Pátek 24. května 2024 00:02
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
Fintokei ProTrader

Vývoj ceny hliníku

C:\fakepath\měď.jpg

Cena mědi překonala hladinu 11.000 dolarů za tunu

20.05.2024 Cena mědi se dnes dostala nad 11.000 dolarů (249.950 Kč) za tunu a zdolala další rekord. Podle analytiků je za dlouhotrvajícím růstem jednak spekulace, jednak předpoklady, že poptávka po tomto základním kovu se bude zvyšovat, zejména v Číně. Od začátku roku se cena mědi na Londýnské burze kovů (LME) zvýšila přibližně o 29 procent.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích jsou letos rozkolísané

01.04.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v prvním čtvrtletí velmi rozkolísané a jejich pokles z počátku roku vystřídalo v březnu zdražování. Nejvíce zlevnil plyn, elektřina, železná ruda, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražil cukr, ropa a hlavně kakao. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku do 28. března vykazoval nárůst 0,5 procenta.
C:\fakepath\hliník.jpg

Ruské společnosti Rusal loni klesl zisk

15.03.2024 Ruské hliníkárenské společnosti Rusal v loňském roce klesl čistý zisk o 84 procent na 282 milionů dolarů (6,5 miliardy Kč), přestože prodej hliníku se zvýšil. Za zhoršením hospodaření je hlavně výrazný pokles cen kovu, oznámila dnes firma, která je největším producentem hliníku na světě mimo Čínu.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Letos klesají ceny plynu, elektřiny a obilovin

03.03.2024 Ceny komodit na světových trzích v prvních dvou měsících roku většinou klesaly. Zlevnil například plyn, elektřina či uhlí, naopak zdražila ropa. Výrazně stouply ceny kakaa či bavlny, klesají ceny hliníku nebo obilovin. Hlavní komoditní index agentury Bloomberg ztratil za první dva měsíce roku asi dvě procenta.
C:\fakepath\komodity-29022024-1.jpg

Komodity pro začátečníky – investování do komodit

01.03.2024 Investování do komodit se těší stále větší oblibě, a to i mezi začínajícími investory. Komodity představují širokou skupinu aktiv, která zahrnuje suroviny, zemědělské produkty a drahé kovy. Investování do nich může být skvělým způsobem, jak diverzifikovat portfolio a ochránit se před inflací. Svět komodit je mezi investory a tradery velmi oblíbený a v tomto článku se dozvíte vše potřebné pro úspěšný začátek.
C:\fakepath\komodity-28022024-uvod.jpg

Komodity – kompletní průvodce komoditním trhem

28.02.2024 Investování a obchodování na komoditním trhu je zajímavý a specifický typ tradingu a investice, který se v mnoha ohledech podobá obchodování a investování do akcií. V tomto článku si představíme svět komodit a najdete zde kompletní průvodce světem komoditního trhu.
C:\fakepath\komodity-14022024.jpg

Komodity: Obchodování na komoditních trzích

15.02.2024 Komodity jsou jedinečným odvětvím finančních trhů. Jedním z nejzajímavějších aspektů obchodování s komoditami je komplexní vztah mezi nabídkou a poptávkou mezi ekonomickými faktory a spotřebitelskými zvyklostmi, které zapříčiňují velkou fluktuaci cen komodit.
C:\fakepath\komodity2.jpg

V lednu klesly ceny plynu, elektřiny a drahých kovů, zdražila ropa či cukr

02.02.2024 Ceny komodit na světových trzích byly v lednu rozkolísané, klesly ceny plynu, elektřiny, obilovin a drahých kovů. Naopak zdražila ropa, cukr či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg byl koncem ledna na své letošní výchozí hodnotě.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny plynu, elektřiny či pšenice loni klesly, index komodit odepsal 12 procent

01.01.2024 Ceny některých významných komodit na světových trzích loni klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice nebo pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, železná ruda či kakao. Komoditní index agentury Bloomberg pak za loňský rok zaznamenal pokles o 12 procent.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Ceny komodit na trzích letos většinou klesly, jejich index odepsal 8,5 procenta

03.12.2023 Ceny komodit na světových trzích letos většinou klesly, o desítky procent zlevnil plyn, elektřina, nikl, kukuřice či pšenice. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr nebo kakao. Komoditní index agentury Bloomberg od začátku roku vykazuje pokles o 8,5 procenta.
C:\fakepath\komodity2.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesly, index je v minusu 6,8 pct

05.11.2023 Ceny komodit na světových trzích letos spíše klesly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato a cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je podle něj od počátku roku v minusu 6,8 procenta.
C:\fakepath\káva.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 4,5 pct

29.09.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních třech čtvrtletích roku spíše klesaly, nejvíce zlevnily průmyslové kovy, pšenice, kukuřice, plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražil cukr a v posledních měsících i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu 4,5 procenta.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu pět procent

04.09.2023 Ceny komodit na světových trzích letos do konce srpna spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak výrazně zdražilo zlato, cukr, více než na počátku roku stojí už i ropa. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg je od počátku roku v minusu pět procent.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny komodit na trzích letos spíše klesaly, index je v minusu 5,7 pct

