Středa 29. listopad 2023 17:11
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Jak na hedging v praxi
reklama
Fintokei ProTrader

Klíčová slova - Český průmysl

C:\fakepath\forex-27112023.jpg

Koruna ztrácí svou největší výhodu

27.11.2023 České koruně se během podzimu daří umazávat část ztrát, které akumulovala od dubna. Důvod můžeme najít v jestřábí rétorice guvernéra ČNB Michla, který se snaží ponecháním úroků na 7,00 % podpořit i kurz koruny. Ostatní indikátory i tržní očekávání ale hrají proti dalšímu posilování naší domácí měny.
img

Důvěra v ekonomiku pod dlouhodobým průměrem

24.11.2023 Indikátor důvěry v českou ekonomiku, který sestavuje Český statistický úřad, se v listopadu sice meziměsíčně neparně zvýšil o 0,3 bodu na hodnotu 93,1, nicméně dlouhodobě zůstává na nízké úrovni. Index důvěry podnikatelů v české hospodářství rostl o 0,7 bodu na hodnotu 93,5, ale i v jeho případě platí, že důvěra podnikatelů v ekonomiku se drží od začátku letošního roku pod dlouhodobým průměrem. Není to nijak překvapivé, český průmysl trápí upadající domácí i zahraniční poptávka a pokles objemu nových objednávek. Stále častěji se začínají objevovat negativní zprávy i z automobilového průmyslu, ať již jde o odložený projekt gigafactory, anebo o ohlášené propouštění v Hyundai,“ komentuje partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.
img

NAPŘÍČ TRHY

20.11.2023 Český automotive v posledních měsících překonával v produkci i nových objednávkách ten německý i evropský. Je to však do značné míry “úspěch starých časů” - poptávka odráží dohánění “neuspokojené poptávky” po autech na spalovací motory z dob pandemie covidu. A spalovací motory budou s vysokou pravděpodobností na ústupu. I proto je znepokojivé pozorovat, jak evropské značky ztrácí půdu pod nohama na poli elektromobility (v tuto chvíli hlavní “cesta vpřed”), což vede v posledních třech letech k viditelné ztrátě podílu Evropy na globální automobilové produkci.
img

Inflační tlaky odeznívají

16.11.2023 „Říjnový vývoj cen výrobců potvrzuje odeznívání inflačních tlaků v české ekonomice. Ceny průmyslových výrobců se meziročně zvýšily pouze o 0,2 %. Jejich meziroční růst již několik měsíců brzdí – v září meziročně stouply o 0,8 %. To je dobrá zpráva, pokud se díváme na další vývoj inflace. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že za zmírňováním výrobní inflace stojí i nepříliš pozitivní faktory – klesají objem nových zakázek, a tedy klesající poptávka, která tlačí na ceny výrobců. Český průmysl totiž již několik měsíců dusí upadající domácí i zahraniční poptávka a pokles objemu nových objednávek. V září hodnota nových zakázek meziročně klesla o 5,2 %,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Ranní okénko - Český průmysl v problémech, zahraniční obchod opět v plusu. Co dnes maloobchod?

07.11.2023 Dnes dorazí další údaj o tuzemské ekonomice, a to o maloobchodních tržbách. Ty klesají již více než rok v meziročním vyjádření a ani výhled na září není příliš optimistický. Ve druhé polovině roku jsme očekávali oživení v maloobchodním sektoru, ale navzdory klesající inflaci zůstávají domácnosti obezřetné pravděpodobně v souvislosti s přicházející zimní sezónou. Spotřeba domácností tak zatím ani zdaleka nedosahuje předcovidové úrovně, lidé stále výrazně šetří, což se projevuje na nedobrém výkonu tuzemského hospodářství. Na základě naší prognózy očekáváme za měsíc září pokles o 3,2 % a medián trhu naznačuje ještě horší výsledek (-3,7 %).
img

Stále stejně smutný příběh českého průmyslu

06.11.2023 „Pokles tuzemské průmyslové výroby se zrychlil. Průmyslová produkce v září meziročně klesla o 5,0 % ze srpnových 1,7 %. Aktuální data Českého statistického úřadu o vývoji české průmyslové výroby za říjen vypráví stejný smutný příběh jako v předchozích měsících. Český průmysl dusí upadající domácí i zahraniční poptávka, pokles objemu nových objednávek.
img

V září se propad v průmyslu prohloubil

06.11.2023 Česká průmyslová produkce během září meziročně poklesla o 7,8 %, negativní je i výsledek po očištění o kalendářní vlivy, který stále udává reálný pokles o 5,0 %. Výrazné zhoršení u tuzemského průmyslu je možné pozorovat také na meziměsíční bázi, kdy proti říjnu došlo k poklesu průmyslové produkce o 1,8 %. Trh očekával lepší výsledek zhruba na úrovni meziměsíční stagnace a dnešní čísla tak lze vnímat jako další negativní překvapení po slabším než očekávaném výsledku HDP za třetí kvartál.
img

Český průmysl v depresi

01.11.2023 Nálada v tuzemském průmyslu zůstala i v říjnu na bodu mrazu. Index nákupních manažerů PMI sice kosmeticky vzrostl z 41,7 na 42 bodů, nadále však setrvává hluboko v pásmu recese (
img

Česká ekonomika se zasekla

31.10.2023 „Oživení české ekonomiky se opět odkládá. Podle prvního odhadu Českého statistického úřadu hrubý domácí produkt (HDP) ve třetím čtvrtletí poklesl mezičtvrtletně o 0,3 % a meziročně o 0,6 %. Ve druhém čtvrtletí HDP mezičtvrtletně stagnoval a meziročně se snížil o 0,6 %. Česká ekonomika tak stále nedosahuje předcovidového výkonu. Pokles ve třetím čtvrtletí však nebyl žádným překvapením – problémy českého průmyslu jsou dlouhodobé a růstový impuls od něj čekat nemůžeme.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Ekonomové v diskusi v ČT: Česká ekonomika roste příliš pomalu

30.10.2023 Česká ekonomika roste příliš pomalu. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to včera řekli ekonom Jan Švejnar z Kolumbijské univerzity v New Yorku, člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) a člen představenstva ČSOB Ján Lučan a hlavní poradce České bankovní asociace Miroslav Zámečník. Ekonomové také upozorňovali na to, že růst ekonomiky brzdí nedostatečně rozvinutá infrastruktura a nedostatečné koncepce dlouhodobého rozvoje.
img

Důvěra v ekonomiku je jak na houpačce

24.10.2023 „Klesající inflace a zpomalení propadu průmyslové výroby přispěly k růstu důvěry v českou ekonomiku. V říjnovém měření Českého statistického úřadu se souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně zvýšil o 3,6 bodu na hodnotu 92,8. Důvěra v budoucí vývoj ekonomiky posílila jak u podnikatelů, tak u spotřebitelů. Vývoj tohoto indikátoru ekonomického sentimentu je však letos značně volatilní - v září se například dostal na nejnižší úroveň od března 2021. Bylo by tedy předčasné interpretovat říjnové zvýšení jako zásadní obrat v důvěře v naši ekonomickou budoucnost. Tvrdá data totiž zatím optimismem nehýří.
img

Ranní okénko - Výsledky PMI ze zahraničí

24.10.2023 Dnešní den bude ve znamení indexu nákupních manažerů (PMI) za říjen, kdy tento údaj dorazí jak z Německa, tak z eurozóny a ze Spojených států amerických. V případě našeho západního souseda se očekává symbolické zlepšení z 39,6 na 40,1, což je ale stále hluboce pod hraniční hodnotou 50. Zatím to ani zdaleka nevypadá, že by se německý průmysl odrazil ode dna, ba naopak míra pesimismu se zdá čím dál tím silnější. To nepotěší ani český průmysl, který je úzce svázán s německým, především v automobilovém sektoru. Taktéž v eurozóně se předpokládá kosmetický nárůst tohoto indexu, ale i zde je velmi daleko od hranice 50 bodů. To v USA je situace odlišná, když tento ukazatel setrvává od letošního února nad hraniční hodnotou, ale od května se pomalu sune níže a níže. V říjnu se pak očekává, že by mohl prolomit zmíněnou hranici ale v negativním vyjádření.
img

Špatná kondice českého průmyslu

09.10.2023 „Český průmysl a s ním i celá ekonomika prochází recesí. Již v červenci klesla průmyslová výroba meziročně o 2,8 %, přičemž předtím pět měsíců v řadě rostla. V srpnu pak průmyslová produkce meziročně klesla o 1,7 %. I když tempo poklesu zpomalilo, postihlo opět většinu odvětví české ekonomiky. Nejde však jen o výkon v uplynulém období; ani vyhlídky do budoucna nevyznívají pro průmyslovou produkci nijak pozitivně. Hodnota nových zakázek se v srpnu meziročně snížila o 4,2 %. Český průmysl čelí poklesu jak domácí poptávky, když nové tuzemské zakázky klesly o 5,5 %, tak zahraniční, kde se nové zakázky se meziročně snížily o 3,4 %,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Ranní okénko - Zhoršení ukazatele PMI, naopak rozpočet vykázal zlepšení

03.10.2023 Tento týden je nabitý daty z amerického trhu práce a první vlaštovka přiletí během dnešního dne, kdy bude zveřejněn report JOLTS. Očekává se, že dojde ke stabilizaci počtu nově vytvořených pracovních míst po několika evidovaných poklesech v minulých měsících. Nicméně pokud se bude výsledek pohybovat okolo mediánu trhu, nedá se očekávat zásadnější reakce ze strany trhu. Ten bude vyčkávat na další údaje v tomto týdnu týkající se trhu práce, který byl a stále je označován jako jeden z proinflačních rizik.
img

Zářijový výsledek PMI nepotěšil

02.10.2023 Index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu po dvou měsících růstu v září opět poklesl, a to poměrně výrazně ze 42,9 na 41,7 bodů. Přestože v předchozích dvou měsících tento ukazatel vzrostl, potvrzuje se domněnka, že ani zdaleka český průmysl není z nejhoršího venku.
img

Důvěra v českou ekonomiku klesá

25.09.2023 „Pokles průmyslové výroby, zpomalování tempa poklesu inflace, nulové vyhlídky na pokles úrokových sazeb – to vše se promítlo do zářijového poklesu indexu důvěry v českou ekonomiku. Tento indikátor ekonomického sentimentu, který sestavuje Český statistický úřad, se meziměsíčně snížil o 4,2 bodu na hodnotu 89,2. Důvěru ztráceli shodně jak podnikatelé (pokles o 4,5 bodu na hodnotu 89,4), tak spotřebitelé (pokles o 2,7 bodu na hodnotu 88,3),“ uvedl partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.
img

Důvěra v českou ekonomiku spadla nejníže od covidu. Důvěra v průmyslu je nejnižší od roku 2009, od světové finanční krize, nebereme-li v potaz tři kritické covidové měsíce duben až červen 2020

25.09.2023 Důvěra v českou ekonomiku se letos v září propadla nejníže za celé období od března 2021. V březnu 2021 se přitom Česko potýkalo s pandemií covidu a souvisejícími restrikcemi, přičemž hrozily těžké lockdowny průmyslu. Není tedy divu, že tehdy byla důvěra v ekonomiku poměrně nízká. Nyní však k povážlivému poklesu důvěry na tehdejší úrovně dochází bez výraznější hrozby pandemických restrikcí.
img

Česko bez imigrantů vymírá, byť počet jeho obyvatel se blíží 11 milionům. Český průmysl ale spíše než pracovníky třeba z Mongolska potřebuje roboty a modernizaci, Mongolové vyšší přidanou hodnotu nezajistí

11.09.2023 Počet obyvatel České republiky se nezadržitelně blíží hodnotě jedenácti milionů. Ke konci letošního června mělo Česko přesně 10 873 553 obyvatele. To je meziročně o zhruba 114 tisíc osob více. Rozsah přírůstku obyvatelstva se však v letošním prvním pololetí citelně snížil. Zatímco loni v prvním pololetí Česku přibylo takřka 243 tisíc obyvatel, letos už to bylo jen přibližně 46 tisíc osob.
img

Průmysl i stavebnictví se propadají a vyhlídky příliš pozitivní nejsou

06.09.2023 „Problémy českého průmyslu a s ním i celé ekonomiky se dále prohlubují. V červenci se průmyslová produkce meziročně propadla o 2,8 %, přičemž již v červnu její růst zpomalil na 0,9 % z květnových 1,4 %. Nicméně i v těchto měsících růst táhla jen výroba automobilů a ostatní odvětví více méně stagnovala. Automobilová výroba však těžila primárně z odložené poptávky z dob čipové krize. Bylo jen otázkou času, jak dlouho ještě udrží nad vodou celý český průmysl, který prochází recesí. Damoklovým mečem visícím nad českým průmyslem je už řadu měsíců klesající hodnota nových zakázek. V červenci 2023 opět meziročně klesla, a to o 3,0 %. Propadly se přitom jak nové zakázky ze zahraničí, tak zakázky tuzemské,“ komentuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

Forex: Americký index ISM ve službách se posune dále pod dlouhodobý průměr

06.09.2023 Americký zahraniční obchod za červenec zřejmě vykáže hlubší deficit, než tomu bylo v předchozím měsíci. Mírně si pohorší i ISM index z oblasti služeb, ačkoli stále zůstane bezpečně nad padesátibodovou hranicí. Německé tovární objednávky podle našeho odhadu zkorigují svůj předchozí růst. Celozávodní dovolené v Česku pak povedou k mírnému poklesu tuzemské průmyslové produkce za červenec. V lehkém deficitu se ocitne i zahraniční obchod.
img

Německá ekonomika pod tlakem klopýtajícího průmyslu

14.08.2023 Čísla z německé ekonomiky v posledních týdnech nevyznívala dvakrát přesvědčivě. Průmysl v červnu překvapivě výrazně poklesl (o 1,5 %) a po jeho výsledcích reálně hrozí, že německý HDP za druhý kvartál bude revidován směrem dolů - zatímco první odhad HDP ukazoval na stagnaci největší evropské ekonomiky, slabý červnový průmysl ukazuje spíše na lehký pokles. I když Německu nikdo nevěští hlubokou recesi, je pravděpodobné, že za celý rok německé hospodářství skončí v mínusu.
img

Český průmysl odolává, německý dále slábne

08.08.2023 Po solidním květnovém výsledku vykázal tuzemský průmysl nad očekávání silný růst také v červnu. Celková produkce se v meziročním srovnání zvýšila o 0,9 % (vs. očekávání trhu: -0,5 %), totožně jako meziměsíční dynamika. To je na první pohled dobrá zpráva, nicméně pod pokličkou celkových čísel je zjevné, že kondice českého průmyslu rozhodně není oslnivá.
img

Forex: Tuzemský trh práce se nadále potýká s nedostatkem pracovních sil

08.08.2023 Tuzemský podíl nezaměstnaných osob se podle našeho odhadu v červenci nepatrně zvýšil, po sezonním očištění však stagnoval. Maďarská inflace podle nás zpomalila z 20,1 % v červnu na meziročních 17,4 % v červenci. V případě německé inflace, kde se již bude jednat pouze o finální odhad, očekáváme potvrzení předchozích údajů.
img

Forex: Český průmysl předčil očekávání, ten německý naopak zklamal

07.08.2023 Tuzemský průmysl v červnu pozitivně překvapil. Produkce byla meziročně vyšší o 0,9 %, zatímco podle tržního konsensu mělo dojít k poklesu o 0,8 %. Meziměsíčně průmyslová produkce v červnu vzrostla o 0,9 % po květnovém růstu o 1,5 %. K tomuto růstu opět pozitivně přispěl automobilový průmysl, který má pravděpodobně stále k dispozici nevyřízené objednávky z předchozích let, jejichž realizaci nyní umožňuje obnovené fungování dodavatelských řetězců. Ve 40 % odvětví zpracovatelského průmyslu ale došlo k meziměsíčnímu poklesu produkce. Finalizace a následný vývoz automobilů se pozitivně projevil také na přebytku zahraničního ochodu, který narostl z květnových 11 mld. CZK na 18,2 mld. CZK v červnu.
img

Průmyslová produkce - světlo na konci tunelu vyhlíží kapitáni českého průmyslu zatím marně

07.08.2023 „Česká průmyslová produkce brzdí a vyhlídky na další měsíce nejsou dobré. V červnu průmyslová produkce meziročně vzrostla o 0,9 %, což je oproti květnovým 1,4 % značné zpomalení. Propad ve většině odvětví již nemůže vyvážit ani jediné rostoucí odvětví, kterým je tradičně výroba automobilů. Ta ještě těží z odložené poptávky z dob čipové krize. Je však otázka, jak dlouho ještě automobilky udrží nad vodou celý český průmysl, který prochází recesí,“ uvádí Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.
img

V červnu průmysl mírně rostl, většina odvětví je ale v poklesu

07.08.2023 Průmyslová produkce se během června dokázala udržet v černých číslech a meziročně přidala 0,9 %. To je v souladu s našim odhadem, naopak pro trh jde spíše o pozitivní překvapení, kdy medián počítal s poklesem o necelé procento. Stejně jako v předchozích měsících je růst neproporcionálně rozdělený, kdy se většina odvětví nachází v poklesu, a hlavní pozitivní impuls přichází ze strany automobilového sektoru. Meziměsíčně průmyslová produkce druhý měsíc v řadě rostla, v červnu o 0,9 %.
img

Český průmysl táhnou "nad nulu" auta, v květnu pozitivně překvapil zahraniční obchod Česka sílí více, než se čekalo, svědčí mu auta, levný plyn i ropa

07.07.2023 Průmyslová výroba v Česku svým květnovým výkonem pozitivně překvapila. Vykázala totiž solidní meziměsíční nárůst, o 1,6 procenta. Po citelném poklesu, jenž nastal mezi březnem a dubnem, v rozsahu 1,9 procenta, se jedná o výrazné zlepšení meziměsíční dynamiky. Díky ní meziročně průmysl v květnu přidal 1,4 procenta, což je rovněž lepší než očekávaný výsledek.
img

Auta táhnou český průmysl i zahraniční obchod

07.07.2023 Květnová data z reálné ekonomiky přinesla relativně dobré výsledky. Průmyslová produkce poklesla meziročně méně, než jsme očekávali, po očištění o rozdílný počet pracovních dní rostla. Většina odvětví nicméně vykázala pokles. Výsledek zachraňovala automobilová výroba. Ta pomohla k přebytku i zahraničnímu obchodu, ačkoli největší podíl na jeho výsledku měl výrazně nižší deficit s ropou a zemním plynem. Lepší zprávy přišly i ze stavebního sektoru, kde produkce meziměsíčně rostla, přičemž v meziročním srovnání výrazně zmírnila svůj propad.
img

Auta táhnou český průmysl i zahraniční obchod

07.07.2023 Průmyslová produkce v květnu meziročně poklesla o 1,6 %, což byl lepší výsledek, než jsme my i konsenzus trhu očekávali. Po očištění o rozdílný počet pracovních dnů (letošní květen měl o jeden pracovní den méně než ten loňský) byl výstup českého průmyslu meziročně o 1,4 % vyšší. Vzestup průmyslové produkce byl, patrný i na meziměsíční bázi, proti dubnu si výroba polepšila o 1,6 % (SWDA).
img

Automotive a sázka na “nejistotu”

12.06.2023 Průmyslová výroba v posledních měsících začala klopýtat a jediným světlým bodem zůstává produkce automobilů. Meziroční dynamika zvolnila z necelých 3 % na 1,2 %, což by samo o sobě asi nevypadlo nijak špatně. Problém je v tom, že ji zásadním způsobem pomohl právě sektor automotive, který meziročně rostl po sezónním očištění o 30 %. Kromě automotivu, farmaceutické produkce a výroby elektrických zařízení všechna ostatní klíčová odvětví včetně strojírenství meziročně klesala.
img

Forex: Finální odhad výkonu ekonomiky eurozóny za Q1 přinese zhoršení výsledku

08.06.2023 Kolekci dat z tuzemské ekonomiky zveřejněných tento týden dnes doplní podíl nezaměstnaných osob, který by měl potvrdit přetrvávající napětí na trhu práce. V regionu bude dále zveřejněn květnový vývoj spotřebitelských cen v Maďarsku. Finální odhad HDP eurozóny za Q1 23 by podle nás měl být v návaznosti na údaje z jednotlivých členských zemí revidován o 0,2 pb dolů na -0,1 % q/q.
img

Forex: České domácnosti stále drží své výdaje na uzdě

07.06.2023 Tržby bez prodejů aut v tuzemském maloobchodě pokračovaly v meziměsíčním poklesu. Po březnovém poklesu o 1,3 % m/m se v dubnu snížily o 0,3 % m/m. Slabou spotřebitelskou poptávku potvrdily i tržby ze sektoru služeb. Dále zveřejněný květnový stav devizových rezerv ČNB potvrdil, že centrální banka ani v dubnu, tj. šestý měsíc v řadě, neintervenovala na obranu české koruny.
img

Forex: České maloobchodní tržby v dubnu mírně rostly

07.06.2023 Ve Spojených státech bude dnes zveřejněn deficit zahraničního obchodu. Ten by se po výrazném zlepšení v březnu měl opět mírně prohloubit. Dopady této statistiky na finanční trhy však budou zřejmě minimální. V eurozóně je kalendář prázdný. Na domácí půdě budou zveřejněny dubnové maloobchodní tržby, které by měly po očištění o prodeje aut mírně vzrůst. Tržby za prodeje aut však naopak podle našeho odhadu poklesly.
img

Forex: Polská centrální banka ponechala sazby beze změny

06.06.2023 Pohyby na kurzu české koruny dnes byly minimální. Koruna se od rána pohybovala v úzkém pásmu 23,51-23,56 EUR/CZK. K výraznějším pohybům jí nepřiměla ani horší data, která přišla z domácí reálné ekonomiky. Český průmysl zklamal výrazným meziměsíčním poklesem o 1,9 % m/m. Z pohledu objemu produkce zaznamenalo pokles 70 % odvětví. Nejvíce k slabému dubnovému výsledku přispěla odvětví výroby aut (-5,2 % m/m) a elektronických zařízení (-13 % m/m). Nepotěšilo ani stavebnictví, jehož výstup v dubnu meziměsíčně poklesl o 3,4 %, když se nedařilo pozemnímu ani inženýrskému stavitelství.
img

Průmysl dopadl lépe díky automotive

10.05.2023 Březnová čísla z průmyslu podle našich očekávání skončila lehce nad konsensem trhu a potvrdila, že konec prvního kvartálu byl pro exportně-orientovaný český průmysl relativně příznivý - meziměsíčně vzrostl o 1,7 %, zatímco meziročně o 2,2 %. Na celkovém pozitivním výsledku se však zásadním způsobem podepsal sektor automotive, který zvýšil meziročně svoji produkci o 42 % a díky lepší dostupnosti komponentů rostla jeho produkce výrazně i meziměsíčně.
img

Forex: Americká inflace zůstává vysoká, ceny nájemného dávají naději

10.05.2023 Inflace v USA v meziročním srovnání zůstane podle našeho odhadu nad pěti procenty. Pokles cen nájemného, který v následujících měsících očekáváme, by jí však měl pomoci na nižší úrovně. V regionu k jednacímu stolu zasedne polská centrální banka. Ta ponechá sazby beze změny. K jejich prvnímu snížení sáhne podle naší prognózy až v září. Český podíl nezaměstnaných osob dále mírně poklesne a potvrdí, že situace na trhu práce zůstává utažená.
img

Forex: Společná evropská měna ztrácela

09.05.2023 Data z české reálné ekonomiky za březen pozitivně překvapila. Jak český průmysl, tak i zahraniční obchod dopadl lépe, než se čekalo. Za výsledkem stála především vyšší výroba a export automobilů a nižší ceny energetických surovin. Naopak stavebnictví nepotěšilo dalším poklesem. Česká koruna měla tendenci nejdříve mírně posilovat. Z ranních úrovní okolo 23,40 EUR/CZK posílila na 23,34 EUR/CZK. Odpoledne ale zisky neudržela a oslabila zpět nad úroveň 23,40 EUR/CZK. Výrazně se nehýbaly ani kurzy ostatních regionálních měn. Polský zlotý se obchodoval převážně v pásmu 4,56-4,58 EUR/PLN, maďarský forint pak o 0,2 % posílil na 371,40 EUR/HUF.
img

Exportně orientovaný průmysl pomohl ekonomice z recese

09.05.2023 Březnová čísla z průmyslu podle našich očekávání skončila lehce nad konsensem trhu a potvrdila, že konec prvního kvartálu byl pro exportně-orientovaný český průmysl relativně příznivý - meziměsíčně vzrostl o 1,7 %, zatímco meziročně o 2,2 %. Na celkovém pozitivním výsledku se však zásadním způsobem podepsal sektor automotive, který zvýšil meziročně svoji produkci o 42 % a díky lepší dostupnosti komponentů rostla jeho produkce výrazně i meziměsíčně.
img

Český průmysl překonává očekávání, zejména díky oživení autoprůmyslu. Ten měl v březnu nejlepší měsíc za takřka 3,5 roku

09.05.2023 Průmyslová výroba v Česku v březnu mírně překonala očekávání. Meziročně přidala 2,2 procenta, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg čekali ve střední hodnotě svých odhadů vzestup pouze o 1,9 procenta.
img

Český průmysl drtí kleště energetické drahoty a hrozby recese. V únoru se však vzepjala alespoň výroba aut

06.04.2023 Tuzemský průmysl v únoru poněkud korigoval své nepříliš dobré nakročení do nového roku. Průmyslová produkce v ČR v únoru stoupla meziročně o dvě procenta, v souladu s očekáváním. Táhla ji hlavně výroba automobilů. Autoprůmyslu se dařilo dokončovat rozpracovanou produkci a podal tak uspokojivý výkon i navzdory odstávkám některých výrobců. Ovšem i z důvodu nízké srovnávací základny loňského února. Letos v únoru odstávka postihla například kolínskou automobilku Toyota, která produkci musela přerušit kvůli nedostatku součástek.
img

Český průmysl v nejistotě

03.04.2023 Situace v českém průmyslu je v posledních měsících zatížena velkou mírou nejistoty. I proto budou v tomto týdnu ostře sledovány výsledky únorové průmyslové produkce i březnového indexu nákupních manažerů v průmyslu (PMI). Na český průmysl na jedné straně bezesporu pozitivně působí pozvolný poklesu cen energií, který vede k poklesu napětí v energeticky nejnáročnějších odvětvích.
img

Lednový průmysl zklamal, stavebnictví naopak potěšilo

10.03.2023 Lednová průmyslová produkce zaostala za našimi i tržními očekáváními. Přestože výroba automobilů rostla v meziročním srovnání dvouciferným tempem, propady v ostatních kategoriích nebyla schopná vykompenzovat. Výrazně poklesla především oblast energetiky, která trpěla v důsledku mimořádně teplého lednového počasí.
img

Český průmysl drtí kleště energetické drahoty a hrozby recese. V lednu zklamal

10.03.2023 Tuzemský průmysl nakročil do nového roku zle. Průmyslová produkce se meziročně propadla, a to poprvé od loňského dubna. Propad činí 1,4 procenta. Meziměsíčně je pád rovněž nečekaně silný, o 2,7 procenta.
img

Český průmysl zpomalil

10.03.2023 Průmyslová výroba v lednu zpomalila na 1,3 % meziročně oproti revidovaným 2,3 % v prosinci. Trhy očekávaly růst na 3,2 % meziročně.
img

Proč český průmysl letos ekonomice příliš nepomůže?

06.03.2023 Česká ekonomika na konci roku dál klesala zejména kvůli spotřebě domácností, zatímco exportně zaměřený průmysl si vedl relativně dobře. Může tomu tak být i dál? Leccos napoví již tento týden lednový výsledek průmyslové výroby. Oproti slabému prosinci předpokládáme lehký nárůst produkce, v dalších měsících se však česká ekonomika nebude moci o průmysl “spolehlivě opřít”.
C:\fakepath\trader-10022023-50-zm.jpg

Pokud koruna zůstane silná, tržby exportérům klesnou o 210 mld. korun

10.02.2023 Pokud koruna vůči euru zůstane nadále silná, exportérům by tržby proti loňsku mohly klesnout zhruba o 210 miliard korun, přičemž řada z nich by již generovala ztrátu. Na dotaz ČTK to dnes sdělil místopředseda Asociace exportérů Otto Daněk. V porovnání s rokem 2021 by propad tržeb dosáhl dokonce zhruba 470 miliard korun, doplnil. Loni export z Česka překonal hranici 4,47 bilionu Kč.
img

Ranní okénko - Česká data vybízejí tento týden k překvapením

06.02.2023 Tento týden vyjde série reálných dat z české ekonomiky, doplní je inflace z Německa nebo statistika maloobchodu z eurozóny. Po předchozím nabitém týdnu tak přijde alespoň částečné zklidnění, a to minimálně na úrovni globálních ekonomických dat. V pátek trh šokovala statistika z amerického trhu práce. Namísto očekávaného zpomalení do oblasti pod 200 tisíc ukázala statistika téměř 450 tisíc nově vytvořených pozic.
img

Ranní okénko - Od Fedu se čeká zpomalení tempa hiků na 25bb

01.02.2023 Po včerejším zveřejnění výsledků HDP nebudou ani dnes chybět klíčová data. Hlavní událost nás čeká až večer, kdy o nastavení měnové politiky rozhodne Fed. Na pozadí dat potvrzujících postupné ochlazování trhu práce a zvolnění inflace je široce očekáván hike o 25bb po prosincových 50bb. Ještě před tím se dozvíme výsledek lednového PMI pro český průmysl. Počítáme se zlepšením, ale k hodnotě označující expanzi sektoru (>50 bodů) má PMI ještě daleko.
img

Český průmysl nečekaně silně „nakopla“ výroba aut, zahraniční obchod a stavebnictví ale zklamaly. Zahraniční obchod za rok 2022 skončí schodkem vysoce před 200 miliard, nejvyšším v historii

06.01.2023 Tuzemský průmysl v listopadu 2022 v meziročním pohledu nečekaně vzrostl, o 0,5 procenta. Všechny expertní odhady přitom počítaly s jeho propadem. Růst průmyslu přitom není dán nižší srovnávací základnou listopadu 2021, protože ta byla naopak navýšená. O to příznivější tedy listopadový výsledek průmyslu je. Také po přihlédnutí k tomu, že právě loňský listopad byl první měsícem „zatěžkávací zkoušky“ evropské energetické soustavy. Ještě v létě panovaly obavy, že energetická krize povede k omezování výroby, i v českém průmyslu.
img

Ranní okénko - První pátek roku ve svižném tempu, pozornost míří k americkému trhu práce

06.01.2023 Pátek v poklidném tempu se tentokrát nekoná a ekonomický kalendář je až do pozdních odpoledních hodin zaplněný. Již před pár minutami ho odstartovalo Německo, kdy maloobchodní tržby za listopad dopadly v souladu s očekáváními (+1,1 % m/m). Překvapila ale statistika továrních objednávek. Namísto očekávaného 0,5% meziměsíčního poklesu přišel propad o více jak 5 %, a výsledek tak nahrává i slabšímu vývoji v českém průmyslu.
img

PMI index ukázal na další pokles poptávky i zaměstnanosti

02.01.2023 Podmínky ve zpracovatelském průmyslu byly sice v prosinci hodnoceny o něco méně negativně než v listopadu, stále však ukazují na výrazné zhoršení kondice tohoto segmentu (PMI index dosáhl 42,6 bodu versus 41,6 bodu v listopadu). Opět došlo k dalšímu výraznému snížení objemu produkce, když se zde negativně odrazila slabá poptávka odběratelů i pokles nových zakázek.
img

Ranní okénko - Obavy z recese zatěžují akciové indexy

08.12.2022 Data z české ekonomiky pro tento týden uzavřel údaj z trhu práce. Ten zůstává v historickém kontextu nadále napjatý, začínají se již ale rýsovat známky ochlazování. Během listopadu setrvala míra nezaměstnanosti na 3,5 %. Výhledově naše prognóza počítá s pozvolným nárůstem nezaměstnanosti do blízkosti 4 % na přelomu roku, kde by se mohl pohybovat také průměr za příští rok. Mírné oslabení na trhu práce by ale nemělo stát v cestě růst mezd, který podle nás příští rok dosáhne v průměru tempa poblíž 11 % s tím, jak se v mzdových vyjednávání projevují vysoká inflační očekávání.
img

Forex: Maďarská inflace pokračuje v růstu

08.12.2022 Podíl nezaměstnaných osob v ČR v listopadu pravděpodobně stagnoval na 3,5 %, zatímco po sezonním očištění o desetinu vzrostl. Maďarská inflace by se měla podle našeho odhadu dále zvýšit, a to z 21,1 % v říjnu na meziročních 22,1 % v listopadu. Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA zřejmě zůstane nízký, mírně nad 200 tis. Dnešní chudý kalendář nově zveřejňovaných dat bude spolu s blížícím se koncem roku nahrávat pokračující nízké obchodní aktivitě na finančních trzích.
img

Forex: Český průmysl v říjnu výrazně zklamal

07.12.2022 Průmyslová produkce v ČR v říjnu meziměsíčně klesla o výrazných 3,7 % po zářijové stagnaci. Meziročně byla díky nízké srovnávací základně vyšší o 2,9 %, čekal se však růst o 7,2 %. Říjnový výsledek tak značně zklamal, když zaostal za veškerými očekáváními. Ve zpracovatelském průmyslu byla produkce meziměsíčně nižší o 2,2 % po předchozím růstu o 0,2 %.
img

Průmysl i zahraniční obchod také ve slabším tempu

07.12.2022 Na včerejší pesimistický výsledek českého maloobchodu dnes navázal i průmysl a zahraniční obchod. Průmysl sice rostl, ale meziročně jen o 3,1 %. Pět procentních bodů do výsledku připsal automotive, většina zbylých odvětví tak klesala. Náš odhad byl nejnižší na trhu (+3,6 % vs konsenzus +7,2 %), přesto výsledek skončil i pod ním. Meziměsíčně produkce poklesla o 3,7 %, zejména v důsledku zpomalení v automotive. Deficit zahraničního obchodu se pak nečekaně prohloubil ze zářijových 14,1 mld. Kč na 26,8 mld. Kč. Nepříznivě působila opět bilance s minerálními palivy. Většina navýšení deficitu proti předchozímu měsíci šla na vrub obchodování se státy mimo EU.
img

Forex: HDP eurozóny bude revidován směrem nahoru

07.12.2022 V eurozóně bude zveřejněn zpřesněný odhad HDP. Ten by měl být podle našeho odhadu revidován o jednu desetinu nahoru (na 0,3 % q/q), přičemž hlavním zdrojem růstu by měla být spotřeba domácností. Česká průmyslová produkce v říjnu pravděpodobně meziměsíčně dále mírně poklesla. V červených číslech v meziročním srovnání zůstane i stavební produkce. ČNB zveřejní objem devizových intervencí za říjen. Odhadujeme, že ten dosáhl zhruba 2,5 mld. EUR. Polská centrální banka dnes ponechá sazby beze změny.
img

Ranní okénko - Investoři očekávají zprávu z amerického trhu práce, ČSÚ zveřejní strukturu HDP

02.12.2022 Za několik minut ČSÚ zveřejní zpřesněný odhad HDP za 3Q22 včetně jeho struktury. V Německu vyšla data o zahraničním obchodu a v eurozóně se očekává údaj o cenách výrobců (PPI). Z globálního pohledu je ale pro investory hlavní událostí měsíční statistika z amerického trhu práce. Evropské i americké akciové futures kontrakty v očekávání výsledku klesají a špatný start mají za sebou i akcie v Asii. Včerejší obchodování zakončil americký S&P 500 mírně v záporu (-0,09 %), obdobně i český PX index (-0,08 %) zatímco německý DAX si polepšil o 0,65 %.
img

Český průmysl drtí drahé energie a musí propouštět. Hlásí prudké zhoršení výrobních podmínek – a bude hůř

01.12.2022 Výrobní podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v listopadu markantně zhoršily. Zhoršily se více, než předpokládali experti oslovení agenturou Bloomberg. A to přitom tyto předpoklady nebyly nijak optimistické. Experti oslovení agenturou ve střední hodnotě čekali, že index nákupních manažerů v českém zpracovatelském průmyslu – jak jej sestavuje společnost S&P Global – vykáže úroveň 42,6 bodu. Místo toho to ovšem je jen 41,6 bodu.
img

Průmysl je odolnější, než se čekalo. Pomáhá mu obnova mezinárodních dodavatelských řetězců

07.11.2022 Průmyslová výroba v září překonala většinu expertních odhadů. V meziročním pohledu vykázala růst 8,3 procenta, zatímco mezinárodní experti oslovení agenturou Bloomberg čekali ve střední hodnotě svých odhadů růst pouze 7,2 procenta. Důvodem výraznějšího než očekávaného růst je zaprvé to, že rychleji v porovnání s předpoklady odeznívají problémy se zajištěním dodávek a obnovují se mezinárodní dodavatelsko-odběratelské řetězce. Zadruhé pak to, že český průmysl vykazuje vyšší než předpokládanou míru odolnosti vůči ochabující poptávce, jež je důsledkem probíhajícího ekonomického útlumu u nás i v zahraničí.
img

Nálada v českém průmyslu se výrazně zhoršila

01.11.2022 Říjnový index PMI propadl na nejnižší úroveň od května roku 2020. Dosáhl úrovně 41,4 bodu, po zářijových 44,1 bodu. Průzkum ukázal na další výrazný pokles nových zakázek v důsledku čehož firmy snižovaly objemy výroby. Klesaly jak domácí tak i zahraniční zakázky, tempo poklesu se navíc již čtyři měsíce v řadě zvyšuje. Ceny vstupů dále rostly, ačkoli nejpomaleji za poslední dva roky. Do konečných cen firmy ale vyšší náklady přenášely již jen částečně, neboť preferovaly snahu podpořit prodej a konkurenceschopnost.
img

Průmysl překvapil lehce pozitivně

07.10.2022 Zatímco srpnová čísla z maloobchodu překvapila nás i trh negativně, průmysl hrál tentokrát pozitivnější roli. Zdá se, že nehledě na prudký propad podnikatelských nálad, zatím “tvrdá” čísla z průmyslu nevypadala přes léto ještě tak špatně. Průmyslová produkce meziměsíčně kosmeticky vzrostla (+0,8 %) a meziročně byla díky nízké srovnávací základně v solidním plusu +7,2 %. Celková čísla z průmyslu výrazně zkresluje zejména automotive, jehož produkce byla v srpnu meziročně přibližně o 50 % vyšší.
img

Automotive výrazně pomohl k lepšímu výsledku průmyslu

07.10.2022 Průmyslová produkce v Česku rostla úctyhodným meziročním tempem a proti loňskému srpnu stoupla o 7,2 % (bez kalendářního očištění o 10,3 %). Potvrzuje se tak naše domněnka, že měsíční výsledky budou dále rozkolísané, zejména v důsledku vývoje v automobilovém sektoru. Ten samotný díky nízké srovnávací základně přidal k růstu přes 6 procentních bodů a byl hlavním důvodem úspěchu.
img

Český průmysl vzrostl

07.10.2022 Průmyslová výroba v srpnu vzrostla na 10,3 % meziročně oproti -1,9 % v červenci. Trhy očekávaly růst 5,4 % meziročně.
img

Ranní okénko - Případné oslabení na americkém trhu práce by krátkodobě mohlo zlepšit investorskou náladu

07.10.2022 Trojici měsíčních dat z české ekonomiky dnes ráno zkompletuje údaj o průmyslové výrobě a zahraničním obchodu. ČNB zveřejní data, ze kterých se dozvíme objem devizových intervencí za srpen. Podle našeho odhadu se pohybovaly v rozpětí 2,5 až 3,0 mld. EUR. V září pak podle čísel z dekádní bilance byla ČNB na trhu aktivní koncem měsíce a mohla využít podobné množství jako v srpnu.
C:\\fakepath\\xtb-29092022-3.png

Reportáž z vysílání XTB: Energetická krize 2022

29.09.2022 V úterý 22. 9. 2022 od 18:00 pořádala společnost XTB online konferenci na aktuálně velmi skloňované téma „Energetická krize 2022“. Pozvanými řečníky byli: Lukáš Kovanda (hlavní ekonom Trinity Bank), Tomáš Prouza (prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR) a Jaroslav Šura (ekonom a investor). Konferencí provázel hlavní analytik XTB Česká republika Jiří Tyleček.
img

Americké výnosy strmě rostou, akcie střídají směry

06.09.2022 Ceny energií dnes klesají, zásadní informace k chystanému evropskému řešení se neobjevily a napětí v této oblasti zůstává. Mezitím vyšla slabá data z německého průmyslu a naopak překvapivě dobrá čísla z amerického sektoru služeb.
img

Červencová data ukázala zhoršující se kondici domácí ekonomiky

06.09.2022 Červencové výsledky průmyslové výroby, zahraničního obchodu i stavebnictví potvrdily zhoršující se kondici české ekonomiky. Pozitivně se na výstupu průmyslového sektoru i zahraničním obchodě odrazila vyšší produkce a vývoz automobilů, stejně tak i vyšší výroba elektřiny, plynu a tepla. Zklamaly naopak tradiční tahouni českého průmyslu, jako je kovovýroba. Za deficitem zahraničního obchodu stály vyšší i dražší importy ropy a zemního plynu. Příliš nepotěšilo ani české stavitelství, jehož výstup klesl již pátý měsíc v řadě.
img

Průmyslová výroba zpomaluje

06.09.2022 Český průmysl v červenci dále zpomalil. Produkce byla meziměsíčně nižší o 0,3 %, meziročně reálně pak vzrostla o 0,8 %. K meziroční změně kladně nejvíce přispěla výroba motorových vozidel, která přidala 2,57 pb. To je velmi dobrý výsledek vzhledem k tomu, že Škoda Auto vyhlásila pro první a poslední červencový týden celozávodní dovolenou. Je tedy patrné, že problémy se subdodávkami již výrazně slábnou, což vyplývá i z předstihových ukazatelů PMI. Dalším kladným přispěvatelem bylo odvětví výroby a rozvodu elektřiny, plynu a tepla (+0,5 pb) a výroba strojů a zařízení (+0,5 pb). Naopak odvětví, která tradičně pomáhala českému průmyslu v růstu, zaznamenala pokles (výroba kovodělných výrobků a základních kovů).
img

Forex: Utažený trh práce v USA nahrává zpřísňování měnové politiky

02.09.2022 Dnes budou finanční trhy sledovat hlavně srpnový růst zaměstnanosti v USA. Počet nově vytvořených pracovních míst se podle nás snížil na 300 tis. Míra nezaměstnanosti zároveň setrvala na 3,5 %. Napětí amerického trhu práce bude pro Fed jedním z důležitých důvodů, proč pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb. Případné překvapení na jednu či druhou stranu proto může zahýbat sázkami na velikost hiku americké centrální banky na nadcházejícím zasedání. Z domácího pohledu bude zajímavé zveřejnění červencového růstu cen průmyslových výrobců v eurozóně, který podle tržního konsenzu výrazně zrychlil.
img

