Pátek 21. leden 2022 00:03
reklama
Purple Trading Smolen
reklama
fpmarkets
reklama
BidAskBit
reklama
BidAskBit

Klíčová slova - PEPSICO

img

Akcie Coca-Cola na historickém maximu. Jde o příležitost v době inflace?

04.01.2022 Akcie Coca-Cola mají čerstvě po jednom důležitém milníku, který spočívá v dokončené akvizici s Bodyarmor. Firma tak rozšířila portfolio svých produktů. Společnost mimo jiné zase zvedla dividendu, čímž si drží značnou část investorů. Coca-Cola akcie také patří mezi tituly, které jsou odolné proti inflaci (tzv. inflation-proof stocks). Ta totiž firmám doslova požírá marže díky rostoucím nákladům, ale výrobci potravinových a nápojových produktů bývají často ušetřeni a za chvíli si řekneme proč.
C:\fakepath\investovani-10122021.jpg

Nejdůležitější ekonomické události roku 2021

13.12.2021 Rok 2021 se blíží ke svému konci, a tak je na čase podívat se na nejdůležitější události ve světové ekonomice, které ovlivňovaly vývoj na světových finančních trzích v tomto roce.
img

MMF očekává pokles inflace příští rok na úroveň před pandemií. Německý průmysl nečekaně klesl o 4 %

08.10.2021 Polská centrální banka (NBP) nečekaně sáhla ke zvýšení základní úrokové sazby o čtyřicet bazických bodů na 0,5 %. Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki krok banky vítá, když prohlásil, že je mandátem NBP bojovat s vysokou inflací.
img

Inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %. ČNB razantně zvýšila úrokovou sazbu o 75 bodů na 1,5 %

01.10.2021 Inflace v eurozóně se v září podle předběžných dat i nadále zvyšovala, když se vyšplhala na úroveň 3,4 %. Jedná se o nevyšší hodnotu za posledních deset let. Na růstu se nejvíce podílela energie, následovaná potravinami, alkoholem a tabákem.
img

Fed ukončí nákup aktiv do pololetí 2022. Plánuje zvyšovat sazby dříve, než se očekávalo

24.09.2021 Ze zasedání měnového výboru Fedu vyplynulo, že americká centrální banka hodlá začít se zvyšováním úrokových sazeb již v příštím roce, což je dříve, než se původně předpokládalo. Pokud se bude americká ekonomika vyvíjet podle predikcí Fedu, tak k taperingu (zpomalování tempa nákupů aktiv) by mělo dojít již v tomto roce. Úplné ukončení nákupů aktiv je pak naplánováno do pololetí příštího roku.
img

Čínská ekonomika začíná překvapivě zpomalovat. Inflace v EU je nejvyšší za posledních 10 let

17.09.2021 Z Číny jsme se tento týden dočkali dalších negativních fundamentů, když maloobchodní tržby zaznamenaly v srpnu meziroční růst jen o 2,5 %. Přitom se očekávalo, že tržby vzrostou o 7 %. Průmyslová výroba pak vykázala nárůst o 5,3 %, což bylo pomalejší tempo než v červenci, kdy zpevnila o 6,4 % meziročně.
img

Inflace v ČR dosáhla hodnot 4,1 %. Ekonomika v EU se po recesi vrátila k růstu o 2,1 % v Q2

10.09.2021 Podle konečných údajů Eurostatu ekonomika v Evropské unii ve druhém kvartálu zaznamenala mezičtvrtletní růst o 2,1 %. Došlo tak k obnovení růstu po dvojité recesi, která byla způsobená pandemií. V zemích platících eurem v porovnání s prvním čtvrtletím ekonomika zpevnila dokonce o 2,1 %.
img

Inflace v Polsku je poprvé po 20 letech nad 5 %. ČR má nezaměstnanost 2,8 %, nejnižší v EU

03.09.2021 Turecká ekonomika zaznamenala ve druhém kvartále mezičtvrtletní růst o 0,9 %. V meziročním srovnání však se HDP zvýšilo o úctyhodných 21,7 %. Tamní ekonomika byla jedná z mála světových ekonomik, která dokázala růst i v minulém roce, kdy docházelo k lockdownům.
img

Fed chce snížit nákup aktiv co nejdříve. Ceny přepravy kontejnerů z Číny vzrostly o 220 %, spotřebitelé se bojí inflace

27.08.2021 Na velmi sledovaném sympoziu v Jackson Hole se členové FEDu Bullard a Kaplan shodli, že k oznámení o snížení stimulů (nakupování aktiv) ze strany americké centrální banky by mělo dojít v nejbližší době. S největší pravděpodobností bychom se ho tedy měli dočkat již na zářijovém zasedání banky.
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
img

Ceny nejen ojetin v USA zpomalují. Žádosti o podporu opětovně klesají k významné hranici

13.08.2021 Inflace v Česku zrychluje. Stejně jako je tomu u dalších evropských zemí, i v Česku začala inflace výrazně zvyšovat. Červencové číslo překvapilo trhy i centrální banku. Meziročně inflace vyskočila na 3,4 % a jádrová dokonce na 3,8 %. Jedná se o nejvyšší hodnoty za posledních čtrnáct a půl roku.
img

ČNB zvýšila sazbu na 0,75 %, tento rok očekává inflaci 3 %. Nezaměstnanost v USA klesla na 5,4 %

06.08.2021 Česká národní banka se opět rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrtprocentního bodu na 0,75 %. K zvýšení sazby banka přikročila v tomto roce již podruhé především kvůli rostoucí inflaci, která souvisí s oživením ekonomiky. Banka také oznámila, že hodlá pokračovat ve zvyšování repo sazby v letošním i v průběhu příštího roku. Pro hike zvedli ruku čtyři členové bankovní rady. Jeden člen dokonce hlasovat pro zvýšení sazby o půl procentního bodu. Další dva bankéři byli pro zachování repo sazby na současné úrovni.
img

ČNB bude i nadále pokračovat ve zvyšování sazeb. Čína zavádí regulace i na vzdělávání.

30.07.2021 Čínské úřady o víkendu oznámily, že vzdělávací společnosti budou muset být pouze neziskové. Po nedávném zpřísňování regulací u čínských technologických firem to přirozeně vyvolalo obavu u investorů, kteří se houfně začali zbavovat akcií ze “země draka“. Tamní akciový index CSI 300 v tomto týdnu klesl až na osmiměsíční dno. Řada firem odepsala i přes 50 % své hodnoty. Investorům tak bylo rázným způsobem připomenuto, že při investicích v Číně musejí kromě standardních rizik počítat i s nevyzpytatelností komunistické strany a regulacemi. To může vést k tomu, že zahraniční investoři budou u těchto aktiv požadovat výraznější diskont, nebo sníží expozici.
img

Německo očekává návrat ekonomiky na úroveň před krizí již v Q3. Rusko zvedlo sazbu o rekordních 6,3 %, bojí se inflace

23.07.2021 Podle Deutsche Bundesbank se největší evropská ekonomika brzy vrátí na úroveň před koronakrizí. Německá centrální banka tedy očekává, že se tak stane nejspíše ve třetím čtvrtletí letošního roku, avšak jedním dechem dodává, že nesmí dojít k žádným významným komplikacím ve zpracovatelském průmyslu.
img

Inflace nezadržitelně roste, proti Powellovi stojí Rusnok. Dle něho se nejedná o přechodný jev

16.07.2021 Během dvoudenního vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella před Kongresem zaznělo, že finanční instituce ve spojených státech jsou dobře kapitalizované. Inflace, která se dostala vysoko nad inflační cíl centrální banky, v současnosti není podle Powella vázána na obvykle faktory, jako je napjatý trh práce či přehřátá ekonomika. Tento typ inflace je v historii jedinečný a podle centrálního bankéře bude pro Fed výzvou reagovat na tuto inflaci. Proto bude centrální americká banka i nadále pokračovat s hodnocením rizik, které ovlivňují inflaci. Powell také zopakoval, že se stále domnívá, že vysoká inflace je pouze přechodným jevem a že postupně bude docházet k jejímu poklesu.
C:\fakepath\eurusd-14072021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 14.7.2021

14.07.2021 Americké akcie včera nejprve posilovaly a indexy S&P 500 a Nasdaq během dne stouply na nové rekordy. Zisky si však neudržely a nakonec uzavřely se ztrátou kvůli slabší poptávce při aukci 30letých amerických státních dluhopisů, než čekali investoři. Náladu na trhu včera ovlivnila také zpráva o inflaci za červen a výsledky hospodaření bank JPMorgan a Goldman Sachs, které odstartovaly sezonu čtvrtletních výsledků.
img

Akcie směr hledají, americká inflace nejvýše za 13 let

13.07.2021 Evropské akciové trhy si dnes hledaly směr jen stěží, hlavní index regionu Stoxx 600 se pohyboval těsně pod pondělním rekordním závěrem. Dařilo se telekomunikacím, které se vezly na dobrých výsledcích finské společnosti Nokia. Výsledkovou sezónu v Americe zahájily banky, jejich čísla nicméně přehlušila vyšší než očekávaná inflace, která se vyšplhala nejvýše za posledních 13 let.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na americkou inflaci a finanční reporty bank

13.07.2021 Evropské trhy otevřely mírně do negativního teritoria. Hlavním makrem dne je americká inflace, která je na programu ve 14:30. Měli bychom se dočkat mírně nižšího výsledku než před měsícem. Pozornost však bude určitě zaměřena také na finanční výsledky JP Morgan a Goldman Sachs za 2Q. Tyto banky začnou americkou výsledkovou sezónu před otevřením Wall Street. Zajímavé by mohlo být také jednání mezi Vekou Británií a USA ohledně volného obchodu a fair trade.
img

ECB oznámila 2% inflační cíl. Pracovní trh v USA začíná ztrácet na síle

09.07.2021  Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA v minulém týdnu vzrostly na 373 000 oproti 371 000 z předminulého týdne. Trh počítal s poklesem k 350 000. Před vypuknutím pandemie se počty žádosti pohybovaly pod hranicí 200 000. Počet dlouhodobých žádostí o podporu se snížit o 145 000 na 3,34 mil. Trh se však nyní obává, že US pracovní trh začíná ztrácet na síle z první poloviny roku a mohl by nadále čelit těžkostem.
img

Česko má nejnižší nezaměstnanost v eurozóně. ECB plánuje utáhnout uvolněnou monetární ekonomiku

02.07.2021 Míra nezaměstnanosti v eurozóně se v květnu snížila z 8,1 % na 7,9 %. V Evropské unii pak došlo k poklesu nezaměstnanosti o jednu desetinu procentního bodu na 7,3 %. Nejnižší zaměstnanost z celé EU stále přetrvává v České republice (3,3 %). Nizozemsko se však také může pochlubit stejnou úrovní nezaměstnaností.
img

USA hlásí očekávaný růst HDP o 6,4 %. Americké banky prošly stress testy, mohou navýšit dividendy i odkup akcií

25.06.2021 Podle konečného údaje amerického ministerstva obchodu tamní ekonomika v prvním kvartále letošního roku meziročně vzrostla o 6,4 %, což bylo v souladu s předchozím odhadem ministerstva. Podle agentury Reuters stojí za robustním růstem mohutná fiskální podpora vlády. Nevětší podíl na růstu HDP měla výroba zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
img

Fed začíná zvažovat redukci nákupu aktiv. Maďarská CB chce přistoupit k přísnější měnové politice již v červnu

21.05.2021 Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že průmyslový výroba v eurozóně tento rok stoupla oproti předchozímu o 0,1 %, v celé EU potom o 0,6 %. Za stejné období průmysl v ČR rostl o 3,3 %. V meziročním srovnání průmyslová výroba stoupla o 11 % v celé EU.
img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Růst ekonomiky USA o 6,4 % překonává očekávání. Nezaměstnanost v Česku je jedna z nejnižších v EU

30.04.2021 Na středečním zasedání měnového výboru Fedu nedošlo k žádnému překvapení, když členové výboru ponechali základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Tempo nákupu aktiv Fed také nezměnil, a tedy i nadále bude docházet k měsíčním nákupům vládních dluhopisů ve výši 80 mld. USD a také k nákupům cenných papírů krytými hypotékami ve výši 40 mld. USD. Fed rovněž zopakoval, že k dosaženích svých cílů je připraven použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

Biden hrozí prudkým zvýšením daní z kapitálových zisků. Rusko zvyšuje úrokové sazby kvůli vysoké inflaci

23.04.2021 Kanadská centrální banka ponechala na svém dubnovém zasedání dle očekávaní úrokovou sazbu na 0,25 %. BoC však překvapila trhy oznámením, že hodlá snížit nákupy aktiv ze 4 mld. CAD týdně na 3 mld. Banka také konstatovala, že hodlá začít navyšovat úrokové sazby již ke konci roku 2022. Trh ohodnotil zasedání BoC jako jestřábí, když americký dolar vůči kanadskému zaznamenal ve středeční seanci pokles o přibližně 0,9 %.
img

Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle

16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
img

Ekonomický kalendář: Maloobchodní data v USA pod drobnohledem + pokračování výsledkové sezóny

15.04.2021 Akciové indexy otevřely do pozitivního teritoria. Ve 14:30 budou zveřejněny maloobchodní prodeje v USA. Trh očekává silná čísla díky fiskálnímu stimulu v USA. Kromě toho zveřejní turecká centrální banka brzy po poledni rozhodnutí o sazbách. Na dnešním zasedání se však nečekají žádné změny. Co se týká výsledkové sezóny, tak se dočkáme reportů dalších finančních institucí včetně BlackRock nebo Citigroup.
img

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na 6 %. Itálie připravuje podporu pro firmy ve výši 30 mld. eur

09.04.2021 Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.
img

Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit

01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
img

Turecká lira se po vyhazovu guvernéra CB silně propadla. Rusko oznámilo, že s EU už nemá žádné vztahy

26.03.2021 Turecký prezident Erdogan po osmi měsících (opět) propustil guvernéra tamní centrální banky Naciho Agbala, což způsobilo depreciaci turecké liry, která se vůči dolaru v jednu chvíli dostala na hladinu 8,2. Důvodem “vyhazovu“ je, že se tureckému prezidentovi nelíbilo zvyšování úrokové sazeb centrální bankou. Naopak zahraniční investory Agbalovi kroky podporovali.
img

Výrazné oživení ekonomiky USA překvapuje Fed. Zotavování té britské je dle BoE velmi dobré

19.03.2021 Americká centrální banka na svém březnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Také nedošlo k úpravě programu nákupu aktiv. Všeobecně se neočekávalo, že Fed na tomto zasedání nijak nebude upravovat svoji monetární politiku, a proto mělo zasedání jen malý vliv na finanční trhy.
img

Podpora ve výši 1,9 bil. dolarů pro USA schválena. Přehřátí ekonomiky ani inflace se Joe Biden nebojí

12.03.2021 Průmyslová výroba v Německu v lednu překvapivě meziměsíčně klesla o 2,5 %, když se očekával mírný růst o 0,2 %. Dané údaje podle analytiků naznačují zpomalení ekonomické aktivity od začátku roku v největší evropské ekonomice.
img

Prudký pokles tržeb v eurozóně o 6,4 %. Růst HDP a spotřebitelské důvěry v USA překonává očekávání

05.03.2021 České hospodářství zaznamenalo v minulém roce nejhlubší propad od vzniku samostatné České republiky. Podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu HDP vloni pokleslo o 5,6 %. „Nejvýrazněji k poklesu, o 2,2 procentního bodu, přispěl vývoj ve skupině odvětví obchodu, dopravy, ubytování a dále průmysl o 2,1 procentního bodu,“ konstatoval ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.
img

Akcie od A do Z: Velký průvodce obchodováním s akciemi!

25.02.2021 Akcie jsou velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. Vždyť také investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Svět akcií ale může být zejména pro začínajícího obchodníka trochu nepřehledný a napadá ho jistě mnoho otázek. Co je to akcie a jaké existují druhy? Jak fungují akcie a jaký mají význam? Co je IPO? Co určuje cenu akcie? Proč bychom měli zvažovat investice do akcií? Kdy a jak nakupovat akcie? Je možný i prodej akcií? A kdo je to ten broker a burza?
img

Stimulační politika ze strany ECB a FEDu pokračuje. Rusko očekává návrat ekonomiky na předkrizovou úroveň koncem 2021

19.02.2021 Izraelská ekonomika poprvé od roku 2002 poklesla, když se HDP v letošním roce snížilo o 2,4 %. O rok dříve přítom izraelské hospodářství vzrostlo o 3,4 %. Tamní centrální banka však predikovala mnohem větší pokles o 3,7 %. Institut pro fiskální studie (IFS) konstatoval, že by Británie musela zvednou daně o 60 miliard liber ročně, pokud by se rozhodl současný ministr financí Rishi Sunak kompenzovat ztráty způsobené pandemii. Sunak má 3. března nastínit, jakým způsobem bude řešit dopady pandemie.
img

Evropský parlament schválil protikrizový balíček. Němečtí podnikatelé nelibě nesou prodloužení lockdownu.

12.02.2021 Americký prezident Joe Biden oznámil, že chce k Číně přistupovat odlišně než Donald Trump a soustředí se hlavně na mezinárodní pravidla. Dále prezident dodal, že obě ekonomické velmoci budou extrémně soupeřit. Inflace v lednu ve Spojených státech zůstala nezměněna na úrovni 1,4 %. Analytici očekávali mírnější růst na úrovni 1,5 %. Jádrová inflace v lednu zaznamenala pokles z 1,6 % na 1,4 %.
img

Najlepšie hospodárske výsledky, ktoré budú zverejnené tento týždeň (08.02.2021)

08.02.2021 Futures na americké akciové trhy dnes dosiahli ďalšie historické maximum počas ázijských obchodných hodín. Odvtedy sa časť zisku vymazala, ale očakáva sa, že Wall Street dnes otvorí nad piatkovými zatváracími cenami.
img

Akcie spoločnosti Beyond Meat vzrástli o 30% vďaka spojeniu so spoločnosťou Pepsi

26.01.2021 Spoločnosti Beyond Meat (BYND.US) a PepsiCo (PEP.US) dnes oznámili, že vytvoria spoločný podnik s názvom PLANeT Partenship na predaj nového občerstvenia a nápojov na báze rastlín. Spoločný podnik bude kombinovať zručnosti spoločnosti Beyond Meat a špičkové marketingové a obchodné schopnosti spoločnosti PepsiCo na vývoj a predaj občerstvenia a nápojov vyrobených z rastlinných bielkovín. „Rastlinné bielkoviny pre nás predstavujú vzrušujúcu príležitosť rastu, novú hranicu v našom úsilí o vybudovanie udržateľnejšieho potravinového systému,“ uviedol Ram Krishnan, globálny obchodný riaditeľ spoločnosti PepsiCo. Neboli však zverejnené žiadne finančné podmienky a ďalšie podrobnosti, až na to, že operácie budú riadené prostredníctvom vyššie uvedeného PLANeT Partnership.
img

Ranní okénko - Čeká nás den nabitý informacemi

01.10.2020 Dnes se dozvíme údaj o českém indexu nákupních manažerů ze zpracovatelského sektoru. Na rozdíl od mnoha jiných evropských zemí se v tuzemsku po jarní vlně pandemie dosud nepodařilo překročit padesátibodovou hranici oddělujícího útlum od expanze. Trh věří, že k jejímu prolomení dojde právě dnes, když vyhlíží nárůst ze srpnových 49,1 na 51 bodů.
img

Investory čeká nejhorší výsledková sezóna od roku 2011

16.07.2020 Trhy jsou na pokraji výsledkové sezóny uplynulého čtvrtletí nervózní. Málokterá firma nabídla v prvním kvartále nějaké výhledy, takže se museli investoři vrhnout do bouřlivých vod naslepo. Od firem z indexu S&P 500 se tak očekávají nejhorší výnosy od konce roku 2011. Pokud lze navíc soudit z neuspokojivých výsledků společnosti Walgreens, mají před sebou investoři nelehké týdny. Sledovat je potřeba hlavně výnosy technologických gigantů, jako jsou Amazon, Apple, Alphabet (Google), Facebook, Microsoft a Nvidia, protože ti celému indexu S&P 500 dominují.
C:\fakepath\eurusd-14072020-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 14.7.2020

14.07.2020 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden smíšeně. Investoři vítají pokrok ve vyvíjení vakcíny proti nemoci covid-19 a pozitivní začátek výsledkové sezóny za druhé čtvrtletí, obavy ale vzbuzuje zpřísňování opatření proti šíření koronaviru v některých částech Spojených států. Na forexovém trhu slábnul americký dolar.
img

Ranní nadhoz - tržby oživují rychle, průmysl podstatně pomaleji

13.07.2020 Tuzemské spotřebitelské ceny vyrostly v červnu o 3,3 % meziročně, což odpovídá zvýšení o 0,6 % oproti květnu. Výsledek tak předčil všechny odhady, když trh počítal s inflací na úrovni 2,9 %. Meziměsíčně se na tuzemské inflaci nejsilněji projevil růst cen tabákových výrobků a vína. Navzdory aktuálnímu zvýšení předpokládáme, že bude česká inflace ve zbytku letošního roku zpomalovat. Česká národní banka podle našeho názoru ponechá nastavení měnové politiky beze změny. K zásahu by jí mohla přimět až případná další vlna epidemie.
C:\fakepath\usa3.jpg

V USA začíná výsledková sezona, zřejmě nejhorší od finanční krize

12.07.2020 Ve Spojených státech příští týden začíná výsledková sezona, která zřejmě ukáže nejvýraznější propad zisku za posledních 12 let, respektive od globální finanční krize. Hlavní akciové indexy od letošního minima, kde se kvůli šíření koronaviru ocitly v březnu, většinu ztrát už smazaly a podle analytiků je možné, že investoři i výrazný propad zisku přejdou bez povšimnutí, pokud firmy ve svém výhledu ukážou optimismus ohledně pokračujícího oživení.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Rhodium: Zahraniční kapitál má o čínské firmy čím dál větší zájem

22.06.2020 Zahraniční kapitál má o čínské firmy čím dál větší zájem. Za uplynulý rok a půl vstupovaly zahraniční podniky do těch čínských navzdory politickému napětí rekordním tempem, který nemá v předchozím desetiletí obdoby. Vyplývá to ze zprávy konzultační společnosti Rhodium. Fúze a akvizice přitom zahrnují i citlivá odvětví, jako jsou finance a vyspělé technologie, poznamenal server CNBC. Čínská vláda postupně otevírá sektory, do nichž mohou vstupovat zahraniční podniky. Uvolňuje také restrikce ohledně provozu podniků, které vlastní zahraniční subjekty.
C:\\fakepath\\money.jpg

Obchodní firmy ze střední Evropy vidí v krizi šanci

14.05.2020 Zatímco pandemie nemoci covid-19 ničí pracovní místa a vyprazdňuje kanceláře po celém světě, středoevropské firmy, které na dálku levněji poskytují služby velkým nadnárodním společnostem, se v novém podnikatelském pořádku snaží využít příležitosti. Od Prahy a Varšavy až po Bukurešť dlouhodobě poskytují outsourcingové nebo offshorové služby, jinak řečeno smluvně a odjinud, než kde působí jejich odběratel.
img

Burzovní indexy – 10 nejdůležitějších akciových indexů

01.04.2019 Burzovní index je ukazatel výkonnosti daného trhu. Nejedná se tedy o podkladové aktivum, které byste mohli nakoupit či prodat, ale pouze o statistický údaj. Obecně lze z daného indexu vyčíst mnoho informací o ekonomickém segmentu, ke kterému se index váže.
img

Čtvrtletní zisk PEPSICO vzrostl téměř o 8 %

14.10.2017 Společnost PEPSICO CZ s.r.o. je součástí mezinárodní společnosti PepsiCo Inc. Na českém trhu vyrábí a distribuuje zejména nealkoholické nápoje, mezi které patří například Pepsi, Mirinda, 7Up, Mountain Dew, Rockstar, Evervess, Schwip Schwap a od roku 2000 přibyly také výrobky značky TOMA. Nedílnou součástí jejich portfolia je i značka bramborových chipsů Lay’s.
img

Pepsi Cola, Coca-Cola a odvětví nápojů

17.07.2017 PepsiCo Inc. (PEP) a Coca-Cola Co. (KO) měli v poslední době potíže zvýšit prodej sladkých, nasycených nápojů, jeliož více a více konzumentů přechází ke zdravějším variantám. I přes to se ale PepsiCo podařilo dnes ráno získat za druhé čtvrtletí zisk. Má totiž navrch, nespoléhá se jen na prodej nápojů.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Intradenní obchodování | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Turecká lira | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Akciové tipy | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Ekonomické události | Obchodování na burze | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akcionář | Akciové fondy | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Valná hromada | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CBOE | CFD | CME | Cap | Cash flow | Cenný papír | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Certifikáty | Konsolidace | DAX | Distribuce | Diverzifikace | Diverzifikace portfolia | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Emitent | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Expanzivní politika | FOMC | Fed | Finanční trhy | Floating | Futures | Fúze | G7 | Grafy | High | IPO | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investiční společnost | Investor | Investování | Kapitalový výnos | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | MMF | MT4 | Margin | Obchodní příkazy | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měny | Fluktuace | NYSE | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Obchodování s měnami | Opce | P/E | Platební bilance | Platforma | Podkladové aktivum | Poplatek | Portfolio | Pozice | Rally | Rating | Ratingová agentura | Riziko | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short selling | Spread | Standard & Poor's 500 | Swing | Swingový obchodník | Termínový kontrakt | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | VaR | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | WTO | Wall Street | Warranty | Warren Buffett | ZEW index | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zisková marže | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Řízení portfolia | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | EUR | USD | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Bank of China | Euro STOXX | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Cenový graf | Business | BNP Paribas | Zisk | Investiční instrumenty | Berkshire Hathaway | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | London Stock Exchange | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Partners | Investiční produkty | Jak obchodovat | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Over-The-Counter | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Facebook | LYNX | Swingové obchodování | Donald Trump | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Komunita | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Odpor | Podpora | Průlom | Vnitřní hodnota | Volatilní | Burzovní obchody | Likvidita trhu | Akcie a trhy | Akcie Alibaba | Akcie Amazon | Akcie dnes | Akcie Google | Akcie Microsoft | Akcie na doručitele | Akcie na jméno | Akcie Netflix | Akcie ropy | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální ceny akcií | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Běžný účet | Brent | Brokerské společnosti | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | Dax index | Day trading | DJIA | Dolar | Dow Jones index | Druhy akcií | Ekonomická krize | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do zlata | Investiční | Investiční nástroje | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Investiční účet | Investování do akcií | Investování do nemovitostí | Investovat do zlata | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak funguje burza | Jak investovat | Jak investovat do zlata | Jak nakupovat akcie | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kam investovat | Krátkodobé investice | Kurzy | Volná pracovní místa | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nákup akcií | Naučte se investovat | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Odkup akcií | PayPal | Portfolia | Pro investory | Prodej akcií | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Société Générale | Státní dluhopisy | Shares | Stoxx | Trh | Trh s akciemi | Tržní hodnota | Twitter | Velká Británie | Volkswagen | Vydělat peníze | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Webinář | Webináře | WTI | XM | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | ROIC | CNBC | ZEW | DXY | EIA | ING | Buffett | Andrej Babiš | Báze | Centrální depozitář | Current Ratio | Čistý dluh | Depozitář | Diskont | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Hold | Hrubá marže | Index akciového trhu | Jeff Bezos | Ministerstvo financí | Obchodní den | Provozní marže | PX index | Redukce | REIT | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Akcie na majitele | Akciová společnost | Kmenové akcie | P/E Ratio | Zaknihované akcie | Čistá zisková marže | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Světové ekonomiky | Western Union | Miliardář | Investiční analytik | Komise | Kontrakt | Burza dnes | Burze | Day trader | Investment | Rhodium | Markit | Dow Jonesův index | Deutsche Bundesbank | Bank of New York Mellon | DPA | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Jackson Hole | Wells Fargo | RBS | Microsoft | MSCI | State Street | ABN Amro | Westpac | CME Group | Caterpillar | Sentix | DIHK | Mitsubishi | PwC | BBC | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | UNCTAD | Halifax | Thomson Reuters | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | BMW | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Investovaný kapitál | Stock Exchange | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Earnings | Podnikatelé | Index německých akcií DAX | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Znalost | Přehled | DAX (Deutscher Aktienindex) | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Evropské trhy | Americké trhy | Ekonomická aktivita | City | Obchodní styl | Forbes | Americké firmy | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Standard & Poor's | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Akcie bank | IHS | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Pokles ceny akcií | Americký akciový index | Styl obchodování | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Růst akcií | Ekonomická rizika | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Eurex | S&P | Guvernér | Agentura Fitch | Výzkumná společnost | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | PetroChina | Ekonomická data | Erste | Unipetrol | Philip Morris | VIG | Světové finanční krize | Tempo růstu | Akcionáři | Euro k americkému dolaru | Zajištění | FTSE 100 | Šéf společnosti | Guvernér banky | Baidu | Digitální měny | Ethereum | E*Trade | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Německý export | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Poplatky za obchodování | Francouzský CAC 40 | Akcie na burze | Odhady trhu | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | General Electric | Bankovní domy | Krize | Investiční rozhodnutí | Opatření na podporu ekonomiky | FCA | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Americké investiční banky | Čínský statistický úřad | Příjmy | Kapitálové strategie | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Finanční domy | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Země G7 | Aktuální cena | Investice v Číně | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP Británie | Index tokijské burzy | Obchodní pozice | Tisková konference ECB | Norsko | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Audi | Politico | JPMorgan Chase & Co. | IHS Markit | ex | Tržní kapitalizace společnosti | Fúze a akvizice | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | Intradenní obchody | ING Groep NV | Nasdaq Composite Index | Cena palladia | Pohyby na finančních trzích | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Breakout Trader | Benjamin Graham | Akciové společnosti | Peter Lynch | Coinbase | Trade Financial | Jerome Powell | Inteligentní investor | Cena kryptoměny ethereum | MSCI World Index | Jak fungují akcie | Co to je dividenda | Co to je burza | Dlouhodobé zhodnocení akcií | Diverzifikace osobních financí | Dlouhodobé investování | Možnost diverzifikace | Cena bitcoinu | Airbnb | Index Russell 2000 | Trhy dnes | Saxo | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Očekávání investorů | Virtuální měny | Německá centrální banka | Podniky | Evropské akciové trhy | Technologické akcie | Schwab | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | Objem obchodování | CSI 300 | Americká investiční banka | Forint | Turecké liry | Pokles ceny | Výplaty dividend | Šéf Fedu | Graf indexu | Royal Dutch Shell | Obchodování akcií | IPO kalendář | Americký dolarový index | Finanční skupina | Ruská centrální banka | Konzultační společnosti | Nejznámější kryptoměna | MSCI All Country World | Anticyklické akcie | EK | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Centrální depozitář cenných papírů | Španělský IBEX | Refinitiv | Cíl ČNB | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Čínské firmy | Společnost Apple | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Obchodovat s akciemi | Dolarová aktiva | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Vysoký výnos | Hodnotové investování | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Světové finanční trhy | Norská centrální banka | Zájem investorů | Inflace v ČR | IPO Airbnb | IPO Instacart | Uber Technologies | Statistický úřad | Beyond Meat | Podnikatelská nálada | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Graf indexu S&P 500 | Splácení dluhu | Zpětný odkup akcií | Zákaznická podpora | Zahraniční investoři | CNY | Nejznámější kryptoměny | Infineon | Infineon Technologies | Akcie firmy | Tencent Holdings | Sharpe ratio | NVDA | Začít obchodovat | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Akcie a ETF | Svět investování | Ropné akcie | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | Uranové akcie | Pokles cen | Ministerstvo obchodu | Prodej na krátko | Konglomerát | Nové akcie | Akcie týdne | Intradenní trader | Oživení ekonomiky | ISM index | Thyssenkrupp | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | KB | Depozitní sazby | Očekávání trhu | Italská vláda | Dot plot | Výše dividendy | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Britská obchodní komora | Internet of Things | Naše akcie | Akcie roku | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Očekávané Earnings | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Vysoká likvidita | Huawei | FTSE 100 Index | S&P 500 Index | NASDAQ 100 Index | Nikkei 225 Index | TOPIX | Americké automobilky | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | Rozpočet | Celkové příjmy | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Německá vláda | ČNB Jiří Rusnok | Výkon amerického dolaru | Objem | Evropské firmy | MSFT | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Technické analýzy | Tesla Elon Musk | Aktuální obchodní příležitosti | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Výrobce léků | Růst cen | CBI | Maďarská centrální banka | Studie | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Zavedení digitální daně | Počet obchodů | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Generální ředitel | PSA | GM | Lagardeová | Amazon | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Největší obchod | LVMH | Nejbohatší | Miliardy | Vyhlídky | INTC | Walt Disney | 5G | AFP | České hospodářství | Nezaměstnanost v eurozóně | SMA | Technologický sektor | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Visa | General Motors | Enel | Ceny potravin | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | European Central Bank | Ceny zboží | Běžný investor | Sociální sítě | Problémy | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Pojišťovny | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Státy EU | Cena za akcii | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Světové obchodní organizace | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Yahoo | Moskva | EASA | Americká automobilka | United Technologies | Farmaceutická společnost | Centrální banky USA | Londýnské akciové burzy | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Akciový index Dow Jones | Purdue Pharma | Společnost Microsoft | Události ve světové ekonomice | Nejdůležitější ekonomické události | Události roku | Porsche | Událostí ve světové ekonomice | NN Group | Míra | RWE | Vivendi | Jaderná elektrárna | Úroky | Měnové politiky | Geely | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Automobil | Skupina AXA | AXA | Regulátoři | Fed index | Meziroční míra inflace v eurozóně | xStation5 | Biotechnologické společnosti | MasterCard | AT&T | Disney | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Nike | Bydlení | Uber | Ztráta | Nejlepší akcie | Yandex | Hlavní akciové indexy | Akciové indexy v USA | Hlavní akciové indexy v USA | ACEA | Inflace v Maďarsku | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | SSE Composite | Izraelská ekonomika | Peking | Americký index | Wirecard | Organizace Conference Board | Shortování akcií | Ziskovost | Hospodaření | Zvýšení inflace | Ekonomika Velké Británie | Dlouhodobí investoři | Pracovní trh | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Russell 3000 | Netflix | Míra inflace v eurozóně | Washington | Daimler | Micron Technology | Letecké společnosti | Miliardy eur | Míra nezaměstnanosti v ČR | RBA | Hodnota společnosti | Ifo | Výplaty dividendy | Zemědělství | Výsledky hospodaření | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | FTSE Russell | Nový rekord | Ministerstvo práce | Dow Jonesův akciový index | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Luboš Růžička | Vyšší inflace | Analytička | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Výroba v eurozóně | Kryptoměny bitcoin | Americké akcie dnes | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Ceny energií | Zajímavé zisky | Komunikace | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Astrazeneca | Trump | Zahraniční investice v Číně | Prezident | Pokračování výsledkové sezóny | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Brand Finance | Google | Samsung | WhatsApp | Instagram | Trhy | Čínské úřady | Šíření nového koronaviru | Americký miliardář | Evropské ekonomiky | Nejlepší ropné akcie | Šíření koronaviru | American Express | Ratingová agentura Fitch | Rating České republiky | Pohyby cen | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | DISH | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | NSBroker | FIAT | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Úsilí | SBUX | Obchody | Výdaje | Čínská vláda | PMI pro sektor | Fresenius Medical | Adidas | Americká společnost | Sazby beze změny | Universal Music Group | SEC | NFP | Rozhodování | Co je IPO? | Americké ekonomiky | Americké banky | Obchodovanie | Britský statistický úřad | Prodávající | Americká inflace | Inflace v lednu | Marek Mora | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Index CSI 300 | Gilead Sciences | Společnost Berkshire Hathaway | FinTech akcie | Akcie Novavax | Ekonomické recese | Index aktivity | Výhled růstu globální ekonomiky | Šéfka ECB | Průměrná mzda | Stabilita | Shortovat | Cyklické akcie | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Japonská automobilka | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Mzda | Guru | Akcie PepsiCo | Příležitost k nákupu | Ekonomika Evropské unie | WP | Rishi Sunak | Restrikce | Cílování inflace | Prudký pokles | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Air France-KLM | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Nifty 50 | Profitovat | Nejprudší pokles v historii | Technologičtí giganti | Tencent | Maloobchodní tržby v Číně | Karanténní opatření | Nákupy akcií | Stimuly | Oldřich Dědek | Letectví | Členové bankovní rady | Největší pády | Tržby společnosti | Zisk společnosti | Burzy cenných papírů | Inflace v EU | Anton Siluanov | Nákupy aktiv | Obnova ekonomiky | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Automobilka | Dopady pandemie | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Texas | Bilion dolarů | Přísná opatření | Vyplácet dividendy | Oeystein Olsen | Německý ministr financí | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | Unilever | Pravidla EU | Kalifornie | Kongres | Skupina Volkswagen | Škoda | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Domácnosti | Fundament | Výrobce letadel | Hotovost | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Citrix | Citrix Systems | Klaus Regling | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Počet Američanů žádajících o podporu | Biliony | Potenciál | Evropský parlament | Výroba automobilů | Allianz | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Farmaceutické firmy | Ceny elektřiny | Karanténa | Ekonomické ukazatele | Abbott Laboratories | Fiat Chrysler | Ekonomiky | Situace v průmyslu | Vzdělávací webináře | Slovensko | Války | Organizace | Realitní firmy | Nezaměstnanost v USA | Letecká společnost | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Práce | Podíl na trhu | Údaje | IATA | AOL | ETF portfolio | Eni | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | UnitedHealth Group | Ministři | Nárůst nezaměstnanosti | Nejvyšší soud | JPM.US | Výpadky | FANG | DAWN | WMT | Emitenti | Microsoft Corp | US Bancorp | Majitel | Hospodářské oživení | Růst cen v EU | Procter & Gamble | Statistiky | Colorado | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Trade | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | CBRT | Reddit | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Evropské indexy | Air France | Institut GfK | Zoom Video Communications | Amazon Jeff Bezos | Indikátory ekonomického sentimentu | Výrobce letadel Boeing | Joe Biden | Větší pokles | Spotřebitelský sentiment | 3M | Americký HDP | 737 MAX | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Maloobchodní tržby v Německu | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Čistá ztráta | Akcie padají | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | ISM pro sektor služeb | Rally na akciích | Soud | Koncern Volkswagen | PMI pro sektor služeb | Maloobchodní tržby v eurozóně | Čtvrtletní zisk | PEPSICO CZ s.r.o. | Dovoz | Vývoz | UNWTO | MSCI World | Wolt | Alternativní taxislužby | Soud EU | Australská ekonomika | Expanze | Bezpečnost | Členské státy | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Americké ceny výrobců | Členské země | Merck KGaA | Merck | RBI | Obchodní firmy | Ředitel ING | ING Tech | ING Tech Poland | Auta | Expedia | NetEase | Royal Caribbean | Xiaomi | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Vakcína | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Potenciální zisk | Moderna | Jukos | Státní podpora | Advance Auto Parts | Manažeři | Evropské sdružení výrobců automobilů | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Renault | Komunistická strana | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | Roční zhodnocení | Mondelez | JDE | Index akcií | Unie | ČR | Costco | Salesforce | Hertz | Výrobce aut | Francouzská automobilka | Automobilka Renault | Rozhodnutí FOMC | Soubor pravidel | Index aktivity zpracovatelského průmyslu | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Internetová firma | CVC Capital | Square | Počet nových žádostí o podporu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Mateusz Morawiecki | Rekordní pokles | Index Nasdaq Composite | Světové krize | Arizona | Plán investic | Nestlé | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Největší evropská ekonomika | Covid | Technologické firmy | Zahraniční kapitál | Vyspělé technologie | Společnost Rhodium | Guoxuan High-tech | Anhui Jianghuai Automobile Group | JAC Motors | Be & Cheery | Banka JP Morgan | Index průmyslové výroby | Výhled hospodaření | Index německých akcií | Státní pomoc | Onemocnění v USA | Nové žádosti o podporu | Fintech společnosti | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Den nezávislosti | Akcie Coca-Cola | Situace na trhu práce | Dopad pandemie | Novavax | Maloobchod v květnu | Nárůst počtu nově nakažených | Sony | Výhled vývoje ekonomiky | Výrazný propad | E.ON | Důvody propadu zisku | Bleakley Advisory Group | Peter Boockvar | Johnson & Johnson | Abbott Labs | Větší riziko | Zdroj příjmů | Pravidelné výplaty | KLM | DoorDash | Americká společnost Apple | Šance | Chrysler | Ram | Německý maloobchod | Růst tržeb | Ceny | OTC obchodování | Rizika Over-The-Counter trhů | Verizon Communications | Technologické společnosti | Společnost Twitter | Společnost Amazon | Softwarový gigant | Akcie těžařů | Zlatá horečka | Letecká osobní doprava | Plynárenské společnosti | Čínská společnost | Mezinárodní firmy | Důvěra | Obnovení růstu | Turistický ruch | Skupování aktiv | Růst vývozu | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Erdogan | Turecký prezident | Recep Tayyip Erdogan | Podhodnocené akcie | Deutsche Lufthansa | Pandemická situace | Pokles tržeb | Goodyear | Výrobce pneumatik | Air Liquide | Počet akcií | Zvýšení daní | Coca-Cola | Pepsi Cola | Výrobní sektor | Výrobní index | Průměrné mzdy | Vývoj průměrné mzdy | SPAC | Zhodnocení akcií | Rentabilita | Transparentnost | Inspirace | Zdanění | Fiat Chrysler (FCA) | Nvidia | Qualcomm | Čínské technologické firmy | Universal Music | Budoucí vývoj | NAHB | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Vývoj ceny akcie | Diverzifikovat | Micron | Primární veřejné nabídky akcií | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Biden | Softwarová společnost | Americká softwarová společnost | Míra nezaměstnanosti v Německu | Internetová společnost | Americká internetová společnost | Marathon | Pracovní místa | Vinci | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | McAfee | Poptávka po akciích | Antimonopolní úřad | NextEra | Centrální banky USA (Fed) | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | Ceny bytů | CPI v USA | iPhone | Výrobce letecké techniky | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Jack Dorsey | Koncern | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Chování ceny | Reebok | Intel | Výrobce čipů | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | ALV | Moneta | Pandemický program | SAP AG | Pravidelný příjem | CVX | CSCO | MMM | JNJ | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Oživení ekonomiky USA | Screening akcií | Jak funguje screening akcií | Hledání podhodnocených akcií | Electronic Arts | MCD | Apollo | Apollo Global Management | Akciové investování | QCOM | MRNA | Akcie spoločnosti | Životní prostředí | NextEra Energy | Tesco | Investice do vody | GME | GameStop | Společnost DoorDash | Lyft | Linde | Siemens | Bayer | BASF | Munich Re | Deutsche Post | Deutsche Boerse | Vonovia | Fresenius SE | Fresenius | Munich | Henkel | Beiersdorf | Continental | HeidelbergCement | Covestro | BIDU | Očkování | NBP | Mutace koronaviru | GS.US | MGM | Voda | Boeing 737 Max | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Růst ceny | DOT | Zvýšení ceny | Hodnota trhu s kryptoměnami | Brands | Akcie americké internetové společnosti | Shopify | Zoom Video | Carrefour | Couche-Tard | Acacia Communications | Držení pozice | Bidenův stimulační balík | MRK | WU | Situace na trhu | Vhodné akcie | Toshiba | Philips | Macrotrends | Macrotrends.net | Akcie Gamestop | Akcie spoločnosti Beyond Meat | BYND | BYND.US | PEP | PEP.US | Akcie Beyond Meat | Cena akcií spoločnosti Pepsi | Deliveroo | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Sociální média | Outstanding shares | Velké investiční fondy | Express | SWKS | Skyworks Solutions | Vypuknutí pandemie | Globální letecká osobní doprava | Zpráva o měnové politice | Finanční výsledky | Automobilka Tesla | Dialog | Dialog Semiconductor | UNH | Anheuser-Busch inBev | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | VIV | Kering | AIG | FinTech akcie 2021 | Evropský výrobce letecké techniky | SPWR | Manufacturing PMI | Institut pro fiskální studie (IFS) | IFS | Stimulační politika | Air | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Akcie ropy v roce 2021 | Banco Santander | Britská společnost | Pandemie covidu-19 | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Dlouhodobý investor | GameStop akcie | Prezident Erdogan | IPO Deliveroo | Suezský průplav | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | Hodnota trhu kryptoměn | Paychex | PAYX | Korporátní daně | Special Purpose Acquisition Company | Goldman Sachs (GS.US) | Debut na trhu Nasdaq | Graf indexu Nasdaq | AA | Pepco | Odhad letošního růstu ekonomiky | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Internetové společnosti | Verizon | Společnost Verizon | Comcast | Cena emisních povolenek | Cena emisních povolenek v EU | Cena povolenek | Dluhový strop | Kellogg | Konsensus trhu | Japonský konglomerát | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | London Stock Exchange Group | MSCI Inc | Deutsche Wohnen | Vonovia a Deutsche Wohnen | API | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | About You | Infrastrukturní plán | Fundamentální analýza akcie | Analýza akcie | Aktuální problémy | Ruský ministr | Pershing Square Tontine Holdings | PSTH | Pershing Square Tontine Holdings (PSTH) | Zajištění proti inflaci | Salvador | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Snižování nákupu aktiv | SAIC | Konkurence | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | Morrisons | McDonald's | Konference OSN o obchodu a rozvoji | Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) | Technická analýza akcie Coca-Cola | Akcie Coca-Cola (KO) | Graf akcie | Graf akcie Coca-Cola | Regulační úřad | Didi | Stress testy | Počet nezaměstnaných | Jen-tchien | Kontejnerový terminál | Společnost Didi | SAIC Motor | Americký výrobce | Nabídky akcií | Andy Jassy | Hliník | Kontejnerová loď | Kontejnerová loď Ever Given | TSMC | Didi Global | Plány obnovy | Capital Panda | Úřad pro hospodářskou soutěž | Čínský výrobce | Taiwan Semiconductor Manufacturing | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | NTAP | NetApp | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Starbucks Corporation | Intel Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | GlobalFoundries | Odvětví | Divize | Rotterdam | Načasování | Výrobce elektromobilů Tesla | Americké technologické společnosti | Softwarová společnost Microsoft | Nálada mezi německými spotřebiteli | Rekord | Suez | Delta mutace | Bilion | CAR | Německý automobilový koncern | Automobilový koncern | SSE Composite Index | HICP | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Objem nouzových rezerv | Členské státy Mezinárodního měnového fondu | Členské státy Mezinárodního měnového fondu (MMF) | Státy Mezinárodního měnového fondu | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | Rekordní minimum | Zajišťovny | CVC Capital Partners | CVC | Cena kryptoměny | Pioneer Natural Resources | Index Russell | Výrobce sportovního oblečení | Německý výrobce | Authentic Brands Group | Dovoz oceli | Home Depot | Rozbor | SpaceX | ASX | Dominion Energy | Agilent | Nedostatek čipů | Společnosti | Axel Springer | Vydavatelství Axel Springer | Německé vydavatelství | Opatření | Rivian | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Konfederace | Doing Business | Společnost AT&T | WarnerMedia | Mediální skupina | Skupina Vivendi | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Zvýšení základní úrokové sazby | Dohoda o globální dani | Automotive | Mathias Cormann | Mediální podnik | David Card | Joshua Angrist | Guido Imbens | Německé aerolinky | Aerolinky Lufthansa | ITA | Italia Trasporto Aereo | Italia Trasporto Aereo (ITA) | Veolia | Giphy | Americká automobilka Tesla | Volvo Cars | Akcie švédské automobilky | Meta | Metaverzum | Dceřiná firma | Meta Platforms | Společnost Yahoo | Hlavní index francouzských akcií | Index francouzských akcií | Společnost | TIM | Globální nedostatek čipů | Nové mutace | Omikron | Parag Agrawal | | Britský antimonopolní úřad | CMA | Nové vakcíny | Nejvýraznější propad | Kartel při obchodování s měnami | Kartel při obchodování | Postavení na trhu | Rozšíření | Výrobce čipů Intel | Tržní hodnota americké společnosti | Kryptoměnové transakce | Fundamentální analýzy | Miliardy USD | Bodyarmor | Odolné proti inflaci | Inflation-proof stocks
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Penzijní společnosti
Penzijní systém
PEP
Pepco
P/E poměr
PEPP
Pepperdyne
Pepper Stone
Pepperstone
P/E (Price/Earnings ratio)

Následující klíčová slova

PEPSICO CZ s.r.o.
Pepsi Cola
PEP.US
P/E Ratio
Percentage in Point
Percent Allocation Management Module
Performance
Performance Trust Capital Partners
Perform (market perform)
PERL
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Bidaskbit ebook
Potvrďte prosím... Zavřít