02.08.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvních sedmi měsících spíše klesaly, nejvíce zlevnily plyn a elektřina. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg přidal za poslední měsíc 5,7 procenta, od počátku roku je v minusu 4,5 procenta.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analýza: Komoditní index v pololetí klesl o desetinu, výjimkou jsou cukr a zlato

02.07.2023 Ceny komodit na světových trzích v prvním letošním pololetí klesly, největší zlevnění zaznamenaly energie a průmyslové kovy. Naopak zdražilo zlato či cukr. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg ztratil od počátku roku deset procent.
C:\fakepath\komodity.jpg

Index: Ceny komodit letos klesly o pět procent, nejvíce zlevnil zemní plyn

01.05.2023 Komodity letos zlevňují. Index agentury Bloomberg od začátku roku poklesl o pět procent a blíží se k nejnižším hodnotám od počátku války na Ukrajině. Nejvíce v letošním roce klesá cena zemního plynu, naopak významně zdražují některé zemědělské komodity. Ceny cukru vzrostly během prvních čtyř měsíců roku o třetinu. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny komodit v 1. čtvrtletí klesaly, index ztratil nejvíce od začátku roku 2020

03.04.2023 Ceny komodit na trzích v prvním čtvrtletí letošního roku klesaly. Komoditní index Bloombergu ztratil 6,5 procenta. Šlo o nejvyšší ztráty od začátku covidového roku 2020. Výrazně zlevnily ceny ropy, plynu či elektřiny, naopak zdražilo zlato či měď. ČTK to dnes řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\zlato 17042013-ilu5.jpg

Analytik: V lednu na burzách výrazně klesly ceny energií, zlato zdražilo

05.02.2023 V lednu na světových burzách výrazně klesly ceny energií. Naopak zdražilo zlato, měď či hliník. Obecně komodity stagnovaly, komoditní index Bloombergu se snížil o 0,5 procenta do blízkosti nejnižších úrovní od počátku války na Ukrajině. ČTK to řekl analytik investiční společnosti XTB Jiří Tyleček.
C:\fakepath\komodity.jpg

Analytik: Ceny ropy a plynu letos vzrostly, průmyslové kovy vesměs zlevnily

29.12.2022 Burzovní ceny ropy a plynu letos vzrostly, i když koncem roku většinu zisků ztratily. Elektřina a uhlí zdražily o desítky procent. Výrazně stoupla i cena kukuřice. Naopak průmyslové kovy vesměs zlevnily, zlato nakonec zůstalo na svém. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 15 procent a výrazně tak překonal mnohé ztrátové akciové indexy.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Analytik: Plyn a uhlí letos zdražily o desítky procent, drahé kovy zlevnily

04.12.2022 Burzovní ceny plynu, elektřiny či uhlí vzrostly od začátku letošního roku do konce listopadu o desítky procent, ropy zhruba o desetinu. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Zdražila kukuřice, zatímco pšenice, bavlna nebo káva jsou levnější. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl o 17 procent.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny plynu a elektřiny od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent

23.08.2022 Ceny plynu a elektřiny za půl roku od začátku ruské invaze na Ukrajinu stouply o stovky procent, naopak drahé a průmyslové kovy zlevnily od 24. února vesměs o desítky procent. Ceny ropy a potravin se vrátily k úrovním před zahájením bojů. Vyplývá to z dat analytiků oslovených ČTK.
C:\fakepath\komodity.jpg

Energetické a potravinové komodity zdražily od invaze o desítky procent

25.05.2022 Řada komodit zaznamenala od počátku ruské invaze na Ukrajinu před třemi měsíci dramatický nárůst ceny, nejvyšší tempo o desítky procent nabraly energetické komodity a potraviny. Naopak zlevnilo zlato, stříbro nebo platina. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Jiří Tyleček
C:\fakepath\nikl.jpg

Cena niklu kvůli obavám z narušení dodávek z Ruska vystoupila na rekord

08.03.2022 Cena niklu se včera zvýšila až o 90 procent a je na rekordu, podobně cena hliníku vystoupila na rekordních více než 4000 USD (94.600 Kč) za tunu. Za růstem cen stojí obavy z významného narušení dodávek z Ruska kvůli finančním sankcím, které způsobily nákupní horečku, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\komodity.jpg

Ceny pšenice, hliníku či niklu se kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu zvyšují

25.02.2022 Ceny některých kovů, zemědělských výrobků a surovin se zvyšují a ocitají se na úrovních, kde ještě nikdy nebyly. Na vině je ozbrojený konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem. Obě země jsou totiž důležité pro světový trh s pšenicí, slunečnicovým olejem, hliníkem, titanem či niklem, a ty reagují na ruskou invazi na Ukrajinu.
C:\fakepath\hliník.jpg

Cena hliníku je nejvyšší za více než 13 let, tuna stojí na burze asi 3276 USD

10.02.2022 Cena hliníku pokračuje v růstu a vyšplhala se na další maximum za více než 13 let. Přispívají k tomu uzavřené hutě, což vyvolává obavy z poklesu zásob tohoto kovu, informovala dnes agentura Reuters. Produkci hliníku používaného při balení a v dopravě komplikují odstávky hutí v Číně, která je jeho předním světovým producentem, a také v Evropě, kde produkci utlumily vysoké náklady na energii.
C:\fakepath\trader-08022022-22-zm.jpg.png

Komodity: Cena hliníku dnes stoupla nejvýše od roku 2008

08.02.2022 Cena hliníku dnes na londýnské burze kovů LME vzrostla až na 3236 USD (přes 68.800 Kč) za tunu, což je nejvyšší úroveň od roku 2008. Přispěly k tomu obavy investorů z omezené nabídky a klesajících zásob, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\hliník.jpg

Ceny hliníku pro evropské spotřebitele kvůli drahé elektřině stoupají na rekordy

11.01.2022 Ceny hliníku pro evropské spotřebitele dosahují rekordních hodnot. Na vině jsou rostoucí náklady na energii a snížení produkce, což prohloubilo nedostatek tohoto kovu, který se používá v energetice, stavebnictví a obalovém průmyslu. Uvedla to dnes agentura Reuters. Cena pro spotřebitele, kteří nakupují hliník na fyzickém trhu, obvykle vychází z ceny kovu na londýnské burze LME, která se nyní pohybuje kolem 2950 USD (63.400 Kč) za tunu, plus se k ní připočítává přirážka, která obvykle pokrývá náklady na dopravu a daně.
C:\fakepath\stribro.jpg

Experti: Drahé kovy loni zlevnily, výrazně zdražila ropa a průmyslové kovy

02.01.2022 Drahé kovy loni zlevnily, cena zlata klesla o sedm procent, stříbra o 15 procent. Naopak ropa zdražila o téměř 60 procent. Výrazně o desítky procent vzrostly ceny průmyslových kovů. Vyplývá to z vyjádření analytiků na dotaz ČTK.
C:\fakepath\zlato-cihly.jpg

Cena zlata letos klesla o 7,5 procenta, ještě více zlevnily stříbro a platina

30.11.2021 Cena zlata se v listopadu výrazně nepohnula a na konci měsíce se troyská unce obchodovala za zhruba 1800 dolarů, což je o 7,5 procenta méně než na začátku roku. Ještě více zlevnily letos stříbro a platina. Naopak o desítky procent v tomto roce zdražily průmyslové kovy. ČTK to dnes řekl analytik společnosti Golden Gate CZ Marek Brávník.
C:\fakepath\hliník.jpg

Cena hliníku poprvé po 13 letech stoupla na 3000 USD za tunu

13.09.2021 Cena hliníku dnes na Londýnské burze kovů (LME) poprvé po 13 letech vystoupila nad 3000 USD (64.500 Kč) za tunu. Hlavním důvodem jsou obavy o plynulost dodávek v situaci, kdy poptávka dál zvyšuje, uvedla agentura Bloomberg.
C:\fakepath\h-08092021-lv.gif

Komodity: Cena hliníku kvůli převratu v Guineji vystoupala nejvýše za 13 let

08.09.2021 Cena hliníku dnes vystoupala na nejvyšší hodnotu za 13 let. Převrat v Guineji, která je druhým největším světovým producentem bauxitu, umocnil obavy ohledně dostupnosti tohoto kovu. Cena hliníku na Londýnské burze kovů (LME) se dnes vyšplhala až na 2807,50 dolaru (zhruba 60.400 Kč) za tunu, což je nejvyšší hodnota od srpna 2008, informovala agentura AFP.
C:\fakepath\hliník.jpg

Cena hliníku je kvůli obavám o dodávky z Číny nejvyšší za deset let

02.09.2021 Cena hliníku se dnes dostala na nejvyšší hodnotu za deset let. Hlavním důvodem jsou rostoucí obavy z nedostatku dodávek tohoto kovu na trhy kvůli omezení produkce v Číně. Cena hliníku na Londýnské burze kovů (LME) se dostala až na 2735,50 USD (58.600 Kč) za tunu, což je nejvyšší hodnota od května 2011, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\cena-hliniku.png

Cena hliníku vzrostla o rekordních 12 %

13.04.2018 Cena hliníku dnes vystoupila na nové šestileté maximum a za celý týden vykázala rekordní růst. Mohou za to sankce, které Spojené státy uvalily na ruskou společnost Rusal, druhého největšího producenta tohoto kovu na světě. Cena dnes vystoupila až na 2340 dolarů (48.000 Kč) za tunu, nakonec ale zisky smazala a klesla o 1,7 procenta na 2285 USD za tunu. Za celý týden se však zvýšila o téměř 12 procent, což je nejvyšší růst od roku 1987, kdy se s hliníkem začalo v současné podobě obchodovat, uvedla agentura Reuters.
hlinik.png

Cena hliníku po téměř třech letech stoupla nad 2000 USD

08.08.2017 Světové ceny hliníku dnes poprvé po téměř třech letech vystoupily nad 2000 dolarů (44.600 Kč) za tunu. Notně k tomu přispívá Čína, která pokračuje v boji se znečištěným ovzduším a reformou svého přebujelého průmyslu, což snižuje dodávky na trh. Napsal to list Financial Times. Hliník se používá v široké škále produktů, od nápojových plechovek přes auta až po stavební nosníky.
img

Která komodita je v letošním roce zatím nejziskovější?

26.04.2017 Hliník, průmyslový kov, který je široce využíván ve všech oblastech výroby od produkce plechovek na nápoje, až po automobilové karoserie, se letos řadí mezi nejziskovější komodity. 15 procentním nárůstem ceny překonal v prvních 4 měsících letošního roku výkon zinku, a to o 2,7 procenta a mědi o 3,7 procenta. Tento kov zatím dosáhl v letošním roce nejvyšší ceny na úrovni 1 980 amerických dolarů za tunu.
Související klíčová slova: Cena platiny | Cena železné rudy | Komoditní supercykly | Války | Komodity obchodované | Vývoj | IGLN.UK | Metoda analýzy cen komodit | Smlouvy o koupi a prodeji | Volatilní | Strategie pro obchodování s komoditami | DPH | EUR | Cena kontraktu | Obchodníci komodit | Rizika obchodování s komoditami | Nedostatek čipů | Investiční rizika | Hospodářská zvířata | Australský dolar | XOM | Obchodování komodit pomocí CFD | Stoxx | Take Profit | Vývoj ceny zlata | Texas | Očekávání | Soft komodity | Ceny energetických komodit | Profitovat z růstu cen komodit | Cena žlutého kovu | Bezpečný přístav | Nikl | Cena severomořské ropy | Dříví | Londýnské burzy | Ruské invaze na Ukrajinu | Diverzifikace | Pro investory | Kakao - Vývoj ceny | Topný olej (Heating Oil) | iShares | Investice | Chování | Propan | Káva Arabica | Pokles cen energií | Vepřové maso (lean hogs) | Brent | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Ceny kakaa | Trendy na trhu | Náklady na transakce | Experti | Futures kontrakt | Rekord | Stop-Loss | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF (CIND.UK) | Asijské trhy | Spotřebitelé | Goldman Sachs | Strach | Ekonomický vývoj | Finanční páka | Skladování fyzických komodit | Krátká pozice | Agentura AFP | iShares Oil & Gas Exploration & Production | Benchmark | Cena pšenice | Nabídka a poptávka komodit | Pokles cen kovů | Výnos | Sázka na pokles ceny | Hospodaření | Burzovní ceny ropy | Strategie pro obchodování | Vývoj ceny sóji | iShares Physical Gold (IGLN.UK) | Nemovitosti | Potenciální ztráty | Exchange | Investiční portfolio | Alcoa | Heating Oil | Topný olej | Kontrariánství | Commodities | Americké ekonomiky | Kontrakty | Jeden dolar | Budoucí trendy | Obchodování na komoditním trhu | Buy Limit | ETFS Natural Gas | Propad cen | Barrick Gold (GOLD.US) | Spekulovat na cenu komodity | Zdravý rozum | Golden Gate CZ Marek Brávník | Palladium - Vývoj ceny palladia | Contract for Difference | Hliník - Vývoj ceny hliníku | Prodávat akcie | Směřování trhu | Ceny sóji | Ceny stříbra | Peníze | Ukazatel | Vojenské lesy | Pavel Ryba | Kupující | Nakupovat akcie | Americká lehká ropa WTI | Situace na světovém trhu | Nitesh Shah | Prognóza | Obchodní politika | 4GLD.DE | Co je to CFD? | ALUMINIUM | Strategie Trend Swing | Barel ropy | Palladium | Americký Fed | Jak obchodovat s komoditami | Ropa WTI | USDA | Pákový efekt | Cenové pohyby a trendy | Texaská ropa WTI | Chicago Board of Trade | Vývoj ceny zemního plynu | ETF na komodity | Pozornost investorů | Burzy | Nigérie | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Ceny ropy | Fondy obchodované na burze | Portfolio | Směnné kurzy měn | Nabídka | Vývoj ceny palladia | Cenový růst | Velikost pozic | Export | Cena palladia | CFD na komodity | Futures | Ocel | Suroviny | Ruská společnost | CATTLE | Období inflace | OXY.US | Ceny komodit na trzích | Chicago Board of Trade (CBOT) | BHP Billiton (BHP.US) | Gulf Coast Gasoline | Zpráva | West Texas Intermediate (WTI) | iShares Physical Gold | Kapitál | Zvýšení sazeb | Snížit riziko | Investovat | Jak vydělat na poklesu | Skupina OPEC+ | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC | Proč investovat do komodit? | Investování u XTB | Cenové pohyby | Kukuřice - Vývoj ceny | Vývoj ceny plynu | Pšenice - Vývoj ceny pšenice | Zájem investorů | Poptávka centrálních bank | Euforie | Cena ropy brent | Investoři | Vývoj ceny kakaa | Zajímavý trh | Sója | Ceny zinku | Udržitelnost | Koruna | Nejistoty | Analytik Commerzbank | Situace kolem koronaviru | Sázka | Investiční | Konec roku | Možnost obchodovat | Cena hliníku dnes | Board of Trade | Dosažení zisku | Nárůst ceny | Bez rizika | Zisk | Analýza komodit | Budoucnost | Tržní ceny | Plyn | Zemědělské plodiny | Vyšší hodnoty | Vývoj ceny cukru | Obchodní války | Vývoj ceny pšenice | Kurzy měn | BP | Typ tradingu a investice | Nižší poptávka | České koruny | Hodnota měny | xStation | Analýzy | XTB Jiří Tyleček | Propad | Nejvýraznější ztráty | Vliv na ceny | Ceny obilovin | Jaké jsou nejoblíbenější komodity? | Agentura Reuters | Nové příležitosti | Pokles cen komodit | iShares Physical Silver | Obchodování s CFD na komodity | S&P | Typ ropy | Defenzivní příkazy | Těžba v Číně | Index agentury Bloomberg | Obchodování | Potenciální zisky | Výrazné ztráty | Americká centrální banka | Tropické zemědělské plodiny | Tržby z prodeje | Narušení dodávek | Pokles ceny | Historické cenové pohyby | Průmyslové komodity | Pohyby a trendy | Covid | Uran | Rostoucí trend | Finanční krize | Stříbro - Vývoj ceny stříbra | Zemědělské komodity | Vladimir Potanin | Occidental Petroleum | Marek Brávník | Sójové boby | Komodity obchodované na světových trzích | Jsou komodity dobrou investicí? | Analytička společnosti ING | Firmy | DIA.US | Páka | Cena bavlny | Výsledky | MWh | COCOA | Úroda | TIM | Fundamentální analýza | JDE | Barrick Gold | OPEC+ | Pokles cen ropy | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Klima | WHEAT | Vale | Náklady na těžbu | Ceny bavlny | mmBtu | NGAS | Jak obchodovat komodity | Ceny cukru | Podíl Evropy | Graf vývoje ceny hliníku | AFP | Blízký východ | Cena plynu | Deficit | Kolaps | Rio Tinto | Cena cukru na burze v New Yorku | Zinek - Vývoj ceny | Kompletní průvodce | CVX.US | SPDR S&P Oil & Gas Exploration | Evropa | Platina - Vývoj ceny platiny | Burze | OPEC | Ukrajina | ING | Egypt | Ropa západotexaská | Ropa Brent - Vývoj ceny | Dnešní růst | Další růst | XOP | Technické analýzy | Obchodníci | ProCent | Investování a obchodování na komoditním trhu | Neenergetické komodity | Stříbro | COPPER | Kukuřice | Silná ekonomika | Gasoline | Směřování trhů | Kov | Trh | CL | Války na Ukrajině | Fed | Trading | PLATINUM | Korekce | eCBOT | Sójové maso | Nároky na kapitál | Investování a obchodování | Klienti brokerů | NYMEX | Ruské úřady | BofA | Obchodování a investování do akcií | Příležitosti | Nedostatek hliníku | Rozložení investic | Aplikace na obchodování | Cena niklu | Sell | Pravděpodobnost | Ceny dřeva | Uzavření pozice | Nikl - Vývoj ceny | Profitovat z růstu cen | Skladování komodit | Komodita | Tomáš Pfeiler | Zemní plyn - Vývoj ceny | Centrální banka | Cena benzínu | Deutsche Börse | Životní prostředí | Čistý zisk | Kovy | Rizika | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Obchodovat | Alžírsko | Prodej komodit | Pokles dolaru | API | Cena kukuřice | EUR/MWh | Analytik Cyrrusu | Reuters | ETC | Londýnská burza | Komodity - nejčastější otázky | CFD obchodníci | Chevron | Ceny benzínu | Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Testovací účet | Telata (Feeder Cattle) | Euronext | Investování do různých komodit | Deutsche Boerse | iShares Physical Silver (ISLN.UK) | EBITDA | NGAS.UK | Hard komodity | Ropa | Fundamentální analýza komodit | Ekonomiky | Obchodovaných komodit | Live Cattle | CFD | Centrální banky | Rekordní hodnoty | Růst ceny zlata | Chicago Mercantile Exchange | Klid | Bavlna - Vývoj ceny bavlny | Zlato - Vývoj ceny zlata | Ztráta | Aktuální cena | Rostoucí náklady | Jak diverzifikovat portfolio | Supercykly | Nejlepší investice | Obchodováním s futures kontrakty | Úroky | Demo účet | Plodiny | Rýže | CVX | Cena | Investiční banky | AIGI | WisdomTree | Vztah mezi nabídkou a poptávkou | Káva | Zinek - Vývoj ceny zinku | Ceny akcií | S&P500 | Ceny | Technologie | Agentura Bloomberg | Řídit riziko | Pokles | Telata | Take-Profit | Ochranné příkazy | Otázky začátečníků | 4GLD | Situace na trhu | Invaze | Obchodník | Negativní vývoj | Větší pozice | COVID-19 | Kakao - Vývoj ceny kakaa | Problémy | Anglogold Ashanti (AU.US) | Index cen | Daně | Coffee | COMEX | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Historické rekordy | Swap | Anglogold Ashanti | Komoditní index agentury Bloomberg | Cena zlata | Vývoj ceny niklu | Výrazné cenové pohyby | Rizikové averze | Růst cen | Historické pohyby | Analytik investiční společnosti | IoT | Occidental | Americká lehká ropa | Cenové formace | XOP.US | Long / Short | Globální poptávka | ROCE | ICE | DNO | Jak se obchodují komodity? | Pokles trhů | Ruský hliník | Hospodářský růst | Ceny ropy WTI a zlata | AU.US | WTI | Diverzifikovat portfolio | Denní graf | Android | Omezení těžby | Zahraniční firmy | Cena ropy | Komodity - nejčastější otázky začátečníků | Marže | NEM.US | Ceny ropy Brent | Cenový vývoj | Technologický vývoj | Klíčové faktory | NYBOT | Smlouvy o koupi | Stoxx 600 | Diverzifikovat | CIND.UK | ETF WTI Crude Oil (OD7F.DE) | Přirážka | Kurz | Politika centrálních bank a geopolitika | Realizovat zisk | Cukr č.11 | Rozkolísaný | Ceny pšenice | Profit-Target | Trailing Stop | ETF Industrial Metals (AIGI.UK) | Obchodováním s futures | Obchodování s nástroji CFD | Investujte | Měď | Libanon | AUD | AIGI.UK | Contract | Commodity | Trade | Obchodování komodit pomocí CFD kontraktů | Referendum | Oves | Intermediate | Komodity na trading | Uhlí | Portfolia | Transakční náklady | Vývoz | Gate | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS ETF | Recese | Likvidita | Ceny obilí | Správná diverzifikace | Zemědělské produkty | Vývoj ceny bavlny | RBOB | Stimul | Nákupy centrálních bank | Jaké komodity obchodovat? | Napětí na Blízkém východě | Silný americký dolar | LME | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy | Začínající investoři | Goldman Sachs Group | WisdomTree Nitesh Shah | Řízení kapitálu | Ceny energií | Snížení produkce | Ceny potravin | Obchodní náklady | Vyšší volatilita | Cena elektřiny | Sell Stop | Předpovědi | Mince | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Benzín | Rusal | Trend | Hospodářské oživení | Akcie a ETF | Káva - Vývoj ceny kávy | Dow Jones Industrial | OXY | Sankce | Ceny platiny | Letecký průmysl | Stop Out | Snížení emisí | Indexy | Citi | Potravinové komodity | Hurikány | Gold | Průmysl | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Bavlna - Vývoj ceny | Vývoj ceny platiny | Specifický typ tradingu | Cena cukru | Úrokové sazby | Nejvyšší růst | ETF | Akciové trhy | Ekologie | Ceny komodit letos | Sója - Vývoj ceny | Long | Rally | Recese v USA | Komoditní index | LEANHOGS | Aktiva | Fundamentální analýzy | Nikl - Vývoj ceny niklu | Dow Jones | Americké firmy | Indikátory | Investování do akcií | Pokles cen | Obchodování s komoditami | Čínská centrální banka | Změny ceny | Začít obchodovat | ZINC | Contracts for difference | Politika centrálních bank | Kukuřice - Vývoj ceny kukuřice | Cena olova | WTI Crude Oil | Síla měn | Náklady spojené se skladováním surovin | ETFs | Prodeje automobilů | American Industrial Partners | Sucha | Ztráty | Sentiment | Zlato - Vývoj ceny | Šéf společnosti | Buy | Politika | Vyjádření analytiků | Velké peníze na komoditách | Obranné příkazy | BHP | Kompenzace | CFD kontraktu | Jak diverzifikovat | Objemy obchodů | Typ tradingu | ISLN | Geopolitická rizika | FAO | Nákupy | Chevron (CVX.US) | Vliv na trh | Hlavní rizika | Pomerančový džus | Investor | Martin Stránský | Ekonomika | Pohyb ceny | Zklidnění situace | Elektřina | Slovalco | Commerzbank | Varianty koronaviru | Obchodování s futures | Poradenské společnosti | Ceny zlata | Obchodování se zemědělskými komoditami | Kontrakt na burze v Rotterdamu | Deriváty | Occidental Petroleum (OXY.US) | Cena cukru na burze | Embargo | Trendové čáry | Tradeři | Finanční trhy | Cyrrus | Freeport McMoran | Fondy | Komoditní trhy | Historické pohyby cen | Cenové hladiny | Austrálie | Změny úrokových sazeb | Financial Times | ETFS Natural Gas (NGAS.UK) | Spread | Obavy investorů | Swing | Dřevo | Krize | Investing | Omezení produkce | Ceny plynu a elektřiny | Trhy | Komodity - časté otázky | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny ropy | Trend Swing | Hospodářský pokles | Burza | Semináře | Obchodovat komodity | OIL.WTI | Obchodování s CFD | Možnost realizovat zisk | Hliník - Vývoj ceny | Capital Economics | Dlouhá pozice | Komoditní akcie | Transakce | Nabídka a poptávka | Měny | Sezónnost | Výzkumné společnosti | Profitovat | Glencore | Energie | Podkladové aktivum | ETF WTI Crude Oil | Šance | Wenyu Yaová | Cenový pokles | Cykličnost | Pšenice - Vývoj ceny | UCITS | Sazby | Historie | Internet of Things | USD | Miliardy dolarů | Sója - Vývoj ceny sóji | Finanční trh | Růst poptávky | Historické pohyby cen indexu S&P 500 | Co je komodita | Vale (VALE.US) | Newmont (NEM.US) | Nízké obchodní náklady | Platformy | Partneři | Rusko | Iracionální | SPDR S&P Oil & Gas Exploration (XOP.US) | Miliardy USD | Ceny komodit na světových trzích | Trailing stop loss | Zdražování | Afrika | ISLN.UK | Povětrnostní podmínky | Rozdílové smlouvy | Ropy | Řízení rizik | Omezené dodávky | Obiloviny | SXEPEX.UK | Společnost | Obchodujte | Cukr - Vývoj ceny | Vysoká volatilita | Pobřeží slonoviny | Investování | ETF Industrial Metals | Volatilita | SUGAR | D1 | Eura | Cena komodity | Organizace | Banky | Obilí | Růst | Ceny surovin | Ceny v Česku | Energetické komodity | Pohyby cen | SOYBEAN | ČTK | Norská koruna | Zajištění | BOSSA | Index | Golden Gate CZ | Komoditní | Obchodujeme komodity | Prodeje | Bohatství | Palladium - Vývoj ceny | Meziroční růst | ÚRS | Dovoz | Ceny termínových kontraktů | Ceny kávy | iShares Commodity Diversified Swap | Krize na Blízkém východě | Spekulovat | Ropný benchmark WTI | Narušení dodávek z Ruska | Cena kávy arabica | Technická analýza | Na burze | Vepřové půlky mražené | Analýzy cen komodit | Ceny emisních povolenek | Příklady komodit | Co je komodita? | Standardizovaný futures | Geopolitické události | Analytička | OD7F.DE | Čekající příkazy | Válka na Ukrajině | Trh s komoditami | Využití dlouhodobých trendů | Bloomberg komoditní index | Exxon Mobil (XOM.US) | Sell Limit | Olej | Globální ekonomiky | Akciové indexy | Investing.com | Směnné kurzy | Ethanol | BP (BP.UK) | Prodej | Ruské společnosti | Cena mědi | Inflace | Bloomberg | Investiční riziko | Posilování amerického dolaru | Zhoršování situace | Obchodování komodit | Ceny ropy a plynu | ČR | Zprávy | Dolary | NICKEL | Rozdílové smlouvy (CFD) | Vyhlídky | CZ | Snižování cen | Finanční nástroje | Komodity na trading platformě | Natural Gas | West Texas Intermediate | Politické nepokoje | Kontrakty pro vyrovnání rozdílů | Bavlna č.2 | Shell | Výrazný pokles | Cukr | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy | RIO.UK | Spekulant | Obchodovat s komoditami | Výkonnost | Údaje | Exxon Mobil | Asie | Ropa WTI - Vývoj ceny | Maso | ETF Dow Jones Industrial Average UCITS | Obchodní jednotka | Graf | Ropa Brent | Ceny na čerpacích stanicích | Přehled | Trendové indikátory | Short | Chování obchodníků | Vepřové maso | Stavebnictví | Hlavní burza | Obchodování a investování | Ceny ropy WTI | Ekonomická situace | Indikace | Kakao | Česká koruna | Obchody | FCX.US | Reálný účet | IOGP.UK | Drahý kov | Měď - Vývoj ceny | iShares Stoxx 600 Oil & Gas | Pozornost | IGLN | Automobilový průmysl | Vývoj na trhu | Vysoké ztráty | Náklady spojené se skladováním | Cena hliníku | S&P 500 | xStation5 | Natixis | XOM.US | RBOB Gasoline | Volatility | Vývoj na komoditních trzích | Živý dobytek | MT4 | Ropa Brent - Vývoj ceny ropy Brent | Exxon | Zemní plyn | Světové ceny hliníku | Káva - Vývoj ceny | Portfólia | Trendové obchodování | Jiří Tyleček | iOS | Opatření | Celkové riziko | Vyšší ceny | Ostatní investice | Hotovost | Složitější řízení | iShares Commodity Diversified Swap (ICOM.UK) | Směřování | iShares Stoxx 600 Oil & Gas (SXEPEX.UK) | Velké peníze | Rio Tinto (RIO.UK) | Průmyslové kovy | Grafy | Rozpočet | Investiční rozpočet | Ruský plyn | Vice | Ceny komodit | Zemní plyn - Vývoj ceny zemního plynu | NAFTA | Aktivum | XTB | Elektromobily | UCITS ETF | Analytici | Domácnosti | Ceny kovů | Úspěšný začátek | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Situace | Ceny hliníku | Feeder Cattle | Internet of Things (IoT) | Ceny kukuřice | Koš komodit | Co ovlivňuje ceny komodit? | Tržby | Dow Jones Industrial Average | Žlutý kov | OD7F | Poptávka a nabídka | Skupina OPEC | Snížení sazeb | Deutsche Boerse Commodities Gmbh ETC (4GLD.DE) | Investiční rozhodnutí | Závislost | DIA | Futures kontrakty | Cena kukuřice na chicagské burze | ICOM.UK | iShares Oil & Gas Exploration & Production (IOGP.UK) | Výběr brokera | Partners | Vývoj hodnoty | Kurzy | Benchmarky | Vysoká poptávka | Ceny palladia | Cena kakaa | Zeměpis a geopolitika | Co jsou soft komodity? | Těžaři | Gold.plus Martin Stránský | Velikost pozice | Zinek | Měnová politika | Analytik | Růst ceny | NATGAS | Koš | Golden Gate | Webináře | Newmont | Analytika | Přicházející recese | Pšenice | Kovové komodity | Jak vydělat na poklesu komodit? | Skupina komodit | Růst čínské ekonomiky | Poptávka | Trader | Čína | Ropa WTI - Vývoj ceny ropy WTI | Peking | BofA Securities | Cukr - Vývoj ceny cukru | Firma | Počasí | Riziko | Medvědi | Ceny paliv | Spready | Maso a dobytek | USA | Kukuřice na chicagské burze | Co jsou hard komodity? | Komoditní index Bloombergu | Drahé kovy | Smlouvy o koupi a prodeji komodity | Spojené státy | Nákup komodit | Geopolitické vlivy | Fundamentální aspekty | Možnosti investování do komodit | Hliník | Bavlna | Cykly | Vývoj ceny zinku | Celosvětová spotřeba | Stříbro - Vývoj ceny | Zlato | Cena severomořské ropy Brent | Strategie investování | Investoři a obchodníci | Pohyby cen indexu S&P 500 | Omicron | Ceny nafty | Spekulace | Cena elektřiny na burze | Konkrétní příklad | Cenové dno | Dolar | Vývoj ceny mědi | Freeport McMoran (FCX.US) | Vývoj ceny kávy | Pandemie | ANZ | Cena stříbra | Průměrná cena | Pozice | Zdanění | Investování do komodit | Metoda analýzy cen | Ceny mědi | Komodity pro začátečníky | Vysoká likvidita | Obchodujeme | Nakupovat | Sázka na pokles | Zeměpis | Odvětví | Arabica | Jak začít s komodity? | Výrobní náklady | Ceny niklu | Obchodování na komoditních trzích | Nabídka ropy | Stříbro (eCBOT) | Ekonom | Nejčastější otázky začátečníků | Strategie obchodování | Optimismus | Diverzifikace portfolia | Lot | Správa | Úspěch | Spekulanti | Zpomalení růstu | Obchod | Sušánka & partneři | Aplikace na obchodování s komoditami | Mezinárodní vztahy | Buy Stop | Banka | Miliardy | Geopolitika | Ceny většiny komodit | Sójový olej | Poptávka po ropě | Krátký prodej | Bezpečnost | Výnosy | Živý dobytek (Live Cattle) | Měď - Vývoj ceny mědi | Komodity | Gold.plus | | Typy komodit | Ochránit se před inflací | Investoři na akciovém trhu | Platina cena | SXEPEX | CFD traděři | IB | Analýza | Jak obchodovat | Globální finanční trhy | Vepřové půlky | Aktuální situace | Ropný benchmark | Železná ruda | Vlastnictví | COTTON | Realitní sektor | Kontrakční obchodování | Objednávky | Káva C | Ekonomický růst | Svět komodit | Průmyslové účely | Metoda analýzy | Cena kávy | Data ke sledování | IOGP | Michael Widmer | Platina - Vývoj ceny | Zlepšení | Proč investovat | CIND | Akcie | USD za tunu | Target | Jaká rizika číhají na komodity? | Texaská ropa | Cena zinku | Kontrakt | Golden Gate Pavel Ryba | CBOT | Podniky | Kontrakt na burze | Vývoj ceny ropy Brent | Komodity bez jejího fyzického vlastnictví | Cena zemního plynu | Dlouhodobá strategie | Jak obchodovat komodity? | Správa otevřených pozic | Jak vydělat | Průvodce komoditním trhem | Spread strategie | Jaké jsou příklady komodit? | Instrumenty | Cukr č.14 | Standardizovaný futures kontrakt | Geopolitické napětí | Vývoj ceny kukuřice | Zlato (eCBOT) | Zemědělství | Globální ekonomický růst | Hrubozrnná rýže | Sezónnost a počasí | Platina | XTB Research | Vývoj ceny | Výraznější pokles | IOT | CORN | Lehký kov | Nejoblíbenější komodity | Investiční společnosti | Lean hogs | Analytik XTB | Umělá inteligence | Miliardář | Vývoj technologií
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Vývoj ceny elektřiny
Vývoj ceny elektřiny na německém trhu
Vývoj ceny elektřiny s dodáním na německém trhu
Vývoj ceny elektřiny v EUR
Vývoj ceny emisních povolenek
Vývoj ceny etherea
Vývoj ceny eura
Vývoj ceny evropského plynu
Vývoj ceny evropského plynu (TTF)
Vývoj ceny evropského zemního plynu

Následující klíčová slova

Vývoj ceny iridia
Vývoj ceny iShares Semiconductor
Vývoj ceny iShares Semiconductor ETF
Vývoj ceny kakaa
Vývoj ceny kakaa COCOA
Vývoj ceny kakaa na burze
Vývoj ceny kávy
Vývoj ceny kávy COFFEE
Vývoj ceny kryptoměny
Vývoj ceny kukuřice
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít