Activision Blizzard | Uniper | Prodeje existujících domů | EU | Zasedání ECB | Gamble | Základní úroková sazba | Fresenius Medical | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Automotive | Recese | ASML | Bank of Canada | Německý ZEW index | ALXN | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Začít investovat | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Miliardy | Spekulace | Koronavirové pandemie | Globální finanční krize | Hodnota indexu | ETN | Mondelez | Americké ministerstvo práce | Olympijské hry | Goodyear | Lufthansa | Ceny energií | Washington | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Gilead Sciences | Index důvěry | Japonský premiér | Regeneron Pharmaceuticals | Prezident Donald Trump | Zprávy z Německa | Halliburton | Fresenius SE | LyondellBasell | Agentura Fitch | AXA | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Produktivita práce | Trend | Akcie a ETF | Adidas | Dow Jones Industrial | OXY | ETF roku 2020 | Mattel | Míra inflace | PBOC | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Biotechnologické společnosti | United Airlines | Náklady na úvěry | Objem objednávek | Société Générale | Verizon Communications | Ropné akcie | RISK-ON | Farmaceutické společnosti | Fed index | Indexy | Citi | Odborníci | Obchodní bilance | Hospodářské krize | Ticker | Mezinárodní měnový fond | Gold | Průmysl | Investovat do zlata | Airbus Group | Tempo růstu | American Airlines Group | Citrix Systems Inc | Aerolinky | BASF | Continental | Air Liquide | Biliony | ETF | Marathon Oil | Akciové trhy | CarMax | T-Mobile US | Europoslanci | Humana | UnitedHealth | Centrální bankéři | Největší propady | LLY | Viceprezident ECB | Palladiové akcie | EOG Resources Inc | Western Digital | Rally | Investování do akcií | Bankovní rada | Pandemie | GLE | CMCSA | Tripadvisor | Intesa Sanpaolo | Osobní příjmy | Aktiva | Air France-KLM | FOMC | NextEra Energy | Zasedání centrální banky | Výprodej | Discovery | Business | Evropští investoři | Indikátory | WFC | Akcie herních vývojářů | TikTok | Plug Power | LPR | GM | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Konsolidace | Aston Martin | Investice do stříbra | NZD/USD | Čínské akcie | Sentix | Ratingová agentura Fitch | Microchip Technology | | Obchodování s opcemi | Westpac | Ekonomika eurozóny | Dividendové akcie 2020 | Schwab | Sentiment | Stoxx Europe 600 | ECB Christine Lagardeová | Politika | Letecké společnosti | Kapitalizace | Goldman Sachs Group | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Čínský prezident | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Abbott | Velká Británie | Si Ťin-pching | Rekordní propad | Real Estate | Nálada | Investování | Symantec | Měnové politiky | Intel | Ekonomika | Commerzbank | Nezaměstnanost v EU | Zhodnocení | Ministr energetiky | Výhled | Trade Financial | Americké ministerstvo | PCAR | Strach z koronaviru | Mexický prezident | Digitální daň | Energetické společnosti | PayPal | Evropský trh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Česká národní banka | Británie | Expanze | LVMH | General Motors | Walt Disney | STT | Austrálie | AAPL | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Tesla Motors | USD za barel | Philips | Poptávky po ropě | Spread | Under Armour | New York | Anadarko Petroleum | BinckBank | MSFT | UAL | GS | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | CFG | AIG | Krize | Fresenius | Fundamenty | Zotavení ekonomiky | Nákup dluhopisů | CMI | Applied Materials | AOS | Kraft Heinz | Salmán | G20 | CEO | Constellation Brands | Prezidentské volby | Dollar | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Paychex | Trhy | Dolarový index | Sazby | STZ | Investiční tituly | Burza | Newmont Mining | AXP | Guvernér Rusnok | Zvyšování úrokových sazeb | RBA | Žádosti o podporu | Investice do zlata | Australská centrální banka (RBA) | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Švýcarské banky | TechnipFMC | Válka mezi USA a Čínou | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | MasterCard | Poptávka po ropě | Raymond James | Druhá vlna | Výroba v Německu | Zaměstnanost | RDSA | Slovensko | Profitovat | Maloobchodní prodej | Intradenní obchodník | ISRG | Energie | Rozjednané prodeje domů | Pharming Group NV | Nejlepší ropné akcie | UNA | Dividendy | Měna | Trading | Marathon Petroleum | Kotace | Internet of Things | Alexion Pharmaceuticals | MSCI | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Snap | Výnosy | Walgreens | Opatření na podporu ekonomiky | JPMorgan | Trade | Eni | Nové prognózy | ABN Amro | IPO | UNH | Rusko | FAST | Jerome Powell | Zdražování | Americké vlády | State