Úterý 19. březen 2024 06:07
reklama
Instaforex ebook
reklama
Purple trading AI
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Fintokei SwiftTrader

Philadelphia Fed index

img

Ekonomický kalendář: Revize HDP USA za 3. čtvrtletí, rozhodnutí o sazbách CRBT

21.12.2023 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Futures na DAX od včerejšího uzavření evropské hotovostní seance klesly přibližně o 0,5 %. Drahé kovy a další komodity těží z oslabení USD. JPY je jednou z nejvýkonnějších měn G10 poté, co japonská vláda revidovala prognózy HDP a inflace směrem nahoru.
img

BREAKING: USD padá, kvůli vyššímu počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, než se očekávalo

16.11.2023 Údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA byly zveřejněny dnes ve 14:30. Očekávalo se, že čtení vykáže mírně vyšší počáteční a pokračující nároky než před týdnem. Skutečné údaje ukázaly počáteční nároky na 231 tisíc a pokračující nároky na 1,865 milionu - mnohem více, než se očekávalo. Philadelphia Fed index, který byl zveřejněn současně, ukázal neočekávané zlepšení z -9,0 na -5,9.
img

Ekonomický kalendář: Rozhodnutí o sazbě CBRT, projevy členů Fed

20.10.2022 Evropské akciové indexy otevřely pouze s malou změnou. Futures obchodují z minima asijské seance poté, co zpráva Bloomberg o potenciálním uvolnění restrikcí spojených s Covid 19 v Číně podpořila rizikovou náladu. Následující den bude hostit několik zajímavých akcí. Očekává se, že centrální banka Turecké republiky oznámí snížení sazeb o 100 bp v poledne, zatímco členové Fedu Harker a Bowman mohou odpoledne svými projevy vyvolat určitou volatilitu USD. Mezi nejlepšími zprávami za 3Q22 dnes lze najít zprávy od společností Dow, AT&T a také amerických leteckých společností - Alaska Airlines a American Airlines.
img

Ranní okénko - Pozice Fedu je čím dál jasnější

21.10.2021 Ze zemí eurozóny se dnes dočkáme říjnové edice průzkumu spotřebitelské důvěry. Trh od ní na pozadí opětovně se zhoršující epidemické situace a ochlazování průmyslu očekává pokles ze zářijových -4,0 na -5,0 bodů. I tato hodnota by ovšem byla vyšší, než čeho jsme byli svědky před pandemií (-6,4) či kolik činí pětiletý průměr (-7,8).
img

Ranní okénko - Mora zvažuje 50bb

17.09.2021 Dnes nás čeká z makroekonomického pohledu líný pátek. Jediným střípkem nových dat bude zářijové vydání průzkumu sentimentu amerických spotřebitelů z dílny University of Michigan. Tento index utržil v létě letošního roku poměrně tvrdou ránu, když pod tlakem mutací koronaviru, nadále neutěšené nezaměstnanosti a svižné inflace nálada Američanů poklesla z červnových 85,5 až na srpnových 70,3 bodu. Mezitím ovšem začala americká inflace alespoň kosmeticky brzdit a plošné epidemické restrikce zavedeny nebyly, což by mělo domácnosti trochu povzbudit. Trh tak nyní vyhlíží nárůst směrem k 72 bodům, což by ovšem ve srovnání s pětiletým průměrem (91,5) stále příliš oslnivé číslo nebylo.
img

Ranní okénko - Nálada amerických zpracovatelů se prudce zlepšila

16.09.2021 Dnešek zahájíme informací o dynamice cen českých průmyslových výrobců za měsíc srpen. Zdražování v tomto sektoru v uplynulých měsících nabralo svižné tempo, což je vývoj pozorovatelný i ve většině ostatních zemí. Vzhledem k nadále ucpaným dodavatelským řetězcům a nedostatkovým výrobním vstupům předpokládáme, že růst cen dále zrychlí, a vyhlížíme 9,0 % meziročně. Trh pak čeká jen o tři desetinky pb méně.
img

Ekonomický kalendář: Čekáme na výsledky amerických maloobchodníků

19.08.2021 Na trzích zůstává horší nálada po včerejším zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC. Futures na DAXu (DE30) klesly pod support na 15 800 bodech, ale s otevřením evropské seance vidíme postupný návrat indexu k této hladině. Futures S&P 500 (US500) se obchodují v blízkosti dvoutýdenního minima. Z měn zemí skupiny G10 se nejvíce daří americkému dolaru.
img

Ranní okénko - Fed zůstává rozpolcený

19.08.2021 Z Evropy dnes žádná významnější makroekonomická data nedorazí a budeme si tak muset počkat na ta z Ameriky. Odtud budeme zvědavi na pravidelnou týdenní zprávu o stavu tamního trhu práce, na kterém by v týdnu končícím 14. srpna mělo podle odhadů přibýt 364 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Pokud se odhady naplní, bude se jednat o 11 tisíc méně žádostí než o týden dříve, a o další krůček směrem k předpandemickému normálu. Dlužno dodat, že oproti astronomickým 6,2 milionům z loňské první vlny lockdownů bylo citelného pokroku již dosaženo, ovšem trend poklesu povážlivě zpomaluje a v posledních pár měsících se jedná spíše o přibližnou stagnaci. Za standardní výsledky přitom bylo před pandemií považováno cca 210 tisíc nových žádostí týdně. Druhým zajímavým momentem dneška bude srpnové vydání průzkumu podmínek v podnikatelském prostředí z dílny philadelphského Fedu. Ten by podle odhadů měl po červencových 21,9 bodech vykázat mírný nárůst směrem k hodnotě 23,1. Podobně jako u ostatních podobných ukazatelů z USA i z Evropy se i v tomto indexu budou nadále tlouct dva protichůdné faktory, tedy pokračující silná poptávka a neschopnost ji uspokojit. To platí nejen pro výrobu, místy ochromenou nedostatkem materiálu, ale i pro nabírání nových zaměstnanců, kde pokračuje nesoulad mezi potřebami zaměstnavatelů a možnostmi uchazečů. I přesto by se měl index udržet bezpečně nad pětiletým průměrem, který činí 18,2 bodu.
img

Ranní okénko - PMI indexy ukážou zlepšující se sentiment ve službách

21.05.2021 Dnes jsou na řadě očekávané výsledky průzkumu mezi nákupními manažery (PMI) za květen. Dorazí z Německa, eurozóny a USA. PMI indexy pro průmyslový sektor na obou stranách oceánu od minulého léta (s občasnými zádrhely) stoupají. Oba se nacházejí nad 60 body, tedy hluboko v pásmu expanze. Nicméně je to zčásti dáno metodikou PMI, která vyhodnocuje současnou situaci v dodavatelských řetězcích, jako například prodlužování dodavatelských lhůt, jako přehřívání sektoru, ačkoliv se ve skutečnosti jedná o důsledek pandemie a souvisejících ekonomických uzavírek. I přesto jsou ale viditelné známky zlepšujících se podmínek jako například plnící se objednávkové knihy, nebo růst zaměstnanosti.
img

Ranní okénko - Fed se do zpřísňování politiky příliš nehrne

20.05.2021 V Evropě se dnes žádných významnějších makroekonomických údajů nedočkáme a budeme tak pro ně muset za oceán. V odpoledních hodinách našeho času dorazí ze Spojených států květnová edice Philadelphia Fed indexu aktivity v podnikatelském sektoru.
img

Ranní okénko - Vzali Američané obchody útokem?

15.04.2021 Pro zajímavá makroekonomická data budeme dnes muset za oceán, jelikož evropský kalendář zeje prázdnotou. Naopak v USA se během odpoledne našeho času strhne datová smršť. Zahájí ji Empire index podmínek ve zpracovatelském sektoru, který v letošním roce setrvale narůstá a tohoto trendu by se měl podržet i ve své dubnové edici. Trh si od něj slibuje navýšení ze 17,4 na čistých 20 bodů, a to navzdory tomu, že podobně jako v Evropě i v USA se zpracovatelé potýkají s výpadky dodávek výrobních vstupů. Že se i přesto Američanům daří navyšovat výrobu by následně měl potvrdit údaj o průmyslové produkci za měsíc březen, která podle odhadů přidá oproti únoru slušných 2,5 %, a zároveň by mělo narůst využití kapacit ze 73,8 až na 75,6 %, což již není daleko od dlouhodobého průměru, byť k předkrizovým cca 77 % bude stále trochu scházet. Nebudeme ochuzeni ani o náhled do situace v amerických domácnostech, které podle tržního odhadu v březnu konečně vyrazily ve větším počtu na nákupy. K tomu by je mělo motivovat nejen postupné otevírání části dříve zavřených provozoven a pocit bezpečí dodaný tím, že velká část jejich členů již podstoupila očkování, ale i štědrá fiskální podpora, která přistála na účtech velké části Američanů a vybízela k útratám. Po únorovém poklesu maloobchodních tržeb o 3 % meziměsíčně tak tentokrát trh vyhlíží růst o robustních 5,8 %, přičemž některé odhady předpokládají dokonce i dvouciferný výsledek. Do karet Američanům hraje i postupné zlepšování situace na trhu práce, byť je zde k ideálu ještě daleko. V týdnu končícím 10. dubna patrně opět poklesl počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, kterých se tak na úřadech mělo objevit „jen“ 700 oproti předcházejícím 744 tisícům.
img

MACRO: Philadelphia Fed index vzrostl na padesátiletá maxima

18.03.2021 Americký výrobní sektor ukázal sílu. Na konci prvního kvartálu ukázal Philly Fed index cenový výskok na 51,8 bodů z únorových 23,1 bodů při očekávání 23 bodů. Dnešní výsledek je nejvyšší od roku 1973 a blíží se historickému maximu.
img

Fed nasadil holubičí tón

18.03.2021 Jediné významnější makroekonomické údaje dnes dorazí zpoza oceánu. V odpoledních hodinách se dozvíme počet nových amerických žadatelů o podporu v nezaměstnanosti, kteří se o ni přihlásili v týdnu končícím 13 března. V posledních týdnech se do této statistiky začalo konečně propisovat ekonomické oživení, když počet žadatelů počal významněji klesat, a to i navzdory tomu, že podporu znatelně navýšil Bidenův fiskální balíček. Pokračování tohoto trendu se očekává i nyní, když podle trhu zakotví na zaokrouhlených 700 po předchozích 712 tisících. Zlepšení, byť velice mírného, by se měl dočkat i Philadelphia Fed index sentimentu v podnikatelském prostředí. Jeho březnová edice podle odhadů skončí výsledkem 23,3 po únorových 23,1 bodech.
img

Ranní okénko - Evropská spotřebitelská důvěra zřejmě zůstane utlumená

18.02.2021 Dnes se dočkáme předběžného výsledku průzkumu spotřebitelské důvěry v zemích eurozóny. Zde se zázraky neočekávají, když trh vyhlíží jen nepatrný růst z -15,5 na -15 bodů, přičemž odhad RBI je ještě mírně pesimističtější s -15,6. Sentiment evropských spotřebitelů se přitom ani v létě nestačil vzpamatovat z první vlny pandemie, když po propadu k -22 bodům stačil vzrůst jen k letním zhruba -14 a od té doby paběrkuje poblíž této hodnoty. Ještě před příchodem koronaviru přitom činil -6,4 bodu a jeho pětiletá průměrná úroveň činí -8,0. Těžko se ovšem evropským spotřebitelům divit, když měsíce neslyší o ničem jiném, než dalších a dalších kolech ekonomických uzavírek.
img

Ranní okénko - Německé ceny výrobců překvapily růstem

21.01.2021 Dnešní měnověpolitické zasedání Evropské centrální banky podle nás změnu v nastavení měnových podmínek nepřinese. Úprava sazeb prakticky nepřichází v úvahu a alternativní nástroje, jako jsou programy TLTRO či PEPP byly čerstvě rekalibrovány na zasedání předchozím. Přesto budeme pozorně sledovat, jak se ECB alespoň rétoricky vyrovná s nečekaně tvrdým dopadem dalších pandemických vln na evropské ekonomiky. Prezidentka Christine Lagardová by také mohla naznačit, jakým směrem se ubírá připravovaná změna dlouhodobé strategie ECB, která je avizována na léto letošního roku.
img

Ranní okénko - Vyhlížíme klíčový summit EU

19.11.2020  Ze Spojených států dnes v odpoledních hodinách našeho času dorazí pravidelná týdenní informace o stavu tamního trhu práce. Počet nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti tam klesá jen velice pozvolně a trh tak počítá i nadále s přibližně 700 tisíci novými žádostmi. Ještě před pandemií bylo za normál přitom považováno zhruba 200 tisíc. O něco příznivější trend vykazuje počet žádostí pokračujících, které vytrvale klesají. Očekávané číslo, tedy 6,4 milionu, je ovšem taktéž na americké poměry spíše astronomické – ještě letos na jaře jich bylo „jen“ zhruba 1,7 milionu.
img

Ranní okénko - Česká vláda představila kompenzační programy

15.10.2020 Evropský datový kalendář je dnes prázdný a sledovat tak budeme spíše dění za oceánem. Ze Spojených států dorazí dvě sady předstihových indikátorů, přičemž od Empire State indexu zpracovatelů se čeká zhoršení hodnocení současných podmínek z předchozích 17 na 14 bodů, zatímco Philadelphia Fed index by měl stagnovat poblíž 15 bodů. V obou případech se již jedná o hodnoty, které byly běžné v dobách před příchodem koronaviru. Naopak americký trh práce se z pandemie ještě zdaleka nevzpamatoval, když se na něm každý týden objevuje přes 800 tisíc nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Nejinak by tomu podle trhu mělo být i tentokrát, čeká se jen mírné snížení z předchozích 840 na 825 tisíc.
img

Čínská ekonomika roste nad očekávání. V USA se zhoršuje nálada

17.07.2020 Čína opět roste. HDP Číny v Q2 letošního roku vrostlo meziročně o 3,2 %. Trh očekával pouze 0,8 %. Po propadu 6,8 % v Q1 se tak ekonomika navrátila k růstu. Hlavní podíl na změně měly pravděpodobně vládní výdaje, soukromá spotřeba naopak stále zůstává utlumená – za loňským rokem zaostává o 11,4 %. Domácnosti tíží kromě viru i na Čínu vysoká nezaměstnanost na hodnotě 5,8 %.
img

Ranní nadhoz - deflace cen výrobců postupně odeznívá

17.07.2020 Rada guvernérů ECB podle očekávání ponechala nastavení měnové politiky beze změny. Zachovány tak zůstaly stávající sazby i podpůrné programy PEPP, APP a TLTRO III. Identické jako po posledním zasedání bylo i znění oficiálního oznámení rozhodnutí. Šéfka ECB Lagardeová nepřekvapila ani na následné tiskové konferenci, kde prohlásila, že zotavení evropské ekonomiky prozatím probíhá zhruba v souladu s plány, ale je zatíženo významnými riziky.
img

Okénko trhu - ECB volí vyčkávací strategii

16.07.2020 Čínský hrubý domácí produkt ve druhém čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 3,2 %, čímž překonal tržní odhady o 0,8 procentního bodu. Tamní ekonomika se tak vrátila k růstu po propadu o 6,8 % v prvním kvartále. Hlavní podíl na pozitivním výsledku měly zřejmě vládní výdaje, naopak soukromá spotřeba zůstává utlumená, což naznačily i červnové maloobchodní tržby, které meziročně poklesly o 1,8 % a od začátku roku tak za loňskem zaostávají už o 11,4 %. Čínské domácnosti kromě obav z virové epidemie evidentně tíží i na tamní poměry vysoká nezaměstnanost, která dosáhla 5,7 %.
img

Ranní nadhoz - americký maloobchod si polepší i v červnu

16.07.2020 Podle průzkumu New Yorské pobočky amerického Fedu se nálada mezi tamními zpracovateli v červenci výrazně zlepšila, když její index dosáhl 17,2 bodu. Suverénně tak překonal nejen červnový výsledek (-0,2), ale i tržní odhad (10,0). Index se tímto dostal na nejvyšší hodnotu od listopadu 2018.
img

Okénko trhu - ECB měnové podmínky měnit nebude

13.07.2020 Dnešek je na nová ekonomická data skoupý, nicméně ve zbytku tohoto týdne bude zveřejněna řada zajímavých ekonomických ukazatelů. Ve Spojených státech bude největší pozornost zaměřena na červnovou průmyslovou produkci, která by se podle očekávání měla meziměsíčně zvednout o více než 4 %. Poslední vývoj však může být negativně ovlivněn prudkým nárůstem počtu nově nakažených zejména v jižních státech unie, což by mohlo ekonomický restart značně přibrzdit. Oproti průmyslu si však podstatně lépe vede maloobchod. Už v květnu zaznamenaly tržby překvapivý rychlý meziměsíční nárůst o více než 17 procent, pro červen se pak počítá s dynamikou na úrovni 5 %. Mírně lepší data z června by tak mohla aspoň částečně vylepšit chmurný obrázek druhého čtvrtletí, kdy se předpokládá celkový ekonomický pokles v řádu -30 až -40 % mezičtvrtletně anualizovaně. Zároveň s těmito tvrdými ekonomickými daty bude publikována i řada předstihových ukazatelů jako např. Empire State Index či Philadelphia Fed Index, které však oceňují sentiment v regionech podstatně méně zasažených aktuálním vzestupem počtu nakažených a jejich vypovídací schopnost tak bude jen omezená.
img

Ranní nadhoz - PMI indexy ukáží červnu další zlepšení

22.06.2020 Ceny v produkčním sektoru u našich západních sousedů prohloubily v květnu svůj pokles na -2,2 %, y-o-y. Kromě cen energií, které meziročně odepsaly téměř 8 %, se na tom podílely i ceny základního zboží. V posledních měsících pak výrazně zvolňuje inflace u zboží na krátkodobou spotřebu.
img

Tržby firem v USA rekordně rostou. Podnikatelé hlásí zlepšení aktivit

19.06.2020 Agentura Reuters v pondělí informovala, že německá vláda uvažuje o navýšení dluhu o dalších 62,5 miliard eur, které využije na pokrytí nákladů spojených s podporou ekonomiky. Celkově by si tak Německo v letošním roce mělo půjčit okolo 218 miliard eur.
img

ČNB opět snižuje sazbu proticyklické kapitálové rezervy

19.06.2020 Ve Spojených státech bylo v týdnu končícím 13. červnem evidováno cca 1,5 milionu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Publikovaný údaj zklamal, protože tržní odhady počítaly s jeho poklesem pod 1,3 milionu. Počty nových žádostí tak sice pokračovaly v sestupném trendu trvajícím již od dubna, avšak jeho tempo v uplynulém týdnu výrazně přibrzdilo.
img

Okénko trhu - Philadelphia Fed index raketově roste

18.06.2020 Dnes vydala Evropská centrální banka ekonomický bulletin, který zevrubně analyzuje aktuální ekonomický vývoj a shrnuje důvody pro měnové rozhodnutí přijaté radou guvernérů na posledním zasedání 4. června. Zpráva potvrzuje, že hospodářství eurozóny se nachází uprostřed nebývalého poklesu, kdy v důsledku koronavirové pandemie a karanténních opatření proti jejímu šíření došlo k prudkému propadu hospodářské aktivity. I přesto, že výsledky průzkumů a předstihové ukazatele naznačují odražení ode dna, zlepšení je zatím slabé v porovnání s razancí, s níž ukazatele klesaly v březnu a dubnu. Pro druhé čtvrtletí se proto očekává nebývalý pokles HDP. Ten bude následován jen pozvolným oživením ve druhém pololetí za přispění fiskální i měnové politiky. Cenové tlaky by měly zůstat slabé v důsledku prudkého poklesu ekonomické aktivity. Za této situace pak Rada guvernérů rozhodla o zvýšení a prodloužení krytí v rámci nouzového pandemického programu nákupu aktiv (PEPP). Zároveň bude ECB pokračovat v programu nákupu aktiv (APP), základní úrokové sazby se nezměnily.
img

Ranní nadhoz - americký trh práce naznačí další zlepšení

18.06.2020 Evropský datový kalendář je dnes prázdný, a tak se pozornost trhů bude upínat za oceán, kde bude zveřejněn pravidelný týdenní report o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ten by měl navázat na klesající trend posledních týdnů a dál se snížit. Počet pokračujících žádostí by se tak mohl dostat pod 20 milionů. S postupným rozběhem tamní ekonomiky se zvedají i ukazatele podnikatelské nálady, což by měl dnes potvrdit i červnový Philadelphia Fed Index.
img

Ranní nadhoz - inflace v eurozóně téměř na nule

17.06.2020 Dnes budou zveřejněna finální čísla o květnovém růstu spotřebitelských cen v eurozóně. Podle předběžného odhadu se inflace dostala těsně nad nulu a dál se tak vzdálila od inflačního cíle ECB. Celková inflace je tlačena dolů zejména klesajícími cenami energií. Jádrová složka cen nejspíš zůstane na úrovni 0,9 %.
img

Ranní nadhoz - americký průmysl i maloobchod se v květnu zvednou

16.06.2020 Trhy budou dnes sledovat data o americké průmyslové výrobě a maloobchodních prodejích v měsíci květnu. Očekává se, že maloobchodní tržby meziměsíčně vzrostou o 7 %. Průmyslová produkce v dubnu meziměsíčně poklesla o 11 % a byla o 16 % pod předkrizovou úrovní. Propad výroby byl patrný zejména v automobilovém a dopravním sektoru. Ve srovnání s maloobchodním prodejem se očekává, že průmyslová produkce vzroste v květnu jen mírně, o 2,4 %, m-o-m.
img

Ranní nadhoz - platební bilance skončí v červených číslech

15.06.2020 Průmyslová výroba v 19 zemích evropské měnové unie v dubnu meziměsíčně spadla o 17,1 %, což znamenalo meziroční sešup o 28,0 %. Obě tyto hodnoty představují nejhlubší poklesy od zahájení sběru dat v roce 1991. Výsledky byly jen mírně lepší, než kolik činila tržní očekávání. Pokud vezmeme v úvahu, že koronavirová epidemie zasáhla ještě mnohem výrazněji sektor služeb, nevypadají vyhlídky evropského hospodářství pro druhé čtvrtletí příliš růžově.
img

Ranní nadhoz - PMI naznačily odražení ode dna

22.05.2020 Německý kompozitní index nákupních manažerů se v květnu zvedl na 31,4 bodu z historického minima, kterého dosáhl v dubnu (17,4 bodu). Podobně si vedl indikátor PMI za celou eurozónu, když celkově poskočil z dubnových 13,6 až na 30,5 bodu. Na posunu obou ukazatelů se podílel zejména sektor služeb, zatímco zlepšení výrobního PMI bylo jen v řádu několika bodů.
img

Okénko trhu - Indexy PMI se pomalu škrábou z propasti

21.05.2020 Německý index nákupních manažerů podle očekávání vzrostl, když v souhrnném vyjádření vyskočil z historického minima, kterého dosáhl v dubnu hodnotou 17,4 bodu, na 31,4. Přesto aktuální hodnota mírně zaostala za tržními odhady, které počítaly s výsledkem 33,1 bodu. Výraznějšího zlepšení dosáhl sektor služeb (nárůst z 16,2 na 31,4 bodu) nežli ten výrobní (z 34,5 na 36,8). Tento rozdíl je pochopitelně způsoben tím, že právě služby byly ekonomickými restrikcemi zasaženy podstatně drtivěji. Podobným vývojem prošel indikátor PMI i v celé eurozóně, když celkově poskočil z dubnových 13,6 až na 30,5 bodu, přičemž i zde byl posun tažen hlavně službami (z 12,0 na 28,7), spíše než výrobními podniky (z 33,4 na 39,5). Z historického pohledu se oba indexy ovšem nadále nacházejí na extrémně nízkých úrovních, a ačkoliv se v nich již nepochybně odráží postupné uvolňování restriktivních opatření, o návratu k předkrizovým úrovním ekonomické aktivity zatím nemůže být řeč ani zdaleka.
img

Ranní nadhoz - americký PMI by měl vykázat mírné zlepšení

21.05.2020 Ceny průmyslových výrobců se v dubnu znovu snížily o 0,5 %, m-o-m, což znamenalo propad cen v meziročním srovnání do deflace na -0,8 %. Na meziročním poklesu cen se největší měrou podílelo odvětví rafinovaných ropných produktů a výroby chemických látek, kde se nejvíce projevily nízké ceny ropy na světových trzích. Nižší byly i ceny v oblasti zpracování kovů a v těžbě a dobývání. Na druhé straně ceny u elektřiny, plynu a páry pokračují v rychlém růstu. I v následujících měsících lze očekávat, že ceny ve výrobní sféře budou meziročně klesat.
img

Ranní nadhoz - České ceny výrobců zamíří dolů

20.05.2020 Květnový ZEW index přinesl v Německu záblesk naděje, když se jeho složka očekávání vyšvihla z předchozích 28,2 bodu až na 51,0, čímž suverénně překonala odhady trhu, jež činily jen 30,0. Takto vysoko byl index naposledy před pěti lety. Druhá složka ZEW indexu, tedy hodnocení současné situace, již tak růžově nevyzněla. Namísto vyhlíženého zlepšení z dubnových -91,5 bodu na -86,6, došlo k dalšímu poklesu a index se zastavil až na -93,5 bodech. I v eurozóně dopadl průzkum očekávání do budoucnosti pozitivně, když si vysloužila 46,0 bodu, což znamená meziměsíční nárůst o více než 20 bodů.
img

Ranní nadhoz - květnový ZEW index by měl naznačit zlepšení

19.05.2020 Člen Bankovní rady České národní banky A. Michl věří, že česká ekonomika vykáže v letošním třetím čtvrtletí již dobré výsledky. ČNB snížením úrokových sazeb už výrazně zlevnila peníze a tím podpořila ekonomiku, rozhodně je ale proti poklesu úrokových sazeb až do záporných hodnot. Vyslovil se také proti jakýmkoli experimentům, které by hýbaly s kurzem. Vítá slabší úroveň kurzu během krize, což pomáhá tuzemským exportérům.
img

Ranní nadhoz - indikátory by mohly v květnu naznačit zlepšení

18.05.2020 Podle předběžného odhadu ČSÚ poklesl český hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně o 2,2 %, což odpovídá mezičtvrtletnímu snížení o 3,6 %. I přesto, že karanténní opatření trvala jen zhruba od poloviny března, podstatně se podepsala na výkonu české ekonomiky v prvních třech měsících roku 2020. Byla to zejména slabá zahraniční poptávka, která přispěla k hospodářskému propadu, jako druhá v pořadí pak negativně působila tvorba kapitálu. Naopak vyšší výdaje vládních institucí brzdily hospodářský pokles. České hospodářství nečekají lehké časy ani v nejbližších měsících.
img

Ranní nadhoz - čínský HDP v Q1 spadl téměř o 7 %

17.04.2020 Čínský hrubý domácí produkt v prvním letošním čtvrtletí meziročně odepsal 6,8 %, což bylo téměř v souladu s tržními odhady, které očekávaly pokles o 6,5 %. Po sezónním očištění to znamenalo mezičtvrtletní snížení produktu o 9,8 %. Kontrakce takového rozsahu je pro čínskou ekonomiku historicky nevídaná. Pozitivně překvapila čínská průmyslová výroba, která v březnu meziročně odepsala jen 1,1 %, když tržní odhady počítaly s poklesem o více než 7 %. Oproti prvním dvěma měsícům roku, kdy výroba spadla meziročně o 13,5 %, se tak březnová průmyslová produkce téměř navrátila na loňskou úroveň.
img

Okénko trhu - Americká data vyjevují čím dál hlubší propad

16.04.2020 Výnosy italských vládních dluhopisů znatelně poklesly, a to na všech splatnostech, v reakci na zvěsti o tom, že by Evropská unie ve svém příštím rozpočtovém rámci mohla alokovat více peněz státům jižního křídla. Podobný efekt mělo i prohlášení Isabel Schnabel, členky rady Evropské centrální banky, která se také nechala slyšet v tom smyslu, že by ECB nerada viděla fragmentaci v rámci Evropy, z čehož lze usuzovat na cílenou podporu postižených států ze strany centrální banky. Na trzích tak bylo patrné značné uklidnění oproti včerejšímu dni, kdy se naopak hromadily obavy o schopnost těchto zemí čelit koronavirové epidemii a zároveň udržet kontrolu nad veřejnými financemi.
img

Ranní nadhoz - výrazně negativní data z americké ekonomiky

16.04.2020 Americké maloobchodní tržby v březnu meziměsíčně poklesly podstatně více, než odhadoval již tak pesimistický trh, a to o 8,7 %. Jednalo se o suverénně nejhlubší propad v historii měření dané časové řady, tedy od roku 1992. Vlivem efektu předzásobení si polepšil prodej potravin, zatímco ostatní segmenty výrazně ztrácely.
img

Ranní nadhoz - V. Benda nevyloučil další pokles sazeb

15.04.2020 Spotřebitelské ceny klesly v březnu oproti únoru o 0,1 %, v meziročním srovnání to znamenalo zpomalení inflace z únorových 3,7 % na 3,4 %. Zpomalení inflace bylo dáno zejména nižšími cenami rekreačních a kulturních služeb, nižší ceny ropy pak přispěly k poklesu cen pohonných hmot. Na druhé straně pokračoval růst cen elektřiny, oproti únoru se zvedly i ceny potravin a také alkoholických nápojů. Vlivem dopadů pandemie koronaviru na ekonomickou aktivitu očekáváme, že spotřebitelská inflace bude v následujících měsících rychleji ztrácet dynamiku, na konci roku by se tak mohla dostat mírně pod dvouprocentní cíl ČNB.
img

Ranní nadhoz - Shoda nad omezením těžby ropy nalezena

14.04.2020 Jedna z významných českých automobilek se závodem v Nošovicích dnešním dnem po třech týdnech obnoví provoz. Výroba zde bude probíhat ve stále omezeném dvousměnném provozu. Škoda Auto, hlavní tuzemský výrobce aut, naopak odstávku v minulých dnech prodloužila z bezpečnostních důvodů do konce dubna. Nošovická výrobna je tak první vlaštovkou návratu k normálu.
img

Ekonomický kalendář: Centrální banky rozhodují o sazbách

19.03.2020 Investoři zůstávají nervózní. Ani slíbená pomoc v řádu bilionů dolarů centrálních bank a vlád zatím příliš nezměnila negativní náladu a trhy zůstávají pod tlakem. Dosud relativně klidný Forex se otřásá v základech. Masivní nákupy amerického dolaru posílají ostatní měny do hlubin (GBP, NOK,...). Dnes budou o sazbách rozhodovat švýcarská centrální banka a norská centrální banka, které se výrazně propadá koruna. Nečeká se však, že by tyto banky dnes měly přistoupit ke změně sazeb. Mohou být však přijata další opatření pro boj s krizí. Odpoledne budou také zveřejněna méně podstatná data z USA.
img

Ranní nadhoz - ECB rozšiřuje program nákupů aktiv

19.03.2020 Evropská centrální banka včera oznámila, že nakoupí finanční aktiva za 750 miliard eur. Měla by tak pomoci ekonomikám ochromeným šířící se epidemií koronaviru. Program poběží do konce letošního roku a bude se vztahovat na dluhopisy státního i soukromého sektoru.
img

Ranní nadhoz - sentiment v Německu i EU prudce klesá

18.03.2020 Americký Fed uvedl ve včerejším prohlášen, že dále podpoří tamní ekonomiku v boji s šířící se nákazou a to poskytnutím likvidity na trh se směnečnými cennými papíry. Tento trh přitom financuje velkou část ekonomické aktivity (úvěry, hypotéky, půjčky na automobily apod.). Jedná se tak o podporu nejen domácností, ale také podnikatelů či malých a středních podniků. Tento nástroj přitom Fed využil naposledy v krizovém roce 2008.
img

ČNB snížila úrokové sazby

17.03.2020 Bankovní rada ČNB včera na mimořádném jednání snížila jednomyslně základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,75 %. Opatření má podpořit ekonomiku v době šířící se epidemie koronaviru. ČNB zároveň avizovala připravenost pokračovat ve snižování sazeb, pokud si to situace vyžádá. Nadměrné výkyvy kurzu koruny pak může tlumit za použití devizových rezerv. Součástí opatření bylo i ponechání tzv. proticyklické kapitálové rezervy na 1,75 % (původně ji chtěla zvýšit). Další jednání bankovní rady je naplánováno na 26. března.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 16.3.2020

16.03.2020 Americká centrální banka se rozhodla naplno využít manipulační prostor pro podporu ekonomiky, který jí nabízelo dosavadní nastavení úrokových sazeb. V neděli na mimořádném zasedání rozhodl měnový výbor Fedu o snížení úrokové sazby o jeden procentní bod do pásma 0-0,25 %. Zároveň se Fed rozhodl pro masivní kvantitativní uvolňování ve výši 700 mld. dolarů.
img

Ranní nadhoz - PMI z Německa, eurozóny i USA ve středu dnešní pozornosti

21.02.2020 Evropská centrální banka zveřejnila zápis z posledního měnověpolitického zasedání z konce ledna. Ze zápisu vyplývá, že si bankéři ve Frankfurtu byli vědomi zlepšování vyhlídek evropské ekonomiky, hlavně vzhledem ke klesajícímu geopolitickému napětí. Budoucí rizika, jako jsou americká cla na evropský dovoz automobilů, problémy německého průmyslu či koronavirus ovšem nepodceňují.
img

Okénko trhu - ECB zveřejnila zápis ze zasedání

20.02.2020 Ceny německých výrobců v lednu meziměsíčně vzrostly o 0,8 %, což je nejrychlejší dynamika zaznamenaná od roku 2011. V meziročním srovnání to odpovídá nárůstu cen o 0,2 % a v obou ohledech jde o výrazně svižnější tempo, než se čekalo. Na pozorovaném zdražení se největší měrou podílely ceny energií (1,9 % meziměsíčně).
img

Ranní nadhoz - Fed potvrdil spokojenost s vývojem americké ekonomiky

20.02.2020 Zveřejněný zápis z lednového zasedání amerického Fedu potvrdil spokojenost centrálních bankéřů se stavem tamní ekonomiky i s aktuálním nastavením měnové politiky. Vnímají však, že současná epidemie koronaviru může negativně zasáhnout růst globální ekonomiky. Toto riziko bude Fed bedlivě sledovat, protože čínské zboží a díly jsou nezbytné pro řadu amerických produktů. Pokud by se toto riziko začalo naplňovat, Fed by adekvátně zasáhl. Členové výboru také diskutovali, zda místo inflačního cíle na úrovni 2 % nepoužívat cílový interval kolem této hodnoty. Tuto změnu však nakonec nepřijali.
img

Ranní nadhoz - Koruna ztratila část svých zisků

19.02.2020 Včera zveřejněný ZEW index za únor přidusil naděje na možné ekonomické oživení v Německu. Po výrazném růstu ukazatele v posledních měsících došlo v únoru ke strmé zpětné korekci, když index očekávání oproti lednu propadl o plných 18 bodů na hladinu 8,7. Trhy přitom počítaly s jen mírným poklesem do blízkosti 21,5 bodu. Horší nálada panovala v odvětví výroby automobilů, oceli či v bankovnictví, naopak IT sektor či stavebnictví vykázaly lepší výsledky. ZEW index za celou eurozónu poklesl o více než 15 bodů na 10,4.
img

Ranní nadhoz - koruna včera opět pod EUR/CZK 24,80

18.02.2020 Japonská ekonomika v Q4 klesla meziročně o 6,3 %, což byl nejhlubší propad od poloviny roku 2014. Předběžný údaj je mnohem horší, než čekali analytici, podle kterých měl hrubý domácí produkt odepsat jen 3,7 % po růstu o 1,8 % v Q3. Oproti předchozímu čtvrtletí HDP klesl o 1,6 procenta. I když byl pokles vyvolán některými jednorázovými vlivy, jeho hloubka ekonomy překvapila. Vyhlídky pro Q1 2020 nejsou rovněž příznivé, očekává se, že dynamika HDP bude ovlivněna epidemií koronaviru.
img

Ranní nadhoz - evropská spotřebitelská důvěra stále solidní

20.12.2019 Americký Philadelphia Fed index ze zpracovatelského sektoru v prosinci výrazně propadl, když vykázal hodnotu pouze 0,3 bodu. Přitom očekávání byla podstatně výše na 8,0 bodech. Ještě v listopadu se index nacházel na úrovni 10,4 bodu. Aktuální výsledek je tak nejnižší od června tohoto roku. Podobně jako v Evropě se tak ukazuje, že i v Americe je průmysl momentálně nejslabším článkem ekonomiky.
img

Okénko trhu - Philadelphia Fed index se v prosinci propadl

19.12.2019 Švédská národní banka Riksbank, nejstarší centrální banka světa a zároveň první měnová autorita, která v roce 2009 zavedla negativní úroky na vklady komerčních bank, dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu z -0,25 %, kam se dostala v roce 2015, na 0 %. Motivací bylo přesvědčení bankéřů, že se švédská inflace na horizontu měnové politiky vyšplhá na požadovanou úroveň 2 %. Zároveň zesilují obavy, že dlouhodobě nízké úroky by mohly vést k přílišnému zadlužení firem i domácností. Tento krok má významnou symbolickou hodnotu, jelikož záporné sazby po Švédech zavedly i další centrální banky, včetně ECB, a tato neortodoxní strategie se od té doby navzdory mnohým kontroverzím stala v Evropě standardem. Od Evropské centrální banky se její opuštění ovšem v blízké době neočekává, jelikož evropská inflace má k cílové hladině stále daleko.
Související klíčová slova: FOREX | Offshore | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Čína | Peníze | Akciové indexy | Equity | Inflace | Deflace | EUR/USD | Dow Jones | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Měnový výbor Fedu | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | ETF | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Zhodnocení | Bank of England | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Béžová kniha | Cap | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Nesoulad | Dividenda | Dividendový výnos | ECB | Ekonomika | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Fiskální politika | Futures | G10 | IFO index | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Komodity | Kurz | MIFID | Marže | Měna | Měny | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Platební bilance | Pozice | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Sentiment | Support | Ticker | Trend | Trigger | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | ZEW index | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CAD | GBP | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Bank of America | XTB | Indexy | Investoři | Blue chips | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | EU | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Makroekonomická data | Zisk | Kurz koruny | Optimismus | Výsledky | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Financování | Investovat | Index cen | Výrobní ceny | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Portugalsko | Devizové intervence | LYNX | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Obchodníci | EURUSD | Raiffeisenbank | EPS | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Brent | Cena | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | CZK | Černá labuť | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Ekonomický kalendář | Elektřina | Evropská měna | Guvernér ČNB | HDP Číny | HDP USA | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index S&P 500 | Investiční | Investiční doporučení | Irsko | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jiří Rusnok | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Nemovitosti | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Reuters | Ropy | Růst HDP | Signály | Société Générale | Shares | Stoxx | Světové ceny ropy | Švýcarská centrální banka | Trh | Volkswagen | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ZEW | EIA | ING | Ministerstvo financí | ROCE | Využití kapacit | Itálie | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Komise | Burze | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | CNN | Wells Fargo | Microsoft | ABN Amro | Caterpillar | Sentix | TLTRO | Snižování sazeb | Riksbank | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Pokles úrokových sazeb | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Finanční aktiva | Investiční očekávání | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Přehled | Agentura Reuters | Bankovnictví | Ekonomická aktivita | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | Měnová autorita | Intervence centrální banky | JPMorgan Chase | Globální ekonomiky | Americký ministr financí | Nervozita | Summit EU | Světové centrální banky | Uvolňování měnové politiky | Finančnictví | Walmart | Propad | Měnová opatření | S&P | Guvernér | Šéf britské centrální banky | Výrobní aktivita | Ztráty | Pokles výnosů | Ekonomická data | Stagnace | Tempo růstu | Baidu | Výhled | Depozitní sazba | Bankéři | Bankéř | Exxon | Chevron | Konsensus | Dobré výsledky | Americký trh práce | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zásoby zemního plynu | Japonská vláda | Česká vláda | Růst čínské ekonomiky | Očekávání analytiků | TRY | Softbank | Příjmy | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Německý Ifo index | Fiskální stimuly | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Očekávání | HDP v eurozóně | ex | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Výkyvy kurzu koruny | ING Groep NV | Investovat do Bitcoinu | MiFID II | Tržní očekávání | Odliv dividend | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní války | Německá centrální banka | Podniky | Inflace v eurozóně | Akcie společnosti | Forint | Royal Dutch Shell | Index Stoxx 600 | Norges Bank | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Index spotřebitelské důvěry | Cíl ČNB | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Podnikové investice | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Asijské burzy | Norská centrální banka | Zájem investorů | Akcie herních vývojářů | Statistický úřad | Inflační očekávání | Pokles sazeb | Infineon | Infineon Technologies | TLTRO III | DE30 | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | NATGAS | Záporné sazby | Blockchainové akcie | Pokles cen | Pokles výnosů dluhopisů | Americká cla | Produkce zemního plynu | Thyssenkrupp | Růst mezd | Prosus | US500 | Deficit rozpočtu | Prodeje nových aut | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Předstihové indikátory | Akcie roku | Zerohedge | Projevy centrálních bankéřů | Očekávané Earnings | Měny regionu | Deficit | HDP v USA | Německá vláda | Snížení úrokové sazby | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Data z USA | Obchod | Trh práce | Obchodní dohody | Růst spotřebitelských cen | Průmyslová výroba v eurozóně | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Cisco Systems | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Reálné ekonomiky | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Hlavní události | Americký průmysl | Průmyslová výroba v USA | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Datový kalendář | Bilance | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Lagardeová | Indexy nákupních manažerů | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Americká data | Walt Disney | EUR Index | SECO | Hospodářské záležitosti | České hospodářství | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Data o HDP | Christine Lagardová | Omezení těžby | Statistika | Ceny výrobců | Průmysl | PLN | Na burze | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Visa | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Ceny potravin | Nově zahájené stavby domů | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Německý ZEW index | Problémy | Vládní výdaje | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Nálada | Prohlášení | United Technologies | Airbus | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Accor | PMI z Německa | Nižší ceny ropy | Úroky | Měnové politiky | Hypotéky | Americké centrální banky | Vojtěch Benda | Zlepšení sentimentu | Zpracování kovů | AXA | Fed index | Švédská inflace | Švédská národní banka | Švédská národní banka Riksbank | FedEx | FDX | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | AT&T | Disney | Andrew Bailey | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Ministerstvo financí České republiky | Nejlepší akcie | BREAKING | Miliardy korun | CTS | Průmyslové podniky | Americký index | Wirecard | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | ETF roku 2020 | Hospodaření | Černé labutě | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Sentiment v Německu | Američané | Netflix | Evropská inflace | Daimler | Micron Technology | Oslabení kurzu | Sodexo | Čínský HDP | Ifo | ASML | ASML Holding NV | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Luboš Růžička | Snížit úrokové sazby | Analytička | Ukazatele | SAP | Výroba v eurozóně | ČNB Vojtěch Benda | Cenové tlaky | Ceny ve výrobní sféře | Dobré zprávy | Ceny energií | Komunikace | Prezident | Koronavirus | Výsledky průzkumu | Trhy | Čínské úřady | Evropské ekonomiky | Akcie roku 2020 | Pražské burzy | Šíření koronaviru | American Express | Virus | Pokles | Situace | Zdražovat | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Ceny Bitcoinu | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Zlepšení | Akcie v roce 2020 | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Výrazné ztráty | BP | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | Americké ekonomiky | Britský statistický úřad | Opatření proti šíření epidemie | Americká inflace | Marek Mora | COVID-19 | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Americký PMI | Konjunkturální průzkum | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Americký Fed | Stabilita | Vývoj | Výkyvy | Cenová válka | Videokonference | Makroekonomické údaje | Restrikce | Lufthansa | Program nákupu aktiv | Masivní nákupy | Profitovat | Dostatek likvidity | Karanténní opatření | Restriktivní opatření | Stimuly | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Šíření viru | Fiskální balíček | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Zotavení ekonomiky | Žádosti o podporu z USA | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Další pokles | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | MF | Škoda | Manufacturing | Domácnosti | Spotřebitelská nálada | Zápis z posledního zasedání | Dávky v nezaměstnanosti | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Repo sazby | Americké příjmy | České vlády | Allianz | Ceny elektřiny | Šíření nákazy | Abbott Laboratories | Ekonomiky | Aukce státních dluhopisů | Organizace | LTV | Práce | Údaje | Eni | UnitedHealth Group | Koronavirová epidemie | Ekonomické oživení | Nárůst nezaměstnanosti | Snížení produkce | Splátky dluhů | Celková inflace | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | Více peněz | Microsoft Corp | US Bancorp | Data z americké ekonomiky | Výrazně negativní data | Negativní data | Negativní data z americké ekonomiky | Čínský HDP v Q1 | Procter & Gamble | Statistiky | Uzavření trhů | Indikace | ZEW index ekonomického sentimentu | Levná ropa | Ekonomická omezení | Finanční pomoc | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | CBRT | Debata | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Air France | Indikátory ekonomického sentimentu | Nové zakázky | Joe Biden | Lucembursko | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | ADBE | Očekávané výsledky | 3M | Ryanair | Volvo | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | Shell | Maloobchod | PMI z výroby | Federal Reserve | Tržby maloobchodníků | Očekávání do budoucnosti | Expanze | Macy’s | Evropský datový kalendář | NKE | Americké ceny výrobců | Merck KGaA | Merck | RBI | Účet platební bilance | Český běžný účet | Expedia | NetEase | Sektor služeb | Ekonomická aktivita v USA | CL | Bundesbanka | České ceny výrobců | České ceny | Evropské sdružení výrobců automobilů | Odražení ode dna | Renault | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Prezidenti a premiéři | Koronavirové pandemie | PEPP | Špatné zprávy | Antivirus | Bitcoinové a blockchainové akcie | Počet nových žádostí o podporu | Oracle | Nikola | Inflace v květnu | Teorie černé labutě | Sanofi | Členové Fedu | Podpůrné programy | Propad cen | Akcie Nikola | Nikola Motor | Akcie Nikola Motor | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Druhá vlna | Zásoby zemního plynu v USA | Nové žádosti o podporu | Situace na trhu práce | Nárůst počtu nově nakažených | E.ON | Johnson & Johnson | ECB měnové podmínky | KLM | Počty žadatelů o podporu | Peugeot | Americký maloobchod | Ceny | Německé ceny výrobců | Společnost XTB | Důvěra | Růst zaměstnanosti | Cenové hladiny | Výrobní sektor | Výrobní index | Brexitové dohody | Zasedání amerického Fedu | Biden | Ranní okénko | Zápis z posledního zasedání Fedu | Kompenzační programy | Walgreens | Nařízení | Newmont | Epidemické situace | Intel | Futures na DAX | Fresenius | Očkování | Randal Quarles | AAL | AAL.US | Růst ceny | Dobrý výsledek | Evropské centrální banky | Dopad na trhy | Německé ceny | MFČR | Situace na trhu | Philips | PMI indexy | Zásoby plynu | Air | Holubičí tón | Americký výrobní sektor | Evropský kalendář | Míra úspor | Rostoucí ceny | KSS.US | KSS | Podnikatelské klima | Oslabení | Cíle | Technologie | Odvětví | Výsledky za Q2 | University of Michigan | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | David Vagenknecht | Společnosti | Lenka Kalivodová | CSX Corporation | American Airlines (AAL.US) | Minulá výkonnost | CSX Corporation (CSX.US) | CSX.US | CSX | Společnost | Zveřejnění zprávy | | Zlotý | Hodnoty měny | Philadelphia Fed | ALK.US | AT&T (T.US) | Dow (DOW.US) | DOW.US | PM.US | Repsol | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Index Philadelphia | Oslabení USD | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Spokojenost | Vice | Futures na evropské indexy
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | FOREX | Indikátor | Trading | Cena | Graf | EUR/USD | ROCE

Předchozí klíčová slova

P-hat fond
PHB
Phemex Global
phemexglobalimited.org
Phemex Global Ltd
Pheno FX
PHENOM AUTO FX PRO
PHIA
Philadelphia Fed
Philadelphia Fed Business Outlook

Následující klíčová slova

Philadelphia SE
Philadelphia Semiconductor
Phil Flynn
Phil Hogan
Philip Dybvig
Philip Friedrich
Philip Lane
Philip Lowe
Philip Marey
Philip Morris
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB trading konference 2024
Potvrďte prosím... Zavřít