Neděle 23. leden 2022 16:28
reklama
fpmarkets
reklama
fpmarkets
reklama
fpmarkets
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Situace na trhu

img

Obchodní plán pro EUR/USD a GBP/USD na 20. ledna 2021

20.01.2022 Americký dolar v posledních dnech znatelně posílil svou pozici, což muselo skončit lokálním oživením. A zdá se, že přesně to se včera stalo. Nicméně je třeba poznamenat, že rozsah růstu eura s librou se ukázal jako extrémně nevýznamný. To naznačuje, že proces není zdaleka u konce.
img

Jack Dorsey rozšiřuje kapacitu těžby bitcoinů, Pákistán zakazuje kryptoměny

19.01.2022 Bitcoin, následovaný celým kryptoměnovým trhem, uzavřel předchozí obchodní den poklesem celkové kapitalizace odvětví o 2,5 %. Hranice 2 bil. USD je však stále zónou supportu. Zpravodajské pozadí bylo během poklesu digitálních aktiv nejasné. Přesto nemělo na trh výrazný dopad.
C:\fakepath\trader-18012022-25-zm.PNG

Komodity: Cena ropy Brent vystoupala kvůli útoku Húsíů na SAE nejvýše za sedm let

18.01.2022 Cena ropy Brent vystoupala nejvýše za sedm let. Pondělní útok jemenských šíitských povstalců Húsíů na hlavní město Spojených arabských emirátů (SAE) vyvolal obavy, že by mohly být přerušeny dodávky této suroviny.
img

Americký akciový trh ve fázi korekce

17.01.2022 Hlavní americké indexy v pátek posilovaly, ale trh pokračoval v korekci. V pátek Dow Jones Industrial Average ztratil 0,6 %, NASDAQ Composite přidal 0,6 % a S&P 500 vzrostl o 0,1 %.
img

Maloobchodní tržby meziměsíčně poklesly

13.01.2022 Maloobchodní tržby v listopadu pozitivně překvapily. Meziročně se kromě prodejů aut vyšplhaly až na 13,2 % a po zahrnutí aut na 9,9 %. Navíc byly říjnové hodnoty revidovány mírně směrem nahoru. Po očištění o sezónní vlivy byl meziměsíční pokles tržeb vyjma aut nakonec menší, než jsme předpokládali, když dosáhl 1 % v reálném vyjádření. Po zahrnutí aut došlo meziměsíčně zhruba ke stagnaci.
img

Míra nezaměstnanosti zůstává nízko, koruna vůči euru se i proto blíží k nejsilnější úrovni od roku 2011

10.01.2022 Míra nezaměstnanosti v ČR stoupla loni v prosinci na 3,5 procenta, což je horní hranice expertních odhadů. I tak jde o relativně příznivý výsledek, zejména z pohledu zaměstnanců. Zaměstnavatelům a jejich svazům či asociacím naopak spíše přidělává vrásky na čele, takže umocňují své volání po zjednodušení zaměstnávání zahraničních pracovníků. To je ovšem trnem v oku třeba odborům.
img

Zlato má dlouhodobě dobré vyhlídky

07.01.2022 Zlato po pozitivním začátku roku 2022 náhle sešlo z cesty. Odborníci však považují současný pokles za krátkodobý, přičemž v dlouhodobém horizontu očekávají růst žlutého kovu.
img

Zdá se, že trhy se řídí zbožným přáním. Dolar je v očekávání důležitých událostí, které by mohly pár EUR/USD vytlačit z jeho obvyklé dráhy

07.01.2022 Dynamika trhu z konce roku 2021 se v novém roce z větší části nezměnila. Podle mnoha analytiků Wall Street bude úspěšný i nadcházející rok. Počítají s tím, že pandemii covid-19 pomohou omezit vakcíny, další očkování a léky.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 6. ledna

06.01.2022 Pár EUR/USD dosáhl v okamžiku, kdy byla linie MACD v překoupené oblasti, úrovně 1,1305. To vytvořilo signál k prodeji eura, ale nevyvolalo pokles, což bylo vcelku překvapivé. Ani signál k prodeji na úrovni 1,1330 nepřinesl očekávaný výsledek. Trh se vrátil do rovnovážné pozice až díky poslednímu zápisu ze zasedání Fedu.
img

Zvyšující se ceny, kvůli obráceném toku plynu Jamalem

05.01.2022 Již patnáctým dnem proudí plynovodem Jamal ruský plyn v opačném směru, to znamená z Německa do Polska. Tok plynu je mnohem silnější než byl v předchozích dnech. V poledníku hodinách se začala výrazně zvyšovat cena plynu a vykazuje růst o více než 30%, i tak ale zůstává hluboko pod rekordy z konce roku 2021.
img

Plynovod Jamal dál pracuje v obráceném režimu, tok z Německa ale zesílil

04.01.2022 Plynovodem Jamal už patnáctým dnem proudí ruský plyn v obráceném směru, to znamená z Německa do Polska. Tok plynu je navíc mnohem silnější než v předchozích dnech, informovala dnes agentura Reuters. Cena plynu se kolem poledne začala výrazně zvyšovat a vykazovala růst o více než 30 procent, zůstává ale hluboko pod rekordy z konce loňského roku. Ruský prezident Vladimir Putin v prosinci řekl, že Německo nakupuje ruský plyn a prodává ho pak do Polska a na Ukrajinu. Tyto dvě země mají s Ruskem zhoršené vztahy a zdráhají se od něj plyn nakupovat přímo.
C:\fakepath\krypto-31122021.jpeg

Bitcoin směřuje k nejhoršímu prosinci od roku 2013, za měsíc odepsal 16 pct.

01.01.2022 Nejznámější kryptoměna bitcoin směřuje k nejhoršímu prosinci od roku 2013. Za tento měsíc odepsala zhruba 16 procent. Růst o 45 procent za tento rok je nejhorším výkonem od roku 2015, kdy si bitcoin polepšil o 36 procent.
img

Akcie na pražské burze během závěrečného týdne nepatrně posílily

30.12.2021 Akcie na pražské burze během závěrečného zkráceného týdne nepatrně posílily. Index PX stoupl o 0,1 procenta na 1426 bodů a je nejvýše za více než 13 let. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Větší pokles postihl pouze cenné papíry společnosti ČEZ. V předchozím týdnu akcie klesly o 1,4 procenta.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Plyn dál výrazně zlevňuje, cena pro evropský trh klesla pod 100 eur za MWh

24.12.2021 Ceny zemního plynu pro evropský trh pokračují v poklesu, dnes po poledni se cena snížila až o 24 procent a dostala se pod 100 eur (2500 Kč) za megawatthodinu (MWh). I tak je ale výrazně vyšší než před rokem. Místopředseda ruské vlády a ministr energetiky Alexandr Novak řekl, že k prudkému růstu cen suroviny v letošním roce přispívají chybná rozhodnutí evropských politiků a neschopnost dohodnout se na dlouhodobých smlouvách. Na to už před časem upozornil například americký list The Wall Street Journal (WSJ).
img

Bitcoin se připravuje na vytvoření lokálního dna a obnovení pohybu nahoru

15.12.2021 Po impulzním poklesu bitcoin zahájil fázi konsolidace a více než týden se obchoduje v rozmezí 45 000 až 50 000 USD. Na grafech zároveň nejsou jasné signály o dalším pohybu cen, nicméně analýza trhů futures a derivátů naznačuje brzký exit z aktuálního rozmezí. Situace zůstává nejistá, protože trh je ve stavu strachu a další pokles cen by mohl vyvolat lokální výprodej.
img

Ranní komentář: Trh práce v USA zůstává napjatý. Británie se chystá zpřísnit covidová pravidla

09.12.2021 Středeční seance žádné větší změny na finanční trhy nepřinesla. Z makra zaujal hlavně amrický JOLTS report, který potvrdil, že je situace na trhu práce velmi napjatá, což může dál zvyšovat tlaky na růst mezd. V Británii se pak Boris Johnson chystá zpřísňovat covidová pravidla, což dál vytváří mírný tlak na britskou libru.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Polská centrální banka zvýšila kvůli inflaci hlavní úrok na 1,75 procenta

09.12.2021 Polská centrální banka včera podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,75 procenta. Od října je to už třetí zvýšení sazeb. Největší ekonomika ve střední Evropě v kategorii rozvíjejících se trhů se potýká s nejvyšší inflací za více než 20 let, analytici proto podle agentury Reuters očekávají, že centrální banka bude ve zpřísňování měnové politiky pokračovat.
img

Situace na trhu práce je nadále napjatá

08.12.2021 I v listopadu pokračoval trend snižování tuzemské míry nezaměstnanosti, když podíl osob bez práce dosáhl hodnoty 3,3 %, tedy o desetinu procentního bodu méně než v říjnu, přičemž z toho jde zhruba třetina na vrub sezónním vlivům. Počet evidovaných uchazečů se meziměsíčně snížil o něco málo přes šest tisíc, když dosáhl 245 549. Avšak stejně jako v říjnu došlo meziměsíčně ke snížení také u počtu volných pracovních míst.
img

Americký trh: Připraven na nový růst

07.12.2021 Celoroční vývoj covidu ve světě: Čtvrtá vlna je na svých maximech, v USA se začátkem pracovního týdne opět roste počet případů – +89 případů; celkem je ve světě +463 případů, na druhém a třetím místě v nových infekcích jsou Británie a Německo +51 a +39 nových případů.
img

Růst maloobchodních tržeb v říjnu potěšil

06.12.2021 Maloobchodní tržby v ČR bez zahrnutí prodeje aut v říjnu meziměsíčně po sezónním očištění rostly o 1,4 %, zatímco my jsme čekali spíše stagnaci. V meziročním vyjádření došlo ke zrychlení růstu na 5,6 %, což bylo necelý procentního bod nad naším odhadem i průměrným očekáváním trhu. Po očištění o kalendářní vlivy činil růst maloobchodu 7,2 % y/y.
img

Maloobchodní tržby rostly napříč odvětvími kromě aut

06.12.2021 Maloobchodní tržby vyjma prodejů aut v říjnu pozitivně překvapily. Meziročně se kromě prodejů aut vyšplhaly až na 5,6 % a po zahrnutí aut výsledek není vůbec tak negativní, jak se čekalo, když se dostavil nepatrný růst o 0,3 %, oproti očekávánému poklesu okolo 1 %.
img

Podpoří NFP americký Fed v utahování❓

02.12.2021 V pátek ve 14:30 bude zveřejněn oficiální report z amerického pracovního trhu. Přestože tato data jsou vždy podrobně sledována, tak tentokrát by jejich výsledky mohly mít ještě vyšší váhu než obvykle. Z posledních vyjádření představitelů Fedu je patrné, že by se americká centrální banka mohla rozhodnout utahovat měnovou politiku rychleji, než zveřejnila na svém minulém zasedání. Vývoj na trhu práce je zásadním faktorem, na který se Fed soustředí a může o dalším vývoji měnové politiky rozhodnout.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Meziroční růst ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl vyšší, než odhadovala ČNB

30.11.2021 Meziroční růst české ekonomky byl ve třetím čtvrtletí o jeden procentní bod vyšší, než očekávala Česká národní banka v aktuální prognóze. Za rozdílem je ve srovnání s odhady banky rychlejší růst spotřeby domácností i vlády a přírůstek stavu zásob. Informoval o tom dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční růst české ekonomiky ve třetím čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu činil 3,1 procenta. Prognóza centrální banky pro třetí čtvrtletí počítala s růstem o 2,1 procenta.
img

Forex: Obáváme se sestupné revize tuzemského HDP za Q3 21

30.11.2021 Zejména kvůli slabému průmyslu se obáváme slabšího výsledku tuzemského HDP za Q3 21 ve srovnání s tím, co přinesl předběžný odhad. Další zlepšení na německém trhu práce potvrdí listopadová data. Jak ukázala včerejší data, nemalou část kupní síly německých spotřebitelů odebírá stále zrychlující inflace. A že spotřebitelské ceny rostou stále rychleji i v eurozóně jako celku, dnes potvrdí listopadová čísla za měnovou zónu jako celek.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Spotřebitelská důvěra v eurozóně i v EU v listopadu klesla

23.11.2021 Spotřebitelská důvěra v eurozóně i v celé Evropské unii v listopadu klesla. Vyplývá to z předběžné zprávy, kterou včera zveřejnila Evropská komise. Spotřebitele nyní podle analytiků znepokojuje vzestup počtu případů nákazy koronavirem a rostoucí inflace. Index důvěry v zemích používajících jednotnou evropskou měnu se meziměsíčně snížil o dva body na minus 6,8 bodu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali mírnější pokles, a to na minus 5,5 bodu.
img

Týden před americkým Dnem díkůvzdání může vést k tradiční poptávce po akciích a oslabení amerického dolaru

22.11.2021 Minulý týden skončil na světových trzích novým pokusem akciových indexů o růst v důsledku korporátních zpráv, posilování amerického dolaru a klesajících cen ropy.
img

OPEC tlaku USA nepodlehne

16.11.2021 Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty daly jasně najevo, že OPEC bude i nadále obezřetně zvyšovat těžbu ropy a nepodlehne tlaku USA na rychlejší zvýšení produkce.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka zvýšila základní úrok na 2,1 procenta

16.11.2021 Maďarská centrální banka dnes v souladu s očekáváním zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,3 procentního bodu na 2,1 procenta. Zrychlila tak tempo zpřísňování měnové politiky v reakci na růst inflace a po překvapivě výrazném zvýšení úroků v České republice a Polsku, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Pro sazby beze změny hlasovali minulý týden opět členové rady ČNB Michl a Dědek

12.11.2021 Pro ponechání úrokových sazeb beze změny hlasovali na zasedání bankovní rady ve čtvrtek 4, listopadu opět její členové Aleš Michl a Oldřich Dědek. Zbylých pět členů rady hlasovalo pro zvýšení základní úrokové sazby o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta. Vyplývá to ze záznamu z jednání, který dnes ČNB zveřejnila. Pro sazby beze změny hlasovali Michl a Dědek již na zasedání v září. Tehdy rada zvýšila základní sazbu o 0,75 procentního bodu.
img

Forex: Evropský průmysl se i v září potýkal s chybějícími vstupy do výroby

12.11.2021 Stejně jako včera toho ani dnes makroekonomický kalendář moc nenabídne. Průmyslová produkce v eurozóně podle našeho odhadu v září meziměsíčně klesla o 0,2 %. To by však nemělo být překvapením, když jsme už byli svědky slabých výsledků průmyslu v jednotlivých členských zemích, především v Německu a Francii.
img

Forex: Růst českého HDP bude letos z celé Evropy druhý nejnižší

11.11.2021 Evropská komise zveřejnila novou prognózu ekonomického vývoje. Podle té by oživení evropské ekonomiky mělo pokračovat, a to i navzdory přetrvávajícím překážkám v dodavatelských řetězcích. Zdrojem růstu by totiž v druhé polovině letošního roku měla být především domácí poptávka v čele se spotřebou domácností. Ta po rozvolnění protiepidemických opatření v průběhu jara a léta výrazně ožila a přispěla k tomu, že ekonomika EU jako celek již ve třetím čtvrtletí dosáhla své předkrizové úrovně.
img

Polské Allegro kupuje české e-shopy Mall Group a kurýrní firmu WeDo

05.11.2021 Polská společnost Allegro se dohodla na převzetí stoprocentního podílu v české skupině e-shopů Mall Group a v kurýrní firmě WeDo. Celková hodnota transakce je až 975 milionů eur (přibližně 24,7 miliardy Kč), uvedla v tiskové zprávě společnost Rockaway Capital. Spolu s investičními skupinami PPF a EC Investments je dosavadním spoluvlastníkem Mall Group. Mall koupily v roce 2016 spolu se srovnávačem Heureka.cz za více než 200 milionů eur, tedy asi 5,4 miliardy Kč.
img

Objem maloobchodních tržeb v září klesl

05.11.2021 Maloobchodní tržby v ČR bez zahrnutí prodeje aut v září meziměsíčně klesly o 0,3 %, zatímco my jsme počítali naopak s růstem v podobném rozsahu. V meziročním vyjádření i tak došlo ke zpomalení na 3,6 %, což bylo 0,7 procentního bodu pod mediánovým odhadem analytiků. Kalendářní vlivy měly tentokrát minimální efekt, takže očištěný údaj ukazuje dle ČSÚ 3,4 %.
img

Ranní okénko - Report z amerického trhu práce

05.11.2021 Den dnes odstartoval německý statistický úřad zveřejněním údajů o výkonu průmyslové výroby za září, která meziročně poklesla o 1 %. Další v pořadí jsou tuzemské maloobchodní tržby, které budou se zpožděním zveřejněny i pro eurozónu jako celek. Z globálního ekonomického pohledu je dnes stěžejní měsíční statistika z amerického trhu práce. Tamní úrokové swapy, především ty s kratší splatností, v posledních dnech rostly na pozadí očekávání možná až dvojího zvýšení úrokových sazeb už během příštího roku, což je v rozporu s komunikací Fedu, který hlásí delší stabilitu sazeb. Fed akci odkládá z velké části právě kvůli tomu, aby neohrozil zlepšování situace na trhu práce.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Reuters: Očekávání dalšího růstu úroků ve střední Evropě zůstává vysoké

31.10.2021 Očekávání dalšího růstu úrokových sazeb ve střední Evropě zůstává vysoké. Poslední statistické údaje o růstu inflace v Polsku a zpomalení ekonomického růstu v České republice jen málo ovlivnily trhy, které v tomto regionu očekávají výrazné zpřísňování úrokových sazeb ještě do konce letošního roku. Uvedla to agentura Reuters.
img

ČEZ: Trh očekává, že cena elektřiny do budoucna klesne, záleží na trhu s plynem

21.10.2021 Trh očekává, že cena elektřiny do budoucna klesne. Velkoobchodní cena s dodávkou příští rok je větší než ta s dodávkou v letech 2023 a 2024. Cenu v následujících měsících bude výrazně ovlivňovat situace na trhu s plynem. Na dnešním setkání s novináři to uvedl místopředseda představenstva polostátní společnosti ČEZ Pavel Cyrani. Velkoobchodní ceny elektřiny a plynu v poslední době vystoupaly do rekordní výše.
img

Ranní okénko - Pozice Fedu je čím dál jasnější

21.10.2021 Ze zemí eurozóny se dnes dočkáme říjnové edice průzkumu spotřebitelské důvěry. Trh od ní na pozadí opětovně se zhoršující epidemické situace a ochlazování průmyslu očekává pokles ze zářijových -4,0 na -5,0 bodů. I tato hodnota by ovšem byla vyšší, než čeho jsme byli svědky před pandemií (-6,4) či kolik činí pětiletý průměr (-7,8).
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace meziročně opět výrazně zrychlila

11.10.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku potřetí za sebou výrazně zrychlil. V září inflace stoupla na 4,9 procenta, což je o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Dále se tak drží na nejvyšší úrovni od roku 2008. Na růstu se podílelo zdražování pohonných hmot a bydlení i zvýšení cen potravin. Například skoro o 64 procent zdražil ledový salát a zhruba o 60 procent rajčata. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Zářijová inflace překonala odhady České národní banky (ČNB). Podle analytiků překročí inflace do konce roku pětiprocentní hranici a přiměje ČNB k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb.
img

MMF očekává pokles inflace příští rok na úroveň před pandemií. Německý průmysl nečekaně klesl o 4 %

08.10.2021 Polská centrální banka (NBP) nečekaně sáhla ke zvýšení základní úrokové sazby o čtyřicet bazických bodů na 0,5 %. Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki krok banky vítá, když prohlásil, že je mandátem NBP bojovat s vysokou inflací.
img

Ranní okénko - Fed bude sledovat, zda americký trh práce již „dostatečně“ pokročil

08.10.2021 Měsíční data z české ekonomiky za srpen dnes doplní maloobchod. Po včerejším průmyslu a zahraničním obchodu, které vykázaly slabší než očekávaný výkon, se očekává povzbudivý výsledek. Na rozdíl od výrobní strany ekonomiky maloobchodu tolik nestojí v cestě nedostatek výrobního materiálu. Čekáme dohánění ztrát především v sektoru ubytování a stravování, který se v polovině léta ještě nacházel pod předpandemickou úrovní. Vysokofrekvenční data o karetních transakcích indikují pokračující trend větší obliby nákupů přes internet. Na druhé straně budou statistiku zhoršovat prodeje automobilů, jak ukazuje srpnový úpadek registrací osobních vozidel. Těch je vlivem problémů v dodavatelských řetězcích nedostatek a nižší počet registrací proto nelze s jistotou odůvodnit poklesem poptávky.
img

Potvrdí NFP report utahování v USA ❓

07.10.2021 Globální trhy si procházejí turbulentním obdobím. Vysoké ceny ropy a plynu tlačí na cenu akcií, které se bojí dopadů růstu cen energií. Nestálou situací by dále mohly zamíchat výsledky NFP reportu z amerického trhu práce. Aktuální data by mohla mít velký dopad na rozhodnutí Fedu o dalším směřování měnové politiky, a to hlavně na budoucnost dalšího nákupu aktiv.
img

Ekonomický kalendář: Pauza v energetické krizi podporuje trhy v růstu

07.10.2021 Trhy vnímají uklidnění situace na trhu energetických komodit a pozitivní posun v řešení dluhového stropu v USA a rostou. Po Asii se dobrá nálada dostala také do Evropy. Pokles rizikové averze je vidět také na forexu. Švýcarský frank a japonský jen patří dnes patří mezi nejméně výkonné měny.
img

Inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %. ČNB razantně zvýšila úrokovou sazbu o 75 bodů na 1,5 %

01.10.2021 Inflace v eurozóně se v září podle předběžných dat i nadále zvyšovala, když se vyšplhala na úroveň 3,4 %. Jedná se o nevyšší hodnotu za posledních deset let. Na růstu se nejvíce podílela energie, následovaná potravinami, alkoholem a tabákem.
img

Ranní glosa: Strach z inflace sráží akcie i korunu

29.09.2021 Strach z globálních inflačních tlaků hraje v posledních dnech na trzích jednoznačně prim. Trhy začínají být přesvědčené, že výpadky v subdodávkách a narušení výrobních řetězců budou trvalejšími fenomény a znemožní centrálním bankám efektivně stimulovat ekonomiku.
img

Rozbřesk: Strach z inflace sráží akcie i korunu

29.09.2021 Strach z globálních inflačních tlaků hraje v posledních dnech na trzích jednoznačně prim. Trhy začínají být přesvědčené, že výpadky v subdodávkách a narušení výrobních řetězců budou trvalejšími fenomény a znemožní centrálním bankám efektivně stimulovat ekonomiku. Proto se na trzích rozjelo nové kolo výprodeje bezpečných dluhopisů (nabízejících fixní výnos).
img

Fed ukončí nákup aktiv do pololetí 2022. Plánuje zvyšovat sazby dříve, než se očekávalo

24.09.2021 Ze zasedání měnového výboru Fedu vyplynulo, že americká centrální banka hodlá začít se zvyšováním úrokových sazeb již v příštím roce, což je dříve, než se původně předpokládalo. Pokud se bude americká ekonomika vyvíjet podle predikcí Fedu, tak k taperingu (zpomalování tempa nákupů aktiv) by mělo dojít již v tomto roce. Úplné ukončení nákupů aktiv je pak naplánováno do pololetí příštího roku.
img

Kolaps konglomerátu Evergrande

24.09.2021 Kolaps konglomerátu Evergrande otřásl čínskými trhy a významně přispěl k velkým tržním výkyvům posledních dní. Klíčovou otázkou je, zda se jedná o symptom blížící se imploze čínského finančního systému a prudkého ochlazení tamější ekonomiky, nebo zda jde primárně o důsledek nezvládnuté agresivní obchodní strategie společnosti Evergrande. My se přikláním k druhé variantě, i když připouštíme souvislost potíží Evergrande s řadou negativních trendů v Číně.
img

Powellova tisková konference: Hlavní body

22.09.2021 Tisková konference guvernéra Fedu Jerome Powella se chýlí ke konci. Zde je to nejdůležitější, co zaznělo:
img

Program podpory bydlení pro mladé hodlá ministerstvo rozšířit. Pomůže to, ale i spásu nejde

20.09.2021 Program půjček na bydlení mladým, který Státní fond rozvoje bydlení, spustil v srpnu 2018, skončil loni fiaskem. Proto letos stát svůj program výhodnějších půjček na bydlení upravuje a rozšiřuje.
img

Ranní okénko - Přichází týden předstihových indikátorů

20.09.2021 Týden začíná poněkud ospale a prvním zajímavým makroekonomickým údajem bude až středeční informace o evropské spotřebitelské důvěře. Ta by měla v září podle odhadů klesnout ze srpnových -5,3 na -5,9 bodu. To je sice nemilá vyhlídka, ovšem i nadále by se tak jednalo o lepší výsledek, než jaký jsme sledovali těsně před vypuknutím pandemie (-6,4 v únoru 2020), a zároveň je to více, než činí pětiletý průměr (-7,8).
img

Čínská ekonomika začíná překvapivě zpomalovat. Inflace v EU je nejvyšší za posledních 10 let

17.09.2021 Z Číny jsme se tento týden dočkali dalších negativních fundamentů, když maloobchodní tržby zaznamenaly v srpnu meziroční růst jen o 2,5 %. Přitom se očekávalo, že tržby vzrostou o 7 %. Průmyslová výroba pak vykázala nárůst o 5,3 %, což bylo pomalejší tempo než v červenci, kdy zpevnila o 6,4 % meziročně.
C:\fakepath\energy-trading-17092021.jpg

Kdo vydělává na drahé elektřině?

17.09.2021 Médii začaly rezonovat rekordní ceny elektřiny i plynu, které v Evropě nemají obdoby. Dopad na peněženky domácností a podniků sice bude cítit až v následujících měsících, finanční trhy ale kolísají již teď.
img

Inflace v ČR dosáhla hodnot 4,1 %. Ekonomika v EU se po recesi vrátila k růstu o 2,1 % v Q2

10.09.2021 Podle konečných údajů Eurostatu ekonomika v Evropské unii ve druhém kvartálu zaznamenala mezičtvrtletní růst o 2,1 %. Došlo tak k obnovení růstu po dvojité recesi, která byla způsobená pandemií. V zemích platících eurem v porovnání s prvním čtvrtletím ekonomika zpevnila dokonce o 2,1 %.
img

Rozbřesk: Průmyslu přibývají zakázky, avšak nadále chybí komponenty. Koruna dál pod úrovní 25,40 EUR/CZK

07.09.2021 Nová sada dat z české ekonomiky vyznívá zatím poměrně smíšeně. V pondělí zveřejněné statistiky z průmyslu překvapily dalším růstem výroby tohoto odvětví i vysokým objemem zakázek. Srpnové statistiky z trhu práce zase odkryly opětovný pokles nezaměstnanosti a vedle toho další zvýšení počtu volných pracovních míst. Naproti tomu ve stavebnictví se situace k lepšímu zatím příliš neobrací. Ale popořadě.
img

Ranní glosa: Průmyslu přibývají zakázky, avšak i nadále chybí komponenty

07.09.2021 Nová sada dat z české ekonomiky vyznívá zatím poměrně smíšeně. V pondělí zveřejněné statistiky z průmyslu překvapily dalším růstem výroby tohoto odvětví i vysokým objemem zakázek. Srpnové statistiky z trhu práce zase odkryly opětovný pokles nezaměstnanosti a vedle toho další zvýšení počtu volných pracovních míst.
img

Česko má historicky rekordní počet neobsazených pracovních míst, dokonce ještě vyšší než před pandemií. Je to bolehlav pro zaměstnavatele, dobrá zpráva pro vládní politiky

06.09.2021 Trh práce v Česku se přehřívá nad očekávání intenzivně. Srpnová míra nezaměstnanosti činí 3,6 procenta, jak vyplývá z dnešních údajů ministerstva práce a sociálních věcí. Čekal se přitom údaj 3,7 procenta. V Česku je však navíc největší počet volných pracovních míst, a to více než 363 tisíc. Tento údaj znatelně překonává předpandemické maximum, dosažené v únoru 2020, kdy počet neobsazených pracovních míst činil necelých 352 tisíc.
img

Ranní komentář: Americký trh práce nepotěšil, trhy ale zůstávají v klidu

06.09.2021 Závěr minulého týdne přinesl značné zklamání v podobě výsledků z amerického trhu práce. Americká ekonomika totiž v srpnu vytvořila jen 235 tis. pracovních míst, zatímco konsenzus čekal 720 tis. Slabší výsledky byly s největší pravděpodobností způsobeny neochotou zaměstnavatelů ve službách nabírat nové zaměstnance kvůli nejistotě spojené s šířením delta varianty covidu.
img

Inflace v Polsku je poprvé po 20 letech nad 5 %. ČR má nezaměstnanost 2,8 %, nejnižší v EU

03.09.2021 Turecká ekonomika zaznamenala ve druhém kvartále mezičtvrtletní růst o 0,9 %. V meziročním srovnání však se HDP zvýšilo o úctyhodných 21,7 %. Tamní ekonomika byla jedná z mála světových ekonomik, která dokázala růst i v minulém roce, kdy docházelo k lockdownům.
img

Průměrnou mzdu vytlačily vzhůru nestandardní faktory

03.09.2021 Průměrná mzda v Česku vzrostla v letošním prvním kvartále o 11,3 % meziročně, což po očištění o inflaci znamená reálnou dynamiku na úrovni 8,2 %. Ve srovnání s předcházejícím čtvrtletím to po zohlednění sezónních vlivů odpovídá nárůstu o 1,2 %. Výsledek se nachází nad tržním odhadem a mírně pod odhadem naším a ČNB. Z hlediska centrálních bankéřů tak aktuální výsledek není impulzem k přehodnocení jejich stávajícího pohledu na směřování monetární politiky. Růst o meziročních 8,3 % reálně působí na první pohled impozantně. Ovšem je třeba brát v potaz, že statistika zohledňuje nestandardní faktory spojené s pandemií. Zaprvé, srovnávací základna spadá do období prvního lockodownu, a je tak značně nízko. Mnoho zaměstnanců tehdy pobíralo namísto mzdy ošetřovné. Za druhé, výsledek vylepšují výplaty bonusů zdravotníkům, které, i když již méně, zkreslí i výsledek za 3Q21. Oficiální statistiky o tento efekt neočišťuje.
img

Ranní okénko - Dozvíme se, co stálo za vývojem ekonomiky ve druhém čtvrtletí

31.08.2021 ČSÚ dnes ráno zveřejní zpřesněný odhad HDP za druhé čtvrtletí, který odhalí strukturu růstu ekonomiky a případně i revizi předběžného výsledku. V eurozóně vyjde srpnová inflace a v USA spotřebitelská důvěra. Koruna osciluje okolo EUR/CZK 25,56.
img

Ranní okénko - Očekávání ohledně akce Fedu upřesní statistika z trhu práce

30.08.2021 Tento týden se zaměříme na domácí data. Pro druhé čtvrtletí bude zveřejněna průměrná hrubá měsíční mzda, která podle nás meziročně vzrostla dvouciferným tempem. Dorazí také srpnový PMI index pro průmyslový sektor a údaje o státním rozpočtu ke konci srpna. Zpřesněný odhad HDP za druhé čtvrtletí odhalí, co stálo za překvapivě slabém mezičtvrtletním růstu ekonomiky. Z globální ekonomiky s dopadem na finanční trhy bude klíčová zpráva z amerického trhu práce. Neméně důležitá bude ale také srpnová inflace v eurozóně.
img

Fed chce snížit nákup aktiv co nejdříve. Ceny přepravy kontejnerů z Číny vzrostly o 220 %, spotřebitelé se bojí inflace

27.08.2021 Na velmi sledovaném sympoziu v Jackson Hole se členové FEDu Bullard a Kaplan shodli, že k oznámení o snížení stimulů (nakupování aktiv) ze strany americké centrální banky by mělo dojít v nejbližší době. S největší pravděpodobností bychom se ho tedy měli dočkat již na zářijovém zasedání banky.
img

Ranní okénko - Jackson Hole, inflace a trh práce

27.08.2021 Hlavní událostí dne bude vystoupení šéfa Fedu Powella na symposiu v Jackson Hole, které se bude konat online po 16 hodině. Před tím ale ještě stihnou dorazit americké osobní výdaje a příjmy za červenec. Těsně před tím, než se Powell ujme slova, vyjde cenový index PCE, který Fed sleduje pro zhodnocení vývoje domácích inflačních tlaků. Budou následovat po včerejším zveřejnění týdenních dat z trhu práce o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Vedle amerického kalendáře je ten evropský i tuzemský prázdný. Z pohledu globální ekonomiky stojí za zmínku pouze dnes ráno zveřejněné zisky čínských průmyslových podniků. V červenci vzrostly meziročně o 16,4 % a zaostaly tak za očekáváním 20 %. Signalizuje to nižší, než očekávaný objem výroby anebo hromadící se stav zásob hotových výrobků.
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
img

Ranní okénko - Výnosy státních dluhopisů nižší, koruna slabší

20.08.2021 Na finančních trzích panuje dále letní nálada, likvidita je nižší a ani ze strany makroekonomických dat se v tomto týdnu nedostavilo mnoho impulzů. Dnešek nebude výjimkou. Po ranním zveřejnění cen německých výrobců, které potvrdilo pokračující inflační trend, je domácí i globální evropský kalendář prázdný. S chybějícím podnětem by tak koruna mohla být i dnes vlečena spíše pesimistickou náladou na trzích, které jsme byli svědky včera. Kromě koruny se včera nedařilo ani měnám regionu – zlotému a forintu – a ztráty si připsaly také některé akciové indexy. Náladu by v regionu mohly dnes vylepšit polské maloobchodní tržby.
img

Rozbřesk: Slabá podnikatelská nálada bere dolaru vítr z plachet

16.08.2021 Klid před bouří, tak by se dal nazvat právě startující týden. Na ekonomické i jiné události je zdánlivě chudý. Na druhou stranu budou mít investoři dost času srovnat si myšlenky v hlavě před startem bouřlivého po-prázdninového rozjezdu obchodování. Jde v zásadě o dvě otázky - za prvé, jak velkým rizikem je pro globální ekonomiku na podzim a v zimě (optikou severní polokoule) delta varianta COVID 19 a za druhé, jak si přeberou centrální bankéři na podzim překvapivě vysoké inflační tlaky.
img

Ceny nejen ojetin v USA zpomalují. Žádosti o podporu opětovně klesají k významné hranici

13.08.2021 Inflace v Česku zrychluje. Stejně jako je tomu u dalších evropských zemí, i v Česku začala inflace výrazně zvyšovat. Červencové číslo překvapilo trhy i centrální banku. Meziročně inflace vyskočila na 3,4 % a jádrová dokonce na 3,8 %. Jedná se o nejvyšší hodnoty za posledních čtrnáct a půl roku.
img

Long signál na akcie Adidas (ADS)

11.08.2021 Adidas je jednou z předních světových společností v odvětví sportovních potřeb s komplexním sortimentem, který zahrnuje sportovní obuv, oděvy a doplňky. Společnost se zaměřuje na širokou škálu produktů a nabízí špičkovým sportovcům nejlepší možné vybavení. Dále Adidas vyrábí prodává volnočasové oblečení, které sleduje nejnovější módní trendy.
C:\fakepath\eurusd-10082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.8.2021

10.08.2021 Americké akciové indexy Dow Jones a S&P včera klesly ze svých rekordních maxim. Mohly za to hlavně ztráty energetických firem, protože růst počtu nově nakažených covidem-19 vyvolává obavy o další vývoj poptávky po ropě. Technologický index však vzrostl.
img

Česko má historicky rekordní počet neobsazených pracovních míst, dokonce ještě vyšší než před pandemií. Je to bolehlav pro zaměstnavatele, dobrá zpráva pro vládní politiky

09.08.2021 Trh práce v Česku se opět přehřívá. Červencová míra nezaměstnanosti činí 3,7 procenta, jak vyplývá z dnešních údajů ministerstva práce a sociálních věcí. V Česku je však navíc největší počet volných pracovních míst, a to více než 358 tisíc. Tento údaj překonává předpandemické maximum, dosažené v únoru 2020, kdy počet neobsazených pracovních míst činil necelých 352 tisíc.
img

ČNB zvýšila sazbu na 0,75 %, tento rok očekává inflaci 3 %. Nezaměstnanost v USA klesla na 5,4 %

06.08.2021 Česká národní banka se opět rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrtprocentního bodu na 0,75 %. K zvýšení sazby banka přikročila v tomto roce již podruhé především kvůli rostoucí inflaci, která souvisí s oživením ekonomiky. Banka také oznámila, že hodlá pokračovat ve zvyšování repo sazby v letošním i v průběhu příštího roku. Pro hike zvedli ruku čtyři členové bankovní rady. Jeden člen dokonce hlasovat pro zvýšení sazby o půl procentního bodu. Další dva bankéři byli pro zachování repo sazby na současné úrovni.
img

Ranní okénko - Americký růst zaměstnanosti přinesl zklamání

05.08.2021 Dnešní den zahájíme informací o vývoji tuzemských maloobchodních tržeb za měsíc červen. Pokračují normalizace ekonomického života podle nás i v červnu přinese citelný nárůst prodejů, který ovšem v meziročním srovnání již nebude těžit z tak nízké srovnávací základny, jako tomu bylo o měsíc dříve. Po květnových 16,5 % tak tentokrát čekáme dynamiku na úrovni 7,5 %, přičemž trh je v tomto odhadu s námi zhruba zajedno (7,3 %).
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: ČNB bude se zvyšováním úrokových sazeb pokračovat

02.08.2021 ČNB ve čtvrtek opět zvýší základní úrokovou sazbu ze současných 0,50 % na 0,75 %. Červencový PMI z tuzemského zpracovatelského průmyslu pravděpodobně stagnoval poblíž vysokých hodnot z předchozího měsíce. Průmyslová produkce podle nás v červnu mírně korigovala předchozí pokles, v důsledku nižšího než očekávaného růstu HDP jsou však rizika vychýlena ve směru nižší dynamiky. Červnové maloobchodní tržby by měly být i nadále pod vlivem rychlého rozvolnění restrikcí a pokračovat v meziměsíčním růstu. Z globálního úhlu pohledu budou sledovány především červencové statistiky z amerického trhu práce, které by měly ukázat na pokračující svižný růst zaměstnanosti.
img

ČNB bude i nadále pokračovat ve zvyšování sazeb. Čína zavádí regulace i na vzdělávání.

30.07.2021 Čínské úřady o víkendu oznámily, že vzdělávací společnosti budou muset být pouze neziskové. Po nedávném zpřísňování regulací u čínských technologických firem to přirozeně vyvolalo obavu u investorů, kteří se houfně začali zbavovat akcií ze “země draka“. Tamní akciový index CSI 300 v tomto týdnu klesl až na osmiměsíční dno. Řada firem odepsala i přes 50 % své hodnoty. Investorům tak bylo rázným způsobem připomenuto, že při investicích v Číně musejí kromě standardních rizik počítat i s nevyzpytatelností komunistické strany a regulacemi. To může vést k tomu, že zahraniční investoři budou u těchto aktiv požadovat výraznější diskont, nebo sníží expozici.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Počet nezaměstnaných v Německu v červenci klesl víc, než se čekalo

29.07.2021 Počet nezaměstnaných v Německu v červenci dál klesal. Snížil se o 91.000, což je větší pokles, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti se tak snížila na 5,7 z červnových 5,9 procenta, ukázaly sezonně očištěné údaje, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
C:\fakepath\dolar-28072021.jpg

Americká centrální banka nechala úroky beze změny, zvažuje omezení podpory

28.07.2021 Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání ponechala svou mimořádně uvolněnou měnovou politiku beze změn. V prohlášení zveřejněném na závěr dvoudenního zasedání měnového výboru však uvedla, že americká ekonomika se dál zotavuje z dopadů pandemie a že Fed pokračuje směrem ke splnění svého cíle zaměstnanosti a inflace. To je podle analytiků mírný krok směrem k omezování nákupů aktiv.
img

IPO Robinhood: Americký broker nabídne až 55 mil. akcií za cenu 38-42 USD.

26.07.2021 Americká brokerská společnost Robinhood se chystá vstoupit na burzu. Dle dostupných informací by k první veřejné nabídce akcií (IPO) mělo dojít ještě během tohoto měsíce. Robinhood akcie se budou obchodovat pod symbolem HOOD na burze Nasdaq. Cena bude stanovena v rozmezí 38 až 42 USD.
C:\fakepath\akcie-propad.jpg

Které komodity shortovat?

23.07.2021 Průmyslové i zemědělské komodity si letos až na výjimky prošly silnou rally. Ropa, kukuřice i často citované dřevo vyrostly o desítky procent. Jak se říká, nejlepším lékem na vysoké ceny jsou vysoké ceny, které zvyšují nabídku a snižují poptávku. Přestřelené ceny komodit tak většinou nevydrží nahoře dlouho a klesnou na svůj dlouhodobý trend. Z toho důvodu by dávalo smysl prodat nakrátko např. uhlí nebo železnou rudu, které se nyní obchodují výrazně nad svým historickým průměrem.
img

Short signál na akcie Volkswagen (VOW3)

21.07.2021 Po automobilových akciích byla v letošním roce na německém obchodním trhu obzvláště vysoká poptávka. Akcie jako Daimler, BMW a Volkswagen neustále posilovaly. Akciový trh však není jednosměrná cesta a zdá se, že silná dynamika v tomto sektoru již několik týdnů mizí. Poslední pokus o dosažení nového maxima nad 205 EUR selhal a od té doby cena neustále klesá.
img

Bitcoin padá pod úroveň 30 tisíc dolarů. Zmírňují obavy z inflace, investoři ale špatně nesou i odklon Elona Muska od kryptoměn či čínské zásahy proti nim

20.07.2021 Výprodej bitcoinu dnes zrychluje a jednotka nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se poprvé za zhruba měsíc prodává za méně než 30 tisíc dolarů. Cenově se propadají také další kryptoměny a kryptoaktiva, včetně druhé nejrozšířenější kryptoměny, etheru.
img

Short signál na akcie Apple (AAPL)

14.07.2021 Společnost Apple na konci dubna vykázala silná čísla za své druhé fiskální čtvrtletí. Technologický gigant v tomto čtvrtletí prodal téměř 48 milionů iPhonů. Analytici doufají v nové prodejní rekordy díky modelům iPhone 12 s podporou 5G. Nicméně i akcie Apple trpěly obecnou slabostí v technologickém sektoru a trend se dlouhodobě pohyboval do strany. Po této těžké fázi však následoval dynamický vzestup.
img

Index Exportu – český vývoz svírán protichůdnými faktory

14.07.2021 „Český export balancuje na hraně mezi příznivou situací v poptávce a pokračujícími komplikacemi na nabídkové straně. Otázkou je, který z faktorů bude v příštích pěti měsících převažovat,“ uvádí Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisenbank.
img

Rozbřesk: Česká inflace dočasně zvolní, ke konci roku se však vrátí na hranu tolerančního pásma

13.07.2021 Dnešní červnová inflace je jedním z posledních zajímavých domácích čísel nejbližších týdnů. Pravděpodobně oproti květnu lehce zvolnila a poklesla z 2,9 % na 2,7 % a během léta může díky vyprchávání meziročního růstu cen pohonných hmot ještě klesat. Zůstane však spolehlivě nad 2% cílem centrální banky a ke konci roku se může zase vyšplhat na hranu tolerančního pásma do blízkosti 3 %. A to zejména kvůli růstu regulovaných cen, dražším energiím a potravinám. Souběžně sice může odeznívat ze zahraničí dovážená vysoká výrobní inflace. Na druhou stranu napjatá situace na trhu práce zatím nic takového nedovolí jádrové inflaci.
C:\fakepath\EU-stock-markets.jpg

Top energetické akcie v Evropě

12.07.2021 Na tarifech pro spotřebitele to sice ještě nebylo zcela znát, ale ceny elektřiny v Evropě zamířily za posledních několik měsíců výrazně výše. K dražšímu zemnímu plynu a uhlí se přidává raketový růst ceny emisní povolenky a zavírání jaderných elektráren v Německu.
img

Biotechnologické akcie 2021: 3 nejlepší akcie výrobců vakcín proti Covid-19

12.07.2021 Biotech akcie jsou mezi investory nesmírně populární. Velké potenciální výnosy lákají mnoho investorů. Biotechnologické akcie se dostaly do popředí zájmu investorů zejména v souvislosti s pandemií koronaviru, která trvá již déle než rok a půl.
img

Oživení ekonomiky se po rozvolnění podepsalo na poklesu nezaměstnanosti

09.07.2021 Situace na trhu práce se během června dále zlepšila. Podíl nezaměstnaných klesl z květnových 3,9 % na 3,7 %. Jedná se o nejnižší hodnotu za posledního tři čtvrtě roku. Během června klesl počet nezaměstnaných o 12,5 tisíce. Oproti loňskému červnu je nezaměstnaných pouze o necelé čtyři tisíce více.
img

Nezaměstnanost ČR - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments

09.07.2021 Míra nezaměstnanosti v české ekonomice v červnu klesla z úrovně 3,9 % na 3,7 %, a dostala se tak na stejnou úroveň, na které se nacházela ve stejném měsíci loňského roku.
img

Ranní okénko - Dorazí sada dat z tuzemské ekonomiky

07.07.2021 Zkrácený pracovní týden přinese hned čtyři údaje z tuzemska, kdy dorazí květnová měsíční data z reálné ekonomiky a také zpráva z trhu práce. Na informace o tom, jak silně ekonomika reaguje na postpandemické otevírání, si ale budeme muset ještě počkat, protože k rozvolňování restrikcí došlo zhruba v půlce května, a tak tento týden zveřejněná čísla nebudou plně reflektovat efekt otevření. Kalendář eurozóny je relativně prázdný. Patrně nejzajímavější údaj dorazil dnes ráno z Německa, kde byla zveřejněna průmyslová výroba. Za zmínku stojí ještě letní aktualizace makroekonomické prognózy Evropské komise, která vyjde dnes dopoledne. Dále vyjdou zápisy z měnového jednání Fedu (dnes) a ECB (zítra).
img

Růst cen stavebních materiálů se již projevuje v cenách bytů

06.07.2021  Rostoucí ceny a nedostatek stavebních materiálů se již začínají projevovat ve zvýšených cenách bytů. Na trhu chybějí hlavně dřevo, plasty, kovy a izolační materiály. Jednou z příčin je narušení standardního dodavatelsko-odběratelského řetězce kvůli opatřením proti šíření koronaviru, když hranice států byly dlouho uzavřené. Vyplývá to z odpovědí zástupců developerských společností, které ČTK oslovila. Podle stavebních firem ceny oceli a izolačních materiálů vzrostly meziročně až o 100 procent, u některých výrobků ze dřeva ještě více.
img

Zkrachovala jednání kartelu OPEC a jeho spojenců v čele s Ruskem. Benzín v ČR může ještě během léta zdražit až o čtyři koruny za litr, na 37 korun

05.07.2021 Cena ropy Brent dnes odpoledne středoevropského času poprvé od října 2018 překročila hranici 77 dolarů za barel a vcelku rychle může pokořit dokonce i metu 90 dolarů za barel. Tak drahý byl barel Brentu naposledy v roce 2014. Pokud by ropa skutečně zdražila trvaleji až tak výrazně, cena benzínu v ČR se přiblíží úrovni 37 korun za litr. Litr nafty by pak vyšel až na 35 korun. To znamená, že jak řidiči benzínových vozů, tak řidiči dieselů by platili o zhruba čtyři koruny na litr více než teď. Benzín Natural 95 teď stojí průměrně bez jednoho haléře 33 korun za litr, takže je už teď nejdražší za takřka dva roky, nafta stojí bez devíti haléřů 31 korun za litr.
img

Long signál na iShares Nasdaq US Biotechnology ETF (2B70)

23.06.2021 iShares Nasdaq US-Biotechnology UCITS ETF sleduje investiční výsledky indexu sestávajícího z akcií společností působících v biotechnologickém a farmaceutickém sektoru, které jsou uvedeny na NASDAQ. S ETF s ISIN: IE00BYXG2H39 lze diverzifikovaným způsobem investovat do amerického biotechnologického a farmaceutického sektoru. Poté, co fond vykazoval od února do května slabost, se býkům podařilo v červnu přerušit klesající trend.
img

Long signál na akcie Apple (AAPL)

16.06.2021 Společnost Apple na konci dubna vykázala silná čísla za své druhé fiskální čtvrtletí. Technologický gigant v tomto čtvrtletí prodal téměř 48 milionů iPhonů. Analytici doufají v nové prodejní rekordy díky modelům iPhone 12 s podporou 5G. Nicméně i akcie Apple trpí obecnou slabostí v technologickém sektoru a trend se dlouhodobě pohybuje do strany.
img

Ranní okénko - Americký maloobchod slábne, průmysl posiluje

16.06.2021 Dnešní den zahájíme informací o cenách tuzemských průmyslových výrobců za měsíc květen. Předpokládáme, že cenové tlaky po dubnových 4,6 % meziročně nepoleví, a zopakují stejný výsledek, což by v meziměsíčním srovnání odpovídalo zdražení o 0,4 % a trh je v tomto názoru s námi zajedno. Největší vliv na růst cen pravděpodobně nadále budou mít přetížené dodavatelské řetězce a svou roli sehraje i nízká srovnávací základna z loňska.
img

Ranní okénko - Česká i americká inflace překvapila, avšak opačným směrem

11.06.2021 Ekonomický kalendář závěrem týdne nabídne jen údaj z USA. Dorazí index spotřebitelského sentimentu od University of Michigan. Aktéři na finančním trhu tak budou mít prostor vstřebat včerejší údaje, kdy česká inflace překvapila nižším a americká naopak vyšším růstem. ECB na včerejším zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, zveřejnila novou makroekonomickou prognózu a Lagarde na tiskové konferenci zmínila, že „odstoupení od nákupu aktiv v rámci PEPP je předčasné“. Koruna v návaznosti na mírnější tempo tuzemské inflace přechodně oslabila o 6 haléřů, během dne však posilovala až na hodnotu EUR/CZK 25,34. Polský zlotý kopíroval korunu, nicméně ztráty ze začátku pak jen zkorigoval a dále neposílil. Forintu se přechodné oslabení vyhnulo a během dne by víceméně stabilní. Kurz eurodolaru se během zasedání ECB a zveřejnění americké inflace rozkolísal, k nikterak výraznému pohybu ale nedošlo.
img

Long signál na akcie PayPal (PYPL)

09.06.2021 PayPal provozuje online platební systém, který nabízí svým zákazníkům bezpečnou možnost převodu peněz prostřednictvím účtu PayPal, přímého debetu nebo kreditní karty. Klienti společnosti mohou využívat svůj účet k platbám v mnoha online obchodech nebo k jednoduchému převodu peněz. Poté, co se cena akcií v únoru zvýšila na historické maximum, následovala prudká korekce, během které cena klesla až pod EMA-50.
img

Češi mají majetek v nemovitostech, 6 % jako investici

09.06.2021 Podle aktuálního průzkumu společnosti EMA data odhaduje třetina Čechů hodnotu svého majetku na 1 až 5 milionů korun. Dvě třetiny populace přitom kromě úspor vlastní také nemovitost, každý dvacátý ji používá jako investici. Nejvýhodnější jsou podle analýzy společnosti Lusq takové investice v regionech, konkrétně v Ústeckém kraji.
img

Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie?

09.06.2021 V posledních týdnech o sobě meme akcie dávají opět vědět. Velký nárůst zažívá zejména AMC akcie. Někteří analytici se shodují, že zvýšen zájem o meme akcie byl zapříčiněn poklesem kryptoměn.
img

Nezaměstnanost po půl roce zpět pod 4 %

07.06.2021 Podíl nezaměstnaných se dle údajů MPSV během května snížil na 3,9 % z dubnových 4,1 %. Poprvé od listopadu loňského roku se tak nezaměstnanost dostala pod 4 %.
img

Co přinese omezování nákupů aktiv aneb nakupujte fámy, prodávejte jistotu

07.06.2021 Jedním z klíčových témat letošního roku bude omezování nákupů aktiv americkou a evropskou centrální bankou (tapering). Z analýzy reakcí trhů na předchozí omezování nákupu aktiv vyplývá, že trhy nejvíce reagují na předběžná oznámení. V tuto dobu výnosy na delších splatnostech rostou, výnosová křivka se stává strmější, v segmentu 30-50 let naopak plošší. Krátký konec výnosové křivky je pak ukotven očekáváními, že úrokové sazby zůstanou v nejbližším období beze změny. Jakmile jsou však sděleny konkrétní kroky týkající se taperingu, růst výnosů se zastavuje, volatilita na trhu klesá, přičemž v době, kdy jsou nákupy skutečně omezovány, se již trh věnuje něčemu zcela jinému. ECB s náznaky ohledně omezování pandemického programu zřejmě nepřijde dříve, než bude znát výsledky své strategické revize nástrojů měnové politiky. Jako termín pro předběžná oznámení by tak přicházelo v úvahu září. Konkrétní kroky ECB podle našeho názoru neoznámí dříve než v říjnu či v prosinci, ale rozhodně ne dříve než Fed. Ten by s předběžným oznámením mohl přijít v srpnu, a to v době konání sympozia v Jackson Hole. Na trzích tak opět začne platit staré dobré pravidlo: nakupujte fámy, prodávejte jistotu.
C:\fakepath\marse-mt5-logo-200x200-5561.png

Testování MarSe Expert Advisor

07.06.2021 Název MarSe byl odvozen od názvů dvou obchodních strategií - Martingale a Surfing. Surfing strategie byla vytvořena Victorem Borishpoletsem pro denní obchodování na Forexu a akciovém trhu. Systém je založen na RSI.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Price Action | Brexit | Obchodní strategie | Čína | Video | Peníze | Bank of Canada | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Order Flow | Pullback | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní deník | Obchodní plán | Bezpečný přístav | Programování | Měnová politika | Forexový trh | Austrálie | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | New York | Take-Profit | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | XAU/USD | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Obchodování na burze | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bund | CEO | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | Close | Konsolidace | DAX | Denní obchodování | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | EMA | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FRA | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Flat | Forward | Futures | Gap | High | IFO index | IPO | ISIN | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Initial Public Offering | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MMF | MT4 | Margin | Market Makeři | Momentum | Měna | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Obchodní příkaz | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Open | Open interest | Order | Oscilátor | Peněžní zásoba | Pip | Platební bilance | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Pákový efekt | Příkaz | Příkaz Stop | RRR | RSI | Rally | Realizace zisku | Repo sazba | Retracement | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Slippage | Standard & Poor's 500 | Stochastic | Stop-Loss | Support | Swing | Take Profit | Ticker | Trader | Trading | Trend | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Tržní kapitalizace | Tvůrce trhu | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Riziková aktiva | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Cena ropy | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Swapová křivka | Fundamenty | Fond | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Vývoj ceny | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Cenový graf | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Break-Even | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Arbitráže | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | RBNZ | ČSOB | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | Investment Banking | CAC 40 | Online trading | Deutsche Bank | Světová obchodní organizace | Makrokalendář | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Money-Management | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Index PPI | Český statistický úřad | Obchodní seance | Portugalsko | Forexové intervence | LYNX | Swingové obchodování | BTC | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Time-Frame | Zásoby ropy | Dukascopy | Wall Street Journal | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | USDCAD | GBPJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Přenos | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Apple | Akcie ČEZu | Akcie Deutsche Bank | Akcie PayPal | Akcie Volkswagen | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýza trhu | Analýzy | Banka | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Brokerská společnost | Capital Markets | CashFlow | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny drahých kovů | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Dukascopy Europe | Ekonomický cyklus | Ekonomický kalendář | Ekonomický výhled | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Evropská měna | Evropské burzy | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | InstaForex | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční doporučení | Investiční účet | Investing | Investování do akcií | Investování na burze | Investovat do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | Komodita | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz bitcoinu | Kurzy | Volná pracovní místa | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Meziroční inflace | Míra inflace | Největší ekonomika světa | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nové trhy | Obchodní platformy | Obchodní software | Obchodování opcí | Obchodování s opcemi | PayPal | Polská měna | Portfolia | Praní špinavých peněz | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | Rubl | Ruská měna | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní rozpočet | Strategie řízení | Swingy | Tapering | TopForex | Trh | Úrokové swapy | Volatility | Volkswagen | Vydělat peníze | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj mezd | Webináře | WTI | XM | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | ING | Benzín | Komise pro cenné papíry | Andrej Babiš | Buy | Cílová cena | Daniel Beneš | Diskont | EBITDA | Ekonomika EU | Elon Musk | Ex-dividend | Indie | Intermediate | IRS | Ministerstvo financí | Obchodní den | Range | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | CMC Markets | West Texas Intermediate (WTI) | WSJ | Kmenové akcie | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Výsledek hospodaření | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Boháč | Bohatý | Commission | Komise | Kontrakt | Martingale | Stop Loss (SL) | S/R zóny | Rozhovor | Velcí hráči | Burze | Expert Advisor | Investment | Capital Economics | Dow Jonesův index | TD Securities | DPA | Jackson Hole | RBC Capital Markets | Scotiabank | Microsoft | Bankovní sektor | CME Group | Caterpillar | ANZ | Sentix | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | ASKoBID | RBC Capital | BBC | Destatis | Sentix index | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Dovoz ropy | MarketWatch | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | BMW | Automobilový průmysl | Averze k riziku | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Velcí investoři | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Výnosová křivka | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Zkušení investoři | Globální akciové trhy | Henry Hub | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Znalost | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Sázet | Evropské trhy | Index amerického dolaru | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | Vývoj ceny ropy WTI | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Měnový stratég | Standard & Poor's | České firmy | Strategy Research | Economic | Inflační tlaky | Forexoví tradeři | IBEX | Realitní trh | Velké banky | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Algoritmus | Globální ekonomiky | Miliardy dolarů | Index technologického trhu Nasdaq | Obchodní partner | Ekonomická rizika | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Fibo | Dnešní obchodování | Propad | Kryptoměny | Ropné společnosti | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Akcie na pražské burze | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení eura | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Analytik Komerční banky | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | CySEC | Zajištění | Guvernér banky | Baidu | Ethereum | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Nakupovat akcie | Rychlé zisky | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Analytik J&T Banky | Odhady trhu | Predikce | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | FCA | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikové investice | Americká vláda | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Nástroje technické analýzy | Indikátory důvěry | Poměr RRR | Orderflow | Podnikatelská aktivita | Údaje o inflaci | Přeprodaný trh | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Obchodování na měnových trzích | Bilance Fedu | Tisková konference ČNB | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Švédsko | Odhad HDP | Očekávání | HDP v eurozóně | Forexový broker | Spinning Top | ex | Mizuho | Generali Investments | Kurz americké měny | J.P. Morgan | Skupina PPF | Vstup na burzu | Zahraniční forex | Chicago Mercantile Exchange | CoinDesk | BHS | Aleš Michl | Breakout Trader | Kurzový vývoj | Americký akciový trh | Jerome Powell | Coinmarketcap | Backwardation | Power Exchange Central Europe (PXE) | Binance | Robinhood | Těžba kryptoměn | RoboMarkets | Krypto aktiva | Asijské trhy | Kurz eurodolaru | Kryptoměnové burzy | Wood & Company | Cena bitcoinu | Energetické akcie | Výprodeje na akciových trzích | Krypto | Slabší koruna | Kartel OPEC | OPEC+ | Přijetí eura | Podniky | FINRA | Long signál | Apple (AAPL) | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Americký S&P 500 | Pokles ceny | Domácí měna | Šéf Fedu | Short signál | Zasedání OPEC | Korunový trh | Měny v regionu | Dluhopisové výnosy | Spotřebitelská inflace | Akcie v Evropě | Poskytování investičních služeb | Reakce trhu | Silnější dolar | Cena plynu | Signál na akcie | Cyprus Securities and Exchange Commission | Výnosy z amerických dluhopisů | IG | Růst úrokových sazeb | Nejznámější kryptoměna | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | Růst zisků | Politika Fedu | Náklady na úvěry | Evropská komise | Pohyby na trzích | Index spotřebitelské důvěry | Šéf ECB | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Společnost Apple | Rezervy bank | Zpřísňování měnové politiky | Oslabení amerického dolaru | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Nemovitostní trh | Obchodovat s akciemi | Obchodní přístup | ASIC | Skalpování | Způsob obchodování | Obchodní rozhodnutí | Ceny zemního plynu | Obchodovat na finančních trzích | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Vývoj na dluhopisovém trhu | Rekordní růst | Státní fond | Norská centrální banka | Začínající obchodníci | Zájem investorů | Inflace v ČR | Akciové zisky | IPO Instacart | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Americké HDP | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Posilování kurzu koruny | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Nezaměstnanost v ČR | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Růst cen ropy | CNY | Bitcoin a další kryptoměny | Ceny pohonných hmot | Vyšší mzdy | Společná měna | Boris Johnson | NVDA | Americké společnosti | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Dolarové sazby | Obchodní nápady | Akcie a ETF | Svět investování | Obchodní pásmo | Biotechnologické akcie | Gazprom | Blackstone | Vývoj na trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Miroslav Frayer | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | Pohonné hmoty | ISM index | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Obchodní pokyny | US500 | Deficit rozpočtu | PPF | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Vlastní akcie | Novozélandská centrální banka | Overbalance | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | UCITS | Úvěrová aktivita | iShares | Britská obchodní komora | Kurzarbeit | Vstup do SHORT pozice | Internet of Things | Investujte do akcií | Akcie roku | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Očekávané Earnings | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obratový pattern | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Alipay | Rozpočtová politika | US30 | Automobilky | Čistý zisk | Obchodní model | Rozpočet | Deficit | Milan Vaníček | Analytik J&T | Investiční skupina | HDP v USA | Ceny benzínu | Patterny | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | PXE | Nová prognóza ČNB | LNG | Objem | Data z USA | Rijád | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Smíšené obchodování | Český trh práce | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | Statistické údaje | Včerejší obchodování | Obchodní nástroje | Obrat trendu | UCITS ETF | Růst spotřebitelských cen | Zdražování pohonných hmot | Šéf Fedu Jerome Powell | ČSÚ | List The Wall Street Journal | Americký dolar dnes | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | Výsledky CPI | Hlavní události | Technické analýzy | BAT | Americký průmysl | Olívia Lacenová | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Rostoucí trendová čára | Svíčková formace | Jakub Hodan | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Zůstatek | Studie | Dolar k japonskému jenu | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Negativní nálada | Největší pokles | Ukrajina | Vyšetřování | Fortune | Placebo | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Úrok | Největší obchod | LVMH | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Proof of Stake | All Time High | Důvěra v ekonomiku | Guvernér polské centrální banky | Vyhlídky | Průzkumy | Legislativa | Administrativa prezidenta | INTC | Walt Disney | 5G | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Ceny americké ropy WTI | EUR Index | Oblast supportu | Inflační cíle | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Otto Daněk | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Struktura HDP | Globální trh | LIBRAMARKETS | Statistika | Predikce vývoje | E-shopy | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Gabriel Štefaňák | Propouštění | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí náklady | Visa | General Motors | Tvorba pracovních míst | Tvorba pracovních míst v USA | Ceny potravin | Přijatelné riziko | Rozvoj | Německá obchodní bilance | Sentix index nálady investorů | Index nálady investorů | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Vlastní nemovitost | Stavebnictví | European Central Bank | Klíčový support | Zdražování | Ceny zboží | Rostoucí mzdy | Nízká inflace | Německý ZEW index | Problémy | NAFTA | Členové rady ČNB | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Ekonomická recese | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ranní komentář | Evropský průmysl | Úspěšné IPO | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | GBP/EUR | Půjčka | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Farmaceutická společnost | Amgen | Nord Stream | Nord Stream 2 | Zahájení obchodování | Ústavní soud | Škoda Auto | Míra | RWE | Investiční skupina PPF | Jaderné elektrárny | PMI z Německa | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Předseda | Investujte | Naše prognóza | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | Regulátoři | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | xStation5 | AAPL | Disney | Tým RoboMarkets | Rozpočtové politiky | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Pojistka proti inflaci | Růst mezd v USA | Bydlení | Ministerstvo financí České republiky | Uber | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Yandex | Stratég | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | Kraft Heinz | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Výnosy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Americký index | Nálada na globálních trzích | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | Singapur | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Doba obchodování | Investiční aktivita | Hospodaření | Růst poptávky | Klesající trend | Pracovní trh | Vyšší ceny ropy | Američané | Exact Sciences | Návratnost | NFLX | Evropská inflace | CRIF | Czech Credit Bureau | Dobrá data | Washington | Daimler | Micron Technology | Ministr energetiky | Čeští exportéři | Čínský HDP | Míra nezaměstnanosti v ČR | Sezónnost | RBA | Asociace exportérů | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Negativní zprávy | Předběžné výsledky | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | Česká průmyslová výroba | Poradenství | Mzdová dynamika | Nový rekord | Wall Street Journal (WSJ) | Iniciativa | Podnik | Česká inflace | Proinflační | Maloobchodní tržby v listopadu | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Bloky | Růst cen potravin | Analytička | Technické ukazatele | Ukazatele | SAP | iRobot | IRBT | Kryptoměny bitcoin | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Zájem o nová auta | Nová auta | Dobré zprávy | Spotřebitel | Dobrá čísla | Ceny energií | Prognózy ČNB | Krach | Očekávaný vývoj | Komunikace | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Astrazeneca | Čínské indexy | Prezident | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Google | Trhy | Čínské úřady | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Šíření koronaviru | American Express | Financial Conduct Authority | Reakce investorů | Virus | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | DISH | Jednatel | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Dobrý obchodní plán | Starbucks | Vstupy | Výstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Vstupní signály | Volné peníze | Pochybnosti | Zlepšení | SBUX | Obchody | Výdaje | Zpracovatelský sektor | Americký ISM | Italský PMI | Španělský PMI | PMI pro sektor | Prodeje aut | Maloobchodní tržby v ČR | Korporátní výsledky | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Výsledek NFP | NFP | Rozhodování | Dnes ČNB | IPO Robinhood | Americké ekonomiky | Americké banky | Zasedání RBNZ | West Texas Intermediate | Medvědi | Prodávající | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Biogen | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | COVID-19 | Zemědělské komodity | Kukuřice | Ovebalance | Pokračování poklesu | Empire State Index | Akcie společnosti Apple | Ekonomické aktivity | Aktivita v sektoru služeb | Směřování trhů | Index CSI 300 | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Střední podniky | Index aktivity | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Tržní úrokové sazby | Čínské banky | Průměrná mzda | Americký Fed | Shortovat | Cestovní ruch | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Nová data | Snížení těžby | Martin Gürtler | Průměrná hrubá měsíční mzda | Mzda | Vzestup inflace | Mediánová mzda | Guru | Vládní opatření | Výkyvy | Výsledky HDP | Francouzská průmyslová produkce | WP | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Restrikce | Těžební kapacity | Americké výnosy | Vývoj na trhu | Prudký pokles | IBEX 35 | Program nákupu aktiv | Nákupy státních dluhopisů | Profitovat | Buy the dip | Další vývoj | Íránská ropa | Restriktivní opatření | Stimuly | Oldřich Dědek | Silný propad | Evropské země | Brusel | Členové bankovní rady | Domácí data | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zrychlení inflace | Klíčový ukazatel | Cenový vývoj | Stimul | Dnešní čísla | Důležitý support | Inflace v EU | Nákupy aktiv | Obnova ekonomiky | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Spotřebitelé | Pád ceny | Výhled poptávky | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Směr trendů | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Zásobníky | Texas | Akcie Paypal (PYPL) | PYPL | Hlavní americké indexy | Přísná opatření | Další pokles | Oeystein Olsen | Algoritmy | Situace v Číně | Unilever | MPSV | MF | Ošetřovné | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Velikost lotu | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems | Enormní zájem | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Propad indexu | Bezprecedentní propad | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Koronavirové krize | Uzdravování | Signál | Americká banka | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Banka JPMorgan | Potenciál | Bankovní asociace | Spotřebitelská důvěra v USA | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Tempo růstu CPI | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Reálné mzdy | Klid před bouří | E-commerce | MALL | MALL Pay | Ekonomiky | Nigérie | Angola | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Slovensko | Luno | Vijay Ayyar | Luno Vijay Ayyar | Války | Poradce | Organizace | Akcie Apple (AAPL) | Poskytování hypoték | LTV | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Americké žádostí o podporu | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Údaje | Dlužník | DPH | Česká nezaměstnanost | Kanadský PMI | Výroba v Německu | Patenty | Prezident Vladimir Putin | Míra nezaměstnanosti v březnu | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Tempo růstu CPI v USA | Opětovný pokles | Ekonomické oživení | Jednání OPEC | Alexandr Novak | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Cena benzínu | Pákistán | Celková inflace | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | WMT | Massachusetts | Více peněz | Inflace v březnu | Short signál na akcie | Long signál na akcie | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Oživení eurozóny | Otevírání ekonomiky | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Správy peněz | Malé podniky | USD za barel | CMC | Rizikové averze | Trade | S&P500 | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | Reddit | Debata | PMI ve službách | Posílení | Nové zakázky | Joe Biden | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Průzkum ČSÚ | Askobid.fm | Cestování | Čtvrtletní výsledky | 3M | Experimentální lék | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Maloobchodní tržby v Německu | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Akcie padají | Průměrná míra nezaměstnanosti | Americká obchodní bilance | Růst výnosů | Rally na akciích | Soud | PMI pro sektor služeb | ADP report z pracovního trhu | PEPSICO | HashRate | Dovoz | Vývoz | Dlouhodobý trend | Očekávání do budoucnosti | Justice | Australská ekonomika | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Výsledky NFP | Akcie a dluhopisy | Spotřebitelské ceny v USA | NKE | Merck | RBI | Účet platební bilance | Auta | Expedia | Royal Caribbean | Oblasti rezistence | Vývoj ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Vakcína | Sektor služeb | Dění na trhu | Velké peníze | Spekulovat | Moderna | Společnost Moderna | Spolková vláda | Advance Auto Parts | Koronavirová pandemie | Kupci | Biotechnologická společnost | PMI v eurozóně | Komunistická strana | Umělé inteligence | Šéf firmy | Proti trendu | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | JDE | Nezkušení investoři | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Costco | Koronavirové pandemie | Dlouhodobý výhled | Měsíční mzda | Rozhodnutí FOMC | Chování trhu | Slabá poptávka | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Nová prognóza | Gambling | Antivirus | Zvyšování mezd | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Statistiky z pracovního trhu | České e-shopy | Statistiky z trhu práce | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Mateusz Morawiecki | Pokračování růstu | Americké úrokové sazby | Americká nezaměstnanost | Květnová inflace | Obchodování pomocí Price Action | Obchodovat Price Action | Novartis | Členové Fedu | Inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Agrofert | Projev šéfa Fedu | Výplata | Rostoucí trend | Skalpeři | Covid | Technologické firmy | ZIL | Restrukturalizace | Zásoby zemního plynu v USA | Příjmy a výdaje | Umístění Stop-Lossu | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Online hry | Signál k prodeji | Situace na trhu práce | Exporty | Dopad pandemie | Australian Securities and Investments Commission | Ant | Prostor pro další růst | Červnová inflace | Fundamentální pozadí | E.ON | Johnson & Johnson | Zbohatnutí | Větší riziko | Ocenění | Šance | SAE | Americký maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Praha | Kolaps | Verizon Communications | Německé ceny výrobců | Trigema | Ceny nových bytů | Znovuotevření ekonomiky | Celkový výsledek | Forward guidance | Index spotřebitelské důvěry GfK | Zisky čínských průmyslových podniků | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Akcie u LYNX | Důvěra | Obnovení růstu | Turistický ruch | Data z tuzemské ekonomiky | IPO Ant Group | Ant Group | Philip Lane | Tuzemský maloobchod | Růst vývozu | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Slábnoucí dolar | Damoklův meč | Vstupy do pozic | Cenové hladiny | Vývoj léků | Koupěschopnost | Zprávy z USA | Indikátory sentimentu | Analytik XTB | Pandemická situace | Hnojiva | Upozornění na rizika | Pokles tržeb | Trh s futures | Kryptoměnový trh | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Symposium v Jackson Hole | Zvýšení daní | Coca-Cola | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Přístup na burzu | SPAC | Statistika z amerického trhu práce | Typ obchodování | Bert | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Inspirace | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Prognóza Fedu | Nvidia | Qualcomm | Objem exportu | Akcie Volkswagen (VOW3) | VOW3 | Volkswagen (VOW3) | Budoucí vývoj | Projev šéfa Fedu Powella | Program Antivirus | Cena elektřiny | Elektromobily | Politici | Vývoj ceny akcie | Epidemiologické situace | Micron | Biden | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Marathon | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Snižování nezaměstnanosti | Celková míra nezaměstnanosti | Obchodování dnes | Průmyslová výroba v ČR | Epidemická situace | Energetický sektor | Lockdown | Měnový fond | AEX | Allegro | Společnost Allegro | Ceny bytů | CPI v USA | Akcie Johnson & Johnson | Americké měny | iPhone 12 | iPhone | Klinické testy | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Jack Dorsey | Významné riziko | Akciové portfolio | Epidemiologická situace | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Chování ceny | Polské maloobchodní tržby | Protiepidemická opatření | Nařízení | Epidemické situace | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | ALV | Moneta | Bed Bath & Beyond | BBBY | Pandemický program | SAP AG | CVX | PFE | CSCO | MMM | ABT | JNJ | Očekávané výnosy | SolarEdge | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Tempo inflace | MCD | Pfizer a BioNTech | Průmysl v eurozóně | Růst ekonomiky EU | QCOM | MRNA | Polská vláda | Odhad amerického HDP | Spotřebitelská poptávka | Růst průměrné mzdy | Proražení | Ekonomické uzavírky | Úřad pro kontrolu finančních trhů | GME | GameStop | Největší IPO | Vakcinace | TABAK | BIDU | Očkování | NBP | EC Investments | Randal Quarles | Aktivita investorů | Mutace koronaviru | MGM | Očkování proti covidu-19 | Ceny americké ropy | Měnový pár EUR/PLN | Inflace v Polsku | Rozšiřování úrokového diferenciálu | Výhled na rok | Poptávka po plynu | Počasí | Home office | Růst ceny | Dobrý výsledek | Komentář Radomíra Jáče | DOT | Vývoj akcie | Zvýšení ceny | Silné oživení | Růst průmyslu | Počet pracovních míst | Brands | Český maloobchod | Tržby z prodeje | Prodeje potravin | Shopify | Dlouhodobé obchodování | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Acacia Communications | Independent Advisor Alliance | MRK | CARA | Měsíční data | WU | Německé ceny | MFČR | Role stop-lossu | Příkaz stop-loss | Longové obchody | Využití stop-lossu | Stop-Loss příkazy | Neuzavřená ztráta | AMC Entertainment | Nálada v ČR | Akcie Gamestop | PEP | Dnešní zasedání Fedu | Polská společnost | Deliveroo | Akcie AMC | Očkování proti covidu | WallStreetBets | BlackBerry | Akcie GME | GameStop (GME) | AMC Entertainment (AMC) | BlackBerry (BB) | Reddit WallStreetBets | Nárůst ceny | Short Interest | Bed Bath & Beyond (BBBY) | Express | Koss | Tržní reakce | SWKS | Skyworks Solutions | Tržní ceny | Klíčové faktory | Retailoví investoři | Vypuknutí pandemie | Dnešní seance | Zpráva o měnové politice | Rozvolnění | Finanční výsledky | Oživení evropské ekonomiky | MIB | Platby v bitcoinech | Nákup bitcoinu | UNH | Kov | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Tyson Foods | Sklapování | Obchodní přístupy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Vakcíny proti COVID-19 | Trendové linie | Růstový trend | AIG | Průmyslová výroba v lednu | Rostoucí výnosy | SPWR | Zásoby plynu | Manufacturing PMI | Třetí vlna | Obchodování obchodních pásem | Obchodování cenových pásem | Skluz | Systémové riziko | Statistika z USA | Finanční zdraví | Výprodeje dluhopisů | Silný růst | Jemenští povstalci | Libra Markets | Cinda Securities | CNPLAY | Trustpilot | Analýza EUR/USD | Tempo očkování | Akcie třídy A | Cena nemovitostí | Pandemická omezení | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Vývoj ceny akcií | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | VPN | Akcie AMC Entertainment (AMC) | Vývoj ceny železné rudy | Ceny železné rudy | Pandemická krize | Ministerstvo financí USA | Evropský kalendář | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | IPO Deliveroo | Bidenův plán | Data z reálné ekonomiky | Míra úspor | PMI index | Martin Pohl | GRMN | Nejvyšší růst | Paychex | PAYX | Míra nezaměstnanosti v české ekonomice | EDF | Společnost BlackBerry | Special Purpose Acquisition Company | Používání kryptoměn | Průmyslová produkce v eurozóně | Power Exchange Central Europe | Slovenská inflace | COIN | Ceny ropy Brent | TLTRO4 | Strach z inflace | Akcie v roce 2021 | Uran | Rostoucí ceny | Příkaz Take-Profit | Využití Take-Profit | Take-Profit příkazy | Výstupní příkazy | Shluk rezistencí | Potenciál obchodu | Úrovně rezistencí | Směřování trhu | Cenový pohyb | Zadávání objednávky | Objednávky | Potenciální výnosy | Zkušenosti profi traderů | Verizon | Comcast | Santander | Kellogg | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | WEN | Wendy’s | Tasuki Gap | Vzestupný Tasuki Gap | Rising Three | Tři černé vrány | Tři bílí vojáci | Sestupný Tasuki Gap | Pravidla formace | Formace neutrální | Doji svíčka | Bílý kolovrátek | Černá káča | White spinning top | Black spinning top | Pokračující patterny | Vývoj ceny elektřiny | Formace obratové | Formace pokračující | Vyhlašování fundamentálních zpráv | Testování a optimalizace | Pandemie COVID | Výprodej bitcoinů | Jak obchodovat Price Action | Obavy z inflace | Sentiment spotřebitelů | API | Oslabení | Meme akcie | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Cenový PCE index | PCE index | Růst cen nemovitostí | Václav Holler | CRYFIN | Finanční holding | Znovuotevírání ekonomiky | Analýza akcie | ANZ Research | Impulzy | MarSe Expert Advisor | MarSe | Surfing | Surfing strategie | Falešné vstupní signály | Princip Martingale | Martingale v obchodování | Money-Management od Larryho Williamse | Denní obchodování na Forexu | Omezování nákupů aktiv | Akcie společnosti AMC | Spotřeba domácností | Byt na investici | LUSQ | EMA data | Miloslav Lafek | Cena akcie AMC | Rockaway Capital | FAST | Největší americká banka | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | Dodávky plynu | Finep | Central Group | Skanska | YIT | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | Další kryptoměny | McDonald's | iShares Nasdaq | iShares Nasdaq US Biotechnology ETF | Biotechnology ETF | 2B70 | iShares Nasdaq US-Biotechnology UCITS ETF | Graf akcie | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | ADNOC | Trh dnes | Akcie Moderna | Počet nezaměstnaných | Jen-tchien | Kontejnerový terminál | Cenové stability | Zemědělské suroviny | Vladimir Tenev | Baiju Bhatt | Obchodní aplikace | Průměrný Čech | Klesající struktura | Spojené arabské emiráty | Jednání kartelu OPEC | Růst cen stavebních materiálů | Nedostatek stavebních materiálů | AFI Europe | AFI Europe pro Českou republiku | Mluvčí Skanska | Mluvčí Skanska Reality | Skanska Reality | Renata Vildomcová | Michaela Tomášková | Ředitelka Central Group | Central Group Michaela Tomášková | YIT Stavo | JRD | JRD Roman Havlíček | David Jirušek | Mluvčí společnosti | Finep David Jirušek | Sada dat | Cena akcie Newegg | Akcie Newegg | Newegg (NEGG) | NEGG | Akcie Newegg (NEGG) | Rozvolnění restrikcí | Top energetické akcie | Energetické akcie v Evropě | Futures s dodáním elektřiny | Vývoj spotové ceny elektřiny | Spotové ceny elektřiny | Spotové ceny | Vývoj ceny akcií EDF | Iberdrola | Vývoj ceny akcií Iberdrola | Výroční zprávy | Zvýšení produkce | Biotechnologické akcie 2021 | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Český vývoz | Americký trh | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Starbucks Corporation | Intel Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Ceny suroviny | Mutace delta | Výprodej bitcoinu dnes | Odvětví | Sklon futures křivky | Cena Henry Hub | Cena Henry Hub plynu | Zásoby plynu v USA | Administrativa prezidenta Bidena | HOOD | Stabilní zisky | Načasování | Americká brokerská společnost | Nálada mezi německými spotřebiteli | Rekord | Omezení podpory | Měsíční nákupy státních dluhopisů | Ukončení krizových programů | Delta mutace | CAR | University of Michigan | HICP | Jakub Rybacki | Logistika | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Cena surovin | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | Trh práce v USA | Zpráva z amerického trhu práce | Čínští regulátoři | Delta varianta | Důležité zprávy | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Adidas (ADS) | ADS | Akcie Adidas (ADS) | Akcie Adidas | Pioneer Natural Resources | Byty | První odhad | Home Depot | Výrobní inflace | Analytici banky | David Vagenknecht | Dominion Energy | Agilent | Ranní glosa | Růstové tituly | Společnosti | Opatření | Dna | Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | ANO | Uhlí | RBC | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | Konfederace | Doing Business | Ceny akcií EDF | Lukrativní business | Program podpory bydlení | Bydlení pro mladé | Akcie Evergrande | Sentiment indikátory | Pokračování trendu | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Úročení | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen plynu v Evropě | Piotr Bielski | Santander Bank Polska | Posilování amerického dolaru | Dohoda o globální dani | Automotive | Těžby Bitcoinu | Napjatá situace | Zhoršení nálady | Bohemia Energy | Nákup plynu | Ceny energie | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Rumunsko | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ruský prezident | Očekávání dalšího růstu úroků | Barnabás Virág | Plynovod Jamal | Gascade | Objem maloobchodních tržeb | Česká národní banka (ČNB) | Mall Froup | Rockaway Jakuba Havrlanta | WeDo | Vivantis | Mall.TV | Košík.cz | François Nuyts | Principal Global Investors | Společnost | Stratégové | Inflace ve Spojených státech | Tým InstaForex | Dopady inflace | TIM | Nové mutace | Omikron | | Vojtěch Boháč | Index S&P 500 (US500) | Covidová pravidla | Prognózy inflace | Obchodní tipy | Jamal | Santa rally | Zvyšování úroků v USA | Martin Gaspar | Katherine Webbová | CrossTower Research | Situace v Kazachstánu | Dynamika trhu | Těžby bitcoinů | Hashrate | Musaffah | Húsíové | Analytické prognózy | Ash Glover
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Situace na Blízkém východě
Situace na burze
Situace na DAXu
Situace na EUR/USD
Situace na finačních trzích
Situace na finančních trzích
Situace na forexovém trhu
Situace na komoditních trzích
Situace na ropě
Situace na světovém trhu

Následující klíčová slova

Situace na trhu práce
Situace na trhu s ropou
Situace na trzích
Situace na trzích s energiemi
Situace na volatilitě
Situace na Wall street
Situace na zlatě
Situace okolo koronaviru
Situace při obchodování
Situace s Evergrande
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaMarkets
Potvrďte prosím... Zavřít