Středa 05. říjen 2022 21:36
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Purple Trading Room
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Coinfy

Klíčová slova - GS

img

Goldman Sachs plánuje propustit stovky zaměstnanců!

12.09.2022 Investiční banka Goldman Sachs (GS.US) potvrdila plány na propuštění několika stovek zaměstnanců, které by mělo započít od tohoto měsíce. Program propouštění je založen na stávající strategii ročního hodnocení výkonnosti, jež byla výjimečně zastavena kvůli epidemii Covid-19. Celkový počet propuštěných není znám, může však být nižší ve srovnání s některými předchozími koly. Recenze zaměstnanců jsou využívány jako příležitost pro společnost snížit počet pracovníků s nejhoršími výsledky. Očekává se, že společnost by mohla snížit tempo nahrazování zaměstnanců, o které přichází.
img

Akcie Goldman Sachs posilují díky pozitivním kvartálním výsledkům

18.07.2022 Akcie Goldman Sachs (GS.US) během pondělní seance získaly více než 2,5 % poté, co byl zveřejněn kvartální report, které předčil očekávání analytiků, navzdory nejistému makroekonomickému vývoji. "Ve druhém čtvrtletí jsme vykázali výborné výsledky díky tomu, že se na nás klienti obraceli kvůli našim odborným znalostem a realizaci na těchto složitých trzích." uvedl CEO společnosti David Solomon.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na zveřejnění reportů IBM a Goldman Sachs

18.07.2022 Evropské trhy otevřely do černých čísel. Nálada na globálních trzích je na začátku nového týdne pozitivní. Kromě akcií lze zisky zaznamenat také na komoditních trzích. Měny bezpečných přístavů, jako je USD nebo CHF, se stahují na nižší úrovně. Na trhu s kryptoměnami lze pozorovat velké pohyby vzhůru, v některých případech jsme svědky růstu o dvouciferná procenta!
img

Ekonomický kalendář: USA maloobchod, zasedání ECB

14.04.2022 Futures trhy ukazují na vyšší otevření pro většinu evropských indexů. Je třeba poznamenat, že mnoho trhů v západních zemích bude zítra zavřeno, protože začínají velikonoční prázdniny. Přesto je dnes poslední obchodní den před prodlouženým víkendem a obchodníci to budou mít na paměti, jelikož může dojít k určitému rebalancování portfolia.
img

🛢Jak vysoko zamíří ceny ropy?

09.03.2022 Scénář brzkého růstu ceny ropy nad 100 dolarů za barel vypadal ještě na konci roku 2021 nepravděpodobně. I po začátku ruské invaze na Ukrajinu mnozí věřili, že cena nepřekročí 120 dolarů za barel. Nicméně naplnily se méně pravděpodobné scénáře a ceny rychle překonaly původní prognózy. Na rozdíl od mnoha jiných komodit však ceny ropy dosud nedosáhly historických maxim. Otázka zní – jak vysoko ještě stoupnou ceny ropy?
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.2.2022

14.02.2022 Ani víkend nepřinesl progres v jednáních mezi Ruskem a zeměmi NATO. Přímá invaze zůstává méně pravděpodobným scénářem, v této fázi ji však nemůžeme zcela vyloučit. Obavy z geopolitického rizika již začínají prosakovat do širšího tržního dění. Byla to právě geopolitika, která určila trhům rytmus v pátek. Byli jsme svědku ukázkového úprku ke kvalitě. Investoři se zbavovali rizikových aktiv a mohutně investovali do dluhopisů. Výnos 10Y UST se během pátku snížil o téměř 10 bps na 1,94 %. Posiloval i americký dolar, který uzavřel týden na páru s EUR pod hladinou 1,1400.
img

GBP/USD. Náhled na únorové zasedání BoE: subvarianta omikronu BA.2, rostoucí inflace a klesající nezaměstnanost

03.02.2022 Cena páru GBP/USD už několik obchodních dní roste a překonává hladiny rezistence. Od minulého pátku libra postupně nabírá na síle a dobývá ztracené pozice. Za necelý týden pár posílil o více než 200 bodů a vystoupal z hladiny 1,3364 na lokální maximum 1,3587. Navzdory impulsu k růstu se ale kupující neodvážili atakovat hladinu 1,36. Během čtvrteční asijské seance pár opustil týdenní maximum a stagnoval u hladiny 1,3550. Nejde jen o to, že pokles dolarového indexu zpomalil: libra čeká na únorové zasedání BoE, jehož výsledky budou zveřejněny dnes odpoledne.
img

Ekonomický kalendár: Údaje z prieskumov z Nemecka a USA

18.01.2022 10-ročné americké výnosy počas dnešnej ázijskej seansy vyskočili na 2-ročné maximum blízko hladiny 1,85 %, čo vyvolalo tlak na akcie. Futures na európske burzy poukazujú na nižšie otvorenie dnešnej obchodnej seansy na starom kontinente. Ropa naďalej rastie, pričom Brent obchoduje na 8-ročnom okolo úrovne 88 USD za barel.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 17.1.2022

17.01.2022 Světové fórum v Davosu se opět uskuteční virtuální formou. Již dnes v 11:00 hodin bude mít projev čínský prezident. Členové světového ekonomického fóra vydali přehled hlavních globálních rizik. Z jejich pohledu vévodí rizika klimatická. Extrémního počasí se obává více než 31 % respondentů, nedostatečné akce v souvislosti s ochranou klimatu 27,5 %. Naproti tomu ekonomická rizika nejsou vnímána jako ta nejzásadnější. Splasknutí bubliny na trzích aktiv se obává pouze 14 % respondentů.
img

Ekonomický kalendář: Svátek v USA přináší změnu obchodních hodin + výsledková sezóna v tomto týdnu

17.01.2022 Evropa začala pondělní seanci v pozitivním teritoriu. Optimismus se přenesl z asijské seance, kde převažoval růst. Stojí za zmínku, že na globálních trzích dnes bude nižší kvůli státnímu svátku v USA. Akciové a dluhopisové trhy dnes zůstanou zavřené a obchodování futures dnes bude zkráceno - viz info níže. Standardních makrodat dnes bude pomálu a neměly by dění na trzích příliš ovlivnit.
img

Ranní shrnutí (20.12.2021)

20.12.2021 Akcie v Asii na počátku týdne ztrácely. Nikkei spadl o více než 2 %, Kospi propadl o 1,8 % a australský index S&P/ASX 200 zakončil níže o 0,1 %. Klesaly také čínské indexy.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 6.12.2021

06.12.2021 Přestože na týdenní bázi nebyl pokles až tak výrazný, předvedly burzy v minulém týdnu výrazné turbulence. Volatilita bude pokračovat i v následujících týdnech. Zatím panuje nejistota ohledně varianty omicron. Hlavním scénářem zůstává, že nedojde k plošným lockdownům, nicméně některé investiční banky, např. GS, již přistoupily k revizím ekonomického růstu směrem dolů.
img

Goldman Sachs očakáva od Fedu veľmi jastrabiu politiku

25.11.2021 Nedávne zverejnenie údajov, komentáre centrálnych bankárov a nakoniec Powellovo znovuzvolenie za predsedu Fedu nútia Goldman Sachs očakávať od centrálnej banky v blízkej budúcnosti veľmi jastrabie správanie. Goldman očakáva, že januárové tempo znižovania sa zvýši na 30 miliárd USD (rozhodnutie musí padnúť v decembri). Potom by sa v januári dvakrát znížil program nákupu aktív a samotný program QE by sa skončil v marci. To by poskytlo dôvod na zvýšenie úrokových sadzieb v polovici budúceho roka. GS očakáva, že budú tri zvýšenia, ktoré by sa pravdepodobne uskutočnili dodatočne v septembri a decembri. Iný scenár predpokladá, že v prípade silne rastúcej inflácie by k zvyšovaniu úrokových sadzieb dochádzalo na pravidelných zasadaniach.
img

Banka JP Morgan jmenována "nejdůležitější bankou světa" pro zdraví finančního systému

24.11.2021 Podle nejnovějšího každoročního žebříčku předních poskytovatelů půjček sestaveného globálními regulátory byla JPMorgan Chase (JPM.N) opět jmenována nejvýznamnější bankou světa pro zdraví finančního systému jako celku.
C:\fakepath\2018-12-28t213851z_4_181229-063605_haf.JPG

SATS DJIA Live 12/2021

22.11.2021 Jak jsem slíbil v minulém příspěvku, uvádím seznam společností, které nakoupím první prosincový pracovní den a prodám poslední prosincový pracovní den:
img

Ekonomický kalendár: Údaje o maloobchodných tržbách v USA v centre pozornosti

15.10.2021 Európske akciové trhy začali dnešné obchodovanie bez výraznejších zmien. Ázijské indexy síce zaznamenali solídne zisky, ale boli to skôr vyrovnania včerajšieho solídneho výkonu akcií v Európe a USA než čerstvý býčí impulz.
img

Graf dňa - US500 (11.10.2021)

11.10.2021 V USA sa dnes oslavuje Deň Columbusa. Toto je čiastočný trhový sviatok v USA, pretože trhy s dlhopismi budú dnes uzavreté, zatiaľ čo obchodovanie na burzách NYSE a Nasdaq sa bude konať ako obvykle. Popoludní však možno na trhoch očakávať o niečo redšiu likviditu. Okrem toho dnes z USA nebudú k dispozícii žiadne makroekonomické údaje.
img

MMF očekává pokles inflace příští rok na úroveň před pandemií. Německý průmysl nečekaně klesl o 4 %

08.10.2021 Polská centrální banka (NBP) nečekaně sáhla ke zvýšení základní úrokové sazby o čtyřicet bazických bodů na 0,5 %. Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki krok banky vítá, když prohlásil, že je mandátem NBP bojovat s vysokou inflací.
img

Inflace v eurozóně dosáhla 3,4 %. ČNB razantně zvýšila úrokovou sazbu o 75 bodů na 1,5 %

01.10.2021 Inflace v eurozóně se v září podle předběžných dat i nadále zvyšovala, když se vyšplhala na úroveň 3,4 %. Jedná se o nevyšší hodnotu za posledních deset let. Na růstu se nejvíce podílela energie, následovaná potravinami, alkoholem a tabákem.
img

Fed ukončí nákup aktiv do pololetí 2022. Plánuje zvyšovat sazby dříve, než se očekávalo

24.09.2021 Ze zasedání měnového výboru Fedu vyplynulo, že americká centrální banka hodlá začít se zvyšováním úrokových sazeb již v příštím roce, což je dříve, než se původně předpokládalo. Pokud se bude americká ekonomika vyvíjet podle predikcí Fedu, tak k taperingu (zpomalování tempa nákupů aktiv) by mělo dojít již v tomto roce. Úplné ukončení nákupů aktiv je pak naplánováno do pololetí příštího roku.
img

Čínská ekonomika začíná překvapivě zpomalovat. Inflace v EU je nejvyšší za posledních 10 let

17.09.2021 Z Číny jsme se tento týden dočkali dalších negativních fundamentů, když maloobchodní tržby zaznamenaly v srpnu meziroční růst jen o 2,5 %. Přitom se očekávalo, že tržby vzrostou o 7 %. Průmyslová výroba pak vykázala nárůst o 5,3 %, což bylo pomalejší tempo než v červenci, kdy zpevnila o 6,4 % meziročně.
img

Inflace v ČR dosáhla hodnot 4,1 %. Ekonomika v EU se po recesi vrátila k růstu o 2,1 % v Q2

10.09.2021 Podle konečných údajů Eurostatu ekonomika v Evropské unii ve druhém kvartálu zaznamenala mezičtvrtletní růst o 2,1 %. Došlo tak k obnovení růstu po dvojité recesi, která byla způsobená pandemií. V zemích platících eurem v porovnání s prvním čtvrtletím ekonomika zpevnila dokonce o 2,1 %.
img

Inflace v Polsku je poprvé po 20 letech nad 5 %. ČR má nezaměstnanost 2,8 %, nejnižší v EU

03.09.2021 Turecká ekonomika zaznamenala ve druhém kvartále mezičtvrtletní růst o 0,9 %. V meziročním srovnání však se HDP zvýšilo o úctyhodných 21,7 %. Tamní ekonomika byla jedná z mála světových ekonomik, která dokázala růst i v minulém roce, kdy docházelo k lockdownům.
img

Fed chce snížit nákup aktiv co nejdříve. Ceny přepravy kontejnerů z Číny vzrostly o 220 %, spotřebitelé se bojí inflace

27.08.2021 Na velmi sledovaném sympoziu v Jackson Hole se členové FEDu Bullard a Kaplan shodli, že k oznámení o snížení stimulů (nakupování aktiv) ze strany americké centrální banky by mělo dojít v nejbližší době. S největší pravděpodobností bychom se ho tedy měli dočkat již na zářijovém zasedání banky.
img

Fed naznačuje snižování nákupů aktiv již tento rok. Čína reguluje své technologické giganty, jejich akcie padají

20.08.2021 Růst průmyslová produkce v Číně v červenci klesl meziročně z červnových 8,3 % na 6,4 %, přitom analytici očekávali pokles růstu na 7,8 %. Maloobchodní tržby v nejlidnatější zemi světa také zaznamenaly snížení růstu, když na roční bázi dosáhly růstu o 8,5 % oproti 12,1 % z června.
img

Ceny nejen ojetin v USA zpomalují. Žádosti o podporu opětovně klesají k významné hranici

13.08.2021 Inflace v Česku zrychluje. Stejně jako je tomu u dalších evropských zemí, i v Česku začala inflace výrazně zvyšovat. Červencové číslo překvapilo trhy i centrální banku. Meziročně inflace vyskočila na 3,4 % a jádrová dokonce na 3,8 %. Jedná se o nejvyšší hodnoty za posledních čtrnáct a půl roku.
img

ČNB zvýšila sazbu na 0,75 %, tento rok očekává inflaci 3 %. Nezaměstnanost v USA klesla na 5,4 %

06.08.2021 Česká národní banka se opět rozhodla zvýšit základní úrokovou sazbu o čtvrtprocentního bodu na 0,75 %. K zvýšení sazby banka přikročila v tomto roce již podruhé především kvůli rostoucí inflaci, která souvisí s oživením ekonomiky. Banka také oznámila, že hodlá pokračovat ve zvyšování repo sazby v letošním i v průběhu příštího roku. Pro hike zvedli ruku čtyři členové bankovní rady. Jeden člen dokonce hlasovat pro zvýšení sazby o půl procentního bodu. Další dva bankéři byli pro zachování repo sazby na současné úrovni.
img

ČNB bude i nadále pokračovat ve zvyšování sazeb. Čína zavádí regulace i na vzdělávání.

30.07.2021 Čínské úřady o víkendu oznámily, že vzdělávací společnosti budou muset být pouze neziskové. Po nedávném zpřísňování regulací u čínských technologických firem to přirozeně vyvolalo obavu u investorů, kteří se houfně začali zbavovat akcií ze “země draka“. Tamní akciový index CSI 300 v tomto týdnu klesl až na osmiměsíční dno. Řada firem odepsala i přes 50 % své hodnoty. Investorům tak bylo rázným způsobem připomenuto, že při investicích v Číně musejí kromě standardních rizik počítat i s nevyzpytatelností komunistické strany a regulacemi. To může vést k tomu, že zahraniční investoři budou u těchto aktiv požadovat výraznější diskont, nebo sníží expozici.
img

Německo očekává návrat ekonomiky na úroveň před krizí již v Q3. Rusko zvedlo sazbu o rekordních 6,3 %, bojí se inflace

23.07.2021 Podle Deutsche Bundesbank se největší evropská ekonomika brzy vrátí na úroveň před koronakrizí. Německá centrální banka tedy očekává, že se tak stane nejspíše ve třetím čtvrtletí letošního roku, avšak jedním dechem dodává, že nesmí dojít k žádným významným komplikacím ve zpracovatelském průmyslu.
img

Inflace nezadržitelně roste, proti Powellovi stojí Rusnok. Dle něho se nejedná o přechodný jev

16.07.2021 Během dvoudenního vystoupení šéfa Fedu Jeroma Powella před Kongresem zaznělo, že finanční instituce ve spojených státech jsou dobře kapitalizované. Inflace, která se dostala vysoko nad inflační cíl centrální banky, v současnosti není podle Powella vázána na obvykle faktory, jako je napjatý trh práce či přehřátá ekonomika. Tento typ inflace je v historii jedinečný a podle centrálního bankéře bude pro Fed výzvou reagovat na tuto inflaci. Proto bude centrální americká banka i nadále pokračovat s hodnocením rizik, které ovlivňují inflaci. Powell také zopakoval, že se stále domnívá, že vysoká inflace je pouze přechodným jevem a že postupně bude docházet k jejímu poklesu.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na americkou inflaci a finanční reporty bank

13.07.2021 Evropské trhy otevřely mírně do negativního teritoria. Hlavním makrem dne je americká inflace, která je na programu ve 14:30. Měli bychom se dočkat mírně nižšího výsledku než před měsícem. Pozornost však bude určitě zaměřena také na finanční výsledky JP Morgan a Goldman Sachs za 2Q. Tyto banky začnou americkou výsledkovou sezónu před otevřením Wall Street. Zajímavé by mohlo být také jednání mezi Vekou Británií a USA ohledně volného obchodu a fair trade.
img

Najzaujímavejšie hospodárske výsledky, ktoré budú zverejnené tento týždeň (12.07.2021)

12.07.2021 Leto je na finančných trhoch zvyčajne obdobím útlmu. Je naplánovaných menej trhových udalostí a vlády z mnohých krajín majú „prestávky“, takže sa tu vedie aj menej politických rozhovorov. Aj keď sú trhy vo všeobecnosti pokojnejšie, neznamená to, že obchodovanie s jednotlivými cennými papiermi je rovnako nevýrazné. Sezóna hospodárskych výsledkov na Wall Street pre druhý štvrťrok 2021 sa začína tento týždeň a ako obvykle budú prvé hospodárske výsledky zverejňovať finančné inštitúcie.
img

USA hlásí očekávaný růst HDP o 6,4 %. Americké banky prošly stress testy, mohou navýšit dividendy i odkup akcií

25.06.2021 Podle konečného údaje amerického ministerstva obchodu tamní ekonomika v prvním kvartále letošního roku meziročně vzrostla o 6,4 %, což bylo v souladu s předchozím odhadem ministerstva. Podle agentury Reuters stojí za robustním růstem mohutná fiskální podpora vlády. Nevětší podíl na růstu HDP měla výroba zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Vyšší inflace je pouze přechodný jev, tvrdí Powell. Světová banka zamítla bitcoin jako měnu Salvadoru

18.06.2021 Japonská centrální banka (BoJ) se rozhodla na svém posledním zasedání ponechat základní úrokovou sazbu na -0,1 %, což nebylo žádným překvapením, jelikož Japonsko po delší dobu bojuje s deflací, i když se jádrové inflaci v květnu podařilo se dostat do kladných hodnot.
img

Země G7 se dohodly na 15% dani pro mezinárodní firmy. ECB očekává, že HDP stoupne o 4,6 %

11.06.2021 Kvůli zvyšující se inflaci se ruská centrální banka rozhodla již potřetí v tomto roce zvýšit hlavní úrokovou sazbu. Tentokrát centrální banka zvýšila sazbu o 50 bazických na 5,5 %. V doprovodném prohlášení banka oznámila, že nejspíše budou následovat další “hiky“ v příštích zasedáních.
img

EU hlási 15 mil. nezaměstnaných lidí. Průměrná mzda v České republice vzrostla o 3,2 %

04.06.2021 Ruský ministr financí Anton Siluanov na ekonomickém fóru v Petrohradu oznámil, že Rusko hodlá ze svého státního investičního fondu (FNB) vyjmout všechna dolarová aktiva, která by měly být nahrazeny eury, jüany a zlatem. „Podobně jako centrální banka jsme se rozhodli omezit investice fondu do dolarových aktiv“, dodal Siluanov.
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastrukturního plánu na 928 mld. USD

28.05.2021  Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z kvě...
img

Yellenová se obáva vysoké inflace v USA. Republikáni navrhli snížení infrastruktúrniho plánu na 928 mld. USD

28.05.2021 Institut GfK zvěřejnil svůj index spotřebitelské nálady v Německu za červen, který se zvýšil na -7 bodů z květnových -8,6 bodu. Dochází tedy ke zlepšení spotřebitelské důvěry v největší evropské ekonomice, avšak analytici očekávali daleko významnější zlepšení (-5,2 bodu).
img

Fed začíná zvažovat redukci nákupu aktiv. Maďarská CB chce přistoupit k přísnější měnové politice již v červnu

21.05.2021 Evropský statistický úřad Eurostat oznámil, že průmyslový výroba v eurozóně tento rok stoupla oproti předchozímu o 0,1 %, v celé EU potom o 0,6 %. Za stejné období průmysl v ČR rostl o 3,3 %. V meziročním srovnání průmyslová výroba stoupla o 11 % v celé EU.
img

Inflace v USA vzrostla o rekordních 4,2 %. Růst cen zažívá také Česko, dle ČNB však pouze dočasný

14.05.2021 Index spotřebitelských cen (CPI) v USA v dubnu zaznamenal meziroční nárůst o 4,2 %. Naposledy bylo takto vysoké číslo reportováno v září 2008. Jádrová inflace se pak vyhoupla z 1,6 % a rovných 3 %. Zveřejněný fundament vedl k výprodejům na amerických akciových trzích, jelikož investoři se začali obávat, že Fed bude muset kvůli zvýšené inflaci utahovat rozvolněnou monetární politiku mnohem dříve, než se doposud očekávalo.
img

Dolar v reakci na pracovní místa prudce poklesl. Rusnok očekává zvýšení sazeb již tento rok

07.05.2021 Česká národní banka na svém květnovém zasedání dle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 0,25 %. V nové makroekonomické prognóze došlo k poměrně značnému zhoršení odhadu vývoje ekonomiky pro letošní rok z 2,2 % na 1,2 %. V následujícím roce však ČNB prognózu upravila směrem nahoru a nově tedy počítá s růstem ekonomiky o 4,3 %, když v únorové prognóze predikovala růst o 3,8 %.
img

Růst ekonomiky USA o 6,4 % překonává očekávání. Nezaměstnanost v Česku je jedna z nejnižších v EU

30.04.2021 Na středečním zasedání měnového výboru Fedu nedošlo k žádnému překvapení, když členové výboru ponechali základní úrokovou sazbu v rozpětí 0-0,25 %. Tempo nákupu aktiv Fed také nezměnil, a tedy i nadále bude docházet k měsíčním nákupům vládních dluhopisů ve výši 80 mld. USD a také k nákupům cenných papírů krytými hypotékami ve výši 40 mld. USD. Fed rovněž zopakoval, že k dosaženích svých cílů je připraven použít všechny nástroje, které má k dispozici.
img

Biden hrozí prudkým zvýšením daní z kapitálových zisků. Rusko zvyšuje úrokové sazby kvůli vysoké inflaci

23.04.2021 Kanadská centrální banka ponechala na svém dubnovém zasedání dle očekávaní úrokovou sazbu na 0,25 %. BoC však překvapila trhy oznámením, že hodlá snížit nákupy aktiv ze 4 mld. CAD týdně na 3 mld. Banka také konstatovala, že hodlá začít navyšovat úrokové sazby již ke konci roku 2022. Trh ohodnotil zasedání BoC jako jestřábí, když americký dolar vůči kanadskému zaznamenal ve středeční seanci pokles o přibližně 0,9 %.
img

Akcie spoločnosti Norwegian Cruise Line stúpajú o 7% po odporúčaní od spoločnosti Goldman

21.04.2021 Akcie spoločnosti Norwegian Cruise Line (NCLH.US) vzrástli o 7% po tom, čo spoločnosť Goldman Sachs (GS.US) vydala lepšie odporúčanie na „Buy“ z „neutral“. Firma z Wall Street uviedla, že obchodná štruktúra Norwegian a súvaha dávajú spoločnosti silnú pozíciu v porovnaní s ostatnými významnými hráčmi poskytujúcimi okrúžne plavby. Podľa názoru banky má Nerwegian najlepšiu pozíciu na to, aby mohla ťažiť z oživenia v odvetví, keď k tomu dôjde.
C:\fakepath\Coinbase-20042021-1.png

Coinbase IPO: další způsob, jak mohou investoři profitovat z rozmachu kryptoměn?

20.04.2021 Americká kryptoměnová burza Coinbase bude příští týden poprvé uvedena na veřejný trh skrze přímou kotaci na akciový trh NASDAQ.
C:\fakepath\krypto-2042021.jpg

LTC dosahuje ročních maxim, BTC se pohybuje okolo 60 tisíc dolarů a banky dominují trhy

20.04.2021 Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) se tento týden přiblížili k historicky nejvyšším úrovním. Trh se zdá být na rozcestí. Vypadá to, že obchodníci si nejsou jistí, jakou cestou se teď kryptoměnový trh vydá.
img

Čínská ekonomika roste rekordním růstem o 18,3 %. Inflace v USA i EU začíná růst nad stanovené cíle

16.04.2021 Čínská ekonomika v první čtvrtletí dosáhla rekordního meziročního růstu na úrovni 18,3 %. Ekonomové však varují, že jsou čísla zkreslená, jelikož se porovnávají s obdobím, kdy tamní ekonomika zaznamenala obrovský propad. Čína byla v minulém roce jedinou velkou ekonomiku, která nezaznamenala v celoročním vyjádření pokles ekonomiky.
img

Dobrá čísla amerických bank, Wall Street přesto zaostává za Evropou

14.04.2021 Americké banky odstartovaly hlavní část výsledkové sezóny, a to celkem úspěšně. Výsledky posílají nahoru akcie GS a Wells Fargo. JPMorgan ovšem zůstává zpět, když vedle čísel trh přihlédl i k opatrnosti a vytváření větších rezerv pro post-covidové období. Sektor dnes celkově stoupá.
img

Akcie Goldman Sachs vzrostly o 2 % díky dobrým hospodářským výsledkům

14.04.2021 Akcie Goldman Sachs (GS.US) vyskočily v premarketu o téměř 2 % v reakci na pozitivní hospodářské výsledky za první kvartál. Goldmani vydělali $18,60 na akcii při očekávání zisku ve výši $10,22 na akcii. Tržby také překonaly očekávání. Dosáhly na $17,70 mld. Odhady hovořily o $12,6 mld. Největší investiční banka na Wall Street rekordně vydělávala na zprostředkování obchodů. CEO David Solomon v komentáři k výsledkům řekl: " Pracovali jsme tvrdě s našimi klienty v přípravách na svět po pandemii a na fungování ve stabilnějším ekonomickém prostředí. Náš business je velmi dobře připraven na konjunkturu a naši sílu reflektují výsledky tohoto kvartálu."
img

Ekonomický kalendář: Na programu jsou reporty velkých bank a projevy centrálních bankéřů

14.04.2021 Evropské trhy otevřely novou seanci růstem po pozitivním vývoji v Asii. Určité zvýšení rizikové averze včera přineslo přerušení očkování vakcínou JNJ, ale situace se rychle stabilizovala. Z pohledu fundamentů toho dnes není na programu mnoho. Dočkáme se pravidelných zásob DoE a některých druhořadých dat z Evropy. Nicméně svůj dopad mohou mít projevy guvernéra Fedu Powella a guvernérky ECB Lagardové. S projevem večer vystoupí také americká ministryně financí Yellenová. Obchodníci musí vzít v úvahu také zveřejnění výsledků tří velkých amerických banky - JPMorgan, Goldman Sachs a Wells Fargo. Všechny budou reportovat před otevřením trhů, takže již v průběhu seance budou reporty těchto bank prosakovat do dění na globálních trzích.
img

MMF zlepšil odhad růstu globální ekonomiky na 6 %. Itálie připravuje podporu pro firmy ve výši 30 mld. eur

09.04.2021 Mezinárodní měnový fond upravil odhad růstu globální ekonomiky směrem nahoru z 5,5 % na 6 %. Prognózu fond upravil zejména kvůli dalším stimulačním opatřením, které zavedly vlády v některých velkých ekonomikách a také kvůli postupnému proočkování obyvatelstva. MMF však upozorňuje na velmi nejistý vývoj světové ekonomiky, který bude závislý na vyřešení koronavirové krize.
img

Biden schválil podporu infrastruktury v hodnotě 2,25 bil. USD. Zablokovanou loď v Suezském průplavu se podařilo uvolnit

01.04.2021 Americký prezident Joe Biden tento týden představit investiční plán v hodnotě 2,25 bil. USD, který se má zaměřit na výstavbu dopravní infrastruktury, telekomunikace a průmysl. Financování této podpory, včetně těch předešlých i budoucích, má být z vyšších korporátních daní, respektive ze zrušení úlev zavedených bývalým prezidentem Trumpem. Biden hodlá zvýšit daně pro firmy z 21 na 28 procent, v případě příjmů ze zahraničí ze 13 na 21 procent. Agresivní fiskálně-expanzivní politika nového prezidenta nemá historicky obdoby. Mnozí proto poukazují na to, že přichází zlomový moment, který může spustit výraznější inflaci v USA.
img

Turecká lira se po vyhazovu guvernéra CB silně propadla. Rusko oznámilo, že s EU už nemá žádné vztahy

26.03.2021 Turecký prezident Erdogan po osmi měsících (opět) propustil guvernéra tamní centrální banky Naciho Agbala, což způsobilo depreciaci turecké liry, která se vůči dolaru v jednu chvíli dostala na hladinu 8,2. Důvodem “vyhazovu“ je, že se tureckému prezidentovi nelíbilo zvyšování úrokové sazeb centrální bankou. Naopak zahraniční investory Agbalovi kroky podporovali.
img

Výrazné oživení ekonomiky USA překvapuje Fed. Zotavování té britské je dle BoE velmi dobré

19.03.2021 Americká centrální banka na svém březnovém zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Také nedošlo k úpravě programu nákupu aktiv. Všeobecně se neočekávalo, že Fed na tomto zasedání nijak nebude upravovat svoji monetární politiku, a proto mělo zasedání jen malý vliv na finanční trhy.
img

Akcie spoločnosti Goldman Sachs zaznamenali v predobchodnej fáze nárast vďaka lepším hospodárskym výsledkom za Q4

19.01.2021 Akcie spoločnosti Goldman Sachs (GS.US) vzrástli o 2,4% v predobchodnej fáze a dosiahli hladinu 308 dolárov, pretože investičná banka zverejnila pred otvorením trhu hospodárske výsledky.
img

Goldman Sachs vzrostl v premarketu díky skvělým hospodářským výsledkům

19.01.2021 Akcie společnosti Goldman Sachs (GS.US) vzrostly o 2,4 % v premarketu až nad úroveň $308 po zveřejnění hospodářských výsledků za čtvrtý kvartál 2020.
img

Janet Yellenová se se představí v nové roli, američtí hráči se vracejí

19.01.2021 Evropské trhy začaly dnešní obchodní den pozitivně naladěny, ale vzápětí nálada vyprchává. Hlavní akciové indexy se nacházejí už zpět u včerejších hodnot. Euro se však drží o trochu výš, když se na páru s dolarem obchoduje na 1,2115. Také dluhopisové výnosy sledujeme mírně nad včerejšími hodnotami. Dál sílí drahé kovy, drobné zisky si připisuje koruna.
img

Ekonomický kalendář: Yellenová vystoupí v Senátu

19.01.2021 Evropské trhy otevřely na vyšších úrovních po pozitivních výsledcích asijské seance. Hlavní kandidátka na ministryni financí v USA Janet Yellenová dnes vystoupí před Finanční komisí Senátu. Čeká se, že řekne, že nízké úrokové sazby jsou nadále vhodným nástrojem pro řešení krize. Znění jejího projevu už bylo zveřejněno, takže se nečeká, že bude mít její vystoupení velký dopad. Pokračuje výsledková sezóna na Wall Street. Dnes se dočkáme reportů společností Netflix a Goldman Sachs. Dnes je poslední den v úřadu americký prezident Trump, takže není vyloučeno z jeho strany ještě nějaké překvapení. Třešničku na dortu by si jeho prezidentování zasloužilo :)
img

Akcie spoločnosti Airbnb sú pod tlakom vďaka odporúčaniam od analytikov

05.01.2021 Spoločnosť Airbnb (ABNB.US) mala v čase svojho debutu na trhu hodnotu niečo vyše 100 miliárd dolárov, v najväčšej počiatočnej verejnej ponuke (IPO) USA v roku 2020, čo podporilo sentiment investorov k technologickým firmám založeným na aplikáciách, pričom dúfajú v stabilný rast v oblasti cestovania.
img

Goldman obnoví spätné odkúpenia akcií v prvom štvrťroku

21.12.2020 Goldman Sachs (GS.US) - Akcie hlavných amerických bánk dnes vzrástli po tom, čo Federálny rezervný systém oznámil, že umožní odvetviu pokračovať v spätnom odkupovaní akcií v prvom štvrťroku 2021 na základe výsledkov druhého kola záťažových testov, ktoré boli zverejnené v piatok. Spoločnosť Goldman už potvrdila, že v prvom štvrťroku obnoví spätné nákupy. Medzitým Morgan Stanley zvýšil cenový cieľ spoločnosti Goldman na 291 dolárov z 273 dolárov s odvolaním sa na zvýšené príjmy z obchodovania, zatiaľ čo Wells Fargo udelil spoločnosti Goldman cenový cieľ 320 dolárov a hodnotenie „overweight“.
img

Povídání o trzích, výsledková sezóna, T, JPM, GS, NFLX, INTC, TSLA

23.10.2020 Níže nabízíme záznam z dnešního povídání o trzích. Zaměřili jsme se hlavně na výsledkovou sezónu, konkrétně pak na AT&T, Netflix, Teslu, Intel a na bankovní sektor. Řeč byla ale i o aktuální pandemické situaci a samozřejmě se dostalo i na otázky posluchačů.
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.09.2020 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jones index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
img

S&P 500 i Dow Jones na rekordních maximech.

21.09.2018 Vítězný tanec býků pokračoval i minulý týden. Naleznou medvědi podporu pro své tlapy někdy v blízké budoucnosti? Býci si připsaly i další vítězný týden, kdy jsme byli opět svědky nových all-time high, na které se podívaly hlavní US indexy. Další a další vyostřování obchodní války Trump vs Čína? Bez odezvy. Problémy ve vyjednání Brexitu na summitu v Salzburgu? Nezájem. Možné zvýšení sazeb FEDu příští týden? Ale kdepak.
img

Dow Jones index – 8 zajímavostí k nejznámějšímu indexu světa

03.04.2018 Dow Jones Industrial Average index (DJIA) známý jako Dow Jonesův index je nejčastěji zmiňovaným akciovým indexem na světě. Pokud sledujete světové burzy, je téměř nemožné se s ním pravidelně nesetkávat ve finančních médiích jako je Bloomberg, CNBC atd.
img

Goldman Sachs končí sázku na růst cen komodit. Ropa, měď či bavlna jsou prý za hranou, taženy spekulanty

12.04.2011 Americká investiční banka Goldman Sachs překvapila trhy ukončením sázky na další růst cen části komodit v čele s ropou, mědí či bavlnou. Investorům tak z koše komodit sestaveného na konci roku 2010 doporučuje vystoupit dříve, než doposud předpokládala a poznamenává, že nemalá část poptávky a tím i růstu cen je ryze spekulativního charakteru, stojí v analýze, kterou má Patria Online k dispozici.
Související klíčová slova: Partneři | FXstreet | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Brexit | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Korelace | Equity | Inflace | GBP/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Koruna | G20 | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Turecká lira | Kanada | Německo | Francie | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Měnový výbor Fedu | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Americké akcie | ETF | Investiční fondy | Dividendy | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Maloobchodní tržby | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Důvěra investorů | Objemy obchodů | Interactive Brokers | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | AOS | Advance | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Bond | Bundesbank | Burza | Burzovní index | Béžová kniha | CBOT | CCI | CEO | CFD | CME | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | FOMC | FX | Fed | Finanční trhy | Futures | G10 | G7 | GAAP | Grafy | Hedge Fund | Hedge | High | Holubice | IPO | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Kurz | Kurzy měn | Long | Long pozice | MIFID | MMF | Mezinárodní obchod | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Obchodní bilance | Obchodník | PEG | Platforma | Poplatek | Portfolio | Pozice | Provize | Prémie | Rally | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Splatnost | Support | Ticker | Trading | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | Uptrend | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | WTO | Wall Street | Warren Buffett | YTD | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Obchodní platforma | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Investoři | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Cenový graf | Business | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Zisk | Dluhopisové trhy | Break-Even | Sázka | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Obchodní příležitosti | Euronext | RBNZ | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Online trading | Deutsche Bank | Investiční banka | Světová obchodní organizace | Aktuální kurzy | Regulace | Financování | Investiční banky | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Makro | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Facebook | LYNX | BTC | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Centrální bankéři | EURUSD | Aktivum | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie ropy | Aktuální cena ropy | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Brent | Brokers | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CISCO | Co je akcie | Conference Board | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | DJIA | Dolar | Dow Jones index | Druhy akcií | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Eura | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fondy | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index DJIA | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | InstaForex | Investice do akcií | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční poradenství | Investiční portfolio | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | EBay | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | JP Morgan | Komoditní | Kurzy | Volná pracovní místa | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Markets | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Obchodní platformy | Odkup akcií | Patria Online | PayPal | Portfolia | Prognóza | Převodník měn | Rakousko | Recenze | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | SPX | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Světové burzy | Tapering | Trh | Twitter | Volatility | Volkswagen | Vývoj inflace | Webinář | WTI | XM | Zemní plyn | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | CNBC | ZEW | DXY | EIA | Buffett | Put | Andrej Babiš | Buy | Cenové rozpětí | Cenově vážený index | Diskont | Ex-dividend | Hold | Měď | Obchodní den | Overweight | Redukce | ROCE | ROE | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Futures trhy | Retail | Burze | Investment | Markit | Raymond James | Dow Jonesův index | Deutsche Bundesbank | Bank of New York Mellon | Charles Schwab | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | State Street | Westpac | CME Group | Caterpillar | Sentix | Baker Hughes | DIHK | NATO | BBC | Sentix index | Reporty | Zvyšování sazeb | Halifax | Short squeeze | HUF/EUR | Polská centrální banka | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Averze k riziku | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Earnings | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Znalost | Přehled | Konzistence | Jádrový index | Ekonomické fórum | Christine Lagardeová | Evropské trhy | Bankovnictví | Obchodování CFD | Ekonomická aktivita | City | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Kapitálové rezervy | Economic | Inflační tlaky | Akcie bank | Akcie v Asii | IHS | Xetra | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | JPMorgan Chase | Vladimir Putin | S&P Global | Globální ekonomiky | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Akcie amerických bank | Nervozita | Ekonomická rizika | Černé pondělí | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Alibaba | Halliburton | Procter & Gamble (PG) | Propad | Kryptoměny | Eurex | FactSet | TradingView | S&P | Guvernér | Cena mědi | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Historická maxima | Nejistota | Philip Morris | Tempo růstu | Zajištění | FTSE 100 | Guvernér banky | Baidu | Ripple | Litecoin | Dogecoin | Ethereum | E*Trade | Tesla | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Poplatky | Exxon | Chevron | Konsensus | Mzdy | Německý export | Britská ekonomika | Odhady trhu | Světová obchodní organizace (WTO) | Ekonomická situace | Světový obchod | Globální obchod | General Electric | Bankovní unie | Bankovní krize | Průzkum | Krize | FTSE MIB | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Výnosy | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | Turecká ekonomika | Index cen domů | Institucionální investor | Institucionální investoři | Příjmy | Podnikatelská aktivita | Podnikatelská aktivita v eurozóně | ExxonMobil | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | Měny&Sazby | Země G7 | Obchodování forexu | Aktuální cena | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Belgie | HDP eurozóny | Tisková konference ECB | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Evropský statistický úřad Eurostat | HDP v eurozóně | Raymond James Financial | IHS Markit | ex | MUFG | Tržní kapitalizace společnosti | Vstup na burzu | Aleš Michl | IBKR | Anadarko Petroleum | Coinbase | Bitcoin (BTC) | Virtuální mince | Palladium | Obchodování indexů | Trade Financial | Jak obchodovat akcie | Jerome Powell | MiFID II | Kraken | Crown | LTC | ETH | XRP | Invesco | Index S&P/ASX 200 | Robinhood | Litecoin (LTC) | Estee Lauder | CFG | Investování s LYNX | Kryptoměnové burzy | Obchodování Futures | Airbnb | Podnikání na kapitálovém trhu | Trhy dnes | Výprodeje na akciových trzích | Obchodní války | FinTech | LYNX webinář | Krypto | Virtuální měny | Raytheon | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Německá centrální banka | OPEC+ | Obchodní válka | Podniky | Technologické akcie | Edison | Schwab | Apple (AAPL) | Inflace v eurozóně | Firma McDonald's | Akcie společnosti | CSI 300 | Americká investiční banka | Forint | Turecké liry | Geopolitika | Šéf Fedu | Graf indexu | Americký dolarový index | Akcie GE | Dluhopisové výnosy | VIX index | Trh s ropou | Výsledky firem | Ruská centrální banka | Dodávky ropy | Intercontinental Exchange | BinckBank | Růst zisků | Tlak na akcie | Prezident Trump | Evropská komise | Index spotřebitelské důvěry | Refinitiv | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Výsledková sezóna v USA | Výsledky bank | Obchodovat s akciemi | Dolarová aktiva | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | IPO Uber | Rekordní růst | Norská centrální banka | Poziční obchodníci | Inflace v ČR | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Růst ekonomiky USA | Zpětný odkup akcií | Zahraniční investoři | CNY | Sójové boby | STMicroelectronics | Sharpe ratio | NVDA | Guvernér Fedu | NATGAS | CoinShares | Svět investování | Ropné akcie | NASDAQ 100 | Ripple Labs | Uranové akcie | Výnosové křivky | Aston Martin | Akcie Aston Martin | IPO Aston Martin | Tomáš Pfeiler | Konglomerát | Akcie týdne | Oživení ekonomiky | AMZN | Kristalina Georgievová | Kótování | US500 | Dění na trzích | Očekávání trhu | Italská vláda | Dot plot | Povídání o trzích | Novozélandská centrální banka | Poptávka po ropě | Finanční situace | Finanční údaje | Britská obchodní komora | MetLife | GOOGL | Internet of Things | Akcie roku | Očekávaný růst | Obchodování dluhopisů | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Cena akcie | Očekávané Earnings | FSB | MMF Kristalina Georgievová | Šéfka MMF | Obchodujte | Banka Goldman Sachs | S&P 500 Index | US30 | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Rozpočet | Celkové příjmy | Německá vláda | Kryptoměnová burza | ČNB Jiří Rusnok | Objem | MSFT | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Německý průmysl | FRED | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Šéf Fedu Jerome Powell | Inflace v USA | Statistický úřad Eurostat | Vyšší riziko | Cisco Systems | Firma | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Souhrn finančních trhů | Růst cen | CBI | Maďarská centrální banka | Zavedení digitální daně | Bilance | Index DOW | PSA | GM | Čínský prezident | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Fortune | Nízké úrokové sazby | Nálada spotřebitelů | Nejbohatší | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Vyhlídky | INTC | Intel (INTC) | Walt Disney | 5G | Vládní bondy | SMA | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Standard Oil | Visa | General Motors | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | European Central Bank | Ceny zboží | Německý ZEW index | Problémy | EW | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Total | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | GBP/EUR | Plyn | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Newmont Mining | FIS | Ford Motor | United Technologies | Amgen | Airbus | Nord Stream | Míra | InterContinental | Ohlédnutí | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Regulátoři | Fed index | FedEx | FDX | xStation5 | AAPL | MasterCard | FB | AT&T | Disney | Peter Altmaier | Nike | Nejbližší support | Bydlení | COTTON | SUGAR | Uber | Ztráta | Nejlepší akcie | Yandex | Hlavní akciové indexy | Inflace v Maďarsku | Visa (V) | Kraft Heinz | Zasedání měnového výboru | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Organizace Conference Board | Počet uzavřených obchodů | Hospodaření | American Airlines Group | Zvýšení inflace | CFA | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Altria Group | Netflix | NFLX | Washington | Daimler | Micron Technology | Hlavní rizika | O2 | Írán | RBA | Ifo | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Proinflační | Vyšší inflace | SAP | iRobot | IRBT | Výroba v eurozóně | Dobrá čísla | Ceny energií | Očekávaný vývoj | Komunikace | General Electric (GE) | Trump | Davos | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Fórum v Davosu | Prezident | Výsledkové sezóny | AMGN | Koronavirus | Paypal Holdings | Dominancia | 100 miliard dolarů | CMS | Trhy | Čínské úřady | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Nejlepší ropné akcie | ConocoPhillips | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Asijské indexy | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | DISH | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Tomáš Nidetzký | ČNB Tomáš Nidetzký | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | SBUX | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | PMI pro sektor | Fresenius Medical | FME | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Americké ekonomiky | Americké banky | TNOTE | Obchodovanie | Oživení britské ekonomiky | Medvědi | Galapagos | Biogen | Pharming Group NV | Americká inflace | Marek Mora | COVID-19 | TWTR | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | E*Trade Financial | Dodatečný kapitál | Index CSI 300 | Gilead Sciences | FinTech akcie | PHIA | Index aktivity | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Cestovní ruch | Kanadská centrální banka | Haruhiko Kuroda | Vývoj | Šok | Mzda | Guru | Současná cena | Aktuální Price Action | VOLX | Ekonomika Evropské unie | Makroekonomické údaje | Restrikce | Americké výnosy | Aerolinky | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Mince | Profitovat | Maloobchodní tržby v Číně | Stimuly | Členové bankovní rady | Inflace v EU | Anton Siluanov | ECB dnes | Nákupy aktiv | Obnova ekonomiky | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Charles Dow | Historie | Počet nakažených | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Rozhodnutí bankovní rady | Texas | PYPL | Waste Management | Přísná opatření | Oeystein Olsen | Německý ministr financí | Unilever | WM | REGN | Pravidla EU | Kongres | Index ISM | Manufacturing | Republikáni | Domácnosti | Fundament | Negativní korelace | Investiční banka Goldman Sachs | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Alena Schillerová | Ministryně financí | Nákup aktiv | Citrix | Citrix Systems Inc | Citrix Systems | Klaus Regling | Dávky v nezaměstnanosti | Další růst | Růst | American Airlines | Delta Air Lines | Koronavirové krize | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Ministryně financí Alena Schillerová | Propad HDP | Historické pohyby | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Války | Organizace | Microsoft (MSFT) | Nezaměstnanost v USA | Práce | Údaje | Výroba v Německu | UnitedHealth Group | Anthem | Jednání OPEC | Nárůst nezaměstnanosti | JPM.US | WFC.US | Výpadky | WMT | Delaware | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Procter & Gamble | Statistiky | Uzavření trhů | USD za barel | Rizikové averze | Trade | Nabídka ropy | Nizozemsko | Premiér Andrej Babiš | Cenové pohyby | CBRT | Reddit | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | Evropské indexy | Institut GfK | Joe Biden | Spotřebitelský sentiment | 3M | Ekonomické vztahy | Pracovní síly | Maloobchodní tržby v Německu | Osobní příjmy | Osobní výdaje | ECB rozhodnutí o sazbách | Rozhodnutí o sazbách | Maloobchod | Zaměstnanci | Gilead | Akcie padají | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Rally na akciích | PMI pro sektor služeb | PEPSICO | Dovoz | Vývoz | ETN | Dosáhnout zisku | Australská ekonomika | Bezpečnost | Soudní řízení | Zveřejněné údaje | Nike (NKE) | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Průmyslové kovy | ONE | Merck | T-Mobile | Expedia | NetEase | Royal Caribbean | Sektor služeb | CL | Spekulovat | Britský trh práce | Státní podpora | Advance Auto Parts | Eli Lilly | LLY | Komunistická strana | Roční zhodnocení | MLM | Mondelez | JDE | Unie | ČR | Costco | Salesforce | Rozhodnutí FOMC | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Londýnské burzy | Rozhodnutí ECB o sazbách | Obchodovaný objem | Square | Počet nových žádostí o podporu | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Mateusz Morawiecki | Americká nezaměstnanost | Black Monday | Světové krize | Plán investic | Sanofi | Členové Fedu | Stimulační balík | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Splasknutí bubliny | Největší evropská ekonomika | Covid | Banka JP Morgan | Index průmyslové výroby | Příjmy a výdaje | ASM International | Letecký průmysl | Fintech společnosti | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Thermo Fisher Scientific | Situace na trhu práce | Exporty | Rétorika centrálních bank | Výhled vývoje ekonomiky | Johnson & Johnson | Větší riziko | Ocenění | Šance | Německý maloobchod | Růst tržeb | Ceny | Verizon Communications | Společnost XTB | Salesforce.com | Progres | Staking | Nárůst volatility | Mezinárodní firmy | Důvěra | Obnovení růstu | Skupování aktiv | Růst vývozu | Sázka na růst | Erdogan | Turecký prezident | Deutsche Lufthansa | Capital.com | Pandemická situace | Goodyear | Kryptoměnový trh | Zvýšení daní | Coca-Cola | Kryptotrh | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Vývoj průměrné mzdy | SPAC | Big Tech | Southwest Airlines | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Snížení emisí | Plán na snížení emisí | Stavební povolenky | NAHB | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Accenture | Micron | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | Marathon Petroleum | LyondellBasell | LyondellBasell Industries | Marathon | Pracovní místa | Česká republika | Průmyslové zakázky | NextEra | Lockdown | Měnový fond | Ceny bytů | CPI v USA | Oživení německé ekonomiky | Ameriprise Financial | Walgreens | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Concho | Nařízení | Newmont | Align Technology | ALGN | Intel | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | Robert Half International | RHI | Pokles indexu | ALV | Bed Bath & Beyond | BBBY | Pandemický program | SAP AG | XOM | CVX | PFE | CSCO | MMM | ABT | GWW | JNJ | Zveřejnění výsledků | NCLH | Norwegian Cruise Line | SolarEdge | BIIB | Zynga | ZNGA | Oživení ekonomiky USA | Electronic Arts | T-Mobile US | Martin Malý | Šťastné obchodování | MCD | Akcie bankovních domů | QCOM | Německý ministr zdravotnictví | Ministr zdravotnictví | Akcie spoločnosti | SPGI | S&P Global Inc | IHS Markit Ltd | Životní prostředí | NextEra Energy | TSCO | XYL | AWK | Xylem | GME | GameStop | Linde | BASF | Deutsche Boerse | Fresenius SE | Fresenius | Continental | Covestro | ABNB | ALXN | Alexion Pharmaceuticals | Alexion | Program QE | BIDU | Očkování | LEN | Lennar | Americká kryptoměnová burza | Burza Coinbase | Kryptoměnová burza Coinbase | NBP | CMI | IPO společnosti | Mutace viru | GS.US | MGM | US2000 | AAL | DGX | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Norwegian Cruise | Carnival | Počasí | Růst ceny | Akcie spoločnosti Airbnb | ABNB.US | DOT | Zvýšení ceny | Brands | Dopad na akcie | Shopify | Acacia Communications | Dopad na trhy | MRK | WU | UAL | Situace na trhu | United Parcel Service | Philips | UPS | Konference FOMC | Tisková konference FOMC | Akcie Gamestop | PEP | PEP.US | Deliveroo | WallStreetBets | GameStop (GME) | Reddit WallStreetBets | Velké investiční fondy | Express | SWKS | Skyworks Solutions | Velké fondy | Thermo Fisher | Vypuknutí pandemie | Zpráva o měnové politice | Finanční výsledky | MIB | HAS | Hasbro | UNH | Humana | Anheuser-Busch inBev | Nastavení sazeb | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Co je Sharpe Ratio? | Tyson Foods | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Futures na Wall Street | VIV | James Bullard | AIG | FinTech akcie 2021 | Square (SQ) | WFC | SPWR | Manufacturing PMI | Air | Freeport-McMoRan | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Nárůst výnosů | Akcie ropy v roce 2021 | PSX | Gil Luria | Akcie třídy A | Fidelity | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | GameStop akcie | Online trading konference | Trading konference | Prezident Erdogan | Kansas City Southern | KSU | IPO Deliveroo | Discovery | Loď Ever Given | Ever Given | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | GRMN | LMT | Paychex | PAYX | Korporátní daně | Constellation | Constellation Brands | STZ | Special Purpose Acquisition Company | Harley-Davidson | Advanced Micro Devices | AMD | Xilinx | Akcie Goldman Sachs | Goldman Sachs (GS.US) | COIN | Akcie Coinbase | Coinbase IPO | Společnost Coinbase | Uvedení Coinbase | Akcie COIN | NASDAQ: COIN | Coinbase (NASDAQ: COIN) | Norwegian Cruise Line (NCLH.US) | NCLH.US | NFLX.US | Centene | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Verizon | Comcast | Dluhový strop | Kellogg | Konsensus trhu | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Nasdaq Inc | Hladiny rezistence | API | Oslabení | Investice do kávy | Nejlepší kávové akcie | Kávové akcie | Historie kávy | Infrastrukturní plán | Aktuální problémy | Ruský ministr | Salvador | FAST | Plány | Cíle | Příležitosti | Snižování nákupu aktiv | Zajišťování | Prodej | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | UnitedHealth Group Incorporated | McDonald's | Didi | Stress testy | Počet nezaměstnaných | Jen-tchien | Kontejnerový terminál | Philip Morris International | UST | JPMorgan (JPM.US) | Symantec | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | NTAP | NetApp | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Starbucks Corporation | Intel Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Odvětví | Načasování | Nálada mezi německými spotřebiteli | Rekord | Delta mutace | CAR | Guidance | University of Michigan | HICP | Devon Energy | DISCA | Occidental Petroleum | OXY | Phillips 66 | Albemarle Corp | Albemarle | Projekce | TWS | Comcast Corp | ADS | Pioneer Natural Resources | Nucor | Asijské země | Home Depot | CBRE | David Solomon | Bonusy | Rozbor | Kansas City | ASX | SXXP | Dominion Energy | Agilent | Společnosti | Opatření | Dna | PayPal Holdings Inc | Evergrande | Honeywell International Inc. | Analog Devices | Honeywell International | International Business Machines Corporation | Chevron Corporation | CDW | Dow Chemical Company | 3M Company | CSX Corporation | McDonald's Corporation | Moelis | Automatic Data Processing | Merck & Company | Covidové restrikce | Konfederace | Doing Business | Pracovní den | Airbus SE | BNP | MGM Resorts | Zoetis | ZTS | Zoetis Inc | Gamble | Zvýšení základní úrokové sazby | DAI | Dohoda o globální dani | Automotive | Charter Communications | Minulá výkonnost | Wells Fargo (WFC.US) | Morgan Stanley (MS.US) | MS.US | Citigroup (C.US) | C.US | Bank of America (BAC.US) | BAC.US | Bristol-Myers | Procter & Gamble (PG.US) | Netflix (NFLX.US) | Intuitive Surgical | ISRG | Bank of New York Mellon (BK.US) | IBM (IBM.US) | CSX | ANTM | IBM.US | EQT | Globální pravidla | Abbott | Zdravotnictví | Schlumberger | Snap | Pozornost | Colgate-Palmolive | Klima | Goldmani | MGM Resorts International | Regeneron Pharmaceuticals | Kaisa | Royal Caribbean Cruises | Indexy pohyb | Společnost | Stratégové | SATS DJIA | Tým InstaForex | Reálné výnosy | TechnipFMC | Ropný šok | TIM | Dostupný kapitál | Svátek v USA | Omikron | Omicron | Mutace omicron | | Honeywell | CMA | Rostoucí inflace | Delisting | Developeři | CarMax | KMX | Miliardy USD | Altria | EOG Resources | Big tech | Real Estate | Western Digital | Simon Property Group | Zmírnění sankcí | Chipotle Mexican Grill | Illumina | Mattel | Under Armour | LHA | Marathon Oil | MRO | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | General Dynamics | Sankce | Západní společnosti | DBK | Invaze | CF Industries | Nord Stream 1 | Fiserv | CMG | STT | STT.US | State Street Corp (STT.US) | US Bancorp (USB.US) | USB.US | Unitedhealth Group (UNH.US) | UNH.US | Travelers | Alaska Air Group | Textron | Occidental | Southwest | Mondelez International | EOG | EOG Resources Inc | Wynn Resorts | WYNN | Propuštění | Marketingová komunikace
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Rezistence | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | Dolar

Předchozí klíčová slova

Grower
GROWING WAY
Grow Pharma
Growth Funds
Grubhub
Grupo Carso
Gruzie
Gruzínská měna
Grzegorz Maliszewski
Grzegorz Wesołowski

Následující klíčová slova

GSAM
GSA Platform
GSI
GSI palladia
GSK
GSK.UK
G&S Solutions
GS.US
Gs4trade
gs4trade.com
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto
Potvrďte prosím... Zavřít