Street | Britská vláda | EPS | ADP | Square | Repo sazba | Joe Biden | Ropy | Nové žádosti o podporu | Člen bankovní rady | Druhá vlna pandemie | Výdaje | Očekávané Earnings | Guvernér české národní banky | Společnost | Italská ekonomika | Kvalitní akcie | Xilinx | LTV | ZEW index ekonomického sentimentu | Firma McDonald's | Snížení úrokové sazby | Maloobchodní tržby v USA | Allergan | BlackRock | BMW | Cena akcií | Guvernér ČNB | Akcie Biogen | BBVA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | United Technologies | Umělé inteligence | Burze | ASM International | Tisková konference | Eura | Nasdaq Inc | Citrix | Inflační cíl | Nizozemsko | LyondellBasell Industries | Organizace | Britský FTSE | Expedia | Stock Exchange | Premiér Boris Johnson | Růst | Objem obchodování | Kansas City Southern | Příjmy | Nejlepší palladiové akcie | Odhad letošního růstu | Zajištění | Dominion Energy | AbbVie | Propad cen ropy | BIDU | Index | Dow Jones | STMicroelectronics | Infineon | Align Technology | Lockdown | Wirecard | Fundament | Kanadská centrální banka | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Jižní Korea | Thermo Fisher | Farmaceutická společnost | Výplaty dividend | Prohlášení | Šíření koronaviru | Platinové akcie | Největší propady HDP | Tesla | Akcie NIO | Citrix Systems | Novozélandská vláda | Harley-Davidson | Program nákupů dluhopisů | PayPal Holdings Inc | Index spotřebitelských cen | Trader | AMGN | Zisk na akcii | Ministr financí | Daimler | Ropa zadarmo | Vivendi | Odvětví | Jošihide Suga | Česká vláda | Rekordní růst | Nasdaq Composite | Propady HDP | Propady HDP zemí | XYL | Linde | Travelers | Nízké úrokové sazby | Americké centrální banky | WKL | Osobní příjem | Podpora | UBS | Neomezené kvantitativní uvolňování | Pokles HDP | Bydlení | Rada ČNB | AAA | Rozhodnutí o úrokové sazbě | VEB | Investice do platiny | TWTR | Institut ZEW | Obchodní války | CBRE | Snižování sazeb | Propad exportu | Northrop Grumman | Nvidia Corp | Vinci | CSX | Biden | Baker Hughes | Americká společnost | Nemovitosti | Odklad olympijských her | Boris Johnson | JD.com | Snížení sazeb | PLUG | Přehled | Do čeho investovat | Index CPI | TWS | Maloobchodní tržby | Sektor služeb | Ruské akcie | Novozélandský dolar | ECB Luis De Guindos | Mediální společnosti | Index Nasdaq Composite | Intuitive Surgical | Německo | Haruhiko Kuroda | Estee Lauder | Farmaceutické akcie | Kontrakt | Maloobchodní prodeje | Sazby beze změny | Walmart | Španělsko | Visa | Domácnosti | Uptrend | ONS | Disney | Další pokles | Nové zakázky | VaR | Provozní zisk | Akcie AbbVie | Znovuotevřít ekonomiku | Pozice | Statistika | Abbott Laboratories | Riziko | AAL | Platina | Oslabování koruny | Royal Caribbean Cruises | ONE | Makroekonomický kalendář | Americký ministr financí | Čínské ministerstvo | Akcie Galapagos | Nejlepší výsledky | Omezení výplaty dividend | Barrick Gold | Inflace ČNB | Finanční systém | Banky | Intervenovat | Stav americké ekonomiky | ALV | Obchodovat s akciemi | Merck KGaA | Akciové indikátory | Největší pokles | Banka | Doporučení | Počet zaměstnaných | Astrazeneca | Apache | Měnový pár | Caixin | Šíření nového koronaviru | EMA | Úrokové sazby | Obchodní válka | MGM Resorts | AZN | Přehled o dění | Philip Morris | Ekonomický růst | Nasdaq | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Tisková konference FOMC | ALGN | Ministerstvo práce | Senátor Bernie Sanders | Geopolitické napětí | Práce | Obnovení růstu | Abdalazíz bin Salmán | AMZN | Investment | MetLife | Novozélandská centrální banka | GOOGL | IOT | Ropný kartel | Spojené státy | Rekordní pokles | Ocado | Crédit Agricole | INTC | NKE | KO | Úvěr | Ekonomové | Akcie Wirecard | G7 | Volby | Statistický úřad | Výrobce elektromobilů | Akcie v roce 2020 | USD/JPY | Koronavirus | Belgie | ČR | Podniky | MMM | Bilance | Enel | ING Groep NV | Zlato | EQT | Zákaz shortování | Ford Motor | NZD | Produkce ropy | Altria Group | EOG Resources | Markit | Dividendový aristokrat | Concho | American Express | OTC | Nesoulad | Emise | Olaf Scholz | Výrobce domácích spotřebičů | Vojtěch Benda | Inflace v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Pozice | Index | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Pokles | Graf

Předchozí klíčová slova

Gainesville Coins
Gain GTX
Gain Market
GAIN MARKETCAP
Gain Market Cryptoinvestment
Gainmax Capital
Gainmax Capital Limited
Gainmetafx
Gala
Gala (GALA)

Následující klíčová slova

GALA/USDT
Galaxy Bitcoin
Galaxy Crypto
Galaxy Crypto Index
Galaxy Digital
Galaxy Entertainment
Galaxy Securities
Galaxy Stock
Galaxy Stock Trade
Galaxy S24
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít