Středa 29. červen 2022 02:37
reklama
Dukascopy krypto
reklama
Coinfy
reklama
Dukascopy forex
reklama
InstaMarkets

Klíčová slova - Ceny energií

C:\fakepath\trader-28062022-33-zm.jpg

Jednáme se státem o zvýšení dostupné likvidity, řekl finanční ředitel ČEZ

28.06.2022 Energetická společnost ČEZ jedná již od loňského roku se státem o zvýšení dostupné likvidity tak, aby firma byla schopná ustát obtížně předvídatelný nárůst záloh na energetických burzách v souvislosti s dalším potenciálním růstem cen komodit, například v souvislosti s případným zastavením toku plynu z Ruska do Evropy. Na dnešním zasedání valné hromady ČEZ to řekl finanční ředitel Martin Novák. Skládání záloh, takzvaných marginů, požaduje burza jako ochranu pro obchodníky s elektřinou.
C:\fakepath\44913a804a8d2cb7403037b3c698f2ca.jpg

Sledujte v první řadě inflaci

28.06.2022 Centrální banky během jara přešly do tvrdého boje proti inflaci. Zatímco do únorové ruské invaze na Ukrajinu se hlavní měnové instituce snažily balancovat mezi hospodářským a cenovým růstem a inflaci považovaly za dočasný výkyv, s prudkým růstem cen energií a zemědělských komodit způsobených primárně putinovou válkou už je všemu jinak.
img

Ranní okénko - Zvýšená volatilita na trzích, další pokles PMI a platební neschopnost Ruska

27.06.2022 Předstihové ukazatele zveřejněné během minulého týdne ukazují na ekonomické zpomalení během druhé poloviny letošního roku. Peněžní trh reagoval mírným snížením sázek na agresivní utahování měnové politiky – očekávání sazeb Fedu na konci roku 2022 trh během pátku snížil z 3,6 % na 3,4 %. K přecenění docházelo i v eurozóně. Slabé výsledky předstihových indikátorů se podle nás i trhu nevyhnuly ani tuzemské ekonomice, jak v pátek ukáže PMI pro zpracovatelský sektor.
img

Rusko zbankrotuje během necelých 24 hodin, poprvé od roku 1918. Kdo ale bankrot vyhlásí?

26.06.2022 Hodina ruského bankrotu nadchází. Odbije v pondělí brzy ráno středoevropského času. Tento bankrot však bude jiný. I proto je otázkou, kdo jej vlastně oficiálně vyhlásí.
img

Rusko zbankrotuje už zítra po půlnoci, poprvé od časů Lenina roku 1918. Co se bude dít dále?

26.06.2022 Rusko se podle všeho už zítra po půlnoci ocitne v platební neschopnosti, tedy v bankrotovém stavu. Na svůj dluh vůči zahraničním věřitelům tudíž zbankrotuje vůbec poprvé od začátku roku 1918.
C:\fakepath\elektrina.png

Summit EU recept na ceny energií nenašel, EK do konce léta navrhne reformu

24.06.2022 Evropská komise do konce léta navrhne možné změny fungování trhu s energiemi včetně oddělení ceny plynu a dalších energií. Po dnešním jednání s prezidenty a premiéry členských zemí věnovaném vysokým cenám energií a omezeným dodávkám ruského plynu to prohlásila předsedkyně komise Ursula von der Leyenová. Unijní lídři jsou v pohledu na reformu energetického trhu i po summitu rozdělení, ačkoli řada z nich volala po větší koordinaci, což se nakonec dostalo i do závěrů vrcholné schůzky.
C:\fakepath\trader-24062022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

24.06.2022 1) Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájili v Bruselu závěrečný druhý den summitu, který věnují debatě o možných opatřeních proti vysokým cenám energie a omezeným dodávkám ruského plynu. Lídři před summitem navrhovali různé recepty od společných nákupů plynu po cenové stropy, na konkrétních společných řešeních se však patrně neshodnou. Konkrétním výstupem summitu by měl být souhlas se zavedením eura v Chorvatsku, na němž by se měli šéfové států shodnout v úvodní části dnešního jednání.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se zhoršila, pesimistický je i výhled

24.06.2022 Podnikatelská nálada v Německu se v červnu zhoršila. Hodnota indexu institutu Ifo klesla na 92,3 z květnových 93 bodů. Firmy jsou o něco méně spokojené se současnou situací a výrazně hůře hodnotí výhled do budoucna. Velké starosti jim dělají rostoucí ceny energií a hrozící nedostatek plynu.
C:\\fakepath\\EU staty.jpg

Lídři zemí EU debatují o cenách energií a nedostatku ruského plynu

24.06.2022 Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie zahájili v Bruselu závěrečný druhý den summitu, který věnují debatě o možných opatřeních proti vysokým cenám energie a omezeným dodávkám ruského plynu. Lídři před summitem navrhovali různé recepty od společných nákupů plynu po cenové stropy, na konkrétních společných řešeních se však patrně neshodnou. Konkrétním výstupem summitu by měl být souhlas se zavedením eura v Chorvatsku, na němž by se měli šéfové států shodnout v úvodní části dnešního jednání.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Šéf německé opozice Merz nevylučuje recesi a doporučuje zvážit jádro

23.06.2022 Šéf německé opozice Friedrich Merz nevylučuje, že Německu kvůli následkům ruské invaze na Ukrajině hrozí recese. Doporučuje také zvážit prodloužení chodu zbývajících tří německých jaderných elektráren, které letos země plánuje definitivně odstavit. Merz, který je předsedou Křesťanskodemokratické unie (CDU) a šéfem poslanců konzervativní unie CDU/CSU, to řekl v rozhovoru se zahraničními novináři.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval či musel znárodňovat elektrárny, jak navrhuje premiér Fiala? Jako ve Francii?

23.06.2022 Premiér Fiala ve svém včerejším mimořádném projevu nastínil, že stát bude chtít pod své křídla získat výrobu elektřiny. Jednalo by se tedy zřejmě fakticky o dělení podniku ČEZ. Scénář dělení ČEZ se po pěti letech ocitl opět na stole už letos v květnu, kdy o něm hovořili jako premiér, tak ministr financí.
img

Bankovní rada České národní banky zvýšila úrokové sazby. Jaké budou dopady tohoto zvýšení okomentovali ekonomičtí experti

22.06.2022 „I když si myslím, že vyšší inflace obecně Česku pomáhá dostat se skrze tlak na růst mezd blíže úrovni zemí EU15, i růst cen musí mít svoje limity. A ty byly překročeny. Měnová politika České národní banky však už nemůže zvládnout tak vysokou inflaci sama.
C:\fakepath\Sri Lanka.jpg

Ekonomika Srí Lanky se zhroutila, prohlásil dnes v parlamentu premiér

22.06.2022 Zadlužená ekonomika Srí Lanky se po měsících nedostatku potravin, pohonných hmot a elektřiny zhroutila, prohlásil dnes v parlamentu srílanský premiér Ranil Vikremesinghe, který působí zároveň jako ministr financí. Informovala o tom agentura AP. Jihoasijská země čelí podle premiéra mnohem vážnější situaci, než je pouhý nedostatek některých základních surovin.
img

Fidelity International: Z centrálních bank se stávají nepřátelé – co dál?

21.06.2022 Na začátku roku 2022 jsme jako základní scénář předpokládali stagflaci, která potrvá přibližně 6 měsíců, než přenechá otěže buď mírnějšímu reflačnímu scénáři, nebo vážnějšímu poklesu. Po invazi na Ukrajinu jsme tuto krátkodobou pravděpodobnost stagflace zvýšili na 80 %, neboť jsme si uvědomili hluboce inflační povahu tohoto šoku, zejména pro Evropu.
img

Jak Čechům zlevnit elektřinu, aniž by se stát zadlužoval. Využijme předsednictví EU a vezměme si příklad z Francie

21.06.2022 Úsporný energetický tarif, který připravuje ministerstvo průmyslu a obchodu a zítra projedná vláda, je jen dalším dluhem. Neřeší podstatu drahých energií. Ceny energií přitom v EU zůstanou vysoké po několik let. Nelze po celou tu dobu maskovat drahou elektřinu a plyn na dluh budoucích generací, když už nyní vláda počítá až do roku 2025 se schodky státního rozpočtu kolem 300 miliard korun.
img

Ranní okénko - Kam ČNB posune úrokové sazby?

20.06.2022 ČNB naváže na minulý týden, který přinesl vlnu zvyšování úrokových sazeb (Fed, Bank of England nebo Švýcarská národní banka) a dodá další agresivní hike. V eurozóně i USA se očekávají PMI indexy. Z Německa dnes ráno dorazila statistika cen průmyslových výrobců a koncem týdne následují výsledky průzkumu od německého Ifo institutu. V USA je datový kalendář strohý v čele s čísly z realitního trhu.
img

Globální ekonomika: Je vyloženě špatná, nebo extra divná?

17.06.2022 Co je extra špatné? Válka mezi Ruskem a Ukrajinou, cena ropy a rizika recese ve Velké Británii a eurozóně jsou na prvním místě seznamu toho, co je v globální ekonomice špatné. Co zdaleka není tak špatné? Zaměstnanost v USA, snížení cel a uvolnění covid omezení v Číně.
img

Ceny na vstupech dále rychle rostou

16.06.2022 Ceny během května opět rostly ve všech primárních okruzích. Nejdramatičtější nárůst zaznamenaly za jediný měsíc ceny zemědělských producentů, když se zvedly o téměř šest procent. Oproti loňskému květnu byly vyšší o téměř 40 procent. Vedle cen energetických komodit, pohonných hmot a bydlení se tak ceny potravin stávají významnou inflační položkou.
img

Hlavním sponzorem Ruska během jeho války na Ukrajině je Evropská unie, spočetl finský institut. EU platí Rusku během války 14 miliard korun denně za fosilní paliva, i když třeba Francie mohla příslušné dodávky „utnout“

13.06.2022 Rusko za svůj export fosilních paliv utržilo během prvních sto dnů války na Ukrajině celkem 93 miliard eur. To odpovídá zhruba 2300 miliardám korun. Částku uvádí studie finského Centra pro výzkum energie a čistého ovzduší, kterou tento institut zveřejnil dnes. Cituje z ní například agentura AFP.
C:\fakepath\akcie-10062022.png

Akciím se nelíbí rostoucí inflace

10.06.2022 Americká inflace dnes překvapila trhy, když místo očekáváné stagnace na meziročních 8,3 % zamířila na 8,6 %. Vrcholu v růstu cen tak ve Spojených státech stále nebylo dosaženo a je jasné, že Fed bude muset více šlapat na brzdu, aby ekonomiku zchladil.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Inflace stoupla v květnu na 16 pct. a ještě poroste, je devátá nejvyšší v Evropě

10.06.2022 Meziroční inflace v květnu stoupla na 16 procent z dubnových 14,2 procenta. Nadále se zvyšovaly zejména ceny bydlení, potravin a pohonných hmot. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace tak zůstává nejvyšší od prosince 1993, kdy se ceny meziročně zvýšily o 18,2 procenta. Z analýzy společnosti Portu vyplývá, že inflace v ČR je devátá nejvyšší v Evropě a 26. nejvyšší ve světě. Podle Hospodářské komory bude mít vysoká inflace za následek, že více podniků letos utlumí své investice. Podle analytiků budou ceny dále růst a inflace bude kulminovat ve třetím čtvrtletí až kolem 17 procent. Podle některých ekonomů se tak zvyšuje pravděpodobnost, že se ekonomika dostane do recese.
img

Inflace přidala téměr dva procentní body, v květnu již na 16 %

10.06.2022 Růst spotřebitelských cen dosáhl v květnu meziročně 16,0 % (v dubnu 14,2 %). Inflace opět překvapila směrem nahoru, kdy převýšila i nejvyšší odhad (15,8 %). Meziměsíčně ceny vzrostly o 1,8 %, stejně jako o měsíc dříve.
img

Inflace v Česku roste meziročně o 16 %

10.06.2022 Spotřebitelské ceny v Česku meziročně v květnu vystoupaly o 16 %. Očekávání analytiků byla nastavena na růst o 15,5 % y/y. Růst táhly ceny energií, bydlení a potraviny. Tempo růstu cen neslábne. Meziměsíční změny zůstávají podobné už od počátku roku. V dubnu rostly spotřebitelské ceny o 14,2 %. Inflace zůstává nejvyšší od prosince 1993.
img

ECB konference

09.06.2022 Je spravedlivé říci, že ECB je transparentní, jak jen může být. Máme zmapovanou jasný scénář růstu sazeb. Je nepravděpodobné, že od Lagardeové přijdou další důležité informace. Nicméně otázky a odpovědi začínají
img

Libra doprovází Johnsona. Euro před zasedáním ECB těžce láká býky

07.06.2022 Nový týden začal pro euro optimisticky. Sentiment na globálních trzích se zlepšil, což podpořilo zájem o riziková aktiva. Obchodníci se začínají soustředit na zasedání ECB, které by euru také mělo dát impuls k růstu. Něco se ale pokazilo.
C:\fakepath\valky.jpg

Měnové války 2.0

06.06.2022 V letech 2009-14 se centrální banky celosvětově snažily o oslabení vlastní měny. Slabá globální poptávka i nízká inflace vybízely k tomu, aby se země ze svého ekonomického útlumu „vyexportovaly“. Zcela logicky tato strategie „ožebrač o poptávku souseda svého“ nemůže fungovat pro všechny. Situace si zasloužila nálepku Měnové války a výsledkem bylo velmi pomalé oživení po globální finanční krizi, které nakonec v tuzemsku vyústilo i v devizové intervence.
img

Akcie firem jako ČEZ nebo MOL podle expertů ochrání úspory před inflací. Akcie ČEZ by měly podle některých z nich stoupnout o 40 % během následujících 12 měsíců

06.06.2022 Akcie firem z energetického odvětví patří historicky k těm aktivům, která porážejí i rapidní inflaci. Kromě právě energetických titulů budeme těžko hledat akciové tituly jakéhokoli jiného odvětví, které by v uplynulé zhruba stovce let tak spolehlivě zdolávaly právě i poměrně výraznou inflaci. Spolehlivější už je pak investice jen přímo do surovin či energií, třeba prostřednictvím termínových kontraktů na ropu či plyn. Zůstaneme-li však u akcií jako takových, těžko najdeme spolehlivější pojistku proti inflaci, než jsou právě ty energetické.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Ukrajina více než zdvojnásobila základní úrokovou sazbu na 25 procent

02.06.2022 Ukrajinská centrální banka dnes zvýšila svou základní úrokovou sazbu z deseti na 25 procent. Snaží se tak omezit inflaci a ochránit příjmy a úspory obyvatel v době války. Svou měnovou politiku zpřísnila poprvé od začátku ruské invaze, informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Rusko2.jpg

Moskva tvrdí, že může omezit dopady ropných sankcí EU přesměrováním vývozu

01.06.2022 Ruská vláda dnes varovala, že sankce Evropské unie na dovoz ropy z Ruska zasáhnou globální trh s energiemi. Dodala nicméně, že Rusko může svůj vývoz ropy přesměrovat, aby tak omezilo vlastní ztráty. Informuje o tom agentura Reuters.
img

PMI ve zpracovatelském průmyslu, květen 2022

01.06.2022 Indikátor PMI, mapující podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu, v květnu klesl na nejnižší úroveň od října 2020.
C:\fakepath\trader-31052022-20-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.05.2022 1) Meziroční růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí byl o jeden procentní bod vyšší, než očekávala Česká národní banka v aktuální květnové prognóze. Za rozdílem je ve srovnání s odhady banky rychlejší růst tvorby hrubého kapitálu a dovozu zboží a služeb. Zároveň pokles vývozu byl proti odhadům nižší. Informoval o tom dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční růst české ekonomiky v prvním čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu činil 4,8 procenta. Prognóza centrální banky pro první čtvrtletí počítala s růstem o 3,8 procenta.
C:\fakepath\euro4.jpg

Míra inflace v eurozóně v květnu vystoupila na rekordních 8,1 procenta

31.05.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v květnu zrychlil na 8,1 procenta, zatímco v dubnu byla míra inflace na 7,4 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Inflace v zemích používajících euro se tak vyšplhala na další rekord, nejvýrazněji se zvýšily ceny energií. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici: Ekonomika se letos zřejmě na úroveň před pandemií nedostane

31.05.2022 Dnešní data o vývoji ekonomiky potvrdila, že česká ekonomika přes svůj dobrý výkon v prvním čtvrtletí nedosáhla úrovně před pandemií koronaviru a zřejmě jí ani letos nedosáhne. Navíc je třeba se připravit kvůli dopadům války na Ukrajině a rostoucí inflace na zhoršení výkonu ekonomiky v dalších čtvrtletích. Vyplývá to z vyjádření analytiků k dnešním datům Českého statistického úřadu. Podle nich česká ekonomika letos v prvním čtvrtletí stoupla meziročně o 4,8 procenta. Mezičtvrtletní růst hrubého domácího produktu (HDP) činil 0,9 procenta.
img

Ranní okénko - Německá inflace překvapila, dnes přijde z eurozóny

31.05.2022 Z domácí ekonomiky dnes dorazí zpřesněný údaj ohledně HDP za první kvartál letošního roku. Mnohem pozorněji ale trhy budou sledovat inflaci v eurozóně. Včerejší vysoký výsledek ze Španělska a Německa naznačil, že se díky silnějšímu šoku ze strany potravin budeme pravděpodobně pohybovat nad odhadem trhu. Z Německa pak dorazí květnový údaj ohledně nezaměstnanosti, z USA např. index spotřebitelské důvěry.
img

Rozbřesk: Inflace v Německu nejvyšší od sedmdesátých let, půjdou sazby ECB rychleji vzhůru?

31.05.2022 Inflace v eurozóně po včerejších vysokých německých číslech dnes pravděpodobně opět zrychlí. Německá květnová harmonizovaná inflace dosáhla téměř 9 % (8,7 %) - to je nejvyšší hodnota od počátku sedmdesátých let minulého století (1973/74). I když hlavním motorem inflace zůstávají drahé energie (+38 % meziročně) a potraviny (+11 %), zdražují položky napříč celým spotřebitelským košem. Politická poptávka po řešení problému inflace roste a ECB bude pravděpodobně pod tlakem zvýšit sazby v červenci agresivněji, než naznačovala Christine Lagardeová a hlavní ekonom Philip Lane.
img

Německá inflace nejvyšší od 70. let

31.05.2022 Inflace v eurozóně po včerejších vysokých německých číslech dnes pravděpodobně opět zrychlí. Německá květnová harmonizovaná inflace dosáhla téměř 9 % (8,7 %) - to je nejvyšší hodnota od počátku sedmdesátých let minulého století (1973/74). I když hlavním motorem inflace zůstávají drahé energie (+38 % meziročně) a potraviny (+11 %), zdražují položky napříč celým spotřebitelským košem.
img

Inflace se zpomaluje: Je sklenice poloprázdná nebo poloplná?

30.05.2022 Úřad pro ekonomickou analýzu (BEA) v pátek vydal zprávu PCE (Personal Consumption Expenditure) za duben 2022. Tato zpráva je preferovaným měřítkem inflace, kterou Federální rezervní systém používá jako klíčovou složku při utváření jejich výhledu měnové politiky.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu vystoupila na 7,9 procenta, je nejvyšší od 70. let

30.05.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v květnu zvýšilo na 7,9 procenta, což je maximum od první ropné krize na přelomu let 1973 a 1974. V předběžné zprávě to dnes oznámil německý statistický úřad Destatis. Růst inflace překonal o 0,3 procentního bodu očekávání analytiků agentury Reuters. Motorem inflačního růstu je podle statistiků především růst cen energií, což souvisí s ruskou invazí na Ukrajinu.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Ekonomové: Inflace by mohla klesnout v červenci, bez války už by byla nižší

30.05.2022 Inflace v České republice by podle ekonomů mohla klesnout v červenci. Za květen a červen by se mohla dostat nad 15 procent. Nebýt války na Ukrajině, spotřebitelské ceny by už byly nižší. Na jednociferná čísla se inflace zřejmě dostane až příští rok. Situace by nemusela být výrazně lepší, ani kdyby se v ČR platilo eurem. V boji proti růstu inflace pomůže zvyšování úrokových sazeb, ale vláda by také měla zpomalovat růst mezd. Ekonomičtí experti to včera řekli v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.
img

Analytik: Nové ceny ČEZ jsou špičkou ledovce, do budoucna by měly klesnout

27.05.2022 Nové ceny elektřiny a plynu, které v tomto týdnu zveřejnil ČEZ pro část svých zákazníků, ukazují maxima při současné situaci na velkoobchodním trhu s energiemi. Jde o špičku ledovce, nad tuto hranici by již ceny pro odběratele neměly stoupnout. ČTK to dnes řekl analytik ENA Jiří Gavor. Podle něho ale celkový trh čeká ještě růst, neboť tyto ceny bude ČEZ dorovnávat i u ceníků pro další své zákazníky a zdražovat budou také ještě i další dodavatelé. Následně by ale ceny měly začít klesat, dodal.
img

Jestli Asie přestane panikařit, větší potravinové krizi se lze vyhnout

27.05.2022 Problém s potravinami ve světě je už teď vážný, jelikož ceny prudce rostou a protekcionismus vzplanul, ale existuje velká šance, že tomu, aby situace nebyla ještě horší zabrání vlády, pokud se poučí z krize z roku 2008: nepanikařte.
img

Forex: Americké domácnosti utrácejí, z příjmů jim ukrajuje inflace

27.05.2022 Data z americké ekonomiky by měla ukázat na solidní růst osobních příjmů i výdajů domácností. Deficit zahraničního obchodu by již neměl být v dubnu tak hluboký, jak tomu bylo v březnu. V eurozóně bude zveřejněn vývoj peněžní zásoby. Pohled na ni zřejmě ukáže solidní poptávku po úvěrech, jak ze strany nefinančních korporací, tak i domácností.
img

Přehled páru GBP/USD. 27. 5. 2022 Nebezpečí obchodní války mezi EU a Spojeným královstvím si je vědomo i Irsko, které je "v první linii" konfliktu.

27.05.2022 Měnový pár GBP/USD se i ve čtvrtek nacházel nad hranicí klouzavého průměru, a udržoval si tak rostoucí trend. Britská libra se také nadále nachází pod svým posledním lokálním maximem, které je blízko Murrayovy úrovně "7/8"-1,2634. V článku o euru jsme si řekli, že v globálním měřítku vypadá celý pohyb posledních dvou týdnů jako korekce. U libry to není tak docela pravda. Celý pohyb posledních týdnů vypadá jako banální rollback. Jakkoli bych nyní nerad očekával vznik nového vzestupného trendu, od jeho možného startu uplynulo příliš málo času. A libra se vzdálila od svých 2letých minim příliš blízko na to, aby se dalo mluvit o jednoznačném obrácení sestupného trendu. Připomeňme, že libra nyní roste díky "technologii". Stejná potřeba přizpůsobit se sestupnému trendu, který trvá již více než rok a půl. Pokud tedy neexistují žádné faktory podporující libru, pak také nemá žádné zvláštní vyhlídky.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko uvalí novou daň na banky, energetické firmy, pojišťovny i aerolinky

26.05.2022 Maďarsko uvalí novou daň z úroků, poplatků a provizí bank. Kromě bank vláda nově dodaní mimo jiné i energetické firmy, pojišťovny, letecké společnosti a maloobchodní řetězce. Na dnešní tiskové konferenci to podle agentury Reuters uvedl nový ministr pro hospodářský rozvoj Márton Nagy. Budapešť peníze potřebuje na snížení rozpočtového deficitu.
C:\fakepath\490678-trhy.jpg

Akcie v Budapešti po oznámení mimořádné daně klesají, hlavně banky

26.05.2022 Akcie na burze v Budapešti dnes výrazně klesají, zejména banky, které odepsaly i 14 procent. Trh reaguje na středeční oznámení vlády, že zavede mimořádnou daň. Týkat se bude finančních ústavů a také některých dalších firem, které mají extra zisky. Peníze vláda použije na snížení rozpočtového deficitu.
img

Většina asijsko-pacifických trhů utrpěla ztráty

24.05.2022 Hlavní indexy asijsko-pacifického regionu utrpěly ztráty, přičemž jejich průměrný pokles činil 1 % nebo více. Dvěma indexům se však podařilo růst: australské akcie S&P/ASX 200 přidaly 0,16 % a japonský index Nikkei 225 vzrostl o 0,6 %. Čínský Shanghai Composite ztratil 1,1 %, zatímco menší Shenzhen Composite Index ztratil 1,86 %. Hlavní hongkongský index Hang Seng klesl o 1,44 %, zatímco jihokorejský KOSPI klesl o 1,04 %.
C:\fakepath\money.jpg

Výplaty dividend byly v prvním čtvrtletí rekordní, výhled je ale nejistý

24.05.2022 Objem vyplacených dividend se v prvním čtvrtletí zvýšil o 11 procent na 302,5 miliardy USD (téměř sedm bilionů Kč), což je rekord pro toto období. Hlavní podíl na tom měly těžařské a ropné společnosti. V nadcházejících měsících ale budou firmy čelit větším problémům, uvedla s odvoláním na zprávu britské firmy Janus Henderson agentura Reuters.
img

Forex: Ekonomická důvěra podle PMI indikátorů zůstává solidní

24.05.2022 Diskuze o recesi v americké, respektive evropské ekonomice v souvislosti s vysokými cenami energií a zpřísňováním měnové politiky nadále na trzích rezonuje. Předstihové indikátory za druhé čtvrtletí letošního roku však zatím neindikují pokles ekonomické aktivity. To by měly potvrdit i dnes zveřejněné indexy nákupních manažerů (PMI) v Německu, eurozóně i USA, od kterých se očekává jejich setrvání viditelně nad 50 body, které jsou předělem mezi růstem a poklesem.
C:\fakepath\USDJPY-daily-23052022-uvod.jpg

Japonsko je nyní levné

23.05.2022 Japonsko se zatím zázračně vyhýbá vysoké inflaci. Tamní dubnový meziroční růst cen sice zrychlil na 2,5 %, toto tempo je ale s ohledem na extrémní ceny energií, zdražující potraviny i slábnoucí japonský jen výhrou.
C:\fakepath\USA.jpg

Biden: Americká ekonomika nečelí kvůli inflaci bezprostřednímu riziku recese

23.05.2022 Americký prezident Joe Biden si nemyslí, že by americká ekonomika čelila riziku bezprostřední recese kvůli velmi vysoké inflaci a problémům v dodavatelských řetězcích. S obtížemi se ale bude nějaký čas potýkat. Míra inflace ve Spojených státech v dubnu činila 8,3 procenta a drží se blízko maxima za 40 let. Mírně ale sestoupila z březnových hodnot.
img

Vláda zvažuje restrukturalizaci ČEZ, možností je rozdělení firmy

19.05.2022  Vláda uvažuje o restrukturalizaci polostátní energetické společnosti ČEZ, ale ještě to vyžaduje důkladnější analýzy, řekl premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru, který dnes zveřejnil server Hospodářských novin (HN). Jednou z možností je rozdělení firmy, připustil. Na informaci serveru Seznam Zprávy, že vláda oprášila plán na rozdělení ČEZ, aby získala kontrolu nad cenami energií, ve středu reagovaly akcie firmy na pražské burze osmiprocentním růstem.
img

Brazilské cukrovary se orientují na výrobu etanolu a ruší smlouvy o vývozu cukru 

19.05.2022 Brazilské cukrovary se rozhodly zrušit některé smlouvy o vývozu cukru a přeměňují výrobu na etanol, jelikož potřebují vydělat na vysokých cenách energií, což podle lidí s přímou znalostí těchto obchodů vyvolává obavy, že bude nedostatek cukru.
C:\fakepath\global economy.jpg

OSN snížila odhad globálního růstu pro letošní rok na 3,1 procenta

19.05.2022 Organizace spojených národů včera výrazně zhoršila svoji prognózu globálního hospodářského růstu pro letošní rok, protože válka na Ukrajině vyvolala růst světových cen potravin a komodit a prohloubila inflační tlaky, což narušuje křehké oživení z pandemie nemoci covid-19. Hrubý domácí produkt má vzrůst o 3,1 procenta místo původně očekávaných čtyř procent. Vyplývá to ze zprávy oddělení OSN pro ekonomické a sociální záležitosti.
C:\fakepath\trader-18052022-20-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.05.2022 1) Kvůli ruské invazi na Ukrajinu hrozí světu největší hladomor od druhé světové války. Dnes to na tiskové konferenci na úvod dvoudenního zasedání ministrů pro rozvoj ze zemí skupiny velkých světových ekonomik G7 prohlásila německá ministryně pro rozvoj Svenja Schulzeová. Řekla, že je proto nezbytné vytvořit mezinárodní alianci pro potravinovou bezpečnost.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Míra inflace v Británii vystoupila na devět procent, maximum od 80. let

18.05.2022 Míra inflace v Británii v dubnu vystoupila na devět procent a je na maximu od 80. let, oznámil dnes místní statistický úřad. Růst je zhruba v souladu s odhady analytiků, dál se zvyšují zejména ceny energií. V březnu byla inflace na sedmi procentech.
img

Forex: Náhlý konec jestřábího postoje ČNB?

17.05.2022 Nadcházející změny v bankovní radě ČNB pravděpodobně vyvolají holubičí posun v komunikaci tuzemské měnové politiky. Očekáváme, že poslední zvýšení sazeb o 75 bb v tomto cyklu zpřísňování přinese ČNB na nadcházejícím červnovém zasedání, přičemž existuje riziko ještě výraznějšího nárůstu. Nový guvernér Michl naznačil, že poté bude pravděpodobně uplatňovat vyčkávací taktiku, což by mohlo znamenat riziko dalšího odkotvení inflačních očekávání. Domácí tržní sazby přitom podle nás budou zvýšené v důsledku nárůstu rizikové prémie.
C:\fakepath\london6.jpg

Nezaměstnanost v Británii je nejnižší za 48 let, inflace ale snižuje kupní sílu

17.05.2022 Míra nezaměstnanosti v Británii v období od ledna do března klesla na 3,7 procenta, a byla tak nejnižší za 48 let. V předchozím tříměsíčním období do konce února byla o desetinu procentního bodu vyšší. Prudce rostoucí inflace ale bez započtení bonusů vedla k největšímu ročnímu poklesu reálných příjmů od roku 2013. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil britský statistický úřad. Poprvé od doby, kdy se tyto údaje zveřejňují, je nezaměstnaných méně než volných pracovních míst.
img

Rozbřesk: Čínský boj s COVIDem nekončí

17.05.2022 Zatímco v Česku a obecněji v Evropě se COVID dostává na okraj zorného pole, tak poslední čísla z Číny ukazují, že ekonomické dopady pandemie stále nelze zanedbávat. Obzvláště v případě, že se týkají právě tak významné ekonomiky, jakou právě ta čínská je.
img

Forex: Forint pod tlakem

17.05.2022 V regionu ztrácí forint, což může mít dvě příčiny: za prvé poněkud opatrnější tón ze strany MNB ohledně dalšího zvyšování úrokových sazeb; za druhé premiér Orbán včera v projevu přislíbil další dotace pro domácnosti kompenzující vysoké ceny energií a konečně nemusí pomáhat ani oslabování turecké liry. Ač Maďarsko nemá s Tureckem mnoho fundamentálně společného, tak je pravdou, že historicky byl HUF s TRY nejvíce zkorelovanou měnou v regionu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

EK snížila výhled letošního růstu české ekonomiky na 1,9 ze 4,4 procenta

16.05.2022 Růst české ekonomiky letos bude činit jen 1,9 procenta, a bude tedy slabší než průměr Evropské unie. Uvedla to dnes ve své pravidelné makroekonomické prognóze Evropská komise, a výrazně tak snížila svůj únorový odhad, který činil 4,4 procenta. Růst v České republice bude podle komise brzdit nejistota a zvyšování cen.
img

Po energiích vzbuzují obavy ceny zemědělských producentů a potravin

16.05.2022 Dubnové statistiky vývoje cen v primárních okruzích ukázaly na pokračující vysokou růstovou dynamiku. V meziročním vyjádření ji nadále podporuje statistická základna, růst je ale bohužel patrný ve všech hlavních cenových okruzích i na meziměsíční bázi ukazující, že problém rychle rostoucích cen vstupů nadále přetrvává. V rámci struktury je patrné, že největší cenový šok z titulu výrazně dražších energetických komodit je za námi, palčivým problémem se v tuto chvíli stávají ceny zemědělských producentů, které již výrazně tlačí na ceny v potravinářském průmyslu a ve finále na ceny potravin pro koncové spotřebitele.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Rekordní růst cen výrobců dál přiživuje inflaci

16.05.2022 Růst cen průmyslových výrobců dnes ukáže, že inflační tlaky z produkční séry zůstávají v domácí ekonomice vysoké. V nejbližších měsících je bude podporovat i pokračující zdražování zahraničních vstupů a oslabená koruna. Ve čtvrtek ECB zveřejní zápis z posledního zasedání, který může v kombinaci s plánovanými vystoupeními jejích vrcholných představitelů napovědět, zda od té doby došlo ke změně vnímání dalšího směřování měnové politiky eurozóny.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Analýza: Inflace v Evropě dosáhne vrcholu ve druhém čtvrtletí

13.05.2022 Míra inflace v zemích eurozóny, potažmo v dalších evropských zemích včetně ČR, která je na nejvyšších hodnotách od 70. let minulého století, dosáhne vrcholu během letošního druhého čtvrtletí. Vyplývá to z analýzy úvěrové pojišťovny Allianz Trade. Na růstu cen se budou podle ní téměř ze dvou třetin podílet rostoucí ceny energií a potravin.
img

Rekordní inflaci ženou nahoru hlavně ceny energií. Může být ještě hůř?

13.05.2022 Míra inflace v zemích eurozóny, potažmo i dalších evropských zemích včetně ČR je na nejvyšších hodnotách od 70. let minulého století. Podle analýzy pojišťovny Allianz Trade se na růstu cen budou téměř ze dvou třetin podílet rostoucí ceny energií a potravin. Podle aktuální analýzy přitom ještě cenové tlaky nedosáhly vrcholu, ten pojišťovna očekává během druhého čtvrtletí.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Bankovní asociace zhoršila odhad růstu české ekonomiky pro letošní i příští rok

12.05.2022 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze zhoršila odhad růstu české ekonomiky pro letošní rok na 1,8 procenta. V předchozí únorové prognóze počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 3,7 procenta. Růst ekonomiky bude podle asociace ovlivněn dopady války na Ukrajině, problémy v dodavatelských řetězcích a inflací. Ta by měla letos podle nových odhadů ČBA stoupnout na průměrných 12,4 procenta. Asociace o tom dnes informovala na on-line tiskové konferenci.
img

Ozvěny trhu: Centrální banka tlačená inflací musí konat

12.05.2022 Inflace je dnes jedním z nejvýznamnějších ekonomických témat. Jeho záběr je však mnohem širší. Na rozdíl například od nezaměstnanosti se totiž zdražování opravdu dotýká v podstatě každého. Vidět to je i na zájmu obyvatel o problematiku spojenou právě s fenoménem inflace. Vyhledávání toho slova na internetu totiž zvýšilo na počátku letošního roku svou četnost proti předchozím rokům, kdy inflace nebyla tématem, zhruba čtyřikrát.
C:\fakepath\cnb.jpg

Od července bude novým guvernérem ČNB Aleš Michl, chce stabilitu sazeb

11.05.2022 Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval dosavadního člena bankovní rady Aleše Michla (44) guvernérem České národní banky (ČNB). Ve funkci od července nahradí Jiřího Rusnoka, kterému končí druhý mandát a znovu už kandidovat nemohl. Michl je odpůrcem současného cyklu zvyšování úrokových sazeb, v současné sedmičlenné bankovní radě je s dalším členem Oldřichem Dědkem v tomto názoru v menšině. Michl po svém jmenování uvedl, že na prvním zasedání bankovní rady v srpnu navrhne ponechání úrokových sazeb beze změny. Michlovo jmenování vyvolalo rozporuplné reakce na politické scéně i mezi ekonomy, koruna reagovala prudkým oslabením. Do konce června prezident musí jmenovat ještě tři členy bankovní rady, a tím může zásadně ovlivnit politiku centrální banky.
C:\fakepath\Zeman-Michl.png

Projevy prezidenta Zemana a nového guvernéra ČNB Michla při dnešním jmenování

11.05.2022 Vážený pane guvernére Rusnoku, vážený pane guvernére Michle, dovolte mi, abych úvodem poděkoval Jiřímu Rusnokovi za vykonanou práci v čele České národní banky. Je mi velmi líto, že ho podle platných pravidel nemohu jmenovat znovu, ale pevně věřím, že i nadále bude platným členem expertního týmu prezidenta republiky.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Nově jmenovaný guvernér ČNB Michl navrhne na srpnovém jednání ponechání sazeb

11.05.2022 Nově jmenovaný guvernér České národní banky Aleš Michl řekl, že na svém prvním zasedání bankovní rady v srpnu navrhne ponechání úrokových sazeb. Prezident Miloš Zeman jej dnes jmenoval do funkce. V ní od července nahradí Jiřího Rusnoka, kterému končí druhý mandát, a nemůže být znovu jmenován. Michl je členem bankovní rady od prosince 2018.
img

Ranní okénko - Domácí inflace výrazně vzrostla, v USA se měla naopak snížit

11.05.2022 Po včerejším překvapení ze strany české inflace je dnes na řadě USA, kde růst spotřebitelských cen měl během dubna značně zpomalit z 1,2 % na 0,2 % meziměsíčně, což by znamenalo meziročních 8,1 % z 8,5 % v březnu. Pro korunový trh je dnes významný den. Prezident Zeman jmenuje nového guvernéra ČNB. Podle dosavadních informací je nejpravděpodobnější scénář, že nástupcem Jiřího Rusnoka se stane Aleš Michl. Ten byl spolu s Oldřichem Dědkem odpůrcem zvyšování úrokových sazeb. Navíc zůstávají ve hře i další tři místa z celkové sedmičlenné bankovní rady. Pokud by i ta byla obsazena holubičími radními, tak by se jednalo o změnu ve směřování měnové politiky.
img

Inflace opět překvapila výraznějším růstem

10.05.2022 Spotřebitelské ceny v ČR v dubnu rostly meziměsíčně v průměru o 1,8 %, tedy obdobně rychlým tempem jako v březnu (1,7 %). Stejných hodnot dosahovala meziměsíční dynamika v obou zmíněných měsících i po sezonním očištění. Ve srovnání s tržním konsensem ve výši 0,9 % se jedná o výrazné překvapení. Stejné platí i pro naši prognózu, která byla v souladu s konsensem trhu.
img

Inflace v dubnu poblíž 14 %

10.05.2022 Růst spotřebitelských cen dosáhl v dubnu meziročně 14,2 % (v březnu 12,7 %), o jeden procentní bod více než se čekalo. Namísto meziměsíčního zvolnění tempa se dostavil růst cen o 1,8 % oproti 1,7 % v březnu.
img

Další inflační šok, co přinese červnové zasedání?

10.05.2022 Inflace v dubnu vyskočila opět velice prudce vzhůru a po několikáté v řadě překonala očekávání naše i trhů - meziměsíční růst o 1,8 % posunul meziroční inflaci na 14,2 %. Poslední prognóza ČNB přitom předpokládala inflaci na 13,7 % a hned s prvním důležitějším číslem se zdá, že rizika už tak jestřábí prognózy jsou vychýlena jednoznačně pro-inflačním směrem.
img

Inflace opět překvapila výraznějším růstem

10.05.2022 Spotřebitelské ceny v ČR v dubnu rostly meziměsíčně v průměru o 1,8 procenta, tedy obdobně rychlým tempem jako v březnu (1,7 procenta). Stejných hodnot dosahovala meziměsíční dynamika v obou zmíněných měsících i po sezonním očištění. Ve srovnání s tržním konsensem ve výši 0,9 procenta se jedná o výrazné překvapení.
img

Ranní okénko - Inflace dnes opět zrychlí, nálada dále klesá

10.05.2022 I dnes budou proudit z českého trhu ekonomická data, v čele s inflací za duben. Ta podle našeho odhadu opět zrychlí, dynamika by ale měla být snesitelnější než v předchozích měsících. Kromě inflace dorazí i čísla z tuzemského maloobchodu, který by při nezahrnutí aut měl skončit v plusu. Z nejbližšího okolí pak bude zajímavý německý ZEW index. Ten u západních sousedů ukáže nejspíš další pokles sentimentu. Včera pozitivně překvapil český průmysl, když se těsně udržel v plusu. U zahraničního obchodu se deficit opět zvýšil a nezaměstnanost si připsala další mírný pokles.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

IMK: Náhlý konec dodávek ruského plynu může vést k nové krizi německé ekonomiky

09.05.2022 Náhlé přerušení dodávek ruského zemního plynu by v Německu způsobilo hospodářskou recesi, která by byla srovnatelná s ekonomickými krizemi v letech 2009 a 2020, nebo dokonce ještě horší. Vyplývá to ze studie německého institutu pro makroekonomickou politiku IMK.
img

První náznaky stagflačního vývoje ekonomiky

06.05.2022 Válka na Ukrajině vedla k opětovnému zhoršení situace v dodavatelských řetězcích a strmému nárůstu cen komodit na světových trzích. Průmyslová produkce tak v březnu pravděpodobně zaznamenala další pokles, což se promítne také ve zhoršení deficitu zahraničního obchodu. Zvýšená nejistota a rychlý růst cen se nejspíše podepíšou na březnovém poklesu maloobchodních tržeb. Inflace v důsledku zdražení potravin a energií podle našeho odhadu dále zrychlila, v meziročním vyjádření z 12,7 % v březnu na 13,2 % v dubnu.
img

Zvýšení úrokových sazeb ČNB

05.05.2022 Ekonomická situace v Česku zůstává nadále nestabilní a má za výsledek další výrazný růst inflace. Ta má za výsledek rychlé zdražování cen napříč všemi trhy, stejně tak ovlivňuje segment stavebnictví a bydlení. Ať už se jedná o nedostupný stavební materiál, dražší stavební práce nebo ceny energií pro podniky i koncové zákazníky, všechny tyto položky se nakonec podepisují do konečných nákladů domácností. Vysoké ceny nemovitostí v kombinaci se stále rostoucími úrokovými sazbami hypotečních úvěrů nutí vyčkávat stále více zájemců o koupi nemovitosti.
img

Vyjádření k dnešnímu zasedání ČNB

05.05.2022 Bankovní rada ČNB dnes nečekaně zvýšila základní úrokové sazby o 75 bazických bodů na 5,75 %. Očekávání přitom bylo zvýšení jen o 50 bazických bodů. Důvodem zvyšování je stále rostoucí inflace, která je za posledních 20 let na rekordní úrovni 12,7 %.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Dnešní zvýšení sazeb ČNB na 5,75 procenta bylo pro trhy překvapením

05.05.2022 Dnešní rozhodnutí České národní banky (ČNB) zvýšit sazby o 0,75 procentního bodu na 5,75 procenta bylo pro trhy překvapením, shodli se analytici oslovení ČTK. Zásadní otázkou je podle nich nyní to, zda úroky ČNB čeká ještě další viditelnější růst, nebo je repo sazba již blízko svého vrcholu. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Ekonomové spíše očekávali růst sazeb jen o 0,5 procentního bodu.
img

ČNB překvapila, sazby rostou na 5,75 %❗

05.05.2022 Bankovní rada České národní banky zvýšila na dnešním zasedání hlavní úrokovou sazbu překvapivě o 75 bazických bodů na 5,75 %. Trh čekal růst čtrnáctidenní repo sazby pouze o 50 bazických bodů. Aktuální výše repo sazby je nejvyšší za poslední 2 dekády. ČNB zvýšila proporcionálně také lombardní sazbu na 6,75 %. Za tu si komerční banky půjčují proti zástavě u centrální banky. Diskontní sazba, za kterou si komerční banky ukládají u ČNB hotovost, vzrostla na 4,75 %. Od června minulého roku se už základní sazba zvýšila o 550 bps! Nově stanovené úrokové sazby jsou platné od 6. května 2022.
C:\fakepath\turecka lira.jpg

Inflace v Turecku v dubnu vystoupila k 70 procentům, je nejvyšší za 20 let

05.05.2022 Míra inflace v Turecku v dubnu vystoupila na 69,97 procenta a je na dalším maximu za více než 20 let. K růstu přispěly zejména vysoké ceny za dopravu a také drahé potraviny, oznámil dnes turecký statistický úřad. Před rokem byla inflace mírně nad 17 procenty.
img

Wall Street i evropské trhy klesají, příčina je ale jiná. Pesimismus stahuje Modernu, čísla Lyftu jsou fiasko

04.05.2022 Wall Street zahajuje středeční obchodování poklesem, navazuje tak na slabý výkon evropských trhů, příčina výprodejů se ale pravděpodobně liší. V případě Evropy se dál přetřásá eskalující konflikt na Ukrajině, další sankce vůči Rusku a vysoké ceny energií, které negativně dopadají na téměř všechny sektory ekonomiky, s výjimkou energetického. Zámořské trhy jsou zase zasaženy nervozitou před zveřejněním úprav sazeb Fed, zápisu z jeho posledního zasedání a navazující tiskové konference J. Powella.
img

Oživení ekonomiky? Skepse mezi vývozci roste, ukázal exkluzivní globální průzkum Allianz Trade

03.05.2022 Ceny energií budou v důsledku války na Ukrajině pro globální obchod ještě větším problémem než doposud; vývozci zároveň očekávají, že se v následujícím půl roce až roce prodlouží platební lhůty a zvýší riziko neplacení. Výrazně klesl i podíl firem, které předpokládají, že se jim letos zvýší obrat z vývozu.
C:\fakepath\cukr-02052022.jpg

Velmi sladká investice

02.05.2022 Komodity prudce zdražují a táhnou spotřebitelské ceny vzhůru. Kombinace post-covidového poptávkového boomu, negativních dopadů ukrajinské války na nabídku energií i potravin žene trh do inflační spirály. Ceny energií zdražují výrobní náklady ostatních surovin a zástupci průmyslu ve strachu z nedostatku hromadí zásoby a uměle posouvají ceny ještě výše.
img

Ranní okénko - Fed a ČNB, zvýší obě banky sazby o 50bb?

02.05.2022 Tématem tohoto týdne jsou centrální banky. O měnové politice rozhodne ČNB, Fed a také Bank of England (BoE). Fed zvedne sazby patrně o 50bb a začne současně snižovat svou bilanci, která díky podpory během kovidového období vystoupala historicky vysoko. BoE by měla pokračovat v již započatém cyklu zvedání sazeb. ČNB se naopak blíží ke konci.
C:\fakepath\SP-500-29042022.png

Co s americkými akciemi?

29.04.2022 Akcie na Wall Street se obchodují již několik měsíců bez jasného trendu. Americká centrální banka (Fed) svým výhledem růstu úrokových sazeb i nejistá situace na Ukrajině postavily býčímu trhu stopku. Investoři pak mohou být rádi za zelenou nulu, zvlášť pokud mají prostředky vložené v technologických akciích, kterým se poslední dobou příliš nedaří.
C:\fakepath\trader-29042022-17-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

29.04.2022 1) Čínské akcie dnes posílily. Podle analytiků přispěla k růstu zpráva, že vládnoucí komunistická strana slibuje zvýšit politickou podporu s cílem stabilizovat ekonomiku a finanční trhy. Ty se potýkají s pandemií covidu-19 a s rostoucími geopolitickými riziky. Za celý měsíc ale hlavní indexy vykázaly výrazný propad.
img

Polovina Američanů si stěžuje na finance. Inflace v eurozóně na novém maximu

29.04.2022 Euro před zveřejněním údajů o inflaci vzrostlo v očekávání výraznějšího nárůstu v dubnu letošního roku. Samotná zpráva byla docela nevýrazná, protože se shodovala s prognózami ekonomů. Inflace v eurozóně tak vzrostla na nové historické maximum, což nutí Evropskou centrální banku aktivněji omezovat stimulační program a zvyšovat úrokové sazby.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Míra inflace v eurozóně v dubnu vystoupila na rekordních 7,5 procenta

29.04.2022 Míra inflace v zemích eurozóny v dubnu vystoupila na rekordních 7,5 procenta, v březnu byla na 7,4 procenta. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Prudce vzrostly ceny energií, výrazně se ale zvýšily i ceny potravin. Rychlý odhad neobsahuje data za celou Evropskou unii.
img

Forex: Ekonomika v eurozóně i v Česku v prvním kvartále solidně rostla

29.04.2022 Ekonomika eurozóny v prvním čtvrtletí letošního roku podle našeho odhadu mezičtvrtletně vzrostla o solidního půl procenta. Stejný vzestup čekáme i u českého HDP. Detailní struktura ještě zveřejněna nebude, předpokládáme ale, že za růstem v obou případech stála oživená spotřeba domácností i dobrá výkonnost průmyslu. Zveřejněna bude i inflace za celou eurozónu, která zřejmě již svého vrcholu dosáhla. Klesat bude zatím ale jen velmi neochotně.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Inflace v Německu vystoupila na 7,4 procenta, maximum od znovusjednocení

28.04.2022 Tempo meziročního růstu spotřebitelských cen v Německu se v dubnu zvýšilo na 7,4 procenta, což je maximum od znovusjednocení Německa v roce 1990. V předběžné zprávě to dnes oznámil německý statistický úřad Destatis. Důvodem růstu inflace jsou vysoké ceny energií a další hospodářské následky ruské invaze na Ukrajinu. V březnu míra inflace po prudkém zrychlení činila 7,3 procenta.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Letošní rozpočet Německa počítá s růstem deficitu až na 138,9 miliardy eur

27.04.2022 Německo bude v letošním roce hospodařit s rozpočtovým schodkem 138,9 miliardy eur (3,4 bilionu Kč). Po dnešním jednání spolkové vlády to oznámilo německé ministerstvo financí. Kabinetu kancléře Olafa Scholze dnes ministr financí Christian Lindner předložil návrh rozpočtového dodatku, který původně plánovaný deficit 99,7 miliardy eur (2,43 bilionu Kč) zvyšuje o 39,2 miliardy eur (962,6 miliardy Kč). Důvodem růstu zadlužení jsou hospodářské následky ruské invaze na Ukrajinu.
C:\fakepath\komodity.jpg

SB: Válka na Ukrajině vyvolala největší komoditní šok od 70. let 20. století

27.04.2022 Ruský útok na Ukrajinu způsobil na světových komoditních trzích největší šok od 70. let minulého století. Uvedla to včera Světová banka (SB) ve své zprávě o vyhlídkách komoditních trhů. Varovala, že ceny komodit se budou držet na mimořádně vysokých úrovních také v příštích dvou letech.
C:\fakepath\forint.jpg

Maďarská centrální banka podle očekávání zvýšila základní úrok na 5,4 procenta

26.04.2022 Maďarská centrální banka dnes podle očekávání zvýšila základní úrok o jeden procentní bod na 5,4 procenta. Oznámila to v dnešní tiskové zprávě. Banka tak dál pokračuje ve zpřísňování měnové politiky v reakci na rostoucí inflaci.
img

EUR/USD: dolar opět získal veškerou pozornost

26.04.2022 Dolar stále patří mezi favority devizového trhu a pár EUR/USD tak zůstává pod tlakem. Jednotná měna zahájila nový týden bojovně, reagovala na vítězství Emmanuela Macrona ve druhém kole francouzských prezidentských voleb.
C:\fakepath\global economy.jpg

V případě dalších sankcí by MMF mohl dále snížit výhled globálního růstu

24.04.2022 Pokud západní země rozšíří své sankce proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu a ceny energií dále porostou, Mezinárodní měnový fond (MMF) by mohl dále snížit svůj výhled globálního růstu. Uvedla to v pátek první náměstkyně šéfky MMF Gita Gopinathová. Je podle ní "zcela možné", že se z války na Ukrajině stane takzvaný zamrzlý konflikt, který se potáhne dlouhou dobu.
C:\fakepath\trader-22042022-30-zm.jpg

Lagardeová: ECB patrně ukončí program nákupu dluhopisů na začátku 3. čtvrtletí

22.04.2022 Evropská centrální banka (ECB) pravděpodobně ukončí program nákupu dluhopisů na začátku třetího čtvrtletí a zvýší sazby ještě před koncem letošního roku. V rozhovoru s televizí CNBC to dnes řekla šéfka ECB Christine Lagardeová.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Německá ekonomika podle expertů poroste i v příštích letech pomaleji

21.04.2022 Německá ekonomika poroste podle expertů i v příštích letech pomaleji. Brzdit ji dál budou problémy s dodávkami, nedostatek surovin a dopady války na Ukrajině. Vyplývá to z průzkumu Centra pro evropský ekonomický výzkum (ZEW), o kterém informovala agentura DPA. Finanční experti nyní očekávají, že ekonomický růst bude spíše pomalý a v letech 2022 až 2024 bude průměrně ročně přidávat mezi dvěma a 2,5 procenta.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

CNBC: Válka může mít značné dopady, od zdražování potravin po sociální nepokoje

21.04.2022 Když Rusko zaútočilo na Ukrajinu, nikdo nevěděl, jak dlouho konflikt potrvá a jak velké dopady bude mít na Evropu a zbytek světa. Po téměř dvou měsících války jsou ekonomické důsledky konfliktu zřetelnější a vyhlídky nevypadají dobře. V době už tak silných inflačních tlaků, za kterými stojí rostoucí ceny potravin a energií a výpadky v dodavatelských řetězcích po pandemii, prohlubuje válka mezi Ruskem a Ukrajinou napětí mezi nabídkou a poptávkou, zhoršuje spotřebitelskou náladu a ohrožuje globální hospodářský růst, píše server CNBC.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Technická analýza | Psychologie | Offshore | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Exotické měny | Intervence ČNB | Kvantitativní uvolňování | Brexit | Řecko | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Moody's | Fitch | Korelace | Equity | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | G20 | Euroskupina | Evropská unie | Ruský rubl | HDP | Obchodní plán | Devizové rezervy | Brazilský real | Turecká lira | Bezpečný přístav | Programování | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Pimco | New York | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | Býčí trh | ETF | Dluhopisový trh | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/RUB | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Spotřebitelské ceny | Obchodní komora | Míra nezaměstnanosti | Světové ekonomické fórum | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Ekonomické události | Měnový trh | Objemy obchodů | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | ADR | Advance | Akcie | Akcionář | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alokace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Apreciace | Asset management | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Benchmark | Bloomberg | Bod | Breakout | Broker | Bund | Bundesbank | Burza | Burza cenných papírů | Béžová kniha | CCI | CEO | CFD | CFTC | CME | Call opce | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Stock | Garance | Konsolidace | DAX | Denní minima | Devalvace | Devizový trh | Distribuce | Nesoulad | Diverzifikace | Dividenda | Dividendový výnos | Dlouhá pozice | Dluhopis | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downtrend | EBIT | ECB | ECN | Ekonomika | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Exekuce | Expanzivní politika | FOMC | FRA | Index FTSE 100 | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Fiskální politika | Futures | G7 | Gap | Grafy | Hlava a ramena | Holubice | IFO index | IPO | ISIN | Index DAX | Index PX | Index cen průmyslových výrobců | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Intradenní obchodník | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Japonský jen | Jestřáb | Komodity | Korekce | Kotace | Koš | Krátká pozice | Kupón | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Lot | MMF | MT4 | Makléř | Makro data | Margin | Market Maker | Risk | Marže | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Fluktuace | NYMEX | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Out of the money | PRIBOR | Peněžní trh | Peněžní zásoba | Platební bilance | Platforma | Politické riziko | Poplatek | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Prémie | Průmyslové objednávky | Put opce | Příkaz | RSI | Rally | Rating | Reinvestice | Repo sazba | Reserve Bank of Australia | Retracement | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Long Term | Short pozice | Směnný kurz | Splatnost | Split | Spotová cena | Spread | Stagflace | Standard & Poor's 500 | Sterling | Support | Swap | Ticker | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní cena | Tvrdá měna | Ukazatel | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Výnosnost | Wall Street | ZEW index | Bondy | Zisk na akcii | Zisk na akcii (EPS) | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úroková míra | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Jednotná evropská měna | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Obchodní platforma | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Citibank | Barclays | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Obchodování na forexu | JPMorgan | Morgan Stanley | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Japonské akcie | Asijské akcie | Index MSCI | Shanghai Composite | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Patria | Bank of America | Americký prezident | XTB | Saxo Bank | Indexy | Úroková sazba | OSN | Americká lehká ropa | Spekulanti | RMB | Globální ekonomika | PBOC | Čínské akcie | Ropné zásoby | Investoři | Měnové války | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Fond | Exxon Mobil | Měnový výbor | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Finanční sektor | Ministři financí | Vývoj ceny | Aukce | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Myšlení | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Berkshire Hathaway | Ropný trh | Britská měna | Futures kontrakt | Break-Even | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Obchodování na finančních trzích | Zkušenosti | Panika | Euforie | Stres | Optimismus | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Obchodní příležitosti | Bohatství | IEA | Euronext | Credit Suisse | RBNZ | Oanda | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | Intervenovat | ČSOB | BK Asset Management | Partners | Deloitte | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Akcie ČEZ | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Stoxx 600 | Analytický tým | Aktuální kurzy | Regulace | Obchodní transakce | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Nasdaq Composite | Makro | USDX | Index cen | Výrobní ceny | Výrobní náklady | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Conseq | Portugalsko | Devizové intervence | EUR/HUF | Facebook | Riziková averze | LYNX | Akcenta | Australská centrální banka | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | ADP report | Financial Times | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Vzdělávání | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | GBPUSD | EURCZK | USDCZK | Raiffeisenbank | Global macro | Aktivum | Delta | EPS | Index | Odpor | Podpora | Průlom | Přenos | Volatilní | Akcie Alibaba | Akcie Deutsche Bank | Akcie dnes | Akcie KB | Akcie Komerční banky | Akcie Microsoft | Akcie ropy | Akcie Shell | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analytika | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Barel ropy | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | BH Securities | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Cena | Cena akcií | Cena barelu ropy | Cena ropy brent | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CISCO | Conference Board | Conference Board index | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České akcie | České koruny | ČNB euro | Dnešní události | Do čeho investovat | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Ekonomika Německa | Ekonomika Rakouska | Ekonomika USA | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | Euro dnes | Euro Stoxx 50 | Eurostoxx 50 | Evropská banka | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Finanční služby | Fio | Fondy | Forex obchodování | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | GfK | Graf | Guvernér české národní banky | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | HDP USA | HDP v Evropě | Hospodářské noviny | Hrubý domácí produkt | HSBC | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Hang Seng | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Internetové obchodování | Investice do akcií | Investice do stříbra | Investiční | Investiční doporučení | Investiční plán | Investiční portfolio | Investiční výdaje | Investing | Investování do akcií | Investování do zlata | Irsko | ISM | J&T | Jádrová inflace | Jak investovat | Japonská ekonomika | Jeden dolar | Jedno euro | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kapitálové trhy | Komodita | Komoditní | Kurs koruny | Kurz amerického dolaru | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura a dolaru | Kurz eura k dolaru | Kurzu měn | Kurzy | E15 | Libra | Lira | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Maloobchodní prodej | Management | Market | Markets | Měna euro | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Miroslav Singer | Nákup dluhopisů | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Nikkei 225 | Nové trhy | Obchodní platformy | Opce na akcie | Oslabení koruny | Oslabení měny | Oslabování koruny | Patria Finance | Patria Online | Patria.cz | PayPal | Polská měna | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej EUR | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Rakousko | Reuters | Ropy | RUB | Rubl | Ruská ekonomika | Růst HDP | SaxoBank | Sázky | Signály | Směnný kurz eura | Société Générale | SPX | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Švédská koruna | Světové ceny ropy | Světové události | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Tapering | Teorie parity kupní síly | Trh | Trh s akciemi | Tržní podíl | Twitter | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj cen komodit | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj inflace | Vývoj kurzu | Vývoj kurzu dolaru | Vývoj kurzu EUR/USD | Vývoj kurzu eura | Vývoj kurzu měn | Vývoj kurzu rublu | Vývoj mezd | Vývoj rublu | Webinář | Webináře | WTI | Zahraniční měny | Zavedení eura | Země EU | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Zprávy z ekonomiky | Železná ruda | Předpověď | Zisky | Tradeři | Diskontní sazba | EUR/PLN | CNBC | ZEW | EIA | Dolarové dluhopisy | ING | Benzín | Put | Andrej Babiš | Buy | CEE | Daniel Beneš | Ekonomika Číny | Ekonomika EU | Ekonomika Francie | Elon Musk | EV | Ex-dividend | Christine Lagarde | Indie | Intermediate | IRS | ISM indexy | Lednový efekt | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | Opční prémie | P.A. | Peněžní trhy | Portfolio cenných papírů | Redukce | ROCE | SPAD | Tovární objednávky | Využití kapacit | Commonwealth Bank | Crédit Agricole | Itálie | Spojené státy | Finanční společnosti | Vybírání zisků | West Texas Intermediate (WTI) | Intervenční nákupy | Převis | Primární emise | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | INSEE | QE | Světové ekonomiky | Western Union | Boháč | Bohatý | Investiční analytik | Tržní sentiment | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Mezinárodní banky | Majors | Trader Workstation | Volby | Fundamentální data | Rozhovor | E-mini | Blog | Cukr | Vzdělání | 1 milion | Burza dnes | Burze | Currency | Dividendové akcie | Head and Shoulders | Investment | Evropské obchodování | Aramco | Markit | Dow Jonesův index | Unicredit | Rabobank | DPA | Intesa Sanpaolo | Charles Schwab | Natixis | Jackson Hole | Price Futures Group | CNOOC | Boris Schlossberg | CNN | Wells Fargo | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | Evercore ISI | ABN Amro | Westpac | CME Group | UniCredit Bank | Generali Investments CEE | Česká bankovní asociace | Home Credit | Caterpillar | ANZ | DIW | Sentix | Baker Hughes | Guvernér centrální banky | David Marek | Institut Ifo | DIHK | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | TLTRO | Mitsubishi | NATO | BNY Mellon | Agentura AP | Barrick Gold | BBC | Destatis | Agentura DPA | Sója | Sentix index | Hospodářské vyhlídky | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Halifax | Růst ekonomiky eurozóny | Thomson Reuters | Fundamentální výhled | Uložení peněz | HUF/EUR | Kurz koruny vůči euru | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Brazílie | Dnešní fundamenty | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Zasedání centrálních bank | Pokles úrokových sazeb | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | Dovoz ropy | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Euro vůči dolaru | BMW | Ekonomický výzkum | Automobilový průmysl | Erste Bank | Averze k riziku | Kurz české měny | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Creditas | Globální trhy | Evropské banky | Velcí obchodníci | Rheinische Post | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Sweet Crude Oil | Dlouhé pozice | Precedens | Plodiny | Energie | Společná evropská měna | Severomořská ropa | Prezident Fedu | Rada ČNB | Earnings | Sentiment trhu | Podnikatelé | Bloomberg TV | Dekabank | Globální akciové trhy | Henry Hub | KBC | BlackRock | Ekonomický sentiment | Podnikatelská důvěra | Implikovaná volatilita | Ekonomický a strategický výzkum | Příprava | Přehled | Klid | Jádrový index | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Ekonomické fórum | Rosněfť | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | Averze vůči riziku | Bezpečné přístavy | Sázet | Evropské trhy | Americké trhy | Bankovnictví | Futures kontrakty | Swapy | Ekonomická aktivita | Fidelity International | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Cena Brentu | Úřad pro energetické informace (EIA) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident ECB | Vývoj měn | Americké firmy | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Lídři | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Aktuální vývoj | Den D | Akcie energetických společností | Standard & Poor's | České firmy | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Širší index S&P 500 | Akcie ve Spojených státech | Ekonomické dopady | Japonský index Nikkei | IHS | Otřesy na finančních trzích | Xetra | IBEX | Globální finanční krize | Britská centrální banka | JPMorgan Chase | Broker Trust | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Objem investic | Vladimir Putin | Pokles ceny akcií | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Obchodníci na finančních trzích | S&P Global | Zpomalení globální ekonomiky | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Britské banky | Hlavní indexy | Rizikovější aktiva | Index technologického trhu Nasdaq | Nervozita | Globální finanční trhy | Britský ministr financí | Růst akcií | Ekonomická rizika | Dnešní ekonomický kalendář | Summit EU | Světové centrální banky | Zpřísňováním měnové politiky | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Walmart | Alibaba | Halliburton | Dnešní obchodování | Akcie ropných společností | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Měnová opatření | Bělorusko | Kryptoměny | Britský akciový index FTSE 100 | Ropné společnosti | Ropná společnost | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | Eurex | Index Nikkei | Představitelé centrální banky | Citi | S&P | Guvernér | Cena mědi | Bezpečné dluhopisy | Vývoj na akciových trzích | Německý akciový index DAX | Benchmarky | Britská banka Barclays | Německý DAX | Ztráty | Euro vůči americkému dolaru | Euro k dolaru | Politická nejistota | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Index CAC 40 | Farmaceutické společnosti | Posílení dolaru | Posílení koruny | Akcie na Wall Street | Nálada na trhu | Sinopec | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Člen rady guvernérů | Evropský trh | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Zasedání Bank of England | Stagnace | Tempo růstu | Prodej aut | Akcionáři | Obchodování na devizových trzích | Daně z příjmů | Obchodování na devizovém trhu | Libra k dolaru | Libra vůči dolaru | Zajištění | Komoditní sektor | Obilniny | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Baidu | Zájem o akcie | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Prodejní signál | Agentura AFP | Odhodlání | Odvrátit deflaci | Ekonomický institut | Představitelé Fedu | Steen Jakobsen | Výhled | Depozitní sazba | Hlavní úroková sazba | Úroková sazba ECB | Akciový index DAX | Globální krize | Bankéři | Bankéř | Uvolnit měnovou politiku | Utáhnout měnovou politiku | Poplatky | Rekordní minima | Rekordní maxima | Britská vláda | Exxon | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Dobré výsledky | Hrubý domácí produkt Německa | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Dnešní zprávy | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Britský FTSE 100 | Francouzský CAC 40 | Makléřské společnosti | Akcie na burze | Odhady trhu | Predikce | Summit G20 | Ekonomická situace | Globální obchod | Záchranný fond | Bankovní unie | Bankovní domy | Průzkum | Graf ropy | Data z amerického trhu práce | Krize | Firemní výsledky | Inflace v Německu | Měnové otázky | Opatření na podporu ekonomiky | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Světové trhy | Historické rekordy | Investovat do akcií | Inflace v Česku | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika ECB | Snížení úrokových sazeb | Europe 1 | Výnosy | Měnové stimulace ekonomiky | Měnové stimulace | Zásoby zemního plynu | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Rizikovější investice | Americká vláda | Česká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | ISTAT | Akciové trhy v USA | Turecká centrální banka | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | TRY | Odliv kapitálu | Softbank | Indikátor důvěry | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Indikátory důvěry | Kapitálové strategie | Indexy PMI | ExxonMobil | Volatilita trhů | Údaje o inflaci | Makléř Fio banky | cTrader | Alphabet | Měny&Sazby | ČTK | Bankovní společnost | Aktuální cena | Německý Ifo index | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Fiskální stimuly | Odhad cen | Belgie | HDP eurozóny | Americké zásoby ropy | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování | Bilance Fedu | Vývoj úrokových sazeb | Tisková konference ECB | Hlavní ekonom | Fundamentální základ | Inflační čísla | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Nezaměstnanosti v Německu | Index ekonomické nálady | Evropský statistický úřad Eurostat | Globální ekonomický výhled | HDP v eurozóně | IHS Markit | Devizy | Index KOSPI | ex | Akcie firem | Purple Trading | MUFG | Zklamání investorů | Generali Investments | Nejvyšší zhodnocení | J.P. Morgan | Ruské akcie | Okénko trhu | Ranní nadhoz | Vstup na burzu | Alokace aktiv | Výkyvy kurzu koruny | Zahraniční forex | Daňové změny | IMFC | JPMorgan Asset Management | ING Groep NV | Makroekonomické zprávy | Finanční ředitelé | BHS | Začátek výsledkové sezóny | Aleš Michl | Quant | Breakout Trader | LBBW | Návratnost investic | Kurzový vývoj | Coinbase | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | Protiruské sankce | Cena hliníku | Akcie Tesly | Vývoj kurzů měn | Americký akciový trh | Václav Pech | Jerome Powell | Obchodování s kontrakty | Ray Dalio | Invesco | Power Exchange Central Europe (PXE) | NEST | Komentář Raiffeisenbank | Štěpán Hájek | Investiční skupiny | Tržní očekávání | Asijské trhy | Index MOEX | Investorský sentiment | Conseq Investment Management | Kurz eurodolaru | Akciové výnosy | Wood & Company | Airbnb | Geopolitická rizika | Trhy dnes | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | FinTech | Zavedení dovozních cel | Očekávání investorů | Krypto | Lockheed Martin | Northrop Grumman | Růstové akcie | Německá centrální banka | Slabší koruna | Analytik Raiffeisenbank | PANW | Wood Mackenzie | Kartel OPEC | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Vývoj na finančních trzích | Obchodní napětí | Přijetí eura | Podniky | Evropské akciové trhy | Globální ekonomický kalendář | Globální růst | Globální hospodářský růst | Regionální měny | Silný americký dolar | Long signál | Index nákupních manažerů (PMI) | Technologické akcie | Obchodní aktivita | Schwab | Kurz EUR/CZK | Vývoj koruny | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Portu | Čínský akciový trh | CSI 300 | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Obchodníci s ropou | Ruský akciový index | Index RTS | Turecké liry | Pokles ceny | Domácí měna | Výplaty dividend | Geopolitika | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Posílení kurzu | Graf indexu | Cenový kanál | RDSA | Royal Dutch Shell | Poptávka po dolaru | Obchodní rozhovory | Zasedání OPEC | Korunový trh | Měny v regionu | Nové peníze | Dluhopisové výnosy | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Růst amerických výnosů | Akcie v Evropě | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | Akciový výhled | NIESR | Sílící euro | IfW | Reakce trhu | Ruská centrální banka | Silnější dolar | Cena plynu | Signál na akcie | Pokles cen ropy | Propad cen ropy | Obchodní signál | Intercontinental Exchange | IG | Růst úrokových sazeb | Posilování eura | Nervozita na trzích | Daňové úlevy | Obchodování se CFD | Prognóza ECB | Zvyšování úroků | Růst zisků | Tlak na akcie | Politika Fedu | Zvýšení úrokové sazby | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Fungování trhů | Americké podniky | Základní úroková sazba | Úroková sazba v USA | Index spotřebitelské důvěry | François Villeroy de Galhau | Jednotná měna | Španělský IBEX | Hodnota indexu | Zpomalení ekonomického růstu | Refinitiv | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Volatilita na trzích | Oslabení amerického dolaru | Růst cen komodit | Úrokové sazby ČNB | Sazby Fedu | Intercontinental Exchange (ICE) | Majetek | Analytici společnosti | The Wall Street Journal | Ukončení obchodní války | Heiken Ashi | Vývoj kurzu koruny | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Zájem o dluhopisy | Oživení trhu | Sazby ČNB | Australské akcie | Makroekonomické statistiky | Data z ekonomiky | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Odhad analytiků | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Rekordní růst | Ekonomický poradce | Zájem investorů | Inflace v ČR | MUFG Bank | Cena zemního plynu | Uber Technologies | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Podnikatelská nálada v Německu | Technologický Nasdaq | Obavy investorů | Akciový stratég | Inflační očekávání | Růst americké ekonomiky | Růst ekonomiky USA | Ruský akciový trh | Splácení dluhu | Reakce koruny | Posilování kurzu koruny | Micro futures | Vyjádření analytiků | Český průmysl | Optimismus na akciových trzích | Harris Financial | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Michal Brožka | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Akciové futures | Růst cen ropy | CNY | Ceny obilovin | Obiloviny | Infineon | Infineon Technologies | Očekávání do budoucna | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Tencent Holdings | Odhad růstu ekonomiky | Silnější euro | Akcie klesají | Vyšší mzdy | Oživení světové ekonomiky | Společná měna | Boris Johnson | NVDA | Riziko recese | Prodej ropy | Investice firem | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Růst cen zlata | Dolarové sazby | Pohyb kurzu | Prezidentka ECB | Volný čas | Záporné sazby | Akcie a ETF | Zhodnocení financí | Ropné akcie | Společnost Gazprom | Gazprom | NASDAQ 100 | Capital Partners | Pokles úroků | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Uranové akcie | Vývoj na trzích | Ekonomické vyhlídky | Výnosové křivky | Pokles cen | Výnos dluhopisů | Americké futures | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Ministerstvo obchodu | Silný dolar | Šéfové států | Britský premiér | Situace na trzích | Tomáš Pfeiler | Inverze výnosové křivky | Poskytování úvěrů | Obavy z recese | Velcí spekulanti | Aktuální cena akcií | Raiffeisen Bank International | Zprávy z Německa | Bohatí | Oživení ekonomiky | Americká cla | Cla na čínské zboží | Produkce zemního plynu | Pohonné hmoty | ISM index | Thyssenkrupp | Výnosy amerických státních dluhopisů | Shrnutí obchodování | Kristalina Georgievová | Růst mezd | Kótování | KB | Depozitní sazby | IMK | Pravděpodobnost recese | Deficit rozpočtu | Nárůst cen ropy | Saudi Aramco | Vývoj ceny cukru | Dění na trzích | Sazby ECB | Úrokové sazby ECB | Kjódó | Agentura Kjódó | Obavy z globální recese | Globální recese | Denní graf | Vývoz do Číny | Očekávání trhu | Hospodářský výhled | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Novozélandská centrální banka | Růst ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Nejnovější výsledky | Korunové sazby | Snížení daní | Energetické firmy | Kurzarbeit | Oslabení české koruny | ESG | Český HDP | Český index nákupních manažerů | Internet of Things | Předstihové indikátory | Akcie roku | Makroekonomický výhled | Banky pro mezinárodní platby | Nízká nezaměstnanost | Očekávaný růst | Geopolitické riziko | Zerohedge | Vývoz ropy | Bilance zahraničního obchodu | Nová makrodata | SMMT | Akcie Barrick Gold | Hypotéky v Česku | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Očekávané Earnings | Měnový systém | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | MMF Kristalina Georgievová | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Následky krize | Hospodářské krize | McKinsey | Digitalizace | S&P 500 Index | Střadatelé | New Deal | Nový úděl | Automobilky | Analytik GfK | Čistý zisk | KOSPI | Investment Management | Rozpočet | Hazard | Rozpočtový schodek | Deficit | Prohloubení schodku | Jednání o brexitu | Prezident Donald Trump | Peter Garnry | Káva | TV Nova | Ropný gigant | HDP v USA | Ceny benzínu | Německá vláda | Hodnocení ekonomiky | Výdaje státního rozpočtu | Investice do ropy | Trinity | Radomír Lapčík | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | ČNB Jiří Rusnok | PXE | Nová prognóza ČNB | LNG | Výkon amerického dolaru | Objem | Data z USA | František Táborský | Bílý dům | MSFT | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Prodat část akcií | Zrušení cel | Trh práce | Vyšší sazby | Zelená politika | Německý průmysl | Obchodní dohody | Hypotéza | Standardní odchylky | Průměrná hodnota | Inflace v říjnu | FRED | Říjnová inflace | Pojišťovna VIG | Včerejší obchodování | Obrat trendu | Achim Wambach | Alibaba Group | Inflace v Británii | Růst spotřebitelských cen | Německá průmyslová výroba | Zdražování pohonných hmot | Průmyslová výroba v eurozóně | Šéf Fedu Jerome Powell | Cena severomořské ropy Brent | Cena severomořské ropy | Americká lehká ropa WTI | Inflace v USA | Ceny pohonných hmot v ČR | ČSÚ | Růst průmyslové výroby | Konkurenceschopnost | Německé hospodářství | Předseda představenstva | Slušné zisky | Recese v Evropě | Luis De Guindos | Statistický úřad Eurostat | Americký dolar k japonskému jenu | Cisco Systems | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Období nejistoty | Zasedání ČNB | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | Kurz eura vůči dolaru | PLN/EUR | Americká průmyslová produkce | Maloobchodní prodeje | Americké maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Hlavní události | Inflace ČNB | Technické analýzy | BAT | Risk-off | Americký průmysl | Parlamentní volby | Kroky Bank of England | Průmyslová výroba v USA | Aktuální obchodní příležitosti | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Applied Materials | UnitedHealth | Pfizer | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Čínská firma | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen průmyslových výrobců | Růst cen | Maďarská centrální banka | Studie | BDI | Server CNBC | Dolar k japonskému jenu | Datový kalendář | Vysoké riziko | Bývalý ministr financí | Bilance | Zasedání vlády | Zavedená cla | Přebytek obchodu | Index DOW | Ekonomický vývoj | Ceny na čerpacích stanicích | Negativní sentiment | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | Avast | Vývoj trhu | Generální ředitel | GM | Růst světové ekonomiky | Poskytovatelé úvěrů | Filadelfský Fed index | Filadelfský Fed | Skupina OPEC+ | Statistici | Negativní nálada | Čínský prezident | ECB Luis De Guindos | Česká měna dnes | Největší pokles | Dnešní růst | Trh s dluhopisy | Ukrajina | Ukrajinská centrální banka | Clearstream | Zájem o riziková aktiva | Lagardeová | Si Ťin-pching | Souhrnný index | Klesly akcie | Vyšetřování | Amazon | Citadel | Nízké úrokové sazby | Indexy nákupních manažerů | Nálada spotřebitelů | Philip Lowe | Důvěra v českou ekonomiku | Nadhodnocení | Úrok | LVMH | Implikované volatility | Vysoké ceny ropy | Miliardy | Přeshraniční platby | Důvěra v ekonomiku | Global Times | Vyhlídky | EBRD | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Sdružení automobilového průmyslu | Průzkumy | Američtí zákonodárci | Hong Kong | Blahobyt | Administrativa prezidenta | Domácí měny | INTC | Fáze obchodní dohody | Federální rezervní banky | Americká data | Walt Disney | 5G | AFP | Tržní dynamiky | Důvěra v ekonomiku eurozóny | EUR Index | Technická analýza GBP/USD | Technická analýza EUR/USD | Ekonomická důvěra | Finanční rezervy | Inflační cíle | Bankovní tituly | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Index Exportu | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Automobilový sektor | Otto Daněk | Dnes zveřejněná data | Zveřejněná data | Nezaměstnanost v eurozóně | Struktura HDP | Data o HDP | Poptávka po úvěrech | Globální trh | Vládní bondy | Financovat | Vývoj zásob zemního plynu | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Predikce vývoje | E-shopy | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Ed Yardeni | Napětí mezi USA a Čínou | Ceny výrobců v eurozóně | Ceny výrobců | Dynamika mezd | Průmysl | Mzdový nárůst | ADP | Jan Vejmělek | Společnost ČEZ | Zakázky německého průmyslu | Růst eurozóny | HUF | PLN | Mario Centeno | Na burze | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Centrální banka USA | Vyšší poptávka | Propouštění | Dnešní data | CBDC | Impuls | Zasedání RBA | Průmyslová výroba v Německu | Hospodářský výsledek | Rostoucí náklady | SoftBank Group | Visa | General Motors | Enel | Výrazný pokles | Čínské zboží | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Klesající trendové čáry | Čína a USA | Americká cla na čínské zboží | Rozvoj | Nově zahájené stavby domů | Zvýšená volatilita | Zvýšená volatilita na trzích | Stavební produkce | Data z průmyslu | Saldo zahraničního obchodu | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Lukáš Lipovský | Koruna dnes | Zdražování | Listopadová inflace | Ceny zboží | Inflace v listopadu | Nízká inflace | Překvapení trhu | Německý ZEW index | Sociální sítě | Problémy | Výzkumný institut | Soukromé podniky | NAFTA | Britové | Cvičení | Směřování měnové politiky | Tomáš Holub | Člen bankovní rady | Člen bankovní rady ČNB | Breaking | Úvěrové pojišťovny | Pojišťovny | Ekonomická recese | Total | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Růst spotřebitelských cen v USA | Americké ministerstvo práce | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Ruská ropa | Státy EU | Ranní komentář | Ranní zpráva | Evropský průmysl | Dění na světových burzách | Přehled o dění | Přehled o dění na světových burzách | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Protekcionismus | Philip Morris ČR | Chuť k riziku | Posílení domácí měny | Soukromý sektor | Výsledek voleb | Výsledek voleb ve Francii | Charles Michel | GBP/EUR | Půjčka | Výhled do budoucna | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Termínové kontrakty | Kontrakty | Koruna zpevnila | Ekonomické zpomalení | Prohlášení | Čínské vlády | Moskva | HDP Německa | PKN Orlen | United Technologies | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | Federální obchodní komise | Centrální banky USA | Amgen | Airbus | Nord Stream | Nord Stream 2 | Zahájení obchodování | Kalendář tento týden | NN Group | Sev.en Energy | Seznam.cz | Škoda Auto | Míra | RWE | Vivendi | Jaderné elektrárny | InterContinental | PMI z Německa | Inflační výhled | Ohlédnutí | Nižší ceny ropy | Ceny stavebních prací | Ceny zemědělských výrobců | Úroky | Konec roku | Investiční aktivity | Bilance běžného účtu | Edward Moya | Francouzská centrální banka | Registrace automobilů | Míra nezaměstnanosti v Británii | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Hypoteční trh | Míra inflace v Británii | Premiér Boris Johnson | Geely | Důchod | Předseda | Naše prognóza | Americké centrální banky | Rozhodnutí ČNB | Dolar roste | ČNB dnes | Vojtěch Benda | Vánoce | Kupní síla | Zlepšení sentimentu | Zpracování kovů | Automobil | Vývoj spotřebitelské inflace | AXA | Výkonná ředitelka | Ředitelka | Philadelphia Fed index | Fed index | Záporné úrokové sazby | Meziroční míra inflace v eurozóně | Paolo Gentiloni | Eurokomisař | Optimismus investorů | FedEx | Evropská spotřebitelská důvěra | xStation5 | Disney | Rozpočtové politiky | Andrew Bailey | Německý ministr hospodářství | Ministr hospodářství | Peter Altmaier | Americké vlády | Nike | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Dot-com | Rychlý růst mezd | Bydlení | Ministerstvo financí České republiky | Uber | Ipsos | Česká zbrojovka | Důvěra domácností | Ztráta | Úbytek | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | BREAKING | SPD | Hlavní ekonomické události | Yandex | Stratég | Přelom roku | Hlavní akciové indexy | Miliardy korun | Vývoj jádrové inflace | Depozitní úrokové sazby | Inflace v Maďarsku | Tripadvisor | Kraft Heinz | Demokratické strany | Zasedání měnového výboru | Akciový index Nikkei | Výnosy státních dluhopisů | Koruna posílila | Americká politika | Vývoj měnové politiky | Čínská centrální banka (PBOC) | Nálada v průmyslu | Průmyslové podniky | Peking | Investiční platformy | Evropské PMI | US100 | Americký index | Wirecard | Nálada na globálních trzích | Organizace Conference Board | Růst hrubého domácího produktu | Schodek státního rozpočtu | Ceny dluhopisů | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | United Airlines Holdings | Zbrojovky | Světová válka | Zvýšení inflace | Růst poptávky | Černé labutě | Akciový býčí trh | Nízké ceny ropy | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Pracovní trh | Objem objednávek | Eskalace konfliktu | Vyšší ceny ropy | CFA | Zvýšené geopolitické napětí | Američané | Eskalace napětí | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Exact Sciences | Návratnost | Hospodářské recese | Netflix | List Financial Times | Míra inflace v eurozóně | Stoupající trend | Evropská inflace | CRIF | Czech Credit Bureau | Dobrá data | Výroba aut | Washington | Daimler | VDA | Ceny ropy dnes | Hospodářské statistiky | Apache | Výprodeje akcií | Finální odhad | Hlavní rizika | O2 | Tovární objednávky v Německu | Letecké společnosti | Miliardy eur | Írán | Irák | Čeští exportéři | Ministr zahraničí | Ekonomické sankce | Světová banka (SB) | Produkce energie | Von der Leyenová | Listopadová bilance zahraničního obchodu | Sezónnost | RBA | Asociace exportérů | Výpočet Raiffeisenbank | Prognóza IE | Hodnota společnosti | Budoucnost | ProfitLevel | Ifo | Clemens Fuest | Experti | Zemědělství | Rekordní maximum | Spolkový statistický úřad | Negativní zprávy | Výsledky hospodaření | Nejbližší rezistence | ASML | ASML Holding NV | Příjmy domácností | Poradenství | Růst globální ekonomiky | Mzdová dynamika | Míra inflace v ČR | Nový rekord | Ministerstvo práce | Zpráva o trhu práce | Geopolitická situace | Podnik | Česká inflace | Tuzemská inflace | Proinflační | Proinflační působení | Maloobchodní tržby v listopadu | Luboš Růžička | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Tržní sazby | Bloky | Snížit úrokové sazby | Prosincová inflace | Inflace v prosinci | Růst cen potravin | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Smíšené výsledky | Přebytek bilance | Americké ministerstvo financí | Šéf Bílého domu | SAP | iRobot | IRBT | Výroba v eurozóně | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Silnější kurz | ČNB Vojtěch Benda | Růst německé ekonomiky | Meziroční růst spotřebitelských cen | Růst spotřebitelských cen v Německu | Cenové tlaky | Růst cen výrobců | Ceny v zemědělství | Tržní služby | Inflace v Rusku | Vývoj meziroční inflace | Dobré zprávy | Americké ministerstvo | Americké ministerstvo obchodu | Spotřebitel | Nájemné | Nájmy | Nižší růst | Britské společnosti | Tesla Inc. | Alibaba Group Holding | Úspěšný týden | Horší data | Ruský akciový index MOEX | Akciový index MOEX | MOEX | Vyplácení dividend | Hewlett Packard | Společnost Hewlett Packard | Oživení globální ekonomiky | Čerpání peněz | Angela Merkelová | Kancléřka Angela Merkelová | Německá kancléřka | Prognózy ČNB | Krach | Naplnění prognózy | Komunikace | HN | Francouzská vláda | Údaje o HDP | Údaje o hrubém domácím produktu | Macron | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Chudoba | Prezident institutu | Prezident | Výsledkové sezóny | Nezaměstnanost v Británii | AMGN | Koronavirus | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Průměrná úroková sazba | Lepší zítřky | Google | Samsung | Trhy | Šíření nového koronaviru | Ursula von der Leyenová | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Americké hospodářství | Evropské ekonomiky | Indikátor ekonomického sentimentu | Souhrnný indikátor | Nejlepší ropné akcie | Upstream | Midstream | Downstream | Scorpio Tankers | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Enbridge | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Silné měny | American Express | Většinový podíl | Změny cen | Virus | Asijské indexy | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Zlepšení nálady | Eva Zamrazilová | Nejprudší pokles | Pokles | Situace | Globální sentiment | Zdražovat | České měny | Ifo Clemens Fuest | Prezident Ifo | Důchody | Americký kongres | Obavy z koronaviru | Zhoršený sentiment | Odhad letošního růstu | Operátor O2 | Finanční ředitel | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | Natland Petr Bartoň | Petr Bartoň | Natland | Analytik skupiny | IHNED | DISH | Certifikace | Vysoká inflace | Starbucks | Boeing | Vstupy | Výstupy | Úřad pro energetické informace | Lehká ropa WTI | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Nezaměstnanost v EU | Lukáš Baloga | SBUX | Růst v eurozóně | Akcie v roce 2020 | Americká administrativa | Obchody | Peníze na financování | Výdaje | Úrok z dluhopisu | Daňová optimalizace | Daň z příjmu | Průmyslníci | Pesimismus | Útlum aktivity | Akcie v Číně | Čínská vláda | Zpracovatelský sektor | PMI za leden | Meziroční vývoj inflace | Vývoj inflace v ČR | Hlavní úrokové sazby | FCF | BP | Dodávky na trh | Optimismus na trzích | Americký ISM | Americký ADP report | Americký ADP | Prodeje aut | Fresenius Medical | Poselství o stavu unie | Adidas | Americká společnost | Zrychlení růstu | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | Akcie finančních společností | SEC | Amerika na prvním místě | NFP | Rozhodování | Pravděpodobnost hospodářské recese | Americké ekonomiky | Ekonomický dopad | Tuzemská nezaměstnanost | Hodnota aktiv | Americké banky | TNOTE | Průměrná cena | Obchodovanie | Britský statistický úřad | West Texas Intermediate | Medvědi | Poptávky po ropě | Organizace zemí vyvážejících ropu | Lednová inflace | Galapagos | Biogen | Americká inflace | Inflace v lednu | Růst sazeb | Marek Mora | Valuace | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | COVID-19 | Kukuřice | Ceny kukuřice | Pokračování poklesu | Empire State Index | Deutsche Telekom | Hlavy států | Snížení ekonomické aktivity | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Index CSI 300 | Důvěra v průmyslu | Gilead Sciences | Konjunkturální průzkum | Dopad koronaviru | Noviny | FinTech akcie | Obavy z pandemie | Centrální instituce | Dopady epidemie koronaviru | Šíření koronavirové nákazy | Index aktivity | Slabá čísla | Největší ztráty | Index nákupních manažerů ve výrobě | Výhled růstu globální ekonomiky | Průmysl a zahraniční obchod | Šířením nového typu koronaviru | Šéfka ECB | Cestovní kanceláře | Zpřesněný odhad | Český hrubý domácí produkt | Commonwealth Bank of Australia | Tržní úrokové sazby | Průměrná mzda | Americký Fed | Stabilita | Jižní Korea | Německé maloobchodní tržby | Sestupný trend | Cestovní ruch | Toyota | Vývoj | Nižší sazby | Nová data | Šok | Martin Gürtler | Americké tovární objednávky | Mzda | Vzestup inflace | Vládní opatření | Výkyvy | Ropná válka | Společnost IHS Markit | Varovné signály | Cenová válka | Výsledek zahraničního obchodu | Příležitost k nákupu | Ekonomka MMF | Gita Gopinathová | Inflace v únoru | Spotřebitelské ceny v únoru | Míra inflace v únoru | Nástroje měnové politiky | Ekonomika Evropské unie | Výraznější impuls | Únorová inflace | Extrémní růst | WP | Videokonference | Lídři EU | Rishi Sunak | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Těžební kapacity | Zásoby ropy v USA | Americké výnosy | Negativní hospodářské dopady | Vysoká rizika | Vývoj na trhu | Prudký pokles | Průmysl a stavebnictví | Rozhodnutí centrální banky | Měnový výbor ECB | Aerolinky | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Lufthansa | Akcie včera | Program nákupu aktiv | Olaf Scholz | Mince | Profitovat | Technologičtí giganti | Shenzhen Composite | Tencent | Buy the dip | Medvědí trend | Propady cen | Další vývoj | Íránská ropa | Restriktivní opatření | Stimuly | Průmyslové ceny | Silný propad | Poškodit ekonomiku | Americká seance | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Největší pády | Domácí data | Fiskální politiky | Odhady ekonomů | Kabinet | Guvernér Rusnok | Energetické společnosti | Tržby společnosti | Generální ředitel ČEZ | Zrychlení inflace | Největší propad | Cenový vývoj | Špatné výsledky | Hlavní ekonom ING | Krátkodobé dluhopisy | Silný pokles | Situace kolem koronaviru | Fiskální balíček | Stimul | Pokles vývozu | Dnešní čísla | New York Times | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | NBER | Nákupy aktiv | Odhad inflace | Prostor k růstu | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Vedlejší účinky | Měnové zasedání | Barel WTI | Viceprezident | Poptávky po dolaru | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Ekonomický rozvoj | Hyundai | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Dopady pandemie COVID-19 | Počet nakažených | Čerpací stanice | Aktuální situace | Mimořádná opatření | Nový výhled | Žádosti o podporu | Britská centrální banka dnes | Dopady krize | JPMorgan Chase & Co | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Onemocnění | Implikovaná volatilita akciových trhů | Volatilita akciových trhů | Rozkolísaný | Prudký pokles cen | Vládní podpory | Zásobníky | Texas | Bilion dolarů | Prodeje domů v USA | Prodeje domů | Další pokles | Vyplácet dividendy | Guvernér francouzské centrální banky | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Situace v Číně | Koronavirová krize | Ahold Delhaize | Wolters Kluwer | WKL | Unilever | Katar | Salmán | MPSV | MF | NPR | Hlavní centrální banky | Kongres | Škoda | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Komerční banky | Republikáni | Demokraté | Domácnosti | Asociace | Posílení amerického dolaru | Rozpočet Německa | Hotovost | Spotřebitelská nálada | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Nákupu státních dluhopisů | Alena Schillerová | Ministryně financí | Prodejní tlak | Babišova vláda | Zápis z posledního zasedání | Nákup aktiv | Úřad práce | Citrix | Citrix Systems | Německý akciový index | Britský akciový index | Spoření | Sněmovna reprezentantů | Dávky v nezaměstnanosti | Anomálie | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Americké ropné zásoby | Politická rozhodnutí | Peněžní zásoby | Propad indexu | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | United Airlines | Objem dluhopisů | Koronavirové krize | Uzdravování | Poslanci | Signál | Index spotřebitelské nálady | Americká banka | Instituty | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Biliony USD | Biliony | Fatih Birol | Potenciál | Bankovní asociace | ČBA | Česká bankovní asociace (ČBA) | Platební neschopnosti | Platební neschopnost | Spotřebitelská důvěra v USA | České vlády | Výroba automobilů | Allianz | Německý statistický úřad | Ministryně financí Alena Schillerová | Tempo růstu CPI | Propad HDP | Pokles sentimentu | Ceny elektřiny | Snižování sazeb ČNB | Karanténa | Viry | Živobytí | Šíření nákazy | Bulharsko | Ekonomické ukazatele | Březnová inflace | Reálné mzdy | Sberbank | Klid před bouří | Ekonomiky | Hongkongský index Hang Seng | Nigérie | VW | Člen představenstva | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Potenciál pro růst | Vzdělávací webináře | Slovensko | Slovenská centrální banka | Solidní růst | Války | Schodek | Aukce státních dluhopisů | Březnová data | Poradce | Organizace | Realitní firmy | Růst nezaměstnanosti | Nezaměstnanost v USA | Deficit veřejných financí | Letecká společnost | Nvidia Corp | Akcie Nvidia | Závislost | Práce | Jednání ČNB | Špatná data | Autoprůmysl | Britský automobilový průmysl | Změny sazeb | Údaje | Emise oxidu uhličitého | Ekonomické škody | Skupina OPEC | DPH | Ropný průmysl | Průmyslová produkce v únoru | Česká nezaměstnanost | Sentix indikátor | Eni | Pojišťovna | ČNB na trzích | Cushing | Jednání euroskupiny | Opatření proti šíření koronaviru | Výroba v Německu | Sociální nepokoje | Pavel Tykač | Prezident Vladimir Putin | Veřejný sektor | Míra nezaměstnanosti v březnu | Propouštění zaměstnanců | UnitedHealth Group | Pohonné hmoty v ČR | Cestovní omezení | Dopady koronavirové krize | Jihoevropské země | Ministři | Tempo růstu CPI v USA | Pomalé oživení | Oživení ekonomik | Ekonomické oživení | Ministři energetiky | Znárodnění | Nejsilnější růst | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Velikonoce | Cena benzínu | Dostatek energie | Španělská vláda | Prohlášení guvernéra Rusnoka | Zhodnocení koruny | Oživení cen | Splátky dluhů | Jana Mücková | Celková inflace | Inflace v české ekonomice | Petr Král | ČNB Petr Král | Výpadky | FANG | WMT | Activision Blizzard | Trh dluhopisů | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Delaware | Pensylvánie | Více peněz | Inflace v březnu | Long signál na akcie | Microsoft Corp | Maloobchodní tržby v USA | Dodavatelské řetězce | Data z americké ekonomiky | Negativní data | Hlavní ekonomka MMF | Vedoucí představitelé | Majitel | Úspory | Hospodářské oživení | Globální výhled | Restart ekonomiky | Otevírání ekonomiky | Růst cen v EU | Otevírání ekonomik | AMC | Procter & Gamble | Statistiky | Chuť riskovat | Indikace | Geopolitická krize | Malé podniky | Poradenské společnosti | Nákup ropy | USD za barel | Potravinové krize | Levná ropa | Rizikové averze | Propad ceny | Americké produkce | Trade | S&P500 | Cushing v Oklahomě | Prezident institutu ZEW | ZEW Achim Wambach | Analytik ČSOB | Současný propad | Kontrakty na ropu | Kontrakty na ropu WTI | Měny zemí | Ropný a plynárenský průmysl | Plynárenský průmysl | Nizozemsko | Polská průmyslová produkce | Důvěra v eurozóně | Situace na trhu s ropou | ODS | Premiér Andrej Babiš | Mimořádná situace | Postavení USA | Uvolňování karanténních opatření | Formace Head and Shoulders | Vstoupit do obchodu | Debata | Americké zásoby zemního plynu | Surové ropy | Nálada spotřebitelů v Německu | Spotřebitelská nálada v Německu | Rolf Bürkl | GfK Rolf Bürkl | PMI ve službách | Soukromá spotřeba | Evropské indexy | Břidlicové ropy | Aktuální očekávání | Institut GfK | Posílení | Omezení pohybu | Indikátory ekonomického sentimentu | Kristina Hooper | Premiéři zemí Evropské unie | Výkon dolaru | Nové zakázky | Joe Biden | Grayscale | Větší pokles | Ekonomické restrikce | Lucembursko | Zpravodajská společnost | Společnost BBC | Evropské méně | Data z trhu práce | Spotřebitelský sentiment | Ekonomika oživuje | Korekce na trzích | Očekávané výsledky | Odhad vývoje HDP | Cenový pokles | Důvěra amerických spotřebitelů | Cestování | 3M | Meziroční inflace v Německu | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Pracovní síly | Ryanair | Volvo | Německé ministerstvo hospodářství | Ministerstvo hospodářství | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní příjmy | Osobní výdaje | Q1 HDP | Rozhodnutí o sazbách | Nezaměstnanost v Německu | Dubnová inflace | Shell | Energetická společnost | Společnost Shell | Maloobchod | Zaměstnanci | FDA | Gilead | Miroslav Novák | Akcenta Miroslav Novák | Blízký východ | Dopravci | Akcie padají | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Růst výnosů | Soudní dvůr | Mandát ECB | Soud | Maloobchodní tržby v eurozóně | Německé průmyslové objednávky | David Šmejkal | Poradny při finanční tísni | Oddlužení | Tržby maloobchodníků | PEPSICO | Bankovní akcie | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | MSCI World | Zdražení ropy | Tématické reporty | Minimalizovat ztráty | Velikost pozic | Skladování ropy | Státy eurozóny | Pokles ekonomické aktivity | Historicky nejnižší | Snižování cen | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Politika centrální banky | Pokles dovozů | Zveřejněné údaje | Obchodování na globálních trzích | Evropský datový kalendář | Dluhy | Toyota Motor | Spotřebitelské ceny v USA | Členské státy | Evropská průmyslová produkce | Míra inflace v dubnu | Ceny zeleniny | NKE | Průmyslová výroba v Evropské unii | Americké ceny výrobců | Průmyslové kovy | Cenné papíry likérky Stock | Členské země | Analýza makroindikátorů | Merck KGaA | Merck | RBI | Rekordní propad | Účet platební bilance | Auta | Indexy v Asii | Expedia | JD.com | Royal Caribbean | Dnešní výsledky | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Plynovod Nord Stream | Plynovod Nord Stream 2 | Konsorcium | Vakcína | Sektor služeb | Medvědí scénář | CL | Spekulovat | Bundesbanka | Moderna | Mluvčí MMF | Britský trh práce | Spolková vláda | Fiskální stimul | Marek Brávník | Advance Auto Parts | Předseda dozorčí rady | Manažeři | České ceny | Klíčové oblasti | GSK | Důvěra spotřebitelů | Velký růst | Koronavirová pandemie | Ruské ministerstvo financí | Omezení produkce | Kupci | Podnikatelské aktivity | Předsedkyně Evropské komise | Americká média | Pomoc lidem | PMI v eurozóně | Akcie v Hongkongu | Pokračování rally | Realitní společnosti | Komunistická strana | Umělé inteligence | Argentina | Šéf firmy | Investovat peníze | Investment management | Vládní pomoc | Tisknout peníze | Inflace v Turecku | Vývoj peněžní zásoby | Německá průmyslová a obchodní komora | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Ekonomické zotavení | Předstihové ukazatele | Ekonomický institut Ifo | Ztráty zaměstnání | Kia | JDE Peet's | Mondelez | JDE | Společnost JDE Peet's | Společnost JDE | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Prezidenti a premiéři | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Costco | Salesforce | Koronavirové pandemie | Inflace v Německu v květnu | Průraz | Nové úvěry | Nové hypotéky | Akcie České zbrojovky | CZG | Bývalý prezident | Rozhodnutí FOMC | Zbrojovka | Výrobní PMI | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | PEPP | Britské firmy | Střední Evropa | Londýnské burzy | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Evropské ceny výrobců | Ondřej Vlček | Vedení společnosti | Antivirus | Zvyšování mezd | Akcie AMD | Rekordní nárůst | Německé vládní strany | Předkrizové úrovně | Francouzský ministr | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Americké statistiky | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Oracle | Polský premiér | Mateusz Morawiecki | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Používání eura | Americké úrokové sazby | Mário Centeno | Wells Fargo Asset Management | Index Nasdaq Composite | Míra inflace v květnu | Inflace v květnu | Zpomalení inflace | Květnová inflace | Ropná krize | Národní rozpočtová rada | Francouzský index CAC 40 | Světové indexy | APA | Index Nikkei 225 | Globální poptávka | Energetický gigant | Novartis | Novo Nordisk | Sanofi | CZGB | Členové Fedu | Stimulační balík | Japonský vývoz | Inflace v Evropské unii | Roční míra inflace | Míra inflace v Evropské unii | Prodeje automobilů | Podpůrné programy | Agrofert | Foxconn | Propad cen | Projev šéfa Fedu | Negativní výhled | Největší evropská ekonomika | Rostoucí trend | Otevření obchodu | Bezpečný dolar | Míra nezaměstnanosti v USA | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Index průmyslové výroby | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Ukončení činnosti | Druhá vlna | Firma ČEZ | Státní pomoc | Nízké sazby | Nové žádosti o podporu | Nové žádosti o podporu v USA | Příjmy a výdaje | Vlna koronaviru | Sankce proti Rusku | Stimulační program | ONS | Ziskové marže | Fintech společnosti | Německá nezaměstnanost | Míra nezaměstnanosti v Evropské unii | Evropská nezaměstnanost | Volodymyr Zelenskyj | Ukrajinská vláda | Šéf banky | Jasný signál | Situace na trhu práce | Exporty | Zasedání Mezinárodního měnového fondu | Dopad pandemie | Prostor pro další růst | Tempo růstu PPI v USA | Tempo růstu PPI | PPI v USA | Sony | Ceny výrobců v USA | Inflační šok | Výrazný propad | E.ON | Johnson & Johnson | Větší riziko | Zdroj příjmů | Koronavirová situace | Spotřebitelské výdaje ve Francii | Ceny emisních povolenek | Ocenění | Šance | Statistiky z britského trhu práce | Stellantis | Americký maloobchod | Německý maloobchod | Kyrylo Ševčenko | Růst tržeb | Investice do robotiky | Pohyb koruny | Pohyb koruny vůči euru | Desinflační tendence | Ceny | Viktor Orbán | Premiér Viktor Orbán | Praha | Summit Evropské unie | Kolaps | Výplach | Američtí politici | Verizon Communications | Spotřební daně | Technologické společnosti | Merkelová | Německé ceny výrobců | Noble Energy | Zotavení ekonomik | Rostoucí ceny komodit | Znovuotevření ekonomiky | Akcie těžařů | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Následky pandemie | Porušení pravidel | Celkový výsledek | Odhady HDP | HDP za Q2 | Index spotřebitelské důvěry GfK | Nálada amerických spotřebitelů | OMV | Vepřové maso | Pár EUR/USD | Německá míra nezaměstnanosti | Odhad růstu HDP | Důvěra | Spotřebitelské ceny v Česku | Velké technologické firmy | Německý automobilový průmysl | List Global Times | Známky oživení | Philip Lane | Tuzemský maloobchod | Indonésie | Odhad vývoje ekonomiky | Program skupování aktiv | Skupování aktiv | Růst průmyslové výroby v Německu | Výroba ve zpracovatelském průmyslu | Produkce energií | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Mluvčí ČEZ | Dlouhodobější dopady | Významné události | Damoklův meč | Inflace v červenci | Hyundai Motor | Akcie Hyundai | Akcie Hyundai Motor | Bruegel | Cenové hladiny | Maďarská inflace | Hlavní akciové trhy | Lepší výsledky | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Zpomalování inflace | Ceny dováženého zboží | Koupěschopnost | Erdogan | Deutsche Lufthansa | Akcie Zalando | Zalando | Oživení poptávky | Pokračování expanze | Indikátory sentimentu | BHP Group | Počty nakažených | Produkční ceny | Analytik XTB | Pandemická situace | Wedbush | Hnojiva | Hypotéky v ČR | Pokles tržeb | Vládní koalice | Trh s futures | Air Liquide | Adyen | Snížení DPH v Německu | Snížení DPH | DPH v Německu | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Unijní ministři | Unijní ministři zahraničí | Coca-Cola | Deglobalizace | Ruská vláda | Ceny v eurozóně | Výpadek příjmů | Příliv kapitálu | Výrobní sektor | Výrobní index | Růst eura | Průměrné mzdy | Představitelé ECB | Statistika z amerického trhu práce | IT společnosti | České maloobchodní tržby | Seznam Zprávy | Německý automobilový sektor | Big Tech | Delta Airlines | Institut DIW | Geely Automobile Holdings | Odborníci | Peso | Korunové úrokové sazby | Zasedání amerického Fedu | Zdanění | Vakcína proti koronaviru | Dolarové úrokové sazby | TSLA | Nvidia | Qualcomm | Sazba hypoték | Průměrná sazba hypoték | Objem exportu | Japonské ministerstvo financí | Výkon ekonomiky | Snížení emisí | Zasedání FED | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Oživení z pandemie | Budoucí vývoj | ČNB úrokové sazby | Slabší kurz | Ekonomické dopady pandemie | NAHB | Zhoršení pandemie | Ropa dnes | Prodeje rodinných domů | Dnešní zasedání ČNB | Cena elektřiny | Spotřebitelská důvěra v Německu | Důvěra v Německu | Evropský statistický úřad | Elektromobily | Výsledek jednání ČNB | Pandemie v Evropě | Očekávání ČNB | Politici | Němečtí politici | Vývoj ceny akcie | Podnikatelská důvěra v Německu | Žádosti o podporu v USA | Epidemiologické situace | Diverzifikovat | Plynovody | Deflace v Německu | Biden | Míra nezaměstnanosti v Německu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Fiskální pomoc | Růst deficitu | Investovat do ropy | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Nezaměstnanost v Japonsku | Míra nezaměstnanosti v Japonsku | Data z pracovního trhu | Tuzemské hospodářství | Pokles spotřebitelských cen | Vinci | Posílení indexu | Pozitivní výsledek | Ranní okénko | Česká republika | Tržby v eurozóně | Průmyslové zakázky | Snižování nezaměstnanosti | Šéf centrální banky | Nejvýraznější růst | Zápis z posledního zasedání Fedu | Pokles průmyslové výroby | Průmyslová výroba v ČR | Poptávka po akciích | Epidemická situace | Centrální banky USA (Fed) | Centrální banky světa | Zvolení Bidena | Graf ropy WTI | Energetický sektor | Ropa a Plyn | Frakování | Změna politiky | Lockdown | Měnový fond | Negativní účinky | Ceny v České republice | Ceny v Česku | AEX | Banka ANZ | Ceny bytů | CPI v USA | Americké měny | Bezpečného útočiště | Oživení německé ekonomiky | Walgreens | Akcie Sony | Embargo | Projev šéfky ECB | Projev šéfky ECB Lagardové | Vítězství Joe Bidena | Concho | Americký fiskální balíček | CZKCASH | Polské maloobchodní tržby | Nařízení | Newmont | Epidemické situace | Intel | Zásoby benzinu | Investice do solární energie | Solární energie | SolarEdge Technologies | SEDG | JPM | GS | Pokles indexu | Pokles indexu S&P 500 | Čínská aktiva | Futures na ropu | Moneta | Technologické tituly | Zhoršování pandemické situace | Pandemický program | SAP AG | XOM | CVX | PFE | CSCO | JP Morgan Chase | Zveřejnění výsledků | Zveřejnění výsledků HDP | Výsledky amerických voleb | RBAG | Očekávané výnosy | Miroslav Zborovský | Ombudsman klientů | NCLH | Norwegian Cruise Line Holdings | Norwegian Cruise Line | SolarEdge | BIIB | Zynga | ZNGA | Electronic Arts | Přebytek zahraničního obchodu | Mitsui & Co. | Tempo inflace | Zprávy o vakcíně | Nové zprávy | Pfizer a BioNTech | CEZ1 | Slábnoucí euro | Balík akcií | Exekutivní příkaz | Průmysl v eurozóně | Růst ekonomiky EU | Akciové investování | Palo Alto Networks | QCOM | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Ceny v Japonsku | Polská vláda | Pád cen | NFIB | Snižování daní | Jens Spahn | Ministr zdravotnictví | Spotřební daň z nafty | Poptávka po státních dluhopisech | Představitelé americké centrální banky | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | Spotřebitelská poptávka | Ministerstvo energetiky | Růst průměrné mzdy | Daňový balíček | Životní prostředí | Nio | GME | Spotřebitelské ceny v ČR | Lyft | Cenový skok | Výběr akcií | Siemens | Vakcinace | RBAG.CZ | TABAK | TABAK.CZ | Nově zahájené stavby domů v Kanadě | Program QE | H&M | BIDU | Člen bankovní rady České národní banky | Očkování | LEN | Data o vývoji HDP | Rozpočtové deficity | Zadlužování | PX Pražské burzy | NBP | Randal Quarles | Orbán | Účinnosti vakcín | Mutace koronaviru | Nová mutace koronaviru | MGM | Vývoj spreadu | Plný úvazek | Irský premiér | Předsednictví EU | Voda | S&P/Case-Shiller | Case-Shiller | Centrální bankéř | Měnový pár EUR/PLN | Inflace v Polsku | Nízké úroky | Stimulační balíček | Norwegian Cruise | Carnival | Lenovo | Pokles zásob | Odvětví těžby ropy | Počasí | Rychlé ekonomické oživení | Utažení měnové politiky | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Zvýšení těžby | Německá inflace | Vývoj německé ekonomiky | Sentiment v eurozóně | DOT | Zvýšení ceny | Růst průmyslu | Inženýrské stavitelství | Počet pracovních míst | Samsung Electronics | Brands | Zdravotní péče | Rio Tinto | JD | Prodeje potravin | Shopify | Akcie stabilní | Rostoucí ceny ropy | Údaj o HDP | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Zásoby ropy ve Spojených státech | Acacia Communications | Dopad na trhy | MRK | CARA | MJ | Měsíční data | WU | Indexy na Wall Street | Jack Ma | Německé ceny | Vývoj zásob zemního plynu v USA | Nezaměstnanost v lednu | Larry Fink | Situace na trhu | VTB | Aligator | PEP | InPost | Polská společnost | Deliveroo | Akcie AMC | Očkování proti covidu | Nárůst ceny | Express | Tržní reakce | Skyworks Solutions | Tržní ceny | Výrobní aktivity | Jestřábí přístup | ROI | Nasdaq (US100) | Nynější krize | Vypuknutí pandemie | Vývoj obchodní bilance | Rozvolnění protipandemických opatření | Rozvolnění | Slabý trh | Activision | Blizzard | Odezvy trhu | Rekordní rok | Dynamický růst | Oživení evropské ekonomiky | MIB | Zisky akcií | HAS | UNH | Piper Sandler | Maersk | Rostoucí úrokové sazby | Zinek | Kov | Obchodování s emisemi | Evropský systém obchodování | Evropský systém | Obchodování s emisemi ETS | ETS | Ceny povolenek | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Just Eat Takeaway | Tyson Foods | Nové rekordy | Prezident Joe Biden | Americký prezident Joe Biden | Balík pomoci | Fosilní paliva | Inflace na Slovensku | Růst produktivity | Růstový trend | James Bullard | Prezident Federální rezervní banky | AIG | V4 | FOMC minutes | FinTech akcie 2021 | Rizika a příležitosti | Negativní vývoj | Rostoucí výnosy | WTI Crude Oil | SPWR | PMI indexy | Rozhodnutí vlády | Zásoby plynu | Manufacturing PMI | IFS | Air | Sentiment investorů | Covidová krize | Míra inflace v Německu | IPO Coinbase | Kryptoměnový gigant | Zakladatel Alibaby | Herní průmysl | Nárůst výnosů | Akcie Phillips 66 | PSX | Oživování ekonomiky | Špinavá energie | Intervenovat na devizovém trhu | Výrazný pohyb | Silný růst | Průměrná nominální mzda | Nominální mzda | Pandemie covidu-19 | Státní výdaje | Oslabení exportu | Analýza EUR/USD | CrowdStrike Holdings | CRWD | IWH | Fidelity | Cena nemovitostí | Pandemická omezení | Zámořské indexy | 5G akcie | Nejlepší 5G akcie | Akcie roku 2021 | Výrazný růst | Průmyslové společnosti | Silná inflace | Dlouhodobý investor | Těžby kryptoměn | Dnešní videokomentář | Vysoké dividendy | Míra inflace v EU | Výhled růstu ekonomiky | CEZ1.CZ | ČEZ (CEZ1.CZ) | Čínské akcie dnes | Hodnotové akcie | Ropné futures | Ministerstvo financí USA | Prezident Erdogan | Evropský kalendář | Vývoj pandemie | Nárůst sazeb | IPO Deliveroo | Přeprodané zóny | Nárůst rizikové averze | ViacomCBS | Loď Ever Given | Ever Given | Výhled Saxo Bank | Analytik Trinity Bank | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Ekonomický sentiment v eurozóně | Klienti Purple Trading | Míra úspor | Český PMI index | PMI index | Martin Pohl | Makroekonomický analytik | Vesmírné akcie | Vesmírné akcie 2021 | Maxar Technologies | GRMN | LMT | Nejvyšší růst | ISM ve službách | Paychex | PAYX | Electricite de France | EDF | Blízká budoucnost | Data o inflaci | Prudký růst cen | Klíčové centrální banky | Jádrová inflace v ČR | AMD | Eurokomisař pro ekonomiku | Průmyslová produkce v eurozóně | Power Exchange Central Europe | Slovenská inflace | Silná americká data | Vstupní náklady | AA | Ceny ropy Brent | Cigarety | Ceny surovin | COP26 | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | TLTRO4 | LME | Odhad letošního růstu ekonomiky | Vysoká cena | ERA | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Rostoucí ceny | Cenový pohyb | Objednávky | Objem transakcí | Internetové společnosti | Problém s nedostatkem čipů | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Verizon | Comcast | Cena emisních povolenek | Cena povolenek | Dluhový strop | Trading.com | Nárůst objemů | Kellogg | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Hodnocení současné situace | Situace v eurozóně | Eurokomisařka | Inflace v České republice | Goldman Sachs Group | Otevření ekonomik | Výrazná inflace | Meziměsíční inflace | Růst cen v USA | Růst cen ve Spojených státech | Meziroční růst cen | Obchodování s povolenkami | Systém obchodování | Ceny ve výrobě | Ceny producentů | EEX | Pandemie COVID | Royal Dutch Shell A | Hlavní indikátor | Tuzemská měna | Malta | cTrader Purple Trading | Zvýšené riziko | Palo Alto | Phil Flynn | Těžaři | Ochota riskovat | Německé společnosti | Podnikatelské klima | Obavy z inflace | API | Zpřesněné údaje | Oslabení | Prudké oslabení | Výpadky proudu | Meme akcie | ZS | Zscaler Inc | Zscaler | Aktualizace výhledu | PCE index | Vývoj ceny dřeva | Ceny dřeva | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | První zvýšení sazeb | Znovuotevírání ekonomiky | MNB | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Aktuální problémy | Inflace v OECD | Ruský ministr | Peter Višňovský | LEXXUS | Omezování nákupů aktiv | Spotřeba domácností | Zajištění proti inflaci | Proinflační faktory | FAST | Největší americká banka | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | Úroveň rezistence | Snižování nákupu aktiv | Dlouhodobý support | Výprodejní tlak | Dodávky plynu | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Zdražování cen | Zajišťování | Konkurence | Prodej | Německé ceny v průmyslu | Evropské továrny | Cíl Evropské centrální banky | Microsoft Corporation | Wal-Mart Stores | Jednotné měny | Zvyšování daní | Nové prognózy | Graf akcie | CrowdStrike | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | DPH u elektřiny | CO2 | Pozitivní vliv | Významné zprávy | Důležité makroekonomické zprávy | Solární panely | Obrovský potenciál | Trh dnes | El País | Akcionáři ČEZ | Zisk ČEZ | Energetická společnost ČEZ | Paradox | Ústup pandemie | Výhled globálního růstu | Malajsie | Thajsko | Report ADP | Počet nezaměstnaných | Domino efekt | Hospodářské dopady pandemie | Inflace v eurozóně v červnu | Cíl cenové stability | Cenové stability | Dodavatelský řetězec | Technologie | Protipandemická opatření | Obchodování v Evropě | Pomalejší inflace | Zemědělské suroviny | Očekávaná data | Plnění objednávek | Daňová pravidla | Spojené arabské emiráty | Hliník | Růst cen stavebních materiálů | Inflační index | Američtí centrální bankéři | Sada dat | Spotové ceny | UST | TSMC | Zvýšení produkce | Včerejší seance | Tempo zdražování | Míra inflace v USA | Problémy se subdodávkami | USA inflace | Český vývoz | Raiffeisenbank Helena Horská | Rada guvernérů | Objem transakce | Americký trh | INTU | Intuit Inc. | XEL | Xcel Energy Inc. | DG | Dollar General Corporation | Cisco Systems, Inc. | CMCSA | Comcast Corporation | NTAP | NetApp | J P Morgan Chase & Co | VZ | Verizon Communications Inc. | TXN | Texas Instruments Incorporated | AXP | American Express Company | AI | Arlington Asset Investment | COST | Costco Wholesale Corporation | PG | Procter & Gamble Company | CAT | Fastenal Company | Starbucks Corporation | Intel Corporation | PCAR | PACCAR | WBA | Walgreens Boots Alliance | AMAT | Applied Materials | QUALCOMM Incorporated | KO | Coca-Cola Company | DTE | DTE Energy Company | DTE Energy | Ceny suroviny | Základní úrokové sazby ČNB | Současný trend | Globální ceny | Přidaná hodnota | Odvětví | Jednání ECB | Nedostatek potravin | Přístup k měnové politice | BHP | Společnost BHP | Administrativa prezidenta Bidena | Šíření mutace | Pohyb kapitálu | Flexibilita | Načasování | Varianta delta | Boom | Výrobce elektromobilů Tesla | Energetická skupina | Měnověpolitické zasedání Fedu | Rekord | Pražský byt | Klimatická politika | Současné ceny | Reposazba | Delta mutace | Bilion | Tuzemský HDP | Vyšší inflace v Německu | Nedostatek zboží | Ziskový potenciál | University of Michigan | Štěstí | Dřevo | Vyhlídky ekonomiky | HICP | Chování | Pocity | Vnímání | Dodávky ruského plynu | Růst aktivity | Růst výrobních cen | Logistika | Devon Energy | Occidental Petroleum | OXY | Phillips 66 | Růst průmyslových cen | Diamondback Energy | Diamondback Energy Inc | Projekce | TWS | ČNB tisková konference | Akcie ViacomCBS | VIAC | Paramount | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Inflace ve Švýcarsku | Meziroční vývoj inflace ve Švýcarsku | Vývoj obchodní bilance Švýcarska | Obchodní bilance Švýcarska | Vývoj objemu devizových rezerv Švýcarska | Ceny rýže | Rekordní minimum | Epidemie nemoci | Epidemie nemoci covid-19 | Logistické problémy | Důležité zprávy | Zvýšení základní sazby | Základní sazby | Drahota | Ceny v dopravě | Červencová inflace | Červencová meziroční inflace | Aktuální prognózy | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Akcie Pfizer | Pioneer Natural Resources | BUX | Rozpočtové příjmy | Americké ceny | Růst úrokových sazeb ČNB | Zápis z minulého jednání ČNB | Maloobchod v USA | Regulatorní prostředí | První odhad HDP | První odhad | Prostor pro růst | Meituan | Medián | Podíl firem | Očekávaná inflace | Výrobní inflace | Analytici banky | Americká ministryně financí | Funkční období | ASX | SXXP | Janus Henderson | Proočkovanost | Vlna pandemie | Inflace ve Velké Británii | David Vagenknecht | Golden Gate CZ Marek Brávník | Nedostatek čipů | Dodávky plynu do Evropy | Růst výroby | Ranní glosa | Salman Ahmed | Růstové tituly | Bloomberg News | Společnosti | Národní měny | Aktualizovaný výhled | Produkce cukru | Neúspěch | Opatření | Dna | Evergrande | Katastrofy | China Evergrande | Lenka Kalivodová | Rychlý růst | Hnutí ANO | ANO | Uhlí | Vysoká poptávka | Chevron Corporation | Energetika | Velkoobchodní ceny elektřiny | Ceny plynu | Hospodářský růst v eurozóně | OANDA Edward Moya | Konfederace | Solana | Los Angeles | Marika Čupa | Hermes International | Čínský index | Sands China | Doing Business | Čínské realitní společnosti | Ceny kovů | Americká firma | Pracovní den | Dopady epidemie | Růst sazeb ČNB | Utahování měnových podmínek | Výsledek zasedání Fedu | Nio akcie | Kompenzace | Plány Fedu | BNP | CNOOC Ltd. | Čínský Evergrande | Zdražování energie | CDU/CSU | FDP | Konzervativní unie | Potíže v dodavatelských řetězcích | Problémy v dodavatelských řetězcích | Šéfka ECB Christine Lagardeová | mmBtu | Zemní plyn (LNG) | Title Transfer Facility (TTF) | Title Transfer Facility | TTF | Inflace ve Francii | Úročení | Cenový šok | Společnost Evergrande | Operace na hongkongské burze | Hopson Development | Energetická krize | Krize v Evropě | Zvýšení základní úrokové sazby | Růst cen plynu | Růst cen zemního plynu | Globální inflace | Putinovo vyjádření | Prudké zdražování | Automotive | Zpožděné dodávky | Navyšování cen | Shengjing Bank | Fantasia Holdings Group | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Inflace v září | Nová vláda | Trader Workstation (TWS) | Lenovo Group | Zájem investorů o Rusko | Chaos na trzích | Chaos na trzích s energií | Carrhae Capital | Správci majetku | Ali Akay | Napjatá situace | Napjatá situace na trzích | Situace na trzích s energiemi | Zhoršení nálady | Zdražování potravin | OTP | Bohemia Energy | Energetické krize | Zdražování energií | Polský zlotý a maďarský forint | Nákup plynu | Objem obchodů s akciemi | Pád Bohemia Energy | Dmitrij Peskov | Qumei Home Furnishings | Qumei Home Furnishings Group | Hopson Development Holdings | Modern Land | Modern Land (China) | Čínští developeři | Rychlý růst cen | Vysoké ceny energie | Ceny energie | Vysoké ceny | Magdalena Anderssonová | Švédská ministryně financí | Rekordní ceny | Vývoje kurzu | Snížení schodku | Předstihové ukazatele v Evropě | Snížení daní na paliva | Nyrstar | Společnost Nyrstar | Ukončení kvantitativního uvolňování | Nord Stream 2 AG | Nedostatek polovodičů | Reakce ČNB | Zdravotnictví | AdBlue | Schlumberger | Nedostatek surovin | Obilí | Pozornost | AGSI | Zásobníky Gazpromu | Vývoj evropských zásob zemního plynu | Vývoj ceny zemního plynu v USA | Ceny zemního plynu v USA | Euroclear | Zboží dlouhodobé spotřeby | Christian Lindner | Robert Habeck | Ceny plynu v Evropě | Ruský prezident | Meta | Rebranding | Dceřiná firma | OSN v Glasgow | Fridays for Future | Ekonomika po pandemii | Klima | Plyn v EU | Metaverse | Meta Platforms | Plynovod Jamal | Francouzský index | Fialova vláda | Australská banka | Česká národní banka (ČNB) | Orka Ventures | Indexy pohyb | Drahé energie | Podmínky na trhu | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Stratégové | Výsledky společnosti | Inflace ve Spojených státech | Obchodní ředitel | Tým InstaForex | Reálné úrokové sazby | Nejrozšířenější kryptoměny | Vatenfall | Průmyslový sektor | Burzovní cena | Raketový růst | Další růst sazeb | Data o výrobní inflaci | Dopady inflace | Spotřebitelské ceny v Británii | Výrazný růst inflace | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Narušené dodavatelské řetězce | Vývoj čistých marží | Vývoj ceny dřeva a železné rudy | Vývoj růstu mezd | Vývoj růstu mezd v eurozóně | Ropný šok | Lockdowny | TIM | ENAS Energy Services | Vladimír Štěpán | Jiří Gavor | ENA | RTS | Antony Blinken | Mise MMF | Innogy | Index technologického trhu | Změny klimatu | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Bezpečná aktiva | Nové mutace | Nová mutace | Omikron | Omicron | Očekávání úrokových sazeb | Varianta omikron | | Varianta koronaviru | Varianta koronaviru omikron | Ekonomické teorie | Vojtěch Boháč | Vietnam | Špatné počasí | Varianty covidu | Zlotý | Akcie Pfizer (PFE) | BofA | Míra inflace v Turecku | Rotace | Rozšíření | Technický nástroj | Rostoucí inflace | Čísla o inflaci | Developeři | Participace | Prognózy inflace | Fundamentální analýzy | Spotřebitelské inflace | Ceny energií v Evropě | Trh se zlatem | Bidenova administrativa | Ukončení nákupu aktiv | Pokles cen zlata | Inflační situace | Inflační situace v ČR | Jaromír Gec | Ekonom Komerční banky | Jamal | Závazky vůči věřitelům | Mluvčí Kremlu | Krátkodobý výhled | Základní sazba | Banka HSBC | Hráči na trhu | Tlumit inflační tlaky | Šíření varianty omikron | Tok kapitálu | Hodnoty měny | Desetileté výnosy | Uniper | Miliardy USD | Rozvahy Fedu | Jestřábí komentáře | Zvyšování sazeb Fedu | Vladimír Dlouhý | Předpokládaný růst | Tučné dividendy | Ocel | Srí Lanka | EOG Resources | Doporučení k obchodování | Ruský plyn | Gate | Nejlepší akcie 2022 | Akcie 2022 | Lucid Group | Lucid Group (LCID) | LCID | Akcie Lucid Group (LCID) | Akcie Lucid Group | Akcie Lucid | Lucid | Organizace spojených národů | Data z ekonomiky USA | Míra inflace v Maďarsku | Greenflation | Hry | Vlna omikronu | Kristina Hooperová | Dražší energie | Valneva | Upravený zisk | Válka na Ukrajině | Napadení Ukrajiny | Omezení dodávek | Shell Plc | Royal Dutch | Instituce | Pokles technologických akcií | Napětí na Ukrajině | Spotřební zboží | Nový týden | Časový plán | Základní úrok | Přerušení dodávek ruského plynu | Snížení daně | Akcie BHP | Akcie BHP Group | Murray | Rusko dnes | Napětí mezi Ruskem a Západem | Ebury | Tomáš Kudla | Schönfeld & Co | Šéf NATO | Chipotle Mexican Grill | CRO | Rollback | Banka Barclays | Futures na S&P 500 | Futures na americké akciové indexy | Rusko-ukrajinský konflikt | Napětí kolem Ukrajiny | Jiří Feix | Alexander De Croo | Marathon Oil | MRO | Útok na Ukrajinu | Ruský útok na Ukrajinu | Války v Evropě | Deeskalace | Roblox | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Decentralizace | Ruské invaze na Ukrajinu | TotalEnergies | Dění na Ukrajině | Sankce | Sankce vůči Rusku | Uznání nezávislosti | Ruský prezident Vladimir Putin | Směr trhu | Odpojení Ruska | Ceny zemního plynu v Evropě | Dopady sankcí na eurozónu | Prudký růst ceny ropy | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Ukrajinská krize | Moskevská burza | Ruské banky | Ruská agrese | Cena plynu pro evropský trh | Napadení Ukrajiny Ruskem | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Ruský útok | Export do Ruska | Ruská armáda | Lídři zemí EU | Demilitarizace Ukrajiny | Švýcarská národní banka | Kyjev | Úřad pro ekonomickou analýzu | Studená válka 2.0 | Studená válka | Regionální konflikt | Mezinárodní vztahy | Jak naložit s investicemi | VEB.RF | Západní společnosti | Rusko a Ukrajina | MWh | EUR/MWh | Uzavření vzdušného prostoru | Krize na Ukrajině | Vzdušný prostor | Společnost TotalEnergies | Situace na Ukrajině | Japonský Nikkei 225 | Harmonizovaná inflace | Emise CO2 | Akcie Schlumberger | Akcie Schlumberger (SLB) | Schlumberger (SLB) | Velkoobchodní cena plynu | Zkapalněný zemní plyn | Prima | Sankce EU | Turecký statistický úřad | Zpřísnění sankcí Západu | Zpřísnění sankcí | Invaze | Narušení dodávek | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Výkyvy kurzu | Akcie Exxon Mobil | Akcie Exxon | Pokles inflace | Ukončení války | Ukrajinský premiér | Denys Šmyhal | Zákaz dovozu ruské ropy | Bojkot | Růst cen surovin | Invaze ruských vojsk | Invaze ruských vojsk na Ukrajinu | Řetězec | Řetězce | Agentura Bloomberg News | Dluhopisy na financování výdajů | Financování výdajů | Pokles dolarového indexu | Aktivity v Rusku | Barrick Gold (GOLD) | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Import ruské ropy | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Západní sankce | Sankce Západu | Zvyšování cen | Zahájení ruské invaze | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | APP | Peter Siks | SaxoBank Academy | Uvalení sankcí | Nord Stream 1 | Ukrajinské krize | Důsledky konfliktu | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Vladimir Medinskij | Politika ČNB | Očekávání nastavení úrokových sazeb | Verbální intervence | Politika amerického Fedu | Jestřábí politika | Jestřábí politika amerického Fedu | Cíl výnosu | Vývoj cenové hladiny | Vývoj meziroční inflace v Japonsku | Inflace v Japonsku | Meziroční inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Institut IMK | Platby za plyn | Allianz Trade | Tomáš Vahalík | Lubor Lacina | Dominik Moser | Zastavení dodávek | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Utahování měnových politik | Míra inflace v Polsku | Ruský Gazprom | Plynárenská společnost | MOL | Měsíční report | Dodávky ruského plynu a ropy | BDB | Německá bankovní lobby BDB | Bankovní lobby BDB | Bankovní lobby | Vývoz potravin | Protiruské sankce západních států | Sankce západních států | Spirálovitý růst cen energií | Spirálovitý růst cen | Spirálovitý růst | Růst cen energií | Západní sankce vůči Rusku | Šéf banky BIS | Inflační éry | Augustín Carstens | Odborné prognózy | Neutrální úroková sazba | Chipotle Mexican Grill (CMG) | CMG | Akcie Chipotle Mexican Grill (CMG) | Akcie Chipotle Mexican Grill | Zničení poptávky | Petr Fiala | Le Penová | Obchodování české koruny | Inflace v únoru 2022 | Aktuální inflace | Inflace výhledově | Strategie pro obchodování české koruny | Strategie pro obchodování | Zajištění kurzu české koruny | Zhodnocení vašeho vkladu | Jak před inflací ochránit své úspory | Válka Ruska proti Ukrajině | Historický vývoj inflace | Historický vývoj inflace v ČR | Jednociferná inflace | Růst úrokových sazeb úvěrů | Efekt posilující koruny | Zajišťování proti kurzovým ztrátám | Kladné swapy | Marine Le Penová | Ruský bankrot | Stagflační riziko | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Vlastnictví | Ukrajinský premiér Denys Šmyhal | Premiér Denys Šmyhal | Vzestupný trend | Dovoz ruské ropy | Pokles produkce | LOGeco | Rekordní inflace | Komoditní šok | Největší komoditní šok | Blue-chips index | Vývoj ceny akcie Exxon | Vývoj ceny akcie Exxon Mobil | Ceny akcie Exxon Mobil | Ceny akcie Exxon | Sladká investice | Produkce cukrové třtiny | Období stagflace | Stagflační trend | Boj s inflací | Rostoucí ceny energií | Zavření Číny | Konec dodávek ruského plynu | Zdeněk Tůma | Josef Tošovský | Iva Palusková | Hladomor | Dělení ČEZ | Rozdělení ČEZ | Objem vyplacených dividend | Výplaty akcionářům | Akcie v Budapešti | Akcie na burze v Budapešti | Index BUX | Nové daně | Daň na banky | Embargo EU na ruskou ropu | Embargo EU | Svaz německého průmyslu | Šéfové | AllianceBernstein | Ekonomika Srí Lanky | Ranil Vikremesinghe | Srílanský premiér | Ceylon Petroleum Corporation | Ostrovní země | Šéf německé opozice | Friedrich Merz
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Trh | Pozice | Reuters | Výhled | ČTK | Banky | Rezistence | Banka | FOREX | Obchodování | EUR/USD | Indikátor | Graf | ROCE | Cena | FXstreet

Předchozí klíčová slova

Ceny domů v USA
Ceny dováženého zboží
Ceny dováženého zboží v USA
Ceny drahých kovů
Ceny dřeva
Ceny dřeva v USD
Ceny elektřiny
Ceny emisních povolenek
Ceny emisních povolenek v Evropské unii
Ceny energie

Následující klíčová slova

Ceny energií v Evropě
Ceny ETH
Ceny Etherea
Ceny evropského plynu
Ceny evropských kontraktů na emise
Ceny futures kontraktů
Ceny hliníku
Ceny iridia
Ceny kakaa
Ceny kávových bobů
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy krypto
Potvrďte prosím... Zavřít