Forex: Tuzemský průmysl se potýká se slábnoucí poptávkou

01.09.2022 Domácí výrobní PMI v srpnu zůstal podle očekávání na červencových 46,8 bodech. Již třetí měsíc řadě tak došlo optikou tohoto ukazatele k meziměsíčnímu zhoršení situace v tuzemském zpracovatelském průmyslu. Zatímco problémy se subdodávkami podle nákupních manažerů rychle odeznívají, dopadá na český průmysl slábnoucí poptávka. Firmy ji řeší nižšími objemy výroby i snižováním zaměstnanosti. Celkově dnešní údaj potvrzuje naše očekávání, že českou ekonomiku čeká ve druhé polovině roku technická recese, kterou bude doprovázet postupné oslabování inflačních tlaků a mírný nárůst nezaměstnanosti.
img

Průmysl je v červnu v plusu

08.08.2022 Český průmysl v červnu skončil lehce nad našimi očekáváními a vzrostl o 0,5 % meziměsíčně a 1,7 % meziročně. Celkové číslo však skrývá poměrně výrazné rozdíly napříč jednotlivými sektory. Viditelně se vylepšuje situace v sektoru automotive, kde polevuje napětí v subdodavatelských řetězcích a produkce roste.
img

Ranní okénko - Plyn znovu proudí (prozatím) a ECB zvýší sazby a představí anti-fragmentační nástroj

21.07.2022 Poté, co dorazila od agentury Bloomberg zpráva, že přes Nord Stream 1 do Evropy znovu proudí plyn, se finanční trh může soustředit na další klíčové události. Odpoledne zasedá ECB. A ať už úrokové sazby zvýší o 25 nebo 50 bazických bodů, stěžejní bude, jak se jí podaří přesvědčit trh o efektivitě nového anti-fragmentačního nástroje. Tento úkol nabírá na důležitosti, protože dnes ráno prudce vzrostl výnos 10letého italského dluhopisu (o 5,3 % z hodnoty ze včerejšího odpoledne).
img

Průmysl překvapil pozitivním výsledkem

07.07.2022 Tuzemská průmyslová produkce rostla v květnu meziročně o 6,3 %, po očištění o pracovní den bylo tempo o něco pomalejší, stále ale překvapivě silné. Proti loňsku kalendářně očištěná produkce vzrostla o 3,3 %. Konečně výsledek netáhla dolů automobilová výroba, která se naopak významně podílela na celkovém skóre. Růst přišel napříč sektory, na datech je ale znát, že stagnačnímu trendu se český průmysl jen těžko ubrání. Horší výsledek do dalších měsíců predikují i předstihové ukazatele, mj. červnový výsledek PMI. Meziměsíčně proti dubnu byla průmyslová produkce vyšší o 2,4 %.
img

Ranní okénko - Průmysl dnes může ukázat na další rozsáhlé zpomalování

07.07.2022 Dnes je z ekonomických dat na řadě český průmysl a informace ohledně zahraničního obchodu. Saldo obchodu se zahraničím skončilo pravděpodobně opět ve výrazném deficitu, průmysl se mohl udržet v plusu, po očištění ale může přijít další meziměsíčně pokles. Tentokrát přitom nebude na vině automotive, jak tomu bylo v předchozích měsících. Zápisky z posledního zasedání Fedu větší šok nepřinesly – americká centrální banka je ochotná bojovat s inflaci i za cenu dopadů do ekonomického růstu. Platí i předpoklad rozhodování mezi 50bb a 75bb hikem na příštím zasedání.
img

PMI index poprvé od srpna 2020 pod padesátkou

01.07.2022 Index nákupních manažerů v tuzemském zpracovatelském průmyslu se poprvé po téměř dvou letech propadl pod padesátibodovou hranici dělící fázi expanze od kontrakce. Dle průzkumu mezi nákupními manažery v průmyslových podnicích v červenci došlo k prudkému poklesu výroby, které bylo nejsilnější od května 2020. Index výstupu poklesl z květnových 50,4 bodů na velmi slabých 46,3 bodu. Tržní konsensus přitom počítal pouze s mírným zhoršením z květnových 52,3 bodu na 51,0 bodu.
img

Forex: Fed přitlačil na pilu s 75bodovým hikem a novou projekcí

16.06.2022 Ceny vstupních materiálů pro český průmysl nadále zdražovaly vysokým tempem. Dnes budou ještě investoři vstřebávat včerejší 75bodový hike od Fedu. Projekce úrokových sazeb členů FOMC naznačují 3,4 % pro letošní rok a vrchol na 3,8 % v příštím roce. Scénář hladkého přistání se pomalu oddaluje, nicméně J. Powell v něj stále pevně věří i navzdory agresivnějšímu utahování měnové politiky. V reakci na mimořádné zasedání ECB evropské akciové indexy zamířily výše.
img

Ranní okénko - Slabý start české ekonomiky do druhého čtvrtletí

07.06.2022 Hned od rána budou z Česka proudit další ekonomická data. Za několik málo minut dorazí čísla z maloobchodu, které ukážou nakolik vysoká inflace brzdí domácí poptávku. Ve stejný čas bude zveřejněna i dynamika mezd v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy nominální růst nepokryje inflaci a mzdy tak budou reálně klesat. O hodinu později přijde statistika devizových rezerv za květen, která by prozradila, pokud by ČNB v dubnu byla aktivní na devizovém trhu.
img

Průmyslová produkce začíná klesat napříč sektory

06.06.2022 Tuzemský průmysl si v dubnu připsal meziroční pokles o 6,4 %, a v poměrně silném záporu skončil i po očištění o kalendářní vlivy (-3,8 %). Z části k tomu přispěla silnější srovnávací základna, kdy před rokem se průmysl znovu rozjížděl po pandemických uzavírkách. Hlavní díl problémů ale přichází stejně jako v předchozích měsících z automobilového průmyslu, který táhne meziroční výsledky výrazně níže. V meziměsíčním srovnání proti březnu klesla průmyslová produkce o 0,8 %.
img

Důvěra průmyslníků se zvedla

24.05.2022 Celková důvěra v domácí ekonomiku se zvýšila z předchozích 8,1 bodu v dubnu na 10,0 bodu v květnu. Pomohl k tomu sentiment podnikatelů, který stoupl z předchozího 1 bodu na 8,3 bodů. Zde se pozitivně odrazil především vývoj v automobilovém průmyslu, kde podle průzkumu dochází ke zvyšování tempa růstu výroby a současnému poklesu zásob nedokončených výrobků. Lepší náladu mají i podniky v odvětví energetiky.
C:\fakepath\eurozona2.jpg

Průmyslová výroba v EU v březnu klesla o 1,2 procenta, v Česku vzrostla

13.05.2022 Průmyslová výroba v zemích Evropské unie v březnu podle sezonně přepočtených údajů klesla ve srovnání s předchozím měsícem o 1,2 procenta. V únoru naopak o 0,6 procenta vzrostla. Pokles zaznamenala i výroba v zemích platících eurem, a to o 1,8 procenta. Ve své zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. V České republice výroba o 2,6 procenta vzrostla.
img

Ranní okénko - Intervence ČNB dostaly korunu zpět pod 25 EUR/CZK

13.05.2022 Dnes bude zveřejněn zápis z posledního měnového zasedání ČNB. Z ekonomických dat nás čeká březnový běžný účet platební bilance. V eurozóně bude zveřejněn výsledek průmyslové produkce za březen a v USA vyjde šetření spotřebitelské nálady z dílny University of Michigan. ČNB včera intervenovala na devizovém trhu s cílem posílit korunu, která se následně dostala pod 25 EUR/CZK.
img

Ranní okénko - Inflace dnes opět zrychlí, nálada dále klesá

10.05.2022 I dnes budou proudit z českého trhu ekonomická data, v čele s inflací za duben. Ta podle našeho odhadu opět zrychlí, dynamika by ale měla být snesitelnější než v předchozích měsících. Kromě inflace dorazí i čísla z tuzemského maloobchodu, který by při nezahrnutí aut měl skončit v plusu. Z nejbližšího okolí pak bude zajímavý německý ZEW index. Ten u západních sousedů ukáže nejspíš další pokles sentimentu. Včera pozitivně překvapil český průmysl, když se těsně udržel v plusu. U zahraničního obchodu se deficit opět zvýšil a nezaměstnanost si připsala další mírný pokles.
img

Český průmysl v plusu

09.05.2022 Průmyslová výroba v březnu zrychlila na 0,3 % meziročně oproti -0,3 % v únoru. Trhy naopak očekávaly zpomalení na -2,6 % meziročně.
img

Putin drtí český průmysl i zahraniční obchod, jeho schodek je nečekaně velký

09.05.2022 Zahraniční obchod České republiky se v březnu propadl do nečekaně velkého schodku, 13,8 miliardy korun. Mezinárodní analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů čekali deficit jen ve výši necelých šesti miliard. Klíčovým důvodem tak hlubokého schodku je deficit obchodu s ropou a zemním plynem. Růst cen těchto surovin, zapříčiněný zejména Putinovou invazí na Ukrajinu, prohlubuje deficit celého českého zahraničního obchodu, neboť ČR je výrazným čistým dovozcem jak ropy, tak zemního plynu.
img

Průmysl si vedl dobře, deficit zahraničního obchodu se zvýšil

09.05.2022 Český průmysl si v březnu nakonec nevedl vůbec špatně. Obavy trhu (-2,6 % r/r) se nakonec nedostavily a průmyslová produkce oproti březnu 2021 víceméně stagnovala (+0,3 % r/r). Zahraniční obchod se naopak dostal do mírně vyššího deficitu (-13,8 mld. Kč) oproti mediánu odhadu (-5,5 mld. Kč). Pracovních dní měl letošní březen stejně jako ten loňský, takže očištění o kalendářní vlivy nehraje roli.
img

Ranní okénko - Český průmysl a zahraniční obchod - první data z reálné ekonomiky od vypuknutí války

09.05.2022 Týden odstartují data z české ekonomiky. Březnový výsledek průmyslu a zahraničního obchodu budou první data z reálné ekonomiky zahrnující dopad války na Ukrajině. Duo doplní míra nezaměstnanosti za duben. Zítra následuje inflace, která o den později vyjde i v USA.
img

Česko bude mít na odstřižení od ruské ropy více času, až do června 2024. Zatím na odstřižení není připraveno

06.05.2022 Evropská komise navrhuje kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, jimž Brusel vyhradí čas na odstřižení do konce roku 2024, nikoli tedy jen do konce roku 2023, jak zněl návrh původní. Dnes o tom informuje agentura Bloomberg. Delší lhůtu si nakonec podle téže agentury vyboxuje také Česko, čas bude mít do června 2024. Je to nutnost, alespoň ekonomicky.
img

Česko se odstřihne od ruské ropy asi ještě letos, přitom nemá náhradu. Problémy mohou nastat v podobě citelného zdražení pohonných hmot, ale i ohrožení dodávek okenních rámů, palubních desek či obalů na potraviny

04.05.2022 Evropská komise dnes navrhla kompletní odstřižení EU od ruské ropy už během šesti měsíců. Do konce letošního roku by se pak členské země zcela odstřihly také od dovozu ruských ropných produktů, jako je nafta. Výjimku mají mít Slovensko a Maďarsko, které mají mít čas na odstřižení do konce příštího roku. Česko podle zákulisních informací usilovalo o podobnou výjimku také, ale nakonec si ji zřejmě neprosadilo. O návrhu Evropské komise se může hlasovat už dnes. Maďarsko sice hrozilo vetováním, ale je otázka, zda tento postoj zachová.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Průmyslová výroba v EU se v únoru vrátila k růstu, v ČR se ale snížila

20.04.2022 Průmyslová výroba v Evropské unii se v únoru meziměsíčně zvýšila o 0,6 procenta po lednovém poklesu o 0,3 procenta. Oznámil to v dnešní zprávě evropský statistický úřad Eurostat. V České republice výroba po lednovém růstu o 3,3 procenta naopak v únoru o 2,4 procenta klesla.
img

Ranní okénko - Fed nepřekvapil a bude upouštět 95 miliard dolarů měsíčně

07.04.2022 Dnes z tuzemské ekonomiky kromě stavu devizových rezerv nová ekonomická data nedorazí. Nejzajímavější tak bude informace z eurozóny ohledně vývoje maloobchodních tržeb. Včera nepotěšila tuzemská data ohledně průmyslu a zahraničního obchodu. Kombinace neuspokojivých dat potlačí dolů i výsledek HDP za první čtvrtletí. Růst cen výrobců v eurozóně znovu překonal 30 % a dynamika opět zrychlila. V Polsku překvapila centrální banka když v boji proti inflaci doručila čtyřnásobný hike. Zápisky ze zasedání Fedu větší překvapení nepřinesly a rychlost zpomalování byla trhem víceméně očekávaná.
img

Průmysl v únoru stagnoval, válka budoucí vyhlídky nezlepší

06.04.2022 Český průmysl v únoru stagnoval. Přesněji meziročně poklesl o 0,3 %. Skončil tak pod našim očekáváním (+3,0 %) i pod očekáváním trhu (+2,5 %). Útěchou může být, že mírné revize směrem vzhůru se dočkal alespoň lednový růst (z +3,7 % na +4,0 %). Hlavním důvodem slabého únorového výsledku je stejně jako v předchozích čtvrtletích zejména neutěšující vývoj v automobilovém sektoru. Meziměsíčně průmyslová produkce poklesla o 2,4 %.
img

Rozbřesk: Co říkají ceny výrobců o spotřebitelské inflaci?

05.04.2022 Inflační náraz, jehož jsme v posledních měsících svědky, nemá v případě řady zemí v posledních několika desetiletích obdoby. Německá inflace se například v březnu dostala na úrovně, které bylo možné pozorovat naposledy na začátku 80. let minulého století. Že nás asi ani v příštích měsících na cenové frontě nečeká zrovna nic pěkného, bohužel věští mimo jiné i vývoj cen průmyslových výrobců.
img

Co říkají ceny výrobců o spotřebitelské inflaci?

05.04.2022 Inflační náraz, jehož jsme v posledních měsících svědky, nemá v případě řady zemí v posledních několika desetiletích obdoby. Německá inflace se například v březnu dostala na úrovně, které bylo možné pozorovat naposledy na začátku 80. let minulého století. Že nás asi ani v příštích měsících na cenové frontě nečeká zrovna nic pěkného, bohužel věští mimo jiné i vývoj cen průmyslových výrobců.
img

Index PMI hlásí pokles aktivity v průmyslu

01.04.2022 Březnová edice indexu nákupních manažerů z českého zpracovatelského sektoru ukazuje, že průmyslová výroba v březnu ztratila tempo a mírně poklesla. Hodnota indexu se sice udržela nad 50 bodovou hranicí, ale stejně jako jsme viděli během pandemie, důvodem je metodika PMI indexů. Protahování dodacích lhůt nebo hromadění zásob je totiž v konstrukci indexu vnímáno jako signál zlepšujících se podmínek. Ve skutečnosti ale odráží negativní dopad války nejen na český průmysl.
img

Forex: Důvěra spotřebitelů v eurozóně se zhorší

23.03.2022 Americké prodeje nových domů v únoru zřejmě v meziměsíčním srovnání stagnovaly. V nadcházejících měsících je bude podporovat dobrá situace na trhu práce, hypoteční sazby ale porostou. Na evropskou spotřebitelkou důvěru v březnu podle našeho odhadu dopadl růst cen energií i obavy z vývoje rusko-ukrajinského konfliktu. Čeká jí tedy pokles. Euro tak důvody k posilování bude dnes hledat jen obtížně.
img

Forex: Maďarská centrální banka bude měnovou politiku utahovat více a déle

22.03.2022 Kurz koruny si dnes vybíral oddechový čas. Domácí měna po většinu dne oscilovala kolem hladiny 24,70 EUR/CZK. Žádná česká data zveřejněna nebyla a silnější impulzy nepřicházely ani z vnějšího prostředí. Maďarská centrální banka zvýšila klíčovou tříměsíční depozitní sazbu tak, jak trh očekával, tedy o 100 bb. Na tiskové konferenci, která následovala, však zaznělo, že zvyšování úrokových sazeb bude razantnější, než banka předpokládala a bude trvat déle.
img

Průmysl v lednu meziročně rostl, automobilová výroba stále trpí

11.03.2022 Rok 2022 otevřel český průmysl meziročním růstem. Ve srovnání s loňským lednem rostl o 3,7 %. Stejně jako v předchozím měsíci měl ale výhodu v podobě jednoho pracovního dne navíc, a po očištění tak rostl o 1 %. To je relativně v souladu s našim odhadem, kdy jsme očekávali růst o 4,2 %, resp. o 1,5 % po očištění.
img

Ranní okénko - ECB bude pokračovat ve snižování tempa nákupu aktiv

11.03.2022 Dnes se dozvíme, jak si na začátku roku vedl český průmysl. Oproti prosinci se mělo dostavit zlepšení a v meziročním srovnání odhadujeme vyšší objem produkce o 4,2 %. K dobru měl ale letošní leden jeden pracovní den navíc, po očištění tak bude výsledek nižší. Z USA odpoledne dorazí index od University of Michigan, který by měl poukázat mírný pokles spotřebitelské důvěry a další navýšení inflačních očekávání.
img

Forex: Válka na Ukrajině a inflace zůstávají v centru pozornosti

11.03.2022 Lednová průmyslová produkce v ČR patrně ukáže dočasné zlepšení situace, zejména ve výrobě automobilů. Konflikt na Ukrajině však pro nejbližší měsíce optimistické vyhlídky průmyslu sráží. První dopady války na spotřebitelský sentiment amerických domácností odhalí index Michiganské univerzity za březen. Trhy budou nadále sledovat i další vývoj války na Ukrajině.
img

Inflace vzroste nad 10 % a ČNB zvýší sazby

04.03.2022 Data o vývoji české ekonomiky ukážou slušné tempo mezd na konci minulého roku, které ovšem nepřevýšilo růst inflace, takže uvidíme reálný pokles průměrné mzdy. Inflace za únor velmi pravděpodobně překročila 10 % y/y. Průmyslová výroba by z počátku roku mohla vykázat solidní čísla reflektující zlepšení v subdodávkách. Maloobchodní tržby s výjimkou prodeje aut budou spíše slabší. Centrální banka pravděpodobně přikročí k dalšímu zvýšení úrokových sazeb.
Související klíčová slova: FOREX | Partneři | FXstreet | Offshore | Fundamentální analýza | Intervence | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Equity | Inflace | OECD | EUR/USD | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | Euroskupina | HDP | Devizové rezervy | Měnová politika | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | New York | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Export | Import | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Měnové trhy | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Blue chip | Bod | Burza | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devizový trh | Dezinflace | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Durace | ECB | ESM | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Forward | Futures | High | IFO index | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Investice | Investiční fond | Investor | Kapitálový trh | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzy měn | LTRO | Likvidita | MMF | MT4 | Makro data | Marže | Mezinárodní obchod | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | P/E | PPI index | Peněžní zásoba | Platební bilance | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Rally | Rating | Repo sazba | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Splatnost | Spread | Stagflace | Ticker | Trend | Trigger | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Yield | ZEW index | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Index MSCI | Finanční krize | Citigroup | Cena ropy | Německá ekonomika | Evropská ekonomika | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Kurzový závazek | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Trh s nemovitostmi | Stimulační opatření | EU | Aukce | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Pravděpodobnost | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Dluhopisové trhy | Sázka | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Bohatství | Hospodářský cyklus | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | Investment Banking | Deutsche Bank | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní náklady | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | EUR/HUF | Riziková averze | LYNX | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Japonská centrální banka | ADP report | Financial Times | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | EPS | Index | Podpora | Průlom | Volatilní | Akcie dnes | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Brent | Cena | Cena ropy brent | Čínská ekonomika | CISCO | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | Devizové rezervy ČNB | Dolar | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika USA | Elektřina | Eura | Evropská měna | Evropské měny | Finanční prostředky | Forexu | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Investiční | ISM | Jádrová inflace | Japonská ekonomika | Jiří Tyleček | Jiří Rusnok | Korporátní dluhopisy | Koruna posiluje | Kurs koruny | Kurs koruny k euru | Kurz ČNB | Kurz EUR | Kurz koruny k euru | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Markets | Měnový kurz | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Patria Finance | Patria Online | Polská měna | Pro investory | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | Société Générale | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Světové ceny ropy | SWIFT | Trh | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj mezd | Webinář | WTI | Zavedení eura | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | EUR/PLN | ZEW | DXY | EIA | ING | Andrej Babiš | Bill Gates | Dluhopisový index | Christine Lagarde | ISM indexy | Jeff Bezos | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | P/S | PX index | ROCE | Tovární objednávky | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Komise | Volby | Rozhovor | Retail | 1 milion | Burze | Investment | Markit | Bank of New York Mellon | Intesa Sanpaolo | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | ABN Amro | Caterpillar | Sentix | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Next Finance | Destatis | Sentix index | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Kalendář ekonomických událostí | Japonský premiér | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Kurz české měny | Hospodářské výsledky | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Rada ČNB | Earnings | Podnikatelé | Globální akciové trhy | KBC | BlackRock | Podnikatelská důvěra | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Kč/EUR | Kč/USD | Christine Lagardeová | Americké trhy | Futures kontrakty | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Pozornost investorů | Index důvěry | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Nárůst úroků | Strategy Research | Economist | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Akcie v USA | Ekonomické dopady | Akcie v Asii | IHS | JPMorgan Chase | Daňové příjmy | Americké akciové indexy | S&P Global | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Nervozita | Akcie mediální skupiny CME | Globální finanční trhy | Růst akcií | Obchodní partner | Setkání centrálních bankéřů | Zpřísňováním měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Propad | Kurz domácí měny | Severomořská ropa Brent | S&P | Guvernér | Výrobní aktivita | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení eura | Posílení koruny | Ekonomická data | Historická minima | Nejistota | Pegas Nonwovens | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Stagnace | Tempo růstu | Euro k americkému dolaru | Zajištění | Finanční poradce | Tesla | Odhodlání | Představitelé Fedu | Výhled | Investiční výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Francouzská ekonomika | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Objem devizových intervencí | Objem intervencí | Exxon | Chevron | Spotové operace | Konec kurzového závazku | Stav devizových rezerv ČNB | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Odhady trhu | Ekonomická situace | General Electric | Obchodování dolaru | Bankovní unie | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | Inflace v Česku | Měnová politika Fedu | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Japonská vláda | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Odliv kapitálu | Kurzová volatilita | Indikátor důvěry | Příjmy | Indikátory důvěry | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Německý Ifo index | Konsenzus | Růst ekonomiky | Fiskální stimuly | Belgie | HDP eurozóny | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Odhad HDP | Očekávání | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Tempo růstu ekonomiky | Audi | IHS Markit | ex | Generali Investments | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Prognóza vývoje kurzu CZK/EUR | Zahraniční forex | ING Groep NV | BHS | Aleš Michl | Akcie Tesly | Americký akciový trh | Markéta Šichtařová | Vladimír Pikora | Hodnota indexu PX | NEST | Komentář Raiffeisenbank | Lithium | Tržní očekávání | Asijské trhy | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Geopolitická rizika | Obchodní války | Hodnota majetku | Slabší koruna | OPEC+ | Obchodní válka | Události ve světě | Vývoj na finančních trzích | Dolarový index DXY | Podniky | Regionální měny | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Okénko finančního trhu | Prognóza ČNB | CSI 300 | Geopolitické napětí | Forint | Americký S&P 500 | Domácí měna | Geopolitika | BofAML | Měny rozvíjejících se ekonomik | Royal Dutch Shell | Czech Fund | Dluhopisové výnosy | Pražský PX | Spotřebitelská inflace | Kompozitní index | Trhy v USA | Obchodování s korunou | Rostoucí akciové trhy | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Tvrdý brexit | Růst úrokových sazeb | Akciové trhy v Asii | Sázka na nejistotu | Zvýšení mezd | Globální akciový index | Index MSCI All Country World | MSCI All Country World | Prognóza ECB | Politika Fedu | EK | Prezident Trump | Evropská komise | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Globální index | Hodnota indexu | Inflační vývoj | Michal Stupavský | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Vývoj kurzu koruny | Oživení trhu | Sazby ČNB | Akcie CME | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Volatilní obchodování | Inflace v ČR | Makroekonomická situace | Dluhopisoví tradeři | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Ropovod | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Akciové futures | CNY | Výnosy dvouletých dluhopisů | Infineon | Infineon Technologies | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | MSCI Emerging Markets | Silnější euro | Akcie klesají | TLTRO III | Protesty v Hong Kongu | Investice firem | Guvernér Fedu | Snížení sazeb | Ferrari | Reinvestování | Dolarové sazby | Čínský trh | Záporné sazby | Asset alokace | Klíčové události ve světě | Nálada na akciových trzích | Výnosové křivky | Pokles cen | Akciový růst | Štěpán Křeček | Obavy z recese | Zprávy z Německa | Kurz české koruny | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Akciové alokace | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Růst mezd | KB | Depozitní sazby | Prosus | Globální recese | Denní graf | Očekávání trhu | Italská ekonomika | Nastavení úrokových sazeb | Nejlepší blue chip akcie | Blue chip akcie | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Měsíční předpovědi | MetLife | Český index nákupních manažerů | Měsíčník finančních trhů | Předstihové indikátory | Akcie roku | Nízká nezaměstnanost | Očekávaný růst | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Očekávané Earnings | Uvalení cel | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | McKinsey | TikTok | Digitalizace | Údaje o vývoji HDP | Automobilky | Investment Management | Rozpočet | Deficit | Prohloubení schodku | Prezident Donald Trump | Německá vláda | Trinity | Nová prognóza ČNB | LNG | Objem | Klíčová rizika | Data z USA | František Táborský | Počty bytů | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Analýzy makroindikátorů | Německý průmysl | Obchodní dohody | Hypotéza | Inflace v říjnu | Říjnová inflace | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Průmyslová výroba v eurozóně | Inflace v USA | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar dnes | Cisco Systems | Firma | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Hlavní události | Pokles průmyslové produkce | BAT | Index MSCI Emerging Markets | Parlamentní volby | Průmyslová výroba v USA | Výroba počítačů | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Globální dluhopisové trhy | Maďarská centrální banka | Datový kalendář | Bilance | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Růst světové ekonomiky | Nový ekonomický výhled | Statistici | Ukrajina | Lagardeová | Amazon | Ekonom Jan Švejnar | Jan Švejnar | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Louis Vuitton | LVMH | Arnault | Nejbohatší | Bernard Arnault | Jednání mezi USA a Čínou | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Tematické analýzy | Domácí měny | Fáze obchodní dohody | Americká data | Walt Disney | Důvěra v ekonomiku eurozóny | FT | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Odvětví české ekonomiky | Automobilový sektor | Otto Daněk | České dluhopisy | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Aktuální konsenzus ekonomů | Konsenzus ekonomů | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | ADP | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Dnešní data | Impuls na trh | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Průmyslová výroba v Německu | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Stavební produkce | Vlastní nemovitost | Pořídit si vlastní nemovitost | Data z průmyslu | Tržby z průmyslové činnosti | Saldo zahraničního obchodu | Špatná nálada | Tuzemský průmysl | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | Paul Volcker | Koruna dnes | Zdražování | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Německý ZEW index | Problémy | Růstový impuls | NAFTA | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Ekonomická recese | Total | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Ranní zpráva | Konzervativní strana | Slabý trend | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | Posílení domácí měny | Soukromý sektor | GBP/EUR | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kontrakty | Domácí průmysl | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | HDP Německa | PKN Orlen | United Technologies | AbbVie | Airbus | Nord Stream | Dieselgate | Zahájení obchodování | Kalendář tento týden | NN Group | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Accor | PMI z Německa | Ceny zemědělských výrobců | Konec roku | Investiční aktivity | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Nižší úrokové sazby | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | ČNB dnes | Vojtěch Benda | AXA | Záporné úrokové sazby | FedEx | FDX | Akcie v roce 2019 | Nejziskovější | Disney | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bydlení | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Stratég | Snižování stavů zaměstnanců | Snižování stavů | Miliardy korun | Inflace v Maďarsku | 500 nejbohatších | Majetek 500 nejbohatších lidí | Nerovnosti bohatství | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Podíl majetku | Koruna posílila | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Pokles aktivity v průmyslu | Americký index | Wirecard | Pozitivní zpráva | Zpráva z Německa | Aktuální klíčová rizika | Schodek státního rozpočtu | Tuzemská ekonomika | Investiční aktivita | ETF roku 2020 | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Klesající trend | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | Altria Group | Inovace | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | Schodek zahraničního obchodu | Micron Technology | Finální odhad | Tovární objednávky v Německu | Oslabení kurzu | Sodexo | Sezónnost | Asociace exportérů | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Negativní zprávy | ASML | ASML Holding NV | Česká průmyslová výroba | Mzdová dynamika | Slabší data z průmyslu | Nedostatek zakázek | Vliv na investice | Inflační překvapení | Oslabení kurzu koruny | Zpřesněná data | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Tržby obchodníků | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Analytička | Ukazatele | Přebytek bilance | SAP | Výroba v eurozóně | ČNB Vojtěch Benda | Růst německé ekonomiky | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Spotřebitel | Dobrá čísla | Nájemné | Nižší růst | Ceny energií | Horší data | Zamyšlení | Celková průmyslová výroba | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Thunbergová | Greta Thunbergová | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Kancléřka Merkelová | Komunikace | HN | Údaje o HDP | Stabilita sazeb | Francouzský prezident | Trump | Pozitivní zprávy | Prezident | Koronavirus | NICE | Trhy | Aktivita firem | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Akcie roku 2020 | Šíření koronaviru | American Express | Čínský koronavirus | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Pokles | Situace | České měny | Americký kongres | Nejvýraznější pokles | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Boeing | Vstupy | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Zpomalení růstu ekonomiky | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Průmyslníci | Pesimismus | Útlum aktivity | Zpracovatelský sektor | Next Finance Vladimír Pikora | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Hlavní úrokové sazby | Dopady koronaviru | BP | Americký ISM | Prodeje aut | Fresenius Medical | Adidas | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Prosincová bilance zahraničního obchodu | Vývoz do Německa | Slabost v průmyslu | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | Údaje o průmyslové výrobě | Rozhodování | Dnes ČNB | Hrozba recese | Tuzemská nezaměstnanost | Propad průmyslu | Lednová inflace | Biogen | Hospodářství Evropské unie | Americká inflace | Růst sazeb | Marek Mora | Navýšení úrokových sazeb | COVID-19 | Německý HDP | Expanzivní fiskální politika | Empire State Index | Deutsche Telekom | Ekonomické aktivity | Ekonomické dopady koronaviru | PMI ze sektoru služeb | Důvěra v průmyslu | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | Dopad koronaviru | Šíření koronavirové nákazy | Slabá čísla | Průmysl a zahraniční obchod | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Automobilka Toyota | Toyota | Vývoj | Šok | Martin Gürtler | Mzda | Mzdový růst | České mzdy | Česká mediánová mzda | Mediánová mzda | Vládní opatření | Výkyvy | Inflace v únoru | Důsledky koronaviru | Nástroje měnové politiky | Únorová inflace | Makroekonomické údaje | Restrikce | Americké výnosy | Zákaz cestování | Technická recese | Lufthansa | Nouzový stav | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Opatření proti koronaviru | Deficit státního rozpočtu | Profitovat | Další vývoj | Stimuly | Průmyslové ceny | Silný propad | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Domácí data | Fiskální politiky | Moore Czech Republic | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Zrychlení inflace | Největší propad | Míra nejistoty | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Pokles české ekonomiky | Silný pokles | TPCA | Kolínská automobilka | Fiskální balíček | Stimul | Dnešní čísla | Obavy trhu | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Nákupy vládních dluhopisů | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Měnové zasedání | Spotřebitelé | Hyundai | Automobilka | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Žádosti o podporu | JPMorgan Chase & Co | Snížení základní úrokové sazby | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Waste Management | Další pokles | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | UNA | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | MPSV | Kongres | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Futures v Evropě | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Anomálie | Tomáš Raputa | Německý index IFO | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Potenciál | Bankovní asociace | České vlády | Výroba automobilů | Rozsáhlé propouštění | Allianz | Německý statistický úřad | Pokles sentimentu | Šíření nákazy | Inflace zpomaluje | Abbott Laboratories | Reálné mzdy | Ekonomiky | Nigérie | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Situace v průmyslu | Jana Steckerová | Slovensko | Solidní růst | Války | Schodek | Březnová data | Poradce | Nejlepší technologické akcie | Technologické akcie roku 2020 | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Práce | Výraznější pokles | Aktivita ve službách | Autoprůmysl | Údaje | DPH | Průmyslová produkce v únoru | Sentix indikátor | Oživení v Číně | Eni | Německá průmyslová produkce | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Míra nezaměstnanosti v březnu | Stav devizových rezerv | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Koronavirová epidemie | CBS | Ekonomické oživení | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Německé automobilky | Snížení produkce | Oživení cen | Celková inflace | Výpadky | FANG | DAWN | DAWN akcie | Activision Blizzard | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Inflace v březnu | Microsoft Corp | US Bancorp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Úspory | Hospodářské oživení | Procter & Gamble | Dnešní statistiky | Statistiky | Vzrušení | Indikace | Uzavření továren | Malé podniky | Rizikové averze | Ázerbájdžán | Nizozemsko | Důvěra v eurozóně | Uvolňování karanténních opatření | Debata | Surové ropy | Aktuální očekávání | Posílení | Dnešní statistika | Nové zakázky | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Ekonomické restrikce | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | ADBE | Důvěra amerických spotřebitelů | 3M | Pracovní síly | Propad exportu | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | Dopravci | Růst výnosů | Koncern Volkswagen | Německé průmyslové objednávky | Dovoz | Vývoz | Průmysl v Německu | Průmysl v březnu | Lombardní úroková sazba | Dlouhodobý trend | Státy eurozóny | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Zveřejněné údaje | Toyota Motor | Oživení české ekonomiky | Ústup inflace | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Členské země | Analýza makroindikátorů | Merck KGaA | Merck | RBI | Účet platební bilance | Český běžný účet | T-Mobile | Auta | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Vakcína | CL | Fiskální stimul | Manažeři | GSK | Důvěra spotřebitelů | Koronavirová pandemie | Odražení ode dna | Renault | PMI v eurozóně | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | JDE | Unie | ČR | Propad investic | Costco | Koronavirové pandemie | Měsíční mzda | Slabá poptávka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza | Antivirus | Předkrizové úrovně | Počet nových žádostí o podporu | Oracle | Výkon českého průmyslu | Český průmysl v dubnu | Pokračování růstu | Vývoz z Německa | Tempo poklesu | Americká nezaměstnanost | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Průmyslová výroba v EU | Novartis | Novo Nordisk | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Agrofert | Covid | ZIL | Dostupnost bydlení | Nákupní apetit | Thermo Fisher Scientific | Objem zakázek | Situace na trhu práce | Stavební výroba v květnu | Exporty | Dopad pandemie | Nizozemská vláda | Inflační šok | Šance | Růst tržeb | Ceny | Verizon Communications | Spotřební daně | Možnost dalšího růstu | Společnost XTB | Rostoucí ceny komodit | Konjukturální průzkum | Důvěra v domácí ekonomiku | Celkový výsledek | Forward guidance | Odhady HDP | Nikl | Důvěra | Turistický ruch | Data z tuzemské ekonomiky | Tuzemský maloobchod | Produkce v průmyslu | Odhad vývoje ekonomiky | WeCHat | Rusnokův výrok | Produkce energií | Objem dovozu | Růst zaměstnanosti | Slábnoucí dolar | Damoklův meč | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Lepší výsledky | Koupěschopnost | Ekonomické zotavování | Oživení poptávky | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | Analytik XTB | Pandemická situace | Pokles tržeb | Slábnoucí americký dolar | Zrušení superhrubé mzdy | Coca-Cola | Výrobní sektor | Průměrné mzdy | Statistika z amerického trhu práce | České maloobchodní tržby | Seznam Zprávy | Prognóza Fedu | Dolarové úrokové sazby | TSLA | Pokles exportu | Narůstající ceny | Výkon ekonomiky | Budoucí vývoj | Slabší kurz | Cena elektřiny | Evropský statistický úřad | Očekávání ČNB | Ropovody | Biden | Renishaw | České strojírenství | PMI ve zpracovatelském průmyslu | PMI indikátor | Pracovní místa | Ranní okénko | Česká republika | Průmyslové zakázky | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Průmyslové oživení | Průmyslová výroba v ČR | Epidemická situace | Lockdown | Měnový fond | Libye | Koncern | Embargo | Americký fiskální balíček | Nařízení | Epidemické situace | Intel | Průzkum PMI | Pokles indexu | Reálný HDP | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | NCLH | BIIB | Průmyslová výroba v září | Přebytek zahraničního obchodu | T-Mobile US | Tempo inflace | Průmysl v eurozóně | Růst ekonomiky EU | NFIB | Záznam konference | Spotřebitelská poptávka | Výdělky | Růst průměrné mzdy | Přebytek obchodní bilance | Situace ve stavebnictví | Continental | Vakcinace | Očkování | NBP | Měnový impuls | Mutace koronaviru | Vývoj spreadu | Vývoj meziroční inflace v ČR | Růst průmyslové produkce | Carnival | Počasí | Utažení měnové politiky | Dobrý výsledek | Český výrobní sektor | PMI ve výrobě | Německá inflace | Komentář Radomíra Jáče | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Průmysl v listopadu | Evropské centrální banky | MJ | Měsíční data | Nezaměstnanost v lednu | Situace na trhu | Polská společnost | Thermo Fisher | Jestřábí přístup | Nákupní horečka | ADP report zaměstnanosti | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění | Activision | Blizzard | Počet zahájených bytů | Humana | Kov | Průmyslová výroba v lednu | PMI indexy | Covidová krize | Covidová opatření | Nárůst výnosů | Intervenovat na devizovém trhu | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Cena nemovitostí | Pandemická omezení | Výrazný růst | Zlepšování sentimentu | Toyota Motor Manufacturing Czech Republic | Toyota Motor Manufacturing | Rekordní ztráty | Data z reálné ekonomiky | PMI index | ISM ve službách | Průmyslová produkce v eurozóně | Dostupná data | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Centene | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Objednávky | Výpadky v dodávkách čipů | Verizon | Vývoj průmyslu | Vývoj průmyslu v ČR | Meziroční vývoj průmyslu | Meziroční vývoj průmyslu v ČR | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Ekonomická situace v eurozóně | Situace v eurozóně | Inflace v České republice | Meziroční růst cen | Ceny producentů | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Tuzemská měna | Těžaři | Obavy z inflace | Oslabení | Hypoteční sazby | Impulzy | Spotřeba domácností | Příležitosti | Snižování nákupu aktiv | Zajišťování | Gigafactory | Konkurence | Prodej | Cyklus zvyšování sazeb | Dolar dnes | Pozitivní vliv | Nejnovější prognóza | Trh dnes | Dividendy ČEZ | Technologie | Hlubší deficit | Očekávaná data | Tempo zdražování | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Český vývoz | Americký trh | Odvětví | Pokles poptávky | Rekord | Guidance | University of Michigan | HICP | Vnímání | Devon Energy | SWDA | Projekce | Trh práce v USA | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Vratislav Zámiš | První odhad HDP | První odhad | Prostor pro růst | Medián | Výrobní inflace | David Vagenknecht | Nedostatek čipů | Růst výroby | Výkon německé ekonomiky | Společnosti | Opatření | Dna | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Energetika | Ceny velkoobchodní elektřiny | Ceny plynu | Pracovní den | UBS Group | UBS Group AG | Problémy v dodavatelských řetězcích | Německá automobilka Volkswagen | Cenový šok | Produkce v Číně | Energetická krize | Krize v Evropě | Automotive | Snížení dluhu | Zhoršení nálady | Energetické krize | Drahá ropa | Vysoké ceny | Vývoje kurzu | Zdravotnictví | Nedostatek surovin | Pozornost | Bankovní společnosti | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Klima | Prohloubení deficitu | Meta Platforms | Zvýšení minimální mzdy | Drahé energie | Společnost | Raketový růst | Další růst sazeb | Družba | Lockdowny | TIM | Broadcom | | Kazachstán | Zlotý | Výkon průmyslu | Spotřebitelské inflace | Jaromír Gec | Hodnoty měny | Altria | Ocel | Ruský plyn | Neutrální vývoj | Grafit | Fed Business Outlook | Philadelphia Fed Business Outlook | Philadelphia Fed | Business Outlook | Válka na Ukrajině | Nový týden | ALUMINIUM | Lednová inflace v USA | Silnější zlotý | Futures na S&P 500 | Rusko-ukrajinský konflikt | Napětí kolem Ukrajiny | Invaze na Ukrajinu | Sankce | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Zpřísnění sankcí | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Pokles inflace | Snížení spotřební daně | Růst cen surovin | Řetězce | Světové produkce | Nord Stream 1 | Dopady války na Ukrajině | Meta Platforms Inc | MOL | Měsíční report | Inflační náraz | Růst cen energií | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | Rizikovost | Embargo na ruskou ropu | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Hladomor | Výroba aut v Česku | Christopher Waller | Jan Frait | Mimořádné zasedání ECB | Mimořádné zasedání | Ceny plynu a elektřiny | Silné inflační tlaky | Kevin Tran Nguyen | Hike | Ján Lučan | Jaroslav Šura | Německé ekonomiky | Zestátnění | Výsledek HDP | Společnost S&P Global | Pavel Heřmanský | Holding Agrofert | Tomáš Prouza | Tučné zisky | Energetická krize 2022 | Snížení produkce ropy | Daně z neočekávaných zisků | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | CZ | Světlo na konci tunelu | Energetické krize v Evropě | Velké varování | Varování | Další růst úrokových sazeb | Vysoké sazby | Teplé počasí | Silná koruna | Mzdové požadavky | Pokles cen energií | Pokračující pokles | Vládní dluh | Ženy | Počet obyvatel České republiky | Počet obyvatel | Chile | Válka | Recese v Česku | Klesající inflace | JOLTS | Vysoké úrokové sazby | Nižší produkce | Srovnávací základna | ENEL SpA | ENEL | Pozitivní signál | Hutnictví | Petr Kymlička | Velké problémy | Vice | Pohyby na kurzu české koruny | Nižší ceny | Worldgovernmentbonds | Zadlužení v eurozóně | Intervenční režim | tradingeconomics.com | Miroslav Zámečník | Poradce České bankovní asociace | Výroby baterií | Aktuální anomálie | Anomálie vývoje kurzu | Anomálie vývoje kurzu koruny | Vývoj meziročního růstu průmyslové výroby
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | FOREX | Obchodování | Indikátor | Trading | EUR/USD | Graf | Cena | ROCE

Předchozí klíčová slova

Český maloobchod
Český miliardář
Český ministr
Český nemovitostní trh
Český pětidukát
Český plynárenský svaz
Český PMI index
Český PMI index v dubnu
Český poklad
Český premiér Petr Fiala

Následující klíčová slova

Český průmysl v dubnu
Český půdní fond
Český PX index
Český realitní trh
Český rozhlas
Český rozpočet
Český startup
Český stát
Český statistický úřad
Český statistický úřad (ČSÚ)
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít