Úterý 18. leden 2022 15:32
reklama
InstaMarkets
reklama
fpmarkets
reklama
Swissquote Bank
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Růst cen nemovitostí

C:\fakepath\vyhled-09012022-1.jpg

Výhled 2022: Akciové indexy, komodity, kryptoměny a ostatní

10.01.2022 Ve druhé části celoročního výhledu se podíváme na ostatní oblíbená aktiva mimo forex. Budou znovu velmi výnosnou investicí americké akcie? Které komodity mohou překvapit růstem? A jak se různých typů investic dotýká vysoká inflace a předpokládaný růst úrokových sazeb?
img

Portu: Světové akcie letos vesměs výrazně rostly, často o desítky procent

31.12.2021 Světové akcie v letošním roce vesměs výrazně rostly, často o desítky procent. Celkově světové akcie měřené indexem MSCI World zvýšily svoji hodnotu o 20 procent, k čemuž jim napomohlo zejména výrazné zastoupení silného amerického trhu. ČTK to řekl analytik společnosti Portu Vratislav Zámiš. České akcie během letošního roku posílily o 38,84 procenta. Šlo o největší roční růst od roku 2005.
img

Inflace v ČR je 6 %, nad očekáváním ČNB. Rusnok oznámil další zvyšování sazeb

10.12.2021 Bank of Canada na svém posledním zasedání v tomto roce ponechala základní úrokovou sazbu na úrovni 0,25 %. Že centrální banka zůstane ve vyčkávajícím módu analytici očekávali, takže se nejednalo o žádné překvapení ze strany banky. Centrální banka se obává, že omikron by mohl mít vliv na růst ekonomiky, jelikož by mohl více narušit dodavatelské řetězce a snížit poptávku po některých službách. Bank of Canada také informovala, že i když došlo k oživení kanadské ekonomiky, tak ta se stále nachází o přibližně 1,5 % níže než před vypuknutím pandemie. Co se týče inflace, tak u ní banka predikuje návrat ke 2 % v druhé polovině příštího roku.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Listopadová inflace byla výrazně vyšší, než odhadovala ČNB

10.12.2021 Listopadová meziroční inflace byla o 1,1 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Důvodem je stejně jako v říjnu výraznější zvýšení jádrové inflace a v rámci ní růst nájemného, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v listopadu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla na šest procent. Šestiprocentní růst spotřebitelských cen zaznamenalo Česko naposledy v říjnu 2008.
img

ECB varuje před korekcí na nemovitostním trhu. Růst cen realit přesáhl 7 %, jedná se nevýšší nárůst od 2005

19.11.2021 Evropská centrální banka varuje, že na nemovitostním trhu začíná docházet k přehřátí, čímž se zvyšuje pravděpodobnost cenové korekce u rezidenčních i komerčních realit. Růst cen nemovitostí totiž dosáhl více než 7 %, což je nejvyšší nárůst o roku 2005.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

ECB varuje před rostoucím rizikem splasknutí bubliny na trhu s bydlením

17.11.2021 Trh s bydlením v eurozóně se zahřívá, což zvyšuje pravděpodobnost korekce na trzích s rezidenčními i komerčními realitami. Uvedla to Evropská centrální banka ve své zprávě o stabilitě.
img

Hypotéky brzy zdraží až k úrovni pěti procent. Tedy třeba i o čtyři tisíce měsíčně

15.11.2021 Průměrná sazba hypoték v ČR v říjnu stoupla na 2,54 procenta. Je to ale pouze začátek prudkého zdražování hypoték, které nastane v příštích měsících. Průměrná sazba tak během prvního pololetí příští roku vystoupá až do pásma čtyř až pěti procent. Důvodem je rapidní růst inflace, který jde v ruku v ruce s růstem tržních úrokových sazeb i s růstem základní úrokové sazby České národní banky.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Inflace v říjnu výrazně stoupla na 5,8 procenta a ještě poroste

10.11.2021 Meziroční inflace v říjnu výrazně stoupla na 5,8 procenta ze zářijových 4,9 procenta a byla nejvyšší od října 2008. Zrychlení inflace bylo zároveň nejvýraznější od ledna 2012. Inflace přitom podle ekonomů má svůj vrchol stále ještě před sebou a ve zbytku letošního roku a na počátku příštího roku se dostane zřejmě až k sedmi procentům. Meziměsíčně se spotřebitelské ceny v říjnu zvýšily o procento. Dnešní data o inflaci, která opět zvýšila sázky trhu na růst sazeb České národní banky, vedla k posílení koruny pod hranici 25,20 Kč za euro. Česká měna se tak dostala na nejsilnější úroveň od konce února 2020.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Říjnová inflace byla vyšší, než odhadovala ČNB

10.11.2021 Říjnová meziroční inflace byla o 0,3 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Důvodem je výraznější zvýšení jádrové inflace a v rámci ní růst nájemného, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v říjnu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla na 5,8 procenta, byla tak nejvyšší od října 2008.
img

Inflace dále citelně roste, Česku hrozí největší zdražování od 90. let. Průměrná sazba hypoték přeskočí úroveň pěti procent, růst cen nemovitostí tím zmírní

10.11.2021 Míra inflace v ČR vykázala v říjnu meziroční úroveň 5,8 procenta. ČNB přitom ve své aktuální prognóze předpokládala inflaci 5,5 procenta. Spotřebitelské ceny rostly tedy v říjnu nejrychleji za uplynulých přesně třináct let, neboť naposledy byla inflace výraznější v říjnu 2008. Rapidnější než očekávanou inflaci mají na svědomí zejména citelně zdražující energie a také růst cen bydlení, ve kterém se promítá zdražování nemovitostí i vzestup cen stavebních materiálů. Česká národní banka bude muset kvůli vyšší než předpokládané inflaci dále citelně utáhnou měnové šrouby.
img

Češi si příští rok „utáhnou opasky“ dost možná nejvíce od 90. let. Více než šestiprocentní inflace zmírní zdražování realit, úrok na hypotékách totiž vylétne k úrovni pěti a více procent

09.11.2021 Proti polskému zlotému je koruna dnes nejsilnější v historii, i tak čeká Čechy ekonomicky jeden z nejobtížnějších roků novodobé historie. Jejich kupní síla bude klesat nebývalým tempem.
C:\fakepath\CNB3.jpg

Zářijová inflace byla výrazně vyšší, než odhadovala ČNB

11.10.2021 Zářijová meziroční inflace byla o 1,7procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. Důvodem je především jádrová inflace, která nezahrnuje sezonní vlivy, a znatelně rychlejší růst cen potravin. Větší byl i růst regulovaných cen a cen pohonných hmot, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v září podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla na 4,9 procenta, byla tak nejvyšší od roku 2008.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflace do konce roku podle ekonomů překoná pět procent a ČNB dále zvýší sazby

11.10.2021 Dnešní údaje o zářijové inflaci ukazují, že do konce letošního roku meziroční inflace překoná pětiprocentní hranici především kvůli zdražování energií. Vývoj kolem inflace zároveň povede k dalšímu výraznému zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou. Vyplývá to z dnešních vyjádření ekonomů pro ČTK.
img

Inflace v Česku šokuje, může se letos vyřítit až k sedmiprocentní úrovni. Brzy přijde „Fialova drahota“

11.10.2021 Inflace v Česku letí vzhůru nad prakticky všechna očekávání, která přitom vůbec nebyla malá. V září vykázala v meziročním vyjádření hodnotu 4,9 procenta, nejvíce do října 2018. Trh ve střední hodnotě analytických odhadů počítal s růstem 4,6 procenta. Česká národní banka pak ve stále aktuální prognóze předpokládala pro září inflaci jen 3,2 procenta. Koruna v reakci na zveřejnění údajů o inflaci znatelně posiluje, neboť se zvyšuje pravděpodobnost ještě přísnějšího utahování měnových šroubů České národní banky, tedy růstu základních úrokových sazeb.
C:\fakepath\u-24092021-lv.gif

Hodnota majetku amerických domácnostní ve 2. čtvrtletí stoupla na nový rekord

24.09.2021 Hodnota majetku amerických domácnostní ve druhém čtvrtletí stoupla na rekordních 141,7 bilionu USD (3,1 biliardy Kč) ze 135,8 bilionu v prvním čtvrtletí. Přispělo k tomu posílení akciových trhů a pandemií vyvolaný růst cen nemovitostí. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnila centrální banka USA (Fed).
img

Vyšší inflace donutí ČNB uspíšit utahování měnové politiky

17.09.2021 Meziroční růst spotřebitelských cen v posledních měsících výrazně zrychlil a v srpnu dosáhl 4,1 %. Jádrová inflace dokonce vystoupala až na historicky nejvyšších 4,8 %, když k plošnému zdražování dochází zejména v oblasti služeb. Ke konci roku očekáváme celkovou inflaci poblíž 5,4 % y/y, rizikem je však i vyšší hodnota. To podle našeho názoru centrální banku přiměje k rychlejšímu zvyšování úrokových sazeb. Na následujícím zasedání 30. září tak očekáváme jejich zvednutí o 50 bb. Zpřísňování měnové politiky by mělo pokračovat i ve zbytku roku, když na jeho konci podle nás dosáhne repo sazba hodnoty 2 %, ze současných 0,75 %. Vysoká inflace však bude dopad nominálních sazeb tlumit, reálné úrokové sazby totiž zůstanou hluboce záporné.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Inflace ještě poroste, ČNB asi zvýší sazby razantněji

10.09.2021 Dnešní údaje o srpnové inflaci zvyšují pravděpodobnost, že bankovní rada ČNB na měnovém zasedání na konci září zvýší základní úrokovou sazbu razantněji, tedy o půl procentního bodu na 1,25 procenta. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Podle nich navíc inflace poroste i v dalších měsících a na konci roku by se mohla přiblížit i pětiprocentní hranici.
img

Ranní glosa: Nájemní bydlení v Evropě táhne investory

02.09.2021 Super-uvolněná měnová politika a drahé suroviny dál živí růst cen nemovitostí a ty se napříč vyspělým světem stávají čím dál hůř dostupné. V EU rostly ceny nemovitostí na začátku roku 2021 nejrychleji od roku 2007 (přes 6 %) a v Česku dokonce dvojciferným tempem.
img

Rozbřesk: Nájemní bydlení v Evropě táhne investory, jak je na tom Česko?

02.09.2021 Super-uvolněná měnová politika a drahé suroviny dál živí růst cen nemovitostí a ty se napříč vyspělým světem stávají čím dál hůř dostupné. V EU rostly ceny nemovitostí na začátku roku 2021 nejrychleji od roku 2007 (přes 6 %) a v Česku dokonce dvojciferným tempem. Mzdy za růstem cen setrvale zaostávají a to vede ke zhoršování cenové dostupnosti nájemního bydlení - ve Velké Británii tak domácnosti musí dát na novou nemovitost v průměru zhruba sedm ročních platů (v Londýně o poznání více), v Rakousku deset a v Česku podle poslední studie společnosti Deloitte dokonce patnáct.
img

Ranní okénko - Jackson Hole, inflace a trh práce

27.08.2021 Hlavní událostí dne bude vystoupení šéfa Fedu Powella na symposiu v Jackson Hole, které se bude konat online po 16 hodině. Před tím ale ještě stihnou dorazit americké osobní výdaje a příjmy za červenec. Těsně před tím, než se Powell ujme slova, vyjde cenový index PCE, který Fed sleduje pro zhodnocení vývoje domácích inflačních tlaků. Budou následovat po včerejším zveřejnění týdenních dat z trhu práce o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Vedle amerického kalendáře je ten evropský i tuzemský prázdný. Z pohledu globální ekonomiky stojí za zmínku pouze dnes ráno zveřejněné zisky čínských průmyslových podniků. V červenci vzrostly meziročně o 16,4 % a zaostaly tak za očekáváním 20 %. Signalizuje to nižší, než očekávaný objem výroby anebo hromadící se stav zásob hotových výrobků.
img

Hypotéky Čechům zdraží nejvýše průměrně na zhruba tři procenta, nadále je přitom budou mít znatelně dražší než třeba Slováci

18.08.2021 Průměrná úroková sazba hypoték v červenci poskočila nejvýrazněji od roku 2018, z červnových 2,13 na 2,23 procenta. Dramatického zdražování hypoték se však Češi obávat nemusí. Trh nyní očekává, že základní úroková sazba České národní banky v horizontu dvanácti příštích měsíců vystoupá ze stávající úrovně 0,75 až na rovná dvě procenta. Nad tuto úroveň by však dále růst neměla. Trh předpokládá, že po dosažení maxima ve zmíněném ročním horizontu znatelně zesílí tlaky na pokles základní sazby ČNB, takže za tři roky bude tato sazba pod úrovní dvou procent, konkrétně na hodnotě 1,75 procenta. Vše zachycuje zelená křivka na grafu níže.
img

Pandemie vrací „mamahotely“ do módy. Mladí lidé ušetří bydlením s rodiči průměrně až milion korun

13.08.2021 „Mamahotely“ se v důsledku pandemie vrací do módy. Mladí lidé totiž během ní z důvodu ekonomické nejistoty a zhoršených vyhlídek na získání práce zůstávají bydlet u rodičů déle. Zároveň pokračující růst cen nemovitostí během pandemie snížil dostupnost bydlení, zejména právě pro mladé.
C:\\fakepath\\ceskakoruna.jpg

Červencová inflace byla o 0,4 procentního bodu vyšší, než odhadovala ČNB

10.08.2021 Červencová meziroční inflace byla o 0,4 procentního bodu vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v prognóze. K této odchylce přispěl rychlejší růst jádrové inflace a cen potravin, prognóza ostatních složek inflace se naplnila. Uvedl to dnes náměstek ředitele sekce měnové ČNB Luboš Komárek. Meziroční inflace v červenci podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla na 3,4 procenta, což bylo nejvíce od loňského prvního prázdninového měsíce.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Meziroční inflace v červenci nejvyšší za rok, překonala očekávání trhu i ČNB

10.08.2021 Spotřebitelské ceny v Česku v červenci meziročně stouply nejvíce za rok. Inflace dosáhla 3,4 procenta a proti červnu zrychlila o 0,6 procentního bodu, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Růst cen tak překonal očekávání trhu i České národní banky (ČNB), která v prognóze odhadovala o 0,4 bodu nižší inflaci. Vývoj ovlivnilo zejména zdražení pohonných hmot a aut. Podle analytiků, které oslovila ČTK, se inflace v nejbližších měsících nevrátí pod tři procenta, a koncem roku se dokonce přiblíží ke čtyřem procentům. To podle nich odporuje scénář dalšího růstu úrokových sazeb centrální banky.
img

Hypotéky Čechům zdraží průměrně na zhruba tři procenta, nadále je přitom budou mít znatelně dražší než třeba Slováci

31.07.2021 Kdekdo se dnes děsí trvaleji rapidní spotřebitelské inflace v ČR, jenže trh moc nevěří, že na ni dojde. Výnos desetiletých českých dluhopisů od března trendově klesá. Přitom vývoj tohoto výnosu není tolik deformován programy odkupu aktiv za nově tištěné biliony, jako je tomu třeba v USA nebo v eurozóně.
img

Zdražování jede na plný plyn

20.07.2021 „Prudký růst cen ovlivňuje zemědělskou, průmyslovou i stavební výrobu. To se pochopitelně projeví i v růstu koncových cen pro spotřebitele. Je tak zřejmé, že doba plná zdražování rozhodně nekončí,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí čtvrtý nejvyšší v EU

08.07.2021 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 11,9 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 8,9 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst čtvrtý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. V porovnání s posledním čtvrtletím 2020 se ceny zvýšily o 4,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 6,1 procenta.
img

Chybí stavební materiály. Realizace staveb skokově zdražuje

07.07.2021 „Ceny vybraných dřevěných, ocelových a izolačních materiálů se meziročně zvýšily o desítky až stovky procent. To dostává do existenčních problémů firmy, které uzavíraly smlouvy na rekonstrukce a výstavbu nemovitostí bez inflačních doložek,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Růst cen stavebních materiálů se již projevuje v cenách bytů

06.07.2021  Rostoucí ceny a nedostatek stavebních materiálů se již začínají projevovat ve zvýšených cenách bytů. Na trhu chybějí hlavně dřevo, plasty, kovy a izolační materiály. Jednou z příčin je narušení standardního dodavatelsko-odběratelského řetězce kvůli opatřením proti šíření koronaviru, když hranice států byly dlouho uzavřené. Vyplývá to z odpovědí zástupců developerských společností, které ČTK oslovila. Podle stavebních firem ceny oceli a izolačních materiálů vzrostly meziročně až o 100 procent, u některých výrobků ze dřeva ještě více.
img

Zájem o investiční byty je enormní a banky nestíhají vyřizovat hypotéky. Vyplatí se investice do nemovitosti?

30.06.2021 Pandemie covidu-19 nezastavila růst cen nemovitostí, ani neoslabila poptávku po bytech jakožto investičním nástroji. Spíše naopak, stále více Čechů vnímá investici do nemovitosti jako jeden z mála bezpečných a racionálních způsobů, jak zhodnotit úspory. Kvalitní nemovitosti v žádaných lokalitách se ale prodávají okamžitě a prodlužující se vyřizování hypoték může zkomplikovat situaci investorům, kteří potřebují jednat rychle. Na trhu však existují i speciální investiční hypotéky poskytované v řádu dnů. Investovat do čehokoliv jen kvůli obavám z ujíždějícího vlaku ale není podle odborníků rozumné. Nemovitosti nejsou automaticky zlatým dolem.
img

Průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů v květnu vzrostla na 2,15 %, cena úvěru je nyní o 30 % vyšší než před dvěma lety

16.06.2021 Úrokové sazby u hypoték míří už čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. To potvrdily i aktuální výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterých v květnu vzrostly průměrné sazby na úroveň 2,15 %. Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až k hranici 3 %. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2 925 582 korun. Před dvěma lety přitom byla o 30 % níže.
img

Stavebnictví klesá, postrádá pracovníky, byty proto zdraží. Stát přitom stále platí řadu pracovníků, kteří nepracují naplno

07.06.2021 Stavební produkce ČR byla sice v dubnu nadále meziročně nižší, stejně jako v předchozích třinácti měsících v řadě, ale dubnový pokles byl ještě celkem mírný, o necelá čtyři procenta. V případě stavebnictví přitom nelze příliš hovořit o zkreslujícím statistickém efektu ponížené základny meziročního srovnání, jelikož ve stavebnictví se kvůli značné setrvačnosti celého odvětví pandemická krize loni projevila se znatelným zpožděním za dalšími odvětvími, včetně průmyslu. Naopak v dubnu stavební produkci příliš nenahrávalo počasí, které bylo poměrně chladné, s relativně častými srážkami.
img

Nedostatek stavebních materiálů prodražuje výstavbu

07.06.2021 „Na některé typy stavebních materiálů se stojí fronty jako za minulého režimu. To prodražuje realizaci staveb, což v konečném důsledku bude tlačit na růst cen na realitním trhu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
img

Japonské ponaučení

02.06.2021 Na konci 80. let minulého století bylo Japonsko nejrychleji rostoucí ekonomikou z vyspělých zemí. Japonské společnosti dobývaly světové trhy a všichni předpokládali, že takový vývoj bude i nadále pokračovat. V té době japonská ekonomika rostla průměrným čtyřprocentním tempem, v některých letech tempo růstu atakovalo téměř 10% hranici.
C:\fakepath\2273276-f201010180398101.jpeg

ČNB, růst úroků a ceny bytů

28.05.2021 Česká národní banka (ČNB) připravuje trhy na růst základní úrokové míry. Jejího zvýšení z 0,25 % na 0,50 % bychom se měli dočkat v létě a nemusí jít o poslední letošní úrokový „hike“. Dopad na kurz koruny je zřejmý. Vzhledem k tomu, že Evropská centrální banka žádné podobné kroky letos neplánuje, koruna vůči euru posiluje. Právě v očekávání lepšího úročení v Česku oproti eurozóně klesnul měnový pár EUR/CZK letos o 80 haléřů na 25,45.
img

Stavebnictví se stále hluboce propadá. Hrozí další zdražování bytů, investiční činnost vlády zaostává za sliby

08.01.2021 Stavebnictví se podle nejnovějších, listopadových dat meziročně citelně propadlo, o 8,4 procenta, jen nepatrněji mírněji než v říjnu. Koronavirová krize se ve stavebnictví projevuje například v porovnání s průmyslem zpožděně a setrvačněji. Stavební výroba se navíc potýká s nedostatkem vhodné zahraniční pracovní síly, která z velké části zůstává kvůli pandemické situaci ve své domovině.
img

Stavebnictví se propadá stále hlouběji. Hrozí další zdražování bytů, investiční činnost vlády zaostává za sliby

08.12.2020 Stavebnictví se podle nejnovějších, říjnových dat meziročně citelně propadlo, o 10,5 procenta, což však není nic nečekaného. Koronavirová krize se ve stavebnictví projevuje například v porovnání s průmyslem zpožděně a setrvačněji. Stavební výroba se navíc potýká s nedostatkem vhodné zahraniční pracovní síly, která z velké části zůstává kvůli pandemické situaci ve své domovině.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Kvantitativní uvolňování | Řecko | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Korelace | Inflace | EUR/USD | Nasdaq | USA | Nezaměstnanost | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Měnová politika | Německo | Francie | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Ropa WTI | Americké akcie | Dluhopisový trh | Světové akcie | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Nikkei | Akciové trhy | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Ben Bernanke | Bloomberg | Bod | Broker | Burza | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Nesoulad | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Inflační cíl | Investice | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Long | MT4 | Margin | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nástroj | Rally | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | SNB | Tištění peněz | Trend | Trigger | VaR | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Euro STOXX | Finanční krize | Komerční banka | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | PBOC | Investoři | Fond | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Kurz koruny | Výsledky | Investiční příležitost | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | Analytický tým | Financování | Investovat | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Portugalsko | LYNX | Akcenta | Lukáš Kovanda | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Ceny akcií | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Index | Likvidní | Podpora | Akcie Amazon | Americká burza | Analytika | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | BH Securities | Brent | Broker Consulting | Cena | Ceny zlata | CZK | České akcie | Dolar | Ekonomický růst | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Euro Stoxx 50 | Finanční plán | Finanční prostředky | FXstreet.cz | Graf | Guvernér ČNB | Hang Seng | Hrubý domácí produkt | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index S&P 500 | Investice do nemovitostí | Investiční | Investiční nemovitosti | Irsko | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jedno euro | Jiří Rusnok | Korporátní dluhopisy | Kurz amerického dolaru | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Nikkei 225 | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | Ruská ekonomika | Sázky | Stoxx | Trh nemovitostí | Trh | Vývoj ceny zlata | Vývoj nezaměstnanosti | WTI | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Železná ruda | Zisky | Diskontní sazba | CEE | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | Itálie | Spojené státy | Převis | Tržby | Úvěr | QE | Investiční analytik | Kontrakt | Know-how | Cukr | Vzdělání | Burze | Unicredit | Jackson Hole | Bankovní sektor | MSCI | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | David Marek | Zvyšování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | Podnikání | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Evropské banky | Zvyšování úrokových sazeb | Energie | Rada ČNB | Podnikatelé | Přehled | Agentura Reuters | Sázet | Základní úrokové sazby | Firmy | Economic | Inflační tlaky | Japonský index Nikkei | Globální finanční krize | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Globální ekonomiky | Vládní dluhopisy | Utahování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení koruny | Dnešní údaje | Nejistota | Světové finanční krize | Světová finanční krize | Tempo růstu | Výhled | Bankéři | Poplatky | Mzdy | Dobré výsledky | Bankovní krize | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Inflace v Česku | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Japonská vláda | Příjmy | ČTK | Růst ekonomiky | Belgie | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Švédsko | Dánsko | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Generali Investments | Zahraniční forex | Investiční činnost | BHS | Jan Dvořák | Fincentrum | Hypoindex | Lithium | Asijské trhy | Očekávání investorů | Hodnota majetku | Hodnota majetku domácností | Analytik Raiffeisenbank | OPEC+ | Podniky | Long signál | Prognóza ČNB | Portu | Domácí měna | Úrokový hike | Expobank | Expobank CZ | Silnější dolar | Vývoj ceny bitcoinu | Cena plynu | Signál na akcie | Roční výnos | Růst úrokových sazeb | Růst zisků | Základní úroková sazba | Cíl ČNB | Zpřísňování měnové politiky | Úrokové sazby ČNB | Majetek | Sazby ČNB | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Rekordní růst | Inflace v ČR | Statistický úřad | Inflační očekávání | Vyjádření analytiků | Růst cen ropy | Ceny obilovin | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Štěpán Křeček | Poskytování úvěrů | Pohonné hmoty | Broker Consulting Index | Růst mezd | Kjódó | Agentura Kjódó | Denní graf | Očekávání trhu | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Rozpočet | Silné akcie | Trinity | Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Data z USA | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Trh práce | Inflace v říjnu | Říjnová inflace | Růst spotřebitelských cen | ČSÚ | Předseda představenstva | Statistický úřad Eurostat | Firma | Hlavní události | Inflace ČNB | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | TradingEconomics | Růst cen | Studie | Ekonomický vývoj | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Statistici | Amazon | Nadhodnocení | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Legislativa | Vývoj ceny americké ropy | Vývoj ceny americké ropy WTI | Ceny americké ropy WTI | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | České dluhopisy | Zveřejněná data | Statistika | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | PLN | Centrální banka USA | Dnešní data | Impuls | Výrazný pokles | Ceny potravin | Stavební produkce | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Inflace v listopadu | Problémy | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Ekonomická recese | Prognózy | Nejistoty | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Plyn | Nálada | Prohlášení | Čínské vlády | Nord Stream | Nord Stream 2 | Míra | Ceny stavebních prací | Úroky | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Předseda | ČNB dnes | Kupní síla | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Záporné úrokové sazby | Rychlý růst mezd | Bydlení | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | NERV | Roční růst | Vývoj jádrové inflace | Růst akciových trhů | Zvýšení inflace | Hodnota společnosti | ASML | Míra inflace v ČR | Nový rekord | Tuzemská inflace | Zdražující bydlení | Vyšší inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Ukazatele | Zpevňování koruny | Meziroční růst spotřebitelských cen | Cenové tlaky | Nájemné | Nájmy | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Průměrná úroková sazba | Trhy | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Šíření koronaviru | Lubomír Lízal | Pokles | Situace | Zdražovat | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | Raiffeisenbank Vít Hradil | Freedom Financial Services | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Raiffeisenbank a.s. | Výdaje | Zrychlení růstu | Ceny na realitním trhu | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Růst sazeb | COVID-19 | Zemědělské komodity | Vývoj ceny kukuřice | Kukuřice | Ceny kukuřice | Ekonomické recese | Centrální instituce | Zpřesněný odhad | Vývoj | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Robert Novoměstský | WP | Sazby hypoték | Pomoc ekonomice | Nouzový stav | Další vývoj | Těžaři ropy | Pokles HDP | Zrychlení inflace | Špatné výsledky | Spotřebitelé | Historie | Žádosti o podporu | Rozkolísaný | Koronavirová krize | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Koronavirové krize | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Biliony | Bankovní asociace | Platební neschopnost | Ceny elektřiny | Bulharsko | Reálné mzdy | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Slovensko | Práce | Aktivita ve službách | Údaje | DPH | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Cena benzínu | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | Long signál na akcie | Dodavatelské řetězce | Úspory | Otevírání ekonomiky | Procter & Gamble | Statistiky | USD za barel | Analytik ČSOB | Nizozemsko | Vyjádření ekonomů | Debata | Posílení | Větší pokles | Podpůrná opatření | Lucembursko | Korekce na trzích | Cestování | Pracovní síly | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Náklady na financování | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Růst výnosů | Dovoz | MSCI World | Deflační tlaky | Zadlužení | Dluhy | RBI | Auta | Vývoj ekonomiky | Kupci | JDE | Unie | ČR | Antivirus | Počet nových žádostí o podporu | Pokračování růstu | Index Nikkei 225 | Splasknutí bubliny | Propad cen | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Druhá vlna | Práce z domova | Český stát | Dostupnost bydlení | Situace na trhu práce | Růst cen domů a bytů | Růst cen domů | Výrazný propad | Chorvatsko | Šance | Ceny | Praha | Byty v ČR | Spotřební daně | Trigema | Ceny nových bytů | Životní úroveň | Zisky čínských průmyslových podniků | Vývoj ceny zlata v USD | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Spotřebitelské ceny v Česku | Obnovení růstu | Růst zaměstnanosti | Slábnoucí dolar | Inflace v červenci | Oživení poptávky | Hypotéky v ČR | Úroky na hypotékách | Nový stavební zákon | Stavební zákon | Symposium v Jackson Hole | Odborníci | Nvidia | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Ranní okénko | Nejvýraznější růst | Změna cen bytů | Ceny v Česku | Ceny bytů | Tempo inflace | Odhad amerického HDP | TABAK | Ceny americké ropy | Nálada investorů | Počasí | Utažení měnové politiky | Německá inflace | Zvýšení ceny | Salutem | Salutem Fund | Nemovitosti v Česku | Evropské centrální banky | Situace na trhu | Nárůst ceny | Počet zahájených bytů | HAS | Kov | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Pandemie covidu-19 | Výrazný růst | Pandemická krize | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Poptávka po nemovitostech | Citelná inflace | Nejvyšší růst | Data o inflaci | Prudký růst cen | Rostoucí ceny | Inflace v České republice | Meziroční růst cen | Malta | Těžaři | Cenový PCE index | PCE index | Růst úroků | Hypoteční sazby | Realitní horečka | Prodejní ceny | Výnosy 10letých dluhopisů | Ceny dřeva | Cíle | Příležitosti | Finep | Central Group | Skanska | YIT | Úroková sazba u hypotečních úvěrů | Sazba u hypotečních úvěrů | Michal Koubek | OK POINT | Nové prognózy | Gepard Finance | Investiční byty | Zájem o investiční byty | M&M Reality | David Eim | M&M Reality pro Prahu | Růst cen stavebních materiálů | Nedostatek stavebních materiálů | AFI Europe | AFI Europe pro Českou republiku | Mluvčí Skanska | Mluvčí Skanska Reality | Skanska Reality | Renata Vildomcová | Michaela Tomášková | Ředitelka Central Group | Central Group Michaela Tomášková | YIT Stavo | JRD | JRD Roman Havlíček | David Jirušek | Mluvčí společnosti | Finep David Jirušek | Základní úrokové sazby ČNB | Inflace cen | Odvětví | Načasování | Rekord | Bankovní skupina | Dřevo | Růst v oblasti služeb | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Ceny v dopravě | Červencová inflace | Červencová meziroční inflace | Aktuální prognózy | ČNB Luboš Komárek | Luboš Komárek | Sekce měnové | Náměstek ředitele | Vratislav Zámiš | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Rivian | Evergrande | Rychlý růst | Nájemní bydlení | Bydlení v Evropě | ANO | Uhlí | Ceny plynu | Reakce centrální banky | Hodnota majetku amerických domácnostní | Částka uložená na spořících účtech | Cenový šok | Zvýšení základní úrokové sazby | Meziroční inflace v září | Inflace v září | Nová vláda | Češi | Rychlý růst cen | Ceny plynu v Evropě | Veřejné investice | Česká národní banka (ČNB) | Fixace úrokové sazby | Splasknutí bubliny na trhu s bydlením | TIM | Omikron | Snížení nákupu aktiv | Digital Turbine | APPS | Digital Turbine (APPS) | Akcie Digital Turbine (APPS) | Akcie Digital Turbine | Investiční byt | Komodity s růstovým potenciálem | Vývoj německého akciového indexu | Výhled 2022 | Předpokládaný růst | Korekce akciového trhu | Ceny akcií v USA | Tučné dividendy | Biopalivo | Ocel | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Dluhopisy zemí eurozóny | Určení možného trendu | Zdražování bytů
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | FOREX | Banka | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | FXstreet | Dolar

Předchozí klíčová slova

Růst amerických výnosů
Růst bitcoinu
Růst Bitcoinů
Růst britské ekonomiky
Růst BTC
Růst cen
Růst cen akcií
Růst cen domů
Růst cen domů a bytů
Růst cen komodit

Následující klíčová slova

Růst cen plynu
Růst cen plynu v Evropě
Růst cen potravin
Růst cen průmyslových výrobců
Růst cen ropy
Růst cen stavebních materiálů
Růst cen stříbra
Růst cen v Česku
Růst cen v ČR
Růst cen v době stagnace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít